PDA

View Full Version : Prekvalifikacije, dokvalifikacije, 4. stupanj...

stranice : [1] 2

dobra vila 2
29.01.2008., 13:23
Bok! Uskoro ću polagati prekvalifikacijske ispite za Medicinsku sestru. U Zagrebu, vjerojatno u Mlinarskoj ili Vrapču. Ima li netko sa svježim iskustvom da mi da tips & tricks??? Savjeti, skripte, sve je dobro došlo.

alen1977
29.01.2008., 13:27
ima ima naravno,

ja bih ti ga rado dao....:rofl::rofl::rofl:

gogilivanili
29.01.2008., 18:50
iz cega imas ispite?iz koje skole se prebacujes?

dobra vila 2
30.01.2008., 09:49
još nisam krenula al planiram u 10. mjesecu ove godine. imam završenu primaljsku školu. zanima me jel ima puno toga za učiti jer doma imam 2 djece i radim od 8-16h.

inka-1984
19.07.2008., 16:24
Bok! Uskoro ću polagati prekvalifikacijske ispite za Medicinsku sestru. U Zagrebu, vjerojatno u Mlinarskoj ili Vrapču. Ima li netko sa svježim iskustvom da mi da tips & tricks??? Savjeti, skripte, sve je dobro došlo.

Aj mi molim te reci gdje se može obaviti prekvalifikacija za medicinku sestru i dali to mogu napraviti s obzirom na da imam srednju komercijalnu školu završenu. i koliko košta ? odgovori molim te

plagra
28.08.2008., 15:07
Ispričavam se ako je pitanje već bilo-a vrijeme ide,a nemam nikoga za pitati..situacija je sljedeća:od muža sestrična je završila srednju školu i radila je do sada..pa sada razmišlja da bi se prekvalificirala za fizioterapeutskog tehničara-jer bi voljela raditi taj posao-da li se netko susreo možda sa sličnom situacijom?Znam da bi to bilo nešto kao obrazovanje odraslih...:ne zna:svaka pomoć dobro došla..hvala:top:

plagra
29.08.2008., 11:04
Da li netko možda zna ikakvu informaciju...

Good evil
29.08.2008., 22:39
zavrsila je kakvu skolu??
Uglavnom, postoje razni tecajevi za masere koje moze upisat i zavrsit, pokusat nac posao.
Prekvalifikacija.. ne znam bas, neznam nikog tko se prekvalificirao u SSS fizioterapeuta.. Eventualno nakon srednje da upise taj stručni studij na Visokoj zdravstvenoj.

plagra
30.08.2008., 09:43
Završila je srednju ekonomsku,ali voljela bi biti fizioterapeut.To sam joj i ja preporučila,ali je rekla da imaju anatomiju i da ne zna hoće li moći upravo zbog toga.
Hvala ti puno:top:

Rolling_thunder
05.12.2008., 16:02
daj ljudi odgovarajte jer i mene zanima

idomini1
26.04.2009., 14:49
Zanima me ovako... idem u obrtničku školu (trogodišnju) i namjeravam se prekvalificirati u četvrtogodišnju - smjer komercijalist. Zanima me da li nakon položenih ispita sve 4 godine, da li se može upisati na fakultet npr. pravo ili političke znanosti?

maricca
26.04.2009., 18:23
može se i pohvaljujem volju za obrazovanjem :s :top: gdje ima volje ništa nije nemoguće :mig:
ono čega moraš bit svjestan jest da ćeš se morat pripremat za upis i učit nakon tog završenog 4 razreda, jer trogodišnje škole nemaju tako opširan program kao recimo gimnazije. I sami gimnazijalci puno toga zaborave, također se dodatno pripremaju :D
Hrvatski, jezik i književnost sve 4 godine, povijest 3 i 4 godina, politika i gospodarstvo 4 godina, ustav RH. To ćeš morat stvarno dobro naučit.
Postoje dobre skripte i sažeci, raspitaj se malo o pripremama za upis na fakultet :mig:
Pod općom kulturom na pripremama su obrađivali filozofiju, socijologiju, latinski (poslovice, izrazi, neke stvari koje bi kakti trebalo znat), bibliju i likovnu umjetnost. To se ne mora toliko štrebat, jer obično na prijemnom možda bude pokoje pitanje vezano uz gore spomenute, više su svakidašnja pitanja.
Puno uspjeha ti želim :top::s

idomini1
28.04.2009., 10:58
Da li je moguće pravo ići vanredno?

aina_mo
28.04.2009., 14:27
Da li je moguće pravo ići vanredno?

za zg i ri znam da je moguce :top:

efos
06.07.2009., 12:10
Da li znate gdje sve ima prekvalifikacija za medicinske tehnicare (znam samo za Varazdin, izrazito je skupo i traje 4 godine sto nije nikakva prekvalifikacija) :mad:

Wish wish
09.07.2009., 10:11
Isto bi i mene jaaako zanimalo. Izgleda da je to nemoguće ostvariti. Ajde, ajde neka se netko već javi:ceka:

Good evil
09.07.2009., 11:10
Traje 4 godine i nije nikakva prekvalifikacija??
Odakle ti taj zaključak da nije nikakva!?
4 godine traje i sama srednja medicinska skola, tako da sumnjam da je ta prekvalifikacija od 4god nikakva.. druga je stvar što je skupa :ne zna:

efos
09.07.2009., 11:33
Traje 4 godine i nije nikakva prekvalifikacija??
Odakle ti taj zaključak da nije nikakva!?
4 godine traje i sama srednja medicinska skola, tako da sumnjam da je ta prekvalifikacija od 4god nikakva.. druga je stvar što je skupa :ne zna:

Ocito ti ne razumijes sta znaci prekvalifikacija. Ona max. traje 2 godine zato se i zove prekvalifikacija. Polaze se samo razlika predmeta koje nismo imali u srednjoj skoli koju smo pohađali. Nadam se da sada razumijes.

Good evil
09.07.2009., 11:43
I dalje nisi obrazložio zasto prekvalifikacija od 4godine nije dobra i zasto je ''nikakva prekvalifikacija'' , nego pricas o tome koliko traje i da je skupa.
OK - to smo shvatili :confused:, ali ni jedan argument nisi dao da opravdas svoje rijeci da je nikakva :ne zna:
ili je duzina trajanja glavni argument da je nikakva :lol:

Votever, tesko da ces ovdje nac konkretne informacije koje te zanimaju.

efos
09.07.2009., 11:46
I dalje nisi obrazložio zasto prekvalifikacija od 4godine nije dobra i zasto je ''nikakva prekvalifikacija'' , nego pricas o tome koliko traje i da je skupa.
OK - to smo shvatili :confused:, ali ni jedan argument nisi dao da opravdas svoje rijeci da je nikakva :ne zna:

Votever, tesko da ces ovdje nac konkretne informacije koje te zanimaju.
Govorim o tome sto ta prekvalifikacija traje predugo. Dakle problem je u godinama. Nije moguce da tako dugo traje. S tim 1 godina da dođe 30000 kn pa to je zivi lopovluk. Ne kazem da nije nikakva prekvalifikacija sto se tice obrazovanja nego sam mislio na godine.

Good evil
09.07.2009., 11:52
E pa tako reci ;)
Tu je problem!

Ovo sto ja znam, nije u vezi sestrinstva, no
mislim da za njegovatelje/ice traje dosta kraće, znam par zena koje su napravile tu prekvalifikaciju i da je trajala do godine dana.
Ali ne znam di, znam samo da je unutar naše županije, vrlo vjerojatno preko burze i moguce da nisu ni nista platile :ne zna: .

efos
09.07.2009., 12:07
E pa tako reci ;)
Tu je problem!

Ovo sto ja znam, nije u vezi sestrinstva, no
mislim da za njegovatelje/ice traje dosta kraće, znam par zena koje su napravile tu prekvalifikaciju i da je trajala do godine dana.
Ali ne znam di, znam samo da je unutar naše županije, vrlo vjerojatno preko burze i moguce da nisu ni nista platile :ne zna: .

Ajd da sam zensko mozda bih i isao za njegovateljicu ali sam musko pa ne bih. :D
Frendica mi zavrsila za njegovateljicu i traje svega nekoliko mjeseci. Ja sam bas htio za medicinskog tehnicara. Al dobro mozda nisu ni te godine toliki problem ali je problem skolarina koja je ogromna. Znam jer sam isao osobno u Varazdin u srednju skolu da se raspitam.

Good evil
09.07.2009., 16:08
Ajd da sam zensko mozda bih i isao za njegovateljicu ali sam musko pa ne bih. :D
Frendica mi zavrsila za njegovateljicu i traje svega nekoliko mjeseci. Ja sam bas htio za medicinskog tehnicara. Al dobro mozda nisu ni te godine toliki problem ali je problem skolarina koja je ogromna. Znam jer sam isao osobno u Varazdin u srednju skolu da se raspitam.

Eh sad :)
Al iz osobnog iskustva znam nekoliko muskih njegovatelja, nije da rade nesto drugaciji posao od med. tehničara - jedino ne pripremaju terapiju, al po potrebi je daju - kad je guzva na odjelu itd. (to je inace u domeni rada med.sestre/teh.)
Lika kojeg ja znam, obavio je tu prekvalifikaciju za njegovatelja i radi na odjelu Interne, i spasitelj je za ženske med.sestre :D.
Buduci da je on malo jače građe, on diže ove jače pacijente, premješta ih, vozi u kolicima na fizikalne terapije i takve poslove obavlja.. Obavlja i njegu naravno, al to je posao i medicinara.
Tako da, u principu razlike u obavljanju posla su male,
jedino je u tituli i skolovanju razlika.

efos
09.07.2009., 17:31
Eh sad :)
Al iz osobnog iskustva znam nekoliko muskih njegovatelja, nije da rade nesto drugaciji posao od med. tehničara - jedino ne pripremaju terapiju, al po potrebi je daju - kad je guzva na odjelu itd. (to je inace u domeni rada med.sestre/teh.)
Lika kojeg ja znam, obavio je tu prekvalifikaciju za njegovatelja i radi na odjelu Interne, i spasitelj je za ženske med.sestre :D.
Buduci da je on malo jače građe, on diže ove jače pacijente, premješta ih, vozi u kolicima na fizikalne terapije i takve poslove obavlja.. Obavlja i njegu naravno, al to je posao i medicinara.
Tako da, u principu razlike u obavljanju posla su male,
jedino je u tituli i skolovanju razlika.

I ono najbitnije manja je placa. :D

Good evil
09.07.2009., 18:24
E to sam se naknadno sjetila :D

Indestructible
26.09.2009., 23:00
Pozz. ja se nalazim u istoj situaciji. ove godine sam završio srednju strukovnu školu, smjer prodavač, dakle trgovačka.
Slijedeće godine se idem doškolovati, i sad me zanima i trebam vaše mišljenje, dali je bolje da se doškolujem za komercijalista ili ekonomsku?
Imam samo te dvije mogučnosti za doškolovanje pošto se samo te dvije nude u mom gradu u kojem živim, znači doškolovanje 4. godina za ekonomsku ili komercijalista. Godina dođe 6.000 kn.
Pošto bih volio ići na filozofski fakultet, recimo, najviše me zanima psihologija i engleski jezik, ili pravo, u osijeku sve, najbolje doškolovanje od ovih dviju bi bila, koja? :)
Gdje mi se najviše nudi, naravno pošto od slijedeće počinje državna matura, ovisi mi, dakle, koliko dobro ću napisati tu državnu, da bih upao?
Na ta dva koja bih želio ići, gledaju li se ocijene? Na kojem imam najviše mogućnosti ako završim komercijalu, ekonomsku?

Hvala unaprijed...

efos
27.09.2009., 10:04
Pozz. ja se nalazim u istoj situaciji. ove godine sam završio srednju strukovnu školu, smjer prodavač, dakle trgovačka.
Slijedeće godine se idem doškolovati, i sad me zanima i trebam vaše mišljenje, dali je bolje da se doškolujem za komercijalista ili ekonomsku?
Imam samo te dvije mogučnosti za doškolovanje pošto se samo te dvije nude u mom gradu u kojem živim, znači doškolovanje 4. godina za ekonomsku ili komercijalista. Godina dođe 6.000 kn.
Pošto bih volio ići na filozofski fakultet, recimo, najviše me zanima psihologija i engleski jezik, ili pravo, u osijeku sve, najbolje doškolovanje od ovih dviju bi bila, koja? :)
Gdje mi se najviše nudi, naravno pošto od slijedeće počinje državna matura, ovisi mi, dakle, koliko dobro ću napisati tu državnu, da bih upao?
Na ta dva koja bih želio ići, gledaju li se ocijene? Na kojem imam najviše mogućnosti ako završim komercijalu, ekonomsku?

Hvala unaprijed...

Isto ti je. :kava: ...mozda je matematika malo jaca u ekonomskoj ali matoska ti ne treba za pravo, engleski...

Indestructible
28.09.2009., 06:33
Aha, ništa konkretno znači, ako ti tako kažeš, ja sam mislio da postoji neka razlika, al ajd, pošto ekonomska ima sasvim drugačije predmete od komercijale, npr. ksb, poduzetništvo, birotehnika, novčarstvo, dioničarsko gospodarstvo, statistika itd... Ja mislim da bi jedini problem bio veća razlika u predmetima, bilo bi malo otežano, s obzirom na to da većinu tih predmeta trgovačka škola nema, pa bi polaganje u tom slučaju bilo teže, nego recimo da upišem komercijalu. Znači, isto je to. Ok
Nego, recimo da završim to doškolovanje, što sam po struci? Da završim komercijalu, bio bih, komercijalist jel, a ekonomsku? Ekonomist/prodavač :rofl:

psychodramatic
28.09.2009., 10:35
ja sam nakon trogodišnje završila četvrtu godinu komercijale baš na kennedyjevom trgu to.
prošle godine :top:

profesori odlični. :top: atmosfera super. :top: imaš predavanja samo od 19-21 navečer i svako polugodište odvojeno. čim jedno odslušaš - polažeš. njemački mi je bio najzabavniji :cerek:

ako želiš upisat engleski na ffzg-u, onda bi bilo pametno da radiš sam sa strane jerbo te neće nešto previše naučit. mislim, proć ćete većinu gradiva iz headwaya, al' profa većinom radi banalnije stvari jerbo trgovci nisu baš jezičari... paradoksalno, nejde im ni matematika :lol:

ne znam kakav je sistem sad s državnom. ja sam je izbjegla. :s ali u svakom slučaju, preporučam ti komercijalu. ako ti treba još koja inf., javi se na pp. :)

efos
28.09.2009., 15:46
Aha, ništa konkretno znači, ako ti tako kažeš, ja sam mislio da postoji neka razlika, al ajd, pošto ekonomska ima sasvim drugačije predmete od komercijale, npr. ksb, poduzetništvo, birotehnika, novčarstvo, dioničarsko gospodarstvo, statistika itd... Ja mislim da bi jedini problem bio veća razlika u predmetima, bilo bi malo otežano, s obzirom na to da većinu tih predmeta trgovačka škola nema, pa bi polaganje u tom slučaju bilo teže, nego recimo da upišem komercijalu. Znači, isto je to. Ok
Nego, recimo da završim to doškolovanje, što sam po struci? Da završim komercijalu, bio bih, komercijalist jel, a ekonomsku? Ekonomist/prodavač :rofl:

Ja sam komercijalist..npr. neke predmete koje ima trg. nema ekon. i obrnuto...buduci da si napisao koji faks zelis upisati odgovorio sam ti da ti je svejedno sta upises...kad zavrsis trg. (smjer komercijalist) komercijalist si a ekonomsku ekonomist....opcenito u trg. ima jako puno slicnog gradiva kao u ekonomskoj...naravno ne sve...eto ja da sam na tvom mjestu ja bih upisao ekonomsku....

efos
28.09.2009., 15:46
E da nisam rekao..na tim prekvalifikacijama ti se ne uci sve kao kad bi isao redovno..sve je to jako puno skraceno

Indestructible
28.09.2009., 22:22
ja sam nakon trogodišnje završila četvrtu godinu komercijale baš na kennedyjevom trgu to.
prošle godine :top:
Da, samo što ja nisam iz Zg niti želim ići tamo na doškolovanje i studirat :rofl:
Sve mi je omogućeno u gradu u kojem živim...
Ja sam komercijalist..npr. neke predmete koje ima trg. nema ekon. i obrnuto...buduci da si napisao koji faks zelis upisati odgovorio sam ti da ti je svejedno sta upises...kad zavrsis trg. (smjer komercijalist) komercijalist si a ekonomsku ekonomist....opcenito u trg. ima jako puno slicnog gradiva kao u ekonomskoj...naravno ne sve...eto ja da sam na tvom mjestu ja bih upisao ekonomsku....
Da, i razmišljam da upišem ekonomsku, mislim da i hoću na kraju bez razmišljanja, i uz moj trud i volju, vjerujem da ću uspješno to završit :p. Ali mi nepojmljivo, završio sam 3 godine trgovačke, doškolujem se, smjer ekonomist, kako onda mogu u struci biti ekonomist, jel nebi bilo logičnije - prodavač, s obzirom da je ta ekonomska samo doškolovanje, a da završim komercijalu, navodno sam komercijalist u struci, možda jer je to sve povezano sa mojom završenom strukom jel, nadam se da razumiješ što hoću reći, no dobro, to je uostalom i zacijelo manje važno, ali me čisto zanima zato pitam...
Uglavnom, hvala na odgovoru...

E da nisam rekao..na tim prekvalifikacijama ti se ne uci sve kao kad bi isao redovno..sve je to jako puno skraceno
Da, i ja mislim, sve što trebam je ići na predavanja, ako se nevaram 2 ili 3 puta tjedno, dobivam neke skripte, iz njih učim, i polažem ispite i te razlike, ne?

efos
28.09.2009., 22:55
Da, samo što ja nisam iz Zg niti želim ići tamo na doškolovanje i studirat :rofl:
Sve mi je omogućeno u gradu u kojem živim...

Da, i razmišljam da upišem ekonomsku, mislim da i hoću na kraju bez razmišljanja, i uz moj trud i volju, vjerujem da ću uspješno to završit :p. Ali mi nepojmljivo, završio sam 3 godine trgovačke, doškolujem se, smjer ekonomist, kako onda mogu u struci biti ekonomist, jel nebi bilo logičnije - prodavač, s obzirom da je ta ekonomska samo doškolovanje, a da završim komercijalu, navodno sam komercijalist u struci, možda jer je to sve povezano sa mojom završenom strukom jel, nadam se da razumiješ što hoću reći, no dobro, to je uostalom i zacijelo manje važno, ali me čisto zanima zato pitam...
Uglavnom, hvala na odgovoru...

Da, i ja mislim, sve što trebam je ići na predavanja, ako se nevaram 2 ili 3 puta tjedno, dobivam neke skripte, iz njih učim, i polažem ispite i te razlike, ne?

Evo ovako...kad upises ekonomsku morat ces polozit razliku predmeta (ne znam koji je broj)..kad sve to polozis biti ces ekonomist kao i da si isao redovno od 1-4, znaci imat ces svjedodžbu i naziv ekonomist...to ti je samo prekvalifikacija predmeta koju nisi imao u trgovackoj...isto tako i komercijalist...predavanja i nisu toliko bitna jer ih nema puno ali profesori vole da budete na njima, mozes imati i neke povlastice..za skripte odnosno literaturu ce ti reci svaki profesor tako da nista ne kupuj prije reda..i kad to zavrsis odes normalno da ti se upise zanimanje u radnu knjizicu...ne brini nije tako strasno...ako ti jos nesto nije jasno samo pitaj

ivanao7o2
30.09.2009., 21:40
zanima me da li je to moguće i gdje da se krenem raspitivati?gledala sam po veleučilištima i nema ništa...završila sam jezičnu gimnaziju,ako netko zna bila bih mu zahvalna da mi javi i cijenu svega toga...

efos
30.09.2009., 23:33
zanima me da li je to moguće i gdje da se krenem raspitivati?gledala sam po veleučilištima i nema ništa...završila sam jezičnu gimnaziju,ako netko zna bila bih mu zahvalna da mi javi i cijenu svega toga...

Te prekvalifikacije u Osijeku NEMA...imas u Varazdinu...imas broj tel. srednje skole pa nazovi..ja sam bio tamo za prekvalifikaciju..traje ti 4 godine, da 4 godine i vrlo je skupo..naravno morao sam odustat...

Indestructible
02.10.2009., 20:50
efos, razumijem sada, hvala na odgovoru :s... :mig:

Nego ta razlika u predmetima su svi oni predmeti koje ja nisam imao u svojoj struci, to sam već napisao, ni ja neznam broj :rofl: ali su uglavnom predmeti koje trgovačka škola nema, a ekonomija ima jel...

Što se tiče tog predavnja, ja sam čuo, da apsolutno ne trebam nikakve knjige kupovat i sve vezano za polaganje te razlike u predmetima, nego da ti jednostavno oni daju neke skripte, literature, da iz tog navodno učiš, dok oni odrede datum ispita, ne? :confused:

Ugl, lijepo si mi ono rekao, hvala... Moja odluka je konačna, upisat ću ekonomiju :s... Položit, završit, napisat najbolje državnu maturu i go away...

Inače, fakultet koji bih volio je filozofski, psihologija ili engleski :s... Ja se nadam da ću je uspjet upisat :moli:

efos
02.10.2009., 21:01
efos, razumijem sada, hvala na odgovoru :s... :mig:

Nego ta razlika u predmetima su svi oni predmeti koje ja nisam imao u svojoj struci, to sam već napisao, ni ja neznam broj :rofl: ali su uglavnom predmeti koje trgovačka škola nema, a ekonomija ima jel...

Što se tiče tog predavnja, ja sam čuo, da apsolutno ne trebam nikakve knjige kupovat i sve vezano za polaganje te razlike u predmetima, nego da ti jednostavno oni daju neke skripte, literature, da iz tog navodno učiš, dok oni odrede datum ispita, ne? :confused:

Ugl, lijepo si mi ono rekao, hvala... Moja odluka je konačna, upisat ću ekonomiju :s... Položit, završit, napisat najbolje državnu maturu i go away...

Inače, fakultet koji bih volio je filozofski, psihologija ili engleski :s... Ja se nadam da ću je uspjet upisat :moli:
Ovo za psihologiju u Osijeku ce ti biti jako tesko upast..ne kazem da neces nego je velika navala a mala upisna kvota studenata, dakle velika konkurencija znanja...sto se tice engleskog on je malo bolji, no isto mali broj upisnih kvota...da profe ti u srednjoj daju skriptu, to si međusobno kopirate..mogu biti i neke knjige koje morate kupiti (par iz tezih predmeta)..sa profesorima se dogovorite za rok polaganja...to se vi međusobno pred njim dogovorite, jer dosta ljudi radi pa da svima stima...dobar izbor za ekonomiju, vjeruj neces pogrijesit :top: ....zelim ti da upadnes na zeljeni faks..po mogucnosti imaj dobre ocjene koji ti trebaju na prijemnom, naravno i konacan prosjek godine..

Indestructible
04.10.2009., 01:58
Hvala :s I ja se nadam da ću uspit... Nego, koji bi mi faks najbolje pasao osim filozofskog, s obzirom na završeno školovanje. Hmm, psihologija mi je majka :s, nju najviše želim, no kako ti kažeš, i ja čisto sumnjam da ću uopće upast :s...

Za pravo? Kakve tu mogućnosti imam... Na filozofskom što se tiče engleskog, to je 2. stvar koju želim poslije psihologije, no i tu je mali broj upisnih kvota, a recimo za njemački, taj jezik isto obožavam...
Povijest :ne zna: Hrvatski i ovo ostalo me uopće ne zanima, tako da... :ne zna:

Ugl, ovo je još prerano da zaključujem, ima vremena :s dapače, nadam se da ću odlučiti što ću i polako ostvarit cilj koji želim ... Hvala na odg

efos
04.10.2009., 14:43
Hvala :s I ja se nadam da ću uspit... Nego, koji bi mi faks najbolje pasao osim filozofskog, s obzirom na završeno školovanje. Hmm, psihologija mi je majka :s, nju najviše želim, no kako ti kažeš, i ja čisto sumnjam da ću uopće upast :s...

Za pravo? Kakve tu mogućnosti imam... Na filozofskom što se tiče engleskog, to je 2. stvar koju želim poslije psihologije, no i tu je mali broj upisnih kvota, a recimo za njemački, taj jezik isto obožavam...
Povijest :ne zna: Hrvatski i ovo ostalo me uopće ne zanima, tako da... :ne zna:

Ugl, ovo je još prerano da zaključujem, ima vremena :s dapače, nadam se da ću odlučiti što ću i polako ostvarit cilj koji želim ... Hvala na odg

Sad ne znam s koliko si prolazio u srednjoj..no za filozofski trebas imati dosta znanja, jer kad navale gimnazijalci-a vas malo primaju..a sto se tice prava, lakse bi upao nego na filozofski ali pravo je puno teze zavrsiti nego filozofski, mozes na ekonomski bez problema....probaj na prvom roku ici na filozofki i ovak turisticki na pravo..ako na prvo roku ne upadnes na filozofki mozes na pravo, samo sto na drugom roku ti ostane studij uz placanje i izvanredni jer se studij bez placanja popuni i prvom roku (bilo koji faks)..i da imas jos dosta vremena do faksa...samo polako..sretno

serafinzg
19.10.2009., 18:10
mlinarska-molbe se predaju do 22.10.2009.

serafinzg
19.10.2009., 18:14
mlinarska-prekvalifikacija-molbe se predaju do 22.10.2009 u školi,ja zvao,jos ne znaju cijenu jer zavisi koja je srednja skola prije zavrsena

efos
02.11.2009., 22:57
mlinarska-prekvalifikacija-molbe se predaju do 22.10.2009 u školi,ja zvao,jos ne znaju cijenu jer zavisi koja je srednja skola prije zavrsena

Moram reci da su stvarno glupi..i ja sam zvao..pa ako smo zavrsili cetverogodisnju skolu znaci da nije bilo sta..i mogli bi reci okvirno koliko prekvalifikacija traje i koliko otprilike dođe...tak me nerviraju..zvat cu ih opet..pa javim koliko dođe i koji je iznos...

nana_25
01.02.2010., 23:42
Ljudi, može jedno pitanje ? Pošto "kasno palim" :mad: i pošto su me ljudi uvjeravali
da ne postoji prekvalifikacija za med. sestru , dali netko zna hoće li i ove godine ponovo primati ili je to to ?:ne zna:

mojca1
09.02.2010., 12:37
Ljudi, može jedno pitanje ? Pošto "kasno palim" :mad: i pošto su me ljudi uvjeravali
da ne postoji prekvalifikacija za med. sestru , dali netko zna hoće li i ove godine ponovo primati ili je to to ?:ne zna:

Postoji prekvalifikacija u Mlinarskoj,možda će biti i ove godine,moždda ne zavisi zbog prilagodbe zakona evropskoj uniji.Traje najmanje dvije i pol godine,i da bi upao moraš proći njihovu selekciju.Ako si slične struke,tj imaš malo predmeta za polagati razliku cijena je oko 16000 kuna,a ako imaš i koju cijelu godinu ko moja frendica onda se penje i do 35000.Za te novce i u tom roku možeš završiti i višu i imati veću kvalifikaciju i lakše naći posao.

nana_25
11.02.2010., 00:15
16000 kuna ??? To je provjerena info ili ??
Malo previse ipak, sto je, je....:mad: Ja sam zavrsila veterinarsku i
dosta su srodne škole pa sam mislila da je ipak nešto manja cifra :(
Znam da se za to novce moze i viša, samo je problem što meni
treba nešto vanredno, a viša med. se ne moze polaziti na taj način....:flop:

Gustavo
11.02.2010., 10:44
Ima u BiH, malo košta i kratko traje :)

crnjak_xrace
28.02.2010., 15:14
Svi koji su iz Zagreba ili okolice preporucam Uciliste Magistra Vitae, imaju prekvalifikacije za puno zanimanja,
a profesori su odlicni, susretljivi te su termini predavanja vrlo fleksibilni, samo pohvale.. na njihovim stranicama
pise koje sve programe imaju.

luka lik
08.05.2010., 16:14
Dakle od frenda mali je završio trgovačku školu pred nekih godinu -godinu i pol i to vrijeme je bez posla ,završio je za prodavača (spletom okolnosti).Međutim neki dan me pitao što on treba napraviti za prekvalifikaciju u turističkog vodiča jer sam se ja bavio time ,ali to je bilo samo godinu dana i preko veze:D.
Dakle zna li tko što on točno napraviti,dakle zavrešni prodavač sa željom za turističkog vodiča?Mislim da već "govori" dva jezika,talijanski i engleski pa me zanima hoće li mu se to priznati ili:ne zna:

TheRusvaj
09.05.2010., 18:40
Dakle od frenda mali je završio trgovačku školu pred nekih godinu -godinu i pol i to vrijeme je bez posla ,završio je za prodavača (spletom okolnosti).Međutim neki dan me pitao što on treba napraviti za prekvalifikaciju u turističkog vodiča jer sam se ja bavio time ,ali to je bilo samo godinu dana i preko veze:D.
Dakle zna li tko što on točno napraviti,dakle zavrešni prodavač sa željom za turističkog vodiča?Mislim da već "govori" dva jezika,talijanski i engleski pa me zanima hoće li mu se to priznati ili:ne zna:

Sto mu darkwoodskih bubnjeva! :vidiga: http://www.forum.hr/showthread.php?t=282304

_TiNo_
12.05.2010., 16:10
pozdrav svima!
ja sam treci i zavrsni razred srednje trogodisnje strukovne skole i zanima me prekvalifikacija,nisam iz zagreba ili okolice pa me zanima gdje se u zg može ici na prekvalifikaciju tj.cetvrti razred?
vec sam kontaktirao neke skole u mojoj okolici te sam upoznat da prvo ide polaganje razlike,pa onda cetvrti razred.ovdje nemoraju struke biti srodne,te na predavanjima nisam obavezan jer je nastava konzultativnog tipa.
da li neko od vas zna cijene prekvalifikacije u zg,te kako je tamo organizirana nastava?

adidasfan
13.05.2010., 11:02
mogo si napisat koji smjer završavaš, uglavnom ak je nekaj nesrodno plagat ćeš razlike i onda 4. godinu. ne možeš to samo tak, ić za konobara a završit gimnaziju.:rofl:

_TiNo_
13.05.2010., 12:17
zavrsavam smjer instalater klimatizacije,znam da moram polagat razliku predmeta i onda tek ic 4.godinu,ovdje kod mene ima samo ekonomska,komercijalist i mislim da cekaju verifikaciju za turistickog komercijalista/tehnicara...ja bih polagao razliku i onda isao 4.razred za ekonomista,njima uopce nije vazno koji si smjer,samo ti njima daj novce a posto je kod nas zaista skupo gotovo 8000kn pitam za zagreb koliko kosta tamo i kako je tamo organizirana nastava

_TiNo_
15.05.2010., 10:28
Sta stvarno nitko nezna nista o prekvalifikaciji/doskolovanju??

amex
16.05.2010., 08:45
ja sam to radio u dbk, cijena je bila 6000 kn, ovisi koliko predmeta imas za polagat.
jedan semestar polazes razliku, drugi polazes 4 god i u 6 mj matura.

_TiNo_
16.05.2010., 12:59
ja sam to radio u dbk, cijena je bila 6000 kn, ovisi koliko predmeta imas za polagat.
jedan semestar polazes razliku, drugi polazes 4 god i u 6 mj matura.

a kako je organizirana nastava?konzultativno ili ides poslijepodne na predavanja?

amex
16.05.2010., 14:31
posljepodne, stoga da ti se raspored mijenja, a nekad nemas ni predavanja po 3 ili 4 dana.
na predavanja moras dolazit, tako ćeš lakse proć.

_TiNo_
16.05.2010., 15:59
posljepodne, stoga da ti se raspored mijenja, a nekad nemas ni predavanja po 3 ili 4 dana.
na predavanja moras dolazit, tako ćeš lakse proć.

aha,koju si ti trogodisnju zavrsio prije i sta si kasnije upisao,mislim za prekvalifikaciju?jel bilo dosta razlikovnih ispita?

amex
16.05.2010., 18:29
bilo mi je 9 razlikovnih ispita i 18 predmeta u 4 god.
Kuhar - turističko hoteljerski komercujalist

_TiNo_
16.05.2010., 18:58
bilo mi je 9 razlikovnih ispita i 18 predmeta u 4 god.
Kuhar - turističko hoteljerski komercujalist
18 predmeta?:eek:
a cijena se odreduje prema broju ispita i predmeta?
znas li da li mozda imaju zanimanje:ekonomist?
da li znas mozda postoji li neki popravni ako neuspijes sve pohvatat ili druga prilika za maturu?
ili sve ponovno placas?

efos
16.05.2010., 23:49
18 predmeta?:eek:
a cijena se odreduje prema broju ispita i predmeta?
znas li da li mozda imaju zanimanje:ekonomist?
da li znas mozda postoji li neki popravni ako neuspijes sve pohvatat ili druga prilika za maturu?
ili sve ponovno placas?

http://www.edukacija.hr/ustanova/pucko-otvoreno-uciliste-zagreb/19/programi/
Tu si pogledaj...

_TiNo_
17.05.2010., 11:54
efos,hvala ti na linku!
jos jedno pitanje:da li se svjedozba koju ja dobijem nakon prekvalifikacije/dokvalifikacije jednako vrednuje kao i onog koji je isao redovno u skolu za ekonomista od 1. do 4.razreda????znaci ima li kakve razlike medu svjedozbama?
poslije toga mogu izaci na drzavnu maturu i onda ako zelim upisati na neki fax?

efos
17.05.2010., 15:22
efos,hvala ti na linku!
jos jedno pitanje:da li se svjedozba koju ja dobijem nakon prekvalifikacije/dokvalifikacije jednako vrednuje kao i onog koji je isao redovno u skolu za ekonomista od 1. do 4.razreda????znaci ima li kakve razlike medu svjedozbama?
poslije toga mogu izaci na drzavnu maturu i onda ako zelim upisati na neki fax?

Po pravilu se više cijeni redovno školovanje (što je i normalno)...no poslodavac to ni ne gleda toliko...svjedodžba će ti biti ista kao i da si završio redovno školovanje (razlika je u datumu završetka u odnosu na tvoje godine....)
Normalno polažeš državnu maturu i slobodno ideš na željeni faks...
No za državnu maturu se dobro pripremi jer ćeš ti na prekvalifikaciji imati manji obujam gradiva za položit od ovih što su išli redovno...

_TiNo_
17.05.2010., 17:38
Po pravilu se više cijeni redovno školovanje (što je i normalno)...no poslodavac to ni ne gleda toliko...svjedodžba će ti biti ista kao i da si završio redovno školovanje (razlika je u datumu završetka u odnosu na tvoje godine....)
Normalno polažeš državnu maturu i slobodno ideš na željeni faks...
No za državnu maturu se dobro pripremi jer ćeš ti na prekvalifikaciji imati manji obujam gradiva za položit od ovih što su išli redovno...
aha,a sto se tice datuma ja ove godine zavrsavam tj.sutra treci razred:D tako da bi se u 9.mjesecu upisao odmah na prekvalifikaciju...
hvala ti na odgovorima:top:
sad samo trazim kako cu povoljnije proc:)

_TiNo_
18.05.2010., 11:38
Evo jos jedno pitanje:znaci pri upisu na fax se trazi drzavna matura,svjedozbe 3. i 4. razreda,ali problem je u tome sto cu ja imati samo jednu svjedozbu,svjedozbu 4.razreda cetverogodisnje,a svjedozba 3.razreda je iz trogodisnje skole,sad jel oni to gledaju i jeli to mjenja sta na upisu jer ja nisam imao pojedine predmete u 3.razredu kao ekonomisti...(nadam se da je netko razumio:) )

_TiNo_
01.06.2010., 18:23
ajmo ljudi da li tko zna hitno mi je!
da li se na upisu na fax gleda opci uspjeh ili ocjene iz odredenih predmeta??
moze to neko pojasnit?

kreten17
01.06.2010., 19:22
Tino, ja idem tu "vecernju skolu"...okino sam 3. razred i da nebi moro ponovno ic otiso sam na prekvalifikaciju i sad za 2 tj zavrsavam sve, imo sam 34 ispita sve zajedno za polozit...nemas popravaka nego imas 2. rok koji ti je tokom godine ubacen i to polozis bez problema, platio si da prodes...dobijes POTPUNO istu svjedodbu s kojom konkuriras jednako kao neko ko je redovno zavrsio (sto ipak nije fer al jbg), samo sto ti je pecat u obliku PUCKO OTVORENO UCILISTE ili nest slicno sto nije uopce bitno...ako oces na faks, prijavis drzavnu maturu i deri...ja sam platio 9600kn...za faks ti se gledaju prosjeci sva 4 razreda i uspjeh u odredenim predmetima drzavne mature...

dajes svjedodzbe iz tvoje skole+svjedodzba iz dopisne skole i potvrdu da si polozio razliku predmeta...ta skola ti je kikiriki, proc ces ju, al kao i u normalnoj skoli, za dobru ocjenu ces se morat pomucit malo...nastava ti je popodne (od oko 17h) i pozeljno je da budes redovno (makar nisi obavezan) jer ce ti bit lakse...

_TiNo_
01.06.2010., 19:35
hvala ti na odgovoru!
koju si trogodisnju iso i koji si kasnije smjer upiso?
9600:eek:

kreten17
01.06.2010., 19:37
iso sam 4-godisnju elektro pa sam okino 3. raz...ekonomski smjer

_TiNo_
01.06.2010., 19:41
sta okino,mislis pao?
znaci ekonomist,to se moze zavrsit u godinu dana.kasnije ides na drzavnu maturu?

kreten17
01.06.2010., 19:43
da, pao...
u godini dana polozis razliku i 3. godinu i ides na drzavnu...

_TiNo_
01.06.2010., 19:46
cek,uz drzavnu postoji i ona obicna matura,maturalni rad i to...jel znas kolko se to placa

kreten17
01.06.2010., 19:51
to je ukljuceno u cijenu

_TiNo_
01.06.2010., 19:54
aha,mene brinu te svjedozbe kad se pojavim npr.na upisu na fax,posto nemam od ekonomske skole od prijasnjih razreda jer sam tada isao trogodisnju vec samo imam od 4.razreda,automatski imam manje sanse jer nisam ima iste predmete kao ekonomisti

kreten17
01.06.2010., 20:07
nije tak...gleda ti se prosjek ocijena, ne predmeti, znaci isti k koju skolu si iso

_TiNo_
01.06.2010., 20:18
aha,znaci samo prosjek tj.opci uspjeh
kakvi su profesori na pou?a tih 9600kn mi se cini dosta novaca
cijena se odreduje po broju razlikovnih ispita?

kreten17
01.06.2010., 20:26
a ovisi kako gdje, meni predaju prof koji predaju u srednjoj skoli...u globalu ovisi o broju ispita...znaci razlika u cijeni je ako imas 34 ili 44, al nije ako imas 34-36 cca...znaci ako je osjetno veci broj ispita vise platis...

_TiNo_
01.06.2010., 20:32
a ovisi kako gdje, meni predaju prof koji predaju u srednjoj skoli...u globalu ovisi o broju ispita...znaci razlika u cijeni je ako imas 34 ili 44, al nije ako imas 34-36 cca...znaci ako je osjetno veci broj ispita vise platis...

kuzim ,a kolko si predmeta polago?

kreten17
01.06.2010., 20:35
jao druze, pa napiso sam ti vec, 34

_TiNo_
01.06.2010., 20:41
jao druze, pa napiso sam ti vec, 34

:lol:ja sam mislio da si govorio o ispitima,ne o predmetima:lol:

hrc1988
18.07.2010., 19:39
Ukratko, postoje li takve prekvalifikacije u Zagrebu?
Interesira me samo za farmaceutskog tehničara! Zna li netko kakve informacije?

Lupa cupa
20.07.2010., 21:39
Ukratko, postoje li takve prekvalifikacije u Zagrebu?
Interesira me samo za farmaceutskog tehničara! Zna li netko kakve informacije?

najbolje i najsigurnije ti je nazovi skolu i pitaj sve sto te zanima....ali ,mislim da ima....:)

hrc1988
21.07.2010., 12:37
Hvala,pitao sam školu. Vrlo vjerojatno da će bit al da moram krajem 8 mjeseca nazvat kada će bit svi u školi!

xXPaineXx
09.08.2010., 19:12
Dakle, zavrsila sam strukovnu (trogodisnju) skolu. Sada bih htjela upisati 4. godinu za upravnog referenta u puckom otvorenom ucilistu pa me zanima da li se netko odlucio za to isto, jesu li predmeti teski i kolika je mogucnost da se s time kasnije zaposlis s obzirom da (za sada) ne namjeravam ici na fax?

legica21
09.08.2010., 20:53
ja ti samo mogu reći da je ekonomista, upravnih referenata, tajnika na burzi kao u prici :mig:

nickmiau
12.08.2010., 23:46
Dakle, zavrsila sam strukovnu (trogodisnju) skolu.

kod nas traje 4 godine. :S

heraa
07.09.2010., 22:20
Ako netko ima iskustva s ovim tecajevima neka pise. Zanima me sve od cijene, programa do vremena trajanja tecaja.

Radila sam 2g u knjigovodstvu (materijalno) ali sam zbog preseljenja morala dati otkaz. sad nikako ne mogu naci takav posao, pa sam mislila mozda mi taj tecaj u radnoj knjizici bude mogao nesto pomoci

Stoga, bivsi i sadasnji polaznici ovog tecaja, pisite... takodjer molim za uvazeno misljenje, ako ima onih koji su cak i poceli raditi kao samostalni knjigovodja nakon tecaja :kava:

ili ako je netko otvorio vlastiti knjigovodstveni servis :D ...
....... pomocu tecaja :rofl:

Pegula 777
07.09.2010., 22:48
Ako netko ima iskustva s ovim tecajevima neka pise. Zanima me sve od cijene, programa do vremena trajanja tecaja.

Radila sam 2g u knjigovodstvu (materijalno) ali sam zbog preseljenja morala dati otkaz. sad nikako ne mogu naci takav posao, pa sam mislila mozda mi taj tecaj u radnoj knjizici bude mogao nesto pomoci

Stoga, bivsi i sadasnji polaznici ovog tecaja, pisite... takodjer molim za uvazeno misljenje, ako ima onih koji su cak i poceli raditi kao samostalni knjigovodja nakon tecaja :kava:

ili ako je netko otvorio vlastiti knjigovodstveni servis :D ...
....... pomocu tecaja :rofl:

http://www.suvremenouciliste.hr/content/poslovnaskola/knjigovodje.asp

IvanPivar
28.09.2010., 19:40
Pozdrav za pocetak! :top:

Ovako,ja sam ove godine bio maturant zavrasio sam za "Instalatera grijanja i klimatizacije" i ja bi sad si htio zavrsit dodatni 4. razred da mogu dalje ici u skolu,ali mene zanima di mogu upisat da mogu polozit 4 razred posto moje zanimanje nema 4 stupanj (trogodisnja skola je).Pa ako mi moze neko rec neke infromacije di najbolje upisat i sta upisat za taj 4.razred bio bih zahvalan:mig: !Ja bi dalje iso na faks za Infromatiku posto me to zanima!:top:

Mr.TamborineMan
29.09.2010., 09:09
najvjerovatnije neki smjer u tehničkoj školi, s time da će vjerovatno morati položiti veliku razliku predmeta.. naravno izvanerdno srednjoškolsko obrazovanje dosta košta tako da si o faksu trebao razmišljati prije nego si upisao trogodišnju

Bice grafiti
29.09.2010., 12:35
Pozdrav za pocetak! :top:

Ovako,ja sam ove godine bio maturant zavrasio sam za "Instalatera grijanja i klimatizacije" i ja bi sad si htio zavrsit dodatni 4. razred da mogu dalje ici u skolu,ali mene zanima di mogu upisat da mogu polozit 4 razred posto moje zanimanje nema 4 stupanj (trogodisnja skola je).Pa ako mi moze neko rec neke infromacije di najbolje upisat i sta upisat za taj 4.razred bio bih zahvalan:mig: !Ja bi dalje iso na faks za Infromatiku posto me to zanima!:top:

Kostat ce ti oko 9000kn...vecernja skola iliti pucko uciliste...ako ti starci mogu platit odi na to...imas ista prava pri upisu na fax kao i gimnazijalac (sto nije fer al jbg)...u vecini slucajeva smjer je ekonomija ili komercijalist...moras polozit svu razliku s prve 3 godine + cijela cetvrta...dost truda treba al isplati se...

IvanPivar
29.09.2010., 21:31
Kostat ce ti oko 9000kn...vecernja skola iliti pucko uciliste...ako ti starci mogu platit odi na to...imas ista prava pri upisu na fax kao i gimnazijalac (sto nije fer al jbg)...u vecini slucajeva smjer je ekonomija ili komercijalist...moras polozit svu razliku s prve 3 godine + cijela cetvrta...dost truda treba al isplati se...

Ma ja sad radim ovaj posa tako da imam neka primanja soldina za mene...
Naravno da se isplati,a ucit se moze samo treba imat volje a to imam...jer mi dosta vise baustele...:o

draža 22
07.10.2010., 21:11
Pozdrav svima!
Zanima me gore navedeno pa mislim a ću ovdje dobiti najbolji odgovor. Završio sam Industrijsko - obrtničku školu, zaposlen sam u struci i nije mi loše raditi o što radim. Ali eto, prošlo je tri godine otkada sam završio školu i probudila mi se želja završiti nešto više.
Iskreno, ne razumijem se baš u faks, više škole i tako to, ali bih volio završiti tri godine nečega. Spreman sam prvo završiti 4. stupanj nekog zanimanja pa onda nešto upisati, no zanima me da li se to može i ima li smisla trošiti uopće novce i vrijeme na to?
Da budem iskren, ni jedan posao mi nije problem raditi, a probao sam dosta toga, no volio bih vandredno ići i završiti neki faks radi sebe. Volje stvarno imam, znam da bih se mučio ali možda bih uspio završiti.
Zanima me mišljenje studenata da li ima smisla to, (a i ako nema, želim radi sebe) da li je uopće moguće nešto upisati i što bi mi preporučili da probam?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima! :)

naughty guy
11.10.2010., 22:35
imam frendove koji su zavrsili trogodisnje skole i upisali se na strucni studij jednog veleucilista (informatiku).. koliko znam najvise su se mucili sa matematikom (imali su laksu matematiku u srednjoj) i sa racunovodstvom.... osim tih, imali su jos neke ekonomske predmete koji im i nisu bili neki problem jer je to vecinom bila teorija koja se je dala naucit... naravno nisu da li odmah cijelu godinu... mislim da su drugu godinu upisali prebacivsi 4 predmeta, al su zato sad na trecoj i prvu su kompletno rijesili, te su im ostali jos neki predmeti sa 2. godine koje nisu niti upisali prvi put bas zbog toga sta su morali ponavljat te predmeta sa 1. god.... uglavno ono sa sam htio rec je da oni bi sad trebali zavrsit te prve 3 godine (taj faks inace traje 5 godina.. 3+2), al su naravno se morali i malo i pomucit da nadoknade neke stvari u kojima nisu imali potrebno predznanje... al ako se oce, sve se moze :) odnosno ima smisla upisat nesto...

enchy92
12.10.2010., 18:28
e ovako. ja sam zavrsila trgovacku ( jbg nije mi se dalo ucit i tak...) i normalno maturiram i sve to i sta sad.. prva opcija mi je bila upisat cetvrti stupanj komercijalist pa poslije toga otic na faks. jer nema sanse da radim ko trgovac. i surfam ja netom i pronadem jednu visu skolu (za turisticki i hotelski menadzment) u koju primaju i sa zavrsenom trogodisnjom skolom. i sad si mislim, ako upisem taj cetvrti stupanj, morat cu poslije polagat drzavnu maturu, a nju nikad nebi polozila, sta je, je. i onda bi mi propao i faks i sve...i tako dogovorim se se sa starim, dadne on lovu i evo, zavrsila prvu god, dala sve ispite ( osim mat koja mi nikad nije bila jaca strana) sad upisala drugu, ma sve pet...je namucila sam se, treba to sve pohvatat al ok. u pocetku malo bilo bed, svi zavrsili neke gimnazije, ekonomske, a ja iz trgovacke al ono...super mi je zasad..ako imas volju, samo naprijed :)

moon girl
12.10.2010., 19:17
Prvo i osnovno! Državna matura nije bauk već prednost. Govorim iz iskustva:). Mislim da je državna matura jedna od najboljih stvari koja se dogodila našem školstvu u proteklih desetak godina (također smatram da je bolonja najgora, definitivno).
Državna matura je ispit koncipiran tako da ga prosječni učenik može riješiti bez ikakvih problema. I to najmanje 85% zadataka. Čak i niža razina matematike.

Druga stvar je, uvijek je dobro obrazovati se te se samim time podignuti na višu razinu (obrazovanja). Dobro razmisli što ćeš i kako ćeš studirati, da ti se ne bi dogodilo da precijeniš svoje mogućnosti (upravo ovo se meni dogodilo ove godine), afinitete i želje. Preporučam da izbjegavaš privatne škole i slično. Istu kvalitetu znanja ćeš dobiti na javnom visokom učilištu ili tako nešto a nećeš potrošiti toliko novaca.

Treća stvar je, obrazuj se dodatno (poradi na predznanju) prije no što upišeš bilo što. Ovo se isto meni dogodilo, tako da znam o čemu govorim. Situacija nije nimalo lagodna. Zamisli da dođeš u grupu u kojoj 80% ljudi savršeno zna nešto a ti ne znaš ništa o tome. To je loše i pokušaj to izbjeći da ti ne bude neugodno (iako ti zapravo nema zašto biti, no bit će ti) i da olakšaš sebi.

Na kraju, sretno:). Nikada nije kasno da učiniš nešto, zapamti to.

Aleluja21
13.10.2010., 16:55
Dali je moguce nakon zavrsene srednje ponovno upisat neki drugu srednju i krenuti sve iz pocetka...danas je neka zenska kod nas izjavila da poznaje lika koji je zavrsio srednju sad neznam tocno za sta,i nakon toga upisao ponovo srednju skolu za fitofarmaceuta i ponovo krece od prvog razreda uz to da ima 18 godina...Oo...

marko86
14.10.2010., 01:17
Znam da je prije bilo da si za drugu srednju školu dobivao mislim 4 dodatna boda za faks. Samo sam se uvijek pitao tko je završio dvije srednje škole :ne zna: ( jedino ako tu ne misle na glazbenu školu)

Countess
14.10.2010., 11:50
Znam jednu osobu koja ima završenu trgovačku nakon koje je upisala ekonomsku. Samo što je to bilo mito i korupcija :D Ali svejedno se vodi kao da je 7 godina išla u srednju školu - prema tome, ne vidim zašto se ne bi moglo.

Što se tiče pravilnika o upisu u srednje škole, postoje srednje škole koje su postavile ograničenja za godine - određenu školu ne možeš upisati ako imaš više od 20, 22, 24 ... godine.

U svakom slučaju - ako nije zabranjeno.... :zubo:

Dotty
23.10.2010., 16:48
U ranim 20-tima sam, znači nisam srednjoškolka, završila sam trogodišnju trgovačku školu(koja me apsolutno ne zanima), i htjela bih eventualno na neki faks. Zanima me da li se mogu dokvalificirati za komercijalista(u Rijeci); položiti razlike i 4 godinu vanredno?Tako su moje kolegice radile, profesori su im dali popis literature, i one su samo dolazile odgovarati ispite kad žele, nisu ni predavanja imale.

Hvala na odgovorima. :moli:

mslm
01.11.2010., 09:15
Zanima me dali je netko položio stručni državni ispit (sss) za farm. tehničara?
Neka mi malo opiše iskustva,odakle se uči itd.

malla4
01.11.2010., 19:19
mene zanima moze li se staz nakon zavrsene srednje farmaceutske skole odraditi i u farmaceutskoj industriji ili se samo moze odraditi u ljekarni?
on toppic...ja nisam jos polagala,ali mislim da to nije nista tesko,znam da je jedno od najcescih pitanja razrijeđivanje etanola :D

mslm
01.11.2010., 19:23
mene zanima moze li se staz nakon zavrsene srednje farmaceutske skole odraditi i u farmaceutskoj industriji ili se samo moze odraditi u ljekarni?
on toppic...ja nisam jos polagala,ali mislim da to nije nista tesko,znam da je jedno od najcescih pitanja razrijeđivanje etanola :D

Ja odrađujem u ljekarni.. A oni zakoni i ustavi,to me brine... Odakle ću to učiti?
I čula sam kao da treba 2 tjedna odraditi u galenskom laboratoriju.

malla4
03.11.2010., 21:37
Ja odrađujem u ljekarni.. A oni zakoni i ustavi,to me brine... Odakle ću to učiti?
I čula sam kao da treba 2 tjedna odraditi u galenskom laboratoriju.

ja imam priliku,koju ne zelim odbiti, raditi u industriji, pa me zanima priznaje li se to,i treba li uopce za rad u farmaceutskoj industriji imati strucni ispit...
nego,ustave zakone i to,to postoji jedna knjiga(koja nije ni debela ni strasna,to se nauci za dan,dva...)..to znam jer je moja mama prije nekoliko godina to polagala..to ustvari svi koji idu na bilo koji strucni ispit moraju polagati.Ovo za galenski laboratorij ne znam,to mozda trebaju odraditi oni koji rade u Gradskoj ljekarni Zagreb ili sl.,jer znam da GLJZ imaju svoj galenski labos pa onda...

mslm
05.11.2010., 09:33
Mislim da stručni nije baš obavezan,ali di god sam gledala oglase za posao traže stručni ispit.... Znam da mi možemo raditi u industriji lijekova ali dali se staž može odraditi to neznam jer ni u biljnim ljekarnama ne možemo stažirati,ne prizna se. A di se nabavi ta knjiga??

ninashpina
09.11.2010., 11:19
Pozdrav svima!
Nedavno sam počela predavati u strukovnoj školi na fotografskom odsjeku i naišla sam na par učenika koji su zainteresirani za nastavak školovanja, pa mene i njih zanima da li postoji neki IV. stupanj doškolovanja koji bi njima bio blizak? (a da ne moraju upisivati neku ekonomiju ili kozmetički smjer, nego da taj IV. stupanj bude barem iz neke relativno bliske struke?)
Iako, osobno mislim da bi taj strukovni smjer trebao trajati 4. godine, bez obzira što u primjenjenoj postoji fotografski smjer...Pa nisu svi likovno sposobni i dovoljno nadareni da bi upisali primjenjenu, a mogu svejedno biti odlični fotografi i snimatelji...
jako zaguljena situacija, a stvarno želim pomoći tim klincima, pa ako netko ima neki savjet ili zna gdje kako i što, molim da se javi!
Puno hvala svima unaprijed!:)

xXPaineXx
09.11.2010., 19:17
Dakle, već duže vrijeme razmišljam što upisati od navedenih predmeta. S obzirom da se bliži taj trenutak kada ću jednostavno morati nešto upisati odlučih vas pitati za mišljene. Molila bih sve ljude koji se bave ili su upoznati tim poslovima da ostave svoj komentar/mišljenje što od ovoga nikako nebih trebala upisati ili što bih pak trebala. Želim čuti vaša iskustva. Meni osobno se nekako najprimamljivije čini medijski tehničar no neznam kakvo je njihovo stanje, kako se zapošljavaju itd...

Predmeti su:
-Ekonomist
-Poslovni tajnik
-Medijski tehničar
-Upravni referent

Dotty
10.11.2010., 14:32
U ranim 20-tima sam, znači nisam srednjoškolka, završila sam trogodišnju trgovačku školu(koja me apsolutno ne zanima), i htjela bih eventualno na neki faks. Zanima me da li se mogu dokvalificirati za komercijalista(u Rijeci); položiti razlike i 4 godinu vanredno?Tako su moje kolegice radile, profesori su im dali popis literature, i one su samo dolazile odgovarati ispite kad žele, nisu ni predavanja imale.

Hvala na odgovorima. :moli:

Ljudi, neupućena sam, a negdje sam pročitala da su promjenili zakon i da se sad za dokvalificiranje u mom slučaju trebaju polagati sve godine a ne samo razlike i četvrta godina. :confused: Jel' to istina?Mislim wtf, zašto ne još malo više zakomplicirati, a ionako me čeka državna matura još.

xXPaineXx
10.11.2010., 15:07
Pardon, hoću reči zanimanja a ne predmeti :D.

efos
10.11.2010., 23:09
Ljudi, neupućena sam, a negdje sam pročitala da su promjenili zakon i da se sad za dokvalificiranje u mom slučaju trebaju polagati sve godine a ne samo razlike i četvrta godina. :confused: Jel' to istina?Mislim wtf, zašto ne još malo više zakomplicirati, a ionako me čeka državna matura još.

Dotty...polažeš samo RAZLIKU predmeta...nazovi srednju trgovačku i raspitaj se...nisam iz Rijeke..

Dotty
10.11.2010., 23:50
Dotty...polažeš samo RAZLIKU predmeta...nazovi srednju trgovačku i raspitaj se...nisam iz Rijeke..

Tako je bilo prije par godina(trebala sam polagati tada), ali čitala sam da je drukčije sad. Nadam se da je samo razlika + predmeti 4 godine jer je to zaista previše, s obzirom na to da me očekuje i školska i državna matura. Nisam ni ja iz Rijeke.

dominacija
11.11.2010., 00:25
čekajte malo

ja sam prije par godina završio za vodoinstalatera.....i sad ako poželim mogu upisat prekvalifikacije za npr ekonomista...i ako položim te razlike,meni se to računa kao da sam završio srednju ekonomsku??:D

exception
11.11.2010., 11:00
čekajte malo

ja sam prije par godina završio za vodoinstalatera.....i sad ako poželim mogu upisat prekvalifikacije za npr ekonomista...i ako položim te razlike,meni se to računa kao da sam završio srednju ekonomsku??:D

da! nakon sto polozis razliku i predmete 4.razreda postajes ekonomist kao i ostali

Dotty
11.11.2010., 13:49
da! nakon sto polozis razliku i predmete 4.razreda postajes ekonomist kao i ostali

Zar zbilja? Mene kao prodavača struka uopće ne interesira, a kamoli komercijalista. :rofl: To završavam samo zato jer želim na faks. Mogu se onda dokvalificirati za bilo što što želim, ne mora biti vezano uz moju struku?

exception
11.11.2010., 14:09
Zar zbilja? Mene kao prodavača struka uopće ne interesira, a kamoli komercijalista. :rofl: To završavam samo zato jer želim na faks. Mogu se onda dokvalificirati za bilo što što želim, ne mora biti vezano uz moju struku?

ma mozes,nemora biti vezano za tvoju struku,znam neke koji su bili vodoinstalateri a sad ekonomisti :) programi su vecinom hoteljersko turisticki komercijalist i ekonomist,ali posto ti je bitan samo taj 4. razred upisi nesto srodnije radi broja razlikovnih ispita

Dotty
11.11.2010., 14:53
ali posto ti je bitan samo taj 4. razred upisi nesto srodnije radi broja razlikovnih ispita

Da si nađem neku srednju koja me ekšuli interesira završila bi, zašto ne. S obzirom da me prodavač/komercijalist/ekonomist apsolutno ne zanima opet ću imati problema s učenjem, fuj. A jel' bi mogla ovo (http://www.ss-prirodoslovna-graficka-ri.skole.hr/web.html)? :rofl: Di sad gledam :facepalm:

dominacija
11.11.2010., 16:43

hvala na odgovoru

možda i probam.....moram priznat da sam se nakon 4 godine šljakanja malo zaželio knjige :D....novac neće bit problem, jer sam uštedio dosta

volio bi se dodatno obrazovat najviše zbog sebe, a i zato jer je skoro cijela moja ekipa na nekim faksovima....mislim,a i kažu mi da mogu bolje

probao bi neki četverogodišnji program..znam da narodno učilište u rijeci nudi dosta programa...al šta god upišem bit će velika razlika, jer sam završio za vodoinstalatera

exception
11.11.2010., 20:40
Da si nađem neku srednju koja me ekšuli interesira završila bi, zašto ne. S obzirom da me prodavač/komercijalist/ekonomist apsolutno ne zanima opet ću imati problema s učenjem, fuj. A jel' bi mogla ovo (http://www.ss-prirodoslovna-graficka-ri.skole.hr/web.html)? :rofl: Di sad gledam :facepalm:

ako to nude kao program za dokvalifikaciju onda mozes

hvala na odgovoru

možda i probam.....moram priznat da sam se nakon 4 godine šljakanja malo zaželio knjige :D....novac neće bit problem, jer sam uštedio dosta

volio bi se dodatno obrazovat najviše zbog sebe, a i zato jer je skoro cijela moja ekipa na nekim faksovima....mislim,a i kažu mi da mogu bolje

probao bi neki četverogodišnji program..znam da narodno učilište u rijeci nudi dosta programa...al šta god upišem bit će velika razlika, jer sam završio za vodoinstalatera

sto se novca tice to ovisi o broju razlikovnih ispita.po srednjim skolama u kojima se to provodi je 6000 do 7500kn (barem kolko sam ja cuo) mislim da su ucilista malo skuplja

vlad66
21.11.2010., 17:12
Pozdrav ekipa,zanima me dali je netko pohađao pucko otvoreno ucliste u Zagrebu,ako je dali mi možete malo opisat kako je,kakvi su profesori,dali su strogi,dali su skloni rušenju(slanju na drugi rok)i slicno,jel bi ja upisao četvrtu godinu opce gimnazije tamo da mogu na fax pa me zanima kakvi su,jel sa matematikom sam na vi,a izvan skole sam vec 3 godine,zavrsio sam za autolakirera i radio godinu i pol al eto sad sam vec godinu dana ne zaposlen pa bi isao upisat,pa eto molim vas ako ko može malo pomoc bio bih zahvalan

crnjak_xrace
21.11.2010., 17:16
Iz autolakirera na 4 god gimnazije ?! prvo moras polagati razliku ispita da bi mogao doci do 4 god gimnazije..

vlad66
21.11.2010., 17:26
MA sve znam,samo me zanima kakvi su tam profesori i to,

vlad66
22.11.2010., 15:52
pa šta nitko nije isao u Pucko uciliste u Zagrebu da mi zna rec kako je tamo

peti221
29.11.2010., 12:46
Bok dal netko zna ,treba mi 4 razred za bolji posao. Završila sam školu prije 10god. Dal se za to treba ućit kao u školi i kolko traje.:):)

exception
30.11.2010., 11:48
Bok dal netko zna ,treba mi 4 razred za bolji posao. Završila sam školu prije 10god. Dal se za to treba ućit kao u školi i kolko traje.:):)

Traje kao skolska godina,mozda malo duze,a za ucenje neznam

Ivan Mihaljević
03.12.2010., 12:06

Nije istina,ja predmete koje sam u prve 3 godine srednje imao,ne polažem,znači recimo Hrvatski samo za četvrti razred itd. itd.

Dotty
03.12.2010., 12:12
Nije istina,ja predmete koje sam u prve 3 godine srednje imao,ne polažem,znači recimo Hrvatski samo za četvrti razred itd. itd.

Hvala! :s

Zna li netko da li ova riječka škola ima programe dokvalifikacija? http://www.ss-trgovackaitekstilna-ri.skole.hr/ (http://www.ss-trgovackaitekstilna-ri.skole.hr/)

Bed mi je zvani na fon, poslala sam mejl ali nitko ne odgovara...

Vieri
12.12.2010., 11:50
Bok

Prije cca mjesec dana sam dobio letak za višu školu, tj prekvalifikaciju za više zanimanja, upravni referent, itd.

Letak više nemam, ali to je negdje u Sigetu, pa ako bi mi tko mogao pomoći kako da dođem to te škole ili kakav kontakt, bilo što.

Hvala

Vieri
16.12.2010., 14:45
Našao, ako koga interesira škola se zove edu centar.
Nisam još tamo bio, našao sam telefon na netu, a sutra idem tamo.

damir-zagi
08.03.2011., 13:15
Ovako!
Cura mi je upisala prekvalifikaciju za ~KOMERCIJALISTA~,pa bi joj/nam trebali skripti od tih predmeta,pa ako netko ima,ako je netko to završio bio bih mu vrlo zahvalan da mi pomogne!!
p.s za početak joj treba Trgovinsko poslovanje 1. i 2.godina!!

exception
12.03.2011., 18:19
Ovako!
Cura mi je upisala prekvalifikaciju za ~KOMERCIJALISTA~,pa bi joj/nam trebali skripti od tih predmeta,pa ako netko ima,ako je netko to završio bio bih mu vrlo zahvalan da mi pomogne!!
p.s za početak joj treba Trgovinsko poslovanje 1. i 2.godina!!

Pa zar to ne osigurava uciliste?

brijac
17.03.2011., 18:03
Po struci sam frizer,imam završenu trogodišnju školu, a htio bih upisat neki faks..Zanima me što moram prethodno napraviti,dal upisati neku drugu srednju školu(četverogodišnju) ili se to da izvesti nekako jednostavnije pošto mi treba 4. stupanj??iz međimurja sam...

jel postoji 4.stupanj za frizera ili mi je jednostavnije upisat ekonomsku ili tak nešto?koja bi bila najjednostavnija i najbrža 4-godišnja za završit?

exception
17.03.2011., 20:52
jel postoji 4.stupanj za frizera ili mi je jednostavnije upisat ekonomsku ili tak nešto?koja bi bila najjednostavnija i najbrža 4-godišnja za završit?

Ne postoji 4. stupanj za frizera, upisi prekvalifikaciju za ekonomista ili komercijalista to je najlakse i najbrze za zavrsit, a poslije toga drzavna matura pa tek onda na fax.

jeroen
17.03.2011., 21:05
Može li netko navesti neke popularnije obrazovne ustanove na podrucju Zagreba gdje se moze upisati dokvalifikacije za 4. stupanj?
Hvala.

Dotty
17.03.2011., 21:41
Može li netko navesti neke popularnije obrazovne ustanove na podrucju Zagreba gdje se moze upisati dokvalifikacije za 4. stupanj?
Hvala.

Isto, za RI.

exception
18.03.2011., 10:59
Isto, za RI.

Zg: http://www.pou.hr/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=59

Ri: http://www.nar-uciliste.hr/Home.aspx?PageID=1&gohome=true

Dotty
19.03.2011., 01:18
Ri: http://www.nar-uciliste.hr/Home.aspx?PageID=1&gohome=true

Hvala, tamo sam i mislila otići.

brijac
19.03.2011., 02:16
Ne postoji 4. stupanj za frizera, upisi prekvalifikaciju za ekonomista ili komercijalista to je najlakse i najbrze za zavrsit, a poslije toga drzavna matura pa tek onda na fax.

znači nema jednostavnijeg načina....

exception
19.03.2011., 13:24
znači nema jednostavnijeg načina....

Da, jednostavnijeg i brzeg nacina nema.

Hvala, tamo sam i mislila otići.

Probaj kontaktirati jos neke srednje skole pa ih pitaj za prekvalifikacju u nekim slucajevima su jeftinije od ucilista.

crnjak_xrace
19.03.2011., 13:29
www.uciliste-magistravitae.hr
Ekonomska, komercijalna, trgovacka...
Tehnicar cestovnog prometa, vozac motornog vozila

Dotty
19.03.2011., 14:25
Probaj kontaktirati jos neke srednje skole pa ih pitaj za prekvalifikacju u nekim slucajevima su jeftinije od ucilista.

Ne mogu naći...Pitala sam tu ako ima Riječana...:ne zna:

exception
19.03.2011., 15:05
Ne mogu naći...Pitala sam tu ako ima Riječana...:ne zna:

Nisam iz Rijeke ali znam koristit google. Jednostavno upisi u trazilicu srednje skole u Rijeci i gledaj, otprilike svi imaju iste programe prekvalificiranja, kontaktiras ih sve redom i dobit ces potrebne informacije.

brijac
19.03.2011., 18:24
nego,kad upišem ekonomsku - jel postoji neki rok u kojem moram polagati ispite?financije bi bile veći problem od učenja....

exception
19.03.2011., 18:49
Imas neke rokove (to ce ti sve oni rec) Dobit ces indeks u kojem ce ti pisati svi predmeti po godinama koje moras poloziti. A financije, to ti je minimalno 7000 kn.

Dotty
20.03.2011., 05:10
Nisam iz Rijeke ali znam koristit google. Jednostavno upisi u trazilicu srednje skole u Rijeci i gledaj, otprilike svi imaju iste programe prekvalificiranja, kontaktiras ih sve redom i dobit ces potrebne informacije.

Znam, ali pitam u slučaju da netko zna iz prve ruke. Ne možeš svakome tko dođe na forum pitati nešto reći"Google it". :D

Tražila sam, ali nađoh samo jednu. Ovu http://www.ss-trgovackaitekstilna-ri.skole.hr/ Na sajtu se ništa ne spominje, na mejl ne odgovaraju, preostaje mi još da nazovem...

to ti je minimalno 7000 kn.

:o

exception
20.03.2011., 13:12
Znam, ali pitam u slučaju da netko zna iz prve ruke. Ne možeš svakome tko dođe na forum pitati nešto reći"Google it". :D

Tražila sam, ali nađoh samo jednu. Ovu http://www.ss-trgovackaitekstilna-ri.skole.hr/ Na sajtu se ništa ne spominje, na mejl ne odgovaraju, preostaje mi još da nazovem...

:o

Ma na mejl sigurno nece odgovorit, meni nikad nije ni jedna ustanova odgovorila :D Sad otprilike znam sta bi ti upisala.
Stvarno su skupi, ali tako je svugdje, naveo sam tih 7000 kn to je minimalno a kod nekih zna bit i do 12000 kn :mad:

Dotty
20.03.2011., 21:35
Ma na mejl sigurno nece odgovorit, meni nikad nije ni jedna ustanova odgovorila :D Sad otprilike znam sta bi ti upisala.
Stvarno su skupi, ali tako je svugdje, naveo sam tih 7000 kn to je minimalno a kod nekih zna bit i do 12000 kn :mad:

Mislim na prekvalifikacije iz prodavača u komercijalista. Kad sam htjela ići ovdje(na kraju nisam, budala)plaćalo se nešto malo. :ne zna:

brijac
20.03.2011., 22:11
a jel se može dobit neka potpora od države za daljnje školovanje?

exception
21.03.2011., 11:37
Mislim na prekvalifikacije iz prodavača u komercijalista. Kad sam htjela ići ovdje(na kraju nisam, budala)plaćalo se nešto malo. :ne zna:

Ja sam mislio da bi htjela prekvalificirati za npr tekstilnog tehnicara, vidim trgovacko-tekstilna skola. Svakako se upisi sto prije ako imas volje i naravno novca jer je stvarno preskupo u svakom slucaju.

a jel se može dobit neka potpora od države za daljnje školovanje?

Za prekvalifikacju ne, a kasnije za fax to valjda da. Ma imas i besplatne prekvalifikacije preko zavoda za zaposljavanje ali oni se vecinom prekvalificiraju za deficitarna zanimanja, a ekonomist to svakako nije, uglavnom su to kuhar...znaci opet trogodisnja.

ex_1
21.03.2011., 15:04
Pozdrav imam jedno pitanje zavrsio sam srednju trogodisnju,a plan mi je upisat jedan tecaj no problem je trebam imati 4 stupanj ili kako se to vec kaze....Sad posto sam ja u srednjoj za bravara isao kako dalje zbilja sam neuk oko tih stvari pa molim bez ovog :rofl:

exception
21.03.2011., 20:03
Pozdrav imam jedno pitanje zavrsio sam srednju trogodisnju,a plan mi je upisat jedan tecaj no problem je trebam imati 4 stupanj ili kako se to vec kaze....Sad posto sam ja u srednjoj za bravara isao kako dalje zbilja sam neuk oko tih stvari pa molim bez ovog :rofl:

Isto ko i za sve koji su zavrsili trogodisnju, upisi se tamo gdje provode te programe prekvalifikacije znaci pucka ucilista ili srednje skole, upises neku cetverogodisnju i polazes razliku ispita od prve 3 god i cijeli 4 razred.

gold_girl
27.03.2011., 14:59
http://www.prva-ekonomska-skola.hr/
je li tko išao u ekonomsku ovdje za dokvalifikaciju?Prošle godine je bia cijena 5 500,moglo se platiti u 2 rate.To izgleda povoljno.,za razliku od komercijalne koja je u trg.školi 7.500 kn,i još se ide 2 godine:eek:.Nadam se da će biti i tako ove godine:).je li se školovao tamo tko,kakvi su prof.da li daju literaturu,da li se na predavanja mora dolaziti?

Dotty
27.03.2011., 16:11
i još se ide 2 godine:eek:i?

Nemoj zezati. :confused: Iz čega se prekvalificiraš da bi se išlo 2 god.?

exception
27.03.2011., 19:09

Ma to je normalno tako. Opcenito su ucilista brza i bolje organizirana od srednjih skola, znam da su nekima srednje obecale svasta a na kraju ni literaturu nisu osigurali.

gold_girl
27.03.2011., 19:48

Prodavači idu tu još jednu godinu(sad 2 ako opet nisu nešto mjenjali).Ja sam to bila upisala prije, i dala sam dosta ispita nije bilo teško,ali tad sam se razbolila i nisam mogla davati ispite niti dolaziti,i drugi put kad sam došla rekli su da nemam više pravo,jer vrijede nova pravila traje 2 godine,i ako hoću završiti da se moram ponovno upisati,platiti opet upisninu i sve ispočetka:confused:.Ma zgadili su mi se skroz.Nikakvu literaturu nisu davali,niti su imali web stranicu gdje bi mogao što saznati tj,imali su ali stare informacije.Morao si loviti ljude po hodniku da ti daju materijale.Nikad nije bilo obavjsti na vrijeem kad su ispiti ma živi kaos.Sad vidim da imaju novu stranicu i možda je bolje stanje sada.To je trg. tu u Zg.A ovo s novim pravilima isto bezveze jer su generacija prije nas davali godinama ispita i nikome ništa.A zašto se ide 2 godine,nemam pojma ali vidim da su dodali još neke predmete,struč.vježbe i još masu tih stvari....Ekonomska je bar po meni bolji izbor.

Dotty
27.03.2011., 21:16
Ma to je normalno tako. Opcenito su ucilista brza i bolje organizirana od srednjih skola, znam da su nekima srednje obecale svasta a na kraju ni literaturu nisu osigurali.

Frendice su mi se prekvalificirale(u srednjoj školi) iz trgovaca u komercijaliste prije par god., trajalo je jako kratko, oko god. danja, možda i manje, dolazile su na ispitivanja kad žele tj. kad nauče. Knjige su im dale profe da si iskopiraju. :ne zna:

Fuckin 2 godine...Nemojte me zezati :( Već sad sam prestara za fakultet na koji vjerovatno ne bi ni upala, a još ako bi morala samo za dokvalifikacije 2 godine ići...:confused:

exception
27.03.2011., 21:20
Frendice su mi se prekvalificirale(u srednjoj školi) iz trgovaca u komercijaliste prije par god., trajalo je jako kratko, oko god. danja, možda i manje, dolazile su na ispitivanja kad žele tj. kad nauče. Knjige su im dale profe da si iskopiraju. :ne zna:

Fuckin 2 godine...Nemojte me zezati :( Već sad sam prestara za fakultet na koji vjerovatno ne bi ni upala, a još ako bi morala samo za dokvalifikacije 2 godine ići...:confused:

Sve ovisi o skole do skole, zato se upisi sto prije, nemoj cekati a za fax ti nikad nije kasno vazno je imat volju. :D

Dotty
27.03.2011., 22:59
Sve ovisi o skole do skole, zato se upisi sto prije, nemoj cekati a za fax ti nikad nije kasno vazno je imat volju. :D

Da, onda ću na faks ići sa 40? Ok, ništa onda od ikakvih škola, ostajem neobrazovana. :(

exception
28.03.2011., 10:21
Da, onda ću na faks ići sa 40? Ok, ništa onda od ikakvih škola, ostajem neobrazovana. :(

Pa ako si mogla cekati 40 mozes i jos 1 - 2?? :D

Dotty
29.03.2011., 09:59
Pa ako si mogla cekati 40 mozes i jos 1 - 2?? :D

Imam 24.

zacky
29.03.2011., 10:29
Tko može nešto reći o obrtničom učilištu na Mažuranićevom Trgu u Zagrebu?

gold_girl
29.03.2011., 11:53

Gle nisam sigurna jel traje 2 godine,tak su meni rekli da će trajati.Ali ti si iz Rijeke,ja smai šla u Zg pa je vjerojatno drugačije.Ali možeš i na učilište,tamo traje godinu i jednostavnije dosta po meni nisu ništa mjenjali.Svu literaturu oni osiguraju.
Ili u ekonomsku.24 godine uopće nije puno da se upišeš.Kod nas je bilo polovica kad sam ja išla starijih od 30 godina.Tako da to ti nema veze:)
Jesi gledala ovdje:link za učilište
http://www.nar-uciliste.hr/Home.aspx?PageID=274
i za srednju školu (ekonomist)
http://ss-ekonomska-mmirkovica-ri.skole.hr/odrasli

exception
29.03.2011., 12:36
Imam 24.

Ja se ispricavam, spomenula si 40 :D

Dotty
29.03.2011., 12:53
Ja se ispricavam, spomenula si 40 :D

Toliko bi imala kad sve skupa završim. :rofl:

Mislim, nije smiješno, meni muka kad se sjetim da bi trebala sad praktički opet ići u srednju školu. Imam volje, ali ipak, 2 godine...:confused:

exception
29.03.2011., 13:18
Toliko bi imala kad sve skupa završim. :rofl:

Mislim, nije smiješno, meni muka kad se sjetim da bi trebala sad praktički opet ići u srednju školu. Imam volje, ali ipak, 2 godine...:confused:

Prodje to brzo jos ako imas posao jer to uglavnom bude navecer. Bolje se sto prije upisi, tko zna mozda si vec propustila upise za ovu godinu pa ce ti te 2 na kraju ispast 3.

Dotty
29.03.2011., 13:24
to uglavnom bude navecer.

Odkud ti to?

Ako je ekonomska 1 godina onda bi izabrala nju, komercijalist ili ekonomist nije bitno, obadvoje jednako mrzim. :D

A posao + škola, ne znam kako bi se poklopilo ako bi recimo radila ujutro i popodne. Hebote, trebalo bi tražiti posao s tim u vidu, a nije da danas ljudi mogu birati.

exception
29.03.2011., 13:45
Odkud ti to?

Ako je ekonomska 1 godina onda bi izabrala nju, komercijalist ili ekonomist nije bitno, obadvoje jednako mrzim. :D

A posao + škola, ne znam kako bi se poklopilo ako bi recimo radila ujutro i popodne. Hebote, trebalo bi tražiti posao s tim u vidu, a nije da danas ljudi mogu birati.

Odkud naziv vecernja skola? Znam da u srednjim mozes ujutro sto je njima jos bolje, ne moraju kasnije dolaziti. Vecina njih su fleksibilni kazes da radis, razumjet ce.

Dotty
29.03.2011., 14:17
Odkud naziv vecernja skola? Znam da u srednjim mozes ujutro sto je njima jos bolje, ne moraju kasnije dolaziti. Vecina njih su fleksibilni kazes da radis, razumjet ce.

Mislim da samo učilišta imaju večernje termine, sumnjam da to vrijedi za obične škole. :misli: Većina ljudi radi ujutro i popodne, ne bi ni učiti stigla. Sad me sve panika hvata. :(

Ali ti si iz Rijeke

:s Hvala na odgovoru. Nisam iz Rijeke, tamo se namjeravam preseliti pa bi sve skupa bilo dosta kaotično.

Jesi gledala ovdje:link za učilište
http://www.nar-uciliste.hr/Home.aspx?PageID=274

Da, na to učilište sam i mislila ići. Jesi sigurna da na učilištima traje 1 godinu?

i za srednju školu (ekonomist)
http://ss-ekonomska-mmirkovica-ri.skole.hr/odrasli

Gledala sam i za tu ekonomsku ali matematika mi se čini žešća tamo, ima li ovdje ekonomista da mi potvrde to?:D Općenito se najviše bojim matematike koja mi preloše ide, garantirano ju ne bi prošla bez redovitih instrukcija.

http://www.ss-trgovackaitekstilna-ri.skole.hr/nastava/smjerovi
Zna li itko išta o ovoj školi?Ovako po slici kao da je negdje bogu iza leđa :zubo:

exception
29.03.2011., 14:51
Nema veze sto imaju nastavu ujutro i popodne, vecina profesora svaki dan barem jedan sat ima slobodno tj taj sat nema nastavu pa ti tada dodes i odgovaras. A sto se predmeta tice to ti je kikiriki, znam da su nekima za npr geografiju koju btw nisu imali sve 3 godine u svojoj struci, dali su im knjigu iz 2 ili 3 razreda i rekli da odaberu 1 lekciju te ju nauce i dodu polagat ispit, znaci jednu lekciju za sva 3 razreda, tako je i bilo polozili su sa 3 - 4 i to su im upisali u indeks (naravno ne isti datum) i tako su se rijesili geografije, neznam kako je bilo za 4 razred :D ali nije kod svih profesora tako to sam rekao kao primjer, uglavno nije tesko jer je obujam gradiva mnogo manji nego kada ides redovno.

Dotty
29.03.2011., 15:00
Nema veze sto imaju nastavu ujutro i popodne,

Mislila sam na posao, da većina ljudi radi ujutro i popodne, rijetko kad u smjenama.

Ovo za geografiju zvuči predobro da bi bilo istinito. :D Doduše, ja bi radije naučila 4 godine geografije nego jednu matematike, toliko je se bojim.

exception
29.03.2011., 15:08
Mislila sam na posao, da većina ljudi radi ujutro i popodne, rijetko kad u smjenama.

Ovo za geografiju zvuči predobro da bi bilo istinito. :D Doduše, ja bi radije naučila 4 godine geografije nego jednu matematike, toliko je se bojim.

Ziva istina to za geografiju, mozda se vise nece nikom tako ponovit al tako su mi rekli :) Cek koju si ti srednju zavrsila, uglavnom matematiku ces imati za polagat samo 4 razred, polako vjezbaj posudis od nekog knjigu za 4 razred i polagano rijesavas, nije ni meni bas draga bas suprotno mrzim matematiku ovo sve ostalo je relativno lagano za naucit.

Dotty
29.03.2011., 15:21
Ziva istina to za geografiju, mozda se vise nece nikom tako ponovit al tako su mi rekli :) Cek koju si ti srednju zavrsila, uglavnom matematiku ces imati za polagat samo 4 razred, polako vjezbaj posudis od nekog knjigu za 4 razred i polagano rijesavas, nije ni meni bas draga bas suprotno mrzim matematiku ovo sve ostalo je relativno lagano za naucit.

Trgovačka/prodavač. Ne znam ti ja ništa sama riješavati, padam ju odkad znam za sebe. Čak i sa instrukcijama bi se jedva uspijela izvući na popravnom. :facepalm: Što bi ja na faksu, ajme. :bonk:

Imam tu par knjiga i skripti za komercijaliste koje mi je frendica dala - uključujući matematiku, ali ne znam koje se sad koriste...

exception
29.03.2011., 15:35
Pa kazes profesoru da ti zakljuci prolaznu on ce ti rec sta je potrebno za odredenu ocjenu, upisi neki fax bez matematike :rofl:

Dotty
30.03.2011., 04:15
upisi neki fax bez matematike :rofl:

Zar to postoji?:D

exception
30.03.2011., 10:16
Zar to postoji?:D

Mislim da ne, ali da postoji ja bih ga prvi upisao :lol:

gold_girl
01.04.2011., 11:51
Mislim da samo učilišta imaju večernje termine, sumnjam da to vrijedi za obične škole. :misli: Većina ljudi radi ujutro i popodne, ne bi ni učiti stigla. Sad me sve panika hvata. :(

:s Hvala na odgovoru. Nisam iz Rijeke, tamo se namjeravam preseliti pa bi sve skupa bilo dosta kaotično.

Da, na to učilište sam i mislila ići. Jesi sigurna da na učilištima traje 1 godinu?

Gledala sam i za tu ekonomsku ali matematika mi se čini žešća tamo, ima li ovdje ekonomista da mi potvrde to?:D Općenito se najviše bojim matematike koja mi preloše ide, garantirano ju ne bi prošla bez redovitih instrukcija.

Na učilištima traje 1 godinu.Na ovome u Zg. učilištu koliko sam čuila ne moraš ni dolaziti na predavanja,samo dolaziš po literaturu i iz togaučiš.Kako je na tom ne znam,ali trebalo biti slično. Matematika ne bi trebala biti problem jer većinom se pišu pismeni.Što je po meni ipak lakše nego usmeni.Ne bi trebalo biti teško u komercijalnoj nije,a ekonomska se ne bi trebala puno razlikovati.:)A ja je isto mrzim.

zacky
01.04.2011., 11:54
Reći ću vam da za mnoge smjerove,zanimanja na mnogim učilištima ne skupe ljude
da pokrenu programe!Često si jedini koji se javi,a treba minimalno 10 ljudi,a obično i više!
Prekvalifikacije kreću od 5000 kn,a osposobljvanja od barem 3000 kn!

Dotty
02.04.2011., 22:16
Na učilištima traje 1 godinu.Na ovome u Zg. učilištu koliko sam čuila ne moraš ni dolaziti na predavanja,samo dolaziš po literaturu i iz togaučiš.Kako je na tom ne znam,ali trebalo biti slično. Matematika ne bi trebala biti problem jer većinom se pišu pismeni.Što je po meni ipak lakše nego usmeni.Ne bi trebalo biti teško u komercijalnoj nije,a ekonomska se ne bi trebala puno razlikovati.:)A ja je isto mrzim.

Znači i komercijalist i ekonomist traje 1 godinu na učilištima?Meni je sva matematika teška :p

gold_girl
03.04.2011., 13:42
Znači i komercijalist i ekonomist traje 1 godinu na učilištima?Meni je sva matematika teška :p

Da traju po godinu dana.:)Mene se ne sviđa za komercijalnu što sad imaju neke strukovne vježbe i tako to.To mi se čini baš tlaka.i da uvedeni su neki drugi predmeti nego prije:te vježbe,pa zatim poznavanje robe,računovodstvo i marketing.Matematike se stv.ne trebaš bojati ja sam to prvo položila,a imali smo zakon prof.koji je svima nekako navukao 2.nešto malo za 2 naučiš,a ostale predmete naštrebaš i tako si digneš prosjek:)

Dotty
03.04.2011., 15:08
strukovne vježbe

računovodstvo i marketing

Fuj. :/ U svakom slučaju, morati ću pokušati završiti jedno od to dvoje iako me nimalo ne interesira.

Matematike se stv.ne trebaš bojati ja sam to prvo položila,a imali smo zakon prof.koji je svima nekako navukao 2.nešto malo za 2 naučiš,a ostale predmete naštrebaš i tako si digneš prosjek:)

Iako neću imati tvog profesora, hvala na hrabrenju. Stvarno mi to treba što se matematike tiče. :kiss:

gold_girl
03.04.2011., 15:35
Fuj. :/ U svakom slučaju, morati ću pokušati završiti jedno od to dvoje iako me nimalo ne interesira.

Iako neću imati tvog profesora, hvala na hrabrenju. Stvarno mi to treba što se matematike tiče. :kiss:

A tek poznavanje robe, i transport:rolleyes:.ja sam uvijek mrzila trgovinu ne znam zašto sam ju upisala.Zanimanje mi je za nju uvijek bilo nula posto.A ovo je slično dosta(komercijalna)dok je ekonomska valjda malo općenitija.Pa mi se zato više dopada.Ali transport mi je bio najgori.Te nezanimljivo,te dosadno,a moraš sve znati.Sretno što god odlučila:D

jeroen
26.04.2011., 20:33
Kontaktirao sam POU i kazu kako ce upisi za doškolovanje za 4. stupanj trajati kroz cijelo ljeto do 9 mjeseca kada pocinje nastava.

Ovo su im programi:
· opća gimnazija
· ekonomisti
· komercijalisti
· poslovni tajnici
· medijski tehničari
· upravni referenti
· tehničari zaštite osoba i imovine
· tehničari za logistiku i špediciju
· turističko–hotelijerski komercijalisti

Htio bih samo da netko tko ima iskustva pojasni detaljnije na što se pojedini smjer najvise usredotočuje, u smislu na sto se najvise gleda od predmeta?

Iako navode da nije nužno upisati smjer koji odgovara mojoj struci mozda bih mogao upisati nesto sto odgovara mom elektroničko-informatičkom usmjerenju gdje bih osobno najvise htio nastaviti visokoškolsko obrazovanje.

Naravno da bih i sam htio matematiku proci sto bezbolnije, to bih stavio kao prvi kriterij, da nemoram vec za taj dio uzimati instrukcije, pa, gdje je najlaksa?:D:trk:

Dotty
26.04.2011., 20:56
Htio bih samo da netko tko ima iskustva pojasni detaljnije na što se pojedini smjer najvise usredotočuje, u smislu na sto se najvise gleda od predmeta?

Naravno da bih i sam htio matematiku proci sto bezbolnije, to bih stavio kao prvi kriterij, da nemoram vec za taj dio uzimati instrukcije, pa, gdje je najlaksa?

Mene isto zanima ovo :rofl:

tina1404
27.04.2011., 12:48
Kontaktirao sam POU i kazu kako ce upisi za doškolovanje za 4. stupanj trajati kroz cijelo ljeto do 9 mjeseca kada pocinje nastava.

Ovo su im programi:
· opća gimnazija
· ekonomisti
· komercijalisti
· poslovni tajnici
· medijski tehničari
· upravni referenti
· tehničari zaštite osoba i imovine
· tehničari za logistiku i špediciju
· turističko–hotelijerski komercijalisti

Iako navode da nije nužno upisati smjer koji odgovara mojoj struci mozda bih mogao upisati nesto sto odgovara mom elektroničko-informatičkom usmjerenju gdje bih osobno najvise htio nastaviti visokoškolsko obrazovanje.

Naravno da bih i sam htio matematiku proci sto bezbolnije, to bih stavio kao prvi kriterij, da nemoram vec za taj dio uzimati instrukcije, pa, gdje je najlaksa?:D:trk:

Ja sam išla u srednju upravnu za upravnog referenta i u zadnjem nismo ni imali matematike:ne zna:.A u prethodnim razredima je bar meni bila jednostavna,za tu školu matem.uglavnom nije bitna. Ali je bilo dosta štrebanja, u redovnoj, ali u POUZ i znam jednu curu koja je upisala taj smjer s 3 godišnjom školom, i ako ga je ona položila možete svi.:top:
Za poslovnog tajnika nemoj upisivati to mi djeluje baš bezveze, a i nemaš neke koristi od toga, gimnazija će ti s 3 godišnjom školom biti teža za pohvatati sve to, bolje upiši neku da dobiješ zanimanje.
-Komercijalisti ti imaju dosta predmeta vezanih uz trgovinu, pa ako te to ne zanima bolje ne upisuj.
-Za ekonomista mi se čini najjednostavnije da upišeš, to ljudi masovno upisuju, pa nakon toga idu na faks.
Evo pogledaj tu na njihovoj stranici nastavne programe za 4-godišnje škole
http://www.pou.hr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=93
Sretno:)

vlad66
27.04.2011., 15:01
pozdrav,jel možda isao ko za medijskog tehnicara zanima me bas kako je,ja to namjeravam upisat pa eto prije nego sta krenem malo infromacija,Hvala.

Dotty
27.04.2011., 19:36
Kemija :( Statistika :( Pogledala sam programe za oboje, zašto ti se čini da je ekonomija lakša?Meni baš teže izgleda.

tina1404
27.04.2011., 21:11
Kemija :( Statistika :( Pogledala sam programe za oboje, zašto ti se čini da je ekonomija lakša?Meni baš teže izgleda.

Vidiš kemiju nisam ni skužila:rofl:. Ali ona je samo u prvom, trebala bi ona onda biti razlika a to je samo najosnovnije. Da statistika je tu isto, a znam kao što sam rekla dosta ljudi koji su upisali ekonomsku 4, i kažu da nije bilo teško. A tu matematiku naporno svagdje guraju i gdje treba i ne treba:rolleyes:. A možeš onda za upravnog referenta, ali ti i tamo ima statistike, ali nije teška. Ova komercijalna mi se ne sviđa nikako, ja imam fobije od trgovine i takvih predmeta, pa možda zato. A i čula sam da je teška, da se mora biti na većinu predavanja, jer postoje neke vježbe koje su obavezne, i da ima dosta oko tog smjera zezanja...:confused:.

Dotty
27.04.2011., 22:09
Vidiš kemiju nisam ni skužila:rofl:. Ali ona je samo u prvom, trebala bi ona onda biti razlika a to je samo najosnovnije. Da statistika je tu isto, a znam kao što sam rekla dosta ljudi koji su upisali ekonomsku 4, i kažu da nije bilo teško. A tu matematiku naporno svagdje guraju i gdje treba i ne treba:rolleyes:. A možeš onda za upravnog referenta, ali ti i tamo ima statistike, ali nije teška. Ova komercijalna mi se ne sviđa nikako, ja imam fobije od trgovine i takvih predmeta, pa možda zato. A i čula sam da je teška, da se mora biti na većinu predavanja, jer postoje neke vježbe koje su obavezne, i da ima dosta oko tog smjera zezanja...:confused:.

Sad se ti odluči :( Statistika, jel' to slično matematici?:o Ja isto imam fobije od trgovine i sl. predmeta. Čak i praksa ima na ovom Zagrebačkom...

tina1404
27.04.2011., 22:33
Sad se ti odluči :( Statistika, jel' to slično matematici?:o Ja isto imam fobije od trgovine i sl. predmeta. Čak i praksa ima na ovom Zagrebačkom...

Jednostavnija je statistika, barem meni. Kakva praksa:confused:, što izmišljaju toplu vodu, ne mogu vjerovati... Ajde da imaju u srednjim školama, ali ne vjerujem da se ima to na prekvalifikacijama...Ma ništa stisni zube i upiši nešto, i uspjeti ćeš. Jer po novom s 3-godišnjom ne možeš ništa pa ni na veleu. zbog državne mature, možeš samo s 4 godišnjim školama, ah naše školstvo:(.Sretno:D.

Dotty
28.04.2011., 00:35
Jednostavnija je statistika, barem meni.

To je kao da imaš dvije matematike. :visi: Samo zbog toga bi radije komercijalu.

Kakva praksa, što izmišljaju toplu vodu, ne mogu vjerovati... Ajde da imaju u srednjim školama, ali ne vjerujem da se ima to na prekvalifikacijama...

Ni meni nije jasno, ali tako piše gore na linku, u pdf fajlu. Isto tako ne kužim ni tjelesnu kulturu na fakultetima. :ne zna:

tina1404
28.04.2011., 00:59
To je kao da imaš dvije matematike. :visi: Samo zbog toga bi radije komercijalu.

Ni meni nije jasno, ali tako piše gore na linku, u pdf fajlu. Isto tako ne kužim ni tjelesnu kulturu na fakultetima. :ne zna:

Koju si srednju završila? Ako si trg.možda i ne bi bilo loše komercijalnu upisati, jer je to slično.A i neki predmeti ti se priznaju. Ja ti tu ne mogu savjetovati, jer mi se ne sviđa kao što sam rekla ništa što ima veze s trgovinom, i ja bi da moram upisati nešto prije ekonomsku, ali ako ti je jednostavnije komercijalna, zašto ne:ne zna:.

Dotty
28.04.2011., 04:54
Koju si srednju završila? Ako si trg.možda i ne bi bilo loše komercijalnu upisati, jer je to slično.A i neki predmeti ti se priznaju.

Trgovačku, da. Jedva sam i to završila koliko sam mrzila tu školu, bila sam jedna od najgorih učenica. Ali ako je lakše nego druga opcija, onda ću to.

tina1404
28.04.2011., 17:43
Trgovačku, da. Jedva sam i to završila koliko sam mrzila tu školu, bila sam jedna od najgorih učenica. Ali ako je lakše nego druga opcija, onda ću to.

Meni je mama sugerirala da upišem komercijalnu kad sam upisivala srednju, a ja trgovinu ne podnosim. Jednom sam pomagala teti, i shvatila sam da nikad to ne bih mogla raditi. Kad upišeš školu koju ne voliš, onda nemaš ni zanimanja za nju:(. Da, ekonomska mi je djelovala kao bolji izbor, ali kemija, statistika i matematika? Bolja je onda komercijalna, jer ima nekih predmeta iz trg.

Dotty
29.04.2011., 09:00
Meni je mama sugerirala da upišem komercijalnu kad sam upisivala srednju, a ja trgovinu ne podnosim. Jednom sam pomagala teti, i shvatila sam da nikad to ne bih mogla raditi. Kad upišeš školu koju ne voliš, onda nemaš ni zanimanja za nju:(. Da, ekonomska mi je djelovala kao bolji izbor, ali kemija, statistika i matematika? Bolja je onda komercijalna, jer ima nekih predmeta iz trg.

Također. Da smo bile pametne, obje bi bile upisale gimnaziju. OK, i tamo ima teških predmeta i gradivo je puno opširnije(i zanimljivije), ali jednom to riješiš i onda si mirna, možeš na fakultet.

Zagorhac
29.04.2011., 20:57
pozz

otvorila mi se mogucnost dodatnog skolovanja ("prekvalifikacije") informatickog smjera. neki od smjerova koji me zanimaju su: Mrežni administrator, Računalni programer, Serviser računala, Web programer. htio bih ici za servisera racunala. skolovanje traje 6 mjeseci, 2 puta po 2 skolska sata tjedno. na predavanja nije obavezno dolaziti... sve izgleda sjano, ALI - nedavno sam se i zaposlio (konacno). zavrsio sam skolu za građevinskog tehnicara - visokogradnja. radim kao obican radnik (trenutno) vec jedno mjesec i pol. radim 6 dana u tjednu i nikako ne stignem na predavanja, a htio bih zavrsiti taj tecaj jer mi je velika volja baviti se racunalima. volio bih ako ima koji stariji (iskusniji covjek) i/ili netko tko se jos paralelno skoluje i radi da mi da savjet. isplati li se uopce to? za servisera racunala se placa 5400kn + 850kn upisnina. 5400kn se vraca u ratama nakon 3 godine od upisa. također, za servisera racunala treba SAMO osnovna skola sto me malo muci - da li je to zanimanje onda dosta "dobro".

p.s. zanimanje se pise u radnu knjigu...

HVALA unaprijed

gold_girl
29.04.2011., 22:56
A joj otkud sad kemija? Ja što se više premišljam što da upišem, to imam feeling, kao da se novi predmeti samo gomilaju? Želim upisati nešto da mogu poslje na faks, ali to sve djeluje tako komplicirano..:Ali neću odustati, muka mi je više od ove trgovačke...Dotty jesi odlučila što ćeš upisati?

jeroen
30.04.2011., 11:12
pozz

otvorila mi se mogucnost dodatnog skolovanja ("prekvalifikacije") informatickog smjera. neki od smjerova koji me zanimaju su: Mrežni administrator, Računalni programer, Serviser računala, Web programer. htio bih ici za servisera racunala. skolovanje traje 6 mjeseci, 2 puta po 2 skolska sata tjedno. na predavanja nije obavezno dolaziti... sve izgleda sjano, ALI - nedavno sam se i zaposlio (konacno). zavrsio sam skolu za građevinskog tehnicara - visokogradnja. radim kao obican radnik (trenutno) vec jedno mjesec i pol. radim 6 dana u tjednu i nikako ne stignem na predavanja, a htio bih zavrsiti taj tecaj jer mi je velika volja baviti se racunalima. volio bih ako ima koji stariji (iskusniji covjek) i/ili netko tko se jos paralelno skoluje i radi da mi da savjet. isplati li se uopce to? za servisera racunala se placa 5400kn + 850kn upisnina. 5400kn se vraca u ratama nakon 3 godine od upisa. također, za servisera racunala treba SAMO osnovna skola sto me malo muci - da li je to zanimanje onda dosta "dobro".

p.s. zanimanje se pise u radnu knjigu...

HVALA unaprijed

Iz vlastitog iskustva ti mogu preporuciti da takvu vrstu izobrazbe trenutno stavis na stranu. Prije nekoliko godina sam zavrsio 3 informaticka prekvalifikacijska smjera. Prakticki sam po zavrsetku tih smjerova bio docekan ekonomskom krizom koja je tu moju investiciju pretvorila u uzalud potrosen novac. Negdje u meduvremenu pohadanja obrazovnih programa sam dobio posao u nekoj trećoj branši jer mi je trebalo novca. Ta kriza koja je tada paralelno pocela uzimati maha i trenutno vlada svugdje uvelike su smanjila sanse da se sa tim završenim prekvalifikacijama nađe poslodavac pa sam bio primoran ostati raditi posao koji imam.

Uskladiti posao i predavanja sam mogao jer sam imao radno vrijeme koje mi je to omogućavalo. U gradevini ce se to tesko uskladiti jer dijelom i iz osobnih iskustava znam kako se tamo radi.

Moja ti je preporuka da ukoliko sam financiras, sada taj novac iskoristis i upises fax, morat ces razmisliti koja ti je solucija bolja odnosno pogodnosti pojedinih modela, izvanrednog ili redovnog studiranja.

Ono cemu se ja mogu sada nadati sa svojm dodatnim skolovanjima, buduci da namjeravam uskoro upisati neki studij infomatickog smjera, da ce mi ta znanja pomoci rijesiti neke kolegije s lakocom.

Pozdrav.

gold_girl
30.04.2011., 20:16
Pa ne može se faks upisati s 3 godišnjom, zato se mora i ići 4 godina, da bi se bilo što upisalo? Zar nije tako?

jeroen
01.05.2011., 02:13
Pa ne može se faks upisati s 3 godišnjom, zato se mora i ići 4 godina, da bi se bilo što upisalo? Zar nije tako?

Neznam na koga ili što se tocno odnosi tvoje pitanje ali da odgovorim...

Ako govorimo o javnim ucilistima.
Nekad se moglo upisati sve strucne studije, dakle više škole odnosno veleučilista, sa trogodisnjom skolom,
danas neka veleucilista zahtijevaju iskljucivo četverogodišnju uz zanimljivu iznimku da drzavna matura kod nekih nije obavezna.
Sveucilisni studiji zahtijevaju četverogodišnje škole i
obavezna je državna matura.
Pored toga državna matura se nemoze polagati bez četverogodisnje skole.

Zagorhac je napisao da je zavrsio za građevinskog tehnicara iz cega sam ja shvatio da je to četverogodišnja škola kao i svi tehničari (elektrotehnicari, tehnicari za racunalstvo, medicinski tehnicari, itd....), mozda se varam...

Ja osobno imam trogodisnju SSS i naravno da moram proci dokvalifikaciju i tek onda dalje.

Nadam se da je sad jasnije. :D

gold_girl
01.05.2011., 16:44
Neznam na koga ili što se tocno odnosi tvoje pitanje ali da odgovorim...

Ako govorimo o javnim ucilistima.
Nekad se moglo upisati sve strucne studije, dakle više škole odnosno veleučilista, sa trogodisnjom skolom,
danas neka veleucilista zahtijevaju iskljucivo četverogodišnju uz zanimljivu iznimku da drzavna matura kod nekih nije obavezna.
Sveucilisni studiji zahtijevaju četverogodišnje škole i
obavezna je državna matura.
Pored toga državna matura se nemoze polagati bez četverogodisnje skole.

Zagorhac je napisao da je zavrsio za građevinskog tehnicara iz cega sam ja shvatio da je to četverogodišnja škola kao i svi tehničari (elektrotehnicari, tehnicari za racunalstvo, medicinski tehnicari, itd....), mozda se varam...

Ja osobno imam trogodisnju SSS i naravno da moram proci dokvalifikaciju i tek onda dalje.

Nadam se da je sad jasnije. :D

Je, jasnije je. Iako sam i mislila da je tako nekako. Bez četverogodišnje ne možemo nigdje, osim mislim na TVZ, ali samo ako si neku srodnu struku završio. To sam vidjela negdje. Tnx:)

exception
02.05.2011., 12:56
Neznam zasto se toliko brinete oko prekvalifikacija/dokvalifikacija pa barem to svi prolaze, njima je najbitnije da dobiju lovu, nastavni plan nije isti kao i kod redovnih ucenika tj. mnogo je manji obujam gradiva pa je zato dosta lakse.

Dotty
02.05.2011., 19:21
Je li je istina da na prekvalifikacijama/dokvalifikacijama rijetko tko dobiva 5, nego većinom 3 i 4, i da to ovisi o profesorima?:confused:

tina1404
02.05.2011., 22:31
Je li je istina da na prekvalifikacijama/dokvalifikacijama rijetko tko dobiva 5, nego većinom 3 i 4, i da to ovisi o profesorima?:confused:

Izbriši poruke ne mogu ti poslati odgovor na ono što si me pitala.

gold_girl
02.05.2011., 23:20
Neznam zasto se toliko brinete oko prekvalifikacija/dokvalifikacija pa barem to svi prolaze, njima je najbitnije da dobiju lovu, nastavni plan nije isti kao i kod redovnih ucenika tj. mnogo je manji obujam gradiva pa je zato dosta lakse.

Ma ne bojim se ja gradiva. Nego zanima me da li se dobije literatura, da li su predavanja odvezna i tako... Da netko napiše svoje iskustvo...Gdje je išao i kako izgleda ta prekkvalifikacija. Jer negdje se idu 2 godine, pa ja bih htjela to privesti kraju u jednoj godini, da mi se bezveze ne proteže u dvije godine i tako...Pa ako ima netko iskustva sa prekvalifikacijom za Ekonomista, nek napiše:)

Dotty
02.05.2011., 23:32
Izbriši poruke ne mogu ti poslati odgovor na ono što si me pitala.

Jesam.

I mene zanimaju direktna iskustva ali nitko se ne javlja...

exception
03.05.2011., 09:07
Ma ne bojim se ja gradiva. Nego zanima me da li se dobije literatura, da li su predavanja odvezna i tako... Da netko napiše svoje iskustvo...Gdje je išao i kako izgleda ta prekkvalifikacija. Jer negdje se idu 2 godine, pa ja bih htjela to privesti kraju u jednoj godini, da mi se bezveze ne proteže u dvije godine i tako...Pa ako ima netko iskustva sa prekvalifikacijom za Ekonomista, nek napiše:)

Sto se tice literature, tu obecavaju brda i doline, a na kraju ih moras moliti da ti iskopiraju nekoliko papira koje naravno kasnije vracas, sramota! :mad:
Predavanja negdje nisu obavezna negdje jesu, ako ih ima ona su uglavnom u popodnevnim satima, trajanje ovisi o skoli ili ucilistu, negdje je to 1 godina a negdje 2. Sto se tice prakse to isto ovisi o skoli i tako, svakako se prvo informirajte pogotovo ako ste u vecem gradu pa imate vise izbora. Ovo sve sto sam napisao odnosi se na jednu skolu u manjem gradu u HR i da, bas je prekvalifikacija bila za ekonomista.

gold_girl
03.05.2011., 18:17
Sto se tice literature, tu obecavaju brda i doline, a na kraju ih moras moliti da ti iskopiraju nekoliko papira koje naravno kasnije vracas, sramota! :mad:
Predavanja negdje nisu obavezna negdje jesu, ako ih ima ona su uglavnom u popodnevnim satima, trajanje ovisi o skoli ili ucilistu, negdje je to 1 godina a negdje 2. Sto se tice prakse to isto ovisi o skoli i tako, svakako se prvo informirajte pogotovo ako ste u vecem gradu pa imate vise izbora. Ovo sve sto sam napisao odnosi se na jednu skolu u manjem gradu u HR i da, bas je prekvalifikacija bila za ekonomista.

Jbt. ispljuneš tolike novce, a tako rade:flop:.Pa mogli bi dati knjige pa kad završavaš vratiš im, ako ju uništiš naplate ti to i gotovo.:ne zna:
Znam da je tako nekako bilo u trg. u Zg za komercijalista, morao si loviti ljude po hodnicima da ti daju da si kopiraš, pošto ovi nisu ništa osiguravali. Naravno da ću se raspitati prije, hvala ti:)

exception
03.05.2011., 20:47
Jbt. ispljuneš tolike novce, a tako rade:flop:.Pa mogli bi dati knjige pa kad završavaš vratiš im, ako ju uništiš naplate ti to i gotovo.:ne zna:
Znam da je tako nekako bilo u trg. u Zg za komercijalista, morao si loviti ljude po hodnicima da ti daju da si kopiraš, pošto ovi nisu ništa osiguravali. Naravno da ću se raspitati prije, hvala ti:)

Na pocetku kad se raspitujes sve je to divno i krasno, obecavaju svasta, a kad vec uplatis prvu ratu pokazu svoje "pravo lice". Teta koja radi na referadi je bezobrazna, stalno te podsjeca na to da trebas uplatiti novac (nadam se da tako nece bit kod tebe i da je ovo sto ja pisem iznimka) Ako te jos nesto zanima samo pitaj.

vlad66
03.05.2011., 20:59
pozdrav,jel možda isao ko za medijskog tehnicara u pučkom učilištu u zagrebu, zanima me bas kako je,ja to namjeravam upisat pa eto prije nego sta krenem malo infromacija,Hvala.

Dotty
03.05.2011., 21:06
Isti slučaj je bio i kod nas, ili bi trebao doći odgovarati kod profesora u taj i taj sat ujutro, dođu u školu a njega nema, i tako više puta. Frendica mi je skoro odustala zbog toga što joj se nije dalo tako samoj čekati ih po školi. :flop: Kasnije ju je prijateljica koja je isto polagala nekako potaknula pa je bilo lakše jer je imala s kim na kavu ako se profesor ne bi pojavio. :D

gold_girl
03.05.2011., 21:55
Na pocetku kad se raspitujes sve je to divno i krasno, obecavaju svasta, a kad vec uplatis prvu ratu pokazu svoje "pravo lice". Teta koja radi na referadi je bezobrazna, stalno te podsjeca na to da trebas uplatiti novac (nadam se da tako nece bit kod tebe i da je ovo sto ja pisem iznimka) Ako te jos nesto zanima samo pitaj.
E tako u toj komercijalnoj, prva informacija uplati školarinu i to je to. To im je bilo najbitnije, a to što nema literature, internetska stranica s informacijama stara par godina, kad im padne napamet mjenjaju ispite i tako..
Ako tko misli tamo upisati bolje nek ne upisuje. Osim ako misli ići na svako predavanje i visiti tamo svaki dan...

Isti slučaj je bio i kod nas, ili bi trebao doći odgovarati kod profesora u taj i taj sat ujutro, dođu u školu a njega nema, i tako više puta. Frendica mi je skoro odustala zbog toga što joj se nije dalo tako samoj čekati ih po školi. :flop: Kasnije ju je prijateljica koja je isto polagala nekako potaknula pa je bilo lakše jer je imala s kim na kavu ako se profesor ne bi pojavio. :D
To je sve tako loše organizirano. Zar je problem otvoriti stranicu i tamo stavljati svježe informacije o ispitima. I stavljati literaturu pa da si sam isprintaš. To bi bila stvarno dobra stvar. Uštedilo bi truda i prof. i polaznicima.
A ovo o dolasku profesora je stvarno užasno, dođeš i on se još ne pojavi...

Sony55
03.05.2011., 21:59
Razmisljam o prekvalifikaciji za konobara.. Imam zavrsenu cetverogodisnju prometnu skolu.. zanima me koja je neka okvirna cijena i koliko bi trajalo to.. ako netko zna da je isao u skoro vrijeme tim putem??

exception
04.05.2011., 14:26
Razmisljam o prekvalifikaciji za konobara.. Imam zavrsenu cetverogodisnju prometnu skolu.. zanima me koja je neka okvirna cijena i koliko bi trajalo to.. ako netko zna da je isao u skoro vrijeme tim putem??

Prvo pitaj na zavodu za zaposljavanje, oni nekada imaju besplatne prekvalifikacije za deficitarna zanimanja. Zasto sa cetverogodisnje na trogodisnju? Vecina konobara uopce nema srednju zavrsenu bas za konobara.

gold_girl
08.05.2011., 17:21

Ti si pretpostavljam završio 3 godišnju školu, pa si išao dokvalifikaciju 4 godinu za ekonomista? Zanima me koliko si dugo pohađao, da li si imao puno razlika predmeta i jesi uspio sve to na vrijeme (za jednu godinu) položiti. I da kakav je bio princip s praksom? Da li je ona obavezna, pa ako možeš nešto o tome napisati..tnx:)

exception
09.05.2011., 12:59
Ti si pretpostavljam završio 3 godišnju školu, pa si išao dokvalifikaciju 4 godinu za ekonomista? Zanima me koliko si dugo pohađao, da li si imao puno razlika predmeta i jesi uspio sve to na vrijeme (za jednu godinu) položiti. I da kakav je bio princip s praksom? Da li je ona obavezna, pa ako možeš nešto o tome napisati..tnx:)

Da, ja sam tek nedavno krenuo na prekvalifikaciju (ovo prije sto sam pisao to su bila iskustva jednog mog prijatelja) pa sam bio u toku, informirao sam se na vrijeme, evo meni su napravili index u koji su upisali predmete koje trebam poloziti, znaci svi predmeti po godinama, ne polazes matematiku, hrvatski, engleski mozda jos par njih (sve ovisi o skoli koju si prethodno zavrsila)
To su predmeti za prve 3 godine, a 4 razred je cijeli, znaci svi predmeti, meni su rekli da prakse nece bit, oni to nikada nisu ni imali na prekvalifikacijama (mozda ce kod tebe bit drugacije)
Meni ce trajati duze od jedne godine, tako je to kod srednjih skola a kod ucilista je to puno brze pa ako ti se zuri idi na uciliste.
Ako te jos nesto zanima, samo pitaj :D

gold_girl
09.05.2011., 22:17
Da, ja sam tek nedavno krenuo na prekvalifikaciju (ovo prije sto sam pisao to su bila iskustva jednog mog prijatelja) pa sam bio u toku, informirao sam se na vrijeme, evo meni su napravili index u koji su upisali predmete koje trebam poloziti, znaci svi predmeti po godinama, ne polazes matematiku, hrvatski, engleski mozda jos par njih (sve ovisi o skoli koju si prethodno zavrsila)
To su predmeti za prve 3 godine, a 4 razred je cijeli, znaci svi predmeti, meni su rekli da prakse nece bit, oni to nikada nisu ni imali na prekvalifikacijama (mozda ce kod tebe bit drugacije)
Meni ce trajati duze od jedne godine, tako je to kod srednjih skola a kod ucilista je to puno brze pa ako ti se zuri idi na uciliste.
Ako te jos nesto zanima, samo pitaj :D

E hvala ti. Ovako zanimalo bi me ti predmeti razlike, ako možeš napisati ukratko ako znaš koja se razlika polaže. Ja sam trg. završila. Da li bi ovo bili otprilike predmeti:http://www.prva-ekonomska-skola.hr/izobrazba_odraslih.htm. Ako imaš još koji dodaj pls.
Zanima me za str. jezik, ja sam u srednoj imala samo 1 jezik(njem), da li se u prekvalifik. moraju polagati 2 jezika, tu ne vidim ništa:ne zna:
I na kraju da li je teško? Kakva je matematika i statistika? Što su to poslov. komunikacije, kakav je to predmet? i koji ti je najteži za sad? Tnx:) I jel se svagdje dobivaju jednake svjedodžbe, negdje sam pročitala da se negdje dobivaju neka uvjerenja:ne zna:?

exception
10.05.2011., 21:36
E hvala ti. Ovako zanimalo bi me ti predmeti razlike, ako možeš napisati ukratko ako znaš koja se razlika polaže. Ja sam trg. završila. Da li bi ovo bili otprilike predmeti:http://www.prva-ekonomska-skola.hr/izobrazba_odraslih.htm. Ako imaš još koji dodaj pls.
Zanima me za str. jezik, ja sam u srednoj imala samo 1 jezik(njem), da li se u prekvalifik. moraju polagati 2 jezika, tu ne vidim ništa:ne zna:
I na kraju da li je teško? Kakva je matematika i statistika? Što su to poslov. komunikacije, kakav je to predmet? i koji ti je najteži za sad? Tnx:) I jel se svagdje dobivaju jednake svjedodžbe, negdje sam pročitala da se negdje dobivaju neka uvjerenja:ne zna:?

Tu ti je nastavni plan za sva 4 razreda:http://www.ekonomskaka.hr/upisi.htm
U 1. razredu neces polagati: hrvatski, strani jezik ( polazes onaj koji ti je prvi, kod tebe njemacki ali samo za 4 razred ovo od prije ti vrijedi) povijest, vjeronauk/etiku, TZK i matematku. Za 2. razred neces polagati: hrvatski, strani jezik, povijest (to ces polagati jer 3 godisnje imaju povijest samo prvu godinu) vjeronauk/etiku, TZK i matematiku. Za 3. razred neces polagati: hrvatski, strani jezik, vjeronauk/etiku, TZK i matematiku. Ovo sto sam napisao neces polagati, a sve ostalo sa onog nastavnog plana ces morati ukljucujuci i cijeli 4. razred. Meni za sada nije tesko, matematiku i statistiku imam tek 4. razred tako da to neznam. Poslovne komunikaciije sam polozio sa 4 :) i nije tesko, tu trebas znati formate papira, znati ispuniti narudzbenicu, napisati dopis, zamolbu za posao i tako to, uopce nije tesko. Uglavom pitaju jako malo, pa i ako ti upisu manju ocijenu nema veze, vazno je da si polozila a tek 4. razred pocni rasturati ako zelis sto bolji prosjek jer ti se ta prva 3 razreda nigdje ne upisuju i za niih ne dobivas svjedozbe nego samo za taj 4.r.
Svjedozbe su iste svugdje, tako su barem meni rekli.:D Jos pitanja? Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

jeroen
10.05.2011., 22:17

(...)

Gdje ti tocno pohadas dokvalifikaciju?
Ova web stranica je od Karlovacke ekonomske skole koja mi je vrlo pristupacna ali oni vise ne nude uslugu dokvalifikacije.

Uglavnom, kakve su preporuke, POU u Zagrebu ili mozda Prva ekonomska skola takoder u Zagrebu, nesto trece?

gold_girl
10.05.2011., 23:45
U 1. razredu neces polagati: hrvatski, strani jezik ( polazes onaj koji ti je prvi, kod tebe njemacki ali samo za 4 razred ovo od prije ti vrijedi) povijest, vjeronauk/etiku, TZK i matematku. Za 2. razred neces polagati: hrvatski, strani jezik, povijest (to ces polagati jer 3 godisnje imaju povijest samo prvu godinu) vjeronauk/etiku, TZK i matematiku. Za 3. razred neces polagati: hrvatski, strani jezik, vjeronauk/etiku, TZK i matematiku. Ovo sto sam napisao neces polagati, a sve ostalo sa onog nastavnog plana ces morati ukljucujuci i cijeli 4. razred. Meni za sada nije tesko, matematiku i statistiku imam tek 4. razred tako da to neznam. Poslovne komunikaciije sam polozio sa 4 :) i nije tesko, tu trebas znati formate papira, znati ispuniti narudzbenicu, napisati dopis, zamolbu za posao i tako to, uopce nije tesko. Uglavom pitaju jako malo, pa i ako ti upisu manju ocijenu nema veze, vazno je da si polozila a tek 4. razred pocni rasturati ako zelis sto bolji prosjek jer ti se ta prva 3 razreda nigdje ne upisuju i za niih ne dobivas svjedozbe nego samo za taj 4.r.
Svjedozbe su iste svugdje, tako su barem meni rekli.:D Jos pitanja? Nadam se da sam ti barem malo pomogao.

Jesi, puno si mi pomogao, sve mi je jasno. Ovo da nema drugog jezika me iznenadilo, znam da u komer.ima i to sve 4 godine. I vidim da su poslovne na isti princip, zamolbe i takve stv...Sorry što sam te gnjavila, ali na netu svagdje piše drugo nešto. Hvala ti puno.:)

Ova web stranica je od Karlovacke ekonomske skole koja mi je vrlo pristupacna ali oni vise ne nude uslugu dokvalifikacije.

Uglavnom, kakve su preporuke, POU u Zagrebu ili mozda Prva ekonomska skola takoder u Zagrebu, nesto trece?

Za Zg konkretno ti znam za ovo učilište, cijena oko 9 000 kn i budeš gotov za 10-tak mjeseci http://www.invictus.hr/
Evo još jednog učilišta: http://public.aoo.hr/Program.aspx?p=5708

A u školama ovo sam našla. Po cijenama djeluju dosta povoljno, samo pitanje kako je s literaturom i koliko traje.
http://public.aoo.hr/Program.aspx?p=4762
http://public.aoo.hr/Program.aspx?p=3436

Pa ako netko ima konkretno s ovim učilištima/školama iskustva nek javi. Sumnjive su mi te velike oscilacije u cijenama:ne zna:

exception
11.05.2011., 13:25

U Zadru.

Sto se tice cijena, ovo 4-5 k kn to je ja mislim samo 4 razred, na tu se cijenu dodaju jos razlikovni predmeti kojih je oko 15 (oni su ja mislim oko 150 kn) Imas 20-ak ispita, a 15 predmeta jer se neki predmeti ponavljaju kroz godine.
A ako je samo oko 5000 to je onda super, ja sve skupa sa ispitima i 4. razredom moram platiti oko 8000 kn. Ako padnes ispit iduci se placa 100 kn, tako je barem kod mene.

gold_girl
11.05.2011., 20:54
Sto se tice cijena, ovo 4-5 k kn to je ja mislim samo 4 razred, na tu se cijenu dodaju jos razlikovni predmeti kojih je oko 15 (oni su ja mislim oko 150 kn) Imas 20-ak ispita, a 15 predmeta jer se neki predmeti ponavljaju kroz godine.
A ako je samo oko 5000 to je onda super, ja sve skupa sa ispitima i 4. razredom moram platiti oko 8000 kn. Ako padnes ispit iduci se placa 100 kn, tako je barem kod mene.

Na str.od ekonomske piše da je toliko+ završni ispit, on je 700 kn. A ako padaš ispite to se onda posebno plaća za svaki ispit koji si pao. A sad za ovu godinu, vjerojatno će i oni dignuti cijene. Prije par godina sve je to bilo dosta povoljnije, sad svaku godinu sve skuplje:(. Ali dobro glavno da se diploma dobije, pa da se može dalje.

exception
12.05.2011., 08:51
U svakom slucaju je preskupo, jos ako ti ne osiguraju skripte, nekad izgubis volju i zivce. Kod mene je zavrsni ispit u cijeni, tako su rekli, valjda me nece iznenaditi na kraju.

imikimi1991
22.05.2011., 13:52
Pozdrav svima. Ovako, završila sam srednju medicinsku školu, smjer medicinski kozmetičar, pošto se taj smjer prvi put otvorio u toj školi organizacija je bila nikakva, profesori nestručni i totalno sam nezadovoljna svojim znanjem. Htjela bih upisati prekvalifikaciju u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga ili Obrtničkoj školi za osobne usluge za kozmetičara. Jeli ti uopće moguće s obzirom da sam ja već kozmetičar ali s nikakvim znanjem, te da li mogu slušati i predmete koje sam imala u srednjoj? Ima li netko iskustva? Hvala puno :mig:

4ever_young
24.05.2011., 22:50
Pozz.. zanima me jel postoji neke škole ili tečaj ili slično od 1 godine ili kratko nakon faksa za nas koji nebi išli na diplomski studij, koje mogućnosti imamo?

jeroen
31.05.2011., 16:52
U Zadru.

Ja mislim da to sto znaju pisati cijene od 4500 - 5500kn je samo skolarina.
Negdje ovo ne napisu ali tu se jos dodaju cijene ispita koji se placaju prije polaganja, cijene znaju biti od 100 do 150kn po ispitu. neki to navedu neki ne a to zna nerijetko poduplati cijenu.

Evo sto su mi odgovorili iz Treće Ekonomske.
Cijena školarine je =5.000,00 kuna i plaća se u ratama - prva rata kod upisa
=1.500,00 kn , pa onda još 7 rata po =500,00 kn . Svaki izlazak na ispit
plaća se =100,00 kn prije polaganja ispita . Broj ispita određuje komisija
za priznavanje ispita na temelju svjedodžbi kandidata .

Dakle svaki razlikovni ispit iz pojedinog predmeta za svaku godinu, cini mi se da to bitno podize cijenu.

Iz POU Petar Zrinski mi javljaju da imaju neku akciju povoljnijih cijena.
Ako tko ima vise informacija neka svakako javi. :)

Ako nista nebude tako primamljivo povoljno da mi se isplati ici u Zagreb najvjerojatnije cu pokusati s ucilistima u Karlovcu.
POU Karlovac i POU Lingua u sklopu Lingua Centra.
Za POU Karlovac znam da kosta 8500 do 9000kn ovisi o zavrsenoj srednjoj skoli, tu je sve ukljuceno u cijenu, ako se padne ne placa se ponovo.
Ako ima tko da se raspitivao i zna nesto vise ili mozda i polazio u ova ucilista neka javi iskustva!:top:

gold_girl
03.06.2011., 22:46
Ja mislim da to sto znaju pisati cijene od 4500 - 5500kn je samo skolarina.
Negdje ovo ne napisu ali tu se jos dodaju cijene ispita koji se placaju prije polaganja, cijene znaju biti od 100 do 150kn po ispitu. neki to navedu neki ne a to zna nerijetko poduplati cijenu.

Evo sto su mi odgovorili iz Treće Ekonomske.

Dakle svaki razlikovni ispit iz pojedinog predmeta za svaku godinu, cini mi se da to bitno podize cijenu.

Iz POU Petar Zrinski mi javljaju da imaju neku akciju povoljnijih cijena.
Ako tko ima vise informacija neka svakako javi. :)

Ako nista nebude tako primamljivo povoljno da mi se isplati ici u Zagreb najvjerojatnije cu pokusati s ucilistima u Karlovcu.
POU Karlovac i POU Lingua u sklopu Lingua Centra.
Za POU Karlovac znam da kosta 8500 do 9000kn ovisi o zavrsenoj srednjoj skoli, tu je sve ukljuceno u cijenu, ako se padne ne placa se ponovo.
Ako ima tko da se raspitivao i zna nesto vise ili mozda i polazio u ova ucilista neka javi iskustva!:top:

U prvoj ekonomskoj je 5500+ završni ispit 700kn, ako redovito daješ ispite. Ako ne, onda ideš na izvanredne ispite, koji se plačaju. Evo to sam tu našla http://www.prva-ekonomska-skola.hr/profil_skole.htm. Piše dole pod obrazovanje odraslih, ne mogu postati jer je u wordu. Ali ovo djeluje dosta strogo, moraš se držati rokova i ako ne dođeš plačaš.

jeroen
04.06.2011., 16:28
U prvoj ekonomskoj je 5500+ završni ispit 700kn, ako redovito daješ ispite. Ako ne, onda ideš na izvanredne ispite, koji se plačaju. Evo to sam tu našla http://www.prva-ekonomska-skola.hr/profil_skole.htm. Piše dole pod obrazovanje odraslih, ne mogu postati jer je u wordu. Ali ovo djeluje dosta strogo, moraš se držati rokova i ako ne dođeš plačaš.

Da tako je, ta cijena je valjda konacna i niža je vjerojatno zato sto se odrzava u skladu za redovnim skolskim programom te skole.

Pokusni_Kemicar
15.06.2011., 20:51
"ako sam fuljno pdf prebacite u odgovarajuci :D"
Ovako danas sam zavrsio II srednje skole s prosijekom 4.467, slijedece godine idem u III razred i to mi je zadnja godina (trogodisnji smijer sam upisao)
I sada dali je moguce paralerno skolovanje? znaci ja idem normalno za svoj smijer i polazem isptie za IV godinu i kada zavrsim da se vodim kao 4 stupanj jer taj mi stupanj treba za upis u PA. Pa bih vas molio da mi odgovorite?
Unaprijed zahvaljujem.

Ako imate pitanja pitajte ja cu odgovoriti sada sam malo pospan pa neznam dali sam sve naveo :D (ipak je danas zadnji dan nastave bio)

zabetinica
17.06.2011., 10:26
Idem u trogodisnju srednju skolu za fotografa i voljela bi upisati 4.godinu.Pa me zanima kako to ide. jer koga god pitam u skoli,nitko nezna..Hvala :mig: :)

exception
17.06.2011., 16:08
@ Pokusni_Kemicar
Nije moguce, tek kada zavrsis tu trogodisnju onda se upisujes na prekvalifikaciju/dokvalifikaciju. Ali moguce je da se npr upises za sva 4 razreda, ono da dajes godinu za godinu (to idu oni koji su samo osnovnu zavrsili pa sad bi htjeli srednju) ali to je puno skuplje i duze tako da o tome i ne razmisljaj :)

Idem u trogodisnju srednju skolu za fotografa i voljela bi upisati 4.godinu.Pa me zanima kako to ide. jer koga god pitam u skoli,nitko nezna..Hvala :mig: :)

Kad to zavrsis upises 4. razred za ono sto si se odlucila. Sto zelis upisati? Vecina ide za ekonomiste i komercijaliste.

Pokusni_Kemicar
18.06.2011., 12:34
@exception Hvala na odgovoru. :D Znaci zavrsim III razred i upisem IV godinu ..

exception
18.06.2011., 12:54
@exception Hvala na odgovoru. :D Znaci zavrsim III razred i upisem IV godinu ..

Da, taj 4. razred ti traje vise od godinu dana ako se upises u neku srednju, a ako se upises na neko uciliste to ti je puno brze, nakon toga rijesis drzavnu maturu pa onda na fax. Slobodno pitaj ako te nesto zanima.

Pokusni_Kemicar
18.06.2011., 17:05
Meni treba ta 4 godina za PA (policijska akademija) misllim da cu ici na to uciliste za bilo sta :D Hvala jos jednom !

exception
19.06.2011., 22:03
Meni treba ta 4 godina za PA (policijska akademija) misllim da cu ici na to uciliste za bilo sta :D Hvala jos jednom !

U PA sigurno upadas ako imas vezu, inace je jako tesko.

filipusis182
24.06.2011., 16:50
Dobar dan. Ja sam polaznik Večernje škole Ruđera Boškovića

Upiso sam se prošle godine i ostala mi je još matematika.
Piše da se završni rad mora prijaviti do 5.7. za jesenski rok.
E sad mene zanima dali ja mogu prijaviti maturu, u međuvremenu riješit matišu i onda izać u 8 mj na završni rad.
Nigdje ne piše da se ne može prijaviti matura ako nisi sve položio, koliko se sjećam možda nemogu prijaviti oni koji nisu riješili 3 odinu još, ali meni je ostala samo još matematika. Zvao sam školu da pitam al se niko ne javlja.

Molim vas pomozite?

ssebastijan
04.07.2011., 18:07
dakle, zanima me da li je moguće upisati na neki fakultet s trogodišnjom školom, ili treba napraviti prekvalifikaciju u 4-godišnju školu?
Ili se može napisati recimo državna matura, ili neki ispiti napraviti?
Molim, pomoć...:)

qeen iva
05.07.2011., 12:16
Pozdrav svima...znam da ima jos ovakvih topica,ali ja bi zbilja htjela imat otvoren svoj topic i saznat iskljucivo informacije o onom sta me zanima...
Imam srednju kuharsku skolu (3.god) i zeljela bi upisati 4. godinu jer zelim na fax (povjest) ...koju 4. godinu je najbolje upisati buduci da moje srednjoskolsko obrazovanje nije imalo niti 1. godinu povijesti, a uzasno zelim ici na povjesni fakultet? uz to nemam drzavnu maturu jer sam ja zavrsila skolu 2008. sad vas lijepo molim ako itko zna da mi odg na iduca pitanja:
1. Koju 4. godinu da upisem, kada pocinje (ako itko zna) ?
2. Koliko po prilici kosta 4. godina?
3. Drzavna matura? koliko kosta, dali je ista za sve skolarce ili se gleda po tome tko zeli na koji fakultet?
i skoro zaboravih :D dali 4. godinu mogu ici vanredno (posto imam stalan posao i nemam namjeru dat odkaz)
Eh i da... pri upisu na fakultet (ako itko zna) dali imam pravo na dodatne bodove posto sam djete branitelja? (Otac mi ima 70% invalidnost)... znam da je sve "zbrčkano" i da idem s teme na temu, ali glupo mi je otvarat 100 topica, a mogu sve u jednom pitati :rofl: Unaprijed hvala na vasoj pomoci, najbolji ste !!

borntobewinner
05.07.2011., 13:00
1. Četvrtu godinu imaš za ekonomista, komercijalista, hotelijersko turističkog radnika itd. Nijedno od toga ti nema puno veze za poviješću.
( p.s. piše se povijest ;) )

2. Mislim da sam čula da je oko 7 tisuća kuna, al nek se javi netko bolje upućen. :ne zna:

3. Državna matura ti košta 135 kuna po ispitu. Pomoglo bi da znam na koji faks i u kojem gradu misliš upisivati, ali onako okvirno: moraš položiti hrvatski i strani jezik na višoj razini, matematiku na nižoj, izborni predmet po želji, te prijemni ispit ako ga fakultet traži.

exception
06.07.2011., 23:16
dakle, zanima me da li je moguće upisati na neki fakultet s trogodišnjom školom, ili treba napraviti prekvalifikaciju u 4-godišnju školu?
Ili se može napisati recimo državna matura, ili neki ispiti napraviti?
Molim, pomoć...:)

Nije moguce na fax sa trogodisnjom. Za gotovo svaki fax je potrebna drzavna matura. Ti ako zelis na fax moras se prekvalificirati i "odraditi" DM.

exception
06.07.2011., 23:25
@ qeen iva
Za tebe mi bilo lakse da upises hoteljersko turistickog tehnicara zbog manje razlikovnih ispita, prekvalifikacija kosta najmanje 7k kn pa na dalje (od nekih sam cuo da placaju i 12k) To je vanredno, ne trebas dati otkaz :)
@ borntobewinner
Zar drzavna matura nije besplatna?

qeen iva
07.07.2011., 20:43
@ qeen iva
Za tebe mi bilo lakse da upises hoteljersko turistickog tehnicara zbog manje razlikovnih ispita, prekvalifikacija kosta najmanje 7k kn pa na dalje (od nekih sam cuo da placaju i 12k) To je vanredno, ne trebas dati otkaz :)
@ borntobewinner

Problem je u tome sta me to uopce ne zanima i bas iz tog razloga nebi zavrsila taj fax, a povijest me zanima i to sam vise nego sigurna da bi zavrsila s jako dobrim uspjehom :)

exception
07.07.2011., 22:46
Problem je u tome sta me to uopce ne zanima i bas iz tog razloga nebi zavrsila taj fax, a povijest me zanima i to sam vise nego sigurna da bi zavrsila s jako dobrim uspjehom :)

Pa to je samo prekvalifikacija. To zavrsis sa sto boljim uspjehom, rijesis drzavnu maturu sto bolje i valjda upadas na povijest.

aocaoc
12.07.2011., 01:29
isao sam do sada za racunalnog tehnicara te izgubio godinu, i mislim upisati to vanredno obrazovanje odraslih isti smjer i zavrsiti tako....
sad me zanima, ako to zavrsim dali mogu ici na faks?

exception
12.07.2011., 17:25
isao sam do sada za racunalnog tehnicara te izgubio godinu, i mislim upisati to vanredno obrazovanje odraslih isti smjer i zavrsiti tako....
sad me zanima, ako to zavrsim dali mogu ici na faks?

Mislim da za racunalnog tehnicara uopce ne osposobljavaju (ja nigdje nisam cuo)
A ako ima jos bolje za tebe. Mislim da za prekvalifikaciju moras imati svjedozbe da si zavrsio neku trogodisnju pa se onda s tim upisati, ako si pao u srednjoj i ne zelis ili nemas pravo vise se skolovat onda moras ici godinu za godinu sto je puno skuplje i duze traje. Kad to zavrsis mozes ici na fax uz uvjet da napises i drzavnu maturu.

borntobewinner
13.07.2011., 12:44
@ qeen iva
@ borntobewinner

Ispričavam se, nije me bilo na netu.
Državna matura je besplatna sadašnjim maturantima. Starijima i onima izvan RH je 135 kn po ispitu.

exception
13.07.2011., 14:15
Ispričavam se, nije me bilo na netu.
Državna matura je besplatna sadašnjim maturantima. Starijima i onima izvan RH je 135 kn po ispitu.

To nisam znao, pa i ja sam sadasnji maturant nisam stariji samo sto ne idem redovno, koja glupost. Prvo platiti prekvalifikaciju od 8k pa i to. Koliko ima ispita?

Mr.TamborineMan
13.07.2011., 15:09
tri obavezna + dodatni po zahtjevu fakulteta

exception
13.07.2011., 16:32
tri obavezna + dodatni po zahtjevu fakulteta

Aha, znaci eng, mat i hrv. Ali opet je preskupo! :mad:

pspat
02.08.2011., 00:58
Pozzz ljudi zanima me samo ako netko zna kada završim tu prekvalifikaciju (4.stupanj) , jeli obvezno polagat državnu maturu ako ne mislim ići na faks, hvala unaprijed.

jeroen
02.08.2011., 08:35
Pozzz ljudi zanima me samo ako netko zna kada završim tu prekvalifikaciju (4.stupanj) , jeli obvezno polagat državnu maturu ako ne mislim ići na faks, hvala unaprijed.

Nije obavezno, državnu maturu polažeš ako fakultet ili viša škola u koji želiš upisati to zahtijevaju.

flawa pawa
07.08.2011., 21:14
moja prijateljica je završila školu za primalje, i ima položen stručni ispit,međutim sa tom školom nigdje ne može dobiti posao. sad razmišlja o prekvalificiranju za med. sestru. ima li netko iskustva? dali se to još uvijek može napraviti? dali se to uopće isplati jer sam pročitala da će od ulaska u eu med. sestre biti samo negovateljice?? a i negdje sam pročitala cifru od 17000 kn..ufff..
ispada da se najviše isplati upisati više sestrinstvo u zg ili vž. ako ima itko kakvih savjeta bila bi vam zahvalna :)

pspat
18.08.2011., 15:31
e ljudi možete mi još reći kada su upisi i jeli istina da počinje u 10.mj prekvalifikacija