PDA

View Full Version : Navijanje/simpatiziranje klubova.... kojih klubova?

SUTON(ašica)
04.04.2004., 21:36
Ovaj topic otvaram pa pomalo i iznervirana glupošću Ken-a i oskara kruške. Dakle, ta legendarna dvojka se na topicu italija 2003/04 sprda s time kako netko može navijati za romu kad je inter veći klub od rome i kako roma nikad nije bila niti će biti velik klub (padale su tu i usporedbe s rijekom) i da kaj ja sad oću s tom romom...

a ja se pitam...

pa kaj treba navijati samo za velike klubove koji su osvojili puno trofeja?
dal je veličina kluba mjerilo za to koga ću ja simpatizirati?
zašto se stalno povlači to sprdanje...kao osvojili su samo 3 naslova, koji papci, za razliku od milana ili koga već...pa zar sam ja trener,predsjednik,igrač tog kluba? čuj ja nikako osim svojim navijanjem i podrškom nemogu utjecati na rezultat, a s druge strane kakve veze imaju navijači velikog kluba za sve trofeje nekog kluba? vrlo male..i meni bi bilo draže da su se više naosvajali, ali šta je tu je... Što sad, za takve klubove ne treba navijati jer su manje vrijedni..

moram priznat da ne kužim. najlakše je simatizirat klub koji uvijek pobijeđuje ili je pri vrhu?

lako je biti navijač brazila, pokušaj biti navijač cipra... jedino pametno što je cola ikad rekla ili napravila...

Ken
04.04.2004., 21:46
haha pa naravno da ti možeš navijati za bilo koga.
a rijeka i roma su savršeno usporedivi klubovi--svaka u svojoj ligi:D
pa ja navijam za Pazinku koja je 3 odiza u 3 HNL....

ali činjenica je da Roma nije veliki klub....i to je to

Ali G
04.04.2004., 21:47
činjenica. Ja sam počeo navijati za inter negdje 96 - kad su još bili djorkaeff, simeone... odonda su osvojili samo kup uefe 98. Ali ja ih i dalje volim. I nema veze šta im je organizacija kluba u banani, šta prodaju najbolje mlade igrače, a kupuju neke grke ili šta ti ja znam, ja i dalje navijam za njih i nadam se da će next season biti bolje. Eto. I to je jednostavno tako.:D

SUTON(ašica)
04.04.2004., 21:50
Ken kaže:
haha pa naravno da ti možeš navijati za bilo koga.
a rijeka i roma su savršeno usporedivi klubovi--svaka u svojoj ligi:D
pa ja navijam za Pazinku koja je 3 odiza u 3 HNL....

ali činjenica je da Roma nije veliki klub....i to je to
sorry kaj ti to moram reći ali svakim slovom postaješ sve gluplji...

_wes_
04.04.2004., 22:02
U Hrvatskoj DINAMO!!!
Uz njega nekak mi je drag Zagreb...

Italija Inter (i to od kad je Kanu dosao iz Ajaxa)... mrzim Milan i Juventus... uz Intera nekak su mi dragi Roma i Fiorentina (nadam se da ce se oporavit i vratit)...

U ostalim ligama nemam neke favorite ali recimo da su mi dragi Valencia, Athletic Bilbao, Ajax (ali samo u euro natjecanjima), Celtic.... hmmm.... neznam koga bi jos stavio...

Ali postoji i lista koju MRZIM :mad: : to su Man.Utd, Barcelona, Bayern, O.Marseille, Partizan i Zvezda, Milan i Juve...

Galijun
04.04.2004., 22:24
Od velikih klubova volim jedino Borussiu Dortmund i Valenciu, ostale manje-vise ne podnosim.

Ali se tesko pitanje postavlja kako se mjeri veliki klub. Po uspjesima sada ili po tradiciji. Pa jedan Nottingham Forest je prije bio bog i batina europskog nogometa, danas je blize 2. ligi (3. ligi po naski) neg prvoj ligi. Real Madrid je prije bio samo jaki klub (i to do prije deset godina), a sada je bog i batina. Manchester Utd. drzi relativnu konstantu, kao i Bayern Munchen.

Apsurdno je govoriti kako je Inter veci klub od Rome. Bez obzira kaj mozda imaju vise trofeja u riznici, ne mogu zivjeti na staroj slavi. Pa jedna Roma je trenutno puno blize Scudettu neg Inter (iako potonji moze CAK i osvojiti kup UEFA).

Intera ne podnosim, bas kao ni Milana te Lazia. Juventus mi je oke, najdraza Roma makar je to daaaaaaaaaleko od onog sto osjecam prema: Sparti Prag, Borussiji, Herthi, Panathinaikosu, Celticu...

rossonero
04.04.2004., 22:38
eto samo ime mi kaze za kog navijam, ko klinac prije nekih 6-7 godina sam slucajno kupio milanov dres, onaj bijelo-crveno-crni, a jos i kad sam cuo da je Boban u Milanu to je bilo to, i jos volim Dinamo oduvijek,kad vidim ove ljude koji su u Dinamu i kakva je situacija u klubu, neznam uopce kaj bi rekao vise, jad i bijeda, balkan, 1000 svijetlosnih godina od europskog nogometa
ta dva kluba volim

Baklja
04.04.2004., 22:54
SUTON(ašica) kaže:
Ovaj topic otvaram pa pomalo i iznervirana glupošću Ken-a i oskara kruške. Dakle, ta legendarna dvojka se na topicu italija 2003/04 sprda s time kako netko može navijati za romu kad je inter veći klub od rome i kako roma nikad nije bila niti će biti velik klub (padale su tu i usporedbe s rijekom) i da kaj ja sad oću s tom romom...

a ja se pitam...

pa kaj treba navijati samo za velike klubove koji su osvojili puno trofeja?
dal je veličina kluba mjerilo za to koga ću ja simpatizirati?
zašto se stalno povlači to sprdanje...kao osvojili su samo 3 naslova, koji papci, za razliku od milana ili koga već...pa zar sam ja trener,predsjednik,igrač tog kluba? čuj ja nikako osim svojim navijanjem i podrškom nemogu utjecati na rezultat, a s druge strane kakve veze imaju navijači velikog kluba za sve trofeje nekog kluba? vrlo male..i meni bi bilo draže da su se više naosvajali, ali šta je tu je... Što sad, za takve klubove ne treba navijati jer su manje vrijedni..

moram priznat da ne kužim. najlakše je simatizirat klub koji uvijek pobijeđuje ili je pri vrhu?

lako je biti navijač brazila, pokušaj biti navijač cipra... jedino pametno što je cola ikad rekla ili napravila...

Sve kaj si napisala stoji.
Osim ovog da navijači nemaju utjecaja na rezultate kluba.. S tim se ne bi složio. Ne postoji veliki klub bez organizirane podrške navijača koji ih prate na njihovim gostovanjima.

Svaki navijač koji iskreno voli svoju momčad jednako vrijedi.
Bio on navijač Reala, Barcelone, Milana, Rome ili navijač Dinama, Pazinke, Dubrave itd.

Baklja
04.04.2004., 22:55
Galijun kaže:

Intera ne podnosim, bas kao ni Milana te Lazia. Juventus mi je oke, najdraza Roma makar je to daaaaaaaaaleko od onog sto osjecam prema: Sparti Prag, Borussiji, Herthi, Panathinaikosu, Celticu...

A kaj osjecas prema Sparti Prag, Borussiji, Herthi, Panathinaikosu, Celticu,...?

Serse
04.04.2004., 23:04
klasika za ovaj forum. cijela tema ITALIJA 03/04 je o tome. oskar je na ignore, ken je na dobrom putu i bolje vise ne raspravljat o tome.

oskar kruška
05.04.2004., 06:29
SUTON(ašica) kaže:

Već mi je malo dojadilo sprdati se s tvojim postovima. Dobro, priznajem , smiješni su , ali šta je previše.... Ajde, smiješna curo, sad pokušaj naći gdje sam se ja to sprdao sa Romom i tvrdio da je Inter veći klub od Rome. I da se fol čudim kako neko može biti navijač Rome. Ja se mogu samo čuditi tebi jer ti se stanje izgleda ozbiljno pogoršava... Moje saučešće.

oskar kruška
05.04.2004., 06:32
Serse_Cosmi kaže:
oskar je na ignore, ken je na dobrom putu i bolje vise ne raspravljat o tome.

:vidiga: :lol: :asshole:

pera_detlic
05.04.2004., 14:00
Omiljen klub: Crvena Zvezda
Italija: Lazio (sad malo slabije od kako je otišao Stanković)
Engleska: Liverpool, Manchester Utd
Španija: Real Sociedad
Nemačka: -
Francuska: od nedavno pratim PSG (zbog Ljuboje i Boškovića)
Holandija: -
Portugal: -
Škotska: Celtic
Danska: Silkeborg
Češka: Sparta
Hrvatska: Rijeka (od kako su umalo osvojili titulu)
Bosna i Hercegovina: Leotar
Grčka: Olimpiakos

robybaggio
05.04.2004., 16:22
Ja najviše simpatiziram Kashima Antlerse iz Ibarakija. Tek toliko da se zna. :p

SUTON(ašica)
05.04.2004., 17:32
pera_detlic kaže:
Italija: Lazio (
jako puno minus bodova

MEP
05.04.2004., 18:40
U Hrvatskoj Hajduk, a drag mi je i Zadar
U Italiji Juventus
I to je to

FJBG
Mr.Ex.President:D

MEP
05.04.2004., 18:49
nostalgicar kaže:
je mi idu na ***** ovakovi topici to je nevjerovatno

Zbog.....:confused: :confused:

FJBG

Baklja
05.04.2004., 19:52
nostalgicar kaže:
sve se ovo raspravljalo vec bog zna kolko puta.na ovaj ili onaj nacic

Istina, meni nije jasno kako se uvijek sve svede na nabrajanje svojih omiljenih klubova.. (a neki vidim dodaju i omražene iako nema nikakve veze s topicom).

Galijun
05.04.2004., 20:10
Baklja kaže:
A kaj osjecas prema Sparti Prag, Borussiji, Herthi, Panathinaikosu, Celticu,...?

Volim Cesku kao zemlju, samim tim i sve njene klubove. Sparta mi je na vrhu. Dobrim djelom zato jer obozavam Prag. Ali nemam nis protiv Slavije, Slovana Liberec, Sigme, Teplica. Kad god igraju oni u Euro kupovima, navijam za njih. Borussiu odmalena volim, stovise, obozavam ih. Kad su u nju dosli Rosicky i Koller, postala mi je no.1 u Njemackoj. Herthu najvise volim radi Simunica i Kovaca. Jel trebam spominjati zasto, s obzirom da navijam za Dinamo, navijam i za Celtic?? Panathinaikos obozavam isto radi toga sto su Hrvati ostavili velik trag tam. Iako sam i prije navijao za sve klubove di igraju nasi, to nije vise slucaj i sada sam bas navijac ovih 5 klubova...

Baklja
05.04.2004., 21:12
Galijun kaže:
Volim Cesku kao zemlju, samim tim i sve njene klubove. Sparta mi je na vrhu. Dobrim djelom zato jer obozavam Prag. Ali nemam nis protiv Slavije, Slovana Liberec, Sigme, Teplica. Kad god igraju oni u Euro kupovima, navijam za njih. Borussiu odmalena volim, stovise, obozavam ih. Kad su u nju dosli Rosicky i Koller, postala mi je no.1 u Njemackoj. Herthu najvise volim radi Simunica i Kovaca. Jel trebam spominjati zasto, s obzirom da navijam za Dinamo, navijam i za Celtic?? Panathinaikos obozavam isto radi toga sto su Hrvati ostavili velik trag tam. Iako sam i prije navijao za sve klubove di igraju nasi, to nije vise slucaj i sada sam bas navijac ovih 5 klubova...

Jesu to oni "tv osjećaji" ili ima tu nešt više?

oppressed
05.04.2004., 23:09
.hr dubrava,uljanik(jebala ih pula 18neki broj) i dinamche
.uk newcastle utd
.fr sochaux
.es barça,celta
.pt benfica
.de hansa

Galijun
06.04.2004., 14:57
Ima tu nest puno viseod toga, ne vadim se za novinskim clancima, tv reportazama. Nisam tip koji ce doc: 'njih novinari hvale, igraju dobro, idem za njih navijat!!!!!'. Po tom bih morao za Real i Milan navijat...Hertha je predzadnja i ta cinjenica meni nis ne znaci...

Vanjushka
06.04.2004., 18:23
Jebo i Inter i Romu, a jebo i Milan.

Naravno da su svi oni sto za Lacio navijaju zbog Boksica ili Stankovica veeeeeeeliki fanovi ovog kluba, ono krv svoju za plavu boju i ta prica :rolleyes: dajte sta vam je, moze meni Lacio biti drag dok je tamo igrao Boksic a i da danas recimo Prso ode tamo ja bih volio da igraju sto bolje. Medjutim to ne mijenja moje misljenje da je to jedan najobicniji fasisticki klub sa navijacima kojima zelim samo da im tribina propadne kad se svi do jednog nakrcaju na nju.

Ili ono kad neko navija za Milan u Italiji, Bajern u Njemackoj ili Real u Spaniji, eto kao fan ovo ono, ubio bi za te klubove, ma mater rodjenu. Sve dok klubu ne krene lose, onda se sezonu malo primire i vec drugu sezonu obozavaju Juve, Werder i Barcu.

Nikada prije Milan nije imao ovoliko navijaca kod nas, jedino kad je Basten igrao (sto ovi klinci nemaju pojma) ali cim je tip sjebao nogu a prva zvijezda Milana postao Savicevic odmah su se svi usutili.
Sad evo opet dolaze neki novi klinci. E sta bi dao da Mihajlovic postane prva zvijezda Milana :zubo: da ih vidim onda.

Ja sam recimo Milan najvise volio gledati dok je tamo igrao Savicevic. Pa neka kaze ko sta voli, on je za mene genije. "Pa gdje je taj Massaro" :D

SUTON(ašica)
06.04.2004., 18:54
gle moraš uzeti u obzir da se neki ljudi nisu rodili dovoljno rano da vide van bastena, a neki čak ni da vide "il genie" deju... i što sad to znači?

ja navijam za romu od 96, a negdje 92-93 sam napokon pohvatala sva pravila nogometa uopće... prije nisam mogla jer sam bila premlada, još nisam znala ni pisati a kamoli da me zanimao pasivni offside...

i što sad to znači da nisam pravi navijač/simpatizerka ako nisam vidjela falcao-a na djelu?
jel ti opće znaš tko je on?
ili u tvom slučaju nekog još starijeg igrača milana...

well, topic uopće nije o tome za koji klub navijate, nego odnos drugih simpatizera koji se podsmjehuju drugim simpatiterima jer njihov dragi klub nije jednako dobro organiziran (!!!)... ma misli apsurdno i glupo.

kao da je ken ili bilo tko drugi i sam sudjelovao u organizaciji milana...

jadno.
:flop: :flop: :flop:

Ken
06.04.2004., 19:27
opet pričate gluposti. ja sam svoje razloge za navijanje za Milan već rekao--- živio sam par godina u Milanu, pa mi je bilo i logično da navijam za Milan. naravno mogao sam navijati za Inter, ali mi je stari bio veliki navijač Milana pa me je to dodatno usmjerilo.
prema vašoj logici jedini pravi navijač Milana može biti osoba koja je bila rođena prije njegova osnivanja (1899) tako da je mogla i vdijeti sve njegove igrače.. ... to što ja nisam gledao uživo Bastena ne znači da sam "manji" navijač zbog toga od nekoga tko je Van Bastena gledao:rolleyes:

po vama za koji klub sam trebao početi navijati..? za Juventus jer je tada rasturavao Italijom i dobio Milan na San Siru 6:1? sjećam se mnogih koji su navijali tada za Juve, a danas im je komentar: "svejedno mi je". meni nije bilo svejedno i te katastrofalne godine su mi teško padale...

Baklja
06.04.2004., 19:39
Navija se za klub (ime, grb,...), a ne za igrače (koji dolaze i odlaze..). Samo klub, koji je iznad svega, ostaje.

Ken
06.04.2004., 19:43
Baklja kaže:
Navija se za klub (ime, grb,...), a ne za igrače (koji dolaze i odlaze..). Samo klub, koji je iznad svega, ostaje.

upravo tako. i ja volim Milan. Makar mi Inzaghi ide na qrac (premda je jeben igrač), makar smatrao da Brochi nije igrač Milanova kalibra, i makar bim poslao Anchelottia u qrac (iako čovjek iza sebe ima rezultate)
ali jebiga... nije sve u životu savršeno...

MEP
06.04.2004., 19:57
Baklja kaže:

Amen:amen:
Šampion 2003/2004 - Hajduk Split

FJBG

rossonero
06.04.2004., 21:50
Vanjushka kaže:
Jebo i Inter i Romu, a jebo i Milan.

Nikada prije Milan nije imao ovoliko navijaca kod nas, jedino kad je Basten igrao (sto ovi klinci nemaju pojma) ali cim je tip sjebao nogu a prva zvijezda Milana postao Savicevic odmah su se svi usutili.
Sad evo opet dolaze neki novi klinci. E sta bi dao da Mihajlovic postane prva zvijezda Milana :zubo: da ih vidim onda.

Ja sam recimo Milan najvise volio gledati dok je tamo igrao Savicevic. Pa neka kaze ko sta voli, on je za mene genije. "Pa gdje je taj Massaro" :D
:D ima dosta takvih tzv. navijaca, al ako se to odnosi i na mene onda :B :flop: :D

rossonero
06.04.2004., 21:55
SUTON(ašica) kaže:
gle moraš uzeti u obzir da se neki ljudi nisu rodili dovoljno rano da vide van bastena
ko ja npr., pa zato valjda i nisam navijac rossonera
vidim da ima milanista na forumu, pozdrav svima

lood
06.04.2004., 22:20
ARSENAL... uvijek bio, uvijek biti... i kad gube i kad tuku...

SUTON(ašica)
06.04.2004., 22:24
lood kaže:

nogomet je divan bio ove večeri...

allez monaco!

MEP
06.04.2004., 22:31
lood kaže:

Evo ja baš slavim šta su ispali (i real naravno:D), nemoj se ljutit:D

FJBG

galeb_i_ja
07.04.2004., 01:45
Zna se da su dva najveća talijanska kluba Milan i Juventus.To nije ništa novo a i svaki imalo objektivan talijan to će ti potvrditi a da ih i ima puno,i nema.Kada pogledaš titule i cijelu organizaciju a pogotovo vlasničku i infrastrukturu klubova sve je jasno.Njima najbliži po svemu tome je Inter i ako mu rezultati i nisu nešto posebno zadnje vrijeme.Poslje njih bi stavio Romu.

oskar kruška
07.04.2004., 06:14
Ken kaže:
upravo tako. i ja volim Milan. Makar mi Inzaghi ide na qrac (premda je jeben igrač), makar smatrao da Brochi nije igrač Milanova kalibra, i makar bim poslao Anchelottia u qrac (iako čovjek iza sebe ima rezultate)
ali jebiga... nije sve u životu savršeno...

Ma svaka ti dala! Ovo gore kao da sam ja pisao.:top:
A što se tiče Milana, ja sam njihov navijač baš od vremena Van Bastena, Gullita i Rijkaarda... I sad bih se nekom trebao opravdavati, jer danas "Milan ima više navijača nego ikad"? Moji žive u Milanu, a čak su ih neki dečki svojevremeno zamolili da im na hrvatskom napišu "Dejo mi te volimo" da bi mogli napraviti transparent i iznenaditi Savičevića. :D

Carlos
07.04.2004., 13:45
ja imam prijatelja koji je zivio u Milanu.zasto ja ne navijam za Milan?ja sam sada skroz zbunjen?mozda bi i ja trebao navijati za Milan?a imam familiju u Trstu.ali Triestina mi bas i nije nesto,a jednom sam busom stao u Djenovi,pa bi mogao navijati i za sampdoriu:confused: ili genou:confused: a sad se sjecam da sam poznavao jednu curu iz Napolia.jebote sada se sve komplicira. bolje da napisem svih osamnaest klubova na papirice,ubacim u sesir i tako izaberem za kojeg cu navijati

Ken
07.04.2004., 16:11
Carlos kaže:
ja imam prijatelja koji je zivio u Milanu.zasto ja ne navijam za Milan?ja sam sada skroz zbunjen?mozda bi i ja trebao navijati za Milan?a imam familiju u Trstu.ali Triestina mi bas i nije nesto,a jednom sam busom stao u Djenovi,pa bi mogao navijati i za sampdoriu:confused: ili genou:confused: a sad se sjecam da sam poznavao jednu curu iz Napolia.jebote sada se sve komplicira. bolje da napisem svih osamnaest klubova na papirice,ubacim u sesir i tako izaberem za kojeg cu navijati

ako to komentiraš mene nisi shvatio-- ja sam OSOBNO živo u Milanu pa.....
ako ne se unaprijed ispričavam:cool:

Carlos
08.04.2004., 07:59
Ken kaže:
ako to komentiraš mene nisi shvatio-- ja sam OSOBNO živo u Milanu pa.....
ako ne se unaprijed ispričavam:cool:
ma nisam nikoga komentirao,malo se sprdam,jer glupo je u biti traziti razloge zasto simpatiziras ili navijas za neki klub,razlozi su uvijek,ali uvijek skroz banalni,to je pravilo
ja navijam za Hajduka od kad znam za sebe.a Zasto? pa valjda jer mi stari navija za Hajduka
jako sam volio Lazio dok je Boka tamo igrao,cim je otisao? ljubav se rasprsila a sada pratim Valenciu.a zasto?pocelo je kad su razvalili Lazio u CL...pa Barcelonu....
nema tu nekih povijesnih razloga ljubav pocinje iz sitnica

Carlos
08.04.2004., 08:02
ups zaboravih nesto bizarno..Valenciu ko klinac nisam mogao smisliti jer su razvalili Hajduka u kupu uefa...mislim,ako se dobro sjecam(mozda sam nesto pomjesao) 5:1,kada je su Praliju prozvali Pralija Provalija:D