PDA

View Full Version : Rad na naftnoj platformi

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

dalton67
01.12.2009., 20:55
Dali se netko može pohvaliti da se ukrcao na platformu u zadnjih godinu dana a da nije ima prethodnog iskustva? Mislim prvenstveno na šljakere, dakle od najniže pozicije. Cosulich mi je rekao se strpim jer da je trenutno "zatišje", što god mu to značilo.

Max14x
02.12.2009., 17:30
Offshore ekipa, trebam pomoc. Promjenio sam firmu i nova kompanija mi trazi da si rjesim medical insurance. To je ok, obicno medjunarodno putno zdrastveno osiguranje sa medevacom ali sa minimalnim pokricem od 350 000 USD. To je kod nas nemoguce (visina osiguranja maks. je 38 000 eura i ne pokriva offshore) pa mi treba neko strano osiguranje koje to radi. Ima li tko iskustva s takvim stvarima. Idem kao consultant naravno jer bi inace imal sve rjeseno od firme. Hvala

Ja sam isto vani kao consultant i imam istu obavezu. Najvjerojatnije te traže Medical Insurance + Evacuation.

Ja sam se raspitao kod mojih kolega i na kraju osigurao kod BUPA International, godišnja polica svjetskog zdravstvenog osiguranja s uključenom evakuacijom za mene košta 1866 USD. Pokriće je do 1.75 milijuna USD, a zdravstveno se može koristiti i u Hrvatskoj.

U pravu si, putno osiguranje koje nude naši osiguravatelji ne može pokriti ono što nam treba, a i skupo je u odnosu na ono što pokriva - kad se uzima po danu, košta od 18 kn/dan naviše, dok BUPA polica košta oko 26 kn/dan, a pokriva puno više stvari.

dubravkogagic
02.12.2009., 18:41
Da li tko zna nesto o TECHNIP OFFSHORE LTD?
Nadam se da cu ovdije na forumu naci nekoga tko je radio za TECHNIP,pa ako bi mi mogli nesto vise reci o toj kompaniji,kakva su vasa iskustva,vase opcenito misljenje.Dobio sam jako dobro placen posao,pa razmisljam da li da ga uzmem ili....?

JohnOak
02.12.2009., 20:09
Bupa nema opciju evakuacije sa offshore vec sa kopna kada ozlijedjenog dovezu sa instalacije. Dakle, u principu, njihova polica nije ono sto bi odgovaralo 100%. Nema smisla varati sam sebe da se zadovolji poslodavca a kada se stvarno dogodi nesto sto je u ovom poslu lako moguce zapravo shvatimo na vlastitoj kozi da smo pogrijesili.

Max14x
03.12.2009., 13:04
Bupa nema opciju evakuacije sa offshore vec sa kopna kada ozlijedjenog dovezu sa instalacije. Dakle, u principu, njihova polica nije ono sto bi odgovaralo 100%. Nema smisla varati sam sebe da se zadovolji poslodavca a kada se stvarno dogodi nesto sto je u ovom poslu lako moguce zapravo shvatimo na vlastitoj kozi da smo pogrijesili.

Nisi u pravu.

Nijedna polica nema evakuaciju s offshore instalacije, za početak zato jer je bilo kakav transport (redovit ili u hitnim slučajevima) na ili s instalacije odgovornost operatera/koncesionara i pokriven je s njihove strane.

Znam iz osobnog iskustva (jedan kolega je bio ozlijeđen na offshore rigu), nitko te ne pita za pokrivanje troškova transporta s platforme na kopno. Neće valjda BUPA ili bilo tko drugi pod hitno tražiti helikopter za rent kad tebi treba transport.

Tebi je potrebna polica koja će pokriti eventualne troškove liječenja u zemlji rada i eventualnu evakuaciju/repatrijaciju u zemlju prebivališta. To zna biti skupo jer je za njega (ozljeda noge) skupa koštalo 64 tisuće USD.

zoranos
03.12.2009., 19:47
Nadam se da cu ovdije na forumu naci nekoga tko je radio za TECHNIP,pa ako bi mi mogli nesto vise reci o toj kompaniji,kakva su vasa iskustva,vase opcenito misljenje.Dobio sam jako dobro placen posao,pa razmisljam da li da ga uzmem ili....?

nisam radia s njima ni za njih,ali cua sam da su dobri

JohnOak
04.12.2009., 09:22
Max14x
To je i meni logicno sa turistickim helicem na nasoj instalaciji ali ovi su striktni sa zahtjevima. No nema veze, reci koliko Bupi treba da ti dostave ID membership card i policu osiguranja i daju li mogucnost print outa pa poslije originali postom i imaju li mogucnost placanja karticom mjesecno ili iskljucivo godisnje.
Drugo, pregledao sam mogucnosti koje nude i vidjeh mogucnost odabira evakuacije ali ne i repatrijacije sto je vjerojatno ukljuceno u policu. Nadam se.

Max14x
04.12.2009., 13:14
Max14x
To je i meni logicno sa turistickim helicem na nasoj instalaciji ali ovi su striktni sa zahtjevima. No nema veze, reci koliko Bupi treba da ti dostave ID membership card i policu osiguranja i daju li mogucnost print outa pa poslije originali postom i imaju li mogucnost placanja karticom mjesecno ili iskljucivo godisnje.
Drugo, pregledao sam mogucnosti koje nude i vidjeh mogucnost odabira evakuacije ali ne i repatrijacije sto je vjerojatno ukljuceno u policu. Nadam se.

Policu možeš ugovoriti u jednom danu, povoljnije ti je plaćanje na godišnjoj razini, ali može se birati godišnje, kvartalno ili mjesečno.
Dokumente dobivaš u elektronskom obliku u 24 sata od ugovaranja police, i to i privremenu karticu (plastika dolazi u roku od 30 dana) i certifikat o polici s još par popratnih dokumenata.

Javi mi mail na PM ako hoćeš njihov prospekt i primjer elektronske dokumentacije.

tom_xox
04.12.2009., 13:32

bolje da ga ne uzmeš, daj meni adresu pa ću provjeriti :lol:

mislim da nemaš šta razmišljati

funkster
04.12.2009., 13:40
http://www.419legal.org/nigerian-419-fraud-news/32050-fraud-job-alert-technip-offshore-nigeria-ltd.html

http://wiki.answers.com/Q/Technip_offshore_Nigeria_ltd_is_scam_or_not

Sve sto zvuci predobro da bi bilo istinito takvo i je :D

.keskin.
12.12.2009., 21:57
imam 25 godina i išao bi na platformu trebaju mi novci, informatičar sam ali radio bi bilo šta...je, ima šanse preko colluslicha upasti i koliko mi treba novaca za dozvole?

Kolpomorto
13.12.2009., 14:48
Evo ekipa, da ne otkrivam toplu vodu jer je možda to netko negdje već spomenuo. Kako sam rekao po meni su (osim direktnog upada) najbolje šanse za upad u offshore ako se prvo zaposli u brodogradnji ili remontu. Pogotovo na izgradnji i remontu platformi. E sad koliko je to kome ovdje novost ne znam, ali trenutno postoji nešto takvo kod nas. Radi se o brodogradilištu na otoku Ugljanu
http://www.nauta-lamjana.hr/?PHPSESSID=5506d205a39e354e738ea03a5ace294d rade remont ali mislim da se sada tamo čak rade i nove platforme. Neki koje znam su išli tamo radit kao kooperanti. Ne znam detalje ni koliko ima posla jer su mi to samo poznanici, znam samo da su projekti koje imaju sada dogovoreni za narednih pet godina, radi se u smjenama 24 sata na dan. Klasičan brodograđevni posao samo što se radi o platformama. Dakle električari, monteri, cjevari, zavarivači, antikorozivna i pituri...

Perilica88
11.01.2010., 08:24
pozdrav. pricao sam sa posrednikom u rijeci,zove se ive.
kaze da zaposljava 90% na brodove,supplayere i nesto malo na platforme.
jednokratna clanarina je 190kn,papiri netrebaju biti ovjereni kod javnog biljeznika.ukrcaj svaki mjesec.da li je tko kontaktirao s njim?
051546185

global2008
11.01.2010., 09:36
pozdrav. pricao sam sa posrednikom u rijeci,zove se ive.
kaze da zaposljava 90% na brodove,supplayere i nesto malo na platforme.
jednokratna clanarina je 190kn,papiri netrebaju biti ovjereni kod javnog biljeznika.ukrcaj svaki mjesec.da li je tko kontaktirao s njim?
051546185

ljudi moji pa do kada cemo ponavljat ( a slabo se i citaju prethodni postovi ) nikome nista ne davat u napred , taj ti je ive zeznuo jako puno ljudi , vecina nezaposlenih su neoprezni pri trazenju posla i davaju i zadnju kunu sto mogu i shvatit da se docepaju bilo kakvog posla , a lesinara ima koliko hoces.
Dakle: nikome ni lipe unapred , prave agencije lovu i ne traze osim vasih CV
naplacuju se iz svojeg poslovanja sa kompanijama , pozz

kiki09
13.01.2010., 15:17
pozdrav svima dali mi netko može šta reć o agenciji iz splita zove se Albatros i za pošljava preko B.P Marine, neka firma iz Portugala.Htio bi ić radit na platformu al ne znam baš kome se obrati i preko koje agencije ič a da se ok plača.išao bi kao pomočni radnik i radio bi bilo šta.

gumba
15.01.2010., 15:49
Ja sam bas na tečaju za D2, spremam se u utorak 19.01. otići u Trst kod Kozulića, da vidim kakva je situacija, ne nadam se uopće ali kad sam u Rijeci, a inaće nisma iz Rijeke to mi nije problem.
Pratim ove forume ali nitko se u zadnje vrijeme nije javio da se ukrcao na neku platformu, jel to malo stao ili se ljudi ne javljaju.
Ljudi ako ima tko kakve točen informacije o nekoj kompaniji koja bi traži rdanike, molim vas da se javite.
Inače ja sam Mehaničar, metalna struka mi dobro ide, radio bih bilo što, dobro baratam sa engleskim.
P.S. Poslao sam puno e-mailova companijama ali ništa od toga!!!

Dado007
16.01.2010., 00:24
Ja sam bas na tečaju za D2, spremam se u utorak 19.01. otići u Trst kod Kozulića, da vidim kakva je situacija, ne nadam se uopće ali kad sam u Rijeci, a inaće nisma iz Rijeke to mi nije problem.
Pratim ove forume ali nitko se u zadnje vrijeme nije javio da se ukrcao na neku platformu, jel to malo stao ili se ljudi ne javljaju.
Ljudi ako ima tko kakve točen informacije o nekoj kompaniji koja bi traži rdanike, molim vas da se javite.
Inače ja sam Mehaničar, metalna struka mi dobro ide, radio bih bilo što, dobro baratam sa engleskim.
P.S. Poslao sam puno e-mailova companijama ali ništa od toga!!!

Evo ja se javljam direktno sa platforme. Stanje je opcenito lose jer je dosta tornjeva stalno, ne samo domacih nego i stranih. Stranci obicno zaposljavaju ljude koji imaju iskustva a vecinom ide preko veze.
U ove koji "sredju" poslove uz naknadu ne vjerujem.
Sto se tice posla nije med i mlijeko i ako niste radili negdje na bausteli ili slicno i ako nmate snage ili volje fizicki raditi 12 sati dnevno bolje se nemojte toga ni primati

gumba
16.01.2010., 16:01
Meni se čini, da je danas dobiti taj posao kao dobitak na lutriji. Kad su se ljudi masovno tražili za Rigove ili brodove onda nismo htjeli, a sad bi svi.
Sto mislite koiko je pametno malo frizirati svoj CV?

jule
20.01.2010., 17:46
evo pozdrav cijeloj ekipi,novi sam ovdje pa me zanima dal mi moze tko kako pomoc.Zavrsio sam pomorski faks elektroniku i komunikacije i polozio temeljnu
sigurnost ili ti B2.Engleski mi dobro ide jedino je problem sto nemam iskustva.
Dosta sam agencija kontaktirao za brod ali jos se nisam ukrcao.
Pa ako mi moze tko kako pomoc bio bi mu zahvalan?
Za offshore se necu vise ni trudit jer bez iskustva te nitko nece uzet to je provjerno osim cosulicha koji jako slabo uzima u zadnje vrijeme nove ljude.

Dado007
20.01.2010., 23:31
evo pozdrav cijeloj ekipi,novi sam ovdje pa me zanima dal mi moze tko kako pomoc.Zavrsio sam pomorski faks elektroniku i komunikacije i polozio temeljnu
sigurnost ili ti B2.Engleski mi dobro ide jedino je problem sto nemam iskustva.
Dosta sam agencija kontaktirao za brod ali jos se nisam ukrcao.
Pa ako mi moze tko kako pomoc bio bi mu zahvalan?
Za offshore se necu vise ni trudit jer bez iskustva te nitko nece uzet to je provjerno osim cosulicha koji jako slabo uzima u zadnje vrijeme nove ljude.

Kad si polagao B2 ?
Sad ti je po novom D2 i vrijedi 5 godina, nije vise neograniceno kao sto je bio B2

jule
21.01.2010., 09:42
a ima godinu dana,da vidim morat cu to ic u lucku kapetaniju sredit...ionako se ne mogu ukrcat nigdje nitko ne trazi asistente a upast na offshore nemoguca misija

router
22.01.2010., 17:46
Onako hipotetički, dal se na naftnim platformama traži vodoinstalaterska struka (sve vezano za vodu - hidranti, dovod, odvod...)? :rolleyes:

Dado007
23.01.2010., 00:14
Onako hipotetički, dal se na naftnim platformama traži vodoinstalaterska struka (sve vezano za vodu - hidranti, dovod, odvod...)? :rolleyes:

Naravno...mozes biti bravar...ali trebao bi znati i neto mehanike, nista strasno

ZgeNbo
23.01.2010., 07:55
Moj stari radi u ĐĐ Specijalna vozila S.Brod i sad u ovo krizno vrijeme kada im fali posla priča da su neke mlađe dečke bravare i zavarivače poslali na Ugljan na nekakvu platformu. Navodno da im nije plaća loša tamo.

Dado007
23.01.2010., 10:08
Moj stari radi u ĐĐ Specijalna vozila S.Brod i sad u ovo krizno vrijeme kada im fali posla priča da su neke mlađe dečke bravare i zavarivače poslali na Ugljan na nekakvu platformu. Navodno da im nije plaća loša tamo.

To je remont platforme ako je na Uglanu. Nama sad treba jedna platforma doci pa je to mozda ta...ali to su decki samo na remontu zaposleni, kad zavrsi remont, zavrsio je i njihov posao sto se platforme tice

1gjuro2
23.01.2010., 13:27
Bok

Zanima me na koliko se dugo potpisuju ugovori (pretpostavljam da nemožeš otići kad hoćeš, koliko ćesto su odmori da posjećuješ Hrvatsku?)
Još me naravno zanima gdje se obavljaju razgovori za posao na platformi ako se prijaviš za međunarodnu kompaniju.

Bovica
23.01.2010., 20:39
26.11. idem u Trst sa jednim frendom koji je godinama radio za Cosulicha. Nadam se najboljem je je situacija kod nas koma.

I sto je bilo kod Cosulicha? Moj decko bi isto tako na neku platformu, pa smo mislili otici do tamo, pa eto ako imas kakvih novosti...

Dado007
24.01.2010., 00:34
Bok

Zanima me na koliko se dugo potpisuju ugovori (pretpostavljam da nemožeš otići kad hoćeš, koliko ćesto su odmori da posjećuješ Hrvatsku?)
Još me naravno zanima gdje se obavljaju razgovori za posao na platformi ako se prijaviš za međunarodnu kompaniju.

Meni smjena traje 28 dana, a onda sam 28 dana doma. Kad sam u smjeni radi se 12 sati dnevno svih 28 dana, bez obzira da li bio vikend ili praznik tako da se nadoknade sati koji ti fale kad si doma.
Ugovor je prije bio na 6 mjeseci, a sad s obzorom na recesiju potpisujem svaka 3 mjeseca gdje uvijek nekog otpuste

router
25.01.2010., 19:01
Naravno...mozes biti bravar...ali trebao bi znati i neto mehanike, nista strasno

Možeš mi malo pojasniti? :)
Nemam iskustva u ovakvom poslu...

Bovica
25.01.2010., 21:45
Narode moj, evo i ja sam nova na forumu, ali vecinom sam tu radi decka.:mig:
Sve sam procitala sto ste pisali, samo bi zamolila ako netko ima primjer CV-a da mi posalje na mail: darija.vukman@gmail.com.

Eto samo toliko i pozdrav cijeloj ekipi!!:w

Dado007
26.01.2010., 01:36
a ima godinu dana,da vidim morat cu to ic u lucku kapetaniju sredit...ionako se ne mogu ukrcat nigdje nitko ne trazi asistente a upast na offshore nemoguca misija

Prosle godine ti je donesen novi zakon da je to sad D2 i da vrijedi 5 godina.
Pogledaj ako ti na svjedodzbi pise da je neograniceno onda moras ici ponovo polagat...

Dado007
26.01.2010., 01:40
Možeš mi malo pojasniti? :)
Nemam iskustva u ovakvom poslu...

Bravari ti uglavno odrzavaju ventile, pumpe i slicne stvari. Podmazuju dizalice i ostale stvari. Nisi sam i uvijek imas majstora uz kojeg mozes nauciti.
Za hrvatsku platformu ti treba debela veza a sad je nemoguce, za stranca ako nemas iskustva jako, jako tesko da ces upast.
Ako se i zaposlis u HR ne mora znaciti da ces radit na platformi, mogu stavit i na kopno ako je to potrebno.

jule
26.01.2010., 13:34
pise mi isto neograniceno pa polagao sam sad ce bit u 2.mjescu godinu dana,sta mislis da moram ponovno sve polagat ili samo da mi to promjene?

router
26.01.2010., 21:41
A tako... a jel bi trebao na doškolavanje, imat nekakve certifikate?

Što ti točno radiš, kako si dospio na platformu, koju si školu završio?

Ispričavam se na toliko pitanja, znam da nam odgovaraš u trenucima predaha, ali dosta sam zagrijan (uzalud, znam :D) za rad na platformama ili bilo gdje vani... :rolleyes:

Dado007
27.01.2010., 00:36
pise mi isto neograniceno pa polagao sam sad ce bit u 2.mjescu godinu dana,sta mislis da moram ponovno sve polagat ili samo da mi to promjene?

Mozda ti promjene.
Mi u firmi smo morali ici ponovo na predavanja ali nismo imali zavrsni ispit.
Nesto su pricali ljudi da uopce nismo morali na predavanja nego samo otici da se produzi...e sad je pitanje sta je tocno, uglavno na predavanja smo isli.
Najbolje da pitas, uglavno znam da sad taj certifikat traje 5 godina

jule
27.01.2010., 09:46
Dado na kojoj si ti kompaniji? i kakva je sad opcenito sitvacija dal uzimaju sta novih ljudi?

Dado007
28.01.2010., 20:17
Dado na kojoj si ti kompaniji? i kakva je sad opcenito sitvacija dal uzimaju sta novih ljudi?

Za sada nista, samo otkazi.
Za domacu firmu radim....Crosco

z3r0_x2
03.02.2010., 19:15
dali bi imao ikakve sanse za upast u neku kompaniju sa 20god. sa zavrsenom skolom za strojarstvo i brodogradnju-smjer strojarski tehnicar (znaci bez fakulteta i iskustva)??

Dado007
03.02.2010., 22:02
dali bi imao ikakve sanse za upast u neku kompaniju sa 20god. sa zavrsenom skolom za strojarstvo i brodogradnju-smjer strojarski tehnicar (znaci bez fakulteta i iskustva)??

Kao što sam već napisao...jaaaako teško, sad trenutno nemoguče

djurko 2008
04.02.2010., 12:36
Da li neko zna ko je isao na transocean platforme preko Kozulicha,posto sam ja pre par nedelja bio na razgovoru kod Danielea i on mi je rekao da postoji mogucnost da odem u martu na platformu u Raveni,pa pitam kakve su sanse? I ako neko zna na koliko se potpisuju ugovori i da li je plata u samom startu permanent s'obzirom da su ugovori 28/28? Hvala unapred

z3r0_x2
04.02.2010., 21:15
koji je po vama najbolji faks zavrsit za ic na platformu i kako to funkcionira kada si recimo na platformi a imas ispit ili predavanja na faksu, dali ti mozes onda to odgodit pa onda drugi put pisat ili???

Dado007
05.02.2010., 10:37
koji je po vama najbolji faks zavrsit za ic na platformu i kako to funkcionira kada si recimo na platformi a imas ispit ili predavanja na faksu, dali ti mozes onda to odgodit pa onda drugi put pisat ili???

Naftno rudarski faks ti je najbolji, s tim možeš biti šef platforme. Kak funkcionira ako studiraš nemam pojma, ako si vanredno onda vjerovatno si možeš posložit da imaš svaki drugi mjesec ispite, ali neznam kak to misliš postići da i radiš i učiš i sve to položiš

ggeorghe
08.02.2010., 22:27
A koliko je taj posao siguran ? Ima raznih ponuda na netu http://7537d7mzvbm2rl7ct5wmql1z4v.hop.clickbank.net/ ali niš nije sigurno. Ali ako ne probaš neće se sam naći.

Dado007
09.02.2010., 09:45
Od takvih poslova nijedan nije siguran jer si na ugovor...odradiš jedan turnus i mogu ali i ne moraju te opet zvati...pogotovo ako se ne pokažeš dobar u poslu

ratep
09.02.2010., 11:39
Znači da je najbolje osobno otići u Trst kod Daneila u Cosulicha na razgovor (interview), vidit odmah kakva je situacija. Da li to znači da ovi iz Cosulicha uopće ne odgovaraju na mailove, nego je najbolje rješiti face to face?
Imam par prijatelja koji bi se zaputili do Trsta, nije im problem.

ratep
09.02.2010., 11:42
Da li tko radi na platformama u Vlore u Albaniji? Osim što im je agencija za zapošljavanje u Tirani, čuo sam da neka crnogorska agencija tamo zapošljava ljude, negdje u Baru; ne znam joj ime, pa ako tko ima kakvu informaciju....

taji222222
10.02.2010., 12:52
Zanimaju me uvjeti rada na platformi! Pa ako ima koja dobra duša koja bi htjela nešto više reći o tome. Konkretno me zanima netko tko radi na Labinu, čuli smo da je tamo najbolje. Da li postoji mogućnost primanja i žena kao čistačica i sl.? Kakve su smjene? Koliko je plaćeno?

Dado007
10.02.2010., 20:54
Imaš već topic o platformama. Na Labinu nema šanse da se zaposliš....pogotovo u ovo doba recesije.
Smene su 28/28...
Nemaš tamo čistače nego sobare i svi su do sada bili muški, a zapošljavaju se preko Turist hotela iz Zadra

NINA 260
13.02.2010., 20:04
Da li tko radi na platformama u Vlore u Albaniji? Osim što im je agencija za zapošljavanje u Tirani, čuo sam da neka crnogorska agencija tamo zapošljava ljude, negdje u Baru; ne znam joj ime, pa ako tko ima kakvu informaciju....

Bok svima
ja sam pokusavala preko nekih agencija na netu uplatila 50$ i nista radila sam na brodovima imam pomorsku stcw...
zanima me kako i kome se obratiti za posao stw,sobarice ili nesto slicno na naftnim platformama ako netko zna i moze pomoci u ovoj potrazi molila bi da javi

Kashai
14.02.2010., 19:51
Jel netko upucen u stanje s naftnim inženjerima?
Kakve su mogucnosti zapošljavanja ljudi koji su za zavrsili Rudarsko-geološko naftni fakultet i kakvi su uvjeti?

ratep
15.02.2010., 12:15
da li se osobno isplati otići kod Cosulicha u Trst na razgovor, pitalo me par prijatelja, nije im teško zaletit se do Trsta, ima li tko kakvih iskustava?

Edin69
15.02.2010., 16:47
Ako netko moze neka mi posalje primjer za ispunjavanje CV-a na edin.balic@gmail.com.

Zahvaljujem se unaprijed.

ferentim
15.02.2010., 18:51
ljudi dali neko zna gdje se može položiti b2 u zagrebu

ferentim
15.02.2010., 18:54
da li se osobno isplati otići kod Cosulicha u Trst na razgovor, pitalo me par prijatelja, nije im teško zaletit se do Trsta, ima li tko kakvih iskustava?

bio sam u ponedeljak pa uvjek se ljepše vidi kad dodješ osobno

Dado007
15.02.2010., 19:37
ljudi dali neko zna gdje se može položiti b2 u zagrebu

Nije više B2 nego D2.
Zgrada Zagrepčanke na križanju Savske i Vukovarske, 11 kat, Nautički centar

Ljubikada
15.02.2010., 20:05
Kakvi su izgledi da mlada, dvadesetogodišnja osoba, bez radnog iskustva, s završenom srednjom školom, s poznavnajem engleskog jezika, dobije posao na naftnoj platformi u inozemstvu?

Dado007
15.02.2010., 20:23
Kakvi su izgledi da mlada, dvadesetogodišnja osoba, bez radnog iskustva, s završenom srednjom školom, s poznavnajem engleskog jezika, dobije posao na naftnoj platformi u inozemstvu?

Gotovo nikakva jer strane platforme uzimaju ljude sa iskustvom

ferentim
15.02.2010., 20:55
hvala dado na informaciji kak si upo u crosco navodno debele veze trebaju i kak se dugo otprilike ceka kod cosulica za poso nakon sto predas sve papire

ferentim
15.02.2010., 21:00
hvala dado na informaciji kak si upo u crosco navodno debele veze trebaju i kak se dugo otprilike ceka kod cosulica za poso nakon sto predas sve papire

Dado007
15.02.2010., 21:24

Nisu to veze...to su preporuke :D

ratep
16.02.2010., 11:19
tko je kontakt osoba kod Cosulicha u Trstu za platforme,jel Daniele Bembi?

ivan_1_9
16.02.2010., 11:48
je da za cosulicha je bembi, ja sam vec kod njih u evidenciji preko 1god. imam polozeno d2. cekam ako nemav veze ili preporuke zaboravi

ratep
16.02.2010., 12:34
je da za cosulicha je bembi, ja sam vec kod njih u evidenciji preko 1god. imam polozeno d2. cekam ako nemav veze ili preporuke zaboravi

skupljam informacije za mog kolegu kojeg interesiraju platforme, on je zabrazdio za Cosulicha. Kako se kontaktira s Bembiem, na engleskom (talijanskom) ili može i na hrvatskom. Ovaj moj nije baš jak s engleskim, zato pitam.

Edin69
16.02.2010., 14:50
Ja sam zvao kozulica bio i preusmjerio me kod Daniele Bembi, sa njim sam pricao na hrv i na eng da provjeri koliko mi je znanje eng. Rekao je da sto se tice jezika da nemam problema jer ga govorim odlicno a i govorim ga odlicno jer ga koristim svakodnevno. Poslao mi je na moj mail CV application da popunim i reko mi da napisem zivotopis na eng pa da mu posaljem sve zajedno i kad budem mogao da dodem kod njega na jedan mali razgovor. Zivotopis sam napisao ali mi treba netko tko ima iskustva sa popunjavanjem CV-a da nebih nesto zajebo. Isto tako imam i prijatelje koji su dobri sa njim i neke ljude koji plove preko njega pa sto se tice preporuka i veze i tu sam recimo dosta jak. Tako da se nadam kad sve sredim da necu bas jako dugo cekati za ukrcaj.

mile.ri
17.02.2010., 12:23
Ja sam zvao kozulica bio i preusmjerio me kod Daniele Bembi, sa njim sam pricao na hrv i na eng da provjeri koliko mi je znanje eng. Rekao je da sto se tice jezika da nemam problema jer ga govorim odlicno a i govorim ga odlicno jer ga koristim svakodnevno. Poslao mi je na moj mail CV application da popunim i reko mi da napisem zivotopis na eng pa da mu posaljem sve zajedno i kad budem mogao da dodem kod njega na jedan mali razgovor. Zivotopis sam napisao ali mi treba netko tko ima iskustva sa popunjavanjem CV-a da nebih nesto zajebo. Isto tako imam i prijatelje koji su dobri sa njim i neke ljude koji plove preko njega pa sto se tice preporuka i veze i tu sam recimo dosta jak. Tako da se nadam kad sve sredim da necu bas jako dugo cekati za ukrcaj.

Evo moj primjer: Prije nego sam išao u Trst (9 mj. 2008.) položio sam D2, tako da odmah sa argumentom dođem kod Cosullicha. Samnom su bila dva prijatelja koji već godinama rade preko njega, i oni su mi bili preporuka.
Obavio sam intervju sa g. Bembijem, na tečnom engleskom. I sve je izgledalo super i bajno. Mislio sam da sam odmah na redu za ukrcaj.. barem je tako sve izgledalo i zvučalo.
Eto od tada je prošlo 16 mjeseci. Svakih tjedan-dva nazovem i pitam ima li šta novoga vezano za posao.. ali uvijek se razgovor svede na: "žao mi je.. trenutno ništa, ali... ostanimo u kontaktu"... I jutros sam zvao.. i opet isto.
Eto, ne želim nikoga obeshrabrivati.. ali znam min. 10 ljudi koji su u istoj situaciji, a čak su i par mjeseci prije mene bili na razgovoru. :(

ratep
17.02.2010., 13:56
Na koje sve platforme krca Cosulich osim u Ravenni? jel krca još na platforme u Vlori (Albanija), Aberdeenu ili u Luandi (Angola)?

šototajer
17.02.2010., 15:02
Sirija, možda?

Larica
18.02.2010., 11:15
pozdrav! htjela bih samo pitati da li je netko imao iskustva s nalaženjem posla na platformi preko www.rigworker.com ? jer traže 60 dolara, ali kao proslijede svim živim kompanijama vaš životopis koji ste prethodno poslali njima i šalju vam mailove kad se otvori neko radno mjesto. znam da ima puno prevaranata, ali ovo mi izgleda ozbiljnije od ostalih

Josey_Wales
18.02.2010., 12:28
Onaj tko trazi sljaku ovdje moze pratiti oglase... http://www.rigzone.com/jobs/search_jobs.asp

global2008
18.02.2010., 14:25
pozdrav! htjela bih samo pitati da li je netko imao iskustva s nalaženjem posla na platformi preko www.rigworker.com ? jer traže 60 dolara, ali kao proslijede svim živim kompanijama vaš životopis koji ste prethodno poslali njima i šalju vam mailove kad se otvori neko radno mjesto. znam da ima puno prevaranata, ali ovo mi izgleda ozbiljnije od ostalih

ne davaj lovu nikom u napred neovisno kako ozbiljan bio, sto se tice ozbiljnosti niti jedna ozbiljna kompanija ne trazi lovu unapred za nista , vec samo trazi tvoj dobar i ozbiljan CV, moj savjet ti je ( dosta godina sam u offshoreu) napravi dobar i ne skroman CV (anglosaksonci to dobro nakite , a kad dodju na rig ni pola od onoga sto su napisali bas i ne odgovara istini) , registriraj se na rigzone-u i aktiviraj svoj Cv tako da sve kompanije / agencije mogu vidjet tvoj CV te cete oni kontaktirati bez da ostavis ni lipe nekom prevarantu . svako toliko updetaj svoj CV i to ti je najozbiljnije sto ovog trenutka mozes ucinit , normalno uz malo srece , u oil krugovima se suska da bi se u aprilu moglo nesto okrenut vezano za otvaranje projekata u remontima i brodogradilistima gdje ce trebati novi personal ,pozz

Dado007
18.02.2010., 14:55
Jel ima tko od vas koji tražite poso na stranim platformama iskustva u tom poslu ?

AOL
18.02.2010., 15:32
Mislim da nama bez iskustva na rigu jedini način doć gore je Bembi, nažalost. Ili veza koju rijetki imaju.

Meni je smiješno da taj Bembi obećava ljudima ukrcaj a zna da za to nemaju realne šanse. I svako ko dođe može kod njega predati CV. To dovoljno govori o samoj firmi i ljudima. I stvar koja je žalosna da ubacuje ljude koji nisu kvalificirani za čavao zabit u zemlju a kamoli za kaj drugo.

Nadalje, ja isto pokušavam preko njega već kakvih godinu dana, ali samo pusta obećanja, odnosno sranja. Nema potražnje, onda preko frenda čujem da je ubacio svoje talijane.
Veća mi je šansa da upadnem bez njega nego s njim.
Najviše mrzim pristup kad ga zovem; da, evo, platforma je spremna za komisioniranje, tražit će ljude, mislim da imate vilike šanse s vašm kvalifikacijama. I naravno kita. Gle, reci mi da nema potražnje , da ove godine ništa ali mi nemoj obećavat svaka dva mjeseca nepostojeće. On tako nastupa prema svima i onda ljudi gaje lažne nade.

Što se tiče rigzone-a, gore nema ni jednog oglasa a da se netraži iskustvo.
I vrlo je neozbiljno da se ide neko prijavljivat na takve oglase a lijepo piše što se traži.
U zadnje vrijeme ne možeš ni aktivirati CV ako nemaš iskustva barem u industriji.

AOL
18.02.2010., 15:54
Jel ima tko od vas koji tražite poso na stranim platformama iskustva u tom poslu ?

Dado,

90% ljudi nema ovdje isustva u tom poslu, zato i je pokrenut ovaj thread da se informiraju. Problem je još veći što njih 50% nema uopće nikakvog iskustva. Čuli su da se tamo mlati dobra lova i ajmo probat. Situacija je u našoj zemlji takva da ljudi bježe van.

Nije problem u tome, ne može nitko nikom zabranit što će radit i gdje će radit. Problem je u tome što ljudi precijene svoje mogućnosti, i kada dobiju poziv i uspiju se ukrcat dosta njih odradi par ugovora i to je to. ( moja 4 poznanika konkretno)

Ja osobno tražim već par godina posao na platformi, svjestan sam da bez iskustva ne mogu lako upast. Zato sam se ovdje fokusirao na branšu koja je 'kao' tražena na platformi. I iako bi mi se bilo relativno lako prilagoditi sustavima tamo jer ovo što radim ovdje je slično, u više navrata isto, ne mičem se s mjesta već godinu dana.

I onda razumiješ moju frustraciju kad čujem ko, kako i zbog čega je upao prije mene. Nije da ja zaslužujem, kvragu , više od njih, ali bar znam razliku između BOP-a i Top drive-a.

Zato sam frustriran kad ni netko spomene Conshulicha i njegove šarlatane. Iako bi se trebala prednost računati po adekvatnom predznanju odnosno preporuci, ona se računa po vezi. A bogme je velika razlika između te dvije komponente.

Al, sve u svemu, doći će i naše vrijeme.

Pozz

Josey_Wales
18.02.2010., 17:14
Dado sto si po struci??? A da pokusas poslati svoj CV Ablemanu na Maltu??? :ne zna:

dado391
18.02.2010., 17:28
POZDRAV LJUDI..NV SAM OVDJE...PA KO MOZE IMAM PAR..PITANJA..ZAVARIVAC..SAM TIG POSTUPKOM...SPECIJALIZIRAN ZA CRNE CIJEVI...TE IMAM SIKUSTVA U BRODOGRANJI...IZ NJEMACKE...SAD.SAM TRENUTNO BEZ POSLA..JER SAM SE VRATIO IZ INOZEMSTVA..2009..I SAD..DOBIO NOGU..NA POSLU..AKO NEKO ZNA NEKE FIRME KOJE ZAPOSLJAVAJU TAKVE VRSTE RADNIKA...NA PLATFORMAMA..NEKA MI SE JAVE..ILI AKO IMA NEKO TKO..JE BAS DIREKTNO TAMO PA DA MI DA NEKE UPUTE KAKO I GDJE DA SE JAVIM HVALA...PS.IMAM SVE POTREBNE DOKUMENTE+LJECNICKA DOZVOLA...

Dado007
18.02.2010., 17:35
Dado sto si po struci??? A da pokusas poslati svoj CV Ablemanu na Maltu??? :ne zna:

Nema potrebe...radim ja na platformi. Ono što sam htio reći da svi ovi koji pitaju za posao na stranoj platformi nemaju pojma kakav je to poso, privlači ih samo lova. 99% stranaca će UZET LJUDE SA ISKUSTVOM, zato nemojte nasjedat "agencijama" koje traže da ima se plati za uslugu da vas ukrcaju na platformu. Ja znam dosta ljudi sa iskustvom koji čekaju, tak da ovi bez iskustva teško da će upasti. A da budem iskren nije med i mlijeko, lova je dobra ali sve ostalo trpi...a ako ti počne trpit obitelj, ljubav itd. onda nikakav novac nije toga vrijedan. Zato dobro razmislite da li želite ovakav život

Josey_Wales
18.02.2010., 17:49
Nema potrebe...radim ja na platformi. Ono što sam htio reći da svi ovi koji pitaju za posao na stranoj platformi nemaju pojma kakav je to poso, privlači ih samo lova. 99% stranaca će UZET LJUDE SA ISKUSTVOM, zato nemojte nasjedat "agencijama" koje traže da ima se plati za uslugu da vas ukrcaju na platformu. Ja znam dosta ljudi sa iskustvom koji čekaju, tak da ovi bez iskustva teško da će upasti. A da budem iskren nije med i mlijeko, lova je dobra ali sve ostalo trpi...a ako ti počne trpit obitelj, ljubav itd. onda nikakav novac nije toga vrijedan. Zato dobro razmislite da li želite ovakav život

Teska je situacija trenutno istina ali ostaje nada da nece tako i ostati... Jel znas kako stoje informaticari u toj bransi(sa diplomom bakalara :D)??? Pitam cisto informativno... :top:

mile.ri
18.02.2010., 20:38
Mislim da nama bez iskustva na rigu jedini način doć gore je Bembi, nažalost. Ili veza koju rijetki imaju.

Meni je smiješno da taj Bembi obećava ljudima ukrcaj a zna da za to nemaju realne šanse. I svako ko dođe može kod njega predati CV. To dovoljno govori o samoj firmi i ljudima. I stvar koja je žalosna da ubacuje ljude koji nisu kvalificirani za čavao zabit u zemlju a kamoli za kaj drugo.

Nadalje, ja isto pokušavam preko njega već kakvih godinu dana, ali samo pusta obećanja, odnosno sranja. Nema potražnje, onda preko frenda čujem da je ubacio svoje talijane.
Veća mi je šansa da upadnem bez njega nego s njim.
Najviše mrzim pristup kad ga zovem; da, evo, platforma je spremna za komisioniranje, tražit će ljude, mislim da imate vilike šanse s vašm kvalifikacijama. I naravno kita. Gle, reci mi da nema potražnje , da ove godine ništa ali mi nemoj obećavat svaka dva mjeseca nepostojeće. On tako nastupa prema svima i onda ljudi gaje lažne nade.

Evo upravo to.. Daniele mi niti jednom u ovih skoro godinu i pol nije rekao ništa konkretno tipa: Sad idućih XX mjeseci nema šanse za ukrcaj ili tako nešto; nego uvijek ista priča... Platforma je na remontu... svaki čas će trebat novi ljudi, krajem 12mj., pa prebačeno za kraj 1.mj., pa sad za kraj 2.mj...i tako tko zna do kad...
Ostanimo u kontaktu.. samo ti zovi.. bit će... itd.
Samo neke lažne nade...... a vrijeme ide... :ne zna:

AOL
18.02.2010., 21:12
Evo upravo to.. Daniele mi niti jednom u ovih skoro godinu i pol nije rekao ništa konkretno tipa: Sad idućih XX mjeseci nema šanse za ukrcaj ili tako nešto; nego uvijek ista priča... Platforma je na remontu... svaki čas će trebat novi ljudi, krajem 12mj., pa prebačeno za kraj 1.mj., pa sad za kraj 2.mj...i tako tko zna do kad...
Ostanimo u kontaktu.. samo ti zovi.. bit će... itd.
Samo neke lažne nade...... a vrijeme ide... :ne zna:

Ma seronja zna da nam je on jedina šansa ako nemaš vezu te jako dobro koristi svoju poziciju. Od još desetak ljudi sam čuo da im prodaje fore kao i meni. Telefona sam potrošio na njega za jednu mjesečnu plaću.

Ableman mi je totalno čudan, ali bar kažu da li ima ili nema potražnje i redovito me obavještavaju.

mile.ri
18.02.2010., 22:19
Ma seronja zna da nam je on jedina šansa ako nemaš vezu te jako dobro koristi svoju poziciju. Od još desetak ljudi sam čuo da im prodaje fore kao i meni. Telefona sam potrošio na njega za jednu mjesečnu plaću.

Ja uredno zovem svakih u prosjeku dva tjedna... sam sebi sam već dosadan, al reko.. nemam šta izgubit, bit ću uporan.. Čak sam i u više navrata usput kad sam u Trstu navratio i osobno se javit i raspitat.. ali nema to sve smisla... :(
A znam par dečki koji su već odustali od zvanja i nadanja i pomirili se da od toga ništa... i pokušavaju u hrv. izgradit karijeru nevezanu za taj posao...

šototajer
19.02.2010., 10:42
Treba biti uporan i stalno zvati i biti informiran. Da li je netko pokušao kontaktirati agenciju u Baru koja krca ljude za platforme u Vlore?

Dado007
19.02.2010., 11:08
Teska je situacija trenutno istina ali ostaje nada da nece tako i ostati... Jel znas kako stoje informaticari u toj bransi(sa diplomom bakalara :D)??? Pitam cisto informativno... :top:

Što se tiće posla na platformi, informatičara tamo nema. Ima iformatičara u upravi pa idu po potrebi na teren, ali kod nas ih u firmi ima tak da od toga na žalost ništa

Josey_Wales
19.02.2010., 12:10
Što se tiće posla na platformi, informatičara tamo nema. Ima iformatičara u upravi pa idu po potrebi na teren, ali kod nas ih u firmi ima tak da od toga na žalost ništa

Da li je kao informaticar moguce raditi u struci elektronicara/elektricara/PLC/SCADA programera tamo??? Kako stoje inzenjeri strojarstva???

swarovsy
19.02.2010., 12:42
Imam 38 god bez iskustva i kvalifikacije u naftnoj struci.Kakve su mi šanse i u koju agenciju bih trebao ići da bih dobio posao na naftnoj platformi?Molim konkretne odgovore ljudi koji znaju.Hvala.

Dado007
19.02.2010., 13:01
Da li je kao informaticar moguce raditi u struci elektronicara/elektricara/PLC/SCADA programera tamo??? Kako stoje inzenjeri strojarstva???

Opčenito je teško dobit poso...na platformi nema potrebe za tom strukom, jedino u bazi pa se ide po terenima gdje je potrebno

Dado007
19.02.2010., 13:06
Imam 38 god bez iskustva i kvalifikacije u naftnoj struci.Kakve su mi šanse i u koju agenciju bih trebao ići da bih dobio posao na naftnoj platformi?Molim konkretne odgovore ljudi koji znaju.Hvala.

Jako jako teško, prvo zato jer već imaš godina, drugo nemaš iskustva.Strane platforem većinom uzimaju sa iskustvom

swarovsy
19.02.2010., 13:09
Jako jako teško, prvo zato jer već imaš godina, drugo nemaš iskustva.Strane platforem većinom uzimaju sa iskustvom

To bas znas ili..?:ne zna:

AOL
19.02.2010., 15:20

Kod konzulića konkretno kad sam pitao ja rekao je da ne uzima iznad 30 ljude bez iskustva u naftnom području. Odi na website , imaš tamo broj i nazovi pa pitaj i sve će ti objasnit direktno. Ovako rekla-kazala nije pouzdano.

Pozz

http://www.cosulich.it/home.php?m1=2&m2=0&m3=0&town=Trieste&dept=8117

Tu nazovi D. Bembija

Dado007
19.02.2010., 15:27

Ovo šta ti je AOL napisao je točno. Ljude iznad 30 godina ne uzima ni naša ni strana platforma. Naravno, ima izuzetaka ali to je stvarno rijetkost i mora se imat debela, debela veza. Što se tiće radnog iskustva stranci to traže. Na našim platformama ne treba jer ako se zaposliš prvo ideš mjesec dana na tečaj ali trenutno nema potrebe za ljudima jer ih ima i viška, ima ih koji su na čekanju.
To ne govorim na pamet nego iz iskustva

swarovsy
19.02.2010., 15:47
Kod konzulića konkretno kad sam pitao ja rekao je da ne uzima iznad 30 ljude bez iskustva u naftnom području. Odi na website , imaš tamo broj i nazovi pa pitaj i sve će ti objasnit direktno. Ovako rekla-kazala nije pouzdano.

Pozz

http://www.cosulich.it/home.php?m1=2&m2=0&m3=0&town=Trieste&dept=8117

Tu nazovi D. Bembija

Ako ne primaju moje godište i bez iskustva qurac ću zvat nekog g.Bambija u trstu.:confused:

Kashai
19.02.2010., 16:02
Jel netko upucen u stanje s naftnim inženjerima?
Kakve su mogucnosti zapošljavanja ljudi koji su za zavrsili Rudarsko-geološko naftni fakultet i kakvi su uvjeti?

Jel moze netko odgovorit?

Dado007
19.02.2010., 16:58

Faks je taj koji treba za taj poso ali na žalost trenutno stanje je loše...prije 2-3 godine bi bilo puno lakše. Sa svojim faksom možeš biti safety inžinjer u početku a kasnije šef platforme ili radilišta...
Ako imaš vezu pokušaj

AOL
19.02.2010., 17:50

Naravno da primaju, ako si završio RGN to bi ti najbolje trebao znati. Pa tamo svake godine Nabors, SLB i Haliburton stipendiraju studente.
Imam frenda na tom faksu koji prima stipendiju od Nabors-a.

Zašto se kao naftni inžinjer fokusirati na platformu kad ti je otvoren put u cijeli oil&gas sektor?

http://www.oilgrads.com/StudentJobSearch.asp?skill_id=594

poljoprivrednik
19.02.2010., 19:42
Treba biti uporan i stalno zvati i biti informiran. Da li je netko pokušao kontaktirati agenciju u Baru koja krca ljude za platforme u Vlore?

Znam ja tu agenciju, u centru Bara, ulica Jovana Tomaševića bb, meni se prijatelj ukrcao kod njih kao kuhar.

poljoprivrednik
19.02.2010., 19:48
Ako ne primaju moje godište i bez iskustva qurac ću zvat nekog g.Bambija u trstu.:confused:

Ti bi htio posao, a teško ti je okrenuti talijanski telefon da ne bi potrošio 1.85kn/min. Stvarno si jack! A da zovneš one varalice koje nude posao ako pozoveš automat 060 , a poziv dođe 6.82kn/min.
Ja sam svog agenta zvao u Houston svaki tjedan, dok nismo dogovorili posao, kasnije ćeš gledati koliko si potrošio za telefon...:rofl:

Bakynjo
19.02.2010., 21:37
Pozdrav ekipa!
Evo da vam napišem svoju priču na ovu temu.
Počeo sam potragu za poslom u offshore prije nekih 5 mjeseci.Inače po struci strojar 11 godina rad po brodogradilištima, kod nas i Italija (ispitivanje i servisiranje brodskih strojarnica) pa rad na brodu i navigacija.neskromno mogu reći da šta se tiće brodova i općenito maritime programa imam dosta znanja i iskustva.
Počeo sam preko ovih nama najbližih...KTM,Ableman,Cosulich......pa preko Rig zone,razno raznih agencija, kompanija,po do velikih Stena,Noble,Transocean(o kojima mogu samo sanjati).KTM,mi nije ništa odgovorio,Ableman svaka čast ljubazno i brzo,ali ništa pozitivno.A Cosulich(Bembi)........ista priča kao i većina vas....bio sam kod njega na razgovoru i onda.........platforma na remontu,trenutno ništa,nema potražnje nikakve,budimo u kontaktu itd.jedino dok sam bio na razgovoru mi je ponudio uz Rig, kao opciju mjesto "Pumpmen"(slično sam već radio na brodu) za cjevopolagača za Saipem, rotacija 56/28 na šta sam ja naravno pristao.Ali do danas je to izgleda ostala samo opcija,ništa realizirajuče.Dok sam čekao kod njega u uredu taj razgovor ispred mene je bio tip na razgovoru koji mu je donio vrečicu iz koje su virili suhe kobasice i boca rakije....Da li to tamo pali.....u to ne ulazim.
Uglavnom,jedino šta sam do sada dobio neki odgovor su dvije agencije koje su tražile detaljnije napisano moje radno iskustvo.Nakon toga je bio upit da li imam položen kakav Offshore survival training.Nemam,samo D2 jer mi do sada drugo nije ni trebalo.I TO JE TO.........ZA SADA!!!

poljoprivrednik
20.02.2010., 09:36
Trebao si i ti Bembiju donit jedan pršut i bocu viskija:D
Šala mala, ne bih rekao da je to neko mito, više su to darovi u vidu zahvalnosti,kad ljudi dobiju posao, a svaki agent neće odbit dar, pogotovo kad zna kakva su vremena, di se oni osjećaju moćni, naspram ljudi koji očajnički traže posao.

swarovsy
20.02.2010., 11:36
Trebao si i ti Bembiju donit jedan pršut i bocu viskija:D
Šala mala, ne bih rekao da je to neko mito, više su to darovi u vidu zahvalnosti,kad ljudi dobiju posao, a svaki agent neće odbit dar, pogotovo kad zna kakva su vremena, di se oni osjećaju moćni, naspram ljudi koji očajnički traže posao.

Kako se netko tko se zove Bembi moze uopće ulijevat povjerenje u vezi tako ozbiljne stvari kao sto je posao vani.Ja mu nevjerujem u startu.

Kashai
20.02.2010., 20:55
Naravno da primaju, ako si završio RGN to bi ti najbolje trebao znati. Pa tamo svake godine Nabors, SLB i Haliburton stipendiraju studente.
Imam frenda na tom faksu koji prima stipendiju od Nabors-a.

Zašto se kao naftni inžinjer fokusirati na platformu kad ti je otvoren put u cijeli oil&gas sektor?

http://www.oilgrads.com/StudentJobSearch.asp?skill_id=594

Kako se netko tko se zove Bembi moze uopće ulijevat povjerenje u vezi tako ozbiljne stvari kao sto je posao vani.Ja mu nevjerujem u startu.

Tek sam 1. godina i znam da stipendiraju.Ali sam htio cuti od nekog tko je bas upucen u to.

AOL
21.02.2010., 21:23
Tek sam 1. godina i znam da stipendiraju.Ali sam htio cuti od nekog tko je bas upucen u to.

Najbolje ti je upućena referada na faksu. I moj savjet je da loviš stipendiju, jer ona osigurava i posao, iako u ovoj globalnoj situaciji ne nužno. Kad dođeš na više godine malo ćeš se povezati s profesorima koji su godinama u tom polju i oni će ti sigurno pomoć.

Pozz

šototajer
22.02.2010., 12:39
Da li s Bembijem treba unapijed dogovorit sastanak ili može nenajavljeno ,pa malo pričekati ispred ureda i dočekati red. Da li se ured Cosulicha (Via Dante Aligherija) nalazi uz more ili je to negdje u centru Trsta?

Bakynjo
22.02.2010., 12:50
Da li s Bembijem treba unapijed dogovorit sastanak ili može nenajavljeno ,pa malo pričekati ispred ureda i dočekati red. Da li se ured Cosulicha (Via Dante Aligherija) nalazi uz more ili je to negdje u centru Trsta?

Nalazi se u centru Trsta.Najbolje ti je nazvati pa dogovorit termin,ili mu pošalji CV,pa će ti on odgovorit da bi te htio vidjeti osobno i razgovarati.

ferentim
22.02.2010., 13:30
evo proćito sam sve str,i red je da se zahvalim nineru, diligrafu ,derikmanu,globalu i ostalima koji se istinski trude pomoć nama koji bi šljakali na platformi.I ja tražim mjesto pod suncem,32 kuke na grbači ,brodomonter u njemackoj 2 god , završio tećaj za varioca mig mag,automehanicar 11 god staza.Zadnje sam radio na ugljanu remont transocean platf.,i pričao s dečkimakoji rade direktno za transocean , ja sam radil za kooperanta iz ri. lopova koji mi još duguje pare.Ulavnom dečki s key manhatana btw,fala i njima na susretljivosti,su svi preko kozulica došli radit.Pa ako sam za lopova radio ko crnac12 sati zašto ne probat otic do trsta.Da i ja sam predo cv i sve papire nemam d2 al po njima ak će bit nešto nije problem i to položit.Preostaje nam samo upornost i zvat bembija non stop pa možda i uspijemo otić iz prosječnosti Hrvatske.Gospodo gore navedena već se dugo niste javili a vaš savjet je uvjek hvale vredan.I da pardonček kaj sam zauzo prostor sa svojom pričom,al sam se trebo zahvalit THENKS

Bakynjo
22.02.2010., 18:16
evo proćito sam sve str,i red je da se zahvalim nineru, diligrafu ,derikmanu,globalu i ostalima koji se istinski trude pomoć nama koji bi šljakali na platformi.I ja tražim mjesto pod suncem,32 kuke na grbači ,brodomonter u njemackoj 2 god , završio tećaj za varioca mig mag,automehanicar 11 god staza.Zadnje sam radio na ugljanu remont transocean platf.,i pričao s dečkimakoji rade direktno za transocean , ja sam radil za kooperanta iz ri. lopova koji mi još duguje pare.Ulavnom dečki s key manhatana btw,fala i njima na susretljivosti,su svi preko kozulica došli radit.Pa ako sam za lopova radio ko crnac12 sati zašto ne probat otic do trsta.Da i ja sam predo cv i sve papire nemam d2 al po njima ak će bit nešto nije problem i to položit.Preostaje nam samo upornost i zvat bembija non stop pa možda i uspijemo otić iz prosječnosti Hrvatske.Gospodo gore navedena već se dugo niste javili a vaš savjet je uvjek hvale vredan.I da pardonček kaj sam zauzo prostor sa svojom pričom,al sam se trebo zahvalit THENKS

Imaš informaciju da li je Kay Manhatan još u remontu ili? A šta je sa Galoway?

Dado007
22.02.2010., 18:34
Imaš informaciju da li je Kay Manhatan još u remontu ili? A šta je sa Galoway?

Galoway je dobio zabranu rada dok se ne napravi remont. Nije ni na lokaciji gdje mu je još trajao ugovor napravio sve jer je u očajnom stanju

dobri muž
22.02.2010., 19:06
kao sto je netko vec nedavno na ovoj temi spomenuo - zasto se fokusirate iskljucivo na platforme, pogotovo ako vam kazu da tamo nema posla? pa ima i drugih gradilista i srodnih zanimanja.

Bakynjo
22.02.2010., 19:19
Danas sam zvao Fulvio Antonelli u Cosulich,inače sad je iznad tog već ovdje "slavnog" Bembija,nekad je on radio posao šta ga radi danas Bembi.Mene je bio ukrcao na brod,čovjek je puno susretljiviji od ovog i pun hvale za hrvate kao pomorce i radnike.
Kaže da oni nas iz ove regije ukrcavaju(za sada)na Key Manhatan i Galoway ali da su još u remontu,pa me zanimalo da li je istina.Znači ipak je.Ali da se očekuje u drugom djelu godine puno bolja situacija općenito u ovoj industriji.

Dado007
22.02.2010., 20:22
kao sto je netko vec nedavno na ovoj temi spomenuo - zasto se fokusirate iskljucivo na platforme, pogotovo ako vam kazu da tamo nema posla? pa ima i drugih gradilista i srodnih zanimanja.

Zato jer je na platformi bolji smeštaj i bolja hrana

ferentim
22.02.2010., 21:19
Zato jer je na platformi bolji smeštaj i bolja hrana

kaj je dado završila smjena pa kontroliraš jel se koji luzer zaposlil.btw i za tebe vredi zahvala

Dado007
23.02.2010., 08:45
kaj je dado završila smjena pa kontroliraš jel se koji luzer zaposlil.btw i za tebe vredi zahvala

Ma ne kontroliram, samo komentiram na ona pitanja na koja znam odgovor.
BTW smjena mi sutra počinje, danas krečem na put

Skins-Inter
24.02.2010., 14:12
Brodovi,ribarice,jahte,marine,plinovodi.naftovodi, predstavnistva u inozemstvu potrazuju veci broj NKV,KV radnika,tehnicko i bijelo osoblje i casnike

060/523-641

funkster
24.02.2010., 14:36
Brodovi,ribarice,jahte,marine,plinovodi.naftovodi, predstavnistva u inozemstvu potrazuju veci broj NKV,KV radnika,tehnicko i bijelo osoblje i casnike

060/523-641

Ne zovite na ovaj broj!! Cim je 060 prevara je! Nemojte biti naivni.

Dado007
24.02.2010., 20:10

060/523-641

Svaka čast...zarađivat na ljudima koji bi crnčili da zarade za kruh. Neki ljudi zbilja nemaju srama.

runjača
24.02.2010., 20:53
Pozdrav svima!
Da budem iskren nisam puno toga pročitao ovdje, pa ću postaviti pitanje za svoj slučaj. Imam 22. godine i nemam iskustva u tome poslu. Znam da je posao sve samo ne lagan, ali sam siguran da bi ja to mogao.
Ima li kakav način da se zaposlim ili?
Hvala.

šototajer
25.02.2010., 12:37
administrator bi trebao izbrisati taj post gdje prevarant mami nezaposlene ljude da zovu 060 br. telefona, tako da još da na nezaposlenim zarađuje.

šototajer
25.02.2010., 12:43
www.nauta-lamjana.hr

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/93133/Default.aspx

-prigodni člančići

http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/17796/Default.aspx

Bovica
25.02.2010., 16:33
administrator bi trebao izbrisati taj post gdje prevarant mami nezaposlene ljude da zovu 060 br. telefona, tako da još da na nezaposlenim zarađuje.

Taj broj je za sluzbu malih oglasa u Zadarskom listu, i onda kad njih nazoves daju ti kontakt broj iz objavljenog oglasa. Ali ljudi, svejedno ne zovite jer je to gosp. Ivo Šanko iz Rijeke koji svejedno uzima novce za nista. Nikome novce unaprijed!!

z3r0_x2
25.02.2010., 16:36
nasao sam na puno stranica o naftnim platformama da kad te zaposljavaju nisu im vazne diplome sa faksa nego gledaju po iskustvu i po tome dobijes odredeni rank na platformi...ako nemas iskustva pocinjes kao Roughneck, ako netko zna sta je to neka kaze i dali je to uopce stvarno tako...koliku placu(u prosjeku) na godinu ima taj Roughneck bez iskustva??

global2008
26.02.2010., 10:48
Pozdrav svima!
Da budem iskren nisam puno toga pročitao ovdje, pa ću postaviti pitanje za svoj slučaj. Imam 22. godine i nemam iskustva u tome poslu. Znam da je posao sve samo ne lagan, ali sam siguran da bi ja to mogao.
Ima li kakav način da se zaposlim ili?
Hvala.

Vidim da si pokazao cvrstu volju i prepoznao tezinu tog posla ali moram biti iskren to ti ipak nije dovoljno,pozz

Josey_Wales
26.02.2010., 15:06
Taj broj je za sluzbu malih oglasa u Zadarskom listu, i onda kad njih nazoves daju ti kontakt broj iz objavljenog oglasa. Ali ljudi, svejedno ne zovite jer je to gosp. Ivo Šanko iz Rijeke koji svejedno uzima novce za nista. Nikome novce unaprijed!!

Imam neki predosjecaj da ce taj Sanko jednog dana biti tako ubijen od batina da ce trebati vise doktora da ga sloze koliko toliko... Mislim ne razumijem kakav je to nacin poslovanja, varas ocajne ljude i jos stavis ime i prezime(pretpostavljam da je pravo)... :ne zna:

Bovica
27.02.2010., 12:34
Imam neki predosjecaj da ce taj Sanko jednog dana biti tako ubijen od batina da ce trebati vise doktora da ga sloze koliko toliko... Mislim ne razumijem kakav je to nacin poslovanja, varas ocajne ljude i jos stavis ime i prezime(pretpostavljam da je pravo)... :ne zna:

Ime mu ne pise u oglasu, ali ga znam jer mi ga je decko zvao, pa smo se skupa smijali kolika je to neprofesionalnost! I znam decka koji je bas otisao kod njega, Šanko ga je primio u stan, jer nema svoju agenciju ili nesto sl., mali mu je platio 190 kn a ovaj mu je poslao nekoliko application forms da ih ispuni, i to je to! Zivo me zanima da li se itko ikada ukrcao preko njega?! :flop:

dobri muž
27.02.2010., 18:17
Ime mu ne pise u oglasu, ali ga znam jer mi ga je decko zvao, pa smo se skupa smijali kolika je to neprofesionalnost! I znam decka koji je bas otisao kod njega, Šanko ga je primio u stan, jer nema svoju agenciju ili nesto sl., mali mu je platio 190 kn a ovaj mu je poslao nekoliko application forms da ih ispuni, i to je to! Zivo me zanima da li se itko ikada ukrcao preko njega?! :flop:

pa koji je to mentalni sklop ljudi da daju novac nekome da im posalje forme ili adrese agencija kad se danas sve moze naci na internetu??

Josey_Wales
27.02.2010., 19:04

Koji lik... :rolleyes: A cuj kad budemo citali crnu kroniku jednog dana i ugledamo njegovo ime necemo se previse cuditi... :D

Perilica88
06.03.2010., 12:11
bio sam i ja kod njega na ,,razgovoru,,nudio mi je 3 kompanije i 90 posto sigurnosti da ce me zaposliti.ako kome treba adresa rado cu mu je ustupiti:D:D

babybum
06.03.2010., 15:37
dobar dan :D

ja bi imala par pitanja, suprug mi je dobio broj od tipa koji radi za Ableman inaće je tokar i radi u brodogradnji na antikorozivnoj zaštiti, rekao mu je da se radi 28/28 plaćen put, 3000$ tamo i 1500$ kad je doma, pa me zanima, jer se on naravno tada nije sjetio pitat :rolleyes: da li je to već sa oduzetim postotkom agencije ili ne, te da li se upisuje radni štaž, da li mirovinsko i zdravsteveno plaćamo sami, uglavnom čekamo putovnicu i kad ju dobijemo trebamo se opet javit tipu i 10-ak dana stiže av.karta za Genovu ili monaco gdje obavlja liječnički i odmah na platformu

ako je to tako:mig:

eto ako netko zna da odgovori, hvala

djurko 2008
06.03.2010., 21:57
Da li neko zna kada se zavrsava remont platforme koja je bila u Raveni od transoceana,i kada bi trebalo poceti sa radom?

niner.alpha
06.03.2010., 23:20
...kol'ko malo nesto znam, Ableman ne placa ljude kad su doma, nego koliko dana odrade x dayrate + 80 eura za putne troskove....Put je organiziran. Dayrate je u eurima, a ne u dolarima, medical se radi u RI, da li je taj "tip koji radi za Ableman" spominjao/pitao za survival tecaj i ako je, sto je rekao di se radi isti?
(Ovo sto gore pisem je ako se preko Ablemana radi za Noble drilling, dakle mozda sam u krivu jer oni rade i s drugim kompanijama, al' nase ljude najcesce salju na Noble.)

blade-ri
08.03.2010., 08:47
nov sam ovdje...

dipl. ing. građ. sam, i kako je vrijem u banani, razmišljam o odlasku na platformu ili sl... najbitniji uvjet mi je 28-28 dana ili sl... znači da radim mjese, pa mjesec doma...

e sad.... dajte mi pliz neki savjet ili link na neku NAŠU dobru agenciju, ili neku u blizini (da mogu do nje "pješke"), koja zapošljava odnosno posreduje kod zapošljavanja....

i da li ima tamo posla za građevinske inženjere?

hvala!

sesvetćanin
08.03.2010., 09:37
nov sam ovdje...

dipl. ing. građ. sam, i kako je vrijem u banani, razmišljam o odlasku na platformu ili sl... najbitniji uvjet mi je 28-28 dana ili sl... znači da radim mjese, pa mjesec doma...

e sad.... dajte mi pliz neki savjet ili link na neku NAŠU dobru agenciju, ili neku u blizini (da mogu do nje "pješke"), koja zapošljava odnosno posreduje kod zapošljavanja....

i da li ima tamo posla za građevinske inženjere?

hvala!

Trst ti je najbliži za te odgovore, agencija Cosulich u centru Trsta; kod nas su svi neozbiljni, svi neki tzv. agenti, uzmu ti lovu unaprijed, a za uzvrat di daje adrese da šalješ CV. Lamjana na Ugljanu je u krizi, za Crosco treba imati debelu vezu, imaš jednu agenciju za offshore u Baru u Crnoj Gori ( možda ti to nije atraktivno); zato ništa pješke nego u auto i pravac Trst.

blade-ri
08.03.2010., 09:40
obzirom da sam iz rijeke, trst mi je daleko najbolja opcija

Dado007
08.03.2010., 11:09
za Crosco treba imati debelu vezu

U Croscu ne pomaže ni najdeblja moguća veza jer je kriza

jule
08.03.2010., 11:56
pratim dosta ovaj forum i vidim da ima dosta padobranaca neka se nitko ne uvrijedi.Prvo da kazem da imam oca koj radi na platformi vec dobrih 10 godina a stric sigurno vec i 20 godina tako da mogu rec da sam dosta upucen u to i moram vam rec da to s vezama tj.poznanstvima ne prolazi pogotovo sad kad je velika kriza svugdje u svijetu pa tako i u ovom poslu.Oni koji nemaju iskustva neka se ne nadaju previse tj. neka traze nesto drugo jer ce stvarno upast tesko na platformu govorim vam to iskreno jer imam informacije iz prve ruke a ni sam ne mogu upast unutra usprkos "poznanstvima" koje imam.
Ne zelim vas obeshrabrit ali mislim da vam netko treba rec iskreno kako stvari stoje posto vam to cosulich nece sigurno rec.
A sto se tice samog posla na platformi,samo cu vam rec kolko god vas plate malo vam daju za ono sto radite tako da svi koji misle da je na platformi laka lova neka se ne ni prijavljuju jer ce samo nekom mjesto zauzet a nece izdrzat ni mjesec dana,a sto se tice faksa nemojte se zavaravat da ako imate papir u ruci da imate neku prednost,jer isto krecete od nule i radit cete sve i svasta i sve o vama zavisi kolko cete napredovat ili ako cete izdrzat tamo jer kazem taj je posao sve samo ne lak.

sesvetćanin
08.03.2010., 12:07
obzirom da sam iz rijeke, trst mi je daleko najbolja opcija

adresa: Cosulich
Via Dante Alighieri 5
34122 Trst

- dobra je to agencija za početnike offshora, krcaju ljude bez prijašnjeg iskustva (većinom na Tidewatera); najbolje osobno otići s CV-om u ruci, porazgovarati i vidit kakve su šanse. A kreature tipa Ljubomira, Šanke i sl. ostavit njihovim nebulozama; a ako postanu pohlepni, prijavit ih DORH-u; pa neće uzimat na prevaru novcu od jadnih ljudi i nudim im nešto što i sami znaju da nema ništa od toga.

blade-ri
08.03.2010., 12:17
ja ne očekujem da ću bit u prednosti.... jedino što očekujem je rad i PLAĆU svaki mjesec! obzirom da ovog potonjeg nemam, meni dosta!

Dado007
08.03.2010., 18:48
pratim dosta ovaj forum i vidim da ima dosta padobranaca neka se nitko ne uvrijedi.Prvo da kazem da imam oca koj radi na platformi vec dobrih 10 godina a stric sigurno vec i 20 godina tako da mogu rec da sam dosta upucen u to i moram vam rec da to s vezama tj.poznanstvima ne prolazi pogotovo sad kad je velika kriza svugdje u svijetu pa tako i u ovom poslu.Oni koji nemaju iskustva neka se ne nadaju previse tj. neka traze nesto drugo jer ce stvarno upast tesko na platformu govorim vam to iskreno jer imam informacije iz prve ruke a ni sam ne mogu upast unutra usprkos "poznanstvima" koje imam.
Ne zelim vas obeshrabrit ali mislim da vam netko treba rec iskreno kako stvari stoje posto vam to cosulich nece sigurno rec.
A sto se tice samog posla na platformi,samo cu vam rec kolko god vas plate malo vam daju za ono sto radite tako da svi koji misle da je na platformi laka lova neka se ne ni prijavljuju jer ce samo nekom mjesto zauzet a nece izdrzat ni mjesec dana,a sto se tice faksa nemojte se zavaravat da ako imate papir u ruci da imate neku prednost,jer isto krecete od nule i radit cete sve i svasta i sve o vama zavisi kolko cete napredovat ili ako cete izdrzat tamo jer kazem taj je posao sve samo ne lak.

Dosta toga si istinito napisao. Poznanstva i preporuke ipak uvelike pomažu...ali na stranoj platformi se je gotovo nemoguče zaposlit bez iskustva.
Za koju firmu ti otac i stric rade ?

jule
09.03.2010., 14:58
otac mi je na Transoceanu u africi ali nije preko Cosulicha nego je direktno preko njih isao tako da ima puno bolju placu i doma je placen,a stric mi je na Deutagu.Ma problem je sto sam napisao prije kad nemas iskustva jako tesko mozes upast i sa poznanstvima, ja imam dosta poznanstva i svi su mi rekli isto da bez minimum 2. godine iskustva na offshoreu nitko te nece uzet jer je takva politika firmi vani.a jedino Cosulich uzima bez iskustva ali je tesko sad upast kod njega posto je losa sitvacija a i imam i prijatelja koj je preko njega isao pred 5. godina a njemu su i tata i brat na platformi i isto je cekao dobrih 3 godine da se ukrca zato sam rekao ljudima da se ne nadaju previse jer je stvarno tesko upast. Prije je to puno lakse bilo pocetkom 90-ih kad nitko nije htio ic na platformu,onda se je moglo doc kod cosulicha i donest mu par kila skampi i odmah bis upao unutra a danas dosta ljudi zele na platformu jer su culi da je tamo dobra lova,a dosta njih i ne zna kakav je to posao.
Ali svejedno sretno svima!!!!

Dado007
09.03.2010., 18:35
a danas dosta ljudi zele na platformu jer su culi da je tamo dobra lova,a dosta njih i ne zna kakav je to posao.

Znam ja sve to jako dobro, čak bolje nego i ti jer radim na platformi i apsolutno se slažem s ovim što si reko. Ako ikako ima mogučnosti da se preživi doma onda bolje da se nejde na ovakve poslove. Svi gledaju plaču i misle pa proči će tih 28 dana...istina, ali nitko ne gleda na posljedice kojih ima jako puno

myrrha
09.03.2010., 20:39
da li zapošljavaju žene npr.spremačice,sobarice,vešeraj...da li netko može reći gdje se javiti i kako uopće početi tražiti takav posao.a hitno je potreban.tu radim za 2500kn,postalo je neizdrživo,inače 37god.kakve su šanse

myrrha
09.03.2010., 21:00
kakve su šanse za ženu da se zaposli na platformi,kao pomoćno osoblje?od kuda krenuti?kako to sve skupa ide?pišite,ko zna

Dado007
09.03.2010., 21:54
kakve su šanse za ženu da se zaposli na platformi,kao pomoćno osoblje?od kuda krenuti?kako to sve skupa ide?pišite,ko zna

Vjeruj mi da si takav poso baš i nebi poželjela. Nebi baš dugo izdržala među muškom bagrom izoliranom mjesec dana. Radim na platformi i znam o čemu pričam

Dado007
09.03.2010., 21:57
da li zapošljavaju žene npr.spremačice,sobarice,vešeraj...da li netko može reći gdje se javiti i kako uopće početi tražiti takav posao.a hitno je potreban.tu radim za 2500kn,postalo je neizdrživo,inače 37god.kakve su šanse

Odgovorio sam ti i u onoj drugoj temi, tak poso si nebi poželjela, vjeruj mi

ivek999
09.03.2010., 21:59
Pozdrav svima,
diplomirao sam naftno rudarstvo.posla nema ni na vidiku,bar sto se crosca i ine tice. Ima ko kakvih informacija kad bi to moglo krenut??I kakv je situacija sto se stranih kompanija tice??

ivek999
10.03.2010., 10:44
Pozdrav svima,
diplomirao sam naftno rudarstvo.posla nema ni na vidiku,bar sto se crosca i ine tice. Ima ko kakvih informacija kad bi to moglo krenut??I kakv je situacija sto se stranih kompanija tice??

Josey_Wales
10.03.2010., 12:22
otac mi je na Transoceanu u africi ali nije preko Cosulicha nego je direktno preko njih isao tako da ima puno bolju placu i doma je placen,a stric mi je na Deutagu.Ma problem je sto sam napisao prije kad nemas iskustva jako tesko mozes upast i sa poznanstvima, ja imam dosta poznanstva i svi su mi rekli isto da bez minimum 2. godine iskustva na offshoreu nitko te nece uzet jer je takva politika firmi vani.a jedino Cosulich uzima bez iskustva ali je tesko sad upast kod njega posto je losa sitvacija a i imam i prijatelja koj je preko njega isao pred 5. godina a njemu su i tata i brat na platformi i isto je cekao dobrih 3 godine da se ukrca zato sam rekao ljudima da se ne nadaju previse jer je stvarno tesko upast. Prije je to puno lakse bilo pocetkom 90-ih kad nitko nije htio ic na platformu,onda se je moglo doc kod cosulicha i donest mu par kila skampi i odmah bis upao unutra a danas dosta ljudi zele na platformu jer su culi da je tamo dobra lova,a dosta njih i ne zna kakav je to posao.

Kako steci iskustvo u offshore-u??? Svi traze iskustvo, a nitko ti ne da priliku da ga steknes, krasna politika, znaci radit ce ovi koji imaju iskustvo dok ne umru i onda ce stavit kljuc u bravu i otvorit lunapark???

Znam ja sve to jako dobro, čak bolje nego i ti jer radim na platformi i apsolutno se slažem s ovim što si reko. Ako ikako ima mogučnosti da se preživi doma onda bolje da se nejde na ovakve poslove. Svi gledaju plaču i misle pa proči će tih 28 dana...istina, ali nitko ne gleda na posljedice kojih ima jako puno

Kakve su to posljedice, reci...

kambek
10.03.2010., 14:43
pozdrav,nisan ćita od poćetka i slabo san upućen,treba bi mi konkretan i ibjektivan odgovor,znaći odgovor od nekog sa iskustvom..

dali je ko radio po platformama u kongu, stric bi mi trebao doli ići priko kozulica,
2 miseca doli,2doma,plaćeno i kad je doma,,stvar je u tome šta je on navigava na brodu 20godina i nezna sta ga oćekuje u tim kampovima,,za koliko se ljudi kuha,kakvi su uvjeti..
oćekujem odgovor,jako mi je bitno havala

global2008
10.03.2010., 22:49
pozdrav,nisan ćita od poćetka i slabo san upućen,treba bi mi konkretan i ibjektivan odgovor,znaći odgovor od nekog sa iskustvom..

dali je ko radio po platformama u kongu, stric bi mi trebao doli ići priko kozulica,
2 miseca doli,2doma,plaćeno i kad je doma,,stvar je u tome šta je on navigava na brodu 20godina i nezna sta ga oćekuje u tim kampovima,,za koliko se ljudi kuha,kakvi su uvjeti..
oćekujem odgovor,jako mi je bitno havala

poznajem camp boss-a iz rijeke (sef kuharima i sobarima-intendant) koji godinama dole radi preko talijana, kampovi su dosta dobro osigurani tako da on svih ovih godina nije imao problema, cuj to ti je afrika i obicno se radi u vukojebinama tako da nikad ne mosez rec to je sigurno i to je ok, sve to treba uzet sa rezervom,pozz.

Dado007
10.03.2010., 23:55
Kako steci iskustvo u offshore-u??? Svi traze iskustvo, a nitko ti ne da priliku da ga steknes, krasna politika, znaci radit ce ovi koji imaju iskustvo dok ne umru i onda ce stavit kljuc u bravu i otvorit lunapark???

Kakve su to posljedice, reci...

Kako strći iskustvo, u Coscu ili INA-i...oni obučavaju prije zapošljavanja i kad se zaposliš iskustvo stekneš radom.
Što se tiće posljedica, svi gledaju samo na plaću, nitko ne razmišlja kakav je odnos među ljudima, kakav je smještaj, kakva je hrana, da li kakve bolesti vladaju tamo kud idu, psihički te pomalo ubija to što ne možeš biti doma na nekim događajima, djeca rastu bez tebe, nedaj bože da imaš neki problem doma a ti si na poslu s kojeg ne možeš nikud, raspad brakova, itd...
Sve to lijepo izgleda, odradiš mjesec dana pa onda mjesec dana odmaraš a lijepe pare sjednu na račun...ali nije to ni približno tome

Josey_Wales
11.03.2010., 07:16
Kako strći iskustvo, u Coscu ili INA-i...oni obučavaju prije zapošljavanja i kad se zaposliš iskustvo stekneš radom.
Što se tiće posljedica, svi gledaju samo na plaću, nitko ne razmišlja kakav je odnos među ljudima, kakav je smještaj, kakva je hrana, da li kakve bolesti vladaju tamo kud idu, psihički te pomalo ubija to što ne možeš biti doma na nekim događajima, djeca rastu bez tebe, nedaj bože da imaš neki problem doma a ti si na poslu s kojeg ne možeš nikud, raspad brakova, itd...
Sve to lijepo izgleda, odradiš mjesec dana pa onda mjesec dana odmaraš a lijepe pare sjednu na račun...ali nije to ni približno tome

Opet zacarani krug... U Croscu ili INI dobiti posao sada je otprilike isto kao i na platformi, ravno 0... :flop: Sto se tice ostalog, dosao sam raditi i zaradjivati za sebe, ne za druge... Sto se tice djece i braka i sl. to me u zivotu najmanje brine... :top:

Kashai
11.03.2010., 23:24
Pozdrav svima,

Pa kaj ti nije niko nudio stipendiji na 4.-5. godini,koliko vas je diplomoirelo ove godine?

ivek999
12.03.2010., 16:01
Pa kaj ti nije niko nudio stipendiji na 4.-5. godini,koliko vas je diplomoirelo ove godine?

Ma bilo je stipendija,al ko bi znao da će bit krize pa da neće bit posla.prije krize dobio bi se poso kroz mjesec dana pa nitko nije htio uzimat stipendiju i vezat se nekim ugovorom dok se ne proba kakav je ustvari to posao. A diplomiralo nas je desetak (mislim na 2009 godinu), i mislim da još nitko nije počeo radit, bar od onih s kojima sam ja u kontaktu.

Kashai
12.03.2010., 18:07
Ma bilo je stipendija,al ko bi znao da će bit krize pa da neće bit posla.prije krize dobio bi se poso kroz mjesec dana pa nitko nije htio uzimat stipendiju i vezat se nekim ugovorom dok se ne proba kakav je ustvari to posao. A diplomiralo nas je desetak (mislim na 2009 godinu), i mislim da još nitko nije počeo radit, bar od onih s kojima sam ja u kontaktu.

A dobro malo ces se strpit,bit ce posla.

šototajer
12.03.2010., 22:02
Bio sam osobno s kolegom na razgovoru do Bembija u Trstu, baš prije par dana, da mu onako pravim društvo. Putovali smo iz Dalmacije, probili se nekako kroz mećavu. On je prije 20 dana poslao CV D. Bembiu, te smo bez prethodne najave otisli do njega. On je bio zainteresiran za časnika na offshoru (suplajeri). Ima sve pripadajuće brevete,ali bez iskustva na offshoru. Odmah mu je ponudio posao pitura ili čistača na platformi, ovaj moj mu je rekao da ga to ne zanima, nego suplajeri. Kaže tek poslije ljeta za suplajere . Eto koga interesira, ima posla za obične radnike na platformama ; piture, čistače; nije potrebno iskustvo, samo izgleda da je najučinkovitije poslati CV mailom i onda osobno otići na razgovor. Mislim da su tako puno veće šanse.

jule
14.03.2010., 10:59
nesto mi tu ne stima ja sam se cuo sa cosulichem u petak i rekao mi je da do daljnjeg ne uzimaju ljude bez iskustva tj.piture i obicne radnike.Sta mu je bas ponudio posao za pitura ili je rekao da bi mogao pocet od te pozicije.Malo mi je to cudno?

sub ots
14.03.2010., 17:39
Je li itko završio ronilačku školu u Norveškoj za off shore ronjenje i kakva je škola(uvijeti)???

bluesrider
14.03.2010., 18:57
Jeli zna netko kolika je plaća za pitura i ostale početničke pozicije preko cosulicha?

kik2o
14.03.2010., 19:14
Jeli zna netko kolika je plaća za pitura i ostale početničke pozicije preko cosulicha?

Zna, a zasto?

sub ots
14.03.2010., 19:33
Ekipa puno pozdrava!!!
Molim vas sve koji se bave ronjenjem da malo i ukratko obijasne kako se može ići raditi negdije na platforme kao ronioc i di bi bilo najbolje završiti ronilačku školu????I kakve su plače u tim poslovima?
Puno hvala!!

bricki
14.03.2010., 21:40
Pozdrav svima. Eto da se i ja ukljucim u razgovor nakon pročitanih 39 stranica.
Imam 31 godinu, rudarski tehničar sam po zanimanju, radio sam 5 godina u struci. Bušenje na kopnu. Radi se o kamionima koji na sebi imaju garnituru za bušenje. bušili smo do maksimalno 250 metara ( radi se o geomehanici i geotermalnom grijanju). Sad ce mi se smijati svi ovi koji rade na platformi i reči kak je to za malu djecu.
U potpunosti sam upoznat sa težinom posla jer sam i sam natukao po 320 sati mjesecno, u blatu, na -15 i +30.Al tko voli taj posao nije mu problem radit.

I tako sad i ja tražim neku pomoc i savjet oko odlaska na toranj ili platformu. mislim da miCosulic i nije trenutno najbolja opcija al vjerojatno cu i tamo pokušat.

Svaki savjet dobro dođe. Nisam vezan na neku firmu da bi bio problem odmah otić radit.

Dado007
14.03.2010., 23:18
Nemojte se zavaravat za ove piturere...to su tzv Rostabouti i rade ih pretežno indijci jer su najjeftinija radna snaga u tom poslu. Hrvati su jako cjenjeni kod stranaca ali oni sa iskustvom. Moraš minimalno biti vođasmjene, samostalni mehaničar, samostalni električar ili nešto u tom rangu. Naravno, ima i izuzetaka da uzmu ljude bez iskustva ali to je šansa kao da dobiješ i na lotu

Dado007
14.03.2010., 23:18
Bricki, gdje si radio i šta si radio, za koju firmu ?

bricki
15.03.2010., 08:35
Bricki, gdje si radio i šta si radio, za koju firmu ?

Poslao ti na PM odgovor.

šototajer
15.03.2010., 21:39
nesto mi tu ne stima ja sam se cuo sa cosulichem u petak i rekao mi je da do daljnjeg ne uzimaju ljude bez iskustva tj.piture i obicne radnike.Sta mu je bas ponudio posao za pitura ili je rekao da bi mogao pocet od te pozicije.Malo mi je to cudno?

Što je tu čudno i što ne štima? Ti si nešto pričao preko telefona, a on je dogovarao posao oči u oči. Vjerojatno bi i njega Bembi otpilio preko telefona, ali kako je s njim bio u uredu, pale su i konkretne ponude. Da napomenem, kolega mi ima iskustva s trgovačkom mornaricom, ima matrikulu i sve brevete; tako kad je vidio da mu Bembi ništa konkretno ne nudi za suplajere, pitao je za platforme. Ovaj mu je odmah ponudio posao pitura ili čistača, već za naredni mjesec, što je ovaj razumljivo odbio, jer mu se obični rad na platformi ne vrednuje kao pomorska plovidba u svojstvu časnika, što je mislio obavit kao časnik na suplajeru.
Ne znam što bi Bembi osobno rekao čovjeku koji bez ikakvog(pomorskog) iskustva pita za posao običnog radnika na platformi; na to pitanje ti ne mogu odgovorit. Plaću za pitura mu je ponudio 1800 eura sa doprinosima. Mjesto rada: Angola. Časnička na suplajeru bi bila oko 160 euro/dnevno,ugovor 3+3, što je još jedan od razloga što nije prihvatio posao pitura.

bluesrider
15.03.2010., 21:44
Zna, a zasto?

Pa reci da saznamo i mi ostali o kojim se ciframa radi!

kik2o
16.03.2010., 02:16
cifre cifre cifre... mislim da svi koji rade offshore ne vole pricati o ciframa, tj koga zanima neka nazove kozulicha ili neku drugu firmu pa neka sazna, i vidi dali mu se isplati probati
A ovakav odgovor ''Zna, a zasto?'' sam ti dao samo zato sto vecinu ljudi na ovom forumu, a koja ne radi, zanima novac a ne posao.
Najprije posao i iskustvo a onda ce i lova doc.

bluesrider
16.03.2010., 07:03
cifre cifre cifre... mislim da svi koji rade offshore ne vole pricati o ciframa, tj koga zanima neka nazove kozulicha ili neku drugu firmu pa neka sazna, i vidi dali mu se isplati probati
A ovakav odgovor ''Zna, a zasto?'' sam ti dao samo zato sto vecinu ljudi na ovom forumu, a koja ne radi, zanima novac a ne posao.
Najprije posao i iskustvo a onda ce i lova doc.

Ma ima nešto u tome, ali nismo svi kruha gladni i bez posla pa da nam je svejedno što ćemo i gdje raditi.Svi radimo upravo za novac i on je vrlo važan faktor u odabiru posla.Pogotovo takvog.

ratep
16.03.2010., 08:18
Što je tu čudno i što ne štima? Ti si nešto pričao preko telefona, a on je dogovarao posao oči u oči. Vjerojatno bi i njega Bembi otpilio preko telefona, ali kako je s njim bio u uredu, pale su i konkretne ponude. Da napomenem, kolega mi ima iskustva s trgovačkom mornaricom, ima matrikulu i sve brevete; tako kad je vidio da mu Bembi ništa konkretno ne nudi za suplajere, pitao je za platforme. Ovaj mu je odmah ponudio posao pitura ili čistača, već za naredni mjesec, što je ovaj razumljivo odbio, jer mu se obični rad na platformi ne vrednuje kao pomorska plovidba u svojstvu časnika, što je mislio obavit kao časnik na suplajeru.
Ne znam što bi Bembi osobno rekao čovjeku koji bez ikakvog(pomorskog) iskustva pita za posao običnog radnika na platformi; na to pitanje ti ne mogu odgovorit. Plaću za pitura mu je ponudio 1800 eura sa doprinosima. Mjesto rada: Angola. Časnička na suplajeru bi bila oko 160 euro/dnevno,ugovor 3+3, što je još jedan od razloga što nije prihvatio posao pitura.
ekipi su smo cifre na offshoru bitne, nitko ne pita za uvjete. To je nažalost točno. Recimo C/O na offshoru AHTS-u ima plaću 480 euro/day; 14400 euro mjesečno, 28on/off, ali za doći do te cifre treba puno iskustva i položenih breveta.

jule
16.03.2010., 10:51
cudno mi je jer sam ja bio par puta kod njega i imam isto imam polozene brevete i zavrsio brodsku elektronku i voljan sam pocet ko pitur ili cistac pa mi je rekao da ove godine nista ne uzimaju a cujem se dosta cesto s njim.

kik2o
16.03.2010., 12:19
Ma ima nešto u tome, ali nismo svi kruha gladni i bez posla pa da nam je svejedno što ćemo i gdje raditi.Svi radimo upravo za novac i on je vrlo važan faktor u odabiru posla.Pogotovo takvog.

Dakle, ja nam svima zelim da nismo kruha gladni i da imamo posao doma i da se ne j***mo po platformama, ali svaki je pocetak njesra pa tako i u ovom poslu.
Ali treba biti realan, pa ni u 3Maj se nemozes zaposliti bez iskustva ili diplome, treba nesto ponuditi da bi se za uzvrat moglo i nesto traziti.

Sretno svima i neka cifra bude sto veca

AOL
16.03.2010., 12:34
Dakle, ja nam svima zelim da nismo kruha gladni i da imamo posao doma i da se ne j***mo po platformama, ali svaki je pocetak njesra pa tako i u ovom poslu.
Ali treba biti realan, pa ni u 3Maj se nemozes zaposliti bez iskustva ili diplome, treba nesto ponuditi da bi se za uzvrat moglo i nesto traziti.

Sretno svima i neka cifra bude sto veca

Uvijek moraš ponuditi nešto da bi dobio zauzvrat, međutim kod ovog konkretno posla, prvo trebaš dobiti šansu. Nije lako do nje ali nije ni nemoguće, koliko truda uložiš odaziv je proporcionalan sa duljim ili kraćim vremenskim zatezanjem.
Međutim, neosporna činjenica je da velik broj njih koji dobije šansu, ne zna iskoristiti istu.
Svima puno sreće i nadam se da će ove godine krenut malo bolja situacija.

Btw kik2o možeš gledat nekad i PP :)

Bakynjo
16.03.2010., 14:07
Ekipa vi koji ste na stranim kompanijama u offshore,zanima me da li radite svi preko pomorske knjižice ili...?

thorvat
17.03.2010., 12:48
bok,ja sam Tomislav i po struci sam soboslikar. kako sam sad već 2 mjeseca nezaposlen zanima me dali ima ma platformi neka slična struka poput moje. iako sam spreman sve radit samo da me prime neka kompanija.

šototajer
17.03.2010., 12:52
Ekipa vi koji ste na stranim kompanijama u offshore,zanima me da li radite svi preko pomorske knjižice ili...?

Većinom imaju dvije matrikule ; HR i one države di je registriran brod ( Maršalski otoci, Bahama, Panama i sl.) Bitno je da se piše u hrvatsku matrikulu navigacija, da ne bi propali HR breveti, pa da ne bi morali raditi refreshment.

šototajer
17.03.2010., 12:54
bok,ja sam Tomislav i po struci sam soboslikar. kako sam sad već 2 mjeseca nezaposlen zanima me dali ima ma platformi neka slična struka poput moje. iako sam spreman sve radit samo da me prime neka kompanija.

Paintere (piture) krca Cosulich iz Trsta. Preporuka: prvo poslati CV na njihov mail, pa za 10-tak dana osobno otići do njihovog ureda u Trst i popričati. Nije ti velika udaljenost iz Koprivnice do Trsta, trebaš se malo potrudit.

dobri muž
17.03.2010., 12:56

Bez pomorske knjizice, osim u zemljama u kojima ti treba viza.

Dado007
18.03.2010., 00:24
Paintere (piture) krca Cosulich iz Trsta. Preporuka: prvo poslati CV na njihov mail, pa za 10-tak dana osobno otići do njihovog ureda u Trst i popričati. Nije ti velika udaljenost iz Koprivnice do Trsta, trebaš se malo potrudit.

Painter nema puno veze sa soboslikarstvom

muazis
18.03.2010., 13:59
pita se kako uopce doci do posla ja sam elektricar pa ko zna neku companyu za zaposlenje ele. neka mi javi na e- mail muazis302008vhotmail.com unapred hvala:)

kupac.hr
19.03.2010., 04:09
pita se kako uopce doci do posla ja sam elektricar pa ko zna neku companyu za zaposlenje ele. neka mi javi na e- mail muazis302008vhotmail.com unapred hvala:)

Za dobiti posao na platformama ili kako se to zapravo kaze Rig-ovima nije jednostavno i treba ispunito nekoliko osnovnih uvjeta kao na primjer Medical iSurvival kao osnovno a kasnije ovisno sto bi ste htjeli raditi i druge kvalifikacije.Ima dosta agencija po svijetu koje zaposljavaju ljude po svijetu i naravni i po Europi.Sjeverno more gdje ima najvise posla.
Ja radim 28 gidina na Rig-ovima i ako kog ainteresira sto jos posalji mail ili .
Vidim da netko spominje saipem.Zaboravi to i sve sto ide preko nasih agencija je sranje odnosno placaju vas ko sirotinju.Treba ako se odlucite ici odmah na izvor gdje se vrednuje radna snaga ili da bude tocan bar priblizno da se opravda rad i da dobije nesto da mozes rec da radis za normalnu placu.
Place su od 15000 - pa nadalje ovisno o poslu i iskustvu.Nakon 5-6 godina placa moze doc vrlo jednostavno do 30000-35000 kn mjesecno.Treba bit uporan i ostalo dolazi pomalo samo od sebe.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:13
Da li neko zna ko je isao na transocean platforme preko Kozulicha,posto sam ja pre par nedelja bio na razgovoru kod Danielea i on mi je rekao da postoji mogucnost da odem u martu na platformu u Raveni,pa pitam kakve su sanse? I ako neko zna na koliko se potpisuju ugovori i da li je plata u samom startu permanent s'obzirom da su ugovori 28/28? Hvala unapred

Taj ti je sranje ali ako nisi nikad bio nemas izbora mada bi bilo bolje da ih izbjegnes.Ja sam radio nekoliko godina i to je stvarno malo za posao koji ce ti on nac.Koji posao ti nudi i kolika placa i ja cu ti odmah rec jeli to ok. Transocean je velika kompanija i preko drugih agencija placa ljude dosta bolje ali .........tako ti je to kad neznas i nemas izbora.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:14
Kako dobiti posao na naftnim platformama,uvjeti rad i place za SSS.Interesiraju me iskljucivo Europske kompanije,moze i iz Hrvatske.Inace radim za jednu HR firmu u LIBIJI.

Pogledaj www.rigzone.com ili posalji mi mail i reci malo o sebi pa cu ti ja rec za sto si i gdje da se javis.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:17
..moj suprug je htio isto raditi na platformi i nazvao neke u rijeku koji se reklamiraju da osiguravaju rad na platformama..platio 150 kn..i dobio 50 adresa sa uputom da je najbolje da napise zivotopis ,popuni upitnik koji skine na www..xxx...polozi i verificira zastitu na radu..dokaz da zna plivati..i jos hrpu toga..i posalje preporuceno zamolbu na sve adrese..pa ce ga netko staviti u arhivu i jednom kad budu trebali radnike..ako zadovoljava mozda ga pozovu..trošak oko 1000 E sve ukupno...bolje ti je preprodavati adrese koje si dobio i platio 150 kn..ili ih potrazi na netu...heheh
a mozes se obratiti i nekoj ozbiljnoj agenciji za zaposljavanje.. mi ju nismo nasli..ustvari jesmo jednu..u JAR-u...trazili su uplatu od 150 dolara za adrese kompanija..hehe

Sve agencije za rad na Platformama ili busotinama po svijetu rade besplatno i one se naplacuju od kompanija.Ako traze od vas novac onda nista od toga.Svaka ozbiljna agencija to neradi jer nema potrebe i nije dozvoljeno.To su samo prevaranti.U Europi ima dosta dobrih agencija i ni jedna ne uzima nista.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:17
Sve agencije za rad na Platformama ili busotinama po svijetu rade besplatno i one se naplacuju od kompanija.Ako traze od vas novac onda nista od toga.Svaka ozbiljna agencija to neradi jer nema potrebe i nije dozvoljeno.To su samo prevaranti.U Europi ima dosta dobrih agencija i ni jedna ne uzima nista.Trbas samo bit uporan i trazi dalje.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:31
Postovani,

imate sansu za zaposlenje bez potrosene kune!

Poznavanje engleskog jezika uvjet!

KTM SERVICES Inc. potražuje:

BARGE MASTERE (experto maritime),
INŽINJERE brodogradnje-strojarstva-elektrotehnike,
drillere,
toolpushere,
balast operatore,
ch.electrician-e,
ch.mechanic-e,
elektronicare,
elektricare,
mehaničare
zavarivace
brodomontere
cjevare >>

s remontnim/brodogradilišnim/marine/off shore iskustvom sa poznavanjem engleskog jezika, za potrebe ugovaranja novog projekta.

PRIJAVE NA: www.ktmservices.tk

Ljubomir Druskovic, B.Sc. in Management
KTM SERVICES, INC.,
Croatian Office
Tel./Fax.: +385 51 264 028
Mobile : + 385 91 6 77 77 02
ljdruskovic@ktmservices.com
www.ktmservices.com

Kako to nema nikakava ponuda da se vidi sto trenutno trazite.Samo ima za poslat CV ali nema sto vam trenutno treba.Cim si to dosao do Foruma da saljes oglas jano je o cemu je rijec.Svaka ozbiljna kompanija ili agencija se ne bavi Forumom.
Objasni molim te u cemu je kvaka oglasivanja na Forumu.
Da nije jos jedna u nizu prevara.Imas web stranicu a na stranici nista ......:lol:

kupac.hr
19.03.2010., 04:36
povremeno pratim ovu temu jer sam i ja zainteresiran za ovaj posao
imam dosta predispozicija prema kojima bih mogao uskociti i dobiti posao ali uvijek nekako "zapne" kada je u pitanju prethodno offshore iskustvo, nemam ga
prije nekog vremena netko je ovdje spomenuo da je sreo poznanika koji je upao preko CALEDONIAN OFFSHORE koji traze nekih 190 $ za proceduru, drugi su tvrdili da je to podvala koja traje godinama. Cuo sam od nekih da su te ponude bile u opticaju jos tamo 1987 godine, ista firma, ista adresa, ista svota $, ako je prevara malo je ipak cudno da egzistira tako dugo, 20 godina najmanje
Ima li netko na ovom forumu da to moze potvrditi ili opovrgnuti
Ima li itko tko se uposlio na platformi a da je platio negdje u inozemstvo nesto unaprijed

Tko god nesto trazi taj te vara.Svaka ozbiljna agencija ili kompanija nikad,Nokad,Nikad ne trazi niti uzima novac.Cak ti da ako dolazis na razgovor.
Caledonia offshore je UK kompanija ali da ti budem iskren moras oc preko agencije jer direktno izuzev ako nisi skolovan elektricar ili mehanicar tad MOZDA imas sanse ako si sretan.. ili te netko ispravno usmjeri.:confused:

kupac.hr
19.03.2010., 04:37

Moras znat sto hoces.Ili radit ili studirat.Za radit na platformama nemoras imat niti osnovnu skolu vec volje i jake ruke.:confused:

zveki27
19.03.2010., 23:15
Ekipa puno pozdrava!!!
Molim vas sve koji se bave ronjenjem da malo i ukratko obijasne kako se može ići raditi negdije na platforme kao ronioc i di bi bilo najbolje završiti ronilačku školu????I kakve su plače u tim poslovima?
Puno hvala!!

Malo prešaltaj po forumu. Osim toga pročitaj sve što možeš naći na internetu vezano za komercijalno ronjenje od autora Davora Majkića. Što se tiče škole ronjenja u Norveškoj imaš sreće. Upravo sam na tečaju. Ako imaš konkretnih pitanja pitaj. Nisam bio tu na forumu neko vrijeme ali ću sada malo češće navraćati.

dobri muž
20.03.2010., 11:48
Ekipa puno pozdrava!!!
Puno hvala!!

place su, za nase prilike, jako dobre, a pogotovo u barokomori. Ali, nije to za svakoga.

mate11111
20.03.2010., 15:34
http://www.rigzone.com/jobs/search_jobs.asp

Josey_Wales
20.03.2010., 19:52
place su, za nase prilike, jako dobre, a pogotovo u barokomori. Ali, nije to za svakoga.

Cuo sam of frenda sa platforme da je to prilicno gadan posao, ti ronioci i da imaju dosta visok burn-out rate, tj. kratku karijeru ali zato izuzetno dobro placenu... Evo jedne skole ronjenja, covjek je detaljno opisao posao... Nadam se da sam nasao ispravan link... http://www.divingschool.co.za/career.aspx

kreso20
21.03.2010., 00:57
dajte ljudi stavite tu neke linkove gdje bih se mogao naci posao za van a ne da zovem npr "banglades" za posao neke odavde firme koje su provjerene a traze ljude za van za neku stranu firmu može i na brod i platforme valjda ima toga

sub ots
21.03.2010., 13:19
POŠTOVANJE ZVEKI 27!
Ukratko da ti kažem da imam završenu ronilačku školu za komercijalno ronjenje i to sam završia u Italiji u Palermu ali nisam zadovoljan ništa s tom školom i nije pod IMCA i to je SRA..!A i jako je teško upasti u Talijanske firme ako nemaš vezu i moraš govoriti talijanski obavezno.Neko vrijeme se interesiram za Norvešku jer smatram da su NAJBOLJI i svi ih priznaju!Zveki reci mi molim te koliko te košta stanovanje gore i jesu li u školi susretljivi i kakav je program škole-da li su ti dali svu opremu i kakvo je tvoje mišljenje za tu školu!Ja sam u Italiji prošao super i ekipa profesora i studenti su bili svi super prema meni a i ostao sam dobar s drugim roniocima s tečaja i svi sijede doma jer govore da nema posla ker je KRIZA-Što ti misliš o tome Zveki???
Puno hvala na odgovoru!!!!

tom_xox
21.03.2010., 14:24
http://www.oilcareers.com

danas sam je otkrio, ima brdo poslova, možda se nekom od nas i posreći

zveki27
21.03.2010., 14:38
POŠTOVANJE ZVEKI 27!
Ukratko da ti kažem da imam završenu ronilačku školu za komercijalno ronjenje i to sam završia u Italiji u Palermu ali nisam zadovoljan ništa s tom školom i nije pod IMCA i to je SRA..!A i jako je teško upasti u Talijanske firme ako nemaš vezu i moraš govoriti talijanski obavezno.Neko vrijeme se interesiram za Norvešku jer smatram da su NAJBOLJI i svi ih priznaju!Zveki reci mi molim te koliko te košta stanovanje gore i jesu li u školi susretljivi i kakav je program škole-da li su ti dali svu opremu i kakvo je tvoje mišljenje za tu školu!Ja sam u Italiji prošao super i ekipa profesora i studenti su bili svi super prema meni a i ostao sam dobar s drugim roniocima s tečaja i svi sijede doma jer govore da nema posla ker je KRIZA-Što ti misliš o tome Zveki???
Puno hvala na odgovoru!!!!

To s krizom je točno. Očigledno mnogi ronioci a naravno ne samo oni trenutačno sjede doma. Koliko će to trajati sam bog zna. Drugim riječima situacije nije ni malo optimistična i mnogi će ti reći da odustaneš od bilo kakvih planova vezanih uz ronjenje jer je situacija takva kakva je a s druge strane škole izbacuju toliko ronilaca da dobar dio njih sigurno neće nikada raditi u tom poslu. Pitanje zapošljavanja je zaista vrlo škakljivo pitanje ali pretpostavljam da netko tko je zaista motiviran i ne bira posao na početku ali i pod pretpostavkom da ima bilo kakva poznanstva u industriji može naći taj prvi jebeni posao koji toliko znači a onda je sve koliko toliko lakše.
Što se tiče škole moram te pitati zašto si uopće išao u školu koju imca nije priznala i jesu li vam dali do znanja da njihov program nije imca certificiran?
Ako želiš imca certifikat 2 najjeftinije opcije su južna Afrika i Norveška. Norveška traje 4 mjeseca (sama ova činjenica izdvaja školu od ostalih jer je program u ostalim školama 3 mjeseca) i košta 4500 eura. Međutim sa stanarinu, hranu, avio karte i ostali drek ćeš platiti sigurno još toliko. Znači računaj sa oko 9000 eura. Ono što meni Norvešku čini atraktivnom je ponuda entry level poslova. Znači onih poslova koji većini divera služe kao upad. To su farme lososa, školjke i slične splačine koje su ovdje plaćene oko 200-250 NOK/sat. To je oko 150-200 kuna na sat. Kolika je mjesečna plaća ne znam jer mi je nepoznat obim i profil posla ali ako se radi 8 sati na dan i 22 dana u mjesecu onda je plaća oko 4000 eura. Ako si štedljiv i ako si našao jeftinu gajbu mogao bi proći sa 2000-2500 eura životnih troškova. Ako si došao da radiš i da štediš znači da bi svaki mjesec mogao staviti 1500-2000 eura sa strane. Naravno ako si štedljiv jer ovdje je jedan kruh 20 kuna a jedno mlijeko 12 kuna. Pivo je 50 kn u kafiću (0,5l) a kutija cigara (20 komada) oko 80 kuna. Međutim takvih poslova ovdje ima i moj dojam je da ovdje nitko ne sjedi kući ako zaista želi raditi. Kako dalje i šta dalje ovisi o tebi ali i okolnostima međutim meni bio krajnji cilj bio offshore. Da li sjeverno more ili neko drugo svejedno mi je ali bi mi bilo drago da je neka UK ili Norveška firma. Dakle da rezimiram Norveška mi je atraktivna zbog ponude entry level poslova u ronilačkom sektoru.
Što se tiče same škole tečaj mi je tek počeo ali mogu reći da je sve kako bi trebalo biti. Instruktori su stručni, nastava je svaki dan od 8 do 4 poslije podne, učionice du dobro opremljene, dobio sam udžbenike i log book a od opreme ti treba abc oprema i pododijelo za suho odijelo jer se ovdje koriste samo suha odijela i eventualno hot water suits. Škola je barem se tako čini vrlo dobro opremljena i naglasak je na sigurnosnom dijelu obuke komercijalnog ronioca.Osim toga koliko mi je poznato NYD je jedina škola na svijetu koja tijekom Part1 (surface supplied do 50 metara) tečaja ima TUP (transfer under pressure) obuku. Eto ako sam nešto izostavio slobodno me pitaj pa ću ti se javiti.

sub ots
21.03.2010., 16:11
Ukratko:Školu u Italiji sam završia iz razloga što sam doli radia 6 sezona na uzgajalištu tuna i Talijani su bili promijenili zakon da svatko tko želi raditi na uzgajalištu tuna mora imati školu za komercijalno ronjenje tako da mi je doli sve bilo na ruku a kao ronioc radim na uzgajalištima tuna od moje 17te godine.Radia sam u Hrvatskoj,Italiji Grčkoj na uzgajalištima a i ovaj se posao bliži kraju s tunama tako da se treba dati na offshore.Što se tiče ronjenja u Norveškoj na nekim uzgajalištima to je super ako se možeš gore odmah zaposliti!Imam dva prijatelja koji su završili tečajeve u Engleskoj i sve zajedno ih je koštalo negdi oko 16.000 eura a još čekaju na poslove !!!
Da ti iskreno kažem u Norvešku ću poći ali mislim tek sljedeče godine jer moram skupiti još malo para.I reci mi gdije si radio liječnički i koliko košta BOSIET-HUET gore za položiti???

zveki27
21.03.2010., 16:23
Ukratko:Školu u Italiji sam završia iz razloga što sam doli radia 6 sezona na uzgajalištu tuna i Talijani su bili promijenili zakon da svatko tko želi raditi na uzgajalištu tuna mora imati školu za komercijalno ronjenje tako da mi je doli sve bilo na ruku a kao ronioc radim na uzgajalištima tuna od moje 17te godine.Radia sam u Hrvatskoj,Italiji Grčkoj na uzgajalištima a i ovaj se posao bliži kraju s tunama tako da se treba dati na offshore.Što se tiče ronjenja u Norveškoj na nekim uzgajalištima to je super ako se možeš gore odmah zaposliti!Imam dva prijatelja koji su završili tečajeve u Engleskoj i sve zajedno ih je koštalo negdi oko 16.000 eura a još čekaju na poslove !!!
Da ti iskreno kažem u Norvešku ću poći ali mislim tek sljedeče godine jer moram skupiti još malo para.I reci mi gdije si radio liječnički i koliko košta BOSIET-HUET gore za položiti???

Liječnički radiš ovdje u školi i on dođe 1600 NOK (oko 1500 kuna). Bosiet za sjeverno more treba biti Opito approved a to možeš napraviti u Paviji ako se ne varam oko 1500 eura je. Koliko bi koštao da ga napraviš ovdje stvarno ne znam. Ako se odlučiš za NYD ja ću ti pomoći sa svim informacijama i sugestijama koje ti mogu dati. Ne ustručavaj se pitati bilo šta.

sub ots
21.03.2010., 16:36
Zveki da te još pitam tečaj je na engleskom jeziku?-i treba li govoriti perfektno engleski ili se malo grešaka tolerira u govoru i pisanju?

zveki27
21.03.2010., 17:59
Zveki da te još pitam tečaj je na engleskom jeziku?-i treba li govoriti perfektno engleski ili se malo grešaka tolerira u govoru i pisanju?

perfektno ne. trebaš se moći sporazumjeti ali i dobro razumjeti pisani tekst jer su udžbenici na fakultetskoj razini. naravno ispite pišeš na engleskom. imaš dvije grupe. jedna sluša predavanja na engleskom druga na norveškom.

bricki
21.03.2010., 19:09
Ej gospodo , tebam malu pomoc. nemogu nac mail da pošaljem FIONI svoj CV. Ajd tko ga zna nek mi ga pošalje na PM ili ovdje ostavi. Thanx

bricki
21.03.2010., 20:28
a bem ti nađeno, preokrenupo cijeli laptop.

kupac.hr
22.03.2010., 05:09
Svi koji zele ic radit na kako kazete naftnim platformama malo objasnjenje.Nisu to nafne platforme vec buseci rigovi i mogu bit i na kopnu i na moru.
Radit na nima se isplati ali nakon nekog vremena.Place su dobre ali uz malo truda i strpljenja moze bit stvarno dobera i naravno ako se ukrcate na pravo mjesto.
Pazite ima prevaranata koji uzimaju novac za ukrcaj avjerujte mi nemogu vam pomoc nista.
Prava agencija i kompanija nista ne uzimanu za ukrcaja.
Bilo kome ako treba bilo kakva pomoc slobodno itajte i vjerujte mi besplatno cu vam dati svaki savjet ako naravno budem znao sto vas interesira.
Budite uporni i cuvaj te se prevaranata.

kupac.hr
22.03.2010., 06:05
Da li netko zna kako se dodje do posla na platformi i kamo se ide. Cula sam verziju po kojoj ides mjesec za mjesec i dobijes oko 3000 Eura, placen put i sl. Ne moram naglasavati da sam ženskog roda!!
Ima li nade za mene!?
Može li netko dati konkretne upute, please!!?

Ima posla ali nisam siguran dali bi odmah imamal tu placu izuzev ako nemas neku skolu koja se trazi.Koliko imas godina i sto si po struci.Ako si bolnicarka ili ljecnica ima posla koliko hoces a ostalo .... ovosno o tvom zanimanju i trenutnim potrebama

Ako ti sto jos treba mozes me dobit na
kupac.hr@gmail.com :confused:

kupac.hr
22.03.2010., 06:16
DALI ZNA NETKO KAKAV JE RAD NA NAFTNOJ PLATFORMI DALI SE UOPCE ISPLATI TAMO ICI KAO OBICAN RADNIK

Naravno da se isplati ali moras znat da se tamo i tesko radi pa sad sve ovosi koliko ti se radi i imas li zivaca za to.:confused:

kupac.hr
22.03.2010., 07:52
I ja bih bio stvarno zahvalan:zubo:

Sta vas zapravo muci.Javite se na kupac.hr@gmail.com:confused:

sibodulija
22.03.2010., 16:16
Pozdrav svima ,već duže vrijeme pratim ovaj forum. Zanima me rad na bušotini iz razloga što već iman iskustva na rigovima. kao kuhar (4 godine). Radia sam za Turisthotel na CROSCOvim rigovima ,ima san prošle godine nezgodu kad mi je isteka ugovor doma(slomija fibulu, operira, s pločicom trenutno),zvali su me za 30 dana ali mi je oporavak traja 6mj. Nakon toga koliko čujem sve se pozatvaralo i da ne dužin ja izvisija. Pa bi molija da me informirate za kompaniju malo konkretnije koja prima kuhare. Navika san se na pustinju pa bi mi to i odgovaralo, inače sam se interesira i sla C/V na offshore i na neke agencije samo mi to ne izgleda konkretno. Vjerovatno je teže upasti ko kuhar jer uglavnom te poslove obavljaju azijati,pa stoga bi mi trebala informacija da li još ko zapošljava hrvatske kuhare. Zahvaljujem unaprijed na pomoći

kupac.hr
23.03.2010., 06:20
Dobio sam dosta mailova i imam potrebu za jos jednim objasnjenjem.
Svi koji zele ic radit na busotinama - rigovima ( platforme su fiksne instalacije i ne odgovaraju tocnom imenu busotin ili rigova).RIG je tocan nazin za ovo sto vi trazite.
Posla ima svugdje po svijetu.Sto dalje to je bolja placa.
Problem za mnoge je iskustvo.
Ako nemas iskustva ili adekvatan zanat ili skolu onda su godine prednost.Sto mladi vise sanse a stariji trebaju imat bar nekakav zanat ( varioc,dizalicar,mornar iskustvo odgovara ) ili skolovani sve vrste elektricara,mehanicara ali ne za auto kako sam dobio par mailova,inzenjeri sve vrste,bolnicari ili bolnicarke,doktori,pomorci dosta sanse imaju sve vrste zanimanja.
Za dobit posao kao prvo tko god vam trazi novac neplacajte jer je p[revarant.
Kompanije ili agenciej ne uzimaju nikakav novac od vas.Ako vas trebaju uzet ce vas ako ne nista i to je to.
Slozite dobar CV i nemjte slat bez veze.Plan morate imat sti kako i gdje.
Za sve kojitrebaju pomoc rado se odazivam na moj privatan mail i napominjem.Prevaranti vam traze novac a nista vam nemogu pomoc.Nikave adrese i sl jer je gubljenje vremena.
Moj mail je kupac.hr@gmail.com
Koristim taj mail da izbjegnem cirkus okolo.U svakom slucaju ako komke treba sto tu sam mada nemogu ponekad odmah odgovorit.

sub ots
23.03.2010., 08:47
Bok Zveki!
Molim te ako slučajno znaš koliko je cijena stana za iznajmiti(mijesečna) i da li se može stan nači blizu škole ili treba putovati??

zveki27
23.03.2010., 10:57
Bok Zveki!
Molim te ako slučajno znaš koliko je cijena stana za iznajmiti(mijesečna) i da li se može stan nači blizu škole ili treba putovati??

čim uplatiš polog školi dobiješ dokumentaciju između ostaloga i listu ljudi koji iznajmljuju stanove. Stanarina je uglavnom oko 3000-3500 NOK/mjesec. Ima bližih i udaljenijih stanova. Ja sam 5 min pješke od škole.

gumba
23.03.2010., 20:56
Ljudi, sve je ovo ok sto vi pisete, ali ja ima konkretno pitanje, jel netko upao na platformu u zadnjih mjesec dana a da nikad nije bio prije?
Ja sam odradi D2 bio u trstu kod Daniella i sve super poslao jos deseta CV-a drugim agenijama i kontaktiram daniella svaki tjedan ali nista stalno isti odgovori jos nista.
Ako ima netko neku vezu ili nesto molio bih ga da se javi.
Gvala i pozdrav svima

AOL
23.03.2010., 21:01
Ljudi, sve je ovo ok sto vi pisete, ali ja ima konkretno pitanje, jel netko upao na platformu u zadnjih mjesec dana a da nikad nije bio prije?
Ja sam odradi D2 bio u trstu kod Daniella i sve super poslao jos deseta CV-a drugim agenijama i kontaktiram daniella svaki tjedan ali nista stalno isti odgovori jos nista.
Gvala i pozdrav svima

Heh...ima tu još takvih koji čekaju godinu i više tako da...čuj dbembija mislim da možeš zaboraviti u narednih par mjeseci...ne želim ti rušiti nade ali bez veze i bez iskustva ne budeš tako brzo upao ko ni mi ostali.

Pozz

mile.ri
24.03.2010., 08:14
Ja čekam godinu i pol..... :/

sub ots
24.03.2010., 10:44
Bok Zveki!
Kako ide škola?Želia sam te pitati da li si možda razgovarao s nekim od polaznika u školi što se tiče posla i što ti dečki govore da li oni imaju neke svoje veze za poslove ili je gore lakše upasti raditi kao ronioc?
I zanima me da li je istina da se ta škola prizna svugdije na svijetu? Tako im piše na web stranici!
Pozdrav!

Bakynjo
24.03.2010., 11:36
Gvala i pozdrav svima

Jednog mog kolegu je zvao Bembi prije tri tjedna.Obavio je već liječnički,i sad čeka ukrcaj za rig.Nije nikad radio na platformi,ali je plovio 5 godina na tankeru.

zveki27
24.03.2010., 16:16
Bok Zveki!
Kako ide škola?Želia sam te pitati da li si možda razgovarao s nekim od polaznika u školi što se tiče posla i što ti dečki govore da li oni imaju neke svoje veze za poslove ili je gore lakše upasti raditi kao ronioc?
I zanima me da li je istina da se ta škola prizna svugdije na svijetu? Tako im piše na web stranici!
Pozdrav!

Certifikat je priznaz svugdje. Bilo šta sa ovih prostora je priznato u cijelom svijetu. Da postoji sustav certificiranja prdeža, norveški bi sigurno bio priznat. Što se tiče posla to sam ti već rekao. Moraš ga tražiti. Ja si kontam poslati CV na sve adrese koje budem mogao naći navodeći da sam zainteresiran za bilo kakav posao. Ako ga dobijem radio bih dok ne skupim sate za zatvoreno zvono. Ovdje ima i dosta šveđana i danaca pa ako ne uspije u norveškoj možda iskoči nešto u švedskoj ili danskoj. Tu jednostavno nema recepta.

mile.ri
24.03.2010., 19:40
Jednog mog kolegu je zvao Bembi prije tri tjedna.Obavio je već liječnički,i sad čeka ukrcaj za rig.Nije nikad radio na platformi,ali je plovio 5 godina na tankeru.

Koliko dugo je kolega čekao na poziv?

ivek999
24.03.2010., 20:07
Svi koji zele ic radit na kako kazete naftnim platformama malo objasnjenje.Nisu to nafne platforme vec buseci rigovi i mogu bit i na kopnu i na moru.
Radit na nima se isplati ali nakon nekog vremena.Place su dobre ali uz malo truda i strpljenja moze bit stvarno dobera i naravno ako se ukrcate na pravo mjesto.
Pazite ima prevaranata koji uzimaju novac za ukrcaj avjerujte mi nemogu vam pomoc nista.
Prava agencija i kompanija nista ne uzimanu za ukrcaja.
Bilo kome ako treba bilo kakva pomoc slobodno itajte i vjerujte mi besplatno cu vam dati svaki savjet ako naravno budem znao sto vas interesira.
Budite uporni i cuvaj te se prevaranata.

mene zanima jer ima posla za diplomirane inženjere naftnog rudarstva al bez iskustva??

kupac.hr
25.03.2010., 06:20
Dobio sam zadnjih par dana stotine mailova.Nisam bas ocekivao toliko ali sad nema nazad.Nastojat cu u sljedecih par recenica dat odgovor svima ili cu bar pokusat.
Svi bas svi koji zele radit na busotinama moraju prije nego uopce pocnu razmisljat da traze posao polozit Offshore survival i offshore medical.Preporuka idite u Holandiju ili Aberdeen.Zasto ?? Zato jer su to papiri koji agencije za koje pretpostavljam zelite konkurirat za posao prepoznaju certifikate i kad odete sa nekim nasim papirom ili iz Italije nisu veseli kad vide te papire.Zasto?? Pa tako je i nema tu pomoci.
Svi koj su radili na brodovima,busotinama ili su pak kvalificirani za osbiljan posao imaju sanse.Svi bez skole i zanta kako bi se reklo moraju znat da ako dobiju posao da je to fizicki rad.E sad taj fizicki rad nije tako strasno kako sam mogao vidjeti u raznim komentarima i pitanjima koja sam dobio.Radi se 12 sati ali nije sad to toliko strasno.I ja sam tako poceo i jos sam ziv.
Adresa za Survival u Aberdeenu ili u Holandiji sto se tice prijave trazite na web stranici Falck Nutec Ltd.

Foinavon Close
Aberdeen Airport East, Dyce
ABERDEEN AB21 7EG
Web: www.falckonsite.com

Sto se tice cijene i svega ostalog vise na njihovoj stranici.Oni imaju puno kurseva i svi su dobri ali o tome kasnije kad se ukrcate ako vas bude interesiralo.
Offshore medical kad ste tamo mozete pitat da vas posalju.
Smjestaj je jednostavan jer u Aberdeenu imaju puno jeftinih malih privatnih hotelcica i kosta oko 25 GBP na noc sa doruckom.
Agencija za zaposljavanje u Aberdeenu ima ih stotine i kad doete polagat survival pitajte na recepcoji i dat ce vam listu svih agencija,I niko vam nista za informacije nece naplatit i svi su ljubazni.U agenciji je takoder sve besplatno.
Najvaznije je pravi CV e tu nastaju problemi kod mnogih.
Za sve ostale informacije ja sam jos uvijek dostupan na mail
kupac.hr@gmail.com

Sto se tice agencije za posao ja bih vam preporucio najbolju u Aberdeenu ali ima ih jos stotine i kad ste tamo trazite kako sam naveo gore.Ali evo za sad ova.Ali napominjem dobar CV je pola posal.

RBG Limited
Norfolk House
Pitmedden Road
Dyce
Aberdeen
AB21 0DP
www.rbgltd.com

Ja planiram jer sam kroz mailove vidio da je velika potraznja organizirat meeting ili dva besplatno za svih i doci sa svim imenima i podacima kome sve treba i pomoc vam oko CV ( BESPLATNO ) ali moram vidjet prvo koliko bi se ljudi prijavilo pa da vidim gdje i sto.Trbao bih zakupit ili dvoranu ili slicno koliko ima ljudi ...ali otome naknadno.Posalt cu novi mail za prijavu i rado,naopominjem rado cu odvojit dan ili dva da vam svima pomognem Posal ima koliko hocete samo vas treba pravilno usmjerit.

kupac.hr@gmail.com

šototajer
25.03.2010., 11:51
@ kupac.hr

nekako mi se čini da sjediš na dvije stolice i da imaš neku svoju računicu u svim tim svojim reklamiranjima tipa Ljubo & co.; te da ti je zadnjem mjestu prioritet kako pomoći ljudima da nađu posao.

kupac.hr
25.03.2010., 12:17
@ kupac.hr

nekako mi se čini da sjediš na dvije stolice i da imaš neku svoju računicu u svim tim svojim reklamiranjima tipa Ljubo & co.; te da ti je zadnjem mjestu prioritet kako pomoći ljudima da nađu posao.

Drago mi je da si se javio.Dobio sam nekoliko mailova od slicnih ljudi kao ti i izgleda da sam vas pogodio u srce....
Volio bih da se bilo tko kome sam nesto trazio ili mu nisam pomogao da se slobodno javi na ovu stranicu i stavi me na stub srama.
Bojim se da je tebi i takvima ocito nejasno da ima ljudi koji mogu pomoc bez interesa.Ddanas izgleda da su vecina koji nude posao lupezi i prevaranti i ja im ne odgovaram.
Ja sam prosao slicne stvari od ljudi s kojima sam bio dobar te kad sam vidio da jos ima lupeza odlucio sam ljudima u najgoru ruku dat ono sto me ne kosta nista to je malo vremena i informaciuje koje im trebaju i da ih se ne zavlaci bez veze jer i onako su u ... Ljudi daju novac,vrijeme uzalud se nadaju i na kraju nista.
Nadam se da sam bio jasan a ako ti jos nije jasno ja ti pomoc nemogu.
Ali tipovi kao ti samo me motiviraju da budem jos uporniji.

kupac.hr
25.03.2010., 12:20
mene zanima jer ima posla za diplomirane inženjere naftnog rudarstva al bez iskustva??

Naravno da ima covjece.Ako ti je Engleski jezik dobar za tebe nema prepreka.:rolleyes:

CAPP de VILLA
25.03.2010., 12:23
Evo ja ću morati stati na stranu kupac.hr.... Izmjenio sam sa čovjekom par mailova, nešto kratko dogovarali i za sada ne mogu reći niti jednu lošu riječ za njega! Vidim samo da se čovjek trudi... Eto, i ja kao bolničar grebem za posao da više ni nokte nemam! Pozzz...

AOL
25.03.2010., 12:35
Evo ja ću morati stati na stranu kupac.hr.... Izmjenio sam sa čovjekom par mailova, nešto kratko dogovarali i za sada ne mogu reći niti jednu lošu riječ za njega! Vidim samo da se čovjek trudi... Eto, i ja kao bolničar grebem za posao da više ni nokte nemam! Pozzz...

Potpisujem!

Bakynjo
25.03.2010., 12:50
Ovo sve šta kaže"kupac.hr" stoji,pogotovo ono da treba imati offshore survival training,jer jednostavno puno ljudi po svijetu ima te certifikate a trenutno su bez posla,tako da bi se moglo konkurirati za te poslove uz zanat i iskustvo to je ovog momenta neophodno.

P.S.
Od mene "kupac.hr" imaš punu podršku da nastaviš pisati...

kupac.hr
25.03.2010., 15:06
Evo me na aerodromu u Amsterdamu i citam vase komentare.Zahvaljujem mada neznam ni zasto ali eto zbog onoh 10 tak koji su mi posalli mail kao i onaj povise te kao ja sam onakav ovaka ili neznam ni sto su mislili.E zbog takvih nema odustajanja.Za vasu informaciju dobio sam ako se nevaram skoro 300 mailova i kako da sa ljudima kazem da odustajem je ima par lupeza kojima ovo ne odgovara.
Obecavam cim stignem registrirat cu novi mail i na njega cu primat prijave za sastanak sa svikma koji zele i to svi skupa pa makar to trajalo cijeli dan.Treba vidjeti koliko ce bit ljudi i odakle i u tom slucaju cu tamo gdje bide najblize svima organizirat sastanak.Ako bude previse ljudi onda cu podjelit po zanimanjima pa dok ne zavrsimo.Ako treba idva dana.
A prevarantima kazem bolje da ne dolaze.Dosta ke mamuna koji varaju ljude i uzimaju zadnju kunu od ljudi za sto za Nistaaaaa.
Pozdrav ljudi i cujemo se sutra kad slozim novi mail.

kupac.hr
25.03.2010., 15:11
@ kupac.hr

Milsim da sam dobio od tebe mail danas i vidi se da nisi mastovit ali ni jako pametan.Sve sto si napisao moja mala bi bolje to napisala od tebe.
Ja bih se na tvom mjestu sramio samog sebe. Ina kraju ko ti je taj Ljubo kojeg stalno spominjes.Ili si ti Ljubo .... smjesan si covjece.Ova rubrika ako nisi shvatio je za ljude koji se jos necemu nadaju i napusti ovu rubrilu i prebaci se u drugu.

sibodulija
25.03.2010., 15:16
Evo me na aerodromu u Amsterdamu i citam vase komentare.Zahvaljujem mada neznam ni zasto ali eto zbog onoh 10 tak koji su mi posalli mail kao i onaj povise te kao ja sam onakav ovaka ili neznam ni sto su mislili.E zbog takvih nema odustajanja.Za vasu informaciju dobio sam ako se nevaram skoro 300 mailova i kako da sa ljudima kazem da odustajem je ima par lupeza kojima ovo ne odgovara.
Obecavam cim stignem registrirat cu novi mail i na njega cu primat prijave za sastanak sa svikma koji zele i to svi skupa pa makar to trajalo cijeli dan.Treba vidjeti koliko ce bit ljudi i odakle i u tom slucaju cu tamo gdje bide najblize svima organizirat sastanak.Ako bude previse ljudi onda cu podjelit po zanimanjima pa dok ne zavrsimo.Ako treba idva dana.
A prevarantima kazem bolje da ne dolaze.Dosta ke mamuna koji varaju ljude i uzimaju zadnju kunu od ljudi za sto za Nistaaaaa.
Pozdrav ljudi i cujemo se sutra kad slozim novi mail.
Ispravno .... nikome ni kune ,kad pogledaš po netu samo izviru , neki daju i popust ako vam je puno ..gamad.....svaka čast ako se bilo kome može pomoći..

AOL
25.03.2010., 15:26
Milsim da sam dobio od tebe mail danas i vidi se da nisi mastovit ali ni jako pametan.Sve sto si napisao moja mala bi bolje to napisala od tebe.
Ja bih se na tvom mjestu sramio samog sebe. Ina kraju ko ti je taj Ljubo kojeg stalno spominjes.Ili si ti Ljubo .... smjesan si covjece.Ova rubrika ako nisi shvatio je za ljude koji se jos necemu nadaju i napusti ovu rubrilu i prebaci se u drugu.

Svoje vrsni Ljubo se predstavljao kao agent KTM servica koji vjerovatno nikad nikoga nije zaposlio a dijelio je pamet tu po forumu, na tog Ljubu misli.
Hvala Bogu pa pratim ovaj thread od samih začetaka i bilo je svakakvih pacijenata.

Ali bilo je i još uvijek ima ljudi koji su donijeli kvalitetne informacije.

No sve u svemu, ja te podržavam i stavljam se na uslugu oko organiziranja skupa, ili bilo što drugo. :top:

kupac.hr
26.03.2010., 10:50
Evo jedna informacija kako sam i obecao.
Novi mail na koji se svi mogu prijavit za meeting ili sl s tim da vas molim da u subjektu stavite ime i prezime i za koji posao ste zainteresirani.Kad se skupi dovoljno ljudi ja cu organizirat BESPLATNO negdje gdje bude svima dostupno sastanak i tad svima sve objasnit,pokazat,napisat sto god bude trebalo i koliko god bude vremena trebalo.
Ako bude previse podijelit cu po grupama
Mornari-roustabout
Floorman
Dizalicari
Mehanicari
Elektricari
Varioci
Bolnicari
Doktori
Konobari
Kuhari
I sva ostala zanimanja koja su na rigovima.
Novi kontakt mail za prijavu je
posaooffshore@gmail.com
S tim da se i dalje mlozete javljati i na stari ali mislim da je ovako lakse svima.

Bakynjo
26.03.2010., 14:04
Dao bi jedan prijedlog ljudima koji nemaju baš nikakvog iskustva u ovoj struci.
Probajte se javiti na naše (hrvatske) brodske kompanije (atlantska plovidba,lošinjska,uljanik plovidba...itd.)oni često uzimaju ljude bez iskustva za brodove za zanimanja mornar,kormilar,mazač,čistač u strojarnici...kad vas već većina ima položen D2 to vam je dovoljno,samo još napravite pomorsku knjižicu.Malo je manja zarada nego na platformi,ali uvijek veća nego raditi doma,ili niti ne radit.Usput malo vidiš svijeta,i najvažnije skupljaš iskustvo.

AOL
26.03.2010., 14:14
Dao bi jedan prijedlog ljudima koji nemaju baš nikakvog iskustva u ovoj struci.
Probajte se javiti na naše (hrvatske) brodske kompanije (atlantska plovidba,lošinjska,uljanik plovidba...itd.)oni često uzimaju ljude bez iskustva za brodove za zanimanja mornar,kormilar,mazač,čistač u strojarnici...kad vas već većina ima položen D2 to vam je dovoljno,samo još napravite pomorsku knjižicu.Malo je manja zarada nego na platformi,ali uvijek veća nego raditi doma,ili niti ne radit.Usput malo vidiš svijeta,i najvažnije skupljaš iskustvo.

Mislim da baš i ništa od toga ove godine. Ali detaljnije o tome možeš pročitat na pdf-u o pomorcima.

dejan89
26.03.2010., 14:33
ajde ako netko ima bilo kakvih informacijama o tome da li na platforme primaju dipl.ing. geologije i geološkog inženjerstva ili mozda magistre geologije neka napiše...

moj brat bi htio ići raditi na naftnu platformu pa ako netko zna kome bi se trebao obratiti i gdje bi se trebao prijaviti( kojoj agenciji koja šalje ljude na naftne platforme)neka stavi na forum....bilokakve informacije su dobrodosle

sub ots
27.03.2010., 16:03
Bok Zveki!
Nedavno sam razgovarao s jednim poznanikom koji je bio u Škotskoj na tečaju i rekao mi je da su prvi dan imali provijeru znanja engleskog jezika!
Reci mi je si li ti imao gore išta slično???

zveki27
27.03.2010., 17:36
Bok Zveki!
Nedavno sam razgovarao s jednim poznanikom koji je bio u Škotskoj na tečaju i rekao mi je da su prvi dan imali provijeru znanja engleskog jezika!
Reci mi je si li ti imao gore išta slično???

nismo ali to nije loša stvar. ne bi bilo dobro da se nađeš u situaciji da ne možeš pratiti nastavu. ne bi trebalo biti problem jer imamo par polaznika kojima engleski stvarno nije dobar ali mislim da će se to najviše odraziti kad se budu pisali ispiti.

sub ots
27.03.2010., 19:44
bok Zveki!
I reci mi molim te hočete li imati neke pred ispite svaki mijesec ili je samo jedan završni i da li je samo pismeni ili se odgovara i usmeno za kraj??
To te pitam jer sam ja u Italiji imao usmeno i pismeno odgovaranje kao završni ispit!

zveki27
27.03.2010., 20:40
bok Zveki!
I reci mi molim te hočete li imati neke pred ispite svaki mijesec ili je samo jedan završni i da li je samo pismeni ili se odgovara i usmeno za kraj??
To te pitam jer sam ja u Italiji imao usmeno i pismeno odgovaranje kao završni ispit!

hm stvarno ne bih znao. negdje pred kraj travnja ćemo imati ispite iz teorije. da li će biti i usmeni dio ne znam. ispite ćemo imati u dva ili tri navrata tijekom cijelog tečaja. sad su praznici ovdje pa nemamo nastavu ali čim krenemo raspitat ću se o tome pa ti javim.

šototajer
28.03.2010., 09:01

Nikakav mail ja tebi nisam pisao niti namjeravam pisati. Ako nastaviš sa insinuacijama i lažima, obratit ću se moderatoru topica, iznjeti mu činjenice, pa nećeš više pisati laži. Ja tebi pisao nekakav mail???!!!, pa što je tebi čovječe, jesi li popio sve tablete?
Samo još jednu laž da si napisao i brišeš odavde!!!!!
Ja pisao mail....???:confused::confused:

sub ots
28.03.2010., 12:04
Bok Zveki!
Reci mi kakvo je vrime gori i di se škola nalazi u kojem gradu?
Ja sam odlučia da idem gori ali još moram dobro izračunati jer nisam siguran što če mi biti s poslovima-financijama!

zveki27
28.03.2010., 15:17
Bok Zveki!
Reci mi kakvo je vrime gori i di se škola nalazi u kojem gradu?
Ja sam odlučia da idem gori ali još moram dobro izračunati jer nisam siguran što če mi biti s poslovima-financijama!

Vrijeme ovisi o godišnjem vremenu naravno. Kad misliš doći na tečaj? Mogu ti reći da zime nisu hladnije nego kod nas samo je prijelazni period duži. Npr. sad je oko 3 stupnja i ima dosta snijega ali nije neka velika hladnoća. Ljeti je oko 25 stupnjeva. Škola se nalazi u Fagerstrandu, oko 20 km južno od Osla. Možeš naći na google earthu.

sub ots
28.03.2010., 16:58
Nisam još 100% siguran kad ču na tečaj jer mi najviše ovisi o poslu ali ču iči i reci mi da li ti je trebala viza ili što drugo pošto češ gore biti oko 4mj!
A najbolji period za gore mi se čini ovaj na kojem si ti znači treči misec!

zveki27
28.03.2010., 18:45
Nisam još 100% siguran kad ču na tečaj jer mi najviše ovisi o poslu ali ču iči i reci mi da li ti je trebala viza ili što drugo pošto češ gore biti oko 4mj!
A najbolji period za gore mi se čini ovaj na kojem si ti znači treči misec!

eh da to je po meni jedina kvaka u priči. treba ti dozvola za boravak a to uključuje dosta papirologije + ja svoju još čekam a trebao sam doći ovamo s njom. zahtjev sam podnio polovicom 12. mjeseca pa izračunaj koliko već dugo čekam.

sub ots
28.03.2010., 19:47
Pa jako čudno za Norvežane da to toliko traje a ovaj moj poznanik koji je bia u Engleskoj on mi je rekao da je njemu škola napisala dokument u kojem je pisalo da je njihov student i on je taj dokument proslijedija ambasadi i sve je bilo u redu!Možda bi trebalo razgovarati s direktorom škole jer ti dolaziš na polaganje tečaja i to je to pa ako škola garantira za tebe onda bi to trebalo iči bez problema!
A za tu dozvolu trebam u ambasadu u Zg!

zveki27
28.03.2010., 20:18
Pa jako čudno za Norvežane da to toliko traje a ovaj moj poznanik koji je bia u Engleskoj on mi je rekao da je njemu škola napisala dokument u kojem je pisalo da je njihov student i on je taj dokument proslijedija ambasadi i sve je bilo u redu!Možda bi trebalo razgovarati s direktorom škole jer ti dolaziš na polaganje tečaja i to je to pa ako škola garantira za tebe onda bi to trebalo iči bez problema!
A za tu dozvolu trebam u ambasadu u Zg!

Bit ću iskren. Jebe se školi za nekog iz neke tamo Hrvatske. Oni imaju dovoljno studenata iz Norveške, Danske i Švedske. Problem nije ni vremenski period potreban da bi se ishodovala dozvola za boravak već natezanje sa samom školom i nekim ljudima odavde (npr. vlasnikom stana da ti pošalje ugovor o iznajmljivanju stambenog prostora). To je ono što je mene koštalo najviše živaca jer su oni toliko opušteni i živo im se jebe što tebi treba nekakav dokument koji oni mogu poslati za 10 minuta e-mailom. Ja sam se za stambeni ugovor natezao skoro mjesec i pol dana a za drugu dokumentaciju da ne govorim. Ako se prijavljuješ za dozvolu za boravak kreni što prije sa prikupljanjem dokumentacije. Dobro da si to spomenuo jer meni je to bila najveća kvaka u cijeloj priči sa školom.

Mr kuhar007
29.03.2010., 09:42
Dali tko zna koja firma zapošljava kuhare na platformi, čuo sam da neka iz Zadra ali nemogu doči do broja telefona niti ništa ???

Dado007
29.03.2010., 11:47
Dali tko zna koja firma zapošljava kuhare na platformi, čuo sam da neka iz Zadra ali nemogu doči do broja telefona niti ništa ???

Turisthotel d.d. Zadar...ali oni ne primaju jer su sad otpustili neke radnike a zbog novog zakona par njih su zaposlili za stalno a ostali idu na mjesec dana na zavod za zapošljavanje tak da imaju prekid pa ih uzimaju ponovo na određeno.

sibodulija
29.03.2010., 12:57
Turisthotel d.d. Zadar...ali oni ne primaju jer su sad otpustili neke radnike a zbog novog zakona par njih su zaposlili za stalno a ostali idu na mjesec dana na zavod za zapošljavanje tak da imaju prekid pa ih uzimaju ponovo na određeno.
Ja sam radio za njh i trenutno nema posla jer je njih 33 poslato doma , sad ko zna navodno kako mi kaže kadrovik ne rade bušotine. Ma doduše i tamo je sve više manje priko neke veze ja san dva puta ispušija s njima. Doduše zanimalo bi me ako radiš u Crosca šta je sve skupa s tim da li će se ponovno pokrenuti rigovi,jel kako mi je ovaj reka u Siriji je samo još jedan toranj osta i baza, jel maže ili laže neznam..pa ako znaš volija bi znati....hvala..

To se i meni dogodilo nakon tri godine ..biro rada samo što sam u taj misec nesritni uspija slomit nogu i izvisija....super, kad te ne ide onda te ne ide...

sibodulija
29.03.2010., 13:05

Mogu ti dati broj od gospodina Magaša pa popričaj s čovikon 023/205 566,ako te što još zanima slobodno pitaj ja sam 4 godine odradija s nekim prekidima kod njih,možeš poslati poruku i na PP .

Dado007
29.03.2010., 16:41
Ja sam radio za njh i trenutno nema posla jer je njih 33 poslato doma , sad ko zna navodno kako mi kaže kadrovik ne rade bušotine. Ma doduše i tamo je sve više manje priko neke veze ja san dva puta ispušija s njima. Doduše zanimalo bi me ako radiš u Crosca šta je sve skupa s tim da li će se ponovno pokrenuti rigovi,jel kako mi je ovaj reka u Siriji je samo još jedan toranj osta i baza, jel maže ili laže neznam..pa ako znaš volija bi znati....hvala..

To se i meni dogodilo nakon tri godine ..biro rada samo što sam u taj misec nesritni uspija slomit nogu i izvisija....super, kad te ne ide onda te ne ide...

Ne mogu ti baš točno reći jer ni ja neznam. Znaš kak je to u takvim firmama, svi sve znaju pa kruže glasine. Ono šta je sigurno to je da radi platforma Labin, Ocean King radi još mislim 2 mjeseca i onda mu ističe ugovor i više mu se ne produžuje, da li će umjesto njega uspjet doći koja platforma nemam pojma. Iz Egipta je toranj preseljen u Libiju i tamo je počeo raditi. Još 2 tornja koja su radila u Libiji stoje i radi se na tome da se krene dalje radit s njima a da li će se to uspjeti nemam pojma. Za Siriju neznam.

Bakynjo
29.03.2010., 19:04
Molim vas koji ste polagali "BOSIET" da mi odgovorite.. osim praktično da li se polaže samo usmeno, ili i pismeno?

Anton
29.03.2010., 19:57
Pošto ne znam je li ima tema općenito o naftnom biznisu, zanima me kolike su šanse za naći posao, kao geološki tehničar, ne moraju biti platforme, mogu biti i bušotine.Nije bitno koji dio svijeta.Može i Antarktika.:)Ima li tko bilo kakve informacije, plaće, uvjeti rada i ostalo?

sub ots
30.03.2010., 15:14
Bok Zveki!
Ma reci mi jesi li ti jedini Hrvat u školi i prvi koji je otišao u Norvešku školu ronjenja?
Ja još čekam da vidim što če mi biti ovu sezonu s poslovima-pa ču onda znati 100% za školu!

zveki27
30.03.2010., 16:33
Bok Zveki!
Ma reci mi jesi li ti jedini Hrvat u školi i prvi koji je otišao u Norvešku školu ronjenja?
Ja još čekam da vidim što če mi biti ovu sezonu s poslovima-pa ču onda znati 100% za školu!

Jedini sam u školi i prilično sam siguran da sam prvi Hrvat u jednoj norveškoj školi. Nemoj da te ovo što sam ti rekao za vizu obeshrabri. To je jednostavno jedan proces za koji treba vremena i natezanja ali budi uvjeren da je moje mišljenje da je ovo jedan od najboljih komercijalno ronilačkih programa (za part 1) u svijetu, a kad kombiniraš i nisku cijenu tečaja onda mislim da ne možeš pogriješiti. Naravno to je samo moje mišljenje.

sub ots
30.03.2010., 17:39
Ma razumijem da je to tako s tim vizama i s papirologijom imao sam sličnih ali manjih problema i kad sam išao u Palermo u školu!
A da je škola super ja se isto slažem s tobom a i to je moje mišljenje ja sam se malo i mislio za underwater centre u Škotskoj ali je skuplje puno pa kako okrenia da okrenia mislim da je Norveška najbolji izbor.
Reci mi da li škola traži neko iskustvo ili se sve starta od početka i kakva je oprema u školi(odijela,kacige,komora...)??