PDA

View Full Version : Pranje kose za vrijeme menstruacije

stranice : [1] 2 3

Mysterious girl
13.05.2009., 15:10
ovako...tema je možda malo glupa i možda postoji,ali je nisam uspijela naći...
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?
:ne zna:

Razlivena Tinta
13.05.2009., 15:13
Ma gluposti :rolleyes: Ne znam zašto nebi bilo ok prati kosu kad imaš menstruaciju. Meni se tad baš najviše masti pa ju moram oprati ako želim da liči na nešto.

Hermina
13.05.2009., 15:25
šta vi mislite o tome?

uvijek treba držati do higijene, bez obzira na babske gluposti.

baja
13.05.2009., 15:31
šta vi mislite o tome?:ne zna:peri sestro :afro: :D
perem kosu, kupam se.... i još sam živa, s urednim ciklusom

P.Candy
13.05.2009., 15:32
To su vjerojatno navike koje su ostale iz vremena kad nije baš bilo tople vode i ugrijanih kupaonica, oću reć uvjeta koje imamo danas, a činjenica je da nekim ženama 'stane' ako operu kosu za vime menstruacije.
Krvni sudovi se stiskaju od hladnoće a šire od topline pa očito ima veze i s menstrualnim krvarenjem. :ne zna:

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 15:32
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?

Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi :(), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta.. :top:

kiara1
13.05.2009., 15:34
šta vi mislite o tome?

nikad cula istina je da nije dobro za vrijeme menge farbat kosu,minival i ta sranja ali ne prat kosu ne.
zamisli da tjedan dana ne perem kosu ja koja ju perem svaki dan

P.Candy
13.05.2009., 15:37
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi :(), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta.. :top:

Zar voda može ući u maternicu ?????? :eek:
Ja sam mislila da je to neki nepropusni ventil da se tako glupo izrazim :rofl:

I još se penje prema gore do maternice dok se tuširaš?? :eek:

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 15:39
Zar voda može ući u maternicu ?????? :eek:
Ja sam mislila da je to neki nepropusni ventil da se tako glupo izrazim :rofl:

I još se penje prema gore do maternice dok se tuširaš?? :eek:

Joj pa naravno da može, ako može penis :mig: Pogotovo kad opustiš mišiće ka npr. kad se opuštaš u finoj kadi :horor:

Razlivena Tinta
13.05.2009., 15:40
Grozi me pomisao da se ne tuširam dok imam mengu :eek: Pa zar ne govore svi da tada higijena mora biti na vrhuncu, te da se mora prati po nekoliko puta na dan?

P.Candy
13.05.2009., 15:42
Joj pa naravno da može, ako može penis :mig: Pogotovo kad opustiš mišiće ka npr. kad se opuštaš u finoj kadi :horor:

O my God!!! Ovo mi je prvi glas da penis može uć u maternicu!!!!!
Oprosti, nije mi namjera bit zločesta, možda nisam u pravu... ali ja mislim da ne može :ne zna:

Mysterious girl
13.05.2009., 15:44
ma ja se tuširam,stojećki,ne izležajem se u kadi tijekom tih dana...
nego me zanima isključivo za kosu:)

Tupelo
13.05.2009., 15:45

:horor: Ma jel' ti to ozbiljno?
Znači ti se ne pereš jer čekaš da se napravi krasta? Ili se ne kupaš zato što je to nehigijenski?
Jadni oni koji "u tih par dana" moraju biti u tvojoj blizni...

kiara1
13.05.2009., 15:45

ja ju perem svaki dan i za vrijeme menge i ništa mi ne smeta

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 15:46

Pičok se vlaži i tuširanjen. Kažen ti, od te je činjenice potekla fama za kosu.

P.Candy

Pa šta si dosad radila? Mislim, ako si je do sada prala i ne osjećaš nikakve nuspojave, mirne duše nastavi :top:

miracidij u mom srcu
:horor: Ma jel' ti to ozbiljno?
Ne bih se voljela "u tih par dana" naći u tvojoj blizni...

Nemaš pojma koliko bih željela da imam mengu :(

baja
13.05.2009., 15:47
... primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. ...
pa, maternica nije otvorena rana
obilnije se krvarenje može zahvaliti činjenici da se žile šire, izložene toploj ili pretoploj vodi, pa je i protok obilniji

Razlivena Tinta
13.05.2009., 15:50
Ma odvratno, dok imam mengu tuširam se nekad i po 4 puta na dan (naravno, ne perem svaki put kosu :rofl:). A kamoli da se ne perem 3-4 dana koliko mi menga traje, čovječe, pa sve se to usafta :bljak:

Mysterious girl
13.05.2009., 15:51
Pa šta si dosad radila? Mislim, ako si je do sada prala i ne osjećaš nikakve nuspojave, mirne duše nastavi :top:
oprala bi tek negdje 4.dan...bila bi mi dotad više manje ok kosa...
ali sad se počela više mastiti...i ne znam...

Razlivena Tinta
13.05.2009., 15:52

Peri draga :top:

P.Candy
13.05.2009., 15:54
obilnije se krvarenje može zahvaliti činjenici da se žile šire, izložene toploj ili pretoploj vodi, pa je i protok obilniji

Pa dobro, teoretski se ipak radi o rani jer menstrualno krvarenje je posljedica 'guljenja' stijenke (jel to endometrij? :ne zna:), znači da nekakva ranica iz koje krv izlazi mora postojat, ali dajte molim vas recite mi da ne može voda ući unutra pliiiiiiz, kako onda u moru? Jel ako zatrudniš u moru imaš slanu bebu? :rofl:

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 15:55

Naravno da vazodilatacijom žila zbog topline krvarenje može bit obilnije, ka šta je kad si u sauni npr., ali nemjerljivo u usporedbi s neodgovornom uporabom tuša/kade :(

P.Candy
13.05.2009., 15:56

Operi pa vidi kako ti tijelo reagira, vjerojatno ti se neće ništa fatalno dogodit od jedan-dva puta a vidit ćeš šta se događa ako je opereš :ne zna:

tiliw
13.05.2009., 16:00

:eek::eek::eek::eek:
ženo nemoj me zezat
daj se peri

a napisano u postu neću ni komentirat da me ne banaju
još ne mogu doć sebi :ne zna:

miracidij u mom srcu
Jel ako zatrudniš u moru imaš slanu bebu? :rofl:

Pa mislin, u Splitu ti je još bia prije par godina poznat slučaj žene koja je ovulirala i igrala je s prijateljima picigin na Bačvicama predvečer, a u onom plićaku znaš da ima svašta i volila se bacat po balune, još kontrakcija mišića u skokovima je samo pospješila ulaženje vode u nju.. :( I zatrudnila, nema pojma ko je otac, srićon dite živo i zdravo, naučilo plivat s godinu dana :top: Ne mogu nać link sad..

Ava Adore
Najbolje da se uopće ne pereš za vrijeme menstruacije :rolleyes: :top:

nikol20
13.05.2009., 16:01
Ma odvratno, dok imam mengu tuširam se nekad i po 4 puta na dan (naravno, ne perem svaki put kosu :rofl:). A kamoli da se ne perem 3-4 dana koliko mi menga traje, čovječe, pa sve se to usafta :bljak:

ajd hvala bogu neko pametan..... :s :s :s pa mislim bar jednom taj dan i to samo ak se nema mogućnosti za ujutro i navečer

baja
13.05.2009., 16:01
Naravno da vazodilatacijom žila zbog topline krvarenje može bit obilnije, ka šta je kad si u sauni npr., ali nemjerljivo u usporedbi s neodgovornom uporabom tuša/kade :(neću tvrditi da nema utjecaja, nisam dovoljno upućena
a i ne koristim kadu u te dane, samo tuš
nije mi baš jasno kako voda prodire do maternice pri tuširanju
tuširam se bez obzira na dan ciklusa, i perem kosu. oduvijek - imam uredne cikluse, rodila

žao mi je što imaš problem...:(

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 16:03
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se :D Pardon :o

Beta ženka
13.05.2009., 16:03
Iprijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi :():rofl: :rofl:

Penis u maternici! :lol: :lol: :rofl:

P.Candy
13.05.2009., 16:07
Pa mislin, u Splitu ti je još bia prije par godina poznat slučaj žene koja je ovulirala i igrala je s prijateljima picigin na Bačvicama predvečer, a u onom plićaku znaš da ima svašta i volila se bacat po balune, još kontrakcija mišića u skokovima je samo pospješila ulaženje vode u nju.. :( I zatrudnila, nema pojma ko je otac, srićon dite živo i zdravo, naučilo plivat s godinu dana :top: Ne mogu nać link sad..

:lol::lol::lol:
Volila se bacat za balunima :rofl:

Evo šta kažu upućeni (http://www.medicina.hr/clanci/smije_li_se_prati_kosa_tijekom_menstruacije.htm)

*jezebel*
13.05.2009., 16:07
isusa mu dragog, kol'ko vi imate godina? tko se ovdje zajebava, a tko ne? pa ja cu dobit' proljev, ja cu ozbiljno dobit' proljev! *crk*

- toplina, pa tako i topla voda, pojacava krvarenje, ali to ne znaci da cete iskrvarit'. plus sto topli tus veoma ugodno djeluje na zgrcen stomacic.
- rijetki idioti danas rade douche tako da nema opasnosti od remecenja vaginalne flore i vece podloznosti infekcijama ako temperatura vode nije previsoka, ako sredstva za pranje nisu preagresivna ili ako se pere u cistoj vodi te ako su higijenski uvjeti zadovoljavajuci. na ostale faktore tipa pojacani stres, vec postojeca infekcija i slicno normalno tusiranje ne moze negativno utjecati. amen. koje faking izbjegavanje tusiranja... dzizs krajst... svaki imalo brizan i normalan doktor bi se izvikao na mladu zenu koja slijedi jedan od losih primjera svoje bake bez razloga. za vrijeme menstruacije treba jos vecu pozornost poklanjati higijeni, a normalno tusiranje je neusporedivo bolji izbor od cesto nezdravih vlaznih maramica.
- nismo u srednjem vijeku pa da crknemo ako smocimo glavu.
- malo je glupo lezati u kadi za vrijeme menstruacije iz raznoraznih razloga, em sto smo osjetljivije, em sto za to vrijeme istjece krv, ali smatram da je tvrdnja da je gore spomenuta cura postala anemicna zbog lezanja u kadi totalno neutemeljena. toplina moze utjecati na pojacano krvarenje, ali endometrij se ljusti kol'ko se ljusti, a ako osoba nema poremecaj grusanja krvi ili ako nije na grusanje krvi utjecala nicim radikalnim (tipa, prezderala se aspirina ili persina ili ne znam cega... a i kod ovog je, mislim, upitno moze li se istima na menstrualno krvarenje utjecati u toj mjeri...), onda je uzrok anemiji sve samo ne lezanje u kadi.
- s obzirom na to da smo u te dane osjetljivije, nije preporucljivo vrsiti bolne depilacijske tretmane. takodjer, mnogi kazu da ne valja ici k frizeru jer onda zna ne ispast' dobro pa za takve beauty poteze treba pricekati. ali to, ponavljam, nema apsolutno nikakve veze s pranjem kose. ne ide se s pola litre vode na glavi na vjetar ni u ostale dane u mjesecu.

joujou
13.05.2009., 16:08
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se :D Pardon :o

urnebes :p

Maneater
13.05.2009., 16:09
ne mogu vjerovat kako su neke žene neinformirane u vezi svog tijela... voda ulazi u maternicu kad se kupaš :lol: ajde lijepo stavi tampon lezi u kadu pa mi reci jel samo krvav ili se odmah cijeli smoći od vode koja ulazi... svaki ginekolog će ti reć da je jako važna higijena za vrijeme menstruacije. ja perem kosu, tuširam se i po 2,3 puta na dan (ljeti nekad i 4 puta) kad imam menstruaciju, kupam se i u moru i u bazenu s tamponom jel voda ne može ući u rodnicu a kamoli maternicu dok se kupaš ili tuširaš...

baja
13.05.2009., 16:09
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se :D Pardon :oi s problemom?

nabij se na ocean....

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 16:11
i s problemom?

nabij se na ocean....

Pa čim san vidila da to ozbiljno shvaćate san stala. Ne zajebajen se s problemima, problem je bia odgovor na provokaciju od Tupelo.

joujou
13.05.2009., 16:11
ne mogu vjerovat kako su neke žene neinformirane u vezi svog tijela... voda ulazi u maternicu kad se kupaš :lol: ajde lijepo stavi tampon lezi u kadu pa mi reci jel samo krvav ili se odmah cijeli smoći od vode koja ulazi...

meni je u moru uvijek mokar... obavezno voda udje unutra

svejedno, kupam se i perem kosu redovno :D

Starija Sestra
13.05.2009., 16:14
kakvi su to glupi savijeti o nepranju?!

ja se tuširam nekoliko puta dnevno bez obzira na menstruaciju....
a kosu perem svaki drugi dan

i još sam živa

nikoga još nisu ubili topla voda i sapun

*jezebel*
13.05.2009., 16:16

tako je. i meni je u moru uvijek mokar. i svima koje znam da se kupaju u moru ili se bave plivanjem.

voda ulazi u rodnicu. ali to ne znaci da ti moze isprat' sve unutarnje organe i da razjebe rodnicu i ulazi u bujicama. :rofl: ipak nitko nema toliku razvalinu dolje. :ne zna: ako kada/bazen i, opcenito, voda u kojoj se kupamo nije dovoljno cista, ili ako ni mi za vrijeme kupanja nismo dovoljno cisti (stvarno moras bit' moron da se samo tako bacis u kadu nakon infektivnog proljeva), onda mikroorganizmi ulaze u uretru i rodnicu. i tako se izmedju ostalog dobivaju urogenitalne infekcije, za dame koje ne znaju. e sad, pitanje je kolika je koncentracija tih mikroorganizama, koliko smo podlozni zbog unutarnjih (zdravstveni problemi) ili vanjskih faktora (primjerice, neumjerena upotreba sredstava za pranje; vec spomenuti higijenski uvjeti...) i koji su to uopce mikroorganizmi. al' to je vec oftopik, raspravljamo o kosi. :cerek:

P.Candy
13.05.2009., 16:18

Da, nedavno je bila rasprava na forumu u kojoj se ispostavilo da žene kojima se tampon smoči u moru imaju veliku :no:, to je valjda u rangu ovih tvrdnji da penis ulazi u maternicu :rofl:

Ok, šalu na stranu, poznajem par cura kojima stvarno smeta tuširanje kad imaju menstruaciju (prestanu krvarit) ali koliko sam shvatila, to je samo prvi dan, ali 7 dana bez tuširanja... :ban:

joujou
13.05.2009., 16:19
Da, nedavno je bila rasprava na forumu u kojoj se ispostavilo da žene kojima se tampon smoči u moru imaju veliku :no:, to je valjda u rangu ovih tvrdnji da penis ulazi u maternicu :rofl:

Ok, šalu na stranu, poznajem par cura kojima stvarno smeta tuširanje kad imaju menstruaciju (prestanu krvarit) ali koliko sam shvatila, to je samo prvi dan, ali 7 dana bez tuširanja... :ban:

ja mislim da je to zato sto plivam kao zaba i razbacujem se uokolo :zubo: :brukica:

nikad nisam cula da nekome krvarenje prestane zbog doticaja s vodom :confused: svisnula bi da se ne perem

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 16:22
ja mislim da je to zato sto plivam kao zaba i razbacujem se uokolo :zubo: :brukica:

Pazi da ne zatrudnis :D

P.Candy

nikad nisam cula da nekome krvarenje prestane zbog doticaja s vodom :confused: svisnula bi da se ne perem

Ne znan, tako su rekle, možda im je to samo opravdanje da se ne peru :rofl:
Meni je sasvim svejedno, prvi, drugi, treći dan, tuširanje, pranje kose...a kadu ne prakticiram ni inače. Doduše, nisam nikad ni imala problematičan ciklus pa ne mogu sudit.

Moje je mišljenje da je najbolje testirat organizam pa odlučit empirijski. :top:

*jezebel*
Da, nedavno je bila rasprava na forumu u kojoj se ispostavilo da žene kojima se tampon smoči u moru imaju veliku :no:, to je valjda u rangu ovih tvrdnji da penis ulazi u maternicu :rofl:...

to moram pobiti jer ja imam vrlo usku vaginu.

ali sam, k'o sto zuzu kaze, u vodi k'o zaba. :D

joujou
13.05.2009., 16:23
Pazi da ne zatrudnis :D

zato ne volim guzvu na plazi... nikad ne znas sto se moze dogoditi :D

*jezebel*
13.05.2009., 16:24
...nikad nisam cula da nekome krvarenje prestane zbog doticaja s vodom :confused: svisnula bi da se ne perem

ni ja. eventualno se smanji zbog hladnoce ako se kupas, recimo, u moru ili u bazenu.

joujou
13.05.2009., 16:25

ali sam, k'o sto zuzu kaze, u vodi k'o zaba. :D

kako se to uopce mjeri? :D

i ti plivas onako s nogama u stranu?... svaka u svoju stranu, naravno :zubo:

*jezebel*
13.05.2009., 16:29
kako se to uopce mjeri? :D

i ti plivas onako s nogama u stranu?... svaka u svoju stranu, naravno :zubo:

zuzu. ckomi i ne bud' indiskretna. :cerek:
(imas nekoliko mjernih instrumenata, iako im primarna svrha nije mjerenje, a i ne moraju biti objektivni. :o)

izmedju ostalog. koprcam se na sve strane, ne dam se van iz vode, a veoma sam cesto i k'o zabac, dakle, bacam ih svaku na svoju stranu. o tome kol'ko sam spora ipak necu jer me sram. s tim da u more nosim najmanji tamponcic. :brukica:

*jezebel*
13.05.2009., 16:31
isuse, zakasnit cu kod tete koja mi pegla. :eek:

:trk:

(nadam se da ne nastavljam u sljedecem broju i da ce ova tema zakljucat' samu sebe. :rofl:)

joujou
13.05.2009., 16:35
zuzu. ckomi i ne bud' indiskretna. :cerek:
(imas nekoliko mjernih instrumenata, iako im primarna svrha nije mjerenje, a i ne moraju biti objektivni. :o)

izmedju ostalog. koprcam se na sve strane, ne dam se van iz vode, a veoma sam cesto i k'o zabac, dakle, bacam ih svaku na svoju stranu. o tome kol'ko sam spora ipak necu jer me sram. s tim da u more nosim najmanji tamponcic. :brukica:

ok, sutim :no:

mislim da je problem u zabac-tehnici... nevjerojatno je koliko se sporo pliva na taj nacin :rofl:
sad mi je lakse kad znam da nisam jedina

SamoMaloSebe
13.05.2009., 16:40
Zapravo, ja znam curu koja neće prati suđe dok ima stvari... :eek: I nikad, NIKAD nisam uspjela skužiti jel ona to zbiljam ozbiljno ili je to kao neka zafrkancija... Uvijek sam smatrala ovo drugo... Sad više nisam sigurna :horor:

miracidij u mom srcu
13.05.2009., 16:46
Hm moguće da je ozbiljno jer jedna moja prija (ovaj put stvarno :D) isto ne pere suđe tada. Ima neku teoriju da će se razbolit, ali nisam je baš shvatila.. I također ne pere kosu u to vrime :D

kaduljica
13.05.2009., 17:30
ja ne znam jel se ove pobornice "nepranja" zajebavaju ili ne :ne zna: ali definitivno ne bih željela biti u njihovoj blizini za vrijeme menge.
ja imam kolegicu na poslu koja se isto ne pere dok ima "stvari". i baš joj je sad prije dva tjedna velika frka jer je dobila mengu a morala je na svadbu :D i kaj mislite, jel se oprala? moš si mislit. a neću ni spominjat da je fakultetski obrazovana ženska.
nažalost, ja sam o ovakvom običaju "nepranja" čula samo od cura koje su porijeklom iz dalmacije. bez uvrede ikome.

SamoMaloSebe
13.05.2009., 18:05
Viš, viš, i ova moja je s otoka... :misli:

Roly
13.05.2009., 18:05
isuse ko da živimo u srednjem vijeku kad su se ljudi kupali obučeni jer je bio grijeh da si vidiš golo tijelo.
čula sam i ja babske priče da se za vrijeme menge ne treba prat,osobito ne dolje,i sad ću bit degutantna,ali pobogu,ne mogu si predočiti sliku o tome da se tih 5-6 dana koliko mi traje,ne operem dolje,sve se slijepi,skori,osobito po ljetu,usmrdiš se ko pokvareno jaje.
ja se dok imam uredno tuširam,perem kosu,i još se dodatno perem dolje svaki put kad mjenjam uložak.
i još sam uvijek živa,nemam anemiju (isuse anemija zato kaj je cura zaspala u kadi :lol:),a imam jako obilne i jako bolne menge.
đizus koji horor da se ne pereš,ako nam je država u recesiji,ne znači da trebamo srezat i pranje.

da mi je novčić za svaki put kad sam čula da neka žena ima usku vaginu bila bi jako bogata.
jel su to sve žene uske il se meni samo čini? :mig

Uranija
13.05.2009., 18:28
Ajme, šalite se vi, ali ima svita koji do tog drži ozbiljno :flop::flop:

boa_
13.05.2009., 18:28
bome se ja perem.uvalim tampon tek toliko da mi ne kapa po nozi.
a za kosu da ne govorim.još najbolje da je ostavim masnu.

*jezebel*
13.05.2009., 19:09
da mi je novčić za svaki put kad sam čula da neka žena ima usku vaginu bila bi jako bogata.
jel su to sve žene uske il se meni samo čini? :mig

ne znam, valjda im partneri imaju ekstremno velike... :ne zna: ah, mora da su forumasi... :D

hihi, znala sam da ce se netko uhvatit' na udicu. :D
ajde, da jos malo gubim vrijeme pa da se opravdam: prosrala sam se s tim da mi je vagina uska cisto da pokusam razbiti zabludu jer su neke dame ovdje rekle da se tampon smoci u vodi samo ako ti je siroka, inace mi je malo blesavo prosipati se s tim, pogotovo jer je izraz uska vagina zapravo malo neobjektivan, odnosno netocan jer se ovdje ne radi toliko cesto o, recimo, dimenzijama, koliko o tonusu misica, a kod nekih i o...nazovimo je zgrcenost (iako sami ginekolozi nakon pregleda na list znaju napisati i vagina uska). :D neki govore da su zene kojima trebaju ogromni penisi zapravo razjebane, to su ocito analogno primijenili i na tampon, a s druge strane, neki govore kako to uopce nema veze s takozvanom razjebanoscu. :rofl: ja, recimo, nemam bas popunjenu plesnu karticu (if you know what i mean), imam usku vaginu, a tampon mi se u potpunosti ili gotovo u potpunosti smoci u moru. ocito i drugima. tak' da teorija pada u vodu.

kaduljica
13.05.2009., 19:10
Ajme, šalite se vi, ali ima svita koji do tog drži ozbiljno :flop::flop:

pa kaj, nek se prosvijetle :ne zna: mislim, u 21.st mislit da ćeš se razbolit ako se opereš za vrijeme menge..:flop: još ja kužim babe od 90 godina koje u to vjeruju, ali kad mi mlada cura koja ima pristup internetu, knjigama i obrazovanju u to vjeruje, to mi je za pucat si u glavu.
a kakve sam ja još otočke priče i praznovjerja čula, da zaboli glava.

Uranija
13.05.2009., 19:13
pa kaj, nek se prosvijetle :ne zna: mislim, u 21.st mislit da ćeš se razbolit ako se opereš za vrijeme menge..:flop: još ja kužim babe od 90 godina koje u to vjeruju, ali kad mi mlada cura koja ima pristup internetu, knjigama i obrazovanju u to vjeruje, to mi je za pucat si u glavu.

Ma, i ja, i jedna cura iz srednje je imala ispran mozak oko toga užas... šta rade predrasude...

*jezebel*
13.05.2009., 19:16

moja bivsa cimerica se nije prala i dok smo bile na faksu! mama joj ne da. ne opere se tjedan dana, al' najvaznije da je non-stop nasminkana. a, kol'ko se sjecam, nije bas ni znala sta su vlazne maramice. odrasla u ruralnom kraju, iako to danas vise ne bi trebalo imat' veze s tim stvarima. sto je najgluplje, cura danas radi kao profesorica. jadna joj djeca.

nego... dajte jos otockih prica! :kokice: :klopa:
predlazem da se i topik politicki nekorektno preimenuje u otocke price.
moze i lovacke, za sve nas koje tvrdimo da su nam vagine uske.
omg, a rekla sam da se ne vracam 'vamo... :rofl: :bonk:

Skattemus
13.05.2009., 19:32

:lol::lol::lol::lol:

Grcam a jos nisam ni na drugoj stranici.

Skattemus
13.05.2009., 19:33
Zapravo, ja znam curu koja neće prati suđe dok ima stvari... :eek: I nikad, NIKAD nisam uspjela skužiti jel ona to zbiljam ozbiljno ili je to kao neka zafrkancija... Uvijek sam smatrala ovo drugo... Sad više nisam sigurna :horor:

Koja dobra ideja. Od sad bojkotiram sve kucanske i ine poslove. Treba pitati sindikat da uvede neka prava za one dane.:s

susannah
13.05.2009., 19:37
đizus koji horor da se ne pereš,ako nam je država u recesiji,ne znači da trebamo srezat i pranje.
:rofl::rofl::rofl:
bome se ja perem.uvalim tampon tek toliko da mi ne kapa po nozi.
:rofl::rofl::rofl:
ajmeeee, umireeeem!
Koja dobra ideja. Od sad bojkotiram sve kucanske i ine poslove. Treba pitati sindikat da uvede neka prava za one dane.:s
benificirani radni staz? :D

kaduljica
13.05.2009., 19:38

ima nečeg i u tome. dolje kućanski poslovi dok krvarimo ko žene :rofl:

a kaj se tiče otočkih priča: susjeda od moje frendice je pola godine oblačila svog sina u naopako obučenu odjeću tak da su mu sve etikete virile van. razlog: zaštita od uroka dok se ne krsti :confused:

Skattemus
13.05.2009., 19:41
Jel nosio i crvenu spagicu oko ruke?To ti je isto radi uroka.

Skattemus
13.05.2009., 19:42
benificirani radni staz? :D
U najmanju ruku. Ipak smo mi to KRVAVO zaradile.:raspa:

susannah
13.05.2009., 19:42
a kaj se tiče otočkih priča: susjeda od moje frendice je pola godine oblačila svog sina u naopako obučenu odjeću tak da su mu sve etikete virile van. razlog: zaštita od uroka dok se ne krsti :confused:

vi's vi's...
ja sam cula da su oni koji imaju naopako obucenu robu vjestci i vjestice :ne zna:

susannah
13.05.2009., 19:44
U najmanju ruku. Ipak smo mi to KRVAVO zaradile.:raspa:
i, molim lijepo, potrosile tooonu kinte na uloske i tampone. u vrijeme najvece recesije.
a neke sretnice i na vlazne maramice :mudri:

joujou
13.05.2009., 19:47
sram vas bilo s otockim pricama :azdaja:

Skattemus
13.05.2009., 19:51
Drugi put kad se krenete zalit na mirise u tramvaju...:raspa:

kaduljica
13.05.2009., 19:52

je, i mama nije sušila njegovu robicu vani, nego samo unutra i nitko od nepoznatih starijih ljudi ga nije smio dotaknut :ne zna:
meni je to kao da smo u srednjem vijeku, majke mi.

al opet, ove koje se ne peru su ekološki osviještene, pa ne troše vodu uzalud :lol:

Skattemus
13.05.2009., 19:54
je, i mama nije sušila njegovu robicu vani, nego samo unutra i nitko od nepoznatih starijih ljudi ga nije smio dotaknut :ne zna:

al opet, ove koje se ne peru su ekološki osviještene, pa ne troše vodu uzalud :lol:

Jel i smece nije smio nitko iznosit po mraku?
Trudnice se ne smiju slikati sa fotoaparatom jer onda se dijete rodi slijepo.

susannah
13.05.2009., 20:01
Jel i smece nije smio nitko iznosit po mraku?
:eek::eek: moja keva. evo, a nismo s otoka :D
niti mesti po noci :D

kaduljica
13.05.2009., 20:02
mislim, to zapravo nije smiješno. jer to su žene koje su u dvadesetim i tridestim a 5 dana u mjesecu smrde ko krepane ribe. meni je to za plakat.

a ovo za iznošenje smeća nisam čula :eek:

P.Candy
13.05.2009., 20:10
Sad ćete me popljuvat, ali neke od tih bapskih priča čak i imaju neko uporište :brukica:

Na primjer to sa sušenjem dičije robe po danu jer kad padne mrak počne rosa koja je puna štetnih gluposti iz zraka... stvarno roba ima drugačiji miris ako ostane preko noći na sušilu...

Tako da neke od tih gluposti imaju smisla ali su tako blesavo prenešene s kolina na kolino :bonk:

Skattemus
13.05.2009., 20:10

Pih a šivat nedjeljom?
Ili zašivat dok je taj dio odjeće na tebi?

Amrićak
13.05.2009., 20:15
:lol::lol::lol::lol:

Grcam a jos nisam ni na drugoj stranici.

:lol::lol:
I ja isto.Lude li teme i postova:D dobro sam se nasmijala.
Kosa?Suđe?Smeće?:lol:
Najbolje je i noge ne prati:lol:mora da su i one nekako povezane sa vaginom,da nebi slučajno ušle u nju:lol:

Gilda.
13.05.2009., 20:24
Pih a šivat nedjeljom?

Isuse, s tim je mene mama izludila. Nisam baš slušala i nisam si pamet sašila kad sam na sebi šivala:rofl:(valjda)
A ono da ne stavljaš bebine cipelice na stol jer će ti bit bolesno? A meni mala ko za inat drugi dan zakuri:eek:

Ewanna
13.05.2009., 20:29
šta vi mislite o tome?

Sme se prati kosa, sme se tusirati, kupanje nije bas preporucljivo, tj. sedanje u kadu, kupku, itd... Ja stavim tampon i tusiram se stojeci.
Nije preporucljivo farbanje, blajhanje, minival, posto zbog hormona kosa drugacije reaguje na hemiklije, pa ili boja ne primi lepo, bude zuta... Jednom sam ne znajuci za to otisla na pramenove za vreme menge, jedva mi je izvukla nakon 45min drzanja blansa!!!!:eek:
Nekim zenama se kosa teze fenira za vreme menge...

Kapiram da to sa pranjem kose potice iz vremena kada nije bilo tople vode u vodovodu, grejanja, pa se zbog mokre glave prehladi zena, pa joj oslabi imunitet, pa se odrazi i na zdravlje u donjoj zoni...:)

Gilda.
13.05.2009., 20:30
A ovo za menstruaciju i pranje:rolleyes:
Mi smo se još davnih dana u osnovnoj školi (nesmimkazatkad) čudile nekolicini cura koje su to tvrdile. Ne mogu vjerovat da i u današnje vrijeme još ima takvih vjerovanja:ne zna:
Pa danas su bar informacije lako dostupne. Ili nekima služe samo za tračeraj.

*jezebel*
13.05.2009., 20:42
http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

umirem od ovog o tusiranju s tamponom.

http://www.pic4ever.com/images/126fs3186991.gif

super, ono, http://www.pic4ever.com/images/ugly004.gif onda jos malo pogurnes bakterije s ulaza u vadzajnu unutra pa imaju party. http://www.pic4ever.com/images/127fs4522738.gif

joj, kak' volim smajlice. http://www.pic4ever.com/images/3925.gif

kaduljica
13.05.2009., 20:46
http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gifhttp://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

http://www.pic4ever.com/images/126fs3186991.gif

super, ono, http://www.pic4ever.com/images/ugly004.gif onda jos malo pogurnes bakterije s ulaza u vadzajnu unutra pa imaju party. http://www.pic4ever.com/images/127fs4522738.gif

joj, kak' volim smajlice. http://www.pic4ever.com/images/3925.gif

vidim :lol: ovo za smajliće, hehe.

ja ne kužim, kad imam mengu ne kupam se samo zato kaj mi je malo bljak krvarit u kadu napunjenu s vodom, tak da se tuširam, vađajna vulgaris, bez tampona i svega ostalog. ne kužim, zakaj bi neko stavio tampon BAŠ ZATO kaj se ide tuširat? uostalom, ko gleda sebi cijelo vrijeme vađajnu dok se tušira? ja se nasapunam i isperem, pet minuta posla, ak padne koja kap krvi, niti je ne primjetim. ne znam, zbunjuju me ove žemske na topiku :confused:

Uranija
13.05.2009., 20:49
Jbt, zamisli smrada, posebno ljeti, sa tim ne kupačicama u mengi :rigo: :bljak:

*jezebel*
13.05.2009., 20:55
Jbt, zamisli smrada, posebno ljeti, sa tim ne kupačicama u mengi :rigo: :bljak:

ne bud' smijesna. stavis tri maxi uloska odjednom i sve pet! :raspa:

:rofl:

susannah
13.05.2009., 21:00
Pih a šivat nedjeljom?

ajme, sad si me sjetila:
sivati na sebi jedino tako da ti to prisiva netko drugi a ti imas prst u ustima cijelo vrijeme. kao, da sacuvas pamet. :rolleyes:
upicku. :Pop:

Uranija
13.05.2009., 21:02

Aha, i stani niz vjetar http://www.pic4ever.com/images/t5.gif :D

a tek u kinu :rigo:

ne mogu, mašta mi previše radi... :rofl:

Roly
13.05.2009., 21:05
... prosrala sam se s tim da mi je vagina uska cisto da pokusam razbiti zabludu jer su neke dame ovdje rekle da se tampon smoci u vodi samo ako ti je siroka, inace mi je malo blesavo prosipati se s tim, pogotovo jer je izraz uska vagina zapravo malo neobjektivan, odnosno netocan...
...neki govore da su zene kojima trebaju ogromni penisi zapravo razjebane, to su ocito analogno primijenili i na tampon, a s druge strane, neki govore kako to uopce nema veze s takozvanom razjebanoscu. :rofl: ja, recimo, nemam bas popunjenu plesnu karticu (if you know what i mean), imam usku vaginu, a tampon mi se u potpunosti ili gotovo u potpunosti smoci u moru. ocito i drugima. tak' da teorija pada u vodu.

ma kužim ja kaj ti hoćeš reć. :mig:
samo sam htjela reći da gotovo svaka cura sa kojom pričam ima usku vaginu.
ovo sa tamponom,vodom i ne-uskom vaginom je presmješno.najbolje da se počnu proizvodit tamponi za velike i male vagine,jerbo ne daj bože da staviš onaj za usku vaginu,a imaš široku,ko će to nać unutra.
jel sam ja jedina kojoj se tampon ne smoći u moru u potpunosti,možda ga ne gurnete dosta duboko? :confused:
ne želim niti pomisliti jel sam ja u tom slučaju uska il ne?:lol:

i objesiš si par mirisnih borića.:D

Skattemus
13.05.2009., 21:24
ovo sa tamponom,vodom i ne-uskom vaginom je presmješno.najbolje da se počnu proizvodit tamponi za velike i male vagine,jerbo ne daj bože da staviš onaj za usku vaginu,a imaš široku,ko će to nać unutra.
jel sam ja jedina kojoj se tampon ne smoći u moru u potpunosti,možda ga ne gurnete dosta duboko? :confused:

To su ti ko muski. Svima su veliki.

*jezebel*
13.05.2009., 21:28

to je, istina, cesto subjektivno. a i, k'o sto spomenuh, ima razlicitih uskoca.
pa i imaju i za velike. oni supersupermaxiextrabigextraupijajuci neznamkaksezovu su za poslije poroda. :D
moguce i da ne gurnem dovoljno, moram priznat' da nemam puno prakse s tamponima, poceh ih koristiti tek prosle godine i nisam iskljucivo na njima.

i objesiš si par mirisnih borića.:D

ah, pa borici i dezic tomu i sluze... :rolleyes: ne trosite vi valjda dezic za ispod pazuha? :confused:

joj... glupa sam... *crk*

geforce
13.05.2009., 21:30
danas sam dobila menstruaciju.
fino oprala kosu,uobicajeni tretman (maska od 20ak min.....),ispeglala je i sad sam prekrasna!
dole isto sve u najboljem redu.
nikad se nisam ogranicavala tih 5,6 dana u mjesecu. imam srece sto niti ne osijecam,nema nikakvih bolova,nista,pa mi je tim lakse.
samo me zivira-jer se tad obicno ne seksam (bar prva 3 dana) i ne kupam u moru!
sve ostalo :top:

Skattemus
13.05.2009., 21:34
danas sam dobila menstruaciju.
fino oprala kosu,uobicajeni tretman (maska od 20ak min.....),ispeglala je i sad sam prekrasna!
dole isto sve u najboljem redu.
nikad se nisam ogranicavala tih 5,6 dana u mjesecu. imam srece sto niti ne osijecam,nema nikakvih bolova,nista,pa mi je tim lakse.
Jes se i dole opeglala?

joujou
13.05.2009., 21:40

nakon par tisuca postova doci ce i to samo od sebe :D

Uranija
13.05.2009., 21:40
nakon par tisuca postova doci ce i to samo od sebe :D

:rofl::lol: a jes vala, inaće nisi in

Skattemus
13.05.2009., 21:44
Evo, umjesto maksi ulozaka, preporucam curama da koriste ovo i ne moraju se nikad ni prat.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=204272

malaSplit87
13.05.2009., 21:45
Kad iman stvari operen kosu tek četvrti dan stvari.Pokušavala san prije je prat prva tri dana, al ne ide.
Jednostavno osjećan neizdrživ pritisak u glavi i nenormalnu glavobolju.

Skattemus
13.05.2009., 21:47
Kad iman stvari operen kosu tek četvrti dan stvari.Pokušavala san prije je prat prva tri dana, al ne ide.
Jednostavno osjećan neizdrživ pritisak u glavi i nenormalnu glavobolju.

To ti udari potisnuta krv iz vagine u mozak.

Skattemus
13.05.2009., 21:50
A viđajte ovo zene

mandy
25.10.2006., 11:24
Jesam, MM-ovoj vjenčanoj kumi je mama rekla da se ne smije prat 40 dana poslje poroda (iako se u bolnici moraš svaki dan), i ona izdržala dva tjedna i onda se poskrivećki okupala, a stara se naljutila na nju i nisu pričale neko vrijeme.

Uranija
13.05.2009., 21:51
A viđajte ovo zene

mandy
25.10.2006., 11:24
Jesam, MM-ovoj vjenčanoj kumi je mama rekla da se ne smije prat 40 dana poslje poroda (iako se u bolnici moraš svaki dan), i ona izdržala dva tjedna i onda se poskrivećki okupala, a stara se naljutila na nju i nisu pričale neko vrijeme.

Joj da, čula sam i za to :s

40 dana!! šta vam fali :kava:

Skattemus
13.05.2009., 21:54
Joj da, čula sam i za to :s

40 dana!! šta vam fali :kava:

http://www.youtube.com/watch?v=Q6-FkkZPJQQ

moment
13.05.2009., 21:55
40 dana???:eek:
a mila majko, kakove slike su mi sad poiskakale po glavi.
i riječ -kora. ne znam zake.

Skattemus
13.05.2009., 21:56

Sanjaš baklave?:zubo:

susannah
13.05.2009., 21:58
jebote, pa u 40 dana nakupis bolestina za 3 zivota :ne zna:

Uranija
13.05.2009., 21:58
http://www.youtube.com/watch?v=Q6-FkkZPJQQ

Da, zamisli još prije 50 g., kuća u nekoj zabiti, u brdima, zima, svi doma, natisnuti u jednoj sobi, ugrijano, smrdljivo da kolje za oči :rofl::lol: a 38-39 dan

Skattemus
13.05.2009., 21:59
Ne nakupis. Vidis da se te stare babe nisu prale i opet su zive i zdrave.

Skattemus
13.05.2009., 22:00
Da, zamisli još prije 50 g., kuća u nekoj zabiti, u brdima, zima, svi doma, natisnuti u jednoj sobi, ugrijano, smrdljivo da kolje za oči :rofl::lol:

Tad je poljski WC rulao.
Mozda su zene s mengom bile poslane u staju da s kravama sire miomirise?

moment
13.05.2009., 22:00
Sanjaš baklave?:zubo:

ne a mislim i da neću više ni pomisliti na dotične.:D

el kad se takove peru doli nakon 4o dana, jel se čuje straaaap?

Uranija
13.05.2009., 22:03
Tad je poljski WC rulao.
Mozda su zene s mengom bile poslane u staju da s kravama sire miomirise?

Ma kakvi, još ih primaknu vatri :D

despina
13.05.2009., 22:04

Moja baba :eek: :eek: :eek:
Nikako smeće iznositi po mraku :lol: :lol:

*jezebel*
13.05.2009., 22:05
one onda mora da imaju vrlo aromaticnu i afrodizijacku krv. sigurno u tome lezi tajna ubacivanja par kapljica menstrualne krvi u pice muskarcu koji ce onda zauvijek biti zaljubljen u tebe. jos kad se doda i zuckasto-zelenkasti iscjedak... :cerek:

Skattemus
13.05.2009., 22:06
ne a mislim i da neću više ni pomisliti na dotične.:D

el kad se takove peru doli nakon 4o dana, jel se čuje straaaap?

Treba upitati ovu djevojku koja je dala opsiran esej o ulasku vode u vaginu.

moment
13.05.2009., 22:07
mislim da joj nakon 4o dana ni metak ne bi ušao u vađajnu.

Uranija
13.05.2009., 22:09
mislim da joj nakon 4o dana ni metak ne bi ušao u vađajnu.

Možda se radila neka vrst 'štemanja' :ne zna: hoo-ruk :D

moment
13.05.2009., 22:12
e, jel viš sad koliko vridi familija.:cerek: i selo.:D

Uranija
13.05.2009., 22:14
e, jel viš sad koliko vridi familija.:cerek: i selo.:D

Baka za dedu i potegni repu :D

Ewanna
13.05.2009., 23:27

super, ono, onda jos malo pogurnes bakterije s ulaza u vadzajnu unutra pa imaju party.

:rofl::rofl: Ne znam dal' se odnosilo na moj post, ali nisam mislila da kazem da stvljam tampon obavezno pre tusiranja da nesto ne bi uslo...:D

Inace, kao sto rekoh tusiranje za vreme menge je OK skroz, kupanje, u smislu da sednes u kadu nije bas, iz prostog razloga sto za vreme menge pH vagine je kiseliji, to je neki prirodni balans, a ako se kupas, sapunica iz kupke, koja ima bazni pH, neutralise kiselost vagine koja je potrebna u tim danima.... To je valjda priroda "isprogramirala" za prevenciju bakterija, jer ruku na srce, tih dana dole imas prakticno otvorenu ranu.... :kava:
Zato i posle porodjaja se ne preporucuje kupanje, nego tusiranje...
Pisem sve ovo posto sam ja "ovisnik" o vodi, pa sam intervjuisala zilion doktora...:lol:

A to sto se bapske price sire, to ko zna kako se prenosilo "znanje" sa kolena na koleno...:ne zna::p

Scarlett_O_Hara
13.05.2009., 23:50
Ma glupost...ali navodno nije dobro bojati kosu za vrijeme menge, kao slabije prima...jel istina ili nije ne znam, al ja svoju bojam u neke druge dane...just in case:mig:

Jelena1985
14.05.2009., 01:12
koja dobra tema :s :s

miracidij u mom srcu - svaka cast :top: :s

Ok, šalu na stranu, poznajem par cura kojima stvarno smeta tuširanje kad imaju menstruaciju (prestanu krvarit) ali koliko sam shvatila, to je samo prvi dan, ali 7 dana bez tuširanja... :ban :
ja se npr.ne mogu istusirati neposredno nakon sto dobijem, tek nakon nekoliko sati, kad mi se malo smiri stanje :D
Hm moguće da je ozbiljno jer jedna moja prija (ovaj put stvarno :D) isto ne pere suđe tada. Ima neku teoriju da će se razbolit, ali nisam je baš shvatila.. I također ne pere kosu u to vrime :D
mozda ako pere hladnom vodom :ne zna:

bapske price: :s

a kaj se tiče otočkih priča: susjeda od moje frendice je pola godine oblačila svog sina u naopako obučenu odjeću tak da su mu sve etikete virile van. razlog: zaštita od uroka dok se ne krsti :confused :

je, i mama nije sušila njegovu robicu vani, nego samo unutra i nitko od nepoznatih starijih ljudi ga nije smio dotaknut : ne zna:
mrzim te bapske price, a ko da gledam i mene ce natjerati da stavim crveni konac bebi :mad:

Skattemus
14.05.2009., 02:49
Kako ce te natjerati, pa ti imas pravo na izbor.

moment
14.05.2009., 07:51
Kako ce te natjerati, pa ti imas pravo na izbor.

trendom.:kava:

kaduljica
14.05.2009., 09:01
taj crveni konac je zapravo znak da se mama aktvino bavi kabalom. znala sam ja da su hrvati izmislili sve :D kiss my ass madonna, mi smo crveni konac zmislili prvi :tulum:

ja sam isto čula da se nesmiješ prati 40 dana nakon poroda. :rigo:

Keya
14.05.2009., 09:03

samoranicuse majkemi :rofl:

Keya
14.05.2009., 09:04
ja sam isto čula da se nesmiješ prati 40 dana nakon poroda. :rigo:

ja sam to pitanje nedavno dobila od jedne visokoobrazovane zene koja je taman rodila, a uvjeravali su je njena mater i visokoobrazovana frendica :D
pa kad su je u bolnici potjerali da se tusira tri sata nakon poroda sve sumnje su joj nestale :rofl:

baja
14.05.2009., 09:13
ja sam isto čula da se nesmiješ prati 40 dana nakon poroda. :rigo:meni su rekle babe (u trudnoći, kojeg li obzira :rolleyes::D) da mi je grob otvoren 40 dana prije i poslije poroda :horor:

despina
14.05.2009., 09:45
meni su rekle babe (u trudnoći, kojeg li obzira :rolleyes::D) da mi je grob otvoren 40 dana prije i poslije poroda :horor:

Svašta :horor: :rolleyes:

boa_
14.05.2009., 09:46
zašto svi spominju to glupo točanje u kadi za vrime menge? pa normalno da ćeš se otuširati, ne znam kako ti na stojeći može ući voda....i još ako tampon uvališ. samo bi budali palo na pamet ležati u kadi dok ima mengu.

Keya
14.05.2009., 10:18
samo bi budali palo na pamet ležati u kadi dok ima mengu.

joj koja sam ja budala... :rolleyes:

Skattemus
14.05.2009., 15:07
zašto svi spominju to glupo točanje u kadi za vrime menge? pa normalno da ćeš se otuširati, ne znam kako ti na stojeći može ući voda....i još ako tampon uvališ. samo bi budali palo na pamet ležati u kadi dok ima mengu.

A šta fali ležanju?Zamislite si svu onu krv koja pluta po moru a vi bezbrizno plivate.
Tek kad ribe podobivaju mengu, a koji su tek to mikro tamponi..

Cicibela
14.05.2009., 15:21

nemrem vjerovat kako blesavih cura ima.
po jednom kasnijem postu vidim da još niti nemaš ciklus, pa je očito da neamš pojma o svemu tome..
kao prvo, voda ne može ući u mternicu, baš kao ni penis, jer postoji jedna čvrsta stijenka koja odvaja maternicu od same vagine.
kao drugo, kad dobiješ ciklus, primjetit ćeš da će ti krv u vodi, baš suprotno nego kak si mislila, prestati, isto kao u moru. nije to isto krvarenje kao kad imaš ranu.
kakve su to bapske priče, s tom kosom..
al sve u svemu, mislim da ti nas malo zezaš, mislim kakve su to priče s frendicom koja je zaspala u kadi i kajjaznam.
i kupanje za vrijeme menstruacije nije higijensko, niti preporučljivo, nego NUŽNO. inače bi mogla imat gadnih problema, među ostalim i socijalnih :rolajz:
idi dijete, i obrazuj se.

miracidij u mom srcu
14.05.2009., 15:54
kao prvo, voda ne može ući u mternicu, baš kao ni penis
Ko ti je kriv kad tvoj ima malog :ne zna:

A ne da mi se trolat, procitaj bar prvu stranu topica :p

Kamena
14.05.2009., 16:06
Po prvi put čujem tako nešto. I mislim da je totalna glupost. :o

Cicibela
14.05.2009., 17:34
Ko ti je kriv kad tvoj ima malog :ne zna:

A ne da mi se trolat, procitaj bar prvu stranu topica :p

pogledaj link:
http://www.nuff.org/images/NormalUterusRGB.jpg

vidiš, taj cervical canal ne 'dopušta' da penis prođe u nekom normalnom odnosu :)

Skattemus
14.05.2009., 17:40
ČEKAJ ČEKAJ!!!

Ako imas prsten U VAGINI, onda ce njima biti uže. Tako rješavamo problem uskih vagina i muskaraca koji se zale na picke velicine klompe.
Pogledati topic o prstenovima za kontracepciju.
:s

volim čokoladu
14.05.2009., 19:23
o bože, što sam ovdje sve čula :eek: ne znam bi li se smijala ili plakala

za vrijeme menstruacije se preporuča učestalije tuširanje radi otjecanja krvi. ne preporuča se kupanje tj ležanje u kadi punom vode jer sadrži svakakve bakterije. ionako to nemam običaj raditi, imala menstruaciju ili ne.

što se tiče pranja kose i moždanog udara, to su sranja. naravno da možeš oprat kosu. bokte mili. meni doduše ne paše osjećaj mokrog na glavi, pa je na brzinu operem i osušim bez nekih dodatnih pizdarija, ali da je uopće ne perem :lol:

i da se ne smijem tuširat 40 dana nakon poroda. o bogte di mi živimo. žene moje drage nemojte se vi prat 40 dana, smrdite, a bakterije nek se lipo namnože u vašim lohijama, savršena podloga za bakterije na savršenoj temperaturi od 37 oC. nedaj bože da se operete :top: pa se onda neki čude što dobiju fibru iznad 38, onda se pogotovo ne smi oprat hladnom vodom, ne daj bože da temperatura padne

sorajte na podužem postu, ali dajte ljudi to su bapske priče

Lilli_007
14.05.2009., 19:57
to je totalna glupost!!!naravno da se smijes prat i kupat i sve to za vrijeme mestruacije ... jos uvijek cuvam onu knjizicu sto se dobije u 5. osnovne o menstruaciji i tamo pise da se smijes "namakati" pogotovo u toploj vodi ako ti to pase....meni sama menga traje oko 3-4 dana i ja se perem svaki dan po vise puta, a kosu svaka dva dana i nikad nisam imala nikakvih problema....

volim čokoladu
14.05.2009., 20:01
ma smiješ se namakati, ali mislim da općenito gledano nije baš preporučljivo kao ni kupanje u moru za vrijeme menstruacije. daleko od toga da ćeš umrijet od toga, ali meni ni ne paše

Lilli_007
14.05.2009., 20:04
ma smiješ se namakati, ali mislim da općenito gledano nije baš preporučljivo kao ni kupanje u moru za vrijeme menstruacije. daleko od toga da ćeš umrijet od toga, ali meni ni ne paše
da.... nekima curama to jako pase a nekima jednostavno ne i to je to...svi smo individualna bica(joj kak' sam dubokoumna:rofl::rofl:), meni osobno ne pasu kupke bas nesto jer me "napuhnu"

miracidij u mom srcu
15.05.2009., 09:08
ČEKAJ ČEKAJ!!!

Ako imas prsten U VAGINI, onda ce njima biti uže. Tako rješavamo problem uskih vagina i muskaraca koji se zale na picke velicine klompe.
Pogledati topic o prstenovima za kontracepciju.
:s

Rizik je to s prstenon. Jerbo šta ako ga glavon zakači, izvuče van te otkrije podlu prijevaru? :široka_kojoj_svaki_tampon_propusti: :o btw. triba izumit veće i šuplje udlaga-tampone čija vanjska strana upija, a unutarnja ima vlažan skliski sloj s otvorom prema van, pogodan za penetraciju. Reducira veličinu vagine, znatno smanjuje vjerojatnost neugodne situacije izvlačenja zbog nutarnjeg lubrikanta te se ne morate crveniti zbog zacrvenjenih plahti. :cerek:

meni osobno ne pasu kupke bas nesto jer me "napuhnu"

Nije valjda da ti uđe voda? :zubo:

ma smiješ se namakati, ali mislim da općenito gledano nije baš preporučljivo kao ni kupanje u moru za vrijeme menstruacije.

To su isto bapska naklapanja. Nikakva voda ti neće uć u maternicu dok se kupaš u kadi ili u moru, dakle nema opasnosti od infekcije zbog toga jer si "ranjena" :D Druga stvar, u moru bakterije koje nas inficiraju žive samo par sekundi, a neku ćeš infekciju možda dobit da se ideš kupat kod izljeva kanalizacije i to opet ne ovisi o tome imaš li mengu, prije bi zaradila kožnu infekciju :o

lilly53
15.05.2009., 10:06
A da se ne peva dok jedes? Imaces ludog muza.
Ne sedi na cosku stola. Neces se udati.
Ne okretati hleb naopako, donosi bedu.
ima toga...

Inace kupam se redovno, no dok se nisam udala, nisam sedela na cosku. A bogme nisam ni pevala dok jedem. Zato sam tako sretna :cerek::cerek::rofl:

*jezebel*
15.05.2009., 10:13
ima toga...

Inace kupam se redovno, no dok se nisam udala, nisam sedela na cosku. A bogme nisam ni pevala dok jedem. Zato sam tako sretna :cerek::cerek::rofl:

pa brak nije garancija: uvijek moze poludjet' il' te ostavit'. il' oboje. :ne zna:

lilly53
15.05.2009., 10:33
:no:
necu vise pevati dok jedem.

A jbg ona druga vradzbina je da se udas, a sta posle toga ne znam, nisu me naucili. :confused:

lilly53
15.05.2009., 10:38
Sujeverje širom sveta

Mnogi veruju da američka novčanica od dva dolara donosi nesreću. Da bi se „poništilo” njeno loše dejstvo, jedan od uglova novčanice mora da se iscepa u obliku trougla, što predstavlja drevni simbol života.

Tetrafobija je široko rasprostranjena u Kini, Japanu, Koreji i na Havajima. Naime, upotreba broja 4 u ovim zemljama smanjuje se na najmanju moguću meru ili se izbegava kada god je to moguće jer kineska reč za četiri zvuči gotovo isto kao i reč za smrt. Otuda su brojevi mobilnih telefona koji sadrže četvorku mnogo jeftiniji, a u nekim zgradama preskače se četvrti sprat i označava kao peti.

I jedna od japanskih reči za četiri takođe je slična onoj koja označava smrt. Isti je slučaj i u Koreji, pa se u nekim zgradama četvrti sprat obeležava sa „Č” sprat.

U zapadnoj kulturi triskaidekafobija predstavlja strah od broja 13 koji se smatra baksuznim. U nekim slučajevima zbog toga se upotrebljava broj 12a ili se trinaesti sprat u potpunosti izbacuje.

U Južnoj Karolini smatraju da ostavljanje šešira na krevetu donosi nesreću. Slično ovome, u Švedskoj veruju da neće imati sreće ako ključeve stave na sto. U Velikoj Britaniji vlada neobično verovanje da nove cipele ostavljene na krevet ili sto donose nesreću.

Ako sakupite sedam ili devet različitih cvetova i stavite ih veče uoči Ivanjdana ispod jastuka, Šveđani veruju da ćete sanjati svog budućeg bračnog druga.

Kada je reč o nesreći, i stari Kelti su verovali da treba uvek kucati u drvo da biste je oterali. Ali isto tako treba kucati u drvo kad se govori o sreći da biste je zadržali.

I da završimo s preduslovima za sreću. Rusi, naime, veruju da pre polaska na put obavezno treba sesti na prtljag.

Pa, neka vam je srećan put!

izvor (http://www.politika.rs/rubrike/Tema-nedelje/Praznoverje/Sujeverje-shirom-sveta.lt.html)

p.s. moze promena naziva teme? bilo je par predloga

Keya
15.05.2009., 11:04
:no:
necu vise pevati dok jedem.

cek, kako to izgleda kad jedes i pjevas u isto vrijeme??? pa to je tehnicki nemoguce :D

Uranija
15.05.2009., 11:06
cek, kako to izgleda kad jedes i pjevas u isto vrijeme??? pa to je tehnicki nemoguce :D

Prosipaš okolo, pa te valjda radi toga nitko i neće, jednostavno :D

lilly53
15.05.2009., 11:11

Lepo. Odlozis kasiku, ili viljusku. progutas i zapevas. Koliko te grlo nosi. Onda svi uteknu jer nem mogu da te slusaju pa sve ostane samo tebi.

Keya
15.05.2009., 11:17
Prosipaš okolo, pa te valjda radi toga nitko i neće, jednostavno :D

bas sam si tako neku sliku zamislila :rofl:

Lepo. Odlozis kasiku, ili viljusku. progutas i zapevas. Koliko te grlo nosi. Onda svi uteknu jer nem mogu da te slusaju pa sve ostane samo tebi.
ma svi zgibaju jer ko ce s ludom zenom jest za stolom :lol:

lilly53
15.05.2009., 12:04
ma svi zgibaju jer ko ce s ludom zenom jest za stolom :lol:

a i to.

uostalom onaj ko ozeni takvu, mislim koja peva dok jede, jebiga, mora biti lud.

Skattemus
15.05.2009., 12:19
ima toga...

Kako onda kad si kod nekog u svatovima?

Ne ostavljaj torbu na podu, neces imat para.

Skattemus
15.05.2009., 12:21
Sujeverje širom sveta

Mnogi veruju da američka novčanica od dva dolara donosi nesreću. Da bi se „poništilo” njeno loše dejstvo, jedan od uglova novčanice mora da se iscepa u obliku trougla, što predstavlja drevni simbol života.

Jedno je zajebavat se a drugo sirit dezinformacije. Ajmo se zbrojit.

lilly53
15.05.2009., 13:10
Jedno je zajebavat se a drugo sirit dezinformacije. Ajmo se zbrojit.

cuj, nisam ja to napisala. jeb'ga ni Politika nije sto je nekad bila.

Skattemus
15.05.2009., 18:56
cuj, nisam ja to napisala. jeb'ga ni Politika nije sto je nekad bila.

Jes moja ti, tu si u pravu.:D
Al ovo je bas vrijedanje inteligencije, tko god da je napisao.:s

lilly53
16.05.2009., 12:37
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_two-dollar_bill

:confused:

Today, there is a common misconception that the $2 bill is no longer in circulation.

:posipam se pepelom za politiku:

Makar
19.05.2009., 10:15
Ovo je vanka svake pameti-zamisli me na što bi ličila da se ne perem i ne perem kosu,a menga mi traje 5-6 dana?!I to još liti?!Blaženi tuš!Nisam od onih šta vole ležanje u kadi pa mi to nije nikad bilo problem,a pošto nisam ljubiteljica tampona,u more ne idem i gotovo!A kosu sam prala nekoliko dana nakon poroda,samo nisam izlazila vani iz kuće da se ne prehladim.Isto je i s 'onim danima',ljeti čak i ne sušim kosu fenom.Naravno,ako si ti neka osjetljiva biljčica kojoj smeta sve i svašta,smetat će ti i ove stvari,ali to je individualno.Ali,brate mili,peri se!

miss negative
19.05.2009., 15:06
ja san cula da je jedna cura prije vjencanja oprala kosu a imala je mjesecnicu i da je nakon toga umrla. O.o...ni ja ne vidin poveznicu izmedu toga.onda se tako ne bi smia ni tusirat.

Keya
19.05.2009., 17:19
ja san cula da je jedna cura prije vjencanja oprala kosu a imala je mjesecnicu i da je nakon toga umrla.

pa da vjerojatnije je da je umrla od pranja kose nego npr od izljeva krvi u mozak ili tko zna cega... :rofl:

tina88
19.05.2009., 17:29
peri sestro :afro: :D

Here, here! :)

malena
19.05.2009., 19:13
Nema pranje kose veze s tim xD, peri kosu kad hoces :P.

millenaa
20.05.2009., 14:49
tih 6-7 dana se tusiram dva puta na dan jer se tada i jace znojim. Boze me sacuvaj doc na posao neotusirana ili takva lec u krevet,pogotovo tih dana.

pink5
20.05.2009., 21:37
ne perem kosu jedino drugi dan menge,nekako mi je tad najjače krvarenje. Sad ćete se smijati,ali kad sam tek dobila mengu,oprala kosu i imala sam osjećaj kao da mi se stalno stvara voda u ustima. Da mi je znat na čemu sam tad bila:rolf:

E da i rekle mi babe da mi je 40 dana grob otvoren,lipo,tako se pozdravlja rodilja. Ne prati se 40 dana je ne suludo,nego opasno,na šavove ne oprati se poslije pišanja. Ima da se inficira,fuj

Hrvach
20.05.2009., 21:43

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Makar
22.05.2009., 20:08

Haha,ovo je vanka svake pameti!:bang::bonk:

Amrićak
22.05.2009., 20:22
e i na ovom forumu se svašta pročita:lol:

Lilly*
22.05.2009., 20:27
Nikad nisam čula za to :confused: Kosu perem svaka dva dana, i ne mogu drukčije. Ne znam kako bih izgržala da osam dana ne perem kosu. Bljak.
Ali znam za jedan drukčiji slučaj.. Poznajem par ljudi koji se NIKAD, ama baš nikad neće okupati u utorak jer to 'nije dobro'. Zato što ti se 'loše stvari događaju kad se okupaš u utorak' :rolleyes:

cura fina
22.05.2009., 23:56
Nikad nisam čula za to :confused: Kosu perem svaka dva dana, i ne mogu drukčije. Ne znam kako bih izgržala da osam dana ne perem kosu. Bljak.
Ali znam za jedan drukčiji slučaj.. Poznajem par ljudi koji se NIKAD, ama baš nikad neće okupati u utorak jer to 'nije dobro'. Zato što ti se 'loše stvari događaju kad se okupaš u utorak' :rolleyes:

jadni ljudi oko njih koji se zateknu na taj utorak:s

ma neki preuveličavaju na osnovu bapskih priča..mene taj period u ama baš ničem ne ometa:D
sad kad vidin žensku smrdljivu i masne kose sitit ču se ove teme:cerek:

Death-of-Art
23.05.2009., 08:47
ne perem kosu jedino drugi dan menge,nekako mi je tad najjače krvarenje. Sad ćete se smijati,ali kad sam tek dobila mengu,oprala kosu i imala sam osjećaj kao da mi se stalno stvara voda u ustima. Da mi je znat na čemu sam tad bila:rolf:

E da i rekle mi babe da mi je 40 dana grob otvoren,lipo,tako se pozdravlja rodilja. Ne prati se 40 dana je ne suludo,nego opasno,na šavove ne oprati se poslije pišanja. Ima da se inficira,fuj

ne bi vjerovala, ali meni su neke frendice (halo, cure od 20ak godina...) pokušavale prodat te bapske priče kak se ne smiješ prat nakon poroda.
stvarno ima seljaka za poludit.

ja nisam znala jel bi ih žalila ili bih krepala od smijeha.

koja nebuloza. pa to je jedna od najvećih gluposti koje je ljudski rod mogao smisliti. stvarno ne znam kakve temelje u realnosti ima takva izjava...da se u vrijeme groznog krvarenja i podložnosti infekcijama ne smiješ prati???
pa nitko se neće prat u blatu za boga miloga nego u čistoj vodi i brisat se čistim ručnikom ili gazom.

a ovo s pranjem kose za vrijeme menge. makar nemam mengu zadnjih 8 mjeseci :lol: ... ipak , koliko me sjećanje služi... nije mi menga nikad bila prepreka za pranje kose.
jedino kupanje u stilu ležanja u kadi, to mi se ne čini higijenski pa sam tih tjedan dana izbjegavala kupanje.

al obavezno sam prala pi... prije svakog mijenjanja uloška ili tampona... znači 5-6 puta dnevno...
a tak ću i kad rodim ...barem nekoliko puta dnevno se oprat dolje... i mislim da nema te sile koja bi me spriječila da se perem nakon poroda....40 dana... :lol:

Roly
23.05.2009., 09:34
mislim da ovo ne pranje nakon poroda i u toku menge, ima između ostaloga veze i sa nekom kao pretpostavkom da se ženina rodnica sama čisti (???), pa kao ne treba ju prat.:confused:
tak su meni objasnile seoske babe. :D

bliss
23.05.2009., 09:47
mislim da ovo ne pranje nakon poroda i u toku menge, ima između ostaloga veze i sa nekom kao pretpostavkom da se ženina rodnica sama čisti (???), pa kao ne treba ju prat.:confused:

Okej rodnica, nitko normalan ne ide ispirat samu rodnicu jer to jednostavno nije potrebno a i možeš si sjebat ph, ali sve izvan vaginalnog otvora se bome samo ne čisti. Tak da ni to objašnjenje ne drži vodu.
Ljudi su naprosto glupi i to je to :D

Death-of-Art
23.05.2009., 10:04
lol. pa nitko normalan si ne gura tuš i pi.... niti si ispire cerviks.

... natopi ti se pi... krvlju i čitavo je vrijeme umočena u taj krvavi uložak.... ne znam osobu kojoj se ta krv s vanjske strane sama od sebe isprala?...

isto kao što ne znam da se ikome smrad od znoja sam od sebe isprao.

reći da se pi... sama ispire pa ju zato nije potrebno prati je isto kao da kažeš da se i koža sama ispire tako da se znoji pa se nije potrebno kupati i tuširati.

znoj je potrebno skinuti s kože- vodom i sapunom.
isto koliko i krv koja iscuri van.
pa to je leglo bakterija za moga miloga.

a pica se btw ispire iznutra non stop bez obzira na mengu ili krvarenje.
ali o takvom ispiranju definitivno ne pričamo i to nema veze s tuširanjem i pranjem stidnih usana, međice i općenito međunožja.... i da bi se pica "oprala" iznutra potrebne su posebne spravice koje se kupuju u apoteci i koliko sam ja skužila koriste se samo u slučaju nekih infekcija i gljivica.

lala
23.05.2009., 12:28
Posli poroda se ne smiš prati 40 dana, a preporučljivo je i slušati savjete i bukvice svih seoskih baba, ponajviše svekrve, sviđalo ti se ili ne, vodu u usta i trpi, to je najpoželjnije za mladu mamu, rodilju koja doji....a tek kad krene razmjena babskih bakterija s novorođenčetom (ljubeći ruke, stavljajući novac pod kušin)....sve je to dobro za zdravlje-bebe i mame na Balkanu.

p.s. meni je jedna rekla kako ne smijem nikako trudna putovati avionom, da se od toga dobije spontani (a njene pri kraju trudnoće organizirati pir od 500 ljudi, živčaniti oko cvijeća i ne spavati noćima prije, žderati slatkiše "za dvoje"-to je baš super za bebu i trudnicu, štoviše-i nužno, kako drugačije)

p.s. ja se s mengom ne kupam u kadi-ni s mengom ni bez nje (vrlo rijetko, mislim je izbaciti iz kuće), vidim da se netko smije tome-ali mislim da je tuširanje ipak higijenskije (bar za nas koji nemamo neki imunitet i skloni smo upalicama):ne zna:

lala
23.05.2009., 12:32
pa kad su je u bolnici potjerali da se tusira tri sata nakon poroda sve sumnje su joj nestale :rofl:

Au, moram priznat da nisam čula ovakvu priču s poroda-da neku tjeraju da se ide oprat, pitam se zašto, jadno osoblje :p

Šta se pranja kose tiče-nisu babske priče da nekima utječe na krvarenje -utječe meni, stane mi menga (kratko), vjerojatno ima veze s krvnim žilama (tj. količinom krvarenja u tom trenutku, a ne hormonima i samom menstruacijom), a i perem kosu hladnijom vodom (bolja frizura).

Ajde, da netko i ne opere kosu ta 3-4 dana (ja nažalost moram svaki dan prati, htjela, ne htjela, jer je prljava i grozna),
ali me stvarno čudi da žene nisu dobijale bakterijske infekcije od ne pranja u to vrijeme, na stranu dobrobit okoline i to....a da ne govorim o ženama poslije poroda koje imaju šavove i sl., pa nehigijena može ubiti!

lady a
23.05.2009., 13:09
ne čudi me dok stare babe to trkeljaju,ali dok takve nebuloze čujem od mladih cura onda mi je fakat zlo..mislim si,iz koje šume si došla?:eek::eek::eek:

kangaroo0
23.05.2009., 14:33
ahahaha koji bulšit.peri kosu kad god želiš.

Odin335
23.05.2009., 15:45
Huhu, šta se tu sve može saznati... edukativan ovaj forum hehe...

ninchi-nin
09.06.2009., 16:14
peri sestro :afro: :D

jel se kupas u moru???zato sto ja sutra idem na izlet a tek mi je treci dan...i sada neznam postoji li nacin da se kupam ako imam menstruaciju......

ninchi-nin
09.06.2009., 16:19
šta vi mislite o tome?

jel se mozes kupat u moru ako ti je treci dan????????

*jezebel*
09.06.2009., 16:43
ja se, iskreno, ni u ludilu ne bih odricala kupanja u moru zbog tamo nekog treceg dana. ajd' da sam na moru duze pa da nije steta, i da mi fakat nije dobro, ali sjedit' na plazi i samo gledat' u more... a-a. :nono:
od' u vodu barem na kratko s tamponom. mozda ti ni nece trebati, ali svejedno... poslije ga obavezno izvadi i pripazi na higijenu, nemoj samo tako bilo gdje stavljati novi.
a mozda ti (poslije) ni nece trebati, kupanje u moru i bazenu uglavnom dosta smanji krvarenje. ja sam nedavno bila na moru cetvrti dan. imala sam na kupacim gacicama samo svijeeetlu kapljicu, onda sam ih osusila i spremila sa stvarima za pranje i otisla gola u more jer smo bili u fkk, na zasticenom mjestu na kojem mi je sve bilo dostupno, ali medju neopterecenim ljudima, i sve pet. i do kraja dana nisam primijetila nimalo krvi, tek opet malo navecer. :cerek: takve srece mozes imati i treci dan, ali pripremi se (izmedju ostalog mislim i na to da pripremis stav zaboli me). :)

Pink Star
09.06.2009., 18:36
Glupost... samo ti peri :)

|~emmalicious~|
17.06.2009., 01:48
cula sam ovo i prije, i meni je to totalna glupost. :eek:
perem kosu svaka dva dana, preko ljeta i cesce zbog mora i svega.. tak da nema sanse da zbog menge ne operem par dana. :o

Lukrecya
19.06.2009., 02:11
ma to su babske priče
ja se tuširam svaki dan, a kosu perem svaka 2-3 dana

i u većini knjiga i časopisa piše da se u vrijeme menstruacije treba češće prati. ipak jbt u pol ljeta, zamisli da se ne pereš po tjedan dana, još one bakterije se nakupe

ma fuuuj:flop:

tajnaT
19.06.2009., 07:36
Cista glupost,perem je normalno kao i da je nemam,cak i idem na more i prvog dana i nemam nikakvih problema.
Sjecam se da mi ko curki pokojna baba nije dala kad bi dosle na ljetovanje kod nje na selo nebi dala ni da sude operem....cujte nekad nije bilo kupaonica sa grijanjem i tople vode na bacanje kao danas..mozda su nekad jadne zene zbog toga stradavale....a ta se pretpostavka mozda prenosila s koljena na koljeno do ovog danasnjeg vjeka a nekoj nehigijanicarki i ljencini i danas odgovaraju stare navike...

arubi
19.06.2009., 08:33
Mislim da su to čiste gluposti.

Uranija
19.06.2009., 08:42
Mislim da su to čiste gluposti.

Erm, koje :confused:

ŽutiKaputich
19.06.2009., 11:53
ja odrasla sa mamom doktoricom sam se valjala od smijeha kad su mi prijateljice iz razreda rekle da se ne smije prati dok imaš mengu. njih 5-6 se obrušilo na mene da sam glupa da je to štetno ovo ono a ja rikavam. vrhunac svega je bio kad je prijateljica izvalila: slušaj, to je istina. moja baba je bila upala u more kad je imala mengu kad je bila mlada i dan danas, iako ima 89 godina, ima problema sa srcem.
ja sam mjesecima rikavala na ovo. a lipo li ih je viditi masne kose i smrdljive po školi... ccc. možeš se prati i tuširati al ne moš sad sisti u kadu punu vode, bikoz s tvog tijela u tu vodu ide prljavština a p**** ti je osjetljivija tih dana pa moš navuć neku infekciju. u moru je druga stvar.
a i to, te ženske koje bi ruku u vatru dale da dokažu da je štetno prati se za vrijeme menge očito nemaju nikakvih problema sa kupanjem sa tamponom po liti. mora da je stvar u slatkoj vodi. ugl, sranje živo

Poison_a
19.06.2009., 13:25
po meni su to gluposti .. msm mos ti bit da se ne okupas 4 dana il da ne operes kosu al ak poslije toga ne budes imala vise drustva,znat ces sta e haha

i da .. mrzim ono :rekla sam ti !! ono kao mama kaze nemoj prat kosu;prehladit ces se ,bolit ce te glava etc.. i poslije izvjesnog vremena ,zaboli mene glava( sto je valjda i normalno,mislim jel ima neko da ga nikad ne boli :S) i kaze ona : REKLA SAM TI !! :/ :/

nordea
20.06.2009., 20:13

jao...pobogu...:(
vlazi stjenku materice...:(...jao...
u svakom slucaju, treba se tusirati, na sta bi ja licila da to ne radim?!?
Inace, nije jako pametno leci u kadu dok imas mecu, mogu zamisliti prizor...ufff...ali, u svakom slucaju, to sto je ona vidjela u kadi kad se probudila, nije bilo sve krv, vec 95% voda i ono sto je isteklo dok je lezala (a sto bi isteklo i da nije lezala).
kupajte se, zene, kupajte se!!!

nordea
20.06.2009., 20:15
U svakom slucaju, neki dan sam se uvjerila da stvarno ima zena kojima prestane kad operu kosu....prasice sretne!!!
nisam ja te srece :(

bubamara80
20.06.2009., 23:52
Bapske priče!
Bez ikakva problema se može kupati i prati kosu. Maternica nije otvorena rana. U prvoj polovici ciklusa endometrij maternice buja i priprema se za implantaciju zametka, a nakon ovulacije ako ne dođe do oplodnje taj dio se ljušti i izlazi van kao menestrualno krvarenje (ne zamjerite ako nije 100% stručno napisano). Potrebna je i redovita higijena da se izbjegnu infekcije (a kupanje i bazeni se ne preporučuju jer su veće šanse za infekcije i u vrijeme bez menge).

Skattemus
21.06.2009., 00:06
U svakom slucaju, neki dan sam se uvjerila da stvarno ima zena kojima prestane kad operu kosu....prasice sretne!!!
nisam ja te srece :(

Moze li objasnjenje, doktorsko, kako to biva?

Ana-
21.06.2009., 12:11
Dobila danas i oprat ću kosu za par sati :kava:
Koje gluposti, nije mi jasno da ljudi još vjeruju u te bapske priče. Koja se normalna žena neće tuširati 5-7 dana? Baš u te dane i treba voditi računa o higijeni, čak i više nego inače... Vidjela sam da je jedna cura napisala da se opere "dolje" prije svakog mijenjanja tampona ili uloška, što je za mene sasvim normalno. A što se kose tiče, uvijek sam je prala za vrijeme menge kao i za ostalih dana i namjeravam tako i nastavit xD.

Ana-
21.06.2009., 12:20

UMIREM :lol::lol::lol::s

lika daroš
21.06.2009., 15:17
dajte malo razmislite kako biste izgledale da se ne perete dolje dok imate menstruaciju, bile biste pravo bakteriološko rasadište i problemi bi tek tad počeli! ne kaže se bezveze da je čistoća pola zdravlja :D

a to za kosu ja prvi put čujem, perem je kad joj je vrijeme da se opere, imala ja mengu ili ne, i nisam primjetila nikakve nuspojave, jel

a što se tiče mora, ja uredno stavim tampon i to je to... al ipak nekako se ne volim kupati dok imam stvari.

nordea
22.06.2009., 20:08
Moze li objasnjenje, doktorsko, kako to biva?

Zaista ne znam!!! Ovo je sad neka moja faza čuđenja ali fakat cura tako kaze. I to ovakav joj je ciklus, traje 3 dana, nista posebno, vise je boli. Ako opere kosu odmah na pocetku menstruacije, prestane joj odmah. S tim da joj onda pomalo curi ostatak mjeseca, ali kaze pomalo skroz. Ako opere kosu 3. dan, bude sve ok.
Ovo ja prenosim sta mi ona kaze. Po mome znanju, i logicnim razmisljanjem, nema sanse da je ovo istina, ali posto evo vec neko vrijeme se druzim sa tom curom, ne mogu da se dovoljno nacudim fenomenu. I, nemam objasnjenje za njega.
ona tvrdi da je tako bezbroj puta oprala kosu ako joj se meca nebi uklapala u odmore.

miracidij u mom srcu
22.06.2009., 20:49
dajte malo razmislite kako biste izgledale da se ne perete dolje dok imate menstruaciju

smenga :cerek:

maratonka
23.06.2009., 13:03
Probudim se ja jutros i naravno, još na žmirečki prvo u wc..i odmah za dobro jutro, dobila sam mengu...moram priznat da me začudilo to, obično dođe sa piškenjem oko podneva:)..al ajde....nek je došla....i ušla sam u kadu i tak sam se fino istuširala i kosu oprala i oribala cijela od glave do pete za mirisni početak radnog dana...i onda sam se sjetila ovog topica...

Dragi Lastane, šta mogu očekivati da mi se sad dogodi?! hoću li iskrvariti? otpast će mi kosa? otpast će mi čuča?!!! :eek: pls help!

Eshyy
23.06.2009., 15:00
Dobila prvu prije 24 godine (džis, zar je toliko prošlo?):eek:

I mene su učile stare da ne smijem prati kosu, ma ni ruke i noge za vrijeme menstruacije. Ja nisam nikad slušala nijednu. Najviše me je kudila stara susida koja je bila medicinska sestra, koja mi je prodala priču da je neka cura u vrijeme kad je ona bila mlada, umrla jer je pala u more dok je imala "stvari".
Kasnije doznala da je cura umrla jer je upala u hladno more i poslije dobila upalu pluća, jerbo onda nije bilo lijeka za to (dogodilo se to negdje 35-40-tih godina 20 stoljeća.

Ispočetka, nekih prve dvije-tri menstruacije i slušala (mlada i neuka bila). Dok mi nije dopijezdilo. I počela se prat. I kosu. Prvi dan se odmah otuširam jer po glavobolji znam da će mi doći. Jedino se ne tuširam 2 dan jer mi ide obilno i boli me, ali ostalih 2 dana obavezno. Ne kupam se u moru jer ne trpim tampone. A obzirom da živim tu i nije me briga.

I dok se tuširam, malo mi stane, na par sati. Zašto, ne znam. :ne zna:

I da, ne razumijem cure koje se ne tuširaju i ne peru tih dana.

hottie_tottie
23.06.2009., 18:45

hahaha lažeš :rofl::rofl: a ljudi blesavih !

to su sve bapske priče, tipa ne smiješ ovo ne smiješ ono dok imaš stvari i sl. ma daj molim te :rolleyes:

Gzena
23.06.2009., 18:49
Đizs teme....sajns fikšn. :D

nilly
24.06.2009., 11:33
perem ju normalno...mrzim to, al ju perem :mad: Baš ak je neradni dan, onda rađe preskočim koje pranje :D

Irena123
25.06.2009., 22:51
Mozes da radis sta hoces u vrijeme menstruacije, pa cak i da peres kosu, kupas se ili pravis majonez! :mig:

Irena123
25.06.2009., 22:59
http://kevinchiu.org/emote/facepalm.jpg

mazgov
25.06.2009., 23:05
Mozes da radis sta hoces u vrijeme menstruacije, pa cak i da peres kosu, kupas se ili pravis majonez! :mig:

to cuto i ja kažem , znači nisam ništa pogriješio što sam prao kosu dok mi je žena imala "ono"

nordea
26.06.2009., 14:57
Mislim da bi neki ljudi volili da se uvede i kod nas kao u Africi...zena kad dobije menstruaciju napravi joj se nekakva daščara van kuce i onda svaki mjesec kad dobije mora ici tamo i tamo zivi dok joj ne prodje...

Irena123
27.06.2009., 01:45
to cuto i ja kažem , znači nisam ništa pogriješio što sam prao kosu dok mi je žena imala "ono"

http://i37.tinypic.com/297ak2.jpg

LazyFoxII
27.06.2009., 19:22
Umm...Jedna moja "akademski obrazovana" kolegica me probala uvjeriti da se ne smijes tusirati kad imas mengu, jer tako dobijes leukemiju (voda razvodni krv naravno). Rekla joj baba... :rolleyes:

Aldarion
28.06.2009., 00:44
Umm...Jedna moja "akademski obrazovana" kolegica me probala uvjeriti da se ne smijes tusirati kad imas mengu, jer tako dobijes leukemiju (voda razvodni krv naravno). Rekla joj baba... :rolleyes:

majke ti svašta ću ja pročitati na forumu........ iuuuu zamisli kak ona smrdi kad se ne tušira po par dana:eek:

Bibitia
28.06.2009., 01:30
Ne samo da je opasno kupati se i prati kosu za vrijeme menge već se ne smiju ni gaće mijenjat nit išta od garderobe, punih 8 dana (bez obzira dal vam traje 2 il 7 dana). A ne bi se smjeli ni ulošci koristit nit tamponi nego bi trebale bit tih 5 dana gole bez gaća i krvave. Osima ako želite da vam prestane za sat-dva - onda slobodno operite kosu i stvar riješena.
Definitivno luda tema. Pretpostavljam zajebancija

DreamStickle
28.06.2009., 20:42
Pretrpim to za kosu par dana... A tuširam se obavezno, inače se osjećam "prljavo". :flop:

LazyFoxII
28.06.2009., 21:04
Pretrpim to za kosu par dana... A tuširam se obavezno, inače se osjećam "prljavo". :flop:
Ne peres kosu kad imas mengu? :(
Preporucam da barem Oprah gledas cesce, ako vec ne citas, obrazujes se, stogod...:ne zna:

DreamStickle
28.06.2009., 21:28
Ne peres kosu kad imas mengu? :(
Preporucam da barem Oprah gledas cesce, ako vec ne citas, obrazujes se, stogod...:ne zna:

Operem je dan prije ciklusa, i onda poslije drugog dana menstruacije... Jer sam je jednom oprala 2. dan i onda su mi narednih pet puta bile jako bolne... A inače me ne boli ništa. Valjda je to induvidualno. Ali drugi dan preskočim i onda trećeg operem. :rolleyes:

LazyFoxII
28.06.2009., 21:58
Operem je dan prije ciklusa, i onda poslije drugog dana menstruacije... Jer sam je jednom oprala 2. dan i onda su mi narednih pet puta bile jako bolne... A inače me ne boli ništa. Valjda je to induvidualno. Ali drugi dan preskočim i onda trećeg operem. :rolleyes:
Opa, imas i taktiku za pranje kose tokom menge. :eek:
Dakle - smije se kosa prati prvi i treci dan menge, ali ne i drugi. Go figure...

DreamStickle
28.06.2009., 22:10
Opa, imas i taktiku za pranje kose tokom menge. :eek:
Dakle - smije se kosa prati prvi i treci dan menge, ali ne i drugi. Go figure...

Navela sam, sve je induvidualno, pobogu.:mig:

chica bonita
29.06.2009., 00:56
Fala Bogu da perem kosu..zašto ne ?:confused:

sonja6.6
29.06.2009., 08:35
Moram priznati da ovo još nisam nigdje čula...
Čula sam da se na valja namakati u kadi, ali da se ne otuširam umrla bih...pogotovo u te dane...a s obzirom da mi se kosa jako masti perem ju obavezno svaki drugi dan...

AlfOmg
29.06.2009., 13:05
Ako netko ne vjeruje (cure) neka pita svog ginekologa...tijekom menstruacije higijena je POJAČANO obvezna...dakle tuširanje i pranje vagine!!!! Pritom se ne misli da punite kadu i ležite u kadi 2 sata...nego dakle tuširanje...stojite i perete se halooo...

Inace, ukoliko se ne perete tijekom menstruacije (iz raznoraznih zatucanih razloga) imate prokleto puno sreće da niste dobili "nešto" budući da se na vlažnim i toplim mjestima razvijaju bakterije, jako brzo, možete li zamisliti što vam se onda odvija u vagini nakon 5 dana ne pranja...osim toga perete i zbog ljudi oko vas...jer širite VRLO neugodan miris.

To su glupe babske priče o ne pranju tijekom menstruacije koje su razvile žene iz vrlo primitivnih krajeva i to prenose s koljena na koljeno...pa eto danas imamo i vrlo obrazovane žene koje iz ne znam kojeg razloga u tramvaju smrde za umrijet po mengi.

AlfOmg
29.06.2009., 13:06

Još jedan dokaz da fax upisuje sve i svašta. :kava:

gretel
29.06.2009., 13:18
Ako netko ne vjeruje (cure) neka pita svog ginekologa...tijekom menstruacije higijena je POJAČANO obvezna...dakle tuširanje i pranje vagine!!!! Pritom se ne misli da punite kadu i ležite u kadi 2 sata...nego dakle tuširanje...stojite i perete se halooo...

Inace, ukoliko se ne perete tijekom menstruacije (iz raznoraznih zatucanih razloga) imate prokleto puno sreće da niste dobili "nešto" budući da se na vlažnim i toplim mjestima razvijaju bakterije, jako brzo, možete li zamisliti što vam se onda odvija u vagini nakon 5 dana ne pranja...osim toga perete i zbog ljudi oko vas...jer širite VRLO neugodan miris.

To su glupe babske priče o ne pranju tijekom menstruacije koje su razvile žene iz vrlo primitivnih krajeva i to prenose s koljena na koljeno...pa eto danas imamo i vrlo obrazovane žene koje iz ne znam kojeg razloga u tramvaju smrde za umrijet po mengi.

Potpuno se slažem sa svakom riječi ovog posta, a pogotovo sa ovim "bakterijskim" dijelom. Ja bi se osjećala zmaaazanoooo da se ne operem.

glora's bastard
29.06.2009., 21:30

:rofl: :rofl:

Irena123
29.06.2009., 22:24
:rofl: :rofl:

Ovo za majonez sam ozbiljna, posto su nama govorili da se to ne smije raditi, kao ni maziti male bebe, mada sam imala toliko zdravog razuma da ne povjerujem u to, tako da se danas zezam sa tim..a imao i onih koje u to vjeruju, tako da je nekupanje "mala maca" naspram toga sta sve bolesnim ljudima nece pasti na pamet!

glora's bastard
29.06.2009., 23:15
Ovo za majonez sam ozbiljna, posto su nama govorili da se to ne smije raditi, kao ni maziti male bebe, mada sam imala toliko zdravog razuma da ne povjerujem u to, tako da se danas zezam sa tim..a imao i onih koje u to vjeruju, tako da je nekupanje "mala maca" naspram toga sta sve bolesnim ljudima nece pasti na pamet!

ova tvoja rečenica s majonezom mi izgleda kao da je izvučena iz nekog ''modernog'' priručnika iz četrdesetdruge :zubo:

inače se ne volim čuditi primitivizmu jer imam dojam kao da ga time još više potpirujem, ali ovo s majonezom je fakat urnebesno

dr.to be
30.06.2009., 20:10
Meni su te priče krenuli prodavat kad sam tek dobila... ne peri kosu, samo se krpicom operi itd... E sad, sva srića pa sam to odjebala jer su mi to govorile u kontekstu da ni suđe ne smiš prat kad imaš :) a ja volim prat suđe ;)

To sam čak čula i od cure koja cijeli svoj život živi u Zg, znači nije zabit (iako, ne da vrijeđam- i sama sam sa sela, nego ima pristup netu, itd...)

Kad sam taj primjer dala na prvoj godini faksa, svi su se cerekali, ali neopravdano jer se ovakava pitanja često postavljaju!

Samo da dodam, MENSTRUALNA krv se ne zgrušava!!! Komadići mogu biti eventualno komadići sluznice, ali nema ugrušaka!!! Nemožete manipulirati sa količinom krvi jer je ona ug fiksna, i sva će oteć, nekome malo u 5-6 dana, nekima u 3 dana sve..

Jedini ispravni savijet koji se može dati je ODI GINEKOLOGU!!! ON/ona je tu da ti odg na sva pitanja i ima iza sebe "pokriće" . Svaka čast našim bakama ali priče o zdravlju prepusti stručnjacima .

Naravno, čaj od brusnice je dobar za upale mokraćnog sustava, kao i Uvin, ali to bi i doktor rekao ;)

Teička
03.07.2009., 16:01
Ahahahahahahha. Da,da... to sam i ja čula od frendice. Pa ja ne vjerujem da netko može pitat neš takvo. Mislim mogu vjerovat jer ima malo budalastih ljudi, al ono. Higijena much?? :rolleyes:

Elaine123
05.07.2009., 01:43
Ne samo da je opasno kupati se i prati kosu za vrijeme menge već se ne smiju ni gaće mijenjat nit išta od garderobe, punih 8 dana (bez obzira dal vam traje 2 il 7 dana). A ne bi se smjeli ni ulošci koristit nit tamponi nego bi trebale bit tih 5 dana gole bez gaća i krvave. Osima ako želite da vam prestane za sat-dva - onda slobodno operite kosu i stvar riješena.
Definitivno luda tema. Pretpostavljam zajebancija

:s:s

Otkad je Ivo dao ostavku sam u depresiji jer se bojim da ću kroz dva tri mjeseca kad skroz propadnemo pasti travu...al ovaj thread me vratio u život. :D Ovako se već dugo nisam nasmijala...pogotovo kretenizmima da se ne treba tuširat. :eek:Carski :D

naporna
05.07.2009., 13:29
Mislim da bi neki ljudi volili da se uvede i kod nas kao u Africi...zena kad dobije menstruaciju napravi joj se nekakva daščara van kuce i onda svaki mjesec kad dobije mora ici tamo i tamo zivi dok joj ne prodje...

Pa eto, da se zene odmore od klincadije, muza, sudja i vesa jednom mjesecno. I to citavih 7 dana. Najbolje bi bilo, vidim dobila mengu pa "ej, odo ja na odmor". Ali po mogucnosti negdje gdje ima i tus-kabina. Po mogucnosti cista. I paket ulozaka ili tampona, ovisi o raspolozenju :p

Kenya
05.07.2009., 22:28

sto se tice kade, sve 5, ovo je sve na mjestu, jer topla voda, mlaka, potice krvarenje a i nije preporucljivo zbog upala:s ali tusiranje - pa ne moze ti tusiranje naudit, prvo sta ti nema kako potaknut krvarenje ne znam kako obilno, ja se tusiram cesto dok imam i cak mi pomaze ublazit bolove i prejako krvarenje. to su price iz davnina, ne mogu vjerovat da ima jos ljudi koji to rade, znam ja jednu koja se tog isto drzi jer misli da ce je migrene uhvatit od toga:rolleyes:
al ajd, ko voli nek izvoli:kava:

sunčica_zg
09.07.2009., 01:04
Operem je dan prije ciklusa, i onda poslije drugog dana menstruacije... Jer sam je jednom oprala 2. dan i onda su mi narednih pet puta bile jako bolne... A inače me ne boli ništa. Valjda je to induvidualno.

Ma nisu ti bile bolne radi pranja kose ..to ti zbilja nema nikakve veze s tim.

Ja sam jedino čula da se baš nebi smjelo kupati baš u kadi/bazenu/moru, i to sam se uvjerila.Eto nedavno sam se onako s mozgom na paši namakala u bazenu 2 sata(a bio mi je peti dan)i ono, ništa se strašno nije desilo, jedino sam drugi dan imala čudan osjećaj "tamo dole" kao da sam se malo prehladila ..
Ovo za tuširanje je totalna glupost koju niti ne želim komentirati :rolleyes:

LazyFox
09.07.2009., 06:47
jedino sam drugi dan imala čudan osjećaj "tamo dole" kao da sam se malo prehladila ..
Sljedeci put tutni Coldrex dolje umjesto tampona. :)

sunčica_zg
09.07.2009., 07:00
Sljedeci put tutni Coldrex dolje umjesto tampona. :)

hehe sljedeći put se neću kupat kad ću imat :D, ne isplati se ..

***woolf***
11.07.2009., 22:59
i ja sam cula da to kao nije dobro, ali ja perem kosu svaki drugi dan pa i kad imam, sta cu kad sam navikla,ne znam stvarno zasto bi mi to skodilo ha ja:)

renataa
18.09.2009., 15:25
Ja takodjer mislim da je apsurdno ne tusirat se niti prat kosu!! -.-''
Ljudi,HIGIJENA??? OMG.
Da i meni mama upravo bruji da ne perem ni slucajno kosu za vrijeme menge.
O Boze dragi!.
Bit prljav 5-7 dana? Glupo,glupo,glupo!

Al evo bas mi je par prijateljica reklo da one prva 2-3 dana menge ne peru kosu jer nakon sto je operu imaju jake bolove u stomaku i menga im se oduzi :/
Neznam,al isto mislim da je to od organizma do organizma?!
Takodjer neke kazu da bez problema se tusiraju,peru kosu i da im nikad nista ne bude.Nikakve promjene ni slicno!

Jbt vec san tjedan dana bolesna kosu nisan prala zbog fibre.I taman sad i menga i ona mi ser* da nesmis prat ovo ono.
A mislim
ljudiii??? :eek:

Pčelica0207
18.09.2009., 17:13
Ma ja ne vjerujem ovoj temi. Pa kako ne bih prala kosu,meni traje 7 dana. I nikad ne znam točno kad ću dobit u dan. I što onda ne bih kosu trebala prati 10 dana? :horor:
I sjećam se jednom davno još u osnovnoj jedna cura rekla da joj je mama zabranila pranje za vrijeme menge,ne mislim na kosu nego na tuširanje. Ja se sablaznila i ostala bez teksta. :facepalm:

Urbanna
18.09.2009., 17:40
Ja ne znam šta je tim ženama....:kada::kada:
Tuširanje nikog nije ubilo, i pobogu kakve veze ima kosa s maternicom?!???

bubbly*
19.09.2009., 12:48
ma to je glupost...

Meravigliosa Creatura
19.09.2009., 12:50
Isuse i Bože...pa di ja živim...

Čitam i ne vjerujem..

:facepalm:

teranova
19.09.2009., 14:34
Tih dana se treba prati i ČEŠĆE NEGO OBIČNO, zaboga! ....

Hrvach
19.09.2009., 14:54
poludim kada čujem spike kako se ne tušira i ne pere za vrijeme menge

nakon samog poroda (kada te dolje malo i zašiju jer su te prije recnuli) se preporuča svakodnevno višekratno pranje i tuširanje pa ne vidim razloga zašto to ne činiti kada imaš mengu

Meravigliosa Creatura
19.09.2009., 15:37
Sad sam napokon riješila misterij žena koje smrde na pokvarenu ribu...

Čule su od mame ili bake mit o nepranju za vrijeme menge...

:D

Morgan
19.09.2009., 18:31

veću količinu sranja nisam dugo čula :rofl:

nema ničeg nehigijenskog ili prljavog u svezi mjesečnice i tuširanja/kupanja za vrijeme iste. dok si za vrijeme mjesečnice u vodi, neće ti jebena voda "ući" sve do maternice. neće ti ući nigdje, isti princip kao kada imaš u filmovima podvodna postrojenja i u nekoj prostoriji bazen kroz koji ulaziš u vodu koja okružuje cijelo postrojenje, eto, da jednostavnije objasnim. :D

i anemiju ne dobiješ tako što začoriš u kadi, onak... guglaj ili nešto, molim te. :rolleyes:

lana74
19.09.2009., 20:06
našla san jednu staru knjigu od none (zaboravila san kako se zove-a baš ću je nać)
u njoj piše da nije dobro da žena sadi kumpire za vrime menge :facepalm:

lana74
19.09.2009., 20:15

ja mislim da bi bilo dobro da ta tvoja prija ni noge ne pere, jerbo bi se mogla kliznit sa umivaonika kad se popne u njega, i mogla bi razbit tintaru (glavu), e kakvu bi tek onda anemiju dobila da krvari odgori i odoli:confused:

a ove mudante moš naručit na ovoj adresi:
http://www.zajebancija.org/

oneisha
20.09.2009., 11:01
ma ima to veze, ali normalno, ako opereš kosu u toploj vodi i odmah sušiš, nije problem... a operi u ladnoj i odaj po snigu, najebat ćeš krvarila ili ne :):)

khm....
20.09.2009., 11:05
našla san jednu staru knjigu od none (zaboravila san kako se zove-a baš ću je nać)
u njoj piše da nije dobro da žena sadi kumpire za vrime menge :facepalm:

:s:lol::lol:

jebozovna
21.09.2009., 13:11
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...šta vi mislite o tome?

kaj još neću čuti? da, tema je glupa.
žene koje se ne tuširaju za vrijeme menge već koriste vlažne maramice??? :eek::eek::eek:
koliko znam, topla voda baš opušta i djeluje smirujuće na bolove.
ako i potakne krvarenje, nećeš iskrvariti.
zar stvarno toliko zaostalih žena ima???

.točka.
21.09.2009., 15:41
kaj još neću čuti? da, tema je glupa.
žene koje se ne tuširaju za vrijeme menge već koriste vlažne maramice??? :eek::eek::eek:
koliko znam, topla voda baš opušta i djeluje smirujuće na bolove.
ako i potakne krvarenje, nećeš iskrvariti.
zar stvarno toliko zaostalih žena ima???

jedina zaostala si ovdje ti, jer ni neznaš o čem se priča a prosipaš pamet. vidiš da je pitanje zašto netko kaže da nesmije prat kosa (tjeme glave) dok imaš mengu, a ne zašto neko kaže da se žene nesmiju tuširati za vrijeme menge. :rolleyes:

on topic: neznam odgovor na to pitanje ali i ja to vrlo često čujem ali ipak perem kosu za vrijeme menge

jebozovna
21.09.2009., 22:16
jedina zaostala si ovdje ti, jer ni neznaš o čem se priča a prosipaš pamet. vidiš da je pitanje zašto netko kaže da nesmije prat kosa (tjeme glave) dok imaš mengu, a ne zašto neko kaže da se žene nesmiju tuširati za vrijeme menge. :rolleyes:
on topic: neznam odgovor na to pitanje ali i ja to vrlo često čujem ali ipak perem kosu za vrijeme menge

izgleda da si i ti zaostala, jer da si pročitala sve postove, ne bi napisala to što si napisala.

lana74
22.09.2009., 10:59
evo malo da se ne pokoljete:facepalm:

http://www.medicina.hr/clanci/smije_li_se_prati_kosa_tijekom_menstruacije.htm

zašto ovdi ne piše ništa o kumpirima:ne zna:

divljaruza
22.09.2009., 21:24
kakve veze ima pranje kose (i citavog tijela) sa mjesecnicom?:confused: ma ko to slusa stare babske price? pozeljno je kupati se. dapace, nuzno je, bez obzira na mjesecnicu. ginekolozi cak i preporucuje da se bas za to vrijeme cesce kupamo. iz razloga sto nam tada padne imunitet, pa se mozemo lakse zaraziti. zato zene, kupajte se, ne slusajte bapske price.

MeDiOkRiTeT
22.09.2009., 21:32
U hebote! Pa to su doslovno bapske priče, koje se eto prenose iz generacije u generaciju. Nekoć davno možda su imale smisla, ali eto što se događa kad ne propitujemo ono čemu su nas učili. Nekad davno je to kupanje bilo u ledenoj sobi i u mlakoj vodi, što je valjda automatski povećavalo bolove, ali fala bogu živimo u takvom vremenu di je kupanje ne samo moguće nego i poželjno... :rolleyes: Različite žene različito reagiraju, ali ako si u toplom i osušiš kosu, dapače!

Patricia273
19.01.2013., 20:50
I meni je mama rekla da ne bih trebala prati kosu tijekom menstruacije. Nipošto nije spomenula kao razlog babske priče ili to ulaženje vode u vaginu ( :eek: ), već je razlog desete prirode.
Navodno, tijekom menstruacije tjeme glave se ''umrtvi''. Šampon, kao što znamo, iole oštećuje kosu i tjeme, ali to nije ništa strašno tijekom vremena kada nemamo menstruaciju. Međutim, kada dođe do umrtvljenja vlasišta, ono se više ne može braniti. Kosa koja je ispala, više ne raste na tom mjestu na tjemenu. Kroz godine, to se primjeti - prorjeđena kosa (iako to ne mora biti uzrok). E, sada... Pitala sam ju: „A što kada se češljam? I tada, kada ispadne, po tvome ne bi trebala rasti....” Rekla mi je kao da tada ne dolazi do oštećenja, već samo kada se pere. Valjda je vlasište osjetljivo tada samo na pranje. Vjerojatno je to ona čula ili pročitala baš taj razlog u koji vjeruje i zapamtila samo ono najbitnije: NE PERI KOSU TIJEKOM MJESEČNICE!!!
Pitala sam ju pravo sada. Rekla je da su je tako savjetovale ginekologinja i doktorica za kosu (vjerojatno ima stručno ime, ali ne znam ga). Dakle, ne perite kosu! :afro:

(Imam svu sreću što nemam jako masnu kosu pa mi se umasti tek 10. dan, ali ne znam kako će one cure kojima je jako masna kosa)

Lord Byron
19.01.2013., 20:53
Rekla je da su je tako savjetovale ginekologinja i doktorica za kosu (vjerojatno ima stručno ime, ali ne znam ga).
Kosjenka.