PDA

View Full Version : Kupovina namirnica u Italiji

stranice : [1] 2

extreme
14.05.2009., 20:13
Nisam uspjela pronaći sličnu temu, pa me zanima da li netko ovdje ide po namirnice u Italiju?

Gdje točno idete i koje stvari su najisplativije za kupiti? Čula sam za jedan manji market Gigi u Opicini - za koji kažu da je puno povoljniji od ostalih većih trgovačkih centara u Italiji.. pogotovo kad je riječ o maslinovom ulju, parmezanu, pelatima, pašti, tuni i sl..

Da li je netko od vas bio tamo?

I najbitnije- smije li se uopće takva hrana prenijeti preko granice i da li na granici prave probleme?

hvala:)

Lola
14.05.2009., 21:15
ja kad sam tamo kupujem u coopu. maslinovo ulje koje je u nasem coopu 80-ak kuna, tamo je
5 eura. susene gljive, pomidori, začini, dimljeni losos, sve je jeftinije. njihove kobasice tipa cajna i zimska
su mi genijalne, a u hr ih ni ne kupujem. moram u italiju sad, gladna sam!!!!!!!!!

extreme
14.05.2009., 22:36
a jel imaš problema na granici? jel moraš prijaviti hranu? da li ju kriješ ili ne? da li se smije hrana prenositi?

ile.ri
14.05.2009., 23:13
Smiješ prenijeti kilo suhomesnatih proizvoda (svježe meso najstrože zabranjeno) i kilo mliječnih proizvoda (sirevi, jogurti, mlijeko, vrhnje...). Znači ukoliko kupiš jednu bocu od litre voćnog jogurta, onda je maksimalna dozvoljena količina za prijenos preko granice ispunjena. Sve količine koje sam naveo se računaju po osobi. :kava: Kako su granični prijelazi uglavnom prazni, ne da mi se riskirati skrivanjem, kad već carinik ima vremena da me istrese iz gaća van dok ne pronađe ono što želi.

Što se tiče Italije (Trsta), ja sam to sve već potpuno zaboravio gdje se koja butiga nalazi i koje su butige jeftine. Nekad mi je bilo normalno jednom mjesečno se zaletiti do Trsta po špežu, a sad dva-tri puta godišnje, više radi fore odemo do Ilirske Bistrice (ali nećemo više :mad:) pa zbog toga znam kakve su regule na granici.

Lola
15.05.2009., 10:46
a jel imaš problema na granici? jel moraš prijaviti hranu? da li ju kriješ ili ne? da li se smije hrana prenositi?
u principu nismo imali problema, ali uvijek smo se vracali nakon par dana, nas nekoliko..

ta.ja
15.05.2009., 11:12
Ma kakvi problemi preko granice. "Imate šta za prijaviti" - "Ne." I to je to, bunker nismo nikad morali otvarati.
Mi obavezno kupujemo paštu, tunu, parmezan, nutellu, kinder delice, dash, ... Uz to su u bunkeru i nezaobilazne tenisice i roba iz Outlet Village u Palmanovi (iz Nike-a obavezno iznesemo 2-3 para svaki put).
Prvi kišni dan i mi pičimo preko.
E, da, uz Gigi imaš još i Proseko, pa ako radiš veću špežu, kombiniraš i jedan i drugi jer imaju različite cijene (npr. u jednom je povoljnije brašno,a u drugom ulje i riža).

ombia
15.05.2009., 11:49
A sto radite sa tolikim tenisicama?:D

Kolika je usteda po prosjecnoj nabavci?

ta.ja
15.05.2009., 12:18
Ombia :azdaja:

Suprug sportaš + vjerojatno ima fetiš na tenisice. Zadnji put kad smo bili sam mu rekla da su mu to posljednje koje je kupio ove godine i da mu više neću dozvoliti da kupuje. Evo ti primjer, moje ljubljene brončane su kod nas koštale 1000 kn. Dođem u Outlet i vidim iste takve za 55 eura. Taj put je i on sebi kupio tenisice, plus par maijca i špeža ispalo je 1000 kn (a za to bi ovdje kupila samo tenisice).
Sljedeći put idemo namjenski njemu po nove tenisice i ugledam ja sebi jedne prekrasne klasične sportske za 35 eura (nije da mi baš trebaju, ali po toj cijeni, naravno da ću iz uzeti). Preko puta Nike-a je Puma. Meni se osobno ne sviđaju Puma tenisice, ali dragi voli sve pogledati. I vidi za 20 eura one koje kod nas koštaju minimalno 100 eura a među mladima su must have za na traperice, pa smo kupili njegovim bratićima svakom jedne.
Evo posljednji put smo bili pred Uskrs u Trstu i vidim da sav snužden obilazi po dućanima. A kad sam ga pitala ako ćemo ići do Palmanove po jedne najkice, odmah je živnuo.

murtela
15.05.2009., 12:22
Molila bih vas da se zadržite na kupovini spize ;) Samo na ovom topiku naravno, u Trstu navalite po svemu :D

extreme
15.05.2009., 15:34
Ma kakvi problemi preko granice. "Imate šta za prijaviti" - "Ne." I to je to, bunker nismo nikad morali otvarati.
Mi obavezno kupujemo paštu, tunu, parmezan, nutellu, kinder delice, dash, ... Uz to su u bunkeru i nezaobilazne tenisice i roba iz Outlet Village u Palmanovi (iz Nike-a obavezno iznesemo 2-3 para svaki put).
Prvi kišni dan i mi pičimo preko.
E, da, uz Gigi imaš još i Proseko, pa ako radiš veću špežu, kombiniraš i jedan i drugi jer imaju različite cijene (npr. u jednom je povoljnije brašno,a u drugom ulje i riža).

po otprilike isti namirnice i mi idemo.. :)

osim najkica, to će morati pričekati..

samo daj, molim te, ako znaš- objasni mi put do marketa Gigi.. znam doći do opicine al ne znam kako do gigi. Svaka uputa je dobrodošla..:D

extreme
15.05.2009., 15:36
Smiješ prenijeti kilo suhomesnatih proizvoda (svježe meso najstrože zabranjeno) i kilo mliječnih proizvoda (sirevi, jogurti, mlijeko, vrhnje...). Znači ukoliko kupiš jednu bocu od litre voćnog jogurta, onda je maksimalna dozvoljena količina za prijenos preko granice ispunjena. Sve količine koje sam naveo se računaju po osobi. :kava: Kako su granični prijelazi uglavnom prazni, ne da mi se riskirati skrivanjem, kad već carinik ima vremena da me istrese iz gaća van dok ne pronađe ono što želi.

znači, nema šanse da prenesem karton mlijeka?:D

a ima li kakvog limita na ulje? jel i to ide na litre?

a posebno- šta je sa tunom? gdje to spada? svježe? konzerva? jel ima limit?

extreme
15.05.2009., 15:36
Ombia :azdaja:

Suprug sportaš + vjerojatno ima fetiš na tenisice. Zadnji put kad smo bili sam mu rekla da su mu to posljednje koje je kupio ove godine i da mu više neću dozvoliti da kupuje. Evo ti primjer, moje ljubljene brončane su kod nas koštale 1000 kn. Dođem u Outlet i vidim iste takve za 55 eura. Taj put je i on sebi kupio tenisice, plus par maijca i špeža ispalo je 1000 kn (a za to bi ovdje kupila samo tenisice).
Sljedeći put idemo namjenski njemu po nove tenisice i ugledam ja sebi jedne prekrasne klasične sportske za 35 eura (nije da mi baš trebaju, ali po toj cijeni, naravno da ću iz uzeti). Preko puta Nike-a je Puma. Meni se osobno ne sviđaju Puma tenisice, ali dragi voli sve pogledati. I vidi za 20 eura one koje kod nas koštaju minimalno 100 eura a među mladima su must have za na traperice, pa smo kupili njegovim bratićima svakom jedne.
Evo posljednji put smo bili pred Uskrs u Trstu i vidim da sav snužden obilazi po dućanima. A kad sam ga pitala ako ćemo ići do Palmanove po jedne najkice, odmah je živnuo.
idete u outlet u palmanovu? ili?

extreme
15.05.2009., 15:38
ja kad sam tamo kupujem u coopu.

di je to?

baš u trstu, ili?
ja bih baš htjela otići u taj market Gigi, za koji kažu da je daleko jeftiniji od ostalih lanaca, ali generalno- za prvi put mi je svejedno. ne može biti skuplje nego u rijeci...

Lola
15.05.2009., 15:41
bilo kojem coopu kad sam u italiji, u trstu sam bila samo u nekom u centru, i ja sam u potrazi za nekim blizu granice.

ile.ri
15.05.2009., 16:40
znači, nema šanse da prenesem karton mlijeka?:D

a ima li kakvog limita na ulje? jel i to ide na litre?

a posebno- šta je sa tunom? gdje to spada? svježe? konzerva? jel ima limit?

Ono što sam nabrojao, za to sam siguran da su takva carinska pravila, ali najjednostavnije i najtočnije ti je da prilikom izlaska iz HR na graničnom prijelazu pitaš našeg carinika za sve nejasnoće tipa ulje (mislim da je 1l/osoba) ili konzerve...

Možeš prešutiti i pokušat prijeći granicu, a najgore što ti se može desiti da ti oduzmu zabranjene i višak namirnica. :D

extreme
15.05.2009., 16:52
Ono što sam nabrojao, za to sam siguran da su takva carinska pravila, ali najjednostavnije i najtočnije ti je da prilikom izlaska iz HR na graničnom prijelazu pitaš našeg carinika za sve nejasnoće tipa ulje (mislim da je 1l/osoba) ili konzerve...

Možeš prešutiti i pokušat prijeći granicu, a najgore što ti se može desiti da ti oduzmu zabranjene i višak namirnica. :D

hvala na odgovoru..

za mlijeko mi još nekako, al ne vraćam se bez bar 4-5 litara maslinovog.. pa kud puklo..

i višemjesečne zalihe tune..:s

ta.ja
15.05.2009., 22:45
po otprilike isti namirnice i mi idemo.. :)

osim najkica, to će morati pričekati..

samo daj, molim te, ako znaš- objasni mi put do marketa Gigi.. znam doći do opicine al ne znam kako do gigi. Svaka uputa je dobrodošla..:D

To ti je stvarno mali dućanić, a do njega vode uske uličice i ne bi ni rekao da se tamo nešto nalazi. Točan put ti ne mogu objasniti, budući da nisam vozač, pa obično sjedim ko kufer na sjedalu :D

idete u outlet u palmanovu? ili?

Da, u Palmanovu. Meni je tamo super, sviđa mi se i cijeli taj koncept i dućani i uređenje i cijene. Neki iz mojeg okruženja su išli tamo ponukani našim oduševljenjem, pa se vratili razočarani jer im je sve bilo preskupo budući da su naviknuti obilaziti kineze po Trstu

:bonk:
Šta mi sve znamo imati u bunkeru i dosta skupe stvari, tehniku, pancerice i slično. Nikad nismo morali otvarati bunker. Čak smo znali i potvrđivati IVU ili DDV kod slovenaca pa nisu ništa javljali našima.

extreme
16.05.2009., 22:28
To ti je stvarno mali dućanić, a do njega vode uske uličice i ne bi ni rekao da se tamo nešto nalazi. Točan put ti ne mogu objasniti, budući da nisam vozač, pa obično sjedim ko kufer na sjedalu :D
dobro nam je ispalo jer smo put odgodili do utorka kad s nama idu frendovi koji znaju put do tog marketa pa je taj problem riješen..

uglavnom, planiram se nakrcati paštom, tunom, mozzarelom, parmezanom, pelatima, maslinovim uljem i nutelom. vjerovatno ćemo i neke deterđente kupiti..
ako nekog zanima, mogu poslije izvjestiti kako smo prošli s cijenama i kako je u usporedbi s našim dućanima.
a budući da nas ide četvero, ne brinem se previše za granicu.

još jednom hvala svima na pomoći..:)

ta.ja
17.05.2009., 08:28
Naravno da ćeš staviti cijene, treba uvjeriti ljude da se definitivno isplati.
Ja sam se jučer u lokalnom dućanu skoro posvađala s vlasnicom. Došli smo na temu cijena i kako ja u Italiji mogu neke stvari i više nego duplo jeftinije kupiti. Uzela sam joj za primjer nutellu od 750 g koju ona prodaje za 45 kn (i to onu proizvodenu u Poljskoj), dok se u Italiji cijena vrti oko 2,5 eura (zadnju koju sam kupila bila je točno 2,64 eura). I ona mene uvjerava da je to nemoguće.
A za granicu se uopće ne brini :mig:

Donata
17.05.2009., 09:43
Čak smo znali i potvrđivati IVU ili DDV kod slovenaca pa nisu ništa javljali našima.

Koliko je meni poznato Slovenci prijavljuju tek kada tražiš da ti potvrde fakturu na kojoj je iznos veći od 500 euro.

Inače, što se kupovine namirnica tiče, moji prijatelji u Trstu vele da idu u kupovinu kod Tuša u Sloveniju, fakat sam kod njih vidjela neke cijene jeftinije nego u Trstu, konkretno cijena Barille je bila povoljnija, u odnosu na nas kod Slovenaca je bilo jeftinije brašno (pečem sama kruh, pa gledam gdje mi je povoljnije), a kod Tuša sam vidjela i pristojne cijene grožđa u to vrijeme.
Onima koji idu u Trst po spizu nije loša ideja preko interneta pogledati što je na ponudi u pojedinim lancima, tako da ciljano možete otići u točno određenu trgovinu.
Coop torri d'europa (http://www.coopts.it/)
Pam - centro Giulia (http://www.e-pam.it/html/Html_epam/contenuti/volantini/vers_a_tradiz/gss/gss_copertina.htm)

extreme
17.05.2009., 11:02
Ja sam se jučer u lokalnom dućanu skoro posvađala s vlasnicom. Došli smo na temu cijena i kako ja u Italiji mogu neke stvari i više nego duplo jeftinije kupiti. Uzela sam joj za primjer nutellu od 750 g koju ona prodaje za 45 kn (i to onu proizvodenu u Poljskoj), dok se u Italiji cijena vrti oko 2,5 eura (zadnju koju sam kupila bila je točno 2,64 eura). I ona mene uvjerava da je to nemoguće.

:rofl::rofl::rofl:
za nutellu sto posto znam da je duplo jeftinija nego kod nas..
kad se vratim u utorak, skenirat ću račun i zakeljit ga ovdje...:top:

ta.ja
17.05.2009., 13:02
A da ne spominjem isplativost posjeta Trstu za kupiti panetone i colombu. Kod nas su za Uskrs u centrima bile neke bijedno malene po 70-ak kuna, a u Trstu kupila Bauli colombu za 2,60 (ne moram ni napominjati da ih je bio pun bunker i dobili su ih svi u obitelji :D )

A tek kinder delice :klopa:

trustno1
17.05.2009., 13:37
eto ja bila sletila u Milano, pa osla na lake marjorie.. malo sam si nakupovala spize za UK, volim njihove suhomesnate proizvode. kupujem u Esselunga supermarketu., svida mi se jako njigova krem juha od varganja gljiva zove se CREMA con Gunghi Porcini.. obavezno probajte.. ja ju skuham sa tortelinima od gljiva unutra!pa jos malo parmezana on the top...mljac

gotovanka
19.05.2009., 10:29
:)

prijasnjih godina mi je bilo nesto sasvim uobicajeno kupovati u udinama,palmanovi ili pak u trstu....i nikad nismo imali problema prilikom prelaska granice iliti carine.....zadnje dvije-tri godine sve kupujem tu....
zadnji put kad sam kupovala vani ucinilo mi se sve preskupim u odnosu na nase cijene.....mozda bi trebalo malo u izvidnicu....

extreme
19.05.2009., 19:43
evo ovako..

danas smo otišli do marketa Gigi i obavili shoping...

cijene su sljedeće:

- barilla- sve vrste 1 kg- 1,40 eura (znači, duplo jeftinije nego kod nas jer je kod nas ta cijena za pola kg.
- Barilla- integralni špageti ( vrsta integralnih kojih još nema kod nas)-1,10 eura za pola kg
-Nutella- najveća, 750 grama-3,60 eura (znači, 15-tak kuna jeftinije kod nas- nisam sigurna, ne pamtim kad sam zadnji put kupila najveće pakiranje)
-Maslinovo ulje- ima ih od 2,90 eura do 6 eura, čak i velikih petolitarskih pakiranja za 16-18 eura. Ja sam kupila 5 litara, različitih proizvođača i različitih cijena i tih 5 litara ukupno me ispalo 21 euro- nisam sigurna da li bih za te novce ovdje kupila 2 litre dobrog ulja.
- mozzarela- 0,88 eura
- Pelati- od od 0,44 eura za manje konzerve do 0,70 za velika pakiranja
- rio mare: pakiranje od 4x80 grama=3,19 eura
pakiranje od 3x160 grama=3,59 eura
- grana padano- kila manje od 10 eura
-rio mare LOSOS- 3,39- a koliko se sjećam, u Metrou je više od 40 kuna (nisam sigurna, nisam već dugo kupovala, ali sam 99% sigurna da je cijena istom pakiranju viša od 40 kuna)

po mom mišljenju, definitivno se isplati, pogotovo ako vas ide više pa dijelite gorivo.

na slovenskoj granici nas nitko nije ni gledao, na našoj su nam otvorili prtljažnik krcat vrećicama i odmah zatvorili. nikakvih problema.

Lola
19.05.2009., 20:32
a di je tocno gigi?

extreme
19.05.2009., 21:09
a di je tocno gigi?

e to je već malo teze pitanje..:D

u Opicini je, ali je komplicirano za objasniti put. danas sam bila, i ne znam bih li znala sad sama doći do tamo..
sorry...

ta.ja
25.05.2009., 13:18
Kako smo jučer imali turu Palmanova - Trst, moram podnesti izvještaj :rofl:

Postoji jedan razlog zašto idemo u Pam (Giulia), a to je pivo - Union u bocama od 0,33 pakiranje 3 komada = 1,28 eura

Usporedbe radi u Pamu je:
Nutella 750 g = 3,79 eura
Rio mare 12 x 80 g = 10,30 eura

Ostalo nismo kupovali jer imamo doma zalihe

Inanna
25.05.2009., 19:05
Šta mi sve znamo imati u bunkeru i dosta skupe stvari, tehniku, pancerice i slično. Nikad nismo morali otvarati bunker. Čak smo znali i potvrđivati IVU ili DDV kod slovenaca pa nisu ništa javljali našima.

Za povrat poreza slovenci imaju obavezu prijaviti našima ako imaš pojedini račun u iznosu većemo od 500 eura:kava:, znači sve ispod te svote ne prijavljuju našima (to mi je rekao sam slovenski carinik). Naravno, možeš naletiti i na kretena koji će te cinkati i za 100 eura, ali takvi su srećom rijetki.
Zato ti je najbolje imati više računa na manje iznose :mig: ako ideš pečatirati za povrat poreza.

Inače, nikada nisam imala problema sa carinicima, a redovito kupujem štošta preko, tako da, što se tiče onog "Što imate za prijaviti?" odgovor je uvijek "Malo špeže" i bok, niti me ne pogledaju (s time da uvijek imam vrećicu-dvije na stražnjem sjedalu, pa misle da je to sve i ne kopaju po gepeku :mig:).
Na tu sam foru jednom prošvercala i električnu gitaru :raspa:

blacksheep_39
25.05.2009., 22:49
Opicina je malo mjesto i uopće nije problem naći Gigi. Moram priznati da više ne idem po špežu u Italiju jer sam sasvim zadovoljna i s našim Metroom.

ta.ja
26.05.2009., 09:53
Za povrat poreza slovenci imaju obavezu prijaviti našima ako imaš pojedini račun u iznosu većemo od 500 eura:kava:, znači sve ispod te svote ne prijavljuju našima (to mi je rekao sam slovenski carinik). Naravno, možeš naletiti i na kretena koji će te cinkati i za 100 eura, ali takvi su srećom rijetki.
Zato ti je najbolje imati više računa na manje iznose :mig: ako ideš pečatirati za povrat poreza.

Nas je slovenac prijavio za biciklu. Ali ja sam se lijepo preko granice provozala, pa je naš carinik banuo suprugu u prazan auto i onda mu se upalila lampica, ali mogao je samo gledati za mnom :rofl:

U nedjelju nas je naš carinik iz kućice pitao imate što za prijaviti, suprug po običaju odgovara "ništa" i ovaj mahne u stilu prođite

Inanna
26.05.2009., 11:00
Nas je slovenac prijavio za biciklu. Ali ja sam se lijepo preko granice provozala, pa je naš carinik banuo suprugu u prazan auto i onda mu se upalila lampica, ali mogao je samo gledati za mnom :rofl:

Carica, svaka čast :lol::lol:

U nedjelju nas je naš carinik iz kućice pitao imate što za prijaviti, suprug po običaju odgovara "ništa" i ovaj mahne u stilu prođite

Ma da, sad u ovo doba mislim da im se ne da ni živjeti, a kamoli daviti ljude. Kad se izredaju svi ti turisti nije im baš do kopanja zbog boce ulja...

Već kad smo kod jeftinijih namirnica preko granice, i sir za ribanje se definitivno više isplati preko.
Samo nemojte uzimati onaj koji je već nariban, uzmite cijeli komad (onaj nariban u vrećici je prošle godine bio u središtu skandala jer se ispostavilo da je u tim vrećicama naribano svašta, a najviše stari pokvareni sir :flop:).
I nemojte kupovati meso, izgleda mi totalno anemično.

I kava je također jeftinija, koliko mi je poznato.

Za taj market Gigi sam čula, ali nisam nikad bila tamo. Inače su mi za kupovinu namirnica dovoljni Famila, Eurospin i Coop.

vixen
26.05.2009., 11:11
I nemojte kupovati meso, izgleda mi totalno anemično.

i kruh im je užasan. i jaja isto.

mi uvijek nakupujemo sireva, maslinovog ulja
..pelati i kocke za juhu su im fantastični i puno jeftiniji nego kod nas :)

Frasier
26.05.2009., 13:52

Reci toj vlasnici da se ta nutella od 750 g u Njemačkoj na akcijama može kupit za 1,99 eura.

Pru
26.05.2009., 13:54
Pozdrav svima!!!!

upravo otkrih ovaj podforum i baš super da se piše o špeži koju obavljamo preko. ja sam živjela u Trstu više godina (zbog čega sam se i navukla na finu talijansku papicu :p ..... nije da mi nemamo finu papicu:)). Moja familija je uvijek preko kupovala neke proizvode, naime volimo jesti paštu ...

Uglavnom, iz mog iskustva, u Italiji se ful isplati kupovati pašta, salsa/pelati, tuna, maslinovo ulje, parmezan, nutella!!!! :p, riža, drogerijske stvari (npr. deterdženti, tablete za mašinu za suđe), svježe povrće (ponekad je povoljnije nego kod nas, ali ipak treba provjeriti cijenu, a ono što najviše cijenim je da u Italiji nećeš naći gnjilo voće i povrće na policama, što je kod nas na žalost čest slučaj), neki keksi, marmelade, palenta, povremeno uzmemo i malo fine mortadele i nekog dobrog sira.

Kod Gigia u Opicini su dobre cijene, ali ima manji izbor nego npr coop u torri d'europa. Što se tiče drogerijskih stvari (znači deterdženti, tablete za suđe, kreme za tijelo i sl.) preporučam vam da u gradu nađete acqua & sapone (ima po svuda). Cijene su stvarno ok.

Moram isto reći da su u zadnjih godinu dana cijene dosta i porasle. Čini mi se da je netko spominjao da 1kg pašte barilla dođe 1,40 eura. Sjećam se kad je ta kila koštala 1,08 eura, ali i kad je bila 1,67. Ali čujte uvijek bude i neka akcija pa iskoristiš priliku.

Mi idemo preko svakih dva do tri mjeseca i fino se opskrbimo paštom i inim. A isplati se ne samo jer je hrana jeftinija (i nikad ne uzimamo samo za moju obitelj nego i za fendove) nego i zato što usput uvijek nešto drugo obavimo (kupovina robe ili cipela).

Što se tiče prelazaka preko granice, stvarno sam milijon puta prešla granicu i nikad nisam imala problema. Fino se nasmiješ cariniku i kažeš "imam malo hrane i nešto drogerijskih stvari" i uvijek nas je pustio :D. Naravno da svi oni znaju da su nam bunkeri krcati hrane i tenisica i ne znam čega sve ne, ali moje je mišljenje da ako baš ne potežeš za nos carinika, ne bi tebalo biti problema. Vjerujem da su neki imali različito iskustvo na granici ...

Oprostite na ovom duuuugom postu. Nadam se da će nekome biti korisno
Ciaoooo

Pru
26.05.2009., 13:59
By the way, ni ja ne preporučam kupovanje mesa preko, barem ne crvenog mesa. nikada mi nije imalo dobar okus, ali piletina je ok.
mi znamo uzeti pršut u komadu pa ga doma režemo s mesoreznicom. to se isplati. meni je draži talijanski ili slovenski pršut jer nije suh kao hrvatski.

ramiz parma
26.05.2009., 14:15
ako trebate nesto u itliji tu sam---pozdrav:mig:

ile.ri
26.05.2009., 23:52
...povremeno uzmemo i malo fine mortadele i nekog dobrog sira...

i prsuto coto, pa se to stavi u slanu fokaču (sale focacia) NJAM, NJAM, NJAM... :D

Pru
27.05.2009., 09:18
što reći nego NJAAAAM :rofl:

Inanna
27.05.2009., 14:26
Eh, sad sam se sjetila - moram spomenuti i marmelade bez šećera. Preko dođu maksimalno 2-2,5 eura, ovdje kod nas te za takav proizvod oderu.

@ Pru - svaka čast što si sjetila za Acqua e Sapone, imaju i dobar izbor multivitamina i sličnih dodataka prehrani i bio proizvoda.

extreme
27.05.2009., 21:31
I kava je također jeftinija, koliko mi je poznato.
.

a viš, ja kad sam sad bila nisam uzela kavu jer mi se baš činilo da je skuplja. I to dosta, s obzirom da pol kile kave uzmem u metrou za 2o i sitno kuna, a ako sad dobro pamtim- u GIGI-ju nisam naišla na tako nisku cijenu...
to me malo razočaralo- bila sam se nabrijala prenijeti i par kila kave... :mirko:

Pru
28.05.2009., 08:04
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija. usporedi kvalitetu i cijenu pa kupi prema tome
ja najčešće kupujem u coopu u torri d'europa jer oni imaju veći izbor od gigia i iskreno ne pamtim kad sam bila zadnji put u coopu a da kava nije bila na akciji. sad nemojte me uzet zdravo za gotovo, ali stvarno uvijek naletim kad imaju neku kavu na offerti

extreme
28.05.2009., 13:23
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija. usporedi kvalitetu i cijenu pa kupi prema tome
ja najčešće kupujem u coopu u torri d'europa jer oni imaju veći izbor od gigia i iskreno ne pamtim kad sam bila zadnji put u coopu a da kava nije bila na akciji. sad nemojte me uzet zdravo za gotovo, ali stvarno uvijek naletim kad imaju neku kavu na offerti

ma znam da je lavazza super kava, pila sam ju. ali jbg, meni je fina i ona u prozirnoj vrećici iz Metroa gdje dobijem pol kile za 22 kn. zato mi se i ne da davati više od toga za kavu...:D

mi_ama
28.05.2009., 14:24
Ja cesto odem do eurospina od kozine cca 10km i jako je jeftino i kvalitetno i stvarno ima svega. redovito prijavim Ivu na granici i tom ivom platim prijevoz i opet sam na dobitku, samo sto se po osobi smije prenijeti do 300kn (imam prijateljicu koja je carinik pa mi kaze). ali zato stavis 4 osobe u auto i uzivaj! Nesto malo sakrijes i drzi palceve na granici.:top:

petarom
06.06.2009., 10:47
a di je tocno gigi?
gigi se nalazi u centru opicine tj. vozite do njihove crkve i kad dolazite iz rijeke odmah kod njihove crkve skrenete na desno u jednu malu uličicu i vozite po njoj nekih 200 m i onda je jedan mali parking. ako vam je ovako teško vozite do crkve u opicine i tamo pitajte za gigija.

Lady of leisure
01.09.2009., 12:47
Vidim da vas još ima koji idu u šoping hrane i inog preko (Italija i Slovenija) i trebam par smjernica.

Ovako zanima me da li u Opicini ima još koja trgovina ili trgovački centar osim Gigi-ja, a da ima dobru raznovrsnu ponudu i naravno razumne i niske cijene?

I kakva su vaša iskustva sa Eurospin-om?

Namjeravamo ovaj mjesec ići po hranu preko do Trsta/Opicina/Bazovica pa me zanimju vaša iskustva.

I kolika je razlika u cijenama u Coop-u, Famili i sl. naspram Eurospina i Gigi-ja?

Bili smo prošli mjesec samo do Ilirske Bistrice po hranu kupili smo je u Haleru, a do Interspara nismo išli (jeste blizu ali smo u Haleru sve kupili).
Kakava je ponuda u Intersparu i cijene?

P.S. Mislili smo otići do Gigi-ja i do Eurospina u Trstu (u ulici Via Flavia) pa me zanima jeli se isplati ići u oba dva ili koji ima veću ponudu i cijene prihvatljive ?

Savjeti i iskustva plizzzzz :angel:

jasas524
01.09.2009., 13:32
Nisam uspjela pronaći sličnu temu, pa me zanima da li netko ovdje ide po namirnice u Italiju?

Gdje točno idete i koje stvari su najisplativije za kupiti? Čula sam za jedan manji market Gigi u Opicini - za koji kažu da je puno povoljniji od ostalih većih trgovačkih centara u Italiji.. pogotovo kad je riječ o maslinovom ulju, parmezanu, pelatima, pašti, tuni i sl..

Da li je netko od vas bio tamo?

I najbitnije- smije li se uopće takva hrana prenijeti preko granice i da li na granici prave probleme?

hvala:)

ne smijes prenositi meso svijeze meso ni salamu npr....sir i itd,ali ja cesto idem i kad me pitaju sta imas za prijaviti ja kazem malo speze i to je to....ja npr kupujem mozzarellu jer se isplati jaaaaakoooo....idem u lidl ili u velike trzne centre u kojima uvjek mozes naci svega i svacega....npr ja idem u trst u coop.....mozes si pogledati kataloge na netu...npr www.lidl.it ili www.coop.it itd....ja idem u panorama....www.panorama.it....nadje se svega i svacega....a da kada te na granici pitaju koliko si potrosila ne smijes reci vise od 100 eura po sosobi....najbolje da ides s jos jednom osobom npr muzem i da stavljate s tvari u dva para kolica i 2 put platite....ako te pitaju kazes im:"ma potrosila sam oko 80 eura i tako,ali te nece pitati....nikad nikome ne rade sranja.....ah da ja kupujem i kroasane u italiji,tjesteninu,brasno,ma sve se vise isplati...::D

jasas524
01.09.2009., 13:34
Vidim da vas još ima koji idu u šoping hrane i inog preko (Italija i Slovenija) i trebam par smjernica.

Ovako zanima me da li u Opicini ima još koja trgovina ili trgovački centar osim Gigi-ja, a da ima dobru raznovrsnu ponudu i naravno razumne i niske cijene?

I kakva su vaša iskustva sa Eurospin-om?

Namjeravamo ovaj mjesec ići po hranu preko do Trsta/Opicina/Bazovica pa me zanimju vaša iskustva.

I kolika je razlika u cijenama u Coop-u, Famili i sl. naspram Eurospina i Gigi-ja?

Bili smo prošli mjesec samo do Ilirske Bistrice po hranu kupili smo je u Haleru, a do Interspara nismo išli (jeste blizu ali smo u Haleru sve kupili).
Kakava je ponuda u Intersparu i cijene?

P.S. Mislili smo otići do Gigi-ja i do Eurospina u Trstu (u ulici Via Flavia) pa me zanima jeli se isplati ići u oba dva ili koji ima veću ponudu i cijene prihvatljive ?

Savjeti i iskustva plizzzzz :angel:

cijene si mozes pogledati na netu......www.eurospin.it i i napises koji te grad zanima....i tako za sve ostale....koji imaju kataloge na netu...a imaju ih skoro sviii

Fava
01.09.2009., 23:10
Danas sam bila u Coopu koji se nalazi u trgovačkom centru Torri d'Europa u Trstu. Najčešće tamo kupujem hranu jednom u 2-3 mjeseca.

Izdvajam nešto od danas kupljenoga, cijene su u eurima:
maslinovo ulje (1 l) - 2,99
tuna Rio Mare (4x80g) - 3,09
losos Rio Mare (u konzervi) - 3,09
detrdžent Dash (1,5 kg) - 4,59
određene vrste pašte Barilla (500g) - 0,57 (na akciji, inače 0,76)
keksi Grancereale 0,94 (na akciji)
prefini kozji sir (100g) - 1,43

Inače, definitivno najbolju kupnju u tom Coopu obavim dan ili dva prije Božića (23. ili 24. 12.). Cijene su tada ful povoljne, sve što je od hrane i pića vezano za Božić sniženo je uglavnom oko 50%. Tako da se Bauli panettone može kupiti već za 3 ili 4 EUR (onaj finiji, s nekom kremom), a npr. boca Absolut vodke ili Bacardi ruma za nekih 10-tak EUR (kod nas su cijene barem duplo više).

Lady of leisure
02.09.2009., 10:22
Kakav je koncept trgovine Eurospin-a i Gigi-ja?
Mislim da li Eurospin izgleda nešto slično kao Lidl ili Kaufland, Getro i za Gigi-ja to je mala trgovina kao lokalni obični Konzum ili je veće?

Ima li u Eurospinu tuna Rio mare ili imaju svoju marku i da li imaju tortilja i umake od čilija kao Mexican čili?

Lady of leisure
02.09.2009., 10:30
Dobro sad sam vidjela u ponudi Eurospina tortilje i tunu (nije Rio mare, ali je u maslinovom ulju što mi je najbitnije).

Samo me zanima kako te dvije trgovine izgledaju Eurospin i Gigi?

ta.ja
02.09.2009., 16:46
Gigi je mala trgovina, baš u stilu lokalnog konzuma. Za Eurospin ne znam, tamo nisam bila

Fava
02.09.2009., 18:59

Eurospin je sličan Lidlu.

kingrz
04.09.2009., 12:34
Zna li netko koliko je alkohola dozvoljeno prenjet preko granice po osobi.

ta.ja
04.09.2009., 13:37
Strani i domaći putnici oslobođeni su plaćanja carine
i poreza pri unosu:
•osobne prtljage,kojom se smatraju predmeti
namijenjeni osobnim potrebama putnika tijekom
putovanja -obuća,odjeća,higijenske potrepštine,
foto-aparati,prijenosni uređaji (radio,CD-player,
TV,računalo i sl.).Takvi se predmeti ne smiju
davati na korištenje drugim osobama.
•predmeta nekomercijalne naravi (s obzirom na
vrstu i količinu),koji nisu namijenjeni preprodaji
-manji kućanski predmeti i darovi,a čija ukupna
vrijednost ne premašuje 300,00 kuna
•putnici su,uz to,oslobođeni plaćanja carine za
sljedeću robu:
•200 cigareta ili 100 cigarilosa ili 50 cigara ili 250
grama duhana,
•1 litru žestokog alkoholnog pića,
•2 litre likera ili desertnih ili pjenušavih vina,
•2 litre stolnog vina,
•parfema do 50 grama,
•250 ml toaletne vode,
•lijekova i medicinskih proizvoda u količini
nužnoj za putnikove osobne potrebe,
• homeopatskih proizvoda (jedno pakiranje).
Putnici mlađi od 17 godina nisu oslobođeni plaćanja
carine za duhanske i alkoholne proizvode.

Btw, na koji granični prijelal idete, da stalno mislite na to što se smije prenositi i u kojim količinama :confused:

Kad se samo sjetim što smo sve imali u bunkeru ... Na pitanje "imate što za prijaviti" uvijek odgovorimo sa ne i tu je priči kraj, bunker nismo nikada morali otvarati

extreme
04.09.2009., 17:41
Dobro sad sam vidjela u ponudi Eurospina tortilje i tunu (nije Rio mare, ali je u maslinovom ulju što mi je najbitnije).

U eurospinu nisam bila, nego sam išla samo u Gigi. to je stvarno mali dućan, onak kvartovski, duboko zabijen u labirintu malih uličica. Nemaš neki preveliki izbor. Kad sam otvorila temu, zanimalo me je sve o kupovini u italiji..
sutra idemo probati shoping u Ilirskoj Bistrici, najvjerovatnije ćemo u Interspar.

ali ako netko ima neki savjet, preporuku za neki drugi dućan, bilo kakvo iskustvo, nek javi...

naravno, javim se ja i o rezultatima šopinga u sloveniji:D

ta.ja
04.09.2009., 19:48
Što se tiče šopinga u Sloveniji, možeš kod nas u Mercatoru napraviti one njihove Pika kartice koje vrijede i u Sloveniji, pa tako možeš kupovati špežu (i ostali asortiman) na rate

extreme
04.09.2009., 19:53
Što se tiče šopinga u Sloveniji, možeš kod nas u Mercatoru napraviti one njihove Pika kartice koje vrijede i u Sloveniji, pa tako možeš kupovati špežu (i ostali asortiman) na rate

ma kupovina na rate me ne zanima, uvijek nosim euriće- koliko planiram potrošiti, toliko ponesem.
interesira me više njihova ponuda i cijene. u odnosu na italiju.

extreme
05.09.2009., 17:19
evo, da podignem temu:

ipak nismo otišli u Ilirsku Bistricu kako je bilo planirano, nego smo produžili opet u Gigi.
kupili smo:
-2,6 kg parmezana
-5 litara maslinovog ulja
-nekih 6 kg barilla pašte (od toga polovica integralne)
-6 paketa rio mare -- onih sa 4 konzervice od 90 grama
-2 najveće nutele
-nekoliko velikih konzervi pelata
-tekuća rajčica sa bosiljkom u boci
-mozzarela i sir ricota
-usoljeni inćuni
-integralna riža
-tortelini

ceh je ispao oko 700 kuna.

a sad sam na brzinu pokušala to sve zbrojiti da sam kupovala u konzumu ( konzum sam izabrala jer ima sve cijene na netu)- i račun za to sve bi ispao oko 1330 kuna.

ile.ri
21.09.2009., 23:42
Kriza i recesija te rebalans proračuna stigao i u moje dvorište :D, pa smo sukladno tome i mi, kao i svi ponosni Hrvati koji žive bliže granici neke strane zemlje, odlučili otić u šoping u Italiju/Sloveniju.
Kako bi stekli što bolju sliku o cijenama u IT i SLO, odlučio sam da ćemo ovog puta u jednom điru obavit špežu na tri mjesta. Đir je ukljčivao market Gigi u Opicini, via Degli Alpini 93 (GPS koordinate parkinga: S 45.69047° x I 13.78794°) (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hr&geocode=&q=Opicina,+via+Degli+Alpini+93&sll=37.0625,-95.677068&sspn=45.957536,107.138672&ie=UTF8&ll=45.690076,13.788891&spn=0.001244,0.00327&t=h&z=19&iwloc=A) (@petarom je odlično objasnila (http://www.forum.hr/showpost.php?p=20971418&postcount=45) - stoga hvala petarom :mig:), Pam u Giuliji te u povratku Spar (Vilharjeva 18) u Ilirskoj Bistrici.

Da ne duljim previše, kriterij je bio da se koncentriramo na kupovinu poznatih brandova (Milka čokolada, deterđent i omekšivač za robu, Barilla pašta, Nutella, tuna Rio Mare,...) pa onda usporedimo cijene.

U prosjeku smo najjeftinije prošli u Gigiju, zatim u Pamu, a na poslijednjem mjestu su naši susjedi Slovenci u Sparu. Pojedinačne cijene artikala nema smisla da pišem, ali u Gigiju smo s najviše artikala imali najbolju cijenu.
Ono što je privlačno u Sparu u Il. Bistici, je da je blizu i da je u njemu moguće kupiti dosta hrvatskih artikala (Kraš, Zvijezda, Podravka, Gavrilović, Dukat...) koje smo naučili kupovati u domicilnim trgovinama.

Da bi stekli potpunu sliku isplativosti još moramo obavit špežu u Coop-u u Trstu i u Metro-u. Tek tada ćemo moći napraviti kompletnu usporedbu cijena i odabira onog što je najjeftinije za nas.

Ukoliko vas zanima nastavak usporedbe cijena, mogu naknadno nakon obavljene slijedeće špeže postati svoj nalaz. :ne zna::D

ile.ri
21.09.2009., 23:54
gigi se nalazi u centru opicine tj. vozite do njihove crkve i kad dolazite iz rijeke odmah kod njihove crkve skrenete na desno u jednu malu uličicu i vozite po njoj nekih 200 m i onda je jedan mali parking. ako vam je ovako teško vozite do crkve u opicine i tamo pitajte za gigija.

Samo bi dodao da na kružnom toku treba slijediti putokaz sa križevima kakav mi koristimo za groblje. On će vas dovest do crkve koju petarom spominje. :top:

Donata
22.09.2009., 08:55
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija.

Što se kave tiče i tu sve ovisi o ukusu ... recimo, meni se Lavazza uopće ne sviđa u kućnoj verziji. Uvijek mi daje dojam preprženosti, ne znam kako bih to opisala. Jednostavno mi je gorka (a ja uvijek pijem kavu bez šećera). Meni su draže neke druge vrste, a izbor broj jedan mi je Vergnano, koju obavezno kupujem na ponudi jer baš i nije jeftina.

Kakav je koncept trgovine Eurospin-a ...

Ima li u Eurospinu tuna Rio mare ili imaju svoju marku i da li imaju tortilja i umake od čilija kao Mexican čili?

Najprije da ti velim za tunu - prije par godina, sada više nisam sigurna jer davno nisam ušla u Eurospin, prodavali su tunu Palmera (koja je meni bolja od riomare) pod svojim imenom i bila je jeftinija nego Palmera kao brand u drugim trgovinama.

Eurospin ne volim, razlog je sljedeći: kada kupujuem sireve tipa maasdamer ii gouda podrazumijevam da ću dobiti holandske sireve, u Eurospinu su to sirevi proizvedeni u Poljskoj. Može biti i da su ti sirevi proizvedeni u Poljskoj fantastični po okusu i kvaliteti, ali nisu original. Ako me pilaju da parmigiano može biti samo talijanski onda i brandovi drugih zemalja po mome trebaju imati isti tretman i zato ne kupujem leerdamer iz Poljske.
Jednom sam kupila njihove pelate calypso ili tako nešto i ne valjaju.

Dajci
05.10.2009., 12:02
Evo da se i ja uključim s dojmovima...Isli jucer u Trst po špežu, jer sam od mnogo ljudi načula da se isplati...budući da sam što se tiče hrane dosta oprezna, odlučila sam se primarno usmjeriti na kućnu "kozmetiku"...I ovako stanje je slijedeće:
DASH - cca 3,5 - 4 Eur po kg....nije jeftinije nego kod nas ali valjda je kvalitetnije
CALGONIT/FINISH - tablete za posuđe - cca 7,5 Eur za 26 kom - približno isto kao i kod nas, osim što se kod nas nađe 52+26 gratis za cca 100 kn
Gel za tuširanje - NIVEA, ADIDAS.... - cca 2,7 - 3 Eur - približno isto kao i kod nas
Tu sam uglavnom ostala razočarana....
Stvari koje se isplate:
NUTELA - 2.17 Eur / 400g - kod nas je najjeftinija u Metrou cca 22,5 kn
BARILLA - skoro sve vrste - 0,79 Eur /500g - kod nas je cca 9 kn

Sve u svemu - ne isplati se ići samo po to....ali ako imaš nekog da ide pa mu uvališ 20 Eur da ti kupi ono što ti je bolje nego ovdje (npr 4-5 kg dasha, 2-3 nutele i malo pašte) ajde...

ta.ja
05.10.2009., 12:45
Nama se uvijek isplati ići u Trst/Palmanovu, jer napravimo od toga cjelodnevni izlet i uvijek uz špežu, kupimo i nešto od bijele tehnike/stvari za kuću u outletu u Palmanovi, te nezaobilaznu robu. S druge strane, suprug je lud za Union pivom (3x0,33) u Pamu, tako da moramo ići

ursamajor
05.10.2009., 13:24
...
Eurospin ne volim, razlog je sljedeći: kada kupujuem sireve tipa maasdamer ii gouda podrazumijevam da ću dobiti holandske sireve, u Eurospinu su to sirevi proizvedeni u Poljskoj. Može biti i da su ti sirevi proizvedeni u Poljskoj fantastični po okusu i kvaliteti, ali nisu original. Ako me pilaju da parmigiano može biti samo talijanski onda i brandovi drugih zemalja po mome trebaju imati isti tretman i zato ne kupujem leerdamer iz Poljske.
Jednom sam kupila njihove pelate calypso ili tako nešto i ne valjaju.

devedeset posto gaude što se uvozi je iz južne amerike(argentina, urugvaj...) il istočne evrope(slovenija, češka...) a iz nizozemske ni par postotaka, barem je tako bilo prošlih godina.
uvezemo godišnje nekih 5000 tona gaude i još 4000 tona svih ostalih sireva zajedno.

luka lik
05.10.2009., 14:58
Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje:ne zna:
Možda i jest nešto jeftinije al kada pribrojiš bengu dođe na isto.
Mislim da je više do toga da se ispadne faca:rolleyes:

ta.ja
05.10.2009., 18:54
Ja to ne smatram preseravanjem. Ne kupujemo samo hranu, nego i sitnice za kuću, male kućanske aparate, alat, sportsku opremu, ribolovni pribor, odjeću i obuću. Isplati nam se, i to jako. S obzirom na raspon stvari koje kupujemo, čak i kad se pribroji trošak benzina, još uvijek smo uštedili.
Da idem samo po nutellu, dvije tune, parmezan i dash, naravno da ne bi bila neka računica

Lola
06.10.2009., 11:19
evo, da podignem temu:

ipak nismo otišli u Ilirsku Bistricu kako je bilo planirano, nego smo produžili opet u Gigi.
kupili smo:
-2,6 kg parmezana
-5 litara maslinovog ulja
-nekih 6 kg barilla pašte (od toga polovica integralne)
-6 paketa rio mare -- onih sa 4 konzervice od 90 grama
-2 najveće nutele
-nekoliko velikih konzervi pelata
-tekuća rajčica sa bosiljkom u boci
-mozzarela i sir ricota
-usoljeni inćuni
-integralna riža
-tortelini

ceh je ispao oko 700 kuna.

a sad sam na brzinu pokušala to sve zbrojiti da sam kupovala u konzumu ( konzum sam izabrala jer ima sve cijene na netu)- i račun za to sve bi ispao oko 1330 kuna.

[/QUOTE]Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje
Mislim da je više do toga da se ispadne faca[/QUOTE]

je luka, vazda pravo imas, cista preserancija. 630 kuna benza do trsta i nazad. mozda ako ides iz beograda.

sara4
07.10.2009., 14:51
Vidim da je bilo puno govora i straha od carinika. Imala sam priliku boraviti u TS i vraćati se svaki vikend nazad u Hr. i nebrojeno puta sam prenosila cijelu baksu ulja (12 komada) ili po 5, 6 litara maslinovog i kile i kile sira. Kao što je netko napisao, kažeš da imaš malo špeže, ako carinik i otvori bunker, uopće ne tlače. Eto.

Dajci, što se tiče kućne kozmetike, nikad je nisam kupovala u Italiji, u većini slučajeva čini mi se da je skuplje u TS nego kod nas. Ono što je definitivno jeftinije, i to puno, su parfemi. Dash zna biti na jako dobrim scontima, samo, treba ga potrefiti. Isto tako i Finish (za mašinu za suđe). Ako se ide u Trst samo za par stvari, ne isplati se, treba ići u veću špežu za točno određene stvari pa se uštedi kao extreme.

Allexis
07.10.2009., 15:40

koliko dođe illy...nju naviše volim, ali kod nas je 60 - 70 kn za 250 g...kako gdje...

http://ep.yimg.com/ca/I/gdcom_2069_1014253690http://www.illyusa.com/wcsstore/IllyUS/images/catalog/Coffee/salgado_brazil_480x420.jpg

extreme
08.10.2009., 21:06
Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje:ne zna:
Mislim da je više do toga da se ispadne faca:rolleyes:

:lol:
jbt, do gigi dućana mi treba sat vremena.
a uvijek nas ide više pa dijelimo i gorivo. auto mi troši max 7,5 l.

pa eto, računaj...

sara4
09.10.2009., 07:47
Jučer je u TS bila totalna hr. navala :) . Dovoljno je bilo baciti pogled u kolica i odmah znaš radi li se o našima ili Talijanima :) . U 'našim' kolicima, pod obavezno - Barilla, Nutella, maslinovo ulje, Rio Mare tuna, Dash (na scontu :D ), riža.

zub_vila
09.10.2009., 08:28
Jučer je u TS bila totalna hr. navala :) . Dovoljno je bilo baciti pogled u kolica i odmah znaš radi li se o našima ili Talijanima :) . U 'našim' kolicima, pod obavezno - Barilla, Nutella, maslinovo ulje, Rio Mare tuna, Dash (na scontu :D ), riža.

Istina, jučer je Trst i okolica bio pod opsadom :D. Gužva na granici :eek:
Krenuli ljudi opet van po špežu...

Kyra
09.10.2009., 12:52
Trst je i jučer bio naš :zubo:

Nego, mnogi Riječani idu u Bistricu u Hofer...nisam bila pa ne znam...

kiksy
09.10.2009., 16:56
:lol:
jbt, do gigi dućana mi treba sat vremena.
a uvijek nas ide više pa dijelimo i gorivo. auto mi troši max 7,5 l.

pa eto, računaj...

Od Rijeke do Gigija treba samo sat vremena? Koliko ti voziš :mig:

ile.ri
09.10.2009., 18:07
Trst je i jučer bio naš :zubo:

Nego, mnogi Riječani idu u Bistricu u Hofer...nisam bila pa ne znam...

Bio sam ja u Hoferu. Ušao i izašao te preparkirao auto 100 metara dalje u Spar. Neka njima te super cijene, ali ja se stvarno grozim od tih ultra jeftinih XY robnih marki. Još uvijek se sjećam članka od prije par godina u Novom Listu kad su u Češkom Kauflandu testirali neku dječiju hranu poput našeg Čokolina te u njemu pronašli dvadesetak supstanci nepoznatog sastava. Zatim prije par mjeseci mlijeko u prahu u Kini... hvala, ali ne hvala. Neka ide tko voli, ali ja i moji bližnji ne. :flop:

Fava
09.10.2009., 20:17
Bio sam ja u Hoferu. Ušao i izašao te preparkirao auto 100 metara dalje u Spar. Neka njima te super cijene, ali ja se stvarno grozim od tih ultra jeftinih XY robnih marki. Još uvijek se sjećam članka od prije par godina u Novom Listu kad su u Češkom Kauflandu testirali neku dječiju hranu poput našeg Čokolina te u njemu pronašli dvadesetak supstanci nepoznatog sastava. Zatim prije par mjeseci mlijeko u prahu u Kini... hvala, ali ne hvala. Neka ide tko voli, ali ja i moji bližnji ne. :flop:

Mi isto izbjegavamo te ultra jeftine. Rađe kupimo manje hrane, ali da je kvalitetnija.

Ja jučer bila u Sparu u Ilirskoj Bistrici. Na parkingu je bilo najmanje 50-tak automobila s RI tablicama. Lova nam opet odlazi iz države u enormnim količinama...:ne zna:

Bubi Trubi
09.10.2009., 23:09
Mi isto izbjegavamo te ultra jeftine. Rađe kupimo manje hrane, ali da je kvalitetnija.

Ja jučer bila u Sparu u Ilirskoj Bistrici. Na parkingu je bilo najmanje 50-tak automobila s RI tablicama. Lova nam opet odlazi iz države u enormnim količinama...:ne zna:

Da i ja na to pomislim...ali opet na taj način mi direktno uštedimo...a novci iz države se ionako spaljuzgaju kojekako. A država neka se malo zapita...kako može biti kod nas tako skupo. Sorry na OT.

Ja kupujem u Pamu u Giuliji, ne kompletnu spezu, ali klasika: riža, pašta, tuna, salse, nutella, dash, coccolino....
Coccolino je cca 3x jeftiniji. Zna biti pakiranje od 4 lit koje košta malo više nego kod nas 1 lit! Kod nas ga ne kupujem, nema šanse! Pa nisam luda! hebe mi se državu, ne dam i gotovo.

zub_vila
10.10.2009., 11:19
Hofer je i meni koma :flop:, samo jednom sam bila i nikad više. Ali zato često odem u Spar u I. Bistrici-1 kg njoka (njihove proizvodnje) dođe 4 eura a fenomenalni su.
U Trstu najčešće kupujem u Famili. Uvijek imaju odlično povrće, naranče sa sicilije (1. kvaliteta a opet jeftinije nego kod nas), salata im je bagatela, kava, nutela, tuna, pelati, dash, omekšivač- tamo kupim 3 l za cijenu 1 l kod nas itd. ma stvarno jako puno toga vani kupujem i isplati mi se, i zbog cijene i zbog kvalitete.

ta.ja
10.10.2009., 11:23

Ultra jeftine xy marke ne kupujemo nikada. Kako imamo svoj vrt, što donosi znatne uštede, možemo si priuštiti da ostatak hrane koji kupujemo bude kvalitetan.

Da i ja na to pomislim...ali opet na taj način mi direktno uštedimo...a novci iz države se ionako spaljuzgaju kojekako. A država neka se malo zapita...kako može biti kod nas tako skupo. Sorry na OT.

Ja kupujem u Pamu u Giuliji, Pa nisam luda! hebe mi se državu, ne dam i gotovo.

Razmišljamo isto. I kupujemo u istom dućanu :rofl:

extreme
10.10.2009., 14:44
Od Rijeke do Gigija treba samo sat vremena? Koliko ti voziš :mig:

do gigija vozi muž... ne žuri i ne divlja (to ja radim. :zubo:)
i sad mi kaže da nam je trebalo max sat vremena , a možda i manje...

ile.ri
10.10.2009., 17:12
do gigija vozi muž... ne žuri i ne divlja (to ja radim. :zubo:)
i sad mi kaže da nam je trebalo max sat vremena , a možda i manje...

Probaj drugi put mjeriti. Mislim da ćeš vidjeti da vam je trebalo više od sat vremena.

x-type
10.10.2009., 19:15
1 kg njoka (njihove proizvodnje) dođe 4 eura a fenomenalni su. .

pa ovo baš nije spektakularna cijena :ne zna:

zub_vila
10.10.2009., 20:33
pa ovo baš nije spektakularna cijena :ne zna:

Cijenu sam uspoređivala s njokima koje sam kod nas kupovala-neki istarski njoki čija je cijena cca 28 kn/pola kg i koji su mi stvarno bili ok. Ledovi su čini mi se puno jeftiniji al mi niš ne valjaju :ne zna:

ile.ri
11.10.2009., 08:46
Da li netko osim mene i mojih ukućana primjećuje razliku u kvaliteti između raznih artikala i prehrambenih namirnica kupljenih u Italiji i kod nas (riječ je o istim brandovima)? Ovo se pitanje ne odnosi na na talijansku Nutelu za koju već odavno vrapci na grani pjevaju da je talijanska Nutela drugačija i bolja od naše.

Hrana, drogerija vs. okus, miris? Hrvatska:Italija 0:1 :confused:

ta.ja
11.10.2009., 09:43
Naravno da postoji razlika između proizvoda koji se rade za istočno tržište i proizvoda za ostatak Europe. Mi čak i male kućanske aparate kupujemo u Italiji, a ne samo hranu i drogeriju. Razlika u kvaliteti je ooooooooooooogromna, a i cijena im je povoljnija

Fava
11.10.2009., 10:37
Da li netko osim mene i mojih ukućana primjećuje razliku u kvaliteti između raznih artikala i prehrambenih namirnica kupljenih u Italiji i kod nas (riječ je o istim brandovima)? Ovo se pitanje ne odnosi na na talijansku Nutelu za koju već odavno vrapci na grani pjevaju da je talijanska Nutela drugačija i bolja od naše.

Ja sam to primjetila za Coca Colu. Talijanska mi jednostavno ima bolji okus nego naša.
Jogurti i sirevi također.

blalla
11.10.2009., 10:52
ja kupujem u Italiji vrlo često, evo mogu izdvojiti čokoladu za kuhanje 500gr. ako ne griješim nešto manje od 2€.
Kupujem i sireve, obožavam Montasio!

zub_vila
11.10.2009., 15:45
Ja sam to primjetila za Coca Colu. Talijanska mi jednostavno ima bolji okus nego naša.
Jogurti i sirevi također.

Ovo za colu potpisujem, stvarno je bolji okus.

vanne
11.10.2009., 15:55
:top:par puta sam bila u šopingu u eurospin i ildiju pa mi se čini da su im cjene slične, neznam dali mi se isplati ići do gigija i do hofera u bistricu. Što se tiće cjena u Italiji je puno jeftinije a pogotovo kinder proizvodi.Zadnji put potroši 100 eurića a auto lego do poda jedva smo zatvorili bunker.:top:

grogo bolger
11.10.2009., 18:34
hm, ako je ova računica šta je napisao/la extreme onda se bome isplati ić van. ah! evociram uspomene na izlete u sloveniju :o

extreme
11.10.2009., 18:38
:top:par puta sam bila u šopingu u eurospin i ildiju pa mi se čini da su im cjene slične, neznam dali mi se isplati ići do gigija i do hofera u bistricu. Što se tiće cjena u Italiji je puno jeftinije a pogotovo kinder proizvodi.Zadnji put potroši 100 eurića a auto lego do poda jedva smo zatvorili bunker.:top:

hofer se meni ne sviđa.. kao ni interspar u ilirskoj b.

bilo smo tamo, neke stvari jesu jeftinije (pašta), maslinovo ulje nije, al ono što je mene natjeralo da od ilirske bistrice ipak produžim do gigija je to što nisu imali parmezana.
tj, imali su ona mala pakiranja kao što i mi imamo, i ne pamtim da je to bilo išta jeftinije...

gigi je pak vrlo mali dućan, i nema neki wow izbor.. ako želiš veći izbor idi u veće dućane.
za ono što meni treba- gigi mi je sasvim dovoljan..:top:

extreme
11.10.2009., 18:41
hm, ako je ova računica šta je napisao/la extreme onda se bome isplati ić van. ah! evociram uspomene na izlete u sloveniju :o

čuj, računica je točna.. imala sam pred sobom račun od gigija koji sam prepisivala..

sad ona cifra iz konzuma je moža nešto sitno gore/dolje- jer nekih proizvoda ni nema kod nas pa sam otprilike računala..
možda bi npr u kauflandu ili metrou račun bio 50-100 kn manji, ali i dalje je to skoro pa duplo skuplje...

Dlapek
12.10.2009., 14:33
Di bi bio najbliži dućan u Italiji iz Zagreba.

sara4
12.10.2009., 14:47
Pa ono, ako već ideš iz Zagreba i ciljaš na Trst, onda ti je sasvim svejedno :) . Par km gore-dolje :) .

Ako ne ideš kroz Hr, možda postoji neka opcija preko Slovenije pa završiš u Gorici, ali ne poznajem baš te puteve...

ile.ri
12.10.2009., 15:15
Di bi bio najbliži dućan u Italiji iz Zagreba.

Ako ideš u Trst preko Rijeke, onda dučančić u Basovici kao i svima nama s Kvarnera, a prvi malo bolji i jeftiniji izvan Trsta, Gigi u Opicini. To je savjet prema tvojim nepreciznim parametrima koje si dao. :D

susannah
12.10.2009., 20:49
evo da i ja doprinesem temi :D

bili jucer u coopu u trstu. kolica krcata zaista svim i svacim, napunjena do vrha raznima tjesteninama, prascima, omeksivacima, tunama, maslinovim uljem, mozzarelom, tooonom slatkisa (:D), sirevima, nezaobilaznom mortadelom, sokovima i jos svime i svacime - ceh 150€

kad smo dosli doma otisla sam na konzumovu stranicu i isla usporediti cijene. ispalo je cca 600kn skuplje sa konzumovim cijenama.

eto, sta reci osim... drago mi je da zivim blizu trsta :)

kingrz
28.11.2009., 17:59
Špeža u Italiji se isplati. Nije sve jeftinije, ali nitko te ne tjera da kupiš ono što je skuplje! Kupovao sam u PAM-u. Evo nekih cijena (ROBA SAMO VRHUNSKE KVALITETE - NE KUPUJEM ŽNJ ROBNE MARKE):

NUTELLA: 3,79 E
SIR EMMENTAL LERDAMMER: 7,90 E/KG
SIR GRANA PADANO: 8,95 E/KG
RIŽA SCOTTI: 2,45 E/KG
ČOKOLADA DUPLO PAK/6KOM: 2,01 E
ČOKOLADA KINDER CEREALI PAK/6KOM: 1,95 E
SPAGETTI BARILLA: 1,49 E/KG
CRACKERI PAVESI KUTIJA/18PAK: 1,72
PRAŠAK DIXAN AKCIJA: 6,49 E/3,23KG
FINISH LEMON PAK/32 KOM: 5,99 E
NESQUIK 500G: 2,84 E
TUNA RIO MARE 4X120G: 3,89 E
OMEKŠIVAČ COCCOLINO 2L: 1,85 E

Da sam imao vremena prošao bih još i u COOP.
Potrošio sam 100kn plina u auto, ali smo djelili naš cetvero.
Usput cuga (alchol) je bezobrazno jeftina.
Vidite vi dali se ne ISPLAAAAAAAAAAAATI.

Bark
28.11.2009., 20:28

Točno!Probaj "Milku" kupljenu tamo i ovu našu,za ne vjerovat.:(

zub_vila
28.11.2009., 21:20
Točno!Probaj "Milku" kupljenu tamo i ovu našu,za ne vjerovat.:(

Isto vrijedi i za Colu, baš se osjeti razlika :(

blalla
29.11.2009., 10:08
Isto vrijedi i za Colu, baš se osjeti razlika :(

da, baš se osjeti razlika u okusu ,ali meni je bolja naša Cola, valjda zbog navike.
nutella mi je bolja talijanska:s:s

ta.ja
29.11.2009., 10:29
Mene najviše fascinira razlika u cijeni slatkiša kojeg jako obožavam - Kinder Delice. U Trstu je pakiranje od 10 komada 2.69 eura, dok kod nas jedan komad košta 4,50 kn. Naravno da svaki put uzmem barem 4 paketa :raspa:

ile.ri
29.11.2009., 17:04
Nije riječ samo o hrani. Supruga se kune i u talijanski omekšivač. Onaj koncentrirani Coccolino što litra zamjenjuje valjda 2-3 litre običnog. Kaže da takav isti kupljen u HR nije dobar kao onaj iz IT. :confused: :ne zna:

Prosjecan
01.12.2009., 09:50
Coop u Torri d'Europa, Trst...

a što?

Dash (kod nas ga nema ili ga ima u malim pakiranjima)
pašta (Barilla)
tune u konzervi (njihova robna marka Coop mi je odlična)
ulje maslinovo (u pola cijene u odnosu na cijene kod nas za ulje istih proizvođača)
pelati (Cirio, Mutti)
suhe gljive (coop miješane i funghi porcini)
sirevi (parmezan i plemeniti)
tu i tamo olive giganti...

a pošto iz Novigrada do Trsta ne treba puno... a otac ide svakih 6 tjedana... uvijek si "naručim" koliko mi čega treba u tih 6 tjedana...

Skittle
01.12.2009., 13:41
nutella mi je bolja talijanska:s:s

probala sam sve nutelle. našu, njemačku i talijansku. nijedna mi ne valja a nekad sam ju obožavala
jednostavno ih ne proizvode više kao nekad. premasne su :(

Allexis
25.12.2009., 22:14
nedavni shopping nekih stvari

grana padano 7,99 eura/kg
parmegiano 11,49 eura/kg
bertolli extra vergine 1 L 5,50 eura
monini extra vergine 1 L 6,50 eura
kinder delice kutija 10 ko 2,69 eura
nutella 750 g 3,49 eura

lerka 1
06.02.2010., 17:06

Hrana, drogerija vs. okus, miris? Hrvatska:Italija 0:1 :confused: znam puno njih koji su komentirali razliku u okusu al nisam vjerovala dok se i sama nisam uvjerila,pogotovo kad sam pocela kupovat maloj djecje kasice, razlika je drasticna i u mirisu a i u okusu a u izboru u italiji ili sloveniji i kod nas da i ne govorim. zalosno al istinito!

NEMOGUĆA
10.06.2010., 17:59
Ljudi ja ništa ne mogu naći o Gigiju - kako se točno zove taj dućan, isto tako ni o Hoferu u Bistrici :ne zna: izbacuje mi rezultate za pivnicu na googlu.
Inače kupujem u Eurospinu, ovaj u Trstu via flavia 46 radi i nedjeljom od 9-13h
Može li netko napisati radno vrijeme i za ostale dućane i barem adrese :misli:

patientia
10.06.2010., 18:17
www.hofer.si

Za ostale ne znam.

patientia
10.06.2010., 18:19
Sad kad vise nema Ipercoopa u Hrvatskoj, vidim da cu morati koji put do Italije :( Neki njihovi proizvodi su mi dobri.

lyrabelacqua
10.06.2010., 18:31
Jel zna netko koliko otprilike dođu šugi od Barille preko? Mavodno su dosta jeftiniji...

ile.ri
10.06.2010., 20:28
Ljudi ja ništa ne mogu naći o Gigiju - kako se točno zove taj dućan, isto tako ni o Hoferu u Bistrici :ne zna: izbacuje mi rezultate za pivnicu na googlu.
Inače kupujem u Eurospinu, ovaj u Trstu via flavia 46 radi i nedjeljom od 9-13h
Može li netko napisati radno vrijeme i za ostale dućane i barem adrese :misli:

Čini mi se da nisi pročitala ovaj topic od početka, nego si samo upala, jer sam na predhodnoj stranici u postu broj #60 (http://www.forum.hr/showpost.php?p=22684212&postcount=60) čak dao koordinate i adresu za Gigija, a i označio u google maps lokaciju da se može pogledati gdje se nalazi tako da se stekne predodžba gdje se nalazi.

Hofer (http://www.hofer.si/si/php/si_location/index.php?h1=ILIRSKABISTRICA&h2=) u Ilirskoj Bistrci ti nije problem naći. Imaš dvije benzinske pumpe u Ilirskoj Bistrici. Prva je odmah na početku kad ulaziš u Ilirsku Bistricu sa Hrvatske strane, a druga je na izlasku iz Ilirske Bistrice kad ideš prema Postojni. Hofer je udaljen 50 metara od te druge benzinske. Samo se drži glavne ceste i nemoj skrenuti prema Pivki i Knežaku pa ćeš doći do benzinske i Hofera.

NEMOGUĆA
11.06.2010., 21:33
patientia hvala puno :s neznam kako ja to nisam našla :rolleyes:

ile.ri baš sam čitala sve, majkemi :D ali iste te upute smo dobili od svih, i kad god bi došli do te famozne crkve u opicini, nismo imali di skrenuti - odnosno sve su neke uličice u kojima nismo ništa našli a ljude smo tamo pitali sto puta (jer tom turom idemo do Eurospina) i svi su blijedo gledali kad pitaš za Gigi.Mi smo čak mislili da se taj dućan zatvorio, jer smo tamo i kao mulci išli sa starcima, a pošto nitko nije znao - eto :(
doduše, kad hofer na netu nisam našla, di ću Gigi fizički u Opicini :rofl::rofl:

Hvala ti na uputama, sutra ujutro idemo tamo pa ću javiti kako smo prošli!

NEMOGUĆA
16.06.2010., 23:55
Našli Hofer iz prve,prodavači nisu baš najljubazniji, ali cijene su jeftinije nego kod nas :top: super prošli - ali ipak je Eurospin malo bolji što se tiče cijena, a i dobijemo Ivu pa riješimo trošak puta.:mig:

extreme
17.06.2010., 08:26
patientia hvala puno :s neznam kako ja to nisam našla :rolleyes:

ile.ri baš sam čitala sve, majkemi :D ali iste te upute smo dobili od svih, i kad god bi došli do te famozne crkve u opicini, nismo imali di skrenuti - odnosno sve su neke uličice u kojima nismo ništa našli a ljude smo tamo pitali sto puta (jer tom turom idemo do Eurospina) i svi su blijedo gledali kad pitaš za Gigi.Mi smo čak mislili da se taj dućan zatvorio, jer smo tamo i kao mulci išli sa starcima, a pošto nitko nije znao - eto :(
doduše, kad hofer na netu nisam našla, di ću Gigi fizički u Opicini :rofl::rofl:

Hvala ti na uputama, sutra ujutro idemo tamo pa ću javiti kako smo prošli!

gigi je stvarno komplicirano naći...
mi smo išli već puno puta, i skoro svaki put zajebemo jedno skretanje u neku malu neprimjetnu uličicu. dobro je da za prvi put ideš s nekim tko zna put..

extreme
17.06.2010., 08:27
mi bili baš prekjučer, napokon obnovili zalihe maslinovog, parmezana, tune,pašte i nutele.. :cerek:
uzela sam i nešto voća, mladog radiča, rikule, mahuna, cherry rajčica :s

irrenca
17.06.2010., 09:26
Ja sam iz bližine Kopra i vam moram kazati da su naši dučani puni italijana.Puno jih poznam i svi mi kažu kako je kod nas povoljna ceno nego u italiji.Ja ,ki sam godine hodila preko kupovat sad hodim samo deterdžente,jer su stvarno puno bolji nego naši i dobra cena.
Redovno još uvjek kupujem PANATONE...,
Isto OBI- puno italijana a i oni imaju blizu granice Škofije novi centar COSTARAMA.
Sad su još otvorili jedan centar MONTEDORO i imajo velike probleme ,jer je tolkio malo strank i još uvjek nisu otvorene sve trgovine.
I u njoj je isto trgovina s hranom ki su cene više nego kod nas.Barila pašta je kod nas povoljnija nego kod njih.

patientia
17.06.2010., 09:27
Mozda zato sto je u Sloveniji PDV na hranu 8.5%. Koliko je u Italiji?

EDIT: I hrvatski proizvodi su u Sloveniji jeftiniji nego u Hrvatskoj.

extreme
17.06.2010., 09:30
Ja sam iz bližine Kopra i vam moram kazati da su naši dučani puni italijana.Puno jih poznam i svi mi kažu kako je kod nas povoljna ceno nego u italiji.Ja ,ki sam godine hodila preko kupovat sad hodim samo deterdžente,jer su stvarno puno bolji nego naši i dobra cena.
Redovno još uvjek kupujem PANATONE...,
Isto OBI- puno italijana a i oni imaju blizu granice Škofije novi centar COSTARAMA.
Sad su još otvorili jedan centar MONTEDORO i imajo velike probleme ,jer je tolkio malo strank i još uvjek nisu otvorene sve trgovine.
I u njoj je isto trgovina s hranom ki su cene više nego kod nas.Barila pašta je kod nas povoljnija nego kod njih.
bila jednom u intersparu u Ilirskoj b.i bome tamo pašta nije bila jeftinija od dućana u kojem kupujem u italiji.
grana padano nisam uopće vidjela, a druge vrste parmezana su koštale ko i kod nas :flop:
maslinovo ulje me cijenom nije nešto privuklo..
ne mogu se sad sjetiti točno kakve su cijene bile, jer sam ušla, i kad sam vidjela cijene, i usporedila sa Gigijem- izašla i otišla do Italije.
ne znam, možda je stvar u tome kome što treba i tko što kupuje. ono što ja kupujem mi je definitivno jeftinije u I.

ile.ri
17.06.2010., 10:23
gigi je stvarno komplicirano naći...
mi smo išli već puno puta, i skoro svaki put zajebemo jedno skretanje u neku malu neprimjetnu uličicu. dobro je da za prvi put ideš s nekim tko zna put..

Ma ljudi, danas su vam navigacije tako jeftine da za 500,00 kn možeš kupiti navigaciju sa kartom cijele EU, a neuporedivo se opuštenije putuje. Prošla su vremena kada su se rastezale karte i pitalo prolaznike gdje je xy lokacija.

S jednom takvom navigacijom od 500,00 kn koju ćete Vi žene kupiti svojim muževima za rođendan, novu godinu, imendan... on će vas odvesti na kraj svijeta i više neće imati ispriku da ne zna gdje se nalazi xy lokacija. :D

extreme
17.06.2010., 10:55
Ma ljudi, danas su vam navigacije tako jeftine da za 500,00 kn možeš kupiti navigaciju sa kartom cijele EU, a neuporedivo se opuštenije putuje. Prošla su vremena kada su se rastezale karte i pitalo prolaznike gdje je xy lokacija.
mislim da ni najbolja navigacija na svijetu neće pronaći Gigi :rofl:

S jednom takvom navigacijom od 500,00 kn koju ćete Vi žene kupiti svojim muževima za rođendan, novu godinu, imendan... on će vas odvesti na kraj svijeta i više neće imati ispriku da ne zna gdje se nalazi xy lokacija. :D
meni navigacija ne treba :raspa:, a njemu ako treba -kupit će si sam :D

irrenca
17.06.2010., 11:00
bila jednom u intersparu u Ilirskoj b.i bome tamo pašta nije bila jeftinija od dućana u kojem kupujem u italiji.
grana padano nisam uopće vidjela, a druge vrste parmezana su koštale ko i kod nas :flop:
maslinovo ulje me cijenom nije nešto privuklo..
ne mogu se sad sjetiti točno kakve su cijene bile, jer sam ušla, i kad sam vidjela cijene, i usporedila sa Gigijem- izašla i otišla do Italije.
ne znam, možda je stvar u tome kome što treba i tko što kupuje. ono što ja kupujem mi je definitivno jeftinije u I.

Parmezan je kod nas najjeftiniji u euruspinu,takodže grana padano,maslinovo ulje( ja ga kupujem kod vas kad dodžem na godišnji:) ,jer ovaj koji je u akcijama kod nas ili u italiji ne bi nikad kupovala.Kad bi znali kako ga prave ,ga ne bi ni vi...
Barila je u Mercatoru jeftinija nego tamo.A moram priznat ,da netnam koji je ta dučan GIGI,jer tamo još nisam bila.
Molim kažite mi pa ču navratit tamo i vidjet

sara4
17.06.2010., 12:08
maslinovo ulje( ja ga kupujem kod vas kad dodžem na godišnji:) ,jer ovaj koji je u akcijama kod nas ili u italiji ne bi nikad kupovala.Kad bi znali kako ga prave ,ga ne bi ni vi...

Zašto misliš da ga kod nas prave na bolji način? Ne znam koje ulje kupuješ kod nas, ali ako kupuješ od malih seoskih/otočkih proizvođača, tu stvarno ima svega. I miješanja s običnim i čuvanja u moru i čuvanja u kamenicama... Možda bi ovo išlo na temu o maslinovom ulju :D , ali mene više zanima gdje kupuješ ulje i jesi li sigurna u načim njegove proizvodnje pa da i ja kupujem to, a ne ovo na scontu u Italiji :).

sara4
17.06.2010., 12:13
Mozda zato sto je u Sloveniji PDV na hranu 8.5%. Koliko je u Italiji?

Kako na što. Od 4% za kruh, mlijeko, paštu na više.

extreme
17.06.2010., 12:21
Parmezan je kod nas najjeftiniji u euruspinu,takodže grana padano,maslinovo ulje( ja ga kupujem kod vas kad dodžem na godišnji:) ,jer ovaj koji je u akcijama kod nas ili u italiji ne bi nikad kupovala.Kad bi znali kako ga prave ,ga ne bi ni vi...
Barila je u Mercatoru jeftinija nego tamo.A moram priznat ,da netnam koji je ta dučan GIGI,jer tamo još nisam bila.
Molim kažite mi pa ču navratit tamo i vidjet
možeš mi reći cijene grana padano sira, i maslinovog ulja (recimo Bertoli).

irrenca
17.06.2010., 12:33
Maslinovo ulje kupujem ili na Dugom otoku ili Braču ili Korčuli.Tamo imam poznanike i jim vjerujem da mi dajo kvalitetno ulje.samo jednom sam se ....i od tada kupujem samo preko teh poznanika.To vaše ulje je meni dosta bolje nego naše,šta se ukusa tiče...
Parmegano regano je ispod 10 evra u evrospinu a u mercatoru tudo oko 20 evra.Grana padana pa je još jeftiniji,koliko točno ne znam.Nemam niti pojma kolika je cena ulja.Ja samo znam da kod vas plačam oko 300 kuna za 1 litar .

extreme
17.06.2010., 12:37
Maslinovo ulje kupujem ili na Dugom otoku ili Braču ili Korčuli.Tamo imam poznanike i jim vjerujem da mi dajo kvalitetno ulje.samo jednom sam se ....i od tada kupujem samo preko teh poznanika.To vaše ulje je meni dosta bolje nego naše,šta se ukusa tiče...
Parmegano regano je ispod 10 evra u evrospinu a u mercatoru tudo oko 20 evra.Grana padana pa je još jeftiniji,koliko točno ne znam.Nemam niti pojma kolika je cena ulja.Ja samo znam da kod vas plačam oko 300 kuna za 1 litar .
:rofl:
ma daj, nemoj me zajebavati..
kakvo je to ulje jebote, za 300 kuna.

najskuplje što sam ikad našla bilo je sto kuna, od stvarno, stvarno provjerenih ljudi. (isto Brač i Korčula u pitanju)
meni se čini da tebe netko tamo malo farba

irrenca
17.06.2010., 12:43
:rofl:
ma daj, nemoj me zajebavati..
kakvo je to ulje jebote, za 300 kuna.

najskuplje što sam ikad našla bilo je sto kuna, od stvarno, stvarno provjerenih ljudi. (isto Brač i Korčula u pitanju)
meni se čini da tebe netko tamo malo farba

Mošda sam zabrljala ,ču pitat muža jer on vedno plačuje:confused:

sara4
17.06.2010., 12:46
300 kn za litru maslinovog ulja?! Za te novce i bolje je da je kvalitetno...

Edit: bitnije od toga da li su ljudi provjereni je način na koji se to ulje pravi. Jer i ja imam provjerenih ljudi na otoku (čak i rodbine od muža), ali ne jedemo to ulje jer ga još uvijek rade na stari način koji dokazano ne 'proizvodi' extra vergine ulje.

irrenca
17.06.2010., 12:46
Da li je možda 300 kuna cjena sipe ili hobotnice?Jer uvjek kupim i to-smrznuto!
Neznam zašto mi hodi po glavi 300 kun:ne zna:

extreme
17.06.2010., 12:55
Da li je možda 300 kuna cjena sipe ili hobotnice?Jer uvjek kupim i to-smrznuto!
Neznam zašto mi hodi po glavi 300 kun:ne zna:

ne znam za cijene sipe i hobotnice, al za ulje je to svakako puno previše.
ajd provjeri, pa nam javi:mig:

Dlapek
17.06.2010., 13:29
ne znam za cijene sipe i hobotnice, al za ulje je to svakako puno previše.
ajd provjeri, pa nam javi:mig:
ma nema šanse da je 300 kuna.
Možda su kupili 3 litre.
hihihihi
Ja kupujem savršeno,bogato ulje sa Zverinca po 100 kuna.

ta.ja
17.06.2010., 13:32
Mi smo jučer obnovili zalihe u Coopu (Torri), nekako nam je tamo sada najbolje.

Irrenca - 300 kn ti je previše i za maslinovo ulje i za hobotnicu, a pogotovo za sipu. Čini mi se da vas je netko dobro preveslao baš zbog toga što ste stranci. Mi provjereno dalmatinsko maslinovo ulje plaćamo 70 kn. Cijenu sipe i hobotnice ne znam točno (jer hobotnice lovimo sami, a sipe ne kupujemo), ali ne vjerujem da može biti viša od 150 kn

irrenca
17.06.2010., 13:49
Mi smo jučer obnovili zalihe u Coopu (Torri), nekako nam je tamo sada najbolje.

Irrenca - 300 kn ti je previše i za maslinovo ulje i za hobotnicu, a pogotovo za sipu. Čini mi se da vas je netko dobro preveslao baš zbog toga što ste stranci. Mi provjereno dalmatinsko maslinovo ulje plaćamo 70 kn. Cijenu sipe i hobotnice ne znam točno (jer hobotnice lovimo sami, a sipe ne kupujemo), ali ne vjerujem da može biti viša od 150 kn

Ču pitat muža,jer vjerojatno sam zabrljala,vjerojatno pa plačamo više jer smo stranci.Ali nema veze ja sam zadovoljna i sa uljem i vašom sipom i hobotnicama.Evo recimo prošle godine sam bila na korčuli i uvjek sa sobom uzmem kako vi kažete torbu,koja se uključi u avto -elektrika i je mrzlo :ne zna:i do Kopra to je odprilike 12 sati mi ostane isto samrznuto.Večina ljudi kupujejo neke suvenire ja kupujem maslinovo ulje in morske plodove:) i onda se tresem na granici :mig:

Dlapek
17.06.2010., 13:55
Ču pitat muža,jer vjerojatno sam zabrljala,vjerojatno pa plačamo više jer smo stranci.Ali nema veze ja sam zadovoljna i sa uljem i vašom sipom i hobotnicama.Evo recimo prošle godine sam bila na korčuli i uvjek sa sobom uzmem kako vi kažete torbu,koja se uključi u avto -elektrika i je mrzlo :ne zna:i do Kopra to je odprilike 12 sati mi ostane isto samrznuto.Večina ljudi kupujejo neke suvenire ja kupujem maslinovo ulje in morske plodove:) i onda se tresem na granici :mig:
Nema boljeg suvenira!
ja se sa svakog putovanja vraćam ko da prijeti kartaklizma: hrana,vino,začini...
S avionima smo već razradili taktike pakiranja,umatanja,slaganja...

ta.ja
17.06.2010., 13:58

Nema straha na granici, tko je to još vidio. Da sam se ja svaki put tresla pri ulasku u HR živci bi mi odavno otkazali. A bome smo mi unosili svašta. Srećom, opametili su se pa se sada po osobi može 1000 kn potrošiti (za raziliku od prijašnjih 300)

Moram pohvaliti slovenskog policajca od jučer, koji je prilikom pregleda putovnica podsjetio supruga da upali svjetla.

žalfija
17.06.2010., 23:32
...Večina ljudi kupujejo neke suvenire ja kupujem maslinovo ulje in morske plodove:) i onda se tresem na granici :mig:

A joj. :grli:

Ma daj, pa ja cijelo vrijeme prenašam šta se ne smije. U Postojnu idemo u Euro Spin ili u Ilirsko Bistrico u Hoffer. Meso mi je tako dobro slovensko, tripice pogotovo i jajca i mleko...:rofl:

U Euro Spinu uzmem talijansko maslinovo ulje,paštu, pesto, pelate...drugo sve slovensko ili austrijsko.

Nema boljeg suvenira!
ja se sa svakog putovanja vraćam ko da prijeti kartaklizma: hrana,vino,začini...
S avionima smo već razradili taktike pakiranja,umatanja,slaganja...

Totalno. Uopće ne razumijem ljude koji ne kupe nešto jestivo.:confused:

Prošle god. sam ja vukla iz Mađarske rakiju, vino, paprike, neke paštete i sireve...čak i vlasac već posađen u tegli.

Možda nije pametno i nije mi svejedno na carini, ali spremna sam riskirati, ne mogu si pomoć. Fooooooood. :klopa:

Dlapek
18.06.2010., 08:04
A joj. :grli:

Totalno. Uopće ne razumijem ljude koji ne kupe nešto jestivo.:confused:

Prošle god. sam ja vukla iz Mađarske rakiju, vino, paprike, neke paštete i sireve...čak i vlasac već posađen u tegli.

Možda nije pametno i nije mi svejedno na carini, ali spremna sam riskirati, ne mogu si pomoć. Fooooooood. :klopa:

Ni ja.
kad putujemo avionom onda je jedan kufer zadužen za boce koje umatamo u odjeću,pa kojekakva mesa i masline.Kad smi prije par godina letjeli iz Španjolske kupili smo novi kufer da stanu sve šunke,kobasice,deset vrsta maslina,kapari,sirevi i ulje.
Iz Toscane smo se vraćali natovareni ko čerga.Smijali se carinici naši.Bio vikend pred Uskrs pa nas pustili bez kopanja.
Ili im se zgadilo...
hehehehe

irrenca
18.06.2010., 09:45
Se izvinjavam.Pitala muža koliko smo platili ulje i kad mu kažem šta sam ja mislila,mi kaže šta si ti luda.Platili smo ga manje od 100 kuna i ne sječa se tačno koliko.:rofl:

Arsen
18.06.2010., 13:00
možeš mi reći cijene grana padano sira, i maslinovog ulja (recimo Bertoli).
Grana padano kupujem u Italiji za 6-7 eura/kg. Komadi su nešto manji od kile. Maslinovo ulje extra vergine od 3 eura dalje. Naravno, kvaliteta ulja nije jednaka kao vrhunsko dalmatinsko.
Cijena sira kod nas je pravi primjer oderavanja.

patientia
18.06.2010., 13:27
Ljudi, jel vi to prijavite na granici? Ja kupujem samo hranu biljnog porijekla (i ne nosim vise alkohola nego sto smijem), ali jednom je frendica kupila sir, prijavila na granici jer je morala (smije se uvoziti zivotinjske proizvode do 11 kg ili 1000 kn, sto je manje, ali ih se mora prijaviti, to pise na onoj tabli), carinik nam je rekao svima da izadjemo, pregledao gepek, trazio racune, ali kako su bili mali, pustio nas je.

sara4
18.06.2010., 13:32
Ma koje prijavljivanje. Mi furamo sira iz Trsta kao da samo to jedemo :) , nikad nismo prijavili, a kad bi nam i otvorili bunker i vidjeli sir, nisu nikad ništa rekli.

patientia
18.06.2010., 13:37
Na kojem granicnom prijelazu? Jel idete na ono "Nista za prijaviti"?

Dlapek
18.06.2010., 13:38
Ma koje prijavljivanje. Mi furamo sira iz Trsta kao da samo to jedemo :) , nikad nismo prijavili, a kad bi nam i otvorili bunker i vidjeli sir, nisu nikad ništa rekli.

Jaoooooooo...
već vidim face da počnem nabrajati: ovoliko butelja vina,ovoliko kila ovog sira,ovoliko paketa onog,čokolade krenem nabrajati,pa onda kojekakve šunke,kobasice,masline u rinfuzi i kapare u konzervama...
užas!

patientia
18.06.2010., 13:41
Jel vino i pivo tretiraju kao alkohol ili kao prehrambeni proizvod? Mi nikad ne nosimo vise od flase po osobi da ne bi bilo da ih tretiraju kao alkohol. A neki kazu da se smije :ne zna:

crveno-crno
18.06.2010., 17:56
Jel vino i pivo tretiraju kao alkohol ili kao prehrambeni proizvod? Mi nikad ne nosimo vise od flase po osobi da ne bi bilo da ih tretiraju kao alkohol. A neki kazu da se smije :ne zna:

Stvar ti je jednostavna. Imaš propisanu kvotu nečega koliko smiješ nositi. Svi, ali svi nose više i carinici to znaju. I zato nitko ništa ne pita. Prešutni sporazum. Ali ako kažeš na glas i nedaj bože prijaviš onda si carinika doslovce stjerala u kut i on mora reagirati.
Zato kupiš i šutiš. Ili kak bi rekao mm, lagati policiji i carini još uvijek nije kazneno djelo.
Mi smo davnih dana u Austriju išli po vino. Znali smo imati u gepeku po 4 kartona vina i nikad nije bilo problema, ali kad su pitali imate li što za prijaviti, odgovor je uvijek NE.

crveno-crno
18.06.2010., 17:59
Ni ja.
kad putujemo avionom onda je jedan kufer zadužen za boce koje umatamo u odjeću,pa kojekakva mesa i masline.Kad smi prije par godina letjeli iz Španjolske kupili smo novi kufer da stanu sve šunke,kobasice,deset vrsta maslina,kapari,sirevi i ulje.
Iz Toscane smo se vraćali natovareni ko čerga.Smijali se carinici naši.Bio vikend pred Uskrs pa nas pustili bez kopanja.
Ili im se zgadilo...
hehehehe
:lol::lol::lol:
kako mi je ovo poznato...
S Cube pun kufer ruma ( tam nema kufera za kupiti, inače bi ga bilo i više, ovak smo uspjeli utrpati samo 8 boca), iz Portugala novi kofer zbog Porta....i zamatanje. Moram priznat da nam se nikada nije ništ razbilo...jurim lupat o drvo da se ne ureknem:trk:

ta.ja
18.06.2010., 18:14
Ljudi, jel vi to prijavite na granici? Ja kupujem samo hranu biljnog porijekla (i ne nosim vise alkohola nego sto smijem), ali jednom je frendica kupila sir, prijavila na granici jer je morala (smije se uvoziti zivotinjske proizvode do 11 kg ili 1000 kn, sto je manje, ali ih se mora prijaviti, to pise na onoj tabli), carinik nam je rekao svima da izadjemo, pregledao gepek, trazio racune, ali kako su bili mali, pustio nas je.

Ajojjjjjjjjjjj, kako si ti poštena :rofl:

Pa tko je vidio bilo što prijavljivati na carini :eek: :eek:

Imate što za prijaviti - ti kažeš ne i on te pusti da prođeš. Osim (zabranjene) hrane, znali smo imati i kućanske aparate, raznu sportsku opremu, ... potvrđene račune za povrat IVE i DDV, ali NIKAD nismo rekli da imamo nešto za prijaviti

Gipsyqueen
18.06.2010., 18:20
Nikad me u životu nisu carinili, a naputovala sam se.:D I nikad nisam rekla da imam nešto za cariniti.:zubo: :rofl:

Kad gledam ove vaše postove, opet me vuče da odem u Italiju u shopping.:s :cerek: Mislim da bih dovukla sto čuda.:zubo:

Što se tiče ulja za 300kn, znam da je lani na Braču brat od frendice platio 1l 250kn, ali to je bilo neko fancy, nagrađivano ulje, kojeg inače prodaju po 1dl i sl.:D

patientia
18.06.2010., 18:29
Znali smo reci ne kad smo imali dozvoljene robe u dozvoljenim iznosima, pa trazi da otvorimo, pa kaze kako da nista nemamo za prijaviti, a pun gepek hrane, pokazali smo racune, stvarno je bilo manje od 300 kn po osobi. Jednom nas je optuzio da svercamo gume jer je skuzio da su gume na autu nove, pogleda u gepek, nema starih guma, pretrazi cijeli auto, nema papira za povrat poreza, gleda jos oko guma i onda nas pusti. Gume i jesu kupljene u Sloveniji, ali par dana prije. Zato smo sljedeci dan kad smo isli u Sloveniju prijavili gume da ih uvozimo u Sloveniju :rofl: pa nam je drugi carinik sa smjeskom rekao da samo idemo. Valjda je cuo sto je njegov kolega dan prije radio.

ta.ja
18.06.2010., 18:31
Znali smo reci ne kad smo imali dozvoljene robe u dozvoljenim iznosima, pa trazi da otvorimo, pa kaze kako da nista nemamo za prijaviti, a pun gepek hrane, pokazali smo racune, stvarno je bilo manje od 300 kn po osobi. Jednom nas je optuzio da svercamo gume jer je skuzio da su gume na autu nove, pogleda u gepek, nema starih guma, pretrazi cijeli auto, nema papira za povrat poreza, gleda jos oko guma i onda nas pusti. Gume i jesu kupljene u Sloveniji, ali par dana prije. Zato smo sljedeci dan kad smo isli u Sloveniju prijavili gume da ih uvozimo u Sloveniju :rofl: pa nam je drugi carinik sa smjeskom rekao da samo idemo. Valjda je cuo sto je njegov kolega dan prije radio.

Onda ste stvarno baksuzi. Mi smo isto kupili 4 gume u Sloveniji koje smo stavili u bunker i naš carinik nije ni okom trepnuo, a kamoli nešto pitao.

patientia
18.06.2010., 18:33
Frendica zna tipa koji je morao platiti carinu i kaznu zbog guma jer su ga ulovili. Bit ce da na Bregani (Breganama) nisu toliko popustljivi. Osim toga, mi smo odmah znali da cemo gume morati ostaviti na cuvanju u Sloveniji jer je stare gume zabranjeno uvoziti.

ta.ja
18.06.2010., 18:48
Mi smo nove gume imali u bunkeru, kupili ih neplanirano.

Vjerojatno su ovi na Bregani puuuuuuuuuno strožiji od naših. Mi :kucaudrvo: nismo nikada imali niti provjere računa ili bunkera i dolazak na granicu uopće ne doživljavamo

Ereshkigal
18.06.2010., 21:15
U zadnje vrijeme idemo po špežu u Ilirsku bistricu jer mi je puno jeftinije tamo kupovati sojino mlijeko, tofu i sl. i nikad nismo ništa prijavili na granici, a imali smo sira, kobasica, mlijeka, jogurta (za muža).... i za sada nas nitko nije ništa ni pitao (sva sreća, jer imam užasnu paranoju od policajaca i inih službenika):rofl:

Arsen
19.06.2010., 18:22
U zadnje vrijeme idemo po špežu u Ilirsku bistricu jer mi je puno jeftinije tamo kupovati sojino mlijeko, tofu i sl. i nikad nismo ništa prijavili na granici, a imali smo sira, kobasica, mlijeka, jogurta (za muža).... i za sada nas nitko nije ništa ni pitao (sva sreća, jer imam užasnu paranoju od policajaca i inih službenika):rofl:

Gdje kupuješ ove stvari u I. Bistrici? Spar, Hofer ili neki drugi dućan?

Ereshkigal
20.06.2010., 20:18
Spar.

duas
15.08.2010., 09:25

neki dan bili u gigi-ju, da nije gps-a jos bi ga i sad trazili... Stvarno mali ducanic... Ali treba paziti na ovu crkvu i skrenuti u malu ulicicu... Mislim da cemo se preusmjeriti u neki dr. ducan, samo ne znam koji, Eurospin, Lidl, Pam...?:confused:
Nismo bili nesto odusevljeni tim gigi-jem, od granice isto ima dosta za voziti do Opicine...:flop:

rtg1
15.08.2010., 11:14
neki dan bili u gigi-ju, da nije gps-a jos bi ga i sad trazili... Stvarno mali ducanic... Ali treba paziti na ovu crkvu i skrenuti u malu ulicicu... Mislim da cemo se preusmjeriti u neki dr. ducan, samo ne znam koji, Eurospin, Lidl, Pam...?:confused:
Nismo bili nesto odusevljeni tim gigi-jem, od granice isto ima dosta za voziti do Opicine...:flop:
Ima 11 kilometara...
Meni je gigi zakon samo treba uc u shemu, izmjena akcija je svaki drugi cetvrtak, jedanput su 2 tjedna akcije s popustima, drugi 2 tjedna 1 plus 1 gratis...stvarno se isplati, znam i kupit i voca na kašete

ta.ja
15.08.2010., 11:28
Mi smo Pam definitivno eliminirali, zadnji put je parmigiano reggiano bio po 17 eura :flop: dok je u Torri 10 eura. Nije nas volja tramakati se do Gigija za na kraju možda 2 eura razlike u odnosu na Torri.

U nedjelju idemo po rodbinu na aerodrom u Veneciju pa ćemo obaviti špežu u Portogruaru. Meni je Carrefour :s

Donata
15.08.2010., 15:08
U nedjelju idemo po rodbinu na aerodrom u Veneciju pa ćemo obaviti špežu u Portogruaru. Meni je Carrefour :s
Volim ga i ja, imam dva u blizini kuće, mali i veliki :D , neki od njihovih proizvoda je istraživanje Altroconsumo proglasilo najboljima u usporedbi čak i s brendiranim proizvodima (recimo med od naranče, marmelade), ali kada krenem prema granici, jako je dobar i Bennet (http://www.bennet.com/ipermercati/schedaIpermercato.aspx?idIper=0050) jer mi je uz put. Ovaj put sam uzela baby lubenice za 0.69/kg, kašete pelata od 5 kg za nekih 80 centi/kg, prekrasni krumpir za manje od 3 euro vreća od 5 kg, imaju pristojan izbor sireva i narezaka, NIvea balsam za poslije brijanja mužu za 4.90 (više nego povoljna cijena) i još toga, samo se ne mogu sad sjetiti ... ah, da, imaju i krasno čisti wc s toplom vodom i sapunom :cerek:

rtg1
15.08.2010., 18:30
Nasla sam racun od prije 2 tjedna:
Kaseta 7 kila grozda prva klasa, bijelo i veliko--50kn
Kaseta 10kila paleta za radit salsu-25kuna
Union pivo svijetlo pola litre limenka-4kn
Pasatta 1litra-5kn
Cirio pelati u konzervi-4kn
Ricotta-13kn
Vrhnje za kuhanje i vrhnje slatko(neko prefino ne treba kremfix i secer)-3,5kn
Grana padano--58 kn/kg parmigano 80 kn/kila
Maslinovo ulje bertoli 1l-35kn, ima uvijek i neko na akciji po 22 kn ili sl.-meni su sva okej
Šecer i brasno je isto kao kod nas, ali recimo secer je jaaako fino mljeven pa se lako topi u kremama
Nutella 750g-28kn
Barilla sve vrste 1kg--10kn, pola kile--6 kuna
Pašte ostale su jos i jeftinije al ne kupujem
Kinder pingvin 2,5kn
Kinder delice ispade 2 komada gratis
Riso Scotti Arborio-17kuna
Cokolada za kuhanje u bloku pola kile bez dodanog secera--20kn
Keksi od Mulino Bianco su svi od 30-50% jeftiniji
Milka cokolada 100g--5kn
Ristora prasak za pravit ledeni caj 1kg-16kn
Dash 2kile ili 3 litre--45kuna
Kozmetika se ne ispalti kupim jer mi je usput
Cocolino 3 litre(inace kao nije konc. kao kod nas, ali mi miris puuno dulje nego kod nas)--24kn
Ementaler sir, bavarski ili nizozemski-33 kn/kg
Edamer njemacki 30 kn/kg
Ovcji tvdi sirevi oko 70kn/kg
Brie 35kn/kg
Sunka velika tipa pik premium 40 kn/kg
Cajna mađarska siroka 75 kn/kg
Prsut od 80-120 kn/kg
Sunka pureca 60 kn/kg
Njoki svjezi i domaci 25 kn/kg
Lavazzu nisam kupovala ovaj put, ali je 2 ciglice za nasu jednu
Cocta boca 4kn
Aranciatta ORansoda 3,5kn

Novi233
16.08.2010., 00:27
rtg 1 ja zaista ne znam koliko se tebi isplati taj šoping,sve marke i neke stvari koje su jednake kao i kod nas (pomidori...)
Inače ja sam skužio da se nama isplatzi ići za
-paštu
-rižu
-sokove
-maslinovo
-pasirane rajčice
-prašak i sredstva za čišćenje
zatim pred neke velike fešte ili blagande
-pršut
-salaMA
-sir
-parmezan...
I to sve mora biti no name (znači nikakva Barila,riža Galo,čoksa Milka,Nutella...) to doduše u Eurospinu i nije problem.
Naravno da uz napisano kupimo i neke stvari onako radi gušta kao,slatkiši,pa recimo riblje paštete,masline...

Lapulapu
16.08.2010., 08:25
...ali kada krenem prema granici, jako je dobar i Bennet (http://www.bennet.com/ipermercati/schedaIpermercato.aspx?idIper=0050) jer mi je uz put.

I ja bila pridruženi član posjeti Bennetu, na povratku iz Ikee. Pa to je zadivljujuće! Kakav izbor, kakve cijene! i to ne njihovi proizvodi, nego oni koje kupujem u našim centrima, pa upola je sve jeftinije.

Naredni put probat ću kupiti baš njihove proizvode.

rtg 1 ja zaista ne znam koliko se tebi isplati taj šoping,sve marke i neke stvari koje su jednake kao i kod nas (pomidori...)

Kao što sam napisala gore, sve je jeftinije. Identični brandovi koji se prodaju kod nas upola su jeftiniji. Samo za primjer - aceto balsamico koji plaćam 16 do 20 kn, zavisi gdje ga kupim, tamo je 1,25 eur. Identičan proizvođač, pakiranje, količina, sve.

A o izboru uopće nema smisla ni pisati.

Inače, hranu uopće ne kupujem vani, bar nisam do sada, ali ne mogu poreći što sam vidjela.

ta.ja
16.08.2010., 11:43
...
I to sve mora biti no name (znači nikakva Barila,riža Galo,čoksa Milka,Nutella...)

Ne bih se složila s tobom. Nama se i te kako isplati kupiti špežu preko, a idemo često iz raznih razloga, neki put čak i ciljano samo po špežu. I ne kupujemo no name namirnice, a svejedno nam se isplati.

Vidim da se u zadnjim postovima nabrajaju nekakve kašete voća i povrća - mi nismo nikad kupovali ništa osim cherry pumidora izvan sezone jer imamo vrt. Ali uvijek pogledamo cijene voća i povrća i znatno je jeftinije nego kod nas.

spuzva bob
16.08.2010., 12:21
Ajde imam par pitanja
- Koji su to brendirani talijanski proizvodi, osim Barille, za npr. ulje, sireve, rižu i sl. prehrambene (osnovne) proizvode i suhomesnate?
jer uvijek kupujemo špežu u Hr i to uglavnom naše proizvode tako da stvarno ne znam koje bi npr. ulje uzela da ne bude šrot :ne zna: Ili jednostavno skuplje, ne gledati ime, pa je to mjerilo?
- Ako se potroši više od 154 (ili koliko je već granica donja) eura, daju li u tim marketima obrazac za povrat IVE ako se pita?
- Plaća li se parking u tim velikim centrima tipa Torri di Europa i koliko?

Hvala na pomoći :mig:

Prosjecan
16.08.2010., 13:26
Ulja - Bertolli (skuplje 5-7 EUR litra) i Monini (jeftinije 3 EUR)

Monini mi je svakodnevno za salate... Bertolli čuvam za caprese...

inače... ono što je jeftinije nego kod nas jesu bezglutenski proizvodi i tjestenina od rižinog brašna, sve 50% u odnosu na naše cijene

patientia
16.08.2010., 13:39
U Sloveniji je 50 eura granica za povrat poreza.

1000 kn je maksimalno koliko jedna osoba moze nositi preko granice bez da joj naplate rvacki PDV i carinu (koja je, srecom, nula za proizvode proizvedene u EU). I onda jos to morate platiti u posti na samom granicnom prijelazu da bi vam dali pasos natrag, posta si uzima proviziju i ako slucajno nemate toliko kesa, nego morate platiti karticom, jos vam uzmu proviziju kao da ste dizali gotovinu na bankomatu postanske banke :flop: :flop: :flop:

luna2121
16.08.2010., 13:41
Mi više ne kupujemo brendove. iz početka jesam, pa sam malo po malo počela isprobavati i sada imam No name proizvode koje redovito kupujem i koji su mi super.
Paštu kupujem u Eurospinu ili In's-u, neka njihova, cijena je od 0,25 eur/kg na dalje. Meni je ta pašta super, pa mi nema smisla davati za Barillu troduplo više.
Rižu isto kupim u In's - neku njihovu. Razne vrste, za salate, maneštre, rižote - cijena je od 1,15 eur/kg do 1,25 eur/kg. Prema cijeni Scoti riže u Plodinama ili Konzumu (mislim da je 25 kn arborio riža Scoti) ovo je meni ekstra jeftino - istina nije Scoti, ali meni je dobra.
Maslinovo ulje kupujem najčešće Bertoli ili Carapelli - cijene su od 4 eur/lit. na dalje. Nekada uzmem i ono po 7-8 eura, ali se uvijek vratim na to po 4 jer mi nije to za 8 duplo bolje. Da znam da se to ulje ne može mjeriti sa domaćim maslinovim uljem, ali ja domaćeg nemam. Mogu isto to Bertolli ići kupiti u Metro za 75 kn/lit. Dakle izbor je očit - Italija.
Sirevi - ne gledam na marku. Svaki puta kupim neki novi za probu pa ako je dobar kupujem ga i dalje - trebam li reči da mi je svaki bio dobar :rofl: Najčešće kupujem: ementaler, masdamer, parezan, mozarela, feta, brie ...
Mortadela - u Eurospinu režu super tanko, a cijena je 4,60 eur/kg
Piva Bavaria (nisam neki pivopija, pa ne znam jel to dobra piva ili ne, ali dobro je to imati doma kada netko dodje u goste) limenka 0,33 lit je bilo po 0,32 eur/kom.
Kinder bueno - pakiranje od 3 paketa je 1,65eur (pa kod nas dodje 1 kom 6kn)
Tabasco je oko 2 eura, manje boćica - kod nas je oko 20 kn
Pijesak za mačku - 1 eur 5 kg (ono što je najvažnije ne smrdi), ovdje sam plačala po 35 kn 5 kg.
I naravno hrpa slatkiša, Milka 100 gr 0,75eura; Kinder čokolade, .....

I da može se dobiti Iva, mi dobili u Eurospinu. Čak daju i dva računa, pa ti ga na ivi spoje u 1 :mig: Ali morali smo doći podići ivu kod njih, što nam nije predstavljao problem jer taman ostali bez zaliha

Eurospin na Fernetima ima svoj parking. Ima ga i in's. I to se ne plaća.

Koliko znam u Torri je Coop i tamo se plaća parking, ali mislim da ako imaš račun iz Coopa onda dobiješ sat ili dva gratis.

Ereshkigal
16.08.2010., 13:59
Već sam iz više izvora čula za te Fernete...kako doći do tamo i što se sve tamo nudi?

Novi233
16.08.2010., 15:01
Mi više ne kupujemo brendove. iz početka jesam, pa sam malo po malo počela isprobavati i sada imam No name proizvode koje redovito kupujem i koji su mi super.
Paštu kupujem u Eurospinu ili In's-u, neka njihova, cijena je od 0,25 eur/kg na dalje. Meni je ta pašta super, pa mi nema smisla davati za Barillu troduplo više.
Rižu isto kupim u In's - neku njihovu. Razne vrste, za salate, maneštre, rižote - cijena je od 1,15 eur/kg do 1,25 eur/kg. Prema cijeni Scoti riže u Plodinama ili Konzumu (mislim da je 25 kn arborio riža Scoti) ovo je meni ekstra jeftino - istina nije Scoti, ali meni je dobra.
Maslinovo ulje kupujem najčešće Bertoli ili Carapelli - cijene su od 4 eur/lit. na dalje. Nekada uzmem i ono po 7-8 eura, ali se uvijek vratim na to po 4 jer mi nije to za 8 duplo bolje. Da znam da se to ulje ne može mjeriti sa domaćim maslinovim uljem, ali ja domaćeg nemam. Mogu isto to Bertolli ići kupiti u Metro za 75 kn/lit. Dakle izbor je očit - Italija.
Sirevi - ne gledam na marku. Svaki puta kupim neki novi za probu pa ako je dobar kupujem ga i dalje - trebam li reči da mi je svaki bio dobar :rofl: Najčešće kupujem: ementaler, masdamer, parezan, mozarela, feta, brie ...
Mortadela - u Eurospinu režu super tanko, a cijena je 4,60 eur/kg
Piva Bavaria (nisam neki pivopija, pa ne znam jel to dobra piva ili ne, ali dobro je to imati doma kada netko dodje u goste) limenka 0,33 lit je bilo po 0,32 eur/kom.
Kinder bueno - pakiranje od 3 paketa je 1,65eur (pa kod nas dodje 1 kom 6kn)
Tabasco je oko 2 eura, manje boćica - kod nas je oko 20 kn
Pijesak za mačku - 1 eur 5 kg (ono što je najvažnije ne smrdi), ovdje sam plačala po 35 kn 5 kg.
I naravno hrpa slatkiša, Milka 100 gr 0,75eura; Kinder čokolade, .....

I da može se dobiti Iva, mi dobili u Eurospinu. Čak daju i dva računa, pa ti ga na ivi spoje u 1 :mig: Ali morali smo doći podići ivu kod njih, što nam nije predstavljao problem jer taman ostali bez zaliha

Eurospin na Fernetima ima svoj parking. Ima ga i in's. I to se ne plaća.

Koliko znam u Torri je Coop i tamo se plaća parking, ali mislim da ako imaš račun iz Coopa onda dobiješ sat ili dva gratis.

Ma pusti ti babske priče:mig: sve je to podjenako,naši moraju malo smiriti doživljaje.Naše maslinovo je skupo zbog
-malog broja hekatara zasađenih maslinom
-zastarjela proizvodnja
- umišljenost
-mentalitet
Sve to skupa rezultira malom količnom ulja čija realna cijena ne bi pokrila troškove proizvodnje pa se cijena napuhuje do suludih razmjera kroz brending pa kada kupiš bocu našeg imaš osjećaj kao da si kupio staricu koja je upravo sada ižmikala masline u sjeni čempresa i zvuk mediterana:ne zna::kava:

Donata
16.08.2010., 15:07
Ajde imam par pitanja
- Koji su to brendirani talijanski proizvodi, osim Barille, za npr. ulje, sireve, rižu i sl. prehrambene (osnovne) proizvode i suhomesnate?
jer uvijek kupujemo špežu u Hr i to uglavnom naše proizvode tako da stvarno ne znam koje bi npr. ulje uzela da ne bude šrot :ne zna: Ili jednostavno skuplje, ne gledati ime, pa je to mjerilo?
- Ako se potroši više od 154 (ili koliko je već granica donja) eura, daju li u tim marketima obrazac za povrat IVE ako se pita?
- Plaća li se parking u tim velikim centrima tipa Torri di Europa i koliko?

Hvala na pomoći :mig:

Barilla je samo najpoznatija, imaju jaku reklamu (k tome su obiteljski vođeno poduzeće radi čega su mi simpatični) i uglavnom sam ovisna o njihovim špagetima br 5 i bavettama, ali ruku na srce, probala sam jako mnogo vrsta tjestenine i jedina koja mi nikako nije sjela je Amato. K tome, mnogi lanci imaju pod svojim imenom tjesteninu koju za njih proizvode poznate kuće (prepoznajem ih po adresi, ako nisu izričito naglasili, recimo za Carrefour je prije, ne znam da li još uvijek, tjesteninu radio Agnesi). Naletiš li koji put na ponudu Buitoni, Agnesi, Voiello (danas je dio Barille), De Cecco, Divella slobodno kupuj i nećeš požaliti. Barilla ima za kg u projeku cijenu 1.45 kada nije na ponudi, a kada je na ponudi rijetko su preko 1 euro/kg.
Što se riže tiče, Scotti je opet najpoznatija riža, ali meni osobno je draža i kupujem Curti, k tome može se naći u nekim trgovinama pod brandom trgovine, bude i daleko jeftinija. Ako me sjećanje ne vara Curti puni za Lidl, Carrefour, dok za DICo rižu pakira Scotti, daleko jeftinije nego pod brandom.
Ulje je teže odabrati, ovisi i o ukusu, Bertolli ima jaku reklamnu kampanju, izašli su s tri jačine okusa, ali uglavnom prerađuje masline iz uvoza. Solidan izbor obzirom na cijenu i povremene ponude su umbrijski Monini i Farchioni, Carapelli, De Cecco. Uvijek na etiketi gledajte porijeklo maslina, od prije par godina zakonska je obaveza navesti na etiketi da li je ulje napravljeno od maslina iz Italije ili iz uvoza. Carrefour mislim ima ulja iz Španjolske, neki pohvalno govore o ulju Coop, nisam probala.

Suhomesnate proizvode uglavnom ne kupujem, izuzev pršuta, ali i to samo Parma i San Daniele, preko 16 mjeseci. MOrtadelu Fiorucci Suprema ili Galbani Augustissima treba probati, ako ništa drugo da se stvori ideja kakav treba biti okus i miris mortadele :mig: Uglavnom kupujem regionalne suhomesnate proizvode, neke od njih nisu brand proizvodi, već ih prave male firme i obiteljski pogoni. Recimo, kada kupuješ sigurno nećeš kupovati narezane salame, već tražiš ono što može trajati neko vrijeme i režeš si doma narezak, u tom slučaju Fiorucci (http://www.fioruccifood.it/prodotti/salumi/salamini/salamini/index.html) ima solidnu ponudu, njihova Filzetta koja nalikuje vanjskim izgledom zimskoj od Gavrilovića ima daleko superiorniji okus, a cijena joj nikada nije pretjerana(mislim da je bila prije godinu dana oko 11 euro/kg). Dobre su i male salame Beretta, vrijedi kupiti ako naletiš na ponudu. Sirevi su priča za sebe, vrijedi probati ovčje sireve, ali još nisam čula da se nekome nisu dopali sirevi od kravljeg mlijeka tipa Montasio, Asiago (ne samo onaj svježi od 3 mjeseca, već onaj koji sazri je tek prava stvar), nedavno sam probala jedan kupljen u Bennetu San Giusto - jako fini tvrđi kravlji sir, zatim Fontina ... da ne nabrajam dalje. Volim i holandske sireve (Maasdam, Gouda, Leerdamer), ali oni koji se prodaju u recimo Eurospinu nisu holandski, već poljski, može biti i da su dobri, ali nisu original.

Čokolade Novi su jako dobre čokolade, Milka je meni nejestiva radi masnoće i šećera, pokušajte barem jednom za promjenu čokoladu Novi. Tko peče kolače obavezno neka kupi tablu od kile tamne čokolade Perugina, u vrlo skromnom je pakiranju, pa i radi toga nije jako skupa, kad je na ponudi nađe se za 5 euro.
Već sam iz više izvora čula za te Fernete...kako doći do tamo i što se sve tamo nudi?

Granični prijelaz prema Sežani, odavno nisam tuda prošla, netko drugi će ti reći što ima :mig:

rtg1
16.08.2010., 15:19
Inače ja sam skužio da se nama isplatzi ići za
-paštu
-rižu
-sokove
-maslinovo
-pasirane rajčice
-prašak i sredstva za čišćenje
zatim pred neke velike fešte ili blagande
-pršut
-salaMA
-sir
-parmezan...
I to sve mora biti no name (znači nikakva Barila,riža Galo,čoksa Milka,Nutella...) to doduše u Eurospinu i nije problem.
Naravno da uz napisano kupimo i neke stvari onako radi gušta kao,slatkiši,pa recimo riblje paštete,masline...
Uopce ne kuzim o cemu ti, ja ti napisem tocno cijene proizvoda i pakiranja, pa ti usporedi s identicnim pakiranjima kod nas..ja noname prozvode ne kupujem, iz tog razloga ne idem ovdje u Lidl ili tamo u Eurospin..ako kupim 1l m.ulja, 2 nutelle i 2 paketa tune i usporedm s cijenama u Metrou ili Konzumu, isplatim si trosak puta, drugo mi je sve dobit..uzmi primjer samo jednog artikla npr. Union piva koje kod nas dodje 7,5-8 kuna po limenci, tamo 4 kune, muž popije jedno pivo na dan, mjesec dana 120kuna..usteda jednog artikla...:ne zna:

Novi233
16.08.2010., 17:14
Uopce ne kuzim o cemu ti, ja ti napisem tocno cijene proizvoda i pakiranja, pa ti usporedi s identicnim pakiranjima kod nas..ja noname prozvode ne kupujem, iz tog razloga ne idem ovdje u Lidl ili tamo u Eurospin..ako kupim 1l m.ulja, 2 nutelle i 2 paketa tune i usporedm s cijenama u Metrou ili Konzumu, isplatim si trosak puta, drugo mi je sve dobit..uzmi primjer samo jednog artikla npr. Union piva koje kod nas dodje 7,5-8 kuna po limenci, tamo 4 kune, muž popije jedno pivo na dan, mjesec dana 120kuna..usteda jednog artikla...:ne zna:

A nemam pojma,svatko svoj novčanik pozna najbolje:mig:

rtg1
16.08.2010., 17:58
A nemam pojma,svatko svoj novčanik pozna najbolje:mig:
Usteda je ocita, racunica je tu, samo treba odlucit otici ili ne...
Talijani su puuno educiraniji i picajzle za jelo, tako da koristim i tu cinjenicu, npr. i najjeftinija mozarella je finija i jeftinija od bilo koje kod nas, tamo nema sanse da ces nac pokvareno ili polugnjilo voce ili povrce za koje ti uvijek pise porijeklo i klasa(posebno kod Gigija koja je prekupac za to)..kupim i ja neke stvari koje mi se na ocigled ne isplate: tipa ima jedan jogurt, kremast prefin grabi se zlicom, ne pliva voda u njemu, u kantici od kile, dođe 13 kuna, ali nema tog jogurta kod nas koji mi tako fini..puuno sastojaka za kolace su mi bolji nego kod nas...

ta.ja
16.08.2010., 19:55
Union piva koje kod nas dodje 7,5-8 kuna po limenci, tamo 4 kune, muž popije jedno pivo na dan, mjesec dana 120kuna..usteda jednog artikla...:ne zna:

:lol: to je nama jedan od važnijih artikala, uz nutellu naravno :mig: maslinovo ulje ne kupujemo, jer kupujemo domaće od prijatelja. Ono što isto volim uzeti je Rio mare tuna s fažolom i u Trstu kupim dvije limenke, dok za tu lovu u Plodinama mogu samo jednu. Primjera ima masu, ali onaj tko ne vjeruje u isplativost i kvalitetu talijanskih proizvoda, neće ga razuvjeriti ni tisuću primjera, stoga ne nabrajam dalje.
Nama paše, volimo otići do Italije po špežu (te robu i obuću, ali to ovdje nije tema).

Nedavno je u Novom listu bio članak o isplativosti kupvanja u Trstu i naveli su iste marke namirnica koliko koštaju kod nas i koliko su u Trstu pa na kraju kad se zbrojio taj imaginarni račun, ušteda je bila i više nego očita.

rtg1
16.08.2010., 21:03
:

Nedavno je u Novom listu bio članak o isplativosti kupvanja u Trstu i naveli su iste marke namirnica koliko koštaju kod nas i koliko su u Trstu pa na kraju kad se zbrojio taj imaginarni račun, ušteda je bila i više nego očita.
e da dan prije oluje i onda je za oluju u Gigiju bilo pola Grobnika i Rijeke:lol:

ile.ri
17.08.2010., 10:59
Jučer smo bili u AquaSpalshu u Lignano Sabbiadoru. Dok smo se vozili prema AquaSplashu primjetili smo reklamni pano za trg. centar Eurospar (ima nekakve veze sa Desparom jer je logo "Eurospar" sklopljen po istoj špranci). Zapisali smo adresu i poslije zabave u AquaSpalshu smo krenuli prema Eurosparu, a u njemu gužva kao da dijele besplatno (kao onda kad se u Rijeci otvorio Getro :D ). Kupili smo standardnu mjesečnu špežu i uvjerili se da je članak iz Novog Lista o 50% jeftinijoj špeži potpuno točan. Pošto smo bile tri obitelji, obavili smo tri različite špeže i svi troje smo došli do zaključka da je ušteda oko 50% u odnosu na potpuno realna procjena. 70% kupljenih artikala koje smo kupovali su internacionalni brendovi koji se mogu kupiti i kod nas, a ostatak su više ili manje poznati talijanski brendovi poput Baulli, Lavaza, Splendid, Mulino Bianco, Calve, Scala, San Benedetto, Infasil...

Čini se više uopće nema rasprave gdje je isplativije... u HR ili IT. Račun je više nego očit. Žalosno. :( :flop:

ta.ja
17.08.2010., 12:59
Čini se više uopće nema rasprave gdje je isplativije... u HR ili IT. Račun je više nego očit. Žalosno. :( :flop:

A ja bih rekla na sreću - nama koji smo blizu i koji gravitiramo Italiji. Zašto ne bih svoj novac potrošila tamo gdje ga cijene i gdje ću dobiti kvalitetu. A da ne govorim kako su prodavačice ljubazne. Kada je nekome u Plodinama/Getrou/Konzumu prodavačica poželjela ugodan vikend? Talijani uvijek

vumen
21.08.2010., 22:16
Evo jedan super link na kojem se mogu skinuti aktuelni letci za sve supermarkete u italiji. Trenutno je odabrana regija friuli-venezia-giulia, dakle tu spada Trst i okolica:
http://www.tuttopromozioni.it/index.php?option=com_content&task=view&id=771&Itemid=111

Čini mi se da ima velikih razlika u cijenama, pa ako netko ima vremena može složiti usporednu tablicu sa nekoliko identičnih artikala iz par centara u trstu (lidl, coop, pam, famila, spar, Ins, ...) pa da imamo sve crno na bijelo za "nevjerne tome" ;)

Inače meni se čini da je famila najpovoljnija ako gledamo brendirane proizvode, a za drugo Eurospin.

Za Ildi piše samo adresa pa ako netko može navesti koliko je velik, cijene, možda web stranicu ili kojoj grupaciji pripada?

zub_vila
22.08.2010., 12:45
Vumen odlična stranica, hvala :top:
Inače kupujem u Famili ili Coopu i ne znam rec koji bi bio jeftiniji jer stalno imaju neke offerte i jedan i drugi. Uglavnom, kupila sam nedavno u Famili 1 kg Brie-a za 5 eura, voce i povrce mozes kupit 1. i 2. kvalitetu dakle biras a ne kao kod nas-a da ne spominjem koliko je ta 1. kvaliteta kod njih jeftinija nego kod nas 3. npr. kruške kod nas 18 kn tamo 0.90 eura, breskve kod nas 15-20 kn tamo 0.90-1.20 eura itd, ma u svemu je razlika i isplati se ici. I da, njihovo voce i povrce ima okusa a kod nas blagi uzas, nekad kao da jedem karton. Probajte njihove mini lubenice baby augurie-mljac!

x-type
22.08.2010., 13:38
I da, njihovo voce i povrce ima okusa a kod nas blagi uzas, nekad kao da jedem karton. Probajte njihove mini lubenice baby augurie-mljac!

moji poslovni partneri iz Italije prvo što naprave kad dođu u Hrvatsku je kupovina voća i povrća jer kažu da je kod njih grozno. ja im objašnjavam da je to na placu što kupuju često sa zelene tržnice, kažu da nema veze, da je i to bolje. ko tu onda koga?
btw, ja cijelo ljeto kupujem vrlo dobre nektarine i breskve po 9-12 kn kod nas.

Donata
22.08.2010., 14:00
moji poslovni partneri iz Italije prvo što naprave kad dođu u Hrvatsku je kupovina voća i povrća jer kažu da je kod njih grozno.
Ovisi i iz kojeg su dijela Italije .. recimo ja se zgražam nad ponudom, kvalitetom i cijenama kad odem na sjever Italije, sve mi se čini preskupo i lošije nego s "mog" placa u kvartu.
Neki dan sam kupila breskve kod nas po cijeni od 10 kuna i ok su, ali prolaskom po tržnici vidjela sam da je idalje jako mnogo uvoza iz Italije sezonskog voća.

x-type
22.08.2010., 22:35
Ovisi i iz kojeg su dijela Italije .. recimo ja se zgražam nad ponudom, kvalitetom i cijenama kad odem na sjever Italije, sve mi se čini preskupo i lošije nego s "mog" placa u kvartu.
Neki dan sam kupila breskve kod nas po cijeni od 10 kuna i ok su, ali prolaskom po tržnici vidjela sam da je idalje jako mnogo uvoza iz Italije sezonskog voća.

Veneto i Lombardija.

extreme
23.08.2010., 08:57
voce i povrce mozes kupit 1. i 2. kvalitetu dakle biras

i ja u Gigiju uvijek nađem po nekoliko vrsta salata i povrća po raznim cijenama, dakle ovisno o kvaliteti, ali opet- i nasjkuplji matovilac kod njih sam vidjela za oko 3 E kila (al ima i onog od euro)- a kod nas nerijetko ide i po sto kuna kila.:flop:
tako da tamo najčešće uzmem salate- matovilac, rikula, mladi špinat...:s

zub_vila
23.08.2010., 17:00
moji poslovni partneri iz Italije prvo što naprave kad dođu u Hrvatsku je kupovina voća i povrća jer kažu da je kod njih grozno. ja im objašnjavam da je to na placu što kupuju često sa zelene tržnice, kažu da nema veze, da je i to bolje. ko tu onda koga?
btw, ja cijelo ljeto kupujem vrlo dobre nektarine i breskve po 9-12 kn kod nas.

Ne znam :ne zna: ali takva je cijena breskvi u mojoj okolici i jednostavno nemaju okus kao ove iz Italije. Kupila sam lubenice kod nas ovo ljeto i nemaju okusa, sama voda a njihove slatke za poludit. Znam da talijani kod nas poharaju mesnice kad dođu jer kazu da njihovo meso ne valja ali meni je iskreno njihovo voce/povrce ukusnije od "naseg" (Turska i sl. zemlje)

No-Name
23.08.2010., 17:52
Kakvi su u Italiji sa primanjem kreditnih kartica (Visa, Eurocard, American Express)? Familia, na primjer. Bit ću tamo u prolazu, pa ...

x-type
23.08.2010., 18:00
Ne znam :ne zna: ali takva je cijena breskvi u mojoj okolici i jednostavno nemaju okus kao ove iz Italije. Kupila sam lubenice kod nas ovo ljeto i nemaju okusa, sama voda a njihove slatke za poludit. Znam da talijani kod nas poharaju mesnice kad dođu jer kazu da njihovo meso ne valja ali meni je iskreno njihovo voce/povrce ukusnije od "naseg" (Turska i sl. zemlje)

sindrom "susjedovo je bolje" nije prisutan samo u nas, eto zašto

ile.ri
23.08.2010., 21:27
Evo jedan super link na kojem se mogu skinuti aktuelni letci za sve supermarkete u italiji. Trenutno je odabrana regija friuli-venezia-giulia, dakle tu spada Trst i okolica:
http://www.tuttopromozioni.it/index.php?option=com_content&task=view&id=771&Itemid=111

Čini mi se da ima velikih razlika u cijenama, pa ako netko ima vremena može složiti usporednu tablicu sa nekoliko identičnih artikala iz par centara u trstu (lidl, coop, pam, famila, spar, Ins, ...) pa da imamo sve crno na bijelo za "nevjerne tome" ;)

Inače meni se čini da je famila najpovoljnija ako gledamo brendirane proizvode, a za drugo Eurospin.

Za Ildi piše samo adresa pa ako netko može navesti koliko je velik, cijene, možda web stranicu ili kojoj grupaciji pripada?

Po aktualnim katalozima iz priloženog linka ispada da je za sve brandirane proizvode najpovoljnija kupnja u Eurosparu koji se nalazi u centru Trsta. Ja sam mislio da je Coop najjeftiniji...

vumen
27.08.2010., 05:23
Da li netko zna koji supermarketi iz Italije vraćaju PDV (IVU) u dućanu, a koji preko globalrefunda? Ipercoop, Famila, Interspar?
Ako se ne varam talijani imaju različite stope poreza ovisno o vrsti hrane i mora se potrošiti min. 155 EUR. Ako je prosiječna stopa 10% zašto ne uzeti i tih 15 EUR ako se može ;) za benzin ili pizzu? :p

sara4
27.08.2010., 06:50
coop u torrima je kad smo zadnji put uzimali IVA-u vraćao novac u dućanu.

:)she:)
28.08.2010., 15:31
Molim hitan odgovor?Zna li netko da li Gigi radi nedjeljom?Isli bi sutra ali neznamo da li radi.

extreme
09.09.2010., 16:53
jel netko negdje u talijanskim trgovinama primjetio crnu/crvenu/divlju rižu?
isto me zanima i za heljdino/rižino brašno..
kakve su cijene?

rtg1
10.09.2010., 10:26
Molim hitan odgovor?Zna li netko da li Gigi radi nedjeljom?Isli bi sutra ali neznamo da li radi.
Gigi radi pon 8.30-13.00, uto-sub 8.30-19.30, nedjelja zatvoreno...akcije mijenja svaki drugi cetvrtak...

mastermind.1
03.10.2010., 17:07
Eto posto sam pisao jednom forumasu par savjeta na PP u vezi shoppinga u Italiji, da c/p pomognem mozda i jos nekome.. :)
Ima tu i malo offtopica jer se ne radi samo o hrani ali stadaradim strijeljajte me.. :rofl: ja sam samo htio pomoc :D
Hmm shopping...
Pa ima nesto tamo oko Ikea-e znaci Vilesse..
Udine, Le piramidi(mislim da se tako zove),
za robu par velikih ducana oko izlaza Udine nord,
Minin (S.Giorgio di Nogaro) ali samo u vrijeme rasprodaje..za primjer kupis firmirane traperice za 15€..inace van SALDI, skupo..

Kod Novente di Piave se nalazi isti outlet kao i u Palmanovi samo malo veci i kazu jos zericu jeftiniji..u Venetu je sve zericu jeftinije nego u Friuli..
A kad si tamo, imas i Ogroman Coop i SME(tehnika) i sve popratno u San Dona di Piave a to je par km dalje..Pazi, to je vec cca 130km od granice pa ako ides samo na isplativost, vjerovatno ce ti autoput i gorivo potrosit sve sta si ustedio..ali ako uzmes Triestinu pa polako, em nadjes jos svasta em ne potrosis puno goriva..
U SME Portogruaro ili Noventa di Piave preporucujem da pogledas za aparat za kavu

Speza..
Ako ne patis od spike Barilla/Rio Mare, bas u S.Giorgio di Nogaro imas IN's supermercato gdje npr. tuna bolja od rio mare kosta 1€ a pasta Novella koju i talijani biraju radije nego Barillu(meni ekvivalent cocacoli) kupis za nekih 30ak centi..dalje, za primjer, Bavaria 0.33 kosta 35 centi..super ducka i za masline, maslinovo, sottoaceti i sl..
Po mom misljenju, Eurospin izbjegavaj na siroko..to je bas dno
Dodao bih tu jos i spominjanu Familu kao jako dobar ducan..

ta.ja
05.10.2010., 09:28
Nadam se da sljedeći tjedan idemo "preko" - ponestaje svega :mama: U zadnje vrijeme špežu kupujemo u Torri i baš smo zadovoljni. Naravno, ako se suprugu bude dalo voziti u Portogruaro Carrefour arrrrrrrrrrrrrrrivoooooooooooooooo :rofl:

revo
06.10.2010., 10:42
evo ako mogu malo pomoci kome....
jucer kupovao u pam-u u via giulia...

nutela 750g+75 = 3.95 e
pepsi cola 0.33 = 0.38 e
pasta fresca 500g = 0.99 e
kinder dolice 10 komada u packu =2.86 e
pam tagliatele 500g = 0.72 e
ribani parmezan 300g = 2.09 e
barila interglani spaget 500g = 0.95
grana padano kilo = 10.99 e
ferrero duplo 6 komada u packu = 1.85 e
čokolada novipiu sa lješnjacima(ko riter) 70 g =0.59 e
buitoni pesto siciliano 160 g = 1.59 e

gledajuci ovako...svi slatkiši upola cijene i više....sva pašta upola cijene i više....sva pića bezalkoholna upola cijene....barila pašta sva je 75 centi osim intergralne koja je po 95 centi ...mlijeko je kao i kod nas cijena...salame iste kako i kod nas cijenama...sirevi isplativi...maslinova ulja se krecu od 2.80 eur do 5.50 eur....cijena parkiranja u giuliji je za pola sata 80centi....
sve u svemu da zivim u istri i rijeci nebi u hr kupio ni lizalicu....

ta.ja
12.10.2010., 17:16
Obavili špežu u Coop-u (Torri) i moram komentirati kako su neke namirnice poskupjele za cca 30 - 50 centi

Btw, suprugu nahvalili Hofer pa na povratku iz Trsta svratili do Postojne (ne samo radi toga). Uglavnom, taj dućan je blagi užas. Isto sra** kao i Lidl. Ušli i izašli. Kako bi rekao moj suprug, hebeš dućan u kojem ne možeš kupiti coca colu ili fantu

patientia
12.10.2010., 17:21
Nisam nikad bila u Lidlu, no dvije frendice jesu i radije idu u Hofer u Sloveniji nego u Lidl u Hrvatskoj. Znam da su neki skepticni prema trgovackim markama, ali mnoge proizvode stvarno vrijedi probati.

ta.ja
12.10.2010., 18:46
Nisam nikad bila u Lidlu, no dvije frendice jesu i radije idu u Hofer u Sloveniji nego u Lidl u Hrvatskoj. Znam da su neki skepticni prema trgovackim markama, ali mnoge proizvode stvarno vrijedi probati.

Kad vidim kako proizvodi strše iz kutija u kojima su dovezeni u dućan, nekako mi je odmah :flop: Ne sviđa mi se ni miris ni izgled dućana, a Lidl i Hofer su mi po ta dva kriterija potpuno isti. Rađe odemo u nazovimo to normalan dućan

patientia
12.10.2010., 18:53
Ma znam znam, i meni je drazi Mercator gdje je sve lijepo poslozeno i osvijetljeno. Zar nisi znala kakav je Hofer prije nego si otisla tamo?

Po smradu je ipak najgori Konzum,

revo
12.10.2010., 19:53
ta.ja a koje su namirnice poskupile 50 centi??

ta.ja
13.10.2010., 10:00
Ma znam znam, i meni je drazi Mercator gdje je sve lijepo poslozeno i osvijetljeno. Zar nisi znala kakav je Hofer prije nego si otisla tamo?

Po smradu je ipak najgori Konzum,

I mi smo nakon Hofera završili u Mercatoru :mig:

Nismo znali kakav je Hofer. A ne bi ni išli tamo da suprugu kolege s posla nisu pričale o super jeftinim namirnicama. U Konzum ne idem - najskuplji su od svih trgovačkih centara u Rijeci

ta.ja a koje su namirnice poskupile 50 centi??

Sve je mrvicu skuplje nego zadnji put kad smo bili. Ne kupujem standardne namirnice koje nabraja većina na ovom forumu, tako da mi je glupo pisati, ali npr. Grana padano se nije mogao naći ispod 10 eura, a zadnji put je bio 8,60

sara4
13.10.2010., 11:06
Ne znam da li je itko spomenuo...žestice su jeftinije (i to dosta) u Italiji.

Arsen
15.10.2010., 15:57
I mi smo nakon Hofera završili u Mercatoru :mig:

Nismo znali kakav je Hofer. A ne bi ni išli tamo da suprugu kolege s posla nisu pričale o super jeftinim namirnicama. U Konzum ne idem - najskuplji su od svih trgovačkih centara u Rijeci

Sve je mrvicu skuplje nego zadnji put kad smo bili. Ne kupujem standardne namirnice koje nabraja većina na ovom forumu, tako da mi je glupo pisati, ali npr. Grana padano se nije mogao naći ispod 10 eura, a zadnji put je bio 8,60

Grana padano (komadi nešto manji od kile) U Famiglii je 6-7 eura. Pola kile pašte sasvim solidne kvalitete u talijanskom Lidlu je 0,25 eura.
Upravo je fascinantno kako iste stvari u hrvatskom Lidlu koštaju 30-50% više nego u talijanskom. Nekada je razlika i veća. Prave nas teškim budalama.

novčić
02.12.2010., 11:09
pozdrav .Ide li tko po špežu u TEDESCO u Doline.

kiksy
03.12.2010., 00:14
To sam baš ja mislio pitati,preduhitrio si me...:) gdje je to točno,i jel veći dućan? čitam danas u novom listu cijene su jako niske

extreme
03.12.2010., 13:08

mi bili jednom tamo, al smo odustali od kupnje i vratili se u Gigi..
cijene u usporedbi s Gigijem mi nisu bile niš bolje, a nekih stvari nisu ni imali koje inače uzmem u Gigiju..

al opet,mi smo navikli na Gigi, pa nam niš drugo sad ne paše :D

al znam da dosta ljudi tamo kupuje. i dućan je manji od Gigija

revo
07.12.2010., 09:22
ola....
e planiram prid bozić ići do coopa u tori...mozemo li mi netko reci dali tamo vracaju ivu i koji je nacin povrata????...
vidija san da je netko vec pisa da je moguce dobiti ivu u coopu...pa ako moze reci kako....

vumen
13.12.2010., 20:21
ola....
e planiram prid bozić ići do coopa u tori...mozemo li mi netko reci dali tamo vracaju ivu i koji je nacin povrata????...
vidija san da je netko vec pisa da je moguce dobiti ivu u coopu...pa ako moze reci kako....

Ja idem u ipercoop montedoro - veci, ljepsi, besplatan parking, bolje akcije, letak na netu, ... platis na kasi vise od 156 EUR, odes na info pult sa putovnicom i racunom, dobijes drugi veliki racun koji potvrdis na granici - izlazu iz EU (slovenije), i u roku od 3 mjeseca se vratis u isti ducan na info pult po IVU.

stella25
14.01.2011., 19:24
novčić kaže: Pogledaj post

Mi uvijek kupujemo u Tedescu.Jako smo zadovoljni i moram reći da se itekako isplati.Cijene su upola manje nego kod nas tako da mi znamo otići svaka 2 mj.i napravimo spežu u vrijednosti 130 eura i na miru smo 2 mj..eventualno ovdje kupim voće i povrće ako ponestane i to je to.. Tamo kupujem i proizvode za čišćenje s kojima sam isto tako zadovoljna.. Tako da moj savjet je da slobodno odeš tamo,i vidi ako ti odgovara. :)

kiksy
16.01.2011., 13:23
Barilla je samo najpoznatija, imaju jaku reklamu (k tome su obiteljski vođeno poduzeće radi čega su mi simpatični) i uglavnom sam ovisna o njihovim špagetima br 5 i bavettama, ali ruku na srce, probala sam jako mnogo vrsta tjestenine i jedina koja mi nikako nije sjela je Amato. .........
................

Čokolade Novi su jako dobre čokolade, Milka je meni nejestiva radi masnoće i šećera, pokušajte barem jednom za promjenu čokoladu Novi. Tko peče kolače obavezno neka kupi tablu od kile tamne čokolade Perugina, u vrlo skromnom je pakiranju, pa i radi toga nije jako skupa, kad je na ponudi nađe se za 5 euro.

Granični prijelaz prema Sežani, odavno nisam tuda prošla, netko drugi će ti reći što ima :mig:

ako ti nije problem,pitao bi te još nekih stvari vezano za shopping,ali bolje preko pp-a ili maila....tj.preko pp ne možeš primati poruke :rolleyes:

Donata
17.01.2011., 15:33
Sada mogu :mig:

Donata
19.01.2011., 07:43
Za sve koji idu u redovni šoping preko granice, evo jedna stranica gdje mogu pregledati trenutačne ponude po lancima trgovina, ne samo supermarketa, već i trgovina s elektronikom, odjećom itd.
tutti prezzi (http://www.tuttiprezzi.it/euronics.html) - ovo je stranica koja prikazuje sve ponude u Rimu, ali u donjem dijelu stranice su linkani svi lanci na čijim stranicama možete pronaći ponude za pojedine regije. Trst spada pod Friuli Venezia Giulia.

marin.vip
26.01.2011., 16:37
Ovako piše na carina.hr http://www.carina.hr/Putnici/PutniciInfo.aspx#P6

citiram:
Živežne namirnice, neovisno o količini koje se unose, moraju udovoljavati propisima o hrani i podliježu pregledu veterinarskog inspektora na graničnim prijelazima ulaska, dok je unos proizvoda životinjskog podrijetla (mesa i mesnih prerađevina i svih drugih proizvoda koji sadrže meso, jaja, mlijeka, sira i drugih mliječnih proizvoda, te hrane za životinje životinjskog podrijetla), slobodan do količina navedenih u Tablici - Količine proizvoda životinjskog podrijetla koje putnici mogu nositi u osobnoj prtljazi kada ulaze u Republiku Hrvatsku, po putniku ovisno o državi iz koje se unosi, dok je unos veće količine moguć samo uz posjedovanje propisanog certifikata veterinarske službe zemlje iz koje se roba unosi i obvezatni veterinarski pregled. Svi proizvodi koji ne udovoljavaju navedenim uvjetima biti će oduzeti putniku i uklonjeni od strane veterinarske inspekcije.

Koli-čina / kg DRŽAVA PROIZVOD OPASKA

10 Europska unija, Andora, * meso * mlijeko * ne moraju biti
Lihtenštajn, Norveška * mesni proizvodi zadovoljeni nikakvi uvjeti
San Marino, Švicarska, * proizvodi od mlijeka
Farski otoci, Grenland,
Island

..........i sad dođem ja na granicu na Pasjaku i pitam jel ovo gore vrijedi i pitam carinika jel ovo navedno vrijedi i da sam to provjerio na internetu on meni kaže da to bas i nije tako i da ako želim to nosit preko garnice u toj kolicini do 10 kg da moram ic na Rupu i da treba to provjerit neka veterinarska služba...vise ne znam sta vrijedi, a sta ne vrijedi!!!!!!
Jel može netko reći sta onda ovo gore znaci????

ta.ja
26.01.2011., 17:22
Nije ti baš najjasniji post? Šta si htio prenositi preko granice? Normalna špeža iz Italije ili :confused:
Ako je to u pitanju, to ti nitko ne prijavljuje niti pregledava :kava:

marin.vip
29.01.2011., 14:59
mislio sam po normalnu špežu, ali ono sta zanci normalnu sa mnogo mesnih i mliječnih prerađevina. Inače vrlo često idem preko granice u kupovinu sa svim i svačim, i mesom i sirom, i više od nekoliko kila, ali nisam uopće upoznat s pravnom regulativom, nekoliko puta su me znali pri ulasku u RH pregledat (pa i na uslasku u SLO), ali srećom nisam onda imao takvih stvari uopće (sreća). Ako na stranici piše da je ipak do 10 kila dozvoljeno , onda ne znam o cemu carinik muti????? Inaćče često kupujem u eurospinu i ima jako dobrih stvari. Mislim da o cijenama necu raspravljat jer su bezobrazno male, vrlo bezobrazno male. Na poduljem računu su mi artikli ispod eura s puno nula, a na kraju uvijek dođe iznos oko 70-80 eura. :)

ta.ja
29.01.2011., 17:43
Mi meso ne kupujemo preko jer imamo nešto svoga mesa doma (pa ga čak i ovdje rijetko kupujemo), ali mortadela je obavezna, a ona se na kilometre nanjuši :rofl:

R36
14.02.2011., 20:47
Dali hofer radi nedjeljom?

patientia
14.02.2011., 20:48
Ne, ni u Sloveniji, ni u Austriji.

R36
14.02.2011., 21:16
Hvala :D

tartaruga
18.02.2011., 14:46
:w
Pa evo da i ja napišem naše dojmove od prvog prekograničnog shoppinga ;)

Na preporuku frendova išli smo u D Piu - izgledom me najviše podsjeća na diskontni tip Lidla, koji baš ne preferiram (jedino su mi odlične cijenom i kvalitetom müsli Master crumble ;). Ali za te novce sam zažmirila na jedno oko.

Evo cijena nekih proizvoda:

- parmigiano reggiano = 11.50 €/kg
- grana padano = 8.79€/ kg
- pasata pom. 1000g = 0,55€
- riža Arborio 1kg = 1,89€
- minestrone smrznuto 1kg = 1.39€
- špinat smrznuti u kockicama = 1,65€
- tuna 620g = 2,69€
- špageti i penne Barilla 1,5kg = 1,79€
- dvopek 440g = 0,79€
- slani krekeri 500g = 1,19€
- nutella 750g = 3,91€
- ulje suncokretovo 5L = 5,95€
- maslinovo ulje 1L = 2,29€
- sok marelica/breskva/multivitamin 1,5L = 1,19€ (a sok je fenomenalan, pravi guuusti)

Išli smo i do Eurospina i tamo kupili par artikala:
- njoki 1kg = 0,79€
- mozzarella 1kg = 3,99 €
- tekući sapun 2L = 1,29€

Do Despara smo otišli po sapune, deterdžente... jer prethodna 2 imaju svoje robne marke, mada se po ambalaži vidi da su to naši Cilit, Mr Proper i sl...(dućan je malo "finiji" od prethodna 2 pa su i neki isti arktikli par centi skuplji) :
- tekući Dash 3L = 7,19€ (takav je kod nas cca 70kn)
- omekšivač coccolino 2L = 2,15€
- palmolive kupka 750 ml = 2,85€
- det. za suđe 1L = 1,11€
- razno razne špricalice za čišćenje prašine, kamenca, kuhinje = cca 2.5€

Suma sumarum, isplati se ići definitvno. :top:

Soo
19.02.2011., 20:03
da li gigi u opicini radi nedjeljom..? hvala!

clik
05.03.2011., 18:11
prije odlaska u Italiju vidjeh da se ovdje mogu dobiti podaci o nekim aktualnim cijenama
bili pred 2 dana u Eurospinu
evo nekih cijena

putar 250 g ------ o,99 c
šećer 1 kg ----------o,79 c
ulje suncokretovo 1 l ------------1,19 e
ulje ekstra djevičansko maslinovo 0,75 l---------2,89, ima i jeftinijeg
pašta Tre mulini razni oblici 500 g ------------o.29 c (isprobana, jako dobra)
riža 1 kg --------------1,19 e
granna padano zrelosti +16 mjeseci --------- 9.99 e, mlađi je euro i pol jeftiniji, a onaj od +24 mjesci 11 e
pelati, cijeli, 400 g o.34 c
i tako još puno toga da ne nabrajam baš sve sa spiska

uglavnom prije odlaska mislili smo hoće li nam se isplatiti, a kada smo usporedili cijene po najjeftinijim cijenam koje su kod nas, na trošak od 105 eura koliko smo potrošili, preračunano u kune ušparali smo više od 400 kuna.

bome računica je jasna, isplati se i to jako

revo
05.03.2011., 21:18
nema meni nego put podnoge i prema trstu.....

Donata
05.03.2011., 21:44
pašta Tre mulini razni oblici 500 g ------------o.29 c (isprobana, jako dobra)

Iako u eurospin rijetko ulazim, uglavnom zato što živim u kvartu dobro pokrivenom trgovinama raznih lanaca, moram reći par riječi o tjestenini Tre mulini. Naime, kako sam primijetila, kod nas ljudi nerijetko više vjeruju brandiranim imenima u odnosu na nepoznate marke, pa nerijetko odbacuju pomisao o kupovini nebrandiranih ili pod brandom trgovine. Primjer tjestenine eurospina je dokaz koliko je to neopravdano.
U ispitivanju koje je provela organizacija Altroconsumo (koja radi nezavisna ispitivanja kvalitete proizvoda i daje rang liste najboljih proizvoda po kvaliteti i omjeru kvaliteta/cijena) jajčana tjestenina Tre mulini eurospina zauzela je 4. mjesto ostaviviši iza sebe i brand imena poput Emiliane Barilla, Agnesi Festaiola i De Cecco tagliatelle.
U kategoriji pasta fresca, tagliatelle all'uovo La nostra cucina discounta DICO kvalitetom se pokazala superiornija toliko reklamiranoj svježoj tjestenini Rana.

ta.ja
06.03.2011., 07:40
Donata ti si nam na ovoj temi (a i na drugima, naravno) baš super. Za sve što trebamo znati o talijanskim namirnicama, imamo pravu osobu za informacije - tebe :s

Mene jako zanima da li je bilo kakvo istraživanje po pitanju tune u konzervi

tartaruga
06.03.2011., 07:44
Nemam ništa protiv robnih marki, samo neka me netko uputi u provjereno i dobro :D ;)

Donata, ne znam jesi li ti pisala ili netko drugi (da sad en kopam) - što se tiče Acqua&Sapone , jel to nešto tipa naš DM? I dakle, da li imaju isključivo njihove marke ili ima i "poznatih" proizvođača? Jel velik dućan, kakve su cijene? Gledala sam im stranicu na netu ali je prilično siromašna informacijama...:rolleyes:

Donata
06.03.2011., 08:55
Mene jako zanima da li je bilo kakvo istraživanje po pitanju tune u konzervi

Oko šopinga mi je uvijek drago pomoći, pogotovo što manijakalno čitam etikete (duga priča).
Što se tune tiče, Altroconsumo je napravio nezavisnu usporednu studiju i kao najbolja tuna u konzervi proglašena je tuna sicilijanskog proizvođača COALMA. Ispitivanje je bilo jako ozbiljno, tražilo se čak prisustvo teških metala, količina soli itd. Od brandiranih marki, s napomenom da su ispitivane tune u maslinovom ulju, visoko mjesto zauzela je i Rio mare extra, Mare aperto Star, Maruzzella, Nostromo basso in sale. Definitivno nije prošla test konzerva Nixe iz Lidla, ali da sada ne skoče oni koji imaju alergiju na taj lanac, ne zato što nije jestiva, nego zato što su parametri ocjenjivanja bili i koliko je "mrvičasta" tuna, kvaliteta ulja, količina soli, prisutnost kostiju, ljuski ili ostalih dijelova ribe.
Moj iskustvo s tunom je nešto drugačije, kao prvo ne kupujem onu u ulju već u slanoj otopini i jako dugo već nisam kupovala jer sam kao alergičarka već sama po sebi puna histamina, ne treba mi još onaj iz tune (koji je ponekad prilično visok). Nekada je lanac Eurospina pod svojom markom nudio zapravo tunu Palmera i ta je u slanoj otopini meni bila jako dobra. Rio mare nisam kupovala jer pod sastojkom "aromi naturali" kriju natrijev monoglutamat. Isprobala sam i tunu marke Auchan i isto mi je ok, s napomenom da obično kupim one veće konzerve, ne malene od 80 gr. Star mare aperto u slanoj otopini mi se nije dopao, jednako kao ni WW.

Donata
06.03.2011., 08:58
Donata, ne znam jesi li ti pisala ili netko drugi (da sad en kopam) - što se tiče Acqua&Sapone , jel to nešto tipa naš DM? I dakle, da li imaju isključivo njihove marke ili ima i "poznatih" proizvođača? Jel velik dućan, kakve su cijene? Gledala sam im stranicu na netu ali je prilično siromašna informacijama...:rolleyes:

Nemam niti jedan u blizini, ali se sjećam da sam u onom u koji sam ušla našla i brandove, nemaju samo svoje proizvode.
Ako vas zanimaju sredstva za čišćenje i deterdženti reci što te konkretno zanima i nabacim ti spisak, uz napomenu da ja uglavnom ne kupujem brandove jer me mrzi plaćati skupe reklamne kampanje za kemijski identičan proizvod onom koji nije brand.

ta.ja
06.03.2011., 09:33
Oko šopinga mi je uvijek drago pomoći, pogotovo što manijakalno čitam etikete (duga priča).
Što se tune tiče, Altroconsumo je napravio nezavisnu usporednu studiju i kao najbolja tuna u konzervi proglašena je tuna sicilijanskog proizvođača COALMA. Ispitivanje je bilo jako ozbiljno, tražilo se čak prisustvo teških metala, količina soli itd. Od brandiranih marki, s napomenom da su ispitivane tune u maslinovom ulju, visoko mjesto zauzela je i Rio mare extra, Mare aperto Star, Maruzzella, Nostromo basso in sale. Definitivno nije prošla test konzerva Nixe iz Lidla, ali da sada ne skoče oni koji imaju alergiju na taj lanac, ne zato što nije jestiva, nego zato što su parametri ocjenjivanja bili i koliko je "mrvičasta" tuna, kvaliteta ulja, količina soli, prisutnost kostiju, ljuski ili ostalih dijelova ribe.
Moj iskustvo s tunom je nešto drugačije, kao prvo ne kupujem onu u ulju već u slanoj otopini i jako dugo već nisam kupovala jer sam kao alergičarka već sama po sebi puna histamina, ne treba mi još onaj iz tune (koji je ponekad prilično visok). Nekada je lanac Eurospina pod svojom markom nudio zapravo tunu Palmera i ta je u slanoj otopini meni bila jako dobra. Rio mare nisam kupovala jer pod sastojkom "aromi naturali" kriju natrijev monoglutamat. Isprobala sam i tunu marke Auchan i isto mi je ok, s napomenom da obično kupim one veće konzerve, ne malene od 80 gr. Star mare aperto u slanoj otopini mi se nije dopao, jednako kao ni WW.

Ova marka me zanimala, budući da smo jako zadovoljni s tom tunom.

Hvala!

tartaruga
06.03.2011., 14:39
Nemam niti jedan u blizini, ali se sjećam da sam u onom u koji sam ušla našla i brandove, nemaju samo svoje proizvode.
Ako vas zanimaju sredstva za čišćenje i deterdženti reci što te konkretno zanima i nabacim ti spisak, uz napomenu da ja uglavnom ne kupujem brandove jer me mrzi plaćati skupe reklamne kampanje za kemijski identičan proizvod onom koji nije brand.

Nemam neki određeni proizvod, pa ako mi možeš preporučiti iz svake kategorije neki koji je ok.
Npr., za deterdžent za robu, šampone, tekuće sapune, omekšivač za robu...

*zlata*
14.03.2011., 19:39
Evo kratkog izvještaja iz shoppinga u Trstu i Fernettima
Fernetti - Eurospin
Matovilac, kašeta od 1 kg - 3,5 eura (ovo nisam mogla vjerovati, jer u hr je obično 100gr=10kn)
Tortilje 4 kom u pakiranju - 1,15 eura
Malinovo ulje, extra vergine, 0,75l - 1,99 eur
Riža, arborio, 1 kg - 1,35 eur
Mortadela, režu tamo, 1 kg - 4,85 eura
Pašta, pene, bavette, špageti, 0,5 kg - 0,29 eur ili 1kg - 0,56 eur
Tamo smo kupili još neke guste sokove i sireve (ementaler, mozzarella)
Obično kupim i pijesak za mačku, 5 kg - 1 eur, ali u subotu ga nije bilo.

Trst: In's
Mascarpone 250 gr - 0,99 eur
hrpa drugih sireva - cijene po kg od 5 do 7 eura
grana padano, ribani, 100 gr - 1,19 eur
parmezan, ribani, 100 gr - 1,59 eur
Pepsi, 2x2l - 2,39 eur
tuna konzerva, veća - 0,99 eur
piva, Bavaria, limenka 0,33 - 0,37 eur
Basmati riža, 1 kg - 1,69 eur
Pasata 0,5l - 0,39 eur
Polpa 750 gr - 0,69 eur
Maslinovo ulje, Monini, extra vergine 1l - 3,89 eur

Trst, Lidl:
Kinder delice - 2,29 eur
Nutella, 750 g - 3,91 eur
Maslinovo ulje, Bertoli, extra vergine, 1 l - 3,99 eur

I još puno toga smo kupili, ali ne da mi se sada sve pisati.

Meni se isplati ići po hranu preko granice, definitivno.

inferNobile
22.03.2011., 16:02
Uskoro ću put Trieste (bolesna sam ako ne idem dugo :) ), pa da me uputite gdje je najbolje otići u kupnju špeceraja. Do sada se sve svodilo na ispijanje kava i cipele ;), tako da pojma nemam gdje se nalaze lokacije koje ste naveli u prijašnjim porukama. Do sada sam par puta bila u Puntu samo, interesira me veći centar sa namirnicama.

I za kućne ljubimce, da li ima u centru koja trgovina ? Jedna na koju sam naišla, Animali, je zatvorena.

*zlata*
29.05.2011., 13:52
Evo update iz shoppinga u Trstu.
Prvo, ako baš ne morate nemojte ići subotom, čekali smo na granici 45 min :visi: naši puštaju u 3 trake, a Slovenci u 1.
Moram primjetiti da je dosta toga poskupilo, iako ako to uspoređujemo sa cijenama kod nas još je uvijek dosta jeftinije.
Npr. Nutela 750 gr je prošli puta bila 3,91 sada je 4,16
Bertoli maslinovo ulje bilo 3,99 sada je 4,69
Monini je ostalo isto (barem u In's-u) 3,89
Ono što me najviše rastužuje je da je kinder delice poskupio i to sa 2,29 na 3,20
Pašta i riža cijene ostale iste
Sirevi isto iste cijene
Milke se isto poskupile
i tako, ali još uvijek je sve jeftinije nego kod nas

ta.ja
29.05.2011., 18:07
Nisu normalni koliko su digli cijenu Kinder Delice :mad: Mislim da sam već pisala kako se vidi da i tamo skaču cijene, ali svejedno je još uvijek jeftinije nego kod nas.

A subotom nikako preko :mudri:

alba chiara
26.06.2011., 17:51
Evo update iz shoppinga u Trstu.
Prvo, ako baš ne morate nemojte ići subotom, čekali smo na granici 45 min :visi: naši puštaju u 3 trake, a Slovenci u 1.
Moram primjetiti da je dosta toga poskupilo, iako ako to uspoređujemo sa cijenama kod nas još je uvijek dosta jeftinije.
Npr. Nutela 750 gr je prošli puta bila 3,91 sada je 4,16
Bertoli maslinovo ulje bilo 3,99 sada je 4,69
Monini je ostalo isto (barem u In's-u) 3,89
Ono što me najviše rastužuje je da je kinder delice poskupio i to sa 2,29 na 3,20
Pašta i riža cijene ostale iste
Sirevi isto iste cijene
Milke se isto poskupile
i tako, ali još uvijek je sve jeftinije nego kod nas

Može jedno pitanje, a gdje si kupila Kinder delice? Ja mislim da je u Famili jeftiniji :ne zna:

*zlata*
27.06.2011., 07:36
Može jedno pitanje, a gdje si kupila Kinder delice? Ja mislim da je u Famili jeftiniji :ne zna:

U Lidlu, uvijek to tamo kupujem.

ReneRi
31.08.2011., 09:16

Na koji način funkcionira povrat? Koliko vraćaju?
Hvala

sara4
31.08.2011., 09:46
Vraćaju cijelu uplaćenu IVA-u ako zatražiš fatturu na blagajni i ako je ovjeriš na granici. Moraš potrošiti više od bivših 300.000 lira. Koliki će biti povrat ovisi o tome što si kupila jer na neke stvari je IVA npr. 4%, a na neke 20%.

ta.ja
31.08.2011., 12:45
Vraćaju cijelu uplaćenu IVA-u ako zatražiš fatturu na blagajni i ako je ovjeriš na granici. Moraš potrošiti više od bivših 300.000 lira. Koliki će biti povrat ovisi o tome što si kupila jer na neke stvari je IVA npr. 4%, a na neke 20%.

Mislim da je 150 ili 155 eura. Jedina kvaka je u tome što se za podignuti lovu moraš opet vratiti u taj dućan u naredna tri mjeseca.

sara4
31.08.2011., 14:02
Točno 154.94 eura :)

alba chiara
01.09.2011., 09:22
I mi, kao i dosta naših sugrađana, idemo u Trst po "špežu". Netko kaže da se više ne isplati, ali ja mislim da nisu u pravu. Ima dosta stvari koje su jeftinije nego kod nas, a moram dodati i kvalitetnije... Sad više ni sama ne znam koje su cijene kod nas jer jednostavno ne zalazim previše po supermarketima.
Ono što redovno kupujemo u Trstu je sir Grana Padano čija je cijena po kg 11Eura, sir Parmigiano Reggiano - 14Eura/kg, Emmentaler Bavarese - 5,30Eura/kg
Cijena tjestenine je dosta jeftinija nego kod nas, a pogotovo Barilla koja je u pola cijene. Ima dosta proizvoda koje svakodnevno koristimo i koje se isplati kupovati u Trstu, od mlijeka, riže, tost-a, prepečenca, raznih kindera, keksa, jogurta, salama, pa i šampona, paste za zube, omekšivača i da ne nabrajam dalje...

Skittle
01.09.2011., 11:35
Mi u Trstu kupujemo uglavnom sireve i salamu (nisu jeftiniji ali su neusporedivo bolji od naših), rižu, tunjevinu, masline i deterdžent (koji isto nije jeftiniji ali je puno bolji)
Dok se kozmetika i higijenske potrepštine apsolutno ne isplate.
Obično idemo u Coop Montedoro ili u Pam kada smo u centru, a oba dućana imaju i izvrsne trgovačke marke.
I svaki put se raspi*dim kad vidim koliko su njihovi npr. Spar i Billa bolji od naših

Kyra
03.09.2011., 07:26
I mi idemo u Trst po špežu. I to najprije u Eurospin (sjećanja na studentske dane :D) a kasnije u Coop/Ipercoop po brandove kojih spin nema (uglavnom kava, maslinovo ulje, deterdženti i dječja hrana...). U Spinu smo super zadovoljni jogurtima, narescima, sirevima, sokovima, tjesteninom. Definitivno se isplati ići, ako si čovjek može odvojiti vremena za put do tamo i nazad.
Nedavno smo otišli u probni šoping u Bistricu (naslušali se o Hoferu i Sparu pa čak i dm-u), ali doživjeli smo debeli :flop:. Jest da je bliže, ali Hofer mi je jednako skladište kao i Lidl u kojem nikako ne mogu obaviti ne cijelu nego ni pola špeže, a Spar mi je u dosta stvari bio skuplji i od naših Plodina (npr. jogurti od Ljubljanskih mlekarni). Dm ima cijene kao i naš.

patientia
03.09.2011., 09:26
Italija mi je malo daleko, moze li netko usporediti Eurospin u Sloveniji s onim u Italiji?

DM u Sloveniji ima nize cijene, ponesto je skuplje (znam za jedan hrvatski brand), ponesto isto, ali, recimo, sva hrana je jeftinija.

ta.ja
03.09.2011., 09:42
Nedavno smo otišli u probni šoping u Bistricu (naslušali se o Hoferu i Sparu pa čak i dm-u), ali doživjeli smo debeli :flop:. Jest da je bliže, ali Hofer mi je jednako skladište kao i Lidl u kojem nikako ne mogu obaviti ne cijelu nego ni pola špeže

Mislim da smo mi prošle godine bili i osjećala sam se upravo ovako kako ti opisuješ.

U Sloveniji znamo svratiti do Merkatora po mliječne proizvode i sireve, brašno i šećer.

Kyra
03.09.2011., 10:18
Mislim da smo mi prošle godine bili i osjećala sam se upravo ovako kako ti opisuješ.

U Sloveniji znamo svratiti do Merkatora po mliječne proizvode i sireve, brašno i šećer.

Moram priznat da u talijanskom Lidlu nisam nikad bila (navodno tamo ipak ima brandova), ali ovaj kod nas je koma. Ja tamo ne mogu ništa konkretno kupit. I točka. A takav mi je i Hofer. Potrošili smo u njemu 35 eura...

A u Eurospin kad idem potrošimo između 100 i 150.

Jedno pitanje za "spinovce" :D : učinilo mi se da sam negdje ovdje pročitala da Eurospin u Fernettima ima pult za suhomesnate proizvode pa režu nareske? Jer ovi drugi imaju samo frižidere pa se naresci kupe narezani po 10-15 dag...

Kyra
03.09.2011., 10:19
DM u Sloveniji ima nize cijene, ponesto je skuplje (znam za jedan hrvatski brand), ponesto isto, ali, recimo, sva hrana je jeftinija.

Bogami, ovaj u Bistrici je identičan riječkome: gledala sam dječje vlažne maramice, corn flakes, papirnate ubruse, tekući sapun, pelene, dječji sok...

*zlata*
03.09.2011., 10:46
Moram priznat da u talijanskom Lidlu nisam nikad bila (navodno tamo ipak ima brandova), ali ovaj kod nas je koma. Ja tamo ne mogu ništa konkretno kupit. I točka. A takav mi je i Hofer. Potrošili smo u njemu 35 eura...

A u Eurospin kad idem potrošimo između 100 i 150.

Jedno pitanje za "spinovce" :D : učinilo mi se da sam negdje ovdje pročitala da Eurospin u Fernettima ima pult za suhomesnate proizvode pa režu nareske? Jer ovi drugi imaju samo frižidere pa se naresci kupe narezani po 10-15 dag...

je, na Fernettima ti režu narezak - mortadela obična je 4 eura/kg, ona sa maslinama i pistacijama 7,9 eur/kg. ja kupim još i kuhani pršut 6,8 eur/kg. i sireva ima hrpa koje isto možeš kupiti da ti narežu (ja kupim brie, gorgonzolu pikante i dolce, i uvijek uzmem još neki sir kao za probu da vidim da li je dobar i onda zaboravim koji sam to prošli puta kupila :rofl:.

idem u Trst i u lidl jer sam našla određene stvari tamo koje su mi super - bertoli ulje 4,6 eura/litra, neku odličnu paštu (kao pljukanci), tortilje, mozzarella, feta, nutela, kinder proizvodi.

u eurospinu sam bila i u Ljubljani, tamo je bilo skuplje nego u Italiji

što se Slovenije tiče, zaletim se često i do hofera, ali da , stoji to što kažete - ne obavim cijelu kupovinu tamo. u njemu imaju super pekmeze/džemove i slatkiše. obično idem u hofer kada na akciji imaju nešto što bi htjela isprobati a nije skupo - npr. kupila tamo aparat za sladoled za 25 eura i mogu reči da je stvarno super stroj, radi bez greške, znam kupiti i pidžamice kada imaju na akcijama jer imaju super pamuk, a kupili smo tamo na akciji i utičnice i prekidače za stan, i špine :)

patientia
03.09.2011., 17:20
Vlazni wc papir Sanft + Sicher u Hrvatskoj 9.90 kn, u Sloveniji €1.10.

Omeksivac Denk Mit litra i pol, u Hrvatskoj 9.90 kn, u Sloveniji €1.00.