PDA

View Full Version : Državni poticaji za male poduzetnike

zelig
03.11.2004., 13:02
ima hrpa onih nekih losih i nejasnih jumbo plakata po gradu. meni su ljudi rekli da se radi o programu poticanja srednjeg i sitnog poduzetnistva za mlade (do 30 godina).
Naravno , ovaj post bi trebao biti poslan kao mail samom ministarstvu koje bi me za uzvrat informiralo...ali cini se da je forum efikasniji brzi i jasniji od formalnih kanala.
a i zuri mi se. jer ako je sve kako treba mogao bih do nove godine biti poduzetnik.

pa cu vam svima poslati vizitke. ili barem url :))

salim se. jednostavno. koji su uvjeti, modeli pracenja i sve ostale informacije koje imate o ovom poduzecu MMOSP-a

upomoc. ili jos bolje. dajmo da poduzmem.

brzi
04.11.2004., 07:39
http://www.mingo.hr/cache.aspx?pg=default.asp&cache=1&id=12&glink=

tu negdje pronađi program koji te zanima

junetina_leso
04.11.2004., 09:37
Nazovi 0800-234-505

To ti je CEPOS - centar za poticanje poduzetnistva, oni bi ti trebali pomoci.

brzi
04.11.2004., 10:00
oni će ti reći da se pronađeš u onim kategorijama i da prikupiš sve papire pa da onda dođeš

zelig
04.11.2004., 10:08
ok. hvala na linkovima. iako nisam bas toliko informaticki nepismen da ih ne mogu pronaci sam. Ali to nije ono sto mi je potrebno. zanima me znate li sto i kako tj. jeli netko radio nesto slicno i koliko to dobro funkcionira. mislim. sredstva su nepovratna.

ja trebam ispuniti formulare i netko ce mi dati novac da otvorim tvrtku?

isto tako ce me educirati kako da poslujem, ili ce mi dati poticaj da postanem poduzentik?

sudjeluje li netko u slicnom programu i kako to funkcionira?

brzi
04.11.2004., 11:27
vratiti će ti novac koji uplatiš državnim institucijama. ako se narodne novine i trgovački sud uz zavod za statistiku smatraju državnim institucijama vrate ti 810+400+55kn.

da bi otvorio firmu treba ti cca 25.000,00 kn i 15-ak dana i onda ti država vrati max 1.265kn, ako se sve gore navedene institucije državne

ja odustao od sudjelovanja u programima za sada

zelig
04.11.2004., 11:38
odlicno. sad si me dotukao. vec sam mislio oprat neku hrpu novaca i pobjec u indiju. a kad ono...kakav je to poticaj? pa tamo pise da dobijes do 20.000 kuna za pokretanje tvrtke.

a kad ono sve isto. prezakon . lol
hvala.

brzi
04.11.2004., 11:47
sad je stranica prebukirana....

ne znam točno, ja sam ih zvao pa kad mi je tip rekao da se sam pronađem u onih 30 programa pa da sve moram sam pa na pitanje da koji krasni K oni služe mi tip glumi ribu ja za sad odustao...

a ovo za povrat uplaćenog državnim institucijama sam pročitao na http://novac.blog.hr

junetina_leso
04.11.2004., 12:18
Zelig,

20000 kn casha ti nitko nece dati!

To ti je povrat sredstava koji mozes dobiti za razne troskove (neke takse,tecajevi,konzultanti, informaticka oprema...)

Iskustva imam, od drzave nesto korisno mozes i dobiti ( npr. benificiranu cijenu poslovnog prostora)

Iako, uspjeh tvog poduzetnickog projekta ne ovisi o tih 20000kn. On ovisi samo o tvom znanju,zelji i smislu za poduzetnistvo.Niti jedan program od nikoga nemoze napraviti poduzetnika, to ti vise dodje kao podstrek.

Ako znas sta hoces, idi u akciju, potrosi jedno popodne, nazovi..., svaki poticaj ce ti koristiti , svaka kap kvasi :-)

Ako mislis postati poduzetnik samo zato sto neko daje 20000kn ne trosi vrijeme...

zelig
04.11.2004., 12:29
lol. ma ne mislim postat poduzetnik radi toga. imam plan...imam mnostvo planova ali nemam novaca da ustrojim biznis, robujem na nekom poslu koji me odrzava na zivotu ali ne dopusta ustede da to dovoljno brzo napravim.

pa sam mislio ako me drzava oslobodi tih 25.000 kuna pologa ili mi da poticaj nekog tipa da cu to uspjet napravit uz svoj posao i onda se polako osloboditi duga i postati samostalan. sam svoj gazda i to.

mislim...napravit cu to prije ili kasnije. samo je pitanje moze li se prije uz poticaj od drzave ili kasnije uz neki kredit sa ruznim kamatama.

ako postoji neki thread sa savjetima kako pokrenuti posao u hrvata ili slicno to bi mi isto bilo oke. tipa novac.hr

junetina_leso
04.11.2004., 12:59
Ako je tako super!

linkovi:
novac.blog je dobro mjesto, u novije vrijeme se malo razvodnio ali u arhivi imas super stvari..

http://novac.blog.hr/arhiva-2004-09.html

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63504

http://www.poslovniforum.hr/info/doo.asp

Ove drzavne agencije za poticanje poduzetnistva (a la CEPOS) imas u svakom vecem gradu i one ti drze tecajeve tipa "Postati poduzetnik" , cijene tecaja im nisu velike (i vjerojatno mozes za njih dobiti povrat) . Tu u dva popodneva mozes dobiti dobar uvid u sve sto moras napraviti za pokrenuti poduzece i sta te sve poslije ceka.

Takodjer, tu postoje ljudi koji su placeni samo za rad sa buducim poduzetnicima (nisu to neki salteri sa redovima) i od njih mozes dobiti informacija

Sta se tice temeljnog kapitala, ne mora cijeli biti u cashu, unesesh u firmu jedan PC i par stolica...(tako je bar bilo do nedavno)

Takodjer, za obrt ti ne treba temeljni kapital

aj sretno

brzi
04.11.2004., 13:10
za doo treba minimum 10.000,00 keša, nema više sve u stvarima...

Juraj
04.11.2004., 14:47
zelig kaže:
pa sam mislio ako me drzava oslobodi tih 25.000 kuna pologa ili mi da poticaj nekog tipa da cu to uspjet napravit uz svoj posao i onda se polako osloboditi duga i postati samostalan. sam svoj gazda i to.

A zasto za pocetak ne krenes kao obrtnik ? Cijela prica te u startu kosta malo para, troskovi su niski i pomalo delas ?

XVII
04.11.2004., 19:08
obavezno kontaktirati poduzetnički centar, svi programi idu preko njih. najprije moraš završiti besplatni tečaj u poduzetničkom centru. on je uvjet da možeš učestvovati u programima. program poduzetnik početnik ti sigurno daje:

- mentorstvo (dobiješ od države lovu kojom platiš mentore u poduzetničkom centru / oni te savjetuju i pomažu ti )
- povrat sredstava za osnivanje tvrtke (u to ne ide temeljni kapital jer to nije trošak, temeljni kapital ulažeš u tvrtku, on je na računu tvrtke i to ti služi za poslovanje)

tvrtka mi je upravo osnovana. kako ide postupak za osnivanje vidi na podforumu posao i karijera http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63504

baš danas smo slali na ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva (preko poduzetničkog centra) zahtjev za vraćanje sredstava za osnivanje i za mentorstvo, sveukupno 15 940, 80 kn. od toga je 12 000 kn za mentorstvo, a ostalo troškovi osnivanja. najveća stavka je javni bilježnik; u poduzetničkom centru su mi rekli da će se to vratiti.

nadalje, branitelji i žene imaju još prava. također postoji i mogućnost povoljnijih kredita. svakako pođi u poduzetnički centar. no, ideju što ćeš raditi moraš imati. oni će ti savjetovati je li ti bolje krenuti sa tvrtkom ili obrtom, objasniti prednosti i mane svih opcija i tu ćeš dobiti sve potrebne informacije. sretno. :w

deatwin
05.11.2004., 12:47
Uz ono što napisali su brzi i XVII, dodala bih na listu:

HGK, koja za friške poduzetnike funkcionra po odjelima. Nađeš prvo pod koji "odjel" spada ono čime se misliš baviti, pa sukladno tome zatražiš od nih savjet, preporuku, listu mogućnosti...

HBOR je u kontaktu sa Svjetskom bankom, te sukladno tome i sa raznoraznim fondovima koji prate razvoj poduzetništva/gospodarstva u ovom ćorsokaku Europe :)
Nakon usvajanja još ponekih deklaracija, supotpisivanja....krenut će financiranje studija pojedinih projekata (ovo ti navodim ukoliko ti je projekt većer razmejra, odnosno ukoliko se oslanja na uvođenje neke nove proizvodnje...)

Sretno, Dea

XVII
02.01.2005., 10:14
31.12.2004. na račun moje tvrtke iz ministarstva gospodarstva je stigla uplata :D... to je u sklopu programa poduzetnik početnik i uplatili su 11.140,80 kn. troškove osnivanja tvrtke su pokrili u potpunosti; oni su bili 3.940,80 kn, a za troškove mentorstva su dali manje nego što smo tražili. tražili smo 12 000kn, a uplaćeno je 7 200kn. prethodno je stigla pisana odluka (datirana na 22.11.2004.). potpisao ju je osobno gospodin ministar Branko Vukelić. zatim se malo čekalo i nakon toga je lovica stigla. eto ljudi tako da znate. :)

nepta
02.01.2005., 20:13
žalosno je da se ljudi koji namjeravaju krenut u vlastiti biznis jako malo raspituju o poticajima.
i u vlastitim mjestima, gradovima, županiji a i na nivou ministarstava.
svi kao da očekuju da će im na vrata pokucat neko kao što to rade osiguravajuća društva.
osobno mislim da je najveći poticaj smanjenje poreza na dobit na 20%. točnije, mislim na ukidanje poreza na dohodak od kapitala.

mr. No
29.04.2008., 16:55
Pozdrav ljudi,

Ako netko zna tocno jer .. ovo kaj je na internetu je tragedija .. nigdje ne pise kolki je minimum sadnje niti kolko je poticaj za pojedinu kulturu . .Nasao sam samo . .za psenicu 2.500kn/hektaru . .i to iz 2006 . . .

E sad mene zanima .. tocnije mog djeda .. koji je mene zaduzio za ovaj posao da mu ja pronadjem . .. nesto o cem nemam pojma .. .ako netko zna . .zanima me tocno ..

1) Kolki je minimum . .sadnje da se moze dobiti poticaj

2) Kolko je poticaj po posijanom hektru psenice a kolko je za kukuruz.

3) Do kad se to treba prijaviti . . .

Mislim . .eto . .mozda netko zna odgovore na ova pitanja . .

puno vam hvala ..

meri64
30.04.2008., 14:20
Za konkretne kulture to ne znam. Ali točne informacije bi trebao dobiti u poljoprivredno savjetodavnim službama, možda i na njihovoj stranici, www.hzpss.hr, ili u uredu za gospodarstvo u općini u kojoj živite. Probaj pitati na poljoprivrednom forumu, www.poljoprivredni-forum.com.
Ja sam tražila poticaje za podizanje trajnih nasada (lavanda), podnijela zahtjev u 06/2007 i još nisam dobila novce, jer novaca nema.

ghigo
06.05.2008., 08:41
Bok meri.
Na kraju koliko sadnica si sadila?
Što se tiče poticaja, podnjeli smo zahtjev recimo oko 06.2007 (kao i ti) i dobili novce čini mi se nakon nove godine. Plus toga, dokumentacija nije bila potpuna pa smo se čuli dosta puta preko telefona ali priznajem da su stvarno bili korektni i čak oni mene zvali par puta
sve u svemu bio sam zadovoljan, vidjet ćemo šta će biti za novi poticaj ;-)

pozdrav iz istre

swizach
10.05.2008., 07:20
Minimum za poticaj ratarkse kulture ti je 3H navodno ce se promjeniti na 1H
za vinograde ti je minimum 0.25H a iznosi 33600kn po hektaru,odnosno u podrucjima posebne drzavne skrbi 44500kn po hektaru,,,

.keskin.
03.06.2008., 15:10
Baš me zanima šta u ovim poslijednjim reklamama za Mingorp znači "poticaju za poduzetnike i oni koji će to tek postati"?

U onim dokumentima na stranici Mingorpa djeluje mi da se za dobivanje sredstva mogu kandidirati samo postojeće firme?

Ili postoji i dio za totalne "civile" to jest fizičke osobe, koje bi htjele u poduzetničke vode?

Migra
03.06.2008., 20:42
Mislim da je sve vrlo fino objašnjenjo na njihovim stranicama u dokumentima pojedinih projekata pa kreni na čitanje.

drabotic
04.06.2008., 07:35
mislim da moraš imati otvorenu firmu/obrt da bi ostvario pravo na bespovratne poticaje...

ja ću ovaj tjedan predati zahtjev...

-haf-
09.06.2008., 19:43
Bok,

Evo u tijeku su prijave za poticaje za malo i srednje poduzetništvo? Da li se netko od vas prijavljuje za te poticaje?
Imate li informacije koliki je odaziv na sličan program prošlih godina? Konkretno za žene u poduzetništvu i za mlade u poduzetništvu?
Kolike su šanse za dobivanje bespovratnih sredstava?

Migra
10.06.2008., 00:17
Šanse su do sada bile dosta velike. Žena poduzetnika ima manje, a i mladih pa su to ujedno i kategorije kod kojih vjerujem većina prijavljenih prolazi (ne znam točne podatke, ali u razgovoru s voditeljima pojedinih projekata sam dobila takav dojam), no ove godine su uveli i bodovanje kojeg do sada nije bilo (barem ne ovako eksplicitno) pa to možda znači i da su pooštrili kriterije. Ne košta te puno prijavit se pa zašto ne probati.

vitara
10.06.2008., 10:37
Ima dosta različitih programa.
Da li mislite da je i za dobivanje takvih potpora potrebno poznavati prave ljude?
Zanima me da li vi sami ispunjavate te obrasce ili ste možda razmišljali to dati nekoj firmi koja se specijalizirala za takve stvari. Da li je netko već koristio usluge takvih firmi?

Linia
10.06.2008., 13:35
Mi smo se javljali već nekoliko puta na takve natječaje, nekad smo prošli i dobili novce, a nekad ne.
Nisu potrebne nikakve veze i vezice, a još manje angažiranje ( i plaćanje) nekih firmi da ti naprave dokumentaciju za tako nešto kad ti to sve mogu pomoći ljudi iz županijske gospodarske komore.
Evo, na ovom projektu na koji se trenutno javljamo s nama rade, tj. pomažu nam i ljudi iz županijske gospodarske komore.
Plaćamo im članarinu i doprinos kao i svi d.o.o. i to je njihova dužnost.

E sad, puno ovisi i o broju firmi koji se jave za određeni projekt, tako da se nekad dobije više novaca, a nekad manje.
I još nešto vrlo bitno, dokumentacija mora biti kompletna jer inače ne prolazi. Ako slučajno pošaljete nepotpunu dokumentaciju, nitko vam neće javiti da vam nešto fali i da pošaljete naknadno nego jednostavno ne prolazite.
Stoga preporučam onima koji se javljaju prvi puta obavezno potražite pomoć u komori jer će vam oni pomoći bez naknade.
Dapače, i njima je u interesu da što više projekata njihove županije prođe jer to je pokazatelj da i oni dobro rade.

Sretno svima! :top:

vitara
10.06.2008., 17:42
Linia, kako si došla do tih ljudi iz komore? Koliko im treba da to slože s nama? Radi se o ovim projektima, odnosno bespovratnim poticajima za koje je rok jos kojih 10-15 dana.
Hvala na informacijama. Inače baš sam se pitala zašto uopće plaćamo tu članarinu??

Linia
11.06.2008., 06:46
Linia, kako si došla do tih ljudi iz komore? Koliko im treba da to slože s nama? Radi se o ovim projektima, odnosno bespovratnim poticajima za koje je rok jos kojih 10-15 dana.
Hvala na informacijama. Inače baš sam se pitala zašto uopće plaćamo tu članarinu??

Ovoga puta su zapravo oni nazvali nas: Vjerovatno su iz ministarstva gosp. dobili podatke o nama ( znaš ono, da smo se već javljali i uspjeli dobiti neka sredstva).
To zapravo nije tako kopliciran posao više je zapravo papirologija; moraš uzet BON 1 i BON 2. kopirati GFI POD za 2007, sakupiti potvrde iz porezne, pa račune, pa kopirati izvatke, kopirati ISO certifikat, opisati tvrtku, popuniti obrazac zahtjeva .... itd zapravo sve ono što se traži za natječaj za koji se javljaš.
Oni ti pomognu to nekako smisleno formulirati.
Inače, zbilja ti je bitno da ti potvrda iz porezne bude čista ko sunce, znači niti lipe nikakvog duga ne smije biti prema državi, a niti prema zaposlenicima ( za to se daje izjava).
Kad počneš prikupljati papire prvo to provjeri s poreznom, pa ako postoji neki dug onda to plati i donesi im potvrde o uplati tako da ti ta sva dugovanja budu 0.

Zašto ti to naglašavam? Samo nebo zna da porezna uprava non stop od nekud izvuče neke zatezne kamate; ovdje dvije - tri kun, tamo 50,00 kn, pa negdje
0,14 kn... :o, tako da si prvo provjeri s njima ako ima toga na bilo kojem doprinosu plati to, pa tek onda službeno zatraži potvrdu o nepostojanju duga prema njima.

nokoment
11.06.2008., 14:29
Nisu mi jasni npr.

2. KORISNICI PROJEKTA
Projekt je namijenjen osobama koje su u 2007. i 2008. godini:
a. položile ispit o stručnoj osposobljenosti čije polaganje je propisano odredbama Zakona o obrtu (N.N. br.. 77/93, 90/96, 64/01, 71/01, 49/03 – pročišćeni tekst, 68/07 i 79/07) ili Zakona o prijevozu u cestovnom prometu (N.N. br. 178/04) te su u Obrtni registar upisale obavljanje obrta, ili su u registru Trgovačkog suda upisale društvo s ograničenom odgovornošću, ili su s poslodavcem zaključile ugovor o radu na neodređeno vrijeme za djelatnost za koju su položile ispit.
b. položile majstorski ispit, pred komisijom Hrvatske obrtničke komore, za zanimanja propisana Pravilnikom o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica (N.N. br. 87/01, 47/05, 42/08), te su u Obrtni registar upisale obavljanje obrta, ili su u registru Trgovačkog suda upisale društvo s ograničenom odgovornošću, ili su s poslodavcem zaključile ugovor o radu na neodređeno vrijeme za djelatnost za koju su položile ispit.

Da li "položile" znači da ja kao obrtnik ne mogu tražiti poticaj za obrazovanje osim u slučaju da ga već nisam položila?

Migra
11.06.2008., 14:41
Hmmm... ovo mi zvuči kao nešto što se traži za neke specijalizirane ili vezane obrte. Ne znam na što ti pod obrazovanjem misliš i unutar kojeg projekta misliš tražit poticaje?

nokoment
11.06.2008., 21:16
Hmmm... ovo mi zvuči kao nešto što se traži za neke specijalizirane ili vezane obrte. Ne znam na što ti pod obrazovanjem misliš i unutar kojeg projekta misliš tražit poticaje?

Na majstorski ispit, unutar "Dokvalifikacija i prekvalifikacija u obrtništvu".

Migra
11.06.2008., 23:11
Ha, pa prema onome što čitam u pozivu ispada da na te poticaje imaju pravo samo kandidati koji su to već položili jer od dokumentacije, između ostalog traže, citiram:
"-Preslika Uvjerenja Hrvatske obrtničke komore/Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka o položenom ispitu o stručnoj osposobljenosti ili Uvjerenja (diplome) Hrvatske obrtničke komore o položenom majstorskom ispitu
-Dokaz o uplaćenim sredstvima za pripremu ispita o stručnoj osposobljenosti ili majstorskog ispita koju provode pravne osobe"

ili:

"-Preslika ugovora o prekvalifikaciji zaključenog sa ustanovom za obrazovanje odraslih
-Preslika uplatnice o plaćenoj školarini
-Preslika uplatnice o plaćenim troškovima polaganja pomoćničkog ispita"

No, da budeš sigurna savjetujem da nazoveš direktno voditelja tog projekta i ispitaš detalje. Ne zovi onaj 0800 broj, već 01/488 10 00 i traži da te spoje s voditeljem projekta koji te zanima. Možda se možeš prijaviti i ako si samo upisala pojedini program, a nisi ga još završila.

321tri
17.08.2008., 10:26
Treba sve ovo proučiti. Nije tako teško, a dobije se dosta novaca.

http://www.mps.hr/eusluge/eusluge_popis.asp?KategorijaID=2

http://www.mps.hr/dokumenti/

http://www.mps.hr/dokumenti/zakoni.asp?id=7

http://www.mps.hr/dokumenti/zakoni.asp?id=22

321tri
17.08.2008., 10:31
Ima li netko listu najvećih korisnika poticaja u poljoprivredi objavljenu na Dnevniku HRT-a prije nekoliko dana? Čini mi se da je Belje uzelo oko 800.000.000,00 hrk. Drugi po redu je Novi Agrar ali ne znam koliko su oni dobili. Obje firme su u vlasništvu g. Todorića.Lista je na ekranu bila tako kratko da nisam stigao sve pročitati. Ako netko zna molim neka posta link ovdje.

321tri
17.08.2008., 10:33
http://hcpm.agr.hr/aktualno/finpot2008.pdf

321tri
17.08.2008., 10:59
http://www.forum.hr/showthread.php?t=364718

321tri
17.08.2008., 11:34
http://www.jutarnji.hr/izbori/vijesti/detalji_vijesti/art-2007,12,10,,101235.jl

321tri
17.08.2008., 11:37
http://www.ezadar.hr/clanak/poticaji-agrokoru-strogo-cuvana-tajna

321tri
17.08.2008., 11:41
http://glasistre.hr/?e20e7dd43f8b1242815e644e899642e0,TS,3920,,19464,, 242658,,

321tri
17.08.2008., 12:45
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=398158

321tri
17.08.2008., 12:52
http://www.demokratski-centar.hr/content/view/256/46/

dj_harly
17.08.2008., 13:15
Neznam sad tocno te cifre, uglavnom u katastar prijavit, mjernik ide na teren, primite geodetski elaborat promjene nacina uporabe zemljista, cekate 15 dana pravomocnosti i imate novi posjedovni list koji je dokaz o promjeni kulture s kojim idete na upisnik.

321tri
17.08.2008., 13:16
http://mlijeko.bloger.hr/post/40-milijuna-eura-za-agrokor-i-belje/852906.aspx

321tri
17.08.2008., 13:24
"Ovakav interes ulagača za Belje se čini još nevjerojatnijim zbog već potvrđenog sklapanja koalicijskog ugovora HSS-a i HDZ-a kojim će HSS krenuti u najavljivano limitiranje iznosa državnih poticaja za poljoprivrednu proizvodnju u korist malih poljoprivrednih gospodarstava."

http://www.seebiz.eu/sr/berze/agrokorove-perjanice-nastavljaju-probijati-rekorde,5602.html

321tri
17.08.2008., 13:32
"Koliko godišnje Grupa Agrokor primi od države na račun poticaja u poljoprivredi i sprema li se Agrokor na iskorištenje sredstava iz fondova EU?

Imamo više kompanija koje imaju pravo na poticaje. Mi smo u vinogradarstvu, tu je dio poticaja, jedini dio u poljoprivrednoj proizvodnji, ali u tome smo ozbiljno tek dvije godine. Rekla bih ovako - Agrokor je investirao u Belje i PIK Vrbovec toliko da ono što je dobio kroz poticaje nije ni 5 posto tih investicija. Kad je riječ o EU fondovima, imamo neke manje proizvodnje koje su iz programa Sapard dobile nešto sredstava, jedan mali pogon u Daruvaru za preradu i proizvodnju ribe, koji je odgovarao uvjetima Saparda. Sve su druge naše kompanije prevelike i prelaze limit prihoda koji je postavljen u natječajima. "

http://www.eukonomist.com/index.php?option=com_content&task=view&id=244&Itemid=87

321tri
17.08.2008., 14:00
"Nece on to direktno vratiti, nego ce to drzava indirektno vratiti preko poticaja... Nazalost umjesto da drzava potice samo 'obicne' ljude, na ovakav nacin drzava od bogatasa radi jos vece bogatase."

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,6,6,agrokor_zajam_belje,122205.jl

321tri
17.08.2008., 14:15
http://www.transfer-biro.hr/10532.aspx

321tri
17.08.2008., 14:31
http://www.poslovni.hr/63533.aspx

321tri
17.08.2008., 14:34
http://www.poslovni.hr/Content/LinkedArticles.aspx?kID=6266&pg=3

321tri
17.08.2008., 14:39
http://www.poslovni.hr/87486.aspx

321tri
17.08.2008., 15:09
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=43&idt=190293&p=2�

321tri
18.08.2008., 07:50
http://www.mps.hr/pr/priopcenje.asp?id=1268

U prvih 20 četiri su od Agrokora (1,2,7 i 14). Ukupno oko 150.000.000,00 hrk. Bilo bi lijepo (i transparentno) da su naveli točno koje vrste potpora je određeno poduzeće dobilo.

U cilju jačanja domaće proizvodnje i razvoja hrvatskog sela dodjeljuju se državne potpore koje obuhvaćaju poticaje. U prvih dvadeset za 2007. godinu nalaze se sljedeći primatelji:

isplata, kn Poljoprivredno gospodarstvo Županija
1. 83.018.349 BELJE D.D. DARDA OSJEČKO-BARANJSKA
2. 39.263.407 NOVI AGRAR D.O.O. OSJEČKO-BARANJSKA
3. 27.681.019 VUPIK D.D. - VUKOVAR VUKOVARSKO-SRIJEMSKA
4. 19.699.750 KUTJEVO D.D. KUTJEVO POZEŠKO-SLAVONSKA
5. 17.798.973 POLJOPRIVREDNO PODUZEĆE ORAHOVICA D.D. VIROVITIČKO-PODRAVSKA
6. 14.965.910 ŽITO D.O.O. OSJEČKO-BARANJSKA
7. 12.396.070 PIK VINKOVCI D.D. VUKOVARSKO-SRIJEMSKA
8. 11.959.236 "DIBA" D.O.O. SUHOPOLJE VIROVITIČKO-PODRAVSKA
9. 11.683.706 POLJOPRIVREDNA ZADRUGA OSATINA OSJEČKO-BARANJSKA
10. 11.212.881 POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENI KONCERN VALPOVO D.D. OSJEČKO-BARANJSKA
11. 10.382.816 POLJOPRIVREDNO PREHRAMBENI KOMPLEKS D.O.O. BRODSKO-POSAVSKA
12. 9.899.972 IPK MLIJEČNA FARMA HOLSTEIN D.O.O. OSJEČKO-BARANJSKA
13. 9.163.694 "AGROMEĐIMURJE" D.D. ČAKOVEC MEĐIMURSKA
14. 6.599.170 BELJE KOOPERACIJA D.O.O. OSJEČKO-BARANJSKA
15. 6.536.842 FARMA JELAS D.O.O. ZA UZGOJ STOKE I TRGOVINU SISAČKO-MOSLAVAČKA
16. 6.465.503 HANA BREZNICA D.O.O. OSJEČKO-BARANJSKA
17. 5.803.326 "ZEA" D.O.O. ZA PROI. PROMET I USLUGE U POLJOPRIV. VIROVITIČKO-PODRAVSKA
18. 5.596.775 "AGRO-TOVARNIK" D.O.O. VUKOVARSKO-SRIJEMSKA
19. 5.357.189 FARMA SENKOVAC D.D. SLATINA VIROVITIČKO-PODRAVSKA
20. 5.028.904 VIGENS D.O.O. ZADARSKA

321tri
18.08.2008., 07:54
Hoće li Agrokor vratiti 4% ili 6.000.000,00 hrk?

Izmjenama Zakona o državnoj potpori iz 2004. određeno je (čl. 13.) da se od 1. siječnja 2005. svim korisnicima državnih potpora, koji u kalendarskoj godini ostvare više od 78.000 kuna, isplati četiri posto manje. Prikupljena sredstva poslužit će za razvoj ruralnih područja. Zašto tri godine zakon nije primjenjivan, odnosno hoće li tzv. progresivna modulacija koju prakticira i Europska unija startati od 2008.,

Gustavo
10.12.2008., 10:34
Pročitao sam da će se sada nakon što su se državni službenici izborili za povećanje plaća na udaru naći poljoprivrednici i običan radnik,čini mi se da već kasne poticaji za ovogodišnju sjetvu kukuruza,očekuje li to Bandić najezdu traktora na Zagreb pa kupuje oklopno vozilo:mig:

Gustavo
11.12.2008., 10:32
Vidim nema ovdje poljoprivrednika :)

salel
11.12.2008., 17:11
Pročitao sam da će se sada nakon što su se državni službenici izborili za povećanje plaća na udaru naći poljoprivrednici i običan radnik,čini mi se da već kasne poticaji za ovogodišnju sjetvu kukuruza,očekuje li to Bandić najezdu traktora na Zagreb pa kupuje oklopno vozilo:mig:

Pa uvijek je poljoprivrednik podnosio najveći teret krize,pa će tako i ovaj put.

walter
12.12.2008., 22:19
Pa uvijek je poljoprivrednik podnosio najveći teret krize,pa će tako i ovaj put.

Nek sade voće umjesto žitarica i obogatit će se u roku od tri godine.

banderas
13.12.2008., 00:20
eeeeeee, a tko će to radit?

salel
13.12.2008., 07:53
pa što čekate

swizach
15.12.2008., 16:41

kojom teorijom,,,

Volintena
15.12.2008., 16:57
Uvoznom.

Posadiš 10 stabala, a godišnje prodaješ 50 tona voća. :lol:

Gustavo
02.01.2009., 22:45
lol

sale d men
04.02.2009., 18:05
Poštovani , bavim se gljivarstvom već nekoliko godina , imam dosta veliku potražnju za gljive kao i za supstrat koji sam proizvodim , planiram proširiti proizvodnju i napraviti neki ozbiljniji objekt , otvoriti opg , interesira me da li netko zna kako mogu doći do poticaja , koje dokumente zatražiti , da li opg , obrt ili nešto drugo , svaki prijedlog i pomoć su dobro bi mi došli . Puno Vam hvala !!! :top:

teta-elza
04.02.2009., 19:20
koliku godisnju proizvodnju imas ? da li si u sustavu pdv-a? sve sto ulazes a mora biti preko 40 000 kuna godisnje mozes dobiti povrat kapitalnih ulaganja. odi u svoju savjetodavnu sluzbu, tamo ces dobiti formulare i sve ti pojasniti. ako otvoris obrt i udjes u sustav pdv-a, sve sto kupis dobivas 22 % natrag. kao obrt postajes pravna osoba, samim tim lakse dolazis do kredita. mislim da i za gljive drzava daje po prodanom kg-u nekakvu subvenciju. sto i koliko, ne znam.

pozuri sa ulaganjima i proizvodnjom. kad udjemo u eu pitaj boga sto ce se dogoditi. neke promjene da. kakve-pitaj onoga gore.

sale d men
04.02.2009., 19:36
koliku godisnju proizvodnju imas ? da li si u sustavu pdv-a? sve sto ulazes a mora biti preko 40 000 kuna godisnje mozes dobiti povrat kapitalnih ulaganja. odi u svoju savjetodavnu sluzbu, tamo ces dobiti formulare i sve ti pojasniti. ako otvoris obrt i udjes u sustav pdv-a, sve sto kupis dobivas 22 % natrag. kao obrt postajes pravna osoba, samim tim lakse dolazis do kredita. mislim da i za gljive drzava daje po prodanom kg-u nekakvu subvenciju. sto i koliko, ne znam.

pozuri sa ulaganjima i proizvodnjom. kad udjemo u eu pitaj boga sto ce se dogoditi. neke promjene da. kakve-pitaj onoga gore.

Puno hvala za sad , inače imam proizvodnju oko 300 vreća po turnusu , nekih 9 t. , a mislim ići na još 500 vreća tj, 15 t. i nisam još u sustavu pdv-a na žalost , a radim i neke manje količine shii-take kako na supstratu tako i na oblicama .

sijena_mora
04.02.2009., 21:03

teta elza, obrtnik je fizička osoba nikako pravna

teta-elza
04.02.2009., 21:28
mali lapsus,isprika.

Göttspöđä
04.02.2009., 22:48
Spakiraj se i odi u lokalnu savjetodavnu službu. Zato i služe :top: dat će ti detaljne informacije i savjete kome, kada i kamo trebaš otići za pojedinu problemsku situaciju.

ijnek
15.02.2009., 11:36
prijatelj mi zeli napraviti nasad sipaka, narova (oni veliki na za caj) pa ga zanima dali postoje poticaji za njih i naravno koliki i po kojim uvjetima.

teta-elza
15.02.2009., 18:01
preselite ovo u podforum poljoprivreda.

hvala

Zego
15.02.2009., 18:05
nitko to nezna na internetu niti gdje piše. neka prijatelj otiđe u svoje sjedište županije i neka tamo pita. tamo će dobiti informacije i više nego treba. barem je tako u sisku.

teta-elza
16.02.2009., 17:32
neka ode u hzpss i pita. oni sve znaju.

Smiljan_HR
17.02.2009., 10:54
HZPSS puno pomaze, ali treba kontaktirati iministarstvo, Ravnateljstvo za tržišnu i strukturnu potporu u poljoprivredi
http://www.mps.hr/ministarstvo/?id=6

babkonj5
17.02.2009., 21:47
minimalno poticane količine
http://www.mps.hr/pr/skini_dokument.asp?file=zakoni/Zakon_o_izmjenama_i_dopunama_Zakona_o_drzavnoj_pot pori_u_poljoprivredi_ribarstvu_i_sumarstvu_NN_85_0 8.doc

iznosi poticaja
http://www.mps.hr/pr/skini_dokument.asp?file=zakoni/Zakon_o_izmjenama_i_dopunama_Zakona_o_drzavnoj_pot pori_u_poljoprivredi_ribarstvu_i_sumarstvu_NN_141_ 27_12_06.doc

u međuvremenu su se desile manje izmjene u nekim (ratarskim) poticajima pa ako nekoga živo zanima, sve ima na
http://www.mps.hr/dokumenti/zakoni.asp?id=7

CottonEyeJoe
05.05.2009., 12:11
evo da ne otvaram novu temu, jel se tko prijavio? matere mi, ali ja na njihovoj stranici nemogu naći nikakve obrasce, a stranica je kao da su ju namjerno napravili da se ne možeš snaći

MiNa8
05.05.2009., 13:23
Kako ne možeš naći obrasce? Imaš na desnoj strani link na Projekte i kad klikneš na to, ispod svakog projekta imaš ponuđene zahtjeve, izjave, uvjete... Inače, nisam se prijavila ove god. Nemam sve potrebne uvjete.

CottonEyeJoe
05.05.2009., 14:03
kako to nisam vidio:confused:

hvala puno

mislio sam da je ovo i poticaj za one koji žele otvoriti firmu ili obrt, a nemaju novce..

čini mi se da je to samo za one koji imaju svoju djelatnost, pa im dodatno treba,jel tako??

testdriver
05.05.2009., 20:17
ja sam se dosta raspitivao oko toga..ali nisu baš bezpovratna sredstva, imaš neke uvjete koje moraš ispuniti pa da bude tako, inače moraš vratiti...barem su meni tako objasnili, ako netko zna drugu informaciju neka me ispravi

Skattemus
20.05.2009., 13:40
Pregledala sam cijelo gospodarstvo, ili jos spavam ili nema. Ukoliko ima, ispricavam se modu.

Zanima me postoji li drzavni poticaj za otvaranje firme, koji su uvjeti, sto se time dobiva, kako aplicirati, sto se sve treba ispuniti, obaviti....ako nije problem?
Firma bi se bavima pruzanjem intelektualnih usluga.

Hvala svima.

aurora-s
20.05.2009., 14:28
Znam ljude kojima su bili obečani poticaji /branitelji poduzetnici itd. I na kraju im je država platila samo neki tečaj u inkubatoru (oprala lovu) a oni nisu ništa dobili od onoga što im je bilo obečano- za informatičku opremu, i za strojeve za početak poslovanja, pod izlikom da je to za obrte/firme koji već posluju i imaju rješene MTU i sve papire.

Nebi te tila obeshrabrit, ali to je ono što ja znam od dva prijatelja kojima su obečali u HOK-u i inkubatoru brda i doline a nakraju su morali zatvorit obrt kako su i otvorili zbog nedostatnog novca za kupovinu strojeva koji su im bili nepohodni.

Skattemus
20.05.2009., 17:55
U UK dobivas novcani poticaj za male firme, nista slicno kod nas nema?

Gilda.
20.05.2009., 18:10
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

Ali nisam sigurna da ima poticaja za novosnovane tvrtke. Kod svih natječaja se spominje pozitivno poslovanje itd...

Ako se interesiraš za otvaranje obrta ili poduzeća informiraj se na hitro.hr.

castanea
20.05.2009., 18:11
link (http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618)

lush
21.05.2009., 07:53
ima nekih poticaja ali koliko ih stvarno netko može dobiti je druga priča...
Ja sam se razočarala jer sam prošle godine osnovala firmu i nadala se nekom poticaju, i sad gledam da je za sve poticaje uvjet samozapošljavanje :rolleyes: što je kod mene nemoguće jer da bi firma uopće mogla opstati sad u startu i imala neka sredstva za poslovanje, moram biti zaposlena kod nekog drugog i iz svoje plaće financirat firmicu.... :ne zna:
Onako, i opet država ne stoji iza onih koji se trude i trude i pokušavaju....

MiNa8
21.05.2009., 11:39
Pogledaj malo i na www.hamag.hr Možda uspiješ pronaći nešto za početnike, iako mi se čini da je to nekako više orjentirano na kreditiranje. Prije 2 god. smo dobili nepovratni poticaj od MINGORP-a za kupnju kompjutera, kao početnici, ali je uvjet bio da je obrt već registriran i da ima pozitivno poslovanje bez dugova prema državi i zaposlenima. Iznos je bio oko 7500,00 kn.

Skattemus
22.05.2009., 12:42
Meni se cini da nista od toga, bas cu pogledati po linkovima. Uopce ne znam gdje da se krenem raspitivati, banke, ministarstvo..Kod nas i kad hoces, ne daju ti.

Skattemus
22.05.2009., 12:45
link (http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618)

Ako ti nije problem, vidim ovo sa poduzetnistvom žena, ali ne kuzim bas o cemu se radi. Cime te poticu, financijski ili?

castanea
22.05.2009., 13:34
Ako ti nije problem, vidim ovo sa poduzetnistvom žena, ali ne kuzim bas o cemu se radi. Cime te poticu, financijski ili?

Da. Za razne namjene (sredstva su nepovratna, a namijenjena su za sufinanciranje nabave opreme, alata, inventara i zaštitnih sredstava, pokretanja poslovanja, tj. izradu poslovnog plana, konzultantske usluge te poduzetničku izobrazbu (osim troškova studija), troškove osnivanja odnosno pokriće dijela troškova registracije, poduzetnicama početnicama sufinancirati će se troškovi čuvanja djece). Evo imaš projekt (http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/2009.%20PROJEKTI%20POTICANJA%20PODUZETNIŠTVA/OBJAVA%2010.%20travnja%202009/PODUZETNIŠTVO%20ŽENA/Projekt%20ene%202009.-07.04.09..doc) ili javni poziv (http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/2009.%20PROJEKTI%20POTICANJA%20PODUZETNIŠTVA/OBJAVA%2010.%20travnja%202009/PODUZETNIŠTVO%20ŽENA/Javni%20poziv%20ene%20-%2007.04.09..doc)- tu bi trebalo bi sve biti objašnjeno.

Pogledaj još da li ti grad/županija sufinancira nove firme/obrte. Znam kako dosta jedinica lokalne samouprave to radi (ili je makar radilo).

BampY
25.05.2009., 10:41
Ja bih rekao da su ovi poticaji neregulrani i pomalo diskutabilni. Zašto?

Pa kao prvo nikad nije objavljena lista onih koji su nešto dobili, zašto su baš ti dobili i kako se zapravo određuje kriterij po kojem se neki iznos poticaja može dobit. Ne zna se ni tko to odobrava, koji su ljudi u komisiji (ili kako da se ta grupa ljudi zove). Niti da li je ta komisija uopće osnovana. Kada se novac dijeli, onda valjda mora sve bit jasno i čisto. Pogotovo kada novac nije od onoga tko ga dijeli, nego je zapravo naš. Ispadne - meni uzmeš i sebi daš, u obliku 'poticaja'! Ako su takvi, onda poticaja bolje da i nema!!!??? Ako je netko već pošteno zaradio, pusti mu, nema boljeg pozicaja od toga!

Radi transparentnosti to je minimum koji treba poštovat jer inače je sve sumnjivo... Ovako ispada da je to čisto kršenje tržišne utakmice, jer nekoga dovodi u bolji položaj - vjerojatno nezasluženo. Kada bi bilo zasluženo, to bi bilo objavljeno sve u detalje, i nikakvog problema.

Ako netko zna malo više o tome, ili ima neku drukčiju priču, drago bi mi bilo da me demantira...

Migra
25.05.2009., 17:16
glede "nikad nije objavljena lista onih koji su nešto dobili" moš čekirat npr. ovaj link - http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/PROJEKT_PODUZETNISTVO_ZENA_I_CILJNIH_SKUPINA.pdf
glede drugog, iskreno ne da mi se tražit, možda netko drugi nešt iščeprka.

castanea
25.05.2009., 20:44
Pa kao prvo nikad nije objavljena lista onih koji su nešto dobili

Odobrene potpore temeljem operativnog plana poticanja malog i srednjeg poduzetništva za 2008. godinu - link (http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1751)

Atanasovski
27.05.2009., 12:17
Hej!

Mislila sam prijavit obrta za natječaj za poduzetništvo žena pa sam saznala da je natječaj trajao do 25.05.2009., iz drugog izvora sam saznala da je trajao do 20.05.2009.

Znate li vi koji pratite te natječaje koliko se često ti natječaji raspisuju'

Hvala.

logicar
27.05.2009., 12:49
ja bi poduzetnistvo promjenio u poticaj za male i srednje PROIZVODACE!! da se specificira to je ono sto je hrvatskoj potrebno..
a poduzetnik moze biti i uvoznik, i neki ekonomista filozof, prodavanje nepotrebnih usluga...

BampY
27.05.2009., 12:59
Drago mi je da ima i tih podataka, valjda stvari idu na bolje... Za 2008. nisam niti tražio naknadni popis, ali jesam za 2007. I rečeno mi je da liste nema, ali da ću znat ako dobijem. I stvarno nisam provjeravo nakon toga.

Inače, ostajem kod toga da je ovaj način poticaja netransparentan. Tako bi mogla novac djelit karitatvna organizacija a ne država. Ako se nešto daruje, a daruje se, i to ne svoj nego novac poreznih korisnika, onda bi valjda morali postojat kriteriji po kojima se daruje. A uz ostalo, što ima država poklanjat, neka ostvari bolje uvjete za poslovanje pa ne treba moljakati. U utakmici, pa i u ovoj tržišnoj nemaš što poklanjat. Postavi pravila, pravedna i za sve jednaka i tko zna i tko umije - njemu... Kakva bi to utakmica bila kada bi ekipe imale pravo tražiti od suca da im pokloni par golova - unaprijed, za stolom????!!! Nitko ne bi htio igrat, ili bi se pobili...

Ali, što pričat, izgleda da je bolje po onome: darovanom konju ne gledaj u zube...

Btw, dobio sam i državne poticaje. Pomogla su - dva Očenaša... :)

Skattemus
27.05.2009., 13:02
Ne znam kako funkcionira kod nas, vidim da nema nekog definiranog tijela koje to dodjeljuje, koliko sam saznala u UK, tu pravo na poticaj imaju SVI. Jednokratan je i nije neki ogroman, radi se o tisucu funti, koliko ti je dovoljno da bi platio takse i otvorio firmu, kod nas to kosta 20 000kn, ako se ne varam. Sluzi kako bi se potaklo mlade ljude. Nepovratan je takodjer.

Tuco-il brutto
29.05.2009., 19:13
Hej!

Znate li vi koji pratite te natječaje koliko se često ti natječaji raspisuju'

Hvala.

Za poduzetnike početnike svake godine.
Za povećanje konkurentnosti(kroz razne oblike) par puta godišnje.
Ove godine po prvi puta je u natječaju za poduzetnike početnike uvrštena stavka kupovine opreme.
Iz iskustva znam da se velika većina uvjeta traži samo deklarativno: npr. poticaje mogu dobiti i firme bez zaposlenih...

Randall Flagg
05.08.2009., 22:13
Jel itko dobio lovu za poticaje od HZZ-a za poticaje kod zapošljavanja osoba sa zavoda? :ne zna:

ahnu
11.08.2009., 17:52
hellou

tražila sam neki dan na netu neki sajt bilo koje državne institucije ili ministarstva na kojem su navedeni iznosi poticaja po poljoprivrednim kulturama koji vrijede za 2009. godinu i ništa.

Na sajtu MPS - Potpore, nula bodova. Ili ja samo na 10" to ne uspijem vidjeti :)
Al ima obrazac i zahtjev.
Googlanje daje svakakve rezultate samo ne ono što treba.
Zna netko mozda gdje to naći online? Ako je specifično po regiji, zanima me sjeverozapad, ali bi radije vidjela nešto što je definirano na državnoj razini, ako ima.

ovo sam ja
12.08.2009., 13:28
Na ovoj stranici (http://www.otvorena-vrata.hr/projekt.aspx?idp=63) imaš vrijednosti poticaja (http://www.otvorena-vrata.hr/dokumenti/MPS-Zakon-%20poticaji_u_poljoprivredi.pdf) za neke kulture u pdf formatu.:p

sacma
12.08.2009., 19:00
Poticaiji ti nisu navedeni jer se kao i uvek nezna tu ni ko pije ni ko plaća.U Savetodavnoj službi ti mogu dati neke okvirne brojke ali to se brzo menje ništa nije sigurno,možeš da dobiješ samo otprilike,

babkonj5
12.08.2009., 22:42
Maknut link na drugi forum.

vomari
13.08.2009., 12:52
izglasan je novi zakon o poticajima, koji se odnose na ovu i iduću godinu. Izglasan je prošli mjesec, ali u medijima nije mogao doći na red, jer su bili puni rasprava o poticajima za pšenicu. Valjda je to jedina važna kultura u državi, a druge su nebitne. Uglavnom zakon imaš na nn.hr broj 83

ovo sam ja
13.08.2009., 14:51
Jedna stavka u nn 83 koja me interesira piše:

– kapitalna ulaganja, restrukturiranje i modernizacija poljoprivrednih gospodarstava:
Za mlade poljoprivrednike u područjima s otežanim uvjetima gospodarenja do 65%, za ostale do 50%

Jel to znači da su digli kapitalna ulaganja sa 40% na 50-65% ?

Mokamoka
17.08.2009., 13:58
Zasad ništa

Randall Flagg
17.08.2009., 15:11
Došlo danas :top:

Btw. sa HZZ-a su rekli da za potpisane ugovore do 1. srpnja isplata kreće u prvoj polovini kolovoza.

Koliko je meni poznato sad je i stopirano potpisivanje daljnjih ugovora jer love nema...

Mokamoka
17.08.2009., 21:52
Stiglo i moje popodne:D

Randall Flagg
18.08.2009., 03:03
Stiglo i moje popodne:D

Svaka im čast na ažurnosti, kakva je ekonomska situacija, očekivao sam lovu slijedeće godine :D

simply blue
16.11.2009., 10:39
ma to se uopće ne isplati tražiti, dobiješ ako imaš novaca, a ako nemaš, stvori ga sam! Nakon što pošteno radiš, ulažeš , ne duguješ nikome, prikupiš svu moguću dokumentaciju, jednostavno te bez objašnjenja otkantaju! mi mali obrtnici trebali bi biti sretni sa 5000 kuna poticaja, bez obzira što smo u adaptacije , nabavu strojeva uložili više od 150.000 kuna! ma ne, nama to ne treba, treba dati Todoriću! on će to ionako znati bolje upotrijebiti od neke frizerke, kozmetičarke ili nedaj bože cvječarke!

miro23
04.01.2010., 21:49
molio bih sve koji imaju neke konkretne imfoemacije o poticajima za ratarske kulture u 2010 dali će biti isplaćivani i onim poljoprivrednicima koji nisu u sustavu PDV imam poljorivredno gospodarstvo koje je u sustavu poticaja ali nije registrirano u poreznoj upravi i nije u sustavu PDV zanima me dali su točne imformacije da će takva gospodarsva ako ne uđu u sustav PDV ostati bez poticaja u nadolazećim vremenima ako je iformacija točna zanima me kada i koji je postupak registracije OPG odnosno koji je najjednostavniji i najbolji način da i u narednom razdoblju za svoju uglavnom ratarsku proizvodnju ostvarujem poticaje molim sve koji imaju bilo kakvih imformacija da mi se jave unapred zahvalan miro...

ajajas
05.01.2010., 12:43
A čoviče jači si od našeg Kike Curavića, mislin da ni on nebi ovako na dah izgovorija ka ti. Ni točke, zareza, upitnika, ništa brterano. Šalin se nema veze. Nisan baš upućen ali san na stranicama Min. poljoprivrede juče nešto čita o ovom IPARD programu. Tamo piše, ako san dobro razumija, da će pravo na poticaje imati samo oni u sustavu PDV-a. Ali opet naglašavan nisan ti baš upućen. Nebi ni posta da me nije impresioniralo kako si ovo sročija na dah. Pozdrav.
p.s. Otiđi u savjetodavnu službu, oni su plaćeni za to!!!

zvonahr
06.01.2010., 08:02
ovako sva opg ako žele poticaj moraje otvoriti žiro račune a ne kao dosada na tekuči račun

manco1
16.01.2010., 22:23
Kako bi ostvarili poticaje za 2010 svi OPG-i koji su u 09 otvarili više od 12.000 kn primitaka od izravnih plaćanja (to će se uskoro promjeniti u 24.000 kn- rekao ministar) moraju imati status obveznika poreza na dohodak, dakle ne nužno PDV-a.

Zego
17.01.2010., 14:26
svi pričaju o tome, bilo i na poljoprivrednoj, a niko ne spominje kaj sonima koji su ispod te cifre. jel budemo imali i dalje pravo na poticaje ili ne.

manco1
17.01.2010., 17:28
Ti će ,ako, zadovolje ostale uvjete (min. poticajne površine, upisani u Upisnik PG, posjednici poljop. zemljišta i korištenje certif. sjemena i sadnog materijala, pravodobno podnošenje zahtjeva) normalno dobiti poticaje. Govorim o biljnoj proizvodnji.

Zego
17.01.2010., 17:59
nadam se. idem sutra na županiju opet na info pa javim.

Nata07
25.01.2010., 06:35
i kakve su informacije vezano na te poticaje ????

manco1
25.01.2010., 12:47
Neovisno o kulturi koju sijete/sadite osnovno plaćanje u bilj. proizvodnji iznosi 2.250,00 kn /ha. Za livade i pašnjake iznosi 1.200,00 kn/ha (uvjet je da imate min. 0,5 uvjetnih grla/ha). Postoje i posebna plaćanja u bilj. proizvodnji (ekološka proizvodnja, višegodišnji nasadi ...). Neko konkretno pitanje?

Nata07
27.01.2010., 07:41
mislila sam na ulazak u obveznike poreza na dohodak ako se žele ostvariti ti poticaji....
govorilo se da će svi morati ući ako dobivaju više od 12.000,00 kn poticaja u obveznike poreza na dohodak a po želji i u sustav PDV-a, osim ako ne prijeđu 85.000,00 kn, naravno

manco1
27.01.2010., 07:59
Dakle, ukoliko je poljoprivrednik u 2009. ostvario primitke (poticaji-bilj. proizv. i stočarstvo) niže od 12.000,00 kn (uskoro će biti izmjene na 24.000,00 kn), ne treba biti porezni obveznik na dohodak i ostvarivat će izravna plaćanja (poticaje). Ako pak prelazi - treba. Za naredne godine- status obveznika poreza na dohodak trebaju imati polj. gospodarstva koja su ostvarila više od 7.200,00 kn od izravnih plaćanja. Za sada je takav zakon.

Big momma
03.03.2010., 22:19
Mi ćemo sada u ožujku predati zahtjev za poticaje za 2010. godinu, a još nam nisu isplaćeni u cijelosti poticaji za 2008. godinu.
Grad Zagreb je isto u banani; već mjesecima čekamo isplatu poticaja za 2009. godinu, a za 2008. godinu je lovica sjela u roku mjesec dana od kako smo predali zahtjev.
Na poticaje ne treba računati. Općenito, s državom smo redovito imali loša iskustva. Laže. I krade.

Big momma
04.03.2010., 19:33
Niti nakon današnjih izjava iz usta glava od poljoprivrede, kako su izvorne pasmine pod posebnom skrbi države (mi smo uzgajivači izvorne pasmine) mogu reći da uopće nismo optimistični.
Činjenica da netko ima zakonom utvrđeno određeno pravo ne znači da će to pravo i ostvariti. Odnosno, ostvarit će ga, ali neće biti provedeno. Ironija na hrvatski način.

Izuzetno je zanimljiv članak 50 stavak 2. Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi (NN 100/09):

(2) U slučaju da sredstva iz Državnog proračuna za isplatu stečenih prava nisu doznačena u skladu s utvrđenom dinamikom, isplata će se izvršiti izvan rokova iz članka 49. ovoga Pravilnika.

Znači, neplaćanje je legalizirano. Guba. :p

Gustavo
04.03.2010., 22:07
Pa da, kažu isplata će se izvršiti ukoliko bude novca, a kažu da novca nema, izgleda se priprema teren za par jačih igrača iz Austrije i drugih zemalja EU tako da ćemo imati dva, tri feudalca tipa Todorić, a mi ćemo biti njihovi kmetovi. Sad uvozimo 80 posto hrane, iz EU nam dolazi meso, jabuke i drugo što oni odbace nakon što odleži u hladnjači, naši uvoznici to tamo kupe po duplo nižim cijenama nego što prodaje naš seljak i nama prodaju po cijeni kakva je i u trgovinama EU. Preporučam kupujte na placu od bakica, sigurnije je da je kvalitetno jer RH nema kontrolu kvalitete na granicama.

Zego
05.03.2010., 12:41
gustavo :top: ispada da je to najizglednija teorija urote.

jedino si sbakicama fulao. jer i to su sjebali.

Gandalf Bijeli
29.03.2010., 22:31
Dosta je vec toga ovdje rezimirano,no opet ima stvari koje su suprotne...da li su izjave koje su zastarjele,promijenjeni zakon i sl. ne znam...

Objasnili ste da ulazak u sustav PDV-a nije obavezan...no sto onda reci za ovakve i sl.clanke

http://www.novilist.hr/2010/01/13/u-poljoprivredi-ce-2010-prezivje.aspx

Sto npr.ako netko tek krece sa opg-om ili je registriran prosle godine,nije zatrazio poticaj,a ove godine to zeli ostvariti...?

Do kada je rok za podnosenje prijave za poticaj...za ratarske kulture?
Ovdje ima ljudi koji se bave poljoprivredom,pa molim ako netko ima tocne informacije.

Thx

Zego
29.03.2010., 22:37
to je stari članak.
prijave se podnose do kraja ovog mjeseca.

salel
30.03.2010., 09:20
Pa da, kažu isplata će se izvršiti ukoliko bude novca, a kažu da novca nema, izgleda se priprema teren za par jačih igrača iz Austrije i drugih zemalja EU tako da ćemo imati dva, tri feudalca tipa Todorić, a mi ćemo biti njihovi kmetovi. Sad uvozimo 80 posto hrane, iz EU nam dolazi meso, jabuke i drugo što oni odbace nakon što odleži u hladnjači, naši uvoznici to tamo kupe po duplo nižim cijenama nego što prodaje naš seljak i nama prodaju po cijeni kakva je i u trgovinama EU. Preporučam kupujte na placu od bakica, sigurnije je da je kvalitetno jer RH nema kontrolu kvalitete na granicama.

uglavnom se slažem sa postom osim u dijelu s bakicama,jer iz iskustva znam da su one najčešće preprodavačice robe iz trg.centara.Moje je mišljene da je najbolje kupovati direktno od proizvođača,a kad se moždane vijuge stave u pogon njih nije teško prepoznati.

Gandalf Bijeli
30.03.2010., 10:22
to je stari članak.
prijave se podnose do kraja ovog mjeseca.

To je brzomjenjajuci zakon...polovica prvog mjeseca.. stari clanak.. :confused: i nakon dva dana ovdje objasnjenje da nije tako..u poljoprivredi su stvarno igre bez granica.

Znaci tehnicki se sve jos moze danas i sutra obaviti...netko mi je napomenuo da ce produziti do 15.4.,pa provjeravam informaciju..

Gandalf Bijeli
30.03.2010., 10:57
Sada imam najnoviju informaciju...u "uredu za gospodarstvo" ili nesto slicno (mislim da sam dobro napisao) sam dobio informaciju da je rok za podnosenje do 15.5.10 :confused:

Tri razlicite informacije.Ne bavim se time,no ove godine imam izmjenjenu situaciju kod zakupa zemlje,pa obitelj zeli posaditi kukuruz za svoje potrebe.Ako mogu,naravno,podnijeti ce prijavu za poticaj.Sorry sto gnjavim,no ako je rok do sutra onda je to vrlo hitno.

Zego
30.03.2010., 14:09
sada si me zbunio. morat ću se raspitati. inače je svake godine rok do kraja 3. mj.

Big momma
30.03.2010., 20:45
Sada imam najnoviju informaciju...u "uredu za gospodarstvo" ili nesto slicno (mislim da sam dobro napisao) sam dobio informaciju da je rok za podnosenje do 15.5.10 :confused:

To je točno: prema Članku 2. Stavku 2. Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi (nn 100/09) Zahtjev se podnosi od 1. ožujka do 15. svibnja tekuće godine. Osim ako nisu u međuvremenu bile kakve izmjene i dopune koje sam propustila.
Odredba je prilično suluda, jer Zahtjev se podnosi za proizvodnju u tekućoj godini, a propisano razdoblje za predaju predstavlja početak proizvodne sezone i rezultate možemo jedino predviđati. Ako su u kreiranju pravilnika sudjelovali agronomi, onda koriste neka žestoka sredstva ili su imbecili.:ne zna:

salel
30.03.2010., 20:49
To je točno: prema Članku 2. Stavku 2. Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi (nn 100/09) Zahtjev se podnosi od 1. ožujka do 15. svibnja tekuće godine. Osim ako nisu u međuvremenu bile kakve izmjene i dopune koje sam propustila.
Odredba je prilično suluda, jer Zahtjev se podnosi za proizvodnju u tekućoj godini, a propisano razdoblje za predaju predstavlja početak proizvodne sezone i rezultate možemo jedino predviđati. Ako su u kreiranju pravilnika sudjelovali agronomi, onda koriste neka žestoka sredstva ili su imbecili.:ne zna:

a koga tu zanimaju rezultati,pa valjda znaš što ćeš i koliko sijati.ek ako nemaš referentni prinos poticaj nećeš dobiti,što ne znači da ne možeš podnijeti zahtjev.

Big momma
30.03.2010., 20:59
Rezultati po svemu sudeći nisu važni.
A mi, na primjer, zahtjev ne možemo podnijeti jer ćemo umatičavati nove jedinke najranije kada će navršiti 18 tjedana, što znači u najboljem slučaju u kolovozu. Do tada niti nemamo očevidnike, nego prošlogodišnje, koje smo popunili i predali pri podnošenju zahtjeva za isplatu poticaja za 2009. godinu.

Zego
31.03.2010., 09:36
a koga tu zanimaju rezultati,pa valjda znaš što ćeš i koliko sijati.ek ako nemaš referentni prinos poticaj nećeš dobiti,što ne znači da ne možeš podnijeti zahtjev.

referentni prinos vrijedi za pšenicu, možda za još neku kulturu. za ostale kulture vrijedi prijavljena površina na koju se dobi poticaj. ne da ih ne zanimaju rezultati, nek bi to bilo nemoguće provesti. pa zato dolazi do muljanja sa poticajima.
čujem da su stigli vaučeri na poštu.

kemik
23.04.2010., 15:06
prvo ide linak (http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618) :D

onda ide isprika ako tema već postoji, tražila, nisam našla, potrudila se, jebiga, sorry :(

eeeeeeeenivej, na teveju se vrte te reklame koje kažu da Vlada Republike Hrvatske i ove godine dodjeljuje poticaje uspješnim poduzetnicima i onima koji to tek planiraju postati (parafraziram). gledala sam te poticaje prije nekog vremena i učinilo mi se da se mogu prijaviti samo oni koji već imaju registrirane firme, a ne i oni koji tek kreću u samostalni biznis. no, formulacija u reklami natjerala me da idem ponovo proučavati i sad sam temeljito zbunjena :D (eto vidite što "dodatno proučavanje" napravi od čovjeka :zubo: )

kaže 'vako u ovom dokumentu (http://www.mingorp.hr/UserDocsImages/Operativni%20plan%20poticanja%20malog%20i%20srednj eg%20poduzetni%C5%A1tva%20za%202010%20%20prihva%C4 %87en%20Zaklju%C4%8Dkom%20Vlade%20od%2025%2002%202 010.doc) (pazi, otvorit će se .doc), koji se zove "Operativni plan poticanja malog i srednjeg poduzetništva", u kategoriji "Poduzetništvo mladih, početnika i osoba s invaliditetom":

KORISNICI:
Gospodarski subjekti - obrti, trgovačka društva i zadruge (osim onih koji obavljaju primarnu proizvodnju poljoprivrednih proizvoda i ribarstvo), definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 29/02) i Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 63/07) u privatnom vlasništvu
- mladih (do 30 godina starosti),
- početnika (do 3 godine poslovanja) i
- osoba s invaliditetom (civilni i vojni invalidi uz rješenje nadležne ustanove).

MJERE
- nabava opreme, alata, inventara i zaštitnih sredstava (ne uključuje potrošni materijal, trgovačku robu i vozila),
- pokretanje poslovanja, tj. izradu poslovnog plana, konzultantske usluge te poduzetničku izobrazbu (osim troškova studija),
- troškovi osnivanja odnosno pokriće dijela troškova registracije (ne uključuje osnivački kapital).
Intenzitet potpore po korisniku može iznositi do 75% opravdanih troškova. Projektom se ne sufinancira iznos poreza na dodanu vrijednost. Minimalan iznos potpore po korisniku može iznositi 5.000,00 kn, a maksimalan 80.000,00 kn.

DRŽAVNE POTPORE
Državna potpora male vrijednosti, bespovratna sredstva

UVJETI
- pozitivno poslovanje (sa izuzetkom gospodarskih subjekata osnovanih tijekom 2009. i 2010. godine),
- sjedište na području Republike Hrvatske,
- najmanje jedan zaposleni na neodređeno vrijeme uključujući i vlasnika/cu,
- poslovanje u trajanju najmanje jedan mjesec prije objave Javnog poziva,
- upis novog obrta s početkom rada,
- podmirene obveze prema državi i zaposlenicima,
- namjenski pravdana bespovratna sredstva dobivena u 2009. godini.
Na Javni poziv ne mogu se javiti gospodarski subjekti u stečaju, postupku likvidacije i oni koji imaju nepodmirene obveze prema državi i zaposlenicima.

dobro, većina toga je čak i meni jasna, ali ovaj boldani dio - nije :(

znači li to da se za poticaje mogu prijaviti ISKLJUČIVO oni gosp. subjekti koji su poslovali mjesec dana prije objave poziva, ili se mogu natjecati i NOVI obrti, prema drugom od dva boldana retka? :(

ista formulacija nalazi se i u uvjetima druge kategorije koja mi je zanimljiva, a to je poduzetništvo žena.

zna li netko odgovor na to pitanje?

dodatno, ima li netko od vrlih forumaša ikakvih iskustava s ovim državnim poticajima za male i srednje poduzetnike? je li ih itko već tražio? koliko ih je, zapravo, teško dobiti? kakvi su uvjeti? isplati li se nekome tko razmišlja o obrtu krenuti u takvo nešto?

hvala na odgovoru i opservacijama :)

moses
23.04.2010., 19:01
Dakle ovo boldano znači da ti firma/obrt mora poslovati barem mjesec dana prije nego su objavljeni natječaji. To služi da spriječi one koji bi osnovali tvrtku/obrt samo da pokupe poticaje pa onda zbrisali.
Drugi boldani stavak znači da ako se radi o novootvorenom obrtu, mora u registar biti upisan s početkom rada - jer postoji opcija da otvoriš obrt s odgodom početka rada, koji će početi raditi npr. za mjesec ili godinu dana. Također da se izbjegnu manipulacije.

Ja sam dosad tražila tri puta i sva tri puta sam dobila potporu.
Pretpostavljam da je zato što sam imala dosta bodova jer sam žensko, mlađa od 30, VSS, urednog poslovanja i bez dugova i blokada, a obrt mi ima i poseban status pri HOK-u jer je deficitarne struke tj. djelatnosti.

Dvaput su mi dali i više nego što sam tražila, ali su me tako uvalili u problem jer ja nisam u sustavu PDVa, a potpora ne pokriva PDV, dakle moraš ga sam izfinancirati. Tako da ove godine (iako je "godina žena u obrtu") neću aplicirati, jedva sam se iskobeljala iz papirologije za prošlogodišnju potporu.

Ramiel
06.05.2010., 19:02
Da li zna netko za bespovratne poticaje koji se mogu dodijeliti informatičkoj firmi sa višegodišnjim iskustvom; bilo da su državni, iz nekog fonda EU ili nešto treće? Gdje se uopće informirati o tome da dobijem informacije na jednom mjestu?

Mariela
11.06.2010., 16:40
Da li zna netko za bespovratne poticaje koji se mogu dodijeliti informatičkoj firmi sa višegodišnjim iskustvom; bilo da su državni, iz nekog fonda EU ili nešto treće? Gdje se uopće informirati o tome da dobijem informacije na jednom mjestu?

Pokušaj u FRazvojnoj agenciji - Tpz Zagreb

Mariela
11.06.2010., 16:41
Naravno, mislila sam na Razvojnu agenciju - Tpz Zagreb.

ivo111
08.10.2010., 17:47
Pozdrav,

Zamolio bi Vas za pomoc! Ovako, planiram otvoriti stolarski obrt. Zanima me dali ja mogu dobiti državni poticaj za to (i koliko otprilike)? Prostor imam, strojeve neke isto imam. Ja vec radim namjestaj na crno, ali bi zelio otvorit obrt zbog reklame! Ovako se ne mogu reklamirat zbog inspekcije...To je jedna stvar...Druga stvar sto me zanima je, kome se obratiti za taj drzavni poticaj ? Jeli to treba ic u ured za gospodarstvo i sa kakvim pristupom treba doc ? Cuo sam da treba imati kompletan projekt koji njima treba objasnit da bi me oni uopce uzeli u razmatranje dali da mi izadju u susret ili ne. Pitanje je moze li stolar uopce dobiti drzavni poticaj, jer nas ima puno na tržištu!Mozete li me uputit na pravo mjesto gdje ja mogu sjest sa osobom i popricat o tome u detalje, tako da sam upucen u sve sto trebam napravit.

Hvala unaprijed,

Ivo

scarreedd
10.11.2010., 12:34
HAMAG je slao obavijesti o dodijeljenim potporama još početkom listopada. Hehe jel zna netko kad će novčeki. Vi koji ste već prije dobivali potpore, koliko im je trebalo da Vam isplate ?:D

Lucas PG
17.11.2010., 10:16
Mi dobili cca 2 tjedna nakon obavijesti, ali smo obavijest dobili početkom 9. mj...

uraira
18.11.2010., 10:15
HAMAG je slao obavijesti o dodijeljenim potporama još početkom listopada. Hehe jel zna netko kad će novčeki. Vi koji ste već prije dobivali potpore, koliko im je trebalo da Vam isplate ?:D

eto, vidim da si već našao HAMAG :)))
maločas ti napisah na "računovodstvu".
ja slala tri godine..za dvije firme.
prve dobila u jednoj firmi 30.000 negdje u jesen
druge u drugoj firmi 60.000 također..jedanaesti mjesec..
ove godinu..za jednu dobila odbijenicu jer mi, citiram: "djelatnost po NKD ne pripada projektu"...
istina, u NKD mi piše djelatnost prva koju smo registrirali, u međuvremenu je druga donijela većinski prihod i za nju sam tražila potporu.
lani i predlani im to nije smetalo..a bio isti slučaj.

UnRomantic
13.12.2010., 18:22
Pozdrav,ovako...poduzetnik sam par mjeseci.Iako je vrijeme ove krize,problema i svega što nam se natovarilo na glavu,posao ide sasvim dobro.
No ipak razmišljam o proširenju posla,nabavi stroji,zaposlenju ljudi (zasad sam jedini),ali nekakvi krediti itd. ne dolaze u obzir...stoga me zanima gdje se sve mogu informirati o ovome...znam da na stranici mingorp-a ima nešto,hamag također...no postoji li još što?Kakva su Vaša iskustva sa poticajima?Kad se može očekivati otvaranje novih,za 2011.?Hvala unaprijed?

mina_jasmina
13.12.2010., 21:49
poticaji neće ići prije 3. mjeseca, obično se odobravanje oduži do ljeta. imaš i min. turizma, ali ne znam u kojoj si branši, da li bi mogao aplicirat. postoje i poticaji zavoda za zapošljavanje, sufinanciranje zapošljavanja radnika (ti bi mislim mogao jednog). eu natječaji za poduzetnike su prošli. ostaje ti uvijek neki lokalni poticaj, ono, općina/grad/županija. eto ... to mi palo na pamet na brzaka ...

mtopi78
25.01.2011., 07:49
-Unaprijed se ispričavam ako tema sličnog sadržaja već postoji,ali pošto vidim da veliki broj mladih ljudi traži način kako da pokrenu svoj biznis ,zamolio bih one koji su započeli na način da dobiju poticaje od države ,da iznesu svoja iskustva u nadi da će se možda mali broj ljudi odlučiti na svoj biznis upravo uz pomoć takvih poticaja....pošto nigdje nisam naletio na takvu temu ,evo da probam...a i možda sam fulao i podforum...pa neka modovi odrade svoj dio:ne zna:

-Teška su vremena ,sve informacije mogu dobro doći!

rensi21
04.02.2011., 15:23
nova sam na forumu,pa se nadam da na pravom mjestu postavljam pitanje u vezi drzavnih poticaja za male obrtnike u 2011g.
zanima me gdje i kada ce biti objavljena lista potrebnih dokumenata za natjecaj u ostvarivanju tih drzavnih poticaja.
ako mi netko moze pomoc...zahvaljujem:)

Devey
06.02.2011., 19:17
nova sam na forumu,pa se nadam da na pravom mjestu postavljam pitanje u vezi drzavnih poticaja za male obrtnike u 2011g.
zanima me gdje i kada ce biti objavljena lista potrebnih dokumenata za natjecaj u ostvarivanju tih drzavnih poticaja.
ako mi netko moze pomoc...zahvaljujem:)

Na ovoj stranici možete vidjeti kako je to bilo prošle 2010. godine, ne vjerujem da će biti puno drugačije ove godine.

http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

Također možete vidjeti u koju grupu poticaja pripadate i koja je potrebna dokumentacija.

Vjerujem da će projekt za poticaje biti objavljen krajem veljače, najkasnije početkom ožujka kao i do sada.

mirko77
21.02.2011., 14:23
poz svima

trebam obnovit nekretninu(spomenik kulture) u Splitu i otvorit ugostiteljstvo itd...
fali mi 50% potrebnih financija,
jel moguce izvuci iz EU nesto za ovu namjenu, tj. ima tko preporuku gdje
da se raspitam za subvencije povoljnije kredite i slicno

bing02
07.03.2011., 09:45
zanima me kako se pravdaju sredstva koja eventualno dobijem od države za poticanje žena-obrtnika, odnosno novih obrta. imamo pravo po dvije osnove.
zanima me kako opravdati nešto kao mentorstvo pri otvaranju i uvođrnju u posao. da li moram priložiti račun da opravdan sredstva? što je to benificirano plačanje poslovnog prostora? što je najbolje navesti. može i pm.

uraira
12.03.2011., 07:26
osim MINGORPA postoji i križaljka u HZZZ-u, od samozapošljavanja onih koji su 6 i više mjeseci na zavodu, uz još neke uvjete, do zapošljavanja novih radnika, opet uz neke uvjete. vidi stranice HZZZ, možda nađeš nešto da ti odgovara.
primjer: za nekog tko je više od 6 mj. na zavodu,otvaranje obrta (samozapošljavanje)se sufinancira sa 29.000 za prvu godinu poslovanja. taman da pokrije doprinose obrtnika i mrvica još ostane. no, ne sufinanciraju ništa u djelatnosti trgovine i ugostiteljstva. i ako zatvoriš obrt ranije, vraćaš novce:mig:

centar
16.03.2011., 14:01
Pitanjce:

1) Koliko dugo (mjeseci) osoba mora biti u evidenciji HZZ-a da bi njegov potencijalni poslodavac početnik za njega dobio onih 29.000 kn bespovratnih poticaja?
I ima li poduzetnik početnik pravo na taj iznos za svog potencijalnog djelatnika?

2) Ako je osoba kratko (vrlo kratko, recimo mjesec dana) u evidenciji HZZ-a, a želi postati samostalni poduzetnik, ima li IKAKVE ŠANSE i pravo na jednokratnu pomoć kod, recimo, nabave opreme i softvera, kao i najma prostora, što bi definitivno olakšalo početak?

Hvala.

kemik
15.08.2011., 10:36
Ekipa,

jel znate kad su prošlih godina bili objavljeni rezultati natječaja za poticaje? Jel se ove godine nešto posebno kasni, ili je to notmalno? :)

scarreedd
15.08.2011., 11:02
to ti jako sporo ide sve. Lani su rezultati i novci bili tamo krajem 11. mjeseca

vitas
24.08.2011., 10:19
Jel netko zna da li firma koja je osnovana sad u 8 mjesecu ima pravo tražiti bilo kakve poticaje za novoosnovane firme? Znam da mingorp daje poticaje ali to je prošlo pa tu može eventualno čekati početak slijedeće godine ili?
Zanima me da li takve nove firme mogu od zavoda za zapošljavanje tražiti sufinanciranje ako zaposle nekoga sa zavoda? Zovem ih ali nikako ih dobiti pa možda netko zna????

kanj
24.08.2011., 10:46
Da, kako je do sada bilo, pod novoosnovanim trgovačkim društvima podrazumjevaju se društva čije osnivanje je bilo u roku dvije godine.
Sve ovisi kakve propozicije natječaja za poticaje će biti raspisane u slijedećoj godini.
Za sufinanciranje zapošljavanja ne znam, ali predpostavljam da još nije kasno.
Lijep pozdrav Vama i svima na Forumu.

vitas
24.08.2011., 11:49
Saznala za sufinanciranje od zavoda za zapošljavanje...
Evo što su mi odgovorili:
Da biste koristili potpore za zapošljavanje iz nadležnosti Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, morate imati najmanje jednog zaposlenog radnika unazad zadnja 3 mjeseca.
Dakle, u ovom trenutku nemate pravo na korištenje potpora za zapošljavanje.

sunčica_zg
20.09.2011., 08:57
Ovako, zanima me jel postoje neki poticaji za otvaranje gore navedenog.Naime imam prostor koji sam nedavno iznajmljivala i koji je već tako reći uređen i sada bih ja to preuzela međutim morala bih otvoriti firmu s obzirom da nemam ugostiteljsku školu da otvorim obrt.Naravno sad je u pitanju lova koje nemam za otvaranje firme pa me zanima jel postoji onda barem taj neki poticaj.Znam, trebala sam možda malo proguglat, i jesam ali toga toliko ima da neznam od kuda bih počela, pa bih bila zahvalna kada bi mi netko to onako "zdravo seljački" objasnio da barem znam od kud i kako krenuti :) ..

vitas
20.09.2011., 09:07
Ovako, zanima me jel postoje neki poticaji za otvaranje gore navedenog.Naime imam prostor koji sam nedavno iznajmljivala i koji je već tako reći uređen i sada bih ja to preuzela međutim morala bih otvoriti firmu s obzirom da nemam ugostiteljsku školu da otvorim obrt.Naravno sad je u pitanju lova koje nemam za otvaranje firme pa me zanima jel postoji onda barem taj neki poticaj.Znam, trebala sam možda malo proguglat, i jesam ali toga toliko ima da neznam od kuda bih počela, pa bih bila zahvalna kada bi mi netko to onako "zdravo seljački" objasnio da barem znam od kud i kako krenuti :) ..

Mingorp daje poticaje ali natječaji su uglavnom obajvljeni početkom godine.. Postoje poticani za novoosnovane firme i tu bi se mogli ugurati ako zadovoljavate sve kriterije (provjeriti na stranici mingorp) no to tek početkom godine. Novoosnovanom firmom se smtarju sve firme osnovane unazad dvije godine.. Postoje još neki poticaji npr, za poduzetništvo žena itd pa možda bi se i u taj mogli ugurati..jedino što lova sjedne (ako odobre) naknadno pa bi Vam to mogla biti eventualno refundacije uloženog ali unaprijed mislim da nema ništa..barem ja nisam uspjela do toga doći, ako vi uspijete, javite :mig:

kemik
29.11.2011., 11:55
Sjela lova od ovogodišnjih poticaja, ravno 4 dana prije izbora :rofl: :rofl:

spy
29.11.2011., 12:03
pa za kaj ti dobivaš poticaje bokte..nije čudo da smo propali

Zego
29.11.2011., 19:10
za poljoprivredu. meni nije niš sjelo. :ne zna:

cashman1
05.03.2012., 10:26
Pozzz svima

Friški sam u ovom pa me štošta zanima.
Koliko sam skužio iz prijašnjih postova(ili možda nisam)poticaje nemogu dobiti oni koji otvaraju ugostiteljske lokale?

zlocka
05.03.2012., 21:10
provjeri prijašnje natječaje za što su se djelila sredstva.
ako se samozaposliš pa želiš poticaj od hzz-a, onda ne, nisu djelili za ugostiteljstvo i trgovinu

dane-vk
22.03.2012., 13:50
Zanima me da li netko ima informacije,pošto vlada ima program potpore malog i srednjeg poduzetništva,kako doći,odnosno koji su uvjeti da bi dobio bespovratna sredstva kao poticaj za mlade poduzetnike?
na ovoj stranici ima samo za 2011.g
http://mingorp.hr/default.aspx?id=1618
scroolajte do sredine negdje,tamo se nalazi natječaj za 2011.g

kemik
22.03.2012., 15:37
pa čekaš da se raspiše natječaj za 2012 :confused:

hkolar
29.06.2012., 12:24
Zanima me da li netko ima informacije,pošto vlada ima program potpore malog i srednjeg poduzetništva,kako doći,odnosno koji su uvjeti da bi dobio bespovratna sredstva kao poticaj za mlade poduzetnike?
na ovoj stranici ima samo za 2011.g
http://mingorp.hr/default.aspx?id=1618
scroolajte do sredine negdje,tamo se nalazi natječaj za 2011.g

Ove godine je bilo 24 natječaja-MINPOduzetništva! - na stranici MINPO! Županije daju još poticaje za početnike- min. 20.000,00 kn bespovratno, male obrtnike i tvrtke! Ja imam veliko iskustvo u navedenoj problematici i izradi , pa mi pošaljite privatnu poruku, ako Vas što zanima!