PDA

View Full Version : Čišćenje jetre - Liver Flush po Huldi Clark

stranice : 1 [2]

Mimi1
21.02.2010., 13:21
A kamenčići???!?

:ne zna: Nisam to radila zbog kamenčića... :D

mish mali
21.02.2010., 18:26
:ne zna: Nisam to radila zbog kamenčića... :D

Ja sam ovaj vikend radila - imala sam cca 10 puta proljev - ali nisam vidjela nikakve kamenčiće - a vidim da svi pričaju o kamenčićima ( pridržavala sam se uputa )

Mimi1
01.03.2010., 16:24
Ja sam ovaj vikend radila - imala sam cca 10 puta proljev - ali nisam vidjela nikakve kamenčiće - a vidim da svi pričaju o kamenčićima ( pridržavala sam se uputa )

Evo, meni opet nakon drugog čišćenja sve prošlo OK - malo kruljenja u želucu, malkoc muke od gorke soli, jedan odlazak na WC.... Hahaha, zvuči k'o neki recept (samo fali žlica Vegete) :D

ANTEA65
10.03.2010., 13:08
Čistim jetru više manje redovito zadnjih cca 5 godina. Radim po metodi Hulde Clark, dakle prvo parazit program popijem: crni orah tinktura, pelin i klinčić prema tablici uzimanja, a onda radim čišćenje jetre s gorkom soli, grejpom i masl. uljem. Ove godine radila i čišćenje bubrega ali ne po Huldi nego pila čaj po Breussu. Nikad ni u jednom čišćenju do sad nisam imala kamenčiće, samo što se duže čistim to sam 'prohodnija'. Prvi put išla na wc tek nakon 4 gorke soli sad već nakon druge trčim u 'onu' prostoriju :lol: I ove sam godine uvela i zappiranje po Huldi jer navodno se ne mogu svi paraziti pobit pijući one tri gorenavedene biljke, nego ih treba malo dotuć i sa strujom. Uglavnom, osjećam se 'mrak' poslije svega - lagana ko perce.
Zanima me je li netko zna što o ozoniranju namirnica (jer to također pomlati sve toksine)??? Naime Hulda veli da treba ozonirat masl. ulje prije nego se popije oni 'koktel', ali ja tražila ozonator i našla neku firmu u Zg ali oni rekli da se može ozonirat voda i namirnice i prostor, ali ne i ulje jer se ta sondica valjda onda ne bi mogla oprat, što li. I tako ja sad pitam jel se tko bavi ozoniranjem i odakle mu aparat, (baš mi se ne naručuje preko Hulde)??

Exper
11.03.2010., 19:01
Čistim jetru više manje redovito zadnjih cca 5 godina. Radim po metodi Hulde Clark, dakle prvo parazit program popijem: crni orah tinktura, pelin i klinčić prema tablici uzimanja, a onda radim čišćenje jetre s gorkom soli, grejpom i masl. uljem. Ove godine radila i čišćenje bubrega ali ne po Huldi nego pila čaj po Breussu. Nikad ni u jednom čišćenju do sad nisam imala kamenčiće, samo što se duže čistim to sam 'prohodnija'. Prvi put išla na wc tek nakon 4 gorke soli sad već nakon druge trčim u 'onu' prostoriju :lol: I ove sam godine uvela i zappiranje po Huldi jer navodno se ne mogu svi paraziti pobit pijući one tri gorenavedene biljke, nego ih treba malo dotuć i sa strujom. Uglavnom, osjećam se 'mrak' poslije svega - lagana ko perce.
Zanima me je li netko zna što o ozoniranju namirnica (jer to također pomlati sve toksine)??? Naime Hulda veli da treba ozonirat masl. ulje prije nego se popije oni 'koktel', ali ja tražila ozonator i našla neku firmu u Zg ali oni rekli da se može ozonirat voda i namirnice i prostor, ali ne i ulje jer se ta sondica valjda onda ne bi mogla oprat, što li. I tako ja sad pitam jel se tko bavi ozoniranjem i odakle mu aparat, (baš mi se ne naručuje preko Hulde)??

Zanima me gdi nabavljate crni orah, pupoljak ili ljusku ili list, klinčić ekstrakt ili suhi i pelin, no zanimam se za sve i to mi je sve novo pa vas molim ovo sa strujom gdi ima za proućit a neznam ni za ozoniranje. Ako imate adrese ili smjernice gdi što? Pa i za bubrege. Prisječam se da ima algi koje u crijevima putem krvi iz organizma nakupljaju na sebe štetne tvari koje ispuštaju nametnici, možda i o tome nešt ako tko zna?

ANTEA65
11.03.2010., 21:10
Zanima me gdi nabavljate crni orah, pupoljak ili ljusku ili list, klinčić ekstrakt ili suhi i pelin, no zanimam se za sve i to mi je sve novo pa vas molim ovo sa strujom gdi ima za proućit a neznam ni za ozoniranje. Ako imate adrese ili smjernice gdi što? Pa i za bubrege. Prisječam se da ima algi koje u crijevima putem krvi iz organizma nakupljaju na sebe štetne tvari koje ispuštaju nametnici, možda i o tome nešt ako tko zna?

Komplet parazit program nabavljala od Biorame ali oni koriste eterično ulje klinčića, to nije prema originalu Hulde Clark, ona preporučuje mljeveni klinčić, pa ssam tako ovaj put sve nabavila preko ayurveda_prema.com, ili tako nekako je adresa. Potipkaj oba naslova na guglu pa ćes ih naći. Inače cijelu knjigu Hulde Clark The Cure For All Desease se može skinuti u PDF-u. Po tome sam radila anti parazitni program i čećenje jetre. A bubrege čistila po Breussovoj metodi pila mjeavinu čaja 21 dan. Ako te zanima dam ti recept. Meni ga složila žena u biljnoj apoteci.
To za alge ne znam, znam samo sa ih treba jest jer imaju esencijalnih sastojaka, kako preporučuju u makrobiotici.
E, crni orah je tinktura, mislim da se radi od ploda nisam sigurna, klinčić se melje, a pelin su listovi također mljeveni. O zapperu sve pie u knjizi Hulde Clark čak i kako ga se doma može složit. Zappera ima raznih, Huldin je najjednostavniji. Trže ih i u Biorami.

super_maca
19.04.2010., 17:23
cula sam za antiparazitski program i htjela ga isprobati, ali nakon procitanog topica odustajem. jezivi ste mi sa svojim dogmatskim pristupom, gori od doktora...nedajboze da se javi netko ko drugacije razmislja...
bjezim ja odavde :trk: uzasavam se ovakvog jednoumlja :horor:

Beljki
21.04.2010., 11:01
jel može meni netko objasniti kako se s gorkom soli točno čisti jetra?

nikako, mogu se izazvati kontrakcije zuci npr, al to moze i odredjena hrana.

Uopce se po gotovo svim istrazivanjima huldine metode izgleda na zalost ipak trebaju svrstat u nadriljecnistvo. Btv i ona i brat joj umrli od raka za kojeg tvrdi da je pposljedica parazita i da ga njena metoda lijeci :D

Vecina "dokaza" koje iznosi su nevaljani, kamenje koje ispada kod tretmana uopce kod analize ne odgovara kamenju koje se stvara u tijelu vec formaciji nastaloj na bazi ulja (posljedica unosa kombinacije namirnica koje se tu koriste) itd. Bezopasno ali sumnjive korisnosti. Btw doktorica je studirala biologiju i zoologiju, a naturopatiju u institutu koji nije akreditiran. Naime sistem u americi je takav da svatko moze otvoriti bilo sto i davati diplome, koliko je institut prihvacen ovisi o akreditacijama koje vrse neovisne agencije unutar drzavnog aparata. U vrijeme kad je ona zavrsila isti su nudili dopisni tecaj od 100 sati za diplomu il doktorat il sto je vec dobila :D

Bjezala je iz savezne drzave pred tuzbom, a imala i drugih problema sa zakonom zbog nadriljecnistva i tako... :D

Pussy Lover
21.04.2010., 18:11
Vecina "dokaza" koje iznosi su nevaljani, kamenje koje ispada kod tretmana uopce kod analize ne odgovara kamenju koje se stvara u tijelu vec formaciji nastaloj na bazi ulja (posljedica unosa kombinacije namirnica koje se tu koriste) itd. Bezopasno ali sumnjive korisnosti. :D

Ajde molim te ne drobi bezveze. Kako to da ih je svakim tretmanom sve manje i manje? :rolleyes:

Beljki
22.04.2010., 07:13
Ajde molim te ne drobi bezveze. Kako to da ih je svakim tretmanom sve manje i manje? :rolleyes:

kolko citah nije nuzno da ih je sve manje, variraju te stvari. A kako islis da ih uopce moze biti tolko? U Jetri i vodovima uopce je dosta rijetka pojava i to uglavnom kada "pobjegne" tamo, ne stvaraju se u jetri bas tako buduci je tu zud daleko manje koncentrirana nego u zucnoj kesici. A ako zaglave u vodovima tesko da ce biti neprimjetni, to je malo teza situacija od zucnih. Puna saka kamenja cesto u vise navrata? Iz jetre? Plutaju na vodi (to pravi kamenci ne cine, tezi su i od zuci koja je gusca od vode)? Otope se s vremenom (isto nije slucaj sa pravim kamencima)? itd....

Pussy Lover
22.04.2010., 19:45
kolko citah nije nuzno da ih je sve manje, variraju te stvari. A kako islis da ih uopce moze biti tolko? U Jetri i vodovima uopce je dosta rijetka pojava i to uglavnom kada "pobjegne" tamo, ne stvaraju se u jetri bas tako buduci je tu zud daleko manje koncentrirana nego u zucnoj kesici. A ako zaglave u vodovima tesko da ce biti neprimjetni, to je malo teza situacija od zucnih. Puna saka kamenja cesto u vise navrata? Iz jetre? Plutaju na vodi (to pravi kamenci ne cine, tezi su i od zuci koja je gusca od vode)? Otope se s vremenom (isto nije slucaj sa pravim kamencima)? itd....

Vidis ti to moras citati a ja znam iz iskustva da ih ima sve manje. Da li mozda znas da je jetra najveci unutarnji organ? Zasto ti je tako tesko shvatiti da je jetra tokom toliko godina zagadjena? A svi znamo da je ona filter naseg tijela. Da si od pocetka sa razumijevanjem citao ovu temu shvatio bi da se ne radi o kamencu koj se skuplja na vodovodnim cijevima nego o zelenim kamencicima u kojima se nalazi kolesterol. :mig:

Beljki
23.04.2010., 07:33
Vidis ti to moras citati a ja znam iz iskustva da ih ima sve manje. Da li mozda znas da je jetra najveci unutarnji organ? Zasto ti je tako tesko shvatiti da je jetra tokom toliko godina zagadjena? A svi znamo da je ona filter naseg tijela. Da si od pocetka sa razumijevanjem citao ovu temu shvatio bi da se ne radi o kamencu koj se skuplja na vodovodnim cijevima nego o zelenim kamencicima u kojima se nalazi kolesterol. :mig:

A tko je spominjao vodovodne cijevi? Kolesterolski kamenci koji nastaju u zuci su tezi od vode, mogu donekle plutati u zuci ako je disfunkcionalna pa postoji talog, onda se mogu uzdignuti izmedju tog i viseg sloja u zuci, ali ni oni ne plutaju na vodi niti u zdravoj zuci (koja je gusca od vode). Onakva zelena boja kakva se nekad pokaczuje kod "Huldinih" kamencica nije karakteristicna za prave. Ne trebam citat temu da znam sto su kolesterolni ili pigmentni kamenci zuci, kao niti to da ih nema u jetri u pravilu, a kad se nadju (jako rijetko) uglavnom tu doputuju iz zucnih vodova, ne nastaju u jetri jer je zuc za to previse razrjedjena. Nema se tu sta shvacati, u jetri kamenaca nema kao sto ih nema u misicima guzice. Ponekad se nadje al to su izuzeci i kako rekoh nastali nisu u jetri vec doputovali, nema logike da se saka kamenaca isere nakon terapije kod vecine ljudi koja ju provodi i da se to pripise jetri. Fala klincu danas imamo dovoljno dobre diagnosticke metode da to otkrijemo, a i dovoljno iseciranih lesina :D

nadriljecnistvo :kava:

Beljki
23.04.2010., 07:38
al evo da ne budem zatucan nabavio sam preparatice za huldicu (one sa etericnim uljem, ne sa samljevenim klincicima) pa cemo od nedjelje krenut sa punim programom. Inace imam kamen u zuci (jedan), nemam naravno nista u jetri niti u zucnim vodovima ( da imam bio bih vec il operiran il mrtav vjerojatno :lol: ). Pa bas me zanima, nekako imam osjecaj da ce nakon tretmana bit israno vise "kamencica", ali ce na pregledu situacija ostat ista :D

No, buduci da je tretman vise manje bezopasan iako beskoristan nista ne skodi probat :D

Beljki
23.04.2010., 08:17
Ne trebam citat temu da znam sto su kolesterolni ili pigmentni kamenci zuci, kao niti to da ih nema u jetri u pravilu, a kad se nadju (jako rijetko) uglavnom tu doputuju iz zucnih vodova, ne nastaju u jetri jer je zuc za to previse razrjedjena. Nema se tu sta shvacati, u jetri kamenaca nema kao sto ih nema u misicima guzice. Ponekad se nadje al to su izuzeci i kako rekoh nastali nisu u jetri vec doputovali, nema logike da se saka kamenaca isere nakon terapije kod vecine ljudi koja ju provodi i da se to pripise jetri.
ispravak netocnog navoda.

Rijetki su u jetri u zapadnoj kulturi, na dalekom istoku su cesci (bas me zanima zasto???). I nije sigurno koji im je uzrok :brukica: :D

No ostaje cinjenica da su kod nas rijetka pojava :D

Beljki
13.05.2010., 16:23
ovaj vikend bi na red trebalo doc ciscenje :D I dalje tvrdim da nis od toga :D

nego...

Komplet parazit program nabavljala od Biorame .... ovaj put sve nabavila preko ayurveda_prema.com,
ovo mi je zanimljivo. Negdje medju ovim silnim tekstovima na forumu ili linkovima na temi procitah kako se govori i o ayurvedskom ciscenju jetre kad se spominje ova metoda?

Ayurvedske metode za rjesavanje kamenaca bi ipak bile ponesto drugacije, stvarno se svasta gura pod to :ne zna:

Beljki
16.05.2010., 12:51
dakle nakon prvog ciscenja mujo u doboj, mujo iz doboja. WCa to jest.. vidicemo opet za dva tjedna :D

kolko zagovornici misle da bih trebao puta ponovit prije nego definitivno zakljucimo da ne sljaka? :D

utisana
18.05.2010., 07:38
Moja mama je napravila čišćenje. Kaže da je bilo sve baš kako je opisano. Zeleni plutajući kamenčići... Nije bilo nekih velikih grčeva, pridržavala se uputa. Kaže- Niš strašno- Sad se puno lakše sagiba kod npr. vezivanja cipela i osjeća se lakšom . Ona je operirala žuč. Tako ako se netko boji to napraviti jer nema žučnog mj. evo, kod moje mame nije bilo problema.

Beljki
19.05.2010., 08:24
Moja mama je napravila čišćenje. Kaže da je bilo sve baš kako je opisano. Zeleni plutajući kamenčići... Nije bilo nekih velikih grčeva, pridržavala se uputa. Kaže- Niš strašno- Sad se puno lakše sagiba kod npr. vezivanja cipela i osjeća se lakšom . Ona je operirala žuč. Tako ako se netko boji to napraviti jer nema žučnog mj. evo, kod moje mame nije bilo problema.

nema zuc, u jetri vjerojatno nema kamenaca (jer su prilcno rijetka pojava kod nas, a da ih ima onolku saku ne bi bas normalno funkcionrali)... sto je onda izaslo? :rolleyes:

ne sumnjam ja da se svasta vidi u skoljci, al volio bih da se javi neko tko je na UZ-u imao kamen prije, a nije ga imao poslije terapije, ovako je vrlo sumnjivo sto je to opce u stolici :)

utisana
19.05.2010., 09:11
Može biti da je to maslinovo ulje, Jer ono je zelene boje.
ALI prije čišćenaj je imala kolesterol 6,5 poslije 5,4 tako da je ona prezadovoljna rezultatom!
Možda ta metoda stvarno i ne čisti jetru, ali je svakako dobra za zdravlje.

Annari
19.05.2010., 19:37
Pozdrav,

mene zanima da li je prije čišćenja jetre obavezno napraviti antiparazitni program? Ja imam problema s kožom, pročitala sam i čula iskustva ljudi kojima je to pomoglo u vezi toga, al nisam sigurna dal je obavezno i antiparazitni program obaviti uvijek prije nego čistiš jetru?
Ako je, dal neko zna dal je ovaj za 350 kn dobar i vrijedi tih novaca:
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/proizvodi/antiparazitni-program/

utisana
19.05.2010., 20:09
Taj je koristila moja mama a sad i mi . Na 6 danu smo.
Mama je prezadovoljna. Pao joj je kolesterol i trigliceridi i osjeća se lakšom, pokretljivijom. Njoj je to preporučila jedna žena koja je imala jaku alergiju i bolove u ramenima. Ta žena kaže da joj je sad jako dobro. Naravno, treba i kompletnu prehranu pripaziti. Zauvijek zaboraviti kokakole, čipseve, previše mesa itd...

Annari
19.05.2010., 21:09
Znači dobar je taj program!
Tvoja mama je prvo napravila taj program pa onda čišćenje jetre?
Ja imam alergiju, atopični dermatitis, ne jedem meso već godinu i pol, jedem dosta povrća i zdravije hrane, a baš otkad sam prestala jesti meso stanje kože mi se pogoršalo... Stvarno mi to nije jasno...možda mi se koža čisti al da mi se čisti godinu i pol?! Užasno me svrbi imam crvenilo po cijelom tijelu, svašta sam isprobala, ništ mi ne pomaže osim kortikosteroida, a oni nisu dobri i nemrem tak više...
Pa hoću probati s tim čišćenjem možda pomogne:ne zna:

Beljki
20.05.2010., 11:17
Taj je koristila moja mama a sad i mi . Na 6 danu smo.
Mama je prezadovoljna. Pao joj je kolesterol i trigliceridi i osjeća se lakšom, pokretljivijom. Njoj je to preporučila jedna žena koja je imala jaku alergiju i bolove u ramenima. Ta žena kaže da joj je sad jako dobro. Naravno, treba i kompletnu prehranu pripaziti. Zauvijek zaboraviti kokakole, čipseve, previše mesa itd...

hmm, dovraga sto sam antiprotivan al moram :o

volio bih (osim UZ dokaza) i za ovakve stvari dabl blajnd test, kontrolne grupe sa placebom i sve to tako po PS-u, jer navedene su stvari dosta osjetljive na sugestiju....

tako i citrofit (isti prodavac) ima svakakvih prica.. a kad ides cackat k od ovce.. :ne zna:

utisana
20.05.2010., 19:10
hmm, dovraga sto sam antiprotivan al moram :o

volio bih (osim UZ dokaza) i za ovakve stvari dabl blajnd test, kontrolne grupe sa placebom i sve to tako po PS-u, jer navedene su stvari dosta osjetljive na sugestiju....

tako i citrofit (isti prodavac) ima svakakvih prica.. a kad ides cackat k od ovce.. :ne zna:
U potpunosti se slažem sa tobom.
Bilo bi stvarno dobro kad bi se moglo napraviti istraživanje. ali kako? Tko?
Za sada je 1 činjenica, mama je radila krvnu sliku prije i poslije i stvarno su trigliceridi i kolesterol smanjili se.

utisana
20.05.2010., 19:18
Znači dobar je taj program!
Tvoja mama je prvo napravila taj program pa onda čišćenje jetre?
Ja imam alergiju, atopični dermatitis, ne jedem meso već godinu i pol, jedem dosta povrća i zdravije hrane, a baš otkad sam prestala jesti meso stanje kože mi se pogoršalo... Stvarno mi to nije jasno...možda mi se koža čisti al da mi se čisti godinu i pol?! Užasno me svrbi imam crvenilo po cijelom tijelu, svašta sam isprobala, ništ mi ne pomaže osim kortikosteroida, a oni nisu dobri i nemrem tak više...
Pa hoću probati s tim čišćenjem možda pomogne:ne zna:
Ne mogu ti dati 100% točan odgovor.
Mislim da je to čišćenje dobro. Najprije se pije za parazite i nakon 21 dan ide jetra.
Moj dragi ima isto velikih problema sa kožom. Sav je na fleke i jako ga svrbi. Od 2. mjeseca idemo na trapiju biorezonancom- bolje mu je, još nije špotpuno OK. Njemu koža jako reagira na stres. A posao mu je turbostresan. Kod njega se isto dešava kao kod tebe. od kad pazi na prehranu, koža mu je kaos. Možda se tijelo opušta pa baš zato ima tegobe, znaš kako zna biti. Tjelo trpi i izdržava dok je pod pritiskom, kad se opusti- sve izbije van.
Probaj se mazati masti od gaveza, hamamelisa, nevena. ZABORAVI na bijeli šećer, bijelo brašno, alkohol, kavu. Kažu da ulje crnog kima pomaže, mi ga još nismo uzeli.. Ima jedna cura sa foruma koja je uzimala tu terapiju od Stribora i jako je zadovoljna.

anakonda
21.05.2010., 09:33
ja sam skroz nova u ovome, procitala sam na brzinu cijeli topic i definitivno cu provesti ciscenje... uvjerili ste me :D
zanima me dal ima u ovom jednom paketu antiparazitnog programa za 350 kn dovoljno materijala za svih 40 dana? koliko ima smisla provoditi ciscenje jetra bez prethodno napravljenog app? sta je na kraju s tim pelinom, jel otrovan il nije?

Beljki
21.05.2010., 13:54
Ne mogu ti dati 100% točan odgovor.
Mislim da je to čišćenje dobro. Najprije se pije za parazite i nakon 21 dan ide jetra.
Moj dragi ima isto velikih problema sa kožom. Sav je na fleke i jako ga svrbi. Od 2. mjeseca idemo na trapiju biorezonancom- bolje mu je, još nije špotpuno OK. Njemu koža jako reagira na stres. A posao mu je turbostresan. Kod njega se isto dešava kao kod tebe. od kad pazi na prehranu, koža mu je kaos. Možda se tijelo opušta pa baš zato ima tegobe, znaš kako zna biti. Tjelo trpi i izdržava dok je pod pritiskom, kad se opusti- sve izbije van.
Probaj se mazati masti od gaveza, hamamelisa, nevena. ZABORAVI na bijeli šećer, bijelo brašno, alkohol, kavu. Kažu da ulje crnog kima pomaže, mi ga još nismo uzeli.. Ima jedna cura sa foruma koja je uzimala tu terapiju od Stribora i jako je zadovoljna.

hmm, s obzirom da mi se cini kako je koza jedna od stvari koje su jako osjetljive na stres, sugestiju, psihicka i emotivna stanja (i sve ostalo, al tu se dosta brzo ocituje) mozda bi mu korisnije bilo srediti prvotni uzrok. Okolinu i odnose na poslu itd, a pomoglo bi vjerojatno ucenje opustanja, cak i psihoterapija, pa dobro organiziranje aktivnosti van radnog vremena... vise u prirodi, vise kretanja, vise spavanja itd.. :ne zna: a i kod prehrane ne vjerujem u univerzalne recepte, covjek treba pratit vlastite reakcije, ono sto odgovara jednom nece odgovarat drugom. Recimo smatra se da su integralne zitarice zdrave, no s druge strane ayurveda smatra da su zdravije samo za odredjene konstitucije sa jakom probavom, kod drugih da je cak i bolja bijela jer je lakse probavljiva pa kod integralne imaju vise stete nego koristi.. isl, ocu rec to sto je nesto univerzalno definirano kao zdravo isto ne treba uzet zdravo za gotovo...

utisana
21.05.2010., 20:35
Stima! Sta se hrane tice, imas pravo treba svako prilagoditi sebi prehranu. ali neke namirnice kao secer nisu dobre za nikoga.
I za kozu imas potpuno pravo.. trebalo bi uzrok otkloniti a uzrok je stres. nemoguce ga je otkloniti! Zasto? Zato jer je obrtnik i ima strasna davanja za drzavu, da b iodrzao obrt mora raditi najcesce cijeli dan. Npr. danas je otisao u 8 ujutro i vraca se u zoru (ozvucavanje koncerta), jos i rad sa ljudima.. vrlo napeto i tesko.

Annari
22.05.2010., 00:31
Evo odlučila sam kupiti antiparazitni program i napraviti čišćenje jetre, zajedno s mamom. A nakon toga kupujemo ulje crnog kima i možda zelenu glinu. Sve sam to proučila i ak nešto od toga ne pomogne onda neznam...
Da, u biti je stres najveći uzrok, ali evo ja npr. sam u srednjoj dosta bila pod stresom pa nisam imala nikakve ekceme ni svrbež. A sad dok sam puno bolje psihički i puno bolje se hranim - užas.
Mislim da jednostavno treba prihvatiti takvo stanje kože i pomiriti se s tim, ne se tolko boriti protiv toga i onda je vjerojatno bolje. Jer ja dok me koža svrbi sam još više luda i živčanim jako. I eto ti zatvorenog kruga:mad:... Treba se valjda opustiti i to je to:ne zna:

e sad sam gore pročitala da je jedna cura napravila čišćenje s zapper aparatom? to je možda biorezonanca na koju ide tvoj dečko? di se to može ići, u zagrebu?

utisana
22.05.2010., 17:58
[QUOTE=annmarie;26808585]Evo odlučila sam kupiti antiparazitni program i napraviti čišćenje jetre, zajedno s mamom. A nakon toga kupujemo ulje crnog kima i možda zelenu glinu. Sve sam to proučila i ak nešto od toga ne pomogne onda neznam...

Onda ćeš ići dalje i probati još.
Ja sam probala zepper, glinu, mms, enzime, kefir, razna ulja, dijetu,preparate protiv gljivica, češnjak, sodu bikarbonu, ulje grejfrutov. sjemenki, ispiranje uljem čajevca i salvije,bioenergiju,... još ima ali se više ne mogu niti sjetiti.
Sad sam ok. Da li je pomogla biorezonanca? Ili sve to skupa, pa je biorezonanca to na kraju samo zaokružila? ne znam. Budi uporna.
Još 1 mala činjenica... godine prolaze, mi ipak starimo, iako nismo stari, ali oraganizam ne može više podnijeti opterećenja. Zato i više osjećamo tegobe nego kad smo imali 18 godina.

Annari
22.05.2010., 18:35
E baš sam i ja tražila po netu o zapperu i to bi isto htjela probati. Također sam pila ulje noćurka, omega masne kiseline-sad sam ih opet počela piti, zelenu magmu sam počela ali i odustala, gadna mi je bila, trebala bi vjerojatno tablete, beta karoten, stotine krema isprobala...
uz ovaj antiparazitni program naručila sam i silverex sprej i sapun s ionima srebra. To sam također pročitala na temi o atopijskom dermatitisu da je ok za suhu kožu i ekceme, općenito za bubuljice, akne, osip, hidratiziranje kože itd...
Joj tolko toga, a u biti nam je najveći problem u mozgu sigurna sam!!!!!

Meni su se te promjene na koži dogodile doslovno preko noći, pa ne vjerujem onda da je stvar samo u godinama. Koža mi je bila čista dugo godina i odjednom ekcem i svaki dan sve više i tako već godinu i pol. Tada sam imala 19 god kad je to počelo, a inače oduvijek imam suhu kožu i crvenilo odmalena, najviše problema s tim je bilo prije puberteta, u zimi i proljeće kad imam alergiju na pelud al onda bi prošlo što sad nije slučaj...

Ovo je sad malo offtopic pa ajd neću više o mojoj koži...ma sve bude ok, vjerujem u to!:moli:

zaphod
27.05.2010., 15:34
ja sam skroz nova u ovome, procitala sam na brzinu cijeli topic i definitivno cu provesti ciscenje... uvjerili ste me :D
zanima me dal ima u ovom jednom paketu antiparazitnog programa za 350 kn dovoljno materijala za svih 40 dana? koliko ima smisla provoditi ciscenje jetra bez prethodno napravljenog app? sta je na kraju s tim pelinom, jel otrovan il nije?

evo ja sam ti na 30. danu antiparazitnog, dakle ostalo mi je jos 11 dana s tim da sad vec jako prorjedeno treba uzimati... ima dovoljno za svih 41 dan; ono sto nemas su ti sastojsci za ciscenje jetre- gorka sol, maslinovo ulje i grejp.

ako nekoga zanima- nakon 30 dana i jednog ciscenja jetre koji je bio prije devet dana ja vise nemam alergijske probleme:top: i cudan je osjecaj jer nakon nekih 7 godina problema sa alergijama budim se rano, ne smeta mi ni pelud ni sunce, oci me ne peku, ne svrbe, ne suze, zadnje kihanje je bilo prije barem dva tjedna...
jedina stvar- jos uvijek mi je trbuh malo napuhan nakon ciscenja jetre- valjda je ona gorka sol napuhala crijeva pa se sad polako sve vraca u normalu...
eto, toliko, jos malo pa ce program bit gotov iako me bas ne veseli jos ono drugo ciscenje jetre...

vjesttica
03.06.2010., 00:32
Mene boli u nazad mjesec i pol u području jetre, a nikako da odem dr.
Naglo sam se dosta udebljala i to pripisujem tome, i nadam se da će proći :rolleyes:
dosta se loše hranim trenutno...

No uglavnom zanima me mogu li napraviti čiščenje gorkom soli i mas. uljem
te može li mi kako naškoditi...

utisana
08.06.2010., 20:13
Pitanje

U upustvu piše- Od 14 sati ništa jesti i ništa piti.
Da li ste vi,koji ste radili čišćenje, bili od 14 sati sve do drugog jutra bez pića?
Kako ste to izdržali?

Beljki
09.06.2010., 07:12
Pitanje

U upustvu piše- Od 14 sati ništa jesti i ništa piti.
Da li ste vi,koji ste radili čišćenje, bili od 14 sati sve do drugog jutra bez pića?
Kako ste to izdržali?

da.

prilicno lako :ne zna:

utisana
09.06.2010., 10:46
Hvala Beljki!
Mogu ti reći da sam bila tako žedna...
Ja sam odlučila jučer cijeli dan postiti, nisam jela ništa samo sam popila zadnju čašu vode u 14 h.
Popila gorku sol. 1.2.i 3. čaša su išle ok, ali 4 le bila baš gorka.Maslinovo ulje i sok limuna su bili ukusni. Ja sam ih stavila u bocu, smućkala i na ex popila.
Između 7 i 9 h ujutro sam išla 1 na wc a od 9 do 10, 8 puta. I tek 7. put sam vidjela par tih malih graškića.
Evo, učinjeno.
Sad sam smazala 1 ananas, baš mi je pasao.

Beljki
09.06.2010., 20:04
Hvala Beljki!
Mogu ti reći da sam bila tako žedna...
Ja sam odlučila jučer cijeli dan postiti, nisam jela ništa samo sam popila zadnju čašu vode u 14 h.
Popila gorku sol. 1.2.i 3. čaša su išle ok, ali 4 le bila baš gorka.Maslinovo ulje i sok limuna su bili ukusni. Ja sam ih stavila u bocu, smućkala i na ex popila.
Između 7 i 9 h ujutro sam išla 1 na wc a od 9 do 10, 8 puta. I tek 7. put sam vidjela par tih malih graškića.
Evo, učinjeno.
Sad sam smazala 1 ananas, baš mi je pasao.
meni nije bio problem ali je tada bila i ugodnija kima, tj nije bilo jos vruce...

zanimljivo da nisam imao nesto puno proljeva, no par tjedana nakon uvijek je bio proljev, dugo je trebalo da se normalizira, a i sda je cesce nego ranije :ne zna:

utisana
10.06.2010., 09:28
Da! Baš je vruće! :kada:

Meni je danas još rijeđa stolica, ali nije proljev.
Ne znam zašto je tako kod tebe?

Inače, po ayurvedi ,trebalo bi 2 puta na dan imati stolicu i to malo mekšu. Onda organizam pravilno radi.

dorjanka
28.12.2010., 13:11
Evo ja danas krenula u čišćenje. Upravo sam popila drugu dozu gorke soli. Stvarno je okus odvratan, ne znam šta je gore, ova sol ili MMS.

jesi li mjerila kilažu prije i poslije? Kažu da izbaciš oko 2000 kamečića kolesterola pa me zanima izgubiš li kilu dvije u procesu?

agaeon
31.01.2011., 10:44
Napravio čišćenje..
Nisam ništa jeo,samo biljni čaj do 14 sati..
Mučno kroz noć,par puta se budio,krulilo u crijevima..
Digo se u 9 h ujutro ,nakon par minuta na wc.. bio jos 3-4 puta kroz dan,vrlo tekuca stolica ,kamencici bili jako sitni.nijedan veliki..mala slabost kroz dan..smazo Kefir i kasnije čaj od kamilice..te kasni ručak...

Begemotica
01.02.2011., 16:27
Ja sam pronašla recept za čišćenje maslinovim uljem i limunovim sokom.

masonka
04.02.2011., 21:17
pozdrav svima,
nadam se da mi mozete pomoci savetom. da li sme da radi ciscenje jetre onaj ko ima kronicnu upalu jetre?
ako ne sme, da li vam je poznat neki drugi nacin da se ojaca oslabljena jetra?

Angor
17.02.2011., 12:53
Evo jedno lagano pitanjce za stručnjake :D
Imam 33 godine i zadnjih 6 godina imam dijabetes tip 1. Dajem si brzodjelujući inzulin prije svakog glavnog obroka, znači prije doručka, ručka i večere te sporodjelujući oko 22-23h. Hba1C je uredan 5,5% svih ovih godina a masnoća i visoki tlak nemam.
Zanima me da li je preporučljivo čišćenje jetre za dijabetičare? Problem kod mene može biti maslinovo ulje koje se treba uzeti u 22h kada uzimam sporodjelujući inzulin, a kako je maslinovo ulje kao i svako drugo ulje živa energija (za mene diže razinu glukoze u nebesa) morao bi tada uzeti brzodjelujući inzulin iako i tada nakon uzimanja glukoza u krvi bi bio definitivno povišena :eek: Možda da krenem na neki drugi način čišćenja jetre.
Mislim da bi antiparazitni program dobro podnio.
Ako netko ima kakav koristan savjet.... Hvala :)

cvita5
18.02.2011., 10:12
Pozdrav, muči me da li mogu napraviti čišćenje jetre ako imam kamenac u žućnoj kesici, što ako ga gorka sol pokrene to je užasna bol, napravila bih čišćenje ali strahujem od boli!

Begemotica
19.02.2011., 14:39
@cvita5, u tvom slučaju to je stvarno preriskantno.

Beljki
19.02.2011., 14:55
Pozdrav, muči me da li mogu napraviti čišćenje jetre ako imam kamenac u žućnoj kesici, što ako ga gorka sol pokrene to je užasna bol, napravila bih čišćenje ali strahujem od boli!

to se kao preporuca za rjesavanje kamenca u zuci i kao ta sol relaksira izlaz da kamencuga moze proci. Cak sam i ja to iso radit kad preporucuju makar sam bio misljenja da je budalastina, no nemres pricat o onome sto ne probas. Naravno pokazalo se sasvim beskorisnim, ali nisam imao nikakve probleme ili bolove zbog kamenca pri tome.

Begemotica
19.02.2011., 17:26
Ja sam čitala na jednom ruskom forumu (http://www.web-zdrav.ru/index.cgi/forum?forum=0&topic=113) kako su ljudi s kamencima se žalili na bolove :ne zna:

I na istom forume onima tko ima te kamence preporučuju prije čišćenja par dana samo na lubenice

Vlada013
25.07.2011., 11:31
Gospodine smack, hvala za izvrsan info. :)

mozete li me molim vas uputiti na kompaniju koja snabdeva Herbal Dewormer na ovim prostorima jel Americke kompanije ne zele shipovat u ove djelove sveta. Ako biste bili i ljubazni i dati nam malo vishe linkova gdje se moze jos citati na hrvatskom o ovoj temi i gdje se mogu kupovati proizvodi za ciscenje.

Unapred hvala

chrissy
10.10.2011., 13:06
Pozdrav,

mene zanima da li je prije čišćenja jetre obavezno napraviti antiparazitni program? Ja imam problema s kožom, pročitala sam i čula iskustva ljudi kojima je to pomoglo u vezi toga, al nisam sigurna dal je obavezno i antiparazitni program obaviti uvijek prije nego čistiš jetru?
Ako je, dal neko zna dal je ovaj za 350 kn dobar i vrijedi tih novaca:
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/proizvodi/antiparazitni-program/

Ovo i mene zanima...
U biti, pročitala sam da baš nema koristi (i da čak može biti i štetno) ako se ne napravi antiparazitni program, ali trenutno mi je 350kn jako puno novaca.
Inače redovito koristim citrofit, a za njega sam pročitala da je učinkovit u liječenju od parazita, ima to kakve veze?

Aiko22
17.10.2011., 00:09
ja vam svima savjetujem da si naručite antiparazitni program preko stranih sajtova (npr ebay) jer je sve ostalo preskupo. :)

Artois
17.10.2011., 00:16
ja vam svima savjetujem da si naručite antiparazitni program preko stranih sajtova (npr ebay) jer je sve ostalo preskupo. :)

Koliko je cijena toga prek ebaya?
To bi pokusao ,da malo dodem sebi...:504:

rampage
17.10.2011., 10:10
Prekjucer sam obavio ciscenje jetre, nisam prije uzimao antiparazitni program ili slicno.
Sve sam radio po uputama, doruckovao sam i rucao banane i jabuke, malo kruha i meda.
Mene je gorka sol protjerala vec prije 22 h, pa sam 2 puta bio na wcu.
Kad sam legao, za jedno sat dva, me je strasno protejralo, ali unatoc svemu nisam isao na WC, nego sam prvi put otisao u 6 ujutro, jedva sam izdrzao. Nisam mogao spavati.

Moje pitanje je dal se smije ici na WC iz kreveta po noci?

Uglavnom, ujutro sam trcao 5-6 puta na WC, izaslo je u prva 2 puta jedno 30 kamencica, najveci je bio 2X1 cm.
Prvo zapazanje je da me na dodir ne boli ispod desnog rebra, inace me je boljelo malo prije jedna tocka na dodir. Inace s jetrom po pokazateljima nemam problema (AST, ALT i GGT su ok), ali kolesterol mi je povisen (oko 6-7, LDL visi oko 4 i nesto) vec 3 godine. Nadam se da cu ga malo spustiti sa ciscenjem jetre.
Imam 30 god, zdravo zivim i bavim se sportom, ali unatoc tome mi jetra slabije radi - sto je i uzrok kolesterola.
Sutra cu napraviti UZV, pa se javim s rezultatima. Uskoro cu isto napraviti krvne pretrage, cisto za usporedbu.

Louisa van Chocolatt
31.10.2011., 08:30
Ja sam jucer krenula sa ciscenjem, tri tjedna prije sam uzimala antiparazitni program.

Ovo je bilo jedno od najgorih mucenja u zivotu. Oko pola 3 ujutro sam ispovracala onaj odurni sok od grejpa i maslinovog ulja i to je bilo jedino zbog cega sam se osjecala dobro. Nisam se silila, samo je izaslo.

Pazite ljudi sta stavljate u sebe, savjetujte se sa svojim doktorima, mozemo se svi tako potrovat od tih ciribu ciriba s interneta..

Masterplan23
01.11.2011., 08:38
napravila cijeli antiparazit.program i oba čišćenja jetre.
nakon 1. čišćenja jetre sam se osjećala odlično.kao da mi je netko skinuo tonu kamenja sa donjeg dijela trbuha i oslobodio me grča iz želuca.izašla su mi na kraju 2 jako mala kamenčića.nije mi bilo strašno to sve popiti,osim ujutro zadnje 2 doze.tjedan dana nakon sam vadila krv i neke stvari su mi bile još i gore-bilirubin mi skočio ko nikad,nikad nisam imala tako visoku vrijednost.što je čudno,jer po čišćenju jtre ta vrijednost bi se trebala poboljšati
2.čišćenje jetre mislim da mi nije bilo potrebno,nije bilo nikakvih kamenčića,praktički samo voda. iza svakog pijenja gorke soli sam dobila temperaturu.imam osjećaj da mi je ta gorka sol spržila crijeva i želudac i cijelu unutrašnjost.i od onog grejpa i masl.ulja uf...više nikad neću pokušati tako nešto.
priča se tu na forumu da nestaju alergije od toga-i dalje ih imam,ne vidim nikakvu promjenu po tom pitanju.osim što nemam kamen u trbuhu,to je sve

dreamer~dreams
03.11.2011., 20:48
razmišljam o čišćenju jetre (zapravo žučnog mjehura jer imam kamenčiće) pa sam čitala o antiparazitnom programu...

no ovaj me članak (o važnosti parazita :D ) malo koleba: http://blog.autoimmunetherapies.com/gut_buddies/helminthic-therapy/

ima tko komentar? :)

dreamer~dreams
04.11.2011., 19:10
evo još:
http://www.acupuncturebrooklyn.com/alternative-health/why-a-parasite-cleanse-can-make-you-worse

kobasa
12.12.2011., 12:53
Obavljeno uspješno čišćenje i nije bilo teško,jedino je neugodno podrigivanje od te količine ulja i limuna.Neke izmjene koje sam napravio su 4 limuna umjesto grejpa,2dcl ulja umjesto 1.5dcl i 30 grama gorke soli u pola litre vode,pola u 16h ostalo u 20h,sljedeči dan ništa od ispijanja soli jer je toliko jaka da je dovoljna samo ta količina da vas drži sljedeči dan.
pozdrav

antik
17.12.2011., 15:56
Gdje kod nas kupiti( ali ne preko interneta) Anti parazitni program
dr Clark?

vjekos30
17.12.2011., 17:03
Gdje kod nas kupiti( ali ne preko interneta) Anti parazitni program
dr Clark?

Možeš ga kupiti kod mene.

Biljka112
17.12.2011., 20:41
Zašto kupovati skupe preparate kada postoje biljke koje čiste jetru? Korijen čička, list artičoke, sikavica, slatki korijen i korijen maslačka koriste se za liječenje i čišćenje jetre.
Korisna je mrkva, salate, rajčica, masline i citrusi.
Čajna mješavina koja pomaže čišćenju jetre sastoji se od kičice, kadulje, ružmarina i metvice.
Ako imate problema sa jetrom treba izbjegavati ljutu, prženu i kiselu hranu-

antik
18.12.2011., 18:08
ali ja pitam za čišćenje cijelog organizma od parazita,,,a ne samo čišćenje jetre

vjekos30
18.12.2011., 21:45
ali ja pitam za čišćenje cijelog organizma od parazita,,,a ne samo čišćenje jetre

I ja ti o tome govorim. Radi se tinkturi crnog oraha, kapsulama pelina i kapsulama klinčića. O tome možeš više pročitati na http://bioterapije.weebly.com/antiparazitprogram.html

antik
19.12.2011., 06:36
hvala!!!

rampage
06.02.2012., 18:04
Prekjucer sam obavio ciscenje jetre, nisam prije uzimao antiparazitni program ili slicno.
Sve sam radio po uputama, doruckovao sam i rucao banane i jabuke, malo kruha i meda.
Mene je gorka sol protjerala vec prije 22 h, pa sam 2 puta bio na wcu.
Kad sam legao, za jedno sat dva, me je strasno protejralo, ali unatoc svemu nisam isao na WC, nego sam prvi put otisao u 6 ujutro, jedva sam izdrzao. Nisam mogao spavati.

Moje pitanje je dal se smije ici na WC iz kreveta po noci?

Uglavnom, ujutro sam trcao 5-6 puta na WC, izaslo je u prva 2 puta jedno 30 kamencica, najveci je bio 2X1 cm.
Prvo zapazanje je da me na dodir ne boli ispod desnog rebra, inace me je boljelo malo prije jedna tocka na dodir. Inace s jetrom po pokazateljima nemam problema (AST, ALT i GGT su ok), ali kolesterol mi je povisen (oko 6-7, LDL visi oko 4 i nesto) vec 3 godine. Nadam se da cu ga malo spustiti sa ciscenjem jetre.
Imam 30 god, zdravo zivim i bavim se sportom, ali unatoc tome mi jetra slabije radi - sto je i uzrok kolesterola.
Sutra cu napraviti UZV, pa se javim s rezultatima. Uskoro cu isto napraviti krvne pretrage, cisto za usporedbu.

UZV abdomena skroz OK, nema zucnih kamencica. Napravio sam danas krvne pretrage, prije 3 mj (prije ciscenja jetre) ukupni kolesterol 6, danas 4.6. Prije LDL 4.0, danas 3.1 (3 je normalno). U ova 3 mjeseca sam jeo normalno, nisam nesto pazio. Svaki dan sam pojeo jednu jabuku,
pio sam tu i tamo sok od jabuke, i kefir i sirutku. Povremeno sam koristio zaper. Posljednjih mjesec dana zlicu lanenog ulja cesto. U ove 4 godine nema sta nisam isprobavao za snizavanje kolesterola (dijete, limun i cesnjak, silimarin, omega3, kristaloterapija ....) nista nije pomogalo, uvijek je bio od 6-7, nekad i preko 7. Definitvno mislim da mi je ciscenje jetre pomoglo, jer prehrambene navike nisam mijenjao. I vise sam nego iznenadjen rezultatima.

Beljki
15.02.2012., 12:05
http://magazin.net.hr/zdravlje/prevencija/page/2012/02/15/0223006.html?pos=n1

Pussy Lover
16.02.2012., 14:47

Imas jos kakav link? Iz mikijevog zabavnika mozda? :lol:

rampage
19.02.2012., 10:40

Hrpa gluposti je iznesena u gore navedenom linku. Evo sta kaze medicina:
KOLESTEROLSKI KAMENCI

Oni čine 80% svih kamenaca žučnjaka. Najčešće žućkasto-zelenkaste boje i nastaju od očvrsnulog kolesterola. Kolesterol je sastavni dio žučnog soka. Postoji mišljenje da kolesterolski kamenci nastaju samo u žučnjaku u čijem žučnom soku postoji veća koncentracija kolesterola i relativni manjak ukupne količine žučnog soka i nekih drugih sastojaka kao fosfolipida (masne čestice masnoća-lipida).

Žučni kamenci i pijesakSmatra se da kolesterolski kamenci mogu također nastati zbog smanjene kontraktibilnosti ( stiskanja žučnjaka kod podražaja hranom) čime se objašnjava smanjeno neredovito pražnjenje žučnog soka i zaostajanja “starog” ustajalog žučnog soka koji se zatim taloži u kolesterolske kamence. Osim navedenih uzroka nastanka postoje i brojni drugi uzroci, a neki od rizičnih faktora za nastanak žučnih kamenaca navedeni su u slijedećoj tablici.

/http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnostika/zagreb/zucni_kamenci_i_pijesak/

Bat Kol
22.02.2012., 17:56
A što to krivo piše u članku?

moka87
14.04.2012., 08:10
Imam 25 godina, sportista, ishrana mi je veoma dobrim delom bazirana na makrobitici (otac je na makrobitoci nekih 13 godina, striktno, inače je bodi bilder takmičar veteran).

Pre dve nedelje sam odradio prvo čišćenje jetre, sve po uputstvima, doduše sve sam pomerio za pola sata zbog neke gužve, (18:30, 20:30; 22:30....), nisam imao problema ništa da popijem, grejp i ulje sam na eks, ujutru sam izbacio nešto malo zelenih kuglica, ja srećan - radi postupak, kad ono ceo dan sam izbacivao to - još zadovoljniji.

Rešim da ponovim postupak, juče, ovaj put sve na vreme, sve odradim po propisu, al u 5h AM jutros probudim se mokar do znoja i povratim sav grejp i ulje. Pomalo tužan, oko 9h jedva sam se naterao da popijem makar jednu čašu vode i gorke soli, za slučaj da je nešto u crevima. Inače to je i najteži deo posla, popiti to ujutru.

Ima li neko ideju šta bi mogao biti uzrok što ulje i grejp ovaj put nije otišlo dalje od želudca? Ponovio bih ovo za mesec dva tri:)))

Ps. Nisam radio APP, radio sam klistiranje par puta, vrelo tuširanje, držao flašicu vrele vode na jetri (zagrevanje), ishrana na dan čišćenja vrlo lak doručak i ručak oko 13h, posle ništa.

Inače odličan vam je sajt, pratim vas duže vreme.

invisible38
24.05.2012., 16:30
Navodi se na netu u člancima da antiparazitni program ( između ostalog ) pomaže i u liječenju hemoroida ? Molila bih da se javi netko tko ima takvo pozitivno iskustvo ? Može li ti imati neko uporište ?

Albatrosica
27.05.2012., 10:14
Celu ovu temu sam procitala i upravo sam zavrsila ciscenje jetre gorkom soli, danas drugi dan. Imam puuuno zelenih, crvenih, roze i crnih kamencica, raznih velicina, jos ih nisam brojala. Trenutno se osecam jos uvek slabom i imam bolove u nogama, ali to je verovatno sto nisam unosila poslednjih dana hrane i tecnosti.
Inace, resila sam da odradim ciscenje jer imam stalno nekih problema vezanih za imunitet - akne, perut, pocetni stadijum psorijaze, konstantni umor, alergije, upalu sinusa (operacijom otklonjeni polipi izazvani plesni Asspergilus), gljivice na noktima, kamenac u desnom ramenu, hemoroide, a svih ovih godina lecim simptome i stalno se pojavljuju novi problemi, kvalitet zivota je drasticno smanjen. Promenila sam nacin ishrane, vise je prirodna i bazna. Problemi su se samo smanjili, ali su jos uvek prisutni.
Prosto mi je neverovatna prica da se ovakve i ovolike cvrste tvorevine nalaze u jetri, ali svakako su se one negde nalazile i ipak izasle iz mog tela. :ne zna:

Bat Kol
27.05.2012., 10:28
Da. Samo šteta što se ništa od toga ne nalazi u jetri. :W

Beljki
27.05.2012., 11:00
cek, kakva sad morska sol?

Albatrosica
27.05.2012., 11:09
cek, kakva sad morska sol?

greska... ispravljena... mislila sam na gorku so, koja ipak nije morska. :)

Albatrosica
27.05.2012., 11:12
Da. Samo šteta što se ništa od toga ne nalazi u jetri. :W

Ako znas da se ne nalazi u jetri, pretpostavljam da onda znas odakle sve to. :ne zna:

Beljki
27.05.2012., 11:50
greska... ispravljena... mislila sam na gorku so, koja ipak nije morska. :)
gorka sol po sebi mislim da cak niti u toj prici nije toliko bitna. Ona ... erm... potice probavu, a cuo sam od nekih koji dilaju tom metodom kako je ona u stanju "relaksirati i rastegnuti" kanale kojima zuc otjece kao odgovor na pitanje kojom logikom je po njima moguce izbaciti kamen koji je veci od tih kanala :zubo: naravno da stvar ne drzi vodu :D

Inace su u tradicionalnim "seoskim receptima" glavni sastojici ulje i limun/grejp isl, dako da bi u tom kontekstu gorka sol bila samo dodatak procesu iz ovog ili onog razloga, nije toliko bitna :ne zna:

Ako znas da se ne nalazi u jetri, pretpostavljam da onda znas odakle sve to. :ne zna:
Po svemu sto se zna o toj prici vjerojatno produkt upravo onog sto se unosi u tijelo tokom ciscenja, navodno su neki i ispitivanjem potvrdili da je u stvari malo cudnije govno :zubo:
U svakom slucaju vrlo je zanimljivo da se ne ponasa kao kamenje niti kad... padne u vodu. Sto objasnjavaju tme da je kolesterolsko koje je najcesce lakse. Jest lakse od drugog, ali ne i od vode, nikakvo mislim da ne bi trebalo plutat, kao sto cisto kol ne bi trebalo imati niti takve Boje, no to ce ti Bat bolje znat.

Osim toga kamenje u jetri je prilicno rijetka pojava na zapadu, tesko da bi ga svatko tko ide na tu kuru toliko poizbacivao (a ne znam bi li mogao sa njime zivit bez smetnji do tada, opet pitanje za Bata). U zuci bi moglo biti, no opet se njihovi opisi bas ne slazu sa stvarnim kamenjem koliko vidim :ne zna:

Bat Kol
27.05.2012., 13:18

Dio je i Beljki odgovorio.

Saponifikacija ulja. U crijevu. Nema tu ništa mistično.

Albatrosica
27.05.2012., 13:36
Hvala Beljki, cekamo Bata... a do tada da filozofiramo...
Sve tu moze da ima logike, ali kad nemamo cinjenica onda to zaista spada u domen filozofije ili ciribu-ciriba, a ja sam samo inzenjer koji hoce da zna, pa posto nema cinjenice mora da filozofira. :)
Fizicke osobine te materije koja se izbacuje slicne su glini, pa te materije ne bih nazvala kamenjem, nego nekakvim grudvicama.
Nije mi jasno, nigde na netu niko nije ispitivao sastav tih grudvica. Nisam hemicar, a stvarno je neverovatno da se o sastavu samo nagadja. Ne znam kakva reakcija se dobija kada se unese: gorka so + voda + masilinovo ulje + grejp + limun. i + zeludacni sokovi i ostale tecnosti koje imamo u telu, na celom tom putu. Da se nesto dobija ovom reakcijom, valjda bi onda prilikom svakog izbacivanja nastajala ista kolicina, a ne bi se smanjivala. Ipak, ne bih volela da sam izgubila vreme i rizikovala zdravlje, a da ne znam da li stvarno deluje, pa ako stvarno povoljno deluje da uradim jos jednom. :ne zna:
Nema sanse da se nesto ovakvo formirano nalazi u uskim kanalicima, ali ima sanse da se nalazilo pojedinacno, kao neki pesak, kamenac i sl., pa se prilikom izbacivanja napravilo u skupine obrazujuci grudvice.
Usput, izbacila sam 20-tak tih grudvica zelene boje (0,3-2,5 cm) i odokativno 500-1000 grudvica svetlije krem boje (0,1-0,5 cm) i par sitnih u boji, koje mislim da su od hrane.
Osecam se dobro, a narocito jer mi je prijala supica iz kesice kao nikad! Idem da nadoknadim energiju i da kusam jos supice. :rofl:

Albatrosica
27.05.2012., 13:42
Dio je i Beljki odgovorio.

Saponifikacija ulja. U crijevu. Nema tu ništa mistično.

Hvala Bat. A ti si hemicar?
Dok sam ja filozofirala ti si vec odgovorio. Pitanje je onda, kako se svaki put ta saponifikacija odvija u sve manjoj kolicini kad se unosi po pravilu ista kolicina istih sastojaka?

Bat Kol
27.05.2012., 13:50
Hvala Bat. A ti si hemicar?
Dok sam ja filozofirala ti si vec odgovorio. Pitanje je onda, kako se svaki put ta saponifikacija odvija u sve manjoj kolicini kad se unosi po pravilu ista kolicina istih sastojaka?

Ne, nisam kemičar. Ali znam ponešto o probavnom sustavu.

Zato što se nikad ne saponificira sve odjednom. Dio izađe bez da se formiraju ikakve nakupine, dio načini neke manje "mrvice", a dio neke malo veće.
U idealnom slučaju bi pravilno pogođenim omjerom vremenski jednako izreagiranih sastojaka dobila poveću kamenčinu (poveću u odnosu na širinu crijeva, jel).

Albatrosica
27.05.2012., 14:14
Hvala na odgovoru, kojim sam prilicno zadovoljna iako nisi hemicar. :)
Bar sam sigurna da ne trebam vise na taj nacin praviti sapuncice. :504:
Dobro, ima i neke koristi ... ocistila creva i super se osecam zbog vocno-povrcne-totalno posne dijete.
Srecom na forumu smo anonimni, ne smem ovo nikome pricati. :lol:

Odoh da pijem pola doze nes kafe koju nisam pila dva dana. :kava:

samopouzdana
01.06.2012., 09:02
Gorka sol ti košta,barem kod mene oko 5-7kn 14g. I trebaju ti 4 velike žlice a sad koliko je to neznam ni sam nisam nikad vagao al tu je negdje 50-60g. Al nije strašno kao što se čini. Gubiš dan i pol. Najviše zamara što moraš stalno na wc svaki 15-20 minuta kad gorka sol prođe kroz crijeva, jer ono što popiš mora van. Uzmeš recimo subotu, ništa nejedeš ili nešto sitno samo da nije masno. I tek u 16h popiješ gorku sol, i ideš u 22 spavat. Tu noć budeš slabo ili nikako spavao. Iduće jutro te čekaju još dvije doze i već u podne kreneš jest juhu. Pa malo kasnije voće i nakon toga popodne normalan obrok. Do navečer si potpuno oporavljen. Pravi rezultati stižu sutradan ujutro kad si pod "boostom".
Da uzmi si bateriju za wc kad budeš tražio kamenčiće i gumenu ili plastičnu rukavicu za buranje po šolji. Ja sam pokupio sa benzinske. Kad vadiš bude gadljivo samo prvi put kasnije već ide lakše.

Ja sam radila čišćenje jetre po metodi dr. Larise Balogh iz Rijeke! Odličan i jednostavan način a jako uspješan! možeš tu saznati: www.larisa-balogh.hr

nabe
03.06.2012., 00:55
Poštovani forumaši, spremam se na antiparazitno ćišćenje i čišćenje jetre i žuči, bubrega...Naručila sam Zapper iz Njemačke Biowave 77 i komplet za čišćenje po H. Clark, čak se može kupiti i ozonirano maslinovo ulje...zanima me slijedeće; s obzirom da sam jučer izašla iz bolnice nakon 10 dana zbog groznih bolova izazvanih žučnim kamencima (jedna žena je došla i nakon pola sata u bolnici umrla zbog nekog prsnuća žučnjaka) Prilično sam nezadovoljna sa dijagnostikom, još sam pod terapijom zbog upale i preporuka je operacija. Htijela bih pokušati ovom metodom prije nego se moram nerado odlučiti na operaciju. Zanima me, dali je netko negdje pročitao da je netko imao problema kod provođenja ove metode, npr da zapne kamenac u žučovodu, što može biti itekako opasno jer može oštetiti i gušteraču?? Puno je polemiziranja, a malo konkretnih iskustava. Ako ima netko a da ima saznanja koja može podijeliti ovdje, bila bih zahvalna... Samopouzdana; dali možeš napisati kakva je to točno metoda čišćenja jetre jer po linku koji si stavila, to nisam zaključila...a nemam dovoljno vremena za istraživanje strance...

Bat Kol
03.06.2012., 17:18
Poštovani forumaši, spremam se na antiparazitno ćišćenje i čišćenje jetre i žuči, bubrega...Naručila sam Zapper iz Njemačke Biowave 77 i komplet za čišćenje po H. Clark, čak se može kupiti i ozonirano maslinovo ulje...zanima me slijedeće; s obzirom da sam jučer izašla iz bolnice nakon 10 dana zbog groznih bolova izazvanih žučnim kamencima (jedna žena je došla i nakon pola sata u bolnici umrla zbog nekog prsnuća žučnjaka) Prilično sam nezadovoljna sa dijagnostikom, još sam pod terapijom zbog upale i preporuka je operacija. Htijela bih pokušati ovom metodom prije nego se moram nerado odlučiti na operaciju. Zanima me, dali je netko negdje pročitao da je netko imao problema kod provođenja ove metode, npr da zapne kamenac u žučovodu, što može biti itekako opasno jer može oštetiti i gušteraču?? Puno je polemiziranja, a malo konkretnih iskustava. Ako ima netko a da ima saznanja koja može podijeliti ovdje, bila bih zahvalna... Samopouzdana; dali možeš napisati kakva je to točno metoda čišćenja jetre jer po linku koji si stavila, to nisam zaključila...a nemam dovoljno vremena za istraživanje strance...

Možeš ti sebe "čistit" do imendana, ali kamenci će ti ostat tamo gdje jesu dok ih ne izvadiš van. Umjesto da se zezaš obavi operaciju, a pizdarije ostavi za poslije.

Beljki
03.06.2012., 17:53
ermm, ja sam ti primjer da ne mora bit tako :p

No tu nije koristila nikakva Hulda i njena ciscenja, koja sam btv napravio ne vjerujuci previse, vise da bih dokazao suprotno :D

Samo iako neke opcije postoje (i u alopatskoj medicini uostalom) upitno je koliko je takvo rjesenje dugorocno, kamenje se moze vratiti, tekobe mogu ostati (ja jos imam problema iako ne kao ranije), postoji i odredjeni rizik zbog od komplikacija zbog tof otezanja, a ako se stvar zakomplicira moze biti gadno, pa i fatalno.

Tako da ne znam koliko je preporucljivo, ali ocito nije nemoguce :misli:

P.S. poslije nece ni imat sto cistit buduci sa kamencima izvuku i organcek :D

Bat Kol
03.06.2012., 18:01
Ne sjećam se da si boravio u bolnici zbog istih. :ne zna:
Velika je razlika u onima koji mogu kliznut van od onih koji zapinju unutra, a pritom su i multipli.

I to sve opet nema veze sa crijevima kao takvima. :kava:

Beljki
03.06.2012., 18:15
Nisam boravio u bolnici i debelo prevelik je bio da klizne van. Poanta je da moze otic bez operacije, naime vise ga nema. Jes da se dobio od njega talog sto je jos gore al to cemo zanemarit :rofl: :lol:

kakva crijeva? :zubo:

ae, pricao sam opcenito, nije svaka situacija ista i ne ostavlja iste opcije :)

Begemotica
03.06.2012., 18:46
Možeš ti sebe "čistit" do imendana, ali kamenci će ti ostat tamo gdje jesu dok ih ne izvadiš van. Umjesto da se zezaš obavi operaciju, a pizdarije ostavi za poslije.

Moja pokojna majka je imala kamenci i istjerali su njoj te kamence van bez operaciji (samo da mi ubiješ ne znam kako se zove preparat koji je ona uzimala).

Bat Kol
03.06.2012., 19:04
@ Beljki - Pa crijeva. Ovi pričaju o čišćenju jetre, a sve što rade je da djeluju na crijeva. :ne zna:
Rastopio se, ha? :zubo: Jel tebi bio samo jedan? :misli:

@ others - kamenaca ima nekoliko vrsta. Žučni kamenci se ne piške van.

samopouzdana
03.06.2012., 20:37

Rado ću ti odgovoriti: Ja nisam radila na svoju ruku. Išla sam na tretmane na kojem me je dr. Larisa pripremila na čišćenje jetre tako ja nisam imala nikakav strah jer me ona vodila kroz proces čišćenja. Organizam mi je bio pripremljen za taj čin koji sam onda po njenoj metodi doma radila. Nikada se ne bih usudila sama raditi, baš iz straha da ne zapne kamenčić. Odlično je bilo sve to po planu i potpuno bez bolova. Vjeruj mi preporodila sam se! A rekla mi je da će uskoro uvesti i liječenje i pripremu za čišćenje preko skype-a. Ako te još nešto zanima samo me pitaj! pozdrav

Beljki
03.06.2012., 21:09
Moja pokojna majka je imala kamenci i istjerali su njoj te kamence van bez operaciji (samo da mi ubiješ ne znam kako se zove preparat koji je ona uzimala).
u zuci ili?

@ Beljki - Pa crijeva. Ovi pričaju o čišćenju jetre, a sve što rade je da djeluju na crijeva. :ne zna:

Da li je moguce da taj misung izazove nekakve kontrakcije koje ce izbaciti manje kamenje? :misli:

ae :o
Jedan ali vrijedan :mudri:

Bat Kol
03.06.2012., 21:35
Da li je moguce da taj misung izazove nekakve kontrakcije koje ce izbaciti manje kamenje? :misli:

ae :o
Jedan ali vrijedan :mudri:

Gle, žučni mjehur je jedan glup organ. :zubo: Koji se kontrahira kad treba i kad ne treba. Svaki put kada nešto progutamo.
Teoretski možda i je moguće da se tako izbaci nekakav mini konkrement i to onaj koji još nije u fazi nukleacije, ali za to ti ne treba "čišćenje", dovoljna bi bila i obična hrana.
S druge strane, malo je vjerojatno da bi bilo potpuno bezbolno.

Beljki
03.06.2012., 21:50
Koji se kontrahira kad treba i kad ne treba. Svaki put kada nešto progutamo.

zasto je onda tolka razlika s obzirom na prehranu i u slucaju problema treba drzat strogu djetu u kom slucaju se izbjegavaju napadi? :misli:

mislim, ako se uvijek desavaju kontrakcije neovisno o vrsti hrane?

Bat Kol
03.06.2012., 22:20
zasto je onda tolka razlika s obzirom na prehranu i u slucaju problema treba drzat strogu djetu u kom slucaju se izbjegavaju napadi? :misli:

mislim, ako se uvijek desavaju kontrakcije neovisno o vrsti hrane?

Kontrakcije da, ali jačina i količina žuči varira ovisno o sadržaju. Što je masnije, to više. Ako popiješ malo vode, kontrakcija će biti minimalna.
Sad ti zaključi što više pomiče kamen ako ga ima. :D

Beljki
03.06.2012., 22:35
e vis, ako se dobro sjecam ovaj postupak ciscenja je mislim imao u programu i neku masnu hranu prije te faze zadnje kad se pije misung za kontrakcije :misli:

Bat Kol
03.06.2012., 23:21
Vjeruj, kamenje koje spominju ovdje ne bi izašlo bez posjeta hitnom traktu kirurgije. :lol:

roko4
03.07.2012., 13:04
Da li netko zna recept za izradu Ex. jake tinkture od crnog oraha

nera076
15.09.2012., 18:22
Bok ljudi, razmišljam o čišćenju i antiparazitnom programu biljkama, ali imam par pitanja na koje nemogu nać odgovor.
Radim sve dane osim nedelje i ujutro do 14 sati nisam baš u mogućnosti baš trčat na wc. Imam sindrom iritabilnog crijeva pa me često potjera zbog nekog zalogaja koji se ne sviđa valjda mom tijelu, pa se pitam kako tijelo reagira na antiparazitni program, tj. dok se piju ta ulja dali se često trči na wc ili se ne osjeti ništa nego bude sve normalno probava kao i inače?
Žuč sam operirala ima već 10 god i sigurna sam da imam kamenja sigurno za izgradit manju kuću u sebi :)). Sada razmišljam ako na dan čišćenja jetre (subotu) odem s posla oko 12 sati i nedelju sam kući, odradim tu gorku sol, ulje i grejp, kakav je ponedeljak tj. ima trčanja ili je probava normalna?

Već dugo odugovlačim s tim samo zbog tih pitanja. Molila bih vas odg, hvala

vjekos30
16.09.2012., 11:29
Bok ljudi, razmišljam o čišćenju i antiparazitnom programu biljkama, . . .
Radim sve dane osim nedelje i ujutro do 14 sati nisam baš u mogućnosti baš trčat na wc. . . . dok se piju ta ulja dali se često trči na wc ili se ne osjeti ništa nego bude sve normalno probava kao i inače?
Sada razmišljam ako na dan čišćenja jetre (subotu) odem s posla oko 12 sati i nedelju sam kući, odradim tu gorku sol, ulje i grejp, kakav je ponedeljak tj. ima trčanja ili je probava normalna?

Ne trebaš piti nkakva ulja, nabavi antiparazitni program napravljen prema preporukama dr.Clark (kakav je i ona koristila u svojoj uspješnoj praksi).
Što se tiće čišćenja jetre i odlazaka na WC, najveći problem možeš imati u nedjelju ujutro a manji u subotu popodne do slijedećeg jutra.
U ponedjeljak je već sve u redu.

hotesse
08.04.2013., 20:53
Nakon dva dana koja ću dobro zapamtit, moram
napisat svoje paklensko iskustvo s ovom metodom.
Išla sam to radit jer imam problem s kroničnim umorom,
a i znoj mi je promijenio miris. Pa reko ajd idem rješavat jetru.

Svašta sam u životu popila, kojekakvih mikseva, čajeva i gadarija..
al ovakav pakao čišćenja gorkom soli ne bi poželjela ni najgorem
ratnom zločincu. Znate onaj (srednjoškolski) osjećaj kad se napijete
pa dušu ispovraćate, te su vam crijeva izmučena i osjećate da vam
je netko utrobu izvadio??

E..pa pomnožiti taj osjećaj puta 1000 i dobit ćete osjećaj kakvuu mučninu
izaziva gorku sol. I kakav to efekt ima na crijeva. Nisam mogla cijelu noć
spavat od mučnine, što fizičke što psihičke..jer mi je stalno dolazio
neki strah: koji te đavo nagnao da ovo ideš radit?Samo sam čekala
da taj dan završi.

O koktelu s grejpom i maslinovim ne želim ni govoriti.

I tako sam cijeli dan izbacivala vodu iz sebe, s nekim zelenim tic-tacovima :lol: da bi danas, 3. dan ne imala stolicu uopće. A inače imam aktivna crijeva!
Prekrasno!!! Baš efekt koji sam htjela. Dobit lijena crijeva. A usput osjećam se usrano-umorno ko i inače. I ne vidim dobrobiti ovoga osim da zahvalim Bogu
jer sam zdrava i da Ga zamolim da mi više bedastoće ne padaju na pamet.

Ne ponovilo se!!

Natthali
12.04.2013., 15:43
Nakon dva dana koja ću dobro zapamtit, moram
napisat svoje paklensko iskustvo s ovom metodom.
Išla sam to radit jer imam problem s kroničnim umorom,
a i znoj mi je promijenio miris. Pa reko ajd idem rješavat jetru.

Ne ponovilo se!!

:D
Kronični umor mižeš riješiti čajnom mješavinom. Stari recepti. Potraži po netu. Ako te bude zanimalo (ili ako ne nađeš) javi se u pp pa ću ti napisati. Čaj od zobi s medom...

Imam slično iskustvo s čišćenjem jetre po slavnoj metodi. Bilo mi je dosadno pa sam radila pokuse.
Nije mi bio problem popiti sol i "čarobni napitak"...nakon popijenih tableta i tzv. procesa čišćenja išla sam u strogi post kako bih se oslobodila smeća koje sam tim postupkom unijela u sebe. Sve sam bacila. Ne bih to nikome preporučila.

Beljki
13.04.2013., 15:39
vis meni nije bilo nista posebno neugodno. Jedino sto je beskorisno :D

Natthali
13.04.2013., 18:50
Ništ koristi :D

catandmouse
22.04.2013., 09:19
Nudim ulje od osljebada...Sylibum marianum... prirodno... doma napravljeno... za čiščenje jetre...

hotesse
22.04.2013., 09:25
:D
Kronični umor mižeš riješiti čajnom mješavinom. Stari recepti. Potraži po netu. Ako te bude zanimalo (ili ako ne nađeš) javi se u pp pa ću ti napisati. Čaj od zobi s medom...

Imam slično iskustvo s čišćenjem jetre po slavnoj metodi. Bilo mi je dosadno pa sam radila pokuse.
Nije mi bio problem popiti sol i "čarobni napitak"...nakon popijenih tableta i tzv. procesa čišćenja išla sam u strogi post kako bih se oslobodila smeća koje sam tim postupkom unijela u sebe. Sve sam bacila. Ne bih to nikome preporučila.
:mig:
U međuvremenu sam otkrila lijek svih svojih problema: čaj od maslačka. Vele da je ta biljka čudo za jetru, ma cijeli organizam.
I zbilja mogu potvridit da se ujutro dižem bez problema, nikakav umor , ništa..
I znoj mi se vratio u normalu. :cerek:
Živio maslačak!!!!!!!!!!!

Beljki
22.04.2013., 18:16

Sad nes trazim pa vidio da ne odgovorih :facepalm:

da, rastopio se. Bio je jedan prilicno velik sa talogom. Zatim je ostao taj veliki, ali bez taloga. Sad je talog, bez kamena pa je pretpostavka da se kamen razmrvio. Tj to je bilo na zadnjem pregledu, a bit ce da je proslo vise od godine dana od tad.

Sacreus
22.05.2013., 19:49
Evo, ja sam u fazi cekanja termina za popiti ulje i grejp, pa sam dosao citati thread malo...

Stvarno ima svakakvih iskustva :eek: da nisam ovo vec radio, sad bih vejrojatno bio mrtav od straha... :confused:

Moje proslo/prvo iskustvo je bilo super, nikakvih problema ni nuspojava, jedino shok kad sam vidio sto je sve "ispalo" iz mene...

Beljki
22.05.2013., 21:03
Evo, ja sam u fazi cekanja termina za popiti ulje i grejp, pa sam dosao citati thread malo...

Stvarno ima svakakvih iskustva :eek: da nisam ovo vec radio, sad bih vejrojatno bio mrtav od straha... :confused:

Moje proslo/prvo iskustvo je bilo super, nikakvih problema ni nuspojava, jedino shok kad sam vidio sto je sve "ispalo" iz mene...

Jos da je to sve zaista bilo u tebi... :zubo:

Gardinija
22.05.2013., 22:22
Sad nes trazim pa vidio da ne odgovorih :facepalm:

da, rastopio se. Bio je jedan prilicno velik sa talogom. Zatim je ostao taj veliki, ali bez taloga. Sad je talog, bez kamena pa je pretpostavka da se kamen razmrvio. Tj to je bilo na zadnjem pregledu, a bit ce da je proslo vise od godine dana od tad.

Beljki, sad bi trebao napraviti još nekoliko čišćenja da izbaciš i taj talog.:mig:

Ja sam nekoliko puta radila čišćenje samo s maslinovim uljem i limunom i prva dva puta mi nije bilo nikakvih kamenčića, ali zato poslije toga kad je krenulo... Tako da mislim da ima nešto u tome. Meni je super knjiga od Malahova ''Čišćenje organizma'' u kojoj on preporuča da se prije čišćenja jetre obave neke predradnje omekšavanja tijela, klistiri, konzumacija gheea i slično. I on preporuča napraviti barem 4 čišćenja jedno za drugim (razmak između dva čišćenja bi trebao biti tjedan-dva) jer kao jetra se sastoji od četiri dijela i svaki put se čisti jedan dio.

tearosa
04.06.2013., 08:39
Meni je doktorica bila objasnila da je čišćenje jetre ok i da mogu probati ali ona se ograđuje od toga jer ako je kamen,pijesak prevelik dolazi do upale i bolova koji su prestrašni...iz vlastitog iskustva znam da jesu.

berlin lover
18.06.2013., 13:16
Molim nekoga da mi odgovori smije li se pelin uzimati u tolikoj količini
koju su naveli ovi što prodaju antiparazitni program?

Znači on se pije nekih 16 dana uzastopno, zadnjih 10ak dana doza je čak do 5 -6 kapsula pelina odjednom?!:eek: jel to normalno???

moram priznat da me totalno strah to uzet, pogotovo jer sam na netu našla podatak: pelin se ne smije uzimat duže od 7 dana.
što ako naškodi meni i moijm ukućanima koji to piju......??? :confused:

opet s druge strane koja je KORIST od pijenja 2 kapi crnog oraha?!! da popijem 2 kapi arsena s vodom ne bi mi ništa bilo. Iako doza se povećava na 2 žlice tamo predkraj.

lii-laa
01.08.2013., 00:41
odlučila sam napraviti antiparazitni program koristeći ulje crnog oraha,pomiješanog sa pelinom i klinčićima....navodno kombinacija ta 3 sastojka ubija sve nametnike u tijelu uključujući i gljivice....preporučuje se ne jesti ugljikohidrate a pogotovo (zbog kvasca) izbjegavati jedenje kruha...nigdje nije objašnjeno što ako se jede kruh, jel bi se mogle dogoditi neke neg.posljedice ili što......ima li tko iskustva s ovim uljem crnog oraha???

Lajava Lady
06.03.2014., 15:44
Čišćenje jetre nikad više. Osjećala sam se kao da mi netko čupa van utrobu i da mi sol nagriza crijeva, nešto najgore što sam ikad sama sebi napravila. Nikakvog efekta osim kroničnog proljeva od subote navečer do utorka navečer i onda još par dana neredovite stolice. Užasno bolno i neugodno!!
Valjda ovisi o organizmu, nemam pojma.
Nego, zanima me jeli netko radio antiparazitni program bez tog dijela sa čišćenjem jetre? To bi stvarno odradila, ali nikad više piti gorku sol.
I postoji li negdje da se posebno kupe ulja i tinkture jer je malo previše 350kn što se nudi.

menni
06.03.2014., 16:16
odradila sam i ja prošli vikend. sve je ok i trčanje na wc i ona kombinacija maslinovo ulje + grejp, i ne jesti i ne piti, pa čak i lošije spavati zbog odlazaka na wc.
ali gorka sol??? sweet mother of god kako je to odvratno i gadno!!!!

ima li neka alternativa???

Lajava Lady
06.03.2014., 21:37
Pa koliko sam proučavala danas mislim da ta gorka sol nema drugog djelovanja osim laksativnog, a baš umjetno napravljene sulfate ne bi više pila. Znam za sena list čaj, nedavno je netko koga znam prije jednog zahvata morao to piti i ima prilično sličan učinak, ali vjerujem da nije toliko baš loše za popiti. Također je taj čaj dosta jak, neznam još ni sama :ne zna:

menni
24.03.2014., 19:09
bilo bi super kad bi netko predložio nešto alternativno. ovako doista ne znam da li ću moći ponovo progutati tu gorku sol...

Begemotica
26.03.2014., 08:13
Ja sam uzimala mjesec dana svako jutro natašte žličicu suhog pelina.

ronhill_slims
31.03.2014., 20:33
evo i ja probala ...
popila gorku sol, jednom isla u wc normalno, polsije samo neka voda i ličinke (crne trakice) ... ujutro izbacila 10ak kamencica zelenih , 4 od 1-1,5cm i par manjih.... i to je to. Osjecam da imam vise energije odkako sam o napravila. sve u svemu isplatilo se. nista strasno .