PDA

View Full Version : Smeđi iscjedak

xxx22
26.05.2009., 15:26
Pozdrav!
Jučer ujutro na gaćicama sam vidjela nekakav smeđi iscjedak. Danas opet,i tijekom dana, tako da nosim dnevni uložak.
To mi se pojavilo i prošli mjesec, trajalo oko tjedan dana i tada sam dobila menstruaciju kad sam i trebala.
O čemu se radi, trebam li se brinuti?
Imam 20 godina,spolne odnose...
Naručena sam kod ginka uskoro ali htjela bih čuti i vaše mišljenje.. hvala.

allen
27.05.2009., 00:05
Smeđi iscjedak kojeg dobijete zapravo prestavlja oskudno krvarenje. Naime, .kod oskudnog krvarenja izgled sadržaja koji izlazi iz rodnice nije crven zbog razgrađene crvene boje Hemoglobin krvi daje crvenu boju. Takav sadržaj je stoga najčešće čokoladno smeđe boje. On može varirati ovisno o intenziteu krvarenja od boje bijele kave preko smeđkaste do gotovo cme boje . Ovakav iscjedak u drugoj polovici ciklusa predstavlja tzv. probojno krvarenje i najvjerojatnije znači poremećaj menstruacijskog ciklusa. Najčešće je ovakvo krvarenje posljedica izostanka ovulacije odnosno kada kažete da se krvarenje pojavljuje u Vaše najplodnije dane oni sada vjerojato nedostaju. Kao posljedica izostanka ovulacije izostaje predukcija tzv- gestagenih hormona u jajniku a posljedično se javlja krvarenje koje opažate. Posljedica može biti da krvarenje koje smatrate menstruacijom uslijedi ili ranije ill kasni. Radi se o funkcionalnom poremećaju koji se svakoj ženi može dogoditi od vremena do vremena i obično se spontano regulira. Uobičajeno ne prestavlja ništa opasno i nema nikakvog organskog uzroka. Biti će potrebno učiniti ginekol. pregled te vjerojatno UZV pregled maternice i jajnika i dogovoriti način regulacije ciklusa. Ne radi se o opasnom problemu.

xxx22
27.05.2009., 11:47
Hvala ti puno :s

M.B.
28.05.2009., 09:47
moja situacija je sljedeća:
zadnju menstruaciju sam dobila 10.5..
prije 8 dana, prošle srijede, sam imala ginekološki pregled i radila sam papu. papu još čekam nalaze (inaće je uvijek sve bilo ok), a ultrazvučni pregled maternice mi je dobar. ginekologica mi je rekla da sve izgleda ok, da sam taman u vremenu kada bih mogla raditi na bebi ako je želim, znaći tek sam započela s ovulacijom, i spomenula je da vidi neku malu cistu koja bi trebala otići sa sljedećom menstruacijom, ali ako slučajno ne ode da dođem na još jedan pregled u 7. mjesecu.
e sad, od ponedjeljka imam smeđkasti iscjedak, onak svijetlo smeđe boje (poluproziran) :(. nije ništa obilniji ili manje obilan nego što je normalan proziran iscjedak.
da li je to možda preuranjena, "čudnovata" menstruacija (od prestanka korištenja kontracepcijskih pilula mi je poremećeni ciklus)? ili možda ima veze sa tom cistom? da li je moguće da mi je to od PCOS-a, koji mi još nije dijagnosticiran, ali je ginekologica još prije spomenula da mi jajnici "vuku na policistične"?

ne znam da li da paničarim i odem nenaručeno kod ginekologice, ili da se strpim do 7. mjeseca...:ne zna:

bjelovarcanka
01.06.2009., 18:44
ovako,danas sam bila narucena kod ginekologa,ali posto je moja na porodiljnom tako sam zavrsila kod neke druge..dakle da pocnem.udem ja u nutra,,gola,misleci da ce mi napraviti briseve i pregled. a i rekla mi je sestra da se pripremim za pregled,,dobro ja se skinem i cekam da me pozove unutra! i pozove ona mene unutra i pita me opet za taj ultrazvuk da li sam napravila,,ja joj velim da nisam da sam dosla sa drugim problemom,,da imam taj obilni iscjedak,,i da me pece,, i da bi htjela briseve i pregled a ona ce na to da ne moze brisevi,,a ja pitam zasto,, da me je strah da nije bakterija,,: a ona kaze da sam punija da se znojim i da svi mi imamo bakterije,i uvalila mi je rojazol vaginelete. mislim ja cu njih sve tuziti,, i velim ja sestri na salteru da mi nije napravljeno brisevi, ni pregled a ona se podmuklo nasmije, a ja nego crknem od tih simptoma ,, i kad se nesto pogorsa bit ce oni svi krivi.ne kuzim sta sad to znojenje ima veze sa dolje sta me pece i imam iscjedak,, e da i spominjala je nekakvu stijenku... ne kuzim.... halooooo!!!!! sta da napravim.. da pocnem piti na svoju ruku antibiotik ,,imam ga doma.. a taj rojazol necu koristiti jer pise u uputstvima da ako imam te simptome da se nesmije koristiti, a ona mi to uvali.

Hermina
01.06.2009., 19:35
halooooo!!!!! sta da napravim.. da pocnem piti na svoju ruku antibiotik ,,imam ga doma.. a taj rojazol necu koristiti jer pise u uputstvima da ako imam te simptome da se nesmije koristiti, a ona mi to uvali.

nije na tvoju ruku, ako ti ga je dala ginekologica.
koje simptome imaš??

bjelovarcanka
01.06.2009., 20:14
pa nije mi ga ona dala,, a imam obilni smeckasti iscjedak,bolovi u trbuhu,pece me , sa neugodnim mirisom

M.B.
02.06.2009., 12:21
... e da i spominjala je nekakvu stijenku...

pa valjda stijenku maternice. možda si od stresa ili čega već dobila menstruaciju koja nije bila uobičajeno obilna zato jer se stijenka maternice još nije stigla zadebljati kada se počela "raspadati" (da se slikovito izrazim), pa ti zbog toga nije ni mogla uzeti briseve.:ne zna:

ja ne bih nikad ništa na svoju ruku pila, ajde još bi nekak i uzimala vaginalete, ali antibiotik ne.
radije odi još jednom nenaručena kod nje ili kod neke druge (privatne).

a moj problem nitko da skomentira... nema veze, budem još dodala na svoj gore navedeni problem da je taj smeđkasti iscjedak trajao 4 dana i sve sam više uvjerena da je to bila ta neka slaba uranjena menstruacija. nadam se da je to...

stihaa
02.06.2009., 12:51
M.B. , zašto misliš da nije bilo ovulacijsko krvarenje? Koliko sam uspjela izračunati to ti je bilo u drugoj polovici menstrualnog ciklusa, a ovulacijsko krvarenje ne znači da nije bilo ovulacije (samo može to značiti).

Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

Inače imam problema sa Bartolinijevom ali gin. kaže da to nije povezano :confused:.

bjelovarcanka
02.06.2009., 15:09
ma problem je u tome da i nemam menstruacije 5 mj!

M.B.
02.06.2009., 20:52
M.B. , zašto misliš da nije bilo ovulacijsko krvarenje? Koliko sam uspjela izračunati to ti je bilo u drugoj polovici menstrualnog ciklusa, a ovulacijsko krvarenje ne znači da nije bilo ovulacije (samo može to značiti).

Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

Inače imam problema sa Bartolinijevom ali gin. kaže da to nije povezano :confused:.

iskreno, nisam ni znala za ovulacijsko krvarenje :no:

sad sam malo guglala i vidim da postoji i implantacijsko krvarenje :kukuc:

ne znam... nit sam imala ikakve bolove u jajnicima da bi bilo ovo prvo, niti me bole sise ili osjećam neku promjenu da bi bilo ovo drugo...

maritimeivy
09.06.2009., 22:31
Poz!

I ja imam sličan problem..Menge su mi normalne ( bar do sada ) i nikad mi se nije pojavljivao taj smeđi iscjedak u sredini ciklusa..sve do sad :(. Pojavio mi se na 13. dan ciklusa i evo traje već 10-i dan. Usput sam imala i bolove u donjem trbuhu ( kao da će mi sve ispasti ). Grozno!
Danas sam otišla kod gin i obavila pregled ( palpatorno i uzv ). Kaže niš abnormalno. Pošalje me vaditi krv na ßHCG ( nalaz 0 ). Na kraju mi je rekla da je izgleda neka mala upala i dala mi antibiotik Cefixim kroz 10 dne i Ergometrin tbl kroz 2 dne da mi se maternica očisti od tog nečeg ?? :ne zna:
Nakon toga moram na kontrolu.
Čitala sam da taj Ergometrin izaziva kontrakcije pa uslijede jači bolovi. Nadam se da ću to uspijet prebrodit..
:W

stihaa
10.06.2009., 07:49
Hm, no krasno, maternica ti se čisti od nečeg:confused:.

Ja zato nisam niti išla, a gin mi je rekao da ak traje duže od dva, tri dana da se javim.

Od čega bi ti se mogla čistiti maternica:ne zna:.

Kakva upala, jeli to vidjela po krvnoj slici ili onak pretpostavlja.

Sorry, malo sam nervozna.

dado1a
10.06.2009., 23:01
ma problem je u tome da i nemam menstruacije 5 mj!
Ak ne piješ hormone , možeš probati PMS free od encijana( ima ih u DM-u cca 50kn/20 kapsula ).
One su na biljnoj bazi .Sastav - suhi standardizirani ekstrakt konopljike(Vitex agnus castus).Pije se ujutro na tašte 1 kapsula dnevno.
Koliko sam shvatila, sjeme konopljike djeluje tako da omogućava žlijezdama sa UI da se vrate u normalu i na taj način se i hormoni vrate u normalu..Dakle , ako ti ne pomogne neće ti niti štetiti...:kava:

bjelovarcanka
10.06.2009., 23:20
pa pila sam diane neko vrijeme,ali sam ih prestala.ajde vidis bas cu probati! i koliko dugo ih se pije!

dado1a
11.06.2009., 14:21
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto... Ima takvih pozitivnih primjera ko u priči:).Moram priznati da me to iznenadilo obzirom da sam se prvi put susrela sa tom biljkom:top::top:
Malo prođi po forumu naći ćeš još zadovoljnih korisnika tog preparata!!
:kava:

maritimeivy
16.06.2009., 15:21
Hm, no krasno, maternica ti se čisti od nečeg:confused:.

Ja zato nisam niti išla, a gin mi je rekao da ak traje duže od dva, tri dana da se javim.

Od čega bi ti se mogla čistiti maternica:ne zna:.

Kakva upala, jeli to vidjela po krvnoj slici ili onak pretpostavlja.

Sorry, malo sam nervozna.

Eo mene..
Ma nemam pojma od čega li se čisti, nije mi rekla. Uglavnom, ja sam te tabletice popila ( antibiotik još pijem ) i to mi se nastavilo pojavljivati i nakon tabletica. Danas sam dobila M tako da nemam pojma šta će biti kad prestane. Nadam se da više neće biti tog glupog smeđeg iscjedka!!:mad:
A što se tiče upalice to je valjda vidila na uzv jer nisam niš radila osim toga i bete.

stihaa
17.06.2009., 11:54
maritimeivy

Daj mi molimte još reci jeli ti nakon toga kasnila manestruacija?

sagena
17.06.2009., 14:35
Pozdrav!
Jučer ujutro na gaćicama sam vidjela nekakav smeđi iscjedak. ..To mi se pojavilo i prošli mjesec, trajalo oko tjedan dana i tada sam dobila menstruaciju kad sam i trebala...

.

Ajd, vidim da nisam jedina...:mig:
Mislim, meni već od tih menstruacijskih problema raste tlak.:rolleyes:
Prvo - predmenstruacijsko krvarenje/iscjedak. Obično počne 2-3 dana prije menge, ali nekad i do 8 dana.:eek: Užas.:rolleyes:
Sad u zadnje 2 menstruacije javlja se i krvarenje/iscjedak sredinom ciklusa.
Točno 13/14.dan!!:rolleyes: Prošli mjesec je trajalo 2 dana, ovaj 3 - od nedjelje do jučer. Srećom danas je prestalo.
I naravno, sad za koji dan očekujem - predmenstruacijsko.
Meni ko da menga nikad ni ne prestane.:rolleyes::rolleyes:

Naravno, ne moram govoriti da sam kod ginekologa redovita 1x godišnje, i da je prije nekih 9 mjeseci sve bilo ok.:rolleyes:
Sad razmišljam da idem odmah ili da pričekam još 2-3 mjeseca:p

Ak ne piješ hormone , možeš probati PMS free od encijana( ima ih u DM-u cca 50kn/20 kapsula ).
One su na biljnoj bazi .Sastav - suhi standardizirani ekstrakt konopljike(Vitex agnus castus).Pije se ujutro na tašte 1 kapsula dnevno.
Koliko sam shvatila, sjeme konopljike djeluje tako da omogućava žlijezdama sa UI da se vrate u normalu i na taj način se i hormoni vrate u normalu..Dakle , ako ti ne pomogne neće ti niti štetiti...

Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto...

Za taj ekstrak sam već čula! Moram probati to definitivno!
Znači - svaki dan (bez obzira na ciklus) si pila ujutro 1 kapsulu 6 mjeseci? I još ove čajeve? Ja stolisnik ponekad pijem protiv grčeva. Jesi pila metvicu i stolisnik zajedno ?? ili svaki čaj posebno... mogu li npr. stolisnik piti ujutro a metvicu navečer (i inače je pijem, naizmjenično kamilica-metvica, svaku večer)...
Sori na gnjavaži.:mig:

Eshyy
17.06.2009., 17:34
Meni je taj smeđi (čak više svijetlije boje) iscjedak jedino kad trebam dobiti

menstruaciju, jedno otprilike 7 dana, nekad i manje. Prije toga ga nema, čim

dobijem menstruaciju, prestane.

dado1a
17.06.2009., 18:06
Svaki dan!Čajeve piješ koje imaš i kad ti odgovaraju.Bitno je da su svježe pripremljeni i bez šećera. Kadulju preporučaju piti u drugoj polovici ciklusa.
Ako krećeš na tako prirodni način, rezultati dolaze sporije.Svi oni dobronamjerni savjeti naših majki i baka su ti dobrodošli ( nemoj hodati bosa , nemoj sjediti na betonu , zašto imaš gola leđa - prehladit ćeš se, kak to gola ideš van - obuci malo dužu majicu....) :rofl:

Sjećam se kad sam bila mala mama mi je stalno govorila : "Ako budeš sjedila na betonu i hodala bosa prehladit ćeš mjehur i jajnike! Danas ti je to glupo , al kad ti se prvi put to desi vidjet ćeš koje su to muke."

E sad to vidim!
:kava:

maritimeivy
17.06.2009., 22:37
maritimeivy

Daj mi molimte još reci jeli ti nakon toga kasnila manestruacija?

Nije, došla mi je na vrijeme kao i uvijek do sada ( 29. dan ciklusa ).
Tako se nadam da će mi nakon M sve bit ok :moli:

Kakvo stanje kod tebe?

malena_no1
18.06.2009., 08:57
ja sam imala taj smeđi iscjedak..i trajao mi je skoro pa tjedan dana.. i sad mi kasni mjesečnica već 5 dana..:(:(:(al sad mi se pojavio onak bjelkasti iscjedak..tak imam obično 7 dana prije nego kaj trebam dobit i prištići koje obično imam pred menstruaciju...pa nadam se da ću je dobit kroz slijedećih tjedan dana....:moli::moli:

stihaa
18.06.2009., 16:17
Evo ležim u Petrovoj. Sutra bi me trebali operirati, ali kako je M kasnila ne znam što će biti. Mislila sam da će me poslati doma do utorka (dok m završi) ali izgleda da će ipak op. biti sutra. Spomenula doktorici koja je ispunjavala neke formulare kad me pitala da li imam redovit ciklus. Ja joj opišem situaciju: smeđi iscjedak na polovici ciklusa pa poslije kasni m. Ona kaže da to nije ništa. Nije se niti začudila. Znači da valjda nije ništa.

piece of a dream
19.06.2009., 17:39
Takav smeđi iscjedak sam i ja imala neko vrijeme. I to od 5. dana menstruacije trajao bi još 3-5 dana :eek:
To je bilo prije dvije godine. Prestalo je samo od sebe.
Opet prošlog mjeseca nakon mestruacije mi se pojavio isti, i ovog mjeseca takođe. :ne zna:
Trajao je 2 dana možda.

malena_no1
20.06.2009., 11:46
evo napokon došla mjesečnica!!:cerek::jumping::cheer::klap: nadam se da mi se taj smeđi iscjedak više neće pojavljivat..:rofl:

maritimeivy
22.06.2009., 22:39
Evo ležim u Petrovoj. Sutra bi me trebali operirati, ali kako je M kasnila ne znam što će biti. Mislila sam da će me poslati doma do utorka (dok m završi) ali izgleda da će ipak op. biti sutra. Spomenula doktorici koja je ispunjavala neke formulare kad me pitala da li imam redovit ciklus. Ja joj opišem situaciju: smeđi iscjedak na polovici ciklusa pa poslije kasni m. Ona kaže da to nije ništa. Nije se niti začudila. Znači da valjda nije ništa.

A joj :(
Nadam se da si ok. Drž se..

maritimeivy
25.06.2009., 01:10
Poz cure!

Nadam se da ste riješile svoje probleme..ja nisam :( :( :(
Nakon uredne M opet ista stvar, ponovno napetost u donjem trbuhu i iscjedak, ne znam šta ću više..opet kod gin :(

stihaa
25.06.2009., 22:13
Poz cure!

Nadam se da ste riješile svoje probleme..ja nisam :( :( :(
Nakon uredne M opet ista stvar, ponovno napetost u donjem trbuhu i iscjedak, ne znam šta ću više..opet kod gin :(

Jebemmu. A ništa, opet kod gin.

Ja sam evo živa, ali kad sam vidjela sve te mlade cure na ginekologiji muka mi je. Zato treba uvijek kod doktora, čak i ako mislite da je neka glupost. A ako mislite da doktor ne valja, onda kod drugog, a ako treba i trećeg i četvrtog.
U mojoj sobi bile dvije zbog liječničke pogreške.

Uglavnom, meni će sada sredina ciklusa pa ću vidjeti. Mada mi rana krvari i boli me valjda ću primjetiti ako bude smeđeg iscjedka.

Javi kako je bilo kod gin.

sagena
01.07.2009., 19:51
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto... !!

Na stranicama Enciana ( www.encian.hr) sam pročitala da se PMS free ne treba piti duže od 6 mjeseci.
Ja sam kupila u ljekarni EVIN čaj (proizvođač: Suban - www.suban.hr ) - to je čajna mješavina, sastojci: kamilica, bazga, neven, stolisnik, kadulja i vrkuta...2 žlice čaja na litru vode i pije se tijekom dana.
Inače čaj košta 30-ak kuna, 80g.
Pa ću da vidim.:kava:

p.s. da, PMS free sam isto kupila, pijem već 2 tjedna.

stihaa
02.07.2009., 13:33
Evo meni opet smeđi iscjedak i bolovi na sredini ciklusa:(.
Budući da dojim, ništa ne pijem protiv bolova, a ne usudim se niti čajeve piti. A mislim dojiti još bar nekoliko mjeseci. Jel ima netko kome se situacija spontano popravila bez uzimanja lijekova?

piece of a dream
02.07.2009., 16:45
Meni se sam od sebe povuče taj iscjedak.
A što se tiče bolova, ne znam šta da ti kažem :( ...... toplom vodom tuširaj trbuščić da ti se mišići malo opuste- meni pomaže (nemam često bolove, al kad dođu rasturaju me pa plačem )

manubis
02.07.2009., 21:51
Pozz svima,

nadam se da cu dobiti pozitivan (po meni i mom misljenju) odgovor.

Pijem kontr pilule kao kontracepciju ali i za rijesavanje problema policisticnih jajnika.

sad ovaj tekuci ciklus mi je ovakav:
dobila sam tj prokrvarila u petak, pocela piti novu kutiju u subotu
krvarila normalno kao i obicno do nedjelje, pa cak i ponedjeljak ono fino i normalno
medjutim sad jos uvijek imam iscjedak, to je sve sama voda sa primjesom smedkaste boje tj krvi
nekad je to samo vodenasto nekad bude krvavije tj tamnije
i osjetim neki cudan miris, recimo da je taj miris tu i kada imam samo je sad nekako ... ma ne svidja mi se!

nemam pojma sta mi se desava!
nisam sigurna da mi se ovo prije desavalo makar ne ovako dugo i ovako vodenasto

nedavno sam imala poprilicno konstantne i jake bolove u desnom jajniku, a bogme i lijevi je tu negdje zna da kucne tj zaboli
(inace mi je desni jajnik pilicisticniji od lijevog)

hvala unaprijed za neki odgovor!
manubis

Neuhvatljivaa
09.07.2009., 15:26
Zna li iko odgovor na moje pitanje-
Papa je radjen prije 7 mjeseci,mali miom na maternici.Zadnja menstruacija je bila par dana po 2-3 kapi a onda 2 dana jako krvarenje.Sada mi je 23 dan od prvog dana ciklusa dakle,ovulacija je prosla,ali sam na vesu primjetila manji iscjedak,vise smedjkast nego jarko crven.Sta moze biti?

DreamStickle
23.08.2009., 12:16
Evo ovo mi se prvi put dogodilo u životu. Prije par dana mi se pojavi taj smeđi iscjedak, i prekjučer umjesto njega mi počne krv, ali samo malo toga bude, par kapi, tako da nije menstruacija. :ne zna:
Menstruaciju bi trebala dobiti za jedno 5,6 dana. Zbunjena sam. :confused:

sagena
28.08.2009., 14:35
Evo da se i ja napokon javim - konačno sam početkom tjedna bila kod gin:rolleyes:... kod mene se radi o polipu na grliću, i odatle valjda to "kontaktno" krvaruckanje (nakon odnosa)... što se tiče spotinga par dana prije menge, to je (kaže doktor) zbog pada progesterona i nije ništa zabrinjavajuće... uglavnom, najbolje provjeriti o čemu se radi, jer u pitanju mogu biti:
1. hormoni
2.polip
3. upala
4. rak grlića maternice:eek:....
Svašta nešto...:rolleyes:

Sretno svima

mozak zablokiro
05.09.2009., 17:00
a što ako..:) smeđi iscjedak traje prije M kojih 6-10 dana, a nakon nje kojih 4-5...? i tako već 6 godina??:rolleyes: znači, u mjesecu sam bez nekog krvaruckanja najviše 5-10 dana. sve to ovisi o mjesecu, jer je i M neredovita. i promjenila sam 6 ginekologa i trenutno se savjetujem s 2 koja to redovito kontroliraju i koja se čak i međusobno konzultiraju da riješe problem, a sve pretrage pokazuju da je "sve u redu"..??:ne zna:

sagena
06.09.2009., 10:04
a što ako..:) smeđi iscjedak traje prije M kojih 6-10 dana, a nakon nje kojih 4-5...? i tako već 6 godina??:rolleyes: ..

Meni je bilo već postalo normalno da se prije M javi 3-7 dana taj iscjedak, nakon M se obično nije javljao:ne zna:, ali svi su drugi nalazi (papa, UZV ) bili ok, pa se podrazumijevalo da je u pitanju "pad hormona"... i kod mene je to trajalo valjda godinama, s tim da se znalo povući na par mjeseci, pa opet pojaviti... i tako... ugl. problem je nastao kad se sppoting počeo javljati poslije odnosa... u tom slučaju, vrlo često je uzrok polip, kao što je to i kod mene... :ne zna:

Marosa
09.09.2009., 22:27
Evo ovo mi se prvi put dogodilo u životu. Prije par dana mi se pojavi taj smeđi iscjedak, i prekjučer umjesto njega mi počne krv, ali samo malo toga bude, par kapi, tako da nije menstruacija. :ne zna:

Evo i meni se prvi put pojavio smeđi isjedak i to danas.
Inače pijem kontracepcijske pilule(21 dan).Danas mi je 11 dan.Pa mi je jako čudno.Znala sam imati nepravilna krvarenja,al to sam povezivala sa pilulama.a ovo je baš isjedak..Pa neznam.
Nemam nikakvih drugi tegoba,osim što imam bolne odnose.
Ima li itko iskustva,
Nisam čitala sve postove,prvi put sam ovdje.

Pozdrav...:):)

mozak zablokiro
10.09.2009., 07:02
u tom slučaju, vrlo često je uzrok polip, kao što je to i kod mene... :ne zna:

meni su ti doktori smiješni.. prvo mi je jedan vidio polipe pa druga doktorica ne.. pa treći doktor opet da pa četvrti i peti doktor opet ne.. :confused: i to na CD-u. ko je tu lud??:rolleyes:

sagena
11.09.2009., 14:10
meni su ti doktori smiješni.. prvo mi je jedan vidio polipe pa druga doktorica ne.. pa treći doktor opet da pa četvrti i peti doktor opet ne.. :

Više njih? Je su li na endometriju ili na cerviksu? Razlika je. Meni je na cerviksu, tj. grliću maternice i vidio ga je golim okom, kod pregleda...:ne zna: ...

mozak zablokiro
13.09.2009., 07:39
kad su "vidjeli", vidjeli su polipe na stražnjoj stijeni maternice. znači, na mjestu gdje se golim okom ne bi vidjeli.

sagena
13.09.2009., 10:58
kad su "vidjeli", vidjeli su polipe na stražnjoj stijeni maternice. znači, na mjestu gdje se golim okom ne bi vidjeli.

Da, to je onda na endometriju. UZV su gledali, zar ne?:mig:
Valjda je u pitanju to koliko je UZV aparat dobar/loš...:ne zna:
Ugl, ti polipi (bez obzira gdje su) mogu uzrokovati takva nekakva čudna (izvanmenstruacijska) krvarenja...

sagena
13.09.2009., 11:05

Ako je papa test ok, UZV isto, i ako nemaš npr. polip na grliću maternice (a to se vidi golim okom, kod pregleda:D) onda su u pitanju hormoni.
S time da polip najčešće izaziva kontaktno krvarenje (poslije odnosa, poslije pregleda/uzimanja brisa za papa test)...
Kod mene je očito bilo jedno i drugo. Međutim, otkako pijem PMS free (od Enciana) ovo predmenstruacijsko se (unatrag 2 ciklusa) ne pojavljuje:top:.
Inače, pijem PMS free sad 3 mjeseca, i planiram još jedan (znači ukupno 4) pa napaviti pauzu... i onda nastaviti, budući da me rješava i bolova kod menstruacije... je li to ok?

crvena ptica
13.09.2009., 22:36
pozdravi svima

da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje

unazad nekoliko mjeseci 10- ak danas prije menstruacije pojavljuje mi se smedje-crveni iscjedak i traje svaki dan do menstruacije, ciklusi su mi nepravilni, od 20 i nesto pa do 40 dana. cesto imam bolove oko jajnika i kad nemam menstruaciju. problem mi je sto sam dobila menstruaciju prije 3 dana, ali nije normalno crvena nego je vrlo tamna i smedja. na redovnim ginekoloskim pregledima se uvijek sumnja na endometriozu, ali se nikad jasno ne moze dati dijagnoza. sad ne znam jesu li hormoni u pitanju ili endometrioza.

Marosa
26.09.2009., 21:30
pozdravi svima

da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje

unazad nekoliko mjeseci 10- ak danas prije menstruacije pojavljuje mi se smedje-crveni iscjedak i traje svaki dan do menstruacije, ciklusi su mi nepravilni, od 20 i nesto pa do 40 dana. cesto imam bolove oko jajnika i kad nemam menstruaciju. problem mi je sto sam dobila menstruaciju prije 3 dana, ali nije normalno crvena nego je vrlo tamna i smedja. na redovnim ginekoloskim pregledima se uvijek sumnja na endometriozu, ali se nikad jasno ne moze dati dijagnoza. sad ne znam jesu li hormoni u pitanju ili endometrioza.

I ja u zadnje vrime imam smeđi isjedak prije menstruacije a i poslije nje.Ja pijem kontracepciju 2 god,al nikako da mi se ciklus regulira...često počnem curit prije nego završim kutiju.
Imam bolne odnose i također me jajnici bole..
Idem redovno na pregled i sve ok je bilo do sad.
Baš sad planiram ić..pa vidit ću

Kiselica20
22.10.2009., 07:57
Pozdrav!

pijem anty baby pilule Logest 4 mjeseca... Mengu trebam dobiti za tjedan dana (oko 27-29. 10.)
imam 21 godinu i spolno sam aktivna. zadnji odnos imala sam u petak, bez kondoma, sa stalnim partnerom, koji mi je ujedno i prvi

e, od nedjelje me vaginalni otvor pecka i svrbi, a jučer sam dobila neki iscjedak, sluz, smećkaste oker boje, a par sati kasnije rozu sluz. i jučer navečer iscjedak je promijenio boju u smećkasto crvenu. onako, sukrvav, sukrvica. nema mirisa.

sad se pitam da li je to neka upala, ili me ranio kod spolnog odnosa, ili nedaj bože neka spolna bolest...

Molim vas, pomozite!

Kiselica20
23.10.2009., 08:54
Somebody????

mozak zablokiro
24.10.2009., 10:43
ne znam.. ja ću ponovno ići na histeroskopiju, ali ovaj put dijagnostičku pa se eventualno tad odluče za uzet tkivo za analizu, jer je to već i bogu dozlogrdilo! (prvi put kad sam trebala imati hyst., primljena sam u bolnicu i na dan operacije na CD-u ipak vidjeli da "su jučer nešto vidjeli, a danas ne pa neće bezveze otvarat.." pa je op. otkazana.)
jer, ako sve pretrage (na koje su me slali) pokazuju da je sve u redu, a nije.., preostaje vidjet stvar u živo i analizirat tkivo. :ne zna:

crna.plavuša.
16.11.2009., 11:40
Molim pomoc...

spavala s deckom bez zastite (vise puta) svaki put ga na vrijeme izvadio...
zadnja menga zavrsila 1.9. - radila test i bio minus, otisla ginekologu on mi dao cilest tablete i nakon prve ture tableta umijesto krvi, nekaj smeđe... tak mi je bilo i prije mjesec dana... kaj je to?

neznam jel to bitno al imala sam hpv i cin (od III do I) al sam to rijesila, papa mi sad uredan..

jel itko imao nes takvog? :confused:

Het
16.11.2009., 11:45
Ljudi moji citajte cijeli pdf...tema vec postoji

magic potion
24.12.2009., 13:00
I mene je napao smeđi iscjedak!:( Kasni mi 5 dana i tih 5 dana imam takav iscjedak, ali prije 3 dana se pojavio krvavi. Baš prava krv i mislila sam, hvala Bogu evo došla menga!:s Ali ništa. Opet samo smeđi...:ne zna:

Kupusich
21.01.2010., 19:05
helo....meni m kasni 5 dana...na dan kad sam trebala dobit i dan nakon sam imala smeđkasti iscjedak....imam decka i ne koristimo zastitu...i sad me hvata frka da nisam...trudna...heeeeeeeeeeelp

third eye
22.01.2010., 11:30
mene je počeo brinuti taj iscjedak.prije menstruacije ga imam malo,a i poslije. ali sada tjedan dana nakon menstruacije mi se opet ponovio.nema mirisa,boja je neka ne znam žućkasto smeđa,pa sad svijetlo smeđa.i to traje već nekih tjedan dana,ima ga puno,sluzav je i nemam pojma što bi to moglo biti.
zna li itko?

mišica27
22.01.2010., 11:52
Ja sam prije mjesec dana bila na pregledu, papa u redu, ali doktorica se boji da mi ozostaju ovulacije. I naručila me na kontrolni uzv pred samu menstruaciju, i sad evo 24. dan ciklusa, dan prije uzv-a, meni počne dolazit menga. Kažem počne jer meni ne krene naglo nego s tim smeđim oskudnim krvarenjem.

E sad, ići ću ipak sutra kod nje jer sam jučer vadila krv, htjela mi je provjerit progesteron i koagulaciju, pa da vidim barem za to što kaže.
Problem je što ja imam tako menstruacije od 24 do 28 dana, i baš ovaj ciklus bude kraći.

A i sama sumnjam na ciste ili nešto da je jer otkako već dvije godine ne pijem kontracepcijske, užasno imam problema s prištićima, malo i s pojačanom dlakavošću....i doktorica je rekla da su vjerojatno povišeni ti androgeni hormoni.

E sad, mene zanima što kažete, jel se to vidi samo iz nalaza progesterona i što kažete jel se može radit uzv kad počne to sitno krvarenje?

Mada mislim da će sutra taman krenut ono pravo!

Hvala curke!!!!:)

Neuhvatljivaa
22.01.2010., 15:37
Ja sam prije mjesec dana bila na pregledu, papa u redu, ali doktorica se boji da mi ozostaju ovulacije.
A kako misli da ti izostaje ovulacija,po cemu?
Ja sam nekada imala smedjkasti iscjedak dan dva pred menzu,sada to vec mjesecima nemam

mišica27
22.01.2010., 15:48
Pa taj dan kad sam bila bio je 14. dan ciklusa a ona na uzv-u nije vidjela da sam imala ovulaciju. Sad, tako je ona meni rekla, a znaš doktore da nikad ne kažu ništa do kraja i kako spada. To jest nije rekla da li ona može vidjeti da bude ovulacija ali nije, nije rekla ni može li se vidjeti po nečemu da je taj mjesec uopće nema.....uglavnom, mene je odmah dan poslije bolilo onako kako me inače uvijek zaboli jajnik sredinom ciklusa.

Ma meni ovo nije iscjedak nego tako meni menga kreće. Po malo smeđkasto, a drugi dan onda krene kako spada. I pred kraj kad se menga ''gasi'' isto tako bude samo smeđe.

Mene više muči to što ona mene nije poslala ni našta drugo osim koagulacije i progesterona, a sama je rekla da imam ovih problema(prištići, dlakavost) zbog povišenja androgenih hormona.

Pa zašto to onda i stvarno ne provjeri???

Jer sad sam naučila, progesteronom se ustanovljava baš to: je li bila ili nije ovulacija!

sunflower83
31.01.2010., 09:37
pozdrav svima :)

menstrualni ciklus mi traje 33 dana. mjesečnice su mi relativno uredne, i traju 5 dana. danas mi je 10 dan ciklusa, i od jučer ujutro imam taj dosadan smeđi iscjedak. primjetih ga na wc papiru, i lagano na gačicama. ne uzimam kontracepcijske pilule.

zanima me jel to normalna pojava ili da se javim svom gin? inače nikakvih bolova nemam, bila sam na ultrazvuku i pregledu prije par mjeseci, i sve je bilo u redu.

hvala na odgovoru :kiss:

legica21
02.02.2010., 14:44
jooj... ja ću rogove dobiti... :mad::rolleyes:

početkom prvog mjeseca sam malo krvarila (iako sam trebala dobiti tek na kraju... oko 24.1.) pa je to prestalo nakon 2-3 dana...i od onda se pojavio taj smeđi iscjedak...koji je trajao dok opet nisam dobila (24-27.1.) i od 27. OPET se javlja smeđi iscjedak, čudnog mirisa... :eek: :rolleyes:

Nikada mi se to nije događalo...pa neznam kako bi reagirala, u 10.mj sam išla na ultrazvuk i sve je bilo ok...

malajaca
23.02.2010., 22:13
Zadnju menstruaciju imala sam 30.01.2010. Spolni odnos sam imala 8.2. prilikom kojeg je pukao kondom. Odmah 9.2. sam otišla kod svoje ginekologice da ju pitam za savijet oko pilule za dan poslije pošto mi je ovulacija trebala biti 12.02. pa u slučaju da spermići prežive do tad, da ne zatrudnim. Uzela sam 2 cilesta odmah nakon posjeta ginekologici, 2 za 12 sati i 2 za još 12 sati. E sad, ono što me brine je da sam 18.02., dakle 20 dana od posljednje menstruacije i 8 dana od poslijednje tablete cilesta, dobila neku "nazovi" menstruaciju koj je trajala 3 i pol dana, ali bila je neka tamnija krv. A nakon ta tri i pol dana mi se nastavlja smečkasti oskudni iscjedak. E sad, znam da je najpametnije da odem k doktorici, ali nije to ono što želim čuti. :) Ne znam da li je to bila neka poremećena menstruacija (inače mi je ciklus točno 28 dana), da li je to neko krvarenje povezano sa onih 6 cilesta što sam uzela ili je to pak implementacijsko krvarenje uslijed trudnoće!!!! Malo sam pogubljena jer imam osjećaj da trudnoća ne može bit, ali ipak je prisutan mali strah. Ako itko ima neke rijeći utjehe ili stručno mišljenje, nek se slobodno javi.... Hvala

Silvery
23.02.2010., 22:30
O smeđem iscjetku/menstruaciji ti je odgovor na 1. strani ovog topica, izgleda da ga je pisala stručna osoba. Po onome što sam čitala nije ništa opasno, tek mali poremećaj u ciklusu. Nisam stručnjak i ne mogu ti ništa reći osim da kupiš test za trudnoću i napraviš ga kako bi se smirila i naravno odeš na pregled.

rea0024
03.03.2010., 17:47
evo ovako :) pročitala sam temu od-do i sve zapravo smećkasti iscjedak dobijete uz mengu, prije ili poslje nje,,,
kod mene je malo drugačije pa ću vam ispričati ukratko cijelu priču nadam se da se nitko neće naljutiti :D:D
uglavnom krajem 12 mj sam popila zadnju pilulu, dobila mengu po planu, nakon toga ciklus je trajao 27 dana također po planu stigla teta 20.1, računala sam da mi cilkus traje do 30 dana jer je tako bilo prije pilula, a i prva je tako došla, međutim druga znači oko 18.02 nije, nego sam nakon 5-6 dana dobila neki iscjedak od žute do svijetlo smeđe boje i trajao je 7 dana - e sad, jel bi to bilo umjesto menge ili? nemam ciste - bar nisam imala u 12 mj kad sam bila na zadnjem pregledu, poznanica mi kaže da je njoj tako bilo kad je ostala trudna a ja ne bi još radila test da se ne razočaram... :ne zna:

sad sam tu svašta rekla valjda ćete skužiti :D

Labello1
11.04.2010., 09:54
Ovo mi se prvi put dogodilo. Trebam uskoro(u roku od 3-4 dana) dobiti menstruaciju, ali evo vec 4. dan ja imam neki smeđi iscjedak. Nemam pojma šta je to. Mislim zbog čega se to pojavilo. Da li je to nešto normalno pred menstruaciju. Stvarno ne znam. Ako se nekome to već događalo, molim malo objašnjenje. Bojim se da nije nešto gore od normalnog...:(
Hvala unaprijed...

Labello1
11.04.2010., 10:29
Sad sam malo guglala i vidim da bi to najvjerovatnije moglo biti ovulacijsko krvarenje:"Pojava oskudnog krvarenja, sukrvice ili smedjkastog iscjetka u vrijeme ovulacije spada takodjer u nesigurne znake ovulacije. Ova pojava nastaje uslijed kratkotrajnog pada estrogena zbog ostecenja folikularnih stanica na mjestu prskanja folikula prilikom ovulacije, dakle krvarenje nastaje kratko nakon ovulacije. "
Joo, sad me već malo trta. Meni je počeo taj iscjedak 8.3. i još traje, a 9.3. znači dan poslije, dečko i ja smo imali spolni odnos, ali pošto je zaboravio kondom, bez njega smo, ali bilo me je ipak strah, nisam htjela riskirat, pa smo prekinuli, znači stavio je par puta pa smo prekinuli. Znam da sam čitala da sprema može izaći i prije nego što on svrši. Joo, sad postajem nervozna!!
Šta ako su mi tad još trajali plodni dani??:eek: Ajme meni...
A da još napomenem bila sam nedavno kod ginekologa, i rekla je da je sve super sve 5.
Ma ne znam ni zaš sam sad sve ovo napisala. Nervoza radi svoje. Uhh...

Termination
11.04.2010., 10:59
premješteno sa Zdravlja

f@ye
11.04.2010., 11:48
Ako ti je par dana do menstruacije onda bi se prije reklo da je probojno krvarenje zbog manjka progesterona. Lijepo pričekaj da ti prođe menga i kod ginića da ti da uputnicu za vađenje hormona :top:

MickeyMouse95
14.04.2010., 18:30
ovako..
Još uvijek nisam dobila prvu mengu ( 15 mi je godina) prije par dana sam primijetila da mi je inače bijel iscjedak sada braun boje :eek:
Može li mi neko reći sta bit o moglo biti ?:s

ivka+
14.04.2010., 21:22
ja sam full zabrinuta, imam slican problem... vec 5 dana imam taj neki cudan, krvavi, pa smedi, pa opet krvavi, pa jako smedi iscjedak... i svaki dan si mislim, prestat ce, kad ono nista...
stvarno ne znam kaj da radim jer sam uzasno nervozna zbog toga... taman sam u sredini ciklusa, danas mi je 15-dan... da odem kod ginica? stvarno ne znam i jako sam zabrinuta.... :(

Lyra Anna
18.04.2010., 17:43
(Najprije se ispričavam ako je netko već naveo isti problem, nisam čitala sve detaljno.)

Od zadnje menstruacije (početkom ovog mjeseca) imam smećkasto-proziran iscjedak koji se ne javlja svakodnevno (iako sam isprva mislila da je to samo mjesečnica koja malo duže traje ovaj put.) Dakle, trebam li se brinuti i zbog čega se to događa?
Nisam imala spolne odnose i ne koristim kontracepcijske pilule. :confused: :ne zna:

DalajLama
18.05.2010., 21:55
I ja imam taj smeđi iscjedak i malo krvarim al to nije menstruacija jer sam ju imala prije 10-ak dana.. Ugl sutra imam pregled kod ginekologa pa neznam dal ja mogu tako ić na pregled..? mislim nije to neki obilni iscjedak.. Stvarno bi htjela ić sutra jer ako odgodim ko zna za kad će me naručit za sljedeći put..

greta beta
18.05.2010., 23:58
kad sam ja pitala svoga gin zasto mi menga ovakva:
1.dan smeđe2.3.4.5.crveno 6.7. smedje---on je rekao da je to normalno i da to nije nista... :ne zna:

...negdje sam citala da pise ako se ima taj smedji iscjedak da je mozda izostala ovulacija(kod mene provjereno s ovakom mengom bila ovulacija,barem taj jedan put kad me gledala uzv)

ali eto sad citajuci ovu temu sam se zabrinula i probat cu taj pms free bas me zanima hoce li biti promjene kakve...jer meni su m ovakve vec godinama...

anonimka6
29.05.2010., 13:24
hej curke trebam pomoć! uglavnom dobila sam mengu al to je bilo cijeli dan smeđe krvarenje i navečer popila prvu tabletu cilesta jer sam misla to je menga i onda drugi dan isto,opet navečer popila tabletu,smeđe krvarenje i nigdje normalne krvi i evo treći dan više apsolutno ništa ne curi... i šta da ja sada radim??nastavim pit?prestanem?jel to bila menga?nemoguće da 2 dana trajala... help!help! :confused:

Reader-
26.06.2010., 14:10
Naime,nakon sto me par dana mucila bol u donjem dijelu trbuha... pojavio mi se smedji vaginalni iscjedak. Nemam konkretne sexualne odnose jos uvijek...mozda par puta kunilingus ali nista vise od toga.

Trenutno imam mononukleozu i vec par dana idem svakodnevno na infuziju...pa sam pomislila da mi se to mozda desava zbog stresa i lijekova.

Doktorica je rekla da je moguce da je to ovulacijsko krvarenje...zato sto se iscjedak desava u sredini ciklusa.

Jos uvijek se strasno brinem...zato sto to nikad nisam imala i ne znam zasto se sad pojavilo :confused:

Da li jos neko ima iskustva sa smedjim iscjedkom?

Hvala :)

bjelovarcanka
26.06.2010., 14:25
hej ... eto imam i ja problem sto se tice tog smedjeg iscjetka..obilni je, tekuci,,smedje boje..boja meda tu negdje... i sad sam primjetila da ima jak miris na aceton..i vidjela sam neki dan kristalice,,prouirne boje...sta bi to moglo biti!!!

blondina
27.06.2010., 13:57
Ja imam iscjedak već mjesecima, konstantno, svaki dan osim kad imam menstruaciju. Samo što moj nije smeđi već bjelkasti. Obučem čiste gaćice i već nakon pola sata mi budu mokre kao da sam se upišala :confused: Zato stalno nosim dnevne uloške
Znam da bi trebala kod ginekologa, ali jel zna netko od čega bi to moglo biti?

Silvery
27.06.2010., 14:17
Može ti biti od svega, normalno je da imamo iscjedak, a mnoge bakterije bez simptoma znaju proći kroz obilniji iscjedak. Također je moguće da imaš ektropij tj. ranicu na grliću (kao što sam je imala ja i ona je bila uzrok mom konstantnom iscjetku). Može biti svašta, a može biti ništa. Ako imaš konstantno i to mjesecima, nemaš što odgađati nego otići kod ginekologa i po mogućnosti da ti napravi briseve (bar na aerobe i anaerobe) da vidi jeli imaš što i nek ti dobro pogleda grlić. Mi ovdje ne možemo znati što bi to moglo biti, možemo samo nagađati da jeneka beštijica, prehlada, ranica, poremećaj :ne zna:

Reader-
27.06.2010., 16:37
sto se tice bjelkastog iscjedka...on je normalan...
imam isti takav kao ti...od prvog dana nakon menstruacije sve do sljedece menstruacije...obilniji u sredini ciklusa za vrijeme ovulacije. nekad je tako obilan da imam osjecaj kao da sjedim u lokvi hahaha :D
ali sta ces....sve je to normalno. nemas nikakvog razloga za brigu... :mig:

mene sad zanima ovo sa smedjim iscjedkom...ne znam sta da radim...jako se nerviram....vezze nemam otkud mi :ne zna: ....nikad to prije nisam imala :(

Soookie
27.06.2010., 19:02
sto se tice bjelkastog iscjedka...on je normalan...
imam isti takav kao ti...od prvog dana nakon menstruacije sve do sljedece menstruacije...obilniji u sredini ciklusa za vrijeme ovulacije. nekad je tako obilan da imam osjecaj kao da sjedim u lokvi hahaha :D
ali sta ces....sve je to normalno. nemas nikakvog razloga za brigu... :mig:

evo ja sam baš to sad mislila pitati, za taj bijelkasti iscjedak :(

mene je to malo uplašilo jer sam ovaj mjesec prvi puta tako nešto primjetila, znači oko 14 dana nakon mengice mi se to pojavilo i tako sad već ima nekih 6 dana...

mislila sam da sam prehladila pipicu il nešt ( :lol: ), no znači to je normalno? oće to proć?

Silvery
27.06.2010., 20:05
To je plodna sluz, klasičan pojačani iscjedak oko ovulacije. Ako ti je u tim danima koje ti spominješ onda je to sve OK. Normalno da uvijek imamao neki manji iscjedak.

Ako je konstantno pojačan, onda bi bilo dobro jedanput godišnje osim pape (koji neće pokazati što imate, nego samo imate/nemate upalu) napraviti briseve koji točno preciziraju što sve dolje imate/nemate. Mnoge cure nažalost nikada nisu radile ostala 4 brisa, a mnoge i ne znaju da papa može biti uredan, dakle bez upala, a istodobno imati dolje razne bakterije (uključujući i virus HPV-a).
Otkad sam se rješila ektropija, više nisam konstantno vlažna dolje, a i nestale su ostale tegobe koje dolaze u paketu s tim kao što su gljivice i nošenje dnevnih uložaka :mad:

Smeđi iscjedak je diskutabilan jer može biti više toga. Može biti ništa, a može i značiti nešto ozbiljnije. Zato to treba reći ginekologu i da obavi pretrage, pogleda na UZV jajnike i sl.

bjelovarcanka
27.06.2010., 23:12
a da li smedji iscjedak tekuci sa neugodnim mirisom moze biti hpv,klamidija...

Silvery
28.06.2010., 02:29
HPV nema simptoma, ako se nekom i pojavio koji simptom, sigurno nije u obliku smeđeg iscjetka. Jedino možda može biti malo pojačaniji iscjedak, ali normalne boje i mirisa.
Slična stvar s klamidijom, ona razvije simptome kad se pojača infekcija, ali do toga je vrlo podmukla i asimptomatska beštija, baš kao i HPV.
Često će ti papa biti super, zato su rješenje još i brisevi.

Soookie
28.06.2010., 11:06
thnx Silvery :cerek: budem pratila stanje i sljedeći mjesec

dianna
28.06.2010., 15:17
Mene isto muči taj iscjedak. Pijem Diane 35 već 6 mjeseci , i u zadnjih mjesec dana stalno imam taj tamni iscjedak, menda prođe ali to se svakodnevno pojavljuje... što bi to moglo biti?? više me živcira , nikuda nemogu bez dnevnog uloška :mama:

Ludacha87
05.07.2010., 13:55
Imam jedan problemčić. :(
Ovih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, međutim umjesto mjesečnice imam nekakav smeđkasti iscjedak i to traje već 4,5 dana, uz malo sukrvice.
Toga je stvarno jako malo, možda 4,5 kapi dnevno, ali doslovno samo 4,5 kapi, nema nikakvog mirisa, ali donji dio trbuha me jako bolio, danas je prestalo tek.
Čudno mi je što se pojavio baš sad kad bih trebala dobiti mjesečnicu.
Doduše, dan prije toga sam bila na plaži, bilo je hladno more, pa ne znam jesam li povukla nekakvu upalu.
Nisam imala nikakvu povišenu temperaturu i sl, jedino što me donji dio trbuha bolio, no sad je prestalo...
Inače su mi ciklusi uglavnom pravilni, iako mi je prošla mjesečnica bila jako obilna.
Tijekom seksa me također ne boli ništa.
Imam dugogodišnjeg dečka, vijerni smo jedno drugom, tako da isključujem i mogućnost da mi je netko nešto prenio.
Sad ne znam bi li išla na plažu ili ne, bi li se kupala...
Ginekolog mi trenutno nije ovdje, dolazi za par dana. Što bi to moglo biti?
Upala, iscjedak, nekakva preoskudna mjesečnica... ? :ne zna:

prilika
06.07.2010., 08:11
Ja sam se prošlo ljeto kupala u 9. mjesecu kada je već more bilo dosta hladno. Nakon kupanja nisam imala nekih problema. Ali kada je došla m nekoliko slijedećih mjeseci me baš jako bolio donji dio trbuha. Trebalo je nekoliko mjeseci da se to smiri. Mislim da mi je to bilo od višednevnog kupanja u hladnom moru.

Ako nemaš m i more je sada toplije, mislim da se možeš kupati. Ja kada se ne mogu kupati niti ne idem na more, radije sam tada u Zg i surfam po Internetu. To mi je baš grozno, da sam na moru, a da se ne mogu kupati.

Ludacha87
06.07.2010., 11:47
Ja sam se prošlo ljeto kupala u 9. mjesecu kada je već more bilo dosta hladno. Nakon kupanja nisam imala nekih problema. Ali kada je došla m nekoliko slijedećih mjeseci me baš jako bolio donji dio trbuha. Trebalo je nekoliko mjeseci da se to smiri. Mislim da mi je to bilo od višednevnog kupanja u hladnom moru.

Ako nemaš m i more je sada toplije, mislim da se možeš kupati. Ja kada se ne mogu kupati niti ne idem na more, radije sam tada u Zg i surfam po Internetu. To mi je baš grozno, da sam na moru, a da se ne mogu kupati.

Ma imam ja more cijelu sezonu jer tamo živim.
Kontala sam na trudnoću, pa sam uradila test.
Srećom, negativan je. :s
A i pojačao mi se danas sadržaj na ulošku pa kontam da je to mjesečnica.
Rekla mi je jedna doktorica da je vjerojatno m samo ovaj put jako, jako oskudna jer je prošli put bila užasno obilna, jako puno krvi sam izgubila.

0merta
20.07.2010., 17:12
Ja sam m. dobila 8.7., trajala je neka 3,4 dana kao i obično + još koji dan curkanje...i ok prošlo to, da bi danas na gačicama vidjela neki smečkasto-crveni iscjedak, onako već se upio. :confused: Ne kužim zašto i otkud to sad, nakon 8 dana od zadnje m. :ne zna: Možda su to neki 'ostaci' il ??

mimoza40
20.07.2010., 18:36
Ponekad za vrijeme ovulacije također nastupi prolazni iscjedak...
Ako koristiš kontracepciju može biti probojno krvarenje...
Ako ne prođe za 2-3 dana, posjeti liječnika, pogotovo ako imaš i druge simptome( žarenje, pečenje,svrbež)...

0merta
20.07.2010., 19:14
Da, moguće da je to.
Nemam, na sreću...imala sam nekih problemčića krajem 6-og i početkom 7.mj., ali sam bila kod ginekologice i dobila terapiju i za par dana je bilo OK.

DalajLama
20.07.2010., 19:18
Ja sam m. dobila 8.7., trajala je neka 3,4 dana kao i obično + još koji dan curkanje...i ok prošlo to, da bi danas na gačicama vidjela neki smečkasto-crveni iscjedak, onako već se upio. :confused: Ne kužim zašto i otkud to sad, nakon 8 dana od zadnje m. :ne zna: Možda su to neki 'ostaci' il ??

ja sam zbog toga bila ginekologici i rekla mi je da je to normalno, da se zna dogodit krvarenje unutar ovulacijskog ciklusa i da to nije ništa čudno

legallly blond
21.07.2010., 10:44
i ja sam imala "problema" sa iscjetkom. prvi put kad mi se pojavio umrla sam od straha misleći tko zna šta je to, odmah zvala ginekologa i poslao me na ultrazvuk, ali nije bilo ništa. sad mi se opet pojavilo 8dana od zadnje menge, trajalo je 4 dana pa sam se utješila tu na forumu :)
ah, uvijek paničarim...sad čekam mengu

legallly blond
21.07.2010., 10:45
Imam jedan problemčić. :(
Ovih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, međutim umjesto mjesečnice imam nekakav smeđkasti iscjedak i to traje već 4,5 dana, uz malo sukrvice.
Toga je stvarno jako malo, možda 4,5 kapi dnevno, ali doslovno samo 4,5 kapi, nema nikakvog mirisa, ali donji dio trbuha me jako bolio, danas je prestalo tek.
Čudno mi je što se pojavio baš sad kad bih trebala dobiti mjesečnicu.
Doduše, dan prije toga sam bila na plaži, bilo je hladno more, pa ne znam jesam li povukla nekakvu upalu.
Nisam imala nikakvu povišenu temperaturu i sl, jedino što me donji dio trbuha bolio, no sad je prestalo...
Inače su mi ciklusi uglavnom pravilni, iako mi je prošla mjesečnica bila jako obilna.
Tijekom seksa me također ne boli ništa.
Imam dugogodišnjeg dečka, vijerni smo jedno drugom, tako da isključujem i mogućnost da mi je netko nešto prenio.
Sad ne znam bi li išla na plažu ili ne, bi li se kupala...
Ginekolog mi trenutno nije ovdje, dolazi za par dana. Što bi to moglo biti?
Upala, iscjedak, nekakva preoskudna mjesečnica... ? :ne zna:

isto se dogodilo i meni (ja zabrijala da sam trudna), onda sam čekala drugu mengu koja je došla nakon 28 dana, pa pretpostavljam da je i tebi to slabašna menga

cobra911
29.07.2010., 13:16
imala san M zadnji put 8.7 i spawala san s momkom 25.7 bez zaštite ali nije svršia u mene .... sutra dan smo opet imali odnose 2 puta sa zaštitom i sutra dan od toga sam imala lagani smeđi iscjedak ,pa me zanimalo šta to može biti neka upala ,poremećaj ili šta ????????????

magic potion
29.07.2010., 20:24
HPV nema simptoma, ako se nekom i pojavio koji simptom, sigurno nije u obliku smeđeg iscjetka. Jedino možda može biti malo pojačaniji iscjedak, ali normalne boje i mirisa.
Slična stvar s klamidijom, ona razvije simptome kad se pojača infekcija, ali do toga je vrlo podmukla i asimptomatska beštija, baš kao i HPV.
Često će ti papa biti super, zato su rješenje još i brisevi.

A ako već imaš HPV i CIN pa ti se smeđi iscjedak pojavi...može li to značiti nekakvo pogoršanje stanja?:ne zna:

Da, da. Otići ću kod ginićke, naravno. Samo pitam. :)

Često mi se u zadnje vrijeme pojavljuje u neočekivanim situacijama. A imala sam nedavno i ovulacijsko krvarenje (prvo u životu), pa očito se tamo dolje nešto zbiva.:rolleyes:
Već me hvata panika.:(

Silvery
30.07.2010., 00:37
Ne mora značiti da je to pogoršanje stanja. Smeđi iscjedak je širok pojam i zaista ga se može viđati kod ovulacije, usred ciklusa ili uoči mentruacije. Znalo se i meni jedno vrijeme često događati, pa ga nije dugo bilo, pa bi se opet pojavio. Ali svaki put bi sve bilo u redu. Nemoj paničarit :grli: nije vjerojatno ništa, a ako na brisevima bude neki vražičak otarasit ćeš ga se, ne brini. :)

Eshyy
02.08.2010., 13:38
i ja sam imala "problema" sa iscjetkom. prvi put kad mi se pojavio umrla sam od straha misleći tko zna šta je to, odmah zvala ginekologa i poslao me na ultrazvuk, ali nije bilo ništa. sad mi se opet pojavilo 8dana od zadnje menge, trajalo je 4 dana pa sam se utješila tu na forumu :)
ah, uvijek paničarim...sad čekam mengu

Meni je moj kad sam mu rekla za to krvarenje, rekao da je to menstruacija.
Devet dana nakon završetka prethodne, to krvarenje njemu je menstruacija.

:confused:

slatkica20
04.08.2010., 00:40
Meni se danas pojavio taj smeđi iscjedak crvenkasto-smeđe boje i vrlo neugodnog mirisa (2 dana nakon spolnog odnosa). Koristili smo zaštitu svaki put za vrijeme odnosa i nikako nismo imali seks bez zaštite. Nakon odnosa uvijek primjetim nekakvo peckanje, kao reakcija na kondom, vjerojatno alergija na lateks. Je li moguće da je taj iscjedak radi toga ili se maternica čisti od nečega? Ponavljam da miris nije nimalo ugodan, a mengu bi trebala dobiti za 7 dana. Hvala na odgovoru unaprijed!!!

rejoflajt
11.08.2010., 10:41
ja sam imala smeđi iscjedak često i na kraju se na uzv otkrilo da imam polip na maternici i morala operirati. zato, kontrolirajte

slatkica20
15.08.2010., 11:58
ja sam imala smeđi iscjedak često i na kraju se na uzv otkrilo da imam polip na maternici i morala operirati. zato, kontrolirajte

Je li možda taj polip može uzrokovati bol prilikom spolnog odnosa? :rolleyes:

pitanje za vas
25.08.2010., 18:21
Pozdrav svima, uvatila me panika jer mi se pojavia nekakav smeđi iscjedak.
Do sad nisam imala nikakvih problema, menstruacija redovita, sve 5...imala bi bijelo pranje za vrime ovulacije alli to je normalno. Menstruacija je završila prošli tjedan tako da ovo nema veze s njom.
Zvat cu sutra ginekologa i narucit se, ali problem je u tome sta ce me narucit tek otprilike za misec dana. Sta da radim? :ne zna::confused:
Sta bi to moglo bit? Ako je neko ima slicno iskustvo....:s

Svaki komentar je dobro dosa...utipkala sam u google i nemogu ni izgovorit sta mi je izbacilo... pristravljena sam :horor:

Malla 555
03.09.2010., 14:44
pozdrav!..please.pomagajte..zabrinuta sam:(
Uglavnom,zadnju mjesečnicu sam dpbila 22.7. koja mi je došla na vrijeme..a inače mi baš en dolaze na vrijeme..posebice kad sam pod stresom..budući da to očito jako utječe na mene.U posljednje vrijeme također sam pod stresom i menga mi kasni desetak dana..no to nije ništa novo..budući da,ponavljam,stalno razmišljam kad ću ju dobit i tak to.Spolno sam aktivna ali uvijek koristimo zaštitu(jedino u predigri zna biti doticaja spolovila..ali smatram da me nebi to trebalo brinuti,ili????) a i dugo smo zajedno tako da ne apeliram na nikakve sp.bolesti.Osim što me brine izostanak,pojavio mi se taj krem-smećkasti iscjedak koji ej počeo jučer..a danas je pomiješan sa malo krvi skroz malo..ne znam što je to i brine me???Ovaj mjesec sam bila na kupanju iu moikrim gaćicama ima li to veze...help please!!! Hvala:)

Silvery
05.09.2010., 13:14
Smeđi iscjedak može značiti dosta toga, a u biti je ništa drugo doli oskudno krvarenje. Javlja se za vrijeme ovulacije, zapravo najčešće UMJESTO ovulacije (znači nije nastupila) i može se protegnuti sve do sljedeće menstruacije; također javlja se u trudnoći, tj. na početku nje, a rijetko je znak puknuća tzv. čokoladnih cista ili nekih infekcija.

Da te utješim: trudnoću bi isključila, nisam stručnjak, ali s obzirom što si napisala o zaštiti, to zaista nema šanse.

Ovaj tvoj smeđi iscjedak je dakle oskudno krvarenje, a ono na gaćicama izgleda smeđe jer kad izađe iz rodnice nije crven zato što se u međuvremenu razgradila crvena boja. Iscjedak ti zato može varirati od blago svjetlo smeđeg, onog pravog čokoladnog, crveno-smeđeg i skoro do crnog. Može biti sa grudicama (ugrušcima), malo mrvičast ili jednostavno tekući.

Nisam nikakav stručnjak, ali iz iskustva i onoga što sam se i sama raspitivala (jer sam bila u tvojoj koži više puta) smeđi iscjedak je dosta često vjerni pratitelj neredovitih ciklusa. Ako ti je u drugoj polovini ciklusa (mada je to kod tebe teže reći, ali otprilike) onda je to nekakvo probojno krvarenje što hoće reći da imaš poremećaj menstrualnog ciklusa što si i sama rekla. :mig:

Dakle, vrlo vjerojatno da kod tebe nije došlo do ovulacije tih par puta i sada, a kao posljedica toga je umjesto nje - smeđi iscjedak i automatski neredovit ciklus, tj. kašnjenje menstruacije. Ne brini, ovaj slučaj kod tebe zbilja nije strašan (vjerujem da je tako), tj. ovakav smeđi iscjedak kod tebe nije ništa opasno. Događa se skoro svakoj ženi barem jednom ili više puta u životu i često zna biti produkt stresa, načina života ili nećeg trećeg, a to sve utječe na naše hormone, a time i direktno na ciklus. Često se spontano izregulira s vremenom, pa se zna opet pojavit ili može trajati dugo ovisno o vrsti uzroka ili hormona. Vjeruj mi jer i sama sam s tim vodila bitku, tj. vodim je ali nastojim stavit pod kontrolu (imam PCOS, blagi disbalans hormona).

Zato ti je moj savjet da odeš kod ginekologa, obaviš prije svega UZV jajnika i maternice i objasniš ginekologu kako ti M kasni, da ti se nekada pojavljuje smeđi iscjedak i onda će te vjerojatno uputiti na vađenje hormona, iz nlaza krvi će vidjeti gdje je nastao "kratki spoj" među hormonima, ako ga uopće bude bilo. Možda će te stavit na kakve pilule ili ništa od toga. Dotad izbjegavaj koliko možeš stresan način života, uživaj u pravilnoj prehrani i misli pozitivno, Vjerovala ili ne, dosta stvari je, posebno kod nas žena - u glavi. :mig:

Eto, malo duži post (kao i uvijek se razvežem :rolleyes:), ali nadam se da sam ti pomogla i da sam te utješila. Sretno. :)

Malla 555
05.09.2010., 13:29
Smeđi iscjedak može značiti dosta toga, a u biti je ništa drugo doli oskudno krvarenje. Javlja se za vrijeme ovulacije, zapravo najčešće UMJESTO ovulacije (znači nije nastupila) i može se protegnuti sve do sljedeće menstruacije; također javlja se u trudnoći, tj. na početku nje, a rijetko je znak puknuća tzv. čokoladnih cista ili nekih infekcija.

Da te utješim: trudnoću bi isključila, nisam stručnjak, ali s obzirom što si napisala o zaštiti, to zaista nema šanse.

Ovaj tvoj smeđi iscjedak je dakle oskudno krvarenje, a ono na gaćicama izgleda smeđe jer kad izađe iz rodnice nije crven zato što se u međuvremenu razgradila crvena boja. Iscjedak ti zato može varirati od blago svjetlo smeđeg, onog pravog čokoladnog, crveno-smeđeg i skoro do crnog. Može biti sa grudicama (ugrušcima), malo mrvičast ili jednostavno tekući.

Nisam nikakav stručnjak, ali iz iskustva i onoga što sam se i sama raspitivala (jer sam bila u tvojoj koži više puta) smeđi iscjedak je dosta često vjerni pratitelj neredovitih ciklusa. Ako ti je u drugoj polovini ciklusa (mada je to kod tebe teže reći, ali otprilike) onda je to nekakvo probojno krvarenje što hoće reći da imaš poremećaj menstrualnog ciklusa što si i sama rekla. :mig:

Dakle, vrlo vjerojatno da kod tebe nije došlo do ovulacije tih par puta i sada, a kao posljedica toga je umjesto nje - smeđi iscjedak i automatski neredovit ciklus, tj. kašnjenje menstruacije. Ne brini, ovaj slučaj kod tebe zbilja nije strašan (vjerujem da je tako), tj. ovakav smeđi iscjedak kod tebe nije ništa opasno. Događa se skoro svakoj ženi barem jednom ili više puta u životu i često zna biti produkt stresa, načina života ili nećeg trećeg, a to sve utječe na naše hormone, a time i direktno na ciklus. Često se spontano izregulira s vremenom, pa se zna opet pojavit ili može trajati dugo ovisno o vrsti uzroka ili hormona. Vjeruj mi jer i sama sam s tim vodila bitku, tj. vodim je ali nastojim stavit pod kontrolu (imam PCOS, blagi disbalans hormona).

Zato ti je moj savjet da odeš kod ginekologa, obaviš prije svega UZV jajnika i maternice i objasniš ginekologu kako ti M kasni, da ti se nekada pojavljuje smeđi iscjedak i onda će te vjerojatno uputiti na vađenje hormona, iz nlaza krvi će vidjeti gdje je nastao "kratki spoj" među hormonima, ako ga uopće bude bilo. Možda će te stavit na kakve pilule ili ništa od toga. Dotad izbjegavaj koliko možeš stresan način života, uživaj u pravilnoj prehrani i misli pozitivno, Vjerovala ili ne, dosta stvari je, posebno kod nas žena - u glavi. :mig:

Eto, malo duži post (kao i uvijek se razvežem :rollseyes:), ali nadam se da sam ti pomogla i da sam te utješila. Sretno. :)

HvalA ti puno:mig:
Samo još nešto jučer sam samo primjetila sluzavu krv i to malo nje..ne znam:confused:..ali imam još jedan problem,pa ako ti niej problem da mi odg.ja nisam nikad bila kod ginekologa.imam 20.da nisam:rolleyes:..a znam da bi trebala..ugl.mozes li mi objasnit tu cijelu proceduru..jel mi treba uputnica od dr.ako hocu ic kod privatnog??i koliko bi to doslo otprilike..ne znam nista sto trebam napravit...:ne zna:..,te ako znas mozda kojeg privatnog dobrog,pa da mi preporucis..hvala ti.Sorry..ali vazno mi je to znati.

Silvery
05.09.2010., 13:44
Pa to je ta krv, a to ti je najvjerojatnije, sudeći po tvom opisu, poremećaj rada jajnika, a time i ciklusa. Zaboravih napomenuti da ti ginekolog ne mora na UZV ništa vidjeti u smislu nekih vidljivih organskih promjena (ciste, nepravilnosti i ostalo) koje su često posljedice disbalansa hormona, tj. "kratkog spoja" u komunikaciji hormona zaduženih za uredan i pravilan rad jajnika. Može biti sve čisto, ali problem je onda u funkcionalnosti (ono što ne vidimo), a to je rad hormona, pa to svakako kontroliraj i javi što bude. :)

Za ginekologa ti ne treba nikakva uputnica, nego jedostavno se moraš raspitati koji socijalni ginekolozi primaju nove pacijentice (jer ima i onih koji su full) i upisati se tamo osobno. Nazoveš telefonom i pitaš ima li mjesta, pitaš sestru što treba i kad doći, usput dogovoriš pregled i to je to. Ili dođeš osobno i upišeš se, predočiš zdravstvenu, tj. ono što ti sestra bude kazala. Dobit ćeš tamo svoj karton, a ostalo je sve povijest. Vidim da si u Zg, pa ti ne mogu pomoći s preporukama jer sam iz Splita.

Za privatnog ginekologa ti ne treba ništa, već samo nazoveš i naručiš se. Cijene variraju, od osnovnih pregleda (cca 200-300kn) do skupljih, najbolje da se raspitaš na topicu o ginekolozima, ovisno o mjestu.

Malla 555
05.09.2010., 15:36
Pa to je ta krv, a to ti je najvjerojatnije, sudeći po tvom opisu, poremećaj rada jajnika, a time i ciklusa. Zaboravih napomenuti da ti ginekolog ne mora na UZV ništa vidjeti u smislu nekih vidljivih organskih promjena (ciste, nepravilnosti i ostalo) koje su često posljedice disbalansa hormona, tj. "kratkog spoja" u komunikaciji hormona zaduženih za uredan i pravilan rad jajnika. Može biti sve čisto, ali problem je onda u funkcionalnosti (ono što ne vidimo), a to je rad hormona, pa to svakako kontroliraj i javi što bude. :)

Za ginekologa ti ne treba nikakva uputnica, nego jedostavno se moraš raspitati koji socijalni ginekolozi primaju nove pacijentice (jer ima i onih koji su full) i upisati se tamo osobno. Nazoveš telefonom i pitaš ima li mjesta, pitaš sestru što treba i kad doći, usput dogovoriš pregled i to je to. Ili dođeš osobno i upišeš se, predočiš zdravstvenu, tj. ono što ti sestra bude kazala. Dobit ćeš tamo svoj karton, a ostalo je sve povijest. Vidim da si u Zg, pa ti ne mogu pomoći s preporukama jer sam iz Splita.

Za privatnog ginekologa ti ne treba ništa, već samo nazoveš i naručiš se. Cijene variraju, od osnovnih pregleda (cca 200-300kn) do skupljih, najbolje da se raspitaš na topicu o ginekolozima, ovisno o mjestu.

zapravo za privatnog mi samo treba zdrastvena i pare :)..,i ne moze se saznat jel sam bila kod njega ili ne..jer nema kartona mog il sta vec.Uglavnom..pogledat cu nanetu o privatnim nazvat i narucit se.nadam se da cu dobrog izabrat :)..drz fige:)..hvala ti na savjetima,pomogla si mi bar malo :)..pozz :-*

nivesa
05.09.2010., 18:42
Je li možda taj polip može uzrokovati bol prilikom spolnog odnosa? :rolleyes:

KOoliko ja znam teško da bi to uzrokovalo tu bol.Obično je to od malo spuštene maternice(ništa strašno)ili kao kod mene zbog povečanih jajnika koji ti onda pritišču sve to skupa.Ali najbolje ti je otić kod dr.i to pogledat.Jer nije za zezanje.Ili si jednostavno plitka dolje...ne znam kako drugačije da ti napišem to.Uglavnom put ginekologa....

samo_broj
07.09.2010., 16:33
imam problema s ovime...
smeđi iscijedak mi se pojavljuje prije i/ili poslije skoro svake menstruacije vec par mjeseci... menstruacije mi inace nisu bas tocne ali prosli mjesec sam imala 3 puta sto mi se jos nije dogodilo, i poslije svake sam imala taj smeđi iscijedak na par dana, sada nakon zadnje menstruacije se taj iscijedak pojavljuje vec tjedan dana. icijedak je gust tamno smeđ.
inace mi je slab imunitet, u zdanje vrijeme i cirkulacija, imam povecani rad stitnjace...
pa eto, sto mislite?

Silvery
07.09.2010., 16:44
Vrlo vjerojatno ono o čemu smo raspravljale gore par postova iznad. Ako štitnjača ne valja, možda automatski remeti o ostale hormone u njihovim funkcijama pa kao rezultat toga je neredovit cikus, a time i anovulatorni što znači da je taj smeđi iscjedak blago krvarenje (probojno) koje se javlja umjesto menstruacije. Svi putevi vode ka ginekologu i daljnjim pretragama hormona. Nakon toga ćete odlučiti što i kako da se ciklus dovede u normalu.

samo_broj
07.09.2010., 17:51
da to sam i ja mislila ali prema nalazima stanje m se poboljsalo a sto se tice menstruacije pogorsalo se. ja doslovno vec vise od mjesec dana moram nosit uloske bilo zbog menzisa bilo zbog menstruacije...
jeli moguce da je razlog tome iznimno losa prehrana u zadnja dva mjeseca? citala sam nesto o tome i imunitetu.
kod ginekologa inace neidem pa ono, mislite da je neizbjezno? >.<

Silvery
07.09.2010., 20:04
Pa jest, ali nikako ne samo prehrana već i način života. Možeš se ti hraniti zdravo, ali se ne paziti: boraviti puno za kompjuterom, dosta vremena provoditi u zatvorenom prostoru s dosta tehnike i zračenja bez boravka na svježe zraku, ne kretati/vježbati se dovoljno, unositi dosta šećera itd, ali najbitnije ono što se baš i ne može izbjeći jest - živciranje/stres. To utječe na mnogo toga, na lučenje kortizola (koji se pojačano luči kad smo pod stresom), na pad imuniteta itd. i zna izazvati lančanu reakciju, pa su nerjetko svi ovi "ginekološki" problemi u žena vrlo kompleksni i u prinscipu mnogo toga se odražava na naš ciklus što mi i ne vidimo i često su neke od tih stvari vrlo povezane. Dosta toga je u glavi :mig:

Da ne idem bezveze u off, uglavnom, otiđi u ginekologa, najbolje ćeš znat na čemu si :)

XOXO_1
10.09.2010., 11:13
curke moze mala pomoc...
danas sam radila papa test, i nakon sta sam dosla doma vidjela sam smedi iscjedak pa sam malo zabrinuta. inace taj iscjedak dobijem skoro svaki put kada trebam dobit menstruaciju. doktorica je rekla da je sve u redu, a mene zanima da li taj iscjedak na neku foru moze bit posljedica testa?

martelinka
10.09.2010., 12:01
bok svima! imam pitanje: ovako, ciklus sam dobila 3.9. i danas sam primijetila na gaćicama malo smeđeg iscjetka što mi je čudno jer mi inače ciklus traje 5 dana...malo me i bolucka u donjem dijelu trbuha i jajniku...:confused:
18.8. sam bila na ginekološkom pregledu i sve je bilo u savršenom redu!

Walll-E
13.09.2010., 19:04
Od 4.9 imam krvavo smedj iscedak, zadnja menstruacija mi je bila 13.8. Papa test je II grupa, sekret III a na ultrazvuku se vide folikule i doktorka misli da je u pitanju hormonski poremecaj i rekla mi je da za sad pustim ovako a ako se krvarenje/iscedak pojavi i sledeceg meseca da dodjem, u suprotnom za 3 meseca na kontrolu-ultrazvuk. Interesuje me sta su u stvari te folikule (na internetu citam da je to zapravo nesto normalno:confused:) i da li taj hormonski poremecaj moze da bude posledica prestanka uzimanja pilula za kontracepciju (Logest sam pila 5 godina i prestala pre 7 meseci, od tad su mi menstuacije jako kratke, 2-3 dana). Takodje me interesuje koje bi hormone trebalo da proverim psoto mi se ne ceka sledeci mesec...

Hvala unapred.

0merta
13.09.2010., 22:37
curke moze mala pomoc...
danas sam radila papa test, i nakon sta sam dosla doma vidjela sam smedi iscjedak pa sam malo zabrinuta. inace taj iscjedak dobijem skoro svaki put kada trebam dobit menstruaciju. doktorica je rekla da je sve u redu, a mene zanima da li taj iscjedak na neku foru moze bit posljedica testa?
Ja sam imala malo krvi na gačicama odma nakon pregleda...sestra je rekla da je to vjerojatno prilikom uzimanja papa testa, tako da nemaš brige. Ako je to u pitanju...

liliana76
24.09.2010., 17:29
Pozzzzzzzzz svima,,,

i mene muči taj smedji iscjedak već..nećete vjerovati..oko dvije godine.
počne 3-4 dana prije m. kao najava da slijedi ciklus za par dana...
moja doktorica ginekolog kaže DA JE TO NORMALNO U MOJIM GODINAMA..a tada sam imala 32. godine--
jbg- kako bilo kakvo "krvarenje"..makar i smećkasto,može biti normalno??
sem ciklusa naravno...(to jeste normalno) a i nemam 50 pa da je to normalno :ne zna::ne zna:
a da ne pričam da stalnom partneru-kada ima to smedje krv. govorim da nema s-e-x-a,jer imam m.
pa kad dobijem m. opet kažem isto...
smeta mi to jednostavno...a bezveze mi je reći mu...nemam m.već nešto smedje...
a ja budala..ne odem privatno negdje .po drugo mišljenje...
a imala sam često i ciste na jajniku..možda je to usled toga..slično je bilo tada -smedjkasto kad vodena cista pukne...sad navodno ciste nema..a smedje je tu..
tako da djevojke i žene...možda je i kod nekih od vas u pitanju vodena cista..

Silvery
24.09.2010., 20:41
Moguće je, ali i kod cista zna biti da nemaš ovulacije nekad pa se umjesto nje javi smeđi iscjedak, tj. probojno krvarenje koje kad izađe na gaćice bude smeđe jer se izgubi ona crvena boja. Moguće je i od same ciste.

liliana76
27.09.2010., 21:17
joj,,vjeruj da nisam pametna više...
a približava mi se m...tako da znam što me čeka zapar dana ...smedje......:flop::flop: a to nikako ne želim---

bembo69
02.10.2010., 13:37
Pozdrav,
dobila sam od doktora Diane-35 radi policističnih jajnika i hirzutizma.Pijem ih točno 8 dana od prvog dana menstruacije (25.9).Prvih 5 dana krvarila sam manje nego inače i krenula je menstruacija kraju, da bi se opet to pojačalo u vidu neke smeđe krvi.Imala sam dvotjednu crijevnu virozu, ali mislim da to nije utjecalo na tablete.Da li je to smeđe krvarenje zbog tableta ili to puca cista...?To mi se isto znalo događati 2-3 puta godišnje usred ciklusa ili odmah nakon menstruacije.
Molim vas da mi odgovoriti zašto mi se to javlja i da li je to sad zbog tableta?
Hvala unaprijed.

Silvery
02.10.2010., 15:37
Pa trebalo bi to biti privikavanje tijela na pilule. Ako ti se to događalo i prije u sredini ciklusa, onda to znači da si i prije imala anovulatorne cikluse, dakle nije bilo ovulacije i umjesto nje je nastupilo probojno krvarenje, tj smeđe krvarenje. Sada je ista stvar, dok si na pilulama nema ovulacije i onda umjesto nje nekad vidiš smeđi iscjedak, mada će ti se tijelo s vremenom priviknuti. Pucanje cista nema jer PCOS nisu ciste već folikuli koji samo nalikuju cistama. :mig:

bembo69
02.10.2010., 16:52
puno hvala Silvery:D

Silvery
02.10.2010., 16:55
Ma nema na čemu, trebat će možda malkice vremena da se privikneš na njih. Ipak su to hormoni :mig:

bembo69
02.10.2010., 19:08
a znam, da.
al ak mi pomognu bu mi se isplatilo trpljenje glavobolja, depresivnosti i smanjenog libida :D
jadni moj dečko s menom sad :p

Mala18
25.10.2010., 15:01
Bok. Ovaj mjesec prije nego što sam dobila menstruaciju 2 dana sam imala smeđi iscjedak pa sam dobila..sad kako mi je M završila opet imam 2-3 dana taj smeđi iscjedak? Što to znači? Zabrinuta sam..

liliana76
05.12.2010., 18:17
i ja imam isti problem---a ginekolog mi je rakao da je to normalno u mojim godinama.. a imam 34 god. di je to normalno..???
ali sam tragala po netu i naišla na doktoricu u ZG koja kaže,,ako nije cista..moguće je da je riječ o prisustvu žutog tijela i liječi se na dva načina...
ako je ciklus ok,,,ako ne Papa ok,UZV isto,,nema ciste i sl...
tada je zbog tog žutog tijela moguća pojava tog smedjeg iscj.
liječi se lako...jedno je hormonima.a drugo,,,uh,zaboravih,,piše mi u mailu...
:ne zna:

Silvery
05.12.2010., 22:36
Hormonima se liječi zato jer ne dolazi do ovulacije,a do ovulacije, tj. anovulatornih ciklusa dolazi zbog remećenja hormona odgovornih za pravilan rad jajnika pa se javlja probojno krvarenje koje, dok izađe iz nas, izgubi crvenkastu boju i izgleda, tj. postane smeđe (razgrađena crvena boja koju Hemoglobin daje krvi).

Naravno, ovo govorim ukoliko nije cista ili nešto treće. No, ipak u većini slučajeva je kad ovulacija zakaže, a samim tim i smanjene plodnosti, pa je nerijetka popratna pojava i neredovitih ciklusa.

Naravno, liječenje ovisi o uzroku, tj. dijagnozi; hormonskom statusu osobe, mogućoj insuficijenciji žutog tijela (i uzrok tome) i tek na temeljtu toga se ide na terapiju, najčešće na hormonsku -pilule koje zapravo stavljaju jajnike u "stand by mode-u" stoga stanje u većini slučajeva ne liječe trajno, nego dok se piju ili pak dok (i ako) se poslije hormoni nekako spontano sami izreguliraju. :)

Mislim da bi bilo dobro da ti ginekologica napiše uputnicu za vađenje hormona ukoliko je ovo postao češći slučaj kod tebe. Uz ostale ide i obavezno štitnjača.

liliana76
07.12.2010., 15:34
ajoj Silvery,,sad si i mene uplašila...cista mi nije u pitanju..
a znači to ne prolazi samo tako???
dok piješ valja,kad staneš opet isto ako se samo ne izbalansira...mislim na hormone da se piju...
nisam pametna iskreno...najvjerojatnije je u pitanju to sa žutim tijelom...
uh....

hvala Silvery

Silvery
08.12.2010., 00:17
Ajoooj, ma niej mi namjera uplašiti uopće, može se samo pojavljivati tu i tamo ili neko kraće razdoblje pa se opet sponatno izregulirati.
Dogodi se svakoj od nas.

Ako se pak dulje vuče, onda bi za početak trebalo obaviti ove pretrage. Jako je važno imati uvid u hormone, kakve su im vrijednosti.
Ne mora značiti da pilule neće srediti stvar, tj. da će poslije, nakon buđenja, jajnici "uhvatiti" pravilan "tempo". Ali zato je potrebno otkloniti neke stvari na način da se sve ispita. Ovako je teško napamet kazati, a ja te ne želim plašiti. Jeli planiraš bebu?

plasibou
09.12.2010., 16:26
trebala bi počet uzimat hormone pa me nekaj zanima
prošli mjesec prije menstruacije mi se pojavilo to nešto smeđe, i onda tek nakon recimo 12 sati je baš počela menstruacija
e sad mene zanima ak mi se to opet dogodi ovaj mjesec kad počnem s pilulama kad da ju uzmem? jel odma kad bude to smeđe il baš kad počne zaprav :D

Silvery
09.12.2010., 23:20
Kad ti počme menstruacija, onda uzmi ... mada u tih 12 sati nećeš ništa fulat

plasibou
10.12.2010., 11:42
ok tenks :)

Nikolinica
13.12.2010., 06:55
Drage moje, imam pitanje. Prije mjesec dana počela sam piti yasmin pilule, pila sam ih 5 dana i 6. dan prestala jer sam imala jake bolove u prsnom košu i povišen tlak. Menstruaciju sam dobila 4 dana kasnije međutim bila je jako jako oskudna. I sad, nakon mjesec dana umjesto prave menstruacije imam samo smeđi iscjedak, je li to normalno s obzirom na situaciju s pilulama..?

Silvery
13.12.2010., 14:20
Moguće je itekako s obzirom na početno, ali kratko uzimanje pilula. Jesi li prije uzimanja uradila sve potrebne pretrage i što su pokazale?

Nikolinica
13.12.2010., 15:40
Moguće je itekako s obzirom na početno, ali kratko uzimanje pilula. Jesi li prije uzimanja uradila sve potrebne pretrage i što su pokazale?

Jesam i sve je bilo u redu.

babyno1
04.01.2011., 21:11
pozdrav..pišem jer mi treba pomoć-ovak-već godinu dana koristi yaz i sve je bilo super do sada.22,12 sam bila na pregledu te mi je doktor uzeo i papu (čekam nalaz).nakon pregleda je rekao da je sve u najboljem redu.imam doma sina od dvije godine,a prije njega sam imala vanmateričnu trudnoću gdje su mi radi puknuća jajnika odstranili sve s lijeve strane.ugl,da skratim-od 26,12 konstantno imam smeđi iscjedak.po tabletama sam sad ovu nedjelju (02,01)trebala dobit normalno mengu.no problem je što skroz imat taj smeđi iscjedak.jel koja od vas tako prošla?inače nikad nikakvih nuspojava od tableta nisam imala.jako se bojim jer kad sam prvi put ostala trudna isto sam imala smeđi iscjedak,pa sam se napravila blesavom i 3 tjedna trpila bolove,sve dok nije jajnik puknuo i gdje sam jednostavno za život opasno iskrvarila.molim za pomoć--hvala.

liliana76
25.01.2011., 17:18
Ajoooj, ma niej mi namjera uplašiti uopće, može se samo pojavljivati tu i tamo ili neko kraće razdoblje pa se opet sponatno izregulirati.
Dogodi se svakoj od nas.

Ako se pak dulje vuče, onda bi za početak trebalo obaviti ove pretrage. Jako je važno imati uvid u hormone, kakve su im vrijednosti.
Ne mora značiti da pilule neće srediti stvar, tj. da će poslije, nakon buđenja, jajnici "uhvatiti" pravilan "tempo". Ali zato je potrebno otkloniti neke stvari na način da se sve ispita. Ovako je teško napamet kazati, a ja te ne želim plašiti. Jeli planiraš bebu?

pa ne planiram za sada...ali svakako želim u nekoj skorijoj budućnosti (vrlo skorijoj,s obzirom na godine)
dok još nije prekasno...:top:

P.S. ne brini,,nisime tak jako uplašila..al sam se zabrinila zašto odgadjam sve to,,jer je vrijeme da se nešto preduzme...

oola
06.02.2011., 11:42
otprilike 24 sata nakon spolnog odnosa pocela sam osjecati bolno mokrenje. to je trajalo dva dana, a sada se javilo peckanje i smeckat iscjedak. u cemu bi mogao biti probem?? :ne zna:

martelinka
11.02.2011., 08:27
pozz svima!
trebala bi savjet...
ja nikada do sada nisam imala problema sa M ili ovulacijom tako da mi je sve to nepoznato područje... ovako, inače mi je razmak između ciklusa 30-35 dana i u zadnjih godinu dana dolaze dosta redovito ali prošla menstruacija mi je kasnila 15 dana, trebala sam dobiti 7.1. a dobila sam 22.1. to ja pripisujem stresu s obzirom da sam radila i spremala posljednji težak ispit na faksu. no ono što me još više zabrinulo je to da sam u drugom djelu ciklusa primjetila lagani svijetlo smeđi do rozi iscjedak koji je trajao možda dva dan i prestao sam od sebe, javio se možda oko 20.-tog dana u ciklusu.
I sada mi je oko 20.-ti dan u ciklusu i jučer mi se opet pojavio uz bol u jajnicima. Napominjem da spolne odnose nemam, prošli pregled kog gin je bilo sve u redu i uvijek do sada sam imala obilne ovulacije, mislim, bilo je puno iscjetka a ovaj i prošli ciklus jaaako malo! Da li je neka od vas imala tako nešto slično? šta sam izgubila ovulaciju? imam karcinom?
hvala

bjelovarcanka
11.02.2011., 10:53
drage moje cure,, imam jedno pitanje, ,dakle jucer sam dobila menstruaciju, ako se to moze nazvati mengom,,dakle to je tamna krv,, vise vuce na smedi iscjedak,,,,e sad , pijem diane,,, pa me zanima kad da ja pocnem piti,, da cekam da mi menstruacija dode ...ili ... ijos jedno pitanje..dakle,,, znaci popim 21 tabletu diane...nakon cega uslijedi 7 dana pauze,, i znaci osmi dan pocinjem sa novom tablicom,, e sada mene zanima od kojeg dana brojim jer od zadnje tablete ili pocetak menstruacije,,, sva sam zbunjena sto se tice pilula!

bliss
11.02.2011., 11:01
pozz svima!
trebala bi savjet...
ja nikada do sada nisam imala problema sa M ili ovulacijom tako da mi je sve to nepoznato područje... ovako, inače mi je razmak između ciklusa 30-35 dana i u zadnjih godinu dana dolaze dosta redovito ali prošla menstruacija mi je kasnila 15 dana, trebala sam dobiti 7.1. a dobila sam 22.1. to ja pripisujem stresu s obzirom da sam radila i spremala posljednji težak ispit na faksu. no ono što me još više zabrinulo je to da sam u drugom djelu ciklusa primjetila lagani svijetlo smeđi do rozi iscjedak koji je trajao možda dva dan i prestao sam od sebe, javio se možda oko 20.-tog dana u ciklusu.
I sada mi je oko 20.-ti dan u ciklusu i jučer mi se opet pojavio uz bol u jajnicima. Napominjem da spolne odnose nemam, prošli pregled kog gin je bilo sve u redu i uvijek do sada sam imala obilne ovulacije, mislim, bilo je puno iscjetka a ovaj i prošli ciklus jaaako malo! Da li je neka od vas imala tako nešto slično? šta sam izgubila ovulaciju? imam karcinom?
hvala

Meni se nekad u vrijeme ovulacije znao pojaviti roskasti iscjedak ili bol u jajniku. A s obzirom da ti je ciklus dosta dug, oko 20-og dana bi ti i mogla biti ovulacija.

abrakadabraaa
07.03.2011., 19:02
Smeđi iscjedak...:mad:
Dakle, menge su mi uglavnom redovite, krvarenja traju 4-7 dana, ali nakon toga taj iscjedak. Npr. zadnja mi je došla 20.02, trajala tjedan dana, do 26.-27 i onda još tjedan dana taj iscjedak :rolleyes: Tek mi je neki dan iscjedak postal bezbojan, normalan.. To mi dođe ko još tjedan dana menge jer moram promjeniti par dnevnih uložaka i to me ubija.
Inače imam skoro 18 god., nisam imala spolne odnose, ne pijem kotrac. pilule i nisam bila kod ginkologa još... Pretpostavljam da bi trebala otići s obzirom na ovo?

SiE
13.04.2011., 19:30
Prvo se izvinjavam sto otvaram novu temu koja sigurno vec postoji,ali stvarno nemam vremena da je trazim:(

Naime,prije tri mjeseca menzes mi je kasnio skoro mjesec dana,i kada sam konacno dobila prvi dan mi je bio samo smedji iscjedak,i taj dan sam pila macinu travu,i odmah sutradan sam imala puno krvarenja i prestala sam da pijem macinu travu,nakon cega sam ponovo imala samo smedji iscjedak..sljedeci mjesec mi je kasnijo 5 dana,i nakon toga sam imala ponovo prvih para dana smedji iscjedak,zatim jedno dva dana skroz malo krvarenja,pa ponovo smedji iscjedak (PMS mi je trajao 11 dana,a inace mi traje oko 5-6)...ovaj mjesec mi ja kasni samo jedan dana i sada ponovo imam smedji iscjedak...zanima me u cemu bi mogao biti problem..ginekologu tek idem sljedeci mjesec,ne mogu ranije :$

(da napomenem vec godinu i pol pokusavam da zanesem,ali bezuspjesno,radila sam nalaz hormona i progest mi je bio malo nizi nego sto treba ( da li je to opasno),doktorica mi je htjela odmah prepisati hormonske tablete,ali ja sam odbila (jer mi je tek poslije rekla da sam taj nalaz trebala raditi u toku PMS-a,a ja sam radila onaj mjesec kada mi je kasnilo 3-4 tjedna :())

Unaprijed hvala,i izvinjavam se jos jednom sto sam otvorila novu temu:$

CurlyCurl
11.06.2011., 19:10
Pozdrav! Prije nešto manje od dva tjedna sam počela uzimati Yaz pilule s prvim danom mjesecnice, menzis je zavrsio i stupila sam s deckom u spolne odnose (svega dva puta). Problem je u tome što mi se oba puta dogodilo to da mi je odmah po završetku počelo lagano krvarenje koje se produzi na cijeli iduci dan (smeđi iscjedak ne pretjerano neugodna mirisa)... Stvarno neznam što bi to moglo biti, osim reagiranja na pilule? Bila bih Vam veoma zahvalna ako me netko može umiriti do ponedjeljka kada cu nazvati svog ginekologa :)

Little Daphne
12.06.2011., 11:29
Potrban mi je vas savjet.
Popila sam prvu kutiju Logest pilula i svih 21 dana dok sa ih uzimala konstanto sam imala smedji sluzavi iscjedak tzv. spotting.
Za vrijeme uzimanja pilula mi je stigao nalaz PAPA testa i dijagnosticirane su mi gljivice,tako da mi je ginekolog prepisao Canesten3 vaginalete sa istoimenom kremom. Moram napomenuti da nemam apsolutno nikakvih simptoma ni smetnji uzrokovanih gljivicama(nikakva bol,svrbez,pecenje )
U uputstvima kontracepcijskih pilula procitala sam da se iscjedak zna zadrzati cak 3 mjeseca,pa me to malo zabrinjava.

Mene zanima ako smijem koristiti vaginalete dok imam taj smedji iscjedak ?

U suprotnom,dakle ako moram cekati da iscjedak nestane(3 mj.) kako bih mogla iskoristiti vaginalete, dovesti cu svoj seksualni zivot na rub zivcanog sloma :P

Zahvaljujem unaprijed na Vasem odgovoru.

mrvica92
18.06.2011., 11:29
imam jedno pitanje...

od ponedjeljka imam neki čudan iscjedak (smeđi) koji nikako ne prolazi...

da li moram otić na pregled ili je to normalno?

rejoflajt
25.06.2011., 16:12
polip na maternici zna biti uzrok smeđih iscjedaka, ja sam imala s tim dugo problema dok uzv to nije pokazao i morala sam na operaciju. od tada, kuc, kuc, takvih problema nema. no, uvijek postoji mogućnost i recidiva polipa. a kaj ćeš kad smo imale tu nesreću roditi se kao žene :mig:

Hypo007
04.07.2011., 10:24
Joooj molila bih neka mi netko odgovori..jer sam se sad stvarno uplašilaaaa :OO
u biti, meni je menstruacija sve do sada trajala skoro 2 tjedna :/
međutim, sada zadnji put trajala je samo 8 dana.
nekoliko dana nakon toga sam imala prvi spolni odnos... i sutradan se pojavio neki ružni smeđi iscjedak koji nikad prije nisam imala... šta je too? i jel to normalno ili??
unaprijed puno puno puno hvala na odgovoru <3 :)

hellagoodgirl
31.08.2011., 12:54
Zanima me koji su mogući uzroci zašto se smeđi iscjedak pojavljuje tjedan dana prije očekivane menstruacije? Dosad mi je uvijek došao dan prije menstruacije... Zadnju menstruaciju sam dobila 5.8., ciklusi mi traju 30ak dana (zadnji je trajao 33 dana), što znači da bih sljedeću trebala dobiti za nekih 5-7 dana...
Taj iscjedak je jučer počeo, sa malo krvi, i danas je isto tako...
Što se tiče spolnih odnosa, imala sam ih zadnjih mjesec dana, bez ejakulacije u mene i ne u plodne dane ... da li se trebam zabrinuti? :ne zna:

Tommygun
31.08.2011., 14:05
Zanima me koji su mogući uzroci zašto se smeđi iscjedak pojavljuje tjedan dana prije očekivane menstruacije? Dosad mi je uvijek došao dan prije menstruacije... Zadnju menstruaciju sam dobila 5.8., ciklusi mi traju 30ak dana (zadnji je trajao 33 dana), što znači da bih sljedeću trebala dobiti za nekih 5-7 dana...
Taj iscjedak je jučer počeo, sa malo krvi, i danas je isto tako...
Što se tiče spolnih odnosa, imala sam ih zadnjih mjesec dana, bez ejakulacije u mene i ne u plodne dane ... da li se trebam zabrinuti? :ne zna:

Prekinuti snošaj je tako falična kontrac. metoda da bi trebala nakon tjedan dana napraviti test za trudnoću. O plodnim danima da ne pričamo. Taj iscjedak može biti sukrvica, karakterističan znak implatacije oplođene jajne stanice.

hellagoodgirl
31.08.2011., 14:21
Prekinuti snošaj je tako falična kontrac. metoda da bi trebala nakon tjedan dana napraviti test za trudnoću. O plodnim danima da ne pričamo. Taj iscjedak može biti sukrvica, karakterističan znak implatacije oplođene jajne stanice.

ali nema krvarenja, samo je iscjedak :confused:
i zadnji odnos mi je bio 28. (prije toga je bio 13.) znači prije 3 dana, a iscjedak se jučer pojavio.

Sashica
31.08.2011., 14:45
ali nema krvarenja, samo je iscjedak :confused:
i zadnji odnos mi je bio 28. (prije toga je bio 13.) znači prije 3 dana, a iscjedak se jučer pojavio.

Implantacijsko ''krvarenje'' ne mora uopće biti obilno, može biti i samo krvavi iscjedak, tzv. spotting. S obzirom da prakticiraš spolne odnose uz prekinuti snošaj (za što vjerojatno znaš da nije pouzdana metoda kontracepcije), mogućnost trudnoće postoji. Napravi test na dan očekivane mjesečnice.

Drugi razlog tog smeđeg iscjetka može biti i manjak progesterona u drugoj fazi ciklusa.

hellagoodgirl
31.08.2011., 14:50
Implantacijsko ''krvarenje'' ne mora uopće biti obilno, može biti i samo krvavi iscjedak, tzv. spotting. S obzirom da prakticiraš spolne odnose uz prekinuti snošaj (za što vjerojatno znaš da nije pouzdana metoda kontracepcije), mogućnost trudnoće postoji. Napravi test na dan očekivane mjesečnice.

Drugi razlog tog smeđeg iscjetka može biti i manjak progesterona u drugoj fazi ciklusa.

a može biti i izostanak ovulacije, vidjela sam da neki pišu... ma sutra idem ginekologu, da vidim šta će on reć :S
sad sam i guglala malo..i vidim da je to impl. krvarenje moguće 6-12. dana nakon začeća... a meni tolko nije prošlo...

Tommygun
31.08.2011., 16:46
a može biti i izostanak ovulacije, vidjela sam da neki pišu... ma sutra idem ginekologu, da vidim šta će on reć :S
sad sam i guglala malo..i vidim da je to impl. krvarenje moguće 6-12. dana nakon začeća... a meni tolko nije prošlo...

Možda su spermići tvojeg dragog izdržljivi. :kava: Idi radije ginekologu. I on ti može potvrditi trudnoću, ako si trudna. :ne zna:

hellagoodgirl
31.08.2011., 19:57
Možda su spermići tvojeg dragog izdržljivi. :kava: Idi radije ginekologu. I on ti može potvrditi trudnoću, ako si trudna. :ne zna:

počela sam krvariti. obilnije. ako bude i sutra ujutro tako, pijem prvu pilulu ujutro, a za pregled kod gin. sam ionako naručena sljedeći tjedan. očito je taj iscjedak ipak bio samo znak za dolazak menstruacije, ali hvala ipak na odgovorima.

hellich
12.09.2011., 20:20
ej.prosli mijesec deseti dan ciklusa imala sam sukvicu.bilo je samo malo kvi.jucer opet isto deseti dan ciklusa opet sam imala sukrvicu ali danas sam dobila smedi iscjedak.nisam imala spolne odnose ali bilo je prstenjacenja i oralnog sexa u subotu.sigurna sam da trudna nemogu nikako bit.jako sam zabrinuta jer mi se to nikad nije pojavilo koliko dugo imam menstruaciju.

dali bi se trebala brinut ili ne.?? jos nikad nisam bila kod ginekologa.dali bi ga zbog ovog trebala posjetit? citala sam po topicu i mislim da bi to moglo biti ovulacijsko krvarenje

cure utjesite mee

hellich
14.09.2011., 13:38
zaboravila sam napisati da sam u subotu popodne imala pojacani iscjedak i poslije toga ga vise nisam imala.stvarno sam zabrinuta.nisam imala ni smedi iscjedak vise od prekjucer

se dogodilo ikad to kojoj od vas.i jel vam menstruacija normalno dosla??

hrvoje dr.
14.09.2011., 20:27
zaboravila sam napisati da sam u subotu popodne imala pojacani iscjedak i poslije toga ga vise nisam imala.stvarno sam zabrinuta.nisam imala ni smedi iscjedak vise od prekjucer

se dogodilo ikad to kojoj od vas.i jel vam menstruacija normalno dosla??
Dali vam je taj iscjedak prestao ili nije? Ako nije bilo bi dobro posjetiti ginekologa.

hellich
15.09.2011., 07:33
prestao je jos u ponedjeljak

domella
06.10.2011., 17:42
I ja imam slicno pitanje. Primjetila sam taj lagani iscjedak jucer (14. dan ciklusa). Procitala sam tu da se spominje pad/promjena hormona,pa me zanima da li je to zato jer sam prestala piti kontracepcijske? I ako je, sta bi to trebalo znaciti?

Sashica
06.10.2011., 19:46
I ja imam slicno pitanje. Primjetila sam taj lagani iscjedak jucer (14. dan ciklusa). Procitala sam tu da se spominje pad/promjena hormona,pa me zanima da li je to zato jer sam prestala piti kontracepcijske? I ako je, sta bi to trebalo znaciti?

Ako imaš uredne cikluse i jučer ti je bila otprilike sredina ciklusa, moguće je da imaš spotting zbog ovulacije, što je sasvim normalno.

ciganche
06.10.2011., 19:58
ja sam ga imala danas. Prestao je, sad je bijeli. Meni je to sasvim normalno pred menstruaciju. To mi je znak da ću uskoro dobiti

mimi21
23.10.2011., 05:38
Drage moje :) imam jedan problem,vidim da ste ovdje dosta pisale o tome pa cu probati i ja...
Ovako,zadnju mengu imala sam 6.10 nakon toga spolni odnos sam imala 17.10 sto je 12 dana nakon pocetka menge,inace mi menga kasni tj.nije ono po pravilima od 28 dana,recimo da ju imam svaki 33 dan..nakon spolnog odnosa tj.20.10 imala sam smedi iscjedak na gacicama i to samo taj dan,a to je i 15 dan od pocetka zadnje mjesecnice pa bi rekla da su mi odprilike u tim danima bili i plodni dani..pa me sad zanima dali je to zbog toga sto jesu plodni dani?? jer prehladena nisam to sam kao problem uklonila,pa me zanima dali to moze bit i moguce da sam ostala trudna ili je normalno da u vrijeme kad su polodni dani se pojavi takav iscjedak?
molim vas da mi pomognete s odgovorima ako ste imala slicne probleme.. hvala

Sashica
23.10.2011., 10:01
Drage moje :) imam jedan problem,vidim da ste ovdje dosta pisale o tome pa cu probati i ja...
Ovako,zadnju mengu imala sam 6.10 nakon toga spolni odnos sam imala 17.10 sto je 12 dana nakon pocetka menge,inace mi menga kasni tj.nije ono po pravilima od 28 dana,recimo da ju imam svaki 33 dan..nakon spolnog odnosa tj.20.10 imala sam smedi iscjedak na gacicama i to samo taj dan,a to je i 15 dan od pocetka zadnje mjesecnice pa bi rekla da su mi odprilike u tim danima bili i plodni dani..pa me sad zanima dali je to zbog toga sto jesu plodni dani?? jer prehladena nisam to sam kao problem uklonila,pa me zanima dali to moze bit i moguce da sam ostala trudna ili je normalno da u vrijeme kad su polodni dani se pojavi takav iscjedak?
molim vas da mi pomognete s odgovorima ako ste imala slicne probleme.. hvala

Moguće je da ti je taj iscjedak tzv. spotting od ovulacije, naime kod ovulacije se događa prsnuće folikula u kojem se nalazi jajna stanica pa pri tome može doći do vrlo slabog (točkastog) krvarenja. S obzirom da ti se to dogodilo sredinom ciklusa, moguće da je bilo zbog ovulacije.

Spotting koji ukazuje na moguću trudnoću se obično događa oko tjedan dana prije nego trebaš dobiti menstruaciju, odnosno oko 7-10 dana nakon ovulacije, a događa se zato jer se oplođena jajna stanica ugrađuje u stijenku maternice (implantacija), iako se implantacija može dogoditi i bez pojave tog krvarenja.

nimfa2005
26.10.2011., 10:30
Dobar dan! Imam jedan problem, dakle mucim se vec duze vrijeme sa smedjim iscjetkom, on je obilni, tekuci , smedji, sa mirisom na aceton,i pece me pri mokrenju, i kad ne mokrim i osjecam zarenje.....i bolovi u donjem dijelu trbuha.Radila sam briseve i sve je u redu, i urinokulturu i ona je u redu,stvarno neznam u cemu je stvar,inace pijem diane35 radi policisticnih jajnika i hormona, tj dlakavosti.Secer mi je dobar , nakon obroka mi je 8.5 , jer u vezi tog mirisa na aceton svi mi kazu da je od secera, kako kad mi nije povisen .....jer mi je normalan....starno ne kuzim u cemu je stvar pa vas molim pomoc. Hvala

hrvoje dr.
26.10.2011., 10:46
Dobar dan! Imam jedan problem, dakle mucim se vec duze vrijeme sa smedjim iscjetkom, on je obilni, tekuci , smedji, sa mirisom na aceton,i pece me pri mokrenju, i kad ne mokrim i osjecam zarenje.....i bolovi u donjem dijelu trbuha.Radila sam briseve i sve je u redu, i urinokulturu i ona je u redu,stvarno neznam u cemu je stvar,inace pijem diane35 radi policisticnih jajnika i hormona, tj dlakavosti.Secer mi je dobar , nakon obroka mi je 8.5 , jer u vezi tog mirisa na aceton svi mi kazu da je od secera, kako kad mi nije povisen .....jer mi je normalan....starno ne kuzim u cemu je stvar pa vas molim pomoc. Hvala
1.Tko su to svi?
2.Ako bi problem mogao biti u glukozi,onda treba uraditi GUK natašte,te HbA1c.
3.Obratiti se svom ginekologu.

nimfa2005
26.10.2011., 10:55
pa mislila sam na ginekologicu i dr.opce prakse....one misle da je od secera...

žogg
07.11.2011., 23:22
tražim odgovor na slično pitanje kao vaše i nije mi preostalo ništa drugo nego da se ovdje prijavim. pojavio mi se smeđi iscjedak otprilike 12. dan ciklusa. mislim da bi mogla biti ovulacijska faza. menstruaciju imam već 10 godina i od samog početka je vrlo uredna, sa razmakom 26-28 dana i krvarenjem od 5-7 dana. međutim, zadnja menstruacija mi je bila tamno crvene do smeđe boje, a trajala je i bila obilna kao inače. onda se po njenom prestanku pojavio osjećaj suhoće i jedva osjetni svrbež uz blagi čudan miris sve do večeras kada se javio sluzavi smeđi iscjedak.

može li to biti povezano s tim što sam nakon duge stanke krenula se baviti sportom u zadnjih mjesec dana, koji je kondicijski dosta naporan. Pošto nemam nikad nikakve bolove i probleme, išla sam na trening drugi dan zadnje menstruacije (kao što sam to i prije činila, ali nije bilo sličnih problema) i kao da je potamnila poslije toga, a možda sam se malo i prehladila, a iscjedak je krenuo poslije večerašnjeg treninga. ili je trening samo pomogao da to izađe. inače sam bila pod stresom, a sve je bilo uredno, a sad uz trening kada se osjećam bolje i opuštenije dogodilo mi se ovo. molim da mi odgovorite može li to biti ovo bezovulacijsko krvarenje, jer mi je i to čudno ako nemam ovulaciju, jer svi su znakovi da sam je dosad valjda uvijek imala - uredan ciklus, blistava koža i kosa i dobro raspoloženje sredinom ciklusa. zasad moj je plan čekati sljedeću menstruaciju da vidim kakva će biti, ali me ovo sve malo zabrinjava.

žogg
08.11.2011., 12:15
jutros se pojavilo i malo krvi. sigurna sam da bi bez te krvi i smeđeg iscjedak bio potpuno kao ovulacijski. je li moguće da mi je od treninga pukla neka cista ili kapilara? nikakvih bolova nisam imala. objasnila bih si to pomoću tog ovulacijskog krvarenja da uz to nisam imala tu promjenu boje zadnje menstruacije i suhoću poslije toga, koju sam pripisala novim ulošcima s "pamukom" jer su mi nekako izgledali presuhi.

June177
09.11.2011., 10:13
Meni se to znalo događati nakon osobito teških treninga. Ali zašto ne odeš na pregled?

žogg
09.11.2011., 13:38
mislila sam da sam potpuno zdrava što se toga tiče, pošto nisam imala nikad nikakvih problema. trebat će mi mnogo hrabrosti da uopće nekad odem, u mom gradu se samo ide kad je netko trudan i slično. a i inače ne volim skakati do doktora za svaku sitnicu i općenito mislim da sam dosta otporna i žilava i mislim da je u takvom stavu pola zdravlja... evo sad je sve ok, al večeras opet imam trening pa ako se sve ponovi razmislit ću da odem. sad se više ne brinem jer ne bi moglo biti ništa ozbiljnije jer me stvarno ništa ne boli i nemam spolne odnose...samo mi je užasno glupo što mi se to događa kad sam počela zdravije i opuštenije živjet. znači moguće je da je to razlog. ako se bude ponavljalo odem stvarno kod ginekologa.

0merta
09.11.2011., 23:28
Curke jel normalno nakon mjesečnice još par dana imati smeđi iscjedak ?

DJ8701
25.12.2011., 22:25
imam oskudni smeđo-crveni iscjedak. izgleda mi kao razrijeđena krv.
zadnju mengu sam imala od 7.12. do 13.12. te sam nakon cetiri dana dobila taj iscjedak koji je trajao cetiri dana. prestao je na tri dana te se opet vratio.
inace redovito dobivam mengu.

Toncica01
26.12.2011., 09:56
Pozdrav svima. Ja sam nova ovdje. evo da pocnem. Zadnju menstruaciju sam imala 16.11.,a od 13.12.imam mucnine i povracanje svakodnevno,uz laganu temperaturu. Nesto nalik menstruaciji je stiglo 17.12.,al sasvim oskudno,i bezbolno,a ne kao inace kad umirem od bolova i obilno. Krvarenje nije bilo crveno nego smedjkasto,i to samo kad bi isla na wc. Napravila sam u petak navecer test koji je bio negativan, pa u subotu ujutro, on opet negativan. Odnose sam imala sa deckom i nismo bas pazili. Simptome imam i dalje,u utorak idem kod dr.,pa me zanima je li koja imala slicno iskustvo,tj.ostala trudna i imala krvarenje? Mogu li 2 razlicita testa pogrijesiti? Ja imam osjecaj da sam trudna...i iskreno se nadam da jesam. Hvala unaprijed

Toncica01
26.12.2011., 13:08
ako ima tko kakav savjet molila bi da mi ga kaze,jer cu poludit do jutra... :(( hvala

pa da nema nitko ko mi moze dat kakav savjet? :(

0merta
26.12.2011., 14:34
Ne znam stvarno :ne zna: po ovim opisanim simptomima, kao da si trudna..ali ako čak dva testa kažu da nisi, onda valjda nisi. Kad si imala odnose, jel te boli još nešto ? Mučnine mogu biti i povodom pms-a, pa čak i povračanje. Možda imaš neku virozu, ili nešto, pa ti kasni. Najbolje da odeš kod ginekologa. Zapravo, možda je baš to što si ti je došlo 17.12. menstuacija, najvjerojatnije je tako. Da li ti je redovita inače ili ?

Mala18
26.12.2011., 18:44
Pozz.Menstruacije su mi neredovite-od 25 do 35 dana. Nekad mi se dogodi da prije menstruacije imam smeđi iscjedak koji traje dan-dva i tada nastupi pravo krvarenje,zadnju menstruaciju sam imala 4.11, 1.12 mi je počeo smeđi iscjedak koji se sve više pojačavao i trajao je 8 dana ,dobila sam 8.12. I menstruacija je trajala 7 dana i nakon toga još 3 dana sam imala smeđi iscjedak. Nakon toga sve ok. Da napomenem imala sam odnos s dečkom prošli mjesec i svršio je u mene,to je bilo nekih tjedan dana nakon menstruacije,ne sjećam se točno. E sad,danas mi je 19 dan ciklusa,i primjetila sam da mi je iscjedak sa sukrvicom,što bi to moglo značiti??

Toncica01
26.12.2011., 20:02
Odnose sam imala bas u vrijeme plodnih dana,po mom racunu. Svaki dan imam mucnine,i skoro svaki dan povracam. Nista me ne boli osim laganog pritiska na donjem dijelu ledja. Menstruacije mi nikad nisu bezbolne i tako slabe,a ovo krvarenje nisam ni osjetila. Moram napomenut da mi je majka imala krvarenje kad je ostala trudna sa sestrom. Ne znam ni ja, al nadam se da sam trudna. 90% sam sigurna da jesam. P.s. Sutra idem kod dr.,pa javim. :) Hvala

Mala18
27.12.2011., 10:16
Pozz.Menstruacije su mi neredovite-od 25 do 35 dana. Nekad mi se dogodi da prije menstruacije imam smeđi iscjedak koji traje dan-dva i tada nastupi pravo krvarenje,zadnju menstruaciju sam imala 4.11, 1.12 mi je počeo smeđi iscjedak koji se sve više pojačavao i trajao je 8 dana ,dobila sam 8.12. I menstruacija je trajala 7 dana i nakon toga još 3 dana sam imala smeđi iscjedak. Nakon toga sve ok. Da napomenem imala sam odnos s dečkom prošli mjesec i svršio je u mene,to je bilo nekih tjedan dana nakon menstruacije,ne sjećam se točno. E sad,danas mi je 19 dan ciklusa,i primjetila sam da mi je iscjedak sa sukrvicom,što bi to moglo značiti??

Može li mi netko odg što prije? zabrinuta sam :(

Visoki napon
28.12.2011., 12:28
Pojacan vaginalni iscjedak sa nekim kao crnim sitnim tackicama :).Nekada neka imala?

1234petica
20.02.2012., 21:05
Odkako sam dobila menstruaciju uvijek mi kasni par dana.
Ovaj mjesec 7 dana nakon zadnje menstruacije mi se pojavio tamnosivi iscedak. Povremeno se pojavilo i malo krvi. To traje evo već 10ak dana. Nemam nikakve bolove.
Da li se nešto slično dešavalo i vama i šta mi je činiti? Da li je opasno ili će proći samo od sebe?
Prije mi se jednom desilo ovo ali je prestalo nakon 7 dana...

rejoflajt
27.02.2012., 22:00
Odkako sam dobila menstruaciju uvijek mi kasni par dana.
Ovaj mjesec 7 dana nakon zadnje menstruacije mi se pojavio tamnosivi iscedak. Povremeno se pojavilo i malo krvi. To traje evo već 10ak dana. Nemam nikakve bolove.
Da li se nešto slično dešavalo i vama i šta mi je činiti? Da li je opasno ili će proći samo od sebe?
Prije mi se jednom desilo ovo ali je prestalo nakon 7 dana...

odi na uzv, kad si radila papu?

moguće je da imaš polip na maternici, kažem, samo moguće, zato otiđi ginekologu...

mousse od čokolade
01.03.2012., 13:04
Iduci tjedan idem na pregled, al da smirim (ili jos vise uzrujam? :D) zle misli u svojoj glavi dosla sam se tu malo raspitati...

Situacija sljedeća:
Papa cista ko suza. U 9. mjesecu 1. put u zivotu jedna velika cista (navodno nastala zbog prestanka pijenja pilula pa se sve posemerilo) koja je uspjesno razbijena duphastonom (i 2 mjeseca nakon terapije UZV i dalje čist). Nakon toga slijede 4 normalne menstruacije (28-35 dana). Drugih ginekoloskih problema nema...tu i tamo gljivice. Spolni odnosi: yes (80% kondom, 20% bez, nula ejakulacije unutra) :D

E sad, u veljači, 28. dan ciklusa pojavio mi se, umjesto menstruacije, smeđi iscjedak koji je trajao 6 dana. Nakon toga ga nije bilo jedno 7-10 dana i sad se opet pojavio i traje 3-4 dana zasad. Isto smeđi iscjedak, malo i tockasti i roskasti na momente mi se cini.
Dakle, 2 puta u manje od tri tjedna smedi iscjedak. Odnono 2 tjedna od pocetka prvog smedeg iscjedka, evo i novog....

Pa - molim iskustva, kvazi dijagnoze? Ciste, trudnoća (od ostalih mogucih simptoma trudnoce, slabost na momente, i malo sam smrsavila prenaglo, a jedem isto, piškim često i to je to), nešto gadno?

Hvala :mig:

zaza3
03.03.2012., 08:37
Iduci tjedan idem na pregled, al da smirim (ili jos vise uzrujam? :D) zle misli u svojoj glavi dosla sam se tu malo raspitati...

Situacija sljedeća:
Papa cista ko suza. U 9. mjesecu 1. put u zivotu jedna velika cista (navodno nastala zbog prestanka pijenja pilula pa se sve posemerilo) koja je uspjesno razbijena duphastonom (i 2 mjeseca nakon terapije UZV i dalje čist). Nakon toga slijede 4 normalne menstruacije (28-35 dana). Drugih ginekoloskih problema nema...tu i tamo gljivice. Spolni odnosi: yes (80% kondom, 20% bez, nula ejakulacije unutra) :D

E sad, u veljači, 28. dan ciklusa pojavio mi se, umjesto menstruacije, smeđi iscjedak koji je trajao 6 dana. Nakon toga ga nije bilo jedno 7-10 dana i sad se opet pojavio i traje 3-4 dana zasad. Isto smeđi iscjedak, malo i tockasti i roskasti na momente mi se cini.
Dakle, 2 puta u manje od tri tjedna smedi iscjedak. Odnono 2 tjedna od pocetka prvog smedeg iscjedka, evo i novog....

Pa - molim iskustva, kvazi dijagnoze? Ciste, trudnoća (od ostalih mogucih simptoma trudnoce, slabost na momente, i malo sam smrsavila prenaglo, a jedem isto, piškim često i to je to), nešto gadno?

Hvala :mig:

A zašto nisi napravila test na trudnoću? Čisto da ne razbijaš glavu i s tom mogućnosti dok čekaš pregled. Ako nije trudnoća, vjerojatno se nije još sve stabiliziralo bez obzira na nekoliko redovnih menstruacija. Ne zvuči ništa gadno.

mousse od čokolade
03.03.2012., 13:54
A zašto nisi napravila test na trudnoću? Čisto da ne razbijaš glavu i s tom mogućnosti dok čekaš pregled. Ako nije trudnoća, vjerojatno se nije još sve stabiliziralo bez obzira na nekoliko redovnih menstruacija. Ne zvuči ništa gadno.

napravila baš jučer, negativan. da se razumijemo, nisam neko dijete, al bila sam tolko preplašena da mi je bilo muka i u apoteku otić :D

rejoflajt
04.03.2012., 15:02
napravila baš jučer, negativan. da se razumijemo, nisam neko dijete, al bila sam tolko preplašena da mi je bilo muka i u apoteku otić :D

eto, još i uzv i znati ćeš o čemu je riječ...sretno!

p!nk bunny
07.03.2012., 17:51
pozdrav,

eto ovaj mj.umjesto menge imala sam taj smedjkasti iscjedak i to jedan dan...sada imam pojacani bijeli iscjedak kao pred mengu i opce ne kuzim da li cu je dobiti ili ne...

dogodilo mi se ljetos da sam dva puta imala tako stvari ali bi prvi i reci dan bili smedji iscjedak dok je drugi dan bilo slabog krvarenja...da li to ima veze s PCOS? ili sa velikim stresom+prehlada+promjena vremena?

piece of a dream
07.03.2012., 19:05
U poslednje vrijeme imam česte glavobolje (tipa 3x sedmično), ali nisu mi javljale do ovog pakovanja (treće). Danas sam počela piti četvrto pakovanje.
U uputstvu piše da se treba odmah javiti ljekaru u slučaju jakih glavobolja.
Nisam sad nikako sigurna da li su mi povezane sa Yazom ili im je uzrok nešto drugo (moguće je naravno i to).
Ne znam da li da idem ljekaru, jer u suštini ne znam ni šta da mu kažem. Nisam imala ranije često glavobolje, a sad su česte i jake.

Black~Bird
26.03.2012., 20:38
evo i mene s jednim problemičićem i nadam se da se mi netko odgovorit :mig: Uglavnom, često mi se događa da imam ovulacijsko krvarenje, svakih nekoliko mjeseci, sve s tim bude u redu - pojavljivanje se poklapa s ovulacijom, smeđi iscjedak koji traje 3,4 dana. Al sad mi traje punih 7 dana :ne zna: Znači, mjesečnicu sam dobila 4.3., krvarenje se pojavilo 19.3. (15 dana nakon početka M)... i traje sve do danas... Neznam dal se trebam šta brinut, jer ipak mi nikad nije toliko dugo trajalo :confused: I ne trebate govorit da posjetim ginekologa, znam i sama, a trenutno ne mogu, pa neka mi neko smiri živceee :p

zaljubljena8
05.06.2012., 22:58
Poštovani,imam 18 godina i prije 2 dana sam primjetila na gaćicama smeđi iscjedak.Kada sam obrisala nakon mokrenja na papiru sam primjetila taj smeđi iscjedak sa malim ugrušcima krvi.Inače su mi menge neredovite i pod utjecajem sam stresa,škola i to...Sad neznam je li to menga ili nešto drugo.Ja i dečko smo se dodirivali i on je svršio nako što sam mu ono radili i svršio mi je na trbuh e sad neznam je li što kapnulo na nju. Zabrinjava me jesam li trudna pa zato imam taj iscjedak..Inače nemam spolne odnose..Izgleda sluzavo na gaćicama.Hvala na odgovorima..

Any2
12.10.2012., 11:09
Pozdrav...imam 22 godine i do sad mjesečnica mi je bila sasvim uredna svakih 29-30 dana...ali ovaj mjesec mjesečnicu sam trebala dobit 5.10. no ja sam dobila 2. Mjesečnica mi je trajala 6 dana sasvim normalno ko i svaki mjesec i nakon toga još uvijek imam neki smeđi iscjedak koji traje već 5 dana...smršavila sam 4 kile i stalno osjećam lagane bolove u trbuhu, imam slabiji apetit i stalno se osjećam umorno i iscrpljeno...inače u vezi sam već 4 godine i ja i dečko ne koristimo nikakvu zaštitu već duže vremena...pa me zanima dali mi netko može pomoć...dali sam trudna ili je nešto drugo u pitanju...kod ginekologa sam zadnji put bila pred 5 godina...bila bi zahvalan da mi odgovorite...

mijach
07.11.2012., 10:33
cure pomoć!!!!
imam redovite menstruacije i nemam nikakvih ginekoloskih problema. jedini problem mi je ovaj:
16.dana menstrualnog ciklusa, primjetila sam smeckasti iscjedak. tako je to ˝seruckalo˝ 2 dana. nakon ta 2 dana kao da sam dobila menstruaciju znaci, stigla mi je tjedan dana prije i nemam nikakve simptome (inace imam jako bolnu menstruaciju). to tako jace krvarenje traje sad vec 5 dana.
sta bi to trebalo biti?
menstruacija?

Despina Vandi
30.12.2012., 21:05
Moja mama u zadnje vrjeme ima smeđi iscjedak a mensiz nema več jako odavno, naime žena je prošla 60te godine, pa me interesira što bi to moglo biti, jeli nešto opasno?

leeloo27
01.01.2013., 20:56
Ja bi na njenom mjestu otišla kod ginekologa. Ne mora biti ništa ozbiljno, al svejedno. :ne zna:

crazyhillia
02.01.2013., 17:58
Pozdtrav,

imam problem zadnju sam mengu imala od 14.12. i trajala je do 20.12 , 30. sam prvi put imala taj smeđi iscjedak i tako već dva dana. Imala sam odnos s dečkom ali se štitimo kondomom i nikad ne svrši u meni bez obzira na zaštitu. Pregled mi je kroz koji dan i užasno sam nervozna pa ako bi netko mogao podijeliti svoje iskustvo ili savjet' Hvala

tortolina
24.01.2013., 20:23
curke, kod mene je ovakvo stanje:

u zadnjih pola godina nekih tjedan dana nakon menstruacije krvavi i smeđi iscjedak. Ginekolog je posumnjao na cistu pa me poslao na ultrazvuk, a tamo je, na svu sreću, sve bilo okej, nema ciste, sve uredno! E sad meni je i dalje tak svaki mjesec nakon menstruacije i ono što mi je preostalo je napravit papu. I nikak da odem tu papu napravit jer kad god dođem on veli da mi nemre uzet papu jer mi je iscjedak smeđi/krvav i da se niš nemre vidit?!!! i tak ja mjesecima pokušavam uzet tu papu da vidim jel sve okej konačno, al mi ne uspijeva. E sad pitam vas, čisto da me malo smirite, šta mi može papa uopće pokazat? jel moguće da je takav iscjedak znake neke spolne bolesti?? Puno pričam sa svojim prijateljicama i evo baš došla s kave na kojoj smo pričale o HIV-u. Skoro svaka druga žena ima HIV i ja sam sad tolko prestrašena.. ma užas! Inače, menstruacije su mi redovne, dođu u dan svaki put, sve je okej, samo taj iscjedak! Kaj vi mislite??!!:confused:

buzi-vuzi
16.04.2013., 21:40
Mozda postoji adekvatna tema, ali nisam znsla kud bi svrstala problem, pa otvaram novi topic. molim moderatora da me preusmjeri ukoliko smatra da je negdje prikladnije mjesto.

Dakle: imam policisticki jajnik, a na zadnjem pregledu ustanovljena mi je klamidija zbog koje sam pila antibiotike. Menge mi dolaze izmedu 35-40 dana, u trajanju od 5 dana, s tim da sam imala 15.1., pa u veljaci ne, nego tek 18.03.kad sam i bila na terapiji antibioticima. Ono sto me brine je da sam 11.04.dobila smedjkasti iscjedak, koji je drugi dan prerastao u krvarenje koje nije bilo obilno kao dok imam mengu, ali to je bila svjeza tamnocrvena krv i morala sam stavljat higijenske uloske. Treci dan je bilo slabije i cetvrti samo u tragovima na ulosku i prilikom brisanja papirom. Nisam imala nikakve simptome pms-a, samo laganu bol u trbuhu (stvarno manjeg intenziteta) i pojacan svrbez i sirast iscjedak (bijel, taman kad se smirilo dosao obilniji proziran pa smedji)
Seksualne odnose sam imala 4x i svaki put je decko svrsio u kondom koji nije puknuo. Zadnji odnos je bio 7.4.

Sad kad sam sve opisala jel bi neko znao sto je to? Hvala!

leeloo27
16.04.2013., 21:55
Pa smeđi iscjedak je probojno krvarenje, očito su ti hormoni u banani pa su ti ciklusi sada zbrčkani. Ovaj bijeli sirasto iscjedak popračen svrbežom bi ti mogle biti gljivice, pretpostavljam da si pila terapiju za klamidiju, tj. antibiotike, hoće gljivice od njih malo nabujati jer antibiotici ubijaju i dobre bakterije a one gljivice drže pod kontrolom.

buzi-vuzi
16.04.2013., 22:21
Thx

Probojno krvarenje? To znaci moze biti i obilnija krv? Citala sve i svasta o iscjedcima, pa sam se pogubila :/

leeloo27
16.04.2013., 22:36
Ma ne, nego valjda nivo hormona ne bude dovoljno visok ili šta već pa se zna povremeno pojaviti tokom ciklusa (recimo zna biti za vrijeme ovulacije) ili nekoliko dana prije menge. Meni se to događa prije menge, mislim da to znači da je progesteron niži nego što bi trebao biti.

Inače na početku teme jedna forumašica je lijepo opisala zašto dolazi do smeđeg iscjedka:

Smeđi iscjedak kojeg dobijete zapravo prestavlja oskudno krvarenje. Naime, .kod oskudnog krvarenja izgled sadržaja koji izlazi iz rodnice nije crven zbog razgrađene crvene boje Hemoglobin krvi daje crvenu boju. Takav sadržaj je stoga najčešće čokoladno smeđe boje. On može varirati ovisno o intenziteu krvarenja od boje bijele kave preko smeđkaste do gotovo cme boje . Ovakav iscjedak u drugoj polovici ciklusa predstavlja tzv. probojno krvarenje i najvjerojatnije znači poremećaj menstruacijskog ciklusa. Najčešće je ovakvo krvarenje posljedica izostanka ovulacije odnosno kada kažete da se krvarenje pojavljuje u Vaše najplodnije dane oni sada vjerojato nedostaju. Kao posljedica izostanka ovulacije izostaje predukcija tzv- gestagenih hormona u jajniku a posljedično se javlja krvarenje koje opažate. Posljedica može biti da krvarenje koje smatrate menstruacijom uslijedi ili ranije ill kasni. Radi se o funkcionalnom poremećaju koji se svakoj ženi može dogoditi od vremena do vremena i obično se spontano regulira. Uobičajeno ne prestavlja ništa opasno i nema nikakvog organskog uzroka. Biti će potrebno učiniti ginekol. pregled te vjerojatno UZV pregled maternice i jajnika i dogovoriti način regulacije ciklusa. Ne radi se o opasnom problemu.

buzi-vuzi
18.04.2013., 20:24
Mengu jos nisam dobila, ali inace mi je ciklus do 40 dana pa cekam.....a imam osjecaj mucnine.....nemam pojma...
A probojno krvarenje je obilno?

leeloo27
18.04.2013., 23:03
Ne znam, meni obično ne bude.

Mislim da su ti zbog tog policističnog jajnika zbrčkani hormoni, da ti se to sve događa zbog toga. Ja recimo imam problema sa štitnjačom pa mi je znala zezati menge pa sam znala i ne dobiti mengu po 60-90 dana, imati probojna krvarenja, jednom sam 2 -3 tjedna imala neku surkvicu, ono nije menga al opet ima malo krvi i ne misli stati. Dok se ne srede hormoni ovako ciklusi znaju divljati.

Jel imaš još uvijek taj smećkasti iscjedak? Kad trebaš mengu dobiti?

marinchy03
23.04.2013., 16:22
Pozdrav...imam 22 godine i do sad mjesečnica mi je bila sasvim uredna svakih 29-30 dana...ali ovaj mjesec mjesečnicu sam trebala dobit 5.10. no ja sam dobila 2. Mjesečnica mi je trajala 6 dana sasvim normalno ko i svaki mjesec i nakon toga još uvijek imam neki smeđi iscjedak koji traje već 5 dana...smršavila sam 4 kile i stalno osjećam lagane bolove u trbuhu, imam slabiji apetit i stalno se osjećam umorno i iscrpljeno...inače u vezi sam već 4 godine i ja i dečko ne koristimo nikakvu zaštitu već duže vremena...pa me zanima dali mi netko može pomoć...dali sam trudna ili je nešto drugo u pitanju...kod ginekologa sam zadnji put bila pred 5 godina...bila bi zahvalan da mi odgovorite...

taj smedi iscjedak ti je u sredini ciklusa,znaci da je to ovulacijsko krvarenje.nista za brinut se,napravi test na trudnocu za svaki slucaj pa si na miru

zorka3
25.04.2013., 13:00
Registrirala sam se samo da bi mogla postaviti pitanje jer sal luda vise i ne znam kome da se obratim.Ovaj mjesec sam dobila 7.4. M i trajala mi je do 14.4. kao i uvijek..onda je prestalo i nakon 2 dana mi se pojavio smeđi iscjedak koji je varirao od tamno tamno smedega do svijetlo smedega..to je mozda par kApi dnevno,samo malo uprlja dnevni ulozak.imam bolove u lijevom jajniku (povremeno). bila sam kod ginekologice u pon, uzela mi je papu i napravila gin. pregled jer mi je taman taj dan taj medi iscjedak nestao i bio blago zuckasti tj normalni.nije mi radila utz iako sam ju trazila da ga napra i jer sam ga radila pred 3 mj i bio je uredan.palpacijom nije primjetila nista.e sad,bila je jako gruba prilikom uzimanja pape i po prvi put me boljelo,dali krvarenje moze od toga? Napominjem da sam i prosli mjesec za vrijeme plodnih dana imala smedi iscjedak ali je trajao 4-5 dana,a sada 10. do pred prosli mjesec nisam nikad imala te iscjedke sredinom mj. Dg prijasnje su policistican jajnik l (kojeg sad i osjecam povremeno), ali vodene ciste nikad vece od 3x3 koje su uvijek same pucela prilikom m i hpv poz bez cinova u zadnjih pol godine koji su se povukli sami.gin mi je dala kontracepcijske da pocnem od slj m., ali kako je krenulo mozda je i ne bude bilo.dali bi mogla poceti s tim kontrac. sada za vrijeme tog smeđeg iscjetka?odnose imam,ali trudnocu iskljucujem. i moram napomenuti da imam i glavobolje zadnja 2 mj i smrsavila sam 3 kile,pere me i nervoza neka. ispricavam se na dugom postu,nadam se da ce mi neka dobra dusa odgovoriti jer me nervoza unistava dodatno..

marinchy03
25.04.2013., 13:11
a koliko god imate? ja bih Vam savjetovala da odete ako nista privatno da napravite taj utz da se vidi stanje jajnika i maternice jer bez toga se ne moze naci pravovaljani uzrok..moze biti svasta od poremećenih hormoni,endometrioza,polipi,promjene na cervixu..zaista svasta,a opet ne mora biti nista...

zorka3
25.04.2013., 13:48
23..narucila sam se u poliklinici..tek slj sri..do tada nista..promjene na grlicu nisu,pred 3 mj je nalaz pape bio uredan.ne moze se valjda pogorsat toliko u 3 mj????i inace sam znala imati poremecene cikluse.prije bi znala krvariti cijeli mjesec pa sljedeci nista.ali to je bilo oko 18. godine poslije nije.a dali bi mogla pocet kontr. uzimati sada??da pocnem od danas. molim vas za odgovoror jako sam zabrinuta

miskacrna
09.05.2013., 11:24
Poštovane, molim pomoć...naime, 24.3. dobila sam mjesečnicu koja mi je kasnila kakvi 10-tak dana i nije bila obilna ko inače. Točno na dan 24.04. vrijeme kad sam trebala dobiti sljedeću ( dobijem svakih 30 dana) pojavio mi se smeđi, čak crni iscjedak koji je trajao 4 dana. Znači koliko bi trajala i prava mjesečnica. Nakon toga su mi se tek javili simptomi koji se javljaju pred mengu kao što su bolovi u jajnicima, trbuhu, križima, grudima, težina ili pritisak na spolovilo, glavobolje... tako traju već par dana. Kako prakticiram spolni odnos sa prekinutim snošajem već oko 4 godine i za sad se pokazao sigurnim, ipak sam odlučila napraviti test na trudnoću i ispostavio se negativan. Zanima me da li je koja od vas imala takav slučaj i što bi moglo biti!? Hvala

rukica
22.07.2013., 08:57
Ja sam imala smeđi iscjedak i bila sam trudna.U svakom slučaju, najbolje je otići ginekologu.

lilika30
24.07.2013., 17:28
Ja sam prošli tjedan bila kod ginića upravo zbog tog smeđeg iscjetka koje mi se pojavljuje cca tjedan prije menge. Otkriven mi je polip na maternici...

samyy
26.07.2013., 00:26
Postovane,u dilemi sam,vec dva dana imam taj neki smedji iscjedak,imala sam ga i prije par dana. Zadnju mjesecnicu sam imala 7.7. i bila sam spolno aktivna 3 dana nakon prestanka ciklusa.Dan nakon odnosa sam primijetila taj isjedak prvi put. Zadnja dva dana osjetim bolove u predijelu lijevog jajnika ali traju kratko i nisu jaki kao oni pred ciklus, i grceve materice... Ako je neko bio u ovoj situaciji,bila bih jako zahvalna da podijeli svoje iskustvo sa mnom.

tea225
29.11.2013., 21:36
MOLIM VAS POMOZITE;LUDIM!:503:

Zadnjih par dana na gaćicama primjećujem smeđu krv...trebala bih dobiti menstruaciju, koja mi nije baš pretežno redovita.ništa me ne boli, ništa me ne peče i nije oblilno previše. jako je smeđe,onako tamno , boje čokolade..zna li netko o cemu se radi???

zeko88
02.12.2013., 14:11
Dakle, sa 17 godina sam počela piti Diane, prvenstveno zbog kontracepcije. PIla sam ih 2 godine i tada sam počela osjećati napuhanost i mučninu te mi se pojavio smeđi iscjedak. Od tada sam prestala sa uzimanjem ikakvih tableta. Prošlo je 2,5 godine prije posjeta ginekoloskom endokrinologu i taj iscjedak je još uvijek postojao. Dakle, dobijem menstruaciju, ona završi i taj iscjedak traje do slijedeće menstruacije. Ponekad je slabiji a nekad jači. Jednostavno ne mogu imati ni normalni spolni odnos ni vrijeme koje bi mi to omogućilo. Moja ginekologica je govorila da su mi Diane poremetile hormone i stalno mi je govorila da će to proći. Međutim, nakon tih 2,5 godine posjetila sam ginekološkog endokrinologa, nalazi su mi svi u redu i od prošle godine sam isprobala Lyndinette, Cilest i Belara tablete. Svake sam pila po 3 mjeseca i nijedne nisu odgovarale, tj. smeđi iscjedak i dalje postoji, međutim, sada se ponekad pojavljuje 7 dana nakon prestanka menstruacije i traje skroz do početka nove. Kod zadnje kontole, endokrinologica je rekla da pijem Belara kontracepcijske tablete i tijekom 11. tablete da uzimam estrofen. Definitivno neznam više šta da radim i mislim, a jedino što bih htjela da budem više "normalna" :( Da li postoji izuzetak sa jednakim problemima kao i ja? :(

Kleopatrica
07.01.2014., 20:44
Danas, na sredini ciklusa, primijetila sam smeđi iscjedak i mislila sam da je ovulacijsko krvarenje. Sve bi bilo ok da to nisu ugrušci, takve ugruške imam kad mi je menga pri kraju. Jel to može biti da se to nije očistilo (menga završila na Novu Godinu) ili nešto drugo? Trebam li se brinuti?

zvijezdica123
08.01.2014., 12:37
a sto je sa roskastim? i vise lici na iscjedak a ne na krvarenje? (plodni dani su mi)