PDA

View Full Version : Stočar / O rei do gado

Sekana
26.05.2009., 19:41
Sjecal je se iko? Bruno Mezenga i ostalo....
Kako se zvala na portugalskom.... ne znam kako da nadjem nesto o njoj....

Jay&AmberFan
26.05.2009., 19:43
O Rei do Gado :mig:

Mademoiselle X
26.05.2009., 23:13
o da... sjećam se :D
gledala sam to ko klinka u osnovnoj, bila je dobra serija
glavni likovi su bruno i luana ako se dobro sjećam

Sekana
27.05.2009., 12:26
Nasla sam na Youtube dosta nastavaka :):)
Bas je serija bila neobicna, zanimljiva, a ne kao glupave Vrela krv i slicno....

Nicole_Lilly
27.05.2009., 13:06
O da, savršena je bila serija. :s

Lišće
27.05.2009., 13:33
SAVRŠENA SERIJA,a tek glazba ona vesela. ajme vau.
i Antônio Fagundes mi je uvijek bio ful seksi :cerek:

Sekana
27.05.2009., 13:39
Pa jest ima nesto u njemu....ali hehe moze mi biti dedo :)

lollatutu
27.05.2009., 13:47
http://www.youtube.com/watch?v=t_gMqTDMB3o&feature=related

Sjećam se te serije i da sam je gledala s bakom dok sam bila niži razredi osnovne:D
Legendarna serija, takve odavno ne rade:top:

Lišće
27.05.2009., 18:56
Pa jest ima nesto u njemu....ali hehe moze mi biti dedo :)

da,i meni.al je ful šarmantan.

marq.fcb
27.05.2009., 19:04
sjećam se te serije, bio sam u osnovnoj školi imao sam široki remen na hlačama i onda me frend zajebavao da sam stočar :lol:

IceQueen
28.05.2009., 12:31
Ja se sjećam Marcosa :mig:

Sekana
29.05.2009., 12:58
Uh i ja Marcosa najvise :)
Jel on glumio jos negdje??

Jay&AmberFan
29.05.2009., 14:17
Uh i ja Marcosa najvise :)
Jel on glumio jos negdje??

Naravno da je. To je Fabio Assuncao. :mig:

* 1990 - Meu Bem, Meu Mal.... Marco Antônio Venturini
* 1991 - Vamp.... Felipe Rocha
* 1992 - De Corpo e Alma.... Caio Pastore
* 1993 - Sonho Meu.... Jorge Candeias de Sá
* 1994 - Pátria Minha.... Rodrigo Laport
* 1996 - O Rei do Gado.... Marcos Mezenga
* 1997 - Por Amor.... Marcelo de Barros Motta
* 1999 - Força de Um Desejo.... Inácio Sobral
* 2002 - Coração de Estudante.... Eduardo Feitosa
* 2003 - Celebridade.... Renato Mendes
* 2006 - Belíssima.... Marcelo Assumpção (participação especial)
* 2007 - Paraíso Tropical.... Daniel Bastos
* 2008 - Negócio da China.... Heitor

* 1998 - Labirinto.... André Meireles
* 2001 - Os Maias.... Carlos Eduardo da Maia
* 2005 - Mad Maria.... Dr. Richard Finnegan
* 2006 - JK.... João César (participação especial)

avaya1983
30.05.2009., 09:17
i ja se sjecam te serije, bila je stvrno super... jedan decko u osnovnoj je imao oca koji se bavio uzgojem stoke pa smo ga nazvali mezenga

Sekana
01.06.2009., 10:14
Jao sad sam skontala da je to taj!
Nisam znala da je to Marcos!
Gledala sam ga u "Por Amor", a sad ga gledam u "Paraiso Tropical"!!!

alonsista
01.06.2009., 19:37
sjecam se u magli

camundongo
02.06.2009., 20:20
Super serija [1998 kod nas]... te godine mnoge su majke davale ime LUANA svojim novorodjenim kcerkama :D
(druga imena kao Jacyra [žasira] i Marita nisu bila te srece :lol: )

Bila je vise serija, a manje sapunica, s puno eksterijera: unutrasnjost drzave São Paulo (Ribeirão Preto), pa São Paulo City, malo po Riju,
Brasíliji, te Amazonija (farma Araguaia, gdje su bili Zé i Donana :lol:)
Danas se sve snima unutar 4 zida, i serije su koma kao niskobudzetne americke ljigavice tipa Guiding light. :lol:

Tu se prodaju sve epizode na 37dvd-ova za oko 700 kuna: http://www.quebarato.com.br/classificados/novela-brasileira-rei-do-gado-completa-ruy-barbosa__1446817.html
ja tu seriju imam snimljenu na VHS (90% epizoda)

To mi je najbolja brazilska serija do sada.

ad®ian
17.06.2010., 15:08
Moja prva brazilska telenovela, gledali smo ju svi, čak i tata koji inače ne voli sapunice. Odlična priča, odlični glumci i vrlo zanimljiva radnja. Imala je 130 epizoda, ali uspješno su napravili iz nje pravu obiteljsku sagu. Stari Berdinazzi mi je bio odličan, nažalost, glumac je u međuvremenu umro. Lea je bila odlična negativka, glumila je prvu ženu Brune Mezenge, ostavila ga je zbog Ralfa, mlađeg ljubavnika, koji ju je kasnije tukao i izrabljivao, pa ga je naposljetku ubio njen sin Marcos (Fabio Assuncao).

http://img690.imageshack.us/img690/5611/reigadosilviapfeifer199.jpg

http://oglobo.globo.com/blogs/arquivos_upload/2008/07/191_1734-oreidogado.jpg

http://i43.tinypic.com/154a9v9.jpg

Abertura (http://www.youtube.com/watch?v=cmj0N-PpXqM)

Nicole_Lilly
17.06.2010., 15:12
Ovaj glumac, na 2. slici, kako se zove? Nikad neću zaboraviti onu scenu u TE, kad ga izrešetaju mecima, išao je spasiti sina. 'Io sono Toni Tranquilli!' Plakala sam ko nikad.

Eh, Stočar. Odlična telenovela, Bruno Mezenga. :s I Marcos mi je bio odličan. Ali ima stvari kojih se ne sjećam, nekako su mi u magli. Bilo bi dobro reprizirati.

Jay&AmberFan
17.06.2010., 15:13
Raul Cortez. :mig:

Nicole_Lilly
17.06.2010., 15:13
Hvala :kiss:

ad®ian
17.06.2010., 15:21
Jay, ajde plis promijeni naslov u O Rei do Gado / Stočar :mig: @Nicole, ovu bih telenovelu s užitkom ponovo gledao. Ali nažalost našao sam na netu samo u DVD verziji, previše mi je to MB-a. Volio bih da ima onako epizodu po epizodu kao ostale telenovele.

Nicole_Lilly
17.06.2010., 15:21
Koliko ima MB?

Yup, i meni je to malo bleh, ali ono, bolje išta nego ništa...

ad®ian
17.06.2010., 15:34
1500 MB-a, više manje, 5 DVD-a, samo ne znam da li je to cijela, odnosno skraćena telenovela ili šta :ne zna: Ako hoćeš, pošaljem ti link.

Nicole_Lilly
17.06.2010., 15:39
Bahaha, 1500 MB? Hvala ti, ali ne, nemam gdje to sejvati. Vjerojatno je čitava telenovela.

Amelie
17.06.2010., 15:41
Ja sam tu masu stvari zaboravila. Skoro sve.
Beše Marcos bio zaljubljen u neku koja je posle postala zla i ispostavilo se da se nešto lažno predstavljala?
Pa onda onaj deda koji se na kraju spetljao sa služavkom koja je bila nevina (iako već baba), lupao joj je na prozor i upao u sobu. :lol:
I kad je onaj glavni nestao u prašumi pa je morao jesti crve da bi preživeo.

Sve sami bitni detalji. :D

xx..viva..xx
17.06.2010., 15:59
:rofl: koja prahistorijska serija, prva braziliana koju sam gledala i daleko najbolja meni:top:
Sto starija to bolja ;)
Joj sjecam se ovog ludog dede na fotelji, uvijek imao neke ispade:rofl:
E sad ne znam jel u ovoj seriji ili u iducoj brazilskoj di je glumio isao uvijek kod one neke Italianesse zena bila kakti neka bomba i uvijek mu spremala "pasta" :rofl:
Tocno se sjetim uvijek toga, svaki put kad bi mu servirala ono tijesto mmmm uvijek sam ogladnila :cerek: :klopa:

ad®ian
17.06.2010., 16:11
@Nicole, i meni je previše, ali sam si spremio stranicu s linkovima, pa će čekati neke bolje dane, odnosno kad si nabavim DVD pržilicu :lol:
@Amelie, čini mi se da je to bila Rafaela, ona se predstavljala kao Marieta Berdinazzi, izgubljena unuka od staroga. A stari je bio vrag, te su mi scene sa sluškinjom koju je prasnuo bile jedne od najsmiješnijih uopće u telenovelama :lol:
@viva, to s pastom je bilo u Esperanzi :mig:

Fforumaš1
17.06.2010., 23:24
hahaha, STOČAR?!?!?!?!

ScorpioS
17.06.2010., 23:51
Stocar :top:

Bruno Mezenga i Liliana :D

Meni je ova serija ostala upecatljiva i po tome sto je dosta zenskih likova imalo imana na L: Liliana, Lia, Lea, i bilo ih je jos ali se sada ne mogu sjetiti.

Kad je isla ova serija, odmah poslije Marisol ili malo kasnije?

ad®ian
17.06.2010., 23:57
1998. ako se ne varam, uglavnom, poslije Marisol :mig:

mat333
18.06.2010., 00:45
to s pastom je bilo u Esperanzi :mig:

Zapravo, to je bilo u Terri Nostri. Kad je išao kod Paole (Maria Fernanda Candido :cerek:) pa mu je ona uvijek spremala makarone. Na kraju je pokrenula vlastitu tvornicu tjestenine. :D

ad®ian
18.06.2010., 01:03
Ja sam bio uvjeren kako je to bilo u Esperanzi, ali sjećam se toga, odnosno scene :mig: Simpa su mi bili njih dvoje :cerek:

Kat83
18.06.2010., 02:24
stvarno mi je dobra bila ta serija...luana i bruno, super par su bili :)
kasnije smo tu glumicu opet gledali u "sinjaa ninjaaaa", glumila ja mamu od male gospođice, nedavno je serija bila jel tako?

dobre su mi bile te neke brazilske...neko je spomenuo terru nostru i onu tjesteninu pa sam se sjetila gulianne i onog njenog matea, koja ljubav... predobri su mi bili :)
u tim starinskim brazilskim se uopće glumice nisu šminkale kolko se sjećam kako bi bilo što uvjerljivije, a ona glumica šta je glumila giuliannu mi je preljepa bila, ana paula arioso

Apolon
18.06.2010., 03:59
hahaha, STOČAR?!?!?!?!

poanta ovog posta :ne zna::ne zna:

hahaha,KRAVAR??? ILI ŠTO :ne zna: ne kužim...

možda i najslabija brazilska koju sma gledao, ali svejedno mi je bila :cerek:

scena kada je on nestao će mi uvijek ostati urezana u sjećanje...

ŽIVOT NA VODI I KRUHU :s:s:(

Sajetta
18.06.2010., 05:53
sjećam se dobro ove serije , ali scena nekako sve kroz maglu... :(
nažalost u ono mi je vrijeme portugalski jezik smetao, živcirao me.. i nisam ga voljela slušati,
a onda k tomu još i povijesna radnja, seljaci i stoke... ONDA mi to nije bilo lijepo... živjela sam u nekom ružičastom svijetu i hjela sam valjda gledati samo one klasične sapunjare...
koja greška... :facepalm:

a sada... tako bi je rado ponovo pogledala, slušala onaj mili portugalski koji mi se u međuvremenu toliko zasviđao da razmišljam i o nekom tečaju...

inače, meni su ove brazilske sada jako drage i ne bih imala ništa protiv da se jadna emitira uskoro i kod nas...

Fforumaš1
18.06.2010., 09:29
poanta ovog posta :ne zna::ne zna:

hahaha,KRAVAR??? ILI ŠTO :ne zna: ne kužim...

možda i najslabija brazilska koju sma gledao, ali svejedno mi je bila :cerek:

scena kada je on nestao će mi uvijek ostati urezana u sjećanje...

ŽIVOT NA VODI I KRUHU :s:s:(

poanta ovog posta je Čuđenje kako je to grozno ime za sapunicu, za farmu bi još prošlo...:o

mat333
18.06.2010., 11:20
poanta ovog posta je Čuđenje kako je to grozno ime za sapunicu, za farmu bi još prošlo...:o

Ja se čudim tvom isčuđavanju. Tematika novele je takva, pa joj stoji i naziv, ne vidim u čemu je problem.

Da se zove Amor, Odio, Amor y odio, Odio amarte i sl. originalni nazivi u rangu Televise, bilo bi super, jel? :rolleyes:

Jeguljica
18.06.2010., 12:08
Meni je ovo jedina dobra brazilska,a inače ne volim brazilske...

Apolon
18.06.2010., 12:40
Ja se čudim tvom isčuđavanju. Tematika novele je takva, pa joj stoji i naziv, ne vidim u čemu je problem.

Da se zove Amor, Odio, Amor y odio, Odio amarte i sl. originalni nazivi u rangu Televise, bilo bi super, jel? :rolleyes:

:s:s:s

@forumaš:
si gledao seriju možda :ne zna: jer čini mi se da nisi :o

snjeska
18.06.2010., 12:52
to mi je bila jedna od najboljih serija,s kuzila sam da su te starije bile daleko kvalitetnije i bolje od ovih kaj sad snimaju,iako i tu ima casnih izuzetaka

Ana Jacqueline
25.08.2010., 19:58
http://img529.imageshack.us/img529/9574/oreidogado0001.jpg

O Rei do Gado [1996] Abertura
http://www.youtube.com/watch?v=cmj0N-PpXqM

THE KING OF THE CATTLE / O REI DO GADO (Trailer) - Globo TV International
http://www.youtube.com/watch?v=Nw9UvVywWfs

RTV Slon (Tuzla)

25.08. (srijeda), 21:30, Stočar – Brazilska serija 01/130.
26.08., 22:00, Stočar – Brazilska serija 02/130.
27.08., 21:10, Stočar – Brazilska serija 03/130.

RTV Slon => ima Live Stream preko portala wwiTV.com
Countries > Bosnia and Herzegovina > TV Slon - Local TV from Tuzla.

http://img709.imageshack.us/img709/52/wwitv.jpg

WWITV: World Wide Internet TV

Your Portal to watch live and on demand online TV broadcasts.
Required bandwidth: From 28.8Kb/s to 1500Kb/s.
Advised Software: Realplayer - Media Player - VLC.
Watch live online TV channels broadcasting on the Internet.
wwiTV offers a Huge collection of free Live Internet TV stations streaming on the Internet.

Lišće
25.08.2010., 20:07
AAAAAAAAAAAAAWWW.odmah se osm:)jehnem kad se tog sjetim.

ad®ian
25.08.2010., 21:00
Nažalost ne mogu pratiti, ne radi mi dobro stream, stalno prekida. Čudi me da su otkupili ovu seriju, s obzirom na godinu proizvodnje. Ako netko kojim slučajem snima ili zna na netu gdje ima za skidati cijele epizode, neka nam javi. Siguran sam da ima mnogo zainteresiranih za ovu novelu :)

_angelce_
25.08.2010., 21:10
Oooodlična serija! :cerek: Iako se radnje baš najbolje ne sjećam jer sam u to vrijeme pratila sve žive i nežive seije :D ... Al' vjerujem da ću se uz vas sve ovdje vrlo lako prisjetit'! :mig: :top:

_angelce_
02.09.2010., 13:11
sinoć sam naletjela slučajno na jednu epizodu ove serije na programu HIT TELEVIZIJE!
ali već 58 epizoda.. prisjetila sam se malo radnje i svega... i zašto sam ju toliko obožavala...
zna li netko gdje mogu naći program te televizije i kad je na rasporedu ta serija??? da ju ponekad pogledam..
ja sam naletjela na nju oko pola 4 ujutro... vjerojatno repriza.. a neću je svaki put tako gledat.. :/

deni44
02.09.2010., 13:28
Koja je to Hit Televizija?

_angelce_
02.09.2010., 13:38
RTV HIT, BRČKO... ja ju iz Slavonije hvatam..
al ne mogu na netu naći program..

Jeguljica
02.09.2010., 16:12
RTV HIT, BRČKO... ja ju iz Slavonije hvatam..
al ne mogu na netu naći program..

Na kojem kanalu se nalazi?

_angelce_
02.09.2010., 19:36
evo piše mi 04 UHF... ako misliš na to... ne kužim se baš... :misli:

i da, primijetila sam da uglavnom puštaju brazilske serije

matovilka89
04.09.2010., 20:57
Gledala sam ovu seriju, ali tada sam imala 9 ili 10 godina, pa se sjećam kroz maglu... bila je jako dobra...
ako se ne varam bila je neka sluškinja Donana i njezin muž Ze:confused: ... ili je to bilo u Terra nostri??

_angelce_
04.09.2010., 23:14
Gledala sam ovu seriju, ali tada sam imala 9 ili 10 godina, pa se sjećam kroz maglu... bila je jako dobra...
ako se ne varam bila je neka sluškinja Donana i njezin muž Ze:confused: ... ili je to bilo u Terra nostri??

ne varaš se :mig: :)

ad®ian
13.09.2010., 23:10
E, da hoće ovo na Domu :)

Paloma Negra
14.09.2010., 09:57
Jedina brazilska koju sam gledala, ne sjećam se baš najbolje radnje, ali znam da mi se baš nije svidjela serija.

pip pirrip
14.06.2011., 10:10
Sjećam se ove serije, baš mi je bila dobra, ali nekako ne mogu povezat priču, ne sjećam se svega. Zna li tko? Na Wikipediji sam našao samo na portugalskom. Evo čega se ja sjećam, pa ako možete pomoći... :) Znam da se radilo o mržnji između onih dviju obitelji, Mezenga i Berdinazzi, a da su im se djeca voljela i da su valjda dobila svoju, i da serija uglavnom prati živote te druge generacije. I sjećam se da je Antonio Fagundes prvo glumio oca, pa onda sina, jel tako (Mezenga)? I znam da je jedan momak na početku otišao u rat i nije se vratio, a Antonio Mezenga je dobio pismo od njegove cure da je trudna, a bila je trudna s ljubavnikom. Kasnije se jedna djevojka lažno predstavila kao njegovo dijete? I sjećam se žene Brune Mezenge koja je imala ljubavnika, i sina Marcosa, i kako je Bruno nakon nesreće lutao šumom, i duhova umrlih članova obitelji, i Luane koja je u nesreći bila izgubila pamćenje, i pomirenja obitelji na kraju... Ali puno mi toga nije jasno, tko je tu tko? Tko je Luana? Kojih se dvoje zaljubilo na početku i tko su njihova djeca? :rolleyes:

Poncho23
14.06.2011., 15:55
Sjećam se ove serije, baš mi je bila dobra, ali nekako ne mogu povezat priču, ne sjećam se svega. Zna li tko? Na Wikipediji sam našao samo na portugalskom. Evo čega se ja sjećam, pa ako možete pomoći... :) Znam da se radilo o mržnji između onih dviju obitelji, Mezenga i Berdinazzi, a da su im se djeca voljela i da su valjda dobila svoju, i da serija uglavnom prati živote te druge generacije. I sjećam se da je Antonio Fagundes prvo glumio oca, pa onda sina, jel tako (Mezenga)? I znam da je jedan momak na početku otišao u rat i nije se vratio, a Antonio Mezenga je dobio pismo od njegove cure da je trudna, a bila je trudna s ljubavnikom. Kasnije se jedna djevojka lažno predstavila kao njegovo dijete? I sjećam se žene Brune Mezenge koja je imala ljubavnika, i sina Marcosa, i kako je Bruno nakon nesreće lutao šumom, i duhova umrlih članova obitelji, i Luane koja je u nesreći bila izgubila pamćenje, i pomirenja obitelji na kraju... Ali puno mi toga nije jasno, tko je tu tko? Tko je Luana? Kojih se dvoje zaljubilo na početku i tko su njihova djeca? :rolleyes:

Mene isto zanima, ako neko može reći temu, i objasniti malo seriju pobliže? Vidin jako dobre komanetare, pa me zanima. :mig:.
To se prikazivalo 1998 (ako se ne varan) a ja san tad ima 2 god. :p.

Jay&AmberFan
14.06.2011., 16:07
I feel old :mama:

Pip, mislim da ti ovo sve s početka dobro povezala. Serija je bila podjeljena u dvije faze. Prva faza je bila smještena tijekom Drugog svjetskog rata 1940-ih godina. Obitelji Berdinazzi i Mezenga su bili u svađi zbog posjeda. Giovanna Berdinazzi i Enrico Mezenga su se zaljubili jedno u drugo što je stvorilo još veću svažu između njihovih očeva Giuseppea Berdinazzija i Antonija Mezenge. Usprkos protivljenju obitelji, Giovanna i Enrico su se oženili i dobili sina Bruna. On je to ime dobio nkao uspomenu na Giovanninog brata koji je poginuo u ratu i koji je bio veliki Enricov prijatelj.

Druga faza serije smještena je u 1996. godinu i predstavljen nam je Bruno Mezenga (Antonio Fagundes) kao uspješni zemljoposjednik poznat pod nadimkom "kralj stoke". On je bio u nesretnom braku s Leiom (Silvia Pffeifer) i imao je dvoje djece, sina Marcosa (Fabio Assuncao) i Liju (Lavinia Vlasak). Nakon što otkrije da ga Leia vara s vozačem Ralfom, Bruno zatraži razvod.

Bruno upoznaje seljanku Luanu, znam da je ona bila jedna od seljaka koji su živjeli na jednoj Brunoj hacijendi. Oni su zapravo rođaci, al to nisu znali. Njezin ujak je Geremias Berdinazzi i on je protiv njene veze s Brunom. Znači da je Luana zapravo Marietta Berdinazzi, jedina živuća nećakinja od starog Geremiasa. Pošto stari nije bio najboljeg zdravlja, nije znao kome ostaviti svoje nasljedstvo.. onda se pojavila lažna Marietta (Gloria Pires), lovatorica koja se zapravo zvala Rafaela.

Nadam se da ti je to malo pomoglo. :D

_Lolita_
14.06.2011., 16:11
Naravno da je. To je Fabio Assuncao. :mig:

Jooooj, kako je on meni super. Hot. :cerek:
Sjećam ga se u ulozi Marcosa i u Celebridades (koja mi je bila jedna od dražih serija :top:).

Poncho23
14.06.2011., 16:29

Pip, mislim da ti ovo sve s početka dobro povezala. Serija je bila podjeljena u dvije faze. Prva faza je bila smještena tijekom Drugog svjetskog rata 1940-ih godina. Obitelji Berdinazzi i Mezenga su bili u svađi zbog posjeda. Giovanna Berdinazzi i Enrico Mezenga su se zaljubili jedno u drugo što je stvorilo još veću svažu između njihovih očeva Giuseppea Berdinazzija i Antonija Mezenge. Usprkos protivljenju obitelji, Giovanna i Enrico su se oženili i dobili sina Bruna. On je to ime dobio nkao uspomenu na Giovanninog brata koji je poginuo u ratu i koji je bio veliki Enricov prijatelj.

Druga faza serije smještena je u 1996. godinu i predstavljen nam je Bruno Mezenga (Antonio Fagundes) kao uspješni zemljoposjednik poznat pod nadimkom "kralj stoke". On je bio u nesretnom braku s Leiom (Silvia Pffeifer) i imao je dvoje djece, sina Marcosa (Fabio Assuncao) i Liju (Lavinia Vlasak). Nakon što otkrije da ga Leia vara s vozačem Ralfom, Bruno zatraži razvod.

Bruno upoznaje seljanku Luanu, znam da je ona bila jedna od seljaka koji su živjeli na jednoj Brunoj hacijendi. Oni su zapravo rođaci, al to nisu znali. Njezin ujak je Geremias Berdinazzi i on je protiv njene veze s Brunom. Znači da je Luana zapravo Marietta Berdinazzi, jedina živuća nećakinja od starog Geremiasa. Pošto stari nije bio najboljeg zdravlja, nije znao kome ostaviti svoje nasljedstvo.. onda se pojavila lažna Marietta (Gloria Pires), lovatorica koja se zapravo zvala Rafaela.

Hvala. :mig:. Meni je pomoglo. :D.

sama i sretna:)
14.06.2011., 17:04
Sjecam se ovog naziva serije ali ubi me ja se ne sjecam sta je bilo u njoj :)

plavusaxxxxxx
14.06.2011., 20:03
ja se sjećam da su bile dvije obitelji koje su se jaaaako mrzile, plantaža kave, trske, Luane, one plave, žene od Brune njezinog ljubavnika i to je to:D

pip pirrip
14.06.2011., 21:06

Hvala puno! :) Inače, muško sam. :D Sjećam se Luane i da je ona imala neku prometnu nesreću s obitelji i izgubila je pamćenje, no nisam se mogao sjetiti tko je ona (znam da se onda druga predstavljala kao ona). I Raul Cortez glumio je Berdinazzija? Naravno, sjećam se i Brunine žene i ljubavnika. :) I da je na kraju Bruno nešto iskopao, otišao do Berdinazzija i pomirili su se. Što bih da ovu seriju repriziraju da se prisjetim, mada veći dio godine uopće ne gledam televiziju! :)

Jay&AmberFan
14.06.2011., 21:07
Da, pokojni Raul Cortez je glumio Berdinazzija. :)

Sapunicar
14.06.2011., 23:23
Jay&AmberFan:

Mislim da se nismo razumeli...Vi ste rekli da Raul Kortez igra Berdinazia...A ja sam mislio na jednog onižeg brkatog koji se tukao sa Antoniom Fagundesom u prvoj epizodi te serije....:ne zna: Sećam se da ga je Fagundes nazvao Berdinazi :ne zna:

Maja43
02.03.2013., 19:29
Da malo podignem temu. :cerek:

Našla sam sve originalne epizode, i namjeravala sam se malo podsjetiti serije, pa koliko uspijem razumjeti, ali su sve epizode zapakirane u rar, a cijela veličina je 42 Gb. :facepalm: Pa još toliko kad raspakiram... di će mi to stati? :raspa:

dasha1602
28.03.2013., 18:48
...Antônio Fagundes...

... ima nesto u njemu....ali hehe moze mi biti dedo :)

da,i meni.al je ful šarmantan.
http://d.i.uol.com.br/album/restos_antonio_fagundes_f_002.jpg
Sav je nekako kao neki medo, snažan, krupan a nježan i nadasve šarmantan. :zubo:
http://www.youtube.com/watch?v=AQbx3wqb37I

mia rina
29.05.2013., 12:05
Moja prva brazilska serija, bila je dobra, mada Bruno i Luana su bili bliski rođaci, pa mi je to bilo, onako bzv.

Farma, gdje su bila Ze i njegova žena, super.

Vigo
29.05.2013., 16:18
Moja prva brazilska serija, bila je dobra, mada Bruno i Luana su bili bliski rođaci, pa mi je to bilo, onako bzv.

Farma, gdje su bila Ze i njegova žena, super.

Ze i Donana :D
meni je najbolja bila Lia, kci kralja stoke,
kad je isla zivjeti su muzikantima u bus :lol::rofl:
zanimljivo je da je ta serija postavila temelje brazilskoj seljackoj muzici,
trebalo je 15g da ta mjuza stigne do hrvatske s gustavom limom i michael teló

mia rina
29.05.2013., 21:01
Ze i Donana :D
meni je najbolja bila Lia, kci kralja stoke,
kad je isla zivjeti su muzikantima u bus :lol::rofl:
zanimljivo je da je ta serija postavila temelje brazilskoj seljackoj muzici,
trebalo je 15g da ta mjuza stigne do hrvatske s gustavom limom i michael teló

Jest, Donana, uvijek je bila za nekim šparketom (štednjakom) na drva, njih dvoje su mi bili, baš onako odani B.M.

Meni je najbolji bio Markos, Mezengin sin, dok je onaj ženin ljubavnik bio ogavan.

A jest Nosa, Nosa, treštala na sve strane.

splićanka1983
10.10.2013., 11:57
jay, ne se osjećati staro :mig: ja se sićan radnji od esmeralde pa na ovamo skoro svih serija (možda 2-3 ne). i stočara, ne samog sadržaja, ali likova da.

ona sluškinja Berdinazzijeva je bila JUDITE, i sad mi je u glavi kako je stari zove.
nekih scena se sićan, Leie i Lie (tu mi nije bilo jasno kako se mogu isto zvati :D ),

netko je bija do vrata zakopan u pijesku na nekom otoku, a dolazila je plima (mislim da su to bili Leia i Raul) i scene di sam se rasplakala, kad marcosa ugrize zmija pa ga netko neđe i kaže da je umro i to je bio kraj epizode. naravno da je osta živ, ali ja sam do sutradan po kući doslvno šizila da jednostavno ne može biti mrtav :rolleyes: