PDA

View Full Version : Peugeot 407?

giga_games
29.05.2009., 23:16
Kako vam se cini ova ponuda?

http://www.auti.hr/automobili/showAdvert427533.html

pise: kupljen novi i TM vozila (PEUGEOT zastupnik)

Cijena mi se cini OK ali vise me zanima iskustvo vlasnika 407-ice. Vidim dize se peticija po netu protiv Peugeot Hrv. (otkako je Decko.. otvorio svoju temu) mada to nema previse veze sa kvalitetom istoimene marke.

Model mi se jos uvijek svidja izvana, pomalo razocarava iznutra ali tu je tih 136KS koje oraspoloze covjeka:D

kukuriza
30.05.2009., 00:34
Peugeot 407 Coupe 2.9 ==>kod mene jedino ovaj pežo dolazi u obzir :D

Banderas-Sedmica
30.05.2009., 07:00
Moj šef ima jednog, kupljen novi prije 4,5 godine, sad ima cca 200.000 km, od prvog dana i stalno problemi sa elektronikom, senzorima, nepravilnim radom motora itd. Naravno uvijek održavan u ovlaštenim servisima bez štednje. Ja ne bi.

giga_games
30.05.2009., 09:16
hvala adminu sto je moje pitanje stavio pod temu ove zapustene naslovnice! :top:

giga_games
30.05.2009., 09:21
mene zanima 5-vratni model. Dakle, koristit ce ga moji roditelji, a povremeno i ja(kad navrsim 18).
Mnogi ce mi, kad procitaju da mi je 17, zavidjeti. :rofl: (salu na stranu)
Trenutni auto koristimo vec 14godinu za redom tako da ovo ne rjesavamo zbog toga da bi se ja vozio u maminom i tatinom autu nego je stvar potrebe. Nije lako podnosit ove ljetne vrucine u sauni=autu/kad mokar i izljepljen za ona sjedala izlazis van. Ali da nas je sluzio, jest!

Uglavnom novi, tj. polovni auto bi trebao past krajem ove ili pocetkom sljedece godine, neodlucni smo; svidja nam se ta 407-ica(iako se spominju losi komentari), Passat s tim da on za sada ispada iz kruga zbog djecjih bolesti pocetnih modela i balkanskih cijena ako razumijete na sto mislim.

Sto biste vi izabrali do 12500€(ne iskljucujem ni kompakt) a da ima 100-140KS, ima klimu i normalno trosi?

marinho25
30.05.2009., 09:55
meni je taj auto jedan od najljepših u klasi..a ovaj motor 2.0 hdi ide i vise nego dobro ..frend mi je napravio 110000 i nikad nikakvih problema..potrošnja oko 7.5 sto je ok

Josip09
30.05.2009., 09:59
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert446775.html

http://www.auti.hr/automobili/showAdvert386693.html

http://www.auti.hr/automobili/showAdvert440056.html -- ovaj mi se sviđa...

da se naći dobar auto za 12.500e...

pionir
30.05.2009., 10:49
auto se čini ok,al vlasnik je polupismen,da ne kažem nepismen :D

home edition
30.05.2009., 10:49
za 12.500€ se zbilja nađe lijep auto rabljeni, a onaj gore peugeot što je kolega spominjo je prodan već sigurno odavcvno, oglas je pogledan 1700 puta, a ponuda za taj auto je i više nego odlična (bila :D )

giga_games
30.05.2009., 11:35
za 12.500€ se zbilja nađe lijep auto rabljeni, a onaj gore peugeot što je kolega spominjo je prodan već sigurno odavcvno, oglas je pogledan 1700 puta, a ponuda za taj auto je i više nego odlična (bila :D )

da, s tim da bi se preko firme dao rijesit i jeftiniji primjerak.
Dva puta sam vec ponovio, pa cu i treci, da mi je dida kupio 307sw redizajn, 110ks, 80 000km za 8 500€ tako da ce se ta 407-ica vjerujem naci i do 11 000€..samo sto su neki spominjali da nikad nebi uzimali auto od firme, ali zasto NE; redovito servisiran, odlicna cijena, super kilometraza(do 90 000)..pa ljudi auti se mijenjaju svake 3godine

Zaboravio sam napomenit da auto siba, ta 307-ica i da nije imao problema s njim. Dizajn je malo ugly al zato se preispitujem za 407-icu

home edition
30.05.2009., 11:51
..pa ljudi auti se mijenjaju svake 3godine

e moj mali, kad bu'š ti imao svoje novce i kad ćeš ti vozit svoj auto i imao svoju ženu i obitelj onda ću vidjet kak ćeš mjenjat aute svake tri godine...

giga_games
30.05.2009., 12:10
e moj mali, kad bu'š ti imao svoje novce i kad ćeš ti vozit svoj auto i imao svoju ženu i obitelj onda ću vidjet kak ćeš mjenjat aute svake tri godine...

:lol: HAHAHha da:kava:
ja nisam rekao da ljudi mijenjaju auto svake tri godine nego da se auti, novi modeli mijenjaju svake naredne tri godine od izlaska modela! Nadam se da je sad jasnije

home edition
30.05.2009., 12:23
ispričavam se, nisam ni mislio vrijeđati nego je to bio sarkazam...

girling
30.05.2009., 12:38
mene zanima 5-vratni model. Dakle, koristit ce ga moji roditelji, a povremeno i ja(kad navrsim 18).
Mnogi ce mi, kad procitaju da mi je 17, zavidjeti. :rofl: (salu na stranu)
Trenutni auto koristimo vec 14godinu za redom tako da ovo ne rjesavamo zbog toga da bi se ja vozio u maminom i tatinom autu nego je stvar potrebe.

jesam dobro shvatio, 17 ti je godina.:ne zna: ili šta?

Jack07
30.05.2009., 12:52
:lol: HAHAHha da:kava:
ja nisam rekao da ljudi mijenjaju auto svake tri godine nego da se auti, novi modeli mijenjaju svake naredne tri godine od izlaska modela! Nadam se da je sad jasnije

Mislim da ni to nije tocno
OT:dosta losih komentara za peougeot opcenito na ovom forumu.407-je lijep i elegantan izvana, a iznutra mi djeluje jeftino:ne zna:

giga_games
30.05.2009., 13:07
jesam dobro shvatio, 17 ti je godina.:ne zna: ili šta?

da upravo tako, al moze se protumacit i drugacije..zato sam namjerno napisao (salu na stranu)

giga_games
30.05.2009., 13:12
[/B]
Mislim da ni to nije tocno
OT:dosta losih komentara za peougeot opcenito na ovom forumu.407-je lijep i elegantan izvana, a iznutra mi djeluje jeftino:ne zna:

u potpunosti se slazem
btw to sam vec i napisao.

girling
30.05.2009., 13:18
da upravo tako, al moze se protumacit i drugacije..zato sam namjerno napisao (salu na stranu)

ako je tome tako, čuo si za zakonsku odredbu o limitu snage vozila za mlade vozače? :kava:

giga_games
30.05.2009., 13:35
ako je tome tako, čuo si za zakonsku odredbu o limitu snage vozila za mlade vozače? :kava:

da, znam ali mislim da nebi trebalo bit problema. Nisam osoba koja bi se zeljela dokazati pred drugima, pa tako ni u brzini...pa nebi trebalo bit problema s policijom. Ako budem koristit cu ga po gradu kad mi zatreba i na putu do Zg(kao suvozaca imat cu jednog od svojih roditelja)

O tom potom...

girling
30.05.2009., 13:56
evo još jednoga koji misli da su zakoni pisani za neke druge. :kava:

giga_games
30.05.2009., 14:21
evo još jednoga koji misli da su zakoni pisani za neke druge. :kava:

nisam jos rijesio ni vozacku a ti vec navaljujes ocu li postivati zakon. Ocu na nacin da ce roditelj sjedit pored mene, a ako nebude potrebe za prodavanjem ovog sad auta budem njega vozio.. Nema beda:top:
btw ima 63KS sad zadovoljan...

sashab
30.05.2009., 14:31
Imam ja peugeot 407 najjaci model, i prezadovoljan sam s njim, jest da ide sad na prodaju al neces pogriješiti ako uzmeš, bar je to moje mišljenje!

giga_games
30.05.2009., 14:40
Imam ja peugeot 407 najjaci model, i prezadovoljan sam s njim, jest da ide sad na prodaju al neces pogriješiti ako uzmeš, bar je to moje mišljenje!

jeli bitno godiste? Mislim jeli isti slucaj kao kod passata da oni pocetni modeli imaju one djecje bolesti pa godinu kasnije to preprave ili je tek znacajniji korak napravljen kod redizajna(407)?
I kad je taj model uopce izasao?

Glavni frajer kaže:
30.05.2009., 14:41
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert427533.htmlnavlakuša od oglasa sa prijevarom od auta. izbjegni to.

giga_games
30.05.2009., 14:51
navlakuša od oglasa sa prijevarom od auta. izbjegni to.

moze bit ali mislim da nije. Ljudi puno jeftinije nabave rabljeni auto iz firme(ako tamo rade ili imaju poznanstva da im rijese jeftinije) i onda ga prodaju.
A to sam samo naveo kao primjer, taj auto, da cujem komentare za cijenu, auto opcenito,..

Herci80
30.05.2009., 15:08
nisam jos rijesio ni vozacku a ti vec navaljujes ocu li postivati zakon. Ocu na nacin da ce roditelj sjedit pored mene, a ako nebude potrebe za prodavanjem ovog sad auta budem njega vozio.. Nema beda:top:
btw ima 63KS sad zadovoljan...

ne smiješ vozit auto jači od 75 KW ni uz pratnju roditelja... pogledaj si zakon o mladim vozačima

giga_games
30.05.2009., 15:20
ne smiješ vozit auto jači od 75 KW ni uz pratnju roditelja... pogledaj si zakon o mladim vozačima

da znam i to je bas jadno/da su bar stavili do 110KS, to bi bilo vec puno bolje ALi nisu:rolleyes:
Ako netko misli jurcat po cesti to ce moc i sa yugom od 45KS tako da KS nesprecavaju vozaca da napravi glupost(za onoga ko to misli napravit)

Banderas-Sedmica
30.05.2009., 15:39
Sto biste vi izabrali do 12500€(ne iskljucujem ni kompakt) a da ima 100-140KS, ima klimu i normalno trosi?

Mazdu 6.

giga_games
30.05.2009., 16:43
Mazdu 6.

taj mi je auto odvise dosadan dizajnom/prvi put kad je izasao:eek:, a sad :rolleyes:. A i poznajem osobu koja je odustala od toga auta i zamijenio ga drugim zbog hrdje i nekih problema na motoru.
Preferiram vise njemacke aute, i neke francuske...

^Jack^
30.05.2009., 17:02
u oglasu ti piše 2.0 hdi a na slici je 1.6 hdi?

Glavni frajer kaže:
30.05.2009., 18:15
A i poznajem osobu koja je odustala od toga auta i zamijenio ga drugim zbog hrdjesječam se testa honde accord tamo početkom 90tih u engleskom top gearu... nov auto, i imao je hrđe na limu prtljažnika (tamo gdje se spuste vrata gepeka na karoseriju) :rofl:

Jujigatame
30.05.2009., 18:59
jeli bitno godiste? Mislim jeli isti slucaj kao kod passata da oni pocetni modeli imaju one djecje bolesti pa godinu kasnije to preprave ili je tek znacajniji korak napravljen kod redizajna(407)?
I kad je taj model uopce izasao?

Auto je super, imali smo predzadnju liniju 130t km, niti jednog jedinog kvara samo sto je ulje volio piti. Izvana mi je lijep, ima tu jednu elegantnu liniju, unutra po meni ljepsi od puga, prostora na bacanje, sto se tice motora, 1.9tdi 105ks sasvim ok iako nesto vise ks ne bi bilo lose; osobno mi je najzesci bio V6 TDI 4motion, to je auto! Ovaj 1.9 je pred kraj poceo gubiti na poletnosti, ali to je valjda stvar nekakvih filtera ili sta ja znam bilo je tu vec rijeci kako se to rjesava. Ugl.ne bi trebao imati problema ako je ok odrzavan i ako je kilometraza stvarno ta koja pise.
Jedino su mi oni obicni sicevi malo banana za zavoje i opcenito bi mogli biti bolje profilirani.

giga_games
31.05.2009., 15:14
Auto je super, imali smo predzadnju liniju 130t km, niti jednog jedinog kvara samo sto je ulje volio piti. Izvana mi je lijep, ima tu jednu elegantnu liniju, unutra po meni ljepsi od puga, prostora na bacanje, sto se tice motora, 1.9tdi 105ks sasvim ok iako nesto vise ks ne bi bilo lose; osobno mi je najzesci bio V6 TDI 4motion, to je auto! Ovaj 1.9 je pred kraj poceo gubiti na poletnosti, ali to je valjda stvar nekakvih filtera ili sta ja znam bilo je tu vec rijeci kako se to rjesava. Ugl.ne bi trebao imati problema ako je ok odrzavan i ako je kilometraza stvarno ta koja pise.
Jedino su mi oni obicni sicevi malo banana za zavoje i opcenito bi mogli biti bolje profilirani.

slazem se, ima bezvremenski dizajn! Da nisi mislio na 1.6HDI od 110KS jer taj 1.6 nisam nasao na sluzbenoj peugeotovoj stranici? I nisam skuzio ovo u vezi unutrasnjosti?
btw vozio sam se u 307-ici sw(2006) s tim istim motorom(1.6)i ide odlicno ali se bojim da ce se to losije odraziti na znatno tezu 407-icu; ovaj video je pokazao suprotno mojim ocekivanjima:
http://www.youtube.com/watch?v=EryyHjDaCdg
mislim da je ovo bilo u svega 10,5/11 sekundi od 0-100km/h!!

Zanima me raspon opreme i koje bi bile pozeljne stvari/dodatci u ovom autu?
I koja oprema ima ovakvu unutrasnjost:
http://www.youtube.com/watch?v=pVIKwmiAY0c&feature=related
>znam da je puno skuplji ali me zanima oprema s nsvigacijom?

ovaj mi predobro izgleda izvana(s ovim prednjim grilom):
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert405160.html

johny5
31.05.2009., 16:52
slazem se, ima bezvremenski dizajn! Da nisi mislio na 1.6HDI od 110KS jer taj 1.6 nisam nasao na sluzbenoj peugeotovoj stranici? I nisam skuzio ovo u vezi unutrasnjosti?
btw vozio sam se u 307-ici sw(2006) s tim istim motorom(1.6)i ide odlicno ali se bojim da ce se to losije odraziti na znatno tezu 407-icu; ovaj video je pokazao suprotno mojim ocekivanjima:
http://www.youtube.com/watch?v=EryyHjDaCdg
mislim da je ovo bilo u svega 10,5/11 sekundi od 0-100km/h!!

Zanima me raspon opreme i koje bi bile pozeljne stvari/dodatci u ovom autu?
I koja oprema ima ovakvu unutrasnjost:
http://www.youtube.com/watch?v=pVIKwmiAY0c&feature=related
>znam da je puno skuplji ali me zanima oprema s nsvigacijom?

ovaj mi predobro izgleda izvana(s ovim prednjim grilom):
http://www.auti.hr/automobili/showAdvert405160.html

Makaki, ovo je prilično tromo. Pa vidi se kak je uspavan totalno poslije 100km/h u 3 i 4 brzini, onak otprilike se vidi da ni do 100km/h nema ispod 10 sekundi, ovak po štoperici pokazuje preko 12sek 0-100km/h, to je još donekle ok no poslije 100km/h kažem ubrzava onak ispod prosjeka, vjerojatno je dosta teška ta 407-ca, možda i više od 1500kg. U nekakvom peugeotu 206-207 bi ovakav motor mogao biti dosta pristojan no ovdje se vidi da ga težina ubija dosta, premala je to kubikaža za tako teški auto, moj savjet pucaj na neki 2.o ako nije problem. S druge strane, ako ne voziš često auto pod punim opterećenjem(4 osobe unutra) i ako ti je ubrzanje 307-sw bilo sasvim dovoljno za pretjecanja onda nema problema jer ovaj 407 nema ništa bitno lošija međuubrzanja nego 307 sw, naime prijenos je uštiman tako da su im međuubrzanja slična.

Evo video koliko je 206 agresivniji s tim istim motorom, pogotovo poslije 80km/h kada je to i najbitnije.
http://www.youtube.com/watch?v=_TBBixtzOtA&feature=related

giga_games
31.05.2009., 17:34
Makaki, ovo je prilično tromo. Pa vidi se kak je uspavan totalno poslije 100km/h u 3 i 4 brzini, onak otprilike se vidi da ni do 100km/h nema ispod 10 sekundi, ovak po štoperici pokazuje preko 12sek 0-100km/h, to je još donekle ok no poslije 100km/h kažem ubrzava onak ispod prosjeka, vjerojatno je dosta teška ta 407-ca, možda i više od 1500kg. U nekakvom peugeotu 206-207 bi ovakav motor mogao biti dosta pristojan no ovdje se vidi da ga težina ubija dosta, premala je to kubikaža za tako teški auto, moj savjet pucaj na neki 2.o ako nije problem. S druge strane, ako ne voziš često auto pod punim opterećenjem(4 osobe unutra) i ako ti je ubrzanje 307-sw bilo sasvim dovoljno za pretjecanja onda nema problema jer ovaj 407 nema ništa bitno lošija međuubrzanja nego 307 sw, naime prijenos je uštiman tako da su im međuubrzanja slična.

Evo video koliko je 206 agresivniji s tim istim motorom, pogotovo poslije 80km/h kada je to i najbitnije.
http://www.youtube.com/watch?v=_TBBixtzOtA&feature=related

1580kg>407(sedan)
1360kg>307 sw

No ako smo dosad mogli podnosit auto od 63kg onda nam je sasvim dovoljan taj od 110KS, svakako bi u prilog dosao i taj od 136KS, sve ovisno o cijeni.

Zanima me raspon opreme za 407-icu?

johny5
31.05.2009., 19:00
1580kg>407(sedan)
1360kg>307 sw

No ako smo dosad mogli podnosit auto od 63kg onda nam je sasvim dovoljan taj od 110KS, svakako bi u prilog dosao i taj od 136KS, sve ovisno o cijeni.

Zanima me raspon opreme za 407-icu?

Da, zbilja je težak 407 i to je jedini razlog zbog kojeg je malo tromiji, no jasno ne treba ni pretjerivat, ipak je to unutra common rail s 240nm i ak ga pričepiš nema govori o tome da nećeš moći nekog preteći, a nemora to bit baš za par sekundi ako je čovjek tako navikao. no eto budući da kupuješ polovnog gdje su razlike u cijeni međ motorima minimalne(kod novih je to i 2,3,4 tisuće eura) onda savjetujem da uzmeš ak ne bude problem malo jačega jer 407 je velika i teška limuzina i ne bi škodila jača mašina pod poklopcem. i da, mislim da je kolega jujigatame govorio o passatu a ne o 407 no dobro.

giga_games
31.05.2009., 21:04
Da, zbilja je težak 407 i to je jedini razlog zbog kojeg je malo tromiji, no jasno ne treba ni pretjerivat, ipak je to unutra common rail s 240nm i ak ga pričepiš nema govori o tome da nećeš moći nekog preteći, a nemora to bit baš za par sekundi ako je čovjek tako navikao. no eto budući da kupuješ polovnog gdje su razlike u cijeni međ motorima minimalne(kod novih je to i 2,3,4 tisuće eura) onda savjetujem da uzmeš ak ne bude problem malo jačega jer 407 je velika i teška limuzina i ne bi škodila jača mašina pod poklopcem. i da, mislim da je kolega jujigatame govorio o passatu a ne o 407 no dobro.

ajme vi stvarno on je govorio o passatu :bonk:

a sad mi recite koja sve oprema ima u 407ici? on losije do bolje..

johny5
31.05.2009., 21:36
ajme vi stvarno on je govorio o passatu :bonk:

a sad mi recite koja sve oprema ima u 407ici? on losije do bolje..

Neće nitko, evo onda ja malo. Uglavnom što se tiče novoga evo odavde preuzmi katalog pa vidi što se sve vidi nalazi u tim paketima opreme i kako bi to trebalo izgledat. http://www.peugeot.hr/katalozi-peugeot-407/

Što se tiče 2005, 2006 ljudi pišu ovak ono što je osnovno:

Oprema sport podesivi servo upravljač,ABS,ESP,cd-radio+6 zvučnika,komande radio na upravljaču,aut. klima uređaj dvoozonski,svjetla za maglu,9 zračnih jastuka,putno računalo,dalj. cent. zaključavanje,el. podizanje stakala prednjih i stražnjih,kožni volan i kožna ručica mjenjača,alu naplatci 17"

oprema sport pack
•ABS
•ESP
•ASR
•Zračni jastuci: vozački + suvozački + bočni
Udobnost:
•el. Podešavanje sjedala
•el. Podešavanje ogledala
•el. Sklapanje ogledala
•el. Podizanje prednjih stakala
•el. Podizanje stražnjih stakala
•upravljač podesiv po visini
•servo upravljač
•grijanje ogledala
•parkirni senzori
•tempomat
•središnji naslon za ruku
•kožna sjedala
•Klimatizacija: dvojna
•centralno zaključavanje sa daljinskim

Dodatna oprema vozila:
•aluminijski naplatci
•3. stop svjetlo
•svjetla za maglu
•xenonska svjetla
•putno računalo
•krovni nosači
•upravljač presvučen kožom
•krovni prozor

oprema exclusive
automatska dvoz. klima, 6 brzina, tempomat, 8x airbag, el. paket,ABS+ESP, servo, putno računalo, daljinsko centralno, radio-cd, alu felge, senzori kiše+svjetla+parking, metalic

To je onak okvirno, u vezi detalja će trebati reći netko drugi nešto.(skini onaj prvi katalog gore)
Uglavnom pogledaj gore u onom katalogu za novi što sadrži koja oprema i kak je cjenovno rangirana pa ćeš znati koliko koji auto vrijedi što se tiče opreme koju sadrži.

giga_games
01.06.2009., 14:38
Neće nitko, evo onda ja malo. Uglavnom što se tiče novoga evo odavde preuzmi katalog pa vidi što se sve vidi nalazi u tim paketima opreme i kako bi to trebalo izgledat. http://www.peugeot.hr/katalozi-peugeot-407/

thx
malo sam gledao po ovoj stranici pa me zanima sto je ovo: CD player s Mp3 playerom i Jukebox funkcijom?

johny5
01.06.2009., 15:14
thx
malo sam gledao po ovoj stranici pa me zanima sto je ovo: CD player s Mp3 playerom i Jukebox funkcijom?

Jukebox funkcija omogučava pohranu do 180 sati glazbe na ugrađeni tvrdi disk.

Znači jako zgodna stvar, prebaciš si unutra svu moguću muziku koju imaš na kompjuteru i slušaš što god hoćeš bez snimanja cd-a i slično. Što reći osim vrhunsko nešto.

Mr.Monden
01.06.2009., 16:09
navlakuša od oglasa sa prijevarom od auta. izbjegni to.

Slažem se. Nije taj prešao 80 000 tk nego 80 t x5 :rofl:

Dakle, svi dijelovi auta su prešli tu kilometražu, pa sad ti vidi koliko je taj tutać jeftin.

giga_games
03.06.2009., 23:14
samo neshvacam cemu onako bezveze dizajniran volan i donji dio sredisnje konzole/izgleda kao made in kina :ne zna:
I cudi me da takav auto, pa ni ona najbolja oprema, nema niti jednu tipku na volanu,..bar za mijenjanje glazbe..

giga_games
07.06.2009., 14:12
nevjerojatno al cini mi se da taj isti covjek svaki dan brise/stavlja svoj auto na oglas i sad ga je spustio na 11 900€. Cudi me da ga jos nije uspio prodati..

http://www.auti.hr/automobili/showAdvert427533.html

Banderas-Sedmica
07.06.2009., 14:55
Ma šta ste se uhvatili toga 407, to auto je nepouzdano, živi problem, uvijek mu je nešto. Nikad ga ne bi kupio, ni novog ni polovnog.

giga_games
07.06.2009., 17:50
Ma šta ste se uhvatili toga 407, to auto je nepouzdano, živi problem, uvijek mu je nešto. Nikad ga ne bi kupio, ni novog ni polovnog.

..najjaci su mi ovakvi komentari. :rolleyes:
A da kazes zbog cega, kako, sto, a ne samo onak lupnes! Ako prezires peugeot ili nesto slicno tome nemoj uopce komentirati.

Banderas-Sedmica
09.06.2009., 22:35
..najjaci su mi ovakvi komentari. :rolleyes:
A da kazes zbog cega, kako, sto, a ne samo onak lupnes! Ako prezires peugeot ili nesto slicno tome nemoj uopce komentirati.

Ajde pogledaj prvu stranicu ove teme, pa onda komentiraj, tamo sam sve već rekao.

Banderas-Sedmica
09.06.2009., 22:36
Evo da se ne trudiš tražit :

Moj šef ima jednog, kupljen novi prije 4,5 godine, sad ima cca 200.000 km, od prvog dana i stalno problemi sa elektronikom, senzorima, nepravilnim radom motora itd. Naravno uvijek održavan u ovlaštenim servisima, bez štednje. Ja ne bi.

giga_games
10.06.2009., 00:33
Evo da se ne trudiš tražit :

ae nisam vidio. Iskren da budem, donedavno sam svakodnevno trazio aute po netu tipa 407 ili nekog drugoga, i "zamarao" se tim..a sad me nesto puklo da mi je skroz svejedno. Osjecam neko zadovoljstvo i ovim sto imam i vise mi ni novi auto ne predstavlja nista spektakularno. Valjda se covjek zasiti svega toga nakon neizvjesnog vremena, pa se opet vrati zelja,..

Znam da nije vezano za temu ali jel se i vi nekad osjecate ovako?

gospodin_87
12.06.2009., 17:05
taj mi je auto odvise dosadan dizajnom/prvi put kad je izasao:eek:, a sad :rolleyes:. A i poznajem osobu koja je odustala od toga auta i zamijenio ga drugim zbog hrdje i nekih problema na motoru.
Preferiram vise njemacke aute, i neke francuske...

gospodine dragi moja mazda 6 136 ks vs peugot 407 136ks,mazda ga ostavlja ohoho(kladili smo se ja i prijatelj)mazda je iznutra daleko bolja(te je bolja za voziti)znam jer sam vozio obadva,ok peugot ima finu liniju,ali kvaliteta mu je takva banana(lampice od airbaga,pa nešto s pojasom,pa npravilno napumpane gume(iako je bio kod vulkanizera na provjeri),a za pouzdanost (japanci su uvijek na vrhu)a njemački auti ako nemaš za sveto trojstvo onda ništa ni ne gledaj.....mazda 6 vs pljugo 407(mazda je radnik a pljugo je šminkić)s obzirom da ti treba ozbiljan auto onda ne kupuj peugot....

marinho25
13.06.2009., 08:47
gospodine dragi moja mazda 6 136 ks vs peugot 407 136ks,mazda ga ostavlja ohoho(kladili smo se ja i prijatelj)mazda je iznutra daleko bolja(te je bolja za voziti)znam jer sam vozio obadva,ok peugot ima finu liniju,ali kvaliteta mu je takva banana(lampice od airbaga,pa nešto s pojasom,pa npravilno napumpane gume(iako je bio kod vulkanizera na provjeri),a za pouzdanost (japanci su uvijek na vrhu)a njemački auti ako nemaš za sveto trojstvo onda ništa ni ne gledaj.....mazda 6 vs pljugo 407(mazda je radnik a pljugo je šminkić)s obzirom da ti treba ozbiljan auto onda ne kupuj peugot....

ajde ne seri kakav radnik imam doma mazdu 136 ks dizlo a frend mi ima 407 hdi kakvo ostavljanje ohoho?? tu su negdje a 407 je cak nesto malo brza zato ne kenjaj..a unutrasnjost 407 hdi sport mi je ljepsa od one sive konzole s robusnim tipkama na mazdi 6..

giga_games
13.06.2009., 10:07
ajde ne seri kakav radnik imam doma mazdu 136 ks dizlo a frend mi ima 407 hdi kakvo ostavljanje ohoho?? tu su negdje a 407 je cak nesto malo brza zato ne kenjaj..a unutrasnjost 407 hdi sport mi je ljepsa od one sive konzole s robusnim tipkama na mazdi 6..

za pretpostaviti je da imaju izjednacena ubrzanja s obzirom na KS i tezinu, no mnogi su ukazali na tehnicke probleme ovog auta(407)i elektroniku pa mi se cini da nije pravi izbor...

@gospodin 87- Kad si spomenuo sveto trojstvo, mislim da bi se tu mogao ubacit i vw(u ovom slucaju passat) no njemu je cijena iznad konkurencije pa radije NE. A sto se tice te trojke, npr. nemozes si nac model ispod 12 000€ a vecina ih je iz 2001. s tim da su presli do ili preko 100 000km. Tu nema ekonomske racunice..

giga_games
20.06.2009., 15:31
..nije me dugo bilo na netu i sad kad sam ponovno pogledao polovne cijene peugeot 407ica vidim ovo:
http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd=ad_browser&category_id=7&auto_model_id_1=11617&auto_model_id_2=11634&f_price_limit_from=0&f_price_limit_to=12500&f_county_id=0&f_year_manufactured_min=&f_year_manufactured_max=&f_model_type=&f_motor_type_id=0&f_motor_size_min=0&f_motor_size_max=0&f_motor_power_min=0&f_motor_power_max=0&f_mileage_min=0&f_mileage_max=0&f_state_id=0&f_aircondition_type_id=0&f_gearbox_type_id=0&f_age_id=0

..ugl. cijene se krecu oko 10/11 000€ sto govori o padu cijene, u prosjeku 2000€(zadnji put pogledao prosli mjesec). Nije da mi se auto svidja ni nesvidja ali cijena je jako povoljna i prihvatljiva samo da li poslusati savjet nekih forumasa da se covjek mani peugeota/sto je vidljivo iz loseg iskustva tim autima velikog broja njihovih vlasnika. Rijetko se vidi oglas 407ice koja je presla preko 100tkm i pribojavam se da je auto kratkog vijeka(sto je zapravo najbitnije kod auta, narocito polovnih), niza popravaka koji bi mogli uslijediti nakon kratkog vremena preuzimanja i sl. Da cujem vase misljenje

Brankovac
20.06.2009., 15:40
..nije me dugo bilo na netu i sad kad sam ponovno pogledao polovne cijene peugeot 407ica vidim ovo:
http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd=ad_browser&category_id=7&auto_model_id_1=11617&auto_model_id_2=11634&f_price_limit_from=0&f_price_limit_to=12500&f_county_id=0&f_year_manufactured_min=&f_year_manufactured_max=&f_model_type=&f_motor_type_id=0&f_motor_size_min=0&f_motor_size_max=0&f_motor_power_min=0&f_motor_power_max=0&f_mileage_min=0&f_mileage_max=0&f_state_id=0&f_aircondition_type_id=0&f_gearbox_type_id=0&f_age_id=0

..ugl. cijene se krecu oko 10/11 000€ sto govori o padu cijene, u prosjeku 2000€(zadnji put pogledao prosli mjesec). Nije da mi se auto svidja ni nesvidja ali cijena je jako povoljna i prihvatljiva samo da li poslusati savjet nekih forumasa da se covjek mani peugeota/sto je vidljivo iz loseg iskustva tim autima velikog broja njihovih vlasnika. Rijetko se vidi oglas 407ice koja je presla preko 100tkm i pribojavam se da je auto kratkog vijeka(sto je zapravo najbitnije kod auta, narocito polovnih), niza popravaka koji bi mogli uslijediti nakon kratkog vremena preuzimanja i sl. Da cujem vase misljenje

Što ne razmišljaš o kupnji Citroena C5, najnovije linije, ali polovnog model. Mislim da nije puno veća cijena, ali je nova C5-ica miljama ispred 407-ice.

giga_games
20.06.2009., 15:52
Što ne razmišljaš o kupnji Citroena C5, najnovije linije, ali polovnog model. Mislim da nije puno veća cijena, ali je nova C5-ica miljama ispred 407-ice.

:lol:
auto je izasao 2007; cijene se krecu oko 20t €.

johny5
20.06.2009., 16:43

407 je srednja klasa i ak uzmeš nekog oko 100 tkm preživit ćeš al ak naletiš na nekog sa 300 tkm + neodržavanog onda može bit belaja, ovisi koliko love imaš u đepu i koliko ti se sviđa auto, uglavnom cijene tih peugeota su zbilja povoljne, nevjerojatno koliko.

giga_games
20.06.2009., 18:00
407 je srednja klasa i ak uzmeš nekog oko 100 tkm preživit ćeš al ak naletiš na nekog sa 300 tkm + neodržavanog onda može bit belaja, ovisi koliko love imaš u đepu i koliko ti se sviđa auto, uglavnom cijene tih peugeota su zbilja povoljne, nevjerojatno koliko.

kad sam spomenio da mi se auto ne cini dugog vijeka(tj. da je malo onih od preko 150 000km) mislio sam rec da auto "mozda i nemoze vise od toga" u smislu da ljudi imaju problema s njim pa ih se pokusavaju rijesiti prije nego nastupe novi problemi..il ja mozda pricam gluposti:D

..i k'o spominje auto od 300t km; to nebi nitko kupio a sumnjam da pug moze toliko prevalit!

moril
20.06.2009., 18:06
Zašto uopće kupuješ 407 kad ne vjeruješ da može proći 300.000???

giga_games
20.06.2009., 18:18
Zašto uopće kupuješ 407 kad ne vjeruješ da može proći 300.000???

Vjerojatno bi mogao da svako malo mijenjas potrebne dijelove koji bi mu to omogucili ali nemislim se vuci po auto servisima. I rijetko kad putujemo na duze relacije, uglavnom do Zg i nazad, eventualno njemacka 1x2god;prema tome nezabrinjavam se oko toga. I konkretno me zanima da li je taj problem/nezadovoljstvo sa peugeot hrv. vezan samo za zg ili i za sve ostale gradove?

marty6
20.06.2009., 18:21
Peugeot 407 Coupe 2.9 ==>kod mene jedino ovaj pežo dolazi u obzir :D

ti si jedan od onih kaj pate na brojkice jel? pa probaj vozit taj auto održavanje skuplje od phaetona a i pad vrijednosti je ogroman

cvor
21.06.2009., 06:17
..pa ljudi auti se mijenjaju svake 3godine

A maloprije gore si rekao da ti je na dvoru auto već 14 godina...

Ma bjež od Pežoja i Citrojena što dalje... Gledaj korejce i to novo... Cruze, i30 i Cee`d SW nisu predaleko od tih cifri, a sigurno su bolja investicija od rabljenog auta...

giga_games
21.06.2009., 08:57
A maloprije gore si rekao da ti je na dvoru auto već 14 godina...

Ma bjež od Pežoja i Citrojena što dalje... Gledaj korejce i to novo... Cruze, i30 i Cee`d SW nisu predaleko od tih cifri, a sigurno su bolja investicija od rabljenog auta...

..pod tim 3 godine nisam mislio da mijenjam ja, nego da svaki novi model/redesign izadje svake naredne 3godine od izlaska modela. I tim sam zelio poruciti da se neisplati uzimati i davati novce za novi auto jer on nakon 3godine vec djeluje staro pored novog modela, a cijena mu naglo opadne. Dakle, mnogi ce radije dati 20t€ za kupnju novoga kojemu ce cijena za 3-4god pasti za 8-9t€, nego kupiti polovni. I iz tog razloga mi se gadi kapitalizam, nacin na koji izlaze modeli svako malo. Naravno onaj k'o ima para kupit ce si novi..