PDA

View Full Version : Titranje, grčenje mišića

divlji_Muzafer
31.08.2005., 19:49
U zadjne vrijeme i kod vrlo malog napora dolazi do grčenja mišića,što ruku,što nogu,vrata,čak i lica ak napravim neku grimasu...Očito se radi o nedostatku nečega u prehrani....jedem sve i svašta ali očito nešto nedostaje,,,e pitam ja vas što bi mogao biti uzrok grčenju,štpo to nedostaje mom organizmu da tako burno reagira???

Arathorn
31.08.2005., 19:51
IIRC, kalij i magnezij.

chani
31.08.2005., 20:04
IIRC -zujim malo, sta je to da ne guglam?

Arathorn
31.08.2005., 21:27
chani kaže:
IIRC -zujim malo, sta je to da ne guglam?

If I recall correctly.

chani
31.08.2005., 21:41

Arathorn
31.08.2005., 21:55
you're welcome :)

chocogirl35b
31.08.2005., 22:05
Magnezij ti fali, samo magnezij... ;)

Demonique
22.02.2007., 14:37
Bok ljudi,

Imam jedan problemčić već duže vrijeme... mišići mi se po cijelom tijelu trzaju,bezbolno... i to zna trajat po cijeli dan...onako slično kao kad titra kapak. Najčešće titraju kvadricepsi, listovi, guzni mišići, mišići u stopalu, nikad istodobno...iako ne boli, nervira me. Znala sam prije imat problema s aritmijom srca.. Bila sam kod interniste zbog aritmije, i rekao je da ima ljudi kojima cijeli život preskače, ali da si svejedno odem izvadit krv što još nisam...sumnja možda na anemiju. Očito je da mi nečeg fali u organizmu? Da li je netko od vas imao sličnih problema i kako ih je riješio?

zala
22.02.2007., 15:49
Mene to sto si opisala podsjeca na problem sa stitnjacom.
jesi li cesto umorna, ispada li ti kosa..? pogledaj pod topick o bolestima stitnjace.

trebala bi izvaditi hormone, za pocetak.

pozz

Demonique
22.02.2007., 15:53
Mene to sto si opisala podsjeca na problem sa stitnjacom.
jesi li cesto umorna, ispada li ti kosa..? pogledaj pod topick o bolestima stitnjace.

trebala bi izvaditi hormone, za pocetak.

pozz

Pa da, dosta mi opada kosa..međutim u ovo doba većini ljudi ima problema s tim.... Ovo ljeto sam bila provjerit dal je stvar u štitnjači, ali nalaz je bio da mi štitnjača mrvicu sporije radi... hipoaktivna je. Doktor nije bio zadovoljan,sumnjiv mu taj nalaz bio pa je tražio novo vađenje krvi, i nalaz dobar. I što sad, ne znam ni sama. Googlala sam malo i nisam primjetila u tekstu da se navode ovi moji simptomi.

banky
22.02.2007., 20:05
Moguce da ti fali magnezija. Zna se dogodit, ako ti magnezij fali da titraju mišići ili kapak ili tak neki dio tijela.

Taroth
22.02.2007., 21:15
- kolika su ti antitijela (stitnjaca)? koliki ti je tsh?
- moguc je nedostatak magnezija
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

:zubo:

laella
22.02.2007., 22:14
Za početak (a ne može ti naškoditi) počni svaki dan jesti nekoliko badema...

Demonique
23.02.2007., 13:39
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

Ovako, prvi nalaz THS bio je 4,16,malo povišen što ukazuje na hipoaktivnost..ali sljedeći je bio normalan.. doktor misli da je prvi nalaz greškom došao takav... Anksiozna nisam, vrlo sam smirena osoba, flegma-kažu, i ti titraji se pojavljuju kad je tijelo opušteno..kad ležim,učim,...u naporu možda isto al naravno ne osjetim. Moguće da fali magnezija... (danas mi je kapak titrao bar 3-4 puta..nervira samo tako). Moram dodati da se trzaji događaju i kod unutrašnjih organa...osjetim trzaje maternice ili trbuha..nešto je, ali to ponekad. Parkinsonova bolest - sumnjam imam 23 godine, ti se titraji,trzaji ne manifestiraju kao drhtanje udova (što sam primjetila za Parkinsonovu bolest), već bezbolno lagano trzanje mišića (jače zna bit jedino kod kvadricepsa)
hvala svima na odgovorima...:zubo:

kramo_17
10.10.2007., 18:51
U zdnje vrijeme imam nešto problema s grčevima ili tikovima (ne znam točno o čemu se radi)...

U raznim dijelovim tijela mi se javljaju lagani grčevi, ako dobro gledate to izgleda površinski kao nekakvo titranje a ja to osjećam kao da me netko lagano lupka po mjestu gdje se to titranje javi. To mi se javlja po cijelom tijelu a u zadnje vrijeme je počelo i po licu... Osjećaj je za mene neugodan jer dok sam recimo u školi to me dekoncetrira i smeta mi to.

Želim vas pitati dali se to može spriječiti ili se radi o nečem ozbiljnom??

kramo_17
12.10.2007., 19:25
bilo tko??

ri-watch
14.10.2007., 13:01
Nisi jasno opisao .Pokušaj ponovo.:mig:

kramo_17
14.10.2007., 13:29
Imam grčeve po cijelom tijelu, dok gledaš površinski se vidi kao titranje, to mi jako smeta i dekoncetrira me. Osjećaj je ko da me netko lupka po mjestu gdje se javi grč... KAJ SAD TU NIJE JASNO??

kemik
14.10.2007., 13:33
savjet br. 1: magnezij

savjet br. 2: neurolog ;)

(al probaj prvo pit magnezij redovito neko vrijeme, moglo bi pomoć)

normall
14.10.2007., 15:49
bolje prvo savjet br. 1. neurolog, da ne pije magnezij bez veze :rolleyes:

kemik
14.10.2007., 15:56
bolje prvo savjet br. 1. neurolog, da ne pije magnezij bez veze :rolleyes:

da, mogo bi imat teških nuspojava od magnezija ;)

:D :D :D

Clarice
11.11.2007., 12:23
U zdnje vrijeme imam nešto problema s grčevima ili tikovima (ne znam točno o čemu se radi)...

U raznim dijelovim tijela mi se javljaju lagani grčevi, ako dobro gledate to izgleda površinski kao nekakvo titranje a ja to osjećam kao da me netko lagano lupka po mjestu gdje se to titranje javi. To mi se javlja po cijelom tijelu a u zadnje vrijeme je počelo i po licu... Osjećaj je za mene neugodan jer dok sam recimo u školi to me dekoncetrira i smeta mi to.

Želim vas pitati dali se to može spriječiti ili se radi o nečem ozbiljnom??

Po meni, tu se radi o stresu. Na taj nacin-tikovima i laganim grcenjem, tijelo ti reagira na stresnu situaciju. To se cak ne mora dogadjati izravno kada si izlozen samoj stresnoj situaciji, vec i kasnije, dok se npr. odmaras.
Probaj razmisliti o situaciji u kojoj se trenutno nalazis, sto te muci, sto te opterecuje.. probaj ih rijesiti. I svakako - opusti se!
Ako potraje, posjeti neurologa.

minjamat
11.11.2007., 16:32

:p :p
smatram da nikad previše magnezija, ako ne zbog neurologije onda radi probave!

labellina
11.12.2007., 14:26

prevelike doze magnezija mogu depresivno djelovati na cijelo tijelo;
javlja se usporenost,snižen tlak,smanjena tjelesna temp..

ne treba se prekoračivati propisana doza
jer navedeno nije bezazleno

može ukazivati na krivu kliničku sliku ( često Rejnov sindrom )
a rijetki se sjete da je krivac magnezij

Luena
12.12.2007., 08:12
Lijepo se javi svom doktoru na osnovni labos,a zatim pedijatru koji se bavi dj.neurologijom jerbo ak ideš još u školu to će reći da si maloljetan,i da se pravno i i medicinski smatraš djetetom.
P.S.
Bez uvrede.Može biti da se radi o nekoj bezazlenoj stvari ali postoji tip epilepsije koji se javlja u školskoj dobi i počinje slično kao što si opisao.Good luck!:top:

lumbarda
12.12.2007., 14:51
slazem se sa luenom ,mada ja mislim da si ti to sebi umislio i da je to sugestija ...
zavisno koliko imas godina i da li ti se javljaju i pored navedenih muskulatorni grcevi i drugdje po tijelu.
mislim da mogu biti razlicite stvari u pitanju , vaskularne, metaplasticke, upalne, degenerativne i druge naravi.

otidji neurologu neka ti urade test eeg

-VjeV-
12.12.2007., 17:58
pa sta nije normalno da ti tu i tamo zatitra nesto?tipa oko, pa dio misica noge il ruke?..nekad i u trbuhu..?...

Luena
13.12.2007., 07:44
Pa normalno je,ali dečko je rekao da ga to ometa u nekim svakodnevnim aktivnostima te se javlja učestalo.Ili..?

-VjeV-
13.12.2007., 10:43
da...makar sam ja za sebe pitala..jel sam se splasila cim ste poceli neurologe spominjat...

Patuljka
06.07.2008., 18:52
Već zadnjih tjedan dana trza mi se mišić iznad koljena u desnoj nozi. Kojiput jače, kojiput slabije. Danas recimo cijeli dan, bez prestanka i strašno me nervira :D. Zanima me zna li itko od čeg bi to moglo biti i imam li razloga za brigu. Rekreativno se bavim plesom, ali ne pretjerano, dosta šećem (nemam vozačku :D)..

Dr.Lecter
06.07.2008., 19:00
Moguće je da je u pitanju premor ili nešto slično.Ne mora značiti da je upala mišića,ak je već iznad butine to je vjerovatno od hodanja pošto hodaš previše,a možda se i živac upalio.
Meni se to često dešava,puno treniram pa znam otprilike o čemu se radi.
Odeš do apoteke i pitaš imaju li šta za upale mišića i tako to ako ti baš baš smeta.:mig:

Patuljka
06.07.2008., 19:03
Tik iznad koljena je i nervira me strašno, neki dan nisam mogla zaspati od tog :D Ma, ako ne prestane do idućeg tjedna, idem doktoru, samo me zanimalo što bi moglo biti i dal trebam počet šizit ili ne :)

Dr.Lecter
06.07.2008., 19:06
Moguće da je premor u pitanju ali nije da trebaš šizit.
Ja onako iz iskustva govorim.
Ako je već to tako onda otiđi doktoru,neće ti ništa biti.:mig:

zelena
06.07.2008., 20:58
meni to bude kad sam pod stresom. po noći pogotovo, ne mogu zaspati od toga :(

Patuljka
06.07.2008., 21:15
Pa, u biti je počelo prije zadnjeg ispita, a imala sam i još nekih uzrujavanja.. al sad sam dala ispit i mirna sam! A danas cijeli dan pleše :D i to onako vidljivo! Grrrr.. :)

Taroth
06.07.2008., 21:20
meni to bude kad sam pod stresom. po noći pogotovo, ne mogu zaspati od toga :(

mioklonizmi

Taroth
06.07.2008., 21:21
Pa, u biti je počelo prije zadnjeg ispita, a imala sam i još nekih uzrujavanja.. al sad sam dala ispit i mirna sam! A danas cijeli dan pleše :D i to onako vidljivo! Grrrr.. :)

poslat ce te na eeg vjerojatno...
prije toga probaj sa magnezijem npr...

lahor
06.07.2008., 22:29
Eeg nema veze s tim, eventualno emg. No, neće je/ga poslati na to, jer vjerojatno je premor ili disbalans elektrolita. Probaj sa šumećim tabletama magnezija za početak.

Patuljka
06.07.2008., 22:55
Ok, hvala na savjetima, probat ću ;)

ante dumbledore
07.07.2008., 01:50
ako nešto treniraš može biti i da ti je malo pao kalij, pa se osim Mg najedi i banana :D
mioklonizimi bi bili jače kontrakcije, ovo su fascikulacije vjerojatno

Epoxi
11.01.2009., 03:40
Sorry za dizanje stare teme.

Ponekad prije nego zaspim, u trenutku kada ulazim u san, dobijem nekakav cim/tik na guzici ili na bedru (nekad guzica, nekad bedro, neznam je li samo lijeva ili samo desna strana) i to me probudi.

Isto tako, ponekad kad sam dugo u istom položaju, npr. pred kompjuterom, počne mi vibrirati mali dio nekog mišića i čim pomaknem neki dio tijela vibracija prestane. Mislio sam da to izmišljam dok nisam malo prije rukom osjetio vibraciju na nozi.

Inače nemam nikakve druge vrste tikova niti me to posebno ometa. Nisam izložen previše stresnim situacijama (još uvijek su praznici :D ). Samo me zanima jel postoji kakva opasnost da se razvije neka bolest od toga.

panattha
11.01.2009., 21:09
kao sto je gore neko spomenuo posjeti neurologa...
ja imam problema s tim jer imam epi... sto ne znaci da i ti imas. ja samo govorim sto je slucaj kod mene..
no, posto to sve dolazi iz mozga i ako te bas toliko smeta, onda se javi neur.

zeroO
31.05.2009., 00:32
već drugi dan mi bez prestanka titra mišić na desnoj nozi. abnormalno je iritirajuće, pa bih molio savjet kako ga smiriti, bar na par minuta da zaspem.
i kao drugo, ako se netko kuži u to, koji uzrok može biti toga? koji mu je kiki?

hvala!

daso
31.05.2009., 13:11
probaj uzet ili voltaren ili ibuprofen 400 mg(probaj prvo ..... ougo)to bi ga trebalo smirit...a zakaj titra to ćeš ako te zanima otić doktoru na pregled...može bit umor, hladnoća, upala...mnošto stvari....

bitchy-as-usual
31.05.2009., 14:41
nece pomoc..ista stvar dogodila se meni prije 2 godine..titrao je puna 3 dana na nozi.nisam spavala, bila sam zivcana zbog toga..otisla doktorici dobila normabel..popila 1 i rijesio se problem u 5 min

zeroO
31.05.2009., 18:01
normabel sam baš imao doma, i popio sam jedan od 2 mg i prestao je za 5 minuta.

fala vam!

bitchy-as-usual
31.05.2009., 18:09
nema na čemu..imala sam identican problem danima.. nastao nakon zestoke svade tu vecer.. doktorica mi je rekla da je vjerojatno od stresa i zato mi je dala normabel..prestalo prakticki odmah... steta sto ga nisam popila isti dan nego 3 dana kasnije :horor:

daso
31.05.2009., 23:42
ah....vidite šta stres radi....

navigator one
04.06.2009., 21:37
Naime, cijelu jednu godinu i pol sam imao nekontrolirano trzanje trbušnih mišića i to na početku u predjelu na sredini iznad želuca odmah ispod srednje rebrene kosti a nakon toga nekontrolirano po par dana na lijevoj strani trbuha, zatim desnoj itd, itd. Najčešće se to dešavalo kada sam bio uzrujan ili opterećen nekim problemom iako sam mislio da sam smiren. Interesantno, kada sam bio u sauni ili wellnesu nisam imao nikakve simptome sve dok ne bih pomislio na to trzanje i tada bi opet sve počelo. Pokušao sam na početku sa tabletama za smanjivanje tjeskobe Praxitenom cca 2-3 tablete na dan i tako 2 tjedna, zatim sam si kupio čaj za smirenje, pio ga mjesec dana, pokušao sam sa terapijom magnezija u šumećim tabletama sa B compleksom vitaminima u cilju opuštanja mišića, zatim sam napravio gastroskopiju da nemam kakav maligni tumor, obavio sam 7 tretmana akumpukture na području gdje su se javljali nekontrolirani trzaji trbušnih mišića, no sve uzalud. Slučajno sam naišao na netu poremećaj koji se zove anksioznost. Naposljetku sam otkrio da je uzrok tom mom problemu jednostavno anksioznost (na netu pročitajte o tome jer ima dosta). Kada sam se suočio sa tim problemom i prihvatio činjenicu da je to sve na psihičkoj bazi i da sam potpuno zdrav ti trzaji su iz dana u dan bili sve rjeđi i rjeđi. Naposljetku su potpuno nestali. Moram napomenuti da se povremeno svakih mjesec dva povremeno javi trzaj i to obavezno kada sam jako napet zbog posla ali ja se samo nasmijem i sve nestane. Eto, nadam se da sam nekome pomogao jer sam pretraživao net mjesecima i nigdje nisam našao opis o tom problemu.

megatronman
29.06.2009., 05:51
Vidi moj topik Sindrom benignih fascikulacija.

bisque
30.07.2009., 16:47
Zadnjih par dana osjetim titranje iznad lijevog uha (ne znam što se točno tamo nalazi, kao neke žilice valjda...). Jel tko imao takvih problema, jel tko zna o čemu bi se moglo raditi? Bar da mi kaže što se nalazi tamo?

Titranje osjetim npr. popodne, ali onda intenzivnije, svakih dve minute.. a ima da prođe dosta dugo da ništa ne osjetim.

vigilanty
31.07.2009., 00:55
Poput titranja kapka? Onda su obične fascikulacije, a titra mišić. Vjerojatno uslijed stresa.

zeroO
05.11.2009., 17:51
jeb'o me pas ako ja neću otić kvragu zbog ovog...zadnje 4 noći nisam oka sklopio.
ovo sa stresom ima smisla, jer već mjesec dana učim za jedan kolokvij, makar ne vidim neku povezanost, i prije sam učio nonstop, pa mi ništa nije titralo. najgore je kaj nema nikakvog lijeka, nikakvog položaja u kojem to nestane. jučer i prekjučer sam popio normabel, kako je jedna draga osoba predložila, ali ni to više ne pomaže.

ugl. bio sam danas kod doca, čovjek se nasmijao, nije me ni pogledao i rekao mi da uzmem magnezija, da ga pijem par tjedana, da će proć' kakti. vidit ćemo.

zeroO
15.11.2009., 14:54
ne pomaže ni magnezij, ni normabel, ni persen ni ništa, jednostavno moram čekat dok se mišić odluči smirit, što nekad traje 4 sata ili zategnut taj mišić, ali to ne dolazi u obzir jer tako ne mogu zaspat. popizdiću ;(

cana
15.11.2009., 15:27
Meditiraj..

zeroO
15.11.2009., 15:37
zajebavaš, ili? nemogu ja meditirat'. u biti oćeš reć da je to na psihološkoj bazi?

Hannuma
04.01.2010., 11:44
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...:ne zna:takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer! :(

zeroO
04.01.2010., 13:22
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...:ne zna:takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer! :(

moj doc veli da je stres, pretjerana aktivnost ili nedostatak magnezija. bio sam dva puta već, isto mi kaže, a meni je neugodno treći put ići. ne znam, ako te baš jako zajebava, popij normabel, persen ili nešto tek toliko da ti se opuste mišići. mene to već skoro godinu dana zajebava, nekad manje, nekad više. Vrlo moguće da je od stresa, probaj otkriti izvor, pa o'ladi malo.

Engelchen00012
04.01.2010., 13:30
Meni se nekad događalo, ne cijeli dan, nego povremeno...ali je prošlo samo od sebe...:ne zna: štitnjača nije, ali stres bi mogao biti.:D

Hannuma
04.01.2010., 14:34
Gle, stres je prisutan već dvije godine onako fino...bez prestanka...ali kome nije, a ima preko 25 godina? :confused:

Čini mi se da su ti doktori počeli sve ono šta neznaju rješit pripisivat stresu! :ne zna:

A ništa, probat ću s tim magnezijem, nekako mi se neda gutat normabele i slično...

zeroO
04.01.2010., 14:50
je, ali ovo stvarno ima nekih poveznica sa stresom, vidim po sebi...mjesec dana je intenzivno titralo dok sam učio za ispit, a kad sam ga dao, smanjilo se. probaj s tim magnezijem, ali ako je stres razlog tvog titranja, bojim se da ti neće pomoći. velim, ja nisam bio ni svjestan koliko sam taj ispit ozbiljno shvaćao i koliko me opterećivao, dok ga nisam dao i dok mi nije prestalo titrati.

cvrcak100
06.01.2010., 19:53

pozdrav! jedan od simptoma titranja po tijelu,osobito nogama,kad legneš ti je neuropatija.probaj nać na netu pod neuropatija ili polineuropatija. za taj problem su ti specijalisti neurolozi.ako ti se potvrdi javi mi se,jer se ja već dugo borim s tim.pozz

Faro
06.01.2010., 21:20
Pozdrav ekipo! Opisani problem kod mene traje od 16 godine, dakle punih 14 godina. Pojavio se nakon teškog oštećenja živca u ramenu koje je nastalo uslijed ozlijede tj. udarca. Počelo je s grčenjem mišića oko očiju, a zatim se proširilo na cijelo tijelo. Mislim da nema mišića u tijelu (uključujući jezik) u kojem nisam osjetio fascikulacije. Ono što mogu definitivno reći je da kod mene dolazi u fazama, nikada ne prestaje skroz, a svako toliko se znatno intenzivira. Faze pogoršanja i poboljšanja nikada nisam mogao povezati s ničim; stresom, hranom, lijekovima, vitaminima.... Prolazio sam svakakve strahove dok nisam stvar prihvatio takvom kakva je. Lijeka za sada nema. Problem se inače naziva BFS od "Benign fasciculations syndrome" i ne zna se točno što je uzrok. Trenutno prevladava mišljenje da se radi o specifičnom autoimunom poremećaju gdje antitijela napadaju biokemijske kalijske kanale na neuromišićnoj spojnici.
Simptomatska terapija je moguća i svoi se na uzimanje lijekova iz skupine antiepileptika odnosno stabilizatora mmbranskih potencijala. Evo toliko od mene :mig:

Hannuma
07.01.2010., 13:49
pozdrav! jedan od simptoma titranja po tijelu,osobito nogama,kad legneš ti je neuropatija.probaj nać na netu pod neuropatija ili polineuropatija. za taj problem su ti specijalisti neurolozi.ako ti se potvrdi javi mi se,jer se ja već dugo borim s tim.pozz

Koliko vidim, ovo je posljedica dijabetesa, a ja ga nemam.:)

Hannuma
07.01.2010., 13:50
Pozdrav ekipo! Opisani problem kod mene traje od 16 godine, dakle punih 14 godina. Pojavio se nakon teškog oštećenja živca u ramenu koje je nastalo uslijed ozlijede tj. udarca. Počelo je s grčenjem mišića oko očiju, a zatim se proširilo na cijelo tijelo. Mislim da nema mišića u tijelu (uključujući jezik) u kojem nisam osjetio fascikulacije. Ono što mogu definitivno reći je da kod mene dolazi u fazama, nikada ne prestaje skroz, a svako toliko se znatno intenzivira. Faze pogoršanja i poboljšanja nikada nisam mogao povezati s ničim; stresom, hranom, lijekovima, vitaminima.... Prolazio sam svakakve strahove dok nisam stvar prihvatio takvom kakva je. Lijeka za sada nema. Problem se inače naziva BFS od "Benign fasciculations syndrome" i ne zna se točno što je uzrok. Trenutno prevladava mišljenje da se radi o specifičnom autoimunom poremećaju gdje antitijela napadaju biokemijske kalijske kanale na neuromišićnoj spojnici.
Simptomatska terapija je moguća i svoi se na uzimanje lijekova iz skupine antiepileptika odnosno stabilizatora mmbranskih potencijala. Evo toliko od mene :mig:

E sad si me pripa dobro! :horor:

Faro
07.01.2010., 20:57
E sad si me pripa dobro! :horor:

A što da ti kažem :ne zna: Idi kod neurologa učini ENMG čisto da se isključe neke opasnije stvari. BFS ti je dijagnoza isključenja. Testirao sam kod sebe Magnezij i on je dobar, odnosno svi elektroliti su da citiram "savršeni". Pokušaj s magnezijem , možda ti pomogne, meni nije jer moj problem očito nije time uzrokovan. Redukcija stresa sigurno može pomoći. Ja se nadam da će ti brzo proći :mig:

Ne se bojati, stvar je neugodna ali navodno nije opasna :)

đive
08.01.2010., 09:33
ima jedan topic otprije o BFS

http://www.forum.hr/showthread.php?t=456396

megatronman
18.01.2010., 20:19
Tek za informaciju moje fascikulacije uopće ne prestaju. Jutros se aktivirao neki mišić na nozi za koji nisam ni znao da postoji. Prestalo je "titranje" za 15-tak minuta. Ja sam u šestoj godini "benignih mišićnih fascikulacija" i svjestan sam da će trajati do kraja života. Sada imam 53.

tonymafia
01.05.2010., 20:11
Evo ovako,vec tjedan dana imam problem da mi se misici vrata na lijevoj strani nekontrolirano trzaju.Pojavila se i nekakva crvena otekotina na toj strani.
Zna li tko sta bi to moglo bit?????

Bugy
01.05.2010., 20:59
neam pojma, al znam da je Cro Copu jako trzao vrat par dana nakon nokauta od Gonzage xD

tonymafia
02.05.2010., 10:39
ma neznam ni ja vise sta mi je,nije da me to boli al opet nije normalno da se trza,valjda necu umrijet :D xD

mejan
02.05.2010., 10:46
to su ti tikovi... ne znam zasto ti se pojavilo to crveno, pretpostavljam od previse trzanja :mig:
tikovi zapravo jesu nekonotrolirano trzanje misica odredjenog dijela tijela.. oni mogu biti neuroloski ili psiholoski problem,a nedavno sam citala i da mogu biti uzrokovani nedostatkom cinka, zeljeza i magnezija u organizmu.
ja isto imam tikove na lijevoj strani vrata ali na srecu moji su kontrolirani, tj.drugim rijecima - ja imam potrebu to napraviti jer imam osjecaj da sam desnu stranu previse "istegnula" a da sad trebam lijevu :mig: grozan osjecaj... hehe... kod mene to traje vec skoro godinu dana... ukoliko ih ne mozes kontrolirati, a stvaraju ti problem ili dugo traju trebao bi traziti misljenje doktora - prvo lijecnika opce prakse, a onda prema njegovoj uputi ici dalje...
probaj guglat malo, mozda nadjes nesto zanimljivo

leeloo27
02.05.2010., 11:01
Idi doktoru! Može biti da ti fali magnezij, kalcij ili kalij a može biti i nešto ozbiljnije.

Okolosam
02.05.2010., 13:11
Pročitaj nešto na internetu o ekstrapiramidnim ili ekstrapiramidalnim poremećajima.

tonymafia
02.05.2010., 15:23
ma neznam ni ja vise sta cu,sad ste me uplasili hahaa
ma neznam,sta god procitam o tome sve se vise uplasim da je neka teza bolest,al valjda nije valjda ce proci :D

Freddy0
16.05.2010., 00:47
To se i meni dogadja,dobijem neku zelju da stegnem misice desne strane vrata i to i uradim i onda se na trenutak misic pocne grcit i smiri se.... I tako svakih par dana...

mandarinkam
01.04.2011., 16:51
Bok, pozdrav svim forumašima. Imam jedan problem koji traje otprilike od 11 mjeseca prošle godine. Na cijelom tijelu kada sam u stanju mirovanja osjetim lagana titranja mišića, ali ne fascikulacije da dugo traju već malo zatitri i prestane, a nekada titri par sekundi, čak i na jeziku nekad. To me počelo izluđivati pa ako mi možete pomoći savjetom. Imam 22 godine za par miseci.Bila sam kod neurologa privatnog u Zg koji je ja mislim najbolji i on mi je rekao da su to benigne fascikulacije, ali ja se ne mogu umiriti, stalno neke crne misli i strahovanje od one bolesti, mislim da se als zove. Neurolog mi je rekao da su mi refleksi ok, nekakvi babinski na stopalu i na licu. I rekao mi da izvadim elektrolite, kalij, kalcij, natrij, magnezij. To sam vadila i nalaz je bio ovakav kalij, normalno od 3.9 do 5.1 meni je bio 3.7. znači smanjen. kalcij je normalno od 2.14 do 2.53, a meni je bio 2.03. isto smanjeno. možete mi reći dali to utječe na mišiće, čitala sam da je. I vadila sam još parathormon štitnjače pth kojemu je granica do 6.9 meni je bio toliko, znači na gornjoj granici, a mama mi je imala problema sa štitnjačom pa je možda to povezano s trzajima mišića. Molim vas malo mi dajte savjet što da radim i što vi mislite o ovome. Puno hvala, volim sve koji ćete mi odgovoriti, velika hvala, jer sam zabrinuta!

WarMaster
01.04.2011., 17:32
Te fascikulacije me muče već jakoo dugo...tj.više me ne muče jer ne obračam pažnju na to ko nekad prije kad sam bio još živčaniji od tog sranja,stalno negde zatitra.Isto bio kod neurologa i sve bilo super,a ono to ti ima veze i s anksioznosti i depresijom.Ja znam nekad magnezij šumeće popit tek tako ponajviše radi titranja kapki da mi se malo smiri a za ostala titranja zavisi o tebi!Meni zna bit po par dana bez a dok sma živćan naravno živci kucaju nutra:),a šta ćeš mora se živet:top: -svakoga neko drugo sranje muči.I da štitnjača mi je superrr

mandarinkam
01.04.2011., 17:42
hvala ti na ogovoru warmaster :mig: ma kod mene je problem da iako mi je neurolog rekao da mi nije ništa, i velikim slovima na nalaz napisao, nema indikacija za als, ja hipohondar uporno googlam i tražim simptome, ej užas stvarno. Ali meni ti ne trzaju po 10- 15 sek, več malo samo zaigra ni sekund i prestane. nekada mi malo duže traje. ali na cijelom tijelu, ruke, noge stopala, guza, lice, jezik, već sam lagano poludila od toga. više mi titraju kada se rastežem, ili kada se ujutro probudim i pomaknem mišićima, onda počne lagano. nije da je to toliko često, što ti kažeš kada zaboravim na to lakše je i ne muči toliko. jeli i u tebe po cijelom tijelu? i moram dodat da se zadnju 1 god, ne krećem kao prije, uglavnom sam u stanu u ležećem položaju, jeli moguće da su se mišići pomalo umrtvili pa da zbog toga ovako reagiraju?

WarMaster
01.04.2011., 18:07
Meni najviše na rukama i nogama isto tak po sec. ,ponekad zna i amlo duže al u rijetkim slučajevima.Meni nije ošlo tak u extreme da mi po jeziku...nek mene muči kaj mi po stopalima zna....pog me to muči navečer.A ono titraju živci u mišićima svakom laiku je to jasno...meni ej rekel neurolog sarkastično da se zamaram preveć s glupostima,kasnije dok sam se zaposlio i tak skužil sma da me manje muči,uglavnom dok sma u pokretu il zaokupljen s nečime nemam problema s fascikulacija...eto..pozz:top:

mandarinkam
01.04.2011., 18:22
hvala na odgovoru, pozz

leeloo27
01.04.2011., 19:12
Fali ti kalij i kalcij, normalno je da i titraju mišići i da imaš neopisive grčeve. Probaj putem hrane unjeti malo više tih minerala (magnezij, kalij, kalcij), ako ne ide onda si uzmi u tabletama.

Inače banane su ti pune kalija, deri po bananama. :)

mandarinkam
01.04.2011., 19:41
a jel mislite da je nešto opasno, ili nije, poludit ću više, jako je neugodno, a isprepadala sam se onom bolesti als, od koje umreš u roku par godina, imam 21 god utješite me :(

leeloo27
01.04.2011., 20:59
Ma daj, nemoj se živcirati. Fali ti malo vitamina i minerala, jedi malo više voća i povrća i bit će ok. Ako baš želiš biti sigurna kupi si neke vitamine (ja osobno si uzmem centravit) i rješen problem.

Zbog nedostatka magnezija, kalcija i kalija se događaju ovakve stvari koje ti opisuješ. Evo recimo meni sigurno fali nešto od toga nabrojanog jer sam imala i titranje u mišićima a bome stalno imam grčeve u mišićima.

mandarinkam
02.04.2011., 08:20
leloo, ti misliš da nije ništa ozbiljno jel? imam ipak 21 god.?:confused:

leeloo27
02.04.2011., 08:26
Nije ništa ozbiljno. Kažem ti da si povećaš unos voća i povrća ili si uzmi nadomjeske u tabletama (centravit ti je relativno jeftin, nekih 60-tak kn a nije loš) i prestat će ti.

Meni ti je znao titrati kapak ili obraz baš zbog nedostatka ovih minerala koje sam nabrojala u prethodnom postu.

BlueWhale
02.04.2011., 10:15
hvala ti na ogovoru warmaster :mig: ma kod mene je problem da iako mi je neurolog rekao da mi nije ništa, i velikim slovima na nalaz napisao, nema indikacija za als, ja hipohondar uporno googlam i tražim simptome, ej užas stvarno. Ali meni ti ne trzaju po 10- 15 sek, več malo samo zaigra ni sekund i prestane. nekada mi malo duže traje. ali na cijelom tijelu, ruke, noge stopala, guza, lice, jezik, već sam lagano poludila od toga. više mi titraju kada se rastežem, ili kada se ujutro probudim i pomaknem mišićima, onda počne lagano. nije da je to toliko često, što ti kažeš kada zaboravim na to lakše je i ne muči toliko. jeli i u tebe po cijelom tijelu? i moram dodat da se zadnju 1 god, ne krećem kao prije, uglavnom sam u stanu u ležećem položaju, jeli moguće da su se mišići pomalo umrtvili pa da zbog toga ovako reagiraju?

Evo da vas umirim. Ja imam identičan problem. Već godinu dana mi mišići svakodnevno, nekad više - nekad manje titraju po čitavom tijelu. Noge, ruke, lice, jezik nekad...Nema pravila! Provocira se kad se rastežem. Nekaa jedna regija bude malo više zahvaćena pa par mjeseci uopće ne "titra". Sve koji imaju ovaj problem muči jedna stvar a to je famozni ALS! Ja sam, osim što sam "pacjent" kao i vi ujedno i medicinar pri završetku svog studija tako da sam ujedno po definiciji i hipohondar. ALS je bolest koja nikad ne zahvaća sve mišićne regije, dakle neurološke bolesti su rijetko diseminirane po čitavom tijelu, one imaju svoju distribuciju po regijama. Jednostavno rečeno, ALS bi zahvatio prvo jednu regiju i manifestirao bi se VIDLJIVIM PROPADANJEM mišića u toj regiji i fascikulacijama upravo zbog tog propadanja mišića jer dolazi do ionske nestabilnosti na membranama mišićnih stanica. ALS se ne očituje povremenim titranjem po čitavom tijelu. ALS je progresivna bolest, ona napreduje tako da se simptomi ne smiruju nego napreduju. Da ne pišem puno ako koga zanima nešto neka me pita slobodno!!!
Bio sam i ja kod neurologa naravno, nema nikakvog ALS-a kao ni kod vas. Uradio sam Ca, Mg, - sve uredno. Postoji nešto što se zove BFS (sindorm benignih fascikulacija), ne zna mu se uzrok a često se javlja i to kod mlađih ljudi (ALS kod starijih).
Na ljeto kad nisam imao stresa i kad sam plivao i bio biše fizički aktivan nisam imao mjeseca ove smetnje tako da pretpostavljam da je stres faktor jako bitan!! Želim vam reći da se ne brinete oko ALS-a i googlanja, nemojte googlati nakon što vam liječnik kaže da je sve u redu jer ćete uvijek naći neko zrno sumnje. Eto, nadam se da sam nekom pomogao, slobodno pišite još!!

BlueWhale
02.04.2011., 10:21

Evo da vas umirim. Ja imam identičan problem. Već godinu dana mi mišići svakodnevno, nekad više - nekad manje titraju po čitavom tijelu. Noge, ruke, lice, jezik nekad...Nema pravila! Provocira se kad se rastežem. Nekaa jedna regija bude malo više zahvaćena pa par mjeseci uopće ne "titra". Sve koji imaju ovaj problem muči jedna stvar a to je famozni ALS! Ja sam, osim što sam "pacjent" kao i vi ujedno i medicinar pri završetku svog studija tako da sam ujedno po definiciji i hipohondar. ALS je bolest koja nikad ne zahvaća sve mišićne regije, dakle neurološke bolesti su rijetko diseminirane po čitavom tijelu, one imaju svoju distribuciju po regijama. Jednostavno rečeno, ALS bi zahvatio prvo jednu regiju i manifestirao bi se VIDLJIVIM PROPADANJEM mišića u toj regiji i fascikulacijama upravo zbog tog propadanja mišića jer dolazi do ionske nestabilnosti na membranama mišićnih stanica. ALS se ne očituje povremenim titranjem po čitavom tijelu. ALS je progresivna bolest, ona napreduje tako da se simptomi ne smiruju nego napreduju. Da ne pišem puno ako koga zanima nešto neka me pita slobodno!!!
Bio sam i ja kod neurologa naravno, nema nikakvog ALS-a kao ni kod vas. Uradio sam Ca, Mg, - sve uredno. Postoji nešto što se zove BFS (sindorm benignih fascikulacija), ne zna mu se uzrok a često se javlja i to kod mlađih ljudi (ALS kod starijih).
Na ljeto kad nisam imao stresa i kad sam plivao i bio biše fizički aktivan nisam imao mjeseca ove smetnje tako da pretpostavljam da je stres faktor jako bitan!! Želim vam reći da se ne brinete oko ALS-a i googlanja, nemojte googlati nakon što vam liječnik kaže da je sve u redu jer ćete uvijek naći neko zrno sumnje. Eto, nadam se da sam nekom pomogao, slobodno pišite još!!

mandarinkam
02.04.2011., 13:48
Blue whale, hvala ti na odgovoru, smirio si me. :) koliko to tebi traje vremena? meni oko 5, 6 mjeseci.

BlueWhale
02.04.2011., 14:09
Blue whale, hvala ti na odgovoru, smirio si me. :) koliko to tebi traje vremena? meni oko 5, 6 mjeseci.

Meni prvi put počelo u 10/2009, tada sam imao "titranja" na bedrenom mišiću, onako vidljiva prostim okom. Kasnije potkoljenica, pa malo na rukama pa lice pa očni kapak...Sve se to tako u periodima selilo s regije na regiju..Bilo je perioda kad mi npr. čitavo jutro "igra" triceps na ruci - prilično dosadno:/ Do danjašnjeg dana se isto javlja, nekoliko puta dnevno što je manje nego prije kad je sve počelo. U biti, kad prestaneš obraćat pozornost na to, manje ćeš kužiti da ti se to i događa.

mandarinkam
02.04.2011., 16:10
ma sve ja to znam, ali sam paničar po prirodi, veliki hipohondar pa stalno mislim na gluposti, googlam, tražim, umišljam. :flop:

leeloo27
02.04.2011., 16:49
ma sve ja to znam, ali sam paničar po prirodi, veliki hipohondar pa stalno mislim na gluposti, googlam, tražim, umišljam. :flop:

To ti ne valja, nemoj si to raditi. :) Čovjek kad je pod stresom otvara vrata mnogim boleštinama, a ako se stalno nešto brineš onda si stalno pod stresom.

Ionako na neke stvari ne možeš utjecati (kao npr. na genetiku) i ne isplati se onda živcirati zbog toga. A i vjerujem da ne želiš da te doktori gledaju kao umišljenog bolesnika i da danas sutra ti zbog toga ne vjeruju da ti je nešto jer si prije toga već 500 puta paničarila i na kraju nije ništa bilo.

Mlada si, uživaj u životu, nemoj se opterećivati s glupostima. :kiss:

BlueWhale
02.04.2011., 17:18
To ti ne valja, nemoj si to raditi. :) Čovjek kad je pod stresom otvara vrata mnogim boleštinama, a ako se stalno nešto brineš onda si stalno pod stresom.

Ionako na neke stvari ne možeš utjecati (kao npr. na genetiku) i ne isplati se onda živcirati zbog toga. A i vjerujem da ne želiš da te doktori gledaju kao umišljenog bolesnika i da danas sutra ti zbog toga ne vjeruju da ti je nešto jer si prije toga već 500 puta paničarila i na kraju nije ništa bilo.

Mlada si, uživaj u životu, nemoj se opterećivati s glupostima. :kiss:

Istina, samo da još kažem kako ako čovjek ima problema tipa anksioznost koja se tako manifestira na fizičkoj bazi (što nije rijetko) ne treba se sramiti ni odlasku psihijatru ako je problem ozbiljniji. Kod nas još vlada jedna atmosfera kako psihijatru idu samo "ludi" što nije istina i apsolutno je takvo razmišljanje štetno.

mandarinkam
02.04.2011., 19:52
ajme hvala vam na odgovorima i savjetima, stvarno ste :top: A za psihijatra, još mi to fali hahahhahahhaha ;)

WarMaster
03.04.2011., 02:58
Evo ja sam došel gadno pijan doma i ne osećam ništa-nikakve trnce,fascikulacije,grčeve i pizdarije al čim sutra otprem oči počinje nanovo...jbm-u:rofl::rofl::rofl: Alkohol je stimulans za to...al samo za jedan trenutak:D

mandarinkam
03.04.2011., 06:38
hahahhahahhahaha kralju, ma to sam i ja skužila, što više sam zaokupljena nečim to manje osijećam, a za alkohol i meni se događa isto :top: hhahahhahahha

BlueWhale
03.04.2011., 08:26
hahahhahahhahaha kralju, ma to sam i ja skužila, što više sam zaokupljena nečim to manje osijećam, a za alkohol i meni se događa isto :top: hhahahhahahha

Joj, meni je dan poslije alkohola znalo biti i gore. Naravno dok si akutno pijan nema "titranja" ili ne skužiš, ne mariš...Ali meni dan poslije...Uglavnom, negdi se navodi kako smanjen unos tekućine može biti jedan od uzroka ili barem poticati a zna se kako alkohol dehidrira organizam. Možda da razmislite koliko vode unosite dnevno pa malo povećate unos. Ja sam u jednom trenu shvatio kako mi zna čitav dan proći da popijem 2 čaše vode što nije nikako dobro. Tempo je takav kakav je :(

mandarinkam
03.04.2011., 13:10
uf, tako i meni. Pa ja nekad budem i na čaši vode na dan. Ne žednim toliko, a znam da treba više vode piti. Hvala na savjetu! :top: :cerek:

WarMaster
03.04.2011., 15:49
baš pijuckam ovaj šumeći magnezij extra s okusom naranče:) jer mi pak luduje kapak - odlićan je

mandarinkam
05.04.2011., 10:44
baš pijuckam ovaj šumeći magnezij extra s okusom naranče:) jer mi pak luduje kapak - odlićan je

znaš li da to može biti i od nedostatka kalija, natrija i kalcija prije nego od magnezija . To su elektroliti i nedostatak spriječava njihov normalan rad, Naročito je važno održavanje osmotskog balansa elektrolita koji utječe na, i regulira hidrataciju tijela, krv i njezinu kiselost (pH vrijednost), i posebno su važni za funkciju mišića i živaca.Balans elektrolita u tijelu održava se uzimanjem hrane i pića bogatih elektrolitima.
Poremećaji ravnoteže elektrolita su poremećaji, povišenja ili sniženja, koncentracije elektrolita u krvi čovjeka. Elektroliti imaju vitalnu ulogu u održavanju homeostaze u tijelu čovjeka. Poremećaji elektrolita mogu uzrokovati poremećaje u radu svih vrsta stanica u tijelu, a najčešće remete rad svih vrsta mišićnih stanica, živčanih stanica, remete ravnotežu tekućina u tijelu i acidobazni status, i mogu uzrokovati još niz drugih poteškoća.

Najčešći poremećaji elektrolita su poremećaji koncentracije iona kalij, natrij i kalcij. Poremećaji ostalih elektrolita, (magnezij, klorid, fosfat, bikarbonat) su manje učestali i često su udruženi ili povezani sa poremećajem gore navedenih elektrolita.

lex10
05.05.2011., 19:13
Evo samo da kažem da imam problema s površinskim grčevima/titranjima. Kao i kod drugih forumaša, meni se je problem javio kada sam prestao baviti se sportom. Naglo sam prekinuo sport i počeo puno sjediti za računalom. Titranje se često javlja na prstima koji tapkaju po: mišu, ekranu mobitela itd., ali i na licu, nozi, ruka... ma gotov svugdje, evo sad dok pišem malo osjetim na prijelaz s lica na vrat. Isto tako simptom se pojavio u peridu povećanog stresa i povremene zabrinutosti.

Drago mi je što sam pročitao da sam zapravo dobro :D

Pozdrav i sretno!!

megatronman
06.05.2011., 22:17
Pročitajte moj topik Sindrom Benignih Fascikulacija

malibu
07.05.2011., 15:08
magnezij je sigurno dobar za grčeve. za ostalo - k doktoru

megatronman
07.05.2011., 18:23
Kod mene se najbolji pokazao Hermes Biolectra Magnesium Direct u granulama koje se stavljaju ispod jezika.

mandarinkam
19.06.2011., 19:11
evo da se javim, meni još titranje nije prošlo. bila sam kod neurologa 2 puta. neurološki sve ok. Neurološki: zjenice izokorične, urednih reakcija, medioponirani svijeta, ekstraokularnih mišiće moviment uredan. kranijalni živci u cijelosti uredno inerviraju. Romberg negativan, normalan hod. nema znakova motornih deficita u ekstremitetima. mišići bez vidljivog atrofija. fascikulacija ne primjećuje, niti se daju isprovocirati. babinskijev refleks negativan. nema subklonusa ili klonusa, Trusov negativna i nema znak kvara senzibiliteta. eto to je moj nalaz, a ja još osijećam lagano titranje, prilikom odmora. S lijeve strane ispod lopatice prilikom dubokog udisaja me zaboli i zategne mišić. to traje ima 8 mjeseci. dali je moguće da imam u leđima neki stegnut živaca ili lagano uklještenje nekog živca pa da zato nekada osijećam titranje posebno u lijevoj strani, lijeva noga i sl. možda zbog toga ne funkcioniraju živci kako treba,, možda je to povezano i sa skoliozom koju imam 23 stupnja još od puberteta..
doktor kaže da nema nikakvih zanakova za als, to mi je rekao i pri prvom pregledu prije par mjeseci i nedavno na drugom. samo bi pitala savjet što vi mislite. imam 22 god i više sam luda od svega, molim vas savjet i mišljenje, hvala :)))))

mandarinkam
19.06.2011., 19:22
ima 10 mjeseci da osijećam lagana titranja po tijelu, lagane fascikulacije koje su izražene u lijevoj strani. bila sam kod neurologa 2 puta. neurološki sve ok. Neurološki: zjenice izokorične, urednih reakcija, medioponirani svijeta, ekstraokularnih mišiće moviment uredan. kranijalni živci u cijelosti uredno inerviraju. Romberg negativan, normalan hod. nema znakova motornih deficita u ekstremitetima. mišići bez vidljivog atrofija. fascikulacija ne primjećuje, niti se daju isprovocirati. babinskijev refleks negativan. nema subklonusa ili klonusa, Trusov negativna i nema znak kvara senzibiliteta. eto to je moj nalaz, a ja još osijećam lagano titranje, prilikom odmora. S lijeve strane ispod lopatice prilikom dubokog udisaja me zaboli i zategne mišić. to traje ima 8 mjeseci. dali je moguće da imam u leđima neki stegnut živaca ili lagano uklještenje nekog živca pa da zato nekada osijećam titranje posebno u lijevoj strani, lijeva noga i sl. možda zbog toga ne funkcioniraju živci kako treba,, možda je to povezano i sa skoliozom koju imam 23 stupnja još od puberteta..
doktor kaže da nema nikakvih zanakova za als, to mi je rekao i pri prvom pregledu prije par mjeseci i nedavno na drugom. samo bi pitala savjet što vi mislite. imam 22 god i više sam luda od svega, molim vas savjet i mišljenje, hvala ))))

BlueWhale
19.06.2011., 20:55
evo da se javim, meni još titranje nije prošlo. bila sam kod neurologa 2 puta. neurološki sve ok. Neurološki: zjenice izokorične, urednih reakcija, medioponirani svijeta, ekstraokularnih mišiće moviment uredan. kranijalni živci u cijelosti uredno inerviraju. Romberg negativan, normalan hod. nema znakova motornih deficita u ekstremitetima. mišići bez vidljivog atrofija. fascikulacija ne primjećuje, niti se daju isprovocirati. babinskijev refleks negativan. nema subklonusa ili klonusa, Trusov negativna i nema znak kvara senzibiliteta. eto to je moj nalaz, a ja još osijećam lagano titranje, prilikom odmora. S lijeve strane ispod lopatice prilikom dubokog udisaja me zaboli i zategne mišić. to traje ima 8 mjeseci. dali je moguće da imam u leđima neki stegnut živaca ili lagano uklještenje nekog živca pa da zato nekada osijećam titranje posebno u lijevoj strani, lijeva noga i sl. možda zbog toga ne funkcioniraju živci kako treba,, možda je to povezano i sa skoliozom koju imam 23 stupnja još od puberteta..
doktor kaže da nema nikakvih zanakova za als, to mi je rekao i pri prvom pregledu prije par mjeseci i nedavno na drugom. samo bi pitala savjet što vi mislite. imam 22 god i više sam luda od svega, molim vas savjet i mišljenje, hvala :)))))

Nije ti ništa, nije moguće to što govoriš za živce jer to tako ne funkcionira. Ako se previše zamaraš radi tog odi kod psihijatra da ti da nešto lagano za smirenje, anksioznost može biti povezana s raznim tjelesnim simptomima. Nemaš ALS, pusti neka titraju, od tog ti ništa neće biti, meni titraju već 2 godine pa ništa.

mandarinkam
19.06.2011., 21:18
a jeli ti nekada jedan dio više titrao? kakvi su u tebe titraji i gdje? lakse mi je kad s nekim pričam koji isto titra :))))

BlueWhale
20.06.2011., 14:22
a jeli ti nekada jedan dio više titrao? kakvi su u tebe titraji i gdje? lakse mi je kad s nekim pričam koji isto titra :))))

Da, da, da! npr. 5 dana izraĹľeno dominira jedan dio npr. noga, onda iducih mjesec kapak ili triceps...ugl sele se s povremenim dominacijama jedne regije. als je druga prica i drugi mehanizam, zaboravi faking als. ja sam medicinar i po definiciji hipohondar pa sam zaboravija taj als daaavno. probaj magnezij, ako ne upali ko ga jebe, neces naci razlog i gotovo. jos nedna stvar...stres. meni je manje kad sam na odmoru. razgovaraj s dr. o necemu za smirenje ako treba tipa xanax ili mala doza normabela prije spavanja il jednostavno zaboravi na to! mozes probat vitamine b kompleksa-nekad pomogne.

mandarinkam
22.06.2011., 15:29
a kako bi bilo da je als? ja sam totalno uspanicena zadnjih 10 miseci otkad imam trzaje. nekada ih osijetim npr lijevo bedro, osijetim ih a ne vidim nekad. a čitala sam da als ne počinje tako. da su fascikulacije tek kada je vidljiva atrofija mišića, tj kada propadne, npr gdje je bio mišić tu je rupa. ne znam svejedno sam uspaničena. daj me malo ohrabri. što ti znaš o alsu? i što kažeš za mene? hvala ti, pozz

BlueWhale
22.06.2011., 16:35
a kako bi bilo da je als? ja sam totalno uspanicena zadnjih 10 miseci otkad imam trzaje. nekada ih osijetim npr lijevo bedro, osijetim ih a ne vidim nekad. a čitala sam da als ne počinje tako. da su fascikulacije tek kada je vidljiva atrofija mišića, tj kada propadne, npr gdje je bio mišić tu je rupa. ne znam svejedno sam uspaničena. daj me malo ohrabri. što ti znaš o alsu? i što kažeš za mene? hvala ti, pozz

ALS bi počeo u jednoj regiji i tu bi bila atrofija i "rupa" kako i sama kažeš. ALS je progresivan što znači da napreduje i zahvaćena regija bi bila atrofična i bila bi puno jasnija slika, ne seli se on malo vamo-malo tamo povremeno. Mišićna slabost je druga značajka ALS-a, dakle gubitak snage... Fascikulacije se kod ALS-a javljaju kada mišić propadne jer tada se mišićne stanice raspadaju i dolazi do nestabilnosti na membranama tj. do promjenjene propusnosti ionskih kanala za Na, K, Ca na mambrani i zato dolazi do "trzaja". Kako i sama vidiš, puno ljudi ima iste simptome, ja sam uvjeren da ti nemaš ALS (kao i tvoj neurolog kom trebaš vjerovati) već da imaš tkzv. sindrom benignih fascikulacija u sklopu kog ide i strah od ALS-a. ALS je rijetka bolest i češća je kod muškaraca iznad 50 godina tako da...

mandarinkam
22.06.2011., 17:54
a jel moguće da je prvo trzanje pa onda drugi simptomi? ja imam lagano trzanje po par sekundi i u ruci i u nozi.. kao da strujne nekad kao poskoči i vrati se ali lagano, kao da čupne mišić, eto tako je u mene. ti misliš da to nije ništa jel? joj ja izludi od brige. zato što sam ukucala u google titranje i odmah mi se pojavilo o alsu. užas.. ali prošlo je 10 mj, 2 puta sam bila u neurologa, ne znam.

BlueWhale
22.06.2011., 20:02
a jel moguće da je prvo trzanje pa onda drugi simptomi? ja imam lagano trzanje po par sekundi i u ruci i u nozi.. kao da strujne nekad kao poskoči i vrati se ali lagano, kao da čupne mišić, eto tako je u mene. ti misliš da to nije ništa jel? joj ja izludi od brige. zato što sam ukucala u google titranje i odmah mi se pojavilo o alsu. užas.. ali prošlo je 10 mj, 2 puta sam bila u neurologa, ne znam.

Ako upišeš u google "subfebrilna temperatura i kašljanje" izbacit će ti da može biti leukemija a zapravo može biti obična prehlada :). U medicini svaki simptom na kraju može biti simptom svega i svačega. Google je dvosjekli mač kad je medicina u pitanju jer pogoduje razvoju hipohondrije i maltretiranju doktora od strane medicinskih laika. S druge strane, dobro je da ljudi i da budu inforimirani o nekim osnovama medicine radi sebe. Ja bih na tvom mijestu vjerovao neurologu i pokušao bih zaboraviti ALS. Što ti kaže opća praksa? Porazgovaraj malo o svojim strahovima s općom praksom, može ti dati nešto malo za smirenje jedno vrijeme.
Nije moguće to što govoriš jer nakon 10 mj. od početka tegoba imala bi atrofiju itd. Jesi li vadila Kalcij i Magnezij? piješ li puno kave? To su neke stvari koje mogu imati utjecaja još. Psiha također, neprepoznate neuroze itd...Što ti neurolog kaže, dali ti je nešto preporučio?

mandarinkam
22.06.2011., 20:31
hvala na odgovoru. neurolog misli da je problem u paratiroidnoj žlijezdi koja ne radi kako treba a ona regulira natrij, kalij, tj elektrolita. vadila sam sve elektrolite i bili su ispod granice. neurolog je isključio als, i rekao da kod mene nema nikakvih ni najmanjih simptoma za als. poslao me na pregled štitnjače koja je povećana i ni hormoni mi jednom nisu bili ok. kaže on da je to povezano. radio mi je i test da isprovocira fascikulacije, i nije mogao, rekao je da su mi u potpunosti živci i mišići ok. ali mi titri više lijeva strana, ne znam zašto. šta ti misliš.

BlueWhale
22.06.2011., 21:12
hvala na odgovoru. neurolog misli da je problem u paratiroidnoj žlijezdi koja ne radi kako treba a ona regulira natrij, kalij, tj elektrolita. vadila sam sve elektrolite i bili su ispod granice. neurolog je isključio als, i rekao da kod mene nema nikakvih ni najmanjih simptoma za als. poslao me na pregled štitnjače koja je povećana i ni hormoni mi jednom nisu bili ok. kaže on da je to povezano. radio mi je i test da isprovocira fascikulacije, i nije mogao, rekao je da su mi u potpunosti živci i mišići ok. ali mi titri više lijeva strana, ne znam zašto. šta ti misliš.

Zato sam i rekao da vidiš razinu Kalcija zbog paratireoideje. Snižen kalcij može uzrokovati fascikulacije. Međutim, ipak, mislim da kod tebe kao i kod mnogih uzroka "nema" i da se jednostavno s time treba pomiriti i gledati na to zaboraviti. Štitnjača, ako ne radi kako treba može utjecati na niz drugih organa i na psihu tako da je svakako potrebno obraditi štitnjaču do kraja. Als nije tako da što god drugo bilo uzrok od tih fascikulacija ti ništa neće biti!!!! Uzimaj tekućine dovoljno!

mandarinkam
16.07.2011., 16:48
malo mi se smirilo trzanje, čak ga 4 dana nikako nisam imala :) ali pojavilo mi se nešto novo, s vremena na vrijeme srednji prst mi zna trzati malo, kratko, par sekundi udesno se kao pomiče, što bi to moglo biti?? hvala na odgovoru ;)))))

BlueWhale
16.07.2011., 21:45
malo mi se smirilo trzanje, čak ga 4 dana nikako nisam imala :) ali pojavilo mi se nešto novo, s vremena na vrijeme srednji prst mi zna trzati malo, kratko, par sekundi udesno se kao pomiče, što bi to moglo biti?? hvala na odgovoru ;)))))

Ništa, i dalje je trzanje mišića ali jednog od mišića podkaltice koji je tetivom povezan s srednjim prstom pa onda vidiš kako se prst pomakne, proći će. Dakle, ništa!

eXecuteD
18.09.2011., 19:20
- anksioznost
- parkinsonova bolest
- kravlje ludilo

anksioznost :) ! Eh da !

CuteZara
21.10.2011., 16:56
Pozdrav!Trazila sam thread o ovome ali nisam nasla pa postavlajm novu temu.Naime,unazad par dana mi se grci lijeva ruka,odnosno trne.I to samo podlakticaa i prsti.Gornji dio ne!Nije bolno,vise je neugodan osjecaj,mogu micati prstima.Pa me zanima jeli netko imao nesto slicno ovome,bojim se da nije nekakav nagovjestaj nekih gorih stvari :confused:

hrvoje dr.
21.10.2011., 17:17
Pozdrav!Trazila sam thread o ovome ali nisam nasla pa postavlajm novu temu.Naime,unazad par dana mi se grci lijeva ruka,odnosno trne.I to samo podlakticaa i prsti.Gornji dio ne!Nije bolno,vise je neugodan osjecaj,mogu micati prstima.Pa me zanima jeli netko imao nesto slicno ovome,bojim se da nije nekakav nagovjestaj nekih gorih stvari :confused:
Koliko godina imate ?i imate li kakve popratne bolesti?

CuteZara
21.10.2011., 17:36
Koliko godina imate ?i imate li kakve popratne bolesti?

30god,dijagnosticiran mi je raynaud ali ja to uopce ne primjetim!Nisu mi hladne ruke ali sam ponekad znala imati bolove u vratnoj kraljeznici i u krizima.I to je dosta davno bilo,sad vise nemam tih problema!Mene najvise zanima jeli bi to moglo biti povezano sa srcem,jer sam znala povremeno imati jako stezanje oko srca i to bas jako,nekad toliko da ne mogu udahnuti i pomaknuti se od stezanja!

hrvoje dr.
21.10.2011., 18:06
30god,dijagnosticiran mi je raynaud ali ja to uopce ne primjetim!Nisu mi hladne ruke ali sam ponekad znala imati bolove u vratnoj kraljeznici i u krizima.I to je dosta davno bilo,sad vise nemam tih problema!Mene najvise zanima jeli bi to moglo biti povezano sa srcem,jer sam znala povremeno imati jako stezanje oko srca i to bas jako,nekad toliko da ne mogu udahnuti i pomaknuti se od stezanja!
Ne sa srcem ,prije sa Raynaudovim sindromom.

megatronman
08.11.2011., 19:13
Ja sam u osmoj godini fascikulacija (od ožujka 2004), vježbam svaki dan i mislim da nemam ALS. Zadnji EMNG mi je bio u ovo doba 2009 (negativan nalaz). Svake godine jedan-dva put do neurologa. Prilično sam jak za svojih 55 godina. Sklekovi svaki dan 200-400. U zadnje vrijeme su se pojačali grčevi u nogama, na pregibima. Pojačao sam magnezij, čekam da prođe. Slobodno mi svi pišite da se možemo međusobno izjadati.

Free-spirit
04.03.2012., 21:25
Zbilja zastrašujuće.. meni se javilo prije negdje mjesec dana, uvelike sam odbijala i razmišljat o tome.. ali evo odlučih malo probrljat po netu da vidim šta mi se to dešava. Naime, sve mislim da je to zbog stresa. Prije 6 mjeseci prekinula sam s dečkom i od tada je sve krenulo naopako... bila sam skroz pod stresom, i iz dana u dan , mjeseca u mjesec, stvari su postajale sve gore i gore. sve dok se ovo titranje nije pojavilo , mislim da mi je to stvarno presudilo, i odlučila sam uzet stvar u svoje ruke, i više se ne zamarat oko nikog i ničeg, jer mislim da čovjek najviše sam sebi može pomoć, a svi ti zdravstveni problemčići upućuju na to da sami sebi nanosimo štetu, i tijelo nas signalizira da to ne podnosi najbolje i da s tim prestanemo. Naime čitala sam o tom nedostatku magnezija, a uzrok mu je stres, a njegov manjak uzorokuje te razne titraje mišića i ostale probleme... znaći možeš ti uzet tablete magnezija, ali pitanje je hoće ti pomoć jer ovisi o razini stresa, i ovisi o tome hoće li ti titraji prestat kad prestaneš uzimat te tablete ili šta već. Moj plan je naime, da se iz dana u dan posvećujem sebi na način da se zdravije hranim, uključim vježbanje što smanjuje stres, bavim se s onim što mi najviše paše , i družim se s ljudima koji mi odgovaraju... eto toliko od mene .. lijep pozdrav svima, i sretan oporavak.. ja se nadam da ću uspjet sa svojim metodama, a ako ne onda neznam :D...

pagejimmy18
28.03.2012., 00:38
imam taj problem vec duze vrijeme...onako,kad sjedim na stolcu,osjetim da mi kao mišić drhti,i to npr. u listovima,pa mišićima leđa,kvadricepsima....zna li mozda netko o cemu se tu radi...da nije neki parazit? xD

_21_ne-tipicna
28.03.2012., 10:30
imam taj problem vec duze vrijeme...onako,kad sjedim na stolcu,osjetim da mi kao mišić drhti,i to npr. u listovima,pa mišićima leđa,kvadricepsima....zna li mozda netko o cemu se tu radi...da nije neki parazit? xD

Pa moze biti od razlicitih stvari tj. tremor se kod mene pojavljuje nakon treninga (ako se fizicki necim bavis) pogotovo ako sam na izmaku snaga ili glikogenski prazna (Moguce je da ti nedostaje i nekog vitamina - nisam sigurna no mislim da je rijec o magneziju).
Nekada ga imam od banalnih stvari - npr. ako previse popijem kave (tad su mi na redu ruke)
Osobno drhtanje misica - povezujem sa umorom (ali sve ovisi o situaciji, sam nemoj biti poput nekih mojih prijatelja koji su zamislili da imaju i parkinosnovu :rofl:)
Ako te bas zabrinjava, onda je najbolje da kad ti bude jednom usput pogledas to kod doktora.

pagejimmy18
28.03.2012., 15:25
a treniram da nogomet...istina,pricao sam sa fiziom malo oko toga da me grčevi pri pojedinim vjezbama istezanja hvataju...rekao je da je to nedostatak magnezija i da si kupim šumeće tablete i činilo mi se da grčeva nakon tjedan dana ispijanja tableta nije bilo, ali ne sjećam se da li je nestalo i to drhtanje...budem opet uzeo 2 paketa pa ćemo vidjeti,a i javit cu se doktoru ..thx na razmjeni informacija..

megatronman
30.03.2012., 08:18
Za grčeve magnezij, najbolji je Hermes Biolectra Direct (pakiranje od 20 komada) cca 55 kn, bez recepta. Vrijedi svaku kn. Također Donat do pola l dnevno. Vidi moj topic SINDROM BENIGNIH FASCIKULACIJA

manchild
12.10.2012., 00:04
Se sjećate kad vam oko titra? e pa meni već par dana "titra" palac lijeve ruke, tj. mičić se zgrči i otpušta sam od sebe. par sekundi mir i onda opet. nije jako, ali me smeta. neki savjet molim

BlueWhale
12.10.2012., 22:30
Se sjećate kad vam oko titra? e pa meni već par dana "titra" palac lijeve ruke, tj. mičić se zgrči i otpušta sam od sebe. par sekundi mir i onda opet. nije jako, ali me smeta. neki savjet molim

Prethodni post pogledajte, probajte s magnezijem. Ništa drugo. Prestat će samo od sebe.

manchild
12.10.2012., 23:21
Prethodni post pogledajte, probajte s magnezijem. Ništa drugo. Prestat će samo od sebe.

hvala

merc with mouth
19.02.2013., 16:18
Imam 15 godina, sve češće mi titra mišić iznad desnog koljena a ponekad osjetim i lagano utrnuće. Par ljudi mi je reklo da i njima katkad zna biti slično, ali ja se bojim da nije nešto ozbiljnije?

tomasvus
14.03.2013., 23:04
Pozdrav!
Vec nekoliko godina imam problema sa mišićima, uglavnom skoro svima na tijelu. Nakon sto stegnem, odnosno napnem misic i kada opustim on ostane napet, zatim se sporo pocne opustati, nakon 3-5 sek tek dode u opusteno stanje!
Na hladnoci je to izuzetno izrazeno!
Npr. Stisnem saku i nemogu je odmah otvoriti! Tek kad se opuste misici!
Ako ponovim postupak onda ide na bolje, sve brze se opustaju..
Prosao sam svakakve kontrole na koje su me lijecnici poslali i sve je u redu!
Upitao sam vise lijecnika za pomoc i nitko nezna o cemu je rijec!
Molim vas ako netko ima kakva iskustva ili je cuo o tome!
Hvala!!

pixell
22.04.2013., 22:57
Pozdrav! Već neko vrijeme (od prilike mjesec dana) imam nekakvo trzanje mišića u cijelom tijelu. Kad se krećem ne primjećujem to ali kad mirno ležim bez ikakve aktivnosti ne prođe ni pola minute da se neki mišić ne trzne. Zna li netko može li to biti samo zbog stresnih situacija i slično ili se trebam zabrinuti?

mery267
20.01.2014., 21:30
Molim vas ljudi je li vam se ikada dogodilo da vam misic zatitra? Kao da igra.
Meni se to danas dogodilo i bas sam se prepala,buduci da sam citala od koje bolesti to moze doci grozno :(

mery267
18.03.2014., 12:41
Najgore kad se ovakve stvari tipa ovog titranja misica događuju hipohondrima, ja sam od upale limfnih cvorova mislila da imam sigurno leukemiju, a sad ov ovog povremenog titranja mislim da imam multiple sklerozu :confused: