PDA

View Full Version : GPS navigacija - preporuka

stranice : 1 2 [3]

WTFFTW
22.07.2010., 20:12
ovako, s obzirom da je GoClever Windows CE 5 uređaj on ima mogučnost
pokretati Garmin, Igo8 i mnoge druge programe. samo je potrebno kako bih
rekao otključati ga. na sljedeći način , te ovo vrjedi za model 3535
na kojem sam osobno ja to napravio i sve isprobao, za druge modele neznam, ali vjerovatno je isto. procedura je sljedeća :
ideja je da se originalni folder 'Mobilenavigator' preimenuje u npr. ViaGPS
, Dodaju se folderi sa iGO8, Amigo ili ime po želji odnosno ime programa koji će te korisiti. fora je u tome kaj možete instalirati koliko god želite programa dok god ima prostora na uređaju odnosno memorijskoj kartici. nadalje potrebno je koristiti B-Shell program koji se može skinuti odavde
http://www.ultimatelaunch.de/index_en.html
te ako nekom treba pomoć, mogu objasniti kako se program treba konfiugurirati.... nadalje B-shell se odzipa te folder od programa se daje ime 'Mobilenavigator' folder. Tako će se pri uključenju startati standardni ekran, a izborom opcije GPS iz menija se ide na novi meni u kojem se bira koji program pokrećete.
to ovako izgleda :
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_bafa15c0.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/844923_OPELVectra2019951998.jpg)

znači slika tog novog menia može biti bilo koja, bitno je da bude odgovarajuća rezolucija, te ikone sami isto možete odabrati i njihovu veličinu.
ja sam se žurio pa nije ljepo ispalo ali je bitno da sve radi odlično
susjed kojem sam to radio vozi vectru pa sam mu stavio wallpaper takav :D
i ubacio sam mu Igo8, cardianle sa kompletnom EU, te onaj originalni cardinale kaj ide uz uređaj, te još dodatno dvije ikone za izlaz iz tog menia, te ikona za ulazak u Windows CE 5 sustav uređaju.

toliko od mene zasada, budem opisao i za HTC uređaje odnosno windows mobile uređaje itd...

:top:
Instalira sam viagps 3.1 black edition na sd karticu i kad upalim uređaj i odem pod GPS program se loada i kod "Opening map.." crashira nazad na početni screen. Proba sam stavit iGO minjat naziv foldera i exea al niti ga ne bi učitalo. može help? u pitanju je GoClever 3535.

ile.ri
23.07.2010., 09:45
Instalira sam viagps 3.1 black edition na sd karticu i kad upalim uređaj i odem pod GPS program se loada i kod "Opening map.." crashira nazad na početni screen. Proba sam stavit iGO minjat naziv foldera i exea al niti ga ne bi učitalo. može help? u pitanju je GoClever 3535.

Neka od licenci koje su u folderu od via GPS-a 3.1 ti ruši program. Koje je porijeklo tog via GPS-a? Legalan ili ...?

WTFFTW
23.07.2010., 11:26
Neka od licenci koje su u folderu od via GPS-a 3.1 ti ruši program. Koje je porijeklo tog via GPS-a? Legalan ili ...?

ili -.-

ile.ri
23.07.2010., 16:08
ili -.-

Najbolje da komunikaciju prebacimo na Privatne Poruke. Ukoliko si zainteresiran javi mi se na PP.

Pipox
27.07.2010., 16:02
Pomoć pri kupnji!
Koja navigacija od firme Mio - ako može neka preporuka sa pojašnjenjima (do 1000 kn).

ile.ri
27.07.2010., 21:06
Pomoć pri kupnji!
Koja navigacija od firme Mio - ako može neka preporuka sa pojašnjenjima (do 1000 kn).

Pošto nismo vidoviti da li trebaš navigaciju samo sa HR kartama, da li je želiš otključati, da li želiš veći ili manji display... bilo bi najbolje da odeš na nabava.net i da u njihovu tražilicu upišeš Mio pa proučiš ponudu do onoliko novca koliko misliš potrošiti.

Pipox
28.07.2010., 10:02
Dilema je zapravo izmedju ovih navigacija:

Mio PND MIO MOOV M400 Central Europe 526217620114 MOOV M400, Ekran 4,3", Max. rezolucija 480x27x, GPS chipset SIRF III+InstaFix, karte Hrvatske, Slovenije, Češke, Slovačke, Mađarske, Poljske, Njemačke, Austrije i Švicarske, ROM memorija 2GB, RAM memorija 128 MB, Baterija Li-Ion
i

GPS Navigacija Mio Moov 200 Adria Tour.

Sad ne znam što je bolje kupiti - prva nema utor za karticu ali ima karte koje bi zadovoljile moje potrebe, dok druga ima utor i moguća je nadogradnja drugih karata preko kartice.

Koja bi po vama bila bolja varijanta?

ile.ri
28.07.2010., 22:23

Mio PND MIO MOOV M400 Central Europe 526217620114 MOOV M400, Ekran 4,3", Max. rezolucija 480x27x, GPS chipset SIRF III+InstaFix, karte Hrvatske, Slovenije, Češke, Slovačke, Mađarske, Poljske, Njemačke, Austrije i Švicarske, ROM memorija 2GB, RAM memorija 128 MB, Baterija Li-Ion
i

Sad ne znam što je bolje kupiti - prva nema utor za karticu ali ima karte koje bi zadovoljile moje potrebe, dok druga ima utor i moguća je nadogradnja drugih karata preko kartice.

Između te dvije ne bi odabrao niti jednu. Prva ima dovoljno rama i veći display, ali nema SD utor, a druga nema dovoljno rama i ima manji display, ali ima SD utor.
Kada bi baš morao birati između te dvije, onda bi se opredijelio za Moov 200 sa SD utorom, no s obzirom da se u poslijednje vrijeme na tržištu dosta probio GoClever, razmotrio bi njihovu ponudu i najvjerojatnije se odlučio za neki uređaj iz njihove palete.
Ukoliko ćeš uzeti u obzir GoClever uređaje, onda bi bilo dobro da se regaš na gps4us.org i proučiš njihov PDF o GoCleverima.

bane5555
29.07.2010., 10:09
Pipox kaže:

i

Ja koristim GoClever 3540 ( http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1021739 )

I gore imam njegovu orginal kartu Mireo s kojom sam zadovoljan, a još sam i dodao IGO 8.3, IGO Primo, IGO Amigo, Garmin, Sygic i mogu reči da sam s svim navedenom aplikaciojama više nego zadovoljan.

Pipox
29.07.2010., 10:56
Između te dvije ne bi odabrao niti jednu. Prva ima dovoljno rama i veći display, ali nema SD utor, a druga nema dovoljno rama i ima manji display, ali ima SD utor.
Kada bi baš morao birati između te dvije, onda bi se opredijelio za Moov 200 sa SD utorom, no s obzirom da se u poslijednje vrijeme na tržištu dosta probio GoClever, razmotrio bi njihovu ponudu i najvjerojatnije se odlučio za neki uređaj iz njihove palete.
Ukoliko ćeš uzeti u obzir GoClever uređaje, onda bi bilo dobro da se regaš na gps4us.org i proučiš njihov PDF o GoCleverima.

Koja bi po tebi bila najbolja varijanta od GoClevera (od700-900 kn)?

Gilach
29.07.2010., 14:20
Ona koja tebi treba, usporedi njihove modele pa vidi što ti je bitno :ne zna:

b@y@
16.08.2010., 21:28
Pozdrav navigatori :s

došao sam u posjed Becker BE 7927 navigacije. Što se može učiniti sa ovim uređajem. Konkretno- trebao bi mapu Italije ali ako ima neki dobar software koji bi mogao instalirati na uređaj bio bih izuzetno zahvalan na uputama.

Unaprje zahvalan.

Olin
14.09.2010., 00:25
Ako netko moze pomoci, ovaj bi model Garmina trebao imati kartu cijele EU i AdriaRoute. Ali fali karta Rumunjske i Bugarske (sto mi i nije toliko bitno), ali i MALTE koja je usla u EU davne 2004. Da li postoji kakva nadogradnja za ovaj model za Maltu, ili da se kontaktira Garmin direkt s reklamacijom/zahtjevom??? :confused:

p.s. ako je pitanje postavljeno na krivom PF, usmjerite me :mig:

neno1966
14.09.2010., 06:44
Nemaš što reklamirati jer to nije greška, bez obzira što je Malta članica EU nije uključena u CN Europe (Turska nije članica pa je uključena). Kartu Malte za Garmina možeš naći od nezavisnih proizvođača.

http://www.garmin.com/garmin/cms/site/us/maps/mpcpage/#Malta

bili.
04.11.2010., 20:41
ima li iGO navigacija mogućnost da snimi npr. trasu planinarenja sa svim potrebnim podacima(dužina,trajanje,ukupna visina,graf kretanja...)?
inače,navigacija je instalirana na htc desire

Daisy28
01.12.2010., 20:26
Molim savjet. Kupila bih navigaciju Vivax viaGPS 350. Zanima me mišljenje nekog znalca, pošto se ja baš ne kužim u to, da li vivaxovi gps-ovi išta valjaju?
Unaprijed hvala!

Slatky
01.12.2010., 20:31
Zavisi što želiš od navigacije. tvornički dolazi samo navigacija na njemu ako želiš nešt više moraš se poigrat sa njim otključat stavit neke programe i imaš sve. uglavnom solidno.

Daisy28
01.12.2010., 21:14
Slatky, thanks! Ovak: piše GPS phone, CPU Samsung SC32442, radni takt 300 MHz, ekran 3,5 ", rezolucija 320X240, GPS chipset SIRF III, ima učitane karte okolnih zemalja (Austrija, BIH; ITalija, Slo, CH). Kak ti se to čini?

Slatky
01.12.2010., 21:22
Da to je to o čemu pričamo. i još ima dosta karti u toj ponudi ako su detaljne za sve te zemlje onda odlično.

Daisy28
01.12.2010., 21:26
Znači ne bi onda morala "otključavat" kako si ranije naveo?

ile.ri
01.12.2010., 22:17
Znači ne bi onda morala "otključavat" kako si ranije naveo?

Prije svega definiraj na kojem području i koliko često ćeš koristiti navigaciju. Da li ti treba za vožnju po HR ili je imaš namjeru povremeno koristi za vožnju po EU.

Nakon toga odredi koliko novca misliš potrošiti na GPS i vidi koji još uređaji ulaze u taj cjenovni rang.

Po tim parametrima počeprkaj po internetu pa onda neki svoj izbor postaj ovdje, a onda možemo pročekirati koja bi opcija bila najbolja.
Ukoliko ne budeš znala od kuda počet tražiti, onda svoje odgovore postaj ovdje pa ću ti pokušat predložit neke uređaje prema tvojim parametrima.

Ukoliko možeš pokušaj izbjeć Vivax uređaj. U dosta slučajeva s njim imaš situaciju koja sliči kušanju bombona iz bombonjere. Nikad ne znaš da li je bombon koji se upravo spremaš staviti u usta dobar ili loš dok ga ne okusiš. :mig:

mikiomis
01.12.2010., 23:07
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.

Kako otključati windows ce???

ile.ri
02.12.2010., 11:42
Kako otključati windows ce???

WinCE se ne može sam po sebi otključat. To je OS na nekim PNA uređajima. Najbliža usporedba bi bila kao da si pitao kako otključati Windows XP. :D

agricola
02.12.2010., 11:56
Kako se radi update za kartu Cardinale 3.0 Black Edition, Hrvatska i cijela Europa. Ono, step by step za neznalice. Koristim je na Vivax 350 uređaju, ako je to bitno. Do sad je služila perfektno ali sad su dosta prekrajali ceste oko Velike Gorice pa bih unio te promjene ako se ikako može.

Inače nisam bio ljubitelj GPS navigacija ali ovo sam kupio prije pola godine jer je bilo na akcija za 490kn !!! i već mi se nekoliko puta višestruko isplatila.

FEX
02.12.2010., 15:23
Jel ima netko iskustva s ovim mobitelima/navigacijama od Garmina...

http://www.garmin.com.hr/Products/Details.aspx?productID=372&kultura=hr , http://www.garmin.com.hr/Products/Details.aspx?productID=388&kultura=hr

Vidio sam ih u Konikomu u City centru pa jel netko zna jel to čemu? Čitao nešto malo na internetu al čini mi se da nije baš postiglo neki uspjeh kod kupaca..

ile.ri
02.12.2010., 19:18
Kako se radi update za kartu Cardinale 3.0 Black Edition, Hrvatska i cijela Europa. Ono, step by step za neznalice. Koristim je na Vivax 350 uređaju, ako je to bitno. Do sad je služila perfektno ali sad su dosta prekrajali ceste oko Velike Gorice pa bih unio te promjene ako se ikako može.

Inače nisam bio ljubitelj GPS navigacija ali ovo sam kupio prije pola godine jer je bilo na akcija za 490kn !!! i već mi se nekoliko puta višestruko isplatila.

Odeš na ovu stranicu (http://www.mireo.hr/Update.aspx) i s nje downloadaš update. U updateu su ti upute kako ih instalirati na uređaj. Prije nego li ideš instalirati update od srca ti preporučujem da odeš na ovu (http://www.gps4us.org/index.php) stranicu i unlockaš uređaj te napraviš backup. S Vivaxima zna poći nizbrdo pa ti je backup jedna od obaveznih stvari.

Također na toj stranici možeš downloadati alat kojim možeš testirati svojeg Vivaxa te ustanovit da li možeš bez ikakvog rizika instalirati na njega update. :)

Daisy28
02.12.2010., 20:50
Prije svega definiraj na kojem području i koliko često ćeš koristiti navigaciju. Da li ti treba za vožnju po HR ili je imaš namjeru povremeno koristi za vožnju po EU.

Nakon toga odredi koliko novca misliš potrošiti na GPS i vidi koji još uređaji ulaze u taj cjenovni rang.

Po tim parametrima počeprkaj po internetu pa onda neki svoj izbor postaj ovdje, a onda možemo pročekirati koja bi opcija bila najbolja.
Ukoliko ne budeš znala od kuda počet tražiti, onda svoje odgovore postaj ovdje pa ću ti pokušat predložit neke uređaje prema tvojim parametrima.

Ukoliko možeš pokušaj izbjeć Vivax uređaj. U dosta slučajeva s njim imaš situaciju koja sliči kušanju bombona iz bombonjere. Nikad ne znaš da li je bombon koji se upravo spremaš staviti u usta dobar ili loš dok ga ne okusiš. :mig:

Tek danas sam vidjela tvoj iscrpan odgovor, hvala ti na pomoći. Već sam kupila - Vivax...hm, nije za mene već za nekog drugog, treba kartu da piči po Italiji. Nisam isprobala jer se mora prikopčat na auto punjač...nadam se da ce posluzit svrsi!

agricola
02.12.2010., 21:12
Odeš na ovu stranicu (http://www.mireo.hr/Update.aspx) i s nje downloadaš update. U updateu su ti upute kako ih instalirati na uređaj. Prije nego li ideš instalirati update od srca ti preporučujem da odeš na ovu (http://www.gps4us.org/index.php) stranicu i unlockaš uređaj te napraviš backup. S Vivaxima zna poći nizbrdo pa ti je backup jedna od obaveznih stvari.

Također na toj stranici možeš downloadati alat kojim možeš testirati svojeg Vivaxa te ustanovit da li možeš bez ikakvog rizika instalirati na njega update. :)
Hvala na odgovoru. Čim ufatim malo vremena idem se igrat.

knegosk
05.12.2010., 21:51
Kako da gledam filmove i slušam glazbu preko navigacije garmin nuvi 1350???

ile.ri
06.12.2010., 16:21
Kako da gledam filmove i slušam glazbu preko navigacije garmin nuvi 1350???

Nikako. Na Garminima ne možeš naknadno pokrenuti nikakav player kojim bi mogao gledat filmove i slušat muziku. Neki modeli Garmina imaju integriran player, pa ukoliko želiš muziku i filmiće onda se prebaci na model koji to podržava ili si kupi GPS uređaj koji kao OS ima WinCE (Mio, GoClever, Geovision Prestigio, Vivax...) pa na njemu tjeraj što poželiš uključujući i Garmina.

daidza
22.12.2010., 13:56
pročitao sam par stranica diskusije ali i dalje nemam pojma što bi vrijedilo kupiti

pa ako netko može preporučiti nešto što:

1. nije skupo
2. nije komplicirano
3. ću moći nadograditi kad izađe koja nova karta ili verzija softvera
4. ima dobro vođenje po gradu, da se jasno vidi kamo i kad treba skrenuti a ne da na cesti sa par traka moraš nagađati

kad kažem nije skupo ne mislim da baš mora biti zadnje smeće pa da ne vidim što je na displayu nego mi ne trebaju razni playeri itd tako da me zadovoljava model koji ima samo i jedino navigaciju

bilo bi dobro da ima par europskih zemalja uz ovu našu regiju ili da se iste mogu naknadno i bezbolno dodati

unaprijed hvala

kreso01
22.12.2010., 18:24
sto kupit? mobitel baziran na android OS-u, npr HTC desire... apsolutno savrsena navigacija, brza, instantno (sto je jako bitno) nalaženje satelita, mogucnost instaliranja na desetke razlicitih navigacijskih programa u par klikova, zadnje sto sam probao je SYGIC aura, cijeli Zagreb tj svaka zgrada je u 3d-u itd. Ova kombinacija u potpunosti zadovoljava sva 4 zahtjeva koje si postavio, i više od toga, recimo imas i google maps pa uvijek mozes pogledat i satelitski prikaz terena

prije sam imao garmin nuvi 300, to je bila patnja naspram ovoga, preporucio bi bilo kome da razmislja u tom smjeru nego davat 1500-2000kn za nekakve garmine tom tom-ove isl. kad za te novce se moze kupit "mobitel" koji je u stanju pružiti sve to i puno više

Nikako. Na Garminima ne možeš naknadno pokrenuti nikakav player kojim bi mogao gledat filmove i slušat muziku. Neki modeli Garmina imaju integriran player, pa ukoliko želiš muziku i filmiće onda se prebaci na model koji to podržava ili si kupi GPS uređaj koji kao OS ima WinCE (Mio, GoClever, Geovision Prestigio, Vivax...) pa na njemu tjeraj što poželiš uključujući i Garmina.ili jednostavnije i jeftinije kupis ono sto sam spomenuo + što možeš pokrenut pa jos par stotina čuda ;)

ile.ri
22.12.2010., 19:35
Ma kakvi mobiteli, pa još sa Android OS-om. Mane svih mobova u odnosu na klasični GPS su:
1. Prijemnici SiRFstar III slabije kvalitete
2. Manji display
3. U GPS modu brže popiju bateriju
i najvažnije
4. Ukoliko OS platforma nije WinCE onda si redovno zakinut za većinu glavnih i najkvalitetnijih GPS aplikacija sa pripadajućim kartama.

Sve prednosti koje bi se mogle nabrojati u korist smartphonea ne spadaju u glavne vrline koje bi mogle nadmašiti njihove mane.

Koristim dva smartsphonea (HTC HD2 i HTC Tatto) i mogu reći da korištenje smartphonea u svrhu GPS-a nalikuje vožnji iz nekog hrvatskog grada do Frankfurta na Tomosu od 50 kubika te da mob za sada ne može odradit kvalitetno posao kao klasični GPS srednje klase.

@daidza
Pogledaj moj odgovor (http://www.forum.hr/showthread.php?t=453173&page=27) koji sam napisao @Daisy28 na početku ovog threada s tom razlikom da se baziraš na uređaje iz palete Mio i GoClever uređaja. Ukoliko ne misliš nikad otključavat uređaj radi upgonjenja drugih aplikacija i ne želiš gubiti vrijeme za PC-jem tražeći nove karte onda uzmi u obzir i Garmin uređaje. Kad napraviš neku selekciju onog što bi te moglo interesirati onda ovdje postaj da pročekiramo ono što bi ti bilo najbolje.

kreso01
22.12.2010., 19:50
1.) neznam za koji se prijamnici ugrađuju niti me zanima, samo znam da radi daleko brze nego garmin nuvi 300 kojeg sam imao i kojem je trebalo po par minuta da samo signal nađe, dok na androidu to traje 0 sekundi, i ne zaboravi da mobitel kao sto je htc desire raspolaze procesorom od 1GHz-a
2.) htc desire hd ima ekran od 4.3 incha, ako to nije dovoljno mozda najbolje plazmu od 50" stavit u auto, mislim....
3.) kupi se stalak i punjac za auto, tada je nebitno koliko baterija traje
4.) Ovo nema veze smozgom, na android platformi postoje hrpa kvalitetnih gps aplikacija, instaliraj si recimo SYGIC aura - 3d prikaz svih zgrada, ma divota jedna, super vidljive strelice za pravac, precizno navođenje, moderno i pregledno sućelje, "pinch to zoom", dodjeljivanje adrese kontaktima iz telefona, google maps satelitski prikaz terena, internet konekcija, speedcams, prognoza + kombiniranje sa dodatnim aplikacijama kao sto su trip advisor itd. ".... šta bi ti jos htio od navigacije?????????? aha da zaboravih, vecinu tih stvari nemaju ni uređaji najjace klase ;) tu su jos kao vrlo dobre navigacije i Ndrive, Copilot... ima naravno i poznatijih kao IGO itd. ali ne valjaju

Takodjer, i ja mogu rec isto sto i ti samo obrnuto, imam spomenuti garmin nuvi 300, i njegovo koristenje naspram androida + neke od spomenutih aplikacija je muka isusova

ile.ri
22.12.2010., 22:37
1.) neznam za koji se prijamnici ugrađuju niti me zanima, samo znam da radi daleko brze nego garmin nuvi 300 kojeg sam imao i kojem je trebalo po par minuta da samo signal nađe, dok na androidu to traje 0 sekundi, i ne zaboravi da mobitel kao sto je htc desire raspolaze procesorom od 1GHz-a
2.) htc desire hd ima ekran od 4.3 incha, ako to nije dovoljno mozda najbolje plazmu od 50" stavit u auto, mislim....
3.) kupi se stalak i punjac za auto, tada je nebitno koliko baterija traje
4.) Ovo nema veze smozgom, na android platformi postoje hrpa kvalitetnih gps aplikacija, instaliraj si recimo SYGIC aura - 3d prikaz svih zgrada, ma divota jedna, super vidljive strelice za pravac, precizno navođenje, moderno i pregledno sućelje, "pinch to zoom", dodjeljivanje adrese kontaktima iz telefona, google maps satelitski prikaz terena, internet konekcija, speedcams, prognoza + kombiniranje sa dodatnim aplikacijama kao sto su trip advisor itd. ".... šta bi ti jos htio od navigacije?????????? aha da zaboravih, vecinu tih stvari nemaju ni uređaji najjace klase ;) tu su jos kao vrlo dobre navigacije i Ndrive, Copilot... ima naravno i poznatijih kao IGO itd. ali ne valjaju

Takodjer, i ja mogu rec isto sto i ti samo obrnuto, imam spomenuti garmin nuvi 300, i njegovo koristenje naspram androida + neke od spomenutih aplikacija je muka isusova

Sve je OK. Ne se srditi. :D
Za tebe je to OK i izgleda da je to najbolje što si do sada probao. Ukoliko je to kombinacija koja tebe zadovoljava ti ju koristi, ali dopusti i meni da ja iskažem svoje mišljenje na tu temu bez ikakve ljutnje ili bi za tebe bilo najbolje da svoje mišljenje zadržim za sebe.
Ne mislim ti više na ništa posebno replayat, ali moram ti reći da si u svojem prethodnom postu iznio dosta netočnih i nepotpunih tvrdnji... Sve što si naveo kao prednosti kod GPS-a koji se mogu naći u smartphonovima ima i u klasičnim GPS-ovima.

Ne mislim više s tobom raspravljati o tome koja je varijanta bolja. Neka ljudi sami odluče na osnovu ponuđenih argumenata koje je riješenje za njih kvalitetnije te neka si takav uređaj kupe. :top:

kreso01
22.12.2010., 23:04
sve ok, ja sam samo htio navesti i tu opciju, jer smatram da bi ta kombinacija i više nego zadovoljila vjerojatno 99% ljudi... + jos mnoga toga sto android nudi, neko se pobunio sto garmin ne cita mp3 i video, a ovaj ne da cita video, nego i prijevode .srt (i ostale), ne cita samo mp3 nego i flac i jos kojekakve formate itd.itd.itd., jos ako imate bluetooth u autu, otvaraju se dodatne opcije.... zao mi je gledat da se trose tisuce kuna pored ovakvog dragulja

ispod sam stavio 2 filmica kako navigacija funkcionira na "mobitelu" (namjerno pod navodnicima)... inace sam i sam poprilično zahtjevan sto se tice tehnike, tako i navigacije... al ovo me zadovoljava u poptunosti i više od toga, neznam, mozda tebe ili nekog treceg iz nekog razloga nece, uglavnom:

sygic
http://www.youtube.com/watch?v=x47hJy4tjDs

ndrive
http://www.youtube.com/watch?v=hT_SxzhwCD4

daidza
29.12.2010., 14:45
hvala obojici na mišljenju, nikako da odem do trgovina (prodao auto u međuvremenu pa eto nastupila lijenost :P) i pogledam što konkretno mogu naći bez odlaska u zg

za mio ne vidim zastupnika u bjelovaru ali od ovih goclever sam našao http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066cb/goclever-gps-5066hd-cam-50--hr+bbtfm/ koja mi savršeno odgovara i + ima tu kamericu

jedini problem je što imaju 2 verzije

http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066cb/goclever-gps-5066hd-cam-50--hr+bbtfm/

i

http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066fe/goclever-gps-5066hd-cam-50--fe+-btfm/

a koliko vidim razlika je u kartama, dok prva ima samo hr i bih 99% pokrivene druga ima cijelu europu ali u tom slučaju hr je samo 42% pokrivena :(

uzeo bi ja to ali ne znam kako stoje nadogradnje za ubuduće, i jel mogu staviti kakvu drugu kartu pa da nekako imam i hr i europu?

pa ako može mala pomoć :)

a što se tiče ovog mob pa gore nabaciti kartu ne bi jer mi treba nešto što će biti u autu i kad stari vozi pa da mu ne moram ostavljati mob. a tu je onda i problem sa stalkom, punjačem itd tako da mi je zgodnije ovako

Tonii
29.12.2010., 15:55
4.) Ovo nema veze smozgom, na android platformi postoje hrpa kvalitetnih gps aplikacija, instaliraj si recimo SYGIC aura - 3d prikaz svih zgrada, ma divota jedna, super vidljive strelice za pravac, precizno navođenje, moderno i pregledno sućelje, "pinch to zoom", dodjeljivanje adrese kontaktima iz telefona, google maps satelitski prikaz terena, internet konekcija, speedcams, prognoza + kombiniranje sa dodatnim aplikacijama kao sto su trip advisor itd. "

bas sinoc instalirao auru 2.1.1.
prvo sam morao skinuti preko wi-fi skoro 300 mb, samo je hr mapa (17 mb) u tom paketu....
i nakon toga razocarenje, javi mi gresku da mi mob nema 3d hardware accelerator..... t-mobile pulse, android 2.1.....steta....
iako cisto sumnjam da postoje 3d zgrade za hr, mozda zg ako i to...vjerovatno u blizoj buducnosti....

imam navigon i jos ga nisam testirao, mislio sam danas.....idem kasnije kupiti drzac za auto....

igo ne valja, prespor i ruzno sucelje...

copilot sam koristio prije i nije los....

sad cu probati najnoviju verziju obicnog sygica, kasnije mozda ndrive.....moram prvo provjeriti jel moze na moj mob.....i nadam se da je na novoj verziji ubacen nocni mode rada

ima jos manje poznatih android gps aplikacija, to cu isprobati kasnije....

ile.ri
29.12.2010., 16:15
hvala obojici na mišljenju, nikako da odem do trgovina (prodao auto u međuvremenu pa eto nastupila lijenost :P) i pogledam što konkretno mogu naći bez odlaska u zg

za mio ne vidim zastupnika u bjelovaru ali od ovih goclever sam našao http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066cb/goclever-gps-5066hd-cam-50--hr+bbtfm/ koja mi savršeno odgovara i + ima tu kamericu

jedini problem je što imaju 2 verzije

http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066cb/goclever-gps-5066hd-cam-50--hr+bbtfm/

i

http://www.hardjura.hr/pregled-proizvoda/goc-c5066fe/goclever-gps-5066hd-cam-50--fe+-btfm/

a koliko vidim razlika je u kartama, dok prva ima samo hr i bih 99% pokrivene druga ima cijelu europu ali u tom slučaju hr je samo 42% pokrivena :(

uzeo bi ja to ali ne znam kako stoje nadogradnje za ubuduće, i jel mogu staviti kakvu drugu kartu pa da nekako imam i hr i europu?

pa ako može mala pomoć :)

a što se tiče ovog mob pa gore nabaciti kartu ne bi jer mi treba nešto što će biti u autu i kad stari vozi pa da mu ne moram ostavljati mob. a tu je onda i problem sa stalkom, punjačem itd tako da mi je zgodnije ovako

Definitivno sa kartom full EU. Za nekih cca 150,00 kn više dobijaš karte cijele EU što ti ostavlja dovoljno vremena da na miru bez pritiska proučiš što ćeš kasnije učiniti sa uređajem. Uostalom kad kupiš uređaj sa full EU onda ukoliko to ne želiš ne moraš niti otključavati uređaj i stavljati druge aplikacije sa pripadajućim kartama na njega. Inače da naknadno ideš kupovati te originalne karte platio bi ih između 700,00 do 1400,00 kn, zavisno za koju aplikaciju i koje područje obuhvate.

Sve u svemu dobra navigacija koja ima sve što je potrebno za jedan moderan GPS, samo mu još nedostaje DVB-T, ali to ionako nije neophodan dodatak osim ukoliko nisi Truck Driver. :kava: :)

Tonii
29.12.2010., 16:21
definitivno FE kad je tako mala razlika u cijeni....
a ako se volis igrati sa uredjajima (kao ja) uzmes najjeftiniju verziju, kasnije ubacis "besplatno" sta oces....

ile jesi li imao u rukama gc 5066? Jel valja sta kuciste, nesto sam citao o slabijem odazivu touchscreena itd....

Tonii
29.12.2010., 16:24
P.S.
Ovdje (http://217.14.221.177/StartEU.ashx?part=lds5t&_command=showItem&item=goc-c5066cb) ga imaš jeftinije kad već kupuješ u web shopu.

e dobro si me podsjetio, bas sam htio prije par dana provjeriti pa sam zaboravio....
znas li mozda ti koja je fora sa tim iq centrima, razlicite trgovine koriste slican web dizajn i url a imaju razlicite cijene....

daidza
29.12.2010., 16:52
ali na full EU kaže da je pokrivenost hrvatske 42% http://www.goclever.net/hr/products/234-GC-5066HDCAM-FE.html

dok je na hr+bih 99% ali su samo te 2 zemlje http://www.goclever.net/hr/products/231-GC-5066HDCAM-HR+BiH.html

ne postoji način da se ima i jedno i drugo? čitao sam ovdje da na taj winCE ide bilo koja karta pa jel to izvedivo bez nekih doplata?

nisam ga imao u ruci ili isprobao, nemam auto zadnjih dana pa mi se ne hoda po hladnoći do trgovine. ali danas ili najkasnije sutra ću otići pa javim dojmove

daidza
30.12.2010., 10:01
bio sinoć pogledati, aparat je solidno opremljena kineska konfekcija kao i 90% drugih

plastika je solidna, ni super ni loša a ekran je stvarno velik i pregledan

probali smo malo navigirati i to radi poprilično dobro, nema traženja signala ili nekih kašnjenja na pritisak ekrana. vidi se da je originalni jezik bio češki pa smo morali prvo tražiti gdje se uključuje hrvatski ali i onda sam na 2-3 mjesta našao po koju češku

kupio nisam, mada ima active sync i winCE gore strah me da neću moći dodati neku drugu kartu pa još razmišljam što napraviti

kerbi
30.12.2010., 18:52
Jel tko zna šta o falk navigaciji? Jedna mi je dospjela u ruke i neznam šta bi s tim

ile.ri
30.12.2010., 19:26
definitivno FE kad je tako mala razlika u cijeni....
a ako se volis igrati sa uredjajima (kao ja) uzmes najjeftiniju verziju, kasnije ubacis "besplatno" sta oces....

ile jesi li imao u rukama gc 5066? Jel valja sta kuciste, nesto sam citao o slabijem odazivu touchscreena itd....

Nisam. No nema razloga da ne bude na razini ostalih GoClever uređaja s kojima sam bio u kontaktu. Zbilja ne mogu reći da su oni GoClever uređaji s kojima sam bio u kontaktu bili loše izvedbe ili da nisu dobro radili, a jedan poznanik je pred malo vremena radio na 5066 i nije spomenuo nekekve "minuse", nego je dapače istaknuo njegove pozitivne strane.

e dobro si me podsjetio, bas sam htio prije par dana provjeriti pa sam zaboravio....
znas li mozda ti koja je fora sa tim iq centrima, razlicite trgovine koriste slican web dizajn i url a imaju razlicite cijene....

Zbilja ne znam kako to funkcionira. :ne zna:

ali na full EU kaže da je pokrivenost hrvatske 42% http://www.goclever.net/hr/products/234-GC-5066HDCAM-FE.html

dok je na hr+bih 99% ali su samo te 2 zemlje http://www.goclever.net/hr/products/231-GC-5066HDCAM-HR+BiH.html

ne postoji način da se ima i jedno i drugo? čitao sam ovdje da na taj winCE ide bilo koja karta pa jel to izvedivo bez nekih doplata?

nisam ga imao u ruci ili isprobao, nemam auto zadnjih dana pa mi se ne hoda po hladnoći do trgovine. ali danas ili najkasnije sutra ću otići pa javim dojmove

U oba uređaj ti je karta HR od Mirea te ima jednaku pokrivenost i vrlo je kvalitetna, ali mislim da HR još nitko sa niti jednom kartom (Mireo, Navigo, Tele Atlas, Navteq...) nije dostigao 100% pokrivenost odnosno 99% kako navode. To je dezinformacija na stranicama web shopa, odnosno informacija koja se može odnosti samo na jedan segment pokrivenosti poput 100% pokrivenosti auto-cesti na području HR, ali to nisu jedine informacije koje pokriva digitalna karta jedne države. Postoje još informacije o kategoriji neke prometnice odnosno da li je neka prometnica lokana ili državna prometnica, jednosmjerna ili dvosmjerna, bijela ili asfaltirana cesta, pokrivenost kućnim brojevima, ograničenja brzine... Dakle sasvim sigurno je u pitanju "slučajna" dezinformacija o 99% pokrivenosti.

Što se tiče dodavanja karata bolja ti je kombinacija sa predinstaliranim kartama EU odmah. Prednosti je više, ali da ih sve ne opisujem razmisli samo o tome koliko više dobijaš za cca 150 kn.

bio sinoć pogledati, aparat je solidno opremljena kineska konfekcija kao i 90% drugih

plastika je solidna, ni super ni loša a ekran je stvarno velik i pregledan

probali smo malo navigirati i to radi poprilično dobro, nema traženja signala ili nekih kašnjenja na pritisak ekrana. vidi se da je originalni jezik bio češki pa smo morali prvo tražiti gdje se uključuje hrvatski ali i onda sam na 2-3 mjesta našao po koju češku

kupio nisam, mada ima active sync i winCE gore strah me da neću moći dodati neku drugu kartu pa još razmišljam što napraviti

Ukoliko je u uređaju instaliran Black Edition onda nije sigurno nakon prebacivanja na HR sučelje zaostala niti jedna češka riječ jer je Black Edition HR proizvod i kod njega je to dobro riješeno, dok je glasovno sasvim sigurno najbolje. Vjerojatno ti se pričinilo da je neka češka riječ zaostala.

daidza
30.12.2010., 22:14
ma imali su samo ovu hr+bih i to za nekih 1250 kn, jebiga tako ti je to u bjelovaru a do zg mi se ne ide samo po to

nije mi se učinilo, isprobavali smo od vlasnika trgovine koji ima jednog u svom autu ali kod njega je karta balkana i na par mjesta se točno vidi da je češki

karte možda i jesu hrvatske ali sučelje je očito prevođeno :D

gledam malo oglase, ima i mio-va po cca 900 kn i to ovi jači modeli pa si razmišljam da bi to moglo biti ok za kupiti a + što mi se može poslati poštom pa ne moram u zg :P

uglavnom stala mi kupovina ovih dana kad sam neplanski prodao auto a novi dolazi tek iza nove pa mi se ne žuri

hvala na savjetima dosad :pivo

Slatky
23.09.2011., 20:00
Ja ga koristim i nije loš. Pervan me par puta iznervirao sa glupim šalama u pola nepoznatog grada. inače jedan takav mobitel i nev idim potrebu za posebnom navigacijom, sve u jednom.

kikih
22.12.2011., 21:51
Molim vas hitno za pomoc......naime kupujem navigaciju do 1000kn kao bozicni dar i sutra idem nesto kupiti u zg pa ako ima ko kakvu preporuku slobodno se nek javi.... ja sam mislio uzet MIO MOOV M 400 cijena je cca 800 kn pa me sad jos samo zanima dal se moze kasnije na nju stavljat druge karte jer sumljam da cu dobit na njoj karte sredisnje europe i adriatic......

Josip4
12.05.2012., 22:17
Trebam neku navigaciju, po mogućnosti da ima igo karte EU ili igo prima.

Dvoje prijatelja mi imaju VDO DAYTON, navigacija ima super igo prima karte, ima kamionski program, TV, TTX..., ali ima problem što se obje pregrijavaju, naročito sad dok je sunce, radi cca 2 sata i zamrzne se, pa je opet ugasi, upali..., ne znam jel svaka ta VDO takva ili:confused::ne zna:

Vivax je nakon 5 g. vjernog služenja počeo zezati, gubi stalno signal pa onda priča bedastoče.

I da, ne smije koštati preko 1000 kn.

Evo recimo ova ne izgleda loše, ima li ju tko?

http://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/kamionska-profesionalna-navigacija-prestigio-eu-oglas-5040491

WXW
13.05.2012., 20:10
TomTom meni najbolja navigacija. Moja je stara 4 godine, Hrvatska je sve prekrivena osim sela, tj. sela postoje ali samo glavna cesta u selu. Stari ima novi Garmin, ima asistenta za skretanje na autocesti, pokazuje svaku traku prilikom skretanja. I to je jedino što je bolje od mog TomToma starog 4 godine.

Josip4
13.05.2012., 21:01
TomTom meni najbolja navigacija. Moja je stara 4 godine, Hrvatska je sve prekrivena osim sela, tj. sela postoje ali samo glavna cesta u selu. Stari ima novi Garmin, ima asistenta za skretanje na autocesti, pokazuje svaku traku prilikom skretanja. I to je jedino što je bolje od mog TomToma starog 4 godine.

Uzet ću sutra ovu prestigio za 600 kn, ima igo primo karte i one pokazuju točno traku i putokaze prilikom skretanja na AC, a frend ima neku tom tom i ona prilikom skretanja pokazuje cestu i blinka zelena strelica na dijelu kojim treba voziti.

Vivax mi je trajao punih 5 godina, odlična navigacija, ali eto došo i njoj kraj.

Za one kojima se sviđa VDO Dayton, ta nevigacija je super, igo prima karte, ima TV koji super lovi i u vožnji, ima ttx.... uglavnom odlična je, ali se pregrijava i zato je i jeftina, bila bi idealna da su dobro složene.

blueees
17.06.2012., 20:14
pozdrav svima, dakle imam 500kn na raspoloaganju i htio sam si kupiti neki GPS system. Znam da je to jeftiniji rang GPS-ova, ali zanima me koji GPS navigaciju mi preporučujete za te novce??

quadzilla
17.06.2012., 20:42
Imaš u Svijet Medija mio moov m300 za te novce otprilike...Ili neki android mobitel pa stavit na njega navigaciju...

diiba
18.06.2012., 10:32
8000 kn na akciji (http://www.lociraj-popust.com/default.aspx?pid=1349)...čudo jedno

blueees
18.06.2012., 11:49
8000 kn na akciji (http://www.lociraj-popust.com/default.aspx?pid=1349)...čudo jedno

hahahah prodat će oni to malo sutra :)

blueees
20.06.2012., 20:52
nakon dužeg razmišljanja i gledanja našao sam ova dva...Koji bi mi vi preporučili???

http://www.njuskalo.hr/auto-navigacija-gps/garmin-nuvi-360t-europe-bluetooth-cestovni-gps-oglas-3862439

ILI

http://www.njuskalo.hr/informatika-sve-ostalo/navigacija-garmin-nuvi-200w-povoljno-zamjena-oglas-4810212

kerbi
20.06.2012., 21:15
Za Nuvi 200 ti preporučujem izbjegavanje. Nekad odlična navigacija no s novijim kartama jednostavno vrluda. Krivo klasificira ceste pa te ponekad iz čista mira šalje okolo preko brda i dolina. Noviji modeli nemaju tu manu, no nuvi 200 je danas nepouzdan.

Josip4
22.06.2012., 14:58
Evo ja uzeo tablet sa navigacijom, GPS lovi i u kući i to trenutno, ima TV, ali se rijetko gdje može gledati jer slabo lovi, a nema priključak za vanjsku antenu ili bi trebalo probati jel postoji koja sa micro USB utorom.:ne zna:

Ima i FM transmitter tako da filmove, glazbu, navigaciju možete slušati preko zvučnika, ja je platio 900 kn, preko oglasa, a u trgovinama je od 1400-1600 kn.

Detaljnije imate na ovoj temi gdje sam tražio neku navigaciju za sebe.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=722953

ibanez86
16.07.2012., 21:46
pozdrav ekipa,može preporuka koju da navigaciju kupim,treba mi za posao,isključivo za zagreb i zagrebačku županiju,limit do 1000kn?

zuzi666
22.07.2012., 15:50
kako odabrati gps navigaciju? ima ih u cjenovnom rasponu od 400kn do nekoliko tisuća kuna? na temelju čega odabrati?
meni bi trebalo da unutra, osim Hr ima i Slo i Austrija, te BiH.

što mislite o ovom modelu?
http://www.protis.hr/products/details/gps-uredaj-garmin-nuvi-40--adriaroute-43/51023

danijel983
29.07.2012., 11:06
Trebam navigaciju, cijena do 1500kn, bitno je da je karta cijele Europe dobra. Znači da ima EU i Adria route. Što bi preporučili?
Evo na primjer ova: http://shop.hak.hr/pd/1019/pgoid/10/Garmin-Nuvi-2495-LT-Europe-akcija.wshtml
HAK ima neku akciju za članove. I za nju piše da ima Slo i HR a šta ako hoću i BiH?

alphaman
03.12.2012., 20:16
Molio bih preporuku GPS navigacije za vožnju automobilom po HR,SLO,EU do otprilike 600-700kn. Treba imati mogućnost ubacivanja "besplatnih" karata - preferiram iGO karte (kolega kaže da su odlične). Ako ne dolazi sa stalkom, molio bih preporuku i stalka.

Gledao sam modele GPS Navon N480 Primo FEU i neke GoClever, Vivax i slično, pojma nemam koje valja od toga i da li se mogu ubacivati "besplatne" karte.

Josip4
03.12.2012., 22:19
Molio bih preporuku GPS navigacije za vožnju automobilom po HR,SLO,EU do otprilike 600-700kn. Treba imati mogućnost ubacivanja "besplatnih" karata - preferiram iGO karte (kolega kaže da su odlične). Ako ne dolazi sa stalkom, molio bih preporuku i stalka.

Gledao sam modele GPS Navon N480 Primo FEU i neke GoClever, Vivax i slično, pojma nemam koje valja od toga i da li se mogu ubacivati "besplatne" karte.

Ja ti imam Vivax i dva tableta GoClever tab t72 koji imaju Android, pa na njih ide igo za Android.

U Vivax ti isto iduigo karte bez problema, a imaš i cijeli forum za Vivaxe:

http://www.gps4us.org/

alphaman
03.12.2012., 23:16
Ne mogu se registrirati na taj forum :/ ne prihvaća mi password pri registraciji, a upisujem po pravilu...

Da li standardno dolazi stalak i auto punjač sa tim vivaxom?

B F G
04.12.2012., 12:02
Pozdrav!

Imam pitanje. Nemogu nigdje naci za skinuti karte za Renaultovu navigaciju za Lagunu iz 2002. god. Pa ako je netko SLUCAJNO nekad nabasao na te karte negdje za skinuti molio bih za pomoc. CD karte, jer za DVD sam nasao ali to mi ne vrijedi jer mi GPS u autu ne cita DVD.
thx

Klodovik2
07.05.2013., 07:17
pozdrav
gdje bih mogao servisirati GoCleaver GPS uređaj
nestalo mi osvjetljenje ekrana

zeki022
10.10.2013., 07:27
pozdrav svima i ako moze pomoc pocetniku u svjetu gps-a,naime dobio sam ovaj uređaj garmin novi 250...kolko sam vidio u njemu se nalazi stari softver i karte kompletne ali iz 2008.........potom sam skinuo program Garmin Expres gdje mi nudi nadogradnju na zadnju verziju sostwera 5........kao i nadogradnju karata cca 3gb....e sad pitanje softwer sam bez problema nadogradio no zanima me oko ove nadogradnje karata ,tocnije jesu one besplatne il se to placa?...hvala unapid na odgovoru....poz

LexMoloch
10.10.2013., 07:34
Besplatne su, ovdje skini update:
http://www.garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=233&kultura=hr

badrix
10.10.2013., 07:41
Besplatne su, ovdje skini update:
http://www.garmin.com.hr/Default.aspx?sifraStranica=233&kultura=hr

ovo je update za adriaroute, a za europu jel ima gdje besplatno?

kerbi
10.10.2013., 09:29
Legalno ne. Samo Adriarute ima besplatan update. Europu doslovno izdaju nove karte i nanovo ih naplačuju.

Trapy
10.10.2013., 11:02
Pozdrav

Trebam pomoc ima li netko Goclever model 4330 da je stavio na njega nove karte , bilo koje :503:. Trenutno su na njemu Cardinale 2.6 ( 2007 ) .

Sve sam preguglao nigdje nemam informaciju kako dalje .:504::504::504:

Hvala

Freyr
30.10.2013., 20:41
moze li mi netko reći valja li onaj jeftini vivax ?? mislim da kosta do 700kuna .
Takoder me zanima vidim da ima i Garmin za 700kuna ako ima netko iskustva, kakva je usporedba ? Tko ima bolje karte ?
Mislim da vivax koristi dont panic za njih kazu da su karte najbolje jer znam neke koji koriste te karte na mobitelima.