PDA

View Full Version : GPS navigacija - preporuka

stranice : [1] 2 3

marin - os
31.05.2009., 13:46
Pozdrav!

Koju biste preporučili navigaciju, cijena do cca 1200 kuna, bitna karta Hrvatske, BiH. Dakle neke osnovne modele!

Hvala na odgovorima!

marin - os
31.05.2009., 13:54
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4200036

Recimo ovako nesto!

home edition
31.05.2009., 15:29
pa da evo, sam sebi si dao odgovor. Mislim da Garminu nema premca u GPS navigaciji (civilnoj svakako).

Prob1em
31.05.2009., 16:00
A zasto nebi bilo?

Mislim da neki jeftiniji uređaji aka Mio, VIVAX, idt. koji imaju windows CE preinstalirani obavljaju isti posao za manje love, s tim da njihovim otkljucavanjem mozes stavljat si sam karte koje nađeš na netu. Ja sam davno kupio Mio C250 i gore imam i iGo8 i Cardinale (obadvoje ima kartu europe). S tim da za nase krajeve je Cardinale najdetaljnija karta.

EDIT: tek sad vidim cijenu Garmina, ja sam mislio da ciljas na nesto skuplje :). Taj isti model imas za skoro 200kn jeftinije u MagazinRS-u (http://www.nabava.net/garmin-nuvi-200w__41009_p.php). Malo si prouci (ti znas sta ti najvise treba). Ako ciljas samo na hrvatsku, kao sto sam ti vec rekao Cardinale ti je najdetaljnija karta u nas. Evo (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=mio+moov+300&x=0&y=0) ti jos jedan prijedlog.

LP

dorino
31.05.2009., 17:17
po meni je bolje kupit mio. bas kako u prethodnom postu pise da ima windowse.
ja na mio c320 imam i program za gledanje filmova...nista ne znaci ali cisto da dobijes sliku da se i to moze na tim uredjajima sto npr na garminu nemozes

ile.ri
31.05.2009., 20:09
Mio uređaji su vrlo kvalitetni. Zaista ne mogu reći da su bolji od nekih drugih brandova kao Garmin, ali ni gori. Mio za osnovni softwer koristi WinCE i na njemu se može bez problema nakon jednostavnog otključavanja pokrenuti Garmin XT pa imati i njega ukoliko to baš nekoga žulja. :D
Osim Garmin XT-a mogu se još upgoniti drugi navigacioni programi kao viaGPS Black Edition (Cardinale), iGO8, iGO amigo, TomTom... naravno uz sve to je još na rasploaganju orginalni MioMap. Također je moguće pokrenuti OziExplorer koji služi za pomorske i topo karte. :top:
Kod Mio uređaja su svi updatei softwera i karata besplatni, dok se kod Garmina update Europe naplaćuje.

Koristim sve te gore navedene aplikacije na svojem Miu i mogu pohvaliti da MioMap i viaGPS Black Edition imaju detaljniju kartu od Garminove AdriaRoute.
Općenito takvo mišljenje trenutno prevladava među korisnicima GPS gadgeta koji su imali mogućnost isprobat više karata i aplikacija, a svoja su mišljenja iznijeli na raznim GPS forumima i grupama.

Ništa od ovog gore nabrojanog kod Garmina nije moguće, osim pokretanja za njega predviđenog softwera izdanog od strane Garmina, što je za mene hendikep. :ne zna:

pazdrkan
31.05.2009., 22:38
garmin nuvi 205 + adriaroute

999 kn.....majka :top:

ja ga imam, prezadovoljan

drakic
01.06.2009., 12:18
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.

ile.ri
01.06.2009., 13:01
kupio neki dan Vivax 350 i karticu od 2GB. jednostavno ubacis unlock i deri karte. vrtim iGO8 (karte HR,SCG,HU,Bih,Italija,Slo,Ger,Aus), Cardinale 3.0 BE (hrv), Garmin AdriaRoute (Hrv,BiH,Slo,SCG). Kad koju trebas jednostavno udjes i biras sta hoces. Sto se tiče karti svi kazu da je Cardinale daleko najbolja karta sto se tiče Hrv, iGo je dobar ali ne tako detaljan. Sto se tiče EU , tu je iGO jako dobar. Garmin je losiji, ali nisam ga jos detaljno probao, ima dobar software ali su mu karte losije. Mozes vrtiti filmove, mp3...

Vivax za cijenu od 700kn mi je sasvim solidan. Jedina mana mu je mali ekran, ima 3.5". Imas dobar forum za njega www.gps4.us.org gdje je sve detaljno opisano.

Do unazad par mjeseci bi se složio sa svim gore navedenim, ali sada je situacija bitno drugačija i ja bi preporučio zaobilaženje vivaxa u velikom luku. Vivax uređaji su u ovaj dio EU stigli u dvije verzije. Prva je bila bez hw i sw problema, a druga na žalost ima i jedan i drugi problem što za što poslijedicu ima blokiranje, rušenje i neispravan rad navigacionog sw-a. Trenutno je situacija takva da ljudi šalju uređaje na servis i oni se sa servisa vraćaju opet neispravni jer je količina neispravnih Vivaxa enormna do te mjere da ih je nemoguće sve zamjeniti. :flop:

Tko može još uvijek pronaći neki zaostao Vivax koji ima u sebi instaliran Cardinale v. 2.3 neka ga slobodno kupi, ali oni koji su stigli sa novijom verzijom sw-a riskiraju da će kupiti neispravan uređaj za koji neće moći ostvariti svoja prava iz garancije. :kava:

drakic
01.06.2009., 13:38
Do unazad par mjeseci bi se složio sa svim gore navedenim, ali sada je situacija bitno drugačija i ja bi preporučio zaobilaženje vivaxa u velikom luku. Vivax uređaji su u ovaj dio EU stigli u dvije verzije. Prva je bila bez hw i sw problema, a druga na žalost ima i jedan i drugi problem što za što poslijedicu ima blokiranje, rušenje i neispravan rad navigacionog sw-a. Trenutno je situacija takva da ljudi šalju uređaje na servis i oni se sa servisa vraćaju opet neispravni jer je količina neispravnih Vivaxa enormna do te mjere da ih je nemoguće sve zamjeniti. :flop:

Tko može još uvijek pronaći neki zaostao Vivax koji ima u sebi instaliran Cardinale v. 2.3 neka ga slobodno kupi, ali oni koji su stigli sa novijom verzijom sw-a riskiraju da će kupiti neispravan uređaj za koji neće moći ostvariti svoja prava iz garancije. :kava:

ima problem ako budes snimao karte u RF (memorija navigacije), ako budes snimao na karticu (sto je i logicno,jer neces imati igo ili garmina na memoriji telefona, previse zauzima prostora) sve radi uredno, i neblokira i nerusi se.
znaci kartica od 2GB i na nju snimiti novu kartu cardinale-a i sve ostalo sto hoces.

vivax ima gresku ako se cacka po internoj memoriji, to je neosporivo, ali dok god nediras po tome sve ce raditi uredno. cak i nemas potrebe dirati po internoj memoriji, jer nema razlike gdje su ti snimljene karte.

sto se tiče garancije, ako zablokira ili nesta slicno zasto mislis da neces moci ostvariti garanciju. meni prvi vivax koji sam dobio nije hvatao satelite (nije primao signal), vratio iduci dan, dobio novi i to je to. nitko nije pravio nikakav problem.

pozz

Slatky
01.06.2009., 14:17
a šta je bolje ugrađena navigacija tvornički ili ova o kojoj pričate

drakic
01.06.2009., 15:43
a šta je bolje ugrađena navigacija tvornički ili ova o kojoj pričate

ugrađena tvornički 5-10.000kn
ova o kojoj pričamo 700kn

o izgledu i ljepoti nepricamo. naravno ako imas para da ces uzeti tvornicku, ali meni osobno netreba toliko da bih mogao izdvojiti par tisuća kuna za nju

Slatky
01.06.2009., 16:03
dobro skuplji je a kako ide to sa kartama preko cd - dvd-a ili

drakic
01.06.2009., 16:15

ovisi, malo proguglaj netom pa vidi koje se mogu otkljucati i ubaciti neke druge karte ili za koje se navigacije mogu skinuti karte sa neta pa preko dvd ih samo ucitati...

ile.ri
01.06.2009., 22:48
ima problem ako budes snimao karte u RF (memorija navigacije), ako budes snimao na karticu (sto je i logicno,jer neces imati igo ili garmina na memoriji telefona, previse zauzima prostora) sve radi uredno, i neblokira i nerusi se.
znaci kartica od 2GB i na nju snimiti novu kartu cardinale-a i sve ostalo sto hoces.

vivax ima gresku ako se cacka po internoj memoriji, to je neosporivo, ali dok god nediras po tome sve ce raditi uredno. cak i nemas potrebe dirati po internoj memoriji, jer nema razlike gdje su ti snimljene karte.

sto se tiče garancije, ako zablokira ili nesta slicno zasto mislis da neces moci ostvariti garanciju. meni prvi vivax koji sam dobio nije hvatao satelite (nije primao signal), vratio iduci dan, dobio novi i to je to. nitko nije pravio nikakav problem.

pozz

Čeka sada malo. Objasni ti meni, da li bi kupio neispravnog Vivaxa da si imao ovu informaciju kojom sada raspolažeš. To što se Black Edition može pokretati sa SD kartice umjesto sa ResidentFlasha nema nikakve veze. Ja sam želio potpuno ispravan uređaj i kao takvog sam ga platio, a nisam ga dobio. Kako onda možeš svjesno nagovarati ljude da kupuju takav uređaj bez da si ih upozorio na neispravan uređaj.
Da malo više znaš o Vivaxima ne bi tako govorio, jer bi znao da takav Vivax ima nekoliko hendikepa. Jedan od njih je nemogućnost korištenja orginalnih Mireovih karata istočne i zapadne Europe na SD kartici jer ti je SD slot na uređaju zauzet karticom na koju si stavio navigacionu aplikaciju kojoj je mjesto na internoj memoriji, a ne na SD kartici.

Drugi hendikep je da na službenim stranicama Mirea ne postoji nikakav update koji se vrši na SD karticu. Kako misliš napraviti update na verziju 3.x Black Editiona? Zašto misliš da bi svi ljudi koji su kupili Vivaxa trebali znati da postoji još jedan update koji se instalira po principu copy/paste na SD karticu, a nema ga na službenim stranicama Mirea (koji je uzgred inače vlasnik viaGPS 3.0 Black Edition) kad se svi službeni updatei vrše na drugačiji način?
Zbog čega misliš da bi svi trebali znati za neslužbenu podršku za Vivaxe na stranicama gps4us sitea?

Previše je to pitanja i odgovora za prosječnog korisnika GPS navigacije koji samo želi jeftinu i ispravnu navigaciju i ne želi se zamarati nekim novim stvarima iz svijeta GPS-a. :kava:

U većini slučajeva su tvorničke navigacije zaključane po specifičnom sistemu, za koje ključ ima samo prizvođač automobila (čak ih ni zastupnici ne dobijaju). Tužna je činjenica da smo proizvođačima automobila nevažno tržište, ponajviše zbog toga što cijela Hrvatska ima stanovnika kao jedan prosječan europski grad. Sukladno tome se i odnose prema nama, pa su tako karte ovog dijela Balkana zastarjele ili imaju samo glavne cestovne pravce. Na žalost nema ni nade da će se uskoro nešto po tom pitanju promjeniti što se tiče tvornički ugrađenih navigacija pa je onda svakako bolje kupiti neku od externih navigacija koje polako, ali sigurno preuzimaju primat na našem tržištu. :top:

Slatky
02.06.2009., 08:39
hvala na odgovoru to me je zanimalo :top:

drakic
02.06.2009., 09:57
[QUOTE=ile.ri;20889852]Čeka sada malo. Objasni ti meni, da li bi kupio neispravnog Vivaxa da si imao ovu informaciju kojom sada raspolažeš. To što se Black Edition može pokretati sa SD kartice umjesto sa ResidentFlasha nema nikakve veze. Ja sam želio potpuno ispravan uređaj i kao takvog sam ga platio, a nisam ga dobio. Kako onda možeš svjesno nagovarati ljude da kupuju takav uređaj bez da si ih upozorio na neispravan uređaj.
Da malo više znaš o Vivaxima ne bi tako govorio, jer bi znao da takav Vivax ima nekoliko hendikepa. Jedan od njih je nemogućnost korištenja orginalnih Mireovih karata istočne i zapadne Europe na SD kartici jer ti je SD slot na uređaju zauzet karticom na koju si stavio navigacionu aplikaciju kojoj je mjesto na internoj memoriji, a ne na SD kartici.

Drugi hendikep je da na službenim stranicama Mirea ne postoji nikakav update koji se vrši na SD karticu. Kako misliš napraviti update na verziju 3.x Black Editiona? Zašto misliš da bi svi ljudi koji su kupili Vivaxa trebali znati da postoji još jedan update koji se instalira po principu copy/paste na SD karticu, a nema ga na službenim stranicama Mirea (koji je uzgred inače vlasnik viaGPS 3.0 Black Edition) kad se svi službeni updatei vrše na drugačiji način?
Zbog čega misliš da bi svi trebali znati za neslužbenu podršku za Vivaxe na stranicama gps4us sitea?

Previše je to pitanja i odgovora za prosječnog korisnika GPS navigacije koji samo želi jeftinu i ispravnu navigaciju i ne želi se zamarati nekim novim stvarima iz svijeta GPS-a. :kava:

[QUOTE]

proucio sam cijeli forum sto se tiče vivaxa i znao sam za taj hendikep da se nemoze snimati na internu memoriju, i unatoc tome sam ga uzeo.

ja nikoga nenagovaram, samo prenosim svoje iskustvo, sto sam kupio i sto sve moze. sta bih trebao reci, kupi garmina sa adria kartama, gdje imas hr,bih i slo. kad bude isao negdje dalje daj jos par tisuća kuna i kupi karte zemlje koje ti treba.

"1 hendikep": neznam po cemu je to hendikep. snimis na karticu navigacijski software koji hoces i vrtis koju hoces kartu. snimis cardinale i ubacis karte koje hoces.

"2 hendikep": nemislim da bi ljudi trebali znati za gps4us i slične stranice ali ako budu htjeli nesta vise od te navigacije, ili ako nebudu htjeli kupovati originalne karte da ce se morati informirati. neznam gdje ces dobiti cijelu kartu europe za 700kn. koliko vidim legalna karta europe iGO kosta cca 1000kn, ako imas love normalno da ces platiti karte i nemas zafrkancije sa piratlukom.

tko bude kupio neku jednostavnu i jeftinu navigaciju mora biti spreman na to da ce imati samo osnovnu kartu hrv,slo bih. ako bude htjeo nesto vise za djabe morat ce se malo informirati.

ile.ri
02.06.2009., 11:57
proucio sam cijeli forum sto se tiče vivaxa i znao sam za taj hendikep da se nemoze snimati na internu memoriju, i unatoc tome sam ga uzeo.

ja nikoga nenagovaram, samo prenosim svoje iskustvo, sto sam kupio i sto sve moze. sta bih trebao reci, kupi garmina sa adria kartama, gdje imas hr,bih i slo. kad bude isao negdje dalje daj jos par tisuća kuna i kupi karte zemlje koje ti treba.

"1 hendikep": neznam po cemu je to hendikep. snimis na karticu navigacijski software koji hoces i vrtis koju hoces kartu. snimis cardinale i ubacis karte koje hoces.

"2 hendikep": nemislim da bi ljudi trebali znati za gps4us i slične stranice ali ako budu htjeli nesta vise od te navigacije, ili ako nebudu htjeli kupovati originalne karte da ce se morati informirati. neznam gdje ces dobiti cijelu kartu europe za 700kn. koliko vidim legalna karta europe iGO kosta cca 1000kn, ako imas love normalno da ces platiti karte i nemas zafrkancije sa piratlukom.

tko bude kupio neku jednostavnu i jeftinu navigaciju mora biti spreman na to da ce imati samo osnovnu kartu hrv,slo bih. ako bude htjeo nesto vise za djabe morat ce se malo informirati.

Pošto vidim da ne želiš ili ne možeš shvatit ništa od onog što sam napisao, a još si, kako kažeš imao informaciju o neispravnim Vivaxima i ipak ipak ga kupio, samo ću ti pokazati (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=PND+MIO+MOOV+200+Adria+Tour&x=15&y=11) što si mogao dobiti isprvno i kvalitetnije za tih sedamsto kuna koliko si potrošio na Vivaxa, a osim karte Hrvatske i Bosne i Hercegovine, još bi dobio karte Slovenije, Srbije, Crne Gore te glavne pravce Europe.
Da li još uvjek misliš da si napravio best buy koji trebaš savjetovati drugima? :kava:

drakic
02.06.2009., 14:22
Pošto vidim da ne želiš ili ne možeš shvatit ništa od onog što sam napisao, a još si, kako kažeš imao informaciju o neispravnim Vivaxima i ipak ipak ga kupio, samo ću ti pokazati (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=PND+MIO+MOOV+200+Adria+Tour&x=15&y=11) što si mogao dobiti isprvno i kvalitetnije za tih sedamsto kuna koliko si potrošio na Vivaxa, a osim karte Hrvatske i Bosne i Hercegovine, još bi dobio karte Slovenije, Srbije, Crne Gore te glavne pravce Europe.
Da li još uvjek misliš da si napravio best buy koji trebaš savjetovati drugima? :kava:

vidio sam taj mio-ov 200 model i nisam ga htjeo uzeti. za vivaxa ima bolja podrška, a taj "bug" ionako nece smetati ako nediras internu memoriju. nerazumijem sta si toliko zapeo za to! dobijem karte koje imam i ovdje, a sto se tiče tih glavnih pravac europe, mislim da nisu nikome problem glavni pravci nego kako se snaci u nekome od tih gradova europe!

znaci da ako budes hjteo nesta detaljnije da ces morati ili kupiti original karte (za bilo koju navigaciju, bio to vivax,garmin, mio...) ili skidati preko interneta i malo se zabaviti. sad nek si svatko izabere sto mu je lakse/jednostavnije.

znaci da zakljucimo: vivax radi uredno dok mu nediras internu memoriju. da bi imao nesto vise od cardinale-a moras skinuti/kupiti neke druge karte i opet ubaciti i raditi preko kartice (sto neznam zasto je problem). mio-ov uredaj nije los, isto kao i vivax. PO DRUGI PUT, NIKOGA NE NAGOVARAM, SAMO PRENOSIM SVOJE ISKUSTVO STO SE TIČE NAVIGACIJE I SOFTWERA I KVALITETE!! NADAM SE DA OVO NECU MORATI PONOVO PONAVLJATI. KAO STO JE NETKO PRENIO ISKUSTVO DA JE KUPIO GARMINA I DA JE PREZADOVOLJAN (DOK SU CARDINALE NAJBOLJE KARTE ZA HRV) TAKO I JA IZNOSIM SVOJE MISLJENJE! nadam se da se razumijemo.

lp
danijel

ile.ri
02.06.2009., 20:54
Vidim da si zadovoljan svojim Vivaxom i drago mi je zbog tebe, jer ja ne bi bio zadovoljan.
Vidim da si uvjeren da je Mio jednako dobar kao Vivax. Moram ti reći da si u zabludi.
Također ti želim reći ukoliko to nisi znao da MioMap i Black Edition razvija ista firma pa zbog toga jako sliče u svim djelovima. Također ako ne znaš, koriste iste karte što dovodi do zaključka da je Mio ipak bolje uložen novac.

Što se tiče podrške za Vivaxa, vjerojatno se slažemo da ne postoji bolja u HR, ali ukoliko si primjetio site se ne zove vivax4us, nego gps4us i zbog toga je podrška za Mio uređaje na tom siteu jednako vrijedan respekta.

sparc0
02.06.2009., 22:34
vivax THE BEST
kupio ga prije godinu dana za 800kn, stavio na njega najnoviji cardinale, od karata si ostavio hrvatsku i bosnu...ultradetaljne karte...jos sam si instalirao neki programcic po imenu GPStacho koji prikazuje brzinu kretanja preko cijelog ekrana i grafikone za acceleraciju...i brdo drugih stvarcica,vrti avi filmice bez problema,zakon stvar,jednostavan za upotrebu...kupi neces pogrijesit!

homosapiens
03.06.2009., 08:59
Do sada korsitio nekoliko razlicitih karti i definitivno Cardinale najdetaljnija karta za podrucje bivse Juge, a od uredjaja sam imao Vivaxa koji je bio iz serije onih ispravnih i nisam imao problema s njim kao neki.
Kasnije sam kupio Mio C250 i na njega stavio Cardinale i do sada najbolja kombinacija sto se tice uredjaja i karte.

zvm
03.06.2009., 10:37
Imam Mio Moov 200 odnedavno i jako sam zadovoljan. Otključao sam ga i stavio iGo s kartom Evrope. Mada ovdje koristim MioMap koji je došao s uređajem.
Gdje mogu nabaviti Cardinale, kad je već najbolji za ex-Yu?

aircanada
09.06.2009., 11:03
Trebam savjet. Naime, kod sudara mi je pukla vakumska drska za GPS. Model izgleda kao Garminovi 4.3". Jel ima di kupit to a da nije neka vrsta univerzalog (i za mobitele mi ne treba), vec da je namjenjen drzanju 4.3 incha gps..Podrucje splita, odnosno dostava doma... Hvala!

ile.ri
09.06.2009., 22:34
Trebam savjet. Naime, kod sudara mi je pukla vakumska drska za GPS. Model izgleda kao Garminovi 4.3". Jel ima di kupit to a da nije neka vrsta univerzalog (i za mobitele mi ne treba), vec da je namjenjen drzanju 4.3 incha gps..Podrucje splita, odnosno dostava doma... Hvala!

ebay (http://shop.ebay.com/items/?_nkw=gps+holder&_armrs=1&_from=R2&_mdo=) nema čega nema. :)

klokan jura
13.06.2009., 11:43
a neki tom tom?

Tacuma
13.06.2009., 12:40
Imam Tom Tom Go 720 i Vivx. Tom Tom je super uređaj, ima i previše toga, jako brzo nalazi satelite ali karta HR je tuga živa , samo ZG relativno dobro pokriven, ostalo voda. A u BIH postoji samo Sarajevo. Imam gore kompletnu Z. EU ali kaj mi to znaći kad nemam HR kak treba. Prićalo se da dolazi update karte-evo ćekam godinu i više pa još ništa.

Tak da na kraju Tom Tom koji je koštao 4000,00 kn skuplja prašinu, a vivax od 700,00 koristim. Vivax je puno lošiji i opcijama, velićiniom i kvalitetom ekrana siromašniji uređaj, puno sporije nalazi satelite-ALI IMA DOBRU KARTU. A verzija 3.0 BE je donjela i bitna poboljšanja.

Ako postoji bilo kakva metoda da se na Tom tom ubaci BE ili bilo koja druga funkcionalna karta HR-molim objasnite kak.
Ako ne-prodajem Tom tom GO 720-malo korišten:rofl:

cvor
16.06.2009., 07:54
Garmin je nr. 1.

Putujem po Europi pa sam prije posuđivao sve i svašta kad mi je trebalo. Ono budem kupio, kad naletim, ne budem kupio i to se tako lomilo godinama. I onda sam kupio auto i u njemu dobio na poklon Garmin...

Išli smo u France i kum ima nešto iz Metroa, a ja Garmina, naravno da smo povezani voki-tokijima... meni kaže lijevo njemu ravno. Kad skreneš lijevo onda nakon 50 m je novi tunel koji je otvoren pred 2 godine, a on ga nema ucrtanog u karti iz 2008!!!!! a ravno se prolazi kroz cijelo mjesto (tunel je u biti obilaznica turističko-skijališnog centra)...

I tako još nekoliko puta...

Za Europu mislim da je Garmin broj 1.

cvor
16.06.2009., 07:59

O, aircanada evo da i ja tebi dam jedan savjet...

HG spot ili direktno u navigo sistem ima web.... Ja sam dobio u autu Garmin 360 istina na njemu je Honda logo, pa je stalak ugrađen i proveden i preko zvučnika i svega...

Pa sam naručio dodatni punjač i vakumski držač za staklo kako bi ga mogao koristiti po potrebi i u drugom autu...

Punjač košta cca 150 kn, a stalak jedno 200...

www.navigo-sistem.hr

drakic
16.06.2009., 10:23
Garmin je nr. 1.

Putujem po Europi pa sam prije posuđivao sve i svašta kad mi je trebalo. Ono budem kupio, kad naletim, ne budem kupio i to se tako lomilo godinama. I onda sam kupio auto i u njemu dobio na poklon Garmin...

Išli smo u France i kum ima nešto iz Metroa, a ja Garmina, naravno da smo povezani voki-tokijima... meni kaže lijevo njemu ravno. Kad skreneš lijevo onda nakon 50 m je novi tunel koji je otvoren pred 2 godine, a on ga nema ucrtanog u karti iz 2008!!!!! a ravno se prolazi kroz cijelo mjesto (tunel je u biti obilaznica turističko-skijališnog centra)...

I tako još nekoliko puta...

kazes da je garmin broj 1 a nisi ni probao neku drugu navigaciju osim Garmina. To sto kumu pokazuje drugacije, ovisi koju kartu ima, koliko je stara, koju vrstu puta je uzeo (jednostavnu,kracu itd).

Probao sam garmin, igo, i cardinale po hrv i mogu reci da je cardinale za ovdje najbolji, dok koliko znam/cuo igo je najbolji za po vani.

garmin mi ima lose karte ali ok software, iako mi i igo jako dobar software. cardinale mi nije nesta ali su ima karte odlicne. kad kazem software mislim na funkcionalnost i izgled

Actros1841
17.06.2009., 09:30
Upravo testiram iGO8.3 po Njemačkoj...u kamionu profil na autobus stavljen...
Za sada super, direktno u svaku firmu me doveo bez problema čak ni Tom Tom sa najnovijom kartom nije tako detaljan što se karte tiće!....malo se zbunio u Dortmundu ali tamo se svaka navigacija zbuni....nekad ( možda i moja navika na Tom Tom) ima čudan izbor rute i ko da malo kasni u pokazivanju, visina po gps je relativno točna, jer na razini mora mi pokazuje 75m nadmorske...tu i tamo se zbloka ( 2 puta u 4 dana) ali to može biti i do uređaja...i eventualno mu kroz vjetrobran suce zapržilo malo veću temp...

Kad bi još našao funkcionirajuć black edition od viaGPS....mada ako iGo ima moju hacijendu u karti ...onda vjerujem da je i za HR vrlo dobar ( karta 8.3) ....

Piktogrami su malo veliki i na malom zaslonu pokriju veći dio karte ( ali moj je smartphone ionako samo 320x240 pixela)

cvor
17.06.2009., 09:41
kazes da je garmin broj 1 a nisi ni probao neku drugu navigaciju osim Garmina. To sto kumu pokazuje drugacije, ovisi koju kartu ima, koliko je stara, koju vrstu puta je uzeo (jednostavnu,kracu itd).

Probao sam garmin, igo, i cardinale po hrv i mogu reci da je cardinale za ovdje najbolji, dok koliko znam/cuo igo je najbolji za po vani.

garmin mi ima lose karte ali ok software, iako mi i igo jako dobar software. cardinale mi nije nesta ali su ima karte odlicne. kad kazem software mislim na funkcionalnost i izgled

Probao sam ih 10-tak. I Mio i Vivax i TomTom i HP na dlanovniku...

Za po Hrvatskoj mi ne treba, a za inozemstvo i dalje ostajem pri Garminu...

I nisam ga kupio, dobio sam ga uz Hondu... a htio sam navigaciju hrpu puta kupiti... jer idem 15x godišnje van HR... i svaki put baš pred put se to sjetim i onda ima ovaj ima onaj i uvijek ju cuknem... Tako da sam probao sve i svašta, bar 5 različitih...

A kumova je Tom-Tom i znam da nije bila jeftina, a bila je na nekoj akciji lani u Metro-u...

ile.ri
17.06.2009., 16:25
U HR se često misli da je Garmin br.1 kod cestvnih navigacija, ali to nije tako. U EU je TomTom br.1 po prodaji što se tiče cestovnih navigacija. No TomTom svarno već godinama nije izdao update karata za istočnu EU i ne može konkurirat ostalim brandovima u prodaji kod nas.
iGO8 zaista ima najbolji navigacioni sw i kartu HR (TA) koja po detaljnosti zaostaje za Mireovom, ali je bolja od AdriaRoute 2.20 (NA). No jučer je izašla nova AR pa ćemo malo testirat i vidjet koliko su Navigovci poboljšali detaljnost svoje nove digitalne karte.

Moja iskustva govore da su poslijednje karte svih digitalnih kartografa za zapadnu EU otprilike podjednako dobre, naravno pod uvijetom da se uzme u obzir da ne postoji savršen navigacioni sw i digitalne karte.

Ipak ću ponoviti za one koji zaista ne mogu bez Garmina, neka kupe neki od Mio uređaja i neka na njega nakon otključavanja instaliraju Garmin XT s AR 2.2 i nakon par dana će vidjet razliku u detaljnosti karte Hrvatske. Više neće željeti pokretat Garminovu aplikaciju.
Da se ne bi vlasnici Garmina sad naljutili jer sam tisuću puta već prisustvovao tim raspravama, reći ću da je Garmin s AR dobar, ali ima boljih kartografa kao i aplikacija. :)

tomas21
17.06.2009., 19:14
ja imam garmin... nije tako los .. tamo gde ima stanice... platio sam ga 150 eura sa adria rutu...ima dobrih opcija i govor na hrvatski je super ( btw cura je nije decko :P )
al zna nekad zakazati.. ja ukucao vukovar i isao po njemu... put iz makedonije me vodio preko novog sada i preko erduta... hmmm dobro imao sam benzina pa sam se malo provozao preko vojvodine... isti problem sam imao i u makedoniju... ( za one koje znaju makedoniju put prema skoplju od bitola me vodi preko kavadarci i negotino znaci prvo ides dolje pa gore ) ima bas cudne rute i u nekim gradovima nisu ceste sredjene.. pjesacke zone nisu oznacene pa vodi te preko njih... isto problem i kod ceste sa jednog smjera.. sva sreca nije bilo policajaca pa dobio bi bar 2 kazne sto sam vozio po takve ceste... vodeci se po njemu..

Slatky
17.06.2009., 19:49
u jee, poprilicno te izvozao. umjesto beograd pa autoput do šida on na novi sad

tomas21
17.06.2009., 20:27
a da ne pricam za makedoniju... to ti dodje kao recimo krenes iz rijeke prema zagrebu preko splita. hmmm i vodio me u jednosmjerne ceste.. nije bas prijatno vidjeti kolonu u tri trake kako ide prema tebi...pa pod rucnom da se brzo okrenes.. sramota.. a to se cesto dogadjalo da pogresi il da me nosi preko plostade... al za te novce nije los.. ako ides van hrvatske uzmi ga i napuni auto benzinom :D za svaki slucaj :) a za unutar hrvatske ti bas i ne treba sve je ljepo obeljezeno .. osim ako ti ne trebaju neke ulice u neki grad.. on je precizan u tome

Actros1841
18.06.2009., 06:56
U HR se često misli da je Garmin br.1 kod cestvnih navigacija, ali to nije tako. U EU je TomTom br.1 po prodaji što se tiče cestovnih navigacija. No TomTom svarno već godinama nije izdao update karata za istočnu EU i ne može konkurirat ostalim brandovima u prodaji kod nas.
iGO8 zaista ima najbolji navigacioni sw i kartu HR (TA) koja po detaljnosti zaostaje za Mireovom, ali je bolja od AdriaRoute 2.20 (NA). No jučer je izašla nova AR pa ćemo malo testirat i vidjet koliko su Navigovci poboljšali detaljnost svoje nove digitalne karte.

Moja iskustva govore da su poslijednje karte svih digitalnih kartografa za zapadnu EU otprilike podjednako dobre, naravno pod uvijetom da se uzme u obzir da ne postoji savršen navigacioni sw i digitalne karte.

Ipak ću ponoviti za one koji zaista ne mogu bez Garmina, neka kupe neki od Mio uređaja i neka na njega nakon otključavanja instaliraju Garmin XT s AR 2.2 i nakon par dana će vidjet razliku u detaljnosti karte Hrvatske. Više neće željeti pokretat Garminovu aplikaciju.
Da se ne bi vlasnici Garmina sad naljutili jer sam tisuću puta već prisustvovao tim raspravama, reći ću da je Garmin s AR dobar, ali ima boljih kartografa kao i aplikacija. :)

Točno da je Tom Tom No1! Ali malo spavaju na lovorikama, Garmin je i za inozemstvo xxxxx kroz gusto granje, jedino što mu je kartografija dobra, kolega koji ga koristi za kamion ( u bus profilu) je već imal okršaje s dispozicijom jer su ga pitali koje to puteve on bira do odredišta!
Problem sa EU kartama jeste u tome da se ovdje svakodnevno pojavljuje mnoštvo novih ulica koje je skoro nemoguće brzo ažurirat ( evo upravo se rekonstruira raskrižje A2 i A1 kod Dortmunda i tu će biti vozanja okolo naokolo kad ga završe jer nijedan aktualni soft to nema ažurirano u kartama ( Tom Tom ima ali samo kao "planski podatak" tako da rutiranje označeno kao nemoguće po novoj trasi ) .....iGO8 koju testiram je izvanredna samo pokoji puta izgubi komunikaciju sa GPS portom pa potraje dok nađe opet satelite...kad bi još opsluživanje programa bilo jednostavnije kao kod Tom Tom-a bio bi skoro pa savršen. Za HR neznam jer ga nisam probao, ali čini mi se da je karta HR ( 8.3) jako dobra!

Tom Tom još nije prepoznao tržište istočne Europe, još manje HR i bivše Yu...a ni glavni kartografi 2 su u biti samo ( Tele-Atlas i Navigon) koji opskrbljuju podacima programere softa nemaju baš precizne podatke....

Koliko je HR karta dobra ovisi o samim programerima i podacima kartografije....Adria Route, viaGPS i iGo su karte zapravo razvijene od naših ljudi te ih stoga i imaju dok Tom Tom isključivo koristi Tele-Atlas karte.

ile.ri
18.06.2009., 11:10
Točno da je Tom Tom No1! Ali malo spavaju na lovorikama, Garmin je i za inozemstvo xxxxx kroz gusto granje, jedino što mu je kartografija dobra, kolega koji ga koristi za kamion ( u bus profilu) je već imal okršaje s dispozicijom jer su ga pitali koje to puteve on bira do odredišta!
Problem sa EU kartama jeste u tome da se ovdje svakodnevno pojavljuje mnoštvo novih ulica koje je skoro nemoguće brzo ažurirat ( evo upravo se rekonstruira raskrižje A2 i A1 kod Dortmunda i tu će biti vozanja okolo naokolo kad ga završe jer nijedan aktualni soft to nema ažurirano u kartama ( Tom Tom ima ali samo kao "planski podatak" tako da rutiranje označeno kao nemoguće po novoj trasi ) .....iGO8 koju testiram je izvanredna samo pokoji puta izgubi komunikaciju sa GPS portom pa potraje dok nađe opet satelite...kad bi još opsluživanje programa bilo jednostavnije kao kod Tom Tom-a bio bi skoro pa savršen. Za HR neznam jer ga nisam probao, ali čini mi se da je karta HR ( 8.3) jako dobra!

Tom Tom još nije prepoznao tržište istočne Europe, još manje HR i bivše Yu...a ni glavni kartografi 2 su u biti samo ( Tele-Atlas i Navigon) koji opskrbljuju podacima programere softa nemaju baš precizne podatke....

Koliko je HR karta dobra ovisi o samim programerima i podacima kartografije....Adria Route, viaGPS i iGo su karte zapravo razvijene od naših ljudi te ih stoga i imaju dok Tom Tom isključivo koristi Tele-Atlas karte.

Samo donekle si u pravu. Za profesionalce kao ti postoje aplikacije i kartografije prilagođene tim potrebama. iGO8 nije najsretnije za vozila velikih gabarita iako može poslužiti svrsi. Savršena digitalna karta kao i navigaciona aplikacja koja će zadovoljiti sve ukuse ne postoji. Također mogu reći da svaka navigacija bez obzira na brand, će prije ili kasnije dovesti svojeg vlasnika u neugodnu situaciju zbog čega će se on ljutiti i pljuvati na svoj kineski (više od 90% navigacija se prizvodi ili sklapa u Kini računajući Garmina i TomToma) poluproizvod. Zbog toga što su izmjene na prometnicama vrlo česte navigacije se nađu u "nebranom grožđu". Zato mislim da je bezpredmetno raspravljati o tome te je to bolje shvatiti kao nešto normalno u korišenju navigacije. Većina ljudi nakon što si kupe prvu navigaciju u životu misle da je ona čudo tehnike koji će sada samostalno misliti umjesto njih. Od tuda potječu priče o poluproizvodu jer su ljudi očekivali previše od njih, odnosno očekivali su nešto od njih što one nisu. Ništa za volanom ne može zamjeniti ljudsku inteligenciju, a navigaciju u automobilu treba shvatiti kao još jedno pomagalo koje će olakšati i učiniti ugodniju vožnju vozaču prema njegovom odredištu.

TomTom i lovorike. Hmm istini za volju može se i opustiti (naravno da će im se s vremenim to obiti u glavu). Od kada je TomTom postao vlasnik Tele Atlasa inzistira isključivo na svojim kartama, a za područja gdje su njihove karte slabije detaljnosti uglavnom koriste karte NA Garminovih partenera što za poslijedicu ima slabiju pokrivenost istočne EU. Ista priča vrijedi i za Garmin. Zbog toga je proizvođač Mio po meni učinio najbolji potez kupujući karte na tržištu za svoj MioMap od manjih lokalnih digitalnih kartografa koji uglavnom razvijaju kartografiju svojih zemalja i pošto to rade uglavnom samo za svoju zemlju onda taj posao odrade bolje nego veliki Tele Atlas ili Navigon.

Gubitak prijema GPS signala ovisi o uređaju koji koristiš, a jako je mala šansa da je to do iGO8. Da je do aplikacije to bi onda bio bug koji bi se pojavljivao na svim uređajima bez razlike, a to nije tako. Na gubitak signala najčešće utječe GPS prijemnik slabije kvalitete, visoke zgrade, oblačno vrijeme, metalizirana stakla, gusta šuma i općenito svako optičko zaklanjanje vidljivosti prema nebu... Nekoliko puta sam čitao o rupama u pokrivenosti GPS signalom na pojedinim mjestima (što mi zvuči nevjerojatno, ali nije nemoguće), ali ga nisam nikad i nigdje doživio.

via GPS 2.x i 3.x s kartama od Mirea (Cardinale) i Adria Route su proizvodi koji su razvijeni u Hrvatskoj. iGO8 i TomTom koriste karte od Tele Atlasa.
Za provjeru čije karte na iGO8 aplikaciji koristiš, informaciju možeš dobiti ovako: Menu -> Postavke -> 2. stranica menua "O programu" -> Karte. Na tom mjestu je popis svih pojedinačnih karata razvrstanih po zemljama koje se prikazuju u aplikaciju sa imenima digitalnih kartografa koji su izradili pojedinu kartu.

supervox
18.06.2009., 11:38
Samo napomena:

Taj GPS vam kod mene u Dubravi, naselje "Palestina" ništa ne valja...!!!

Svaki drugi janjevac si je asfaltirao svoju privatnu ulicu do svoje bespravno sagrađene trokatnice pa se jadni GPS zbuni, isprobano, 100% poludi...!!!
(odnosno odvede te u nečije dvorište)

Actros1841
18.06.2009., 14:53
@ille.ri

znam i ja da ima softa za truck, međutim Map&Guide je soft za desktop ili notebook...imao sam ga na notebooku i mana mu je da ne okreće kartu u smjeru vožnje pa moram skretanja" u glavi korigirat"...

Truck navigator je aplikacija koja može i na pocket pc ( dlanovnik) i na notebook....samo sa meni potrebnim kartama ( HR je i isto lipov xxxxx pokrivena) košta 500€ a routing po gabaridima i težini vozila je samo u Njemačkoj adekvatan jer za druge zemlje nemaju podatke!!!!

iGO8 sam skinul na netu za probu..tako da vjerujem da ima koji bug, jer kad on izgubi komunikaciju na istom uređaju imam i Tom Tom Navigator 7 ( došao licenciran sa Xda) on radi!!!! Rupa ima, i nekad mada rijeđe se dogodi da rupa nastaje jer u datom trenu nema dovoljno satelita na horizontu, ali nestaje za kojih par minuta.

Zadovoljan sam sa iGo8 jer kažem čak ni u Dortmundu me nije uspio dovest na podvožnjak gdje ne mogu proći ....a to je da moram imat najmanje 4m visine....a i kartama sam zadovoljan, svaki puta me dovede direktno na kućni broj, i to tam gdje drugi ni ulicu ne poznaju!

ile.ri
18.06.2009., 18:35
...iGO8 sam skinul na netu za probu..tako da vjerujem da ima koji bug, jer kad on izgubi komunikaciju na istom uređaju imam i Tom Tom Navigator 7 ( došao licenciran sa Xda) on radi!!!! Rupa ima, i nekad mada rijeđe se dogodi da rupa nastaje jer u datom trenu nema dovoljno satelita na horizontu, ali nestaje za kojih par minuta...

Vidim da se lagano zabavljaš i istražuješ aplikacije. :top:

Šaljem ti na PP dva linka. Imat ćeš dovoljno materijala za zabavu kao i za istraživanje. :D

mr X
18.06.2009., 22:13

nije za europu nego samo za one koji neznaju za bolje.

btw, actros :top:

doblo
27.08.2009., 18:37
Da malo oživimo temu, kupujem navigaciju- pročitao sam kaj ste do sad napisali i vidim da svak svog "konja" hvali. Možda je najvažnije na koji se GPS uređaje može instalirati više programa i karti pa možeš birati naravno važno je da je kvalitetni uređaj koji brzo hvata signal- Kolko sam shvatio na Garmin, TomTom ne ide a na Mio i Vivax ide!? I jel znate neku super akciju koja trenutno traje!?

Slatky
27.08.2009., 19:25
baš i ja proučavam, mislim da je ovo dobra kupnja nađe se za gotovinu i po 1400 kn

http://www.auto-navigacija.com/uredaj_detaljno.aspx?a=32

Dardevil 1977
27.08.2009., 22:06
Frend kupio GoClever 3535 navigaciju nedavno, nekih 650kn je u trgovinama, bila kod mene par dana u autu dok sam išao u ZG i mogu samo pohvaliti uređaj, ima puno funkcija, ekran je dobar, definitivno ima boljih uređaja, ali za 650kn dobiješ i više nego dobru navigaciju.

trooly
27.08.2009., 22:43
paaa, ubij 2 muhe jednim udarcem. kupi win mobile based mobitel (tipa ipaq 914 - chipoteka 2700 kn) i ubaci garmin i adriaroute na njega. ima zadovoljavajuce veliki (nekome je to mali) display.

doblo
28.08.2009., 17:25
baš i ja proučavam, mislim da je ovo dobra kupnja nađe se za gotovinu i po 1400 kn

http://www.auto-navigacija.com/uredaj_detaljno.aspx?a=32

Točno je taj i meni zapao za oko, nije onaj najmanji a i ima karte cijele eu i navodno su iste kao i hvaljeni cardinale, a ako ti se ne svide uvjek možeš instaliratit nove-i to mi je najvažnije da ja mogu biratio koje hoću!! 300u je i moj izbor

doblo
28.08.2009., 17:27
Sorry sad vidim da si ti izabrao 330u a ja bi 300u- isti su ali 300 nema bluetooth- meni netreba!

Slatky
28.08.2009., 18:36
i ovaj GoClever je također dobar za 1000 kn povoljniji od mia http://www.playcom.hr/artikl.asp?item=goclever-gps-4335-43-inch-full-europe-2gb&code=1628&cat=gps-auto-navigacija

ile.ri
29.08.2009., 00:13
Sorry sad vidim da si ti izabrao 330u a ja bi 300u- isti su ali 300 nema bluetooth- meni netreba!

Potpuno si u pravu. BT na Mio 330 je gotovo potpuno beskorisan. Bolja je opcija model 300u ili ukoliko je potreban BT za handsfree onda treba razmisliti o modelu 360.

U međuvremenu je Mio izbacio novu seriju Moov modela (Mio Moov S505 ili S555) koji imaju novu generaciju sw-a Mio Spirit za kojeg kažu da je fenomenalan dok su karte unutar aplikacije i dalje jednako kvalitetne kao i do sada te se odabiru po istom ključu: "Najbolje što tržište nudi". Naravno updatei su i dalje za sve karte kao i za nove inačice sw-a besplatni. Osobno razmišljam o kupovini modela S555, ali se nadam da bi mi mogao prije kupovine stići na testiranje pa da iz prve ruke doznam isplativost investiranja u novi uređaj. :D

BTW
Ovaj gornji link na koji se referirate vodi na moju sada već skoro godinu dana staru recenziju, pa treba uzeti u obzir da iz Mia pušu neki noviji vjetrovi.

doblo
29.08.2009., 13:04
BTW
Ovaj gornji link na koji se referirate vodi na moju sada već skoro godinu dana staru recenziju, pa treba uzeti u obzir da iz Mia pušu neki noviji vjetrovi.[/QUOTE]

A kakvi vjetrovi pozitivni ili negativni. A vidio sam te nove navigacije s-liniju na njihovom site-u, sigurno su noviji i bolji ko i sve novo- mene zanima samo da li je trenutno na tržištu GPS-a moov 300 best buy ili se isplati istegnuti do s505 ili da pogledam i druge marke tipa goclever!

ile.ri
29.08.2009., 20:14
U svakom slučaju pozitivni. :D

Ukoliko ti je navigacija potrebna dva-tri puta godišnje nema svrhe kupovati nešto skuplje od GoClevera.
Ukoliko je potreba za navigacijom češća onda je definitivno i potreba za kvalitetnijom navigacijom veća.

Kvalitetnije navigacije brže obrađuju podatke, imaju kvalitetnije GPS prijemnike i kavalitetniji su komad hardwera. Kvalitetnije navigacije prati adekvatna podrška i općenito se manje kvare.

Mio Moov 300 je odličan uređaj. Ukoliko se odlučiš za njega još samo trebaš odabrati koji model želiš.
FEU = Full Europe - U uređaju su predinstalirane karte kopletne istočne i zapadne EU. U HR se prodaje s oznakom "u" (Mio Moov 300u).

EEU = Eastern EU - Predinstalirane karte samo istočne EU. U HR se prodaje s oznakom "e" (Mio Moov 300e).

WEU = Western EU - Ne prodaje se u HR, ali ga se može kupiti u Italiji, Austriji... putem web shopova pa zbog toga upozoravam na njega. :mig:

doblo
30.08.2009., 14:05
Točno treba mi dva tri puta godišnje- ali ako je izbor između goclevera i moov 300 ja bi rađe moov osim ako goclever nema bolju i kvaliteniju tehnologiju- tipa hvatanja signala, kvalitete izrade i materijala. Samo me to zanima tko je kvalitetniji!?

Slatky
30.08.2009., 14:23
Mio je kvalitetniji po pitanju svega i za razliku od 170 kn netreba dvojiti http://www.diskont24.com/product.php?productid=57422&cat=249&page=1

doblo
30.08.2009., 16:47
Mio je kvalitetniji po pitanju svega i za razliku od 170 kn netreba dvojiti http://www.diskont24.com/product.php?productid=57422&cat=249&page=1

Ovo je 'E' verzija i ima samo istočnu EU - jel problem nadodati i zapadnu EU kartu!? ili platiti više i uzeti 'U' verziju! Ja bi rađe platio manje pa se malo sam pozabavio -naravno ako nije problem skinuti sve karte.

Adaminfo
30.08.2009., 17:15
Goclever 4384 BT FM...iskustva?

Slatky
30.08.2009., 17:47
Ovo je 'E' verzija i ima samo istočnu EU - jel problem nadodati i zapadnu EU kartu!? ili platiti više i uzeti 'U' verziju! Ja bi rađe platio manje pa se malo sam pozabavio -naravno ako nije problem skinuti sve karte.

može se sve, treba otkjučat uređaj i ide sve gore e sad neznam ni ja koliko je to posla za otkljčavanje i stavljanje drugih karti, nisam ni radio ni tražio kako se radi. ili dati još 200 čuna gore pa uzeti full europu i mir.

ile.ri
30.08.2009., 22:10

Ukoliko misliš na dodatak orginalne Miove SD kartice sa kartama zapadne EU onda se to financiski ne isplati, a i zauzet ti je SD slot ukoliko poželiš otključati uređaj, jer orginalne karte ne možeš prebaciti na drugu veću karticu.

Ukoliko si mislio na drugu verziju, odnosno na onu manje legalnu, ja osobno zastupam mišljenje da bi ipak trebao u orginalnom softweru imat karte kompletne EU. Moje mišljenje je takvo najviše zbog toga jer cracirane aplikacije često imaju nekave bugove. Pa ukoliko sve ostalo zakaže u nekoj vukojebini onda ti uvijek ostane orginalna aplikacija s kartama kompletne EU.
Pošto je razlika u cijeni između ta dva uređaja cca 200,00 kuna onda se svakako nameće zaključak da je 300u bolja investicija od 300e.

Ja bih rađe uzeo "u" ukoliko postoji potreba zbog putovanja po zapadnoj EU, a osim toga update karata je besplatan pa početni trošak od dvjesto kn ostaje kao jedini izdatak koji će se osjetiti.

Ehh da, skoro sam zaboravio napomenuti da na orginalnu aplikaciju ne možeš dodati cracirane karte ostatka EU, nego uređaj treba otključati i onda pokrenuti još jedan "isti" MioMap (čitaj cracirani) da bi mogao stavit karte kompletne EU. :mig::kava:

doblo
31.08.2009., 17:14
Ukoliko misliš na dodatak orginalne Miove SD kartice sa kartama zapadne EU onda se to financiski ne isplati, a i zauzet ti je SD slot ukoliko poželiš otključati uređaj, jer orginalne karte ne možeš prebaciti na drugu veću karticu.

Ukoliko si mislio na drugu verziju, odnosno na onu manje legalnu, ja osobno zastupam mišljenje da bi ipak trebao u orginalnom softweru imat karte kompletne EU. Moje mišljenje je takvo najviše zbog toga jer cracirane aplikacije često imaju nekave bugove. Pa ukoliko sve ostalo zakaže u nekoj vukojebini onda ti uvijek ostane orginalna aplikacija s kartama kompletne EU.
Pošto je razlika u cijeni između ta dva uređaja cca 200,00 kuna onda se svakako nameće zaključak da je 300u bolja investicija od 300e.

Ja bih rađe uzeo "u" ukoliko postoji potreba zbog putovanja po zapadnoj EU, a osim toga update karata je besplatan pa početni trošak od dvjesto kn ostaje kao jedini izdatak koji će se osjetiti.

Ehh da, skoro sam zaboravio napomenuti da na orginalnu aplikaciju ne možeš dodati cracirane karte ostatka EU, nego uređaj treba otključati i onda pokrenuti još jedan "isti" MioMap (čitaj cracirani) da bi mogao stavit karte kompletne EU. :mig::kava:

Slažem se, platim 200 kuna i miran sam-rizik je u ovom slučaju prevelik. kakva je trenutna situacija sa kartam na mio uređajima- jel je mio i "superhvaljenom" cardinale imaju istu kartu koju razvija neki hrvatski ured -mislim da sam to pročito na nekom forumu!?

ile.ri
31.08.2009., 23:27
Slažem se, platim 200 kuna i miran sam-rizik je u ovom slučaju prevelik. kakva je trenutna situacija sa kartam na mio uređajima- jel je mio i "superhvaljenom" cardinale imaju istu kartu koju razvija neki hrvatski ured -mislim da sam to pročito na nekom forumu!?

Delomično si u pravu. Da, imaju istu kartu, ali samo HR i BiH. Mireo je Hrvatska firma koja razvija odličnu kartu HR i BiH za svoju aplikaciju Cardinale (Black Edition), ali isto tako tu kartu razvija i za Mio. Tu priča s kartama završava jer Mio i Mireo koriste za ostatak EU karte lokalnih digitalnih kartografa gdje god je to moguće (što je za mene najbolja opcija), dok što se tiče ostatka karata koriste karte Tele atlasa. :mig:

doblo
01.09.2009., 17:12
I još jednu stvar sam zaboravio (a to me stari pitao) jel ima navođenje na hrvatskom odnosno jel ti neka teta priča "skreni desno" ili je sve na engleskom? Meni nevažno a starijima važno :)

outrager
01.09.2009., 19:16
ja sam uzeo vivax viaGPS 350, odmah ga otključao i ubacio igo8, za sada nisam primjetio nikakvih nedostataka i razlog zašto ju nisam teebao kupiti

Slatky
01.09.2009., 19:53
I još jednu stvar sam zaboravio (a to me stari pitao) jel ima navođenje na hrvatskom odnosno jel ti neka teta priča "skreni desno" ili je sve na engleskom? Meni nevažno a starijima važno :)

mislim da ima sve na hr, ugodan ženski glasić :) ali zanima me potvrda ile.ri-a dali je tako

outrager
01.09.2009., 20:12
da, cardinale black edition 3.0 je na hrvatskom, sa hrvatskom glasovnom navigacijom

ile.ri
03.09.2009., 19:19
mislim da ima sve na hr, ugodan ženski glasić :) ali zanima me potvrda ile.ri-a dali je tako

Sorry što ti nisam prije odgovorio, ali vidim da ovdje ima dobrih duša koje su ti dale odgovor.

Mio Map, Black Edition, iGO8, Garmin XT imaju glasovno navođenje i izbornik na HR jeziku. Tom Tom ima navođenje na HR jeziku, ali ne i izbornik.
Najljepše govore teta i barba iz Mio Mapa ili Black Editiona, a najgore Nataša iz iGO-a. Za izlaz s autoceste odprilike ovako (iGO): "Za tri-sto-dvadeset metara držite se desno." Umjesto (Black Edition): "Za tristo metara napustite autocestu." :confused::D

doblo
03.09.2009., 20:00
Sorry što ti nisam prije odgovorio, ali vidim da ovdje ima dobrih duša koje su ti dale odgovor.

Mio Map, Black Edition, iGO8, Garmin XT imaju glasovno navođenje i izbornik na HR jeziku. Tom Tom ima navođenje na HR jeziku, ali ne i izbornik.
Najljepše govore teta i barba iz Mio Mapa ili Black Editiona, a najgore Nataša iz iGO-a. Za izlaz s autoceste odprilike ovako (iGO): "Za tri-sto-dvadeset metara držite se desno." Umjesto (Black Edition): "Za tristo metara napustite autocestu." :confused::D

E to je to, mislim da nemam više kaj razmišljati- za mene je definitivno best buy moov 300u. kad ga kupim i isprobam javim iskustva, tak i onak planiram do Austrije i Italije kroz par mjeseci pa ću imat pravu priliku isprobati. Thx svima, sigurno javim kak se drži!!:top:

Slatky
03.09.2009., 20:08

potpisujem i ja :top: već sam malo gledao po dučanima izbor nije baš neki ( Osijek ) pogotovo neznam gdje bih našao baš mio 300u mislim da ću ga naručit putem neta.

Adaminfo
03.09.2009., 20:22
Goclever 4384 BT FM...iskustva?

ponavljam

Nino81
04.09.2009., 14:43
Kupio sam prije 20-ak dana vivaxa, i imam samo pohvale, malo para, prima šta mu ponudiš, izvrsna podrška preko foruma..

Corvin
05.09.2009., 13:58
Nebi se štel mešat, ali ima 5" GoClever za manje od 1000 Kn (ima predinstaliran cardinale black edition 3.0, HR i BH).
Ako se to da otključati i staviti karte po izboru možda i nije loš izbor :ne zna:

17+
05.09.2009., 14:36
interesantna tema, sa puno korisnih informacija iz prakse.....but.....:)

svi imamo mobitele, a niko ih ne spominje kad je navigacija u pitanju.....!!!!????

zasto kupovati poseban uredjaj, kad su mobiteli (posebno neki!) jako dobri u navigaciji (debelo bolji od raznih (vivax-a").

ja osobno sam isprobao u nokiji 5800, 4 vrste navigacije, evo i link gdje zainteresirani mogu pogledati recenziju.

osobno imam i garmina 250 W., pa iz prve ruke mogu usporediti njega i nokiu 5800.
nokia ga sije bas po svemu, i u svemu!!!:)
pa razmislite....

http://www.forum.hr/showthread.php?t=477542

ile.ri
05.09.2009., 15:22

svi imamo mobitele, a niko ih ne spominje kad je navigacija u pitanju.....!!!!????

zasto kupovati poseban uredjaj, kad su mobiteli (posebno neki!) jako dobri u navigaciji (debelo bolji od raznih (vivax-a").

ja osobno sam isprobao u nokiji 5800, 4 vrste navigacije, evo i link gdje zainteresirani mogu pogledati recenziju.

osobno imam i garmina 250 W., pa iz prve ruke mogu usporediti njega i nokiu 5800.
pa razmislite....

Ne bih se složio s gore napisanim, a pogotovo s boldanim, ali poštujem tuđe mišljenje. Kao prvo sve navigacije iz srednjeg cjenovnog razreda, a poneki i iz nižeg poput jeftinijih Mio ili Garmin modela imaju kvalitetnije GPS recivere nego što je to slučaj kod Nokie. Takva stvar je vrlo uočljiva na mjestima gdje GPS signal nešto ometa. Svaki vlasnik takvog telefona neka se pokuša osloniti samo na signal GPS prijemnika na mjestu gdje nema GSM signala pa će znati o čemu pričam npr. prilikom šetnje po šumi. Druga mana je što se na njima može upgoniti samo tri cestovne navigacione aplikacije, dok neke aplikacije poput OziExplorera, Mio Spirit, MioMap, AdriaTopo, iGO8, Amigo, GPS Tacho, Black Edition, BlueChart... za sada njihovi vlasnici mogu samo sanjati. Kad to bude moguće onda se o tome može opet raspravljati na ravnopravnoj razini. :D

stcarica
05.09.2009., 15:39
Mi imamo Garmin Nuvi 205,s HR meni-em ,normalno ukljucena je Adria Route,i uvjerili smo se po Italy,Austriji,da je stvarno super.Za ono sta nama vecini treba,odlicna stvar.I znaci kad nas navodi,opet lipo na Hrvatski.Mi smo super zadovoljni:s:s:s

17+
05.09.2009., 17:28
Ne bih se složio s gore napisanim, a pogotovo s boldanim, ali poštujem tuđe mišljenje. Kao prvo sve navigacije iz srednjeg cjenovnog razreda, a poneki i iz nižeg poput jeftinijih Mio ili Garmin modela imaju kvalitetnije GPS recivere nego što je to slučaj kod Nokie. Takva stvar je vrlo uočljiva na mjestima gdje GPS signal nešto ometa. Svaki vlasnik takvog telefona neka se pokuša osloniti samo na signal GPS prijemnika na mjestu gdje nema GSM signala pa će znati o čemu pričam npr. prilikom šetnje po šumi. Druga mana je što se na njima može upgoniti samo tri cestovne navigacione aplikacije, dok neke aplikacije poput OziExplorera, Mio Spirit, MioMap, AdriaTopo, iGO8, Amigo, GPS Tacho, Black Edition, BlueChart... za sada njihovi vlasnici mogu samo sanjati. Kad to bude moguće onda se o tome može opet raspravljati na ravnopravnoj razini.

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm........................:

ne bih se mogao sloziti u puno toga gore napisanog...
evo i zasto:

kao prvo, da si pogledao malo link koji sam stavio gore, ne bi sigurno napisao puuuuno toga sto jesi..., ali nema veze..vidin da nije bilo zlonamjerno, vise bi se reklo da nisi dovoljno informiran!

imam ja garmin nuvi 250 W. i tocno znam sta pisem i o cemu, prema tome...

kazem i ostajem pri tome da ga nokia 5800 sije ama bas u svemu, od preciznosti, do brzine hvatanja signala, ako treba tu je i a-gps, a da ne govorim o bezbroj mogucnosti same nokie, kao slanja trenutne lokacije, zapisivanje tragova, itd..itd...

tragovi se kasnije mogu sa programom mapsource konvertirati u kml fajl, i lijepo predociti na google earth, ako si to mislio....
a mogu ubaciti i u drugu nokiu kao gpx format....

necu ni spominjati kako brzo nokia nadje signal sa Sigic Mobile navigacijom, a o nokia ovi maps, suvisno je i govoriti, pogoto kad se ide na online podrsku....

ali posto je tebi tesko pogledati link, evo ti malo screenshoot-ova, da vidis o cemu pricam.

ti budi dosljedan, pa mi ubaci i potkrijepi sa svojim "vivax-om" takodjer screen shoot-ove, da ne bi mlatili praznu slamu, moze?!:mig:

kazes, ne moze nokia nista sa pomorskim kartama, evo ti demantij!

http://img123.imageshack.us/img123/170/scr000132.jpg (http://img123.imageshack.us/i/scr000132.jpg/)

jos malo!:D, doduse, ovdje sam u autu, ali skuzit ces...

http://img7.imageshack.us/img7/820/scr000133.jpg (http://img7.imageshack.us/i/scr000133.jpg/)

kazes da je adria topo nepoznanica za nokiu, A STA JE OVO PRIKA!

http://img32.imageshack.us/img32/7295/scr000134.jpg (http://img32.imageshack.us/i/scr000134.jpg/)

google maps, karta.

http://img40.imageshack.us/img40/9905/scr000136.jpg (http://img40.imageshack.us/i/scr000136.jpg/)

google sat. snimka

http://img40.imageshack.us/img40/7442/scr000137.jpg (http://img40.imageshack.us/i/scr000137.jpg/)

Sigic Mobile

http://img261.imageshack.us/img261/5249/scr000138.jpg (http://img261.imageshack.us/i/scr000138.jpg/)

ndrive

http://img181.imageshack.us/img181/9487/scr000139.jpg (http://img181.imageshack.us/i/scr000139.jpg/)

nokia maps

http://img40.imageshack.us/img40/8070/scr000140.jpg (http://img40.imageshack.us/i/scr000140.jpg/)

dovoljno?

ako treba i gpx trag, nema problema...

rekoh ti, modul u noki 5800 je bolji i precizniji od garmina nuvi 250 w. o brzini necu ni rijeci, jer je suvisno....

crótach
05.09.2009., 18:11
Mogu komentirat samo za Garmina i Tomtoma, s ostali igrackama se nisam bavio, niti bi se htio nakon sto sam cuo kako su se drugi opekli.

Za manje od sto eura dobis Tomtoma Go 910, sa 20 giga diska, 4.3" ekranom, kartama europe, amerike i azije, i jos gro mjesta na disku za mp3 itd. Stavis na njega najnoviji softver i imas svu funkcionalnost zadnjeg modela, IQ routes, lane guidance itd.

Karte su oke, pogotovo zadnje, ali sta god da kupis moras se suociti sa tim da svakih 6 mj. trebas nove karte, inace ce ti uredjaj zastariti. Doci do karata za garmina i tomtoma je djecja igra, za razliku od nekog kineskog klona koji se jednom davno prodavo u nekom supermarketu :)

Sa Tomtomom sam prosao pola europe, od irske do hrvatske, i prilicno su tocne karte. Desi se naravno da naletis na radove na cesti i neki kruzni tok koji je tu tek niknuo pred dva tjedna, ali boze moj, pa sa osnovnom inteligencijom mozes spojit stanje na cesti sa kartom na uredjaju :)

Actros1841
05.09.2009., 20:05

pa razmislite....

Ja mislim da se tu netko ipak želi malo hvaliti sa Nokia kaj ne? Zakaj bi onda zbog karte imal Nuvi? Koliko je meni poznato za Nokia nema HR karte ( ako nisu maheri uspjeli aplicirat Cardinale za Nokia) Tamo negdje prije 3 mjeseca sam htio kupit Nokia....baš zbog potrebe navigacije kako privatne tako i službene, onda sam saznao da je taj navigacioni program u Nokia ovisan o internetu..tj ....ruta se skida izračunata sa interneta a to je malo previše za moje potrebe....jebem ti telefon i navigaciju koju moram svaki puta platiti 2-3€ kad mi treba ruta! A treba mi dnevno i po 7-8 puta nova!

Tako mi je upal u oko HTC XDA Guide....idealno ( mobitel mi baš i ne treba često tak da mi je svejedno, jer komuniciram preko flat mobile i skype sa Notebooka) ....Winodows Mobile 6.1 ili 6.2 ili kaj ja znam preko 6 jeste! Nije zaključan bio za cijenu od 300€ i ima Tom Tom Navigator 7 D;A;CH već predinstaliran, i služio je Tomica po Njemačkoj dok nisam skinul iGo 8 sa neta.....onda sam pogledal na iGo kartu Hrvatske......magnifico! Ima sva sela i kućne brojeve........onda sam probal iGo 8 po Njemačkoj .....na meniju nema kamiona ali ima za Bus.....odličnoooooooooooo! Savršeno izabire rute tako da s 40 toncem nemam problema.....

Pošto je na njemu WinMobile.....možeš nać softa kakav ti treba i sve dela ko grom.....Tomica je prije i nego je počeo zarađivat otišel u penziju! Ali ono najbitnije iGo me vodi do moje hacijende nepogrešivo! I snalazi se kod "kranjcih" isto tako....EU je dokazao da je pozna ko svoj džep!

Više od toga mi ne treba....osim kaj je Nokia bila skuplja od HTC-a u nabavi možeš je slobodno hitit u kantu za smeće....jer mami paru kad je trebaš da ti prosvketli puta do doma!

Na HTC-u mogu isto tako direktno na google maps....ali to opet košta perja!
Na HTC mogu ubacit pomorski navigacioni soft .....što je ipak bolje nego koristit auto karte za navigaciju....OziExplorer guta sve....od ukradenih karata do vlastitog scana....a za ozbiljnije stvari a ne igranje u kafiću imam ionako Notebook na kojem ima isto navigacija .....za globalnu kontrolu rute i pozicije...

Koji bi se kxxxxc zamaral sa otključavanjem garmina i karata i gps miša?

Slika 1 : HTC u kamionu .......radi ko švicarski sat!
http://img196.imageshack.us/img196/9935/dscf0155jy.jpg

slika 2:

HTC i HP u kompi zarađuju za kruh svagdašnji!
http://img188.imageshack.us/img188/6627/dscf0151us.jpg

Ovaj napis kolege iznad o Tomici ....more bit imal sam Tomicu 720 sa celom Europom ali SLO i HR su mu NEPOZNANICA!
U HR ima par gradova pokrivenih... i par otoka u Kvarneru....žalosno ali istinito Tomica je prespaval Hrvatsku i koliko mi je poznato u HR je za kuxxxxxc!

P.S. rado bi probal točnost cardinale ali nemrem ga najti! Čak mi se design karte i funkcija kod cardinale više dopada, ali nemam ispravnu verziju!

Slatky
05.09.2009., 20:33
koliko ja znam na simyan nokiu isto ide gore softver koji hoćeš i vrti razne karte nemora ništa skidat s mreže. naprimjer N96. ali hvatanje signala je druga priča. evo primjer

http://www.youtube.com/watch?v=33vxom3itIk

17+
05.09.2009., 22:51
Ja mislim da se tu netko ipak želi malo hvaliti sa Nokia kaj ne? Zakaj bi onda zbog karte imal Nuvi? Koliko je meni poznato za Nokia nema HR karte ( ako nisu maheri uspjeli aplicirat Cardinale za Nokia) Tamo negdje prije 3 mjeseca sam htio kupit Nokia....baš zbog potrebe navigacije kako privatne tako i službene, onda sam saznao da je taj navigacioni program u Nokia ovisan o internetu..tj ....ruta se skida izracunata sa interneta a to je malo previše za moje potrebe....jebem ti telefon i navigaciju koju moram svaki puta platiti 2-3€ kad mi treba ruta! A treba mi dnevno i po 7-8 puta nova!

Tako mi je upal u oko HTC XDA Guide....idealno ( mobitel mi baš i ne treba cesto tak da mi je svejedno, jer komuniciram preko flat mobile i skype sa Notebooka) ....Winodows Mobile 6.1 ili 6.2 ili kaj ja znam preko 6 jeste! Nije zakljucan bio za cijenu od 300€ i ima Tom Tom Navigator 7 D;A;CH vec predinstaliran, i služio je Tomica po Njemackoj dok nisam skinul iGo 8 sa neta.....onda sam pogledal na iGo kartu Hrvatske......magnifico! Ima sva sela i kucne brojeve........onda sam probal iGo 8 po Njemackoj .....na meniju nema kamiona ali ima za Bus.....odlicnoooooooooooo! Savršeno izabire rute tako da s 40 toncem nemam problema.....

Pošto je na njemu WinMobile.....možeš nac softa kakav ti treba i sve dela ko grom.....Tomica je prije i nego je poceo zaradivat otišel u penziju! Ali ono najbitnije iGo me vodi do moje hacijende nepogrešivo! I snalazi se kod "kranjcih" isto tako....EU je dokazao da je pozna ko svoj džep!

Više od toga mi ne treba....osim kaj je Nokia bila skuplja od HTC-a u nabavi možeš je slobodno hitit u kantu za smece....jer mami paru kad je trebaš da ti prosvketli puta do doma!

Na HTC-u mogu isto tako direktno na google maps....ali to opet košta perja!
Na HTC mogu ubacit pomorski navigacioni soft .....što je ipak bolje nego koristit auto karte za navigaciju....OziExplorer guta sve....od ukradenih karata do vlastitog scana....a za ozbiljnije stvari a ne igranje u kaficu imam ionako Notebook na kojem ima isto navigacija .....za globalnu kontrolu rute i pozicije...

Koji bi se kxxxxc zamaral sa otkljucavanjem garmina i karata i gps miša?

Slika 1 : HTC u kamionu .......radi ko švicarski sat!
http://img196.imageshack.us/img196/9935/dscf0155jy.jpg

slika 2:

HTC i HP u kompi zaraduju za kruh svagdašnji!
http://img188.imageshack.us/img188/6627/dscf0151us.jpg

Ovaj napis kolege iznad o Tomici ....more bit imal sam Tomicu 720 sa celom Europom ali SLO i HR su mu NEPOZNANICA!
U HR ima par gradova pokrivenih... i par otoka u Kvarneru....žalosno ali istinito Tomica je prespaval Hrvatsku i koliko mi je poznato u HR je za kuxxxxxc!

P.S. rado bi probal tocnost cardinale ali nemrem ga najti! Cak mi se design karte i funkcija kod cardinale više dopada, ali nemam ispravnu verziju!

majko mila...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::con fused::(

pa je li iko cita sta ja pisem u ovoj temi.....!!!!?????

pa jeba ga led, pisem li ja kineski!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????

ajmo jos ovaj put, inace cu pomisliti da sam na nekom forumu u laosu...ili tako nesto!!!

vidi ovako:

nokia 5800 radi za 0 kuna, znaci 0 kuna, sa svim garminovim kartama na svijetu!!!!
potrebno je tek malo znanja u informatici..

detaljno je pokrivena (full) zapadna europa, a za istocnu treba pojedinacno ubaciti karte!!!!
medju njima i za hrvatsku, KOJA JE GOTOVO CIJELA POKRIVENA SA NAVIGACIJOM NA KUCNI BROJ! (adria route 2,3!)
jasno????

amo dalje!
ako usporedjujem garminov navigacijski aparat, NUVI 250 W. i nokiju 5800, nokia (GMobile XT), ima puno superiorniji i brzi procesor, koji je za GARMIN-ov nuvi 250 W. full HD plazma, spram crno-bijele televizije!!!

o mogucnosti samog softwera, necu ni pocinjati....
naravno da mozes birati, oces se vozit busom, malim autom, taxi-jem, hitnom pomoci, ili ces pjesaciti....

o poi tockama, necu ni rijeci, jer je nokia tu masu superiornija....

SVE TO ZA 0 KUNA!!!
rijec je o rutabilnoj karti adria ruote 2,3! ili sire, da skratim, 90% cijele europe je moguce navigirati na kucni broj!
fajl je cca 2,5 GB.

ima li sto nejasno, ili cu poceti crtati....

ajmo dalje:

u tu istu nokiu 5800, za 0 kuna, ubacio sam razne topografske karte u eu, za (pogadjate) 0 kuna.
medju njima i adria topo 2,2, u koju su ukljucene slo, hr, bih. (vidi gore screenshoot!!!).
to je najdetaljnija topografska karta koja postoji na balkanu, i nikakav drugi sustav nema bolju topografsku kartu.....sve price su ciste baljezgarije....

pogadjate, u noki 5800 kosta tocno 0 kuna!!!
radi besprijekrno u kombinaciji sa adria route, ili city navigator europe, po volji....

za one koji vole more, tu je blue chart atlantic 2008., pa udri brate po slanoj bari!!!
pogadjate ponovo, za 0 kuna!!!

i kakvi crni online, i kakvo naplacivanje od tele provajdera....????
znaci vozite se i navigirate za tocno 0 kuna, s kompletnim garminovim kartama, s tim
da cete s nokiom imati brzi procesor, koji ce brze uhvatiti signal sa satelita,
koji ce imati masu vise mogucnosti (npr. snimanja tragova! itd...)

pogadjate, ovo vrijedi za cijeli svijet... tocno 0 kuna!!!!

mozemo jedino raspravljati, koji od navedenih sustava navigacije,
ima preciznije karte ZA POJEDINO PODRUCJE, i to je sve.

nokia radi jos i sa drugim navigacijskim sustavima, I MOZE VAS DOVESTI TOCNO NA KUCNI BROJ,
A TO OVISI ISKLJUCIVO o tocnosti i preciznosti navigo karata koje ste ubacili u nju!!!!

pa je li vise jasno!!!

GPS modul, je nevjerojatno precizan, stavise, potrebno mu je manje otvorenog prostora nego
GARMIN NUVI-U 250 W., uvjerio sam se na desetke puta, jer mi se redovito dogadjalo,
da garmin u stanu, skoro nikada nije uhvatio signal, a nokia ga hvata redovito, ali
doduse i gubi..ali svejedno...

kao sto sam napisao prije, a i u recenziji nokie 5800, (samo se pojednicima ne da citati),
moguce je ubaciti jos (za sada!!!!!)

-SYGIC MOBILE (moj favorit!)
-NDRIVE
-NOKIA OVI MAPS (s njom mozete navigirati, ali treba samo iskljuciti opciju online!!!!!)
jer ona ima super precizne karte, i fenomenalno dobro kalkulira rute....!!!!
-GOOGLE MAPS, koji trazi online podrsku
-ROUTE 66, kojeg nisam isprobao

i vjerojatno jos neku navigaciju....

ja sam isprobao u nokji 5800 sve gore napisane, garmin je najmusicaviji, mada ima
"najprecizniju" kartu hrvatske!
Sygic mobile, i nokia maps su moji favoriti, pogotovo kad nokia izbaci podrsku
za nokiu 5800, n97, a to bi trebalo biti svaki dan....
za navigaciju s nokia maps kartama, se navigira BESPLATNO kao i s drugim kartama,
samo je potrebno iskljuciti online povezivanje, koje vam tada nudi i satelitsku snimku
terena, ala google earth, i masu drugih online stvari, tipa prognoza vremena, itd...itd..

znaci, i ona je totalno besplatna (uz malo znanja na kompu!)

polazeci od pretpostavke, da svi imamo mobitele, ja sam samo ponudio prijedlog
da umjesto "vivax-a", dodamo jos 500-600 kuna i kupimo mobitel, koji ima
vrhunsku podrsku, i gotovo sve vrste karata guta, uz cinjenicu da nas to
zadovoljstvo kosta 0 kuna....

medjutim, izgleda DA POJEDINCI IMAJU I BOLJE I JEFTINIJE RJESENJE, pa
se povlacim iz daljnje rasprave, jer zbilja nema smisla...

kao sto niko prije nije citao sta sam napisao, tako nece ni ovaj put...pa ljudi moji
LIJEPI POZDRAV!!!

ile.ri
05.09.2009., 23:00
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm........................:

ne bih se mogao sloziti u puno toga gore napisanog...
evo i zasto:

kao prvo, da si pogledao malo link koji sam stavio gore, ne bi sigurno napisao puuuuno toga sto jesi..., ali nema veze..vidin da nije bilo zlonamjerno, vise bi se reklo da nisi dovoljno informiran!

imam ja garmin nuvi 250 W. i tocno znam sta pisem i o cemu, prema tome...

kazem i ostajem pri tome da ga nokia 5800 sije ama bas u svemu, od preciznosti, do brzine hvatanja signala, ako treba tu je i a-gps, a da ne govorim o bezbroj mogucnosti same nokie, kao slanja trenutne lokacije, zapisivanje tragova, itd..itd...

tragovi se kasnije mogu sa programom mapsource konvertirati u kml fajl, i lijepo predociti na google earth, ako si to mislio....
a mogu ubaciti i u drugu nokiu kao gpx format....

necu ni spominjati kako brzo nokia nadje signal sa Sigic Mobile navigacijom, a o nokia ovi maps, suvisno je i govoriti, pogoto kad se ide na online podrsku....

ali posto je tebi tesko pogledati link, evo ti malo screenshoot-ova, da vidis o cemu pricam.

ti budi dosljedan, pa mi ubaci i potkrijepi sa svojim "vivax-om" takodjer screen shoot-ove, da ne bi mlatili praznu slamu, moze?!:mig:

kazes, ne moze nokia nista sa pomorskim kartama, evo ti demantij!...

...dovoljno?

ako treba i gpx trag, nema problema...

rekoh ti, modul u noki 5800 je bolji i precizniji od garmina nuvi 250 w. o brzini necu ni rijeci, jer je suvisno....

Što da ti kažem na ovo. Spomenuo sam da na tvojoj nokiji možeš upgoniti tri (isprika četri) navigacione aplikacije, a jedna od njih je Garmin. Naravno da to podrazumjeva AdriaTopo kao i BlueChart, tako da su se te dvije aplikacije greškom našle na mojem popisu. Vivaxa nemam već neko vrijeme pa ti ne mogu niti napravit shootove, ali ne vidim niti svrhu toga (koristim mio već godinu dana). Što bi ti shootovi dokazali? Da imam MioMap, OziExplorer, Garmin Mob. XT, iGO8, BlackEdiotin (Cardinale), iGO Amigo... Ti misliš da tvoja nokia ima bolji ttff i imaš pravo na svoje mišljenje, samo moraš biti svjestan da tvoje mišljenje nije nužno ispravno. :confused::)

koliko ja znam na simyan nokiu isto ide gore softver koji hoćeš i vrti razne karte nemora ništa skidat s mreže.

Istina. Postoji hrpa bezvrijednih navigacionh programa (osim Garmina), a kvaliteta kartata koje prate te aplikacije su debelo iza najboljih svijetskih aplikacija poput iGO8, MioMap, BE...

17+
05.09.2009., 23:08
Što da ti kažem na ovo. Spomenuo sam da na tvojoj nokiji možeš upgoniti tri navigacione aplikacije, a jedna od njih je Garmin. Naravno da to podrazumjeva AdriaTopo kao i BlueChart, tako da su se te dvije aplikacije greškom našle na mojem popisu. Vivaxa nemam već neko vrijeme pa ti ne mogu niti napravit shootove, ali ne vidim niti svrhu toga (koristim mio već godinu dana). Što bi ti shootovi dokazali? Da imam MioMap, OziExplorer, Garmin Mob. XT, iGO8, BlackEdiotin (Cardinale), iGO Amigo... Ti misliš da tvoja nokia ima bolji ttff i imaš pravo na svoje mišljenje, samo moraš biti svjestan da tvoje mišljenje nije nužno ispravno. :confused::)

Istina. Postoji hrpa bezvrijednih navigacionh programa (osim Garmina), a kvaliteta kartata koje prate te aplikacije su debelo iza najboljih svijetskih aplikacija poput iGO8, MioMap, BE...

oces reci da je mio bolji od nokia maps-a,:lol::top: ili garmin je bolji od sygic-a.....:rofl:ili garmin je bolji od nokia mapsa.....????!!!!!:eek:

ili da je mio, ili garmin bolji od NDRIVE-a, koji ima real karte, npr spanjolske i portugala.....:top:

majko mila....!!!!!!!
a to sve siba sa nokiom, samo tako.....
zbilja nema rijeci....aj, laku noc!!!!!, kao sto rekoh, ociglednoa sam greskom uletio u SUPERIORNE VIVAX NAVIGACIJE....
pa gustajte u svojim "vivax-ima", laku noc!:rolleyes::mig:

ile.ri
06.09.2009., 11:52
oces reci da je mio bolji od nokia maps-a,:lol::top: ili garmin je bolji od sygic-a.....:rofl:ili garmin je bolji od nokia mapsa.....????!!!!!:eek:

ili da je mio, ili garmin bolji od NDRIVE-a, koji ima real karte, npr spanjolske i portugala.....:top:

majko mila....!!!!!!!
a to sve siba sa nokiom, samo tako.....
zbilja nema rijeci....aj, laku noc!!!!!, kao sto rekoh, ociglednoa sam greskom uletio u SUPERIORNE VIVAX NAVIGACIJE....
pa gustajte u svojim "vivax-ima", laku noc!:rolleyes::mig:

Jedan moj kolega je znao reći za navigacije: "Što će meni sjekira sa suncobranom ili stalkom za limenku pića? Meni ona treba da dobro cijepa!"
Vidim da ti je bitno kako neki gadget izgleda i koliko neki sw ima opcija, ali tu priča završava jer po tome bi svi trežili kupovini poslijednjem kriku GPS tehnike Blaupunkt TravelPilot 700 (http://www.engadget.com/2008/08/29/blaupunkt-travelpilot-700-and-500-overlays-nav-info-on-realtime/), ali što mu to vrijedi kadu su mu karte ove regije loše. Zadnjih godina je trend na zapadu da se navigacije koriste u svakodnevne svrhe i da se nalaze gotovo u većini automobila, no te iste navigacije zapinju kad dođu u istočnu EU, pa stoga imamo turiste koji slijepo prate upute svojih navigacija, a one ih često navedu u dvorišta zbunjenih stanovnika lijepog nam Jadrana. Prvi i jedini kriterij svih navigacia bi trebale biti karte, a tu svi tvoji sw-i (osim Garmina) padaju od reda. :D Ništa ti ne vrijedi blještavi sw sa hrpom opcija kad ti navigacija ne može pronaći ulicu Žarka Pezelja br.20 u Kostreni (Rijeka). Također mi reci da li se možeš pohvaliti ucrtanim posljednje otvorenim dionicama auto-cesti u HR. Ukoliko to uspijevaju naći Nokia Maps, NDrive ili Sygic onda ću vrlo rado nastaviti raspravu s tobom, naravno poslije screen shoota. :)

neno1966
06.09.2009., 12:41
U pravu si da bi karta trebala biti mjerilo ali bojim se da navigacija do kućnih brojeva (pa ni svih ulica) nikad neće biti potpuno točna a ponekad niti ne postoji točna adresa npr. nekog hotela nego turističko naselje bb ili tamogdjejeuprava bb

Pa jedino ako si taksist ili dostavljač robe treba ti svakodnevna navigacija a za "civilne" slučajeve mislim da je ipak najvažnija dobra priprema :mig:

Nikad u životu a posebno ako idem u inozemstvo nisam tražio ulicu i broj direktno na uređaju nego sam dan prije otvorio komp i fino na velikom ekranu locirao odredište. Ako je bilo bezuspješno, locirao bi u Google Earthu i od tamo prebacio waypoint.

Actros1841
06.09.2009., 13:52
Vidim da ti je bitno kako neki gadget izgleda i koliko neki sw ima opcija, ali tu priča završava jer po tome bi svi trežili kupovini poslijednjem kriku GPS tehnike Blaupunkt TravelPilot 700 (http://www.engadget.com/2008/08/29/blaupunkt-travelpilot-700-and-500-overlays-nav-info-on-realtime/), ali što mu to vrijedi kadu su mu karte ove regije loše. Zadnjih godina je trend na zapadu da se navigacije koriste u svakodnevne svrhe i da se nalaze gotovo u većini automobila, no te iste navigacije zapinju kad dođu u istočnu EU, pa stoga imamo turiste koji slijepo prate upute svojih navigacija, a one ih često navedu u dvorišta zbunjenih stanovnika lijepog nam Jadrana. Prvi i jedini kriterij svih navigacia bi trebale biti karte, a tu svi tvoji sw-i (osim Garmina) padaju od reda. :D Ništa ti ne vrijedi blještavi sw sa hrpom opcija kad ti navigacija ne može pronaći ulicu Žarka Pezelja br.20 u Kostreni (Rijeka).

Samo bih nadodao na sve ovo tvoje ispravno razmišljanje .....ne samo točnost karte, već i način routinga je iznimno važan! Nije mi svejdeno da uzme za prolaz cestu koja je u biti poljski put...jer eto njemu je to najjednostavnije, isto tako mi ne znači razlika u najbržoj ruti od 1-2-3 km ništa ako je definitvno izabarana optimalna ruta koja ima manje recimo zastoja ili mogućnosti da bude zastoja!

Ispravan routing ( dobar ) češ počet cijenit tek kad te odvede na kakav šumski put i uporno pokušava tim putem i u reroutingu! Ili kad te odvede na obalu rijeke ...jer eto tu je "kompa" iliti skela i on je izračunao da je to najbliže! Još ako onda imaš prikolicu i nema mjesta za okretanje onda češ ga šutnut kroz prozor u " petu dimenziju" ( divota prašine)

U pravu si da bi karta trebala biti mjerilo ali bojim se da navigacija do kućnih brojeva (pa ni svih ulica) nikad neće biti potpuno točna a ponekad niti ne postoji točna adresa npr. nekog hotela nego turističko naselje bb ili tamogdjejeuprava bb

Pa jedino ako si taksist ili dostavljač robe treba ti svakodnevna navigacija a za "civilne" slučajeve mislim da je ipak najvažnija dobra priprema :mig:

Pa sad baš nisam siguran da imaš tako česte update kod programa koje spominje 17ica....znam da za iGo ima stalno novih karti na netu i to točnih!
Nebih se složio da treba svakodnevni routing samo dostavljačima....ja sad nakon toliko godina da nađem neke ulice u Zagrebu? Ja u glavi imam još njihove nazive od prije " preokreta"! King Kong cross ? Gdje je to ? U ZG ili Londonu? Danas se jedva sjetim kako se moja ulica u Đubravi zove jer eto morali su promjenit u nekog Josipa Hamma! Došli novi u ljudi moj grad, i promjenili mi nazive i kako da se ja sada snađem u svom rodnom gradu u kojem sam proveo veći dio svog života? Da promjenilki imena? Promjenili i smjerove ulica! Gdje sam prije mogao proć sad strši neki shopping centar!

ile.ri
06.09.2009., 13:52

Slažem se. Zato imamo mogućnost više aplikacija s izborom više navigacionih sw-a s različitim kartama, a onda u većini slučajeva dobijemo zadovoljavajući rezultat. U Hrvatskoj se tek za par godina očekuje pokrivenost digitalnih kartata kakvu zapadna EU ima već sada.

ako si taksist ili dostavljač robe treba ti svakodnevna navigacija a za "civilne" slučajeve mislim da je ipak najvažnija dobra priprema :mig:

Varaš se. U velegradima poput Frankfurta, Munchena, Milana, Londona ljudi ih koriste u svakodnevnim situacijama tražeći vrtiće, trgovine, prijatelje, doktore, restorane... a sve zahvaljujući "100%" (s ovih 100% se ne slažem iako ih proizvođači tako deklariraju) pokrivenosti digitalnim kartama.

Nikad u životu a posebno ako idem u inozemstvo nisam tražio ulicu i broj direktno na uređaju nego sam dan prije otvorio komp i fino na velikom ekranu locirao odredište. Ako je bilo bezuspješno, locirao bi u Google Earthu i od tamo prebacio waypoint.

Tako rade oni koji su malo "spretniji" u svijetu GPS-a. Često se služim nekakvim trikovima koji mi omogućavaju pronalaženje određenog objekta ili dodavat waypointe kojima ispravljam rutu s kojom nisam zadovoljan, ali treba shvatit da se velika većina GPS korisnika ne želi zamarati takvim stvarima i ne želi učiti nešto novo iz svijeta GPS-a, te samo žele da ih navigacija dovede na odredište i zadovoljavaju se plug&play uređajima.

ile.ri
06.09.2009., 14:29
Samo bih nadodao na sve ovo tvoje ispravno razmišljanje .....ne samo točnost karte, već i način routinga je iznimno važan! Nije mi svejdeno da uzme za prolaz cestu koja je u biti poljski put...jer eto njemu je to najjednostavnije, isto tako mi ne znači razlika u najbržoj ruti od 1-2-3 km ništa ako je definitvno izabarana optimalna ruta koja ima manje recimo zastoja ili mogućnosti da bude zastoja!

Ispravan routing ( dobar ) češ počet cijenit tek kad te odvede na kakav šumski put i uporno pokušava tim putem i u reroutingu! Ili kad te odvede na obalu rijeke ...jer eto tu je "kompa" iliti skela i on je izračunao da je to najbliže! Još ako onda imaš prikolicu i nema mjesta za okretanje onda češ ga šutnut kroz prozor u " petu dimenziju" ( divota prašine)

Pa sad baš nisam siguran da imaš tako česte update kod programa koje spominje 17ica....znam da za iGo ima stalno novih karti na netu i to točnih!
Nebih se složio da treba svakodnevni routing samo dostavljačima....ja sad nakon toliko godina da nađem neke ulice u Zagrebu? Ja u glavi imam još njihove nazive od prije " preokreta"! King Kong cross ? Gdje je to ? U ZG ili Londonu? Danas se jedva sjetim kako se moja ulica u Đubravi zove jer eto morali su promjenit u nekog Josipa Hamma! Došli novi u ljudi moj grad, i promjenili mi nazive i kako da se ja sada snađem u svom rodnom gradu u kojem sam proveo veći dio svog života? Da promjenilki imena? Promjenili i smjerove ulica! Gdje sam prije mogao proć sad strši neki shopping centar!

Apsolutno točno. :top:

neno1966
06.09.2009., 14:41
Varaš se. U velegradima poput Frankfurta, Munchena, Milana, Londona ljudi ih koriste u svakodnevnim situacijama tražeći vrtiće, trgovine, prijatelje, doktore, restorane... a sve zahvaljujući "100%" (s ovih 100% se ne slažem iako ih proizvođači tako deklariraju) pokrivenosti digitalnim kartama.
Tako rade oni koji su malo "spretniji" u svijetu GPS-a. Često se služim nekakvim trikovima koji mi omogućavaju pronalaženje određenog objekta ili dodavat waypointe kojima ispravljam rutu s kojom nisam zadovoljan, ali treba shvatit da se velika većina GPS korisnika ne želi zamarati takvim stvarima i ne želi učiti nešto novo iz svijeta GPS-a, te samo žele da ih navigacija dovede na odredište i zadovoljavaju se plug&play uređajima.
Da slažem se. Samo vjerovatno ih imaju u favoritima a ne traže svaki put nanovo (priprema). Ja sam mnogo puta pokušavao tražiti po imenu i na uređaju i na kompu i često je bilo bezuspješno. A tek na nekom totalno stranom jeziku (turski) pa dali se piše ovako ili onako...:mad:

17+
06.09.2009., 17:19
ha...haaaaaaaaa.haaaaaaaaaaaaaa.....!!!:D

interesantno!
pa valjda je svima jasno da je smisao ove teme, kako uz najmanje troska naci najbolju mogucu navigaciju, a ne nikakvo hebeno neargumentirano prepucavanje....

ja sam samo uocio da niko nije spomenuo navigaciju putem mobitela, dao sam prijedlog da postoji i takva navigacija, koju sam osobno iskusao i svakom je preporucujem....i tako, svako od nas ima bar jedan mobitel.

(IMAM I GARMIN 250 W., tako da sam mogao napraviti odlicne usporedbe!)

sta se dogodilo?
untoc svim mojim argumentima, popracenim screenshoot-ovima, raja je i dalje zaludjena razno-raznim "vivax-ima".....:ne zna:

unatoc na desetke ARGUMENTIRANIH demantiranja, raja oce jos demantiranja...
naravno da ja nisam vidio ni jedan screenshoot, sa suprotne strane..ali..eto...ovo je ipak balkan!

bez obzira sta sam vise puta pisao i naglasavao da je najvaznija karta, (jer su gps moduli svi tu negdje) i softwer za navigaciju, spominju se opet nekakvi suncobrani sa sjekirama, i ulice u kostreni!

@ile-ri

citaj ovo pazljivo!

mada si totalno nakacen na garmina, (adria route 2,3)ja ostajem pri svojemu, a to je da je to najgora (uvjetno) navigacija koju sam iskusao u nokji 5800.
zasto?
(sta cu kad volim argumentirati ono sta recem, da smo svi takvi...!)

zato sta kad garmin kalkulira rutu, buca li, buca...
tako da su garminove karte (adria route) max. 50-60 % tocne!
drugim rjecima, jako su nepouzdane, jer ce vas puno puta odvesti tamo gdje ne zelite....

po stoti put, za balkan su najdetaljnije, ali daleko od toga da su i najpouzdanije!

za zapadnu eu, je druga prica...
najbolnija tocka garmina, je kalkuliranje ruta....itd..itd...

za sygic, a i nokia maps!!!

njihove karte su 99,99% tocne, tako da se mozete gotovo sigurno osloniti na njih, bez ikakvih dodatnih provjera.
doduse, to sam vec vise puta pisao, nisu detaljne za istocnu eu, pa tako ni za hr, ali ono sta je ucrtano, SUPER PRECIZNO JE UCRTANO, ZA RAZLIKU OD GARMINA!!!
pa je li vise jasno, u k...c!!!

za sygic kao i nokia maps, zadnji update je bio negdje u ozujku ove godine, tako da se svaki dan moze ocekivati novi....

eto, da ne zaboravim (mada sebi ne mogu nacuditi, jer meni niko nista nije argumentirao....) jos screenshot-ova, mada ne vidim nikakvog smisla, ALI TRAZILI STE....
pa ile, ocigledno ti se svidjaju, evo ti tvoje ulice...i molim te, ne trazi ih vise....nema smisla!:flop:

http://img245.imageshack.us/img245/1716/scr000166.jpg (http://img245.imageshack.us/i/scr000166.jpg/)

http://img36.imageshack.us/img36/727/scr000168.jpg (http://img36.imageshack.us/i/scr000168.jpg/)

za one koji gledaju malo dalje, kupite ljudi mobitele sa ugradjenim gps-om, danas imate hrpetinu (provjerenih) karata, koji su jednako pouzdani kao i najskuplji uredjaji npr. garmin.

naravno, tu je UVIJEK i "vivax" pa birajte....!:mig:

Slatky
06.09.2009., 17:54
sve je to super samo me muka uhvati kad za simbyan moram tražit razno razne aplikacije koje ili im je istekla potvrda, treba nešto potpisivat sto čuda napravit da bi to radilo i nakraju kad sve proradi sve se uspori i toliko troši bateriju da nemože cijeli dan izdržat. ovako kupiš pravu navigaciju upalliš i ona radi.
i ne govori niko o vivaxu nego o mio moov koji je poprilicno ozbiljna navigacija.

ile.ri
06.09.2009., 20:12
ha...haaaaaaaaa.haaaaaaaaaaaaaa.....!!!:D

interesantno!
pa valjda je svima jasno da je smisao ove teme, kako uz najmanje troska naci najbolju mogucu navigaciju, a ne nikakvo hebeno neargumentirano prepucavanje....

ja sam samo uocio da niko nije spomenuo navigaciju putem mobitela, dao sam prijedlog da postoji i takva navigacija, koju sam osobno iskusao i svakom je preporucujem....i tako, svako od nas ima bar jedan mobitel.

Sve je u redu. Ti slobodno možeš preporučiti neki gadget po svojem mišljenju i iskustvu, ali kad javno iznosiš svoja mišljenja onda moraš biti svjestan da neka tvoja mišljenja ne stoje i biti spreman uvažiti tuđa mišljenja bez živciranja.
Pošto ti to slabo ide preporučujem da tu svoju Nokiu odložiš te da odeš kod školskog psihologa jer si bespotrebno agresivan.

IMAM I GARMIN 250 W., tako da sam mogao napraviti odlicne usporedbe!)

sta se dogodilo?
untoc svim mojim argumentima, popracenim screenshoot-ovima, raja je i dalje zaludjena razno-raznim "vivax-ima".....:ne zna:

unatoc na desetke ARGUMENTIRANIH demantiranja, raja oce jos demantiranja...
naravno da ja nisam vidio ni jedan screenshoot, sa suprotne strane..ali..eto...ovo je ipak balkan!

Nije riječ o nikakvim Vivaxima (iako je Vivax s poslijednjom generacijom uređaja u kojoj su ispravili sw i hw probleme opet postao u svojem cjenovnom razredu best buy), nego o Mio uređajima, a oni su svoju superiornost nad nekim dugim uređajima već dokazali.

bez obzira sta sam vise puta pisao i naglasavao da je najvaznija karta, (jer su gps moduli svi tu negdje) i softwer za navigaciju, spominju se opet nekakvi suncobrani sa sjekirama, i ulice u kostreni!

Vidim da ti se teško izvući iz dreka u koji si upao pa si napravio shoot samo jedne aplikacije (Nokia maps), pa si pokušao svojom pričom prikriti da nema kućnog broja u njoj, a ostale aplikacije nemaju niti tu ulicu označenu u svojoj digitalnoj karti.

ile-ri

citaj ovo pazljivo!

mada si totalno nakacen na garmina, (adria route 2,3)ja ostajem pri svojemu, a to je da je to najgora (uvjetno) navigacija koju sam iskusao u nokji 5800.
zasto?
(sta cu kad volim argumentirati ono sta recem, da smo svi takvi...!)

zato sta kad garmin kalkulira rutu, buca li, buca...
tako da su garminove karte (adria route) max. 50-60 % tocne!
drugim rjecima, jako su nepouzdane, jer ce vas puno puta odvesti tamo gdje ne zelite....

po stoti put, za balkan su najdetaljnije, ali daleko od toga da su i najpouzdanije!

za zapadnu eu, je druga prica...
najbolnija tocka garmina, je kalkuliranje ruta....itd..itd...

za sygic, a i nokia maps!!!

njihove karte su 99,99% tocne, tako da se mozete gotovo sigurno osloniti na njih, bez ikakvih dodatnih provjera.
doduse, to sam vec vise puta pisao, nisu detaljne za istocnu eu, pa tako ni za hr, ali ono sta je ucrtano, SUPER PRECIZNO JE UCRTANO, ZA RAZLIKU OD GARMINA!!!
pa je li vise jasno, u k...c!!!

Sve što si nabrojao o Garminu je točno, ali mu se ne može osporiti da je s AR 2.3 bitno poboljšao svoje karte u ovom dijelu Europe. Iz tog razloga ga nikad ne koristim, no ima ljudi koji su s njim zadovolji i ja to poštujem iako ne dijelim s njima mišljenje. Eto to sam spomenuo da te razuvjerim od toga da sam se nakačio na Garmina. Razlog radi kojeg se vodi rasprava oko Garmina je taj što ti na tvojoj Nokiji ne možeš upgoniti niti jednu od renomiranih navigacionih aplikacija s pripadajućim kartama osim Garmina. To što Sygic Mobile, NDrive i Nokia maps imaju dobre karte samo jedne polovice Europe i to zapadne, a drugog dijela ne baš me zaboli jer ja imam na svojem uređaju aplikacije koje imaju podjednako dobre karte za veći dio cijele EU, no ukoliko tebe to veseli ti slobodno imaj svoju Nokiu. Na žalost uhvatio sam se u raspravu s tobom, a očigledno je da po tvojem nicku još nemaš niti 18 godina, što znači da niti nemaš vozačku dozvolu, pa tu svoju Nokiu nisi niti isprobao osim tamo gdje su te vozili roditelji.

za sygic kao i nokia maps, zadnji update je bio negdje u ozujku ove godine, tako da se svaki dan moze ocekivati novi....

Kad izađu novi updatei, javi kakve su promjene u ovom dijelu EU pa onda možemo opet o tome.

eto, da ne zaboravim (mada sebi ne mogu nacuditi, jer meni niko nista nije argumentirao....) jos screenshot-ova, mada ne vidim nikakvog smisla, ALI TRAZILI STE....
pa ile, ocigledno ti se svidjaju, evo ti tvoje ulice...i molim te, ne trazi ih vise....nema smisla!:flop:

Već sam ti gore spomenuo da ne čitaš dobro što sam ti napisao, a to je ulica s kućnim brojem pa stoga okači svoj jedan shoot mačku o rep, jer ću ti u nastavku postati shootove kako to rade prave navigacije koje imaju tradiciju.

za one koji gledaju malo dalje, kupite ljudi mobitele sa ugradjenim gps-om, danas imate hrpetinu (provjerenih) karata, koji su jednako pouzdani kao i najskuplji uredjaji npr. garmin.

naravno, tu je UVIJEK i "vivax" pa birajte....!:mig:

Nisu ljudi tako glupi da ne znaju prepoznati kvalitetnije riješenje. kad me već vučeš za jezik onda ti moram reći da je nova generacija Vivaxa po onom što se s njim može napraviti puno bolje rješenje od onog što ti imaš u svojoj Nokiji.

Da se razumijemo tvoja Nokia nije smeće, nego kvalitetan uređaj, ali navigacija kod nje je trenutno pomoćno sredstvo u nedostatku kvalitetnijeg rješenja. Barem za sada. :p

Evo ti i screen shootovi koje sam ti ranije obećao:

Navi menu

http://www.imagesforme.com/out.php/t675503_Navi.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/675503_Navi.jpg)

Black Edition

http://www.imagesforme.com/out.php/t675506_BlackEdition.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/675506_BlackEdition.jpg)

iGO8

http://www.imagesforme.com/out.php/t675508_iGO8.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/675508_iGO8.jpg)

iGO Amigo

http://www.imagesforme.com/out.php/t675509_iGOAmigo.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/675509_iGOAmigo.jpg)

Što se mene tiče ovdje je kraj moje rasprave s tobom. :D

ile.ri
06.09.2009., 20:14
P.S.

Sorry, ovu sam zaboravio: :mig::D

MioMap 2008

http://www.imagesforme.com/out.php/t675512_MioMap2008.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/675512_MioMap2008.jpg)

17+
06.09.2009., 23:16
interesantno,

zanemarili smo kvalitetu i brzinu izracuna rute, rekalkulaciju rute, preciznost karata, kvalitetu i pouzdanost uredjaja, itd..itd.... stavili na prvo mjesto i jedino mjerodavno u cijeloj raspravi zastavicu na zarka pezelja 20!!??

vidis, meni nije bitno koliko karta ima kucnih adresa, nego koliko su one tocne i pozdane!
kod nokia maps-a i sygica su pouzdane gotovo 100%, a kod garmina 60 % max.
sa igo-m nemam nikakva iskustva, sto ne znaci da ta navigacija nema mana, samo sta sam ja za razliku tebe OBJEKTIVAN, pa i lose strane svake navigacije navodim!
da sam iskusao IGO, sigurno bi napisao i losu stranu te navigacije, jer sam SIGURAN DA JE IMA!!!!

kad si kod screen shotova, daj ubaci malo i pomorskih karata (nokia to moze, zar ne!), malo topografskih, pa malo gpx tragova, ili ti za to nemas hardver....?:mig:
mislim na igo!

kad smo vec uletili u prepucavanje, cekam screenshotove topografske karte, kostrene i njenog zaledja....
glupo bi bilo propustiti i POMORSKI DIO, je li....?:)
naravno da igo ima takve karte, kad ima zarka pezelja 20!

ja cijelo vrijeme pisem jedno te isto, a to je da je nokia JAAAAAAAAAAAAAAAAAKO POUZDAN uredjaj, uz to ima i gps modul, KOJI JE VRLO KVALITETAN, i da bi ljudi (posto svi imamo i mobitele, je li) trebali upravo zbog troskova, razmisliti i o ovoj soluciji!

sve sam deeeebelo, deeebelo argumentirao, medjutim....

drakic
06.09.2009., 23:32
interesantno,

zanemarili smo kvalitetu i brzinu izracuna rute, rekalkulaciju rute, preciznost karata, kvalitetu i pouzdanost uredjaja, itd..itd.... stavili na prvo mjesto i jedino mjerodavno u cijeloj raspravi zastavicu na zarka pezelja 20!!??

vidis, meni nije bitno koliko karta ima kucnih adresa, nego koliko su one tocne i pozdane!
kod nokia maps-a i sygica su pouzdane gotovo 100%, a kod garmina 60 % max.
sa igo-m nemam nikakva iskustva, sto ne znaci da ta navigacija nema mana, samo sta sam ja za razliku tebe OBJEKTIVAN, pa i lose strane svake navigacije navodim!
da sam iskusao IGO, sigurno bi napisao i losu stranu te navigacije, jer sam SIGURAN DA JE IMA!!!!

kad si kod screen shotova, daj ubaci malo i pomorskih karata (nokia to moze, zar ne!), malo topografskih, pa malo gpx tragova, ili ti za to nemas hardver....?:mig:
mislim na igo!

kad smo vec uletili u prepucavanje, cekam screenshotove topografske karte, kostrene i njenog zaledja....
glupo bi bilo propustiti i POMORSKI DIO, je li....?:)
naravno da igo ima takve karte, kad ima zarka pezelja 20!

ja cijelo vrijeme pisem jedno te isto, a to je da je nokia JAAAAAAAAAAAAAAAAAKO POUZDAN uredjaj, uz to ima i gps modul, KOJI JE VRLO KVALITETAN, i da bi ljudi (posto svi imamo i mobitele, je li) trebali upravo zbog troskova, razmisliti i o ovoj soluciji!

sve sam deeeebelo, deeebelo argumentirao, medjutim....

joj covjece ti si stvarno malo priglup, tepes tu neke gluposti a znas i sam da nisi niti malo u pravu. kakve nokia maps,sygic?!? taj software nema niti jedan renomirani proizvodac navigacijskih uredaja. opce je poznata stvar da najbolje karte za podrucje hrvatske ima mireo a to je cardinale BE, a za europu iGO.

ocito da nisi probao niti jednu drugu kartu osim tog svog garmina pa i nemas pojma kakvih jos ima mogucnosti.garmin sa svojim kartama adria route je tu negdje kao i cardinale, ali nekuzima kako mozes uopce usporedivati nokia maps i neki tamo sygic žnj.... sa cardinaleom ili adria-om????

sto se tice topografskih karti, mozes postaviti ozi software gdje ubacis topo karte, nauticke i sta ti ja znam,nije mi se dalo istrazivati jer ne koristim, tako da prestani pricati gluposti.

na tom mobitelu imas samo adria route kao kvalitetne karte, ovo sve ostalo je sranje, sto je i ocito samo si nezelis priznati.

naravno da dobro dodje na mobu imati navigaciju, upalis ju jednostavno kad si u nekom nepoznatom gradu i furis, nemoras vaditi pravu navigaciju, ali opet kako moze to usporedivati sa pravim navigacijama. uostalom, nisi napisao koliko ti traje baterija na mobu koristenjem navigacije, jel ti uspije izdrzati vise od 1.5 sat. kod kolege nije uspjela, tako da kad ju ispraznis mozes samo spremiti mobitel u djep i psovati zasto nisi kupio pravio navigacijski uredaj.

zato djecace kad pocmes raditi skupi pare i kupi si pravu navigaciju (nemislim na vivaxa, nego bilo koju navigaciju) pa ces da vidis sto je uredaj...

lijep pozdrav

samo gledam
07.09.2009., 11:04
Ekipa,sta mislite o becker navigaciji....?

dankec
07.09.2009., 13:39
Ekipa,sta mislite o becker navigaciji....?

Becker po defaultu dolazi sa NavTeq-om, ali daleko ti je bolja varijanta instalirati MioPocket 3 (vidi: http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303)

i onda lijepo gore staviš ŠTO GOD ŽELIŠ!

Npr, ja imam Igo i Cardinale sa zadnjim kartama, a bilo što drugo mi je suvišno.

Btw, zadnje karte za Igo mogu se konačno mjeriti sa Cardinale-ovim po detaljnosti, dok je sam Igo IMHO najbolji navigacijski program koji sam vidio.

drakic
07.09.2009., 13:58
Becker po defaultu dolazi sa NavTeq-om, ali daleko ti je bolja varijanta instalirati MioPocket 3 (vidi: http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303)

i onda lijepo gore staviš ŠTO GOD ŽELIŠ!

Npr, ja imam Igo i Cardinale sa zadnjim kartama, a bilo što drugo mi je suvišno.

Btw, zadnje karte za Igo mogu se konačno mjeriti sa Cardinale-ovim po detaljnosti, dok je sam Igo IMHO najbolji navigacijski program koji sam vidio.

ma to je nemoguce, nokia maps i sygic su najtocnije karte, mislim oni ipak spadaju u sami vrh karti za navigacijske uredaje i u takve se ugraduju...

dankec
07.09.2009., 14:16
ma to je nemoguce, nokia maps i sygic su najtocnije karte, mislim oni ipak spadaju u sami vrh karti za navigacijske uredaje i u takve se ugraduju...

Mogu pročitati ironiju u tvom glasu, ali ja nemam tih predrasuda. :)
Naime, imam i samostalnu becker navigaciju i nokiu 5800 i ovaj sygic je stvarno odlična navigacija (programski), te odlično radi s 5800 (uz A-GPS uključeno) no pokrivenost hrvatske od 40% je strašno malo! Dakle, bez obzira na reputaciju, software ima perspektivu kad bi se netko pobrinuo za kartu.

S druge strane, hardverski, nokia 5800 vrlo sporo lovi satelite kad je A-GPS isključen i to se vrijeme može mjeriti sa starim Vivax-om kojeg sam isto imao i kojemu je trebalo bratbratu 10-15 minuta da polovi (ako je prije tog bio ugašen). Dakle, iako budućnost navigacije (ali i mp3, video playera, mobitela i svih ostalih gadgeta) JEST u spajanju u all-in-one rješenja, zasad još ipak nije za usporedbu.

drakic
07.09.2009., 14:23
Mogu pročitati ironiju u tvom glasu, ali ja nemam tih predrasuda. :)
Naime, imam i samostalnu becker navigaciju i nokiu 5800 i ovaj sygic je stvarno odlična navigacija (programski), te odlično radi s 5800 (uz A-GPS uključeno) no pokrivenost hrvatske od 40% je strašno malo! Dakle, bez obzira na reputaciju, software ima perspektivu kad bi se netko pobrinuo za kartu.

S druge strane, hardverski, nokia 5800 vrlo sporo lovi satelite kad je A-GPS isključen i to se vrijeme može mjeriti sa starim Vivax-om kojeg sam isto imao i kojemu je trebalo bratbratu 10-15 minuta da polovi (ako je prije tog bio ugašen). Dakle, iako budućnost navigacije (ali i mp3, video playera, mobitela i svih ostalih gadgeta) JEST u spajanju u all-in-one rješenja, zasad još ipak nije za usporedbu.

prijatelju o tome i govorim.

kao sto sam i rekao, sygic i nokia maps spadaju u sami vrh KARTI (naglasavam karte). nisam spomenio program nego karte koju su katastrofalno pokrivene.

moj vivax u roku od 3-4 minute pohvata satelite, novi je, pa je vjerovatno malo unaprijeden u odnosu na tvog starog vivaxa.

ile.ri
07.09.2009., 15:28
01. B.E. (B.E. Track karta)

http://www.imagesforme.com/out.php/i676823_01.B.E.B.E.Trackkarta.JPG

02. B.E. (Track - dijagram visina)

http://www.imagesforme.com/out.php/i676824_02.B.E.Trackdijagramvisina.JPG

03. B.E (B.E. Track - dijagram brzina)

http://www.imagesforme.com/out.php/i676825_03.B.EB.E.Trackdijagrambrzina.JPG

04. Import u G.E. (BE Track)

http://www.imagesforme.com/out.php/t676830_04.G.E.BETrack.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/676830_04.G.E.BETrack.jpg)

05. OziExplorer - pomorska 1

http://www.imagesforme.com/out.php/i676831_05.OziExplorerpomorska1.JPG

06. OziExplorer - pomorska 2

http://www.imagesforme.com/out.php/i676834_06.OziExplorerpomorska2.JPG

07. OziExplorer - topo 1

http://www.imagesforme.com/out.php/i676839_07.OziExplorertopo1.JPG

08. OziExplorer - topo 2

http://www.imagesforme.com/out.php/i676842_08.OziExplorertopo2.JPG

Pomorske karte koje prikazuje OziExplorer su službene karte RH izdane od Hidrografskog instituta Hrvatske. Topo karte koje prikazuje OziExplorer su vojne karte izdane od vojnogeografskog instituta.

ile.ri
07.09.2009., 19:59
...Cijenjeni auditorij ako ima koji link na Cardinale BE koji funkcionira primam ga na privat!...

Javi mi se na privat. Skupa ćemo proći instalaciju BE-a preko maila ili ako si u HR onda možemo i telefonom.:top:

josipC
10.09.2009., 13:31
Ciao!
Novi sam u ovom Forumu, pa bih želio pozdraviti sve članove. Ujedno molim da mi ne zamjerite početničke greške.
- Kupio sam GoClever 5055 s kartama HR i BiH, a htio bih koristiti skinutu kartu Europe, Cardinale_Black_Europe.
Napravio sam sve prema slijedećem uputstvu, ali uređaj ne prepoznaje kartu, odnosno ne pokreće ju, već starta samo vlastiu.

1. Sadržaj Cardinale BE 3.0 Europe staviti u folder MobileNavigator na SD kartici.
2. Dalje, aplikaciju Cardinale.exe preimenovati u MobileNavigator.exe.
3. Fle Ordinale.ini otvoriti i izmjeniti sljedeće parametre:

MapDir = \SDMMC\MobileNavigator\Maps\
Screen = QVGA (a ne WQVGA -- to je za 240x400 ekrane kao što je kod Omnije, a QVGA je 240x320)

4. Vratiti karticu u GoClever 3535 i upaliti ga --> preskače aplikaciju i
karte sa kartice i boota sve sa SD kartice !!!

Download Cardinale Black Europe 3.0:
http://rapidshare.com/files/194280325/Cardinale_Black_Europe.part1.rar
http://rapidshare.com/files/194289813/Cardinale_Black_Europe.part2.rar
http://rapidshare.com/files/194298657/Cardinale_Black_Europe.part3.rar
http://rapidshare.com/files/194312538/Cardinale_Black_Europe.part4.rar

hrv jezik:
http://rapidshare.com/files/195433204/LanguagePackCroatian.rar

* Ako izvadite SD karticu, boota se stari software i karte sa interne memorije !!!

Molim za pomoć, ako netko ima rješenje problema.

Hvala!

b&f
10.09.2009., 14:10
a zar nema za uzeti i kartu europe sa paketom hr i bih??pitanje za ljude koi imaju GoClever??

Corvin
10.09.2009., 18:19
Obzirom da imam tvorničku navigaciju (koja je katastrofa za HR) imam laganini pitanje.

Koliko sam uspio shvatiti (po)najbolje karte za HR je Adriaroute 2.3 i Cardinale 3.0 (koji je dobar i za EU).
Zanima me koji softver pokreće te karte?

Slatky
10.09.2009., 18:30
pa uglavnom windows ce garmin ima nešto svoje

ile.ri
10.09.2009., 21:41
Ciao!
Novi sam u ovom Forumu, pa bih želio pozdraviti sve članove. Ujedno molim da mi ne zamjerite početničke greške.
- Kupio sam GoClever 5055 s kartama HR i BiH, a htio bih koristiti skinutu kartu Europe, Cardinale_Black_Europe.
Napravio sam sve prema slijedećem uputstvu, ali uređaj ne prepoznaje kartu, odnosno ne pokreće ju, već starta samo vlastiu...

Ne znam koja je verzija tvojeg BE s linka kojeg nudiš, a ne da mi ga se skidati.
Pokušaj prije pokretanja novog BE s SD kartice izbrisati svoje orginalne karte s internog diska.
Naravno prije bilo kakvih radova preporučujem da napraviš backup kompletog navigacionog sw-a da bi mogao poslije sve vratiti na staro ukoliko nešto pođe po zlu.

Također niti ne navodiš koji ti se to BE dignuo, odnosno koji BE ne vidi EU kartu. Možda ti se diže tvoj orginalni, a da ti to nisi niti primjetio kad ju ne vidi.

Rezoluciju podesi po onoj koja je zapisana u tvojem orginalnom BE, odnosno u datoteci Ordinale.ini

josipC
11.09.2009., 07:04
Hvala svima koji mi pokusavate pomoci!
Karta je Cardinale BE 3.0 Europe. Za sada ne bih brisao originalne karte, jer je uređaj pod garancijom. U uređaju je Cardinale HR i BiH 3.0.
Uspotređivao sam originalne postavke u folderu Ordinale, te isto postavio u onom na SD kartici.
Isto je isprobano (s moje SD kartice) u GoClever 3535 i radi ispravno.
Vjerujem da ima jos netko s istim problemom. a mozda i s rjesenjem za isto.
Pozdrav!
JC

jeronimo
11.09.2009., 10:53
Molim pomoć .

Uzeti :

MIO MOOV 200 Adria Tour ,
CPU Samsung 2443, Radni takt 400 MHz, Ekran 3,5", Max. rezolucija 320x240, GPS chipset SIRF III, Softver MioMap 2008, ROM memorija 32 MB, RAM memorija 256 MB, Baterija Li-Ion, 720 mAh
ROM memorija [MB]: 32
RAM memorija [MB]: 256
Memorija dostupna korisniku [MB]: 0
CPU: Samsung 2443
Radni takt [MHz]: 400
Ekran: 3,5"
Max. rezolucija: 320x240
Orijentacija ekrana: landscape
GPS chipset: SIRF III
Sučelje: USB 2.0
Video kamera: n/a
Dodatni utori: SD
Dodatna oprema: USB kabel, auto oprema
Baterija: Li-Ion, 720 mAh
Softver: MioMap 2008

ili

GARMIN , nuvi 205 AdriaRoute
# • Ekran: 7.2 x 5.4 cm, 64k boja, TFT sa pozadinskim osvijetljenjem razlučivosti 320x240 pixela
# • Sučelje: USB 2.0 port za vezu sa računalom
# • Antena: integrirana
# • Prijemnik: visokoosjetljivi GPS prijemnik zadnje generacije
# • Vrijeme akvizicije:: "Topli" start: oko 15 sekundi "Hladni" start: oko 45 sekundi
# • Ažuriranje pozicije:: 1 u sekundi, kontinuirano
# • Rute: automatsko kreiranje Turn-By-Turn ruta sa glasovnim navođenjem.
# • Dodatni moduli: predinstalirani Travel Kit - JPEG preglednik, world clock, currency converter, unit converter, kalkulator.
# • Podrška za karte: preko SD memorijskih kartica ili u internu memoriju.
# • Trip computer: prijeđeni put, timer, prosiječna i maksimalna brzina
# • Dodatni software: učitana jedna regija Europe: Austrija, Švicarska, južna Njemačka, sjeverna Italija
# • Baterija: Lithium-ion sa trajanjem do 4h
# • Vanjsko napajanje: kabel za 12/24V napajanje u kompletu
# • Sadržaj paketa: nüvi 205, 12V adapter, vacuumski nosač, dashboard disk, upute za upotrebu

mariob
11.09.2009., 15:36
samo nemojte uzimat onaj prestige - opasno smece sa mapama iz rane povjesti kamenog doba :)

miki ZD
13.09.2009., 00:18
imam mio moov 200 ,zeza me baterija traje samo par minuta . kada ga spojim u autu na punjenje za minut pokaže kako je baterija skroz puna.....Kako t riješiti?????

koliko sam vidio preko njega se ne može pokrenuti nikakva multimedia,jel to točno???????

ile.ri
13.09.2009., 08:21
imam mio moov 200 ,zeza me baterija traje samo par minuta . kada ga spojim u autu na punjenje za minut pokaže kako je baterija skroz puna.....Kako t riješiti?????

koliko sam vidio preko njega se ne može pokrenuti nikakva multimedia,jel to točno???????

Bojim se da je tvoja baterija krepala. Ukoliko ti je još uvijek pod garancijom, pošalji ga u M San servis ili ga odnesi u trgovinu gdje si ga kupio. To bi ti trebali riješiti bez problema. Ukoliko ti je garancija istekla, onda ti se ne isplati kupovati novu, nego ga drži na punjaču.

Moov 200 nema player, ali ga ga možeš dobiti u Mio Pocket unlocku.

Ovo su shootovi s mojeg Moov-a 330 na kojem koristim Mio Pocket unlock (http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303):

http://www.imagesforme.com/out.php/i685069_enevozai.bmp

http://www.imagesforme.com/out.php/i685068_Udesnaautocesti.bmp

http://www.imagesforme.com/out.php/i685067_Simpsons.bmp

blur22
15.09.2009., 09:33
Pozdrav svima!
Od nedavno imam samsung omniu i900, i u njoj karticu na koju sam ubacio cardinale BE 3.0. Nije bilo nikakvih problema oko ubacivanja i sve je proradilo odmah, brzo nalazi satelite, sve izgleda ok...

...ali imam jedan funkcionalni problem pa ako netko može pomoći bio bi zahvalan...
Uglavnom slika i zvuk, tj. pozicija mi kasni za stvarnom pozicijom vozila, npr. ja prođem neko raskršće, a on tek nakon 100 metara stigne do njega i obavjesti me za skretanje???( prikaz je u zakašnjenju) i još kad ja stanem na npr. semaforu on na ekrančiću pokazuje kao da ja još vozim??:ne zna::ne zna::confused:

Skeewe
15.09.2009., 09:51
Ja koristim Gramin GMobileXT na mobitelu Nokia N82. Stvar radi odlično i zbilja mi je pomoglo u više gradova.
Jedino možda treba se malo priviknuti na Garminovu logiku tj. način na koji razvrstava glavne i sporedne ulice. U početku sam par puta skrenuo u sporednu ulicu a on je mislio na sljedeće skretanje... ali u biti to se skuži brzo.
E da, i ekran je malo mali u odnosu na klasične navigacije ali meni ne smeta.

Također imam i Nokia Maps ali ih ne koristim jer su neki predjeli brdovitog balkana loše pokriveni.

ile.ri
15.09.2009., 12:30
Pozdrav svima!
Od nedavno imam samsung omniu i900, i u njoj karticu na koju sam ubacio cardinale BE 3.0. Nije bilo nikakvih problema oko ubacivanja i sve je proradilo odmah, brzo nalazi satelite, sve izgleda ok...

...ali imam jedan funkcionalni problem pa ako netko može pomoći bio bi zahvalan...
Uglavnom slika i zvuk, tj. pozicija mi kasni za stvarnom pozicijom vozila, npr. ja prođem neko raskršće, a on tek nakon 100 metara stigne do njega i obavjesti me za skretanje???( prikaz je u zakašnjenju) i još kad ja stanem na npr. semaforu on na ekrančiću pokazuje kao da ja još vozim??:ne zna::ne zna::confused:

BE je inače malo zahtjevnija aplikacija što se tiče memorije, ali svejedno ne bi smjela imati te probleme koje ti navodiš. Može biti nekoliko problema koji to mogu uzrokovat (loše cracirana aplikacija, metalizirana stakla, GPS prijemnik jeftinije klase, niža klasa micro SD kartice ...), ali kao prvo bi ti savjetovao da probaš sve izbrisati s katice pa je nakon toga formatirati. Zatim u više manjih koraka sve vratit na nju. SD kartice znaju usporit svoj rad nakon puno brisanja i vraćanja podataka na nju bez predhodnog formatiranja.

ile.ri
15.09.2009., 12:36
Pozdrav svima!

BE je inače malo zahtjevnija aplikacija što se tiče memorije, ali svejedno ne bi smjela imati te probleme koje ti navodiš. Može biti nekoliko problema koji to mogu uzrokovat (loše cracirana aplikacija, metalizirana stakla, GPS prijemnik jeftinije klase, niža klasa micro SD kartice ...), ali kao prvo bi ti savjetovao da probaš sve izbrisati s katice pa je nakon toga formatirati. Zatim u više manjih koraka sve vratit na nju. SD kartice znaju usporit svoj rad nakon puno brisanja i vraćanja podataka na nju bez predhodnog formatiranja.

Slatky
15.09.2009., 14:55
Pozdrav svima!

a kad stojiš na semaforu dali te stigne prikaz ili pokazuje da si stao na cesti umjesto na raskrižju

FreeFlyer
16.09.2009., 09:12
Jedno pitanje i pomoć,

planiram kupiti auto navigaciju Becker Traffic Assist Z 098.

Koliko sam otkrio karta hrvatske je dosta štura (nedetaljna).

Zato me zanimaju neka vaša iskustva sa istim uređajem, te

da li se može karta skrekat u ubaciti neka sa neta.

Nema neke standardne operativne sustave već neki svoj NAVTEQ.

Da li je to moćuge nekak zamjeniti ili nadograditi sa kvalitetnijim (preciznijm)

kartama Hrvatske i regije ?

Hvala,

FF

blur22
16.09.2009., 09:29

Hvala na savjetima, probat ću pa javim!
Uglavnom kartica je nova, samo je to na nju instalirano, al mogu pokušati očistiti pa ponovno, niš ne škodi!!
E da možda sam skužio, al moram probat da vidim jel to to, a radi se o tome da mi je omnia položena horizontalno (zbog slike) dok radi gps, a piše u uputstvima da treba stajati vertikalno, i ima gumenu futrolu, možda je nešto od toga uzrok??

blur22
16.09.2009., 09:31
a kad stojiš na semaforu dali te stigne prikaz ili pokazuje da si stao na cesti umjesto na raskrižju

Koliko sam uspio skužit, stigne me i brzina padne na nulu, samo što to potraje nekih pol min. Ja stanem a on još virtualno putuje!!
A poziciju mislim da pokazuje dobro!

Dambo
16.09.2009., 13:19
Jedno pitanje i pomoć,

planiram kupiti auto navigaciju Becker Traffic Assist Z 098.

Koliko sam otkrio karta hrvatske je dosta štura (nedetaljna).

Zato me zanimaju neka vaša iskustva sa istim uređajem, te

da li se može karta skrekat u ubaciti neka sa neta.

Nema neke standardne operativne sustave već neki svoj NAVTEQ.

Da li je to moćuge nekak zamjeniti ili nadograditi sa kvalitetnijim (preciznijm)

kartama Hrvatske i regije ?

Hvala,

FF

Jedno pitanje
Zašto onda planiraš kupiti tu navigaciju?
Koliko vidim to je PNA uređaj. Nađi neki PDA, mio moov npr.

ile.ri
16.09.2009., 13:31
Jedno pitanje
Zašto onda planiraš kupiti tu navigaciju?
Koliko vidim to je PNA uređaj. Nađi neki PDA, mio moov npr.

Mala ispravka. Mio Moov je PNA (Personal Navigation Assistant).

Dlanovnici odnosno tkz. palmovi su PDA (Personal Digital Assistant).

Dambo
16.09.2009., 14:10
Mala ispravka. Mio Moov je PNA (Personal Navigation Assistant).

Dlanovnici odnosno tkz. palmovi su PDA (Personal Digital Assistant).

Isprika, u pravu si!
Poanta.
Kupio mio moov 300, najjeftiniji (bez karte ili sa Hr +BiH)
Ubacio SD (čita SDHC) karticu 8GB, i gore Igo8, Garmin, Cardinale BE, ...
Sve skupa trošak cca 1000 - 1100kn.
Kada ga resetiraš i uključiš bez SD kartice, tvornički postavljen uređaj.
Staviš karticu, resetiraš, imaš više nego ti treba.

outrager
16.09.2009., 17:56
jel taj cardinale u punoj verziji zna za jednosmjerne ulice? jer u ovoj skljaštrenoj (hr i bih) ne zna

ile.ri
16.09.2009., 18:31
jel taj cardinale u punoj verziji zna za jednosmjerne ulice? jer u ovoj skljaštrenoj (hr i bih) ne zna

Koristio full verziju ili samo HR i BiH, karta Hrvatske i BiH je uvijek ista. Na žalost takva je kakva je i nikad niti jedna karta od bilo kojeg digitalnog kartografa
neće biti "savršena" jer je prviše faktora koji mogu biti uzrokom tako nečega. :ne zna:
Utješno je to da se karta iz Black Editiona (Mireo) najbolje ponaša u Hrvatskoj po tom pitanju. :top:

outrager
16.09.2009., 19:23
ja sam taj cardinale isprobavao po slavonskom brodu, i vodi me kroz jednosmjerne ulice u kontra smjeru, dok igo8 zna za sve jednosmjerne ulice, čak i kad samo prolaziš kraj jednosmjerne ulice obavještava te da ne smiješ skrenuti u nju

ile.ri
16.09.2009., 19:44
ja sam taj cardinale isprobavao po slavonskom brodu, i vodi me kroz jednosmjerne ulice u kontra smjeru, dok igo8 zna za sve jednosmjerne ulice, čak i kad samo prolaziš kraj jednosmjerne ulice obavještava te da ne smiješ skrenuti u nju

Pa ti koristi iGO8. To je super aplikacija koju i ja često koristim, ali mene moj iGO8 nikad nije dok sam prolazio pored jednosmjerne ulice obavjestio da ne smijem skrenuti u nju. Možda ti imaš neku posebnu verziju.

Vidim da stalno koristiš izraz Cardinale. Koju verziju Cardinalea koristiš i na kojem uređaju?

outrager
16.09.2009., 20:55
3.0 blackedition na vivaxu, igo8 je obični, valjda, kad prolazim kraj jednosmjernih ulica pokazuje mi ovaj znak

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/No_Left_Turn_sign.svg/600px-No_Left_Turn_sign.svg.png ili http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/No_Right_Turn_sign.svg/600px-No_Right_Turn_sign.svg.png

ile.ri
16.09.2009., 21:17
Onda koristi ono što tebi najviše paše i neka ti to bude mjerilo. :top:

outrager
16.09.2009., 21:47
pa black edition mi se čini nekako jednostavniji za korištenje od igo8, pa me zato samo zanimalo to za jednosmjerne ulice

ile.ri
17.09.2009., 08:08
pa black edition mi se čini nekako jednostavniji za korištenje od igo8, pa me zato samo zanimalo to za jednosmjerne ulice

Ukoliko si zadovoljan s kartama za iGO8, a želio bi jednostavniju aplikaciju onda je za tebe rješenje iGO Amigo (http://amigo.navngo.com/). :top:

FreeFlyer
17.09.2009., 12:05
Isprika, u pravu si!
Poanta.
Kupio mio moov 300, najjeftiniji (bez karte ili sa Hr +BiH)
Ubacio SD (čita SDHC) karticu 8GB, i gore Igo8, Garmin, Cardinale BE, ...
Sve skupa trošak cca 1000 - 1100kn.
Kada ga resetiraš i uključiš bez SD kartice, tvornički postavljen uređaj.
Staviš karticu, resetiraš, imaš više nego ti treba.

Kak si ga kupio za 1100 kn kada košta 1559 kn ?
A da li koristiš tvornički postavljene karte (navodi da ima HR), kakve su one ?

Ili isključivo koristiš one koje si ti ubacio unutra ?

Sve se ubacuje bez problema ?

Slatky
17.09.2009., 14:34

kaže da je kupio sam uređaj bez karti, znaći ovo http://www.prodaja-ponuda.com/gps-mio-moov-300/620567/fax-gps-pda/

i sam ubacio karte s neta

evo na akciji. http://www.svijet-medija.hr/mio_moov_330u,17493,154.aspx

blur22
17.09.2009., 16:55
A dal netko zna kako na mobitelu-samsun omnia kad koristiš cardinale BE 3.0 namjestiti da sliku pokazuje portrait, jer mi je antena na vrhu i preporuka je da se mobitel drzi uspravno??

ile.ri
17.09.2009., 18:32
A dal netko zna kako na mobitelu-samsun omnia kad koristiš cardinale BE 3.0 namjestiti da sliku pokazuje portrait, jer mi je antena na vrhu i preporuka je da se mobitel drzi uspravno??

Probaj u Ordinale.ini datoteku dodat ovu liniju:

[Main]
;Landscape90=1

Pokušaj sa znakom ";" i bez njega. Nemam Omniu pa ne mogu isprobati razne kombinacije, ali mislim da ćeš uz malo eksperimentiranja to riješiti.

Dambo
18.09.2009., 07:48

Bilo u diskontu24, vidim nema više.
Ima
http://www.prodaja-ponuda.com/gps-mio-moov-300/620567/fax-gps-pda/
Ali došao model M400.
Gotovo iste specifikacije, jeftiniji
http://www.svijet-medija.hr/Article.aspx?id=20659&sid=154

Instalacija jednostavna (ako ti komp nije stran:D )
http://www.netfresco.com/MioPocket/

FreeFlyer
18.09.2009., 09:11
Ja uzeo GoClever 5055.
Pa budmo vidli kak bu to funkcioniralo !
Jutros je bio ok, malo sam ga muljal po izvan rute, ali se snašao!
FF

Dambo
18.09.2009., 11:09
Ja uzeo GoClever 5055.
Pa budmo vidli kak bu to funkcioniralo !
Jutros je bio ok, malo sam ga muljal po izvan rute, ali se snašao!
FF

To je meni bila B opcija.
Nije loš, a isto se da urediti sa miopocketom

FreeFlyer
18.09.2009., 15:23
To je meni bila B opcija.
Nije loš, a isto se da urediti sa miopocketom

Možeš malo to pojasntii kaj se da urediti miopocketom i kak ?
Kaj dobijem tim uređenjem i di se to može nabaviti!
Thnx
FF

Dambo
18.09.2009., 18:35
Možeš malo to pojasntii kaj se da urediti miopocketom i kak ?
Kaj dobijem tim uređenjem i di se to može nabaviti!
Thnx
FF
Ne mora biti miopocket. Može
http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=269&t=73177&st=0&sk=t&sd=a
ili
http://www.gpsunderground.com/forums/showthread.php?t=6944
ili
http://www.freewebs.com/miopocket-lite/screenshots.htm

http://www.kombitz.com/2008/05/12/how-to-unlock-mio-moov-series-gps/

http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303
sa uputama
http://www.gpspassion.com/upload2/MioPocket%20Readme.html

Uređaji sa win ce OS-om startaju kod uključenja predinstaliranu aplikaciju preko autorun-a. Sa miopocketom se otvaraju klasična win sučelja koja omogučavaju ugradnju na SD karticu aplikacije po želji.

Ovi programi su besplatni i mogu se skinuti na linkovima koje sam dao.
Ostali navi aplikacije (Igo, Garmin, Route99 ...) mogu se kupiti legalno ili potražiti na nekoj od warez stranica, ali to nije legalno. :kava:

dklobu17
20.09.2009., 08:09
Pozdrav svima! Ja imam garmin nuvi 350 i htio bi staviti kartu Cardinale_Black_Europe,ako se to moze molio bih vas pomoć i upute kako to napraviti! Već sam instalirao adriaroute 2.30 i sve radi,ali sam čuo da je Cardinale puno bolja za Hrvatsku a meni to treba! Puno hvala!:top:

ile.ri
20.09.2009., 13:20
Pozdrav svima! Ja imam garmin nuvi 350 i htio bi staviti kartu Cardinale_Black_Europe,ako se to moze molio bih vas pomoć i upute kako to napraviti! Već sam instalirao adriaroute 2.30 i sve radi,ali sam čuo da je Cardinale puno bolja za Hrvatsku a meni to treba! Puno hvala!:top:

Garmin ima svoju verziju OS-a i na njemu nije moguće ništa drugo upgoniti osim Garminovih aplikacija sa pripadajućim kartama. Iz tog razloga na Garmin se ne da "instalirati" Black Edition (Cardinale).:flop:

dklobu17
22.09.2009., 21:10
Ok! Hvala na odgovoru! Sad mi je jasno,skužio sam i sam!:top:

JELA101
02.10.2009., 09:29
POzdrav svima,
zanima me gdje se može nabaviti cijeli radio navigacijski sustav za wolksvagen ( ne mora biti original, bitno je da ima navigaciju i usb i da je namjenjen za wv )

p.s. ako sam zalutao na forum, isprika i molim da me uputite.

hvala

ile.ri
02.10.2009., 11:24
POzdrav svima,
zanima me gdje se može nabaviti cijeli radio navigacijski sustav za wolksvagen ( ne mora biti original, bitno je da ima navigaciju i usb i da je namjenjen za wv )

p.s. ako sam zalutao na forum, isprika i molim da me uputite.

hvala

Ako tražiš nešto kao ovo (http://www.zenec.com/index.php?id=316&L=1) ili ovo (http://www.xzent.com/), onda to možeš kupiti i ugraditi ovdje (http://www.acr-caraudio.hr/acr.html).

Daju se otključati i na njima upgoniti druge aplikacije s pripadajućim aplikacijama (uglavnom preko SD kartice). To su inače odlični uređaji koji po meni imaju samo jednu manu. Ugrađuju se u instrument ploču te im je zbog tog položaja preglednost displaya manja nego kod eksternih navigacija koje se montiraju nešto niže od visine očiju. Gledajući u jedan tako nisko postavljen display obično se potpuno izgubi pogled na prometnicu kojom se vozi.
Prednost im je što se priključuju na audio sustav, kao i to što je obično moguće upravljati sa svim opcijama na uređaju s potenciometrima i gumbima ugrađenim na volanu. :)

JELA101
02.10.2009., 11:54
Ako tražiš nešto kao ovo (http://www.zenec.com/index.php?id=316&L=1) ili ovo (http://www.xzent.com/), onda to možeš kupiti i ugraditi ovdje (http://www.acr-caraudio.hr/acr.html).

Daju se otključati i na njima upgoniti druge aplikacije s pripadajućim aplikacijama (uglavnom preko SD kartice). To su inače odlični uređaji koji po meni imaju samo jednu manu. Ugrađuju se u instrument ploču te im je zbog tog položaja preglednost displaya manja nego kod eksternih navigacija koje se montiraju nešto niže od visine očiju. Gledajući u jedan tako nisko postavljen display obično se potpuno izgubi pogled na prometnicu kojom se vozi.
Prednost im je što se priključuju na audio sustav, kao i to što je obično moguće upravljati sa svim opcijama na uređaju s potenciometrima i gumbima ugrađenim na volanu. :)

puno hvala, znaš li možda kako se kreću cijene jer ne mogu otvoriti cijenik na stranici

ile.ri
02.10.2009., 14:11
puno hvala, znaš li možda kako se kreću cijene jer ne mogu otvoriti cijenik na stranici

Xzent cjenik. (http://www.acr-caraudio.hr/pdf/XZENT.pdf) Ako si stvarno zainteresiran, onda ih nazovi.

Ovdje sam napravio tipfeler, pa je informacija izgubila smisao:

Daju se otključati i na njima upgoniti druge aplikacije s pripadajućim aplikacijama...

Trebalo je stajati:
Daju se otključati i na njima upgoniti druge aplikacije s pripadajućim kartama... :D

CDRW
02.10.2009., 15:23
Samo da kažem da ma Garmin s kartama iz 2008 u GB koštao više živaca nego vožnja po krivoj strani. Ukratko i po mom sudu - to je GOVNO. Netočan. spor, kasni s uputama, upute su katastrofalne (tipa uvjek inzistira na jebenom metru do križanja - a onda zaspe i usred istog kaže skrenite .....).

mestar
04.10.2009., 21:13
U međuvremenu je Mio izbacio novu seriju Moov modela (Mio Moov S505 ili S555) koji imaju novu generaciju sw-a Mio Spirit za kojeg kažu da je fenomenalan dok su karte unutar aplikacije i dalje jednako kvalitetne kao i do sada te se odabiru po istom ključu: "Najbolje što tržište nudi". Naravno updatei su i dalje za sve karte kao i za nove inačice sw-a besplatni. Osobno razmišljam o kupovini modela S555, ali se nadam da bi mi mogao prije kupovine stići na testiranje pa da iz prve ruke doznam isplativost investiranja u novi uređaj. :D

Razmišljam o kupovini mio moov s505 (možda s555 ako uspijem skužiti u čemu je razlika :zubo: , svugdje ih jednako opisuju). Zaintrigirao me ovaj tvoj podatak o besplatnom upgradeu karata. Na par mjesta sam našao informaciju o 2 besplatna upgradea (npr. na njihovim stranicama eksplicitno na pitanje odgovaraju kako se ima pravo na dvije nove besplatne verzije karte http://www.mio.com/ee/moovmapupdate/hr/faq.html ). Odakle ti informacija da su upgradei besplatni?

Znam da kolega ima besplatan upgrade ADRIA route za Garmina bez vremenskog limita i to mi je svakako bitno za konačnu odluku o modelu.

BTW, da li je netko već nabavio jedan od ova dva modela. Kakav je u praktičnom korištenju?

mestar
05.10.2009., 11:44
Koliko sam uspio skužiti Mio S555 ima BT i mogućnost on-line prikupljanja informacija o gužvama, vremenskoj prognozi, fotkama POI-a i sl. Na našim trgovačkim siteovima opisuju ih potpuno jednako :2up:
Da li išta od navedenih dodatnih funkcija može iskoristiti u HR ili okolnim zemljama (IT,AU)?
Nije neki gušt davati 500kn više za funkcije koje ću možda dva put u životu iskoristiti ako se dokopam GB... :zubo:

ile.ri
05.10.2009., 20:20
Razmišljam o kupovini mio moov s505 (možda s555 ako uspijem skužiti u čemu je razlika :zubo: , svugdje ih jednako opisuju). Zaintrigirao me ovaj tvoj podatak o besplatnom upgradeu karata. Na par mjesta sam našao informaciju o 2 besplatna upgradea (npr. na njihovim stranicama eksplicitno na pitanje odgovaraju kako se ima pravo na dvije nove besplatne verzije karte http://www.mio.com/ee/moovmapupdate/hr/faq.html ). Odakle ti informacija da su upgradei besplatni?

Znam da kolega ima besplatan upgrade ADRIA route za Garmina bez vremenskog limita i to mi je svakako bitno za konačnu odluku o modelu.

BTW, da li je netko već nabavio jedan od ova dva modela. Kakav je u praktičnom korištenju?

Ne želim ti dati neprovjerenu informaciju o upgradeu sw-a i karata za modele s505 i s555, jer ja koristim moov 330 koji je u posljednjih godinu dana imao otprilike 5 što manjih ili većih upgradea koji su bili besplatni. Kako je Mio za seriju 2xx i 3xx sve update dao neograničeno i besplatno (jedini uvjet je registracija), pretpostavio sam da se to odnosi i na modele s505 i s555.

Upravo sam pokušao na službenim stranicama Mia naći dodatne informacije o broju updatea, ali nisam ništa uspio doći do nikakvih odgovora. Što se tiče linka koji si postao ne znam da li ima smisla da izrazim sumnju o tome kako ova stranica na koju se referiraš izgleda čudno. Često sam ranije kao i proteklih sat vremena proveo surfajući po raznim Miovim stranicama i na svim njihovim stranicama je uvijek bio izdavač (MioNet©2009 MiTAC Intl. All Rights Reserved), dok na ovom linku nema nikakve informacije tko je njezin izdavač. To je prva Miova stranica na Hrvatskom jeziku na koju sam naišao.
No možda je u pitanju samo moja neinformiranost. :D

Što se tiče Garminove AR istina je da je ona besplatna, ali se ostatak EU naplaćuje, a ne mogu se upgoniti druge aplikacije s ostatkom Europe.

Ono što sam uspio vidjeti za uređaj s555 imajući ga u rukama jedno pola sata je da ima nešto veći display (4,7") od serije 3xx, koji je slabije vidljiv na izravnom sunčevom svjetlu tako da treba naći dobro mjesto u automobilu gdje će se to neutralizirati. Još jedna promjena koju sam primjetio je senzorska tipka za povratak na glavni menu za koju mislim da je bespotrebno izmišljanje tople vode. Aplikacija Mio Spirit je "unaprijeđen" MioMap 2008, odnosno u pitanju je potpuno nov sw koji je proširen nekim novim opcijama, ali oni kojima je od ranije poznat MioMap 2008 bez problema će se snaći i u Spiritu jer je zadržana filozofija iz starije verzije. Kako je mene MioMap i ranije osvojio svojom jednostavnošću uporabe isto mogu mogu reći i za Spirit.
Žao mi je što ti ne mogu pružiti više informacija. :ne zna:

Koliko sam uspio skužiti Mio S555 ima BT i mogućnost on-line prikupljanja informacija o gužvama, vremenskoj prognozi, fotkama POI-a i sl. Na našim trgovačkim siteovima opisuju ih potpuno jednako :2up:
Da li išta od navedenih dodatnih funkcija može iskoristiti u HR ili okolnim zemljama (IT,AU)?
Nije neki gušt davati 500kn više za funkcije koje ću možda dva put u životu iskoristiti ako se dokopam GB... :zubo:

O razlikama si točno postao, a na tvoje informacije bi dodao da je za razliku od modela s505, model s555 je moguće koristiti kao handsfree. :kava:

Sve dodatne funkcije koje spominješ imaju svoju funkcionalnost već kad prijeđeš u Sloveniju i dalje u zapadnu EU, dok se u kod nas i naših istočnih susjeda sve svodi na kvalitetu karte i neku osnovnu bazu POI. Ja često bazu POI-a koristim tražeći trgovine u Trstu tako da ne moram imati točnu adresu, a poslijednji help mi je bio kad sam išao prije mjesec dana u Aquasplash u Lignanu. :D

mestar
06.10.2009., 12:08
Ono što sam uspio vidjeti za uređaj s555 imajući ga u rukama jedno pola sata je da ima nešto veći display (4,7") od serije 3xx, koji je slabije vidljiv na izravnom sunčevom svjetlu tako da treba naći dobro mjesto u automobilu gdje će se to neutralizirati.

Koliko lošije? To mi se čini prilično velikom manom.

ile.ri
06.10.2009., 13:22
Koliko lošije? To mi se čini prilično velikom manom.

Ma ne tako loše kako si shvatio. Predpostavljam da si odmah pomislio da je uređaj po sunčevoj svjetlosti nefunkcionalan kad si pročitao moj komentar, ali to nije ni približno tako. Display uređaja sasvim normalno funkcionira po sunčanom danu, ali ako će ti biti lakše onda ću to reći ovako: Mogli su to napraviti i bolje.

No zašto razbijaš glavu time što sam napisao. Odeš u trgovinu i sam pogledaš uređaj. Riječ je o displayu, dakle o nečemu za što petero ljudi gledajući ga može imati pet različitih mišljenja.
Pogledaš i ukoliko si zadovoljan kupiš. :)

mestar
06.10.2009., 13:35
Ma ne tako loše kako si shvatio. Predpostavljam da si odmah pomislio da je uređaj po sunčevoj svjetlosti nefunkcionalan kad si pročitao moj komentar, ali to nije ni približno tako. Display uređaja sasvim normalno funkcionira po sunčanom danu, ali ako će ti biti lakše onda ću to reći ovako: Mogli su to napraviti i bolje.

No zašto razbijaš glavu time što sam napisao. Odeš u trgovinu i sam pogledaš uređaj. Riječ je o displayu, dakle o nečemu za što petero ljudi gledajući ga može imati pet različitih mišljenja.
Pogledaš i ukoliko si zadovoljan kupiš. :)

Tako nekako, već zamislio krović za sunce... :zubo:
Čekam još odgovor od geosustava (oni su zastupnici) oko updatea karata pa ću se zaletiti do ventexa. Tamo imaju ok cijenu za mio uređaje.

ile.ri
06.10.2009., 16:36
Tako nekako, već zamislio krović za sunce... :zubo:
Čekam još odgovor od geosustava (oni su zastupnici) oko updatea karata pa ću se zaletiti do ventexa. Tamo imaju ok cijenu za mio uređaje.

Postaj ovdje što su ti odgovorili vezano uz update sw-a i karata. :)

Na stranicama Mia kao ovlaštene prodavaonice za njihove proizvode u Rijeci navedeni su Eksa-Bit i Ventex (http://eu.mio.com/en_gb/where-to-buy/where-to-buy.php?City=Rijeka&State=Primorsko-goranska&country=Croatia).

markop619
06.10.2009., 17:06
Planiram kupiti Garmin nuvi 765 pa me zanima vaša mišljenja. Vidim da taj GPS ima opciju koja pokazuje traku u kojoj trebaš biti što mi se čini izvrsna opcija. Uglavnom vaša mišljenja i jel treba nabaviti kakvu dodatnu kartu za Hrvatsku?

mestar
06.10.2009., 17:32
Postaj ovdje što su ti odgovorili vezano uz update sw-a i karata. :)

Na stranicama Mia kao ovlaštene prodavaonice za njihove proizvode u Rijeci navedeni su Eksa-Bit i Ventex (http://eu.mio.com/en_gb/where-to-buy/where-to-buy.php?City=Rijeka&State=Primorsko-goranska&country=Croatia).

Evo što su mi odgovorili iz Mirea (inače odgovor je stigao u roku par sati :top: ):

---------------------------
Postovani,

Besplatan dvogodišnji update odnosi se na sve karte pa tako i za kartu Hrvatske.
Mi svaka 3 mjeseca saljemo 'friske' podatke HR & BiH u Mio; kad i koliko ce oni nadogradnja izdati to je sve ovisi o tvrtki Mio.

Na nasoj web stranici imate upgrade za neke Mio uredaje, ali oni imaju nas software (ViaGPS).

Sve u svemu, izgleda da nema ništa od besplatnih upgradea nakon dvije godine.
Šteta, baš mi se uređaj svidio. :(

ile.ri
06.10.2009., 18:22
Evo što su mi odgovorili iz Mirea (inače odgovor je stigao u roku par sati :top: ):

Postovani,

Besplatan dvogodišnji update odnosi se na sve karte pa tako i za kartu Hrvatske.
Mi svaka 3 mjeseca saljemo 'friske' podatke HR & BiH u Mio; kad i koliko ce oni nadogradnja izdati to je sve ovisi o tvrtki Mio.

Na nasoj web stranici imate upgrade za neke Mio uredaje, ali oni imaju nas software (ViaGPS).

Sve u svemu, izgleda da nema ništa od besplatnih upgradea nakon dvije godine.
Šteta, baš mi se uređaj svidio. :(

Ne shvaćam kako si uspio iz ovog što si postao isčitati da Mio daje samo dva besplatna updatea. Pitao si Mireo za informaciju, koji nemaju nikakvu kontrolu nad onim što Mio prodaje i koliko će Mio dati besplatnih updatea. To je apsurd. :ne zna:

Geosustav je zastupnik (iako su još uvijek friški zastupnici), pa može dati relevantnije informacije od Mirea koji su developeri. Kako god bilo za sada su informacije koje si ti postao kontradiktorne s onim što Mio zapravo daje na update na svojim stranicama. :flop:

mestar
06.10.2009., 18:50
Ne shvaćam kako si uspio iz ovog što si postao isčitati da Mio daje samo dva besplatna updatea. Pitao si Mireo za informaciju, koji nemaju nikakvu kontrolu nad onim što Mio prodaje i koliko će Mio dati besplatnih updatea. To je apsurd. :ne zna:

Geosustav je zastupnik (iako su još uvijek friški zastupnici), pa može dati relevantnije informacije od Mirea koji su developeri. Kako god bilo za sada su informacije koje si ti postao kontradiktorne s onim što Mio zapravo daje na update na svojim stranicama. :flop:

Geosustav mi ne odgovara na mail, Mio stranice su prilično konfuzne, najviše što sam za update našao je ovo: http://eu.mio.com/en_gb/map-updates.htm gdje isto tako piše da je besplatan update 2 godine, Mireo informacija se slaže s time... :ne zna:

Nemoj me krivo shvatiti, ne drukam protiv, naprotiv vrlo mi se sviđa, samo želim raščistiti to pitanje. Nije ni update pretjerano skup, prema ovoj stranici: http://eu.mio.com/shop/index.php?cPath=34_64&filter_id=67&listing=1 je 40€ za eu što nije strašno, mada me zbunjuje zašto su pojedine regije 30€, a cijela eu 40€? Isto tako u opisu kaže da se to odnosi na TeleAtlas mape pa ne kužim gdje je u cijeloj priči Mireo.
Jednostavno, cijela priča je puno konfuznija nego kod Garmina.

ile.ri
06.10.2009., 20:02
Poslao sam mail sa dvojbama direktno u Miovu after sales službu. Informacije o naplaćivanju updatea kod Mia su postojale i ranije, ali kako se oni toga nisu držali do sada, nadam se da da će i ubuduće biti tako.

Ne mislim da drukaš protiv nečega. Sve je OK. :top:
Dapače, dobro da si pokrenuo to pitanje, jer se možda nešto sprema iz Mia što bi krajnji korisnici trebali znati.

Kako god bilo, poslao sam mail, pa pričekajmo jedan radni dan na njegov odgovor.:)

Eh, zaboravio sam ti reći da je update na Mio uređajima svakako korisna stvar, ali da se ne brineš jer u finalu orginalnu aplikaciju na kraju ne stigneš previše koristit. Javi mi se na PP.

Slatky
07.10.2009., 14:47
kakva može bit ovo navigacija GOCLEVER 5055. http://www.playcom.hr/artikl.asp?item=goclever-gps-5055-50-inch-hrvatska-i-bih--u-dolasku&code=1632&cat=gps-auto-navigacija
dosta mi se sviđa dizajn ali svugdje dolazi samo sa kartom hr i bih. negdje sam čitao jako loše a negdje da su pri vrhu.

Adaminfo
07.10.2009., 20:28
kakva može bit ovo navigacija GOCLEVER 5055. http://www.playcom.hr/artikl.asp?item=goclever-gps-5055-50-inch-hrvatska-i-bih--u-dolasku&code=1632&cat=gps-auto-navigacija
dosta mi se sviđa dizajn ali svugdje dolazi samo sa kartom hr i bih. negdje sam čitao jako loše a negdje da su pri vrhu.

Dobio sam 4335 kao zamjenu za 4384 i mogu reći da za sada zadovoljava.Vozila me po ZG,najavi sve manevre na vrijeme,jako dobra baza jednosmjernih ulica,naravno da nema sve.Sutra idem za Vukovar i Ilok pa ću i to vidjeti.Rutu sam si isplanirao sa međutočkama.Koliko sam vidio kod mene je full Europa.
Sateliti se brzo uhvate,čak i u dnevnom boravku i naravno jako sam nezadovoljan baterijom jer kratko traje pa nije za bicikl pogodna,za njega koristim Garmin CVistu.

4335 ima ekran 4,3 i Samsungov procesor 400MHz,koliko vidim razlika u cijeni je 100-tinjak kuna za malo manji ekran ali full kartu i Samsungov procesor i podržava karticu do 4GB.

Kada se vratim iz tvog grada heroja napišem dojmove.

Slatky
07.10.2009., 20:33
Dobio sam 4335 kao zamjenu za 4384 i mogu reći da za sada zadovoljava.Vozila me po ZG,najavi sve manevre na vrijeme,jako dobra baza jednosmjernih ulica,naravno da nema sve.Sutra idem za Vukovar i Ilok pa ću i to vidjeti.Rutu sam si isplanirao sa međutočkama.Koliko sam vidio kod mene je full Europa.
Sateliti se brzo uhvate,čak i u dnevnom boravku i naravno jako sam nezadovoljan baterijom jer kratko traje pa nije za bicikl pogodna,za njega koristim Garmin CVistu.

možda te vidim rijetki su cruze-vi u mom kraju he he :top:

Adaminfo
07.10.2009., 20:36
Tamno sivi...rega je DA,imaš i fotke tamo na Ch. Cruzu

ile.ri
07.10.2009., 22:22

GoClever nisu loši uređaji. Dapače nude sasvim solidan omjer kavalitete i cijene, no koliko me sjećanje služi GoClever uređaji imaju drugu vrstu problema. Ne nude nikakv legalni update softvera i karata. After sales podrška gotovo da ne postoji, a trenutna internetska stranica im je u rasulu.
Oni koji su kupili uređaj sa Cardinaleom 2.51, nisu nigdje mogli naći update na Black Edition 3.0, te ga još uvijek vrte na 2.51. Pošto sam dobio informacije da je u testiranju Black Edition 3.1 beta, pitanje je da li će biti moguće nakon njegovog izdavanja napraviti na sadašnjim uređajima s verzijom 3.0 upgrade na noviju 3.1 sa pripadajućim kartama.
Sve što sam napisao se odnosi na legalno izdane update.

U svakom slučaju prije nego li netko potroši svoj novac na GoClever uređaje, neka provjere ove informacije koje sam napisao.

ile.ri
08.10.2009., 08:11
Poslao sam mail sa dvojbama direktno u Miovu after sales službu. Informacije o naplaćivanju updatea kod Mia su postojale i ranije, ali kako se oni toga nisu držali do sada, nadam se da da će i ubuduće biti tako...

...Dapače, dobro da si pokrenuo to pitanje, jer se možda nešto sprema iz Mia što bi krajnji korisnici trebali znati.

Kako god bilo, poslao sam mail, pa pričekajmo jedan radni dan na njegov odgovor.:)

Evo stigao je odgovor iz Mia:

"dear customer, we always provide free updates 1~2 times after you purchase it" (mislim da ne trebam prevoditi)

Objašnjenje je vrlo šturo, čak i u svojim okvirima opet dubiozno (1 do 2 updatea??? pa da li je jedan update ili dva :confused: ), pogotovo jer sam im u mailu naveo oprečne informacije između onog što im piše na njihovim internetskim stranicama o količini besplatnih updatea i onog što dozvoljavju da se besplatno skine sa mio.service.

Eto tako je kako je. Službeni stav je 1 do 2 updatea, a ono što je u praksi zapravo može biti business odluka do zauzimanja određenog dijela tržišnog kolača.
Kako god bilo sve dok traje koristit ću besplatni download neograničenog updatea koji se daje na njihovim stranicama. :top:

ronac zg
08.10.2009., 10:35
I ja sam neki dan kupio GC, ali s manjim ekranom 3535. Zbog cijene. 600 kn. Zasad je stvarno sve prema očekivanju Vrlo je točna karta i jako brzo preračuna kad skreneš od rute koju je zadao.
Sad se još moram baciti na traženje načina kako ubaciti kartu Europe.

mestar
08.10.2009., 13:17
Evo stigao je odgovor iz Mia: ...

Hvala!

Na kraju sam se ipak odlučio za ponudu iz chipoteke: Garmin Nuvi 255w sa CityNavigator 2010 i AdriaRoute 2.3., dakle cijela EU na uređaju. Cijena 1500kn. Osiguran servis i dijelovi, legalni update mapa je dječja igra.

AdriaRoute pouzdano ima besplatan update, a Garmin će uskoro ponuditi lifetime besplatan update CityNavigatora za jednokratnu cijenu 800kn.

Inače moram se osvrnuti na Mio S505. Uređaj (sw) mi se svidio, ali...

- Geosustavi (zastupnici Mia) nisu se udostojili ni odgovoriti na mail (što mogu očekivati od podrške za sam uređaj?)

- Mio web stranice su grozno zbrkane i nerazumljive

- update mi je također misterija (postoje datoteke TeleMaps, nigdje se ne govori o Mireu koji se inicijalno dobije za HR)

- nema lifetime besplatan update karte za našu regiju (bar službeno)

- prema raznim forumima ljudi koji kupe Mio masovno računaju na otključavanje i prebacivanje iGO mapa i sl. što je OK za one koji se vole time bakćati, ali što je s nama kojima samo treba pouzdan uređaj za navigaciju i ništa više od toga?!?

Uglavnom, može biti sram ekipu koja nije sposobna prodati uređaj osobi koja je zainteresirana. Kako će ga tek prodati nekom kome je svejedno?

Sve ovo se ne odnosi na Mireo, vjerujem da je firma kvalitetna, a odnos s klijentima je izvanredan (odgovorili su mi na mail u par sati :top: ).

I isto tako svima koji traže navigaciju u Rijeci moram pohvaliti ekipu u Ri chipoteci. Dečki stvarno zanju svoj posao i opremu koju prodaju. :top:

ile.ri
08.10.2009., 18:29
Mogao si na pouzdanom uređaju imati Mio Spiti + Garmina s AR 3.3 + CityNavigator 2010 na istom uređaju ...

mestar
08.10.2009., 18:58
Mogao si na pouzdanom uređaju imati Mio Spiti + Garmina s AR 3.3 + CityNavigator 2010 na istom uređaju ...

Ma znam, ali meni treba uređaj bez puno zafrkancije. U stilu uštekaj i vozi, update tipa ubodi i pritisni dugme. Ovo sa otključavanjem i traženjem besplatnih karata traži motiv i vrijeme. Jednostavno žao mi je na navigaciju potrošiti i sat više nego što mi treba u autu. Zato i plaćam nekakvom vražjem uvozniku da organizira tržište i ponudi mi uslugu.

Šteta za Mio i slažem se s tobom, uređaj je OK. Ali baš me zanima što ako mi ode punjač, ili ekran ili neka druga glupost koju za Garmin rješim u par dana. Što očekivati od ovakve podrške? Većini ljudi su takvi uređaji potpuno usputni i najbolji dokaz kvalitete je kad i ne znaš da postoje. Prije dvadesetak godina sam imao volje i motiva zabavljati se takvim stvarima, sad nemam. Svejedno, puno ti hvala za PM ponudu. :)

cibox
08.10.2009., 19:09
Na raznim forumima i torrentima češ bez problema nač otključane karta za garmin.

Slatky
08.10.2009., 19:44
ma ja danas za mobitel stavio karte (garmin je već instaliran) na brzinu našao sve skinio otključao i stavio što mi treba. po ovim uputama. http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=60969

ile.ri
08.10.2009., 19:58
Ma znam, ali meni treba uređaj bez puno zafrkancije. U stilu uštekaj i vozi, update tipa ubodi i pritisni dugme. Ovo sa otključavanjem i traženjem besplatnih karata traži motiv i vrijeme. Jednostavno žao mi je na navigaciju potrošiti i sat više nego što mi treba u autu. Zato i plaćam nekakvom vražjem uvozniku da organizira tržište i ponudi mi uslugu.

Šteta za Mio i slažem se s tobom, uređaj je OK. Ali baš me zanima što ako mi ode punjač, ili ekran ili neka druga glupost koju za Garmin rješim u par dana. Što očekivati od ovakve podrške? Većini ljudi su takvi uređaji potpuno usputni i najbolji dokaz kvalitete je kad i ne znaš da postoje. Prije dvadesetak godina sam imao volje i motiva zabavljati se takvim stvarima, sad nemam. Svejedno, puno ti hvala za PM ponudu. :)

Mio uređaji su plug & play, što znači da s njima nema nikakvog gubitka vremena (naravno osim ukoliko to ne želiš sam: otključavanje, instalacija, mijenjanje raznih karata...). Što se tiče servisa tu si potpuno u krivu. U Hrvatskoj je servis za Mio uređaje do sada izvodio M-San, te sam nekoliko puta bio svjedok njihove profesionalnosti.

E sad ću ti reći za Garmin servis. Zastupnik Garmina za HR je Navigo Sistem koji uopće nemaju servisnu mrežu u Hrvatskoj. No to nije njihovom krivicom.

Mislim da Garmin ima samo tri servisna centra na svijetu u koje se šalju svi uređaji kojima je potreban servis. Iz tog razloga uređaje koji se pokvare u garantnom roku, a spadaju u uređaje s kvarom koji krajnji korisnik nije uzrokovao mijenjaju za novi uređaj. Nakon garantnog roka ukoliko se uređaj pokvari imaš mogućnost kupovine istog uređaja za "1/3" cijene novog uređaja.

Naravno kao i sve kod nas, tako su i ovo pravilo izigrali. To pravilo sa "1/3" cijene, kad se prevede na jezik običnog naroda ispadne nešto manje od cijene novog uređaja jer su tu cijenu toliko napuhali da se to više ne bi trebalo zvati "1/3" cijene.

Na žalost čak i zbog banalnih kvarova kod Garmina se nudi kupovina uređaja za "1/3" cijene, a u finalu onda većina ljudi shvati da to nije jeftino kao ono što su oni mislili.

Eto tako funkcionira Garmin, a o Garminovom lifetime updateu slušam već dvije godine (toliko se ja aktivno bavim navigacijama), tako da sam na kraju zaključio da je u pitanju rekla-kazala navlakuša samo da se uređaj kupi.

Da si me bar prije kupovine pitao o stvarima koje si spomenuo, ne bi te dečki iz Chipoteke tako lako obrlatili. Pokazali su da dobro rade svoj posao prodavača. :kava:

mestar
08.10.2009., 20:16
a o Garminovom lifetime updateu slušam već dvije godine (toliko se ja aktivno bavim navigacijama), tako da sam na kraju zaključio da je u pitanju rekla-kazala navlakuša samo da se uređaj kupi.

:ne zna:
Sad je gotovo. Da se uvoznik postavio drugačije i ja bi drugačije reagirao. Ne volim takve firme koje misle da je preprodaja vrhunac zastupništva.

Lifetime update već jest na garmin.com stranicama (valjda ne lažu :) ).

ile.ri
09.10.2009., 08:37
:ne zna:
Sad je gotovo. Da se uvoznik postavio drugačije i ja bi drugačije reagirao. Ne volim takve firme koje misle da je preprodaja vrhunac zastupništva.

Lifetime update već jest na garmin.com stranicama (valjda ne lažu :) ).

Super. Sretno s uređajem. :top:

Adaminfo
09.10.2009., 20:21
Obišao Ilok,Vukovar,otišao i vratio se se slušajći navigaciju.U Iloku jedino nije imao Principovac,ali ga našli i u Vukovaru u POI je jedna pizzeria koje više nema.Ostalo odlično.Ruta odlična,...

Adaminfo
23.10.2009., 09:47
GC 4335
Speed cameras:u uređaju su original fajlovi ,sve sam uključio ali ne rade mi obavijesti ni na auto cesti (166 sam vozio ali se ne oglašava).
Molim pomoć.

ile.ri
23.10.2009., 18:00
GC 4335
Speed cameras:u uređaju su original fajlovi ,sve sam uključio ali ne rade mi obavijesti ni na auto cesti (166 sam vozio ali se ne oglašava).
Molim pomoć.

Ako misliš na prekoračenje brzine, karte Mirea za Hrvatsku ne sadrži podatke o brzinskim ograničenjima pa ta opcija kod nas ne može ni raditi, ali već kad prijeđeš u Sloveniju i dalje prema zapadnoj EU ta opcija uredno upozorava pri većoj brzini od dozvoljene.

Što se tiče SpeedCams, da bi ti proradila ta opcija morat ćeš datoteku za SpeedCams downloadti i dodati u navigacionu aplikaciju. Evo link (http://goclever.net/en/support/2-downloads.html).

Adaminfo
23.10.2009., 20:45
Hvala puno.Mislio sam da ima podatke za HR.

Jacko Wacko
04.11.2009., 11:19
pozz
uzeo bi uređaj GoClever 5055, ali kako kod nas dolazi samo s kartama HR i BiH, zanima me je li moguce bez puno zezanja (legalno, nelegalno:-)) instalirati i karte za ostale zemlje, prije svega istocne i srednje europe? nesto sto sam goclever za 130€ nudi na ovom linku http://www.itbankeurope.com/GoClever/

hvala

ile.ri
04.11.2009., 13:36
pozz
uzeo bi uređaj GoClever 5055, ali kako kod nas dolazi samo s kartama HR i BiH, zanima me je li moguce bez puno zezanja (legalno, nelegalno:-)) instalirati i karte za ostale zemlje, prije svega istocne i srednje europe? nesto sto sam goclever za 130€ nudi na ovom linku http://www.itbankeurope.com/GoClever/

hvala

Ako baš želiš GoClever, zbog čega baš želiš model 5055? Modeli 4335 Full EU (http://www.playcom.hr/artikl.asp?item=goclever-gps-4335-43-inch-full-europe-2gb&code=1628&cat=gps-auto-navigacija) i 4330A Full EU (http://www.gor-info.com/) imaju kartu cijele EU, a cijenom su odprilike kao i 5055. Samo treba paziti da je predinstaliran Black Edition u uređaju.

Što se tiče legalne kupnje dodatnih karata, stranice GoClevera su u rasulu pa je zato nemoguće doći do neke pouzdane informacije, a inače je podrška za GoClever uređaje koma. To im je najveća mana, jer ispada da nakon kupovine takvog uređaja nećeš imati gdje skinuti novi update softwera i karata. Postoje kartice od 2GB sa full EU, ali nemam iskustva kako napraviti update novih karta na njima i da li je besplatan.

Za neke GoClever uređaje znam da ih je moguće otključati i pokrenuti neku drugu aplikaciju s pripadajućim kartama. Da li je to moguće na svim GoClever uređajima, to nisam siguran.:ne zna:

0zzyk1ks
04.11.2009., 15:03
koristim garmin nuvi 765t,meni osobno je garmin zakon,ako kupiš malo skuplji uređaj.tj koliko para toliko muzike.prije 765t sam imao 660 nuvi.dosta putujem pa koristim nuMaps Lifetime,s kojom imam do 4 nadogradnje europe godišnje,tako da su iznenađenja svedena na minimum.plus nadoplatio sam nekih 30 eura za italiju i sloveniju za bazu kamera koju updatam tjedno i tako 1 gd.765t ima dosta aplikacija koje više manje i ne koristim,sama navigacija je super

Adaminfo
04.11.2009., 17:22
GC 4335
Molim pomoć.

SpeedCamManager,riješio problem sa kamerama.Radi bez problema.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=493326

Adaminfo
06.11.2009., 08:44
Evo link za Goclever koji još radi,izgleda mi identičan onom smrdanom webu:
http://www.pierre-cardin.net/index.php

minimarko
06.11.2009., 11:19
pozz raja
doslo vrijeme da trazim pomoc od vas, dakle kupujem *rucni* GPS u svrhu biciklizma ...dakle potreban mi je kvalitetan i sto precizniji gps ovo kupujem za nekih 2-3 mjeseca, ali zelim pre toga da znam na sta da obratim paznju da ne bih bilo poslje a joj di baci pare.
Sad prije svega da vam kazem da mi cijena recimo nije bitna....max nekih 3500kn vise nedam da je neznam kakav, vazno mi je da ima karte iz cijele europe sad neznam kako to funkcionira...da li ja ubacujem karte sam ili ? dakle prvenstveno za biciklizam (koliko vam to znaci) sto mi dobro moze doci...jbg

sve sto preporucie kazete, nije mi od viska :)

ps. nadam se da nisam fulo podforum,,,iso sam na elektronika i to nisam nista naso tipa ovoga :)

ile.ri
06.11.2009., 13:39
pozz raja
doslo vrijeme da trazim pomoc od vas, dakle kupujem *rucni* GPS u svrhu biciklizma ...dakle potreban mi je kvalitetan i sto precizniji gps ovo kupujem za nekih 2-3 mjeseca, ali zelim pre toga da znam na sta da obratim paznju da ne bih bilo poslje a joj di baci pare.
Sad prije svega da vam kazem da mi cijena recimo nije bitna....max nekih 3500kn vise nedam da je neznam kakav, vazno mi je da ima karte iz cijele europe sad neznam kako to funkcionira...da li ja ubacujem karte sam ili ? dakle prvenstveno za biciklizam (koliko vam to znaci) sto mi dobro moze doci...jbg

sve sto preporucie kazete, nije mi od viska :)

ps. nadam se da nisam fulo podforum,,,iso sam na elektronika i to nisam nista naso tipa ovoga :)

Iako je ovdje riječ o cestovnim auto-navigacijama, nadam se da se admini neće ljutiti, obzirom da se takvi uređaji koriste i za off road.
Uff, tu je vječni rat između Magellana i Garmina. U poslijednje vrijeme Garmin je u laganoj prednosti što se tiče popularnosti sa svojim modelom Dakota 10/20. To shvati s rezervom jer je to moj subjektivni osjećaj čitajući u poslijednje vrijeme informacije s raznih web-ova. No po meni puno više mogućnosti nudi jedan Magellan Triton 1500/2000 iako je u startu skuplji. Na Tritonu se mogu (naravno nakon otključavanja, ukoliko se to želi napraviti) pokrenuti auto navigacije (Black Edition) kao i OziExplorer čime se dobiva još jedan program osim orginalnog koji radi sa rasterskim kartama, a funkcionira kako u šumi tako i na moru. Za Ozi Explorer nije problem naći rasterske topo karte za cijelu EU besplatno. Ukoliko imaš neku od omiljenih papirnatih karata možeš je skenirati, kalibrirati, a zatim pokrenuti na Oziju. Pošto ti nije žurba preporučio bi ti da dosta toga pročitaš prije kupovine i da probaš u nekoj trgovini malo pogledati (možda i upalit uređaj) kako izgledaju uređaji koje si izdvojio kao moguće kandidate.

micek2
16.11.2009., 12:24
Navigacija Navigon 1400.
Nude se za 900 HRK.
Nemam nikakva iskustva sa navigacijama.
Da li se iplati kupiti?

cibox
17.11.2009., 13:30
Garmin napravio kartu i za Kosovo. Kažu da imaju najbolju kartu za jugoistočnu europu.

http://www.vecernji.hr/lifestyle/adriaroute-sada-ukljucuje-i-srbiju-crnu-goru-kosovo-clanak-51045

0zzyk1ks
17.11.2009., 14:07
trenutna AdriaRoute je 2.3,a nova 3.3 izlazi 1.12.a šta se tiće 3D prikaza samo je ugodan oku,inaće samo smeta u vožnji,bar meni.sama karta je super,detaljna

fordista
17.11.2009., 14:36
ja imam garmin nuwi 200w, i kad se puni, nikako da punjenje stane, kao npr. na mobitelu. Več stalno pokazuje oznaku punjenje u toku...Ima li tko kakvih saznanja?

bubicaa
30.11.2009., 19:20
Pozdrav

Razmišljam o nabavki GPS uređaja, i sad kad sam krenula istraživati sve sam više zbunjena. Dakle, trebalo bi mi nešto s dobrom kartom Hrvatske, a neću se buniti da pri tome ima i dobre karte Europe (pogotovo naših okolnih zemalja). Također da mogu bez puno frke staviti novu kartu ili updateati ove postojeće. I da me dobro vodi po gradu :zubo: Cijena negdje do 1500 kn

Vidjela sam da se priča da Mio ima dobre karte Hrvatske. A frendica mi ima Tom toma i jako ga je nahvalila. A vidim da se o njemu slabo piše.

Help :)

ile.ri
30.11.2009., 20:46
Pozdrav

Razmišljam o nabavki GPS uređaja, i sad kad sam krenula istraživati sve sam više zbunjena. Dakle, trebalo bi mi nešto s dobrom kartom Hrvatske, a neću se buniti da pri tome ima i dobre karte Europe (pogotovo naših okolnih zemalja). Također da mogu bez puno frke staviti novu kartu ili updateati ove postojeće. I da me dobro vodi po gradu :zubo: Cijena negdje do 1500 kn

Vidjela sam da se priča da Mio ima dobre karte Hrvatske. A frendica mi ima Tom toma i jako ga je nahvalila. A vidim da se o njemu slabo piše.

Help :)

Nećeš pogriješti ukoliko izbor svedeš na Mio ili Garmin. Obje su kvalitetene i imaju dobre karte. Ukoliko ti je HR prioritetnija onda prednost dajem Mio navigacijama jer imaju kartu lokalnog kartografa Mirea koji još uvijek ima nešto detaljniju kartu od Garmina, dok EU svi imaju podjednako kvalitetnu. Druga prednost Mia je da kao osnovni softwer koristi WinCE pa je na njemu nakon otključavanja moguće pokrenuti i druge navigacione programe pa čak i samog Garmina, dok Garmin ima neku svoju platformu osnovnog softwera baziranu na Linuxu i na njemu se ne može pokrenuti ništa osim Garminovih aplikacija. No slutim da tebe otključavanje na interesira, pa čak ni u nekakvoj budućnosti... stoga se vratimo na prvu rečenicu... :D

bubicaa
30.11.2009., 21:03
Pa ako će dečko biti raspoložen za karte i ine stvari (informatičar ferovac :rofl:) onda neće biti problem :D

A jel znači na Mio mogu stavljati nove karte, ima updateova i sl?

ile.ri
30.11.2009., 21:11
Pa ako će dečko biti raspoložen za karte i ine stvari (informatičar ferovac :rofl:) onda neće biti problem :D

A jel znači na Mio mogu stavljati nove karte, ima updateova i sl?

Naravno da možeš. Imaš pravo na besplatne update karata i softwera na godinu dana sigurno, a ukoliko je dečko ferovac onda vjerujem da ni poslije neće biti problema. :D

bubicaa
30.11.2009., 21:14
Jel su svi GPS uređaji tako ograničeni na updateove od godinu ili sl.? To mi malo bzvz :zubo:

bubicaa
30.11.2009., 21:18
Jel bi ovaj bio dobar?
http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=90&id_artikl=900.000.042

Il koji drugi?

I wonder
30.11.2009., 21:41
taj koji ti je u linku ti je dobar izbor, ali ima i bolji:cerek:
taj isti, ali bez karte zapadne europe. ionak ti je to samo glavne ceste europe. dovede te u centar pariza, ali nemože te dovesti na elizejske poljane.
a i 200 kn je jeftiniji od ovog tvojeg. glavno da ima utor za SD karticu pa možeš ubacivati dodatke.

imam takvog sličnog, ile je bio majstor-savjetnik, i po njegovim uputstvima odlično radi.
mio za HR, a iG0 za europu.

usput, pitaj frendicu nek nađe neke vukojebine (a trebat će ti) na tomtomu ili garminu. ako ta neka HR vukojebina postoji na nekoj karti, onda će najprije biti na mio karti.

bubicaa
30.11.2009., 21:52
Koja je to bez karte zapadne Europe? Ne mogu naći gdje bi ga bilo

bubicaa
30.11.2009., 22:07
http://www.svijet-medija.hr/Article.aspx?gid=235&gsid=154&rmid=161&Sort=

Koji bi od ovih bio dobar? :D

I wonder
01.12.2009., 08:06
a neznam ja to. to će ti Ile znat, on ih je većinu isprobao.

kod mene je ovaj 300 koji košta 799 kuna i sasvim je OK. ionako te glavne pravce europe ne koristim jer je u uređaju karta iG0 koja je zakon za te stvari.
ovi skuplji sigurno imaju prednosti, ali onaj osnovni posao navođenja odlično odradi i najjeftiniji mio uređaj.

ile.ri
01.12.2009., 09:01
http://www.svijet-medija.hr/Article.aspx?gid=235&gsid=154&rmid=161&Sort=

Koji bi od ovih bio dobar? :D

Da biram između ovih ponuđenih uređaja, kada bi mi trebao mali display bez razmišljanja bih uzeo Mio MOOV 200u sa detaljnim kartama cije EU.
Ukoliko bi tražio uređaj sa velikim displayom odlučio bi se za Mio MOOV S505 sa detaljnim kartama cijele EU.

Oba uređaja se mogu otključati i na njima je moguće pokrenut više različitih navigacionih aplikacija, igrica, office dodataka, toolsa...

Oba uređaja je moguće naći još jeftineje putem web trgovina. Iskoristi tražilicu Nabava.net (http://www.nabava.net/).

bubicaa
01.12.2009., 13:06

kod mene je ovaj 300 koji košta 799 kuna i sasvim je OK. ionako te glavne pravce europe ne koristim jer je u uređaju karta iG0 koja je zakon za te stvari.
ovi skuplji sigurno imaju prednosti, ali onaj osnovni posao navođenja odlično odradi i najjeftiniji mio uređaj.

I meni se taj za ovu cijenu čini čist ok :) Iako se još uvijek dvoumim...

E sad još jedno pitanje... Ako uzmem taj uređaj (ili bilo koji od tih navedenih mio) - unutra dobijem već sve karte ili kak to ide? Pod sve mislim ovo što navode da ima? U tom 300 je mireo karta Hrv? I još ta neka za Europu?

I wonder
01.12.2009., 14:23
auh, ti si baš nova u ovome.

kupiš uređaj, u njemu (u njegovoj memoriji) je detaljna karta HR, BiH i okolnih zemalja istoka. na SD kartici je još dodatna karta ostatka europe, ili osnovni pravci (jeftiniji uređaj) ili cijela europa (skuplji uređaj). a neki valjda imaju i europu u internoj memoriji pa ti cijela SD kartica ostane slobodna za tvoje želje.
to ti je slično kao hard disk kompjutera (interna memorija)i DVD koji ubaciš u njega (SD kartica).

onda si još na SD karticu instaliraš dodatne karte (kao iGo) ako misliš da ti trebaju ili da su bolje. onda možeš koristiti kartu koju hoćeš, onu za koju smatraš da ti je bolja u datom trenu.

ile.ri
01.12.2009., 15:07

Mala ispravka. Nije 300 (Mio Moov M300 699,00), nego je kod tebe 200 (Mio Moov 200 Adria Tour 799,00).

M300 bi bio za svaku preporuku kad bi imao SD slot, ovako... no upravo je na akciji u T com-u za 1 kunu uz produženje ili zaključivanje novog ugovora.

bubicaa
01.12.2009., 15:20
kupiš uređaj, u njemu (u njegovoj memoriji) je detaljna karta HR, BiH i okolnih zemalja istoka. na SD kartici je još dodatna karta ostatka europe, ili osnovni pravci (jeftiniji uređaj) ili cijela europa (skuplji uređaj). a neki valjda imaju i europu u internoj memoriji pa ti cijela SD kartica ostane slobodna za tvoje želje.

E taj dio mi je falio :s

Znači imam jedne stvari u memoriji uređaja i još ostatak na kartici. Sad mi je puno toga jasnije :top:
Mio Moov 200 Adria Tour mi je za sad najprivlačniji.
T-com mi sad ništa ne znači, prije mjesec dana sam produljila ugovor i uzela MaxTv tako da... :zubo:

bubicaa
01.12.2009., 19:10
E i imam još jedno glupo pitanje - kako to ide s tim updateovima karata? Najviše me zanima za update karte Hrvatske (recimo na Mio uređaju)? Mireo karta je, kako se često ona mijenja?

I wonder
01.12.2009., 22:15
trebao bi biti update bar jednom godišnje, i to besplatno.
učitaš ga sa njihove stranice za kartu za HR i okolicu.
iGo je ionako krekan pa njegovi updatei dolaze stalno, samo paziš da uzmeš provjerenu verziju (makar i stariju), samo da ne šteka.

bubicaa
01.12.2009., 22:16
Ma dobro, karte za inozemstvo mi za sad ne trebaju, bitnija mi je Hrvatska :)

Sad sam otišla na mireo stranice, jesu njihove karte one Cardinale? :misli: Jel to ide na Mio ili?

E koji sam ja newb :brukica:

I wonder
01.12.2009., 22:24
neznam.
ovo kaj je već unutra je OK zasad. kad budu dostupne nove mape, kad o tome pročitam negdje, onda ću se i potruditi.
meni je važno da taj mio može pokretati većinu mapa, a konkurenti nemogu.
sadašnja mapa hrvatske i Igo za europu su meni dovoljni.

bubicaa
01.12.2009., 22:33
Jel jesu ovo http://www.geosustavi-solaric-st.hr/mio.html svi mio uređaji koji se kod nas nude? Pokušavam naći cjelokupnu ponudu, ali mi ne ide :zubo:

Partfiš
01.12.2009., 22:39
Mala ispravka. Nije 300 (Mio Moov M300 699,00), nego je kod tebe 200 (Mio Moov 200 Adria Tour 799,00).

M300 bi bio za svaku preporuku kad bi imao SD slot, ovako... no upravo je na akciji u T com-u za 1 kunu uz produženje ili zaključivanje novog ugovora.

Na zalost HT je podijelio sve sto je imao prosli petak. Inace, M300 ima 2GB i to je vise nego dovoljno, unlock postoji i to vrlo jednostavan.

Moj savjet, preko oglasa kupiti M300 ako ih se jos uvijek moze naci za 400-500 kn...:kava:

ile.ri
01.12.2009., 22:41
E taj dio mi je falio :s

Znači imam jedne stvari u memoriji uređaja i još ostatak na kartici. Sad mi je puno toga jasnije :top:
Mio Moov 200 Adria Tour mi je za sad najprivlačniji.
T-com mi sad ništa ne znači, prije mjesec dana sam produljila ugovor i uzela MaxTv tako da... :zubo:

Ukoliko si možeš priuštiti Mio Moov 200u, to bi ti bila sigurnija investicija. Mio Adria ima 32MB RAM-a, verzija "u" 64MB RAM-a. Verzija "u" također ima detaljne karte cijele Europe pa ukoliko ti se ne bude dalo prčkati po uređaju uvijek ćeš imati taj orginalni MioMap s detaljnim kartama cijele EU, dok Adria ima detaljne karte nekoliko zemalja ex Yu, a karte za ostale zemlje imaju samo glavne prometne pravace u tim zemljama.

bubicaa
01.12.2009., 22:43
E baš sad to gledam, taj 200u mi se čini jako dobar. A i nije tako velika razlika u cijeni

Ali zašto ga tu http://www.geosustavi-solaric-st.hr/mio.html nema? :misli:

E ja na podacima za 200u nalazim isto 64MB RAM-a...

shipka
01.12.2009., 23:29
Google Maps Navigation (http://www.youtube.com/watch?v=tGXK4jKN_jY)

Sve će ih razvalit, samo da imaš stalnu internet konekciju..
A besplatno! (mislim, software)

ile.ri
02.12.2009., 08:13
Na zalost HT je podijelio sve sto je imao prosli petak. Inace, M300 ima 2GB i to je vise nego dovoljno, unlock postoji i to vrlo jednostavan.

Moj savjet, preko oglasa kupiti M300 ako ih se jos uvijek moze naci za 400-500 kn...:kava:

Nije dovoljno. Orginalni MioMap 2008 za cijeu EU je velik 1.6GB, iGO8 sa buildings i POI bazom još i više. Ista stvar je sa iGO Amigom. Kad se u Black Edition stave sve karte Europe koje su raspložive, njegova veličina naraste preko 2GB. Iz svega toga se vidi da 2GB Flash Diska s kojima rasploaže M300 nije dovoljno. Neka se ne naljute vlasnici M300 uređaja, ali sve ono što se radi na M300 su poluriješenja, kojih su vlasnci drugih Mio uređaja sa SD slotom pošteđeni. Na Mio uređajima koji imaju SD slot njihovi vlasnici sve navigacione aplikacije upgone u njihovom full izdanju (od 1.6GB do 2.05GB).

Dakle moj savjet je: Mio Moov M300 ne kupovati, osim ukoliko se ne dobije za 1kn od T com-a. Na njemu se može upgoniti samo jedna navigacina aplikacija kvaliteno. Orginalna ili cracirana, svejedno je...

ile.ri
02.12.2009., 08:18
E baš sad to gledam, taj 200u mi se čini jako dobar. A i nije tako velika razlika u cijeni

Ali zašto ga tu http://www.geosustavi-solaric-st.hr/mio.html nema? :misli:

E ja na podacima za 200u nalazim isto 64MB RAM-a...

Moguće da ga u Svijetu Medija imaju na zalihi. Prvo treba informaciju o dostupnosti provjeriti telefonom.

Partfiš
02.12.2009., 08:49
Nije dovoljno. Orginalni MioMap 2008 za cijeu EU je velik 1.6GB, iGO8 sa buildings i POI bazom još i više. Ista stvar je sa iGO Amigom. Kad se u Black Edition stave sve karte Europe koje su raspložive, njegova veličina naraste preko 2GB. Iz svega toga se vidi da 2GB Flash Diska s kojima rasploaže M300 nije dovoljno. Neka se ne naljute vlasnici M300 uređaja, ali sve ono što se radi na M300 su poluriješenja, kojih su vlasnci drugih Mio uređaja sa SD slotom pošteđeni. Na Mio uređajima koji imaju SD slot njihovi vlasnici sve navigacione aplikacije upgone u njihovom full izdanju (od 1.6GB do 2.05GB).

Dakle moj savjet je: Mio Moov M300 ne kupovati, osim ukoliko se ne dobije za 1kn od T com-a. Na njemu se može upgoniti samo jedna navigacina aplikacija kvaliteno. Orginalna ili cracirana, svejedno je...

Svasta...:kava:

Ti stvarno smatras da je prosjecnom kupcu navigacije potrebno vise od jedne navigacione aplikacije na uredjaju?
Ili da su mu potrebne igrice na GPSu?
Ili da slusa MP3 na GPSu?

Po tvojoj logici bi mogli na GPS staviti i Office paket tako da mozemo raditi u excellu dok vozimo tako da onda niti SD kartica nije dovoljna nego treba imati hard sa najmanje 100Mb. Zakaj bi igrice i MP3 bili dovoljni?

Ne treba brkati obicne korisnike navigacionih uredjaja kojih je 98% i koji u slucaju RH trebaju HR i okolne zemlje u razini Italije, Njemacke, Madjarske i Austrije i ljude koji provode vrijeme na forumima, chatovima i specijaliziranim www stranicama ne bi li izvukli 1% vise od onoga drugoga i time se pohvalili opet tim istim zaludjenicima.

M300 je sa svojih 2 Gb apsolutno dovoljan za normalnu upotrebu navigacije, dapace vise nego dovoljan...:kava:

I wonder
02.12.2009., 09:04
sad je možda dovoljan, a kak će biti ubuduće?

karte samo rastu, potreba za memorijom isto.
razlika cijene je nikakva. pa zašto onda ne uzeti uređaj koji se može proširiti sa 16 GB karticom ako treba, i u njemu (za 5 ili 6 godina) imati i puno više podataka nego što sad postoji?

Partfiš
02.12.2009., 09:25
sad je možda dovoljan, a kak će biti ubuduće?

karte samo rastu, potreba za memorijom isto.
razlika cijene je nikakva. pa zašto onda ne uzeti uređaj koji se može proširiti sa 16 GB karticom ako treba, i u njemu (za 5 ili 6 godina) imati i puno više podataka nego što sad postoji?

Zato sto je 30% jeftiniji a za 4-5 godina ce ti touch screen riknuti od lupetanja po njemu, kupit ces auto koji navigaciju ima serijski, mobiteli sa navigacijom ce se prodavati za 1 kunu u HTu i td...

Ali zaista ne zelim nikoga uvjeravati u nista. Svoje misljenje sam iznio, i sam sam vlasnik M300 i vidim sta moze i koliko "lufta" ima za dodavanje karata.

Postujem vase stavove a cura koja je pocela ovu temu je svakako na dobitku ovom raspravom a to je i poanta foruma:top:

ile.ri
02.12.2009., 09:57
Svasta...:kava:

Ti stvarno smatras da je prosjecnom kupcu navigacije potrebno vise od jedne navigacione aplikacije na uredjaju? ...

Mogu ti to prikazati ovako, ako ti je lakše.

Recimo da sam kupac koji se informirao o proizvodima koje želim kupiti. U ponudi mogu birati između Mio 200 Adria s legalnim kartama 5 zemalja bivše EU + glavni pravci EU (799,00 kn) i Mio Moov M300 s legalnim kartama 2 zemlje bivše EU (699,00 kn).
Zaključak: Razlika među uređajima je samo 100,00kn, ali u Mio 200 Adria uređaju imam predinstlirano više karata, nego u Moov M300.

Niti jedan od uređaja mi ne pruža komfor vožnje po EU. Znači prisiljen sam kupiti od Mia karte EU, s tim da ću kod modela Adria profitirati jer u startu ima više karata predinstaliranih u uređaju nego model M300. Prosječna cijena karte za pojednu zemlju je 110,00 kn.
Zaključak: Ukoliko budem kupovao isti broj karata za oba uređaja za model M300 ću potrošiti 330,00 kn više.

Oba uređaja se mogu otključati i u na njima upgoniti druge navigacione aplikacije.
Moov M300 nema SD slot i na njegovu internu memoriju mogu pohraniti maksimalno jednu aplikaciju sa detaljnim kartama cijele EU. Ukoliko želim više aplikacija moram birati koje karte zemljalja ću izbaciti iz aplikacije da bi napravio na My Flash Disku dovoljno mjesta za druge aplikacije koje želim upgoniti s njihovim pripadajućim kartama.
S druge strane imam model Moov 200 Adria koji ima SD slot u koji mogu ubaciti SD karticu sa detaljnim kartama za više aplikacija odjedanput. Na tom uređaju mogu birati prema potrebi koju ću aplikaciju sa detaljnim kartama upgoniti bez ikakvog odricanja jer uređaj sigurno čita SD kartice od 16GB, a možda i veće (ali to nije isprobano). Neosporno je da su karte i aplikacije svakim danom sve veće, ali na uređaju Moov 200 me to ne opterećuje jer ima proširivu memoriju.
Zaključak: Ukoliko se budem odlučio na otključavanje navigacije, uređaj Moov 200 ima prednost zbog proširive memorije putem SD kartice, za razliku od uređaja Moov M300 koji je limitiran s 2GB interne memorije s kojom rasploaže.

Hardverski su oba uređaja kvalitetna i u onome što nude se niti jedn ne ističe posebnim mogućnostima.
Orginalni softver koji oba vrte je jednak.
Zaključak: Za niti jedan uređaj nema prednosti.

Potanje za @Partfiš: Kao osoba koja preporučuje i zagovara kupnju Moov M300 uređaja, kako bi me naveo da baš taj uređaj kupim s obzirom da imam gornje informacije o oba modela raspložive? :D

Corvin
02.12.2009., 11:00
Sve ovo drži vodu ali.....
95% onih koji kupe navigacijski uređaj nikad ne napuštaju HR i uređaj im zapravo ni ne treba.
Slijedećih 3% odu do BiH, SLO, HU, i eventualno Austrije ( toliko karti stane na svaki uređaj ).
Za onih preostalih 2% važi sve šta si napisao.

Partfiš
02.12.2009., 11:01
Mogu ti to prikazati ovako, ako ti je lakše.

Recimo da sam kupac koji se informirao o proizvodima koje želim kupiti. U ponudi mogu birati između Mio 200 Adria s legalnim kartama 5 zemalja bivše EU + glavni pravci EU (799,00 kn) i Mio Moov M300 s legalnim kartama 2 zemlje bivše EU (699,00 kn).
Zaključak: Razlika među uređajima je samo 100,00kn, ali u Mio 200 Adria uređaju imam predinstlirano više karata, nego u Moov M300.

Niti jedan od uređaja mi ne pruža komfor vožnje po EU. Znači prisiljen sam kupiti od Mia karte EU, s tim da ću kod modela Adria profitirati jer u startu ima više karata predinstaliranih u uređaju nego model M300. Prosječna cijena karte za pojednu zemlju je 110,00 kn.
Zaključak: Ukoliko budem kupovao isti broj karata za oba uređaja za model M300 ću potrošiti 330,00 kn više.

Oba uređaja se mogu otključati i u na njima upgoniti druge navigacione aplikacije.
Moov M300 nema SD slot i na njegovu internu memoriju mogu pohraniti maksimalno jednu aplikaciju sa detaljnim kartama cijele EU. Ukoliko želim više aplikacija moram birati koje karte zemljalja ću izbaciti iz aplikacije da bi napravio na My Flash Disku dovoljno mjesta za druge aplikacije koje želim upgoniti s njihovim pripadajućim kartama.
S druge strane imam model Moov 200 Adria koji ima SD slot u koji mogu ubaciti SD karticu sa detaljnim kartama za više aplikacija odjedanput. Na tom uređaju mogu birati prema potrebi koju ću aplikaciju sa detaljnim kartama upgoniti bez ikakvog odricanja jer uređaj sigurno čita SD kartice od 16GB, a možda i veće (ali to nije isprobano). Neosporno je da su karte i aplikacije svakim danom sve veće, ali na uređaju Moov 200 me to ne opterećuje jer ima proširivu memoriju.
Zaključak: Ukoliko se budem odlučio na otključavanje navigacije, uređaj Moov 200 ima prednost zbog proširive memorije putem SD kartice, za razliku od uređaja Moov M300 koji je limitiran s 2GB interne memorije s kojom rasploaže.

Hardverski su oba uređaja kvalitetna i u onome što nude se niti jedn ne ističe posebnim mogućnostima.
Orginalni softver koji oba vrte je jednak.
Zaključak: Za niti jedan uređaj nema prednosti.

Potanje za @Partfiš: Kao osoba koja preporučuje i zagovara kupnju Moov M300 uređaja, kako bi me naveo da baš taj uređaj kupim s obzirom da imam gornje informacije o oba modela raspložive? :D

Nikako jer ti nisi u grupi od 95% prosjecnih kupaca koji nemaju pojma kaj je to SD slot...:kava:

Oni ce kupiti navigaciju da ih naviga od tocke a do tocke b, za odabir ce potrositi 15 minuta u ducanu poslusavsi prodavaca i njegov savjet, eventualno ce ukljuciti i misljenje svog prijatelja ili susjeda koji ima Garmin i zato je to najbolja navigacija na svijetu i na nju ce gledati binarno, 1 radi, 0 ne radi.

Kada rikne, zvat ce 981 da pitaju gdje je najblizi servis. Kada nesto zapne uzet ce user manual, nece nista skuziti "jer nemaju vremena to citati" i opet ce zvati servis.

Adaminfo
02.12.2009., 11:53
Sve treba kupovati po kriteriju namjene i mogućnosti.
ja dosta putujem po RH ,od Iloka do Dubrovnika ,od Čakovca do Savudrije.Prije sam koristio Garminovu vistu i bilo mo je OK.Sada imam Goclever i odličan je zbog adresa,a dobio sam i ovaj od T-Coma M300.AKo i budem išao van to će bit toplice u Mađarskoj,šoping u Bosni sumnjam u Sloveniju da ću ići.Te karte mi sigurno stanu,pogotovo iz perspektive 1 kn plaćene za uređaj.Turistički isto putujem ali tada uzmem garminovu vistu,zapametim lokaciju gdje nas ostavi vodič i to je to.
Auto navigacija mi ne služi za glazbu,imam ju u autu,niti za igrice koje me ne interesiraju a i ne znam kada bih drkao po njima u vožnji (možda na crvenom?),isto tako ove karte Finske,Latvije,..??????
Korisnicima koji putuju diljem Europe i svijeta taj uređaj nije dovoljan i ne očekujem da ih i kupuju tj. koriste.Kupit će adekvatan uređaj sa isto tako adekvatnom kartografijom.
M300 je odličan uređaj za večinu prosječnih HR korisnika koji se voze po Lijepoj našoj jednom na more i možda koji puta na sprovod ili u svatove nekome.
To je moj stav na mom iskustvu temeljen.Ne odričem pravo da netko misli suprotno.

ile.ri
02.12.2009., 11:57
Nikako jer ti nisi u grupi od 95% prosjecnih kupaca koji nemaju pojma kaj je to SD slot...:kava:

Oni ce kupiti navigaciju da ih naviga od tocke a do tocke b, za odabir ce potrositi 15 minuta u ducanu poslusavsi prodavaca i njegov savjet, eventualno ce ukljuciti i misljenje svog prijatelja ili susjeda koji ima Garmin i zato je to najbolja navigacija na svijetu i na nju ce gledati binarno, 1 radi, 0 ne radi.

Kada rikne, zvat ce 981 da pitaju gdje je najblizi servis. Kada nesto zapne uzet ce user manual, nece nista skuziti "jer nemaju vremena to citati" i opet ce zvati servis.

I ti si bio do prije par dana u grupi od 95% ljudi, ali kad ti je zatrebalo si jako brzo naučio što je unlock i kako se instalira te prešao u grupu od 5%. Zato tvoj argument niti nije nikakav argument. Što se tiče tvoje podjele 95% vs. 5% i tu ti mogu reći da si u zabludi, jer velika većina Hrvata je jako sklona improvizaciji i bez problema će naučiti puno teže stvari, a kamo li ne kako instalirat unlock te otvoriti sebi put dalje za instalaciju raznih aplikacija. Zbog toga je jedna tema o GPS-u u par dana 200 postova. Zato bi bilo dobro da prije nego li se drugi put upustiš u savjetovanje drugih koji uređaj kupiti, dobro odmjeriš što je best buy, da ne ispadneš smješan.

bubicaa
02.12.2009., 12:26
OK koji je to točno M300 o kojem govorite? Meni su ta njihova označavanja Mio uređaja malo zbrkana :rofl:

I koji da onda Mio uzmem za vožnju uglavnom po Hrvatskoj, a da ima i SD slot? I koja je to ona 64MB memorije? :zvrko:

Ajd meni drago da opet krenula rasprava :)

Partfiš
02.12.2009., 13:24
Taksisti
Kamiondzije
Vozaci autobusa
Dostavne sluzbe
Trgovacki putnici
Opcenito ljudi koji stalno poslovno putuju.
Navigacija ugradjena u auto (bez obzira na aktivnost vlasnika)

To je nekakav popis gro aktivnosti koje traze navigaciju. Tko od ovih ljudi navecer s oprostenjem drka po navigaciji i stavlja MP3 player ili igrice?

Clanovi uprava i razni direktorcici koji svi od reda imaju navigacije? Farmaceuti koji obilaze lijecnike? Taksisti? Ljudi koji po cijeli dan putuju i navecer se vrate zenama i klincima? Vozaci autobusa? Kamiondzije? Lijecnici koji obilaze pacijente?
Tko?

Ili ti mislis da vecinu kupaca cini neka druga kategorija ljudi, recimo muske osobe 20-30 godina starosti koji zive s roditeljima i glavna preokupacija im je navigacija, remus auspuh i alu felge?

Partfiš
02.12.2009., 13:38
OK koji je to točno M300 o kojem govorite? Meni su ta njihova označavanja Mio uređaja malo zbrkana :rofl:

I koji da onda Mio uzmem za vožnju uglavnom po Hrvatskoj, a da ima i SD slot? I koja je to ona 64MB memorije? :zvrko:

Ako ti lova nije problem, uzmi onu sa najduljom garancijom, simple as that. Provjeri samo da ima mape koje trebas.
Ak nekaj zapne, javi se Iletu na forum, siguran sam da zna dosta o navigaciji jedino kaj ne kuzi je da ljudi kupuju navigaciju iz potrebe da im olaksa zivot i ustedi vrijeme a ne da ga jos dodatno trose na taj komad hardvera.

I rest my case.

CDRW
02.12.2009., 14:51
Ako ti lova nije problem, uzmi onu sa najduljom garancijom, simple as that. Provjeri samo da ima mape koje trebas.
Ak nekaj zapne, javi se Iletu na forum, siguran sam da zna dosta o navigaciji jedino kaj ne kuzi je da ljudi kupuju navigaciju iz potrebe da im olaksa zivot i ustedi vrijeme a ne da ga jos dodatno trose na taj komad hardvera.

I rest my case.

Nemoj tak kolega - Ile je na ovim topicima o navigaciji zlata vrijedan - jedan od onih koji se hoće i zna zajebavat s 100 vrsta uređaja. A to kaj je malo profesionalno deformiran pa misli da će svatko drkat po navigaciji da bi imal i tetris na njoj ... pripiši to entuzijazmu i (vjerojatno) godinama.

I ja sam spljuval čovjeka kaj nezna anlasat Fokusa pa mi je vlastita žena morala ukazivat na neke stvari (tipa - konju jedan šta misliš da su svi pročitali sve knjige o autima od "Tehnilogije motornih vozila" iz '53 pa na ovamo ...).... kad si udubljen u nešto onda je ponekad teško pojmit da nisu svi takvi ....

ile.ri
02.12.2009., 16:08

Mio Moov M300 (http://www.svijet-medija.hr/mio_moov_m300___karta_hr_i_bih,21232,154.aspx)
Solidan uređaj koji ima predinstaliranu kartu HR i BiH. T com ga dijeli uz ugovor za 1 kunu. Zbog toga je toliko upita zadnjih dana za njega. Pošto ga ne možeš nabaviti za 1 kunu u T comu jer si već koristila neke njihove pogodnosti, ne bi ga trebalo niti uzet u obzir za razmatranje jer nudi puno manje nego slijedeći uređaj po cijeni koji je skuplji od njega 100,00 kn, bez obzira što Partfiš kaže. Nema SD slot za SD karticu i nakon otključavanja je na njemu moguće pohraniti onoliko podataka koliko mu je memorija velika (2GB).

Mio Moov 200 Adria (http://www.svijet-medija.hr/mio_moov_200_adria_tour,18254,154.aspx)
Uređaj koji ima predinstalirane detaljne karte Hrvatske, Bosne, Slovenije, Srbije, Crne Gore te glavne Europske pravce. To odprilike znači da ćeš moći do Beča stići jednom jedinom cestom koja je unešena u kartu Austrije i u Beču nećeš moći naći kućnu adresu jer sporedne ulice nisu ucrtane.
Ima SD slot za SD karticu i može se otključati. Ima 32MB RAM-a. Skuplji je 100,00 kn od predhodnog uređaja. Uređaj koji je sigurno best buy u svojoj kategoriji uređaja s nekoliko predinstaliranih karata.

Mio Moov 200u (http://www.svijet-medija.hr/mio_moov_200u,17492,154.aspx)
Uređaj iz kategorije s predinstaliranim kartama cijele EU. Ima SD slot za SD karticu i moguće ga je otključati te na njemu upgoniti sve vrste aplikacija. Ima 64MB RAM-a memorije i ukoliko si ga možeš priuštiti, svakako bi ga preporučio. Ovaj uređaj će te uredno odvesti bilo gdje u Europi (računajući i HR) bez ikakvog otključavanja i unlocka.

Eto nadam se da sam ti sada razjasnio i pomogao oko informacija koje su ti falile da doneseš odluku koji je uređaj najprimjereniji za tebe.

Taksisti
Kamiondzije
Vozaci autobusa
Dostavne sluzbe
Trgovacki putnici
Opcenito ljudi koji stalno poslovno putuju.
Navigacija ugradjena u auto (bez obzira na aktivnost vlasnika)

To je nekakav popis gro aktivnosti koje traze navigaciju. Tko od ovih ljudi navecer s oprostenjem drka po navigaciji i stavlja MP3 player ili igrice?

Clanovi uprava i razni direktorcici koji svi od reda imaju navigacije? Farmaceuti koji obilaze lijecnike? Taksisti? Ljudi koji po cijeli dan putuju i navecer se vrate zenama i klincima? Vozaci autobusa? Kamiondzije? Lijecnici koji obilaze pacijente?
Tko?

Ili ti mislis da vecinu kupaca cini neka druga kategorija ljudi, recimo muske osobe 20-30 godina starosti koji zive s roditeljima i glavna preokupacija im je navigacija, remus auspuh i alu felge?

I rest my case.

Stvarno ne razumjem što kako ne možeš jednu elemntarnu stvar razumjeti da bubicaa bira između Moov M300 i Moov 200. Ona ne može dobit taj uređaj za jednu kunu i tvoj savjet joj ništa ne znači jer za 100,00 kn skuplji uređaj dobija puno više. Na njoj samoj je odluka da li će to iskoristiti ili ne. Ne shvaćam niti tvoju potrebu da ljudima daješ krivi savjet, jer između ta dva uređaja M300 je puno slabiji uređaj, a tebi nitko ne brani da budeš s njim sretan do kraja života. Pokušao si svoj izbljuvak od savjeta opravdati instalacijom igrica i multimedije, iako bubici nisam niti jednom spomenuo instalaciju nečeg takvog, a niti jednim argumentom nisi potkrijepio zbog čega bi ona trebala pljunuti 699,00 kn za taj uređaj i ne uzet 100,00 kn skuplji koji joj u svakom pogledu nudi više. Ukoliko je cijena argument onda joj ja svakako preporučujem Vivaxa (http://www.pc4u.hr/proizvodi/proizvod.aspx?ID=26068) koji je trenutno best buy u kategoriji uređaja sa dvije predinstalirane karte. Bojim se da sam tek sada shvatio da si profesionalni trol kojem nema pomoći i da sam nasjeo na tvoju priču. Pretpostavljam da da to radiš da bi se unutar sebe osjećao bolje, jer si tek nakon što si potpisao ugovor i vidio što si dobio, shvatio da si jeftino prodao svoj potpis T comu. Možda i nisi jeftino jer je to možda zaista primjeren uređaj za tebe. :D

ile.ri
02.12.2009., 16:19
Nemoj tak kolega - Ile je na ovim topicima o navigaciji zlata vrijedan - jedan od onih koji se hoće i zna zajebavat s 100 vrsta uređaja. A to kaj je malo profesionalno deformiran pa misli da će svatko drkat po navigaciji da bi imal i tetris na njoj ... pripiši to entuzijazmu i (vjerojatno) godinama.

I ja sam spljuval čovjeka kaj nezna anlasat Fokusa pa mi je vlastita žena morala ukazivat na neke stvari (tipa - konju jedan šta misliš da su svi pročitali sve knjige o autima od "Tehnilogije motornih vozila" iz '53 pa na ovamo ...).... kad si udubljen u nešto onda je ponekad teško pojmit da nisu svi takvi ....

Ma nije uopće riječ o tome. Krećem od sebe. Ja svaku svoju kunu teško zaradim, pa ju sukladno tome i želim uložiti što bolje. Takav sam savjet i dao bubici. Savjet Partfiša neću niti komentirati. Previše sam vremena potrošio na njega... :lol:

bubicaa
02.12.2009., 16:52
Evo da ja kažem svoje mišljenje - naravno da i ja gledam na cijenu, ali opet mi 200-300-400 kn nije taako velika razlika da bih uzela taj jeftiniji ako je skuplji bolji. Nisam jedna od onih koja će kupiti najjeftinije tek toliko da imam gps, nego gledam što će mi se isplatiti. Zato recimo ne želim Vivax jer nekako sumnjam da je predobar. Ali zato i neću recimo skupi TomTom jer mi takav ne treba. I ne treba mi mp3 i igrice jer GPS je navigacija koju ću koristiti da dođem od točke a do točke b. I da imam mogućnost dodati neke karte jer nikad ne znam kad će mi zatrebati

Mislim stvarno mi se sviđa taj 200u, ali ipak mislim uzeti 200 adria jer koliko znam, u iduće vrijeme stvarno neću ići nikud u inozemstvo. Da idem, onda bih uzela taj skuplji. A i ako ću ići, stavit ću kartu na karticu i riješeno... Kupujem uređaj prema onome kako ga mislim koristiti, a budući da između ta dva nema nikakve razlike osim u kartama, za moje korištenje je dovoljan i ovaj s manje karata

bubicaa
03.12.2009., 15:26
A gledajući ovaj Mio MOOV M400 Adriatic plus http://www.svijet-medija.hr/mio_moov_m400_adriatic_plus,20659,154.aspx i onaj koji sam prvo planirala uzeti (Mio Moov 200 adria), koja je razlika? Jel bi ovaj bio bolji, ili ipak 200 ima bolje karte?

Tj. jesu sve mireo karte Hrvatske unutar Mio uređaja iste?

17+
03.12.2009., 16:10
mogu li i ja...?:cerek:

ljudi!

t-com vam "daruje" gps za 1 kunu!!!!
ti isti su sa mene kozu ogulili i jos gule par mjeseci, a onda ce za vijeke-vjekova AMEN odjebati iz mog zivota!!!!

t-com, NIKAD I NIKOME NE POKLANJA-DARUJE NISTA.....!!!

ako cemo o najboljoj kupovini ulozeno-dobiveno, onda je to svakako neki od smartphone-a, (ja nokiu 5800 preporucujem bas svakome.....!!! uredjaj je vrhunski!).
puno "korisnih" stvarcica u jednom uredjaju, mobitel i tako imate, zar ne!

kupite npr. nokiu 5800 (ajde, ajde..ili neki drugi mob.....:D:mig:), sa prosirivom memorijom do 16 gb.
siknete u njega bas sve karte i vise!!! i to BESPLATNO!
stane u dlan, dzep ili u zenine gacice...

praktican i u obilasku gradova pjesice, baterija traje puuuuuno duze od bilo kojeg navi uredjaja.

najbolje od svega(.....zene svrsavajte...vristite ili sta vam drago!), sta npr. sa nekog austrijskog, fracuskog ili moze bit, bosanskog skijalista, mozete zvati prije i prijatelje, i vaditi im mast, sa POTPUNO BESPLATNIM VIDEO ili obicnim pozivom!!!!
naravno, u bilo koju zemlju svijeta, i iz bilo koje zemlje svijeta, za 0 kuna!!!:cerek:
trajanje vadjenja masti, ograniceno striktno na patnika s druge strane "zice" i njegovu sklonost mazohizmu!:mig:

ko to more platit!!
k tome, im mozete poslati i vasu trenutnu gps lokaciju, ako ih ipak nagovorite da vam se pridruze...., naravno pritiskom samo na jednu tipku!

o filmicima i fotkama (BESPLATNO!!! NARAVNO!!!), necu ni trosit rijeci!

cool igracka.....
cijena moze biti i ispod 1000 kn..
ja bih razmislio!:cerek:, jer buducnost je upravo u tim igrackama!

Adaminfo
03.12.2009., 16:18
Daj više prestani s NOKIOM.
Već su ti ljudi ranije obješnjavali da telefon i auto navigacija nisu usporedivi.
Ne razumiješ da ALL IN ONE uređaji su jedan običan kompromis.
Cura treba auto navigaciju.
Za fotkanje imam Oly E-520
Za šumu Garmin visu C
Auto navigacije Goclever i Mio Moov
.
.
.

17+
03.12.2009., 17:33
slusaj ti gore...adame!:rolleyes:

u jednom si zaista u pravu, a to je da su nokia 5800 i npr. garmin nuvi 255 w NEUSPOREDIVI....., (GARMIN nuvi 255 w kosta cca 1400 kn., BEZ KARATA!)jos kad bi ti prika znao i zbog cega!!!!

zaboravio si navesti, da kad zelis telefonirati, IMAS MOBITEL!!!, ali ono, PRAAAAVI MOBITEL!, jerbo nokia 5800 vjerojatno to ne bi kvalitetno obavila (jer je to po tebi "all in one" uredjaj!????:rofl:)
pa si se odlucio za lg, s kojim mos iskljucivo telefonirati....ali ono, do jaja kvalitetno! i skuuuuupo!!!! :cerek:

i po cemu bi to GOVNO sta ga t-com uvaljuje, u bilo kojem pogledu bilo bolje i od jednog smartphone uredjaja!!!!???
svoje baljezgarije obuzdaj argumentima, ili suti...ja samo otvaram prozorcic, o kojem ti ne znas bas nista....!

ti mi reci, po cemu je to t-com kinesko govno, bolje od ijednog PROSJECNOG smartphone uredjaja, ono, lipo argumentirano!:mig:

eh da ne zaboravim!!

kad si vec toliki "frajer" cistunac, koji k...c nisi narucio auto sa oridjidji navigacijom, platio je 20-ak kkn, i rugao se sa cijelim forumom????!!!

Adaminfo
03.12.2009., 17:44
:bonk::facepalm:

bubicaa
03.12.2009., 18:00
Ako hoću telefonirati - imam mobitel
Ako hoću slikati - imam fotoaparat
Slušam muziku - uglavnom mp3 player
Hoću navigaciju - gps uređaj

Amen

Molim vratimo se na temu :kava:

Adaminfo
03.12.2009., 18:06
Sorry al nisam izdržao.Neću više.

bubicaa
03.12.2009., 18:11
Ma nije to išlo tebe :zubo:

ile.ri
03.12.2009., 20:58

u jednom si zaista u pravu, a to je da su nokia 5800 i npr. garmin nuvi 255 w NEUSPOREDIVI....., (GARMIN nuvi 255 w kosta cca 1400 kn., BEZ KARATA!)jos kad bi ti prika znao i zbog cega!!!!

zaboravio si navesti, da kad zelis telefonirati, IMAS MOBITEL!!!, ali ono, PRAAAAVI MOBITEL!, jerbo nokia 5800 vjerojatno to ne bi kvalitetno obavila (jer je to po tebi "all in one" uredjaj!????:rofl:)
pa si se odlucio za lg, s kojim mos iskljucivo telefonirati....ali ono, do jaja kvalitetno! i skuuuuupo!!!! :cerek:

i po cemu bi to GOVNO sta ga t-com uvaljuje, u bilo kojem pogledu bilo bolje i od jednog smartphone uredjaja!!!!???
svoje baljezgarije obuzdaj argumentima, ili suti...ja samo otvaram prozorcic, o kojem ti ne znas bas nista....!

ti mi reci, po cemu je to t-com kinesko govno, bolje od ijednog PROSJECNOG smartphone uredjaja, ono, lipo argumentirano!:mig:

eh da ne zaboravim!!

kad si vec toliki "frajer" cistunac, koji k...c nisi narucio auto sa oridjidji navigacijom, platio je 20-ak kkn, i rugao se sa cijelim forumom????!!!

U ime oca i sina... :confused:

bubicaa
03.12.2009., 21:01
Don't bother :rofl:

Ja pod bor dobivam GPS i sve je sigurnije da će to ipak biti ona M200 Adria... Ako mi netko nešto bolje ne savjetuje :zubo:

Adaminfo
04.12.2009., 06:18
Don't bother :rofl:

Ja pod bor dobivam GPS i sve je sigurnije da će to ipak biti ona M200 Adria... Ako mi netko nešto bolje ne savjetuje :zubo:

Ako dobijaš pode bor...neka ti ILE savjetuje nešto iznad prosjeka,pa ti zaželi neštooooo

Koji je buđet tvog djeda mraza za navigaciju?

bubicaa
04.12.2009., 07:33
Pa tu negdje koliki je moj da kupim neki mobitel srednje klase :rofl:

Ma ne znam, blesavo mi davati neke masne pare za uređaj koji ću 99% vremena koristiti po zg i okolici, i za neka putovanja po hrvatskoj... Ja sam jedan prosječan blesavi korisnik :zubo:

palj
04.12.2009., 10:22
....nevjerojatna drkica na nokiu 5800, da se čovjek zapita....

Prika, ne znam kako ćeš ovo podniti, ali sam si to tražio.

http://i48.tinypic.com/rwj41v.jpg

Jedan hladan tuš za tebe i tvoju nokiu 5800.

Ispričavam se ostalima na offu.

17+
04.12.2009., 12:37
:):rolleyes::mig::D

@adame i evo!
@palju-panju
@ile-ri

ISKUSTVO MOLIM, I NE BALJEZGAJTE BEZ VEZE!!!

daj navedite mi bar jednu prednost tih vasih kineskih gps govana, u odnosu na bilo koji smartphone uredjaj?
ajmo....redom...

je li to kinesko smece bolje po pitanju hvatanja signala, od nokie 5800 ili bilo kojeg smartphone uredjaja...?

NIJE
AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

je li kinesko govance bolje po pitanju preciznosti i odredjivanja gps tocke...?
NIJE, AMEN!!!

mozes li u njega (to kinesko govno) uvalit vise karata....na laksi nacin?
NE MOZES, AMEN!!! tu je vrrrrrrrlo ogranicen, pogotovo u bliskoj buducnosti!

moze li to kinesko sranje prikazivati 3d prikaz zgrada itd?
NE MOZE, AMEN!

moze li snimiti to kinesko tehnolosko smece gps tragove?
NE MOZE, AMEN!!!

moze li brze dizati softwer od navi programa, u odnosu na smartphone uredjaj?
NE MOZE, AMEN!

ima li bolju rezoluciju od nokie 5800 ili bilo kojeg smartphone mobitela?
NEMA, AMEN!!

rekalkulira li brze i preciznije rutu, te mozes li ubaciti vise via tocaka?
NE, AMEN!!!

ima li opciju realnog prikaza, preko google earth-a?
NEMA, AMEN!!!

kakva mu je buducnost, kroz par godina?
NIKAKVA, AMEN!

i stotine drugih funkcija koje je i glupo spominjati, a sve redom idu u korist smartphone uredjaja!!!!

MOLIM ARGUMENTE, A NE BESKRAJNO TROLANJE I TRKELJANJE.....!!!!

to sta vecina forumasa, takve mobitele ne znaju ni upaliti, njihov problem..
to sta vecina trkeljaša nikad nisu ni drzali u ruci, jedan smart phone uredjaj, njihov problem...
ipak, ne zaboravimo, balkan je ovo....a na balkanu se najvise zna o necemu, sta nikad nisi ni vidio!

DRUKCIJE MISLJENJE, jos i sa argumentima....!
najveci neprijatelj balkana!!!!!
itd...itd..

curica pita, koji joj je navi uredjaj najbolji za voznju po zagrebu i okolici....a cini mi se da je i zagrepcanka....:top:

ovoga, ....... ......... da ne zaboravim!:mig:

@PALJ

bilo bi ti puno ugodnije, da si upalija vibru, i gurnuo ovaj lijepi mobitel u svoj dio tijela, koji jedino i koristis!

DRAGI MOJI TROLOVI!
ako ste zaboravili, naslov teme je:

GPS navigacija - preporuka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja predlazem samo ono, sto jos niko nije, a ima jako puno potencijala u buducnosti, za razliku kineskih t-com BESPLATNIH, pardon za 1 kn. skovaca!:rofl::s

Adaminfo
04.12.2009., 12:48
A i kao vibrator ti služi vidim.:lol:

palj
04.12.2009., 13:15
DRAGI MOJI TROLOVI!
ako ste zaboravili, naslov teme je:

GPS navigacija - preporuka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evo prika, da ti ukažem na tvoja dva zadnja posta, na što sam i reagirao onom fotkom.
Potrudio sam se i boldao ono što ima kakve takve veze sa temom.
A sve ostalo je, kako sam i rekao, drkica na nokiu i nema nikakve veze s temom, o čemu sad mudruješ.

mogu li i ja...?:cerek:

ljudi!

t-com vam "daruje" gps za 1 kunu!!!!
ti isti su sa mene kozu ogulili i jos gule par mjeseci, a onda ce za vijeke-vjekova AMEN odjebati iz mog zivota!!!!

t-com, NIKAD I NIKOME NE POKLANJA-DARUJE NISTA.....!!!

ako cemo o najboljoj kupovini ulozeno-dobiveno, onda je to svakako neki od smartphone-a, (ja nokiu 5800 preporucujem bas svakome.....!!! uredjaj je vrhunski!).
puno "korisnih" stvarcica u jednom uredjaju, mobitel i tako imate, zar ne!

kupite npr. nokiu 5800 (ajde, ajde..ili neki drugi mob.....), sa prosirivom memorijom do 16 gb.
siknete u njega bas sve karte i vise!!! i to BESPLATNO!
stane u dlan, dzep ili u zenine gacice...

praktican i u obilasku gradova pjesice, baterija traje puuuuuno duze od bilo kojeg navi uredjaja.

najbolje od svega(.....zene svrsavajte...vristite ili sta vam drago!), sta npr. sa nekog austrijskog, fracuskog ili moze bit, bosanskog skijalista, mozete zvati prije i prijatelje, i vaditi im mast, sa POTPUNO BESPLATNIM VIDEO ili obicnim pozivom!!!!
naravno, u bilo koju zemlju svijeta, i iz bilo koje zemlje svijeta, za 0 kuna!!!:cerek:
trajanje vadjenja masti, ograniceno striktno na patnika s druge strane "zice" i njegovu sklonost mazohizmu!:mig:

ko to more platit!!

k tome, im mozete poslati i vasu trenutnu gps lokaciju, ako ih ipak nagovorite da vam se pridruze...., naravno pritiskom samo na jednu tipku!

o filmicima i fotkama (BESPLATNO!!! NARAVNO!!!), necu ni trosit rijeci!

cool igracka.....
cijena moze biti i ispod 1000 kn..
ja bih razmislio!:cerek:, jer buducnost je upravo u tim igrackama!

eh da ne zaboravim!!

A što reći na ovo?

@PALJ
bilo bi ti puno ugodnije, da si upalija vibru, i gurnuo ovaj lijepi mobitel u svoj dio tijela, koji jedino i koristis!

Il te stvarno toliko zabolila ona sličica kupanje nokie ili i ovdje na temelju vlastitog iskustva i zadovoljstva korištenjem nokie, preporučaš istu:ne zna:

Mislim, sam koristiš izraze poput "cool igračkica", "puno korisnih stvarčica"...

Eto, još jednom, oprostite ostali.

bubicaa
04.12.2009., 13:16
Imate sreće što mi net ne radi na poslu kako spada, sad mi njie prošao jedan baš sočan post :zubo:

Uglavnom ne želim više slušati o 99u1 smart uređajima :visi:
Ja mislila da je ovo topic za GPS navigacijske uređaje, a ne za smarthphone koji može navigirati :misli:

Mačakvn
04.12.2009., 14:09
Ile a i ostali imam pitanje u vezi Navona 470, ima li netko i kakve su reakcije, inaće pogoni igo amigo sa cijelom eu i HR naravno, isplati li se za 1300 kn.
hvala svima na informacijama unaprijed, i molim bez usporedbi sa nokiom,,.

ile.ri
04.12.2009., 16:22
Ile a i ostali imam pitanje u vezi Navona 470, ima li netko i kakve su reakcije, inaće pogoni igo amigo sa cijelom eu i HR naravno, isplati li se za 1300 kn.
hvala svima na informacijama unaprijed, i molim bez usporedbi sa nokiom,,.

Ja ti ne mogu pomoći jer se nisam još susreo s niti jednim uređajem te marke. Ukoliko ga kupiš daj nam napiši svoje utiske o tom uređaju. :)

Adaminfo
04.12.2009., 16:45
Mačak...daj neki link gdje možemo vidjeti uređaj da ne googlam

Slatky
04.12.2009., 17:37
Evo pitanje za upornog 17+. kada kreiram rutu na kompu u MapSource i pošaljem je u "uređaj" nokia n82 garmin xt gdje da nađem tu kartu u programu?

17+
05.12.2009., 09:38
@slatky

pretpostavljam da je slicno kao i kod nokije 5800.

dakle ides u:
memory card=>garmin=>apps=>symbian

tu bi trebao imati jos dvije mape po imenu prv i res i 7-8 fajlova.

nadji fajl GARMIN_SRTE, to je fajl u kojem je zapis o ruti.

@ostali:rolleyes:

pa je li STVARNO moguce, da vi niti ne zelite cuti, za bas nikakvu alternativu tom kineskom smecu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????? :confused:

tuzno i jadno, jadno koliko samo na balkanu moze biti.........:ne zna:!!!!!!!!!!!!!!!

jos da je itko od vas isprobao bilo kakav smart phone uredjaj....
naravno da nije, a vec zna da ne valja!!!!:eek::eek::eek:

argumenti, sta je to u ovoj temi!!!!!!!???????????

gdje sam ja to napisao da je nokia 5800 ili bilo koji smartphone uredjaj bolji od nekog DSLR foto aparata????????????????????:mad:

NE TRKELJAJTE BEZ VEZE, JER NISAM NIGDJE!!!!!!!!

gdje sam napisao da je bolji od neke nove digitalne kamere!!!???

nigdje, i ne trkeljajte onda bez veze!!!

ali gps navigacija je kod smartphone nekih 10000000X bolja nego u tim vasim kineskim govancima!

onako btw,
najvise vas boli i cinjenica da ja sa svojom "drkicom" (kako vi kazete, meni je to jadan pojam, izmisljen negdi na sj. "lijepe nase"), mogu BESPLATNO, POTPUNO BESPLATNO telefonirati bilo gdje, cak besplatno primati i slati video pozive, e-mail-ove, muziku, i pun kufer stvari....
ali to ne spada u ovu temu....cisto kao lagani podsjetnik..:cerek::top:

@za ljude koji prate ovu temu, a jos ne znaju sta bi kupili, zbog ovih trolova!

smartphones su uredjaji buducnosti....pogotovo kod gps navigacije....maleni, prakticni, vrlo pouzdani, prakticki neogranicenih mogucnosti...itd...itd...
i tako svatko od nas ima mobitel, zasto bi kupovali kinesko smece, platili u slijedecih 2 godine t-com-u (j...m ih, i onoga ko im je omogucio da nas ovako gule!) nekih 10 000 kn.?????????????:flop: