PDA

View Full Version : Galeb koji govori?

emiliano
09.06.2009., 10:29
Kako se galebovi glasaju ? Ja sam ih dosada samo čuo kako klikću ...
Doma, kad imamo komadić kruha viška, da ne bacamo stavimo na prozor da ptice pojedu ... naučili se i galebovi pa navrate ... nekidan bio jedan i nešto pojeo, pa se uskoro vratio i stao na prozor ... više i ne obraćamo toliko pažnju na to, nešto smo pričali, kad odjednom s prozora "pa-pa, pa-pa" ...:eek:
Najprije sam mislio da je netko od djece nešto rekao, ali oni nisu ni bili u kuhinji ... pogledao sam galeba, a on mene gleda drito u oči i ponovo "pa-pa, pa-pa-pa-pa" ...:confused: vrlo glasno i razgovjetno, tražio je hranu očito, i upotrijebio pravu riječ za to ...:s
Jesam li ja lud ili je još netko tako nešto čuo ?:ne zna:

Svjetlana
09.06.2009., 10:44
. nekidan bio jedan i nešto pojeo, pa se uskoro vratio i stao na prozor ... više i ne obraćamo toliko pažnju na to, nešto smo pričali, kad odjednom s prozora "pa-pa, pa-pa" ...:eek:
Najprije sam mislio da je netko od djece nešto rekao, ali oni nisu ni bili u kuhinji ... pogledao sam galeba, a on mene gleda drito u oči i ponovo "pa-pa, pa-pa-pa-pa" ...:confused: vrlo glasno i razgovjetno, tražio je hranu očito, i upotrijebio pravu riječ za to ...:s

Nisi razumio galeba. Nije tražio hranu budući da je već pojeo nego te je pozdravio na odlasku: pa-pa pa-pa :w

A ti mu nisi niti odzdravio :(

emiliano
09.06.2009., 10:49
nego te je pozdravio na odlasku: pa-pa pa-pa

:nono: naglasak je bio drukčiji ...

A ti mu nisi niti odzdravio :(

Odzdravila mu je mačka ...:D

kachunchica
09.06.2009., 11:35
ajme!:zubo:

Endimion17
09.06.2009., 12:36
Galeb ne može izgovoriti glas p, jer nema usne. :misli:

rakijetina
09.06.2009., 21:37
Zato može pilić...

Piju, piju, piju!!! :zivili:

emiliano
09.06.2009., 21:58
Galeb ne može izgovoriti glas p, jer nema usne. :misli:

Nema ni patka pa pače ... "pak, pak", valjda se zato i zove patka ...
Vjerujte mi, nije zaj........ jako dojmljivo je zvučalo ...

Endimion17
09.06.2009., 22:11
Brkate onomatopeje i glasanje životinja. Patka se ne glasa ni kva-kva ni pak-pak, niti pilić kaže piju-piju.

dobrimag
09.06.2009., 22:17
Brkate onomatopeje i glasanje životinja. Patka se ne glasa ni kva-kva ni pak-pak, niti pilić kaže piju-piju.
A kaj kaže pilić ako ne piju - piju. Čuo neki dan...

rakijetina
09.06.2009., 22:27
A ima i prepelica pućpura...

Endi, nemoj se ti ljutit, malo lepršava tema....:)

Endimion17
09.06.2009., 22:51
Ma što se imam ljutiti jebote? :lol:

Glasanje pilića mogli bi opisati kao "IU IU", ali ni to nije dovoljno, jer "u" pilić ne može proizvesti (nema obraze i usne). Nama se čini da je u, a maleni samo ispušta tonove. :D
Piju Piju nikako ne može biti. Pilić ne može izgovoriti p. P u piju se sastoji od onog prvog "pucnja" (ako ima neki fonetičar, bilo bi super da pojasni) kojeg proizvode usne koje se naglo razdvoje i propuste zrak, slično obrnutom poljupcu.

Limeni Nos
09.06.2009., 23:18
Može li papiga igovorit "p"?

moment
09.06.2009., 23:53
ili "m"?

JPK
10.06.2009., 02:10
Jesam li ja lud ili je još netko tako nešto čuo ?:ne zna:

Provocirao te. Meni je tako u Zoološkom namignuo slon. Galeba lako pogodiš kamenom kad je bezobrazan, ali što ćeš slonu? :mad:

kowalski
10.06.2009., 03:39
Provocirao te. Meni je tako u Zoološkom namignuo slon. Galeba lako pogodiš kamenom kad je bezobrazan, ali što ćeš slonu? :mad:

opališ mu šamar,pa nek drugi puta misli kome namiguje? :ne zna:

Svjetlana
10.06.2009., 08:01

:confused:

Ti koristiš svaku priliku da cugneš.

Al to nema veze s temom.:)

Endimion17
10.06.2009., 12:07
Dajte zovite fonetičare s DZ-a. :cool:

rakijetina
10.06.2009., 13:34
@Svjetlana

Bolje biti pijan nego star. : zubo:

I dalje mislim da nas autor teme malko bezazleno prca, pa bih radije još malo u revijalnom tonu, ali let’s give him the benefit of the doubt. :)

@Endi:
Mode, ahem, “serious” on: To što si rekao je sve točno. Ne treba ti vonetčar - “bezvučni ploziv p je labijal itd…” građa s prve godine bilo kojeg jezičnog studija. E sad, stvar je u tome da je to način na koji čovjek proizvodi taj glas. Međutim, sličan zvuk može se u prirodi stvoriti na više načina. Primjerice, samo trebaš komoru određenog volumena, određenog tlaka unutra i odgovarajućeg “ventila”. E sad, za galeba se ne bih kladio, ali prepelica, na primjer, sličan zvuk proizvodi iz grla.

JPK
10.06.2009., 13:54
Međutim, sličan zvuk može se u prirodi stvoriti na više načina. Primjerice, samo trebaš komoru određenog volumena, određenog tlaka unutra i odgovarajućeg “ventila”. E sad, za galeba se ne bih kladio, ali prepelica, na primjer, sličan zvuk proizvodi iz grla.

Dakle, to može svaka životinja, ako ne iz usta onda iz šupka/kloake. Misterij iz uvodnog posta riješen.

rakijetina
10.06.2009., 20:44
To bi otprilike bila ideja vodilja. :five:

Nego, psujete li i vi danas ovaj server? Nastavi li se ovako, mislim da neću dugo ovdje biti….

Hallucigenia
02.07.2009., 14:55
Bio je nekad na OTV-u, u onoj nekoj Pervanovoj emisiji, galeb koji se glasao 'kutle, milas, kuuuutle, miiiiilas, ....'

Ak se netko sjeća toga iz devedesetih :)

Egenus
02.07.2009., 15:58
Ne može reć p; p je bilabijal (dvousnenik) i tvori se, kao što i ime (i Endimion :D) kaže, dvjema usnama. Po načinu tvorbe je eksploziv; nastaje tako da se zračnoj struji zatvori prolaz u govornim organima.

Sad, bi li mogao reć, prosudite sami :D

rakijetina
08.07.2009., 20:20
^^:D Otprilike logika po kojoj nijedan zvuk u prirodi ne bi postojao ako nije izašao iz ljudskih usta.

Freyra
08.07.2009., 20:45
Zato može pilić...

Hahhahahahahh...vrhunski...svaka čast :)