PDA

View Full Version : Nacionalna genetika- Srbi jedini Sloveni ex YU

Sloven011
17.06.2009., 12:59
Švajcarsko istraživanje:
Srbi jedini Sloveni bivse Jugoslavije

Švajcarski institut za genealoška istraživanja „Igenea" izračunao je da na prostoru bivše Jugoslavije samo Srbi imaju dominantni slovenski gen. Genetska struktura Evrope tek je donela velika iznenađenja

Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog (starogermanskog), a naši preci su i Kelti, Feničani, Stari Grci i Vikinzi, pokazuju rezultati švajcarskog instituta za genealoška istraživanja „Igenea".

Makedonci potomci Aleksandra Velikog

Makedonci imaju dominantan gen antičkih Makedonaca, pokazuje istraživanje „Igenee". Srboljub Živanović to objašnjava činjenicom da su se antički Makedonci doselili sa Rodopa, iz današnje Bugarske.

On, takođe, iznosi kao zanimljivost da je grčki antropolog Pulijanos išao u Crnu Goru da ispituje poreklo stanovništva Crne Gore, jer je našao jako mnogo identičnih karakteristika između crnogorskog i stanovništva sadašnje Grčke.

Ovaj švajcarski institut, koji tvrdi da koristi najsavremenije metode istraživanja DNK genealogije, izračunao je genetsku strukturu svih evropskih naroda, koji pokazuju da više ne postoji narod koji je „genetski čist". Srbi su, prema ovom istraživanju, jedini narod na prostoru bivše Jugoslavije koji ima dominantno slovenski gen, a Mađari su najslovenskiji narod u našem okruženju.

Rumuni se jedini razlikuju

Aleksandar Krstić, genetičar iz Novog Sada i stalni član Akademije medicinskih nauka, kaže za da se podaci koje je izneo švajcarski institut interesantni.

- Rezultati su veoma interesantni i vidi se da su koristili savremene metode istraživanja. Najznačajnije što se može izvući je činjenica da su narodi, svaki za sebe, genetski veoma raznovrsni - kaže Krstić.

On sumnju u preciznost švajcarskih rezultata ilustruje svojim istraživanjem genetskog porekla naroda u Vojvodini, koje je pokazalo kako su svi narodi veoma raznovrsni. Samo se genetski profil Rumuna i Roma malo razlikuje, objašnjava Krstić, napominjući da je zato nejasno kako su podaci izračunavani na nivou država, a ne na nivou naroda. Tako, recimo, „Bosanci" imaju samo 15 odsto slovenskog gena.

Srboljub Živanović, jedan od najpoznatijih srpskih antropologa i član Kraljevskog antropološkog instituta u Londonu, veruje u nove metode.

On rezultate švajcarskih istraživača tumači time da je srpsko stanovništvo na Balkanu u stvari paleoevropsko, odnosno staroevropsko stanovništvo, i da nije došlo u velikim seobama u šestom veku, kako tvrdi zvanična istorija. Živanović ističe da ne postoji velika razlika između Ilira i starih Slovena, koji zajedno imaju „većinski" uticaj na strukturu Srba

A šta je to ilirski gen?

- Stvarno ne znam šta je ilirski gen. Znam da stari Rimljani nisu znali ko je živeo u njihovom carstvu, pa su onda rekli da su svi koji žive u njihovoj provinciji Iliriji u stvari Iliri. Isto tako, svi oni koji žive u Trakiji nazivani su Tračanima - kaže Živanović.
-----------------------------------------------------------------------

Kada se sumiraju rezultati svajacarskih istrazivaca, dolazi se do zakljucka da od 22 evropske nacije koje sadrze slovenski genetski marker, samo 6 naroda moze da se zaista nazove slovenskim ( na osnovu genetske slike) . To su narodi kod kojih slovenski genotip dominira nad ostalim. Te nacije su:

1)RUSI (55%)

2)UKRAJINCI (47%)

3)MADJARI (35%)

4)SRBI (30%)

5)GRUZINI (30%)

6)RUMUNI (29%)

Naravno, radi se o pripadnosti na osnovu genetske slike nacija a ne njihovih zelja ili osecanja pripadnosti.
Poredjenja radi, Srbi imaju 50% vise slovenskog u odnosu na Hrvate i Slovence, 100% u odnosu na Makedonce i gradjanje BiH u celini ( bez podataka po entitetima).

Sve rezultate mozete da pogledate na:
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=38

Uzivajte

zeljk092
17.06.2009., 13:06
Ma nevažno je koliko ko ima postotka slovenstva u sebi, mi smo svi ovde Južni Sloveni i to je jedino važno!

joe enter
17.06.2009., 13:18
Nebuloza i tupava formulacija laika!!!

Ne postoje slovenski geni , jer je termin Sloven isključivo jezičke prirode i kao takav je i nastao!!

Max95
17.06.2009., 14:22
Nebuloza i tupava formulacija laika!!!

Ne postoje slovenski geni , jer je termin Sloven isključivo jezičke prirode i kao takav je i nastao!!

bravo jole.da se i ja jednom s tobom slozim.

Sloven011
17.06.2009., 14:30
bravo jole.da se i ja jednom s tobom slozim.

Kad vec nece nauka...:rofl:

Illyrian.
17.06.2009., 14:30
Genetika jos nema " KOD " ..!
Ove u vezi sa gentikom su samo " decja igra " momentalno .!
Sami institut Svajcarske oji je jedan od najpoznatiiji za Genetiku , kazu da jos je daleko do tog KOD-a , dok nemaju jos ziv sa zivijem coveku KOD , a kamo sa mrtvim .
Zar niste se uverili do sada da svaka genetika pokazy sve ili sasvim drugcije rezultate .

pjosip
17.06.2009., 14:35
[B] izračunao je

Izračunao ?

Kako je IZRAČUNAO ?

E jebem te glupa Smrdijo ! :rofl:

lafo
17.06.2009., 14:39
E, cekaj malo.

Kako to da ti istrazivaci nisu pronasli onaj masni postotak turskih gena kod srba?
Pa ipak su ih ovi pravili nekih tamo 500 godina. Ne kontam.. A svi znamo kako je to teklo - begova je bila prva bracna noc, a ne samo noc nego i mjesec, oni su uvijek cuvali mlade dok se 100% ne uvjere da su zanijele, onda ih vracali nazad k vlahu. Ma totalno netacno, osim ako i Turci nisu sloveni..

serb muslim
17.06.2009., 14:43
E, cekaj malo.
turskih gena kod srba?
Pa ipak su ih ovi pravili nekih tamo 500 godina.

Da, ali to ove u jugoistocnoj Srbiji su Turci pravili, ali, ipak smo mi Bosanci najcistiji Srbi :top:

Generalno, najčistiji Srbi su bosanski, šumadijski i vojvođanski.

Sloven011
17.06.2009., 14:53
Ma sta se odmah ljutite...
Kao da je bitno sta nauka kaze ko je Sloven (arijevac) a ko Ilir ( Hrvati i i Siptari) :rofl:
Uostalom, Hrvati oduvek negiraju da su sloveni , sad bi trebalo da su zadovoljni.
Ja htedoh da vas obradujem.. kad gle cuda...CCCC

Sloven011
17.06.2009., 15:07
Izračunao ?

Kako je IZRAČUNAO ?

Postoje DNK metode kojima se utvrdjuje stanje. Ovo istrazivanje je sprovedeno po savremenoj metodi proucavajuci Y hromozome i mitohondrijalne DNK. Nakon toga vrsena je podela rezultata prema haplogrupama i odredjivanje kojoj skupini naroda pripadaju.
Ti da znas bio bi geneticar ali ..

To nije smetnja da sprovodis svoje analize. Dacu ti uzorak pa ga ti proucavaj. Najsigurnije je preko semene tecnosti.. dodji, povuci, analiziraj :rofl:

Lookey
17.06.2009., 15:18
Da, ali to ove u jugoistocnoj Srbiji su Turci pravili, ali, ipak smo mi Bosanci najcistiji Srbi :top:

Generalno, najčistiji Srbi su bosanski, šumadijski i vojvođanski.

Sta je sad ovo,do sad su se brojala krvna zrnca,a sad se zna i ko je najcistiji? :rolleyes:

pjosip
17.06.2009., 15:20
Postoje DNK metode kojima se utvrdjuje stanje.
Ovo istrazivanje je sprovedeno po savremenoj metodi proucavajuci Y hromozome i mitohondrijalne DNK. Nakon toga vrsena je podela rezultata prema haplogrupama i odredjivanje kojoj skupini naroda pripadaju.
Ti da znas bio bi geneticar ali ..

Evo koliko je metoda "savremena".

Za 120 dolara možeš kupiti kit i sam pogledati svoje "haplogrupe":

http://www.familytreedna.com/products.aspx :kava:

Ali dobro, s obzirom da dolaziš iz bugaroidno-cincarskog okruženja koje je ustanovio arbanas Nimani kašnjenje od 10 godina i nije puno.

To nije smetnja da sprovodis svoje analize. Dacu ti uzorak pa ga ti proucavaj. Najsigurnije je preko semene tecnosti.. dodji, povuci, analiziraj :rofl

Metoda "povuci pa potegni" mi se čini kao prikladnija za "znanstvenike" tvog profila.

Uopće ne sumnjam da si nakupio iskustva u testiranju "semene tečnosti" vjerojatno se služeći metodom kao somelieri.

boogyman
17.06.2009., 15:22
Još jedan bullshit kojim se povode dežurni polit-genetičari i rezultate uzimaju za apsolutne.Naravno,ukoliko se uklapaju u njihovu politički-povijesnu viziju stanja.
Ovo je samo još jedno od bezbroj raznih "velikih genetskih istraživanja" koje je opet dalo drukčije postotne rezultate.........
Genetičari se još nemogu usaglasiti što je to točno "slavenski" ili bilo koji drugi gen,a kamoli ovako zdravo za gotovo uzimati bilo kakve postotne rezultate....
A najbolji su mi zaključci kako ovi ili oni narodi jesu ili nisu ono što bi trebali biti.
Po ovim postotnim rezultatima niti jedan narod nebi u stvari bio ništa!.....jer svi su više ili manje sve!.......

Sloven011
17.06.2009., 15:24
Genetičari se još nemogu usaglasiti što je to točno "slavenski" ili bilo koji drugi gen.

Ako je "naucnik" PJosip :D ali on tek obavlja "istrazivanja". Uskoro ce poceti da skuplja uzorke...
Imas li ti osnova za ovo ? Stavi neki link , ali da nije do stranice HDZ-a :)

Evo koliko je metoda "savremena".

Metoda "povuci pa potegni" mi se čini kao prikladnija za "znanstvenike" tvog profila.

Nemoj da se nerviras :mig:

pjosip
17.06.2009., 15:34

Nije mene tako lako iznervirati. Zna to tvoja keva...

boogyman
17.06.2009., 15:55
Ako je "naucnik" PJosip :D ali on tek obavlja "istrazivanja". Uskoro ce poceti da skuplja uzorke...
Imas li ti osnova za ovo ? Stavi neki link , ali da nije do stranice HDZ-a :)

...probaj ovo pročitati,pa ako uspiješ dati egzaktnu definiciju "slavenskog gena" ili bilo kojeg drugog kolokvijalno nazvanog po nekom narodu ili pranarodu....javi se!

http://mudrac.ffzg.hr/~njovanov/noga66.html

Sloven011
17.06.2009., 16:09
...probaj ovo pročitati,pa ako uspiješ dati egzaktnu definiciju "slavenskog gena" ili bilo kojeg drugog kolokvijalno nazvanog po nekom narodu ili pranarodu....javi se!

http://mudrac.ffzg.hr/~njovanov/noga66.html
Ne mogu ja da jednim postom kompenzujem tvoje neznanje.

Ti si taj koji dokazuje da je Zemlja ravna.
Imas udzbenike biologije za srednje skole, imas internet i Google a dao sam ti link do svajarskog instituta pa potrazi tamo. Drzi se priznatih naucnika i institucija i pazi da te neko ne prevari .

Srecno ti bilo Kolumbo .. povedi i kolegu Josipa da skuplja "materijal" usput.
:rofl:

boogyman
17.06.2009., 16:14
Ne mogu ja da jednim postom kompenzujem tvoje neznanje.

Imas udzbenike biologije za srednje skole, imas internet i Google a dao sam ti link do svajarskog instituta pa potrazi tamo.
Ti si taj koji dokazuje da je Zemlja ravna.

Srecno ti bilo Kolumbo .. povedi i kolegu Josipa da skuplja "materijal" usput.
:rofl:

...ništa ti ne razumiješ,moj otužni prijatelju......al duboko se sagni,pa grčevito uhvati kuknjice opanaka....dakle,ono...ko na svakom urološkom pregledu....možda ti spoznaja uđe sa stražnje strane!!!:rofl::rofl::rofl:

Sloven011
17.06.2009., 16:22
...ništa ti ne razumiješ,moj otužni prijatelju......al duboko se sagni,pa grčevito uhvati kuknjice opanaka....
Opanci su izuzetno udobna i originalna obuca. Imas ti neku svoju ? :)

dakle,ono...ko na svakom urološkom pregledu....

Nemam pojma, kod mene sve radi na zvizduk. Jos nisam bio kod urologa :top:

možda ti spoznaja uđe sa stražnje strane!!!
Ja vise volim klasicne nacine obrazovanja. Pretpostavljam da ti tako volis da se prikljucis na izvor inteligencije ( USB style) ali ja sam staromodan...
Pozdrav i zelim ti prijatan download podataka... pazi da ti se ne osteti USB port :rofl:

Patria
17.06.2009., 16:23
Otkad su Mađari i Rumuni Slaveni??? Mađari s Fincima spadaju u ugrofinsku skupinu naroda i nemaju veze niti jedni s drugima niti s ostalim narodima...
A Kako Srbi mogu biti Arijevci ako su Slaveni...Mislim ; Slaveni su Slaveni a Arijevci su Germani i samo germani , ne smiju imati niošta ničega što nije germansko...

Patria
17.06.2009., 16:29
Ma sta se odmah ljutite...
Kao da je bitno sta nauka kaze ko je Sloven (arijevac) a ko Ilir ( Hrvati i i Siptari) :rofl:
Uostalom, Hrvati oduvek negiraju da su sloveni , sad bi trebalo da su zadovoljni.
Ja htedoh da vas obradujem.. kad gle cuda...CCCC A u Hrvatskoj nije tajna da su Hrvati došli na područje tadašnje Ilirije a koji su preci Albanaca, međutim došlo je do miješanja ali samo na području današnje Dalmacije a ne cijele Hrvatske, pa tako u Dalmaciji još postoje prezimena i cijela sela koja imaju ilirske korijene....Ako si htio vrijeđati, nisi baš uspio....

Lookey
17.06.2009., 16:31
Otkad su Mađari i Rumuni Slaveni??? Mađari s Fincima spadaju u ugrofinsku skupinu naroda i nemaju veze niti jedni s drugima niti s ostalim narodima...

Otud sto su se Sloveni nakon doseljavanja mesali sa starosedeocima,potomcima Dacana i rimskih legionara u slucaju Rumuna. Kad su Madjari upali u Panoniju,izmesali su se sa prisutnim slovenskim stanovnistvom.

boogyman
17.06.2009., 16:35
Opanci su izuzetno udobna i originalna obuca. Imas ti neku svoju ? :)

Nemam pojma, kod mene sve radi na zvizduk. Jos nisam bio kod urologa :top:

Ja vise volim klasicne nacine obrazovanja. Pretpostavljam da ti tako volis da se prikljucis na izvor inteligencije ( USB style) ali ja sam staromodan...
Pozdrav i zelim ti prijatan download podataka... pazi da ti se ne osteti USB port :rofl:

Opanci...da!...oni su zaista originalna obuća!:rofl:

Na zvižduk se odvijaju te stvari.Hm....dobro,samo se nadam da je pas dobro uvježban i da je supruga izrazila svoj dragovoljni pristanak.Naravno,isto tako se nadam da djetetu nisi dao ime Fido.Jbga,znaš kako djeca znaju biti okrutna u školi........:rofl:

Kažeš,klasične načine obrazovanja....tako se to kod vas zove?Vrač,vatra...čiki na koljeno...pa s koljena na koljeno,a?....dobro,dobro.....ipak naučiš nešto.....:rofl:

boogyman
17.06.2009., 16:44
E jebiga sad!....ode!...a tako smo se lijepo genetski zajebavali....:D

pjosip
17.06.2009., 16:57
Što znači "HRvqati negiraju da su Slaveni" ?

Pa medju Poljacima je izrazito značajna skupina povjesničara i teorija prema kojoj su Poljaci ustvari nasljednici Sarmata.
Koliko vidim i neki Srbi si uzimaju to pravo tako da ispada kako je odricanje od slavenstva već po tko zna koji put samo projekcija nečijih frustracija.

joe enter
17.06.2009., 17:12
Tolike količine genetike normalan organizam sa kvalitetnim genima ne može izdržati!
Jednostavno dehidrira!:D

glasnik_bg
17.06.2009., 18:05
A Kako Srbi mogu biti Arijevci ako su Slaveni...Mislim ; Slaveni su Slaveni a Arijevci su Germani i samo germani , ne smiju imati niošta ničega što nije germansko...

bez da ulazim dal su srbi arijevci, marsovci, ili nesto trece... arijevci nisu samo germani. indija je kolevka protoarijevske civilizacije. zapravo kolevka skoro svih vecih grupa naroda koji su se posle razmileli po svetu.

tako da u arijevsku grupu naroda spadaju i sloveni, jermeni, grci, latini, germani, pa cak i kelti.

aleksije radicevic
17.06.2009., 19:08
Po genima bi teško bilo utvrditi slovenstvo. Valjda se, kao što reče Joe, to odnosi pre svega na jezik.

Mene pre svekga interesuje osećanje pripadnosti slovenskoj zajednici naroda i važnost slovenskog identiteta za pripadnika nekog od južnoslovenskih naroda.

I čini se da je slovenski identitet najvažniji za Srbe. Slovenofilija je vidljiva i jaka.

Hrvatima je bitnija pripadnost zapadnom civilizacijskom krugu, kome pripadaju i drugi katolički i protestantski Sloveni, ali u tom krugu slovenstvo je potcenjeno i nije uticajno.

Bošnjacima je najbitnji islamski identitet, dok slovestvo je neka beznačajna datost oko koje nema smisla mnogo filozofirati.

Sloven011
17.06.2009., 20:33
Po genima bi teško bilo utvrditi slovenstvo.

Autolimaru ne bi bilo tesko, nego nemoguce. Ali geneticarima to nije problem :)
Sve je bazirano na postojanju tzv. " genetskih markera".
To su sekvence DNK koje su karakteristicne za odredjenu grupu ljudi ( naciju ili pranarod).

Svaka od tih tipicnih sekvenci odgovara jednoj grupi. Nakon utvrdjivanja koji genetski marker je tipican za Slovene, Ilire, Tevtonce... ostaje dugotrajan proces analiziranja uzoraka i sortiranje prema pripadnosti.
Gledao sam emisiju na Discovery TV i te stvari sada rade kompjuterski. Program sam pronalazi i ukazuje na mesta poklapanja.

Divna stvar a mozes i sam da posaljes svoju DNK na analizu. U National Geographic magazinu je bio prilog o tome. Osim porekla, genetika moze da se i sklonost ka odredjenim bolestima pa se te analize koriste i kao preventiva u zrelom dobu kao i za testiranje fetusa.

wait-and-see
18.06.2009., 02:54
Genetski markeri i odredjivanje genetskog porekla citavih naroda su teska glupost i pseudo-naucna puchka zabava.
Kako to da niko nikada ne da link na neku zaista ozbiljnu svetsku obrazovnu instituciju koja se bavila ovakvim istrazhivanjima?
Lepo - zato sto ih nema. Time se po pravilu bave "neimenovane grupe struchnjaka" ili imenovani diletanti za koje se inache drugachije i ne bi chulo.
Bilo je i primera naruchivanja ovakvih "istrazhivanja" jer su u odredjenim momentima pogodovala odredjenim drzhavnim politikama.

Gluskab
18.06.2009., 06:05
Švajcarsko istraživanje:

Švajcarski institut za genealoška istraživanja „Igenea" izračunao je da na prostoru bivše Jugoslavije samo Srbi imaju dominantni slovenski gen. Genetska struktura Evrope tek je donela velika iznenađenja

Ako 16 posto ,,dominacija,, onda imaju:kava:

Gluskab
18.06.2009., 06:11
Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog (starogermanskog), a naši preci su i Kelti, Feničani, Stari Grci i Vikinzi, pokazuju rezultati švajcarskog instituta za genealoška istraživanja „Igenea".

Naravno, radi se o pripadnosti na osnovu genetske slike nacija a ne njihovih zelja ili osecanja pripadnosti.
Poredjenja radi, Srbi imaju 50% vise slovenskog u odnosu na Hrvate i Slovence, 100% u odnosu na Makedonce i gradjanje BiH u celini ( bez podataka po entitetima).

Sve rezultate mozete da pogledate na:
https://www.igenea.com/index.php?content=49a&id=38

Uzivajte
Asti sto,tip kaže da Srbi potječu od Kelta, Feničana, Starih Grka i Vikinga, a izostavio je Rome od kojih garant potječe veći broj Srba nego od ikakvih Kelta i Grka:rofl::lol::lol: Jako mi je to genetsko istraživanje.:kava:
Kaže ,,Srbi imaju 50% vise slovenskog u odnosu na Hrvate i Slovence,,:s:s:p
Zamolio bi ga da ispriča još koji dobar vic.

pjosip
18.06.2009., 07:37
Asti sto,tip kaže da Srbi potječu od Kelta, Feničana, Starih Grka i Vikinga, a izostavio je Rome od kojih garant potječe veći broj Srba nego od ikakvih Kelta i Grka:rofl::lol::lol: Jako mi je to genetsko istraživanje.:kava:
Kaže ,,Srbi imaju 50% vise slovenskog u odnosu na Hrvate i Slovence,,:s:s:p
Zamolio bi ga da ispriča još koji dobar vic.

Što je najgore, čak sam nedavno čitao jedan članak o tome kako medju Englezima u potpunosti nema keltske "haplogrupe" a ova "istrazivanja" ili kako je rekao ova prva truba dragačeva - "izračuna" spominju da u UK ima gotovo 40% te iste grupe.

Tih "istraživanja" je u zadnje vrijeme bilo više i svaki put dolaze sa različtim postocima. Ono što treba provjeriti je na kojem uzorku su izvršena istraživanja.

Dam se kladiti da nije bilo više 100 ljudi (najčešće niti toliko).

dzicko
18.06.2009., 07:55
koliko ja vidim ovdje bosanci imaju najvise ilirske krvi....e sad ako i krv laze...da vidimo sta ce nam srpski musliman odguslati na ove podatke.

Gluskab
18.06.2009., 08:22
Što je najgore, čak sam nedavno čitao jedan članak o tome kako medju Englezima u potpunosti nema keltske "haplogrupe" a ova "istrazivanja" ili kako je rekao ova prva truba dragačeva - "izračuna" spominju da u UK ima gotovo 40% te iste grupe.

Tih "istraživanja" je u zadnje vrijeme bilo više i svaki put dolaze sa različtim postocima. Ono što treba provjeriti je na kojem uzorku su izvršena istraživanja.

2.Dam se kladiti da nije bilo više 100 ljudi (najčešće niti toliko).
Među Englezima ima "keltske" haplogrupe,ali u žutom tisku,kako njihovom, tako i našem(a o srpskom i bosanskom da ne govorim),cijela haplogrupa R1b sa svim podvarijantama naziva se keltskom i navodi kao keltsko naslijeđe. To nema veze s mozgom,pogotovo kad neki naši čitači žutog tiska počnu pričati o ,,Keltima,, po Zagorju,Podravini i Slavoniji:s:lol:.
1. Genetsko istraživanje na 100 ljudi je valjano istraživanje(svi uzorci koji nisu manji od 44 osobe su važeći,pa i od 40 ljudi mogu proći kao važeći za ljutu potrebu). Problem je samo metologija,način na koji odabiru regije i ljude za testiranje. Konkretno,na Balkanu,problem kod tih istraživanja je što se svaki put hvataju kao pijani Bosne i Kosova,a druge zaobilaze jer im nisu toliko poznati za CNN vijesti o krizama i UN misijama.

Sloven011
18.06.2009., 11:53
Vidim da mnogi ovde nisu ni culi za DNK analize ali su zato najveci geneticari u HDZ-a i najveci HDZ-ovci medju geneticarima :)
Zanimljivo da je upravo hrvatski geneticar pre koju godinu sproveo istrazivanje sa vrlo slicnim rezultatima. On je doduse tvrdio da Hrvati i Slovenci imaju jos manje slovenskog gena nego sto sirokogrudo "nude" Svajcarci.
Potrazite na netu, covek je gostovao na HTV-u pre 2-3 god.

Sta ti je bes malogradjanstine.. obrisite penu besa sa usta pa knjige i tastature u sake.
Izgleda da se ovi Iliri jako lako iznerviraju. To je valjda obelezje naroda iz te haplogrupe :)

Max95
18.06.2009., 12:00
kakvi slovenski geni kod srba.treba samo prosetati beogradom,nishom ili kosovskom mitrovicom,i mislit ces da si u turkmenistanu a ne u evropskoj civilizaciji.

Sloven011
18.06.2009., 12:03
kakvi slovenski geni kod srba.treba samo prosetati beogradom,nishom ili kosovskom mitrovicom,i mislit ces da si u turkmenistanu a ne u evropskoj civilizaciji.
Ti bi se jadan u Beogradu izgubio . Nisi ti za veliki grad :D

Moguce je da si i bio u Bg, ali si lutao dok te nisu nasli u Jermeniji :rofl:

Max95
18.06.2009., 12:07
Ti bi se jadan u Beogradu izgubio . Nisi ti za veliki grad :D

Moguce je da si i bio u Bg, ali si lutao dok te nisu nasli u Jermeniji :rofl:

jedino sto je u beogradu veliko je romska "manjina".

Sloven011
18.06.2009., 12:11

I da jeste, sta ti imas protiv Roma?
Ilir a fasista :rolleyes:

Na kraju ce sam sebe da ugusi Zyklonom B :rofl:

Max95
18.06.2009., 13:50
I da jeste, sta ti imas protiv Roma?

nista sve dok su u matici srbiji.

Sloven011
18.06.2009., 14:24
nista sve dok su u matici srbiji.
Aha.. dakle fasista.
Ko bi to rekao...razocaracu se u HDZ :)
Zakuni se u kukasti krst da nisi nacista ? :rofl:

Max95
18.06.2009., 14:35
Aha.. dakle fasista.
Ko bi to rekao...razocaracu se u HDZ :)
Zakuni se u kukasti krst da nisi nacista ? :rofl:

kakav hdz, kakvi fasisti,kakvi nacisti..di si sve to izcito,jadan nebio.:D

Sloven011
18.06.2009., 14:57
kakav hdz, kakvi fasisti,kakvi nacisti..di si sve to izcito,jadan nebio.:D
Iskazao si mrznju prema Romima.
To je fasizam, to je ustastvo i nacizam i u potpunosti u skladu sa ostalim tvojim postovima.
Zakuni se u svoj kukasti krst da nisi fasista ? :)

Jasta
20.06.2009., 14:16
Sta je sad ovo,do sad su se brojala krvna zrnca,a sad se zna i ko je najcistiji? :rolleyes:

Naravno da se zna, juče sam dobio nalaze ! Čist sam !:zubo:

Stiliana
20.06.2009., 14:35
Kakvi Slaveni, kakvi bakrači...sva ova navedena ekipa je većinom svijetlokosa i svijetlooka, a Srbi su takvi u manjini. Kakvi su to garavi Slaveni s kosim, azijatskim očima?

Janko
http://www.place4place.com/Janko_Tipsarevic.jpg

Jelena
http://jelenajankovicfans.com/files/2008/12/jelena-jankovic.jpg

Svetlana
http://www.estradnezvezde.com/wp-content/uploads/2007/10/svetlana_ceca_raznatovic1.jpg

Mira
http://pix.sueddeutsche.de/panorama/601/373412/image_fmabspic_0_0-1181667002.jpg

Ovakvih mestika imaš po Turskoj koliko hoćeš. :kava:

Slaveni my ass.

Sloven011
20.06.2009., 16:23
Kakvi Slaveni, kakvi bakrači...sva ova navedena ekipa je većinom svijetlokosa i svijetlooka, a Srbi su takvi u manjini. Kakvi su to garavi Slaveni s kosim, azijatskim očima?

Valjda isti kao ova ruska gospoda ? :)
Nadji plavusana medju njima. Srecno

Jurij Gagarin
http://www.cfnews13.com/uploadedImages/Stories/Local/yuri_gagarin.jpg

Boris Pasternak
http://www.sovlit.com/pics/pasternak4.jpg

Grigori Raspucin ( ovakav bi tebi trebao, Stiliana :) )
http://www.mypodcast.com/fmimage-3-14453.jpeg

Igor Ivanovich Sikorski
http://www.northstar.k12.ak.us/schools/ryn/projects/inventors/sikorsky/igor_sikorsky.jpg

Vladimir Horovic
http://www.emilgilels.com/photothek/vh1955_g.jpg

Slaveni my ass.
Zapravo, tvoj ass je ilirski. Mozes da budes ponosna sto ti je ass istog porekla kao Ani Oxi - dakle siptarsko/ilirski :lol:

Ali , sve je bolje nego da si prosla ovako:
http://www.zvijezde.info/pictures/Janica%20Kostelic/jana1.jpg
izgledom garantuje trajnu impotenciju :rofl:

Ps- U Srbiji jos od ranog srednjeg veka, plavusani nisu bili rado vidjeni. Car Lazar je bio izrazito visok i crn a u epskim pesmama je lepota opevana opisom :" grla bela, kose vrane ( crne)".
Nikad ni u jednojpesmi se ne velica plava kosa. Sta ces, zene jednostavno vise vole markantne tipove:)
Poput ovog Srbina na slici:
http://www.electricitybook.com/nikola-tesla-birthday/tesla-age40.jpg

Grunf
20.06.2009., 16:33
Tesla ti ima veze sa Srbijom isto kao i sa Hrvatskom, a ismijavati Janicu Kostelić može samo teški monde. :mig:

snezana mk
20.06.2009., 16:35
stilianči

Pa i mi smo imali kose oči :mig:i bugari ,sad i srbi,svugdje ih vidiš:D

oblik očiju ,boja tena nema veze to...........sa nacijama i sl..

Stiliana
20.06.2009., 16:35
Valjda isti kao ova ruska gospoda ? :)
Nadji plavusana medju njima. Srecno

Jurij Gagarin
http://www.cfnews13.com/uploadedImages/Stories/Local/yuri_gagarin.jpg

Boris Pasternak
http://www.sovlit.com/pics/pasternak4.jpg

Grigori Raspucin ( ovakav bi tebi trebao, Stiliana :) )
http://www.mypodcast.com/fmimage-3-14453.jpeg

Igor Ivanovich Sikorski
http://www.northstar.k12.ak.us/schools/ryn/projects/inventors/sikorsky/igor_sikorsky.jpg

Zapravo, tvoj ass je ilirski. Mozes da budes ponosna sto ti je ass istog porekla kao Ani Oxi - dakle siptarsko/ilirski :lol:

Ali , sve je bolje nego da si prosla ovako:
http://www.zvijezde.info/pictures/Janica%20Kostelic/jana1.jpg
izgledom garantuje trajnu impotenciju :rofl:

Ps- U Srbiji jos od ranog srednjeg veka, plavusani nisu bili rado vidjeni. Car Lazar je bio izrazito visok i crn a u epskim pesmama je lepota opevana opisom :" grla bela, kose vrane ( crne)".
Nikad ni u jednojpesmi se ne velica plava kosa. Sta ces, zene jednostavno vise vole markantne tipove:)
Poput ovog Srbina na slici:
http://www.electricitybook.com/nikola-tesla-birthday/tesla-age40.jpg

Rusku gospodu su 200 godina šišali Mongoli pa normalno da ih ima svakavih, al opet...većina ih je plava. Kod vas je plavo iznimka ili umjetno. A kose okice? Kako komentiraš to da srpska gospoda imaju spuštene azijske kapke, onako, prave turske?

Sve da je moj ass ilirski, i da su Albanci Iliri ja bi na to bila ponosna, a ne bi bila patetičarka koja izmišlja da je sve samo da ne bude ono što jest, a to je tursko, kako se to fino kaže, vanbračno dijete.

I možda bi još trebao da znaš da Arijci nisu isključivo plavi, tako da možeš prestat sa bojanjem kosem i izvlačenjem pramenova. Ne znam zašto vi Srbi, veliki ''antifašisti'', se uvijek ložite na dokazivanje neke ''čistoće'' i arijskog naslijeđa. Malo ste nedosljedni, zar ne? :confused:

Stiliana
20.06.2009., 16:40
stilianči

Pa i mi smo imali kose oči :mig:i bugari sad i srbi,svugdje ih vidiš:D

oblik očiju ,boja tena nema veze to...........sa nacijama i sl..

Pa kad imate. :ne zna: Uvijek se sjetim Toše Proeskog, pa i onog Belova s OT. Samo ja ne mislim da je to sramotno, imati kose okice ili azijsko lice, meni su Azijati preslatki,ali mi je glupo da se toliko ljudi na Bakanu loži na to, kao da svi žele biti Slaveni ili Germani, tj. izgledat tako. Samo da je sve lijepo svijetlo i plavo i onda si čovjek. Wtf?
Uvijek odnekud izroni netko s ovim pričama da bi se izliječio svojih kompleksa, a Srbi pogotovo jer ih kopka ta priča s Turcima.

S nacijama nema veze, naravno, ja mogu bit kineskog porijekla a osjećat se Hrvaticom, ali ima veze s hvaljenjem na sva usta da si nešto što nisi.

Illyrian.
20.06.2009., 16:42
Rusku gospodu su 200 godina šišali Mongoli pa normalno da ih ima svakavih, al opet...većina ih je plava. Kod vas je plavo iznimka ili umjetno. A kose okice? Kako komentiraš to da srpska gospoda imaju spuštene azijske kapke, onako, prave turske?

Sve da je moj ass ilirski, i da su Albanci Iliri ja bi na to bila ponosna, a ne bi bila patetičarka koja izmišlja da je sve samo da ne bude ono što jest, a to je tursko, kako se to fino kaže, vanbračno dijete.

I možda bi još trebao da znaš da Arijci nisu isključivo plavi, tako da možeš prestat sa bojanjem kosem i izvlačenjem pramenova. Ne znam zašto vi Srbi, veliki ''antifašisti'', se uvijek ložite na dokazivanje neke ''čistoće'' i arijskog naslijeđa. Malo ste nedosljedni, zar ne? :confused:
:top:

gti
20.06.2009., 16:43
kad ste culi neku devojku da joj se svidja momak plave kose.sve do jedne vole crne visoke i markantne tipove,kakvi smo mi srbi.dakle koga briga sta smo vazno da se cupi loze na nas

felga
20.06.2009., 16:50

:lol::lol:

Srbi i jesu mješavina tursko-romske genetike! :rofl:

Sloven011
20.06.2009., 16:53
a ne bi bila patetičarka koja izmišlja da je sve samo da ne bude ono što jest,
Nemam nameru da vredjam, ali postoji li jedan otvojih 1000 postova a da je realan a ne napisan iz dubina ( mracnog) srca umesto iz glave? Sorry ali tako je.

a to je tursko, kako se to fino kaže, vanbračno dijete.
Eto opet. Sta sam ja rekao malopre? Dokazi, draga.. dokazi. A ne HDZ baljezgarije. Imas gore rezultate istrazivanja pa uzivaj. Usput, pogledaj kako izgledaju pravi Turci.
Uzivaj jos vise kad nadjes rezultate hrvatskog geneticara koji je tvrdio isto, s razlikom da hrvati imaju jos manje slovenskog. Za licni izgled se zali roditeljima, sta mene gnjavis :)

I možda bi još trebao da znaš da Arijci nisu isključivo plavi, tako da možeš prestat sa bojanjem kosem i izvlačenjem pramenova.
Taman posla. Zene vise vole markantne, crnokose :)

Ne znam zašto vi Srbi, veliki ''antifašisti'', se uvijek ložite na dokazivanje neke ''čistoće'' i arijskog naslijeđa. Malo ste nedosljedni, zar ne? :confused:
Ne sto?
Samo nam je drago da smo medju 6 jedinih preostalih Slovena.
Ostalima su penisi raznih nacionalnosti promenili DNK strukturu, a pometujoj shestorki , vidis nisu.
Sloven sam tim se dicim :)

Sloven011
20.06.2009., 16:56
:lol::lol:

Srbi i jesu mješavina tursko-romske genetike! :rofl:

U tom duhu bi ja trebalo da se nadovezem sa:"... a Hrvati su otpadnici od Srba"
Mogao bih, ali bi bilo ruzno. Zato necu

Stiliana
20.06.2009., 16:56
kad ste culi neku devojku da joj se svidja momak plave kose.sve do jedne vole crne visoke i markantne tipove,kakvi smo mi srbi.dakle koga briga sta smo vazno da se cupi loze na nas

Čula sam od hrpe njih. Znači Brad Pitt je ništa za tebe?

:lol:

Joj, Srbi, gdje vam je kraj...

Sloven011
20.06.2009., 16:59
Tesla ti ima veze sa Srbijom isto kao i sa Hrvatskom, a ismijavati Janicu Kostelić može samo teški monde. :mig:
Tesla je potomak pravoslavnog sestenika , rodjen u srpskom selu na granici Austrougarske.
Gde je tu Hrvatska ? Koliko Hrvata pravoslavaca poznajes? :) O tome verovatno vec ima tema, pa necemo detaljisati...

Grunf
20.06.2009., 17:00
U tom duhu bi ja trebalo da se nadovezem sa:"... a Hrvati su otpadnici od Srba"
Mogao bih, ali bi bilo ruzno. Zato necu

Pa ne bi bilo ružno nego netočno. Mi bi bili presretni da smo Srbi, ovako smo nitko i ništa. :D

Sloven011
20.06.2009., 17:00
Znači Brad Pitt je ništa za tebe?

A Dzordz Kluni ? :) Markantan, crnokos... otrov za zene i kao mladji i sada sa 50+
Ali.. dosta s offom.
Vratimo se na temu i cestitajmo jedinim preostalim Slovenima na Planeti :)

felga
20.06.2009., 17:03
Slovene vi imate kompleks jer su vas Turci taslačili 500 godina.

Istina boli, šta ću vam ja. :D

I onda se čudite što ste crni ko cigani! :lol::lol:

Grunf
20.06.2009., 17:04
Tesla je potomak pravoslavnog sestenika , rodjen u srpskom selu na granici Austrougarske.
Gde je tu Hrvatska ? Koliko Hrvata pravoslavaca poznajes? :) O tome verovatno vec ima tema, pa necemo detaljisati...

Rođen je on u Hrvatskoj i to je dobro znao isto kao što je znao da je Srbin. :mig:
Viđe mu putovnice (http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Putovnica_Nikola_Tesla_01082.JPG) i viđe mu telegrama (http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Telegram_Tesla_Macek_0108.JPG)

To kaj je tebi teško podnijeti da on ima veze s Hrvatskom to više govori o tebi, al ne mijenja istinu. :mig:

Stiliana
20.06.2009., 17:04
Nemam nameru da vredjam, ali postoji li jedan otvojih 1000 postova a da je realan a ne napisan iz dubina ( mracnog) srca umesto iz glave? Sorry ali tako je.

Eto opet. Sta sam ja rekao malopre? Dokazi, draga.. dokazi. A ne HDZ baljezgarije. Imas gore rezultate istrazivanja pa uzivaj. Usput, pogledaj kako izgledaju pravi Turci.
Uzivaj jos vise kad nadjes rezultate hrvatskog geneticara koji je tvrdio isto, s razlikom da hrvati imaju jos manje slovenskog. Za licni izgled se zali roditeljima, sta mene gnjavis :)

Taman posla. Zene vise vole markantne, crnokose :)

Ne sto?
Samo nam je drago da smo medju 6 jedinih preostalih Slovena.
Ostalima su penisi raznih nacionalnosti promenili DNK strukturu, a pometujoj shestorki , vidis nisu.
Sloven sam tim se dicim :)

Baš si ti pročitao mojih 1000 postova, trolčino. :kava:
Ne znaš tko je Bogdan Krizman, ali znaš da ono što je napisao nije istina.
Super metoda. Patentiraj je i nazovi srpskom.

Usput, jel ti uopće znaš što je HDZ? Vidim da spominješ u svakom postu koji nema mrtve veze sa HDZ-om, pa pitam, da vidim jesi li stvarno toliko trolčina ili bubaš Arkanovu propgandu iz '91.

Imaš i ti rezultata istraživanja koji kažu da Srbi imaju 16% ''slavenskog'' gena i puno više altajsko-anatolijskih, pa uživaj, znaš da ti je baba uživala dok ih je prenosila.

Nemam se ja što žalit roditeljima, za tvoju naciju sam televizija u boji, zato evo preporuka za tebe:
http://www.youtube.com/watch?v=nWls3U7ZZ1E&feature=related

Možda nakon upotrebe dobiješ posao. :)

Još jednom, riječ Sloven nema nikakvo značenje. Jesi li Slovak ili Slovenac? Slovena nema. :kava:

Stiliana
20.06.2009., 17:07
A Dzordz Kluni ? :) Markantan, crnokos... otrov za zene i kao mladji i sada sa 50+
Ali.. dosta s offom.
Vratimo se na temu i cestitajmo jedinim preostalim Slovenima na Planeti :)

Tko ti je taj? :rofl: Kluni...
Žene vole zgodne muškarce, neke plave, neke crnce...tvrdnja da je svaki crnokosi markantan je apsurdna. Ako je tebi Ahmadinedžad markantan tvoja stvar. Ja se držim estetskih kanona zapada. :kava:

felga
20.06.2009., 17:08
za tvoju naciju sam televizija u boji

Stiliana, radi ove rečenice bi ti i krvi dao ako treba! :s

Sloven011
20.06.2009., 17:09
Baš si ti pročitao mojih 1000 postova, trolčino. :kava:
Ne znaš tko je Bogdan Krizman, ali znaš da ono što je napisao nije istina.
Super metoda. Patentiraj je i nazovi srpskom.

Usput, jel ti uopće znaš što je HDZ? Vidim da spominješ u svakom postu koji nema mrtve veze sa HDZ-om, pa pitam, da vidim jesi li stvarno toliko trolčina ili bubaš Arkanovu propgandu iz '91.

Imaš i ti rezultata istraživanja koji kažu da Srbi imaju 16% ''slavenskog'' gena i puno više altajsko-anatolijskih, pa uživaj, znaš da ti je baba uživala dok ih je prenosila.

Nemam se ja što žalit roditeljima, za tvoju naciju sam televizija u boji, zato evo preporuka za tebe:
http://www.youtube.com/watch?v=nWls3U7ZZ1E&feature=related

Možda nakon upotrebe dobiješ posao. :)

Još jednom, riječ Sloven nema nikakvo značenje. Jesi li Slovak ili Slovenac? Slovena nema. :kava:
Sta reci? Zena puna otrova , iracionalnog ponasanja i poganog jezika ukazuje na - zenu bez ljubavi.
Kupicu ja tebi hrcka da ima i tebe ko da voli :)

PS- a moguce je da pokusavas da se nabacis nacosima sa foruma? Poznato je da su njihovi kriterijumi nizi pa tu prolazi svaka u odzacarskoj uniformi :)
Evo ih, ne zna se ko je "lepsi" :rofl:
http://www.mtsmondo.com/slike/vesti/001/348/v134816p0.jpg

I dosta s OFF-om

Stiliana
20.06.2009., 17:11
Stiliana, radi ove rečenice bi ti i krvi dao ako treba! :s

Može bubreg? :cerek:

gti
20.06.2009., 17:12
Tko ti je taj? :rofl: Kluni...
Žene vole zgodne muškarce, neke plave, neke crnce...tvrdnja da je svaki crnokosi markantan je apsurdna. Ako je tebi Ahmadinedžad markantan tvoja stvar. Ja se držim estetskih kanona zapada. :kava:

Ma to su sve pederi.Mi srbi smo najjaci.Samo karamo,jel smo crni zgodni i markantni i jedino je vazno da nismo siptari drugo nas bole dj...

felga
20.06.2009., 17:13
Može bubreg? :cerek:

Šefice sve za tebe.

Odavno nisam vidio na ovom forumu, da netko nekoga levati kao ti ovog četu!

Svaka čast! :s:s

Sloven011
20.06.2009., 17:16
Šefice sve za tebe.

Odavno nisam vidio na ovom forumu, da netko nekoga levati kao ti ovog četu!

Svaka čast! :s:s

Super. Necu morati da zrtvujem jadnog hrcka:rofl:
Hrki se spasio nesrece...:lol:

Brinem se samo da se ne izbodu medjusobno kad se zblize? Bice nezgodno sa svim onim kukastim odlikovanjima.. to bode :rofl:

gti
20.06.2009., 17:16
[QUOTE=stiliana;21139672]Čula sam od hrpe njih. Znači Brad Pitt je ništa za tebe?

:lol:

to su neke seljanke,

Stiliana
20.06.2009., 17:17
Sta reci? Zena puna otrova , iracionalnog ponasanja i poganog jezika ukazuje na - zenu bez ljubavi.
Kupicu ja tebi hrcka da ima i tebe ko da voli :)

PS- a moguce je da pokusavas da se nabacis nacosima sa foruma? Poznato je da su njihovi kriterijumi nizi pa tu prolazi svaka u odzacarskoj uniformi :)
Evo ih, ne zna se ko je "lepsi" :rofl:
http://www.mtsmondo.com/slike/vesti/001/348/v134816p0.jpg

I dosta s OFF-om

Bla bla bla...pozabavi se svojim životom, nisam ja došla na srpski forum davit ljude s pričama o ''nacionalnoj genetici'' ( koji je to vrag uopće?).

Ako ćeš već da mi kupuješ životinje, može sibirski husky? Ja volim svijetle i plavooke. :D

Illyrian.
20.06.2009., 17:18
Ma to su sve pederi. jedino je vazno da nismo siptari drugo nas bole dj...

Hvala Bogu da niste :)

felga
20.06.2009., 17:18
Super. Necu morati da zrtvujem jadnog hrcka:rofl:
Hrki se spasio nesrece...:lol:

Vi ste Srbi toliko isprepadani od Šiptara, da i od Hrčka pomislite da će najezda sa Kosova!

:rofl::rofl:

gti
20.06.2009., 17:23

boza,limunad,kikiriki,semenke

Sloven011
20.06.2009., 17:25
Ako ćeš već da mi kupuješ životinje, može sibirski husky? Ja volim svijetle i plavooke. :D
Dobar izbor. Ali drzanje zivotinja zahteva paznju i ljubav. Nabavi neko uverenje da si kadra za to :rofl:
Naravno, ne prihvataju se uverenja sa pecatom HDZ-a
Love animals. Nat Geo :)

Viđe mu putovnice (http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Putovnica_Nikola_Tesla_01082.JPG)
Ne vredi, ne znam nemacki :rofl: :rofl:

Sloven011
20.06.2009., 17:28

Jesi video sta kaze geneticar? " Ako Srbi imaju problema sa Siptarima, to je zato sto su i oni Sloveni".
Imate vise slovenskog od Hrvata :)

Illyrian.
20.06.2009., 17:32
Jesi video sta kaze geneticar? " Ako Srbi imaju problema sa Siptarima, to je zato sto su i oni Sloveni".
Imate vise slovenskog od Hrvata :)

Da to nije tacno !!
Pogledaj moj post u istom TOPICU , da genetika je samo decja igra ..

Sloven011
20.06.2009., 17:37
Da to nije tacno !!
Pogledaj moj post u istom TOPICU , da genetika je samo decja igra ..

Genetika je nauka. Na njoj pocivaju medicinska i kriminoloska istrazivanja. Ima presudnu ulogu u svim neoduimicama oko identiteta.

Nego.. ne brini. Nije rekao da ste Sloveni nego da imate slovenskog u svojoj mesavini. Dominatan vam je Ilirski genotip ali imate i drugih. Drugi po redu je slovenski :)
Po tome ste blizi Hrvatima nego Srbima

Indigenous Peoples in Albania
Illyrian 30 %
Slav 20 %
Thracians 18 %
Phoenician 16 %
Hellenic People 14 %
Vikings 2 %

Indigenous Peoples in Croatia
Illyrian 34 %
Slav 20 %
Celtic 18 %
Teuton 12 %
Phoenician 8 %
Hellenic People 8 %

Skoro identicno.

felga
20.06.2009., 17:40
Slovene tko vam je kriv kada uvijek ratove započinjete i uvijek popušite! :rofl:

Illyrian.
20.06.2009., 17:45
Jat znam da je daleko od ono istinite ...
Genetika nema KOD .
Ponavljam , Genetika nema KOD :)
Znaci zasada samo Decja igra ..
Ulazu u Googel , nacices 100 razne gentski podaci .. Evo naprimjer od samih Srba http://www.lendovisanje.com/forum/index.php?topic=8922.0

Sada sta bi rekoh ??

felga
20.06.2009., 17:50
Evo jedan klip za Slovena :W

http://www.youtube.com/watch?v=S7oHHIfh-WM

Illyrian.
20.06.2009., 17:50
Ne smeta mi i da je tako , smeta mi sta nije priznato jos Genetika , ami vec smo postali profesionalci :))

Sloven011
20.06.2009., 17:53
Genetika nema KOD .
Ulazu u Googel , nacices 100 razne gentski podaci .. Evo naprimjer od samih Srba http://www.lendovisanje.com/forum/index.php?topic=8922.0

Sada sta bi rekoh ??
Dragi moj Prijatelju ( Shiptar= Prijatelj, zar ne? ), kazi ti meni cime se zapravo bavis?
Ako vec nisi geneticar.. jesi li barem u srodnoj struci? Recimo u auto-mehanici ili industrijskoj proizvodnji baklava ? :)

A mozes i da prosledis neki link koji potkrepljuje tvoje revolucionarne tvrdnje :)

Illyrian.
20.06.2009., 18:04
Dragi moj Prijatelju ( Shiptar= Prijatelj, zar ne? ), kazi ti meni cime se zapravo bavis?
Ako vec nisi geneticar.. jesi li barem u srodnoj struci? Recimo u auto-mehanici ili industrijskoj proizvodnji kisobrana? :)

A mozes i da prosledis neki link koji potkrepljuje tvoje revolucionarne tvrdnje :)
Naci cu ti taj link , ali nemoj odmah ..
Albanac-Prijatelj si mislio veraovatno , a:)?
Ovih Srba sta i znam u realan zivot , rekli mi da sam pravi prijatelj za njih bez ikakvih znaci pitanja , znaci moglo se :)
A ova zadnje , nemam odgovor , nekako su mi stare komisticke fore :)

felga
20.06.2009., 18:06
Slovene nemoj se samo puno kačiti sa Albancem, jer mogao bi i Beograd biti Kosovo! :lol:

NoNick
20.06.2009., 18:09
Švajcarsko istraživanje:

1)RUSI (55%)

2)UKRAJINCI (47%)

3)MADJARI (35%)

4)SRBI (30%)

5)GRUZINI (30%)

6)RUMUNI (29%)

Svi znamo da su Hrvati gotskog porekla:mig:. A Goti su sigurno bili plavi, visoki, radni i srodni sa Germanima:rofl:.

Bošnjaci su poreklom Turci, Arapi i Muslimani. Ali kad treba da se udje u EU oni traže svoje poreklo u Nemačkoj (Hercegovina - Herceg na nemačkom Vojvoda), u Rusiji (kao Muslimani su bili gotovo ne dodirljivi u muslim. Otomasnkoj imeriji):mig:. Znači i Bošnjaci su plavi, visoki, radni itd.:rofl:

Slovenci su Sloveni a još graniče sa Austrijom. Plavi , visoki itd.:mig:

Jedino su Srbi tamnoputi, mali, lenji itd.:mama: Srbi su Cigani, Vlasi, Turci itd.:cry:

Treba reci tu istinu. Srbi nemaju nista zajednicko sa Slovenima i Germanima. :lol:

NoNick
20.06.2009., 18:14
Evo jedan klip za Slovena :W

http://www.youtube.com/watch?v=S7oHHIfh-WM

Taj Thopmspon izgleda više kao neki Iranac nego Sloven:kava:

Sloven011
20.06.2009., 18:15
Genetika nema KOD .

Sada sta bi rekoh ??
Listen very carefully I will say this only once:D
kad vidis da je clanak napisan ijekavicom, velika je sansa da nije srpski.
Kada procitas reci poput " bolan", "ba" sansa je jos veca.
A kad procitas da su neki Bosnjaci stariji od Grka i Rimljana onda mozes da budes siguran da je to vic iz Federacije ( za njih ozbiljna stvar) :mig:

A naravno, fale i validni izvori.
Sedi, jedan :p

Sloven011
20.06.2009., 18:16
Slovene nemoj se samo puno kačiti sa Albancem, jer mogao bi i Beograd biti Kosovo! :lol:
Nemoj ni ti previse da mu se uvlacis jer ce te kupiti kao i Crnu Goru sto su :p

Naci cu ti taj link , ali nemoj odmah ..
Albanac-Prijatelj si mislio veraovatno , a:)?

Shqiptar= Prijalatelj, zar ne?
Abania - Shqiptaria

Illyrian.
20.06.2009., 18:21
Listen very carefully I will say this only once:D
kad vidis da je clanak napisan ijekavicom, velika je sansa da nije srpski.
Kada procitas reci poput " bolan", "ba" sansa je jos veca.
A kad procitas da su neki Bosnjaci stariji od Grka i Rimljana onda mozes da budes siguran da je to bljuvotina iz Federacije :mig:

A naravno, fale i validni izvori.
Sedi, jedan :p
To sam uzeo samo ko primjer ..Da ja ( ko sto rekoh ) ne vjerujem ...

Za mene vjerujem da sam Ilir :)
Drugima zelim ih sve najbolje , ali samo dobrim ljudima :):)

Illyrian.
20.06.2009., 18:25
Nemoj ni ti previse da mu se uvlacis jer ce te kupiti kao i Crnu Goru sto su :p

Shqiptar= Prijalatelj, zar ne?
Abania - Shqiptaria

NE !
Albanaija = Albanien , za rest sveta :)
Shqiperija = Shqiperija za Albance

Sloven011
20.06.2009., 18:28
Sloven sam tim se dicim,
na svog dedu licim,
fasiste ja picim,
i time na na dedu licim.

Mrze me dusmani,
voleli bi me u krecani,
a neki i u barutani,
ali dragi Bog im brani,
ne da Bogi da me zlo sa'rani :)

Ne da Bog Slovena svog :)

Novi megahit sirom slovenskih zamalja ( Rusije, Ukrajine, Srbije ) :rofl:

Sloven011
20.06.2009., 18:33
T
Za mene vjerujem da sam Ilir :)
Drugima zelim ih sve najbolje , ali samo dobrim ljudima :):)

Onda ukloni potpis " God bless Amer..." da im ne spominjem puno ime.
Niko na svetu ih ne podnosi osim Alnbanaca. Ni na jednoj medjunarodnom sportskom hepiendu se ne zvidi himni Rusije, Srbije, Hrvatske, Irana.. ali uvek americkoj himni. Proveri.
Niko ih ne voli, niko ( "cast" jedinom izuzetku, imaju i zasto :mig: )

veselinho
20.06.2009., 18:37
Zar nisu srbi nebeski narod nasto' od ameba?
Sada ozbiljno, najviše sliče ciganima i turcima, 70% ih ima turske krvi u sebi :)

Sloven011
20.06.2009., 18:49
Zar nisu srbi nebeski narod nasto' od ameba?
Sada ozbiljno, najviše sliče ciganima i turcima, 70% ih ima turske krvi u sebi :)
Kao sto vec rekoh tvom kolegi "geneticaru" iz HDZ-a, nista ne vredi tvrdnja bez analize semene tecnosti.

Dodji, povuci , analiziraj :)

Stiliana
20.06.2009., 19:14
Svi znamo da su Hrvati gotskog porekla:mig:. A Goti su sigurno bili plavi, visoki, radni i srodni sa Germanima:rofl:.

Bošnjaci su poreklom Turci, Arapi i Muslimani. Ali kad treba da se udje u EU oni traže svoje poreklo u Nemačkoj (Hercegovina - Herceg na nemačkom Vojvoda), u Rusiji (kao Muslimani su bili gotovo ne dodirljivi u muslim. Otomasnkoj imeriji):mig:. Znači i Bošnjaci su plavi, visoki, radni itd.:rofl:

Slovenci su Sloveni a još graniče sa Austrijom. Plavi , visoki itd.:mig:

Jedino su Srbi tamnoputi, mali, lenji itd.:mama: Srbi su Cigani, Vlasi, Turci itd.:cry:

Treba reci tu istinu. Srbi nemaju nista zajednicko sa Slovenima i Germanima. :lol:

Koja je to rasa muslimani? I otkud Arapi u Bosni? :lol:

Stiliana
20.06.2009., 19:19
Taj Thopmspon izgleda više kao neki Iranac nego Sloven:kava:

Da znaš što pričaš znao bi da je to kompliment.

Gluskab
21.06.2009., 07:52
Koja je to rasa muslimani? I otkud Arapi u Bosni? :lol:
Kako otkud? Otkad je u Bosni našlo piramide:mig: dovelo je koliko Egipćana (današnjih,arapskih) da to sve nagledaju kao zajedničku bosansko-egipatsku baštinu:rofl::lol:

Gluskab
21.06.2009., 07:58

Janko
http://www.place4place.com/Janko_Tipsarevic.jpg

Jelena
http://jelenajankovicfans.com/files/2008/12/jelena-jankovic.jpg

Svetlana
http://www.estradnezvezde.com/wp-content/uploads/2007/10/svetlana_ceca_raznatovic1.jpg

Mira
http://pix.sueddeutsche.de/panorama/601/373412/image_fmabspic_0_0-1181667002.jpg

Ovakvih mestika imaš po Turskoj koliko hoćeš. :kava:

Slaveni my ass.
Nema takvih ni u Turskoj:s Ova Jankovićka stvarno izgleda čudnovatije od čudnovatog kljunaša,moglo bi se reći neki žuti,tunguzijski(seriosly,baca malo na Tunguze)look,a Ceca je ,,navrnjeni mestik,, tj. nema ona mongolskih karakteristika,ali je zbog 1,5 kg silikona u faci dobila jagodice stvarno impozantnije nego najmongolskiji stanovnik Ulan Batora:kava:

lafo
21.06.2009., 13:35
Po genima bi teško bilo utvrditi slovenstvo. Valjda se, kao što reče Joe, to odnosi pre svega na jezik.

Mene pre svekga interesuje osećanje pripadnosti slovenskoj zajednici naroda i važnost slovenskog identiteta za pripadnika nekog od južnoslovenskih naroda.

I čini se da je slovenski identitet najvažniji za Srbe. Slovenofilija je vidljiva i jaka.

Hrvatima je bitnija pripadnost zapadnom civilizacijskom krugu, kome pripadaju i drugi katolički i protestantski Sloveni, ali u tom krugu slovenstvo je potcenjeno i nije uticajno.

Bošnjacima je najbitnji islamski identitet, dok slovestvo je neka beznačajna datost oko koje nema smisla mnogo filozofirati.

A zaboravio si isto tako dodati da je slovenofilija tipicna za srbe jer im sluzi kao orudje sa provodjenje njihove hegemonisticke politike, tipa - ej ba, svi smo mi sloveni, 'ajmo sad svi skupa u zajednicku nam srpsku drzavu, bre.. Zar ne ;-)

strjela
21.06.2009., 14:45
Genetika je nauka. Na njoj pocivaju medicinska i kriminoloska istrazivanja. Ima presudnu ulogu u svim neoduimicama oko identiteta.

Nego.. ne brini. Nije rekao da ste Sloveni nego da imate slovenskog u svojoj mesavini. Dominatan vam je Ilirski genotip ali imate i drugih. Drugi po redu je slovenski :)
Po tome ste blizi Hrvatima nego Srbima

Jest im drago sto su Slaveni. Pucaju od srece. Iako ovo nema veze sa genetikom svi izvori i pohvale nauci od Srbadije. A kad gentika dokaze da su Srbi 10% Turci i da su najgluplji narod u Europi onda pljuju po nauci.

Ovo istrazivanje nije mjerilo genotipe, nego su racunali migracije naroda kroz Istoriju i koje grupe mogu sastavljati danasnje narode na Balkanu.