PDA

View Full Version : Zeleni list - udomljavanje biljaka

BlackBerry
21.06.2009., 17:12
Pregledala sam na brzinu ali nisam vidjela sličnu temu...
ispricavam se ako sam otvorila novu temu a ona vec postoji....

Dakle ovim ovdje predlažem novu temu (top temu možda čak) za udomljavanje biljaka.
Pošto ovi na ljubimcima imaju plavu šapu za udomljavanje, ovo može biti zeleni list :D

No počnimo iz početka. Ja sam jedna od onih čudakinja koja stvarno voli biljke. I obožavam ih uzgajati i nažalost sve jako dobro uspjeva kod mene...

I u tome je problem. Sto god posadim, sve raste i super je.....a ja taaaaako nemam prostora za sve njih :(
S druge strane nemam srca ne znam :eek: baciti :eek: jednostavno, a osušiti se neće ili dobiti neku neizljecivu bolest...a neee. To nikako. :rofl:

Dakle odlučila sam pronaći novi dom nekim svojim ljubimcima.
Naravno dala bi ih samo u dobre ruke koji ih žele i znaju što bi s njima.
Ne bi htjela da završe negdje bez svjetla ili vode u nekom kutu nečijeg boravka jer su stvarno sve biljke mažene i pažene, redovito zaljevane i držane u najboljim mogućim uvjetima (koliko mi moj stan dopušta naravno)

Za sada su samo kaktusi na usvajanju jer ostale biljkice su tek došle kod mene na oporavak i nisu reprezentativne pa ih neću ni pokušati udomljavati. Na njih će doći red kad malo ojačaju...

Dakle
Kaktus 1 - 45 cm sa teglicom.
To su ustvari 4 u 1 kaktusi. Iste vrste. Dobila sam ih od nekoga za nešto negdje usput kao male biljkice od 5 cm. No narasli su. Trebaju novu posudicu i prostora. Prvenstveno u visinu
Vole puno svjetla ( jug ili istok je ok) i ne previše vode...
Nisu još cvjetali. Postoji neka teorija da ta vrsta ne cvjeta na niskoj nadmorskoj visini. Nisam dalje proučavala to detaljno.

Kaktus 2
..je isto došao kao beba od godine dana kod mene i onda je u nekom trenutku odlučio izrasti u dvije glave i sad tako raste. Možda je bio oštećen u sredini pa je odlučio ovako nastaviti rasti :)
Kao i svi kaktusi puno svjetla i manje vode.
O eventualnim navikama cvjetanja ne znam ništa.

Kaktus 3 -70 cm sa teg.
... je samo za one koji stvarno imaju mjesta za njega jer raste u visinu.
Ja sam ga svake godine obrezivala tj. kidala izdanke da ne raste previše u "grm" tako da mi zauzme manje prostora, no sada je prerastao svoj položaj i nema kamo više rasti. Kako imam još dosta visokih biljaka jednostavno ga nemam gdje drugdje staviti.
Puno svjetla opet ali ne previše. Kod mene mu je je bio na nekom jugo-zapadu i bio je jako sretan s time.

Kaktus 4 - 55 cm sa teg.
On je problem u nastanku. Super mu je i raste, a opet moj problem s visinom.
Dakle opet se traži netko tko ima mjesta u visinu i to dosta jer ovaj zločko obećava dosta visine.

Kaktus 5 - 35 cm sa teg.
On je još relativno mali i ustvari imam dva takva. Jednog bi zadržala jer mi se sviđa njegova površina, a ovog bi udomila. Ostalo sve otprilike isto kao kaktus 4.

Kaktus 6 - trenutno 40 cm očekivano 60+
Ovaj kaktus je zapljenjen jednoj curi koja se nije brinula za njega uopće, sad kada je došao malo k sebi, dobio vode i svjetla počeo je rasti,
No kako nije još razvio drvenastu stabljiku (zbog naglog rasta ove godine) malo se je savinuo. To će se ispraviti kroz godinu dana i očvrsnuti će se.
Ja imam njegovog starijeg brata i kada ima neki normalni tijek rasta onda nije toliko mlohavi :D

Eto to je to što imam za sada....
Slike su tu:
http://www.flickr.com/photos/39642464@N05/3647134552/
Dam ih naravno potpuno free uz dostavu na području zagreba gdje trenutno obitavaju.
Osim kaktusa 7 i 8 koje ne mogu dostaviti jer nemam u čemu :)

Kaktusi 7 i 8 - 250 cm +
Oni su jaaaaaako visoki. Poput kaktusa 4 ili 5. Žao mi je dati ih jer su već 30 ak god. s nama. Sumnjam da bi ih itko kupio.
Oba su visoki preko 2 m i ono što je moj problem je da preko ljeta uživaju na balkonu, a preko zime ih nemam više gdje staviti jer mi plafon nije dovoljno visok. :D
U osnovi potreban je dom sa vrlo visokim zimovalištem jer imaju potencijala još puno rasti.
Ako netko ima ideju gdje bi ih mogla udomiti - slušam prijedloge.
Nihove slike nemam jos....

I da, nemojte me slati u botanički vrt. Oni ih nece jer nisu neke posebne vrste...

Ego
21.06.2009., 18:30
Odakle si?

BlackBerry
21.06.2009., 19:44
Zagreb :)
Ali za potrebe rasprave mogu biti i iz Bjelovara :)

Ego
21.06.2009., 21:31
LOL... odlično :D

Uselio sam se u kuću u okolici Zagreba nedavno i taman skupljam kolekciju kaktusa.

Dakle...
kaktus 1 mi se čini da bi uživao na prozorskoj dasci u sobi koja gleda na istok. Preko zime bi bio na istom mjestu samo sa suprotne strane stakla.
Kaktus 2 mi je presladak. Čini mi se da bi također uživao na jutarnjem suncu.
Za 7 i 8 me zanima, je li 2.80 dovoljna visina stropa? I koliko ih je teško prenijeti kroz vrata 2 m visine?

Ego
21.06.2009., 22:12
PS. što se šestice tiće... znaš li možda koliko on kani narasti, i bi li mu direktno sunce do podneva škodilo?

BlackBerry
22.06.2009., 00:41
LOL... odlično :D

Uselio sam se u kuću u okolici Zagreba nedavno i taman skupljam kolekciju kaktusa.

Dakle...
kaktus 1 mi se čini da bi uživao na prozorskoj dasci u sobi koja gleda na istok. Preko zime bi bio na istom mjestu samo sa suprotne strane stakla.
Kaktus 2 mi je presladak. Čini mi se da bi također uživao na jutarnjem suncu.
Za 7 i 8 me zanima, je li 2.80 dovoljna visina stropa? I koliko ih je teško prenijeti kroz vrata 2 m visine?

jedinica se pokazao kao vrlo otporan.. vjerujem da bi mu istok bio ok.
K2 je osjetljiv na sunce doduse.. ja sam ga drzala na zapadu i to mu je bilo ok. Istok vjerojatno da ali ako se sunce makne iza 10/11...

A K7 i K8 su zapravo više za neki poslovni prostor ili staklenik
Mislim sad su u prostoru od 3 m i jedan od njih je već došao do vrha.
Ali opce mi ne pada na pamet kome bi ih mogla uvaliti.
A koliko ih je tesko prenjeti... beskonacno. Zadnji puta su bili vani prošle godine i trebalo nas je 3 da ih unesemo nazad na zimovanje.

TheProvense
22.06.2009., 01:27
ovo je baš simpatično!
biti ću iskrena, kaktuse nikada nisam voljela..ali i ja svoje biljke mazim i pazim..
kako ne volim kaktuse, došla sam ovdje samo pozdraviti tvoju zamisao..slatko!

Rudolfa
22.06.2009., 13:39
Pozdravljam temu,dobra je ideja, slutim da će biti vrlo aktivna.
One visoke kaktuse mogla bi smjestiti u neku školu ili crkvu.

Ego
22.06.2009., 17:27
jedinica se pokazao kao vrlo otporan.. vjerujem da bi mu istok bio ok.
K2 je osjetljiv na sunce doduse.. ja sam ga drzala na zapadu i to mu je bilo ok. Istok vjerojatno da ali ako se sunce makne iza 10/11...

A K7 i K8 su zapravo više za neki poslovni prostor ili staklenik
Mislim sad su u prostoru od 3 m i jedan od njih je već došao do vrha.
Ali opce mi ne pada na pamet kome bi ih mogla uvaliti.
A koliko ih je tesko prenjeti... beskonacno. Zadnji puta su bili vani prošle godine i trebalo nas je 3 da ih unesemo nazad na zimovanje.

Eh... onda su preveliki za mene nažalost. Nego... jesu trojka i šestica ista vrsta? Jel bi njima škodilo direktno sunce?

BlackBerry
22.06.2009., 21:10
Pozdravljam temu,dobra je ideja, slutim da će biti vrlo aktivna.
One visoke kaktuse mogla bi smjestiti u neku školu ili crkvu.

Za školu sumnjam, ipak to su "kaktusi" a oni pikaju...a sve puno djece...
Budem probala preko nekih poznanika koji rade u školama pitati... možda ima neka dovoljno visoki i osvjetljeni prostor...

U crkvi baš nemam veza, ne znam ni od kuda bi počela :D:D

@Ego moja šestica je oko metra visoka i ne izgleda kao da joj je dosta...mislim ti taj kaktus možeš ograničavati u visinu tako da nove "listice" odkidaš kako rastu, ali onda ide u širinu....
Nisam probavala ga ograničavati i u visinu i u širinu. Zaključila sam da mu barem u jednom smjeru moram dopustiti da raste. A i vesele me nove grančice svakog proljeca...

3 i 6 su recimo iste podvrste, no nisu isti.
3 raste u duguljastim granama koje su mesnatije i mramorne površine ( bijelo zeleno)
6 raste u okruglastim zelenim granama osim te glavne grane koja se s vremenom izduži i preraste u drvenasti oslonac biljke.
U osnovi novi list je okrugli no ako ga ostaviš da raste izdužiti će se.
Kod 6 su listovi odmah duguljasti.

Ali ono što sam primjetila je da je 3 puno osjetljiviji na sunce i da se prije pojave "opekline"
6 sam držala na čistom jugu jedno ljeto i bio je ok ali uz poveće (za pojmove kaktusa) kolicine vode. Jer jako brzo reagira na njen nedostatak.

I da i od jednog i od drugog se mogu posaditi "listovi" koji vrlo brzo puste korjen i jako su zahvalni za oblikovanje jer jako puno grana raste na različitim stranama.

E da i najvaznije sto sam zaboravila spomenuti. Jako su pikavi i jako lako otpadaju bodljike s njih tako da je dovoljno samo lagano okrznuti ih rukom i vec imate 20 pikica...
1,2,4 i 5 su bezopasni po tom pitanju ali ova dva su bas agresivni. Valjda ih zato ljudi i ne vole.
Što naravno nije ništa naprema Cylindropuntiiji koju pogledam i vec je ostavila 150 pikica po nekom dijelu mene.
Ona mi je isto uzasni problem jer je stvarno pikava a isto je jako velika pa nema previse mjesta gdje ju mogu staviti a da nije na prolazu.

No nju necu ni pokusati udomiti jer bi bilo kome vec odavno dopizdila i završila u smecu.
No pošto je to moj prvi kaktus - prirasla mi je srcu koliko god da me napada svaki dan otprilike.

vikica
26.06.2009., 16:42
:top:
Odlična tema! Baš nam je to trebalo ovdje!
Ja sad nema ništa, ali na proljeće...razno-raznih flanaca koje sam već djelila tu po forumu :) ...a do tada :kava:

bobby-j
23.10.2009., 09:31
evo i ja sam flower-ovisnica... pa lijepo molim, ako netko ima pelcere raznih sobnih biljaka, sjemenke, i ostalo viška, da udijeli.... :rofl:

može na pp, da ne uzurpiram temu... :mig:

hvala :D

arvveen
23.01.2010., 08:34
Mene zanima da li netko ima sjemenke razno raznih tikvi za prodati ili pokloniti.

Zenabr1
26.01.2010., 13:58
savršena ideja za temu

Mira K
07.03.2010., 21:55
Kako sam sa primorja dosta se toga može naći što raste kao divlje a neki kupuju sjeme ili biljčice.
Lovora ovdje ima na pretek, od njega ću početi...lovor,lavanda, ružmarin,kadulja, jucca, pampas, jorgovan.. kana i ima toga još, ne mogu se svega ni sjetiti Evo to vam ja mogu ponuditi ako ih želite udomiti. Nisu sve sadnice ali vam reznice mogu poslati.. Imate li i vi što, dajte ponudite svima! Tema je baš dobra!

Kris79
13.03.2010., 08:31
najprije :s savrsenoj temi :cerek:

dosla sam zamoliti nesto.
dugo, dugo trazim povrtnim centrima biljku koju smo preveli kao voštani cvijet, u originalu mislim daje hoya carnosa (ima raznih vrsta):

primjer jedne:
http://phernilla.files.wordpress.com/2007/08/hoya-bella.jpg?w=570

google zna i ostale:

http://images.google.hr/images?um=1&hl=hr&client=firefox-a&rlz=1R1GGGL_enHR349HR349&tbs=isch:1&q=hoya+carnosa&sa=N&start=0&ndsp=18

nigdje je nema... u vecini vrtnih c. nisu ni imali, salju me od jednog do drugog i na kraju sam zakljucila da ju nije moguce nabaviti osim reznicama od nekog.

pa ako netko ima doma i voljan je podijeliti - javite se.

Di-di
13.03.2010., 23:05
ja ju imam doma, dam ti reznicu ali sam u Rijeci, pa ako ti odgovara piši

Vodenna
14.03.2010., 08:01
ja sam ti imala voštani zapelcani, taj u 15 godina nikada nije cvao:ne zna:al su prekrasni

mojca1
15.03.2010., 07:46
ja ga imam,stalno cvate,prekrasno miriše,ali gospođa koja mi je dala pelcer,njoj od tada više nikad nije cvao,pa sas neznam šta raditi.

bobby-j
15.03.2010., 09:00
ja ga imam,stalno cvate,prekrasno miriše,ali gospođa koja mi je dala pelcer,njoj od tada više nikad nije cvao,pa sas neznam šta raditi.

nemam ju nažalost, pa nemam ni iskustva ali baš sam sad malo gledala po jednom forumu, gdje sam često, cure imaju kapitalce koje redovito dijele (pelcerima) i i dalje su im u punom cvatu.

tako da mislim da to baš nema veze, očito joj više nije cvjetala iz nekog drugog razloga a ne zato što ti je dala pelcer. :mig:

Kris79
15.03.2010., 09:42
nemam ju nažalost, pa nemam ni iskustva ali baš sam sad malo gledala po jednom forumu, gdje sam često, cure imaju kapitalce koje redovito dijele (pelcerima) i i dalje su im u punom cvatu.

tako da mislim da to baš nema veze, očito joj više nije cvjetala iz nekog drugog razloga a ne zato što ti je dala pelcer. :mig:

ne bilo ti teško dati mi link na taj forum. moze i na pp.

Mira K
19.03.2010., 03:20
Evo nekih informacija što i ja nisam znala jer moja nije nikada procvala a imam je par godina... Baš sam žalosna..
"Zimi treba da je na umerenoj temperaturi, oko 12-15 stepeni i ne voli da menja mesto. Ožiljavanje grančica treba obavljati u vreme kada matična biljka cveta, onda će mlada biljčica sigurno cvetati. Ja sam imao jednu Hoyu u kući desetak godina i nikada nije cvetala, onda sam uzeo grančicu od biljke koja je imala cvetove i ožilio je i nakon dve godine je počela cvetati i da kucnem u drvo svake godine cveta"
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=96

astrbac
14.04.2010., 17:01
Kako naslov kaze,

imam 2 presadnice Aronije, visine oko 50ak cm, kupljene u Bauhausu. Nemam kuda s njima pa ih poklanjam tko god bi ih udomio.

Ja sam u Zagrebu, Maksimir.

Lijepi pozdrav!

(javite mi se ovdje na PRIVATE MESSAGE pa cemo dalje dogovoriti)

zegabb
12.05.2010., 00:34
Otpalo mi je lišće i pozutjelo na drvu zivota. Imam ga 5 godinam zalijevam svaki dan, sad izgleda sugavo.what to do?

Vodenna
21.05.2010., 09:30
Očito je da ga previše zalijevaš, jednom na tjedan je čisto dovoljno. Promijeni mu svu zemlju, zalij minimalno i čekaj, možda se da spasiti...

Feferon
12.06.2010., 09:17
Već sam na jednom threadu ponudio, ali da još i ovdje pokušam: ako netko hoće, dajem japansku trešnju (visoka oko 1,70-1,80m). Zagreb i okolica.

Kris79
05.07.2010., 13:17
Imam za pokloniti 2 Spathiphylliuma (Mirni ljiljan).

Nastali su diobom jednog koji se toliko rasirio da se gusio u jadnoj maloj teglici.
Podijeljen je na 3 dijela, jedan sam ostavila, ova 2 poklanjam.

Slika i detalji na PP.

tercijarni dodatak
11.07.2010., 18:11
ja primam sto god tko dijeli :D

isto tako, ako tko zna kakav dobar vrtni centar u splitu/solinu/kastelima nek javi...

ja sam pocetnica/entuzijast koja je naslijedila vrt i sad gleda kako ga popuniti :D

isto tako i verandu sa sjevernim prozorom i puuuuuuunooooooo svjetla i praznih tegli za cvijece (mama je imala puno pelargonija i africkih ljubicica, cak i hoya, dok je nije jednom puklo pa se rijesila)

happymom5
25.07.2010., 11:53
Udomljavamo sve moguće vrste biljkica.. :)
i one sobne (kuća je pa svaka može naći svoje mjesto) ali posebno one za vrt, kamenjare i ribnjake.
Tražimo i što više raznih močvarnih, plutajučih i vodenih biljaka .
Dakle, sve što puže, raste, cvate... od zagreba do međimurja :)
unaprijed hvala

nepta
07.08.2010., 20:06
imam ga, u zagrebu sam, ko treba nek se javi :)

leni
29.08.2010., 13:38
Tema za pohvalu....i ja sam pocetnik .imam oko kuce 2000m2 i pokusavam to urediti kako treba... dakle svi prilozi dobro dosli od stabala do cvijeca..unapred hvala

Vila Zigota
03.09.2010., 07:56
Već sam na jednom threadu ponudio, ali da još i ovdje pokušam: ako netko hoće, dajem japansku trešnju (visoka oko 1,70-1,80m). Zagreb i okolica.

Jos imas tu tresnju?
Mislim da bi mene zanimala...
Popunjavam vrt

tommy_26
27.09.2010., 12:59
Ak neko ima viška biljaka, sobne ili vrtne, sve primam, dovoljno mi je primjerak, maksimalno 2 od vrste, dalje razmnozim. :top:

zahvaljujem unaprijed, javite se na pp...:)

Mira K
29.09.2010., 00:48
imam ga, u zagrebu sam, ko treba nek se javi :)

Ja imam ali nikada nije cvao. Ako tvoj cvjeta, rado bih ga imala. Hvala!

Kris79
29.09.2010., 08:00
@nepta, pribavila sam hoyu kad sam se vracala s mora. jos jednom zahvaljujem na dobroj namjeri.

usput javljam da poklanjam: 1. afričku ljubičicu 2. gloksiniju

sliku ljubičice saljem na zahtjev, a gloksinija je tu:

http://img580.imageshack.us/i/p0105101429.jpg/

napominjem da ni jedna ni druga nisu u bajnom stanju. ne znam sto im je... dala bi ih nekom da ih spasi.

Kris79
29.09.2010., 12:01
@nepta, pribavila sam hoyu kad sam se vracala s mora. jos jednom zahvaljujem na dobroj namjeri.

napominjem da ni jedna ni druga nisu u bajnom stanju. ne znam sto im je... dala bi ih nekom da ih spasi.

kvotam sama sebe jer sam zabravila da imam i 1 marantu.
mala je, ima 3-4 listića. nastala je diobom velike mame koja je bila pred crknućem, spasila sam nekoliko ogranaka i popikala u zemlju. čekala sam da vidim kako će se primiti. nekidan je izbio novi mladi list tako da mislim da je sve ok. njena slika isto na zahtjev.

samo za info: maranta izgleda ovako

http://www.plantoftheweek.org/image/maranta1.jpg

nepta
29.09.2010., 20:43
Mira K gdje držiš svoju hoyu?

ja sam ju dobila od susjede koja ju je imala puno godina i nikad joj nije cvala
ona ju je držala na južnoj strani na suncu
kod mene je na sjevernoj strani i cvate bez problema a zalijem ju možda jednom mjesečno :)

zato mislim da je najvažnije staviti ju na pravo mjesto i ne zalijevati češće od jednom do dvaput mjesečno

Zenabr1
30.09.2010., 08:22

sviđa mi se gloksinija,odakle si ti?ako si iz zg,ja sam zainteresirana za nju:mig:

nepta
04.10.2010., 21:09
tražim ŽUTU pelargoniju zoonale
nigdje ju nisam vidjela osim na netu i predivna je

Mira K
04.10.2010., 21:30
Mira K gdje držiš svoju hoyu?

ja sam ju dobila od susjede koja ju je imala puno godina i nikad joj nije cvala
ona ju je držala na južnoj strani na suncu
kod mene je na sjevernoj strani i cvate bez problema a zalijem ju možda jednom mjesečno :)

zato mislim da je najvažnije staviti ju na pravo mjesto i ne zalijevati češće od jednom do dvaput mjesečno

Nemam je gdje držati na sjevernoj strani, sada je na južnoj na balkonu. Bila je i na istočnoj i opet nije cvala. Velika je ali ništa od cvijeta. Rekli su mi da treba biti na indirektnom suncu i da će procvati a eto ljeto završilo a ona ni jean cvjetić nije dala.:no::no:
Hvala što si se javila!

loptica 1
20.10.2010., 09:55
joj prekrasna tema :cerek: bravo!
ja ću na proljeće isto imati pelcere pelargonija za pokloniti ako će kome trebati.

Zenabr1
22.10.2010., 08:38
kris 79 za sada se gloksinija drži kako treba,maknula sam joj osušene listove i presadila ju u frišku zemlju

Kris79
22.10.2010., 09:34
kris 79 za sada se gloksinija drži kako treba,maknula sam joj osušene listove i presadila ju u frišku zemlju

mašala... bas sam se pitala kako je :)

Zenabr1
22.10.2010., 13:48
mašala... bas sam se pitala kako je :)

javit ću ti nakon par dana ima li promjena:mig:

NAJBOLJA
06.11.2010., 16:42
Ja isto jako volim biljke, i na proljece cu imat duplića pa cu napisat ovdje.... ako neko bude zainteresiran...
Mene zanima nesto, kod pojedinih biljaka, u teglama mi se pojavila onako ko bijela plijesan, zna li ko od cega je to, i sto kupiti da se toga rijesim, cvjece je ok, ali mi je to ruzno za vidjeti:rolleyes:

Zenabr1
06.11.2010., 23:12
kris-propala je ,osušila se sva,šmrc:(

nepta
07.11.2010., 09:44
joj prekrasna tema :cerek: bravo!
ja ću na proljeće isto imati pelcere pelargonija za pokloniti ako će kome trebati.

na proljeće?
ja ih uvijek u 9.mjesecu otkidam i zapiknem jedan do drugog u one duguljaste tegle tak da na proljeće več imaju dobro razvijene korijene. presadim ih i nakon tjedan dana već dodajem gnojivo pa brzo počnu cvjetati
e sad, problem je u tom da imam većinu naranđastih koje cvatu ko lude
imam par bijelih, jednu boje breskve i jednu roza
pa ako imaš bilo koju boju osim naranđastih sjeti se mene :)

bojim se da će najmužić poluditi dak na proljeće vidi da imamo prako 50 novih
pa ako čujete da neko urliče znate ko je :cerek:

loptica 1
08.11.2010., 09:33
Ma u biti te pelargonije kad god presadiš (osim možda usred zime :ne zna:) se hoće primiti. Ja ti imam i crvene, s time da to nisu one pelargonije kaj vise (koje ljudi stavljaju na balkone) nego one kaj uspravno rastu. Ovakve: http://www.cvijet.biz/presadnice/dvogodisnje/pelargonije-zonale/
Pa ak hoćeš ja ti sad otrgnem par pelcera i presadim ih tak da budu u proljeće već imali korijen.

nepta
09.11.2010., 20:29
hoću, baš te uspravne starinske najviše volim :grli:

imam puno cvijeća da ne nabrajam pa ako nešto trebaš da napravimo trampu

loptica 1
11.11.2010., 08:44
nema frke, eto baš mi je drago da ti te pašu. budem ja pelcala nekoliko komada pa ti rado dam kad se prime. dogovor na pm :mig:

nepta
11.11.2010., 09:18
hvala :)

malo sam gripozna pa nisam stigla niš napraviti
a svake jeseni imam veliko spremanje cvijeća
u stanu imam par hibiskusa, 3 benjamina, ljubice (naravno), ukrasne koprive,
puzavce svih vrsta, dvije hoye...
a na gruntu oleandere, ogromnu brnistru, tritomu, ruže svih vrsta, trave, kerije, zvjezdane, božure...
jedva sam stigla spremit lončanice koje ne podnose zimu

svaki dan si mantram: jedan dan manje do proljeća :D

dostamije
22.12.2010., 11:13
Kako sam sa primorja dosta se toga može naći što raste kao divlje a neki kupuju sjeme ili biljčice.
Lovora ovdje ima na pretek, od njega ću početi...lovor,lavanda, ružmarin,kadulja, jucca, pampas, jorgovan.. kana i ima toga još, ne mogu se svega ni sjetiti Evo to vam ja mogu ponuditi ako ih želite udomiti. Nisu sve sadnice ali vam reznice mogu poslati.. Imate li i vi što, dajte ponudite svima! Tema je baš dobra!

pozdrav iz Istre...ako imas jos lovora.lavande .,jorgovna i pampasa posebo ..bio bi zahvalan..hvala

*RE*
30.01.2011., 13:22
ako netko zna gdje bi se moglo nabaviti sadnice buhača u blizini zagreba?

casio
01.02.2011., 10:15
ako netko zna gdje bi se moglo nabaviti sadnice buhača u blizini zagreba?

MBM Lučko.

danijelatura
17.02.2011., 11:10
tema vam je fantastična. svaka čast.:top:
eto pridružujem se.
veliki sam obožavatelj cvijeća, imam ih svakakvih od sobnih, balkonskih, kaktusa, bonsaija.... svega ima kod mene.
jedva čekam proljeće i ljepše vrijeme da počnem sa vrtlarskim radovima.

marusha0410
17.02.2011., 18:54
odlična tema....obožavam cvijeće.....

anpi
21.03.2011., 21:27
Bok,
svježe sam se preselila u kuću s lagano zapuštenom okućnicom.
Kako nisam ranije živjela u kući ne znam koje trajnice i slično bilje se može saditi u proljeće oko kuće putem pelcera, pa ako ima koja dobra duša da mi udijeli neki - svaka donacija će dobro doći:mig:
Tim više što smo većinu budžeta potrošili na uređenje kuće, pa za okućnicu više baš i nemam sredstava:tuzni:

nepta
27.03.2011., 09:35
Bok,
svježe sam se preselila u kuću s lagano zapuštenom okućnicom.
Kako nisam ranije živjela u kući ne znam koje trajnice i slično bilje se može saditi u proljeće oko kuće putem pelcera, pa ako ima koja dobra duša da mi udijeli neki - svaka donacija će dobro doći:mig:
Tim više što smo većinu budžeta potrošili na uređenje kuće, pa za okućnicu više baš i nemam sredstava:tuzni:

moraš dobro razmisliti o veličini okućnice, položaju (sunčano ili ne)
tim više što misliš posaditi trajnice

anpi
27.03.2011., 18:26
Jedna strana kuće nam je na južnoj strani, pod konstantnim suncem, a druga strana je na sjevernoj, cijeli dan zaklonjenoj strani.

Tako da svi tipovi biljaka dolaze u obzir:D

Sviđaju mi se tipovi biljaka koje cvatu intenzivno: azaleja, udikovina, rododendron...

Ali ne znam kako se one razmonžavaju, pa prihvaćam i pelargonije i... ma sve što se da prepelcati u ovo doba:cerek:

Nemam plan raditi neki strukturirani vrt, bar ne za sada...
Za sada bih ga htjela samo malo popuniti cvijećem jer djeluje sablasno.
Strukturu ću ganjati s vremenom!:D

Serena
27.03.2011., 20:13
znate možda gdje bi se moglo nabaviti oko zagreba bonsai drvce,i kolika bi bila cijena? :D

Ego
01.04.2011., 23:39
Ako nekoga zanima, imam desetak malih thuja s kojima nemam gdje. Ako netko želi, samo treba organizirati prijevoz do Velike Gorice i njegove su...

maryann2311
09.04.2011., 21:32
bok svima, tek sam se uselila u kuću (napokon) i želim srediti okućnicu ali u ovoj krizi nažalost nemožeš sve kupiti pa bih zamolila ako ima koja dobra dušica da mi pokloni koji cvijetak bila bih jako zahvalna!!! molim vas da se javite na pp odgovarat će mi sve jer imam veliki balkon na južnoj strani i terasu na sjevernoj!!! hvala

marusha0410
10.04.2011., 16:44
Ako nekoga zanima, imam desetak malih thuja s kojima nemam gdje. Ako netko želi, samo treba organizirati prijevoz do Velike Gorice i njegove su...

koliko su thuje velike....jel se mogu poslati hpexpresom???ja bi platila poštarinu

marusha0410
10.04.2011., 16:50
ako netko ima ukrasnih trava za kamenjare svih vrsta nek javi na PM
ja imam neke druge trajnice za kamenjare Čuvarkuča, Žednjak, Timijan i još neke

marusha0410
10.04.2011., 17:09

hey primam lovor,lavandu,ružmarin,juccu i jorgovan pa ako ima javi se na PM

Ego
13.04.2011., 22:52
Evo fotka thuja... navalite dok ima...

http://i155.photobucket.com/albums/s315/Ego1607/DSC02350.jpg

Ego
15.04.2011., 19:53
Thuje odoše

inna
16.04.2011., 19:32
Thuje posađene, hvala ti Ego! :)

marusha0410
17.04.2011., 17:00
eto men drago da nekom krase vrt :)))
mi htjeli al nikak nam nije pasalo za prijevoz

gay.unicorn
21.04.2011., 19:01
pozdrav :)

ako netko ima za poslati zacinsko bilje mi bi vam bili jako zahvalni :)
imamo: timjan, mentu, bosiljak, persin i kadulju.
potrazujemo: majcinu dusicu, mazuran, estragon, limunsku travu i sve ostalo..

ako treba platiti moze i ta opcija.

ja vam mogu ponuditi mentu, jagode i ruzmarin (toga imamo za dijeliti)..

alexandra_zg
30.04.2011., 17:51
Ja imam za poklonit jedan ogroman voštani cvijet koji je veći dio godine u cvatu (na nekih 12ak mjesta pušta "buketiće").. Meni osobno je iznimno drag al prevelik za moju dasku u prozoru a i kolekcija orhideja se neplanski povećala sa par na preko 30 što izaziva preveliku gužva u prozoru.. :D

zmamus
22.05.2011., 20:31
bok svima

ako netko želi imam hrpu pelcera japanskog drva (money tree). mali su ali rastu ko ludi.

i da li netko ima ili zna gdje se u zagrebu može nabaviti menta? hvala :)

http://http://en.wikivisual.com/images/a/ab/Money_tree_700.jpg

jjadra
24.05.2011., 09:28
bok svima

ako netko želi imam hrpu pelcera japanskog drva (money tree). mali su ali rastu ko ludi.

i da li netko ima ili zna gdje se u zagrebu može nabaviti menta? hvala :)

http://http://en.wikivisual.com/images/a/ab/Money_tree_700.jpg

Mente ima u svakom skoro trgovačkom centru među začinima u teglicama, a vidjela sam i u botaničkom u zagrebu.

zmamus
29.05.2011., 12:17
hvala

skužila da susjeda ima i to na dan kad ju je htijela iskopat jer ne zna kam bi s njom. tak da sam je udomila :)

po centrima ima začinskog al baš mentu nigdje nisam našla

harebare
01.06.2011., 00:30
trazim razne vvrste djeteline osim ljubicaste i one normalne s roza cvjeticima. takoder pokusavam nabavit tj kupit rododendron za mamu al ga nigdje u ri trenutno ne mogu nac. ako neko ima nek se javi

črni
03.06.2011., 13:33
hvala

skužila da susjeda ima i to na dan kad ju je htijela iskopat jer ne zna kam bi s njom. tak da sam je udomila :)

Ako je nešto glupo kupovati od bilja onda je to sigurno menta koja raste kao korov. To su i veliki centri primjetili da nebi imali puno penez od te biljke. Evo meni raste iz šljunka, od mame mente sam otrgnuo vrh i zaboo ga i primio se. S njom nemaš problema :D

nepta
04.06.2011., 11:36
jutros sam bila na trešnjevačkom placu
gužva za polusit jer je dolac zatvoren

cvijeća, začinskog bilja ima ko u priči
ima svih mogućih vrsta začinskog bilja
bugenvilije, rododendrona, ma svega ima
čak su i cijene povoljne

kupila sam samo 3 biljke a najmužić je jodlal do doma :mad:
već sam ih presadila i uživam ko pajcek u blatu :cerek:

koskoska
12.07.2011., 21:33
pozdrav,
ako netko ima lemon grass da mi da malo na udomljavanje - bila bih zahvalna :)

Zenabr1
13.07.2011., 10:21
kupila sam samo 3 biljke a najmužić je jodlal do doma :mad:
već sam ih presadila i uživam ko pajcek u blatu :cerek:

:lol: :lol: :lol: i moj je takav kaj se tiče cvijeća, znam kako ti je

zmayo
16.07.2011., 14:42

Imam ti ja mente ko u priči.Ako baš želiš kupiti već zasađenu, potraži ju na placu.tamo sam ih vidio da imaju (kvatrić,trešnjevka)

Shadow08
16.10.2011., 13:47
Upravo sam obrezala Budleje (nano blue i bijelu) ima dosta pa ako netko hoće reznice :)

harebare
18.10.2011., 19:18
Upravo sam obrezala Budleje (nano blue i bijelu) ima dosta pa ako netko hoće reznice :)

ja bi. ali me zanima gdje si jer sam ja u rijeci.

nepta
23.10.2011., 21:03
već dugo tražim budleju pa bi me oduševila jedna grančica :)

jozing
27.10.2011., 10:20

i ja bih -a gdje si ti?

BlackBerry
10.11.2011., 17:49
Dobar vam dan!

Ja bi htjela udomit jednu Daliju.
Izgleda otprilike ovako LINK (http://fineartamerica.com/featured/blushing-dahlia--paul-slebodnick.html)
to je najbolja slika koju sam našla da pokazuje otprilike kako izgleda. samo što je puno više ljubičasta (blijedo ljubičaste s tamnije ljubičastim felkicama)
ugl. držala sam ju u cvjetnjaku na balkonu ali mi se čini da joj to ne odgovara jer je pre toplo ili izloženo suncu da bi sretno uspjevala.
Svake godine do sada je počela gubiti listove čim je malo zatoplilo i do kraja ljeta izgleda grozno.
Pošto nemam neku alternativnu lokaciju voljela bih ju udomiti u neki bolji pravi vrt.

Trenutno je izvađena je iz zemlje i stavljena na prohladno na mirovanje za zimu.

Inace sve se to događa u zagrebu.
Dakle ako hocete jednu (veću) daliju javite se privatnom porukicom pa se dalje dogovorimo.

Zenabr1
11.11.2011., 23:07
Dobar vam dan!

Ja bi htjela udomit jednu Daliju.
Izgleda otprilike ovako LINK (http://fineartamerica.com/featured/blushing-dahlia--paul-slebodnick.html)
to je najbolja slika koju sam našla da pokazuje otprilike kako izgleda. samo što je puno više ljubičasta (blijedo ljubičaste s tamnije ljubičastim felkicama)
ugl. držala sam ju u cvjetnjaku na balkonu ali mi se čini da joj to ne odgovara jer je pre toplo ili izloženo suncu da bi sretno uspjevala.
Svake godine do sada je počela gubiti listove čim je malo zatoplilo i do kraja ljeta izgleda grozno.
Pošto nemam neku alternativnu lokaciju voljela bih ju udomiti u neki bolji pravi vrt.

Trenutno je izvađena je iz zemlje i stavljena na prohladno na mirovanje za zimu.

Inace sve se to događa u zagrebu.
Dakle ako hocete jednu (veću) daliju javite se privatnom porukicom pa se dalje dogovorimo.

Dalija je predivna, a može li ona biti uz zgradu (mislim uz vanjski rub zgrade, gdje nije stalno na direktnom suncu, i koliko je velika????:mig:

Dalaj_lina
17.01.2012., 18:01
Velika sam ljubiteljica bilja i cijeli stan mi je zelana oaza i kada nema mjesta je ne mogu odoljeti da nešto ne donesem u kolekciju.

Uglavnom nabavljam biljke u centrima i odprijatelja koje su na umoru i radost mi je kada uspijem oživiti ih. Isto tako stalno nešto razmnožavam, sve je puno malih teglica.

Dakle poklanjam ili trampim Japansko drvce i poneki Voštani cvijet.

Biljčice su malene ali zdrave.

Lokacija Dalmacija

BlackBerry
26.01.2012., 11:58
Dalija udomljena :D

arvveen
29.01.2012., 14:36
Ovo prolječe krečem prvi put sa obradom vrta, pa bi molila ako netko ima domaće sjeme graha, mahuna, blitve, salata, špinata, i sl, rado bih udomila(kupila povoljno:mig:), jer nebi voljela kupovati ono tretirano sjeme.Hvala

sanjalica4
29.01.2012., 19:36
Ovo prolječe krečem prvi put sa obradom vrta, pa bi molila ako netko ima domaće sjeme graha, mahuna, blitve, salata, špinata, i sl, rado bih udomila(kupila povoljno:mig:), jer nebi voljela kupovati ono tretirano sjeme.Hvala

http://biovrt.com/
sjeme iz biouzgoja
ili na www.aukcije.hr

RedHairFairy
16.03.2012., 10:47
Ako nekom iz Varaždina ili Zagreba treba , imam viška sadnica paradajza, to su male biljčice spremne za pikiranje.
Imam 4 vrste
- Volovsko srce
- San Marzano
- Marglobe
- Sanit Pierre

inazuma
20.03.2012., 13:43
Velika sam ljubiteljica bilja i cijeli stan mi je zelana oaza i kada nema mjesta je ne mogu odoljeti da nešto ne donesem u kolekciju.

Uglavnom nabavljam biljke u centrima i odprijatelja koje su na umoru i radost mi je kada uspijem oživiti ih. Isto tako stalno nešto razmnožavam, sve je puno malih teglica.

Dakle poklanjam ili trampim Japansko drvce i poneki Voštani cvijet.

Biljčice su malene ali zdrave.

Lokacija Dalmacija

koji dio dalmacije :D ima li još koji voštani cvijet?

leladany
25.03.2012., 17:54
Ljepi pozdrav :rolleyes:

Trazim ako netko ima grancica za ukorijenjivanje ili kojeg ukorijenitog da bi ga mogao udomiti CRVENI DOMACI HIBISKUS JEDNOSTAVNI ILI DUPLI!
Nudim grancice;
Za 3 domace grancice- 1 tropski (grancica);Zvijezda Danica ili Zuti spricani!

sunce007
13.04.2012., 17:59
Ove godine po prvi puta radim vrt a sve zbog moje bebe koja če uskoro početi sa kašicama a ja bih joj voljela raditi ih sama.
Pa ako netko ima kakvih flanaca viška rado ču ih primiti (malo smo kratki sa novčekima).
Isto tako ako netko ima kakvu vočkicu za pokloniti rado ču je posaditi.
Mi smo okolica Zg prema V.Gorici

rayoflight0212
06.06.2012., 22:40
super ideja i pozdravljam je
naime ja sam u potrazi za jakobinom...jacobinia carnea...odnosno za njenim sadnicama*sjemenom...čak neznam kak se prodaje ...ali mislim da su sadnice...dakle biljoznanci pomagajte...pozdrav:)

buditedobro
07.06.2012., 21:49
Ove godine po prvi puta radim vrt a sve zbog moje bebe koja če uskoro početi sa kašicama a ja bih joj voljela raditi ih sama.
Pa ako netko ima kakvih flanaca viška rado ču ih primiti (malo smo kratki sa novčekima).
Isto tako ako netko ima kakvu vočkicu za pokloniti rado ču je posaditi.
Mi smo okolica Zg prema V.Gorici

Imam nešto blitve i rajčice. Ako hoćeš, sljedeći tjedan, od utorka oko 12 negdje u gradu.

Dalaj_lina
17.06.2012., 12:53
koji dio dalmacije :D ima li još koji voštani cvijet?

Ima, ja sam u Šibeniku

barbara17
21.06.2012., 15:40
Ljepi pozdrav :rolleyes:

Trazim ako netko ima grancica za ukorijenjivanje ili kojeg ukorijenitog da bi ga mogao udomiti CRVENI DOMACI HIBISKUS JEDNOSTAVNI ILI DUPLI!
Nudim grancice;
Za 3 domace grancice- 1 tropski (grancica);Zvijezda Danica ili Zuti spricani!

imam ja,javi se :)

nepta
26.06.2012., 07:08
http://www.google.hr/search?q=aquilegia+yellow+queen&hl=hr&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dlHpT_HpLq_44QSvjMGGDg&sqi=2&ved=0CFMQsAQ&biw=1024&bih=565

poklanjam sjeme žutog pakujca
cvate još uvijek a već imam sjeme sa ocvalih cvjetova pa ko hoće

Nata07
29.06.2012., 06:41
ako može pakujac meni pa šaljem adresu na pp ...

piligrin
29.06.2012., 12:57
Ako ima dobrih duša koje zbog ograničenog prostora ili sl. poklanjaju kaktuse neka mi se jave na pp!

Hvala :)

nepta
29.06.2012., 21:24
ako može pakujac meni pa šaljem adresu na pp ...

može kako da ne, adresu na pp :)

sad ću imati sjemenja ko u priči iz mog vrta
od nevena, gailardija, rudbekija...
samo da ocvati i pa u papirnatu vrećicu napišem kaj je u njoj i datum

spoki007
03.07.2012., 07:33

ako moze i meni bio bih zahvalan...ako moze posaljem ti adresu na pp.....

Gošća
05.07.2012., 09:15
Jučer sam otkrila ovu temu, pa samo da pohvalim. :top: :) Fantastična ideja, preslatko. :)

nepta
07.07.2012., 07:03
poslano!

spoki007
09.07.2012., 06:17
poslano!

ako se odnosi na mene,hvala,hvala,hvala.... :cerek:

Paw
09.07.2012., 13:23
Primam na poklon sjeme sobne biljke Adam, a uzimam i neštom drugo, štogod nudite:)

nepta
09.07.2012., 20:10
Primam na poklon sjeme sobne biljke Adam, a uzimam i neštom drugo, štogod nudite:)

nemam sjeme al u stanu imam u jednoj tegli 2 adama
pa ako hoćeš probat ću ih razdvojit

Paw
09.07.2012., 21:19
nemam sjeme al u stanu imam u jednoj tegli 2 adama
pa ako hoćeš probat ću ih razdvojit

Super:)
jedino ako bi mi mogla poslati poštom, ja sam svojedobno ljubice trampila sa jednom curom sa foruma, jedino ne znam koliko je adam veliki?

spoki007
10.07.2012., 12:13
samo da se jos jednom javno zahvalim Nepti na pakujcu,i jedno pitanje u vezi njega,dali da sjemenke sada/u jesen/na proljece sijem vani na predvidjenom mjestu ili u teglice pa presadjivanje....

ps.ako jos netko ima bilo kakvo sjemenje ili rasade ja cu snositi troskove postarine samo neka salje :)

Paw
10.07.2012., 13:50
samo da se jos jednom javno zahvalim Nepti na pakujcu,i jedno pitanje u vezi njega,dali da sjemenke sada/u jesen/na proljece sijem vani na predvidjenom mjestu ili u teglice pa presadjivanje....

ps.ako jos netko ima bilo kakvo sjemenje ili rasade ja cu snositi troskove postarine samo neka salje :)

Isto potpisujem kao spoki:)
Spoki, ako imaš šta udijeliti, sve primam:D:confused::rofl::)

nepta
10.07.2012., 20:38
Super:)
jedino ako bi mi mogla poslati poštom, ja sam svojedobno ljubice trampila sa jednom curom sa foruma, jedino ne znam koliko je adam veliki?

poštom baš i ne bi slala teglu sa 1 m visoka 2 velika lista

nepta
10.07.2012., 20:49

najbolje je posijati u proljeće u teglu
ja puno toga sijem svako proljeće pa za povrće potrošim sve one plohe od stiropora a za cvijeće mi ostanu plastični podlošci od kupljenog mesa :rolleyes:
znači posiješ i nemoj odustati jer mu treba malo dulje da nikne
bitno je da ga držiš na svjetlom mjestu (ne na suncu) i da ga povremeno pošpricaš sa vodom
listovi su mu slučni djetelini samo malo veći
presadi ga u poluhlad kad zatopli
taj pakujac sam kupila ove godine i još uvijek cvate u društvu clematisa/pavitine

spoki007
11.07.2012., 06:16
Isto potpisujem kao spoki:)
Spoki, ako imaš šta udijeliti, sve primam:D:confused::rofl::)

netko bi na krive pomisli mogao skrenuti :p

imam samo Kalanchoe Daigremontiana ako netko zeli....

jos sam relativni pocetnik pa skupljam sa svih strana...

Paw
11.07.2012., 08:29
poštom baš i ne bi slala teglu sa 1 m visoka 2 velika lista

Naravno! Mislila sam ako se može poslati samo list, ako je pustio korijenje i ako nije jako velik. Doduše ne znam kako se presađuje Adam, znam s ljubicama, a i njihovi listići su mali i stanu u kovertu. Puno sam ih na taj način razmijenila. Zato sam se sjetila pošte:)

Nata07
11.07.2012., 10:51
nepta, stiglo mi sjeme pakujca .....

nepta
11.07.2012., 20:35
Paw, list je prevelik i prenježan da bi izdržao transport
ja sam dobila adama pa se nisam puno ni informirala o njemu

nepta
11.07.2012., 20:38
Nata07, kao što napisah poslala sam

nepta
11.07.2012., 20:38
pobrala sam sjeme od lupinusa (vučine) i od tritome
pa ako hoćete...

spoki007
12.07.2012., 07:00
ja,ja,ja,ja!1.stojim u redu! :) ali cu se strpiti ako imas jos biljcica sa sjemenjem pa mi kasnije posaljes sve ... ako sada nisam prezahtjevan ... :(
a ne mogu si pomoci,volim cvijece a ove tritome i vucine su mi super!

Paw
12.07.2012., 08:33
Paw, list je prevelik i prenježan da bi izdržao transport
ja sam dobila adama pa se nisam puno ni informirala o njemu

Baš mi je žao, mislim i ja da ne bi izdržao, svejedno hvala:)

Paw
12.07.2012., 08:35
ja,ja,ja,ja!1.stojim u redu! :) ali cu se strpiti ako imas jos biljcica sa sjemenjem pa mi kasnije posaljes sve ... ako sada nisam prezahtjevan ... :(

Zaista su prekrasne biljke!

Ali meni treba neka sobna biljčica:) pa se i dalje bilježim (sa štovanjem:mig: ) za sobno bilje.

nepta
12.07.2012., 15:14

doma u stanu imam mini prašumu :rolleyes::D
ali na mom gruntu imam malo više toga a pretežno je to cvijeće i grmlje koje može izdržati nedostatak vode jer tamo zbrišem samo vikendom
zato su to većinom trajnice koje trebaju malu ili nikakvu njegu
a cvatu do kasno u jesen i još se same rasiju/razmnožavaju

jozing
13.07.2012., 15:02
pobrala sam sjeme od lupinusa (vučine) i od tritome
pa ako hoćete...

ja bih tritomu, ako moze.../rezerviram :)
javim se u ponedjeljak 16.07, a imam i nesto za ponuditi...

nepta
14.07.2012., 07:35
ja bih tritomu, ako moze.../rezerviram :)
javim se u ponedjeljak 16.07, a imam i nesto za ponuditi...

sjajno!

pošalji adresu na pp

Paw
17.07.2012., 11:58
Hej nepta!
Kupila sam Adama, našla ga u Plodinama, ubiti on je našao mene, pa sam ga morala uzeti. Jel imaš kakve savjete, zalijevanje, položaj u stanu i slično?

nepta
18.07.2012., 19:50
Hej nepta!
Kupila sam Adama, našla ga u Plodinama, ubiti on je našao mene, pa sam ga morala uzeti. Jel imaš kakve savjete, zalijevanje, položaj u stanu i slično?

nikako ne na sunce
ako ga staviš uz prozor nagnut će se prema njemu
ako ga pak spustiš ispod prozora na pod ti veliki listovi neće toliko rasti u širinu nego u visinu
zalijevaj malo, ja to radim jednom tjedno
ako ima previše vode vidjet ćeš na rubovima listova kapljice vode
tako sam izbacuje višak

Paw
19.07.2012., 09:14
Hvala nepta:)

jozing
25.07.2012., 07:17
sjajno!

pošalji adresu na pp

poslala sam u petak...
nitko ne odgovara-na godišnjem si?:)

nepta
25.07.2012., 19:15
poslala sam u petak...
nitko ne odgovara-na godišnjem si?:)

moram još par dana odraditi pa se nadam da ću u subotu konačno na moj grunt
jedva čekam da vidim kako je moj vrt, da pojedem moje voćke direkt sa grane, a onda papirnate vrećice i od cvijeta do cvijeta po sjeme :)

spoki007
26.07.2012., 08:47
jedva čekam da vidim kako je moj vrt, da pojedem moje voćke direkt sa grane, a onda papirnate vrećice i od cvijeta do cvijeta po sjeme :)

blago tebi .... meni na desetak stabala nema niti jedna vockica...sve sprzio mraz u 4.mjesecu....

jozing
26.07.2012., 10:51

ma super, a ništa ne želiš od onoga što sam napisala u pp?
a kakvo još sjeme imaš?

nepta
29.07.2012., 19:37
na žalost kratko je trajao moj izlet na grunt
ali za par dana odoh opet
umorna sam ko pes ali sutra ujutro vam šaljem sjeme

jozing, imaš pp

nepta
30.07.2012., 08:58
trenutno imam sjeme:
lupinusa
tritome
rudbekie
gailardie
i brnistre

brnistra mi je super grm, visoki, a na vrhu poslije cvatnje ostanu plosnate mahune sa sjemenjem. otvaraju se na klik-sistem :top:

jozing
30.07.2012., 10:22
trenutno imam sjeme:
lupinusa
tritome
rudbekie
gailardie
i brnistre

brnistra mi je super grm, visoki, a na vrhu poslije cvatnje ostanu plosnate mahune sa sjemenjem. otvaraju se na klik-sistem :top:

ako još nisi poslala tritomu, može i malo brnistre-a za koliko ona naraste iz sjemena?

nepta
30.07.2012., 12:03
može kako da ne
stalno nešto sadim, dobivam i poklanjam sjeme

ne znem koliko joj treba da izraste iz sjemena ali kako kod mene u brdima jako brzo raste bez obzira na šišanje pretpostavljam da će ići bez problema

sad ću i sebi posaditi sjeme brnistre tako da ću točno znati
najbolje su mi njene mahune sa sjemenom, onako plosnate samo ih malo stisnem i otvore se sa tim smeđim sjemenkama

ove godine mi je i smokva rodila prve male smokvice

spoki007
30.07.2012., 13:08
nepta nadam se da me nisi zaboravila ...

nepta
30.07.2012., 14:24
nepta nadam se da me nisi zaboravila ...

naravno da nisam
ali sam danas umorna pa sam svima spakirala sjeme, sad malo dremnem
pa u 6 popodne kao i svakog dana idem u šetnju sa mojim pesekom
a kako mi je uz haustor pošta prvo ću vam poslati poštu a onda on ide na
žuborenje :cerek:

jozing
02.08.2012., 09:02
naravno da nisam
ali sam danas umorna pa sam svima spakirala sjeme, sad malo dremnem
pa u 6 popodne kao i svakog dana idem u šetnju sa mojim pesekom
a kako mi je uz haustor pošta prvo ću vam poslati poštu a onda on ide na
žuborenje :cerek:

stiglo sjeme, puno hvala!
ja šaljem za koji dan jer čekam da još mlao sazrije-a ionako to nećeš sad sijati, pretpostavljam? :)

nepta
02.08.2012., 20:43
ok, ja idem sutra ili prekosutra na vrt pa ću prvo navalit na moje slatke breskvice vinogradarke, pa šljive bistrice, pa maline itd
onda ću provjeriti koji cvijetak ima sjeme da ga pokupim
kad ću se vraćati u zgb ponijet ću i vrećice za sjeme :504:

sposata
19.08.2012., 14:05
imamo staru kućicu u podravini koju pomalo obnavljamo, a vrt ne postoji već desetak godina (osim par starih izdržljivih ruža koje su preživjele tolike godine bez pažnje i još uvijek krasno cvatu i mirišu!)

slino bih voljela sjeme nevena i vučjaka, ako netko ima... da malo probudimo vrt iz dubokog sna.....

nepta
19.08.2012., 22:06
vučjak je pretpostavljam lupinus ili vučina - to imam
a sjeme nevena sam danas počela brati
ako hoćeš pošalji adresu na pm

spoki007
20.08.2012., 20:55
nema ljepseg od povratka sa godisnjeg a izmedju 20tak koverata i koverta sa sjemenjem cvijeca :jumping:
hvala Nepta!!!:D

nepta
21.08.2012., 13:00
nema na čemu i drugi put
jesi siguran da ti je godišnji dobro učinio :D

spoki007
21.08.2012., 13:42
kad vec znas da moras doci raditi onda te makar takve stvari razvesele....a to sto je godisnji bio "udarnicko-radni" bitno da se napravilo ono sto se zacrtalo :D
i sada jos par pitanja,svo to sjeme,kada(jesen ili proljece) i gdje sijati (posuda ili vani)?
lupinus
tritoma
rudbekia
gailardia
brnistra

nepta
21.08.2012., 19:18
na proljeće posijati doma u tegle, ne na sunce nego na svjetlo mjesto i svaki dan malo pošpricati vodom
isto tako posijati i direktno u zemlju isto na proljeće
ja uvijek sijem i u tegle i u zemlju pa sam sigurna da će se primiti

sad imam još sjemena koje je u cvatu pa ću sutra napisati što još imam
imam i sjeme trajnica koje sam kupila prije par godina u botaničkom vrtu al sam zaboravila kak se zove. otporno, ne traži nikakvu posebnu pažnju a jako liči na irise
tak da bi trebalo pričekati s povratom koverti, ha? kaj misliš?

spoki007
22.08.2012., 06:43
imam i sjeme trajnica koje sam kupila prije par godina u botaničkom vrtu al sam zaboravila kak se zove. otporno, ne traži nikakvu posebnu pažnju a jako liči na irise

molim te da mi ne vracas koverte!!
ako imas nesto za poslati mi,posalji ali mi ne vracaj prazne koverte jer cu ti ih vratiti nazad :D

zao mi je jedino sto ti nemam nista za ponuditi jer nemam nekih trajnica u dvoristu :( ali ako nekada navratis do Osijeka imas cevape :D

nepta
22.08.2012., 20:58
dobro da mi piše spisak što sam poslala jer više neznam što sam kome poslala
a šaljem i dobivam sjeme non-stop
ma bit će toga još iako sada šaljem najmužića da ode na grunt radi berbi
kad prođu vrućine:rolleyes:jurim prvi dan u tom pravcu
sad se zanimam kuhanjem paradajza i sličnim opačinama da se stan zagrije
na tih mojih 900m2 ranča imam i vrt i voćnjak i cvijeće (dio cvijeća visi na granama voćaka)
žao mi je da mi na pr.svake godine puno mladih sadnica šljiva bistrica strada od kosilice jer kak pojedem šljivu bacim košticu i druge godine niknu
a rađaju ko lude (pa kad poraste temp.u zagrebu to ja radim đem)

wakingthewitch
26.10.2012., 12:07
Poklanjam tri cuvarkuce.
Meni jako lijepa, korisna i zahvalna biljka.
Stvarno ju je lako odrzavat. Sve dobro podnosi.
Ostala su mi jos tri komada (bilo ih je puuuno vise. ali eto... svi koji dodu do mene odu sa cuvarkucom :rofl:) . Izdanci od proslog ljeta. Sad su nekih 8-10 cm u promjeru.
Udomitelji iz Zagreba (i Sesveta) javite se na pm! :)

ps. Bila bi super i neka zelena razmjena ako netko ima necega viska a cuvarkuca bi mu dobro dosla. :D

Nata07
13.11.2012., 09:59
jel netko zna gdje nabaviti "lespedeza thunbergi" ?

lucadva
12.12.2012., 17:13
Ima li netko Eucaliptus, sjeme ili reznicu ali onaj duguljastog lista . Za razmjenu imam šta za ponuditi, jer živim okružena velikim vrtom na malom otoku :)

lucadva
12.12.2012., 17:17
Ima li netko sjeme ili reznicu Eucaliptua , sa duguljastim listovima ??
za uzvrat nudim veliki izbor iz mog vrta, imam svašta :)

huskybucka
18.12.2012., 14:24
Molim ako netko ima sjeme nevena, zauzvrat nudim sjeme cvjeca ne znam kako se zove al prekrasno je :cerek:

nepta
20.12.2012., 10:33
imam sjeme nevena
uvijek ga poberem za slučaj da ga neko treba
jer se moj neven sam zasije

pošalji adresu na pm

huskybucka
05.01.2013., 18:06
imam sjeme nevena
uvijek ga poberem za slučaj da ga neko treba
jer se moj neven sam zasije

pošalji adresu na pm

hvala nepta za neven:cerek:

Picek1
14.01.2013., 07:30
Rado bih udomila veću lisnatu sobnu biljku (ne manju od 1,5m), fikus, benjamin ili nešto slično. Ponude molim slati u pp :)

sleepy
22.01.2013., 18:57
hehe picek nisi ti ni tako blesava i ja bih nesto tako slicno. :D
Al takve se biljcice dobro prodaju a tesko poklanjaju. Sporo rastu, nisu bas ni lagane za razmnozit i uzgojit. Ako naidjes na kakvog dobrocinitelja predbiljezi i mene :p

Artois
24.01.2013., 18:22
Treba mi neko cvijeće ili grm koje cvate veći dio godine. Molim pomoć.
Može i na pp, hvala!!

zarana
24.01.2013., 22:36
Treba mi neko cvijeće ili grm koje cvate veći dio godine. Molim pomoć.
Može i na pp, hvala!!

a gdje da ti cvate ? u kući il ispred kuće :D ? mislim, sobno ili
vanjsko bilje? i kako i zašto veći dio godine?
evo neću više ništa pitati...

Artois
24.01.2013., 22:39
A jesam seljak :facepalm:

Zaboravio sam napisati.
Potrebno mi je ispred kuće, možda će biti neki mali kamenjar pa oko njega bi to zasadio.
Veći dio godine jer je ljepše da bude cvijeće nego gola zemlja.

zarana
25.01.2013., 07:32
eto, još samo da nam otkriješ u kojoj si klimatskoj zoni :)...
šalim se, kontinent ili more za početak ...?

zarana
25.01.2013., 09:15
evo sad sam se razbudila...dragi artois, na krivoj smo temi, bježmo :rofl::bonk::trk:...

petit
29.01.2013., 22:35
Drago mi je da sam pronašla ovu temicu. Prošle godine sam počela sa vrtom i, za jednog početnika, bila jako zadovoljna. Jedva čekam da krene sezona.Od pošle godine imam i ja sjemenkica - kopra, bosiljka, komorač, bamije ... ali bi htjela još "zašareniti" vrt pa primam SVE od povrća do cvijeća - sve, sve što imate viška ( pa makar i po par komada). Bit će mi drago da i ja nekoga razveselim pa vas molim - javite se!!:moli:

nepta
05.02.2013., 09:09
imam sjeme hokkaido tikve viška

petit
05.02.2013., 22:45

Bilo bi mi drago ko bi mi htjela poslati - na pp ću ti poslati adresu

Khan
13.02.2013., 10:54
Tražim sjeme/reznice ili štoveć slijedećih vrsta (ili već druge načine razmnožavanja)

Srdašce (Lamprocapnos spectabilis, prije bila Dicentra spectabilis)
Poncirus trifoliata (gorka naranča)
Phormium tenax (novozelandski lan)
trajni luk (allium ameloprasum)
Brašnjak (chaenopodium bonus-henricus)
Brokula sorte Nine Star
Toona sinensis
Sium sisarum
Camassia quamash

znam da je većina ovog rijetka, no eto, čovjek se može nadati.
imam sjemena mjehurice (Physalis alkakengi), te za brođane i okolicu imam grmova bijelog biserka, reznice snježne lopte, ribizla, te korijenja mente, matičnjaka, ljupčaca, i prirodne sadnice kadulje.

lavandin cvijet
18.02.2013., 11:23
ja bi rado sjeme mente ili paprene metvice također mozda melisa ako bi tko podjelio?!

spoki007
18.02.2013., 13:19

jel se smijem i ja prijaviti? :D

nepta
18.02.2013., 21:57
Bilo bi mi drago ko bi mi htjela poslati - na pp ću ti poslati adresu

napiši mi adresu na pp dok još imam sjemenja

nepta
18.02.2013., 21:59
jel se smijem i ja prijaviti? :D

možeš naravno
al kak ja odmah obrišem adresu na pp
pošalji mi ponovo

Khan
19.02.2013., 11:04
ja bi rado sjeme mente ili paprene metvice također mozda melisa ako bi tko podjelio?!

nemam sjeme, ali imam izdanaka a može i reznica kad malo izniknu, odakle si?

PATRY09
19.02.2013., 18:45
Molim ako neko ima viska za udomiti cvjece tu sam....ostala sam radi preseljenja bez svog cvjeca.. sad pokusavam sakupiti novu kolekciju ,hvala

mici36
20.02.2013., 22:42
Udomljujem sjeme cvjeca (nesto srednje visoko do nisko za uz stazu) i razmjenjujem sjeme povrca (imam papriku, dinje, cukine, krastavce, salatu... sjeme nevena, nekih zvoncica sa djetelinastim listom svih boja)... hvala

Betty12
21.02.2013., 12:08
Mici,kakve paprike imaš?

lavandin cvijet
24.02.2013., 08:12
nepta,
neću hvala nemam vrt nego balkone pa nemogu sadit tikve, ali sada me zanima penjacica za moj balkon
ako neko ima reznice pavitine, ili tekome ili neku drugu lijepu penjačicu koja bi se lijepo penjala uza stranu balkona, da mi posalje
Hvala

Nemruth Dagi
24.02.2013., 18:52
Ima li neki biljoljubac a da ima i sjeme penjačice akebie....:ne zna:

http://www.cvijet.info/biljke_penjacice/penjacica_akebia_quinata_/21589.aspx

:503:

mici36
27.02.2013., 18:06
sad tek vidim da nema mog odgovora pa hajmo opet... imam ljute okrugle crvene papricice i crvene kao feferone, babure i ajvarke...

Betty12
27.02.2013., 21:59
Okrugle crvene papričice, to su one tzv. Cherry papričice,ako se ne varam?:)

lavandin cvijet
28.02.2013., 10:14
Ima li neki biljoljubac a da ima i sjeme penjačice akebie....:ne zna:

http://www.cvijet.info/biljke_penjacice/penjacica_akebia_quinata_/21589.aspx

:503:

ova je isto prekrasna, pogotovon zato što kao što piše navodno uspjeva i u sjenovitom, to bi značilo da je dobra za balkon koji gleda na sjevero-istok.
Di to ima za kupit??? Šta je bolje sjeme ili reznice, pretpostavljam da ce se reznice puno brze prosirit??

spoki007
04.03.2013., 09:33
možeš naravno
al kak ja odmah obrišem adresu na pp
pošalji mi ponovo

Nepta hvala opet...stiglo danas :cerek:

jel rano da ih sada sadim na otvoreno?

Wedding
04.03.2013., 12:08
Nepta hvala opet...stiglo danas :cerek:

jel rano da ih sada sadim na otvoreno?

nemoj jos:mig:, prerano je za tikve opcenito. Mozes sijati tek krajem 3 mjeseca u posudice ili tek tamo negdje polovicom 4 ili pocetkom 5 na gredicu
Moras znat da ce ti sjeme buca isklijati vrlo brzo cca 5-10 dana i da rastu na ocigled:cerek:

huskybucka
06.03.2013., 13:30
Imam viska par sjemenkica chili pqpricica, biljcice i plodovi budu manji, cesto ih ima za kupiti u trgovackim centrima u crvenoj zutoj zelwnoj boji...
Moje chili su crvene..
eto ako netko zauzvrat ima viska kakvih drugih sjemenki..

Shecherich
06.03.2013., 19:24
Odlična tema! :thumbup:

Evo ja se moram pohvaliti da smo napokon kupili kuću i da se za 1.Maj selimo u nju. Kuća ima oko 100 čh okućnice što je eto za nas taman. Ni previše ni premalo.
Oduvijek sam se divila prekrasnim vrtovima punim cvijeća, ali nažalost čak ni balkon nisam imala za uzgoj, pa se na kraju sve svodilo na par čuvarkuća na prozoru.
A agronom sam! Ironija...
Bacila sam se već na projektiranje vrta pa ako ima koja dobra duša da mi malo pomogne u tome :)
Trebala bih :
Verbenu, Hortenzije, Clemantis, Gliciniju, Lavandu, Begoniju, Hemerocallis, Sedum spectabile i Plamenak.

Za ostalo sam uspjela nać sjeme, a za ove :(

Unaprijed zahvaljujem! :D

Wedding
07.03.2013., 09:02
Odlična tema! :thumbup:

Evo ja se moram pohvaliti da smo napokon kupili kuću i da se za 1.Maj selimo u nju. Kuća ima oko 100 čh okućnice što je eto za nas taman. Ni previše ni premalo.
Oduvijek sam se divila prekrasnim vrtovima punim cvijeća, ali nažalost čak ni balkon nisam imala za uzgoj, pa se na kraju sve svodilo na par čuvarkuća na prozoru.
A agronom sam! Ironija...
Bacila sam se već na projektiranje vrta pa ako ima koja dobra duša da mi malo pomogne u tome :)
Trebala bih :
Verbenu, Hortenzije, Clemantis, Gliciniju, Lavandu, Begoniju, Hemerocallis, Sedum spectabile i Plamenak.

Za ostalo sam uspjela nać sjeme, a za ove :(

Unaprijed zahvaljujem! :D

Gliciniju sjeme ti mogu ja dat - jos vise mahune na granama:D - ako si ZA javi se u poruke:mig:

Shecherich
07.03.2013., 12:21
U-u-u!

Ima netko možda slučajno sjeme Adenium obesum-Pustinjska ruža...?! :cerek:

nepta
07.03.2013., 21:34
lani sam kupila pustinjsku ružu u Botaničkom vrtu za 10 kuna
sad jedva čekam da počne proljeće pa da vidim da li se primila
a u idućem mjesecu je proljetna prodaja u Botaničkom pa
ako i nije uspjela sadnja ponovo ću ju kupiti

Nemruth Dagi
08.03.2013., 10:19
ova je isto prekrasna, pogotovon zato što kao što piše navodno uspjeva i u sjenovitom, to bi značilo da je dobra za balkon koji gleda na sjevero-istok.
Di to ima za kupit??? Šta je bolje sjeme ili reznice, pretpostavljam da ce se reznice puno brze prosirit??

Ne mogu je nigdje naći :ne zna:

mici36
12.03.2013., 22:27
Ima li tko kakvo sjeme mahuna ili mahunarki za razmjenu ili pokoniti? hvala unaprijed

jezic
15.03.2013., 15:01

Bok.Sad sam našla ovu temu,pa kako i ja volim cvijeće i vrt kao i ti voljela bih da uspostavimo kontakt,jer si iz ZG kao i ja.Imam svoje sjeme povrća i sobne biljke,a tražim nove koje nisam imala,taj cvijet hoye je božanstven-jel imaš za prodat.Može razmjena sjemena i cvijeća?Vidim da si ljubitelj kao i ja i tvoj muž šizi kao i moj po placu-on na povrće ,a ja normalno na cvijeće-a onda komentari:zar još cvijeća?!Javi mi se-stiže proljeće,da se pripremimo!

nepta
15.03.2013., 20:14
Bok.Sad sam našla ovu temu,pa kako i ja volim cvijeće i vrt kao i ti voljela bih da uspostavimo kontakt,jer si iz ZG kao i ja.Imam svoje sjeme povrća i sobne biljke,a tražim nove koje nisam imala,taj cvijet hoye je božanstven-jel imaš za prodat.Može razmjena sjemena i cvijeća?Vidim da si ljubitelj kao i ja i tvoj muž šizi kao i moj po placu-on na povrće ,a ja normalno na cvijeće-a onda komentari:zar još cvijeća?!Javi mi se-stiže proljeće,da se pripremimo!

ja ne prodajem cvijeće. nikad i nikom. samo poklanjam jer uživam kad vidim da ima sve više cvijeća po balkonima i okućnicama.
o muževima, šefovima i mrtvima sve najbolje:D
doma imam sjemenja što kupljenog, što skupljenog kad idem u šetnju pa vidim neki suhi cvijet.
na gruntu moram napravit inventuru sjemenja. više ni ne znam kaj imam.
doma mi trenutno cvatu dva hibiskusa, grane forzicije u vazi i ukrasna djetelina koju sam prošle jeseni kupila na trešnjevačkom placu
ove godine moram užicati jednu reznicu dlanoslinog javora i budleju davidi
na lođi mi je preživila bakopa pa još malo seli na viksu gdje ju parkiram na granu kruške.

jezic
18.03.2013., 17:28
ja ne prodajem cvijeće. nikad i nikom. samo poklanjam jer uživam kad vidim da ima sve više cvijeća po balkonima i okućnicama.
o muževima, šefovima i mrtvima sve najbolje:D
doma imam sjemenja što kupljenog, što skupljenog kad idem u šetnju pa vidim neki suhi cvijet.
na gruntu moram napravit inventuru sjemenja. više ni ne znam kaj imam.
doma mi trenutno cvatu dva hibiskusa, grane forzicije u vazi i ukrasna djetelina koju sam prošle jeseni kupila na trešnjevačkom placu
ove godine moram užicati jednu reznicu dlanoslinog javora i budleju davidi
na lođi mi je preživila bakopa pa još malo seli na viksu gdje ju parkiram na granu kruške.

Znači da imaš veliki vrt kad sadiš drveće.Nabavim ti ja ovo žuto-forziciju od susjede-ona to ima ko živicu,a jel ti imaš sjeme vučjaka(lupinus)?Jesi dobila moju poruku s ponudom mog cvijeća?imam rumeniku sjeme ako trebaš.

nepta
19.03.2013., 07:47
moj gruntek je oko 900 kvadrata što je malo za sve što bi ja htjela posaditi
al tu je su mala viksa sa ogromnom terasom, mali povrtnjak i voćke svih vrsta

lupinusa imam jer obožavam te raznobojne piramidice a kad ga jednom posijem sam niče iduće godine kao kadifice i neven
on je prekrasan sam po sebi a osim toga ako ga posijem po vrtu još mi ga i pognoji

ma jedva čekam da ovo šašavo vrijeme bude bolje da odem tam i napravim inventuru
onda napravim novi spisak sjemenja

lavandin cvijet
20.03.2013., 12:28
......postavila sam pitanje na drugom forumu ali mi tamo nitko ne odgovara, dakle kako posaditi da se dobije gusti grm bosiljka ako svugdje i svi pišu da biljku od biljke treba udaljit 25-30cm (to je za dosta zacinskog bilja opcenito a ne sam za bosiljak ) ja sadim na balkonu pa kod cu pobogu tolko razdvajat zelim gusto zacinsko bilje u zardinjerama, sto s tim razdvajanjem, zar bas moram ako sam lijepo uredno posijala sjemenku 1 cm udaljenu jednu od druge (dobro 0.5 cm) i uredno su mi izniknule, iskusni pliz pojasnjenje??? Hvala

nepta
20.03.2013., 20:39
0,5 cm je stvarno pregusto, nikut će ali će biti kao igle a kamoli grm.
moraju imati prostora za rast.

lavandin cvijet
21.03.2013., 13:43
0,5 cm je stvarno pregusto, nikut će ali će biti kao igle a kamoli grm.
moraju imati prostora za rast.

hvala probat cu sa 2 cm razmaka, mislim jos uvijek mi nije jasno iz jednog zrna nikne jedna stapka i to je to ona se ne siri sama od sebe samo ima svoje listice i to je to , nema tu nikakvih bocnih grancica koje niknu ,right????
excuse my ignorants

nepta
21.03.2013., 21:08
krivo sam te shvatila, mislila sam da sadiš bosiljak a ti ga zapravo siješ
ako ga siješ svejedno nemoj sijati pregusto jer ćeš ih morat puno počupat i bacit da bi ostale biljčice mogle rast
lani je moj bosiljak bio stvarno grm i po visini i po širini
ali ja sam ga sijala i poslije presadila

Wedding
27.03.2013., 10:37
......postavila sam pitanje na drugom forumu ali mi tamo nitko ne odgovara, dakle kako posaditi da se dobije gusti grm bosiljka ako svugdje i svi pišu da biljku od biljke treba udaljit 25-30cm (to je za dosta zacinskog bilja opcenito a ne sam za bosiljak ) ja sadim na balkonu pa kod cu pobogu tolko razdvajat zelim gusto zacinsko bilje u zardinjerama, sto s tim razdvajanjem, zar bas moram ako sam lijepo uredno posijala sjemenku 1 cm udaljenu jednu od druge (dobro 0.5 cm) i uredno su mi izniknule, iskusni pliz pojasnjenje??? Hvala

za bosiljak je glavno koju vrstu imas jer bosiljka ima mnogo:mig:. Svojevremeno sam imala vrstu koja je od jedne biljcice izrasla u grm visine 40 cm i sirine bar 30 - nesto predivno al nisaam uzela sjeme i sad do toga ne mogu doc. Ovaj bosiljak koji sadim zadnjih par godina sijem na gusto pa ga presađujem na razmak 4-5 cm itada u teglama budu lijepi grmici. A jos jedna caka jest i ta da mu moras optrgavat vrh kako bi se punio tj sirio sastrane a ne isao samo u vis:D

lavandin cvijet
08.04.2013., 14:56
Bok
jel zna netko jel ima neka posebna caka kod sijanja mente i melise , posijala sam ju kao i svo drugo začinsko bilje i sve mi izraslo a ove dvije nista.
tek par 3-4 od valjda 30 tak posijanih malih sitnih minijaturnih (trebas ih povecalom trazit) biljčica , a posijala prije mjesec dana u zatvorenom.

spoki007
12.04.2013., 11:46
na proljeće posijati doma u tegle, ne na sunce nego na svjetlo mjesto i svaki dan malo pošpricati vodom
isto tako posijati i direktno u zemlju isto na proljeće
ja uvijek sijem i u tegle i u zemlju pa sam sigurna da će se primiti

jucer pola sjemenja posijao van,a dio u posudice.... :grli::W

shae
18.04.2013., 09:27
Hej ljudi... naime, meni treba par savjeta...

Imam napokon stan s balkonom i voljela bi nesto začinskog bilja šposaditi. Što preporučate za početak i da li netko ima sjemenki za udijeliti koju? Neki mozda savjet općeniti, totalno sam amater u tome, ali obožavam kuhati i oduvijek si zelim balkon ili vrt sa zacinima...

Wedding
19.04.2013., 10:28
Hej ljudi... naime, meni treba par savjeta...

Imam napokon stan s balkonom i voljela bi nesto začinskog bilja šposaditi. Što preporučate za početak i da li netko ima sjemenki za udijeliti koju? Neki mozda savjet općeniti, totalno sam amater u tome, ali obožavam kuhati i oduvijek si zelim balkon ili vrt sa zacinima...

Ja ti imam bosiljka na bacanje:D
Sto se tice savjeta, cuj iskreno vecinu zacina sam posijala doslovno onak ofrlje, stavila zemlju u teglu, posipala sjeme i pokriva sa 2 cm zemlje, zalijala i stavila na sunce te pazila da zemlja bbude vlazna a to je najbolje postic tako da preko tegle stavis obicnu kuhinjsku prozirnu foliju i neka tako stoji dok bilje ne iznikne:mig:. Folija ce odrzavat vlaznost i nemas brige:D.

huskybucka
21.04.2013., 17:43
Trazim sjeme mocvarnog hibiskusa, u zamjenu dajem sjemenke drugog cvijeca

huskybucka
27.04.2013., 07:19
Ostalo mi sjemena hokkaido, muskatne i slavonske tikve, saljem uz naknadu 3kn za postqrinu

nepta
27.04.2013., 11:28
šalji adresu na PM za muškatnu

nepta
27.04.2013., 16:47
imam i hokkaido sjeme
(našla sam još jednu kutiju sa sjemenjem:rolleyes:)

Khan
06.05.2013., 11:09
sjeme akebije ima za kupiti na E-boomu.

Nemruth Dagi
06.05.2013., 11:34
sjeme akebije ima za kupiti na E-boomu.

Znam ali je diskutabilno dobiti biljku iz toga.

jelenkomedenko
08.05.2013., 12:29
poklanjam sadnice cherry rajčica
Prije nekoliko godina posadila sam te rajčice u vrt i otada mi svakog proljeća zazelene vrt, niču kao da su rukom posijane. Nekoliko ih ostavim da izrastu, ostale su mi višak, pa ako nekome treba, drage volje ću pokloniti mlade stabljike.
Područje Svete Nedelje

Nemruth Dagi
08.05.2013., 12:56
Znam ali je diskutabilno dobiti biljku iz toga.

Jučer mi je žena iz Botaničkog na prigodnoj prodaji rekla da su imali akebiju prije par godina...eto, mimoišle smo se...:(

June
09.05.2013., 10:31
Treba netko flance dinje? Zagorje i okolica.
Dobila sam sjeme, posijala i niknulo brdo toga van.:D

lavandin cvijet
10.05.2013., 13:51
...narode jel zna tko di ima sadnica jagoda mjesečarki, još za kupit ali ne vrtni centri???

SpaceDancer
10.05.2013., 15:08
Pozdrav svima!

danas mi je ljubazna teta iz gradskog ureda javila da sam prosla na natjecaju za gradski vrt:lux:

prijatelj i ja cemo zajedno ceprkati i jako se veselimo jer smo oboje smogovci i do sad smo uzgojili...paaa - nista :D

posto se nismo puno nadali da cemo dobiti vrt - nemamo nista pripremljeno za sadnju pa bi stoga rado udomili kakve povrtke :D viska ako tko ima.
nismo izbirljivi, a posto nemamo nista za zamjenu - mozemo vam ponudit da se fotkamo u vrtnim radovima - to ce vas sigurno, ako nista drugo, nasmijati :D

zarana
10.05.2013., 16:06
bravo :klap: ...a o kom gradu se radi?
i kakva zemlja vam je dodijeljena, neobrađena pretpostavljam?

SpaceDancer
10.05.2013., 16:52
Zagreb

e sad sto se tice stanja zemlje - ne znam kaj bi rekla :D
zemlja je preorana, do sada je na tom terenu godinama bila livada koju bi valjda samo tu i tamo pokosili (koliko ja znam)

Nemruth Dagi
10.05.2013., 17:08
...narode jel zna tko di ima sadnica jagoda mjesečarki, još za kupit ali ne vrtni centri???

Danas sam ih vidla na Dolcu gore kod Kerempuha....

sneki7
12.08.2013., 08:47
Dobar dan...ima li netko za poklonit bilo koju vrstu sukulenata, imam običnu čuvarkuću al sad bi htjela još neke...i moj mm silno želi adenium obesum al ju nikako nemožemo nać u ZG, pa dal netko zna gdje je ima za kupit il želi poklonit sjeme il reznicu...Hvala...

fermina-daza
06.09.2013., 14:47
Zvala sam ove velike vrtne centre u Zagrebu, ali ni jedan nema peperomiu prostratu (biberovac, paprovac - viseći) :(

To je ovakva biljčica:

http://gardenwithlove.blogg.se/images/2009/r-09-187_50032181.jpg

Može li mi netko reći gdje bih mogla nabaviti ovu biljku ili je možda ima, pa da mi ustupi pelcer. Hvala!

Testeressa
11.01.2014., 17:02
Ako tko ima viška sadnica sansevierije, bilježim se sa štovanjem.
Bitno mi je samo da nije vrsta hahnii - ona niska, trebam visoke, nebitno kojih šara.
Hvala

:)

https://www.google.hr/search?q=sansevieria&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=HXnRUpbbDMWM7AaQ_oHQAg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=642

jeeeRajt
16.02.2014., 18:58
pozdrav,

trebam za vrt 10ak sadnica malina i eventualno križanaca malina i kupina
u vrtnim centrima su prošle godine bile 20+ kuna po sadnici ako se dobro sjećam, jučer sam bio na placu nisam našao. na šnjuvalu ima oglasa i po par kuna, ali daleko od zg i čini mi se da bi to išlo samo na veliko.

cjena mi je velika jer planiram ove godine dosta urediti vrt pa trebam i brusnice, borovnice, možda ribizl, planiram nabaviti dvogodiššnje sadnice šparoga, kamčatke, sadim sezonsko povrće pa trebam sadnice svega, moram kupiti i zemlje nešto i gnoj itd itd....

ima netko ideju gdje bi mogao dobiti jeftinije sve ovo što tražim ili bar maline, ne moraju biti zasađene u tegle, mogu i golih korijena kopane iz zemlje?

zagreb i okolica mi odgovaraju. hvala.

za eventualnu zamjenu mogu ponuditi par grmova joste (sam razmnožio zagrtanjem i ovih dana ih kidao i presadio, presadnice kadulje koja se sama razmnožila sjemenjem prije dvije godine i super uspijeva i cvate u podsljemenskoj zoni, kupine koje su se same zasadile od matičnih biljaka prošle i pretprošle godine imam dosta jagoda koje su se isto same razmnožile, kupljene su kao mjesečarke, ali meni su rodile tek mjesec-dva u proljeće - taman za sezonu, kasnije baš i ne.

menni
18.02.2014., 17:03
pozdrav svima :) ako netko ima sukulenata, bilo kakve vrste, sve ih obožavam, bilježim se za štovanje. želim ih posvuda oko kuće <3
odgovara mi bilo gdje - tisak je napravio čuda u razmjenama cvijeća i sadnica i sjemenja svih vrsta.

http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2012/274/7/8/herb_a__vore_by_a_kid_at_heart-d5gjqmt.gif

jjadra
27.02.2014., 10:39
Poklanjam kroton. Mačak skače po njemu i moram ga držati na ormaru. Lijep, zdrav.
Zagreb, Kustošija.
Javite se u inbox.

http://i57.tinypic.com/2ccpiqr.jpg

http://i60.tinypic.com/2enm5ad.jpg