PDA

View Full Version : Duphaston tablete

stranice : 1 [2] 3 4

sancy_vu
10.01.2011., 11:22
danas mi je 5. dan od zadnje tablete... dok sam bila u gradu nešto obavljala osjetila sam da sam dobila M, kad sam došla kući bilo je krvi na donjem rublju, presvukla se, stavila uložak i od onda više ni kapi....

zašto sad to????? :confused: :(

tina2701
10.01.2011., 12:03
danas mi je 5. dan od zadnje tablete... dok sam bila u gradu nešto obavljala osjetila sam da sam dobila M, kad sam došla kući bilo je krvi na donjem rublju, presvukla se, stavila uložak i od onda više ni kapi....

zašto sad to????? :confused: :(

možda spotting...zna se to ponekad dogoditi.....dan il dva prije M,,,

bjelovarcanka
10.01.2011., 16:56
ok...popila sam za subotu i sa te iste tablice isto tabletu za subotu ..evo danas mi je 3 dan kako ih pijem...moram ih do srijede piti......5 dana pijem!

Linea Exclusive
13.01.2011., 07:26
Ne znam ima li ovo veze s Duphastonom baš, ali da pitam.

Nakon 4 mjeseca uzimanja Duphastona 15.-24. dc radi regulacije ciklusa (imam oligomenoreju, a na pauzi sam od Diana radi liječenja kandide), ovaj mjesec ih nisam uzela. Rekoh, da dobijem jednu svoju mengu, kad god.
Jučer mi je bio 15. dc, i kod brisanja se na WC papiru pojavila sukrvica-krv. Ne kapljica, nego kao početak menge.:confused:
Inače ovuliram najranije 25. dc, a i ne vjerujem da ovulacijsko krvarenje može biti ovako jako.:ne zna: Čekam da vidim koliko će trajati.

Je li se nekoj dogodilo da krvari nakon uzimanja Duphastona, tj. zbog neuzimanja nakon nekoliko mjeseci uzimanja?

Linea Exclusive
15.01.2011., 11:09
Uglavnom (da sama sebi odgovorim): to je definitivno menga. Dakle, 29.12. sam dobila m na Duphastonima, a 13.1. svoju prirodnu.:confused: Ne znam kako je ovo moguće, ali eto.
Vidjet ću kako će biti idući mjesec, možda je ovo izdvojeni slučaj.:ne zna: Ionako više ne pijem Duphastone.

Hoya
16.01.2011., 16:06
samo sam i ja se htjela javiti - nakon što mi nije dosla menstruacija više od 2mj. a imam policistićne jajnike, uz Duphastone mi je uredno dosla :top: treći dan od prestanka uzimanja :)
konačno mi prestali bolovi u križima čim je stigla , uf..

bjelovarcanka
16.01.2011., 20:24
eto , da se ja javm....meni je danas 4 dan pauze...i nikako da dobijem...nakon koliko dana se dobije menstruacija...

bebać
17.01.2011., 07:09
Ja sam dobila 4.dan nakon prestanka:ne zna:

Linea Exclusive
17.01.2011., 07:19
Dajte se opustite, i do 10 dana može proći od zadnje tablete do menge. Dobit ćete sigurno, bez brige.
Ako ne dobijete 10-11 dana, idite kod dr.

bjelovarcanka
18.01.2011., 16:14
eto dobrih vijesti...danas sam dobila,,,nakon 6 dana...tj...primjetila sam na papiru dok idem na wc trag krvi...i popila diane...!!!

bjelovarcanka
18.01.2011., 18:41
e...evo mene opet...sad sam primjetila trag smeckaste boje na papiru...i trag rvi ali slabije....na ulosku nema nista...samo dok idem na wc pa na papiru uocim smeckasti iscjedak...i slabije suskrvicu...a ja danas popila prvu tabletu diane...valjda cu procuriti danas....!!!

stipanovic
14.02.2011., 16:10
dali je možda pio dophastone u trudnoći zbog krvarenja ????

Sashica
14.02.2011., 20:59
hej draga stipanovic, citala sam te tamo na trudnicama, zaista mi je žao zbog tvoje situacije, nadam se da će sve biti OK. :kiss:

Ja pijem Duphastone, ali zbog endice. Ali, koliko sam čitala u uputstvima, daje se i zbog prijetećeg pobačaja, tj. da ga spriječi.

Joj, nadam se da će ti se javiti netko s pametnijim iskustvom od mene :(

nestrpljiva
10.03.2011., 08:17
Da, moguće je da lažno označi O :(

Ali mene još više buni to što mi temp. nije uopće porasla iako pijem Duphastone :ne zna:

Kako može Duphostane kojeg se počinje piti poslije ovulacije utjecati na BT u slijedećem ciklusu?? Ili sam nekaj krivo skopčala! Moram ga piti od 14.-26. dana ciklusa, a meni je to poslije ovulacije! Barem ovaj ciklus! Jutros sam izmjerila povišenu T, i jutros sam počela piti Duphastone jer mi je danas 14.-ti dan. Pa jel moguće da će mi u slijedećem ciklusu ovulacija kasniti ili je uopće neće biti zato kaj sad pijem tablete, iako ih 14 dana prije ovulacije, slijedećei mjesec, neću piti! Sad ste me zbedirale!

Sashica
10.03.2011., 08:54
Kako može Duphostane kojeg se počinje piti poslije ovulacije utjecati na BT u slijedećem ciklusu?? Ili sam nekaj krivo skopčala! Moram ga piti od 14.-26. dana ciklusa, a meni je to poslije ovulacije! Barem ovaj ciklus! Jutros sam izmjerila povišenu T, i jutros sam počela piti Duphastone jer mi je danas 14.-ti dan. Pa jel moguće da će mi u slijedećem ciklusu ovulacija kasniti ili je uopće neće biti zato kaj sad pijem tablete, iako ih 14 dana prije ovulacije, slijedećei mjesec, neću piti! Sad ste me zbedirale!

Bez panike :mig:

Duphastone se ne počinje piti uvijek poslije ovulacije, različite žene ga piju različito, neke ga piju od 5.-25. dc, neke od 11.-25., neke od 14.-26. dc (kao ti), a neke (kao ja) od 15.-25. dc.

E sad, nekad ti ovulacija može biti prije nego počneš piti Duph, nekad poslije, nekad baš taj dan. Meni recimo nekad O bude 11. dc, a nekad 15. dc, ovisi o ciklusu.

Pijenje Duphastona nikako neće utjecati na to da nemaš ovulaciju slijedeći mjesec, niti na bazalnu temperaturu u slijedećem ciklusu, nemaj brige.

Ono što je mene bunilo kad sam napisala taj post koji citiraš je slijedeće: nakon ovulacije raste progesteron (hormon koji dominira drugom fazom ciklusa), porast progesterona uzrokuje da poraste i bazalna temperatura. Kako je Duphastone zapravo progesteron, uzimanje Duphastona moglo bi (teoretski) utjecati na porast temperature (u tom ciklusu kad ga piješ). Barem sam tako ja pretpostavila. Nisam uspjela naći nigdje točan odgovor može li pijenje Duph. utjecati na rast BT, ali redovnim mjerenjem svoje BT već 5 ciklusa, vidim po kretanju svoje temperature da Duph nije imao nekog utjecaja na rast temp.

Sofia78
11.03.2011., 17:33
Evo i mene. Pozdrav cure i žene.
U posljednjih godinu-dvije dana imam problema sa neredovitim mjesečnicama.
Manjak progesterona, jajnici čisti, endometrij malo tanak. Ovaj ciklus mi kasni 2 i po mjeseca.
Dr. mi je sada prepisao Duphaston 5 dana x 2 tablete. Danas mi je 12 dan nakon terapije i još nisam dobila.
Čitala sam da zna doći i nakon 10 dana, eto meni je 12-ti i s isčekivanjem svaki put gledam u wc papir.

marusha0410
16.03.2011., 18:53
Ajd da malo oživimo ovu temu....Ja sam danas dobila Duphastone zato što curim već 13 dana.Reko mi je da ih odma počnem piti 3 puta dnevno a kad prestanem cuiriti da nastavim 2 puta dnevno.Dali je netko imao takav slučaj ??

Mala18
16.03.2011., 19:04
Ajd da malo oživimo ovu temu....Ja sam danas dobila Duphastone zato što curim već 13 dana.Reko mi je da ih odma počnem piti 3 puta dnevno a kad prestanem cuiriti da nastavim 2 puta dnevno.Dali je netko imao takav slučaj ??

Pozz :) ja sam imala takav slučaj zbog neredovitih menstruacija. Jednom mi je isto tako dugo trajala pa sam se obratila gin koja mi je dala da pijem duphaston 3 puta dnevno,i kad mi prestane pila sam 2 puta dnevno do 24 dana ciklusa.

marusha0410
16.03.2011., 20:32
Pozz :) ja sam imala takav slučaj zbog neredovitih menstruacija. Jednom mi je isto tako dugo trajala pa sam se obratila gin koja mi je dala da pijem duphaston 3 puta dnevno,i kad mi prestane pila sam 2 puta dnevno do 24 dana ciklusa.
i jel ti pomoglo...nakon koliko ti je prestala curiti

Mala18
16.03.2011., 21:04
i jel ti pomoglo...nakon koliko ti je prestala curiti

Da pomoglo mi je :) nakon 2 dana mi je prestalo curiti

marusha0410
16.03.2011., 21:23
Da pomoglo mi je :) nakon 2 dana mi je prestalo curiti

jesi onda idući ciklus nastavila sa terapijom da je reguliraš ili si pustila da ide svojim tokom? Koliko dugo si bila taj put curila i dali ti se opet desilo da se ponovilo.
Mene malo plaši da se ne ponovi jer mi je rekao da će me slat u bolnicu.
I daj mi reci nakon što ti je prestala curiti koliko si još pila tablete 2x1

Mala18
17.03.2011., 10:35
jesi onda idući ciklus nastavila sa terapijom da je reguliraš ili si pustila da ide svojim tokom? Koliko dugo si bila taj put curila i dali ti se opet desilo da se ponovilo.
Mene malo plaši da se ne ponovi jer mi je rekao da će me slat u bolnicu.
I daj mi reci nakon što ti je prestala curiti koliko si još pila tablete 2x1

Da još poslije toga sam bila na terapiji duphastonom 3 mj da se proba regulirati ciklus. Taj put menga mi je trajala mislim više od 10 dana,nisam baš sigurna,al uglavnom tu negdje. Nije mi se to više ponovilo i nadam se da neće,ali prvi put kad sam bila kod ginićke upravo zbog toga mi je rekla da će dat tu terapiju,ali ako mi ne pomogne da ću ići u bolnicu jer se ne smije tako dugo krvariti. Samo pij kako ti je rečeno,bude sve ok :mig:

marusha0410
17.03.2011., 11:57
Da još poslije toga sam bila na terapiji duphastonom 3 mj da se proba regulirati ciklus. Taj put menga mi je trajala mislim više od 10 dana,nisam baš sigurna,al uglavnom tu negdje. Nije mi se to više ponovilo i nadam se da neće,ali prvi put kad sam bila kod ginićke upravo zbog toga mi je rekla da će dat tu terapiju,ali ako mi ne pomogne da ću ići u bolnicu jer se ne smije tako dugo krvariti. Samo pij kako ti je rečeno,bude sve ok :mig:

Joj hvala ti....:cerek: nekako me strah a neznam zašto.Ne osjećam se baš OK kod tog ginekologa,nije moj.Mjenja mog bivšeg ginekologa jer je umro.A koliko sam čula baš neki nisu zadovoljni sa njim.Sa njim radi još jedan koli je prije bio moj gin pa sam ga promjenila,tuka-neznam zašto:ne zna: možda je razlog što je njemu bilo sve OK.Sad ću probat pikirati da dođem na kontrolu kad radi ovaj drugi.On je ipak znao saslušati.

Mala18
17.03.2011., 13:10
Joj hvala ti....:cerek: nekako me strah a neznam zašto.Ne osjećam se baš OK kod tog ginekologa,nije moj.Mjenja mog bivšeg ginekologa jer je umro.A koliko sam čula baš neki nisu zadovoljni sa njim.Sa njim radi još jedan koli je prije bio moj gin pa sam ga promjenila,tuka-neznam zašto:ne zna: možda je razlog što je njemu bilo sve OK.Sad ću probat pikirati da dođem na kontrolu kad radi ovaj drugi.On je ipak znao saslušati.

Nema problema,nadam se da sam ti bar malo pomogla :) da to vjerujem,teško je naći dobrog ginekologa,i ja razmišljam da promjenim gin. Napravi kako tebi najbolje odgovara i kod kojeg ti je ginekologa ugodnije :top:

marusha0410
20.03.2011., 15:00
Nema problema,nadam se da sam ti bar malo pomogla :) da to vjerujem,teško je naći dobrog ginekologa,i ja razmišljam da promjenim gin. Napravi kako tebi najbolje odgovara i kod kojeg ti je ginekologa ugodnije :top:

koji je kod tebe bio problem što si tako dugo curila???Ja ću ići ovaj tjedan na kontorolu,samo moram provjeriti kako radi.
Ja si nekako mislim da je kod mene zbrku napravila prometna koju sam imala u 10 mj te sam naglo prestala curiti taj dan,pa sam u 11 mj imala operaciju i curila samo 2 dana skoro ništa...te mi se mrljavila 12 i 1 mjesec.Onda sam počela piti mješavinu marulje,stolisnika i kamilice,pila sam i kadulju i vrkutu.Neznam dali je sve to uzrok mog dugog krvarenja jer ti čajevi reguliraju ciklus.

nestrpljiva
21.03.2011., 17:53
Cure bok!

Pijem Duphostane 2x1 dnevno, od ovog ciklusa u svrhu produživanja druge faze ciklusa (od ovulacije do mestruacije), a sve u svrhu povećanja šanse za trudnoću. Vadila sam hormone i sve je ok osim progesterona koji je navodno malo snižen (21. dc = 47 nmol/l) i činjenice da mi je ta druga faza skraćena pa obično dobijem m 9-11 dana nakon ovulacije (22-25 dc). Duphastone bi trebala piti 14-26 dc. Danas mi je 25.-ti dan i čini mi se dami je krenula menga, a ako ne procurim danas vrlo je vjerojatno da ću sutra. E sad, zašto je to tako??!! Čitala sam da bi trebala dobiti m par dana (3-5) nakon što prestanem piti tbl. Znači sutra navečer bi trebala popiti zadnju (ukupno još moram popiti 3 kom), pa sam očekivala m najranije 28. dan. Ne znam koga da pitam jer je moj ginić nekako out što se toga tiče, a Duphastone su mi propisali u Petrovoj u koju ću tek za 3 mjeseca (tj D moram piti 3 ciklusa). Inače sam pitala dr kaj ak dobijem mengu ranije, dal da nastavim piti D ili ne, pa mi je rekla da dok pijem D neću dobiti m. pa zakaj sam/ću dobiti??!! Help!

marusha0410
21.03.2011., 21:30
Cure bok!

Pijem Duphostane 2x1 dnevno, od ovog ciklusa u svrhu produživanja druge faze ciklusa (od ovulacije do mestruacije), a sve u svrhu povećanja šanse za trudnoću. Vadila sam hormone i sve je ok osim progesterona koji je navodno malo snižen (21. dc = 47 nmol/l) i činjenice da mi je ta druga faza skraćena pa obično dobijem m 9-11 dana nakon ovulacije (22-25 dc). Duphastone bi trebala piti 14-26 dc. Danas mi je 25.-ti dan i čini mi se dami je krenula menga, a ako ne procurim danas vrlo je vjerojatno da ću sutra. E sad, zašto je to tako??!! Čitala sam da bi trebala dobiti m par dana (3-5) nakon što prestanem piti tbl. Znači sutra navečer bi trebala popiti zadnju (ukupno još moram popiti 3 kom), pa sam očekivala m najranije 28. dan. Ne znam koga da pitam jer je moj ginić nekako out što se toga tiče, a Duphastone su mi propisali u Petrovoj u koju ću tek za 3 mjeseca (tj D moram piti 3 ciklusa). Inače sam pitala dr kaj ak dobijem mengu ranije, dal da nastavim piti D ili ne, pa mi je rekla da dok pijem D neću dobiti m. pa zakaj sam/ću dobiti??!! Help!

Ako sam dobro skužila tebi je ovulacija između 22 i 25 dana ciklusa???:confused: ili????

Sashica
21.03.2011., 22:02
marusha, krivo si je skužila :mig: Pije Duphastone da produži lutealnu fazu ciklusa, tj. drugi dio ciklusa (nakon ovulacije do menstruacije). Pije ga od 14.-26.dc, dakle O bi trebala biti negdje sredinom ciklusa.

nestrpljiva, ja pijem Duphastone 15.-25. dc i menstruaciju uvijek dobijem nakon što ga prestanem piti, negdje cca 28. ili 29. dc. Ne znam što bih ti preporučila, osim da nazoveš ginekologa ako sutra dobiješ menstruaciju pa ga pitaj da li da prestaneš piti ili piješ do 26. dc.

nestrpljiva
22.03.2011., 06:59
Ov mi je obično 13-14 dc. I jutros crveni iscjedak i svijetla krv na papiru! Ne mogu reći da je u pitanju prava menga, ali se definitivno nešto događa (što god bilo mislim da se endometrij počeo ljuštiti unatoč Duphasotnu). Ne znam kog bi pitala, jer je moj gin malo out što se toga tiče! Joj luda sam jer uopće nisam očekivala ovako nešto! I kad sad trebam opet početiti piti D? Jel mi danas 1. dan novog ciklusa ili 26. dan starog ciklusa!?!

Sashica
22.03.2011., 07:10
Gle, ako ti je samo spotting, a nisi još počela baš krvariti, onda nastavi piti kako ti je rečeno. Ali, ne razimijem zašto ne možeš nazvati svog ginekologa i pitati ga :ne zna:

nestrpljiva
22.03.2011., 08:52
Ma mogu ga nazvati, ali nekako sumnjam u njegove odgovore što se tiče hormona. Čovjek je jako star ali mi je genijalan kao doktor, za osnovne gin stvari. Skužila sam da dosta cura koje pokušavaju zatrudniti one prve nalaze (hormoni, spermiogram, papa, brisevi i ostalo) rade kod svojeg ginekologa, a meni je moj napravio samo papu i briseve, a za dalje me poslao u Petrovu (hormoni, spermiogram, uzv). I onda kad sam nakon hormona išla kod njega po uputnicu za Petrovu (za kontrolu) pokazala sam mu nalaze hormona, on je to nekako letimično pogledao i rekao da ako su vrijednosti unutar referentnih vrijednosti koje su iskazane na nalazu da je onda valjeda sve ok sa hormonima. (U Petrovoj su mi rekli da je Progesteron malo snižen iako je u granicama koje lab navodi kao referentne). Zato mislim da mi neće reći ništa pametno.
A spotting zapravo nije menga?? To je kao neki intro? Obično mi prvi dan kad trebam dobiti bude nešto slično, ali mi već nakon sat, dva procuri prava menga. Ovo mi je prvi ciklus na D, pa nemam pojma kaj očekivati. Koliko dugo može trjati taj spotting?

Sashica
22.03.2011., 08:56
Ha, čuj, ne znam koliko ti dugo može trajati spotting, svaki organizam drugačije reagira na hormone. Meni je od prve kutije Duphastonea sve normalno išlo, dakle menstruaciju dobijem 3-4 dana nakon prestanka uzimanja Duph. (ciklusi 28-29 dana).

Ali, ako ti danas počne ići i krv, onda da, moraš to računati kao 1. dc.

nestrpljiva
22.03.2011., 09:02
Hvala na ogovorima!

bebać
22.03.2011., 14:57
Pijem vec 3 ciklusa tabletice i super su mi, 15-25 dc, i menstruacija bi dosla nakon par dana. E sad, danas mi je 14 dc i sutra bi trebala pocet opet sa tabletama ali gle cuda danas dobila menstuaciju:confused:

Malo sam zbunjena, pa kako idem s tim da mi je sada ipak 1 dc sutra necu krenuti sa tabletama, tako mi se cini najpametnije.

Iduci tjedan sam narucena u ginekologa pa cu vidjeti koja je shema.

nestrpljiva
23.03.2011., 06:10
Kod mene se izgleda stvarno radilo o spottingu. Iakok mi i dalje kapa ,jutros sam mjerila BT, jos mim je uvijek povisena, pa pretpostavljam da nije menga u pitanju. Cini mi se da bi prvi dan menge BT trebala pasti

Sashica
23.03.2011., 07:16
nestrpljiva, da, bazalna meni obično padne dan prije nego dobijem M, u svakom slučaju, trebala bi ti pasti, tako da ako još nisi baš procurila, nastavi piti Duph. kako ti je doktor odredio.

larazg
23.03.2011., 07:33
danas krenula opet piti 2x2 dabriće...

sad čekam da u slijedećih 7 dana psihički prolupam od njih, nadujem se kao bačva, sva nateknem i dobijem valunge kao da ulazim u klimaks...

onda se ispušem, psihički unormalim i procurim....

jel tko ima ovakve nuspojave?

WandaTheFamous
23.03.2011., 08:20
sad čekam da u slijedećih 7 dana psihički prolupam od njih, nadujem se kao bačva, sva nateknem i dobijem valunge kao da ulazim u klimaks...

onda se ispušem, psihički unormalim i procurim....

jel tko ima ovakve nuspojave?

Da. Također.

A jesi išla pitat do kad da ih piješ?

mmz<3
23.03.2011., 09:09
dali je možda pio dophastone u trudnoći zbog krvarenja ????

definitivno kasno odgovaram ... ali evo ja ih pijem zbog krvarenja u trudnoci, prvo utrogestane sad njih radi prevencije od ponovnog krvarenja.
I nakon kaj citam sad sve vase probleme iskreno bas i ne kuzim kako rjesavaju te sve iste probleme ali dobro.. :ne zna:

croatiansen22
23.03.2011., 10:27
e to ni meni nije jasno.

ti duphastoni i utrići rješavaju probleme i kad ti ne dolazi mensturacija, pa kad ti je prečesta, pa kad hoćeš produžiti ciklus zbog vjenčanja ili tako nečeg...

mislim, kužim kak rade, ali opet, baš je to čudno sve skupa :)

nestrpljiva
08.04.2011., 11:13
Ola svima!

Evo ja dugi ciklus na Duphićima (2x1, 14.-26. dc). Od nus pojava ništa osim kaj mi je stalno vruće. Primjetila sam da mi je bazalna ovaj put zbrčkana!! Tj. uopće ne mogu skužiti jel mi bil ovulacija i kad!! Počela sam je mjeriti 8 dc i bila mi je 36.6, a obično mi je prije ov 36.0-36.3! I tak mi skače do ov. kad naraste na 36.6 i svaki je dan ista! Ovaj put od 8 dc varira od 36.6-36.8 i to je nepretano tak. Danas mi je 16 dc! Pa nije valjda da mi je ov bila PRIJE 8 dc Obično mi je 13. ili 14. dc!! Ili mi možda još uopće nije bila??

Ninna
14.04.2011., 17:08
Trebam izvaditi prolaktin, a trenutno pijem Duphastone zbog reguliranja ciklusa 2x1 na dan...šta mislite da li to moglo utjecati na nalaz prolaktina?
pročitala sam da estrogeni i oralna kontracepcija mogu utjecati, onda progesteron valjda neće :ne zna:

tina2701
14.04.2011., 22:15
Trebam izvaditi prolaktin, a trenutno pijem Duphastone zbog reguliranja ciklusa 2x1 na dan...šta mislite da li to moglo utjecati na nalaz prolaktina?
pročitala sam da estrogeni i oralna kontracepcija mogu utjecati, onda progesteron valjda neće :ne zna:

..ja sam vadila...znao je i endokrinolog i ginekolog da pijem.,,nije mi utjecalo...

Ninna
15.04.2011., 15:37
..ja sam vadila...znao je i endokrinolog i ginekolog da pijem.,,nije mi utjecalo...

ok hvala :mig:

//Mare//
19.04.2011., 20:39
Meni su sve do sada pomagale (izazivanje/regulacija mens. ciklusa), i bila sam heppy jer smo napokon našli tablete koje mi reguliraju ciklus, ali ipak neeee...:mad: popila sam zadnje tbl iz kutijce prije 5 dana, ali od menstr. ništa:( pokušavam ostati trudna, ali naravno neide jer mi je menst. ciklus neredovit

petra_:)
25.04.2011., 09:30
curke, pomagajte! imam pcos i ginekolog mi je dao da pijem duphastone 2x1 10 dana i kad popijem nakon tri dana trebam dobiti. međutim danas je 9. dan a meni ništa još... ima netko neki savjet ili da čekam...? :ne zna:

tina2701
25.04.2011., 10:37
curke, pomagajte! imam pcos i ginekolog mi je dao da pijem duphastone 2x1 10 dana i kad popijem nakon tri dana trebam dobiti. međutim danas je 9. dan a meni ništa još... ima netko neki savjet ili da čekam...? :ne zna:

..netko dobije nakon 2-3 dana a nekm treba i 10ak dana.....pričekaj još koji dan...a ako m ni onda ne dođe...odi ginekologu...

petra_:)
26.04.2011., 08:01
hvala tina!

dire Dawn
28.04.2011., 02:55
ja sam duphaston dobila kao tablete za otvaranje. i užasno se su mi. valjda je lakše kad se navikneš, a i ja sam pila 2x dnevno. u svakom slučaju koma. mučnine, vrtoglavice, umor.. :(

arabela
10.05.2011., 18:33
dakle..onaj dabroston vise nepostoji neg je sad ovaj duphastone...ugl ja sam ih sad bila pila po 2.put u zivotu da odgodim tu odvratnost od menge al nisam mogla odgodit kolko sam htjela tj dok sam ih pila sam ju dobila vec..odgodila mi se samo za 2 dana...mislim sranje...kaj nebi trebalo bit da do god pijes tih 10 dana da ju neces dobit!??! gin me nemre primit prije 9.mj-bas super onak- pa eto dal pitam ovdje il sestru tam dođe mi na isto..a vidim hrpa cura jos ceka 10 dana da ju dobije nakon zadnje tablete..ja sam ocito ukleta...:mad:
jel to djelovanje varira od zene do zene il kaj? pila sam dost alkohola uz njih zadnja 2 dana ak to ima veze mozda...? :ne zna:

tina2701
10.05.2011., 20:44
Arabela...od kad do kad si pila duphaston???

..to kad ćeš dobitii ti ovisi o razini prirodnog progesterona...a duphaston je umjetni progesteron...

arabela
10.05.2011., 23:33
pocela sam ga pit 5 dana prije M i mislila sam ga pit 10 dana al sam je vec 7. dan dobila iako sam pila 2x1 kak je trebalo..tak da u principu sam je odgodila sam na 2 dana a htjela sam na 5 barem...znaci ja imam visoku razinu progesterona? i koja je korist od toga opce?:rolleyes:

nestrpljiva
11.05.2011., 11:52
dakle..onaj dabroston vise nepostoji neg je sad ovaj duphastone...ugl ja sam ih sad bila pila po 2.put u zivotu da odgodim tu odvratnost od menge al nisam mogla odgodit kolko sam htjela tj dok sam ih pila sam ju dobila vec..odgodila mi se samo za 2 dana...mislim sranje...kaj nebi trebalo bit da do god pijes tih 10 dana da ju neces dobit!??! gin me nemre primit prije 9.mj-bas super onak- pa eto dal pitam ovdje il sestru tam dođe mi na isto..a vidim hrpa cura jos ceka 10 dana da ju dobije nakon zadnje tablete..ja sam ocito ukleta...:mad:
jel to djelovanje varira od zene do zene il kaj? pila sam dost alkohola uz njih zadnja 2 dana ak to ima veze mozda...? :ne zna:

Meni je isto tako. Pomoću Duphastonea pokušavam produžiti 2. fazu ciklusa. Pijem ih od 14-26 dana, 2x1 dnevno, zadnja 3 ciklusa. Menga mi krene lagano 23. dan unatoč Duphićima. Prošli sam mjesec procurila ko luda 25.-ti dan, tak da sam ih prestala piti. Krajem mjeseca idem na kontrolu, pa me baš zanima kaj će mi reći u svezi glede toga, jer mi je rekla Dr rekla da dok god pijem Duphiće neću imati mengu! Možda je doza premala ili prevelika, i još su mi možda razmrdali i ovulaciju! I ovaj mi je ciklus temp skakala ko luda tako da uopće nisam mogla odrediti kada su mi plodni dani!

zorra
11.05.2011., 13:51
pozdrav!
imala sam obilnu menstruaciju (20 dana je trajala) i doktor mi je dao duphastone 2X1 10 dana. i rekao je da ću prestat krvarit i da ću nakon toga dobit obilne stvari koje bi trebale trajat 4-5 dana. i fakat, prestala mi je ta obilna menstruacija i nakon 13 dana (25.4) sam dobila te obilne stvari (koje su trajale 4 dana). i rekao je da mu se javim kad mi završi iduća mjesečnica. nju sam dobila danas, znači 17. dan ciklusa. jel to razlog za paniku jer sam čitala da cure dobiju 28. dan a ja sam 17.?
hvala

tina2701
11.05.2011., 21:52
pocela sam ga pit 5 dana prije M i mislila sam ga pit 10 dana al sam je vec 7. dan dobila iako sam pila 2x1 kak je trebalo..tak da u principu sam je odgodila sam na 2 dana a htjela sam na 5 barem...znaci ja imam visoku razinu progesterona? i koja je korist od toga opce?:rolleyes:
progesteron ti je hormon u drugom djelu ciklusa...znači nakon ovulacije.....

..i on ti u trudnoći puno znači...jer je progesteron čuvar trudnoće....

a onaj tko ga ima manjka...taj m ne dobije duže vrijeme...ima duge cikluse....

arabela
12.05.2011., 16:49
progesteron ti je hormon u drugom djelu ciklusa...znači nakon ovulacije.....

..i on ti u trudnoći puno znači...jer je progesteron čuvar trudnoće....

a onaj tko ga ima manjka...taj m ne dobije duže vrijeme...ima duge cikluse....

ovo mi smrdi na cinjenicu da mogu lagano zatrudnit?:flop:

larazg
12.05.2011., 18:24
opet sam na tom smeću..
o majko moja. kako ja grozno podnosim ove tablete :(
trenutno mi se vrti u glavi i imam osjećaj da bi iz kože iskočila

Sashica
12.05.2011., 20:22
lara, baš mi je žao da ti tako teško sjedaju :( Zašto ih moraš uzimati?

Ja ih pijem već više od godinu dana i zaista nisam primijetila ama baš nikakve nuspojave. Vjerojatno na svaki organizam drugačije utječu. :ne zna:

Ipak, s obzirom da ih već tako dugo pijem, nadam se da će mi ih gin ukinuti kad odem na slijedeći pregled.

*Candy*
14.05.2011., 06:54
Evo imam i ja pitanje.
Za 11 dana idem na put,a baš bih onda (naravno :rolleyes:) morala dobit menstruaciju.
Išla sam do gin. po savjet/da mi prepiše nešto za odgađanje.Vjerujte mi,stvarno mi je potrebno,
ne bih ja to bezveze radila.Prvih 3 dana mi je užasno obilna,slapovi,a boli za pop*.I budući da taj
put uključuje puno hodanja,penjanja i naravno zabave,bolje da ju odgodim,jer put ne mogu.
Gin. mi je prepisao duphaston tablete i rekao da ih uzimam 2x1 na dan,3 dana prije puta.A sad,bojim se da
neće djelovati.Nije 3 dana prije puta premalo? :misli: :confused:

ella ella
14.05.2011., 12:38
hej curke,jel ima netko da je pio duphastone zbog oligomenoreje?meni je doc rekao da mi je uzrok oligomenoreje vjerovatno visak muskih spolnih hormona,vadila sam ih neki dan,u ponedjeljak ce biti nalazi!ali mi je rekao da cu u slucaju viska muskih hormonapiti diane 35,a ja to nebi......:visi: jer pokusavam zatrudnit!zanima ma jel neko bio u ovoj situaciji ili slicnoj i da je uspio s duphastonima potaknut ovulaciju i regulirat mengu,i naravno ostat trudna.......... znam da previse ocekujem ali eto.........:s danas mi je 63. dc i nisam jos dobila,nisam trudna,hormone sam vadila prekjucer jer me doktor poslao na to a nije mi nikako jasno kako ce na osnovu toga da mi da terapiju kad nisam vadila hormone kad treba tj, 2-4 dc,i progesteron 21. dc...totalno sam zbunjena ali valjda on zna sta radi......ja se nadam da zna....:confused:

arabela
14.05.2011., 12:52
Evo imam i ja pitanje.
Za 11 dana idem na put,a baš bih onda (naravno :rolleyes:) morala dobit menstruaciju.
Išla sam do gin. po savjet/da mi prepiše nešto za odgađanje.Vjerujte mi,stvarno mi je potrebno,
ne bih ja to bezveze radila.Prvih 3 dana mi je užasno obilna,slapovi,a boli za pop*.I budući da taj
put uključuje puno hodanja,penjanja i naravno zabave,bolje da ju odgodim,jer put ne mogu.
Gin. mi je prepisao duphaston tablete i rekao da ih uzimam 2x1 na dan,3 dana prije puta.A sad,bojim se da
neće djelovati.Nije 3 dana prije puta premalo? :misli: :confused:

meni je reko doktor da se duph za odgodu uzima 4x1!!!! a dabroston sam uzimala 2x1 i nije mi pomoglo, svejedno sam je dobila!!!! dakle i to sam trebala 4x1 ocito jer mi je 2x1 preslabo bilo...

*Candy*
14.05.2011., 20:09
meni je reko doktor da se duph za odgodu uzima 4x1!!!! a dabroston sam uzimala 2x1 i nije mi pomoglo, svejedno sam je dobila!!!! dakle i to sam trebala 4x1 ocito jer mi je 2x1 preslabo bilo...

I šta sad? :(
Da povećam dozu?
Ili da počnem piti nekoliko dana ranije?
Ovo 4x1 ti je odgodilo? Na koliko? :(

*Candy*
15.05.2011., 12:37
Anyone? :(

Sashica
15.05.2011., 13:51
Candy, ne možemo ti mi ovdje reći koliko tableta da uzimaš. Probaj ponovno nazvati svog ginekologa pa ga pitaj, ne bih ti preporučila da na svoju ruku sama sebi povisuješ terapiju. :ne zna:

*Candy*
15.05.2011., 14:44
Candy, ne možemo ti mi ovdje reći koliko tableta da uzimaš. Probaj ponovno nazvati svog ginekologa pa ga pitaj, ne bih ti preporučila da na svoju ruku sama sebi povisuješ terapiju. :ne zna:

Naravno da ću ga nazvati i pitati,nisam se mislila zezati s tim. :mig:
Ali me zanima šta vi mislite,da li je 2x1 i 3 dana prije premalo,ili ipak nije budući da mi je to prvi put s odgađanjem? :confused:

arabela
15.05.2011., 18:05
3 dana prije M je brijem premalo..ja sam prvi put pocela pit 5 dana ranije a sad 4 dana jer ih nisam imala dosta...nazovi gin i pitaj dal mozes uzimat 4x1 za svaki slucaj...velim, meni 2x1 nije pomoglo....:flop:

arabela
15.05.2011., 18:08
I šta sad? :(
Da povećam dozu?
Ili da počnem piti nekoliko dana ranije?
Ovo 4x1 ti je odgodilo? Na koliko? :(

nisam uzimala 4x1..neg 2x1 jer mi je tak reko za dabroston koji sam imala tad.a za duph mi je reko da se inace uzima 4x1. dabroston mi je odgodio na 2 pišljiva dana..smeće...:mad:

Sashica
15.05.2011., 18:15
Stvarno ne znam, ja pijem Duph zbog drugih razloga (2x1), nisam ga nikad pila zbog odgađanja M, nadam se da će ti netko drugi s iskustvom odgovoriti.

*Candy*
15.05.2011., 21:02
I mene se 3 dana čini premalo. :ne zna:
Čula sam iskustva s dabrostonom,i nisu dobra.Nadam se da je duphaston bolji.:)
I hvala,pitat ću.:top:

Sashica
15.05.2011., 21:13
Čula sam iskustva s dabrostonom,i nisu dobra.Nadam se da je duphaston bolji.:)

To ti je jedno te isto. Koliko ja znam, dabroston se navodno prestao proizvoditi. Sastav Dabrostona i Duphastona je isti (možda postoje minimalne razlike u pomoćnim tvarima, ali glavni sastav je isti), to ti je zapravo derivat progesterona.

Ja nisam primijetila neke nuspojave Duphastona, ali svaki organizam reagira drugačije, nadam se da će tebi biti OK. :)

*Candy*
16.05.2011., 05:31
To ti je jedno te isto. Koliko ja znam, dabroston se navodno prestao proizvoditi. Sastav Dabrostona i Duphastona je isti (možda postoje minimalne razlike u pomoćnim tvarima, ali glavni sastav je isti), to ti je zapravo derivat progesterona.

Ja nisam primijetila neke nuspojave Duphastona, ali svaki organizam reagira drugačije, nadam se da će tebi biti OK. :)

Na to sam mislila :top:
Koje nuspojave?
Pročitala sam nuspojave,nadam se da neću povraćat od toga. :rigo:

Sashica
16.05.2011., 18:06
Koje nuspojave?

Ne znam koje, kažem, ja nisam imala nuspojave :D

arabela
16.05.2011., 18:10
Ne znam koje, kažem, ja nisam imala nuspojave :D

ni ja.:top: al tablete nerade za to kaj mi treba tak da whatever :lol:

*Candy*
16.05.2011., 20:23
Gin. mi je objašnjavao kakav je to "šok za organizam" i da bi trebalo djelovati (a i ovo mi je prvi put s odgađanjem m*)... :ne zna:

Megich
17.05.2011., 12:48
Moram piti 15 dana duphastone tablete, dvije dnevno, koje nuspojave mogu ocekivati?

Edit: sad malo citam temu, pa sta sam ja jedina koja je duphastone dobila zbog PCOS-a :misli: inace imam savrseno redovite cikluse, osim sto su mi se na zadnjem pregledu pojacali ''rupicasti'' jajnici

Sashica
17.05.2011., 18:35
Moram piti 15 dana duphastone tablete, dvije dnevno, koje nuspojave mogu ocekivati?

Ja nisam primijetila nikakve nuspojave :) Ali, ovdje su se neke cure žalile na nuspojave, tako da vjerojatno ćeš vidjeti kako će ti ''sjesti'' tek kad počneš piti.

Megich
18.05.2011., 13:10
Ja nisam primijetila nikakve nuspojave :) Ali, ovdje su se neke cure žalile na nuspojave, tako da vjerojatno ćeš vidjeti kako će ti ''sjesti'' tek kad počneš piti.

Javim ako bude kakvih nuspojava :mig:

Ninna
20.05.2011., 17:20
koliko vama traje M kad pijete duphastone? meni je samo jače drugi dan, treći već skoro ništa :confused:
dok sam pila Yasmin mi je trajala nekih 5 dana ukupno, ali nikad ovako slabo i kratko kao sad...

tina2701
20.05.2011., 17:27
koliko vama traje M kad pijete duphastone? meni je samo jače drugi dan, treći već skoro ništa :confused:
dok sam pila Yasmin mi je trajala nekih 5 dana ukupno, ali nikad ovako slabo i kratko kao sad...

..tako je i meni....tri dana i amen...četvrti malo...

Ninna
20.05.2011., 17:42
hej curke,jel ima netko da je pio duphastone zbog oligomenoreje?meni je doc rekao da mi je uzrok oligomenoreje vjerovatno visak muskih spolnih hormona,vadila sam ih neki dan,u ponedjeljak ce biti nalazi!ali mi je rekao da cu u slucaju viska muskih hormonapiti diane 35,a ja to nebi......:visi: jer pokusavam zatrudnit!zanima ma jel neko bio u ovoj situaciji ili slicnoj i da je uspio s duphastonima potaknut ovulaciju i regulirat mengu,i naravno ostat trudna.......... znam da previse ocekujem ali eto.........:s danas mi je 63. dc i nisam jos dobila,nisam trudna,hormone sam vadila prekjucer jer me doktor poslao na to a nije mi nikako jasno kako ce na osnovu toga da mi da terapiju kad nisam vadila hormone kad treba tj, 2-4 dc,i progesteron 21. dc...totalno sam zbunjena ali valjda on zna sta radi......ja se nadam da zna....:confused:

i ja ih pijem zbog dugih ciklusa, od 16-25 dc, ali mislim da one nisu za poticanje ovulacije, za to služi klomifen, nego za reguliranje ciklusa...za sad nisam uspjela zatrudnit, pijem ih 6 ciklusa

Ninna
20.05.2011., 17:45
..tako je i meni....tri dana i amen...četvrti malo...

onda je to valjda tako, nije da se bunim što kratko traje :D ali eto samo da provjerim :)

tina2701
20.05.2011., 19:14
i ja ih pijem zbog dugih ciklusa, od 16-25 dc, ali mislim da one nisu za poticanje ovulacije, za to služi klomifen, nego za reguliranje ciklusa...za sad nisam uspjela zatrudnit, pijem ih 6 ciklusa
..definitivno nisu za poticanje ovulacije...ja ih pijem već više od tri godine...za poticanje ovulacije je klomifen...ili u nekim slučajevima metformin....ja pila oboje....ustvari metformin pijem stalno....
onda je to valjda tako, nije da se bunim što kratko traje :D ali eto samo da provjerim :)

da..i nema bolova...

dinda83
23.05.2011., 08:27
Joj, ja sam već luda...prvo sam imala 3 menstruacije u mjesec i pol, onda mi je ginekologica dala da 12 dana prijem duphastone 2x1 kako bi mi prestalo krvarenje. Plus, rekla je da bi 3-10 dana nakon što ih popijem trebala dobiti menstruaciju, da to računam kao prvi dan ciklusa (nakon toga ćemo nastaviti regulaciju ciklusa duphastonom). Danas je već 13ti dan, od menstruacije ni M, ja sva napuhnuta i imam osjećaj da ću svaki čas procurit (tako mi je već 10 dana)... :(

p.s. za one koje pitaju za nuspojave, ja dok sam ih pila nisam osjetila apsolutno nikakvu promjenu...

bubicaa
23.05.2011., 21:25
Ja danas dobila duphaston, prestala sam s pilulama i već 45 dana nema menge. A rado bih da dođe :D

Rekla mi je dr da pijem 2 puta dnevno 1 tabletu, kroz 10 dana. Ako dobijem u tih 10 dana, prestajem s tabletama. Ako ne dođe, popijem svih 10, i trebala bi doći u idućih 10 dana. Nadam se :)

Inače sam prije..uf...10ak godina pila dabroston, jer sam imala 2 ciste, onda je sve bilo ok...

marusha0410
24.05.2011., 17:14
pozdrav!
imala sam obilnu menstruaciju (20 dana je trajala) i doktor mi je dao duphastone 2X1 10 dana. i rekao je da ću prestat krvarit i da ću nakon toga dobit obilne stvari koje bi trebale trajat 4-5 dana. i fakat, prestala mi je ta obilna menstruacija i nakon 13 dana (25.4) sam dobila te obilne stvari (koje su trajale 4 dana). i rekao je da mu se javim kad mi završi iduća mjesečnica. nju sam dobila danas, znači 17. dan ciklusa. jel to razlog za paniku jer sam čitala da cure dobiju 28. dan a ja sam 17.?
hvala

molim te šta su ti to "obilne stvari" ????? Nemogu vjerovati da je jednoj ženi neugodno pred drugim ženama izgovoriti riječi koje koristimo u svakodnevnom životu. U jedom kažeš menstruacija,u drugom obilne stvari.Kak da ja tebe sad skužim???
Uglavnom imala sam skučaj kao i ti.Nakon 3 dana što sam počela piti duphaston menzes mi je završio.Te sam dobila nakon par dana-gledano ovako 28 dan sam dobila kako sam i tebala.Curila sam normalno nekih 5 dana.Trebala si se odmah javiti nakon kako ti kažeš tih "obilnih stvari" a ne čekati iduću menstruaciju.Jel teb je zaustavilo krvarenje i potaknulo ponovo novu menstruaciju nakon 13 dana....Znaći ovo ti je druga menstruacija koju si dobila 17 dan

marusha0410
24.05.2011., 17:20
ja uopče nemam nikakve nuspojave....pijem ih već drugi put....Prvi put jer je trajala skoro 20 dana,a sada jer mi kasni 20 dana a test nije pozitivan.Uglavno na ultrazvuku se vidi zadebljanje al nezna jel se sprema menstruacija ili je trudnoća u pitanju.Trebam ih piti 5 dana po 3x1,sutra mi je zadnji dan.Rekao je da bi od prestanka trebala dobiti neki 7-mi do 10-ti dan,a ako dobijem trći dan kod uzimanja da nema veze.

larazg
24.05.2011., 18:21
Koje nuspojave?

mene puca na agresiju.. sva se napušem i tresu me valunge tih 7 dana..
uglavnom to mi je najgorih 7 dana u mjesecu.. menga je blaženo stanje :(

zorra
25.05.2011., 11:10
ma neznam više ništa. idem sutra ginekologu jer iz nekog razloga ne prestajem krvarit... nije mi loše fizički koliko psihički...ne znam

double
25.05.2011., 12:02
Ima li tko sa sličnim iskustvom?
Naime, jedan mjesec mi menzes nije došao, pa sam posjetila dr. u strahu od trudnoće. Inače sam u godinama kad bi lakše prihvatila /pred/klimakterij nego trudnoću (43 god.). I dr. mi je prepisao duphastone tablete 7 dana 2x1. Popila sam to i nakon 3 dana menzes došao, trajao normalno.
E sad je pitanje, moram li se ponovo javiti dr. ili da pričekam slijedeći menzes, pa ako ne dobijem onda kod dr.? Itko...?

*forumašica*
25.05.2011., 15:06
Cure, imam pitanje u vezi duphastona.
Imam pcos i duphaston pijem već 6 mj. Pijem ga od 17 dc do 26 dc nakon toga dobijem m, što znaći da mi ciklus traje 30 dana. E sad mene zanima dal duphaston utjeće na ovulaciju? npr što ako meni ovulacija bude 17, 18, 19 dc dal mi duphaston prekine o? Inaće osjećam bol u jajnicima (mislim da je to o) i kad ih poćnem pit ta bol nestane... Jel kužite šta vas hoću pitat? nadam se da sam dobro objasnila... Inaće radimo na bebi pa si razmišljam dal da pomaknem pa da počnem pit 18,19 dc? šta vi mislite?

arabela
25.05.2011., 15:59
mene isto zanima to dok pijem dal imam vise sanse ostat trudna?:eek:

Ninna
25.05.2011., 16:57
Imam pcos i duphaston pijem već 6 mj. Pijem ga od 17 dc do 26 dc nakon toga dobijem m, što znaći da mi ciklus traje 30 dana. E sad mene zanima dal duphaston utjeće na ovulaciju? npr što ako meni ovulacija bude 17, 18, 19 dc dal mi duphaston prekine o? Inaće osjećam bol u jajnicima (mislim da je to o) i kad ih poćnem pit ta bol nestane... Jel kužite šta vas hoću pitat? nadam se da sam dobro objasnila... Inaće radimo na bebi pa si razmišljam dal da pomaknem pa da počnem pit 18,19 dc? šta vi mislite?

ovo isto sam i ja pitala na jednoj drugoj temi :D, neki kažu da nema veze ali neznam, sad sam na ovo naišla

" If Duphaston is started before ovulation has taken place, it can potentially block ovulation from happening."

"Some women ovulate by the 15th day of their menstrual cycles, but many women do NOT ovulate by day 15. If progesterone is started before ovulation, it can potentially block ovulation from taking place. You MUST discuss this with your fertility specialist.
It can't just be randomly started on day 15 without knowing if ovulation already occurred; an ultrasound may or may not tell if someone ovulated (but a blood test SHOULD tell if ovulation occurred).

tina2701
25.05.2011., 21:32
nemoj pomjerati terapiju...duphaston ti ne utječe na ovulaciju..on ti je potpora ako dođe do oplodnje da se trudnoća održi...samo s pcos nikad nisi sigurna dal imaš O ak ti je gin na uzv ne potvrdi...a moe ti pomoći i mjerenje bazalne temperature...jer kod žena sa pcos trakice i maybe baby ne koristi zbog stalne povišenosti LH što je karakteristika pcos-a...
mene isto zanima to dok pijem dal imam vise sanse ostat trudna?:eek:

imaš više šanse ako imaš ovulaciju jer progesteron ti je čuvar trudnoće....

bubicaa
26.05.2011., 07:26
Ja dobila duphaston za poticanje menge, budući da mi je ciklus preko 40 dana, a nisam bila ovulirala. I sad po bazalnoj temperaturi ispada da sam 2 dana prije prve tablete možda imala ovulaciju. Jel to znači da će mi menga doći normalno, nakon cijele lutealne faze? :misli:

Inače mislim da mi ne pašu tablete - jučer popila prvu. Cijelu večer sam imala straaašno glavobolju. Jutros drugu - sad mi je zlo u želucu i pomalo ide glavobolja :ne zna:

tina2701
26.05.2011., 08:56
Ja dobila duphaston za poticanje menge, budući da mi je ciklus preko 40 dana, a nisam bila ovulirala. I sad po bazalnoj temperaturi ispada da sam 2 dana prije prve tablete možda imala ovulaciju. Jel to znači da će mi menga doći normalno, nakon cijele lutealne faze? :misli:

Inače mislim da mi ne pašu tablete - jučer popila prvu. Cijelu večer sam imala straaašno glavobolju. Jutros drugu - sad mi je zlo u želucu i pomalo ide glavobolja :ne zna:

vidjela sam ti graf...iscrtkana je crta što FF označava kad nije siguran...zato što piješ progesteron a povišava temperaturu....

bubicaa
26.05.2011., 09:10
It is uniquely non-thermogenic and does not alter basal body temperature. This property allows the use of the daily body temperature for the detection of ovulation while this compound is being admin-istered.

Za duphastone i bbt

azeljka
26.05.2011., 11:14
kod mene je slicna stvar kad ih pijem dobijem ih normalno,cim prestanem kasne mi,isto nije trudnoca u pitanju,kod ginek. bil asvi nalazi uredni,pape,utz,cista nema,itd. a njih nema...poludim vise od toga,onda po 2mj ih nemam,napuhnuta ko balon,onda mi ih na kraju dr prepise pijem 3,4mj i svako malo tako...izluduje me to...:mad:

meni to uopće ne pomaže, opet mi je ciklus 38 dana i to bez ovulacije.sad mi dao klomifene

azeljka
26.05.2011., 11:23
..zavisi kako kome...čula sam od cura da im se spava od progesterona...al meni ne...pijem ga već dvije godine...i nemam nikakvih nuspojava.....gutam ih ko bombončiće.....:rofl:

blago tebi, ja zaspim u sekundi kad sjednem, ako nisam histerična

tina2701
26.05.2011., 16:24
blago tebi, ja zaspim u sekundi kad sjednem, ako nisam histerična

duphaston je ok..al utrogestan me komira jer je puno jači....

fluffy chicken
27.05.2011., 23:23
pozdrav curke :w
evo i ja dobila duphastone tablete zbog kašnjenja menge...prestala pit kontracepcijske, i ispočetka par puta dobila normalno menstruaciju, i sad već više od dva mjeseca ništa... rekla mi je doktorica da pijem 10 dana 2x1...
jeli ijedna od vas pila ove tablete samo deset dana, tj. da bi potaknula samo jednu menstruaciju? meni je rekla da pijem samo tih 10 dana...
i zanimaju me ove grozne nuspojave o kojima pričate...jesu se javile odmah kod vas ili nakon dužeg korištenja (par mjeseci)? ja sam popila večeras prvu i već imam osjećaj nekakvih probadanja u trbuhu, ali nekako mislim da je to ipak samo psiha i posljedica previše guglanja mogućih nuspojava :D

bubicaa
27.05.2011., 23:26
fluffy- i ja uzimam 10 dana 2x1, sad sam na 3.danu mislim... I isto ću uzimati samo ovaj ciklus. A onda ću na pregled

Meni je nakon prve 2 tablete bilo loše, ali sad je ok. možda ono bila psiha

fluffy chicken
28.05.2011., 14:05
hehhe, nadajmo se da je psiha... imam sad hrpu stvari u slijedeća dva tjedana i ne bi baš da me bolovi neki hvataju, pogotovo promjene raspoloženja o kojima cure pišu...
da, tak i ja, kad dobijem na pregled, pa će mi radit papu, i opet mi je predložila yasmin zbog neredovitog ciklusa, ali morat ću o tome mao razmislit, nisam nekako baš opet za njih...

bubicaa
28.05.2011., 14:29
Ja sam papu radila,meni treba uzv i pregled,da vidim sto treba prije bebe :) evo sad mi tablete ne smetaju,valjda ono bilo samo pocetno

dinda83
28.05.2011., 16:57
Ma sigurno je bilo samo psiha, teško da bi nakon jedne popijene tablete dobila nuspojave...Ja pila 12 dana po 2 dnevno i ništa, tek su mi poslije malo sise nabujale dok sam dočekala mengu...Kad sam napokon dobila, vratila se na staro.
I ja isto, kad prestanem krvarit, na papu i još jednom uzv...vjerojatno do jeseni pijem da si sredim cikuse i onda se bacamo na bebače :)

bubicaa
28.05.2011., 17:27
Ja ću vidjeti što će mi dr reći... da li ih pijem samo ovaj ciklus, ili bude još dalje...

kleopatra321
29.05.2011., 19:23
Dali vas ove tablete debljaju?

Corazondemelon
29.05.2011., 19:26
Cure,neiskusna sam dosta po pitanju bilo kakvih tableta pa me zanima jel' bi mi ginekologinja dala duphaston ako nisu u pitanju nikakvi zdravstveni problemi nego samo želja da ju malo ubrzam zbog mora.S obzirom da nisam bila na moru 4 godine ne bi htjela provest 7 dana na suhom,a i dosta su mi bolne pa bi mi bilo nezgodno i putovati :(.

marusha0410
29.05.2011., 20:00
cure daj mi recite nakon koliko dana se poslje tih tableta ste dobile menstruaciju....men je danas 4 dana kak sam prestala piti a gin mi je rekao da bi trebala dobiti nakon 7 do 10 dana

bubicaa
29.05.2011., 20:03
Meni je isto rekla dr da u 10 dana od prestanka pijenja treba doći

tina2701
29.05.2011., 20:07
Dali vas ove tablete debljaju?
Yes....ja ih pijem već 3 godine najmanje...a ne pitaj koliko sam se udebljala :facepalm:
Cure,neiskusna sam dosta po pitanju bilo kakvih tableta pa me zanima jel' bi mi ginekologinja dala duphaston ako nisu u pitanju nikakvi zdravstveni problemi nego samo želja da ju malo ubrzam zbog mora.S obzirom da nisam bila na moru 4 godine ne bi htjela provest 7 dana na suhom,a i dosta su mi bolne pa bi mi bilo nezgodno i putovati :(.
..možda...sve u dogovoru sa ginekologom...ak nije neka vještica od ginekologa...dat će ti...
cure daj mi recite nakon koliko dana se poslje tih tableta ste dobile menstruaciju....men je danas 4 dana kak sam prestala piti a gin mi je rekao da bi trebala dobiti nakon 7 do 10 dana

..ja dobijem dva dana nakon uzimanja zadnje tablete...

marusha0410
29.05.2011., 20:17
ja ih prvi put pijem.....kasnila mi 17 dana kad sam ošla kod ginekologa,jer sam prije toga radila dva testa i oba su mi bila negativna.Uglavnom vadila sam papu i sve je ok,kao i sa jajnicima.Uglavnom rekao je da se vidi da trebam uskoro procuriti jer se vidi zadebljanje

fluffy chicken
07.06.2011., 12:56
ja jučer ujutro polila zadnju, i sad čekam...nadam se da će doći u roku od 2-3 dana, jer luda sam više, ali skroz...zadnji put imala prije 75 dana!!!! :flop:

bubicaa
07.06.2011., 14:07
Ja popila zadnju u subotu ujutro, došla menga danas ujutro, nakon 59 dugih dana...a tvoji su još dulji uf

Selandrian
07.06.2011., 14:33
Bok, imam jedno mozda glupo pitanje: kad pise "piti 2 tablete dnevno od 11. do 25. dana ciklusa", to ukljucuje i 25. dan? Ili ne?

bubicaa
07.06.2011., 14:34
Hm, ja mislim da da :D

Selandrian
07.06.2011., 14:41
I ja mislim da je, ali me zbunilo to sto ih na jednoj tablici ima 14, sto bi tocno bilo zavrsno s 24. danom. Doduse, imam i trecu tablu u kutiji, pa cu popiti sutra jos dvije s nje...

tina2701
07.06.2011., 16:02
Bok, imam jedno mozda glupo pitanje: kad pise "piti 2 tablete dnevno od 11. do 25. dana ciklusa", to ukljucuje i 25. dan? Ili ne?

uključuje i 11 i 25 dan ciklusa...

Sashica
07.06.2011., 21:03
I ja mislim da je, ali me zbunilo to sto ih na jednoj tablici ima 14, sto bi tocno bilo zavrsno s 24. danom. Doduse, imam i trecu tablu u kutiji, pa cu popiti sutra jos dvije s nje...

Nema veze koliko ih ima na tablici, neki piju Duph 3x1, neki 2x1, recimo ja pijem od 15. do 25. dan ciklusa, tako da se uopće ne obaziri na njihov broj na tablici :mig:

Kako ti je tina rekla, piješ i 11. i 25. dc.

Selandrian
07.06.2011., 21:31
Tak sam i mislila, al rekoh, nije zgorega provjeriti! Hvala, cure! :)

žeki1610
12.06.2011., 00:08
Nova sam na forumu i pročitala sam sve vaše postove o Duphastonu i Dabrostonu, pa bi htijela samo nešto pojasniti ako će to pomoci barem nekome.
Naime, ja imam specifican slucaj, mozda se netko i pronadje u njemu.
20.05. sam dobila menstruaciju a 23.05. sam stavila spiralu (imam dvoje djece a pošto sam imala velikih problema s trudnocama - jedan spontani, jedan porodjaj ,nazalost bebe koja se nije razvijala kako treba ), doktor mi je preporucio spiralu. davno sam pila Cilest antibebi pilule ali radi cista, i nisu mi bas dobro djelovale.
s ovom spiralom se malo iskompliciralo (10 dana krvarenje, jaki grčevi) i na kraju sam je morala izvaditi. trebalo mi se nakon toga smiriti ali eto nije. postala anemicna, željezo na rezervi i doktor propisao ergometrin da zaustavi krvarenje koje je ipak stalo nakon trećeg dana uzimanja tabl.
Pošto bi trebala dobiti menstruaciju za tri dana ( što bi bilo da vec krvarim mjesec dana ) dobila sam Duphaston, koji moram piti 14 dana da produžim i odgodim menstruaciju. tako da Duphaston pomaze i kod zaustavljanja krvarenja i dogode a i ujedno i kod pomoci da se zatrudni (jer sam kod druge trudnoce pila Dabroston - što je i isto kao i Duphaston, radi izazivanja menzesa ,da se regulira radi prethodnog spontanog, ali sam ostala trudna i pomogle su mi u ocuvanju trudnoce.
Pila sam tablete sve kako mi je doktor rekao, a ne kako pise na uputstvima. Jer prvenstveno njemu vjerujem i on je vec znao kako moje tijelo reagira.
ČAk mi je i preporuceno da kad dobijem menzes, ako budem jako krvarila da popijem tri dana ergometrin i nalgesin tabl protiv bolova i grčenja.
Sljedeci mjesec bi trebala piti jos jednu dozu Duphastona da mi se to izregurila malo. i onda prestajem.
malo sam ovo naširoko objasnila u nadi da ce se ipak shvatiti sto sam htijela reci i pojasniti.
Jer od silnog googlanja i sami posizimo jer nam pol toga nije jasno, previse informacija i oko Duphastona i Dabrostona ima dosta kontra pojasnjenja, te za prekid krvarenja te za poticanje krvarenja, te protiv pobacaja ....
Uglavnom pozdrav veliki svim curkama koje brinu i nadam se da sam ipak uspjela dobro pojasniti.

Crazy_red_bitch
12.06.2011., 07:48
Ja sam recimo Duphaston koristila nakon ovulacije za lakse zacece, odnosno kao podrska zutom tijelu.

Yumi
19.06.2011., 09:06
završila sam svoju kuru 2x10 dana prije 2 dana,čekala i došlo-nešto.:D
a meni je vrlo bitno u roku 24 h saznat jel to nešto menstruacija ili ništa..
jer moram počet pit Yaz s prvim danom menstruacije..
pa ako bi mi netko mogao pomoć,da čekam još kroz dan ili?
"menstruacija" je gusta,rekla bih ugrušasta jako i smeđa smeđa. ni trunka crvene i mlade krvi..i kako je sva tak nekako teška,ne teče.
a sigurna sam da nije iscjedak baš zbog ugrušaka?
savjet?:ne zna:

tina2701
19.06.2011., 13:02
prva svježa krv ti je 1 dc..

Yumi
19.06.2011., 15:48
smirilo se i prešlo u crveno..još uvijek mi nije jasno šta je bilo ono tamno crno smeđe al nmvz..
zanemarite moj gornji post,panika :D

Ninna
19.06.2011., 21:18
smirilo se i prešlo u crveno..još uvijek mi nije jasno šta je bilo ono tamno crno smeđe al nmvz..
zanemarite moj gornji post,panika :D

i meni tako uvijek bude na početku, smeđe skoro crno :ne zna:

˘˘sayuri˘˘
27.06.2011., 22:43
Molim vas da mi pomognete, procitala sam sve postove ali ocito slabo kopčam. dakle menstruacija mi kasni dva mjeseca, bila sam kod ginekologa i radio mi je ultrazvuk, testovi na trudnocu su negativni pa mi je prepisao duphaston. e sad posto on nije bas osoba koja ce ti odgovorit na pitanja i ne razumijem sta jos radim kod njega on je to meni šturo objasnio tako da sam izasla iz ordinacije zbunjena. reko je da trebam pit 2 puta na dan 5 dana, i onda nesto od 14 do 25 dana u ciklusu. ako sam ja sada dobro vas shvatila poslije ovih 5 dana cekam mengu i onda kada dode taj prvi da pocinjem opet piti ostatak? ako mi u ovih 5 dana dode da li onda prestajem piti? zbunjena sam da zbunjenija nemogu biti :confused::confused::confused:

bubicaa
27.06.2011., 22:49
Da,pijes 2 tablete 5 dana. Koliko znam,ako ti dode menga,prestajes piti.
Onda ti je menga 1.dan ciklusa,brojis do dana koji ti je rekao i onda opet pijes onoliko dana koliko ti je rekao (sori ne vidim podatke dok tipkam,na mobu sam)

˘˘sayuri˘˘
27.06.2011., 22:53
dakle od 1.dana ciklusa brojim četrnaest dana i cetrnaesti dan opet pocinjem pit pet dana dvije na dan ili od cetrnaestog pa do dvadeset i petog kako mi je rekao? hvala ti na pomoci :)

bubicaa
27.06.2011., 23:16
E sad nisam pila usred ciklusa,ali mislim da bi bilo od 14.dana i da ti je 25.dan zadnji kad pijes. Znaci 12 dana. Ali neka to druge cure potvrde

Iako u uputama pise da je 14-25 dana po jedna tableta dnevno,ali mislim da to ovisi od slucaja

˘˘sayuri˘˘
27.06.2011., 23:25
puno ti hvala na brzim odgovorima, nadam se da ce jos netko odgovorit ovih dana ;)

bubicaa
27.06.2011., 23:31
Nema problema... mislim da i mene opet ceka tura duphastona,isto je dr mislila da li ce mi dati od 14-25 dc,ili tek od 35 (cudni mi ciklusi)
Ja moram piti ako mi ne dode 35 dana, to je valjda od 36 dc :D

Ninna
28.06.2011., 20:28
dakle od 1.dana ciklusa brojim četrnaest dana i cetrnaesti dan opet pocinjem pit pet dana dvije na dan ili od cetrnaestog pa do dvadeset i petog kako mi je rekao? hvala ti na pomoci :)

piješ od 14-25 dana ciklusa, e sad dali dvije ili jednu :ne zna: , mislim da dvije ...ja doduše pijem od 16-25 dc 2x1 isto zbog reguliranja ciklusa...

tina2701
30.06.2011., 12:21

piješ od 14-25 dana ciklusa, e sad dali dvije ili jednu :ne zna: , mislim da dvije ...ja doduše pijem od 16-25 dc 2x1 isto zbog reguliranja ciklusa...
ja pijem 16-25 dc 2x1 tbl... piju se po dvije tbl...jedna mislim da je malo....

Lulu7
01.07.2011., 08:12
bok cure!
Ovako zbog odgode menstruacije, 5 dana prije nego sam trebala dobit počela sam biti duphaston 2X1, naravno po preporuci ginekologa. Danas mi je 7 dan da pijem duphaston a počela sam lagano krvariti. Ne znam dal da prestanem s tabletama, ili nastavim piti što bi nadam se spriječilo pravu menstruaciju. Ima neko sličnih iskustava?

Kornelia
19.07.2011., 15:30
Bok! U vezi Duphaston tableta - mene samo zanima dal se piju obje odjednom ili jedna ujutro, jedna popodne, moja nove ginekologica mi to nije objasnila tako da ne znam da li ispravno radim :confused:

bubicaa
19.07.2011., 16:21
Jedna ujutro,jedna popodne. Dva puta po jedna :)

Kornelia
19.07.2011., 17:59
Hvala, znači dobro sam shvatila :)

Bradshaw Carrie
22.07.2011., 11:41
Bok cure... Evo i ja pijem Duphaston tablete, zbog ciste, ovo mi je prva tura sada, pijem 3 dnevno. :rolleyes: Uglavnom, po cijele dane imam grčeve, jede mi se sve i užasno sam nervozna, živčana, razdražljiva.. Ima li itko još problema s ovim tabletama, ili sam to ipak samo ja? Help...
Do kraja terapije od 3 mjeseca, nitko više neće ni pričati sa mnom :D

tini75
22.07.2011., 22:32
Da, nažalost ima i takvih nus pojava ali tješi se da nisi jedina...ja ga pijem zbog endometrioze i grozno mi je, a tako mi je bilo i na dabrostonu...kad mi je gin napisala duphastone, moj muž je samo komentirao uff pa šta moraš...znaš da od toga nisi normalna...

lillivanili
23.07.2011., 08:03
caos svima ,
evo mene i na ovom topicu :bonk:
pocela sam piti duphaston jucer 2x1 ,inace imam redovitu vješticu ,al sad mi kasni evo vec 8dan ,a trebala sam ici na dijagnost.laparaskopiju ovaj mjesec pa tijelo ocito protestuje
inace zelimo bebaca jako ,al s raznim problemima koje smo Bogu fala rijesili ,sad mene zeza ciklus

btw zanima me ,bili smo na potpomognutoj u svibnju koja nije uspjela( nakljukali me sa hormonima uzas jedan,udebljala se i bila sam na dijeti 2 mjeseca) jel moguce da mi sad tek tijelo reagira ,jer sam u toku tog imala redovito ciklus :ne zna: lud zbunjen nenormalan ,ehehehehe

lillivanili
23.07.2011., 08:24
da i jos nesto ,pise da ih pijem 10 dana, a jel se menga dobiva kad se prestanu piti ili ? da li mogu piti 5 dana pa prestati ,jer mi doca za laparo. ide na godisnji skoro ,a nije mi on rekao koliko dana da ih pijem vec moja ginekologinja ,jao jesam smucena ko omlet :rolleyes:

tina2701
23.07.2011., 11:15
ja ih pijem sedam dana 2x1 kad izazivam M...i 2-4 dana nakon zadnje tablete dobijem M..

bubicaa
23.07.2011., 11:51
Ja isto pijem 10 dana za izazivanje menge, dosla mi bila 3.dan nakon zadnje tablete.
Pitaj dr sto da radis,ja se ne bih s time napamet igrala

Bradshaw Carrie
24.07.2011., 12:56
Znači tako 3 mjeseca.. pa užas...eksplodirat ću..kao balon sam napuhana, i otečena.. al što se mora, nije teško, barem ne meni.. -svima oko mene je.. :) hvala na odgovoru..

lillivanili
25.07.2011., 11:58
Bogu fala nema nikakvih nuspojava od tableta,sem male napuhanosti, nikad se nisam vise radovala vjestici ko ovih dana :bonk:

Erato321
29.07.2011., 14:49
znate li mozda kako djeluju ove tablete kad se uzimaju za odgodu menstruacije? da li su tijekom tog perioda uzimanja tableta plodni dani cijelo vrijeme? ili?

dianna
30.07.2011., 15:21
Bok!

Ja sam dobila Duphastone jer želim ubrzat mengu, meni je rekao gin. da pijem 5 dana , 3x1. Kad je vama stigla menga ?
btw. katastrofa se osjećam od njih a tek evo treći dan pijem, nervozna sam za poludit, napuhana, imam milijun procesa u stomaku :mama: i jedva čekam da to prođe uffff. :(

Bradshaw Carrie
03.08.2011., 16:49
Znači, može se odgoditi mengica s njima? Čula sam da one dabroston odgađaju, ali i za ove sam načula nešto, i sestra mi baš kaže... Idem na more, a taman sad trebam dobiiti.. i tako svaki put kad se ja približim moru.. ona mi mora sve pokvariti? Je li ta odgoda onda moguća, zna li tko štogod, i koliko mogu odgoditi s njima?

Ninna
05.08.2011., 16:01
da li bi se uz duphaston smio piti vitex? znam da piše da ne ide uz hormonsku terapiju, ali ipak me zanima da li koja pije oboje? i da li to uopće ima smisla?

arabela
09.08.2011., 23:20
Znači, može se odgoditi mengica s njima? Čula sam da one dabroston odgađaju, ali i za ove sam načula nešto, i sestra mi baš kaže... Idem na more, a taman sad trebam dobiiti.. i tako svaki put kad se ja približim moru.. ona mi mora sve pokvariti? Je li ta odgoda onda moguća, zna li tko štogod, i koliko mogu odgoditi s njima?

da duph i dabroston sluze i za odgodu stim da kod mene to nije islo kak mi je doc reko -dok god ih pijes neces dobit-wrong :D ja sam snjima odgodila mengu svega 2,3 dana..a pocela sam ih pit 5 dana prije neg kaj sam trebala dobit..i dobila sam je dok sam jos bila na dabrostonu..tak da to sve ovisi od zene do zene..neke pošmrću citavu kuru duph da dobe mengu pa je dobe 10 dana nakon zadnje pilule...kaj ja znam...depends..dabroston sam pila bila,i to 2x1...duph kazu da je 4x1 za odgodu al njega nisam uzimala.mozda mi je i dabr 2x1 bila premala doza ko zna...:ne zna: inace dabroston vise nepostoji sad je samo duphaston.ista stvar navodno al drugi proizvođac..

jelicaaa
11.08.2011., 19:29
Danas sam dobila za piti Duphastone tablete jer mi menstruacija kasni već dva mjeseca. Doktor mi je propisao da pijem tri tablete na dan i tako šest dana. E sad mene malo zbunjuje onaj dio na kojem piše na tabletama, petak, četvratak itd. dani u tjednu. možda je glupo pitanje ali da li moram piti prema tim danima ili svejedno kako ću ih piti iz one kutije. Hvala na odgovoru, stavno sam zbunjena pa bi mi bilo drago da mi netko objasni.

bubicaa
11.08.2011., 19:59
Svejedno je, svaka tableta ima isti sastav

jelicaaa
11.08.2011., 20:37
Hvala ti puno na brzom odgovoru :)

catalina
20.08.2011., 08:55
:w nisam znala na kojoj temi da pitam
Dvije godine pokušavamo zatrudniti bez uspijeha, svi su nam nalazi uredni, nemam pcos.
Sada bi me gin pokušao staviti na kontracepciju na rok od tri mjeseca, pa da pokušamo s bebom odmah nakon, to mi baš i nije jasno, jer znam da se nakon toga organizam mora nekoliko ciklusa čistiti. Sad me zanima jer nije bio bolji duphaston, a ne kontracepcija. :ne zna: Ne znam više što da radim:(

tina2701
20.08.2011., 11:04
Catalina..nemora...upravo kontracepcijske tablete ti se daju i onima koji idu na potpomognutu oplodnju (IVF) da se umire i smire hormoni...dođu u neku ravnotežu.....i zapravo dosta žena odmah prvi ciklus nakon kontrac. ostanu trudne...

catalina
20.08.2011., 11:12
Catalina..nemora...upravo kontracepcijske tablete ti se daju i onima koji idu na potpomognutu oplodnju (IVF) da se umire i smire hormoni...dođu u neku ravnotežu.....i zapravo dosta žena odmah prvi ciklus nakon kontrac. ostanu trudne...

tina ti si duša ovog foruma :cerek: hvala ti:kiss:
sad si razmišljam :misli: da popijem samo dva mjeseca pa onda probam :rofl: hoće šta biti ili se mora minimalno tri piti? pilule yaz trebam piti

tini75
21.08.2011., 00:25
Bolja ti je kontracepcija jer drži jajnike u mirovanju tj. nema ovulacije i to je najbolja priprema, a po duphastonu ovulacije ima pa jajnici rade tj. ne miruju. Možda bi bilo dobro da se savjetuješ s nekim MPO ginekologom jer mi kontracepcija nema smisla ako ti kasnije neće dati neku terapiju za super ovulaciju tipa klomifena da se poveća mogućnost začeća a to se ipak treba odraditi kod nekog tko zna šta radi jer se svaka dva dana mora ultrazvučno pratiti razvoj folikula. U svakom slučaju želim ti uspjeh i trudnoću što prije !

catalina
21.08.2011., 13:14
Bolja ti je kontracepcija jer drži jajnike u mirovanju tj. nema ovulacije i to je najbolja priprema, a po duphastonu ovulacije ima pa jajnici rade tj. ne miruju. Možda bi bilo dobro da se savjetuješ s nekim MPO ginekologom jer mi kontracepcija nema smisla ako ti kasnije neće dati neku terapiju za super ovulaciju tipa klomifena da se poveća mogućnost začeća a to se ipak treba odraditi kod nekog tko zna šta radi jer se svaka dva dana mora ultrazvučno pratiti razvoj folikula. U svakom slučaju želim ti uspjeh i trudnoću što prije !

onda ćemo probati tako pa šta bude, bit ću i na klomifenu nakon toga tako mi je rekla naravno uz nadzor, već sam bila na njemu jedan ciklus ali nažalost nije najbolje završilo:(
hvala ti :mig:

bubicaa
21.08.2011., 16:12
Ja ih sad pijem 16-25 dc... da li bih mengu trebala standardno dobiti,nakon par dana,kao kad sam ih pila i za izazivanje krvarenja ili?
Inace sam dobivala 3.dan od zadnje tablete. Ili to ovisi o eventualnoj lutealnoj fazi ako je bila o?

tina2701
21.08.2011., 16:24
Ja ih sad pijem 16-25 dc... da li bih mengu trebala standardno dobiti,nakon par dana,kao kad sam ih pila i za izazivanje krvarenja ili?
Inace sam dobivala 3.dan od zadnje tablete. Ili to ovisi o eventualnoj lutealnoj fazi ako je bila o?

..pa nakon 2-3 dana bi trebala dobiti...ja dobijem nakon 2 dana..

bubicaa
21.08.2011., 16:37
Znaci mogla bi sutra... u petak bila zadnja tableta.. a vidjet cemo :)

Sashica
21.08.2011., 17:11

Ja pijem Duph od 15.-25.dc, skoro svaki put dobijem menstruaciju 28. dan ciklusa, eventualno 29. :)

Ninna
21.08.2011., 19:02
ja isto uvijek dobijem za 3 dana od zadnje tabl.

bubicaa
21.08.2011., 21:04
28dc onda zapravo bude 1dc, jel da?:zubo:

Znači sve smo slično naštimane, 3 dana i krvarimo :rofl:

*forumašica*
21.08.2011., 21:10
Cure, imam pitanjce.
Već 10 mj pijem duphaston (zbog pcos) a unazad zadnja 3-4 ciklusa sam primjetila da mi noge puno otiću (pogotovo lijeva) u uputstvima piše da je zadržavanje tekućine jedna od nuspojava pa me zanima dali koja od vas ima takve nuspojave? i dali je to opasno? trenutno nisam u mogućnosti otići svom gin pa zato pitam vas ovdje.

Erato321
23.08.2011., 10:01
molim vas help :( gin. je na godisnjem i ne znam kaj da radim sad...
dobila sam te tablete za odgodu menstruacije i pocela ih pitit 15 dan ciklusa ( prije 3 dana) , jucer me poceo boliti jajnik i danas imam krvi na gacicama.... sad me strah cemu to i hocu li upspjeti odgoditi mensutraciju... jako je bitno... :( molim vas pomozite ili recite kome da se obratim.... :ne zna:

jopsy
26.08.2011., 17:17
Pozdrav svima na forumu! Nova sam tu...i kao sve vas i mene nešto muči...prije mjesec dana prema preporuci svoga gin. počela sam uzimati duphaston jer su mi stvari kasnile po 2-3 mj. pila sam ih 2x1, 10 dana...nakon što sam uzela zadnju tabletu, dva dana poslije dobila stvari. Nakon mj.dana, opet kasni. Opet sam počela terapiju duphastonom ali treći dan po uzimanju tableta, dobila... Trebala sam ih piti isto 10 dana 2x1, a ja treći dan procurila...jel se nekome dogodilo slično?? Sad ne znam moram li ih piti i dalje iako sam dobila stvari??? Ili da prekinem terapiju??? Za nekoliko dana idem na kontrolu ali me to strašno muči. Ako tko ima pametan savjet, neka pomogne! :ne zna:

bubicaa
26.08.2011., 20:10
Meni su rekli da ako dođe menga, prestajem piti

jopsy
28.08.2011., 13:43
Hvala bubicca!:) Sad mi je koliko-toliko lakše jer sam i ja odustala od daljnjeg uzimanja tableta čim sam dobila. Nadam se da će dalje sve biti ok. Pozzz...!!:mig:

jopsy
28.08.2011., 13:44
Ispravak netočnog navoda!! Hvala bubicaa!!! :)

Magic89
13.10.2011., 10:49
Drage moje. Nova sam na forumu. Naime i ja pijem duphaston već 7 mjeseci..a zašto..zato što bez njih uopće nemam menstruaciju...i da nakon što popijem zadnju dobijem mengu u roku 1-3 dana. I da i mi radimo na bebi al...

bubicaa
13.10.2011., 13:03
Ja sam mjerila bazalnu temp i skuzila da na duphastonu uopce ne ovuliram. A buduci da hocemo bebu to je problem. Idem za 2 tj kod ginicke vidjet sto dalje

tea0111
25.10.2011., 20:33
jeli mozda koja od vas imala neki grudasti bijeli iscjedak za vrijeme pijenja duphastona? ja ga pijem 3. dan i bas mi se danas to pojavilo :confused:

tina2701
25.10.2011., 21:09
ne...al to bi ti mogla biti candida...iliti gljivice...odi ginekologu po vaginalete i brzo to prođe..

tea0111
26.10.2011., 11:15
ne...al to bi ti mogla biti candida...iliti gljivice...odi ginekologu po vaginalete i brzo to prođe..

a nije to jer sam vec koristila vaginalete prije 3 tjedna :ne zna: svejedno tnx :)

Silvery
30.10.2011., 12:10
Izvadak iz pravila podforuma:
13. Zabranjeno je direktno reklamiranje i prodaja preparata/lijekova i/ili stvari. Ako vam je ostala kutija "viška" npr. pilula i želite je nekome pokloniti/prodati, molimo vas da ne pišete o tome. Hvala.

P.S. Post koji je kršio pravila (poklanjanje tableta) je izbrisan. Nadam se da ste svjesne kako se ne radi o poklanjanju bombona, već tableta i da onaj tko će se eventualno odazvati možda ni nema dojagnosticiran problem niti zeleno svjetlo doktora. Nemojte to više raditi, po stoti put ponavljamo. Hvala na razumjevanju.

June
30.10.2011., 19:58
Pitanjce.... pijem Duphastone, 2x1/10 dana, jer mi menga kasni. Prvi dan kad sam ih počela piti (srijeda) se pojavio smeđi iscjedak praćen gadnim bolovima u križima. Mislila sam da je to početak menge koja nikak da krene i zvala sam gin., ali su mi tam rekli nek samo pijem tablete do kraja terapije. Meni je jučer stao taj iscjedak i sad nemam pojma, jel to bila menga ili nije? Jel može biti kaj lošeg ak i dalje pijem tablete, danas mi je tek 5.dan?

tina2701
30.10.2011., 21:13
ne može ti ništa loše biti..

bubicaa
31.10.2011., 07:30
Zaboravila sam jutros popiti tabletu :facepalm: sto kazu upute,kako postupiti? (na poslu sam pa ne mogu vidjeti)

June
31.10.2011., 08:46
Thanx Tina, pijem ih i dalje pa ćemo vidjeti kaj bude.

@ bubicaa, piše u uputama:
Ako sam jedanput zaboravila uzeti Duphaston - uzmite sljedeću dozu u uobičajeno vrijeme. Nemojte uzimati više od uobičajene doze.

bubicaa
31.10.2011., 09:56
Hm, ja sam mislila uzeti kad dođem doma, pa onda večernju kasnije... ali ispada da ne ide tako :ne zna: ok...

June
31.10.2011., 10:12
A kaj sad, radije samo preskoči tu tabletu i nastavi navečer dalje. :ne zna:

bubicaa
31.10.2011., 10:15
Ma da...ionako je to 3.dan uzimanja, od 15 :visi: :D

Ma živcira me to, lakše mi bilo s pilulama kad sam znala da moram svaki dan popiti, i to jednu navečer. A ovako misliti na ujutro tabletu za štitnjaču, pa onda ujutro ako je dobar dan ciklusa duphaston, pa navečer duphaston... :503:

Sashica
31.10.2011., 10:29
Ma živcira me to, lakše mi bilo s pilulama kad sam znala da moram svaki dan popiti, i to jednu navečer. A ovako misliti na ujutro tabletu za štitnjaču, pa onda ujutro ako je dobar dan ciklusa duphaston, pa navečer duphaston... :503:

Ja zato imam uvijek jednu ''tablicu'' Duphastona u torbici, kud god idem torbicu nosaim sa sobom, tako da ne zaboravim uzeti Duphastone. I imam navijen alarm-podsjetnik da popijem tabletu. Jer inače sam vrlo zaboravna :D

June
31.10.2011., 10:44
...Pa uzmeš ginko za pamćenje.... :rofl:
Uglavnom, ja imam mobitel da misli za mene inače bi valjda svaku petu popila.....

bubicaa
31.10.2011., 12:06
Mislim da ću si i ja staviti jednu tablicu u svoju zalihu tableta koju inače nosim... a dobro, dogodi se i najboljima :D

hooray
01.11.2011., 18:24
ajme moram se požalit!!

pijem duphastone evo sad 7 dan i već sam lagano neuračunljiva
luda, depresivna živčana, napuhnuta...

kad sam jednom davno pila kontracepciju mi se slična stvar dešavala,

sad sam dobila ove duphastone za liječenje ciste na jajniku, trebam pit po 2 tablete od 16-24 dana ciklusa bar 3 mjeseca i iskreno nisam sigurna da ću to izdržat!!!

jel još neka od vas ima takve psihičke posljedica ili sam ja jedina??

bubicaa
01.11.2011., 22:04
Ja sam samo napuhnuta, kaže dr da je od zadržavanja vode... i ide mi to na živce :mama: a sad ih pijem 11-25 dc

Psihički ne vidim promjene...

hooray
02.11.2011., 08:18
evo danas mi je i mučno :503: ne znam da li i to pripisati ovim tabletama, ali sam sklona vjerovat da je od njih...

a moram napomenuti da ne znam kako si je doktor zamišljao da bi bilo zgodno da zatrudnim :rolleyes: kad od ovog svega nemam volje ni želje za bilokakvom akcijom među plahtama :cry:

bubicaa
02.11.2011., 08:21
Eee meni je bilo mučno samo prvih par dana od njih...poslije više nikad ne

hooray i vi planirate bebu?

hooray
02.11.2011., 11:59
pa zapravo ne još, iako me uporno svi ginekolozi kod kojih sam bila pitaju dal planiram kad planiram, da bi bilo dobro što prije...

ali da planiramo ne znam kako bi to išlo :)

ma mene muči još zdravstvenih problema, i nikako da ulovim neki period kad se osjećam ok...
pa mi sad ovi dufastoni idu na krivi :(

Sashica
02.11.2011., 15:01
Pijem Duphastone već jako dugo (2 god) i nisam primijetila nikakve nuspojave. Vjerojatno svatko reagira drugačije.

Ako ih jako teško podnosiš, reci svom doktoru pa vidi hoće li ti dati kakvu zamjensku terapiju.

bubicaa
02.11.2011., 15:02
Sashica, tebe se sjećam s teme o BT, ako se ne varam...
na koji način ti piješ duphastone, koje dane ciklusa? I jesu ti sredili ovulacije?

Sashica
02.11.2011., 20:38
Da, s MBT, tamo smo se družile :)

Ja nisam imala problema s ovulacijom, dobila sam Duphastone zbog endometrioze, a pijem ga od 15.-25. dan ciklusa. Koliko vidim po mjerenju bazalne (zadnjih 14 ciklusa), ne utječe mi na ovulacije, jer ovuliram najčešće oko 11.-12. dc, a najkasnije 14. dc, samo jednom sam ovulirala 15. dc, a Duph tek počnem piti na 15.dc.

bubicaa
02.11.2011., 20:53
Ja sam pila 16-25dc 3 ciklusa,ali nisam primijetila da definitivno ovuliram. kad sam to rekla ginićki rekla mi je da ih uzimam 11-25 dc, iduća 3 mjeseca. Pa ćemo vidjeti
Ali živcira me ta napuhnutost...

Sashica
02.11.2011., 21:24
Ja sam pila 16-25dc 3 ciklusa,ali nisam primijetila da definitivno ovuliram. kad sam to rekla ginićki rekla mi je da ih uzimam 11-25 dc, iduća 3 mjeseca. Pa ćemo vidjeti
Ali živcira me ta napuhnutost...

Hmm, sjećam se tvojih grafova, ti si imala produžene cikluse, odnosno kasne ovulacije, jelda? Nisam ni sama sigurna kako Duphastone utječe na kasne ovulacije, jel ti možda gin objasnila što se dogodi ako počneš piti Duph, a ovulacija još nije bila? Može li je onda spriječiti (jer ipak poraste progesteron)?

bubicaa
02.11.2011., 22:52
Ja sam imala par dugih ciklusa bez ovulacije,nakon pilula. Koje ginicka kaze da su bile koma i ona i endokrinologica se zgrazaju kako to da sam bas te pila

Pa po njenom ispada da duphaston ne utjece na ovulaciju :ne zna:
Jer je ona rekla da mojim jajnicima treba kick start i da ih ovo treba dovesti u red da normalno krenu ovulirati
I jos je rekla da su joj cure dosta zatrudnile na takvim terapijama...
Trebam pokusavati tako do veljace,onda papa i brisevi pa ce vidjeti dal mi treba neka nova terapija,poticanje ovulacije ili nesto...
A moram i tsh i stitnjacu srediti

hooray
03.11.2011., 07:27
ako ti štitnjača ne štima, ne može ti ni ciklus biti normalan,
ja imam hipotireozu, kad god mi se poremete hormoni štitnjače pošašavi mi i ciklus

tako da si daj još malo vremena :)

Michica
03.11.2011., 07:42
Dobro jutro svima!

Imam mali problemčić... imam PCOS i inače nemam menstruaciju bez Duphastona ili nekih drugih tableta.
Ovaj mjesec nisam ništa uzimala jer sam radila hormonsku sliku pa je dr rekla da je bolje bez tableta, i ako ne dođe mjesečnica da pijem 7 dana Duphaston kako bi izazvala krvarenje.
Ja sam tako i pila i danas je 10. dan od zadnje tablete i ništa.
Sad ne znam da li da probam još 7 dana piti Duphaston? Točno toliko mi je još ostalo tableta... inače mi ginekologica nije ništa prepisala jer idem uskoro kod specijalista. Trudna nisam...

Ima netko neki savjet kako da izazovem menstruaciju?

Sashica
03.11.2011., 08:04
bubica, OK, samo ti slušaj svoju ginekolgocu, ipak je ona doktor. Nadam se da će ti Duph pomoći :)

michica, ja obično dobijem menstruaciju 3. dan nakon prestanka uzimanja Duphastona. Možda bi trebala nazvati svoju gin pa je pitati što da napraviš, jer stvarno ne znam što bih ti savjetovala.

bubicaa
03.11.2011., 08:51
I ja dobijem 3.dan od zadnje...

Jel postoji sansa da si mozda trudna?

Michica
03.11.2011., 08:58
Nažalost nema...
i ja sam prije dobijala 3. dan, ali u zadnje vrijeme mi je postala neredovita i s Duphastonom... čekam sad taj pregled na humanoj reprodukciji pa ću vidjeti što će mi tamo reći...

hvala na odgovoru, ma probat ću zvati dr. iako ni ona baš nije sigurna što da radi u mom slučaju :)

hooray
07.11.2011., 14:03
vidiš ja sam dobila tek 4. dan nakon što sam prestala piti

doktor mi je dao tablete između ostalog i da mi malo skrati ciklus i točno kužim da sam jedva sad dobila, mislim da je malo na silu došla

dobra strana je da nisam imala pms :)

hooray
08.11.2011., 09:09
evo da se požalim da sam se prerano poveselila, jučer sam dobila mengu i činilo mi se da će sve biti lakše nego inače, naime nisam prvi dan imala standarden bolove u prsima i leđima ni grčeve,

ali evo drugi dan i to mi se osvetilo dvostruko,
doslovno su me probudili bolovi, i danas sam jedva smirila bol da mogu na posao

nije li da bi uz duphastone menstruacija trbala biti lakša, manje bolna? :(

curke iskustva?

bubicaa
08.11.2011., 09:11
Meni je u šest ciklusa uzimanja duphastona samo jedna menga bila malo bolnija, i to 2.dan ujutro. ostatak ok, i trajala je dosta kratko

Sashica
08.11.2011., 10:05
evo da se požalim da sam se prerano poveselila, jučer sam dobila mengu i činilo mi se da će sve biti lakše nego inače, naime nisam prvi dan imala standarden bolove u prsima i leđima ni grčeve,

ali evo drugi dan i to mi se osvetilo dvostruko,
doslovno su me probudili bolovi, i danas sam jedva smirila bol da mogu na posao

nije li da bi uz duphastone menstruacija trbala biti lakša, manje bolna? :(

curke iskustva?

Meni se na Duphastonu bolnost menstruacije nije ništa promijenila, ali mislim da on niti ne može utjecati na to, kako bi utjecao? :ne zna: Duphaston je progesteron, a mislim da razina progesterona ne utječe na bolnost menstruacije (neka me ginekolozi isprave ako griješim).

bubicaa
08.11.2011., 10:20
Duphaston možete koristiti ako imate tegobe uzrokovane manjkom ženskoga spolnog hormona progesterona:

za reguliranje menstrualnog ciklusa
kod bolnih menstruacija

Kod bolnih menstruacija

Jedna do dvije tablete dnevno od 5. do 25. dana ciklusa.

znači u pravim dozama može utjecati, ovo je iz upute...

Sashica
08.11.2011., 10:32
Duphaston možete koristiti ako imate tegobe uzrokovane manjkom ženskoga spolnog hormona progesterona:

za reguliranje menstrualnog ciklusa
kod bolnih menstruacija

Kod bolnih menstruacija

Jedna do dvije tablete dnevno od 5. do 25. dana ciklusa.

znači u pravim dozama može utjecati, ovo je iz upute...

Vidiš, nisam to uopće skužila. Hmm, meni se nimalo nije smanjila bolnost menstruacije, ali ja pijem samo od 15.-25.dc pa vjerojatno ne može utjecati.

bubicaa
08.11.2011., 10:36
I ja sam pila 15-25, i bila mi ok menga. Bojala sam se da ce biti bolna kao prije pilula,ali srecom nije. Dal je do duphastona,ne znam...

Sashica
08.11.2011., 11:19
Blago tebi, meni nije ništa pomoglo.

hooray
08.11.2011., 12:50
:( niste me baš utješile, ja pijem od 16.-24- dc

znači postoji šansa da mi ne bu niš bolje... nadam se da će bar kraće trajati

bubicaa
08.11.2011., 13:50
možda bude bolje, tek si počela :)

a meni stvarno je kraće, zadnja mi bila 2 i pol dana :visi: :lol:

hooray
08.11.2011., 14:51
možda bude bolje, tek si počela :)

a meni stvarno je kraće, zadnja mi bila 2 i pol dana :visi: :lol:

uf, ja do sad nisam mogla proći ispod 7

da se svede na 4-5 dana ja bi bila sretna

a da tek sam počela, ali zato evo i visim tu da me netko utješi i kaže bit će bolje :D

bubicaa
08.11.2011., 15:06
Ja se veselim tome da se ovaj ciklus nisam napuhnula :lol:
a ni prošli nisam previše... očito se tijelo naviklo pa smanjilo s nuspojavama

Michica
10.11.2011., 10:19
evo po savjetu doktorice opet počela piti Duphaston dvije na dan i 6. dan na tabletama dobila :) super!

ja sam inače Duphaston (prije je to bio Dabroston) pila kao klinka i imala sam jako bolne menstruacije uz te tablete, bol je nestala jedino na kontracepciji.
Sad me više ne boli tako jako ali svejedno boli, prva dva dana su uvijek najgora!

hooray
11.11.2011., 07:40
evo me opet,
moram se žalit

evo preživjela sam jedan ciklus na duphastonima, i fizički sam relativno ok, ali to što ti hormoni rade mom mentalnom stanju je sad već zabrinjavajuće :(

imala sam par napadaja užasne nervoze, što sam uspjela riječiti fizikom aktvinosti,

ali me nakon toga lupilo na depresiju, imala sam nekoliko puta takav napadaj plača (zadnji jučer)
(koristim puno puta riječ napadaj jer nemam bolju riječ za nešto što te spopadne ful jako iz čista mira)
uglavnom jučer se dva sata nisam mogla zaustaviti, depresija totalna, neki osjećaj jada i nemoći i plač

dečko me gledao i nije znao kako da mi pomogne, doslovno mi je rekao da si uzmem neki godišnji ili bolovanje i odem doktoru i da se skinem s tih hormona, jer on ne zna kako ću preživjeti još dva ciklusa ovako.

i fakat dodatno padnem u depresiju kad čujem da nitko drugi nije imao takvih problema,

mislim znam od prije (kad sam prije par godina pila triquilar) da loše reagiram na progesteron, uvijek sam bila užasna kad sam pila zadnju fazu tih hormona, ali ovo me iznenadilo i šokiralo, pogotovo što zapravo samo 10 dana pijem duphastone, tj. pila sam do 24. dc, a sad evo je prošlo već tjedan dana otkad sam zadnju popila.
zmrdalo me skroz.

ima li netko koju pametnu za savjetovat? :(

bubicaa
11.11.2011., 08:00
e i ja sam bila na triquilaru, i svi mi od doktora kažu da su to užas pilule i zašto sam ih pila :mad: hvala mom bivšem giniću, te pilule su mi sve zeznule u tijelu :(
i isto sam prestala kad sam skužila da mi zadnja faza triquilara čudno utječe na raspoloženje - bila sam živčana, plačljiva, baš koma...

a vidiš, od duphastona mislim da mi nije tako. a i ako je, te promjene mi nisu strašno vidljive

na tvom mjestu otišla bih do doktora i rekla mu sve- ako stvarno tako jako duph na tebe utječe to nije baš dobro...

hooray
11.11.2011., 10:14
da ako ovo potraje ići ću doktoru...

al sad me zanima, zašto su ove triquilar loše? i meni se sve zmrdalo od njih, iako dobila sam ih za reguliranje ciklusa i kao to su više manje napravile,

a ovaj duphaston sam sad dobila zbog ciste i reguliranja ciklusa...

zašto si ti dobila triquilar i sad duphaston?

bubicaa
11.11.2011., 11:39
ja sam triquilar pila prvi puta negdje... 2003. mislim, godinu i pol. i onda su mi bile ok. uzela sam ih za zaštitu+reguliranje ciklusa (imala sam užasno bolne menge i pomalo neredovite)
onda sam ih pila od 2008. do ove godine, opet zaštita. prestala jer želimo bebu. planirala sam prestati sada najesen, ali već od početka godine sam krenula s nuspojavama na raspoloženje, nisam to prije imala tako. baš sam pričala mužu, spremi se, idem na zadnje tablete, bit ću luda - suze, živčanost, razdražljivost :visi: tako da sam prestala na proljeće. uz to sam imala povišene jetrene probe-moj ginić me u te 3 godine nikad niej slao vaditi krv :504: otkrila sam to na sistematskom, pa mi je i dr opće prakse rekla da prestanem (a onda sam već bila par tjedana bez njih). trebalo mi je 2 mj da mi se jetra vrati u normalu.
nakon toga 2 ciklusa od 60 i 50 dana, menga uz duphaston. i od tada sam na duphastonu. plus to imala sam puno cistica, pa da mi duphaston i to sredi. a i hoću bebu pa...

a dr kaže da je triquilar stara kontracepcija, očito nema dobro posložene hormone, i mislim da joj se te tri faze ne sviđaju. rekla mi je doslovce: nije čudo da ti se sjebao organizam, pila si jako loše tablete jako dugo. to je nekvalitetna kontracepcija.
edokrinologica me pitala: pa tko ti je to prepisao, više ne znam nikog da ih uzima :503:

tako da, mene je triquilar baš usrećio...

od duphastona kažem samo znam biti napuhnuta, ostalo je ok. možda da vidiš jel će ti i idući ciklus biti tako? :misli:

hooray
11.11.2011., 11:46
da vidiš, ja sam triquilar pila samo godinu dana ja mislim 2001.
zbog jedne ciste, (na istom jajniku ko i sad :/ ) i zbog reguliranja ciklusa, kasnije sam saznala da mi je ciklus bio u komi zbog štitnjače,
dok sam bila na njima skužila sam te promjene raspoloženja i pošto mi je zapravo doktorica rekla da ih pijem par mjeseci, a ako hoću za zaštitu da mogu s njima nastavit, odlučila sam ipak prestat i promjenit način zaštite jer je prošlo tih par mjeseci,
isto ko i tebi nakon njih ciklus mi je znao varirati od 20 dana do 50
s jetrom srećom nisam imala problema, a doktorica me je poslala na pretrage, i dobro da je u obitelji sam sklona trombozi i štoječemu...

onda sam otkrila problem sa štitnjačom i kad se to izreguliralo su mi i ciklusi došli na neku kuturnu razinu, iako su i sad malo produženi, neka 32 dana, ali bar je sve redovito...

i sad duphastone. :503:
možda se naviknem... :ne zna:

bubicaa
11.11.2011., 11:57
mali offtopic, ali što sa štitnjačom?
meni su ustanovili subkliničku hipotireozu (samo povišen tsh)

i rekla mi endokrinologica da nakon duphastona idem vaditi sve i svašta od hormona... iskreno se nadam da mogu štitnjaču okriviti za takve cikluse, i da bude sad sve ok

duphastona imam još za 2 ciklusa, 11-25 dc, onda ću jedan ciklus bez njih da vidim jel bude menga normalno došla... a onda opet kod ginićke

hooray
11.11.2011., 15:18
mali offtopic, ali što sa štitnjačom?
meni su ustanovili subkliničku hipotireozu (samo povišen tsh)

i rekla mi endokrinologica da nakon duphastona idem vaditi sve i svašta od hormona... iskreno se nadam da mogu štitnjaču okriviti za takve cikluse, i da bude sad sve ok

duphastona imam još za 2 ciklusa, 11-25 dc, onda ću jedan ciklus bez njih da vidim jel bude menga normalno došla... a onda opet kod ginićke

ja imam najklasičniju hipotireozu, TSH mi je bio 50 primili su me hitno nakon što sam kod privatnika napravila nalaz (nisam inače mogla doći na red kod endokrinologa)

a ovo subklinička, hm... čim je TSH povišen znači da ti nije dovoljno T4 hormona bez obzira što je T4 kao u normali,
provjeri s nekim doktorom, znam da ima fora da neka vrsta ovih hormonalnih tableta umjetno povisuje nalaz T4 tako da možda imaš klasičnu hipo, ali ti je nalaz poremećen zbog duphastona ili tako nešto (ovo zbilja ne znam točno, mislim daje vrijedilo za neke kontracepcijske, ali ne znam dal i za duph.)

a ako pokušavaš ostati trudna endokrinolog ti je obavezan,
idealna vriejadnost TSH za bilošta, a pogotovo ostati trudna je između 1 i 2 i ne daj se odbiti dok ti se TSH ne normalizira

al dobro imaš cijeli topic o štitnjači, ako se ne varam vidjela sam te i tamo?

a ako piješ terapiju za štitnjaču trebat će ti vremena da si se normalizira sve, kad ti i dođe TSH na normalno neće ti se instant srediti ciklus, zato ti valjda i daju duphaston

bubicaa
11.11.2011., 15:27
ma bila sam kod endokrinologice, ona mi dala euthyrox, i komentirala da to mogu normalno piti sa duphastonom. i ja sam mislila da će možda biti promjena, ali ne...
i u 1.mj idem na kontrolu, super je doktorica. onda vadim hrpu stvari osim tsh i t4

a tsh i t3 i t4 sam vadila 6mj nakon pilula, tako da mislim da nema veze. uzv štitnjače mi je bio normalan, t3 i t4 isto, a tsh je bio preko 5 (ali manje od 6, ne znam više točno). i rekla mi dr da možda ni ne bih trebala još na tablete, ali budući da hoću bebu, onda moram na terapiju

uglavnom, bila sam na onom topicu :)

evo nećemo više o tome ovdje, ipak je ovo topic za duphaston

jesi ti ok nakon što si prestala piti duphastone? tj. normalno raspoloženje, došla menga?

nee_postojim
11.11.2011., 18:18
Duphaston je sintetizirani progesteron ustvari.

Ja sam ga dobila zato što imam nizak progesteron i zbog toga mi se slabo ljušti maternica prilikom menstruacije,a što je predispozicija da nabuja neko tumorsko tkivo. Trebam ga piti 2-3 ciklusa, da se to malo oguli. Inače smo ogulili mehanički zadnji put, histeroskopijom. Nije zgodno.

Nuspojave: Naduta sam ko žaba, bole me jajnici, a ono što mi je najgore GLADNA SAM KO CUCAK 0-24 SATA, a posebno kasno na večer, iako godinama ne jedem iza 19 sati. Udebljala sam se 2-3 kile u mjesec dana i mislim popiti još samo jedan ciklus. Menga mi je došla obilno i naglo, otpadali su "komadi", tako da mislim da smo cilj valjda postigli. Inače, sintetizirani progesteron pojačava vjerojatnost tumora dojke, tako da nemojte to uziimati ako NIJE NUŽNO.

Progesteron inače potpomaže trudnoću i čuva plod prvih mjeseci...zato su trudnice glande ko cucki u početku...zbog rasta progesterona u krvi :-)

hooray
14.11.2011., 09:24
...
jesi ti ok nakon što si prestala piti duphastone? tj. normalno raspoloženje, došla menga?

vidiš i ja normalno pijem duphastone skupa s euthyroxom, i da to jedno s drugim kao nema interakciju, iako me ne veseli piti dva sintwetička hormona :/

a da otpila sam svojih 9 dana duphastona, najnormalnije dobila menstruaciju kad je trebalo, ali mi je trebalo par dana da se očistim utjecaja hormona,

znači još u petak (što je bilo već više od tjedan dana od zadnjeg duphastona)
me šoralo neko ludo raspoloženje, bilo je dovoljno da netko podigne glas u mojoj blizini da mi se krenu suze skupljat... :(

al evo nakon toga mi se čini da sam bolje volje, danas sam skroz ok, uživam u tome što nisam više toliko ćudljiva,
ali približava se vrijeme nove ture :503: kak bu tad.. ko zna :ne zna:

bubicaa
14.11.2011., 10:08
Držim fige da je to bila početna nuspojava, i da bude druga tura ok. ako ne, pravac giniću

meni danas došla menga, tako sam ujutro bila fora - bez napuhnutosti, super trbuh, sise splasnule... za 10 dana idemo opet :visi:

hooray
22.11.2011., 13:20
evo danas je prvi dan iduće ture tabletica :)
poželite mi sreću, dragi me pitao da li da se odseli :D haha

osim toga, moram priznati da me iznenadila činjenica da mi je ovulacija došla točno 14-ti dan, ono, u podne :D
kaj je moguće da mi je već u prvom ciklusu uz tablete sve skupa redovnije nego inače?

still*alive
26.11.2011., 09:51
pozz... imam pitanje... ovo mi je sad bilo drugi put da pijem duphastone (2x1, 10 dana) i već je prošlo 11 dana od zadnje tablete i niš, a već se cijelu vječnost osjećam napuhnuto :mad: dok sam ih prvi put pila došla mi je za neka 2 dana... nijednom ih nisam pila one određene dane ciklusa kak piše u uputama jer je prošlo više od 60 dana. naišla sam na vaše postove u kojima piše da dođe između 7 i 10 dana, jel to pravilo ili u većini slučajeva?? da se javim ginekologici opet ili da pričekam još koji dan?? :ne zna: plizz savjet

bubicaa
26.11.2011., 10:35
Meni je gin rekla da joj se javim ako ne dode u 10 dana nakon zadnje tablete :

still*alive
26.11.2011., 13:29
:( ak mi prek vikenda ne dođe, otići ću do nje, pa će opet bit oduševljena kaj me vidi :503:

tina2701
26.11.2011., 15:29
pozz... imam pitanje... ovo mi je sad bilo drugi put da pijem duphastone (2x1, 10 dana) i već je prošlo 11 dana od zadnje tablete i niš, a već se cijelu vječnost osjećam napuhnuto :mad: dok sam ih prvi put pila došla mi je za neka 2 dana... nijednom ih nisam pila one određene dane ciklusa kak piše u uputama jer je prošlo više od 60 dana. naišla sam na vaše postove u kojima piše da dođe između 7 i 10 dana, jel to pravilo ili u većini slučajeva?? da se javim ginekologici opet ili da pričekam još koji dan?? :ne zna: plizz savjet

jel postoji mogućnost da si trudna??' ako da..napravi test..

still*alive
26.11.2011., 18:59
jel postoji mogućnost da si trudna??' ako da..napravi test..

nisam 100%... zato mi i nije jasno :ne zna:

Tajda
28.11.2011., 14:01
Ja sam još prije 2 godine vadila progesteron 20/21. dan ciklusa i on je bio kronično nizak. Koliko sad točno, ne bi znala, ali je jako bio ispod dopuštene granice. Mislite li da bi nedostatak progesterona mogao uzrokovat pojačanu dlakavost i op. kose? Jel imao neko takvih problema pa da su mu se te stvari popravile nakon Duphastona?

still*alive
28.11.2011., 20:29
meni su hormoni u totalnom kaosu i imam pojačanu dlakavost, ispadanje kose, prišteve itd... i utvrdili su mi da imam policistične jajnike, al duphaston mi je dala samo da mi izazove menstruaciju ( jer nije bilo niš 5 mj. :mad:), pa da 1. dan ciklusa mogu počet pit dalje yaz. Otiđi ponovo na vađenje hormona i ultrazvuk..

Tajda
29.11.2011., 15:50
Da, znam da je on za izazivanje M. Nego, mislila dam da možda i pomaže kod simptoma pcos-a. Kozmetičarka je meni rekla da njoj pomaže otkad ga pije(lice čistije), a koliko sam skužila ona ga stalno uzima radi nedostatka progesterona. Idem ja kod gin. redovito al njemu ne smeta moj nedostatak progesterona :D

nee_postojim
30.11.2011., 15:57
od kad pijem duphaston meni se čini da mi je ten bolji, definitivno!

inače, druga tura prolazi puno bolje nego prva, nema takve napuhnutosti a čak niti ogromne gladi. još je prisutna ali nije više BOLESNA, sad je samo značajna :)

hooray
08.12.2011., 11:34
evo preživjeh i drugi ciklus sa tableticama, bilo je malo lakše...
imala sam nešto promjena raspoloženja ali kako sam ih očekivala nije bilo toliko divlje ko zadnji put,
dobila sam menstruaciju točno 3 dana nakon zadnje tablete, alli nije mi ništa pomoglo što se tiče bolova, opet sam prvi dan morala popit tri tablete za bolove da se smiri, mislila sam da ću krepat na poslu,
a iskreno ja nemam osjećaj ni da mi je pomoglo baš za onu cistu koju imam, ja taj jajnik još uvijek osjećam, malo manje nego prošli mjesec, ali dobro sad je i tako bio aktivan ovaj jajnik bez ciste
sve više mi se čini da zabezveze pijem hormone i da ću na kraju ipak morati na operaciju, samo se nadam da neće biti štete na tom jajniku s cistom...

ako ima neka od vas iskustva sa jednostavnom cistom i ovim hormonima zbilja bi me zanimalo da li je pomoglo?

bubicaa
08.12.2011., 12:22
Meni su ciste nestale s duphastonima... :ne zna: ali sam morala piti tablete 3 ciklusa

đabe kad su se opet pojavile poslije :rofl:

hooray
08.12.2011., 13:12
hm, ja nemam više cisti, nemam PCOS, nego baš imam jednu glupu upornu cistu koja nikako da ode kvragu...

koliko vremena ti je trebalo da ti nestanu ciste?

nemam neku preveliku brigu dal će se ta cista vratiti, to me nekako manje brine, znam da je normalno da se ponovno pojavi, ali ako bar na kratko nestane onda će se jajnik malo odmoriti i bar ću znati da sa hormonima mogu uklonit cistu, ne moram na laparoskopiju,
znam da dosta žena mora više puta uklanjati cistu s jajnika, jer se vole vraćati, pa bi radije hormone, nego da me par puta rezuckaju i svaki put malo zarežu jajnik.

bubicaa
08.12.2011., 13:17
ja sam prvi puta kad sam uzimala tablete isto imala samo jednu cistu, nešto do 1cm veličine :misli:
i uzimala sam 3 ciklusa tablete, i onda je više nije bilo

ali mislim da mi je pukla u prvom ili drugom cikusu, taman sam osjetila dosta jake bolove u jajniku onda

hooray
08.12.2011., 13:50
aha kužim, a dobro valjda ću se i ja svoje riješiti

jel bol bila usred ciklusa ili za vrijeme menstruacije?

bubicaa
08.12.2011., 14:06
e to se ne sjećam... sjećam se da je bilo otvorenje mercatora u mom gradu :lol: i da sam jedva hodala kako me probadalo. a ne znam u kojem sam bila dijelu ciklusa :lol:

hooray
08.12.2011., 14:09
ajoj :)
nije smiješno kad te boli ali je fakat smiješno :)

hm, ja sam i prije ovih tableta imala takvo jedno probadanje, doslovno mi je pozlilo od boli u tramvaju i mislila sam da neću moći ustati i izaći van, ali se smirilo i ili nije pukla cista nego se uvrnula ili je pukla pa se vratila...
doduše u odnosu na prije tog probadanja je kao manja prije je bila 5 i pol cm, a sad je kao 4 i nešt sitno...

poison_ivy_5
09.12.2011., 15:09
Evo i ja sam dobila Duphaston za regulaciju menstruacije jer mi je stvarno neredovita i zbog cistica na jajnicima,danas sam prvu uzela. Daj mi recite samo jeste imale neke nuspojave od njih? Meni je ginekologica rekla da mi mogu malo nabujati grudi kao što je ok :rofl:,i ništa drugo nije izdvojila pa me zanima vaše iskustvo s njima.

bubicaa
09.12.2011., 15:17
Pročitaj malo zadnjih par stranica, ima navedeno problema i nuspojava

Ja sam se znala napuhnuti, ovaj ciklus me nije tako uhvatilo :ne zna:

hooray
10.12.2011., 16:22
Evo i ja sam dobila Duphaston za regulaciju menstruacije jer mi je stvarno neredovita i zbog cistica na jajnicima,danas sam prvu uzela. Daj mi recite samo jeste imale neke nuspojave od njih? Meni je ginekologica rekla da mi mogu malo nabujati grudi kao što je ok :rofl:,i ništa drugo nije izdvojila pa me zanima vaše iskustvo s njima.

možeš pročitati moje postove, ja sam mislim imala najjače nuspojave iako samo prvi mjesec, drugi je već bilo nezamjetno

imala sam sve od mučnina, napuhnutosti, zadržavanja vode, do divljih promjena raspoloženja - ono pms na desetu potenciju...

ali da se preživjet, pij puno vode i probaj se bavit nekom fizičkom aktivnosti, mene su šetnje po prirodi spašavale

a evo drugi mjesec sam super, malo mi je ostala napuhnutost, i samo jedan dan mi se plakalo, ali to mi se i inače zna desit prije menge

jedino kaj evo još uvijek osjećam tu glupu cistu...
u iščekivanju sam tog glupog puknuća te glupe ciste :503:

poison_ivy_5
12.12.2011., 14:24
kako mi je kasnila menstruacija kad sam bila na pregledu rekla mi je ginekologica da počnem odma piti i danas je 4 dan i još nisam dobila i ne primjećujem nikakve nuspojave(vjerojatno je rano još,jedino što nemam apetita zadnja 2 dana-sad je li to do tableta nemam pojma)

huskybucka
12.12.2011., 15:55
kako mi je kasnila menstruacija kad sam bila na pregledu rekla mi je ginekologica da počnem odma piti i danas je 4 dan i još nisam dobila i ne primjećujem nikakve nuspojave(vjerojatno je rano još,jedino što nemam apetita zadnja 2 dana-sad je li to do tableta nemam pojma)

Ja sam ih pila prosli mjesec
Pila sam ih 7 dana, a dosla je 10.-ti dan, znaci 3 dana nakon sto sam prestala piti...
Strpi se, tebi je proslo tek 4 dana, :mig:doci ce

dhalku
17.12.2011., 20:52
bok svima!..po prvi put,pojavila mi se cista na jajniku,anehogena tvorba,4,5 cm.
ne bi ni skuzila nego mi se menstruacija pojavila 5 dana nakon sto je zadnja prestala.ginekolog mi je rekao da krvarenje nije nista strasno,a usput mi je nasao cistu.dao mi je duphaston tablete,14 dana da ih pijem,i kao trebalo bi mi prestati krvarenje i cista se vjerojatno smanjiti.moja doktorica je rekla da predpostavlja da je krvarenje pocelo zbog ciste..uglavnom,pet dana pijem tablete i jos uvijek krvarim..imam 29 godina,nikad nisam rodila i nemam bas iskustva s tim..sta mislite da cekam da popijem sve tablete ili ako ne stane krvarenje ponovo kod doktora?

hooray
18.12.2011., 10:38
definitivno završi terapiju kako ti je doktor rekao, ali ako ti krvarenje još nije prestalo možda da nazoveš doktora i provjeriš jel to ok i kad otprilike možeš očekivati prestanak krvarenja,

možda ti nije dao dovoljno veliku dozu ili nešto treba promijeniti...