PDA

View Full Version : Shopping u Grazu

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

Sayang
15.09.2010., 15:15
Bok ekipa, da li mi mozete molim vas reci da li u Grazu postoji Stradivarius i gdje? Hvala na odgovoru:D

Cae Fae
18.09.2010., 12:29
Pozdrav! Moze li mi netko reci (pogotovo od domacih u Grazu :D) kojim se brojem gradskog busa ide od Metro-a do Seiesberga? Hvala unaprijed :top:

sinkat
18.09.2010., 12:34
u sljedecu subotu idem prvi put u graz pa me zanima koliko unaprijed treba kupiti karte za bus i jel se mogu telefonski rezervirati..:)

ma.nx
18.09.2010., 13:00
Bok ekipa, da li mi mozete molim vas reci da li u Grazu postoji Stradivarius i gdje? Hvala na odgovoru:D

mislim da postoji u seiersbergu...

u sljedecu subotu idem prvi put u graz pa me zanima koliko unaprijed treba kupiti karte za bus i jel se mogu telefonski rezervirati..:)

jedno 5 dana unaprijed, a ako je u pitanju subota, onda mozda i tjedan dana unaprijed... u autoturistu se mogu i telefonski rezervirati.

Adelina
18.09.2010., 16:30
Ljudi molim pomoć, vidim da vas ima iskusnih, organiziram izlet u Graz radi shoppinga naravno ;). Zanima me kad počnu prava zimska sniženja? Mi smo mislili ići 18.12 - da li počnu sniženja već tada ili je bolje čekati 1 mjesec? Hvala puno!

ma.nx
18.09.2010., 19:31
pravo zimsko sniženje je kao i kod nas, kreće iza Božića i traje uglavnom cijeli 1.mj.

mala cura1
19.09.2010., 12:41
iduci vikend idem po prvi put u shopping u graz, pa bi molila kakvu dobru dusu da mi napise gdje je u grazu najbolji izbor za mlade, koji je h&m najbolji, u kojem ima najvise izbora? :ne zna: hvala puno

Adelina
19.09.2010., 12:58
pravo zimsko sniženje je kao i kod nas, kreće iza Božića i traje uglavnom cijeli 1.mj.

Iza Božića.... uh! Šta nam se onda se isplati ići 18-og? Ipak bi ulovili sniženja....
a ima li šta iza Nove godine ili je to već sve probrano? Nađe li se šta? Ja bih išla ciljano i kupila sve što mi treba od čizama do kaputa, hlača, majica za posao i tako...

vanchaaa
19.09.2010., 13:33
zna li itko adrese hobby dućana u Grazu?
na netu ništa ne nalazim, a sigurno ih ima. :rolleyes:

to ti je kaspar harnisch, najbolji ducan s umjetnickom (i hobby) opremom koji sam ikad vidjela uzivo :top:
dobro kaze samoborka, adresa je glockenspielplatz 1 (http://maps.google.hr/maps?hl=hr&ie=UTF8&q=kaspar+in+graz&fb=1&gl=hr&hq=kaspar&hnear=Graz,+Austrija&view=map&cid=11417010379685072186&iwloc=A&ved=0CDIQpQY&sa=X&ei=4AGWTNmiFY_GsgbN89zZAQ) a velik dio ponude koju imaju u ducanu mozes pogledati u gerstaecker katalogu (http://www.gerstaecker.de/), a sve sto oni drze u njemackoj mozes naruciti u kasparu i dodje ti za nekih dva tjedna...

meni je zabranjen ulaz u taj ducan :cerek:, svaki put pretjeram i ostavim vise novaca na umjetnicki pribor nego u h&mu...
inace su im cijene odlicne, prije par godina sam dovlacila cak i profesionalni stafelaj iz centra graza, jer je identican kod nas u agm-u bio dvostruko skuplji!!

ma.nx
19.09.2010., 13:38
iduci vikend idem po prvi put u shopping u graz, pa bi molila kakvu dobru dusu da mi napise gdje je u grazu najbolji izbor za mlade, koji je h&m najbolji, u kojem ima najvise izbora? :ne zna: hvala puno

za prvi put bi ti svakako preporucila odlazak u seiersberg i u west centar, u oba imas veeeliki h&m, pa s tim sigurno neces pogrijesiti... :mig:

Iza Božića.... uh! Šta nam se onda se isplati ići 18-og? Ipak bi ulovili sniženja....
a ima li šta iza Nove godine ili je to već sve probrano? Nađe li se šta? Ja bih išla ciljano i kupila sve što mi treba od čizama do kaputa, hlača, majica za posao i tako...

ja nisam nikad bila sred. 12.mj. pa zbilja ne znam kako je onda... po meni je najbolje ici 1.tj. u Novoj godini, prije sveta tri kralja, ili odma poslije... :mig: najkasnije do 15.1. ...kasnije je vec sve probrano...

6ftunder
19.09.2010., 15:54
u kojem shopping centru u grazu ima i h&m i zara? :)

Freakette
19.09.2010., 16:08
Seiersberg :)

marty_19
20.09.2010., 13:50
planiram ić za nekih 2 tj pa me zanima kakvo je stanje?
ima li još neke robe na sniženju?

jane1987
20.09.2010., 21:06
Ja sam bila pred tjedan dana, i super je izbor robe bio, skoro sve sto se moze vidjeti na njihovoj stranici, bilo je u ducanima, i to u svim brojevima :)

Bila sam cijelo vrijeme bas u centru Graza (nismo isle u Seiersberg jer smo cule da je jednako dobar i h&m na glavnom trgu u Grazu) i mogu rec da je taj drugi h&m bolji od prvog. Cak se moglo jos dosta stvari naci na snizenju, posebno ako kome trebaju jos one obicne majičice bez rukava...

Bila sam i u Kastner&Ohler robnoj kuci, koja me odusevila, to je pak pogodak za one koje vole markice tipa replay-a, diesela, killaha itd (ali i jeftinije tipa Review...),jer, uz povrat poreza se na kraju ipak dobiju te krpice za nesto manje novaca nego kod nas... :D

Ywannah
21.09.2010., 14:45
Zna li netko je li se otovorio onaj H&M u centru? Na prošloj stranici se spominje preuređivanje. :kava:

frupy
21.09.2010., 14:58
Zna li netko je li se otovorio onaj H&M u centru? Na prošloj stranici se spominje preuređivanje. :kava:

Otvoren je on, ali samo jedan dio.

kaili
21.09.2010., 15:04
Otvoren je on, ali samo jedan dio.

Negdje sam pročitala da su gotovi sa preuređenjem i da je sve otvoreno te da je sad još i veći. :ne zna:

Ovaj vikend se spremam otići do Graza i sad ne znam da li mi se uopće isplati ići do centra. Pa molim nekoga tko je bio skoro da potvrdi da li se preuređuje (i dalje) ili je u cijelosti otvoren. :moli:

frupy
21.09.2010., 18:25
Negdje sam pročitala da su gotovi sa preuređenjem i da je sve otvoreno te da je sad još i veći. :ne zna:

Ovaj vikend se spremam otići do Graza i sad ne znam da li mi se uopće isplati ići do centra. Pa molim nekoga tko je bio skoro da potvrdi da li se preuređuje (i dalje) ili je u cijelosti otvoren. :moli:

Dakle jos jednom: bila sam pred 3 dana i jos se preuredjuje.:kava:

kaili
21.09.2010., 19:52
Dakle jos jednom: bila sam pred 3 dana i jos se preuredjuje.:kava:

Mislim da nema potrebe za :kava: -om.
Ako sam quotala tvoj post očito sam ga pročitala. Od par ljudi sam čula (tj. pročitala u porukama koje su mi poslali na pm) da je u potpunosti otvoren (a oni su bili prije jedno tjedan dana) pa sam se iznenadila kada sam vidjela što si napisala. Željela sam samo da JOŠ netko potvrdi (ili demantira) tvoje riječi tako da budem sigurna. ;)

frupy
22.09.2010., 12:23
Mislim da nema potrebe za :kava: -om.
Ako sam quotala tvoj post očito sam ga pročitala. Od par ljudi sam čula (tj. pročitala u porukama koje su mi poslali na pm) da je u potpunosti otvoren (a oni su bili prije jedno tjedan dana) pa sam se iznenadila kada sam vidjela što si napisala. Željela sam samo da JOŠ netko potvrdi (ili demantira) tvoje riječi tako da budem sigurna. ;)

Ne znam ja gdje su ti ljudi bili prije tjedan dana, ali ovu subotu je bio otvoren samo dio. Ne bi ja ni odgovarala na to pitanje da sam zadnji put bila tamo pred mjesec dana pa nemam frisku info.:mig:

sparkles
22.09.2010., 17:01
može li mi netko reći o kakvom povratu poreza se tu priča? kad kupim nešt u grazu pokažem račune na granici ili kako? pliz odgovorite

patientia
22.09.2010., 17:07
Kupis nesto u Grazu, mislim da u Austriji mora biti preko 75 eura. U ducanu zamolis da ti ispune formular za povrat poreza i das pasos. Taj formular das slovenskom cariniku prilikom izlaska iz Slovenije, on ce mozda traziti da pokazes robu da se uvjeri da ju uistinu iznosis iz EU i da nije koristena. Kad ti potvrdi formular mozes podici povrat poreza, i to:
- ako je formular Global Refund (Global Blue) mozes dici u kunama u rvackoj posti, ili u eurima u mnogim poslovnicama (menjalnica Azur u Brezicama, mjenjacnica u Europarku u Mariboru, njihova poslovnica u Seiersberbu) - no, dobit ces samo oko 60% poreza
- ako je formular ducanov, mozes povrat poreza dici samo u ducanu, ali dobit ces kompletan iznos poreza

EDIT: Neki ducani naplacuju svoje formulare za povrat poreza. Jedan ducan u Grazu ih naplacuje po 5 eura komad :horor: :horor: :horor:

pcelicamaja99
24.09.2010., 09:44
planiram ići malo u graz u šoping pa me zanima kakav je omjer cijena kod nas i njih u guess, ck, armani i ostalim dućanima.dali vrijedi ići radi toga tamo?

chiquita
24.09.2010., 10:55
ako je formular Global Refund (Global Blue) mozes dici u kunama u rvackoj posti, ili u eurima u mnogim poslovnicama (menjalnica Azur u Brezicama, mjenjacnica u Europarku u Mariboru, njihova poslovnica u Seiersberbu) - no, dobit ces samo oko 60% poreza
- ako je formular ducanov, mozes povrat poreza dici samo u ducanu, ali dobit ces kompletan iznos poreza

EDIT: Neki ducani naplacuju svoje formulare za povrat poreza. Jedan ducan u Grazu ih naplacuje po 5 eura komad :horor: :horor: :horor:

kaj to znači da je formular dučanov?

u hm i ikei uvijek ispune onaj plavi formular.

di je onda najbolje dić povrat? mislim da je naša hp najgori izbor kaj se toga tiče.

patientia
24.09.2010., 11:10
Neki ducani imaju svoje formulare (u Sloveniji imaju i neke genericke formulare), s kojima povrat poreza mozes podici samo u tim ducanima, ali dobijes pun iznos. Onaj plavi je Global Refund, on si uzima oko 40% povrata poreza (zapravo je neki postotak punog iznosa i postotak ovisi o punom iznosu). Ako imas Global Refund formulare, uzmi povrat bilo gdje gdje ce ti isplatiti eure. Cula sam da rvacka posta uzima proviziju :flop: :flop: :flop:

chiquita
24.09.2010., 11:35
Neki ducani imaju svoje formulare (u Sloveniji imaju i neke genericke formulare), s kojima povrat poreza mozes podici samo u tim ducanima, ali dobijes pun iznos. Onaj plavi je Global Refund, on si uzima oko 40% povrata poreza (zapravo je neki postotak punog iznosa i postotak ovisi o punom iznosu). Ako imas Global Refund formulare, uzmi povrat bilo gdje gdje ce ti isplatiti eure. Cula sam da rvacka posta uzima proviziju :flop: :flop: :flop:

ne samo to nego imaju neki bijesni tečaj eura.
definitivno se ne isplati kod nas to dizati.

znači mogu sljedeći put u slo doć s tim formularima na šalter global refunda i dobit PUN iznos van, ili?

patientia
24.09.2010., 11:43
Pun ne, bez provizije Global Refunda. Ako su to njihovi formulari, dakako. Mislim da i u Obrezju ima mjenjacnica gdje mozes podici povrat poreza. Zapravo, uz Global Refund formulare si trebala dobiti kovertu na kojoj pisu sva mjesta na kojima mozes dici povrat poreza.

sparkles
24.09.2010., 12:35
Kupis nesto u Grazu, mislim da u Austriji mora biti preko 75 eura. U ducanu zamolis da ti ispune formular za povrat poreza i das pasos. Taj formular das slovenskom cariniku prilikom izlaska iz Slovenije, on ce mozda traziti da pokazes robu da se uvjeri da ju uistinu iznosis iz EU i da nije koristena. Kad ti potvrdi formular mozes podici povrat poreza, i to:
- ako je formular Global Refund (Global Blue) mozes dici u kunama u rvackoj posti, ili u eurima u mnogim poslovnicama (menjalnica Azur u Brezicama, mjenjacnica u Europarku u Mariboru, njihova poslovnica u Seiersberbu) - no, dobit ces samo oko 60% poreza

hvala na odgovoru

exitmusic
24.09.2010., 18:17
malo je oftopik, ali vezano je uz šopinag u grazu. pitanje glasi:
koja turistička agencija nudi taj aranžman za svaki radni dan u tjednu, a ne samo onaj četvrtak i subota? može na pm pliz :ne zna:

kaili
25.09.2010., 08:17
Bila sam jučer u Grazu i ostala ugodno iznenađena. :D Sve što mi se svidjelo sa neta iz H&M-a sam našla i u dućanima (išla sam samo u centar). Istina, ne stoji sve tako lijepo kao što izgleda na njihovoj stranici no da se naći dobrih jesenskih stvari. Tako da svakako preporučam odlazak ukoliko se još niste odlučili. :top:

Maite
25.09.2010., 16:02
sa kojom agencijom idete?
do sada sam uvijek isla sa autoturistom, ali taj povratak u pol 4 mi je stvarno malo prerano. :D
ima neka agencija da se ostaje bar malo dulje? :)

jozinho
25.09.2010., 22:10
molim vas jel mi može netko reć na koju stranicu mislie , kad kažu da u H&M ima svih stvari sa te stranice na internetu..jel to sa web online-a?? hvala

Freakette
25.09.2010., 22:13
Da, sa online shopa. http://shop.hm.com/at/start?marketverified=true&ct=1285449205889

vanja.p
26.09.2010., 03:03

znas li mozda koliko vrijede ti formulari nakon sto izadjem iz npr austrije? ja idem za otprilike 4 mjeseca ponovno, pa ne bih htjela da mi propadne lova... onda cu dici u hr posti, bolje vrabac u ruci

july007
26.09.2010., 08:31
@vanja ne znam koliko dugo veijede formulari ali moja prijateljica je digla tax free nakon godinu dana i 3 mjeseca kod nas u pošti, tako da se ne moras brinuti da ce ti isteci za 4 mjeseca..

patientia
26.09.2010., 09:46
Sad sam gledala formular i ne mogu naci taj podatak. Kad se povrat dize u ducanima u Sloveniji (dakle, ne preko Global Refunda) rok je 6 mjeseci, mozete i nekom drugom dati osobnu da digne umjesto vas.

jozinho
26.09.2010., 15:57
jel mi može netko reć jel ima u grazu kakvi dućani koji imaju po sniženoj robi marke poput replaya i tommy hilfiger...? hvala

Ida_zgb
26.09.2010., 21:42
mislim da postoji u seiersbergu...

nema stradivariusa u seiersbergu,barem piše tako na stranici shopping centra.

marty_19
27.09.2010., 08:39
ima li u centru Ann Christine, bershka, C&A??

di je bolje ić u shopping? u centar ili u Seiersberg?

ledolina 1985
30.09.2010., 10:18
curke, jel zna neka dal u centru west ili seiersbergu ima bankomat na kojem se mogu dignut pare sa amexa??

sandra555
30.09.2010., 11:46
Jel bio tko ovaj tjedan u Grazu? Zanima me kakvo je stanje na granici zbog bijelog štrajka slovenskoh carinika? Da li se dugo čeka na prelazak i da li zezaju, da li carine ako imaš pun gepek?
Išla bi u subotu, pa da znam što me čeka.

I da li netko zna koliki se robe (u eurima ili kunama) može prenijeti preko granice po osobi a da ne podliježe carini?

frupy
30.09.2010., 11:48
I da li netko zna koliki se robe (u eurima ili kunama) može prenijeti preko granice po osobi a da ne podliježe carini?

1000 kn.

sandra555
30.09.2010., 14:04
U kojem od ovih restorana/kafića predlažete pojesti nešto (ručak, sendvic ili sl.) za vrijeme shoppinga u Seiersbergu?
http://www.shoppingcityseiersberg.at/searches/roll/gastro

Krijes Sedam
30.09.2010., 16:01
Ja uvijek jedem u Nordsee:)

patientia
30.09.2010., 16:58
Kakve veze imaju slovenski carinici s robom koju uvozite u Hrvatsku? Nisu valjda i hrvatski carinici u bijelom strajku?

Kasiopeja
30.09.2010., 19:01
Jel bio tko ovaj tjedan u Grazu? Zanima me kakvo je stanje na granici zbog bijelog štrajka slovenskoh carinika?

I mene isto zanima. Mislim da su detaljni i na ulazu i na izlazu, bar sam tako negdje pročitala, ali ne znam koliko osobni auti čekaju.

sandra555
01.10.2010., 07:04
Kakve veze imaju slovenski carinici s robom koju uvozite u Hrvatsku? Nisu valjda i hrvatski carinici u bijelom strajku?

Nisu, ali mogu stvoriti gužvu na carini. Nebi htjela provesti vrijeme čekajući na carini više nego je potrebno, a smatram da je potrebno max 10-15 minuta, ne želim stajati u kilometarskoj koloni. Zato pitam :ne zna:

Maite
01.10.2010., 08:35
Ja sam danas zvala agenciju (jer bi isla iduci tjedan) i rekli su mi da njihovi busevi nisu isli niti u sri niti u cet niti danas zbog Slovenaca jer im se ne isplati cekati 7 sati na granici.

violet girl
02.10.2010., 17:51
curke jel netko bio u mariboru u hm-u i da li tamo ima stvari sa online hm-ove stranice? skoknula bih do maribora do hm-a ali mi se ne isplati ako nema tih stvari koje sma si zapikirala na webu.hvala puno!

miss butterfly
03.10.2010., 11:21
Možete mi pliz reći koje sve agencije u zg organiziraju takav shopping izlet?

ma.nx
03.10.2010., 11:45
Autoturist - svaki dan, osim pon. i ned. 100kn povratna karta
Dalmacijaturist - svaki cet. i sub., ne znam cijenu karte :ne zna:

sandra555
04.10.2010., 09:47
Autoturist - svaki dan, osim pon. i ned. 100kn povratna karta
Dalmacijaturist - svaki cet. i sub., ne znam cijenu karte :ne zna:

Ima i Croatia Express ali ne znam koje dane

benci
04.10.2010., 17:28
Croatia Express ima organizirano srijedom, četvrtkom, petkom i subotom, za 100 kn. kreće se u 6.15 s glavnog a povratak je u 20.30.ja idem sad ovaj vikend:D

vanda31
13.10.2010., 08:25
Glupo pitanje: da li u Grazu radi kaj na 01.11.?

elli88
13.10.2010., 09:29
Evo malo sam čitala o Grazu....prvi put bi išla ...i vidim da je najbolje ići u 1 mjesecu zbog sniženja, poslije Sveta Tri Kralja, ako ima netko tko je išao iz Vinkovaca , koliko je karta , jel išao s Poletom ili ? i da li se uopće ikako ide, ili bi morala ići iz Osijeka??
Taman imam vremena da skupim novaca i da se organiziram i nađem s kim ću ići...joj samo da odem da ne moram više kupovati ovdje jer je izbor skup i glup!
:D

patientia
13.10.2010., 11:14
Glupo pitanje: da li u Grazu radi kaj na 01.11.?

Gotovo sigurno nista osim dezurne apoteke, oni za zadrtiji od rvata po pitanju religije.

drstoka
14.10.2010., 09:39
Idem u subotu do Graza, nudim 2-3 mjesta u autu. Kretanje oko 7-8 ujutro, ostavim vas u Murparku i krećemo iz Murparka oko 8-9 navečer, po dogovoru. Dogovor na PP

monkey325
14.10.2010., 13:20
Može li mi netko preporučiti s kime je bolje ići u shopping s Autoturistom ili Croatia Expressom? Čini mi se da nema razlike,ali svejedno me zanima vaše iskustvo...

lucy07
14.10.2010., 14:13
Može li mi netko preporučiti s kime je bolje ići u shopping s Autoturistom ili Croatia Expressom? Čini mi se da nema razlike,ali svejedno me zanima vaše iskustvo...

jao ne idi s croatiom. ja sam isla prije Bozica prosle godine i bilo je prestrasno. prvo bus je bio uzas, nisu mu radili brisaci tak da smo se vozili u principu na blef, isao je nekim okolnim cesticama.. bas onak lose iskustvo..
bas idem sutra s autoturistom pa bum vidjela kak je s njima..
jel bio netko ovih dana mozda u Grazu?

studentica89
14.10.2010., 16:15
Pozdrav.
Studiram u zagrebu i kuzim da su svi tu ludi za shopingom u grazu i sad se konacno nakon 3 godine odlucujem otic tamo jer nemam ništa za zimu a tu mi je stvarno sve sranje ili preskupo.

pa sad ako se nekome da toliko pisat da objasni kako sve to funkcionira. jer nikad nisam bila u kupovini vani.
dal se uopce isplati ici ako nema tih sniženja? jer nikako ne bi voljela doc pa vidjet da mi sve dosta skuplje nego kod nas jer moj studentski zivot bi umisto par miseci patio citavu godinu, kako se krecu cijene otprilike?
trebaju mi veste, cizme, kaput, traperice i štošta.

decko vozi, i ici ce s menom.
pa sada, dal je bolje ic busom ili autom?
u koje ducane?
fora s carinom i povratom poreza?
kako da najlakše smuljam da sam potrošila manje neg jesam.

:ne zna:

jako zahvalna onome tko se potrudi odgovorit!!! :s

frupy
14.10.2010., 16:20
Ajde daj si i ti malo truda pa procitaj par stranica unazad.:mig: Konstantno se vrte identicna pitanja.

studentica89
14.10.2010., 16:37
Ajde daj si i ti malo truda pa procitaj par stranica unazad.:mig: Konstantno se vrte identicna pitanja.

izvrtila sam puno stranica. pa nisam našla odgovor na neka pitanja, a i mišljenja oko ta dva centra i centra grada su podjeljenja, a nigdi nije napisano ovog dobrog nema ode a onog ima ode ovo je u oba itd.
tipa kojim putem ic ako se ide autom i kako jer opce nisam bila nikad ni ja ni decko u grazu uopce niti prelazili granicu otkako smo klinci bili. di prvo ako se ide autom, koje ducane pogledat.
kako smuljat, da mi ne idu gledat u vrecici što je odakle.

a odgovori su neki mozda i prestari di sam vidila da je to pisano, al je to neka 2008.

ja se nadam da ce se nac neko ko ce imati vremena i nece mu bit veliki problem.
ako nece, nece. opet ok.

hvala i tebi na postu :)

nemoj osudivat radi toga.

frupy
14.10.2010., 19:23
Ali misljenja o ducanima su ti skroz individualna.:ne zna:
Ja recimo ne podnosim seiersberg, dok ga neke moje frendice obozavaju i u ostale centre ili u centar grada ni ne idu.
U west idem samo zato jer je pored ikee, a ona mi je nezaobilazna. Obozavam centar grada i murpark jer tamo nikad nije guzva. Ova dva h&m-a u centru mi imaju najbolju ponudu.
Sto se tice dolaska do samog graza, nista lakse. Ne mozes fulati i da hoces. Prvi ti je seiersberg, prije samog ulaska u graz s desne strane, onda su nakon veikog rotora blizu west i ikea, ali ako cete do centra, a nikad prije niste bili u grazu, trebat ce vam nekakva navigacija jer nije bas prejednostavno voziti se po gradu s obzirom na puno jednosmjernih ulica i sl.
Ako cete imati robe u vrijednosti vise od 2000 kn, sakrij par racuna i amen. Nisu te carine kao za vrijeme juge kad smo oblacili pol robe na sebe da nas ne opale po dzepu.:rofl:

ma.nx
15.10.2010., 22:50

S Croatijom nisam nikad isla, pa neznam... ja uvijek idem s Autoturistom - kod njih je sve lijepo organizirano i zna se tocno kad, gdje i sta... :top:

Ali misljenja o ducanima su ti skroz individualna.:ne zna:
Ja recimo ne podnosim seiersberg, dok ga neke moje frendice obozavaju i u ostale centre ili u centar grada ni ne idu.
U west idem samo zato jer je pored ikee, a ona mi je nezaobilazna. Obozavam centar grada i murpark jer tamo nikad nije guzva. Ova dva h&m-a u centru mi imaju najbolju ponudu.
Sto se tice dolaska do samog graza, nista lakse. Ne mozes fulati i da hoces. Prvi ti je seiersberg, prije samog ulaska u graz s desne strane, onda su nakon veikog rotora blizu west i ikea, ali ako cete do centra, a nikad prije niste bili u grazu, trebat ce vam nekakva navigacija jer nije bas prejednostavno voziti se po gradu s obzirom na puno jednosmjernih ulica i sl.
Ako cete imati robe u vrijednosti vise od 2000 kn, sakrij par racuna i amen. Nisu te carine kao za vrijeme juge kad smo oblacili pol robe na sebe da nas ne opale po dzepu.:rofl:

potpis za boldano :mig: u zadnje vrijeme mi je i west super! seiersberg mi je bas bzvz... a nekima je tamo bas najbolje :ne zna:
sta se carine tice, idem u shopping u graz godinama i nikad me nisu carinili... mozda je puka sreca, ali mislim da veci problem ako idete kupovati namjestaj, nego krpice u h&m :mig:

studentica89
16.10.2010., 21:25
zanima me još nešto. dal stignem u jednom danu otic do westa do ike, pa u seiersberg pa u centar?
koliko je cestarina za autoput?
i ponovno kakve su cijene s obzirom na ove zagrebacke sad pocetkom 11 kad nema popusta?
odkad radi taj prvi centar kad se ulazi u graz?

+ ako neko zna dal je plin jeftiniji u sloveniji neg kod nas da znam gdje da se punimo :D

patientia
16.10.2010., 21:39
Stignes sve to u jednom danu, ali preporucujem ovaj redoslijed:
- Seiersberg
- centar, jer ducani rade krace nego shopping centri, ponekad i dvokratno
- West
- Ikea, jer radnim danom radi do 21

Nema smisla da ides u Graz, pa se vracas u Seiersberg, pa opet ides u Graz. Seiersberg je na putu od Zagreba do Graza, a kako radi krace nego Ikea, bolje ces iskoristiti vrijeme ako Seiersberg obavis prvi, a Ikeu ostavis za kraj.

Austrijska vinjeta je €7.90 za 10 dana, slovenska €15 za 7 dana (razmisli isplati li ti se godisnja za €95), cestarina Zagreb-Macelj je nekih 40 kn, jeftinija je ako na svakom izlazu izadjes pa udjes na autocestu.

http://www.shoppingcityseiersberg.at/
http://www.centerwest.at/

studentica89
16.10.2010., 22:50
- Seiersberg
- West

Nema smisla da ides u Graz, pa se vracas u Seiersberg, pa opet ides u Graz. Seiersberg je na putu od Zagreba do Graza, a kako radi krace nego Ikea, bolje ces iskoristiti vrijeme ako Seiersberg obavis prvi, a Ikeu ostavis za kraj.

Austrijska vinjeta je €7.90 za 10 dana, slovenska €15 za 7 dana (razmisli isplati li ti se godisnja za €95), cestarina Zagreb-Macelj je nekih 40 kn, jeftinija je ako na svakom izlazu izadjes pa udjes na autocestu.

e puno hvala za ovo objašnjenje s centrima. lukavo. mnogo hvala.

no jedna mi je stvar razocaravajuca.
ja nikada nisam samostlano prešla hr granicu a ni decko(sramota s 21 tako) pa smo nekako malo glupasti ocito u proracunu bili.
to je ubiti skup biznis ako skupiš gorivo/plin vinjete cestarinu...

dal se opce isplati? nama dvoje samima autom ic.

+ strašno kako opce ne kuzim tu foru s vinjetama niti povratom poreza niti apsolutno ništa.

a ako nekog pitam rec ce mi da citam na stranicama iza i ja citam evo svih 70 strana, al to je sve rascjepkano.
kuzim da trebam imat 80eura racun u jednom ducanu da tražim nešto na m što je ubiti povrat poreza. i ako imam više od 1000 kn da skrivam racune i pravim se luda. al to nešto pokazujem slovencima ne hrvatima. niš ne kuzimm

mozda bolje da se ni ne upuštam u to, još ce me zatvorit negdi jer cu napravit neko sranje a necu znat da sam ga napravila :(

i nosim skupo smece iz zagreba koje se raspadne nakon 3 pranja, pogotovo veste.

patientia
16.10.2010., 23:48
Za povrat poreza u Sloveniji moras imati 50 eura. Za Austriju nisam sigurna, mislim da je 75 eura. Navodno ne mora taj iznos biti na jednom racunu, nego mozes kombinirati vise racuna iz istog ducana (recimo, ti kupis za 35 eura, a tvoj decko za 40 eura) za jedan povrat poreza.

Nazalost ne znam gdje je plin jeftiniji, mozda se javi netko tko vozi na plin :ne zna:

Slovensku vinjetu bi trebala moci kupiti u mjenjacnici kad prijedjes granicu (Macelj-Gruskovje). Austrijsku se kupuje u jednom ducanu kod Petrola prije granice, bit ce ti putokaz. Sori, ne znam bolje objasniti. Vinjetu zalijepis na sofersajbu prema uputama koje dolaze s njome. Ako odlijepis vinjetu, strgat ce ti se, tako da ju ne mozes prelijepiti na drugi auto.

Kad je rijec o povratu poreza, gledaju se sengenske granice, dakle, izmedju Hrvatske i Slovenije. Austriju i Sloveniju se gleda kao jednu drzavu (rekla bih citavu EU, ali ipak jos uvijek nije citava EU unutar sengenskih granica, a jesu neke drzave izvan EU, poput Svicarske). (To znaci da Slovenci ne mogu u Austriji dobiti povrat poreza.) Zato Slovenski carinik na formular za povrat poreza lupi zig da si robu iznijela iz EU. Austrijskog carinika neces ni vidjeti.

Na granici izmedju Slovenije i Austrije nitko ti nece gledati pasos, nema zaustavljanja. Iako je izvedivo, nemojte da vam padne na pamet uci u Sloveniju s osobnom i onda produziti do Austrije, ako vas ulove, najebali ste. Ako se ide dalje od Slovenije (ili drugih drzava u koje se smije s osobnom, Madjarska i Italija su medju njima) mora se pri ulasku u Sloveniju dati pasos da ti lupe zig.

Vise ce vam se isplatiti ako povedete jos dvoje, pa podijelite troskove. Isto tako mozete izbjegavati slovensku autocestu (nisam probala), austrijsku autocestu (stara cesta je dosta sporija + petnaestak kruznih tokova), hrvatsku autocestu (probala do Zaboka, dalje su tuneli, pa bolje autocestom). Ako na jednom izlazu izadjete s autoceste Zagreb-Macelj i opet udjete, umanjit cete si cestarinu za desetak kuna (valjda su htjeli da lokalnom stanovnistvu cestarina bude jeftinija).

S dizelasem, austrijskom vinjetom, hrvatskim autoputom, bez slovenske vinjete (imamo godisnju), kostalo nas je oko 300 kn. Znaci oko 400 sa slovenskom vinjetom. Vama ce biti jeftinije zbog plina. Povedite jos dvoje, podijelite troskove, za razliku od busa, auto ce vam dovesti stvari koje kupite na kucni prag, fleksibilni ste, mozete krenuti toliko rano da ste vec u 9:30 u Seiersbergu, i tek u 21:00 krenuti natrag iz Ikee.

Mozes skrivati racune, ali ako ti ih nadju, u sosu si. Najbolje je ne imati vise od 1000 kn po osobi. Carina tebe i decka ne gleda kao obitelj, tako da ne mozete podijeliti racun koji je vise od 1000 kn. Clanovi obitelji mogu podijeliti takav racun ako niti jedan item ne prelazi 1000 kn. Ako neki item prelazi 1000 kn, ne moze se dijeliti, i carinit ce ga i jos naplatit hrvatski PDV (carinska stopa za proizvode proizvedene u EU je 0%).

Buduci da ces traziti povrat poreza, ne mozes potrgati etikete, obuci ili sakriti dio odjece. Naime, odjeca mora biti nekoristena u EU da bi mogla dobiti povrat poreza i slovenski carinik moze traziti da ju vidi. Mislim da onda nije pametno lagati hrvatskom cariniku kad te pita imas li sto za prijaviti, nego radije reci da si malo preko 1000 kn. Osim toga, za vece vrijednosti na obrascima za povrat poreza slovenski carinik telefonira hrvatskom, tako da nema sanse da te ne ulove. Kolike su te vrijednosti, nisam sigurna, neki kazu 400, neki 600 eura.

E sad, ja ne znam je li tih 1000 kn, koje se moze unijeti u Hrvatsku po osobi, s porezom (austrijskim) ili bez poreza. Navodno je bez poreza. Nemoj me drzati za rijec.

Moram na nesto upozoriti, obavite nuzdu prije kretanja, kroz cijelu Sloveniju (ako idete autoputom) nema odmorista s normalnim wc-om.

Razumijes li slovenski i njemacki?

frupy
17.10.2010., 11:31
A dajte cure, ne dramatizirajte toliko oko tog prelaska granice... Kad ovo citam, imam dojam kao da se radi o prelasku berlinskog zida 60-tih godina.:rofl:
Pokazes neke racune, neke sakrijes, nece vas carinici do gola skidati i traziti etikete. Mi idemo u slo i aut nekih 10-15 puta godisnje, cesto debelo premasujemo dozvoljeni iznos, ali stvarno se ne mogu sjetiti kad su nam zadnji put uopce otvarali gepek, a kamoli bilo sta drugo. :kucam u drvo: Mozda je zato i bolje ici na vece granicne prijelaze jer su uvijek guzvice pa im se ne da ili nemaju vremena

patientia
17.10.2010., 11:45
Na prijelazu Macelj-Gruskovje hrvatski carinik nam svaki put otvara gepek. Nismo tamo jos potvrdjivali formular za povrat poreza. Na maloj Bregani, kamo inace idemo, slovenski carinik pita gdje su proizvodi koje izvozimo, no, jos mu se nije dalo hodati do gepeka. Doduse, nikad nismo trazili povrat poreza za odjecu, nego za neke vece stvari. Upravo zbog toga te vece stvari nismo smjeli izvaditi iz kutija da lakse stanu u gepek.

ma.nx
17.10.2010., 12:16
- Seiersberg
- West

ovaj redoslijed sam i ja htjela predloziti :mig: ako se ide autom, a zeli se sve obici, cini mi se da je ovo najbolje rjesenje! :top:

dal se opce isplati? nama dvoje samima autom ic.

odmah da kazem, ja bi vam radije preporucila bus... znatno jeftinija i jednostavnija varijanta, pogotovo jer idete oboje 1.put, ne poznajete grad... ima odlicnih shopping ruta s busom, po cijeni od 100kn za povratnu kartu... a i carinici su nesto blazi prema takvim putnicima, nisam nikad dozivjela da su nekoga carinili, a svi uredno uvijek rade povrat poreza.

jedini moguci nedostatak bi mogao biti to sto se, ako idete s busom, nudi mogucnost odlaska na 2 shopping lokacije, a ne na sve... znaci, mozete obici seiersberg i west, ili west i centar grada, ili seiersberg i centar, a ne svo 3... i ograniceni ste s vremenom... ali za prvi put mozda to i nije losa varijanta. obidjete malo Graz i drugi put se upustite u avanturu s autom. :)

studentica89
17.10.2010., 14:10
ovaj redoslijed sam i ja htjela predloziti :mig: ako se ide autom, a zeli se sve obici, cini mi se da je ovo najbolje rjesenje! :top:

odmah da kazem, ja bi vam radije preporucila bus... znatno jeftinija i jednostavnija varijanta, pogotovo jer idete oboje 1.put, ne poznajete grad... ima odlicnih shopping ruta s busom, po cijeni od 100kn za povratnu kartu... a i carinici su nesto blazi prema takvim putnicima, nisam nikad dozivjela da su nekoga carinili, a svi uredno uvijek rade povrat poreza.

jedini moguci nedostatak bi mogao biti to sto se, ako idete s busom, nudi mogucnost odlaska na 2 shopping lokacije, a ne na sve... znaci, mozete obici seiersberg i west, ili west i centar grada, ili seiersberg i centar, a ne svo 3... i ograniceni ste s vremenom... ali za prvi put mozda to i nije losa varijanta. obidjete malo Graz i drugi put se upustite u avanturu s autom. :)

ODLUCILI SMO IC BUSOM. jeftinije nam dosta + nemamo paniku oko parkiranja i gubljenja bo gradu jer se oboje snalazim katastroficno.

ok, volila bi u ikeu jer sve stvari koje vidim kod nekog iz ikee su mi super, no nemam love za kupovat nešto veliko u ikei al bi si volila kupit sam jednu posteljinu i beštek. znam da je ikea u westu, al ako je taj s. bolji ne bi voljela zbog posteljine da si ne kupim neki lijepi kaputic ili sl.

u centar bi pod mus išla radi h&m(sve na netu i durgih ljudi što vidim iz tog ducana mi je super super) jer koliko sam skuzila to je u centru najbolji izbor. a i da vidim malo centar graza.

i sad ne znam koji od ova dva cenra izabrat. nije mi ikea neki mus, mogu si ok postlejinu kupit i tu u zgu negdi za neku normalnu cijenu. a i vidit samo ikeu neki drugi put.

pa sad, individualna preporuka s. ili west?

imam 21, nosim neku m velicinu.
u zgu inace kupujem u zari, bershki, mangu i jako rijetko ny ako nadem nešto šta nije smece od materijala. ne volim šljokice i sl trash sranja, volim pamucno puf rukavice, vestice mekane udobne i haljinice.

+ zanima me ako neko zna za traperice, visoka sam 180 i imam krakove i uvijek problem s pronalaskom duzine nogavica, ocu se tamo negdje usrecit s odjelom za visoke krakate ili nešto sl?

+donji veš? u zgu mi je cesto teško nac neki normalni grudnjak 75c, jer uvijek imaju samo manje brojeve ili mi i taj c koji imaju mal pa moram puhat u d?

MNOGO HVALA :)

ma.nx
17.10.2010., 14:22
ODLUCILI SMO IC BUSOM. jeftinije nam dosta + nemamo paniku oko parkiranja i gubljenja bo gradu jer se oboje snalazim katastroficno.

pametno :mig: :top:

i sad ne znam koji od ova dva cenra izabrat. nije mi ikea neki mus, mogu si ok postlejinu kupit i tu u zgu negdi za neku normalnu cijenu. a i vidit samo ikeu neki drugi put.

pa sad, individualna preporuka s. ili west?

west :top: ima h&m na 2 velika kata, a ikea ti je odmah pored :top:

+ zanima me ako neko zna za traperice, visoka sam 180 i imam krakove i uvijek problem s pronalaskom duzine nogavica, ocu se tamo negdje usrecit s odjelom za visoke krakate ili nešto sl?

:ne zna: ...ja imam 173cm i sve traperice koje kupim u h&m-u su mi jedno 4cm predugacke, mozda tebi budu dobre... :misli:

+donji veš? u zgu mi je cesto teško nac neki normalni grudnjak 75c, jer uvijek imaju samo manje brojeve ili mi i taj c koji imaju mal pa moram puhat u d?

bude donjeg vesa u svim brojevima, tj. velicinama, tu su stvarno odlicni, meni bar... tako da bi trebala naci to sto trazis :mig:

sretno! :)

Provincijalka21
17.10.2010., 14:40
Pozz cure :-)
Posto je meni propao put u Graz pocetkom 11.mj., a vidim da vi cesto idete, poznajte li mozda nekoga tko bi mi kupio nesto u H&M uz proviziju, naravno?

Svidja mi se jaaako ovaj dzemper
http://oi54.tinypic.com/k3aplz.jpg, aLI buduci da necu tamo prije Nove godine, strah me da se ne rasproda... :(

studentica89
17.10.2010., 14:41
Pozz cure :-)
Posto je meni propao put u Graz pocetkom 11.mj., a vidim da vi cesto idete, poznajte li mozda nekoga tko bi mi kupio nesto u H&M uz proviziju, naravno?

Svidja mi se jaaako ovaj dzemper
http://oi54.tinypic.com/k3aplz.jpg, aLI buduci da necu tamo prije Nove godine, strah me da se ne rasproda... :(

koliko košta, koja velicina?

ako nadem to kupim i sebi i tebi :D osim ako nije neka sumanuta cifra pa da necu imat love.

Krijes Sedam
17.10.2010., 14:46
ODLUCILI SMO IC BUSOM. jeftinije nam dosta + nemamo paniku oko parkiranja i gubljenja bo gradu j

definitivno dobra odluka ako idete prvi put.
odite prvo busom do westa, nek vas iskipa, a onda vas popodne pokupi do centra.
dobro slusaj vozaca sto ce govoriti jer jako je vazno biti tocan i na pravom mjestu ;)

jer se oboje snalazim katastroficno.

ako je to zasita tako, ne bi ti bilo lose isprintat neku sliku/kartu cntra graza pa ponijeti za svaki slucaj :D

Provincijalka21
17.10.2010., 14:58
koliko košta, koja velicina?

ako nadem to kupim i sebi i tebi :D osim ako nije neka sumanuta cifra pa da necu imat love.

Hvala ti na brzom odgovoru :cerek:, evo poslala sam ti PM. :-)

studentica89
17.10.2010., 14:59
definitivno dobra odluka ako idete prvi put.
odite prvo busom do westa, nek vas iskipa, a onda vas popodne pokupi do centra.
dobro slusaj vozaca sto ce govoriti jer jako je vazno biti tocan i na pravom mjestu ;)

ako je to zasita tako, ne bi ti bilo lose isprintat neku sliku/kartu cntra graza pa ponijeti za svaki slucaj :D

to cu decka uposlit da nade na googlu prouci i isprinta. jer meni glupoj ženskoj ni karta ne bi pomogla :D haha

koliko se otprilike ima vremena? koliko dugo budeš u westu a koliko u centru? jel se moraš zurit ili mos laganini obic?
ja uvijek zaglavim u ducanu. jer probam 101918 stvar a kupim 2 jer mi se nikad ne svida kako šta stoji i kako deblje izgledam u necemu.

u tom westu jel ima dragi nešto za pogledat jer ce popizdit ako bude mora s menom po ducanima slušat moja sranja?

ma.nx
17.10.2010., 15:03
koliko se otprilike ima vremena? koliko dugo budeš u westu a koliko u centru? jel se moraš zurit ili mos laganini obic?
ja uvijek zaglavim u ducanu. jer probam 101918 stvar a kupim 2 jer mi se nikad ne svida kako šta stoji i kako deblje izgledam u necemu.

u tom westu jel ima dragi nešto za pogledat jer ce popizdit ako bude mora s menom po ducanima slušat moja sranja?

budes u westu jedno 3 i pol sata, i onda jos u centru 3 sata, cca.

ima u westu veliki Intersport, mozda je to deckima zanimljivo...? :mig:

night_train
18.10.2010., 08:26
Evo mi smo bili prije 10.tak dana... Aust.vinjetu smo kupili na OMV bezinskoj, negdje na pol Slo (:D)... Njihovi wc-i su mi bili bolji od Petrola (kad je vec netko spomenuo wc). Petrolove benzinske su mislim dvije, prva manja odmah blizu granice (Macelj) i druga skoro pred Šentiljem... Ali je oznaka malo 'mala' pa je nekad i lako ne vidit skretanje, pogotovo ako ljudi u autu vole puuuno pričat.. :mig:
Inace, ako ne zelite pit kavu u Gralli i sl... mozete kupit zeton za kavu od 80centi i na kafe aparatu (OMV) uzet bilo koju kavu... Na Petrolu (bar onom malom na dijelu ceste koji nije autoput) je 1€...
Pa ako nekom to nesto znaci :)

Nego.. imam ja jedno pitanje. Gdje se 'izvadi' onaj plavo-bijeli 'papir za merver' ako se kupuje u centru grada. Mi smo nedavno bili u samom gradu, uredno otisli u onu robnu kucu (onu veliku, blizu glavnog trga) i zenska nam je tamo rekla da smo trebali racune 'potvrdit' u HM-u, u samom ducanu, a ne kod nje, iako je dole bio taj 'shalter'? Kako nismo imali vremena za ponovni odlazak tamo.. pitam za ubuduce? Thx

Sunčiaa
18.10.2010., 11:16

meni se Autoturist zamjerio kada sam dosla pitat jednom dali se ide u utorak i žena mi je odg jedva otvoreći usta to se neće ići..i nakon toga ju pitam pa dobro a ostali dani,nakon što je zakolutala očima pogledala je u neku svoju knjižicu i samo rekla kratko i otresito to se ide..kao da nisam u turističkoj agenciji gjde se agenti ne gase i nude ti sto i jednu opciju,ova je jedva usta otvarala!

Meanie
22.10.2010., 02:47
Ja idem ovu subotu! Mislila sam možda samo otići u centar jer sam ja tip osobe koji se zadrži u h&m-u po 3-4 sata, možda eventualno jedan centar uz to. Koji preporučujete? Jel ide još tko ovu subotu?

samoborka09
22.10.2010., 10:19
Ja idem ovu subotu! Mislila sam možda samo otići u centar jer sam ja tip osobe koji se zadrži u h&m-u po 3-4 sata, možda eventualno jedan centar uz to. Koji preporučujete? Jel ide još tko ovu subotu?

mene je hm u westu zadnji put ugodno iznenadio, tako da sad planiram uvijek ići tamo, iako isto najviše volim samo u centar, jer odnesem pola dućana u kabinu, pa dok to isprobam to traje... mislila sam ić sutra, no još ništa nije sigurno, nadam se da idem... :)

Gipsyqueen
22.10.2010., 10:35
Nego.. imam ja jedno pitanje. Gdje se 'izvadi' onaj plavo-bijeli 'papir za merver' ako se kupuje u centru grada. Mi smo nedavno bili u samom gradu, uredno otisli u onu robnu kucu (onu veliku, blizu glavnog trga) i zenska nam je tamo rekla da smo trebali racune 'potvrdit' u HM-u, u samom ducanu, a ne kod nje, iako je dole bio taj 'shalter'? Kako nismo imali vremena za ponovni odlazak tamo.. pitam za ubuduce? Thx

Nisam već neko vrijeme kupovala u H&M-u u centru grada, ali zadnji put kad sam bila, trgovkinja u H&M-u mi je dala taj papir za merver na kasi, kod plaćanja.:mig:

night_train
22.10.2010., 12:43
aa.. odlicno :) .. nekad mi je draze otic busom u centar na cijeli dan.. pa ako se nesto kupi super.. a ako ne.. onda bar kava na balkonu one simpa crvene kucice kraj rijeke :cerek:
super... hvala :top:

Gipsyqueen
22.10.2010., 13:18
aa.. odlicno :) .. nekad mi je draze otic busom u centar na cijeli dan.. pa ako se nesto kupi super.. a ako ne.. onda bar kava na balkonu one simpa crvene kucice kraj rijeke :cerek:
super... hvala :top:
:five:
Nema na čemu.:D

Ja nekad namjerno idem samo u centar, zbog takvih stvari.:cerek:

BTW, cure, kakav je u zadnje vrijeme H&M u Centru West, u odnosu na Seiersberg? Ne znam što mi je pametnije, a idući put mi zbog manjka vremena samo jedna solucija dolazi u obzir - ili Seiersberg ili C.West.:(

ma.nx
22.10.2010., 13:22
ja bila u Westu, meni je odlicno bilo... u Westu mi je uvijek puno bolje nego u Seiersbergu... :ne zna: mozda je to samo do mene i mog ukusa, ali eto... :)

sandra555
24.10.2010., 08:36
to cu decka uposlit da nade na googlu prouci i isprinta. jer meni glupoj ženskoj ni karta ne bi pomogla :D haha

Moja preporuka ti je (ako nisi još otišla) da za prvi puta ideš samo u West u njihove dučane i u Ikeu. Tako sa možeš bez žurbe i opterečenja pogledati to te zanima i da nisi pod pritiskom da li ćeš stiči ili ne. Dobro slušaj vozača kada spominje vremena kada će se opet vratiti tamo, mislim da se vraća dva puta, jednom da te pokupi ako želiš do centra, a drugi puta da pokupi one koji su ostali u Westu na povratku za Zagreb. Ja sam znala kada ostajem cijeli dan u Westu doći pred bus kada kupi ljude koji idu u grad i ostaviti vrećice u busu da ih ne nosam okolo što zna biti nezgodno.
Meni obično treba 2-3 sata za Ikeu i 2-3 sata za H&M i ako još sjedneš negdje na kavu ili nešto pojesti prođe ti dan i obično ne stignem i u West i u centar grada jer ne volim biti u žurbi. A ti vidi, moja preporuka je da za prvi puta odabereš samo jedno, pa ako ideš s busom lako odeš za par tjedana ponovo na neko drugo mjesto.
I još jednom ponavljam, svakako dobro slušaj vozača i zapiši si vremena koja kaže kada će vas pokupiti jer nikoga ne čekaju.

blushing flower
24.10.2010., 17:01
Evo, ja sam sada već treći put išla croatia expressom i sve pohvale:top: sviđa mi se to što se kreće mrvu kasnije da ne iščekujem pred ulazom dućana:D a i pol sata sna tak rano znači:p i puno mi je bezbrižniji šoping jer se ostaje do 17h pa fino sve stignem, ak niš bar prošetat gradom. West i centar su mi zasad dobitna kombo:mig:
ono kaj me zanima, postoji li način da dobijem puni povrat poreza, dakle da izbjegnem global refund koji dosta uzme? jer u westu se potvrđuje sam na njihovom štandu??
rado bih da mi netko to objasni i za koje dućane vrijedi(da se u njima može potvrditi, koji hm, gdje?) da znam za idući put jer sam mislila onda i račun dat frendovima u Slo da dobijem puni povrat i to u ojrima, dosta se uštedi, jer ovak, em uzmu plavci, em pošta, računala sam da na 25ojra povrata, dobijem na ruke jedva 15:flop: Majica i kava:D Hvala unaprijed!:cerek:

Mic Mic chick
25.10.2010., 11:16
Bok, ljudi...

dosta iscrpno i veoma korisno ste odgvorili na pitanja koja su i mene zanimala, a nisam pitala. Ali zanima me još jedna stvar - pošto bi i ja prvi put išla u Graz, zanima me da li je bolje otići u 12.mjesecu ili u prvom? Hitno mi trebaju čizmice, kaputić, vestice pa mi se neda čekati do prvog mjeseca, pa me zanima da li već i u 12.mj.ima popousta ili je bar jeftinije nego kod nas, pa se opet isplati otići?
Išla bih busom :)

ma.nx
25.10.2010., 11:22
popusti i snizenja kod njih krecu otprilike kad i kod nas... mislim da odma poslije Bozica krecu ona prava snizenja, tako da je po meni najbolje ici u prvih 10 dana 1.mj. :top:

Mic Mic chick
25.10.2010., 11:29
da, i mislila sam....samo nebih htjela doći dok bude sve rasprodano i nebude više brojeva i sl.

tweetee
26.10.2010., 09:46
da, i mislila sam....samo nebih htjela doći dok bude sve rasprodano i nebude više brojeva i sl.

Zadnjih godina to je tricky. Prije je sigurno nakon Tri kralja bio popust, a u zadnje vrijeme ako cekas do tad, vjerojatno vise nista neces naci.

Dokazano najbolja taktika je ici gore cesto, otprilike jednom mjesecno. Na taj nacin ulovis lijepe i povoljne stvari. Ako ides samo 2-3 puta godisnje, jako riskiras jer ti se vrlo lako moze desiti da ne nadjes nista dobro ili da nema brojeva. Da ne govorim o tome kako se roba brzo izmjenjuje pa sve to propustis ako ides par puta godisnje.

Bila sam ove subote s Croatiom Ex. i nikako mi se nije svidjalo sto smo najprije na Glavnom 10tak min cekali neke koji su kasnili pa smo krenuli jer ih nije bilo i onda je zena iz agencije zvala vozaca kad smo bili u Strojarskoj da su se ti zakasnjeli ipak pojavili. Onda smo u Strojarskoj cekali da dodju tramvajem i pjeske pa smo krenuli s pola sata zakasnjenja :mad: Naravno, kad smo stigli na granicu, brdo autobusa je bilo ispred nas pa smo tu dodatno cekali i u Graz stigli tek oko 10h. Takav postupak krajnje je neprofesionalan od agencije i nema nikakvog opravdanja da su svih 40 putnika izgnjavili radi to dvoje koje su kasnili. Ne placam kartu zato da bih kasnila u Graz! Tih sat vremena kasnjenja mi fali i ne stignem obaviti sve zbog cega sam isla na put.

evelyna
27.10.2010., 18:16
Bok svima. imam jedno kratko pitanje, ako netko zna.. Ima li igdje u Grazu Miss Selfridge ili Topshop? znam da u Seiersbergu nema..
hvala!:)

aria
27.10.2010., 18:44
Kad imaju busevi za graz i po kojoj cijeni? Koji su vam najbolji?

Ida_zgb
27.10.2010., 23:46
ak neko ide u austriju u hm između 2.11 i 10.11. nek mi se javi jer sam dobila danas nekakve kartice sa 15 eura za popust u hm-u pa ako netko hoće da ne propadnu jer ja neću tak skoro ić opet.

jolle87
31.10.2010., 15:00
Tražim dobru dušu koja ide sljedeći tjedan u Graz i namjerava posjetit H&M u centru na Hauplatzu da mi napravi malu uslugu usput...Naime, bila sam jučer u grazu i dečku kupila premali sako :(, sada bi ga trebala zamjenit i ovo mi je jedini način! Dala bih vam sako i račun za zamjenu,te 3 kartice u vrijednosti 15 eura te dodatnih 10 eura za dobro djelo :-)))

Molim da mi se javi netko tko ide na pm, bit ću jakoooo zahvalna! :s

dreammaker
03.11.2010., 21:01
Pozdrav!
Imam jedno pitanjce...je li radno vrijeme centra subotom kao i radno vrijeme shopping centara, ili je kraće?
Niaam još subotom bila u Grazu, pa me zanima hoću li moći otići i u West i u centar (idem autoturistom)?
Hvala :)

larlar
03.11.2010., 21:13
bus se vraća u 4, a do onda centri normalno rade:mig:

Bare23
04.11.2010., 10:45
Koji bus preporučate za odlazak u shopping, da nisu neki zaj.... šoferi i slično

jess
05.11.2010., 10:20
Jel itko zna neki dobar ducan sa obućom u Grazu,negdje di bi mogla kupiti dobre kožne čizme do 1000 kn?

jess
05.11.2010., 10:22
Dal ima Stradivarius u Grazu?

Tetka Austria
06.11.2010., 19:59
Jel itko zna neki dobar ducan sa obućom u Grazu,negdje di bi mogla kupiti dobre kožne čizme do 1000 kn?

Ovako po meni najbolji ti je HUMANIC.Ali imas i Turbo Schuh.
Obadva ducana mozes naci u Seiersbergu!

:):):):):):):D

insomniac_ica
07.11.2010., 00:09
dal je neko bio zadnjih dana u grazu?
kakvo je stanje?isplati li se ic?najvise me h/m zanima..trebala bih obaviti manji shopping (dnevne majice,veste,traperice)
hvala unaprijed :)

Dawar
07.11.2010., 10:39
dal je neko bio zadnjih dana u grazu?
kakvo je stanje?isplati li se ic?najvise me h/m zanima..trebala bih obaviti manji shopping (dnevne majice,veste,traperice)
hvala unaprijed :)

Ja bio jučer, pa ono razočarao sam se, u h&m se da nać par košuljica i vesta i to je to, u ostalim dućanima ono što mi se svidjelo košta slično kao i tu, s time da kad sam prije tjedan dva bio u city centru vidio sam puno zgodnije obleke nego tam

Trebor01
07.11.2010., 12:05
Ja bio jučer, pa ono razočarao sam se, u h&m se da nać par košuljica i vesta i to je to, u ostalim dućanima ono što mi se svidjelo košta slično kao i tu, s time da kad sam prije tjedan dva bio u city centru vidio sam puno zgodnije obleke nego tam

Ja sam davno izbacio Graz iz shoping destinacije. Što se tiče muške odjeće, i ja sam dobio dojam da je kod nas veći izbor. Za cure je vjerojatno drugačije.

Sunčiaa
07.11.2010., 13:44

daj pliz reci jel ima šta sniženo u h&m-u?

insomniac_ica
07.11.2010., 14:11

hvala na info..
mislim da cu ipak onda ostat u zg potrosit pare :mig:

anna bananna
13.11.2010., 13:10
jel bio netko nedavno u h&m-u? kakva je ponuda ženske odjeće? isplati li se ići? i kakve su cijene?

ledolina 1985
13.11.2010., 15:32
curke, nemogu se sjetit dal ima u centru graza mango.. :confused: zna netko mozda?

ledolina 1985
13.11.2010., 15:34
jel bio netko nedavno u h&m-u? kakva je ponuda ženske odjeće? isplati li se ići? i kakve su cijene?

ja sam bila u srijedu, vecina stvari koje su na njihovoj stranici na netu ima i u ducanu.. barem sto se tice onog H&M u seiersbergu i u west centru..

anna bananna
13.11.2010., 17:10
ja sam bila u srijedu, vecina stvari koje su na njihovoj stranici na netu ima i u ducanu.. barem sto se tice onog H&M u seiersbergu i u west centru..

hvala!!

larlar
13.11.2010., 18:36
Koji bus preporučate za odlazak u shopping, da nisu neki zaj.... šoferi i slično

meni je autoturist super + kaj vozači uvijek oće pomoć sa teškim stvarima iz ikee :cerek:

ma.nx
13.11.2010., 18:54
ja isto glasam za autoturist :mig: lijepo organizirano, sve se tocno zna kad, di i sta... :top:

luce m@ra
14.11.2010., 22:17
gdje ima raspored buseva za graz i natrag? koja je cijena povratne karte?

edit: našla :)
jel ima još koja agencija osim autoturista i croatia expressa?

sorella
15.11.2010., 09:03
Cure jel ide koja u h&m ovaj tjedan?
Trebale bi mi dvije sitnice pa ako ima koja dobra duša javite se...(prsten i šal)
Hvala..

Veky39
15.11.2010., 16:26
da li netko zna di ima najbliži dućan ToysRus pored westa??

ma.nx
15.11.2010., 16:35
Toys'r'us ima odmah kraj centra West u grazu, znaci zgrada do zgrade su...

Veky39
15.11.2010., 16:41
Toys'r'us ima odmah kraj centra West u grazu, znaci zgrada do zgrade su...

hvala ti !!:cerek:

sad vidim i da sam krivo napisala!!!:lol:

_kockica_
15.11.2010., 20:10
od kud autoturist kreće, kod Lisinskog?
čula sam da sad negdje drugdje a ne znam di točno :confused:

samoborka09
15.11.2010., 20:56
od kud autoturist kreće, kod Lisinskog?
čula sam da sad negdje drugdje a ne znam di točno :confused:

preko puta Lisinskog, od Gradskog poglavarstva, točnije sa parkirališta koje je uz Vukovarsku, nije teško za nać, vidjet ćeš buseve,... :)

luce m@ra
15.11.2010., 20:58
kolko dana ranije se mora kupit karta? jel ti busevi idu po rasporedu bez obzira na broj putnika?

_kockica_
16.11.2010., 07:51
preko puta Lisinskog, od Gradskog poglavarstva, točnije sa parkirališta koje je uz Vukovarsku, nije teško za nać, vidjet ćeš buseve,... :)

hvala! :zubo:

_kockica_
16.11.2010., 07:54
kolko dana ranije se mora kupit karta? jel ti busevi idu po rasporedu bez obzira na broj putnika?

a ovisi o tome kolika je navala :D trebala bi nekih 4 dana prije.
i mogu otkazati ako se prijavi manje od 40 putnika :mig:

balsa20
16.11.2010., 08:18
ej ljudeki...mene zanima onaj bus od autoturista...dal staje prvo kod seisberga pa kod westa ili kako to ide???

gjuro2
16.11.2010., 13:00
Bok ljudi!
Ovaj tjedan prvi put vodim dečka dvometraša u shopping u Graz, al nemam pojma hoće li on tamo sebi što nać!?
Ima li ko iskustva, gdje se može najbolje naći robe za krakate?

_kockica_
16.11.2010., 19:46
ej ljudeki...mene zanima onaj bus od autoturista...dal staje prvo kod seisberga pa kod westa ili kako to ide???

da, prvo ide u Seisberg a onda West, vozač sve lijepo objasni :mig:

tinachhh
17.11.2010., 14:32
ima kakvih sniženja u h&mu, tj oče ih bit početkom 12 mjeseca? ljetna odjeća i to? tnx

balsa20
17.11.2010., 15:59
jos me zanima kako ide to s povratom poreza??unaprijed zahvaljujem

ma.nx
17.11.2010., 18:58

sta se povrata poreza tice, sve je lijepo objasnjeno iznad :mig: trebalo je samo prelistati par stranica... :kava:

ma.nx
17.11.2010., 18:59
ima kakvih sniženja u h&mu, tj oče ih bit početkom 12 mjeseca? ljetna odjeća i to? tnx

snizenja su kad i kod nas, krajem 12.mj., odnosno sigurno krecu poc.1.mj. snizenja ljetne odjece su u 7.mj. iako se zna dogoditi da koji komad se nadje i na zimskim snizenjima...

seceruuu
19.11.2010., 09:06
jedno pitanje, pošto nisam nikad bila u grazu, gdje je bolja punuda h&m,zare,mango,top shop u grazu ili ljubljani?

frupy
20.11.2010., 13:46
U grazu.
S time da tamo nema top shopa.

dama19
20.11.2010., 16:08
ima li u grazu timberland...ali da ima dječje modele?

markolopolos
21.11.2010., 12:04
Zna netko kada počinju sniženja u Bruehl & Sohneu i kolka obično budu?

Veky39
24.11.2010., 08:17
zanim me da li u Toy"s Rus u Grazu imaju chicco igračke??:ne zna:

trebala bi chicco 4u1 guralicu -autić pa me zanima da li oni drže chicco?

hvala!

kleoQt
24.11.2010., 20:03
Cure, je li koja u nekom od H&M-a u Grazu vidjela ovu haljinu??:moli::moli:

http://img148.imageshack.us/img148/5195/40364436113660912214156.jpg (http://img148.imageshack.us/i/40364436113660912214156.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

natalija
24.11.2010., 23:19
Cure, je li koja u nekom od H&M-a u Grazu vidjela ovu haljinu??:moli::moli:

http://img148.imageshack.us/img148/5195/40364436113660912214156.jpg (http://img148.imageshack.us/i/40364436113660912214156.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ako ti to išta znači ja sam je vidjela prije 2 vikenda u onom H&M u centru, blizu Zare. Bila je odmah kod ulaza s lijeve strane i čini mi se da sam samo jedan primjerak vidjela.
Ali da me ubiješ ne znam koje veličine :ne zna:
Kad sam je uzela u ruke sjetila sam se da je pola foruma uzdisalo za njom, ali mi nije bila lijepa uzivo (plus što nemam gdje u njoj).
Donji dio još kako-tako izgleda, ali gornji je baš "jeftin".

Mish mali.
25.11.2010., 00:23
Curke, ide li netko narednih dana u Seiersberg? Ne želim ništa naručiti, samo bi vas molila da mi pogledate jednu stvar, jer idem po nju u prosincu, pa da znam jel mi se isplati ili ne? MOLIM vas.
(možete mi i na PM poslati poruku) :mig:

xraven13
27.11.2010., 21:50
Evo planiram za Graz iduci vikend..

Malo sam gledao i vidim da je Autoturist najbolja opcija..
Trebao bih si kupiti lančić, koju trgovinu savjetujete ? I dal ima Raiffaisen banka u blizni ako pozelim podici jos novaca..
Koje valute primaju u trgovinama ?

molanie
28.11.2010., 14:35
Hej ljudi!

Trebam savjet. Naime, zadnje 4 godine idem Autoturistom za Graz, al ibi htjela probati Croatiu, iz jednostavnog razloga sto se ostane sat vremena duze, a kako uvijek idem Seiersber i centar, mi to puno znaci. (zene i shopping jel..:I )

Pa kakva su vasa iskustva s njima?

:)

samoborka2010
28.11.2010., 16:44
Hej ljudi!

Trebam savjet. Naime, zadnje 4 godine idem Autoturistom za Graz, al ibi htjela probati Croatiu, iz jednostavnog razloga sto se ostane sat vremena duze, a kako uvijek idem Seiersber i centar, mi to puno znaci. (zene i shopping jel..:I )

Pa kakva su vasa iskustva s njima?

:)

imaš autoturistov advent u grazu, do šest navečer... :)

evelyna
28.11.2010., 16:59
bokić!:) zna itko ima li u Grazu Miss Selfridge dućan igdje?

samoborka2010
28.11.2010., 17:38
bokić!:) zna itko ima li u Grazu Miss Selfridge dućan igdje?

koliko ja znam nema. :(

molanie
28.11.2010., 17:42
imaš autoturistov advent u grazu, do šest navečer... :)

e imas li kakvi linkic za to ili objasnjenje? :)

evelyna
28.11.2010., 18:05
hvala Samoborka!ah, šteta..:(

samoborka2010
28.11.2010., 18:26
e imas li kakvi linkic za to ili objasnjenje? :)

http://www.autoturist-park.hr/

koliko ja znam, u vrijeme adventa javni gradski prijevoz u grazu je svaku subotu besplatan, tako da se može do seisberga, westa, city parka i sl. :)

Veky39
28.11.2010., 21:46
imam par pitanja pošto idemo drugi vikend u graz,

a prvi put idemo s društvom!

zanima me do koje cifre možeš preko granice po osobi? 1000kn?
di možemo podići povrat poreza ?
i koliko oni imaju uopće porez??:ne zna:

nešto sam čula da za povrat mora biti preko 75eura u jednom dućanu da li je to točno :confused::ne zna:

luce m@ra
29.11.2010., 14:25
u h&m-u mora bit račun iznad 75 eura da bi dobila povrat poreza, ispitano prije 2 tjedna :mig:

Veky39
29.11.2010., 15:28
u h&m-u mora bit račun iznad 75 eura da bi dobila povrat poreza, ispitano prije 2 tjedna :mig:

hvala ti baš me i h&m zanima!
a di ga mogu odmah podići?

znaš li, bila bi ti zahvalna!:D

molanie
29.11.2010., 16:01
hvala ti baš me i h&m zanima!
a di ga mogu odmah podići?

znaš li, bila bi ti zahvalna!:D

mozes podici u hv u posti. i mozes spojiti vise racuna h&m, npr. iz seiersberga, jednog iz centra i drugog iz centra, i onda to zajedno u jednom h&m potvrditi, i na granici u sloveniji, i onda kod nas dici u posti. s tim da moras dici u kn. :)

tascha
29.11.2010., 16:39
jel tko zna kad počinju onda udarna sniženja u Seiersbergu? :cerek:

Rumpus
29.11.2010., 16:41
vjerojatno je netko već pitao al malo mi je tlaka čitati cijeli topic, sorryte :(
jel radi išta u gradu nedjeljom? pretpostavljam da svi oni centri i ikea rade kao i kod nas...

ma.nx
29.11.2010., 17:58
vjerojatno je netko već pitao al malo mi je tlaka čitati cijeli topic, sorryte :(
jel radi išta u gradu nedjeljom? pretpostavljam da svi oni centri i ikea rade kao i kod nas...

koliko ja znam, u centru grada ne rade ducani nedjeljom... a za h&m znam da ne radi nedjeljom ni u shopping centrima, pa pretpostavljam da ne rade ni drugi ducani...

patientia
29.11.2010., 18:01
Nis ne radi nedjeljom. Mozda jedino dezurna apoteka. Ako zelite kupovat nedjeljom, Europark u Mariboru radi do 15 (do kraja godine do 17). H&M ima istu ponudu u Sloveniji i Austriji i iste cijene.

jela007
30.11.2010., 01:03
Cure drage,
ide li netko ovaj tjedan do graza?
jel ima koja dobra dusa da mi kupi samo jednu haljinu?!?:s :s :s
ja sam bila sad u subotu 27-og i nemogu prezalit sto ju nisam kupila :(..pojest cu se...
ako je tko voljan,javite se na privat
hvala!!

gelu
30.11.2010., 14:49
Evo planiram za Graz iduci vikend..

Malo sam gledao i vidim da je Autoturist najbolja opcija..
Trebao bih si kupiti lančić, koju trgovinu savjetujete ? I dal ima Raiffaisen banka u blizni ako pozelim podici jos novaca..
Koje valute primaju u trgovinama ?

Subotom ti u Austiji ne rade banke, ali imaš hrpu bankomata za dizanje para.

molanie
30.11.2010., 15:16
Ejla!

Da li je bio netko zadnjih dana u Grazu? Kakvo je stanje? :cerek:

jela007
30.11.2010., 20:10
ja sam bila sad u subotu i bilo ok...
kupila sam 4 vestice i par majcica i,standardno, carapice,pidžamu...po to sam i isla u biti...
meni nije bilo lose uopce!

Mish mali.
30.11.2010., 23:54
ja sam bila sad u subotu i bilo ok...
kupila sam 4 vestice i par majcica i,standardno, carapice,pidžamu...po to sam i isla u biti...
meni nije bilo lose uopce!

jel ima crvene oblekice? tipa haljinica, vestica...? :)
Hvala puno unaprijed

jela007
01.12.2010., 22:49
a vidla sam neke crvene haljinice, cini mi se...ali veste bas i ne..(kolko se sjecam:)

micek<3
02.12.2010., 11:37
ja idem za dva tjedna samo u izvidnicu nebum nis kupila (dobro mozda kupim gace i pokoju majicu ali to je to) :D stedit cu za snizenja :D pa idem malo vidjeti kaj ima.:D da se znam pripremiti nakon bozica

nego da vas pitam jos dali je netko bio u yves rocheru slucajno? dali jos ima ove bozicne kolekcije kremica za ruke ,krema za tusiranje isto to pitanje vrijedi i za the body shop ?:moli:

Veky39
02.12.2010., 11:49
koliko u ikei mora biti cifra na računu za podizanje poreza???:ne zna:

molanie
02.12.2010., 22:49
Morama pohvaliti Croatiu EX+xpress. Inace uvijek Autoturistom idem, i to zadnjih cca 5godina, ali su me iz Croatie ugodno iznenadili. Extra su ljubazni i i sve je fino islo.

(Osim sto smo zapali u guzvu nekakvu ludu u centru grada pa smo kasnili sat i pol :D ali nije do njih. :) )

Željezna
03.12.2010., 09:25
Koliko su najčešće povratne karte s jednim a koliko s drugim prijevoznikom što je navela molanie ? Pardon ako je već bilo, u žurbi sam :brukica:

molanie
03.12.2010., 10:18
100kn, vrijedi za oba prijevoznika! ;)

Tinach
03.12.2010., 17:51
Jel netko zna dal ima gdje ugg? West ili seirsberg?

molanie
03.12.2010., 18:03
koliko u ikei mora biti cifra na računu za podizanje poreza???:ne zna:

Uvijek ti je 75eura minimum, za bilo koji ducan! ;)

Veky39
03.12.2010., 18:14
Uvijek ti je 75eura minimum, za bilo koji ducan! ;)

hvala !!!:cerek:

Mish mali.
03.12.2010., 20:16
Prima li IKEA diners kartice? :)

drdamirk
03.12.2010., 23:28
Obzirom da planiram ovaj mjesec u Graz, zanima da li su sniženja prije Božića ili nakon?

luce m@ra
04.12.2010., 13:57
here we go again. ajde pročitaj par stranica, pa ćeš vidjet kad su sniženja :azdaja:

tinachhh
05.12.2010., 11:42
još je sve preskupo, bar za moj džep, bila jučer, nada se da ću ići nekad poslije

samoborka2010
06.12.2010., 20:46
Prima li IKEA diners kartice? :)

da, ja peglala :rofl:

Tetka Austria
07.12.2010., 12:10
Joj nedavno ja u Seiersbergu u Merkuru
i sad dodem na blagajnu i trebam platit ... i vidim nemama novce... i ja ono pomislih valjda primaju kartice i ja da platim karticom,a zena ce meni na blagajni ...kao "ne primamo kartice" ahahahahaha ajme umrla sam od srama xD

i onda sam iz torbe iskopala 200 eura hahaha
tako da znate da u Merkuru ne primaju kartice... :-D

patientia
07.12.2010., 12:12
Primaju Maestro, vjerojatno i Visu Electron.

strojek
07.12.2010., 23:04
idem u petak u graz i planiram obic samo seiersberg, jel ima sta tamo ski jakni muskih?ili da poslje odem do westa, tam ima intersport ak se ne varam...

tascha
09.12.2010., 15:46
imam priliku otići do Seiersberga oko 5.1. i 22.1.
e sad vi šopingoznalci recite meni kad mi se više isplati ići, kad su veća sniženja? nekako se bojim da nebi pod kraj mjeseca bilo prekasno...:rolleyes:

ma.nx
09.12.2010., 16:07
bolje da odes 5.1. :mig: 22.1. je skoro sve snizeno, ali je puno teze naci velicinu, jer bude sve razgrabljeno :mig:

frupy
09.12.2010., 18:08
bolje da odes 5.1. :mig: 22.1. je skoro sve snizeno, ali je puno teze naci velicinu, jer bude sve razgrabljeno :mig:

A kad pocinju snizenja?:no::o

:zubo:

larlar
09.12.2010., 20:43
odmah poslije božića - al ti to znaš frupy, ha? :zubo:

ja obično idem između božića i štefanja ak je radni dan ili odma nakon štefanja :D

ma.nx
09.12.2010., 21:35
A kad pocinju snizenja?:no::o

:zubo:

samo cekam kad ce i tko ce iduci naletiti :zubo:

ja obično idem između božića i štefanja ak je radni dan ili odma nakon štefanja :D

između božića i štefanja :confused: :misli: kaj nije štefanje dan poslije božića? da nisi možda mislila na sveta 3 kralja? :zubo: ja isto tad idem, najčešće odma prvi tjedan u novoj godini, nekak mi je tak najbolje :ne zna:

larlar
09.12.2010., 22:22
ooops malo mi nejde katolički kalendar :no:

između božića i NG - evo 27.12 je recimo zgodan datum :)

VK Girl
10.12.2010., 08:20
30. 12. je isto vrlo zgodan datum :raspa:

frupy
10.12.2010., 14:07

Ma moram malo ma.nx zezat, ona voli odgovarati na takva pitanja...Bar tri puta dnevno.:o:raspa:

ma.nx
10.12.2010., 15:16
Ma moram malo ma.nx zezat, ona voli odgovarati na takva pitanja...Bar tri puta dnevno.:o:raspa:

najmanje tri puta dnevno :zubo: i barem jednom po stranici :mig:

Toma Sawyer
13.12.2010., 13:59
namjeravam posjetiti Graz i želja mi je kupiti neki jeftini caffe aparat.
Imate koju preporuku iz prve ruke?

micek<3
13.12.2010., 23:48
ja bih trebala nesto iz graza iz yves rochera koji se nalazi u centru grada,nisma sigurna dali ga ima i u siersbergu dakle 3 kremice u vrijednosti 6 eura.pa ako ima koja dobra dusa da se javi pa mi ucini uslugu !:cerek:

azriel_3
14.12.2010., 07:43
Jel se isplati ići u Graz ovaj vikend,tj prije Božića?
Lani je iza Nove godine bio dosta slab izbor,par ljudi mi je reklo da je dobar dio bio na sniženju već prije Božića pa me zanima ako je netko bio ovih dana jel zna kakva je situacija ove godine.

Tourniquet_
14.12.2010., 13:57
Jel se isplati ići u Graz ovaj vikend,tj prije Božića?
Lani je iza Nove godine bio dosta slab izbor,par ljudi mi je reklo da je dobar dio bio na sniženju već prije Božića pa me zanima ako je netko bio ovih dana jel zna kakva je situacija ove godine.

Bila sam u petak u Grazu i nema baš puno sniženog,skor ništa, u H&M-u posebno. Ima nekih stvari koje su na vješalicama na kojima piše 10 eura ili slično pa se da naći nekih stvari ak potrefiš. Al da je dosta sniženo, nije. Jedino je dobar izbor božićnih ukrasa i toga svega, u Ikei, a posebno u Metrou.

azriel_3
14.12.2010., 14:00
Hvala na odgovoru!

Toma Sawyer
14.12.2010., 14:40
Gdje u Grazu kupiti tenisice tipa Adidas, Asix ili Nike?

Imaju li trgovački centri možda besplatan wifi?

Tinach
14.12.2010., 16:10
Gdje u Grazu kupiti tenisice tipa Adidas, Asix ili Nike?

Imaju li trgovački centri možda besplatan wifi?

Ima jedna robna kuca sa iskljucivo sportskom odjecom, nalazi se na samoj obali Mure, na strani centra

Imami ja jedno pitanje, jel itko zna dal u seiersbergu ili westu postoji ducan sa preparatima za kosu (kerastase) ko npr trilab u zg?

VK Girl
15.12.2010., 08:06
Ima jedna robna kuca sa iskljucivo sportskom odjecom, nalazi se na samoj obali Mure, na strani centra

Ta robna kuća je upravo jezivo skupa! Preporučam zaobilaženje u širokom krugu! Ako tražiš samo tenisice pogledaj po običnim trgovinama s obućom tipa Humanic i sl.

ma.nx
15.12.2010., 11:46
Gigasport? pa nije Gigasport bas nesto posebno skup, nista vise nego slicni ducani kod nas... :ne zna: VK Girl, da nisi mozda mislila na onu Kastner & nesto... ta je robna kuca dosta skupa :mig:

VK Girl
15.12.2010., 12:54
Ne, na tu sam mislila - bome je bila skupa krajem kolovoza kad sam tražila badiće tamo, na sniženju su muški bili 50 eura, a ženski još i više...druge stvari nisam gledala pa ne mogu staviti ruku u vatru...

ma.nx
15.12.2010., 13:34
Ne, na tu sam mislila - bome je bila skupa krajem kolovoza kad sam tražila badiće tamo, na sniženju su muški bili 50 eura, a ženski još i više...druge stvari nisam gledala pa ne mogu staviti ruku u vatru...

aha, ma ja se sjecam da je moj buraz prosle godine tamo kupio neke odlicne tenisice (Adidas, mislim :misli:) za cca 65€... a tp mi je skroz ok :mig:

smiley4fun
19.12.2010., 15:01
Jel bio mozda neko sad ovaj vikend u grazu, pa da li ima sad nekih popusta? I ako da kakvi su? pitam zato kaj bi ja iso mozda sad prek tjedna.

tascha
19.12.2010., 15:03
meni frendica rekla da u Grazu puknu popuste onaj tjedan iza Božića pa sve do kraja 1. mj kad su svugdje sniženja i rasprodaje...:)
tako da ne bi nikom preporučila ići prije Božića

ma.nx
19.12.2010., 15:26
Jel bio mozda neko sad ovaj vikend u grazu, pa da li ima sad nekih popusta? I ako da kakvi su? pitam zato kaj bi ja iso mozda sad prek tjedna.

bila ja jucer, ali od ducana samo u h&m-u... snizen je dio asortimana, ali nije to jos ono pravo... nadje se stogod jeftinije, ali se slazem s taschom...

meni frendica rekla da u Grazu puknu popuste onaj tjedan iza Božića pa sve do kraja 1. mj kad su svugdje sniženja i rasprodaje...:)
tako da ne bi nikom preporučila ići prije Božića

tako je :top: pravo snizenje pocinje poslije Bozica :mig:

smiley4fun
19.12.2010., 15:26
ok, hvala, onda bum izmedu bozica i nove otiso valjda :D valja se lijepo obuc za novu :D

okica
19.12.2010., 15:31
bila ja jucer, ali od ducana samo u h&m-u... snizen je dio asortimana, ali nije to jos ono pravo... nadje se stogod jeftinije, ali se slazem s taschom...

tako je :top: pravo snizenje pocinje poslije Bozica :mig:

oprosti al jesi slucajno vidjela koja je cijena ove haljine??jeli snizena il ;)

http://i52.tinypic.com/8zmy6p.jpg

ma.nx
19.12.2010., 15:34
oprosti al jesi slucajno vidjela koja je cijena ove haljine??jeli snizena il ;)

moram priznati da ovu haljinu nisam vidjela nigdje, a bila sam u oba h&m-a u centru grada...

okica
19.12.2010., 15:35
steta ;) hvala ti :*

VK Girl
20.12.2010., 12:33
Zna li netko - ima li u Seiersberg centru garderoba? Od kad do kad radi i koliko se plača? Hvala

Krijes Sedam
20.12.2010., 13:38
Zna li netko - ima li u Seiersberg centru garderoba? Od kad do kad radi i koliko se plača? Hvala

Imas one ormarice za samopsluzivanje.
Ubacis 1€ i onda ga mozes zakljucati.
Kad odlazis, uzems svoj 1€ i pokupis stvari.

Ako na to mislis :)

chmichak
20.12.2010., 18:35
Kada su inventure u Seiersberg centru? Planiramo ići 05.01. najvjerojatnije pa da ne poljubimo vrata :)

VK Girl
21.12.2010., 07:52
Imas one ormarice za samopsluzivanje.
Ubacis 1€ i onda ga mozes zakljucati.
Kad odlazis, uzems svoj 1€ i pokupis stvari.

Ako na to mislis :)

Uf pa da, to mi nije ni palo na pamet! Zapravo sam mislila baš na garderobu da mogu ostaviti pernatu jaknu da je ne vučem sa sobom, ali ni ovo nije loše rješenje. Hvala:top:

Krijes Sedam
21.12.2010., 09:44
Uf pa da, to mi nije ni palo na pamet! Zapravo sam mislila baš na garderobu da mogu ostaviti pernatu jaknu da je ne vučem sa sobom, ali ni ovo nije loše rješenje. Hvala:top:

Stane ti tamo i jakna, a možeš uzeti i dva ormarića ako ti treba, samo probaj imati sitnoga prije ngo dođeš da ne gubiš vrijeme ;)
Ja obično ostavim i jaknu i ruksak u jednom ormariću, pa kad obavim shopping u dućan/dva odnesem to u drugi ormarić da mogu slobodno šetati bez puno vrećica i jakne jer se inače skuham :D

http://www.shoppingcityseiersberg.at/pages/p/7

larlar
21.12.2010., 14:59
Kada su inventure u Seiersberg centru? Planiramo ići 05.01. najvjerojatnije pa da ne poljubimo vrata :)

nemam pojma! probaj im mail šibnut - makar ne znam kak se veli inventura na dojč :ne zna:

građevinar
21.12.2010., 20:55
zna li netko gdje u grazu ima north face robe?

hvala!

molanie
21.12.2010., 21:29
nemam pojma! probaj im mail šibnut - makar ne znam kak se veli inventura na dojč :ne zna:

(Die) Inventur :)

Loo.fi
22.12.2010., 15:13
znate li možda da li ima u grazu gdje top shop ili miss selfrie.? i možda da li je netko kupovao leće u boji pa da zna koliko su? :)

ma.nx
22.12.2010., 15:27
ja mislim da nema ni top shopa ni miss s. u grazu

tascha
22.12.2010., 17:29
znam da sniženja počinju od Božića pa tijeko cijelog prvog mjeseca.. e sad neznam kad mi je pametnije ići... Nekako mislim da će u prvom mjesecu bit veći popusti ili :confused:
mislim, ne pristajem ispod 50 % :p

ma.nx
22.12.2010., 17:33
onda odi u 1.mj. onaj tj. poslije sveta 3 kralja :mig:

tascha
22.12.2010., 17:46
da da, tako i ja mislim.. u prvom mjesecu imam prilike otići samo jednom i to dva dana nakon tri kralja.... nadam se da će se nešto naći :mig:

Loo.fi
22.12.2010., 18:16
ja idem sutra! Javim kakva je situacija! :)

chmichak
22.12.2010., 18:16
ja idem sutra! Javim kakva je situacija! :)

Pitaj za inventure :moli:

tascha
22.12.2010., 18:48
želimo sutra detaljan izvještaj! :cerek:

Loo.fi
22.12.2010., 22:27
Pitaj za inventure :moli:

hhehe, pitat ću ako uspijem..usput, govorim eng kao ruski turist u SAD-u ...:rofl::D

Loo.fi
23.12.2010., 19:20
izvješće-

h&M u seisbergu 0 bodova. srednja žalost. par stvari sniženo i to je to. u centru nešto bolje, majice obične po 3 i 5 eura, haljine i malo bolje stvari 10 i 15, čizme 20 a nakit i ostale gluposti po 1 i 3 eura. ja sam si svega kupila ali planiram i idući tj. u zari ništa sniženo, ostale trgovine li-la. sori, nisam pitala za inventuru, imala sam namjeru ali jednostavno zaboravila u žurbi :rofl: sretan šoping svima! :)

Toma Sawyer
24.12.2010., 08:28
Planiram u 05.01. do Graza.
Koja autobusna kompanija vozi srijedom?

tascha
24.12.2010., 10:22

neznam odg na tvoje pitanje ali te molim da mi kažeš stanje kako je bilo, jer ja planiram 8.1. :D

molanie
24.12.2010., 11:20

Autoturist. http://www.autoturist-park.hr/graz.html

Toma Sawyer
24.12.2010., 11:25
Hvala na odgovoru. :mig:

bunny_rabbit
27.12.2010., 15:37
Curke jel ima koja kompanija da vozi ponedjeljkom?

benjii
28.12.2010., 09:33
ak će ić netko sad do Graza nek javi kakvo je stanje sa sniženjima :lol:
ja bi trebala ić poslije Nove Godine i iskreno se nadam da će biti iznad 50 % sniženja :cerek:

El Hafi
28.12.2010., 09:50
ja idem sutra, javim stanje!:) nadam se da me nece docekati zatvorena vrata sa znakom inventura. :o

Tee.lady
28.12.2010., 14:43
ja idem sutra, javim stanje!:) nadam se da me nece docekati zatvorena vrata sa znakom inventura. :o

Nemoj se zezat ..ja isto idem sutra i neću moć spavat noćas!!
Inventure idu nakon nove god.(barem u nas) ..ne smiju nam tak šta napravit,ali u ostalom ima puno H&M-ova po Grazu :D

ma.nx
28.12.2010., 15:35

Nemoj se zezat ..ja isto idem sutra i neću moć spavat noćas!!
Inventure idu nakon nove god.(barem u nas) ..ne smiju nam tak šta napravit,ali u ostalom ima puno H&M-ova po Grazu :D

curke, dajte ih pitajte u h&m-u kad su im inventure :moli:

El Hafi
28.12.2010., 15:42
naravno :mig:
ak kome jos treba kaj pogledat vicite.

benjii
28.12.2010., 16:15
curke, dajte ih pitajte u h&m-u kad su im inventure :moli:

e to obavezno pitati i javi kak je "proslo" :rofl:

tascha
28.12.2010., 16:48
da da pitajte za inventure i dobro pogledajte kakva sniženja :)

mopsica
28.12.2010., 17:58
iskreno nisam čitala cijelu temu, al zadnjih 30-40 str jesam, pa imam pitanjce

za merver potvrđujem u samom H&M-u ili negdje u shopping centru (konkretno West)? i to bi onaj kaj podignem u pošti

hvala :)

lara_
28.12.2010., 18:02
Jel ima gdje kakva karta rasporeda ducana u centru?
Kakva je situacija opcenito tamo, jesu rasprseni ducani ili je sve tu negdje? Idem busom, pa me strah da cu se uspjet izgubit :D

banana boat
28.12.2010., 18:06
iskreno nisam čitala cijelu temu, al zadnjih 30-40 str jesam, pa imam pitanjce

za merver potvrđujem u samom H&M-u ili negdje u shopping centru (konkretno West)? i to bi onaj kaj podignem u pošti

hvala :)

u westu ne trebaš u dućanu nista.. samo s računom (minimarlno 75 eura), pokraj interspara se popnes s pokretnima na kat i lijevo ides oko 10 metara plavo tax free mjesto. i tamo predaas racun i putovnicu i to je to.

banana boat
28.12.2010., 18:07
Jel ima gdje kakva karta rasporeda ducana u centru?
Kakva je situacija opcenito tamo, jesu rasprseni ducani ili je sve tu negdje? Idem busom, pa me strah da cu se uspjet izgubit :D

Imaš web stranice i popis i mapu svih dućana .

lara_
28.12.2010., 18:10
Imaš web stranice i popis i mapu svih dućana .

Ma mislila sam na mapu centra grada, za ove soping centre je lako :).

Jos jedno pitanje, koliko treba busu od seisberga do centra grada?

mopsica
28.12.2010., 18:17
Banan, hvala :top:
znam da je tako nešto bilo, ali mi se pomiješalo sve

ma.nx
28.12.2010., 20:22
Ma mislila sam na mapu centra grada, za ove soping centre je lako :).

Jos jedno pitanje, koliko treba busu od seisberga do centra grada?

svi ducani u centru su ti uglavnom u glavnoj ulici, slicno ko kod nas u ilici, neces se sigurno izgubiti :mig: pitaj vozaca da ti pokaze put do te glavne ulice tj. jakominiplatza, i to ti je onda to...

od seiersbega do centra grada mu treba cca 25 min. ali puno ovisi o prometu i o tome gdje sve staje...

Nala_9
28.12.2010., 20:46
Jel netko zna mozda plan putovanja Autoturista? Znam da je u seiersbergu oko 9, u centru oko pola 10. I kad onda radi drugi krug? I kad je polazak za zagreb.

Ted Mosby
28.12.2010., 20:56
I gdje je bolje ići prvo, u Seiersberg ili u centar?

ma.nx
28.12.2010., 21:14
Jel netko zna mozda plan putovanja Autoturista? Znam da je u seiersbergu oko 9, u centru oko pola 10. I kad onda radi drugi krug? I kad je polazak za zagreb.

drugi krug je oko pola 1, istim redoslijedom ko prvi put (osim sto prvo ide u metro) - znaci: seiersberg - centar west (ikea) - centar grada :mig: a za zgb. krece iz centra u 15:45.

Nala_9
28.12.2010., 21:23
drugi krug je oko pola 1, istim redoslijedom ko prvi put (osim sto prvo ide u metro) - znaci: seiersberg - centar west (ikea) - centar grada :mig: a za zgb. krece iz centra u 15:45.

Cekaj, i drugi krug krece iz Seiersberga?? znaci kupi ljude u Seiersbergu, pa metro, west, centar pa tek onda iz centra ljude fura u Seiersberg?

Ili kupi ljude u centru, pa vozi u S, i od tamo ponovo preko svega pravi krug?

ma.nx
28.12.2010., 21:32
Cekaj, i drugi krug krece iz Seiersberga?? znaci kupi ljude u Seiersbergu, pa metro, west, centar pa tek onda iz centra ljude fura u Seiersberg?

Ili kupi ljude u centru, pa vozi u S, i od tamo ponovo preko svega pravi krug?

ne, u 2. krugu prvo ide u metro, pa seiersberg - centar west - centar grada... znaci, ako se ujutro oko 9 prvo iskrcas u centru grada, ne mozes se vise vracati u seiersberg ili u west, ali ako ostanes u seiersbergu ili westu, mozes kasnije otici do centra grada... ili recimo, iz seiersberg u west...
ili mozes cijelo vrijeme ostati na 1 mjestu, na povratku za zgb. bus krece iz centra grada, pa staje u centru west, da pokupi ljude koji su cijeli dan odlucili provesti tamo, pa u seiersberg i onda ide za zgb.

tascha
28.12.2010., 21:39
molim vas da pitate za inventure tko ide sutra :moli::moli:

Nala_9
28.12.2010., 21:45
ne, u 2. krugu prvo ide u metro, pa seiersberg - centar west - centar grada... znaci, ako se ujutro oko 9 prvo iskrcas u centru grada, ne mozes se vise vracati u seiersberg ili u west, ali ako ostanes u seiersbergu ili westu, mozes kasnije otici do centra grada... ili recimo, iz seiersberg u west...
ili mozes cijelo vrijeme ostati na 1 mjestu, na povratku za zgb. bus krece iz centra grada, pa staje u centru west, da pokupi ljude koji su cijeli dan odlucili provesti tamo, pa u seiersberg i onda ide za zgb.

zahvaljujem :)

Tesanera
29.12.2010., 09:31

Nije to nekako kratko vremensko razdoblje? U gradu od pola 10 do 15 do 4? Možda mi se to samo čini....

molanie
29.12.2010., 10:01
Nije to nekako kratko vremensko razdoblje? U gradu od pola 10 do 15 do 4? Možda mi se to samo čini....

Ma nije. Nije ti ta ulice nesto extra velika. Ako ides i u neki od shopping centara,pa grad onda moze biti malo na knap. :) Budes stigla bez beda! Uzivaj tamo, lije je Graz! :)