PDA

View Full Version : Madeži - pitanja, otklanjanje, operacija...

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Crimson Petal
17.05.2007., 20:23
idi kod dr.-a na pregled, a ne pitaj tu nas.

Crimson Petal
17.05.2007., 20:28
http://www.kbc-zagreb.hr/index.php?link=klinike_i_zavodi&action=5&id=6

Netipični (displastični) madeži

Netipični madeži obojene su izrasline na koži posebnog izgleda koje se pojavljuju u većem broju a najčešće su smješteni na trupu (vrlo često na leđima). Takvi se madeži najčešće pojavljuju u djetinjstvu, napose malo prije puberteta, ali se mogu pojavljivati i u daljnjem tijeku života.

Bitna obilježja tih madeža jesu: veliki broj (rijetko ih je samo nekoliko), specifičan smještaj (na trupu, ramenima, nogama a rijetko na licu), odnos prema okolnoj koži, veličina (obično do 15mm u promjeru), oblik (okrugao, izdužen, nerijetko asimetričan), ograničenost od okolne kože (obično nejasna), nepravilan rub, boja (svjetlosmeđa, tamnosmeđa, crnosmeđa, žutosmeđa, ružičasta, crvena), te nejednakomjerna rasprostranjenost boje. Takve madeže treba na vrijeme kirurški ukloniti jer kadšto mogu prijeći u zloćudni tumor.

Na moguću pojavu zloćudnosti upozoravaju sljedeće promjene: oblika (pojava asimetrije), ograničenosti (pojava neoštre ograničenosti), obojenosti (pigmentacije), upala, crvenilo, svrbež ili krvarenje u madežu, te povećanje i ispupčenje madeža.

Ljudi s madežima u kojih su opažene navedene promjene trebaju se neodložno obratiti liječniku.

+ http://www.croportal.com/modules/news/article.php?storyid=1198

Stana
01.06.2007., 06:36
ja sam jučer išao na kirurgiju da mi uklone nekoliko komada, ali kirurgu se nije dalo pa je oderao sam jedan..............

ima svakakvih priča za one koji nisu nikada bili, ne trebaju slušati gluposti nego jednostano otići...

acraba
01.06.2007., 14:11
to mi je najgore u bolnicama, kad ne žele odstraniti onoliko koliko ti želiš. Zato je najbolje ići to privatno odstraniti, možeš im reć da hoćeš 10 i oni će ti to napravit. Naravno, privatno moraš platit, ali opet...

iwchy
01.06.2007., 15:43
ja sam bila privatno u srijedu skinuti dva komada i sad sam malo zabrinuta :o
vec sam davno skidala jednog u bolnici i to mi je bilo sivano tako da sam kasnije samo dosla skidati konce..
sad mi je ovaj lik (inace spec. opce i plasticne kirurgije) skinuo dva komada, nekakvim struganjem :confused: nisam bas ziher da se tako zove..al nije bilo nikakvog sivanja kasnije..
i kao, rekao da vec drugi dan mogu skinuti te flastere..sinoc sam isla poviriti na sta to lici medjutim iz ovog jednog mi je odmah pocela curiti krv, cim sam malo takla taj flaster..
koliko dugo to zarasta na ovaj nacin? jel skidao tko na ovaj nacin?

acraba
01.06.2007., 19:08
jel mi možeš reći gdje si to bila? tamo pod zidom? ja sam imala sličnu situaciju kao ti, i mogu ti reći da se ne zabrinjavaš. i ja sam za 2 dana krenila skidat flaster, i malo je išla krv, al sam ga skinila do kraja, bilo je to malo, stvarno malo krvi, i odmah sam to oprala, jer mi je rekao da mogu, i stavila novi flaster preko. išla sam skidati konce za 10 dana, ožiljak je stvarno malen, samo crtica, i baš sam zadovoljna. mislim da si ti bila na istom mjestu jer srijedom tamo to obavljaju nemoj se ništa brinuti, stvarno stručno sve naprave, što je i logično za tu cijenu

iwchy
01.06.2007., 20:33
jel mi možeš reći gdje si to bila? tamo pod zidom? ja sam imala sličnu situaciju kao ti, i mogu ti reći da se ne zabrinjavaš. i ja sam za 2 dana krenila skidat flaster, i malo je išla krv, al sam ga skinila do kraja, bilo je to malo, stvarno malo krvi, i odmah sam to oprala, jer mi je rekao da mogu, i stavila novi flaster preko. išla sam skidati konce za 10 dana, ožiljak je stvarno malen, samo crtica, i baš sam zadovoljna. mislim da si ti bila na istom mjestu jer srijedom tamo to obavljaju nemoj se ništa brinuti, stvarno stručno sve naprave, što je i logično za tu cijenu

nisam bas skuzila na koje mjesto si mislila :o
ja sam bila u Rijeci, u poliklinici Zambelli..
uh, mene sve strah opet poviriti ispod flastera :zubo: al budem, veceras..samo da skupim hrabrosti..
samo, mislim da meni nije sivano, bar ja nisam skuzila da siva, a nije mi ni rekao da dodjem skinuti konce..bo..a nis, vidit cu kad povirim ;)
thnx :)

lea_li
01.06.2007., 21:57
ja sam jučer išao na kirurgiju da mi uklone nekoliko komada, ali kirurgu se nije dalo pa je oderao sam jedan..............

Tako sam i ja bila prvo na pregledu kod dermatologa i on je odredio da se tri madeža moraju ukloniti. Došla sam kirurgu i on mi je cvaknu samo jednog. Druga dva nije htio, počeo je filozofirat da ću biti puna ožiljaka, zašto bi to radila i sl.
Ponovno sam se vratila dermatologu koji je rekao da se ova dva obavezno moraju maknut i na kraju je on to napravio. Ožiljak je puno ružniji od kirurgovog ali šta je tu je.
Pišem ovo zbog toga što mi nalaz od jednog od ova dva madeža koje kirurg nije htio maknut nije bio u redu. Mogla sam pošteno nadrapat da sam ga poslušala.

acraba
02.06.2007., 14:17
nisam bas skuzila na koje mjesto si mislila :o
ja sam bila u Rijeci, u poliklinici Zambelli..
uh, mene sve strah opet poviriti ispod flastera :zubo: al budem, veceras..samo da skupim hrabrosti..
samo, mislim da meni nije sivano, bar ja nisam skuzila da siva, a nije mi ni rekao da dodjem skinuti konce..bo..a nis, vidit cu kad povirim ;)
thnx :)

ja sam mislila da si bila u zg :cerek: meni nije ništa strugano, nego normalno kirurški odstranjeno..

Maple
09.06.2007., 08:16
Kod meneje slična situacija kao kod Iwchy. Bila sam prije tjedan dana kod kirurga, dobila injekciju (najgori dio, zbilja), i koliko sam skužila izrezali su mi madeže, ali nikakvog šivanja nije bilo. Od toga je jedan na potkoljenici i to me poslije "operacije" boljelo. Sada je t - samo su nešto sa strujom radili. A rana koja se po riječima dr. treba pretvoriti u krastu koja će otpasti. Mislim, madež je bio promjera 2 mm a rana je sada 2x3 cm. WTF? Zašto nisam dobila bar jedan šav? Noga mi izgleda totalno razmesareno, kao da me netko zviznuo nožem.
Osim toga, rubovi rana su crveni - šta da mislim o tome?
Malo sam razočarana, jer nisam očekivala takvo "iživljavanje" na mojoj koži.
Drugi put definitivno idem plastičaru.

Stana
09.06.2007., 14:12
Tako sam i ja bila prvo na pregledu kod dermatologa i on je odredio da se tri madeža moraju ukloniti. Došla sam kirurgu i on mi je cvaknu samo jednog. Druga dva nije htio, počeo je filozofirat da ću biti puna ožiljaka, zašto bi to radila i sl.
Ponovno sam se vratila dermatologu koji je rekao da se ova dva obavezno moraju maknut i na kraju je on to napravio. Ožiljak je puno ružniji od kirurgovog ali šta je tu je.
Pišem ovo zbog toga što mi nalaz od jednog od ova dva madeža koje kirurg nije htio maknut nije bio u redu. Mogla sam pošteno nadrapat da sam ga poslušala.

samo što ja nikada nisam išao kod dermatologa, uvijek idem direktno na kirurgiju...i ne kužim šta kirurga brine koliko ću ja imati ožiljaka....njihov je posao da uklone i to je to.....a ožiljke neka ostave meni....

Kod meneje slična situacija kao kod Iwchy. Bila sam prije tjedan dana kod kirurga, dobila injekciju (najgori dio, zbilja), i koliko sam skužila izrezali su mi madeže, ali nikakvog šivanja nije bilo. Od toga je jedan na potkoljenici i to me poslije "operacije" boljelo. Sada je t - samo su nešto sa strujom radili. A rana koja se po riječima dr. treba pretvoriti u krastu koja će otpasti. Mislim, madež je bio promjera 2 mm a rana je sada 2x3 cm. WTF? Zašto nisam dobila bar jedan šav? Noga mi izgleda totalno razmesareno, kao da me netko zviznuo nožem.

to vjerovatno nisu bili "pravi" madeži pa su spaljeni...jer inače moraju se ukloniti skalpelom i poslati na analizu....
a ono da je injekcija najgori dio, to je istina....lakše je otići na kirurgiju da ukloni madež nego kod zubara da izvadi zub....

raverica
09.06.2007., 14:13
jesi brojao koliko si ih već uklonio?

Stana
09.06.2007., 14:15
jesi brojao koliko si ih već uklonio?

ovaj topic sam ja otvorio, nekoliko sam puta pisao kronologiju...ne početnim stranicama...

raverica
09.06.2007., 14:29
ok, nije mi se dalo tražiti, mislila sam da kažeš okvirno ali nije ni bitno...

Stana
09.06.2007., 14:44
ok, nije mi se dalo tražiti, mislila sam da kažeš okvirno ali nije ni bitno...

okvirno (oko) od 10 do 15 :top:

iwchy
09.06.2007., 15:03

a ja sam bila kod plasticara :o
meni je sinoc napokon otpala prva krasta..jos je jedna ostala :zubo: to je valjda ovaj sto je bio dublji..
prvo sam bila malo razocarana samim postupkom tj. mislila sam da je bolje da mi je zasio i sve ok..
al sad kad je sve proslo, cisto mi je ok :)

sad mi je jos uvijek crvenkasto..bas ko kad i inace otpadne krasta al mi se cini da bi moglo biti skroz ok kad prodje to crvenilo..mora biti ok, ipak je lik plasticar i, kad mi je ponudio dvije metode za skidanje madeza, rekla sam mu da napravi ono sto je bolje..pa valjda ovako ostane manji oziljak ;)

to vjerovatno nisu bili "pravi" madeži pa su spaljeni...jer inače moraju se ukloniti skalpelom i poslati na analizu....

meni su moji izgledali ko pravi madezi :zubo:
moj dr je rekao da se mogu poslati na analizu i nakon ovog postupka..

Maple
11.06.2007., 13:15
[QUOTE=iwchy;8859639]a ja sam bila kod plasticara :o
meni je sinoc napokon otpala prva krasta..jos je jedna ostala :zubo: to je valjda ovaj sto je bio dublji..
prvo sam bila malo razocarana samim postupkom tj. mislila sam da je bolje da mi je zasio i sve ok..
al sad kad je sve proslo, cisto mi je ok :)
QUOTE]

Već ti otpala krasta?!?!? Meni još ništa - tek su se napravile (bila sam 01.06.) i sad me svrbuckaju one na leđima - valjda je to dobro?

iwchy
11.06.2007., 18:01
Već ti otpala krasta?!?!? Meni još ništa - tek su se napravile (bila sam 01.06.) i sad me svrbuckaju one na leđima - valjda je to dobro?

jedna..drugu jos imam :zubo: ja sam bila 30.5.
al jedan madez je bio ful plitak a drugi dublji pa je ta valjda jos ostala..
e da, i mene je ful svrbilo al sad kad je krasta pala je ok ;)

emmica
12.06.2007., 09:31
da li netko od vas ide na solarij?ja inace isto imam puno madeza i svake godine sve vise..

raverica
12.06.2007., 10:12
meni su se počeli dosta stvarati od solarija tako da ga sad izbjegavam

cosanostra
12.06.2007., 19:35
kolko je sunce štetno za madeže? jel se mogu sunčat na plaži onak, malo dulje. Naravno, ne cijeli dan, ali par sati? naravno, da se namažem s kremom itd.
do sad nisam imao nekih problema s tim, valjda ne bih ni sad trebal imat.

like it?
12.06.2007., 19:54
jel ostane ožiljak?

ana..:)
13.06.2007., 14:26
ja imam jedno pitanje u vezi madeža..nisam sigurna koliko je povezano, ali da ne otvaram posebnu temu..
točno ispod grudi imam dva madeža, jedan je dosta malen i ispupčen, ali mi nisu jasne njegove boje..rub je tamno smeđ, a unutra je nekako sivkasto smeđ.
drugi je malo veći, i počeo se čudno širiti, djelomično izgleda kao mrljica..
e sad..
znam da možda paničarim i sve, ali eto..da budem sigurna..
kolike je inače takvo ponašanje madeža često..?

lea_li
13.06.2007., 15:04
Meni je doktor na Šalati rekao da dođem na pregled čim vidim bilo kakvu promjenu na madežu - ako poćne rasti, mijenjati boju i sl. Pošto ti raste najbolje da ti to stručnjak pogleda. Ne mora biti ništa, a opet i može.
Možda ti ih i grudnjak iritira.

iwchy
13.06.2007., 15:10
jel ostane ožiljak?

jednog sam skidala prije dosta godina, na ledjima..taj je bio sasiven i kratko vrijeme se vidio mali rez, no sad se uopce ne kuzi di je bio :cool:
druga dva, koji nisu sivani, su mi jos friski, na jednom je jos krasta, a na ovom drugom je jos uvijek lagano crvena koza..ono sto ostane kad padne krasta, al svaki dan se sve manje i manje kuzi pa mislim da nece nista ostati..

Sugarplum Fairy
14.06.2007., 19:20
Trebaju mi imena dobrih dermatologa u Zagrebu (za odstranjivanje i dijagnostiku madeža). Please, hitno je!!!

acraba
14.06.2007., 22:48
po meni je najbolja dr. Maja Ceković, koja ima polikliniku na adresi Pod zidom 10. Za ostale ni ne znam. Ona je suradnica u Doktoru u kući, često gostuje na televiziji, a jako je ljubazna, stručna i ugodna osoba. :)

lea_li
14.06.2007., 23:06
Doktor Lončarić na Šalati

Mya
15.06.2007., 09:47
Budući da su ovdje ljudi nešto škrti na pohvalama, ja ću pohvaliti doktora koji to zaslužuje. Radi se o plastičnom kirurgu s Rebra, dr. Bulić. Uklonio mi je madež s lica i napravio je to sjajno. Skoro se ništa ne vidi, kao da ga nije bilo. A najdraži dio mi je taj što bi da sam išla privatno to platila 1000kn, a ovako sam morala samo pričekati i to je učinjeno jednako tako dobro ili i bolje preko zdravstvenog :)

may@
15.06.2007., 10:21
po meni je najbolja dr. Maja Ceković, koja ima polikliniku na adresi Pod zidom 10. Za ostale ni ne znam. Ona je suradnica u Doktoru u kući, često gostuje na televiziji, a jako je ljubazna, stručna i ugodna osoba. :)

to je privatno?
koliko se placa odstranjivanje madeza?

Sugarplum Fairy
15.06.2007., 11:33
Meni baš trebaju doktori koji se bave problematičnim madežima. Mama je išla na skidanje madeža i otkrili su da se počeo širiti iznutra (što god to značilo, ja se u to uopće ne razumijem). Sad traži dobrog dermatologa u Zagrebu kome bi mogla ići na dijagnostiku i preglede.

snjezrom
15.06.2007., 19:39
Ja sam bila nedavno na pregledima na Šalati, utvrđeno je da imam 2 sumnjiva displastična madeža, a otišla sam zato što se jedanvidljivo počeo mijenjati u veličini i boji. DAkle, ta dva moram odstraniti i naručena sam u bolnici Dubrava kod plastičnog kirurga. Malo me je strah, što od same te operacije, što od nalaza, ali drago mi je da sam ih išla pregledati i mislim da svi trebaju otići pregledati madeže koji se mijenjaju u izgledu.

Alfa69Romeo
15.06.2007., 20:09
ja imam jedno pitanje u vezi madeža..nisam sigurna koliko je povezano, ali da ne otvaram posebnu temu..
točno ispod grudi imam dva madeža, jedan je dosta malen i ispupčen, ali mi nisu jasne njegove boje..rub je tamno smeđ, a unutra je nekako sivkasto smeđ.
drugi je malo veći, i počeo se čudno širiti, djelomično izgleda kao mrljica..
e sad..
znam da možda paničarim i sve, ali eto..da budem sigurna..
kolike je inače takvo ponašanje madeža često..?

na pregled u svakom slučaju

Alfa69Romeo
15.06.2007., 20:11
Ja sam bila nedavno na pregledima na Šalati, utvrđeno je da imam 2 sumnjiva displastična madeža, a otišla sam zato što se jedanvidljivo počeo mijenjati u veličini i boji. DAkle, ta dva moram odstraniti i naručena sam u bolnici Dubrava kod plastičnog kirurga. Malo me je strah, što od same te operacije, što od nalaza, ali drago mi je da sam ih išla pregledati i mislim da svi trebaju otići pregledati madeže koji se mijenjaju u izgledu.

apsolutno :top:
nije se baš za igrat s tim, ja sam ih isto skinuo 3 komada....
sretno s operacijom, siguran sam da nije ništa :top:

renchys
16.06.2007., 10:48
od rodjenja imam dva madeza na vratu, jedan pored drugog...no obiteljski prijatelj i doktor (kojemu inace nisam ja pacijentica) kaze da je ovaj jedan bradavica...mislim primjetila sam da je narastao i da vise nije isti i sad me salje na odstranjivanje, malo me strah...jel to boli?! mislim na vratu mi je i tanka koza je i pored ovog drugog je....

cosanostra
16.06.2007., 12:12
od rodjenja imam dva madeza na vratu, jedan pored drugog...no obiteljski prijatelj i doktor (kojemu inace nisam ja pacijentica) kaze da je ovaj jedan bradavica...mislim primjetila sam da je narastao i da vise nije isti i sad me salje na odstranjivanje, malo me strah...jel to boli?! mislim na vratu mi je i tanka koza je i pored ovog drugog je....

Ma joj, ne brini se...:kiss:
Eventualno boli injekcija, al to je zanemarivo. A skidanje madeža niti ne osjećaš, pa nismo u srednjem vijeku...:zubo:
Ja sam na leđima skidal i nisam ništ osjetil...:)

renchys
16.06.2007., 12:34
pa gdje ce mi uopce dat inekciju?! kad mi je to na vratu, blizu grkljana...

raverica
16.06.2007., 13:00
to i mene brine, imam na vratu jedan koji bih htjela maknuti ali nemam pojma kud će mi spičit injekciju pa zato ni ne želim ići :o

Crimson Petal
16.06.2007., 13:09
imam i ja jedan na vratu, bas onako tocno na sredini, i taj jos nisam htjela dirati [ne zelim da izgleda kao da me netko htio zaklati :o :D], ali ipak mislim da cu ga ici maknuti. imam 2 ispupcena madeza i te cu maknuti nakon ljeta vjerojatno.

Crimson Petal
16.06.2007., 13:12
mislim da je bolje maknuti takve madeze jer je to mjesto [vrat] dosta izlozeno suncu, za ove koji su po odjecom jos i nije tolika frka, ali ovo je vjerojatno bolje skinuti. vec mi je jedan kirurg htio tog srediti, ali onda nisam htjela... :o

Crimson Petal
16.06.2007., 13:14
meni su se počeli dosta stvarati od solarija tako da ga sad izbjegavam

tako i kod mene. to mi je bio prilicno ocit znak da ne idem vise nikad.

Crimson Petal
16.06.2007., 13:20
pa gdje ce mi uopce dat inekciju?!

cuj, mislim da je lakse pretrpiti to, nego eventualno imati vecih problema kasnije. ja sam npr. panicarila prije punkcije stitnjace, a danas mi je smijesno kad se sjetim jer je sve proslo super. :zubo: nije to nista strasno. [ako se kaze da je za ljepotu potrebno malo patiti, kako onda ne bi pretirpila i jednu injekcijicu za zdravlje? ;)]

cosanostra
16.06.2007., 13:44
Pa...jedan čovjek je imal madež točno na veni. Kak bi njemu dali injekciju? :)
To su ipak doktori, unatoč svemu. Ima i gorih/težih/opasnijih stvari od toga. Btw. i moj buraz je imal madež na vratu i bez problema su mu ga skinuli, čak i jedan na bradi, odmah ispod usnica. Tak imam i ja i mislim da ga uskoro pem skidat. :D

emmica
16.06.2007., 16:41
pa meni se svake godine povecava broj madeza..imam ih sve vise i vise..ne samo od solarija ( na koji ne idem ) vec od sunca opcenito..

cosanostra
16.06.2007., 16:42
Ja mislim da imam sve skupa (mali + veliki madeži) sigurno preko 150 madeža...:)

renchys
16.06.2007., 16:42
pa meni se svake godine povecava broj madeza..imam ih sve vise i vise..ne samo od solarija ( na koji ne idem ) vec od sunca opcenito..

tak je i meni...samo meni ti madezi koji nastanu od sunca ili solarija nestanu prek zime...

acraba
17.06.2007., 11:15
to i mene brine, imam na vratu jedan koji bih htjela maknuti ali nemam pojma kud će mi spičit injekciju pa zato ni ne želim ići :o

Injekcija ide u kožu, i to onaj gornji sloj, i to nema veze s nikakvim ostalim dijelovima vrata, ide samo u epidermu. Nemaš se šta brinuti, i ja sam skidala na vratu, ništa ni ne osjetiš :kiss:

acraba
17.06.2007., 11:18
to je privatno?
koliko se placa odstranjivanje madeza?

Privatno je, 800 kn laserom, 1000 kn operativno

archipoeta
20.06.2007., 14:25
Ja mislim da imam sve skupa (mali + veliki madeži) sigurno preko 150 madeža...:)

To nije ništa. Nije da mi se ne vidi koža od njih, ali pun sam ih, pun, imam ih sigurno preko dvjesto, tko će ih brojat. Ali to nije najveći problem. Na leđima ih imam petnaest promjera većeg od 0,5 mm, a od toga su njih sedam oko 1 cm u promjeru. Mogu reći da me to jako smeta, toliko da sam jednom cigaretom od bijesa (ili tuge) spalio jednog na ruci. Nasreću, nije pošlo po zlu. Ali ni to nije najveći problem. Nekada se sam sebi toliko gadim da bi najradje to opet učinio. Nikada nisam bio na skidanju, uvijek su mi svi govorili da je to opasno i da se trebam ponositi time što sam poseban. Nikada nisam bio ponosan. Ali uvijek sam mislio da je lijepota u očima promatrača i djelomično i u to da na drugima ne volimo ono što ne volimo na sebi, pa bih vas upitao da li vam se gadi kad vidite nekog tko je sav istočkan (iako niste vidjeli najgore dok ne vidite mene). Pa, gadi li vam se?

lea_li
20.06.2007., 15:22
Ma nemoj biti lud!
Meni se ne definitivno ne gadi.
Gade mi se ljudi koji se ne peru, truli zubi i sl.

klonirana papiga
20.06.2007., 19:20
prije 2 godine su mi odstranili madez,mazala sam oziljak prvih par mjeseci contratubexom al nisam bes primjetila neku promjenu.moram priznat da sam dosta neodgovorna kaj se tog mazanja tice...
dakle,jer ima tko iskustva s tim mazanjem tih oziljaka??koja je najbolja krema?htjela bi da oziljak postane bar manje vidljiv...:o

archipoeta
20.06.2007., 19:33
prije 2 godine su mi odstranili madez,mazala sam oziljak prvih par mjeseci contratubexom al nisam bes primjetila neku promjenu.moram priznat da sam dosta neodgovorna kaj se tog mazanja tice...
dakle,jer ima tko iskustva s tim mazanjem tih oziljaka??koja je najbolja krema?htjela bi da oziljak postane bar manje vidljiv...:o

Ja sam koristio contratubex. Mazao sam i mazao i mazao više od pola godine i mogu samo reći da ne djeluje. U jednom sam trenutku pomislio da je pomogla, ali onda mi je sinulo da možda glavnu zaslugu za zacijeljivanje ima ipak vrijeme.

klonirana papiga
20.06.2007., 19:35
Ja sam koristio contratubex. Mazao sam i mazao i mazao više od pola godine i mogu samo reći da ne djeluje. U jednom sam trenutku pomislio da je pomogla, ali onda mi je sinulo da možda glavnu zaslugu za zacijeljivanje ima ipak vrijeme.

e tak sam i ja!pitala sam dermatologa,on mi je sam reko nek dalje mazem i da se nemre nikak drugacije ublazit oziljak.:mad:

cosanostra
21.06.2007., 02:41
Ma, pustite ožiljke. Mislim da je od 2 zla (madež ili ožiljak) ipak ožiljak manje zlo.
I manje je opasno, zbog Sunca. (valjda)
:D

starr*
21.06.2007., 15:35
E mene nešto zanima u vezi svega ovog,nisam čitala sve pa ne znam da li je pitanje već postavljeno.Dakle,da li bi svi trebali kontrolirati madeže ili samo oni koji naiđu na sumnjivi?
Ja ih imam puno,nijedan nije pretjerano velik,i imam ih ustvari cijeli život,nisam primjetila da mi neki raste naknadno.Na licu imam jedan manji ali je onako izbočen i frendica koja je imala sličan morala je na operaciju jer su valjda žile krenule prema oku,nisam sigurna o čemu se točno radilo.
Kako se mogu kontrolirati madeži i kakav je postupak,da li se to može kod običnog dermatologa obaviti?
I da li je istina da osobe s više od 40 madeža ne bi smjele ići na sunce jer ja ih imam puuuno više od 40.
Čak su mi se pojavili 1 na stopalu i 3 na prstima ruke,baš na jagodicama,a često radim s otrovnim emulzijama i terpentinom-da li je to opasno za madeže?

pandora_5
21.06.2007., 20:20
neznam od kud da počnem. imam toliko madeža po tijelu da to nije normalno. po trbuhu ih imam dosta i velikih i malih i to tako odvratno izgleda da me sram uopće skinut se a kamoli otić na kupanje. užasno izgleda. prije ih nisam imala toliko a s vremenom ih imam sve više. i po rukama ih imam i to su tako raspoređeni u obliku trokuta. nema gdje ih nemam. kako da ih se riješim? ili jedino operacija pomaže:(

Crimson Petal
22.06.2007., 11:58
http://www.forum.hr/showthread.php?t=146186

Electra8472
09.07.2007., 13:54

tako i ja. u zadnjih par godina stalno izbijaju ovi sitni neki. ovi veci su tu otkad znam za sebe. skinila sam dva najveca madeza i sad imam dojam da su uskrsnuli u obliku manjih madeza :D
inace, bila sam na operaciji pocetkom svibnja i to mi je zaraslo al je na oba mjesta crveno dosta. s cime da to mazem? vidim da gadite Contratubex?

succorosso
24.07.2007., 19:29
Laik sam, ali mislim da se madež mora dati na analizu. Da se uklone sumnje o kancerogenosti. Zato se ne smije uništavati, spaljivati... već izrezati. Svaki madež se treba provjeriti.

Nije potrebno analizirati svaki madez. Recimo uklanjas madez jer ti predstavlja estetski problem. Da ga ne uklanjas ne bi ga se moglo analizirati. Pa onda kad ga uklanjas zelis li ga ukloniti laserom / elektrokauterom (nema analize jer se tkivo madeza spali) i proci bez oziljka ili zelis rezanje i tada neizbjezni (veci ili manji) oziljak samo zato da analiziras nesto sto ne treba analizirati?

lea_li
24.07.2007., 19:32
Nije to uvijek baš tako sigurno. Meni su uklonili jedan madež čisto iz estetskih razloga i na kraju mi taj nalaz nije bio u redu.

WichitaQ
24.07.2007., 19:35
Pa u običaju sve ide sasvim normalno...moja frendica je odstranila jedan prije godinu dana, i od tada nikakvih problema...

majazdaja
31.07.2007., 09:59
Ja imam barem 300 madeza na tijelu i meni stvarno ne smetaju ovi koji nisu ispupceni... a ove koji jesu planiram i ja rijesiti. Nije me sram tih tockica, osjecam se ko' bubamara, a bubamare nose srecu right?:D

hah,

nego, citala sam negdje na netu da ljudi koji imaju oko 200 madeza u prosjeku stare 7 godina sporije od onih koji ih imaju 25 :top:

soooo.... ne namjeravam ih sve skidati jer oni ionako stalno nastaju...:cool:

Bang
01.08.2007., 07:41
[

nego, citala sam negdje na netu da ljudi koji imaju oko 200 madeza u prosjeku stare 7 godina sporije od onih koji ih imaju 25 :top:

Je istina i ja na to naisao:

Madeži čuvaju mladost
Iako madeži povećavaju opasnost od raka kože, najnovija studija pokakazala je kako madeži izravno utječu na biološku starost osobe. Znanstvenici sa King's Collegea u Londonu u istraživali su biološku starost 900 parova blizanki te utvrdili kako su one s više madeža biološki mlađe. Samim tim kod njih je opasnost od bolesti uzrokovanih starenjem, poput bolesti krvožilnog sustava ili osteoporoze, znatno manja. Ljudi koji imaju 100 madeža u odnosu na one koji ih imaju 25, su šest do sedam godina biološki mlađi. Telegraph.

People who seem to stay younger for longer are also likely to have more moles, research released yesterday suggests.
A study of twins found a striking correlation between high numbers of moles and a biological marker for slow ageing.

People with moles age more slowly than others

As a result, people with a lot of moles might be expected to live longer than those who have very few, despite facing a greater risk of skin cancer.

Dr Veronique Bataille, from the Twin Research Unit at King's College London, who led the study said: "The results are very exciting as they show, for the first time, that moley people who have a slightly increased risk of melanoma [skin cancer] may, on the other hand, have the benefit of a reduced rate of ageing.
"This could imply susceptibility to fewer age-related diseases such as heart disease or osteoporosis, for example. Further studies are needed."
Moles appear in childhood and tend to vanish from middle age onwards. People with white skin average about 30 moles, although some may have as many as 400.
The reason for these differences is unknown, as is the function of moles. Previous research has shown that up to 60 per cent of susceptibility to moles is inherited.

Aberzeiah
02.08.2007., 11:11
Razgovarala s jednim doktorom.Kaže da oni nemaju pojma jel neki madež/bradavica zloćudan il dobroćudan dok se u njega ne dirne,a kad to napraviš,kasno je.. Dakle,pustite te madeže na miru da ne napravite još veće sranje. Možda se neće ništa desiti,ali nikad neznaš..

lea_li
02.08.2007., 12:51
Razgovarala s jednim doktorom.Kaže da oni nemaju pojma jel neki madež/bradavica zloćudan il dobroćudan dok se u njega ne dirne,a kad to napraviš,kasno je.. Dakle,pustite te madeže na miru da ne napravite još veće sranje. Možda se neće ništa desiti,ali nikad neznaš..

Daj molim te napiši koji ti je to doktor rekao jer tom treba još koja godina studija i griajnja stolice.
Doktor naravno ne može znati jesu li promjene na madežu dobročudne ili zločudne, on može samo sumnjati u nešto. Bez histološke analize se to ne može znati.Ali itekako se možeš izliječiti ako ti se na vrijeme makne zločudni madež.O ćemu ti pričaš?
Baš bih voljela čuti ime tog doktora.

Stana
02.08.2007., 17:35

taj doktor baš i ne zna što priča...

nema opasnosti kada se madež ukloni....

pa neće on njega zarezati i ostaviti nego ukloniti cijelog i tada nema opasnosti...

nirv@na
02.08.2007., 21:13
jel opasno ako sam slučajno madež otkinula? tuširala se i brisala i otišo ... malo mi je krv išla, i sad ga još imam komadić al je bijeli :eek:

lea_li
02.08.2007., 21:19
Meni je pas nedavno otkino komadić, isto je išla krv. Bila sam na pregledu na Šalati i rekao je dr. da to nije ništa. Možda ti je boolje da odeš na kontrolu za svaki slučaj.
Ja možda malo previše paničarim ali od poznanika mama mi je umrla od madeža, od frendice mama je na kemoterapijama, frendica mi je bila na kemoterapijama, meni jedan madež nije bio u redu, ali se te stanice nisu proširile izvan onog izrezanog dijela pa sam samo na pojačanim kontrolama.

nirv@na
02.08.2007., 21:46
tako mala stvar a tako opasna :(

castor8
06.08.2007., 08:53
prije tjedan dana sam se vratio sa mora i cim sam dosao, drugi dan sam imao cijeli dan glavobolju i odonda se sav cudno osjecam, imam svaki dan blagu temperaturu oko 37.4, pojacana mi je osjetljivost koze, bole me ledja, a jucer sam primjetio da mi je madez koji imam na ledjima i koji je inace crn i ispupcen se smanjio i promijenio boju, sad je pola madeza smedje a pola bjelkasto, inace sam svjetle puti, na moru nisam izgorio jer sam se mazao non stop sa faktorom 20, cujem i da je opasno ako je u obitelji netko imao rak, mama i baka su imale maligni tumor :(
jel netko imao isti slucaj? danas mislim kod doktora ic

Termination
06.08.2007., 09:55
Svakako se javi liječniku. Ne vjerujem da nisi izgorio...

Ivanicapeca
06.08.2007., 12:02
Kod dr. već će ti po izgledu znati reći o čemu se radi

acraba
11.08.2007., 22:12
Daj molim te napiši koji ti je to doktor rekao jer tom treba još koja godina studija i griajnja stolice.
Doktor naravno ne može znati jesu li promjene na madežu dobročudne ili zločudne, on može samo sumnjati u nešto. Bez histološke analize se to ne može znati.Ali itekako se možeš izliječiti ako ti se na vrijeme makne zločudni madež.O ćemu ti pričaš?
Baš bih voljela čuti ime tog doktora.

Slažem se s leom. Kad se ustanovi da s uklonjenim madežom nešto nije u redu, s tkivom oko njega ili s čim već, to je već prvi korak kako bi se problem počeo rješavati, tako da je u svakom slučaju najbolje madež ukloniti ako se čini da s njim nešto možda nije u redu. Ne možeš znati je li u redu ili nije dok ga nisi uklonila

castor8
14.08.2007., 09:46
Bio ja kod dr, kaze ona ma to je doslo do pigmentacije samo se boja promijenila od sunca, evo ti uputnica za plasticnog kirurga pa nek ti odstrani, zar ne bi bilo logicnije otic prvo kod dermatologa da on to pregleda? mislim nisam htio pametovat al to mi je logicniji slijed :rolleyes:

Ivanicapeca
14.08.2007., 10:00
Bio ja kod dr, kaze ona ma to je doslo do pigmentacije samo se boja promijenila od sunca, evo ti uputnica za plasticnog kirurga pa nek ti odstrani, zar ne bi bilo logicnije otic prvo kod dermatologa da on to pregleda? mislim nisam htio pametovat al to mi je logicniji slijed :rolleyes:

Ne, jer i ovi opće prakse ti već odokativno znaju procijeniti što je bolje odstraniti. Ja mislim isto da je bolje da to odstraniš, nego da za 10 godina od toga eventualno nastane sranje.
Inače, to odstranjivanje ti je skroz bezbolno i radi se ambulantno.

branki
27.09.2007., 22:34
hmm.. imam 25 god. i madez od rodenja na dojci,medutim, malo sam ga pocela promatrati i vidim da je cudne boje,neravnih rubova i odem ja lijepo kod dermatologa, sve je ona to utvrdila, medutim neka joj se javim za 6 mj - po potrebi ranije!! samo malo, gledam ja, nece li biti kasno ako ja vec primjetim neke promjene...?? trebam li to ostaviti tako ili traziti i drugo misljenje?? a, ljudi, malo me i strah...
pozdrav

Zanesena
28.09.2007., 07:06
hmm..

traži i drugo mišljenje, ne škodi
ako je OK, prati
javi se ranije ako osjetiš potrebu
obavi ostale preglede
nijednja radnja u tom smjeru nije bespotrebna
čisto da budeš na miru

nemoj se bojati

pozdrav

tonka
28.09.2007., 13:01
nazovi bolnicu rebro i naruci se na pregleda kod specijaliste.

ja sam kod njih uklonila 3 madeza koji su strsali te su mi smetali.

branki
28.09.2007., 22:20
tenks... al sam iz vk, ovdje to sve ide malo sporije... odlucila sam - odoh kod privatnika po drugo misljenje i odstranjivanje, ako nista iz preventivnih razloga, ne zelim jos i ovime glavu razbijati...

Žbla
29.09.2007., 10:23
Imam i ja pitanje.. Naime imam madež na glavi(u kosi) koji je veličine normalnog dugmeta na riflama( znači promjer nekih 1.5 cm), dosta je izbočen...

Nikada mi nije predstavljao problem, ali sam čuo od dosta ljudi da to treba odstraniti, jer kao to može postati rak i takve stvari.. Dali da se brinem i odem na odstranjivanje ili da ostane na glavi pošto mi ne smeta, eventualno teti koja me šiša malo predstavlja problem...

ljubičica.split
29.09.2007., 13:52
sve velike madeze je najbolje skinuti, jer nose potencijalni rak, melanom.
najbolje lipo kod dermatologa pa pitat di i kako.

forestcat
30.09.2007., 11:27
nazovi bolnicu rebro i naruci se na pregleda kod specijaliste.

ja sam kod njih uklonila 3 madeza koji su strsali te su mi smetali.

bok tonka!

može samo pitanje....ja sam isto naručena u bolnicu Rebro radi uklanjanja madeža...nisu veliki, ali su potencijalno opasni....pa ih je bolje ukloniti....daj mi samo molim te reci, jel ostane veliki ožiljak?...ja sam pitala dr. koliki će biti ožiljak, a on je rekao da mora biti veći od madeža...pa si sad razmišljam da malo proučim i druge opcije...npr. privatnog kirurga....jel ne bih htjela biti puna ožiljaka....

Hvala!

forestcat
30.09.2007., 11:35
da li je itko išta čuo o radiovalnoj metodi uklanjanja madeža (radi ju dr.Mladen Dobrović, privatna praksa)...ta metoda ne ostavlja ožiljke, a cijena je od 500 - 1000 kn + patohistološka analiza 300 kn?

također, da li je bolje ukloniti madeže kod privatnog kirurga ili je svejedno jel to privatnik ili bolnica?...mislim, da li je moguće da kod privatnika bude manji ožiljak?...moželi netko preporučiti nekoga?...

hvala!!!

soapfreak
30.09.2007., 16:32
Nažalost sam nedavno imao loše iskustvo sa madežom u obitelji, koji se maligno promijenio u melanom,pa sad mogu nešto reći o tome. Ljudi obično nemaju pojma o mnogim stvarima, osim kad im se dogode.
Mislim da odmah trebaš potražiti drugo mišljenje, jer stvari koje opisuješ kod svog madeža mogu upućivati na eventualne maligne promjene. Madeži se kako medicina kaže uklanjaju jednostavno i liječnici to preporučuju. Da vidim promjene na bilo kojem madežu kojeg imam, odmah bi to skidao. No ne bih baš upućivao nekog drugog, svatko treba odlučiti za sebe. Ja sam naveo kako to tretira službena medicina. Melanom je već ozbiljna maligna bolest (jedan od najopasnijih oblika raka kože), a ponaša se bez nekih utvrđenih pravila i prognoza ishoda bolesti ovisi od pojedinca do pojedinca. No to nije tema ovdje, a nadam se da će sve manje biti tema i uopće.

zabrinuta
01.10.2007., 00:31
na leđima mog muža madež je postao svjetliji u sredini, svjelosmeđe boje a rub je ostao tamniji kakav je bio i prije s tim da je postao nepravilan.Madež je bio u ravnini s kožom i nije ga niti svrbio ili slično. Prije par dana su ga izvadili i sada čekamo nalaz. Jako sam zabrinuta nakon svega pročitanog na intrenetu o melanomu i zanima me da li se melanom (a nadam se da u njegovom slučaju nije) može u potpunosti izlječiti kirurški u ranom stadiju????

Quasar
03.10.2007., 13:00
ode kod lijecnika opce prakse>uputnica>Salata kozni odjel.....

bio kod njih nekoliko puta,kvalitetni su.

branki
05.10.2007., 23:43
Evo,bila danas kod dermatovenerologinje privatne prakse i dobila drugo mišljenje... Naravno, žena mi je odmah rekla da moj madež nije opasan JOŠ, ali da spada u tu skupinu i da bih ga trebala maknuti a ne čekati da se to razvije u bogzna šta... i sad se ja pitam - ZAŠTO me ona prva nije poslala da ga odmah preventivno uklonim nego mi kaže da čekam...?? Pa ti su dr. prebolesni!! Baš sam ljuta!! Ovako ću ga maknut dok nije prekasno i zaboravit da sam ga ikad imala, a onako bi se stalno gledala u ogledalo i razmišljala da je narastao, promijenio boju ili šta već...

I ne bih išla kod mesara u vk bolnicu, jer mogu mislit na šta bi mi dojka poslije toga ličila nego me zanima zna li netko nekog dobrog kirurga ili čak plastičnog kirurga?? ( Vk, Os )

adios_ayer
06.10.2007., 00:23
ZAŠTO me ona prva nije poslala da ga odmah preventivno uklonim nego mi kaže da čekam...??

ne brini se...nijedan liječnik ti neće reći da više nikad ne dođeš k njemu, svaki će ti reći da dođeš na kontrolu za 6 mjeseci, a doda se "po potrebi ranije".
ova prva je najvjerojatnije smatrala da ti madež nije opasan i zato te nije ni uputila na uklanjanje. ali ona ti ne može obećati da ti doživotno neće biti opasan, pa normalno da kaže da dolaziš na kontrolu.
ali možda neće nikad biti opasan (to što ti je dermatologica rekla da JOŠ nije opasan - ni to ne znači da se obavezno mora pretvoriti u nešto zloćudno). ali da se smanje brige i strahovi oko toga zašto ga ne odstraniti i onda nemaš s tim više nikakvih problema!?
a pošto je na tak osjetljivom mjestu možda da se raspitaš je li to netko radi radiokirurgijom tamo kod vas.

branki
06.10.2007., 00:37
Radiokirurgija....nije mi ni palo na pamet. Sad kad sam se odvažila to napravit, želim naći nekoga da mi je ne izmasakrira ;-P
Thanks

shljokica*
06.10.2007., 09:39
gdje je ih je najbolje uklanjati? u kojoj bolnici? neke preporuke? i koliko ih se odjednom moze ukloniti? samo jedan?

black_angel
10.10.2007., 10:04
ja imam madež na grlu i još je k tome ispupčen. da ne pričam da ih imam dosta posvuda po tijelu pa čak jedan i na tabanu. sva sreća nisu veliki. najveći je cca pola cm. bilo bi kandidata za vadit ali taj na grlu mi je ful škakljiv za operirat. imam osjećaj da bi se udavila kad bi mi netko prčkao po grlu. :eek: :eek: :eek:
a što se tiče vađenja madeža što nije najbolje to napraviti u jesen ili zimu kad je najmanja opasnost od sunca i znojenja da se to sve ne inficira?

mladi_luk
16.10.2007., 22:34
!!!
Imam madež na licu, sa strane, nevažno, počele mi iz njega rast dvije dlake koje se jako vide na danjem svijetlu i smetaju mi. Šta da radim s tim?

Antibacterial
16.10.2007., 23:43
Operaciju madeža sam imala prije par god.ali pukom slućajnošću se odvilo jer sam imala operaciju dojke i tak na institutu mi dr.Milas potvrdio (što je rekao dr. opće prakse da trebam ukloniti madeže ) i to sam učinila ... nije strašno ,sam meni osobno žao da mi op madeža nije obavio moj kirurg tj. onkolog I.Milas (divna,stručna ma super osoba zaslužuje sve pohvale) već jedan mladji kirurg...
Po pitanju madeža nije za zezati jer može biti i smrtonosno,imaju dobri i loši,a ja sam na sreću imala dobroćudni,... ne se izlagati suncu jer se oni hrane njim,... op se radi u zimi(kad je hladnije vrijeme) jedino u hitnim vjerojatno se nečeka ,... nevalja ih trgati,zarezati tj. da krvare,... kada se mijenja kontura ili boja obavezno otići dr.... :)

shljokica*
21.10.2007., 00:16
odrezes kad narastu skroz da se ne vide?

angie13
21.10.2007., 17:40
ajme iman i ja madež na licu...idem ga skidat drugi mjesec, ali me strah koliki će mi ostat ožiljak...
neznam šta mi je gore lice s ožiljkom ili s madežom???

angie13
21.10.2007., 17:43
koliki su i kakvi ožiljci od skidanja madeža?

Vulcano
23.10.2007., 09:24
Pokušala sam se naručiti za pregled madeža u vinogradskoj, ali bih tek došla na red druge godine :confused:
I što sad, čekanje ili privatnik..
Zna li netko neku dobru privatnu ordinaciju gdje bih to mogla obaviti i biti zadovoljna uslugom i doktorima? U Zagrebu..

Hvala :)

goblena
23.10.2007., 10:57
Moze jedno pitanje o madezima kod djece?
Moj sin (9 god) ima poprilican broj madeza po ledjima. Dva-tri veca (sve ispod 1 cm), dosta sitnijih. Neki su izboceni. (Suprug ima dosta madeza - je li to nasljedna sklonost?) Nasa lijecnica ih je na moj zahtjev pogledala par puta i ne misli da ijedan izgleda neobicno, samo je rekla da se javimo ako primijetimo ikakve promjene ili nagli rast.

Medjutim, mi provodimo citavo ljeto na moru i na kupanju smo svaki dan. Ne izlazimo na sunce prije 3-4 popodne (ovisno o trajanju dana) i koristimo zastitna sredstva, tako da nije bilo opeklina od sunca (osim par puta lakseg rumenila, uglavnom po obrazima i nosu, nikada guljenje koze i slicno), ali svakoga ljeta on postupno ali prilicno jako potamni. Mene svejedno brinu njegovi madezi s obzirom na toliku izlozenost suncu... bi li bilo pametno ici ih preventivno odstraniti?

lea_li
23.10.2007., 12:00
Pokušala sam se naručiti za pregled madeža u vinogradskoj, ali bih tek došla na red druge godine :confused:
I što sad, čekanje ili privatnik..
Zna li netko neku dobru privatnu ordinaciju gdje bih to mogla obaviti i biti zadovoljna uslugom i doktorima? U Zagrebu..

Hvala :)

Otiđi na Šalatu, ambulanta za tumorske promjene na koži. Ne moraš se naručivati, samo dođeš na pregled, čak se ni na red ne čeka dugo (otprilike pola sata). Ako će biti potrebna operacija termin se čeka oko 2 tjedna do mjesec dana.

Goblena, najbolje je da odete na pregled kod doktora specijaliziranog za to i on će vam reći treba li šta odstarniti ili ne.

Key$er
06.11.2007., 01:53
Ja bi se htio riješiti par madeža, što trebam otic do svoje doktorice pa da me ona upiti nekam ili??

Nasja
06.11.2007., 10:41
Ja bi se htio riješiti par madeža, što trebam otic do svoje doktorice pa da me ona upiti nekam ili??

Moraš prvo do svoje doktorice, ona ti daje uputnicu za pregled kod dermatologa.

Key$er
06.11.2007., 12:04
fala...

Medo Winnie
06.11.2007., 20:18
Mene je strah dirati u njih... naime imam ih 10-tak na leđima, svi su ispupčeni, uvijek jednaki i ne smetaju me, ali kad ovako čitam vaše postove ustrtarim se. Prije 2 godine sam bila na pregledu dojke i doktor koji me pregledavao mi je rekao da mi madeži nisu opasni, ali prošlo je 2 godine. Mamina kolegica s posla je dirala u madeže i nakon operacije nekih par tjedana otišla u život vječni tako da ne vjerujem da ih je dobro dirati. Razmišljam ponovno otići na pregled, ali strah me micati ih... Joj koliko bi toga mogla napisati i izjadati se.... Neko je za odstranjivanje, neko je protiv i tako će biti uvijek. Mislim da je najbolje otići u kliniku za tumore u ZG, tamo znam da je dosta ljudi to napravilo i sve je prošlo ok, ali ja se ne ufam...Pomoć.............:s

lea_li
06.11.2007., 21:42
To su babske priće da nije dobro dirati. Stručnjak zna koji se madež treba odstraniti, a koji ne. I ja sam ih puna, ali nodstranili su mi samo tri. Od ta tri jedan nije bio u redu, ali na vrijeme je maknut i nije se proširio na okolno tkivo. Da sam tako razmišljala i da ga nisam odstranila i ja bih već bila u vječnom životu jer bi se sve proširilo. Kod kolegice od tvoje mame vjerojatno je madež odstranjen prekasno.
I nemoj se bojati, već odi na kontrolu. Ako ti se madeži ne mijenjaju, normalnog su oblika, boje i veličine nemaš razloga za brigu. Ja idem na kontrolu svaka tri mjeseca.

mighty_aphrodite
08.11.2007., 13:10
Dobila sam uputnicu za kirurgiju u Dubravi, za pregled i obradu madeža.

Jednog sam nedavno ogrebala, međutim rekla mi je doktorica da je sve u redu. Ipak bih se htjela riješiti nekoliko njih pa sam pitala uputnicu; imam 5 ispupčenih i njih bih htjela skinuti (možda ne sve, to nek oni procijene).

Malo mi je panika. Jel netko bio tamo? Recite mi, kad dođem tamo neće mi u isti dan obaviti i pregled i rezanje, ili? Koliko se čeka u Dubravi od pregleda do skidanja madeža? Nakon skidanja jel smijem na aerobik normalno li možda ipak treba paziti radi šavova?

Imam jedan na vrhu tjemena i nadam se da to mjesto nije problem za odstranjivanje, jer mi ful smeta i za češljanje i sve...:eek:

lea_li
08.11.2007., 13:24
Evo, ja ću ti odgovorit samo na jedno od tvojih pitanja. Ne smiješ na aerobik dok ti ne skinu konce (barem ja nisam smjela).
I ja bih ti preporučila da možda odeš na dermatologiju na pregled (na Šalati baš imaju posebnu ambulantu za tumorske promjene na koži) jer je meni kirurg na Rebru pogrešno procijenio jedan madeš i nije mi ga htio maknut, a na kraju je ispalo da mi od tog madeža nalaz nije bio uredan (na Šalati su mi ga pod hitno odstranili). Kirurg (naročito plastičar) će napraviti puno ljepši šav, ali za pregled je bolje da ti ga obavi netko tko se specijalno za to specijalizirao.

mighty_aphrodite
08.11.2007., 13:47
U pravu si, ali ja sam dobila samo 1 uputnicu i to za Dubravu, i to za pregled+obrada(eventualno, ako bude moglo odmah, inače prvo samo pregled). Naravno, uvijek mogu nakon što mi skinu (jednog ili više) u Dubravi otići na pregled na Šalatu za te šta ostanu (pretpostavljam da mi za to treba uputnica) pa da pregledaju za svaki slučaj.

Osobno mi ne smetaju estetski ni funkcionalno ti madeži (osim ovog na glavi, njega mrzim). Pa ako mi ne smetaju i ako njima ne budu sumnjivi jel ih bolje vaditi (da ih ne bi opet ogrebala i sl. šta se može dogoditi) ili pustiti?

lea_li
08.11.2007., 13:57
To će ti sve doktori reći. Oni će procijeniti je li ih potrebno micati. Recimo svi pričaju da je potrebno otklonit madež ako ga pritišće rub grudnjaka ili sl., ja imam jedna na tom mjestu, ali dr. je reklao da ga nema potrebe dirati. Ima dosta vrsta tih madeža, neki su opasniji od drugih pa o tome ovisi i maknuti madež ili ne.
Prvo će ti napraviti pregled i naručit će te za operaciju.

mighty_aphrodite
08.11.2007., 14:07
idem sutra pa ću vidjeti. hvala ti :mig:

lea_li
08.11.2007., 15:41
Ma ništa. Sretno!

mougli
08.11.2007., 16:37
Dosad sam skidala madeže preko socijalnog na Rebru (plastičari su odlični) i na Šalati (dermatološki pregled je ok, ali skidanje ne baš), ali samo one potencijalno opasne, što se i pokazalo točnim nakon analize. No, imam nekolicinu velikih, ispupčenih na nezgodnim mjestima koje mi doktori ne žele skinit jer, kao, nije hitno. Ja osobno to smatram poprilično neodgovornim jer svakodnevno moram mislit da ih ne ogrebem, moram mislit kako ću se naslonit na neki naslon od stolca, kako ću zakopčat grudnjak itd. Smatram da je bolje skinuti nego kasnije se brinuti kada se ogrebe i sl.

Uglavnom, s obzirom da mi ovi preko socijalnog odbijaju to napraviti, jel znate nekog dobrog plastičara u Zagrebu?

abuxl
08.11.2007., 17:19
operisite ih ako su vam na mestu da se slucajno povredjuju ili ako bas neobicno izgledaju ,
ali ponekad izgled vara...
trudite se da izbegavate dermoabraziju sumnjvih promena ,
a promene suspektne na melanom ne treba da radite u lokalnoj anesteziji jer lokalni anestetik stimulise migraciju malignih celija ,
i jos jedan savet --operisite promenu radiikalno
toliko

never say never..... again

iva2110
10.11.2007., 15:50
[QUOTE=lea_li;11142410]To su babske priće da nije dobro dirati. Stručnjak zna koji se madež treba odstraniti, a koji ne.

potpuno se slažem!
nekada se mislilo da se madeži ne trebaju dirati ali hvala Bogu da se svijest ljudi pomalo mijenja i da se madeži kontroliraju.
ja sam ih dosad skinula 10-ak, a da nisam možda danas ne bi bila ovdje, jer mi je biopsija pokzala da je bilo pitanje vremena kada će buknuti u nešto više.Mislila sam da sam s time gotova, ali primjećujem da mi je jedan madež ispod ključne kosti narastao i za 3 prijašnje veličine, a i promijeniio je boju, a jedan me nekada baš boli i jako svrbi, ali mi je taj na licu,pa ne znam kak to fukc.- tako da se spremam opet kod dermatologa, -inače ja sam svoje skinula u Vinogradskoj i sve pohvale doktorima, posebno sestrama jer su fakat ok a i šavovi se fakat min vide.
i svi koji primijetite ove pojave, po uputnicu i dermatologu!premda ljudi često misle da su bezopasni( većinom i jesu ),ali ovakve promijene na njima treba uvijek kontrolirati!:)

KLCCLK
10.11.2007., 19:14
naime imam ih 10-tak na leđima, svi su ispupčeni, uvijek jednaki i ne smetaju me, ali kad ovako čitam vaše postove ustrtarim se.

ako pazis na njih i ako su "uvijek jednaki" onda ne postoji niti jedan razlog da ih operiras, niti da se icega bojis.
mozes ih svejedno operirat ako su ti "ruzni" ili te zivciraju, ali sasvim sigurno nemas godinama zlocudni madez a da ti nije nista.
ako se ne mijenja sve je u redu i u to nema nikakve sumnje.

ako primjetis promjene opet nema panike, nego lijepo odes dermatologu i to rijesis, taman da dodje do zlocudne promjene to su stvari koje traju, nece ti se u dva dana rasirit tijelom.

Underground King
11.11.2007., 11:24
Što kad se madež rani/ogrebe/krvari ?

obraćena
11.11.2007., 14:50
Meni je prije 5 - 6 godina odstranjeno 10 madeža. Jedan je bio nepravilnog oblika, ispupčen, redovito sam ga ogrlicom ogrebla, ponekad je malo krvario, a kako mi je klinac u to vrijeme bio beba, dok sam čuvala redovito ga je noktićima čupkao.
Kirurg mi ga je odstranio zajedno sa ostalima, poslao na analizu na patologiju i sve je bilo o.k.

lea_li
11.11.2007., 15:16
Što kad se madež rani/ogrebe/krvari ?

Meni je nedavno pas raskrvario madež, a kako sam imala problema s jednm odmah sam otišla na pregled i doktor mi je rekao da je sve ok i da ga ne treba odstraniti.

Pokradeni
06.12.2007., 23:41
Dr. Maja Ceković je najveća lopuža i prevarantica u Zagrebu... Nebi preporučio da idete kod nje jer ćete požaliti...ali ako se kojim slučajem odlučite ići na tretmane laserom, obavezno na kraju tražite račun koji van teške ruke daje jer uglavnom radi ,a ne prijavljuje pacijente...

Evo nekih obavjesti koje morate znati:

1. Sestre vam rade tretman( nestručno osoblje)
2. Većina sestara koje rade nisu prijavljene
3. Ne padajte na foru' UKLONIT ĆEMO TRAJNO LASEROM DLAKE' jer laser samo razrijeđuje i to prvenstveno kod žena..a kod muškaraca jako,jako rijeđe..ali to vam neće reći
4. Već je tužena sa strane mnogih stranki...ali joj nitko ništa nemože jer joj je muž poznati doktor-bivši...ali još aktivni zagriženi hdz-ovac, i otvoreno mušterijama kaže da joj nemogu ništa jer ona ima ime
5. Sestre su prisiljene lagati..kaže im ako ljudi pitaju obavezno potvrdite da je istina da laser uklanja sve dlake...-Čulo 4 ljudi na vlastite uši.
6. Ne padajte..ali obavezno ne padajte na foru nakon 4-6 tretmana ...polako ,još moramo nekoliko..besplatno. - godinama ćete ići kod nje i na kraju ćete odustati.
7. KAD TRAŽITE RAČUN OBAVEZNO DATUM,IME I PREZIME, USLUGA KOJA JE OBAVLJENA I POTPIS...JER VAM DAJE RAČUN SAMO PIŠE MEDICINSKA USLUGA..NEMOJTE SE DATI PREVARITI.. i inaće osim papira klijenata na stolu možete pronaći i papire tužbi koje nije stigla sakrit...ali nije bitno

.
CILJ OVOGA OBJAŠNJENJA JE DA NE NASJEDNETE NA ŠARM DR.CEKOVIĆ KAO JA I JOŠ MNOGI I DA NE POTROŠITE 16 000 .. A ONA VAM SE SMIJE U LICE... NEGO MOJ SAVJET JE OTIĐITE BILO GDJE DRUGDJE, PA I NA ŠALATU-BOLNICA-LASERSKI CENTAR...SAMO NE KOD NJE...AKO ODETE KOD NJE..NEMOJTE POSLIJE REĆI DA NIJE NIGDJE PISALO I DA NA SUDU NEMOŽeTE NIŠTA..ZATO EVO NEMOJTE PONOVITi/NAŠU MOJU POGREŠKU....

aryna
07.12.2007., 00:16
3. Ne padajte na foru' UKLONIT ĆEMO TRAJNO LASEROM DLAKE' jer laser samo razrijeđuje i to prvenstveno kod žena..a kod muškaraca jako,jako rijeđe..ali to vam neće reći

CILJ OVOGA OBJAŠNJENJA JE DA NE NASJEDNETE NA ŠARM DR.CEKOVIĆ KAO JA I JOŠ MNOGI I DA NE POTROŠITE 16 000 ..

to da laser ne odstranjuje trajno, za sva vremena, dlake, mogao si pronaći i na internetu, da si se malo interesirao unaprijed.

"divim" se ljudima koji su spremni iskešati 20.000 kuna za odstranjivanje dlaka laserom, vidjela sam i ženske koje bi ne trepnuvši okom pljunule odjednom po 5-10 somova kuna za odstranjivanje dlaka IPL-om (nakon kojeg dlake ponovo narastu za 3 tjedna). pa sad, stvarno, mogle su puno jeftinije proći s depilatorom ili britvicom (ili voskom u kozmetičkom salonu).
e da, oni koji rade s IPL-om isto mušterijama/pacijentima muljaju da će s IPL-om odstraniti dlake "nakon par tretmana".

ako imaš 16.000 kuna za odstranjivanje dlaka (još si k tome muško, ako se ne varam), svaka čast :s :s . mogao si ih upotrijebiti za nešto pametnije, sigurna sam.

sneak
07.12.2007., 14:00
bok,imam jedno pitanje.imam par madeža (i to 2 velika) na glavi,al se ne vide od kose (koja se prorijeđuje).e sad,ja bi se htio obrijat na ćelavo,al i maknut te madeže,pa me zanima kolko se recimo čeka na to?mislim od kad mi doktor da uputnicu za dermatologa do samog odstranjivanja?pa ako neko približno zna

lea_li
07.12.2007., 14:08
Čeka se do mjesec dana (na Šalati).

sneak
07.12.2007., 14:10
hvala na odgovoru lea_li
e da, još jedno pitanje, jel moguće istovremeno maknuti 2 madeža, pogotovo ako su blizu.

lea_li
07.12.2007., 14:55
Moguće je. Meni su isto micali nekoliko komada istovremeno.

flekica35
07.12.2007., 15:09
e da, još jedno pitanje, jel moguće istovremeno maknuti 2 madeža, pogotovo ako su blizu.

yep!
Madeže sam skidala na više mjesta i u više klinika. Daleko najljepši i gotovo nevidljiv šav sam dobila na vratu u poliklinici Pantovčak. Privatno.

penzić
08.12.2007., 00:24
Skinula sam dva madeža - isti dan. Nedavno. Ožiljci mi se još vide. Vele da će se povući. Madeži su bili ispupčeni. Jedan na leđima i jedan na prsima. Nisam morala, ali su me nervirali komentari u stilu - šta to ne skineš ... osobito ljeti jer su se vidjeli.Nalaz je uredan. Imam ih još ali kirurginja reće da nije potrebno.Te ne izlažem suncu.
Čula sam i ja priče da ih nije dobro dirati, ali sam mišljenja da je bolje maknuti ih i na vrijeme ispitati tkivo.
Meni je umro razrednik zbog madeža.:hekla:

lea_li
08.12.2007., 12:07
Meni je umro razrednik zbog madeža.

I meni susjeda.

Još bih ti samo nešto savjetovala. Ako smatraš da ti je neki madež sumnjiv otiđi dermatologu. I meni je kirurg rekao da jedan ne trebam dirati, ali dermatolog je inzistirao da se skine i na kraju nalaz nije bio dobar.

Eve*
09.12.2007., 23:23
jel zna tko gdje u Zg rade dermoskopiju(pregled madeza s posebnim aparatom koji doktor nasarafi na fotic,pa onda usput i slika madeze da se mogu prek fotki pratit promjene,sto je veoma korisno)?
Prije sam isla na Salati na to,al sad vise nema...rekli su mi da mozda ima u Vinogradskoj?
Znam da ima privatno ,al preskupo mi je (1500 kn sam platila):rolleyes:
E da,i dosta hitno mi je jer svaka 3 mj moram ic na kontrolu,bila sam prije mj dana ovo privatno

smucek
10.12.2007., 14:28
Zna li netko radi li dr.Mirna Šitum privatno i gdje?Hvala
@lea li@ koja ti je bila phd dijagnoza madeža?

jasnaP
12.12.2007., 20:54
nevjerojatno je koliko ste se raspisali na temu mladeza....ali super, nadam se da cu i ja dobiti odgovor iz prve ruke.
naime operirala jednom prilikom 4-5 manjih mladeza na nezgodnim mjestima i sve je bilo ok. nego, zaista ih imam puno.nisu veliki ali pojavljuju se skoro na ocigled.
zapravo ja mislim da su to neki virusni mladezi koji se sire.sitni su, kao neke tockice,rijetki su ispupceni, i prosirili su se po ledjima,stomaku, ispod grudi i sl.
mene zanima da li se oni odstranjaju (rezu) kao normalni mladezi pod anestezijom ili ima neka druga metoda. jer ako je ovo prvo cini mi se da bi mi mogli odstranjivati cijeli dan.

lea_li
12.12.2007., 21:21
Jesi sigurna da su to baš madeži?

jasnaP
12.12.2007., 23:18
pa izgledaju ko mladezi...a sta bi moglo biti?

smucek
13.12.2007., 11:15
Jesi sigurna da su to baš madeži?
mAdež ne mLadež,stoji u lijepom nam hrvatskom jeziku

lea_li
13.12.2007., 11:24
Pa napisala sam madeži :rolleyes: Bolje čitaj!

Ja sam imala neke pigmente (ne znam stručni naziv). Igledaju kao madeži, nisu ispupčeni i to su mi odstranjivali s tekućim dušikom.
U svakom slučaju najbolje ti je da odeš na pregled.

jasnaP
13.12.2007., 12:37
Pa napisala sam madeži :rolleyes: Bolje čitaj!

Ja sam imala neke pigmente (ne znam stručni naziv). Igledaju kao madeži, nisu ispupčeni i to su mi odstranjivali s tekućim dušikom.
U svakom slučaju najbolje ti je da odeš na pregled.

:rolleyes: ja sam krivo napisala "mladezi".sorke

naravno da cu ici kod doktora,ali sam zeljela cuti vasa iskustva.
lea_li i jesu li ti to uspjesno odstranili...pojavljuju li se opet?

lea_li
13.12.2007., 12:56
Uspješno su mi to odstranili,a tu i tamo se pojave i novi. Rekli su mi da mi je to od sunca, a stvarno ne provodim puno vremena na suncu.

smucek
13.12.2007., 13:53
Sorry @lea@,dobro sam čitala al kod krive osobe!:)

Tommy025
13.12.2007., 18:50
Veselo društvo pozdrav:).Jel zna tko odgovor na moje pitanje?.Imam dosta malih madeža na licu,ukupno 18 i kako ih je najlakše odstraniti i gdje?Najveći je 4mm i svi su ravni sa kožom ,nisu oni izdignuti.

Hiperaktivo
10.01.2008., 08:50
Imam dosta madeža po tijelu i svake godine mi ih dermatolog jednom pregleda, e sad, neki dan sam si baš nešto ogrebao na glavi pa sam pomislio da je možda madež pa bi me zanimalo je li nekako moguće pregledati madeže na glavi osim da se ošišam skroz na kratko?

KLCCLK
10.01.2008., 10:31
ne.
ispupcene bi jos islo, ali madezi mogu bit i plosni.
s tim da se ne moras osisat skroz na kratko, dovoljno je da nemas dzunglu ;)

Eve*
16.01.2008., 09:44
Već sam 8 madeža odstranio kirurškim putem i kako kaže kirurg nema nikakve opasnosti od toga...a mene sada zanima nešto...madež mora imati žile ili tako nešto preko kojih će se napajati, a što bude sa tim žilama kada se madež odstrani...postoji li mogućnost da se nešto inficira ili dogodi ispod kože kada je madež odstranjen ?

I ja sam se sad zabrinula oko ovog..Naime,skidana su mi 2 madeza na ledjima(donji dio ledja,tamo di su "love handles":) )prije jedno 8-9 mjeseci,pocela sam mazat prije jedno 4-5 mjeseci to Silmed gelom(pospjesuje smanjivanje oziljaka),i nakon nekog vremena pocelo me svrbit i ljustit se.

Doktorica kod koje sam druge madeze skidala(koje sam isto mazala silmedom,al nije bilo problema!) je rekla da je to mozda neka prolazna alergija,i da zamijenim silmed gel silikonskim trakicama.
Ali posto su te trakice ista stvar,samo u drugom obliku(a i jako je skupo,a sa gelom nisam vidjela bas nikakvih poboljsanja),prestala sam bilo sta rabiti prije 2 mjeseca.

Problem je,i dalje me svrbi stalno,ljusti se ponekad(onda namazem neku prirodnu pcelinju mast,pa se malo prestane ljustit),i malo je nateceno..:confused:

p.s.Sad mi je palo na pamet i da mi dr koji je to skinuo(a skinuo je jako lose,ruzni oziljci a bili skroz sitni madezi),takav nesposoban nije sve odstranio pa da se nesto upalilo iznutra..

Sto da radim?Da idem nekom dermatologu?Neznam kojem..

cjeloživotno učenje
17.01.2008., 01:35
Pozdrav svima!
Imam dosta iskustva s odstranjivanjem madeža - dosad 9 kapitalnih, no moram još njih izbacit sa sebe. Od tih 9, samo 3 je vađeno kod pažljivog kirurga, ostali su bili kod mesara. Tako da imam poprilično velike ožiljke, što mene osobno ne smeta nešto posebno, ali naravno da bih voljela da buduća odstranjenja ne završe tako, i da me po mogućnosti ne šivaju kao da sam predmet za izbacivanje nakupljenih frustracija. (zar tražim previše?) :)

Dakle, zanima me možete li mi dati neke preporuke bazirane na vlastitom iskustvu za odstranjivanje madeža u Zagrebu (preko zdravstva)?
U ovoj masi teksta ispisanog na ovu temu ne uspjeh izvuci nesto konkretno - puno bi mi znacila imena kvalitetnih kirurga, jer preporuka same ustanove ne znaci preporuku cjelokupnog kadra.
Ako je bed pisati ovako javno, molim vas saljite pp-ove! Treba mi ta informacija ocajnicki - ne zelim izgledati kao Marisol. :lol:

Eve*
18.01.2008., 23:35
Dakle, zanima me možete li mi dati neke preporuke bazirane na vlastitom iskustvu za odstranjivanje madeža u Zagrebu (preko zdravstva)?
U ovoj masi teksta ispisanog na ovu temu ne uspjeh izvuci nesto konkretno - puno bi mi znacila imena kvalitetnih kirurga, jer preporuka same ustanove ne znaci preporuku cjelokupnog kadra.
Ako je bed pisati ovako javno, molim vas saljite pp-ove! Treba mi ta informacija ocajnicki - ne zelim izgledati kao Marisol. :lol:

I ja bi isto pmove:) pliz

maja__
25.01.2008., 19:52
Da li je netko uklanjao madeže? laserski ili klasično? Razmišljam o tome pa me zanima nečije iskustvo. Da li to obaviti u privatnoj ordinaciji?, Kojoj? ili možda na Šalati?

filos
25.01.2008., 19:58
na uputnicu u bolnici u dubravi, dr. vlajkić mislim, super je,5 minuta i za tjedan dana skidanje šavova! Fakat ko odrezat nokte!

maja__
25.01.2008., 20:04
na uputnicu u bolnici u dubravi, dr. vlajkić mislim, super je,5 minuta i za tjedan dana skidanje šavova! Fakat ko odrezat nokte!

ok.samo se radi o madežima na licu (nisu baš veliki). Ja bi to prije svega iz estetskih razloga, pa odluka nije baš tako jednostavna. Kakvi šavovi?

maja__
25.01.2008., 20:14
jel ima netko iz Zagreba da je bio na uklanjanju?

Mene isto zanima ova tema. Nekako bi se radije usudila to raditi privatno . Da li netko može preporučiti ordinaciju u Zagrebu?
Ja imam dosta po licu i uklonila bi ih iz estetskih razloga. Iskreno, streh me ožiljka i kasnije reakcije.

tvuk
25.01.2008., 20:39
Bilo je negdje napisano da postoji radiovalno uklanjanje madeza. Mozes malo googlati - ja sam nasao ovo:

http://www.ordinacija-dobrovic-zg.hr/usluge.htm

s3jela
28.01.2008., 00:15
prochitala sam da uz sunce madeze moze uzrokovati i pusenje
a sva sam na iglama jer su mi od prosle godine nakon ljeta pojavila se cijela hrpica doduse sitnih madeza ali zelim ih sprijeciti da porastu i da se ne razviju novi, a na moru osim sto sam se suncala bez kreme
jos sam i pusila

iva2110
28.01.2008., 07:51
dosad sam skidala madeže samo po tijelu ali i mene zanima kako je sa onima koji su se "ugnjezdili" na licu?
kak izgleda op i ako je iz estetskih razloga koliko bi koštala?
ako netko zna slobodno se raspiše :D

lambuel
28.01.2008., 08:11
Ja sam imao jedan na stražnjoj strani vrata i uklonio sam ga na Klinici za tumore u Ilici (Zg) s uputnicom liječnika opće prakse - sve skupa je ispalo oko 130 kn (a na to sam ostvario i povrat poreza :rofl:), to je bilo prije 2-3 godine - ne znam jesu li se cijene promijenile. Istina, ne radi se o licu, ali ožiljak je potpuno nevidljiv.

Osoblje je bilo ful ljubazno i ulijevali su povjerenje, jedino je bilo pomalo deprimirajuće vrijeme provedeno u čekaonici. Zahvat je doista "ko odrezat nokte" kao što je već napisano.

Fleur Delacour
28.01.2008., 08:30
http://www.forum.hr/showthread.php?t=125931&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=15651&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=225542&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=214143&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=215865&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=42778&highlight=made%9E
http://www.forum.hr/showthread.php?t=146186
http://www.forum.hr/showthread.php?t=95437&highlight=made%9E

iva2110
28.01.2008., 08:35
Ja sam imao jedan na stražnjoj strani vrata i uklonio sam ga na Klinici za tumore u Ilici (Zg) s uputnicom liječnika opće prakse - sve skupa je ispalo oko 130 kn (a na to sam ostvario i povrat poreza :rofl:), to je bilo prije 2-3 godine - ne znam jesu li se cijene promijenile. Istina, ne radi se o licu, ali ožiljak je potpuno nevidljiv.

Osoblje je bilo ful ljubazno i ulijevali su povjerenje, jedino je bilo pomalo deprimirajuće vrijeme provedeno u čekaonici. Zahvat je doista "ko odrezat nokte" kao što je već napisano.

znam nije komplicirano, skinula sam ih desetak, ali ovi su na licu i koliko god mi ljudi kažu da me ne mogu zamisliti bez njih _ja se mogu:mig:
jel oni to onda laserom?jel da?

lambuel
28.01.2008., 09:02
jel oni to onda laserom?jel da?

Nemam pojma, nisam ništa vidio (stražnja strana vrata, ne :D).

iva2110
28.01.2008., 09:06
Nemam pojma, nisam ništa vidio (stražnja strana vrata, ne :D).

fakat :lol:

education
28.01.2008., 23:00
Ja sam operirala madež na licu,iz estetskih razloga.To sam obavila kod privatnika i platila 800 kn.Ponudili su mi i lasersko uklanjanje koje dođe 400 kn no onda postoji mogućnost da madež ponovno počne rasti.Uglavnom bila sam jako zadovoljna doktorima i odnosom prema pacijentima,a ožiljak mi se nakon dvije godine skoro ni ne vidi.Stavili su mi vanjske i unutarnje šavove,te neki poseban flaster koji pomaže da rana što brže zacijeli.Odlučila sam se za privatnika jer sam madež na leđima operirala u državnoj bolnici,i ostao mi je dosta veliki ožiljak u obliku križa pa tako nešto nisam željela imati na licu.

iva2110
29.01.2008., 07:31
Ja sam operirala madež na licu,iz estetskih razloga.To sam obavila kod privatnika i platila 800 kn.Ponudili su mi i lasersko uklanjanje koje dođe 400 kn no onda postoji mogućnost da madež ponovno počne rasti.Uglavnom bila sam jako zadovoljna doktorima i odnosom prema pacijentima,a ožiljak mi se nakon dvije godine skoro ni ne vidi.Stavili su mi vanjske i unutarnje šavove,te neki poseban flaster koji pomaže da rana što brže zacijeli.Odlučila sam se za privatnika jer sam madež na leđima operirala u državnoj bolnici,i ostao mi je dosta veliki ožiljak u obliku križa pa tako nešto nisam željela imati na licu.

a ja bi ih skinula 3 pa mislim da mi je laser ipak bolja opcija, a di si bila ak smijem znat, moš i na pm:D

winnerica
29.01.2008., 11:52
Dobro ljudi, meni uopće nije jasno koji vrag vas tjera da operirate madeže i sl. stvari ak vam ne stvaraju probleme u smislu stalne iritiranosti (smeta kod grudnjaka ili brijanja) ili se počeo mijenjati!!!??? Ja koliko madeža imam najbolje bi mi bilo da si nabavim drugu kožu za cijelo tijelo ti vrapca :rofl: Sa svojim madežima samo po bolnicama radite gužvu tak da oni stvarno bolesni ljudi nemreju doć na red od vas!

winnerica
29.01.2008., 11:53

Je, je, taj Vlajčić je i moju mamu baš tak operiral, ko nokte da joj je odrezal... Zato je poslije još na 2 operacije završila!

iva2110
29.01.2008., 13:10
Dobro ljudi, meni uopće nije jasno koji vrag vas tjera da operirate madeže i sl. stvari ak vam ne stvaraju probleme u smislu stalne iritiranosti (smeta kod grudnjaka ili brijanja) ili se počeo mijenjati!!!??? Ja koliko madeža imam najbolje bi mi bilo da si nabavim drugu kožu za cijelo tijelo ti vrapca :rofl: Sa svojim madežima samo po bolnicama radite gužvu tak da oni stvarno bolesni ljudi nemreju doć na red od vas!

to je čisto moja stvar zašto to želim, a želim zato jer mi idu na živce i zato jer me jedan svrbi za poludit, dugi me boli, a treći mi ne paše!

education
29.01.2008., 23:07
Ja sam operaciju obavila kod dr. Rajka Tončića.Imaju svoju stranicu na netu www.toncic.net. Samo neznam dali su se možda cijene promijenile s obzirom na to da je od kad sam ja bila dosta vremena prošlo...

domagoj56
30.01.2008., 00:51
ja radim u bolnici,i bas mi dr.jankovic koji radi na svetom duhu pricao kako je isao skidati madeze...i on a i svi kazu da je taj dr.vlajcic najbolji.al nema straha to su vam jednostavni zahvat,laser je superi i necete ni osjetit da ste uopce skidali madeze.
al nemojte ici to radit kod svakakvih doktora da vas nebi svojom neestrucnoscu unakazili.

iharhajster
30.01.2008., 00:59
ja sam uklonio 2 komada, klasičnom metodom... sve je u redu jedino što malo boli kad se anestezija smiri.

iva2110
30.01.2008., 08:45
a jel ima netko od vas iskustva sa dr.Kinčl-om?klinika Barbel?

Sport
31.01.2008., 15:29
Planiram vec duugooo da odstranim 3 madeza na ledjima sto mi je dermatolog preporucio medjutim ima godina i pol da su mi se u predjelu genitalija pojavila dva i to sam rekla dermatologu ali to nije preporucila za skidanje ali ti mi najvise smetaju narocito kod brijanja svaki put ga zarezem pa malo prokrvari mozel to biti opasni:confused:, jer imam jedan ispod pazuha koji sam isto tako redovni zarezivala prilikom odstranjivanja dlacica medjutim vremenom je valjda ocvrsnuo i vise se ne ostecuje prilikom brijanja.

Radi se o manjim madezima nisu veliki u pitanju, ali me bas ovi oziljci brinu i ne volim ih nikako? Imam vec jedan oziljak u predjelu stomaka koji bih htjela bas u potpunosti ostraniti pa me zanima dal postoji ikakva metoda da koza bude kao da nikad nije bilo reza, a isto mislim i na oziljke poslije odstranjivanja madeza.

p.s. prije zahvata da li je neophodno da se nista ne jede kao kod prave oper. il ne? Da li poslije zahvata mozete sami da vozite il vas mora neko, nekako sama volim obavljati "svoje" stvari?

Da li je neko mozda pokusao "ne madeze" odstraniti nekim prirodnim putem neko je spominjao neku kiselinu, ak ima jos bilo sta bas vjerujem "narodnoj medicini".

pls za odgovor.
pozz

lea_li
02.02.2008., 01:05
Meni je doktor rekao da je madeže koji su na mjestima gdje ih se stalno oštećuje poželjno odstraniti.
Prije operacije možeš normalno jesti, dapaće meni su rekli da se dobro najedem i možeš voziti. Samo će ti umrtviti tkivo oko madeža.
Poželjno je madeže nakon odstranjivanja histološki pregledati, a to je moguće jedino ako se izrežu.

sinkat
05.02.2008., 11:05
bok, imam par vecih madeza ali jedan mi je ispupcen i malo cudne boje. zbog nezgodnog polozaja(medju nogama) ugodnije bi mi bilo ici kod privatnika.molim nekog s iskustvom preporuku i cijenu..procitala sam na pocetku i 800kn mi je ipak malo previse..hvala

Drito Konj
08.02.2008., 06:28
Planiram vec duugooo da odstranim 3 madeza na ledjima sto mi je dermatolog preporucio medjutim ima godina i pol da su mi se u predjelu genitalija pojavila dva i to sam rekla dermatologu ali to nije preporucila za skidanje ali ti mi najvise smetaju narocito kod brijanja svaki put ga zarezem pa malo prokrvari mozel to biti opasni:confused:, jer imam jedan ispod pazuha koji sam isto tako redovni zarezivala prilikom odstranjivanja dlacica medjutim vremenom je valjda ocvrsnuo i vise se ne ostecuje prilikom brijanja.

Radi se o manjim madezima nisu veliki u pitanju, ali me bas ovi oziljci brinu i ne volim ih nikako? Imam vec jedan oziljak u predjelu stomaka koji bih htjela bas u potpunosti ostraniti pa me zanima dal postoji ikakva metoda da koza bude kao da nikad nije bilo reza, a isto mislim i na oziljke poslije odstranjivanja madeza.

p.s. prije zahvata da li je neophodno da se nista ne jede kao kod prave oper. il ne? Da li poslije zahvata mozete sami da vozite il vas mora neko, nekako sama volim obavljati "svoje" stvari?

Da li je neko mozda pokusao "ne madeze" odstraniti nekim prirodnim putem neko je spominjao neku kiselinu, ak ima jos bilo sta bas vjerujem "narodnoj medicini".

pls za odgovor.
pozz

Kriste isuse, daj se jebeno nemoj šalit s tim stvarima. Pod hitno dermatologu pokazat madeže koje zarezuješ. Ali POD HITNO.

Hannuma
08.02.2008., 10:08
Daklem...

prošli tjedan sam primjetila par novih malih smeđih madeža na licu...skroz su mali, gotovo neprimjetni, ali znam da ih prije nisam tu imala. Imam ih inaće par komada.

E sad, za vikend sam zakačila nekakvu alergiju, rezultirala je stravičnim osipom po cijelom tijelu i neizdrživim svrabom. Završila sam na hitnoj, nafilali su me inekcijama, povuklo se. Sutra dan je opet buknilo i inekcije više nisu djelovale...toliko su mi ih dali da sam se srušila i završila na infuziji. Svrab nije prestao...jednostavno je moralo sve izać van. I kad sam već mislila da ću obolit na živce, lagano se sve smirilo...

Sve dok dan poslije nisam pojela dvopek(jer su me bacili na strogu dijetu) i opet se cijela osula....

E sad je i to prošlo, počela sam jest normalnije i za sad je okej...jedino sam zadnja dva dana osjećala jaku slabost, vrtoglavice, pritisak u glavi, očima...

Danas sam bolje, al vidim da mi je po nogama opet izašlo dosta malih smeđih madeža?:ne zna:

Ima li to kakve veze...ima li ko kakvu ideju, bilo štaaaaa...:confused:

P.S: Bila u dermatologa, njeno rješenje je ujutro pit erius a navečer dimidril!:rolleyes: za alergiju....a ostalo je sve u redu!:D

iva2110
08.02.2008., 15:41
mislim da je to normalno:ne zna:ja sam ih puna i svake godine rastu, rastu i rastu :rolleyes:

danygirl
08.02.2008., 21:58
sta mislite o Wortneru? je netko koristio to za odstranjivanje? cula sam da je ok:ne zna:

tinitus1
11.02.2008., 08:30
Kod odstranjivanja madeža na licu rezom je potrebno pratiti linije lica da bi ožiljak bio što manji. Odstranjeni madež je neophodno postati na PHD analizu. Ukoliko postoji veliki broj madeža, može se dermoskopijom razlučiti koji madež je sumnjiv te bi ga trebalo odstraniti, a koji se može pratiti.

http://www.otorinolaringologija.com/ordinacija.htm

Davidoff
22.02.2008., 17:04
Da, bioh ja prije 2 dana, nemaš beda, nije niš strašno,
ja nisam niš ni osjetio.. a trajalo je valjda minutu.. ja sam bio
na Svetom Duhu

WeLa
10.03.2008., 23:24
Htio bih ukloniti 3 madeža jedan na licu na trbuhu i ledima...i hrtio bi cut vqsa iskustva s tim , i koja procwedura ostavlja najmanji oziljak...novci nisu u pita<nju hvala na svakoj vasoj pomoci ili preporuci :mig:

tvuk
11.03.2008., 07:10
Bilo je već više puta, ako ne želiš ožiljak moraš do plastičnih kirurga...

bossy_kt
11.03.2008., 08:58
ja sam skidala madez s ledja. onak onaj povrsinski veliki, zapinjala za njega.. nis, uzela uputnicu, u osjecku bolnicu, i tamo dobis bocu :mig: da te ne boli, i stvarno nis ne boli, samo je cudno onak.. to je bilo 1.12. prosle god. i sad jos uvijek na ledjima imam crvenkastu flekicu!?? mislim da ce to onak nestati nakon koje godine!?? mislim..nece nestati..al onak poprimit ce boju koze (ak nisam u pravu nek me netko ispravi, jer nisam 100% sigurna) a kad sam se raspitivala za privatnika u ZGu, mislim da su mi rekli cca. 1000kn!? nemoj me drzat za rijec..

bossy_kt
11.03.2008., 09:01
I da, prije toga sam mislila skidati madez kod privatnika u os, al on mi je reko da to mora bas u bolnicu na kirurgiju, jer kao privatnici ne mogu svaki madez rjesiti valjda.. pa sam osla na odjel za maskilofacijalnu kirurgiju..

ela
12.03.2008., 20:23
Meni se pojavio madež na uhu, moji roditelji tvrde da ga nisam prije imala. kaj madeži nastaju tijekom cijelog života?

Night.Elf.
12.03.2008., 20:35
madezi uglavnom nastaju do 25-30 godine..

ostale bi trebalo kontrolirat ukoliko pocnu rasti i prerastu preko 6mm po promjeru...

ela
13.03.2008., 09:42
ovaj moj nije tako mali, 4 milimetra...nadam se da neću ostat bez pol uha ako se pokaže da nešto s njim nije u redu.

Hannuma
13.03.2008., 10:03
Kod mene je najvjerojatnije bilo u pitanju trovanje krvi Klavocinom. Ne znam šta da vam kažem, ali nisu meni dragi ti madeži nikako...izašlo mi ih puno odjednom!

ela
13.03.2008., 10:30
Trovanje krvi Klavocinom? Pa kako to može bit? Koliko si ih pila? Ja sam isto pila klavocin, ali mislim da ne mogu ovaj svoj madež povezati s tim. Samo je jedan ali velik. smiješno.

Hannuma
13.03.2008., 11:20
Trovanje krvi Klavocinom? Pa kako to može bit? Koliko si ih pila? Ja sam isto pila klavocin, ali mislim da ne mogu ovaj svoj madež povezati s tim. Samo je jedan ali velik. smiješno.
Da...to je jedino logično objašnjenje. Pila sam ga 21 dan Klavocin od 1 grama ujutro i navečer!:rolleyes: Upalila mi se bila Bartolinijeva žljezda i oni su to stalno lječili Klavocinom. Žljezda se povukla, ali odma nakon nje Urticaria Idiopatica ilitiga teška alergijska reakcija. Prvo osip, zatim modrice po žljezdama, madeži!

darin50
18.03.2008., 19:54
Ej, bok svima
htio bih odstraniti madeže koji mi smetaju pa sam vas htio pitati
da li mi netko može preporučiti nekog specijalistu po mogućnosti u okolici zagreba. Svejedno je dali se radi o kirurgu ili dermatologu, važno mi je samo da ne reže, tj. da ožiljci budu zanemarivi. Također mi je važno da je po cijeni pristupačan ne znam mislim da do 300 kn po komadu zvuči OK. Također mi bi bilo važno da ne komplicira i da ne traži neke preglede od tko zna koga i da nemam puno posla oko tog, da se toga riješim za 10 minuta.
Unaprijed hvala

tolica
25.03.2008., 20:27
Doktorica me poslala na odstranjvanje madeža na plastičnu kirurgiju na Rebro? Kao, oni su tamo super... To bi mi bilo prvi put da nešto tako radim, nemam iskusta s tim...
Jer netko ima iskustva s njima na Rebru pa da mi kaže kakvi su?

maja1205
26.03.2008., 16:54
Veselo društvo pozdrav:).Jel zna tko odgovor na moje pitanje?.Imam dosta malih madeža na licu,ukupno 18 i kako ih je najlakše odstraniti i gdje?Najveći je 4mm i svi su ravni sa kožom ,nisu oni izdignuti.

NE ODSTANJIVATI IH

maja1205
26.03.2008., 16:58
Ej, bok svima
htio bih odstraniti madeže koji mi smetaju pa sam vas htio pitati
da li mi netko može preporučiti nekog specijalistu po mogućnosti u okolici zagreba. Svejedno je dali se radi o kirurgu ili dermatologu, važno mi je samo da ne reže, tj. da ožiljci budu zanemarivi. Također mi je važno da je po cijeni pristupačan ne znam mislim da do 300 kn po komadu zvuči OK. Također mi bi bilo važno da ne komplicira i da ne traži neke preglede od tko zna koga i da nemam puno posla oko tog, da se toga riješim za 10 minuta.
Unaprijed hvala

Dr.Đepina, radio je na rebru, sada ima svoju privatnu kliniku zajedno sa Glumičićem, meni je odstranjivao madež sa lica uzdignut,veličine 2cm i nemam apsolutno nikakav ožiljak, i sa leđa jedan od 4 cm,također uzdignut.

zbunjena_:)
10.04.2008., 20:51
mene je isto tamo poslala također prvi put, ali mislim da ne bi trebalo biti problema jer sam od poznanice čula da su dobri. skidala sam neke u bolnici sestre milosrdnice, također su jako dobre, rade 2 doktorice super te zašiju meni se skoro ni ne vide ožiljci, dok su me na plastičnoj u puli unakazili na leđima pa sad taj ožiljak od milja zovem gusjenica...:( inače nakon što su mi odstranili te madeže i kad sam skinula konce mazala sam prvo s bepanten kremom a poslije s contratubex odlična je stvarno su ožiljci manje vidljivi...

glupsi
15.04.2008., 22:50
Imam 21 godinu i od rođenja imam veliki crveni madež na vratu. Nije se posebno širio već kako mi je rasla koža i postajao sam veći tako mi se i madež povećavao. Doktori kažu da nije opasan, ali meni stvarno smeta jer je dosta velik i uočljiv... Može li se ukloniti? Kako? Gdje? Bili koštalo i koliko? Kakve su eventualne posljedice?... Molim pomozite mi ako imate dobar savjet ili informaciju ili što već...

fuzzster
17.04.2008., 22:20
Bila sam na kontroli madeza prije 8-9 godina. Tada mi je doc rekla da je sve super, ostri rubovi itd... al ovaj na vratu mi je poceo mutirati... nekakav novi madezic raste na njemu... totalno sam se ufrkala. Anyway, uzela sam danas uputnicu za dermatologa, a evo sad vidim da ce mi tribat i za kirurga. Mislila sam da cu to sve odjednom obaviti. Malo ste me utjesili, ufrkala sam se oko skidanja (kad sam bila na chekiranju zadnji put, spalila mi je bradavicu ispod ruke, a ja se zamalo onesvistila, eto kolika sam kukavica). Ako netko iz ST-a cita ovo, molim za pomoc. Di da idem, treba li se narucivati za dermatologa u KBC-u ili se samo pojavim.... Hvala unaprijed!

Glavni frajer kaže:
18.04.2008., 10:03
Bila sam na kontroli madeza prije 8-9 godina. Tada mi je doc rekla da je sve super, ostri rubovi itd... al ovaj na vratu mi je poceo mutirati... nekakav novi madezic raste na njemu... totalno sam se ufrkala. Anyway, uzela sam danas uputnicu za dermatologa, a evo sad vidim da ce mi tribat i za kirurga. Mislila sam da cu to sve odjednom obaviti. Malo ste me utjesili, ufrkala sam se oko skidanja (kad sam bila na chekiranju zadnji put, spalila mi je bradavicu ispod ruke, a ja se zamalo onesvistila, eto kolika sam kukavica). Ako netko iz ST-a cita ovo, molim za pomoc. Di da idem, treba li se narucivati za dermatologa u KBC-u ili se samo pojavim.... Hvala unaprijed!Meni na donjoj stražnjoj strani vrata nalazi se poveči madež... Prije dvije ili tri godine, počeo mi se je mjenjati, jer mi se bio spržio na suncu... Počela je bradavica (on duguljasta) rasti iz njega... Bio kod dermatologa, ali nije pokazivao neke znakove zabrinutosti... Ali madež mi je sada osjetljiviji na sunce nego ikada prije, tako da po ljeti mažem ga sa melemom... Ne znam dali melem toliko baš štiti od sunca, ali čini se da pomaže... Planiram sada prije ovog ljeta otiči do dermatologa... Ne znam što bi mogao kazati, ali čini mi se da u svakom slučaj ta moja "mrga" od madeža treba ići dole... Imam i dva nepravilna madeža srednje veličine na sredini leđa... Na njih sam posebno upozoren...

Uglavno i ja bi se trebao pripremiti da u dogledno vrijeme idem na odstranjivanje... :)

Mislim da se kod dermatologa treba doči sa uputnicom, ali ne i prethodno naručiti... Tako je bilo kada sam ja išao...

foruma
19.04.2008., 09:58
zna li možda netko koj kirurg u puli odstranjuje madeže? ima li neka privatna ordinacija za to i koliko košta? hvaaaala unaprijed:)

shljokica*
23.04.2008., 02:03
ma jeli to uopce boli sta? mislin smatra se ipak ka neka operacija pa zato.. koliko traje? privatno je cijena oko 200-250 kuna cini mi se, a moze li se i besplatno u bolnici napraviti? thanks!!

hm00
23.04.2008., 08:13
ma jeli to uopce boli sta? mislin smatra se ipak ka neka operacija pa zato.. koliko traje? privatno je cijena oko 200-250 kuna cini mi se, a moze li se i besplatno u bolnici napraviti? thanks!!

Moj je mali odstranio mladež koji je bio u vlasištu. Dobio je lokalnu anesteziju i plastični kirurg u bolnici mu je to odstranio+3 šavića za cca. 15 min .

awia
23.04.2008., 11:09
imam 2 ispupčena madeža na licu, nisu jako veliki ali nisu ni sićušni.
htjela bi ih ukloniti ali me strah da će ostati veliki ožiljci, a na vidljivom su mjestu (jedan na bradi, drugi na čelu).

znate li možda da li doktori posvećuju posebnu pažnju madežima na licu ili ih samo mesarski odrežu pa što bude?

shljokica*
23.04.2008., 12:38
a nakon toga isto ne boli..? :confused:

ovo s licem je i mene zanimalo, al ne bi tribali neki oziljci veliki bit... zato san i mislila ic privatno raditi u kliniku, oni sigurno paze na to hm

RandomHero
23.04.2008., 22:50
e a kod mene je ovako:
imam puno madeza, rekao bih cca 100 po cijelom tijelu.
svakakvih oblika, velicina i boja....imam crnih a i svijetlo smedjih, ispupcenih i plosnatih...ma svega
a, meni najfascinantnije, svako malo se pojavi neki novi! :D

trebam li se zabrinuti? (naravno da ne :D)
a to sto cujem da ekipa prati promjene, kako da ih ja pratim kad ih ima toliko? :D
a ako odem na pregled...it will be a long one...

thx

shljokica*
23.04.2008., 23:31
jos par pitanja.. ako je ko voljan odgovoriti:)

-ovo sta kazete za rebro i pregled kod specijalista.. to triba neka uputnica ili kako? mogu li traziti svoju doktoricu buduci da nisan upisana kod dokt u zgu? ili se moze doci samo narucit za otklanjanja bez ikakva pregleda...?

-triba li se otic kod dermatologa svakako ili mogu samo traziti uputnicu za otklanjanje? mislin..ionako bi maknula par..

-neko je napisao da su rekli da ostanu oziljci..mozda je onda bolje za lice otic ipak u privatnu kliniku? malo san pitala pa sam vidila da je u poznatih kirurga (pr. kod kincla) samo 250 kuna...u tom slucaju triba isto ranije ic u doktora opce med ili derm. ili se samo najavit u kliniku...?

thanks..

hm00
24.04.2008., 21:16
e a kod mene je ovako:
imam puno madeza, rekao bih cca 100 po cijelom tijelu.
svakakvih oblika, velicina i boja....imam crnih a i svijetlo smedjih, ispupcenih i plosnatih...ma svega
a, meni najfascinantnije, svako malo se pojavi neki novi! :D

trebam li se zabrinuti? (naravno da ne :D)
a to sto cujem da ekipa prati promjene, kako da ih ja pratim kad ih ima toliko? :D
a ako odem na pregled...it will be a long one...

thx

Mislim da bi to trebao imati pod kontrolom . Prijateljica mi ima tako puno madeža i primijetila je da se jedan oblikom malo promijenio. Otišla je kod dr. na svu sreću i odstranili su joj ga (bio je rak). Sve je napravljeno na vrijeme , tako da nikakvu terapiju nije dobila , ali uredno svakih 6 mj. ide na kontrole. Liječnik joj je uslikao sve madeže i onda na pregledima ih uspoređuje. Ne želim da ikoga plašim , u većini slučajeva ne dođe do ovakvih problema , ali pošto je kod ovolikog broja madeža rizik veći , treba to kontrolirati.

sky_girl
12.05.2008., 16:24
evo citam ovdje neke postove pa sam htjela malo prokomentirat...inace sam vrlo blijede puti i puna madeza. prije neka 2 tjedna sam bila ukloniti prvi, kaze doktorica da bi ih trebalo jos puno uklonit al da ne zeli od mene napravit frankenstajna pa da ih nece sve nego one najopasnije :s a takvih je bar 5-6 :(
ali ajde, prezivit cu

e sad vidim da neki ovdje spominju lasere, radiovalove i sl.
koliko su mene uputili u sve, jedini nacin da se madez ukoni kako spada je kirurskim zahvatom, znaci da ga se odreze. svi ostali nacini uklanjanja madeza maknu samo tzv. fleku s koze, a korijen madeza ostaje, a to je ujedino i onaj najopasniji dio madeza koji se takodjer treba uklonit...

e sad, svakom je na volju sta ce i kak ce ali mislim da je najpametnije rjesit se toga u potpunosti posto nije to bas za zezanje...jedino ako nekom bas iz kozmetickih razloga smeta onda ok, lasersko uklanjanje i ostalo, da ne ostanu oziljci i ostalo, ali ni to nije 100% sigurno, sve ovisi o tome kakvu kozu imate i koliko cete slusat savjete doktora.. ali ako je zbog zdravstvenih razloga, promjena ili bilo kakve sumnje...pod noz najbolje.
ne boli, malo je nezgodno 2 tjedna kasnije, ali ta 2 tjedna se ne mogu mjerit s onim za cijeli zivot...

pjena
12.05.2008., 16:43
ja sam kirurski odstranila u vinogradskoj 4 madeza i jos cu 2
svima preporucam da to kirurski naprave. tada se uzorak posalje na analizu i mirni ste. od 4 madeza, samo na mjestu jednog mi se pozna mala tockica, a taj je ionako sakriven...ostalo je proslo bez oziljaka. kad je na vidljivom mjestu, stvarno se i potrude da to naprave najbolje sto mogu. vazno je da uklone sve kako je sky _girl rekla.

dichy
12.05.2008., 20:24
Evo, vidim da ste se raspisali i da ima svakakvih iskustava... pa da i ja napišem nešto o svom iskustvu... možda nekom pomognem...

Dakle, i ja sam od rođenja imala veliki madež, zapravo više kao izraslinu na leđima... izgledao je kao gumb...

Gledali su to svakojaki doktori i svi su govorili kako je to ok, nije opasno i da ne diram... i onda je to mene pred nekih 8 godina počelo smetati...bockati, pikati... i ja opet dermatologu... jednom, drugom...i svi kažu isto... nije to ništa, ne treba dirati...naravno da smeta kad je tako velik...

Ali nisam se ja dala... nije mi dao mira...znate kad imate feeling da nešto nije u redu... i ja na kirurgiju...i tražim da mi ga skinu...

Kad ga je kirurg počeo skidati...imao je šta vidjeti...

Ispod te bezazlene izrasline, bio je onaj crni madež...koji se izvana nije vidio... i koji je rastao PREMA UNUTRA!

Imala sam dren u rani 5 dana...konce 3 tjedna... i krastu 3 mjeseca!

Sad imam ožiljak na leđima kao rupu od metka...ali i živu glavu...zahvaljujući svojoj upornosti...

nicebag
14.05.2008., 20:40
Eto i mog najfriškijeg iskustva.

Prve madeže sam uklanjao prije nekih 5-6 godina na Sv. Duhu uz čekanje od 6-8 sati u čekaoni i divne ožiljke na leđima. Nakon tog iskustva sam rekao: ne hvala.

Kako sam dosta često na suncu u zadnje vrijeme, pročitao sam sve što sam našao na forum.hr i raspitao se kod par prijatelja i pokušao s dr. Dobrovićem.

Dogovorio sam termin za uklanjanje 14 madeža koji su mi krasili lice, trbuh i leđa.

Samo uklanjanje svih 15 madeža (tijekom tretmana smo se odlučili za još jedan), uz još uklanjanje onih crvenih točkica (njih 5) to smo dogovorili tijekom tretmana, je trajalo 1 sat.

Sam tretman po madežu je vrlo kratak i koristi se radiovalna metoda. Madež se dezinficira i dobije se mala injekcija s anestetikom (malo pecka kao svaka injekcija). Pričeka se par minuta i nakon testa da je anestezija "primila", započinje se uklanjanje madeža. Uklanjanje madeža, uz oblačić dima traje oko 1-2 minute i ne osjeća se apsolutno ništa.

Nakon tretmana su mjesta uklanjanja namazana kremicom i zaštićena flasterom.

2 najsumnjivija madeža se šalju na analizu (toliko o tome da nije moguća analiza).

Na lice čak nisam dobio flastere, već se napravila mala krastica, kao da sam se ogrebao i to je to.

Svakome bih preporučio ovu metodu i ne dat se pod nož ukoliko to stvarno nije potrebno.

nicebag
14.05.2008., 20:48
da li je itko išta čuo o radiovalnoj metodi uklanjanja madeža (radi ju dr.Mladen Dobrović, privatna praksa)...ta metoda ne ostavlja ožiljke, a cijena je od 500 - 1000 kn + patohistološka analiza 300 kn?

također, da li je bolje ukloniti madeže kod privatnog kirurga ili je svejedno jel to privatnik ili bolnica?...mislim, da li je moguće da kod privatnika bude manji ožiljak?...moželi netko preporučiti nekoga?...

hvala!!!

http://www.forum.hr/showpost.php?p=14049464&postcount=46

web-
15.05.2008., 02:05
ja imam jako puno madeža (vjerojatno preko 100, ako ne i više) i nikad nisam to išao odstranjivati. mama se očito nije zabrinula.
inače sam tamnije puti i od malena sam uvijek brzo i jako pocrnio (bez sunčanja)
sad mi je oko 20 god
prijašnjih 5 godina se nisam uopće sunčao. razlog nije bio strah od sunca ili slično. jednostavno nisam.
a prošlo ljeto sam se sunčao po najvećem suncu. malo sam i pocrvenio... pa pocrnio
znate i sami kako se u zadnjih 10-20 godina sunce pojačalo

i iz ovoga što sam pročitao o madežima i u drugim temama na forumu, shvaćam da sam već - mrtav

neki strah i imam i nemam, ali ja se kao i većina ljudi uvijek vodim prema onome: možda se to meni neće dogoditi

web-
15.05.2008., 02:08
naravno, da ne govorim i o planu za ovu godinu - sunčanje do besvijesti :eek:

zato... recite mi koju pametnu da me opametite jer ja očito nisam

nicebag
15.05.2008., 09:57
Odi na pregled čisto da profesionalac vidi što imaš na koži.

yvanna
18.05.2008., 11:21
naime, bila sam na salati, doslovno sam morala ispitivati - a ovaj? a ovaj? a ovaj? a ja bi htjela da mi doktor pregleda cijelo tijelo, i napravi sliku madeza tako da kad sljedeci put dodjem, samo usporedi i vidi ima li kakvih nedajboze promjena.

bila sam u ljekarni pitati, al mi nisu znali nikoga preporuciti. naravno, pretpostavljam da cu taku uslugu dobiti samo kod privatnika.

ako itko zna kakvog dobrog privatnog dermatologa u zg, neka mi kaze di je, ko je i koliko kosta. moze i na pm.

cicko
19.05.2008., 09:39
naime, bila sam na salati, doslovno sam morala ispitivati - a ovaj? a ovaj? a ovaj? a ja bi htjela da mi doktor pregleda cijelo tijelo, i napravi sliku madeza tako da kad sljedeci put dodjem, samo usporedi i vidi ima li kakvih nedajboze promjena.

bila sam u ljekarni pitati, al mi nisu znali nikoga preporuciti. naravno, pretpostavljam da cu taku uslugu dobiti samo kod privatnika.

ako itko zna kakvog dobrog privatnog dermatologa u zg, neka mi kaze di je, ko je i koliko kosta. moze i na pm.

Vinogradska bolnica, dermatologija, sa uputnicom!! Sestrična mi je tamo skinula već xy broj madeža, svaki su joj pregledavali sa napravom kojoj se ne mogu sjetiti imena, uglavnom da se vidi koji je summnjiv...

anita
23.05.2008., 17:05
A kojom metodom su to skidali? Znam samo za klasičnu kiruršku uz lokalnu anesteziju, ali bez obzira na anesteziju, to navodno ipak jako boli.

Clarice
24.05.2008., 00:42
u Vinogradskoj??
ja sam bila tamo, i to privat i nikakvu spravicu nisu koristili..
O kakvoj spravici se radi?
Dr.Šitum je samo pregledala sve i rekla da je ok..

al slažem se, ja bih isto nekoga tko to radi malo detaljnije..

yvanna
24.05.2008., 15:33
A kojom metodom su to skidali? Znam samo za klasičnu kiruršku uz lokalnu anesteziju, ali bez obzira na anesteziju, to navodno ipak jako boli.

samo uklanjanje madeza ne boli, boli kad se daje lokalna anestezija, jer ju mora dati bas u sredinu madeza, da sve umrtvi. al opet, mene boli i lokalna anestezija kad sam umnjak vadila.
sve mi se cini da cu kod nekog privatnika. ne vjerujem bas tim u bolnici. tj vjerujem, al nemaju oni vremena za mene ni 5min, a kamoli 30tak min da mi pregleda sve..

Z e t t a
24.05.2008., 16:58
Imam madež na sredini leđa koji mi dosta strši i kao da se malo već otkinuo pa me nekad boli tj. smeta mi kad sjedim. Što biste mi preporučili?

valneahana
25.05.2008., 16:10
Imam madež na sredini leđa koji mi dosta strši i kao da se malo već otkinuo pa me nekad boli tj. smeta mi kad sjedim. Što biste mi preporučili?

hitni pregled dermatologa i odstranjivAnje

i...zg
26.05.2008., 10:20
dr.sc. Ivana Nola,spec. dermatovenerolog, Bijenička cesta 33
nemam tel broj,probaj na informacijama,navodno je odlična,znam par ljudi koji su bili i svi su jako zadovoljni

cicko
26.05.2008., 15:17
u Vinogradskoj??
ja sam bila tamo, i to privat i nikakvu spravicu nisu koristili..
O kakvoj spravici se radi?
Dr.Šitum je samo pregledala sve i rekla da je ok..

al slažem se, ja bih isto nekoga tko to radi malo detaljnije..

Dr. Marija Buljan!!

yvanna
28.05.2008., 20:16
hvala svima na savjetima. no jos sam kopala po internetu i najvise pozitivnih stvari sam cula o dermatologinji sanji greguric matesa. narucila sam se danas, za mjesec dana mi je pregled. kosta 400kn, odstranjivanje je 1500kn, al ako imam ista za odstraniti, to ionako namjeravam preko uputnice u bolnici. najbitniji mi je taj pregled.. a sad, valjda cu i dobiti to sto zelim, za te novce..

malena01
30.05.2008., 15:01
ljudovi imam i ja jedan poveci na ledima, iznad razine koze i laganini mjenja boju uglavnom ne svida mi se.... a kak je sad 6mj a u 7idem na more ne znam kaj da radim.... cula sam da je bolje ako se vadi prek zime?

yvanna
30.05.2008., 22:09
ljudovi imam i ja jedan poveci na ledima, iznad razine koze i laganini mjenja boju uglavnom ne svida mi se.... a kak je sad 6mj a u 7idem na more ne znam kaj da radim.... cula sam da je bolje ako se vadi prek zime?

ja sam se narucila za pregled za 7mj, prije mora. i rekli su mi da ako ima nesto za odstraniti, odstranit ce mi u 9 ili 10tom mj, jer kad su vrucine da nije bas pametno odstranjivati madeze. a imam minimalno jedan za odstranit..

malena01
01.06.2008., 14:40
ja sam se narucila za pregled za 7mj, prije mora. i rekli su mi da ako ima nesto za odstraniti, odstranit ce mi u 9 ili 10tom mj, jer kad su vrucine da nije bas pametno odstranjivati madeze. a imam minimalno jedan za odstranit..

a onda dobro. jer ja bi isla prek veze kod kirurga, odmah bi mi to bilo gotovo ali neda mi se s tim bakcat prije ljeta jos pogotovo kad cu 3mj bit na moru i suncu... a i da, veca je mogusnost nastanka infekcije pogotovo kad su vrucine....

siam
08.06.2008., 12:28
ja sam dao operirati madež u jednoj privatnoj poliklinici; odmah su mi korigirali i ružni ožiljak od prethodne operacije madeža koji su mi skidali u Vinogradskoj.oduševljen sam učinjenim, ožiljak se gotovo uopće ne vidi par mjeseci nakon operacije!

lea_li
10.06.2008., 13:59
ja sam dao operirati madež u jednoj privatnoj poliklinici; odmah su mi korigirali i ružni ožiljak od prethodne operacije madeža koji su mi skidali u Vinogradskoj.oduševljen sam učinjenim, ožiljak se gotovo uopće ne vidi par mjeseci nakon operacije!

Je li netko možda bio ovih dana na Šalati u ambulanti za pigmentne i tumorske promjene na koži? Je li istina da se po novom mora naručit za pregled?

Siam, u kojoj si poliklinici bio? Šta su ti radili s ožiljkom, ponovno rezali ili? Koliko te to koštalo? I ja imam dva ružna ožiljka od operacije madeža.

..AnI..
10.06.2008., 20:05
a jel iko skida urođeni madež i ne znam koliko je to pametno??

lea_li
10.06.2008., 20:26
a jel iko skida urođeni madež i ne znam koliko je to pametno??

Itekako je pametno ako s madežom nešto nije u redu ili ako se nalazi na takvom mjestu da je podložan stalnom ozljeđivanju.
Zastarjela su shvačanja da madeže ne treba dirati.

siam
10.06.2008., 22:06
Lea, bio sam u Poliklinici Gulić Medical Group,nalaze se na Radničkoj cesti 48.To ti je ona velika poslovna zgrada u plavim staklima od PBZ-a.Rezali su mi opet ožiljak, bio je baš velik i širok, sa poprečnim prugama od konca, ko tračnice.Sada imam samo tanku crtu, ne vide se poprečni šavi zato jer su mi stavljali sve konce ispod kože.I još si mi stavili flasteriće s kojima sam se mogao tuširati čitavo vrijeme.Gospodski!

Je li netko možda bio ovih dana na Šalati u ambulanti za pigmentne i tumorske promjene na koži? Je li istina da se po novom mora naručit za pregled?

Siam, u kojoj si poliklinici bio? Šta su ti radili s ožiljkom, ponovno rezali ili? Koliko te to koštalo? I ja imam dva ružna ožiljka od operacije madeža.

dogbert
11.06.2008., 10:14

S obzirom na opisano, moj ti je savjet da svakako odes barem kod doktora opce prakse da ti to pogleda prije nego odes na more...

androska
11.06.2008., 11:25
Ja sam u 3. mj s uputnicom bila na Salati radi dva mladeza koja su mi smetala, jedan ispod usne, velicine 2 mm i jedan na vratu ispupceni velicine 4 mm...nakon cekanja od 8 do 11:30 usla sam unutra gdje me pregledala doktorica koja je rekla da nisu opasni i da pratim ako se povecavaju ili mijenjaju boju odem kod plasticara da mi ih skine (znaci na vlastiti trosak)...buduci da su mi smetali, pogotovo ovaj na vratu, ponovo sam uzela uputnicu od doktorice i otisla u Osjecku bolnicu na maksilofacijalnu gdje su mi pregledali i narucili me na skidanje za dva tjedna...skinula sam ih pod lokalnom anestezijom oba odjednom...ovaj ispod usne bila su dva sava, i sada se vidi jos samo malo crvenilo, a na vratu mi je bio veci rez, cca 1.5 cm i 7 savova i jos uvijek se vidi sto mozete vidjeti na slikama...preko su mi bili zalijepili neki gumasti prozirni flaster koji nisam smjela skidati tjedan dana (kao pomaze zarastanje...), dva tjedna iza dosli su rezultati analize da nisu bili opasni...uglavnom sve ok, samo se nadam da ce i taj oziljak na vratu s vremenom nestati...za one koji imaju problema s oziljcima i keloidima, kupite si u ljekarni contractubex gel za oziljke (pomaze kod ispupcenih oziljaka...)
http://img528.imageshack.us/my.php?image=img1003wa2.jpg
http://img67.imageshack.us/my.php?image=img0984qw8.jpg

lea_li
11.06.2008., 12:39
Ja sam u 3. mj s uputnicom bila na Salati radi dva mladeza koja su mi smetala, jedan ispod usne, velicine 2 mm i jedan na vratu ispupceni velicine 4 mm...nakon cekanja od 8 do 11:30 usla sam unutra gdje me pregledala doktorica koja je rekla da nisu opasni i da pratim ako se povecavaju ili mijenjaju boju odem kod plasticara da mi ih skine (znaci na vlastiti trosak)...buduci da su mi smetali, pogotovo ovaj na vratu, ponovo sam uzela uputnicu od doktorice i otisla u Osjecku bolnicu na maksilofacijalnu gdje su mi pregledali i narucili me na skidanje za dva tjedna...skinula sam ih pod lokalnom anestezijom oba odjednom...ovaj ispod usne bila su dva sava, i sada se vidi jos samo malo crvenilo, a na vratu mi je bio veci rez, cca 1.5 cm i 7 savova i jos uvijek se vidi sto mozete vidjeti na slikama...preko su mi bili zalijepili neki gumasti prozirni flaster koji nisam smjela skidati tjedan dana (kao pomaze zarastanje...), dva tjedna iza dosli su rezultati analize da nisu bili opasni...uglavnom sve ok, samo se nadam da ce i taj oziljak na vratu s vremenom nestati...za one koji imaju problema s oziljcima i keloidima, kupite si u ljekarni contractubex gel za oziljke (pomaze kod ispupcenih oziljaka...)
http://img528.imageshack.us/my.php?image=img1003wa2.jpg
http://img67.imageshack.us/my.php?image=img0984qw8.jpg

Ne mogu vjerovat, ožiljak ti je super. Vidi se samo tanka crta.Na žalost ne mogu slikat svoje jer su na leđima, katastrofa kaj su mi napravili.

Siam, puno hvala!

spaljena
19.06.2008., 12:36
malo prije sam ozljedila jedan mali madež.Išla mi je krv pa sam nalo namazala ranicu ancidiborci i krvarenje je prestalo.Ima li netko sličnih iskustava?Kako se ponaša ozlijeda ,da li može doći do ponovnog krvarenja, išla bih kod doktorice ali radi tek sutra popodne.

GothicRomance
19.06.2008., 14:05
odi obavezno nek ti to pogleda. ne znam da li je sad to tako jako hitno da ne moze cekat do sutra popodne. mozda da je sad samo nazoves ako je u oridinaciji i samo pitas za to, pa ako nije frka otidjes sutra kod nje.

spaljena
19.06.2008., 15:07
Bila kiod druge doktorice ne kod svoje i srećom radi se o nekakvoj virusnoj bradavici.Sutra idem kod svoje doktorice na konzultacije o skidanju par visećih madeža.

GothicRomance
19.06.2008., 15:18
ja sam bas danas bila za rezanju tih malih virusnih bradavica s vrata :D na srecu bile su neke male jedva vidljive pa mi nisu velki oziljci :)

titla1991
04.07.2008., 20:27
danas mi se slučajno otkinuo madež dok sam bio na brodu...nije cijeli otpao mali dio je otpao...stavio sam malo alkohola da dezinficiram...zanima me kolko sada moram mirovat i jel se smijem kupat ako ne kolko...

Zvjezdica86
04.07.2008., 21:30
da se i ja prikljucim temi..:(
imam madez na ledjima...dosta velik.ima oblik i velicinu jusne zlice...

rub mu je svijetlo smedji, pa sve tamniji kako ide prema centru..
u centru je skoro crni...
prosle god mi se na njemu pojavila ko neka bradavica koja visi..
i smeta mi iskreno...

sad kad pisem o njemu i nakon sto sam procitala sve stranice sto su napisane na tu temu...me boli...zbilja me boli dio oko njega...umusljam, znam:(
upravo sam se s dargim dogovorila da u pon idemo na pregled kod dermatologa..

bila sam samo jednom na pregledu i to sa svojih 8 god...
tad je dokotr rekao da nije nista, i ako pocne mjenjat oblik da dodjem...
on je jos uvijek takav kakav je i bio..al nakon svega sto sam ovdje pricitala...milsim da imam melanom...
iss, znam da panicarim al tak se sad lose osjecam..

ima nakeog da me bar utjesi da ce sve bit ok?
ne bojim se operacije, ne bojim se oziljaka, bojim se da ce bit prekasno kad dodjem..
da...imam 21 god.

peta25
04.07.2008., 21:44
ja imam milion madeza i te spike da ih gledam da vidim jel mjenjaju boje i to stvarno neznam kako je to moguce kad ih imas milion pogotovo one na ledima?????
e sad prosli tj sam si uspjela ogrebat raskrvarit madez mali na nozi tak je mali da mi nije uopce jasno kak sam to uspjela nisam ni skuzila par dana onda sam otisla na pregled i dr mi je rekla sam da ga mazem antibotskom kremom i to je to od svih silnih postova koje sam citala da ako si ga raskrvavis da je to melnom sad mi je muka!!!!!!!i neznam dal je to tako

yvanna
04.07.2008., 22:23
bila danas.
zena je odlicna, preporucam ju!!!!!
pregledala je komplet cijelo tijelo, rekla da je sve super, i da dodjem opet za 2 god. malo smo popricale, i sve :top:

lea_li
04.07.2008., 22:47
I meni je pas raskrvario jedan madež, bila sam na pregledu i doktor je rekao da nije ništa dok su mojoj sestrični koja si je strgala pola madeža odstranili i drugu polovicu. Najbolje ti je da odeš na pregled.
Meni je čudno kako ti tako veliki madež nisu već ranije uklonili. Meni su sve veće (a bilio su daleko manji od tvog) uklonili.
A pratiti madeže možeš tako da ih slikaš (to su meni na Šalati savjetovali).

peta25
05.07.2008., 15:28
veliki ma nije bio ni v od velikog ....tak je mali sitni da ga jedva skuzis cak nisam ni bila sigirna da je to madez kad sam vidla okruglu opikicu krvavu ...ali je---i stvarno je mali moza 2mm najvise

lea_li
05.07.2008., 15:36
Ma ja sam mislila na Zvjezdicu86 koja je napisala da njen ima veličinu jušne žlice, a to je fakat odgromno.

KLCCLK
06.07.2008., 02:26
bila sam samo jednom na pregledu i to sa svojih 8 god...
tad je dokotr rekao da nije nista, i ako pocne mjenjat oblik da dodjem...
on je jos uvijek takav kakav je i bio..
da...imam 21 god.

ne brini, ali odi dermatologu.
kazes da se ne mijenja, e pa da 13 godina imas melanom bila bi odavno pod zemljom.
ali odi svakako u pon jer madez takve velicine je ipak bolje uklonit

Zvjezdica86
06.07.2008., 08:20
ok
otici cu svakako
mozda sam ja malo pretjerala sto se velicine tice
jest da je oblika jusne zlice
iako mene podsjeca na jeza..
lijevi dio je skroz okrugli a onda se suzuje prema kraju
nema ostrih rubova

zvat cu sutra dermatologa, da me naruci za ovaj tjedan

nisam mislila da imam melanom 13 god al milsim da ga sad imam.
jesam kokos...znam...al lovi me panika...:rolleyes:

Zvjezdica86
06.07.2008., 08:21
i da...
mozda je jedan cm manji od te jusne zlice koju sam spomenula.:mig:

tomy23
06.07.2008., 10:01
jel ima tko iskustva sa velikim,al stvarno velikim madezima (velicina dlana) dal se moze to rijesit operativno,ili je preopasno..

KLCCLK
06.07.2008., 10:21

hvata te panika zato jer si previse citala po netu. been there, done that. i ja sam vec jednom umro od melanoma, pred 5-6 godina. a ispostavilo se da je to jedan od najbenignijih madeza uopce (dermatofibrom) koji doduse ruzno izgleda. nemoj citat nego kad te nes muci odi doktoru. jer ako ces ic trazit po netu onda ces za svaki simptom nac par smrtonosnih bolesti :mig:

melanom moze nastati u vec postojecem madezu ali bi onda doslo do promjena - a ti kazes da ih nema.
s tim da takvi madezi kakav ti opisujes jesu nesto skloniji tome da se jednom, kroz godine, pretvore u melanom. zato bi bilo okej da ga se rijesis, naravno, ovisno o tome sto ce reci dermatolog.

i, uz to, problem melanoma je uglavnom u tome sto se ljudi ne paze i sto nisu upuceni to koliko opasne mogu biti promjene na kozi. a inace se nemas sta previse bojat jer otkriven u ranoj fazi melanom je prakticno 100% izljeciv. kljucni problem je sto ljudi zanemaruju pa odu doktoru kada je, nazalost, vec prekasno. ako imas dosta madeza ili neke neobicne madeze dovoljno je da odes svakih 6 mjeseci na pregled i nemas se cega bojat :mig:

tomy23 - uglavnom se mogu uklonit, ali isto najbolje da konzultiras dermatologa.

Dandelion_seed
07.07.2008., 21:12
ok

Dobro je da si oprezna, jer to sve s madezima treba shvatiti jako ozbiljno. Nije dobro da panicaris unaprijed, jer ti to nicemu ne koristi.

Odi nekome dobrom doktoru ili zatrazi drugo misljenje (jer neki bas i nisu sposobni otkriti melanom cak ni kad im se smije u facu - nazalost to je iskustvo iz prve ruke) i cuvaj se sunca. Nemoj izlaziti kad je insolacija najjaca, a ako vec moras, pokrij se odjecom - kreme (pogotovo sa visokim zastitnim faktorima) su lose jer sadrze tvari koje takodjer mogu utjecati na pojavu melanoma. I budi pozitivna - to je najvaznije :)

valneahana
07.07.2008., 21:36
btw. melanom se može razviti na čistoj koži,znači nemora se razviti iz madeža već i tamo gdje madeža nema,no veća je vjerojatnost kod madeža ali samo kažem da može i tamo gdje madeža nema

Dandelion_seed
08.07.2008., 15:05
btw. melanom se može razviti na čistoj koži,znači nemora se razviti iz madeža već i tamo gdje madeža nema,no veća je vjerojatnost kod madeža ali samo kažem da može i tamo gdje madeža nema

Melanom uopce ne mora nastati na kozi - ni cistoj ni u madezu.- Postoji i uvealni melanom koji nastaje u oku, te mukosalni koji se javlja u ustima ili nosu. Oko 20% otkrivenih melanoma je tzv unknown primary - sto znaci da je usao u limfni sustav, ponekad metastazirao na organe, a na kozi nema nista.

Ali protiv takvih se stvari ne mozes boriti - odnosno mozes ali nije tako jednostavno kao "odi svakih 6 mjeseci doktoru i ne idi na sunce". Treba se puno potruditi oko prehrane, stresa i nacina zivota uopce.

peta25
12.07.2008., 10:09
prije 2tj sam raskrvavila madez valjda sam ga negdje ogrebala i dermatolog mi je dao kremu antibiotsku da se mazem 10 dana i jutros kad sam se probudila vidla sam da madeza vise nema samo roza flekica je ostala ko nakon rane...izgleda da je sam otpao da li da opet idem dr ili je to ok??

Ensi
12.07.2008., 14:00
Imam pitanje...
Čitala sam ove tu postove i sve to... Pa ako mi netko može odg zkj ti mladeževi nastaju??? I kako se može spriječiti da ne nastaju??? Ili je li to uopće moguće??? Kaj nije čudno da ih netko ima dost, a netko par malih???
Stvarno me živciraju, iako ih nemam puno... A ne treba mi da još nastaju novi??? :rolleyes:

Edit- znam da je tema odstranjivanje... al jbg... zanima me, a ima dost pametnih ljudi... koliko vidim

valneahana
12.07.2008., 22:51
prije 2tj sam raskrvavila madez valjda sam ga negdje ogrebala i dermatolog mi je dao kremu antibiotsku da se mazem 10 dana i jutros kad sam se probudila vidla sam da madeza vise nema samo roza flekica je ostala ko nakon rane...izgleda da je sam otpao da li da opet idem dr ili je to ok??

Odi dr. da vidi jeli to to ili je korijen njegov ostao a ti možda to nekužiš,neka ona tebi rađe to pogleda da ti budeš mirna

Lebron23
13.07.2008., 13:11
Imam madez na licu koji me uzasno iritira. Površinski je (znaci nije kao neka izraslina nego je u razini koze,na dodir ga ni ne osjetim) ali je malo veci od prosjecnih madeza i zato me zanima dali se ti povrsinski isto lako uklanjaju bez nekih primjetnih oziljaka..

Oziljak mi je najbitniji u cijeloj ovoj prici jer je to ipak na licu.