PDA

View Full Version : Madeži - pitanja, otklanjanje, operacija...

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

queen000
25.06.2009., 10:43
Imam dosta madeža na leđima i dosta su veliki pa me zanima da li ja smijem sa njima ići na sunce ili ih maram zaštiti nečim.

fala Bogu da ne bi smila ić s njima na sunce nezaštićena
ja ih uvik trackan s nekom kremom sa visokim faktorom, vichy ili uriage... al planiran ih ic skinit ovu jesen, doduse ja ih iman 2 na ledjima a ne dosta.... jer mi je dosta vise svaki put mislit na kremu...

awia
25.06.2009., 12:51
hvala

tiny ksantipa
27.06.2009., 09:02
Moj problem nije vezan uz madež nego nešto drugo ali je tema dermatološka, pa molim savjet na ovom topiću.
Prije 14 dana sam bila kod kozmetičarke, koja mi je "revno" postrugnula mladu kožicu iznad usne na kojoj je prethodno bio herpes. Da li nekom kremom mogu ubrzati oporavak tog dijela kože koji je još uvijek blago roza boje. Bojim se jer je sad sunce izuzetno jako...

Zeleni ninja
27.06.2009., 13:05
Moj problem nije vezan uz madež nego nešto drugo ali je tema dermatološka, pa molim savjet na ovom topiću.
Prije 14 dana sam bila kod kozmetičarke, koja mi je "revno" postrugnula mladu kožicu iznad usne na kojoj je prethodno bio herpes. Da li nekom kremom mogu ubrzati oporavak tog dijela kože koji je još uvijek blago roza boje. Bojim se jer je sad sunce izuzetno jako...

Za oporavak kože najbolja je riblja mast, preparat tipa Jekoderm. Probaj u ljekarnama potražiti i Solcoseryl gel. Oba preparata pospješuju epitelizaciju i cijeljenje plitkih rana.

Zeleni ninja
27.06.2009., 13:08
Imam dosta madeža na leđima i dosta su veliki pa me zanima da li ja smijem sa njima ići na sunce ili ih maram zaštiti nečim.

Imam isti problem. Ne izlaži se suncu kad je jako (od 11 do 17 sati). A izvan toga vremena maži kožu kremom s visokim zaštitnim faktorom.
Ostati ćeš bijela, ali alternativa je izlagati se riziku od transformacije madeža u melanom, ukratko zastrašujuća. Pa mislim da nema dileme.

riverphoenix
27.06.2009., 13:22

Ako nisi sotonski okot neće ti bit ništa no bad :top:

Zeleni ninja
27.06.2009., 13:59

Ovo je baš dobar savjet, svaka čast.
Vjerojatno ionako nemaš pojma o čemu pričaš.

queen000
27.06.2009., 14:11

a da joj jednostavno kazes odi se kvarcat svaki dan s tim madezima.... jbt....:rolleyes:

PsychoKiller
29.06.2009., 00:24
pozdrav... evo citam ovaj topic i kad svi vec pitaju, rekoh ajde da i ja pitam, pa ako neko zna da mi odgovori. nikad u mojoj obitelji nije bilo povijesti bolesti melanoma i toga, a ja imam onako normalne madeze po sebi, uglavnom manji, smede, normalne boje, u zadnje vrijeme sam primjetila da mi nastaju novi mali skroz ko pjegice zgledaju, ali to na rukama koje su mi uglavnom od svih djelova tijela najvise izlozeni suncu. e sad ja mislim da se ja nebi trebala brinuti oko toga, posto ni ne mjenjaju boju ni oblik, isti su otkad znam za sebe. slazete li se?

i jos nesto. imam jedan onako plasticni madez na nozi, straznji dio, nije izlozen suncu, normalne velicine i oblika, ali je crn. takav je oduvijek i olkio ja znam nije se mjenjo uopce? trebam li se brinuti zbog boje?

bila bi vam puno zahvalna na odgovoru.

hanna
29.06.2009., 14:14
Pozdrav svima, imam na licu dosta madeža, od kojih je jedan dosta velik i često se ispod njega napravi prištić pa me boli, sve to me već dosta dugo vremena smeta, i nekako bih bila najmirnija kad bih ih sve skinula. Strah me naročito jer se puno sunčam, a lice je pogotovo teško zaštititi. Naime,odgađam posjet dermatologu jer NE ŽELIM klasično uklanjanje, dakle sa skalpelom nakon kojeg bi mi ostali ružni ožiljci :( Pogotovo jer se radi o licu, nezamislivo mi je da mi ostanu ožiljci, bilo kakvi :( Postoje li kakve metode uklanjanja, možda laserom (?), i da ne ostanu nikakvi ožiljci??? Spremna sam i izdvojiti svotu novca kolika je potrebna, neovisno, samo da se to lijepo uradi. Skeptična sam jer se radi o izbočenim madežima... Ali sam svjesna ako se šalje uzorak za analizu, da će ožiljak biti...
Hvala!

Piggy
29.06.2009., 14:26
Baš se sićam kad je dermatologica na predavanju govorila o tome da se madeži ne uklanjaju laserom, mada je i to moguće da se uklone ali samo radi estetike. Oni rizični moraju pod nož i to radikalno biti odstranjeni da ne bi poslije došlo do vraga. Mislim da ti skidanje madeža kod privatnika dođe oko 1200 kn. To možeš pitati kod nekog plastičara ili cervikofacijalnog kirurga.

Angel_from_hell
29.06.2009., 22:52
ja sam tamne puti....imam krcato madeza svuda po tijelu...par vecih na ledima al ugl su svi manji.....dal trebam na pregled?

Sandi
30.06.2009., 03:31
jutro..

prije tjedan dana sam nekoliko dana bila cijeli dan na suncu (bila u wimbledonu:cerek:) i užasno izgorila. već drugi dan sam na licu primjetila malu crnu točku. isprva je bila jedva primjetna ali do danas je narasla na preko milimetra. izdaleka izgleda kao madež ali se izbliza vidi da nije.

sad problem je da ja nemam zdravstveno osiguranje pa moram kod privatnika. možete li mi nekoga preporučiti (može i na pm) tko baš i nije preskup? pretpostavljam da moram kod dermatologa ili prvo ideš kod dr. opće medicine, internnista ili koga već. i koja je procedura, da li se moram najaviti ili se samo pojavim tamo...?

dada270
05.07.2009., 15:11
ajme iman i ja madež na licu...idem ga skidat drugi mjesec, ali me strah koliki će mi ostat ožiljak...
neznam šta mi je gore lice s ožiljkom ili s madežom???

kako je prošlo, ožiljak? kod koga si bila?

just z
06.07.2009., 18:04
pozdrav svima!
ja imam jedan madež koji bi htjela otkloniti,nije se mijenjao al je velik i taman i jednostavno se bojim. na šalati se mogu tek naručiti za pregled tek za 2 - 2 i pol mjeseca.
Treba mi preporuka za dobrog privatnog dermatologa u Zagrebu?? :moli:
jel možda netko bio u poliklinici Nola?

Crow Jane
13.07.2009., 19:09
pozdrav svima!
ja imam jedan madež koji bi htjela otkloniti,nije se mijenjao al je velik i taman i jednostavno se bojim. na šalati se mogu tek naručiti za pregled tek za 2 - 2 i pol mjeseca.
Treba mi preporuka za dobrog privatnog dermatologa u Zagrebu?? :moli:
jel možda netko bio u poliklinici Nola?

Bila sam ja...baš ovih dana idem vadit konce. :rolleyes:

Imam na leđima 2, od rođenja - pa rekoh idem ih pregledati zlu ne trebalo. Jedan mi je dr. Nola kirurški odstranio jer je bio taman na liniji grudnjaka, histološki nalaz OK, a drugi je ostao. Traje ti 5 min uz anesteziju, mislim da su 2-3 šava. Cijena 850 kn za kirurga + 250 za analizu. A inače, niš ne boli. Jedino kaj me muči ovih dana je tuširanje jer si moram lijepit flaster na jedva dostupno mi mjesto. :mad: :D

E da, i :top: za polikliniku Nola.

Mr. Duma
16.07.2009., 17:40
Ja također imam madeže, ali uglavnom svi su oni mali, sitni i tamnosmeđe boje. Jedini veliki madež koji imam je na trbuhu u sredini i dosta je velik, dok pokraj njega imam jedan ne baš velik, tamnosmeđe boje. Onaj veliki je svijetlo smeđe boje. Zadnja 3 dana, kako su temperature vrlo visoke i kako je UV indeks velik, sam se sunčao, i nisam primjetio nikakve promjene na njima, kao da im ni nesmeta sunce, ali opet se brinem zbog ovog velikog kojeg imam na trbuhu bez obzira što ne mijenja boju. U ova zadnja tri dana kako sam se sunčao sam doslovce sav izgorio, leđa pogotovo. Nikad nisam bio kod tog dermatologa na pregled, ali mislim da ću morat jedan dan. Htio bih ukloniti taj veliki madež koji imam na području trbuha jer mi stvarno smeta, em kud se stalno sunčam i kud taj dio stalno izlažem suncu još sam i nekolicinu puta zapeo i skoro ga otkinio. Nekad mi dođe da ga otkinem, i kad se idem sunčat, ništa mi nije na pameti nego samo on, pa stalno razmišljam o tome kako bih ga otkinio itd. Ugl, više neću ni pomišljat na to. To mi je jedini veliki madež koji imam na tijelu, dok su ovi ostali sitni i tamnosmeđe boje, nemam ni tih baš puno, ali taj veliki me u posljednje vrijeme muči. Počinje mi smetat i stalno zapinjem za njega. Ugl, sunce i taj zadnji razlog su zašto ga hoću uklonit. Dali se uklanjanje šta plača i koliko? Hvala unaprijed.
Evo i slika - http://img269.imageshack.us/img269/3153/fotografija0001x.jpg

etera35
17.07.2009., 18:43
Čitala sam u novini kako su babu, kad je dočekala red na otklanjanje malignog madeza, otkazali operaciju za prvi mjesec sljedeće godine! Bilo nekidan u VL. Onda je ravnatelj zvao da dodje, da budu to ipak ranije obavili. Ono, ne mozes vjerovati!

Mene stara upilala u glavu da počnem plaćati dodatno zdravstveno HZZO-u i sad iz principa hoću to obavit preko HZZO-a, a ne da još dodatno plaćam. Vjerojatno ću doći na red sljedeće ljeto, s tim da se naručiti ne moze preko telefona nego SAMO OSOBNO I TO NA JESEN! Pa kaj nemaju mjesta u biljeznici do jeseni?

etera35
17.07.2009., 19:18
Ja mislim otići do liječnice po uputnicu. Malo sam surfala okolo i vidim da svi preporučuju Institut za tumore, a spominje se i Šalata.

Gdje ste vi bili zadovoljni?

CRO Blaster
19.07.2009., 13:12
Ja nemam bas puno madeza(manje od 40) i nisu veliki,najveci mi je madez na ledima i ima promjer 5 mm.htio bih ukloniti vecinu madeza.
Mislim da ne bi bilo problema ukloniti te madeze jer su veoma mali ali nisam siguran
Pa jeli postoji mogucnost da ja nemogu skinuti te madeze

TeeBee
19.07.2009., 14:33
Ja nemam bas puno madeza(manje od 40) i nisu veliki,najveci mi je madez na ledima i ima promjer 5 mm.htio bih ukloniti vecinu madeza.
Mislim da ne bi bilo problema ukloniti te madeze jer su veoma mali ali nisam siguran
Pa jeli postoji mogucnost da ja nemogu skinuti te madeze

Čemu radit probleme di ih netreba?
I ovaj najveći ti nije velik i ne vidim razlog zbog kojih bi ih išel skidat.
Imaš kakve probleme sa njima? zapinje ti koji prilikom presvlačenja, promijenil je boju, ima nepravilne rubove?...ako ti je kaj od tog odi doktorici, pa pravac dermatologu da te pregleda :mig:
Inače plaćat privatnike i ić na radiovalno uklanjanje, laser ili još bolje (ak želiš lijepe ožiljke) pod nož u državnu bolnicu i nije neka ideja, bez uvrede :ne zna:

Bella~
21.07.2009., 13:18
Bok svima!
Čitajući forum shvatila sam da puno ljudi ima ovdje iskustvo u vezi uklanjanja madeža. Mene osobno, jako smeta madež na nosu, točnije 1cm iznad lijeve nosnice. Nije 2D nego u ravnini s kožom. Mislim da nije neka velika opsanost niti ga želim ukloniti iz straha nego čisto jer mi smeta i nervira me.
Sada me zanima, pošto je na nosu, isplati li mi se kirurškim zahvatom ili laserom jer ne želim da mi ostane ožiljak na vrh nosa.
Jeli itko imao slična iskustva s madežima na licu?

Molim vas, odgovorite :)

etera35
29.07.2009., 19:15
Evo, ja imam jedan na ledjima, danas digla uputnica za kirurgiju na Institutu za tumore. Zvala sam, rekli su da ne treba narudzba da dodjem bilo koji dan od 8 do 12. To mi zvuči malo filmski jer znam koja je guzva tamo, ali ok, probat cu.

Rekli su mi da je bolje da to napravim na jesen, radi znojenja i sl., ali ja bih odmah. Na moru sam bila, a i ne znam to s nenaručivanjem me malo brine :) pa da to obavim preko ljeta dok nije frka na poslu...

Lječnica samo kaj nije vrisunla kad ga je vidjela. Bila neka guska na zamjeni,a ne moja teta doktorica :( Jebeš liječnika koji se boji madeža. Glupača. Počeo je rasti, ali nije da ću umrijet.

lea_li
30.07.2009., 10:27
Moguće je da će te samo pregledati pa te naručiti na odstranjivanje.
Tako je bilo na Rebru kada sam ja bila. Dođeš prvo na pregled na koji se ne naručuje, oni vide o čemu se radi pa naruče za skidanje.

MalaPlavaLajava
09.08.2009., 21:16
Čula sam da na Malešnici ima neka privatna ordinacija koja skida madeže preko uputnice jer imaju ugovor s HZZO-om, nesto se sitno nadoplati. Jel netko zna koja je to ordinacija?

ZorcJ
11.08.2009., 09:27
Pozdrav!

Moze li mi netko preporuciti dermatologa u Rijeci gdje bih mogao otici pregledati madeze?

Unaprijed hvala na informacijama!

Yo!Gurth
16.08.2009., 13:56
pa mali ožiljci na licu znaju baš bit slatki :)

jack_07
16.08.2009., 15:11
pozdrav svima. maloprije sam ozlijedio madež na glavi,,zapravo ni ne izgleda mi ko madež nego više kao bradavica,krv je jako malo curila.sad je ok
sta da radim? problem je u tome sto za par dana idem na maturalac :confused:

mejan
16.08.2009., 19:00
pozdrav svima. maloprije sam ozlijedio madež na glavi,,zapravo ni ne izgleda mi ko madež nego više kao bradavica,krv je jako malo curila.sad je ok
sta da radim? problem je u tome sto za par dana idem na maturalac :confused:

meni su rekli da ako je boje koze i jako mali onda nema probl. jedino ako je smedj i veci. odi kod svog doktora opce medicine. on ce ti znat najbolje rec

jack_07
16.08.2009., 19:04
meni su rekli da ako je boje koze i jako mali onda nema probl. jedino ako je smedj i veci. odi kod svog doktora opce medicine. on ce ti znat najbolje rec

ok,hvala ti

ann@
17.08.2009., 11:57
Imam dva madeza koji mi smetaju,jedan je iznad dojke i to me podrucje pocelo boljet onako unutra. Otisla sam na institut i sve sam tako rekla nekoj mladoj doktorici,ona je to samo okom pogledala i rekla da je u redu,narucila me krajem 9.mj da to odstranim. Posto mene eto to boli ( prije 5g na salati su mi gledali madez nekim aparatom),narucila sam se u polikliniku Leptir,trenutno imaju besplatne preglede a vjerojatno ak ce gledat nekim aparatom morat cu nadoplatit ali nema veze. Uklanjanje na institutu bez dopunskog je 400kn.

bella1307
17.08.2009., 16:56
pozdrav..
moja mama je imala mladež na glavi u koji se udarila i malo joj se otkidao, i nije išla doktoru. I na tom mjestu se uvijek javljala rana, pri cesljanju i ostalom je znala povrijediti to.

I onda smo ju natjerali da ode doktoru, liječnici su joj ustanovili dobrocudnog. Rekli su joj da je na vrijeme dosla, da je poslije moglo biti puno gore...
zato s takvim stvarima se ne isplati zezati, nego ravno k liječniku...

MalaPlavaLajava
17.08.2009., 19:29
Ja idem sutra na Instut pa ćemo vidjeti za kad će me naručiti. Ja idem tamo jer mislim da dobro rade to što rade i da ako mi oni kažu da nemam brige, onda ju fakat i nemam. A ako mi u Suncu ili kod privatnika kažu da nemam brige - znam da to nije ziher. Ako ostane ožiljak, nije me briga, bar ću znati da neću umrijeti od karcinoma kože.

Uplatila sam dodatno zdrastveno pa ga mislim i iskoristit. Pun mi je k... da plaćam dodatno, a onda sve živo - zubara, ginekologa, ovog, onog, idem privatno. Neću.

MalaPlavaLajava
18.08.2009., 09:29
Danas sam bila na Institutu, primio me kirurg Z. Zore. Nije me niti pošteno pogledao i rekao mi da dodjem za 6 mjeseci da se dogovorimo oko otklanjanja. Nije me htio naručiti, nego da za šest mjeseci dođem na dogovor oko naručivanja, što znači da ću doći na red za godinu dana, u najboljem slučaju.

Malo sam se pobunila pa je rekao da dodjem za 3 mjeseca, na dogovor, o dogovoru. U osnovi mislim da sam se trebala jače postaviti pa bih odma bila naručena, ovako sam protratila vrijeme. Preporučujem svima koji idu na Institut da budu bezobrazni jer inače ništa od svega. Ja uopće ne znam jel on smio napraviti to što je napravio?

Uglavnom, ja sam ponovno ostala šokirana nedostatkom ikakve etike u hrvatskih liječnika. Kao da sam zaboravila da smo davali debelo mito na Institutu dok smo imali umirućeg pacijenta tamo i kao da sam zaboravila da sam nedavno dala debelo mito u Dubravi da mi starog operiraju. Pretpostavljam da sam i danas trebala dati nekoliko stotina eura da zakažem termin, umjesto "dogovor o dogovoru". Uglavnom, svima koji budu išli tom debilu preporučujem da budu bezobrazni, pa će nešto i postići. Ili da ga izgjebavaju u širokom krugu jer je očito riječ o nemoralnoj osobi.

MalaPlavaLajava
18.08.2009., 09:29
Inače, "dogovor o dogovoru" , za one koji nemaju iskustva i ne znaju, u hrvatskim bolnicama u prijevodu znači "daj pinikicu".

something
18.08.2009., 12:40
Vidim da se puno vas pita kome otići bez straha.
Osobna preporuka dr. Bagatin na plastičnoj kirurgiji na Rebru. Mlad, sluša, odlično radi, ožiljci su minimalni i NIŠTA NE BOLI.
Prije godinu dana mi je skidao dva poveća madeža na leđima i prezadovoljna sam.:s

tina88
18.08.2009., 13:56
Ovako, otkad znam za sebe na donjoj desnoj strani trbuha imam veliki, izbočeni tamnosmeđi madež. Inače imam 23 godine i jako sam svijetle puti (koristim faktor 30-50) a na tijelu imam preko 200 što manjih što većih pa čak i crvenih madeža.
Prije nekog vremena, maloprije spomenuti madež na trbuhu se počeo širiti, pretvorio se u jednu veliku 'sušenu grožđicu' i jedan dio istog je pocrnio. E sad mene zanima može li mi itko od vas koji ovo čitate preporučiti kojeg dobrog privatnog dermatologa u Zagrebu? Koliko bi me jedan takav posjet došao (makar otprilike)? I imam li s obzirom na opisano stanje stvari uopće razloga za zabrinutost?

something
18.08.2009., 14:13
Ovako, otkad znam za sebe na donjoj desnoj strani trbuha imam veliki, izbočeni tamnosmeđi madež. Inače imam 23 godine i jako sam svijetle puti (koristim faktor 30-50) a na tijelu imam preko 200 što manjih što većih pa čak i crvenih madeža.
Prije nekog vremena, maloprije spomenuti madež na trbuhu se počeo širiti, pretvorio se u jednu veliku 'sušenu grožđicu' i jedan dio istog je pocrnio. E sad mene zanima može li mi itko od vas koji ovo čitate preporučiti kojeg dobrog privatnog dermatologa u Zagrebu? Koliko bi me jedan takav posjet došao (makar otprilike)? I imam li s obzirom na opisano stanje stvari uopće razloga za zabrinutost?

Ovo ti je nabolje riješiti na krirurgiji. Iznad sam preporučila jednog odličnog doktora na Rebru, ništa te ne košta jer ide preko zdravstvenog, reći će svoje mišljenje, a možda i ne treba skidati. Ako treba, ništa ne boli jer dobro blokiraju i onda si mirna.

tina88
18.08.2009., 14:30
Ovo ti je nabolje riješiti na krirurgiji. Iznad sam preporučila jednog odličnog doktora na Rebru, ništa te ne košta jer ide preko zdravstvenog, reći će svoje mišljenje, a možda i ne treba skidati. Ako treba, ništa ne boli jer dobro blokiraju i onda si mirna.

Hvala na preporuci ali stvar je u tome što sam ja od svoje doktorice opće medicine udaljena 300km i to će tako još biti nekih mjesec, dva. Zato i pitam za privatnika jer u bolnicu bez uputnice vjerovatno ne mogu, ne?

MalaPlavaLajava
18.08.2009., 16:29
Ok, ja bih sad probala na Rebru, kako ste preporučili.
Jel mi treba uputnica za kirurgiju?

Danas sam, npr., došla s uputnicom za kirurga, primio me kirurg, s tim da me sestra fakala zašto nemam uputnicu od dermatologa, a ne od osobnog liječnika. Zar nije svejedno tko me upućuje?

Ili moram ići trošiti vrijeme i novce HZZO-u, tako da ću prvo ići dermatologu, koji će me onda uputiti kirurgu?

Koja smo mi sjebana država. Nitko ne bi riješio problem, svi bi samo slali nekom drugom...

MalaPlavaLajava
18.08.2009., 16:30
A najbolji mi je bio kirurg danas, a to vam je naraslo ove godine? Ne, debilu, s tim sam se rodila pa sam sad u 35-toj došla k tebi.

MalaPlavaLajava
18.08.2009., 16:33
Samo da napomenem da mi je stara NA HITNOJ čekala od 9 sati ujutro do 21 sat u Novoj bolnici, i onda kad je došla u 21 sat na red su joj izgubili nalaze pa nisu mogli ništa napraviti.

Baš me zanima koliko njima ljudi na hitnoj tako umre na hodniku. Ja mislim puno više nego što to žele priznati.

caterina
18.08.2009., 17:00
šta potencijalno opasni madeži mogu biti samo oni iznad površine kože ili mogu biti i oni koji su na razini kože?

mejan
18.08.2009., 18:15
šta potencijalno opasni madeži mogu biti samo oni iznad površine kože ili mogu biti i oni koji su na razini kože?

naravno da i oni u razini koze mogu biti opasni. madezi su to opasniji sto su veci. vazno je uociti promjene u boji i/ili obliku, primjetiti javlja li se svrbez, krvarenje ili bilo kakve neuobicajene promjene madeza. dakle, nije bitno da li je u razini koze ili iznad povrsine koze, vazno je da se ne mijenja :mig:

something
18.08.2009., 19:39
Hvala na preporuci ali stvar je u tome što sam ja od svoje doktorice opće medicine udaljena 300km i to će tako još biti nekih mjesec, dva. Zato i pitam za privatnika jer u bolnicu bez uputnice vjerovatno ne mogu, ne?

Da na žalost bez uputnice ne možeš ali možeš se sad naručiti telefonom ionako se čeka oko mjesec dana, pa onda na dan pregleda donjeti uputnicu.

something
18.08.2009., 19:41
Ok, ja bih sad probala na Rebru, kako ste preporučili.
Jel mi treba uputnica za kirurgiju?

Danas sam, npr., došla s uputnicom za kirurga, primio me kirurg, s tim da me sestra fakala zašto nemam uputnicu od dermatologa, a ne od osobnog liječnika. Zar nije svejedno tko me upućuje?

Ili moram ići trošiti vrijeme i novce HZZO-u, tako da ću prvo ići dermatologu, koji će me onda uputiti kirurgu?

Koja smo mi sjebana država. Nitko ne bi riješio problem, svi bi samo slali nekom drugom...

Ja sam tražila uputnicu od svoje dr. opće prakse, na uputnicu je napisala da je za plastičnu kirurgiju, naručila sam se bez problema na Rebru, jer tamo dr. pogleda i tada odluči je li nešto za zahvat ili nije. :)

something
18.08.2009., 19:45
A najbolji mi je bio kirurg danas, a to vam je naraslo ove godine? Ne, debilu, s tim sam se rodila pa sam sad u 35-toj došla k tebi.

Pa može neki madež egzistirati bez promjena od djetinjstva pa u odrasloj dobi "podivlja", na taj način on određuje je li nešto za zahvat ili nije i koliko je hitno.
Bez panike, samo mirno :D

doglover
19.08.2009., 12:39
pozdrav!

svake godine od sunca mi nastaju male tamne točkice koji s godinama tamne i postaju vidljive. a pošto sam blijede puti, rado bi ih se riješila i izbijelila ih. jel to moguće kako kremama, laserom ili ičim? jel ima tko sličnih iskustava?

također imam jedan veći madež na licu, lagano ispupčen i njega mi rado uklonila ili barem izbijelila do boje kože da ne bude toliko vidljiv. jel se to može?

hvala unaprijed ;)

MalaPlavaLajava
19.08.2009., 16:26
Nisam u panici, hvala na brizi :-) Jer da jesam ne bih čekala 6 mjeseci doma :-)
Frajer je kreten i točka. Ja sam s vrata rekla da je MADEŽ U ZADNJE VRIJEME POČEO RASTI, da mi KRVARI i da me brine. Da ga je pogledao kako spada točno bi vidio gdje je bio PRIJE MADEZ, a koliko je sada oko njega NEPRAVILNA fleka. Mislim, test ABCD (ako si čuo za to?) u potpunosti je zadovoljen. Jedino što on hoće pare :)

MalaPlavaLajava
19.08.2009., 16:26
Something, hvala ti :-) Budem se ja preselila na Rebro, pa ćemo to tamo riješiti.

something
19.08.2009., 18:24
Nisam u panici, hvala na brizi :-) Jer da jesam ne bih čekala 6 mjeseci doma :-)
Frajer je kreten i točka. Ja sam s vrata rekla da je MADEŽ U ZADNJE VRIJEME POČEO RASTI, da mi KRVARI i da me brine. Da ga je pogledao kako spada točno bi vidio gdje je bio PRIJE MADEZ, a koliko je sada oko njega NEPRAVILNA fleka. Mislim, test ABCD (ako si čuo za to?) u potpunosti je zadovoljen. Jedino što on hoće pare :)

:confused: ako krvari onda je to indikacija za hitan zahvat. Ne želim te plašiti ali prije dosta godina mom tati je prokrvario madež koji je imao od djetinstva, stalno je odgađao odlazak kirurgu i ispostavilo se da je u pitanju melanom (a svatko zna da se sa tim ne igra ako se hoće živjeti). Na svu sreću kirurg je uspio sve izrezati prije nego što se metastazirao i sad normalno živi. :s

mejan
19.08.2009., 19:12
da,nije to bas za zezat :misli:

MalaPlavaLajava
19.08.2009., 19:39
Hvala na brizi, bas ste dragi. Ma, i ja to konačno shvatila pa sam se zato i pokrenula, inače ne bih...nadam se da budemo još sve to riješili na vrijeme..ako se nastavi širiti idem private po hitnoj proceduri, za sad mislm da stignem po redovnoj :-) TXXXXXXXXXXXXXXX:top:

mejan
19.08.2009., 22:08
Hvala na brizi, bas ste dragi. Ma, i ja to konačno shvatila pa sam se zato i pokrenula, inače ne bih...nadam se da budemo još sve to riješili na vrijeme..ako se nastavi širiti idem private po hitnoj proceduri, za sad mislm da stignem po redovnoj :-) TXXXXXXXXXXXXXXX:top:

a curo svaka ti cast!! ja sam totalni hipohondar.. meni da se takvo sta dogadja ja bih odavno vec prosla sve pretrage :zubo:
mislim da sirenje madeza i krvarenje nije za "standardnu" proceduru vec da bi te tvoj lijecnik opce prakse trebao sa HITNOM UPUTNICOM poslat dermatologu!!! a i ako nece.. pregled kod dermatologa kosta 150-300kn sto mislim da uopce nije puno kad je rijec o zdravlju :ne zna:
pa ti vidi....

ototot
25.08.2009., 00:21
Htio bih pod hitno ici skidat madež jer se širi i asimetričan je, ali ne znam kako da to izvedem. Bio sam u dubravi na pregledu kod dermatologice i rekla je "da, atipičan je dobro ga pratite" ja sam pito jel to njoj nije za biopsiju ona je rekla da nije (nabijem ju). Mogu od svog dr-a dobit uputnicu za kirurga ili drugo mišljenje ali šta ce mi drugo mišljenje ako opet tođem nekom teletu koje ce mi reci "da, vrlo opasno izgleda ali necemo vadit".

Mogu uzet za kirurgiju uputnicu ali ne znam gdje bi mogo doc na red u roku od par dana (ne želim se zajebavat i trošit vrijeme jer mi madež izgleda opasno). Zvao sam rebro i na plasticnoj kirurgiji su mi rekli 2 mj se ceka. Na sajtu sv. Duha piše da na uputnici treba pisat da je za analizu a takvu uputnicu ne mogu dobit. Zvao sam plasticnu kirurgiju u dubravi i žena mi nije znala rec kolko cu cekat - rekla je dugo.

Sutra cu zvat kirurgiju opcu u Dubravi i na Rebru, Sestre Milosrdnice, zvat cu institut da pitam jel mogu doc na skidanje s uputnicom a da mi ne kažu "ne, mi mislimo da to nije za skidanje" i da pošalju to što skinu na analizu.

Kakva je situacija s privatnicima, jel se kod njih dugo ceka?

Nacito sam se dosta o ovim stvarima i ima puno studija koje pokazuju koliko je teško doktorima koji su specializirani za te stvari i ono baš top doktori diagnosticirati točno. Može im se dogodit da fulaju melanom i kažu ne treba skidat. A te studije su rađene, kao što sam reko, sa odličnim doktorima. Možete mislit kakva je situacija sa Štefom koji je završio medicinsku prije 10 g i nije otvorio znanstveni casopis od tada. Zato, educirajte se vi ili doktor neckate oko biopsije bolje rezat nego ne.

ototot
25.08.2009., 12:11
Još nešto, koji privatnik ima najniže cijene odstranjivanja (pod uvjetom, naravno, da ih šalje na analizu)? Kolko se ceka kod privatnika na skidanje - znaci ako dodjem samo na skidanje bez pregleda? Koliko ste cekali vi koji ste bili na pregledu kod njih?

ototot
25.08.2009., 14:40
Zašto više ne mogu editirati post???

Još nešto sam zaboravio - koliko se placa i ceka kod plasticara (i šalju li oni na analizu)?

rose123
25.08.2009., 14:53
kod privatnika dođeš odmah na red, nemam pojma koliko košta i mora ga slati na analizu - svi se šalju i to je obavezno...
ali zašto bi plaćao kad možeš skinuti madež preko HZZO-a? 2 mjeseca nije puno, neće ti se u tih 2 mj ništa dogoditi. gdje se uopće nalazi madež?

something
25.08.2009., 19:24
Ako se madež počeo povećavati vrijeme je za akciju ali bez panike :)
Ako ne krvari nije hitno, a 2 mjeseca jako brzo prođu. Ja sam bila na Rebru kod plastičara, jako sam zadovoljna, imala sam 2 nepravilna crno-smeđa madeža koji su se povećali u roku 6 mjeseci (naravno da sam paničarila), ali na kraju se ispostavilo da su samo madeži i nije ništa opasno. Na stranici ispred sam već rekla koga i gdje preporučam. Kod privatnika isto nije garantirano da ćeš doći brzo na red, a i mislim da je bolje u bolnici jer oni te stvari rade na svakodnevnoj bazi. :W

ototot
25.08.2009., 21:06
mora ga slati na analizu - svi se šalju i to je obavezno...

Cak i kod privatnog plasticara? Jesi sigurna?

Odlucio sam ici kod privatnog plasticara, pa ako neko ima neke prepouke (i ako znate cijene) recite.

Melanom može izgledati kao madež mjesecima i godinama prije nego se pocne širiti a ja ne znam kada se moj poceo širiti - možda se širi vec mjesecima, do prije 2 tjedna nisam znao ništa o melanomu pa nisam pregeldao madeže. Zato mi je strka i frka

rose123
25.08.2009., 22:02
da, mora ga poslati na analizu čak i ako je privatnik. Za preporuku na žalost ne znam nikoga... ali evo ti popis privatnika koji to rade (našla na netu): popis (http://www.estetska-kirurgija.info/kirurzi/odstranjivanje-madeza/croatia/zagreb)

i ne brini toliko, stvarno je mala vjerojatnost da je to išta opasno, pogotovo ako si mlad :)

ototot
25.08.2009., 23:14
Tenks!

Lake
30.08.2009., 13:14
evo i tu ću pitat, jeli možda itko skinuo madeže metodom ELEKTROKOAGULACIJE?
Zanima me koliko je trebalo vremenski da opekotine zacjele?

miss blondie
30.08.2009., 17:32
odstranila sam u roku par mjeseci 3 madeza, 1 s glave, 1 s trbuha i 1 ispd linije grudnjaka

za glavu sam isla u novu bolnicu Dubrava, odjel plasticne kirurgije, mlada ekipa me operirala - gotovo za 10 min, bojala sam se injekcije u glavu ali se ni ne osjeti. dva mala šava, vađenje konaca isto nikakav big deal. jedino kaj 10 dana nisam smjela kosu prati :D

za druga dva sam isla na Rebro, isto plasticna kirurgija, dr Cvjeticanin + ekipa, tako se zajebavaju da mi je tesko bilo ne micati se od smijanja. dvije male pikice, za 10 min sve gotovo, fino je sašio i tak.

imam dopunsko = 0 kn.
nisam blesava pa da pare privatnicima ostavljam :rolleyes:
plasticari u bolnicama isto fini posao rade
jedini minus = cekanje mjesec do dva dana do operacije

kicjebaja
30.08.2009., 18:59
odstranio bi par madeza, oko 8 komada, pa bi pitao, koliko moram biti star da bi mogao ic na to... kad bi bilo najsigurnije...
i koliko se to placa?

something
31.08.2009., 18:52
Hm, pročitao sam gotovo sve postove, ali imam jedno pitanje. Prvi put sam sada eto prije 5 dana išao odstranjivat madež, sve je super prošlo, baš kao što je opisivano na postovima( lokalna, rezanje, šivanje), e sad zanima me jedno , boli li vađenje šavova? Vidim da niko nije to gotovo spominjao pa predpostavljam da ne boli, ali pošto to prvi puta radim zanima me da znam što me očekuje, odstranjivao sam jedan madež na glavi i jedan na trbuhu.

Ništa ne boli :)

something
31.08.2009., 18:58
odstranio bi par madeza, oko 8 komada, pa bi pitao, koliko moram biti star da bi mogao ic na to... kad bi bilo najsigurnije...
i koliko se to placa?

Uzmi uputnicu od dr. opće prakse i naruči se na Rebru kod kirurga plastičara za pregled, par stranica ispred sam napisala kod dr. Bagatina (ako je još na Rebru), ne radim reklamu čovjeku nego sam stvarno prezadovoljna, a po prirodi paničarka, tako da preporučam onoga kod koga nisam požalila.

something
31.08.2009., 19:01
Mislim da ti je za taj madež na licu možda bolje da ga odeš negdje privatno odstraniti jer su ovi po bolnicama mesari.

Netočno, plastičari su vrhunski i treba se samo informirati u kojoj bolnici su najbolji.

suzuki750
02.09.2009., 10:48
Neki dan sam odstranila 2 madeža kod kirurga. Jedan mi je izrezao i nije ništa boljelo jer se dobije lokalna anestezija, a drugi nije rezao jer je taj madež nalik bradavici pa ga je s nečim tretirao, te je madež pocrnio i napravio se kao krastica te otpao. Preporučam da tražite uputnicu za kirurga i odete na Kliniku za tumore.

to pod lokalnom anestezijom je bilo valjda radiokirurško odstranjivanje.. moj dečko ide sljedeci tjedan, ima dosta velik madež na licu

ja sam uklonila kirurški madež,na trbuhu kod dr.Tončića,došla pregledao me i naručio za 3 dana...samo kaj moraš držati šavove od 10-14 dana,ovisi o rezu...pa ti svakako treba barem 3 tjedna da sve to riješiš... na internetu imaš njegovu web str.sa kontaktom...samo kaj mogu ti reć lijepo on to napravi alo boga mi skupo je!!!:(:mad:

za taj jedan sam platila 1500 kn! I kod ostalih privatnika ti je od 1000 pa na dalje za kirurško,a kiruruško ti se odstranjuju svi veći madeži,znači oni ispupčeni....i tih 1000/1500 kn ti pokriva i nalaz :)

mog dečka je narucio za sljedeci tjedan, bili smo jucer na mojim konzultacijama pa se i on ubacio, cijena 600 kn.. netreba nikakve nalaze niti nista, za 10 min je gotov, samo ce flaster dobit i mora ga nosit 5 dana, kak sam ja skuzila to ce mu pod lokalnom anestezijom samo sastrugat dolje, poslije toga krasta.. bez šavova i ožiljaka..

lea_li
02.09.2009., 11:00
Ali pretpostavljam da onda madež ne može na analizu, a smatram da je to najbitniji dio cijele priče.

suzuki750
02.09.2009., 11:07
mislis poslije odstranjivanja? ne kuzim se ja u to, nemam skoro ni jedan madež na tijelu dok ih on ima dosta.. a taj ga smeta najvise jer je na licu, na sredini obraza i dosta je velik, nekih 1 cm, malo malo ispupčen, mozda ni nebi bio jer je stalno upaljen, urastaju mu dlacice, pa si on to sve raskrvari..i jako mu smeta dok se brije.. a doktor ga je samo ovak pregledao, na brzinu, reko je samo: da, da.. pigmentacija je slaba, moze radiokirurški.. i to je bilo to.. ovo ostalo nam je vani sestra objasnila ...

emmica
02.09.2009., 11:17
koliko se placa odrstranjenje madeza u bolnici?

lea_li
02.09.2009., 11:38
mislis poslije odstranjivanja? ne kuzim se ja u to, nemam skoro ni jedan madež na tijelu dok ih on ima dosta.. a taj ga smeta najvise jer je na licu, na sredini obraza i dosta je velik, nekih 1 cm, malo malo ispupčen, mozda ni nebi bio jer je stalno upaljen, urastaju mu dlacice, pa si on to sve raskrvari..i jako mu smeta dok se brije.. a doktor ga je samo ovak pregledao, na brzinu, reko je samo: da, da.. pigmentacija je slaba, moze radiokirurški.. i to je bilo to.. ovo ostalo nam je vani sestra objasnila ...

Svakako ste trebali pitati ide li madeež na analizu nakon toga. ne bih htjela nikog plašit, ali ja sam na pr. jedan madež skidala mogu reći iz hira :D (čak mi ga plastičar na Rebru nije htio maknut jer kao kaj će mi bez veze radit ožiljak), a na kraju mi nalaz nije bio dobar.

suzuki750
02.09.2009., 13:44
Svakako ste trebali pitati ide li madeež na analizu nakon toga. ne bih htjela nikog plašit, ali ja sam na pr. jedan madež skidala mogu reći iz hira :D (čak mi ga plastičar na Rebru nije htio maknut jer kao kaj će mi bez veze radit ožiljak), a na kraju mi nalaz nije bio dobar.

ma pregledavao ga je mlađi tončić... sad si me preplašila :) ček i kaj ak ga odstrane a nalaz nije dobar? kaj bi tebi tad bilo? ja se ne kuzim tak u te madeze, a njemu sam vec jedno 100 puta rekla da si dode tu pogledat kaj ljudi pisu i da ce tu nac skoro sve korisne informacije odmah iz prve ruke.. al ne.. :rolleyes:

lea_li
02.09.2009., 14:32
Uh, ne kužim se ni ja baš pa mi je malo bed pisati da nešto krivo ne napišem. Ali onako lajički kako sam ja shvatila :D Meni nalaz nije bio dobar, ali te loše stanice koje su nađene nisu prešle rub tog izrezanog dijela pa su mi preporučene samo pojačane kontrole (sada svaka tri mjeseca). Da je bilo zahvaćeno područje i izvan tog dijela koji je izrezan ne znam kaj bi bilo. Vjerojatno zračenje, kemo ili još dalje izrezivanje. Ne želim ni misliti o tome. Imam jednu prijateljicu koja je prošla to sve, živa je i zdrava, ali bilo je gadno :(

Nemoj raditi paniku bez veze. Ja samo smatram da se s madežima ne treba igrati, da ih je najbolje kirurški odstraniti i poslati na analizu. Ali ja nisam nikakav doktor, ni ekpert. To je samo moje laičko mišljenje.

suzuki750
02.09.2009., 16:59
Uh, ne kužim se ni ja baš pa mi je malo bed pisati da nešto krivo ne napišem. Ali onako lajički kako sam ja shvatila :D Meni nalaz nije bio dobar, ali te loše stanice koje su nađene nisu prešle rub tog izrezanog dijela pa su mi preporučene samo pojačane kontrole (sada svaka tri mjeseca). Da je bilo zahvaćeno područje i izvan tog dijela koji je izrezan ne znam kaj bi bilo. Vjerojatno zračenje, kemo ili još dalje izrezivanje. Ne želim ni misliti o tome. Imam jednu prijateljicu koja je prošla to sve, živa je i zdrava, ali bilo je gadno :(

Nemoj raditi paniku bez veze. Ja samo smatram da se s madežima ne treba igrati, da ih je najbolje kirurški odstraniti i poslati na analizu. Ali ja nisam nikakav doktor, ni ekpert. To je samo moje laičko mišljenje.

:eek::eek:

budem ja to sve pitala doktora sljedeci četvrtak, i ovo cu mu sve rec, pa cemo vidjet.. a njemu cu isto to rec pa nek si malo procita o madezima.. hvala na upozorenju!

Glavni frajer kaže:
03.09.2009., 09:07
ako spadaš u kategoriju oslobođena participacije, onda ništa. inače nekih 100, 250kn. za jednostavnije...
recimo da ti je u bolnicama 3 ili 4 puta jeftinije nego privatno.

ali moguće da je sa dopunskim isto besplatno...

efos
03.09.2009., 13:09

Evo ja neki dan bio na koznom u svezi akni na rukama i leđima. Dali mi neke kapsule i neke tekucine....no, ja odmah pitao i za odstranjivanje madeza. Imam 2 na leđima i htio bi da mi skinu. Kaze doktor najbolje vrijeme za odstranjivanje madeza je jesen ili zima. Preko ljeta je vruce i nije pogodno. Cijena je 100kn pa na vise. Zavisi na kojem podrucju. To vam nekako ide posebno glava i vrat, pa gornji dio leđa..i tak..e sad ga nisam bas skuzio da li 1 madez 100kn ili vise njih na tom jednom podrucju koji se naplacuje...:ne zna: Brzo je govorio, dobro da sam i ovo zapamtio..:D Mjesto pregleda je Osijek...

Laurel
03.09.2009., 15:46
Ovako,citajuci sve postove vidim da gotovo svi spominjete bolnice i privatne ambulante u Zagrebu,to mi je daleko jer sam s mora pe me zanima da li netko zna neke privatnike u Rijeci koji upotrebljavaju tu radiovalnu metodu uklanjanja madeza?

Zahvaljujem!

Laurel
03.09.2009., 15:59
Ovako,citajuci sve postove vidim da gotovo svi spominjete bolnice i privatne ambulante u Zagrebu,to mi je daleko jer sam s mora pe me zanima da li netko zna neke privatnike u Rijeci koji upotrebljavaju tu radiovalnu metodu uklanjanja madeza?

Zahvaljujem!

coollerica
05.09.2009., 18:03
ovako, ja imam madež na obrvi (ide iznad kože, par milimetara velik) i do nedavno sam ga ignorirala ali sam shvatila da bi ga sad možda bilo najbolje odstraniti...nedavno mi se do njega pojavio i jedan sasvim mali madež, pa me to malo brine..E sad, zanima me zna li netko ako ga uklonim kako će to utjecati na dlačice obrve, hoće li mi narasti ponovo ili će mi tu možda ostati ožiljak...? hvala puno

amy2000
06.09.2009., 06:19
Znam da je već bilo nekoliko tema o madežima, ali tamo nisam uspjela pronaći odgovore koje tražim (ili samo nisam dovoljno detaljno čitala?). Situacija je sljedeća...
Na leđima imam nekoliko većih madeža koji su promijenili boju i oblik, postali su svjetliji i veći u promjeru (zadržali su okrugli oblik, ali kao da su se "razlili", I don't know...) i isto tako u posljednjih nekoliko mjeseci po rukama i leđima se pojavilo nekoliko novih, manjih madeža. Svi su, kak da se izrazim, 2D. Znam da su opasni oni koji potamne i koji poprime neki asimetrični oblik, ali zanima me što s ovima? Na koji način se izlaganje suncu može uklopiti u ovu priču (prošlo ljeto sam se znatno više sunčala u odnosu na prije)? Inače nisam hipohondrična niti paranoična, ali imam povijest melanoma u obitelji (dva slučaja) i svjesna sam da to nije baš pozitivna strana.

Mislim da niti prva niti druga vrsta koju spominjete nisu opasni. Prva vrsta vam se prosirila od izlaganja suncu, a i druga vrsta (novi 2D madezi, kako kazete) je nastala iz istog razloga.
Najbolje vam je provjeriti kod dermatologa. Lijecnici vam mogu otkloniti madeze koji su sumnjivi (pogotovo trodimenzionalne) i dati ih na biopsiju. Dobijete lokalni anestetik i nista ne osjetite, zacas je gotovo.
Tu vam je najsigurniji odgovor. Ujedno cete kozu uciniti s manje madeza i manje opasnosti da se nesto kasnije zakomplicira. Ako ste svijetle puti, najbolje da se sto vise klonite sunca, pogotovo izmedju 11 sati ujutro i 4 sata popodne kad su zrake sunca najstetnije (tesko za provesti u djelo, i sama obozavam sunce). Sretno!

amy2000
06.09.2009., 06:27
ovako, ja imam madež na obrvi (ide iznad kože, par milimetara velik) i do nedavno sam ga ignorirala ali sam shvatila da bi ga sad možda bilo najbolje odstraniti...nedavno mi se do njega pojavio i jedan sasvim mali madež, pa me to malo brine..E sad, zanima me zna li netko ako ga uklonim kako će to utjecati na dlačice obrve, hoće li mi narasti ponovo ili će mi tu možda ostati ožiljak...? hvala puno

To vam sve ovisi o strucnosti dermatologa koji ce obaviti zahvat uklanjanja madeza. Oziljak (i to vrlo mali) ostaje samo ako je madez jako jako veliki i ispupcen, pa lijecnik mora dublje rezati u kozu. A i to vremenom zacijeli. Sto se tice dlacica, to je tesko reci, jer obrve su specificne.

Po vasem postu mi se cini da je madez manji, ali na nezgodnom mjestu jer je medju obrvama. Najbolje da odete kod dermatologa (a probajte naci nekog tko je zaista strucan i u kog cete imati povjerenje kad vam kaze da na tom mjestu zaista nece ostati oziljak i da ce vam dlacice opet rasti- dobar dermatolog bi to trebao znati iz svog iskustva).
Sretno!:D

srki
06.09.2009., 16:23
Koji su rizici kad se otkine madež? Naime imam tj. imao sam madež na manje vidljivom mjestu preko kojeg često idem peškirom. Sam prije neki dan sam otkrio da nemam više taj madež. Znači moguće je da sam ga zakinuo prije 2 ili više godina. Sada je to mjesto crveno.

amy2000
07.09.2009., 06:00
Koji su rizici kad se otkine madež? Naime imam tj. imao sam madež na manje vidljivom mjestu preko kojeg često idem peškirom. Sam prije neki dan sam otkrio da nemam više taj madež. Znači moguće je da sam ga zakinuo prije 2 ili više godina. Sada je to mjesto crveno.

Ne bi trebalo biti problema. Znam da su se u nekadasnjim vremenima madezi skidali ziletima, u kucnoj upotrebi, namjerno (sto se sada naravno ne preporuca). Ali uvijek je postojala ta zelja da nam koza izgleda lijepo, bez madeza.
Sto se tice crvenila, kako izgleda, da li je upaljeno, da li je kao rana koja ne zarasta?
Ja bih se javila dermatologu, za svaki slucaj da on to pregleda pa da budete mirni i ne razmisljate. Sretno!:)

Laurel
07.09.2009., 19:55
Opet postavljam pitanje....da li netko zna za privatne ambulante u Rijeci ili okolici kod kojih se madeži uklanjaju radiovalnom metodom?

Help!

susjedatz
10.09.2009., 18:02
...imala bih pitanje za osobe koje su vec radile uklanjanje mladeza...naime, prije dva tjedna sam se podvrgnula zahvatu skidanja mladeža, jos uvijek imam konce ali mi se oko reza gdje su konci pojavio kao sitan osip,nesto kao mali grozdovi roza boje, povremeno curi prozirna tekucina, ljekar opce prakse mi je samo promjenio kremu kojom mazem, sa bivacina na belogent. jako svrbi uvijek kada je pod redovno previjanim zavojem.... da li se to desavalo i nekome od članova foruma...u panici sam da slucajno nije infekcija iako ljekar tvrdi da je samo alergija ili reakcija flastere :(

suzuki750
10.09.2009., 22:38
evo, danas je decko bio na skidanju kod tončića (600 kn) samo su mu ga sastrugali (pitali smo i dal bi mogao bit maligni, rekli su ne, da bi kao oni to vidjeli, da nije mjenjao oblik, ni boju i da ga ima od rođenja.. )

i nije ga apsolutno nista bolilo, dobio je pikicu u lice (tamo mu je i bio) i onda su ga palili i strugali.. zaklejili flaster i treba ga nosit 5 dana, krvari i sad si je stavio novi, al sve je to ok.. kad se krv malo zgrusa i pocne radit krasta toga vise nece bit..

znaci, bez sivanja, prvo rana, krasta i to je to! zahvat je mikrokirurski i madez je bio mrvicu ispupcen, al mislim da je to zbog iritacije od stalnog brijanja, i njegovog cupanja dlaka :rolleyes:

al rekli su posto su u ga samo palili i strugali da postoje sanse da se ponovno vrati (do 10%)

suzuki750
10.09.2009., 22:42
...imala bih pitanje za osobe koje su vec radile uklanjanje mladeza...naime, prije dva tjedna sam se podvrgnula zahvatu skidanja mladeža, jos uvijek imam konce ali mi se oko reza gdje su konci pojavio kao sitan osip,nesto kao mali grozdovi roza boje, povremeno curi prozirna tekucina, ljekar opce prakse mi je samo promjenio kremu kojom mazem, sa bivacina na belogent. jako svrbi uvijek kada je pod redovno previjanim zavojem.... da li se to desavalo i nekome od članova foruma...u panici sam da slucajno nije infekcija iako ljekar tvrdi da je samo alergija ili reakcija flastere :(

neznam tocno, al ja sam se tetovirala na nezgodnom mjestu i morala sam foliju lijepit flasterom, isto sam dobila takvu slicnu alergiju, sitne sitne pristice ko osip, mozda tu i tamo koji jako jako sitni za stisnut, al mene to nije svrbilo nego peklo.. a koristila sam onu bijelu traku (neznam kak se zove, ona koja "diše" :)) kasnije sam se opet tetovirala samo malo iznad toga i opet ista stvar, sve od tog flastera!

coollerica
14.09.2009., 15:51
Pa madež nije baš malen, ali kako je obrva tu, malo ga i prekrije....strah me to ''skidati'' jer, postoji rizik da će mi ostati praznina na mjestu madeža; a opet, i ovako me zabrinjava...ma ništa, najbolje da onda odem kod dermatologa i pitam ga. Hvala u svakom slučaju

dodo13
15.09.2009., 19:28
Pozdrav.

Oduvijek imam mnogo madeža po tijelu. Prvi put sam bio na odstranjivanju madeža prije tri godine, a uskoro ću opet na pregled dermatologu jer su se neki u međuvremenu povećali i promijenili. Na upunici stoji: naevi pigmentosi corporis.

Nedavno sam čuo o nekom pregledu koji uključuju premazivanje tijela nekakvom otopinom i onda gledanje pod nekakvom svjetlošću ili pak posebnim naočalama, stvarno ne znam, kako bi se onda vidjeli eventualni ''satelitski čvroići, madeži'' ili što već. Osoba koja mi je to rekla sama ne znam puno o tome, ali studira medicinu pa valjda ima nešto u tome.

Zna li tko što više o tome? Postoji li uopće što takvo?
Volio bih saznati o čemu se radi jer bih htio i detaljnije pregledati madeže ako već bude što za odstranjivanje.

lea_li
15.09.2009., 20:44
Meni su na Šalati gledali s nekim aparatom, ali me nisu s ničim premazivali :ne zna:

dodo13
16.09.2009., 11:18
Meni su na Šalati gledali s nekim aparatom, ali me nisu s ničim premazivali :ne zna:

Možda je onda to. Jel znaš kako se to zove?

lea_li
16.09.2009., 12:08
Ne znam, ali vjerujem da će ti oni sami s tim pregledati. Ja nisam to posebno tražila.

dodo13
16.09.2009., 12:48
Sumnjam. Ja to planiram posebno tražiti jer sam prošli put ovdje u Bjelovaru pregledan u 5 minuta, bez ikakvih posebnih pretraga (znači golim okom, eventualno povećalom) i odmah poslan na odstranjivanje.
Ovaj put bih volio malo detaljniji pregled.

SweetHeart
16.09.2009., 17:14
Ja u petak idem na uklanjanje madeža u Dubravu. Jedva čekam, al opet me je malo strah, vjerojatno će me i biti dok to ne prođe. :)
Zanima me, koliko dugo treba da to zacijeli? Ne mislim na ožiljak, nego samo to kad prestaje krvariti, na nezgodnom je mjestu pa me zanima. :cerek:
Ima kakva preporuka s čime da mažem to poslije, da se ožiljak čim manje vidi?

poison7
17.09.2009., 12:40
Stvarno djeluje :)
Pomocu jabucnog octa se skida madez. Ja sam to napravila na licu. Imala sam neizbocen madez.
Ta metoda ne djeluje kod svih, ali kod vecine da.

Detalje mozete naci ovdje:
http://www.soompi.com/forums/index.php?showtopic=38089

Postupak:
Prvo se madez treba namakati u vodi 15 minuta (moze se drzati vata natopljena vodom) ili se pak madez malo trlja s necim (nova cetkica za zube i sl.).
Zatim se namoci vata sa jabucnim octom i zaljepi flasterom, ili se to napravi pomocu stapica za uho. To se mora drzati 15 - 20min. Zatim se ispere vodom. Ako se nista ne promjeni drugi dan ponovo se stavlja jabucni ocat (ovaj put ne treba trljati).
Medez ce za dan, dva pocrnit (jako), zatim ce nastat krasta (e to bas ne izgleda lijepo pogotovo na licu). Ali nakon par dana pada krasta, a s njom i madez :). Ovisno o velicini madeza tj. koliko je on duboko u kozi nastat ce malo ostecenje (oziljak) i to se maze ili nevenovom masti ili aloe vera gelom. Ako madez nije duboko u kozi oziljak ne bi trebao nastati ako se sve radi pazljivo.

Napomena:
1. Paziti da jabucni ocat ne curi po kozi oko madeza jer ce pocrveniti
2. Ne stavljati jabucni ocat kada nastane krasta
3. Ne trgati krastu

evo da i tu pise ako nekoga zanima ;)

tina sch
17.09.2009., 17:42
sutra idem u bolnicu za tumore na pregled ! ima tko iskustva s njima ?

emmica
20.09.2009., 10:45
u pon idem na skidanje fibroma sa glave na kirurgiju..zanima me ko je skidao s glave-koliko te obriju ? i kako perete kosu poslije toga :)

SuperCow
21.09.2009., 00:59
Vidim da se puno vas pita kome otići bez straha.
Osobna preporuka dr. Bagatin na plastičnoj kirurgiji na Rebru. Mlad, sluša, odlično radi, ožiljci su minimalni i NIŠTA NE BOLI.
Prije godinu dana mi je skidao dva poveća madeža na leđima i prezadovoljna sam.:s

I ja sam kod njega odstranila dva madeža na leđima ali su mi ostali dosta veliki ožiljci. Doduše, ne znam da li je to zbog moje kože ili njega, ali definitivno nisam super zadovoljna.
Što se tiče zahvata, ne boli ništa, traje 10ak min., on je simpa i sad ću opet ići kod njega jer nisam imala nikakvih problema s ranom i zarastanjem, a ožiljci će mi biti uspomena :D

NatasaNaKvadrat
21.09.2009., 21:09
tina, kako je bila na institutu za tumore?

ja sam išla, tip mi rekao da dodjem za 6 mjeseci, pa ne, ipak za 3 (na papiru, naravno nije ispravio) i da ćemo se ONDA DOGOVORITI ZA SKIDANJE. uglavnom, otfakao me da nije pošteno ni pogledao, tako da ću sad na rebro.

kak si ti prosla?

cicko
22.09.2009., 08:55
u pon idem na skidanje fibroma sa glave na kirurgiju..zanima me ko je skidao s glave-koliko te obriju ? i kako perete kosu poslije toga :)

ja sam skinula 1 madež na glavi, iznad uha, imala sam dugu kosu pa su se trudili obrijati samo nužno, te sam uspjela prekriti kosom 'rupu'. Pranje kose nije dozvoljeno neko vrijeme, ne sjećam se točno koliko...

tina sch
22.09.2009., 13:55
tina, kako je bila na institutu za tumore?

pogledao je madež, ja sam mislila da će mi odma skinuti jer sam kod tog doktora po preporuci ali me naručio za drugi put za skidaje kad će imat više vremena da mi ne napravi ružan ožiljak na brzinu :D
i to me naručio baš na moj rođendan :cerek: :cerek:

ugl. zadovoljna sam ... žao mi je da ti nije bolje prošlo to u institutu, izgleda da danas moraš imat vezu i za skidanje madeža da ti to naprave kak spada :bang:

tina sch
22.09.2009., 13:56
pitanje za one koji su već skidali madež:

jel to boli ? :zubo:

lea_li
22.09.2009., 14:29
pitanje za one koji su već skidali madež:

jel to boli ? :zubo:

Skidala sam tri madeža i nikad nikakvu bol nisam osjetila osim uboda injekcije prije odstranjivanja.

tina sch
22.09.2009., 15:28
a taj ubod bi bila anestezija ??
ne boli ni kad anestezija popusti ?
jer nakon skidanja bi možda išla na vožnju u autoškolu pa ne znam dal bi bilo pametnije preskočit taj dan .. :ne zna:

SuperCow
22.09.2009., 18:36
jer nakon skidanja bi možda išla na vožnju u autoškolu pa ne znam dal bi bilo pametnije preskočit taj dan .. :ne zna:

Mene je boljelo nakon što je anestezija popustila :ne zna:
Nekoliko dana nisam mogla spavati na leđima. Ali iz nekog razloga, meni je rez jako duboko, tek nakon dva tjedna sam išla vaditi konce jer je još kasnije dosta krvarilo.

tina sch
22.09.2009., 18:46
uuuu :eek:

a moj je relativno velik pa mislim da me slično čeka

:trk:

lea_li
23.09.2009., 07:39

Da, anestezija. Fakat me ništa osim toga nije boljelo. Skidala sam tri veća na leđima. Jednom dva i drugi put jedan. Nakon kaj su mi maknuli ova dva išla sam frizeru na pramenove :D i par sati odgulila tamo. Nikad mi ništa nije krvarilo. Skidala sam konce također za dva tjedna.

SuperCow
23.09.2009., 19:54
Da, anestezija. Fakat me ništa osim toga nije boljelo. Skidala sam tri veća na leđima. Jednom dva i drugi put jedan. Nakon kaj su mi maknuli ova dva išla sam frizeru na pramenove :D i par sati odgulila tamo. Nikad mi ništa nije krvarilo. Skidala sam konce također za dva tjedna.

Čuj, dosta ovisi o tome kako se posao obavi, ako te reže mesar mora boljeti, ali ako rez nije predubok i ako je sve dobro napravljeno onda najčešće nema nikakvih bolova. Meni su pokazali te odrezane dijelove i to je bilo baš ogromno iako madeži sami po sebi nisu bili pretjerano veliki, ovaj veći je bio oko 5 mm promjera. A i koža mi je takva da jednostavno teže zarasta i na vađenju konaca mi je također krvarilo.
tina, to naravno ne znači da će tebi biti isto kao meni, a i vjeruj mi ti bolovi koje sam ja imala su zanemarivi kad znaš da više neće biti nikakve sumnje ni opasnosti :top:.

Nora Medica
23.09.2009., 20:33
Pozdrav! Svijetle sam puti i imam jako puno madeža.. ne pečem se na suncu i ne volim sunce!! mažem lice kremom za sunčanje zf 40.. zbog pjegica.. uglavnom, htjela bi ići na pregled kod dermatologa.. molim da mi date prijedlog kome da idem.. u koju bolnicu?! nisam iz zg, pa bi da se mogu naručiti preko meila. i koliko je duga lista čekanja... nisam bila ni jednom na kontroli i brinem se.. htjela bi umiriti srce.. tnx :mig:

lea_li
23.09.2009., 20:55
Svugdje se sada možeš naručiti preko maila. Mislim da sa Šalotom nećeš pogriješiti.

SuperCow, naravo da ovisi i o tome tko radi, a vjerojatno i o tome koliko duboko mora ići (pretpostavljam).
I da naglasim, ja ne spavam na leđima, sigurno boli ako se baš na to legneš.

Nora Medica
23.09.2009., 21:40
Hvala Lea. moram do doktorice nek da uputnicu pa da provjerim stanje svoje "dječice"!! najbolje na Šalatu da odem!!

sinkat
24.09.2009., 07:42
bok ljudi, evo i ja napokon otišla kod doktorice po uputnicu i dala mi uputnicu za vinogradsku...e sad, ako mi netko može pomoći...zvala sam odjel da se naručim i sestra mi kaže samo mailom, faxom ili osobno, znači nemože preko telefona..s obzirom da mi to baš i nije blizu jel mi može netko objasniti kako da se naručim preko maila? bar na pm...
inače ja imam jedan ispod pazuha, mrvicu je odignut ali doktorica o. prakse kaže da je taj za skidanje i još jedan koji meni izgleda skroz normalno..
imam jedan baš mali na dojki koji me nekad zna peckat al doktorica kaže da taj nije opasan :ne zna: a ja baš radi njega došla po uputnicu..

lea_li
24.09.2009., 10:03
Imaš na stranici bolnice mail adresu za centralno naručivanje i na nju pošalješ skeniranu uputnicu. Ako je ne možeš skenirati, pošalješ svoje osobne podatke (piše ti na stranici šta točno traže) i oni će ti javiti termin.

sinkat
24.09.2009., 11:56
lea li hvala puno, kasnije sam i ja vidila da je objašnjeno pa sam se naručila, sad čekam odgovor..hvala

lea_li
24.09.2009., 12:34
Ma ništa :mig: Ja sam se nedavno naručivala za nešto drugo pa znam :D Došao mi je odgovor za dan ili dva.

yeppers
24.09.2009., 16:18
ja idem za 2mj skinit 4-5 komada..jednog s lica ostale sa leđa. 450 kn me košta :)

tina sch
24.09.2009., 17:50
danas sam bila na skidanju madežaaa :Slin:
čekala sam 4 sata :rolleyes: jer je doktor bio na nekoj operaciji al okej ...
skidanje je bilo kratko i slatko :cerek:
kad je stavljao konce malo me peckalo i sad me malo boli tj. pecka jer je madež na kuku s prednje strane pa mi je teško sjest . . .
al sve u svemu super :top:

sinkat
25.09.2009., 10:24
evo danas su mi odgovorili, naručili me za pregled da 15. 2. baš super...jel zna netko kako ide ono da ukoliko dva mjeseca ne dođem na red imam pravo kod privatnika na njihov račun ili tako nešto?

lea_li
25.09.2009., 12:58
Ajme tek 15.2. Užas!
Probaj poslati i na Šalatu ili ti na uputnici baš piše Vinogradska.

sinkat
25.09.2009., 14:42
ma znam da, 5 mjeseci...mislim očekivala sam dva mjeseca ali ovo je baš puno...da piše mi vinogradska jer me doktorica pitala gdje živim pa mi za tamo zapisala...neznam, mislim da ću kod privatnika samo na pregled..jel zna netko otprilike koliko košta samo pregled kod dermatologa?

lea_li
25.09.2009., 14:46
Samo pregled ti je negdje oko 200 iloi 300 kuna. Raspitaj se još malo.

sweet girl =)
29.09.2009., 14:56
može li meni netko reći da li je uklanjao madeže na šalati???:rolleyes:

corika1980
30.09.2009., 20:15
Pozdrav. Ja i supruga bi trebali kod dermatologa na pregled, imam uputnice i trebao bih nas naručiti. Gdje mi je najbolje naručiti se? Čuo sam da na Novoj bolnici nisu loši, a da je i Šalata dobra. Molio bih vas preporuke. Unaprijed hvala.

tina sch
04.10.2009., 19:52
odi na temu madeži tamo se spominjala i šalata

little_nurse
05.10.2009., 18:52
ako spadaš u kategoriju oslobođena participacije, onda ništa. inače nekih 100, 250kn. za jednostavnije...
recimo da ti je u bolnicama 3 ili 4 puta jeftinije nego privatno.

ali moguće da je sa dopunskim isto besplatno...

daj mi molim te reci ako znas kolko dugo traje zahvat,pretpostavljam da ne dugo,ali...i dal ja mogu isti taj dan odmah na faks recimo?? :)

lea_li
05.10.2009., 22:36
daj mi molim te reci ako znas kolko dugo traje zahvat,pretpostavljam da ne dugo,ali...i dal ja mogu isti taj dan odmah na faks recimo?? :)

Traje oko petnaest minuta. Možeš na faks :D

SuperCow
06.10.2009., 13:25
evo, danas je decko bio na skidanju kod tončića (600 kn) samo su mu ga sastrugali (pitali smo i dal bi mogao bit maligni, rekli su ne, da bi kao oni to vidjeli, da nije mjenjao oblik, ni boju i da ga ima od rođenja.. )

i nije ga apsolutno nista bolilo, dobio je pikicu u lice (tamo mu je i bio) i onda su ga palili i strugali.. zaklejili flaster i treba ga nosit 5 dana, krvari i sad si je stavio novi, al sve je to ok.. kad se krv malo zgrusa i pocne radit krasta toga vise nece bit..

znaci, bez sivanja, prvo rana, krasta i to je to! zahvat je mikrokirurski i madez je bio mrvicu ispupcen, al mislim da je to zbog iritacije od stalnog brijanja, i njegovog cupanja dlaka :rolleyes:

al rekli su posto su u ga samo palili i strugali da postoje sanse da se ponovno vrati (do 10%)

Ja nisam doktor pa ne mogu sa sigurnošću reći, ali čini mi se da sam načula :D da jedino biopsija može utvrditi malignost.

streamg
14.10.2009., 22:53
da vas pitam student sam i sad ću si izvadit dopunsko osiguranje, jel imam onda pravo na besplatno odstranjivanje madeža?

agram01
14.10.2009., 23:04
IMAŠ JA SAM GA MAKNUO S LICA,SAMO SAM DOBIO UPUTNICU OD DOKTORICE

streamg
15.10.2009., 12:11
aha a jel bi ja mogao sa uputnicom odstranit odmah nekih 5 komada dosta mi smetaju a vjerujem da bi brzo bio gotov jer su onak ko bradavice ispupčeni, možda i jesu bradavice neznam :D

tina sch
15.10.2009., 14:24
Ja nisam doktor pa ne mogu sa sigurnošću reći, ali čini mi se da sam načula :D da jedino biopsija može utvrditi malignost.

da biopsija je ali madeže na biopsiju šalju samo u bolnicama dok privatni kirurzi ne šalju na analizu

Libertango
22.10.2009., 09:06
Ne znam da li već ima ovakva tema, ako ima ispričavam se radi iste.
Na prsima imam madež za koji mi se čini da raste, mijenja oblik definitivno, ima neravan rub, zanima me koji je postupak sa provjerom, da li da samo tražim uputnicu za dermatologa i kako će on postupiti, ako kažem da mijenja oblik da li je procedura da dermatolog odmah odstrani pa onda šalje na analizu ili kako to funkcionira?
Rekla mi je frendica da nakon toga ostane velik ožiljak pa me malo strah kako će to izgledati a i mati mi je rekla da sam paranoična i da ne prčkam po prsima i da se sigurno nije promijenio, a ja sam sad uvjerena da prije nisam ni imala taj madež, nego da se stvorio prije dvije tri godine i da sad buja.
Ako ima netko tko je uklanjao slično molim da mi se javi i veli kako je sve prošlo.
Hvala unaprijed.

http://img40.imagefra.me/img/img40/2/10/22/mikica555/t_ox4jpm_bae088a.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/2/10/22/mikica555/f_ox4jpm_bae088a.jpg&srv=img40)

Radi se o madežu skroz dolje na slici, ova dva gore nisu sporna....

streamg
22.10.2009., 18:30
evo odstranio jutros jedan madež kod pupka 3 šava, sad mi je bilo dosta krvarilo i malo je natečeno, valjda anestezija popustila pa je i neko vrijeme peckalo,

e sad jel trebam otići sad do bolnice ili nije ništa zabrinjavajuće, zvao sam ove na svetom duhu ali se nitko ne javlja

Hvala

Libertango
22.10.2009., 19:33
Netočno, plastičari su vrhunski i treba se samo informirati u kojoj bolnici su najbolji.

Koliki su obično ožiljci nakon uklanjanja madeža, imam jedan na lijevoj strani prsa koji bih htjela ukloniti, vidi se kada imam izrezanu majicu, ne bih htjela da to bude ogroman ožiljak....

letlampa
23.10.2009., 09:18
dali je itko išao na pregled madeža -dermoskopiju. ono što sam pročitala , čine se da bi se dermoskopijom moglo utvrditi koji madež je potrebno odstraniti. gdje se može obaviti pregled dermoskopijom u zg i kolika je cijena u privatnim poliklinikama- možda netko zna?

tina sch
24.10.2009., 11:16
Koliki su obično ožiljci nakon uklanjanja madeža, imam jedan na lijevoj strani prsa koji bih htjela ukloniti, vidi se kada imam izrezanu majicu, ne bih htjela da to bude ogroman ožiljak....

onda ti je najbolje kod privatnog plastičara otić .. ja sam nedavno skidala u institutu za tumore i imam dosta velik ožiljak :mig:

fugazi
24.10.2009., 11:19
Pozdrav!

Moze li mi netko preporuciti dermatologa u Rijeci gdje bih mogao otici pregledati madeze?

Unaprijed hvala na informacijama!

Zaboravio sam mu ime. Terme Selce, ordinacija na Vojaku (preko puta vojarne stare) tamo sam obavio pregled a zahvat odstranjivanja u Selcu, 500kn.

edit; mislim da se zove Teo Blažević, sliči na Martin Shorta :zubo:

tina sch
24.10.2009., 11:26
napisala sam ti u temi odstranjivanje madeža da odeš kod orivatnika ali ako je situacija takva da madež mijenja oblik i veličinu onda se ja na tvom mjestu ne bi brinula za ožiljak već za ne daj Bože zločudnost .. pa možda ipak da uzmeš uputnicu za pregled za kirurgiju u institutu za tumore ..

Dativ
24.10.2009., 14:58
Mami i prijeteljici se ne svidjaju oziljci, savjetujem ti da zanemaris njihove brige i krenes kod dermatologa gdje ce ti mozda odstraniti madez istog dana i poslati ga na patologiju. Moj slucaj je bio isti kao tvoj osim sto se nije nalazio na grudima. I meni se ucinilo da mijenja oblik, imao je i neravan rub. Citav proces je trajao kratko i bio je bezbolan. Rezultati analize su pokazali da se radi o prekanceroznom madezu. Nakon toga su ostrugali jos malo koze na kojoj je bio odstranjeni madez. I to je bilo sve. Oziljak je jako malen, izgleda kao malena ruzicasta mrlja.

Svojaa
24.10.2009., 15:05
Da ja dam mali update na temu. Zvala sam Rebro i naručila se za odstranjivanje, no oni tamo više ne žele odstranjivati ako prije toga nisi donio nalaz od dermatologa. Prije je to bilo: dodjes, pogledaju, naruče te za skidanje. Sad više ne.

Tako sam ja otišla u Sunce i teta mi dala preporuku za skidanje. Također, ako idete na pregled, na nalazu mora pisati da je napravljena dermoskopija jer ako nije - opet u bolnici neće skidat, nego kažu napravite dermoskopiju. To je ustvari obično gledanje nekom spravicom, but whatever. Dakle - tko ima tih problema - prvo dermatologu pa nek napravi pregled i dermoskopiju, da vas ne otkantaju u bolnici, a onda s tim na skidanje.

Ja krajem 11-tog idem na Rebro na skidanje. Baš me zanima hoće li me otfakat ili to napravit.

Teta mi je napisala na nalaz površinski melanom. Ne znam jel preventivno ili je fakat ozbiljno, ali traži i tzv. PHD nalaz, a to znači analizu. Ja nekak brijem da će biti površinski i ok, ali htjela sam vam tu dati update kak ide procedura.

U SUncu skidanje košta oko 1.500 kuna.

Svojaa
24.10.2009., 15:06
@letlampa - dermoskopija ti je pametan naziv za glupost. TO ti radi svaki dermatolog. Ima spravicu, tipa povećalo, s kojim ti izbliza pogleda madež i pomoću te sprave izmjeri veličinu. Debilana. Dakle, bilo koji dermatolog ti to može napravit. Ja sam radila pregled u Suncu, uključen mi je u policu od firme, tako da ne znam. Zvrcni, pitaj kaj košta - mislim oko 400 kuna u prosjeku.

Svojaa
24.10.2009., 15:08
da biopsija je ali madeže na biopsiju šalju samo u bolnicama dok privatni kirurzi ne šalju na analizu

Ima i privatnika koji šalju na anlizu, ali garant to dobro naplate - sigurno preko 1.000. Ima jedan na Trešnjevci za kojeg znam da šalje, ali ne znam kaj košta. Ja definitivno predlažem svima BOLNICE. U Suncu radi tip koji je plastičar u Novoj bolnici. Ma sve je to ista ekipa, samo skuplje naplaćuje...

Libertango
24.10.2009., 15:47
onda ti je najbolje kod privatnog plastičara otić .. ja sam nedavno skidala u institutu za tumore i imam dosta velik ožiljak :mig:

Hvala na odgovoru :)

I hvala @Svojaa na tako detaljnim informacijama.

Znači dermatolog donosi odluku, ako njemu nije sumnjivo nema razloga za odstranjivanje jel, moj nije veliki ali sam prilično sigurna da raste i mijenja oblik, vjerovatno ću i ja na Rebro pa vidjeti što će mi reći.

tina sch
24.10.2009., 16:21
Ima i privatnika koji šalju na anlizu, ali garant to dobro naplate - sigurno preko 1.000. Ima jedan na Trešnjevci za kojeg znam da šalje, ali ne znam kaj košta. Ja definitivno predlažem svima BOLNICE. U Suncu radi tip koji je plastičar u Novoj bolnici. Ma sve je to ista ekipa, samo skuplje naplaćuje...

da, mislila sam samo na kirurge .. al ne znam za dermatologe dal i oni šalju pa naplate ili ne .. ?!?!

.. i ja definitivno predlažem bolnice :cerek:

Anica Fujsz
24.10.2009., 18:10
Vrlo oprezno sa madezom, jos i pored ozbiljnog pregleda posle skidanja
mozete se desiti velika briga.
Jedna poznanikinja otisla na pregled i skinuli su joj, posle skoro 2 g. opet
su joj vadili cir na mestu madeza i sirota posle postala jako bolesna i za
mesec dana umrla.

Nisam strucnjak, to pricam da se zna, treba to ozbiljno pregledati.

tina sch
24.10.2009., 18:58
posle postala jako bolesna i za
mesec dana umrla

:eek: :eek: :eek:

Libertango
24.10.2009., 19:40
Hvala svima na pomoći. Otići ću na pregled pa kako bude.
Sad kad čitam Anicu Fujsz žao mi je što sam uopće postavila temu
http://www.planetsmilies.com/smilies/scared/scared0015.gif
Inače nisam hipohondrična ali imam dosta madeža a ovaj mi je baš sumnjiv, sad sam uvjerena da ga prije nisam ni imala, a možda sam samo paranoična, u svakom slučaju idem to provjeriti što prije.
Još jednom hvala na odgovorima.

vigilanty
24.10.2009., 23:51
Mladeže, svaki iole sumnjivi, uvijek je dobro pregledati. I odstraniti i na najmanju sumnju! Ne brini o ožiljcima. Ja sam ih skinula već dva, i to iz manjih razloga, čisto da ne smetaju, da ih ne zapnem. Jedan čak kao dijete, i nije bilo ništa strašno.

tina sch
25.10.2009., 12:37
Hvala svima na pomoći. Otići ću na pregled pa kako bude.
Sad kad čitam Anicu Fujsz žao mi je što sam uopće postavila temu ...

ma neeee .. pa budi happy jer si dobila savjete .. i ne brini .. sredit će doktori taj tvoj madež :cerek: sretnoo

sweet girl =)
27.10.2009., 21:33
ja imam jedno pitanje...jel išao možda netko na šalatu za otklanjanje madeža i jel to dobro rade?
ja imam jedan dosta veliki madež i trebala bi ga ići odstraniti,ali me malo strah pogotovo kad pročitam loša iskustva :(

lea_li
28.10.2009., 13:40
Ja sam bila na Šalati. Ožiljci su prilično ružni, ali što se detekcije eventulanih problema s madežima tiće mislim da su na Šalati jaaaako dobri.
Meni na primjer plastični kirurg na Rebru nije htio odstraniti jedan madež, rekao jeda nema potrebe i da je sve ok, a na Šalati je doktor rekao da ga obavezno moram maknuti što sam i učinila i nalaz nije bio dobar. Najidealnije bi bilo da ti na Šalati pregledaju madež, a da ti ga plastičar skida. Mislim da je netko spomenuo da je i uvedena takva praksa.

sweet girl =)
28.10.2009., 22:34
ja sam išla kao tamo na pregled i da mi savjetuju što bi bilo najbolje...došla sam tamo nisu ga ni pogledali kak treba i rekli su da bi ga najbolje bilo uklonit,pa zato i pitam za savjet...i zanima me jel prije odstranjivanja treba otić na nekakav pregled ili to tek kad se odstrani na analizu??? a što se tiče ožiljka rekli su da ovisi od osobe do osobe kako kome zarasta...

Johny
28.10.2009., 23:26
Meni su na Šalati skinuli 2 madeže i na jednom se i nakon 7 mjeseci jako vidi ožiljak, a na drugom je već jako poblijedio. Mislim da plastičnjaci mogu uklanjati ožiljke i da nije čak ni skupo.
Što se tiče pregleda, meni su prvi put gledali kamerom i rekli koja 2 treba odstraniti, a na dermaskopiji su rekli da još 6 treba otkloniti tako da 8 ožiljaka fakat ne planiram imati na sebi. Budem otišao kasnije kod plastičara za ožiljke, ali sam čuo da oni ne vole uklanjati ožiljke dok ne prođe bar godinu dana od operacije. Da li netko zna nešto o tome?

BTW. Ona prva dva koja su otklonjena su mi bila bezopasna, ali bolje da otklonim i sumnjive bezopasne nego da ostane koji opasan.

Lote tree
29.10.2009., 11:29
ja imam jedno pitanje...jel išao možda netko na šalatu za otklanjanje madeža i jel to dobro rade?
ja imam jedan dosta veliki madež i trebala bi ga ići odstraniti,ali me malo strah pogotovo kad pročitam loša iskustva :(

Od ranog djetinjstva sam na straznjoj strani vrata imala madez velicine zrna papra, lijecnici su rekli da ga ne teba dirati. Prosle godine je doslo do iznenadnog ispupcenja tog madeza. Na salati su postavili krivu dijagnozu, kao nije nista, ne treba operirati. Nekoliko mjeseci nakon toga moj 'madez' je naglo buknuo na velicinu tresnje, poprimio ljubicastu boju i neugodno je svrbio. Otisla sam privatnom dermatologu, upucena sam bila na niz pretraga, laserski je hitno uklonjena izraslina. Stoga, ne bih se oslonila sa misljenje samo jednog lijecnika glede madeza. Kod mene je madez odstranjen u zadnji cas. Sve pohvale mojoj dermatologiji, ali ne i onima sa salate.

Pješčani sat
29.10.2009., 11:49
imam nekoliko madeža, koje bih htjela odstraniti. moja liječnica op ih je pogledala i rekla da prvo treba te madeže pregledati pod nekim uređajem , a zatim da idu na odstranjivanje. naručila sam se u Vinogradskoj( na njenu preporuku) mailom.
no termin mi je ožujak 2010. :rolleyes:
kad sam pitala je li moguće prije, barem u ovoj kalendarskoj godini, rečeno mi je da pokušam u nekoj drugoj ambulanti ako mi ovo ne odgovara. problem je u tome što je moja liječnica rekla kako samo Šalata i VInogradska imaju taj uređaj. :ne zna: jeste li i vi imali termin tako kasno nakon naručivanja?
teško mi je vjerovati da je takva gužva za običan pregled. ili su Hrvati toliko zdravstveno osviješteni pa smo svi u isto vrijeme odlučili pregledati kožu

sweet girl =)
29.10.2009., 16:36
mene su na šalati naručili za mjesec dana,tak da sam išla "pregled" i ja nisam odma rekla dali želim da mi ga odstrane pa su me naručili ponovno u 12 mj. kao da dođem tamo da se dogovormo za odstranjivanje,ali ga je doktorica sam malo pogledala i rekla da je sve u redu,pa neznam ni sama što da mislim :ne zna:...ali koliko ja mislim nemože ona samo pogledom vidjet dali je sve u redu... :-s

Dark_side
30.10.2009., 19:41
Ljudovi... :s

Zadnjih sat vremena sam se načitao po forumu o odstranjivanju madeža iz svih mogućih topica, ali nisam dobio baš odgovor koji sam tražio.. :(.

Naime, imam jako puno madeža po licu i po tijelu. Nisu toliko vidljivi... neki veći neki manji... i nisam baš previše obraćao pozornost na to dok nisam čuo da se mogu ukloniti. Nemam nikakvih problema s njima... htio bih ukloniti veći broj isključivo iz estetskih razloga. Bio sam kod svog doktora i on mi je dao uputnicu za plastičnu kirurgiju. Htio bih to učiniti preko zdravstvenog jer koliko vidim privatnici deru za te stvari, a niti nemam te pare jer sam student. Međutim, naslušao sam se tu o svakojakim metodama i uglavnom se spominjalo kirurško odstranjivanje. Toliko nisam nesiguran i da mi nešto extra smetaju pa da se zaje.. da prostite sa šavovima i ostalim. Da li rade po bolnicama lasersko uklanjanje ili radiovalovima ili strujom ili čim već i gdje točno? Da li se to plaća dodatno. Molim Vas ako netko ima konkretan odgovor... kažem, ne smetaju mi toliko da bi se zajebavao sa mini operacijama... jedino razmišljam o tome da ako postoji neka neinvazivna metoda.. zašto ih ne bi uklonio? Stvarno sam neupućen stoga help.

Hvala Vam unaprijed!

tina sch
30.10.2009., 21:52
nisam još čula da po bolnicama skidaju laserski, radiovalovima ili strujom .. tako možeš samo kod boljeg privatnog plastičara.. a po bolnicama rade samo skalpelom :ne zna: možda se varam .. možda ima naprednih državnih bolnica :ne zna:

Dark_side
31.10.2009., 23:05
nisam još čula da po bolnicama skidaju laserski, radiovalovima ili strujom .. tako možeš samo kod boljeg privatnog plastičara.. a po bolnicama rade samo skalpelom :ne zna: možda se varam .. možda ima naprednih državnih bolnica :ne zna:

Čuo sam da kao u nekoj klinici za tumore ili kak već... na Črnomerecu uklanjaju strujnom metodom.

Ne mogu vjerovati da u bolnicama uklanjaju samo kirurški. To bi mi bilo masakriranje da ih idem ukloniti više...

blondina
31.10.2009., 23:44
Idući tjedan moram na previjanje, jel to boli?

tina sch
01.11.2009., 09:42
Čuo sam da kao u nekoj klinici za tumore ili kak već... na Črnomerecu uklanjaju strujnom metodom.

moguće .. ali ja sam bila tamo pa nije bilo ni L od lasera .. :ne zna:

Glavni frajer kaže:
01.11.2009., 18:47
teško mi je vjerovati da je takva gužva za običan pregled. ili su Hrvati toliko zdravstveno osviješteni pa smo svi u isto vrijeme odlučili pregledati kožu
na šalati je gužva jer si se naručila za pregled kod dermatologa. na koje se najčešće čeka po 2 - 3 mjeseca. a na šalati je nekakva centrala za melanome za dobar dio hrvatske. nešto mi je med. sestra tamo pričala, ali ima godina dana od toga, pa zaboravio...
kod kirurga se na pregled obično čeka tjedan dva... na zahvat oko 2 mjeseca :)

tina sch
01.11.2009., 20:09
Idući tjedan moram na previjanje, jel to boli?

misliš na skidanje konaca ? ..skoro pa ne .. :D

Dark_side
05.11.2009., 01:36
moguće .. ali ja sam bila tamo pa nije bilo ni L od lasera .. :ne zna:

Znači i tamo nožinom skidaju? :rofl:

I cannot believe it... :(

Anjaa
05.11.2009., 14:33
Ljudovi... :s

Zadnjih sat vremena sam se načitao po forumu o odstranjivanju madeža iz svih mogućih topica, ali nisam dobio baš odgovor koji sam tražio.. :(.

Naime, imam jako puno madeža po licu i po tijelu. Nisu toliko vidljivi... neki veći neki manji... i nisam baš previše obraćao pozornost na to dok nisam čuo da se mogu ukloniti. Nemam nikakvih problema s njima... htio bih ukloniti veći broj isključivo iz estetskih razloga. Bio sam kod svog doktora i on mi je dao uputnicu za plastičnu kirurgiju. Htio bih to učiniti preko zdravstvenog jer koliko vidim privatnici deru za te stvari, a niti nemam te pare jer sam student. Međutim, naslušao sam se tu o svakojakim metodama i uglavnom se spominjalo kirurško odstranjivanje. Toliko nisam nesiguran i da mi nešto extra smetaju pa da se zaje.. da prostite sa šavovima i ostalim. Da li rade po bolnicama lasersko uklanjanje ili radiovalovima ili strujom ili čim već i gdje točno? Da li se to plaća dodatno. Molim Vas ako netko ima konkretan odgovor... kažem, ne smetaju mi toliko da bi se zajebavao sa mini operacijama... jedino razmišljam o tome da ako postoji neka neinvazivna metoda.. zašto ih ne bi uklonio? Stvarno sam neupućen stoga help.

Hvala Vam unaprijed!

Najbolje moguća metoda za odstranjivanje madeza je klasicna kirurska ekscizija, dakle da ti ga izrezu, ova spaljivanja su za samo male madeze plitkih baza (korijena) a kakav je korijen se u biti ne vidi, ali ako ti ga spale a korijen ostane on ce opet narasti, jos veci, a laser je isto sr*nje, dosta slucajeva infekcija ima poslije laserskog uklanjanja, zagnojava se to itd.

tina sch
05.11.2009., 15:24
slažem se sa svime šta kaže Anjaa .. dakle, pod nož !!! :D

Dark_side kolko sam ja vidjela nema .. al to ne mora znacit daje tako jer sam ti ja corava :rofl:

Pješčani sat
06.11.2009., 09:18
na šalati je gužva jer si se naručila za pregled kod dermatologa. na koje se najčešće čeka po 2 - 3 mjeseca. a na šalati je nekakva centrala za melanome za dobar dio hrvatske. nešto mi je med. sestra tamo pričala, ali ima godina dana od toga, pa zaboravio...
kod kirurga se na pregled obično čeka tjedan dva... na zahvat oko 2 mjeseca :)

nisam se naručila na Šalatu. u Vinogradsku.

hondaCBR
11.11.2009., 18:30
Madež mi je bio na mijestu gdje mi točno dolazi kopča od remena pa je uvjek ta kopča pri saginjanju zastrugala za madež, a i ja sam ga vjerojatno prstima otrgnuo dok sam skidao hlače pred nekoliko dana. Malo sam polijao rakijom i sad je onako posušeno svijetlo roze boje, kao kad otrgnete krastu. Zanima me jel bih mogao imati kakvih problema sa time?

Termination
11.11.2009., 18:55
Općenito ne bi trebalo biti problema. Ako primjetiš da dolazi do kakve upale, krvarenja i slično javi se liječniku...

hope_010
11.11.2009., 21:29
Svakako otiđi dermatologu iz razloga što nisu svi madeži jednaki a i može doći do rekacije koja neće biti vidljiva na samoj koži. Bilo kakve promjene s madežima treba pratiti i ne gubiš ako odeš do doktora. Nemoj misliti da te plašim ali znam nekoliko slučajeva koji su imali problema upravo zbog madeža.

Termination
11.11.2009., 21:51
Svakako otiđi dermatologu iz razloga što nisu svi madeži jednaki a i može doći do rekacije koja neće biti vidljiva na samoj koži. Bilo kakve promjene s madežima treba pratiti i ne gubiš ako odeš do doktora. Nemoj misliti da te plašim ali znam nekoliko slučajeva koji su imali problema upravo zbog madeža.

ali ovdje se ne radi o "spontanoj" promjeni nego o ozljedi :mig:

hope_010
17.11.2009., 07:50
Istina, ne treba sad stvarati paranoju. :D Ali ja ipak preporučam dermatologa, čisto preventivno. :)

Svojaa
17.11.2009., 15:30
Svjeze izvjesce s Rebra. Prvo, zgrada u koju treba otici je skroz na vrhu, kad se vec predje cijelo dvoriste i kad sam mislila da sam vec izasla iz kruga bolnice. Nema veze, samo da znate.

Uglavnom, dosla sam na kirurgiju, u ambulantu, narucena, misleci da cemo danas to skinuti, jer sam tako "dogovorila". Dosla sam s gotovim nalazom dermatologa, u kojem je pisalo sve sto je trebalo pisati. Dosla sam s dvije uputnice, sto mi isto nije bio rekao, nego sam naknadno morala propitivati (jedna za kirurga, druga za PHD analizu). Uglavnom, spremna!

I - cekala sam lijepo od 9 do 12:30 da bi me striček primio i naručio me za skidanje sljedeći tjedan.

Tip je bio ok, odmah me hitno naručio i sve pet. Ali ja ne razumijem, zašto to danas nismo mogli obaviti?!? To de facto ispada da ja, koja sam spremna sa svim uputnicima i nalazima dermatologa, moram se prvo naručiti, onda doći pozdraviti doktora, i onda tek iz trećeg pokušaja to i napraviti.

Mogu misliti koliko će to tek trajati kod ljudi koji još prije toga moraju dermatologu /ja išla u Sunce/, pa jebate, koliko dana godišnjeg treba da se skine jedan madez?

Ne krivim ja liječnike, ali organizacija poslovanja je katastrofa. Jebo ministra i sve redom. Jadnici se tamo ubijaju od posla, a produktivnost nikakva. Meni je tih ljudi zao, jer mora da su jako isfrustrirani.

I ja sam, ali mislim da je njima ipak gore. Treba uvest Austro-ugarski model upravljanja pa da vidite kak bi svi stigli na red, bez pol frke. Al ne bi dolazili pet puta, nego jednom.

Zelim biti ministar zdravstva da pokazem kak se moze!

mamali113
21.11.2009., 09:46
Eto kći je pala još na moru i skinula mladež,ostao je nekakvi"zastrugani dio" roze boje,neki dan smo bili u Vinogradskoj kod dermatologa i preporuka je odstraniti ga i sad ćemo to za koji tjedan skinuti u lokalnoj anesteziji.Za pregled smo čekali 4mjeseca kad sam ih zvala i objasnila o čemu se radi rekli su da to nije ništa jako hitno i naručili nam termin.Pozdrav

gordos
24.11.2009., 22:55
Meni je doktorica rekla da je oklijevanje najgore i strah od samog pregleda. Savjetujem otići dermatologu što prije, ja sam dugo čekao, bio sam sav depresivan i paranoičan i konačno skupio hrabrosti i otišao na pregled. Imao par sumnjivih koje sam odstranio kod privatnika. Sva sreća, nalazi su ok, imam još nekoliko za skinuti...

decec
25.11.2009., 19:53
Daj preporuči kojeg privatnika u ZG i kako se sad kreću cijene, čujem da su poskupili??

stewo45
28.11.2009., 12:56
bok!!Imam 16 god. i imam par madeža na licu,vrat i leđima koji mi smetju i htio bih ih ukloniti.Zanima me mogu li ih ukolniti bez ožiljaka i gdje.Hvala

tina sch
01.12.2009., 11:21
bok!!Imam 16 god. i imam par madeža na licu,vrat i leđima koji mi smetju i htio bih ih ukloniti.Zanima me mogu li ih ukolniti bez ožiljaka i gdje.Hvala

ja sam odstranjivala u institutu za tumore kirurški i ostao mi je ožiljak .. ako želiš baš bez ožiljka najbolje je posjetiti ptivatnog plastičnog kirurga koji to radi , al za to ti onda treba pretpostavljam nešto više para a ovo u državnim bolnicama je naravno besplatno. prema tome ako imaš para raspitaj se koji plastičar radi odstranjivanje madeža, nazovi ordinaciju i dogovori pregled .. sretno :mig:

people
01.12.2009., 11:57
pa nije baš točno da je skroz besplatno. Ja sam skidala u Dubravi dva madeža i to me koštalo 100,00 kuna analiza madeža i nekih 40,00-50,00 kuna participacija. Iznervirala me činjenica da me dr. za skidanje sljedeća dva madeža naraučio odnosno rakao mi je da ga nazovem tek za tri mjeseca, i naravno nisam ni nazvala niti išla. Čula sam da kod privatnjaka naplačuju po madežu 800,00 kuna. Jel to točno????

carevo
01.12.2009., 14:58
Danas sam otkrio da mi se jedan veci madez malo razdvojio po sredini i na gornjem dijelu gdje se razdvojio pocrnio. sutra idem doktoru. Takoder, iz istog madeza mi rastu dvije dlake pa se nadam da je to samo upala neka prouzrokovana tim dlakama.
Ima li itko iskustava sa takvim problemom?

tina sch
01.12.2009., 16:33
pa nije baš točno da je skroz besplatno. Ja sam skidala u Dubravi dva madeža i to me koštalo 100,00 kuna analiza madeža i nekih 40,00-50,00 kuna participacija. Iznervirala me činjenica da me dr. za skidanje sljedeća dva madeža naraučio odnosno rakao mi je da ga nazovem tek za tri mjeseca, i naravno nisam ni nazvala niti išla. Čula sam da kod privatnjaka naplačuju po madežu 800,00 kuna. Jel to točno????

ahh .. dubrava je dubrava ... :bang:
ja nisam plačala participaciju .. a ni analizu - biopsiju ne naplačuju u institutu ..

chichita
02.12.2009., 10:54
može pomoć?
ovako, naručena sam idući tjedan na kožnom odjelu u KB Osijek na odstranjivanje madeža... doktor mi je rekao da će mi odstraniti jedan jer imam jedno 4 malo veća oko grudi i na stomaku istog tipa pa će poslati tog jednog na analizu da se vidi ako i ostale treba ukloniti... sad ja ne znam hoće li mi on pregledati tim nekim aparatom i ostale madeže ili ne i ako i trebam ukloniti još njih jel to radi taj doktor ili tražim uputnicu za drugi odjel (npr. plastičnu kirurgiju)?

people
02.12.2009., 14:02
ahh .. dubrava je dubrava ... :bang:
ja nisam plačala participaciju .. a ni analizu - biopsiju ne naplačuju u institutu ..

baš dobro da to znam, jer ako se odlučim skidat sljedeće onda sigurno neću ići u Dubravu.

Svojaa
03.12.2009., 13:41
Dragi moji, stigao je rezultat biopsije i imam MELANOM te moram na kirurški zahvat. Ono što vam mogu reći je - nemojte čekati i nemojte odgadjati. Ja sam mislila da nije ništa ozbiljno, ustvari, čak sam bila ljetos na Instutu za tumore, a tamo mi ga čak nisu htjeli niti skinuti! Da bi otišla na Rebro i ustanovila da je nalaz biopsije taj da je riječ o melanomu!

Dakle, moram pohvaliti liječnika koji me odmah nazvao i dogovorio da dodjem pa ćemo ugovoriti kirurški zahvat. Prilikom zahvata će se uzeti i uzorak limfnih čvorova pa ćemo analizom vidjeti u kojoj fazi je cijela priča. Držte palčeve da se nije proširio, iako mi je liječnik zvučao ful zabrinuto. Uglavnom, kako bude bit će, pa eto.

Moj savjet svima je, šteta što ga meni nitko nije rekao, ODITE ODMAH, NEMATE ŠTO ČEKATI, JER ČEKANJEM SAMO POGORŠAVATE STVAR, PROBLEM NEĆE NESTATI AKO ČEKATE.

Čak i ako vas proglase hipohondrom i dosadnjakovićem, boli vas ona stvar!

Ok. Hope for the best, prepare for the worst, to je moj moto pa ćemo vidjet :)

Svojaa
03.12.2009., 13:44
chickita, ne znam što znači kožni odjel, jel to dermatolog ili kirurg?
u osnovi te pregledava deramatolog (ima malo povećalo), ali ako otklanjaju - to radi samo kirug. Moguće je da će ti kirurg skinuti jedan i poslati na analizu, a kad dodje nalaz onda će vidjeti treba li i druge ili ne. A u tom slučaju stigneš dignuti još uputnica i što već. Ako ti nije jasno što i kako, nazovi bolnicu, nemoj da ti bude neugodno i pitaj koje uputnice sve moraš donijeti - jer u osnovi dermatolog trazi svoju, a kirurg svoju, pa da te ne vrate samo zato kaj ti fali jedna uputunica!

chichita
03.12.2009., 14:11
to je na dermatologiji... tražio je uputnicu za MKZ, ja mislim da će ukloniti 1 za sada ali ja vjerujem da će i ostale trebati ukloniti pa sad ne znam jel bolje da mi ih on uklanja ili da tražim sama uputnicu, kad dođu nalazi, za drugi odjel, strah me da mi ne ostanu ožiljci a i da se on neće potruditi oko toga zato što je s derma odjela :ne zna:

escada4life
06.12.2009., 21:07
ovako : ujutro idem na operaciju koju čekam još od ljeta kad se nisu smjeli uklanjati madeži na licu zbog vrućine. sad - jedan dan prije zahvata koji toliko čekam pročitam na netu po forumima da to nikako ne treba raditi u dubravi u bolnici kod plastičnog kirurga - a ja baš tamo idem !!! kažu da su ožiljci poslije užasni , a meni je ovo na licu i nije baš toliko strašno ! zna li netko što mogu očekivati ...ili da odustanem ?

escada4life
06.12.2009., 23:30
na kakvom su glasu plastičari iz Dubrave ....itko ?? please ??!!

Termination
06.12.2009., 23:39
Malo si zakasnila s pitanjem... teško da će ti netko odgovorit do ujutro...

opera
07.12.2009., 19:25
i mene to zanima, jer bi trebala maknut par madeza
no strah me :(

ma nema problema s tim,ja sam ih 4 skinula od jednom,nista ne boli samo malo zateze dan poslije,oni te madeze kasnije salju na analizu,da vide jesu li maligni. potpuno odstrane madez,sve u svemu ja sam vrlo zadovoljna i isla bi opet bez problema da moram!

jellenna
16.12.2009., 23:57
Pozdrav svima,

na licu imam 2 bradavice koje su prokrvljene (crvene su)
Na šalati su mi rekli da se jedna mora kirurški skinuti a druga može laserski.

Kako je to na licu meni je bitno da mi se to odradi bez ožiljka i profesionalno.

Može li mi netko preporučiti gdje otići i kome ??
Ako je netko nešto o tome pisao unaprijed se ispričavam, nisam čitala cijelu temu....

Hvala puno!

jellenna
17.12.2009., 14:06
nekakav odgovor?
hvala...

tina sch
20.12.2009., 17:31
obzirom da je na licu možda je najbolje otići kod plastičnog privatnog kirurga .. a ako nemaš para za privatne uvijek možeš u institut u ilici, šalatu ili neku drugu državnu

acetic
25.12.2009., 02:00
Pozdrav, imam madez na licu iz kojeg btw rastu dlacice, to cesto obrijem rutinski ...

Nikad nije bilo problema, no poceo sam ga, ne znam kako da se izrazim, tj. poceo sam ga osjecati, mala bol na tom dijelu lica gdje je madez?

Ima itko ideju, imam li razloga za brigu :)

DraMaRi
01.01.2010., 23:36
Imam dva madeza na licu (kod usta) od rođenja koja bi htjela maknut. nisu strasno veliki ali su crni (tamno smeđi) i malo ispupceni.
sad malo čitam i vjerojatno bi najbolje bilo kiruški ali ipak su na licu i ne bi htjela ožiljke. pa mislim da bi bilo bolje to rješit kod privatnika.. ne znam, mozda se varam...
nisam bas primjetila da je netko pisao o iskustvima skidanja u RI bolnici. sta oni rade samo kiruski?
za privatnike sam nasla zambellija i polikliniku barbel (u Rijeci). iskustva? koliko ste platili? u Zg Barbelu se krecu između 200 i 800 po madezu + nekih 150 pregled, pretpostavljam da je isto i za Ri - kad je to njihova podružnica... :)

decec
01.01.2010., 23:48
Da, i mene to zanima, na kraju se malo ljudi javlja s iskustivma kod privatnika. Ja sam čuo za Barbel da su ok, ali ima li netko ovdje s ikakvim iskustvima kod njih?
Ja imam jedan madež ispod pazuha koji bi trebao skinuti, ali iaoko se ne radi o licu, ne bih baš volio ožiljke ako nije nužno. Kak to oni rade, koja metoda je najbolja? Ne želim one starinske struganje, trganje, već da mi makne cijelog (i ispod kože koliko ima).

Anjaa
10.01.2010., 13:07
Da, i mene to zanima, na kraju se malo ljudi javlja s iskustivma kod privatnika. Ja sam čuo za Barbel da su ok, ali ima li netko ovdje s ikakvim iskustvima kod njih?
Ja imam jedan madež ispod pazuha koji bi trebao skinuti, ali iaoko se ne radi o licu, ne bih baš volio ožiljke ako nije nužno. Kak to oni rade, koja metoda je najbolja? Ne želim one starinske struganje, trganje, već da mi makne cijelog (i ispod kože koliko ima).

Gle najbolja je metoda kirursko odstranjivanje, a oziljak se nece vidjeti, oziljak se vidi jedino ako dodje do komplikacija koje su stvarno rijetke. Kirurski se madez odstrani u potpunosti, dakle i ono izvana i njegova baza koja seze do 3. sloja koze, zasije se sve lijepo i ostane ti tockica, koja s vremenom nestane, ide samo 1 sav.

Anjaa
10.01.2010., 13:10
Imam dva madeza na licu (kod usta) od rođenja koja bi htjela maknut. nisu strasno veliki ali su crni (tamno smeđi) i malo ispupceni.
sad malo čitam i vjerojatno bi najbolje bilo kiruški ali ipak su na licu i ne bi htjela ožiljke. pa mislim da bi bilo bolje to rješit kod privatnika.. ne znam, mozda se varam...
nisam bas primjetila da je netko pisao o iskustvima skidanja u RI bolnici. sta oni rade samo kiruski?
za privatnike sam nasla zambellija i polikliniku barbel (u Rijeci). iskustva? koliko ste platili? u Zg Barbelu se krecu između 200 i 800 po madezu + nekih 150 pregled, pretpostavljam da je isto i za Ri - kad je to njihova podružnica... :)

Madez sam po sebi tj njegovo odstranjivanje nije skupo, no ono sto oni naplate 500 i do 1500kn je biopsija, 1 minuta posla je odstranjivanje i 1 sav, no oni sve sto odstrane moraju slati na biopsiju a ona kosta puno, pa zato kirurzi toliko naplacuju.

decec
10.01.2010., 23:34
Hvala, imaš neku preporuku gdje da idem to obaviti? Iz Zagreba sam. Pomagajte ljudi! :)

Anjaa
11.01.2010., 20:11
Hvala, imaš neku preporuku gdje da idem to obaviti? Iz Zagreba sam. Pomagajte ljudi! :)

Decec, ajd isprazni inbox.

Anjaa
11.01.2010., 20:21
U principu, bilo mi je glupo napisati tu da ne ispadne reklama, no ova tema postoji za razmjenu iskustava pa smatram da ipak mogu napisati svoje iskustvo.
Ja sam bila kod dr. Ignatovskog, on je inace iz Daruvara ali svake srijede je u ZGu i radi ambulantu, radi kod neke dermatologice u Fijanovoj 4 (kod Kvatrica). On je inace plasticni kirurg tako da je meni stvarno super odradio posao, sad je 8mj nakon skidanja madeza i nemam ama bas nikakav trag da su bili, a nisu bili bas mali. Prednost zbog kod njega su cijene, jer nema "paprene zagrebacke", vec svoje cijene (valjda se mjeri po daruvarskim cijenama) i dosta je povoljniji, ovisi o broju madeza koje skidas i kako se dogovorite, no u svakom slucaju ja ga toplo preporucujem, a na vama je izbor. Bas mi je rekao da je kod te doktorice kod koje on radi u ambulanti 1 madez 1500kn, meni je naplatio 500, no ja sam imala 3.

disorder007
12.01.2010., 20:01
Joj skidanje madeža nije ništa strašno. Ja sam imala neki čudan madež na ramenu koji je bio neobičnog oblika i crn ko ugljena,i što je najgore rastao je neprestano pa sam ga morala ukloniti jer se sumnjalo da je opasan blabla. Operacija je trajala 5 min,nisam osjetila ništa,jedino što mi je ostao ožiljak,ali vama vjerojatno neće,jer meni je to čini mi se dosta traljavo napravljeno,al na ramenu je,koga briga :)

disorder007
12.01.2010., 20:05

http://lmgtfy.com/?q=uklanjanje+made%C5%BEa+zagreb

decec
12.01.2010., 21:52
Hvala i tebi. Guglat znam i sam, ali preporuka je nešto drugo. to je kad je netko osobno od forumaša bio na skidanju madeža kod nekog i onda ovdje kaže svoj dojam i iskustvo. Kapiraš? :kava:

Dario_UR88
15.01.2010., 01:21
Kolege forumasi,prvo cu se ispricat sto cu vjerovatno postavit pitanja,od kojeg vas boli glava vec,al citao sam postove ovdje i sve mi se pomjesalo,i plasticnjaci i dermatolozi i sve sve..tako da bi molio da mi ovo pomognete,dakle imam 2 madeza,jedan na prsima,drugi na trbuhu, zelim ih maknut cisto iz estetskih razloga, malo su veci i neizgleda lijepo to..dakle to je moj problem sad pitanja:

1. Sto sve moram sredit od papirologije? ic svojoj doktorici prvo? po uputnicu..sto?
2. Isao bi u bolnicu,dakle ne kod privatnika, jer student sam ,nema se love,a za oziljke me ionako nije briga, muzevno je to sta ne hahaha :p salim se,al stvarno ne opterecuje me to
3.Skidaju li u bolnici samo zbog estetike? il bas moram bit bolestan?
4.I mogu li skinut oba odmah? il za svaki moram ponovnu proceduru
5.I jos za kraj,molio bih da mi preporucite koju bolnicu najbolje otic,s obzirom na cekanje...
hvala vam puno...moze i na pm..

IgorVG
16.01.2010., 11:05
Ima ko kakav prijedlog za nekog dobrog privatnika u Vg-u ili Zg-u? Ne da mi se naručivati pa čekati pa opet naručivati i tako u nedogled...

Tnx

MalaPlavaLajava
19.01.2010., 15:41
Kod privatnika kosta jedan madez oko 400 kuna, uključivo Sunce, tako da ta priča o tome da jedan kosta 1.500 i da ti je napravio uslugu po 500 kuna su GLUPOSTI. Za tog tipa iz Daruvara sam čula, iz prve ruke, da voli pipati pacijentice na nezgodnim mjestima pa preporučujem da tamo nikako ne idete!

Ja sam to obavila na Rebru, kod dr. Bulića, za kojeg mogu reći samo NAJBOLJE, a i svi ga pacijenti hvale. Dok drugi doktori naprave jednu operaciju, on napravi pet, i ništa mu nije teško. Radi na plastičnoj kirurgiji.

Ne da mi se sve čitati, ali prvi korak svima je uputnica za dermatologa i odlazak dematologu, jer tek kad vam on da mišljenje možete u bolnicu, jer vas tamo BEZ NALAZA DERMATOLOGA neće ni primiti, pa nemojte gubiti vrijeme. Možete se na Rebru naručiti i telefonom, pa dok čekate termin kod plastičara, obavit dermatologa da ne gubite vrijeme.

U Suncu je skidanje 400 kn, ali je analiza još 1.200.

MalaPlavaLajava
19.01.2010., 15:42
Ne preporučujem Vinogradsku, tamo su u ... Rebro je skroz ok,....ne preporučujem ni Institut za tumore, tamo su me otfakali

Anjaa
19.01.2010., 17:41
Kod privatnika kosta jedan madez oko 400 kuna, uključivo Sunce, tako da ta priča o tome da jedan kosta 1.500 i da ti je napravio uslugu po 500 kuna su GLUPOSTI. Za tog tipa iz Daruvara sam čula, iz prve ruke, da voli pipati pacijentice na nezgodnim mjestima pa preporučujem da tamo nikako ne idete!

Ja sam to obavila na Rebru, kod dr. Bulića, za kojeg mogu reći samo NAJBOLJE, a i svi ga pacijenti hvale. Dok drugi doktori naprave jednu operaciju, on napravi pet, i ništa mu nije teško. Radi na plastičnoj kirurgiji.

Ne da mi se sve čitati, ali prvi korak svima je uputnica za dermatologa i odlazak dematologu, jer tek kad vam on da mišljenje možete u bolnicu, jer vas tamo BEZ NALAZA DERMATOLOGA neće ni primiti, pa nemojte gubiti vrijeme. Možete se na Rebru naručiti i telefonom, pa dok čekate termin kod plastičara, obavit dermatologa da ne gubite vrijeme.

U Suncu je skidanje 400 kn, ali je analiza još 1.200.

Da, 1500 je skidanje+biopsija, ja sam 500 platila skidanje+biopsiju, pa se ti duso nauci racunati prije nego napises GLUPOSTI!

tina sch
20.01.2010., 12:37
1. Sto sve moram sredit od papirologije? ic svojoj doktorici prvo? po uputnicu..sto?
2. Isao bi u bolnicu,dakle ne kod privatnika, jer student sam ,nema se love,a za oziljke me ionako nije briga, muzevno je to sta ne hahaha :p salim se,al stvarno ne opterecuje me to
3.Skidaju li u bolnici samo zbog estetike? il bas moram bit bolestan?
4.I mogu li skinut oba odmah? il za svaki moram ponovnu proceduru
5.I jos za kraj,molio bih da mi preporucite koju bolnicu najbolje otic,s obzirom na cekanje...

ja sam bila u institutu za tumore(državno) pa ti mogu odgovoriti kako je u tom slučaju
1. kod doktora opće prakse uputnicu za kirurgiju za pregled madeža i uputnicu za kirurgiju za skidanje madeža
2. dakle dođeš u institut ili bilo koju drugu državnu sa uputnicom i teti na šalteru kažeš da želiš odstraniti madeže ... vjerojatno će te neručiti za pregled(ne znam koliko ti je usput - možda bolje da se telefonski naručiš)
3.ja sam svoj skinula zbog estetike - oni ne znaju da li je tvoj madež maligni prije nego ga pošlju na biopsiju, ali da se ne desi da ti kažu "nema potrebe za skidanje madeža" reci im da često zapinješ za njih odječom noktima bla bla
4.mislim da možeš odmah 2
5.obzirom da cijelo vrijeme pišem o institutu - preporučam ti to (tamo bi se mogao načekati)

tina sch
20.01.2010., 12:43
ne preporučujem ni Institut za tumore, tamo su me otfakali
no hard feelings al kaj je je - dobro ti piše u nicku - baš si lajava !
..to kaj su te oDfakali i nije neki razlog za nepreporučit - vidiš mene nisu i super su mi napravili :rolleyes:

DraMaRi
26.01.2010., 10:15
Madez sam po sebi tj njegovo odstranjivanje nije skupo, no ono sto oni naplate 500 i do 1500kn je biopsija, 1 minuta posla je odstranjivanje i 1 sav, no oni sve sto odstrane moraju slati na biopsiju a ona kosta puno, pa zato kirurzi toliko naplacuju.

Sad meni opet nesto nije jasno... :bonk:
ako salju na biopsiju znaci da sam ga maknula kiruški? jer koliko sam shvatila, ako ga maknu laserom ili ne znam kako drukcije, ne mogu ga poslat na analizu..?
a ako ga idem micat kiruški u bolnicu idem preko socijalnog i ne dođe me ništa..? ili je to bilo - kiruški kod privatnika..?
ajde mi to malo razjasnite...

i još uvijek nitko nije preporučio nikoga u rijeci.. :(

tina sch
26.01.2010., 10:46
u državnim bolnicama je besplatno ako imaš zdravstveno i dopunsko
privatnik ne bi bio privatnik da se kod njega ne plaća - dakle kod privatnog kirirga plačaš odstranjivanje + negdje dodatno platiš za biopsiju + pregledi naravno
za laser nek ti netko drugi pojasni - ja ne znam :D

DraMaRi
26.01.2010., 10:55
ok, tako sam i ja shvatila. znači ono plaćanje od 500 - 1500 kn za biopsiju je bilo za privatnika.. ali ako vec idem kod privatnika isla bi zato da mi ga ne miče kiruški nego laserski (ili kako već) da bude minimalni ožiljak, pa samim tim nema biopsije..
e dobro, sad me još samo zanimaju preporuke.. kako i gdje - u rijeci naravno :D?

offee
26.01.2010., 19:03
jel ima ko za preporuku privatnika iz st?ima ih par,sad ne znan kod koga da idem.

amali
30.01.2010., 16:44
jel ima ko za preporuku privatnika iz st?ima ih par,sad ne znan kod koga da idem.

ja sam bila kod dr. Vice Grabovca i nisam požalila. imala sam kod usnice madež i on mi ga je odstranija...moram priznat da su se i dermatolozi divili kako nema apsolutno nikakvog traga. by the way nije laserki nego klasično. platila sam 600 kn al to je bilo prije nekih 5 godina.

Anjaa
31.01.2010., 16:41
ok, tako sam i ja shvatila. znači ono plaćanje od 500 - 1500 kn za biopsiju je bilo za privatnika.. ali ako vec idem kod privatnika isla bi zato da mi ga ne miče kiruški nego laserski (ili kako već) da bude minimalni ožiljak, pa samim tim nema biopsije..
e dobro, sad me još samo zanimaju preporuke.. kako i gdje - u rijeci naravno :D?

Pa nemoze nesto sto spali laserom poslati na biopsiju, ali to lasersko otklanjanje je nepouzdano, ukratko sranje, najbolje ti je ukloniti kirurski, bez mudrolija, a oziljak ti nece ostati nikakav, pa to je samo 1 sav, tockica ti se vidi par mjeseci, za 6 mjeseci vise nista!!!!

sheera
31.01.2010., 18:34
sutra idem na pregled madeža i eventualni dogovor za uklanjanje,imam jedan na licu iznad usne,dosta veliki,jedan iza uha takodjer i jedan manji ispod vrata...:mad:. možda sutra imam sreće pa mi to sve odmah obavi,a da ne pričam da me toliko strah da ću poluditi!:bljak: iako sam pročitala da ništ ne boli i da kratko traje moš mislit,ajd ti meni dokaži:confused: i još ću ić sama (za poludit)..

offee
31.01.2010., 18:40
ja sam bila kod dr. Vice Grabovca i nisam požalila. imala sam kod usnice madež i on mi ga je odstranija...moram priznat da su se i dermatolozi divili kako nema apsolutno nikakvog traga. by the way nije laserki nego klasično. platila sam 600 kn al to je bilo prije nekih 5 godina.

da,baš mi je i jučer jedna cura isto njega preporučila da je jako dobar.
hvala ti puno :top: :)

amali
01.02.2010., 23:36
da,baš mi je i jučer jedna cura isto njega preporučila da je jako dobar.
hvala ti puno :top: :)

nema na čemu :mig:
javi kako je bilo i koliko si platila jer bi i ja trebala ponovo ić... već sam i zaboravila jel treba uputnica za poslat madeže na patologiju:ne zna:

offee
03.02.2010., 19:47
nema na čemu :mig:
javi kako je bilo i koliko si platila jer bi i ja trebala ponovo ić... već sam i zaboravila jel treba uputnica za poslat madeže na patologiju:ne zna:

da,da naravno.javim kako je prošlo :)
nisan ga još zvala,ali ću ići tokom ovg miseca

lolali
06.02.2010., 21:53
ljudi treba mi hitno pomoc!
prije 11 dana operirala sam dva madeza. Jedan od njih mi je bio sa desne strane na boku. bio je dosta velik nekih 3 cm i bio je malo ispupcen i hrapav pa su mi rekli da bi bilo dobro uklonit. sve je bilo super i jucer sam isla skidati konce. znaci to je deset dana nakon operacije. meni je cak bilo i malo cudno zasto tako brzo ,ali boze moj nisam ja doktor valjda oni znaju!!
i jucer dodem ja doma i zanimalo me kak to zgleda i skinem ja malo zavoj ( zavoj mi vise nije ni trebo al su mi ga stavili zbog neke tekucine kaj su mi stavili na madez) i kad sam otvorila zapelo mi je za oko to kaj je oziljak izgledao poput neke tamne (crne) crte. al dobro ,misla sam da to treba tak bit pa sam opet zaljepila. Međutim ,nakon par sati kada sam isla leć zapeklo me to mjesto,imala saM osjecaj ko da mi netko zateze kozu sa jedne i druge strane. Kada sam se ujutro probudila skuzila sam da mi je nesto smeđe na gazi al sam mislila da je to od one tekućine.i sad meni nekaj sumnjivo bilo i idem ja skinut to i kad ono :eek: šok!! :eek: rana se otvorilaaaa!!!!:eek: ja sam ostala u soku. jedva sam pokazala mami pa kad je ona vidjela isto se sokirala. rekla je da odma idemo u klaicevu. to je bilo onako skroz veliki krug otvoreno,odvratno je bilo jos se zavoj priljepio za to. taman se poveselila kako sam se jesila napokon tog madeza i sad ovo:( i dosli mi u klaicevu oni skinuli taj zavoj sad i njima je izgledalo uzasno. naspricli mi snecim i ovaj jedan doktor reko da ce sad zasit dva sava ( sto mi uopce nije jasno kako moze u prostoriji gdje nista nije sterilno niti cisto raditi tako nesto na otvorenoj rani) i ja se sokirala micala se nisam mu dala. onda je doso drugi doktor reko da nemogu tako radit jer sam prenemirna i kaze on kako imamo dvije opcije za odlučiti.
1) da mi ponovno to zašiju -ALI DA NEMOGU GARANTIRATI DA SE RANA OPET NEČE OTVORIT , da sam ja mrsava bl bla da nemam neko masno tkivo pa da slabije drzi,sta ja znam
2) da mi presade jedan dio kože sa noge na to mjesto:eek: da bi to bilo najbolje

na ovo drugo opet sam ostala sokirana - od jednog obicnog madeza oni meni moraju presadivati kozu:eek:

bio mi je vise pun k**** svega i madeza doktora i sl

jos kazu oni mojoj mami da mi trebamo odluciti sta cemo,-ko da smo mi doktori! od kud da mi znamo sta je bolje:mad:

jos mi nije jasna jedna stvar- pod 1) kako oni to ne garantiraju da se rana nece otvorit:ne zna: ako ce duze drzat konce jer su ih ocito drzali pre malo ne kuzim zasto bi se opet otvorilo.

i zadnja stvar koja me muci je to sto je doktor koji je sve to radio na godisnje,a ja tamo nikomu vise ne vjerujem jer mi ih je vise dosta
jedan kaze jedno drugi drugo...u nekoj drugoj bolnici me nebi primili vjerojato sa necim sta su ovi zapoceli:ne zna:
jos su mi rekli da ce me skroz uspavat jer sam pre nemirna ...jako sam tuzna i neznam sta da radim
ako ima neko takvih iskustava i savijete molim vas pisite bilo sto jer ja u pon moram nesto od toga napravit.:(

hvala unaprijed

succorosso
07.02.2010., 00:50
Ako ti se rez otvorio treba ga zatvoriti na neki nacin, inace prijeti mogucnost infekcije, odnosno ako nekako i zaraste ostat ce ti velik i ruzan oziljak, sto ne zelis.

Presadjivanje s noge zvuci glupo, jer ne zelis na nozi jos jedan oziljak (gdje bi uzeli kozu) i to lijepo odbij.
Pretpostavljam da ti je najbolje da sve dezinficiraju i pokusaju zasiti ponovo.

Za par savova nije potrebna neka specijalna sterilna soba, jednostavno dezinficiraju ranu, stave sterilne rukavice, daju ti lokalnu anesteziju te sterilnom iglom i koncem zasiju. Nemoj pristati na sivanje bez anestezije.

Ako nemas povjerenja u te lijecnike koji su te tretirali, mozes otici u bilo koju drugu bolnicu. Moraju te primiti, ako odbiju trazi imena i pismeno da te odbiju, u kom slucaju ih mozes prijaviti sefu odjela, ravnatelju ili u HZZO.

iva2110
09.02.2010., 09:52
ja sam svojedobno skinula dosta madeža sa tijela. ali niti jedan sa lica, pa me zanimaju iskustva onih koji jesu i radiovalnom metodom i kirurškim putem? hvala unaprijed iva2110

tina017
11.02.2010., 18:08
heluuu, moram odstranit madez (tj bradavicu) na glavi, zanima me dali se normalno kosa moze prati? ili treba neko vrijeme proci.....jer me bas to muci...:confused:
pliz ako netko zna neka odgovri??:s
:)

franzferdinand
11.02.2010., 19:14
A što kada želimo ukloniti madeže čisto iz estetskih razoga?
Ja sam bila na pregledima kod dermatologa, još sam i rekla kako zapinjem često, ali je doktor rekao da on to ne bi dirao, neka ja samo kontroliram to jednom godišnje...
To je bilo na šalati, pa ako je netko uklanjao madež iz estetskih razloga, neka mi, lijepo molim, napiše postupak :D

gogycro
13.02.2010., 13:06
Pozdrav svima imam par pitanja vezano za skinje madeža, citao sam na forumu teme vezano za to ,ali nisam nasao odgovore na neka moja pitanja.

1.Procitao sam da ima vise metoda skidanja ,pa me zanima koja se pokazala najbolja ili postoji tocno metoda za svaki tip madeža?

2.Kakva su iskustva sa bolnicama i privatnicima, tko se pokaza da je bolji ?

3.Kojeg privatnika bi mi preporucili iz Splita ? I kolike su cijene ?

AnelBihac
13.02.2010., 17:48
Pozdrav svima imam par pitanja vezano za skinje madeža, citao sam na forumu teme vezano za to ,ali nisam nasao odgovore na neka moja pitanja.

1.Procitao sam da ima vise metoda skidanja ,pa me zanima koja se pokazala najbolja ili postoji tocno metoda za svaki tip madeža?

2.Kakva su iskustva sa bolnicama i privatnicima, tko se pokaza da je bolji ?

3.Kojeg privatnika bi mi preporucili iz Splita ? I kolike su cijene ?

Samo skidanje nije problematicno i radi se pod lokalnom anastezijom.

Nakon svakog skinutog uzorka, on ide na patologiju da se provjeri da se iza kojeg ne krije tumor.

sheera
13.02.2010., 18:03
eto uklonila 3 madeža! onaj isti dan kad sam išla na pregled,injekcija zaista boli ,ostalo se ne osjeti,nalazi su u redu samo na licu je ožiljak fakat 3 cm... valjda će od kreme nestati :) još nosim flastere al i to ću skinuti za par dana :) eto pozz

Engelchen00012
13.02.2010., 19:30
Ovom se pitanju i ja pridružujem.:)

Anjaa
14.02.2010., 21:15
Na licu oziljci zaista jako dobro zacjeljuju! Nece se vidjeti 100%, lice je iznimno prokrvljeno, pa je to razlog dobrom zacjeljivanju!

jackie-1
14.02.2010., 22:00
Dali je možda netko uklanjao madež u rijeci u poliklinici Medico? Cijene?
dali se uklanjanje madeža napravi za jedan dan i odmah se može doma,jel tako ili?

jackie-1
14.02.2010., 22:04
dali je možda poliklinika sunce u rijeci jeftinija od medica...ako netko zna? Puno vam hvala!

Jahanara
15.02.2010., 15:29
da li je netko odstranjivao kod dr. Suada Crnice u Karlovcu(bolnica Švarča)? ako je, molila bih da napiše svoje iskustvo. uskoro idem, a užasno me strah.
hvala

katja001
16.02.2010., 15:21
Ja sam riješila 2 mladeža:
1. na licu, blizu uha, lagano ispupčen bio, iz njega rasle dlačice koje sam s vremena na vrijeme čupala. Nakon nekog vremena me počeo svrbiti i boljeti na dodir. Dobila sam uputnicu svoje doktorice, otišla na orl na pregled i dobila termin za ostranjivanje. Taj dan sam dobila lokalnu i riješen mladež za 10-ak minuta. Malo je boljela par dana. Ostao lagani ožiljak koji mažem Contra Tubex masti (oko 100kn na slobodno), sada jedva da se vidi.
2.na dekolteu, bio crn, okrugao, kao velika bradavica koji sam otrgnula do pola slučajno, a krv je tekla da to nije normalno...Otišla na kirurgiju i to mi odmah odstranili u roku 5 min. To me je dosta boljelo, valjda zbog mjesta na kojem se nalazio, nisam smjela raditi nikakve nagle pokrete rukama i lagano trebala biti pognuta nekih 5 dana. Sad ostao ožiljak koji kad ljeti dobijem malo boje izgleda kao tetovaža..
Nije strašno, ja sam išla na bolničku opciju uklanjanja mladeža zbog financijskih razloga i isplatilo se. Nije bitno dal je privatnik ili ne, bitna je kvaliteta rada, ja sam sasvim zadovoljna bez obzira na neka iskustva za koja sam čula
POZZZZ

offee
16.02.2010., 18:29
amali,napisala san ti sve na pm

efos
17.02.2010., 16:56
Da vas nesto pitam...mogu li se oni kozni madezi odstranit..ne oni izboceni nego oni normalni, znate na sta mislim...:-)

Scor7
17.02.2010., 17:58
pozz, zanima me samo kad rade ovi gore na Šalati, koje ima je radno vrijeme primanja pacjenata?

i jel ce me odma pregledat ?

milisicdj
17.02.2010., 17:59
Da vas nesto pitam...mogu li se oni kozni madezi odstranit..ne oni izboceni nego oni normalni, znate na sta mislim...:-)

mislim da je najbolje da se posavjetuješ sa doktorom...evo ti link pa vidi tu nadam se da ćeš naći odgovor www.lauralasinger.com (http://www.lauralasinger.com)

lea_li
17.02.2010., 21:05
pozz, zanima me samo kad rade ovi gore na Šalati, koje ima je radno vrijeme primanja pacjenata?

i jel ce me odma pregledat ?

Moraš se naručiti prije.

Anjaa
18.02.2010., 09:39

Normalno da mogu, i oni izboceni imaju bazu do 3. sloja koze i isto se odstranjuju, uvijek ti s madezom uzmu i malo okolnog tkiva i idu u "dubinu"!

sheera
23.02.2010., 11:34
eto opet ja bila kod doktora koji mi je uklanjao madeže...naime ostao mi je jedan konac koji nije izvadio a pored toga mi se stvorio apsces-upaljena gnojna vrećica,koju su mi iglom probušili i vadili gnoj ajoooooj boli:s ,sutra idem na kontrolu :) valjda će bit sve u redu već mi je dosta svega:confused:

leona79
24.02.2010., 08:02
dali je netko riješavao madeže u čakovcu ili varaždinu??

ja se spremam, pa bih molila za eventualna iskustva..

prilika
24.02.2010., 08:19
Koji je dermatolog dobar da se kod njega ode na pregled madeža? Imate nekog za preporučiti? Može i preko uputnice. Ja imam već dugo jedan malo ispupčen madež ispod pazuha koji je često pritisnut barem malo sa grudnjakom. Jučer navečer sam primijetila da iz njega raste jedna dlaka što prije nikada nije bilo. Osim toga nekako me malo počeo boliti, kao da se sa strane, ali još uvijek u samom madežu stvorio neki prišt koji sam mogla i istisnuti, tako da je taj prišt sada splasnuo. Sada me više uopće ne boli taj madež od kada sam istusnula taj prišt, a i sam madež nije se baš povećao niti je promijenio oblik.

Ima li netko iskustva s takvim madežom? Mislite li da takav madež ipak treba odstraniti?

sinkat
24.02.2010., 09:42
evo i ja sam bila kod dermatologa i moram skidati jedan na grudima, zbog mjesta idem kod plastičnog..naručila sam se u opatiju kod privatnika i doći će me sve skupa 500 kn. kad to obavim idući petak se javim s iskustvima. e da, i ja sam dobila antibiotik u kremi za mazat 10 dana dva put dnevno prije zahvata..:ne zna:

prilika
24.02.2010., 09:54
sinkat

Sretno slijedeći petak! Napiši svakako kako je sve prošlo. Koliko si platila pregled kod dermatologa? Taj dermatolog te uputio kod tog plastičnog kirurga? Hoće li ti slati taj madež i na histološku analizu nakon što ga skinu? To što kažeš da ćeš platiti 500 kn mi se ne čini previše. Neki su tu spominjali i cijenu od 1500 kn zajedno sa skidanjem madeža i slanjem na histološku analizu ako se ide kod privatnika. Zato sam mislila da je možda bolje ići preko uputnice.

bbubbulla
25.02.2010., 12:46
pozdrav
jeste li posjetili http://www.blemish-free.com/

sputnjik
25.02.2010., 21:34
Može li mi netko preporučiti privatnika u Zg za skidanje madeža?I kolika je cijena skidanja i analize tkiva? Skidala sam nekoliko madeža na Institutu za tumore, ali uvijek su velike gužve pa bih htjela to obaviti u kraćem vremenu.
Hvala!:ne zna: