PDA

View Full Version : Madeži - pitanja, otklanjanje, operacija...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

is_none
11.06.2012., 22:30
Pozdrav svima. Ovako dobio sam potkozni prist tik do mladeza da li je to opasno ili ne ali sad koliko sam vidio malo se povlaci i sve i inace kopam po pristevima ali po ovom se nisam usudio kopat jer ipak madez je tu :(

anyone? :moli:

sbirulina
11.06.2012., 23:09
ma nije, prišt ko prišt, ne kopaj i povuć će se za par dana, i meni je jednom tako bilo pa sam mislila da mi madež raste. ne brini:mig:

is_none
11.06.2012., 23:24
ma nije, prišt ko prišt, ne kopaj i povuć će se za par dana, i meni je jednom tako bilo pa sam mislila da mi madež raste. ne brini:mig:

evo vidis tu je taj sugavi prist cak nije ni na madezu vec tik do njega ali svejedno ja opet friknuo http://imageshack.us/photo/my-images/401/p1206120016.jpg/ i cak mi je ljekarka ona kaj radi u ljekarni rekla da je prist ali ja i dalje frikam :503: i to potkozni

Sashica
14.06.2012., 22:49
Molim savjet i tumačenje nalaza.

Prvo:
U siječnju sam uklonila jedan madež na Klinici za tumore. Kako sam u međuvremenu ostala trudna i imala komplikacije, nisam stigla po PHD nalaz, nego tek sad i evo nalaza, ako mi ga netko od stručnih može protumačiti je li nalaz uredan:

''Patološka dijagnoza: Naevus pigmentosus compositus. Opis nalaza biopsije: materijal je isječak kože veličine 5:4 mm sa smeđkastom, okruglastom tvorbom veličine 4:3 mm. Hostološki je opisana tvorba građena od junkcionalno i intradermalno smještenih gnijezda i tračaka tipičnih nevus stanica sa smeđkastim pigmentom melaninom u citoplazmama te sa sazrijevanjem prema bazi. Opisana je tvorba u pregledanom materijalu odstranjena u cijelosti.''

Drugo:

S obzirom da imam dosta madeža, dr.opće me uputila u Vinogradsku na pregled cijelog tijela. U travnju sam obavila pregled kod neke mlade doktorice, koja je rekla da su madeži OK, osim dva koja su joj bila sumnjiva, upisala je u pov.bolesti: ''Na trupu i ekstremitetima više nevusa klinički i dermatoskopski bez atipija, osim tamnog nepravilnog nevusa (3-4 mm) na lijevoj nadlaktici te za praćenje nevus na desnom bedru (oko 6 mm).'' Rekla je da bi vjerojatno taj na ruci uklonili, ali kako sam tad bila u prvom tromjesečju trudnoće, naručila me da dođem sad u drugom tromjesečju.

Ja sam sad obavila kontrolu, međutim primila me neka druga starija doktorica, koja je pogledala ta dva madeža i rekla da oni njoj ne izgledaju suspektno i da nisu za uklanjanje. Naručila me za kontroulu u siječnju 2013.

E sad, ja sam sklonija složiti se s ovom prvom mladom doktoricom, jer mi je taj madež na ruci nepravilnog oblika, nejasnih (razmrljanih) rubova, ima točkicu na sebi i potamnio je. Zar to nije prema abecedi madeža sumnjiv madež :confused: Ovaj na nozi je veći, pravilnog oblika, ima točkicu, ali isto je nejasnih rubova, iako svijetliji, tj. smeđi.

Evo slika, ako uspijete vidjeti.

Na ruci: (ispao je svijetliji, ali u zbilji je taman poput tamne čokolade)
http://img18.imageshack.us/img18/5759/novo107.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/novo107.jpg/)

Na nozi:
http://img837.imageshack.us/img837/6260/novo110.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/837/novo110.jpg/)

Može li mi netko stručan dati savjet što napraviti? Zabrinuta sam i ne znam dal da vjerujem ovoj drugoj doktorici, ona prva mi se činila temeljitija i rekla je da je taj na ruci sumnjiv i dugo ga je proučavala :ne zna: Zar nije bolje za svaku sigurnost ukloniti ga?

Nitrox
15.06.2012., 09:14
Naime ja imam problem,da mi je madez pokraj testisa sastrane,i naravno nije bio problem,ali kako sam poceo igrat aktivnije nogomet,ocito trenjem "nogu" sam ga nekako zakacio,plus stidne dlake koje su ga mozda dodatno malo "posjekle",i sada kao da ima neku malenu rupicu unutra (koja je crvenkasta)dakle madez je: cca je pol centimetra od koze,i sirok je malo manje od centimetra!a rupica u madezu je otprilike kao kada pristic ispusete dokraja pa vam ostane onako lagana rupica na kozi,samo eto sta je pol madeza lagano crveno,a pol madeza normalno... Ajde recite sta vi mislite,i ako vec trebam da odem po uputnicu,za sto da trazim uputnicu!!!

edit: evo sad primjetih kada sam pogledao pod svijetlom,kao da se lagano gnoji na tom dijelu (onak zutkasto polagano)...

El Gato Félix
15.06.2012., 14:42
Molim savjet i tumačenje nalaza.

Prvo:''Patološka dijagnoza: Naevus pigmentosus compositus. ...Hostološki je opisana tvorba građena od junkcionalno i intradermalno smještenih gnijezda i tračaka tipičnih nevus stanica sa smeđkastim pigmentom melaninom u citoplazmama te sa sazrijevanjem prema bazi. Opisana je tvorba u pregledanom materijalu odstranjena u cijelosti.''

Potpuno uredan nalaz. Radi se o jednom podtipu madeža kod kojeg se stanice koje ga izgrađuju nalaze u površinskom i dubljem dijelu kože. Stanice ne pokazuju znakove atipije. Dakle, sasvim uredan madež i nalaz.
Drugo:
Može li mi netko stručan dati savjet što napraviti? Zabrinuta sam i ne znam dal da vjerujem ovoj drugoj doktorici, ona prva mi se činila temeljitija i rekla je da je taj na ruci sumnjiv i dugo ga je proučavala :ne zna: Zar nije bolje za svaku sigurnost ukloniti ga?

O ovome ću više napisati na moderatorskom dijelu, da ne zbunjujem ostale koji čitaju, ali ćeš konačnu odluku oko toga što učiniti ipak morati donijeti sama (npr. još jedno mišljenje). Ostali forumaši također su pozvani prokomentirati ovaj zanimljivi slučaj.

El Gato Félix
15.06.2012., 14:44
edit: evo sad primjetih kada sam pogledao pod svijetlom,kao da se lagano gnoji na tom dijelu (onak zutkasto polagano)...

Svakako se javite svojem izabranom liječniku opće prakse na pregled kako bi Vam propisao antibiotsku terapiju i uputio Vas na daljnje specijalističko liječenje, ako procijeni da je isto potrebno.

dubravagirl
15.06.2012., 14:48
Dali se može odstraniti madež koji nije izbočen, tzv. zatamljene kože, promjera 5mm?

El Gato Félix
15.06.2012., 15:19
Dali se može odstraniti madež koji nije izbočen, tzv. zatamljene kože, promjera 5mm?

Mislite madež koji je u ravnini kože?

Da, naravno.

Tinkerbell 8
15.06.2012., 17:11
imam jedan, meni sumnjiv, madež. imam ga od rođenja, ali u zadnjih godinu dana se počeo mijenjati. inače je izdignut znad površine kože.
prošlog ljeta sam redovito stavljala debeli sloj kreme za sunčanje na njega, i nakon toga sam primijetila da je nekako počeo pucati. :ne zna: nemam bolji izraz.
naravno, sad sam se prepala, ali izgleda da se to ljeti ne uklanja. i što sad da radim?

El Gato Félix
15.06.2012., 19:01
imam jedan, meni sumnjiv, madež. imam ga od rođenja, ali u zadnjih godinu dana se počeo mijenjati. inače je izdignut znad površine kože.
prošlog ljeta sam redovito stavljala debeli sloj kreme za sunčanje na njega, i nakon toga sam primijetila da je nekako počeo pucati. :ne zna: nemam bolji izraz.
naravno, sad sam se prepala, ali izgleda da se to ljeti ne uklanja. i što sad da radim?

Bitno je da madež pogleda dermatolog. Ako je jako sumnjiv, preporučit će se njegovo uklanjanje odmah, neovisno o godišnjem dobu.

Bitchy Dancer
18.06.2012., 06:56
Cijeli život iznad lijevog oka (ispod obrve, dakle na kapku) imam nekakvu izraslinu za koju ne znam ni jeli madež ili bradavica ili nešto peto i na sebi ima jednu smeđu točkicu. Promjera je oko 4 mm. Tu je otkad znam za sebe, dakle nije nešto što se pojavilo nenadano. Međutim, primijetila sam da mi se boja te izrasline promijenila. Prije je bio u istoj boji kao i ostatak kapka (osim te točkice), a sad je tamnije, nekako narančasto. Idem ga pregledati kad se vratim doma s faksa, dakle za nekih 20-ak dana, ali me svejedno unaprijed zanima jel netko imao sličnih iskustava i trebam li odmah početi paničariti? :confused:

ničegSeNeSjećam
21.06.2012., 08:33
Uf, hvala onima koji su mi odgovorili na pitanje o "rožiću" na madežu. Sad sam se malo preplašio... Baš nisam siguran da li sam se dobro izrazio kad sam rekao madež. Kolko sam skužio kad se kaže madež misli se na ove ravne? Ili su i ovi uzdignuti isto madeži?
Evo slika da ne bude zabune pa ako mi opet netko potvrdi da trebam na pregled - put pod noge. Ovaj rožić je na gornjem (prema slici) rubu, a ne na sredini kako to možda izgleda. Zapravo se vidi cijeli madež (?) + pridošlica.

http://img204.imageshack.us/img204/7729/posalji.png

Još jednom hvala na pomoći.

Another Brick
21.06.2012., 09:13
Imam displastični madež veličine 8-9mm, tamnosmeđe boje, nepravilnog oblika (nije skroz okrugli), u ravnini kože. Ono što je zabrinjavajuće je da znam da ga u djetinjstvu nisam imala, a kad je točno nastao nemam pojma jer na takvom nezgodnom mjestu da se ne primjeti i koje osim toga NIKAD ne izlažem Suncu, što me posebno brine. Primjetila sam ga prije 6-7 mjeseci i od tada ne raste. Bila sam kod dermatologa, preporučuje uklanjanje i PHD.

Sad, ne znam gdje se sve u Zagrebu mogu naručiti kod kirurga i koliko se dugo čeka za operaciju, koliko na PHD nalaz, gdje bi mogla najbrže doći na red, da li to vrijeme čekanja može igrati ulogu ukoliko je melanom, i na kraju koliko se plaća budući da ja nemam dopunsko???

I zanima me što 6-7 mjeseci može značiti ako je melanom?!

Hvala...

tynsy
21.06.2012., 17:00
Imam displastični madež veličine 8-9mm, tamnosmeđe boje, nepravilnog oblika (nije skroz okrugli), u ravnini kože. Ono što je zabrinjavajuće je da znam da ga u djetinjstvu nisam imala, a kad je točno nastao nemam pojma jer na takvom nezgodnom mjestu da se ne primjeti i koje osim toga NIKAD ne izlažem Suncu, što me posebno brine. Primjetila sam ga prije 6-7 mjeseci i od tada ne raste. Bila sam kod dermatologa, preporučuje uklanjanje i PHD.

Sad, ne znam gdje se sve u Zagrebu mogu naručiti kod kirurga i koliko se dugo čeka za operaciju, koliko na PHD nalaz, gdje bi mogla najbrže doći na red, da li to vrijeme čekanja može igrati ulogu ukoliko je melanom, i na kraju koliko se plaća budući da ja nemam dopunsko???

I zanima me što 6-7 mjeseci može značiti ako je melanom?!

Hvala...

na svetom duhu se može isti dan doći na red za pregled i narudžbu. samo treba doći ujutro rano, donijeti uputnicu i pričekati. operacija se dogovara za 1-2 mjeseca, a phd nalaz se čeka oko 3 tjedna.
probaj provjeriti za kb merkur, mislim da su tamo manja čekanja.

ne vjerujem da se radi o melanomu ukoliko u tih 6-7 mjeseci nije došlo do nikakvih promjena jer melanom stalno raste i mijenja se.
ako prilikom pregleda posumnjaju na malignost, operaciju će obaviti hitno!
meni svako malo iskoči novi madež, već sam ih 5 povadila i povadit ću ih još koliko treba ako mi budu sumnjivi.

može li mi netko malo bolje pojasniti ovaj nalaz:
primljen je isječak kože 8x3x4 cm s eleviranim tumorom promjera 4 mm građenim od epidermisa čije su papile međusobno premoštene umnoženim melanocitima sa znakovima blage atipije te nešto nevus stanica u gornjem dermisu uz blagu limfocitnu infiltraciju. promjena je u cijelosti odstranjena.

moja doktorica je rekla da možemo ponoviti phd analizu, a ova s kirurgije da je to u redu jer je promjena odstranjena i nema razloga za brigu :/

tynsy
21.06.2012., 17:08
Uf, hvala onima koji su mi odgovorili na pitanje o "rožiću" na madežu. Sad sam se malo preplašio... Baš nisam siguran da li sam se dobro izrazio kad sam rekao madež. Kolko sam skužio kad se kaže madež misli se na ove ravne? Ili su i ovi uzdignuti isto madeži?
Evo slika da ne bude zabune pa ako mi opet netko potvrdi da trebam na pregled - put pod noge. Ovaj rožić je na gornjem (prema slici) rubu, a ne na sredini kako to možda izgleda. Zapravo se vidi cijeli madež (?) + pridošlica.

http://img204.imageshack.us/img204/7729/posalji.png

Još jednom hvala na pomoći.

ja bih rekla obavezno i što prije otići na pregled.
neću te plašiti, ali čvorići na madežu nikako nisu dobar znak. ne mora ništa značiti, ali put pod noge i riješi se nedoumice.

Altera
21.06.2012., 19:36
@tynsy, nalaz ti je ok.

Another Brick
21.06.2012., 21:02
na svetom duhu se može isti dan doći na red za pregled i narudžbu. samo treba doći ujutro rano, donijeti uputnicu i pričekati. operacija se dogovara za 1-2 mjeseca, a phd nalaz se čeka oko 3 tjedna.
probaj provjeriti za kb merkur, mislim da su tamo manja čekanja.

ne vjerujem da se radi o melanomu ukoliko u tih 6-7 mjeseci nije došlo do nikakvih promjena jer melanom stalno raste i mijenja se.
ako prilikom pregleda posumnjaju na malignost, operaciju će obaviti hitno!
meni svako malo iskoči novi madež, već sam ih 5 povadila i povadit ću ih još koliko treba ako mi budu sumnjivi.

Hvala na odgovoru, raspitat ću se za Merkur jer je i mjesec dana previše. Još sam zaboravila napisati da sam svijetle puti i imam svjetle oči.
Na pregledu sam bila privatno kod dermatologice i preporučila mi je uklanjanje i PHD, ali je rekla nešto kao da nije jako hitno kad sam ju pitala, iako mi nije baš uvjerljivo to zvučalo. Kirurg na hitnoj me poslao doma jer ''ne izgleda kao melanom''(madež je velik, nepravilan i taman, wtf?) i jer ''su melanomi u mojim godinama izuzetno rijetki''. Rijetki ne znači nemogući!!! I minimalna šansa je razlog da se makne, pa može se raditi o životu. I još mi kaže da se ne brinem, kao da sam debil, jer vjerojatno imam taj madež od rođenja ili od ranih godina (a kažem mu da nemam, stvorio mi je prije najviše 3-4 godine) i jer valjda imam više takvih madeža, a nemam, i zato što je na mjestu koje nije izloženo Suncu? Što nisu najopasniji melanomi na takvim mjestima? I da imam puno displastičnih zar nije to tek razlog za uzbunu? Puno nelogičnosti sam do sad čula od doktora u svakom slučaju. Pročitala sam negdje da ima vrsta melanoma koji prestane rasti u širinu i počne u dubinu (ako netko zna jel to točno nek potvrdi) što znači da bi to mogao bit loš znak budući da sam ga primjetila tek kad je bio već ove veličine. Nisam čitala bezveze, nego s nekih stručnih stranica. Meni se čini da je to očito još previše neistraženo, pa to što nisu posumnjali da je melanom očito ne mora ništa značiti...

tynsy
21.06.2012., 22:18
Hvala na odgovoru, raspitat ću se za Merkur jer je i mjesec dana previše. Još sam zaboravila napisati da sam svijetle puti i imam svjetle oči.
Na pregledu sam bila privatno kod dermatologice i preporučila mi je uklanjanje i PHD, ali je rekla nešto kao da nije jako hitno kad sam ju pitala, iako mi nije baš uvjerljivo to zvučalo. Kirurg na hitnoj me poslao doma jer ''ne izgleda kao melanom''(madež je velik, nepravilan i taman, wtf?) i jer ''su melanomi u mojim godinama izuzetno rijetki''. Rijetki ne znači nemogući!!! I minimalna šansa je razlog da se makne, pa može se raditi o životu. I još mi kaže da se ne brinem, kao da sam debil, jer vjerojatno imam taj madež od rođenja ili od ranih godina (a kažem mu da nemam, stvorio mi je prije najviše 3-4 godine) i jer valjda imam više takvih madeža, a nemam, i zato što je na mjestu koje nije izloženo Suncu? Što nisu najopasniji melanomi na takvim mjestima? I da imam puno displastičnih zar nije to tek razlog za uzbunu? Puno nelogičnosti sam do sad čula od doktora u svakom slučaju. Pročitala sam negdje da ima vrsta melanoma koji prestane rasti u širinu i počne u dubinu (ako netko zna jel to točno nek potvrdi) što znači da bi to mogao bit loš znak budući da sam ga primjetila tek kad je bio već ove veličine. Nisam čitala bezveze, nego s nekih stručnih stranica. Meni se čini da je to očito još previše neistraženo, pa to što nisu posumnjali da je melanom očito ne mora ništa značiti...

ja sam na svetom duhu čekala skoro 2 mjeseca, a moja baka je u merkuru puno brže došla na red.
i ja sam svijetlije puti i imam puno displastičnih madeža. zato dosta pazim, izvadila sam ih 5, jedan je bio nepravilnih rubova, na jednom je počeo rasti kao još jedan madež. na kraju je ispalo da nije jedan nije maligan.
shvaćam tvoju zabrinutost jer sam i ja svašta mislila. i naslušala sam se nestručnih doktora iz različitih područja. naravno da si ne želiš dopustiti na sebi liječničku pogrešku. mojoj baki su rekli da vjerojatno nije ništa, pa ispao planocelularni karcinom kože.
nabavi uputnicu i naruči se, uklonit ćeš ga i bit ćeš mirna. možeš odmah ukloniti još koji ako ti smeta. iako nisam stručnjak za melanome, mislim da se kod tebe ipak radi o običnom displastičnom madežu.
napisala si da je u ravnini kože. da je počeo rasti u dubinu, onda bi se uzdignuo iznad kože, narastao bi i prema gore (izgledao npr. kao neki čvor).

@Altera - hvala :)

Tomscha
22.06.2012., 13:57
@tynsy, nalaz ti je ok.

Jeste li vi liječnik ?

Fanika
22.06.2012., 23:00
Imam nekoliko madeža za koje mi doktorica rekla da ih promatram i pazim. Oni su poprilično narasli.
Sjetila se ja njih promatrati i mjeriti ovih dana kad je moja kolegica bila na uklanjanju svojih.
U strahu sam, jer je moja mama prošle godine liječila NHL limfom, a tata ove godine liječi rak pluća.
Zbog toga sam i konačno krenula gledat svoje madeže.
Ja bi svakako išla na privatni pregled, jer ne stignem se naručivati i čekati, a i želim se čim prije riješiti straha.
Može li netko ponoviti u koju polikliniku da idem?
Hvala!

lukaXXkralj
24.06.2012., 03:18
znači htio bih uklonit 3 madeža na licu,i 1 na prsima....imam 16g,koliko bi me to NAJjeftinije moglo izaći?

Spejs
24.06.2012., 10:06
Ako ides preko socijalnog, ne placas nista.

Nekako mi cudno zvuci da imas cak 3 rizicna madeza na licu?

lukaXXkralj
24.06.2012., 16:33
neznam jesu li rizična,imam 3 manja crna obična....dali bi se dalo to skinit ako su u ravnini kože(nisu ispupčeni),i može li se u jednoj operaciji skinit njih 3-4?

tynsy
24.06.2012., 19:57
neznam jesu li rizična,imam 3 manja crna obična....dali bi se dalo to skinit ako su u ravnini kože(nisu ispupčeni),i može li se u jednoj operaciji skinit njih 3-4?

ako su obični - nisu rizični.
možeš skinut i ispupčene i u ravnini kože, i više njih u jednoj operaciji.

Dumber
24.06.2012., 20:03
Primjetila sam da mi se jedan madež na licu promijenio. Uvijek je bio mala crna točkica i sad odjednom je oko njega i unutar njega pojavilo se neko crvenilo. Žao mi je što ne znam bolje objasniti, nažalost, prije idućeg tjedna ne mogu kod doktorice, a strah me da nije nešto ozbiljno.

Spejs
24.06.2012., 22:05

Cemu ih onda skidati, ako ne smetaju? Samo ce ih zamijeniti oziljci :ne zna:

lukaXXkralj
25.06.2012., 01:18
ako su obični - nisu rizični.
možeš skinut i ispupčene i u ravnini kože, i više njih u jednoj operaciji.

pa neće mi se valjda puno onda vidit ti ožiljci na licu? :)

tynsy
25.06.2012., 08:57
pa neće mi se valjda puno onda vidit ti ožiljci na licu? :)

vide se dosta ti ožiljci. stvarno nema razloga da ih skidaš ako nemaš problema s njima. bolje imati madeže nego te ružne ožiljke.
a i pitanje koje će te kirurg htjeti bez veze rezati po licu.

šator
25.06.2012., 13:06
kako je moguće da mi se u vrlo kratkom roku formiraju 10 madeža, jucer sam na plazi skuzio, a mislim da ih nije bilo prošli tjedan.

Aria95
26.06.2012., 21:33
A da li netko ima kakva iskustva s madežima na intimnim područjima?
Da li ste možda odstranjivali, ili vam smeta kod depilacije ili imate bilo kakve informacije? :confused:

Lilyrose
02.07.2012., 08:01
Koliko je sigurno skidati madež radiovalovima ako dermatolog kaže da je madež bezopasan i da nema potrebe kirurški? Ima tko iskustva s tim?

Zanima me cijena i zanima me da li je to stvarno bezopasno, jer ipak korijen i dalje ostane u tijelu. Iako je madež sad možda bezopasan, možda kasnije ne bi bio, pa me taj korijen što ostaje, brine.

Lilyrose
02.07.2012., 08:10
A da li netko ima kakva iskustva s madežima na intimnim područjima?
Da li ste možda odstranjivali, ili vam smeta kod depilacije ili imate bilo kakve informacije? :confused:

Znam da sam unutar threada čitala da su neki dečki odstranjivali s intimnih područja? Nisam doduše sigurna. Ali od cura mislim da se niti jedna nije tu pojavila s takvom pričom. Ja sam skidala jednog dosta blizu intimnog područja i to je već bilo dosta neugodno. Svaki put kad sam skidala s nezgodnih područja, baš je taj dan, k'o za vraga, bio dežuran neki mladi zgodni kirurg. Mislim, super. :rolleyes: :D

čokokukix
02.07.2012., 13:13
Pozdrav svima. :mig:

Zanima me jel itko micao madež s vrata? Imam jedan kojeg bih se voljela rješiti, ne smeta mi previše ali se stalno bojim da ću ga zakinit, nije mi baš svejedno. :rofl:

Čula sam da je to riskantno mjesto za skidanje, zbog žila i limfnih čvorova(nalazi mi se s lijeve strane, nekih 5cm ispod uha). Znam da su šanse da se tako nešto dogodi male, al ipak me strah. :tuzni:

Što vi kažete?

Sashica
02.07.2012., 16:57

Zanima me jel itko micao madež s vrata? Imam jedan kojeg bih se voljela rješiti, ne smeta mi previše ali se stalno bojim da ću ga zakinit, nije mi baš svejedno. :rofl:

Čula sam da je to riskantno mjesto za skidanje, zbog žila i limfnih čvorova(nalazi mi se s lijeve strane, nekih 5cm ispod uha). Znam da su šanse da se tako nešto dogodi male, al ipak me strah. :tuzni:

Što vi kažete?

Ja sam uklanjala madež (ispupčeni, dosta velik) na vratu. I to mi se nalazio baš pored ove glavne vratne žile. Bilo me baš strah, ali sve bilo začas gotovo i prošlo bez ikakvih problema :) (uklanjala sam ga na Klinici za tumore u Ilici)

udomi.me
03.07.2012., 12:55
Bok!

Mojoj majci su u ranim dvadesetima počeli rasti po licu madeži. Sa godinama su došli veliki i ispupčeni. Kada ih je odlučila skinuti, to je napravljeno kirurški i ostali su joj dosta veliki ožiljci.

E sada, i meni su u tim godinama počeli isto po licu rasti. Za sada su maleni, ali dosta brzo rastu.

Ne bi htjela imati ogromne ožiljke po licu. Pa me zanima kako to ide kada se radi laserski. Koliko su veliki ožiljci? Kolike su otprilike cijene? I dal bi mi neko mogao preporučiti gdje u Rijeci mogu ići?

Hvala.

Aria95
09.07.2012., 10:10
Ja sam uklanjala madež (ispupčeni, dosta velik) na vratu. I to mi se nalazio baš pored ove glavne vratne žile. Bilo me baš strah, ali sve bilo začas gotovo i prošlo bez ikakvih problema :) (uklanjala sam ga na Klinici za tumore u Ilici)

I ja sam nedavno uklanjala madež s vrata.
Prije nekoliko godina i meni su govorili da se ne preporuča uklanjati madež s vrata a kad sam ove godine bila na pregledu preporučili su mi njegovo uklanjanje.
I nije bilo ništa strašno :)

woman999
09.07.2012., 17:51
molim vas pomoć
gdje bi se u zg-u, privatno,dalo najjeftinije ukloniti više madeža?laserski?
već sam neke odstranila kiruški,ali ostali su mi užasni ožiljci....

hvala:D

** Tara **
09.07.2012., 19:11
Čitam temu i vidim dosta različitih iskustava pa me zanimaju neke stvari budući da nisam baš upućena u sve to.

Imam par madeža za skinuti. Budem ih skidala u bolnici. Njih nekoliko je maleno i nije mi bitno koliki će ožiljak biti jer se ni ne vide, više mi smetaju jer zapinjem za njih.

Ali imam i dva koji su mi sporni. Oba su ispupčena. Jedan je na leđima i promjera je 1 cm, a drugi je na licu ( ispred uha ).

Sad me zanima da li je uopće pametno da ih skidam u bolnici ili da idem privatno estetskom kirurgu?

Zanima me kolika je razlika u ožiljku. Što se tiče ta dva, bitno mi je da je ožiljak što manji jer su oba madeža na vidljivom mjestu, a ne znam koliki bi mi ostao ako bi mi radili u bolnici, a koliki ako bi radio estetski kirurg.

leeloo27
09.07.2012., 20:51
Ja sam jedan na licu, ispod usnice bila zakinula i morala sam ga ići odstraniti. Išla sam u bolnicu, na maksilofacijalnu i stvarno su ok napravili, imala sam 2-3 šava, radili su sa jako tankim koncem i ožiljak ako se ne zagledaš se ni ne vidi. E sad, ne znam jesam li imala sreće s doktorom ili su ekstra pažljivi kad je lice u pitanju.

Primjerice sestra mi zakačila na leđima jedan, išla ga skidati na kirurgiju i dosta joj se vidi ožiljak, mislim da se to moglo i bolje napraviti. :ne zna:

** Tara **
09.07.2012., 21:38
Hvala :)

Pa koliko sam shvatila ako je na licu onda šalju maksilofacijalnom kirurgu pa se to ni ne skuži toliko, a kada je na tijelu ( ukoliko želim estetiku ) trebam ići privatno?

Znači da bi me poslali na maksilofacijalnu kirurgiju za ovaj na licu?

leeloo27
09.07.2012., 21:53
Ma ne, u biti dobar doktor će se potruditi da se ožiljak ne vidi jako, pogotovo kad je na nekom vidljivom mjestu. Evo frendica mi je skidala na trupu jedan i jedan tamo na rubu gaćica i ok joj je, ne vidi se jako. To valjda ovisi na koga nabasaš. Od moje seke je na leđima, nije baš na vidljivom mjestu al svejedno je to po meni prevelik i predebel ožiljak, mislim da joj se doktor mogao malo više potruditi.

Sve što je vezano uz facu se ide na maksilofacijalnu. Evo ja moram ići na biopsiju pljuvačne žlijezde i šalju me isto na maksilofacijalnu.

Judy
09.07.2012., 23:33

ja sam uklanjala 3 madeža sa vrata i to odjednom i bili su poprilično veliki
nije nista strasno, jedino su me idućih par dana malo zatezali savovi, kad bi okrenula glavu na jednu stranu...

svekupno sam ih uklonila 7 i ožiljci su jedva vidljivi..totalno sam zaboravila da sam ih uopće i imala :)

lukaXXkralj
10.07.2012., 03:52
ee a jel se puno vide ožiljci ako madež nije ono poviše razine kože(ko u starih baba) nego u ravnini?

Tinkerbell 8
10.07.2012., 21:30
imam pitanje. :D madež koji je nastao negdje iza 20. godine, zadnjih 5-6 godina se povećao. ali ja sam se udebljala u tom razdoblju, a on je u ravnini kože. pa jel moguće da se on širi sa širenjem kože?:rofl:

is_none
11.07.2012., 14:31
Otkad sam uocio prist na madezu bio sam dva puta kod doktorice na pregledu sve je u redu rekla je ali ja sam i dalje opterecen s time i dalje buljim u to im kad dugo buljim cini mi se da raste kad malo na to zaboravim sve je u najboljem redu

magic potion
13.07.2012., 10:05
Je li za uklanjanje bolje otići kod dermatologa koji se time bavi, ili estetskog kirurga? Pitam zbog ožiljka.

El Gato Félix
13.07.2012., 21:46
imam pitanje. :D madež koji je nastao negdje iza 20. godine, zadnjih 5-6 godina se povećao. ali ja sam se udebljala u tom razdoblju, a on je u ravnini kože. pa jel moguće da se on širi sa širenjem kože?:rofl:

Madeži tijekom života mogu rasti s rastom tijela, a u Vašem slučaju, s obzirom da navodite da madež raste, odnosno da se mijenja, da se nešto s njim događa, bez obzira što je u ravnini kože, da biste bili sigurni, pokažite ga Vašem obiteljskom liječniku koji će procijeniti treba li Vas uputiti dermatologu na pregled.
Je li za uklanjanje bolje otići kod dermatologa koji se time bavi, ili estetskog kirurga? Pitam zbog ožiljka.

Liječnici koji se bave kirurgijom, tj. kirurške medicinske struke, imaju prednost pri odstranjivanju madeža, a osobito ako se madeži nalaze na nekim specifičnim lokacijama. Tako, primjerice, za madeže u predjelu glave i vrata preporuka je da ih ukloni otorinolaringolog, maksilofacijalni kirurg ili plastični kirurg (glave i vrata). Na nekim drugim mjestima na tijelu, madeže mogu uklanjati i opći kirurzi ili plastični kirurzi, a u odabranim slučajevima i dermatolozi, ali načelno se može reći da bi kirurške struke trebale imati prednost.

Dosta se često na ovoj temi postavljaju pitanja o čemu ovisi izgled ožiljka nakon operativnog zahvata i rekli smo, pa ću ukratko i ponoviti, da osim o operativnoj tehnici i vještini operatera, materijalu i sl., ovisi i o sklonosti stvaranju ožiljaka koje neka osoba ima.

Butterfly505
16.07.2012., 11:53
Lijep pozdrav svim forumašicama i forumašima.

Na čelu imam jedan madez, danas sam išla na pregled kod dermatologa.
Preporuka jest da uklonim taj madez, naravno uz PHd nalaz nakon zahvata.
Mogu birati hocu li estetskog kirurga, maksilofacijalnog kirurga ili na ORL.

Moje pitanje je sljedeće: Sto je najbolje odabrati? Gdje sam najsigurnija da će madez biti uklonjen u potpunosti?

Moja neka prvobitna ideja je bila ORL kirurgija u Klinici za tumore, no prije nego što odlučim, voljela bih čuti Vaša mišljenja i mišljenja liječnika koji pišu na forumu (El Gato).

Ispricavam se na poduzem postu i unaprijed zahvaljujem na Vašim odgovorima.

LION33
16.07.2012., 14:27
Bok narode
imam na leđima jedan mladež, i polako ga osjecam kao da me lagano bocka
procitao sam dosta toga na netu, pa me ulovila trta
pa me zanima, kako i di mogu cim prije napravit pregled ne privatno vec preko HZZOa
mislio sam ,jel moguce negdi u Zg. obavit pregled do 1.8
Hvala

Butterfly505
16.07.2012., 16:09
Bok narode
imam na leđima jedan mladež, i polako ga osjecam kao da me lagano bocka
procitao sam dosta toga na netu, pa me ulovila trta
pa me zanima, kako i di mogu cim prije napravit pregled ne privatno vec preko HZZOa
mislio sam ,jel moguce negdi u Zg. obavit pregled do 1.8
Hvala

Pregled možete obaviti u DZ Vrapče. Zvala sam prošli tjedan radi informacija za sebe i rekli su da se ne naručuje već samo dođete s uputnicom i čekate na red. Ponedjeljkom i srijedom Vam rade ujutro.

El Gato Félix
17.07.2012., 18:36
LMogu birati hocu li estetskog kirurga, maksilofacijalnog kirurga ili na ORL.

Moje pitanje je sljedeće: Sto je najbolje odabrati? Gdje sam najsigurnija da će madez biti uklonjen u potpunosti?

Moja neka prvobitna ideja je bila ORL kirurgija u Klinici za tumore, no prije nego što odlučim, voljela bih čuti Vaša mišljenja i mišljenja liječnika koji pišu na forumu (El Gato).

Sva tri specijalista (ORL, maksilofacijalni kirurg i plastični kirurg) su kompetentna izvršiti zahvat i kod kojeg god da dođete, napravit će dobar posao.

Ako je madež sumnjiv, mudro je ukloniti ga tamo gdje ćete najprije doći na red.

U kojoj ustanovi i s kojim liječnikom su forumaši imali najbolja iskustva, neka slobodno napišu ovdje. Za Klinku za tumore čuo sam mnogo pozitivnih iskustava.

Butterfly505
17.07.2012., 19:48
Sva tri specijalista (ORL, maksilofacijalni kirurg i plastični kirurg) su kompetentna izvršiti zahvat i kod kojeg god da dođete, napravit će dobar posao.

Ako je madež sumnjiv, mudro je ukloniti ga tamo gdje ćete najprije doći na red.

U kojoj ustanovi i s kojim liječnikom su forumaši imali najbolja iskustva, neka slobodno napišu ovdje. Za Klinku za tumore čuo sam mnogo pozitivnih iskustava.

Danas sam bila u Klinici za tumore (ORL), termin sam dobila za deveti mjesec.
Puno Vam hvala na odvojenom vremenu za ovaj odgovor.:)
Lijep pozdrav!

Kymatica
17.07.2012., 20:15
Danas sam bila u Klinici za tumore (ORL), termin sam dobila za deveti mjesec.
Puno Vam hvala na odvojenom vremenu za ovaj odgovor.:)
Lijep pozdrav!

jel vam to termin za pregled ili zahvat?

Butterfly505
17.07.2012., 21:00
jel vam to termin za pregled ili zahvat?

Procedura je zapravo sljedeća.

Prvo idete kod liječnika opće prakse koji Vam daje uputnicu za dermatologa (kao što sam već spomenula, u DZ Vrapče se ne naručuje ili možete privatno to obaviti). Zatim dođete u Kliniku za tumore gdje se na prvi pregled ne naručuje. Ovisno o poziciji madeža, prijavite se na određeni šalter.
Danas sam obavila pregled, a obzirom da nije u praksi da se takvi zahvati izvode tijekom ljeta, naručena sam za predoperativnu kontrolu u devetom mjesecu. Liječnik mi je rekao da se na sam zahvat nakon te kontrole dođe veoma brzo.

Oprostite na dugačkom postu, ali mozda će poslužiti Vama, ali i drugim forumašima. :)

magic potion
17.07.2012., 21:07
Jučer sam uklonila madež i sad me to mjesto povremeno jaaako svrbi. :D Je li to normalna pojava?

LION33
18.07.2012., 12:40
Pregled možete obaviti u DZ Vrapče. Zvala sam prošli tjedan radi informacija za sebe i rekli su da se ne naručuje već samo dođete s uputnicom i čekate na red. Ponedjeljkom i srijedom Vam rade ujutro.

Hvala na informacijama!

** Tara **
18.07.2012., 12:59
Jučer sam uklonila madež i sad me to mjesto povremeno jaaako svrbi. :D Je li to normalna pojava?

Da jer tkivo zarasta.

ZeroOne
20.07.2012., 09:18
Trebao bih savjet iskusnih forumskih pacijenata/ doktora.
Naime na rutinskom pregledu mojih madeža ustanovljeno je kako je jedan sumnjiv. Sljedeći proceduru prikupio sam sve potrebne papire i uputnice te se kao i mnogo puta dosada naručio za ambulantni zahvat. E sad dolazimo do problema; naime u međuvremenu mi se na jednom ožiljku od starijih operacija stvorila izraslina(dermatolog kaže papula koja može biti ili granulacija ili tumorska promjena) za koju mi je dermatologinja rekla da nemože biti sigurna da li je benigna ili maligna te me uputila na biopsiju i PHD analizu te izrasline.
Pošto već imam dogovoren termin u sali , mene zanima može li mi kirurg obaviti i odstranjivanje drugoga madeža i biopsiju te promjene u istome terminu ili se moram naručiti za novi? Također u slučaju da se sve obavlja u već zakazanom terminu da li mi je potrebna posebna uputnica za biopsiju i PHD te izrasline?

tynsy
20.07.2012., 09:28
Trebao bih savjet iskusnih forumskih pacijenata/ doktora.
Naime na rutinskom pregledu mojih madeža ustanovljeno je kako je jedan sumnjiv. Sljedeći proceduru prikupio sam sve potrebne papire i uputnice te se kao i mnogo puta dosada naručio za ambulantni zahvat. E sad dolazimo do problema; naime u međuvremenu mi se na jednom ožiljku od starijih operacija stvorila izraslina(dermatolog kaže papula koja može biti ili granulacija ili tumorska promjena) za koju mi je dermatologinja rekla da nemože biti sigurna da li je benigna ili maligna te me uputila na biopsiju i PHD analizu te izrasline.
Pošto već imam dogovoren termin u sali , mene zanima može li mi kirurg obaviti i odstranjivanje drugoga madeža i biopsiju te promjene u istome terminu ili se moram naručiti za novi? Također u slučaju da se sve obavlja u već zakazanom terminu da li mi je potrebna posebna uputnica za biopsiju i PHD te izrasline?

kakve je boje ta izraslina?

može to oboje obaviti u istom terminu.
za uputnicu nisam sigurna treba li nova. ja sam npr. na istu uputnicu u istom terminu odstranjivala 2 madeža i 1 aterom, iako je na uputnici pisalo samo za madež. njima je bilo glavno da postoji neka uputnica, nebitno koja.

ZeroOne
20.07.2012., 09:30
Boja...Hm kao kao i ostatak ožiljkastoga tkiva.

tynsy
20.07.2012., 09:41
Boja...Hm kao kao i ostatak ožiljkastoga tkiva.

ja na jednom od ožiljaka pod prstom osjetim kao neku kvržicu (tvrdo tkivo pod kožom). kirurg mi je rekao da je to tako zaraslo, takav ožiljak, a i madež je bio dobroćudan pa da nema razloga za brigu :ne zna:
pošto već imaš termin, nek ti to onda ponovno uzmu za analizu.

ZeroOne
20.07.2012., 09:46
Sam madež iz kojega je nastao ožiljak je po PHD-u OK, al problem je u tome što ta izraslina nije u razini ostatka kože nego je izdignuta.

leptirka
25.07.2012., 14:48
Sam madež iz kojega je nastao ožiljak je po PHD-u OK, al problem je u tome što ta izraslina nije u razini ostatka kože nego je izdignuta.

Ista stvar i meni, prije pola godine sam privatno radiofrekvencijom uklonila poveći dobroćudni madež na leđima, sad mi je na tom mjestu ožiljkasta ispupčena izraslina koja me svrbucka i probada, a navodno nakon takve metode ne ostanu nikakvi ožiljci :(
Idem idući tjedan na Kliniku za tumore jer me prilično zabrinjava sve to :(

stefandelic
31.07.2012., 18:05
Ovako dok sam igrao nogometa sa drugovima slucajno sam povrijedio mladez dobro malo je krvario i zamirilo se i polio sam rakijom i sada nista.
To se desilo prije 2 sana ali me malo boli pa sta cu raditi?

is_none
03.08.2012., 17:09
Otkad sam uocio prist na madezu bio sam dva puta kod doktorice na pregledu sve je u redu rekla je ali ja sam i dalje opterecen s time i dalje buljim u to im kad dugo buljim cini mi se da raste kad malo na to zaboravim sve je u najboljem redu -.-

TkosamŠtosam
03.08.2012., 22:53

Krema Belogent, izvrsna za to.

El Gato Félix
04.08.2012., 12:50
Ovako dok sam igrao nogometa sa drugovima slucajno sam povrijedio mladez dobro malo je krvario i zamirilo se i polio sam rakijom i sada nista.
To se desilo prije 2 sana ali me malo boli pa sta cu raditi?

Današnji stavovi dermatologa i kirurga jesu da ozljeda madeža ne dovodi do njegove zloćudne promjene tako da se ozljedom mirnog madeža ništa strašno neće dogoditi, a za madeže koji su podložni opetovanom traumatiziranju i iritaciji je preporuka da se uklone.

Ako imate kakvih problema s ranom koji ne prolaze, možete potražiti savjet obiteljskog liječnika.

Mathan
07.08.2012., 22:50
Molim Vas za savjet:

prije nekoliko mjeseci (otprilike početkom ove godine) primijetio sam na abdomenu s desne strane manji ispupčeni madež (oko 3 mm u promjeru) sa različitom koloracijom - većinom je bio svjetlosmeđ, uz jednu malenu crnu mrlju i jednu bijelu točkicu.
S obzirom da sam prilično dlakav na predjelu torza, prethodno ga nisam ni primijetio.

Prije nekoliko tjedana, pak, primijetio sam da se crna obojenost madeža proširila na većinu površine madeža koji je sada najvećim dijelom crn, uz preostali svijetlosmeđi dio.

U svakom slučaju, promjena me zabrinula, tim više što je ta pigmentacija izrazito crna, odnosno kontrast je vrlo oštar.

Molim Vas za mišljenje. Hvala.

Spejs
08.08.2012., 11:26
Mathane odi dermatologu :ne zna:

MrFlyTalent
10.08.2012., 03:00
Ima dva madeža na leđima oko kojih je koža počela gubit boju (oko madeža je koža bjele boje) a madeži su crveniji i manji nego što su prije bili. (izgleda kao da madeži nestaju).
Ima li itko sličnih iskustva i što je najbolje učiniti?

P.S. Imam 19 godina...

donq
10.08.2012., 14:15
Dobar dan,

trebao bi pomoc .. posto sam vec obavio pregled na Salati od oko 100tinjak mladeza za koje je ustanovljeno da su kao "OK" pa cak i oni koji izgledaju "gadno" .. odlucio sam te gadne (18 komada - 9 napred, 9 straga) skinuti sa sebe pod "sto prije to bolje", .. nije me frka i oziljaka i samog operac. postupka, nego me vise brine gdje to uciniti u sto kracem vremenu .. citajuci neke postove uocio sam da doktori "u slucaju kad nisi bolestan" rade neku vrstu selekcije - jednima skinu dok drugima ne - neznam i ne zelim na nista aludirati ali sam i sam poslan iz bolnice ko "vidimo se za 6 mj, u medjuvremenu samokontrola itd" a dosao sam tamo iz razloga da ih odstranim.

Molim vas broj telefona, adresu, ime, link, ...iskustvo gdje to napraviti

Fala unaprijed.

donq

Spejs
10.08.2012., 14:26
@donq - zašto bi ih skidao ako nisu sumnjivi?

@MrFlyTalent - idi dermatologu.

El Gato Félix
10.08.2012., 15:29
Ima dva madeža na leđima oko kojih je koža počela gubit boju (oko madeža je koža bjele boje) a madeži su crveniji i manji nego što su prije bili. (izgleda kao da madeži nestaju).
Ima li itko sličnih iskustva i što je najbolje učiniti?

P.S. Imam 19 godina...

Poštovani,

prema onome što opisujete kod Vas bi se moglo raditi o pojavi tzv. "Halo" nevusa (poznat i pod nazivom Suttonov madež ili Naevus Sutton). To je madež okružen pojasom depigmentacije. Takvi se madeži češće jave u djece i mlađih odraslih osoba.

Pretpostavlja se da je imunološki sustav Vašeg vlastitog organizma napao melanocite (stanice koje proizvode pigment) i zato madež blijedi i nestaje.

Upravo zbog izlaganja suncu i UV zračenju, taj svijetli pojas oko madeža je jače izražen jer je okolna koža jače pigmentirana.

Tijek takvog madeža jest takav da on obično s vremenom nestane a depigmentirano područje ("svjetlija fleka") ostaje.

Liječenje obično nije potrebno, preporučuje se zaštita od sunca.

Zaključno: možete biti mirni, vjerojatno se radi o bezazlenim "Halo" madežima, ali ipak obvezno posjetite dermatologa jer bez pregleda i preko foruma ne možemo biti sigurni je li o tome riječ ili o nečemu drugome.

Lijepi pozdrav. :)

donq
10.08.2012., 20:33
@donq - zašto bi ih skidao ako nisu sumnjivi?

@SpejsEkses - odgovorit cu ti na ovo cudno pitanje
1. pobudjuju mi osjecaj nesigurnosti
2. i vjerovatnosti da bi se mogli pretvoriti u nesto sto ne bih zelio
3. nisu ugodni oku pa mi smetaju
4. sklon sam autoagresiji

Nadam se da su ti to dovoljni razlozi i da sam odgovorio na tvoju znatizelju!

Molim ljude s iskustvom da mi kazu tko to radi a da cijena nije 500kn po mladezu!!!

tnx donq

p.s. ne bih zelio moj post pretvoriti u "domacu zadacu samo-tako-postalih-forum-psihica" nego mi treba pomoc ili info o odstranjivanju mladeza

Cheers

Tee.lady
11.08.2012., 19:34
Jučer sam uklonila sitni madež kod kirurga jer je imao promjenu, dobila sam tri šava,a da nisam ni znala! Pa imam kratko pitanje u vezi šava..nije mi uopće rekao da moram na skidanje konaca pa ću otić kod svoje doktorice..ugl.pitanje je, pošto je na trbuhu, da li se smijem normalno tuširat ili moram izvest nešto da ga zaštitim?!

tynsy
11.08.2012., 20:10
Jučer sam uklonila sitni madež kod kirurga jer je imao promjenu, dobila sam tri šava,a da nisam ni znala! Pa imam kratko pitanje u vezi šava..nije mi uopće rekao da moram na skidanje konaca pa ću otić kod svoje doktorice..ugl.pitanje je, pošto je na trbuhu, da li se smijem normalno tuširat ili moram izvest nešto da ga zaštitim?!

nemoj to močiti dok ti ne skinu šavove. jednostavno se tak tuširaj da izbjegavaš to mjesto.

na skidanje konaca ideš kod doktorice opće prakse.

MrFlyTalent
11.08.2012., 23:13
Poštovani,

prema onome što opisujete kod Vas bi se moglo raditi o pojavi tzv. "Halo" nevusa (poznat i pod nazivom Suttonov madež ili Naevus Sutton). To je madež okružen pojasom depigmentacije. Takvi se madeži češće jave u djece i mlađih odraslih osoba.

Pretpostavlja se da je imunološki sustav Vašeg vlastitog organizma napao melanocite (stanice koje proizvode pigment) i zato madež blijedi i nestaje.

Upravo zbog izlaganja suncu i UV zračenju, taj svijetli pojas oko madeža je jače izražen jer je okolna koža jače pigmentirana.

Tijek takvog madeža jest takav da on obično s vremenom nestane a depigmentirano područje ("svjetlija fleka") ostaje.

Liječenje obično nije potrebno, preporučuje se zaštita od sunca.

Zaključno: možete biti mirni, vjerojatno se radi o bezazlenim "Halo" madežima, ali ipak obvezno posjetite dermatologa jer bez pregleda i preko foruma ne možemo biti sigurni je li o tome riječ ili o nečemu drugome.

Puno hvala na odgovoru proguglo sam o "Halo" madežima i mislim da je to to ali ću ipak otići kod dermatologa radi provjere.

Rapa Nui
12.08.2012., 18:10

Nekoliko puta sam skidala madeže na različitim mjestima. Jedan doktor mi je rekao neka se ne tuširam i neka svakih par dana idem kod svoje doktorice na premotavanje. Drugi mi je rekao neka se svaki dan, čak i dva puta dnevno ako imam vremena, istuširam blagim šamponom, operem šav, posušim, i zaljepim gazu namočenu u otopinu joda. Počela sam s tuširanjem i premotavanjem odmah prvu večer nakon vađenja i svaki dan sam to radila ujutro i navečer. Rana mi je zarasla puno brže kad sam se svaki dan tuširala i premotavala.

Spejs
13.08.2012., 18:58
Donq pretpostavljam da si upoznat s time da i oziljak moze biti ruzan? :zubo:

I ako cemo ici logikom da i nesumnjivi madezi mogu izrasti u nesto nepozeljno (tvoja tvrdnja), to se moze s istom vjerojatnoscu dogoditi i onima koji ti nisu ruzni. :o

cielo2111
15.08.2012., 10:11
ljudi jel netko zna koliko se dugo ceka za vađenje madeža u poliklinici bagatin?

šmizly
15.08.2012., 16:05
ovako,je da je sve prošlo al eto da pitam...
mm je cili život ima 2 velika madeža na glavi,na rubu čela i u kosi,udaljeni 3prsta jedan od drugog..to se nazad nekoliko miseci počelo sušit,razdvajat,ko da u sagnjili..svake godine idemo na redovan pregled madeža i sve je ok..taman kad je taj cili proces bia pri kraju(znači sigurno su 2/3 madeža otpale) došli smo na red za kontrolu,tu mu je dr(neka nova,mlada) izjavila da to uopće nisu madeži i u roku keks mu ih spržila s onim valjda dušikom il šta već,i nekakvu staračku pjegu šta je ima na stomaku:rofl:...nestali su skroz,i jedan i drugi(i pjega),ožiljka nema,sve super...samo šta mene ipak,da prostite hebe,jel može bit kakvih posljedica od tog spaljivanja?ono,prvi put čujem da se madeži spaljuju:eek:

btw donq,meni je ova na kontroli rekla da mogu kad god oću u svoje dr opce prakse tražit uputnicu za uklanjanje madeža,pa i ako je samo radi estetike...

Rapa Nui
15.08.2012., 16:53
Dobar dan,

trebao bi pomoc ..

Skidala sam madeže i to one koje sam sama htjela makar su mi na pregledu rekli da nisu opasni. Jednostavno sam išla kod svoje doktorice, rekla sam joj da mi smetaju i ona mi je dala uputnicu. U bolnici me nisu ništa pitali, kako i zašto ih skidam nego su me naručili i to je to.
Ne znam otkuda si i kakvo je stanje u tvojoj bolnici. Ali ja sam čekala po par mjeseci dok bi došla na red, a odjednom su mi htjeli skinuti samo po 2 madeža. Navodno zbog količine anestezije.
Tako da bi skidanje tvojih 18 madeža zbilja moglo potrajati. Ali isplati se. Nakon što sam ih se riješila, doslovno mi je lakši život. :)

šmizly - da, neki madeži se mogu zalediti. Ne znam kako procjene koji madeži se uklanjaju kojim putem, ali normalno je. :)

El Gato Félix
15.08.2012., 21:07
ovako,je da je sve prošlo al eto da pitam...
mm je cili život ima 2 velika madeža na glavi,na rubu čela i u kosi,udaljeni 3prsta jedan od drugog..to se nazad nekoliko miseci počelo sušit,razdvajat,ko da u sagnjili..svake godine idemo na redovan pregled madeža i sve je ok..taman kad je taj cili proces bia pri kraju(znači sigurno su 2/3 madeža otpale) došli smo na red za kontrolu,tu mu je dr(neka nova,mlada) izjavila da to uopće nisu madeži i u roku keks mu ih spržila s onim valjda dušikom il šta već,i nekakvu staračku pjegu šta je ima na stomaku:rofl:...nestali su skroz,i jedan i drugi(i pjega),ožiljka nema,sve super...samo šta mene ipak,da prostite hebe,jel može bit kakvih posljedica od tog spaljivanja?ono,prvi put čujem da se madeži spaljuju:eek:

Poštovana,

promjene koje su tretirane tekućim dušikom nisu madeži, kao što Vam je liječnica i rekla, nego seboroične keratoze. One se mogu ukloniti na taj način te ako je dijagnoza ispravno postavljena, a vjerujem da jest jer dermatolozi su za to osposobljeni a i Vaš opis tih promjena ne odgovara madežima, neće biti nikakvih posljedica jer se te promjene tako i liječe. Madeži se na taj način ne uklanjaju.

Healthy
16.08.2012., 12:28
Ovako.. nadam se da će me netko doživiti..
Dakle, imam madež na nozi dugačak otprilike 1,4 cm i htjela bih ga ukloniti.. Pošto ja na jesen krećem tek u 2. srednje, nadam se da nisam premlada ili tako nešto jer mi je to zaista velika želja. Zanima me hoću li ja to morati plaćati (tj. moji roditelji) i pošto sam inače veliki paničar hoće li me boljeti, itd.. Isto tako me zanima hoće li poslije ostati ožiljak?! Htjela bih da me netko posavjetuje što da radim s tim i što ako mi doktor kaže da se ne mora uklanjati, a ja ipak želim (iz estetskih razloga..) Nadam se odgovoru i hvala unaprijed!

mala didi
16.08.2012., 15:41
Pozdrav svima!
Ne znam da li je netko postavio već ovakvo pitanje, puno je tu stranica za pregledavanje :) Mene zanima koji je stav po pitanju otklanjanja velikih madeža koji su prisutni od rođenja. Kad kažem veliki, mislim oko 5,6 centimetara. Imam na leđima jedan takav pa me zanima da li se može odstraniti. Hvala unaprijed.

girl333
17.08.2012., 15:01
pozzz :) evo ovako, iduci tjedan idem na sv. duh kod plasticara ukloniti 2 madeza (na bradi i trbuhu). buduci da ne znam postupak ni nista molila bi nekoga tko je bio kod njih da mi ukratko objasni na pm sto trebam znati (znaci, trebam li se nesto pripremiti, ima li nesto posebno sto moram obuci ili mogu doci u trapericama- madez je kod pupka, sto se tice savova i zarastanja poslje itd..) Bila bi vam jako zahvalna kad bi se netko javio :mig: pozzzz

ZeroOne
18.08.2012., 11:19
pozzz :) evo ovako, iduci tjedan idem na sv. duh kod plasticara ukloniti 2 madeza (na bradi i trbuhu). buduci da ne znam postupak ni nista molila bi nekoga tko je bio kod njih da mi ukratko objasni na pm sto trebam znati (znaci, trebam li se nesto pripremiti, ima li nesto posebno sto moram obuci ili mogu doci u trapericama- madez je kod pupka, sto se tice savova i zarastanja poslje itd..) Bila bi vam jako zahvalna kad bi se netko javio :mig: pozzzz

Znači ništa posebno...
Prvo otiđeš gore na odjel kirurgije i javiš se sa uputnicom onim tetama koje rade na upisu pacijenata, one će te poslati dole na hitnu gdje se i nalazi operaacijska sala, tamo fino sjedneš u čekaoni i pričekaš da te doktori pozovu.
Nakon što uđeš u salu kirurg će te pitati kaj se odstranjuje (tu mu ti ponosno pokažeš svoje madeže) te ćeš nakon toga leći na stol. Potom će slijediti steriliziranje dijela tijela na kojemu se vrši operacija, i davanje lokalne anestezije.
Sam odstranjivanje nebi trebalo dugo trajati cca. 10 - 15 minuta. Nakon završetka operacije kirurg će ti isprintati upute što dalje; prematanje kod doktorice opće prakse svaka dva dana te vađenje šavova za dva tjedna.
Također vjerovatno će ti napomenuti kada će nalazi PHD-a biti gotovi.
I to bi u pravilu bilo to... osim ukoliko nemaš dopunsko pa ćeš se nakon operacije morati prošetati do odjela kirurgije i platiti odstranjivanje (cca. 175 kn)

THE END:D

Leman_Russ
27.08.2012., 11:44
Eto, naslov sve govori, jucer sam primjetio laganu natecenost madeza na licu kojeg imam godinama pored uha, promjer 3.5 mm, tamne boje, pravilan, dlakav, podsjeca na one bradavice kakve imaju babe na bradi.
I danas, kako me to smetalo sam isao bolje pogledati i stisnuo malo jace, kad ono, van izasao gnoj. Jos uviek lagano boli, tako da pretpostavljam da je nesto ostalo unutra al ne zelim ga previse raskopavati. Imam li razloga za otici na pregled?
Inace, u zadnjih tjedan dana sam dosta opristavio po ramenima, posljedica boravka na suncu, tako svake godine nakon mora, no uglavnom sve prodje kroz tjedan-dva, moguce da je od toga?

Edit: sorry mod, tek sam sad vidio zbirni topic

Lilyrose
27.08.2012., 13:56
Imala sam i ja na jednom sitnom madežu na licu istu situaciju, ali ja nisam dirala pa je samo prošlo za dva tjedna. Ja bih, osobno, barem nazvala svoju dr opće prakse, pa vidjela što će reći. A onda, prema rečenom, osobno kod opće prakse/dermatologa.

El Gato Félix
27.08.2012., 22:19
dipsica, Lilyrose, postovi o fibromima premješteni su na istoimenu temu Fibromi (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40969459#post40969459) (kliknuti na link).

cittanoves1
07.09.2012., 10:38
pozdrav...
ovako...negdje na području iznad gležnja sa vanjske strane nogu primijetio sam ovih dana madež...!
Veličina je 4x4 mm,relativno okrugli,ravan uz kožu,smeđe(više tamno smeđe) boje! Rubovi su pravilni a isto tako jednak je (polovice su jednake)...!
Ja taj madež nisam prije vidio,a žena m i kaže da ga imam duže vremena...!
Naravno...ja taj madež sada gledam non stop...mjerim...opipujem...!
Šta napraviti...ići dermatologu!?

Spejs
07.09.2012., 16:02
Mislim da nije potrebno sve dok ne primjetiš da se mijenja, ali ako te jako muči - nikome pregled nije naškodio :D

lilliann
11.09.2012., 15:53
Da li netko zna gdje mogu ukloniti madeže preko HZZO-a, da je ok i da se ne čeka predugo? Da li netko ima neko pozitivno iskustvo za preporučiti?
Unaprijed zahvalna!

Lilyrose
13.09.2012., 08:40
Da li netko zna gdje mogu ukloniti madeže preko HZZO-a, da je ok i da se ne čeka predugo? Da li netko ima neko pozitivno iskustvo za preporučiti?
Unaprijed zahvalna!

Ja uklanjam u Vinogradskoj. Čitajući ovaj thread vidjela sam da svi preporučaju neke druge bolnice međutim ja s Vinogradskom nisam imala neko negativno iskustvo osim onih uobičajenih tipa čekanje na termin i taj dan kad si naručen, čekanje na red, jer se zna dogoditi da imaju neke hitne slučajeve pa se mora strpiti. Ali ako poneseš knjigu nema zime. :)

Ja sam došla s uputnicom za prvi pregled od dr. opće prakse...svaki dan možeš doći s njom gore ujutro u opću kiruršku ambulantu. Tamo te pregledaju i kažu da li stvarno treba vaditi. Ako da, upute te odmah vani ispred na šalter za naručivanje gdje dobiješ termin koji se čeka 2-3 mjeseca. Btw jedan koristan tip...ako ih imaš više za vađenje, odmah zatraži više termina jer ti ih onda daju sve po razmaku od dva tjedna i tako ih možeš riješiti gomilu u mjesec- dva. Ja tuka prvi put nisam tražila više, pa sam taj jedan čekala dva mjeseca i onda opet morala tražiti nove pa opet čekala dva mjeseca. A mogla sam odmah sve riješiti. Ali nisam znala.

dire Dawn
13.09.2012., 14:46
trebala bi uklanjati madeže u sisku, u području su ispod trbuha - jedan točno na rubu gačica :504:, a drugi na "venerinom brijegu" :zubo:

ovaj kod ruba se počeo mjenjati, tamnije je boje (za 3 nijanse barem), počeli su mu pucati rubovi, odigao se (sad izgleda nekako gljivasto.. kao da ima klobuk). nisam sigurna kad je promjena počela, ja sam ju tek nedavno zamjetila i sad ču to što prije ići ukloniti.

samo me zanima dali to boli (našla sam jedan post negdje, više se ne sječam gdje, da je nekoga bolilo i sad me strah :503:)? s obzirom da se radi o malo većim madežima, već mi je napomenuto da če biti u pitanju dva-tri šava..

** Tara **
13.09.2012., 20:02
Unaprijed zahvalna!

Nisi navela za koji grad ili regiju te zanima.

samo me zanima dali to boli (našla sam jedan post negdje, više se ne sječam gdje, da je nekoga bolilo i sad me strah :503:)? s obzirom da se radi o malo većim madežima, već mi je napomenuto da če biti u pitanju dva-tri šava..

A gle, dojam boli je apsolutno subjektivna kategorija.

Da, najvjerojatnije će te taj s dva-tri šava malo peckati/boljeti prvi ili eventualno drugi dan.

Kasnije će te samo svrbuckati s vremena na vrijeme kako će zarastati.

Zbilja nemaš što strepiti oko toga jer to sve skupa uopće nije nimalo strašno ni posebno.
Dobit ćeš lokalnu koja je zapravo jedini neugodan i mrvicu bolan segment cijele priče i to je to.

Bez ikakve strepnje i panike jer doista nema opravdanog razloga za to ;)

lukaXXkralj
14.09.2012., 00:08
Mogu li ja kod kirurga u općoj bolnici na kirurgiji skidat par madeža?na licu bih skidao 2-3,1 na prsima,1 na vratu.Imam 17g

Galaktoza
14.09.2012., 03:01

Ja nisam ništa osjetila. Stvarno. Nikakva bol ni tijekom zahvata ni kasnije.

Ali to je jedina pozitivna stvar kod mojih uklanjanja.

Kad sam kao dijete bila u Klaićevoj zahvat se vršio pod općom anestezijom i trebalo je skinuti 4 madeža. Skinuo je on 4, ali samo 2 prava. :rofl:

Zaboravljena dva sam išla uklanjati u Dubravu par godina kasnije. Jedan je uspješno skinut :cheer:, drugi do pola (kako je to uopće moguće?!?). :rofl:

Ali stvarno nisam čula druge takve slučajeve. Pripisat ćemo lošoj sreći. :zubo:

Uglavnom, čini se da moram još jednog. Definitivno ne idem u Dubravu. U Klaićevu više ni ne mogu fala Bogu. Kaj kažete, Vinogradska kao treća sreća? :D

Lilyrose
14.09.2012., 14:57
Mogu li ja kod kirurga u općoj bolnici na kirurgiji skidat par madeža?na licu bih skidao 2-3,1 na prsima,1 na vratu.Imam 17g

Za lice mora biti onaj neki maksilofacijalni kirurg pa pripazi da ne bi došao bezveze kod regularnog, a on neće s lica skidati. Mislim da za glavu i lice moraju baš neki posebni biti? Pitaj dr. opće prakse.

Lilyrose
14.09.2012., 14:57
Kaj kažete, Vinogradska kao treća sreća? :D

Kao netko tko je tamo već inventar, ja bih ti rekla go for it. :)

Lilyrose
14.09.2012., 15:00

Mene lokalna boli za poluditi, ali srećom traje samo par sekundi. Većinom su kirurzi nježni i polako ju daju, ali jednom mi je bio jedan već stariji kirurg koji me zgrabio za mjesto madeža i zabio mi lokalnu da sam sve zvijezde vidjela. :D Nakon toga ništa ne boli. Eventualno samo osjetiš malo da ti nešto rade.

dire Dawn
14.09.2012., 15:27
a jel bi za tu bol kad ti daje anesteziju rekla da je jača od one kad ti daje injekciju kod popravka/vađenja zuba?

(nemojte me strašit, još ču odustat od odlaska :zubo:)

magic potion
14.09.2012., 16:28
Ja sam to jedva osjetila...

** Tara **
14.09.2012., 18:38
a jel bi za tu bol kad ti daje anesteziju rekla da je jača od one kad ti daje injekciju kod popravka/vađenja zuba?

Ne može se uopće povući nikakva paralela između to dvoje po pitanju osjeta "boli".

Lokalnu koju dobiješ kod zubara osjetiš na skroz drugačiji način u odnosu na onu koju dobiješ na koži.

Nauživala sam se lokalne kod zubara zbog operacije i kasnijih intervencija toliko da zbilja mogu reći da to uopće ne boli. Više je samo lagano nelagodan taj osjećaj kad iglom prolazi kroz zubno meso, ali to nije bol.

(nemojte me strašit, još ču odustat od odlaska :zubo:)

Ako te je strah, nemoj ni ići.

Skidanje madeža je zbilja bezazlena stvar i nema potrebe dramiti oko male iglice s lokalnom anestezijom.

dire Dawn
14.09.2012., 19:02
kad ti netko kaže da je umirao od bolova onda to baš i nije bezrazložan strah, al dobro. :kava:
i da, zajebavala sam se, al očito :zubo: na kraju nekima ljudima ništa ne znači :rolleyes:

** Tara **
14.09.2012., 19:30
kad ti netko kaže da je umirao od bolova onda to baš i nije bezrazložan strah, al dobro. :kava:
i da, zajebavala sam se, al očito :zubo: na kraju nekima ljudima ništa ne znači :rolleyes:

Bespotrebno izvlačiš iz konteksta :ne zna:

Uhvatila si se te "boli" kao da je nešto strašno. I drugi su ti potvrdili da nije ništa posebno.

Zbilja ne vidim ni jedan opravdan razlog za dramljenje nad iglicom od strane odrasle osobe ako je zdravlje u pitanju.

Sorry, ali ja te stvari doživljavam na taj način.

dire Dawn
14.09.2012., 20:14
a ti nisi uopče shvatila jebenu poantu, pa stavila sam smajlič koji predstavlja da se zajebavam. al očito ih ti neznaš čitat. pa evo, smajliča bez. ne, ček, evo samo još ovaj - :rolleyes:

El Gato Félix
15.09.2012., 11:11
Lijepo vas molim da sada prestanete s daljnjim prepucavanjima jer će nastavak istoga biti sankcioniran kartonima.

Zahvaljujem na razumijevanju.

baby doll
16.09.2012., 13:55
Ponavljam pitanje od prije nekog vremena, nisam dobila odgovor, možda netko sada zna... Što je uzrok iznenadnoj pojavi hrpe novih madeža? U zadnju godinu-dvije trbuh, prsa i ramena su mi polako sve više i više puna madeža koji se skoro naočigled pojavljuju i rastu. Mislim, i dalje su oni sitni, najviše milimetar-dva, ali vidim kako se iz one male tamne točkice oblikuje madež.
Jel to uopće zabrinjavajuće ili samo paničarim? Moja doktorica kaže da čim su oni maleni da nema problema, ali ima ih hrpa, i stalno dolaze novi!

** Tara **
16.09.2012., 16:14
Meni su objasnili da imam takvu kožu i da će se oni stalno stvarati, dakle na meni je da ih pratim i uočavam potencijalno alarmantne promjene.

Lilyrose
17.09.2012., 08:25
Meni su objasnili da imam takvu kožu i da će se oni stalno stvarati, dakle na meni je da ih pratim i uočavam potencijalno alarmantne promjene.

Tako je rečeno i meni. Da je to genetski.

El_patron
17.09.2012., 14:08
Imam osrednji madež na prsima i u zadnje vrijeme počeo me svrbiti jako,kada češem napravi se mala ranica.Inače madež kao da se ljušti po rubovima.Nisam primjetio nikakvu promjenu boje ili njegovo povećanje. Jeli to može biti opasno i šta je to?

dire Dawn
17.09.2012., 14:26
nemoj se češat po madežu i odi kod dermatologa!

El_patron
17.09.2012., 14:34
Bio sam kod svoje doktorice da mi da uputnicu za dermatologa no ona mi je pregledala madež i kaže da mi je to od seboreičnog dermatitisa kojega imam. Međutim mene to češe jako i ljušti se madež po rubovima,valjda nije kakav melanom ili da se bude moralo operirat?

Lilyrose
17.09.2012., 15:15
Bio sam kod svoje doktorice da mi da uputnicu za dermatologa no ona mi je pregledala madež i kaže da mi je to od seboreičnog dermatitisa kojega imam. Međutim mene to češe jako i ljušti se madež po rubovima,valjda nije kakav melanom ili da se bude moralo operirat?

Imala sam i ja takvog. A svrbio me isto jako poglavito jer je, kako mi je kasnije objašnjeno, na prsima gdje se jako znoji. Ali svejedno sam ga skinula, jer mi je smetao. A kako je i rastao kad-tad bih ga bila okrznula pa sam ga rađe skinula.

El_patron
17.09.2012., 15:40
Imala sam i ja takvog. A svrbio me isto jako poglavito jer je, kako mi je kasnije objašnjeno, na prsima gdje se jako znoji. Ali svejedno sam ga skinula, jer mi je smetao. A kako je i rastao kad-tad bih ga bila okrznula pa sam ga rađe skinula.

Znači da si ga ostavila nebi bilo ništa opasno?Ja ću onda radije tražit neku kremu nego da ga idem skidat ako nije opasno.

dire Dawn
17.09.2012., 20:45
radiš preveliki big deal od skidanja madeža, to je rutinski postupak, čak se nemože nazvati ni operacijom. traje jako kratko i onda si cjeli život miran. ovako ti se može isti problem pojaviti za par mj ili godina. ja bi ga na tvom mjestu uklonila, al ti najbolje znaš šta je za tebe :)

El_patron
17.09.2012., 21:00
Jel ostane kakav ožiljak s obzirom da mi je to baš na prsima i lijepo ga je za vidjet hahahaha.

dire Dawn
17.09.2012., 21:20
pa ostane malen ožiljak koji s vremenom izblijedi (ovisi o veličini madeža), no u svakom slučaju je manje primjetan nego sam madež.

El_patron
17.09.2012., 22:15
Ok hvala na odgovoru i objašnjenju ;)

** Tara **
18.09.2012., 04:05
radiš preveliki big deal od skidanja madeža, to je rutinski postupak, čak se nemože nazvati ni operacijom. traje jako kratko i onda si cjeli život miran. ovako ti se može isti problem pojaviti za par mj ili godina. ja bi ga na tvom mjestu uklonila, al ti najbolje znaš šta je za tebe :)

Potpis.

Edit: Tek sad vidim čiji sam post quotala.
Ajde, neka, drago mi je da si konačno shvatila bit cijelog postupka ;)

Jel ostane kakav ožiljak s obzirom da mi je to baš na prsima i lijepo ga je za vidjet hahahaha.

Ovisi i tko ti radi i kako, ali također ovisi i o tome kakva je tvoja koža.

Nitko ti ne može dati točan odgovor koliki i kakav ožiljak će ti ostati. Gledala sam ožiljke kod drugih i primijetila da su moji zbilja bili minimalni kolike su kratere ljudi znali imati, a i svi su se čudili kako su moji dobro ispali.

Koža na grudima je i inače malo osjetljivija pa je moguće da će ti biti malo vidljiviji ožiljak nego što bi bio na drugim djelovima tijela.
I dan danas imam ožiljak na grudima kad me mačka još u djetinjstvu ogrebala dok na drugim dijelovima tijela nemam nijedan ožiljak od puno gorih i dubljih ogrebotina.

Ako sve prođe idealno, ne bi trebao imati pretjeranih problema. Kažem, ne bi trebao, ali uvijek postoji rizik mogućih komplikacija ( infekcija, razdvajanje tkiva, keloid - da, statistički je mala vjerojatnost da te to dopadne, ali mene je :( ).

Lilyrose
18.09.2012., 11:04
Znači da si ga ostavila nebi bilo ništa opasno?Ja ću onda radije tražit neku kremu nego da ga idem skidat ako nije opasno.

Joj znam da je nešto bilo. Morat ću pogledati nalaze. Znam samo da mi je sestra rekla da je ipak dobro da sam ga skinula, jer neki klinac nije štimao. Nešto je bilo neobično. Više se ne sjećam. Javim kad pogledam.

Loza
18.09.2012., 20:30
U 10 mjesecu idem na prvi pregled madeža na Šalati. Inače sam bijele puti i pazim se sunca. Zadnjih 7 godina nisam se sunčala i izležavala na suncu, no primjetila sam da na leđima imam puno madeža. :(
Nadam se da će sve biti dobro s madežima. Moja mama ima madeže izrazito ispupčene no neće ići na kontrolu. Dok sam ja tvrd orah, ako nešto moram obaviti to i napravim.
Kako izgleda prvi pregled madeža?

dire Dawn
18.09.2012., 22:21
pa dodjes, skines se, pogleda madez, izmjeri ga i napise dojmove. sve skupa 5 min (bila takodjer na shalati).

June177
19.09.2012., 09:21
Kako izgleda prvi pregled madeža?

Skines se u gace i grudnjak, legnes na stol i doktor ti pregleda svaki madez kojeg imas. Meni je trajalo oko 20ak minuta.

Sent from my E10i using Tapatalk

magic potion
19.09.2012., 11:31

Moj je bio na istom mjestu. Tek su prošla 3 mjeseca od skidanja, i jedva je primjetan.:D
Išla sam kod estetskog kirurga i baš se potrudio.:rofl:

Loza
19.09.2012., 15:03
Hvala Dawn i June na odgovorima.

CyborgShe
19.09.2012., 15:09
Ja sam uklanjala madež sa čela. Bia je dosta veći.
Ja sam iz Splita, nemogu se sjetiti imena kirurga, al pogledat ću ako koga bude zanimalo.

Skidala sam ga u tri puta. Svaki put sam imala po 5 šavova. Ožiljak mi je ostao al jedva vidljiv. Vjerojatno jer ga nisam skinula u jedan dan nego kroz mjesec dana i još plus krema za ožiljke. Ona je koštala oko 300 kuna al svakako isplativa.
Ja sam sretna :)

mimi_2311
20.09.2012., 11:19
Zakinula sam si nekidan madež, nisam ga otkinula, ali malo mu je falilo...i sad furam flaster na tom mjestu jer se bojim da ću opet zapeti za njega. Zanima me hoće on zarasti? Ili da odem na otklanjanje?

** Tara **
20.09.2012., 12:28
Ništa ti ne bude ;)

Ja sam gotovo na dnevnoj bazi znala zapeti za nekoji madež. Zato sam ih i skidala, dojadilo mi je stalno zapinjati, a i bojala sam se da ću tim zapinjanjem napraviti štetu jer su se malo izmijenili, tj. narasli. Na kraju ni jedan nije bio opasan, niti sam zapinjanjem prouzročila išta štetno.

CyborgShe
20.09.2012., 12:48
Zakinula sam si nekidan madež, nisam ga otkinula, ali malo mu je falilo...i sad furam flaster na tom mjestu jer se bojim da ću opet zapeti za njega. Zanima me hoće on zarasti? Ili da odem na otklanjanje?

Ja sam svoj pincetom zarezala bila i bia je krvaria. Zarastao je. Prije toga san ga sto puta ogrebala i užasno bi zabolilo. Neće ti ništa bit, ali ako ti se dešava češće ukloni ga:)

dire Dawn
20.09.2012., 20:35
meni je doktorica na pregledu rekla da madež nemože postati opasan ako ga se ošteti, tj ili je opasan ili nije - bez obzira na fizička oštečenja. nebrini :)

mimi_2311
20.09.2012., 22:24
Super, hvala vam cure! :) Ma ne mislim ga uklanjati, jedino ako se baš bude ponavljalo da zapnem...nego čini mi se da ne zarasta uopće pa me zanimalo hoće li ikako. :D Tnx :mig:

Kuzerica
25.09.2012., 14:22
Ništa ti ne bude ;)

Ja sam gotovo na dnevnoj bazi znala zapeti za nekoji madež. Zato sam ih i skidala, dojadilo mi je stalno zapinjati, a i bojala sam se da ću tim zapinjanjem napraviti štetu jer su se malo izmijenili, tj. narasli. Na kraju ni jedan nije bio opasan, niti sam zapinjanjem prouzročila išta štetno.

Imam na ledjima ne znam je li to madez ili bradavica (nesto izmedju :rofl: ) i dva put u par dana jako je krvario i bolucka me i zericu pece

mislite trebam li ici to viditi

sto mi se moze desiti

kaze moja dr.koju sam zvala maloprije telefonom da odem na hitnu :ne zna:

Al ona mi nije bas neki izvor znanja.Ma znam ni da na internetu nije sve ziher al samo neka iskustva bi htjela cuti

sto se u stvari moze dogoditi

dire Dawn
25.09.2012., 14:46
gle, ovo što si opisala bi te trebalo samo po sebi ponukat da odeš to provjeriti. svaka izenadna (pogotovo bezuzročna - znači samo od sebe se pojavilo) promjena bi se trebala provjeriti. nije normalno da madež/bradavica peče/boli/krvari :misli:

Lilyrose
26.09.2012., 07:50
gle, ovo što si opisala bi te trebalo samo po sebi ponukat da odeš to provjeriti. svaka izenadna (pogotovo bezuzročna - znači samo od sebe se pojavilo) promjena bi se trebala provjeriti. nije normalno da madež/bradavica peče/boli/krvari :misli:

Bome. Ja bih letjela isti čas.

Ironično je to. Prije sam izbjegavala doktore k'o kugu i nisam si mogla ni zamisliti odlazak na hitnu ili bilo gdje, a gle me sad. Radi madeža sam inventar već po bolnicama. :p

lilliann
26.09.2012., 12:47
Ja uklanjam u Vinogradskoj. Čitajući ovaj thread vidjela sam da svi preporučaju neke druge bolnice međutim ja s Vinogradskom nisam imala neko negativno iskustvo osim onih uobičajenih tipa čekanje na termin i taj dan kad si naručen, čekanje na red, jer se zna dogoditi da imaju neke hitne slučajeve pa se mora strpiti. Ali ako poneseš knjigu nema zime. :)

Ja sam došla s uputnicom za prvi pregled od dr. opće prakse...svaki dan možeš doći s njom gore ujutro u opću kiruršku ambulantu. Tamo te pregledaju i kažu da li stvarno treba vaditi. Ako da, upute te odmah vani ispred na šalter za naručivanje gdje dobiješ termin koji se čeka 2-3 mjeseca. Btw jedan koristan tip...ako ih imaš više za vađenje, odmah zatraži više termina jer ti ih onda daju sve po razmaku od dva tjedna i tako ih možeš riješiti gomilu u mjesec- dva. Ja tuka prvi put nisam tražila više, pa sam taj jedan čekala dva mjeseca i onda opet morala tražiti nove pa opet čekala dva mjeseca. A mogla sam odmah sve riješiti. Ali nisam znala.
Thanx!:)

dire Dawn
26.09.2012., 22:51
ja u petak ide u SK ukloniti 2 (ili možda i 3) komada. viš mi laaaaaaaak :zubo:

dire Dawn
30.09.2012., 16:30
ja sam u SK čekala 5 i pol sati da mi uklone dva madeža sa abdomena.

sama operacija je trajala 10 minuta (u to je ubrojano rezanje, odstranjivanje oba madeža, lokalna i zamatanje). doktorica se malo zeznula i nije čekala da mi krv stane pa mi se drugi tufer do kraja napunio krvi, a prvi se raskrvario kasnije u busu za doma :(. u jednom trentku kad me šivala mi je uspjela nekako uhvatiti kožu koja nije bila pod anestezijom :eek:, al skužila je na vrijeme pa nije povukla iglu :zubo:!

jučer sam htjela na hitnu jer mi se prvi tufer do kraja odlijepio, a drugi je bio totalno krvav, pa reko da mi to zamjene da nebi došlo do infekcije. išla sam 4 puta, hitne nije bilo, pa sam na kraju otišla danas. na drugom tuferu mi se mrežica koju su stavili prije gaze zalijepila za šavove/kožu/ranu zbog krvi pa je medicinska sestra koja me previjala popizdila jer se to tak nesmije raditi (veli da se treba čekat da krv stane, a ne odmah staviti gazu). no sve ostalo je okej, šavovi dobri, rane suhe i sve 5. stavila mi čiste tufere (bez mrežica) i poslala me doma. :)

inače sam ja jučer našla privremeno rješenje za zalijepit tufer, kupila sam si u ljekarni onu traku za lijepiti flastere, isto ono čime si lijepiš foliju na tetovažu. inače bi keljila selotejpom, a znate koliko on drži na koži, 2 min valjda :zubo:!

sutra moram svom doktoru na pregled, previjanje svaka 3 dana, nakon 10 skidam šavove, a nakon 14 dana moram nazvati za PHD.

i to je to :)

Lilyrose
01.10.2012., 14:15
ja sam u SK čekala 5 i pol sati da mi uklone dva madeža sa abdomena.

sama operacija je trajala 10 minuta (u to je ubrojano rezanje, odstranjivanje oba madeža, lokalna i zamatanje). doktorica se malo zeznula i nije čekala da mi krv stane pa mi se drugi tufer do kraja napunio krvi, a prvi se raskrvario kasnije u busu za doma :(. u jednom trentku kad me šivala mi je uspjela nekako uhvatiti kožu koja nije bila pod anestezijom :eek:, al skužila je na vrijeme pa nije povukla iglu :zubo:!

jučer sam htjela na hitnu jer mi se prvi tufer do kraja odlijepio, a drugi je bio totalno krvav, pa reko da mi to zamjene da nebi došlo do infekcije. išla sam 4 puta, hitne nije bilo, pa sam na kraju otišla danas. na drugom tuferu mi se mrežica koju su stavili prije gaze zalijepila za šavove/kožu/ranu zbog krvi pa je medicinska sestra koja me previjala popizdila jer se to tak nesmije raditi (veli da se treba čekat da krv stane, a ne odmah staviti gazu). no sve ostalo je okej, šavovi dobri, rane suhe i sve 5. stavila mi čiste tufere (bez mrežica) i poslala me doma. :)

inače sam ja jučer našla privremeno rješenje za zalijepit tufer, kupila sam si u ljekarni onu traku za lijepiti flastere, isto ono čime si lijepiš foliju na tetovažu. inače bi keljila selotejpom, a znate koliko on drži na koži, 2 min valjda :zubo:!

sutra moram svom doktoru na pregled, previjanje svaka 3 dana, nakon 10 skidam šavove, a nakon 14 dana moram nazvati za PHD.

i to je to :)

Ajde super da si to riješila. :) Usprkos čekanju i nespretnoj doktorici. Ta je stvarno majstorica. Ja zadnje dvije godine vadim madeže svako malo, ali još nisam naletila na tako nešto (ziher ću next time biti te sreće, čim sad sad to rekla :D).

Ja si isto sama nabavljam za previjanje. Kupim onu gazu koja okolo ima flaster tako da je all in one. Zovu se Vivapore. Pa to odnesem sestri kad me previja, jer one gazice sa selotejpom mogu objesiti mačku o rep.

dire Dawn
01.10.2012., 15:29
Ajde super da si to riješila. :) Usprkos čekanju i nespretnoj doktorici. Ta je stvarno majstorica. Ja zadnje dvije godine vadim madeže svako malo, ali još nisam naletila na tako nešto (ziher ću next time biti te sreće, čim sad sad to rekla :D).

Ja si isto sama nabavljam za previjanje. Kupim onu gazu koja okolo ima flaster tako da je all in one. Zovu se Vivapore. Pa to odnesem sestri kad me previja, jer one gazice sa selotejpom mogu objesiti mačku o rep.

ja ču pitati dali mogu to sama previjat doma jer se nemora ništa lijepiti jer je slučaj ovakav.
trebala sam na 3 previjanja i onda deseti dan skidat konce.

išla sam u nedjelju (doktor mi je rekao da se računa 3 dana od nedjelje jer mi danas on na pregledu nije ništa ni gledao, a išla sam kod njega jer mi je tak rekla ova na hitnoj..), sljedeće idem u srijedu i onda mi pada na subotu.. ova na hitnoj je rekla da oni to NE rade i da je meni napravila uslugu, da dođem opet vjerojatno bi me stjerala u rodni kraj, tak da sam mislila ić u petak, a onda bi morala u utorak na vađenje šavova. e, ali meni ne paše utorak ujutro već bi išla u srijedu popodne (mislim da taj jedan dan sa šavovima ni sim ni tam..), pa mi je puno od petka do srijede s istim tuferom :ne zna:! pa sam mislila da si sama to nakeljim u subotu, pa vidila sam kak se to radi, nije neki big dil..

** Tara **
01.10.2012., 17:57
Što se tiče previjanja, pitaj da li to možeš kod liječnika opće prakse. Mene su uputili tako - rekli su da mogu opet doći k njima, ali da to može obaviti i moj liječnik opće prakse.

dire Dawn
01.10.2012., 19:18
pa i idem na previjanje kod liječnika opće prakse. nisam blesava da idem u bolnicu za takvu glupost :rofl:
budem i šavove vadila tu u domu zdravlja jer mi se stvarno neda vozit do SK više :rolleyes:

Loza
01.10.2012., 19:45
Ja sam obavila svoj prvi pregled madeža u bolnici. sve je ok, nevusi su klinički mirni, većinom bez strukturne i morfološke dermoskopske atipije ili s znakovima blage atipije. to mi piše u statusu. kontrola za godinu dana. kaj znači ovo s blagim znakovima atipije?
neki mladi zgodnički tehničar/doktor me pregledavao, malo sam bacila oko.. :o

dire Dawn
01.10.2012., 20:00
totalni sam laik, ali meni to vuče na ono da su možda mrrrrrrrvicu drugačiji od onoga kako bi trebali izgledati - znači ništa ozbiljno, ništa zbog čega bi ih trebala uklanjati, ali opet on to mora evidentirati da se zna na sljedečem pregledu :)

Lilyrose
01.10.2012., 22:16
ja ču pitati dali mogu to sama previjat doma jer se nemora ništa lijepiti jer je slučaj ovakav.
trebala sam na 3 previjanja i onda deseti dan skidat konce.

išla sam u nedjelju (doktor mi je rekao da se računa 3 dana od nedjelje jer mi danas on na pregledu nije ništa ni gledao, a išla sam kod njega jer mi je tak rekla ova na hitnoj..), sljedeće idem u srijedu i onda mi pada na subotu.. ova na hitnoj je rekla da oni to NE rade i da je meni napravila uslugu, da dođem opet vjerojatno bi me stjerala u rodni kraj, tak da sam mislila ić u petak, a onda bi morala u utorak na vađenje šavova. e, ali meni ne paše utorak ujutro već bi išla u srijedu popodne (mislim da taj jedan dan sa šavovima ni sim ni tam..), pa mi je puno od petka do srijede s istim tuferom :ne zna:! pa sam mislila da si sama to nakeljim u subotu, pa vidila sam kak se to radi, nije neki big dil..

Ja samo obicno prvi put odem na previjanje kod sestre svoje doktorice, a onda sama. Znam da nakon operacije za tri dana moze vec i skidanje tufera i tusiranje i same rane. Pa se ja onda istusiram bez da taj dio saponiram. Taj dio s ranicom obrisem cistom maramicom, dezinficiram octeniseptom i nakeljim onaj vivapore.

Jedino ako je neka malo veca rana ili na nezgodnoj lokaciji pa sporije zarasta, onda skidam tufer i tusiram i ranu tamo peti dan, a u medjuvremenu isto sama previjem po gore opisanom postupku.

dire Dawn
02.10.2012., 12:00
e pa super. budem onda i ja sama, jedino se neću močit jer su rekli to tek za 10 dana :)! al neda mi se 2 sata čekat u redu sa 500 bolesnih baba samo radi mjenjanja tufera. još ću pokupit neki virus u čekaoni, a zbog gluposti koju mogu i sama napraviti :top:

** Tara **
02.10.2012., 19:32
Ako ne krvari i ne gnoji se ili nešto treće, slobodno sama mijenjaj ;)

Loza
02.10.2012., 20:03
totalni sam laik, ali meni to vuče na ono da su možda mrrrrrrrvicu drugačiji od onoga kako bi trebali izgledati - znači ništa ozbiljno, ništa zbog čega bi ih trebala uklanjati, ali opet on to mora evidentirati da se zna na sljedečem pregledu :)

Ok, hvala na odgovoru :)

dire Dawn
02.10.2012., 20:20
Ako ne krvari i ne gnoji se ili nešto treće, slobodno sama mijenjaj ;)

krvarilo je prvi dan. već treći je bilo već sve okej, rane suhe. i sama sam gledala šavove, pokazivala ih svima koji su htjeli gledat, čak ih slikala da pokažem frendici koja živi u drugom gradu :zubo:

danas mi je medicinska sestra promjenila tufer i rekla da od sad sama mjenjam, da gaza čak nemora biti ni sterilna (okej, neču baš dirat zamazanim rukama, al ono..) i da čak i kad bi mi i otpao tufer i kad bi bila bez njega da mi ništa ne bi bilo (to također neču namjerno napravit. sam nek ti tuferi stoje).

a sama sam se naučila keljit jer sam si lijepila foliju na tetovažu, a ovo je čak i lakše. foliju sam lijepila jednom rukom, a proces je bio -> skini, operi, obiši, namaži, odreži foliju, zalijepi foliju! a ovo je samo skini i stavi :D

** Tara **
02.10.2012., 20:30
i sama sam gledala šavove, pokazivala ih svima koji su htjeli gledat, čak ih slikala da pokažem frendici koja živi u drugom gradu :zubo:
Pričaj mi o ovome :zubo:
Ja sam imala neke na mojim očima nedostupnim mjestima pa sam morala žicati ljude oko sebe da mi kažu kako to izgleda, koliki je ožiljak i sl.
Naravno da im je bilo slabo, zgražali su se i sl. :rolleyes:

Ne'š ti grozote - mala ranica kao posjekotina.

sama sam se naučila keljit jer sam si lijepila foliju na tetovažu, a ovo je čak i lakše. foliju sam lijepila jednom rukom, a proces je bio -> skini, operi, obiši, namaži, odreži foliju, zalijepi foliju! a ovo je samo skini i stavi :D

Onda već sve znaš ;)

Ja sam si od prvog dana mijenjala flastere jer sam morala - bilo je vruće i sami su mi se stalno odljepljivali zbog znoja. Zato mi je i bilo čudno da su te toliko upućivali da moraš ići k njima na previjanje. Ja sam išla na to previjanje, ali je to više bilo u formi kontrole da vide da li je sve u redu.

dire Dawn
02.10.2012., 21:31
ja nisam htjela bit previše "napasna", al ono 'hočeš vidit? pa daj pogledaj nije strašno. joj nemoj bit pizda pa normalno izgleda', uglavnom su mi ljudi popustili :zubo:

i razumijem ovo za odlijepljivanje, jer meni su se otkeljili prvu večer, u nuždi sam prikačila - flasterom :zubo:
onda sam sutra odmah kupila onu traku za keljit foliju na tetovažu ono na M.. i sama si to lijepila.. i onda kad su mi na hitnoj promjenili tufere i to se otkeljilo i opet sam sama samo doljepljivala, al nisam mjenjala samu gazu a.k.a. tufer :zubo:
sad sam dobila sterilnu gazu koju si sam moram rezuckat i naljepit.

al počelo je svrbiti ko blesavo :503::503::503:

** Tara **
02.10.2012., 21:52
al počelo je svrbiti ko blesavo :503::503::503:

Navikni se :D

Budu te još dosta dugo s vremena na vrijeme svrbuckali.

dire Dawn
02.10.2012., 21:57
a znam :cry:
nego, očeš sliku? :rofl::rofl::rofl:

** Tara **
02.10.2012., 22:05
Može :kokice:

:rofl:

Možeš i javno da i drugi vide što ih čeka.

dire Dawn
02.10.2012., 22:33
:rofl: meni se netreba reći dva puta :zubo:

evo, stavit ću, al naglašavam, radi se o ŠAVOVIMA i tko ne želi gledati, neka ne otvara linkove :)
(da nebi dobivala pritužbe na PM bla bla, ako vam se gadi, preskočita i svi sretni :D)

manje gadni šavovi (po mom skromnom mišljenju) (http://desmond.imageshack.us/Himg341/scaled.php?server=341&filename=dsc0007uv.jpg&res=landing)

ružniji šavovi (po mom skromnom mišljenju) (http://desmond.imageshack.us/Himg248/scaled.php?server=248&filename=dsc0006te.jpg&res=landing)

i frendicima jedina reakcija je bila da se moram obrijat :o! a samo da napomene, obrijala sam se (do kraja ofc) u četvrtak navečer, a ovo slikala jučer popodne. kod mene to puno prebrzo raste. budem na vađenje šavova išla sva zarasla :cry::cry:

** Tara **
02.10.2012., 22:53
Svaka čast na hrabrosti da staviš slike! :)
Nisam mislila da ćeš ih zbilja staviti, ali eto, ostaje i drugima da mogu vidjeti što ih to čeka i kako bude izgledalo.

Izgledaju skroz OK i nemaš ni podljeva ( meni se jedan podljev zadržao 7 tjedana ).

Što se tiče brijanja, trebala si taj dio počupati - bila bi mirna i neobrasla minimalno dva tjedna :raspa:

dire Dawn
02.10.2012., 23:07
gle, radi se o ovaj, venerinom brijegu. ak ti to moš čupat, svaka čast :zubo: mene i noge ubijaju, kamoli ovo.
a i nije me to brinulo dok frendica nije istaknula :(

mah, nije meni problem stavit fotke, nije da će me netko prepoznat :p! a reko možda nekog zanima. samo mi žao što nisam slikala madeže prije operacije..

a što se podljeva tiče, imam malo na donjoj fotki.. :)

** Tara **
02.10.2012., 23:11
Znam o kojem dijelu se radi :zubo:- zato sam i rekla da si trebala počupati. Ma nije to strašno. Navikne se čovjek, a i nije toliko bolno kad se to sustavno radi jer se oslabi korijen.

dire Dawn
02.10.2012., 23:41
ja sam jednom plakala čupajući, a naraslo ko poslije brijanja.. reko nikad više. al otišle smo previše u oftopik :mig:

Lilyrose
03.10.2012., 08:01
ja sam jednom plakala čupajući, a naraslo ko poslije brijanja.. reko nikad više. al otišle smo previše u oftopik :mig:

Svaka čast! Ja sam tek tamo nakon 15-og madeža počela sama previjati i actually pogledati šav. Prije toga, ni za živu glavu. :gadljiva:

Slikice su super za buduće žrtv...cough...pacijente :p I moji šavovi tako izgledaju.

Moj jedini problem su ožiljci koji loše zarastaju. Uzdignuti i zadebljani. Još mi uvijek kažu da trebam masirati dva puta na dan po 5 minuta svaki. Ali ja imam više od 20 ožiljaka!! Halo? Pa gdje bih došla da svako jutro i večer izgubim sat i pol na masiranje. :D Neka se izvole sami s vremenom izravnati kako god znaju. :durica

dire Dawn
03.10.2012., 11:36
ma i ja sam rekla da to neću gledat, al mi skoro otpo tufer i morala sam. ispalo je nimalo strašno :zubo:

nego, moj frend je išao uklanjat madeže kod dermatologa i on mu je preporučio neku kremu za 150 kn. mogu se raspitat kak je djelovala, ako hoćeš :)

Lilyrose
03.10.2012., 13:20
ma i ja sam rekla da to neću gledat, al mi skoro otpo tufer i morala sam. ispalo je nimalo strašno :zubo:

nego, moj frend je išao uklanjat madeže kod dermatologa i on mu je preporučio neku kremu za 150 kn. mogu se raspitat kak je djelovala, ako hoćeš :)

Može, super! Hvala ti! :)

dire Dawn
03.10.2012., 16:20
nezna kak se krema zove, tolko o tome :zubo:
al odi u ljekarnu pa pitaj tamo koja je krema najbolja :)

Lilyrose
04.10.2012., 07:51
nezna kak se krema zove, tolko o tome :zubo:

:D

al odi u ljekarnu pa pitaj tamo koja je krema najbolja :)

Budem. Trenutno koristim raznorazna ulja, jer mi je contractubex iz ljekarne uzrokovao da su mi se rane upalile, ali mogu otići pitati što imaju još pametnog osim tog. Nakon tog contractubexa nisam uopće bila.

dire Dawn
05.10.2012., 16:06
ja se danas prvi put previjam sama i.. - neda mi se :zubo:
teta medicinska sestra mi je to tako fino zakeljila da evo već treći dan drži ko prvi (a ne oni tamo na kirurgiji da mi se istu večer odljepilo :503:), pa mi se neda dirat, al morat ću :zubo:

i inače, već sam si splanirala šta ću napraviti sa ožiljkom - iztetovirat na njemu zihericu mini mini.. nemogu sad nać link, al to sam daaavno vidila.. preslatko izgleda :zubo:

lukaXXkralj
05.10.2012., 23:42
koliko treba nosit gazicu na rani(skinutom madežu) na licu? tjedan dana ?

dire Dawn
06.10.2012., 13:26
probaj nazvati kirurga koji te operirao jer ti je on to trebao reći. ja nosim 10 dana, kuma je 8. a kod tebe se radi vjerojatno o razgradivim šavovima, tak da nemam pojma. nazovi i pitaj, nije to za zezanciju :/

lukaXXkralj
06.10.2012., 17:26
nisam još skidao.pošto se to mora nosit,glupo bi mi bilo nosit u školu 2 gaze na licu,tako da ću kad završi 1.polugodiše ić to skidat,taman da skinem onda gaze do početka 2.

dire Dawn
06.10.2012., 18:55
probaj pročitat ovdje postove od ljudi koji su skidali madeže s lica jer se koristi drugačiji konac i drugačija tehnika šivanja (da ostanu što manji ožiljci, za lice je to jako važno, npr za nečiju doslovno guzicu stvarno nije :zubo:).. ali u pravilu mislim da se nosi najmanje tjedan dana.

moj ti je savjet da to odeš riješiti pod praznicima, kak si i sam rekao, jer ćeš morati na previjanja svako malo. evo, kod nas je praksa 3 dana, neznam jel tako i za lice i u drugim gradovima (jer vidim da su nekima rekli da se peru, a meni npr da se nikako nesmijem močiti, tak da puno ovisi od bolnice do bolnice i doktora do doktora). bila bi ti gnjavaža svakih par dana ić u dom zdravlja na previjanje, ovo ono, a npr imaš testove/ispitivanja/krepan si od škole..

DarkStar
08.10.2012., 19:43

evo, stavit ću, al naglašavam, radi se o ŠAVOVIMA i tko ne želi gledati, neka ne otvara linkove :)
(da nebi dobivala pritužbe na PM bla bla, ako vam se gadi, preskočita i svi sretni :D)

manje gadni šavovi (po mom skromnom mišljenju) (http://desmond.imageshack.us/Himg341/scaled.php?server=341&filename=dsc0007uv.jpg&res=landing)

ružniji šavovi (po mom skromnom mišljenju) (http://desmond.imageshack.us/Himg248/scaled.php?server=248&filename=dsc0006te.jpg&res=landing)

i frendicima jedina reakcija je bila da se moram obrijat :o! a samo da napomene, obrijala sam se (do kraja ofc) u četvrtak navečer, a ovo slikala jučer popodne. kod mene to puno prebrzo raste. budem na vađenje šavova išla sva zarasla :cry::cry:Ovo nije tako strasno, s obzirom na tvoj post ocekivao sam neku gadnu scenu iz serije Rezi me.:)

Ovo si radila u drzavnoj bolnici ili?
Koliko su ti ih skinuli odjednom?

Ja imam za skinuti 2 ispod oka, jedan ispod brade i jedan na bradi, pa jos razmisljam dal da idem privatniku ili ne.

Lilyrose
09.10.2012., 08:04
Ovo nije tako strasno, s obzirom na tvoj post ocekivao sam neku gadnu scenu iz serije Rezi me.:)

Ja imam za skinuti 2 ispod oka, jedan ispod brade i jedan na bradi, pa jos razmisljam dal da idem privatniku ili ne.

I ja htjela privatnicima, ali onda sam se opametila. 1500 kuna jedan madež kod privatnika, a u bolnici 100 i nešto. Plus, da nešto čak pođe po krivu, kirurzi u bolnici ipak imaju više toga na raspolaganju, što alata što znanja. Privatniku bih se evo sad tek možda dala u ruke kad razmišljam neke još estetski maknuti. A ovih svih 20 i nešto sam skidala u bolnici.

Ja sam išla u državnu gdje su mi uvijek skinuli najviše dva, jer imaju limit za lokalnu anesteziju. Tj. bar imaju u Vinogradskoj. Drugdje, čujem, skinu i više.

** Tara **
09.10.2012., 08:19
Ako imaš dopunsko ( a isplati ga se uvijek imati ), onda ti je 0 kn.

knjiza
09.10.2012., 08:24
Ovo nije tako strasno, s obzirom na tvoj post ocekivao sam neku gadnu scenu iz serije Rezi me.:)

skidala sam 2 pored oka (doduše sa velikim vremenskim odmakom između rezuckanja, nebitno za ovu priču), privatnik dermatolog me otpilio, da oko oka ni u ludilu ne čeprka ( iako nije neposredno na oku, nego više prema sljepoočnici) i da treba ići baš kod maksiofacijalnog kirurga.
privatno, to je skupo ko sam vrag- u bolnici bez problema i besplatno (kb split).
nosila sam samo flaster (šavove sama izvadila :rofl:)

Lilyrose
09.10.2012., 09:23
Ako imaš dopunsko ( a isplati ga se uvijek imati ), onda ti je 0 kn.

Istina. Ja imam dodatno osiguranje, pa je i meni 0 kuna.

Lilyrose
09.10.2012., 09:26
(šavove sama izvadila :rofl:)

haha zakon. Do te faze nikad neću doći. Svaka čast. :D

DarkStar
09.10.2012., 09:33
skidala sam 2 pored oka (doduše sa velikim vremenskim odmakom između rezuckanja, nebitno za ovu priču), privatnik dermatolog me otpilio, da oko oka ni u ludilu ne čeprka ( iako nije neposredno na oku, nego više prema sljepoočnici) i da treba ići baš kod maksiofacijalnog kirurga.
privatno, to je skupo ko sam vrag- u bolnici bez problema i besplatno (kb split).
nosila sam samo flaster (šavove sama izvadila :rofl:)Hvala cure za info. Sve i ja nesto razmisljam da ipak odem u drzavnu.
@knjiza,
znaci ovo ispod oka ti je sad ok? kako izgleda? nema vecih oziljaka?
meni je isto jedno 2 centimetra ispod lijevog oka nije sad da je bas blizu toliko.
Zadnji put kad sam se interesirao kod privatnika je bilo 500kn po madezu.
Od vecih centara, meni je najblizi KBC Rijeka ne znam kakvi su kirurzi tamo.

knjiza
09.10.2012., 09:56
@knjiza,
znaci ovo ispod oka ti je sad ok? kako izgleda? nema vecih oziljaka?
meni je isto jedno 2 centimetra ispod lijevog oka nije sad da je bas blizu toliko.

super je odrađeno ovo na licu, ožiljci postoje ali treba baš jako svijetlo da ih vidiš
u nekakvom normalnom ophođenju nema šanse da ih netko skuži :)

dok recimo druga dva skidanja koja sam imala (na leđima i kažiprstu)- e tu se ožiljci vide iz aviona, očito zaista rade skroz različito lice i ostale dijelove tijela

knjiza
09.10.2012., 10:01
haha zakon. Do te faze nikad neću doći. Svaka čast. :D

polako, možda hoćeš
meni je ovo bio 4. put
-prva dva puta sve kod doktora (previjanje kod opće prakse 1. put, drugi put kod privatnika) i upalili mi se šavovi, završila na antibioticima :(
3. put sama njegovala ranu (previjala češće nego su me ovi doktori ranije naručivali)-prošla bez upale, otišla na vađenje šavova, pohvalili me za njegu
4. put sama sve njegovala, opet bez problema, pa se okuražila i izvaditi šavove :)

dire Dawn
09.10.2012., 18:09

u državnoj u sisku. imam dopunsko pa mi je bilo besplatno :)
skidala sam dva madeža (kao što se na slici i vidi)

a gle, meni su to gadne rane jer su mi sve rane gadne, pogotovo one sa šavovima :zubo:

neeego, danas sam išla vadit faking konce, reko napokon da se mogu istuširati danas kak spada. da, bolilo je ko sam vrag, skoro su mi suze krenule (a nisam baš tolika mimoza, izdržala sam tetoviranje od 45 min bez drame, a za ovo bi čak rekla da je još više bolno :503:). teta medicinska sestra se zgražala kak je to previše zategnuto i jedan je tri puta natezala da ga prereže, jedva joj uspjelo. :504::504::504:! i onda je to sve ofc krvarilo (rupice su ogromne hebote) i sad sam opet s tuferima :rolleyes:! rekla je da ih skinem sutra. nemogu vjerovat kak se veselim jednom običnom tuširanju :rofl::rofl:

no, ako ti skidaš madeže s lica, onda ćeš (99% sam sigurna) dobiti šavove koji se razgrađuju, odnosno sami otpadnu kad ih više koža netreba..

DarkStar
09.10.2012., 22:07
Ma imam ih i ja jedno 10-ak za skinuti po trbuhu, ledjima i rukama ali to cu kasnije, bitno mi je ove na licu pogotovo ovaj na bradi uvijek ga zakacim kod brijanja.:(

Lilyrose
10.10.2012., 14:42
polako, možda hoćeš
meni je ovo bio 4. put
-prva dva puta sve kod doktora (previjanje kod opće prakse 1. put, drugi put kod privatnika) i upalili mi se šavovi, završila na antibioticima :(
3. put sama njegovala ranu (previjala češće nego su me ovi doktori ranije naručivali)-prošla bez upale, otišla na vađenje šavova, pohvalili me za njegu
4. put sama sve njegovala, opet bez problema, pa se okuražila i izvaditi šavove :)

hehe, ali ja sam ti izvadila 29 madeža, pa ako do sada nisam, onda bome ni neću :D

Ali vidiš, ovo nisam još čula da su se nekome upalili šavovi. *piše u bilježnicu "izbjegavati sisak"* :p

dire Dawn
10.10.2012., 16:56
hehe, ali ja sam ti izvadila 29 madeža, pa ako do sada nisam, onda bome ni neću :D

Ali vidiš, ovo nisam još čula da su se nekome upalili šavovi. *piše u bilježnicu "izbjegavati sisak"* :p

mislim da si pobrkala lončiće, ja sam svoje riješavala u sisku, mislim da osoba koju si kvoutala nije napisala gdje je ona svoje.. :D

lukaXXkralj
10.10.2012., 19:22
ljudi pozz.Trebao bi malu pomoć!

Može mi netko objasnit postupak točno kako sve to ide? imam 16,5 godina
Šta treba prvo? Otić kod doktorice opće prakse i gdje se onda naručiti,šta,gdje,kako?
Skidao bi madeže zbog estetskih razloga,3 na licu(NEispupčeni,u ravnini kože),1 poveći na prsima i 1 pomalo ispupčen na vratu?

zahvaljujem puno :)

dire Dawn
10.10.2012., 21:09
znači ovako:

1. odeš kod doktorice po uputnicu za dermatologa
2. odeš kod dermatologa, skineš se i pokažeš mu te madeže koje želiš ukloniti ili mu pokažeš sve madeže, pa onda možda on primjeti neki kojeg bi bilo dobro maknuti, a da ti toga nisi ni svjestan
3. odeš kod doktorice po uputnicu za kirurgiju
4. e sad, ovo ti je od bolnice do bolnice, negdje se naručuje, negdje ne.
5. ajmo reć da si se naručio, dođeš taj i taj dan u tolko i tolko sati. predaš uputnicu i čekaš
6. i onda ti oni maknu onaj sa prsa

za ove na licu/vratu moraš ići kod posebnog kirurga odnosno plastičara jer se drugačije šiva i puno više pazi na rez, kako se zašije i tako. jer tu je ipak jako bitno hoće ostati ožiljak ili neće. da skidaš madež s dupeta, tu bi to onda bilo manje važno :zubo:

Lilyrose
10.10.2012., 21:59
mislim da si pobrkala lončiće, ja sam svoje riješavala u sisku, mislim da osoba koju si kvoutala nije napisala gdje je ona svoje.. :D

A u macku, sva sam zbrckana. :D Ocito su mi s ovih 29 madeza uklonili i nesto inteligencije. :p

lukaXXkralj
10.10.2012., 22:06
DAWN hvala puno,a za tog plastičara za lice šta treba?

dire Dawn
10.10.2012., 22:11
A u macku, sva sam zbrckana. :D Ocito su mi s ovih 29 madeza uklonili i nesto inteligencije. :p

ti si kao chandler iz prijatelja koji je izgubio smisao za humor kad su mu odstranili treću bradavicu. ali nebrini se, vratiti će se pamet :mig:

DAWN hvala puno,a za tog plastičara za lice šta treba?

nema na čemu :)

za plastičara ti je proces isti, samo što se vjerojatno posebno moraš naručiti (navela sam ti gore razloge). ali stvarno nisam 100% sigurna u tu proceduru, pa neću pametovat, već ti pričekaj da ti odgovori netko tko je skidao s lica :)

ramonche
10.10.2012., 23:26
E 'vako, ja bi trebala savjet. Do nedavno sam na licu imala jednu ''izraslinu'' koju su mi u KBC-u Dubrava prije par godina klasificirali kao fibrom. Tada su me i naručili za uklanjanje za 12 mjeseci od pregleda, ali kako sam ja valjda i promijenila broj mobitela i zaboravila više na to, do toga nikad nije došlo. Sad su se kraj tog jednog stvorila još 2 manja, a primjećujem da je i treći nastanku. Pošto dolazi zima htjela bih to maknut, ali me stvarno strah pošto je to na licu, a nagledala sam se stvarno svakavih ožiljaka od uklanjanja madeža pa se ne bih baš igrala s tim, radije bih imala ovo čudo nego hodala po svijetu ko Marisol. Pa ako netko ima nekog stvarno pouzdanog kirurga, privatnika u Zagrebu da mi preporuči ili što da radim, da uopće mičem to..jer imam osjećaj da ću za 10 godina izgledat ko Korijenko. Puno hvalaa

dire Dawn
10.10.2012., 23:37
E 'vako, ja bi trebala savjet. Do nedavno sam na licu imala jednu ''izraslinu'' koju su mi u KBC-u Dubrava prije par godina klasificirali kao fibrom. Tada su me i naručili za uklanjanje za 12 mjeseci od pregleda, ali kako sam ja valjda i promijenila broj mobitela i zaboravila više na to, do toga nikad nije došlo. Sad su se kraj tog jednog stvorila još 2 manja, a primjećujem da je i treći nastanku. Pošto dolazi zima htjela bih to maknut, ali me stvarno strah pošto je to na licu, a nagledala sam se stvarno svakavih ožiljaka od uklanjanja madeža pa se ne bih baš igrala s tim, radije bih imala ovo čudo nego hodala po svijetu ko Marisol. Pa ako netko ima nekog stvarno pouzdanog kirurga, privatnika u Zagrebu da mi preporuči ili što da radim, da uopće mičem to..jer imam osjećaj da ću za 10 godina izgledat ko Korijenko. Puno hvalaa

s ovim boldom si me nasmijala :rofl::rofl:

gle, ja bi to maknula na tvom mjestu, jer uostalom, kak i sama kažeš, rastu novi.. a što se ožiljaka tiče, uvjek postoje razne kreme, onda laserska korekcija i slično..
nažalost, preporuku nemam, ali nisam ni primjetila da je puno ljudi s foruma išlo privatniku..

Lilyrose
11.10.2012., 08:41
ti si kao chandler iz prijatelja koji je izgubio smisao za humor kad su mu odstranili treću bradavicu. ali nebrini se, vratiti će se pamet :mig:

:D

@ ramonche

Čula sam za neka ok iskustva u Poliklinici Nola. A nešto su bila nedavno razvikana i ona 3 kirurga u poliklinici Bagatin. Navodno čak i za ručicu drže ako se osoba boji. :D Pa možeš probati tamo.

** Tara **
11.10.2012., 14:02
Moja procedura je bila drugačija. Otišla sam liječniku opće prakse po uputnicu za kirurško odstranjivanje madeža. S uputnicom otišla u bolnicu i isti dan završila pod nožem. Nakon dva-tri dana previjanje ( kod njih ili kod liječnika opće prakse ) i nakon tjedan dana skidanje šavova i dobivanje nalaza phd analize. Kasnije sam išla liječniku opće prakse na previjanje i kontrolu te sam mu donijela nalaze analize. Svi madeži su bili na tijelu.

Navodno čak i za ručicu drže ako se osoba boji. :D

Ma joj to je i uobičajeno kod privatnika - plaćaš, a bome time i kupuješ ( ponekad i pretjeranu ) ljubaznost. :D

Lilyrose
11.10.2012., 14:08
Ma joj to je i uobičajeno kod privatnika - plaćaš, a bome time i kupuješ ( ponekad i pretjeranu ) ljubaznost.

Yup, onu profesionalno usiljenu da je sve meni neugodno radi njih. Ali navodno su ok koliko se sjećam iz drugih postova, pa može probati.

IgorVG
11.10.2012., 14:29
Jel može neko preporučiti dobrog dermatologa u ZG ili VG? Znači, nije mi toliko za uklanjanje madeža koliko za provjeru kakvi su koji. Preferiram privatnike jer dok dojdem do bolničkih na red izrastu mi dva, tri nova :/

dire Dawn
11.10.2012., 14:43
Jel može neko preporučiti dobrog dermatologa u ZG ili VG? Znači, nije mi toliko za uklanjanje madeža koliko za provjeru kakvi su koji. Preferiram privatnike jer dok dojdem do bolničkih na red izrastu mi dva, tri nova :/

nadam se da se s ovim što sam boldala šališ :misli:

ja preporučujem doktore koji su radili na bivšoj Šalati, ja sam jedan dan došla na Šalatu nešto drugo obaviti, slučajno sam imala uputnicu za dermatologa sa sobom i došla sam na red odmah. pokucala, rekla šta trebam, čekala sve skupa 5 min. znači nisam se ni naručivala ni ništa..

IgorVG
11.10.2012., 14:49
nadam se da se s ovim što sam boldala šališ :misli:

Šalim, naravno..

ja preporučujem doktore koji su radili na bivšoj Šalati, ja sam jedan dan došla na Šalatu nešto drugo obaviti, slučajno sam imala uputnicu za dermatologa sa sobom i došla sam na red odmah. pokucala, rekla šta trebam, čekala sve skupa 5 min. znači nisam se ni naručivala ni ništa..
Hm...hvala.

lukaXXkralj
11.10.2012., 20:51
Moja procedura je bila drugačija. Otišla sam liječniku opće prakse po uputnicu za kirurško odstranjivanje madeža. S uputnicom otišla u bolnicu i isti dan završila pod nožem. Nakon dva-tri dana previjanje ( kod njih ili kod liječnika opće prakse ) i nakon tjedan dana skidanje šavova i dobivanje nalaza phd analize. Kasnije sam išla liječniku opće prakse na previjanje i kontrolu te sam mu donijela nalaze analize. Svi madeži su bili na tijelu.

Ma joj to je i uobičajeno kod privatnika - plaćaš, a bome time i kupuješ ( ponekad i pretjeranu ) ljubaznost. :D

taro koliko si ih skinila odjedanput?

** Tara **
11.10.2012., 21:38
U jednoj turi su mi rekli da mogu skinuti tri, ali i da sam ih imala više ne bi mi bio problem doći više puta jer nije bilo nikakvih čekanja i naručivanja.

guga111
13.10.2012., 16:25
Ljudi moji, na saci imam mali madez oduvjek, on se malo vremenom povecao, ali kroz desetak godina a imam kao i dvije tockice druge boje, i cini mi se malo crven i nekad na dodir bolan... Ali ovo crvenilo samo ja vidim, bol je tu samo nekad, i to cini mi se samo kad o tome razmisljam, kad ne obracam pozornost na njega nit se crveni nit boli, kad ga gledam sve :-) to je otprilike tako da ga tri mjeseca ne primjecujem a tjedan dana vidim sve simptome. Otici cu doktoru, ali sam pokusala staviti i sliku na forum, pa da ivi kazete sta mislite.

http://s7.postimage.org/nk4jq2cuj/20121013_163028_1.jpg

Evo slika, mooolim vas odg :-)

guga111
13.10.2012., 17:24
Lijepo vas molim da sada prestanete s daljnjim prepucavanjima jer će nastavak istoga biti sankcioniran kartonima.

Zahvaljujem na razumijevanju.

Hej ti ovdjecsve znas, daj mi moolim te reci nesto o ovome... U zadnjem postu sam napisala sta je problem... Hvala :-)

http://s7.postimage.org/nk4jq2cuj/20121013_163028_1.jpg

Taj mali madez je tu oduvjek, on je narastao za duplo otkad ga ja pamtim, a to je vise od deset godina, sad su mi 22, nikad nije krvario... Da li stetno moze utjecati to sto dnevno nosim rukavice gumene sigurno tri sata, pa se ruke potpare, onda cesto pranje ruku, pa budu i suhe... Inace njegujem jednugospodju, pa kada je njega, uvijek koristim rukavice.

I htjela sam reci da je madz tik iznad koze, maaalo samo...ali pod prstom ga osjetim, kao malo zadebljana koza...

dire Dawn
14.10.2012., 01:36
ak boli - odi kod doktora.

dire Dawn
16.10.2012., 18:27
jučer mi bila kuma i tako ja njoj pričala o micanju madeža bla bla i dotaknuli se teme krema za smanjivanje ožiljaka. ugl, njena sestra je davno imala prometnu nesreću i ožiljke po licu. naravno, to je mazala nekom kremom i kaže kuma da joj je pričala kako ju užasno peče. da se doslovno osjeti kako se koža steže..

pa eto, da znate šta vas čeka, ako uzmete kremu :)

Somethingsweet
17.10.2012., 19:12

Evo mene, nova sam ovdje i spremam se u Sk na micanje madeža pa me zanima kakvo je iskustvo sa doktorima (dermatologom, kirurgom)? I koja je procedura (da li se mogu telefonski naručiti dermatologu u Sk ili se moram nacrtati prvo sa uputnicom da bi se uopće naručila ili pak neka sasvim deseta varijanta... Hvala! :)

Dadushka
17.10.2012., 20:46
Evo mene, nova sam ovdje i spremam se u Sk na micanje madeža pa me zanima kakvo je iskustvo sa doktorima (dermatologom, kirurgom)? I koja je procedura (da li se mogu telefonski naručiti dermatologu u Sk ili se moram nacrtati prvo sa uputnicom da bi se uopće naručila ili pak neka sasvim deseta varijanta... Hvala! :)

ja sam vadila 3 madeža dosad..
od sva 3 su vidljivi ožiljci, iako sam zadnji vadila nedavno pa ćemo vidjeti kad prođe više vremena.
ugl tvoj doktor ti mora dati uputnicu, s tom uputnicom dođeš na šalter, predaš je, tamo ti kažu pred koju sobu da ideš i sjedneš u hodnik i čekaš da te prozovu. pogledaju madež i onda ideš 2 kata niže di to vade.
ja se nijednom nisam naručila, samo dođeš i čekaš..
četvrtkom ne radi ta kirurška ambulanta..
to je moje iskustvo sa SK bolnicom, kod dermatologa nisam išla :ne zna:
i da, meni je dobra dr.Ana Palatinuš. :mig:

dire Dawn
17.10.2012., 22:26
i mene je operirala dr Ana. nije loša, sve za 5, zezale se cjelo vrijeme kak je tamo ko u Uvodu u anatomiju (pričam gluposti kad sam nervozna :facepalm:, al je sestra skužila caku pa se počela šaliti samnom :mig:), malo me prestrašila kad mi je kod šivanja uhvatila dio kože koji nije bio pod anestezijom, al skužila je na vrijeme pa nije provukla konac (hvala Bogu, jer inače mislim da bi me se čulo do Interspara :zubo:)

jedino što su me razočarali time što su napisali da je PHD gotov za 14 dana, što je meni prošli petak, a na kraju su me otkantali (jako bezobrazno) i rekli da zovem ovaj sad :503:

ja sam išla kod dermatologa na Šalatu jer sam tada živjela u Zagrebu i planirala tamo micat madeže, ali nešto se sve to iskompliciralo pa sam odustala od micanja (ionako je dermatologinja rekla da ih nemoram micat ako ne želim jer izgledaju just fine. jedan je bio okej do kraja, drugi prirodno nepravilan, ali okej.), pa sam ih maknula tek sad jer su se počeli mjenjat (a dermatologinja je rekla da ih nemoram micati dok se ne počnu mjenjat, ako se počnu jel). tak da ti neznam proces za sisak, al moja kuma je jedan dan digla uputnicu za dermatologa, drugi dan otišla kod njega, isti taj dan sa nalazom od dermatologa otišla po uputnicu za kirurgiju kod svog doktora opće prakse i dan poslije toga ih uklonila. simple as that :)

Somethingsweet
18.10.2012., 09:53
Hvala na informacijama :)

Dadushka
18.10.2012., 12:39
i mene je operirala dr Ana. nije loša, sve za 5, zezale se cjelo vrijeme kak je tamo ko u Uvodu u anatomiju (pričam gluposti kad sam nervozna :facepalm:, al je sestra skužila caku pa se počela šaliti samnom :mig:), malo me prestrašila kad mi je kod šivanja uhvatila dio kože koji nije bio pod anestezijom, al skužila je na vrijeme pa nije provukla konac (hvala Bogu, jer inače mislim da bi me se čulo do Interspara :zubo:)

jedino što su me razočarali time što su napisali da je PHD gotov za 14 dana, što je meni prošli petak, a na kraju su me otkantali (jako bezobrazno) i rekli da zovem ovaj sad :503:

ja sam išla kod dermatologa na Šalatu jer sam tada živjela u Zagrebu i planirala tamo micat madeže, ali nešto se sve to iskompliciralo pa sam odustala od micanja (ionako je dermatologinja rekla da ih nemoram micat ako ne želim jer izgledaju just fine. jedan je bio okej do kraja, drugi prirodno nepravilan, ali okej.), pa sam ih maknula tek sad jer su se počeli mjenjat (a dermatologinja je rekla da ih nemoram micati dok se ne počnu mjenjat, ako se počnu jel). tak da ti neznam proces za sisak, al moja kuma je jedan dan digla uputnicu za dermatologa, drugi dan otišla kod njega, isti taj dan sa nalazom od dermatologa otišla po uputnicu za kirurgiju kod svog doktora opće prakse i dan poslije toga ih uklonila. simple as that :)

do interspara. bome dalekooo :rofl:

ja sam zadnji madež vadila 12.09., tek sam u ovaj utorak dobila nalaz :kava:

vidiš, ja nisam nikad išla kod dermatologa, nego kod svog doktora opće prakse, tražila uputnicu za vađenje madeža, i otišla na kirurgiju. :)

dire Dawn
18.10.2012., 13:23
do interspara. bome dalekooo :rofl:

ja sam zadnji madež vadila 12.09., tek sam u ovaj utorak dobila nalaz :kava:

vidiš, ja nisam nikad išla kod dermatologa, nego kod svog doktora opće prakse, tražila uputnicu za vađenje madeža, i otišla na kirurgiju. :)

ma čulo bi me se i dalje, ja obično vrištim čak i kad pomislim da bi moglo boliti. ono, better safe than sorry :zubo:

ja sam zvala i rekli su da nazovem ovaj petak jer imaju rezultate od 27.09., a ja micala 28.09. :rolleyes:

pa nemora se nužno kod dermatologa, jer ako ti nije bitno njegovo mišljenje, tj ti češ ga maknut makar on rekao da se netreba micat - čemu onda uopće ić kod njega? :)

lukaXXkralj
18.10.2012., 21:25
ja bia danas nešto u dermatologa,pa usput rekoh da mi i pregleda madeže.....kaže doc da je madež uredan i da ga nema potrebe uklonjivat,ALI JA ŽELIM ga uklonit? šta da sad radim

dire Dawn
18.10.2012., 22:26
sad odeš kod doktora opće prakse i tražiš uputnicu za kirurgiju. lijepo kažeš da hoćeš direkt za kirurgiju i to je to.
već smo ti napisali kakav je proces prijave, mislim da je moj post baš na vrhu ove stranice. :)

sunčano jutro
19.10.2012., 19:05
Lijep pozdrav svima! :) Znate li možda koliko dođe privatni pregled kod dermatologa u splitu? Unaprijed hvala :)

dire Dawn
20.10.2012., 00:53
ako ti nitko ne odgovori uvjek možeš proguglat koje ordinacije postoje i poslat im upit vezan uz prvi pregled madeža.
dobro je napomenuti dali se radi o pregledu jednog madeža ili svih madeža na tijelu, jer možda se cijena kreće ovisno o količini.
ipak je velika večina forumaša išla kod socijalnih dermatologa :)

caterina
21.10.2012., 21:01
zna li netko kakav je postoperativni postupak nakon uklanjanja laserom?
treba li ici na previjanja ili sl.?

dire Dawn
22.10.2012., 01:28
upitno je jel uopće spadaš u grupu pogodnu za uklanjanje laserom, pa si pročitaj ovdje jel tako www.poliderma.hr/usluge/uklanjanje_dobrocudnih_promjena/madezi

tu se također ne spominje nikakvo previjanje. no dobro pročitaj članak. operacija je najsigurnije rješenje

DarkStar
22.10.2012., 15:13
Danas sam bio kod moje doktorice opce prakse za neke druge uputnice pa smo se dotakli tih madeza na licu.
Upisao sam se kod dermatologa ali nema mjesta prije nove godine.
E sad , moja doktorica je spomenula nekakavu novu terapiju smrzavanja tih madeza koja se zove krioterapija (ako sam dobro zapamtio):)
Zna li netko vise o tome? Kod dermatologa idem tek krajem sijecnja 2013.
Trenutno razmisljam izmedju toga, lasera i kirurskog odstranjivanja.
Sto je najbolje s obzirom da se radi o licu?

dire Dawn
22.10.2012., 15:31
na ovom linku što sam stavila u post iznad tvoga je dosta detaljno objašnjeno kako se laserski odstranjuju madeži.

Glavna metoda za odstranjivanje madeža je operacija, i to je jedina pravilna metoda jer se madež u cijelosti ukloni te se može uraditi histološka analiza.

uvjeti za odstranjivanje laserom
Uvjet je da osoba ima iznad 25 godina, nema povećan broj madeža i da nema tumora kože u obitelji.

i onda imaš dole (na linku, jel) kako se odstranjuje laserom. što se same operacije tiče, evo ja sam par stranica prije dosta detaljno opisala cjeli postupak (nisu bili na licu, ali sam postupak odstranjivanja je isti, samo je drugačije šivanje, odnosno mene je operirao običan kirurg dok će tebe onaj na m.. nešto, tj plastičar).

madeži se mogu zalediti, ali to se ipak puno češće radi za bradavice :misli:
a i mislim da se onda ide na par tretmana zaleđivanja, jer moja tadašnja frendica je imala neku izraslinu na čelu i išla je na 4-5 tretmana. sumnjam da se madež može zalediti i da on odmah otpadne. :ne zna:

na puno mjesta sam čitala da je operacija ipak najbolje i nasigurnije rješenje i ako ti odeš kod stručnjaka, onda ti se ni ožiljci baš ne vide. a ako ti se vide ožiljci, njih naknadno možeš sredit laserom, ali sama operacija je sigurnija jer se odstrani i potkožni dio madeža, a i madež se onda šalje na PHD analizu te se tako vidi jel možda bio zloćudan..

DarkStar
22.10.2012., 17:30
Hvala vidio sam tvoj link nakon sto sam vec napisao post.
Jos jedno pitanje,
Sto im znaci ono da si pogodan za skidanje laserom ako nemas puno madeza?
Znaci koza se ne smije bas puno izlagati tom laseru ako imas puno madeza ili sto?

dire Dawn
22.10.2012., 17:45
nažalost, mislim da ako imaš puno madeža da si onda skloniji raku kože (tj spadaš u rizičnu skupinu) i da bi se tada obavezno za madež koji skidaš morao napraviti PHD..

kad sam guglala nešto vezano uz madeže, izbacilo mi je i jednu od stranica ove teme (al ono, tko bi sad to našo, pa ovo je 111. str :zubo:) da će ti samo pravi i pošteni doktor reći dali si pogodan za lasersko skidanje, dok će te večina opalit po džepu i boli ih ona stvar.

El Gato Félix
22.10.2012., 18:55
Danas sam bio kod moje doktorice opce prakse za neke druge uputnice pa smo se dotakli tih madeza na licu.
Upisao sam se kod dermatologa ali nema mjesta prije nove godine.
E sad , moja doktorica je spomenula nekakavu novu terapiju smrzavanja tih madeza koja se zove krioterapija (ako sam dobro zapamtio):)
Zna li netko vise o tome? Kod dermatologa idem tek krajem sijecnja 2013.
Trenutno razmisljam izmedju toga, lasera i kirurskog odstranjivanja.
Sto je najbolje s obzirom da se radi o licu?

Poštovani,

prije svega, postoji više vrsta madeža/nevusa a neki puta laici, a i gdjekoji liječnik koji se ne bavi tom problematikom, nazivaju madežima tvorbe koje to uopće nisu ali su nalik na madež. Jedan od takvih primjera, a gdje sam već uočio grešku u terminologiji, jest seboroična keratoza (koja se, između ostalog, uklanja i krioterapijom), koja se često proglašava madežom jer mu može nalikovati, ali to nije.

Onaj klasični madež na kojeg svi pomislimo kada govorimo o madežu jest tzv. nevocelularni nevus (madež).

Prije svega, treba napomenuti kako je odstranjivanje melanocitnih nevusa (madeža), odnosno tih klasičnih pravih madeža, laserom još uvijek kontroverzno pitanje.

Potrebno je da iskusni stručnjak procijeni je li neku pigmentiranu tvorbu uopće moguće otkloniti laserom jer to nije uvijek moguće. Nadalje, odstranjivanje nekih vrsta madeža laserom ne daje dobar terapijski uspjeh. Zatim, neki se madeži ne smiju otklanjati laserom jer se zbog sumnjiva izgleda moraju kirurški odstraniti i poslati na patohistološku analizu.

Uvijek treba na imati na umu da je terapija prvog izbora za madeže kirurška, a iznimke su moguće samo u posebnim okolnostima. Nešto slično je dire Dawn prije mene već naglasila.

Neka "novija" metoda (iako se ne radi o metodi koja je baš tako "mlada") za uklanjanje madeža nije krioterapija nego tzv. radiovalna metoda odstranjivanja madeža.

caterina
23.10.2012., 12:35
upitno je jel uopće spadaš u grupu pogodnu za uklanjanje laserom, pa si pročitaj ovdje jel tako www.poliderma.hr/usluge/uklanjanje_dobrocudnih_promjena/madezi

tu se također ne spominje nikakvo previjanje. no dobro pročitaj članak. operacija je najsigurnije rješenje

nemam madez za ukloniti nego seboroičnu keratozu, dermatolog mi je preporucio nekakvo struganje, ali zato jer je joj je to najjednostavnije, moze mi ona obaviti u ambulanti, mislim da ide preko Hzzo-ali nisam sigurna buduci da je u estetske svrhe, mozda i nije.
s obzirom da je na mjestu gdje ne bih voljela oziljak spremna sam ici privatno.
biram izmedu dr.Zambellia i laserskog centra Šalata, pa mi je jedan od faktora i da li se moram vracati nakon uklanjanja na neki dodatni tretman, previjanje i sl. pa da uracunam i trosak dodatnog putovanja.
googlala sam neki dan satima ali nigdje ne nalazim taj podatak

dire Dawn
23.10.2012., 12:42
nemam madez za ukloniti nego seboroičnu keratozu, dermatolog mi je preporucio nekakvo struganje, ali zato jer je joj je to najjednostavnije, moze mi ona obaviti u ambulanti.
s obzirom da je na mjestu gdje ne bih voljela oziljak spremna sam ici privatno.
biram izmedu dr.Zambellia i laserskog centra Šalata, pa mi je jedan od faktora i da li se moram vracati nakon uklanjanja na neki dodatni tretman, previjanje i sl. pa da uracunam i trosak dodatnog putovanja.
googlala sam neki dan satima ali nigdje ne nalazim taj podatak

i obični madeži se previjaju, ali ne tamo gdje si ih odstranjivala već kod tvog doktora opće prakse. baš zato što se oni odstranjuju samo u bolnicama, a nisu svi ljudi baš u blizini, pa em bi im se stvarala nepotrebna gužva, em bi to bio nepotreban trošak za pacjente..

caterina
23.10.2012., 13:14
i obični madeži se previjaju, ali ne tamo gdje si ih odstranjivala već kod tvog doktora opće prakse. baš zato što se oni odstranjuju samo u bolnicama, a nisu svi ljudi baš u blizini, pa em bi im se stvarala nepotrebna gužva, em bi to bio nepotreban trošak za pacjente..

mislis li na kirusko odstranjivanje madeza? o tome sve znam uklanjala sam madez kiruski.

znaci iskljucivo me zanima odgovor na pitanje da li nakon laserskog uklanjanja (pretpostavljam da je ista procedura da li se uklanja madez ili veruca seboroica) treba ici kod istog doktora koji je laserski uklanjao na neki pregled, previjanje i sl... ako da nakon koliko vremena
pa ako je netko uklanjao laserski ili je medicinske struke, please odgovorite mi:)

dire Dawn
26.10.2012., 15:37
evo, da se i ovdje požalim. danas je točno 4 tjedna od moje "operacije" i još ništa od PHD-a :503:! naravno da su rekli da će biti za 14 dana, naravno da je prošlo duplo, naravno da se na telefon jave nakon što zovem 16. put svaki dan, naravno da su nadrkani jer stalno zovem (pa jepote, nebi zvala da mi nije bitno :rolleyes:) i naravno da nitko ništa nezna.

također mi je rečeno da su nalazi od 5.10. gotovi, ali od mog 28.09. nisu. jel bi me to trebalo utješiti? jel bi se ja možda trebala pomiriti s time da ih nikad neću dobiti? ne razumijem..

samo vam velim, ako možete - što dalje od siska!!!

drugi puta, bilo šta da bude, il tražim uputnicu za zagreb ili ako nije hitno - počinjem štedit pa idem privatno. ovo mi stvarno više ide na živce :503:

Lilyrose
30.10.2012., 08:02
evo, da se i ovdje požalim. danas je točno 4 tjedna od moje "operacije" i još ništa od PHD-a :503:! naravno da su rekli da će biti za 14 dana, naravno da je prošlo duplo, naravno da se na telefon jave nakon što zovem 16. put svaki dan, naravno da su nadrkani jer stalno zovem (pa jepote, nebi zvala da mi nije bitno :rolleyes:) i naravno da nitko ništa nezna.

također mi je rečeno da su nalazi od 5.10. gotovi, ali od mog 28.09. nisu. jel bi me to trebalo utješiti? jel bi se ja možda trebala pomiriti s time da ih nikad neću dobiti? ne razumijem..

samo vam velim, ako možete - što dalje od siska!!!

drugi puta, bilo šta da bude, il tražim uputnicu za zagreb ili ako nije hitno - počinjem štedit pa idem privatno. ovo mi stvarno više ide na živce :503:

wow pa ja bih bila već u Vrapču da sam za svojih 29 madeža čekala svaki put po 4 tjedna. :eek: Ipak znači vinogradska nije tako loša kad su tamo k'o vurica za 10 dana gotovi nalazi. :)

Btw pitanje za sve. Da ste već izvadili 30 madeža i kaže vam doktorica da ćete ih za vađenje imati još puuuno, da li bi išli po drugo mišljenje? Mislim, pa ostat ću bez kože, a bome i mentalne stabilnosti, ako moram još godinama hodočastiti na vađenja.

dire Dawn
30.10.2012., 14:28
wow pa ja bih bila već u Vrapču da sam za svojih 29 madeža čekala svaki put po 4 tjedna. :eek: Ipak znači vinogradska nije tako loša kad su tamo k'o vurica za 10 dana gotovi nalazi. :)

Btw pitanje za sve. Da ste već izvadili 30 madeža i kaže vam doktorica da ćete ih za vađenje imati još puuuno, da li bi išli po drugo mišljenje? Mislim, pa ostat ću bez kože, a bome i mentalne stabilnosti, ako moram još godinama hodočastiti na vađenja.

gle koji je danas datum, a ja ih micala 28.09., zvala danas opet, nisu gotovi :raspa:

odgovor na pitanje (jel nagradno, jel nagradno? :cerek:) - otišla bi definitivno po drugo mišljenje. pa hepote, kak i sama kažeš, ostat ćeš bez kože i bit ćeš sva u ožiljcima :misli:
probaj otić kod nekog drugog, ništa te neće koštat.
a sad, ako ja mogu pitat tebe? zašto si uopće micala sve te? dali su postojale indikacije da su štetni ili..? jesu ti svi PHD-i bili uredni ili suprotno?

Lilyrose
30.10.2012., 15:33
gle koji je danas datum, a ja ih micala 28.09., zvala danas opet, nisu gotovi :raspa:

odgovor na pitanje (jel nagradno, jel nagradno? :cerek:) - otišla bi definitivno po drugo mišljenje. pa hepote, kak i sama kažeš, ostat ćeš bez kože i bit ćeš sva u ožiljcima :misli:
probaj otić kod nekog drugog, ništa te neće koštat.
a sad, ako ja mogu pitat tebe? zašto si uopće micala sve te? dali su postojale indikacije da su štetni ili..? jesu ti svi PHD-i bili uredni ili suprotno?

A dobro, jest da je pitanje malo glupo, ali eto :p Više nisam pametna nakon svih tih mesarenja, pa rekoh idem postaviti logično pitanje just in case :D :p

Micala sam jer su bili ili asimetrični u raznim bojama....ili asimetrični crni...ili asimetrično crni + dijelovi s raznolikim bojama....pokazalo se da su pola od svih tih izvađenih bili displastični što je rizično ostavljati, pa je dermatolog rekao da je dobro da je to sve izvađeno. I sad nedavno je pala izjava da ću ih imati još puno za vaditi gdje mi je lagano prekipjelo, pa sad razmišljam kome ići po drugo mišljenje.

Bit će zgodno kad mi i taj netko drugi kaže isto. Dođe mi da se jednostavno prepustim nekoj višoj sili, jer je ovo više neizdrživo. :durica

dire Dawn
30.10.2012., 15:58
A dobro, jest da je pitanje malo glupo, ali eto :p Više nisam pametna nakon svih tih mesarenja, pa rekoh idem postaviti logično pitanje just in case :D

Micala sam jer su bili ili asimetrični u raznim bojama....ili asimetrični crni...ili asimetrično crni + dijelovi s raznolikim bojama....pokazalo se da su pola od svih tih izvađenih bili displastični što je rizično ostavljati, pa je dermatolog rekao da je dobro da je to sve izvađeno. I sad nedavno je pala izjava da ću ih imati još puno za vaditi gdje mi je lagano prekipjelo, pa sad razmišljam kome ići po drugo mišljenje.

Bit će zgodno kad mi i taj netko drugi kaže isto. Dođe mi da se jednostavno prepustim nekoj višoj sili, jer je ovo više neizdrživo. :durica

ti u mojoj glavi izgledaš kao jedan veliki madež :zubo:
jer ja mislim da ih sve skupa nemam 30.
jedini koji baš smeta je ovaj na vratu (i iz nekog razloga se volim češkat oko njega non stop i uvjek mi tu priš izbije :503:), ali ga nisam nikad otkinula (dok mi ga jednom nije frizerka zakačila :rolleyes:). samo što ga nebi micala jer onak, vidla sam kak šavovi izgledaju, vidla sam kak izgleda kad ožiljak nakon šavova i to sve na vratu? ne hvala :durica
a i ta operacija toga madeža bi bome bila teška jer je baš kod limfnog čvora i (sad sam pipkala :rofl:) miče se kad gutam. tak da mi bilo sjebano ne gutat tih par minuta, a morala bi držat glavu prema iza pa bi mi se još više sline skupljalo u ustima. ma gadi mi se sama pomisao da ga diram :kava:

iskreno se nadam da ću jednog dana ustvari i dobit svoj PHD i da će sve biti okej, jer ak nije, onda ovaj na vratu prvi ide pa pa.. a imam i još neke po tijelu na nezgodnim mjestima.

ti definitivno potraži drugo mišljenje jer mislim da micat 30+ madeža baš i nije, pa.. normalno. dosta si se petljala u njih :mig:

i da, pitanje ti nije bilo ni najmanje glupo. : )

Lilyrose
30.10.2012., 20:50
ti u mojoj glavi izgledaš kao jedan veliki madež :zubo:

Hvala ti za odgovor. :) Drzim ti fige da uskoro dobijes nalaz! A ja se definitivno bacam u potragu za novim dermatologom.

dire Dawn
30.10.2012., 21:06

Hvala ti za odgovor. :) Drzim ti fige da uskoro dobijes nalaz! A ja se definitivno bacam u potragu za novim dermatologom.

hvala, obavezno javi što ti je taj novi rekao :)

kathy000
31.10.2012., 10:16
bok!
zanima me da li tko zna, idem na skidanje bradavice/madeža 02.11. a nemam dopunsko zdravstveno. pa koliko bi mi ta operacija onda koštala?

Lilyrose
31.10.2012., 11:33
bok!
zanima me da li tko zna, idem na skidanje bradavice/madeža 02.11. a nemam dopunsko zdravstveno. pa koliko bi mi ta operacija onda koštala?

Na mom računu piše 235 kn za jednog. Srećom imam dodatno pa mi samo provuče tu karticu, ali evo vidim na računu taj iznos. To je bar za vinogradsku. Znam da su dva 300 i nešto. Kako je drugdje, ne znam.

Lilyrose
31.10.2012., 11:37
hvala, obavezno javi što ti je taj novi rekao :)

Budem budem. Ići ću tamo početkom prosinca jer ne stignem prije, ali definitivno ću tu napisati novosti. :)

dire Dawn
31.10.2012., 12:34
evo, ako nekoga zanima, ožiljak 33. dan nakon operacije :zubo:
(znam da sam ja tražila neke slike prije operacije, da se pripremim, nisam našla ništa, pa reko idem stavit svoje, možda nekoga zanima)

ako vam se gadi, ne otvarajte link (al stvarno nije gadno :D) (http://img38.imageshack.us/img38/70/dsc0029jxp.jpg)

UglyKidJoe
31.10.2012., 20:27

Na mom računu piše 235 kn za jednog. Srećom imam dodatno pa mi samo provuče tu karticu, ali evo vidim na računu taj iznos. To je bar za vinogradsku. Znam da su dva 300 i nešto. Kako je drugdje, ne znam.

Pa sve su ustanove posloprimci od jednog poslodavca - HZZO-a. Kako misliš da bi cijene trebale biti različite?

Mislim da si trebala već poodavno promijeniti dermatologa jer ovo je fkt nepotrebno. Displazija ne znači direktna konekcija sa karcinomom kože.

Missyshoes
01.11.2012., 22:39
Jučer sam vadila madež kraj nosa kod maksilofacijalnog kirurga i rekao mi je da sama previjam ranu. Danas kad sam to radila čini mi se kao da jedan končić fali, rana nije otvorena, ali kao da fali jedan crni končić između 2 šava...pošto je na licu i par puta sam se smijala, dali je mogao puknuti konac??, ne znam, prvi put sam vidjela šavove i ne znam tehnike šivanja...:SS
I drugo pitanje, kad skinem konce, dali ću nakon toga trebati nositi flaster još i nakon koliko ću ožiljak moći početi mazati?

UglyKidJoe
01.11.2012., 23:40
Nije bitno, tek da ne zjapi rupa. Poanta šavova jest da približavaju rubove dok cijeljenje ne uspostavi minimalni kontinuitet. Sto se sredstva tiče, ovisi kako koje. Uglavnom rana mora potpuno zarasti.
Što se previjanja tiče, ipak preporučujem da odete svom liječniku koji ima čiste instrumente.

Missyshoes
02.11.2012., 10:11
Hvala vam na odgovoru. Možda su pitanja glupa, ali što ću ja. Da li je normalno 2, 3 dan od zahvata da na flasteru ima tragova krvi i koliko lako ili teško šavovi pucaju, htjela ne htjela kišem, kašljem ili se nasmijem...:))

dire Dawn
02.11.2012., 10:44
nemora se nužno previjat kod doktora, mene su uputili da radim to sama.

sad, ako je rana tako dugo krvava, možda bolje otić kod doktora, jer moja je već drugi dan bila suha. obično krvari malo dan, dva, ali ne i duže.. odi si to provjerit, za svaki slučaj.

a ak te zanimaju šavovi, imaš prije par stranica sliku mojih pa usporedi..

Missyshoes
02.11.2012., 11:03
otić ću popodne kod doktorice, strah me jer se radi o licu. Tvoja slika je 33 dan od skidanja..a meni se šavovi nalaze u kutu nosa, prate liniju, ne bi trebalo biti problema sa ožiljcima. Kad si skinila šavove jesi još nosila flaster i kad si počela ožiljak mazat?

Lilyrose
02.11.2012., 13:10
Pa sve su ustanove posloprimci od jednog poslodavca - HZZO-a. Kako misliš da bi cijene trebale biti različite?

Mislim da si trebala već poodavno promijeniti dermatologa jer ovo je fkt nepotrebno. Displazija ne znači direktna konekcija sa karcinomom kože.

Nisam sigurna, ali kao da sam u threadu prije vidjela da navode i drugačije cijene tako da sam zato napomenula da je možda drugdje različito. Anyways, vrte se oko 200-300 kn. A znam sigurno da je netko naveo cijenu i oko 100 kn pa mi je bilo čudno da zašto je moj jedan oko 200.

Dermatologa definitvno mijenjam iako sad opet čujem priče da su neki vadili i po 40 i baš je taj 40-ti bio melanom. Pa sad ti budi pametan. :(

dire Dawn
02.11.2012., 13:47
otić ću popodne kod doktorice, strah me jer se radi o licu. Tvoja slika je 33 dan od skidanja..a meni se šavovi nalaze u kutu nosa, prate liniju, ne bi trebalo biti problema sa ožiljcima. Kad si skinila šavove jesi još nosila flaster i kad si počela ožiljak mazat?

ne taj post, nego ovaj dole što sam sad kvoutala :)!
to su moji šavovi nakon operacije.. tak da možeš vidit po tome dali ti se čini da i kod mene ima "rupa" tj kako si ti rekla da ti se čini da ti fali jedan šav..

i frendicima jedina reakcija je bila da se moram obrijat :o! a samo da napomene, obrijala sam se (do kraja ofc) u četvrtak navečer, a ovo slikala jučer popodne. kod mene to puno prebrzo raste. budem na vađenje šavova išla sva zarasla :cry::cry:

Missyshoes
02.11.2012., 15:51
Da tako su mi šavovi do jučer izgledali. Danas išla kod doktorice na previjanje i ona govori da je od krvi cijelom dužinom kao krasta. I kad sam pogledala zgrozila se, jučer su se šavovi vidjeli, što znači da je još krvi izlazilo sinoć. Prestravljena sam jer mi je to na licu. Stavila mi je nekakvu mast na ranu...Žao mi je što sam uopće madež dizala

dire Dawn
02.11.2012., 17:45
Da tako su mi šavovi do jučer izgledali. Danas išla kod doktorice na previjanje i ona govori da je od krvi cijelom dužinom kao krasta. I kad sam pogledala zgrozila se, jučer su se šavovi vidjeli, što znači da je još krvi izlazilo sinoć. Prestravljena sam jer mi je to na licu. Stavila mi je nekakvu mast na ranu...Žao mi je što sam uopće madež dizala

žao mi je. meni se bila skorila krv prvi dan, ali treći kad sam otišla na previjanje na hitnu su mi to lako maknuli.. možda je tako i kod tebe.

držim fige da i kod tebe bude sve uredu :moli:

lukaXXkralj
02.11.2012., 19:48
diredawn ova slika šta si stavila od ožiljka,jel ti to bia madež u ravnini kože ili ispupčen,i jel bia mali il veliki?

dire Dawn
02.11.2012., 20:20
diredawn ova slika šta si stavila od ožiljka,jel ti to bia madež u ravnini kože ili ispupčen,i jel bia mali il veliki?

žao mi je što nisam slikala madež(e), ali oba su bila ispupčena i negdje oko pola centimetra veliki. napisala sam da mi je madež otprilike bio veličine nokta na prstu kraj ožiljka.

moj ožiljak nije udubljen, bio je malo ispupčen (samo na dodir, ne i na oko), ali to se sve više i više mjenja. dosta je i izblijedio u ovih 2 i nešto tjedna što su mi skinuli konce, tak da mislim da će ostat samo crta kroz nekih par mj (mislim da mu treba barem 6 mj da izblijedi..)

UglyKidJoe
02.11.2012., 22:59
nemora se nužno previjat kod doktora, mene su uputili da radim to sama.

sad, ako je rana tako dugo krvava, možda bolje otić kod doktora, jer moja je već drugi dan bila suha. obično krvari malo dan, dva, ali ne i duže.. odi si to provjerit, za svaki slučaj.

a ak te zanimaju šavovi, imaš prije par stranica sliku mojih pa usporedi..

Ne treba, ali previše sam vidjela uništenih i raspadnutih rana jer se to nije učinilo kako spada te da ne savjetujem kako postoje valjani razlozi da to ne rade pacijenti sami. Da ne komentiram nepostojeće postupke asepse.

Missyshoes
Ma nisam imala mira, mama mi je večeras fiziološkom skinula svu krv oko šava, šav uredno izgleda, gazu sam vratila.( ljuta sam što mi danas sestra na previjanju nije skinula tu krv, ali valjda nije imala 15 min da to natapa i briše)...Može li biti problem ako svaki dan očistim šavove i stavim novu gazu? Zašto se kaže svako drugi, treći dan? Zbog sušenja ili?

UglyKidJoe
Hvala vam na odgovoru. Možda su pitanja glupa, ali što ću ja. Da li je normalno 2, 3 dan od zahvata da na flasteru ima tragova krvi i koliko lako ili teško šavovi pucaju, htjela ne htjela kišem, kašljem ili se nasmijem...:))

Rana uredno secenira, cijedi se.

UglyKidJoe
02.11.2012., 23:05

Krastu treba skinuti jer sprečava fino spajanje rubova rane, dobro očistiti Octeniseptom te premazati u debelom sloju Bivacynom.