PDA

View Full Version : Studiranje u BiH

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

leptiric17
21.01.2010., 13:46
zanima me stomatoloski fakultet, koliko je tesko upisat, je li velika navala i je li moze taj fakultet upisati prosjecan ucenik gimnazije? :/

BUBI69
21.01.2010., 13:55
Sad ti govorim opcenito, za predavanje ti ovisi od profesora do profesora...

Ja imam dosta predmeta na koja ne moram dolazit jer ne upisuju, neke predmete nekad upisu nekad ne a ostale upisuju, bez obzira jesi li vandredan ili redovan, tj samo vode evidenciju dali dolazis iako nisi obavezan -_-'

Vjerovatno da ces imati neke vjezbe na koje moras dolazit, i seminare moras pisat jer ti to uz ispit donosi neke ocjene...

Ali tesko bi tako mogao studirat, jer sta da ti se dogodi imas ispite na isti dan u Mostaru i Zagrebu??
Kako bi ih polagao?? Zavrsi jedan faks, pa vidi hoce li ti ic, pa onda drugi pa treci...

zidd
21.01.2010., 16:28
Valja li išta ona skripta ''Tomić - nešto'' iz građanskog? More li se položit iz toga?

cupa5
26.01.2010., 18:28
ej jel ti sta znas o upisu na studij psihologije iz cega se pise prijemni jel tesko upast???????????

Ja sam bila prva generacija na studiju psihologije, imali smo hrvatski jezik, psihologiju, test inteligencije i opću informiranost. Uglavnom, upala sam bez problema ali sam se nakon prve godine prebacila u drugi grad.
Moj savjet za sve je da ne upisuju psihologiju u Mostaru jer profesor Ilija Manenica drži sve konce u rukama a dekanica i ostali profesori plešu kako on svira. Kriteriji su nemogući, taj profesor omalovažava studente i sve što ćete dobiti je gubitak živaca i bezbroj neprospavanih noći a stvarno ste učili! Tako je bilo meni i još 110 studenata. Te godine nas je upisalo 120 a sada je na petoj godini 5,6 studenata!:confused:

Engelchen00012
26.01.2010., 18:39
Valja li išta ona skripta ''Tomić - nešto'' iz građanskog? More li se položit iz toga?

Jel to ti o pravnom faxu u Mostaru?:ne zna:
Dok sam ja tamo bila, Tomić nije imao veze s građanskim.:confused:

zivko18
29.01.2010., 10:12
Ja sam bila prva generacija na studiju psihologije, imali smo hrvatski jezik, psihologiju, test inteligencije i opću informiranost. Uglavnom, upala sam bez problema ali sam se nakon prve godine prebacila u drugi grad.
Moj savjet za sve je da ne upisuju psihologiju u Mostaru jer profesor Ilija Manenica drži sve konce u rukama a dekanica i ostali profesori plešu kako on svira. Kriteriji su nemogući, taj profesor omalovažava studente i sve što ćete dobiti je gubitak živaca i bezbroj neprospavanih noći a stvarno ste učili! Tako je bilo meni i još 110 studenata. Te godine nas je upisalo 120 a sada je na petoj godini 5,6 studenata!:confused:

zar ih samo ne primaju 25 studenata kao sto pise

cupa5
29.01.2010., 15:21
zar ih samo ne primaju 25 studenata kao sto pise

Primaju sada oko 25- 30 al opet je prolaznost jako mala ( trenutno u Mo ne postoji 2. god. psihologije jer je samo par studenata moglo upisati a njima se kao nije isplatilo držati predavanja za tako malo studenata pa su se ti prebacili u druge gradove). Uz to samo 5 studenata može upisati bez plaćanja...

cupa5
29.01.2010., 15:23
zanima me stomatoloski fakultet, koliko je tesko upisat, je li velika navala i je li moze taj fakultet upisati prosjecan ucenik gimnazije? :/

U Mostaru nema stomatologije.

zivko18
30.01.2010., 20:55
zna li ko kako se izvodi prijemni za studij pedagogije koji se predmeti polazu na prijemnom ??????'

f@ust
02.02.2010., 21:53
eto dajte iskustva od doli, kakav je fax, izlasci, ljudi, jel se tesko prilagodit itd...

plavetnilo100
07.02.2010., 13:24
Molila bi nekog tko je upucen da mi rece koliko se krecu cijene iznajmljivanja stanova (prosjecnih/ samo soba i wc/ bolji stan) bez rezija, a koliko otprilike s rezijama (voda, struja)? koliko bi otprilike kuna trebalo za mjesecne potrepstine (hrana, prijevoz, bez izlazaka i pretjeranog luksuza)? Hvala.

Engelchen00012
07.02.2010., 13:55
Molila bi nekog tko je upucen da mi rece koliko se krecu cijene iznajmljivanja stanova (prosjecnih/ samo soba i wc/ bolji stan) bez rezija, a koliko otprilike s rezijama (voda, struja)? koliko bi otprilike kuna trebalo za mjesecne potrepstine (hrana, prijevoz, bez izlazaka i pretjeranog luksuza)? Hvala.

Ja sam živjela sama u 3-sobnom stanu u centru za 1500kn. A koliko se sjećam, može to i jeftinije. Ako, pak, nisi sama onda je puno manje. Ljudi su uglavnom živjeli po dvoje, troje s najvećom cijenom po osobi 600 kn. To je za hrvatske prilike jeftino. Za usporedbu, moj je sadašnji stan u ST 480 eura. Mislim, ima i tamo jeftinijih, ali eto...

Što se prijevoza tiče, ne znam na kakv prijevoz misliš. Osim vlastitog auta, tamo ti nema drugog prijevoza.:rofl:

U ostale troškove ne bih ulazila. To je već individualno.:) Međutim, kad su izlasci već spomenuti, to ti je stvarno nikakva stavka. Jako su jeftini tamo izlasci.:D

Maxes
07.02.2010., 16:13
Ja sam živjela sama u 3-sobnom stanu u centru za 1500kn. A koliko se sjećam, može to i jeftinije. Ako, pak, nisi sama onda je puno manje. Ljudi su uglavnom živjeli po dvoje, troje s najvećom cijenom po osobi 600 kn. To je za hrvatske prilike jeftino. Za usporedbu, moj je sadašnji stan u ST 480 eura. Mislim, ima i tamo jeftinijih, ali eto...

Što se prijevoza tiče, ne znam na kakv prijevoz misliš. Osim vlastitog auta, tamo ti nema drugog prijevoza.:rofl:

U ostale troškove ne bih ulazila. To je već individualno.:) Međutim, kad su izlasci već spomenuti, to ti je stvarno nikakva stavka. Jako su jeftini tamo izlasci.:D

Ja baš bio nedavno na recesija party, sva pića 1 marka ili ti cca 4 kune... :D

Nije sad da su bile velike količine po piću, ali ipak, preeejeftino... :)

Engelchen00012
07.02.2010., 16:17
Ja baš bio nedavno na recesija party, sva pića 1 marka ili ti cca 4 kune... :D

Nije sad da su bile velike količine po piću, ali ipak, preeejeftino... :)

Da. Mislim da se o izlascima treba najmanje brinuti.:rofl::rofl:

BUBI69
07.02.2010., 22:50

Sto se tice stanova moze se naci jako jeftino, naravno pri tome mislim ako vas je vise.
Sto si blizi faksu ili centru to je vecinom skuplje.

2 frendice placaju stan od nekih 30 kvadrata 350km samo zato sto su blizu faksa, a ono imaju jednu sobu u kojoj spavaju, piju puse, wc sa kupatilom, mali balkoncic i kuhinjicu... uzas, dok druge 4 frendice imaju stan sa 2 spavace sobe, i to dosta velike, dnevni boravak sa kuhinjom i balkoncicem za 400km zajedno!!

Sto se tice rezija, i nije nesta preskupo, eventualno struja jer nekad dodje manji racun, a nekad preveliki racun, mislim na iznos na racunu :D

Hrana, mozes jesti u menzi, 2,3km ti dodje jedan bon, uzimas tamo gotova jela i mozes se najest, kako kad, ovisi o tome sta volis...
Ne treba nesta previse na hranu novaca.

Prijevoz, neznam gdje mislis ic samo, ima prijevoz, no neznam sto bi ga koristila, neces iznajmit stan sigurno pola sata voznje autobusom do Mostara...

Izlasci, takodjer ne treba puno novaca, ali vidim ti si napisala bez izlazaka. Sad cu ja tebe pitat jesi jedna od onih teskih "studenata" tj ucenika koji samo misle na ucenje i skolu/faks, no lifer, itd ili??
Po meni nisi normalan ako neces izlazit van, pogotovo ktome jos si student :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ugl, nije nesta pretjerano skupo, za razliku od ZG-a, ST-a, puno je jeftinije, ovisno kakve su tvoje potrebe.

Ja mjesecno trosim 500km, stim da ne placam stan jer sam kod obiteljske prijateljice, ne placam rezije(voda,struja), placam internet samo.
I meni je ovo dovoljno i za izlaske, i za knjige koje nekad kupim, skolski pribor, 3-4 kave dnevno koje popijem, kutija cigara svaki dan(da sam u Hrv. vjerujem da bi bila svaki 3ci dan :D )

plavetnilo100
08.02.2010., 11:11
nisam :D . Izlazim naravno, ali to sam ostavila postrani jer za izlaske i sama znam koliko mi treba love. A stanovi jel se lako nadu ili je problem? I kako pocet s trazenjem stana - preko oglasa ili otic tamo odma? (nemam iskustva pa pitanja nikad dosta :) )

Engelchen00012
08.02.2010., 12:23
Kupiš oglasnik.:) A naravno da bi trebala otići i vidjeti taj stan.:D

zivko18
08.02.2010., 23:02
moze li mi neko rec na prijemnom jel stavljaju ona pitanja koja budu u onim knjigaMA 1500 pitanja za prijemne ili samo iz skolskih knjiga vade pitanja

BUBI69
08.02.2010., 23:26
Pa ja ne mogu vjerovat... od tvojih 477 postova, 50 je ovdje, "sto bude u prijemnim, odakle se treba ucit", uvijek isto... nemos vjerovat...

Pitanja i mogu bit, i ne moraju...
Ta je knjiga napravljena po starim ispitima, sto ne znaci da ce bit ista pitanja...

zivko18
12.02.2010., 20:27
BUBI NAVIKNI SEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE I NE PIZDIIIIIIIIIIIII

Opća opasnost
12.02.2010., 23:01

Zivko, ti si moj idol. :s

BUBI69
15.02.2010., 10:52

Neznam dal cu se ja priviknut, vise nekako volim da se ljudi meni privikavaju.

I ne pizdim, nego ti pizdis, to se vec vidi u tvome postu.

zivko18
20.02.2010., 23:15
moze li mi neko reci kolko se prijavi na godinu ljudi na studij psihologije gleda san bia neku rang listu i bilo ih je samo 50 ljudi ????????

cat_deluxe
21.02.2010., 20:09
Bogati Zivko, taman se pitam gdje si ovih dana, da nisi umro:D

zivko18
21.02.2010., 23:27
hahhaahhahah ma sta ti je di cu ja umrit ime ti sve govori

f@ust
21.02.2010., 23:40
e ovako par pitanja za iskusne!!!
ja san zavrsia u splitu srednju prosle godine i iman staru maturu (neman drzavnu) ocu li ja moc u mostaru upisat KIF sa tom maturon ili moran drzavnu polagat!!!

Opća opasnost
22.02.2010., 00:23
e ovako par pitanja za iskusne!!!
ja san zavrsia u splitu srednju prosle godine i iman staru maturu (neman drzavnu) ocu li ja moc u mostaru upisat KIF sa tom maturon ili moran drzavnu polagat!!!

Naravno da mozes. :D

zivko18
23.02.2010., 22:16
mislin da ja npr mogu ic na prijemni ako ne iden na drzavnu maturu jer sam ja strukovna skola i meni srednja zavrsva sa zavrsnim radom a drzavna matura je ko prijemni dok je gimnazijama drzavna matura obvezna tj zavrsetak skolovanja

plavetnilo100
24.02.2010., 00:38
mislin da ja npr mogu ic na prijemni ako ne iden na drzavnu maturu jer sam ja strukovna skola i meni srednja zavrsva sa zavrsnim radom a drzavna matura je ko prijemni dok je gimnazijama drzavna matura obvezna tj zavrsetak skolovanja

Koliko sam ja upucena drzavna matura je za SVE koji se misle DALJE skolovat... a maturalni rad je tu da nastavis radit u struci ako ne mislis dalje.

Opća opasnost
24.02.2010., 00:42
Koliko sam ja upucena drzavna matura je za SVE koji se misle DALJE skolovat... a maturalni rad je tu da nastavis radit u struci ako ne mislis dalje.

Obrati pozornost na naslov topica.
U BiH jos neko vrijeme nece biti drzavne mature. :mig:

plavetnilo100
24.02.2010., 12:17
Obrati pozornost na naslov topica.
U BiH jos neko vrijeme nece biti drzavne mature. :mig:

Ups, mislila sam da piše na jednom drugom topicu jer su mi oba bila otvorena. :D

Ali bez obzira... prije se gledala ukupna ocjena s mature, pa zar onda sad u Mostaru ne bi isto trebali gledat ocjene barem osnovnih predmeta mature uz prijemni?

Opća opasnost
24.02.2010., 14:52
Ups, mislila sam da piše na jednom drugom topicu jer su mi oba bila otvorena. :D

Ali bez obzira... prije se gledala ukupna ocjena s mature, pa zar onda sad u Mostaru ne bi isto trebali gledat ocjene barem osnovnih predmeta mature uz prijemni?
Prosjek obveznih predmeta nase drzavne mature ce se u Mostaru naravno gledati kao prosjek skolske mature.
Inace vrijede ista pravila koja su vrijedila kod nas do prosle godine. Ako su prije strukovnjaci morali polagati maturu da bi mogli izaci na prijemni, naravno da ce morati i sada ako zele u Mostar. :ne zna:

zivko18
24.02.2010., 21:52
ali nama drzavna matura nije obvezna mi zavrsnim radom zavrsavamo srednju skolu i mozemo ic na prijemni bez drzavne mature sta je i logicno dok je gimnazjalcima ona obvezna

plavetnilo100
24.02.2010., 23:35
ali nama drzavna matura nije obvezna mi zavrsnim radom zavrsavamo srednju skolu i mozemo ic na prijemni bez drzavne mature sta je i logicno dok je gimnazjalcima ona obvezna

Ne, nego to šta ti ona kaže... nemoš ti samo sa završnim radom ić na prijemni, moraš imat položene i obavezne predmete mature i to će ti gledat valjda ka šta će starijim maturantima iz HR gledat staru maturu.
Po tvome bi onda svi strukovnjaci mogli napisat samo završni, ne položit državnu i ić se u Mostar (ili gdje god već nije uveden sustav DM) pisat prijemni i tek tako se upisat... treba imat i nekakve ocjene s mature.

Opća opasnost
25.02.2010., 01:34
Prethodni naraštaji strukovnjaka su na kraju školovanja morali položiti veliki završni ispit, koji je obuhvaćao pismeni i usmeni ispit hrvatskog jezika, ispit iz strukovno-teorijskih sadržaja, te izradu i obranu završnog rada. Prema novom pravilniku, maturanti strukovnih škola moraju samo izraditi i obraniti završni rad. To je napravljeno kako bi se onim učenicima koji žele polagati ispite državne mature olakšala priprema za polaganje tih ispita, te ih se oslobodilo svih dodatnih opterećenja koja su ranije morali polagati kako bi završili svoje školovanje, i nakon kojih su morali dodatno polagati i prijemne ispite za upise na visoka učilišta.

Kad malo bolje sagledam situaciju, zapravo je zanimljivo pitanje trebaju li strukovnjaci u ovom slucaju polagati dm. Ja i dalje snažno pretpostavljam da je ovako kako plavetnilo i ja mislimo, ali da sam sto posto sigurna - to ne mogu reci.

zivko18
25.02.2010., 22:08
da da a mos mi rec kako cemo ako polozimo dobit svjedozbe kad one tek u skole stizu 16.7 2010 a ionako se gledaju ocjene iz srednje a zavrsni rad je samo jedna ocijena

plavetnilo100
26.02.2010., 00:56
da da a mos mi rec kako cemo ako polozimo dobit svjedozbe kad one tek u skole stizu 16.7 2010 a ionako se gledaju ocjene iz srednje a zavrsni rad je samo jedna ocijena

može malo jasnije?

ako dobivaš svjedodžbu mature 16.07., a prijave za Mostar su do (govorim bezveze datum -) 05.07. onda se nemoš tamo prijavit :S :ne zna:

bilo bi ti najbolje da nazoveš fakultet u Mostaru na koji misliš pa sam ispitaš...

NelaZg
26.02.2010., 08:47
ima li netko da je izvanredno 2009/2010 na predskolskom odgoju u mostaru (prva godina)?ako nije problem da mi na private posalje bar popis literature ili skripte? sad kad sam bila gore nisam uspjela nista nac.

zivko18
26.02.2010., 12:51
[QUOTE=plavetnilo100;25264447]može malo jasnije?

ako dobivaš svjedodžbu mature 16.07., a prijave za Mostar su do (govorim bezveze datum -) 05.07. onda se nemoš tamo prijavit :S :ne zna:

bilo bi ti najbolje da nazoveš fakultet u Mostaru na koji misliš pa sam ispitaš...[/QUOTa ionako je bolje studirat u hrvatsoj jer je bosna poznata po kupovini diploma a moze ti jedno koristit ako imas vlastitu firmu nego se ic zaposljavat sa bosanskom diplomon

Opća opasnost
26.02.2010., 14:32
ionako je bolje studirat u hrvatsoj jer je bosna poznata po kupovini diploma a moze ti jedno koristit ako imas vlastitu firmu nego se ic zaposljavat sa bosanskom diplomon

Skolski primjer obrambenog mehanizma racionalizacije. Covjek se mjesecima raspituje za fakultete u Mostaru, a sad kad je saznao da ih vjerojatno nece moci upisati, zakljucuje da "ionako ne valjaju". :lol:

cat_deluxe
26.02.2010., 18:09

bilo bi ti najbolje da nazoveš fakultet u Mostaru na koji misliš pa sam ispitaš...[/QUOTa ionako je bolje studirat u hrvatsoj jer je bosna poznata po kupovini diploma a moze ti jedno koristit ako imas vlastitu firmu nego se ic zaposljavat sa bosanskom diplomon

Zivko, ja mislim sa su to čiste frustracije. Ne možeš doći do željenog faxa i onda ga na kraju pljuješ :D Daj, molim te, koje su to gluposti, na mostarskom sveučilištu većina profesora je uz Hrvatske pa ti sad vidi odakle dolazi ta 'kupovina' ispita. I svugdje toga postoji, ali ne možeš uzeti Mostar, posebno ako pogledaš unatrag godinu skandala na zagrebačkom sveučilištu. Kao studentica u Zagrebu mislim da je u Mostaru mnogo bolje, što od nooizgrađenih fakulteta do potpuno novog studentskog doma. Zato, mali, šuti.
P.S. vidim da si se, između ostalih:D, raspitivao i za psihologiju. Tebi je jasno da moraš proći razgovor i psihološko testiranje? Mislim da ti imaš neke probleme sa živcima. :ne zna: Ispravi me ako griješim :rolleyes:

cat_deluxe
26.02.2010., 18:10

Zivko, ja mislim sa su to čiste frustracije. Ne možeš doći do željenog faxa i onda ga na kraju pljuješ :D Daj, molim te, koje su to gluposti, na mostarskom sveučilištu većina profesora je iz Hrvatske pa ti sad vidi odakle dolazi ta 'kupovina' ispita. I svugdje toga postoji, ali ne možeš uzeti Mostar, posebno ako pogledaš unatrag godinu skandala na zagrebačkom sveučilištu. Kao studentica u Zagrebu mislim da je u Mostaru mnogo bolje, što od nooizgrađenih fakulteta do potpuno novog studentskog doma. Zato, mali, šuti.
P.S. vidim da si se, između ostalih:D, raspitivao i za psihologiju. Tebi je jasno da moraš proći razgovor i psihološko testiranje? Mislim da ti imaš neke probleme sa živcima. :ne zna: Ispravi me ako griješim :rolleyes:

zivko18
26.02.2010., 23:13
nisan ja reka da je gori faks ali nije priznat toliko po hrvatskoj i dosta ljudi tesko nade posa sa ton diplomon ja san mislia ic samo na prediplomski u mostar pa se pribacit u hrvatsku ka da iman hrvatsku diplomu al vidit cu jos

Maxes
27.02.2010., 16:59
nisan ja reka da je gori faks ali nije priznat toliko po hrvatskoj i dosta ljudi tesko nade posa sa ton diplomon ja san mislia ic samo na prediplomski u mostar pa se pribacit u hrvatsku ka da iman hrvatsku diplomu al vidit cu jos

Apsolutno netočno... Diploma hrvatskog sveučilišta u Mostaru kada se nostrificira apsolutno je jednako vrijedna u Hrvatskoj kao i svaka druga...

NaturePhoenix
28.02.2010., 11:52
Ajmo buduci studenti Mostarskog sveucilista gdje ovo pise:

U Francuskoj gori,u Koreji ginu a nasi studenti fuka piju!!!

Sto se tice studiranja u Mostaru barem na racunalstvu znam da su vecinom profesori iz Hrvatske,a to predstavlja dodatan problem.Ne dolaze redovno pa im odjedamput skresu za 3-4 puta,pa onda problemi sa upisom ocjena....Ima profesora iz St,ZG,Osijeka...

Sto se tice samih Mostaraca,oni samo gledaju kako ce prepisati i proci bez sto manje ucenja(snalaze se ljudi),dok ovi bosancerosi sto su dosli razumljivo ipak griju stolice,naravno nadje se i pokoji marljivi mostarac koji uci ali rijetko.

A kako sam cuo medicina je na zavidnom nivou u Mostaru.

NaturePhoenix
28.02.2010., 11:55

Sto se tice studiranja u Mostaru barem na racunalstvu znam da su vecinom profesori iz Hrvatske,a to predstavlja dodatan problem.Ne dolaze redovno pa im odjednom skresu za 3-4 puta,pa onda problemi sa upisom ocjena....Ima profesora iz St,ZG,Osijeka...

Sto se tice samih Mostaraca,oni samo gledaju kako ce prepisati i proci sa sto manje ucenja(snalaze se ljudi,mada faks im potraje i do 7-8 god),dok ovi bosancerosi sto su dosli razumljivo ipak griju stolice,naravno nadje se i pokoji marljivi mostarac koji uci ali rijetko.

Engelchen00012
28.02.2010., 17:08

Sto se tice studiranja u Mostaru barem na racunalstvu znam da su vecinom profesori iz Hrvatske,a to predstavlja dodatan problem.Ne dolaze redovno pa im odjednom skresu za 3-4 puta,pa onda problemi sa upisom ocjena....Ima profesora iz St,ZG,Osijeka...

Sto se tice samih Mostaraca,oni samo gledaju kako ce prepisati i proci sa sto manje ucenja(snalaze se ljudi,mada faks im potraje i do 7-8 god),dok ovi bosancerosi sto su dosli razumljivo ipak griju stolice,naravno nadje se i pokoji marljivi mostarac koji uci ali rijetko.

I ja sam to čula.:)

tutan90
06.03.2010., 12:44
bok, student sam 1.god fizičke kulture u mostaru i zanima me mogu li se nakon 3 godine što završim ovdje prebaciti u split na diplomski studij??? hvala

silly_one
09.03.2010., 17:59
Bok.

Dva pitanja:
1. Državna matura? Znam da u BiH toga nema, ali me zanima da li moram polagat iako sam već završio srednju prije koje dvije godine. Vjerovatno ne trebe, but it doesn't hurt to ask. :)

2. Ima li koga tko studira engleski/povijest umjetnosti na filozofskom? Zanimaju me prijemni ispiti, i što mogu očekivati... od njih.

Danke.

BUBI69
10.03.2010., 03:00
Sto se tice prebacivanja do sad je bilo moguce, naravno uz zamolbe i ostalo!! No kako ce bit kasnij zbog drzavne mature i slicnih stvarni ne znam, no ne vjerujem da bi trebalo bit problema, ipak i ja se mislim prebacivat :D

A sto sto se tice upisivanja, ako je skola zavrsena prije DM i ima se obrana mature moze se upisat posve normalno.

Engelchen00012
12.03.2010., 10:26
S obzirom da je Hrvatska uvela tu kretensku državnu maturu, odoh ja u Mostar upisati još jedan fax!:D

pip pirrip
12.03.2010., 19:23
Bok.

Dva pitanja:
1. Državna matura? Znam da u BiH toga nema, ali me zanima da li moram polagat iako sam već završio srednju prije koje dvije godine. Vjerovatno ne trebe, but it doesn't hurt to ask. :)

2. Ima li koga tko studira engleski/povijest umjetnosti na filozofskom? Zanimaju me prijemni ispiti, i što mogu očekivati... od njih.

Danke.

1. Ako u BiH nema državne mature, ne moraš polagati. Slijedi ti kao i dosad - klasična matura i polaganje prijamnoga.

2. Poznajem neku osobu koja studira upravo tu kombinaciju, ali ne znam kako ti pokazati put do nje, jedino da je priupitam sam o prijamnome.

Ruza77
13.03.2010., 12:40
Zna li netko što treba za prijemni za pedagogiju?

sspn
13.03.2010., 19:27
Pozdrav svima..da li ima ovdje nekoga iz smjera Biologije i kemije na FPMOZ-u?
Budući da i ja studiram isti smjer, imam nekih nedoumica u svezi istog.
Hvala.

BUBI69
14.03.2010., 03:27
Ja studiram ekologiju pa ako mogu pomoci :D

Inace znam neke koji studiraju B-K, pa pitaj mozda mogu pomoci i sam, a i da vidim snjima!!

number 19
14.03.2010., 20:33
ček, ček, ja ovde moram samo proć državnu maturu, dakle maturirat(nije bitno s kako) i tamo dolazim na prijemni i ako upadnem upadnem?

pa to je onda super, možda čak i odem tamo na faks

a jel ima filozofski tamo i šta sve ima na njemu?

iza_oblaka
14.03.2010., 22:08
ček, ček, ja ovde moram samo proć državnu maturu, dakle maturirat(nije bitno s kako) i tamo dolazim na prijemni i ako upadnem upadnem?

Ima filozofski fakultet,nemas bas neki super izbor,al okej je.

http://www.ffmo.ba/

Ako stra treba detaljnije,salji na pm. :)

DreamStickle
16.03.2010., 00:52

Ja sam na Filozofskom. Imaš jezike, novinarstvo, filozofiju, povijest umjetnosti, politologiju itd. Koji te zanima?

DreamStickle
16.03.2010., 00:54

Uglavnom su to oni kojima tatica može iskeširati... :D
A da smo lijeni, e jesmo vala, ali smo kreativni ako ništa. :rofl:

silly_one
16.03.2010., 14:13
2. Poznajem neku osobu koja studira upravo tu kombinaciju, ali ne znam kako ti pokazati put do nje, jedino da je priupitam sam o prijamnome.

Ako ti nije teško :D

Hvala

hrca991
16.03.2010., 17:25
zanima me studij povijesti i povijesti umjetnosti na FFMO, pa ako ima neka saznanja volio bih da ih podijeli sa mnom(prijemni/upisna kvota)
hvala:mig:

sunshine-girl
16.03.2010., 17:27
Ja sam na Filozofskom. Imaš jezike, novinarstvo, filozofiju, povijest umjetnosti, politologiju itd. Koji te zanima?

Kad si već tamo, znaš li otprilike kad su prijemni? Je li to u 5. ili 6. mj.? Davno sam ja upisivala fax.:rofl:

DreamStickle
16.03.2010., 19:53
Kad si već tamo, znaš li otprilike kad su prijemni? Je li to u 5. ili 6. mj.? Davno sam ja upisivala fax.:rofl:

Prošli put je bilo od 1.7. Mogu se raspitati ako želiš... :)

sunshine-girl
17.03.2010., 08:11
Prošli put je bilo od 1.7. Mogu se raspitati ako želiš... :)

Ma ne treba, hvala. Mogu nazvati i pitati.:D

Engelchen00012
17.03.2010., 10:40
Ima li tu itko tko studira njemački?:zubo:

mala90
18.03.2010., 21:09
e ljudi,ovak..zanima me studij sestrinstva u Mostaru...koliko se prima,kakvi su dojmovi i moze li se nakon godinu barem prebacit u Hrv. npr Osijek?...prosle godine sam zavrsila med.skolu u Osijeku,pa eto..pleas,ako netko ima informacije :)

number 19
20.03.2010., 22:48
a oće li se sad gledat ova državna matura u mostaru (i sarajevu)?

dabar_
21.03.2010., 14:35
Bok svima!
Maturant sam iz Splita, gimnazijalac, odličan učenik...
Zanima me studij novinarstva u Mostaru pa ako neko može podijelit svoja iskustva. Prvenstveno me zanima može li se studirat izvanredno i kako to funkcionira? Plaćanje? Planiram upisat hrvatski i talijanski u St, a pokušat novinarstvo u Mo pa me zanima je li to moguće ili ipak puno tražim? :rofl:
Kakav je općenito filozofski fakultet tu, profesori itd (isključivo jezici+novinarsvto) ?
Poznajete li nekoga tko studira dva fakulteta na filozofskome?
Bio bi vrlo zahvalan kad bi mi netko odgovorio!

animanijak26
29.03.2010., 00:24
pozdrav :D

apsolvent sam građevine (visa,stari sistem) u Splitu ...jel mi more neki kolega il kolegica rec jel ima razlikovna godina u Mostaru,tako da se poslije nje more nastavit na diplomskom studiju? :D Puuuuno bi mi znacila neka informacija o tomeee :s:s:s:s:s

andyx
29.03.2010., 22:54
ja samo što znam iz pouzdanih izvora je da tko želi studirat medicinu u Mostaru se uopće ne dvoumi-zgrada fakulteta je novoizgrađena i najljepša daleko u cijeloj regiji,nova bolnica,profesori su svi iz hrvatske i ugledni svjetski znanstvenici,organizacija fakulteta je besprjekorna,a diploma je priznata normalno u hrvatskoj...

plavetnilo100
29.03.2010., 23:57
@andyx jel ti studiraš tamo medicinu? Ili ako ne jel ima netko tko studira da nešto pitam?

I jel teško dobit dom u Mostaru?

ensayo
31.03.2010., 11:34
@andyx jel ti studiraš tamo medicinu? Ili ako ne jel ima netko tko studira da nešto pitam?

I jel teško dobit dom u Mostaru?

Ja ne studiram tamo,ali sam često,bio sam u domu,jedan im je paviljon potpuno nov,,,baš su lijepo sredili,imaju kamere okolo.:eek: Pa ovako nemoj se sad obeshrabriti,malo je,ali svakako probaj,pogotovo ako imaš neke prednosti,moja prija što tamo studira,prošle godine nije upala,a imala prosjek na prvoj godini 3,8 i sister u srednjoj školi,ali u Mostaru ima nažalost i više veza nego kod nas,kako god,sretno za dom,a ako ništa imaš povoljnih stanova s cimerima,malo skuplje od doma,a nekad i jeftinije čak,a kako imaš istočnu i zapadnu stranu,imaš izbora.:kada:

nina20
01.04.2010., 01:48
moze li mi neko reci kolko se prijavi na godinu ljudi na studij psihologije gleda san bia neku rang listu i bilo ih je samo 50 ljudi ????????
Studij psihologije u Mostaru je izuzetnoooo tezak..moja prijateljica je polagala ove godine prijemni iz biologije,fizike,psihologije,i matematike...upisu oko 30-ak ljudi..ali do drugog semestra ostane njih 3-4..eto toliko..

chunky
01.04.2010., 07:11
pozdrav :D

apsolvent sam građevine (visa,stari sistem) u Splitu ...jel mi more neki kolega il kolegica rec jel ima razlikovna godina u Mostaru,tako da se poslije nje more nastavit na diplomskom studiju? :D Puuuuno bi mi znacila neka informacija o tomeee :s:s:s:s:s

pa ima u Splitu razlikovnu godinu za ici na 7. stupanj :confused:

animanijak26
01.04.2010., 20:20
pa ima u Splitu razlikovnu godinu za ici na 7. stupanj :confused:

znam...al cura mi ide u Mostar studirat pa bi isa sa njom :rolleyes:

zivko18
02.04.2010., 21:40
Studij psihologije u Mostaru je izuzetnoooo tezak..moja prijateljica je polagala ove godine prijemni iz biologije,fizike,psihologije,i matematike...upisu oko 30-ak ljudi..ali do drugog semestra ostane njih 3-4..eto toliko..

a kakve veze ima fizika s psihologijon a oni izmisljaju toplu vodu

nina20
03.04.2010., 17:34
a kakve veze ima fizika s psihologijon a oni izmisljaju toplu vodu
Mogu kako hoce..ima tu neki profa koji je izuzetno zaj.. pa tako..pripremite se na sve..

Maxes
03.04.2010., 20:08
Mogu kako hoce..ima tu neki profa koji je izuzetno zaj.. pa tako..pripremite se na sve..

prof. Ilija Manenica... Jedna moja prijateljica mislim 3 puta padala, a fkt znala više i cijelu knjigu napamet... Bila jako frustrirana, na kraju položila... Oprez svima koji žele na psihologiju u Mostar, jer kod dotičnog profesora znanje i ne mora biti kriterij prolaska... Može vas oboriti tek tako, da niste položili "iz prve":rolleyes:

zivko18
05.04.2010., 21:31
prof. Ilija Manenica... Jedna moja prijateljica mislim 3 puta padala, a fkt znala više i cijelu knjigu napamet... Bila jako frustrirana, na kraju položila... Oprez svima koji žele na psihologiju u Mostar, jer kod dotičnog profesora znanje i ne mora biti kriterij prolaska... Može vas oboriti tek tako, da niste položili "iz prve":rolleyes:

a zenskima je sigurno lakse izbace sise i eto prolaza haahhehh:rofl:

BUBI69
06.04.2010., 22:56
a zenskima je sigurno lakse izbace sise i eto prolaza haahhehh:rofl:

Kako gdje!!

Ja imam 2 gay profesora, kojima samo muski brisu plocu, dokucuju stvari, donose stvari i citaju primjere iz knjige.

Jedna cak govori neka u zenskom rodu, danas na predavanju "kad sam bila prvi put...", "i ja sam padala ispite"...

zivko18
06.04.2010., 23:12
Kako gdje!!

Ja imam 2 gay profesora, kojima samo muski brisu plocu, dokucuju stvari, donose stvari i citaju primjere iz knjige.

Jedna cak govori neka u zenskom rodu, danas na predavanju "kad sam bila prvi put...", "i ja sam padala ispite"...

hhaahaahheheh a luda li faxa ja san gleda na stranicama faxa i nema studija psiohologije jel se ukinia mozda:ne zna:

zivko18
06.04.2010., 23:16
hhaahaahheheh a luda li faxa ja san gleda na stranicama faxa i nema studija psiohologije jel se ukinia mozda:ne zna:
eo opet su ga stavili bubi jel tesko upisat psihologiju tj ima li navale koliko ih prima??????????

hercegovka19
22.04.2010., 11:16
Bok svima! Namjeravam upisati u Mostaru socijalni rad. Zanima me da li netko ima skripte iz koji mogu učiti za prijemni?

bajro17
24.04.2010., 19:55
zanima me FSR ima li igdje prijemni da nesto bar vidim kako izgleda stvarno sam sve pritrazio ali nigdje ni traga ni glasa za prijemni na FSR ako iko moze bar reci bilo kakav zadatak sa prijemnog i kako se upada moze li sa 3 i tako jer mi se neda traziti drugi fakultet

kiko098
25.04.2010., 12:41
Bok svima ...

Namjeravam upisati Socijalni rad na FF u Mostaru pa me zanima koliko ih se prima sa plaćanjem a koliko bez plaćanja što se upisa tiče ??? :):top:

kiko098
25.04.2010., 12:43
Bok svima! Namjeravam upisati u Mostaru socijalni rad. Zanima me da li netko ima skripte iz koji mogu učiti za prijemni?

Bok ... I ja također ... Hm, ja sam pričao sa prijateljicama, više poznanicama, koje su to upisale u Mostaru ... Važno je da imaš dosta dobre ocjene iz srednje škole ... A što se prijamnog tiče, pišeš ga iz psihologije, sociologije, logike i hrv.književnost...:mig:

hercegovka19
25.04.2010., 12:55
Hvala! A je li slučajno znaš u kojem se terminu ove godine održavaju prijemni u Mostaru?

kiko098
25.04.2010., 13:05
Hvala! A je li slučajno znaš u kojem se terminu ove godine održavaju prijemni u Mostaru?

Znam sve ... skinija sam preko interneta za 2010/2011 godinu u PDF formatu podatke o svemu ... od upisa do termina itd ...

Mogu ti ga poslat nekako??? Na E-mail??? Facebook???

hercegovka19
25.04.2010., 15:45
pošalji na zrinka@net.hr, hvala!

kiko098
25.04.2010., 16:16

Zrinka - poslano ... Nema na čemu ... Buduća kolegice ... pozz

zivko18
25.04.2010., 20:28
Zrinka - poslano ... Nema na čemu ... Buduća kolegice ... pozz

mozes meni poslat za upise na mail zivko.terze@skole.hr

bajro17
25.04.2010., 21:08
ako koga zanima FSR ja sam kontaktiro njih i rekli su da ce prijemni koji su prije bili biti objavljeni u iducem mjesecu to jeste 5.

kiko098
26.04.2010., 10:22
mozes meni poslat za upise na mail zivko.terze@skole.hr

Nema problema ... tijekom dana očekuj e-mail ... pozz

kiko098
26.04.2010., 10:24
ako koga zanima FSR ja sam kontaktiro njih i rekli su da ce prijemni koji su prije bili biti objavljeni u iducem mjesecu to jeste 5.

Bok .. Da li možda znaš hoče li biti i za smjer socijalni rad primjeri prijašnjih prijamnih ispita??? Imaš li skripte u vezi tih predmeta i ako imaš možeš li staviti link za download ili mi poslati na e-mail: kiko098@net.hr

Hvala

zpelko
26.04.2010., 10:30
Znam sve ... skinija sam preko interneta za 2010/2011 godinu u PDF formatu podatke o svemu ... od upisa do termina itd ...

Može i meni?
zpelko@yahoo.com

Hvala i pozdrav!

kiko098
26.04.2010., 10:45
Može i meni?
zpelko@yahoo.com

Hvala i pozdrav!

Može ... Za desetak minuta ću vam poslat.... pozz

bajro17
26.04.2010., 21:02
zanima me vase misljenje
sada se mislim sta da upisem ili FSR ili fakultet prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti pa informatiku jer me zanima programiranje sto manje hardwarea pa sta je bolje

kiko098
27.04.2010., 19:35

Ej ... naša sam primjere koji se ponavljaju na državnoj maturi ... iz psihologije, sociologije, logike i hrv.jezika i književnosti ...

Evo link ... http://www.ispiti.net/drzavna_matura_vjezba.php

Pozz :)

Maxes
27.04.2010., 21:22
zanima me vase misljenje
sada se mislim sta da upisem ili FSR ili fakultet prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti pa informatiku jer me zanima programiranje sto manje hardwarea pa sta je bolje

definitivno računarstvo :top:

btw pogledaj stranice fakulteta :mig:

hercegovka19
28.04.2010., 09:28
Ej ... naša sam primjere koji se ponavljaju na državnoj maturi ... iz psihologije, sociologije, logike i hrv.jezika i književnosti ...

Evo link ... http://www.ispiti.net/drzavna_matura_vjezba.php

Pozz :)

Hvala ti puno! Pomoga si mi! :mig::)

minče
28.04.2010., 09:39
zdravo svima,

ja bih vas zamolila da mi ako možete date par informacija o studiranju u mostaru, htjela sam ove godine upisati fax jer do sad nisam mogla nažalost, radim a thjela sam vanredno upisati sort i zdavlje, čula sam da ima taj odsjek dole, pa da li iko ima ikakve informacije iz sarajeva sam, :) hvala unaprijed svima. pozdrav

kiko098
28.04.2010., 11:34
Hvala ti puno! Pomoga si mi! :mig::)

Ma nema na čemu ... hehe...

zivko18
29.04.2010., 21:44
moze mi neko reci oce oni staviti primjere prijemnih ispita i sta se uopce pise na internet ili treba doc tamo u referadu i kupit

nana86
30.04.2010., 10:05
ima li netko da je izvanredno 2009/2010 na predskolskom odgoju u mostaru (prva godina)?ako nije problem da mi na private posalje bar popis literature ili skripte? sad kad sam bila gore nisam uspjela nista nac.

e mi mozes pomoc, sto je potrebno na prijemnom za predskolski? :)

kiko098
30.04.2010., 19:50
Pozdrav svima...

Drago mi je što je navala u Mostar, da ljudi shvate da nisu Hercegovci kao što ih opisuju :D

Nego što se faxa tiče, ja sam upao na PMF u prvom roku sa 3,9 prosječnom ocjenom u srednjoj, uglavnom ima mjesta ako tko hoće

Što se tiče Psihologije imam prijateljicu koja je pokušala upasti tamo i kaže mi da je tamo 50% mjesta preko štele(Upisali se neki učenici što su prolazili dvicom koji su isli s njom u srednju, a ona sa 4-cama nije mogla) a ostalih 50% su baš učenici sa čudo ocjenama, mogu saznati šta treba za prijemni ovih dana, pa postam :mig:

Što se tiče ostalih fakulteta, velika je navala na građevinu jer je fakultet jedan od najopremljenijih i najsuvremenijih na Balkanu, tako da sam tamo sretao uglanom studente iz Hrvatske...

Ako imate pitanja za neki od fakulteta samo pitajte, jer su moji frendovi raspršeni svukud od Agronoma do Informatičara :rofl:

Ej ... zanima me šta je na upisu - tj.prijamnom ispitu?? Koji predmeti na prijamnom??? I jel teško ili može proć?

kiko098
30.04.2010., 19:52
Ja sam se upisao na PMF smjer INFORMATIKA, ima kombinacija informatika-matematika...informatika-zemljopis i slično.....
Što se tiče čiste Informatike mislim da nebi pogrijesio, matematika nije teška a Prof. sve dobro objasni, tako da uz malo vježbe nije problem proći a osim toga studij je zanimljiv....
6 predmeta, od tih 6 možeš 3 lako proći, a ova ostala 3 trebaš učiti,te imaš puno slobodnog vremena, u prosjeku ja sam na faxu 2 sata dnevno, a ne propuštam nijedno predavanje....drama :rofl:

Mnogi mješaju Informatiku i Računalstvo, ako si mislio na Računalstvo tamo je matematika veoma teška i ako je nemaš volje učiti i slušati po cjele dane nemoj tamo :mig:

Znači ti si na pmf-u Informatika ... možeš li mi reć išta oko razred.ispita i općenito o fax-u??

zivko18
30.04.2010., 20:23
moze mi neko rec o kombinaciji informatike i pedagogije jel tesko upast sta se pise na prijemnom

moldy.peach
03.05.2010., 17:24
bokić svima. :D
planiram se ove godine ispisat sa faksa na kojem studiram, i počet nešt zanimljivo u mostaru! pa bi molila ak netko može napisat mal više o studiju novinarstva, socijalnog rada i/ili povijesti umjetnosti! kakav je prijemni, jel se mogu izvanredno studirati navedeni studiji, i dali treba državna matura kao u hr, ili se može i dalje upisati sa svjedodžbama iz 4. razreda srednje i maturalnom? fala unaprijed na nekom odgovoru. ;)

moldy.peach
03.05.2010., 17:33
i usput, vidim sad da je netko prije pisao da ne priznaju svi fakulteti u hr državnu maturu? jel to znači da je moguće još uvijek se negdje upisat preko prijemnog, s maturom kao i dosad? fala ljudi, bit će mi drago ak netko odgovori. ;)

kiko098
04.05.2010., 10:25
i usput, vidim sad da je netko prije pisao da ne priznaju svi fakulteti u hr državnu maturu? jel to znači da je moguće još uvijek se negdje upisat preko prijemnog, s maturom kao i dosad? fala ljudi, bit će mi drago ak netko odgovori. ;)

Koliko znam nije to više moguće ...

A što se tvojih želja, za faks, tiče, mogu ti reć da je super na socijalnom radu ... kažu da nije teško ... pa ko voli nek izvoli ...

Boduju se relevantni predmeti iz srednje, to je valjda ... hrv., eng.. itd..
A na prijamnom se polaže psihologija, sociologija, logika i hrv.književnost.

Za prijmani se možeš dobro spremiti preko ove web str. http://www.ispiti.net/ ...
Klikni unutar te str.na državnu maturu, piše ti vidit ćeš, te navedene predmete za prijamni imaš na toj str. i samo uči ...

Sretno

plavetnilo100
04.05.2010., 10:42

Neki fakulteti su ostavili par mista za one 24+ godina... Najbolje ti je provjerit na stranici fakulteta kojeg zelis upisat.

boys123
04.05.2010., 14:50
kakav je DIF tamo?

sweeetypie
06.05.2010., 12:53

kiko, molila bi te da mi posaljes podatke o upisima... unaprijedhvala :))
posto namjervam upisati socijalni rad na filoztofskom, pa da mi kazes iz cega da ucim, postoje neke skripte na netu ili nesta? :kava::s

zivko18
06.05.2010., 22:27
moze mi neko rec iz cega se tocno pise prijemni za studij psihologije i jel bas triba ic kupit na faxu vodic o upisu tj prijemni od proslih godina itd ili to stave na internet

sweeetypie
06.05.2010., 23:56
moze mi neko rec iz cega se tocno pise prijemni za studij psihologije i jel bas triba ic kupit na faxu vodic o upisu tj prijemni od proslih godina itd ili to stave na internet

joooj samo da malo pronjuskas po netu, sve bi znao...
evo ti vodic i procitaj ga.. pise ti za koji fax trebas koje predmete na usmenom... http://www.sve-mo.ba/vodic/2006-7/vodic-07.pdf :top:

sweeetypie
06.05.2010., 23:57
to jest prijemnom :D

zivko18
07.05.2010., 18:56
oce oni staviti primjere prijemnih i detaljne upute provodenja razredbenih ispita na inetrnetske stranice ili triba doci tamo i to kupit

Mostarka
08.05.2010., 13:42
Hej jeli se moze kombinirati socijalni rad i komparativna književnost? Hajde nek netko odg:D hvalaaa

Phoebos Apollon
08.05.2010., 15:46
Hej jeli se moze kombinirati socijalni rad i komparativna književnost? Hajde nek netko odg:D hvalaaa

Ne. Socijalni je jednopredmetni, a komparativna ne postoji u Mostaru (ali nisam siguran).

Ugl. ne!

ljubomir
08.05.2010., 22:10
zanima me vase misljenje

Upisi na FSR...ekstra je :top:

sweeetypie
09.05.2010., 14:41

ne ne moze se to kombinirati, a i komparativne knjizevnosti nema... socijali rad je jednopredmetni... jel mozda znas kad su prijemni?? na filozofskom??

skolarka18
09.05.2010., 14:48
Koji je po vama najbolji dio, kvart, Mostara za kupnju ili najam stana?

Jaca K.
09.05.2010., 15:59

Da se nadovezem :D : Koja je otprilike normalna cijena za najam renoviranog stana od ca.50-60m2 u Mostaru?

Mostarka
09.05.2010., 18:35
ne ne moze se to kombinirati, a i komparativne knjizevnosti nema... socijali rad je jednopredmetni... jel mozda znas kad su prijemni?? na filozofskom??

Jao ne znam,nisam jos maturantica tako da se jos ne zanimam:D al odi na stranicu faksa :)

camping
10.05.2010., 15:58
Bok ljudi, ja u Mostaru završavam građevinu za mjesec dana ako nekog nešto zanima nek se slobodno javi...

Sad me zanima koja je procedura sa diplomama kad se vratim doma u Hr.
Na faksu mi neće dat diplomu, (jer je promocija tek u 12 mjesecu) nego samo potvrdu da sam završio ili tako nešto. Potvrdu nemogu nosit na nostrifikaciju odnosno po novom na "priznavanje kvalifikacija" I što sad, kako da se prijavim na biro???? Jel ima netko sličnog iskustva, što su radili...
Čini mi se suludim čekat diplomu do 12. mjeseca pa onda do 60 dana priznavanje kvalifikacija, a da u to vrijeme se ne prijavljujem na natječaje i ne tražim posao.....

BUBI69
12.05.2010., 12:06
Najlakse odi na biro i vidi snjima tamo mozes li se prijaviti. Ja vjerujem da bi mogao, jer stvarno cekat jos vise od pola godine ne moze se nikako, a to i faks treba znat a i oni na bioru.

Vjerujem da ti je stom potvrdom isto kao i sa diplomom, tako i tako cec diplomu drzat kod kuce, a ne na poslu.

camping
12.05.2010., 14:20
Tako će najvjerovatnije i bit, brine me jedino jer su dvije različite države.... ali i onako ne mislim ić radit u državne firme a privatnika jedino zanima koliko ti je znanje, za papire lako....

Maxes
12.05.2010., 18:25
Tako će najvjerovatnije i bit, brine me jedino jer su dvije različite države.... ali i onako ne mislim ić radit u državne firme a privatnika jedino zanima koliko ti je znanje, za papire lako....

Ja znam curu završila građevinu u Mostaru, otišla u Zg dobila posao, sve normalno kao da je završila u Hrvatskoj... Mislim da je samo nostrificirala ili nešto tako diplomu...

camping
13.05.2010., 12:29
Ja znam curu završila građevinu u Mostaru, otišla u Zg dobila posao, sve normalno kao da je završila u Hrvatskoj... Mislim da je samo nostrificirala ili nešto tako diplomu...

Jasno mi je to, ali jel mogla radit bez nostrifikacije dok nije dobila sve papire?
Nemogu radit nostrifikaciju dok ne dobijem diplomu u 12 mjesecu (tad je promocija) a potvrdu ne mogu nosit na nostrifikaciju....

Znači moje pitanje je: Jeli počela radit samo s potvrdom ili je morala čekat na nostrifikaciju pa tek onda na posao??

hercegovka18
15.05.2010., 22:23
pozz ekipa:)
nego da prijeđem na stvar,zavrsavam ekonomsku skolu,i zeljela bih studirati psihologiju u mo pod svaku cijenu,iako sam cula za Manenicu kakav je....
nego,zeljela bi upasti na taj studij bez placanja,e a posto sam skola ona koja jesam i nisam imala predmete koji se traze,zanima me mogu li ih ikako polagati naknadno da ne izgubim te bodove pri upisu???

BUBI69
16.05.2010., 16:19
http://fpmoz.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=6955&Itemid=1

evo mozete naci neke primjere prijemnih ispita :D

BUBI69
16.05.2010., 16:26
pozz ekipa:)
nego da prijeđem na stvar,zavrsavam ekonomsku skolu,i zeljela bih studirati psihologiju u mo pod svaku cijenu,iako sam cula za Manenicu kakav je....
nego,zeljela bi upasti na taj studij bez placanja,e a posto sam skola ona koja jesam i nisam imala predmete koji se traze,zanima me mogu li ih ikako polagati naknadno da ne izgubim te bodove pri upisu???

Ako ima mozda negdje na puckom ucilistu ili necemu slicnom da to polazes. Ili da probas vidjet na filozofskom fakultetu mozes li polozit predmete pa da ti se priznaju. Najbolje da odes do studentske referade i pitas i neka ti oni objasne kako i sto trebas uradit.

hercegovka18
16.05.2010., 20:30
Ako ima mozda negdje na puckom ucilistu ili necemu slicnom da to polazes. Ili da probas vidjet na filozofskom fakultetu mozes li polozit predmete pa da ti se priznaju. Najbolje da odes do studentske referade i pitas i neka ti oni objasne kako i sto trebas uradit.

Bubi hvala ti puno,zlatan si :K

kiko098
17.05.2010., 10:21
http://fpmoz.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=6955&Itemid=1

evo mozete naci neke primjere prijemnih ispita :D

Ej ... zanima me gdje mogu vidjeti rezultate razredbenog postupka za smjer informatike, 2008-2009 god. ??? Da se znam orjentirati po broju bodova ... hvala

BUBI69
17.05.2010., 12:12
Ej ... zanima me gdje mogu vidjeti rezultate razredbenog postupka za smjer informatike, 2008-2009 god. ??? Da se znam orjentirati po broju bodova ... hvala

Na zalost nema tih podataka na internetu, ali mislim da ne bude velika guzva kad je rijec o informatici. Vidjet cu sa prijateljicom koliko je ona otprilike bodova imala i kako ide, sa placanjem ili bez, pa javim...

kiko098
17.05.2010., 15:53
Na zalost nema tih podataka na internetu, ali mislim da ne bude velika guzva kad je rijec o informatici. Vidjet cu sa prijateljicom koliko je ona otprilike bodova imala i kako ide, sa placanjem ili bez, pa javim...

Aj može ... fala

hercegovka18
17.05.2010., 20:03

evo ovo ti je primjer za ovu godinu http://fpmoz.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=249

a taj razredbeni ispit sto trazis nasla sam prije nekih pola godine na stranici fakulteta,samo ne znam gdje...pokusat cu ti ga pronac

kiko098
18.05.2010., 11:47
evo ovo ti je primjer za ovu godinu http://fpmoz.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=249

a taj razredbeni ispit sto trazis nasla sam prije nekih pola godine na stranici fakulteta,samo ne znam gdje...pokusat cu ti ga pronac

Ej ... fala na pomoći ali nisan to tražija ... sve sam primjere za učit naša ... nego treba mi primjer ljestvice svih onih koji su upali ili nisu upali ... da vidim kako to ide sa brojem bodova ... kužiš??? To tražim ... npr. prvih deset bez plaćanja je u rasponu od 950 - 740 bodova ... kužiš? Hvala

hercegovka18
19.05.2010., 20:08
Ej ... fala na pomoći ali nisan to tražija ... sve sam primjere za učit naša ... nego treba mi primjer ljestvice svih onih koji su upali ili nisu upali ... da vidim kako to ide sa brojem bodova ... kužiš??? To tražim ... npr. prvih deset bez plaćanja je u rasponu od 950 - 740 bodova ... kužiš? Hvala
a da da,kuzim...al nznm gdje ti je to...malo trazi po toj stranici fakulteta

sunshine-girl
19.05.2010., 23:04
Tražim sve moguće informacije o prijemnom za njemački jezik u Mostaru.:s
Ne znam čak ni kad je prijemni, a da ne spominjem išta drugo.:rolleyes:

Eoin
22.05.2010., 14:13
Zanima me koji ce testovi biti na prijemnom za studij arheologije na ffmo??
Hvala

mIšIca:P
23.05.2010., 11:45
Ej, ako može netko odgovoriti bila bi mu fkt zahvalna.
Ja planiram ici studirati u Mostar na pedagoški fakultet,tj za učiteljicu:cerek:
Može netko reći nešto više o tom faxu u Mostaru?
hvala.

zivko18
23.05.2010., 17:04
moze mi neko reci da li se moze hrvatski studirati kao izvanredni studij ili ikoji studij sa ff u mostaru????????????

ADMIRALIM
24.05.2010., 16:57

Bok! Mene zanima jedino taj FSR.. jel znas nesto u vezi prijemnog, sto se trazi, koliko ljudi primaju, kad je otprilike jer na njihovoj stranici nema nista u vezi upisa.. unaprijed hvala!

zivko18
24.05.2010., 20:13
moze li se hrvatski studirati sa pedagogijom izvanredno

Mihael Peric
25.05.2010., 01:16

sta je bolan super, nema goreg faksa u mostaru, upises, pocnes gubiti zivce, odo uciti sad linearnu :P

Mihael Peric
25.05.2010., 01:27

to se ne isplati u mostaru, skupo skupooo

Mihael Peric
25.05.2010., 01:31
zanima me FSR ima li igdje prijemni da nesto bar vidim kako izgleda stvarno sam sve pritrazio ali nigdje ni traga ni glasa za prijemni na FSR ako iko moze bar reci bilo kakav zadatak sa prijemnog i kako se upada moze li sa 3 i tako jer mi se neda traziti drugi fakultet

mozes sa 3, ali kad platis naravno :)

Mostarka
25.05.2010., 10:26
Hej čula sam da se u Hrvatskoj može kombinirati socijlani rad i pedagogija.Jel ima u nas te sanse?

ljubomir
25.05.2010., 14:52
sta je bolan super, nema goreg faksa u mostaru, upises, pocnes gubiti zivce, odo uciti sad linearnu :P

hahaha...nisi valjda poceo vec gubit zivce kolega...i ja cu od 10.lipnja pocet ucit Linearnu...haha

Mihael Peric
25.05.2010., 14:58
hahaha...nisi valjda poceo vec gubit zivce kolega...i ja cu od 10.lipnja pocet ucit Linearnu...haha

cuj jesam li, dodjem nema predavanja, haha..dodje mi da placem, mah e da te pitam jel ti znas matrice imam nesto zapeo na ovom trecem zadatku sto bude na ispitu tj oni sustavi pa mi nikako nije jasno ovo :/
kasno ti je 10 lipnja pocni odmah bolje ces nauciti :)

ljubomir
25.05.2010., 15:05
Bok! Mene zanima jedino taj FSR.. jel znas nesto u vezi prijemnog, sto se trazi, koliko ljudi primaju, kad je otprilike jer na njihovoj stranici nema nista u vezi upisa.. unaprijed hvala!

http://www2.fsr.ba/razredbeni/razredbeni-ispit-primjeri.pdf vako nest ti bude na prijemnom(nece vam dati koristit nikakve tablice i formule samo kalkulator i olovka barem nama nisu dali :mad:) ovo sam ti stavio da mozes ucit hahaha.Primaju oko 100 studenata,a sad koliko ce biti uz potporu ministarstva(bez placanja) to nezz...Bit ce to sve u svoje vrijeme oglaseno na http://www.fsr.ba/ samo prati redovito.:)

ljubomir
25.05.2010., 15:13
cuj jesam li, dodjem nema predavanja, haha..dodje mi da placem, mah e da te pitam jel ti znas matrice imam nesto zapeo na ovom trecem zadatku sto bude na ispitu tj oni sustavi pa mi nikako nije jasno ovo :/
kasno ti je 10 lipnja pocni odmah bolje ces nauciti :)

Samo me analiticku ne zapitkuj nisam tu bas nest,a ostalo sve pitaj...Gdje problem??Koji ti put izlazis?Meni ce sad treci,moram sad polozit(nadam se):mad:

Mihael Peric
25.05.2010., 15:22
Samo me analiticku ne zapitkuj nisam tu bas nest,a ostalo sve pitaj...Gdje problem??Koji ti put izlazis?Meni ce sad treci,moram sad polozit(nadam se):mad:

meni je tek prvi put nisam je ni izlazio nijednom, ma ima oni zadatci sto moras naci det. pa poslije toga trazis Dx1,Dx2,Dx3 ili nekad zna biti da bude Dx,Dy,Dz...dobro to znam uraditi ali kasnije mi kazu neki sa faxa da ona ne prizna zadatak kad se nesto ne provjeri, to su oni zadatci sa parametrom, sve znam uraditi do tog dijela a onda se odjednom pokaze npr.
a) a(razlicito) 0, a(razlicito) -1, a(razlicito) 1
pa ima onda d(razlicito) 0, dx(razlicito) 0, dy(razlicito) 0 dz(razlicito) 0
i ispod napises da postoji rjesenje
ima tako pod a,b,c,d nekad i manje
nije mi jasno gdje treba pisati postoji rjesenje, gdje treba pisati nema rjesenja, a cak sam negdje i nasao pise ima parametarsko rjesenje, ako nisi razumio ovo sto sam napisao ponijecu ja na fax u petak na cad pa cu ti pokazati...zadaci su zbunjujuci :(

zivko18
25.05.2010., 15:42
zna li neko sta se moze studirati na filozofskom fakultetu u mostaru izvanredno

magic potion
25.05.2010., 15:44
Vrijedi li išta onaj forum filozofskog faxa? Koliko vidim, uzalud su ga pravili.:kava:

ljubomir
25.05.2010., 15:47
meni je tek prvi put nisam je ni izlazio nijednom, ma ima oni zadatci sto moras naci det. pa poslije toga trazis Dx1,Dx2,Dx3 ili nekad zna biti da bude Dx,Dy,Dz...dobro to znam uraditi ali kasnije mi kazu neki sa faxa da ona ne prizna zadatak kad se nesto ne provjeri, to su oni zadatci sa parametrom, sve znam uraditi do tog dijela a onda se odjednom pokaze npr.
a) a(razlicito) 0, a(razlicito) -1, a(razlicito) 1
pa ima onda d(razlicito) 0, dx(razlicito) 0, dy(razlicito) 0 dz(razlicito) 0
i ispod napises da postoji rjesenje
ima tako pod a,b,c,d nekad i manje
nije mi jasno gdje treba pisati postoji rjesenje, gdje treba pisati nema rjesenja, a cak sam negdje i nasao pise ima parametarsko rjesenje, ako nisi razumio ovo sto sam napisao ponijecu ja na fax u petak na cad pa cu ti pokazati...zadaci su zbunjujuci :(

Evo vako znaci kad si naso D,Dx,Dy,Dz e sad gledas ako ti je D!=0 sustav je određen i ima jedinstveno rjesenje i onda nađes x,y,z, e sad trazis kad je D=0
znaci uzmes prvo jedno "a" i ispitas Dx,Dy,Dz e sad ako su ti svi jednaki nuli onda sustav ima beskonacno rjesenja,a ako ti je jedno od tih Dx,Dy,Dz razlicito od nule nema rjesenja...e sad onda to "a" uvrstis u sustav i dokazes da nema rjesenja ili ima beskonacno rjesnja...i postupak ponovis za svako "a".
E sad "Dokazati" moras tako da rijesis sustavi kad uvrstis "a" i ako dobijes da je 0=neki broj, znaci nema rjesnja(u sustavu imas jednadžbe primjera x+y=1 i x+y=2 kad ih oduzmes dobit ces 0=-1 sto dokazuje da nema rjesenja) ,a ako je 0=0 beskonacno rjesenja( ako u sustavu jednadžbi vidis dvije iste jednadžbe onda ih pokratis i dobije 0=0 i dokazano)...Ponesi ti u Petak pa cemo vidit...jer ovdje nije bas lako objasnit,a da se razumije...

Mihael Peric
25.05.2010., 15:56
Evo vako znaci kad si naso D,Dx,Dy,Dz e sad gledas ako ti je D!=0 sustav je određen i ima jedinstveno rjesenje i onda nađes x,y,z, e sad trazis kad je D=0
znaci uzmes prvo jedno "a" i ispitas Dx,Dy,Dz e sad ako su ti svi jednaki nuli onda sustav ima beskonacno rjesenja,a ako ti je jedno od tih Dx,Dy,Dz razlicito od nule nema rjesenja...e sad onda to "a" uvrstis u sustav i dokazes da nema rjesenja ili ima beskonacno rjesnja...i postupak ponovis za svako "a".
E sad "Dokazati" moras tako da rijesis sustavi kad uvrstis "a" i ako dobijes da je 0=neki broj, znaci nema rjesnja(u sustavu imas jednadžbe primjera x+y=1 i x+y=2 kad ih oduzmes dobit ces 0=-1 sto dokazuje da nema rjesenja) ,a ako je 0=0 beskonacno rjesenja( ako u sustavu jednadžbi vidis dvije iste jednadžbe onda ih pokratis i dobije 0=0 i dokazano)...Ponesi ti u Petak pa cemo vidit...jer ovdje nije bas lako objasnit,a da se razumije...

ok, hvala ti, ponijecu ja za svaki slucaj u petak, eto sretno ti na linearnoj proso je :)..meni fizika treci put ovaj mjesec imam 3 ispita izaci u 6mj. :(

zivko18
25.05.2010., 15:57
Vrijedi li išta onaj forum filozofskog faxa? Koliko vidim, uzalud su ga pravili.:kava:

a cekas sto godina odgovor a koliko sam i mailova posla na faks a nijedan nisu odg......

zivko18
26.05.2010., 13:43
moze mi neko rec koji su smjerovi na ff mostar izvanredniiii

magic potion
27.05.2010., 09:51
moze mi neko rec koji su smjerovi na ff mostar izvanredniiii

A može li meni netko reći, imaju li ti ljudi u Mostaru telefon?:rolleyes:
Zvala sam referadu već 15 puta i kaže mi da je nepostojeći broj.:confused:
A broj je sa stranica fakulteta.

Mislim, svašta. Ja sam na svom prvom faxu dok sam u Mostaru studirala, imala samo pozitivna iskustva. (i to čak na onom točno preko puta filozofskog:s)
Ne znam što bih mislila, niti se javljaju, niti možeš išta naći na njihovim stranicama, forum im je kurac od ovce...:flop:

Evo, osim da odem u Mostar (što je krajnje suludo u današnje vrijeme) ja ne znam na koji način da upišem taj fakultet. No comment.:kava:

zivko18
27.05.2010., 16:36
A može li meni netko reći, imaju li ti ljudi u Mostaru telefon?:rolleyes:
Zvala sam referadu već 15 puta i kaže mi da je nepostojeći broj.:confused:
A broj je sa stranica fakulteta.

Mislim, svašta. Ja sam na svom prvom faxu dok sam u Mostaru studirala, imala samo pozitivna iskustva. (i to čak na onom točno preko puta filozofskog:s)
Ne znam što bih mislila, niti se javljaju, niti možeš išta naći na njihovim stranicama, forum im je kurac od ovce...:flop:

Evo, osim da odem u Mostar (što je krajnje suludo u današnje vrijeme) ja ne znam na koji način da upišem taj fakultet. No comment.:kava:
i ja kazen bar su mogli staviti sve podatke na stranice fakulteta

plavetnilo100
27.05.2010., 23:09
Di u Mostaru prespavat, postoje li hosteli ili možda dom koji radi kao hostel u 7. mjesecu?

zivko18
28.05.2010., 16:07
Di u Mostaru prespavat, postoje li hosteli ili možda dom koji radi kao hostel u 7. mjesecu?

u parkicima na klupiiiiiiii hahahhehheehhehheeh

Mihael Peric
28.05.2010., 16:46
u parkicima na klupiiiiiiii hahahhehheehhehheeh

mislis u parku a ne parkicima :D

zivko18
28.05.2010., 16:58
mislis u parku a ne parkicima :D

pa koja razlika samo sta je umanjenicaaa

zivko18
28.05.2010., 17:04
moze mi neko reci vise o dvopredmetnom studiju informatike jeli tesko da li se tesko prolazi?????

BUBI69
29.05.2010., 15:29

Imas hotele a imas i privatne smjestaje, ipak je ovo turisticki grad :)

Mihael Peric
30.05.2010., 02:00
pa koja razlika samo sta je umanjenicaaa

mnozina bola, to si reko
parkicima :D

BUBI69
30.05.2010., 14:06
mnozina bola, to si reko
parkicima :D

hajd da se ne svadjate, mnozinska umanjenica :D

DreamStickle
31.05.2010., 02:30

Kod mene. :rofl: Šala mala. :D
A ma bar ti nije smještaj problem u Mostaru... :) Smještaj je prilično jeftin.

plavetnilo100
31.05.2010., 14:15
Kod mene. :rofl: Šala mala. :D

:D

A ma bar ti nije smještaj problem u Mostaru... :) Smještaj je prilično jeftin.

To gledam smještaj za samo noć - dvi, kad mi bude prijemni...

zivko18
31.05.2010., 21:46
hajd da se ne svadjate, mnozinska umanjenica :D

o cemu ti parkicima je umanjenica od rijeci park

Gojko87
31.05.2010., 23:00
mene znima koji su predmeti na prijemnom za filozofiju i koliko ih uopce upada? hvala

Opća opasnost
31.05.2010., 23:06
o cemu ti parkicima je umanjenica od rijeci park

Joj Zivko, opet ti i tvoji biseri. :bonk: Jest umanjenica, ali je ujedno i mnozina. Pretpostavljam da ti je covjek htio ukazati na to da u Mostaru imaju samo jedan park, mada mi je to tesko za povjerovati. :rofl:

BUBI69
31.05.2010., 23:57
Ovdje ima jedan park, setnja, klupice, djecje igraliste, ko fol neki vodoskok koji vec dugo ne radi i bla bla, i to je taj jedini.

Ne znam na sto vi mislite pod nazivom parkom/parkicem, jer po meni je mjesto gdje imaju 2 klupice, lampa i 2 drveta parkic, tako da toga ima dosta, ali bas tako veci park i nema bas.

Zivko: Ne mogu si dopustit da komentiram tvoj post, ako cemo gledat realno, vjerujem da bi ti tesko islo na faksu i da ga upises ovdje... :)

BUBI*
01.06.2010., 10:57
zna li tko kada su otprilike upisi na predškolski?

Opća opasnost
01.06.2010., 11:16
zna li tko kada su otprilike upisi na predškolski?

Evo ti ovogodisnji vodic za buduce studente Svucilista u Mostaru, tu su i priblizni datumi prijemnih:
http://www.sve-mo.ba/vodic/2006-7/vodic-07.pdf

hercegovka18
01.06.2010., 11:32
opet ja :)
daj ljudi jel istina da ih na psihologiju prima samo 25:((( pa nesto mi tu ne štima...
kolko bodova nosi prijemni,a kolko ocjene iz srednje???
ostat cu bez bodova iz srednje,jer nisam imala nista predmeta sto se traze,osim matematike...sta mislite bi li mogla upast ako dobro uradim prijemni???
tek tolko da znm,da se ne nadam bezveze i gubim vrijeme,na nesto sto ce mi mozda propast

BUBI*
01.06.2010., 12:31
Evo ti ovogodisnji vodic za buduce studente Svucilista u Mostaru, tu su i priblizni datumi prijemnih:

hvala ti:mig:

acetic
08.06.2010., 18:15

Daj ne bih da je Mostar velegrad, ali eto svaka ulica koja vodi dalje od Rondoa ti je "urbana" i pozeljno mjesto za zivjet :D

acetic
08.06.2010., 18:18
Zanima me koji ce testovi biti na prijemnom za studij arheologije na ffmo??
Hvala

ODSTUPI- kratko i jasno

U Mostaru na arheologiji je zivo rasulu, profesora nema, tj. formalno ima, svi su kao na zadarskom sveucilistu, samo gospoda se sjeti doci svake prestupne, kad je snijeg nema ih, kad je kisa nema ih, malo jaca bura- nema ih.

NE na arheologiju u Mostaru, ne govorim iz svog iskustva nego bliske osobe :D

ivan99cro
09.06.2010., 17:14
Može li tko dati kakve informacije sto se tice studentskog doma u mostaru ovog novog izgrađenog znači da li postoji vešeraj kako to funkcionira, internet u sobi dal postoji (jel to wireless ili treba se uzeti zica), da li postoji tus konkretno u jednokrevetnim sobama, topla voda itd.... sto vise informaicja ako netko moze bio bih vrlo zahvalan!

Maxes
09.06.2010., 18:29

Vodič kroz sveučilište u Mostaru, ima o svemu, pa i o studentskim domovima ;)

ivan99cro
09.06.2010., 19:10

Vodič kroz sveučilište u Mostaru, ima o svemu, pa i o studentskim domovima ;)

ej, ja mislism da se nismo sporazumjeli, mislio sam na tocno sto sve dom nudi i ima ,a u ovom vodiču za brucoše ima samo jedna rečenica koja pise i na službenim stranicama doma.......

cat_deluxe
10.06.2010., 10:19
ej, ja mislism da se nismo sporazumjeli, mislio sam na tocno sto sve dom nudi i ima ,a u ovom vodiču za brucoše ima samo jedna rečenica koja pise i na službenim stranicama doma.......
http://www.scmo.ba/

ivan99cro
10.06.2010., 14:33
:D opet fala ali to sam vec sve vidio, mene zanima da li netko zna iz prve ruke ovo sto sam pitao plus da jos nesto ekstra kaze...to bi bilo super...

kiko098
11.06.2010., 12:13
:D opet fala ali to sam vec sve vidio, mene zanima da li netko zna iz prve ruke ovo sto sam pitao plus da jos nesto ekstra kaze...to bi bilo super...

Ej ... ja sam bio u mostaru .. u domu kod prijateljice koja tamo studira ... 3 kreveta ... 1 wc - tj.kupatilo ... ima sve ... internet u sobi - wireless ... sve super ... ja sam bio tamo tako da ne možeš falit ... ja namjeravam na pmf i upast u dom ... za 100 Km imaš sve ...

moon girl
11.06.2010., 13:37
Kad su na kraju prijemni u Mostaru? :cerek:

magic potion
11.06.2010., 13:45
Kad su na kraju prijemni u Mostaru? :cerek:

I ja čekam...:ceka:

moon girl
11.06.2010., 13:48
Pojest ću se -.-.
Mostar mi je idealan, a nemam svjedodžbu od mature i ono -.-.
Ljuta sam i zbunjena, eto. Neka objave to negdje, ja i dalje ne kužim kako ide s tim prijemnima:(

Opća opasnost
11.06.2010., 14:29
Pojest ću se -.-.
Mostar mi je idealan, a nemam svjedodžbu od mature i ono -.-.
Ljuta sam i zbunjena, eto. Neka objave to negdje, ja i dalje ne kužim kako ide s tim prijemnima:(

Prijemni su izmedju 5. i 9.srpnja. Kada dobivate svjedodzbe?

moon girl
11.06.2010., 14:39
16. srpnja su rekli:(((
što sada:O?
ja sam strukovnjak i mogu dobiti potvrdu u radu i ocjena iz toga je odličan, ali što s ovim?
ajme meni:/

mIšIca:P
11.06.2010., 14:55
Koji predmeti iz srednje se gledaju za upis na pedagoški fax ?? :zubo:

magic potion
11.06.2010., 15:00
Prijemni su izmedju 5. i 9.srpnja. Kada dobivate svjedodzbe?

Ja sam je dobila prije 6 godina.:s :lol::lol:

Ali jebemu, ovaj termin mi ne odgovara. Imam ispit tada.:tuzni:

Vidjet ćemo još...:raspa:

moon girl
11.06.2010., 15:07
:cerek:

Hmh... *grizemnokte*
nemam ideje:(

Ostane što na 2. roku?

magic potion
11.06.2010., 15:11
:cerek:

Hmh... *grizemnokte*
nemam ideje:(

Ostane što na 2. roku?

Sumnjam da će i biti drugog roka.:rolleyes:
A ništa, morat ću možda propustiti ispit...Ni prvi ni zadnji put!:rofl::rofl:

moon girl
11.06.2010., 15:48
:D a što, pauza :cerek:

Opća opasnost
11.06.2010., 16:09
16. srpnja su rekli:(((
što sada:O?
ja sam strukovnjak i mogu dobiti potvrdu u radu i ocjena iz toga je odličan, ali što s ovim?
ajme meni:/

Steta. Bez svjedodzbe o maturi se ne mozes prijaviti. Jedina ti je nada da slucajno dobijete svjedodzbe ranije. Na drugom roku obicno ostane mjesta, ali samo na fakultetima na koje je manja navala. :ne zna:

ivan99cro
11.06.2010., 17:10
Može li tko dati kakve informacije sto se tice studentskog doma u mostaru ovog novog izgrađenog znači da li postoji vešeraj kako to funkcionira, internet u sobi dal postoji (jel to wireless ili treba se uzeti zica), da li postoji tus konkretno u jednokrevetnim sobama, topla voda itd.... sto vise informaicja ako netko moze bio bih vrlo zahvalan!

BUBI69
11.06.2010., 18:09
Ej ... ja sam bio u mostaru .. u domu kod prijateljice koja tamo studira ... 3 kreveta ... 1 wc - tj.kupatilo ... ima sve ... internet u sobi - wireless ... sve super ... ja sam bio tamo tako da ne možeš falit ... ja namjeravam na pmf i upast u dom ... za 100 Km imaš sve ...

Evo sve sto je kolega rekao :)

Ali topla voda :rofl::lol:
Trebala bi bit od 6-7 ili tako nesto, posljepodne naravno... ali ju puste svake prijestupne... i to kad puste, bude vrela, ne mozes ni namjestit da bude hladnije, vec ili hladna ili vrela...

Sobice su nekih 10 kvadrata ja bih od oka rekao, 3 kreveta, stane stolic u cosak, imaju neke kao police, ormar ima, kupatilo i wc u jednom, tus kabina je.

Sobe imaju balkon, nisam siguran ima li koja da nema, i to neke imaju veliki a neke manji balkon, al dobro.

3 vas bude u sobi, placate po 100BAM. Sve ukljuceno u to, rezije, menza, pranje vesa cini mi se. Ima taj veseraj neki, ali ne znam o njemu bas.

Iskreno ja ne bih nikad bio u domu, em sto su stalno partiji (doduse ovo moze bit i dobro, ali i lose, sto je je...), za mene je to premali prostor za zivot...

Bolje je naci 2 cimera jos i iznajmit stan, i to se moze nac itekako dobar.
Doduse ne znam kako ce bit ove godine za pronaci, jer vjerujem bit ce navala iz Hrvatske itekakva!!

ivan99cro
11.06.2010., 18:32
Evo sve sto je kolega rekao :)

Ali topla voda :rofl::lol:
Trebala bi bit od 6-7 ili tako nesto, posljepodne naravno... ali ju puste svake prijestupne... i to kad puste, bude vrela, ne mozes ni namjestit da bude hladnije, vec ili hladna ili vrela...

Sobice su nekih 10 kvadrata ja bih od oka rekao, 3 kreveta, stane stolic u cosak, imaju neke kao police, ormar ima, kupatilo i wc u jednom, tus kabina je.

Sobe imaju balkon, nisam siguran ima li koja da nema, i to neke imaju veliki a neke manji balkon, al dobro.

3 vas bude u sobi, placate po 100BAM. Sve ukljuceno u to, rezije, menza, pranje vesa cini mi se. Ima taj veseraj neki, ali ne znam o njemu bas.

Iskreno ja ne bih nikad bio u domu, em sto su stalno partiji (doduse ovo moze bit i dobro, ali i lose, sto je je...), za mene je to premali prostor za zivot...

Doduse ne znam kako ce bit ove godine za pronaci, jer vjerujem bit ce navala iz Hrvatske itekakva!!

:D treci put... zanima me jednokrevetna soba, za mjesec dana preko ljeta to je sve....dal znas sta o jednokrevetnim sobama ?

magic potion
11.06.2010., 18:39
:D treci put... zanima me jednokrevetna soba, za mjesec dana preko ljeta to je sve....dal znas sta o jednokrevetnim sobama ?

Jednokrevetnu možeš naći kod onih baba, koje iznajmljuju jednu sobu u svom stanu/kući.:ne zna: :rofl: I trebala bi biti manje od 100KM.:rofl:

Opća opasnost
11.06.2010., 19:00

Bas smo par postova ranije razocarano zakljucili da nece biti tolika navala jer sadasnji hrvatski maturanti dobivaju svjedodzbe prekasno. :lol:

Maxes
11.06.2010., 20:05
Bas smo par postova ranije razocarano zakljucili da nece biti tolika navala jer sadasnji hrvatski maturanti dobivaju svjedodzbe prekasno. :lol:

Zato je dobro što ovogodišnji maturanti radimo dvije mature paralelno, pa imamo obe opcije :D

Opća opasnost
11.06.2010., 20:32
Zato je dobro što ovogodišnji maturanti radimo dvije mature paralelno, pa imamo obe opcije :D

Kakav je tu odaziv? Ne pisu bas svi drzavnu maturu ili?

Maxes
11.06.2010., 21:28
Kakav je tu odaziv? Ne pisu bas svi drzavnu maturu ili?

Meni se čini u našoj županiji ide trećina maturanata na državnu maturu, ali mi smo jedina županija sa velikom većinom hrvata, u ovih ostalih nekoliko u kojima žive hrvati je manje I guess...

Ella of Frell
11.06.2010., 22:17
kod nas ide više od pola ovogodišnjih maturanata na državnu :ne zna: HBŽ

wawaa
12.06.2010., 09:54
kod nas u školi mnogi su maturanti otpisali Hrvatsku zbog državne tako da nas malo ima što je polažemo. mislim da je tako u cijeloj HNŽ.

Maxes
12.06.2010., 10:11
kod nas ide više od pola ovogodišnjih maturanata na državnu :ne zna: HBŽ

Pa dobro, vama je svejedno, vama je daleko i Mostar, tako da su vam opcije pola-pola :)

Maxes
12.06.2010., 10:14
moon girl, pokušaj nekako vidjeti sa školom mogu li ti izaći u susret i ranije dati da maturiraš, kod nas su jednoj curi koja ima dodatne provjere u Zagrebu dopustili da ranije ima maturu, jer se preklopili datumi :)

moon girl
12.06.2010., 11:25
moon girl, pokušaj nekako vidjeti sa školom mogu li ti izaći u susret i ranije dati da maturiraš, kod nas su jednoj curi koja ima dodatne provjere u Zagrebu dopustili da ranije ima maturu, jer se preklopili datumi :)

ali ja sam maturirala u školi.
samo još nemam svjedodžbe državne mature.
a u školi smo imali samo obranu rada.
ma što, zvat ću ja mostar u ponedjeljak, ovako ništa od toga:)

orka12
12.06.2010., 11:29

pa jel mozes dobiti dom u mostaru??

jel tamo placas fax :ne zna:

cro_white
12.06.2010., 12:03
evo naletih na ovo, pa kopiram link, jer su se neki raspitivali za jednokratno noćenje za vrijeme upisa http://www.pogled.ba/scm/1496-u-scm-u-uskoro-ljetna-ponuda-smjetaja-

BUBI69
12.06.2010., 12:46
Sry nisam citao sve postove, tako da...

Ugl, ja sam napisao sto znam i sto mislim.

Eto steta zbog tih svjedodzbi, ali ja vjerujem da ako trazite u skoli, da ce vam ih i oni prije dati, stvarno nije neki posao isprintat i potpisat od strane ravnatelja...

hercegovka18
12.06.2010., 19:20
ei ljudi ima li tko ikakvu skriptu iz informatike za ekonomiju????nesto najvaznije da znm,jer stvarno neam pojma s pojom što se tiče teorije xD...

Ella of Frell
13.06.2010., 12:01
Pa dobro, vama je svejedno, vama je daleko i Mostar, tako da su vam opcije pola-pola :)

nije baš daleko, mostar je pun livnjaka :cerek: jer svi koji ne upišu u hr idu u mostar, jer nemamo di drugo.. jedina mana u mostaru je to što nemaju baš velik izbor :)

kiko098
13.06.2010., 14:41
pa jel mozes dobiti dom u mostaru??

jel tamo placas fax :ne zna:

Koliko znam, osim predmeta iz srednje škole što se boduju na upisu za dom, također se gleda koji si faks upisa ... ili se varam što se toga tiče ... ugl. između 200-300 ih se prima ... odbij one preko veze i tako ... pa računaj oko 150-200 ... hehe ...

Ja namjeravam u 7.mj upisat PMF pa onda upisat dom ... nadam se da ću upast u dom ...

P.s. Ako si bio odlikaš - ne bi trebao imat brige ...

Faks plaćaš na žiro račun upisanog fakulteta ... :D

BUBI69
13.06.2010., 16:03
Dom se dobija bez obzira na upisani fakultet, barem bi tako trebalo bit...

Pri tome "odlucuju" vase ocjene iz srednje, a vjerujem i prijemni ispit.

Koji smjer na PMF-u mislis upisati?? :)

Sto se tice placanja, 600BAM je semestar, uplacuje se u banci, gdje vec svi imaju ziroracune fakseva tako sto se tice toga ne morate se brinut :)

Moze se i na 2 rate platit semestar, napise se samo molba, i uvijek odobro... Lakse je platit u 2 puta nego odjednom, ali tko ima i moze platit ce odjednom...

magic potion
13.06.2010., 16:13
Godina ili semestar? Kad sam ja tamo bila, godina se mogla platiti na dvije rate, a ne semestar?:ne zna:

BUBI69
14.06.2010., 00:36
E sad nisam siguran xD

Ali mislim semestar!!

Jer kad sam upisivao, platio sam jedan semestar, i na pocetku drugog platio i taj drugi, nisam nikakvu zamolbu pisao.

Tako da mislim da je u pitanju semestar, ali jos cu vidjet, da budemo sigurno 100%, ovako je jedno 90% da se i semestar moze platit u 2 rate!!

kiko098
14.06.2010., 18:03
Dom se dobija bez obzira na upisani fakultet, barem bi tako trebalo bit...

Pri tome "odlucuju" vase ocjene iz srednje, a vjerujem i prijemni ispit.

Koji smjer na PMF-u mislis upisati?? :)

Sto se tice placanja, 600BAM je semestar, uplacuje se u banci, gdje vec svi imaju ziroracune fakseva tako sto se tice toga ne morate se brinut :)

Moze se i na 2 rate platit semestar, napise se samo molba, i uvijek odobro... Lakse je platit u 2 puta nego odjednom, ali tko ima i moze platit ce odjednom...

Mislim upisati Informatiku ... ti?
Slažem se sa tobom što se tiče načina bodovanja, tako mislim i ja ...
Ali za plaćanje, to ide ovako ... godina je jedna - a semestra su dva ... tako da je isto ... plaćaš godinu u dva puta ili svaki semestar zasebno ... :D

fly91
15.06.2010., 12:11
Moon jesi zvala u MOstar ?

Ja bi politologiju tam upisala :)
Ima netko iskustva s tim?

bajro17
15.06.2010., 14:07
zna li neko kada je prijemni neda mi se non-stop pratiti stranica od fsr

čUVAR GRADA
15.06.2010., 16:35
Prijemni na medicini je 7.srpnja

hercegovka19
16.06.2010., 09:40
Bok svima, dali neko zna koji se predmeti boduju iz srednje za socijalni rad?

BUBI69
16.06.2010., 18:33
@Kiko098 ma ja sam vec na pmfu, ekologiju studiram :)

To za placanje je istina, ali nisam sad siguran dali se moze i semestar u 2 dijela placat... jer mi je frendica tako pisala nekakvu zamolbu da plati u 2 puta, ali nisam siguran za sto. Ja nisam nikakve zamolbe pisao da platim godinu u 2 puta, tako da mislim da se moze i semestar u dva dijela platit. Probat cu ju pitat kad je vidim sutra.

Sto se tice politologije, to je prelegan smjer... barem sto mi kolege kazu, oni prvi semestar svi skoro pa odmah ocistili, ostao mozda po jedan ili dva predmeta da poloze. Dok kod mene na faksu vise od pola nas nije ni pola semestra rijesilo xD

kiko098
16.06.2010., 21:36
@Kiko098 ma ja sam vec na pmfu, ekologiju studiram :)

To za placanje je istina, ali nisam sad siguran dali se moze i semestar u 2 dijela placat... jer mi je frendica tako pisala nekakvu zamolbu da plati u 2 puta, ali nisam siguran za sto. Ja nisam nikakve zamolbe pisao da platim godinu u 2 puta, tako da mislim da se moze i semestar u dva dijela platit. Probat cu ju pitat kad je vidim sutra.

Sto se tice politologije, to je prelegan smjer... barem sto mi kolege kazu, oni prvi semestar svi skoro pa odmah ocistili, ostao mozda po jedan ili dva predmeta da poloze. Dok kod mene na faksu vise od pola nas nije ni pola semestra rijesilo xD

Ma za plaćanje ne trebaš pitat ... ako upadnem, a nadam se da neću, sa plaćanjem onda ću godinu u 2 puta ...

P.s. Informatiku namjeravam a ne politologiju ako je to napisano za mene ...

st_manager
17.06.2010., 02:45
zna ko je li navala na ekonomiju u mostaru?

BUBI69
17.06.2010., 12:58
Ma za plaćanje ne trebaš pitat ... ako upadnem, a nadam se da neću, sa plaćanjem onda ću godinu u 2 puta ...

P.s. Informatiku namjeravam a ne politologiju ako je to napisano za mene ...

Ma politologiju sam mislio reci fly91, malo post nije lijepo napisan, pa nered napravio samo :D

st_menager: sto se tice ekonomije dosta ljudi dolazi upisat kao i drugdje... ne znam zasto je tolika navala na taj faks, jer nije nesto prelagan za zavrsit, a toliko ga je ljudi do sad zavrsilo da za iducih par godina ja bih osobno taj faks zatvorio da se uspiju zaposlit ovi koji su vec zavrsili a nemaju posla u struci.

Lorčika
18.06.2010., 00:29
zna netko nes o medicini u mostaru,kako se sta boduje,ima li prijemni i tako to?
isla sam gledat na njihovu stranicu al sve je za proslogodisnje maturante.

BUBI69
18.06.2010., 01:09
zna netko nes o medicini u mostaru,kako se sta boduje,ima li prijemni i tako to?
isla sam gledat na njihovu stranicu al sve je za proslogodisnje maturante.

Pa sta ti moze stavit drukcije osim datuma za prijavu i ispit??

Isti predmeti kao i do sada, ucis iz gimnazijskih uđbenika, prijemni naravno da imas kao i na svakom drugom faksu...

cro_white
19.06.2010., 00:02
Natječaj sveučilišta u Mostaru za upis studenata u prvu godinu preddiplomskih i diplomskih studija akademske 2010./2011. godine

http://www.sve-mo.ba/vodic/natjecaj-za-upis-studenata-2010-2011.pdf

eto narode, sve tu fino piše...

bajro17
19.06.2010., 08:41
zanima me zna li neko nesto vise o ovome fakultetu

JureT
19.06.2010., 11:02
zna li neko kada je prijemni neda mi se non-stop pratiti stranica od fsr

Meni je prosle godine bio 9.7. u 10 sati. Pretpostavljam da ce i ove godine biti oko toga datuma. Nama je prosle godine bio stvarno tezak prijemni. Imao sam primjere prijemnog ispita sa zadnjih 6, 7 godina i samo jedne godine je bio priblizno tako tezak, ali te godine su se smjele formule koristiti. Onaj primjer prijemnog sto su stavili na stranice je smijesan, bas smijesan... rezultati prijemnog od prosle godine su bili takvi da je jedan tip imao 220 bodova od mogucih 600, a ostali nitko vise od 120.... Cak se upadalo bez placanja sa negativnim bodovima s prijemnog... Samo bi ti savjetovo, da ako nisi siguran u odgovore na zadatke s prijemnog, da ih ne zaokruzujes, jer je dosta ljudi izgubilo potporu ministarstva jer su bili u negativnom skoru.... A sto se tice faksa nije pretezak, bez obzira sto su postrožili kriterije.

ljubomir
20.06.2010., 01:31
Meni je prosle godine bio 9.7. u 10 sati. Pretpostavljam da ce i ove godine biti oko toga datuma. Nama je prosle godine bio stvarno tezak prijemni. Imao sam primjere prijemnog ispita sa zadnjih 6, 7 godina i samo jedne godine je bio priblizno tako tezak, ali te godine su se smjele formule koristiti. Onaj primjer prijemnog sto su stavili na stranice je smijesan, bas smijesan... rezultati prijemnog od prosle godine su bili takvi da je jedan tip imao 220 bodova od mogucih 600, a ostali nitko vise od 120.... Cak se upadalo bez placanja sa negativnim bodovima s prijemnog... Samo bi ti savjetovo, da ako nisi siguran u odgovore na zadatke s prijemnog, da ih ne zaokruzujes, jer je dosta ljudi izgubilo potporu ministarstva jer su bili u negativnom skoru.... A sto se tice faksa nije pretezak, bez obzira sto su postrožili kriterije.
Nije ni lagan Jure...Samo se sjetim MAT 2, Linearne(pere li pere) itd...
http://www2.fsr.ba/razredbeni/2009/ <-(rang lista). Ja sam samo 12 odgovora zaokruzio i to jedan bezze tu sam i izgubio 5 bodova koliko vec hahahaha

roletna
21.06.2010., 13:22
Pozz interesuje me studij informatike na sveučilištu u Mostaru na prirodoslovno matematičkom fakultetu......e sad vidim da je prijemni samo iz informatike, je li to točno i iz kojih knjiga se daje prijemni?......dalje da li je informatika jednopredmetni ili se može kombinirat i ako neko studira možel reć kakav je studij(organizacija,profesori i to)........i šta sa tim završenim fakultetom možel se radit u informatičkim firmama...koje se bave tehnologijom i programiranjem?

I da znam da ima i fakultet računarstva...al izgleda mi dosta teško za upast..........prosjek ocjena mi je 4 iz srednje.......pa ću i tu probat,al informatika mi je trenutno prvi izbor..............

confused :S
21.06.2010., 14:59
zanima me psihologija u Mostaru... ima li netko od sadasnjih studenata? tko je bio zadnjih godina na prijemnom?
objavljen je natjecaj i pise da ce prijemni biti iz matematike, fizike, biologije i psihologije... :O
jel tako i ranije bilo? sta bude iz biologije? samo o covjeku ili svee?

kiko098
21.06.2010., 15:11
Pozz interesuje me studij informatike na sveučilištu u Mostaru na prirodoslovno matematičkom fakultetu......e sad vidim da je prijemni samo iz informatike, je li to točno i iz kojih knjiga se daje prijemni?......dalje da li je informatika jednopredmetni ili se može kombinirat i ako neko studira možel reć kakav je studij(organizacija,profesori i to)........i šta sa tim završenim fakultetom možel se radit u informatičkim firmama...koje se bave tehnologijom i programiranjem?

I da znam da ima i fakultet računarstva...al izgleda mi dosta teško za upast..........prosjek ocjena mi je 4 iz srednje.......pa ću i tu probat,al informatika mi je trenutno prvi izbor..............

P.s. Navodno je samo prijamni iz informatike onih 20 pitanja ... ali od studenata sam saznao da je i matematika ... par pitanja na prijamnom ... ako ti treba ... ostavi mi e-mail i pošaljem ti ...

Može se kombinirat ...

Možeš raditi gdje god hoćeš ... pa ćak i privatnik bit ...

Profesori su jako susretljivi ... to su sve inform.od studenata ...

roletna
21.06.2010., 15:42
hvala na informacijama...... igorhinatodinamo@live.com ....pa pošalji kad budeš imao vremena................

lithium_23
21.06.2010., 16:05
Ljudi!!zna li itko stranicu gdje ima malo detaljnije o prijavama i o prijemnim....i zna li tko kadu krecu prijave za dom???

.Ivana.
22.06.2010., 00:18
njemacki i povijest umjetnosti? netko?

.Ivana.
22.06.2010., 01:29
Ljudi!!zna li itko stranicu gdje ima malo detaljnije o prijavama i o prijemnim....i zna li tko kadu krecu prijave za dom???

ja znam od FF http://www.ffmo.ba/
i dom ovaj http://www.scmo.ba/

a guglaj redom kao i mi ostali. sta se ne znas sluzit time? :S

bajro17
22.06.2010., 15:18
evo objavljan ja i konkurs za upis na FSR ima na njihovoj stranici i primjer prijemnog koji ima i na forumu upisi 9.7

ljubomir
22.06.2010., 15:55
evo objavljan ja i konkurs za upis na FSR ima na njihovoj stranici i primjer prijemnog koji ima i na forumu upisi 9.7

et sad samo uci...hahaha :)

bajro17
22.06.2010., 16:42
treba prvo svatiti sva ona glupa pitanja
Kokos i po snese jaje i po za dan i po. Koliko jaja snesu 7 kokosa za 6 dana?

Opća opasnost
22.06.2010., 17:39
28? :p

ljubomir
22.06.2010., 17:43
treba prvo svatiti sva ona glupa pitanja
Kokos i po snese jaje i po za dan i po. Koliko jaja snesu 7 kokosa za 6 dana?

Jbg, preskoci hahaha...et ako treba pomoc zovi.

kiko098
22.06.2010., 20:31
ja znam od FF http://www.ffmo.ba/
i dom ovaj http://www.scmo.ba/

a guglaj redom kao i mi ostali. sta se ne znas sluzit time? :S

hahha ...

.Ivana.
22.06.2010., 20:36
hahha ...

ej ti mali..nie smijesno :D
ja mislim da sam ja preokrenula net naopacke u ova dva dana :S