PDA

View Full Version : Razredni/popravni ispiti

ToCo
21.04.2004., 15:09
pozdrav svima!
dok mnogi brinu sta ce upisat nakon zavrsene srednje mene brine kako cu zavrsiti 4. razred. zanima me koliko razrednih ispita mogu polagati na kraju 4. godine (opća gimnazija)
eto toliko. hvala unaprijed ;)
uzivajte mi i nemojte napravit glupost kao sto su *neki* to napravili!

hopeless
21.04.2004., 17:47
valjda možeš polagati razredni ispit iz svih predmeta.. :confused:
zapravo, razredni ispit je kad polažeš sve predmete, a predmetni kad polažeš samo neke.

sad, ovisi o tvojem razlogu zašto to polažeš, nemam pojma... ;)

ToCo
21.04.2004., 19:20
da, imas pravo, krivo sam pitao. tj. hmmm... mozda i ima nade da se slijedece godine ne mucim jos... :)

hopeless
21.04.2004., 19:23
ToCo kaže:
da, imas pravo, krivo sam pitao. tj. hmmm... mozda i ima nade da se slijedece godine ne mucim jos... :)

paaa, ima nade, možeš ne ići do kraja godine u školu i onda moraš na razredni.

misery-
21.04.2004., 19:40
nekak mi se čini da ciljaš na popravne? 3 popravna smiješ najviše. ako ne misliš to, izvinite me :trk:

Zmaj
21.04.2004., 23:26
Sta nije 2 max, treci i padas :misli:

Ken
21.04.2004., 23:47
da..i meni se čini...? barem je tako u općoj u Pazinu:misli:

misery-
22.04.2004., 08:21
umm.. da, da.. zabunila sam se. 2 najviše:o

simba
23.04.2004., 14:24
Na razredni ispit mozes ici iz svih predmeta ako imas vise od oko 180 izostanaka u godini ( i opravdano i neopravdano ). Razredni bude prije prvih popravnih i ja mislim da u jednom danu mozes imati najvise tri ispita(ispiti su pred komisijom).:( NIje bas zabavno....sretno

Crimson Petal
23.04.2004., 14:39
simba kaže:
Na razredni ispit mozes ici iz svih predmeta ako imas vise od oko 180 izostanaka u godini ( i opravdano i neopravdano ).

haha :rofl: sto je sad ovo? ja sam imala oko 220 izostanaka (njet, nije bila u pitanju nikakva bolest :p) ~ od toga mozda 6-7 neopravdanih ~ pa nikakvi razredbeni nisu bili na vidiku. jel to samo ako hoces?

neki prof. su se prijetili (predmeti s malom satnicom tipa likovni, glazbeni) ako izostanes ne znam s koliko % nastave (a tu se radi o nekoliko sati samo), da ce slati na tako sto... i blabla... naravno da se to nije dogodilo... ipak smo bili maturanti, a tada nalupas vise izostanaka nego u prve 3 godine zajedno... inace su kod nas razrednici cesto bili prisiljeni pravdati izostanke cisto da na kraju ne bude katastrofalna statistika. :zubo: ono, "ti si bio kod zubara, ti si isao na pregled za vojsku i sl. ako itko pita..." :lol:

simba
24.04.2004., 09:11
cuj ovisi koja je praksa skole...prije dvije godine u 18. imnaziji iz mog zazreda je cura koja je imala 90 opravdanih isla na razredni iz svega....
na razredni mozes ici ako izostanes cetvorotjedni fond sati ( dakle u gimnaziji :ako sa likovnog izostanes 4 puta u godini)- ja itostala pet i isla sam na razredni

hopeless
24.04.2004., 12:19
simba kaže:
NIje bas zabavno....

ma da?
meni je bilo super. :zubo:
meni je to bilo bolje nego sad ići u školu i normalno odgovarati. :p

Crimson Petal
24.04.2004., 22:16
simba kaže:
cura koja je imala 90 opravdanih isla na razredni iz svega

:eek:

simba kaže:
ja itostala pet i isla sam na razredni

:eek:

a ja se pitala gdje ja zivim. :horor: prolazila sam s 5, ali se pitam jel bih kod vas uopce prosla. katastrofa. :zubo:

simba
25.04.2004., 10:24
190 ...pobjegla mi je jedinica....:p

Kya
25.04.2004., 11:40
ja mislim da ideš na razredni ako izostaneš sa 1/3 nastave nekog predmeta

link.
25.04.2004., 12:24
kod mene ides na predmetni kad izostanes 7 puta neke kao likovni, glazbeni.. dakle sedmotjedni fond sati..
al to sve ovisi o dobroj volji profesora.. neki te nece poslat ni sa puuno vise.. valjda procijene jesu li ti razlozi izostanaka stvarno bili opravdani..

:Man in black:
17.05.2006., 10:32
Smješi mi se popravni iz matematike i možda iz osnova elektrotehnike .. :D A kak ja nikad nisam bil na popravnom zanima me kak je tam .. kaj moraš znat za 2 itd .. kolko se mora u koverti donest ? :D

Ken
17.05.2006., 12:35
Frend je rekao da je OK. :D
Trebaš znati dovoljno :D
Koliko ja znam, matematiku nikad nitko nije dobio 2 na pismenom već se sve na usmenom riješava.

Sunburn
17.05.2006., 13:29
nije strasno, ali moze se i okliznut
ja sam na drugi rok zavrsio u prvom iz matise, ali sam onda preko ljeta zagrijao stolicu, isao na instrukcije i na drugom roku imao na pismenom 100%, nakon toga usmeni je bio cista formalnost

tonim
17.05.2006., 15:21
Nikad bila (ja mislim da se uvijek za 2 možeš snać ili naučit)

Kyra
17.05.2006., 15:36
Ja baš ne mislim da se možeš uvijek izvuć pa ponekad postoje i popravni.

Osobno, ako je netko negativan cijelu godinu nema puno diskusije i izvlačenja. A ako je prvo polugodište pozitivno a drugo negativno i prevlada ovo drugo, onda na popravnom pitam samo to gradivo koje je bilo slabo.

Edit: ne primam kuverte :D

MEP
18.05.2006., 11:57
12 godina školovanja, 11 ( za sad:D ) popravnih u 4 godine:zubo:
8 prvih rokova, 3 druga:)

Mehanika, Engleski,
Sklopovi i mehanizmi i Engleski
Termodinamika i Elektrotehnika
Matematika i Engleski

Pa ako te šta zanima pitaj, iman iskustva:rofl:
Čak i iz oba navedena predmeta:zubo:

Stana
18.05.2006., 18:24
Smješi mi se popravni iz matematike i možda iz osnova elektrotehnike .. :D A kak ja nikad nisam bil na popravnom zanima me kak je tam .. kaj moraš znat za 2 itd .. kolko se mora u koverti donest ? :D

ako imate laboratorij iz osnova onda ćeš vjerovatno spajati spoj trokut ili zvijezdu, na pismenom - vektori,trofazni,metode...
kada sam bio drugi razred onda sam jedom išao na popravni iz osnova i prošao na prvom sa 100%

Gestapo
18.05.2006., 18:30
Gadno ti je to sinko ako imas neke zajebane profesore ode ti cijelo ljeto u kurac berem je meni oslo prije 3 godine pad na prvom roku iz matematike i onda na drugi. Samo ti lijepo strebaj za prvi rok ako ne mislis ucit cijele praznike dok se ostali zabavljaju. Ja sam cijelu godinu iz matematike imao samo negativne ocijene nijedna pozitivna al sam se skrumpo na drugom roku jer sam vecinu zadataka vjezbao iz neke knjige stare 20 godina, nevjerojatno je to sto je na dan ispita u njemu bio isti zadatak koji sam vjezbo iz te stare knjige nisam mogao vjerovat cak sam rezultat znao napamet. I eto ti prolaza.

:Man in black:
19.05.2006., 07:32
Znaći nema zajebancije .. imam dost zajebane profesore .. iz osnova neidem na popravni , a iz mat idem sigurno ... od 9 testova u cijeloj godini imam samo 2 dvojke :rofl: .. nakon završetka škole do prvog roka ću provježbat cjelu knjigu i valjda ću proći.. Žalosno je to što ja kužim matematiku, ali u cjeloj godini nisam sam provježbao 5 zadataka .. :rolleyes:

šlapica
19.05.2006., 10:46
Frend je rekao da je OK. :D
Trebaš znati dovoljno :D
Koliko ja znam, matematiku nikad nitko nije dobio 2 na pismenom već se sve na usmenom riješava.

Možda u tvojoj školi...
U mojoj školi je žena iz matematike bila poslala nas 17 iz razreda na popravni zato jer nas nije mogla smisliti i većina nas je dobila 3 iz pismenog i 3 iz usmenog jer su to ocjenjivali drugi profesori, a ne ona.
Popravni nije problem ako se spremaš za njea, ali ako dođeš prazne glave onda nećeš proći.

OkatoZlo
19.05.2006., 15:29
Žalosno je to što ja kužim matematiku, ali u cjeloj godini nisam sam provježbao 5 zadataka .. :rolleyes:

Ma onda nemas beda. Samo provjezbaj.

rossonero
19.05.2006., 19:43
Bio na popravnom, 3 puta.

Rasturio sve kad sam dosao tamo, dosta sam se spremao :)

Koreshkov
21.05.2006., 12:25
Bio sam na popravnom 2 puta,i prosao bez problema:)

blade_8699
25.04.2007., 15:01
Kao što naslov kaže, vjerojatno me čeka razredni ispit. Predmet je termodinamika, 3. razred, škola tehnička! Može li mi netko reć kako to ide. Jel se polaže usmeno ili pismeno, i te stvari?
Hvala!

blade_8699
26.04.2007., 14:08
kod mene ides na predmetni kad izostanes 7 puta neke kao likovni, glazbeni.. dakle sedmotjedni fond sati..
al to sve ovisi o dobroj volji profesora.. neki te nece poslat ni sa puuno vise.. valjda procijene jesu li ti razlozi izostanaka stvarno bili opravdani..

1. nije razredni, već predmetni ispit, falija san!
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Profa je malo luda, al uspio sam to sredit!

Maisie
26.04.2007., 14:22
2. kod ove profesorice nije bitno je li opravdano ili neopravdano (meni je sve opravdano!)
Pa i nije bitno je l` opravdano ili ne. Bitno da je izostanak.

neopitroid
26.04.2007., 15:32
haha :rofl: sto je sad ovo? ja sam imala oko 220 izostanaka (njet, nije bila u pitanju nikakva bolest :p) ~ od toga mozda 6-7 neopravdanih ~ pa nikakvi razredbeni nisu bili na vidiku. jel to samo ako hoces?

Jedno znači možeš a drugo moraš. Svaka škola ima svoj statut i otprilike ti je u statutu da ako si izostao 20-25% nastave s nekog predmeta nastavnik iz tog predmeta te može ali ne mora poslati na razredni ispit. Sve ovisi o tome koliko je nastavnik lijen i koliko si ti svojim ponašanjem izazivao sudbinu. To s razrednim ispitima je ples po napetoj žici. Dok držiš ravnotežu super. Izgubiš li ju samo sekundu - pljus! Zato samo najveći umjetnici mogu dobro proći kod pretjeranog izazivanja posljedica. To da je dobro ići na razredne ispite ti je lutrija - jedno je ići na razredne, a drugo pak položiti ih i ne pljusnuti razred.

na razredni ispit se može izaći iz svih predmeta. Kako ćeš ih ti položiti u kratkom roku od 15-ak dana to je posve drugi par rukava. Jer razredni moraju biti gotovi prije popravnih, a onda se ide na popravne... Kojih po zakonu smiješ imati 2 inače se šalje učenika na ponavljanje razreda.Što maturantu baš i ne treba.

neopitroid
26.04.2007., 15:43

Tvoja profesorica nije luda nego se drži statuta i zakona. U statutu te nitko ne pita jesu li izostanci opravdani ili su neopravdani. Gleda se samo broj izostanaka i prema statutu škole je procijenjeno koliki je maksimum da si mogao izostai sa nastave a da si mogao biti redovno i objektivno ocijenjen. Iznad toga se šalje na razredne. To što svi profesori ne šalju to ne znači da su oni jako pametni a da je tvoja profesorica luda. Naprotiv, ponekad se pitam jesmo li svi mi ostali koji ne šaljemo baš uvijek na razredne ludi. Jer da to napravimo svaki put kada nam je zakon propisao da vidiš kako bi učenici redovitije dolazili na nastavu. A onda bi pobrali i objektivnije ocjene i onda bi škola možda i imala smisla. Ovako, nema ništa smisla a oni koji redovno vise na nastavi ispadaju budale i profesori koji se drže pravilnika ludi. Sve izokrenuto naopako!

no idea
26.04.2007., 16:56
Znaci razredni ispiti nisu obavezni, hvala. :)

Drugo pitanje...možeš li malo opisati kako to izgleda, postoji li nekakva komisija ili je samo profesor iz tog predmeta, piše li se test ili se odgovara usmeno? Hvala :mig:

Lafiel
26.04.2007., 17:29
Znaci razredni ispiti nisu obavezni, hvala. :)
Nije obavezno da te profesor pošalje, ali ako te pošalje, onda je to gotova stvar, right?

no idea
26.04.2007., 17:31
Nije obavezno da te profesor pošalje, ali ako te pošalje, onda je to gotova stvar, right?
Tako i ja to shvacam...vidjet cemo sto ce profesorica odgovoriti :zubo:

Onda rubrika za ocjenu u imeniku ostaje prazna dok se ne prođe taj razredni ispit?

blade_8699
26.04.2007., 17:56
Tvoja profesorica nije luda nego se drži statuta i zakona. U statutu te nitko ne pita jesu li izostanci opravdani ili su neopravdani. Gleda se samo broj izostanaka i prema statutu škole je procijenjeno koliki je maksimum da si mogao izostai sa nastave a da si mogao biti redovno i objektivno ocijenjen. Iznad toga se šalje na razredne. To što svi profesori ne šalju to ne znači da su oni jako pametni a da je tvoja profesorica luda. Naprotiv, ponekad se pitam jesmo li svi mi ostali koji ne šaljemo baš uvijek na razredne ludi. Jer da to napravimo svaki put kada nam je zakon propisao da vidiš kako bi učenici redovitije dolazili na nastavu. A onda bi pobrali i objektivnije ocjene i onda bi škola možda i imala smisla. Ovako, nema ništa smisla a oni koji redovno vise na nastavi ispadaju budale i profesori koji se drže pravilnika ludi. Sve izokrenuto naopako!

Nisam mislio da je zbog toga luda. Jednostavno ne zna objasnit lekcije kako treba. Ne bunim se samo ja, već nekoliko razreda. Ponekad mi se čini da ona nema pojma o čemu govori.
Npr, učimo novu lekciju, teoriju objasni, al onda treba rješavat zadatke koji nisu lagani, a mi ih vidimo prvi put.
Počne rješavat zadatak i onda zapne na sredini pa kaže da mi rješimo do kraja!?! A mi naravno nemamo pojma, a knjiga nije baš od koristi...

neopitroid
26.04.2007., 19:25
Drugo pitanje...možeš li malo opisati kako to izgleda, postoji li nekakva komisija ili je samo profesor iz tog predmeta, piše li se test ili se odgovara usmeno? Hvala :mig:

Naravno da postoji komisija od tri profesora - osim predmetnog najvjerojatnije razrednik (osim ako nije sprijecen) i jos jedan profesor.

Razredni se provodi kao i standardni popravak. Ako je predmet kao matematika npr. imat ces obavezan pismeni dio,i zatim usmeni, dok recimo povijesti mislim da neces imati pismeni nego te se samo usmeno ispituje. A nije lako odgovarati gradivo od cijele godine. A pogotovo ako u par dana imas 10-ak predmeta. Ne bih si to voljela priustiti ako bih u zivotu mogla ista birati.

neopitroid
26.04.2007., 19:28
Tako i ja to shvacam...vidjet cemo sto ce profesorica odgovoriti :zubo:

Onda rubrika za ocjenu u imeniku ostaje prazna dok se ne prođe taj razredni ispit?

U rubrici za ocjene pise NEOCIJENJEN, u svjedodzbi ti nista posebno ne pise osim ocjene kada ploozis, a datum svjedodzbe ce jedino biti kasniji nego ostalim ucenicima koji nisu isli na razredne i popravne. Ocjena se unosi u formular i u maticnu knjigu, a u imeniku se ne unosi u rubriku za zakljucne ocjene, moze (i ne treba) eventualno kao komentar sa strane u rubrici za primjedbe.

Maisie
26.04.2007., 20:18
Nisam mislio da je zbog toga luda. Jednostavno ne zna objasnit lekcije kako treba. Ne bunim se samo ja, već nekoliko razreda. Ponekad mi se čini da ona nema pojma o čemu govori.
Npr, učimo novu lekciju, teoriju objasni, al onda treba rješavat zadatke koji nisu lagani, a mi ih vidimo prvi put.
Počne rješavat zadatak i onda zapne na sredini pa kaže da mi rješimo do kraja!?! A mi naravno nemamo pojma, a knjiga nije baš od koristi...
To ipak nema veze s tvojim predmetnim :bicedobro:

blade_8699
26.04.2007., 20:31
To ipak nema veze s tvojim predmetnim :bicedobro:

A znam da nema, al eto....
Sva sreća pa neću na predmetni, al vjerojatno ću na popravni iz tog predmeta :(. Dođe mi na isto

no idea
04.05.2007., 08:03
Razredni se provodi kao i standardni popravak.
E sad, zanima me koja je konkretna razlika između razrednog i popravnog ispita.

Može li se i na jednom i na drugom doci do zakljucne ocjene 5 iz tog predmeta?

Uzimaju li se ocjene u imeniku tokom godine kao nekakav faktor?

Hvala :)

neopitroid
05.05.2007., 19:05
E sad, zanima me koja je konkretna razlika između razrednog i popravnog ispita.

Može li se i na jednom i na drugom doci do zakljucne ocjene 5 iz tog predmeta?

Uzimaju li se ocjene u imeniku tokom godine kao nekakav faktor?

Hvala :)

Nema razlike ni u načinu ispitivanja ni ocjenjivanja. Može biti jedino razlika u zapisanom datumu u svjedodžbi, a može i taj datum biti jednak ako se provode istog dana.

Može se doći i do ocjene odličan teoretski, ali lakše na razrednom nego na popravnom. Opet je pitanje zbog kojih je razloga učenik poslan na razredni. Ako je zbog duže bolesti sigurna sam da će nastavnici biti puno blagonakloniji nego na popravnom i da ćeš lakše doći do više ocjene. Ako zbog vječnog izostajanja (markiranja) koje je formalno opravdano a zapravo neopravdano onda teško da ćeš izvući neke ljepše ocjene.

Ne vjerujem da se uzimaju ocjen iz imenika osim ako se nisi razbolio drugo polugosište i izostao pa ti je profesor rekao da će te samo drugo polugodište pitati. Onda on može uzeti u obzir i ocjene koje ti pišu u imeniku, ali to ništa nije propisano zakonom. To je više stvar dogovora između učenika i nastavnika. Ako nema dogovora smatraj da te se ispituje i ocjenjuje ab ovo.

I oprosti što ti nisam prije odgovorila. Pokušah ali veza mi je pucala i na kraju sam odustala. Nisam bila u Zagrebu.

ZMASTER
20.06.2007., 13:50
Khm, pao sam latinski kod Krvavice u II jezicnoj u splitu, pa me zanima cemu se mogu nadat na popravnom, cemu da posvetim paznju.
I okinio sam i talijanski, pa me zanima kako je tu konceptiran ispit :zubo:
Ako itko zna, ili moze pomoc, :top:
A za one koji misle zajebavat :flop:

mya_7920
20.06.2007., 14:37
Kako možeš upisat jezičnu i onda past jezike?!

ZMASTER
20.06.2007., 14:42
Lako :zubo:
Ma nisam taknuo cijelu godinu, a jezici mi idu, to kazu svi, bas svi s kojima sam pricao (mada im ne vjerujem):)

mya_7920
20.06.2007., 22:51
Bravo za tebe :cerek:

heheh
20.06.2007., 23:03
ja mislin da bi bilo pogresno latinski nazivat jezikom...:rofl:

a kod krvavice ce sigurno bit krvavo...:D

Morski.
21.06.2007., 07:56
Kako možeš upisat jezičnu i onda past jezike?!

Kod Lade Krvavice nije problem pasti na popravni. Prije kojih 7-8 godina uspila je baciti oko 120 ucenika na popravni,pa je zavrsila u Slobodnoj Dalmaciji :cool:

FAT bastrd
22.06.2007., 00:37
dakle, popravni iz latinskog:mad: :mad: . zena mi dala cijelu gramatiku, rijeci iz 11 textova, glagole iz 11 tekstova, slaganje recenica (perifrazanlne :confused: :confused: ...)... ko ima iskustva sa popravnog iz latisnkog molim da podjeli svoja iskustva samnom...bio bih jako zahvalan jer brijem da cu tesko proc :tuzni:

Štreberica
05.11.2007., 19:30
Zanima me je li moguć predmetni ispit (u gimnaziji) iz tjelesnog za učenika koji je iz OPRAVDANIH (koliko je dotični u prethodnim školskim godinama markirao spomenuti predmet pretpostavljam da nije bitno...) - ali NE zdravstvenih razloga izostao mnogo sati (i koliki točno broj?) i kako bi taj ispit izgledao. :confused: Unaprijed zahvaljujem.

neopitroid
05.11.2007., 19:47
Zanima me je li moguć predmetni ispit (u gimnaziji) iz tjelesnog za učenika koji je iz OPRAVDANIH (koliko je dotični u prethodnim školskim godinama markirao spomenuti predmet pretpostavljam da nije bitno...) - ali NE zdravstvenih razloga izostao mnogo sati (i koliki točno broj?) i kako bi taj ispit izgledao. :confused: Unaprijed zahvaljujem.

Naravno da je. TZK je predmet kao i svaki drugi. Jesi li se upitala hoće li ti profesor iz matematike nacrtat ocjenu jer si n+1 sati izostala iako iz OPRAVDANIH razloga. Naravno da neće. Lijepo naučiš doođeš na razredni ili kako se već zove (manje bitno) i polažeš - to znači li dobiš jedan ili neku pozitivnu ocjenu koja ide od dva do pet.

Isto ti vrijedi i za svaki drugi nastavni predmet. Ni iz TZK se ne crtaju ocjene posve bez veze. Pa ako je učenik izostao n+1 sat lijepo ide na razredni. Koji može izgledato dvojako

a) učenik radi sve vježbe koje je ostao dužan - trčanje, tumbanje, sprave, ples...

b) učenika profesor ispituje teoriju - koraci, nogometna pravila, etc...

Pa ako je netko i bio opravdano odsutan (tu je irelevantno je li zbog bolesti ili nečeg drugog a danas kada se nabave sve moguće potvrde bez pokrića posve je irelevantno bilo što) i to samo s TZK taj će netko opravdano i odgovarati na razrednom samo taj TZK.

I da, mislim da TZK nije predmet kojeg treba podcjenjivati. Jest da nam je nacija sve kržljavija intelektualno ali to nije ni toliko važno - mi imnamo tko će nama upravljati (ili HDZ ili SDP - nema zime). Ali pogubna je činjenica da nam je nacija sve kržljavija i tjelesno te uskoro bez posebnih sprava i kolica i prilagođenih automobila nećemo moći hodati ni po stanovima a kamoli po gradu ili ne daj bože ići u prirodu. Pitam se tko će umjesto nas obavljati fizikalne radnje??? :ne zna:

Maisie
05.11.2007., 21:02
Da nije sve što neopitroid kaže samo na papiru - momak mi je bio na predmetnom iz tjelesnog. I radio je ono što je prof. navela pod a.

neopitroid
05.11.2007., 23:06
Da nije sve što neopitroid kaže samo na papiru - momak mi je bio na predmetnom iz tjelesnog. I radio je ono što je prof. navela pod a.

A niste valjda mislili da se prof neopitroid zeza? Istina imam malo sarkastičniji ton ali posve san ozbiljna. Jedino mi malo čudno izgleda što individue u državi hrvatskoj misle da se zakoni odnose samo na druge. A nisu ni daleko od oživotvorenja tog sna - svakome zakon po mjeri. Iliti svatko zakon u svoje ruke. :(

Štreberica
06.11.2007., 19:32
potvrde bez pokrića? :mad: To je za mene markiranje, bez obzira što se piše, ipak imam još neka moralna načela i definitivno nisam na to mislila. Niti ne podcjenjujem TZK kao predmet (a još manje profesore!), nego sam čula da je za TZK, GK, LK i etiku/ vjeronauk ponešto drukčiji pravilnik pa me to zbunilo. Ono što me najviše zbunjuje je kako učenik može u tom jednom danu ispitivanja odraditi sve što se inače ocjenjuje kroz godinu, čini mi se fizički mnogo prenaporno. :confused: :o

MEP
06.11.2007., 20:46
kako učenik može u tom jednom danu ispitivanja odraditi sve što se inače ocjenjuje kroz godinu, čini mi se fizički mnogo prenaporno. :confused: :o

Nije u jednom danu, nego u nekih 45 minuta:D
I ne traže sve ako te tješi, traže 60%.

A kako može...a lijepo, eto. Kad sve staviš na papir, ispadne isplativije doć jednom u godini, nego ić svaki tjedan:D Ja ti iman iskustva u tome, pa eto, viruj na riječ:)

matejjja
06.11.2007., 22:46
Pravilnik je za sve predmete isti samo je možda za TZK, likovni, glazbeni u praksi malo drugačiji.Sjećam se da je u osnovnoj još netko išao na predmetni i da je morao učiti dimenzije igrališta, radijus koša i tak to.
Jel mi može neko samo reći zašto se na mojim postovima pojavljuje ovo edit a na drugima ne.

Pali_andjeo
06.11.2007., 23:15
jedan kod mene stalno je markirao pa nije išao na to....a trebao je...a ove godine ga više nema nego što ga ima:s

vanessa_92
06.11.2007., 23:22
ja i frendica smo se na sreću izvukle sa tzk-a.Kao prvo,moramo se penjat na Šalatu(prestrašno na kaj to liči,nas 20 majmuna s torbama na leđima od 10 kg s cigaretom još u ustima) i profesor nam je neki debil teži.I u osnovnoj sam se jedva vukla na tzk,al sad u srednjoj,pol škole ne ide pa smo ja i frendica od njenog starog nabavile godišnje ispričnice.Ostali nisu pa jednostavno markiraju...mislim užas,neke vježba retardirane...daj bok

vrtlog
06.11.2007., 23:41
potvrde bez pokrića? :mad: To je za mene markiranje, bez obzira što se piše, ipak imam još neka moralna načela i definitivno nisam na to mislila. Niti ne podcjenjujem TZK kao predmet (a još manje profesore!), nego sam čula da je za TZK, GK, LK i etiku/ vjeronauk ponešto drukčiji pravilnik pa me to zbunilo. Ono što me najviše zbunjuje je kako učenik može u tom jednom danu ispitivanja odraditi sve što se inače ocjenjuje kroz godinu, čini mi se fizički mnogo prenaporno. :confused: :o

aha, sjećam se da si već spomenila da si imala nekh problema s tzk, to ti je valjda bila jedina četvorka. ako možeš, reci nam u čemu je stvarno stvar.

@ matejja - edit je opcija koju možeš koristiti samo za svoje postove.

@neopitroid: pa meni stvarno nije jasan taj tzk. imamo (u gimnaziji) 17 predmeta što je previše, a ja moram ići u drugu smjenu odradit blok sat. zamilsite kako mi je tek kad je škola popodne, a tzk imam ujutro od 9:30-11 - pa cijeli dan izgubim i ništa se ne uspije naučit. ne znam kako kod drugih, ali nas naš profesor ništa ne uči, nikakva pravila, uvijek se igra nogomet. jedini sam koji ga ima 4 u razredu i on mi samo snižava prosjek (uglavnom imam otalo četvrtice i petice). nije u redu da se ocjenjuje koliko netko može skočit, kolkiko dugo se može visati ... neki jednostavno to ne mogu i onda im se dijele neke šugave ocjene.
baš sam u latinici prije koji tjedan gledao nešto malo prilog o školi u italiji- pa oni imaju negdje samo oko 7 predmeta u gimnazijama :eek: ! u americi tzk. uopće nema (emojte sada reći: " pa pogledaj ih kakvi su, bolje bi im bilo da imaju tzk"). uostalom, sto će nam tzk - pa ne krećemo se bog zna koliko tamo (ja često grijem klupu) i na kraju što državu toliko briga koliko se krećemo, tzk ne garantira da ćemo se kretati i ne debljati, prema tome mogu se isto tako miješati i u našu prehranu. ako nam žele pomoći neka nas rasterete jer tzk je uglavnom opterećenje - gubitak dragocjenog vremena, a svatko tko ide u gimnaziju zna da se nema baš puno vremena na bacanje. a kretati se uvijek mogu, kad god hoću, ne moram na tzk samo zbog toga. neka tzk bude izborni predmet pa nek se bira.

neopitroid
06.11.2007., 23:58

Što se tiče potvrda bez pokrića priznaj sama koliko je danas učenika bolesno a koliko ih mulja. Ako ih i samo 50% donese iskrene potvrde o bolesti ispada da su današnje generacije bar 10 puta bolesnije nego one prije kojih četvrt stoljeća u što čisto sumnjam. Kako ne poznam tvoj slučaj govorila sam generalno pa se nemoj zato ljutiti.

Inače za gore spomenute predmete vrijedi isti pravilnik o ocjenjivanuu kao i za sve, prema tome i predmetni ispiti rade se po istim pravilima. Uostalom, ne znam je li fizički napornije tumbati se 45 minuta po dvorani za tzk i po spravama ili je intelektualno napornije pisati 90 minuta pismeni iz matematike - cijelu godinu - a onda nakon 30-ak minuta još i odgovarati usmeno?

vrtlog
07.11.2007., 00:09
Uostalom, ne znam je li fizički napornije tumbati se 45 minuta po dvorani za tzk i po spravama ili je intelektualno napornije pisati 90 minuta pismeni iz matematike - cijelu godinu - a onda nakon 30-ak minuta još i odgovarati usmeno?

ali mi smo zato i odabrali gimnaziju, da nam je do trčkaranja odabrali bi nešto što je manje intelektualno naporno. od nas se očekuje da sutradan budemo intelektualci, a neki sportaši.

neopitroid
07.11.2007., 00:15
@neopitroid: pa meni stvarno nije jasan taj tzk.

Ako te to uopće tješi, meni nije jasno skoro ništa više u školi! A na TZK sam kao gimnazijalka obožavala ići, to i likovni (ako smo crtali) bili su mi najdraži predmeti gdje se čovjek malo fizički ili "umjetnički" ispuše, potroši višak energije, igraš malo rukometa ili košarke, skakućeš i prevrćeš se. Što tu ima biti jasno?

imamo (u gimnaziji) 17 predmeta što je previše, a ja moram ići u drugu smjenu odradit blok sat. zamilsite kako mi je tek kad je škola popodne, a tzk imam ujutro od 9:30-11 - pa cijeli dan izgubim i ništa se ne uspije naučit.

Vjerujem da ništa, pa ni tjelesni ni vjeronauk ni likovni, ne bi trebali biti u ekstra vrijeme niti u suprotnom turnusu. Imali su neki naši ravnatelji dieja o suprotnom turnusu ali ubrzo im sve palo u vodu. Zašto vi ili bar vaši roditelji ne razgovarate s ravnateljem/icom, a na koncu možete se zaprijetiti da nitko neće dolaziti u suprotni turnus. Ako nemate dovoljno prostora neka to država riješi izgradnjom dvorane a ne oduzimanjem vašeg vremena. Mislim da se baš zakvačite izborili biste pravo neodlaženja na bilo što u suprotni turnus.

nije u redu da se ocjenjuje koliko netko može skočit, kolkiko dugo se može visati ... neki jednostavno to ne mogu i onda im se dijele neke šugave ocjene.
dok je ocjena tako će i biti. Ukinemo li ocjene neće tako biti. Ili se pomiri sa situacijom, ili budi nesretan.

baš sam u latinici prije koji tjedan gledao nešto malo prilog o školi u italiji- pa oni imaju negdje samo oko 7 predmeta u gimnazijama :eek: ! u americi tzk. uopće nema (emojte sada reći: " pa pogledaj ih kakvi su, bolje bi im bilo da imaju tzk").

Da, vi imate jedno desetak predmeta previše, i ztu je glavni problem. Ali da imate manje predmeta ipak biste imali tridesetak sati tjedno nastave samo bi predmeti bili sa više sati.

U americi nemaju TZK ali se studenti i učenici bave sportovima. Puno više nego kod nas.

uostalom, sto će nam tzk - pa ne krećemo se bog zna koliko tamo

Isto pitanje možeš postaviti za bilo što i z abilo koji od nastavnih predmeta. Tu dolazimo do krucijalnog pitanja - a što će nam iuopće škola i treba li nam obrazovanje?

No činjenica je da nam je nacija sve kilavija i mislim da bi se bavljenje fizičkim aktivnostima (ne grijanje klupa) trebalo upražnjavati što više a ne što manje.
Kao pobornik smanjenja broja predmeta (posebice obaveznih) i povećanja izbornih ja sam za to da TZK ostane kao obavezni predmet. Čak i prije nego matematika, a to mi je struka.

neopitroid
07.11.2007., 00:22
ali mi smo zato i odabrali gimnaziju, da nam je do trčkaranja odabrali bi nešto što je manje intelektualno naporno. od nas se očekuje da sutradan budemo intelektualci, a neki sportaši.

Bojim se da se od vas ne očekuje baš ništa osim da ne talasate. Pitanje je što ti očekuješ sam od sebe. Vidiš li sebe kao intelektualca sa ogromnim naočalama koji nije sposoban prošetati na Sljeme. I mora li bavljenje intelektualnim stvarima baš isključivati bilo kakve tjelesne aktivnosti. I obratno. Ne nužno. Osim toga ne moraš biti sportaš da bi eventualno bio pristojne kondicije i fizičke snage.

neopitroid
07.11.2007., 00:26
ja i frendica smo se na sreću izvukle sa tzk-a.Kao prvo,moramo se penjat na Šalatu(prestrašno na kaj to liči,nas 20 majmuna s torbama na leđima od 10 kg s cigaretom još u ustima) i profesor nam je neki debil teži.I u osnovnoj sam se jedva vukla na tzk,al sad u srednjoj,pol škole ne ide pa smo ja i frendica od njenog starog nabavile godišnje ispričnice.Ostali nisu pa jednostavno markiraju...mislim užas,neke vježba retardirane...daj bok

Iz cijele se ove poruke samo razaznaje par nepovezanih riječi bez smisla osim da hodate okolo s cigarama u ustima. Je li možda nastavnik TZK za to odgovoran? On vas tjera da pušite dok se penjete na Šalatu? Dalje jel' su vam vježbe retardirane ili bi vaš nastavnik trebao vježbati retardirane? :confused:

vrtlog
07.11.2007., 10:41
Ako te to uopće tješi, meni nije jasno skoro ništa više u školi! A na TZK sam kao gimnazijalka obožavala ići, to i likovni (ako smo crtali) bili su mi najdraži predmeti gdje se čovjek malo fizički ili "umjetnički" ispuše, potroši višak energije, igraš malo rukometa ili košarke, skakućeš i prevrćeš se. Što tu ima biti jasno?

Vjerujem da ništa, pa ni tjelesni ni vjeronauk ni likovni, ne bi trebali biti u ekstra vrijeme niti u suprotnom turnusu. Imali su neki naši ravnatelji dieja o suprotnom turnusu ali ubrzo im sve palo u vodu. Zašto vi ili bar vaši roditelji ne razgovarate s ravnateljem/icom, a na koncu možete se zaprijetiti da nitko neće dolaziti u suprotni turnus. Ako nemate dovoljno prostora neka to država riješi izgradnjom dvorane a ne oduzimanjem vašeg vremena. Mislim da se baš zakvačite izborili biste pravo neodlaženja na bilo što u suprotni turnus.

dok je ocjena tako će i biti. Ukinemo li ocjene neće tako biti. Ili se pomiri sa situacijom, ili budi nesretan.

Da, vi imate jedno desetak predmeta previše, i ztu je glavni problem. Ali da imate manje predmeta ipak biste imali tridesetak sati tjedno nastave samo bi predmeti bili sa više sati.

U americi nemaju TZK ali se studenti i učenici bave sportovima. Puno više nego kod nas.

Isto pitanje možeš postaviti za bilo što i z abilo koji od nastavnih predmeta. Tu dolazimo do krucijalnog pitanja - a što će nam iuopće škola i treba li nam obrazovanje?

No činjenica je da nam je nacija sve kilavija i mislim da bi se bavljenje fizičkim aktivnostima (ne grijanje klupa) trebalo upražnjavati što više a ne što manje.
Kao pobornik smanjenja broja predmeta (posebice obaveznih) i povećanja izbornih ja sam za to da TZK ostane kao obavezni predmet. Čak i prije nego matematika, a to mi je struka.

pretjerujete.

neopitroid
07.11.2007., 14:31
pretjerujete.

Moje demokratsko pravo :)

PS. Da, misliš li da u svemu što si citirao pretjerujem, onda to fakat ne mogu argumentirati (previše je toga). Ali ako samo izdvojiš nešto pokušat ću pokazati da to nije baš neko pretjerivanje. Iako doživljaj pretjerivanja može biti jako subjektivan. Ono što je tebi pretjerivanje meni može biti smanjivanje doživljaja i vice versa.

Štreberica
07.11.2007., 18:15
Ajme, nisam mislila da će ovo moje blesavo pitanje izazvati takvu raspravu. :o :D
Pitali ste za moju situaciju. Ovako: Do ove školske godine mrzila sam tjelesni i konstantno imala problema s njime - koji NISU uključivali markiranje, osim 1 put koji nije bio uzrokovan samim tjelesnim nego radom u posljednji trenutak na referatu iz hrvatskog (nije mi to trebalo, znam, ali stvarno nije neka katastrofa). No, zbog nekih iskustava i ljudi koje sam upoznala promijenila sam svoje mišljenje o tom predmetu i sada ga smatram vrlo važnim. Svjesna sam koliko ima djece i ljudi kojima je najveća želja da budu zdravi i mogu se baviti sportom pa nikad ne bih izmislila bolest da se izvučem i gade mi se svi koji to čine. U ovoj školskoj godini, iako su mi rezlutati i dalje daleko ispodprosječni, povećala sam trud i imam jednu od najboljih ocjena iz zalaganja u svom razredu te više nisam u sukobu s profesoricom. No, iz jednog sasvim drugog razloga vjerojatno ću biti prisiljena izostati s nastave veći broj sati - za sve ostale predmete mogu dogovoriti odgovaranje ili to riješiti na neki drugi način, samo za tjelesni mi je jedino rješenje osim predmetnog ispita, koliko znam, da upišem neki sport izvan škole, a to je iz mnogih razloga neprihvatljivo. Na predmetni ispit rado bih išla ako nije uistinu prenaporan, no ne znam ni koliko točno sati trebam izostati da bi me profesorica mogla/ morala poslati - znam da je nekima prijetila za jako malo, ali neopravdanih (to su bili slučajevi teškog markiranja i omalovažavanja predmeta).

neopitroid
07.11.2007., 18:50
Na predmetni ispit rado bih išla ako nije uistinu prenaporan, no ne znam ni koliko točno sati trebam izostati da bi me profesorica mogla/ morala poslati - znam da je nekima prijetila za jako malo, ali neopravdanih (to su bili slučajevi teškog markiranja i omalovažavanja predmeta).

Najbolje da pitaš profesoricu i da se s njom dogovoriš što i kako (objasni joj lijepo zašto ćeš morati izostajati s nastave). To ti je puno sigurnije nego nas pitati. Koliko znam većina nastavnika puno više voli da se otvoreno dogovore unaprijed nego da ih se naknadno stavlja pred gotov čin. Možda možeš i izbjeći razredni ispit. A broj izostanaka za razredni određuje svaka škola svojim pravilnikom.

Štreberica
07.11.2007., 19:39
Hvala. Naravno da ću pitati profesoricu (ako od cijele stvari bude išta, dakako), ne bih ju stavila pred gotov čin kao što neću niti bilo kojeg drugog profesora, samo sam se htjela prvo pokušati informirati jer mi je neugodno daviti ju bilo čime nakon svih s**** koja sam joj napravila prošle godine i ne želim zvučati kao budala. Dakle, škola određuje broj sati (nisam uspjela naći tu odredbu u pravilniku svoje škole :ne zna: ), a ne pojedini profesor?

Štreberica
08.11.2007., 18:46
Nema veze, pitala sam profesoricu i čini se da će se moći riješiti na obostrano zadovoljstvo. :) (Isplati se što nikad nisam markirala (osim onaj 1 put) niti muljala s ispričnicama :lux: :angeleye: )

Bero4000
10.06.2008., 09:40
Dakle kolko sam shvatio, ako nismo zadovoljni s ocjenom kojom imamo iz nekog predmeta imamo pravo na polaganje razrednog ispita... E sad ja razmišljam o jednom predmetu koji cu imat 2 a znam ga sigurno(il cu ga znat) za 5, a ispitivaci su neka komisija od troje ljudi il tak nes, moze li mi neko rec malo vise o tom, jel se to isplati, jel nemoguce to polozit, prestrogo??, jel to neko probo, e da predmet o kojem vam govorim je glazbeni.

Štreberica
10.06.2008., 09:54
Pa, ako naučiš sve što ste radili i cijeli udžbenik moraju ti dati 5, ali budi spreman da ćeš morati znati znatno više nego da si redovno imao 5. Čini mi se prilično teško tako dobro naučiti i najedanput odgovarati gradivo cijele godine, ali ako ti je jako stalo do te ocjene a ne možeš drukčije nitko ti ne može uskratiti pravo da probaš, koliko znam.

Bero4000
10.06.2008., 10:08
a dobro, gore od 2 i 1 ne moze bit, tak da nemam sto izgubit, valjda...

snake1
10.06.2008., 10:10
Al ako oni vide da nemas pojma lako te mogu srusiti pa ces onda na popravni ;)

Bero4000
10.06.2008., 10:17
a dobro necu ici na razredni da nis ne znam, toliko retardiran ipak nisam, neg tko su to oni, koji ce mi profesori bit u komisiji oce mi bit moji profesor koji mi inace predaje glazbeni??

snake1
10.06.2008., 10:28
Razrednik, pedagoginja, taj profesor koji tebi predaje taj predmet iz kojeg ides na razredni i mislim jos jedan profesor koji predaje taj predmet ali ne tebi.

Bero4000
10.06.2008., 10:34
Razrednik, pedagoginja, taj profesor koji tebi predaje taj predmet iz kojeg ides na razredni i mislim jos jedan profesor koji predaje taj predmet ali ne tebi.

A tko mi postavlja pitanja nadam se onaj koji mi ne predaje??

Štreberica
10.06.2008., 10:49
Ispituju te oba profesora tog predmeta, vjerojatno tvoj više (ali mora se nakon ispita dogovoriti s tim drugim oko ocjene pa te ako znaš ne može srušiti jer si mu se zamjerio , naravno ako oni međusobno nemaju kakvu zavjeru protiv tebe :zubo: ).

qweasd
15.06.2008., 12:09
eh, sada
Pao sam matematiku xD
I popravni je valjda 7.7
Što sve treba donjeti
I kako opće izgleda iz matematike(komisija, test -težak, lagan)...
:ne zna:

alexxx
15.06.2008., 12:18
mislim da ti puno više smisla ima pitat ovo nekoga tko ide u tvoju školu i po mogućnosti je pao kod istog profesora ili profesorice. :)

qweasd
15.06.2008., 13:22
pa pital sam, njihov odgovor : 7.7 u 9.
Buš sve vidio tada :D

alexxx
15.06.2008., 17:25
ljudi koji su bili na popravnom su ti rekli datum i vrijeme samo? :D
svašta :D

ja sam na popravnom iz matematike bila 2 il 3 puta, ne mogu se sjetit.
uopće se ne sjećam kako je to izgledalo :rofl:

mya_7920
15.06.2008., 19:39
Vjerojatno kao godišnji test? :misli: Ne znam, nisam bila na popravnom.

Zahtijevaj od profesora/ice više informacija.

garfield01
15.06.2008., 20:04
U mojoj skoli profesori te pitaju samo onu cjelinu koju si pao. Uvijek bude takav dogovor.

Pa moras ponijeti olovku i gumicu:D

Na skoli ti uvijek bude obavijest kad je popravni iz kojeg predmeta, u kojoj ucionici.

Najbolje ti je o svemu pitati profesora/profesoricu i sve ces znati.

Sretno na popravnom :top:

alexxx
16.06.2008., 11:47
i kalkulator. :D

garfield01
16.06.2008., 20:23
i kalkulator. :D

da....:top:

Podojena Licnost
16.06.2008., 20:32
ja sam bio jednom na popravnom u 3. srednje iz Matematike i Tjelesnog!

Za tjelesni sam samo dosao s kratkim hlacicama, bijelom majicom i tenisicama!
Matematiku sam ubijao, razlog popravnog je bio :rigo: (kad se sjetim) Na popravnom sam rijesio 14 od 15 zadataka :lol:
Ono pokusaj se "sprijateljiti" sa profom, odi par puta u skolu i trazi kao neke zadatke za vjezbu i sta ti ja znam, pokazi dobru volju, prolaz zagarantiran, a i ako je imas sljedece godine bit ce ti lakse hihi

Štreberica
17.06.2008., 19:42
Zašto iz tjelesnog? :eek: Ne pitam jer ne vjerujem, nego jer je možda i meni prijeti.

G_r_G_a
17.06.2008., 20:58
Ja padam iz matiše,cijelu godinu moram znat

Yooosto
19.06.2008., 15:59
Moze jos jedno pitanje: jel se na razrednom polaze cijela godina, polugodiste ili samo ona ocjena s kojom se ne slazem... pretpostavljam da ovo zadnje ne al ipak pitam :D

Gatita
19.06.2008., 17:46
Cijela godina, kolko ja znam :)

CuraSKvarta14
19.06.2008., 20:47
Treba mi pomoc..
i to hitno!!
Profesorica iz povijesti me bacila na 10 dana..i sad ona meni nece da kaze sto cu ja trebat odgovarat..mislim rekla mi je cijelu godinu..(i to detaljno,ali razrednica kaze da nemoze detaljno,i da nece) ali nije rekla kako ni nista..
tako da nemam pojma zapravo o nicemu..
pa ako je netko iso na popravni iz povijesti u 8 razredu ili ce ici
molim vas ko boga
da mi recete nes o tome:P

HVALAAAAAAA: )))!!!!!

soad
19.06.2008., 20:55
Prvo trebaš proći najbrži prst da bi te pitala!

Nakon toga možeš birati kategorije:

-spolne bolesti poznatih povjesnih čunjki
-ovisnosti poznatih povjesnih čunjki
-veličina spolovila poznatih povjesnih čunjki
-koliko su ljudi silovali
...

i kad odabereš kategoriju onda ti postavlja pitanja,

ako te zanimaju rečem ti :mig:

garfield01
19.06.2008., 20:58
Kako si samo uspio pasti povijest u osmom razredu? :eek:

A ako ona kaze cijelu godinu, onda je tako. Al to ne bi nilo u redu, jer ako si iz svih cjelina imao dobre ocjene trebala bi te pitati samo ono iz ceg imas 1.
A ne moze te bas sve detaljno pitati...Pa nije joj bas tolko u zivotu dosadno:kava:

Charelle
19.06.2008., 21:02
Kak ste svi pametni a ne kuzite da je osoba koja je napisala ovaj thread zensko. Chill out kids. Nemojte se pravit pametni i vi bi mogli jos kojesta roknut u zivotu.

Anyways. Gle jel imas knjigu iz povijesti? Da li postoje na kraju svake lekcije neka pitanja za ponavljanje? Ako si izvadis odgovore na sva ta pitanja iz knjige i barem se malo potrudis vjerujem da ce ti dati prolaznu ocjenu. Vjerojatno te samo zeli malo uplasiti i potaknuti na to da barem na kraju nesto i zapamtis i odnese neko znanje iz te svoje skole ma kakvo ono bilo!

Tuzni djecak XXL
19.06.2008., 22:08
Nauči imena Wolfijevih pomoćnika :rofl:

Neodishimus
19.06.2008., 23:05
Kako si samo uspjela povijest pasti,da mi je znat........

jea75
19.06.2008., 23:28
Pozz!

Da li djete u 2. osnovne može ići na razredni ispit?

Ako ima loše ocijene iz dva predmeta jer je učiteljica :rospija:

I da li ima smisla na taj nacin se zamjeriti učiteljici :rospija:

jer dijete mora još 2.godine gledati tu učiteljicu :rospija:

Lp

Allexis
20.06.2008., 01:55
Moze jos jedno pitanje: jel se na razrednom polaze cijela godina, polugodiste ili samo ona ocjena s kojom se ne slazem... pretpostavljam da ovo zadnje ne al ipak pitam :D

cijela godina se polaže...to ne bi trebalo biti tako teško...kako ćeš uspjeti položiti maturu ili prijemni gdje ćeš morati znati cijelo srednjoškolsko gradivo iz 3 - 4 predmeta, ako ne možeš ovo proći...kako će ti tek biti na faxu kad budeš za 1 ispit morao znati i po tisuću, 2, 3 tisuće stranica.....a ovdje je ipak riječ samo o glazbenom...

mišica27
20.06.2008., 15:15
Ja sam skorašnja profa povijesti pa ti savjetujem da znaš od svega osnove. Dakle, nauči s razumijevanjem što je što. Ne moraš svaki detalj tipa svaki datum i godinu. Kad je počeo npr. 1. svjetski rat da, ali ne i kad je bila svaka pojedina bitka. Nauči zašto je izbio, što je bio povod, koje su sukobljene strane i kakve su bile posljedice? Eto, to su neke osnove. To je samo jedan primjer što bih ja očekivala.

I da, naravno, ovisi od tebe. Ako si tijekom cijele godine imala sve loše ili negativne ocjene...i ja bih te zaplašila i rekla da ću te sve pitati....čisto tako da vidiš da ako su svi cijele godine nešto radili, da ti ne možeš očekivati da ću te pustiti na lijepe oči. Naime, to bi bilo nepošteno prema tvojim kolegama koji su nešto radili, prema meni koja sam ulagala trud da ti nešto objasnim, ali i prema tebi samoj koja ćeš se jednog dana osramotiti time što nemaš osnove kulture.

Ali ako ti se zalomilo iz samo nekih dijelova loša ocjena, bila bih blaža prema tebi.

No, svakako, nikad te nitko ne može sve pitati, ali isto tako TI NIKAD NE MOŽEŠ ZNATI ŠTO ĆE TE OD SVEGA BAŠ TADA PITATI. Uči sve i snosi posljedice svoje neodgovrnosti.
Jer škola je tebi jedina obaveza koja ti se nameće i ne nameće ti se tek tako, nego da bi ti jednoga dana od toga imala koristi!!

Ja ti želim puno sreće!!!!:)

Maxes
20.06.2008., 15:46
Mislim pasti iz povijesti u osnovnoj... Svašta... :rolleyes:

CuraSKvarta14
20.06.2008., 17:01
pa jbg sta cu ja..
profa me mrzi a imam jedan samo iz JEDNOG gradiva
:S

CuraSKvarta14
20.06.2008., 17:03
Kak ste svi pametni a ne kuzite da je osoba koja je napisala ovaj thread zensko. Chill out kids. Nemojte se pravit pametni i vi bi mogli jos kojesta roknut u zivotu.

Anyways. Gle jel imas knjigu iz povijesti? Da li postoje na kraju svake lekcije neka pitanja za ponavljanje? Ako si izvadis odgovore na sva ta pitanja iz knjige i barem se malo potrudis vjerujem da ce ti dati prolaznu ocjenu. Vjerojatno te samo zeli malo uplasiti i potaknuti na to da barem na kraju nesto i zapamtis i odnese neko znanje iz te svoje skole ma kakvo ono bilo!

da imam knjigu..
pitanja za ponavljanje ima samo par..
a nadam se da ce me pustit..:S

Charelle
20.06.2008., 19:22
Mislim da ti ta pitanja mogu pomoci da malo izvjezbas i naucis ono osnovno sto bi po meni bilo za prolaznu ocjenu tek toliko da pokazes neko znanje :)

Čekić16
20.06.2008., 21:01
Najbolji su mi izgovori da te profa mrzi. Pošto u školi predajem jedan izborni predmet, kao asistent jednom profesoru, tako i ocjenjujem učenike. Moje je pristup radu realan, ali relativno strog. Želim da svatko zna koliko njegovo znanje vrijedi, pa da sam uvidi za što je sposoban, a za što nije. Smatram da je to jedini pravi pristup radu, sigurno bolji od medvjeđih usluga koje se sastoja od dijeljenja nerealnih ocjena. A što se tiče MRŽNJE određenog profesora prema učeniku, to su najnajčešće samo pusti učenički izgovori!

mišica27
20.06.2008., 21:50
Hajde ti meni reci, zašto, ali zašto bih ja kao profesorica imala razloga tebe mrzti? Ili bilo kojeg drugog učenika? Zašto bih ja koja volim djecu, mlade i koja ih želim naučiti ne samo povijesti i hrvatskom(i profesorica sam hrvatskog) nego i životu, želim im pomoći da postanu pravi, zreli ljudi i koja sam baš zbog toga odlučila biti profesoricom....pobogu zašto bih ja tebe mrzila?

Ako mi daš jedan respektabilan i iole važeći odgovor....prestat ću misliti kako si nešto opako napravila kad je takav stav tvoje profesorice!

sp0ck
21.06.2008., 00:01
Gle...ja sam protiv svoje profesorice iz biologije na učeničkom vijeću podnio neku žalbu...i od tada ne mogu dobiti veću ocjenu od 3...odgovaram, naučim sve, i ona me pita što na grčkom znači ovo, što na grčkom znači ono...a to ne piše u knjizi, niti je ona to ikada rekla...i ja dobijem 3/4 maksimum...to je normalnim ljudima neshvatljivo zašto bi profesor mrzio učenika...ima ludih ljudi...

miki1988
21.06.2008., 00:59
Mislim pasti iz povijesti u osnovnoj... Svašta... :rolleyes:

pasti bilo što u osnovnoj je fakat čudno,kak će tek u srednjoj :D

garfield01
21.06.2008., 09:08
pa jbg sta cu ja..
profa me mrzi a imam jedan samo iz JEDNOG gradiva
:S

pa trebala bi te obda samo to pitati iz ceg imas jedinicu

CuraSKvarta14
21.06.2008., 09:11
Mrzi me zato sto sam joj jednom obruzala,jer sam plakala na satu i koliko sam cula od razrednice misli da se ponasam kao zvijezda :S

qwertz987
21.06.2008., 09:42
Treba mi pomoc..
i to hitno!!
Profesorica iz povijesti me bacila na 10 dana..i sad ona meni nece da kaze sto cu ja trebat odgovarat..mislim rekla mi je cijelu godinu..(i to detaljno,ali razrednica kaze da nemoze detaljno,i da nece) ali nije rekla kako ni nista..
tako da nemam pojma zapravo o nicemu..
pa ako je netko iso na popravni iz povijesti u 8 razredu ili ce ici
molim vas ko boga
da mi recete nes o tome:P

HVALAAAAAAA: )))!!!!!

ne brljaj po forumu nego knjigu u ruke i uci...

mislim da je to najjednostavniji nacin za proci, do sad je vecina nas prolazila tako...

mišica27
21.06.2008., 09:58
Gle...ja sam protiv svoje prfesorice iz biologije na učeničkom vijeću podnio neku žalbu...i od tada ne mogu dobiti veću ocjenu od 3...odgovaram, naučim sve, i ona me pita što na grčkom znači ovo, što na grčkom znači ono...a to ne piše u knjizi, niti je ona to ikada rekla...i ja dobijem 3/4 maksimum...to je normalnim ljudima neshvatljivo zašto bi profesor mrzio učenika...ima ludih ljudi...

Gle, shvaćam da i nas profesora ima budaletina koji moraju biti u pravu, koji su nepogrešivi, u koje ako se dirne, uh Bože dragi......i to su najčešće oni koji nisu profesori jer to baš žele biti, zbog djece, zbog njihova podizanja na noge. Vidim to po svojim kolegicama koje jedva završavaju faks, koje se provlače na ispitima. Nažalost, to je već jedno drugo pitanje. To je pitanje što nema nikakvog kriterija ppri zapošljavanju, ne gleda se tko je dobar, a tko ne. Tko je imao kakve ocjene na faksu, tko je diplomirao na vrijeme ili kome je trebalo 8 godina. Bitno je samo da imaš vezu pa možeš biti i najgori, uzet će tee ispred druogo koji je možda bolji.......Ali kažem, to je jedno sasvim drugo pitanje.

A ti curoskvarta14, ako kažeš da ti je raska rekla da profa misli da se ponašaš kao zvijezda...kužim u čemu je riječ. Vjerojatnost je da si se ponašala veoma bahato....a to ti nitko ne voli. Zapravo, mnogo mladih tvojih godina se ponašaju kao neke dive i puno su ima važnije mnoge druge stvari(izlasci, dečki, oblaćenje...)nego škola i obrazovanje. Profesorica te rušila vjerojatno stoga što je pokušavala vidjeti gdje ćeš odustati od takvog ponašanja i shvatiti da je na tebi red da naučiš osnove, pogneš glavu pred bahatošću i odgovoriš za dva. Jer sumnjam da nisi ni jednom došla u priliku za odgovaranje da ispraviš ocjenu.
Sve stvari koje sam nabrojala...izlasci, dečki, glazba....bla.bla....to jesu važene stvari tebi....ali ne i najvažnije. Moraš shvatiti da je obrazovanje tvoj najveći kapital. Njime gradiš svoju budućnost i sve druge stvari su prolazne i potrošne, ali samo obrazovanje, znanje...to ti nitko nikada ne može oduzeti.
Jednoga dana neće biti mame i tate da kod njih živiš, da te oni hrane, da ti kupuju odjeću.....sve ćeš to morati sama. A obrazovanje će ti donijeti kruh za život.
Znam, sigurno se sad pitaš....ali što će meni povijest. Znam jer i ja sam mrzila matematiku i nakon srednje nisam prismrdila nikakvim integralima, derivacijama, korijenjima....ali jebigaa...to je bila moja obaveza.. Mogla sam se inatiti, bahatiti, odbijati to....i samo bi imala problema. Ovako sam odradila svoj minimum, puno radila da bih imala 3, ali sam se zato upisala na faks i sad ću raditi ono što volim, imat ću za to da si kupim odjeću, da imam što jesti i živjeti.
Draga moja, stvarno shvati da ti jednog dana takve stvari nitko neće pokloniti. Život je dug i nije ti bezbrižan ovako kao što je sada. Razmišljaj malo o svojoj budućnosti.
I što se tiče profesorice, ja bih joj se baš zainatila, ali tako da bih sad sjela i naučila i kad bi me bilo što upitala....pokazala bih da nisam zvezdica koja se inati, nego ta koja će izvršiti svoje obaveze, preuzeti odgovornost i ići dalje. Vjeruj, to i tvoja profa želi, ali ne zbog sebe jer što ona ima od toga...baš ništa....ali imaš ti.

A što se tiče gradiva, kažem ti, ja bih naučila sve, ali osnove. Nemoj si dozvoliti da te opet ruši tako što ćeš ti naučiti dio gradiva, a ona pita sve. Vjerojatnost je velika da te neće pitati sve...ali nikad se ne zna. I opet, ne znam ni ja točno što je to bilo među vama. Ako je nešto gadno...pripremi se za sve. Ali ti to najbolje znaš što je bilo.
Ako trebaš pomoć.....javi mi se!!!

Sretno, i molim te, bez bahaćenja. Nemaš se još uvijek na račun čega bahatiti.
:)

Kacusa
21.06.2008., 16:53
cijela godina se polaže...to ne bi trebalo biti tako teško...kako ćeš uspjeti položiti maturu ili prijemni gdje ćeš morati znati cijelo srednjoškolsko gradivo iz 3 - 4 predmeta, ako ne možeš ovo proći...kako će ti tek biti na faxu kad budeš za 1 ispit morao znati i po tisuću, 2, 3 tisuće stranica.....a ovdje je ipak riječ samo o glazbenom...

vjeruj mi, ako imam iz ostalih predmeta, (ja bih ih nazvao glavnijih) dakle matematika hrvatski strani jezici biologija povijest zemljopis, cetvorke i petice imam, i to gimnaziji koja je moje vrijeme upisivanja imala bodovni prag 56 ak se ne varam. Mislim moja frendica ima sve petice ali ima 4 iz gl il likovnog nisam siguran, sad ti meni reci ko ovdje nije normalan???:confused::confused:

CuraSKvarta14
23.06.2008., 14:03
puno hvala:))
danas sam bila u skoli i profesorica mi je rekla sto ce me pitat:)
samo drugo polugodiste bogu hvala:)
rekla mi je ako budem dobro znala 2.svjetski rat i hrvatsku u drugoj jugoslaviji da cu dobit 2:D
tako ako netko ima skraceno(ne kazem da cu samo iz toga uciti,dapace) molila bi ga da mi posalje u pm:)
fala:)

¤amélie¤
23.06.2008., 18:14
Mrzi me zato sto sam joj jednom obruzala,jer sam plakala na satu i koliko sam cula od razrednice misli da se ponasam kao zvijezda :S

:lol::lol::lol: 14 godina a ovakav avatar ccc :D ugl...sretno na popravnom i da sumnjam da ti neko ima ikakve skripte iz 8. razreda :rofl:

CuraSKvarta14
27.06.2008., 11:40
ispravilaa..:)
hvala hvala:P
i to na 3:D
nemrem bilivit
svejedno hvala:)

(tema se moze zakljucat xD)

CuraSKvarta14
27.06.2008., 11:41
i da..pitala me 3 pitanja i to najlaksa -.-'

cudna333
27.06.2009., 20:27
Evo,u pon.su popravni u srednjim skolama pa ce ovo biti zadnja ovakva tema:D
dakle,utjesite me :D

vasa iskustva...

Strajder
27.06.2009., 20:38
Nisu, jel dovoljna utjeha? :) Zavisi od škole i profesora ;). A to ti valjda najbolje znaš, raspitaj se u školi, tko je bio na popravnom...

cudna333
27.06.2009., 20:42
Nisu, jel dovoljna utjeha? :) Zavisi od škole i profesora ;). A to ti valjda najbolje znaš, raspitaj se u školi, tko je bio na popravnom...

a mi imamo neku novu profu tako da mi neznaju reci koliko ona trazi...
svi mi govore da na pismenom vecina padne ali onda s usmenim to poprave...ja bas ne kuzim kako mozes nesto bolje znati na usmenom kad je to dan poslje?

joj trta me :D

i jel ti pomazu na tom usmenom?

MissTheya
27.06.2009., 20:46
Ne mogu ti pomoći nikako, al moj savjet je naravno da štrebaš ;)
Tako ćeš bar biti sigurna da znaš, i neće te mučiti jel teško il nije :)

Engelchen00012
27.06.2009., 20:58
Samo se ti smiri. Ima i drugi rok!:top:

M1H4
27.06.2009., 21:00
:lol::lol::lol:

naravno da ce ti bit teski ako nisi ucio:rolleyes:

cudna333
27.06.2009., 22:08
:lol::lol::lol:

naravno da ce ti bit teski ako nisi ucio:rolleyes:

:S stvarno ne kuzim ljude poput vas
jadno.

bela flor
27.06.2009., 22:20

A ko će ju smirit na drugom roku? :lol:

EDIT: na koji nadam se nećeš trebat ić :)

Gogo vertigo
03.07.2009., 03:43
Ja za 3 sata i nešto sitno imam popravni također iz povijesti ali sam srednja skola. Ugalvnom bahatio sam se dosta i sam neznam zasto kao da mi nije bilo dosta godina prije koju sam upropastio jer sam se bahatio profesoricama. Ucio nisam nista, znam cijelo 20.st. a imam neki dug iz prvog polugodista i cijelo drugo. Idem tamo, ako prođem super ako ne jebiga.

Gogo vertigo
05.07.2009., 02:17
Zaboravih napisat da sam prošao, nisam znao 5 pitanja za redom i onda me strefi domovinski rat i 2.svj.rat i sve znam i samo stavi onu kvacicu uz moje ime i kaze nestani:D

AnteVoziStoju
05.07.2009., 02:28
ti imas 14 godina a imas 1000 postova....= G33K

mitch
05.07.2009., 13:45
sram vas bilo, past povijest u osmom razredu :flop: :flop: :flop: :flop: :flop:

SHYRAH
05.07.2009., 22:12
tako ako netko ima skraceno(ne kazem da cu samo iz toga uciti,dapace) molila bi ga da mi posalje u pm:)
fala:)

:lol:

kako?
03.10.2009., 05:28
Vidim da se tu baš puno i ne tpka, al bio bih zahvalan da mi netko kaže kako položiti ispit kod prof. Informatike koja je po cijeloj školi već rastrubila da me je bacila na godinu...i molim vas, pomozite sa savijetima...

Yogosan
20.10.2009., 14:13
hej,
prodajem kemijske za prepisivanje. ukratko: pišu nevidljivom tintom, koja se ne može vidjeti prostim okom nego samo kad se posvijetli s posebnim svijetlom koje je na kemijski. doma napišeš šalabahter na ruku ili papir i na ispitu prepisuješ bez straha.
cijena jedne kemijske je 30kn.
razmisli i ako si zainteresiran za jedno ili drugo javi mi na mail: kemijske@gmail.co m
budući da primam hrpu mailova, molim te navedi ime i prezime, koja si škola, koji razred i kako si čuo za moju mail adresu,

M3do
06.06.2010., 19:22
Tko zna? :D
Koliko treba imati minimalno izostanaka u srednjoj skoli da bi se pristupilo razrednom ispitu?
Nije me bilo oko mjesec dana u prvom pol. i sad u drugom isto tako...
imam oko 200 opravdanih sati ^^

Freakette
06.06.2010., 19:50
To ti se gleda po postotku kolko sati si izostao iz pojedinog predmeta, al nisam ziher koji je postotak... 10, 20%

M3do
06.06.2010., 19:57
To ti se gleda po postotku kolko sati si izostao iz pojedinog predmeta, al nisam ziher koji je postotak... 10, 20%

vrag mater.... jer negdje sam cuo da je potrebno minimalno 150 sati.. :D

joltas
06.06.2010., 21:15
Ako si prisustvovao na manje od 90% od broja održanih satova iz određenog predmeta, profesor te mirne duše smije slati na ispit, ali i ne mora. Teoretski. :/ Ako te voli i jako si mu drag i ne da mu se brojati satove. Sretno!

_crni_[cro]
11.06.2010., 13:55
Je li zna netko kako izlgeda predmetni ispit iz njemačkog u 1. srednje?

Od čega se sastoji, koliko traje...

croat92
17.06.2010., 08:48
Ovako pao sam matematiku treći razred i to mi je prvi put da sam nesto pao prof me rusila zbog gluposti ali sad to nije bitno bitno je kako proci taj popravni pa bih zelio neke savjete da li se moze proci kakvi su profesori na ispitavanju neke taktike i sta ja znam ali shvatio sam da cu morati nauciti cijelu godinu i koliko otprilke bude zadataka i ne znam ja sto jos

hrvoje_zg
17.06.2010., 08:56
uči samo uči..nauči sve ono glavno gradivo.....testove koje si dobio jedan...u komisiji su ti prof matematike,razrednik/razrednica i još jedan profesor.....

minas morgul
17.06.2010., 09:06
Koja si škola Gimnazija ?. Ako si gimnazija brate potrudi se jer ne znam kod vas kod mene je vamo pravilo u Bosni da nema propuštanja več moraš učit i učit ako želiš tu pišljivu dvicu na popravnom. Sretno :top:

croat92
17.06.2010., 13:41
Ovako ekonomska sam da li ti moze na popravnom biti neki drugi profesor iz matematike jer ova sada prof mi ide na kurac?

I da li se to moze sve stici koliko otprilke bude zadataka na popravnom sta da se ulizijem da pokazujem volju i takva sranja jer stvarno zelim proci ali nisam nista ucio cijelu polugodiste a na kraju me rusi zbog biljeznice sutra imam sastank kod pedagoggice u vezi popravnog pa ne znam

hrvoje_zg
17.06.2010., 13:42
mislim da nemože

carolinaaa
22.04.2011., 20:37
Bila sam na predmetnom ispitu iz biologije i bude predmetni profesor, razrednik i još jedan profesor. Kod ovakvih predmeta kao povijest, biologija i slično se usmeno odgovara gradivo iz cijele godine dok iz predmeta kao matematika ili iz jezika se polaže i pismeni dio.
Vidjela sam da su neki pisali pa ću vam reći iz svog primjera da profesori i nisu baš blagonakloni i imaju pik na tebe kasnije. I ne daju više od 3 iako dobro znaš.

ruby707
23.04.2011., 17:32
koliko izostanaka je potrebno da te bace na predmetni/razredni ispit?
ja ću slj. godine vjerojatno izostati oko 250 sati, a učenje za 15 ispita u nekih tjedan dana mi se baš i ne čini ugodnim :kava:

carolinaaa
23.04.2011., 20:09
Prema pravilu ako imaš preko 200 opravdanih (ja sam imala 230 pa sam išla iz samo jednog predmeta) :rolleyes:
Sada ne znam koji su tvoji razlozi izostanka ali ako je u pitanju bolest mislim da će biti blagi prema tebi.
Ja sam išla iz biologije (koja je 2x tjedno) i potrebno je 14 izostanaka, za npr. glazbeni 7, hrv 28.. ovisi koliko puta tjedno je taj predmet, što je više puta tjedno to je potrebno i više izostanaka i obrnuto :mig:

_Inspektor_
09.06.2011., 15:10
evo zanima me nešto.

sad ako ja padnem,npr.matematiku i prođem na prvom roku i dobijem 3.
hoće li se meni zaključit matematika 3,tako mi je nastavnik rekao a najviše me zanima hoću li imat problema za upis u srednju školu zato što sam pao matematiku?

fokylady
09.06.2011., 16:08
Da, zaključit će ti 3, iako ne znam puno ljudi koji su na popravku dobili više od 2.
Koji si sad razred?

drops
09.06.2011., 16:14
evo zanima me nešto.

sad ako ja padnem,npr.matematiku i prođem na prvom roku i dobijem 3.
hoće li se meni zaključit matematika 3,tako mi je nastavnik rekao a najviše me zanima hoću li imat problema za upis u srednju školu zato što sam pao matematiku?

ja sam pala matematiku u srednjoj..ne svojom krivicom, i sad studiram - matematiku...nije nemoguće dobit 3 na popravnom i na svjedodžbi ne piše da si bio na popravnom (ak se ne varam), ali malo je upitan popravni u osnovnoj školi :eek:...kolko znam to se prakticira smao u ekstremnim slučajevima..ne kažem da si ti taj, al ako jesi razmišljaj malo..mislim da je popravni sjajna stvar da 'psihički strese' svaku normalnu i odgovornu osobu...

_Inspektor_
09.06.2011., 16:40
sam sam 7.razred a znam da je teško dobiti 3 ali potrudit ću se nekako bar da izvučem dva...xD

fokylady
09.06.2011., 16:57
sam sam 7.razred a znam da je teško dobiti 3 ali potrudit ću se nekako bar da izvučem dva...xD

Dobro je, nisi osmi.
Proći ćeš ti to,:top: ali nemoj se više za*ebavati pa osnovna si škola, čovječe!

_Inspektor_
09.06.2011., 17:07
a nije još sigurno hoću li ići na popravni prosjek matematike mi je 1.7 i glupi nastavnik kaže da trebam odgovarat,sutra trebam odgovarat a kad budem odgovarao dat ce mi sigurno jedan jer je on najgori nastavnik u cijeloj školi

fokylady
09.06.2011., 17:11
Gle, i meni je u osnovnoj matematiku predavala najgora pa je slala na popravke samo one ekstremnije slučajeve. Spremi se i neće te srušiti.

Ribek<3
28.06.2011., 09:39
Jel mi može neko objasnit kako to izgleda,koje je gradivo (jel uključuje lektiru)
Jel ovaj dio šta se tiče jezika samo u tom eseju,ne treba nikakva pravila,ili kako?

allen18
18.08.2011., 14:03
Evo da malo dignen temu :D
Zanima me kolika je vjreojatnost da se padne talijanski na drugom roku? :zubo:
Na prvi rok doslo 20 i nesto ljudi i sve srusila iako je nama nekima falilo 1-2 boda za 2!
Rezrednica nam rekla da nebrinemo da ce nas ionako sve pustit na drugom roku.Ucin sad dosta prid popravni al mene strah da ce opet rusit iako mi je glupo da te neko srusi 2. rok i da ponavljas razred radi jednog predmeta i to saznas 20 dana prije pocetka skole!

stefandelic
22.08.2011., 18:12
Evo da malo dignen temu :D
Zanima me kolika je vjreojatnost da se padne talijanski na drugom roku? :zubo:
Na prvi rok doslo 20 i nesto ljudi i sve srusila iako je nama nekima falilo 1-2 boda za 2!
Rezrednica nam rekla da nebrinemo da ce nas ionako sve pustit na drugom roku.Ucin sad dosta prid popravni al mene strah da ce opet rusit iako mi je glupo da te neko srusi 2. rok i da ponavljas razred radi jednog predmeta i to saznas 20 dana prije pocetka skole!

Ma brate u mene je sutra popravni iz eng :(:eek:
Sad grizem prste hocu li proc. Profesorica mi je najgora u skoli :azdaja:
Koce ici sa godinu mladjim to mi je glupo
Nadam se da cu sutra biti happy :cerek:
I onda da cekam drugi raz :rofl:
A talijanski ti nije tezak samo nastrebas napamet u mene je super profesorica :rofl: Ali neznam kakva je tvoja :confused:

andrej cizma
23.08.2011., 21:28
pao sam razred zbog etike a to je izborni predmet dali mogu pasti razred zbog tog..nisam bio 6 mjeseci u skoli zbog zdravstvenih problema i ovo je bio razredni ispit a komisija nije odlucivala o ocijeni nego profesorica koja me ispitivala..pomozite dajte mi neki savjet sta da radim..:mad:

Hai
24.08.2011., 14:11
pao sam razred zbog etike a to je izborni predmet dali mogu pasti razred zbog tog..nisam bio 6 mjeseci u skoli zbog zdravstvenih problema i ovo je bio razredni ispit a komisija nije odlucivala o ocijeni nego profesorica koja me ispitivala..pomozite dajte mi neki savjet sta da radim..:mad:

Razred možeš pasti iz svakog predmeta, pa tako i iz etike. Međutim, moraš podrobnije opisati svoju situaciju ( jesi li već prije polagao taj predmet i sl). Inače, u komisijskim ispitima bilo koje vrste predmetni profesor donosi odluku koju potpisuju ostali članovi, tako da nemaš prava žalbe na ocjenu.

andrej cizma
24.08.2011., 15:16
da vec sam 2 puta bio na ispitu i rusila me..a ja sam znao sve sto me pitala..nego ona je meni rekla da mi je poklonila 3 iz politike a nece iz etike mi nista poklanjat..ja sam na to rekao ako ja nisam zasluzio 3 niste mi ni trebali dati..i ona me potjerala iz razreda..mama je zvala razrednicu i razrednica je rekla da sam ja znao da sam dobro naucio...:)

Hai
25.08.2011., 20:33
da vec sam 2 puta bio na ispitu i rusila me..a ja sam znao sve sto me pitala..nego ona je meni rekla da mi je poklonila 3 iz politike a nece iz etike mi nista poklanjat..ja sam na to rekao ako ja nisam zasluzio 3 niste mi ni trebali dati..i ona me potjerala iz razreda..mama je zvala razrednicu i razrednica je rekla da sam ja znao da sam dobro naucio...:)

Hm, znači, ako si tri puta polagao etiku,više nemaš pravo na novi rok (to su bili predmetni ispit i dva popravna roka). Ako tvoja razrednica zaista misli da si znao za pozitivnu ocjenu, zašto je onda, kao treći član ispitne komisije, stavila svoj potpis na tvoju jedinicu kojom padaš godinu???? Nešto ne štima u cijeloj priči...

andrej cizma
26.08.2011., 11:12
ma sad je sve ok..mama je bila kod ravnatelja i dali su mi da jos jedanput odgovaram...:) hvala na pomoci..:)

dbezj
26.08.2011., 18:39
Hm, znači, ako si tri puta polagao etiku,više nemaš pravo na novi rok (to su bili predmetni ispit i dva popravna roka). Ako tvoja razrednica zaista misli da si znao za pozitivnu ocjenu, zašto je onda, kao treći član ispitne komisije, stavila svoj potpis na tvoju jedinicu kojom padaš godinu???? Nešto ne štima u cijeloj priči...

da stvarno čudna i glupa situacija. . .zašto je komisija potpisala jedinicu ako su vidjeli da znaš ? ? ali ok kad kažeš da si dobio drugu priliku-nemoj je NEiskoristít =)

ruby707
01.04.2012., 15:34
kolko se sveukupno može imati predmetnih i popravnih ispita?

Braco11
02.04.2012., 17:05
kolko se sveukupno može imati predmetnih i popravnih ispita?

Predmetnih onoliko imaš predmeta, a popravnih samo dva (2), jer sa tri (3) padaš godinu.

lukaXXkralj
25.05.2012., 00:32
ako sam na razrednom ispitu trenutno,mogu li ja riješit ove predmeta što sad moram ispravit,a 1 predmet ostavit za POPRAVNI? :)

molim vas HITNO JE!!

lukaXXkralj
26.06.2012., 00:04
Prvi ispitni rok održava se najranije 15 dana od dana završetka nastave

dali ovo vrijedi za sve srednje škole? zato jer u mojoj školi se nisu javljali zadnja 2-3 dana na telefon....jel vrijedi ovo pravilo? nije moguće da mi popravni bude ujutro(26.6) a škola završila 15.6?

hvala

ruby707
27.06.2012., 11:35
Kolko ja znam popravni ne, al predmetni ti oni odrede kada je.

Casanova-K
02.12.2012., 18:16
Pozdrav,
javljam se s jednim manjim upitom, 4.sam razred ekonomske škole, dakle moj problem je razredni ispit. Prošloga je petka predat zahtjev za razredni ispit (polaganje svih predmeta na kraju školske godine) radi prevelikog broja izostanaka - opravdanih i neopravdanih. Mene sada zanima samo jedna stvar a to je da li imam pravo polazit na redovnu nastavu ili više nemam to pravo i moram 'sjedit' doma do 5.-og mjeseca odnosno termina kada se razredni ispit polaže. Zahvaljujem.

Wastelander
03.12.2012., 09:27
Pozdrav,
javljam se s jednim manjim upitom, 4.sam razred ekonomske škole, dakle moj problem je razredni ispit. Prošloga je petka predat zahtjev za razredni ispit (polaganje svih predmeta na kraju školske godine) radi prevelikog broja izostanaka - opravdanih i neopravdanih. Mene sada zanima samo jedna stvar a to je da li imam pravo polazit na redovnu nastavu ili više nemam to pravo i moram 'sjedit' doma do 5.-og mjeseca odnosno termina kada se razredni ispit polaže. Zahvaljujem.

Isto pitanje i mene sada muci,moj problem je da sam imao zdravstvene tegobe,napadaji astme...E sad bio sam s mamom kod pedagoga sa papirima iz srebrnjaka i on je rekao da mi predlaze razredni ispit jer jer vec kraj polugodista a ja sam tek sada dosao,kako stvari stoje najvjerovatnije cu morati na razredni,ovo mi je 3 i zadnja godina graficke skole,sa profesorima sam uvijek bio dobar,nikad nisam markirao jedino su me bolesti snasle ove godine. Sad me zanima samo dali ce na razrednom biti ucitelji iz moje skole ili ce doci iz neke druge? :confused:

lukast1
28.06.2013., 05:12
Pozdrav,

pišem na popravnom iz matematike cijelu godinu nažalost, a samo 2 cjeline imao negativno.

Uglavnom to je nekih 10 cjelina i sad mi recite koliko opširan bude test i koliko traje to pisanje?

lukast1
29.06.2013., 12:32
Pozdrav,

pišem na popravnom iz matematike cijelu godinu nažalost, a samo 2 cjeline imao negativno.

Uglavnom to je nekih 10 cjelina i sad mi recite koliko opširan bude test i koliko traje to pisanje?

ebeš DPm, itko?

Nerd1234
01.11.2013., 12:42
Pa imam puno losih ocjena, i sta se desi kada se padne na zimskom?

Verbeia
01.11.2013., 16:36
Kako misliš 'padne ' ? Pa ne možeš pasti godinu na polugodištu :ne zna:
Te jedinice ispraviš tokom idućeg polugodišta, po mogućnosti odmah iza praznika da ti se ne nagomila gradivo i to je to.

Nerd1234
01.11.2013., 18:00
Znaci kad zavrsim polugodiste, Nece me moci obiriti, iako imam iz jednog predmeta po 3 jedinice bez drugih ocjena? i to znaci cim pocne drugo polugodiste da ce mi dati priliku da ispravim?:confused::confused:

Verbeia
01.11.2013., 19:27
Pa da, tako je barem bilo kod nas. Ako je netko imao jedinice na polugodištu, ispravljao ih je tokom drugog polugodišta, neki su se javili već na početku kako bi to što prije riješili. Ne možeš pasti razred ako imaš jedinice na polugodištu :)

kemik
01.11.2013., 19:28
desi se to da shvatiš da ti je vrijeme da počneš učiti :top:

borntobewinner
01.11.2013., 19:59
Znaci kad zavrsim polugodiste, Nece me moci obiriti, iako imam iz jednog predmeta po 3 jedinice bez drugih ocjena? i to znaci cim pocne drugo polugodiste da ce mi dati priliku da ispravim?:confused::confused:

Dat će ti neki rok do kad to možeš ispraviti, ako ne uspiješ, može te baciti na popravni.

prilika
03.11.2013., 12:45
Bolje to ispravi što prije. Počni već sada ispravljati, pa možda ispraviš već do ovog polugodišta.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

Nbegic123
23.06.2014., 14:29
ovako, znači sada 30.6. imam popravni iz povijesti, inače sam 2.srednji... i jako se bojim popravnog jer do sada nisam nikada bila na popravnom.. i sad me zanima samo jedna stvar znači pismeni dio mi je 30.6. a usmeni je 7.6. meni je profesor rekao ako prođem na pismenom tj. ako dobijem 2 da ne moram odgovarati usmeno, ali ne znam hoće meni profesor javiti u međuvremenu između pismenog i usmenog jesam ja prošla da ne moram bez veze učiti do usmenog ako sam prošla

Fighter94
23.06.2014., 16:20
ovako, znači sada 30.6. imam popravni iz povijesti, inače sam 2.srednji... i jako se bojim popravnog jer do sada nisam nikada bila na popravnom.. i sad me zanima samo jedna stvar znači pismeni dio mi je 30.6. a usmeni je 7.6. meni je profesor rekao ako prođem na pismenom tj. ako dobijem 2 da ne moram odgovarati usmeno, ali ne znam hoće meni profesor javiti u međuvremenu između pismenog i usmenog jesam ja prošla da ne moram bez veze učiti do usmenog ako sam prošla

A to je?

CherryLie
25.06.2014., 12:47

Pa ako si naučila za pismeni onda ne moraš ponovno za usmeni. Za usmeni će ti onda biti dovoljno samo ponoviti gradivo, za što ti je dovoljan dan ili dva. A i vjerujem da će ti javiti čim sazna...