PDA

View Full Version : Samsung S5230 Star

stranice : 1 [2] 3

Bugy
05.04.2010., 21:11
ljudi jel zna netko može li se na ovom mobitelu podesiti info o dostavi poruke, ali ne da SMSom javi da je poruka dostavljena (to znam da može), nego kao na SE, da samo ispiše poruka dostavljena i da kad pregledavam poslane poruke vidim da je poruka dostavljena?

a iskreno se nadam da mobitel ne pišti na bešumnom kada je baterija prazna, imam mobitel tek dva dana pa ćemo vidjeti za koji dan pod predavanjima :D

nitro1234
07.04.2010., 19:07
Jel ovo sve sta pisete dokaz da je SAMSUNG PRESTON BOLJI OD OVOG? MENI SE OVAJ FULL CINI OK i mislim ga kupit prek sutra ..najvise zbog mjuze i ekrana!

nitro1234
07.04.2010., 21:22
ovaj, ja namjeravam kupiti taj mobitel u t-mobileu...pa me zanima da li ima ono da si mogu skinuti skriptu s neta i ubacit na mobi,pa pod testom laganini čitati odgovore..nadam se da me razumijete što želim reći..xD

MOLIM da mi OVO NEKO OBJASNI!

Bugy
08.04.2010., 15:52
koliko sma ja shvatio, čita .doc dokumente, nisam isprobao...

nitro1234
08.04.2010., 18:41
Dobro to znam...al jel MOZE bar NEKO tu odg dal mogu gledat filmove prek njega,prebacim na MICRO SD i gledam:rolleyes::rolleyes: se MOZE?

amerix
09.04.2010., 13:20
može se,zašto se nebi moglo :mig:

nitro1234
09.04.2010., 21:00
Pitanje: Zasto nemogu brisat muzike sa memory card??? Pise EROR..imam onaj dodatak u koji idu skoro sve kartice i spoji se na PC i ocita sve to..isto tako sa Samsunga GT s5230 nemogu obrisat ..ne pise eror al ne izbrise kad zadam!

viky15
11.04.2010., 12:45
Pitanje: Zasto nemogu brisat muzike sa memory card??? Pise EROR..imam onaj dodatak u koji idu skoro sve kartice i spoji se na PC i ocita sve to..isto tako sa Samsunga GT s5230 nemogu obrisat ..ne pise eror al ne izbrise kad zadam!

boo..meni to sve normalno radi..ja sam full zadovoljna s tim mobitelom iako ga u početku nisam htjela jer je na tač..al oke je..

probaj formatirat na kompu karticu..očisti je i sve..pa stavi ponovo muziku na nju i ubaci u mob..pa ćeš vidjet dal će ti radit..

jeli tko od vas probao rastavit mobitel ali baš cijelog rastavit..jer meni u ekranu je neka žuta mala mrlja..koja se i ne vidi toliko..neg se vidi tek na bijeloj podlozi..i to me živcira...-.- ...sigurna sam da nije neka šteta baš na ekranu(jer bi inače bila bijela točka i nebi bilo slike na tom mjestu) jer je to u njemu od kad je kupljen..ali pošto nije kupljen u nekom dučanu i lik nam nije dao račun već samo garanciju, nemogu ga zamjenit...ovo pitam jer me strah ak mi ga stari proba rastavit da mu nebi slučajno poslje ekran presto reagirat na dodir...

assassin
11.04.2010., 19:24
Jesi li pitala u Samsungu vrijedi li garancija bez računa?
Jer, kod dosta proizvođača vrijedi i samo sa garantnim listićem.
Definitivno prije pitaj nego što počneš rastavljati.

Pa, teško će prestati reagirati na dodir- ako ga normalno rastavi.
Ako ga rastavi laganim udarom u beton sa 12. kata zgrade- možda s prestane reagirati na bilo kakav podražaj :D
Ali, neka pogleda (stari) neki vodič- tipa ovaj (http://www.formymobile.co.uk/s5230disassembly.php)- i po njemu rastavlja i sastavlja.
Nije uopće komplicirano- ali ako ne vjeruješ starom (:D), odnesi u neki privatni servis.

viky15
11.04.2010., 21:19
hvalaa...ovaj link pomaže...

orgulje77
14.04.2010., 09:50
Evo da javim da sam zvao servis,oni su ga nazad poslali u t mobile centar gdje sam ga predao i on tvrde da nije uopce bila zastita ukljucena a ja znam da jeste 100 % i kazu mi da ako se opet tako desi da ga opet saljem u servis.
Ovo je prvi i zadnji Samsung mobitel koji cu imati

ja sam imao istih problema dok je mobitel radio,, meni isto nije htio zaključat poruke,, a slike ,, video i glazbu ,, sve je normalno zaključavao.. a nakon 5 mjeseci što sam kupio mobitel , poslije normalnog punjenja jednostavno se je ugasio,, poslao sam ga na servis i oni su mi odgovorili da je mobitel korozirao(maticna ploča, LCD, baterija),,.. Iako imam garanciju dvije godine mobitel su mi vratili nepopravljeni,,odgovorili su mi da garancija nepokriva taj popravak,, mobitel nikad nije došao u dodir s vlagom ili nešto slično i nije mi jasno kako je mogao nakom 5 mj. korozirati,,jako sam ljut na taj njihov nekorektan odgovor i nikad više neču kupit mobitel samsung...... :mad:

zviko
25.04.2010., 10:06
pozz, eto dobio jučer ovaj mob, sve pokužio, samo me zanima jel zna itko od kud se mogu skinut razne aplikacije i igre na touch za taj mobitel, jer sam ja do sad nalazio samo one na kojima touch ne radi, ili imaju dolje one strelice (ustvari ista stvar :zubo:)
hvala

penzl
25.04.2010., 17:31
imam pitanje u vezi datuma na mobitelu.kad slušam mp3 i kad idem na ikonu više-detalji-zna mi se pojaviti datum 31.pro.1980.god.al ne na svima pjesmama.ima li netko sličnu situaciju?hvala.
inače,zasada mi je mob.odličan.

jujitsu
25.04.2010., 21:28
hej zelim kupit S5230 pa zanima me par stvari :
1.koja je razlika izmedu obicnog s5239 i s5230 star? vidio sam da se u vipu prodaje pod star, a odem u europatrade i njima ne pise star(i u europatradu je jeftiniji 200 kn ako se ne varam)
2.jel se zna kad ce doc wifi verzija u hrvatsku?
3. cini mi se da je mob dosta dugo na trzistu pa koja je mogucnost da uskoro izbace neki novi touch model u istom cjenovnom rangu (do 1500 kn)

rabbit16
28.04.2010., 08:48
jel ima drugih tema za skinut? ove 2 me pomalo zivciraju...

kalashnykov
30.04.2010., 13:19
@ jujitsu:

1) nikakva, Samsung Star je "nadimak" Samsunga S5230 :) ovaj krasan nadimak je Tele2 iskoristio da sa njim dila novi album "zvijezde" Bojana Jambrošića :rofl: pa su imali neki proljev slogan tipa zvijezda u zvijezdi :s
2) koliko ja znam još ga nema, a pitanje je da li će uopće dolazit i kad... ni google nije pomogao :eek:
3) tko da izbaci, naši krasni operateri da puste neki novi u prodaju ili Samsung da izbaci nešto u tom rangu? Inače ovaj mobitel je na tržištu (naravno kako kojem) cca godinu dana http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-2739.php

@ rabbit

možeš mijenjati samo pozadine, nažalost teme ne :flop: ali možeš se malo igrati s promjenama pozadine, tipa slova i sl... radi sam sebi optičke varke :top:

rabbit16
01.05.2010., 09:50
ma zivcira me ova bijela pozadina na izbornicima... nego, postoje koje slusalice za taj samsung da nisu ove originalne a da pasu unutra? ove cak ni nemaju spuzvicu na sebi i non stop mi izlaze iz uha, i cuje se vise izvan nego meni u usima... slusalice su bas sucks... nemaju ni onaj nastavak da mozes prikljucit obicne unutra... a tamam sam kupio nove.. :S

zenita
04.05.2010., 10:38
...danas si idem kupit mobitel u vipu...ne mogu prezaliti sto nema bijeli :flop: , a ni wifi verzija jos nije dosla....

uglavnom sto se tice slusalica, ima na ebayu ovo cudo tak da mozes koristit 3.5mm ulaz i kupit koje god oces slusalice, ja sam se vec sjebala jer sam narucila slusalice, glupaca nisam znala da nema 3.5mm ulaz :bonk::bonk:

http://cgi.ebay.com/Headphone-Audio-Adapter-Samsung-GT-S5230-Tocco-Lite-/220598937447?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item335cb8a767

penzl
04.05.2010., 23:30
dali još nekome ovaj pc studio,radi nekako usporeno ili samo meni?

zenita
05.05.2010., 00:06
evo danas ga dobila....i neki problemi, pa ako mi moze netko pojasnit malo...:confused:

skinula sam si par igrica i aplikacija, cisto za probu, problem je u tome sto svaki put kad ocu npr pokrenut igricu moram ju ispocetka instalirat...jako mi glupo to djeluje, zna li tko kako rjesiti taj problem?:ne zna:

i kako staviti pjesme u folder glazba...meni ostaju u zvukovima...

help me

penzl
05.05.2010., 11:20
evo danas ga dobila....i neki problemi, pa ako mi moze netko pojasnit malo...:confused:

skinula sam si par igrica i aplikacija, cisto za probu, problem je u tome sto svaki put kad ocu npr pokrenut igricu moram ju ispocetka instalirat...jako mi glupo to djeluje, zna li tko kako rjesiti taj problem?:ne zna:

i kako staviti pjesme u folder glazba...meni ostaju u zvukovima...

help me

uđeš u datoteke-uredi-premjesti(odaberi pjesmu)-(odaberi mapu)-telefon-zvukovi-glazba i stisneš premjesti i to je to.ako si na to mislila.
jer ima i poseban folder glazba gdje je samo mp3 i prepoznavanje pjesama.a mislim da se tamo ne može ništa prebaciti.

otkud si skinula aplikacije?

Laetitia101
09.05.2010., 22:28
Trebam pomoć...
Naime, kada mi baterija bude pri kraju ne mogu više slušati glazbu, igrati igrice... Ugl znate o čemu pričam. Zanima me postoji li kakva mogućnost da se "skine" ta štednja baterije jer mi ponekad zna čitav dan javljati da je baterija pri kraju, a u to vrijeme ne mogu slikati niti išta drugo što ne uključuje razgovor i pisanje poruka.
Hvala...

rabbit16
14.05.2010., 15:52
Jos nist od mojih slusalica niti druge teme za mob :) Jedino me zivcira sta svaki 3. dan moram punit bateriju a samo pisem poruke i tu i tam nazovem... Uopce muziku ne slusam... :S

ena94
01.06.2010., 14:57
Jučer sam kupila mobitel. Prva liga je :s
Ja sam inače osoba vrlo zahtjevna kad su u pitanju svakakve mogućnosti na mobitelima, ali ovaj me stvarno oduševio :):)

cbass
03.06.2010., 21:33
koji je mob bolji? ovaj ili nokia 5230?

cbass
13.06.2010., 18:36
Jel se može na ovom mobu stavit neke svoje teme?

cutie1994
13.06.2010., 19:23
Ja nemogu postaviti šifru... kada odaberem zaključavanje privatnosti ---> poruke i kada se pojavi da upišem šifru, stalno mi izbacuje netočna SIM šifra :mad::ne zna:

Benjo14
24.06.2010., 23:18
zAnima me di se moze kupiti silikonska maska za ovaj mob a da nije preko neta!?!?!?!?i dali na ovom mobu ima wireless:confused::ne zna:

assassin
25.06.2010., 11:34
Nema wireless.
Imaš po oglasniku silikonskih masaka.

Benjo14
25.06.2010., 18:49
Nema wireless.
Imaš po oglasniku silikonskih masaka.

Pa znas li neki oglasnik osim njuskala jer sam gledao i nema....a ima li to kupiti u nekom prodajnom centru...??

assassin
25.06.2010., 18:57
Ima (http://www.njuskalo.hr/mobiteli-oprema/silikonske-torbice-modeli-htc-hd2-samsung-lg-nokia-oglas-1145505) :)
Postoji i kupiprodaj, plavi oglasnik, forumski oglasnici...
Evo, i ovaj (http://www.memorije.net/index.php?page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=1) internet dućan ima.
I ovaj (http://www.gsm-electronic.hr/opt.blog/entry./id.55/) dućan u Zagrebu (samo nazovi prije nego što ideš kupiti ;)), mislim da je na Draškovićevoj.

Benjo14
25.06.2010., 19:17
A dali znas neki takav slican ducan kao sto si naveo samo da se nalazi u istri ??

Benjo14
25.06.2010., 20:00
I di se moze kupiti screen protector jer nemogu nigdije naci

fifi55
27.06.2010., 12:00
e može jedno pitanje ?? Meni je moj samsung S5230 danas pao u vodu. Kaj da radim ?? HELP !!

:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

assassin
27.06.2010., 12:17
Izvadi ga :p, ne šalji bezveze PM već pričekaj da ti netko odgovori, stavi na suho mjesto i pročitaj neku od 2- 3 teme sa istim problemom.
Upotrijebi search ako ne možeš naći "ručno".

Benjo14
27.06.2010., 13:15
e može jedno pitanje ?? Meni je moj samsung S5230 danas pao u vodu. Kaj da radim ?? HELP !!

:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

Pa kako ti je pao u vodu?(u slanu vodu ili)

fifi55
27.06.2010., 13:23
Pa kako ti je pao u vodu?(u slanu vodu ili)

ne pao je u slatku i voda je ušla ispod ekrana. :(

fifi55
27.06.2010., 13:24
hvala svima :)

fifi55
27.06.2010., 13:27
Izvadi ga :p, ne šalji bezveze PM već pričekaj da ti netko odgovori, stavi na suho mjesto i pročitaj neku od 2- 3 teme sa istim problemom.
Upotrijebi search ako ne možeš naći "ručno".
ali ne mogu naći ni ručno ni sa search
:confused::confused::confused:

Benjo14
27.06.2010., 16:20
odnesi ga u servis da ti to naprave,dok nesto ne zajeb_s

Benjo14
27.06.2010., 16:21
e sa ima anti virus za ovaj mob??? ako zna ko=D

assassin
27.06.2010., 16:59
Što će ti antivirus?
Skeniraj stvari koje prebacuješ s kompjutera i to je to...
Nećeš nikakv virus dobiti na S5230.

lord_voldemort
30.06.2010., 19:45
jel se mogu igrat igrice s game boy-a na s5230, da se stavi neki emulator il nes

UnusualMe
10.07.2010., 14:39
U zadnjih par dana sam primjetila da moj Samsungić nešto sporije reagira... :(

Nemam onih widgeta hrpetinu, također nekakvih otvorenih aplikacija u pozadini nema. Probala gašenjem/paljenjem, situacija ista ostala. I ne radi se o tome da se nešto dogodilo sa osjetljivošću ekrana, to šljaka. Jednostavno se usporio i treba mu duže za sve što idem raditi - tipkat sms, nešto podesiti u izborniku, kad mi mob zvoni i pritisnem tipku za uspostavu poziva, poziv se uspostavi s nekakvim kašnjenjem od 2-3 sekunde.

Ima li tko ideje što bi moglo bit?

kototamopeva
10.07.2010., 21:49
ej planiram si uzet ovaj mob u tele2!sad sam na knock-out 50 pa ću samo produžit pretplatu i dobit ga za siću...:) a sad mi recite nešto o mobu??čitam tu šta ljudi pišu i čini se da je ok mob al dajte mi neke nove informacije!!

penzl
10.07.2010., 22:01
ej planiram si uzet ovaj mob u tele2!sad sam na knock-out 50 pa ću samo produžit pretplatu i dobit ga za siću...:) a sad mi recite nešto o mobu??čitam tu šta ljudi pišu i čini se da je ok mob al dajte mi neke nove informacije!!

a što te zanima..:ne zna:

kototamopeva
11.07.2010., 00:08
pa općenito kvaliteta mobitela...kakva mu je brzina,kakva je baterija,dal se kvari,kakve su mu karakteristike...uglavnom koji su mu minusi a koji plusevi!

kototamopeva
11.07.2010., 00:17
e ida jel se može preko njega na internet??kažu da nema wlan i nešto 3G a ja to nikaj ne kužim...il to moram zvat tele2 da mi ukljuce internet?

assassin
11.07.2010., 07:23
e ida jel se može preko njega na internet??kažu da nema wlan i nešto 3G a ja to nikaj ne kužim...il to moram zvat tele2 da mi ukljuce internet?
Naravno.
Nema WiFi- ne možeš se spojiti doma na internet i besplatno surfati na mobitelu.
Ima 3G- to je dosta brzi internet, koji plaćaš u tele2.
Vjerojatno trebaju poslati postavke- ali, to nije problem, nazoveš službu za korisnike i pitaš.
pa općenito kvaliteta mobitela...kakva mu je brzina,kakva je baterija,dal se kvari,kakve su mu karakteristike...uglavnom koji su mu minusi a koji plusevi!
Za to čitaj od početka temu.

kototamopeva
11.07.2010., 13:14
Za to čitaj od početka temu.

ma pročito sam ja to sve samo me zanima dal ima nekih novih informacija oko kvarova i takvih stvari...al fala na informaciji!!:):)

penzl
11.07.2010., 15:20

za sad nemam kvarova.
bat.mi traje 6 dana a koristim i mp3 i slikam dosta, i razgovori i poruke..
minusi(oni koji meni smetaju),nema bljeskalicu.,vidljivost ekrana na danjem svijetlu jako loša pa skoro i nikakva.
kad prelistam sve pjesme i dođem do kraja nemogu odmah prebaciti na prvu nego moram opet listati sve unatrag do prve.tako je i sa fotografijama..radio se nemože slušati ako nisu spojene slušalice(koje su loše,ispadaju iz uha).
to sam od minusa za sada našao.kad nađem još koji ,napišem.
internet ne koristim,tako da o tome neznam puno..

kototamopeva
11.07.2010., 15:44
za sad nemam kvarova.
bat.mi traje 6 dana a koristim i mp3 i slikam dosta, i razgovori i poruke..
minusi(oni koji meni smetaju),nema bljeskalicu.,vidljivost ekrana na danjem svijetlu jako loša pa skoro i nikakva.
kad prelistam sve pjesme i dođem do kraja nemogu odmah prebaciti na prvu nego moram opet listati sve unatrag do prve.tako je i sa fotografijama..radio se nemože slušati ako nisu spojene slušalice(koje su loše,ispadaju iz uha).
to sam od minusa za sada našao.kad nađem još koji ,napišem.
internet ne koristim,tako da o tome neznam puno..

a dobro to listanje se može pregrmit...al ova vidljivost je solidan nedostatak al to ga sklonim malo od sunca i to je to...:)

kototamopeva
13.07.2010., 00:51
imam 2 pitanja...

uzo sam si taj mob i zadovoljan sam...zasad...hehe
negdje sam naletio da se može namjestit ona traka za pomicanj prema dešnjacima i ljevacim??jel neko zandi da to nađem ako sam uopće dobro vidio...

i vezano uz ovu zaštitnu masku...šta je to,kolko to dođe,di da to kupim,dali to pomaže???ja imam ono kaj je bilo naljepljeno još u kutiji al brijem da nije to neka zaštita...:ne zna::ne zna:

Sefo91
13.07.2010., 10:27
Kupio sam nedavno ovaj telefon i bas mi se svidio, jedina zamjerka je blic, 3.2mpix je zadovoljavajuce, slike po danu su extra, internet radi super ,ali jedino ne znam zasto nece da mi otvori clipove na youtube? Je li radi to nekome ?Nisam krenuo preko racuna da gledam video, nego sam doplatio MB pa onda, kad otovrim klip, kaze mi samo nema odgovora.
POmazite, ovo ne mogu nikako napravit , hvala!!!

Sefo91
13.07.2010., 10:35
Interesuje me samo da li treba baterija da se formirna ono standardno ili kako su mi mnogi rekli ,kao to su nove litijumske baterije one se vec 5 godina ne formiraju, ja sam ipak se pridrzao onog starog nacina formiranja, prazni ,puni 12 sati,3 puta tako.

assassin
13.07.2010., 12:17
Kupio sam nedavno ovaj telefon i bas mi se svidio, jedina zamjerka je blic, 3.2mpix je zadovoljavajuce, slike po danu su extra, internet radi super ,ali jedino ne znam zasto nece da mi otvori clipove na youtube? Je li radi to nekome ?Nisam krenuo preko racuna da gledam video, nego sam doplatio MB pa onda, kad otovrim klip, kaze mi samo nema odgovora.
POmazite, ovo ne mogu nikako napravit , hvala!!!
Odeš na m.youtube.com- pošto te sam ne preusmjerava.
Interesuje me samo da li treba baterija da se formirna ono standardno ili kako su mi mnogi rekli ,kao to su nove litijumske baterije one se vec 5 godina ne formiraju, ja sam ipak se pridrzao onog starog nacina formiranja, prazni ,puni 12 sati,3 puta tako.
Nisu litijumske- nego litij- ion. Ali, nije bitno :p
Ne trebaš ništa "formatirati".
Zašto pitaš ako si već napravio? :D Mislim, nisi napravio nikakvu štetu- ali bezveze si držao na punjaču.
Inače, kada se baterija napuni (kojih 4- 5 sati, ovisi do mobitela)- prestaje punjenje. Ti možeš držati na punjaču i stiskati struju kroz kabel kao paštetu u ovitku- ali mobitel se više ne puni.

Sefo91
13.07.2010., 12:47
nema veze, sacu probat ovo za youtube pa cu ti javit, ako ne moze opet, do cega onda moze bit?? Radi li tebi to ???

Sefo91
13.07.2010., 12:52
Evoo ga, radi na ovo http://m.youtube.com , samo sto nesto sporo ocitava :)

Richeilleu
13.07.2010., 16:43
Danas sam kupio ovaj mobitel i interesira me jedna stvar, pogotovo jer sam pretplatnik. Da li se mobitel može nekontrolirano spajati na internet, putem raznih widgeta, aplikacija ili nekog trećeg načina? Želio bi isključiti mogućnost spajanja jer opće ne želim ići na internet s mobitela.

UnusualMe
13.07.2010., 19:30
Danas sam kupio ovaj mobitel i interesira me jedna stvar, pogotovo jer sam pretplatnik. Da li se mobitel može nekontrolirano spajati na internet, putem raznih widgeta, aplikacija ili nekog trećeg načina? Želio bi isključiti mogućnost spajanja jer opće ne želim ići na internet s mobitela.

Jedino onaj widget za vremensku prognozu se može automatski ažurirati par puta na dan ali to se da isključit u settingsima. Ili na kraju krajeva, ne koristit taj widget ako ni u kojem slučaju ne želiš spajanje na net.

Richeilleu
13.07.2010., 19:50
Jedino onaj widget za vremensku prognozu se može automatski ažurirati par puta na dan ali to se da isključit u settingsima. Ili na kraju krajeva, ne koristit taj widget ako ni u kojem slučaju ne želiš spajanje na net.

Kako da to isključim u settingsima? Zvao sam službu za korisnike t mobilea, ali mi ne žele isključiti opciju spajanja s interneta. Kažu da ne nude tu uslugu. Gamad.

lolipopp
14.07.2010., 01:24
Ja nemogu postaviti šifru... kada odaberem zaključavanje privatnosti ---> poruke i kada se pojavi da upišem šifru, stalno mi izbacuje netočna SIM šifra :mad::ne zna:

Isti problem!

I još jedan... stalno mi dolazi upozorenje da nemam dovoljno memorije za poruke, a provjerila sam i imam dovoljno i na mobu i na Simu. :D
I ove teme su užasno glupe-moje 2 najmrže boje... zelena i crvena :( Postoji li neko rješenje??

Richeilleu
16.07.2010., 22:36
Otišao sam na poruke, pa stanje memorije, pa SMS poruke. I vidim 0/30 kod ulaznih i 0/500 kod izlaznih. Zgrozio sam se. Samo 30 ulaznih poruka može biti?? Dal se nekako može preusmjeriti na memorijsku karticu ili drugačije riješiti?

penzl
17.07.2010., 12:02
imam 2 pitanja...

uzo sam si taj mob i zadovoljan sam...zasad...hehe
negdje sam naletio da se može namjestit ona traka za pomicanj prema dešnjacima i ljevacim??jel neko zandi da to nađem ako sam uopće dobro vidio...

ako si mislia na onu traku od vidgeta mislim da se ona nemože mijenjati.jedino se ona traka u imeniku može prilagoditi ljevacima i dešnjacima..
ako si to mislia,onda idi u postavke/postavke aplikacija/imenik/jednom rukom/pa si prilagodi kako ti treba..

Benjo14
22.07.2010., 02:59
Nezz tako i meni a neznam od cega...ali inace mi je sve supp sa njim samo sto ponekad zna usporiti

*Flower*
22.07.2010., 15:47
bok, dobila sam mob prije dva dana,tako da se još upoznajem sa njim :)
može mi netko poslati na pp od kud skidate igre i sl.:mig:

tenks:top:

xxxDomagojxxx
23.07.2010., 15:23
Da li netko zna gdje bi mogla kupiti slusalice za samsung s5230? hvala....

maja28
25.07.2010., 20:21
bok ljudi!
Evo imam ovaj mob. već par dana i imam problem. Kad pošaljem sms poruku ne dobivam izvješće, iako mi je u postavkama podešeno da mi dolazi. Jel ima netko da ima isti problem?

I skužila sam još kad odem na sigurnost i na zaključavanje privatnosti postavim da mi recimo poruke budu zaključane i prvi put kad odem na poruke mi traži kod i ne mogu se čitat, nakon toga kad upišem kod i pročitam poruku, izađem iz svega i ponovo odem na poruke odmah ih otvori i ne traži nikakav kod, kao da nisu zaključane. Ima li još neka fora ili je to tako? Prije ovog sam imala isto samsung ali kod njega sam svaki puta morala upisivat kod kad bi htjela otvorit poruke.

maja28
25.07.2010., 20:25
Isti problem!

I još jedan... stalno mi dolazi upozorenje da nemam dovoljno memorije za poruke, a provjerila sam i imam dovoljno i na mobu i na Simu. :D
I ove teme su užasno glupe-moje 2 najmrže boje... zelena i crvena :( Postoji li neko rješenje??

da..i meni isto to dolazi za poruke, a kad odem na stanje memorije pokazuje da ima još mjesta. :flop:

maja28
25.07.2010., 20:29
Otišao sam na poruke, pa stanje memorije, pa SMS poruke. I vidim 0/30 kod ulaznih i 0/500 kod izlaznih. Zgrozio sam se. Samo 30 ulaznih poruka može biti?? Dal se nekako može preusmjeriti na memorijsku karticu ili drugačije riješiti?

30 poruka ti stane na memoriju SIM kartice i to ti nema veze koji je mobitel, a 500 poruka ti stane na telefon, iako ja imam negdje oko 200 poruka na telefonu i dolazi mi obavjest kako je memorija puna. Onda ne kužim na koju foru piše da može stat 500 poruka. Poruke ne možeš spreman na memorijsku karticu.

maja28
25.07.2010., 23:43
I skužila sam još kad odem na sigurnost i na zaključavanje privatnosti postavim da mi recimo poruke budu zaključane i prvi put kad odem na poruke mi traži kod i ne mogu se čitat, nakon toga kad upišem kod i pročitam poruku, izađem iz svega i ponovo odem na poruke odmah ih otvori i ne traži nikakav kod, kao da nisu zaključane. Ima li još neka fora ili je to tako? Prije ovog sam imala isto samsung ali kod njega sam svaki puta morala upisivat kod kad bi htjela otvorit poruke.

evo skužila sam..treba pričekat da se ponovo telefon zaključa i onda ponovo traži kod

ena94
26.07.2010., 19:09
Bok svima!
Ja imam ovaj mobitel otprilike mjesec dana i onako, osrednje sam zadovoljna s njime.
Nije ništa posebno, ali nije ni loš...

E sad, samo da pitam, zna li tko u kojem formatu trebaju biti videa na mobu?
Ja sam probala stavljati skinute spotove s YouTube-a i prebacivala sam ih u 10ak formata, ali mob ne podržava nijedan. Koji su podržani?

RebelTouch
29.07.2010., 17:31
Stalno mi dolazi upozorenje da nemam dovoljno memorije za poruke, a provjerila sam i imam dovoljno i na mobu i na Simu. :D
30 poruka ti stane na memoriju SIM kartice i to ti nema veze koji je mobitel, a 500 poruka ti stane na telefon, iako ja imam negdje oko 200 poruka na telefonu i dolazi mi obavjest kako je memorija puna. Onda ne kužim na koju foru piše da može stat 500 poruka. Poruke ne možeš spreman na memorijsku karticu.

I ja imam isti problem! :s Ide mi na zivce sto stalno moram brisati poruke jer ih stane samo 200, a lijepo pise da ih stane 500. :kava: Na koju foru da imam tih 500 poruka u mobitelu kad sam prisiljena brisati... :kava:
Jel se to moze u postavkama promijeniti ili sta? :mama:

vhrkac
29.07.2010., 19:39
rebel i ena-niste mozda razmisljale da vam je poruka koja poslana je napisana u dva ili tri sms-a.....
telefon i te poruke broji kuzite
odtud 200tinjak poruka a u biti su to najmanje 2 poruke u jednoj
nevjerujem da cuvate samo poruke koje su samo do 160 znakova

RebelTouch
29.07.2010., 20:48
rebel i ena-niste mozda razmisljale da vam je poruka koja poslana je napisana u dva ili tri sms-a.....
telefon i te poruke broji kuzite
odtud 200tinjak poruka a u biti su to najmanje 2 poruke u jednoj
nevjerujem da cuvate samo poruke koje su samo do 160 znakova

Imala sam prije ovog mobitela LG i imao je mjesta za 500 poruka i to je doista i bilo 500 poruka, neovisno o tome sto su neke bile 2 poruke u 1. :ne zna: Jedino ako ovi iz Samsunga imaju neku svoju filozofiju... :kava:
A sad i kad razmislim, od ovih 200 poruka koje imam u mobu ( s tim da ni nemam tocno 200 da mi mob ne bi pizdio da ih brisem :kava:), mozda 20ak ih je 2 poruke u jednoj, tako da ta teorija ne stoji... :ne zna:

Ma ako se to ne moze nekako namjestiti, onda je to jedan ogroman minus mobitelu, sto se mene tice... Dobro da nema mjesta samo za 20 poruka, kao one prastare Nokie. :rolleyes:

zdenac
05.08.2010., 19:58
Molim vas dali netko zna neku stranicu gdje se mogu skinuti theme i ostalo za Samsung S5230!
Hvala!!!

penzl
05.08.2010., 20:45
Molim vas dali netko zna neku stranicu gdje se mogu skinuti theme i ostalo za Samsung S5230!
Hvala!!!

mislim da si ti već 5 ili 6 koji to traži.
probaj tuhttp://www.zedge.net/wallpapers/2996/samsung-s5230-wallpapers/17-6-1/

voxi
06.08.2010., 20:06
ovakoc :)

nije mi se dalo čitat baš sve komentare :rolleyes:

prije ovog mobitela sam imala godinu dana LG cookie .. užasno mi je bija prirasta srcu.. ne zato šta je to najdivniji mobitel na svijetu već sentimantalno :). imao je dosta nedostataka.. baterija je bila katastrofalna, a koristila sam ga koliko ga prosječni čovjek dnevno koristi..ipak, imala sam dojam da ga stalno punim!

sklopom okolnosti..upao mi je u more..i mislila sam da ću kupit isti (za bolji nisam baš imala para), al sam se u zadnji tren odlučila uzet ovaj!

kamera na oba mobitela je sranje! al meni to nikad nije bilo previše bitno..po danu su pristojne slike za glupiranje..za sve ostlo imam digitalni (bar sam ga imala dok i on nije upao u more sa cookijem)

ajmo reć da su ova dva moba na istu bazu..al je samsung masu kvalitetniji mobitel! baterija je divotica! jedino za čim žalim kod cookija su dvi stvari: ploha za crtanje i 500 poruka (bez obzira da li je u jednoj poruci 160 znakova ili 800) !

uglavnom :top:

lolipopp
08.08.2010., 21:10
Još jedno pitanje: Mogu li se poruke na neki način prebaciti na kompjuter?? :D

ccc199
09.08.2010., 15:31
Trebam pomoć...Mobitel sam dobio iz Njemačke, i neće da mi poveže na internet...pokušavao sam sam napraviti connection ali opet ne radi...jeli mi može netko reći postavke na njegovom mobitelu...
(na T-mobile sam.)

Hvala.

Hrvoje-16-zg
11.08.2010., 17:00
dobar dan žlim....ovaj...htio bi pitat...jel zna neko di se mogu nabavit one gumene "navlake", "futrolice", ne znam kako bi nazvao...za ovaj mobitel...nesto tipa ono sta ima iPod...pa onda ima u raznim bojama, zelena, roza, plava...il ako ne znate di ima...kako se to kaze na eng (meni ne pada na pamet) pa da pogledam na eBay-u... (inace iz zg-a sam)

thumb
11.08.2010., 17:20

zato jer si tele2 :kava:

thumb
11.08.2010., 17:23
moj je riknuo nakon 8 mjeseci... :(

imam cijelih 6 sati razgovora...

imam garanciju, pa ćemo vidjeti... ugl. gasi se stalno ! :mad:

lolipopp
12.08.2010., 02:31
zato jer si tele2 :kava:
Ne, nije, ja uopce nisam iz HR! :D
(ovo mi je novi profil, na starom sam zaboravila sifru:o)

zdenac
14.08.2010., 06:46
mislim da si ti već 5 ili 6 koji to traži.
probaj tuhttp://www.zedge.net/wallpapers/2996/samsung-s5230-wallpapers/17-6-1/
----------------------------------------------
Hvala! Probat ću na toj šta si prepručio! Šta mogu kad na netu nemrem naći!Ovo mi je zadnja mogućnost!

joko_zep
14.08.2010., 14:34
----------------------------------------------
Hvala! Probat ću na toj šta si prepručio! Šta mogu kad na netu nemrem naći!Ovo mi je zadnja mogućnost!

na toj stranici skidas samo wallpapere a ako zelis mjenjat teme na samsungu sto ne preporucam ,odi na youtube i tamo imas instrukcije koji program skinut i gdje teme skidat

skroby17
15.08.2010., 23:38
moj je riknuo nakon 8 mjeseci... :(

imam cijelih 6 sati razgovora...

imam garanciju, pa ćemo vidjeti... ugl. gasi se stalno ! :mad:

eh riknuo i moj! :( Ekran mu uopće nije reagirao i također je na servisu! Dal zna itko koliko se po prilici čeka da bude gotov?

Sashica
16.08.2010., 11:16
Imam pitanje.

Frendica me jučer zamolila da s mog samsunga pogleda fejs, ja sam joj dala. Međutim, iako je ona kliknula na Odjavu kad je završila, mob joj ipak pamti lozinku. Dakle, ako sad odem preko mog moba na fejs odmah je upisano njeno korisničko ime, a lozinka je isto unešena - odnosno, vide se zvjezdice, ne možeš pročitati lozionku, ali kad klikneš ''prijava'' automatski se ulogira bez problema i ode na njen profil.

E sad, ne znam kako to ukloniti? :ne zna: Ja ne bih nikad koristila njene privatne podatke, ali npr. ako izgubim mob i slično, bilo tko može ući na njen profil i koristiti privatne podatke.

Ona mi tvrdi da nije odabrala nikakvu opciju ''zapamti lozinku'' i slično, a ja štogod pokušala, lozinka ostaje. Kako to ukloniti?

Hvala svima koji mi dogovore :s

ccc199
17.08.2010., 11:22
Da li bi mi netko mogao poslati svoje internet postavke?

kototamopeva
18.08.2010., 13:56
imam pitanje...od kad sam dobio mob stvarno nemam nikakvih primjedbi,mobitel je odličan!samo kad me neko zove i ja stisnem tipku za javljanje njemu treba neke 2 sekunde da prihvati!znaći ja se javim a on i dalje svira nekih 2 sekunde i onda tek odgovori!ne kužim!!:ne zna:

Hrvoje-16-zg
18.08.2010., 14:48
i još jedno pitanje imam.... mogu na mobitelu napisati samo 2 sms-a...treći vec pretvara u mms...ako kliknem na opcije>slati kao sms, pise mi da ako nastavim da ce mi neke postavke mozda biti izgubljene...jel neko zna kako se to popravi? tak da mogu pisat i slat vise od 2 sms-a?
hvala unaprijed :) :W

mato5luks95
29.08.2010., 03:43
Evo ovako zanima me koje trgovine prodaju zaštitnu opremu za S5230?

Od zaštita tih trebam:
Zaštita za ekran
Crna silikonska zaštita

HVALA UNAPRIJED

mato5luks95
30.08.2010., 17:25
HITNO HITNO HITNO HITNO!!!!
Trebam blokirat 1 dolazni poziv kao i poruke te osobe na Samsung GT S5230,molim vas pomagajte.
HVALA HVALA HVALA HVALA!!!!

cbass
06.09.2010., 22:37
jel se isplati uzet ovaj mobitel? jel dobar?
dal je bolji od lg popa? koji mi preporučate?

penzl
06.09.2010., 22:56
samsung 100 %.
pop mi je nekako malen..

JohnDoe-25
07.09.2010., 12:03
Da li netko zna gdje bi mogla kupiti slusalice za samsung s5230? hvala....

Vjerojatno svaki ovlašteni distributer ima, nazovi europatrade u Zg, oni vjerojatno imaju, a vjerojatno su i jeftiniji,imam dobra iskustva s njima. Bilo kako bilo, preporučam da ti kupiš bluetooth slušalicu, ona odgovara za svaki mobitel s blutoothom, nema žica niti ništa, prilično praktična stvar. Ja sam kupio baš jednu Samsungovu i koristim je sa starom Omniom(Omnia SGH i900).

cbass
07.09.2010., 16:24
pa i ja bi isto nekako samsung radije, jer čujem da lg nevalja, da se brzo kvare i baterije da su im loše i slično..

a dal se može uzet internet preko tele 2 za taj samsung, i onda da idem na facebook i twitter?

assassin
07.09.2010., 20:35
i još jedno pitanje imam.... mogu na mobitelu napisati samo 2 sms-a...treći vec pretvara u mms...ako kliknem na opcije>slati kao sms, pise mi da ako nastavim da ce mi neke postavke mozda biti izgubljene...jel neko zna kako se to popravi? tak da mogu pisat i slat vise od 2 sms-a?
hvala unaprijed :) :W
Nemaš što popravljati, koliko znam :D
To je tako napravljeno.
3 SMS- a su već veća količina podataka od uobičajenog SMS- a koji ide preko GSM- a. Tako da pretpostavljam da GSM ima neka ograničenja koja ne dozvoljavaju prijenos tolikog paketa podataka (mislim da je jedna poruka oko kilobit). Zato i je uveden GPRS- on je dodatak SMS protokolu.
a dal se može uzet internet preko tele 2 za taj samsung, i onda da idem na facebook i twitter?
Naravno da može. :)
Kao i za svaki drugi malo noviji mobitel.

Haylie
07.09.2010., 22:29
Hi.ima li gdje u zg povoljnih maskica za s5230?
I da li netko zna koliko bi kostala promjena prednje strane/izgrebanog toucha?

Tsigalko 11
10.09.2010., 04:03
Imam jedno pitanje u vezi e-maila. Pokušao sam otvoriti svoj e-mail u izborniku poruke. Upisao sam sve one podatke koji se traže i kliknuo na skidanje podataka, ali stalno mi javlja da hotmail ne odgovara. može li mi netko reći u čemu je problem? više puta sam provjerio sve podatke koje sam upisao i točni su...

cbass
10.09.2010., 16:40
Gdje se na ovom mobitelu stavlja memorijska? xD

assassin
10.09.2010., 17:03
Zašto daju upute sa mobitelom...
Ispod baterije, kraj SIM kartice.

cbass
11.09.2010., 11:24
kada ga uključim na usb kada si hoću prebacit stvari na njega, počne mi se punit, a ne želim da mi se puni, jer se nije još skroz ispraznio, i ne želim ga sjebat.. jel se može isključit to punjenje, ili to nema veze, mogu nastavit?
i na šta moram ić da si prebacim, Samsung PC Studio, spremanje podataka ili Media Player

assassin
11.09.2010., 14:59
Nema veze.
Spremanje podataka.

cbass
11.09.2010., 15:53
Hvala ti assassin..

janja.sesel
15.09.2010., 15:09
Imam ih.
Jako dobre slušalice,al nemogu se sjetit gdje su kupljene.

sspaydi
19.09.2010., 20:47
da li mi neko može objasniti kako se šalje e-mail sa samsunga S5230?please

magmax
30.09.2010., 14:03
ja imam sličan problem,obzirom da sam nov morisnik ovog mobtela,gde mogu naći msn (downloadovati)za ovaj mob,hvala

Thechosentwo
01.10.2010., 10:52
Dvoumim se izmedu LG ku990i viewty i Samsunga S5230.

Znam da lg ima bolju kameru, a samsung izdrzljiviju bateriju. Cjene su im tu negdje.

Ali me zanima misljenje nekog tko zna vise sta da mi preporuci. Razlika u cjeni ne igra ulogu. Bitniji mi je sveukupni dojam. Hvala unaprjed.

fico139
01.10.2010., 16:12
imam 1 problem. imam mobitel oko 10 dana i memorijsku karticu oko tjedan dana od 8 gb, i jučer mi se počelo događati da kada upalim mobitel neprepoznaje memorijsku karticu, a kada prepozna i idem slušati muziku nakon nekog vremena je više nemogu slušati i kaže mi da datoteka nepostoji (glazba samo na memory kartici). molim vas ako neko zna uzrok problema da mi pomogle. HVALA

Thechosentwo
01.10.2010., 22:34
Dvoumim se izmedu LG ku990i viewty i Samsunga S5230.

Znam da lg ima bolju kameru, a samsung izdrzljiviju bateriju. Cjene su im tu negdje.

Ali me zanima misljenje nekog tko zna vise sta da mi preporuci. Razlika u cjeni ne igra ulogu. Bitniji mi je sveukupni dojam. Hvala unaprjed.

Netko? Savjet neki? Preporuka bi dobrodosla. Vjerovatno sutra idem kupit.:ne zna:

maky3685
05.10.2010., 08:51
pozdrav ljudi..
imam blem. nakon što ukucam pin kartice, mob traži sim šifru. što je to? mob nije moj već od kolege. što napraviti? tnx na odgovorima...

assassin
05.10.2010., 13:55
Postoje dvije mogućnosti:
1) Mobitel je kodiran, a ti si ubacio karticu mreže na koju ne radi.
2) Kolega je stavio šifru na mobitel (nisam siguran da se to može na S5230).
Rješenja:
1) a) Koristi karticu operatera na koji je mobitel kodiran (pitaš kolegu, naravno ako ima T- mobile logo iznad ekrana- ne trebaš pitati :D).
b) Dekodiraš mobitel u nekom servisu.
2) Pitaj kolegu koja je šifra.

Za više informacija, napiši nam kakvu te točno šifru traži :)

maky3685
05.10.2010., 18:37
Postoje dvije mogućnosti:
1) Mobitel je kodiran, a ti si ubacio karticu mreže na koju ne radi.
2) Kolega je stavio šifru na mobitel (nisam siguran da se to može na S5230).
Rješenja:
1) a) Koristi karticu operatera na koji je mobitel kodiran (pitaš kolegu, naravno ako ima T- mobile logo iznad ekrana- ne trebaš pitati :D).
b) Dekodiraš mobitel u nekom servisu.
2) Pitaj kolegu koja je šifra.

Za više informacija, napiši nam kakvu te točno šifru traži :)

mob je iz t-mobile-a, kartica isto . i nakon što ukucam pin traži sim šifru. ako je kartica vani ,a upalim mob mogu po meniju moba normalno raditi. kolega je gluhonjem pa me zamolio da probam mu nekako to riješit. i sam sam htio odnijet u servis neki , al prvo želim provjerit dali se što može bez servisa napravit.

damir-zagi
07.10.2010., 09:31
imam problem!
bio sam u mp3,slušao muziku i kada sam izašao van na ekranu mi je ostao nekakav pravkutnik sa zadnjom pjedmom koju san slušao.i nemam pojma kak da to maknem!
ak neko zna??help:ne zna:

i da...kak se stavi neka pjesma za melodiju zvona?
znači pjesme su mi tamo u mp3-u,i kolko sam ja vidio sam ima opcija POSTAVI KAO TON POZIVATELJA I ALARMA!!

penzl
08.10.2010., 00:24
imam problem!
bio sam u mp3,slušao muziku i kada sam izašao van na ekranu mi je ostao nekakav pravkutnik sa zadnjom pjedmom koju san slušao.i nemam pojma kak da to maknem!
ak neko zna??help:ne zna:

i da...kak se stavi neka pjesma za melodiju zvona?
znači pjesme su mi tamo u mp3-u,i kolko sam ja vidio sam ima opcija POSTAVI KAO TON POZIVATELJA I ALARMA!!

misliš li na onaj widget pravokutnik od mp3 ili...?

ne kužim što bi htio sa melodijom zvona?
da ti bude ista za sve pozive ili...?:ne zna:

assassin
08.10.2010., 09:07
Vjerojatno na to misli.
Ne znam što bi drugo bilo...
Uglavnom, damire, dugi pritisak na widget i povučeš ga ulijevo.

Settings> Phone profiles> (odabereš profil koji koristiš)> Voice call ringtone> odabereš pjesmu> Save> Save
Usput, meni je radilo samo ako mi je MP3 bio na memoriji telefona...

vesna_andrea
08.10.2010., 22:07
hej...činite mi se kao netko ko je upućen u te spike sa mobitelima...
Jel znate di mogu naći masku za taj mobitel, samsung s5230?

Nije da san maher u tim stvarima - ali sve san živo pretražila.i ništa nisan našla :(

damir-zagi
11.10.2010., 08:46
Vjerojatno na to misli.
Ne znam što bi drugo bilo...
Uglavnom, damire, dugi pritisak na widget i povučeš ga ulijevo.

Settings> Phone profiles> (odabereš profil koji koristiš)> Voice call ringtone> odabereš pjesmu> Save> Save
Usput, meni je radilo samo ako mi je MP3 bio na memoriji telefona...

:top:
Skužio sam i uspio to napravit!!

articoka
12.10.2010., 15:57
planiram kupit silikonsku masku i screen protector. e sad me zanima postoji li oboje bas za ovaj model ako ne s kojeg tocno modela pasu? ali bi volio uzet masku da ima prozirnu stranu tak da odma mogu drqat po njemu a ne non stop ga vadit anva. i to cu kupovat prek neta pa me zato zanima sto tocniiji podatak da se ne zayebem i kupim krivo :D

voxi
12.10.2010., 16:55
planiram kupit silikonsku masku i screen protector. e sad me zanima postoji li oboje bas za ovaj model ako ne s kojeg tocno modela pasu? ali bi volio uzet masku da ima prozirnu stranu tak da odma mogu drqat po njemu a ne non stop ga vadit anva. i to cu kupovat prek neta pa me zato zanima sto tocniiji podatak da se ne zayebem i kupim krivo :D

ja sam kupila masku preko ebaya

evo ti link..kupiš masku i dobiješ skin protector!

http://cgi.ebay.com/Silicon-Case-Screen-Protector-Samsung-S5230-S5233-/120487207039?pt=PDA_Accessories&hash=item1c0d98e07f

meni je došlo za 15 dana! i naručila sam i za prošli mobitel preko ebaya i za ovaj. 2 dolara+free shiping! all you need is cradit card :D meni je ova maska super... doduše...obložen je samo mobitel, al ekran nije..međutim, kad imaš screen protector to ti i ne treba i po meni je ovakva maska puno bolje i bolje izgleda! eto..pršvrljaj malo po ebyu..stvarno ima svakakvih!

articoka
12.10.2010., 17:20
e puno hvala na odgovoru. ali vec sam se snaso. nasao bas one oku ugodne silikonske maske, jer, nhf, ali ove mi izgledaju nekako.. hmm.. kak bi se izrazio - sirotinjski? :))

voxi
12.10.2010., 21:50
e puno hvala na odgovoru. ali vec sam se snaso. nasao bas one oku ugodne silikonske maske, jer, nhf, ali ove mi izgledaju nekako.. hmm.. kak bi se izrazio - sirotinjski? :))

pa ja nemam takvu ka šta sam ti poslala, to sam ti poslala čisto da vidiš kakvih ima na netu..

ja konkretno imam ovu

http://cgi.ebay.com/Hard-Silicone-Silicon-Case-Samsung-S5230-S5233-Star-/360307943186?pt=PDA_Accessories&hash=item53e406e712

i meni je skroz super..nimalo ne izgleda "sirotinjski"..dapače, fulkul je :P

cro_denno
18.10.2010., 23:14
C/P

radite na vlastitu odgovornost

fw=firmaware

Kod samsunga s5230 na fabrickom fw-u ne moete instalirati igrice,programe i ostalo(kod vecine s5230 modela , kod nekoga moze)

pa da pocnemo da radom :
*napomena - radi se o iphone fw-u

**Proveriti vas fw.Ukucate *#1234# i pojavice vam sa vas fw.

***Proveriti da li je auto sim lock u off rezimu.Ukucati *#7465625# i poslednja stavka je auto sim lock,ako stoji( ON) ne moze se fleshovati telefon,znaci potrebno je da radi na sve kartice

Ako vam telefon ispunjava gore navedene uslove da pocnemo

download linkovi :
http://www.dodaj.rs/f/29/PR/2Unvaawi/jclink.gif

1.http://www.mediafire.com/?2wzwufjddow
2.http://www.mediafire.com/?wlnutyftmz2
3.http://www.mediafire.com/?nqwm2mqljyd

SADA UGASITE TELEFON IZVADITE SIM KARTICU I MEMORIJSKU KARTICU UKOLIKO JE POSEDUJETE ,VRATITE BATERIJU I NE UKLJUCUJTE TELEFON

PRITISNITE dugme za smanjivanje zvuka (nalazi se sa srane) + crvenu slusalicu + kamera taster (takodje sa strane) , OVO SVE ZAJEDNO STISNITE

na ekranu ce vam izbaciti prozor za download...

prikacite telefon na originalni USB (potrebno je imati PC SUITE koji imate na cd-u koji ste dobili)

UDJITE U MULTYDOWNLOADER , koji ste u medjuvremenu raspakovali

obelezite BRCM2133 , full download

stisnite Boot i pronadjite gde ste raspakovali MXEIL2... , otvorite i stisite na folder BOOT FILES i zatim OK

u prostoru boot ce vam izbaciti to sto se ubacili proverite da li se na kraju zavrsava sa WBOOTFILES
***NAPOMENA*** mora da vam bude stiklirano(obelezeno) ono polje ispred boot

posle toga stisnite na AMSS (odmah ispod BOOT) i tu nadjite u istom onom folderu samo ne stavljate BOOTFILES vec apps_compressed.bin takodje mora da bude stiklirano(otkaceno) polje pored i pored tog polja treba da vam pise S5230

stisnite polje Rsrc1 i tu pronadjite takodje u onom istom folderu samo fajl pod imenom Rsrc_s5230_open_europe_scav.rc1 i takodje idete na ok i oznacite polje pored tj otkacite ga

sledece sto treba da uradite je da udjete u polje Rsrc2 i nadjete rsrc2_s5230(low)_ser.rc2 takodje u istom folderu kao i gore navedeni i otkacite

udjete u FactoryFs i ubacite factoryfs_s5230_open_europe_slav_ser.ffs koji se nalazi u istom folderu kao i druge gore navedene stvari i tu takodje otkacite polje pored

STISNITE Poarth search

kompjuter ce naci vas telefon i stisnite download

sacekajte da se downloaduje.

posle downloada vas telefon ce se restartovati i imacete instaliran nov firmaware

TO JE TO ,PONAVLJAM RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST I SNOSITE RIZIK ZA ISTO....
OVO JE NASTAVAK ZNACI NISTA NE GASITE SVE NEK OSTANE UPALJENO !!!!!

UGASITE I UPALITE MULTYDOWNLOADER

PRVO STISNITE NA port search kako bi pronasao vas telefon OVO JE JAKO VAZNO..

UBACITE SVE KAO U PROSLOM SAMO STO U POLJE rsrc2 ubacujete sledece patchedRC2.rc2 , to se nalazi u folderu sa patchom koji ste skinuli vec

stinete DOWNLOAD

vas telefon ce se opet resetovati .....

u vasem telefonu u my files videcete jedan novi folder pod imenom MADE CALLED

taj folder sluzi da bi stavili teme ko su u .swf formatu i imate ih u gift folderu koji ste skinuli

TO JE TO

JOS JEDNOM DA PONOVIM SVE NA SVOJU ODGOVORNOST !!!!!!

Youtube tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=lECup2oRdEE

a ovako izgleda nakon mjenjanja FW-a
http://www.youtube.com/watch?v=Z9PLyrp_Fz4

AdvanCeD
22.10.2010., 17:21
ovaj mobitel sam dobio kao poklon treba da dodje za koji dan i mozel mi reci ko kakav je mobitel ?
kamera,mp3,internet,mogul se gledat filmovi i kako,jel spor mob brz ?

cro_denno
22.10.2010., 18:46
mobitel najobicniji za normalnu upotrebu nista poseban

:perhaps:
23.10.2010., 21:09
mene zanima jedna stvar kod ovog mobitela - da li moguce postavit razlicitu melodiju zvona i melodiju alarma?! u mom slucaju, ako su razlicite, alarm se nece oglasiti... ima netko koji savjet :)

Halloween
25.10.2010., 21:41
sad cu vjerovatno postavit najgluplje pitanje na ovoj temi , al nema veze :

Jeli moguce da je meni dosla memorijska kartica u mobitelu? Ili ona uvijek dodje odvojeno...nikad prije nisam imao memorijsku pa nezz...jedan prijatelj je ovaj mob kupio u zagrebu i tamo je dobio 2gb te kartice a ja nisam :confused:

assassin
25.10.2010., 21:54
19. stranica (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200905/20090526153814125/CMS_-_S5230_UM_OPEN_Eng_FINAL_Rev.1.1_090420.pdf) (znači, ispod utora za SIM karticu)- pa pogledaj.

Halloween
25.10.2010., 22:46
19. stranica (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200905/20090526153814125/CMS_-_S5230_UM_OPEN_Eng_FINAL_Rev.1.1_090420.pdf) (znači, ispod utora za SIM karticu)- pa pogledaj.

neam na ovom komp. word 07 tako da ne mogu to otvorit :(
a internet na laptopu (koji ima 07 je pokvaren)...

sta pise na toj famoznoj 19. str? :D

...Wex...
25.10.2010., 23:32
Mene bi zanimalo: Dali screen od ovoga mobitela radi na toplinu ili dodir, jer sam imao negativna iskustva sa ostalim mobitelima koji su na toplinu, posebno zimi, zbog mojih ledeno hladnih ruku. Hvala unaprijed. :)

assassin
26.10.2010., 06:20
neam na ovom komp. word 07 tako da ne mogu to otvorit :(
a internet na laptopu (koji ima 07 je pokvaren)...

sta pise na toj famoznoj 19. str? :D
Treba ti PDF čitač :)
Nacrtana je slika kako se otvara poklopac i gdje se nalazi memorijska kartica- ako je imaš.
http://slike.hr/slike-male/u/untitled_48239.png (http://slike.hr/slike/untitled_48239.png.html)
Mene bi zanimalo: Dali screen od ovoga mobitela radi na toplinu ili dodir, jer sam imao negativna iskustva sa ostalim mobitelima koji su na toplinu, posebno zimi, zbog mojih ledeno hladnih ruku. Hvala unaprijed. :)
Imaš kapacitivni i rezistivni.
Kapacitivni radi na dodir i toplinu, a rezistivni na pritisak.
S5230 ima rezistivni ekran koji ne treba prejaki pritisak (jako je dobro napravljen)- tako da nećeš imati problema s tipkanjem hladnim rukama (ili kada nosiš rukavice).

suzy22
28.10.2010., 07:58
bok,nova sam i imam jedno pitanje,ovako imala sam do sada lg cookie k502 i sad bih željela kupiti s 5230 ali vidim da ima dosta ljudi negativna iskustva s njime pa molim nekoga da mi iskreno reče da li taj mob.valja a da ne kupujem isto sranje ko i cookie!hvala!

penzl
30.10.2010., 00:02
bok,nova sam i imam jedno pitanje,ovako imala sam do sada lg cookie k502 i sad bih željela kupiti s 5230 ali vidim da ima dosta ljudi negativna iskustva s njime pa molim nekoga da mi iskreno reče da li taj mob.valja a da ne kupujem isto sranje ko i cookie!hvala!

mob je čisto ok. bar meni za sada.
a koliko sam čuo prema cookiu je super..

Halloween
02.11.2010., 13:17
ja imam pitanje : Kako da iskljucim zvuk tipkovnice?? Svugdje sam trazio, al sam samo nasao da promjenim zvuk :/ zvuk nestane samo kad na bešumno stavim..

meni nije dosao PC studio CD uz mobitel, pa moze li mi netko dati link za download koji radi? i mogu li preko tog programa stavljat igre na mob? ono samo USB spojim na komp, upalim program i stavljam?

penzl
02.11.2010., 23:22
ja imam pitanje : Kako da iskljucim zvuk tipkovnice?? Svugdje sam trazio, al sam samo nasao da promjenim zvuk :/ zvuk nestane samo kad na bešumno stavim..

stiskaj one dvije tipke koje služe za promjenu zvuka(gore lijevo),netrebaš ulaziti u meni.pojavit će ti se krug sa opcijama glasnoća i vibracija,stiskaj donju tipku do nule i to bi trebalo biti to.tako sam ja sebi smanjia..

Halloween
03.11.2010., 21:27
stiskaj one dvije tipke koje služe za promjenu zvuka(gore lijevo),netrebaš ulaziti u meni.pojavit će ti se krug sa opcijama glasnoća i vibracija,stiskaj donju tipku do nule i to bi trebalo biti to.tako sam ja sebi smanjia..

Hvala puuuuuuno! :top:

btw skontao sam da mogu i bez onog programa stavljat igre na mob.

super je mobitel...svakako preporucujem....

penzl
03.11.2010., 23:44
Hvala puuuuuuno! :top:

btw skontao sam da mogu i bez onog programa stavljat igre na mob.

super je mobitel...svakako preporucujem....

nema na čemu :top:

emotionx
11.11.2010., 17:37
imam problem :( naime kupila sam mobitel nedavno i otišla ga danas dekodirati, bila je šifra na datotekama (slike itd.) i nakon dekodiranja kad god ju unesem javlja mi "netočna SIM šifra"
Isprobala sam sve i svašta ali i dalje je javlja grešku, jel sad trebam natrag na servis ga nositi ili? :(

xPsycho
13.11.2010., 19:57
jel mi moze rec neko koliko dode nova maska za mob ?

matej98
15.11.2010., 12:15
ja imam taj mob godinu dan i nisam bas zadovaljan s njim,al ak neko zna link za igrice koje 100% rade na samsungu s5230

matej98
15.11.2010., 13:17
Jel netko vidio da ima za kupiti negdje ovaj mobitel u drugoj boji, osim crne?

imas u intersparu:crna,bijela i roza

matej98
15.11.2010., 13:27
stavila san memorijsku karticu u mob i vidi se gore na ekranu da je unutra al mi nije aktivirana..ne znam kako....kad hocu slikat nesto s aparatom pise mi da mi nema dovoljno memorije..kako da ukljucin tu karticu????hvala....

odes na postavke,kad udes u njih listaj dolje i vidjet ces postavke memorije,pa udes u njih,kad udes pisat ce postavljena memorija i stisni to a kad udes onda ce ti pisati :Wap skidanja,bluetooth,kamera,diktafon...odaberes kamer i postavis da ti ide na momorisku karticu.....i ja sam imao istih problema na pocetku:D

Ponosna_Hrvatica
27.11.2010., 13:49
S5230 imam već punih dva tjedna i prezadovoljna sam! To mi je prvi TS mobitel (prije njega sam imala SGH-D500).
Baterija je super, svega dva puta do sada sam ju punila, i to preko USB kabela.
Facebook učitavanje je više nego OK, koristim e-mail client, prezadovoljna sam tim e-stvarima.
Memorija, multimedija, FM radio, fotkanje - na ovom mobaču mi je sve to i više nego super jer nisam tehnološki prezahtjevna.
Što se wallpapera tiče, brzo sam skužila caku i napravila sam si tih wall-ova preko 20. :D
Svako malo se igram i mjenjam ih. :cerek:

kstan
04.12.2010., 20:39
Postoji li mogucnost menjana maske Samsunga GT-S5230?

assassin
04.12.2010., 21:17
Misliš mijenjanja kao da bi svaki dan mijenjao koja ti paše uz hlače ili da je ova oštećena pa bi mijenjao?
Jer, kao i za većinu mobitela, postoje maske na eBayu (crna, bijela, crvena i roza) za kojih 50 kuna.

AdvanCeD
08.12.2010., 19:08
pomoc pomoc plsssss
kad skinem igricu neku za mobitel ovaj prebacim je na mobitel i kad hocu da instaliram pise unspported file type a moj drug ima isti i njemu hoce da se instaliraaa pomoc

unaprijed hvala

Marta15
08.12.2010., 22:17
hej pomoc pliz :D
imam ovaj mob vec dugo - pol godine i skoz sam zadovoljna njime , ali do nedavno je bio na T-mobile-u i radio internet i sve, i onda ja presla na Vip, odnjela ga dekodirat ,normalno sve, i internet radi al mi nece slike prikazivat niti otvarat "filmice" na yotubeu sto me smeta -.-, a to je sve radilo dok je bio T- mobile -.- :/
kaj da radim?! ima neki program kaj se moze skinut pa da ja sama to inst? Unaprijed hvala :**

LUX_67A
10.12.2010., 09:54
hej pomoc pliz :D
imam ovaj mob vec dugo - pol godine i skoz sam zadovoljna njime , ali do nedavno je bio na T-mobile-u i radio internet i sve, i onda ja presla na Vip, odnjela ga dekodirat ,normalno sve, i internet radi al mi nece slike prikazivat niti otvarat "filmice" na yotubeu sto me smeta -.-, a to je sve radilo dok je bio T- mobile -.- :/
kaj da radim?! ima neki program kaj se moze skinut pa da ja sama to inst? Unaprijed hvala :**

Probaj ovo: http://postavke.vip.hr/otauservip/web/user/index

Marta15
10.12.2010., 10:28
Probaj ovo: http://postavke.vip.hr/otauservip/web/user/index

hvala pomoglo je :D

Iva.DAM
11.12.2010., 20:14
Imam ovaj mobitel godinu dana, i više-manje sam zadovoljna... (ovo više-manje se ne odnosi na kvalitetu, koja je po meni dosta dobra, nego na moje malo veće zahtjeve, haha)
E sad pošto mi je već pomalo dosadan, zanimam me koje aplikacije mogu staviti na njega, besplatne naravno, hahah, neke igrice koje zahtijevaju TS, neki media player noviji ili tako nešto, ugl. nešto za zabavu... i da iako pretpostavljam da mobitel nema drugih tema osim crvene i zelene, ipak ću pitati zna li netko može li se skinut i neka druga?
eto toliko... :D

:perhaps:
14.12.2010., 17:05
pozdrav svima,
mene zanima kako ukloniti usename i password sa odredjenih internet stranica?! meni ih mob jednostavno pamti a ne bi to htjela .... puno hvala

Rambo11
17.12.2010., 10:32
Gdje mogu skinuti kakve teme za samsung s 5230?? hvala unaprijed...

Mr. Lordi
18.12.2010., 14:14
Molim vas recite mi šta je to s wallpaperima? nikak da stavim normalnu sliku gore, probao sam skinut i onaj wallpaper creator ali slike opet ispadaju prevelike na mobu... probao sam i promijenit veličinu sliek na mobu ali ne ide... :S

assassin
18.12.2010., 16:15
RunnerVX- post premješten u "Mobiteli pod povećalom (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=182)"

Mr. Lordi- probaj staviti rezoluciju 240x400 (ako to ne uspije, probaj 720x400).

Mr. Lordi
18.12.2010., 21:25
RunnerVX- post premješten u "Mobiteli pod povećalom (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=182)"

Mr. Lordi- probaj staviti rezoluciju 240x400 (ako to ne uspije, probaj 720x400).

Hvala na savjetu, al skužio sam nakon 2 sata tipkanja i igranja s tim...slike moraju biti 720x400 i onda ih se treba otvoriti u widgetu za slike...nekim čudom onda uspije cijela na ekran kako treba :D

tonel94
27.12.2010., 21:21
kako radi prepoznavanje glazbe?
postoji li wifi?

Loona70
27.12.2010., 22:02
kako radi prepoznavanje glazbe?
postoji li wifi?

Odlično :top:
meni je svaku pjesmu prepoznalo..i možeš si ih i spremit za kasnije.
Kaj se wifi-a tiče - neeema :ne zna:

tonel94
14.01.2011., 10:18
jel netko ima problema sa spajanjem na računalo??
pc studio sam preuzeo s interneta ali nece

kukafx
14.01.2011., 12:44
Bok,htio sam pitati dali postoji kakvi video player za s5230 i još nešto,dali se stvarno nemože promijeniti melodija na porukama,ja sam gledao i nisam nigdje našao,unaprijed hvala na odgovorima.

seadeldar
14.01.2011., 15:30
pozdrav ljudi,imam jedan problem sa ovim mobitelom samsung gt-s5230.baterija se ispraznila do kraja i kad sam napunio i htjeo da upalim samo mi se pojavila na displeyu tipkovnica sa brojevima, i sad mi trazi neku sifru da ubacim a ja to neznam pa ako ko zna u cemu je problem nek mi javi. hvala unaprijed

xPsycho
14.01.2011., 16:12
pin

miss-rebel
20.01.2011., 08:22
Imam problem. Mobitel je bio na t mobile i kupila sam ga dekodiranog na sve mreže, ja sam na vip.

I pošaljem svoj broj na onu vip stranicu za automatske postavke, dođe mi poruka ali se ništa ne dogodi.
Opet ne mogu na net!

i probala sam ručno upisivat postavke neke koje sam našla, ali opet ne radi.
Pomoć!! :s

Yeo
20.01.2011., 12:32
Koliko košta punjač za ovaj mobitel i gdje se može kupiti?

Hvala

penzl
20.01.2011., 23:25
Bok,htio sam pitati dali postoji kakvi video player za s5230 i još nešto,dali se stvarno nemože promijeniti melodija na porukama,ja sam gledao i nisam nigdje našao,unaprijed hvala na odgovorima.

melodija za poruke se može promijeniti.
idi u /imenik/odaberi osobu kojoj želiš promijeniti ton(mora biti na sim-u)/uredi/dodaj još polja/ton poruke/odaberi koji ton želiš sa mem.kartice ili tel.,spremi i to bi trebalo biti to.

miss-rebel
21.01.2011., 09:41
Riješila svoj problem tako da sam stavila drugu karticu, tomato... i poslala praznu poruku na 4455 i dobila postavke za net i mogla instalirat....
ne kužim zašto mi od vipa postavke nisu mogle bit instalirane...pih!

Anyway, ionak se prebacujem na tomato pa onda super....

dany21
22.01.2011., 16:24
Pozdrav!
Imam mob samsung S5230, i na njemu nekoliko aplikacija, jedna od njih je mScorecard. S tom aplikacijom se treba skinuti bez problema novo polje za golf,
ali nešto ne štima s vezom, te kaže greška u serveru (Cannot connect to the server. Please check your connection settings.(error: 0))

Oni su mi od tamo rekli da probam jel mi radi sa drugim aplikacijama, no razočaralo me da mi više niti ne radi na aplikaciji WeGolf, gdje sam prije bez problema skidao staze. Također spominje istu grešku

No to je radilo na TELE2, a neki dan sam si stavio vip karticu u mob, te namjestio GPRS i MMS postavke za njega. Mislim da se treba još nešto podesit, ili dopustiti preuzimanje aplikacija. Tko zna što bi moglo to bit?

kimi987
23.01.2011., 18:21
jel mi može netko objasnit kako napravit neku mp3 listu? kad hoću slušat glazbu, kad dođem u mp3, nađem samo ono za sve pjesme, nedavno dodane, najslušanije blabla, kako da napravim neki svoj folder samo s određenim pjesmama? hvala :D

penzl
24.01.2011., 00:23
jel mi može netko objasnit kako napravit neku mp3 listu? kad hoću slušat glazbu, kad dođem u mp3, nađem samo ono za sve pjesme, nedavno dodane, najslušanije blabla, kako da napravim neki svoj folder samo s određenim pjesmama? hvala :D

kad si u mp3 playeru otvori/sve pjesme/dodaj/odaberi koje želiš/dodaj/dodaj novi/promijeni ime ako želiš/spremi/.
ako si na to mislio,ali i dalje će ti ta mapa biti u mp3 folderu..

leina c
27.01.2011., 21:23
dobila sam sms i kliknem da odgovorim odjednom zablokira i ništa ne radi..gasim palim-.... normalno se upali ali ne mogu na ekran ništa kliknuti.. (kalibracija ne radi) što da radim? hvala!

papilova
31.01.2011., 16:45
Planirala sam kupiti ovaj mob budući da mi ističe pretplata pa ga mogu dobiti za kunu. Zanima me da li se stvarno isplati uzimat ga jer sam prije imala cookie koji se 100 puta kvario i ne želim to više. Znači treba mi dobar i funkcionalan mobitel
I ako netko zna kakav je u usporedbi sa nokiom 5228 budući da i nju mogu dobiti jeftino?
Hvala

wolfs_rain_XP
31.01.2011., 17:01
Vec dulje vrijeme imam samsung gt s5230 i najnormalnije prenosim podatke poput videa, slika, glazbe, igrica preko USB-a (opcija Media Player i Mass Storage) a sada sam instalirala Samsung PC Studio7 (imam windows7). Program normalno radi no kada spojim mobitel na USB (preko opcije PC Studio), PC Studio ga neprepoznaje (kompjuter javlja da je "nepoznati uredaj" ukljucen). Vec sam prije imala takav problem, samo na New PC studio koji je bio instaliran na windows XP tako da sumljam da je do same instalacije, operativnog sustava ili sl...
Da li netko zna kako rijesiti taj problem??? :(

sanjinko
31.01.2011., 18:28
Jesi li instalirala SAMSUNG New PC Studio 1.5.1.10064, veličine 165.8 MB (link (http://www.samsungmobile.com.hr/supports/softwaremanuals/software.do))? :misli:

dopeFree
31.01.2011., 19:05
Imam potpuno isti problem sa win 7

thumb
31.01.2011., 19:39
na win7 je to kao "normalno"...ja sam davno izgubio volju..

čak sam gledo i na stranim forumima i svima je to problem

assassin
31.01.2011., 21:59
papilova- Za kunu se svaki mobitel isplati :)
Ali, sa S5230 ljudi koje poznajem uglavnom imaju dobra iskustva.

A, za usporedbu bih te molio da otvoriš temu u odgovarajućem podforumu (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=182) ;)

papilova
31.01.2011., 22:11
Može, hvala!

BrunoSlivar
01.02.2011., 12:46
Imam jedno pitanje (da netražim sad po svim stranicama), jel se može ovi mobitel apgrejdat? I gdje se može, ako se može? Unaprijed hvala

wolfs_rain_XP
01.02.2011., 18:42
Jesi li instalirala SAMSUNG New PC Studio 1.5.1.10064, veličine 165.8 MB (link (http://www.samsungmobile.com.hr/supports/softwaremanuals/software.do))? :misli:

tog sam imala instaliranog na XP ali posto win7 nepodrzava tu inacicu onda sam instalirala PC S. 7

Imam potpuno isti problem sa win 7

cula sam da dosta ljudi ima problema sa sedmicom, kao i ja, ali nisam sigurna da je to to u ovom slucaju jer program normalno radi ali neprepoznaje USB, tako je i bilo sa XP-om

vex77
01.02.2011., 21:36
Pozdrav svima. Vid'la žaba da potkivaju konja pa i ona digla nogu... Tako i ja kupih s5230! Da sada sam koristio sony ericsson k800i pa evo malih nedostataka koje su me zasmetale u dva dana koristenja:

1. nema nigdje novih tema
2. bijela pozadina u izbornicima
3. sam mijenja raspored widgeta i ne možeš izbrisati neke, btw. lete na sve strane
4. zaključavanje poruka malo radi, malo ne radi
5. nema tipke za pomicanje kursora u poruci; dok pogodiš mjesto u tekstu, gdje želiš - ode baba s kolačima, a imam tanke prste
6. broj preostalih znakova u poruci je 2295 pa si ti oduzimaj 160! (ta ne pišem 15 poruka odjednom!)
7. nema info o dostavi poruke, samo izvješće u obliku sms-a
8. ne ponudi ti automatski podsjetnik kod upisa rođendana
9. mjesto za punjač sa strane je totalno bezveze, a da ne spominjem poklopac na njemu koji vrišti: OTKINI ME!
10. slušalice su kao iz 80-tih godina
11. ako je mobitel ugašen, mislim da alarm ne radi - SUPER!
12. kada je baterija pri kraju, ne radi gotovo ništa; o iritantnom zvuku da i ne govorim
13. kamera je, blago rečeno, katastrofa, nema niti blic
14. kada nema osvjetljenja, nema sata i obavijesti na displayu, nego moraš upaliti svjetlo
15. nema vremena prvog alarma na displayu
16. nema mogućnost 'spuštanja aplikacija'; ako ti pristigne nova poruka, ti lijepo sve zatvori i odi u nove poruke
17. prilikom slušanja recimo radija, ne možeš mijenjati stanice sa tipkama sa strane (pojač-smanj), nego moraš otključati display...
18. btw, da li netko zna gdje se mijenja homepage?.......

Sada vidim da je sony erricson čisto savršenstvo u svojoj klasi, i u odnosu na novije mobitele, (osim onih kontakata na punjaču, iako meni radi sve besprijekorno) i uživam u njegovoj jednostavnosti i količini pametnih opcija. A da ne spominjem fantastični joystick! No ima i s5230 super karakteristika (veći ekran, pregledniji internet,...), nije sve tako crno, ali preko mana ne mogu prijeći. Vjerujem da će zadovoljiti većinu korisnika, ali tko je probao k800i, zna o čemu govorim. Vidim da sam sišao s konja na magarca i razmišljam da ga se riješim što prije!
Ako mi itko više spomene Samsung, reći ću sam sebi: 'Bjež'te pete, posrat' ću vas!'

xPsycho
01.02.2011., 21:37
2. bijela pozadina u izbornicima =možeš minjat pozadinu izbornika
3. sam mijenja raspored widgeta i ne možeš izbrisati neke, btw. lete na sve strane= mjenjaju raspored zato sta ih ti slucajno pomaknes
4. zaključavanje poruka malo radi, malo ne radi= radi samo kad ima poruka, kad je sve 0/0 onda je otkljucano, nema sta bit zakljucano

10. slušalice su kao iz 80-tih godina = slusalice su skroz ok

13. kamera je, blago rečeno, katastrofa, nema niti blic=kamera je odlicna za slikavanje po dnevnom svitlu

al i dalje je bolji Sony Ericsson :D

vex77
01.02.2011., 21:46
Hvala na odgovoru.

-krivo sam napisao za pozadinu izbornika (znam da se može mijenjati), mislio sam ustvari na bijelu pozadinu teme
-kamera nema auto fokus
-znam da widgeti lete zbog mojeg dodira i treba biti nježan s njima, a kada si u žurbi...
-što se tiče zaključavanja poruka, vidim da ima dosta ljudi ovdje problema s time

Da napomenem! Skinuo sam brdo igrica koje su me odusevile. I nekoliko widgeta, više-manje korisnih. Prenio preko 'plavog zuba', instalirao i radi savrseno. Istina, ovaj touchscreen nije baš nešto za brze i osjetljive igrice, ali, Bože moj... Odguglajte: S5230 Touchscreen games 2. Eto bar nešto pozitivno!

Sony Erricson ROCKS!!!

BrunoSlivar
03.02.2011., 18:17
I šta niko nezna jel se ovi mob može kako apgrejdat?

xPsycho
03.02.2011., 20:33
sta oces novi software?
nema novi
imas jedino one modificirane (kao da ti izgleda iphone)

BrunoSlivar
04.02.2011., 09:36
A jel problem za to stavit? Jel to službeno od samsunga? Jel se gubi garancija?

xPsycho
04.02.2011., 11:23
nisan siguran za garanciju al znan da je komplicirano stavit :kava:

anakonda 26
08.02.2011., 20:31
Kako pročitati EMS poruku, na mobitelu nedostaje dio poruke, jer je predugačka, a kada je pokušam pročitati preko programa na PC kojeg sam dobila sa mobom kaže mi da je to ems poruka i da je pročitam sa mobilnog telefona ( ili tako nešto ) ? Mobitel je samsung GT - S 5230. Pliz pomagajte

M'n'M
16.02.2011., 20:11
Bok! Jel neko skužio kak namjestit internet postavke za vip? Kad mi pošalju postavke porukom, piše da je instalacija nedostupna..

ccc199
19.02.2011., 16:22
Da li netko zna kako instalirati neke aplikacije za njega...Namučio sam se i ništa opet nisam postigao...spominje se neki TK file explorer ali neznam kako ga koristiti...Hvala na odgovorima

Gizehh
02.03.2011., 12:33
Pozdrav!

Imam problem s prebacivanjem podataka s moba na laptop. Naime, laptop mi javlja nekakvu grešku, i uopće mi ne pokazuje da sam spojila mob.
Probala sam i na laptopu od dečka i ista stvar, pa mislim da je do moba a ne laptopa.
Jel postoji nešto što se mora uključiti na mobu da bi se mogli prebacivati podaci??
U korisničkom priručniku ne pronalazim ništa vezano uz to.
Help.

georgy
02.03.2011., 21:15
Kod mene je problem spajanja S5230 sa PC-om. Stalno mi se javlja box sa porukom da nije moguće nastaviti postupak dok uređaj nije u idle modu, a idle mod nigdje ne mogu naći na uputama, niti kako se postavlja. Može li netko pomoći?

Naime želio sam spojiti mobač sa PC studiom kojeg sam instalirao na PC sa vistom. Koliko vidim isti problem imaju i ostali sa drugim softwearom. Ima li netko tko se kuži u konekcije?

penzl
02.03.2011., 21:51
ako ti je uključen bluetooth,probaj ga isključiti,meni se neće spojiti ako je uključen.

mala.adorable
02.03.2011., 23:08
Pozdrav svima. Vid'la žaba da potkivaju konja pa i ona digla nogu... Tako i ja kupih s5230! Da sada sam koristio sony ericsson k800i...

Hehe... I ja sam presla sa K800i na ovo malo cudo... Dosadio mi sony, a i crkava polako... pogotovo onaj utor za punjac! Mrzila sam ga... cilu noc bi mi se mob punio i ujutro prazan jer je on usred noci odlucio da utor ipak nije prihvatio punjac... mali gad!
Ali bez offtopica... Sad imam Samsung Star i to bijeli... Predobar je... Ajde, kamera bi mogla biti bolja - ja sam od onih koje vanka s curama snime dvisto slika pa mi fali blic, hebiga... Mada je kamera okey za slike priko dana... Ipak oni widgeti, to sto mogu minjati font, to sto je bili, lakoca pisanja poruka, zvuk, trajanje baterije oko tjedan dana (i da, slusam muziku svaki dan, gomile poruka i poziva na dnevnoj bazi,... a opet traje i traje!), sam touch screen (imala sam cookie jedno kratko razdoblje - katastrofa od ekrana!), sve mi je to super! Jedna od "girly" stvari koje obozavam je sto kad mi se ekran ugasi, moze vrlo lako posluziti ko ogledalo, hehe...
Zamjerke naravno ima! Prva su slusalice... Mrzim ove, valjda ja imam premale usi za njih ili jednostavno ispadaju... Ne svida mi se niti to sto ne mogu minjati teme... Ova crvena je bljak! I da... mozda ja samo nisam skuzila kako se to radi... Ali kad u postavkama prominim da mi se ne cuje zvuk dodira (oni bip bip bip kad god taknem ekran, aaaaaaa!) onda se ne cuje ni na aplikacijama... Don't like!!!
Ali sve u svemu... prezakon mi je zvjezdica... =)

dany21
05.03.2011., 10:54
Pozdrav svima. Vid'la žaba da potkivaju konja pa i ona digla nogu... Tako i ja kupih s5230! Da sada sam koristio sony ericsson k800i pa evo malih nedostataka koje su me zasmetale u dva dana koristenja:

3. sam mijenja raspored widgeta i ne možeš izbrisati neke, btw. lete na sve strane
5. nema tipke za pomicanje kursora u poruci; dok pogodiš mjesto u tekstu, gdje želiš - ode baba s kolačima, a imam tanke prste
6. broj preostalih znakova u poruci je 2295 pa si ti oduzimaj 160! (ta ne pišem 15 poruka odjednom!)
9. mjesto za punjač sa strane je totalno bezveze, a da ne spominjem poklopac na njemu koji vrišti: OTKINI ME!
12. kada je baterija pri kraju, ne radi gotovo ništa; o iritantnom zvuku da i ne govorim
14. kada nema osvjetljenja, nema sata i obavijesti na displayu, nego moraš upaliti svjetlo
16. nema mogućnost 'spuštanja aplikacija'; ako ti pristigne nova poruka, ti lijepo sve zatvori i odi u nove poruke
17. prilikom slušanja recimo radija, ne možeš mijenjati stanice sa tipkama sa strane (pojač-smanj), nego moraš otključati display...
18. btw, da li netko zna gdje se mijenja homepage?.......

Sada vidim da je sony erricson čisto savršenstvo u svojoj klasi, i u odnosu na novije mobitele, (osim onih kontakata na punjaču, iako meni radi sve besprijekorno) i uživam u njegovoj jednostavnosti i količini pametnih opcija. A da ne spominjem fantastični joystick! No ima i s5230 super karakteristika (veći ekran, pregledniji internet,...), nije sve tako crno, ali preko mana ne mogu prijeći. Vjerujem da će zadovoljiti većinu korisnika, ali tko je probao k800i, zna o čemu govorim. Vidim da sam sišao s konja na magarca i razmišljam da ga se riješim što prije!
Ako mi itko više spomene Samsung, reći ću sam sebi: 'Bjež'te pete, posrat' ću vas!'

jesu ovi nedostaci napisani za s5230 ili sony ericsson k800i??

assassin
05.03.2011., 11:04
Za S5230- u usporedbi sa K800 (koji te stvari ima bolje riješene).

dany21
05.03.2011., 11:23
SAMSUNG S5230 !!!
Citati od vex77

- nije istina, ima ! pod postavke-zaslon-moja tema ima za odabrati dvije teme, a možda ima i za izrađivat novu, nisam siguran.

- mali nedostatak

- widgeti su tamo gdje ih postaviš. Lete na sve strane ako neznaš koristit touch mobitel.

- nije istina, ja sam zaključao poruke, i svaki puta me traži šifru, uvijek radi i nikada problema s time.

- postoje zato dvije tipkovnice, ako ne znaš koristiti malu, imaš veliku. I opet ponavljam ono „ako neznaš koristit touch mobitel“ nemoj ga niti imati.

- zato zapamtiš broj do koliko smiješ pisat (to teško?), i osim toga, ako slučajno si došao do dvije poruke, onda ti piše da šalje dvije kako bi znao da prelaziš prvu

- bolje išta nego ništa

- vrlo velika stvar ...

- stvarno pretjeruješ

- kupi si onda bolje

- totalno U KRIVU ! ALARM RADI DOK JE UGAŠEN MOBITEL !
- izgleda da daješ ljudima krive informacije, to nije dobro

- opet, NIJE ISTINA ! Sve radi super do kraja, do zadnje crtice sve radi, pa čak i glazba !

- slažem se da kamera nije baš najbolja, ali kad si kupovao mobitel mogao si to pogledat, meni to nije bilo toliko važno, zato sam ga i kupio

-pametno, štednja energije. Zašto trošiti bateriju cjelo vrijeme...

- ne treba bit tamo, samo bi smetalo kad bi ih imao 5 ! Ali zato ima ikonica koja obavještava korisnika da je alarm uključen.

- kad stigne poruka pokaže ti se malte ne preko cijelog ekrana, neznam zašto bi onda to micao, ako pomakneš pomaknuo si na svoju odgovornost, al on te lijepo pitao „želiš li pročitati“ poruku!

18. btw, da li netko zna gdje se mijenja homepage?
- misliš za internet? Nisam siguran da li je to moguće

Molim te, pola stvari si napisao krivo, i nemoj molim te onda drugima govoriti ako nisi siguran u nešto. Ovaj mobitel je doista super, osim što ima lošiju kameru.
Zato drugi puta prije nego počneš nešto kritizirati dobro provjeri. I btw. bez uvrede :)

nuter
05.03.2011., 13:02
kako 'unfreeze' samsung gt-s5230?? molim pomoć...:s:s

assassin
05.03.2011., 13:22
Dobro došao na forum :)

Sada sam ti spojio teme, ali molio bih te da pročitaš pravila.

vorda sg
08.03.2011., 21:57
eto i mene,pročito svih 22 stranice o svom novom mob,moje iskustvo-nije loš ali

pc cd koji sam dobio uz mob,sve mi sjebo,prebacim par filmeka,svaki po cca 5 mb,stavljam 6,mob se zgasi,krenem ponovo,ide 10 filmeka,na 11 mob svjetli spajanje ,na kompu ništ nema itd,ali, na mobu kaže da nema mem. kartice,isto nova od 4 gb,onda mi se zaledio itd,itd.

prije spajanja, uvijek je ponudio,isključit bluetot,jel drugačoije neće raditi u pc studiju,a ja samo htio klasiku,da ga prikaže kao stik,i kad sam popizdio i išao deinstalirat pc studio ,vidio sam da nije imao usb driver.

onda mi pajdo skinuo prek neta drugačiji pc stdio i tu ga prikaže ko stik,ali i dalje,moram prebacivat film po film,čim stavim 6-7 njih,krene prebaci1,2 i opet se smrzne,i jedini način pokretanja je bio vađenje baterije

nosit ću ga na servis,jel mi očigledno onaj moj dobiveni pc studio cd ima neku grešku i sjebo mi sam telefon,a možda i mem. karticu,a uredno sam je formatirao na mobu,a sve filmeke obradio s njihovim konvertorom

a mob ni loš kad se malo navikneš,a jedan pajdo mi rekao da mi na servis neće primit mob? nekad davno su bez naplate samo snimili noviji softver i stvar rješena,a ovo me žalosti,jer ga imam tek 10 tak dana i već problemi.

da li je netko od vas nosio mob u zg na servis i koji europatrade ili mobis u heinzlovoj-kak se dugo čeka da ga dobiš nazad?

fala na odgovorima,bok:)

dany21
10.03.2011., 15:48
kako 'unfreeze' samsung gt-s5230?? molim pomoć...:s:s

Nuter, kao prvo, omogući si primanje poruka na private (PP), jer ti ne mogu tamo opće poslati poruku.

Ovo što pitaš zapravo neznam, probaj potražiti na netu.

assassin
10.03.2011., 18:14
Bannan je, tako da zato ne može primati PM- ako se ne varam.
Ban traje do 8.4., a dobiven je zbog konstantnog otvaranja istih tema.
Tako da ga tada tek možeš kontatirati.

goldfield
11.03.2011., 08:06
evo ovako: na mobitelu mi je riknuo touch screen i postao je skroz nefunkcionalan.problem je u tome što ne mogu nikako povezati kompjuter i mobitel.skoro svi brojevi iz imenika su mi ostali na uređaju :mad: pa me zanima postoji li ikakva opcija da se nekako izvuku brojevi barem na komp.
možda neki program koji će mi omogućiti povezivanje mobitela i kompjutera,ili bilo koji drugi način.
ako ima netko sa pametnom idejom,molio bih da je iznese.

unaprijed zahvaljujem! :W

thumb
19.03.2011., 09:36
prošlo je godinu dana i još nešto sitno od kupovine ovog modela mobitela..... i sve si mislim..... pa jbt di mi je pamet bila?!

-valjda je tad bio IN taj touch ekran.

-svašta :)

georgy
20.03.2011., 09:27
S obzirom da su se brojne kolege žalile na instalaciju CD-a na PC, ja sam se odlučio deinstlirati program sa CD kojeg sam pokušao pokrenuti na PC-u ali nije išlo. Nakon deinstalacije prvog softweara, sa interneta (original Samsungove web stranice) skinuo sam New PC studio i rješio sve probleme. Znači, ne koristiti dobivene CD jer imaju grešku, već otići na internet i tamo skinutri sve što vam treba.

penzl
20.03.2011., 14:24
a o kojoj je točno grešci riječ?ja imam originalni cd i za sad mi radi ok.samo malo sporije,neznam dali zbog njega ili mi je komp. spor..

MIG21
22.03.2011., 16:43
Pozdrav ljudi.
Ja sada imam samsung s5230 i zanimalo bi me kako mogu promjeniti softver (od bilo kojeg mobitele osim lg cookie), hvala unaprijed

Brico_GO
22.03.2011., 18:06
Mislis staviti software od nekog drugom mob ili aktualizirati software za s5230 ??

MIG21
22.03.2011., 19:07
mislim staviti softver sa nekog drugog mobitela:D

mmaark
23.03.2011., 10:35
imam samsung gt s5230 (otkljuchan na sve mrezhe , trenutno koristim 098)
i problem je u tome shto ne mogu instalirati operu mini na njega, nakon shto sam samu mini operu već downloadirao sa neta (orginalni mobitelov pretraživač) stane na pola instalacije i "kaže" "failed to connect to the internet"
unaprijed hvala

cro_white
25.03.2011., 13:49

1. nema nigdje novih tema......

.............

1. nema nigdje novih tema=imam dvije i sasvim dovoljno
2. bijela pozadina u izbornicima=u glavni izbornik/meni možeš postaviti sliku koju god želiš
3. sam mijenja raspored widgeta i ne možeš izbrisati neke, btw. lete na sve strane=widgeti rade super i stvarno ne razumijem i čemu je problem
4. zaključavanje poruka malo radi, malo ne radi=greška koja misliš da ti se javlja kod zaključavanja poruka je stvar tvoje brzopletosti i nerazumnjevanja funkcioniranja mobitela...ako je zaključavanje poruka uključeno one će biti zaključane prilikom svakoga ulaska u glavni meni i nakon otključavanja će ostati otključane sve dok ne napustiš glavni meni ili podmenije dakle do izlaska u widget-probaj shvatiti i ako ne uspiješ slobodno mi se javi i objasnim ti
7. nema info o dostavi poruke, samo izvješće u obliku sms-a=ne shvaćam kakvih info nema?
8. ne ponudi ti automatski podsjetnik kod upisa rođendana=bezze-inako ne koristim...
9. mjesto za punjač sa strane je totalno bezveze, a da ne spominjem poklopac na njemu koji vrišti: OTKINI ME!=haha...ovo mi ne smeta nimalo
10. slušalice su kao iz 80-tih godina=kupiš si nove koje ti odgovaraju...
11. ako je mobitel ugašen, mislim da alarm ne radi - SUPER!=još jedan dokaz brzepoletosti i nerazumijevanja...u postavkama alarma imaš opciju AUTOMATSKO UKLJUČIVANJE pa ako je spomenuta opcija uključena a mobitelj isključen alarm će zvoniti... stvarno nije moglo jednostavnije
12. kada je baterija pri kraju, ne radi gotovo ništa; o iritantnom zvuku da i ne govorim=haha...pa ako je baterija prazna ni jedan mobitel ne radi pa ni ovaj osim što ima prednost kao i kod svih ili većine samsungovih mobitela kako bi baterija duže izdržala i to mi je ok da se neke funkcije isključe ako je baterija skoro pa prazna
13. kamera je, blago rečeno, katastrofa, nema niti blic=ako nije mobitel nije imao blic kad si ga kupovaa onda ne možeš očekivati da se taj blic pojavi od nekuda!? slike slikane po danu su mi super...ustvari predobre a noćne kao i kod ostalih mobitela...
14. kada nema osvjetljenja, nema sata i obavijesti na displayu, nego moraš upaliti svjetlo=pa ne moraš se ustati da bi uključila agregat da se svjetlo upali ako je mobitel već pri ruci dosta je pritisnuti bilo koji od 3 tipke...
15. nema vremena prvog alarma na displayu=mislim da ovo ni jedan samsung nije nikada imao, a na ovo si navikao samo zato što si prije koristio SE...
16. nema mogućnost 'spuštanja aplikacija'; ako ti pristigne nova poruka, ti lijepo sve zatvori i odi u nove poruke=još jedna neistinost i dokaz neisprobanosti mobitela...dakle npr ako je pokrenuta aplikacija Google Maps koja dođe na mobitelu i želiš je staviti u pozadinu jer ti je došla poruka trebš pritisnuti tipku za završetak poziva i tada te mobitel pita DOVRŠITI? a ti od tri ponuđene akcije(1.DA 2.SMANJJI 3.NE) odabereš SMANJI i aplikacija je otišla u pozadinu i dalje funkcionira...a nastavljaš je koristiti na isti način na koji si ju pokrenuo a dokaz da je alpliacija u pozadini je mali simbol tipke PLAY pored imena aplikacije
17. prilikom slušanja recimo radija, ne možeš mijenjati stanice sa tipkama sa strane (pojač-smanj), nego moraš otključati display...= tipka za pojačavanje i smanjivanje je upravo tipka za to i nema razloga da nečemu drugome služi, a stanicu prebacuješ samo jednim dodirom zaslona nakon otključavanja ako ti je radio postavljen u widgetu
18. btw, da li netko zna gdje se mijenja homepage?.......=naravno da i to znam kao i odgovor na sve ovo što si predhodno napisao: meni->pretraživač->postavke->veze->veza_koju_trenutno_koristiš->početna_stranica->upišeš url stranice koja želiš da ti bude početna(nadam se da ne moram objašnjavati kako tipkati) i spremiš==jednostavnije ne može :)

Riga mi se na tvoj post :visi: jer je 90% glupost i čisto ne razumijevanje u korištenje moba, pa sam sam ti malo pomogao.
Sa S5230 si sigurno dobio onoliko koliko si platio i nikako nije ok da ga uspoređuješ sa jednim SE K800i, već bi ga trebao usporediti sa nekim od SE touchscreena i vidjeti koji je bolji, a najvjerovatnije bi roncao i na bilokoji touchscreen od SE jer se vidi da to nije vrsta mobitela za tebe.To je sigurno prvi touchscreen koji koristiš pa si mnogo više očekivao i to tvoje veliko očekivanje je razlog velikoga nezadovoljstva. Šta bi tek bilo da uzmeš neki od LG-evih touchscrena koji su mnogo kompliciraniji za korištenje...Iz tvoga posta se vidi da pretjeruješ u nekim stvarima poput onoga mjesta za punjač i slično.
Zbog svoga bezrazložnog nezadovoljstva i nerazumijevanja touchscreen mobitela obrušio si se na ovoga Samsunga i to ti nije nimalo bilo ok. Od mene pohvala za ovaj S5230 jer je jedan veliki primjer onoga uloženo=dobiveno a to mogu potvrditi jer sam prije ovoga imao razne Nokie i SE, ali ni jedno nije poput Samsunga!

Juventino85
26.03.2011., 14:22
Uljudnost ocito nije na prvom mjestu, katastrofa... :flop:

xPsycho
05.04.2011., 19:21
Kupia danas usb bluetooth za komp. ušteka ga i windows 7 ga je lipo pripozna i instalira ga.E sad s komp.a mogu slat datoteke na mobitel ali s mobitela na komp. nemogu !!! nemam uopće onaj zahtjev (device is trying to connect!!)
Iša sam ono desni klik na bluetooth ikonu u trayu Add device i komp. mi pronalazi mobitel i dodao ga je, i stavia sam kvacicu na ono (allow device to find this computer)
Mobitel je Samsung S5230

Molim samo iskusne da pomognu!!!
Hvala puno !!!

tomisličak
05.04.2011., 19:44
...hoćemo li potražiti na internetu BlueSolei,
pa s tom aplikacijom instalirati tvoj bluetoth devices...
...meni inače dobro posluži i PC Suite novi, ili MobilEdit!...
...obadva imaju bluetoth podršku...

xPsycho
05.04.2011., 19:58
znaci da instaliram pc suite od samsunga i priko njega primam od bluetootha datoteke?
on ima tu opciju?

tomisličak
05.04.2011., 20:57
...tako je, Nokia ima svoj iPhone svoj, Sony svoj,
pa vjerovatno i Samsung ima svoj PC Suite...
...a možeš i preko BlueSolei...

xPsycho
05.04.2011., 21:46
neće!! skinia sam najnoviji NPS s Samsung stranice ! nađe ga al opet nemogu nista poslat s moba !!!

tomisličak
05.04.2011., 22:17
...pokušaj i BlueSolei...
...s njim možeš direkt ulaziti u slike, glazbu, filmove, imenik...

sui-zg
06.04.2011., 21:28
1. nema nigdje novih tema=imam dvije i sasvim dovoljno
2. bijela pozadina u izbornicima=u glavni izbornik/meni možeš postaviti sliku koju god želiš
3. sam mijenja raspored widgeta i ne možeš izbrisati neke, btw. lete na sve strane=widgeti rade super i stvarno ne razumijem i čemu je problem
4. zaključavanje poruka malo radi, malo ne radi=greška koja misliš da ti se javlja kod zaključavanja poruka je stvar tvoje brzopletosti i nerazumnjevanja funkcioniranja mobitela...ako je zaključavanje poruka uključeno one će biti zaključane prilikom svakoga ulaska u glavni meni i nakon otključavanja će ostati otključane sve dok ne napustiš glavni meni ili podmenije dakle do izlaska u widget-probaj shvatiti i ako ne uspiješ slobodno mi se javi i objasnim ti
7. nema info o dostavi poruke, samo izvješće u obliku sms-a=ne shvaćam kakvih info nema?
8. ne ponudi ti automatski podsjetnik kod upisa rođendana=bezze-inako ne koristim...
9. mjesto za punjač sa strane je totalno bezveze, a da ne spominjem poklopac na njemu koji vrišti: OTKINI ME!=haha...ovo mi ne smeta nimalo
10. slušalice su kao iz 80-tih godina=kupiš si nove koje ti odgovaraju...
11. ako je mobitel ugašen, mislim da alarm ne radi - SUPER!=još jedan dokaz brzepoletosti i nerazumijevanja...u postavkama alarma imaš opciju AUTOMATSKO UKLJUČIVANJE pa ako je spomenuta opcija uključena a mobitelj isključen alarm će zvoniti... stvarno nije moglo jednostavnije
12. kada je baterija pri kraju, ne radi gotovo ništa; o iritantnom zvuku da i ne govorim=haha...pa ako je baterija prazna ni jedan mobitel ne radi pa ni ovaj osim što ima prednost kao i kod svih ili većine samsungovih mobitela kako bi baterija duže izdržala i to mi je ok da se neke funkcije isključe ako je baterija skoro pa prazna
13. kamera je, blago rečeno, katastrofa, nema niti blic=ako nije mobitel nije imao blic kad si ga kupovaa onda ne možeš očekivati da se taj blic pojavi od nekuda!? slike slikane po danu su mi super...ustvari predobre a noćne kao i kod ostalih mobitela...
14. kada nema osvjetljenja, nema sata i obavijesti na displayu, nego moraš upaliti svjetlo=pa ne moraš se ustati da bi uključila agregat da se svjetlo upali ako je mobitel već pri ruci dosta je pritisnuti bilo koji od 3 tipke...
15. nema vremena prvog alarma na displayu=mislim da ovo ni jedan samsung nije nikada imao, a na ovo si navikao samo zato što si prije koristio SE...
16. nema mogućnost 'spuštanja aplikacija'; ako ti pristigne nova poruka, ti lijepo sve zatvori i odi u nove poruke=još jedna neistinost i dokaz neisprobanosti mobitela...dakle npr ako je pokrenuta aplikacija Google Maps koja dođe na mobitelu i želiš je staviti u pozadinu jer ti je došla poruka trebš pritisnuti tipku za završetak poziva i tada te mobitel pita DOVRŠITI? a ti od tri ponuđene akcije(1.DA 2.SMANJJI 3.NE) odabereš SMANJI i aplikacija je otišla u pozadinu i dalje funkcionira...a nastavljaš je koristiti na isti način na koji si ju pokrenuo a dokaz da je alpliacija u pozadini je mali simbol tipke PLAY pored imena aplikacije
17. prilikom slušanja recimo radija, ne možeš mijenjati stanice sa tipkama sa strane (pojač-smanj), nego moraš otključati display...= tipka za pojačavanje i smanjivanje je upravo tipka za to i nema razloga da nečemu drugome služi, a stanicu prebacuješ samo jednim dodirom zaslona nakon otključavanja ako ti je radio postavljen u widgetu
18. btw, da li netko zna gdje se mijenja homepage?.......=naravno da i to znam kao i odgovor na sve ovo što si predhodno napisao: meni->pretraživač->postavke->veze->veza_koju_trenutno_koristiš->početna_stranica->upišeš url stranice koja želiš da ti bude početna(nadam se da ne moram objašnjavati kako tipkati) i spremiš==jednostavnije ne može :)

Riga mi se na tvoj post :visi: jer je 90% glupost i čisto ne razumijevanje u korištenje moba, pa sam sam ti malo pomogao.
Sa S5230 si sigurno dobio onoliko koliko si platio i nikako nije ok da ga uspoređuješ sa jednim SE K800i, već bi ga trebao usporediti sa nekim od SE touchscreena i vidjeti koji je bolji, a najvjerovatnije bi roncao i na bilokoji touchscreen od SE jer se vidi da to nije vrsta mobitela za tebe.To je sigurno prvi touchscreen koji koristiš pa si mnogo više očekivao i to tvoje veliko očekivanje je razlog velikoga nezadovoljstva. Šta bi tek bilo da uzmeš neki od LG-evih touchscrena koji su mnogo kompliciraniji za korištenje...Iz tvoga posta se vidi da pretjeruješ u nekim stvarima poput onoga mjesta za punjač i slično.
Zbog svoga bezrazložnog nezadovoljstva i nerazumijevanja touchscreen mobitela obrušio si se na ovoga Samsunga i to ti nije nimalo bilo ok. Od mene pohvala za ovaj S5230 jer je jedan veliki primjer onoga uloženo=dobiveno a to mogu potvrditi jer sam prije ovoga imao razne Nokie i SE, ali ni jedno nije poput Samsunga!

slažem se, imam taj samsung već 1 godinu i savršeno radi :top: :top: :top: :top::top:

Juventino85
07.04.2011., 18:35
Naravno, ali nije bas lijepo napisati "riga mi se na tvoj post" ili nekome se to cak i svidja?!

Florami
18.04.2011., 22:19
moze mala pomoc?? odjednom mi mob ne dozivljava memorijsku karticu. ima li mu spasa il ide na servis il u ladicu? bas me uznemirilo :mad: tnx

xPsycho
19.04.2011., 10:03
izvadi karticu malo puvni na utor i provaj opet stavit i vidi:kokice:

Stoj
27.04.2011., 22:23
Koliko sam ja skontala,kada stavljas sliku na displey pokaze ti se trokutic da oznacis sta ce na slici stajati na displeyu.Ja sam tako uspjevala
P.S.I to je stvar koja me jako nervirala kod ovog telefona.Sve vise mu nedostataka vidim otkad sam ga promjenila,a kada sam htjela da ga prodam NIKO ga nije zelio od ovih ljudi koji kupuju telefone i preprodaju.Jedva ga uvalih.....

Koliko vidim mob se ne cini losim jer si olaniram kupiti takav...recite mi ...dali se isplati

*Flower*
02.05.2011., 17:18
Jedno glupo pitanje :D

Sve ok s telefonom ali me užasno živcira što svaki put kad kliknem na ikonicu za face, on me traži da se ulogiram, do prije par dana je sve bilo ok, stalno sam bila ulogirana a sad ne znam što je...

Jel do postavki telefona ili facea, da mi nisu možda nešto sprčkala...:ne zna:

extreme
18.05.2011., 12:25
dakle- prešla sam na drugu mrežu, ovaj samsung kodiran na tele2.

nabavila sam neke kodove s neta i pokušala ga dekodirati..

Međutim, sa nekoliko krivih pokušaja- na telefonu imam samo poruku "Phone freeze" i opciju da biram sos poziv ili operatera :confused:

što da sad radim? kako da to riješim? jel sad ta poruka trajno "smrznula" telefon ili se to ipak može nekako riješiti?

UWHero
18.05.2011., 21:49
Dobit cu ovaj mobitel od prijatelja, sve super radi ali mu je display i maska u *****.
Znam za masku, ali zanima me dali je moguce promijenit display?

penzl
18.05.2011., 21:56
a što bi mijenjao na displeju??

UWHero
18.05.2011., 22:42
Pa mijenjao bi display jer ima veliku ogrebotinu koja jako zivcira :/

kaja2501
24.05.2011., 10:51
Ma jedno pitanje.. Da li se je moguće putem ovog telefona besplatno spojiti na internet? Na primjer, doma imam wirelles i da se spojim ili negdje vani u bircu i slično?

Peredume
25.05.2011., 16:06
pozdrav svima...imam s5230 i stvarno je odličan ali prije par dana sam stavljao firmware i sada nemogu koristiti internet...pa kako bi mogao obrisati i vratiti kako je bilo prije???? :)

poison_ivy_5
25.05.2011., 17:54
Bok ekipa :)
Kako da maknem iz widgeta ikonicu za igrice i ono nešto za događaje sa zelenim uskličnikom jer toga nema tamo u postavkama widgeta za stavljanje i micanje a samo od sebe mi se pojavilo??
I oće li neko možda naručivati one silikonske zaštite sa e-baya da pa da mu uvalim svoju narudžbu za zaštitu pošto nemam otvoren račun za e-bay i nisam nikad naručivala?
Tnx :zubo:

ThatGirl
25.05.2011., 22:13
ej ljudi. meni nije jasno kak stavljat slike prek usb-a s moba na komp, i obrnuto na tom mobu.
neznam ,usb mi uopće ne reagira kad ga spojim. na mobu se pojavi ono ''samsung pc studio'', instalirala sam i taj program(s cd-a) i sve,ali mi ni taj program nije jasan jel se to mora baš samo s tim programom, ili?
help :moli:

penzl
25.05.2011., 22:29
Bok ekipa :)
Kako da maknem iz widgeta ikonicu za igrice i ono nešto za događaje sa zelenim uskličnikom jer toga nema tamo u postavkama widgeta za stavljanje i micanje a samo od sebe mi se pojavilo??
I oće li neko možda naručivati one silikonske zaštite sa e-baya da pa da mu uvalim svoju narudžbu za zaštitu pošto nemam otvoren račun za e-bay i nisam nikad naručivala?
Tnx :zubo:
mislim da ikonu za igre nemožeš maknuti,bar ja još nisam otkrio.zeleni uskličnik ti je kad ne odgovoriš na poziv pa ti se pojavi u tom zelenom uskličniku..
ej ljudi. meni nije jasno kak stavljat slike prek usb-a s moba na komp, i obrnuto na tom mobu.
neznam ,usb mi uopće ne reagira kad ga spojim. na mobu se pojavi ono ''samsung pc studio'', instalirala sam i taj program(s cd-a) i sve,ali mi ni taj program nije jasan jel se to mora baš samo s tim programom, ili?
help :moli:

prije spajanja na komp preko usb kabela u mob podesi /postavke/postavke telefona/PC veze/uključi spremanje podataka kao opciju,spremi.i kad se spojiš na komp trebao bi ti ga očitati kao vanjsku memoriju.
ako ti nešto nije jasno,pitaj..

ThatGirl
26.05.2011., 19:21
prije spajanja na komp preko usb kabela u mob podesi /postavke/postavke telefona/PC veze/uključi spremanje podataka kao opciju,spremi.i kad se spojiš na komp trebao bi ti ga očitati kao vanjsku memoriju.
ako ti nešto nije jasno,pitaj..

eeh, očito da treba imat memorijsku karticu.. jer dok sam stavila to spremanje podataka, i priključila USB, na mobu piše ''umetnite memorijsku karticu''., znači nemre bez.. aahh:o

penzl
26.05.2011., 21:43
da,moraš imati memorijsku.
možeš i preko PC studia ako ti radi.

ThatGirl
27.05.2011., 10:27
da,moraš imati memorijsku.
možeš i preko PC studia ako ti radi.

e to sam instalirala, ali mi je program čudan,:ne zna: ma ok.
znači mora se memorijska. svejedno hvala!!

Peredume
27.05.2011., 14:53
zna li netko kako riješiti moj problem napisao sam malo iznad?

assassin
27.05.2011., 14:57
Zvao si službu za korisnike da ti pošalju/kažu internet postavke?

Her
28.05.2011., 11:01
Ej imam jedan problem, imam mobitel samsung s5230 i u zadnje vrijeme mi se dešava da mi cijeli ekran zablokira. sa vanjskim tipkama mogu sve (slikat, pojačat zvuk..) ali ne mogu po ekranu ništa i tako jedno sat vremena. Nakon toga je sve ok, "proradi" i tako 2-3 puta dnevno. Luda sam već, bacila bi ga u zid. Pliz help! :(

malena 21
31.05.2011., 16:21
imam jedno pitanje....poruke su mi se počele spremati na sim karticu...kako da vratim na staro da mi spremi na memoriju telefona ????

penzl
31.05.2011., 22:56
pogledaj koliko ti ih je spremljeno na simu.meni piše da je max.35.
a na telefon ih stane 500.
pretpostavljam da ih mob sam stavlja na sim pa kad dođe do max.prebacuje na telefon :ne zna:

kajic
08.06.2011., 12:48
unfreeze:

http://www.youtube.com/watch?v=YkBAQfirGa4

nije 100% sigurno da radi, al niš pametnije nisam našao.

kaja2501 ako nemaš samsung s5230W niš od wirelles-a, nemožeš natjerati telefon da radi nešto za što nema komponentu u sebi.

tinika22
09.06.2011., 20:26
jel ovaj mob samo reagira na prst ili se moze i noktom taknuti?kuzite sta mislim?

assassin
09.06.2011., 20:30
Reagira na nokat (kužiš što mislim :p).

tinika22
09.06.2011., 21:51
e hvala hvala .... kuzimo se kaj ne :-):p

M'n'M
16.06.2011., 17:28
Bok! jel može google crome na ovaj mob? link za skinut? fala :)

xPsycho
19.06.2011., 17:25
nemore

jebozovna
22.06.2011., 09:36
nisam čitala sve postove na ovu temu.
zanima me ako neko ima problem na ovom mobitelu s preuzimanjem mms-a.
kad šaljem sve štima, onom kome šaljem dobiva, međutim dok se meni šalje ne mogu otvoriti. u čemu je problem?

thumb
26.06.2011., 09:23
meni je riknuo touchscreen, pali gasi radsi normalno,dakle baš ekran...jel plaćao tko taj servis i koliko košta?

vhrkac
27.06.2011., 13:11
meni je riknuo touchscreen, pali gasi radsi normalno,dakle baš ekran...jel plaćao tko taj servis i koliko košta?

otisao ekran
ili bas touchscreen jer nije isto....

ekran:
http://www.njuskalo.hr/mobiteli-oprema/ekran-samsung-oglas-2351189

touchscreen:
http://www.njuskalo.hr/samsung-dijelovi/touch-screen-samsung-s5230-bijeli-pink-crni-oglas-2197235

:top:

M'n'M
28.06.2011., 11:39
nemore

točno! :P

al evo ak nekog zanima, ide opera mini!