PDA

View Full Version : Liječenje gladovanjem

stranice : [1] 2

Begemotica
17.08.2009., 11:21
Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Da li je netko imao neka iskustva s gladovanjem, i ako da - kakva?

minmasin
17.08.2009., 17:09
Gladovao sam prvo tri, pa pet dana. Od pozitivnih iskustava mogu ti spomenuti veliko izostrenje svih osjetila, izostanak nagona, (sexualnog najvise), i nakon posta me glad vise nije uopce mucila, tj slabije se osjeca, i promjena razmisljanja,drugaciji pogledi . ..
Od negative, glad:D, i povremeno razdrazljivost tijekom nejedice:mad:
rekao bih da je dosta vazno ciscenje crijeva pri postu ili prije bar, ili prehrana koja to omogucava.

ako si psihicki spreman(spremna), nema problema . . .:top:

morbidangel
18.08.2009., 20:04
Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Neishranjena si i još bi pričala o gladovanju:rolleyes:
Da ti nisi jedna od onih anoreksičarki?:ne zna:

Begemotica
18.08.2009., 20:56
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.

morbidangel
18.08.2009., 21:19
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).

Ajde dobro, ako je tebi dobro i zdrava si i još te to čini veselom:top: nek ti bude. Jel uzimaš kakve vitaminske pripravke, minerale ili slično?

Begemotica
18.08.2009., 21:36
Gledam da ne uzimam previše odjednom, da jedno ne poništi djelovanje drugog. Trenutno uzimam fitoval i ferrocet.

SAS
18.08.2009., 23:51

nista od gladovanja imas premali indeks tezina prema tvojoj visini trebala bi imati 55kg da bi imala savrseni indeks, gdje ti je nestalo tih 10kg mogla bi dobiti slabinu i vrtoglavicu od manjka energije kad bi krenula gladovati jer tvoje tijelo treba hranu odnosno energiju da bi opstala na zivotu

evo mozes provjeriti
http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi

inace je princip gladovanja slijedeci bar kak sam procitao hrpu knjiga:

prije dva tri dana kad ces ostaviti hranu moras se prebaciti na laksu prehranu tipa vegetarijanstvo znaci zelenje i svakim danom jedan obrok smanjiti i tada dojde prekid hrane jer se nesmije nista naglo zbog kontra efekta i tako mozes piti samo vodu ili vocne sokove iz kucne radinosti (od npr. jabuke, kruske itd.), a ne industrijske sokove i tako za pocetnika 1-3 dana nejesti nista i piti puno tekucine i zatim se vratiti nazad na prehranu onim putem kad ste imali laksi oblik prehrane i to po jedan obrok na dan navise

ovo je sigurniji postupak znaci nista naglo to bi jos vrijedio za jedan dan gladovanja al za dva tri dana pa i vise nikako jer tada ce organizam dozivjeti šok, i usput ovisno o nasoj psiholoskoj spremnosti mozemo gladovati i vise dana no to nije potrebno dosta je i 3 dana u mjesec dana da se ociste crijeva i mjehur i ostali otrovi iz tijela

ovaj postupak nisam radio, vec sam pokupio informacije iz hrpu knjiga i sa neta

LJUBAWOLJA
21.08.2009., 19:20
Telema!

Moja majka i stric izlječili su se od tumora (za koje su lječnici tvrdili da je jedini preostali "ljek" operativni zahvat) primjenom malo "agresivnijih" djeta. Majka je jednom tjedno provodila "mjesečevu" djetu (24 sata na vodi i prirodnim sokovima); stric je koristio nešto slično, ali je primjenjivao čajeve u nešto dužem vremenskom trajanju (mjesec dana). I jedan i drugi izlječili su se od tumora (nestali su) te se riješili suvišnih kilograma. Zaključak je da u nedostatku hrane koju svakodnevno (uglavnom) nekontrolirano unosimo (više nego što nam je potrebno-zavedeni osjetilom okusa ili mentalnim&emotivnim problemima), tijelo "pojede" jedino što preostaje - u ovom slučaju tumor&suvišne kilograme. Mater je i nakon izlječenja nastavila sa programom "mjesečeve" djete. Sada ima 60 godina a izgleda kao curica; ima više energija&poleta i daleko je aktivnija i poduzetnija nego prije 20 godina. Kada god uzmogne pješači i pliva; izbjegava sve vrste prijevoza koliko god je moguće. Unosi što veće količine tekućine, uglavnom čistu vodu.

Tijelo ne uzima energiju samo iz hrane; daleko bitniji izvori energije su izvori prane (sunce&zrak). Smislena povećana tjelesna aktivnost (pri tome ne mislim klasični zapadnjački pristup - teretana) unosi veće količine prane (či) u organizam; koja lječi, iscjeljuje, regenerira i pomlađuje fizički organizam i blagotvorno djeluje na duhovne, duševne, mentalne i emotivne potencijale i sposobnosti.

Na neki način, mi smo zapravo solarne ćelije; što potvrđuju različiti rituali "obožavanja" sunca koje se podučavaju u raznolikim duhovnim tehnikama.

Moja iskustva sa kontroliranom prehranom su: povećana energija, polet, radost življenja, čišći&intezivniji osjećaji, jasne misli, snažniji um, moćna vizualizacija, osjećaj mladosti, manifestacija djetinje prirode, intezivniji kontakt sa svojom suštinom i istinskom prirodom, uvećana kreativnost i nadahnuće. Kontrolirana prehrana ne znači gladovanje - to znači prehrana pod voljom, slabost i malaksalost treba izbjegavati; čovjek treba biti snažan, moćan i SLOBODAN.

Agape!

SAS
21.08.2009., 21:26
@LJUBAWOLJA

super iskustva iz prve ruke :)

no problem je inace u velikoj mjeri sta cesto zapadnjaci nemogu izdržati ni pol dana bez hrane pa mu se cini nemoguca misija gladovati bar jedan dan, a kamoli tri i vise dana, sto inace jako dobro dojde kao ciscenje organizma od hrpetinu toksina i ostalih stvari koje nesluze tijelu...

eustahije1704
28.08.2009., 17:50
Ovo prolječe odgladovala sam 42 dana.
Inaće sam osoba koja zbilja, ali zbilja voli papati, ali izdržala sam i čak sam se i divila koliko je zapravo išlo lagano.
Najprije sam rekla da će trajati nekih 10-14 dana, ali kad je to došlo, rekla sam, ajde idem na 20, tako je došlo i to, pa na 30 dana, i tada nisam niti razmišljala o tome da stanem dok ne zvrši 42 dan!
Nevjerojatno iskustvo!!!
Puno sam čitala o tome, vani se puno više priča o tome, tzv master cleanse, kod nas je to još uvijek slabo poznato i ljudi su skeptični vezano uz to da tijelo ostane nekoliko dana pa i više bez hrane, ali vjerujte mi da je nevjerojatno iskustvo.
Pripremam se ovih dana krenuti na novo putovanje, trajalo bi nekih 3 tjedna, možda i više...
Ako bi netko također, neka se javi, možemo zajedno!

SAS
28.08.2009., 20:58
@eustahije1704

navedi par stvari, iskustva pozitivnih i negativnih i zbog cega si krenula i jesi li rijesila kakve probleme, jer ljudi nevole bas slusati ili citati: bilo je super super ili nevjerojatan osjecaj i te sheme jer imaju onda osjecaj da je ta osoba skrenula jer joj je postalo dosadno i da to nevodi nikamo ili rijesava bilo koji problem :zubo:

npr. i ja bi isao na ciscenje al kraj svoje bake koja kuha jer smo u istoj kuci svi skupa nema sanse jednostavno je neizvedivo ni na jedan dan pa i kraj staraca nije nista bolje odmah kuka/kukaju cim ujutro recimo nejedem ili navecer ponekad nejedem jer nisam gladan, a za rucak kuka kak malo jedem, unatoc tomu kaj ocistim citav tanjur :lol:

eustahije1704
29.08.2009., 10:23
@eustahije1704

navedi par stvari, iskustva pozitivnih i negativnih i zbog cega si krenula i jesi li rijesila kakve probleme, jer ljudi nevole bas slusati ili citati: bilo je super super ili nevjerojatan osjecaj i te sheme jer imaju onda osjecaj da je ta osoba skrenula jer joj je postalo dosadno i da to nevodi nikamo ili rijesava bilo koji problem :zubo:

npr. i ja bi isao na ciscenje al kraj svoje bake koja kuha jer smo u istoj kuci svi skupa nema sanse jednostavno je neizvedivo ni na jedan dan pa i kraj staraca nije nista bolje odmah kuka/kukaju cim ujutro recimo nejedem ili navecer ponekad nejedem jer nisam gladan, a za rucak kuka kak malo jedem, unatoc tomu kaj ocistim citav tanjur :lol:

Nisam skrenula, sasvim sam normalna osoba, iako ljudi koji o terapeutskom gladovanju ništa ne znaju, vjerojatno tako misle.
Pročitala sam nekoliko knjiga o tome, Paavo Airola Gladovanje uz sokove, Mahalov, lječenje gladovanjem, ima i zanimljiv blog gosp. Lepine koji je na taj način izlječio rak debelog crijeva, Breusova totalna terapija... i još puno, puno zanimljivih stranica...
Na gladovanje smo se odlučili tata i ja, tata koji je prije nekoliko godina operirao štitnjaču i imao nekoliko kilograma viška i ja koja sam željela razbistriti razmišljanje o svojoj budučnosti, ciljevima koji su nekako postali neostvarivi... i naravno radi poboljšanja općeg psihičkog i fizičkog stanja.
Sve se rezbistrilo nakon nekih desetak dana gladovanja, znala sam što želim, vratila se volja da to sve izvršim, pri tome mislim na završetak fakulteta koji se poprilično odužio. Nikada u životu nisam imala toliko volju za radom, sve obaveze izvršavala sam bez ikakvog problema, vesela, poletna... ljudi koji nisu znali što je tome uzrok čudili su se koliko sam se promjenila, oživila, koliko zračim pozitivnom energijom...

Naravno, trebaš biti okružen ljudima koji ipak nešto znaju o tome i razumiju tvoje razloge, inače češ doživjeti poprilično negativnih iskustava, znam, jer sam se opekla, rekavši o tome ljudima koji su obične neznalice i ne slušaju, a kamoli da se potrude razumijeti. Trube svoje i po njihovim riječima ispadneš totalan luđak. No, ako se odlučiš na gladovanje moraš biti spreman ignorirati takav negativan stav.

Begemotica
29.08.2009., 13:33
Hvala svima koji su tu podijelili s nama svoja iskustva.

Međutim, zanima me još nešto: raspitujući se i pretražujući literauru načula sam da postoji bolesti i stanja koja gladovanje može pogoršati.

Da li ima netko i takvih iskustva?

I još uvijek ostaje ono moje pitanje s početka: da li smije gladovati osoba koja već ima manjak kilograma?

eustahije1704
29.08.2009., 14:14
Hvala svima koji su tu podijelili s nama svoja iskustva.

Međutim, zanima me još nešto: raspitujući se i pretražujući literauru načula sam da postoji bolesti i stanja koja gladovanje može pogoršati.

Da li ima netko i takvih iskustva?

I još uvijek ostaje ono moje pitanje s početka: da li smije gladovati osoba koja već ima manjak kilograma?

Pročitala sam da osoba koja ima manjak kilograma nabi smjela gladovati više od tri dana, nakon kojih treba imati hranjivu prehranu, pa ponovo nakon nekog vremena tri dana.

SAS
29.08.2009., 23:31
osobi kojoj fali 10 kila do idealne tezine u tvojem slucaju 55kg na visini od svega 164cm kao sto je kod tebe slucaj Begemotica nedolazi u obzir jer se to vec vodi kao anoreksija, jer gladovanjem organizam se okrece prvo na mrtve stanice to su npr. mrtve stanice koze i slicno pa onda na masne naslage po citavom tijelu pa tek onda ide na krajnje na organe, e sad ti ides gladovati ti ces problem samo povecati i bit ces za nista jer organizam ako nedobiva hranu preko usta tada trazi alternativnu hranu za energiju citavog tijela, i sad kod tebe organizam nema alternativnu hranu osim mrtve stanice koze, valjda ti je sad sve jasno da je to preveliki problem sta si premrsava tak pise i u knjigama, a to je potvrdila eustahije1704 :)

za medicinu to je slucaj anoreksija, problem prehrane, pa se probaj prvo time pozabaviti, zasto si tako mrsava jel je mozda upitanju kakva bolest za koju niti neznas da ju imas ili je u pitanju psiholoski problem, iskrena preporuka da to malo bolje istrazis :mig:

Begemotica
30.08.2009., 12:28
Evo, sad sam bila kod prijatelja, i kod njih je u gostima jedna doktorica s istoka, tamo i službena medicina ima potpuno drugačiji stav prema onom što na zapadu se smatra alternativom, i ona već preko vizualnog pregleda da kod mene u organizmupotrošena skoro sva energija, da moram podhitno nekako "napuniti bateriji". Probat ću si kupiti u ljekarni ono sranje od energetskih pripravaka, jer nema šanse da jedem neku previše krutu hranu. I navalit ću na sokove i sočno voće.

an-arhos
30.08.2009., 18:27
Ja sam gladovao dva puta, jednom 12 dana, jednom 15 (od čega 3 bez vode).
Čitao sam knjigu od Drage Plečka. Ne znam točan naslov, nešto yoga,zdravlje...
Radi se o gladovanju s vodom (ili bez), dakle bez ikakvog unosa sokova i sl.
Htio sam izliječiti jedan zdravstveni problem i nisam uspio. Nisam primijetio neke pozitivne efekte.
Jako sam ovisan o unosu hrane, jer sam nakon par dana počeo gubiti snagu i bio sam posve nesposoban. Plečko kaže da je nakon devet dana odigrao nogometnu utakmicu, a ja nisam mogao pretrčati 1 mm. Trudio sam se održati uobičajeni tempo života - svaki dan trčim ili nešto treniram - ali nisam uspio nimalo.
Uobičajena težina mi je bila 60 kg na 180 cm visine. Nisam anoreksik, jedem koliko god hoću, naprosto se ne lijepi.
Kod drugog gladovanja izgubio sam gotovo 10 kg i došao na 50,5 , izgledao sam kao neuhranjeni logoraš. Po završetku sam, nakon nekog vremena, došao na 64-65 kg i tu kilažu od tada i imam, dakle ipak nešto pozitivno. Tako da oni koji planiraju izgubiti kilograme gladovanjem, to baš i nije neka metoda.

vjekos30
30.08.2009., 21:41
. . . i ona već preko vizualnog pregleda da kod mene u organizmu potrošena skoro sva energija, da moram pod hitno nekako "napuniti bateriji". Probat ću si kupiti u ljekarni ono sranje od energetskih pripravaka, jer nema šanse da jedem neku previše krutu hranu. I navalit ću na sokove i sočno voće.

Umjesto energetskih pripravaka iz ljekarne, kao mnogo bolje rješenje, preporučam terapije bioenergijom po metodi Z. D.

SAS
30.08.2009., 21:55
@an-arhos

nisi anoreksican to kaze svatko tko ima problema sa manjkom kilazom koja se vodi kao anoreksija, to kazem bez zajebancije jer su takva iskustva iznijeli i sami doktori klasicne medicine u razgovoru sa pacijentima koji su se suocavali i suocavaju sa takvim oblikom problema/bolesti

taj problem manjak kilaza se nemre rijesiti gladovanjem treba vidjeti koji je uzrok tomu problemu da nije upitanju mozda kakva bolest za koju niti neznas da ju imas pa organizam trosi nenormalno energije za borbu, naravno to vrijedi, ako imate normalan unos prehrane, ako je u pitanju bolest moze svremenom biti jos gore

evo mozete izracunati indeks tezine i visine

http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi

jer npr. ako je tijelom sve uredu onda je problem psiholoski kao manje jedete pa ste vi tada vec dulje vrijeme na gladovanju odnosno vec jeste na gladovanju samo biste pogorsali sadasnje stanje, no to nije tema manjak ili visak tezine vec tema nacin i iskustva gladovanja za rijesavanje nekih drugih problema

Begemotica
31.08.2009., 09:22
Umjesto energetskih pripravaka iz ljekarne, kao mnogo bolje rješenje, preporučam terapije bioenergijom po metodi Z. D.

Hvala na dorbim namjerama, ali ne idem kod bioenergičara ni slučajno.

bijeliluk
31.08.2009., 10:50
Evo, sad sam bila kod prijatelja, i kod njih je u gostima jedna doktorica s istoka, tamo i službena medicina ima potpuno drugačiji stav prema onom što na zapadu se smatra alternativom, i ona već preko vizualnog pregleda da kod mene u organizmupotrošena skoro sva energija, da moram podhitno nekako "napuniti bateriji". Probat ću si kupiti u ljekarni ono sranje od energetskih pripravaka, jer nema šanse da jedem neku previše krutu hranu. I navalit ću na sokove i sočno voće.

Zašto da piješ te otrove farmaceutske industrije kad i sama kažeš da su sranja??? I još da im puniš džep?

Ja ti iz sopstvenog iskustva mogu reći da ti gladovanje neće štetiti i može samo pomoći u tvom stanju. Nije važno koliko kilograma imaš. Važno je da se ti odvažiš i napraviš nešto za sebe. Neka te ne brine tvoja težina jer će se organizam nakon deset dana sam prebaciti na alternativne izvore energije (koji su zapravo primarni, nećemo sad o tome...) pa ćeš se umjesto hranom hraniti suncem i energijom zraka. Važno je da piješ kvalitetnu vodu i da puno boraviš na suncu i čistom zraku. Hrana nije u trgovini - ONA JE SVUGDJE OKO NAS samo smo mi zaboravili kako se ona uzima.

an-arhos
31.08.2009., 14:00
@ SAS

Hvala na savjetu,
ja i nisam stavio naglasak na kilažu. To sam napisao tek kao opis svog doživljaja sa gladovanjem.
I, da, manjak po tablici meni ne predstavlja nikakav problem i to nije razlog zbog kojeg sam krenuo gladovati.

macatoban
31.08.2009., 20:22
Zašto da piješ te otrove farmaceutske industrije kad i sama kažeš da su sranja??? I još da im puniš džep?

Ja ti iz sopstvenog iskustva mogu reći da ti gladovanje neće štetiti i može samo pomoći u tvom stanju. Nije važno koliko kilograma imaš. Važno je da se ti odvažiš i napraviš nešto za sebe. Neka te ne brine tvoja težina jer će se organizam nakon deset dana sam prebaciti na alternativne izvore energije (koji su zapravo primarni, nećemo sad o tome...) pa ćeš se umjesto hranom hraniti suncem i energijom zraka. Važno je da piješ kvalitetnu vodu i da puno boraviš na suncu i čistom zraku. Hrana nije u trgovini - ONA JE SVUGDJE OKO NAS samo smo mi zaboravili kako se ona uzima.
:):):)

:s:s:s

Begemotica
01.09.2009., 17:06

Ma nisam ni kupila ta čudesa, samo sam pogledala na njih i odšetala iz lijekarne.

A to što je hrana svugdje oko nas, ja dobro znam, nahranim se dok šetam s psima u prirodi da je divota. :)

Nažalost, veći dio dana ne mogu biti na suncu i čistom zraku jer moram zarađivati za život na jedini mi poznati način, što podrazumijeva sjedenje za kompom.

vjekos30
01.09.2009., 21:29
Hvala na dorbim namjerama, ali ne idem kod bioenergičara ni slučajno.

Molim te, možeš li to malo obrazložiti?

Begemotica
02.09.2009., 06:47
Previše je opasno manipulirati energijom, a ne vidim po čemu su ljudi kao recimo Domančić, koji se tim bave kvalificirani za tako nešto. Nije da slijedi neku tradiciju, da su mu to umjeće prenjeli generacije koje prije se tim bavili etc. Većina bioenergetičara radi intuitivno, pa ponekad pomognu, a ponekad naštete. Za mene mogućnost 50/50 nije dovoljno dobra, jer ne radi se samo o tom da postoji 50% mogućnost da mi neće pomoći, nego da postoji 50% mogućnost da mi ozbiljno ošteti.

ashwinikumaras
02.09.2009., 08:37
Previše je opasno manipulirati energijom, a ne vidim po čemu su ljudi kao recimo Domančić, koji se tim bave kvalificirani za tako nešto. Nije da slijedi neku tradiciju, da su mu to umjeće prenjeli generacije koje prije se tim bavili etc.

Mislim da bi se trebala informirati malo o tome što je to metoda po Zdenku Domančiću, prije no što se donese neki zaključak o tome, a i o bioenergiji općenito :ne zna: Kada bi znala njegov put i kako je došao do te metode onda ne bi ovako nešto napisala. Informiraj se prije no što napišeš nešto :mig:

Većina bioenergetičara radi intuitivno, pa ponekad pomognu, a ponekad naštete. Za mene mogućnost 50/50 nije dovoljno dobra, jer ne radi se samo o tom da postoji 50% mogućnost da mi neće pomoći, nego da postoji 50% mogućnost da mi ozbiljno ošteti.

Metoda po Zdenku Domančiću se ne bavi intuicijom, nego znanstveno dokazanim tehnikama koje se primjenjuju ovisno o kakvom se zdravstvenom stanju pacijenta radi. Ne znam od kud ti informacija da tretmani po ZD-u mogu naštetiti :ne zna: Učinak je veći od 50%, otkud ti i ta dezinformacija :ne zna:

Begemotica
02.09.2009., 08:55
Mislim da bi se trebala informirati malo o tome što je to metoda po Zdenku Domančiću, prije no što se donese neki zaključak o tome, a i o bioenergiji općenito :ne zna: Kada bi znala njegov put i kako je došao do te metode onda ne bi ovako nešto napisala. Informiraj se prije no što napišeš nešto :mig:

Bioenergija je jedna od vrsta energiji, ja na poslu se bavim drugom vrstom energije i vidim kako prolaze ljude koje olako shvaćaju energiju.

Metoda po Zdenku Domančiću se ne bavi intuicijom, nego znanstveno dokazanim tehnikama koje se primjenjuju ovisno o kakvom se zdravstvenom stanju pacijenta radi. Ne znam od kud ti informacija da tretmani po ZD-u mogu naštetiti :ne zna: Učinak je veći od 50%, otkud ti i ta dezinformacija :ne zna:

Poznajem veći broj ljudi kojima je naštetio tretman kod bioenergičara. A i sama sam niako u malom opsegu osjetila poslijedice "liječenja" bioenergijom.

Pazi, ja ne mislim da bioenergija be liječi, niti optužujem za nešto one koje se tim bavi, ja kažem samo da po mojoj procijeni (isključivo za mene) ta metoda je prerizična. Tko ne smatra tako, ne mislim ga nagovarati da odustane od tog načina liječenja. Ali teško ćeš nekog tko se opekao nagovoriti da gurne ruku u vatru.

ashwinikumaras
02.09.2009., 16:30
Pazi, ja ne mislim da bioenergija be liječi, niti optužujem za nešto one koje se tim bavi, ja kažem samo da po mojoj procijeni (isključivo za mene) ta metoda je prerizična. .

Ti si se referirala na metodu Zdenka Domančića, pa sam iz tog razloga napisao svoj post. Zanima me da li si se "opekla" bivajući pacijent metode Zdenka Domančića?

Begemotica
02.09.2009., 21:36
Ne, nisam mu ni blizu prišla. Mislim čak da pokušaj mojeg liječenja bioenergijom za bioenergičara još opasniji nego za mene.

ja_bih_na_kviz
14.09.2009., 18:18
Pripremam se ovih dana krenuti na novo putovanje, trajalo bi nekih 3 tjedna, možda i više...
Ako bi netko također, neka se javi, možemo zajedno!

Draga Eustahija, ako još trebaš društvo, rado bih ti se pridružila - barem nekoliko dana :)

makljava
06.10.2009., 23:41
Nema sumnje da gladovanje ima nekih pozitivnih efekata na organizam. Pre svega je smanjenje nepotrebnih naslaga masti što je čest problem u društvima gde je hrana dostupna u velikim količinama. Intresantno je da mršaviji ljudi lakše izdržavaju gladovanje nego oni sa suvišnim kilogramima mada bi čovek pomislio da je obrnuto. Jednodnevno gladovanje nije prevelik problem. Pri tome u organizam treba unositi dosta vode jer voda će da odnese sve štetne proizvode metabolizma. Kako su neki na temi već pomenuli čula se tokom gladovanja dosta izoštre. Čulo mirisa postaje tako osetljivo da ćete namirisati ćoveka koji je udaljen 10-20 metara. Duže gladovanje je pod znakom pitanja, povremeno gladovanje je bezbednije.

Postoji dosta potvrda da su neki, već prepušteni sudbini, uspeli da se izleče od raka gladovanjem. Ustvari gladovanje, uz odbojnost hrani, je mehanizam koji pokreće sam organizam što za posledicu ima sagorevanje ćelija raka.

Prema tome kontrolisano gladovanje ili bar dijeta su dobrodošli.

soldier
13.10.2009., 09:15

ko da sam ja to napisao...nisam anoreksičan niti imam probleme s težinom, čak sam i malo pretili prema BMI koeficijentu tjelesne mase ( http://hr.wikipedia.org/wiki/Indeks_tjelesne_mase ) BMI = 25.7
ali nikad se nisam dobro osjećao kad bi se najeo do sita, (pogotovo sa svinjetinom ili junetinom na tanjuru) i stalno umjereno, mirno gladovanje me veseli, bolje se osjećam, zdravije se osjećam...kao mali uvijek sam imao problema s hranom doma jer se trebalo jesti ujutro, za ručak, navečer, ali bez obzira dal osjećaš da moraš jesti ili ne, da li si gladan ili ne...to me ubijalo...sjećam se da sam stalno bio umoran u školi, bezvoljan....pogotovo posl.podne, nakon ručka...

Begemotica
14.10.2009., 21:44
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.

SAS
14.10.2009., 23:30
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.

auuuu kak si ga otkrila kojim pretragama ?

bio sam siguran da je neka bolest u pitanju kada si rekla da ti hrana neide bas...

Begemotica
15.10.2009., 13:04
auuuu kak si ga otkrila kojim pretragama ?

bio sam siguran da je neka bolest u pitanju kada si rekla da ti hrana neide bas...

Otkriven je na ultrazvuku.

utisana
16.10.2009., 07:25
Bas mi je zao!
Sta mislissada napraviti?
Sretno!

Begemotica
16.10.2009., 14:45
Ne znam ni sama, nekako ne mogu povjerovati u to, još sam u zadnje vrijeme najbolje se osječala u ovoj godini. Za sada ću samo čekati.

Libertango
20.10.2009., 14:14

Imaš u knjizi Prirodno liječenje biljem od Gelenčira mali odjeljak o izlječenju tumora gladovanjem.
Pa probaj to pribaviti iako vjerujem da ćeš više informacija pronaći na netu.

macatoban
20.10.2009., 19:11

PRIRODNI LEUKOCITARNI INTERFERON - ZATAJENA ALTERNATIVA SUZBIJANJA SVINJSKE GRIPE ( ne galamim samo želim naglasiti važnost teme )
Razgovor s Dr.sc.Eugenom Šoošom, "producentom prirodnog leukocitarnog interferona alfa", dugogodišnjim djelatnikom imunološkog zavoda i prof. Dr. sc.Hrvojem Mazijom s veterinarskog fakulteta koji otkriva zapanjujuću činjenicu da u Hrvatskoj postoji prirodan, jeftin i učinkovit lijek i zaštita protiv svih oblika gripe ( uključujući i nadolazeću svinjsku ), HPV infekcija, tumora mjehura, dojke, glave, hepatitisa B, C ali je njegova proizvodnja obustavljena.

Ovo je tek dio članka iz najnovijeg broja časopisa Nexus koji me je doista neugodno iznenadio, nekako sam mislio da kod nas u hrvatskoj sve te manipulacije nisu baš toliko uhvatile maha, očito sam se grdo prevario.
Pozivam Vas sve da pročitate taj nevjerojatan članak u nexusu a oni koji imaju mogučnosti da ga skeniraju ili nekako drugačije stave na internet pa da informiramo ljude.

pozitivax
24.10.2009., 08:51
Gladovao sam prvo tri, pa pet dana. Od pozitivnih iskustava mogu ti spomenuti veliko izostrenje svih osjetila, izostanak nagona, (sexualnog najvise), i nakon posta me glad vise nije uopce mucila, tj slabije se osjeca, i promjena razmisljanja,drugaciji pogledi . ..
rekao bih da je dosta vazno ciscenje crijeva pri postu ili prije bar, ili prehrana koja to omogucava.

slično iskustvo.gladovanje ne treba trajat dugo i najbolje je samo voda i biljni čajevi.

nelyca
12.11.2009., 14:44
I mene dr.na to nagovorila,15 dana sam gladovala uz čajeve i vodu da očistim oganizam,a onda mi krvna slika bila očajna,jedva izbjegla bolnicu.Prehranu regulirati ali GLADOVANJE JE OPASNO PO ŽIVOT!

lola7
14.11.2009., 15:02
Ciscenje organizma gladovanjem je zasigurno poteklo od nekoga koji nema neko veliko znanje o funkcioniranju naseg tijela.
Hrana=energija.,i to ne samo zbog nutritivnih svojstava onoga sto unesemo u organizam,nego i zbog elektromagnetizma koji nam je potreban za zivot.,a koji jos nismo naucili namiriti iz nekog drugog izvora.
Zato samo vrlo uravnotezen organizam moze podnjeti gladovanje (određeni period)bez ikakvih posljedica.,dok ostali uvijek umjesto ciscenja,svom organizmu rade deficit energije i negativne ucinke za zdravlje.
Gladovanje treba zamjeniti cajevima koji se piju nataste,a koji poticu ciscenje organizma i njegovu regeneraciju.,
.,a onaj dio svijesti koji nam namece pomisao o gladovanju kao rjesenju zadovoljimo-upotpunimo svijescu o zdravoj i balansiranoj prehrani koja je osnova svakog zdravog i ugodnog dana....:mig:

Begemotica
14.11.2009., 16:55
Ipak, već odavno poznato da zločudne tumore mogu se gladovanjem izliječiti, točno je da hrana energija, ali kad imaš zločudan tumor hranom više hraniš tumor nego sebe. A da pretjerivanje u jelu nije dobro ni za zdrave ne trebam valjda ni spominjati.

vbureti
28.11.2009., 17:27
Paavo O. Airola " gladovanje uz sokove " Za izdavača Milan Maglaić, izdanje 1983.g.

Koristio sam jedamput tu metodu. Bio sam jako zadovoljan. Zdrav čovjek i bez liječničkog pregleda može gladovati uz sokove do tjedan dana i nakon pauze od nekog vremena može to ponoviti. Preporuča se svakodnevno klistiranje . Sokovi su bolji nego čista voda jer organizmu daju vitamine i minerale. U tjedan dana gladovanja i tri dana za prijelaz na normalnu prehranu, dakle za ukupno deset dana izgubio sam od 7 do 8 kg.

Ovdje me dovela Aronija. Ako me želite kontaktirati, učinte to putem pp jer se ovdje ne ći vraćati.

balzam
01.12.2009., 22:50
ima li netko tko sada gladuje? kakva su iskustva???

balzam
01.12.2009., 23:06
frendica i ja smo trenutačno na gladovanju, najprije smo počele samo kao detoksikacija, a kada nam je krenulo produžile smo sa tri dana na deset pa do dvadesetjednog, pa do dvadesetosmog, ja sam sada na pedesetom danu. Smršavila sam 22 kile. Ima li netko još iskustva sa gladovanjem?

Rita
02.12.2009., 01:35
Ja sam jednom davno gladovala 12 dana i nisam vise mogla, kak to uspijete? KOji je sistem, ja sam pila samo vodu.

balzam
02.12.2009., 11:31
Ujutro čaj najbolje je gospina trava - za smirivanje pomješan sa kaduljom i mješavinom za mršavljenje. Nakon toga malo razgibavanja pa svježe cijeđeni agrumi, naranđa, limun, greip. Za ručak bistra juha od povrća - kuham ju svaki dan naravno bez soli. Svježe cjeđeni sok od povrća ili Brojsov sok. Juhu jesti polako, žlicom. Za večeru isto juha, sa svježe cjeđenim sokom od povrća. Puno čaja i vodom tokom dana. SVAKI dan klistir sa mlakom vodom (set za klistir u ljekarni cca 90 kn). Super se osjećamo, jedino je malo problem kod PMS-a ali te dane u čaj se može dodati malo meda. Ne piti nikakve tablete. Ja sam imala visoki tlak (190/90) pa sam pila tablete, ali sada je OK 120/75. Kila još imam puno previše, ali idu dole.

Rita
03.12.2009., 05:26
Wow ,svaka cast. Ja bi izgrizla sve oko sebe, ai fizicki sam jako aktivna ,nema sanse da si tak nesto priustim. Zasto to radis, da skines kile ili ima jos nesto?

ashwinikumaras
03.12.2009., 07:58
Ja sam znao postiti u trajanju od jednog dana, pazeći na mjesečeve mjene i još neke astronomske momente. Rezultat je bio zadovoljavajuči s obzirom na kratkoću posta.
U svakom slučaju jedna blagotvorna praksa koja pomaže pri očuvanju vlastitoga zdravlja.

Fr. A.U.N.
03.12.2009., 12:28
Ovo sa gladovanjem je vjerovatno metoda certificirana i preporučena od strane vlade RH :D:D:D

balzam
03.12.2009., 19:55
Wow ,svaka cast. Ja bi izgrizla sve oko sebe, ai fizicki sam jako aktivna ,nema sanse da si tak nesto priustim. Zasto to radis, da skines kile ili ima jos nesto?

Isprva je krenulo kao detoksikacija, mislila sam samo par dana, otišla sam sa grupom na M.Lošinj, ali kada sam vidjela da se kila lako rješavam, nakon što sam se vratila kući , nastavila sam.

ashwinikumaras
04.12.2009., 20:23
Osobno smatram odustajanje od hrane u trajanju od jedan dan neškodljivim i blagotvornim za ljudski organizam. Dugotrajni postovi mogu biti opasni po ljudsko zdravlje i trebali bi po meni biti nadzirani od strane liječnika, ako se netko već odluči na tako nešto.

ivana38
05.02.2010., 11:53
Ako mi netko može pomoći...
Počela bih terapiju gladovanjem po Breusovoj metodi no neznam kako se pripremaju sokovi(znam da se koriste od cikle,mrkve,rotkve,celera i krumpira)-pretpostavljam sirovo miksati,da li zajedno,odvojeno.
Znam da dnevno treba popiti 3-5dl soka,2 dl juhe od luka te do 2 l čaja.
Kako spremiti i od čega čaj,te kako i kada korititi klizmice?
Molim vas ako je tko koristio ovu metodu liječenja da mi pomogne..Hvala

utisana
08.02.2010., 10:32
Koliko ja znam,sirovi krumpir ima neke otrove koji se termickom obradom unistavaju,tako da sirovi krumpir nije za konzumirati.

timeless
28.03.2010., 19:39
ciao svima...

ja sam na lječenju gladovanjam bila 49 dana...

osjećala sam se tromo,napuhnuto i imala sam dosta kila viška pa sam slučajno pročitala knjigu arnolda ehreta "postom do zdravlja"....i tako se odlučila

....mnogo sam proučavala i čitala...mnogo toga sam i saznala na forumu coolinarke gdje smo velika podrška jedni drugima...

moj dan je započinjao vodom sa isjeđenim limunom,napravila bi dvije litre i pila cjeli dan...prvi i jedini obrok bi bio tek oko 16 sati...100%voćni sok jabuke,kruške,grožđa,višnje ili borovnice iz bio uzgoja,povremeno bi i pojela kašicu sa jabukom ili neko drugo voće...i dvije suhe šljive ili šaka grožđica da me potera na wc jer obavezno moraš svaki drugi dan isprazniti crijeva...

sada mi se pročistio ten,skinula sam viška kila i osjećam se poletnije i živahnije...i slučajno rješila sam se i bolnih menstruacija...prije sam morala piti tbl jer od bolova nisam mogla iz kreveta,sada ko da je ni nemam,ništa ne boli...:)

da je gladovanje zbilja ljekovito pročitala sam posvuda i da lječi sve bolesti na zemlji....

gladovanjem se tijelo samo čisti od nakupljenih toksina...koji tijekom neuzimanja hrane ulaze u krvotok i izazivaju vrtoglavicu i slabost ako je toksikiranost velika simptomi mogu biti nalik gripi..

ali to je put oporavka...čim se otrovi izluče putem bubrega osjećaš se super,poletno par dana pa onda opet loše par dana...tako naizmjenice dok tijelo se skroz ne pročisti....

zato je gladovanje na toliko lošem glasu...zbog tih loših faza...ali kada si pročišćen možeš postiti jako dugo i super se osjećati,nevjerojatno dobro,biti pun energije...

sada sljedim režim prehrane po ehretu hranom bez sluzavosti...i planiram ponovo na duže gladovanje...osjećam da sam još puna toksina...kad smo već krenuli idemo posao dovršiti do kraja...:D

GM1
31.03.2010., 20:45

Probaj sa solarnom jogom (sungazing). Ne moraš jesti.

Dijaa
31.03.2010., 23:54
ja sam prošle godine gladovala mjesec dana, pila sam vodu i samo vodu. iiii skinula sam suvišne kilograme, nakon toga mjesečnice više nikad nisu bile bolne (prije toga nisam mogla živjeti od bolova), a krvna slika mi se popravila (bila sam anemična), poslije gladovanja sam uz normalnu prehranu skinula još par kila, kondicija mi nikad nije bila bolja iako se u tom razoblju nisam ničim bavila, i riješila sam se ovisnosti o hrani (koja me ubijala)... kao najveći minus u gladovanju bih navela preodvratan okus u ustima kroz cijelo to razoblje i podočnjaci koji se pojave nakon dužeg gladovanja (ali oni su se brzo povukli kad sam počela s hranom)...

i eto, prije mjesec dana opet mi se otvorio nenormalan apetit, stres i previše nezdrave hrane su me ugojile nekih desetak kila, a da ne spominjem probleme psihičke prirode. osjećam kako mi organizam vrišti DOSTA JE!! jednostavno osjećam kako sam troma i blokirana, tako da sam se opet odlučila gladovati, ovaj put duže od mjesec dana, opet uz vodu i uz čaj od gospine trave (čitala sam da se on preporuča u tim gladovanjima, ako se ne varam)...
danas mi je prvi dan.... wish me luck :) :)

franckvz
18.04.2010., 22:08
Prije svega lijep pozdrav svima ovako ako hočete da gladujete počnite se baviti sunčanom jogom jer če vam donijeti i izlječenje svih bolesti a i prestat če tr uzimatihranu ne zato što ne želite.Več zato što vam tjelo neće tražiti uopče hranu već samo vodu napišite joga suncem i idite na drugi post tad će vam se pojaviti sve u žutoj boji i to pročitajte.

LinaLena
24.04.2010., 07:07
Begemotica, nadam se da si našla načina da se nosiš sa svojom bolešću. Gladovanje se ne radi tako da čovjek prestane jesti. Ono mora biti kontrolirano i uz uzimanje sokova od povrća i određenih biljnih čajeva i juha. Kao i u svemu drugome - bitno je da točno znamo što radimo pa se moramo malo prethodno informirati. Odlična je knjiga na tu temu ona dr. Breussa. Prevedena je i na hrvatski.

I samo mala napomena: bioenergetski tretmani ne mogu nikom naškoditi. U najgorem slučaju, ako se radi o šarlatanu - neće biti nikakvog efekta i to je sve. No, radi se o tome da liječenje bioenergijom, kao i nekom drugom "alternativom" (npr. homeopatijom) često podrazumijeva da će ti u početku biti lošije jer se tijelo čisti i buni se. To treba izdržati jer nakon toga nastupo poboljšanje. Već sam drugdje napisala - tko u alternativi očekuje instant rješenja taj se vara i neka se u to niti ne upušta. No, to nikako ne znači da ona nije učinkovita niti da ta osoba može tvrditi da je npr. bioenergija neučinkoviti ili još gore - štetna.

Nažalost je tako - u životu nema instant rješenja. Tko nema snage i volje izdržati da bi trajno uklonio uzroke svoje bolesti, taj je osuđen na palijativu. No neka se ne nada trajnim rješenjima.

Begemotica
24.04.2010., 12:56
No, radi se o tome da liječenje bioenergijom, kao i nekom drugom "alternativom" (npr. homeopatijom) često podrazumijeva da će ti u početku biti lošije jer se tijelo čisti i buni se. To treba izdržati jer nakon toga nastupo poboljšanje.

Da, nešto slično ima i u ayrvedi - da bi se izlječila kronična bolest, mora se najprije dovesti iz kroničnog stanja u akutno, i onda osječaš pogoršanje, ali ako ne prekineš taj kontinuitet kroničnog stanja, nema ozdravljenja.

straw20
13.05.2010., 13:09
Pozdrav svima!

Počela sam gladovati prije 3 tjedna na način da bih pila puno vode, zelenog čaja, soka od višnje i puno, puno juhe.

Oduvijek sam imala problema s tenom i ove godine počele su se pojavljivati naznake simptoma policističnih jajnika. U međuvremenu, lice mi se donekle pročistilo, sitni miteserčići su još uvijek tu, no kako je bilo, mogla bih reći da mi je lice čisto.
Međutim, prije par dana pojavio mi se ogroman osip između dojki i hrpa prištića po čitavom tijelu. Rekli su mi da bi to mogla biti reakcija tijela na gladovanje i čišćenje tijela od toksina, međutim, nisam nigdje naišla na informaciju kako je jedna od nuspojava - osip iliti prištići.

Ima li tko kakav savjet?

morbidangel
13.05.2010., 14:40
Čuo sam da je gladovanje kvalitetan lijek za pretilnost. Jel je to istina ili sam čuo pogrešno?:ne zna:

Begemotica
14.05.2010., 19:07
Ne bi znala, ja sam se rodila mršava i takva sam cijelog života. :D

Dijaa
14.05.2010., 19:14
Čuo sam da je gladovanje kvalitetan lijek za pretilnost. Jel je to istina ili sam čuo pogrešno?:ne zna:

istina, ja sam tako smršavila :) najbrži mogući način za skidanje viška kila

ti.bi
18.05.2010., 16:21
Ja sam početkom ove godine gladovala 12 dana, samo voda, čajevi i sok, svježe iscijeđen. Dalje nisam stigla, postala sam opako gladna. Ali tih 12 dana sam se osjećala odlično, izgleda da mi paše taj prazni osjećaj u želucu. Jedino loše bio je, kao što je netko već spomenuo, nekakav metalni okus u ustima, a kako ne smiješ uzeti žvaku ili išta drugo, to mi je bio najveći bed. Stalno sam prala zube:). Inače, kod raznih bolesti, pogotovo tumora, preporuča se gladovanje po Breusu, pričala s ljudima koji su se tako izvukli iz kandža melanoma i još nekih užasa.
Što se tiče kila, smršavila jesam, ali čim sam počela jesti sve se odmah vratilo. Kada se ide na gladovanje jako je važno postepeno prestati jesti, ali i postepeno početi jesti. I klistir svaki dan dok se gladuje. Pa tko želi... Preporučam knjigu P. Airola: Gladovanje uz sokove. Pozz.

*The*one
04.09.2010., 16:25
e ovako planiram gladovati 2tjedna da bi ocistila organizam malo, jer sam u fazi odvikavanja od pusenja i losih navika, nezdravih, pa zelim totalno od svih toksina ako je moguce ocistiti organizam, i od lose hrane, ... ali ne bi volila smrsaviti previse, nadam se da necu ako budem 2tjedna gladovala izgubiti vise od 2,3 kg, jer imam na visinu od 175 54kg..

Begemotica
10.09.2010., 14:49
e ovako planiram gladovati 2tjedna da bi ocistila organizam malo, jer sam u fazi odvikavanja od pusenja i losih navika, nezdravih, pa zelim totalno od svih toksina ako je moguce ocistiti organizam, i od lose hrane, ... ali ne bi volila smrsaviti previse, nadam se da necu ako budem 2tjedna gladovala izgubiti vise od 2,3 kg, jer imam na visinu od 175 54kg..

Nikako ti ne preporučujem sa takvom visinom i težinom gladovati 2 tjedna, nemoj više od 3 dana, a za detoksikaciju organizma ima dobrih dijeta.

SVJETLOST 9
10.09.2010., 22:58
Pozdrav svima,

slučajno sam nabasala na ovu temu (na žalost meni dobro znanu) i vidjela da zapravo i nemate baš neke informacije o svemu.
Gladovanje je ESENCIJA ZDRAVLJA, jer se organizam, ne samo čisti, već i u potpunosti vraća sebi. To znači da se apsolutno svi organi revitaliziraju i regeneriraju, kao i cjelokupni organizam sa svim svojim funkcijama - kao na fizičkoj razini, tako i na duhovnoj .....
Također se i pomlađuje, kako izvana tako i iznutra (vani čak postoje klinike u tu svrhu gdje bogatuni debelu lovu daju za to).
Ali da bi se "zdravo" gladovalo - potrebno je znati neke jako bitne stvari, koje se na žalost nigdje ne mogu pročitati (nedopustivo je da u knjizi Rudolfa Breuss-a toga nema).
Bitan je proces prije samog gladovanja, za vrijeme i poslije.
Kako ja imam debelog iskustva u tome, jer sam u godini dana gladovala 2 puta po 50 dana - ako imate nekih pitanja, rado ću vam pomoći.

pozdrav

izrod
11.09.2010., 11:21
Ali da bi se "zdravo" gladovalo - potrebno je znati neke jako bitne stvari, koje se na žalost nigdje ne mogu pročitati.
Bitan je proces prije samog gladovanja, za vrijeme i poslije.

može malo o tome što se ne može nigdje pročitati?

seronjaa
03.10.2010., 23:08
dobro, kako se ona djeca u africi ne hrane suncem? nego umiru od gladi..
ajd, povremeni post može bit dobar i te stvari sa čišćenjem organizma..al ne znam kako bi čovjek trebao normalno funkcionirati nakon 40 dana gladovanja?! mislim, to je blizu smrti,..kolko čovjek uopće može izdržat bez hrane?
znam da kad smo bolesni, da nismo gladni, jer zapravo hranom samo hranimo bakterije i ta sranja u tijelu. zato je možda i normalno da se čovjek izliječi od gripe ili čak raka.. ali za ovako neke normalne stvari mislim da baš nije dobro.,. :/

Begemotica
04.10.2010., 09:29
@seronjaa, ja odkad se sječam nemam apetita, pa normalno da jedem puno manje od onog što se smatra normalnim ( a težina mi ispod onog što se smatra normalnim - 45 kg na 165 cm visine), ali ja sam uvijek sasvim normalno funkcionirala, čak sam se u mladosti bavila vrlo fizički zahtjevnim sportom. Jedino vrijeme u kojem sam jela toliko koliko se smatra normalnim je bila trudnoća, tada sam stalno bila gladna.

Ne smatram da je moguće hraniti suncem, ali smatram da ima puno ljudi koji previše jedu samo iz navike, a njihov organizam i ne treba toliku hranu, želudac navikne na velike količine hrane i kad njih ne dobije, čovjek osjeća glad, a zapravo mu hrana treba samo za napuniti želudac, a ne za je potrošiti tj pretvoriti u energiju.

S tim što potrebe čovjeka u hrani razlikuju se i po metabolizmu, i po tom čime se čovjek u životu bavi i tko zna po čemu sve još.

SVJETLOST 9
04.10.2010., 14:55
Gladovanje je čovjeku najstarija poznata terapeutska metoda.
To je esencija zdravlja, jer se organizam vraća sebi, kao i svi organi, krvotok, kosti, srce, pluća .......
Time se jako i imunitet diže.

Prije pojave vještine liječenja čovek se instiktivno suzdržavao od hrane dok mu se zdravlje ne bi poboljšalo (a to i životinje instinktivno rade).
Gladovanje se koristilo kroz cijelu povijest, pa i danas, ne samo u terapeutske svrhe liječenja, nego i u cilju podmlađivanja i regeneracije organizma (postoje klinike gdje ljudi daju debele novce za to – jer se to mora raditi pod nadzorom liječnika, ili se barem treba dosta znati o svemu tome).

Ono je najdelotvorniji način pročišćavanja tijela od nagomilanih toksina, otpadaka i otrova koje u sebu skupljamo kroz život.
Kroz povijest medicine gladovanje se smatralo najpouzdanijim ljekovitim i podmlađujućim sredstvom.
Otac medicine, Hipokrat, je i sam preporučivao gladovanje protiv bolesti, kao i Galen i Paracelzus. Mnogi mislioci poput Platona i Sokrata takođe su ga upražnjavali radi postizanja veće mentalne i fizičke sposobnosti.
Suprotno uobičajenom vjerovanju, organizam ne biva oslabljen ili iscrpljen, već suprotno - zdravstveno stanje biti će poboljšano, a fizički i mentalni kapaciteti povećani i organizam podmlađen.

Dolaskom moderne medicine i silne kemije (lijekova), ova od davnina poznata metoda je pala u zaborav, pa se na nju danas gleda vrlo podozrivo.

Srećom, ljudi se ponovo okreću prirodi (a time i samima sebi), a samim tim i naučnici kreću u istraživanje ove metode, pa se i u Evropi i Americi javljaju klinike, koje ju uspješno sprovode u cilju liječenja i prevencije bolesti.
Svaku stanicu organizma treba nahraniti kisikom i hranjivim materijama. Uslijed nedostatka hranjivih materija, usporenog metabolizma, statičnog načina života, nedostatka sviježeg zraka, stresa, prekomjernog unošenja aditiva i konzervansa kroz ishranu, nedostatka fizičke aktivnosti, stanice nemaju potrebnu hranu, počinje njihovo propadanje i degeneracija, kao i proces taloženja otrova i toksina u organizmu.
Tako neotporan organizam napadaju razne bolesti. Ukoliko stanice propadaju brže nego što se izgrađuju nove ubrzava se i proces starenja. Zašto treba povremeno gladovati?

Sa stranice "Izvor" klub prirodnog zdravlja :

Za vrijeme produljenog gladovanja (poslije prva tri dana) tijelo će živjeti na vlastitim supstancama. Kada organizam nema potrebnu prehranu, naročito proteine i masti, ono će sagorijevati i probaviti vlastita tkiva u procesu autolize ili samoprobave.
Organizam će to učiniti točno ustrojenim redom. Tijelo će prvo razgraditi i sagorjeti stanice koje su bolesne, oštećene ili mrtve. Za vrijeme gladovanja organizam se hrani najlošijim materijalima kao što su odumrle stanice, nezdrave akumulacije, tumori, apscesi, oštećenja tkiva, masne naslage itd...

Osnovna tkiva i vitalni organi, žlijezde, živčani sistem i mozak potpuno su pošteđeni.
Za vrijeme gladovanja dok se stare stanice i bolesna tkiva razgrađuju, podstiče se i ubrzava izgradnja novih, zdravih stanica.

U toku gladovanja pomoću sokova pročišćavajuća sposobnost organa kao što su pluća, jetra, bubrezi i koža znatno se povećava i mnoštvo nakupljenih otpadaka i toksina se izbacuje iz organizma.

Gladovanje pomoću sokova pruža fiziološki odmor probavnim, asimilativnim i zaštitnim organima tijela. Nakon gladovanja znatno se poboljšava probava hrane i iskorištavanje prehrambenih tvari te se sprječava sporost probave i daljnja retencija otpadaka.
Gladovanjem se postiže normalizirajući i pomlađujući učinak na sve vitalne fiziološke, živčane i umne funkcije. Pomlađuje se živčani sistem, jača se sposobnost svijesti, pospješuje se rad žlijezda i lučenje hormona, uspostavlja se biokemijska i mineralna ravnoteža u tkivu.

ŠTO POSTIŽEMO TERAPEUTSKIM GLADOVANJEM?
• čišćenje i pomlađivanje organizma
• gubitak masnog i bolesnog tkiva i obnova zdravog tkiva
• prirodnu regulaciju svih funkcija organizma
• promjenu metabolizma
• pružanje mogućnosti organizmu za samoizlječenje malignih i neizlječivih bolesti.

Postoji udruga "Izvor" klub prirodnog zdravlja - http://www.izvor-zdravlja.hr/ koja se bavi terapeutskim gladovanjem, čija je predsjednica (i osnivačica) jedna zaista fantastična liječnica koja nevjerovatno puno zna, koja sagledava čovjeka u cjelini (a ne kao nakupinu organa) i koja će vam dati sve informacije, odgovoriti na sva vaša pitanja ....

Gospa Sinjska
04.10.2010., 18:45
Gladovanje je čovjeku najstarija poznata terapeutska metoda.
To je esencija zdravlja, jer se organizam vraća sebi, kao i svi organi, krvotok, kosti, srce, pluća .......
...

Isuse boze...rijeci ne mogu opisati koliko je ovo krivo.
Gladovanje, se ne postize apsolutno nista od ovoga sto navodis. Dapace, uzasno je nezdravo.
Balansirana i umjerena ishrana uz redovitu fizicku aktivnost je jedini zdravi nacin zivota.
Ako je covjek ozbiljno bolestan, treba modificirati ishranu (po mogucnosti preci na makrobiotiku), ali nikako gladovati. Da gladovanje dize imunitet...koji klasik...

Usput, cijeli tvoj post mi uzasno slici na najobicniju reklamu. A koliko ja znam, to na forumu nije dopusteno.

SVJETLOST 9
04.10.2010., 19:12
Isuse boze...rijeci ne mogu opisati koliko je ovo krivo.
Gladovanje, se ne postize apsolutno nista od ovoga sto navodis. Dapace, uzasno je nezdravo.
Balansirana i umjerena ishrana uz redovitu fizicku aktivnost je jedini zdravi nacin zivota.
Ako je covjek ozbiljno bolestan, treba modificirati ishranu (po mogucnosti preci na makrobiotiku), ali nikako gladovati. Da gladovanje dize imunitet...koji klasik...

Usput, cijeli tvoj post mi uzasno slici na najobicniju reklamu. A koliko ja znam, to na forumu nije dopusteno.

A kako ti znaš da je to sve krivo, i to jako :confused: :confused: :confused:

Kako znaš da se ne postiže ništa ?? Jesi možda ti postio pa znaš iz 1. ruke da je to ništa ?
Koliko si dugo gladovao (postio, jer se uvijek konzumiraju čajevi i povrtni, a mogu i voćni sokovi) - 7, 14, 21, 28, 36 ili možda čak 42 dana, kada tako samouvjereno govoriš kako je sve to totalno krivo i da se postom ne postiže baš ništa ??!!
Dapače, da je nezdravo ??!! :ne zna: :ne zna:

Jesi možda razgovarao s nekim tko zna ponešto o tome ? Po mogućnosti pametnijim od tebe ??? Ili možda s nekim tko je prošao to, pa si iz 1. ruke čuo što se događa ??

Ne kužim zašto ljudi tako olako govore neke stvari, napamet, bez iskustva i ikakvog znanja ....

Inače, ja o tome govorim iz vlastitog iskustva, i to debelog iskustva. I niti jedna jedina riječ nije bez podloge u vlastitom iskustvu, jer sam sama sve to prošla.
A uz to sam užasno puno čitala o tome, razgovarala s vrlo stručnim osobama i drugima koji su to prošli....

Što se drugog dijela tiče - apsolutno se slažem s tiobom (o prehtrani).

Post sam napisala, jer vidim da ima zainteresiranih ljudi. A o tome valja nešto i znati, ako se netko želi upustiti u to ....

Kronični Vlado
04.10.2010., 19:54
Inače, ja o tome govorim iz vlastitog iskustva, i to debelog iskustva. I niti jedna jedina riječ nije bez podloge u vlastitom iskustvu, jer sam sama sve to prošla.
A uz to sam užasno puno čitala o tome, razgovarala s vrlo stručnim osobama i drugima koji su to prošli....
....

kolko ja znam ti time nisi izlijecila rak, a mnogi su ti fino ukazali da gladovanjem samo dodatno unistavas svoju sposobnost borbe s njim

Kronični Vlado
04.10.2010., 20:20

zbog cega bi ti se imunitet dizao kod gladovanja? i na sto tocno ciljas kad kazes imunitet?

Ono je najdelotvorniji način pročišćavanja tijela od nagomilanih toksina, otpadaka i otrova koje u sebu skupljamo kroz život.

kolko sam cuo, gladovanje oslobađa toksine iz masnih naslaga, ali ih oslobađa U tijelo tj .krvotok ... to mi ne zvuci pozitivno
mene zanima, sto ti mislis ti di "toksini" odlaze i kako se tocno "oslobadjaju"?

Kroz povijest medicine gladovanje se smatralo najpouzdanijim ljekovitim i podmlađujućim sredstvom.
Otac medicine, Hipokrat, je i sam preporučivao gladovanje protiv bolesti, kao i Galen i Paracelzus. Mnogi mislioci poput Platona i Sokrata takođe su ga upražnjavali radi postizanja veće mentalne i fizičke sposobnosti.

totalna glupost ... molio bih izvor informacija ... inace je ovo cisto naklapanje

Suprotno uobičajenom vjerovanju, organizam ne biva oslabljen ili iscrpljen, već suprotno - zdravstveno stanje biti će poboljšano, a fizički i mentalni kapaciteti povećani i organizam podmlađen.

zasto? KAKO?

Organizam će to učiniti točno ustrojenim redom. Tijelo će prvo razgraditi i sagorjeti stanice koje su bolesne, oštećene ili mrtve. Za vrijeme gladovanja organizam se hrani najlošijim materijalima kao što su odumrle stanice, nezdrave akumulacije, tumori, apscesi, oštećenja tkiva, masne naslage itd...

organizam ce se hranit TUMORIMA???? :lol: mislim da je obrnuto :flop:

• pružanje mogućnosti organizmu za samoizlječenje malignih i neizlječivih bolesti.

KAKO?

SVJETLOST 9
04.10.2010., 21:02
kolko ja znam ti time nisi izlijecila rak, a mnogi su ti fino ukazali da gladovanjem samo dodatno unistavas svoju sposobnost borbe s njim

Pročitaj još jednom post koji sam napisala !!!! I ovaj i onaj na karcinomima !!!!
Ali sumnjam da će ti išta biti jasnije .... Ikada ....

SVJETLOST 9
04.10.2010., 21:25
Tebi se beskrajno gadi alternativa, smatraš ju notornom glupošću, kao i uglavnom ljude koji ju prakticiraju. Ciničan si i ironičan, rekao si mi već da sam glupača i da ne nabrajam više ....
Daj mi molim te odgovori samo na jedno pitanje - pa koga vraga radiš po svim ovim forumima ???
Koji ti je to hobi hodati po forumima s temom koju apsolutno ne podržavaš i ne vjeruješ u nju, s temom za koju smatraš da je notorna glupost, s time i ljude koji o njoj pišu smatraš totalnim kretenima i glupanima ????!!!!?????

To je otprilike kao ovo slijedeće:
ja sam 100% ateista i odem na forum koji govori o vjeri i gdje se okupljaju ljudi koji vjeruju u Boga, koji su u toj vjeri predani i koji na tim forumima nastoje razmjenjivati iskustva i biti podrška jedni drugima.
I onda dođem ja i neprestano se pojavljujem na svim mogućim i nemogućim temama, a koje sve govore isključivo i samo o vjeri - i tamo pljujem ljude koji iskreno vjeruju u Boga, neprestano sam cinična i ironična prema ljudima koji zasita iskreno i duboko vjeruju u nešto i samo žele podijeliti ono što znaju i pomoći .........

Pa daj otkači više !!!

Kronični Vlado
04.10.2010., 22:25
oces ti meni odgovoriti na pitanja koja sam ti lijepo postavio?

Begemotica
13.10.2010., 07:53
Evo jednog posta sa druge teme, koji bi se lijepo uklopio i na ovu: http://www.forum.hr/showpost.php?p=29449835&postcount=2204

Kronični Vlado
14.10.2010., 00:28
http://www.nature.com/ijo/journal/vaop/ncurrent/full/ijo2010188a.html

cini se da je efekt gladovanja upravo suprotan ... ono samo potice oslobadjanje toksina U tijelo tj. krvotok

Begemotica
14.10.2010., 07:04
Jak ti je link, To read this article in full you may need to log in, make a payment or gain access through a site license (see right).

Kronični Vlado
14.10.2010., 09:49
pa imas abstrakt (i zakljucak)
nesto vise mozes naci ovdje http://www.medicalnewstoday.com/articles/200384.php

Begemotica
14.10.2010., 11:37
Hvala, ovo je već nešto korisno. :)

Begemotica
14.10.2010., 11:58
Pozorno sam pročitala, i nije nimalo sporno da tjekom gladovanja u organizmu se skupljaju toksine koje neće samo tako otići, zato je važno tjekom gladovanja čistiti se od toksina naprimjer postupkom panchakarme, a i nije nimalo pametno jednog dana samo tako odlučiti: e, ja od sutra neću ništa jesti, i tako 10, 30 ili koliko već dana, već je gladovanju mora prethoditi priprema u najmanju ruku jednako duga kao postupak gladovanja, a ja osobno ne bi se ni usudila gladovati duže od tri dana doma, već samo pod paskom stručnjaka (u mojem slučaju u ayurvedskoj klinici), ali sad mi je jasno zašto mene upravo ayrveski stručnjak odgovarao od gladovanja - imam prenizak koeficijent tjelesne težine.

M3NT4L
15.10.2010., 05:00

"Ne imati pristup internetu i pisati gluposti po forum.hr - zadovoljstvo za sve korisnike foruma"
M3NT4L

Izostanak seksualnog nagona ti je pozitivna stvar? :s:s:s
Pozorno sam pročitala, i nije nimalo sporno da tjekom gladovanja u organizmu se skupljaju toksine koje neće samo tako otići, zato je važno tjekom gladovanja čistiti se od toksina naprimjer postupkom panchakarme, a i nije nimalo pametno jednog dana samo tako odlučiti: e, ja od sutra neću ništa jesti, i tako 10, 30 ili koliko već dana, već je gladovanju mora prethoditi priprema u najmanju ruku jednako duga kao postupak gladovanja, a ja osobno ne bi se ni usudila gladovati duže od tri dana doma, već samo pod paskom stručnjaka (u mojem slučaju u ayurvedskoj klinici), ali sad mi je jasno zašto mene upravo ayrveski stručnjak odgovarao od gladovanja - imam prenizak koeficijent tjelesne težine.
I prenizak koeficijent inteligencije :kava:

miaa02
12.12.2010., 18:19
grrrr ja ne bih nikad se usudila gladovati,kako to samo djeluje na mozak i na imunitet,ja kad preskočim obrok osjećam se malaksalo i iscrpljeno,ne mogu normalno funkcion.a o učenju da i ne govorim.Ja bih rekla da je gladovanje itekako opasno...iako istina ne znam puno o tome:confused:

Begemotica
12.12.2010., 19:53
Gladovanje svakako može biti opasno ako se u njega ulazi nepripremljen, i ako tjekom gladovanja ne posvječuje se dovojna pažnja čišćenju organizma. A nije ni panaceja od svih bolesti jer ima bolesti i stanja koje gladovanje bi samo pogoršalo. Recimo, ni u ludilu ne bi preporučila gladovanje trudici. A ni tebi s onim problemom o kojem si pisala na drugoj temi.

TincH
15.01.2012., 21:44
Isprike na dizanju teme, ali mislim da je zanimljiva :) Gladovanje svakako može biti opasno ako se u njega ulazi nepripremljen, i ako tjekom gladovanja ne posvječuje se dovojna pažnja čišćenju organizma. A nije ni panaceja od svih bolesti jer ima bolesti i stanja koje gladovanje bi samo pogoršalo. Recimo, ni u ludilu ne bi preporučila gladovanje trudici. A ni tebi s onim problemom o kojem si pisala na drugoj temi.Čuj, postoje osobe koje bolje podnose gladovanje, kao i one koje to trebaju činiti pod kontroliranim uvjetima. Generalno, ljudima male težine, i "suhim" organizmima je puno puno teže.

Inače, smatram gladovanje odličnom metodom povremenog čišćenja. Mislim da je bolje kao prevencija nego navaliti kad se neka bolest tek pojavi (iako, vjerujem da i tada pomaže)

Također, smatram da je dobro imati pripreme, ali paziti i na period izlaska iz gladovanja, budući da nemarno ponašanje u oba slučaja dovodi do.. hm.. različitih problema.

I zadnje, po meni najbitnije - jako je loše gladovati SAMO s ciljem mršavljenja (iako je ono neizbježna posljedica tog čina), jer vodi u psihičko stanje koje nije baš poželjno tijekom procesa.

Gladovanje pomoću sokova pruža fiziološki odmor probavnim, asimilativnim i zaštitnim organima tijela. Nakon gladovanja znatno se poboljšava probava hrane i iskorištavanje prehrambenih tvari te se sprječava sporost probave i daljnja retencija otpadaka.
True :top:
Pogotovo se slažem s dijelom za probavu, razlika je zbilja nevjerojatna. Usto, mijenjaju se i potrebe, te preferabilne namirnice koje unosiš.
Šteta što je ta velika istina u moderno vrijeme proglašena velikom opašnošću.

kao mali uvijek sam imao problema s hranom doma jer se trebalo jesti ujutro, za ručak, navečer, ali bez obzira dal osjećaš da moraš jesti ili ne, da li si gladan ili ne...to me ubijalo...sjećam se da sam stalno bio umoran u školi, bezvoljan....pogotovo posl.podne, nakon ručka...ima nešto u ovome.. samo kaj ja pišem iz pozicije osobe koja je od djetinjstva uvijek voljela jesti i biti sita..
Unatoč tome, otkako gladujem periodično (2x mjesečno od rujna) jednostavno sam frapirana količinom lakoće i vremena koja se otvorila predamnom. Budući da sam osoba kojoj dan nikad nije dovoljno dug, to je fenomenalno.
Priprema i unos, ali i varenje hrane oduzimaju barem nekoliko sati dnevno, a da ne pričam o osjećaju umora i težine.
Unatoč tome, trenutno nisam spremna gladovati više od 3 dana u komadu, no očekujem da će kroz neko vrijeme i to doći na red.

Natthali
16.01.2012., 03:46
Meni nije problem gladovati jer ne volim puno jesti.

Nisam bila dulje od dva dana; da se ne pretvorim u kostur.

Gladovanje sam započinjala ispijanjem gorke soli za rasterećenje crijeva.

Tijekom gladovanja organizam se hladi; potrebno je utopliti se više nego obično i što češće se tuširati jer otpad se luči i preko kože..i prati zube-jezik.

Bitno je dulje i postepeno privikavanje na gladovanje. A osobito je bitan izlazak iz gladovanja. Treba dobro pručiti da si gladovanjem ne nanese veća šteta.

U enciklopediji sam čitala da gladovanje tijekom 40 dana liječi rak..a da se organizam čisti tek nakon trećeg dana, jer do trećeg dana su zalihe od prije.

Arsen
16.01.2012., 14:12
Ja sam gladovao 2 tjedna i imam samo dobra iskustva. Klistirao sam se svaki dan. Čovjek je prava kanta za smeće. Što dalje, to više otpada izlazi s klistiranjem. Skoro da mi je bilo žao što sam završio s gladovanjem. Glad za nezdravim slatkim potpuno se izgubila i nije se vraćala barem 6 mjeseci.
Uvjeren sam da se tako može izliječiti rak bez standardne terapije. Znam i neke ljude, kojima je to uspjelo.

selly-mia
17.01.2012., 13:43
odlicna tema, hvala svima sto su podijelili svoja iskustva. mene zanima kako tacno tece taj proces gladovanja i sta se unosi tokom kraceg gladovanja, recimo od 3-5 dana? da li se unosi samo voda ili je dozvoljena sva bistra tecnost, poput caja, bistrog domaceg soka i napitka od koprive (sirup: kopriva 80% + domaci jabukov pekmez 20%, bez secera i konzervansa)? moze li se izbjeci uzimanje vjestackih klistira tokom ovog kraceg posta?

Arsen
17.01.2012., 16:09
odlicna tema, hvala svima sto su podijelili svoja iskustva. mene zanima kako tacno tece taj proces gladovanja i sta se unosi tokom kraceg gladovanja, recimo od 3-5 dana? da li se unosi samo voda ili je dozvoljena sva bistra tecnost, poput caja, bistrog domaceg soka i napitka od koprive (sirup: kopriva 80% + domaci jabukov pekmez 20%, bez secera i konzervansa)? moze li se izbjeci uzimanje vjestackih klistira tokom ovog kraceg posta?

Nikakva kruta hrana se ne uzima. Ja sam prvo probao samo s vodom, ali mi je vremenom to postalo preodvratno. Onda sam u vodu dodao malo čistog soka od naranče, tek toliko da malo promijeni okus. To je bilo puno bolje. Breuss preporučuje i nekoliko vrsta čajeva, ali ja to nisam koristio.
Klistir za vrijeme gladovanja je neophodan, jer bi inače talog ostao u crijevima, a to nije dobro. Nakon nekoliko provedenih gladovanja, mogu reći da ovaj klistir ne izaziva lijena crijeva ili kakve druge štetne posljedice. Mislim da je gladovanje bez klistira čak i štetno.
Tek nakon 2-3 dana tijelo prelazi na autorazgradnju, tako da ćeš imati puno više koristi od 5 dana gladovanja.
Možda za gladovanje do 3 dana i ne treba klistir, jer pravog čišćenja još i nema. To su dani kada je glad najintenzivnija, kasnije je sve manja.
Slobodno pitaj ako imaš još nekih dvojbi, možeš i na PM.

selly-mia
17.01.2012., 16:20
hvala.
ali cudno mi je to s klistirom, cistimo se od toksina za vrijeme tog posta, a unosimo toksine u organizam kroz klistir, ili...?
arsene, jesi li ti nesto lijecio postom, ili se onako preventivno to radio?

TincH
18.01.2012., 06:59
odlicna tema, hvala svima sto su podijelili svoja iskustva. mene zanima kako tacno tece taj proces gladovanja i sta se unosi tokom kraceg gladovanja, recimo od 3-5 dana? da li se unosi samo voda ili je dozvoljena sva bistra tecnost, poput caja, bistrog domaceg soka i napitka od koprive (sirup: kopriva 80% + domaci jabukov pekmez 20%, bez secera i konzervansa)? moze li se izbjeci uzimanje vjestackih klistira tokom ovog kraceg posta?Mogu ti reći kako ja provodim trodnevno. Ne unosim apsolutno ništa, pa gotovo ni vodu. Nije da se prisiljavam, već mi organizam ne traži uopće. Naravno, daleko od toga da u 3 dana ne popijem ni kap, obično prvi dan ne popijem ništa, drugi već uzmem 2-3 čaše, više jer se natjeram. Jednako je i treći dan.

Zapravo, užasno je bitno koji si tip organizma, Malahov je jako dobro to objasnio u svojim knjigama (on mi je osobno jedini vodič).
Ukratko, suhi ljudi skloni mršavosti, borama, tanje kože trebaju više tekućine, čajeva i slično. Za njih je opasno gladovati bez vode. Ljudi skloni debljanju, bez bora, debele i vlažne kože mogu bez problema gladovati na suho. Sve ovisi o tebi, tvom osjećaju. Najbolje je krenuti postepeno, znači pola godine provoditi 1-3-dnevno gladovanje po 2x mjesečno (može i više). Nakon toga se latiti većih perioda. Moje mišljenje.

Nikakva kruta hrana se ne uzima. Ja sam prvo probao samo s vodom, ali mi je vremenom to postalo preodvratno. Onda sam u vodu dodao malo čistog soka od naranče, tek toliko da malo promijeni okus. To je bilo puno bolje. Breuss preporučuje i nekoliko vrsta čajeva, ali ja to nisam koristio.
Klistir za vrijeme gladovanja je neophodan, jer bi inače talog ostao u crijevima, a to nije dobro. Nakon nekoliko provedenih gladovanja, mogu reći da ovaj klistir ne izaziva lijena crijeva ili kakve druge štetne posljedice. Mislim da je gladovanje bez klistira čak i štetno.
Tek nakon 2-3 dana tijelo prelazi na autorazgradnju, tako da ćeš imati puno više koristi od 5 dana gladovanja.
Možda za gladovanje do 3 dana i ne treba klistir, jer pravog čišćenja još i nema. To su dani kada je glad najintenzivnija, kasnije je sve manja.
Slobodno pitaj ako imaš još nekih dvojbi, možeš i na PM.Moguće da voda postaje odvratna kod duljih gladovanja, još to nisam probala, iako mi je u planu.

Za klistir se slažem u potpunosti. Glede štetnosti izostanka klistiranja - i s time se slažem, jer je dovoljno pratiti kako se osjećaš, zna se javiti mučnina zbog nakupljanja otpada, i zanimljivo je kako jedan klistir u trenu rješava stvar. Doduše, kod trodnevnog ga ne radim svaki dan, već možda prvi i treći. To mi je dovoljno. Probala sam sva tri dana ali nije bilo potrebe.

Glede koristi, ponavljam opet da je dobro naviknuti organizam prvo. Meni je prvi put i jedan dan bio težak. A prvog trodnevno sam se osjećala užasno. No, to je bilo samo prvi put, sada ih već provodim s lakoćom, čak su mi i užitak. Ne odmah skočiti na 7-dnevno bez pripreme.

hvala.
ali cudno mi je to s klistirom, cistimo se od toksina za vrijeme tog posta, a unosimo toksine u organizam kroz klistir, ili...?
arsene, jesi li ti nesto lijecio postom, ili se onako preventivno to radio?Kako misliš unosiš toksine klistirom? :confused:

Arsen
18.01.2012., 08:53
hvala.
arsene, jesi li ti nesto lijecio postom, ili se onako preventivno to radio?

Nikakve toksine ne unosimo klistirom.
Htio sam vidjeti kako će se gladovanje odraziti na kondiciju. Tako sam negdje desetog dana bez problema pretrčao desetak kilometara. Tu treba biti oprezan, jer se ponekad mogu javiti omaglice. Nakon završetka gladovanja forma se vidno popravila u odnosu na stanje prije.
Što se tiče zdravstvenih problema, riješio sam urinarnu infekciju, koža se pročistila, čini mi se da se čak i vid popravio. Mislim da je velika stvar što sam se oslobodio ogromnog ljepljivog balasta. Ukratko, gladovanje je najbolja tjelesna generalka.

selly-mia
18.01.2012., 14:11
hvala vam na odgovorima. a sto se tice tih toksina, nisam rekla da stojim iza toga kao neke cinjenice, stavila sam upitnik na kraju te recenice. a jednostavno mi je to nekako nametnulo se kao logicno, jer i klistir je hemijski lijek, znaci sadrzi u sebi hemijske supstance i toksine koji se iz debelog crijeva distribuiraju u krv. tako to ja shvatam. ako grijesim, molim objasnjenje.
p.s. koji klistir koristite?

TincH
18.01.2012., 15:13
ne uzimas tablete za klistir, vec to obavljas mehanicki.

selly-mia
18.01.2012., 15:33
aha, ok, ali to meni ne govori mnogo. pretpostavljam da se radi analno onda s nekim prirodnim sastojcima, mislim da je neko spomenuo sodu bikarbonu:ne zna:. to mi sad ima sve smisla, ako su u procesu prirodni sastojci koji se ubacuju u rektum s vodom i ispiru, ali i dalje ne znam kako se to obavlja? kako je to najbolje raditi? jel postoje spravice za izvodjenje neceg takvog u svim apotekama? ja razmisljam da krenem na to gladovanje, ali imam osjecaj da ce biti bolje da to radim kad bude toplije, jer mi je nekako sad prehladno za to (ne bih voljela da prekinem gladovanje zbog lijecenja prehlade ili gripe, i sl.).

evo nesto i od mene, kao doprinos na temu, narocito za one koji su pitali kako se odvija taj proces ozdravljenja pri gladovanju:

Sluz je prirodna obrambena reakcija protiv nadražaja. Ako prilikom kuhanja udahnete kajenski papar, počet će vam curiti nos jer se pokušava riješiti iritansa. Sluz je gel koji obavija česticu papra, kako ne bi mogla nadraživati osjetljivu sluznicu nosa, i koji olakšava njezino izbacivanje.
I prekomjerna količina pogrešne hrane ili drugih otrova iz okoliša također može izazvati nadražaj. Kad otrovi nadraže crijevne stanice, baš kao što nadražuju one u nosu, stanice se brane stvarajući zaštitni tampon od ljepljive sluzi kako bi se ogradile od otrovnih čestica. To može označiti početak zatvora, stanja koje se obično pogoršava lošim stanjem crijevne flore.
Nakon toga iritansi kroz crijevnu stijenku provlače se u krvotok. Kako putuju krvotokom, tako izazivaju nadraženost gdje god stignu, potičući proizvodnju sluzi u mišićnim i tkivnim stanicama i oko njih. S obzirom na to da je ta sluz kisela, dodatno povećava već ionako prekomjernu kiselost tijela. A budući da je poput spužve i upija svu vodu, uzrokuje oticanje stanica, od čega se onda i mi "nadmemo" - izgledamo i osjećamo se podbuhlo i mlitavo.
Sluz u tijelu treba izvući iz stanica, vratiti u krvotok, pa njime kroz crijevnu stijenku do lumena, gdje je se može eliminirati. No, za sve to potrebna su sredstva, a ako je razina otrova u tijelu visoka, zbog premale količine energije kojom raspolaže, tijelo je sklono izbjegavanju napada. Toliko je zaokupljeno oblaganjem iritansa da ih ne stigne izbaciti. Kao da svi gradski smetlari samo stavljaju smeće u vreće, a nitko ih ne odvozi na smetlište.
Što više jedemo i grickamo, to manje energije preostaje za izbacivanje smeća. Uporni kilogrami ne daju se s tijela, nabuhlost lica ne prolazi unatoč dijeti, stvari se ne mijenjaju sve dok se ne počne s koncentriranim razdobljem detoksikacije. No, kad jedete umjereno, unosite hranjive tvari koje potiču detoksikaciju i počnete vježbati, "splasnete". To možete osjetiti već nekoliko dana nakon što samoinicijativno izbacite štetne namirnice. Nakon nekoliko dana na pravom i učinkovitom detoksikacijskom programu ili čišćenju, učinci su mnogo dublji. Ne iznenađuje da se poslije čišćenja tijelu i umu vraćaju osjećaji bistrine i lakoće. Vitalne, svježe namirnice i nadahnjujuće, pozitivne misli također se međusobno privlače i pristaju jedne uz druge. Previše negativnih osjećaja ili misli navest će vas da žudite za namirnicama koje potiču proizvodnju sluzi i uljuljkat će vas u obrascima lijenog načina života (bez tjelovježbe), koji pridonose njezinu akumuliranju.

Arsen
18.01.2012., 16:19
hvala vam na odgovorima. a sto se tice tih toksina, nisam rekla da stojim iza toga kao neke cinjenice, stavila sam upitnik na kraju te recenice. a jednostavno mi je to nekako nametnulo se kao logicno, jer i klistir je hemijski lijek, znaci sadrzi u sebi hemijske supstance i toksine koji se iz debelog crijeva distribuiraju u krv. tako to ja shvatam. ako grijesim, molim objasnjenje.
p.s. koji klistir koristite?

Nitko nije mislio na kemijske preparate. Ja sam koristio mlaku vodu ili kamilicu, neki stavljaju i sasvim malo ulja.

selly-mia
18.01.2012., 16:35
Nitko nije mislio na kemijske preparate. Ja sam koristio mlaku vodu ili kamilicu, neki stavljaju i sasvim malo ulja.

da, moja greska, shvatila sam sad. samo i dalje stoji pitanje iz prethodnog posta - kako se to radi i jel se mogu kupiti potrebne spravice za to u apotekama (i kako se zovu)?

Arsen
18.01.2012., 16:48
da, moja greska, shvatila sam sad. samo i dalje stoji pitanje iz prethodnog posta - kako se to radi i jel se mogu kupiti potrebne spravice za to u apotekama (i kako se zovu)?

Može se kupiti pumpica (s nastavkom) različitih veličina. Bolje da je veća, da ne trebaš točiti 2 puta.
Osim toga, postoji irigator, koji je skuplji, ali i komotniji.
Ako imaš još kakva konkretna pitanja, pošalji mi PM.

selly-mia
19.01.2012., 11:58
Evo jos malo doprinosa od mene. Kako se zainteresovah za ovu temu, prethodnih dana sam dosta citala o ovome i mislim da je vazno naglasiti da nije preporucljivo tek tako poceti post (jer moze biti opasno i stetno), nego prvo polako mijenjati ishranu, zatim poceti s kracim periodima posta, pa ih vremenom produzavati, a svo vrijeme se hraniti hranom koja ne proizvodi sluzavost (voce, sirovo povrce i orasasti plodovi). ovo nije mala stvar, nije bas lako ni sprovodljiva, te smatram da je mogu uspjesno provoditi samo ljudi koji imaju jaku volju za tim, s obzirom da zivimo u vremenu kad je vecina hrana u kojoj uzivamo nezdrava.

Evo jos malo podataka:

Kako pravilno jesti (prelazak na sirovo)
Bitno je postepeno mijenjati prehranu (tzv. prijelazna hrana).
Ne doručkovati obilno, odnosno, ne doručkovati uopće. Ujutro piti samo svježi sok, a kada se želudac pročisti onda i/ili svježe voće. Pomoću plana bez doručka može se izliječiti prilično velik broj lakših bolesti.
Najbolje je imati 2 obroka dnevno. Prvi između 10-11 h, a drugi ne prije 17-18.
Bitna je jednostavnost - ne miješati previše različitih namirnica. Idealni meni za čovjeka je mono-prehrana koja se sastoji od jedne vrste voća, u sezoni njegova dozrijevanja. Nitijedna životinja u prirodi ne jede miješanu hranu.
Ne piti za vrijeme obroka.
Umjesto octa koristiti limunov sok.
Kod prijalezne faze: ako je tijelo opterećeno velikom količinom sluzi, uzimajte više povrća, ako je sluzavosti manje - više voća.
Ne miješajte nikada orašide i vlažno voće. Orašidi stvaraju kiselinu/ sluzavost i ometaju probavu voća.
Neprirodna žeđ u prijelaznoj fazi na sirovo ili u toku posta = slana sluz u krvi od stare neprerađene, prezasoljene hrane.
U prijelazoj fazi izlučivanje možete usporiti kuhanim ili pečenim povrćem. Voće najbolje odstranjuje pa može biti preagresivno.
Kad god se loše osjećate postoji opasnost da u vašem krvotoku ima previše sluzi ili lijekova koje ste ranije uzimali. Usporite izlučivanje tako da ne jedete sirovo voće već samo sirovo ili kuhano povrće. Povrće slabije izlučuje.
Razlog zašto liječnici i laici ne vjeruju u hranu bez sluzavosti ili od voća - tko jednom pokuša (bio bolestan ili zdrav) a da nema iskustva, izgubi povjerenje čim nastupi prva kriza - kada uz jako izlučivanje istovremeno dospijeva u krvotok velika količina otpada, ljepljive tvari, sluz i otrovi. Neočekivani doživljaj bolova rađa u čovjeku jaku, neodoljivu želju za povratkom na staro. Zbog toga je vrlo važno da sve to što prije napusti tijelo putem sustava za izlučivanje.

Post je prirodni lijek i najbolje sredstvo za čišćenje unutrašnjosti tijela, ali ga treba pravilno primjenjivati, u protivnom može nanijeti više štete nego koristi. Ako se otrovi prebrzo rastope i dospiju u krvotok, mogu nastupiti ozbiljne posljedice, pa čak i smrt. Sve dok se otpadne tvari nalaze u krvi za vrijeme posta, vi se osjećate loše. Ako nastupi smrt nakon dužeg posta - to nije zbog nedostatka hrane nego zbog opterećenosti oslobođenim otrovima. Opterećenje je postalo preveliko, veliko kao životna snaga - mehanizam se našao na mrtvoj točci.
Počnite prvo sa postom bez doručka, pa jednodveni post, pa post od nekoliko dana...Između pojedinih perioda jedite hranu koja ne stvara sluzavost. Pomoću takve prekidane kure posta krv se postepeno poboljšava, regenerira, može se lakše suprotstaviti otrovima i otpadnim tvarima te istovremeno izlučiti uzročnike bolesti iz najdubljih tkiva u tijelu.
Nema ničeg neispravnijeg od pomisli da bi desetljećima stara kronična bolest mogla biti izljećena pomoću jedne dugotrajne kure posta ili pomoću radikalne primjene voćne hrane. Promijene treba uvoditi postepeno i biti strpljiv.
Za kuru posta se potrebno pripremiti pomoću hrane koja pospješuje izlučivanje i odstranjivanje. Najduže periode posta mogao sam postići isključivo uz ovaj preduvijet - prije toga duže vrijeme uzimajući isključivo hranu bez sluzavosti.
Mršavi ljudi mogu duže i lakše postiti. Lakše i duže poste oni sa manje onečišćenja u tijelu.
Par dana postiti može bilo tko, bez problema, uz svakodnevno klistiranje.
Prije posta jedite određeni period sirovu hranu bez sluzavosti i dan prije provedite čišćenje.
U toku kure posta redovito čistite donje dijelove crijeva. Klistiranje svaki drugi dan. Najbolje vrijeme za klistiranje je neposredno pred odlazak u krevet.
Najbolje je postiti sa voćnim sokom s malo meda. Ne više od 2-3 litre na dan. Agrumi (limun, grejp) i voćne kiseline najbolje neutraliziraju sluz i gnoj.
Što više boravite na svježem zraku. Lagana tjelovježba, šetnja, odmor.
Ne vjerujte tvrdnji: što dulji post, bolje liječenje. Post treba prekinuti čim primjetite da je opterećenje u krvotoku postalo preveliko.
Post treba prekinuti sirovim i kuhanim povrćem, voće uzimati tek puno kasnije.
Prvi obrok i nekoliko dana nakon posta mora biti hrana koja ima učinak odstranjivanja.
Što brže prolazi prvi obrok kroz tijelo, to djelotvornije izbacuje iz želuca i crijeva suvišnu sluz i otrove.
Ako nakon 2-3 sata nemate stolicu, pomognite si klistiranjem ili uzimanjem nekog sredstva za čišćenje.
Najbolja hrana za čišćenje nakon posta je svježe slatko voće (trešnje ili grožđe ili suhe šljive), ali to vrijedi samo za one koji već duže vremena jedu hranu bez sluzavosti. Za ostale - općenito se preporučuje prekinuti post sirovim ili kuhanim povrćem bez škroba. Postepeno povećavajte obroke i količine.
Čim se želudac opet napuni hranom, izlučivanje prestaje i vi se osjećate bolje. Zato ljudi prekidaju. Nije stvar u hrani već u prestanku izlučivanja. Zato je jelo navika. Što se više otpadnih tvari nagomilava u čovjeku to je jača njegova navika za jelom, kako bi se prekinulo izlučivanje. Napuniti želudac = onemogućiti izlučivanje nagomilane sluzavosti i otrova.
Ne preporučujem dugotrajne kure posta. Mogu biti opasne. Sužavaju se krvne žile koje se postepeno pune sve većim količinama sluzavosti.

TincH
16.02.2012., 08:54
da, moja greska, shvatila sam sad. samo i dalje stoji pitanje iz prethodnog posta - kako se to radi i jel se mogu kupiti potrebne spravice za to u apotekama (i kako se zovu)?Mogu, da. Tražiš pumpicu za klistiranje.
Druga opcija je seks shop :D ali u ljekarni je puno jeftinije :)

Dakle, vi preventivni gladuši :D, kakva su vam iskustva s prehladama tijekom procesa?
Moram se pohvaliti da je ovo prva jesen/zima da se ja gotovo nisam prehladila.
Nedavno sam napravila malo dulji period bez kratkih gladovanja, tijekom kojeg sam znala popiti i pokoju čašicu, i pojesti nešto ne baš previše zdravo. U kombinaciji s promjenama temperature, rezultiralo je početkom prehlade. Odmah sam je prerezala gladovanjem (uz kratku pripremu) i nije se ni razvila!

Također, tijekom gladovanja zamijetila sam i pročišćenje sinusa i nosnog kanala, kao i iskašljavanje iz čistog mira.

Electro21
26.02.2012., 10:26
Pozdrav! Trebam savjete! Moja sestra boluje od raka vrata maternice. Krenula je na breuss-ovu terapiju prije 3 dana. Ako ima tko kakva iskustva sa time...i jedno važno pitanje...smije li tokom terapije piti običnu vodu? I ako ne, zbog čega? Unaprijed hvala!

Arsen
26.02.2012., 11:51
Pozdrav! Trebam savjete! Moja sestra boluje od raka vrata maternice. Krenula je na breuss-ovu terapiju prije 3 dana. Ako ima tko kakva iskustva sa time...i jedno važno pitanje...smije li tokom terapije piti običnu vodu? I ako ne, zbog čega? Unaprijed hvala!

Naravno da može piti običnu vodu. Izliječit će se sigurno ako bude ustrajala. Ključno za volju je prvih 6-7 dana. Kasnije ide lakše. Važno je da klistir bude redovit.

Begemotica
26.02.2012., 11:54
Imaš suhi post (bez vode), ali mislim da se taj ne koristi za liječenje karcinoma, niti općenito u terapijske svrhe. Tako da koliko ja znam, vodu piti treba.

I kaži sestri da kad završi s gladovanjem, mora potpuno izbaciti iz prehrane šečer u bilo kojem obliku.

Electro21
27.02.2012., 17:21
Hvala na savjetima.

utisana
04.03.2012., 09:25
Namjeravam krenuti na post.
od sutra 7 dana samo povrće i voće pa sljedeći ponedjeljak gladovati. Nadam se 7 dana da ću uspijeti.
Imam problema sa križima, bol u lumbalnom djelu, i oko 6 kg viška. Nadam se da će gladovanje pomoći.

TincH
04.03.2012., 15:35
Pozdrav! Trebam savjete! Moja sestra boluje od raka vrata maternice. Krenula je na breuss-ovu terapiju prije 3 dana. Ako ima tko kakva iskustva sa time...i jedno važno pitanje...smije li tokom terapije piti običnu vodu? I ako ne, zbog čega? Unaprijed hvala!Pa vjerojatno je breuss sve objasnio u svojoj literaturi. Možda je dobro držati se toga, bez puno vrdanja.

Lisbeth
05.03.2012., 15:14
Namjeravam krenuti na post.
od sutra 7 dana samo povrće i voće pa sljedeći ponedjeljak gladovati. Nadam se 7 dana da ću uspijeti.
Imam problema sa križima, bol u lumbalnom djelu, i oko 6 kg viška. Nadam se da će gladovanje pomoći.

Mislim da problem s križima i gladovanje nisu u nikakvoj korelaciji.
Naravno da će ti gladovanje pomoći da izgubiš koju kilu. Uglavnom vode. Nakon toga će se kilogrami vratiti brže nego su nestali. Dobro došla u ciklus joj-jo dijeta.

p.s.
Suvišne kilograme na duži rok možeš jedino izgubiti pravilnom prehranom sa što manje procesirane hrane, rafiniranih ugljikohidrata, pržene i ostale fast food hrane te slatkiša, uz redovito kretanje. Unatoč tome što je ovo jedini način za dugoročno gubljenje kilograma i općenito zdravu prehranu, većina ljudi odlučuje se na neke pomodne (kupusove-narančine-mjesečeve-atkinsove-bolničke-UN itd. it. itd.) dijete, izgube par kila, pa dobiju to i još više natrag.

utisana
05.03.2012., 20:57
Ne idem na gladovanje zbog viška kilograma, samo sam navela kakvo je trenutno stanje. (drago će mi biti ako izgubim koju kilu ali mi to nije primarni razlog)
Pošto imam loptice mliječne kiseline sve iz lopaticu pa me boli i ruka, nadam se da će gladovanje pomoći sa razgradnjom m. kiseline.Osim tog razloga, želim gladovati da očvrsnem snagu volje.
Već sam gladovala po 3 dana bez problema a sada bih htjela produžiti post.
Inače, moja prehrana je vrlo kvalitetna. Ne jedem bijelo brašno, brzu hranu, šećer uopće ne konzumiram, niti mlijeko, jako rijetko domaće meso..
Lani sam imala problema sa hormonima (mjesec dana krvarenja) i toliko sam bila slaba (inače anemična) da sam jela više,ali ne previše i dobila taj višak kg. Inače, 5 x tjedno prakticiram jogu i 2 x meditaciju, hodam oko 45 min na dan.
Danas je počela moja priprema za post

U jutro- čaj od koprive
12 h -1 kruška
14 i 18 h krem juha od poriluka, mrkve i čičoke i u 21 h quinou sa jabukom.
Možda nekome dam ideju za jelovnik..

utisana
06.03.2012., 21:43
2. dan
9 h čaj
12h čaša soka od mrkve
14 h puuno juhe od brokule i luka
17 h 1 palačinka sa sirom (zaslađena stevijom)
20 h blitva sa česnom

Begemotica
07.03.2012., 09:45
Utisana, samo hrabro :grli:

Evo, sutra i ja imam post od 24 sata, ništa osim vode.

Anida
07.03.2012., 11:36

Čemu to služi?

Inače, ja vam se divim. Ne znam, mislim da bih strgala nekoga da tjedan dana živim samo na voću i povrću.
A vjerojatno bi bilo dobro očistiti se malo od kofeina, šećera, masti...

Begemotica
07.03.2012., 11:55
Ja se samo čistim od toksina, ne jedem na mlađak, uštap i 11 dan od mlađaka. Mršaviti ne trebam, imam 45 kg na 165 cm visine :D

Anida
07.03.2012., 13:28
Znači ja sam sa svoje 52 kile na tu istu visinu pravo prase prema tebi. :D

Ja se u prinicipu najbolje osjećam polugladna. Skroz gladna sam prenervozna, skroz sita sam troma i bezvoljna.
Palo mi je na pamet da bih probala taj jednodnevni post da vidim kako bih se nakon toga osjećala, ali jednostavno nikad nisam skupila hrabrosti.

utisana
08.03.2012., 08:08

Hvala ti Begemotice!
Usput, kako tvoj trbuh? Sve ok?

Jučer, 3. dan pripreme
8 h čaj
10 h domaći kolač sa jabukama i pirom zaslađen stevijom
15 h zdjela kokica prženih na maslinovom ulju i posipane čili papričicama i malo soli
18 h frape od zobenog mlijeka i malina
21 h 2 šake lješnjaka

danas
8 h čaj
u 10 će biti frape i onda krećem na post već kad je u 10 i 30 pun mjesec pa sam malo ubrzala(hvala Begemotice da si me podsjetila)
Staviti ću i mjere 67 kg, struk 75, trbuh87,bokovi 99

svima koji misle da je teško postiti: to su samo uvjerenja,kad loše jedemo u želucu se stvara kiselina koja nas čini nervoznima pa nam je teško izdržati bez obroka. Pravilnom prehranom ta nervoza nestaje.
Pokušajte, stiže nam proljeće, pravo vrijeme za post. Post od 24 sata nije toliko težak, ali sve je stvar odluke i čvrste volje.

Begemotica
08.03.2012., 08:10
Hvala ti Begemotice!
Usput, kako tvoj trbuh? Sve ok?

Mislim da sam rješila problem, iako mi liječnik tjera da idem svaka 2 mjeseca na kontrolu :)

utisana
08.03.2012., 08:43
Mislim da sam rješila problem, iako mi liječnik tjera da idem svaka 2 mjeseca na kontrolu :)

Super!
Šta si radila? Čajevi? Homeopatija?

Lisbeth
08.03.2012., 13:24
(1) Idealni meni za čovjeka je mono-prehrana koja se sastoji od jedne vrste voća, u sezoni njegova dozrijevanja.

(2) Niti jedna životinja u prirodi ne jede miješanu hranu.

(3) Ne piti za vrijeme obroka.

(4) Ako se otrovi prebrzo rastope i dospiju u krvotok, mogu nastupiti ozbiljne posljedice, pa čak i smrt.

(5) Ako nastupi smrt nakon dužeg posta - to nije zbog nedostatka hrane nego zbog opterećenosti oslobođenim otrovima.

(6) Nema ničeg neispravnijeg od pomisli da bi desetljećima stara kronična bolest mogla biti izljećena pomoću jedne dugotrajne kure posta ili pomoću radikalne primjene voćne hrane.

Izuzevši točke 3 i 6, ovo ostalo je netočno.
Da nije tragično bilo bi smiješno. Ljudi su monojedi. :rolleyes: Životinje ne jedu miješanu hranu. :rolleyes: Uspoređivati uopće ljude i životinje po pitanju hrane. :rolleyes: Ako nastupi smrt to nije zbog nedostatka hrane. :rolleyes:

Preporučujem čitanje udžbenika o fiziologiji ljudskog organizma prije pisanja ovakvih "informacija".

Ili, ako doista vjeruješ u napisano, probaj na svojoj koži. Odaberi jedno voće i jedi samo to i ništa drugo do kraja života. Koji u tom slučaju ne bi bio dug.

Aha, sad vidim u sezoni dozrijevanja. Dakle počni s jabukama na jesen, zati će stići zima a tada u našem podneblju ne dozrijeva ništa. Tada odradi post. A do proljeća, tko živ tko mrtav.

Begemotica
08.03.2012., 16:13
Super!
Šta si radila? Čajevi? Homeopatija?

Ništa tako jednostvano. Prvo treba u sebe pronaći uzrok boleštine, i eleminirati ga. A i dosta drastično sam promijenila način prehrane, i pazim na neke stvare u svom životu koji sam prije zanemarivala.

Beljki
08.03.2012., 17:53
Da nije tragično bilo bi smiješno. Ljudi su monojedi. :rolleyes: Životinje ne jedu miješanu hranu. :rolleyes: Uspoređivati uopće ljude i životinje po pitanju hrane. :rolleyes: Ako nastupi smrt to nije zbog nedostatka hrane. :rolleyes:

Preporučujem čitanje udžbenika o fiziologiji ljudskog organizma prije pisanja ovakvih "informacija".

Ili, ako doista vjeruješ u napisano, probaj na svojoj koži. Odaberi jedno voće i jedi samo to i ništa drugo do kraja života. Koji u tom slučaju ne bi bio dug.

Aha, sad vidim u sezoni dozrijevanja. Dakle počni s jabukama na jesen, zati će stići zima a tada u našem podneblju ne dozrijeva ništa. Tada odradi post. A do proljeća, tko živ tko mrtav.
Nadam se da nisam nes krivo skuzio citajuci samo zadnju stranicu, no rekao bih da se u citiranom govori o mjesanje hrane unutar obroka, odnosno da u "prirodi" obicno naletis na jednu vrst hrane u jednom trenutku i ne jedes 5 vrsta voca, 3 vrste povrca, 1 vrstu zitarica, 2 vrste mesa itd u istom obroku :misli:

Vjerojatno nije mislio niti na smrt od gladi koja se svakako desava nego od nekih komplikacija koje mogu nastat pri gladovanju, a prije nego je nastupila smrt od same gladi (za sto treba prilicno vremena kod zdravog i dobro uhranjenog). Pretpostavljam, al mozda fura zivot na prani :cerek:

utisana
09.03.2012., 10:51
[Prošao je moj 1. dan posta i uopće mi nije bilo teško. Malo, na večer sam imala želju za hranom, ali samo iz mozga, ne iz želuca.

Pijem puno: vodu, čaj od koprive, od đumbira, limunadu sa malo meda,..

Begemotica
09.03.2012., 12:28
Utisana, evo ti čaja koji mi je preporučio "moj" doktor: 1/2 žlice sitno nasjeckanog đumbita, 1/2 žlice listova mente, 1 žlica soka od limuna ili limete, 1 žlica šečera (kja sam ga zamjenila medom).

I nemoj pretjerati s koprivom, da ne dehidriraš.

utisana
09.03.2012., 15:43
upravo pijem tvoj čaj, hvala. Nisam znala da se od koprive može dehidrirati.
Danas pijem non-stop, pa sam ok. Inače, čaj od koprive popijem ujutro, 2 dcl a preko dana kombiniram razne čajeve.
Sad sam pročitala da za vrijeme posta ne bi trebalo uzimati med, tj. nikakve šećere jer da terapeutsko djelovanje posta je time blokirano.
Danas sam malo gladna, i malo nervozna, ali opet glad je samo iz glave. Želudac je odlično!

utisana
10.03.2012., 11:19
3. dan
čaj od koprive 2 dcl i 1/2 l čaja od hrasta, za sada.
Jučer sam bila bezvoljna i puno sam ležala. Po knjizi koju sam čitala, za vrijeme posta se preporuča odmaranje.
Spavala sam odlično. Ruka me danas boli jače i jezik je bio dosta bijel. Čistila sam ga sa velikom žlicom.
Danas mi je raspoloženje jako dobro, osim te ruke koja me boli.
Evo, 3. dan posta a ja imam normalno stolicu šta me veseli.
Glad ne osjećam uopće, samo želju za hranom kad kuham ukućanima.

Arsen
11.03.2012., 08:57

Nije potrebno da se toliko prečuđavaš, isto bi te razumjeli.
Post je izvrsna metoda čišćenja, ali u određenim granicama. Post do 30 dana je potpuno siguran i liječi bolje od većine lijekova. Izuzetak bi mogli biti samo terminalno bolesni pacijenti (kod kojih već otkazuju organi), jer uvijek postoji jedna crta, iza koje više nema povratka.
Prema vlastitim iskustvima, 15-dnevni post je prava dubinska regeneracija.

utisana
11.03.2012., 09:44
4. dan
popila sam samo 1/2 tople vode sa soli
imam malo povišenu temperaturu tj 37
prije gladovanja je nisam mjerila ali vjerojatno sam je i onda imala jer me peklo grlo
sinoć sam stalno mislila na hranu! Šta ću sve jesti kad se potpuno pripremim na hranu. Čitala sam da je podjednako važno privikavanje na hranu kao i samo gladovanje.
sinoć sam radila kupku u glini i popila čaj za probavu
čim sam ustala imala sam stolicu

Arsen
11.03.2012., 11:23
4. dan
popila sam samo 1/2 tople vode sa soli
imam malo povišenu temperaturu tj 37
prije gladovanja je nisam mjerila ali vjerojatno sam je i onda imala jer me peklo grlo
sinoć sam stalno mislila na hranu! Šta ću sve jesti kad se potpuno pripremim na hranu. Čitala sam da je podjednako važno privikavanje na hranu kao i samo gladovanje.
sinoć sam radila kupku u glini i popila čaj za probavu
čim sam ustala imala sam stolicu

Misliš da je čaj za probavu dobro rješenje? Istina je da je to komotniji izbor, ali klistir je manje štetan.

utisana
11.03.2012., 13:40
Hvala Arsen!
I tako sam namjeravala početi večeras sa klistirom.
Zanimljivo kod mene je da mogu jako puno jesti i da mi se kilaža poveća za minimum, tako i sada , nakon 3 i po dana bez hrane, ja sam smršavila 1.5 kg.
Držim svoju kilažu

Arsen
11.03.2012., 14:33
Hvala Arsen!
I tako sam namjeravala početi večeras sa klistirom.
Zanimljivo kod mene je da mogu jako puno jesti i da mi se kilaža poveća za minimum, tako i sada , nakon 3 i po dana bez hrane, ja sam smršavila 1.5 kg.
Držim svoju kilažu

Koliko se sjećam, meni je za 15 dana palo 7-8 kila.

utisana
14.03.2012., 08:44
Jučer sam, nakon 5 dana, prekinula gladovanje jer sam se osjećala iscrpljeno!
Stvarno ne znam kako se osjećaju oni koji pored raka gladuju po 40 dana?!

Izgubila sam 4 kg. Za te dane me ruka bolila još više (skupljanje kiseline u organizmu zbog gladovanja).
Tek nakon par dana trebam vidjeti da li mi je to, iako kratko, gladovanje pomoglo.
Preporuke su da se gladuje 2 x godišnje u proljeće i ljeto. Svaki put se post produžuje za 2 dana. Znači 5,7,9,11,itd. Pokušati ću u 6 mj ponoviti post.
Iz gladovanja sam izašla tako da sam taj dan pojela po 1 mrkvu svakih 3 sata, ukupno 3 mrkve i navečer malo pirea sa krumpirom i blitvom, oko 4 žlice.
Danas ide juha od brokule.
Osjećam se malo oslabljeno, vjerojatno zbog mog niskog tlaka.

Begemotica
14.03.2012., 14:37
Ja isto ne znam kako bi izdržala gladovanje od 40 dana.

Meni i 5 dana problem, zato ja ne jedem dva puta mjesečno, 24 i 36 sati. Ali sa svojih 45 kg vjerojatno i ne smijem više od toga.

Lisbeth
14.03.2012., 14:41
JOsjećam se malo oslabljeno, vjerojatno zbog mog niskog tlaka.

Ili od gladi.

utisana
14.03.2012., 15:20
Ja isto ne znam kako bi izdržala gladovanje od 40 dana.

Meni i 5 dana problem, zato ja ne jedem dva puta mjesečno, 24 i 36 sati. Ali sa svojih 45 kg vjerojatno i ne smijem više od toga.
U knjizi piše da su neki ljudi mršavi jer im je organizam pun nepotrebnih tvari, pa preporučaju gladovanje da se organizam očisti, nakon toga su pacijenti dolazili do idealne težine.

utisana
14.03.2012., 15:21
Ili od gladi.

:jumping::jumping:

Beljki
15.03.2012., 08:41
U knjizi piše da su neki ljudi mršavi jer im je organizam pun nepotrebnih tvari, pa preporučaju gladovanje da se organizam očisti, nakon toga su pacijenti dolazili do idealne težine.

Mislim da je napuhavanje bilo cega do razine univerzalnog rjesenja za sve malo pretjerano. Dugotrajna gladovanja koliko god mogla imati benefita jesu prilicno intenzivna stvar za tijelo i ne bih se na to olako odlucivao (nekad jesam kada mi je sve bilo kul, zanimljivo i ajmo isprobavat iako najduze 9 dana), skloniji sam danas sto blazem pristupu pa bih prije isao na neku laganu djetu ili dugorocno izbacio par nezdravih nairnica nego se isao "cistit" takvim gladovanjima.

No na stranu to cisto sumnjam kako rekoh da je to bas tako korisno svima i rjesenje svega te da trebapreporucati skoro pa svakom jer ako si premrsav rjesenje je gladovanje, ako si predebel, ako imas rak ako nemas rak, ako ti se dize, ako ti se ne dize... kamon :D

Begemotica
15.03.2012., 12:42

A tko kaže da 45 kg nije moja idealna težina? :D

Anida
15.03.2012., 13:06

A je li? :D

utisana
15.03.2012., 15:52
Mislim da je napuhavanje bilo cega do razine univerzalnog rjesenja za sve malo pretjerano. Dugotrajna gladovanja koliko god mogla imati benefita jesu prilicno intenzivna stvar za tijelo i ne bih se na to olako odlucivao (nekad jesam kada mi je sve bilo kul, zanimljivo i ajmo isprobavat iako najduze 9 dana), skloniji sam danas sto blazem pristupu pa bih prije isao na neku laganu djetu ili dugorocno izbacio par nezdravih nairnica nego se isao "cistit" takvim gladovanjima.

No na stranu to cisto sumnjam kako rekoh da je to bas tako korisno svima i rjesenje svega te da trebapreporucati skoro pa svakom jer ako si premrsav rjesenje je gladovanje, ako si predebel, ako imas rak ako nemas rak, ako ti se dize, ako ti se ne dize... kamon :D

Slažem se s tobom! Ne mislim da je gladovanje riješenje za sve.
Ja sam bila 5 dana na postu i očekivala sam neka poboljšanja ali nisam znala ni šta očekivati.
Friška zapažanja: stalno osjećam srce da mi kuca, jako ugodno . Prije si nikad nisam mogla napipati puls. Cirkulacija mi je loša (bila) a sada mi se stopala lakše ugriju. Temperatura tijela sada oko 36, prije 35-35.5.
Osjećaj je stvarno bolji.
Ostalo ne znam jer nisam vadila krv niti mjerila tlak prije niti poslije.
Ruka(tj, trapezius) me boli manje.
Ja sam zadovoljna.

Na post sam išla jako pripremljena. Već sam 3 mjeseca postila po 24 sta 1x tjedno. Uglavnom jedem kvalitetne namirnice, striktno bez šećera, bijelog brašna i salama. Rijetko ribu i domaće meso a uvijek puno voća i povrća.
Pred post sam 3 dana jela samo povrće i voće.A prije toga svaki dan jogurt sa lanenim sjemenkama i uljem.
Tako da za vrijeme posta meni niti u jednom trenutku nije bilo slabo, nije me bolila glava-sve normalno, osim šta sam počela gubiti snagu.
Za 3 mjeseca ponavljam i onda do 2013 g. ništa

selly-mia
16.03.2012., 18:27
Slažem se s tobom! Ne mislim da je gladovanje riješenje za sve.
Ja sam bila 5 dana na postu i očekivala sam neka poboljšanja ali nisam znala ni šta očekivati.
Friška zapažanja: stalno osjećam srce da mi kuca, jako ugodno . Prije si nikad nisam mogla napipati puls. Cirkulacija mi je loša (bila) a sada mi se stopala lakše ugriju. Temperatura tijela sada oko 36, prije 35-35.5.
Osjećaj je stvarno bolji.
Ostalo ne znam jer nisam vadila krv niti mjerila tlak prije niti poslije.
Ruka(tj, trapezius) me boli manje.
Ja sam zadovoljna.

Na post sam išla jako pripremljena. Već sam 3 mjeseca postila po 24 sta 1x tjedno. Uglavnom jedem kvalitetne namirnice, striktno bez šećera, bijelog brašna i salama. Rijetko ribu i domaće meso a uvijek puno voća i povrća.
Pred post sam 3 dana jela samo povrće i voće.A prije toga svaki dan jogurt sa lanenim sjemenkama i uljem.
Tako da za vrijeme posta meni niti u jednom trenutku nije bilo slabo, nije me bolila glava-sve normalno, osim šta sam počela gubiti snagu.
Za 3 mjeseca ponavljam i onda do 2013 g. ništa

zar bas nikad ne pokleknes? ja s vremena na vrijeme pojedem cokoladicu. ali vecinom jedem voce i povrce. tjesteninu slabo - mastermacherov razeni hljeb od 500 gr mi bude skoro 7 dana. zasad mi je lijepo, cak i ljepse se osjecam kako sam promijenila ishranu, ali razmisljam da mozda ne balansiram dovoljno ishranu, da mozda ipak ne unosim dovoljno zitarica ili masti (a ne znam koliko su one zaista potrebne covjeku, tj jesu li neophodne). na taj nacin se i ja zelim poceti pripremati za post. samo u glupoj BiH nigdje da nadjem pribor za klistriranje crijeva :(. kad to nadjem, pocinjem post.

Beljki
16.03.2012., 18:56
samo u glupoj BiH nigdje da nadjem pribor za klistriranje crijeva :(. kad to nadjem, pocinjem post.
Zar nema u apotekama? :misli:

utisana
17.03.2012., 07:52
zar bas nikad ne pokleknes?
... balansiram dovoljno ishranu, da mozda ipak ne unosim dovoljno zitarica ili masti (a ne znam koliko su one zaista potrebne covjeku, tj jesu li neophodne). na taj nacin se i ja zelim poceti pripremati za post. samo u glupoj BiH nigdje da nadjem pribor za klistriranje crijeva :(. kad to nadjem, pocinjem post.

Uzela bih onu crnu čokoladu iz bio&bio pa koju kockicu kad me baš ulovi želja.
Masti su jako bitne jer su potrebne za apsorpciju vitamina koji nisu topljivi u vodi.
Moraju imati u apotekama za klistir! To je posuda sa cijevi i nastavkom na kraju.Ako nemaju neka naruče za tebe (tako rade u mojoj apoteci)

Full loaded
18.03.2012., 14:50
Čitam ovu vašu temu već odavno i prije tri dana skupila sam hrabrosti da krenem s gladovanjem. Nije dijeta, nije promjena režima prehrane niti nešto tako blago. Pravo gladovanje. Želim da izgubim kilograme i da se riješim užasne tromosti i nedostatka energije koji me izjeda dobrih godinu dana...možda čak i dvije. Nažalost omilila mi je hrana, počela sam uživati u svakovrsnim delicijama a sve je to rezultiralo kilama i osjećajem tromosti i nelagode zbog kojega mi se u posljednje vrijeme čini da ću izludjeti.

Ne smijem jesti ništa čvrsto. Problem je što se ne mogu kontrolirati. Doslovce. Okus bilo koje hrane vrati mi sjećanje na drugu nezdravu hranu. I onda kao tajfun praznim frižider i žderem sve pred sobom. Dakle to je tečna dijeta. Pijem čajeve, limunadu. Sa šećerom, moram inače bih poludjela od lošeg okusa u ustima. To malo šećera mi održava i ono malo serotonina u mozgu.

Želim konkretno da vas pitam - je li baš nepreporučljivo dopustiti si sokove recimo? Tu i tamo limenkicu cole?

Arsen
18.03.2012., 16:53
Čitam ovu vašu temu već odavno i prije tri dana skupila sam hrabrosti da krenem s gladovanjem. Nije dijeta, nije promjena režima prehrane niti nešto tako blago. Pravo gladovanje. Želim da izgubim kilograme i da se riješim užasne tromosti i nedostatka energije koji me izjeda dobrih godinu dana...možda čak i dvije. Nažalost omilila mi je hrana, počela sam uživati u svakovrsnim delicijama a sve je to rezultiralo kilama i osjećajem tromosti i nelagode zbog kojega mi se u posljednje vrijeme čini da ću izludjeti.

Ne smijem jesti ništa čvrsto. Problem je što se ne mogu kontrolirati. Doslovce. Okus bilo koje hrane vrati mi sjećanje na drugu nezdravu hranu. I onda kao tajfun praznim frižider i žderem sve pred sobom. Dakle to je tečna dijeta. Pijem čajeve, limunadu. Sa šećerom, moram inače bih poludjela od lošeg okusa u ustima. To malo šećera mi održava i ono malo serotonina u mozgu.

Želim konkretno da vas pitam - je li baš nepreporučljivo dopustiti si sokove recimo? Tu i tamo limenkicu cole?
Cola i slični proizvodi su te i doveli do ove situacije. Ako provodiš gladovanje uz šećer i colu, nećeš napraviti ništa dobro. Ja sam koristio vrlo razrijeđeni 100%-tni sok od naranče ili jabuke i to mi je pomagalo kod lošeg okusa u ustima.
Uglavnom, nemoj tražiti stranputice. Gladovanje treba biti gladovanje, a ne kombiniranje s nezdravom hranom. Sve izvan toga svodi se na samozavaravanje.

Beljki
18.03.2012., 20:37
Nisam siguran koliko je post djelotvoran za mrsavljenje. Izgubis naglo dosta kila, ali ako se nakon posta vratis na staro opet napucas. Veliko i brzo osciliranje u kilazi nije bas pametno. Jedini dobar nacin mrssavljenja je kvalitetnija prehrana i vise vjezbe uz vrlo spori gubitak kilograma, post se radi iz drugih razloga.

Begemotica
19.03.2012., 08:33
Moram vas upozoriti da ima zdravstvenih stanja (disfunkcija štitnjače, naprimjer) kod kojih višednavna gladovanja su jako štetna.

Aghori Baba
19.03.2012., 20:04

Na 165cm 45kg je čist ok. U zadnje vrijeme je popularno srat po mršavosti žena, valjda ljubomora il šta već :D. To nije anoreksija, anoreksija je bolest, ak si ti mršava a zbog toga nemaš nikakve komplekse i fizičke probleme onda sve 5.

Lisbeth
19.03.2012., 20:16

BMI kaže. Taj omjer visine i težine daje BMI 16.5 uz komentar (citiram):

"Pothranjenost.Tvoja tjelesna masa je preniska, što vodi do iscrpljivanja organizma i pada obrambene sposobnosti, te je preporuka dobiti nekoliko kilograma."
(inače je donja granica BMI-a 18,5)

http://zdravakrava.hr/alati/bmi

Aghori Baba
19.03.2012., 20:52
Meni ovo kaže da trenutno trebam dobit 8kg za idealnu težinu. :D Ajmo neki konkretan savjet kak da najjednostavnije u što kraćem vremenu se zdebljam za 8 kila, koja hrana najviše deblja? Ima ko viška pa da mi malo da?

Iako sam pothranjen po ovom mjerenju, ne znam kad sam zadnji put bio bolestan (davnih dana ko klinac), tj. općenito nisam boležljiv a nit mi je organizam i približno iscrpljen il slab, upravo suprotno tome, mislim da sam zdraviji, žilaviji i da imam više energije od velike većine drugih...

Begemotica
20.03.2012., 08:20
BMI kaže. Taj omjer visine i težine daje BMI 16.5 uz komentar (citiram):

"Pothranjenost.Tvoja tjelesna masa je preniska, što vodi do iscrpljivanja organizma i pada obrambene sposobnosti, te je preporuka dobiti nekoliko kilograma."
(inače je donja granica BMI-a 18,5)

http://zdravakrava.hr/alati/bmi

Ja više vjerujem svojima osjećajima nego kojekakvima indeksima. BTW, poznajem dosta muških, uz to vrhunskih sportaša, kojima je taj BMI niže od 18,5.

Lisbeth
20.03.2012., 13:59
Ja recimo imam 167cm, znači da primijenim tvoj omjer, imala bih 47kg. Najmanje što sam ikad imala je 52 i izgledala sam ko dijete iz Biafre, jedino su mi noge još bile jače, ali gore ko kostur. Da sam imala još 5 manje to bi bilo ubermršavo. A nisam krupne građe. Nisam baš ni izrazito sitna, ti možda jesi.
Ok izgledam s težinom 54-57, ni kile više ni kile manje.

selly-mia
26.03.2012., 15:20
@ beljki & utisana - obisla sam nekoliko apoteka i pitala ih da li narucuju takve stvari, rekli su da ne narucuju. pokazali su mi samo vaginalni irigator i rekli da imaju to. a znam kako ta spravica izgleda, vidjela sam na netu. moram obici jos pokoju apoteku, da vidim da slucajno ne nabavlja to. a zaista mi je glupo da to nemaju, jer nije bas da sam trazila teleskop, nego obicnu kanticu sa crijevom. mozda se jedino radi o tome da kod nas to ljudi rijetko rade, pa stoga im se ne isplati nabavljati, jer i ja sam na ovom forumu tek saznala za to. prije sam mislila da se klistir radi pomocu hrane s puno vlakana ili pomocu tableta.

Beljki
26.03.2012., 18:11
Ne znam, nisam nikad imao problema, nije bas neka egzotika i apoteke uobicajeno drze :ne zna:

Imas kreditnu karticu da narucis negdje preko neta?

TincH
02.07.2012., 21:13

Pa, kolu ti baš ne bih preporučila :D

Zapravo, iznenađena sam koliko neozbiljno pristupaš gladovanju.
Imaj na umu da to nije bezazlen proces, i ako kreneš, trebaš se ponašati disciplinirano.
Dakle, što organskije i svježije tekućine.
S limenkom kole praktički ne gladuješ, štoviše, radiš si još veći problem jer je ulijevaš u prazan želudac.

Inače, slažem se s nekim tko je ispod tebe napisao da gladovanje nije neka metoda mršavljenja.
Mršavljenje često dođe tek kao posljedica, i nisam sigurna koliko je dobro da ti ono u ovom slučaju bude jedini cilj.

Ja sam od rujna do veljače gladovala 2-3 puta mjesečno do max. 3 dana, izgubila sam barem 6kg u tom periodu, ali čim sam prorijedila gladovanja, kile se počnu polako vraćati nazad :)

No, imala sam brojna druga fascinantna iskustva, obožavam gladovanje, i jedna mi je od omiljenih metoda velikog pospremanja :cerek: Da ne govorim koliko raste radna sposobnost tih dana.

Naravno, bilo je još dobrih posljedica, nekim sam se čudom, nakon 15 godina, ostavila cigareta, nakon par mjeseci tih kratkih gladovanja, počele su mi se gaditi, i samo sam ih ostavila.

Nisam bila veliki ovisnik, već povremeni pušač, koji je volio nekad zapaliti uz alkohol, ekipu, kavicu ili noćni rad. Pokušavala sam prestati više puta, ali uvijek bih poklekla, i zapalila "samo jednu"

U posljednja dva i pol mjeseca, kako sam nepušač, nisam nijednom imala krizu, ni potrebu, ni automatsku reakciju+grižnju savjesti poslije. Ništa. Imam osjećaj kao da je to gladovanje nešto "resetiralo" u mom mozgu.

Iskreno, ja ne mislim da je gladovanje rješenje za sve, niti univerzalni eliksir zdravlja i uspjeha, no OSOBNO ga smatram odličnom stvari, koja mi povremeno dosta pomaže. Nažalost, voljela bih biti redovitije "in the mood" za njega, jer imam mjeseci kada ne provedem niti jedno.

E da, još nešto. Prestanite s ovim pričama o kilogramima, BMI-jima i glupostima :D
Idealna težina subjektivan je osjećaj, pa čak i ukoliko netko na van izgleda jako neuhranjeno, ili ima nizak BMI :rofl:
Ako je cura koja je počela temu napisala da se dobro osjeća s tom kilažom, i da je zdrava, onda je to to.
Gladovati mogu i mršavi, samo im treba više vode.

Inače, ja imam BMI 26 (znači, "povišen" :D), za zadnju krvnu pretragu doktor mi je rekao da je mogu uokvirit na zid - sve one gluposti koje ljudi vole pripisivati debljima kako bih uvjerili da "nisu zdravi" (visok šećer, kolesteroli i sranja) - ja ni nemam. I to ne da su mi niski, već ispod donje granice :D Plus sve ostale vrijednosti savršeno zdrave, unutar svih okvira (možda i to mogu pripisati gladovanju? :rofl: )

Idealna težina stvar je osjećaja, odnosno, koliko se tvoja unutrašnjost ugodno osjeća u tijelu kojeg imaš. Tom logikom, i najdeblji tip u sobi i najmršavija curka mogu biti zdravi i osjećati se dobro. Također, i ne moraju.

TincH
02.07.2012., 21:48
Inače, ne sviđa mi se ni kad se nečem tako jednostavnom poput gladovanja pripisuje neka pretjerana "mističnost" :D

Evo jedan zgodan članak :)
http://slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/48977/Default.aspx

emnasut462
06.07.2012., 16:18
Prvo, bolje je kad se ima pristup da se gladuje zbog zdravlja nego zbog skidanja kilaže.
Drugo, puno je teze postiti po zimi zbog topline (bar meni)

Ja imala cudnu poletnost i lakocu...nakraju vise nisam dozivljavala hranu ko hranu. Gledas rucak (kojeg spremis za nekog) i nemas osjecaj da se to uopce jede. Cudan osjecaj. Na kraju pomislis...ma cemu uopce gubiti toliko vremena na hranjenje. Gubljenje okusa??Mozda , ne znam....meni se javilo vec nakon treceg dana. Opcenito, bolji san, zivopisniji,
Jedno vrijeme bila pospanija.

TincH
11.07.2012., 11:05
Meni je zimi cak i lakse. Nemam tolike potrebe za tekucinom, a ljeti pijem non stop, i provociram želudac vodom.
Također, ljeti mi također jako padne tlak, i češće se dogodi da nešto malo moram pojesti da se povratim.
Zimi nikakvih problema :ne zna:
Jest da mi je malo hladnije, ali opet ne prestrašno, Topla odjeća i kupke riješe stvar :)

Begemotica
11.07.2012., 11:30
Ja nakon što popijem 2 litre vode, osječam kao da se dobro najela, i taj odječaj imam 3-4 sata. A u toplije godišnje doba definitivno trebam manje kalorija jer ne trebam njih trošiti na održavaje tjelesne temperature.

femmelatin
17.07.2012., 19:57
Popiti dvije litre vode odjednom ne samo da nije zdravo, već je i opasno.

http://www.e-lumen.net/lumen-naslovnica-dobrodosli-u-svijet-novosti-informacija-znanja-i-obrazovanja-uzivajte-u-nasim-clancima/lumen-espresso-kratke-zanimljivosti-novosti-i-informacije-iz-svijeta-znanosti-obrazovanja-edukacije/lifestyle-clanci-o-zanimljivostima-iz-svijeta/165-voda-kako-zasto-koliko-i-gdje-info-o-vodi-i-koliko-je-zdrava-zdravlje.html

Begemotica
17.07.2012., 21:03
U ćemu je opasnost za zdravu osobu? Razumljivo da kod nekih bolesti to nije preporučljivo.

Lozimka
17.07.2012., 21:36
U ćemu je opasnost za zdravu osobu? Razumljivo da kod nekih bolesti to nije preporučljivo.

Tijelo je složen stroj. Danas radi, a već sutra ne. Možda te baš ta kila hrane dnevno štiti od bolesti za koju ne znaš. Organizam se čitavo vrijeme bori od vanjskih i unutrašnjih uzroka bolesti. Nemoj uskratiti svojim stanicama to oružje, hranu, kojom ćeš pobijediti danas viruse, bakterije, a već sutra možda i neku ozbiljniju prijetnju.

Radije jedi zdravo i obilato (puno voća, povrća, žitarica i orašastih plodova) ako već želiš napraviti nešto pametno za sebe. :top:

Begemotica
17.07.2012., 22:16
Tijelo nije nikakav stroj. I ta hrana može ga glatko ubiti. I btw ja mogu nabaviti samo manje ili više štetnu hranu, zdravu hranu nešto i ne vidim okolo.

Lozimka
17.07.2012., 22:41
Da, to je bila metafora, ali tijelo je složen sustav s kojim se ne treba igrati i olako ga shvaćati te vršiti pokuse na njemu jer se lako može raspasti.

Hrana te može ubiti ako jedeš previše i nezdravo, ali tjera li te itko da tako jedeš?

Napisala sam što je zdrava hrana, a imaš ju na placu za kupiti, a orašaste plodove u svakoj trgovini. Ne znam što nedostaje hrani iz trgovina. Ne moraš jesti zamrznutu piletinu, paštete ili špek.
Ja sam eto već danima na varijacijama rizi-bizija, dinstanog zelja sa tek mrvu govedine koja se jedva i primijeti među hrpom povrća. Dinstano zelje (na mrkvi, luku) je odlično. Probaj. :D

Begemotica
18.07.2012., 07:05
Hrana te može ubiti. Točka. Nema ali, barem ne sada i ovdje.

Moja prijateljica je direktorica velike multinacionalne tvrtke za proizvodnju i trgovinu prehranom, i nakon onog što sam saznala o obradi, transportu i skladištenju hrane... brrr, bolje da i ne pišem.

A kupovanje na placu ne jamči za kvalitetu, baš neki dan kad sam rezala svoje loze, susjed koji prolazio mi (po stomilionti put) rekao da njih treba špricati, a ja sam pomislila: a koliko tog otrova dođe na moje kao nešpricane loze sa susjednih vinograda?

Uostalom, ja od detinjstva ne volim jesti i ne vidim nikakvog razloga da se silim ako tijelo ne traži.

Lozimka
18.07.2012., 08:29
Može te ubiti i sjedenje na wc školjci. :ne zna:

Što se tiče špricanja voća i povrća prvo bi trebala proučiti čime, kako i kada špricaju. Nisu sva sredstva otrov. Uostalom, već bi svi bili mrtvi da jesu.
Ako ne vjeruješ placu ili trgovinama uvijek se pristojna hrana može kupiti na selu. Još uvijek ima ljudi koji uzgajaju voće i povrće bez špricanja.

Tvoja ideja o gladovanju kao načinu liječenja je apsurdna. Zna se čemu hrana služi, a to je da pruži organizmu energiju za rad, ali isto tako i za obranu od bolesti.
Tvoj izbor je ne jesti, ali savjetujem ti dobronamjerno da ozbiljno razmisliš o tome.

Primjerice, zimi se redovito prehladim ako izbacim med i limun iz prehrane. Ako su obični limun i med toliko važni našem organizmu zapitaj se koliko je tek važna sva ostala hrana.

Begemotica
18.07.2012., 09:08
Ja na ovoj temi iznosim vlastita iskustva takva kakva su. Nikog ne nagovaram prestati jesti iako po mojoj procjeni većina ljudi okoko mene jede daleko previše nego je njima stvarno potrebno, ali to je njihov izbor u koji ja nemam pravo se petljati.

S druge strane, imam dovoljno saznanja o proizvodnji hrane (uključujući i tu tobož zdravu sa sela kopju nitko ne kontrolira čime i kako se tretira) da shvatim da u današnje vrijeme stopostotno zdrave hrane jednostavno nema.

Osobna iskustva su samo to - osobna iskustva. Ti se prehladiš ako izbaciš med i limun, ja se ozdravim ako neko vrijeme ne jedem ništa. Ali sa savojom kćerkom ne bi voljela biti u istom prostoru ako preskoči i samo jedan obrok bez obzira što je vegetarijanka. :zubo:

Ti jedi med i limun, ja ću piti litre vode (ili limunade), i svi smo sretni.

Lozimka
18.07.2012., 09:37
Ne treba ići u krajnosti.

Kako hoćeš. Sretno. :mig:

p.s. Limun i med nisu samo moja osobna iskustva. Dokazano je da med i limun smanjuju broj prehladi. Ima cijeli milijun tekstova, kako na internetu pa tako i u pravim knjigama o tome. :D

Begemotica
18.07.2012., 10:33
Gladovanje u cilju liječenja boleština isto nisu samo moja osobna iskustva već su potvrđena vrlo dugom tradicijom yoge i ayurvede.

Lozimka
18.07.2012., 17:09
Yoga i ayurveda nemaju vjerodostojnost jer nemaju uporište u znanosti.

Usput, koje to bolesti, navodno, gladovanje može izliječiti?

BISS9831
18.07.2012., 17:24
Ljudi treba da se zapituju kako su nasi predci ziveli miliunima godina unazad.
Dali su jeli 5x dnevno svaki dan. Dali su svakoga dana jeli meso, pastete, salame
secer u ogronim kolicinama.
Kada se malo razmisli lako je svatit da su uglavnom bili gladni.
Ljudski organizam se miliunima godina navikavao da bude gladan i na glad je dobro adaptiran. Samo tesko obolele osobe nemogu da izdrze nekoliko dana bez jela.
Post od par dana je jako koristan za ljudski organizam i pomaze u izlecenju skoro svih bolesti.

Lozimka
18.07.2012., 17:34
Biss9831, naši preci su imali prosječni životni vijek 25-30 g. :D

Kada se malo razmisli lako se može zaključiti da su kratko živjeli upravo zbog gladovanja.
Post od par dana neće ubiti, ali neće ni dati energiju za obavljanje rada.

Begemotica
18.07.2012., 18:58
Yoga i ayurveda nemaju vjerodostojnost jer nemaju uporište u znanosti.

Usput, koje to bolesti, navodno, gladovanje može izliječiti?

Ayurveda je znanost sama po sebi. U čemu bi to trebala imati uporište?

Ima vrlo malo bolesti kod kojih gladovanje ne pomaže i nekoliko njih kod kojih je izrazito odmaže. Pomaže u širokom rasponu od gripe do karcinoma. Naravno, poželjno je posavjetovati se sa stručnjakom. Ja nipošto ne gladujem duže od tri dana u kućnoj radinosti, već u ayurvedskoj klinici.

Lozimka
18.07.2012., 20:37
Ayurveda je znanost sama po sebi. U čemu bi to trebala imati uporište?
Da bi nešto bilo znanost ono mora svoje pretpostavke, zapažanja provjeriti (testirati, dokazati). Što majstori ayurvede proučavaju i što dokazuju, a još važnije: kako dokazuju? Dokazuju li uopće?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Znanstvena_metoda

Da bi nešto bilo znanost mora slijediti znanstvene metode istraživanja. Nema lijevo-desno. Onaj tko ne vrši pokuse nije znanstvenik. :D

Ima vrlo malo bolesti kod kojih gladovanje ne pomaže i nekoliko njih kod kojih je izrazito odmaže. Pomaže u širokom rasponu od gripe do karcinoma. Naravno, poželjno je posavjetovati se sa stručnjakom. Ja nipošto ne gladujem duže od tri dana u kućnoj radinosti, već u ayurvedskoj klinici.

Pomaže kod gripe? :misli: Kako točno? Možeš li objasniti princip?

Corduroy
18.07.2012., 21:35
Hrana te može ubiti. Točka. Nema ali, barem ne sada i ovdje.

I bit bez hrane. Točka. Nema ali...

BISS9831
19.07.2012., 05:54
Biss9831, naši preci su imali prosječni životni vijek 25-30 g. :D

Kako smo krenuli i nasi potomci imace slican zivotni vek.
Od malih nogu nezdrava hrana, slatkisi i sve ostalo dovodi do toga da deca
veoma mlada oboljevaju od raznih bolesti.
Prosto ljudski organizam nije naviknut na toliko puno hrane.
Milslim da ti ovaj podatak i nije bas tacan.

Begemotica
19.07.2012., 09:44
Da bi nešto bilo znanost ono mora svoje pretpostavke, zapažanja provjeriti (testirati, dokazati). Što majstori ayurvede proučavaju i što dokazuju, a još važnije: kako dokazuju? Dokazuju li uopće?

Da bi nešto bilo znanost mora slijediti znanstvene metode istraživanja. Nema lijevo-desno. Onaj tko ne vrši pokuse nije znanstvenik. :D

Pomaže kod gripe? :misli: Kako točno? Možeš li objasniti princip?

Kad se već pozivaš na wikipediju, evo i tebi jedan link:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayurveda

Citiram:

As a traditional medicine, many ayurveda products have not been tested in rigorous scientific studies and clinical trials. In India, research in ayurveda is largely undertaken by the statutory body of the Central Government, the Central Council for Research in Ayurveda and Siddha (CCRAS), through a national network of research institutes. A systematic review of ayurveda treatments for rheumatoid arthritis concluded that there was insufficient evidence, as most of the trials were not done properly, and the one high-quality trial showed no benefits. A review of ayurveda and cardiovascular disease concluded that the evidence for ayurveda was not convincing, though some herbs seemed promising.

Two varieties of Salvia have been tested in small trials; one trial provided evidence that Salvia lavandulifolia (Spanish sage) may improve word recall in young adults, and another provided evidence that Salvia officinalis (Common sage) may improve symptoms in Alzheimer's patients. Many plants used as rasayana (rejuvenation) medications are potent antioxidants. Neem appears to have beneficial pharmacological propertie

TincH
19.07.2012., 11:03
Ja ću se, da prostite, ubaciti.

Pomaže kod gripe? :misli: Kako točno? Možeš li objasniti princip?Kao što sam već navela, od rujna do siječnja gladovala sam barem 2x mjesečno po 1-3 dana (kako kad), i ovo je prva godina da se tijekom tog perioda nisam prehladila, niti dobila gripu.

Ne mogu ti pružiti nikakva znanstvena objašnjenja, samo vlastito iskustvo.
Koje je, eto, takvo kakvo jest.

Također, nedavno me usred gladovanja zapalo vađenje krvi, kako nisam sklona slabosti i mučnini, obavila sam to. Sve vrijednosti su mi bile gotovo dobre kao i inače (nemam krvnih problema), štoviše, čak i za nijansu bolje.

I ne, ja nisam pristalica nikakve ajurvede. Niti ičega sličnog. Jednostavno, ponekad samo gladujem jer mi paše. Bez ikakve pozadine.
Težina mi je i više nego normalna :D Opće zdravstveno stanje također.
Kako smo krenuli i nasi potomci imace slican zivotni vek.
Od malih nogu nezdrava hrana, slatkisi i sve ostalo dovodi do toga da deca
veoma mlada oboljevaju od raznih bolesti.
Prosto ljudski organizam nije naviknut na toliko puno hrane.
Milslim da ti ovaj podatak i nije bas tacan.Je, u mojoj kući se jako puno jelo kad sam bila mala, i osobno sam nažalost imala direktne posljedice prevelikog unosa hrane (hormonalne smetnje u tinejdžerskoj dobi). Pitam se kako bi bilo da sam nastavila :eek:
Sad, s 30, tek upoznajem ljepote reduciranog hranjenja, i moram reći da imaju doista mnogo smisla :)
Izgled mi je manje bitan, već opći osjećaj.

Općenito, iskustvo mi je sasvim suprotno nego što bi mnogi tvrdili da će biti.
Nisam padala u nesvijest, nisam bila radno nesposobna. Normalno radiš, odlično spavaš (najbolje ikad), nervoza splasne na minimum, boje se pojačaju, mirisi intenziviraju, šećeš non stop i gledaš da si vani što više.

I bit bez hrane. Točka. Nema ali...Ovo je isto istina. No, samo u slučaju da gladovanje traje stvarno dugo.

Lozimka
19.07.2012., 11:55
Za vrijeme "gladovanja" ne jedete baš ništa ili bude pokoje voće/tost i sl.?

Neki ljudi bi rekli za mene da gladujem jer jedem u prosjeku jednom dnevno, a opet ne mogu zamisliti da ne jedem ništa tri dana jer osjećam umor i slabost ako nešto radim fizički, a nisam ništa jela cijeli dan.

Osim toga, mozak slabije radi kada čovjek ne jede. Kada sam vježbala matematiku za školu stalno sam morala nešto jesti jer mi inače mozak potpuno zablokira pa ne bih mogla rješavati ni najosnovnije matematičke zadatke.

@ Begemotica, uskočila si samoj sebi u usta. Napisali su prvo da istraživanja nisu provedena na zadovoljavajućoj razini, ajmo tako reći, te da nema dokaza koji idu u prilog ayurvedi, iako neke biljke obećavaju.
Normalna stvar. Biljke mogu utjecati pozitivno na zdravlje.

BISS9831
19.07.2012., 12:24
Moja iskustva su slicna.
Kad sam bio mali jako sam malo jeo i trcao sam po cjeli dan.
Nisam osecao ikakav umor ili nedostatak energije.
U tinejdzerskoj dobi sam krenuo u teretanu i poceo da jedem nenormalno.
Mesa, kruha, sira gaziranih sokova slatkisa i da ne govorimo.
I trako nekih 5 god, a onda sve je pocelo da otkazuje, a po navise pamcenje.
Nisam mogo da se setim sta sam juce jeo, a kamoli neceg bitnijeg.
I onda sam otkrio, ono sto sam uvek znao da mi pomaze kod problema sa trbuhom. Gladovanje.
Nedeljnom po jedan dan bez trunke hrane. Izbaci sam meso, i sve ostale stetne tvari.
Salo sam istopio u par meseci, mozda i prebrzo al vrjedelo je.
Pao sam na moju sadasnju kilazu vec godinama i ne mrdam od nje. Po svim parametrima idelna. Krvna slika idealna. pamcenje sve bolje i bolje.
Pa vi vidite, sta je bilo bolje.

Gladovati neprekidno bez unosa odgovarajucih namirnica na dulji vremenski period je sigurno stetno. No, gladovanje na nekoliko dana je potpuni pogodak.
Moz u pocetku biti problem dok se zeludac ne svikne, al kasnije sve je ok.
Radis, kreces se bez problema i to puno bolje nego dok si neprekidno pretrpan teskom i masnom hranom.

TincH
19.07.2012., 12:25
@Lozimka, Ja ništa, samo običnu vodu, ali ne previše. Tri dana izdržim bez problema. Efekti su odlični.
Prestanak pušenja jedan je od njih. Tijelo počne odbacivati nikotin samo od sebe.

Glede rada mozga, postoji period kada je malo otežano razmišljati, prvi ili drugi dan. Tada su brojčani zadaci malo naporni. Ako ima mogućnosti, dobro je malo odspavati tada, to daje energiju.
Treći dan mozak već radi dosta dobro :)

@Biss, ja sam u nekoliko mjeseci izgubila oko 6 kila, samo tim povremenim gladovanjem.
No, čim sam ih prorijedila, dio se odmah vratio (možda i zbog prestanka pušenja)
Znači, ne bih baš rekla da je gladovanje neka metoda mršavljenja. Barem ne trajnog.
Ipak, drugih beneficija ima masu :)

Huricanechaser
19.07.2012., 12:39
Ja se non stop drzim lagano gladnim, bas non stop do sit. nikad ne idem do potpune sitosti. Onda kad se naviknes niti vishe ne primjetish.
Cim osjetim malo da mi ide prema recimo "srednje gladnom" odmah, cap, jajex2, ili jabuku, ili bilo koje voche ili protein shake. Tako jeden u biti svako uru-uru ipo, ali pomalo.
Velike ruckove i vecere sam totalno izbacija. Komadic mesa i puno puno salate sa masinovin uljen mi je npr. rucak.
Drzim 90 kila na 190 cm. NIkad me ne boli trbuh. Pamtim mozda i previshe. Cukar i sol sam potpuno izbacija. Eventualno pojedem zhliju meda ako bas ocu slatko slatko, a osjetila su mi se toliko izostrila izbacivanjem cukra, da mi je banana nesto najsladje na svijetu, a od mlijecne cokolade ili bonbona mi se recimo riga od slatkoche, to mi je odma nakon dva tjedna pocelo bez cukra, kad sam prova jest cokoladu.
Ne jeden apsolutno nista frigano. Sve to sam pocea brijat prije par godina. Meni je tako OK, a od tada nisam nikad vishe bio bolestan.
Prije sam jeo sve i svasta pogotovo sendviche i slatko, chips...itd i svaku zimu bija bolestan.

Lozimka
19.07.2012., 16:36
@BISS9831, Da, slažem se. Tijelo otkazuje ako je natrpano teškom hranom. Na to liječnici stalno upozoravaju.

@tinch, Ja sam eto pušač i znam kako je zapaliti cigaretu na prazan želudac - jako loše. :flop: To je onda jedna pozitivna stvar, ajmo reći, kod gladovanja. Samo, vrlo gruba metoda, čini mi se. :ne zna:

@Huricanechaser, Za tebe bi se moglo reći da vodiš zdravu prehranu, a ne da gladuješ. :D

Ne znam kako vi to vidite, ali ja bih gladovanje podijelila ovako:
- svaki dan umjereno = zdrava prehrana
- jedan dan u mjesecu ne jesti ništa = post
- po tri dana svakih dva tjedna ne jesti = gladovanje s namjerom liječenja (iako mi je ideja i dalje strana i nejasna)
- ne jesti uopće osim pred nesvijest = anoreksija

TincH
19.07.2012., 16:56
@tinch, Ja sam eto pušač i znam kako je zapaliti cigaretu na prazan želudac - jako loše. :flop: To je onda jedna pozitivna stvar, ajmo reći, kod gladovanja. Samo, vrlo gruba metoda, čini mi se. :ne zna:
Pa iskreno, i nije.

Osobno, "vikend-pušač" sam bila 15 godina. Od toga recimo zadnjih 5 prtljam s prestankom.
Tijekom tog prtljanja, mučila sam se psihički puno više.
Jer što se događa? Odlučiš, ostaviš cigarete. Par dana je okej, i pun si ponosa. nakon toga, krene te "svrbiti", počinješ maštati, željeti cigaru više nego išta. I teško je. Pogotovo meni, tipičnom oralnom tipu, koji si udovoljava "kroz usta" :D

Na kraju bi me želja savladala, i palila bih novu, frustrirana, ljuta zbog svoje "slabosti", i puna srama.

Rekla bih da mi je više naštetila ta frustracija i sram kroz pet godina, dakle više sam kroz to nanijela grubosti sama sebi - nego s ovih par kura gladovanja.

Nisam krenula gladovati da bi prestala pušiti. Ali to se dogodilo kao posljedica koju uopće nisam očekivala :D I drago mi je da jest.

Lozimka
19.07.2012., 21:15
Ali kada prođu ta tri dana gladovanja zar te ne uhvati opet želja za cigaretom?
Ja sam se pokušala ostaviti cigareta par puta, ali cijelo vrijeme kalkuliram kako ću opet do cigarete.
Veliko zlo.

Drago mi je što si se riješila cigareta, ali mislim i dalje da su tri dana gladovanja nepotrebno iscrpljivanje organizma.
Ne vidim zašto se umjesto toga ne bi jelo ovako kako je Huricanechaser opisao.
To je upravo ono što čini zdravu prehranu: malo, umjereno i zdravo.
Ali dobro, u redu je sve osim anoreksije. To ne mogu razumjeti i mislim da si anoreksičari ozbiljno narušavaju zdravlje.

Begemotica
19.07.2012., 22:15
Ovo nije tema o različitim vrstama prehrane već o gladovanju oliti nejedenju. Molim da se držite teme, ili ako vas tema kao takva ne zanima slobodno otvorite druge teme (zdrava hrana, nezdrava hrana, whatever)

TincH
20.07.2012., 07:29
@Lozimka, organizam je jednostavno poceo odbijati. Dolazila mi je zelja jos tu i tamo ali nije islo.
Inace, dok ne gladujes, mozes se hraniti kako god zdravo zelis.

Estelle
20.07.2012., 23:02
U vezi lijecenja gladovanjem, htjela bih napisati par informacija iako dosla sam da citam ovu temu ne bi li naucila nesto novo i cula iskustva. :)

Kako medicina nalaze u vezi gladovanja ja isto sam godinama vjerovala da ukoliko organizam iskoristi sve zalihe glukoze, onda koristi proteine kao energiju ,zatim masne stanice no da prije svega puno proteina se iskoristi iz misica kao i srca (nakon cega mozes postati srcani bolesnik)

Medjutim, vec 40ak godina kako u rusiji , medicina tamo koristi gladovanje kao terapiju da bi tijelo izlijecilo neke bolesti a ovaj proces je zapoceo neki lijecnik koji je zapisivao kako pacijenti napreduju na ovoj Voda terapiji pa nakon toga prosle su godine utvrdjivanja i odobravanja ove terapije kako bi uslo u zvanicnu medicinu. (to tad je bilo samo eksperimentalno)

U istom periodu, negdje 50ih god, dr buchinger je otkrio ovu gladovanje -terapiju i danas ta klinika uveliko funkcionise
http://www.buchinger.com/en/buchinger-therapeutic-fasting.html

E sad, svijet znanosti sa medicinom vise puta su razradjivali ovu problematiku i jedan znanstvenik,biolog mislim , posmatrao je pingvine kako bi shvatio kako oni uspijevaju gladovati na duze periode 2-3mjeseca i zbog kojih faktora njihovo srce ne oslabi ili misicna masa,mozak i sl. ustanovio je da je organizam zapravo vrlo inteligentna masina, koja, nakon koriscenja svih rezerva glukoze, pocinje da koristi proteine ali na samo 2dana i tada mozak shvati da ne smije ih vise koristiti, i onda ide na masne naslage i koristi za energiju iskljucivo masne stanice... ukoliko njih nema , onda organizam moze preci u jednoj fazi hibernacije (no nije pametno ostati na tome dulje od par dana)

Zbog toga sto je komplikovano i svi ovi procesi su specificni kao i individualne patologije ljudi vazno je da doktor nadgleda razvoj ,krvnu sliku i sl. i dobro je biti na klinici i slicno. Za periode od 10 dana , za osobu koja nema neku posebnu bolest mislim da nije strasno i na svoju ruku da krene i gladuje.

Najinteresantnije je to sto je jedan profesor biolog Valter Longo iz Los angelesa, koji radi na celularnim sterenjem i uopce sve oko gerantologije.. radio je pokuse na misevima gdje ustanovio je da misevi koji gladuju bolje podnose kemoterapiju od onih koji su na normalnoj ishrani. Nekih 20ak univerziteta u Americi radili su ovaj pokus i svi su dobili iste rezultate kao i prof.Longo i u svijetu medicine je ovo zaista bila velika vijest.
Jedna je zena ,poznat sudija is LA videla novine koje su pisale o ovome i otisla je na kemoterapiju sa ovom terapijom (gladovanje 5 dana pre kemo) i rezultati su bili odlicni.
Napisala sam ukratko ove informacije koje sam videla u jednom jako dobro radjenom dokumentarcu na francusko§njemackoj tv Arte .. i mislim da kupim dvd jer ima i engl. verzija pa da nakacim negdje , jer zbilja je odradjen jako ozbiljno i profesionalno .

Deluje da nase tijelo je kao neki stroj, kompjuter , koji ukoliko ne prima hranu, samo vodu, tada moze da "radi" normalno i pravi reparaciju onoga koje se pokvarilo. ;)
Nasa ovisnost o hrani je vise psihicke prirode jer gladovanje kad je ovako terapeutsko (na odredjenom periodu) zaista ne unistava organizam a nije ni bez energije vec naprotiv ima je u izobilju. (od rezervi od naslaga dok jedenje i digestija pumpaju jako puno energije pa imamo manje energije dok jedemo nego obratno)

TincH
21.07.2012., 19:07
U vezi lijecenja gladovanjem, htjela bih napisati par informacija iako dosla sam da citam ovu temu ne bi li naucila nesto novo i cula iskustva. :)

Kako medicina nalaze u vezi gladovanja ja isto sam godinama vjerovala da ukoliko organizam iskoristi sve zalihe glukoze, onda koristi proteine kao energiju ,zatim masne stanice no da prije svega puno proteina se iskoristi iz misica kao i srca (nakon cega mozes postati srcani bolesnik)

Medjutim, vec 40ak godina kako u rusiji , medicina tamo koristi gladovanje kao terapiju da bi tijelo izlijecilo neke bolesti a ovaj proces je zapoceo neki lijecnik koji je zapisivao kako pacijenti napreduju na ovoj Voda terapiji pa nakon toga prosle su godine utvrdjivanja i odobravanja ove terapije kako bi uslo u zvanicnu medicinu. (to tad je bilo samo eksperimentalno)
Imam knjigu o gladovanju ruskog narodnog liječnika Malahova. Istina je da su oni doista tu metodu usavršili i razvili.

Kod Malahova knjiga obiluje primjerima i iskustvima, od kojih je najjače njegovo vlastito koje je detaljno opisao.

Glede boldanog, u knjizi stoji da se proteini iz mišića kod gladovanja troše samo ako se tijekom procesa jede "nešto malo". Znači, razne dijete na voću, povrću, kiviju, UN dijete i ostalo iz časopisa :D kod kojih je unos ispod 1000 kcal dnevno.
Kod potpuno čistog gladovanja (dakle samo voda), proces je drugačiji - prvo kreće glikogen iz mišića, potom jako mali postotak mišića, no već nakon dan-dva tijelo se prebacuje na masne zalihe, koje (uz otpadna tkiva i tumorske izrasline) nastavlja proždirati.
Nešto malo odlazi i iz tkiva većine organa (ali ni blizu toliko koliko iz masti), dok srce skoro ostaje netaknuto, a nervni sistem je okrznut 0 posto.

EDIT: vidim da si ti napisala isto :D

No, postoji period nakon kojeg je gladovanje opasno i treba ga prekinuti jer nepovratno stradavaju organi, razlilčit je od osobe do osobe, i kreće se u rasponu od 40 do 75 dana (ovisi o organizmu, količini masti koju ima itd.)

Ja zbilja ne mogu potvrditi na svom primjeru sve ovo, jer sam prekratko prakticirala gladovanje. Ali nadam se da ću uskoro moći :)

Natthali
22.07.2012., 17:26
Nakon cca dvije godine različitih proučavanja; moj organizam je bio pripremljen na jedan neplanirani tretman gladovanja.
Htjela sam probati (iako mislim da vrlo malo jedem).
Nakon 3 dana (obrok se sastojao od nekoliko zdjelica bistre juhe od povrća, ponekad kefir ili acidofil), počela sam izbacivati unutarnje zalihe različitog otpada što me motiviralo da nastavim. Organizam se čistio od pohranjenog otpada.

Post je ukupno trajao 21 dan iz razloga što je to bilo prvo iskustvo i "strah" da ga poroduljim.

Vjerojatno sam mogla nastaviti bez problema još toliko.

Nisam bila kod liječnika jer moja odluka nije se temeljila na zdravstvenim problemima.

Smatram da je to vrlo korisno, ali prije toga si treba dati truda proučavanju..nakon prikupljeni informacija organizam si bez posebnih odluka sam odabere termin i duljinu tretmana.

femmelatin
23.07.2012., 12:47

Zašto?

"Pretjerani unos vode u organizmu povećava volumen krvi. Krvožilni sistem je zatvorenog oblika te povećanje volumena krvi predstavlja nepotreban stres vašem srcu i krvnim žilama.

Vaši bubrezi moraju raditi kako bi filtrirali višak tekućine iz krvožilnog sistema. Normalan unos vode će pomoći bubrezima da se očiste. Međutim, bubrezi u svome sastavu imaju glomerule koje možete oštetiti pretjeranim unosom vode.

Preporučeni unos vode ovisi o prehrani, navikama vježbanja, okolišu u kojem živi, ali i postotku masti i mišića u tijelu.

Vodu pijte umjereno i nemojte odjednom popiti preveliku količinu vode jer uistinu postoji mogućnost nastanka fatalnih posljedica. Vaš krvožilni sistem će postati prepun vode, a razina elektrolita će pasti. Iako ih nema puno, postoje zabilježeni slučejevi smrti nastale pretjeranim unosom vode."

"Kad popijete previše vode, krv se razrjeđuje i povećava se razina soli u krvi. Dolazi do efekta da voda ulazi u mozak, koji potom otiče, te se zaustavlja protok krvi i nastaje moždana smrt"
http://www.dalmacijanews.com/Crnakronika/View/tabid/71/ID/93253/Djevojcica-preminula-nakon-igre-vodenog-pokera.aspx

TincH
26.07.2012., 18:37
Hm, ali taj unos vode bi stvarno morao biti enorman da bi izazvao takve efekte :ne zna:

S druge strane, istina je da natankavanje vodom nakon jela zna usporiti probavu.
Također, duboko vjerujem da nema univerzalne preporuke koliko čaša treba piti. Mislim da se to razlikuje od osobe do osobe.

femmelatin
01.08.2012., 13:47
Referiram se na dvije litre odjednom koliko je begemotica napisala da popije (umjesto obroka). 2 litre odjednom možda nisu smrtonosne, ali sasvim sigurno nije ni zdravo ni dobro.
Općenito, eksperimentiranje s unosom hrane i vode, bez poznavanja funkcioniranja organizma, smatram štetnim i potencijalno opasnim.

Ne mislim da je loše jesti malo - nekim ljudima tako paše i to je sasvim ok, naravno - treba paziti da ono što se jede ima potrebne hranjive tvari. Dalje od toga ne bih komentirala.

femmelatin
01.08.2012., 13:54
H
S druge strane, istina je da natankavanje vodom nakon jela zna usporiti probavu.
Također, duboko vjerujem da nema univerzalne preporuke koliko čaša treba piti. Mislim da se to razlikuje od osobe do osobe.

Ne samo natankavanje i ne samo nakon jela. Ja ne pijem uopće za vrijeme jela jer ne želim razrjeđivati želučane sokove. Ni neposredno nakon jela.

Količina varira, naravno - ženi od 45 kg i muškarcu od 120 nije potreban jednak broj čaša vode, kao ni onom tko se hrani pretežno tekućom hranom, voćem i povrćem ne treba isto kao onom tko jede većinom šnicle i sendviče, zatim sportašima treba više nego uredskim radnicima itd. Ali sasvim sigurno nikome ne treba 2 litre ODJEDNOM, nego cca 2l tekućine tijekom dana, pri čemu se računaju i juhe i sokovi.

Begemotica
01.08.2012., 13:54
Referiram se na dvije litre odjednom koliko je begemotica napisala da popije (umjesto obroka). 2 litre odjednom možda nisu smrtonosne, ali sasvim sigurno nije ni zdravo ni dobro.
Općenito, eksperimentiranje s unosom hrane i vode, bez poznavanja funkcioniranja organizma, smatram štetnim i potencijalno opasnim.

Ne mislim da je loše jesti malo - nekim ljudima tako paše i to je sasvim ok, naravno - treba paziti da ono što se jede ima potrebne hranjive tvari. Dalje od toga ne bih komentirala.

Ne pijem vodu ciljano umjesto obroka. 2l vode popijem za vrijeme jutarnje Shank prakshalane i koliko mogu osjetiti, ta voda samo prolazi kroz probavni sustav, ne vjerujem da za onih pola sata od ulaza do izlaza stigne do bubrega i krvožilnog sustava. A osjećaj sitosti je samo bonus.

Fem
09.08.2012., 19:44
Pozdrav svima!

Pridružujem se gladovanju, danas mi je drugi dan i baš se veselim tom četvrtom danu kada će organizam početi ispuštati toksine. U planu mi je gladovati 10 dana, a ako se budem osjećala dobro, možda produžim i dulje. Imam viška kilograma (cca. 10), ali mi gubitak kila nije primarni cilj. Čitala sam prije dosta o gladovanju, prakticirala sam post za vrijeme mjesečevih mijena, a sad sam se konačno odlučila ozbiljnije posvetiti ovome. Postovi su vrlo inspirativni i korisni i veselim se čitanju novih iskustava :D

Ukoliko ima koja dobra duša koja bi mi na PM napisala nešto o klistiranju što ne mogu pronaći na internetu, bila bih zahvalna :)

Također, zanima me kakvu vodu piti za vrijeme gladovanja. Ova iz vodovoda mi se ne čini najsretnija opcija zbog kamenca, je li dobro piti kupovnu vodu?

Begemotica
11.08.2012., 16:08
Meni je klistiranje fuj pa ja umjesto njega radim Shank Prakshalanu (http://alternativka.blogspot.com/2012/02/shank-prakshalan.html)

TincH
15.08.2012., 06:32
Također, zanima me kakvu vodu piti za vrijeme gladovanja. Ova iz vodovoda mi se ne čini najsretnija opcija zbog kamenca, je li dobro piti kupovnu vodu?
Ja pijem jako malo vode, možda po 2 čaše prva dva-tri dana. Ponekad je to kupovna voda, ponekad prokuhana (ako mi se da), no najčešće natočim onu iz pipe.

Zadnji put kad sam popila nekoliko litara, učinila sam to zbog fizičkog napora (planinarenja nakon 40 sati bez jela), tada sam pila pola kupovnu, pola izvorsku.
Nekako mislim da je dobro da je što prirodnija voda u pitanju, ukoliko je piješ puno. Manje količine, rekla bih, nisu problem.

Mislim da bi ipak bilo dobro nabaviti Britu (onaj pročišćivač vode). Spremam se kupiti jedan.

Arsen
17.08.2012., 14:07
Pozdrav svima!

Pridružujem se gladovanju, danas mi je drugi dan i baš se veselim tom četvrtom danu kada će organizam početi ispuštati toksine. U planu mi je gladovati 10 dana, a ako se budem osjećala dobro, možda produžim i dulje. Imam viška kilograma (cca. 10), ali mi gubitak kila nije primarni cilj. Čitala sam prije dosta o gladovanju, prakticirala sam post za vrijeme mjesečevih mijena, a sad sam se konačno odlučila ozbiljnije posvetiti ovome. Postovi su vrlo inspirativni i korisni i veselim se čitanju novih iskustava :D

Ukoliko ima koja dobra duša koja bi mi na PM napisala nešto o klistiranju što ne mogu pronaći na internetu, bila bih zahvalna :)

Kako ti ide?
Po meni, klistiranje je kod gladovanja jako važno. Bez toga, možeš štošta pokvariti. A i nije takav bauk, kako neki misle. Što te zanima o klistiranju? Ako ti je neugodno o tome javno, može i na PM.

Fem
18.08.2012., 07:07
Danas mi je 11 dan i ne znam koliko još neću jesti. Osjećam se skroz normalno, kao da i jedem. Nisam osjetila nikakve nalete energije ili slično što ljudi pričaju, ali u ovom cijelom razdoblju nisam ni bila umorna (što bih sigurno u nekom trenutku bila da jedem). Pijem limunadu s medom ili javorovim sirupom, voćni sok dr. Breuss iz DM-a i doma si radim sokove od jabuke, kruške i cikle, ali samo od povrća iz vrta za kojeg znam da nije prskano. Ujutro pijem natašte čašu slane vode. Nisam našla nejodiranu sol pa pijem himalajsku i navečer umjesto čaja za čišćenje pijem najbolju stvar na svijetu Biofit vino (http://www.gen.hr/biofit.html) i nemam nikakvih problema s čišćenjem organizma.

Ako nekog još nešto zanima, samo pitajte. O rezultatima zdravstvenih poteškoća koje imam ću pisati nakon što završim gladovanje i odem kod liječnika...

bambinaaaa
21.08.2012., 08:24
Meni je drugi dan gladovanja, i super se osjećam. Ne znam koliko dugo ću nastaviti, ali mi se zasad sviđa osjećaj. Imam više energije nego kad jedem. Pijem javorov sirup s limunom i žuti čaj. Imam teških problema sa probavom i crijevima, nadam se da će mi ovo pomoći...:)

Arsen
21.08.2012., 13:22
Meni je drugi dan gladovanja, i super se osjećam. Ne znam koliko dugo ću nastaviti, ali mi se zasad sviđa osjećaj. Imam više energije nego kad jedem. Pijem javorov sirup s limunom i žuti čaj. Imam teških problema sa probavom i crijevima, nadam se da će mi ovo pomoći...:)

Nisam siguran da se javorov sirup uklapa u pravo terapeutsko gladovanje. Tko ti je to preporučio?

little plavusha
25.09.2012., 08:50
hy:) vidim da tu na forumu se vec duze vrijeme nis ne događa, mene bi zanimalo dali ste uspijeli izljeciti sta od vasih boljki gladovanjem,i koja je razlika u dobrobiti i izljecenju između gladovanja vodom, prirodnim povrtnim i vocnim sokovima,gladovanje + voce i povrce u krutom stanju ili gladovanje sa napitkom od sirupa od javora? da li se bas mora gladovati samo vodom da bi se postigla detoksikacija i regeneracija tkiva?:confused:
i da li kad se unese nesto (ajmo rec 1 kapuccino iz aparata) u tjelo sto se ne bi smjelo uspori proces ili ga popuno zaustavlja pa jovo na novo?
ja sam probala bit bez hrane 3 dana,bila sam jako nervozna,imala sam nocne more,glavobolja....nisam osjecala poseban umor osim kad sam se probudila 3 dan,kad se nisam mogla dignut:durica.onda sam odlucila izac iz gladovanja,evo,sad par dana jedem samo voce......zanima me kako je bilo drugima.

Natthali
25.09.2012., 15:02
Imala sam tegobe u zračnom prometu (nadutost, zatvor i sl.). Pokušala sam napraviti sistematski pregled pri čemu su doktori napravili niz pogreški (nemarnost) te sam kod kontrole štitnjače odustala od daljnjih pretraga. Prije toga sam samo čitala, analizirala i sl. o dobrobiti gladovanja-posta. Moje gladovanje je počelo spontano bez nekih odluka i priprema. Planirala sam par dana a završila na 21 dan.
Mislim da je svaki čovjek jedinstven i da se toga treba pridržavati.
Jedino što znam da sipmtomi glavobolje i slabosti su kod nekih ljudi neizbježni te da se ne treba preplašiti nego povećati unos vode za brže oslobađanje toksina.
Temeljem prethodnih istraživanja složila sam si osobnih plan prehrane. Nisam bila samo na vodi jer sam se plašila gubitka težine (i nisam bila pod lječničkim nadzorom). Juha od različitog povrća pricjeđena i začinjena sa soli je oslobađala moje tijelo od nakupljenog otpada za koje ne znam kako su i kada se stvarali jer 21 dan nisam ništa kruto unosila. Ponekad sam popila kefir ili acidofil, kavu s mlijekom (koje se želim osloboditi)..ponekad sam i zapalila cigaretu..nisam bila tako stroga prema sebi.
Nemam više problema u zračnom pormetu, niti s izlučivanjem suvišnih tekućina.

Begemotica
25.09.2012., 19:02
hy:) vidim da tu na forumu se vec duze vrijeme nis ne događa, mene bi zanimalo dali ste uspijeli izljeciti sta od vasih boljki gladovanjem,i koja je razlika u dobrobiti i izljecenju između gladovanja vodom, prirodnim povrtnim i vocnim sokovima,gladovanje + voce i povrce u krutom stanju ili gladovanje sa napitkom od sirupa od javora? da li se bas mora gladovati samo vodom da bi se postigla detoksikacija i regeneracija tkiva?:confused:
i da li kad se unese nesto (ajmo rec 1 kapuccino iz aparata) u tjelo sto se ne bi smjelo uspori proces ili ga popuno zaustavlja pa jovo na novo?
ja sam probala bit bez hrane 3 dana,bila sam jako nervozna,imala sam nocne more,glavobolja....nisam osjecala poseban umor osim kad sam se probudila 3 dan,kad se nisam mogla dignut:durica.onda sam odlucila izac iz gladovanja,evo,sad par dana jedem samo voce......zanima me kako je bilo drugima.

Za mene gladovanje je - ništa jela, samo voda. A kapuccinom iz automata poništiš smisao gladovanja, to je svejedno kao oprati pod i još prije nego se osuši prošetati u blatnim čizmama po njemu.

little plavusha
26.09.2012., 06:49
Imala sam tegobe u zračnom prometu (nadutost, zatvor i sl.). Pokušala sam napraviti sistematski pregled pri čemu su doktori napravili niz pogreški (nemarnost) te sam kod kontrole štitnjače odustala od daljnjih pretraga. Prije toga sam samo čitala, analizirala i sl. o dobrobiti gladovanja-posta. Moje gladovanje je počelo spontano bez nekih odluka i priprema. Planirala sam par dana a završila na 21 dan.
Mislim da je svaki čovjek jedinstven i da se toga treba pridržavati.
Jedino što znam da sipmtomi glavobolje i slabosti su kod nekih ljudi neizbježni te da se ne treba preplašiti nego povećati unos vode za brže oslobađanje toksina.
Temeljem prethodnih istraživanja složila sam si osobnih plan prehrane. Nisam bila samo na vodi jer sam se plašila gubitka težine (i nisam bila pod lječničkim nadzorom). Juha od različitog povrća pricjeđena i začinjena sa soli je oslobađala moje tijelo od nakupljenog otpada za koje ne znam kako su i kada se stvarali jer 21 dan nisam ništa kruto unosila. Ponekad sam popila kefir ili acidofil, kavu s mlijekom (koje se želim osloboditi)..ponekad sam i zapalila cigaretu..nisam bila tako stroga prema sebi.
Nemam više problema u zračnom pormetu, niti s izlučivanjem suvišnih tekućina.

da,i moje je gladovanje pocelo spontano:) meni je nekako bolje gladovanje vocnim sokovima,radi energije,tj bar meni odgovara,ali mogla bih probati par dana pit procijedjenu juhu,kako pravis juhu,od cega?nisi koma,imas energije? evo ja jedem i dalje voce,zadnjih nekoliko dana ujutro pojedem par fetica crnoga kruha sa maslacem-ali ok,ja sad izlazim iz gladovanja:) i meni su problem kile,naime ionako sam sitne građe i mrsavija,a sad jos kad sam izgubila par kila....a ne mogu zamislit nakon 10 dana gladovanja sta bi bilo,ono-kostur:rolleyes: planiram sad jesti vise voca i povrca, kruha, da se fino udebljam malo,pakroz koji mjesec oper probati ic na gladovanje.

little plavusha
26.09.2012., 06:59
Za mene gladovanje je - ništa jela, samo voda. A kapuccinom iz automata poništiš smisao gladovanja, to je svejedno kao oprati pod i još prije nego se osuši prošetati u blatnim čizmama po njemu.

ma da,i meni se tako cinilo,ali ne zbog toksina,nego zbog osjecaja gladi koji nestaje na 2 sata, a cilj je u biti da organizam pocije 'jesti sam sebe':ne zna:samo nisam sigurna da li sam taj proces sa tim prokletim kapuccinom prekinula ili usporila? kako si uspijela gladovati samo sa vodom,te bolila glava prvih par dana?jesi bila nervozna i lose spavala?a poslije jesi osjecala slabost u tjelu i znojenje?kako si pocela jesti kad si izasla iz gladovanja?
ja treci dan kad se nisam mogla dignut iz kreveta sam se uplasila pa sam pojela pola kile grozđa:rofl: a i ono,imala sam nekakve obaveze taj dan,koje ne bi uspijela izvrsiti u takvom stanju....:rolleyes:

Begemotica
26.09.2012., 11:04
ma da,i meni se tako cinilo,ali ne zbog toksina,nego zbog osjecaja gladi koji nestaje na 2 sata, a cilj je u biti da organizam pocije 'jesti sam sebe':ne zna:samo nisam sigurna da li sam taj proces sa tim prokletim kapuccinom prekinula ili usporila? kako si uspijela gladovati samo sa vodom,te bolila glava prvih par dana?jesi bila nervozna i lose spavala?a poslije jesi osjecala slabost u tjelu i znojenje?kako si pocela jesti kad si izasla iz gladovanja?
ja treci dan kad se nisam mogla dignut iz kreveta sam se uplasila pa sam pojela pola kile grozđa:rofl: a i ono,imala sam nekakve obaveze taj dan,koje ne bi uspijela izvrsiti u takvom stanju....:rolleyes:

Reakcija na gladovanje se jako razlikuje od osobe do osobe, naravno, ne možeš jedan dan normalno jesti a drugi odjednom ništa ne jesti treba polako ullaziti u gladovanje i polako izlaziti iz njega, osim ako se radi o gladovanjima tipa mjesečeve dijete na 1 dan. Ako mi tijekom gladovanja zaboli glava popijem polako vode pa me obično prođe, a živčana znam biti prvi dan gladovanja, ali moja prakriti je vata, a vate baš i ne podnose gladovanje najbolje (a niti se njima to baš preporučuje).

Natthali
26.09.2012., 11:25
da,i moje je gladovanje pocelo spontano:) meni je nekako bolje gladovanje vocnim sokovima,radi energije,tj bar meni odgovara,ali mogla bih probati par dana pit procijedjenu juhu,kako pravis juhu,od cega?nisi koma,imas energije? evo ja jedem i dalje voce,zadnjih nekoliko dana ujutro pojedem par fetica crnoga kruha sa maslacem-ali ok,ja sad izlazim iz gladovanja:) i meni su problem kile,naime ionako sam sitne građe i mrsavija,a sad jos kad sam izgubila par kila....a ne mogu zamislit nakon 10 dana gladovanja sta bi bilo,ono-kostur:rolleyes: planiram sad jesti vise voca i povrca, kruha, da se fino udebljam malo,pakroz koji mjesec oper probati ic na gladovanje.

Meni voće ne odgovara. Ne volim niti mliječne proizvode.
Navečer sam stavila dva limuna u slanu vodu. Ujutro sam ih smiksala zajedno s korom i napravila 1 litru limunade koju bih popila do podne. Nakon toga sam odlazila u šetnju po šumi, po udaljenim mjestima izvan grada; to me opuštalo i davalo snagu. Imala sam slobodno vrijeme samo za sebe. Bila sam na odmoru.
Juhu sam radila od povrća iz dućana; mrkva, brokula, celer, luk, peršun..to bi sve skuhala onako u komadima, procijedila začinila sa soli i guštala žlicu po žlicu. Vjerojatno je sol poticala izlučivanje nakupljenog otpada. Nakon pola sata bi morala na toalet.
Nije mi bio cilj skidanje kila nego izlučivanje otpadnih tekućina i sluzi koje su me imala sam osjećaj zatvorile. Imam također nježnu konstrukciju i svaki gubitak kilaže se uoči (169/55 kg). Nakon 15 dana mi više uopće nije bio problem biti pola dana samo na vodi i limunadi. Žao mi je što nisam ustrajala do 40 dana jer nakon uvodnog čišćenja od par dana to više nije problem.
Bilo je to moje prvo iskustvo. Plašila sam se produljiti jer sam čitala da je izlaz iz gladovanja vrlo bitan i s tim treba biti oprezan u smislu prehrane.

Natthali
26.09.2012., 11:34

Kako si stroga:D možda si lavica.

To se zove gladovanje.
Samo početnici obično imaju pogreške.

little plavusha
27.09.2012., 07:34
Kako si stroga:D možda si lavica.

To se zove gladovanje.
Samo početnici obično imaju pogreške.
a možda škorpija:p

Begemotica
28.09.2012., 09:36
Da više ne offtopičarite - strijelac odnosno strijelica :D

TincH
29.09.2012., 09:04
ja sam probala bit bez hrane 3 dana,bila sam jako nervozna,imala sam nocne more,glavobolja....nisam osjecala poseban umor osim kad sam se probudila 3 dan,kad se nisam mogla dignut:durica.onda sam odlucila izac iz gladovanja,evo,sad par dana jedem samo voce......zanima me kako je bilo drugima.Za trajnije rezultate (tj ubijanje kroničnih boljki) gladovanje treba biti dugačko, i kontrolirano. Plus redovito.

Kraća gladovanja meni su lani sredila prehlade, probleme sa sekretom iz sinusa (zimi), zbog opuštenosti organizma puno sam slabije osjećala sve vrste bolova (tada me još malo boljela kičma, no u tom periodu je sasvim prestalo, ne mislim da je to zbog gladovanja, ali u svakom slučaju nije bilo nekorisno).
Najbitnije, mijenja se psiha (već sam pisala da sam ostavila cigarete ko iz šale, to je samo jedan primjer).

No, pazi, ne znači to da jednom gladuješ i da se sve riješi. Ako kreneš kasnije opet po starom, opet si sve možeš navući. Zato je bitna redovitost, ili ako ne, onda pažnja što unosiš u sebe. Ali tako je sa svime.

Glede kapučina, informiraj se bolje. Kava je jedna od namirnica koju postepeno treba ukidati još kod priprema za gladovanje, a njenim unosom na prazan trakt samo ćeš napraviti štetu. Gladovanje s kavom nije gladovanje, onda radije nešto normalno jedi ako misliš piti kavu.
Pazi i koji su ti motivi, ako je to zdravlje, kava nije nikako dobra ideja.

Glede bolova, i ovdje ti nedostaje informacija. Prije gladovanja (pogotovo 2+ dana) treba se pripremiti, postepeno ukidati nikotin, kavu, sol, šećer, mast. Najbolje 3 do tjedan dana prije jedno po jedno ukidati. Skidanje s kave uzrokuje glavobolje samo po sebi, pa nije ni čudo da ti je bilo ovako kao što pišeš, pogotovo ako si naglo uletila u to.

Inače, prva 3 dana je najgore i kad ne uletiš naglo u to, neću tek ni zamišljati kako je bilo u tvom slučaju :)

Za mene gladovanje je - ništa jela, samo voda. A kapuccinom iz automata poništiš smisao gladovanja, to je svejedno kao oprati pod i još prije nego se osuši prošetati u blatnim čizmama po njemu.Baš tako.
Ja obično prvi dan na suho, kasnije uvodim samo malo vode i to je to.

Reakcija na gladovanje se jako razlikuje od osobe do osobe, naravno, ne možeš jedan dan normalno jesti a drugi odjednom ništa ne jesti treba polako ullaziti u gladovanje i polako izlaziti iz njega, osim ako se radi o gladovanjima tipa mjesečeve dijete na 1 dan. Ako mi tijekom gladovanja zaboli glava popijem polako vode pa me obično prođe, a živčana znam biti prvi dan gladovanja, ali moja prakriti je vata, a vate baš i ne podnose gladovanje najbolje (a niti se njima to baš preporučuje).
I ne samo od osobe do osobe, već i od doba godine, od tjedna do tjedna, od ritma života, psihičkog stanja. Ja sam imala super lakih i ugodnih gladi, ali i teških i napornih. A sve sam radila isto.

zg36
29.09.2012., 11:20
Ako se dobro sjećam, netko je rekao da postaješ ono što jedeš, tj. da unosiš u sebe energiju organizma kojeg jedeš, npr. meso, kad se jede meso unosi se u sebe i energija koja je "utisnuta" u zadnji trenutak tog organizma, kod mesa ta energija je strah koji je taj organizam osjetio prije klanja, zadnji "event" koji neki organizam osjeti ostaje, u obliku energetskog zapisa, u tom organizmu.

snoopyxx9
04.10.2012., 13:08
Pozdrav svima!
Slučajno sam naletila na ovu temu, i čitala sad jer me zainteresirala....
Čula sam jako puno dobrih stvari o tom gladovanju, ali nikako da se odlučim jer mi se čini da smo svi različiti i da jedan princip gladovanja ne utječe jednako na sve. Ja volim jesti, ali sam primijetila i sama da se bolje osijećam kad preskočim neki obrok. :)
A s obzirom da želim izgubiti 4 kg koje sam skupila u zadnjih godinu dana, razmišljam šta i kako je najbolje... Jer bi ja trebala zbog zdr. problema dosta i vježbati i ojačati sve mišiće koji su zbog godina sjedećeg posla oslabili.
Nisam nešto sklona debljanju, ali bojim se dijeta jer jako često vidim i čujem (sad koliko je njima za vjerovat :rolleyes:) da nakon neke rigorozne dijete si poremetiš metabolizam i onda ti se "sve počne primat" jer se kao tijelo boji da će ostat bez hrane, pa sve sprema..... :ne zna:

Kakva su vaša iskustva sa vraćanjem na normalnu prehranu nakon tih dana gladovanja?

Begemotica
04.10.2012., 17:47
Ne preporučujem gladovanje kao način skidanje kilograma jer sve što skineš za vrijeme gladovanje obilato se vrati kad počneš jesti. Radije jedi umjereno i zdravo i vježbaj.

snoopyxx9
05.10.2012., 13:39
Ne preporučujem gladovanje kao način skidanje kilograma jer sve što skineš za vrijeme gladovanje obilato se vrati kad počneš jesti. Radije jedi umjereno i zdravo i vježbaj.

ma meni nije primarni cilj smršavit, nego se očistit organizam svega kaj godinama unosim u sebe. Pitala sam za mršavljenje zato jer me zanima da li se nakon gladovanja obavezno kile počnu nakupljat iako kasnije normalno jedeš. Da li to utječe na metabolizam. :rolleyes:

Fem
05.10.2012., 13:44
ma meni nije primarni cilj smršavit, nego se očistit organizam svega kaj godinama unosim u sebe. Pitala sam za mršavljenje zato jer me zanima da li se nakon gladovanja obavezno kile počnu nakupljat iako kasnije normalno jedeš. Da li to utječe na metabolizam. :rolleyes:

Meni je utjecalo, na taj način da mi se popravila probava i da nisam dobila niti jedan kg natrag.
Mojoj frendici se usporio metabolizam i vratila je sve natrag.

Dakle, individualno je :mig:

Begemotica
05.10.2012., 13:45
Na neki način utječe, jer nakon što organizam očisti, bolje iskorištava hranu koju dobiva.

ti.bi
05.10.2012., 14:16
pozdrav.
mene bi jako zanimalo, netko je već pitao ali nije bilo konkretnog odgovora, je li netko gladovao prvenstveno zbog neke bolesti, kao način liječenja iste?
ja sam prije par godina gladovala 12 dana, i svjesna sam da to nikako nije dovoljno za rješavanje bilo kakvog zdravstvenog problema.
pročitala sm knjigu od Airole: Gladovanje uz sokove i tamo je pisalo da za moj zdravstveni problem treba gladovati 3 tjedna do 42 dana. zaista ne znam kako bih to izdržala.
kakav savjet?

snoopyxx9
05.10.2012., 17:04
Meni je utjecalo, na taj način da mi se popravila probava i da nisam dobila niti jedan kg natrag.
Mojoj frendici se usporio metabolizam i vratila je sve natrag.

Dakle, individualno je :mig:

Auuu... :confused: I kak sad znat kako će meni utjecat? Ja sam svojim metabolizmom zadovoljna, ne bi htjela da mi se poremeti, tj. uspori.
Ne znam sad stvarno više.... :ne zna:
Al hvala na iskustvima i savjetima. Vidjet ću još šta ću i kako. :)

Begemotica
05.10.2012., 20:59
pozdrav.
mene bi jako zanimalo, netko je već pitao ali nije bilo konkretnog odgovora, je li netko gladovao prvenstveno zbog neke bolesti, kao način liječenja iste?
ja sam prije par godina gladovala 12 dana, i svjesna sam da to nikako nije dovoljno za rješavanje bilo kakvog zdravstvenog problema.
pročitala sm knjigu od Airole: Gladovanje uz sokove i tamo je pisalo da za moj zdravstveni problem treba gladovati 3 tjedna do 42 dana. zaista ne znam kako bih to izdržala.
kakav savjet?

Meni to terapija protiv većine bolesti od banalne viroze do kojekakvih cista i drugih tvorbi. Ali nikad nisam gladovala 42 dana, s mojih 45 kg ne izdržim više od 10.

TincH
06.10.2012., 11:45
Na neki način utječe, jer nakon što organizam očisti, bolje iskorištava hranu koju dobiva.Je, ovo je i moje iskustvo, ali traje samo neko vrijeme. Znači, treba i dalje uglavnom jesti zdravo, jer ako udriš tjednima po kavi, nikotinu i junku, sve se može "primiti" puno lakše nego prije. Ne mislim tu samo na kile, već se vrati i 100 tegoba koje si bio riješio.

Znači, umjerenost. Okej je sve nezdravo unijeti ponekad, ali ne se vratiti na taj lajfstajl.

little plavusha
19.11.2012., 07:40
ciao svima:rolleyes:
pripremam se na 2. gladovanje,znam da je dobro pratiti mjeseceve mjene,zna li netko kako to sljaka?

Begemotica
19.11.2012., 19:38
Imam neki godišnji raspoted gladovanja po mjesečevim mjenama po kojem u ovom mjesecu bi trebalo gladovati od 23.11. 13:32 dо 25.11. 07:30-10:00, a u slijedećem mjesecu od 04.13. 01:16 dо 05.12. 07:40-10:10 i od 23.12. (12:51) dо 25 декабря 08:00-10:30.

little plavusha
20.11.2012., 06:25
Imam neki godišnji raspoted gladovanja po mjesečevim mjenama po kojem u ovom mjesecu bi trebalo gladovati od 23.11. 13:32 dо 25.11. 07:30-10:00, a u slijedećem mjesecu od 04.13. 01:16 dо 05.12. 07:40-10:10 i od 23.12. (12:51) dо 25 декабря 08:00-10:30.
evo.ja sam nasla da je dobro pocet gladovati u 2. fazi mjeseceve mjene i 4.
a jeb,ja sam pocela danas,danas je 1. faza,mozda se tokom dana i predomislim:)

Petar Svačić
20.11.2012., 06:35
vjerujem u liječenje gladovanjm, ali ovi termini, to je čisto i samo gatanje

little plavusha
20.11.2012., 06:51
ajajajjj:) nije sad prva faza nego druga,znaci dobro sam krenula:D

new life
25.11.2012., 02:17
Imam neki godišnji raspoted gladovanja po mjesečevim mjenama po kojem u ovom mjesecu bi trebalo gladovati od 23.11. 13:32 dо 25.11. 07:30-10:00, a u slijedećem mjesecu od 04.13. 01:16 dо 05.12. 07:40-10:10 i od 23.12. (12:51) dо 25 декабря 08:00-10:30.Koliko sam upratio ne bi trebala uopće gladovati, jer si na granici anoreksije sa svojih 45 kg.
Možeš se komotno udebljati još 10 kg (neću da kažem 20 kg, jer to je već gornja granica kod visine od 165 cm).
To što si promijenila način prehrane i pobijedila dobroćudni tumor govori ti u čemu je problem: moraš vratiti izgubljeni ukus tj. povećati svoj apetit.
O hrani bi se moglo mnogo govoriti: to je čitava nauka, i oni koji se najviše time bave najmanje o tome znaju, po vlastitim priznanjima: u Evropi totalni test hranidbeni provode samo Švicarska i Velika Britanija: to je ispitivanje reakcije čovjeka na svaku vrstu hrane: iznimno je skupo, a i nepotrebno je opterećivati se tim.
Rusiju i Malahova treba ostaviti po strani: njegova metoda gladovanja na vodi je potpuno druga vrsta medicine, jer u Ukrajini u hospicijima pacijentima dijele visokokvalitetnu magnetiziranu i destiliranu vodu, a to su preuzele i neke rus. klinike, jer ta voda zaista ima utjecaja: onda se na bazi toga i organizira prehrana: mnogi su tako izliječeni, ali to može imati i svoje nedostatke, jer svaki je organizam priča za sebe.
Ovo ti pišem da se ne bi igrala sa prehranom: to je vrlo ozbiljna stvar.
Umjesto što praviš klistir uzmi nešto prehrambeno što će doprinijeti, ili jednostavno pusti da se to prirodno dogodi.
Voljno neuzimajući hranu, tokom višednevnoga perioda, možeš napraviti sebi velike probleme: Amerikanci, sa svojim zdravim prehranama, aerobicima i čudima, to najbolje znaju: od savršeno građene, joggerice i glumice Jane Fonde, koja je doživjela iznenada infarkt, krajem svojim 40-ih godina, do aneroksije, čija je najveća domovina porijekla SAD.
Pogledaj šta se dešava raznim evropskih sportistima, koji se izuzetno kvalitetno i obilno hrane, i naglo u 20-im i 30-im umiru - ako potrošiš više kalorijâ od unesenih organizam snažno reagira.
Vegetarijancima često proradi štitna žlijezda, makrobiotičari naglo skrše svoj imunitet i dobiju tumore.
Ono što je sigurna činjenica je da je uvijek bolje biti malo gladan, nego se češće malo prejesti.
Ali ne znači da moraš drugima izgledati kao kostur, jer hrana je i pitanje tvoje konstitucije, stoga uvijek pitaj druge, tebi bliske osobe, kako izgledaš...
Naposljetku, hrana je i pitanje vlastite emocije koju vežeš uz svoj način prehrane.
A da ti ne govorim da je ključno u čitavoj priči ne toliko šta i koliko nešto unosiš, nego kako to tvoj organizam probavlja i još važnije pohranjuje tj. konačno razgrađuje.
:mig:

Begemotica
25.11.2012., 07:57
@new life: hvala na brizi, ali kao što si i sam napisao/la, svaki je organizam priča za sebe. Ja sam već pisala da jesti ne volim otkad se sjećam sebe, a 45 + 10 kg sam imala samo u trudnoći (kada btw sam bila zdrava ko dren, orala sam u osmom mjesecu trudnoće). Ne klistiram se već radim shank prakshalanu što je prirodniji način čišćenja. A nagla smrt je bolja od sporog umiranja od bolesti, IMHO.

Ali, to sam samo ja, nisam nikakav autoritet po tom pitanju.

Arsen
27.11.2012., 19:36
Koliko sam upratio ne bi trebala uopće gladovati, jer si na granici anoreksije sa svojih 45 kg.
Možeš se komotno udebljati još 10 kg (neću da kažem 20 kg, jer to je već gornja granica kod visine od 165 cm).
To što si promijenila način prehrane i pobijedila dobroćudni tumor govori ti u čemu je problem: moraš vratiti izgubljeni ukus tj. povećati svoj apetit.
O hrani bi se moglo mnogo govoriti: to je čitava nauka, i oni koji se najviše time bave najmanje o tome znaju, po vlastitim priznanjima: u Evropi totalni test hranidbeni provode samo Švicarska i Velika Britanija: to je ispitivanje reakcije čovjeka na svaku vrstu hrane: iznimno je skupo, a i nepotrebno je opterećivati se tim.
Rusiju i Malahova treba ostaviti po strani: njegova metoda gladovanja na vodi je potpuno druga vrsta medicine, jer u Ukrajini u hospicijima pacijentima dijele visokokvalitetnu magnetiziranu i destiliranu vodu, a to su preuzele i neke rus. klinike, jer ta voda zaista ima utjecaja: onda se na bazi toga i organizira prehrana: mnogi su tako izliječeni, ali to može imati i svoje nedostatke, jer svaki je organizam priča za sebe.
Umjesto što praviš klistir uzmi nešto prehrambeno što će doprinijeti, ili jednostavno pusti da se to prirodno dogodi.
Voljno neuzimajući hranu, tokom višednevnoga perioda, možeš napraviti sebi velike probleme: Amerikanci, sa svojim zdravim prehranama, aerobicima i čudima, to najbolje znaju: od savršeno građene, joggerice i glumice Jane Fonde, koja je doživjela iznenada infarkt, krajem svojim 40-ih godina, do aneroksije, čija je najveća domovina porijekla SAD.
Pogledaj šta se dešava raznim evropskih sportistima, koji se izuzetno kvalitetno i obilno hrane, i naglo u 20-im i 30-im umiru - ako potrošiš više kalorijâ od unesenih organizam snažno reagira.
Vegetarijancima često proradi štitna žlijezda, makrobiotičari naglo skrše svoj imunitet i dobiju tumore.
Ono što je sigurna činjenica je da je uvijek bolje biti malo gladan, nego se češće malo prejesti.
Ali ne znači da moraš drugima izgledati kao kostur, jer hrana je i pitanje tvoje konstitucije, stoga uvijek pitaj druge, tebi bliske osobe, kako izgledaš...
Naposljetku, hrana je i pitanje vlastite emocije koju vežeš uz svoj način prehrane.
A da ti ne govorim da je ključno u čitavoj priči ne toliko šta i koliko nešto unosiš, nego kako to tvoj organizam probavlja i još važnije pohranjuje tj. konačno razgrađuje.
:mig:

Možeš li dokazati tezu da "makrobiotičari naglo skrše svoj imunitet i dobiju tumore"? Daj nam izvor te informacije.

little plavusha
29.11.2012., 08:42
@new life: hvala na brizi, ali kao što si i sam napisao/la, svaki je organizam priča za sebe. Ja sam već pisala da jesti ne volim otkad se sjećam sebe, a 45 + 10 kg sam imala samo u trudnoći (kada btw sam bila zdrava ko dren, orala sam u osmom mjesecu trudnoće). Ne klistiram se već radim shank prakshalanu što je prirodniji način čišćenja. A nagla smrt je bolja od sporog umiranja od bolesti, IMHO.

Ali, to sam samo ja, nisam nikakav autoritet po tom pitanju.
:lol: dobro si mu odgovorila:rofl:

TincH
09.12.2012., 18:42
Koliko sam upratio ne bi trebala uopće gladovati, jer si na granici anoreksije sa svojih 45 kg.
:mig:Ne bi rekla da povremeni post ikome može naštetiti.

Epic hero
11.12.2012., 22:00
Eh, Tolstoj...

Ako je netko bio faca bio je to upravo Tolstoj, ne znam što od njega nisam pročitao...

E dobro, a gledaj sada ovo, dokazano, NASA ga je istraživala, razno razni "znanstvenici" i ostali skeptici, evo; - 70 godina bez hrane i vode;

http://www.youtube.com/watch?v=DMLFLhw3UGs

Nadalje, to što sam doživo to ljudski rod vjerovao ne bi, gledao sam stvari za koje ljudska rasa ne može pojmiti da su moguće, sve to sam postigao postom, molitvom, meditacijom, kontemplacijom, pjevao sam latinske korale...

To su takva mistična iskustva koja mi je teško opisati zapravo, u svakom slučaju bio sam u strogom samostanu kao visoki gost gdje mi je sve bilo dopušteno, nisam imao nikakvih restrikcija, ništa, jeo nisam 10 dana ništa, onda sam počeo malaksati i imati nevjerojatne halucinacije, ali to je sve bilo nevjerojatno, ja sam stvarno vidio Boga, ma dobro sad će me se sprdat, ali svi znaju da mene to ne smeta, čak mi je to i simpatično, ovo je forum ovdje, zafrkancija, i to kužim, ali htio bih potaknuti ostale da se na takvo što odluče, samo teško je o tome pisati ovdje jer vi ste vjerojatno svi siti mesa i Bog te pitaj čega sve ne u ovom trenutku.

Stanje duha u čistom tijelu je nevjerojatno, um je toliko čist, slika je kristalno jasna, zvukovi su drugačiji, cijela percepcija je u daleko neopisivom stanju, da sam htio letio bih, to bi bio sljedeći stadij, točno to znam. Ušao sam u tišinu, kako da to objasnim...

Ovaj svijet i ovi problemi su nestvarni, ali vjerujte ja sam bio u esenciji vječnosti, zato mi se uopće ne da sudjelovati u ovom matrixu svijeta više. To je neopisivo, gledao sam stvari za koje vi ljudi ne biste vjerovali da su moguće, ušao sam u balon spoznaje, ovih pet osjetila su nebitni, to je ništa, to je kao sjenka onoga što može biti, ovaj svijet je monoton, glup, dosadan, tu se ništa bitno ne dešava zapravo, i te diplome, ti novci, te karijere, titule ljudske, to je ništa sve.

Hoću reći zapravo mogao bih o tome knjigu napisati, ništ nisam rekao, da znam, svjestan sam toga, djelomično ne mogu, a djelomično možda ni ne želim, ne iz objesti, ne iz prepotencije, nego ne znam, to je naprosto možda čak nemoguće opisati zapravo.

Lady Anne
16.12.2012., 01:06
Oke, nešto me zanima... Dok gladujete, nadoknađujete li vi na bilo koji način proteine, vitamine, minerale..?
Bar neki nadomjestak prehrani ili nešto?

TincH
16.12.2012., 18:37
Oke, nešto me zanima... Dok gladujete, nadoknađujete li vi na bilo koji način proteine, vitamine, minerale..?
Bar neki nadomjestak prehrani ili nešto?Ne. Ne treba ništa, mislim, to je par dana max. kod mene.
Jedino, nakon gladovanja imam pojačane potrebe za voćem i povrćem. Ručak mi je ili kuhano povrće, ili blendano voće, i tako barem 2 dana. Tijelo dakle samo nadoknadi izborom namirnica, tj onim što ga privlači. Mene osobno nakon gladovanja vrlo rijetko vuče nezdrava hrana, uglavnom su to namirnice pune vitamina.

Begemotica
18.12.2012., 16:21

Ja i inače izbjegavam dodatke prehrani

Arsen
19.12.2012., 20:31

Jesi ti jedna od onih koja misli da terapeutsko gladovanje donosi bolest i smrt?

podspeed
02.04.2013., 15:07
Zna li se nakon koliko dana bez hrane tumori pocmu odumirati (kako Breuss tvrdi u svojoj knjizi) i/ili nakon koliko dana tijelo pocme jesti tumore?

-KLEOPATRA
02.04.2013., 20:48

postoji i ona izreka kopamo si grob svojim zubima,

evo ja bih samo još dodatno obratila pažnju na obavezan klistir svaki 2 dan, kažem obavezni jer bez klistira post može biti štetan

moje iskustvo je:

postila sam 14 dana dva puta

mene ja već treći dan uhvatila takva malaksalost, temperatura i čitav dan sam preležala u krevetu spavajući, onda sam prekinula i sljedeći dan jela juhu od povrća da se ublaži izlučivanje toksina te sam onda nastavila

tuširala sam se u hladnoj vodi i četkala tijelo četkom na suho, pila sam vodu i sirove sokove od voća i povrća te čaj sa medom i do 4 litre tekućine na dan

tek negdje 7 dan kada su svi toksini izašli van sam osjetila lakoću i val energije i bilo mi je jako udobno u svojoj koži

14 dan sam prekinula i počela jesti sirovo voće u kašici,zatim i drugu vegansku hranu

sve u svemu samo je ona detoksikacija najgora od svega za preživjeti, za mene to je bilo ležanje u krevetu 7 dana

moj savjet idite na post samo ako se jako jako temeljito informirate i nikako bez klistira

podspeed
06.04.2013., 21:11
Zna li se nakon koliko dana bez hrane tumori pocmu odumirati (kako Breuss tvrdi u svojoj knjizi) i/ili nakon koliko dana tijelo pocme jesti tumore?

Eto Tolstoj mi kaze za 26 a ovaj drugi (mislim da se zove Aristotel) kaze za 28 al dobro, dan-dva simo tamo.

Sabsabs
06.09.2013., 23:18
Zdravo:)nova sam u ovome i jaku puno sam citala i istrazivala..rado bih pocela sa gladovanjem iz vise razloga.kao prvo zdravstvenih..no nigdje ne mogu naci tacno kako se provodi ova metoda..ako bi ko bio ljubazan da mi ukratko objasni sta bih trebala raditi da pocnem svoje 15 to dnevno gladovanje..hvala:))))

Begemotica
09.09.2013., 08:25
Ne bi bilo dobro početi odmah s 15 dnevnim, probaj najprije jedan dan, pa tri...

U svakom slučaju prije višednevnog gladovanja potrebna je priprema a i nakon gladovanja je potreban jedan period prilagodbe, ne možeš samo tako početi jesti kao i prije.

Definitivno ne smiješ ulaziti u gladovanja ako imaš neurednu stolicu, u tom slučaju je potrebno klistiranje.

Ovdje (http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/G.P.Malahov%20-%20Gladovanje.pdf) možeš pročitati metodu gladovanja po Malahovu.

Retra
22.11.2013., 19:25
Dižem temu i nadam se da ima još ljudi koji poste.
Do sada sam prakticirala 1-2 dnevni post mjesečno, a od danas sam na Breussu. Prvenstveno zbog čišćenja i riješavanja ovisnosti o cigaretama. :)

Begemotica
24.11.2013., 12:09
Ja sam upravo pregrmila virusni bronhitis. 10 dana na čajevima i tu i tamo pokoji svežeiscijeđeni sok.

Retra
24.11.2013., 18:34
Ja sam upravo pregrmila virusni bronhitis. 10 dana na čajevima i tu i tamo pokoji svežeiscijeđeni sok.

Koje čajeve piješ? I sok od čega? :)

Begemotica
29.11.2013., 07:24
Čajeve sam pila kontra bronhitica: đumbir+cimet, i čaj od 7 biljaka iz vlastitog zbora (list bokvice, list divlje jagode, stolisnik, cvijet bazge, list sljeza, korijen sljeza i suhe maline) plus naravno klasika - bosiljak, lipa etc.

Sokovi sam si cijedila od naranče, jabuke i mrkve.