PDA

View Full Version : Bol u ledjima/nogama u trudnoci

Seathorn
28.04.2004., 14:17
Pomagajte!

Od jucer smo moja curica i ja u 28. tjednu trudnoce, sve kontrole su prosle u redu, trudnoca cisto ok, radila sam i sad kad sam se konacno dokopala porodiljnog (sef mi je apsolutni idiot i presretna sam da sam konacno doma) mucim muku.

Od prije par dana ne mogu stat na lijevu nogu. Ludnica! Citala sam da je normalno da se ligamenti opustaju i kosti sire i da je moguca ostra bol u donjem dijelu ledja. Pitam doktora, on mi veli, sve je to normalno. Ali bas da ne mogu uopce stat na nogu?!?!?!

Cudno mi je sto je bol samo s jedne strane. Lezati necu zbog toga cijele dane, a ne znam si pomoci.

Jel neka od vas imala slicnih problema u 7. mjesecu trudnoce ili kasnije? Imate mozda kakve prijedloge za vjezbe koje bi barem malo ublazile bol? Setnje unatoc boli? Plivanje?

Inace sam se u trudnoci zdebljala samo 5 kila, znaci kile nisu. Vjezbam jogu, setam, tu i tamo sam isla na plivanje.

Hvala puno!

magic
28.04.2004., 14:19
Evo, meni se tako dogodilo.

Rekli su mi da je pritisak izazvao neshto slichno lumboishijalgiji i da je to zato.

Potrajalo je.

Winona
28.04.2004., 14:21
Jel neka od vas imala slicnih problema u 7. mjesecu trudnoce ili kasnije? Imate mozda kakve prijedloge za vjezbe koje bi barem malo ublazile bol? Setnje unatoc boli? Plivanje?

ja sam zbog drugih stvari isla dosta na plivanje ( svatko ima slabu tocku, moja su bila ledja), plivanje je samo po sebi dobro jer ne opterecujes za to vrijeme nogu, voda masira itd.

Seathorn
28.04.2004., 14:27
magic kaže:
Evo, meni se tako dogodilo.

Rekli su mi da je pritisak izazvao neshto slichno lumboishijalgiji i da je to zato.

Potrajalo je.

Meni je vec dva mjeseca bebica s glavom okrenuta prema dole, pa je mozda to nesto slicno.

Pokusat cu zamjeniti setnje plivanjem.

Hvala!

Mia-Sofija
28.04.2004., 21:37
Nemam ti dat savjeta jer nisam nikad bila trudna!!:D
al ti mogu pozelit srecu i da sve dobro prodje sa bebom, citam tvoj post i radujem se za tebe i za dolazecu curicu!
:) :)

Issa
29.04.2004., 04:35
Mene za sada samo muci da to ne dobijem. Tj. pokusavam to izbjeci.
Pogledaj ovu stranicu:
http://www.spinningbabies.com

Postoji puno stvari koje svaka zena, bez obzira gdje u svijetu zivi i kakvog dotora ima, moze napraviti da si olaksa trudnocu i porod.

Ja sam si danas kupila loptu za vjezbanje, muz ju je cijelo vece pumpao :D
Koja promjena :top: stvar je ODLICNA :top:
Isto tako idem na trudnicku jogu (vjezbe istezanja). Jedino kaj sam prek tjedna lijena, i uglavnom sjedim za kompom dok mi muz ne dodje doma.

:W

Seathorn
29.04.2004., 12:35
Mia-Sofija, puno hvala. Onda si mozda mozes zamisliti kako sam ja tek sva luda od srece zbog moje curice! Na zadnjem ultrasalu je cuclala nozni prst i mljackala! :jumping:

Sto se tice lopte, pa sad mi pada napamet da ju imam negdje u spremistu. Oh, puhat ce muz kad dodje s posla, nema mu druge.

cure, puno hvala!

Issa
29.04.2004., 22:34
Super i za U/Z i za cuclanje i mljackanje i za loptu ( a moze i za muza koji ce ju napuhavati).

Moja beba je trenutno u LOP poziciji pa mi ne pritisce ledja, jos samo da ju nateram da okrene lice prema desno ili nazad i bit ce super savrseno :top:

Ja se sad ne skidam sa lopte, trudim se da mi je trbuh nize od kicme i koljena nize od bokova, ali mi se neda dugo biti u toj poziciji.

AFRODITA69
03.05.2004., 19:29
mene su uzasno boljela kriza ali sam radila do zadnjeg tjedna...i to stajala po 6 sati svaki dan na poslu...misla sam da bum crkla...ali eto prezivjela sam,cak nisam imala varikoznih vena nego par sitnih...znam da se ligamenti rastezu,ali bas u nogi.......nemam pojma.

Fish 1968
12.07.2005., 14:20
a piti magnezij? To pomaže.

Tija
12.07.2005., 21:04
fish 1968 kaže:
a piti magnezij? To pomaže.

malo kasniš :D
beba iz ove priče već pleše :D ;)

enigma
12.07.2005., 21:16
Hebem ti ove nove face sto izvlace topice stare mali milijun godina, cudim se kud Seathorn opet trudna?:misli: :zubo:

Fish 1968
12.07.2005., 23:51
Sorry, znam računati, završila sam mioc. Napisala sam to zbog budućih mama.

iva1608
09.09.2007., 19:29
sad sam u 10.tjednu trudnoće i već me par dana bole leđa skroz dolje,nisko u predjelu trtice.... da li je i vama bilo tako u ranoj trudnoći i imam li razloga za zabrinutost?

prije par dana sam bila na pregledu i sve je ok što se bebe i trudnoće tiče.

machkala
09.09.2007., 19:41
bez brige , ista stvar!!! to je valjda normalno i mene je samo odjednom počelo boljeti!!

Lavica
09.09.2007., 20:06
Ej Iva već sam napisala na topiku trudnice zbor da mi baš i nije jasno koliko si tjedana trudna, jer se to kod tebe mijenja iz dana u dan???? :confused:

iva1608
09.09.2007., 20:36
kad sam bila prvi put na pregledu prema zadnjoj mengi bila sam 6 tjedana trudna međutim prema veličini ploda gin mi je rekao da je trudnoća tjedan dana manja,dakle 5 tj

sad na drugom pregledu je ispalo da je prema veličini bebe ipak dobra računica prema zadnjoj mengi.

dakle sad sam 10 tj i 3 dana.

jel jasno sad?

Lavica
09.09.2007., 20:45
Gle nemoj se ljutiti ali slučajno sam tebe zapazila na forumu jer si mi čak odgovorila na neko od mojih pitanja i zapamtila sam da si tada bila manje trudna od mene a sad odjednom u dva tri dana ti iz 8 tjedna i par dana skačeš u 10-ti tjedan pa mi je to bilo malo sumnjivo.l

iva1608
10.09.2007., 10:47
Gle nemoj se ljutiti ali slučajno sam tebe zapazila na forumu jer si mi čak odgovorila na neko od mojih pitanja i zapamtila sam da si tada bila manje trudna od mene a sad odjednom u dva tri dana ti iz 8 tjedna i par dana skačeš u 10-ti tjedan pa mi je to bilo malo sumnjivo.l

ja ti se na forum javljam možda jednom tjedno... znači kad sam napisala da sam trudna 8 tjedana to je bilo prije 2 tjedna!

zadnju mengu sam imala 29.6... znači sad smo 10+3.

ne znam što je tebe toliko zbunilo..... :confused:

Lavica
10.09.2007., 10:53
Sorry ali nisi prije 2 tjedna napisala da si trudna 8 tjedana nego 4.09. a ako se ne varam od tada nije prošlo 2 tjedna.

Ma nema veze, ne da mi se više raspravljati o tome!

iva1608
10.09.2007., 10:55
Sorry ali nisi prije 2 tjedna napisala da si trudna 8 tjedana nego 4.09. a ako se ne varam od tada nije prošlo 2 tjedna.

Ma nema veze, ne da mi se više raspravljati o tome!

ne znam, možda sam krivo napisala 8. Pa valjda znam koliko sam trudna,Bože dragi! sad još ispada da muljam s vlastitom trudnoćom.... nevjerojatno.

nema veze lavice, sve je ok.

Lavica
10.09.2007., 10:58
Gle ne znam da li si čula za Soraju ako nisi slobodno se raspitaj po forumu!

iva1608
10.09.2007., 11:02

Nisam čula za nju....

draga moja imala sam pobačaj prije pola godine i hvala dragome Bogu da sam sad trudna i da je sve ok...nadam se da će tako i ostati.

Nikad ne bih širila neke laži pogotovo ne o trudnoći mada znam da je ovdje bilo luđakinja koje su izrežirale vlastite pobačaje i ne znam kaj još sve ne. Užasavam se takvih laži.

Koliko si ti trudna?

tvitica
10.09.2007., 11:03

Mislim da ti je usporedba losa , i nimalo na mjestu !!!!!

tvitica
10.09.2007., 11:04
Nisam čula za nju....

draga moja imala sam pobačaj prije pola godine i hvala dragome Bogu da sam sad trudna i da je sve ok...nadam se da će tako i ostati.

Nikad ne bih širila neke laži pogotovo ne o trudnoći mada znam da je ovdje bilo luđakinja koje su izrežirale vlastite pobačaje i ne znam kaj još sve ne. Užasavam se takvih laži.

Koliko si ti trudna?

iva ne moj mi se sekirati :kiss:

p.s.ne znam dali znas ali izgleda da sam trudna , tri testa su pozitivna !!!!

Lavica
10.09.2007., 11:06
Hoćeš reći da na ovom forumu svi ali baš svi pišu stinu?

E pa to sam i ja mislila za Soraju!

tvitica
10.09.2007., 11:09
Hoćeš reći da na ovom forumu svi ali baš svi pišu stinu?

E pa to sam i ja mislila za Soraju!

pa ne kazem da svi pisu istinu , vec kazem da takav slucaj nije sa ivom !!!!

vec tri mjeseca od kako sam tu pratim je , i do sada ni jednom nisam posumljala da mulja nesto !!!!

a sto se tice tjedana trudnoce , pa zar je tako mala vjerovatnost da je ginekolog pogrijesio ????

ja mislim da nije .....

i u gorim stvarima grijese pa zasto ne i u ovom !!!!!

iva1608
10.09.2007., 11:09
draga moja poštovana forumašice Lavice, tvoji postovi ovdje su me fakat užasno naživcirali! Cure me na ovom forumu jako dobro znaju, znaju koliko sam problema imala sa trudnoćama i koliko sam se napatila radi toga, a to što ovdje ima ljigavih i lažljivih osoba ne znači da je svaka osoba takva!!!

Prije par mjeseci i sama sam otkrila tj raskrinkala žensku koja je izlažirala vlastiti pobačaj i od tada se više nije pojavila na forumu. Tako da mi se od takvih osoba zaista diže želudac.

tvitice nadam se da zaista jesi trudna i želim ti svu sreću ovog svijeta jer znam koliko si se isto napatila do sad .... :kiss:

iva1608
10.09.2007., 11:11
pa ne kazem da svi pisu istinu , vec kazem da takav slucaj nije sa ivom !!!!

vec tri mjeseca od kako sam tu pratim je , i do sada ni jednom nisam posumljala da mulja nesto !!!!

a sto se tice tjedana trudnoce , pa zar je tako mala vjerovatnost da je ginekolog pogrijesio ????

ja mislim da nije .....

i u gorim stvarima grijese pa zasto ne i u ovom !!!!!

i sama sam napisala da mi je gin na prvom pregledu rekao da mi je trudnoća manja jer je beba bila još jako mala.... znači tjedni trudnoće su bili manji.

sad na pregledu u četvrtak beba je imala 37 mm što odgovara trudnoći od 10 tjedana i sve je za 5.

tvitica
10.09.2007., 11:11
draga moja poštovana forumašice Lavice, tvoji postovi ovdje su me fakat užasno naživcirali! Cure me na ovom forumu jako dobro znaju, znaju koliko sam problema imala sa trudnoćama i koliko sam se napatila radi toga, a to što ovdje ima ljigavih i lažljivih osoba ne znači da je svaka osoba takva!!!

Prije par mjeseci i sama sam otkrila tj raskrinkala žensku koja je izlažirala vlastiti pobačaj i od tada se više nije pojavila na forumu. Tako da mi se od takvih osoba zaista diže želudac.

tvitice nadam se da zaista jesi trudna i želim ti svu sreću ovog svijeta jer znam koliko si se isto napatila do sad .... :kiss:

ne obaziri se :kiss:

a kako sada stvari stoje jesam trudna , sljedeci cetvrtak sam narucena za pregled !!!!!

i nadam se da ce sve biti u redu !!!!

a ti malena cuvaj svoju bebu i ne obaziri se na sve sto ti kazu :kiss:

iva1608
10.09.2007., 11:12
ne obaziri se :kiss:

a kako sada stvari stoje jesam trudna , sljedeci cetvrtak sam narucena za pregled !!!!!

i nadam se da ce sve biti u redu !!!!

a ti malena cuvaj svoju bebu i ne obaziri se na sve sto ti kazu :kiss:

jooooj držim ti fige,daj mi molim te javi kako je prošao pregled!!!!

na ovom forumu se više raživciram nego što saznam nešto korisno... mislim da ću dolazit rjeđe, škodi mi zdravlju jer se živciram i znam da onda moja beba ispašta radi toga.

tvitica
10.09.2007., 11:15
jooooj držim ti fige,daj mi molim te javi kako je prošao pregled!!!!

na ovom forumu se više raživciram nego što saznam nešto korisno... mislim da ću dolazit rjeđe, škodi mi zdravlju jer se živciram i znam da onda moja beba ispašta radi toga.

hocu :kiss:

cuvaj se i uzivaj :kiss:

Mijaja
10.09.2007., 11:43
ej cure, možda nije ovdje mjesto, ali malo ste me zainteresirala za Soraju i pročitala sam dio pomoć molim teme.... nisam do kraja... no da li je to istinita priča ili neka patka.... plačem ko godina i ne mogu vjerovati...
btw. noćas su me leđa - donji dio bolila za poluditi... jedva sam ležala..

Cuska Frntifljuska
10.09.2007., 12:04
sad sam u 10.tjednu trudnoće i već me par dana bole leđa skroz dolje,nisko u predjelu trtice.... da li je i vama bilo tako u ranoj trudnoći i imam li razloga za zabrinutost?

prije par dana sam bila na pregledu i sve je ok što se bebe i trudnoće tiče.

Ma nemas nikakvih razloga za zabrinutost, ako ti je potvrdjeno da je sve u redu. To je neugodno, ali, eto, cesto.
Preporucila bih svim curama koje imaju urednu trudnocu i nemaju nikakvih ogranicavajucih faktora da se ne prestanu gibati i razgibavati u trudnoci.
Meni je nekako ispalo da su bolovi u ledjima nestajali kad bi se aktivirala. Znaci, lagane vjezbe prilagodjene trudnicama puno pomazu (vec je na par mjesta spomenuta knjiga od Snjezane Vojvodic (ja uvijek zaboravim da li se zena tako zove :) ) o vjezbanju u trudnoci).Meni je pomoglo i puno kretanja (lagane setnje). Apsolutno bi mi najgore bilo kad bi lezala na kaucu i kukala :zubo:.
E da, i skontala sam da veliku razliku radi kako se podupres jastucima kad spavas. Instaliras si na neku foru kako ti najbolje pase jastuke oko sebe i onda ledja manje bole. Ja sam se cesto malo razgibavala prije spavanja i onda bi me ujutro ledja puno manje bolila.
Super su lagane vjezbe na lopti. Preporucam!! :top:
Sretno!!

foresst
11.09.2007., 07:22
mene isto zadnjih tjedan-dva leđa znaju boliti toliko da se po noći probudim svaki put kad se okerćem (sad sam 26 tj).. isto me više boli ako koji dan se ne rastegnem i prošetam (imam psa, pa s njim opalim brzo hodanje cca sat dnevno u brda blizu kuće). i da, masaža čuda čini! kad me dragi dobro izmasira, ko ptičica sam

Blue Racer
11.09.2007., 07:39
... no da li je to istinita priča ili neka patka....

Patka :top: :kiss:

Pahuljica79
11.09.2007., 09:40
Iva :eek:
Ajme, koja predivna vijest da si trudna :kiss: :kiss: :kiss:
Ali, kaj je vec toliko proslo od nesretnog pobacaja? Toliko vremena?

Ugl, mene su ledja bolila cijelo vrijeme....
Dok te ne probada i ne trga mislim si da je ok.... al to si ja mislim,a nisam doktor :cerek:

Pazi na sebe!!!

iva1608
11.09.2007., 10:42
Iva :eek:
Ajme, koja predivna vijest da si trudna :kiss: :kiss: :kiss:
Ali, kaj je vec toliko proslo od nesretnog pobacaja? Toliko vremena?

Ugl, mene su ledja bolila cijelo vrijeme....
Dok te ne probada i ne trga mislim si da je ok.... al to si ja mislim,a nisam doktor :cerek:

Pazi na sebe!!!

prošlo je 8 mjeseci od pobačaja.... jaaao vrijeme je proletilo!

i evo me sad, borim se s mučninama ali ništa mi nije teško za tu malu mrvicu :)

leđa bole al ništa me ne trga ni ne probada... ono sasvim normalna bol. to je valjda ok, ipak se maternica i zdjelica i kosti i trbuh šire. Ma ja ti s obzirom na svoju prvu trudnoću samo bespotrebno paničarim al kaj se može.

kako je mali Lobelt?? :kiss: :kiss: :kiss:

Blue Racer
11.09.2007., 10:57
i evo me sad, borim se s mučninama ali ništa mi nije teško za tu malu mrvicu :)

Ma mučnine prođu začas, evo ja se više ni ne sjećam. Glavno da se mrvica drži :top:

:kiss: za mrvicu!

EllaH
11.09.2007., 11:04
leđa bole al ništa me ne trga ni ne probada... ono sasvim normalna bol. to je valjda ok, ipak se maternica i zdjelica i kosti i trbuh šire. Ma ja ti s obzirom na svoju prvu trudnoću samo bespotrebno paničarim al kaj se može.

ja bih se mijenjala s tobom za ta bolna leđa.. sve mi se to čini super dok ne pođe kočiti kao što mene sad.. nema šanse da legnem na leđa, a zadnji tjedan ni na jedan bok.. potrbuške ne mogu.. a ležati moram.. smanji sva opterećenja na kičmu koliko možeš a ja ti držim palčeve da ostane samo na bolu ili pak da uskoro prođe.. :kiss:

iva1608
11.09.2007., 11:06
ja bih se mijenjala s tobom za ta bolna leđa.. sve mi se to čini super dok ne pođe kočiti kao što mene sad.. nema šanse da legnem na leđa, a zadnji tjedan ni na jedan bok.. potrbuške ne mogu.. a ležati moram.. smanji sva opterećenja na kičmu koliko možeš a ja ti držim palčeve da ostane samo na bolu ili pak da uskoro prođe.. :kiss:

a joooj tebi stvarno nije lako... a koliko si sad trudna?

meni je super dok ležim al dok sjedim koma mi je... meni je to skroz čudno da me leđa već sad toliko bole, kaj će tek bit kad mi trbuh naraste... bit ću nepomičnaaa :eek: :eek:

EllaH
11.09.2007., 11:16
a joooj tebi stvarno nije lako... a koliko si sad trudna?

meni je super dok ležim al dok sjedim koma mi je... meni je to skroz čudno da me leđa već sad toliko bole, kaj će tek bit kad mi trbuh naraste... bit ću nepomičnaaa :eek: :eek:

ja sam danas puna 33 tjedna.. ali to je moja stara ozljeda samo sto je problem što nemam postavljenu dijagnozu prije trudnoće pa mi nitko od doktora ne vjeruje već veli da je to od trudnoće.. prije me hvatalo povremeno, ali u trudnoći svaki put kad lednem na leđa.. na leđima sam (negdje od 10.tjedna) samo kad idem na kontrolu i na uzv.. a ti sad imas onu fazu kad od hormona i tog širenja može boliti i može i proći.. ja sam sebi nabavila loptu i trudnički pojas sve u nadi da ću malo rasteretiti taj dio leđa, ali sam danas čak i normabele dobila kod doktora da malo mišiće popusti.. mene ne bole ni kad sjedim ni kad hodam... samo me ukoči da se ne mogu pomaknuti a kamoli ustati iz ležećeg položaja..

iva1608
11.09.2007., 11:19
ja sam danas puna 33 tjedna.. ali to je moja stara ozljeda samo sto je problem što nemam postavljenu dijagnozu prije trudnoće pa mi nitko od doktora ne vjeruje već veli da je to od trudnoće.. prije me hvatalo povremeno, ali u trudnoći svaki put kad lednem na leđa.. na leđima sam (negdje od 10.tjedna) samo kad idem na kontrolu i na uzv.. a ti sad imas onu fazu kad od hormona i tog širenja može boliti i može i proći.. ja sam sebi nabavila loptu i trudnički pojas sve u nadi da ću malo rasteretiti taj dio leđa, ali sam danas čak i normabele dobila kod doktora da malo mišiće popusti.. mene ne bole ni kad sjedim ni kad hodam... samo me ukoči da se ne mogu pomaknuti a kamoli ustati iz ležećeg položaja..

A joooj draga, pa koji će ti položaj onda odgovarat za vrijeme poroda...

ja ti držim fige da do tada leđa prestanu boljet...

EllaH
11.09.2007., 11:24
A joooj draga, pa koji će ti položaj onda odgovarat za vrijeme poroda...

ja ti držim fige da do tada leđa prestanu boljet...

probala sam na tečaju na bok kad smo radili pripreme za porod.. mogu minutu, onda me ukoči, a njih 7 leži na leđima i sve kukaju kako ih leđa bole, ali sve ostale mobilne.. jedna od opcija je stolčić, ali morala bih putovati u osijek ili varaždin.. nisam još ni sama pametna..

Mijaja
11.09.2007., 11:32
Patka :top: :kiss:

tnx blue!!!!:kiss:

Cuska Frntifljuska
11.09.2007., 11:51
probala sam na tečaju na bok kad smo radili pripreme za porod.. mogu minutu, onda me ukoči, a njih 7 leži na leđima i sve kukaju kako ih leđa bole, ali sve ostale mobilne.. jedna od opcija je stolčić, ali morala bih putovati u osijek ili varaždin.. nisam još ni sama pametna..

hm, hm....mozda bi ti jos najbolje bilo u vodi, ali i to bi trebala potegnuti do Rijeke (tamo imaju porodjaj u vodi jedino, zar ne?).
Da, zeznuto ti je sto patis od kronicnih bolova :flop: .
Ja sam ih (akutnih) imala svake fele i svakog dijela ledja, ali to su samo usputni i lako ih je potjerati vjezbicama i slicno. Recimo, nedavno me ubijao neki glupavi zivac kod lopatice i toliko me to probadalo da sam npr. jedva vozila auto, jer se nisam smjela ni malo negdje nasloniti i opustiti (bilo je puno gore u opustenom polozaju). I onda sam jednostavno nocu dodala jos jedan jastuk pod glavu i postavila ju na visi polozaj i bol je nestala kao da je nikad nije ni bilo!! :s

Pahuljica79
12.09.2007., 14:29
iva :kiss:

lobelt je superica, predivna beba, pravi mali frajer i sarmer :cerek:

joj, kak mi je drago zbog tebe!!!!!!!!!!!!!

fata
13.09.2007., 17:08
Mene boli skroz nisko u ledima i probada kroz desnu nogu.Najcesce kad poslije duzeg stajanja (na poslu)sjednem.Lezanje mi odgovara.:zzz:

EllaH
15.09.2007., 12:25
samo da se javim da već tri noći spavam na leđima k'o beba :D , lopta, pojas i normabel (2 dana) u kombinaciji učinili svoje.. sad osjetim da me leđa bole, ali se uspijem leći kako hoću i ustati kad i kako želim.. kako će dalje ići, vidjet ćemo..

any5
15.09.2007., 16:24
Ja moram evo priznati da me od jučer bole leđa za poludit...još sam dobro i izdržala, jer inače imam jako problema sa kralježnicom zbog saobraćajke...e sad, kako ću si pomoći i izdržati još 5 mjeseci-nemam pojma:confused:

Blue Racer
15.09.2007., 16:48
samo da se javim da već tri noći spavam na leđima k'o beba :D

Yea!!! http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a035.gif

Gricko2008
05.11.2008., 12:44
Ovaj post je priveden kraju, ali evo ja ću ga ponovno aktivirati da ne otvaram novi, a tiče se vrlo sličnog problema.

Naime, 16+ sam i mogu reči da me već zasigurno 4 tjedna boli lijeva noga, konkretnije u lijevom guzu:mig:, kao da se neki živac upalio. Do nedavno me svako malo štrecalo, ali u zadnje vrijeme me boli prečesto-gotovo svaki put kada stanem na lijevu nogu-meni oči iskoče od boli koja prožme cijelu nogu i udari u mozak.
Molila bi da se javi netko tko je, eto, imao barem približno slična iskustva? Stano se pitam:ne zna:-hoće li to trajati do kraja trudnoće, što će biti kada budem imala 10 kg više (što će biti gotovo četvrtina moje ukupne težine:)) i trbuh pred sobom: hoću li se uopće moći kretati? Je li bolje šetati ili ležati: i da li nešto od toga ima utjecaja?

Budem ja pitala i dok. slijedeći tjedan na redovnom pregledu, ali možda netko ima iskustva i preporuku?:cry:

J_a
05.11.2008., 13:27
Ovaj post je priveden kraju, ali evo ja ću ga ponovno aktivirati da ne otvaram novi, a tiče se vrlo sličnog problema.

Naime, 16+ sam i mogu reči da me već zasigurno 4 tjedna boli lijeva noga, konkretnije u lijevom guzu:mig:, kao da se neki živac upalio. Do nedavno me svako malo štrecalo, ali u zadnje vrijeme me boli prečesto-gotovo svaki put kada stanem na lijevu nogu-meni oči iskoče od boli koja prožme cijelu nogu i udari u mozak.
Molila bi da se javi netko tko je, eto, imao barem približno slična iskustva? Stano se pitam:ne zna:-hoće li to trajati do kraja trudnoće, što će biti kada budem imala 10 kg više (što će biti gotovo četvrtina moje ukupne težine:)) i trbuh pred sobom: hoću li se uopće moći kretati? Je li bolje šetati ili ležati: i da li nešto od toga ima utjecaja?

Budem ja pitala i dok. slijedeći tjedan na redovnom pregledu, ali možda netko ima iskustva i preporuku?:cry:

Meni se to dogadjalo i dr.mi je rekla da mi se beba naslonila na isijaticni zivac a to mu je dugo i ostao najdrazi polzaj, par puta me mm morao dizati iz kreveta zbog toga. Probaj natjerat bebu da se pomakne, ja sam radila cucnjeve, znala sam i poskakivat, sve da se okrene i pusti moj zivac

Tajwy
05.11.2008., 14:33
meni se dogodilo. prvo je bol pocela u lijevoj strani kriza, pa se prebacila na desnu, a onda se spustila na desni guz. UZASNA bol. sepala sam i nisam mogla spavati 3 tjedna. isla kod doktora, fizijatra i svi su rekli da ne smiju nista raditi jer sam trudna. proslo samo od sebe. odvratna bol. ne ponovilo se. :)

Gricko2008
05.11.2008., 18:29
meni se dogodilo. prvo je bol pocela u lijevoj strani kriza, pa se prebacila na desnu, a onda se spustila na desni guz. UZASNA bol. sepala sam i nisam mogla spavati 3 tjedna. isla kod doktora, fizijatra i svi su rekli da ne smiju nista raditi jer sam trudna. proslo samo od sebe. odvratna bol. ne ponovilo se. :)

Onda znaš kako mi je:( Danas sam tri puta i oplakala od boli.

Mene jedino po noći ne boli. Ustvari ne boli me dok ležim ili sjedim. Noć mi je za sada najdraži dio dana:)

Ako trebam biti strpljiva bit ću, što mi drugo preostaje:confused:samo da bebač bude dobro - to mi je nekako najvažnije.

Inica
06.11.2008., 09:02
Mene bole križa već dva tjedna, i to prilično jako. Doc je rekao da je to normalno, da se ligamenti opuštaju i da nema veze vježba li žena ili ne....

..donata..
06.11.2008., 09:24

I meni je to bilo. Mislila sam da sam jedinstven slučaj. Trajalo je nekih 2-3 tjedna. Kad bih ležala bilo je ok, ali hodati je bilo grozno. Doslovno sam šepala. Nekad je bolilo više, nekad manje i odjednom nestalo samo od sebe.

Agata1979
06.11.2008., 10:30
Mene taj išijas muči skoro od početka trudnoće, iako je u početku bol bila intenzivnija i skoro stalna, a sada tu i tamo zaboli ili bolje rečeno priklješti. I križa me bole, već sad se jedva saginjem i moram to oprezno raditi.
Nažalost, dok se beba sama ne pomakne i oslobodi živac, pomoći neke i nema.Tablete se ne smiju piti, ne smije se masirati niti mazati onim hot ili cold gelovima.

bubaspara
06.11.2008., 12:24
Mene je isto bolila lijeva noga cca zadnja dva mjeseca trudnoće, čitala da to beba pritišće na išijasni živac, pitala ginića potvrdio, reko da će proći poslije poroda - i prošlo je , dakle drage moje to je normalno - čekajte da se porodite i nestat će.

vejanka
06.11.2008., 15:03
Mene je isto bolila lijeva noga cca zadnja dva mjeseca trudnoće, čitala da to beba pritišće na išijasni živac, pitala ginića potvrdio, reko da će proći poslije poroda - i prošlo je , dakle drage moje to je normalno - čekajte da se porodite i nestat će.

pa tko živ, tko mrtav do onda... :rofl:

Suncica_B
06.11.2008., 17:23
ja crkoh od bola u ledjima... :cry.:cry:

unatoc vjezbama i dalje me boli...

a sta to ne smije nikakva masaza?
smije li se stavljat kosmodisk??????????

J_a
06.11.2008., 22:22

nece ti tu kosmodisk nista pomoci... proci ce, do tad nek te svi paze i maze, kad dodje beba neces ni stic rec sto te boli.

Gricko2008
07.11.2008., 14:35

ja sam čula da postoje neke prenatalne masaže, odnosno masaže prilagođene trudnicama!? baš ću pitati svog dok. smijem li jer mislim da bi mi lagana masažica dobro došla:) Moj dragi m. slabo masira:mig:
:tuctuc:
meni je danas malo bolje, mogu hodati i samo me boli dok sjedam i ustajem se. Više nisam niti sigurna je li to stvarno prolazi ili sam se ja toliko navikla na bol da više ni ne osjetim jasno! Uglavnom, još uvijek šepam lagano. pa ako vidite po zagrebu neku malu lopticu kako šepa - to sam ja:mig:

Maya_78
07.11.2008., 18:28
zašto se ne smije mazati neki gelovima? ja koristim ono masažno ulje od arnike iz DMa... inače je za opuštanje napetosti mišića... nije da pomaže, ali----

Gricko2008
07.11.2008., 18:36
zašto se ne smije mazati neki gelovima? ja koristim ono masažno ulje od arnike iz DMa... inače je za opuštanje napetosti mišića... nije da pomaže, ali----

Ma ja mislim da se može mazati nekim biljnim gelovima, ali da možda ne bi smjelo s deep relef (ili kako se već zovu:)) jer imaju ibuprofena u sebi! Ibuprofen se ne smije piti u trudnoći, a da li se upija kroz kožu to ne znam-nisam nikada pitala. Ali uglavnom se ništa od toga ne smije bez preporuke liječnika. Bar :misli:

Agata1979
08.11.2008., 14:14
Ma ja mislim da se može mazati nekim biljnim gelovima, ali da možda ne bi smjelo s deep relef (ili kako se već zovu:)) jer imaju ibuprofena u sebi! Ibuprofen se ne smije piti u trudnoći, a da li se upija kroz kožu to ne znam-nisam nikada pitala. Ali uglavnom se ništa od toga ne smije bez preporuke liječnika. Bar :misli:

Upravo radi toga. Ima neko biljno ulje u apoteci, ali ne znam kako se zove, vjerojatno znaju tete u apoteci, ali ni ja ništa nebih bez savjetovanja s ginićem.

Za masažu sam čula da se ne smije jer je to mjesto upaljeno, a upaljena mjesta se ne smiju masirati jer se postiže kontraefekt.

chiquita
08.11.2008., 18:45
i mene je znalo bolit baš tako kako vi sve opisujete - sjevanje iz lijevog guza na kičmu i istim putem nazad :zubo:

ali to je bilo prije možda par tjedana, sad je ipak lakše makar još uvijek boli, ali bar ne tako jako.

no čitala sam da je to normalno.
proći će, tako sam se ja tješila :zubo:

Gricko2008
11.11.2008., 18:16
:trio:dragi moji,
od petka mi je puno bolje!!!! Nisam htjela ništa prije govoriti da se ne bi urekla. Jednostavno samo od sebe prestalo sijevati iz guze u nogu i sad se mogu lagano šetati i saginjati). Još malo osjećam bol, ali podnošljivo, odnosno zanemarivo. Juuuupiiiii
Nisam mislila da će se moje:suslišiti!

vejanka
11.11.2008., 19:10
meni to isto dođe, prođe,dođe,prođe...

Gricko2008
11.11.2008., 20:47
meni to isto dođe, prođe,dođe,prođe...

:confused:znači možda opet dođe:bonk:

Tajwy
11.11.2008., 22:09
evo mene opet uhvatilo.... :mad:
+ sad mi trne i lijeva ruka i noga. milina...

Gricko2008
12.11.2008., 20:41
evo mene opet uhvatilo.... :mad:
+ sad mi trne i lijeva ruka i noga. milina...

ajoj,
:flop:
nije fer,
taman kad misli prošlo, ono te iznenadi, kao bumerang, ali s njim bar znaš na ćemu si!:ne zna:

chiquita
12.11.2008., 20:58
jutros se dignem iz kreveta na wc i skoro padnem jer mi je lijeva noga zaklecala od već poznate boli koja me sijevnula iz lijevog guza i kičme.
al zato sam danas cijeli dan u ležećem položaju. :zubo:

rina.m
13.11.2008., 21:22
joj ,joj ja sam tek na početku ove priče...a kaj će biti kasnije

Gricko2008
14.11.2008., 05:32
Jučer sam bila kod doc. pa sam ga pitala u vezi toga. Rekao mi je da je to normalno:( i da pokušavam spavati što više na suprotnom boku i da slobodno vježbam pilates i sl. Dapače, svako gibanje primjereno trudnicama što više:)
Pa, eto, ako kome može pomoći!