PDA

View Full Version : Isus i Muhammed u sluzbi straha

MAJSTOR Ivan
11.05.2005., 17:26
Jedna MILIJARDA i nesto vise dusa

stoji SUCHELICE i NEPOMIRLJIVO

drugoj MILIJARDI i nesto vise dusha.

Prva MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI drugu MILIJARDU i nesto dusha

da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK.

Druga MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI prvu MILIJARDU i neshto dusha

da joj je sam SOTONA i BOG i PREDVODNIK.

Dvije MILIJARDE i nesho dusha skoro ce se schepati za gushu.

MAJSTOR' Ivan vas sve redom pita:

1.
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG?

2.
Bi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu?

3.
Ako bi, je li taj BOG onda MILOSRDAN, te zasto vas u NJEGOVIM ZAPOVJEDIMA PODUCAVA "NE UBIJ"?

4.
Ako ne bi, kako je moguce da je SUCHELIO NEPOMIRLJIVO dvije MILIJARDE i neshto dusha koje ce se skoro schepati za gushu?

5.
Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN,
i kako onda i STARI i NOVI ZAVJET mogu biti od BOGA?

6.
I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO?

7.
Kladilacki upit za sve - TKO CE IZ OVOGA MEGDANA IZNIJETI POBJEDU? :w

kaskader
11.05.2005., 17:30
Ma bas su jadni bog i sotona..za sve svoje vlastite ludosti ljudi okrivljuju njih...

Kad covjek vjeruje u ovo dvoje....jako je lagano biti neodgovoran.

Im ja
12.05.2005., 20:38
da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK. gdje ovo stoji
BOG JE BOG sejtan je sejtan djavo satana ali je u svakom slucaju BOZIJE stvorenje.........
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG? jel i mene mora da jest pa da ti kazem: hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI>>>>>>>>>>>i sta svi radite ne zanima vas sto je pravo ali vas zanima sta to ima tamo ali da meni licno paseBi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu? naravno BOG JE BOG a nije ti niko kriv ni tebi ni drugim sto to ne zelite razumjeti a iz gore navedenog niti vas zanima.........Kaze BOG OVO: DANAS TI EVO ZAKONE DAJEM ZA VJECNOST CIJELU i nije niko nikom kriv sto vi svako sebi pravite poslie stotine drugihpa kaze i ovo: ZA ONE KOJU SU TU I ONE KOJI NISU pa znaci to za mene i tebe su ti zakoni.......
pa rece jos mnogo sta ali i ovo: NE UBI i majstore moj ako ti ubijas nekog ciju volju vrsis glupo ali istinito ti vrsis dakako samo svoju volju a ne BOZIJU.......stoga da se svi poubijjate uzduz i poprijeko samo ste svoju volju cinili..........Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN, pa eto i ti tumacis na svoju ruku i ti hoces da se mi prodjemo zakona BOZIJI da podlegnemo pod one tvoje........I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO? majstore glupo pitanje nema igre u ljubavi.........a nije niko kriv nikom sto se ne postuju BOZIJI ZAKONI a svi oni da...........

daj sad pod hitno razumi Isusa ili mene kako hoces i zaista ti kazem bic ce ti dobro.........

MAJSTOR Ivan
12.05.2005., 20:56
IMAM:

hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI.

SVEVISNJI je i to morao ZNATI, da ce BIBLIJU, KUR'AN I TORU tumaciti kako tko hoce?

Znaci BOG OSOBNO ZELI da jedni druge schepamo za gushu, je l' IMAME?

MAJSTOR Ivan te pita STO MISLIS - IZ KOJIH RAZLOGA BI BOG MOGAO BITI TOLIKI PODLAC? :w

Im ja
12.05.2005., 21:09
MAJSTOR Ivan kaže:
IMAM:

hm pa kad svako tumaci BIBLIJU KURAN TORU KAKO KO HOCE A ETO I TI.

SVEVISNJI je i to morao ZNATI, da ce BIBLIJU, KUR'AN I TORU tumaciti kako tko hoce?

Znaci BOG OSOBNO ZELI da jedni druge schepamo za gushu, je l' IMAME?

MAJSTOR Ivan te pita STO MISLIS - IZ KOJIH RAZLOGA BI BOG MOGAO BITI TOLIKI PODLAC? :w

glupost majstore velika glupost

daj mi kazi i ako znas sta trebas trebas da slijedis ISUSA pa sto neces neces namijerno je li tako namijerno neces ljubavi u tvojoj je ruci da uzmes kalasnjikov za sutra i ubijes pet ili deset ljudi a u tvojoj je ruci da uzmes tisucu kuna i razdijelis sirotinji majstore i jedno i drugo BOG zna a sta ces ti da radis sebi biras cudno da se ni to malo ne zna

pa naravno kad ni ne zanima te BOG ali ti kazem ovo: BOG JE SAMNOM
i ti nemas niko pitanje da je nemoguce rijesiti............

no za svaki slucaj pocnes sa ISUSOM
kazem ti znaces vise

Im ja
12.05.2005., 21:11
majstore slobodna volja je nekom nagrada a nekom kazna..........ti biras znas sta moras a radi kako zelis a zna se veoma dobro zna kako bi moralo.........

MAJSTOR Ivan
13.05.2005., 00:45
IM JA:

Nemajstore, slobodna volja covjekova, te svi njeni posljedci SVEVISNJEMU i ALAHU su ODUVIJEK bili POZNATI.

SVEVISNJI i ALAH se, znaci slazu s tim da jedna MILIJARDA i nesto vise dusha schepa za gushu onu drugu MILIJARDU i nesto vise dusha.

Moze li BOG biti tako podao nasprama covjeka?:w

Im ja
13.05.2005., 09:14
MAJSTOR Ivan kaže:
IM JA:

Nemajstore, slobodna volja covjekova, te svi njeni posljedci SVEVISNJEMU i ALAHU su ODUVIJEK bili POZNATI.

SVEVISNJI i ALAH se, znaci slazu s tim da jedna MILIJARDA i nesto vise dusha schepa za gushu onu drugu MILIJARDU i nesto vise dusha.

Moze li BOG biti tako podao nasprama covjeka?:w

slabo ti ide majstore:
Pa šta je trebao po tebi da radi BOG da bude policajac možda? Ali da vidimo šta je dužnost policajca!!!! Dužnost policajca je da sprovodi zakon!!!! Koji zakon ako zakona nema? Čiji zakon ako zakona nema??? Osamin, Bušov tvoj mo??!! DA DA DA BRAVO majstore trebao je BOG prvo da donese zakon!!! AHA TO JE TO ALI ALI ALI Majstore moj lipi!!!! BRAVO TRI PUT BOG JE VEĆ I DONIJEO ZAKON Sad samo nađi volje i vrši ga jer nije do BOGA do tebe je!!!!!!Da Majstore moj lipi nije do BOGA do tebe je Šta kažeš majstore? Jel to što nije i tebi dao jedan zakon!!!! DA DA DA majstore jer samo 200 godina poslije ili manje ili više tražiće ih i oni poslije nas!!!! Tako da bi BOG morao skoro svakoj kući da da jedan zakon i da bude policajac i provodi ga u djelo!!! Majstore moj Majstore onda BOG nije BOG onda bi on bio naša pazi naša sluga....... E pa neće moći Majstore moj ZAKONI SU BILI kome se nesviđaju dopadaju neka sebi pravi nove. Al znaj Majstore da svi drugi ko god ih pravi vode kad tad ravno u smrt.
prema tome BOG JE BOG a budala je ČOVJEK koji ne vjeruje BOGU i Njegovim zakonima. Sad sam sebi izaberi vjeru čovječe MAJSTORE: ILI PRAVI I TI SAM ZAKONE SMRTI, ZAKONE LUDOSTI, LUDIŠI SE ILI VJERUJ BOGU
eto i opet se ispuni ovo: ili budi lud ili vjeruj... ti biras

Im ja
13.05.2005., 09:23
Znači imamo sledeće:

1. BOŽIJI ZAKON NE UBI
2. nije vazduh u balonu, balon je u vazduhu to ti kazes negdje,

ja nemajstor, nicim prosvijetljen, (jesam jednom me luster udario bio nisko postavljen sve zvijezde vidio) zovi se kako hoces, istraga potraga ne prestaje nikad,

da parso: vazduh je i u balonu i balon je u vazduhu, vazduh je u atomu i atom je u vazduhu, odatle potice materija, a ako ja ovako mali smrtnik ponekad i poglup jer ne znam ja sve, imam svijest, da parso to ONO je imalo svijest najprvo..... rekoh li ti vec to se ONO prozvalo dalo sebi IME parso, tako da to ONO NIJE SAMO ONO NEGO TO ONO JE TEBI BOG

parso slabo kontas razmisljas parso sta drzi vazduh u balonu........da se ne rasplini sa drugim vazduhom..........parso BOZIJA LJUBAV...........slicno si ti rekao ali ovo je to..........

a ako ti tako maleni mravicak travica koja danas jeste a koja opet poslije nije, hoces da se zoves majstorom..........zamisli parso koju slavu zasluzuje TO ONO koje zivis samo sto te VOLI>>>>>>>

tako da ono sto si citao ili nisi u TORI ''CUJ IZRAELE'' nije nikakva glupost

zivimo da zivimo, Budi smisao, sam sebi i drugima budi smisao, Postani smisao...........jer bit ce ti zao ako prestane ljubav......

ovo nema zasticena autorska prava kao sto ti kazes copyright by

no it is free by Im ja

kako god tebe ta ljubav čuva tako i mene znači svi smo isti i kad ubiješ čovjeka ti si ubio, koga, ubio si Božiju ljubav......ima život i ko god ga ima to je BOŽIJA LJUBAV.........ubijaš svjedoka za BOGA...........i sad ko je normalan on će vjerovati BOGU i neće nikad htjeti više ići u rat a ko nije bez obzira šta nam kaže on je lažov i nevjernik.............

3. Majstore svi smo od ADAM I EVA tako da samo budale budale ratuju
i po krvi i po duhu smo svi braća i sestre.

4. što ti malo ne razmišljaš sam no neće ti ništa pomoći ni presilno razmišljanje ako ne vjeruješ....... stoga: PRVO VJERUJ PA SVE OSTALO..

Im ja
13.05.2005., 09:52
i sta je problem danas: pa eto skoro svi imamo svoje religije vjerujemo u BOGA dobro je to je li tako?
No zaljubimo se u Titu, pa idemo za njega ratovati zaljubimo se u Hitlera pa idemo za njega ratovati , zaljubimo se u mnoge druge pa idemo za njih ratovati.. no zaljubimo se u novce pa idemo zbog njih ratovati........... (ne idu valjda u IRAQ ratovati sto vole BUSA nego zbog toga sto vole novce zaraditi ratujuci)

pa majstore koga oni prave budalom....
idemo nedeljom u crvkvu a u ponedeljak ratujemo, idemo u petak u dzamiju a u nedelju dizemo sebe u zrak, idemo u sinagogu sijediti ali isto tako i u tenk...

sto ides bez veze u vjerske objekte kad lazes i sebe i druge... mora da su prividno normalni da ne kazem ludi...

pa kad neces narode, BOZIJI zakona da ljubis i kad neces svoga BOGA da volis, voli sve druge ratuj za njih, u smrt idi kad neces u zivot u ludost idi i neka te ludost vodi kada neces da VOLIS BOGA I DA TE ON VODI

by Im ja

MAJSTOR Ivan
13.05.2005., 13:09
SERENADA u MEKSIKU:
(Naslov popularnog filma "shezdesetih")

... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!".
On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba

"Jedna MILIJARDA i nesto vise dusa

stoji SUCHELICE i NEPOMIRLJIVO

drugoj MILIJARDI i nesto vise dusha.

Prva MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI drugu MILIJARDU i nesto dusha

da joj je sam SHEJTAN i BOG i PREDVODNIK.

Druga MILIJARDA i nesto dusha

KRIVI prvu MILIJARDU i neshto dusha

da joj je sam SOTONA i BOG i PREDVODNIK.

Dvije MILIJARDE i neshto dusha skoro ce se schepati za gushu.

MAJSTOR' Ivan vas sve redom pita:

1.
GDJE je u NEPOMIRLJIVU SUCHELJENJU ove dvije MILIJARDE i nesto dusha BOG?

2.
Bi li BOG zbilja htio da se ove dvije MILIJARDE i nesto dusha skoro schepaju za gushu?

3.
Ako bi, je li taj BOG onda MILOSRDAN, te zasto vas u NJEGOVIM ZAPOVJEDIMA PODUCAVA "NE UBIJ"?

4.
Ako ne bi, kako je moguce da je SUCHELIO NEPOMIRLJIVO dvije MILIJARDE i neshto dusha koje ce se skoro schepati za gushu?

5.
Ako to SUCHELJENJE nije BOZJE djelo, kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN,
i kako onda i STARI i NOVI ZAVJET mogu biti od BOGA?

6.
I zadnje, i NAJVAZNIJE - dokle seze BOZJA IGRA - ako je ovo NEPOMIRLJIVO SUCHELJENJE, i recheno skoro hvatanje za guhu DOISTA BOZJE DJELO?

7.
Kladilacki upit za sve - TKO CE IZ OVOGA MEGDANA IZNIJETI POBJEDU?

EXTRA UPIT za SERENADU iz MEKSIKA:

Je li ovo BOG bolje zna od COVJEKA sto COVJEKU TREBA?

Selam alejkum!:W

Im ja
13.05.2005., 18:05
MAJSTOR Ivan kaže:
SERENADA u MEKSIKU:
(Naslov popularnog filma "shezdesetih")

... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!".
On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba

Selam alejkum!:W

alejkum muselam znam ja i to ali mi nesto pase dobar dan kako si BOG sa tobom i sve na nasem jeziku..............

SERENADA u MEKSIKU:(Naslov popularnog filma "shezdesetih")
a ja nemajstor kazem majstoru nije ti niko kriv kad ti ne razumijes ni sebe..........

... najbolja kratka molitva je "Budi volja Tvoja!". On bolje od nas zna ‰to nama stvarno treba

glupo preglupo majstore, glupo preglupo mjastore,

pa sta ja kazem: pa majstore koga oni prave budalom....pa majstore koga oni prave budalom....
idemo nedeljom u crvkvu a u ponedeljak ratujemo, idemo u petak u dzamiju a u nedelju dizemo sebe u zrak, idemo u sinagogu sijediti ali isto tako i u tenk... jer badava je moliti a nepravdu ciniti jer badava je moliti i ici u crkvu govoriti budi volja tvoja a cinis svoju........

BOG kaze ne UBI a ti ides u crkvu u nedelju i kazes: budi volja tvoja, molis se a u ponedeljak ides u rat i ratujes, ciju volju vrsis, majstore INTELIGENTNI :bonk:

ciju ti volju vrsis kad bi i sam znao......
no ja necu dalje a racunica neka ti ostane eno gore stoji......
ko ne zeli vjerovati neka bude ...

salom

MAJSTOR Ivan
13.05.2005., 18:52
IMA JAJA:

NIKAKVE VOLJE u svih DEVET SVEMIRA NEMA, Trazitelju Istine.
Imas sve lijepo apsolvirano na MAJSTOROVU naslovu "U prava ALAHA kriv KUR'AN".

Nadji pa se divi.

;)

Im ja
13.05.2005., 23:25
IMA JAJA:

NIKAKVE VOLJE u svih DEVET SVEMIRA NEMA, Trazitelju Istine.
Imas sve lijepo apsolvirano na MAJSTOROVU naslovu "U prava ALAHA kriv KUR'AN".

Nadji pa se divi.

kao ni onih 35 drugh svemira,
i evo ovo
je novo

sa druge strane mjeseca
sad zive samo tri zeca
nisu vise to vrane
jer im fale grane

kad bi svako zakljucivao
i od matematike ne bi bilo nista

no gluposti jedne ti bi da se zoves majstor a BOGA ni nema,
no gluposti druge ti i imas volju jer imas i misli a odakle sve to.
no gluposti do gluposti
i ti cini sto ti mislis da trebas a veoma veoma dobro znas sta moras
no gluposti trece jer i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM stoga cinis svoju volju koja je nekom na stetu.......

MAJSTOR Ivan
13.05.2005., 23:45
Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?

Kazes:
"... i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM..."

Da BOG ima VOLJU, ta bi VOLJA i SAMOME NJEMU bila nadredjena, Trazitelju Istine.
Kakav bi to BOG bio?;)

Im ja
15.05.2005., 13:17
Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?Nemajstore IM JAO, otkud BOGU VOLJA?

Kazes:
"... i ti imas volju koja nije u skladu sa BOZIJOM..."

Da BOG ima VOLJU, ta bi VOLJA i SAMOME NJEMU bila nadredjena, Trazitelju Istine.
Kakav bi to BOG bio?

ne razumjes, koja je volja ljubavi? sta hoce? sta treba? kuda treba? zar ako ti volis svoju zenu i ona tebe jel to radite po naredbama............

jao majstore daj prvo studiraj pet godina ISUSA a to jest ovo citaj, pa kad procitas opet citaj i sve tako pet godina jer...........

koji ste mi vi majstori vjere i svega kad vam masinbravri ruse znanje...........

javi mi se za pet godina pa ce mo vidjet sta ce mo sa tobom...

a do tad opet je isto, pa kad neces da vjerujes ti budi ... pa kad neces da vjerujes BOGU ti misli da si pametan, inteligentan, majstor, misli da si veliki, misli da si bog al na kraju ti kazem ako ne vjerujes mozes samo biti (zao mi je) lud

jebiga stari izvini sto te tvoja vlastita pamet cini takvim, nemoj mene da krivis, nisam ja kriv za to, ja ti cak sta vise kazem kako bi trebao, a ti biras sam a izbor je

pa valjda si do sad naucio

MAJSTOR Ivan
15.05.2005., 13:44
S KIM JAO:

Da, po NAREDBAMA, neznalico, i stoga VJERNICE.
Kako ces pobogu naci SVOJU ISTINU, kas si vec izabrao TUDJU?:w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 01:29
MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Ne iskljucivo po "pitanju" STRAHA, vec po svakom drugom detalju i dokazu u prilog Isusove i Muhamedove pakosne uloge u oblikovanju suvremenog covjeka.

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest. :cool: :D :)

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 01:39
Dezurnog moderatora MAJSTOR Ivan moli za ostavljanje slijedece obavijesti barem 24 sata. Veliko hvala.

.................................................. .................................................

MAJSTOR Ivan upravo je otvorio svoj frontovski naslov na "Religiji".
Utoliko umoljava sve MAJSTORE I KANDIDATE VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA za zdusno sudjelovanje u paprenoj raspri.
Ochevidite kako su vas tesali milenijima, i uzvratite im iz "ovdje i sad".
Neopstojeci KOZMOLOGOS bit ce uz vas, kao i uvijek.

MAJSTOR Ivan ("Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha" / "Religija"/:

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest.
:w

Pagala Baba
16.10.2005., 04:09
Pagala Baba spremno guta udicu da pokaže Majstoru Ivanu kako se love velike ribe: perem noge majstorima Yeshua Ben Pantera i Hazrat Muhamad 1008 X najvećima!

Writing around 300, the Christian writer Arnobius records a belief that "he [Jesus] was a magus who performed all these [miracles] by means of secret arts," having learned hidden doctrines and the names of angelic powers in the underground temples of Egypt.
...
The Koinobi lived in Egypt, where Jesus passed his early youth. They were usually confounded with the Therapeutae, who were a branch of this widely-spread society. Such is the opinion of Godfrey Higgins and De Rebold. After the downfall of the principal sanctuaries, which had already begun in the days of Plato, the many different sects, such as the Gymnosophists and the Magi -- from whom Clearchus very erroneously derives the former -- the Pythagoreans, the Sufis, and the Reshees of Kashmere, instituted a kind of international and universal Freemasonry, among their esoteric societies. "These Rashees," says Higgins, "are the Essenians, Carmelites, or Nazarites of the temple." ("Anacalypsis"). "That occult science known by ancient priests under the name of regenerating fire," says Father Rebold, "...a science that for more than 3,000 years was the peculiar possession of the Indian and Egyptian priesthood, into the knowledge of which Moses was initiated at Heliopolis, where he was educated; and Jesus among the Essenian priests of Egypt or Judea; and by which these two great reformers, particularly the latter, wrought many of the miracles mentioned in the Scriptures."
...
To indicate the universality of the Sun-god myth it is only necessary to enumerate some thirty of the chief figures known as Sun-gods amongst the nations about the Eastern Mediterranean, before the advent of Jesus. There were in Egypt, Osiris, Horus, Serapis, Hermes or Taht (Thoth), Khunsu, Atum (Aten, Adon, the Adonis or Phrygia), Iusa, Iu-sa, Iu-em-hetep; in Syria, Atis, Sabazius, Zagreus, Kybele (femine); in Assyria Tammuz; in Babylonia, Marduk and Sargon; in Persia, Mithra, Ahura-Mazda and the Zoroasters; in Greece, Orpheus, Bacchus (Dionysus), Achilles, Hercules, Theseus, Perseus, Jason, Prometheus; in India, Vyasa, Krishna, Buddha; in Tibet the Boddhisattvas; besides many others elsewhere.

Balkanijan Pig
16.10.2005., 09:20
Sta e majstore, odjebao na duhovnosti, niko vise ne dolazi, pa moras balonice ega ispucavat na religiji :D

Gospon Pes
16.10.2005., 09:32
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Zakaj? :confused: Pa nisu meni nista krivi. :D

J-C
16.10.2005., 09:59
Balkanijan Pig kaže:
Sta e majstore, odjebao na duhovnosti, niko vise ne dolazi, pa moras balonice ega ispucavat na religiji :D

Baš tako!

planinar
16.10.2005., 10:44
MAJSTOR Ivan kaže:
Zato nam i jest tako kako nam jest.

:D , a zato nam i nije tako kako nam nije...

bumbar
16.10.2005., 11:43
daj reci nešto više o naslovu, ohol si jer se usuđuješ Njega nazvat poluinteligentnom osobom, nemaš veze za duhovnošču, a i ova nazivnja "majstorem"i podučavanju i škole su žalosne i bezumne!

Basta
16.10.2005., 12:30
Majstore, nisi prvi. Prije tebe su utabanali put Nietzche, Hitler, a i mnogi drugi. Sretan put! :w

Tobija
16.10.2005., 13:28
Zato Bog njega preuzvisi
i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno
nebesnika, zemnika i podzemnika.
I svaki će jezik priznati:
"Isus Krist jest Gospodin!" -
na slavu Boga Oca. (Fil 2, 9-11)

Bez Krista ne znamo što je naš život niti naša smrt, ne znamo što je Bog, niti što smo sami mi. (Pascal)

Neznalico, potrudi se da ga upoznaš i priznaš još za života. Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. (Mt 7, 8)

Sretno! :w

P.S. Što se tiče lažnog proroka, moja podrška!

TuzlaK_i_
16.10.2005., 14:28
Tobija kaže:
Zato Bog njega preuzvisi
i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno

Bez Krista ne znamo što je naš život niti naša smrt, ne znamo što je Bog, niti što smo sami mi. (Pascal)

Neznalico, potrudi se da ga upoznaš i priznaš još za života. Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. (Mt 7, 8)

Kako to da prozivas Muhammeda kao lažnog proroka, a u isto vrijeme govoris za Bozijeg Poslanika Isa´a - Isusa, da je bog ili boziji sin ?

Neshvatljivo je da u vasih 10 zapovjedi stoji nesto... a da nema namaza - molitve sto je mnogo vaznije od pojedinih "zapovjedi" u toj desetki.

Izmjenili ste kako vam godi pa sad proglasajete istinu neistinom.

Citaj slijedece: http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=116870

Da bas vidimo sta je lazno!

Pandora10
16.10.2005., 14:28
MAJSTOR Ivan kaže:
Ne iskljucivo po "pitanju" STRAHA, vec po svakom drugom detalju i dokazu u prilog Isusove i Muhamedove pakosne uloge u oblikovanju suvremenog covjeka.

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest. :cool: :D :)

viš...a ja bi se bila zaklela da nam je upravo tako kako nam i treba biti...:misli:

ono što je neko uručio i ono što je neko primio ne znači nužno istu stvar....

ono kako nam je ne zavisi ni od koga drugoga osim nas....a ako zavisi od nas...ondak ne možemo nikoga drugoga ni pozivati na odgovornost...

sve dok druge vidimo odgovornima znači da smo slijepi i time u nemogućnosti da "razriješimo" problem...koji je narafski isključivo "naš" i u nama samima...

daklem je svaki neprijatelj izmišljen i borba sa njime uzaludna...a da li na žalost ili na sreću...ali svakako na zakonu... koju god metodu primjenjivali...milom ili silom...nije moguće onom "drugom" otvorit oči da progleda ...i da vidi "očito" ...
da je zapleten u vlastite borbe trice i kučine...što bi značilo da svak ima prije-svega zakonito PRAVO i zakonitu OBVEZU sam se(be)"osloboditi" pa i od umišljaja da može i zna oslobađati i spašavati druge....

Ako hoćeš ..i koja bi bila razlika između tvoje "pakosti" u ukazivanju na njihove "pakosti",i njihove "pakosti" u ukazivanju na neke druge "pakosti"....???
Strah ne ulazi u čovjeka "izvana" on je rezultat njegovog "pogrešnog" viđenja "sebe" odnosno "pogrešne" samo-volje i kroz prostor-vrijeme-tvar-život-borbu-smrt traži OSVJEŠTAVANJE ili
ISPRAVNO VIĐENJE kad ondak lipo "sam od sebe" nestaje....

Na žalost majstore ne podržavam ovu tvoju akciju...
a mislim i da nećeš uspjeti u svom naumu....naime da nekoga uvjeriš u to što govoriš...a najprije mislim da ti to nije ni uopće potrebno.. :(

smjeskica
16.10.2005., 15:14
Tobija kaže:

A sto to tako slabasno, tiho...ispod glasa...sapatom... ko biva samo za Majstorove usi?
Vidi kako Ivan glasno i odlucno izrazava svoje stavove, pa i PODVIKNE ako treba.
Tobija- nemoj da stojis malen ispod zvijezda :)

Tobija
16.10.2005., 16:51
smjeskica kaže:
A sto to tako slabasno, tiho...ispod glasa...sapatom... ko biva samo za Majstorove usi?...nemoj da stojis malen ispod zvijezda.

U zadnje vrijeme Post Script pišem manjim fontom. Nikad nisam krio što mislim o islamu i o vašem "proroku". Evo samo za tebe par izvadaka:

Nemoguće je da su i kršćanstvo i islam istiniti. Isus Krist Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine, proglašen je od strane Muhameda običnim prorokom koji je "odglumio" smrt i koji je lagao da je bio Sin Božji. Nemoguća je "tolerancija" između te dvije religije kao religije, ali je itekako moguć dijalog i razumijevanje između ljudi, pojedinaca. Ne moramo se mrziti ako mislimo da su oni drugi u zabludi.

Da islam nije u takvom strahu od kršćanstva i od kršćanskih misionara već STOLJEĆIMA, da ne zabranjuje "konvertiranje" pod prijetnjom smrti, pitanje je koliko bi danas bilo muslimana. Iako se ne nadam previše da će muslimani kolektivno "progledati", na pojedinačnom planu se to itekako događa, posebno među onim muslimanima koji žive na našem, SLOBODNOM zapadu. Oni ovdje imaju pristup svim relevantnim informacijama za razliku od fundamentalističkih islamskih zemalja, u kojima se dnevno događaju strašni, barbarski zločini društva nad pojedincem.

Najveća izopačenost islama je upravo u finom, đavolskom izokretanju istine. Dobro je Neprijatelj znao da je nemoguće posijati tako monstruozne laži ako ih se ne bude zapakiralo u celofan istine. 90% Kurana je sasvim prihvatljivo i slično Bibliji, u stvari više Starom Zavjetu, što nije ni čudno jer je odatle i prepisano. "Prorok" je napisao ono što je iz Biblije zapamtio i razumio, a budući da je bio nepismeni beduin vrlo dubiozne moralnosti, nije ni čudno da ga je Sotona uspio preveslati i iskoristiti za svoj cilj. Poznato je da ni sam "prorok" nije u prvo vrijeme bio siguran tko to njemu govori i tko ga "nadahnjuje". Mislio je da je to nekakav zao duh, "jinn", sve dok ga njegova bogata i "mudra" ženica nije uvjerila da je to sam bog zvani Alah.

Netko se s pravom može upitati kako je moguće da je jedna tako golema laž uspjela preživjeti sve do danas? Ključ tog problema je u samoj strukturi islama. To je religija neslobode, ropske pokornosti i straha. Religija bez prave Ljubavi, bez Otkupljenja, kojoj je jedini cilj preživjeti i širiti se. Duhovni "otac" svih lažnih religija i krivovjerja je isti: Sotona ili Lucifer, veličanstveni i pali anđeo, lažac i otac laži, čovjekoubojica od početka.

Ipak, svi su ljudi po svojoj biti upućeni našem Bogu, koji je jedini pravi Bog: Stvoritelj, Otkupitelj i Branitelj. Otac, Sin i Duh Sveti, Bog Ljubavi. Kršćanstvo poznaje Boga onakvog kakav on uistinu i jest, a Sveta Crkva Katolička jedina čuva PUNINU istine o njemu.

planinar
16.10.2005., 17:18
Tobija kaže:

E moj nepristrani suče Pjerluiđi Tobija, a što je s riječima Isusa o trunju u oku brata tvoga ili o bacanju kamena na griješnika? Te su dijelove prašnjave knjige popapali mišeki?

smjeskica
16.10.2005., 18:27
Moja opaska se nije ticala sadrzaja tvog post scriptuma niti je zahtijevala opsirniju disertaciju istoga buduci da mi je sama po sebi vrlo nezanimljiva a samim time i suvisna te me zanima koliko i dilema da li se u gori zelenoj bijeli snijeg ili labudovi.
Prosto sam naglasila nepotrebnost saputanja :)

nitko i ništa
16.10.2005., 18:44
Tobija kaže:
...Da islam nije u takvom strahu od kršćanstva i od kršćanskih misionara već STOLJEĆIMA, da ne zabranjuje "konvertiranje" pod prijetnjom smrti, pitanje je koliko bi danas bilo muslimana. Iako se ne nadam previše da će muslimani kolektivno "progledati", na pojedinačnom planu se to itekako događa, posebno među onim muslimanima koji žive na našem, SLOBODNOM zapadu. Majko mila. Post iz kojeg navodim ovaj dio je svakako najgori post kojeg sam vidio otkad sam na forumu i bojim se da mi autor neće odgovoriti jer je u međuvremenu umro od srama.

Ipak se nadam da si preživio, i da si ovo tek kopirao odnekud, da ovo nije tvoj originalni uradak.

U toj nadi ti, Tobijo, odgovaram, inače bih te jednostavno smatrao jednim vrlo opasnim idiotom. Na stranu tvoje nastrano proglašavanje onih koji (po tebi) nemaju PUNINU religijske istine upravo đavolom opsjednutima... ali to što si u gore navedenoj rečenici velikim slovima naglasio riječ STOLJEĆIMA je zbilja sramotno.

Jer je u istim tim STOLJEĆIMA je Katolička crkva npr. palila na lomači ljude koji nisu prihvaćali njihovu istinu i npr. aktivno sudjelovala u genocidu nad indijanskim stanovništvom u Amerikama, sve u ''slobodnom preobraćanju''.

Dok podržavaš takvu praksu dotične organizacije morao bi sapunom oprati usta prije nego li izgovoriš riječ sloboda.

Zapad nije slobodan onoliko koliko je slobodan zbog kršćanskih Crkava, nego nasuprot kršćanskim Crkvama.

Nemruth Dagi
16.10.2005., 18:52
nitko i ništa kaže:
Majko mila.

Dok podržavaš takvu praksu dotične organizacije morao bi sapunom oprati usta prije nego li izgovoriš riječ sloboda.

A ja kažem....majko draga...nemreš bilivit.

I počinjem se pitati gdje i kad nastaje, pa netragom nestaje, gdje prestaje a gdje posustaje sloboda pojedinca u procesiranju svojih misli kad prihvaća svesrdno pravila svoje vjerske organizacije?

brezovka
16.10.2005., 18:57
Bože,molim te da oni koji se nadmeću u uvredi Tebi shvate da to i nije trka...da su stigli odmah po startu...i zakucali na vrata svog srca.
Zar prosuti jal do Boga stiže?
Za njemu stići...misao mora imati krila.

Tobija
16.10.2005., 18:59
planinar kaže:
E moj nepristrani suče Pjerluiđi Tobija, a što je s riječima Isusa o trunju u oku brata tvoga ili o bacanju kamena na griješnika? Te su dijelove prašnjave knjige popapali mišeki?
Nisam rekao da su muslimani grešnici samo zbog toga što su muslimani. I gdje si to pročitao da pozivam na mržnju i kamenovanje? Uostalom u tim odlomcima koje spominješ Isus govori o odnosu prema konkretnom čovjeku a ne o odnosu prema ideologijama i religijama. Laž treba raskrinkavati i time im uopće ne činim zlo. Ti u svojoj sljepoći ne vidiš da je tolerancija postala "zlatno tele" suvremenog svijeta. Svjet je postao vrlo tolerantan prema laži i grijehu, ali u isto vrijeme vrlo netolerantan prema onima koje etiketira "netolerantnima".

Tobija
16.10.2005., 19:11
nitko i ništa kaže:
Majko mila. Post iz kojeg navodim ovaj dio je svakako najgori post kojeg sam vidio otkad sam na forumu i bojim se da mi autor neće odgovoriti jer je u međuvremenu umro od srama.

Hoće. :D
nitko i ništa kaže:
Ipak se nadam da si preživio, i da si ovo tek kopirao odnekud, da ovo nije tvoj originalni uradak.

To sam pisao prije par mjeseci, pod starim nickom. (Serenellian)
nitko i ništa kaže:
U toj nadi ti, Tobijo, odgovaram, inače bih te jednostavno smatrao jednim vrlo opasnim idiotom. Na stranu tvoje nastrano proglašavanje onih koji (po tebi) nemaju PUNINU religijske istine upravo đavolom opsjednutima...

Nisam rekao da su đavlom opsjednuti nego da su sve lažne religije i krivovjerja u većoj ili manjoj mjeri sotonskog porijekla. Demoni su se oduvijek izdavali za bogove.

Pišem prema svojoj savjesti i uvjerenju, ako ćeš me ti zbog toga smatrati "vrlo opasnim idiotom", samo izvoli, ali argumentiraj i na druge načine a ne samo "ad hominem".
nitko i ništa kaže:
Jer je u istim tim STOLJEĆIMA je Katolička crkva npr. palila na lomači ljude koji nisu prihvaćali njihovu istinu i npr. aktivno sudjelovala u genocidu nad indijanskim stanovnišvom u Amerikama.

Naravno da je i u kršćanstvu bilo zla i grijeha, ali suvremena mitologija je svašta nalagala, pogotovo o inkviziciji.
nitko i ništa kaže:

Zlobno podmećeš. Pronađi gdje sam to pozivao na mržnju ili opravdavao grijeh i zlo.
nitko i ništa kaže:
Zapad nije slobodan onoliko koliko je slobodan zbog kršćanskih Crkava, nego nasuprot kršćanskim Crkvama.
Zapad polako propada u sveopćoj dekadenciji upravo jer se odriče svojih kršćanskih korijena.

Dostojevski je u 19. stoljeću napisao: Zagovornici materijalizma i ateizma koji dokazuju čovjekovu samodostatnost, pod krinkom obnove i preobrazbe pripremaju čovječanstvu neopisive strahote i mrak. (Dostojevski)

Svi znamo kakvo je bilo 20. stoljeće. Po svemu sudeći 21. će biti još gore, pa ti budi optimist.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:12
Pagala Baba kaže:
Pagala Baba spremno guta udicu da pokaže Majstoru Ivanu kako se love velike ribe: perem noge majstorima Yeshua Ben Pantera i Hazrat Muhamad 1008 X najvećima!

Writing around 300, the Christian writer Arnobius records a belief that "he [Jesus] was a magus who performed all these [miracles] by means of secret arts," having learned hidden doctrines and the names of angelic powers in the underground temples of Egypt.
...
The Koinobi lived in Egypt, where Jesus passed his early youth. They were usually confounded with the Therapeutae, who were a branch of this widely-spread society. Such is the opinion of Godfrey Higgins and De Rebold. After the downfall of the principal sanctuaries, which had already begun in the days of Plato, the many different sects, such as the Gymnosophists and the Magi -- from whom Clearchus very erroneously derives the former -- the Pythagoreans, the Sufis, and the Reshees of Kashmere, instituted a kind of international and universal Freemasonry, among their esoteric societies. "These Rashees," says Higgins, "are the Essenians, Carmelites, or Nazarites of the temple." ("Anacalypsis"). "That occult science known by ancient priests under the name of regenerating fire," says Father Rebold, "...a science that for more than 3,000 years was the peculiar possession of the Indian and Egyptian priesthood, into the knowledge of which Moses was initiated at Heliopolis, where he was educated; and Jesus among the Essenian priests of Egypt or Judea; and by which these two great reformers, particularly the latter, wrought many of the miracles mentioned in the Scriptures."
...
To indicate the universality of the Sun-god myth it is only necessary to enumerate some thirty of the chief figures known as Sun-gods amongst the nations about the Eastern Mediterranean, before the advent of Jesus. There were in Egypt, Osiris, Horus, Serapis, Hermes or Taht (Thoth), Khunsu, Atum (Aten, Adon, the Adonis or Phrygia), Iusa, Iu-sa, Iu-em-hetep; in Syria, Atis, Sabazius, Zagreus, Kybele (femine); in Assyria Tammuz; in Babylonia, Marduk and Sargon; in Persia, Mithra, Ahura-Mazda and the Zoroasters; in Greece, Orpheus, Bacchus (Dionysus), Achilles, Hercules, Theseus, Perseus, Jason, Prometheus; in India, Vyasa, Krishna, Buddha; in Tibet the Boddhisattvas; besides many others elsewhere.

Ucenice Pegula, MAJSTORA Ivana ne zanimaju nikakve ribe. To bijashe sav dohvat par pecajuchih sljednika prvoga spomenutog poluinteligenta.
Lako li t je ribichima podmjestati muda pod bubrege.:w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:15
Balkanijan Pig kaže:

MAJSTORA Ivana niti kakve svinje ne zanimaju, Ucenice Pig-u.
To bijase tik i odium drugoga spomenutog poluinteligenta.:w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:20
Gospon Pes kaže:
Zakaj? :confused: Pa nisu meni nista krivi. :D

"Nitko nizashto nije kriv",
MAJSTORSKA KANDIDATKINJO VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA.;)

brezovka
16.10.2005., 19:22
MAJSTOR Ivan kaže:
Ucenice Pegula, MAJSTORA Ivana ne zanimaju nikakve ribe. To bijashe sav dohvat par pecajuchih sljednika provoga spomenutog poluinteligenta.
Lako li t je ribichima podmjestati muda pod bubrege.:w

Ivane shvaćaš li ti što si napisao?
Krista ne možeš uvrijediti.Niti Muhameda.
Te tvoje riječi ni prašina s nogu nisu.Nit ičijih prljavih cipela.
Samo ipak bi trebao promisliti prije no što napišeš nešto ovakvog smisla i slijeda.
Ovo mi na mržnju i zavist liči.
Na religijskom forumu...gdje vjernika...na tvoju očitu žalost ima...nešto ovoga stila napisati i da cijeli dan stoji napisano.????
U koja prsa se busaju ove tvoje riječi.
U prsa kako rekoh mržnje,u prsa jada,netolerancije.
I nek ti Bog pomogne...a trebat će ti Ivane kao i meni.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:23
J-C kaže:
Baš tako!

"DUHOVNOST JE LAZ", Ucenice J - C. :rolleyes:

J-C
16.10.2005., 19:23
MAJSTOR Ivan kaže:

Što ti zamjeraš Isusu?

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:25
planinar kaže:
:D , a zato nam i nije tako kako nam nije...

I JEST - I NIJE "TAKO", Ucenice Planinaru.:rolleyes:

mobyXXL
16.10.2005., 19:27
Balkanijan Pig kaže:

Ne, nego naš "majstor" -vodoinstalater misli da se nekog vraga razme u Islam i kršćanstvo, ne ? :zubo:

Tobija
16.10.2005., 19:29
brezovka kaže:
Ivane shvaćaš li ti što si napisao?
Krista ne možeš uvrijediti.Niti Muhameda.

Volio bih čuti što ti misliš o Muhamedu, koji je tvog Gospodina nazvao lašcem. Uopće, odakle taj čudni strah od istine? Zar istina nije važnija od toga da te netko smatra ugodnim i simpatičnim?

nitko i ništa
16.10.2005., 19:31
Tobija kaže:
Hoće. :D

To sam pisao prije par mjeseci, pod starim nickom. (Serenellian) Nadam se da si se nakon toga ispovjedio. Ali pošto ispovijed uključuje kajanje zbog svojih grijeha, i odluku da više nećeš griješiti, onda se moraš ponovno ispovjediti zbog kopiranja toga što si tada napisao.
Tobija kaže:
Nisam rekao da su đavlom opsjednuti nego da su sve lažne religije i krivojverja u većoj ili manjoj mjeri sotonskog porijekla. Demoni su se oduvijek izdavali za bogove. Rekao si da je Muhamedu sam Sotona šaptao na uvce Kuran. Ergo, muslimani su vjernici Sotonske knjige.
A tvoja priča o PUNINI istine i nepotpunosti istine kod drugih se sada i sama pokazuje kao LAŽ. Jer govorio ti ovo ili ono iz tvog gornjeg posta se vidi da ne vjeruješ ti u to da drugi imaju nepotpunu istinu, nego vjeruješ da su sljedbenici Sotone.
Tobija kaže:
Naravno da je i u kršćanstvu bilo zla i grijeha, ali suvremena mitologija je svašta nalagala, pogotovo o inkviziciji. A ne. Nije tek bilo ponekig grijehića kojeg su neki preuveličali, nego se svakoga tko je sebi dopuštao neku dvojbu u Crkveni nauk ložilo na lomači, stoljećima. STOLJEĆIMA.

I kako tebe nije sram onda govoriti o SLOBODNOM Zapadu, i da islamske zemlje STOLJEĆIMA ne dopuštaju SLOBODU vjeroispovjesti?
Tobija kaže:
Zlobno podmećeš. Pronađi gdje sam to pozivao na mržnju i opravdavao grijeh i zlo.Zar podmećem? Što sam ti podmetnuo? Zar nisi napisao da jedino Sveta Crkva Katolička ima puninu istine? I to STOLJEĆIMA. To si napisao, dakle podržavaš dotičnu organizaciju i njene istinite i svete prakse kao što su paljenje heretika na lomači ili klanje onih koji su odbili SLOBODNO se pokrstiti.
Tobija kaže:
Zapad propada u sveopćoj dekadenciji upravo jer se odriče svojih kršćanskih korijena. Zapad je jednom već bio propao zbog kršćanske Crkve i bio u Propasti tisuću godina do Renesanse u kojoj se obnovio istinski duh Zapada.
Tobija kaže:
Dostojevski je u 19. stoljeću napisao: Zagovornici materijalizma i ateizma koji dokazuju čovjekovu samodostatnost, pod krinkom obnove i preobrazbe pripremaju čovječanstvu neopisive strahote i mrak. (Dostojevski) Da... zašto pripremaš čovječanstvu neopisive strahote i mrak? Zašto zagovaraš čovjekovu samodostatnost i samodostatnost čovjekovih bezbožnih Crkava?

Kad već spominješ Dostojevskog - a trebao bi oprati usta sapunom i kad njega spominješ - pročitaj njegov opis dvojbi Velikog Inkvizitora koji susreće Krista. Znaš li koja je njegova dvojba bila?
Tobija kaže:
Svi znamo kakvo je bilo 20. stoljeće. Po svemu sudeći, 21. će biti još gore, pa ti budi optimist. Da ti vjeruješ u Boga a ne u Crkvu onda bi znao da je ono što nam je namijenio dobro, i bio bi optimist.
A kako vjeruješ u Crkvu doista nemaš nikakvog razloga ne biti pesimist.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:32
bumbar kaže:
daj reci nešto više o naslovu, ohol si jer se usuđuješ Njega nazvat poluinteligentnom osobom, nemaš veze za duhovnošču, a i ova nazivnja "majstorem"i podučavanju i škole su žalosne i bezumne!

Ustravljen si, Ucenice Bumbare. Je li tome kako kriva MAJSTOROVA "oholost"?

"O naslovu" ce se jos govoriti.
O "majstorovanju" ce se jos vidjeti.
O "bezumnom" ces jos chutiti. :rolleyes:

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:36
Basta kaže:
Majstore, nisi prvi. Prije tebe su utabanali put Nietzche, Hitler, a i mnogi drugi. Sretan put! :w

Taj PUT zaceli su poluinteligenti iz MAJSTOROVA naslova, Ucenice Basta. :eek:

brezovka
16.10.2005., 19:37
Tobija kaže:
Volio bih čuti što ti misliš o Muhamedu, koji je tvog Gospodina nazvao lašcem. Uopće, odakle taj čudni strah od istine? Zar istina nije važnija od toga da te netko smatra ugodnim i simpatičnim?

Meni je istina Tobija da je Isus umro za sve ljude.
Meni je istina da će i Muslimani u raj.
Meni je istina da će u raj i ateisti.
Ali neće ni svi katolici,niti muslimani niti ateisti.
Meni je istina da čovjek po svojoj zasluzi nikad Boga ne bi vidio...niti mu blizinu zaslužio.

A Krist je bio, sad je i bit će ...hvala Bogu.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 19:40
Tobija kaže:
Zato Bog njega preuzvisi
i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno

"Neznalica" je ONAJ KOJI ZNA, Ucenice Tobija.:rolleyes:

soto
16.10.2005., 19:50
Zato nam i jest tako kako nam jest.

a kakav bi JEST

trebao biti

nego onakav kakav JEST

sa ili bez NJIH INTELIGENTNIH ili POLUINTELIGENTNIH

:rolleyes:

i :B :B

Tobija
16.10.2005., 20:05
nitko i ništa kaže:
Rekao si da je Muhamedu sam Sotona šaptao na uvce Kuran. Ergo, muslimani su vjernici Sotonske knjige.

Da. I sam Muhamed je tako u početku mislio. A otpadnuti muslimani pišu knjige kao Rushdijevi Sotonski stihovi. Geneza islama je jedno a sami vjernici muslimani drugo. Dakle, budući da je Istiniti Bog stvoritelj svih nas, brine se i za muslimane (pa i za ateiste), bez obzira u što vjeruju i kako je njihova religija započela.
nitko i ništa kaže:
A tvoja priča o PUNINI istine i nepotpunosti istine kod drugih se sada i sama pokazuje kao LAŽ. Jer govorio ti ovo ili ono iz tvog gornjeg posta se vidi da ne vjeruješ ti u to da drugi imaju nepotpunu istinu, nego vjeruješ da su sljedbenici Sotone

Čudna logika. Nisam rekao da su SVI muslimani sljedbenici Sotone, već da su zarobljeni u religiji straha, čije porijeklo nije od Boga. Što je tu nejasno?
nitko i ništa kaže:
A ne. Nije tek bilo ponekig grijehića kojeg su neki preuveličali, nego se svakoga tko je sebi dopuštao neku dvojbu u Crkveni nauk ložilo na lomači, stoljećima. STOLJEĆIMA.

Nisam povjesničar po struci ali ju volim i čitam godinama, pogotovo povijest kršćanstva. Strašno je s kakvim se sve lažima danas nabacuje na Crkvu. I sve prolazi zbog nekritičkog konzumerizma suvremenog čovjeka.
nitko i ništa kaže:
Zar podmećem? Što sam ti podmetnuo? Zar nisi napisao da jedino Sveta Crkva Katolička ima puninu istine? I to STOLJEĆIMA. To si napisao, dakle podržavaš dotičnu organizaciju i njene istinite i svete prakse kao što su paljenje heretika na lomači ili klanje onih koji su odbili SLOBODNO se pokrstiti.

I tko je sad zatupljeni idiot? Nađi mi molim te post gdje ja podržavam "paljenje heretika na lomači ili klanje"!!? Žalosno je da su se takve stvari događale, ali nije sve baš onako kako mrzitelji kršćanstva tvrde. Čuvena španjolska inkvizicija je pogubila nekoliko tisuća ljudi, iz političkih razloga. Izvan gradova španjolci tada nisu pojma imali da postoji neka inkvizicija. Par citata sa jednog katoličkog sajta:

In the Medieval Inquisition, Bernard Gui was one of the most notorious of the medieval inquisitors. (so much so that the sick modern pornography industry has turned him into a hero). He tried 930 people out of which 42 were executed (4.5%). Another famous Inquisitor was Jacques Fournier who tried 114 cases of which 5 were executed (4.3%). Using numbers that are known, scholars have been able to surmise that approximately 2,000 people died in the Medieval Inquisition. (1231-1400 AD)

During the high point of the Spanish Inquisition from 1478-1530 AD, scholars found that approximately 1,500-2,000 people were found guilty. From that point forward, there are exact records available of all "guilty" sentences which amounted to 775 executions. In the full 200 years of the Spanish Inquisition, less than 1% of the population had any contact with it, people outside of the major cities didn't even know about it.

If we add the figures, we find that the entire Inquisition of 500 years, caused about 6,000 deaths. These atrocities are completely inexcusable. These numbers are however, a far cry from the those used in the popular press by people who are always looking to destroy the Church.

Ne opravdavam inkviziciju, nego samo tvrdima da se nevjerojatne laži iznose kako bi se Crkva što više ocrnila.
nitko i ništa kaže:
Zapad je jednom već bio propao zbog kršćanske Crkve i bio u Propasti tisuću godina do Renesanse u kojoj se obnovio istinski duh Zapada.

Misliš neopoganstva. A sigurno ti se najviše sviđa razdoblje Terora u francuskoj revoluciji. Tada su glavom platili svi oni koje ti ne možeš podnjeti. (Eto, tako otprilike ti meni podmećeš)
nitko i ništa kaže:
Da... zašto pripremaš čovječansvtu neopisive strahote i mrak? Zašto zagovaraš čovjekovu samodostatnost i samodostatnost čovjekovih bezbožnih Crkava?

O čemu ti to? :confused:
Ti si onaj koji zagovara čovjekovu samodostatnost.
nitko i ništa kaže:
Kad već spominješ Dostojevskog - a trebao bi oprati usta sapunom i kad njega spominješ - pročitaj njegov opis dvojbi Velikog Inkvizitora koji susreće Krista. Znaš li koja je njegova dvojba bila?

Obožavam Braću Karamazove. Kritika je bila na mjestu, doista su se s vremena na vrijeme u Crkvi pojavljivali likovi kao taj Veliki inkvizitor.
nitko i ništa kaže:
Da ti vjeruješ u Boga a ne u Crkvu onda bi znao da je ono što nam je namijenio dobro, i bio bi optimist.

Znači po tebi je dobro ono što se događalo čovječanstvu u 20. stoljeću? Na čemu ti temeljiš svoj optimizam?

Mi kršćani vjerujemo i znamo da je ovaj svijet osuđen na propast. Naša nada nije napraviti raj na zemlji.

Basta
16.10.2005., 20:06
MAJSTOR Ivan kaže:
Taj PUT zaceli su poluinteligenti iz MAJSTOROVA naslova, Ucenice Basta. :eek:
Ne govorim o njihovom putu, već o stranputici kojom kročiš, malo je zarasla otkako su čudni filozof i još čudniji političar i demagog njome prošli. Sretan put! :w

Tobija
16.10.2005., 20:10
brezovka kaže:
Meni je istina Tobija da je Isus umro za sve ljude.
Meni je istina da će i Muslimani u raj.
Meni je istina da će u raj i ateisti.
Ali neće ni svi katolici,niti muslimani niti ateisti.
Meni je istina da čovjek po svojoj zasluzi nikad Boga ne bi vidio...niti mu blizinu zaslužio.
A Krist je bio, sad je i bit će ...hvala Bogu.
Sa svime se apsolutno slažem, draga moja. Svakome je otvoren put u nebo, od nas se manje-više traži samo pristanak i odbacivanje zla. I ako mi kršćani tvrdimo da je naš Gospodin Isus Krist jedini spasitelj, to je u smislu da će svi oni koji dospiju u Život Vječni tamo dospjeti zbog njegove spasiteljske milosti. Tko, kako, kada i koliko, nitko ne zna, samo Bog.

Samo, nisi mi baš odgovorila o Muhamedu. Nespojivo je s kršćanstvom mnogo toga što je on zapisao u svojoj knjizi.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:12
[QUOTE]Pandora10 kaže:
[B]viš...a ja bi se bila zaklela da nam je upravo tako kako nam i treba biti...:misli:

MAJSTORICE VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA -
NIJE NAM N I K A K O.

[QUOTE]Pandora10 kaže:
ono što je neko uručio i ono što je neko primio ne znači nužno istu stvar....

"STVARI"same po sebi, bez "znacenja" su, MAJSTORICE.

[QUOTE]Pandora10 kaže:
ono kako nam je ne zavisi ni od koga drugoga osim nas....a
akozavisi od nas...ondak ne možemo nikoga drugoga ni pozivati na odgovornost...

... a ako ne zavisi od nas - "ondak JEDNAKO ne mozemo nikoga drugoga pozivati na odgovornost', zar ne, MAJSTORICE?

[QUOTE]Pandora10 kaže:
sve dok druge vidimo odgovornima znači da smo slijepi i time u nemogućnosti da "razriješimo" problem...koji je narafski isključivo "naš" i u nama samima...

Moras taj problem jos rjesiti, MAJSTORICE S TRUNKOM.;)

[QUOTE]Pandora10 kaže:
daklem je svaki neprijatelj izmišljen i borba sa njime uzaludna...

Posebice ona sa JEDNAKO IZMISLJENIM SAMIM SOBOM, MAJSTORICE.

[QUOTE]Pandora10 kaže:
a da li na žalost ili na sreću...ali svakako na zakonu... koju god metodu primjenjivali...milom ili silom...nije moguće onom "drugom" otvorit oči da progleda ...i da vidi "očito" ...
da je zapleten u vlastite borbe trice i kučine...

Stoga je jalovo i MAJSTORU Ivanu "otvarati ochi da progleda"... ;)

[QUOTE]Pandora10 kaže:
što bi značilo da svak ima prije-svega zakonito PRAVO i zakonitu OBVEZU sam se(be)"osloboditi" pa i od umišljaja da može i zna oslobađati i spašavati druge....

Nema toga mangupa koji "sam sebe oslobadja", MAJSTORICE.
Uza sva "prava i obveze. Pa neka su i "zakonite".

[QUOTE]Pandora10 kaže:
Ako hoćeš ..i koja bi bila razlika između tvoje "pakosti" u ukazivanju na njihove "pakosti",i njihove "pakosti" u ukazivanju na neke druge "pakosti"....???

ISTINSKI MAJSTOR poducava "PAKOSTIMA UNUTRASNJEGA", MAJSTORICE.
Poluinteligenti iz ovoga naslova poduchavashe u PAKOSTIMA IZVANJSKOGA.
"Obradjivashe samo jednu POLOVICU DATOSTI ti nasi bratimi zazagreni. Druga im bijashe sa sedam pechata zabravljena.
"Nadogradnju" su sami nadogradili, hehe.

[QUOTE]Pandora10 kaže:
Strah ne ulazi u čovjeka "izvana" on je rezultat njegovog "pogrešnog" viđenja "sebe" odnosno "pogrešne" samo-volje i kroz prostor-vrijeme-tvar-život-borbu-smrt traži OSVJEŠTAVANJE ili
ISPRAVNO VIĐENJE kad ondak lipo "sam od sebe" nestaje....

"POGRESNO VIDJENJE" dvije nevolje predmnijeva, MAJSTORICE.
Jedna je opstojnost "grijeha" i "grijesnosti".
Druga je FARSA o ispravnu "vidjenju".
Obje rastacu razum. Obje raskoljuju covjeka po sred srijede.

[QUOTE]Pandora10 kaže:
Na žalost majstore ne podržavam ovu tvoju akciju...
a mislim i da nećeš uspjeti u svom naumu....naime da nekoga uvjeriš u to što govoriš...a najprije mislim da ti to nije ni uopće potrebno..

Nijedna "stvar" nije "potrebna", MAJSTORICE. Zasto nam se onda cini kao da jest?:w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:17
brezovka kaže:
Bože,molim te da oni koji se nadmeću u uvredi Tebi shvate da to i nije trka...da su stigli odmah po startu...i zakucali na vrata svog srca.
Zar prosuti jal do Boga stiže?
Za njemu stići...misao mora imati krila.

Ovo MAJSTOR Ivan tvoje vlastite UVREDE, tvome Bogu vlastitome, rashtace, Ucenice Brezovko. :confused:

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:19
J-C kaže:
Što ti zamjeraš Isusu?

Da nas je LAGAO, Ucenice J - C.:confused:

brezovka
16.10.2005., 20:22
MAJSTOR Ivan kaže:
Ovo MAJSTOR Ivan tvoje vlastite UVREDE, tvome Bogu vlastitome, rashtace, Ucenice Brezovko. :confused:

Ivane,već sam ti rekla ...ova tema nije za religijske stranice.
Reci...čim se to hvališ.Zar drskošću stvora...koji je progovorio...na svoju žalost?

MAJSTOR Ivan
mobyXXL kaže:
Ne, nego naš "majstor" -vodoinstalater misli da se nekog vraga razme u Islam i kršćanstvo, ne ? :zubo:

ISTINSKI MAJSTOR ne bavi se igrackama svjetine, Ucenice Moby.
Vec s TOBOM IZVORNIM, kakav god da bio. :rolleyes:

nitko i ništa
Tobija kaže:
Da. I sam Muhamed je tako u početku mislio. A otpadnuti muslimani pišu knjige kao Rushdijevi Sotonski stihovi. Geneza islama je jedno a sami vjernici muslimani drugo. Dakle, budući da je Istiniti Bog stvoritelj svih nas, brine se i za muslimane (pa i za ateiste), bez obzira u što vjeruju i kako je njihova religija započela. Dakle, ti si običan lažov jer si na susjednoj temi trkeljao kako prihvaćaš da i druge religije imaju dio istine ali ne puninu isitne. Dok je sad Islam Sotonska laž.
Tobija kaže:
Čudna logika. Nisam rekao da su SVI muslimani sljedbenici Sotone, već da su zarobljeni u religiji straha, čije porijeklo nije od Boga. Što je tu nejasno? Trebao bi oprati usta i kad kažeš logika.
Jer su muslimani upravo sljedbenici Kurana a Kuran je po tebi diktirao Sotona.
Tobija kaže:
Nisam povjesničar po struci ali ju volim i čitam godinama, pogotovo povijest kršćanstva. Strašno je s kakvim se sve lažima danas nabacuje na Crkvu. I sve prolazi zbog nekritičkog konzumerizma suvremenog čovjeka. Neopisivo. Kakav konzumerizam? Ovi su pržili ljude za veću slavu Boga a ti pričaš o konzumerizmu?

Dakle, jesu li palili ljude na lomačama ili nisu?

Tobija kaže:
I tko je sad zatupljeni idiot? Nađi mi molim te post gdje ja podržavam "paljenje heretika na lomači ili klanje"!!? Žalosno je da su se takve stvari događale, ali nije sve baš onako kako mrzitelji kršćanstva tvrde. Čuvena španjolska inkvizicija je pogubila nekoliko tisuća ljudi, iz političkih razloga. Izvan gradova španjolci tada nisu pojma imali da postoji neka inkvizicija. Par citata sa jednog katoličkog sajta:

In the Medieval Inquisition, Bernard Gui was one of the most notorious of the medieval inquisitors. (so much so that the sick modern pornography industry has turned him into a hero). He tried 930 people out of which 42 were executed (4.5%). Another famous Inquisitor was Jacques Fournier who tried 114 cases of which 5 were executed (4.3%). Using numbers that are known, scholars have been able to surmise that approximately 2,000 people died in the Medieval Inquisition. (1231-1400 AD)

During the high point of the Spanish Inquisition from 1478-1530 AD, scholars found that approximately 1,500-2,000 people were found guilty. From that point forward, there are exact records available of all "guilty" sentences which amounted to 775 executions. In the full 200 years of the Spanish Inquisition, less than 1% of the population had any contact with it, people outside of the major cities didn't even know about it.

If we add the figures, we find that the entire Inquisition of 500 years, caused about 6,000 deaths. These atrocities are completely inexcusable. These numbers are however, a far cry from the those used in the popular press by people who are always looking to destroy the Church.

Ne opravdavam inkviziciju, nego samo tvrdima da se nevjerojatne laži iznose kako bi se Crkva što više ocrnila. Ti si zatupljeni idiot.
I kakvi ''politički protivnici u Španjolskoj''? Giordano Bruno je spržen u Rimu i nije se bavio politikom. I tisuće drugih.

Tobija kaže:
Misliš neopoganstva.. Mislim slobode misli. Tobija kaže:
A sigurno ti se najviše sviđa razdoblje Terora u francuskoj revoluciji. Tada su glavom platili svi oni koje ti ne možeš podnjeti. (Eto, tako otprilike ti meni podmećeš) A ne, to nije otprilike kako ja tebi ''podmećem''.
Jer ja nisam nigdje rekao da ona organizacija koja je giljotinirala bilo koga jedina ima PUNINU SVETE ISTINE. A ti tvrdiš da ona organizacija koja jest pržila ljude na lomači i koja jest klala masovno nevjernike JEDINA IMA I ODUVIJEK JE JEDINA IMALA PUNINU SVETE ISTINE.
Tobija kaže:
Obožavam Braću Karamazove. Kritika je bila na mjestu, doista su se s vremena na vrijeme u Crkvi pojavljivali likovi kao taj Veliki inkvizitor. A neki su bili i Pape - je li i tada JEDINA SVETA KATOLIČKA CRKVA IMALA PUNINU ISTINE?
Tobija kaže:
Znači po tebi je dobro ono što se događalo čovječanstvu u 20. stoljeću? Na čemu ti temeljiš svoj optimizam?Naravno da je dobro. Od dobroga Boga je sve dobro.
Tobija kaže:
Mi kršćani vjerujemo i znamo da je ovaj svijet osuđen na propast. Naša nada nije napraviti raj na zemlji.Nemam namjeru više s tobom razgovarati.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:25
soto kaže:
a kakav bi JEST

trebao biti

nego onakav kakav JEST

sa ili bez NJIH INTELIGENTNIH ili POLUINTELIGENTNIH

i :B :B

"Koja je razlika izmedju guske", MAJSTORE Soto? :rolleyes: :w

soto
16.10.2005., 20:32
MAJSTOR Ivan kaže:
"Koja je razlika izmedju guske", MAJSTORE Soto? :rolleyes: :w

NIKVAKVOSKVAKVASTA :B

no TREBA li guska biti IKAKVA ??;)

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:34
brezovka kaže:
Ivane,već sam ti rekla ...ova tema nije za religijske stranice.
Reci...čim se to hvališ.Zar drskošću stvora...koji je progovorio...na svoju žalost?

Drzak je bio Isus urucivsi nam LAZ.
Drzak je bio Muhamed urucivsi nam jos i VECU.
Poluinteligenti iz naslova ovaj su svijet POLUINTELIGENTNIM ustrojili.
MAJSTOR Ivan gleda vam nekako docarati INTELIGENCIJU PROBUDJENOG BLIZNJEG.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:41
soto kaže:
NIKVAKVOSKVAKVASTA :B

no TREBA li guska biti IKAKVA ??;)

Sto bulaznis - koja guska? :eek:

soto
16.10.2005., 20:44
MAJSTOR Ivan kaže:

BILOKOJA :B :w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 20:51
nitko i ništa kaže:
[B
Nemam namjeru više s tobom razgovarati. [/B]

Evo BOLECHIVA DOKAZA kako poluinteligenti iz MAJSTOROVA naslova NIZU ZNALI "PREDUPREDITI" (MAJSTOROV ustupak Uceniku Vasi) potonje krvavo gushanje POLUINTELIGENATA sto ce uslijediti kao LAZNA SUDBA LJUDSKA.:rolleyes:

brezovka
16.10.2005., 20:51
MAJSTOR Ivan kaže:
Drzak je bio Isus urucivsi nam LAZ.
Drzak je bio Muhamed urucivsi nam jos i VECU.
Poluinteligenti iz naslova ovaj su svijet POLUINTELIGENTNIM ustrojili.
MAJSTOR Ivan gleda vam nekako docarati INTELIGENCIJU PROBUDJENOG BLIZNJEG.

Ivane naslov teme je dovoljno uvredljiv da bi itko od muslimana i kršćana trebao bilo što odgovoriti.
Zar ne misliš tako???
Odgovore si ipak dobio.
Kad ništa drugo na svijetu do sad ne bi osjetio...zar te ova sitnica na razmišljanje potakla nije.
Odgovor većinom nije bio govor mržnje...ako je ljutnje i nerazumijevanja i bilo.
Ali za ovu temu... blagoslova nije ni bilo.
Tebi je debelo slagano...meni nije.

Tobija
16.10.2005., 21:00
nitko i ništa kaže:
Dakle, ti si običan lažov jer si na susjednoj temi trkeljao kako prihvaćaš da i druge religije imaju dio istine ali ne puninu isitne. Dok je sad Islam Sotonska laž.
Gore sam napisao da je 90% islama sasvim prihvatljivo. Dakle, vidiš da nisam u kontradikciji sa samim sobom.
nitko i ništa kaže:
Trebao bi oprati usta i kad kažeš logika. Jer su muslimani upravo sljedbenici Kurana a Kuran je po tebi diktirao Sotona.

Što nije logično u tome da mi kršćani ne možemo prihvatiti da je Bog govorio Muhamedu? Mi vjerujemo da je Bog dovršio Objavu po Sinu svome i Gospodinu našem Isusu Kristu. Tko je dakle govorio Muhamedu, po tvojoj logici, veliki "filozofe"? I rekao sam već, sami muslimani vjernici ne moraju uopće biti zli samo zbog toga što ne poznaju pravu istinu o Bogu. Ni atesiti ju ne poznaju, ali ako slijede svoju savjest mogu se svidjeti Bogu.
nitko i ništa kaže:
Ti si zatupljeni idiot. Nemam namjeru više s tobom razgovarati.
Tipično. :kava:
Ali slažem se, s određenim ljudima nema smisla raspravljati. Da malo manje pljuješ i podmećeš a više argumentiraš, možda. Također bi mogao poraditi na logici i na razumijevanju pročitanog teksta.

J-C
16.10.2005., 21:02
MAJSTOR Ivan kaže:
Da nas je LAGAO, Ucenice J - C.:confused:

u vezi čega?

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 21:13
brezovka kaže:
Ivane naslov teme je dovoljno uvredljiv da bi itko od muslimana i kršćana trebao bilo što odgovoriti.
Zar ne misliš tako???
Odgovore si ipak dobio.
Kad ništa drugo na svijetu do sad ne bi osjetio...zar te ova sitnica na razmišljanje potakla nije.
Odgovor većinom nije bio govor mržnje...ako je ljutnje i nerazumijevanja i bilo.
Ali za ovu temu... blagoslova nije ni bilo.
Tebi je debelo slagano...meni nije.

Ne nabadaj plitko, Ucenice Brezovko.
UVREDLJIVO je kad se LAZ LEGITIMIRA preko LAZNIH KNJIGA SVETIH.

U tim vasim vjecnim kupusarama vas je PROBUDJENI BLIZNJI, ovako kako je ovaj MAJSTOR PROBUDJEN, tek DJAVLIJI IZDANAK i sam BRAT SOTONIN.

Sto hocete, bigotnjaci ubogi - da vas PROBUDJENOST na miru ostavi u vasim krvavim predstavama?

Zar bi PROBUDJENOST onda bila ISTINSKA, da vas ne ometa i pljuske da vam ne lupa?

Otkad je vijeka lomace ste razgarali ovakve i onakve.
U ime cega?
U ime koga?
U ime POLUINTELIGENTNOGA KRISTA, i potonjeg mu brata MUHAMEDA?

Zar da vas OKO OSHTRIJE od vashega pusti da ga vodite i cherechite?

Ucenik Tobija vadi se malo prije na propuste ljudskoga.
Pravi je propust bio recenim POLUINTELIGENTIMA onomad povjerovati, i danas im vjerovati.
ZAKRVILI SI INSANA I COVJEKA NA VIJEKE.

Stani nad ovim i zapitaj se - Je li kakva druga "opcija" bila moguca.
Plitkost stoji u navici Ucenice Brezovko.

Gospon Pes
16.10.2005., 21:16
MAJSTOR Ivan kaže:
Da nas je LAGAO, Ucenice J - C.:confused: Lazes. :D

brezovka
16.10.2005., 21:23
MAJSTOR Ivan kaže:
[B]Ne nabadaj plitko, Ucenice Brezovko.
UVREDLJIVO je kad se LAZ LEGITIMIRA preko LAZNIH KNJIGA SVETIH.

U tim vasim vjecnim kupusarama vas je PROBUDJENI BLIZNJI, ovako kako je ovaj MAJSTOR PROBUDJEN, tek DJAVLIJI IZDANAK i sam BRAT SOTONIN.

Sto hocete, bigotnjaci ubogi - da vas PROBUDJENOST na miru ostavi u vasim krvavim predstavama?

Zar bi PROBUDJENOST onda bila ISTINSKA, da vas ne ometa i pljuske da vam ne lupa?

Otkad je vijeka lomace ste razgarali ovakve i onakve.
U ime cega?

Ivane raj bi stvoren...čovjek ga ne htjede.
Bi mu sloboda dana da sebi sam organizira život...i čovjek do neba viče...ne valja.
A što ti sad hoćeš...iz nevjere svoje...i što to jezikom čudnim i jedva razumljivim tražiš.
Pravo tražiti imaš...ali samo sebi ...moje je nadanje i da ćeš naći.
Valjda nećeš i onda iz obijesti svoje siliti druge da tvoje nezadovoljstvo kao minus...svojoj vjeri nose.
A lomače što se tiče...ljudi ih pališe...ne Bog.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 21:24
Gospon Pes kaže:
Lazes. :D
U pravu si, MAJSTORSKA KANDIDATKINJO VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA. ;)

Gospon Pes
16.10.2005., 21:30
Za sad mi je favorit brezovka. :D
Najprije ti ostro otkrese da ne mozes uvrijediti decke iz naslova, da bi dva retka nize popizdila jer ih vrijedjas. :rofl:
Odnosno, ona kaze da time vrijedjas vjernike, a ja sad necu spavati od muke jer mi nije jasno kako mozes uvrijediti vjernike ako ne mozes uvrijediti one kojima vjeruju? :D

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 21:30
brezovka kaže:
Ivane raj bi stvoren...čovjek ga ne htjede.
Bi mu sloboda dana da sebi sam organizira život...i čovjek do neba viče...ne valja.
A što ti sad hoćeš...iz nevjere svoje...i što to jezikom čudnim i jedva razumljivim tražiš.
Pravo tražiti imaš...ali samo sebi ...moje je nadanje i da ćeš naći.
Valjda nećeš i onda iz obijesti svoje siliti druge da tvoje nezadovoljstvo kao minus...svojoj vjeri nose.
A lomače što se tiče...ljudi ih pališe...ne Bog.

[/B][/QUOTE]

Sto to bi tim "ljudima" da te lomace pale, Ucenice Brezovko?

Stani opet SAMA NAD SOBOM - i zapitaj se: Je l' mozda nesto u poduci recenih POLUINTELIGENATA nevaljano?
Zar bash tako mora biti da je samo JEDNA PRIGODA i BEZ IZBORA IKAKVA?
Kamo bi se onda ta tvoja "sloboda" ljudska djenula, Ucenice Brezovko? :rolleyes:

brezovka
16.10.2005., 21:33
MAJSTOR Ivan kaže:

Sto to bi tim "ljudima" da te lomace pale, Ucenice Brezovko?

Stani opet SAMA NAD SOBOM - i zapitaj se: Je l' mozda nesto u poduci recenih POLUINTELIGENATA nevaljano?
Zar bash tako mora biti da je samo JEDNA PRIGODA i BEZ IZBORA IKAKVA?
Kamo bi se onda ta tvoja "sloboda" ljudska djenula, Ucenice Brezovko? :rolleyes:

Zaboravio si da vatru pali samo jedan...i
:D

Pandora10
16.10.2005., 21:40
MAJSTOR Ivan kaže:

MAJSTORICE VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA -
NIJE NAM N I K A K O.

Da se ne igramo s riječima majstore...ništa ja ne znam kako nam je...jerbo ja nisam odavde...
nego ti sam kažeš : ".....Zato nam i jest tako kako nam jest.."
čime jeltako "optužuješ" dotične uzroke za nekakvu posljedicu
a ja ti kažem da se ne slažem sutobom po tom pitanju.Ok?

MAJSTOR Ivan kaže:
[QUOTE]
"STVARI"same po sebi, bez "znacenja" su, MAJSTORICE.

Of kos da su bez značenja...daklem ko je ondak kome uručio značenje pakosti?

... a ako ne zavisi od nas - "ondak JEDNAKO ne mozemo nikoga drugoga pozivati na odgovornost', zar ne, MAJSTORICE?
[/B]
je...ali zašto nam se ondak čini da možemo? ;)

[/B]Stoga je jalovo i MAJSTORU Ivanu "otvarati ochi da progleda"... ;) [/B]
majstoru Ivanu ja ne bih otvarala oči ali bih slobodno izrazila svoje neslaganje sa majstorovom akcijom...

[/B] Moras taj problem jos rjesiti, MAJSTORICE S TRUNKOM.
koji problem,majstore ja MORAM RIJEŠITI i ZAŠTO?

Posebice ona sa JEDNAKO IZMISLJENIM SAMIM SOBOM, MAJSTORICE
= sam sobom izmišljen sebe bori se sa samim sobom kao izmišljenim neprijateljim...jerbo šta drugo osim toga ima da se radi...? ;)

"POGRESNO VIDJENJE" dvije nevolje predmnijeva, MAJSTORICE.Jedna je opstojnost "grijeha" i "grijesnosti".
Druga je FARSA o ispravnu "vidjenju".
Obje rastacu razum. Obje raskoljuju covjeka po sred srijede.

Kojeg to čovjeka?

[B]Nema toga mangupa koji "sam sebe oslobadja", MAJSTORICE.
a nema niti onoga drugoga da ga oslobodi....;)

ISTINSKI MAJSTOR poducava "PAKOSTIMA UNUTRASNJEGA", MAJSTORICE.
...nema majstora...nema podučavanja...nema podučenog...nema sebe...nema neprijatelja...nema unutarnjeg...nema vanjskog...nema pakosti...nema para ...al pored sve te praznine ima nekog t(r)ajnog žara.... ;)

uf..umori me ovo citiranje... ajd zdravo;) :w

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 21:43
J-C kaže:
u vezi čega?

U vezi MNOGO CHEGA.

Najdeblja, od ijednoga panja deblja, ona mu je LAZ o OCU.

Je li OTAC SVENAZOCAN, Ucenice J - C?

Ako JEST, UNAZOCEN je onda i U NAMA.

Sto to bi POLUINTELUGENTU da nas radje na nedohvatno nebo napucuje?
Sto nas tjerase uz lazno uzbrdo uzdisati, kad je nizbrdo blize i lakse?
I ISTINITO, Ucenice J - C, to ti MAJSTOR Ivan jamci.

OTAC je nash u NUTRINI NASHOJ.
Za to se PUNA INTELIGENCIJA hoce, hoces li to ZNATI.
Za to se obje POJAVNOSTI SVEKOLIKOG SVIJETA moraju iskusiti.

Isus je za onu jednu bio uskracen, Ucenice J - C.
Jer da nije, ne bi dvore Skadra laznoga zidao na Bojani "nebeskoj".
Sav jad covjecji iz te poluinteligencije proistice.:rolleyes:

brezovka
16.10.2005., 22:03
Gospon Pes kaže:
Za sad mi je favorit brezovka. :D
Najprije ti ostro otkrese da ne mozes uvrijediti decke iz naslova, da bi dva retka nize popizdila jer ih vrijedjas. :rofl:
Odnosno, ona kaze da time vrijedjas vjernike, a ja sad necu spavati od muke jer mi nije jasno kako mozes uvrijediti vjernike ako ne mozes uvrijediti one kojima vjeruju? :D

Nadam se da zaspala ipak nisi.
Jer ako nisi pročitaj pažljivo ...ma piše negdje u mojim postovima i to.:)

brezovka
16.10.2005., 22:14
Tobija kaže:
Sa svime se apsolutno slažem, draga moja. Svakome je otvoren put u nebo, od nas se manje-više traži samo pristanak i odbacivanje zla. I ako mi kršćani tvrdimo da je naš Gospodin Isus Krist jedini spasitelj, to je u smislu da će svi oni koji dospiju u Život Vječni tamo dospjeti zbog njegove spasiteljske milosti. Tko, kako, kada i koliko, nitko ne zna, samo Bog.

Samo, nisi mi baš odgovorila o Muhamedu. Nespojivo je s kršćanstvom mnogo toga što je on zapisao u svojoj knjizi.

A je li baš spojivo s onim što govoriš ti?

Tobija
16.10.2005., 22:31
brezovka kaže:
A je li baš spojivo s onim što govoriš ti?
Izbjegavaš odgovoriti jer te strah da ti netko ne bi zamjerio?

Ako vjeruješ da je Isus Krist ono što Sveto Pismo i Crkva svjedoče, a znam da vjeruješ, ne možeš imati pozitivno mišljenje o islamu i Muhamedu.

Ili koristeći "duplozofiju" (vidi Orwellovu 1984.) ipak možeš?

Što to od onog što sam napisao nije spojivo s kršćanstvom? Ponekad čovjek radi istine mora reći ono što nije ugodno čuti. Pa i iz ljubavi. Imam dojam da je upravo to ono što mi zamjeraš, da nemam ljubavi za njih?

Vidiš, jedan moj djed je porijeklom s Kupresa. Tamo sam prije rata često boravio preko ljetnih praznika i imao sam dosta prijatelja muslimana. Na faksu mi je vjerojatno najbolji prijatelj bio jedan musliman, Tunižanin. Često smo se sporili oko vjerskih pitanja (doduše, tada sam bio ateist), pa smo svejedno bili dobri. A u zadnjih nekoliko godina pogotovo nemam nikakve mržnje ili netrpeljivosti prema njima.

Shvati da je jedno ideologija, a drugo konkretni ljudi.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 22:51
Tobija kaže:

Ako vjeruješ da je Isus Krist ono što Sveto Pismo i Crkva svjedoče, a znam da vjeruješ, ne možeš imati pozitivno mišljenje o islamu i Muhamedu.

Što to od onog što sam napisao nije spojivo s kršćanstvom? Ponekad čovjek radi istine mora reći ono što nije ugodno čuti. Pa i iz ljubavi. Imam dojam da je upravo to ono što mi zamjeraš, da nemam ljubavi za njih?

Vidiš, jedan moj djed je porijeklom s Kupresa. Tamo sam prije rata često boravio preko ljetnih praznika i imao sam dosta prijatelja muslimana. Na faksu mi je vjerojatno najbolji prijatelj bio jedan musliman, Tunižanin. Često smo se sporili oko vjerskih pitanja (doduše, tada sam bio ateist), pa smo svejedno bili dobri. A u zadnjih nekoliko godina pogotovo nemam nikakve mržnje ili netrpeljivosti prema njima.

Kao i vajnom ti poluinteligentnom ucitelju,dakako da je i tebi uskracena ona druga dimenzija DATOSTI, Ucenice Tobija (vidi gore).

Podastires nam istu ludost zbog koje je MAJSTOR Ivan Ucenika Auroru Aureu svojedobno nazivao "pishachem po ljudima".

"Covjek je ono sto je njegova vjera", porucio mu je tada ovaj MAJSTOR.

"Covjek je ono sto je njegova ideologija", sad porucuje i tebi, Ucenice Tobija.

Evo si i ti poceo "pishati" po ljudima javnim i jasnim izrijekom.
Alal vam vera obojici.

Uceniku Slapu takodjer za njegov bogobojazni dozivljaj "Cigana".
Sto poluinteligencija napravi od ljudske pameti. :bljak:

brezovka
16.10.2005., 22:58
Tobija kaže:

Tobija...jedino se Božiju ljubav bojim izgubiti.
Forum...:D
Previše je meni godina...

Upravo stoga.Ne učim napamet.Ništa.
Ako ljudi pozovu Boga kroz Muhameda...što ti imaš s tim.?Ako je Bog odlučio spasiti svijet kroz žrtvu Kristovu...ne odvaja On...zašto to činiš ti?
Što misliš da će do kraja vremena...svi u Krista povjerovati?Neće.I ne moraju.
Samo kad bi ta vjera u onih koji ga slijede bila jaka...malo bi ih trebalo...
Pogledaj...svoju vjeru.Jačaj u vjeri i...na kraju ćeš kroz svoju ljubav i odgovornost shvatiti da je važno da svjetiljku nosiš,ne radi drugih...već da sam svoj put najbolje vidiš.A o onima koji iza tebe možda budu išli brine Bog...ne tvoje svjetlo,mada će ga možda i koristiti.

Ljubavi ti nekako fali a tuđe dijeliš.

Kad bi ti to shvatio Tobija ...bilo bi ti isto.

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 23:13
brezovka kaže:
Tobija...jedino se Božiju ljubav bojim izgubiti.
Forum...:D
Previše je meni godina...

Upravo stoga.Ne učim napamet.Ništa.
Ako ljudi pozovu Boga kroz Muhameda...što ti imaš s tim.?

Ucenice Brezovko, nepametno zboris.
Nepametno i uocavas.

Ne vidis li da se muhamedanci ne javljaju kudi li se igdje njihov Muhamed. Niti ce se javiti.

U tome je "ispravnost" ovih "poravnavanja" Ucenika Tobije.
Islam nije razvio, niti ce to moci, jednu jedinu inachicu ravnopravno priznatog sekularnog i gradjanskog suzivota.
Nema u Islamu "alternacije" do li one kur'anske.

To je najdeblja doprinos poluinteligenta Muhameda ljudskom rodu - istrebljenje drukcije mislecih u potpunosti.

Da se po kakvoj sreci Allahovoj musliman docepa nadmoci, sve bi nas posjekao. Kamen na kamenu ostao ne bi.

Zato - ne libi se, i skresi tim robotima sto im ide.
S tvoje dobrohotnosti sutra ce te inace izjesti. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Gospon Pes
16.10.2005., 23:17
MAJSTOR Ivan kaže:
...sutra ce te inace izjesti. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Pa kaj? Pravi krscani u areni pjevaju psalme, ne brane se od lavova. :D

:rofl:

brezovka
16.10.2005., 23:20
MAJSTOR Ivan kaže:
Ucenice Brezovko, nepametno zboris.
Nepametno i uocavas.

Ne vidis li da se muhamedanci ne javljaju kudi li se igdje njihov Muhamed. Niti ce se javiti.

U tome je "ispravnost" ovih "poravnavanja" Ucenika Tobije.
Islam nije razvio, niti ce to moci, jednu jedinu inachicu ravnopravno priznatog sekularnog i gradjanskog suzivota.
Nema u Islamu "alternacije" do li one kur'nske.

To je najdeblja doprinos poluinteligenta Muhameda ljudskom rodu - istrebljenje drulcije mislecih u potpunosti.

Da se po kakvoj sreci Allahovoj musliman docepa nadmoci, sve bi nas posjekao. Kamen na kamenu ne bi ostao.

Zato - ne libi se, i skresi tim robotima sto im ide.
S tvoje dobrohotnosti sutra ce te inace izjesti. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ivane rekla sam već čega se bojim.Da ljubav Božiju ne izgubim.
Puteva naših što se tiče(a i tvog)provokatoru jedan obični:D jači je Bog od svake naše nepravde.
A sad laka ti bila noć Ivane...i pomoli se malo večeras...uzburkao si koješta.

brezovka
16.10.2005., 23:26
Gospon Pes kaže:
Pa kaj? Pravi krscani u areni pjevaju psalme, ne brane se od lavova. :D

:rofl:

Za pjesmu sam ja ...za lavove ti.:D
To po snazi...i pameti ide.

soto
16.10.2005., 23:32
.Da ljubav Božiju ne izgubim.

jel ti možeš "izgubiti" trenutke" VJEČNOSTI kada si NAJVIŠE NAJBUDNIJE VOLJELA " ?

MAJSTOR Ivan
16.10.2005., 23:41
brezovka kaže:
Puteva naših što se tiče(a i tvog)provokatoru jedan obični:D jači je Bog od svake naše nepravde.

Ne boj se, Ucenice Brezovko.
Ljubav Bozja se ne gubi, kad je jednom nadjes.
Niti je u toj Ljubavi vishe straha od "gubljenja".
Pabirke si dosad uzivala - zato je MAJSTOR "svasta i uzburkao". :w

brezovka
16.10.2005., 23:41
soto kaže:
jel ti možeš "izgubiti" trenutke" VJEČNOSTI kada si NAJVIŠE NAJBUDNIJE VOLJELA " ?

Evo Soto da mi ne bi bilo duga u sutrašnjem danu.
Uvijek me brine sadašnjost...radi budućnosti.
Ne izgubiti sad...mada znam da kad bih se i htjela otrgnuti od Božije ljubavi...on to ne bi dao.
Već bi izmislio štogod.:)
A što mi prošlost i vrijedi...ako te ljubavi i danas nemam.

soto
17.10.2005., 00:15
brezovka kaže:
Evo Soto da mi ne bi bilo duga u sutrašnjem danu.
Uvijek me brine sadašnjost...radi budućnosti.
Ne izgubiti sad...mada znam da kad bih se i htjela otrgnuti od Božije ljubavi...on to ne bi dao.
Već bi izmislio štogod.:)
A što mi prošlost i vrijedi...ako te ljubavi i danas nemam.

SADAŠNJOST radi BUDUČNOSTI nije SADAŠNJOST.

SADAŠNJOST nije radi nečega ili ničega ONA JE JEDNOSTAVNO TU CIJELO VRIJEME

i nema cilja ,objekta ,usmjerenja niti ičega osim NJE.

kako bi mogla LJUBAV izgubiti kada se LJUBAV niti može niti HOČE POSJEDOVATI ??

ONA MOŽE SAMO BITI i traje koliko ONA hoče ali TRAJE VJEČNO

dok TRAJE (VJEČNOST JE U BUDNOSTI U INTENZITETU OSJEČANJA TOG SADA TE SADAŠNJOSTI KOJA SE U OSJEČANJU LJUBAVI NAJVIŠE OSJEČA )

zato nas SVE VELIKE nesretne LJUBAVI uče baš TO

da se LJUBAV NEMOŽE UOKVIRITI ;ZADRŽATI ;POSJEDOVATI;IMATI
VEČ JEDINO BITI LJUBAV

a ONDA IONAKO IMAŠ SVE

JER NE TREBAŠ NIŠTA

;) :cool:

BREZOVKO SVAKO BIČE JE LJUBAV BOŽJA pa kako bi onda ONA mogla IGDJE NESTATI :w

bumbar
17.10.2005., 00:18
MAJSTOR Ivan kaže:
Ustravljen si, Ucenice Bumbare. Je li tome kako kriva MAJSTOROVA "oholost"?

"O naslovu" ce se jos govoriti.
O "majstorovanju" ce se jos vidjeti.
O "bezumnom" ces jos chutiti. :rolleyes:

nisam ti ja ućenik, moj je Učitelj Krist i ja drugog učitelja nemam, on je za mene staza kojom kročim ka Ocu nebeskome,
uzvisuješ se i bit češ ponižen, i ne poznaješ Oca nebeskoga onoga koji šalje Duha Svetoga, dakle neduhovan si i bezuman!

smjeskica
17.10.2005., 00:44
MAJSTOR Ivan kaže:

istrebljenje drukcije mislecih u potpunosti.

sve bi nas posjekao.

Kamen na kamenu ostao ne bi.

sutra ce te inace izjesti.

O ne!
Moje istinske namjere su raskrinkane!
:E

Mmmmmm...izjesti "krivovjerne" :klopa: ...can't wait.

Be afraid...be very afraid :zmaj:

terra incognita
17.10.2005., 01:54
sve religije , pa i ove čiji su reprezentativci navedeni u naslovu temelje se na strahu. nije toliko do njih samih koliko do vjernika. vjera postoji zbog straha (nada i strah su uže povezani no što se to na prvi pogled čini). kako većina živi u strahu i od nade hvataju se i za ovakve poslanike , da bi skinuli sa sebe teret straha i održali se u nadi. i to je cijela filozofija oko bilo koje religije- vjera temeljena na strahu i grčevito držanje za nadu.

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 04:38
smjeskica kaže:
O ne!
Moje istinske namjere su raskrinkane!
:E

Mmmmmm...izjesti "krivovjerne" :klopa: ...can't wait.

Be afraid...be very afraid :zmaj:

Objeshenjastvo curi ne prilichi, Ucenice Smjeshkice.:flop:

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 04:42
bumbar kaže:
nisam ti ja ućenik, moj je Učitelj Krist i ja drugog učitelja nemam, on je za mene staza kojom kročim ka Ocu nebeskome,
uzvisuješ se i bit češ ponižen, i ne poznaješ Oca nebeskoga onoga koji šalje Duha Svetoga, dakle neduhovan si i bezuman!

Ucenik si ti svaciji, pa i MAJSTOR' Ivanov, dokle god ijednoga uciteljem nazivas, Ucenice Bumbare.
Tvoj te poluinteligentni ucha nije znao poduciti SAMOSPOZNAJI bez ikakva ucitelja i gurkanja sa strane i "odozgo".
Nije ni sam znao sto to "pripovijeda".:rolleyes:

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 04:44
terra incognita kaže:
sve religije , pa i ove čiji su reprezentativci navedeni u naslovu temelje se na strahu. nije toliko do njih samih koliko do vjernika. vjera postoji zbog straha (nada i strah su uže povezani no što se to na prvi pogled čini). kako većina živi u strahu i od nade hvataju se i za ovakve poslanike , da bi skinuli sa sebe teret straha i održali se u nadi. i to je cijela filozofija oko bilo koje religije- vjera temeljena na strahu i grčevito držanje za nadu.

Prvo te netko mora u STRAVU uvaliti, Ucenice Terra incognita.

O tome ti MAJSTOR Ivan zbori, pa ne navrci na svoje. :rolleyes:

smjeskica
17.10.2005., 06:58
MAJSTOR Ivan kaže:
Objeshenjastvo curi ne prilichi, Ucenice Smjeshkice.:flop:
Ali ja nisam obicna cura...ja sam sotonista sa kanibalistickim svojstvima koja ceka pogodan tren da posijece drugacije mislece sve do njihovog potpunog istrebljenja.
:)

Brezovka- da li da te izjedem sada ili da te izjedem kasnije- pitanje je sad :misli:

Stvarno jadno...

brezovka
17.10.2005., 07:21
smjeskica kaže:
Ali ja nisam obicna cura...ja sam sotonista sa kanibalistickim svojstvima koja ceka pogodan tren da posijece drugacije mislece sve do njihovog potpunog istrebljenja.
:)

Brezovka- da li da te izjedem sada ili da te izjedem kasnije- pitanje je sad :misli:

Stvarno jadno...

Smješkice...Ivan nije ozbiljan...talasa...da težinu isproba.:)
A sad nešto ozbiljno...ponekad izjedam samu sebe...i vidim da jestiva nisam.:DMožda je janjetina ipak bolja?:w

Tobija
17.10.2005., 07:42
brezovka kaže: A sad nešto ozbiljno...ponekad izjedam samu sebe...i vidim da jestiva nisam.:DMožda je janjetina ipak bolja?:w
:top: Dobijem žgaravicu kad se previše izjedam... :D

Što se tiče janjetine, nisam baš ljubitelj, zapravo rijetko jedem meso sisavaca. Uglavnom ribe i ptice. :)

brezovka
17.10.2005., 07:49
soto kaže:
SADAŠNJOST radi BUDUČNOSTI nije SADAŠNJOST.

SADAŠNJOST nije radi nečega ili ničega ONA JE JEDNOSTAVNO TU CIJELO VRIJEME

i nema cilja ,objekta ,usmjerenja niti ičega osim NJE.

kako bi mogla LJUBAV izgubiti kada se LJUBAV niti može niti HOČE POSJEDOVATI ??

ONA MOŽE SAMO BITI i traje koliko ONA hoče ali TRAJE VJEČNO

dok TRAJE (VJEČNOST JE U BUDNOSTI U INTENZITETU OSJEČANJA TOG SADA TE SADAŠNJOSTI KOJA SE U OSJEČANJU LJUBAVI NAJVIŠE OSJEČA )

zato nas SVE VELIKE nesretne LJUBAVI uče baš TO

da se LJUBAV NEMOŽE UOKVIRITI ;ZADRŽATI ;POSJEDOVATI;IMATI
VEČ JEDINO BITI LJUBAV

a ONDA IONAKO IMAŠ SVE

JER NE TREBAŠ NIŠTA

;) :cool:

BREZOVKO SVAKO BIČE JE LJUBAV BOŽJA pa kako bi onda ONA mogla IGDJE NESTATI :w

Soto ostavio si mi dug.:D Ne znam hoće li te moje objašnjenje zadovoljiti...ali bolje ne znam.
Bogu je sve sada.Možda će i nama biti kad umremo.Kad gledam kako moja djeca rastu...razlikujem sve troje...i prošlost i sadašnjost i budućnost.
Ali po ljubavi znam...ne mijenja se.Jer volim ih jednako od rođenja njihovog.
Pitanje je samo koliko oni tu ljubav osjete.Razlikuje li se njima po poimanju.
Znam da je ljubav Boga prema nama stalna i nepromjenljiva.
Samo koliko mjesta imam za nju.I neće li mi nešto drugo postati važnije?Život postavlja zamke svakovrsne...nekad i ne znamo da to i jesu.
Meni je lijepo tu ljubav osjetiti...samo po čemu mogu biti sigurna da ću je osjetiti i sutra...jer nekad od bola ljubav i ne vidiš.
Vjerujem da Bog voli bez ograde...moja je granica ipak ljudska...
Lijep pozdrav tebi.:)

smjeskica
17.10.2005., 07:50
brezovka kaže:
Smješkice...Ivan nije ozbiljan...talasa...da težinu isproba.:)
A sad nešto ozbiljno...ponekad izjedam samu sebe...i vidim da jestiva nisam.:DMožda je janjetina ipak bolja?:w
A k'o da je vazno je li ozbiljan- sve dok ga se neozbiljno shvaca.

A ironicno je sto se upusta u " poluinteligentno zastrasivanje" i sotoniziranje :rofl:

No ipak, ne ulezi vraze, budi oprezna- kad muslimani pocnu da "izjedaju" pravovjerne neces ni znati sta te je snaslo :D

brezovka
17.10.2005., 07:54
Tobija kaže:
:top: Dobijem žgaravicu kad se previše izjedam... :D

Što se tiče janjetine, nisam baš ljubitelj, zapravo rijetko jedem meso sisavaca. Uglavnom ribe i ptice. :)

Tobija ljubavi je u meni ...ali nikad dovoljno...jedem sve.
Bezobzirna sam...vruća janjetina ili prasetina...ne biram...kad je meso u pitanju.:D

brezovka
17.10.2005., 07:56
smjeskica kaže:

A ironicno je sto se upusta u " poluinteligentno zastrasivanje" i sotoniziranje :rofl:

No ipak, ne ulezi vraze, budi oprezna- kad muslimani pocnu da "izjedaju" pravovjerne neces ni znati sta te je snaslo :D

Mislim da i Muslimana pravovjernih ima ...dovoljna količina.:)

smjeskica
17.10.2005., 07:57
brezovka kaže:
Mislim da i Muslimana pravovjernih ima ...dovoljna količina.:)
:eek:
hereticarko!

brezovka
17.10.2005., 08:03
smjeskica kaže:
:eek:
hereticarko!

Što mogu...židovsko imam ime.Vjerujem u Isusa...i sve volim.:)
Kad imam vremena molim za sve,mada u zadnje vrijeme...vrijeme i kod mene vlada...morat ću ga u red dovesti.:o
A na nebu ću igrati ...između ostalog i košarku...sa svima vama.
Ma nije da volim košarku...ali lopta me u ovom životu ne voli...pa će mi morati pružiti zadovoljštinu.:D

Tobija
17.10.2005., 08:42
smjeskica kaže:

Žao mi je vas muslimana jer ste u zabludi, ali njega mi je žao još više.
smjeskica kaže:
Točno. Rak je taj koji "izjeda" zdravo tkivo a ne obrnuto. On se širi uništavajući sve pred sobom i ostavlja tkivo koje je 99% rak. Pitao sam nedavno ima li ikakve nade da muslimani sami riješe problem fundamentalizma i terorizma? i Gorčin mi je odgovorio ovako:

Sve dok muslimani ne budu imali nešto kao instituciju pape vrtjet će se u krug. Nedostakom ovog mehanizma ne mogu se efikasno suzbiti negativne pojave koje su danas prisutne među muslimanima.

Moje mišljenje je zapravo suprotno. Jao svijetu ako se islam ujedini pod jednim bajrakom. Došlo bi prije ili kasnije do onoga o čemu priča Huntington, grand-scale clash of civilizations...

I molim te, nemoj mi samo početi o Amerikancima i Iraku. Očito je da to nije nikakav sukob civilizacija nego bezočna pljačka, sa "šerifom" Bushom i njegovim naftašima u glavnoj ulozi.

Vojnik Gorčin
17.10.2005., 09:16
Ako bude Volja Njegova, možda se baš strenemo "gore" jer, kako stvari stoje, na ovom svijetu se najvejerovantije nećemo sresti, ili će to bili ali nećemo znati da smo se mimoišli.

ALi treba tražiti šansu :)

mislim da ćamo se sresti na Sudnjem danu. A On najbolje zna!

morat ćemo svjedočiti.
jedan/no protiv drugih/og ili za

ali bit ćemo svjedoci kao što ćemo biti i oni koji polažu račun!

vidimo se
:W

Vojnik Gorčin
17.10.2005., 09:24
znaš u čemu je fol!
to je samo gorčinovo mišljenje.

otkad sam ti ja postao autoritet?:confused:

nije bitno!

ne znam u čemu je problem sa tobom.

i taj sukob civilizacija:rolleyes: samo dobar fol u vladanju.

Ja ipak mislim da nisi u pravu.

tobija mislim da je lijepo to što tako jaka vjera gori u tebi: to je za svaku pohvalu, ALi moraš svom nefsu dati oduška. ako provali iz tebe svom svojom nakupljajućom snagom to bi te moglo uništiti!

Uzdaj se u Njega i Njegovu Milost!

Tobija
17.10.2005., 09:34
Vojnik Gorčin kaže:
Ako bude Volja Njegova, možda se baš strenemo "gore" jer, kako stvari stoje, na ovom svijetu se najvejerovantije nećemo sresti, ili će to bili ali nećemo znati da smo se mimoišli.

ALi treba tražiti šansu :)

mislim da ćamo se sresti na Sudnjem danu. A On najbolje zna!

morat ćemo svjedočiti.
jedan/no protiv drugih/og ili za

ali bit ćemo svjedoci kao što ćemo biti i oni koji polažu račun!

vidimo se
:W
Svaka čast, dobro si ovo napisao. :top:

Općenito, vrlo mi se sviđaš kao čovjek i šteta je što si musliman. ;)

Vjerujem kao i ti, Bog će nas suditi prvenstveno po srcu. Sv. Ivan od Križa je rekao: U večer našega života bit ćemo suđeni prema ljubavi.

Što misliš, koji motiv je imao Sv. Nikola Tavelić kada je 1391. otišao propovijedati muslimanima u Jeruzalemu? Iz istog motiva i ja tebi "propovijedam", iskreno mislim da si u zabludi i da ne poznaješ Jedinog Istinitog Boga, kakvim se on sam objavio u Sinu svome i Gospodinu našem Isusu Kristu.

planinar
17.10.2005., 09:38
Tobija kaže:
Uostalom u tim odlomcima koje spominješ Isus govori o odnosu prema konkretnom čovjeku a ne o odnosu prema ideologijama i religijama.

I ja govorim o konkretnom čovjeku - tebi, jer ti si Muhamedu zamjerio, pa mu i ti imaš oprostiti - Muhamed je tvoja avet.

brezovka
17.10.2005., 09:42
Tobija kaže
Svaka čast, dobro si ovo napisao. :top:

Općenito, vrlo mi se sviđaš kao čovjek i šteta je što si musliman. ;)
Jao Tobija...jesi li se naspavao?'??
Vjerujem kao i ti, Bog će nas suditi prvenstveno po srcu. Sv. Ivan od Križa je rekao: [I]U večer našega života bit ćemo suđeni prema ljubavi.
Pa kako prva i druga izjava idu zajedno???
Ili i ti težinu iskušavaš?Pazi da prelagan ne bi bio...i da s te klackalice ne odletiš.:D

Plavi Duh
17.10.2005., 09:47
brezovka kaže:
Pa kako prva i druga izjava idu zajedno???

Jako lijepo, u prvoj izjavi govori o istinitosti onoga u što čovjek vjeruje, a u drugoj o samom čovjeku!

Tobija
17.10.2005., 09:48
Vojnik Gorčin kaže:
tobija mislim da je lijepo to što tako jaka vjera gori u tebi: to je za svaku pohvalu, ALi moraš svom nefsu dati oduška. ako provali iz tebe svom svojom nakupljajućom snagom to bi te moglo uništiti!

Uzdaj se u Njega i Njegovu Milost!
Uzdam se i nema u meni GORČINe, kao u tebi. :D

Ovo je naravno bila šala... ;)

Dobar si čovjek, kao što rekoh. Znaš što je rekao naš Gospodin?

Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. (Mt 5, 43-45)

A ti mi nisi ni neprijatelj, nisi ni zao ni nepravedan, nit me progoniš.... :)

brezovka
17.10.2005., 10:07
Plavi Duh kaže:
Jako lijepo, u prvoj izjavi govori o istinitosti onoga u što čovjek vjeruje, a u drugoj o samom čovjeku!

A to se razlikuje?????
Ma šališ se duše...s dušama našim.:)

Plavi Duh
17.10.2005., 10:25
brezovka kaže:
A to se razlikuje?????
Ma šališ se duše...s dušama našim.:)
Pa ja mislim da se razlikuje, i da je problem s prigovorima KC upravo to što neki ljudi to ne razlikuju. Ako ne postoji razlika između nauka, čemu onda nauci?

S druge strane, poznavanje istine nije isto što i postupanje u skladu s istinom. Da ja sad ne prepričavam lijepo sveti Pavao piše:

Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani. Ta kad se god pogani, koji nemaju Zakona, po naravi drže Zakona, i nemajući Zakona, oni su sami sebi Zakon: pokazuju da je ono što Zakon nalaže upisano u srcima njihovim. (Rim 2,13-15)

Da, obrezanje koristi ako vršiš Zakon; ako pak kršiš Zakon, obrezanje tvoje postalo je neobrezanje. Ako dakle neobrezani opslužuje propise Zakona, neće li se njegovo neobrezanje smatrati obrezanjem? I onaj koji je podrijetlom neobrezanik, a ispunja Zakon, sudit će tebi koji si, uza sve slovo i obrezanje, prijestupnik Zakona. Ta nije Židov tko je Židov naizvana i nije obrezanje ono izvana, tijelu, nego pravi je Židov u nutrini i pravo je obrezanje u srcu, po duhu, ne po slovu. Pohvala mu nije od ljudi, nego od Boga. (Rim 2,25-29)

brezovka
17.10.2005., 10:30
Plavi Duh kaže:
Pa ja mislim da se razlikuje, i da je problem s prigovorima KC upravo to što neki ljudi to ne razlikuju. Ako ne postoji razlika između nauka, čemu onda nauci?

S druge strane, poznavanje istine nije isto što i postupanje u skladu s istinom. Da ja sad ne prepričavam lijepo sveti Pavao piše:

Da, obrezanje koristi ako vršiš Zakon; ako pak kršiš Zakon, obrezanje tvoje postalo je neobrezanje. Ako dakle neobrezani opslužuje propise Zakona, neće li se njegovo neobrezanje smatrati obrezanjem? I onaj koji je podrijetlom neobrezanik, a ispunja Zakon, sudit će tebi koji si, uza sve slovo i obrezanje, prijestupnik Zakona. Ta nije Židov tko je Židov naizvana i nije obrezanje ono izvana, tijelu, nego pravi je Židov u nutrini i pravo je obrezanje u srcu, po duhu, ne po slovu. Pohvala mu nije od ljudi, nego od Boga.(Rim 2,25-29)
Vrijeme za forum mi je isteklo...još jutros...ali naći ćemo se ovih dana...reći ću ti što o ovom mislim.:w

Tobija
17.10.2005., 10:40
brezovka kaže:
Vrijeme za forum mi je isteklo...još jutros...ali naći ćemo se ovih dana...reći ću ti što o ovom mislim.:w
Ja mislim da je Plava Dušica citirala baš pravu stvar. :top:

Ateist koji živi po zakonu Božjem (prvenstveno zakonu ljubavi), bolji je "kršćanin" nego onaj koji se uzdaje u svoju pravednost i krštenje (ili obrezanje), a živi kao neprijatelj Božji. Bojmo se svi da nam Gospodin, kad dođe, ne kaže ovako:

"Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'" (Mt 7, 21-23)

Ali to je posve drugo pitanje od pitanja istinitosti religija i ideologija.

Vojnik Gorčin
17.10.2005., 11:57
ej tobija vjerujem da ni ti nisi loš čovjek samo misionarenje ti ne ide od ruke bar kad je bosanski čovjek u pitanju.

mi se odmah naježimo kada nam neko kaže da smo u zabludi i može biti i da i povjerujemo ali nema šansi da pokažemo da je taj (ako je) u pravu. naš inat je čudna stvar!

nekad je jači od snage vjere!

Btw jednom davno imao sam djevojku, veza je trebala biti ugodna, međutim trajala je dva dana.

Sve je završilo kada mi je rekla da je šteta što sam musliman!

mislim, zar nije čovjek na prvom mjestu?

nebitno je to koje smo vjere! ima Kadija koji će presudit!

BOg nas je dao "šarene" iz razloga kojeg je lahko dokučit. neću da ga kažem jer čovjek mora da ga spozna.

smjeskica
17.10.2005., 14:44
Tobija kaže:
Žao mi je vas muslimana jer ste u zabludi, ali njega mi je žao još više.

I molim te, nemoj mi samo početi o Amerikancima i Iraku.
Iskreno Tobija trebao bi zaliti sebe jer nadjes vremena i potrebe i nadjes se pozvan da zalis bilo koga osim sebe zbog bilo cega u sta vjeruje ili ne vjeruje.

I ne- nista ne brini, necu poceti ni s cim a ponajmanje sa Irakom jer si mi kao sugovornik nezanimljiv- ne dozivljavam te, obicno diskutujem sa ljudima koji bude bilo kakve emocije u meni, pozitivne ili negativne.
Ti si mi, uz svo duzno postovanje, "mlak".

Boziji mir na tebe :w

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 15:01
Ne RAZVODNJAVAJTE meritum, Ucenici MAJSTOR' Ivanovi.

A on je bio i ostao POLUINTELIGENCIJA vasih ucitelja i uzora.
Lazljivost i prepredenost njihova.
Instrumentalzacija straha s njima i pod njima.

Prvi vas je, Isus Nazarecanin, raskolio i osakatio.

Drugi vas je Muhamed receni Prorok, paklenski paralizirao svjetujuci vam na koju stranu cete lijegati, i kako cete nuzdu obavljati. To su josh u neolitu znali bolje od njega.

MAJSTOR Ivan nijednoga od vas ne zali, kojega god od obznanjenih poluinteligenata slijedili.

OTAC je ionako u svakome od vas, i valja mu prodisati na svoju ruku. Ma da to on oduvijek i radi, ali Ga vi ne uochavate.
Zbog onih vasih knjiga SANJARICA iz prsta isisanih, sto su vam naravnu ljudsku pamet popile.:rolleyes:

Tobija
17.10.2005., 15:05
Vojnik Gorčin kaže:
Sve je završilo kada mi je rekla da je šteta što sam musliman!
mislim, zar nije čovjek na prvom mjestu?
nebitno je to koje smo vjere! ima Kadija koji će presudit!

Oko tog pitanja nisam načisto. Slažem se da je čovjek na prvom mjestu i što se tiče prijateljstva uvijek bih radije čestitog muslimana za prijatelja nego prijetvornog i pokvarenog "katolika", koji to uostalom i nije.

Međutim brak je nešto drugo, sveta veza u kojoj dva bića postaju kao jedno. U današnjem svijetu ta se veza trivijalizira na razne načine, između ostalog i brzopletim stupanjem u brak. Vjerujem da je moguć skladan brak između dvije osobe različite vjere, jer ljubav je ipak jača od svega i pobjeđuje, ako je prava. Ali definitivno im takav brak neće biti lagan ako je oboma stalo do vlastite vjere. Od pitanja odgajanja djece do mnoštva drugih manje ili više važnih pitanja. Obično se dogodi da jedna strana popusti i prijeđe na vjeru one druge strane. Recimo, sestra od moje pokojne bake živi u Australiji, udana je za muslimana i postala je muslimanka. Njena sestra/moja baka ju je vrlo voljela unatoč svemu, ali je uvijek bila pomalo nesretna zbog toga... Ni meni ne bi bilo svejedno da se moja sestra uda za muslimana i napusti svoju i moju vjeru. Ali svakako bi ju i dalje volio.

Naše odluke i postupci tiču se mnoštva ljudi, živih ili onih koji će tek živjeti, jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire. (Rim 14, 7)

Vojnik Gorčin
17.10.2005., 15:25
dobro brak, to je trebala samo da bude mala ljetna avantura, ali eto da sad,...

Ivane vidiš nekako su to ljudi od neolita pa naovamo zaboravili...

to koliko su propisi islama štetni ili korisni po ljudsko zdravlje možeš lahko uporediti.

kod muslimana ima manje raka prostare nego kod evropljana,

kod muslimana ima manje problema sa infekcijama mokraćnih kanala nego kod evropljana,

kod muslimanki ima manje raka maternice.

eto nisam se mako a one/onih stvari a već sam troje nabrojao!

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 19:10
Vojnik Gorčin kaže:
dobro brak, to je trebala samo da bude mala ljetna avantura, ali eto da sad,...

Ivane vidiš nekako su to ljudi od neolita pa naovamo zaboravili...

to koliko su propisi islama štetni ili korisni po ljudsko zdravlje možeš lahko uporediti.

kod muslimana ima manje raka prostare nego kod evropljana,

kod muslimana ima manje problema sa infekcijama mokraćnih kanala nego kod evropljana,

kod muslimanki ima manje raka maternice.

eto nisam se mako a one/onih stvari a već sam troje nabrojao!

Nasjeo si, Ucenice Gorcine.
Na tudju masnu LAZ sto je drzis Istinom.

Ta LAZ "islamskih propisa" cini da u tom vasem Islamu ime vise papagaja i duhovnih budala, nego li u ostatku svijeta uzetu zajedno.

Tanushan si, Ucenice Gorcine. I onda kad o "ljubavi prema ovome MAJSTORU" govoris - nije to LJUBAV nikakva.
PATETIKA je to, al' ti to jos ne znas razlikovati.

Gdje je LJUBAVI BEZUVJETNE, to je onda LJUBAV SAMA PO SEBI.
Nitko tu ljubav vishe ne tjera, ni ne mjeri. Niti je u toj LJUBAVI ikakvih orjentira i odrednica. Pa onda u NJOJ nije niti sam Bog vise potreban. Tad se taj tvoj Kur'an preko prsta prekida.

To je ono gdje je vas poluinteligenat nedouceni zamrsio konce i sebi i vama.
"Uceci" vas "izdashno" drugorazrednome, zivote vam je pokrao i od vas mrtve kipove napravio.
Stravu vam je na pleca natovario i deset tona bemislica.
To mu je onomad trebalo da vas zauzda u svoje
naume zemaljske. O onima drugim nista nije niti znao, to ti MAJSTOR Ivan jamci.
Jadan s takve pameti nije ni mogao drugacije kano i stariji mu pobro krscanski.:rolleyes:

bumbar
17.10.2005., 19:29
MAJSTOR Ivan kaže:
Ucenik si ti svaciji, pa i MAJSTOR' Ivanov, dokle god ijednoga uciteljem nazivas, Ucenice Bumbare.
Tvoj te poluinteligentni ucha nije znao poduciti SAMOSPOZNAJI bez ikakva ucitelja i gurkanja sa strane i "odozgo".
Nije ni sam znao sto to "pripovijeda".:rolleyes:

uzalud trošiti riječi na tebe, sam si kopaš jamu u koju naposlijetku padaš!

na ovoj temi više neću sudjelovat a to predlažem i ostalima, provokacije tvoje trebaju se ignorirat

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 20:38
bumbar kaže:
uzalud trošiti riječi na tebe, sam si kopaš jamu u koju naposlijetku padaš!

na ovoj temi više neću sudjelovat a to predlažem i ostalima, provokacije tvoje trebaju se ignorirat

Ucenice Bumbare, MAJSTOR Ivan NE PROVOCIRA hotimice.
Tek vam svima koliko vas ovdje ima kazuje svoju Istinu.
Posreduje vam iskreno svoju VEDRINU, LJUBAV, i ISPUNJENOST.

MAJSTOR Ivan se ne zali i ne kukulece. Vec raspjevano o drugacijem Bogu svjedoci.
Da narice i kose chupa, uputili biste mu hodzu ili dushebriznika.

MAJSTOR Ivan svoju je dushu odavno zbrinuo, i sad gleda ichi i vama na ruku.
Posebice onima sto su jos tmurni i turobni, slijedjenju svetih knjiga usprkos.

Dodjite svi, i uvjerite se da je MAJSTOR Ivan stvarni UCITELJ. Svakome od vas ponaosob. Ali i vasem svecenicima i tumacima laznih knjiga.:w

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 20:46
soto kaže:

a ONDA IONAKO IMAŠ SVE

JER NE TREBAŠ NIŠTA

"Cije li bi moglo biti ono brdo tamo u daljini", zapita jednom MAJSTOR svoje ucenike.

"Ja mislim da je onoga koji ga najvishe voli", dodao je. ;)

Basta
17.10.2005., 21:12
MAJSTOR Ivan kaže:
"Cije li bi moglo biti ono brdo tamo u daljini", zapita jednom MAJSTOR svoje ucenike.

Imitiramo poluinteligentne, a? :D

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 21:19
Basta kaže:
Imitiramo poluinteligentne, a? :D

Zasto tako "prizemno", Ucenice Basta?

Izvorna storija je mrvicu drugacija - ali se ni u snu ne da pripisati ijednome od poluinteligenata iz MAJSTOR' Ivanova naslova.

Nema shanse pomijeshati lazljiva naklapala s izvornim ZEN MAJSTORSTVOM.
Otkud ti tako nesto pada na pamet, Ucenice Basta? :confused:

Basta
17.10.2005., 21:24
MAJSTOR Ivan kaže:
Zasto tako "prizemno", Ucenice Basta?

Izvorna storija je mrvicu drugacija - ali se ni u snu ne da pripisati ijednome od poluinteligenata iz MAJSTOR' Ivanova naslova.

Nema shanse pomijeshati lazljiva naklapala s izvornim ZEN MAJSTORSTVOM.
Otkud ti tako nesto pada na pamet, Ucenice Basta? :confused:
Jel ti ikad čovječe rekneš nešto da kažeš? :D

Koji si ti muljator... :rofl:

Stvarno imaš učenike koji te slijede? Ako imaš, nevjerojatniji su i gluplji od onih što su slijedili Forest Gumpa preko Amerike. :zvrko:

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 21:36
Basta kaže:
Jel ti ikad čovječe rekneš nešto da kažeš? :D

Koji si ti muljator... :rofl:

Stvarno imaš učenike koji te slijede? Ako imaš, nevjerojatniji su i gluplji od onih što su slijedili Forest Gumpa preko Amerike. :zvrko:

Sto je s tvojom "formalnom izobrazbom", Ucenice Basta?
Prvi si koji MAJSTOR' Ivana ne "razumije".

Kojega poluinteligenta iz naslova ti slijedis? :confused:

Basta
17.10.2005., 21:46
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je s tvojom "formalnom izobrazbom", Ucenice Basta?
Prvi si koji MAJSTOR' Ivana ne "razumije".

Kojega poluinteligenta iz naslova ti slijedis? :confused:
Zar ne znaš za onu da učenik nikad nije kriv već učitelj? :D

Jadne li duhovne nauke za koju treba obrazovanje... :)

Ti poluinteligenti, kako ih nazivaš, šiju te; tebi jedino Zenon može dati za pravo da tebe kornjaču ne može pobijediti Ahilej-Isus.

Otvori oči nevaljali učitelju, nisi se ni makao od starta, na cilju je već pobjednik... :mig: :rofl:

MAJSTOR Ivan
17.10.2005., 23:00
Basta kaže:
Zar ne znaš za onu da učenik nikad nije kriv već učitelj? :D

Jadne li duhovne nauke za koju treba obrazovanje... :)

Ti poluinteligenti, kako ih nazivaš, šiju te; tebi jedino Zenon može dati za pravo da tebe kornjaču ne može pobijediti Ahilej-Isus.

Otvori oči nevaljali učitelju, nisi se ni makao od starta, na cilju je već pobjednik... :mig: :rofl:

Dakle, nije "formalna izobrazba", Ucenice Basta.
Nego FORMALNO SLIJEDJENJE LAZE I PARALAZE, vidi MAJSTOR.

Koja je tvoja "Sveta knjiga", papagaju poluinteligentov?
Isusova? Ili Muhamedova?

ISTINSKI MAJSTOR ne poducava u "pobjedjivanju". Niti u "probicima" ovoga svijeta, Ucenice Basta.

ISTINSKI MAJSTOR, pravo imas, "ne mice se od starta".
Kako to, pitas se?

Zato sto sve dalje od "starta" nije nista do li LUDA TRKA.
LUDJACI su vam je prividjenjima svojima pripravili. Na to su jos LAZ ispustili kano pticurina kad se opogani sa nebesa.

Sto je to "start", Ucenice Basta?
Ako je to "polaziste", onda negdje mora biti i cilja i "DOHODISTA".
TKO je to "DOHODISTE" odredio? Ti taj jamacno nisi?

Pa tko je onda?
Onaj koji te laze jos od sise majcine, odredio ti ga je.
Nazvao te "gresnim" i "nesavrsenim", jer da mu je tako sam njegov prividjeni Bog prisapnuo.
Budali more do koljena, a tebi, Ucenice Basta za svijecu rog.
I "dolina suza" za popudbinu.

Ovaj ti MAJSTOR veli da si citav i zaokruzen. I da te ONAJ PRAVI BOG ni chaska ne ispusta iz ruku.
Vec te pazi i tetoshi kao malo vode na dlanu. Sto god da napravio.

Zivi ljudski, Ucenice Basta. VEDRO i ISPUNJENO. To je LJUBAV.:w

parsifal
17.10.2005., 23:55
MAJSTOR Ivan kaže:
.

Zivi ljudski, Ucenice Basta. VEDRO i ISPUNJENO. To je LJUBAV.:w

Ili da malo kinjim naseg dobrog Slapa i ponovim ono sto je drugim rijecima Martin Luter u trenutku prosijanja uskliknuo:

" Tko ne upozna Pivo :Pivo:

Zene :romeo: :love: :cice: :rospija:

i Pjesmu :rock: ostace budala do kraja zivota!

J-C
17.10.2005., 23:59
Pravila ponašanja na podforumu religija i duhovnost

Zabranjeno je:
• Vrijedjati i omalovažavati narode i vjeroispovijesti.
-------------------------------------------------------------------

Ovu temu treba zatvoriti jer krši pravila foruma.

Basta
18.10.2005., 00:16
MAJSTOR Ivan kaže:
Ovaj ti MAJSTOR veli da si citav i zaokruzen. I da te ONAJ PRAVI BOG ni chaska ne ispusta iz ruku.
Vec te pazi i tetoshi kao malo vode na dlanu. Sto god da napravio.
Dobar neki bog, onako na prvi pogled... :)

Ključno je to, "što god napravio", zar ne? Umirimo savjest kreirajući boga koji sve dopušta. Očito nisi razmislio previše, jer taj tvoj bog dokida ljudsku slobodu.

Objasnit ću. Recimo čovjek je ateist i ne priznaje tog tvog boga, a ipak ga bog uzima k sebi iako je taj čovjek protivan. Bog kaže "tko te jebe čovječe" i uzima ga k sebi. Taj tvoj dobri bog ukidanjem slobode ispada da nije tako dobar. Vidi ti paradoksa, da se čak i dobrim može ugnjetavat: baš ovo prigovaraju Amerikancima u Iraku. :D

Još jedan problem na kraju... objava...

Kad, gdje i kome se taj bog objavio? Gdje su svjedoci, dokazi, čudesa? :)

Bez objave moj brajko, nema ništa... ostaju samo tlapnje ljudi-bogostvoritelja... ;)

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 00:19
J-C kaže:
Pravila ponašanja na podforumu religija i duhovnost

Zabranjeno je:
• Vrijedjati i omalovažavati narode i vjeroispovijesti.
-------------------------------------------------------------------

Ovu temu treba zatvoriti jer krši pravila foruma.

Sto je to uvreda, Ucenice J - C?
Zar to nije izricanje misli ili stava s predrasudom?
Ili podmetanje lazi pod istinu?

MAJSTOR Ivan ne cini ni jedno ni drugo.
Samo opovrgava vasa stajalista.
Kazujuci se sretan i blagoslovljen bez icije "svete knjige", i bez ikojeg poluinteligenta na glavi.

Ako je MAJSTOR Ivan dobro i zadovoljno, te ako mu ne nalazite druge zamjedbe do li te njegove srece i blagoslova, onda mora da je u tim vasim Bogovima nesto krivo nasadjeno?

Mozda bi vam lakse bilo DOKAZATI da je MAJSTOR Ivan lud i bolestan. To ste milenijima cinili, al' vise necete.
ZIVJELA GLOBALIZACIJA I OSOBNE LJUDSKE SLOBODE!

Jesmo li se razumjeli, Ucenice J - C, Vaso, Slape, Andjelina, Brezovka, Dodija, Airborne 101, Nova mamo, Klimakose, ....

PS. MAJSTORE Parsifale, dometni listu po boljoj ti upucenosti od MAJSTOR' Ivanove.:w

Tobija
18.10.2005., 07:31
MAJSTOR Ivan kaže:
Kazujuci se sretan i blagoslovljen bez icije "svete knjige", i bez ikojeg poluinteligenta na glavi.

Dragi moj, ne znam kako funkcionira tvoja sreća, ali sreća kakvu ja poznajem funkcionira ovako:

U svojoj sreći rekoh:
"Neću se pokolebati nikada!"
Dobrotom si me, o Gospodine, na goru nade postavio,
ali čim lice sakriješ, sav se uplašim. (Ps 30, 7-8)

Samo je u Bogu mir, dušo moja,
samo je u njemu spasenje. (Ps 62, 2)
MAJSTOR Ivan kaže:
Ako je MAJSTOR Ivan dobro i zadovoljno, te ako mu ne nalazite druge zamjedbe do li te njegove srece i blagoslova, onda mora da je u tim vasim Bogovima nesto krivo nasadjeno?

Nisi me baš uvjerio da si "dobro i zadovoljno". Naravno, ja sam oduvijek prilično sumnjičav, pravi nevjerni Toma.

Pogledaj što piše J. Budziszewski, dugogodišnji ateist/nihilist u članku Escape from Nihilism (http://www.catholiceducation.org/articles/catholic_stories/cs0073.html), objavljenom na www.catholiceducation.org

How then did God bring me back? I came, over time, to feel a greater and greater horror about myself. Not exactly a feeling of guilt, not exactly a feeling of shame, just horror: an overpowering sense that my condition was terribly wrong. Finally it occurred to me to wonder why, if there were no difference between the wonderful and the horrible, I should feel horror. In letting that thought through, my mental censors blundered. You see, in order to take the sense of horror seriously — and by now I couldn't help doing so — I had to admit that there was a difference between the wonderful and the horrible after all. For once my philosophical training did me some good, because I knew that if there existed a horrible, there had to exist a wonderful of which the horrible was the absence. So my walls of self-deception collapsed all at once.

At this point I became aware again of the Savior whom I had deserted in my twenties. Astonishingly, though I had abandoned Him, he had never abandoned me. I now believe He was just in time. There is a point of no return, and I was almost there. I said I had been pulling out one component after another, and I had nearly got to the motherboard.

The next few years after my conversion were like being in a dark attic where I had been for a long time, but in which shutter after shutter was being thrown back so that great shafts of light began to stream in and illuminate the dusty corners. I recovered whole memories, whole feelings, whole ways of understanding that I had blocked out.

Vjerujem da je taj osjećaj užasa nitko ne može izbjeći u svome životu. Možemo se zavaravati, dugo - ako nam "dobro" ide, ali ne dovijeka. Nadam se da još nisi prošao point of no return, kako on to kaže. Ne u smislu da ti se Bog više ne može smilovati, već u smislu da ti to više ne možeš prihvatiti...

J-C
18.10.2005., 08:06
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je to uvreda, Ucenice J - C?

Nazivati nekog poluintelignetnim. Zaslužio si ban zbog kršenja pravila foruma.

Zar to nije izricanje misli ili stava s predrasudom?
Ili podmetanje lazi pod istinu?

Zato ti ne treba uvreda.

MAJSTOR Ivan ne cini ni jedno ni drugo.
Samo opovrgava vasa stajalista.

Ti vrijeđaš čovječe.

Moj Bog tebe ne naziva poluinteligentnim pa nemoj ni ti njega i svi će biti zadovoljni.

Mozda bi vam lakse bilo DOKAZATI da je MAJSTOR Ivan lud i bolestan.

Meni dokaza ne treba. Sam si se pokazao tko si i što si.

To ste milenijima cinili, al' vise necete.

Ja nisam ništa činio.

ZIVJELA GLOBALIZACIJA I OSOBNE LJUDSKE SLOBODE!

Samo sloboda nije pljuvanje po nečijoj svetinji. Krivo su te naučili, učeniče.

Jesmo li se razumjeli, Ucenice J - C, Vaso, Slape, Andjelina, Brezovka, Dodija, Airborne 101, Nova mamo, Klimakose, ....

Nismo se razumjeli. Tražim da te baniraju jer kršiš pravila foruma vrijeđajući tuđe vjerske osjećaje. A nadam se da se i drugi slažu sa mnom.

GnothiSeauton
18.10.2005., 08:47
Za nekoga je čaša uvijek napola puna, a za nekog napola prazna :kava:

cf. MAJSTOR Ivan: Irud ti jebo mater, ala idijota

Tobija
18.10.2005., 08:49
J-C kaže:
Nismo se razumjeli. Tražim da te baniraju jer kršiš pravila foruma vrijeđajući tuđe vjerske osjećaje. A nadam se da se i drugi slažu sa mnom.
Što bi ti dobio da ga baniraju? Ako ti toliko smeta, stavi ga na ignore i dobro. "Velemajstor" je ikona ovog foruma i uopće nije toliko loš. Zapravo, svakoga potiče da preispituje svoju vjeru i sebe samoga.

Mene su svojedobno banirali na LJES-u, zamisli, zbog vjerske "netolerancije", a zapravo nisu mogli podnijeti ono što sam pisao o ljudskoj spolnosti.

Općenito mislim da se može uvrijediti samo čovjek (usput rečeno, nije dobro biti pretjerano uvredljiv) a ne ideologija ili religija. Jer one su toliko suprotne da su jedna drugoj "uvreda" same po sebi!

Kad bih se baš htio vrijeđati, mogao bih reći da je onaj Muhamed uvrijedio moga Gospodina, nazvavši ga "prorokom" i nijekavši njegovo božanstvo, mogao bih tražiti da mi se muslimani cijelo vrijeme ispričavaju... A to bi bilo prilično besmisleno, zar ne? Pogotovo jer mislim da su u zabludi, tj. ne poznaju pravu istinu. Isto vrijedi i za "velemajstora".

Oče, oprosti im, ne znaju što čine! rekao je Gospodin, a tako bi trebali i mi.

Pozdrav.

Gospon Pes
18.10.2005., 09:12
J-C kaže:
Moj Bog tebe ne naziva poluinteligentnim pa nemoj ni ti njega i svi će biti zadovoljni.
Posalji Boga na forum ili Isusa ili Muhameda da nam netko od njih potvrdi da je uvrijedjen i netko ce Ivana banati. :kava:

Balkanijan Pig
18.10.2005., 09:18
Jel talasa? :zubo:

Nego logican je, pametan masTURb jOVAN...doduse nije to tako veliko postignuce, ali sto ce mu to kad ljubavi nema.. cak su i Ramana i Nisargadatta ljubav stavljali iznad svog znanja i vichare...

Nema nista tuznije od kvalitetne svirale bez zica.... kolko god lijepo izgledala ne moze ton proizvest :(

Vojnik Gorčin
18.10.2005., 09:38
MAJSTOR Ivan kaže:

pa ja Bog!
Brdo je božije!

i nemojtebiti dvolični.

sad tražite zabranu teme jer je neko ocijenio da se neko vrijeđa.

a kadti i još neko iznosi laži i uvrede ne neke druge svjetonazore onda je to Ok i to treba zabraniti! ma jašta radi!:rolleyes:

smjeskica
18.10.2005., 10:08
Dajte sta vam je, pustite covjeka da pise- zasto bi se zatvaralo?
Bezveze, ovdje sve neke delikatne dusice uvredljivog karaktera :rolleyes:

No ja jos uvijek ocekujem razradu teme....ovo napisano mi uglavnom naginje na uvod- ili je to to :misli: ...u tom slucaju- tresla se gora, rodio se mis :D

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 15:04
[QUOTE]Basta kazˇe:
[B]Dobar neki bog, onako na prvi pogled... :)

Izoshtri taj pogled, Ucenice Basta.

[QUOTE]Basta kazˇe:
Kljucˇno je to, "sˇto god napravio", zar ne? Umirimo savjest kreirajuc´i boga koji sve dopusˇta. Ocˇito nisi razmislio previsˇe, jer taj tvoj bog dokida ljudsku slobodu.

"Kljucna rijec" jest da ti je MAJSTOR' Ivanov Bog i samu svijest sazdao. U nju ti je SAM ON i tu tvoju "bajku" o "ljudskoj slobodi" umetnuo. Da se razum ima na cemu napajati. I o Bozjoj svemoci saznavati

[QUOTE]Basta kazˇe:
Objasnit c´u. Recimo cˇovjek je ateist i ne priznaje tog tvog boga, a ipak ga bog uzima k sebi iako je taj cˇovjek protivan.

Hehe ...

[QUOTE]Basta kazˇe:
Bog kazˇe "tko te jebe cˇovjecˇe" i uzima ga k sebi. Taj tvoj dobri bog ukidanjem slobode ispada da nije tako dobar. Vidi ti paradoksa, da se cˇak i dobrim mozˇe ugnjetavat: basˇ ovo prigovaraju Amerikancima u Iraku. :D

Paradoksa u Boga nema, Ucenice Basta. Tek ga ima u tvom razvlacenju i Boga i svijeta po arshinu ti primozgovnom.

[QUOTE]Basta kazˇe:
Jos jedan problem na kraju... objava...

Ciji je to "problem", Ucenice Basta? MAJSTOR Ivan nema takvih "problema".

[QUOTE]Basta kazˇe:
Kad, gdje i kome se taj bog objavio? Gdje su svjedoci, dokazi, cˇudesa? :)

Pitas li ti ovo sam sebe, il' ovoga MAJSTORA?
MAJSTOR Ivan i za to ima asa u rukavu.
Al' sto ce tebi ti trikovi kockarski, Ucenice Basta?
Je si li ti sam igdje tih "cudesa" vidio?
Ako nisi, bogme je cudo debelo kako lako vjetropirima vjerujes.

[QUOTE]Basta kazˇe:
Bez objave moj brajko, nema nisˇta... ostaju samo tlapnje ljudi-bogostvoritelja... ;)

Koje "objave"? Cije "objave"?
Otkud je tako da prije mrtvu "svjedoku" nego zivu MAJSTORU vjerujes?
"Cudesa" ti je puna glava, Ucenice Basta.:w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 15:27
[QUOTE]Tobija kazˇe:
[B]Dragi moj, ne znam kako funkcionira tvoja srec´a, ali srec´a kakvu ja poznajem funkcionira ovako:

U svojoj srec´i rekoh:
"Nec´u se pokolebati nikada!"
Dobrotom si me, o Gospodine, na goru nade postavio,
ali cˇim lice sakrijesˇ, sav se uplasˇim. (Ps 30, 7-8)
.................................................. ..........................

Hehe, ... SAV SE UPLASIM ... "lajtmotiv" MAJSTOROVOG naslova ... hehe ...

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Samo je u Bogu mir, dusˇo moja,
samo je u njemu spasenje. (Ps 62, 2)
.................................................. ............................

hehe, ... "do cim lice NE sakrije", ... .

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Nisi me basˇ uvjerio da si "dobro i zadovoljno". Naravno, ja sam oduvijek prilicˇno sumnjicˇav, pravi nevjerni Toma.
.................................................. ..........................

ISTINSKI MAJSTOR ne "uvjerava" Ucenice Tobija.
Tek te onako ovlash motri - i smijucka se.
A ti se treses ko zemljotres, hehe.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Pogledaj sˇto pisˇe J. Budziszewski, dugogodisˇnji ateist/nihilist u cˇlanku Escape from Nihilism (http://www.catholiceducation.org/articles/catholic_stories/cs0073.html), objavljenom na www.catholiceducation.org

How then did God bring me back? I came, over time, to feel a greater and greater horror about myself. Not exactly a feeling of guilt, not exactly a feeling of shame, just horror: an overpowering sense that my condition was terribly wrong.
.................................................. ...........................

Jest, Ucenice Tobija, "always greater horror".
To je ono BREME od poluinteligenta i jednoga i drugoga izmudrijano.
Pa kad OTAC iz covjeka progovori, prvo fuflja i dushi se od tereta sto mu ga dobri Isus i fini Muhamed nametnuse.
Sto teze breme, to jaci "horror".
"Horror" je onaj najgori kad OTAC svojim "sinovima" i "poslanicima" nakratko popusti.
Do nove prigode, ...hehe.

.................................................. ........................
Finally it occurred to me to wonder why, if there were no difference between the wonderful and the horrible, I should feel horror. In letting that thought through, my mental censors blundered. You see, in order to take the sense of horror seriously — and by now I couldn't help doing so — I had to admit that there was a difference between the wonderful and the horrible after all. For once my philosophical training did me some good, because I knew that if there existed a horrible, there had to exist a wonderful of which the horrible was the absence. So my walls of self-deception collapsed all at once.

At this point I became aware again of the Savior whom I had deserted in my twenties. Astonishingly, though I had abandoned Him, he had never abandoned me. I now believe He was just in time. There is a point of no return, and I was almost there. I said I had been pulling out one component after another, and I had nearly got to the motherboard.

The next few years after my conversion were like being in a dark attic where I had been for a long time, but in which shutter after shutter was being thrown back so that great shafts of light began to stream in and illuminate the dusty corners. I recovered whole memories, whole feelings, whole ways of understanding that I had blocked out.

Vjerujem da je taj osjec´aj uzˇasa nitko ne mozˇe izbjec´i u svome zˇivotu. Mozˇemo se zavaravati, dugo - ako nam "dobro" ide, ali ne dovijeka. Nadam se da josˇ nisi prosˇao point of no return, kako on to kazˇe. Ne u smislu da ti se Bog visˇe ne mozˇe smilovati, vec´ u smislu da ti to visˇe ne mozˇesˇ prihvatiti...
.................................................. .....................................

"Dobro ide" onome tko s Bogom nikako nije - tek sa kakvim teletom zlatnim i zamjenskim, Ucenice Tobija.
"Point of no return" ima i na drugu stranu, Trazitelji Istine. To je onda kad zamaknes ovome svijetu i srcem i umom, al' ga se jos drzis unekoliko zbog tvojih djela dobrostivih, kao sto se i u ovom MAJSTOROVOM slucaju lijepo vidi.
Lijepo li je imati NEUSTRASIVA i RADOSNA UCITELJA, Trazitelji Istine.:w

Basta
18.10.2005., 15:38
MAJSTOR Ivan kaže:
Koje "objave"? Cije "objave"?
Otkud je tako da prije mrtvu "svjedoku" nego zivu MAJSTORU vjerujes?
"Cudesa" ti je puna glava, Ucenice Basta.:w
Svjedok? Vidio si i čuo nešto. Napokon smo došli do mesa. Svjedoči. Slušam. :D

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 15:44
[QUOTE]J-C kazˇe:
Moj Bog tebe ne naziva poluinteligentnim pa nemoj ni ti njega i svi c´e biti zadovoljni.
.................................................. ..............

Vjekovima i milenijima golom kozom se placalo ono vase dugo i predugo EKSPLICITNO "vrijedjanje" sviju onih sto su se vasim "svetim" kupusarama
opirali.
Pozabavi se danas malo IMPLICITNOM inachicom istoga zla generiranoga od poluinteligenata u MAJSTOROVU naslovu, Ucenice J - C.
Vrijeme je da SLOBODAN COVJEK prodishe pod vama tlaciteljima.
.................................................. .............

[QUOTE]J-C kazˇe:
Ja nisam nisˇta cˇinio.
.................................................. ...........

Jesu vase "svete" kupusare. Koje ti nevino slijedis
"Ideologija" koja onih jucer ovdje spomenutih 6000 jadnih "nalozhenih" iznese, neljudska je u samoj svojoj srzhi.
Na tebi je dosjetiti se zacetnicima te zle srzhi, Ucenice J - C.

[QUOTE]J-C kazˇe:
Samo sloboda nije pljuvanje po necˇijoj svetinji. Krivo su te naucˇili, ucˇenicˇe.
.................................................. .........

"Sloboda" je popu reci pop, a hodzi da je budala.:w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 15:48
Balkanijan Pig kazˇe:
Jel talasa? :zubo:

Nego logican je, pametan masTURb jOVAN...doduse nije to tako veliko postignuce, ali sto ce mu to kad ljubavi nema.. cak su i Ramana i Nisargadatta ljubav stavljali iznad svog znanja i vichare...

Nema nista tuznije od kvalitetne svirale bez zica.... kolko god lijepo izgledala ne moze ton proizvest :(

Nema niste tuznije od covjeka BEZ ONE JEDNE ZHICE, Ucenice Pig-u. :w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 15:53
[QUOTE]Vojnik Gorcˇin kazˇe:
[B]pa ja Bog!
Brdo je bozˇije!

Niti MAJSTOR Ivan, niti ZEN - izvornik igdje misle na Boga, Ucenice Gorcine.
Vala se petljas u svaku, pa i u onu kojoj nisi dorastao.

Na COVJEKA se misli, i samo na COVJEKA.

Kako li vi Boshnjachani kazete "PREUZETNOST", Uceniche Gorchine? To ti je prva osobna odrednica iz aviona vidljiva.:w

Plavi Duh
18.10.2005., 15:54
MAJSTOR Ivan kaže:
...
Majstore, [/quote] na kraju citata čuda čini!

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 16:06
smjeskica kazˇe:
Dajte sta vam je, pustite covjeka da pise- zasto bi se zatvaralo?
Bezveze, ovdje sve neke delikatne dusice uvredljivog karaktera :rolleyes:

No ja jos uvijek ocekujem razradu teme....ovo napisano mi uglavnom naginje na uvod- ili je to to :misli: ...u tom slucaju- tresla se gora, rodio se mis :D

MAJSTOR Ivan se lashti neumorno, Ucenice Smjeshkice.
Ne bi li jache i bolje zabrilao pred okom ti opijenim.
Da ga najzad ugledas i odmjeris.

Jer SAM MAJSTOR ovdje uprizoreni jest KRAJ i KONAC za kojim zhedjas.
RADNJA i RASPLET, i EPILOG i NARAVO UCENIJE su ti pred nosom zivim.
"Tko je vidio sina - vidio je i OCA", veli jedna davna i dobra. Do ovih vremena pristigla je kroz usta onoga koji nije razumio sto izgovara.

Tupu Uceniku nikad dosta "uvoda". Onome i tupljemu i sama gola Istina nije nista do li "uvod" proshiren.
To je ofrlje mjera doraslosti dushice ti ubave, Ucenice Smjeshkice.:w

Tobija
18.10.2005., 16:59
MAJSTOR Ivan kaže:
Lijepo li je imati NEUSTRASIVA i RADOSNA UCITELJA, Trazitelji Istine.:w
E moj majstore, ništa ti ne razumiješ.

Tek kad doživiš stvarno onaj užas praznine o kojem priča Budziszewski, imaš šanse doživjeti pravu RADOST.

Do tada će tvoja radost biti samo naravna, zemaljska ili kozmička (kako ti voliš reći), "radost" dobro zbrinute i ugojene životinje (bez uvrede). Do one prave radosti nećeš doći bez Istinitog Boga, koliko god se u tebi "pojačavali kovitlaci kozmičke svjesnosti"...

smjeskica
18.10.2005., 18:23
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan se lashti neumorno, Ucenice Smjeshkice.
Ne bi li jache i bolje zabrilao pred okom ti opijenim.
Da ga najzad ugledas i odmjeris.

Avaj...kratkovida sam :(

Vještac
18.10.2005., 18:31
Tobija kaže:
E moj majstore, ništa ti ne razumiješ.

Tek kad doživiš stvarno onaj užas praznine o kojem priča Budziszewski, imaš šanse doživjeti pravu RADOST.

Do tada će tvoja radost biti samo naravna, zemaljska ili kozmička (kako ti voliš reći), "radost" dobro zbrinute i ugojene životinje (bez uvrede). Do one prave radosti nećeš doći bez Istinitog Boga, koliko god se u tebi "pojačavali kovitlaci kozmičke svjesnosti"...

"Užas" praznine???

"Užas"?

Pa taj nevjerovatan osjećaj prvoga poniranja u veliku prazninu je nešto najljepše što sam u životu doživio!

Oni koji takvo nešto zovu "užasom" za to poniranje nisu bili ni spremni!

Al mi je posve jasno zašto su tako užasnuti poniranjem u prazninu tako snažno, objeručke prigrlili Boga :D

Čvrstu točku u svemiru.

Čvrstu bar na prvi pogled... ;)

V.

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 18:37
Tobija kazˇe:
E moj majstore, nisˇta ti ne razumijesˇ.

Tek kad dozˇivisˇ stvarno onaj uzˇas praznine o kojem pricˇa Budziszewski, imasˇ sˇanse dozˇivjeti pravu RADOST.

Do tada c´e tvoja radost biti samo naravna, zemaljska ili kozmicˇka (kako ti volisˇ rec´i), "radost" dobro zbrinute i ugojene zˇivotinje (bez uvrede). Do one prave radosti nec´esˇ doc´i bez Istinitog Boga, koliko god se u tebi "pojacˇavali kovitlaci kozmicˇke svjesnosti"...

MAJSTOR Ivan sve ti je tvoje plitke uzore i dosad natrljavao na nos, Ucenice Tobija.
Iznesi i drugima kako ti je ono MAJSTOR "pojasnjavao" onoga "chichicu" Chesterone-a. Pa onda i sve ostale "taksativno".

Takav ti je i ovaj opijeni Budalaziszewski, Sljednice slijepih.

"Uzhas praznine" valja proci citavom shirinom, Ucenice Tobija.
I onda na onu drugu "stranu" te "praznine izaci i popeti se.
Bogu "o desna" se smjestiti.

Ne se ukakiti ko grlica na pol' puta.
Sve ti je to zli posljedak poluinteligentnih poducaka sto ih po svojoj "svetoj" kupusari pabirchis, Ucenice Tobija.
A prvi i NAJNEHUMANIJI jest onaj o STRAVI BOZJOJ.

Zato ti se sfinkter i stiska "docim Gospod lice okrene".
"Gospod" taj tek je tvoj infantilni umishljaj narinut ti u bice po onome prvome poluinteligentu, toga ne zaboravljaj. :w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 18:39
smjeskica kazˇe:
Avaj...kratkovida sam :(

KRATKA, Ucenice Smjeskice, samo KRATKA. :w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 18:41
Vjesˇtac kazˇe:
"Uzˇas" praznine???

"Uzˇas"?

Pa taj nevjerovatan osjec´aj prvoga poniranja u veliku prazninu je nesˇto najljepsˇe sˇto sam u zˇivotu dozˇivio!

Oni koji takvo nesˇto zovu "uzˇasom" za to poniranje nisu bili ni spremni!

Al mi je posve jasno zasˇto su tako uzˇasnuti poniranjem u prazninu tako snazˇno, objerucˇke prigrlili Boga :D

Cˇvrstu tocˇku u svemiru.

Cˇvrstu bar na prvi pogled... ;)

V.

Valjan upis, Suvereni Vjeshche.:w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 18:46
Basta kazˇe:
Svjedok? Vidio si i cˇuo nesˇto. Napokon smo dosˇli do mesa. Svjedocˇi. Slusˇam. :D

"Tko vidi MAJSTORA - vidi i OCA, Ucenice Basta.

Ne cujes ti, i ne vidis dalje od toga "mesa". Sto ces ti OVDJE?:rolleyes:

smjeskica
18.10.2005., 18:56
MAJSTOR Ivan kaže:
KRATKA, Ucenice Smjeskice, samo KRATKA. :w
Kratkovida....ktomu jos i kratka...
:mama: ... pa ko ce mene zenit' ... :mama:

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 18:58
smjeskica kazˇe:
Kratkovida....ktomu jos i kratka...
:mama: ... pa ko ce mene zenit' ... :mama:

'Vako ces se udat i bolje. :rolleyes: :D :cool:

Tobija
18.10.2005., 18:59
MAJSTOR Ivan kaže:Zato ti se sfinkter i stiska "docim Gospod lice okrene".
"Gospod" taj tek je tvoj infantilni umishljaj narinut ti u bice po onome prvome poluinteligentu, toga ne zaboravljaj. :w
Već sam ti govorio, sva tvoja spoznaja je naravna. Ti transcendenciju (Boga) očito nikad nisi upoznao, jer tvoj bog je imanentan ("sve") i uopće nije Bog.

Daleko od toga da je kršćanstvo umišljaj, kršćanstvo koje je utemeljeno na Objavi i svjedočanstvu svjedoka:

"Što bijaše od početka,
što smo čuli,
što smo vidjeli očima svojim,
što razmotrismo i ruke naše opipaše
o Riječi, Životu -
da, Život se očitova,
i vidjeli smo i svjedočimo..." (1 Iv 1, 1-2)

Tvoja vjera je umišljaj, fantastična tvorevina bolesnog uma koji ne može nadići svoju ograničenost, koji se vrti u krugu i utapa u oholosti...

Ali ima nade, uvijek!

smjeskica
18.10.2005., 19:06
MAJSTOR Ivan kaže:
'Vako ces se udat i bolje. :rolleyes: :D :cool:
:uzdah olaksanja:

Al' ne ozbiljno...ocekivala sam nesto svjeze, nesto novo na ovom topicu- do sad tek ponavljas bisere mudrosti :(
Pa nemoj jos i ti da me iznevjeris...
Da si mi bar koji put rekao da sam zasmijavacica ili nesto slicno...majstore- staris li to ti?
Jos i ti postani mlak pa da izgubim nadu u sutra :(

Vještac
18.10.2005., 19:35

I baci pogled na Božije djelo.
Ironično se naceri...

I stvori golubove...

Vojnik Gorčin
18.10.2005., 21:37
MAJSTOR Ivan kaže:
[QUOTE]Vojnik Gorcˇin kazˇe:
[B]pa ja Bog!
Brdo je bozˇije!

Niti MAJSTOR Ivan, niti ZEN - izvornik igdje misle na Boga, Ucenice Gorcine.
Vala se petljas u svaku, pa i u onu kojoj nisi dorastao.

Na COVJEKA se misli, i samo na COVJEKA.

Kako li vi Boshnjachani kazete "PREUZETNOST", Uceniche Gorchine? To ti je prva osobna odrednica iz aviona vidljiva.:w

eh moj ivane ne može biti čovjek ni pod razno.

uzmimo da ljubav znači ono što znači Sevdah. E vidiš sevdah je čežnja.
znači, čovjek može voljeti brdo, može čeznuti da se "uspne" na njega - shvati ovo uspinjanje na sve načine.

On ne voli brdo, nego ono što ga čeka na brdu. brdo je samo sredstvo- mioslio sam da ti je to jasno.

A brdo pa ko ga može voljeti više od Onog ko ga je stvorio?

Eto vidiš da je Brdo Njegovo a ne bilo čije!
nema veće Ljubavi od ljubavi Nestvorenog!

molim Boga da ti to jednom spoznaš- onda ćeš zaplakati
to je taj pogled koji će ti se pružiti s brda:)

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 21:45
smjeskica kazˇe:
:uzdah olaksanja:

Al' ne ozbiljno...ocekivala sam nesto svjeze, nesto novo na ovom topicu- do sad tek ponavljas bisere mudrosti :(
Da si mi bar koji put rekao da sam zasmijavacica ili nesto slicno...majstore- staris li to ti?
Jos i ti postani mlak pa da izgubim nadu u sutra :(

Tebi je udaja glavi, zato nista ne kontas.
Strpi se - il' zhenik, il "Zarucnik Bozji", hehe .., :B

smjeskica
18.10.2005., 22:00
MAJSTOR Ivan kaže:
Tebi je udaja glavi, zato nista ne kontas.

Ma koja crna udaja , gluho i daleko bilo :o
Nemoj sad da se izvlacis...vec mi kazi- gubis li ti to na ostrini...

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:07
[QUOTE]Tobija kazˇe:
[B]Vec´ sam ti govorio, sva tvoja spoznaja je naravna. Ti transcendenciju (Boga) ocˇito nikad nisi upoznao, jer tvoj bog je imanentan ("sve") i uopc´e nije Bog.

Daleko od toga da je krsˇc´anstvo umisˇljaj, krsˇc´anstvo koje je utemeljeno na Objavi i svjedocˇanstvu svjedoka:
.................................................. .....................

Hehe, fascinantnije je to sto ti ikakvim "svjedocima" "vjerujes", nego ima li Boga ikako, MAJSTOR' Ivanov Ucenice.

Bog ovoga MAJSTOR jest "imanentan" - ali PAMETI i ISKUSTVU "imanentan".
A tvoj je chardak ni na nebu ni na zemlji i "tigar od papira".

Zato i buncas o "propitivanju vjere" u sviju ovdje unazocenih.
Kad ti se omaklo, onda do kraja idi, Ucenice Tobija.
Je l' se ima nesto "propitkivati", znaci da nesto smrdi i tetura se ulicom ko pijandura.
Eto, takav je tvoj Bog umisljajni.
Sami sebi ne vjerujete, hehe.
I to zahvali tom tvom Isusu.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
"Sˇto bijasˇe od pocˇetka,
sˇto smo cˇuli,
sˇto smo vidjeli ocˇima svojim,
sˇto razmotrismo i ruke nasˇe opipasˇe
o Rijecˇi, Zˇivotu -
da, Zˇivot se ocˇitova,
i vidjeli smo i svjedocˇimo..." (1 Iv 1, 1-2)

MAJSTOR Ivan bi se rado sucelio s tim tvojim "svjedocima" "tet a tet". Ucenice Tobija. Da vidimo bi li njemu izmigoljili, hehe.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Tvoja vjera je umisˇljaj, fantasticˇna tvorevina bolesnog uma koji ne mozˇe nadic´i svoju ogranicˇenost, koji se vrti u krugu i utapa u oholosti...
.................................................. .....................

Tu smo majci, Trazitelji Istine.
Ista meta, ista metoda.
Budala koja se trsi NEDOKAZIVO dokazivati, zna i bez DOKAZA da je MAJSTOR "bolesnog uma".

Tek DRUGACIJEG UMA i UVIDA, Ucenice Tobija.
To bi ti smjelo biti ono najvise sto mozes zucnuti vazhuci svoje bliznje.
Samo te tvoj poluinteligenti Nazaren nije tako poducio.
Nije te nevaljalac upozorio ni na fuckin' posljetke svojega usijanosti.
Ni sam ih nije znao predvidjeti - "Sin Bozji".
Evo, MAJSTORA Ivana u umobolnicu stavljas radi poluinteligentova ludila kojemu obrub nosas.
I samo ova "epizoda" mogla bi ti dostajati da "preispitas" kakvoga to somnambula slijedis, Ucenice Tobija.:w :rolleyes: :w

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:15
smjeskica kazˇe:

Da, da, al' se zato na dubini dobiva.

Zbog zabiljezene "ostrine" MAJSTOROVE ma jedan muhamedanac da prismrdi? Razbjezase se Muje i Hase, i Omeri i Jasari, po Bash Charshiji, hehe...

A tebe je MAJSTOR ima i po godine "sumnjicicom" prozvao.
Svidjelo ti se, ne lazi. Pa si odma na udavanje okrenula. Kakvi bolan Kur'an, to je ionako lepushina ko i ona kupusara kaurska, hehe ...

Gorcin Ucenik tek je liricar bez lisnice - ni on nije cist muhamedanac, malo bi morao prozivjeti i sa "zapadnim" covjekom, hehe ... :w :W

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:20
Vojnik Gorcˇin kazˇe:
eh moj ivane ne mozˇe biti cˇovjek ni pod razno.

uzmimo da ljubav znacˇi ono sˇto znacˇi Sevdah. E vidisˇ sevdah je cˇezˇnja.
znacˇi, cˇovjek mozˇe voljeti brdo, mozˇe cˇeznuti da se "uspne" na njega - shvati ovo uspinjanje na sve nacˇine.

On ne voli brdo, nego ono sˇto ga cˇeka na brdu. brdo je samo sredstvo- mioslio sam da ti je to jasno.

A brdo pa ko ga mozˇe voljeti visˇe od Onog ko ga je stvorio?

Eto vidisˇ da je Brdo Njegovo a ne bilo cˇije!
nema vec´e Ljubavi od ljubavi Nestvorenog!

molim Boga da ti to jednom spoznasˇ- onda c´esˇ zaplakati
to je taj pogled koji c´e ti se pruzˇiti s brda:)

Potvrdi ti, a ne odgovori.
Kako Boshnjachani kazu "preuzetnost", Ucenice Gorcine?

smjeskica
18.10.2005., 22:22
MAJSTOR Ivan kaže:
Da, da, al' se zato na dubini dobiva.

Zbog zabiljezene "ostrine" MAJSTOROVE jedan muhamedanac da prismrdi? Razbjezase se Muje i Hase, i Omeri i Jasari, po Bash Charshiji, hehe...

A tebe je MAJSTOR ima i po godine "sumnjicicom" prozvao.
Svidjelo ti se, ne lazi. Pa si odma na udavanje okrenula. Kakvi bolan Kur'ana, to je ionako lepushina za Tobiju i slicnu mu, hehe ...

Gorcin Ucenik tek je liricar bez lisnice - ni on nije cist muhamedanac, malo bi morao prozivjeti i sa "zapadnim" covjekom, hehe ... :w :W
Heeej...i vi biste ovo zatvorili... :rofl:

Znaci dubok a tup?
Pa nemoj tako.

A sto sumnjicica- nisi mi to ni prije po godine obrazlozio- hajd sad duboko, ako ti nije tesko?
Pa da znam jel' mi se svidja.

Offtopic- daj mi reci, al' iskreno...jel' ti i u RL imas ovakav "izricaj" :D

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:24
smjeskica kazˇe:
Heeej...i vi biste ovo zatvorili... :rofl:

Znaci dubok a tup?
Pa nemoj tako.

A sto sumnjicica- nisi mi to ni prije po godine obrazlozio- hajd sad duboko, ako ti nije tesko?

Offtopic- daj mi reci, al' iskreno...jel' ti i u RL imas ovakav "izricaj" :D

Sto je to RL?

Gospon Pes
18.10.2005., 22:27
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je to RL? Ravno Ludilu. :D

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:30
[QUOTE]smjeskica kazˇe:
[B]Heeej...i vi biste ovo zatvorili... :rofl:

Znaci dubok a tup?
Pa nemoj tako.
.................................................. ................

Jes' ba - tupu bol izaziva kod sljednika oba ugursuza, hehe.
A i kakvu drukche nego li "tupu", hehe ...

[QUOTE]smjeskica kazˇe:
.................................................. ..............

Dokona Smjeshkica jariche krst(!?), hehe ....:w

smjeskica
18.10.2005., 22:32
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je to RL?
A i to sto kazes...
Ma ne, stvarno...je li ovo tvoj uobicajen vid konverzacije?

Zasto sumnjicica pobogu???!!
Nema nista sumnjivo pri meni...ne potvaraj bolan.

smjeskica
18.10.2005., 22:33
De ponovi jos jednom...

MAJSTOR Ivan
18.10.2005., 22:39
Gospon Pes kazˇe:
Ravno Ludilu. :D

... sve do Sarajeva, hehe. :w :W

Tobija
18.10.2005., 22:55
MAJSTOR Ivan kaže:
Zato i buncas o "propitivanju vjere" u sviju ovdje unazocenih.
Kad ti se omaklo, onda do kraja idi, Ucenice Tobija.

I idem do kraja. Vjera koju se ne propituje nije vjera nego ludost. Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije mišljena, ona je ništa. (Augustin)
MAJSTOR Ivan kaže:
Je l' se ima nesto "propitkivati", znaci da nesto smrdi i tetura se ulicom ko pijandura.

U skladu s onim gore, ti si nerazumnik i luda - upravo jer slijepo vjeruješ u svoj umišljaj. Ratzinger započinje svoju knjigu Uvod u kršćanstvo upravo iz situacije sumnje i krize vjere. Razum je taj koji sumnja i dobro je da sumnja, jer na taj način u konačnici potvrđuje i učvršćuje vjeru. Pročitaj, ako se usuđuješ.
MAJSTOR Ivan kaže:
Tu smo majci, Trazitelji Istine.
Ista meta, ista metoda.
Budala koja se trsi NEDOKAZIVO dokazivati, zna i bez DOKAZA da je MAJSTOR "bolesnog uma".
Evo, MAJSTORA Ivana u umobolnicu stavljas radi poluinteligentova ludila kojemu obrub nosas.

Oho, što se uzbuđujemo oko običnog "bolesnog uma"! Prestao sam doduše skupljati tvoje bisere (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=108228&perpage=25&pagenumber=5#post3884935) (da ne kažem uvrede) - štošta ti znaš o meni bez "dokaza". A ponešto očito znaš "dokazati" i o Isusu, inače ne bi pokretao ovakve teme...

Međutim, lupetaš kao i obično. Jalovo, ali barem zabavno. :D (RL ti znači: Real Life)

OT: Za Plavu Dušicu, isprazni inbox! ;)

Vojnik Gorčin
19.10.2005., 01:29
MAJSTOR Ivan kaže:
Sto je to RL?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MAJSTOR Ivan
19.10.2005., 15:44
[QUOTE]Tobija kazˇe:
[B]I idem do kraja. Vjera koju se ne propituje nije vjera nego ludost. Svaki koji vjeruje, misli; kad vjeruje, misli, i kad misli, vjeruje. Kad vjera nije misˇljena, ona je nisˇta. (Augustin)
.................................................. .....................................

Vjera koja se propituje - naprosto je VJERA, Ucenice Tobija.
Nishta vishe, nishta manje.
Cisti film s neizvjesnim ishodom, hehe.

"Propitkivati" NEPROPITKIVO cini ona mjera svjesnosti koja jos NE ZNA ZA SEBE.
Pa onda NE ZNA ni za STVORITELJA.
Ali zato rabi 3-D & DVD. Igranka bez prestanka, hehe.

Taj tvoj "sveti" Augushtin nije znao tko mu glavu nosi, Ucenice Tobija.
Svako mu je slovo nezgrapno i raskolnicko.
To je tako kad mashte rade i covjecanstvo grade.
Kakav "Sin", takav i unuk, hehe.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
U skladu s onim gore, ti si nerazumnik i luda - upravo jer slijepo vjerujesˇ u svoj umisˇljaj. Ratzinger zapocˇinje svoju knjigu Uvod u krsˇc´anstvo upravo iz situacije sumnje i krize vjere. Razum je taj koji sumnja i dobro je da sumnja, jer na taj nacˇin u konacˇnici potvr?uje i ucˇvrsˇc´uje vjeru. Procˇitaj, ako se usu?ujesˇ.
.................................................. ........................

MAJSTOR Ivan nikome ne mora vjerovati da se oprzio na vrucoj tavi, Ucenice Tobija. OPRZIO SE, i basta.
Taj tvoj sitnodrobechi Kratzinger jos se NIJE OPRZIO. Pa, "u skladu s ovim prethodecim", to on pipka i propitkuje tu tavu katolicku ko zadnja luda i nerazumnik. Zaboravio u zaru prevrtanja na palacinku.
Eno mu zagori na stednjaku.

O razumu sto li zboris, Ucenice Tobija, ti znades koliko i magarac o chkalju. Kusash ga i prezivas, a ne znas da je taj tvoj RAZUM - onaj NAVLASTITI TI SAM.
Otkud razum iz sebe sama moze iskociti? Po kojoj to magicnoj opruzi?
MAJSTOR Ivan te bodri za uzlet Bogu o desna iz ovih stopa. Na DRUGI NACHIN. Ne treba ti raketa Kratzingerova, Ucenice Tobija.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Oho, sˇto se uzbu?ujemo oko obicˇnog "bolesnog uma"! Prestao sam dodusˇe skupljati tvoje bisere (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=108228&perpage=25&pagenumber=5#post3884935) (da ne kazˇem uvrede) - sˇtosˇta ti znasˇ o meni bez "dokaza". A ponesˇto ocˇito znasˇ "dokazati" i o Isusu, inacˇe ne bi pokretao ovakve teme...
.................................................. ............................

Taj "bolesni um" uzhgao je puno nevolja, Ucenice Tobija. Puno je "shpanjolskih cizmica" navukao, i svakakvih drugih cipela.
Kad se MAJSTOR Ivan "uzbudjuje", to je zbog tebe, ne zbog MAJSTORA.

ISTINSKI MAJSTOR, rekosmo vec, ljuljuska se u lezaljci svome Bogu o desno, i za sebe sama ne uzbudjuje se nizasto. Kako i bi kad vjerni Bog sve za njega sredjuje da ne moze biti bolje.
O "Isusu" MAJSTOR nema sto"dokazivati", Ucenice Tobija. Naklapajucu fantastu, kano i onome drugome "Poslaniku", nesvjesnu pogubnih posljedaka svojih palestinskih fantazmagorija, MAJSTOR se tek smije u brk. Onome drugome u perchin i kefiju.

[QUOTE]Tobija kazˇe:
Me?utim, lupetasˇ kao i obicˇno. Jalovo, ali barem zabavno. :D (RL ti znacˇi: Real Life)
.................................................. ...........................

Nista ti jos ne znas o "jalovosti", Ucenice Tobija.
MAJSTOR Ivan je znanstvenik i dushe i razuma, i viri kroz tebe kao da ti je chacha staklar.
Svakoj "zabavi" dodje kraja, pa i tvojoj ce. Ne mozesh citav zivot prosjediti u
Kratzingerovu kinu, hehe.:w

Tobija
19.10.2005., 16:55
MAJSTOR Ivan kaže:
ISTINSKI MAJSTOR, rekosmo vec, ljuljuska se u lezaljci svome Bogu o desno, i za sebe sama ne uzbudjuje se nizasto.

Samo bogu o desno? Slabo je to, pričao mi je prijatelj da u Popovači da ima i onih koji uopće ne dvoje da su pravi bogovi. Problem nastaje kad takva dva boga nalete jedan na drugoga... Zato me vrlo zanima jel gužva? Mislim, bogu o desno? :D
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan je znanstvenik i dushe i razuma, i viri kroz tebe kao da ti je chacha staklar.

Reci bolje - mag. Znam da se baviš i okultnim. Viriš - kroz rešetke ropstva...
MAJSTOR Ivan kaže:
Svakoj "zabavi" dodje kraja, pa i tvojoj ce.

Svakoj? Prvenstveno tvojoj (ti sam kažeš), mudrijašu moj! Moja "zabava" je bez kraja i konca. Svi su pozvani, svi koji vjeruju Onome koji govori:

Ja sam uskrsnuće i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neće umrijeti nikada.
Vjeruješ li ovo? (Iv 11, 25-26)

Odgovaram zajedno s Martom: Da, Gospodine! Ja vjerujem da si ti Krist, Sin Božji, Onaj koji dolazi na svijet! (Iv 11, 27)

MAJSTOR Ivan
19.10.2005., 19:54
Tobija kazˇe:

Ja sam uskrsnuc´e i zˇivot:
tko u mene vjeruje, ako i umre, zˇivjet c´e.
I tko god zˇivi i vjeruje u mene,
nec´e umrijeti nikada.
(Iv 11, 25-26)

Odgovaram zajedno s Martom: Da, Gospodine! Ja vjerujem da si ti Krist, Sin Bozˇji, Onaj koji dolazi na svijet! (Iv 11, 27)

Ovo vashe "nece umrijeti nikada", sve da je i valjano, otkud bi ti sto mogao znati o toj "valjanosti", hehe?

"Lari fari" bez kraja i konca - u loncu uskuhanih privida i zheljica.

Ovako ti je to UISTINU, Ucenice Tobija:

... tko u mene ... to i to ....
VJEROVAT CE DA "nece umrijeti nikada", hehe.

Ozbiljni duhovi zovu to INFANTILNIM STADIJEM COVJECANSTVA.
MAJSTOR Ivan se s tim u potpunosti slaze, hehe.:w

PS. Vrijedi isto za slicne navode onoga drugoga poluinteligenta.

grizli
19.10.2005., 21:35
[QUOTE]Pandora10 kaže:
ono kako nam je ne zavisi ni od koga drugoga osim nas....a
akozavisi od nas...ondak ne možemo nikoga drugoga ni pozivati na odgovornost...

:B :B :lol:

Treba da ovo pročitate 5 puta.. možda vam sine:B

grizli
19.10.2005., 21:41
MAJSTOR Ivan kaže:

S mlincima:B :B

grizli
19.10.2005., 21:50
Sto to bi POLUINTELUGENTU da nas radje na nedohvatno nebo napucuje?
Sto nas tjerase uz lazno uzbrdo uzdisati, kad je nizbrdo blize i lakse?
I ISTINITO, Ucenice J - C, to ti MAJSTOR Ivan jamci.

Možda su zabrijali na kondiciju:B
jogging po lojtrama do neba:B

grizli
19.10.2005., 21:53
brezovka kaže:

Ljubav božje zve prožimlje... čini sve što jest, kako možeš izgubiti ono što jest "svugje";)

Tobija
19.10.2005., 21:54
MAJSTOR Ivan kaže:
Ozbiljni duhovi zovu to INFANTILNIM STADIJEM COVJECANSTVA.
MAJSTOR Ivan se s tim u potpunosti slaze, hehe.:w

Koji to "ozbiljni duhovi", živo me zanima? Poimence, molio bih...

grizli
19.10.2005., 22:11
Basta:

Bez objave moj brajko, nema nisˇta... ostaju samo tlapnje ljudi-bogostvoritelja...

Tvoj izričaj,ti sam, SVE što jest jest Njegova objava ;) :B

Njegova objava samu tvoju svijest čini:D

grizli
19.10.2005., 22:16
Vještac

Pa taj nevjerovatan osjećaj prvoga poniranja u veliku prazninu je nešto najljepše što sam u životu doživio!

Praznina jest sama po sebi... kako ištu u nju može prodirati.. a da ujedno ostane to "išta";)

Ovo je samo terminološki pojmovna opaska....

grizli
19.10.2005., 22:20
Al' ne ozbiljno...ocekivala sam nesto svjeze, nesto novo na ovom topicu- do sad tek ponavljas bisere mudrosti
Jos i ti postani mlak pa da izgubim nadu u sutra

"istina" se "krije" "iznad" oćekivanja..

Istina nije "pojavna".. nije vani niti "izvanjska".. nego jest sama po sebi...

grizli
19.10.2005., 22:21
smjeskica kaže:

Pa mora malo da oladi.. da ga ne izbace ovi muderatori...:B

grizli
19.10.2005., 22:24
Gospon Pes kaže:
Ravno Ludilu. :D :s :B :B

MAJSTOR Ivan
20.10.2005., 14:41
Tobija kazˇe:
Koji to "ozbiljni duhovi", zˇivo me zanima? Poimence, molio bih...

Sedam velicanstvenih glavica od 1993. u "A Glorious Accident" za "warming up".

Potom pomalo prema 2005., Ucenice Tobija.:B

Tobija
20.10.2005., 16:06
MAJSTOR Ivan kaže:
Sedam velicanstvenih glavica od 1993. u "A Glorious Accident" za "warming up".
Potom pomalo prema 2005., Ucenice Tobija.:B

"Here is a meeting of some of the most brilliant minds and creative thinkers of our time--all scientists and philosophers, minds of extraordinary scope and imagination, pushing the boundaries of scientific theories and philosophical ideas in a series of unprecedented interviews.

Oliver Sacks, neurologist, psychiatrist, and author of Awakenings
Rupert Sheldrake, controversial cell biologist and biochemist
Daniel C. Dennett, philosopher of consciousness and author of Consciousness Explained
Stephen Toulmin, physicist and philosopher of science
Freeman Dyson, a physicist with particular interest in mathematics, nuclear physics, and astrophysics
Stephen Jay Gould, paleontologist and popular writer on evolutionary biology

In this series eminent scientists expound on the place of man in the cosmic puzzle, first in individual interviews, and then as a group at a fascinating round table discussion. It's an exhaustive and comprehensive attempt to address the most puzzling questions of our secular age. Eminent biologist Stephen Jay Gould looks at the puzzle which life presents. In Disturbing the Universe, physicist Freeman Dyson discusses his theories on the nature of an all-encompassing concept. In Wittgenstein's Vienna, scientific historian Stephen Toulmin charts the key influence of the 20th-century philosopher who first examined the significance of language in the shaping of human perception. In Consciousness Explained, philosopher Daniel C. Dennet argues that consciousness not just a matter of awareness.New Science of Life features biochemist Rupert Sheldrake. Awakenings offers a glimpse of how the human mind actually works, by neuroscientist Oliver Sacks. And A Clash of Minds, Parts 1 & 2, is a roundtable discussion at which these six recognized leaders of their respective fields bring their disparate perspectives together. This fascinating meeting of minds reconfigures the perceptions that govern our world."

Nikad ne bih rekao da voliš gledati popularno-znanstvene dokumentarace... :D

Znači ipak priznaješ i neke "autoritete"! Samo krive si izabrao, na žalost.

P.S. i nije bilo 7 "velicanstvenih glavica", već 6 - Wim Kayzer je producent i režiser. ;)

MAJSTOR Ivan
20.10.2005., 19:48
Tobija kazˇe:
"Here is a meeting of some of the most brilliant minds and creative thinkers of our time--all scientists and philosophers, minds of extraordinary scope and imagination, pushing the boundaries of scientific theories and philosophical ideas in a series of unprecedented interviews.

Oliver Sacks, neurologist, psychiatrist, and author of Awakenings
Rupert Sheldrake, controversial cell biologist and biochemist
Daniel C. Dennett, philosopher of consciousness and author of Consciousness Explained
Stephen Toulmin, physicist and philosopher of science
Freeman Dyson, a physicist with particular interest in mathematics, nuclear physics, and astrophysics
Stephen Jay Gould, paleontologist and popular writer on evolutionary biology

In this series eminent scientists expound on the place of man in the cosmic puzzle, first in individual interviews, and then as a group at a fascinating round table discussion. It's an exhaustive and comprehensive attempt to address the most puzzling questions of our secular age. Eminent biologist Stephen Jay Gould looks at the puzzle which life presents. In Disturbing the Universe, physicist Freeman Dyson discusses his theories on the nature of an all-encompassing concept. In Wittgenstein's Vienna, scientific historian Stephen Toulmin charts the key influence of the 20th-century philosopher who first examined the significance of language in the shaping of human perception. In Consciousness Explained, philosopher Daniel C. Dennet argues that consciousness not just a matter of awareness.New Science of Life features biochemist Rupert Sheldrake. Awakenings offers a glimpse of how the human mind actually works, by neuroscientist Oliver Sacks. And A Clash of Minds, Parts 1 & 2, is a roundtable discussion at which these six recognized leaders of their respective fields bring their disparate perspectives together. This fascinating meeting of minds reconfigures the perceptions that govern our world."

Nikad ne bih rekao da volisˇ gledati popularno-znanstvene dokumentarace... :D

Znacˇi ipak priznajesˇ i neke "autoritete"! Samo krive si izabrao, na zˇalost.

P.S. i nije bilo 7 "velicanstvenih glavica", vec´ 6 - Wim Kayzer je producent i rezˇiser. ;)

Hehe, "sedmi" je tvoj MAJSTOR Ivan koji te dovdje pognao, naivchichu ucenicki. :w

"Krive autoritete" valja prvo suzbiti, Ucenice Tobija.
Javnost forumska ocekuje to od tebe javno, hehe.

MAJSTOR ti je za "warming up" savjetovao "dokumentarac". Tvoje je da se sad s izdashnim "nepopularno" dokumentiranim djelom suchelis. Pred svim MAJSTORIMA i pred svim ucenicima. It's your turn, young man, hehe.:w

Tobija
20.10.2005., 22:32
MAJSTOR Ivan kaže:
[BJavnost forumska ocekuje to od tebe javno, hehe.

Pred svim MAJSTORIMA i pred svim ucenicima. It's your turn, young man, hehe.:w [/B]
Stalno nešto propitkuješ ili prebacuješ lopticu na drugoga...

Lijepo bi bilo da objasniš zašto onu šestoricu tipova smatraš "ozbiljnim duhovima"? Nije valjda zbog toga što nijedan od njih nema nikakve veze s kršćanstvom? :misli:

MAJSTOR Ivan
21.10.2005., 02:30
Tobija kazˇe:
Stalno nesˇto propitkujesˇ ili prebacujesˇ lopticu na drugoga...

Lijepo bi bilo da objasnisˇ zasˇto onu sˇestoricu tipova smatrasˇ "ozbiljnim duhovima"? Nije valjda zbog toga sˇto nijedan od njih nema nikakve veze s krsˇc´anstvom? :misli:

Zato sto te nadrastaju u svakom pogledu.
Zato sto "propitkuju" u svim smjerovima.
Zato sto su "absolute Spitze" & "non plus ultra zemaljske znanosti.
Zato sto su PRAVO INTELIGENTNI, Ucenice Tobija, hehe.:w