PDA

View Full Version : Isprobavanje tuđih cipela

mala nevaljala
07.09.2009., 10:45
ok, možda je otvaranje nove teme samo način da suzbijem nervozu prije ispita :rofl: al ono, baš razmišljam nešto o tome...

u dućanu mi nije nikakav problem probat cipele iako su te iste prije mene probale stotine žena, valjda ne razmišljam o tome :D

ali ono šta me živcira - ja kupim cipele, nebitno niske, visoke, šlape, štagod... i sad, nijednoj priji neće past na pamet isprobat ih ka šta ni meni ne bi palo na pamet probat njihove - al ono, dođe mi susida (mamina društvo, ne moje) i samo uzme cipele i hop - obuje! :mad: mislin wtf :confused: ko joj je dao dopuštenje za to? i to su mi dvi suside u zaddnje vrime napravile sa dva para cipela :mad:
ok, neću sad dramit i izderat se, uzet cipelu bla bla al ono :confused:

isto tako iman jednu rodicu koja kupi cipele, doe kod mene i tira me da ih probam - a ma ženo neću! :s :s

samo me zanima ima li još neka od vas problema s tim :D

jer meni na primjer nije problem posudit nekom cipele i sve to skupa, al kad mi neko bez imalo pardona i ikakvog dopuštenja proba moju cipelu jednostavno me razljuti :mad:

electric_barbarella
07.09.2009., 11:48
joj dobivam fraze na to :rolleyes:
uredno mi je prije sestra gurala broj vecu nogu od moje u moje cipele :mad::mad::mad:
ispizdila sam pa vise to ne radi
jedanputa sam isto frendici posudila shuze i vishe ih nisam mogla obuti jer su se rastegnule
pa eto....pametnom dosta
no more :kava:

Keya
07.09.2009., 11:50
odvalit cu se :rofl:
ne nikad mi se to nije dogodilo (valjda nitko ne trci za zenskim 43) al mislim da bi poludila da mi to netko napravi :D

ps. sad si me podsjetila na moju staru koja mi uvijek nudi svoje cipele "da probam" pogotovo ako slucajno uzme nesto sto se priblizava broju 40 :rofl:

electric_barbarella
07.09.2009., 11:52
odvalit cu se :rofl:
ne nikad mi se to nije dogodilo (valjda nitko ne trci za zenskim 43) al mislim da bi poludila da mi to netko napravi :rofl:

ps. sad si me podsjetila na moju staru koj

ma ja imam jako usku nogu, sva sam nekak tanka i izduzena pa to ukljucuje i dlanove, prste i stopala
imam neki prosjecan broj 37,38 ali sirina stopala mi je valjda za 35 :ne zna:
i onda mi netko dodje i ugura svoju normalnu siroku nogu u cipelu i pishi kuci propalo :(

Keya
07.09.2009., 11:53
ma ja imam jako usku nogu, sva sam nekak tanka i izduzena pa to ukljucuje i dlanove, prste i stopala
imam neki prosjecan broj 37,38 ali sirina stopala mi je valjda za 35 :ne zna:
i onda mi netko dodje i ugura svoju normalnu siroku nogu u cipelu i pishi kuci propalo :(

ja uopce ne kuzim zelju za guranjem stopala u tudje cipele, ma bljak :s

AlBali
07.09.2009., 11:55
Ja ne bih mogla ni posuditi.

U prodavnici mi je to okej, jer niko u njima ne bude duže od 5min: obuješ, prošetaš, skineš. Kupiš ili ne kupiš, ali nisi u njima dugo.

Da mi neko obuva cipele ili da ja obuvam tuđe cipele u kojima se druga noga znojila... nema šanse.

Sva drugo, okej, opere se, ipak bude čisto, ali cipele stvarno ne bez neke teške nužde.

electric_barbarella
07.09.2009., 11:57
Ja ne bih mogla ni posuditi.

U prodavnici mi je to okej, jer niko u njima ne bude duže od 5min: obuješ, prošetaš, skineš. Kupiš ili ne kupiš, ali nisi u njima dugo.

Da mi neko obuva cipele ili da ja obuvam tuđe cipele u kojima se druga noga znojila... nema šanse.

Sva drugo, okej, opere se, ipak bude čisto, ali cipele stvarno ne bez neke teške nužde.

ili donji vesh :rolleyes:
mislim super je biti u super odnosima s nekime ili ako je kriza, ono frendica dobila mengu kod tebe , naravno da cu joj dati boxe ili nesh ali jebemu u svim drugim situacijama posudjivanje vesha od nekoga mi je eeeewwwwww

Keya
07.09.2009., 11:59
mislim super je biti u super odnosima s nekime ili ako je kriza, ono frendica dobila mengu kod tebe , naravno da cu joj dati boxe ili nesh ali jebemu u svim drugim situacijama posudjivanje vesha od nekoga mi je eeeewwwwww

u tom slucaju se pokloni i gotovo, nema sanse da bi ja to uzela natrag :kava:

Skattemus
07.09.2009., 12:01
Donji veš poklanjam ako sam dala nekome. Uvijek imam par tangi/boksi koje su mi neraspakirane i mogu dati ako se desi slucaj da zafali.
Cipele posudujem samo onome za kog procijenim da ima prodju :p

teranova
07.09.2009., 12:08
Tuđa šminka, veš i cipele za mene su bljak!

AlBali
07.09.2009., 12:11

:eek:
O, jebote, pa to mi nije čak ni palo na pamet!!
Užas.

glora's bastard
07.09.2009., 12:13
Uvijek imam par tangi/boksi koje su mi neraspakirane i mogu dati ako se desi slucaj da zafali.

:horor: to se opere prije nošenja. ali, šta te briga, nećeš ih ti nositi, a njoj jel nužda il nije :D

electric_barbarella
07.09.2009., 12:32
Tuđa šminka, veš i cipele za mene su bljak!

a zakaj sminka? :misli:
mislim ne znam, meni nije nish strasno nekome posuditi eyeliner ili maskaru ili puder ili whatever

Gzena
07.09.2009., 12:34
Nemam issues po pitanju cipela.
Kad smo bile mlađe onda smo se đorale za sve i sva, sad svaka nosi svoju odjeću i obuću.
No, nije nam problem isprobavati cipele međusobno...kaj ja znam, ima mi i gadljivijih stvari. :ne zna:

Kamena
07.09.2009., 12:40
Jednom sam cijelu večer nosila čizme od jedne cure, sama je predložila da ih obujem tak da mi nije bio bed... Drugi i treći put sam nakratko isprobala neke čizme i štikle da me njihove vlasnice jednom u životu vide na visokim petama, isključivo na njihovo inzistiranje :rolleyes: Mislim da sam nešto bilo uganula tom prilikom. I to je to. A cipele kakve ja kupujem nitko ni ne želi probavat :D Ugl. nema mi tu isključivih pravila, zavisi od okolnosti... Noga mi je 40-41 je tak da... :D

Skattemus
07.09.2009., 12:47
:horor: to se opere prije nošenja. ali, šta te briga, nećeš ih ti nositi, a njoj jel nužda il nije :D

Nek si ih opere ako hoce, u susilici su gotove za 10 min. Sad jos nek i na to mislim.

Pješčani sat
07.09.2009., 12:55
posudit ću nekome cipelu za kog znam da ima prođu, kako je već netko spomenuo :)
posudit ću i donji veš, pa neće mi ga prljavog vrattit. opet, ovisi o kome se radi, ne dijelim gaćice i tenisice okolo.

ne dam da svaka uskoči u moje cipele, prvo jer imam usku nogu pa umišljam da će netko drugi razgaziti, drugo jer nema što tamo netko treći hodati u mojj obući ako ja ne ponudim.
ni u odjeći. ni razgledavat stan bez pitanja.

ni ikakva druga opcija "daj da vidim/probam/što to kuhaš i pikne prstom u to" ne prolazi. grozna sam, znam

susannah
07.09.2009., 13:39
ne posudjujem obucu, odjecu i torbe (njih doduse teska srca zato jer sam emotivno vezana za njih :bang: )
a nikad mi nitko nije ulijetao u cipele :ne zna:
valjda zato jer znaju kako bih reagirala :D
nema što tamo netko treći hodati u mojj obući ako ja ne ponudim.

ni ikakva druga opcija "daj da vidim/probam/što to kuhaš i pikne prstom u to" ne prolazi. grozna sam, znam
amen :s

mala nevaljala
07.09.2009., 13:43
.

u ovom slučaju moje su cipele nove, ono još mirišu :cerek:, a njihovo stopalo je znojno jer su cili dan radile ili šta već :(

A cipele kakve ja kupujem nitko ni ne želi probavat :D

:rofl:

prvo jer imam usku nogu pa umišljam da će netko drugi razgaziti, drugo jer nema što tamo netko treći hodati u mojj obući ako ja ne ponudim.

ma da, tako je i kod mene, ne volin to - al ove dvi su mi doslovno ukočile u cipele (jedna u svečane cipele, jedna u šlape) da se nisan ni snašla, al ono zabolilo me :( :D

moment
07.09.2009., 14:39
najgora moguća opcija posuđivanja cipela je kad netko skine cipele i posudi ih na 5 minuta (sestra) a ja bih kao za vrijeme tih 5 minuta trebala nositi njene.
izbljuv, nogu staviti u njenu znojno/mokro/ljigavu šuzu.
rađe bosa.:flop:

tilla
07.09.2009., 16:12
sve posuđujem ili poklanjam. nosim robu u caritas. frendice mi imaju uredne i čiste noge. :)
ne smeta mi da neko proba moju cipelu, ma taman se i serđo rosi zvala.
:cerek:

Afrika paprika
07.09.2009., 17:16
nisam se nikad srela s ovim fenomenom. odakle uopće potreba za isprobavanjem tuđih cipela?
gaće mi apsolutno ne pada na pamet davat nekome, niti uzimat tuđe. prije svega zbog gljivičnih infekcija. zajebi radnju.

Herbion
07.09.2009., 17:30
Kad sam vidjela naslov teme, prvo mi je palo na pamet da ju je otvorila electric_barbarella. :rofl::rofl::rofl: To mi je u njenom stilu problem koji bi recimo podijelila sa nama. :lol: Nakon pomnijeg čitanja... vidim, javila se odmah poslije postavljačice. :grli:

OT.
Ne volim ulazit u tuđe cipele, nit volim da netko isprobava moje. :ne zna:

Pa opet malo OFF...
Gadljivost moja ide do toga da si moram blokirati osjećaj gadljivosti kad mi netko nudi "šlape za goste" :rigo:. A opet, bolje one, nego biti bos kad domaćini očekuju da si skinem obuću.
Zašto ne postoji običaj da se uz neki simbolični poklon, uzmu i vlastite šlape kad se ide u goste? :D

Uranija
07.09.2009., 17:32
Meni je baš simpa to s posuđivanjem... i nitko nema tako kritično znojave noge :ne zna: jeste gadljive :D

simply_black
07.09.2009., 17:42
Moje su cipele uredno složene u plakaru. S druge strane, nemam naviku da se hvalim kao - jao, kako sam dobre cipele kupila, tako da ih to mimoiđe.
A treća stvar, oko mene su sve neke Pepeljuge, ja nosim 40 :D

5rich
07.09.2009., 20:10
meni nije problem posudit cipele,ali samo najboljim frendicama,ne nekome 50-tome...al samo jedna moja naj frendica može nosit moje cipele(37),dvije imaju 35,a ostale 39-41

Maisie
07.09.2009., 20:40
Što znači da ima prođu? Nisam prije čula za tu frazu :o

Inače, ježim se od posuđivanja robe, obuće i kozmetike :horor: Ok mi je jedino u slučaju kad netko negdje neplanirano zapne. I tad mi nije nimalo gadljivo :o

jorgovan
07.09.2009., 22:35
mrzim kad neko gura svoje stopalo u moje nove cipelice, cizmice itd :(
bas mi je neki dan bila tetka i vidi moje nove sandale, a jos nosimo isti broj, i hajd da je ona pitala da ih proba pa eto ok, ali nista, samo poce da bezosjecajno gura nogu u njih ... dobro u ovom slucaju mi nije toliko zasmetala tudja oznojena noga u mojoj obuci vec njena grubost, imala sam osjecaj da ce se sandala raspasti.
od tog dana pazim da mi sva obuca bude u ormaricu

joolz
08.09.2009., 00:01
boze pa kakvi su to ljudi koji guraju svoju znojnu nogu u cipele ljudima po kucama :horor:

purple dawn
08.09.2009., 03:42
Jednom sam poklonila obucu nakon sto ju je neko probao. A kad idem u goste,da bih preduhitrila ljubaznog domacina da mi ponudi kucne papuce,PONESEM SVOJE.

Jezim se od tudje obuce i tudje noge u mojoj obuci.Just me...

mala nevaljala
08.09.2009., 06:52
Kad sam vidjela naslov teme, prvo mi je palo na pamet da ju je otvorila electric_barbarella. :rofl rofl rofl: To mi je u njenom stilu problem koji bi recimo podijelila sa nama. :lol: Nakon pomnijeg čitanja... vidim, javila se odmah poslije postavljačice. :grli:

da, da :rofl: a ma jesan lipo rekla da je tema nastala ka rezultat nervoze prije ispita :rofl: ne smatran to nekim vauu problemom, samo me zanimalo jel vam se to ikad dogodilo i kako bi/ste reagirale :D

drago mi je da se većina cura slaže sa mnom :D

The White Rabbit
08.09.2009., 07:24
samo me zanima ima li još neka od vas problema s tim :D

jap, imam ja. Odvratno mi je to, više od bilo čega drugoga. Odjeću, tj posuđivanje ili isprobavanje iste još nekako i podnosim, ali cipele, ni slučajno:kava: Daklem razmjena cipela tipa ja tvoje/ti moje ne dolazi u obzir.

Sashica
08.09.2009., 08:34
Ja sam isto alergična na to da mi netko isprobava moje cipele. Meni ne bi nikad palo na pamet isprobavati tuđe cipele, a imam neke frendice koje to stalno rade, čim snime nove šuze na nekoj frendici, odmah je žicaju da ih isprobaju. Sva sreća što nosim 41 pa nikome ne paše moj broj :p

Gadljivost moja ide do toga da si moram blokirati osjećaj gadljivosti kad mi netko nudi "šlape za goste" :rigo:. A opet, bolje one, nego biti bos kad domaćini očekuju da si skinem obuću.
Zašto ne postoji običaj da se uz neki simbolični poklon, uzmu i vlastite šlape kad se ide u goste? :D

I ja isto, stvarno mrzim kad mi netko u gostima nudi papuče za goste, te papuče su već iznosali razni gosti, od kojih neki ne vode dovoljnu higijenu jer se često dogodi da te papuče smrde. U tom slučaju radije bi ostala bosa nego obula te smrdljive papuče i onda poslije svoju čistu cipelu. Uostalom ja nosim broj 41,a sve te papuče su uglavnom mali broj pa mi pol noge viri van.

Kad idem u goste kod prijatelja kod kojih znam da se očekuje izuvanje, ponesem svoje papuče. Znam, poremećena sam. :D

The White Rabbit
08.09.2009., 08:45
jer se često dogodi da te papuče smrde. U tom slučaju radije bi ostala bosa nego obula te smrdljive papuče
Znam, poremećena sam. :D

ma nisi. Uvijek se nađem u panici kad mi pod nos budu gurnute te više-gostne kuČne šlape. :rigo: Dođe mi da zbrišem doma.:(

Gzena
08.09.2009., 09:04
Kao da šlape sidu imaju...:rofl:

Pješčani sat
08.09.2009., 09:27
ok, ja shvaćam da postoje ljudi kojima možda baš i ne bih u goste rada :rofl:

ako vam je bed obuti šlape koje vam netko ponudi, budite bosi!

mislim da mi je purple dawn trenutno favorit :kava: možda i kavu nosi sa sobom?

: odlaziobuttuđecipeleususjedniured:

Uranija
08.09.2009., 09:30
Zašto idete u goste prljavim ljudima :confused: kod takvih mi se ne da ni kavu popit...

susannah
08.09.2009., 10:10
vis, to sa tudjim papucama... :misli:
imam samo jednu frendicu kod koje je kao neko pravilo da se izuje kad se dodje.
ali mi nikad nije bed obuti njene 'gostujuce' papuce, znam da ih pere jednako kao svoje :ne zna:

kod drugih sam ili u svojim cipelama u kojima sam dosla ili sam bosa.
sad kad razmislim, rijetki imaju 'gostujuce' papuce...

Sashica
08.09.2009., 10:34
Zašto idete u goste prljavim ljudima :confused: kod takvih mi se ne da ni kavu popit...

Ma nisu oni prljavi, nego imaju normalne papuče za goste,i onda ponekad dođu gosti sa smrdljivim nogama i obuju te papuče, i onda te fine papuče postanu smrdljive. I onda ih ja ne želim obuti :ne zna:
:D

Teeja
08.09.2009., 11:09
joj dobivam fraze na to :rolleyes:
uredno mi je prije sestra gurala broj vecu nogu od moje u moje cipele

Da ti nisi moja sestra? :zubo:

Inače ne radim to, eventualno probam neke cipele od mame (jer ima broj manji od mene pa nekako uguram lol), od sestre rijetko, a od prijatelja skoro nikad osim ako nisu neke super patike/cipele a imamo isti broj noge pa probam da vidim jel bi i ja tako nesto mogla nosit.

Ali onaj slučaj naveden u prvom postu di se bez pardona probaje, to je već bzvz

Herp
08.09.2009., 19:37
Prijateljima posuđujem sve ako treba. Cipele sam par puta posuđivala frendicama (za one vjenčanja/sprovodi prilike), a koji put sam i ja posudila od nekoga. Ne vidim neki problem u tome. Nije mi nikad nitko spontano došao i gurnuo kopito u moju cipelu, a i da je, ne vjerujem da bi me nešto posebno smetalo.

Ako treba posuđujem i donje rublje, spužvicu za tuširanje, četkicu za zube, what's the big deal? :kada:
Pa ne družim se sa zmazancima. :bara:

JelicaLelica
09.09.2009., 09:51
ja nikome ne dam svoje cipele na probavanje (osim sestrama), niti uzimam ičije.. to mi se gadi i totalno mi je nehigijenski..

chrissy
09.09.2009., 10:16
dođe mi susida (mamina društvo, ne moje) i samo uzme cipele i hop - obuje! :mad: mislin wtf :confused: ko joj je dao dopuštenje za to? i to su mi dvi suside u zaddnje vrime napravile sa dva para cipela :mad:
ok, neću sad dramit i izderat se, uzet cipelu bla bla al ono :confused:

Ovo kad sam pročitala, prvo mi palo na pamet da bi ju nalemala s tom cipelom... :D

Kaj se tiče mojih prijateljica na njih nisam gadljiva (a nit nemamo isti broj, hehe), al sad da si bilotko obuva moje cipele - ne bi išlo...:rolleyes:

tilla
09.09.2009., 15:02
Prijateljima posuđujem sve ako treba. Cipele sam par puta posuđivala frendicama (za one vjenčanja/sprovodi prilike), a koji put sam i ja posudila od nekoga. Ne vidim neki problem u tome. Nije mi nikad nitko spontano došao i gurnuo kopito u moju cipelu, a i da je, ne vjerujem da bi me nešto posebno smetalo.

Ako treba posuđujem i donje rublje, spužvicu za tuširanje, četkicu za zube, what's the big deal? :kada:
Pa ne družim se sa zmazancima. :bara:
o ja ne posuđujem četkice. tu nema boga da dam. ali uredno poklanjamo robu i u caritasa, u crvene križe, zelene ramazane :kava:, pa onako smiješno mi je da su ljudi toliko gadljivi.
posuđivala sam penjačice. sad imam svoje. :angel:

Blondy-ri
09.09.2009., 15:34
Ja nikome ne dam da mi obuva cipele jer nitko nema malu nogu kao ja, a poludim od pomisli da bi se mogle raširiti ili tako nešto. Tako da - moje i samo moje. :o

tilla
09.09.2009., 15:42
oprosti, nije mi baš jasno da niko nema malu nogu ko ti. ni ja nemam neki broj i neko tko nosi 42 sigurno ne more u moje cipele. rado poklanjam i primam robu i obuću koja je ispala loša kupovina. :top:

Gzena
09.09.2009., 16:41
i šta si loše kupila u zadnje vrijeme?! :D

gottcha
10.09.2009., 09:50
niti ja niti moje frendice nikad nista takvo nismo dijelile :ne zna:

valjda nismo imali kompleks 'tudja trava je zelenija' pa smo zadovoljno nosale sto smo imale :zubo:

al nosenje tudje obuce nije lose jer se drugi znojio u tome, nego sto svaki jebeni covjek na ovoj zemlji ima poseban gaz (ima li bolja rijec? :D hod, otisak, pritisak stopala, nogu..) i zalosno je ako danas ima ljudi koji tog nisu svjesni :ne zna: zato mladjem djetetu mozes dat da nosi odjecu starijeg, ali cipele uvijek kupujes nove ako mu ne zelis priustit ortopedske probleme :kava:

dakle ni pod razno ne bih nosila tudju cipelu nit bih davala drugima da gaze moje, uopce mi je nepojmljivo da bi netko to i htio :D (isto vrijedi za gace, pa i sminku ako se nemarno upotrebljava)... al ak oce probat na minutu dvije, haj..

The White Rabbit
10.09.2009., 10:30

isuse, fuj. :rigo: se ti šališ? Izgleda da ne. :visi:

Zcurica
10.09.2009., 10:32
cipele i gaće se nikome ne posuđuje...
imam tu sreću da nitko neće probati moje jer su 36:D
nit ću ja probati nečije od 40,nema smisla:D

Herp
10.09.2009., 10:59
isuse, fuj. :rigo: se ti šališ? Izgleda da ne. :visi:

Naravno da se ne šalim, zašto bih?

S obzirom na način života, vjerojatno se puno češće od ostalih ljudi nađem u situacijama gdje je netko nešto zaboravio ponijeti / smočio / procurio itd. Posuditi prijateljici svoju stvar u takvoj situaciji mi je jedina normalna opcija, kao i posuditi nešto od nje ako meni treba.

I, guess what? O bakterijama čak i znamo nešto, vid' vraga, mahom smo biolozi. :eek:
I zdravi k'o dren. :kava:

joujou
10.09.2009., 11:21
ako si cesto u takvim situacijama, mozda ne bi bilo lose imati koju cetkicu i spuzvicu u rezervi za padobrance

ja cak i u autu imam rezervni set svega po malo i kompletan neseser (i papuce i rucnike... ok necu dalje :brukica:)... zlu ne trebalo :zvrko:

Herp
10.09.2009., 11:27
ako si cesto u takvim situacijama, mozda ne bi bilo lose imati koju cetkicu i spuzvicu u rezervi za padobrance

Čuj, tih stvari je previše da bih si mogla priuštiti rezervni set svega u ruksaku od 60 litara, a i čemu, kad mi nije bed? :ne zna:

A ni to ne rješava situaciju kad se takvo nešto desi meni. :zubeki:

Đizs, sad ćete mi još reći da niste nikad pili s nekim iz iste flaše. :facepalm:

joujou
10.09.2009., 11:32
Čuj, tih stvari je previše da bih si mogla priuštiti rezervni set svega u ruksaku od 60 litara, a i čemu, kad mi nije bed? :ne zna:

A ni to ne rješava situaciju kad se takvo nešto desi meni. :zubeki:

Đizs, sad ćete mi još reći da niste nikad pili s nekim iz iste flaše. :facepalm:

krivo sam skuzila, mislila sam da su to ljudi koji ti doma dodju :misli:

u tom slucaju bi ih uredno pustila da se sami snalaze... ako si ti ponjela te stvari mogli su i oni :o

Herp
10.09.2009., 11:37
krivo sam skuzila, mislila sam da su to ljudi koji ti doma dodju :misli:

u tom slucaju bi ih uredno pustila da se sami snalaze... ako si ti ponjela te stvari mogli su i oni :o

A gle, dešava se svima i dešava se svašta. :ne zna:

Dešava se da upadneš u potok dvaput u jednom danu, i da ti rezervne čarape koje uvijek nosiš jednostavno nisu dosta, na primjer. Jebiga, uskačem frendicama uvijek, i one meni. :trio:

JPK
10.09.2009., 12:06
A kakvi su stavovi i iskustva oko posuđivanja donjeg rublja muškim prijateljima, ili od njih? :misli:

The White Rabbit
10.09.2009., 12:24
I, guess what? O bakterijama čak i znamo nešto, vid' vraga, mahom smo biolozi. :eek:
I zdravi k'o dren. :kava:
pa sad, ja teško da sam opsjednuta strahom i paranojom od bakterija i inih strahota, stvar je u tome da mi se ideja o posuđivanju nečije četkice za zube nevjerojatno gadi:ne zna:

um, pa ja jesam, ali rijetko. Ipak to ne bih usporedila s četkanjem zubi/jezika..ipak ne bih:rofl:

baja
10.09.2009., 12:46
pa sad, ja teško da sam opsjednuta strahom i paranojom od bakterija i inih strahota, stvar je u tome da mi se ideja o posuđivanju nečije četkice za zube nevjerojatno gadi:ne zna:

dijelim stav; četkicu ni pod razno
tko je zaboravi nek' stavi pastu na prst i protrlja malo, a uvijek se nađe kakvog konca ako hoće detaljnije čišćenje :D

Herp
10.09.2009., 12:52

Jebiga, meni ne. :ne zna:

Općenito mi se ne gadi skoro ništa. Eventualno najlonke. :o

The White Rabbit
10.09.2009., 12:57
dijelim stav; četkicu ni pod razno
tko je zaboravi nek' stavi pastu na prst i protrlja malo, a uvijek se nađe kakvog konca ako hoće detaljnije čišćenje :D

a bil ti dijelila konac?:rofl:
Najlonke ne nosim. Gotovo nikada. Ako sam ponekada prisiljena..efekt je sličan ko kad bi mačku obukao vesticu.:D

*jezebel*
10.09.2009., 13:01
tudje cipele ne isprobavam i ne zelim, tu i tamo obujem mamine slape za po doma. ukoliko mi u gostima nakon izuvanja ponude papuce, onda procijenim izgled papuca i cistocu poda pa odaberem manje od dva zla. :D drugima ne posudjujem, a sto se isprobavanja tice, frendice bi me znale trazit' dok smo bile klinke, i onda bih pizdila kad bi mi nove sandale uhvatila ona koja ima za dva broja vecu nogu od mene. dala bih i pizdila uz eventualno nemoj mi rastegnit. danas jednostavno kazem ne. NE DAM! :mad: :rofl:
ak' je nesto pitanje prezivljavanja u odredjenim vremenskim uvjetima, onda nema problema, ali fak of, nema isprobavanja i glupiranja u potpeticama.

odjecu rado posudjujem (stovise, ne cekam da me se pita, vec sama nudim) samo ukoliko netko prespava kod mene ili mu fali ili mu je neudobno. nemam naviku "djoranja s frendicama". na kraju krajeva, uvijek nosim nekoliko najdrazih stvari, ne obrcem sve u ormaru, tak' da mi uopce nije do toga da imam vise za promijenit' bez da platim. radije bih kupila. tu i tamo obucem neku maminu majicu.

a ako nekome fali donje rublje, onda dam jeftinije gacice i ne uzimam ih natrag, ionako su gacice koje nosim, za razliku od grudnjaka, uglavnom jeftine, pa mi nije nesto stalo do njih.

sto se cetkica za zube tice, to mi k'o i gacice spada u osnove higijene: nema sanse da posudim i uzmem natrag. posudis kaladont, istrljas zube prstima i dobro promuckas. jos ak' se nadje malo kadulje ili sto vec... komad konca... k'o da ce netko umret' bez cetkice/spuzvice. masu sam puta sama tako oprala zube i ne vidim tu neki smrtni problem.

sminka s aplikatorima, odnosno ona koja dolazi u dodir s kozom, takodjer ne. kad me netko iz drustva zamoli mast za usnice na minus dvajstpet, onda dam da ne ispuca do krvi, ali inace u normalnim uvjetima svima osim dragome i jednoj frendici uredno kazem ne. ako su u mojem drustvu, ne znaci da na sebi moram napravit' rasadnik i uzgajat' hibride. takodjer, ne mora netko imat' vidljive naslage po sebi da bi se nazvao zmazanim.

btw, nedavno sam bila u jednoj od malo renomiranijih privatnih poliklinika i kad sam usla u kabinu da se presvucem, docekale su me ne jednokratne, vec klasicne sobne papuce. :eek: toga se grozim i u kozmetickim salonima, al', srecom, ne idem cesto na takva mjesta. nakon takvih epizoda uglavnom bacim carape u pranje cim dodjem doma, a tenisice iznutra pospricam sa sprejem za dezinfekciju obuce.

sto se tice isprobavanja u ducanima, tu se uglavnom ne opterecujem. gadi mi se isprobavanje jedino na najjeftinijim mjestima tipa roberto i slicno. u second hand ne bih usla ni mrtva, radije bih bila gola i poderana. nakon isprobavanja odjece se doma istusiram i tek onda obucem cisto na sebe ili ostajem u istoj.

baja
10.09.2009., 13:09
a bil ti dijelila konac?:rofl:
neb' :D
radije raspredem čarape pa počastim društvo

Gzena
10.09.2009., 14:12
Meni se sviđa što je Herp tako neopterećena žemska. :top:
Dijelim s njom stav, iako četkicu ne bi posudila, eventualno poklonila(ako netko baš želi oprat mojom četkicom zube..:ne zna:)..:D

Herp
10.09.2009., 14:26
Evo, ja želim :cerek:

:D

dainty
10.09.2009., 14:30
Ne smeta mi to isprobavanje cipela. :ne zna:
Šta sveg tu ima, a ja mislila da sam ja gadljiva. :D

MilaMalaPlava
10.09.2009., 14:53
Nisam nikada s frendicama razmjenjivala ni obuću ni odjeću - jednostavno to nije bio naš đir.
No, ako bi koja bila lagano obučena pa joj je zima, bez beda joj posudim majicu, jaknu ...tako i one meni.
Što se rublja tiče - potpisujem Skatte - uvijek imam nešto novih gaća, pa ako koja treba, onda poklonim.

Cipele mi nije problem dati da probaju, naročito kada su nove, no, možda sam babaroga ili što već - nikada ni jednoj nije ni palo na pamet da ih posude od mene, niti bi ja od njih - čak ni mamine koja ima isti broj kao ja.
Osim toga, netko je već napisao - svaka noga drukčije gazi, pa ne mogu nikako shvatiti kako netko kupuje rabljene cipele (pa i ovdje preko prodaje na forumu).

No, što mene još najviše čudi : kako uopće netko može kupiti cipele online, bez da ih proba prije? :eek: :horor:
Pa pet gotovo istih pari cipela ne stoji jednako, niti se noga osjeća jednako (ne)udobno u njima.

Masovno forumašice svršavaju od sreće i hvale kako su kupile preprepreudobne, predivne, najmekše i najudobnije ikad cipele s asosa i slično...vjerujete li im, ili ipak lažu, možda čak i zato jer ne žele priznati da je kupovanje cipela na neviđeno bullshit? ;)