PDA

View Full Version : Novi VW Polo 2009

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

zkolaric
07.04.2010., 06:19
da
i to su one felge koje mene zanimaju kupiti ali 1300kn komad uff...malo previše

Imam namjeru na svog pola staviti alu felge 16 cola.Svidle su mi se OZ canova black te OZ ultralaggera silver grafit.Što mislite o tim felgama imate li možda neki prijedlog?

ogi kr
07.04.2010., 08:20
Bugman slažem se sa tobom da nema smisla kriviti prodavača...definitivno imaju problema sa isporukom, tu nema nikakve dvojbe!!!

Ja kada sam čekao svojega sam na prijedlog stingera nazvao i autokuće u Zagrebu i Splitu, između ostalog i Zubaka...

Nije bilo nikakve razlike, s tim da Zubak ne poklanja kasko nego mi ka sređuju kredit preko neke banke sa manjom kamatom u banci...što mi na 3 godine ne znači baš ništa!!!

Dakle ponavljam, svi imaju problema sa isporukom modela kojih nema na lageru!I da, sada naručeni i kaparirani ne stižu prije 9 miseca, to su mi potvrdili u Porscheu I.A.!!!

Sad kad sve zbrojim i oduzmem, s obzirom da sam naručio jedan od prvih TSIja (u Rijeci prvi) i još ga nakitio sa dosta extra problematične opreme (čitaj Boaviste, 310) dobro sam i prošao sa 4 mjeseca čekanja...pa im još napravio belaj i dobio 600 eura popust, badava bilježnika i prvi servis i kasko...

a_d_r_y_y
07.04.2010., 08:49
Imam namjeru na svog pola staviti alu felge 16 cola.Svidle su mi se OZ canova black te OZ ultralaggera silver grafit.Što mislite o tim felgama imate li možda neki prijedlog?

Sviđaju mi se te OZ canova.
Ali za sad meni izbor pada na ove sa ove slike gore original VW ...ili pak na DEZENT RI.... ima tu još koje mi se sviđaju ali onako.

Imam pitanje... kako da znam onaj razmak rupa i to? i vidim da neke felge su "plug and play" da se montiraju "bez kita" ...a šta one dtuge?? kako ih montirati? se plaća nešto posebno ili šta?
Ne kužim se baš u to ja..pa pitam

mustang01
07.04.2010., 09:00
zkolaric,i jedne i druge su veoma kvalitetne felge i nemreš fulat ni s jednom,makar bi ja možda ipak išao na 17" ako ti gubitak malo udobnosti nije od velike važnosti.....
adryy,nemoj dezent stavljat,nisu baš kvalitetne,dosta lako se pigaju... razmak rupa i ET imaš ili na službenim vw stranicama ili u user manualu kojeg dobiješ s autom

palj
07.04.2010., 09:03

Čini mi se da bi ultraleggere sjele polu ko budali šamar.

Gramzon
07.04.2010., 10:49
Moguće je...Šef si je naručio Passat CC 2.0 TDI 170 KS i na nultom servisu su ga spojili na komp i sad je na cca 205 KS...Stvarno je tih a potrošnja mu je jako mala naspram toga da se najviše tjera po gradu,a na otvorenom troši kao neki skuter.. :D

Mozda znas u kojem to servisu?

mustang01
07.04.2010., 14:05
Čini mi se da bi ultraleggere sjele polu ko budali šamar.

da vidiš tek kak na fiesti stoje,blago rečeno wunderbar :D
najbolje od svega je i to što su iznimno lagane,koliko je 90% felgi teško u 15" i 16" toliko je ultraleggera u 17" :)

vrhk_pu
07.04.2010., 14:17
Evo ponovo da se ja malo pohvalim:)

Danas me je zvao prodavač, moj Polo je stigao u zagreb, i to 2 tjedna prije planiranog dolaska na moje opće iznenađenje i šok:)
tako da planiram slijedeći tjedan zasjesti u njega...:)

Tako da ako ga netko vidi u Zagrebu u skladištu neka okine sliku:) ( crna perla boja, Cartagena felge 16'', bež unutrašnjost, tri vrata) :)
Ah kako mi je popravio dan danas.

gentor
07.04.2010., 14:18
Evo ponovo da se ja malo pohvalim:)

Danas me je zvao prodavač, moj Polo je stigao u zagreb, i to 2 tjedna prije planiranog dolaska na moje opće iznenađenje i šok:)
tako da planiram slijedeći tjedan zasjesti u njega...:)

Tako da ako ga netko vidi u Zagrebu u skladištu neka okine sliku:) ( crna perla boja, Cartagena felge 16'', bež unutrašnjost, tri vrata) :)
Ah kako mi je popravio dan danas.

Eto , i tko kaze da nije i brze nekada...Super...

Creativity
07.04.2010., 15:48
Mozda znas u kojem to servisu?

Porsche Rijeka je u pitanju, a sad gdje kod njih auta idu na nulti servis :ne zna:

Saber Rider
07.04.2010., 16:17
VW nudi opticki tuning:
http://img547.imageshack.us/img547/5766/polo.png
Doduse, malo preskupo za moj ukus, no podize auto na novu razinu. Cak mi izgleda bolje od GTI verzije.
Nedaj boze da netko ovo stavi na diesela!

Vjeruj mi, ovo ti nije skupo.

Pogledaj slične dodatke za Hondu, Toyotu ili Mazdu. Takav optički "tuning" nemaš ispod 10.000 kn :top:

zkolaric
07.04.2010., 16:57
Sviđaju mi se te OZ canova.
Ali za sad meni izbor pada na ove sa ove slike gore original VW ...ili pak na DEZENT RI.... ima tu još koje mi se sviđaju ali onako.

Imam pitanje... kako da znam onaj razmak rupa i to? i vidim da neke felge su "plug and play" da se montiraju "bez kita" ...a šta one dtuge?? kako ih montirati? se plaća nešto posebno ili šta?
Ne kužim se baš u to ja..pa pitam

Razmak rupa 5x 100,srudišnja rupa 57.1,ET od 38 do 43.Zvao servis Zubak Kopivnica.

duke21
07.04.2010., 21:48
Znate li mozda da li polo DSG ima lounch control? pokusavam ali ne ide... inace tdi 90 ks po satu ide 193 ;)

a_d_r_y_y
08.04.2010., 05:48
zkolaric,i jedne i druge su veoma kvalitetne felge i nemreš fulat ni s jednom,makar bi ja možda ipak išao na 17" ako ti gubitak malo udobnosti nije od velike važnosti.....
adryy,nemoj dezent stavljat,nisu baš kvalitetne,dosta lako se pigaju... razmak rupa i ET imaš ili na službenim vw stranicama ili u user manualu kojeg dobiješ s autom

hmmm znači niš od dezenta onda.

A šta se tiće Rial (konkretno Lugano model)?

I još nešto bi htio napravit heh: stavit xenon svijetla i ako je moguće i one kao malo led lampice bijele u farovima za dnevna svijetla (ko šta imaju novi AUDI)

Creativity
08.04.2010., 10:53
Ne znam kako dobiti neki objektivan odgovor na pitanje koliko je udobno/neudobno sa ovim Boavistama od 17''...jel se na Polu osjeti neka razlika između onih od 15, 16 i 17? Imam priliku nabaviti 17'' GTI felge pa pitam pošto su mi serijski 15'' alu felge...I da li se vizualno primjeti razlika između onog spuštenog 15 mm i običnog? Znam da se kod 30-40 mm vidi razlika kod 147-ice..

CDRW
08.04.2010., 11:10
Znate li mozda da li polo DSG ima lounch control? pokusavam ali ne ide... inace tdi 90 ks po satu ide 193 ;)

-ESP off
-Mjenjač u manual ili u S mod

-lijeva noga na kočnicu, desna na gas.
-digni okretaje do max momenta
-pusti kočnicu

Huston, we have a liftoff ...

Ovako radi na mom TSI-u sa 7 brzina.

I ako si ostavio DSG u manualnom modu ne zaboravi prebacit u višu na vrijeme :D

get
08.04.2010., 12:06
-ESP off
-Mjenjač u manual ili u S mod

-lijeva noga na kočnicu, desna na gas.
-digni okretaje do max momenta
-pusti kočnicu

Huston, we have a liftoff ...

Ovako radi na mom TSI-u sa 7 brzina.

I ako si ostavio DSG u manualnom modu ne zaboravi prebacit u višu na vrijeme :D

Pa što neće sam skužiti i vratiti se u automatski mod?

CDRW
08.04.2010., 12:09
Pa što neće sam skužiti i vratiti se u automatski mod?

Hoće kad udariš u limitator.

get
08.04.2010., 12:10
Hoće kad udariš u limitator.

Pa eto, znači ne moraš ništa raditi :zubo:

ogi kr
08.04.2010., 12:51
Vožnja sa 17icama je što se tiče udobnosti sasvim individualna stvar!Meni osobno nije ništa strašno, međutim oduvik imamo u familiji tvrde Nijemce, pa to možda može komentirat netko tko vozi Francuze!!!

Ne znam ni razliku između 15 i 16 i Boavisti s obzirom da niženavedene nisan proba...ono što znam je da vizualno izgledaju prema gumi sa Boavistama ka igračke!!!

Također su mi Boavista lipše i od GTI felgi...međutim sve je to individualno!!!Sve u svemu auto ne trese puno ni po ovim našim katastrofalnim cestama po Rijeci di je krpa krpi zakrpa!!!

slafko
08.04.2010., 13:39
....no nije to ništa, Autocommerce ima u salonu 2 Alfe MiTO 2008.g....:)

Čini se da je finalni zaključak kako je Polo čudesan auto...!!!

Pffff, nije Polo toliko čudesan koliko je MiTo ružan. :D

mustang01
08.04.2010., 13:42
hmmm znači niš od dezenta onda.

A šta se tiće Rial (konkretno Lugano model)?

I još nešto bi htio napravit heh: stavit xenon svijetla i ako je moguće i one kao malo led lampice bijele u farovima za dnevna svijetla (ko šta imaju novi AUDI)

rial isto baš nije neka kvaliteta,ali su bolje od dezenta......ako hoćeš zbilja premium kvalietetu gledaj npr. OZ-ice,Tomason,borbet,BBS i slične,jest da su skuplje,ali dugoročno gledano su najbolje,imao sam dosta neugodnih iskustava sa felgama koje su stalno "na akciji".........
svakako izbjegavaj: allesio,dezent,etabeta

Gramzon
08.04.2010., 13:43
Jel neko zna ako rade u Porsche inter auto jankomir remap ECUa?

duke21
08.04.2010., 18:29
kolega koji ima TSI DSG::: moj tdi nema launch control :((( stavim u S, esp off, kocnicu drzim i lagano gas i ko da se gusi neda preko 1200okretaja. imam blizu 3000km na autu. neko pitanje je bilo u vezi toga za q5 3.0tdi stronic i odgovorili su mu u autoklubu da se taj sustav pali nakon odredenog broja km...

dipl.kucanica
12.04.2010., 17:27
Creativity.. samo da te obavijestim..za vikend bum slikala tvoj wallpaper. u čet. ili petak bih ga trebala preuzet :cerek:

Creativity
12.04.2010., 19:48
Aaaaa...blago ti se...Ne znam da sam ikad u životu toliko gledao u kalendar kao u poslijednjih nekoliko tjedana, kao da sam na izležavanju neke kazne pa gledam kad će me pustiti..hehe...sad ne buš spavala do preuzimanja :)

dipl.kucanica
12.04.2010., 20:59
i još k tome si nevin pri odsluživanju te kazne...e tako sporo leti :))
a kaj da ti velim..već imam podočnjake :)

ogi kr
13.04.2010., 14:12
Dakle evo mene malo opet...pređeno 660 km i još rezerva ni blizu da zasviti, ima još kvarat rezervara!!!

Auto je super, tih da ne more bit tiši...potrošnja po putnom kombinirano oko 6 iako sam je uredno rušio čak i po gradu Rijeci na 5.3,5.4...naravno vrlo opreznom vožnjom po računalu!!!

Pri brzini od 170 km/h nije ga ni čut a potrošnja čak i prilikom preticanja na uzbrdici i nabijanja okretaja do 4500-5000 iznosi 7-7.5 litara!!!

Uglavnom Polo je čudo a TSI čudo nad čudima!!!Inače, Boaviste nisu neudobne niti najmanje, pogotovo kad se svi za njima okreću!!!:D:mig:

vrhk_pu
13.04.2010., 15:58
ja konačno dočekao svoga, sutra ga idem preuzeti, crnu panteru:) 2 tjedna prije planiranog.

I samo da pohvalim ovim putem prodavača u AK Burić-u u Puli, svaka čast, profesionalan, jednostavan, nenametljiv i stručan prodavač!!! :top::top::top:

masha28
14.04.2010., 13:09
ajd da barem nekom dođe ranije, čestitam!
ogi gledala sam na svog stavit dotz freeride peak..mrak izgledaju na bijelog..al komad 868,00kn..

ogi kr
14.04.2010., 14:20
Mogu zamislit Masho koliko bi tražili sad za Baoviste kad ih naručuješ naknadno!
Ovako su bile skupe a kako bi tek bile naknadno!Međutim auto sa njima i bez nije isti...:D

Polo6R
14.04.2010., 16:34
Pri brzini od 170 km/h nije ga ni čut a potrošnja čak i prilikom preticanja na uzbrdici i nabijanja okretaja do 4500-5000 iznosi 7-7.5 litara!!!

Tako se razrađuje novi auto ! :lol:

Mario11
14.04.2010., 16:48
Isplati li se kupiti tsi-a i onda paziti na potrošnju goriva?

STINGer
14.04.2010., 17:09

Ne shvaćam baš pitanje... auto je u normalnoj vožnji prilično štedljiv tako da se ne treba previše naprezati za ostvariti nisku potrošnju

CDRW
14.04.2010., 17:37
kolega koji ima TSI DSG::: moj tdi nema launch control :((( stavim u S, esp off, kocnicu drzim i lagano gas i ko da se gusi neda preko 1200okretaja. imam blizu 3000km na autu. neko pitanje je bilo u vezi toga za q5 3.0tdi stronic i odgovorili su mu u autoklubu da se taj sustav pali nakon odredenog broja km...

Onda imaš američki software u DSG-u - kod njih je launch control disejbliran. Dakle u servis i nek ga omoguće. Ne da mi se sad kopat po bajtovima i bitovima koji je to točno ....

CDRW
14.04.2010., 17:45

Paaaaaa, mislim da se isplati. Evo zadnja dva tanka 7,7 (vozila većinom gospodja) i 8 litara (7,99 ako hoćeš picajzlirat).

Ako ga gaziš - eto 12 litara ko od šale (al je i tempo brz, stvarno brz).

RENT-A-IDIJOT
14.04.2010., 22:32
kaklav launch control.. nečačkajte mečku. U servisu vam to nece omoguciti (ako postoji) iako mislim da je to spačka jer nije rjec o nekom trkacem nastrojenom automobilu/motoru.

A ako i postoji...prešaltavanje tog softera je nemoguce bez online veze sto dakle treba br šasije i onda dođeš na isto da nema drugog sof. sem eventualno ovog koji se koristi u tvornickoj akciji. Nezamarajte se glupostima... garancija je ipak koristna stvar (jos je to nov motor i vrjeme ce pokazat kakav je ustvari)....

Sad bi LC a što niste onda uzeli neki jaci automobil makar bila i Ibiza FR :)

vrhk_pu
14.04.2010., 22:40
Preuzeo, odvozio, i prezadovoljan sam polom.
motor vuče odlično, ali s obzirom da eto sada ima 145km znaći nije još razrađen to nisu mjerodavne performanse, radi na jako malim obrtajima, 80km/h u 4 brzini ispod 2000 okretaja, i naravno da se razumijemo dok se ne razradi vozi se do 3 - 3,5 tisuća okretaja, preko ne.
Bež unutrašnjost na crnom aute se savršeno uklopila, dojam izvanredan.
rcd 510 naprosto oduševljava, zvuk odličan, jednostavan za korištenje, brz (SD karticu sa 4GB muzike je pročitao u 2-3 sec), 510-ka sa automatskom klimom se savršeno uklopila u središnji greben...
eto tolko za sada. slike nadam se da će biti sutra, s obzirom da sam danas bio previše uzbuđen da ga slikam...

:):top::top::top:

deda 43
15.04.2010., 06:35
zahvaljujem svima na pomoći oko pola al smo se ipak odlučili na novog aurisa 1.33. Uživajte u polićima

B-Link
15.04.2010., 08:49
zahvaljujem svima na pomoći oko pola al smo se ipak odlučili na novog aurisa 1.33. Uživajte u polićima

sretno :top:

CDRW
15.04.2010., 09:21
kaklav launch control.. nečačkajte mečku. U servisu vam to nece omoguciti (ako postoji) iako mislim da je to spačka jer nije rjec o nekom trkacem nastrojenom automobilu/motoru.

A ako i postoji...prešaltavanje tog softera je nemoguce bez online veze sto dakle treba br šasije i onda dođeš na isto da nema drugog sof. sem eventualno ovog koji se koristi u tvornickoj akciji. Nezamarajte se glupostima... garancija je ipak koristna stvar (jos je to nov motor i vrjeme ce pokazat kakav je ustvari)....

Sad bi LC a što niste onda uzeli neki jaci automobil makar bila i Ibiza FR :)

Jel ti trebam skenirat uputu? Postoji kak ne. Imaš i opisano u uputama. (konkretno strana 170 uputa za Glofa) A nekak sumnjam da prilikom projektiranja DSG-a to nisu uzeli u obzir - jasno NE kažem da svako kretanje sa semafora traba bit sa LC-om ....

http://xs.to/thumb-6C25_4BC6CB99.jpg (http://xs.to/share-6C25_4BC6CB99.html)

Ja recimo još nisam koristio svoj - bar ne do kraja, samo proba da li radi. I radi.

CDRW
15.04.2010., 09:22

To se zove dati dreku pljusku.

Bugman
15.04.2010., 10:18
Vidim da ste svi jako zadovoljni sa potrošnjom i performansama TSI motora, i iskreno jako sam ugodno iznenađen.. očekivao sam ipak veću potrošnju...

Jel netko izmjerio potrošnju 1.4 motora? ja sam naručio taj 1.4 85 ks, i po brošuri troši 8 l po gradu... kakva su vaša iskustva sad kad ste okrenuli par kilometara ?

thnx !

STINGer
15.04.2010., 11:57
Paaaaaa, mislim da se isplati. Evo zadnja dva tanka 7,7 (vozila većinom gospodja) i 8 litara (7,99 ako hoćeš picajzlirat).

Ako ga gaziš - eto 12 litara ko od šale (al je i tempo brz, stvarno brz).

Napomeni čovjeku da voziš 1.4 TSI od 160ks, a ne 1.2 od 105 :mig:

CDRW
15.04.2010., 12:23
Napomeni čovjeku da voziš 1.4 TSI od 160ks, a ne 1.2 od 105 :mig:

I da je u mjesec dana auto napravio 3200 km što je 5 tankova ugrubo - i potrošnja mi se kreće 8-8,5 po tanku. A da ga baš nešto pretjerano pazim ... baš i ne.

Sutra ćemo zdrobit još 800 km - čiste autoceste pa ćemo vidjeti kako je to.

Polinjo6R
15.04.2010., 22:55
http://img688.imageshack.us/i/ecec.jpg/
http://img62.imageshack.us/i/eacsq.jpg/
evo boljih slika po danu =))
presao 1,5k km i potrosnja mu lezi oko 5,5 l , 1.6 tdi 75 ,
za 10 dana odoh na godisnji ,pa cu ici malo auto cestom,
boja stvarno odlicna za odrzavanje.

Creativity
16.04.2010., 05:48
Jako lijepo, tu sam boju i ja htio, nije ista na suncu i u hladu...
Jedno pitanje, zar toliko smrdi NOV auto da svi stavljaju odmah mirišljave boriće i one pizdarije na ventilaciju?!
@dipl kucanica: popiji koju kavu više ne prespavaš preuzimanje auta, ipak su bile neprospavane noći..hehe...

Cosmo28
16.04.2010., 07:05
Vidim da ste svi jako zadovoljni sa potrošnjom i performansama TSI motora, i iskreno jako sam ugodno iznenađen.. očekivao sam ipak veću potrošnju...

Jel netko izmjerio potrošnju 1.4 motora? ja sam naručio taj 1.4 85 ks, i po brošuri troši 8 l po gradu... kakva su vaša iskustva sad kad ste okrenuli par kilometara ?

thnx !

Imama ja 1.4 ali u Leonu. Prosjek prvih 2000km je 6.8l. I po BC i po tenkiranju. Sa 48 litara prelazim oko 700km.

get
16.04.2010., 07:16

Odlična boja. Barem na slikama. To mi je za sad uz crvenu definitivno :top:

ogi kr
16.04.2010., 09:29
Moja je crna divna ali se prlja u p.m.jučer vozio poslom u Istru i malčice padala kiša...ne moram vam ni reć koliko je prljav!Sutra odmah u praonu!!!

Inače brat mi doša s broda i nije se moga načudit koliko čupa...kaže da je negdje u USA čitao da autić zapravo nema 105 ks nego po nekom testiranju 122 ks...ne znam koliko je to relevantno ali on čupa i lipi za siceve ka da je Dodge Viper!!!Inače napravio cca 900 km...

Duh_ratnika
16.04.2010., 09:47

iste boje kao i moj budući:)
odlično mu stoji.:top:

BB87
16.04.2010., 13:43
da, u pravu si, svi noviji VW motori, imaju nesto vecu snagu od one na papiru, naime 1.8 TSI na papiru ima 160 KS, na dyno testu ima 192 KS, zasto je tomu tako, pojma nemam, mozda VW racuna da ce tokom eksploatacije pasti snaga motoru na neku minimalnu vrijednost od X KS, pa zato navode tu brojku.. ma ko ce znat..
navodno oni testni auti (probna serija) njih tjeraju oko 300 000 km u svakojakim uvjetima, i onda im izmjere snagu i tu snagu lupe na ''papir'' te ona kasnije tokom eksploatacije opada

tako da nije toliko veliko cudo da Polo 1.2 TSI na dyno testu pokaze 120 KS :D

uostalom zar nisu cudni oni videi po Youtubeu i po razlicitim forumima gdje lik pri saltanju na 5000 okr navuce 9 sek od 0-100 kmh?
sta bi tek bilo da salta na 6000 okr i to jos kad se motor malo razradi? 8 sekundi ne gine :zubo:

vanjska brzinska karakteristika tog motorica je jako zanimljiva, iako turbo najbolje radi od 2000 do 5000 okr, iznad 5000 do nekih 6200, motor krivulju snage i momenta drzi relativno ''ravno'', sto je jako dobro jer ne gubis na snazi izmedju 5000 i 6000 okr

moril
16.04.2010., 14:43
Vjerojatno bi podjednako bilo i da ga šalta na 6.000, jer turbo motor stvarno nema nekog smisla tjerati puno preko 5.000.

Inače, sad mi je jasno zašto 1.2 TSI sa "samo" 105 KS ide do 100 km/h čak sekundu i pol brže od mog TCE-a, koji je na papiru samo 5 KS slabiji.

BB87
16.04.2010., 16:02
ima smisla ako je brzinska karakteristika stabilna izmedju 5000 i 6000 okr.. uostalom, pogledaj koliko zakretnog momenta isporucuje motor u tom podrucju okretaja (5000-6000 okr) te pogledaj omjere u mjenjacu, da se izracunati, i dobiti rezultat, kladim se da ce auto bolje povuci ako se salta na 6000 okr, jer znam iz slucaja za Golf 1.4 sa 170 KS njega se cak tjera na 7000 okr, i svejedno bolje povuce, jer stvar je u tome da je u nizem stupnju prijenosa u mjenjacu, ''mnozitelj'' tj omjer povoljniji za ubrzanje nego u vecem stupnju i to u prosjeku za oko 1,5 do cak preko 2 puta zavisno o mjenjacu i pojedinim brzinama.. dakle ako je u 1. brzini omjer nek je 4, u drugoj je onda obicno oko 2 do 2,5, treca jos manje i tako redom.. tako da ostajanje u nizoj brzini ima smisla ako je omjer povoljan i ako motor ima dobar moment u tom rezimu okretaja.. da se izracunati sve, al trebaju mi podaci :)

dipl.kucanica
18.04.2010., 08:12
@dipl kucanica: popiji koju kavu više ne prespavaš preuzimanje auta, ipak su bile neprospavane noći..hehe...

nisam prespavala, preuzela ga i danas ću ti probat poslikati wallpaper ;)

Creativity
18.04.2010., 09:51
Ma uživaj u njemu a slikaj kad ti nestane goriva ;) Čestitam na autu i jaaako puno kilometara s njim

vrhk_pu
18.04.2010., 13:14
Evo i moga, napokon sam ga uspio slikati nakon 5 dana:

http://img682.imageshack.us/img682/1904/img0662xe.jpg (http://img682.imageshack.us/i/img0662xe.jpg/)http://img697.imageshack.us/img697/8058/img0661kr.jpg (http://img697.imageshack.us/i/img0661kr.jpg/)http://img85.imageshack.us/img85/3172/img0659k.jpg (http://img85.imageshack.us/i/img0659k.jpg/)http://img405.imageshack.us/img405/73/img0658d.jpg (http://img405.imageshack.us/i/img0658d.jpg/)http://img232.imageshack.us/img232/8732/img0660er.jpg (http://img232.imageshack.us/i/img0660er.jpg/)http://img693.imageshack.us/img693/5627/img0657o.jpg (http://img693.imageshack.us/i/img0657o.jpg/)

gumeni bombon
18.04.2010., 13:26
vrhk pu jesi pojačao auto na 105 ks kako si rekao i jel ti opće u planu to? inače auto je odličan,rcd 510 mi je nešto najljepše u novim vw autima:D

vrhk_pu
18.04.2010., 13:31
vrhk pu jesi pojačao auto na 105 ks kako si rekao i jel ti opće u planu to? inače auto je odličan,rcd 510 mi je nešto najljepše u novim vw autima:D

nisam još pojačao, čekam prvo da razradim motor, sada je sve laganini, malo okretaja, malo gasa i tako, mada ću brzo to riješiti ima 5 dana i 900km. ma još uvjek se premišljam o tome dali da ga dignem ili ne. volio bih prvo ćuti mišljenje od nekoga tko je to već napravio.
510ka je strava od radia, jednostavan, lako za rukovanje, fenomenalan zvuk, sd karticu od 4gb muzike pročita u 2-3 sekunde, brz, hvata sve moguće radio stanice, po noći fenomenalno svetljuje središnji greben, i daje puno ekskluzivniji dojam unutrašnjosti. odlično se uklopio i nema one rupe ispod radia na koju sam jako "alergičan" kod svih automobla, ne samo kod pola.

gumeni bombon
18.04.2010., 13:59
:rofl: ja sam isto osjetljiv na središnju konzolu,obožavam velike ekrane(ne mora uvijek bit navigacijski sutav),a moje mišljenje ti je da prvo pričekaš da vidiš kako ti tih 75 ks radi,jel ti zadovoljava potrebe a onda da razmisliš o chipiranju

http://www.smchiptuning.com/auto/vw/polo-6r

ovo nije reklamiranje sorry,nego imaju najpregleniju stranicu sa svim markama automobila,svim motorima i pokažu ti sa kolko na kolko ti ga pojačavaju pa zato ti dajem link,znači tvog pola na 100 ks dižu a to je po njima u normali,dok imaju i drugu vrstu chipiranja di još više pojačaju no dobro..

nego kako si zadovoljan sa komforom?ne znam kolko si visok,ali jel ima mjesta,kako naprijed tako i iza?imaš troja vrata pa sam malo skeptičan za iza..i ove cartagena felge mi opće nisu loše,kako ti je vozit po našim cestama?:top:

johny5
18.04.2010., 14:20
Vjerojatno bi podjednako bilo i da ga šalta na 6.000, jer turbo motor stvarno nema nekog smisla tjerati puno preko 5.000.

Inače, sad mi je jasno zašto 1.2 TSI sa "samo" 105 KS ide do 100 km/h čak sekundu i pol brže od mog TCE-a, koji je na papiru samo 5 KS slabiji.

Točno polo je i sporiji samo 0,4 sekunde od clia 1.6 gt koji ima skoro 130 konja.

Kvadricus
18.04.2010., 14:39
Točno polo je i sporiji samo 0,4 sekunde od clia 1.6 gt koji ima skoro 130 konja.

Još jedan dokaz koliko je VW nelojalna konkurencija...
Želim im sve najgore!:mad:

rocket86
18.04.2010., 15:00
Još jedan dokaz koliko je VW nelojalna konkurencija...
Želim im sve najgore!:mad:

zašto nelojalna? ubrzanje ovisi o više faktora, al navedimo sad: snagu(TCE vs TSI +5ks), masu pretpostavimo da je tu negdje, mjenjač, te krivulja momenta, i maksimalna vrijednost(145 vs 175 Nm)... polo uz istu snagu ima 20% veći moment, ako znaju napravit toliko napredniji motor, zašto su nelojalni...

ili možda meni nije poznat pojam nelojalnog:rofl::rofl::rofl:

Dodge-167
18.04.2010., 15:04
vrhk pu- Vidio sam tvoj Polo, taman si skretao tamo kod autobusnog kolodvora, prvi put vidim te felge, i stvarno su sjele ko budali samar... Sretno s autom!

BB87
18.04.2010., 15:16
@vrhk pu: svaka cast na odabiru auta i opreme!

johny5
18.04.2010., 15:54
Potpis, ova unutrašnjost definitivno nalikuje na premium..:top:

to sam ja
18.04.2010., 15:59
Meni se takoder svida definitivno je najljepsa od svih malisana a i TSI je pun opgodak u tom autu. fauve je opet napravio dobar posao.

RedHat
18.04.2010., 17:01
Koliko košta ovakav Polo? Pretpostavljam da je ovo nekakva 'opaka' oprema?

BB87
18.04.2010., 17:56
oprema je Highline, a ja sam bas nedavno racunao malo i takav isti opremljeni polo, 1.2 TSI kosta oko 15 500 €, ali sa 17'' Boavistama na njemu :D
uostalom da se sloziti na konfiguratoru pa pogledati (al obicno se dobije i popust ako narucis vise opreme, nesto dobijes djaba i tako..)
al konfigurator trenutno ne radi..

''Sehr geehrter Benutzer, leider steht dieses Service zur Zeit wegen Wartungsarbeiten
nicht zur Verfügung.

Wir bitten um Ihr Verständnis.''

evo to pise :zubo:

gumeni bombon
18.04.2010., 19:04
pa odi na hrvatski konfigurator,tako i tako cijene nisu iste u njemačkoj i kod nas..

BB87
18.04.2010., 19:11
pa na hrv konfiguratoru sam i bio, al evo sada radi

Polo 1.2 TSI Highline

- Automatski klima uređaj Climatronic
- Lakometalni naplaci "Cartagena" 7Jx16 s gumama 215/45R16
- Radio s CD changerom RCD 510 Mp3 (zaslon u boji osjetljiv na dodir)
- Svjetla za maglu (sa statičkim svjetlom za skretanje)
- Boja: Deep Black Perleffekt
- Presvlake sjedala: Livon Boja interijera: Seashell Bež ,Pod: Crno ,Kontrolna ploča: Titan Crno

cijena takvog po konfiguratoru: 118 817 kn (cca 16 100 €)

Equilibrium4
18.04.2010., 19:15
Jako lijepi ovaj polo, pogotovo iznutra.

Jel ga možda već netko ima neko vrijeme u ovoj bež boji pa da kaže koliko je zahvalna za svakodnevno korištenje; mrlje, otisci, fleke, itd.

U svako slučaju, izgleda vrlo premium...još da je neki DSG pao... ;-)

Creativity
18.04.2010., 19:53
Ova kombinacija boja ga stvarno izdvaja od konkurencije, ali ne samo izgleda nego i izrada i kvaliteta, samo kad vidim jedan Peugeot 207 i kontrolnu ploču kod istog...a i cijenom je skuplji...svaka čast na izboru, uživo takva kombinacija obara s nogu..
@dipl kucanica: pa jesi li već potrošila taj tank pa da baciš koju sliku? ;)

dipl.kucanica
18.04.2010., 21:42
@dipl kucanica: pa jesi li već potrošila taj tank pa da baciš koju sliku? ;)

:))) ma kakvi, premalo troši :D

Creativity
18.04.2010., 21:52
Hehehe, znao sam da ćeš to odgovoriti...
Ako je netko uzimao Pola na kredit da li mu je cijena bila imalo promijenjena od one koja je bila u narudžbi..znam slučaj da je cijena narasla za CC-a oko 1,5%...

vrhk_pu
18.04.2010., 22:02
vrhk pu- Vidio sam tvoj Polo, taman si skretao tamo kod autobusnog kolodvora, prvi put vidim te felge, i stvarno su sjele ko budali samar... Sretno s autom!

he he, drugi put trubi i maši pa da ti ga pokažem i uživo:))

da felge su i mene fascinirale, na slikama nisu izledale tako lijepo kao i uživo, po meni su se totalno lijepo uklopile, sada to ovisi o ukusima o kojima se ne raspravlja. ja u principu volim felge sa više krakova, tako da nisam niti pomišljao na 17ce.
Šta se tiće udobnosti po našim cestama, iako sam bio skeptičan na R16 215/45 da će biti neudobne, uživo sam se sasvim iznenadio, udobne su, i imaju zvuk kada se prelazi preko rupa kao automobili neke veće klase, kako bih ja rekao onako na fino pređe rupu.
Mjesta u autu ima na prednjim sjedalima na pretek, ja sam 178cm visine tako da za mene ima sasvim dovoljno , a i za suvozača. "Sportska sjedala" kako oni kažu, savršeno drže tijelo u zavojima, i nije potrebno da se suvozač kod velikih zavoja pridržava za sjedalo, ručke i ostale alatke:) dovoljno su mekana ali ne i previše kao u nekim francuzima. jedina zamjerka na udobnost na prednjim sjedalima je to što se vozačko, tako i suvozačko sjedalo nemože previš spustiti dole, meni bi odgovaralo još nekih centimetar dva da ga mogu spustiti, ali ok, već sam se naviknuo. e sada ... stražnja sjedala.... udobna su svakako, ali ukoliko se netko viši vozi odiza imat će problema kuda s nogama, tako da suvozač mora svoje sjedalo gurnuti malo naprijed. a dvometraši poput mog frenda nemogu na zadnjem sjedalu ispraviti vrat, nego moraju držati glavu malo pognuto. komfor na prednjim sjedalima za dvoje je zajamčen, dok već na stražnjim sjedalima je malo škakljivo:)

Ah a bež unutrašnjost, to mi je mrak, auto iznutra tako ekskluzivno igleda u kombinaciji s tom bojom da je to za nevjerovati.
Izvana crn, a unutra bež, perfektno se uklopilo, i baš me briga dali će se prljati ili ne. ako se bude prljalo ću prati, to je mala cijena za ovakvu unutrašnjost.

duke21
19.04.2010., 01:01
E da vam ja kažem neugodno iskustvo sa bež sicevima...Svaki put kad je kiša ostane fleka od vode na oba sica s vanjske strane, ali ne i na tapecirungu na vratima. Išao sam u interauto i stavili su auto na testiranje i nepušta nigdje, ALI nakon što se otvore vrata pokazao mi je frajer kako voda sa krova curi i kapa po sicevima. Kaže da ništa nemogu to je tehnički nedostatak i ako tvornica ponudi ispravku to će se tako riješit...Obratite pažnju na to...

ogi kr
19.04.2010., 09:53
Nema tu greške, Polo je premium u svojoj klasi, ja se u to svaki dan sve više uvjeravam...čudo od autića!Inače ja imam 194 i kad sjednem odiza da se disat, malo se rašire noge i može se, nije toliko strašno! Jedino je problem sa 3 vrata vjerujem uć odiza!!!

Inače ja imam crnu unutrašnjost koja je vrlo zahvalna i gotovo se uopće ne prlja...TSIjac Highline sa radijom 310, crna deepblackpearleffekt, 4 vrata, sa ESPjem (strava stvar, uopće mi nije ža nadoplate), Boavistama (kakva felga, kakva guma :D) dođe sa popustom od cca 600 eura ravno 120.000.,00 kn..

Korektna cijena za u svakom pogledu premium auto svoje klase...sumnjam da će konkretno A1 biti išta bolji...BMW 1 nije ništa, imao sam se prilike uvjeriti!!!

palj
19.04.2010., 11:04
vrhk pu, daj koju fotku noćnog osvjetljenja unutrašnjosti.

I da, lipo si složio autić, stvarno dobro izgleda, interijer pogotovo.

vrhk_pu
19.04.2010., 13:56
vrhk pu, daj koju fotku noćnog osvjetljenja unutrašnjosti.

I da, lipo si složio autić, stvarno dobro izgleda, interijer pogotovo.

eto bit će večeras noćne slike.:)

STINGer
19.04.2010., 15:18
Inače ja imam 194 i kad sjednem odiza da se disat, malo se rašire noge i može se, nije toliko strašno!

Tebi kad sjediš za volanom ne smeta centralna konzola u desnoj nozi? Mene je to baš "kopalo", i to je jedina mana koju sam našao po pitanju smještaja

Tonii
19.04.2010., 15:44
meni osim toga smeta sta mi glava zapinje u krov :p

Bugman
19.04.2010., 16:00
Imama ja 1.4 ali u Leonu. Prosjek prvih 2000km je 6.8l. I po BC i po tenkiranju. Sa 48 litara prelazim oko 700km.

Hvala ! :top:

Polinjo6R
19.04.2010., 16:27
imam pitanje jel se ikom dogada da vozi sve ono normalno prvih 5-10min radio se ugasi i upali ,tj stane i krene dalje (vecinom mi se desi to kad je cd mp3u njemu ) , dali je to to normlano ili ? (radio je onaj rcd210) desilo mi se dosada 4-5 puta ,
nije bas do cd probavo sam . da nije mozd zbog neravnica mal se cd pomjeri? pa to tako

STINGer
19.04.2010., 17:03
imam pitanje jel se ikom dogada da vozi sve ono normalno prvih 5-10min radio se ugasi i upali ,tj stane i krene dalje (vecinom mi se desi to kad je cd mp3u njemu ) , dali je to to normlano ili ? (radio je onaj rcd210) desilo mi se dosada 4-5 puta ,
nije bas do cd probavo sam . da nije mozd zbog neravnica mal se cd pomjeri? pa to tako

Ček, da li se to događa samo kad svira cd ili ...? Ako je samo kad je cd unutra moguće je ako se radi o kopiranim diskovima da se snimljeni na loš disk, snimljeni prebrzo, da je disk prljav ili oštećen...

Ako se gasi kad je i sam radio upaljen, onda pravac servis, nemaš što čekati...

Polinjo6R
19.04.2010., 17:15
Ček, da li se to događa samo kad svira cd ili ...? Ako je samo kad je cd unutra moguće je ako se radi o kopiranim diskovima da se snimljeni na loš disk, snimljeni prebrzo, da je disk prljav ili oštećen...

Ako se gasi kad je i sam radio upaljen, onda pravac servis, nemaš što čekati...
Pokusat cu poslije posla , no kak sam skuzio desava se samo kad je cdmp3 u njemu
testirat cu kasnije ,pa se javim jos
i da negasi se direkt nego ono stane ,pa me znalo par puta iritirati no nist ozbiljnije :)

STINGer
19.04.2010., 17:51
Ma to su vjerojatno u pitanju prebrzo snimljeni diskovi. Uzmi nekakav kvalitetniji cd (verbatim na primjer) te snimi muziku najsporijom mogućom brzinom koju ti komp. nudi i mislim da će biti ok..

gentor
19.04.2010., 17:56

Upali i ugasi, kod mene stvara sliku da se svjetlo na radiju isto tako upali i ugasi. To je svakako neispravno.

Mp3 isto tako ne bi smio stucat, jel ili cita ili ne cita, kod lošijih audio CD-a bi moglo biti kod tresnje da se izgubi zvuk, ali ne da se i radio ugasi pa upali...

stomorska
19.04.2010., 20:16
bog ekipa,

ovako to izgleda kod mene

1.6tdi 75ks comfortline (felge se naravno naknadno kupljene RCdesign 16").

http://img357.imageshack.us/img357/9402/polo1.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/4836/polo2co.jpg

http://img83.imageshack.us/img83/9979/polo3.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/697/polo4c.jpg

pozdrav

Bugman
19.04.2010., 21:03
Super izgleda !!

samo mi molim te reci otkud ti vw znakići na felgama? to se kupi posebno, ili si to dobio s felgama... kako to funkcionira? moj kad dodje će bit sa radkapama tako da se interesiram za neke alu felgice a nisam znao da mogu staviti originalan znak gore...:ne zna:

Vampir Svetozar
19.04.2010., 21:50
nego, kulike vas ima sa Polačima, majkumu. Sad mi drago da nijesam i ja čvaknuo jednog.

Onaj tamnosivi na livadi mi je baš mnogo lep (ne pamtim ko ga je slikao). Baš lepo.

EDIT: Polinjo se zvaše drugar.

mustang01
19.04.2010., 22:44
druže svetozare,tu se moram složit s tobom :D jako je puno tih novih polića,ko da ih džabe dijele.......al da je auto dobar,to stoji.....

stomorska
19.04.2010., 23:26
Super izgleda !!

samo mi molim te reci otkud ti vw znakići na felgama? to se kupi posebno, ili si to dobio s felgama... kako to funkcionira? moj kad dodje će bit sa radkapama tako da se interesiram za neke alu felgice a nisam znao da mogu staviti originalan znak gore...:ne zna:

ma imaš te znakiće kupit di oćeš, ja san ih dobio sa felgama...volkswagen u splitu(porche split) radi sa firmom u ZG, imaš uvik rabat na cijenu priko njih i mukte ugradnju. Link je http://www.gume.hr/shop/naplatci/?filter[]=394&filter[]=344&filter[]=354&filter[]=373&filter[]=&filter[]=&x=44&y=2
Eto to je ta felga. Ja zadovoljan. I cini mi se laksa od cartagena felge....tako sve 5. Gume iste koje su tvornicki propisane za tu dimenziju. Samo je shit sta jedina guma koju sam moga nabavit u roku od 7 dana je Bridgestone Turanza u toj dimenziji. 1100kn svaka i tako isto felge pa ti racunaj. Na koncu san zadovoljan i siromašan :ne zna:.

mustang01
20.04.2010., 07:11
nekako mi se čini malo previsoka cijena za felge,kaj ne bi rc design trebao bit kao "cjenovno pristupačniji" ? :ne zna:

stomorska
20.04.2010., 20:06
nekako mi se čini malo previsoka cijena za felge,kaj ne bi rc design trebao bit kao "cjenovno pristupačniji" ? :ne zna:

visoka ili ne, takva je...ja nisam platio montažu i tu sam nesto uštedio...ipak skupo. Čini mi se problematična ovaj razmak 5x100 pa ET pa dimenzija itd. Iskreno malo sam felgi imao na izbor kad uzmem u obzir sve te faktore. Tako te sam odabra jer su mi lipe i kažu i dosta kvalitetne.

dipl.kucanica
21.04.2010., 13:33
Creativity...ovaj vikend ću ga malo ljepše poslikati..nikak da ulovim vremena odvest ga negdje na lijepu pozadinu i pofotkat :) sad je sav prljav, al eto..za početak je dobro i to :)

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0002-2.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0006.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0013.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0014.jpg

dipl.kucanica
21.04.2010., 13:39
ono što mene fascinira je ovo nešto srebrno na prednjim lampama odmah ispod glavnog svijetla....svijetlo tak dobro izgleda da to nije normalno. evo da vidite o čemu ja...

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0020-1.jpg

(wee krenulo me ubacivanje slika, mogu ja ovako cijeli dan!)

STINGer
21.04.2010., 13:44
Najs, nema što... naročito za onu cijenu :s

dipl.kucanica
21.04.2010., 13:57
je, taj dio mi je najdraži. skoro kao ovo na svjetlima :)
ne znam jeste li znali, al kad auto skreće u zavoju se pali maglenka i osvjetljava put na toj strani gdje se skreće. samo od sebe se to upali i fora izgleda

vicenzo
21.04.2010., 15:03
je, taj dio mi je najdraži. skoro kao ovo na svjetlima :)
ne znam jeste li znali, al kad auto skreće u zavoju se pali maglenka i osvjetljava put na toj strani gdje se skreće. samo od sebe se to upali i fora izgleda

Krasan autić!
Nego, vidim da imaš onaj miris u bočici...
Prijateljski savjet svima koji ga imaju u autu: bacite ga odmah van iz auta u tri p.m.! :mad:
Meni je sam od sebe (valjda širenje tekućine zbog vrućine - bio je nov - puna bočica) pocurio iz bočice i napravio totalno sranje na konzoli na novom golfu. Izgleda kao da je netko s brenerom spalio plastiku, sve se naboralo. Moram mijenjati cijeli središnji dio grebena zbog toga, ne moram vam ni reći koliko će to koštati. :visi:
Bem ti takve glupe mirise i onoga tko ih je izmislio!

dipl.kucanica
21.04.2010., 15:22
vicenzo..hvala na prijateljskom savjetu, miris će letit van brzinom svjetlosti đava ga odnija! :)

Creativity
21.04.2010., 16:05
@dipl kucanica: :cerek::cerek::cerek:
Što drugo reći? Auto je fenomenalan u ovoj kombinaciji, mislim da će do pravog izražaja doći po mraku a u živo mi bijela boja izgleda mnogo ljepše, barem onako kako sam ju ja doživio...I da, pokloni ovaj miris nekom kome zbilja treba :D
Nema ništa ružnije u autu od tih mirisa i onih kartonskih jelki i krunica na retrovozorima ili bilo gdje u autu :D
Pretpostavljam da ga nisi spuštala za onih 15 mm i kako ti se čini u vožnji, dojmovi, kritike...Koliko ti je prosjek potrošnje?

Polo6R
21.04.2010., 19:59
Pitanje za sve vlasnike novog pola sa dizel motorom, a i one koji možda znaju odgovor, zašto su u leru okretaji motora limitirani na cca 2600-2800 rpm, u vožnji naravno nisu:confused:

ivo patijera
21.04.2010., 20:33
Vjerovatno je oko 2600 ili malo iznad max okretni moment i ni u kojem slucaju nema smisla da se vrti na iznad tog broja okretaja(da je neznam kakva uzbrdica)...just a wild guess.

stomorska
21.04.2010., 21:48
Pitanje za sve vlasnike novog pola sa dizel motorom, a i one koji možda znaju odgovor, zašto su u leru okretaji motora limitirani na cca 2600-2800 rpm, u vožnji naravno nisu:confused:

dobro pitanje, i ja primjetih...i naravno neznam odgovor :confused:

Kleine
21.04.2010., 21:49
danas preuzeli :tulum: polo highline tdi,105 ps.. (21,600 eura)

http://i39.tinypic.com/207oqif.jpg

vise slika sutra, kad ga poslikam iznutra

:gitara::gitara::tulum:

gentor
21.04.2010., 21:55
God bless Croatia...

Ispricavam s eako su strani jezici protivni pravilima najjaceg hrvatskog foruma :)

zkolaric
22.04.2010., 06:03

Sretno s autom.

A. Senna
22.04.2010., 06:31

Čestitam na autu :top::top::rofl:, ali ova cijena u zagradi je šala (pa za to dobijš GOLFA VI)

CDRW
22.04.2010., 06:59
...ali ova cijena u zagradi je šala (pa za to dobijš GOLFA VI)

TSI Highline Glofa VI? Don't tink so ....

dipl.kucanica
22.04.2010., 07:13
@dipl kucanica: :cerek::cerek::cerek:
Što drugo reći? Auto je fenomenalan u ovoj kombinaciji, mislim da će do pravog izražaja doći po mraku a u živo mi bijela boja izgleda mnogo ljepše, barem onako kako sam ju ja doživio...I da, pokloni ovaj miris nekom kome zbilja treba :D
Nema ništa ružnije u autu od tih mirisa i onih kartonskih jelki i krunica na retrovozorima ili bilo gdje u autu :D
Pretpostavljam da ga nisi spuštala za onih 15 mm i kako ti se čini u vožnji, dojmovi, kritike...Koliko ti je prosjek potrošnje?

ma uživo je puno ljepši nego na slikama, budem ti ga poslikala i kad pada mrak :)
nisam ga spuštala, ponekad pozovem sve malo deblje frendice u vožnju sa mnom pa se on sam spusti :) šalim se. troši po putnom računalu od 5-5,5 l...ja se uglavnom vozim po gradu (zelenom valu) i to ponekad za vrijeme špice. onda pokazuje potrošnju preko 6 l. doma idem po obilaznici gdje mu je potrošnja oko 2,3 litre jer se vozim cca 100 cijelim putem. time se izjednači na nakih 5 litara. nikakve probleme ja još nisam uočila. visoka sam 180 i ne zapinjem nigdje (ni desna noga Stingeru :) ) ...sicevi su sportski i guza se ne mrda nigdje u zavoju. doduše, ja nit ne vozim rally pa ono.. gepek ima ono duplo dno tako da bez problema možeš ispod njega sakrit nekaj :)
jedina mana mu je ta što se svi okreću za njim, a ne za gazdaricom pa me to malo muči.. :)

palj
22.04.2010., 09:24
Lijep je ovaj crveni polić na boavista felgama...a bome je i cijena lijepa.

ogi kr
22.04.2010., 09:29
Kućanice super ti je auto...inače jučer vidio jedan crni TSI Higline sa Boavistama, identični ka moj...jedino još ima 510 radio i automatsku klimu...mogu mislit koliko taj košta!!!

Kleine
22.04.2010., 09:41
Čestitam na autu :top::top::rofl:, ali ova cijena u zagradi je šala (pa za to dobijš GOLFA VI)

jbg,nije sala, mi smo u austriji, mogu ti skenirat racun...i uzeli smo skoro sve extras. i ja sam usporedivala i vidila da je u hr jeftiniji. jbg

palj- hvala:)

zkolaric
22.04.2010., 10:10
jbg,nije sala, mi smo u austriji, mogu ti skenirat racun...i uzeli smo skoro sve extras. i ja sam usporedivala i vidila da je u hr jeftiniji. jbg

palj- hvala:)

Vjerovatno je oprema jaća nego u Hrvatskoj.ESP je u serijskoj opremi.

JokaG
22.04.2010., 10:46
Meni nije jasno zašto ljudi u tek kupljenom novom autu koriste mirise, pa novi auto sam po sebi ima miris novog, uživajte u tome.

Arashi
22.04.2010., 12:18
Sretno s autom, ali 21600€ za tu malu škrgu od auta, koja, iskrneo govoreći nije ništa posebno ni revolucionarno :facepalm:
Unutra poslovično dosadno, i jedva malo bogatije od prethodnika..
Bilo kako bilo, sretno.
Ja sam vozio polo jedno vrijeme, doduše liniju prije, i nikad više.

Kleine
22.04.2010., 12:51
Vjerovatno je oprema jaća nego u Hrvatskoj.ESP je u serijskoj opremi.

neznam sta ima dole kod opreme, senzore za kisu, park senzori, neki alarm komicni, svakakvih pi*darija... :ne zna:

hakkler
22.04.2010., 13:13

Vjerojatno sam ecu motora ne dozvoljava da se čađavac vrti do blokade u leru?
Osim toga čemu to napravit? Da susjedi čuju da si došao kući?
Isto tako pretpostavljam da ga ne možeš ga stisnut preko tri soma okretaja u vožnji (odmah s mjesta) dok motor nije došao na radnu temperaturu(cca 90c).
Bar mi je tako kolega prenio iskustvo sa 2.0 PD TDI-em ,a sad kod CR tdi-a su valjda i to poboljšali...a opet ako ti je motor na radnoj temperaturi i ne ide prek tri soma možda je u safe modu ili ti je vrisnul maf senzor.
Na kraju mi i dalje nije jasno baš tvoje pitanje? Mislim ..čemu diesela vrtit na mjestu??Što hoćeš tim postići? :kava:

vicenzo
22.04.2010., 14:02
Možda zbog eko testa? Kako će ga tamo full zaturirati ako to elektronika ne dozvoljava?

CDRW
22.04.2010., 14:22
Možda zbog eko testa? Kako će ga tamo full zaturirati ako to elektronika ne dozvoljava?

Ma jebo ih njihov ekotest. Sad je to izmišljeno otimanje novaca bitnije od zaštite mehanike na autu ...

yedwy
22.04.2010., 14:31
Zaturirat će ga onolko kolko dozvoljava elektronika, ekotest tj eko norme se provode i drugdje i po EU i ziher jedan od glavnih proizvođača auta jedne od lidera među zemljama članicama eu neće svoj najnoviji mali, mass production, gradski auto (a svi koji ste bilo po švabiji znate kakve ideje oni imaju o ekologiji u gradovima) napraviti da ne prolazi ekotest...

Brazil
22.04.2010., 14:35
Ma jebo ih njihov ekotest. Sad je to izmišljeno otimanje novaca bitnije od zaštite mehanike na autu ...

Da, zaštita mehanike je vrlo bitna. Možda najbitnija stvar trenutno uopće. Ova ekologija je za kretene. Koga briga za očuvanje okoliša dok se ovako odnosimo prema mehanici. Na prvo mjesto treba stavit zaštitu mehanike, a iza toga sve ostalo bilo kojim redosljedom.

CDRW
22.04.2010., 14:40
Da, zaštita mehanike je vrlo bitna. Možda najbitnija stvar trenutno uopće. Ova ekologija je za kretene. Koga briga za očuvanje okoliša dok se ovako odnosimo prema mehanici. Na prvo mjesto treba stavit zaštitu mehanike, a iza toga sve ostalo bilo kojim redosljedom.

Objasni mi koju svrhu ima njihov način provođenja ekotesta? Pokaži mi JEDNU normu koja opisuje provođenje ekotesta na način kako ga rade na našim TP.

To sranje od procedure koje su smislili služi JEDINO da razjebane drle mogu proć test.

Toliko o tvom i mom zalaganju za ekologiju. Ili po narodnom - skoči pa reci hop.

A mehaniku sam JA platio iz svog džepa i ne dozvoljavam da polupijana budala sa 4 razreda osnovne škole lječi na njoj komplekse. Bez ikakve potrebe i svrhe.

Brazil
22.04.2010., 14:47
Odnosilo se na ekotest općenito.

Kako u Njemačkoj recimo rade ekotest?

CDRW
22.04.2010., 14:56
Odnosilo se na ekotest općenito.

Kako u Njemačkoj recimo rade ekotest?

Potvrdit će Actros. Postoji točno propisana procedura koja liči na onu po kojoj se testira potrošnja. Dakle pod opterećenjem / na valjcima.
I bilo koji EU pravilnik definira čistoću ispuha po kilometru - zato je na velikim i teškim autima problem dobit čisti ispuh - jer troše puno goriva po kilometru.

Naš ekotest to ne uzima u obzir - sva mjenjenja se rade bez opterećenja (a kad razjebani dizlo najviše čađi - na uzbrdici jasno) i potpuno je svejedno koliko vozilo troši goriva (jer u leru svi troše slično).

A ono turiranje rade da ispušu auspuh - pa dok se radi test čađa se taloži u ispuhani auspuh umjesto u filtar zacrnjenja - i eto kak stari kađo prođe test. Do prve uzbrdice. A onda se davi iza njega.

Točni pravilnici za Euro norme (njihovo provođenje) su:

Emission Testing. Emissions are tested over the NEDC (ECE 15 + EUDC) chassis dynamometer procedure. Effective year 2000 (Euro 3), that test procedure was modified to eliminate the 40 s engine warm-up period before the beginning of emission sampling. This modified cold start test is referred to as the New European Driving Cycle (NEDC) or as the MVEG-B test. All emissions are expressed in g/km.

http://www.dieselnet.com/standards/eu/ld.php

Brazil
22.04.2010., 15:49
Ako sam dobro shvatio, kod nas se provodi starije testiranje odnosno i u EU su prije ove direktive iz 2007. godine na isti način radili eko testove.

Polo6R
22.04.2010., 15:56
Vjerojatno sam ecu motora ne dozvoljava da se čađavac vrti do blokade u leru?
Osim toga čemu to napravit? Da susjedi čuju da si došao kući?
Isto tako pretpostavljam da ga ne možeš ga stisnut preko tri soma okretaja u vožnji (odmah s mjesta) dok motor nije došao na radnu temperaturu(cca 90c).
Bar mi je tako kolega prenio iskustvo sa 2.0 PD TDI-em ,a sad kod CR tdi-a su valjda i to poboljšali...a opet ako ti je motor na radnoj temperaturi i ne ide prek tri soma možda je u safe modu ili ti je vrisnul maf senzor.
Na kraju mi i dalje nije jasno baš tvoje pitanje? Mislim ..čemu diesela vrtit na mjestu??Što hoćeš tim postići? :kava:

Odlično pitanje, taj limit vrtnje u leru sam primjetio kod kontrolnog tehničkog pregleda kad ga je ispitivač stisnuo do kraja-2600 rpm. Dakle nemam potrebu budit susjede, vrtit auto na mjestu i sl., već to nisam imao priliku vidjeti prije, zato takvo pitanje. :mig:

CDRW
22.04.2010., 16:03
Ako sam dobro shvatio, kod nas se provodi starije testiranje odnosno i u EU su prije ove direktive iz 2007. godine na isti način radili eko testove.

Nebih rekao ... a to znači da ne mogu doći do papira (tj pravilnika) kako se radi test kod nas. Koliko mi se čini kod našeg testa su definirane samo granice broja okretaja - turiranje jadnih diesela prije testa garantirano ne spada u pravilnik. Iako kad se sjetim čajna šit xenona ....

Brazil
22.04.2010., 16:16
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/pravilnik_tp.asp

DIZEL MOTORI

Mjerenja srednjeg koeficijenta zacrnjenja obavljaju se tako da se motor zagrije na radnu temperaturu, te nakon toga slobodno ubrzava od brzine vrtnje u praznom hodu do najveće brzine vrtnje i to najmanje tri puta.

Ovo nije iz Pravilnika, ali negdje je očito regulirano, ne da mi se sad tražit u čemu.

rocket86
22.04.2010., 17:41
kad smo kod eko testa, najjača mi je metoda kako provjeravaju temperaturu ulja(dnosno zagrijanost motora) :rofl:

uzme onu šipku, vadi upaljač iz džepa, i motor je topao :zubo:

Creativity
22.04.2010., 18:36
ma uživo je puno ljepši nego na slikama, budem ti ga poslikala i kad pada mrak :)
nisam ga spuštala, ponekad pozovem sve malo deblje frendice u vožnju sa mnom pa se on sam spusti :) šalim se. troši po putnom računalu od 5-5,5 l...ja se uglavnom vozim po gradu (zelenom valu) i to ponekad za vrijeme špice. onda pokazuje potrošnju preko 6 l. doma idem po obilaznici gdje mu je potrošnja oko 2,3 litre jer se vozim cca 100 cijelim putem. time se izjednači na nakih 5 litara. nikakve probleme ja još nisam uočila. visoka sam 180 i ne zapinjem nigdje (ni desna noga Stingeru :) ) ...sicevi su sportski i guza se ne mrda nigdje u zavoju. doduše, ja nit ne vozim rally pa ono.. gepek ima ono duplo dno tako da bez problema možeš ispod njega sakrit nekaj :)
jedina mana mu je ta što se svi okreću za njim, a ne za gazdaricom pa me to malo muči.. :)

Hehe...jako dobro, još će to pasti kad se razradi, nadam se..Ajd baci koju dobru noćnu fotku, nemam wallpaper :D
Meni bi trebala isto biti bar 60% vožnja po zaobilaznici, nestrpljiv sam a dani sve duži i duži...
Jako dobar ovaj crveni, to je cijena kod njih u Austriji, a i standard im je drugačiji...Puno sretnih kilometara :mig:

hakkler
22.04.2010., 18:57

Prvo čestitka na tutaču..i puno sretnih km :top:
Drugo uz sve te tvoje impresije..naveo bi možda manu zadnjih sjedala ili ti zadnje klupe..tj položaja sjedenja,al zato si naprjed u predsjeničkom apartmanu :mig:
Što si mislila pod potrošnju po compu? Ok za grad..al ovo na zaobilaznici pri stotki ti je trenutna potrošnja 2,8lit...a ne potrošnja na 100 km? Malo mi je to SF.

dipl.kucanica
23.04.2010., 15:19
Prvo čestitka na tutaču..i puno sretnih km :top:
Drugo uz sve te tvoje impresije..naveo bi možda manu zadnjih sjedala ili ti zadnje klupe..tj položaja sjedenja,al zato si naprjed u predsjeničkom apartmanu :mig:
Što si mislila pod potrošnju po compu? Ok za grad..al ovo na zaobilaznici pri stotki ti je trenutna potrošnja 2,8lit...a ne potrošnja na 100 km? Malo mi je to SF.

da, na trenutnu potrošnju sam mislila...ah žensko :D

hakkler
23.04.2010., 20:32
:D ništa,ništa

Pogledaj tek kad pustiš gas ,a on koči motorom..

0,0 ideššššš. :cerek:

Kad smo več kod trenutne potrošnje...do koliko se penje cifra npr. u prvoj do poda (ako imaš srca...) ili eventualno drugoj... 99,9 litri ili manje?

dipl.kucanica
24.04.2010., 08:45
:D ništa,ništa

Pogledaj tek kad pustiš gas ,a on koči motorom..

0,0 ideššššš. :cerek:

Kad smo več kod trenutne potrošnje...do koliko se penje cifra npr. u prvoj do poda (ako imaš srca...) ili eventualno drugoj... 99,9 litri ili manje?

je, to 0,0 mi se i prije na golfu jako svidjelo :)

nemam srca za mučenje tutača, al u jednom trenu kad sam kretala vidla sam da je potrošnja bila 49,9 :D

y0le
24.04.2010., 10:09
nije to ništa, auto kad kreće najviše troši, meni po ljeti kad klima dere na najjače, i kad ga stisnem u prvoj pokaže nekad i 99,9 lool, nema više znamenki :D

Creativity
25.04.2010., 16:27
Hehe...da li onda tu cifru od 99,99 koristi kod računanja srednje potrošnje? :)
Kucanice, pa baci koju sliku auteka, može i unutrašnjosti, baš sam ljubomoran na tebe...

dipl.kucanica
25.04.2010., 20:15
ne budi ljubomoran, tvoj bu duže nov nego moj :)

evo, obećala sam ti slike kad pada mrak...

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_00481.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_00501.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_00531.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_00561.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0058-1.jpg

http://i268.photobucket.com/albums/jj27/povuci-potegni/IMG_0059.jpg

Creativity
25.04.2010., 20:24
Laaaajkaaam...sad sam jaaako ljubomoran...sigurno si ponosna, auto je fantazija... ;)

dipl.kucanica
25.04.2010., 20:32
je, baš me veseli sjest u njega..čak se veselim odlasku na posao ujutro (to me valjda ne bu dugo držalo) :)
inače, zvučnici su super, zvuk je fantastičan kad si podesiš sve kak treba...kao na koncertu. danas sam ga odvrnula do kraja..nikad više neću ići na koncerte :)

Polinjo6R
25.04.2010., 21:52
mmm bas je super
budem ti ukrao radio :D

Ivo_22
26.04.2010., 02:13
tako da nije tolhttp://www.forum.hr/images/editor/menupop.gifiko veliko cudo da Polo 1.2 TSI na dyno testu pokaze 120 KS :D

Našao test Golfa 1.2 TSI (105ks)(1271kg) i Golfa 1.4 TSI (122ks)(1316kg), na stranicama auto-motor-und-sport.de. Pogled na performanse :

1.2 TSI (175Nm pri 1550 o/min) ....... 1.4 TSI (200Nm pri 1500 o/min)

__0-80 km/h 7,0 Sek. ....................... __0-80 km/h 6,8 Sek.
0-100 km/h 10,6 Sek. ....................... 0-100 km/h 10,4 Sek.
0-120 km/h 15,1 Sek. ....................... 0-120 km/h 14,8 Sek.
0-130 km/h 18,1 Sek. ....................... 0-130 km/h 17,6 Sek.
0-160 km/h 32,7 Sek. ....................... 0-160 km/h 31,0 Sek

Ili su oni nešto krivo izmjerili/utipkali, ili stvarno ima kusur konja :D

JokaG
26.04.2010., 09:54
U aktualnom broju auto motor i sport ima usporedni test Golfa 1.2 TSI, 1,6 TDI 90 i 105 KS

tvor. izmjer.
1.6 TDI KS/Nm 90/230 96/262
1.6 TDI KS/Nm 105/250 108/272
1.2 TSI KS/Nm 105/175 122/195

johny5
26.04.2010., 09:56
Našao test Golfa 1.2 TSI (105ks)(1271kg) i Golfa 1.4 TSI (122ks)(1316kg), na stranicama auto-motor-und-sport.de. Pogled na performanse :

1.2 TSI (175Nm pri 1550 o/min) ....... 1.4 TSI (200Nm pri 1500 o/min)

__0-80 km/h 7,0 Sek. ....................... __0-80 km/h 6,8 Sek.
0-100 km/h 10,6 Sek. ....................... 0-100 km/h 10,4 Sek.
0-120 km/h 15,1 Sek. ....................... 0-120 km/h 14,8 Sek.
0-130 km/h 18,1 Sek. ....................... 0-130 km/h 17,6 Sek.
0-160 km/h 32,7 Sek. ....................... 0-160 km/h 31,0 Sek

Ili su oni nešto krivo izmjerili/utipkali, ili stvarno ima kusur konja :D

Vjerojatno su točno izmjerili. Iz ovog svega proizlazi da je nepotrebno uzimati osnovni 1,4 tsi jer 1,2tsi ima gotovo identične performanse, a u usput i manji su troškovi osiguranja.

vicenzo
26.04.2010., 20:23
ne budi ljubomoran, tvoj bu duže nov nego moj :)

evo, obećala sam ti slike kad pada mrak...

Vidio sam danas tog ljepotana oko 18:40 kod City One centra, vozi neka zgodna dama...
Stvarno lijep prizor! :top:

laguna I
26.04.2010., 20:24
A i cijena je normalno manja kod 1.2 i ako su ove brojke stvarno točne nema smisla kupovati TSI 122ks.

P.S. Ako uzmemo u obzir i potrošnju i performanse VW je napravio jeb.. dobar mali TSI, samo neka bude pouzdan i izdržljiv.

vicenzo
26.04.2010., 20:35
Evo i za ljubitelje plinaša, tvornički Polo na plin s 1.4 motorom od 85 KS. A sada koliko je to u konačnici isplativo, procijenite sami:
http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/modelle/polo/highlights/bifuel.html

dipl.kucanica
27.04.2010., 13:24

Vidio sam danas tog ljepotana oko 18:40 kod City One centra, vozi neka zgodna dama...
Stvarno lijep prizor! :top:

bemu, kaj se nisi javio :)
jesi ti bio možda jedan od one dvojice na izlazu kod pokretnih stepenica koji su mi gledali u auto? :)

vicenzo
27.04.2010., 13:59
bemu, kaj se nisi javio :)
jesi ti bio možda jedan od one dvojice na izlazu kod pokretnih stepenica koji su mi gledali u auto? :)

Ne, vozio sam se iza tebe u crnom golfu kada smo se spuštali u garažu...
Ma bio sam u nekoj gužvi (:azdaja: pored mene), drugi put se javim pa idemo na :Pivo:

dipl.kucanica
27.04.2010., 14:05
Ne, vozio sam se iza tebe u crnom golfu kada smo se spuštali u garažu...
Ma bio sam u nekoj gužvi (:azdaja: pored mene), drugi put se javim pa idemo na :Pivo:

ic a dil :five:

Polinjo6R
28.04.2010., 17:51
Jucer isao autocestom 180km/h nas 4 i auto ide dost dobro =) nisam ga vise htjeo probavat
inace imam pitanje gdje se vas auto proizveo meni pise u spanjolskoj

Bugman
28.04.2010., 18:52
Jucer isao autocestom 180km/h nas 4 i auto ide dost dobro =) nisam ga vise htjeo probavat
inace imam pitanje gdje se vas auto proizveo meni pise u spanjolskoj

ja sam pitao prodavača otkud moj dolazi i reko je iz Španjolske... Kolko sam shvatio za naše tržište bi svi trebali biti iz iste....

BTW, proizvode se i u Indiji ali samo su karoserijski isti. Sve ostalo (pa i prednja svjetla) je drugačije tj. lošije... imaš na youtube-u test jednog takvog i gore je opremljen od najosnovnijeg trendline-a

zkolaric
29.04.2010., 12:38
http://img202.imageshack.us/img202/3305/mojpolo007.jpg (http://img202.imageshack.us/i/mojpolo007.jpg/)
http://img11.imageshack.us/img11/4132/mojpolo008.jpg (http://img11.imageshack.us/i/mojpolo008.jpg/)
http://img256.imageshack.us/img256/4263/mojpolo012.jpg (http://img256.imageshack.us/i/mojpolo012.jpg/)
http://img189.imageshack.us/img189/1985/mojpolo013.jpg (http://img189.imageshack.us/i/mojpolo013.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/6/mojpolo015.jpg (http://img40.imageshack.us/i/mojpolo015.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Polo dobio nove felge i gume.

Cosmo28
29.04.2010., 12:53
Polo je OKK, ali ove crne alu mi previše sliče na zimski set, čeličnu felgu i gumu za snijeg. Imam ja bijelog leona, sa "normalnim" alu felgama..misilm da više dolaze do izražaja..valjda

dipl.kucanica
29.04.2010., 13:04
meni su slatke felgice,fora kombinacija crno-bijelo :top:

rose1304
29.04.2010., 16:07
lepo,lepo,
ja sam isto razmisljao o crnim,
koliko su bile?

zkolaric
29.04.2010., 16:32
lepo,lepo,
ja sam isto razmisljao o crnim,
koliko su bile?

820 kn sa 25 posto popusta.Felge su Sparco Drift lagane i djeluju čvrsto a to mi je bitno jer radim oko 45000 km po hr. cestama

rose1304
29.04.2010., 17:38
jos samo da zatamnis stakla i bice dangerous

Polo6R
29.04.2010., 20:14
Malo gledam vw. de i vw.at i vidim da su iz konfiguratora novih modela izbacili iz ponude dizelski 55 kw 1.6 TDI, a u toj snazi su došli novi 1.2 TDI 55 kw sa 3 cilindra. downsizeing na djelu:eek:, samo da ne budu ko stari 1.4 TDI sa 3 cilindra :lol:

STINGer
29.04.2010., 20:24
Pa što bi bio isti? Potpuno drugačiji motor, drugačija tehnika... nema nikakve veze s onim starim osim TDI oznake u imenu :D

Polo6R
29.04.2010., 20:26
Pa što bi bio isti? Potpuno drugačiji motor, drugačija tehnika... nema nikakve veze s onim starim osim TDI oznake u imenu :D

je, je sve je drugačije, ali 3 cilindra su 3 cilindra...:rolleyes:

STINGer
29.04.2010., 20:40
Budemo pričekali testove... mislim da će motorić iznenaditi. Njemu je svrha da malo troši, 55kw je sasvim dovoljno za normalano prometovanje. Jedino je pitanje kolika će mu biti cijena. Nadam se da će biti malo jeftiniji od ovoga 1.6 TDI

BB87
01.05.2010., 19:02
evo imao sam prilike voziti se u dva pola 1.2 tsi jedan je highline sa boavistama a jedan trendline, e sad slijedi jedna zanimljivost: ovaj highline je vuko koda ima 20 KS vise, zanimljivo.. inace oba su vec dobro razradjena s preko 5000 km u eksploataciji..

hehe, cini mi se da VW malo nesto muti sa snagom u tom 'motoricu' ...

edit: 1.2 TDI tek neznatno jeftiniji od prijasnjeg 1.6 TDI-a iste snage, inace mislim da je motoric ok, jedino tih 3 cilindra moze uvjetovati da motor u leru radi na nesto vecem broju okretaja i to je manje-vise sve.. i naravno jos niza potrosnja.

A. Senna
01.05.2010., 20:17
Pa već je taj Polo s tim motorom testiran na Sardiniji i rezultati su tak tak:

Svi oduševljeni potrošnjom koja se kreće od 3 do 4 litre (čak i u gradu 4L) - ima Start-Stop i prilagođenu aerodinamiku za manju potrošnju , ali onda kritike na loše preračunat mjenjač i navodno preduge 3 i 4 brzine. Motoru se dosta spočitava da povuče tek iznad 2000 okretaja, ne znam valjda su očekivali da treba vuči 500 okretaja niže. Podvozje je isto prilagođeno potrošnji, zajedno s upravljačkim mehanizmom i gumama. Iz svega navedenog jasno je ko su potencijalni kupci - ljudi koji ne zahtjevaju neke performanse već im je ekonomičnost i potrošnja na 1. mjestu.

xPsycho
01.05.2010., 20:19
zkolaric auto je ti je :top:, odlicno izgleda :)

meni roditelji kupuju ovaj auto na jesen najvjerovatnije :) :) :)

buhac
01.05.2010., 20:32
da ne čitam sve ispočetka, zanima me kako su vlasnici 1,2 TSI motora zadovoljni? jel motor živahan i stvarno mala potrošnja? mogu i vlasnici golfa istog motora, ja sam uzela golfa s 1,2 TSI, al vidim da nema teme, isporuka auta je za nekih tjedan dana pa da otprilike znam što da očekujem. :)

k-kekec
01.05.2010., 21:45
http://img202.imageshack.us/img202/3305/mojpolo007.jpg (http://img202.imageshack.us/i/mojpolo007.jpg/)
[.

izgleda ko da ima čelične crne felge sa kojih je otpala ratkapa...:flop:

rose1304
01.05.2010., 22:20
malo foto-sutinga

http://www.imagesforme.com/upload/2578f405.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/aa6bbf64.jpg
http://www.imagesforme.com/upload/5a3f3f42.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/5f78df10.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/7e2fd2a6.jpg
http://www.imagesforme.com/upload/eefc0c74.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/cbcfb2ac.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/5226adac.jpg
]http://www.imagesforme.com/upload/1d30c2e6.jpg
http://www.imagesforme.com/upload/949612d4.jpg

ziginjo
01.05.2010., 23:19
Rose lijep autic,ali ono sto mi se nikako ne svidja(na nijednom autu) su kvake razlicte boje od boje auta...

famozni
01.05.2010., 23:56
super autic

ogi kr
02.05.2010., 08:15
Ne sumnjam da će 1.2 TSi bit super i za Golfa...inače meni je jučer u određenom periodu vožnje iz Rijeke po jadranskoj magistrali trošio 4.3 litre po putnom...naravno 6 brzina na 1500 okretaja, brzina 70 kmh ali uistinu čudesno...a kad mu daš gasa u 2 naprosto čupa...iznenade se ljudi koji su vozači i pravih jurilica!!!

buhac
02.05.2010., 08:42
Ne sumnjam da će 1.2 TSi bit super i za Golfa...inače meni je jučer u određenom periodu vožnje iz Rijeke po jadranskoj magistrali trošio 4.3 litre po putnom...naravno 6 brzina na 1500 okretaja, brzina 70 kmh ali uistinu čudesno...a kad mu daš gasa u 2 naprosto čupa...iznenade se ljudi koji su vozači i pravih jurilica!!!

ti imaš 1,2 tsi polo??
nisam još našla na forumu nikoga sa istim motorom u golfu i ne znam što očekivati.

xPsycho
02.05.2010., 10:35
rose1304 odlicne fotografije , samo se te kvake stvarno isticu ...:ne zna:

rose1304
02.05.2010., 10:53
jbg,ipak je to trendline,planiram kad budem u prilici,ili da kupim orig. bele ili ih prefarbati,raspitacu se sta je bolje,odn.isplativije

buhac
02.05.2010., 11:06
jbg,ipak je to trendline,planiram kad budem u prilici,ili da kupim orig. bele ili ih prefarbati,raspitacu se sta je bolje,odn.isplativije

da baš je lijepi i ja sam uzela bijeli golf. btw u volkswagenu ti ručice i retrovizori u boji dođu 41,85 eura, ne znam kak ti to nisu ponudili. na cesti nisam nikad ni vidjela polo da nema u boji vjerovatno baš zbog navedene cijene :(

rose1304
02.05.2010., 12:02
to je cena kada narucujes,ja svoj nisam narucio,nego ga otkupio od dobitnika na bingu :)

buhac
02.05.2010., 14:52
danas je na auto motivu bio polo 1,2 TSI, jako je hvaljen, evo link ako koga zanima

http://videoteka.novatv.hr/multimedia/automotiv-55.html :top:

Brazil
02.05.2010., 14:54
ti imaš 1,2 tsi polo??
nisam još našla na forumu nikoga sa istim motorom u golfu i ne znam što očekivati.

Imaš temu o Golfu pa čitaj. Kolega STINGer je vozio Golf sa tim motorom i napisao je dojmove.

buhac
02.05.2010., 15:06
Imaš temu o Golfu pa čitaj. Kolega STINGer je vozio Golf sa tim motorom i napisao je dojmove.

može link? tnx

Brazil
02.05.2010., 15:23
http://www.forum.hr/showthread.php?t=401941

rocket86
02.05.2010., 15:25
Budemo pričekali testove... mislim da će motorić iznenaditi. Njemu je svrha da malo troši, 55kw je sasvim dovoljno za normalano prometovanje. Jedino je pitanje kolika će mu biti cijena. Nadam se da će biti malo jeftiniji od ovoga 1.6 TDI
ne znam zašto bi bio jeftiniji, ako ima iste performanse i istu snagu:confused:

nekome je minus tri cilindra(općenito imam osjećaj da VW tu negdje griješi, jer jedino njihovi motori u praksi troše više sa 3 nego sa 4 cil). al nadam se da je i to ispravljeno:top:
Pa već je taj Polo s tim motorom testiran na Sardiniji i rezultati su tak tak:

Svi oduševljeni potrošnjom koja se kreće od 3 do 4 litre (čak i u gradu 4L) - ima Start-Stop i prilagođenu aerodinamiku za manju potrošnju , ali onda kritike na loše preračunat mjenjač i navodno preduge 3 i 4 brzine. Motoru se dosta spočitava da povuče tek iznad 2000 okretaja, ne znam valjda su očekivali da treba vuči 500 okretaja niže. Podvozje je isto prilagođeno potrošnji, zajedno s upravljačkim mehanizmom i gumama. Iz svega navedenog jasno je ko su potencijalni kupci - ljudi koji ne zahtjevaju neke performanse već im je ekonomičnost i potrošnja na 1. mjestu.

predugi prijenosi za što? taj model je najavljen(prije nekog vremena) kao eko model... normalno da ima dulje prijenosne omjere... ja samo čekam kada će svi početi primjenjivati laku gradnju :D

STINGer
02.05.2010., 15:42
može link? tnx

Nisam pisao u temi o golfu već o kompaktima do 100 (znam da nema smisla, al je eto :zubo:)

http://www.forum.hr/showthread.php?p=25770440#post25770440

dipl.kucanica
02.05.2010., 19:22
Evo slikica od mog polica :)

http://img528.imageshack.us/img528/8673/slika0608.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/4884/slika0607.jpg
http://img690.imageshack.us/img690/5158/slika0606.jpg
http://img704.imageshack.us/img704/5057/slika0605.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/2881/slika0604.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/2027/slika0603.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/6426/slika0602.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/510/slika0601.jpg
http://img535.imageshack.us/img535/9981/slika0600.jpg
http://img185.imageshack.us/img185/6216/slika0609.jpg

ovog crvenog vražićka sam vidla prije par sati u Dugom Selu..prvo je bio parkiran pored birtije blizu pruge, a onda smo se opet sreli na cesti malo dalje. zapamtila sam tablicu i rekoh idem baš provjerit jel to tvoj duke..i je :)
baš ti je lijepi :top:

Polo6R
07.05.2010., 21:10
Zna li netko gdje se u HR. ili Slo. mogu naručiti felge za polo 6r, proizvođača Rondell kakve su na ovom linku
http://www.rondell.de/Schwarz_poliert-1-86.htm

ili felge istog izgleda kojeg drugog proizvođača koji ih ima u ponudi. Takve su išle uz Golf GTi, a i Polo GTi starijih modela ako se ne varam.

Svaka pomoć dobrodošla
:ceka:

buhac
08.05.2010., 07:32
Zna li netko gdje se u HR. ili Slo. mogu naručiti felge za polo 6r, proizvođača Rondell kakve su na ovom linku
http://www.rondell.de/Schwarz_poliert-1-86.htm

ili felge istog izgleda kojeg drugog proizvođača koji ih ima u ponudi. Takve su išle uz Golf GTi, a i Polo GTi starijih modela ako se ne varam.

Svaka pomoć dobrodošla
:ceka:

ja sam vidjela baš iste ko sa gti-a u molydonu i vw znak imaju. a sad dal idu na pola to najbolje kod njih provjerit.

BB87
08.05.2010., 09:12
sto se tice tih felgi, u ovlastenom servisu vidio sam takve na snizenju 16'' u kompletu sa Brigestone gumama (za GTI).. cijena je 7 590 kn :) i da moze ici na obicni polo bez problema, samo moras na tehnickom promjeniti specifikacije da ti u knjizicu zabiljeze dimenziju guma i felgi ako trenutno imas manje od 16''..

inace vidio sam ovaj novi polo izbiza i malo bacio oko na njega i moram priznati lijepo izgleda, ALI djeluje mi jos manje po dimenzijama u odnosu na stari model, ne znam zasto je tako :ne zna:

moril
08.05.2010., 11:03
Meni izgleda dosta usko i visoko, osobito straga.

Uostalom, nije ni nešto veći od prošle generacije

BB87
09.05.2010., 09:35
TSI u VW ima vecu konstrukcijsku zalihu da se tako izrazim, te zbog toga ima drasticno vecu snagu u odnosu na ostale, dakle, kvalitetniji materijali, bolja toplinska vodljivost tih materijala, itd.. rezultiralo je snagom od 105 KS na papiru (u stvarnosti, na dyno traci ima preko 120 KS) i da jos jedna stvar, ti TSI motori imaju po dva ventila po cilindru, sto ostavlja dosta prostora za bolje odvodjenje topline i pojeftinjuje proizvodnju motora. jako dobar posao u VW!
osobno, prije bih uzeo 1.2 TSI nego bilo koji dizel od 100 KS (zazlika u cijeni je preko 2500 € ako ne i veca) zamisli koliko je to goriva da se vozis DJABA, a potrosnja mu je u prosjeku veca za litru ako i toliko! a bome i voznja TSI-a je u odnosu na tog dizela, jednostavno receno: UZIVANCIJA :frajer:

buhac
09.05.2010., 09:43
da tocno, ovaj TSI u VW ima vecu konstrukcijsku zalihu da se tako izrazim, te zbog toga ima drasticno vecu snagu u odnosu na ostale, dakle, kvalitetniji materijali, bolja toplinska vodljivost tih materijala, itd.. rezultiralo je snagom od 105 KS na papiru (u stvarnosti, na dyno traci ima preko 120 KS) i da jos jedna stvar, ti TSI motori imaju po dva ventila po cilindru, sto ostavlja dosta prostora za bolje odvodjenje topline i pojeftinjuje proizvodnju motora. jako dobar posao u VW!
osobno, prije bih uzeo 1.2 TSI nego bilo koji dizel od 100 KS (zazlika u cijeni je preko 2500 € ako ne i veca) zamisli koliko je to goriva da se vozis DJABA, a potrosnja mu je u prosjeku veca za litru ako i toliko! a bome i voznja TSI-a je u odnosu na tog dizela, jednostavno receno: UZIVANCIJA :frajer:

čitam samo riječi hvale za taj motor iako sam bila skeptična prilikom kupovine jer je riječ o novom motoru, a sad kad sve čitam ne mogu više dočekat kad ću sjest u svog limenog ljubimca... koliko sam ovdje vidjela već dosta forumaša ima polo s tim motorom i oduševljeni su potrošnjom i živahnošću motora.

Polo6R
09.05.2010., 14:08
[QUOTE=Bad Boy 87;26541316]sto se tice tih felgi, u ovlastenom servisu vidio sam takve na snizenju 16'' u kompletu sa Brigestone gumama (za GTI).. cijena je 7 590 kn :) i da moze ici na obicni polo bez problema, samo moras na tehnickom promjeniti specifikacije da ti u knjizicu zabiljeze dimenziju guma i felgi ako trenutno imas manje od 16''..

jel možda imaš adresu tog ovl. servisa?

A. Senna
09.05.2010., 15:37
TSI u VW ima vecu konstrukcijsku zalihu da se tako izrazim, te zbog toga ima drasticno vecu snagu u odnosu na ostale, dakle, kvalitetniji materijali, bolja toplinska vodljivost tih materijala, itd.. rezultiralo je snagom od 105 KS na papiru (u stvarnosti, na dyno traci ima preko 120 KS) i da jos jedna stvar, ti TSI motori imaju po dva ventila po cilindru, sto ostavlja dosta prostora za bolje odvodjenje topline i pojeftinjuje proizvodnju motora. jako dobar posao u VW!

I onda je svizac zamotao čokoladu!!!!!
O čemu ti pričaš molim te, o kakvoj drastično večoj snazi od konkurenata, kakvim materijalima (mora biti da radiš u odjelu za kvalitetu materijala), itd itd....
Pa nemojte pričati bajke kao da taj motor nudi nešto revolucionarno. Motor je stvarno dobar i nema baš neku konkurenciju osim Renault 1.2 100 KS. U odnosu na dizela sigurno troši i više od litre samo na otvorenoj cesti, a u gradu i 1,5 L. Ipak u odnosu na stare motore (benzince atmosferce) je puno elastičniji i manje rastrošan. U gradu normalnom vožnjom se može s njim postiči potrošnja oko 7L, a na otvornoj i 5L (za jedan i drugi slučaj češ voziti kao baba), a ako ne paziš na potrošnju i malo se povezeš troši on vjeruj mi.

SHOGO
09.05.2010., 16:15
O čemu ti pričaš molim te, o kakvoj drastično večoj snazi od konkurenata, kakvim materijalima (mora biti da radiš u odjelu za kvalitetu materijala), itd itd....
Pa nemojte pričati bajke kao da taj motor nudi nešto revolucionarno. Motor je stvarno dobar i nema baš neku konkurenciju osim Renault 1.2 100 KS. U odnosu na dizela sigurno troši i više od litre samo na otvorenoj cesti, a u gradu i 1,5 L. Ipak u odnosu na stare motore (benzince atmosferce) je puno elastičniji i manje rastrošan. U gradu normalnom vožnjom se može s njim postiči potrošnja oko 7L, a na otvornoj i 5L (za jedan i drugi slučaj češ voziti kao baba), a ako ne paziš na potrošnju i malo se povezeš troši on vjeruj mi.

niša nije bolji ni lošiji od tce motora!!!jedino renault ima veća iskustva sa turbacima!!!uzmi stari gtt...pa do formule:top:

moril
09.05.2010., 16:43
A čuj, TSI je svakako napredniji od TCE-a, koji je klasični benzinac sa malom turbinom, dok TSI ima suvremenije ubrizgavanje.

Također, TSI je dosta jači (prema mjerenjima čak cca 20 KS) i ima mjenjač sa 6 brzina, a odatle i nešto bolje performanse.

Dalje, TSI ima 20% bolji okretni moment.

TCE je u prodaji već tri godine, očekujem da će Renault kroz neko vrijeme izaći sa suvremenijom verzijom motora.

Svakako, bilo bi zanimljivo pronaći negdje usporedni test Pola TSI i Clia TCE.

Mario11
09.05.2010., 16:44

to me zanima,kupiš tsi i onda voziš kao baba,da bi uštedio na gorivu.Zar nije bolje onda kupiti 1.2 60ks.

A. Senna
09.05.2010., 16:55
A čuj, TSI je svakako napredniji od TCE-a, koji je klasični benzinac sa malom turbinom, dok TSI ima suvremenije ubrizgavanje.

Također, TSI je dosta jači (prema mjerenjima čak cca 20 KS) i ima mjenjač sa 6 brzina, a odatle i nešto bolje performanse.

TCE je u prodaji već tri godine, očekujem da će Renault kroz neko vrijeme izaći sa suvremenijom verzijom motora.

Ma od kuda te poluinformacije, da 1.2 ima 122 KS ili koliko već. Čuo sam puno priča na tu temu, ali nigdje još da netko pokaže neki dyno naravno serijskog.
Tako su pričali isto za Honde (kao nova Type R ima 220 KS, a ne 201) i BMW, ali što smatramo da su u svim zemljama državne institucijei inspekcije glupe i da samo na temelju papira proizvođača carine i lupaju poreze.

STINGer
09.05.2010., 17:13
Ma od kuda te poluinformacije, da 1.2 ima 122 KS ili koliko već. Čuo sam puno priča na tu temu, ali nigdje još da netko pokaže neki dyno naravno serijskog.

Auto Motor i Sport je testirao Golfa sa tim motorom, odveli su ga na kočnicu i izmjerili 122ks, te 195Nm umjesto 175Nm

A. Senna
09.05.2010., 17:43
Auto Motor i Sport je testirao Golfa sa tim motorom, odveli su ga na kočnicu i izmjerili 122ks, te 195Nm umjesto 175Nm

Za mene su to najobičnije glup****. Imam auto 140 KS, koji ima manje NM i ima kila kao Golf od 1.4 TSI i 1.2 TSI, a ubrzanje je od 1.4 brže 0,6 sec a od ovog 1.2 1,7 sec. brže. Ako je to pravih 122 KS kako su oni izmjerili onda im baš i nisu uhranjeni.

Po meni ono što su oni mjerili su velika, ali stvrano velika novinarska naklapanja.

STINGer
09.05.2010., 17:46
Pa naravno... čim se napiše nešto što se tebi ne sviđa odmah je naklapanje :kava:

Enivej, ajmo pustiti vlasnike Polo-a da se zabavljaju ovdje, a mlaćenje prazne slame ostaviti za neki drugi topik

constantinV
11.05.2010., 18:34
Da li tko vozio novi polo 1,2 tsi 105 ks?
Zanimaju me vaša iskustva i mišljenja! na testovima svi hvale taj motor.
Svaki komentar je dobrodošao!

buhac
11.05.2010., 19:47
Da li tko vozio novi polo 1,2 tsi 105 ks?
Zanimaju me vaša iskustva i mišljenja! na testovima svi hvale taj motor.
Svaki komentar je dobrodošao!

imaš na postovima prije okreni 1-2 strane unazad :)

z_k
12.05.2010., 10:38

Evo testa:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/grouptests/251725/vw_polo_vs_renault_clio.html

gentor
12.05.2010., 15:54
Evo testa:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/grouptests/251725/vw_polo_vs_renault_clio.html

Eto kolko je superiorniji od 1,2 TCE, koji je do pojave pola bio super.Sad je to ipak neki drugi svijet, premium na svoj način....

Too_good
12.05.2010., 16:12
Eto kolko je superiorniji od 1,2 TCE, koji je do pojave pola bio super.Sad je to ipak neki drugi svijet, premium na svoj način....

Iskreno, unatoc nesto "losijem" motoru, i dalje mi je malo miliji Clio TCE. Zasto? Zbog puno manje cijene tj. mogucnosti da se TCE motor dobije i sa "slabijom" opremom.

Da Clio ima malo ljepsu sredisnju konzolu, nikad ne bih ni pomislio na Pola... jer Clio stvarno ima nedojmljivu i zastarjelu sredisnju konzolu, steta sto u faceliftu nisu i to zahvatili.

Ali da je 1.2 TSI bolji i moderniji motor - to je jasno i glupo bi bilo tvrditi suprotno. Kao što je i 1.4 TSI moderniji i bolji motor od 1.4 TCE što se, nažalost, vidi i u činjenici da je potonji spreman bez bada popiti preko 10l na 100km, a vrlo ga je teško držati ispod 9l...dok je nekakva normala za 1.4 TSI bilo koje konjaže oko 8,5l. Evo čak i CDRW tvrdi da mu je mješovite oko 8,5l/100km na 1.4TSI 160KS.

CDRW
12.05.2010., 16:20
Jučer bijah nešto nakrivo nasađen kad sam išao doma. Pa se imalo malo težu nogu ... 14.1 do doma (prosjek tanka 8.3)

Svaki turbak može popit kad ga se stisne. Ali ovi novi mogu bit i lijepo štedljivi.

Too_good
12.05.2010., 21:23
Jučer bijah nešto nakrivo nasađen kad sam išao doma. Pa se imalo malo težu nogu ... 14.1 do doma (prosjek tanka 8.3)

Svaki turbak može popit kad ga se stisne. Ali ovi novi mogu bit i lijepo štedljivi.

Naravno da može, pa čak ni ti ne možeš dobit 160KS iz zraka :zubo:

efodiks
13.05.2010., 08:48

:D:D:D
Sada treba analogno derat viceve CDRWa sa Chuck Norrisom.

CDRW
13.05.2010., 09:10

U pzdmtrn .... a evo meni samo ovaj tjedan uletila u firmu dva "Grunfa" koji su:

1. Uspjeli kompenzirat svu jalovu energiju i još povrh toga 10% radne energije (svijetla gore ko i prije a brojilo pokazuje manje!!!).

2. Pretvorit orgonsku ili šta ja znam kakvu energiju u električnu. Jer on koristi čeličnu ploču čega se nitko prije nije sjetio (citat).

Pa rekoh kad mogu oni ... što nebi i ja ....

Al ja nemam patent.

Kojeg je Mercedes probao ukrast.

Opetovano.

smajlikojisesamoubio

Bugman
14.05.2010., 18:16
Jedno pitanje za sve vas koji ste već dobili Poliće...

Neki dan sam se sreo s frendom koji ima starijeg pola (negdje oko 2000te), i pokazao mi je foru sa otključavanjem i zaključavanjem gdje ako duže drži ključ okrenut u bravi vrata za recimo otključavanje (nekih 2-3 sec) automatski mu se spuštaju prozori... zaključavanjem se dižu...

Jel to pali na ovom novom modelu? tj, da li radi i kad se na daljinskom stisne gumb za zaključavanje?

Već sam užasno nestrpljiv za taj auto, vjerojatno stiže za 3 tjedna pa si kratim vrijeme s takvim sitnicama :D

Polo6R
14.05.2010., 19:05
Jedno pitanje za sve vas koji ste već dobili Poliće...

Neki dan sam se sreo s frendom koji ima starijeg pola (negdje oko 2000te), i pokazao mi je foru sa otključavanjem i zaključavanjem gdje ako duže drži ključ okrenut u bravi vrata za recimo otključavanje (nekih 2-3 sec) automatski mu se spuštaju prozori... zaključavanjem se dižu...

Jel to pali na ovom novom modelu? tj, da li radi i kad se na daljinskom stisne gumb za zaključavanje?

Već sam užasno nestrpljiv za taj auto, vjerojatno stiže za 3 tjedna pa si kratim vrijeme s takvim sitnicama :D
isto je i na novom, držanjem zaključavanja dižu se prozori, otključavanja spušaju:top:

buhac
14.05.2010., 19:36
isto je i na novom, držanjem zaključavanja dižu se prozori, otključavanja spušaju:top:

ovo je nešto što nisam znala, baš ću probat na golfu :mig:

dark 7
15.05.2010., 05:25
Otvariti i zatvoriti prozore možeš s daljinskim(isto kao i na svim VW modelima) :top: samo malo dulje zadržiš gumb za otključavanje odnosno zaključavanje!

xPsycho
15.05.2010., 10:05
Otvariti i zatvoriti prozore možeš s daljinskim(isto kao i na svim VW modelima) :top: samo malo dulje zadržiš gumb za otključavanje odnosno zaključavanje!

e ovo nisam zna, ovo idem provat
znam za ono u bravu kad drzis :)

Creativity
15.05.2010., 11:11
@dipl kucanica: Kakvi su dojmovi, kakva je potrošnja? Jel ide to čudo? Meni javili da dolazi prvi tjedan šestog mjeseca.
Lijepo zvuči sve ovo što se priča oko 1.2 TSI-ja sa 105 KS, ali kolika mu je gradska potrošnja? Svi imaju neke svoje brojke i malo ih se poklapa, ne vjerujem da troši 1-1.5 litre više od dizela ali ajde...

gentor
15.05.2010., 15:05
KOd vas je stvarno festa kupit POLO, vecina ste narucili prije nego sam ja i znao da cu kupovat a moj je star vec 2 mjeseca.Ja vise ni nemam novi auto :)

gentor
15.05.2010., 17:28
sad kad citam svoju recenicu gore,vidim da nije jasno da ja nemam polo, sorry famozni...

buhac
15.05.2010., 18:02
@dipl kucanica: Kakvi su dojmovi, kakva je potrošnja? Jel ide to čudo? Meni javili da dolazi prvi tjedan šestog mjeseca.
Lijepo zvuči sve ovo što se priča oko 1.2 TSI-ja sa 105 KS, ali kolika mu je gradska potrošnja? Svi imaju neke svoje brojke i malo ih se poklapa, ne vjerujem da troši 1-1.5 litre više od dizela ali ajde...

ja ti mogu reč kako ide golf 1.2 TSI :)

Creativity
15.05.2010., 18:40
A mene to zanima iz ruke nekog objektivnog...VW naravno hvali svoj motor pa kaže samo najbolje, autoklubovi i razni automotivi teško da su objektivni pogotovo kad je riječ o VW-u, a vlasnik tako skupe pile vjerovatno neće reći da mu je katastrofa i da troši ko sponzoruša.. :)
Zanimljiv mi je motorić pogotovo jer ima manji obujam, inače za 2-3 tjedna stiže TDI 90KS...
Moram i dati plus TSI-ju što se tiče tišine rada motora...

gentor
15.05.2010., 18:41
A mene to zanima iz ruke nekog objektivnog...VW naravno hvali svoj motor pa kaže samo najbolje, autoklubovi i razni automotivi teško da su objektivni pogotovo kad je riječ o VW-u, a vlasnik tako skupe pile vjerovatno neće reći da mu je katastrofa i da troši ko sponzoruša.. :)
Zanimljiv mi je motorić pogotovo jer ima manji obujam, inače za 2-3 tjedna stiže TDI 90KS...

TDi ce manje trosit to je sigurno, iako su neki imali odlicne rezultate i sa TCE i TSI.. KOlko je TDi skuplji od TSI?

Creativity
15.05.2010., 18:57
TSI 105 KS Polo u Highlineu 14375, a TDI od 105 16212 euro novaca...cca 1800 eura razlika...dok ovaj moj od 90 ks 15500 eura, naravno bez dodatne opreme u highlineu...a nije neka razlika ovog od 90 i 105 tako da... ;)

buhac
15.05.2010., 19:32

ja ga imam par dana tako da nisam baš ni kompetentna da pričam neznam što, ali ono što se odmah vidi je da je motor živahan, stvarno te iznenadi snaga kad stisneš gas, tih je ali kad mu daš gasa jako lijepo prede. Što se pak potrošnje tiče, da se lijepo štedljivo voziti uz malu potrošnju ali naravno da troši kad nagaziš na gas pa ipak je to turbo tako da nemojmo se zavaravati.. :D meni je auto brutalan :)

dipl.kucanica
16.05.2010., 15:52

još sam pod dojmom :)
potrošnja je oko 5 litara. dosad sam napravila oko 1500 km. super vuče na semaforima i bez imalo truda uvijek sam prva. osim ako se kraj mene nađe neki klinjo s nabrijanim autekom koji turira prije nego se semafor uopće otvori :)
ma mali ide ko metak...teško me uhvatit ;)
sori, znam da sam ti obećala neke novije fotke, al vidiš da je vrijeme šugavo već dugo, nikak da stignem. držim fige da tvoj dođe i prije očekivanog termina!

Creativity
16.05.2010., 16:19
Još svaki dan prolazim kraj VW parkinga sa autima koji čekaju vlasnike i već stoji dugo isti kao moj, ali nije..ali bit će..hehe..
Baš mi je drago što si zadovoljna, auto je pravi mali zvrk na cesti, a unutrašnjost za preseliti se unutra (hmm...možda nije loša ideja...)
Ove slike koje si postala su odlične, probaj koju uhvatiti kao što Lupino uhvati neku curu na konju...:p
Prije sam se premišljao između TSI-ja i TDI-ja i odlučio za ovo sigurno i provjereno, a i manje šaltanja kroz grad.. Ipak su TDI i JTD motori najbolji dizelaši a ako se poželi dići malo konjaža zna se dadizeli tu daju najbolje rezultate..
Sad samo preostaje :kava:

pinkskin
16.05.2010., 17:56
Prije sam se premišljao između TSI-ja i TDI-ja i odlučio za ovo sigurno i provjereno, a i manje šaltanja kroz grad.. Ipak su TDI i JTD motori najbolji dizelaši a ako se poželi dići malo konjaža zna se dadizeli tu daju najbolje rezultate..
Sad samo preostaje :kava:

Pa ti TDI motori u polu su najnoviji dizel motori kod VW, kao i 1.2 TSI.

TSI motori po nekim mjerenjima imaju oko 120 konja na točkovima pa podizanje snage od 20-25% bi onda bilo na 140-150 konja, onda se tih 160 konja i nečini neostvarivo.

gentor
16.05.2010., 18:02
još sam pod dojmom :)
potrošnja je oko 5 litara. dosad sam napravila oko 1500 km. super vuče na semaforima i bez imalo truda uvijek sam prva. osim ako se kraj mene nađe neki klinjo s nabrijanim autekom koji turira prije nego se semafor uopće otvori :)
ma mali ide ko metak...teško me uhvatit ;)
sori, znam da sam ti obećala neke novije fotke, al vidiš da je vrijeme šugavo već dugo, nikak da stignem. držim fige da tvoj dođe i prije očekivanog termina!

Odlična potrošnja,teško da je mogu stići i auti puno manje snage , lakši i bez turba, npr. moj 68 KS a troši više...

dipl.kucanica
16.05.2010., 21:13
Odlična potrošnja,teško da je mogu stići i auti puno manje snage , lakši i bez turba, npr. moj 68 KS a troši više...

ja se većinu vremena vozim po obilaznici i to cca 100-110 km/h..nikad ne divljam s njim i pazim na potrošnju (znam, čudno za jednu ženu)..non stop mi je upaljena trenutna potrošnja na putnom računalu i stalno mi je pred očima. tak da pazim. dođe ona i ispod 5..al varira tu negdje stalno

Ivo_22
17.05.2010., 14:06
Onih 5L se odnosi na 1.6 TDI od 90ks, kojih se ovdje spominje za 1.2 TSI. Nije li tako?

potrošnja je oko 5 litara.

..1,6 TDI Highline..bijeli, 3 vrata, 90 konja...

A. Senna
17.05.2010., 14:45
Onih 5L se odnosi na 1.6 TDI od 90ks, kojih se ovdje spominje za 1.2 TSI. Nije li tako?

Na zg. obilaznici 110 km\h i TSI troši 5L ništa se ne bi čudio, a dizel i 4L.:top:

famozni
17.05.2010., 22:38
za vlasnike pola jedno pitanje, kava vam je pozicija naslona za ruke? meni se čini nekako previsoka

STINGer
17.05.2010., 22:50
Prelistaj unatrag, koliko se sjećam dosta se pisalo o naslonu i njegovom podešavanju

_slatk_i
24.05.2010., 22:19
ako je slucajno tko zainteresiran za VW RNS 510 navigaciju(original, 30 gb hard,ucitane mape od balkana, GPS antena) znaci,sve za ugradnju, cijena 850 eur. Na njuskalu je 1200 eur i cijene vani su cca 1000 eur.
imam samo jednu
inace pri kupnji auta je doplata cca 2500 eura

masha28
26.05.2010., 08:13
1.6 tdi 75ks -napravila sam skoro 8000 km..svakodnevno pređem cijeli grad po zg-slavonskoj i dio zaobilaznice..u pravilu potrošnja je oko 6l, tako da vaše te svemirske 3l i sl ono..ne pretjerujte..možda vas računalo vara..il to postižete u jednoličnoj vožnji, al objektivna mješovita potrošnja je oko 6. vozim normalno, ponekad sasvim fino, ponekad ga nagazim. uglavnom još uvijek testiram gorivo, jednom tiffon,prije tog ina i sad sam na omv-u..mislim da ću i ostat..puni rezervar cca 750km, dok ga tiffon malo guši. sad kad klima krene vidjet ćemo..
zašto ukidaju ovaj naš motor i prelaze na 1.2 tdi??? nije valjda neki kvar već uočen??? aaaaa

CDRW
26.05.2010., 08:20
Nije kvar nego cijena. Fiat ima 1.3 u varijantama 70 i 75 ks. Koreanci imaju također male 1.1 ili 1.4 motore. Japanci 1.4, sve slične snage.
Pa čemu onda trpat 1,6 pod haubu kad se s 1,2 može napravit isto (jest da je "traktor" ali manje troši od 1,6 sa 4 cilindra).

Dakle ko uzme auto od 75 ks sigurno mu sprint nije na pameti nego mala potrošnja. A onda ako 1.2 troši manje od 1.6 - čemu inzistirat na većem motoru.

masha28
26.05.2010., 08:27
mislim super..sad ću biti jedna od rijetkih koja ima taj 1.6 75ks..već vidim problemi sa dijelovima i slične gluposti,nema ovog , nema onog.

CDRW
26.05.2010., 08:31
Zašto? Pa većina potrošnih djelova je ista ko i na 90 i 105 ks varijantama. Sumnjam da ćeš mjenjat klipove, uljnu pumpu, intercooler i slične sitnice koje baš i ne spadaju u "normalno" održavanje.

masha28
26.05.2010., 08:34
ko zna jednog dana..računam ovaj autić vozit jaaakoooo dugo, zato sam i odabrala vw :D
al možda mi se i standard popravi za 7 godina pa ga prodam i uzmem nešto drugo :dreamy:

CDRW
26.05.2010., 08:36
ko zna jednog dana..računam ovaj autić vozit jaaakoooo dugo, zato sam i odabrala vw :D
al možda mi se i standard popravi za 7 godina pa ga prodam i uzmem nešto drugo :dreamy:

Al si se zajebala :E :p

masha28
26.05.2010., 08:52
trebao si boldat samo riječ "možda" LoL, to je jedino upitno vjeruj mi ,hehe

CDRW
26.05.2010., 08:58
A jel znaš onaj vic:

Fato, jel ti znaš računat?
Znam!
E onda računaj da ćeš bit jebena!

Dakle pretpostavka ti je majka svih zajeba - pa tako i da ćeš VW vozit najduže i da će te vjerno služit do kraja svijeta i dalje - da nebi. Danas su svi manje više isti - 250.000 km i spremni za koš.

get
26.05.2010., 09:05
A jel znaš onaj vic:

Fato, jel ti znaš računat?
Znam!
E onda računaj da ćeš bit jebena!

Dakle pretpostavka ti je majka svih zajeba - pa tako i da ćeš VW vozit najduže i da će te vjerno služit do kraja svijeta i dalje - da nebi. Danas su svi manje više isti - 250.000 km i spremni za koš.

Puno si rekao . . .

Ako je netko gledao potrošački kod, pa je onda vidio kako i Mercedes S klasa završi . . .

masha28
26.05.2010., 09:08
dok ide,ide..zasad sam zadovoljna, jako zadovoljna..nećemo ići tako daleko, do tad se možd i bogato udam :D ..nakon 250 000 sve je spremno za koš.

STINGer
26.05.2010., 10:32
1.6 tdi 75ks -napravila sam skoro 8000 km..svakodnevno pređem cijeli grad po zg-slavonskoj i dio zaobilaznice..u pravilu potrošnja je oko 6l, tako da vaše te svemirske 3l i sl ono..ne pretjerujte..možda vas računalo vara..il to postižete u jednoličnoj vožnji, al objektivna mješovita potrošnja je oko 6. vozim normalno, ponekad sasvim fino, ponekad ga nagazim. uglavnom još uvijek testiram gorivo, jednom tiffon,prije tog ina i sad sam na omv-u..mislim da ću i ostat..puni rezervar cca 750km, dok ga tiffon malo guši. sad kad klima krene vidjet ćemo..
zašto ukidaju ovaj naš motor i prelaze na 1.2 tdi??? nije valjda neki kvar već uočen??? aaaaa

Ma nemaš straha, motor je praktično isti kao i onaj od 90 i 105 ks koji ostaje u dosta drugih auta...

Velociraptor
28.05.2010., 22:11
Novi Polo GTI je u konfiguratoru na vw.hr, pocinje od 137 000 kuna, ako je vjerovati istome. :)

STINGer
29.05.2010., 02:53
Pa s obzirom da je to verzija sa DSG mjenjačem, a i da osim muzike ima prilično ok opremu i da se radi o das vagenu cijena relativno ok. Nije u rangu Clia RS (koji je druga dimenzija), ali za 180 ks i DSG po meni prilično ok cijena...

Velociraptor
29.05.2010., 07:29
Pa s obzirom da je to verzija sa DSG mjenjačem, a i da osim muzike ima prilično ok opremu i da se radi o das vagenu cijena relativno ok. Nije u rangu Clia RS (koji je druga dimenzija), ali za 180 ks i DSG po meni prilično ok cijena...

Istih je performansi kao i Clio... cudno mi je da je toliko jeftiniji od fabie vrs i ibize cupre, koji pocinju od 156 i 164 hilje kuna

SHOGO
29.05.2010., 07:35
Istih je performansi kao i Clio... cudno mi je da je toliko jeftiniji od fabie vrs i ibize cupre, koji pocinju od 156 i 164 hilje kuna

ma nemoj reć...probao?pogledaj malo testove clia pa nešto ovako iznesi:lol:

Velociraptor
29.05.2010., 08:01
ma nemoj reć...probao?pogledaj malo testove clia pa nešto ovako iznesi:lol:

Obadva idu 6,9 do stotke i oko 230 km/h... Prema tome, imaju vrlo slicne performanse :mig:

BTW, Clio pocinje od 157 hilja, dakle osnovni je, ako je ova cijena Pola tocna, 20 hilja skuplji

vrhk_pu
29.05.2010., 10:47
da, ali 137 tisuća je cijena za stari polo gti, a ne za 6R.

Velociraptor
29.05.2010., 10:55
da, ali 137 tisuća je cijena za stari polo gti, a ne za 6R.

nije nego za novi, samo su stavili staru sliku... ako pogledas, medju serijskom opremom i dodatnom naci ces detalje svojstevene samo ovom Polu(XDS, LED + bixenon...)

vrhk_pu
29.05.2010., 13:24
nije nego za novi, samo su stavili staru sliku... ako pogledas, medju serijskom opremom i dodatnom naci ces detalje svojstevene samo ovom Polu(XDS, LED + bixenon...)

ah, imaš pravo, prevarila me slika. U tom slućaju se ispričavam.