PDA

View Full Version : Savjeti za kupovinu instrumenata i opreme

stranice : 1 [2] 3 4

goonie7
19.01.2010., 17:01
Premjesteno ;)
a koja bi gitara bila bolja za mene(početnika): akustična ili klasična???

Dopuna:
svirao bih većinom normalnu glazbu: zabavnu, malo tamburice i to...
I zanima me da li bi mogla gitara ići uz tamburice...

ja bi rađe akustičnu :ne zna:
more uz tamburice

Došla me 2400... nova :)

po meni je i toliko para vele za skvajera ali eto... opet je bolja vintage :ne zna:

alfis
19.01.2010., 19:32
Ništa ispod 2000 novo nemoj gledat. Vidi nekog Ibaneza ili Corta. Možda i Jacksona :)

Koje je najbolje mjesto da pogledam polovne stvari?

blade_8699
19.01.2010., 19:50
Koje je najbolje mjesto da pogledam polovne stvari?

A pogledaj po njuškalu, a imaš i sekciju oglasa na gitare.info...

wyrm
19.01.2010., 21:58
A i glazbeni oglasnik a i glazbeni forum.

Selotep
23.01.2010., 22:55
sviram dugo gitaru, ne previse ali dosta ... ima 5, 5 i pol godina svirke ...
na pocetku sam ucio sam ljepo naucio sve osnove u skolu se upisao nabrzinu prosao 3 godine i sada sam na petoj godini u skoli ...

Uglavnom sviram električnu gitaru i sada imam veliko ništa, a ne gitaru
gitara je jako loša neznam niti sam ko ju proizvodi, uglavnom moram kupiti novi u to puno bolju

eh sad dvoumim se između 2 gitare i neznam sad koja je bolja (al imam filing da je epiphone bolja no nisam siguran) pa me zanima vase misljenje koja je gitara bolja (govorim o električnim):

Ibanez RGA420Z:
http://www.ibanez.co.jp/products/images/eg2010/RGA420Z_PRT_00_01.png

ili Gibson Epiphone G-310 SG:
http://www.musicshopdirect.co.uk/images/electric_guitar/g-eg16.jpg

hvala na odgovorima ...

goonie7
24.01.2010., 09:18
sviram dugo gitaru, ne previse ali dosta ... ima 5, 5 i pol godina svirke ...
na pocetku sam ucio sam ljepo naucio sve osnove u skolu se upisao nabrzinu prosao 3 godine i sada sam na petoj godini u skoli ...

Uglavnom sviram električnu gitaru i sada imam veliko ništa, a ne gitaru
gitara je jako loša neznam niti sam ko ju proizvodi, uglavnom moram kupiti novi u to puno bolju

eh sad dvoumim se između 2 gitare i neznam sad koja je bolja (al imam filing da je epiphone bolja no nisam siguran) pa me zanima vase misljenje koja je gitara bolja (govorim o električnim):

Ibanez RGA420Z:

hvala na odgovorima ...

da se mene pita ja između ove dvi nebi mislijo ni sekunde nego uzeo ibaneza... ali to sam ja
a ti najprije reci koju glazbu pretežito slušaš/sviraš pa ćemo lako

Selotep
24.01.2010., 09:34
da se mene pita ja između ove dvi nebi mislijo ni sekunde nego uzeo ibaneza... ali to sam ja
a ti najprije reci koju glazbu pretežito slušaš/sviraš pa ćemo lako
Da i meni je nekako Ibanez bolji

A ja ti sviram onako najvise metal, rock i te stvari no ja na gitari sviram sve, ama baš sve mogu neki teški metal, lagani mogu i nu metal takve stvari a mogu i nekakav klasik na električnoj ...

zato se i dvoumim između te 2 gitare
ibanezica ima dobre pikapove :D

The-Trooper
30.01.2010., 13:40
Ibanez RGA420Z:

hvala na odgovorima ...

Ovo su dvije toliko različite gitare da nisam siguran znaš li ti što ti točno treba. Prvo definiraj svoje potrebe pa kreni u potragu za instrumentom.
Floyd, tremolo ili fixni bridge
Kakvi pikapi
Kakvo drvo
Suzi izbor, a zatim kreni u isprobavanje.

gramah
04.02.2010., 09:10
Pozdrav! i ja sam početnik sto se sviranja tice,i imam isti problem. koju gitaru da kupim za početak?znam da ima vec milijun takvih tema otvorenih,al svugdje spominju gitaru iz konzuma koja se vise ne prodaje.zna li tko di mogu nac neku jeftinu,moze i rabljena.

wyrm
04.02.2010., 13:30
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showcat.php/cat/80
http://glazbeni-oglasnik.com/pregled_oglasa/gitare_i_tamburice_elektricne/ponuda
http://www.njuskalo.hr/gitare

PaleDistorzion
06.02.2010., 11:03
Evo, ja sam još uvijek početnik u ak. gitari, ali prilično dobar početnik i sad želim kupit električnu gitaru... :D Zanima me na šta treba pazit pri kupnji, i je li mi bolje kupit polovnu ili novu? Također mi treba i pojačalo.
Ne bi trebalo bit više od 1500 kn. Zanimaju me iskustva, i šta je najbolje zaobić.
Hvala! :s

goonie7
06.02.2010., 14:24
Evo, ja sam još uvijek početnik u ak. gitari, ali prilično dobar početnik i sad želim kupit električnu gitaru... :D Zanima me na šta treba pazit pri kupnji, i je li mi bolje kupit polovnu ili novu? Također mi treba i pojačalo.
Ne bi trebalo bit više od 1500 kn. Zanimaju me iskustva, i šta je najbolje zaobić.
Hvala! :s

koju muziku slušaš/sviraš

inače, slabo ćeš išta "bolje" za iljaduipo kuna... ako za to misliš i gitaru i pojačalo uzet :ne zna:

CroRipke
07.02.2010., 15:52
Evo i ja sam početnik... Zanimaju me klasične gitare, do nekih 500 kuna, da su s malo većim vratom pošto imam 192 cm... Svirao bih uglavnom sve vrste, tamburaško, malo rocka, zabavne... ISključivo za sebe, možda kasnije u bandu s tamburicama... Zapela mi za oko Tenson Classic 4/4... Molim vas pomozite

gramah
08.02.2010., 06:44
http://www.melodija.hr/

CroRipke
08.02.2010., 14:46
taman za mene...hvala

olivermcml
08.02.2010., 21:58
Bok...moze li mi netko pomoci,imam priliku uzeti ovu gitaru...povoljno...DA ili NE ? pls..
http://shop.steinigke.de/gallerie/index.php?artnr=26213160&file=26213160.jpg

baja
09.02.2010., 12:06
ima li ovdje saksofonista voljnih dati savjet za kupnju i poduku?

IZC
12.02.2010., 16:03
Zanima me koju bi mi klavijaturu preporučili za Gothic/Melodic Mettal bend. Trenutno imam Yamahu PSR-E413 (61 tipka) i relativno sam zadovoljan s njom s time da cijena nije bila prevelika :).

IZC
16.02.2010., 14:29
Zanima me koju bi mi klavijaturu preporučili za Gothic/Melodic Mettal bend. Trenutno imam Yamahu PSR-E413 (61 tipka) i relativno sam zadovoljan s njom s time da cijena nije bila prevelika :).

Kaj mislite o tome da kupim ovo- Korg TR76? http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?products_id=4968

IZC
18.02.2010., 16:12
S time da nitko ništa ne odgovara:mad: sam odlučio. XD
Kupit ču korg M50.

matija_1988
18.02.2010., 20:22
zanima me jel ova zvučna kartica ima predpojačalo i dal mogu u nju direkto spojiti shure sm58 naravno uz odgovarajući kabel...

http://217.14.221.177/StartEU.ashx?part=zag&_command=showItem&item=aso-vanj-zv8ch-usb

hvala svima unaprijed!

matija_1988
23.02.2010., 19:59
zanima me jel ova zvučna kartica ima predpojačalo i dal mogu u nju direkto spojiti shure sm58 naravno uz odgovarajući kabel...

http://217.14.221.177/StartEU.ashx?part=zag&_command=showItem&item=aso-vanj-zv8ch-usb

hvala svima unaprijed!
nitko?

wyrm
24.02.2010., 08:34
Za te novce je dobro ako radi uopce. ;)

bewitched.
27.02.2010., 16:22
ljudi, ja bih trebala kupiti mikrofon al onaj pravi..:D
..i da je cijena prihvatljiva...treba mi radi pjevanja a i da ja doma mogu malo...:rofl:

zna netko u ri gdje da kupim?unaprijed hvala...

wyrm
27.02.2010., 16:27
Kakav je to pravi mikrofon? :zubo:

Treba ti za live? Shure SM58 - Nova glazbala - cca 1000 kn.

bewitched.
27.02.2010., 16:30
hahahahahhahaha a pravi...:rofl:

cca 1000 kn?uf...budemo vidjeli šta će majka reći na to...

da treba mi za live...jer nemaju dovoljan broj mikrofona :rolleyes:

wyrm
27.02.2010., 16:36
Cek, za probe neke? Kupi bilo sto onda. :zubo:

Frankie
03.03.2010., 15:26
zna li netko ima li u Grazu koji dućan muzičkih instrumenata i opreme ?
možda bi se isplatilo otići po koju sitnicu (preko agencije za 100kn)
hvala

Frankie
03.03.2010., 15:30
ima li ovdje saksofonista voljnih dati savjet za kupnju i poduku?

ima nas jako malo, valjda jedan na milion gitarista :)
ja nisam baš u trendu s opremom, najbolje pitaj na glazbeni-forum.com

IZC
28.03.2010., 20:05
najbolje pitaj na glazbeni-forum.com

Kada sam ja napisal da se obratite na http://www.glazbeni-forum.com/ su mi obrisali post XD

Prije leš dobit na lutriji nego ovdje neki odgovor što se tiče glazbe :(

dado20
06.04.2010., 22:20
Pozdrav, želio bih kupiti neke klavijature, ili digitalni piano, ili stage piano, ali nemam iskustava s time, pa me zanima da li mogu dobiti savjet koje od toga uzeti i koji model, ( o polovnoj stvari govorimo, naravno) za recimo do 3500 kn. ali da ima teške tipke, tipa klavirske, a ne one mekane ko synt. jer to mi je užas....unaprijed hvala na svim informacijama....

IZC
07.04.2010., 16:08
Pozdrav, želio bih kupiti neke klavijature, ili digitalni piano, ili stage piano, ali nemam iskustava s time, pa me zanima da li mogu dobiti savjet koje od toga uzeti i koji model, ( o polovnoj stvari govorimo, naravno) za recimo do 3500 kn. ali da ima teške tipke, tipa klavirske, a ne one mekane ko synt. jer to mi je užas....unaprijed hvala na svim informacijama....

nema šanse da kupiš sintiči ili digitalni piano (polovni oba dvoje)) sa Hammer tipkama za 3500kn a da nešto valja. :ne zna:

Pitanje- koliko dugo sviraš i kaj trenutno imaš doma (na čemu si do sada svirao)

Ferdibrand
07.04.2010., 16:41
pozdrav, molio bi nekog stručnog da mi procijeni koliko bi došao rabljeni Mapex 2.3 mm Power Hoops bubanj u vrlo dobrom stanju?

dado20
07.04.2010., 19:40
A klavir konkretno sviram već 8 godina, al uglavnom sam to vježbao u glazbenoj školi na klaviru baš, a doma samo za nuždu sam imao neke shit klavijature Yamaha PSR-18, to nije ništa...nešto djećje, ko sintić neki loš zvuk i užasne tipke XD....a trebao bih sad nešto konkretnije za neke svirkice malo za bend....ima ovih digitalnih piana za te pare i sviđa mi se to, skoro je ko klavir, ali kaj ću s tim, to ne mogu nosit nigdje, najbolje bi bio taj stage piano neki, kolko su mi rekli, ali ne znam kaj od tog valja a da nije skupo baš....zato tražim savjet :D

IZC
07.04.2010., 20:55
što se tiče stage piana ja osobno nisam sviral na niti jednom ali znam da su Korg i Roland leaderi što se tiče proizvodnje njih. Ja namjeravam kupiti Korg m50 88 verziju sa hammer tipkama ali vjerujem da je to tebi pre skupo, a i ovisi što želiš svirati. Ako češ svirati samo sa Piano melodijom če ti neki El. Stage Piano biti dovoljan ali ako češ svirati nešto tipa Metal, rock i sl. če ti trebati još melodija.

dado20
08.04.2010., 10:34
Našao sam neke klavijature sa hammer tipkama koje mi se čine predobre, i slušao sam na Youtube-u stvari svirane ne njima i stvarno su mi super....lik traži za njih 4300 kn, što mislim da nije čak ni puno s obzirom na mogućnosti.... to su Kurzweil PC88MX...

IZC
08.04.2010., 16:28
Ima mi jako ljepi zvuk (Kurzweil PC88MX) i preporučil bi ti je definitivno. Teško da nađeš nešto bolje u tom cjenovnom rangu sa Hammer tipkama. Naj bolje ti je da odeš do lika i probaš svirati i probaj još malo sniziti cijenu koliko ide (nije da ne vrijedi toliko nego da ti jeftinije prođeš :D). Uzmi si nekok frenda sa sobom i kada sviraš samo bez žurbe, dobro pogledaj "kljavu" na oštečenja, ogrebotine i sl. to su sve stvari s kojim možeš sniziti cijenu. :D

sretno :D

dado20
08.04.2010., 16:29
Hvala na savjetima!!!! :D

sunnybarrett
14.04.2010., 22:24
....nakon 12 godina sviranja na akustičnom instrumentu...došao je i taj dan da se prešaltam :D
što mislite o Kawai digitalnim pianinima?danas sam svirala na jednom...mislim,klavir je klavir...ali ovo mi se učinilo solidnim...
?

Chansomps
18.04.2010., 14:34
....nakon 12 godina sviranja na akustičnom instrumentu...došao je i taj dan da se prešaltam :D
što mislite o Kawai digitalnim pianinima?danas sam svirala na jednom...mislim,klavir je klavir...ali ovo mi se učinilo solidnim...
?

Kawai,ne možeš fulat :top:
Zavisi što želiš,Portable Piano ili? :)

Ako si iz Zagreba pogledaj u Piano Centru ili AUDIO PRO Artist d.o.o. pa razgledaj njihovu ponudu.

sunnybarrett
18.04.2010., 19:10
Kawai,ne možeš fulat :top:
Zavisi što želiš,Portable Piano ili? :)

Ako si iz Zagreba pogledaj u Piano Centru ili AUDIO PRO Artist d.o.o. pa razgledaj njihovu ponudu.

Već sam ga našla i probala,znači vrijedi? :mig: Hvala na mišljenju! :)

HawaiiDomorodac
20.04.2010., 16:23
Jel zna netko gdje kupiti atabaque bubanj u ZG ali prvo jel ga ima kupit u euro-unit yamaha tu isto u zg???

Davorin93
01.05.2010., 17:12
E ljudi jel zna netko od gitarista gdje u hr. ima za kupit washburn n2 ili n4 model, ja sam trazio na netu i jedino sto sam nasao je u Bosni.
pa ak neko zna.... help!!!!

ludi_bubnjar555
06.05.2010., 21:03
oj oj...savjet!! pošto kupujem novi set bubnjeva kupio bih i nove cinele..razmisljam između Pasite RUDE ili SABIAN AAX metal seriju...s obzirom na to da sviram rock,metal i punk... Hvala :mig:

spiral stair
07.05.2010., 11:27
jel neko zna dal valja PALATINO VN 950 violina (kineska proizvodnja).
http://musicmax.hr/proizvodi/violine/violina-pala-44-vn950/9054/
naime ne treba mi za koncertiranje već za domaću uporabu. košta cca. 1500-2000kn.
ili je ipak bolje kupovati na sigurno nekakvu yamahu ili nešt slično (preporuke)?
(znam da tu postoji gospođa piggy koja se razmi pa molim ak je tu da mi savjetuje) :)

mc05
13.05.2010., 13:15
Radije pogledaj Strunal , Gewu . Čuo sam od par ljudi da su vračali Palatino violine natrag u dučan. Vjerovatno jeftinije modele ali sve jedno , probak prvo ove koje sam ti napisao.

spiral stair
13.05.2010., 18:11
e super. fala za preporuku.
sam da to ima u hr za kupit. čije su to violine (budem pogledal na netu al pitam čisto da skupim još informacija od tebe koji si u kontaktu s tim očito)?
kolko sam skužil sad su češke violine dobile na ceni od kad smo dobili violine iz kine!?

BlackLotus
15.05.2010., 13:46
hej :D

htjela bih dragome kupiti neke dobre palice za bubnjeve... cijena nebitna.
s obzirom da nemam pojma o bubnjevima, ne znam kakve kupiti :confused:
ko bi reko da ima 550 000 vrsta palica :ne zna:

oš ovo drvo oš ono, oš nešto treće,dužina, težina 5A, 5B wtf :s

inače svira u metal bendu(zapravo je tek primljen :cerek:) akto išta znači.

help?

našla sam ovo na ebayu (http://cgi.ebay.co.uk/Ahead-2B-Drumsticks-A2B-LT-/190386906539?cmd=ViewItem&pt=UK_Musical_Instruments_Drums_Percussions_MJ&hash=item2c53f1a5ab), seller ih hvali al nemam pojma jel todobro niti koliko se isplati
"bolje od drvenih palica" piše. al ne znam kolko onda mijenjaju(pogoršavaju) zvuk? :ne zna:

pomoć molim :o

wyrm
15.05.2010., 13:55
A da pitas njega kakve preferira? :zubo:
Onako, suptilno.

BlackLotus
15.05.2010., 13:59
A da pitas njega kakve preferira? :zubo:
Onako, suptilno.

imaš kakvu ideju kak da ga pitam od kojeg drveta su palice za bubnjeve njemu bolje i jel koristio A ili B.. :D čini se da bu mi iznenađenje propalo :rofl:

wyrm
15.05.2010., 14:04
Pa napravi se glupa i pitaj od cega se rade palice. Kad objasni, nastavi u revijalnom tonu i onako, kao usput pitaj koje su njemu najbolje. Bez hihotanja i slicnog. :zubo:
Ovo je APP metoda. :D

d._m.
15.05.2010., 19:38
al ono, mislim da ti je šugavi poklon, jer ak preferira neke palice onda ih vjerojatno već ima :D

kupi mu činelu ili boljega snare-a ili nekaj :rofl:

wyrm
15.05.2010., 20:06
Palice - 100-150 kn
Cinela ~ 100 €
Snare ~ 100€

:D

BlackLotus
15.05.2010., 22:57
prodo je stare bubnjeve, nije sviro 3 god..tak da ide sve iz početka :mig:
nema nit bubnjeva nit palica. al i palice su početak. :rofl:
i veli da su dobre ove koje sam gledala :cerek:
400+ kn su kod nas, na ebayu su 30 funti, sam ih trebam onda prešvercat prek grane da nam carinu+PDV ne opale.

d._m.
16.05.2010., 09:16
stavi ih u gaće ili neš :D
neš ti problema prošvercat dva štapa :rofl:

wyrm
16.05.2010., 13:22
:rofl:

Mozda je problem u tome sto kupuje preko ebaya? :misli: :zubo:

rune88
16.05.2010., 18:53
Trenutno sviram na desetkama, a trebao bi mi glasniji zvuk. Jel to mogu postic sa 13-icama, jel se moze vrat gitare ostetit ako stavim predebele zice i hoce li biti glasnije? :)

wyrm
16.05.2010., 19:16
Priblizi magnete zicama.

rune88
16.05.2010., 23:36
Priblizi magnete zicama.

akusticna gitara..

wyrm
17.05.2010., 00:40
Mogao si i reci. Nece biti glasnije s debljim zicama.

adidas_3
23.05.2010., 11:08
ovako.pocetnik sam. zelim nauciti svirati harmoniku i klavir (sintić) .

s kim da pocnem. dogovoreno imam od drugog tjedna privatnog instruktora.

kakve da uzmem klavijature solidne do 2500 kn ( nove) i koju harmoniku? 80 bassa?

IZC
24.05.2010., 12:01
Ovako, ja ti mogu preporučiti samo sintič.

Ja sam osobno počeo (učiti) svirati sintič na Yamaha PSR E-413 i jako sam zadovoljan s njime. Za početnika je genijalan sintič i u tom tvojem cjenovnom rangu (novo).

Za harmuniku pričekaj da ti netko savjetuje drugi jer ja ne sviram harmuniku pa se ne razumijem previše, jedino kaj znam je da su dosta skupe, čul sam da su Hohner harmonike najbolje :rofl:.

p.s. Nikad nemoj pomisliti da kupiš CASIO sintič, veči šrot ne možeš kupiti, je da su jeftini ali ja osobno ne volim CASIO kljave i znam da ne valjaju (sviral sam na njima).

Sretno, pozzz. :)

metalfreak78
24.05.2010., 12:52
Zna li netko i da li je probao gitaru Vintage VS6CG?

Chansomps
24.05.2010., 14:49
Zna li netko i da li je probao gitaru Vintage VS6CG?

Nisam probao ali sam čuo da su teški šit :ne zna:
Moja preporuka ti je da skupiš još love i kupiš Epiphone SG :top:

adidas_3
24.05.2010., 16:06
Ovako, ja ti mogu preporučiti samo sintič.

Ja sam osobno počeo (učiti) svirati sintič na Yamaha PSR E-413 i jako sam zadovoljan s njime. Za početnika je genijalan sintič i u tom tvojem cjenovnom rangu (novo).

Sretno, pozzz. :)

hvala punoo :)

mc05
31.05.2010., 13:54
?

Ja sam nedavno bio u music shopu ETIDA u Gunduličevoj 4. Imaju veliki izbor Kawai a prodavač je bio jako uslužan i sve klavijature mi je prezentirao . Što je s obzirom da sam kupovao za kčer i nemam pojam o sviranju bilo odlično. Rekao mi je da mi ju dučan i na Zagrebačkom Velesajmu pa možeš i tamo pogledati.

jazzydays
02.06.2010., 10:42
Dragi svi ! :)
20 mi je godina,od svoje 6. godine sviram klavijature,od 15. i gitaru.
svega sam se toga zasitila i htjela bih se napokon prebaciti na instrument kojim sad od malih nogu ocarana, a to je- violina! :) nisam jos nikada niti svirala violinu niti imam nekoga od koga bi ju mogla posuditi ili nesto,tako da moram kupiti!
e sad,kako se ovih dana para bas i nema, ne mogu si prijustiti violinu za pocetnike- tipa yamahinu od 2000kn pa nadalje. a to su one violine koje svi preporucuju pocetnicima.
Za violinu mogu izdvojiti max 1000kn,tako da sam od ponude izdvojila sljedece,pa bih samo molila za misljenje-znam da je sve smece,ali koje smece je najmanje smece od ovih :
http://www.njuskalo.hr/gudacki-instr...4-oglas-643642

http://www.njuskalo.hr/gudacki-instr...4-oglas-680357
i http://www.comel.hr/katalog/glazbena...axtone-44-tv-4

to je to. Molim Vas da me shvatite da vise od toga ne mogu izdvojit, ne samo da nemogu izdvojit nego NEMAM! nemam iz cega izdvojit hehe..
Znaci od ovoga-koje govno najmanje smrdi ? :P

glembaj
02.06.2010., 21:08
što mislite o Kawai digitalnim pianinima?danas sam svirala na jednom...mislim,klavir je klavir...ali ovo mi se učinilo solidnim...?

Hm,možda je malko prekasno za odgovor,al kad već čitam......

Jest,u principu su digitalci danas vrlo pristojno izvedeni kad govorimo o mehaničkom dijelu,tvrdoća tipki...itd... Vidim da ovdje ljudi stalno hvale Kawai,ali ja bih se osobno uvijek prije zaletio na Yamahu.Ipak je Yamaha imala prvi električni grand piano sa izvanrednim zvukom i moglo ga se vidjeti na svim svjetskim pozornicama,a držim da razlika u cijeni i nije tolika da bi od Yamahe trebalo odustati.

Zla majkee
08.06.2010., 21:40
lijep pozdrav!

evo ovak...
totalni sam početnik u sviranju a kupila bi bas gitaru. ništa prefensi, tek tolko za početak da vidim kak ću se uopće snaći s tim. imam volje i nešto novaca pa me zanima dali imate nešto za preporučiti.
zahvaljujem :)

IZC
09.06.2010., 13:10
sve ovisi o tome koliko točno para imaš i želiš potrošiti na prvi instrument?
Imaš pojačalo ili i to kupuješ?

moj savjet ti je najviše da zaobilaziš Stagg.

Chansomps
09.06.2010., 13:51

I SX :mig:

Zla majkee
09.06.2010., 15:22
sve ovisi o tome koliko točno para imaš i želiš potrošiti na prvi instrument?
Imaš pojačalo ili i to kupuješ?

pa, u planu mi je dat do 2000kn za polovni.
malo mi je blesavo davat neke velike pare za početak. (a i ne planiram baš neku glazbenu karijeru :mig:) trenutno imam frendovo pojačalo ali i to bi uskoro kupila.

dal mi se isplati uopće kupovat nekaj tak jeftino?
kakve kvalitete je cort?

hvala na savjetima :s

IZC
10.06.2010., 08:41
ovako.
Malo sam se još raspitivao među frendovima i da, Cort jesu dobri Bassevi :).
Što se tiče isplativosti kupnje bassa do 2k Kn, za početak (naučiti) če ti biti dobar.

Ja sam malo gledao po oglasnicima i evo ti mojih preporuka-
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/22455/cat/81
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/26175/cat/81
http://www.njuskalo.hr/bas-gitare/bas-gitara-warwick-rockbass-streamer-standard-oglas-849554
http://www.njuskalo.hr/bas-gitare/jackson-bas-gitara-super-povoljno-oglas-1328444

Najviše bi ti preporučio od toga svega :sWarwick-Rockbass- :sWarwick je najjači u proizvodnji Basseva, boljih nema.

knick
10.06.2010., 13:07
Trebala bi mi gitara za potpunog početnika koji nikad nije držao gitaru dolje od 2 minute, a kamoli svirao. :D

Gledao sam ove dvije:
Stagg C542 (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_27&products_id=3936)
Stagg C546 (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_27&products_id=3470)

Ili da zarizikam i uzmem:
Stagg C546 PACK (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_27&products_id=3938) :D

I ako bi netko bio ljubazan da mi obajsni koja je razlika između ovih gitara? :mig:

Ili mi predložite nešto četvrto.. Najisplativija se traži, jer postoji velika vjerojatnost da se instrument neće svidjet budućem vlasniku pa da ne bacam previše novaca. :p

IZC
10.06.2010., 13:15
Sa Staggom ne možeš riskirati, to je sve šrot i ne valja.
Vidio sam da su to sve klasične gitare (plastične žice).

Pitanje očeš klasičnu ili Akustičnu (metalne žice)?
Koliko para očeš potrošiti?
Mora biti gitara nova ili može i polovna?

Neka polovna bi trebala biti isto dobra za naučiti jer nove su oko 1 000kn a da nešto valjaju.

knick
10.06.2010., 13:30
Sa Staggom ne možeš riskirati, to je sve šrot i ne valja.
Vidio sam da su to sve klasične gitare (plastične žice).

Pitanje očeš klasičnu ili Akustičnu (metalne žice)?
Koliko para očeš potrošiti?
Mora biti gitara nova ili može i polovna?

Neka polovna bi trebala biti isto dobra za naučiti jer nove su oko 1 000kn a da nešto valjaju.Nemam pojma.. Akustična mi ima malo bolji zvuk, al svugdje čitam da se na klasičnoj lakše uči..

Uzeo bi ja i polovnu, ali nemam pojma gdje da takvu kupim niti što da gledam? Ne bi volio da me netko nasanjka.. :ne zna:

mc05
10.06.2010., 14:46
Ne znam za Stagg kakav je ali imam ARIA AK-15 , gitara košta cca. 500 kn. a stvarno je dobra. Pogledaj njihovu stranicu:
www.ariaguitars.com
www.etida.hr

knick
10.06.2010., 20:21
Znam ja da uvijek vrijedi ona: "Kolko para, tolko muzike".

Ali ne znam da li meni uopće treba gitara od xxxx kn za naučit svirat dvadesetak pjesama i svirat za ekipu, uz pivo. :D

Ništa, budem si uzeo nešto jeftino da udaram po njoj dokle ide. :p

epson111
15.06.2010., 13:16
Pozdrav svima. Prvi put se javljam ovdje. Naime, trazim pojačalo.
Trebao bih neko kućno do max 15w (mislim da je to dovoljno, ako ne i previse). Planiram za to izdvojit oko 600-700 kn, pa ako netko ima neke preporuke. I po mogućnosti da shop nije u zagrebu jer, jelte, ne zivim tamo i neda mi se ic do zg.
Hvala unaprijed.

Mozda bih trebao napisati i sta sviram. Pa jednostavno receno: sve. Sviram blues, metal , blagi i zestoki rock itd. Tako da mi treba podjednako dobar clean ii distorzija. Znam da je za ove pare tesko naci tako nesto, al eto...

malo sam trazio i recimo da mi je ovo zapelo za oko:

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=43_44_216&products_id=422

ili

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=43_44_216&products_id=431

Zuky_drumer
16.06.2010., 09:55
Ok ljudi trebo bih pomoć oko opreme za bubnjeve jel to također pod ovom podtemom?

Elektra2404
16.06.2010., 15:04
Evo jedno pitanje: kupujem gitaru, početnica sam, izdvojila bih do 500 kn za klasičnu gitaru, samo da vidim hoću li odustat, pa ako budem još uvijek zagrijana za sviranje, onda bih izdvojila za neku bolju gitaru, šta mislite o STAGG (CP42) ?

Mr.Monden
20.06.2010., 11:50
Kupi bilo kakvu, samo da te jagodice na prstima ne bole, jer ćeš brzo odustati.

Ref
23.06.2010., 10:38
Ima li koja solidna električna gitara s cijenom do 1500kn za početnika?

mc05
23.06.2010., 11:46
Probaj Aria-ju električni paket EGP-001 , električna gitara sa pojačalom i ostalim sitnicama za 1300 kn za cash. Gitara je stavrno dobra.
http://www.ariaguitars.com/2010/aria_electricguitars.php

Naomy
25.06.2010., 20:29
na jesen planiram naučiti svirati obou, a moja fendica flautu :)....ali problem je u tome što nemamo svoje vlastite instrumente....interesiraju me najkvalitetnije marke, modeli i cijene instrumenata, ali što jeftinije (ili ne moraju biti)...molim neki savjet što prije :s...jesen će brzo doći jer vrijeme leti....:p

Eithel Fuin
25.06.2010., 20:43
A gdje ćete vi to učiti svirati?
Za obou ne znam, ali za flautu da. Moja prva flauta je bila ova (http://about.pricegrabber.com/search_getprod.php/masterid=42240450/search=Yamaha%20%20flute/st=product/sv=title&mode=about_musiced), nju sam koristila cijelu osnovnu školu, u srednjoj sam nabavila puno puno bolju koja je i još živa.

Ima puno marki koji su čak mislim i jeftinije od ove moje prve Yamahe, u svakom boljem music shopu možeš naći možeš naći neku za početnike koje koštaju od 2500 kn do 5000 kn, bar koliko se sjećam, bolji modeli su puno skuplji, moja je mene došla oko 2000 eura, al to je već pro flauta, no ima i skupljih. :D

Za obou ja mislim da je slična situacija, ali nisam sigurna. :ne zna:

edit: A i baj d vej možeš na sva ova pitanja naći odgovore ako samo malo guglaš. :D

petty_crime
25.06.2010., 21:08
Ma Yamaha flaute su najbolje.Peri-deri.:rofl:

car_iz_Osijeka
25.06.2010., 22:19
Evo jedno pitanje: kupujem gitaru, početnica sam, izdvojila bih do 500 kn za klasičnu gitaru, samo da vidim hoću li odustat, pa ako budem još uvijek zagrijana za sviranje, onda bih izdvojila za neku bolju gitaru, šta mislite o STAGG (CP42) ?

Nemoj stagg kupovati. Uštedi još koju stotku i za 600-700 kn možeš kupiti dosta dobru polovnu gitaru. I nemoj zazirati od polovnih. Mogu se naći dosta dobri primjerci. A ako ne bude išlo, prodaj ju za istu cijenu...

car_iz_Osijeka
25.06.2010., 23:06
Ima li koja solidna električna gitara s cijenom do 1500kn za početnika?

Teško... Uštedi 2+ t kn i onda možeš ubosti nešto polovno, a prihvatljivo.
Inače, to bi bilo samo za gitaru bez pojačala. Ako nemaš za pojačalo možeš za početak preko compa.

kopneni02
26.06.2010., 08:27
na jesen planiram naučiti svirati obou, a moja fendica flautu :)....ali problem je u tome što nemamo svoje vlastite instrumente....interesiraju me najkvalitetnije marke, modeli i cijene instrumenata, ali što jeftinije (ili ne moraju biti)...molim neki savjet što prije :s...jesen će brzo doći jer vrijeme leti....:p

Moja kći svira obou u glazbenoj školi. U Osijeku je instrument moguće unajmiti od glazbene škole, najam je 150 kn mjesečno. Kažu da je oboa najteži instrument za učenje i sviranje, od puhačkih instrumenata. Zato je najbolje prvo posuditi instrument, a ako vidiš da ti ide i da nećeš odustati nakon jedne školske godine, onda si kupiš svoj vlastiti.

Nica
28.06.2010., 11:48
Pozdrav. :)

Moja kći kreće u treći razred glazbene škole i svira violinu. Namjerava ove godine početi svirati i klavir iako nisam sigurna da će to biti izvedivo. :)
Uglavnom, namjeravam joj kupiti klavijature iz više razloga: za vježbanje intonacija, za gušt, za vježbu ako ipak krene i na klavir, ali i za sina jer bi i on svirao nešto ali ne bi u glazbenu školu. On će vjerojatno na privatne sate gitare. :)

Profesorica pjevanja nam je rekla da klavijature koje njoj trebaju moraju imati barem pet oktava, klavirske tipke i dinamiku.

Možete li mi preporučiti koje da kupim, da li trebam paziti na još nešto i da li mi se isplati kupovati polovno s obzirom da će se one ipak zadržati kod nas, nisu samo hir. :)

Hvala.

Naomy
28.06.2010., 17:13
na jesen moja frendica planira naučiti svirati flautu, a ja obou...problem jr u tome što NEMAMO SVOJE INSTRUMENTE!!! :mama:
dakle, treba mi neki savjet za najkvalitetniju marku i model flaute ili oboe te njihova najniža cijena (ili ne mora biti)....HELP ME PLEASE!!! :s

knick
03.07.2010., 10:06
Kupi bilo kakvu, samo da te jagodice na prstima ne bole, jer ćeš brzo odustati.
Bolit će te svaka.. :D

Ja sam kupio svoju prvu gitaru prije 20 dana. I krvi je bilo. :rolleyes:

knick
03.07.2010., 10:10
na jesen moja frendica planira naučiti svirati flautu, a ja obou...problem jr u tome što NEMAMO SVOJE INSTRUMENTE!!! :mama:
dakle, treba mi neki savjet za najkvalitetniju marku i model flaute ili oboe te njihova najniža cijena (ili ne mora biti)....HELP ME PLEASE!!! :sŠta će ti oboa? Kupi si saksofon, meni je puno bolji solo instrument.

d._m.
03.07.2010., 22:34
kaj će ti saksofon? kupi si čembalo, meni je puno bolji solo instrument :ne zna:

knick
04.07.2010., 01:04
kaj će ti saksofon? kupi si čembalo, meni je puno bolji solo instrument :ne zna:
Koliko puta si uživo slušao obou? Ja baš i nisam neki fan solaža na oboi.. Ne bi to svirao ako nemam namjeru ozbiljno se time bavit, recimo nastupat s orkestrom. :D Ako nemaš orkestar, većinu vremena ćeš svirat solo, a ja bi recimo volio nekad zasvirat nešto i za prijatelje, sumnjam da bi im se svidio moj koncert na oboi. :ne zna:

Sax je po meni puno zahvalniji isntrument, možeš svirat s orkestrom, kvartetom, bendom.. A tek solo. :cerek:
Ako imalo voliš jazz, gospel, pa i nešto pop/rocka - definitivno razmislit o saxofonu. :top:

d._m.
04.07.2010., 10:50
ak ideš tom logikom, onda bi svi sam svirali klavire :ne zna:
Najbolji solo instrument od svih, moš u bilo kojem sastavu, moš klavijature svirati, svašta :ne zna:

Neznam zakaj ideš nekome mudrovat kojega instrumenta da svira. Ak oće obou, nek si svira obou.

2Bad
04.07.2010., 12:06
Dobar dan ljudi.. Zanima me da li netko zna nešto o ovom bubnju:

http://www.njuskalo.hr/bubnjevi/pearl-chad-smith-signature-bubanj-snare-oglas-1344167

čini mi se možda malo niska cijena s obzirom da na takvom ko fol svira chad iz rhcp:ne zna: i dal se može taj bubanj negdje u zg probati, jer ovaj je iz splita ako se ne varam

Hvala

m4rko
07.07.2010., 14:08
Pozdrav. :)

Moja kći kreće u treći razred glazbene škole i svira violinu. Namjerava ove godine početi svirati i klavir iako nisam sigurna da će to biti izvedivo. :)
Uglavnom, namjeravam joj kupiti klavijature iz više razloga: za vježbanje intonacija, za gušt, za vježbu ako ipak krene i na klavir, ali i za sina jer bi i on svirao nešto ali ne bi u glazbenu školu. On će vjerojatno na privatne sate gitare. :)

Profesorica pjevanja nam je rekla da klavijature koje njoj trebaju moraju imati barem pet oktava, klavirske tipke i dinamiku.

Možete li mi preporučiti koje da kupim, da li trebam paziti na još nešto i da li mi se isplati kupovati polovno s obzirom da će se one ipak zadržati kod nas, nisu samo hir. :)

Hvala.

Pozdrav,

Casio CTK3000 bi trebao zadovoljiti vaše potrebe. Ima 5 oktava sa dinamikom, 400 zvukova,metronom (vrlo bitno), USB MIDI konektor (znači spojivo sa računalom), ulaz za sustain pedalu, izlaz za slušalice (nema problema sa susjedima :D). Cijena mu varira od trgovine do trgovine no oko 1500kn se kreće. Što se tiće kupnje polovnog, tu se može odlično proči jer možete dobiti nešto što vrijedi puno više za relativno prihvatljive novce. No poželjno je povesti nekoga tko se razumije u klavijature sa sobom pri kupnji polovne (isto vrijedi za sve instrumente).
Eto nadam se da sam pomogao :)

Zla majkee
08.07.2010., 21:28
lijep pozdrav!

evo ovak...
totalni sam početnik u sviranju a kupila bi bas gitaru. ništa prefensi, tek tolko za početak da vidim kak ću se uopće snaći s tim. imam volje i nešto novaca pa me zanima dali imate nešto za preporučiti.
zahvaljujem :)

pozdrav opet (i zahvala na prijašnjim odgovorima :D )

zanima me koliko se isplati uzeti Ibanez bass, konkretno, GSR180.
hvala!

m4rko
09.07.2010., 00:02
pozdrav opet (i zahvala na prijašnjim odgovorima :D )

zanima me koliko se isplati uzeti Ibanez bass, konkretno, GSR180.
hvala!

To je GIO serija, dobra za početnike, pogotovo ako se tek tražiš u sviranju i relativno ok cijena od 1600 kuna.

Nica
10.07.2010., 00:20
Pozdrav,

Casio CTK3000 bi trebao zadovoljiti vaše potrebe. Ima 5 oktava sa dinamikom, 400 zvukova,metronom (vrlo bitno), USB MIDI konektor (znači spojivo sa računalom), ulaz za sustain pedalu, izlaz za slušalice (nema problema sa susjedima :D). Cijena mu varira od trgovine do trgovine no oko 1500kn se kreće. Što se tiće kupnje polovnog, tu se može odlično proči jer možete dobiti nešto što vrijedi puno više za relativno prihvatljive novce. No poželjno je povesti nekoga tko se razumije u klavijature sa sobom pri kupnji polovne (isto vrijedi za sve instrumente).
Eto nadam se da sam pomogao :)

Da, zbilja si puno pomogao. Hvala. :)

Eto, nisam znala da je i metronom važan. :brukica:

1 500,00 kn mi se ne čini puno za nove klavijature, pogotovo sa ovakvim referencama, ali ja sam laik, pa... :ne zna:
Polovne kada bih i kupovala to bi vjerojatno bilo preko neta, a ni ne nemam koga pitati i/ili povesti u kupovinu...

Još jednom hvala. :top: :)

Gademz!
13.07.2010., 00:25
Pozdrav ljudi, mene bi zanimalo da li šta vrijedi gitara Epiphone Les Paul 100, ja sam totalni početnik i to bi mi trebala biti prva gitara pa da li se to isplati ili ne :ne zna:

knick
13.07.2010., 14:02
Pozdrav ljudi, mene bi zanimalo da li šta vrijedi gitara Epiphone Les Paul 100, ja sam totalni početnik i to bi mi trebala biti prva gitara pa da li se to isplati ili ne :ne zna:
Gitara nije loša, al dal se isplati ili ne ovisi o stanju u kojem je i naravno o cijeni. :mig:

Gademz!
13.07.2010., 15:00
Gitara nije loša, al dal se isplati ili ne ovisi o stanju u kojem je i naravno o cijeni. :mig:

a bila bi nova jer mi se ne kupuju rabljene stvari :mig:
a ovo? http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_139&products_id=4367 :ne zna:

knick
14.07.2010., 00:28
a bila bi nova jer mi se ne kupuju rabljene stvari :mig:
a ovo? http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_139&products_id=4367 :ne zna:Ne bi znao, al u svakom slučaju ne bi kupovao preko webshopa.

Nedavno sam kupovao gitaru, i definitivno svaku treba dobro isprobat prije kupnje. Ako taj shop nudi povrat novca ako ti se ne svidi gitara, onda slobodno uzmi pa pogledaj. ;)

JINGIZU
15.07.2010., 09:49
Da li tko zna može li se gdje u Zagrebu kupiti e-prim, a da nije preskup, može i rabljeni ak nije previše raštiman. Zvao sam par ljudi kaj ga izrađuju ali su mi trenutnu preskupi a neznam gdje se može još nabaviti

čmbrkš
19.07.2010., 17:44
Što mislite isplati li se uzeti Marshall G215RCD, polovni naravno, za 1000 kuna...
ja mislim da ne...što vi kažete?

marko_izvrbovca
31.07.2010., 16:20
Ne treba filozofirat...

Neznal'ca
03.08.2010., 11:09
Evo ovako,želim početi svirati gitaru,a jučer mi je frend rekao da njegov bratic prodaje epiphone gibson sg korina (limitirana serija) za 1500 kn.konkretnije riječ je o ovoj gitari http://www.musicradar.com/forum/showthread.php?t=36673
Jutros sam išao vidjeti gitaru i super mi je od zvuka do ocuvanosti,no trebam stručno mišljenje jer je to ujedino i bio moj prvi kontakt s gitarom :)

d._m.
03.08.2010., 14:42
tek počinješ svirati, a zvuk ti je super :rofl:

kupuj :ne zna:

2-D
04.08.2010., 18:25
Zna li tko gdje se moze nabaviti sustejn pedl za klavijature, i po kojoj cijeni??

The_End
05.08.2010., 18:56
Koje vrste gitara su najbolji izbor ako osoba želi svirati glazbu kao rock,rock-blues,jazz...

Može pomoć?

2-D
12.08.2010., 17:28
Ne znam gdje da pitam, pa odlucih ovdje. Da li tko zna gdje se mogu popraviti klavijature i po kojoj cijeni? Naime kod nekih tonova osjeti mi se vibriranje i zvuk khhhh khhhh. Hvala lijepa

ScarletArcadium
13.08.2010., 13:06
Dakle, htjela bi si kupiti električnu gitaru. S obzirom da ne znam svirati treba mi neka za početnike. :ne zna:

Je li bolje kupiti rabljenu ili novu?
Koje pojačalo bi mi trebalo i je li bolje novo ili rabljeno?
Je li moguće naći dobru rabljenu električnu gitaru za manje od 1000 kn?
Vidjela sam i dosta oglasa za Fender Stratocaster gitare i zanima me jesu li one dobre za početnike?

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 14:14
Nisu ti to Fenderi što si vidjela, to su ti kopije. Original stratocasteri se ni kao polovni ne mogu naći ispod za 5 t kn.
I teško ćeš za manje od 1 t kn dobiti dobar instrument. Izbjegavaj staggove koliko god bili privlačni cijenom. Pogledaj Yamahe pacifice ili cortove g210. To bi bile najbolje početničke jeftine gitare, premda su i one nešto iznad 1 t kn, ne ispod. Ali očekuj da ćeš ubrzo htjeti novu...
I nemoraš zazirati od polovnih instrumenata. Zna se naći dobrih stvari, samo povedi nekoga tko se razumije(ako poznaješ nekoga takvog).

Što se tiče pojačala... ako već kupuješ takvu gitaru kupi si i neki mali tranzistorac od 15W. Imaš ih novih za 500-800 kn. Ne isplati se kupovati polovne jer koliko vidim cijena je praktički ista.

ScarletArcadium
13.08.2010., 15:24
Hvala puno na savjetima. :)
Još me samo zanima je li bitno koju vrstu glazbe želim svirati ili to nema veze s izborom el. gitare?

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 15:42
Svakako da ima... reci koji tip glazbe slušaš.

ScarletArcadium
13.08.2010., 16:42
Rock. Najdraži mi je Pink Floyd.

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 16:51
Dobar ukus :cerek:

Onda su za tebe stratolike gitare... Ove dvije već spomenute su ok ako nema šanse za većim budžetom. U najmanju ruku, s vremenom ćeš poželiti bolju gitaru, a onda ćeš već sama znati što kupiti.
Ima li šanse za povećanjem budžeta?

ScarletArcadium
13.08.2010., 16:56

Trenutno mi je 2000 kn najviše što mogu dati i za gitaru i za pojačalo (+- 200 kn). A koliko sam uspjela saznati na internetu, novi cort g210 dođe oko 1300-1400, tako da mi to sasvim odgovara.

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 17:02
Na akciji dođe 1100 :) http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_150&products_id=4902
E sad, je li akcija i dalje u tijeku ili nije, ne znam... :ne zna:

ScarletArcadium
13.08.2010., 17:10
Hvala puno na savjetima i linku :D.
Poslala sam im mail jer piše i da proizvod trenutno nemaju na skladištu, pa se nadam da će mi uskoro odgovoriti.

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 17:12
Ma nema problema. P.S. Pogledaj PM koji sam ti poslao...

car_iz_Osijeka
13.08.2010., 17:28
I moram, kad ti već preporučujem, da ti preporučim kako treba... Možda je ipak bolje da prvo kupiš samo gitaru. Za 2 t kn možeš naći ok gitaru, a pojačalo ti na početku ne treba. Možeš svirati preko compa...

Nije da su ovi modeli potpuno smeće, ali jednostavno je bolje još malo uložiti i kupiti nešto bolju gitaru poput Corta g250/g254 neko požaliti kupnju kroz pola godine.

Ferdibrand
23.08.2010., 16:24
pozdrav!

zna li netko gdje se mogu nabavit prevlake za bubanj, da štapovi ne oštete previše površinu po kojoj se udara..

šoferčina
27.08.2010., 19:10
Kakvu gitaru kupit desetogodišnjaku za početak.

poštopoto
28.08.2010., 20:46
Preko oglasa neku rabljenu klasičnu, da je ispravna, i sa malo manjim tijelom da ju može normalno držat i to je to za početak. Nek ide s vama neko ko se malo kuži, ne previše para (nekakvih 300 kuna). Ak odustane za dva tjedna nikom niš.

bubaspara
30.08.2010., 21:18
Da se nadovežem na temu....:)

i ja kupujem za 11-god curu isto početnik, njoj je ok veličina za odrasle jer je visoka, pa sam naletila na ovo slučajno, zanima me ako netko iskustan može reći jel ova gitara ok, i koja od ove dvije u ponudi, budući da sam totalni neznalica po tom pitanju...hvala

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_17897.htm

bbaco
30.08.2010., 22:34
Da se nadovežem na temu....:)

i ja kupujem za 11-god curu isto početnik, njoj je ok veličina za odrasle jer je visoka, pa sam naletila na ovo slučajno, zanima me ako netko iskustan može reći jel ova gitara ok, i koja od ove dvije u ponudi, budući da sam totalni neznalica po tom pitanju...hvala

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_17897.htm

za početnike je ok, ali ako kasnije bude se htjela baviti ozbiljnije sviranjem, neće bit ok, al to sigurno neće biti prve dvije, tri, četiri godine tako da je sasvim ok ;)

commando9
31.08.2010., 13:44
Bok. Kupijem električnu đitru. Namjeravam kupit LTD-a ili Ibaneza nekog. Kod LTD-a za tu cijenu dolaze u obzir Viper 100 i 100qm. Od Ibaneza mi je za oko zapeo onaj model sa260fm. Eto, znači troumim se i ne znam kaj da izaberem. Gitara mi uglavnom treba za stari rock (70-80') i thrash poput Metallice, Megadetha i tih sranja. Zamolio bi vas da mi preporučite jednu od te tri ili možda neka četvrta?? Hvala. E da.. I ak neko ima iskustva s nekom od tih gitara, molio bi da napiše :)

germma
01.09.2010., 18:42
e ovako, kupujem gitaru, mislio sam akustičnu a sad mi je na pamet pala i elektro-akuistična.. :D
kupio bio neku do 2000kn, novu naravno i da je crna :top:
predložite mi nešto..

p.s. imam sluha ne bi da kupim neko smeće :mig: :top:

AphelioN
02.09.2010., 16:44
http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_26_161&products_id=2526

car_iz_Osijeka
02.09.2010., 17:47
Hm, ljepuškast je Ibanez, ali ako mu nije važno da bude ozvučena i dalje je bolje da uzme neku sa solid topom.

jeti32
04.09.2010., 20:58
Sviram u rock bendu. Sviramo rock, blues, hard rock, funk. Imamo neki manji razglas. Dva zvučnika po 400 w i malu misetu, 6 ili 8 ulaza. Sviramo već tri godine pa mislimo u budućnosti kupiti malo bolji razglas. Ovaj razglas koji sad imamo je marke beringher. Može li netko dati kakav savjet što da kupimo, dal pasivno i aktivno nešto. Ako skupimo lovu mislimo ić trošit do 10 000kn. Kakv razglas bi mogli dobit za to. Molim da na ovo odgovaraju oni koji se kuže u to.

Hvala!

ivan-89
08.09.2010., 22:36
Imam raspoložive 2 000,00 kn. Planiram ozbiljno početi svirati klavijaturu. Može li mi netko (pleaseee) savjetovati koju klavijaturu da kupim za ovaj novac. Prijatelj mi je spominjao da bi bilo dobro da u sebi ima procesor za ostale instrumente. I bila bi poželjna nova klavijatura jer imam loših iskustava s rabljenima stvarima. Ukoliko se za ovaj novac nemože neć neka OK nova, pristao bi i na rabljenu .

DemonicIllusion
11.09.2010., 15:37
Imam raspoložive 2 000,00 kn. Planiram ozbiljno početi svirati klavijaturu. Može li mi netko (pleaseee) savjetovati koju klavijaturu da kupim za ovaj novac. Prijatelj mi je spominjao da bi bilo dobro da u sebi ima procesor za ostale instrumente. I bila bi poželjna nova klavijatura jer imam loših iskustava s rabljenima stvarima. Ukoliko se za ovaj novac nemože neć neka OK nova, pristao bi i na rabljenu .

ne sviram klavijature al prema riječima mojeg klavijaturiste teško da možeš nać nešto dobro za 2000 kn. On je za 1800 kupio neku yamahu i ne valja mu. E sad, ovisi i šta sviraš, tj koju vrstu glazbe planiraš svirat. Koliko ti zvukova treba, ritmova, kvaliteta semplova, da li ima ili nema MIDI controller, što bi bilo poželjno da ima ako je misliš spajati na računalo, kolko oktavi hoćeš, jel hoćeš klavirske tipke itd. Moj savjet je da kupiš nešto polovno za 2000 kn na što ćeš se moći naučit svirat, a kasnije si možeš kupit nešto kvalitetnije ako kreneš ozbiljnije.

ivan-89
13.09.2010., 00:33
ne sviram klavijature al prema riječima mojeg klavijaturiste teško da možeš nać nešto dobro za 2000 kn. On je za 1800 kupio neku yamahu i ne valja mu. E sad, ovisi i šta sviraš, tj koju vrstu glazbe planiraš svirat. Koliko ti zvukova treba, ritmova, kvaliteta semplova, da li ima ili nema MIDI controller, što bi bilo poželjno da ima ako je misliš spajati na računalo, kolko oktavi hoćeš, jel hoćeš klavirske tipke itd. Moj savjet je da kupiš nešto polovno za 2000 kn na što ćeš se moći naučit svirat, a kasnije si možeš kupit nešto kvalitetnije ako kreneš ozbiljnije.

Meni i netreba sad nešto extra dobro sad dok sam početnik. Treba mi savjet ako mi netko može dat koja klavijatura najbolja za početnika a da ne stoji više od 2000 kn. Naša sam nešto po trgovinama novih za oko 1000-1500 kn, al neznam dal je koja dobra da se na njoj naučim svirat. Gdje god upitam za Casio, svak veli da im je zvuk nekvalitetan i da bježim što dalje od njih, pa se pitam dal je taj zvuk "jadni" kvalitetan za mene u prvih godinu dana sviranja?? Pa ću lako ja s svojim napredkom kupovati sve skuplje i skuplje klavijature

ivan-89
13.09.2010., 14:12
Na facebooku mi je jedan lik savjetovao Casio CTK 4000, oko 1800 kn je te će mi trebat malo više vremena da izrastem iz nje. Dal ima ko kakav dobri ili loši komentar na tu klavijaturu???

ivan240670
13.09.2010., 17:01
Kulturno Sportska Zajednica CRO-Zillertal iz Austrije trazi savjete u nabavci tamburica za jedan manji tamburaski sastav i eventualno nekoga iz okoline INNSBRUCKA ko bi vodio taj sastav.

ivan-89
16.09.2010., 00:23
Kulturno Sportska Zajednica CRO-Zillertal iz Austrije trazi savjete u nabavci tamburica za jedan manji tamburaski sastav i eventualno nekoga iz okoline INNSBRUCKA ko bi vodio taj sastav.

Izgleda da se nitko ne bavi glazbom. Na ljubavne probleme možemo dobiti odgovora tone u roku dvije minute, dok ovamo i nakon par dana nitko nezna ništa, a ja svaki dan moram bježat od lika jer sam mu reka da ću mu se javit ovaj dan-dva. ništa nego:(:(:(:(:(:(:(:(

car_iz_Osijeka
16.09.2010., 00:55
Jest šteta što je tako, ali imaš i specializirane forume za glazbu i glazbene instrumente. Trebao si tamo postaviti pitanje ako ti je hitan odgovor.

Joya
07.10.2010., 08:09
edit

Joya
07.10.2010., 08:09
molim pomoć oko kupnje gitare
sin od 9 godina je početnik - prof. nam preporučuje gitaru alhambra ili yamaha, meni se to čini poprilično skupo
vidjela sam i gitare marke ibanez - čine mi se jeftinije
dajte mi pliz neki savjet gdje i pošto i dal je ovo ok

re-l
28.10.2010., 11:40
Pliz help...brat mi hoće bubnjeve svirat, e sad koliko dođe set neki polovni (ako može neki neki savjet). Naravno radi se o početniku. Hvala.

kajic
06.11.2010., 13:39
molim pomoć oko kupnje gitare
sin od 9 godina je početnik - prof. nam preporučuje gitaru alhambra ili yamaha, meni se to čini poprilično skupo
vidjela sam i gitare marke ibanez - čine mi se jeftinije
dajte mi pliz neki savjet gdje i pošto i dal je ovo ok

akustična ili električna?

u slučaju akustične:

za početnika pogotovo dijete, trebalo bi odabrati gitaru sa "mekšim" i užim vratom. naravno da će vam svi savjetovati razvikane marke (mada bi bilo u ok kupiti takvu) gitara. zašto? bolji zvuk, ugodnije je svirati na njima (mada nije pravilo da je takva svaka), ovo je dovoljno. e sad pitanje je koliko je dijete zainteresirano za učenje sviranja gitare? što će se dogoditi kad počne učiti bare akorde, ljestvice itd... da li će ga proći volja kad shvati da to baš i nije ono kako je mislio. moja preporuka je da kupite gitaru preko oglasnika, ima ih kolko hočete. a evo neki dan sam uočio da reinbow shop ima akciju hohner HC-06 akustična, 340 kn. nisam ju vidio u živo al kolko para tolko muzike. alhambra 1.199,00 kn isto kao akcija. prilikom kupovine akustične gitare obratiti pozornost da li vrat ima šipku u sebi ili ne. zašto? ako ima onda se mogu stavljati čelične žice ako nema, obavezno stavljati plastične, mada za početnika je najbolje staviti plastične žice. postoji mogučnost to jest iskrivit će se vrat ako se stave čelične a nema šipke. naravno treba obratiti pažnju na veličinu gitare!

eto toliko.

kajic
06.11.2010., 13:42
Pliz help...brat mi hoće bubnjeve svirat, e sad koliko dođe set neki polovni (ako može neki neki savjet). Naravno radi se o početniku. Hvala.

premier 2.500,00 kn polovan, nisam bubnjar al eto tako sam vidio u oglasnicima da se kreče cijena.

marjanveliki
21.11.2010., 15:22
Pozdrav!

Gdje mogu kupiti Corta g250 ili Cort g254 u Zagrebu ????
Znam da ima u Rijeci ali u zagrebu ništa nisam našao .

I da. Kupio bih pojačalo ovo IBANEZ TBX15R.

Može li mi netko nešto reci jeli to dobro pojačalo....

m4rko
23.11.2010., 22:29
Pozdrav!

Gdje mogu kupiti Corta g250 ili Cort g254 u Zagrebu ????
Znam da ima u Rijeci ali u zagrebu ništa nisam našao .

I da. Kupio bih pojačalo ovo IBANEZ TBX15R.

Može li mi netko nešto reci jeli to dobro pojačalo....

Za Cort neznam ali što se tiče pojačala, ok je tranzistorac, sve ovisi za što ti treba? Dodaj još tristotinjak kuna i možeš uzet malog lampaša tipa Laney Cub8.

Elleball
24.11.2010., 22:23
Hellou
Ovak htjela bi si kupit sintisajzer. Naravno još ne znam svirati, ali naučila bi.
I nebi si ono htjela kupit neki koji košta preko 1000kn. Kad naučim kupit ću si takav.
I sad našla sam jedan za 350kn u trgovini JYSK.
Pa jel bi mi molgi reči koje je vaše mišljene da uzmem taj iz JYSK-a ili ne.?
Ima 54 tipke i 100tonova?!
Molim vas Helpp!

DosjeX
28.11.2010., 20:51
Ja kupujem harmoniku, sad ne bi tio neki shit, a ni nesto ultra mega giga. pa ako ima neko nesto za preporucit, ili na šta bi se tribala obratit pozornost kod kupovine. I koliko je okvirna cijena neke prosjecne harmonike. (nove ili polovne)

p.s. Ako neko ima link, jos bolje.

Zahvaljujem :))

PurpleDream
03.12.2010., 21:45
evo vako... ja bih cijenila bilo kakvu pomoc...

Ja sam pocetnik gitare, sviram skoro 1,5 god, al ne cesto (pravim velike pauze radi obaveza), znam mijenjati akorde, vjezbam pjesme, eksperimentujem s ritmom i tako to... u biti nisam nikakav maher

Ovako imam nekoliko pitanja i cijenila bih kad bi neko razjasnio:

1. Gitara koju imam je naslijedjena od osobe koja je isla u muzicku skolu i stara je nekih 30 god, extra je ocuvana... dosla je sa metalnim zicama i po tome zakljucujem da je akusticna (jesam li u pravu ??? ) al ja nezz nista vise o njoj... ima plavu etiketu na kojoj pise Muzicka naklada Zagreb al ja nezz sta to znaci... i na njoj izvana pise na jednom mjestu adria... Zna li neko kakva je ovo gitara??

2. Kad sam je krenula svirat, nisam mogla podnijet metalne zice pa sam promijenila na plasticne da ocuvam prste... ali sad kad nesto znam osjecam da nevalja... zuji i ima drugaciji zvuk od ostalih sa plasticnim zicama (jel to zato sto je akusticna ??? ). Trebam li mijenjati na metalne i koje da uzmem a da me ne režu toliko, jer sam dosad svirala s takvim pauzama da mi se kozica stvrdne i odtvrdne ? ... ali sad vise ne prestajem... idem do kraja

3. Gitara je ocuvana osim sto joj je otisao lak na prednjoj strani pa je izgrebano drvo od trzalice odmah ispod otvora. Ima li neko neki prijedlog sta da radim... kako da to popravim ? ... cula sam da se lakiranjem gitare mijenja i njen zvuk, a ja ne bih to.

Help !!!

kajic
09.12.2010., 21:24
1. muzička naklada je (po meni) radila solidne akustične gitare, ako se ne varam i tamburice (od žičanih instrumenata). Adria, neznam al znam da postoji pivo adria:ne zna:.

2. "zuji" jer se nešto odljepilo na gitari, možda se mašinica koja olabavila ili neka "daskica" u samoj utrobi gitare. malo pojasni.

3. naljepi naljepnicu. lakiranjem gitare se ne mjenja zvuk na loše nego na bolje ako majstor koji lakira zna što radi. lakirati gitaru el. ili akustičnu ne može svatko. ima majstori koji popravljaju svakakve kvarove na gitarama i izrađuju ih (graditelji instrumenata). malo googlati!!!

PurpleDream
10.12.2010., 18:20
1. muzička naklada je (po meni) radila solidne akustične gitare, ako se ne varam i tamburice (od žičanih instrumenata). Adria, neznam al znam da postoji pivo adria:ne zna:.

2. "zuji" jer se nešto odljepilo na gitari, možda se mašinica koja olabavila ili neka "daskica" u samoj utrobi gitare. malo pojasni.

3. naljepi naljepnicu. lakiranjem gitare se ne mjenja zvuk na loše nego na bolje ako majstor koji lakira zna što radi. lakirati gitaru el. ili akustičnu ne može svatko. ima majstori koji popravljaju svakakve kvarove na gitarama i izrađuju ih (graditelji instrumenata). malo googlati!!!

1. Izgled gitare je zapravo klasican, "klasicna" klasicna gitara :) al kad sam je ja naslijedila imala je metalne zice, pa nezz da li treba da vracam metalne ili da ostavim plasticne... :ne zna:

2. Sto se tice zvuka... hmmm nisam bas to dobro pojasnila... zvuk je nekako dubok i stalno u pozadini nesto huci i buci... svirala sam ja i druge klasicne i bile su sasvim normalne... al ova ima nekakav zvuk bas glasan i prodoran, a e zica je tako pistava... nezz alne ispadne bas nesto... msm nevalja nista ! :eek:

Drugarica mi je rekla da su mi mozda pragovi otisli od metalnih zica jer joj to nisu prirodne... al ponavljam: Izgleda kao klasicna (je klasicna) a meni je dosla sa metalnim zicama koje su bile na njoj vjerujem onoliko dugo koliko je stara....

Ja se stvarno ne razumijem :ne zna:... pa et... svaka pomoc je dobrodosla (ne bi da kupujem novu gitaru ako ova valja)

PS. Ne razumijem kakvu naljepnicu da nalijepim?

fame01
13.12.2010., 08:04
pozdrav ljudi! evo tražim gdje bih mogao pitat za savjet pa sam našao ovo! zelio bi si kupiti sampler,ne sad akai mpc jer za to nemam love! neki keyboard malo jeftiniji dali postoji sta!? ili ako neko prodaje nek se javi! i da zanima me ovaj korg m1 dali on može imati ulogu samplera? puno hvala!

Wishman01
16.12.2010., 14:49
pozdrav ljudi! evo tražim gdje bih mogao pitat za savjet pa sam našao ovo! zelio bi si kupiti sampler,ne sad akai mpc jer za to nemam love! neki keyboard malo jeftiniji dali postoji sta!? ili ako neko prodaje nek se javi! i da zanima me ovaj korg m1 dali on može imati ulogu samplera? puno hvala!

M1, ne može.

S obzirom da si u nekim postovima spominjao cubase, (znači, imaš PC i zvučnu) možda da uzmeš neki virtualni sampler, imaš ih i besplatnih.

tamadrums
09.01.2011., 11:45
Pozdrav....Dali je neko od vas imao priliku da radi na pojacalo FBT SYMBOL 18000 to pojacalo je 2x2400 W na 2 ohm.Interesuje me posto ja sa svoijm bendom imam razgla ACOUSTIC LINE 4xTKE212 , 8xE18 , i originalni kontroler SP2 pa me interesuje kako rade ova FBT pojacala.Kontaktirao sam direktno Acoustic line firmu i oni mi preporucuju Crown,Lab,Kind pojacala ali mi je to preskupo.Jedan kolega mi mnogo hvali ovog FBT kaze da je po karakteristikama samo LAB bolji od njega.Ako neko ista zna o FBT pojacalima neka se javi.Pozdrav

matijanovak14
14.01.2011., 21:37
GITARA NASAO SAM NA TAVANU GODIN VINTAGE ARCH TOP 1950! KOLKO BI TO VRIJEDILO NIJE BAS ISPRAVNA ONO NEMA ZICE VRAT JE RAVAN BOJA JE MALO ZGRECANA ! I ELEKTRONIKU CJELOKUPNU BI MJENJATI TREBALO?

Slade
16.01.2011., 18:05
Pozdrav!
Prima li koji dućan u ZG-u plaćanje na Maestro/Master karticama i na koliko rata?

Hvala!

katherine.wheel
25.01.2011., 19:26
ovak.
ja obožaavam gitare, i jedva čekam da ju kupim. prvo akustična, pa onda električna.
i zanima me, razlika između gibsonica sg i les paul, pa ako mi može netko malo objasniti... :D

m4rko
26.01.2011., 13:50
ovak.
ja obožaavam gitare, i jedva čekam da ju kupim. prvo akustična, pa onda električna.
i zanima me, razlika između gibsonica sg i les paul, pa ako mi može netko malo objasniti... :D

Iskreno, po načinu na koji si napisala post pretpostavljam da planiraš učiti gitaru tj. da si na početku. Večina ljudi ide nekako postepeno akustična ili klasnična pa električna ali imho možeš odmah i na električnu, ovisi što ti je đir tj. kakvu glazbu preferiraš. Što se gibsona tiče, to su vrlo skupe gitare (ako nisi mislila na epiphone), uz dobro pojačalo računaj na 10.000+kn. No ako si baš sigurna da želiš gibsona i možeš si ga priuštiti probaj obje gitare i vidi koja tebi i tvom izboru glazbe najbolje odgovara. Osobno između te dvije gitare preferiram les paul jer se bolje snalazi u više žanrova i ima bogatiji zvuk od sg-a.

katherine.wheel
26.01.2011., 16:36
Iskreno, po načinu na koji si napisala post pretpostavljam da planiraš učiti gitaru tj. da si na početku. Večina ljudi ide nekako postepeno akustična ili klasnična pa električna ali imho možeš odmah i na električnu, ovisi što ti je đir tj. kakvu glazbu preferiraš. Što se gibsona tiče, to su vrlo skupe gitare (ako nisi mislila na epiphone), uz dobro pojačalo računaj na 10.000+kn. No ako si baš sigurna da želiš gibsona i možeš si ga priuštiti probaj obje gitare i vidi koja tebi i tvom izboru glazbe najbolje odgovara. Osobno između te dvije gitare preferiram les paul jer se bolje snalazi u više žanrova i ima bogatiji zvuk od sg-a.

da, planiram, i to na akusticnoj, a onda poslije na elektricnu.
neam ja za gibsona. :D to je samo, ovak, iz znatiželje.

Zehehehljo
26.01.2011., 16:37
i ima bogatiji zvuk od sg-a.

normalno kad ima 3 puta deblje tijelo i više drveća na sebi :D

meni se sg ne svida zbog mase razloga. koje bi rijetko ko skuzio :D :D
a, jedan od mnogih je samo 3.5 cm debelo tijelo :flop::flop:

m4rko
26.01.2011., 19:15
da, planiram, i to na akusticnoj, a onda poslije na elektricnu.
neam ja za gibsona. :D to je samo, ovak, iz znatiželje.

da zadovoljiš znatiželju vezanu uz gitare posjeti http://www.ultimate-guitar.com/. super izvor informacija vezanih uz gitare i puno dobrih tutoriala za početnike.

@Zehehehljo
Da tijelo je puno deblje na les paulu što rezultira i dosta velikom težinom ali kao što rekoh meni je bolje pasao les paul jer sam iz njega mogao izvuči maksimum u šarenom spektru žanrova. SG ima dobar pristup višim pragovima jer se vrat s tijelom spaja na 19 polju ali to mi nije od važnosti... Ali Gibson ES-335 mi je i dalje največa ljepotica među gibsonima :D

Zehehehljo
26.01.2011., 19:26
upoznat sam ja s problemima mnogo vise nego sto mislis :D :D
bacci oko.. onako.. usputno :D

http://www.zac-guitars.com/

a, to 19. polje... bljakić !
koliko ona ima mesa ispod pete vrata ???
dam lijevu ruku ako ima vise od 0,5 cm.
po meni je vrat kaoticno rijesen. ali... sve ima svog kupca !
dobra reklama proda sve !

a, ES je predivna gitara ! ;)

EDIT:
poznat mi je tvoj nick. :D
mislim da sam te susretao na glazbenom forumu (dok sam bio aktivan tamo).
razlozi odlaska... manje bitni. :)
ako se ne varam i ti si prodavao sg-a. honey boja ?! istina ?!
ili sam zazujao :D :D

m4rko
26.01.2011., 19:38
Lijep rad na stratu :top: Bio sam na glazbenom forumu ali gotovo pa ne aktivan. Nisam prodavao sg-a ali sam se rješavao nekolicine Fendera :D

Zehehehljo
26.01.2011., 22:46
zahvaljujem !
u prodaji je vec duze vrijeme :D (3000 kn fix)
nitko ne zove, nitko ne trazi... a, tko je god proba, svima se sviđa...
:ne zna:
problemi leze dublje, vjerujem...

uglavnom, sigurno znas kako to ide :D
od 7 ponuda 6 ih je za zamjenu ili za uzeti nesto pod racun :D

m4rko
26.01.2011., 23:13
Lijepo izgleda, specifikacije su na mjestu, a vjerujem da i dobro zvuči tako da je 3000 super cijena. Nažalost ja sam se zasitio stratolikih gitara (prešao u PRS kamp) tako da ništa od mene :D

Zehehehljo
27.01.2011., 09:06
prešao u PRS kamp

nisi pogrijesio :D :D :top:
meni se prs jaaako svida i favoriti su mi od ovih gitara za masovnu proizvodnju !
a, i cijena to potvrđuje :D
samo se nadam da ih ime nece prodavati (u buducnosti), nego kvaliteta koju imaju ! :top::top:

marjanveliki
31.01.2011., 18:31
Dobar dan!

Znači ovako.

Molim vas nemojte brisati ovu temu.

Trebam pomoć.

Znači tražim gitaru koju ću kupiti.
Preferiram rock i bluse.

Za sada sam našao Cort g254. za njega kažu da je ok samo da su mu raštimani pick-upovi.

onda Cort G250,M600,M520.

Koju gitaru vi predlažete????
Ako imate iskustva sa ovim gitarama - recite.

Ps. preporučite i pojačalo

Pps. kupujem gitare od 2000-3000 kuna.
Nije puno ali je ipak nešto

francek997
02.02.2011., 20:24
GITARA NASAO SAM NA TAVANU GODIN VINTAGE ARCH TOP 1950! KOLKO BI TO VRIJEDILO NIJE BAS ISPRAVNA ONO NEMA ZICE VRAT JE RAVAN BOJA JE MALO ZGRECANA ! I ELEKTRONIKU CJELOKUPNU BI MJENJATI TREBALO?

ja bih ti preporucio da prvo stavis na oglase gitaru i dignes neku astronomsku cijenu jer imas sakupljaca gitara kaj bi svacim platili da ju dobe, pa ak nejde samo spustas cijenu, naci ce se neko

I SVAKAKO NEMOJ JU MJENJAT NEKA OSTANE KAK JE :tuctuc:

Zehehehljo
02.02.2011., 21:14
Robert je poceo raditi gitare 1972. tako da 1950. nikako ne moze biti Godin ili jos bolje godina proizvodnje.

stavi slike za vise detalja.

zelenbic
14.02.2011., 14:27
Zanima koju bi mi gitaru preporućili totalni sam pocetnik nisam nikad ni drzo gitaru u rukama pa molim vas gitariste da mi pomognete :mig: jos se nisam ni odlucio klasicnu ili elektricnu sto bi mi vi predlozili za pocetak cijena nebi smjelabiti pre velika jer mi je max. oko 800 kn(znam da je 800 ali sam maloljetan pa ne zaradujem :D) a i roditelji mi za prvu gitaru neddaju vise od 300tinjak kuna ovaj ostatatak je i z mog dzepa.Hvala unaprijed

car_iz_Osijeka
14.02.2011., 21:08
Ako ne može ni jedna stotka više od toga... onda možda bolje akustara. Nešto tipa Fendera cd60 ili Yamahe f310.

Ali može i relativno dobar konzumcaster, samo ćeš morati svirati preko compa...

Gademz!
17.02.2011., 20:35
this (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_139&products_id=4852) + this (http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=19&kat=100&pod_kat=119&art=5841)? :D

Dakle ja sam početnik i tek bi trebao naučit svirat, a ovo bi htio uzet za početak, savjeti?

Zehehehljo
17.02.2011., 22:22
kao početnik, teško ćeš kužiti razliku... tako da ti je gitara ok.
ja bi na tvom mjestu pucao na to da je hard bridge. odnosno da nema tremola (ala strat) ili floyd rosea...
za tu cijenu nećeš dobiti ništa što valja (tremola), kompliciraš si dalje sa setupom itd.
dakle, gitara je ok.

pojačalo bi pucao rolandovog micro cubea ili cube-a.
polovno ako treba. 3 puta bolje od većine tih mališana.

reci što bi svirao (ultra brutal metal, rock, punk...), koji ti je cilj, pa ti kažemo s čim ćeš moći dobiti naj.... tj. čime ćeš doći najbliže do tog zvuka itd. (govorim za pojačalo)
gitara je ok za novo.

ako bi u obzir došlo polovno....
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/9295/cat/97 - super povoljno ! bez brige nadglasaš bubnjara divljaka + all around je ! fakat se da čudo iz njega izvući (ja sam na 15-ici svirao dugo pa znam... a, ovo je bolje)

Gademz!
18.02.2011., 00:24
ultra mega brutal metal da :rofl:
ma ne, ali nemam sad nešto specifično, po mogućnosti što više različitog
sad nisam striktno ograničen budžetom ali nedam ništa puno više od ovog što sam napisao, a micro cube znam da je dobar ali i duplo skuplji od ovog, kad bi tako malo ovo malo ono onda više to i nebi bilo tolko jeftino za početnika, mislim kaj se mene tiče kupil bi onda i gibsona :D, bitno mi je bilo mišljenje o gitari, hvala :mig:

Zehehehljo
18.02.2011., 00:44
meni micro cube (osobno) ne odgovara. (one efekte si isto može zabiti)
nema mi nikakav ton. e, sad.... ubijte me zbog toga :D :D
cube pravi se već da nešto izvući.
polovnih cubeova 15x se isto nađe za cca 700 kn.
puno ćeš se više nasvirati na njima nego na ostatku.

gitara.... što reći... za početak će biti više nego super
kasnije ćeš i sam saznati što ti više leži !

ako imaš pilu od kompa probaj svirati preko njega (vrijedi se poigrati i probati za 0kn). nemoj se zaletavati u kupnju !
lakše je svirati na boljem i žešći kick imaš na moral i poticaj kad imaš nešto jebacki i kad znaš da možeš s time napraviti čudo..... ja na opremi ne štedim, ali... zato ko mi zgazi na kabel mu trgam noge u koljenima :D :D

Yo momma...
22.02.2011., 15:12
Rooster Les Paul, GHS David Gilmour boomers žice, nesviran, 1.200 kn + transport.

(...)

Rooster strat, nesviran, 800 kn + transport.

Gitare iz Konzuma prodaješ po 50 i 100% većim cijenama??? :bonk: :rigo:

car_iz_Osijeka
23.02.2011., 01:20
Što je najgore, vjerojatno će i uspjeti prodati :facepalm:

El Hefe
23.02.2011., 07:20
Ja ne vjerujem:s

Ma vraga će prodat, te gitare ne vrijede 500 kn zajedno...
I nije i samo jasno ko se to zajebe i kupi si 2 Roostera:D

rudlavi
23.02.2011., 08:12
Gitare iz Konzuma prodaješ po 50 i 100% većim cijenama??? :bonk: :rigo:

Jesam li dodao da su pragovi nivelirani, da žice na LP koštaju 100 kn i da ponuda na tržištu baš i nije neka. Kapitalizam, ponuda potražnja i to, jelte... :D To što nisu kupljeni u Manny's ne čini ih lošijima.

Što je najgore, vjerojatno će i uspjeti prodati

Ako tržište bude htjelo još ću otvorit i aukciju. :o

Ja ne vjerujem

Ma vraga će prodat, te gitare ne vrijede 500 kn zajedno...
I nije i samo jasno ko se to zajebe i kupi si 2 Roostera

Usrani SX-ovi koji koštaju više nego duplo više, duplo su lošiji. Imam još dva roostera (sveukupno 3, daklem, a ne dva) koja sam toliko lijepo sredio da mi nije ni na kraj pameti prodavat ih, a nakon obrade i štimanja, s dobrim žicama zvuče bolje od recimo Squiera. Ne da se nisam zajebo, nego mi je žao što nisam naletio još i na crvenog. :cerek: Strata (onog pravog) skoro da više uopće ne nosim na svirku.

Apropos, kad sam ne tako davno zazvao konzumovce za Les Paulove, odazvaše se. Sad mi je palo na pamet da bi bilo zgodno vidit i rooster telecastere, iako sam tu ipak sumnjičav. Telac je ipak telac...:ne zna:

Squier
25.02.2011., 18:26

http://farm6.static.flickr.com/5253/5464086593_b2afc5cda7_m.jpg[/QUOTE]

Je li to ona gitara iz Konzuma, o Božiću su bile 399,99 kn? :rolleyes:

Yo momma...
25.02.2011., 22:06
Baš te... :vidiga: 800 kn :rolleyes:

rudlavi
26.02.2011., 19:21

http://farm6.static.flickr.com/5253/5464086593_b2afc5cda7_m.jpg

Je li to ona gitara iz Konzuma, o Božiću su bile 399,99 kn? :rolleyes:

Naravski, prije i nakon Krismsa su normalvajze bile 500, a sad su 800 i vidi vraga...

http://farm6.static.flickr.com/5253/5464086593_b2afc5cda7_m.jpg

Prodano! :kava: Čovjek došao, probao, platio, zahvalio i odjurio. :ne zna:

Ovog Les Paula (koji je, ako nekog zanima) o Božiću koštao 800 kn, inače 900, prodajem, kako rekoh sa žicama koje vrijede brat bratu 100 kn, vrlo nerado (inače za razliku od strata nemam pravog LP-a) za bijednih 1.200 tj. za praktički istu cijenu koliko je o Božiću koštalo ono smeće u Lidla.

Nije svaki dan Božić. :o

Lorelay
26.02.2011., 21:48
Ovak ljudi, mene jako zanimaju vaši prijedlozi koju gitaru i koje pojačalo je najisplativije kupiti!

radilo bi se o električnoj gitari pa me zanima koje su bolje a da nisu preskupe. i koje pojačalo bi uz nju bilo najbolje kupiti (lampaša, tranzistorca, hibrida...)?
dali se isplati kupovati Fender gitaru ili ima boljih? :confused:

dakle, molim one koji se razumiju u to da mi daju savjet :)

car_iz_Osijeka
27.02.2011., 00:11
Koji je budžet?

Što znači "da nije preskupo"? Spominješ fendere, no oni počinju s oko 5 t kn.

Isto i za pojačalo.

I navedi što bi svirao i što slušaš.

Lorelay
27.02.2011., 12:34
MOLILA BIH NEKOG KO SE RAZUMIJE U GITARE DA MI KAŽE KOJU ELEKTTIČNU GITARU MI PREPORUČA, S OBZIROM NA TO DA SAM TEK POČETNIK I DA NEMAM BAŠ PREVELIKOG ISKUSTVA, POGOTOVO ŠTO SE TIČE EL. GITARA!

I UZ GITARU, KOJE POJAČALO JE NAJBOLJE KUPITI?!

PRED VAMA JE TOTALNI NEZNALICA TAKO DA BIH VAS MOLILA DA MI POMOGNETE, BILA BIH VAM FAKAT JAKO ZAHVALNA!

gledajte opet i na to da nije preskupo..tnx :mig:

Lorelay
27.02.2011., 12:52
Koji je budžet?

Što znači "da nije preskupo"? Spominješ fendere, no oni počinju s oko 5 t kn.

Isto i za pojačalo.

I navedi što bi svirao i što slušaš.

gle, velim ti, totalna sam neznalica, :( tak da mi reci kaj da kupim, recimo do 2000 kuna. koju gitaru bi mi bilo najbolje kupiti s tim da sam početnica. jer neču kupovati akustičnu gitaru nego električnu, jer mislim da bi ako bi kupila akustičnu pa onda električnu, bilo bacanje novca bzvz..i onda mi reci koje pojačalo mi za tu gitaru treba..

za fendera ti velim jer mogu naći negdje na netu pa kupiti ne novu, ali skoro novu tak da, to je najmanji problem, ai čula sam da su to neke bolje gitare, tak da...

dakle, slušam sistem of a down, sum 41, rise against, i tipa toga :)

Zehehehljo
27.02.2011., 13:06
za 2000 kn ne možeš dobiti fendera.
možeš dobiti malo bolju seriju squiera koji je ....

a, sviranje soada i slicnih mozes zaboraviti neko vrijeme kao pocetnica jer su stvari malo komplicirane (za pocetak).

car_iz_Osijeka
27.02.2011., 13:18
Točno to, zaboravi na bilo kakvog fendera za te pare. Polovnog ili novog.

Preostaju ti kopije fendera poput squiera. Za te pare bi mogla možda naći Squiera Classic Vibe strata, ali ne znam koliko ih ima sada u ponudi. S time da ne bi imala za pojačalo nego bi svirala preko compa.

Ako bi i pojačalo, onda yamaha pacifica 112 + kustom tube 12a. Yamaha polovna, naravno.
Općenito, mislim da ti ne treba pojačalo za sada, ali dobro. Za te pare su sva pojačala sra...

Lorelay
27.02.2011., 16:51
dečki, našla sam el. gitaru STAGG S300-WH za 1000kn sad je pitanje dali to kaj valja ili ne..i koje pojačalo za to treba..:)

car_iz_Osijeka
27.02.2011., 21:46
Kao što sam odgovorio na PM, nikako Stagg!!!

Lorelay
28.02.2011., 12:41
Kao što sam odgovorio na PM, nikako Stagg!!!

ahaam, oke, tnx, vidla sam sad..
a kaj s el. gitarama koje su kopije od stratocastera, koja je razlika...

ili ovo --> IBANEZ GRG170DX-BKN, je to dobra gitara ili ne?

Chansomps
28.02.2011., 17:06
ahaam, oke, tnx, vidla sam sad..
a kaj s el. gitarama koje su kopije od stratocastera, koja je razlika...

Ti razliku ne bi ni primjetio/primjetila.

Gledaj,kad kupuješ instrument (bilo koji) u tvom slučaju gitara ;
Ne razmišljaj na način da ako imaš Fendera ili Gibsona da ćeš svirat ko Hendrix ili Jimmy Page:mig:

Tebi bi Fender bio skupa igračka,ništa više :kava:

Lorelay
28.02.2011., 17:50
Ti razliku ne bi ni primjetio/primjetila.

Gledaj,kad kupuješ instrument (bilo koji) u tvom slučaju gitara ;
Ne razmišljaj na način da ako imaš Fendera ili Gibsona da ćeš svirat ko Hendrix ili Jimmy Page:mig:

Tebi bi Fender bio skupa igračka,ništa više :kava:

a pa zato te i pitam koja je razlika između Fendera i kopije..kad se ja ne kužim previše u to...jer (čitaj par postova prije) dečko je rekel da fendera ispod 5 soma nebum našla, tak da, pitam dali kopija kaj valja ili ne..:ne zna:

hahahha, pa normalno da nebum svirala ko oni, mslm, mogel si mi i ti primjer dati :mig:

daj mi reči za onog Ibaneza kojeg sam u prijašnjem postu navela, je to dobra gitara ili ne? jer neču kupovat mačka u vreči, zato vas pitam :mig:

Chansomps
28.02.2011., 19:05
a pa zato te i pitam koja je razlika između Fendera i kopije..kad se ja ne kužim previše u to...jer (čitaj par postova prije) dečko je rekel da fendera ispod 5 soma nebum našla, tak da, pitam dali kopija kaj valja ili ne..:ne zna:

hahahha, pa normalno da nebum svirala ko oni, mslm, mogel si mi i ti primjer dati :mig:

daj mi reči za onog Ibaneza kojeg sam u prijašnjem postu navela, je to dobra gitara ili ne? jer neču kupovat mačka u vreči, zato vas pitam :mig:

Pa kao i u svemu ima dobrih i lošijih kopija. Isto kao što imaš tenisice Mike i Nike-kužiš?

Ti kao početnik ne bi primjetila te razlike a razlike su sljedeće; Materijal od kojeg je rađeno,način izrade,pickupovi i i ostalo.
Hoću ti reći da za 5K kuna možeš kupit dosta dobru gitaru i pojačalo.A ne samo gitaru.

Taj Ibanez je iz srednje klase i dosta je dobar-koliko mi se čini ne košta više od 2K kuna.+ Nadodaj još 2K kuna i kupi Peavey Envoy 110 (40W RMS-a) pojačalo i mirna Bosna.

Ako baš hoćeš dobre i kvalitetne kopije Fendera moj savjet ti je Vintage AV6SBB i ili Blade Texas Classic (Strato) ili Squier Telecaster
(Telecaster).

Izbjegavaj Stagg i SX! :mig:

Motus vita est
28.02.2011., 20:05
Može preporuka nekakve pedale za pocetnicko sviranje. Znaci nesto jeftinije ali da vridi koliko toliko. Moze i polovna. Svira sam do sad na nekoj ultra klimavoj, ali kako idemo iz prostora tog trebala bi mi vlastita. Hvala! Bas pedala that is :)

rudlavi
28.02.2011., 20:11
Ne znam za Stagg, nisam ga imao u rukama, ali SX svakako izbjeći. Cijelo jedno popodne sam proveo pokušavajući srediti frendovog SX-a kopiju strata i nisam uspio. Moja je preporuka za početnike Rooster koji se tu i tamo pojavi u Konzumu i koji je nakon dva sata sređivanja (mijenjanje žica, pritezanje vrata, štimanje oktava, eventualno lagano niveliranje pragova ali ne nužno - tim redoslijedom) vrlo upotrebljiv, idealan za početnike. Omjer cijene i kvalitete je neusporediv s ostalim kopijama strata, ništa lošiji od Squiera. Ja na jednom imam žice Ernie Ball 0.09, a na drugom GHS 0,10. Obje kombinacije zvuče vrlo dobro, a sve skupa je ispod tisuću kuna po gitari, uključujući rad, što je znatno manje od stvarne vrijednosti. Neka te ne buni mjesto kupovine (koje je stvarno bizarno), ako naletiš nećeš pogriješiti.

Lorelay
28.02.2011., 21:49
Pa kao i u svemu ima dobrih i lošijih kopija. Isto kao što imaš tenisice Mike i Nike-kužiš?

Ti kao početnik ne bi primjetila te razlike a razlike su sljedeće; Materijal od kojeg je rađeno,način izrade,pickupovi i i ostalo.
Hoću ti reći da za 5K kuna možeš kupit dosta dobru gitaru i pojačalo.A ne samo gitaru.

Taj Ibanez je iz srednje klase i dosta je dobar-koliko mi se čini ne košta više od 2K kuna.+ Nadodaj još 2K kuna i kupi Peavey Envoy 110 (40W RMS-a) pojačalo i mirna Bosna.

Ako baš hoćeš dobre i kvalitetne kopije Fendera moj savjet ti je Vintage AV6SBB i ili Blade Texas Classic (Strato) ili Squier Telecaster
(Telecaster).

Izbjegavaj Stagg i SX! :mig:

a znam, ali jbg, nemam 5 soma kuna pa da si ja kupim tak nekaj...to kasnije, za par godina ako bu mi se ovo fakat sviđalo onda da...

stagg- hah, neznam kaj reći za to, francuzi ga hvale a u hrvatskoj je totalno obrnuto, ali ako većina veli "izbjegavati" onda bum vas slušala pa ga nem kupila.. :mig:

fender- ahh, tiha patnja, za koju godinu možda kupim i original, ko zna :D

e daj, sam mi još reči kaj se bolje isplati kupiti- onu Ibanezovu gitaru koju sam ti ja rekla ili kopiju Fendera..kaj je bolje? koje bu dulje držalo? i koja je os tih kopija bolja?...ako su bolje od Ibaneza :)

i daj mi reci kolko bi to love bilo, pliz :ne zna:

Lucky Strike
28.02.2011., 22:08
Pozdrav Lorelay,preporučio bih ti da štediš za Laney cub 12r,a da dokle sviraš preko kompa.

Od gitara,do cca 2500 kn imaš ok stvari.

Za početak:
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/8641/cat/80
http://www.njuskalo.hr/gitare/yamaha-pacifica-612v-oglas-1588676
http://www.njuskalo.hr/gitare/yamaha-pacifica-612v-oglas-2368765
http://www.njuskalo.hr/gitare/yamaha-pacifica-412v-oglas-2488329

Nisam svirao Fendere,ali pošto su fenderi valjda vrijede,raspitaj se :)
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/9585/cat/80

car_iz_Osijeka
01.03.2011., 13:28
Dakle, Onaj ibanez je žešće sr***. Ibanezovi jeftini modeli su mi općenito bezveze :ne zna:

Dakle, možeš kupiti super jeftini konzumcaster, ako ćeš srednje cijene tu su yamaha pacifica 112 ili cort g210.

Ako možeš malo protegnuti džešarac tu je Blade Delta standard koja je odlična gitara za malo love(2500 za keš nova) i isplati se! Također, ovaj Texas standard pro koji je kolega gore naveo je uf :cerek:
Meni rastu zazubice :D

Lorelay
01.03.2011., 14:51
Dakle, Onaj ibanez je žešće sr***. Ibanezovi jeftini modeli su mi općenito bezveze :ne zna:

Dakle, možeš kupiti super jeftini konzumcaster, ako ćeš srednje cijene tu su yamaha pacifica 112 ili cort g210.

Ako možeš malo protegnuti džešarac tu je Blade Delta standard koja je odlična gitara za malo love(2500 za keš nova) i isplati se! Također, ovaj Texas standard pro koji je kolega gore naveo je uf :cerek:
Meni rastu zazubice :D

nikaj s konzum castera, nebi ja to radije kupovala, made in Čajna xDD

daj mi za početak neke jeftinije gitare predloži, polovne ako treba, moreš i na njuškalu potražiti, pa staviti link koje su onak bolje.. ;)
jesu dobre kopije fendera ili ne? i daj probaj negde na netu najti neke bolje, pliz...

texas mi je preskupi, a little x) :ne zna:

Zehehehljo
01.03.2011., 15:12
sve je made in china !

bolje kupi konzumkastera i daj ga na pošten setup i svirat ćeš više i bolje nego na stagu !
i stag (i slicni, prvenstveno mislim squier) je poceo zaradivati na imenu !

gitare do cca 3000 kn se nove kupuju kao krumpir na placu ! dajte mi onu crvenu gore. :mig:
polovno je druga prica !

Lorelay
01.03.2011., 15:32
sve je made in china !

bolje kupi konzumkastera i daj ga na pošten setup i svirat ćeš više i bolje nego na stagu !
i stag (i slicni, prvenstveno mislim squier) je poceo zaradivati na imenu !

gitare do cca 3000 kn se nove kupuju kao krumpir na placu ! dajte mi onu crvenu gore. :mig:
polovno je druga prica !

huh, a bed mi je to malo kupovati...valja kaj? :confused:

hhahahhaahha, ova ti je dobra, a kaj jbg, i ja bi tak xD
i to točno onu crvenu...haha :mig:

Lucky Strike
01.03.2011., 21:23
Konzumkaster je prezakon,totalno preporučam. Bolji od svih skvajvera,pacifika,staggova,sxeva i ostalog.

Od Yamahe se jedino isplati Pacifica serije 400 pa na dalje,sve ispod nije nešto. Zaobilaziti Ibanez GRG serije jer su to jeftine kopije koje nisu rađene u Japanu (nego u indoneziji ako se ne varam). Nađe se neki pošteni Cort za male novce (ja sam zadnji tjedan upecao Cort HBS 2 za 1500 kn :) ).

Lorelay
02.03.2011., 13:33
Konzumkaster je prezakon,totalno preporučam. Bolji od svih skvajvera,pacifika,staggova,sxeva i ostalog.

Od Yamahe se jedino isplati Pacifica serije 400 pa na dalje,sve ispod nije nešto. Zaobilaziti Ibanez GRG serije jer su to jeftine kopije koje nisu rađene u Japanu (nego u indoneziji ako se ne varam). Nađe se neki pošteni Cort za male novce (ja sam zadnji tjedan upecao Cort HBS 2 za 1500 kn :) ).

kolko konzumcaster dojde? di i ima, ih ima u vž-u? :ne zna:

novog corta si kupil?

BassQ
02.03.2011., 13:45
:top: za konzumcaster...

...a cuj, ni Squier Stratocaster Classic vibe (http://www.squierguitars.com/products/search.php?partno=0303010500) ne bi trebalo odbacit kao mogucnost :mig:
Mislim si da bi se dala nac za dva soma kuna po oglasnicima :misli:

Od Stagga bjezat ko od vraga! :E

I jos jedno moje misljenje: Kazes Lorelay da ne bi akusticnu, pa elektricnu jer ti je to bacanje novaca. Ja sam poceo s akusticnom (sviram vec 25 godina) i posle nje mi je elektricnu bilo svirat pi*kin dim :D
Hocu rec da je akusticnu teze svirat nego elektricnu (bar meni) pa ti je samim tim dril na akustari efektniji ;)

Ay bok :)

Zehehehljo
02.03.2011., 13:47
u Vašim najbližim super ili maxi konzum prodavaonicama, po posebnoj cijeni od 399,99kn za kešeriju !

:D :D

moja preporuka je... gledaj polovno. nađe se super stvari za pristojnu cijenu !

EDIT:
prošli tjedan sam radio vrat za jednog clasic vajba... gle, kako je to bilo složeno... bježi od toga.
to se slaže samo da se proda. samo, ovaj je propjevao uz novi vrat, tex. speciale, moje petljanje itd. (samo je tijelo ostalo od classic vibea)
prije je to bila obična fosna sa sjlama po sebi. kao što rekoh, zbrda zdola... samo da se proda !
samo što je cijena napuhana pa ljudi misle da kupuju nešto dobro. i, onda se kasnije tješe kako su kupili super gitaru za par soma, a nisu dobili ništa više nego konzumkastera.

eo, kako je to zvuči u rukama majstora.
http://www.youtube.com/watch?v=15BDnztKWfQ
kupi, vježbaj i napreduj. kasnije ćeš lako doći do dobrih stvari !

Lorelay
02.03.2011., 14:04
Zehehehljo, da kupim onda tog konzumcastera ili ne? ili imaš kakvi bolji prijedlog za male pare? ;)

i daj mi reči, trebam onda i pojačalo za to ili se svira prek kompa?

Zehehehljo
02.03.2011., 14:25
malo sam uzeo vremena i prolistao kroz oglasnik.
eo što je meni zapelo za oko max 2000 kn.

http://www.njuskalo.hr/gitare/epiphone-special-ii-oglas-2474799
http://www.njuskalo.hr/gitare/washburn-n1-nm-nuno-bettencourt-oglas-855798 -> po meni naj
http://www.njuskalo.hr/gitare/epiphone-sg-special-oglas-1957079
http://www.njuskalo.hr/gitare/jackson-dinky-oglas-2422197
http://www.njuskalo.hr/gitare/jackson-warrior-js-oglas-2444664

EDIT:
ne treba ti odmah pojačalo u startu. ako imaš malo jači komp možeš i preko njega vrtiti.
premda, preferiram pojačala. to je onda druga priča.
od novih gitara do 2000 kn... teško da možeš dobiti nešto što valja. u tom slučaju gledaj u rainbow-u nove epiphonove premda mislim da su i oni preko 2000 kn.
squiere, sx-ove, performere.... zaobiđite, jerbo.... u tom je slučaju isplativije i bolje kupiti konzumkastera. koliko vidim i oni se bezobrazno po oglasnicima prodaju po duploj cijeni !!!!

Lorelay
02.03.2011., 17:29
malo sam uzeo vremena i prolistao kroz oglasnik.
eo što je meni zapelo za oko max 2000 kn.

http://www.njuskalo.hr/gitare/epiphone-special-ii-oglas-2474799
http://www.njuskalo.hr/gitare/washburn-n1-nm-nuno-bettencourt-oglas-855798 -> po meni naj
http://www.njuskalo.hr/gitare/epiphone-sg-special-oglas-1957079
http://www.njuskalo.hr/gitare/jackson-dinky-oglas-2422197
http://www.njuskalo.hr/gitare/jackson-warrior-js-oglas-2444664

EDIT:
ne treba ti odmah pojačalo u startu. ako imaš malo jači komp možeš i preko njega vrtiti.
premda, preferiram pojačala. to je onda druga priča.
od novih gitara do 2000 kn... teško da možeš dobiti nešto što valja. u tom slučaju gledaj u rainbow-u nove epiphonove premda mislim da su i oni preko 2000 kn.
squiere, sx-ove, performere.... zaobiđite, jerbo.... u tom je slučaju isplativije i bolje kupiti konzumkastera. koliko vidim i oni se bezobrazno po oglasnicima prodaju po duploj cijeni !!!!

ova druga ti je naj, po čemu? :ne zna:
meni se sviđa zadnja, plava :cerek:

jep, i ja sam gledala, konzumkastere fakat prodaju duplo skuplje :Snajper:

Zehehehljo
02.03.2011., 18:46
zato što je nova, iz dućana i 1600 je cijena za cash.
zato što možeš očekivati nešto
zato što je napravljena od drveta, ne od piljevine (navodno)
zato što se washburn općenito ne može uspoređivati sa squierom i sl.

Lucky Strike
02.03.2011., 19:24
kolko konzumcaster dojde? di i ima, ih ima u vž-u? :ne zna:

novog corta si kupil?

Imaš za cca 600 kuna,tolka je bila zadnja cijena kolko sam ja gledao po Zg. Probaj tražim u Super i Maxi Konzumima,možda ima još koji. Corta sam kupio preko oglasnika,za 1500 nema boljeg. :)

Lorelay
02.03.2011., 21:10
Imaš za cca 600 kuna,tolka je bila zadnja cijena kolko sam ja gledao po Zg. Probaj tražim u Super i Maxi Konzumima,možda ima još koji. Corta sam kupio preko oglasnika,za 1500 nema boljeg. :)

da ali znaš kaj je problem,...čitala sam na forumu tu na jednoj stranici, jedan lik je pital kaj je bolje kupiti, epiphonea ili tog konzumkastera i onda su mu rekli da ako kupi konzumkastera da bude moral pol toga mijenjati jer se nemre lepo svirati i da je za*ebani...zz

Zehehehljo
02.03.2011., 22:27
šteta što nisi iz zg-a to bi ti ja setupirao za đabalesku da prestaneš jambrati ! :D

rudlavi
03.03.2011., 13:13
da ali znaš kaj je problem,...čitala sam na forumu tu na jednoj stranici, jedan lik je pital kaj je bolje kupiti, epiphonea ili tog konzumkastera i onda su mu rekli da ako kupi konzumkastera da bude moral pol toga mijenjati jer se nemre lepo svirati i da je za*ebani...zz

Krivo. Treba samo provjeriti zategnutost vrata, promijeniti žice i naštimati oktave. Setup kojeg zna uraditi svaki gitarist. I dalje tvrdim, gitara koja funkcionira puno bolje od puno skupljih drvenjača.

Lucky Strike
03.03.2011., 13:38

za 600 kuna gitara je predobra,bolja od ikakvih skvajvera i yamaha pacifica,dok je epi gitara koja je 5 puta skuplja. Prosječan epi dođe cca 3000 kn. Dakle ne možeš ih uspoređivati.

Lorelay
03.03.2011., 14:03
za 600 kuna gitara je predobra,bolja od ikakvih skvajvera i yamaha pacifica,dok je epi gitara koja je 5 puta skuplja. Prosječan epi dođe cca 3000 kn. Dakle ne možeš ih uspoređivati.

oke, oke, nemojte me ubiti odma :mig:
salim se...

Lorelay
03.03.2011., 14:07
šteta što nisi iz zg-a to bi ti ja setupirao za đabalesku da prestaneš jambrati ! :D

ha ha ha....to uopće nije smiješno, fala fala :mig:
ja samo pitam tj, velim kaj su drugi za to rekli...tak da....špotaj njih :kava:

Zehehehljo
03.03.2011., 14:25
susjeda tetke maminog bratića !
rekla kazala.

kao početniku/ci će ti sve više manje biti isto i razliku nećeš sigurno kužiti između konzumkastera i delux strata.

kasnije, kad sazriješ ćeš sam/a saznati što ti odgovara, što tražiš i nećeš tražiti ovakve savjete.
kupi gitaru i kreni. koju, kakvu... kakvu god da skala štima i da štimaju osnovne fukncije. s ostatkom se nemoj zamarat !
doći će s godinama !

Lorelay
03.03.2011., 21:02
susjeda tetke maminog bratića !
rekla kazala.

kao početniku/ci će ti sve više manje biti isto i razliku nećeš sigurno kužiti između konzumkastera i delux strata.

kasnije, kad sazriješ ćeš sam/a saznati što ti odgovara, što tražiš i nećeš tražiti ovakve savjete.
kupi gitaru i kreni. koju, kakvu... kakvu god da skala štima i da štimaju osnovne fukncije. s ostatkom se nemoj zamarat !
doći će s godinama !

a jbg, nije bil samo jedan, više ih je ak reklo, no ugl, fala ti na pomoći, ako ima još kaj važnoga samo reči, i daj reči kolko bi koštal setup na konzumkasteru?

Zehehehljo
03.03.2011., 22:34
ja sam rekao, i iza toga stojim. kod mene 0 kn.
preporuka svakako promijeniti žice, to te dođe 65 kn. :ne zna:

Lucky Strike
07.03.2011., 14:43
Evo jedan od zanimljivijih oglasa,ovo bi bilo dobro za te novce :)
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/9825/cat/80

tarantinosQ
08.03.2011., 18:30
Ekipa pozdrav svima! Trebam stručnu pomoć! Tražim električnu gitaru do 1500 kn za početnike. Ima tonu izbora, i foruma da više neznam što misliti i gdje gledati. Imam dvije godine iskustva na akustičnoj, dobro savladao osnovne akorde i lagano pikanje. EKIPA MOLIM POMOĆ I PUUUUUNO HVALA!:ne zna:

Lucky Strike
09.03.2011., 13:02
Ekipa pozdrav svima! Trebam stručnu pomoć! Tražim električnu gitaru do 1500 kn za početnike. Ima tonu izbora, i foruma da više neznam što misliti i gdje gledati. Imam dvije godine iskustva na akustičnoj, dobro savladao osnovne akorde i lagano pikanje. EKIPA MOLIM POMOĆ I PUUUUUNO HVALA!:ne zna:

Čak imaš mali milijun gitara za te novce,stavit ću još i neke skuplje (do cca 2000kn) pa vidi što ti se najviše sviđa.

Za početak Vintage Les Paul koja je po meni brutalno dobra gitara - http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/10160/cat/80

Zatim nešto bolja Yamaha - http://www.njuskalo.hr/gitare/yamaha-pacifica-412v-oglas-2539001

Ok Jackson,odradio koncert na njemu - http://www.njuskalo.hr/gitare/jackson-warrior-js-oglas-2444664

Također sam svirao ovo - http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/10103/cat/80

Kupio je frend nedavno novu,super gitara - http://www.njuskalo.hr/gitare/ibanez-art-120-bk-oglas-2188545

Jedini skvajv koji valja,svirao sam ju,brutalno dobra gitara - http://www.njuskalo.hr/gitare/squier-stratocaster-hello-kitty-oglas-600539

Ako skupiš 2500 uzimaj ovo :) - http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/9966/cat/80

Pitaj još iskusnije,makar mislim da za 1500kn nemaš previše izbora i generalno ne možeš fulati što god uzeo.

car_iz_Osijeka
09.03.2011., 20:41
Savjetuješ mu bez da ti je rekao što sluša i što želi svirati? Doduše, u ovoj cjenovnoj kategoriji je najvažnija kvaliteta gitare, ali opet...

Lucky Strike
09.03.2011., 21:20
Savjetuješ mu bez da ti je rekao što sluša i što želi svirati? Doduše, u ovoj cjenovnoj kategoriji je najvažnija kvaliteta gitare, ali opet...

Kao početnik neće primijetiti razliku između toga dal u ruci drži deluxe strata koji košta 1000€ ili konzumkastera koji košta 500kn,jer niti sam ne zna što traži od pickup konfiguracije,vrste drva itd. Nadalje,odabrao sam gitare koje smatram da su vrh vrhova koje se može dobiti za novce koje je on naveo.

edit: niti nema toliku mogućnost izbora,dakle za 10 000 kn može kupiti 5436434564325 modela,dok za 1500 njih 10.

Lucky Strike
09.03.2011., 23:05
Ne mogu editirati prethodni post pa ću napisati još jedan.

Pretpostavljam da nema pojačalo i da će svirati preko kompjutera za početak. Ne isplati se kupovati i gitaru i pojačalo.. U početku je najbitnija kvaliteta kako si rekao. Nadalje,čisto je svejedno što svira,jer se gitare ne "kategoriziraju" po žanru (kao što puno ljudi tvrdi da se na stratu ne može svirati metal,a to je notorna glupost. Svaka gitara također ne može pokriti sve žanrove!). Zvuk mu u statru ovisi o pojačalu (tj simulatoru na kompu). Nema niti veliku mogućnost izbora donekle kvalitetnih gitara,za te novce se nađe 10ak dobrih modela. Tek kasnije s odabirom gitare i pojačala može određivati žanr koji će svirati.

Kako bi mu bilo lakše,za početak ću mu reći koja gitara bi otrpilike bila ta koji žanr.Washburn i Jackson za metal. Skviver i Ibanez za hard rock i metal. Vintage i Yamaha za klasični rock,bluz,granđ. Cort.. hm,on je dosta svestran.

dxd4876
10.03.2011., 18:07
e ovako zanima me koje klavijature kupit za (početika), mislim kao drugi istrument jer već svira flautu!! yamaha, corg??? i po kojim cjenama se kreću???

dxd4876
10.03.2011., 18:37
e ovako zanima me kupovina klavijature, za početnika!! dali potražiti rabljenu ili novu!! mislim ne sad nešto bezveze nego nešto što će trajati!! i po kojim se cjenama kreću??

Chansomps
11.03.2011., 01:21
e ovako zanima me kupovina klavijature, za početnika!! dali potražiti rabljenu ili novu!! mislim ne sad nešto bezveze nego nešto što će trajati!! i po kojim se cjenama kreću??

Ovisi koliko si novaca spreman dat?

dxd4876
11.03.2011., 19:55
pa oko 1000-1500....dali se može za te novce naći nešto da posluži?? i dal se bolje isplati nešto povoljno uzet??

dxd4876
11.03.2011., 19:55
*povoljno-rabljeno......sorry

Chansomps
12.03.2011., 08:54
Pa sigurno da možeš nać polovne klavijature da valjaju i da traju (za novac sa kojim raspolažeš).

http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/yamaha-psr-e-403-oglas-2553958

http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/roland-jv-90-oglas-843134

Lucky Strike
12.03.2011., 13:36
Dakle,evo mene opet. Trebam savjet da kupnju bass gitare do 2000 kn. Prodana mi je Yamaha BB pred nosom. :(

BassQ
12.03.2011., 16:15
Dakle,evo mene opet. Trebam savjet da kupnju bass gitare do 2000 kn. Prodana mi je Yamaha BB pred nosom. :(

Squier? :ne zna:

Lucky Strike
13.03.2011., 07:12
Našao sam nekoliko modela za 3000kn ravno (Peavey,Warwick),mislim da ću skupljat pare. I mislim da skvajv nije kvalitetan toliko koliko BB Yamahe. I BB je prodana,i RBX od 4 žice,koma. :(

francek997
15.03.2011., 20:01
a kaj mislite o ovom!??

http://www.rainbow-music.hr/?p=691

:gitara:

sku bi du
23.03.2011., 04:40
Sa Ibanezom je teško fulat!
Istina,ne znam jesi početnik ili ne i kaj bi sviral,ali Ibanez ili Yamaha ( do 2k)!
Imaš po oglasima sad gsr i za soma kuna,samo treba lurkati!

Lucky Strike
23.03.2011., 11:50
Našao sam Vintage jazz bass koji mi se svidio,cijena je 1300 kn,pa razmišljam o toj opciji.

Rio a.k.a.Cvirn
25.03.2011., 00:42
hej, trebao bih pomoć oko kupnje monitora, aktivnih i zvučne kartice externe, pošto sam odlučio počet sa kupovinom opreme jer se bavim produkcijom...
e sad, neznam još koju svotu bih izdvojio za to dvoje, al recimo skupa oko 6-7 tisuća kuna i mislim da bih uzeo polovno prek oglasa...pa ako neko zna šta je najbolje za uzet pošto se nisam baš bavio istraživanjem tih stvari...nadam se da bu neko pomogo, znam da sam novi na forumu al evo ako neko ima volje, bio bih jako zahvalan...pozz

sku bi du
25.03.2011., 02:41
Našao sam Vintage jazz bass koji mi se svidio,cijena je 1300 kn,pa razmišljam o toj opciji.

Idi na njuškalo,ima super opcija za jeftinu lovu :)

http://www.njuskalo.hr/bas-gitare/ibanez-btb-200-oglas-821963

josipdrazin
28.03.2011., 17:46
imam pitanje u vezi cinela:)...malo sam neiskusan sto se tice toga, pa me zanima:)

htio bi kupit neke cinele za hi hat, ali neke do 400-500kn.....moje su unistene jer su bile reklamne a one su dosta bile tanke:(
pa bi trebao neke malo deblje samo nezz kako se razlikuje debljina cinele ... mislim ne poznajem oznake za debljinu ... HELP!!!

Zvonko91
31.03.2011., 19:40
Prvi put kupujem gitaru, pa bi li itko pomogao oko izbora.
Razmišljam o EG1K SX jer sam vidio da je namjenjena početnicima. :)

d._m.
31.03.2011., 19:57
nije namjenjena početnicima neg je namjenjena onima koji nemaju love za bolju gitaru :ne zna:

Zvonko91
31.03.2011., 20:08
nije namjenjena početnicima neg je namjenjena onima koji nemaju love za bolju gitaru :ne zna:

hahaaha kao što sam ja :)

a jbg idem 2 srednje, di ću nać lovu za skuplju :)

Greetings from Goa
31.03.2011., 20:10
a kakvu gitaru hoćeš? hoćeš baš električnu? imaš pojačalo? kolko para misliš dat? kaj misliš svirat? ko da veliš kupujem auto, koji da kupim? :D

Zvonko91
31.03.2011., 20:19
a kakvu gitaru hoćeš? hoćeš baš električnu? imaš pojačalo? kolko para misliš dat? kaj misliš svirat? ko da veliš kupujem auto, koji da kupim? :D

Da baš električnu - EG1K SX. A šta mislim svirati, pa neki hard rock ili Heavy/Glam metal

SMZ
31.03.2011., 20:21
Da baš električnu - EG1K SX. A šta mislim svirati, pa neki hard rock ili Heavy/Glam metal

Glam metal :DDD
zemi Stratocastera