PDA

View Full Version : Savjeti za kupovinu instrumenata i opreme

stranice : 1 2 [3] 4

dačoo
31.03.2011., 21:27
skupi još kojih 200-300 kuna i kupi si solidnu polovnu. :kava:

josipdrazin
04.04.2011., 09:22
jel ovde itko prodaje duplu bas pedalu...hitno

floky1984
08.04.2011., 13:14
Ne razumijem se bas u gitare, pa bih trebao pomoc.
Treba mi klasicna gitara, sa futrolom, do nekih 500-600 kuna.
Rijec je o poklonu za curu, kojoj je zelja nauciti svirati gitaru, dakle pocetnik je.
Savjetujte mi sto kupiti, gdje, dali uzeti nesto novo ili polovno... i ponude gitara su dobrodosle, linkovi ili sl...
hvala unaprijed

BassQ
09.04.2011., 21:48
polovno...

Svakako polovno jer dobis za iste novce bolju gitaru nego kaj bi kupil u ducanu.

...a buduci sam za akusticne gitare totalna neznalica,ovo je jedini svjet koji ti mogu dat.

btw, ima ko mozda da prodaje squier vintage modified jazz bass? :D

Tina2909
22.04.2011., 17:07
Za početnika Career Stage S - BK bas gitara.
Ima li tko ikakvu informaciju o kvaliteti te gitare?

cromania2009
07.05.2011., 09:51
želio bi kupiti električnu gitaru, a budući da sam ograničen s lovom, imam u mogućnosti dvije ponude:
yamaha pacifica (neznam koja točno) za 1000 kn ili Stagg kopija fendera sa Seymour Duncan pick up-om za 1200 kn ?? :confused:
koja gitara je bolja i koju se više isplati uzeti? :ne zna:

BassQ
07.05.2011., 10:12
želio bi kupiti električnu gitaru, a budući da sam ograničen s lovom, imam u mogućnosti dvije ponude:
yamaha pacifica (neznam koja točno) za 1000 kn ili Stagg kopija fendera sa Seymour Duncan pick up-om za 1200 kn ?? :confused:

Stagg nikako! :nono:

m4rko
07.05.2011., 11:57

Reci mi točno s koliko love raspolažeš, dali imaš pojačalo(ako da, koje?) i kakvu glazbu sviraš tj. koji te žanrovi najviše interesiraju. Tako ti mogu dati kvalitetniji odgovor:top:

cromania2009
07.05.2011., 13:39
imam oko 2000, pojačalo će financirat mama ( :D ), a svirao bi hard rock, metal i to..

cromania2009
09.05.2011., 20:19
Stagg nikako! :nono:

Reci mi točno s koliko love raspolažeš, dali imaš pojačalo(ako da, koje?) i kakvu glazbu sviraš tj. koji te žanrovi najviše interesiraju. Tako ti mogu dati kvalitetniji odgovor:top:

znači, imam oko 2000 kn, nemam pojačalo, svirao bi metal, rock... :gitara:
a ovaj fender (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=5846) ? :misli:

BassQ
09.05.2011., 20:39
a ovaj fender (http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_116&products_id=5846) ? :misli:

Ovaj Fender ti i nije nesto, to je affinity i uz strat bullet je najslabija serija Squiera... Mada, kojigod zanr glazbe da sviras, gledaj kupit rabljenu gitaru jer ces (najcesce) za istu svotu dobit bolji nstrument :mig:

m4rko
10.05.2011., 01:34
znači, imam oko 2000 kn, nemam pojačalo, svirao bi metal, rock... :gitara:

S obzirom da si u metal i rock điru pogledaj si Ibanez RG 470 (oglas (http://www.njuskalo.hr/gitare/ibanez-rg-470-oglas-2729032)- nije moj da nebi mislili da se reklamiram :D), to je dobra gitara za metal i žešći rock, kvalitetno napravljena (pravi se u Japanu, a ne u Kini itd. kao jeftinija GIO serija), ako ti se pak sviđa više les paul tip tijela pogledaj si također Ibanezov ART120 sa aktivnim pickupovima (napajaju se baterijom) što je isto sasvim solidna gitara za žanrove koji te interesiraju. Inače, kao što je već i rečeno izbjegavaj Stagg i slične marke.

Što se pojačala tiče pošto si početnik možda bi ti najinteresantnija varijanta bilo nekakvo modeling pojačalo sa efektima tako da možeš svirat širok spektar žanrova. Pogleday si Laney pojačala.

cromania2009
10.05.2011., 17:50
evo, danas sam se išao malo raspitati u musicshop i čovjek mi je ponudio LTD 203 3TB i neko pojačalo s efektima (nemam pojma koje :ne zna:).

m4rko
10.05.2011., 18:57
evo, danas sam se išao malo raspitati u musicshop i čovjek mi je ponudio LTD 203 3TB i neko pojačalo s efektima (nemam pojma koje :ne zna:).

Ako ti se sviđa stratocaster tip gitare, gitara koju si naveo je dobra. U nekoliko navrata sam ju svirao pošto ju je jedan kolega koristio i meni se čini kao dobra prva gitara + ima kul vintage finiš :D Ali samo imaj na umu da iz single coil pickupova nećeš izvuči neki brutalz metal :D
Što se pojačala tiče pošto si bio u music centru (pretpostavljam po gitari)a oni imaju laney vjerojatno su ti preporučili nešto iz prism ili linebacker serije što su modeling pojačala dakle emuliraju zvukove efekata i nekih pojačala.

Pogledaj si i jedan mali review LTD 203 http://www.youtube.com/watch?v=ErXNy2XkYFo

cromania2009
10.05.2011., 21:22
Ako ti se sviđa stratocaster tip gitare, gitara koju si naveo je dobra. U nekoliko navrata sam ju svirao pošto ju je jedan kolega koristio i meni se čini kao dobra prva gitara + ima kul vintage finiš :D Ali samo imaj na umu da iz single coil pickupova nećeš izvuči neki brutalz metal :D
Što se pojačala tiče pošto si bio u music centru (pretpostavljam po gitari)a oni imaju laney vjerojatno su ti preporučili nešto iz prism ili linebacker serije što su modeling pojačala dakle emuliraju zvukove efekata i nekih pojačala.

Pogledaj si i jedan mali review LTD 203 http://www.youtube.com/watch?v=ErXNy2XkYFo

ma budući da ne razlikujem zvuk različitih pickupova (taj metal i rock sviram na klasičnoj gitari :bang:) to baš i ne predstavlja neki preveliki problem...
pojačalo sam malo prije našao na njihovom webshopu, da, prism serija je ;)
i hvala za review :top:

Andy967
15.05.2011., 21:35
zelio bi naucit svirat gitaru,dali bi ova bila dobra za pocetnika?? http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_25_153&products_id=1838

zelio bi svirati blues i rock...bi bila dobra za to?? nebi ulozio previše novca za sad,pa ako budem dobro naucio svirat bi uzeo neku bolju.....

rock03
19.05.2011., 16:17
Odlučio sam kupiti električnu gitaru. Već dvije godine sviram klasičnu i želim se prebaciti na električnu, pa da li mi možete preporučiti koji je Ibanez bolji??

1. IBANEZ GART60 BKN
2. IBANEZ GRG150 BKN
3. IBANEZ GRG170DX BKN
4. IBANEZ GRGR121EX BKN
5. IBANEZ GSA60 BKN

BassMan
19.05.2011., 20:59
Odlučio sam kupiti električnu gitaru. Već dvije godine sviram klasičnu i želim se prebaciti na električnu, pa da li mi možete preporučiti koji je Ibanez bolji??

1. IBANEZ GART60 BKN
2. IBANEZ GRG150 BKN
3. IBANEZ GRG170DX BKN
4. IBANEZ GRGR121EX BKN
5. IBANEZ GSA60 BKN

Ovu boldanu prodaje moj sin, ...u svim oglasnicima je, pa ako te zanima javi na PM! :mig:

Ide s njom futrola, ima nove Ernie Ball žice, setup je odličan, ...ima samo malo ogreban gornji rog, ali ne do drveta, samo lak, ....povljno! :)

kpt. Willard
20.05.2011., 08:49
ma budući da ne razlikujem zvuk različitih pickupova (taj metal i rock sviram na klasičnoj gitari :bang:) to baš i ne predstavlja neki preveliki problem...
pojačalo sam malo prije našao na njihovom webshopu, da, prism serija je ;)
i hvala za review :top:

uzmi jednu sa singe-coil pickupovim a onda jednu sa humbuckerima, nema šanse da nećeš čut razliku

CottonEyeJoe
30.06.2011., 09:29
Evo što bi vi kupili da raspolažete sa 10000kn keša?

Trenutno pol godine sviram, već sam počeo hvatati dosta dobro.

Zanimaju me klavirke, Paolo Soprani, Settimio Soprani, Dallape itd.

Treba mi isključivo koja ima štim za balkansku muziku, dakle našu narodnu muziku, koja se svira po svatovima, itd...Ne mislim na turbo folk.

Djuka6
03.07.2011., 20:50
Pozdrav,

do prije godinu dana bio sam vlasnik Basix bubnjeva. Bubnjevi su bili ok ali zvuk nije bio točno ono što volim, bio je previše mekan, odzvanjajuči (dobio sam ih kao poklon pa nisam mogao baš birati, a nisam ni puno znao tad). Prodao sam ih jer nisam stigao svirati zbog obaveza na faksu.

Međutim, nisam izdržao ni godinu dana i želim kupiti bubnjeve, samo što danas znam točno što hoću, barem otprilike.
Navesti ću kakvi bi ti bubnjevi trebali biti pa bih molio da mi preporučite neki konkretan set bubnjeva. Marka nije bitna makar preferiram Yamahu, Tamu i Pearl.

btw bubnjeve sviram 10 godina s prekidima pa ne želim baš neki početnički set koji će me previše ogrančiti

Opis:
- bubnjevi moraju imati veliki low-end, čim "tvrđi" zvuk
- komponente: snare, 1 bas, 2 toma + indianer ili 3 toma + indianer ili 2toma+ 2 indianera
- činele nisu trenutno bitne ali za sad bih standard, znači: ride + hi-hat + crash. može i bez crasha pa ga kupim naknadno
- demenzije bubnjeva bi trebale biti srednje ili manje, ne žeilm da su premasivni. sviđa mi se kad su dimenzije bubnjeva manje, obično imaju taj tvrđi zvuk koji volim.
- jači bas, za razliku od ostalih bubnjeva može biti i dosta veći, ai ne mora. da je bio bi plus
- i ono što je najbitnije: trebaju bit univerzalni, znači, za pozornicu i probe, tj za sviranje muzike od rocka do domaćih, zabavnih i sl pjesama. nikako ih nebi koristio za sviranje metala i sl.

- Cijena: do 7000kn

btw ne mislim kupovati isključivo nove bubnjeve pa se navedena cijena odnosi i na rabljene bubnjeve koje je moguće dobiti za tu cijenu

hvala

Djuka6
03.07.2011., 23:35
Bacio sam oko na Tamu Silverstar i Perl Vision...

Hydralisk
10.07.2011., 12:12
Pozdrav, trebam nekoliko savjeta. Prvo želim kupiti neko kvalitetnije pojačalo za po doma, znači primarno mi je cilj da ima dobar zvuk tak da mogu ugodno vježbati. Trenutno imam smeće od 60 W na kojem kad uključim bossov overdrive odmah dobim glavobolje. Meni je jasno da trebam bolje pojačalo ak hoću biti u bendu ali to sad mi nije bitno. Za bend ću kasnije uložiti više novaca u ozvučenje. Za pojačalo hoću izdvojiti 1500 +/- 200 kuna. Gledao sam nekoliko pojačala, trenutno mi je dilema između ORANGE CRUSH PIX 50BXT ili GALLIEN KRUEGER BACKLINE 110 II. Imate li kakve savjete? Bitno mi je kak bude overdrive zvučal. Možda neku drugu marku da uzmem? Imam bas sa 5 žica. Imam i priliku uzeti trace elliot 30w ali ga nisam još isprobao.

Drugo, trebam neku preporuku za pedalboard, naravno čim jeftinije ali da je ok, ciljam utrošiti ono 800 kuna. Oprema bi mi se sastojala od bass eq, overdirve, distorzija, synth i pedala. Molim neke ideje.

Hvala!

rocker182
10.07.2011., 22:46
evo nek men neko dade savjet :D
iman gitaru aria stg-003 i pojačalo marshall mg10cd (oboje je srednja žalost znam)
e sad mislim kupit ili vintage v100bb ili marshall mg15dfx (iako neki govore da su mg serije smeće al men se sviđaju)
i šta mi preporučujete kupit??? ja bi oboje al neam para.
btw. još jedno pitanje jel vintage v100bb skup za 3300kn (nova)
please answer me...

m4rko
10.07.2011., 23:27
evo nek men neko dade savjet :D
iman gitaru aria stg-003 i pojačalo marshall mg10cd (oboje je srednja žalost znam)
e sad mislim kupit ili vintage v100bb ili marshall mg15dfx (iako neki govore da su mg serije smeće al men se sviđaju)
i šta mi preporučujete kupit??? ja bi oboje al neam para.
btw. još jedno pitanje jel vintage v100bb skup za 3300kn (nova)
please answer me...

Reci koje žanrove sviraš i koliko ukupno novaca imaš (gitara+pojačalo). Inače meni je vintage v100bb vrlo dobra gitara, puno bolja od epiphonea u tom cijenovnom rangu

rocker182
11.07.2011., 00:36
Reci koje žanrove sviraš i koliko ukupno novaca imaš (gitara+pojačalo). Inače meni je vintage v100bb vrlo dobra gitara, puno bolja od epiphonea u tom cijenovnom rangu

od bluesa do metala al najviše rock '80-ih a najčešća grupa gunsi.
radit ću u 8.misecu i dobit ću oko 3000-4000kn i još u sebe iman 400kn
-znam i meni je bolja od epiphone-a i jeftinija :top:

m4rko
11.07.2011., 11:10
Znači u najboljem slučaju ostalo bi ti 1100 za pojačalo. Imaš za 800kn Laney LG35R 30W sa vrlo dobrim cleanovima, solidnim reverbom i overdrive kanalom iako bi ti tu preporučio i jednu overdrive pedalu i to bi ti imho bila puno bolja solucija od mg marshalla. Pogledaj si i Hughes&Kettner Edition Blue 15R koji je oko 1300kn ali je vrlo dobro pojačalo za vježbu.

rocker182
11.07.2011., 16:29
Znači u najboljem slučaju ostalo bi ti 1100 za pojačalo. Imaš za 800kn Laney LG35R 30W sa vrlo dobrim cleanovima, solidnim reverbom i overdrive kanalom iako bi ti tu preporučio i jednu overdrive pedalu i to bi ti imho bila puno bolja solucija od mg marshalla. Pogledaj si i Hughes&Kettner Edition Blue 15R koji je oko 1300kn ali je vrlo dobro pojačalo za vježbu.

fala ti na odgovorima :D
ovo će bit malo duže pliz pročitaj pa odgovori
-za pedalu sam gleda u audio-pro prije godinu dana(naručia katalog) behringer OD100 il 300 (neznam sad točno jer u katalogu ima 300, a na njihovoj stranici 100, neznam koji je dostupan :confused:)
-Hughes&Kettner pojačala nikad nisam pratia pa i neznam ništa o njima znam samo da je taj tranzistorac ako se nevaram, sad sam slušta na youtube-u i gleda malo o njemu i ne čini mi se loš, ali mi je ža šta ima 1 efekt
-ovaj laney ima footswitch ki marshall mg30dfx. je li je to možda (znam da je za pedalu) za clean/overdrive???
-bia sam kod prijatelja svira prije godinu dana ja mislim les paul gothic morte na pojačalu peavey vypyr sad neznam jeli je bia od 15 il 30w(nije bitno).i što ti kažeš za peavey vypyr 15w sprema ovom edition blue r15???

m4rko
11.07.2011., 21:31
Nebih uzeo behringer jer mi se nisu pokazali kao dobri proizvodi. Pogledaj si digitech bad monkey (420kn) ili screamin blues (420kn) ili pak nešto od bossa. Pogledaj si na njuškalu malo efekte, ima super pedala za ok novce. Edition Blue 15r ima spring reverb, ova pojačala što imaju ugrađeno brdo efekata generalno ne zvuče vrlo dobro. Laney ima footswitch sa jednim (clean/overdrive) i dva prekidača (reverb i clean/overdrive). Peavey pojačala nisam koristio pa nemogu uspoređivati.

rocker182
11.07.2011., 22:48
sviđa mi se screamin blues, a od bossa sam prije gleda ds-1 i ds-2 nisu loši... i samo me još jedno muči, zvučat će smišno, al kad nikad nisam koristio pedalu i nitko je nema oko mene pa i neznam. kad ja uključum gitaru<->pedala<->pojačalo i šta bi onda stavio npr. na mom sad pojačalu onaj switch clean/overdrive?? kako bi zvučalo kad je uključen, a kako kad je isključen?? :confused:

m4rko
11.07.2011., 23:00
sviđa mi se screamin blues, a od bossa sam prije gleda ds-1 i ds-2 nisu loši... i samo me još jedno muči, zvučat će smišno, al kad nikad nisam koristio pedalu i nitko je nema oko mene pa i neznam. kad ja uključum gitaru<->pedala<->pojačalo i šta bi onda stavio npr. na mom sad pojačalu onaj switch clean/overdrive?? kako bi zvučalo kad je uključen, a kako kad je isključen?? :confused:

Ako uzmeš overdrive pedalu onda ju koristi na clean kanalu. Možeš i na overdrive kanalu ali generalno na jeftinijim pojačalima to ne zvuči predobro. Plus ako pedalu budeš napajao baterijom obavezno nakon svirke izvadi kablove jer pedala kao i aktivni pickupovi srču energiju iz baterije ako je kabal ukopčan.

rocker182
12.07.2011., 00:31
tnx na svemu. ako nezaradim za sve to uzet ću edition blue 15r pa screamin blues il boss ds-2 vjerojatno ovu prvu..a gitara će pričekat jer mi za sad ova dobra iako kad sam svira na onoj gibsonovoj kod prije je velika razlika.tnx još jednom

m4rko
12.07.2011., 10:18
tnx na svemu. ako nezaradim za sve to uzet ću edition blue 15r pa screamin blues il boss ds-2 vjerojatno ovu prvu..a gitara će pričekat jer mi za sad ova dobra iako kad sam svira na onoj gibsonovoj kod prije je velika razlika.tnx još jednom

Nema problema, ako budeš imao još kakvih pitanja slobodno javi :Pivo:

croneven
17.07.2011., 18:54
ima ko kakav prijedlog za električnu gitaru i pojačalo neko za početnika? hvala unaprijed:mig:

Trina Moe
18.07.2011., 08:49
kao početnik bi uzela neku gitaru čisto da vidim za početak hoće li se meni to dat svirat pa mi nije bitno je li polovna ili nova, samo da ne iskeširam puno na nju. zanima me jel onda svejedno da uzmem klasičnu ili akustičnu?

m4rko
19.07.2011., 09:55
@croneven
Koliko novaca imaš i koji žanrovi te interesiraju?

@Trina Moe
Možda bolje klasičnu jer je mnogim početnicima "lakša" za prste

Trina Moe
19.07.2011., 11:10
@croneven
Koliko novaca imaš i koji žanrovi te interesiraju?

@Trina Moe
Možda bolje klasičnu jer je mnogim početnicima "lakša" za prste

da da, zbog plastičnih žica, al se onda bojim da mi ne bude teško prebacit se na akustičnu poslije. a opet, možda mi klasična bude dovoljna i za poslije, nije da mislim koncerte svirat. svejedno hvala.

rocker182
19.07.2011., 18:20
da da, zbog plastičnih žica, al se onda bojim da mi ne bude teško prebacit se na akustičnu poslije. a opet, možda mi klasična bude dovoljna i za poslije, nije da mislim koncerte svirat. svejedno hvala.

gle, ja sam imao klasičnu i svirao 1,5 godinu i odlučio kupiti akustičnu. i otišao u dućan s namjerom kupiti akustičnu i vratio se kući s električnom i nije mi bilo teško se priviknit zbog žica. jedini problem mi je bio to što je na akustičnoj i električnoj uži vrat od klasične pa možda ti bude malo teže hvatati akorde al ništa strašno, a meni je sad lakše svirati sa čeličnim žicama nego plastičnim :)

Trina Moe
20.07.2011., 01:09
gle, ja sam imao klasičnu i svirao 1,5 godinu i odlučio kupiti akustičnu. i otišao u dućan s namjerom kupiti akustičnu i vratio se kući s električnom i nije mi bilo teško se priviknit zbog žica. jedini problem mi je bio to što je na akustičnoj i električnoj uži vrat od klasične pa možda ti bude malo teže hvatati akorde al ništa strašno, a meni je sad lakše svirati sa čeličnim žicama nego plastičnim :)

ma evo odlučila sam da mi je potpuno svejedno za početak, nek ona ima 6 žica, ionako neću dobit kvalitet s obzirom na to koliko ću love dat za nju. a i nije se problem naviknut valjda na žice ako mi se već bude baš sviralo.

purger1989
01.08.2011., 15:58
Pozdravi ekipi, ovako namjeravam kupiti akustičnu gitaru, naime početnik sam i imam otprilike oko 1000kn na raspolaganju. Danas sam prošao par dućana i imam jedno pitanje...vidio sam da gitare u tom cijenovnom rangu su od laminata a ja sam isprobao neku j&d gitaru koja mi se činila sasvim pristojna i ima puno drvo za prednju stranu. Ovih dana još mislim pogledat onu yamahu f310 ,čini mi se, za koju sam čuo da je dobra. Dakle zanima me što mislite/znate o tim j i d gitarama, te ako imate ikakve preporuke za neku gitaru oko 1000kn...hvala

The-Trooper
02.08.2011., 06:07
vidio sam da gitare u tom cijenovnom rangu su od laminata a ja sam isprobao neku j&d gitaru koja mi se činila sasvim pristojna i ima puno drvo za prednju stranu.

To što je od laminata ne mora biti nikakav minus, pogotovo u tom cjenovnom rangu. Neka ti to ne bude temelj na kojem ćeš donijeti odluku.

Rosetta_Stoned
07.08.2011., 16:59
Pozdrav :)
Sviram bass gitaru već dvije i pol godine na starom i jadnom Performeru.
Kad god bilo gdje uključim čuje se hrpa šumova, al što se drugo može očekivati od gitare koja je došla oko soma kuna.
Dakle, bila sam u potrazi za novim bassom. Odlučila sam uzeti 5 žičani aktivni bass.
Inače sviram na 4 žice ali mi fale malo dublji tonovi pa ću zato uzeti 5. Od viška glava ne boli :)
Uglavnom, nakon dosta izleta po dućanima sa glazbenom opremom, zapeo mi je za oko Ibanez SR505M-BM.
http://www.ibanez.co.jp/products/eb_page11.php?area_id=3&data_id=95&color=CL01&year=2011&cat_id=2&series_id=469
Inače Ibaneze ne volim previše, ali ovaj mi je super i po izgledu i elektronika je fora.
Biram gitare do 6000 kn, a može i malo preko te cijene. Ovaj Ibanez dođe otprilike oko 5000 kn.
Mislite li da je ta bass gitara za svoju cijenu dobra? Bih li mogla bolje proć s tim novcima?
Ako imate neki bolji prijedlog, napišite. hvala :)

BassQ
08.08.2011., 12:29
...Od viška glava ne boli :)

Ali boli kicma :D

Rosetta_Stoned
08.08.2011., 12:38
Ali boli kicma :D

Ma, ovaj bass čak nije toliko glomazan, zato mi se i sviđa. :)
Prije sam htjela uzeti Fendera ili Yamahu, e, to bi bilo bolnije za kičmu :p

BassQ
08.08.2011., 12:50
Ma, ovaj bass čak nije toliko glomazan, zato mi se i sviđa. :)
Prije sam htjela uzeti Fendera ili Yamahu, e, to bi bilo bolnije za kičmu :p

Ne znam kakvi su ti Ibanezi, jednog sam imao (sr1000) i moram priznat da je taj bio lagan za nosit u odnosu na jazz bass kasnije...

Rosetta_Stoned
08.08.2011., 12:59
Da, ali većina Ibaneza koje sam isprobala mi se uopće nisu svidjeli, nisu mi zvučali dobro.
Ne volim kad sve što odsviram zvuči nekak tupo i kad slappam da zvuči nekak retard.
Ali ovaj mi je jedini među svim Ibanezovim bassevima dobar.
Još mi je netko prije rekao da jedino SR valja.
A valjda nemrem pogriješit ak ga uzmem..

stuff
18.08.2011., 23:32
Za iskusne-je li bolje uzeti Casio WK200 ili CTK4000.
Ako ima boljih preporuka predlozite,mogao bih izdvojiti od 300 KM,1200 KN,150€ pa do otprilike 1000 KM,2000 KN,500€.
Ako je moguce sto prije!

tomo_pajser
20.08.2011., 12:01
Rosetta, SR505 je lagan bas i poprilicno je ugodan za svirati zbog brzog i tankog vrata. i to je otprilike sve sto na njemu valja.

dati 5000 Kn za tu gitaru je potpuno besmisleno rasipanje novaca. jer se polovni u odlicnom stanju daju za pola te cijene.

buduci da si zensko, pretpostavljam da si u startu odbacila gitare sa punom sirinom vrata.

ono sta bi ti ja preporucio je polovni Cort A5 ili B5, ili Yamaha trb1005 koja je zbog elektronike nesto losiji izbor, a i teza je od Cort-ova koji su prilicno lagani

ukoliko mislis da neces imat problema sa sirokim vratom, odlican izbor bi bila i starija Yamaha trb5/trb5ii, imaju odlican tanak vrat ali razmak izmedju zica je 19mm pa je nesto siri. polovni idu za oko 600€.

tvoj budjet je jako nezahvalan za kupnju novog peterozicanog basa jer ne mozes kupit nista posebno dobro, bolje gitare idu tek od 1000€ a ove tiba sr505 ne odskacu previse od jeftinijih u rangu 400-500€

ako bas oces novo, pogledaj si Cort B5, jako solidna gitara

& 4U
24.08.2011., 07:44
možda upadam s pitanjem, ali evo :

ja molim pomoć, kupila bih mužu pojačalo za električnu gitaru, molim gitariste da mi jave svoje savjete , uključujući i onaj: bolje nemoj sama to kupovat, bolje da on to sebi kupi .... :)

rocker182
26.08.2011., 01:34
ako je za kućnu uporabu onda je dovoljno 10-15w, ali mislim da on to sam sebi kupi jer ako ne bude zadovoljan...onda vraćaj, pa ponovo uzimaj......(po mom mišljenju)

tomo_pajser
27.08.2011., 10:50
to je teze pogodit nego npr da mu ides kupit cipele. lipo odete zajedno nek on bira a ti plati :D

Rosetta_Stoned
03.09.2011., 03:02
Rosetta, SR505 je lagan bas i poprilicno je ugodan za svirati zbog brzog i tankog vrata. i to je otprilike sve sto na njemu valja.

dati 5000 Kn za tu gitaru je potpuno besmisleno rasipanje novaca. jer se polovni u odlicnom stanju daju za pola te cijene.

buduci da si zensko, pretpostavljam da si u startu odbacila gitare sa punom sirinom vrata.

ono sta bi ti ja preporucio je polovni Cort A5 ili B5, ili Yamaha trb1005 koja je zbog elektronike nesto losiji izbor, a i teza je od Cort-ova koji su prilicno lagani

ukoliko mislis da neces imat problema sa sirokim vratom, odlican izbor bi bila i starija Yamaha trb5/trb5ii, imaju odlican tanak vrat ali razmak izmedju zica je 19mm pa je nesto siri. polovni idu za oko 600€.

tvoj budjet je jako nezahvalan za kupnju novog peterozicanog basa jer ne mozes kupit nista posebno dobro, bolje gitare idu tek od 1000€ a ove tiba sr505 ne odskacu previse od jeftinijih u rangu 400-500€

ako bas oces novo, pogledaj si Cort B5, jako solidna gitara

Hvala puno na savjetu! Cort mi se čini super :mig:

maluci
06.09.2011., 10:27
Pozdrav.Kupila bi mužu akustičnu gitaru.Svira već 20 godina(za sebe i za društvo),a nikad si nije kupio ništa bolje od neke klasične gitare za 150 ili 200 kn u konzumu ili slično.Eto sad je došlo vrijeme da i to promjenim kad si je sam već lijen potrošit novaca za sebe.
Eto htjela bi mu kupit neku gitaricu do 1000 kn,a ja uopće neznam na šta trebam paziti prilikom kupnje da ne kupim neko sranje.
Ja imam j&d gitaru(neznam točno model) koja je koštala oko 850 kn i s njom je prilično zadovoljan(a neću mu kupit istu,naravno).
Ako imate prijedloge recite!!!!!

BassQ
06.09.2011., 15:43
Ne znam kaj da kupis, al sam siguran da je sve do 1000 kuna - (ipak) sranje... :)

rocker182
06.09.2011., 22:06
slažem se sa Bassanac-om ;)

aleksa92
06.09.2011., 23:04
Pozdrav ekipo :) treba mi savjet kaj paket elektricne gitare za pocjetnike da kupim Behringer El Toro ili SX EG1K BK. Cito sam na netu da El Toro mnogo zuji dok je sviras a o SX EG1K BK nisam naso nista, a u kolko nek ima bolji prijedlog paketa za pocjetnike do 200 € nek ga slobodno prijedlozi.Unaprjied hvala ;)

tomo_pajser
07.09.2011., 23:09
Pozdrav.Kupila bi mužu akustičnu gitaru.Svira već 20 godina(za sebe i za društvo),a nikad si nije kupio ništa bolje od neke klasične gitare za 150 ili 200 kn u konzumu ili slično.Eto sad je došlo vrijeme da i to promjenim kad si je sam već lijen potrošit novaca za sebe.
Eto htjela bi mu kupit neku gitaricu do 1000 kn,a ja uopće neznam na šta trebam paziti prilikom kupnje da ne kupim neko sranje.
Ja imam j&d gitaru(neznam točno model) koja je koštala oko 850 kn i s njom je prilično zadovoljan(a neću mu kupit istu,naravno).
Ako imate prijedloge recite!!!!!

lipo od tebe sta mislin na muza, stvarno je, ali zenske ne bi tribale muskarcima kupovat instrumente, to ti je nesto kao di mi vama idemo kupovat cipele:D

mislim, nije to nista lose, ali mozda covik zeli neku stvarno dobru gitaru, i ne zeli trosit novce na neke bezvezarije. a za 1000Kn ne mozes dobit nista bolje od bezvezarije, jedino polovno i to pod uvijetom da znas probrat.

tomo_pajser
07.09.2011., 23:13
Pozdrav ekipo :) treba mi savjet kaj paket elektricne gitare za pocjetnike da kupim Behringer El Toro ili SX EG1K BK. Cito sam na netu da El Toro mnogo zuji dok je sviras a o SX EG1K BK nisam naso nista, a u kolko nek ima bolji prijedlog paketa za pocjetnike do 200 € nek ga slobodno prijedlozi.Unaprjied hvala ;)

pa kupi si neki ocuvani polovni Cort, squier ili yamahu, nemoj bacat novce na te sperploce

cromania2009
17.09.2011., 10:43
sad sam prvi razred srednje glazbene i kao obvezni predmet imam klavir (inače gitarista :D). malo sam se raspitivao i imam sljedeće ponude: galileo VP 121 (5842 kn) ili YAMAHA YPD-141 (5564 kn)
e pa budući da o klaviru znam samo da ima crne i bijele tipke molim nekoga da mi kaže koji je klavir bolji i koji mi se više isplati kupiti.
by the way, galileo je Music Centra a yamaha iz Euro Unita.

Lucky Strike
22.09.2011., 21:44

http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/showproduct.php/product/16574/cat/80

Spusti cijenu na 2000,što možeš bez problema,i vozi doma. :mig:

gosp. Zelenko
22.09.2011., 22:35

bolje od ovog ne moze, u svakom slucaju bolje od behringera

http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?art=7547

BassQ
22.09.2011., 23:11
U svakom slucaju je Vošburn raketa u odnosu na Beringera i eSiXa :)

Kupio frend nedavno taj SX pajet za kcer, mala bi nest sviruckala kao.
Jedino sta mu od svega toga koristi je - navlaka za drugu gitaru :)

jela1994
25.09.2011., 18:59
POZDRAV! Zeljela bih kupiti digitalni klavir koji ima hammer tipke posto sam krenula u srednju glazbenu skolu.. pa ako netko zna koji bi bio dobar za to, a da nije preskupi (do 4000 kn) ili ako netko prodaje mozda? cula sam da je yammaha clavinova najbolji al mi je nazalost preskup..i da je takoder casio dobar..

cromania2009
26.09.2011., 16:57
POZDRAV! Zeljela bih kupiti digitalni klavir koji ima hammer tipke posto sam krenula u srednju glazbenu skolu.. pa ako netko zna koji bi bio dobar za to, a da nije preskupi (do 4000 kn) ili ako netko prodaje mozda? cula sam da je yammaha clavinova najbolji al mi je nazalost preskup..i da je takoder casio dobar..

za 4000 buš teško našla nekaj dobro (možda polovno). ja sam nabavil yamahinog Ariusa ypd-141 za 5500 i za sad je dobar. pogledaj v glazbenoj na oglasnoj ploči, mi imamo mali milijun oglasa gde ljudi prodaju el. klavire. :top:

jela1994
27.09.2011., 14:25
pa i htijela bih polovno samo kaj nazalost nemrem doci do nikakvih kontakta dal netko mozda prodaje,a glazbena skola nam je dosta mala tak da bas i nema nesto oglasa...pa ako znate nekog?:/ dobila sam jednu ponudu za kawai digitalni klavir.dal to valja? u kojem je rangu?:)

cromania2009
28.09.2011., 16:16
pa i htijela bih polovno samo kaj nazalost nemrem doci do nikakvih kontakta dal netko mozda prodaje,a glazbena skola nam je dosta mala tak da bas i nema nesto oglasa...pa ako znate nekog?:/ dobila sam jednu ponudu za kawai digitalni klavir.dal to valja? u kojem je rangu?:)

rado bi ti pomogel al o klavirima znam samo da imaju crne i bijele tipke... :ne zna:

So Lid
01.10.2011., 18:39
treba mi adapter s ovim specifikacijama:

input: 120VAC 60 Hz 26W
output: 9VAC 2A

gdje kupit?

Tenacity
02.10.2011., 13:05
Može savjet za elektroakustičnu steel string gitaru ~2500kn za nekog tko svira već nekih godinu dana?
Dosad sam svirao na nelošoj jeftinjari Hohner HC-06(klasična) i htio bih nešto bolje, ali ne klasičnu jer mi steel string ima bolji zvuk.

Ne razumijem se baš u elektroakustične i po opisima raznih gitara vidim neke koji se hvale kako će zvučati jednako dobro plugged i unplugged, pa moram pitati jel to uvijek tako ili na to treba paziti. Stvar je u tome što nisam toliko financijski potkovan pa si ne mogu odmah priuštiti i dobro pojačalo pa bih sad uzeo gitaru a pojačalo kad mi se nakupi još novca.

ujko tvrdica
02.10.2011., 17:22
poz
htio bih kupiti bubnjeve, ako mi mozete preporuciti neke najbolje marke / modele bubnjeva / cinela da okvirno znam sto da trazim?
budget mi se krece oko 5-7 tisuca kn, naravno sto povoljnije to bolje :D
ako je nesta ultra nabrijano dobro moze i koja tisuca vise...
za rock, metal, 80e, 90e glazba, ovo black metal wannabe music NE

tomo_pajser
02.10.2011., 20:26
treba mi adapter s ovim specifikacijama:

input: 120VAC 60 Hz 26W
output: 9VAC 2A

gdje kupit?

ebay

zasto 120V input?

ako ti je aparat narucen iz USA pa gledas u specifikacije nije bitno koliki je primarni napon, tj bitno je zbog mreze ali za aparat nije bitno, bitno je da je na izlazu 9V/26W

dakle ako uredjaj koristis kod nas treba ti 220V/50Hz i 9V/26W
ako je neki drugi razlog pa ti bas treba za 120V mrezu, onda ebay.

JINGIZU
04.10.2011., 23:03
Trebao bi mi neki mikrofon, gledao sma po netu i ima svakavih a u to se ne kužim, pa molim nekog iskusnog za savjet jer nemogu baš puno izdvojiti novaca, a nebi htio kupiti neko smeće.
hvala

Lucky Strike
07.10.2011., 06:25
Trebao bi mi neki mikrofon, gledao sma po netu i ima svakavih a u to se ne kužim, pa molim nekog iskusnog za savjet jer nemogu baš puno izdvojiti novaca, a nebi htio kupiti neko smeće.
hvala

Shure SM-57 - Oko 100$ ti je cijena. Onda jedan: Rode NT1 ili AKG C2000B (~200$ svaki),te Rode NT3 (za $150). A ako imaš para i misliš se igrati,onda uzmi AKG 3000B za 350$.

jela1994
08.10.2011., 11:07
htijela bih se raspitati dal valjaju ovi novi (navodno jako dobri, a jeftini) digitalni klaviri GALILEO VP 111 ili 121?...razmisljam da ih kupim za srednju glazbenu skolu, pa dal se isplati?:D

Tuli_Kupferberg
15.10.2011., 11:36
U nabavci sam akustične gitare i trenutačno razmatram ova dva modela.

Gitare su otprilike u istom cjenovnom rangu. Vintage je nešto skuplja, dok Cort što se same izade tiče na papiru zvuči bolje budući da je ima stražnju ploču od punog mahagonija. Cort sam čuo kako zvuči samo preko Youtubea, dok sam od Vintagea čuo istim putem slabije modele koji su, koliko je moguće čuti, zvučali dosta dobro. Razlog zašto pitam za savjet je što ne znam hoću li imati prilike isprobati te obije gitare, i možda ću ih naručiti preko neta. Znam da to nije najsretniji izbor, ali ne živim u Zagrebu, pa mi je dosta nezgodno sve to. U mom gradu navedenih gitara u dućanima nema. Osim toga, nije samo do zvuka. Netko tko posjeduje neki od modela duže vrijeme može objektivno upozoriti na neke prednosti i nedostatke, što se u dućanu ne može saznati. Obadvije imaju solidne recenzije na internetu, gotovo predobre, pa mi one ne koriste baš.

Zahvaljujem.

The-Trooper
15.10.2011., 15:36
U nabavci sam akustične gitare i trenutačno razmatram ova dva modela.

Gitare su otprilike u istom cjenovnom rangu. Vintage je nešto skuplja, dok Cort što se same izade tiče na papiru zvuči bolje budući da je ima stražnju ploču od punog mahagonija.

Nisi naveo modele pa ti nitko ne može ništa reći. Jedino što ti možemo reći je da materijal stražnje ploče na gitari njenom zvuku pridonosi otprilike koliko i spojler na Cliu njegovim performansama.

Tuli_Kupferberg
15.10.2011., 17:10
Nisi naveo modele pa ti nitko ne može ništa reći. Jedino što ti možemo reći je da materijal stražnje ploče na gitari njenom zvuku pridonosi otprilike koliko i spojler na Cliu njegovim performansama.

Pardon... zaboravio sam stavit naslov posta :brukica: Riječ je o cort earth 200 i vintage v900.

Pixie Chic
21.10.2011., 17:20
Ha, evo i mene totalnog početnika u potrazi za savjetom...
Već duže vremena planiram naučiti svirati gitaru, a evo sad sam i našla vremena. Odabir....je težak, prvenstveno jer nemam pojma na šta se trebam fokusirati kod odabira. Surfala sam malo i našla neke akustične u cjenovnom rangu, pa šta mislite o ovima?

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/373/14/30

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/80/14/30

ili ovoj? Dosta je jeftinija...

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/364/14/30

Svaka pomoć je dobrodošla! :)

micek-jerry
05.11.2011., 11:54
Molim vas pomoć-gdje u Zg mogu kupiti adapter za sintesajzer Yamaha PSS-140.
Piše na njemu da ide DC 9V-12 V,....PA-1, PA-1B ili PA 3.

Unaprijed zahvaljujem!

Chansomps
05.11.2011., 13:06
Molim vas pomoć-gdje u Zg mogu kupiti adapter za sintesajzer Yamaha PSS-140.
Piše na njemu da ide DC 9V-12 V,....PA-1, PA-1B ili PA 3.

Unaprijed zahvaljujem!

Možeš kupit bilo di di se prodaje tehnika. Samo tražiš DC 9V-12V adapter :mig:

micek-jerry
05.11.2011., 21:35
Možeš kupit bilo di di se prodaje tehnika. Samo tražiš DC 9V-12V adapter :mig:

Ma da? Super onda. Ja mislila da treba oriđiđi bit :o
Hvala!

car_iz_Osijeka
06.11.2011., 16:56
Ha, evo i mene totalnog početnika u potrazi za savjetom...
Već duže vremena planiram naučiti svirati gitaru, a evo sad sam i našla vremena. Odabir....je težak, prvenstveno jer nemam pojma na šta se trebam fokusirati kod odabira. Surfala sam malo i našla neke akustične u cjenovnom rangu, pa šta mislite o ovima?

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/373/14/30

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/80/14/30

ili ovoj? Dosta je jeftinija...

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/akusticne_gitare/364/14/30

Svaka pomoć je dobrodošla! :)

Vidim da ti nitko nije odgovorio :misli:

Ove prve dvije su sasvim ok, mala prednost yamahi. Inače, dovoljna bi bila i f310 ili fender cd60, a njih se često nađe i polovnih za 600-800 kn :top: Njih ti spominjem prvenstveno ako bi već htjela ići na jeftiniju varijantu, onda bi te bile prve "prave" akustare kojima ćeš biti zadovoljna.

Za sviranja kod kuće i po tulumima ti ne treba više :)

LucijaT
07.11.2011., 16:27
Pozdrav,
molim vas ako netko ima iskustva s ovim da veli neku recenziju.. Htio bi snimiti neke ideje na komp, pa me interesira ako šljaka...
http://www.ebay.com/itm/Guitar-USB-Interface-Link-Cable-MAC-PC-Recording-new-/290608169419?pt=Guitar_Accessories&hash=item43a998c1cb#ht_3271wt_1396

Hvala puno, Bruno

tiatop
07.11.2011., 22:32
Ne znam jel na pravom mjestu postavljeno pitanje,al eto...jel netko zna koja je cijena bass gitare ibanez MC924DS(1981.)?

BassQ
08.11.2011., 12:52
Ne znam jel na pravom mjestu postavljeno pitanje,al eto...jel netko zna koja je cijena bass gitare ibanez MC924DS(1981.)?

http://www.ebay.com/itm/Ibanez-Musician-80-Fretless-Bass-Guitar-MC940DS-MC924DS-/330596207510?pt=Guitar

Kolko gledam po netu, oko 800-900$ je cijena...

...vani :D

P.S.
A lijepa je tak da bi je uzeo samo ako bi mi je neko badava dao :zubo:

BLjaK2d
09.11.2011., 14:55
Pozdrav,

Ima li ko savjet po pitanju mikrofonskih pretpojačala, naime pomalo smo počeli snimati si neke pjesmice, naravno kućna amaterska radinost i sad smo došli do zaključka da bi vokal trebali malo bolje snimit pa smo u nabavci kondenzatorca ( AKG c3000 ili AKG c214) naravno onda smo došli na temu predpojačala jel potrebno ili nije potrebno ako je potrebno nude se pretpojačala od 200kn pa do 250 000 kn i po meni tu vlada totalni bućkuriš i teško dolazim do informacija što bi trebalo gledat, uglavnom zanima me ima li ko kakvo mišljenje i koja pretpojačala bi bila ok u rangu cijene cca 800 pa do cca 2000 kn - vrsta glazbe je naki grunge hard rock trash metal ma svašata a vokal je ženski, naravno može li to posužit i za snimanje gitara.

tomo_pajser
10.11.2011., 18:17
http://www.ebay.com/itm/Ibanez-Musician-80-Fretless-Bass-Guitar-MC940DS-MC924DS-/330596207510?pt=Guitar

Kolko gledam po netu, oko 800-900$ je cijena...

...vani :D

P.S.
A lijepa je tak da bi je uzeo samo ako bi mi je neko badava dao :zubo:

ovo je iznimka, cijena rabljenih je u USA nesto niza, u prosjeku 20% od ove.

inace cijena puno ovisi o stanju intrumenta, ali rekao bi oko 500-600€ za solidno ocuvani primjerak. inace radi se o vrhunskom intrumentu u svakom pogledu, jedina mana mu je velika masa. osobno bi mijenjao bilo koji Fender iz tog doba za Musician-a da se gleda samo instrument a ne ime i cijena koju postizu:)

Sagittarius01
12.11.2011., 17:35
Pozdrav,
molim vas ako netko ima iskustva s ovim da veli neku recenziju.. Htio bi snimiti neke ideje na komp, pa me interesira ako šljaka...
http://www.ebay.com/itm/Guitar-USB-Interface-Link-Cable-MAC-PC-Recording-new-/290608169419?pt=Guitar_Accessories&hash=item43a998c1cb#ht_3271wt_1396

Hvala puno, Bruno

Ma šljaka to, al mislim da ćeš dobiti puno bolju snimku i s najobičnijim stolnim micom za komp nego ovak da ideš direktno s gitarom u komp i snimaš.

ujko tvrdica
13.11.2011., 12:55
Pozdrav, sto je bolje od ovog?

Prodajem Pearl Forum seria,komplet,bass 22",tom 12",tom 13" flor tom (indijaner) 16",snare (doboš) 14" x 5,5", timpani sa stalkom 7.5" i 8.5" Dimavery,dixon rampa,stalci,činele Zildjian ride 20",crash 18",crash 14",fuss (štop) 14"

http://www.njuskalo.hr/bubnjevi/prodajem-bubanj-pearl-oglas-2724070

ili

Prodajem Tamu Imperialstar : 20''x18'' 12"x9" , 13"x10" , 16"x16" , 14"x5,5".
Na svim bubnjevima su promjenjene kože - Remo coated Ambasador gore i Remo Diplomat dolje, osim na bass bubnju.
Uz bubanj ide i sav hardware: hi-hat stand, jedan ravni stand za crash, jedan boom stand za ride, jedna clamp pecaljka za činele, bas pedala, drum throne kao i činele; 13" sabian B8 hi-hat, 14" sabian B8 lite crash, 20" sabian B8 pro medium ride, sabian HHX splash.
Na poklon dajem i jedan cowbell i jamblock.

http://www.njuskalo.hr/bubnjevi/tama-imperialstar-oglas-2595993

sweetamber
18.11.2011., 11:31
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, ali možda netko od vas zna.
Ima li kod nas u Hrvatskoj i/ili Zagrebu za kupiti pick holder pendant tipa ovo : http://www.ebay.com/itm/Guitar-PICK-Holder-NECKLACE-Pendant-XMAS-gift-Solved-Display-your-concert-PICKS-/320792104871?pt=Guitar&hash=item4ab0b30fa7

Hvala!

mUrMillo hRnIć
30.11.2011., 21:33
Pozdrav, sto je bolje od ovog?

Prodajem Pearl Forum seria,komplet,bass 22",tom 12",tom 13" flor tom (indijaner) 16",snare (doboš) 14" x 5,5", timpani sa stalkom 7.5" i 8.5" Dimavery,dixon rampa,stalci,činele Zildjian ride 20",crash 18",crash 14",fuss (štop) 14"

http://www.njuskalo.hr/bubnjevi/prodajem-bubanj-pearl-oglas-2724070

ili

Prodajem Tamu Imperialstar : 20''x18'' 12"x9" , 13"x10" , 16"x16" , 14"x5,5".
Na svim bubnjevima su promjenjene kože - Remo coated Ambasador gore i Remo Diplomat dolje, osim na bass bubnju.
Uz bubanj ide i sav hardware: hi-hat stand, jedan ravni stand za crash, jedan boom stand za ride, jedna clamp pecaljka za činele, bas pedala, drum throne kao i činele; 13" sabian B8 hi-hat, 14" sabian B8 lite crash, 20" sabian B8 pro medium ride, sabian HHX splash.
Na poklon dajem i jedan cowbell i jamblock.

http://www.njuskalo.hr/bubnjevi/tama-imperialstar-oglas-2595993

Pearl mi se cini ok. Al kakve su ono cinele. Mapex cinele??. Jel to valja sta??
jedna onaj hihat mi pari da je Zildjen planet z??

i koja je bass pedala na bubnju. Originalna il sta??

CottonEyeJoe
01.12.2011., 09:27
Evo imam pitanje, polako okupljamo ekipu da napravimo jedan mali bend za sviranje narodnog/zabavnog.

Svi smo početnici, prema tome ne trebaju nam neke skupe điđimiđe, imamo plan mjesecim uvježbati pa onda možda krenuti sa nastupima. U biti, znate i samo kako to ide kod početnika:)

E sad, bend bi se sastojao od bubnjeva, bas gitare, obične gitare i harmonike/klavijatura, ovisi o pjesmu.

Neka mi netko u grubo kaže što sve trebamo za neko amatersko ozvučenje? Instrumenti me ne zanimaju, to mi sve jasno.

Kako ide uopće shema, znam da harmonika mora imati svoj mikrofon, bubnjevi svoj (obični su, nisu midi), gitare ne moraju jer idu preko izlaza ili kak?

U biti, svi se spajamo na mixetu, pa na pojačalo pa na zvučnike.

Treba mi neki ugrubi opis da si možemo vidjeti koliki ćemo trošak imati.

Vidim da ima behringer dosta jeftinih višekanalnih mixeta, čak ima i za 500kn procesor sa efektima, tako da je dosta pristupačan.

Ako ima gdje kakav link sa opisom kak se šta spaja, može pomoć? Hvala!

E66
20.12.2011., 12:10
...pitanje je malo već dosadno, ali evo što mi treba, klasična gitara za
dijete od 8 godina,
naime cura je drugi razred glazbene, klavir, i to super ide, ali joj se
sviđa i gitara pa bi malo probala, a imam i sina od 5 godina kojeg bi ja
rado u glazbenu na gitaru pa si mislim da će možda i htjeti ako je ima doma
i malo se poigra sa njom, Dakle tražim nešto ne preskupo, a upotrebljivo za
prvih par razreda glazbene. Da li uzeti 3/4 ili 4/4 veličinu. Mislio sam
ovako nešto:

http://www.musicmax.hr/proizvodi/klasicne-gitare/ibanez-ijc30-am-klgitara/12304/
http://www.musicmax.hr/proizvodi/klasicne-gitare/yamaha-cs40-34-gitara-kl/9333/

Hvala.

mobiteloljubac
22.12.2011., 12:06
imam pitanje.

imam klasičnu gitaru "melodija mengeš" (made in jugoslavia), model c-108
iz 1990-e godine, vrlo dobro očuvana, korištena vrlo malo

stvar je u tome da su pragovi širi za milimetar-dva otprilike nego na ostalim klasičnima, provjereno.

e sad, pitanje glasi: što mislite bi li je netko kupio? iz ne znam kojeg razloga? možda zato jer je zasigurno raritet :D

BassQ
22.12.2011., 15:53
Bila jedna na Njuskalu za 650 kuna, po BiH ih ima po 30 maraka (120 kuna) :D

P.S.
A i rekli su ti tamo na onom forumu o glazbi koliko vrijedi ta mengesica :mig:

mobiteloljubac
22.12.2011., 16:33
zahvaljujem :mig:

Funny Queen
28.12.2011., 21:03
Meni treba pomoć oko kupnje klavijatura. Imam Yamahu MM6 koja je ok ali nije za ono što meni treba. Što meni treba? Malo bolje kljave (bolje od MM6) s dobrim tipkama i zvukom koji je kod MM6 prilično mutan (osim što tipke baš ne valjaju). Drugo, da baš nisu tipične gažerske klavijature - za sada nemam namjeru biti one girl band i ne mislim svirati na vjenčanjima. Voljela bih imati neke s dobrim, masnim i mračnim tonovima, tipa Rammstein. Što mi možete preporučiti?

Chansomps
29.12.2011., 11:37
Meni treba pomoć oko kupnje klavijatura. Imam Yamahu MM6 koja je ok ali nije za ono što meni treba. Što meni treba? Malo bolje kljave (bolje od MM6) s dobrim tipkama i zvukom koji je kod MM6 prilično mutan (osim što tipke baš ne valjaju). Drugo, da baš nisu tipične gažerske klavijature - za sada nemam namjeru biti one girl band i ne mislim svirati na vjenčanjima. Voljela bih imati neke s dobrim, masnim i mračnim tonovima, tipa Rammstein. Što mi možete preporučiti?

Koliko si love spremna dat?

Funny Queen
29.12.2011., 11:45
Koliko si love spremna dat?

Čuj, ako se ne nađe baš ništa solidno za 4000 kuna (znam da je teško), onda će gornja granica biti i veća od 4000 kuna.

Chansomps
29.12.2011., 12:50
Čuj, ako se ne nađe baš ništa solidno za 4000 kuna (znam da je teško), onda će gornja granica biti i veća od 4000 kuna.

Znam da je Christian Lorenz fan Rolanda i Kurzweila. Sa ta dva brenda ne možeš fulat, top kvaliteta ovisno o budžetu.

Roland Juno D(cijena: 3.000 kn) (http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/klavijatura-roland-juno-d-oglas-3055275)
VA synth (Virtual Analog synth, jako bogat i topao zvuk,svašta se da izmodelirat/isprogramirat.)

Audio Demo (http://www.youtube.com/watch?v=e6IR5e9EVj8)

KURZWEIL PC 88 (cijena: 3.000 kn) (http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/kurzweil-pc-88-prosirenjem-oglas-4022917)
Omiljeni Rompler u devedesetima. Negdje sam čak čitao da ga je Flake dosta koristio na snimanju Sehnsucht-a.

Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih ovo. Jer za gore navedeni Synth treba malo znanja o Synth modelingu ako ne zadovoljava sa Factory Patches :)
Audio Demo (http://www.youtube.com/watch?v=UKQtPUuBVZ0)

Ako želiš uzimat nešto novo najbolje ti je da odeš u par Music Shopova,raspitaš se za klavijature i probaš ih odma na mjestu i vidiš sama šta ti paše.

Funny Queen
29.12.2011., 13:05
Znam da je Christian Lorenz fan Rolanda i Kurzweila. Sa ta dva brenda ne možeš fulat, top kvaliteta ovisno o budžetu.

Roland Juno D(cijena: 3.000 kn) (http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/klavijatura-roland-juno-d-oglas-3055275)
VA synth (Virtual Analog synth, jako bogat i topao zvuk,svašta se da izmodelirat/isprogramirat.)

Audio Demo (http://www.youtube.com/watch?v=e6IR5e9EVj8)

KURZWEIL PC 88 (cijena: 3.000 kn) (http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/kurzweil-pc-88-prosirenjem-oglas-4022917)
Omiljeni Rompler u devedesetima. Negdje sam čak čitao da ga je Flake dosta koristio na snimanju Sehnsucht-a.

Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih ovo. Jer za gore navedeni Synth treba malo znanja o Synth modelingu ako ne zadovoljava sa Factory Patches :)
Audio Demo (http://www.youtube.com/watch?v=UKQtPUuBVZ0)

Ako želiš uzimat nešto novo najbolje ti je da odeš u par Music Shopova,raspitaš se za klavijature i probaš ih odma na mjestu i vidiš sama šta ti paše.

Puno ti hvala na preporukama. Moram priznati da sam često razmišljala baš o tom Rolandu - imala sam ga jedno mjesec dana kući na posudbi i sad mi je žao što ga onda nisam kupila jer mi je čovjek nudio instrument. Možda ću sad jeftinije proć. Ali prvo moram vidjeti kako radi Kurzweil!

Chansomps
29.12.2011., 13:45
Puno ti hvala na preporukama. Moram priznati da sam često razmišljala baš o tom Rolandu - imala sam ga jedno mjesec dana kući na posudbi i sad mi je žao što ga onda nisam kupila jer mi je čovjek nudio instrument. Možda ću sad jeftinije proć. Ali prvo moram vidjeti kako radi Kurzweil!

Kurzweil je vrh, sa njim ne možeš fulat. Po kvaliteti zvuka nitko mu ne zapinje. :)

Ne mora bit baš taj model, možeš uzet i neki drugi iz perioda druge polovice devedesetih.

pinotnoir
01.01.2012., 21:37
Molio bih za savjet. Sviram Bossa novu na Ibanez klasik akustičnoj gitari koju uključujem u NAD 304 pojačalo s Infinity reference zvučnicima i imam probleb feed - back-a. Čuo sam da postoji stanoviti notch filter koji riješava taj problem. Malo pobliže o tome? Ako neko zna...

Chaplin
13.01.2012., 12:52
Pozdrav,

trebao bih savjet o bas gitari. Naime, razmišljam o tome da si nabavim jednu, isključivo za vježbanje, jer inače sviram tamburaški bas, iliti berdu. Dakle, ništa skupo ali opet da nije nekakav drlog.

Razmišljam o:

1. Yamaha RBX 170
2. Cort Special SP-PJ series
3. Yamaha ERB 070
4. Stagg BC300NT
5. Rockwood by Hohner LX90B
6. Vaša preporuka

Hvala :D

tomo_pajser
13.01.2012., 16:20
A rbx od tih. mozda da probas i onaj Jackson concert sta se prodaje trenutno.

lupus_est
15.01.2012., 04:05
Molio bih za savjet. Sviram Bossa novu na Ibanez klasik akustičnoj gitari koju uključujem u NAD 304 pojačalo s Infinity reference zvučnicima i imam probleb feed - back-a. Čuo sam da postoji stanoviti notch filter koji riješava taj problem. Malo pobliže o tome? Ako neko zna...
Može se koristiti grafički eq za rezanje neželjenih frekvencija kao što su frekvencije koje su uzrok pojave povratne veze (popularnog "feedback"-a, "sound loop"-a..etc).. Googlaj "Ringing out".

Postoje notch filteri u uređajima s algoritmima za suzbijanje feedback-a (feedback destroyeri, feedback eliminatori..etc).. ali pokušaj ovo s graphic eq prvo..

Pozz.. :)

medo313
15.01.2012., 15:25
Volio bi nauciti svirati klavir no trenutno si ne mogu priustiti puno vise od 800 kuna (skolarac sam).

Da li bi ovakva klavijatura bila ok za pocetak ili mislite da je to bacen novac? Jos sam u fazi da ucim solfeggio no imam veliku zelju nauciti svirati klavir.

http://www.ronis.hr/klavijature/703/klavijatura-casio-ctk-1100/CTK-1100/

61 standardna tipka
12 notna polifonija
100 tonova

Ima li nesto bolje za te novce, mozda nesto bez sintica, ritmova, lcda i svega ostalog, samo klavijatura sa zvukom klavira? Ako nema da li je i to dovoljno dobro za pocetnika?

Gledao sam digitalne klavire no kostaju par tisuca kuna sto si trenutno nikako ne mogu priustiti. Dakle mora biti ispod 1000 kuna.

Hvala

dtomas
15.01.2012., 20:10
Volio bi nauciti svirati klavir no trenutno si ne mogu priustiti puno vise od 800 kuna (skolarac sam).

Da li bi ovakva klavijatura bila ok za pocetak ili mislite da je to bacen novac? Jos sam u fazi da ucim solfeggio no imam veliku zelju nauciti svirati klavir.

http://www.ronis.hr/klavijature/703/klavijatura-casio-ctk-1100/CTK-1100/

61 standardna tipka
12 notna polifonija
100 tonova

Ima li nesto bolje za te novce, mozda nesto bez sintica, ritmova, lcda i svega ostalog, samo klavijatura sa zvukom klavira? Ako nema da li je i to dovoljno dobro za pocetnika?

Gledao sam digitalne klavire no kostaju par tisuca kuna sto si trenutno nikako ne mogu priustiti. Dakle mora biti ispod 1000 kuna.

Hvala

Sve ovisi što želiš.

Možeš kupiti MIDI klavijaturu s dinamičkom tipkom i spojiti je USB-om na komp pa imati milijun različitih klavira, zvukova, instrumenata...

Možeš kupiti sintić kojeg si naveo, ali on ima običnu tipku koja ne reagira na pritisak tj. dodirnuo je nježno il "čekićem", zvučat će isto. Osjećaj pod prstima je neusporediv spram klavirske tipke, a zvuk je najvjerojatnije daleko od vijernog. Nekvaliteta zvuka sintisajzera često ljude koji vole klavir i žele naučiti svirati zapravo odmaknu od sviranja jer im nije gušt.

U oglasnicima se može naći i električnih klavira, ja sam našao 2 godine stari CDP100 koji zvuči solidno, osobito preko pojačala i velikih zvučnika, a ima i imitaciju klavirske tipke.

Novi uređaj? Mislim da se ne isplati kupovati...

ps ako ti se da, posjeti ovaj link, tu ćeš pronaći neke ideje... (http://www.glazbeni-forum.com/showthread.php?t=53400&page=1) i svakako, ne žuri. Skupljaj novce u kasicu prasicu i onda kupi bolju stvar...

ps ako želiš naučiti svirati klavir, e onda moraš učiti na tipkama koje su najsličnije klaviru... Ma uostalom, sve ti piše pod linkom kojeg sam ti gore utefterio... :)

Sretno!!! Puno dobre glazbe!!!

medo313
16.01.2012., 12:29
Hvala puno na detaljnom odgovoru! Taj CDP100 mi se jako svidja po onome sto sam procitao, ima 88 tipki i osjecaj tipki puno blizi pravom klaviru.

Mozda bi cekao priliku za takvo nesto polovno i do onda sklupljao novce. Ako je ok mogu li znati koliko je kostao 2 godine star?

Dado02021983
18.01.2012., 07:50
Bok,novi sam na forumu i treba mi pomoć.....
Kupujem si aranger klavijaturu,jer dio vremena sviram sam,a dio sa bandom,pa bi volio kupiti klavijaturu koju mogu koristiti,a da niti jedna od svirki ne bude oštećena,bar ne previše.....
Dosta sam čitao,tražio.....ali što duže tražim to sam neodlučniji....
Nekakve vizije su bile: Korg pa 3x pro, Yamaha Tyros 3 (ili 2)....ali samo su i ostale vizije....
Molim Vas savjete i pomoć.....
Cijena do koje bi išao je 15 000 kn!!!!!!!

medo313
18.01.2012., 08:04
Zasto se svi novi threadovi o kupovini instrumenata bacaju ovdje, zar moraju bas svi biti na istom mjestu? Netko tko bi procitao thread od par postova nema volju stalno otvarati ovaj od 30 stranica.. Bezvezeze.

Dado02021983
18.01.2012., 08:12
Zasto se svi novi threadovi o kupovini instrumenata bacaju ovdje, zar moraju bas svi biti na istom mjestu? Netko tko bi procitao thread od par postova nema volju stalno otvarati ovaj od 30 stranica.. Bezvezeze.

Da,to je istina....tako je i teško dobiti odgovor i pomoć za postavljeno pitanje....kada ima 30 stranica....
Ja se nadam da će mi ljudi ipak pomoći oko moga problema......pleaseeeee

Dado02021983
18.01.2012., 10:07
Dajte ljudi.....molim Vas za malo Vašeg vremena,znanja i iskustva.....pomagajte mi molim Vas....................

Chansomps
18.01.2012., 10:27
Dajte ljudi.....molim Vas za malo Vašeg vremena,znanja i iskustva.....pomagajte mi molim Vas....................

Zašto ne bi uzeo Kurzweil PC3K7? Ne možeš pogriješit sa Kurzweilom. Sjajne tipke, fantastični sample libraries. Ako se imalo kužiš u klavijature i aranžere znaš i sam da ne možeš fulat sa tim modelom, odnosno Kurzweilom općenitno. Imao sam ga kod sebe neko vrijeme i sve šta mogu reći je WOW.

Čini mi se da je na promo cijeni AUDIO PRO Artist d.o.o. nekih 15000 Kn a inače je oko 20000. Još na to dobiješ i neki jebački popust ako uzimaš gotovinom.

The-Trooper
20.01.2012., 07:39

Klikneš na ikonicu "Idi na prvi novi post" i nema problema.

loposomix
21.01.2012., 16:02
Pozdrav!
Ne razumijem se baš u instrumente, pa me zanima što mislite o električnoj gitari rooster stratocaster (da li je bass ili lead i takve pojedinosti.)?

BassQ
21.01.2012., 16:16
Pozdrav!
Ne razumijem se baš u instrumente, pa me zanima što mislite o električnoj gitari rooster stratocaster (da li je bass ili lead i takve pojedinosti.)?

Ne razumijes se ti malo vise :mig:

Uglavnom, najbolja gitara ako pogledas odnos ulozeno - dobiveno...

loposomix
21.01.2012., 16:20
Ne razumijes se ti malo vise :mig:

Uglavnom, najbolja gitara ako pogledas odnos ulozeno - dobiveno...

Pa rekao sam da se ne razumijem :). Od nekuda se mora krenuti. Vidio sam ovu gitaru kod prijatelja, pa pitam mišljenja.

BassQ
21.01.2012., 17:14
Pa rekao sam da se ne razumijem :). Od nekuda se mora krenuti. Vidio sam ovu gitaru kod prijatelja, pa pitam mišljenja.

Svaki pocetak je tezak :D

Ja je nemam, iskreno, ali sve koje znam (gitariste) je hvale!
Za tih par sto kuna ulozenih ni ne mozes ocekivat ne znam sta, ali je bolja opcija za pocetnika kao sto si ti od kudikamo skupljih Squera (kojeg ja, recimo, imam)... :)

...eto...

loposomix
21.01.2012., 18:00
Svaki pocetak je tezak :D

Ja je nemam, iskreno, ali sve koje znam (gitariste) je hvale!
Za tih par sto kuna ulozenih ni ne mozes ocekivat ne znam sta, ali je bolja opcija za pocetnika kao sto si ti od kudikamo skupljih Squera (kojeg ja, recimo, imam)... :)

...eto...

Puno hvala. :)

Filips12345
03.02.2012., 16:32
pozz ljudi imam jedno jako važno pitanje uvezi gitare a to je:planiram kupit el gitaru yamaha TG121U i dali bi mi koji profić mogo reći o tome dal da uzmem ili ostavim i neka mi reče općenito jesuli yamaha gitare dobre,Hvala

Filips12345
03.02.2012., 16:58
e mogu se samo ubacit,pitanje je dali valjaju gitare yamaha imam behringhera ali je netrebam pa kupujem yamahu gt121u dal to šta valja ako mi može tko reć i dali yamaha gitare uopće valjaju

marija-mrvica
04.02.2012., 14:27
pozdrav...ovako....kupila bih polovni klavir do 10 000 kn....mozete li mi preporučiti koji su najbolji / najisplativiji....s 3 pedale :D

dtomas
04.02.2012., 15:50
http://www.glazbeni-forum.com/

možda ti pomogne

fatamata
10.02.2012., 21:07
na umu mi je kupnja violončela (elektricno ) e sad meni nije bitno ono akusticno je bolje od elektricnog , pa nemoj kupovati stag to ti je lose drvo ili te stvari nego ono da mogu odsvirati cast away i slicne stvari (ne ne furam se na ove nase 2chelose -.-" ) znaci samo na sto da pazim , sto je bitno i kako se otprilike krecu cijene. hvala:D

speedy146
10.02.2012., 21:45
Htjela bi ju naučiti svirati, ali ne razumijem se baš najbolje u njih. Koju da izaberem i da ima neku pristupačnu cijenu?? :)

SnickersOs
11.02.2012., 15:44
Ovisi o tome koliko si novca spremna izdvojiti, da li u obzir dolaze i polovne gitare ili samo nove? Jel planiraš odmah kupiti i pojačalo ili bi možda u početku svirala preko kompa...?

speedy146
11.02.2012., 21:52
a ne znam ni sama. budući da još živim starcima na grbači nemam baš previše izbora, ali do nekih 2500, 3000 kn. ma može i polovna, ali da nije neka sjebana hah :D za sad s kompa.

Chansomps
11.02.2012., 22:00
Ja bi ti preporučio Peavey HP Signature Series EX . Imam je i sam. Jako, jako dobra gitara za solidan budžet. Oko nekih 2500 kn je bila prije godinu i pol kod Audio Pro-a + dobio sam neki popust na gotovinu i što sam njihov stalni kupac.

SnickersOs
12.02.2012., 15:15
Kakvu glazbu misliš svirati? To je isto vrlo važno pro odabiru gitare, a za 2500-3000kn se može naći jako dobra gitara, a pogotovo polovna.

pljucpljuc
12.02.2012., 19:21
Violinica za dijete, koju kupiti?
Malo sam čitala i koliko sam shvatila za malo dijete bi bila veličina 1/2 primjerena?
A koju marku uzet, teba li neku izbjegavat...videla sam na njuškalu cijene nekih novih violinica oko 100eura...to je uobičajena cijena ili su po dućanima skuplje/jeftinije?

BassQ
12.02.2012., 19:24
Htjela bi ju naučiti svirati, ali ne razumijem se baš najbolje u njih. Koju da izaberem i da ima neku pristupačnu cijenu?? :)

A ja bi ti preporucio (u slucaju da uopce ne znas gitaru, i kreces uciti) da kupis akusticnu gitaru! Ucenje na akusticnoj je puno efektnije....
Poslije je 'lektrika macji kasalj :D

Modrinho
13.02.2012., 15:18
ovak.. zanima me koju akustičnu gitaru kupiti? znači..ne kužim se u cijene, modele i sl. zanima me koja bi bila dobra za početak..neki omjer cijene i kvalitete a da nije smeče ili nepotrebno skupa za početnika...
hvala

octopus
13.02.2012., 16:38
Krivi pdf (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=105). Tnx.
Next!! :kava:

btw - Seagull (Godin podfirma)

car_iz_Osijeka
13.02.2012., 22:36
A ja bi ti preporucio (u slucaju da uopce ne znas gitaru, i kreces uciti) da kupis akusticnu gitaru! Ucenje na akusticnoj je puno efektnije....
Poslije je 'lektrika macji kasalj :D

Ne slažem se za akustaru. Iako je to čest komentar, ne vidim zašto bi se mučila s akustarom ako ju to ne zanima. :ne zna:

Da, elektirčna će joj nakon akustare biti puno udobnija, ali to je kao da želi naučiti hodati u visokim petama, a ti joj preporučiš cipele 2 broja premale jer će joj kasnije, kada nabavi svoj broj, biti lakše :ne zna:

E sad, ima i druga strana. Solidnu akustaru možeš naći za manju lovu i time gubiš onu opasnost da utrošiš puno novaca za nešto nakon čega ćeš možda odustati za mjesec-dva. Također, dok učiš svirati akustaru možeš učiti o gitarama i sama shvatiti što bi najviše željela i što bi ti odgovaralo.

No ti najbolje znaš koliko želiš u to uložiti. Ako si ozbiljna i želiš električnu gitaru, ne vidim razloga zašto započinjati akustarom.

A sada nam reci što bi željela svirati. P.S. Je li problem polovno ili mora biti novo(zbog plaćanja u obrocima ili tomu slično).

ovak.. zanima me koju akustičnu gitaru kupiti? znači..ne kužim se u cijene, modele i sl. zanima me koja bi bila dobra za početak..neki omjer cijene i kvalitete a da nije smeče ili nepotrebno skupa za početnika...
hvala

Nove se mogu naći za kojih 1100-1500 kn, a polovne za 700-800. Najčešći izbor u toj cjenovnoj kategoriji su Yamaha f310 i Fender cd60. Nisu ludilo, ali sasvim dostatne gitare za početak.

BassQ
13.02.2012., 23:01
Da, elektirčna će joj nakon akustare biti puno udobnija, ali to je kao da želi naučiti hodati u visokim petama, a ti joj preporučiš cipele 2 broja premale jer će joj kasnije, kada nabavi svoj broj, biti lakše :ne zna:

Masio si ceo fudbal :D, al ajd...

Jer ovo sto sam rekao znam zasto sma rekao.
Imam poznanika koji je bio (dok sam jos isao u srednju, davno je to bilo :D) kojeg su svi drzali za oooodlicnog mahera na gitari. I ok... Jednom sam mu dao akustucnu i ne znam da l je bljeđi pogled bio prema meni ili prema gitari :zubo:

Nije im'o pojma!

Stoga, ako hoces sebe zvat gitaristom, znat ces svirat gitare! :mig:

A ovo: Ja bi svirao/la elektricnu gutaru mi pari na proseravanja malo. Vidlo se na TeVeju pa bi i ja... :)

Treba krvi prolit na tvrdim tamburama (kakve su bile dostupne dok sam ja bio klinac, hehe) da bi se postiglo nesto :mig:

NHF, ajmo dalje... :)

The-Trooper
14.02.2012., 06:36
Masio si ceo fudbal :D, al ajd...

Naprotiv, pogodio je gol. El. gitara i ak. gitara su različiti instrumenti s potpuno različitom tehnikom sviranja, i upravo kako je rekao, ako je ozbiljna u vezi sviranja i želi svirati el. gitaru nema nikakve potrebe da kreće s akustičnom.

Evo, da i ja pokušam povući analogiju - uči voziti bager, ima volan, pa kad pređeš na formulu 1 bit će ti lakše jer i ona ima volan (ne želim reći da je bilo akustična bilo električna bager ili F1).
Ne, neće biti lakše jer jedno s drugim nema nikakve veze. Imaju veze utoliko da imaju kotače, motor, šasiju (žice, tijelo, vrat, pragove)... Tu sličnost prestaje.

Ponavljam, ako je ozbiljna u namjeri sviranja. Ako želi svirati 3 akordne pjesme za ekipu u parku i na plaži, onda akustična, ako želi svirati klasiku onda klasična. Ali ako želi svirati Satrijanija i Vaija, a ranije nabrojano ju uopće ne zanima, onda električna.

BassQ
14.02.2012., 11:27
Povuc cu i ja jednu usporedbu - kuca se gradi od temelja! :mig:

Al ajmo se vratit na ontopic jer ce se thraed morat selit na viceve zbog ovih vasih tragikomicnih usporedbi... :W

The Guapa
14.02.2012., 20:06
Molim vas da mi preporučite koja gitara bi bila najbolji omjer cijene i kvalitete. Želim si kupiti gitaru i naučiti svirati, blago rečeno nemam pojma o gitarama, a htjela bih neku prikladnu za početak.

gitara 1 (http://www.musicmax.si/proizvodi/klasicne-kitare-celinke/fender-esc105-klasicna-kitara-s-torbo/9753/)
gitara 2 (http://www.musicmax.si/proizvodi/klasicne-kitare-celinke/valencia-cg150k-klasicna-kitara/9655/)
gitara3 (http://www.musicmax.si/proizvodi/klasicne-kitare-manjse/flight-klkitara-c102-34/9801/)
kitara4 (http://www.musicmax.si/proizvodi/dreadnought-kitare/savannah-akustkitara-sag6100/6141/)
gitara5 (http://trgovinakitare.com/info9772383/)
gitara6 (http://trgovinakitare.com/info9773282/)
gitara7 (http://trgovinakitare.com/info9773529/)
gitara8 (http://trgovinakitare.com/info9772497/) ta je i najjeftinija

hvala

car_iz_Osijeka
15.02.2012., 09:42
Bassanac, nema potrebe otezati raspravu. Ne slažem se s tobom, ali dobro. Ima takav pristup i dobrih strana, koje sam naveo gore, pa neka se djevojka sama odluči.

@The Guapa: Što želiš svirati? Gitara br 4 i 8 su akustične, a ostale klasične. Nadalje, gitara broj 5 je manja i namijenjena je djeci.

Za ovu cijenu ne ćeš dobiti dobru gitaru, ako mora od ovih ja bih uzeo fender, ostale su mi manje-više nepoznanica :ne zna:

Ali reci ti nama što želiš svirati i je li polovno opcija? Malo prouči na internetu razliku između klasične i akustične gitare i razmisli što želiš.

Reinhardt
15.02.2012., 12:24
Pobornik sam ideje da je kupnja glazbene opreme emotivan čin,
i tu racionalnog pristupa nema.

Najbolja gitara je ona koja se tebi sviđa!

Kod glazbene opreme za mene vrijedi:
kupi ono što ti je srcu milo i uživaj u njemu bez obzira na sve,
jer ti si taj koji će provoditi ogromno vrijeme uz njega, koji će te inspirirati,
tjerati da budeš bolji, da vježbaš više..

jesus5
19.02.2012., 20:30
eh moj django, pa neka kupi onda gibson es 335, to je jedno 5000 dolara i to iz usa jer to u hrvatskoj nećeš naći. budimo realni

jesus5
19.02.2012., 20:43
:DPobornik sam ideje da je kupnja glazbene opreme emotivan čin,
i tu racionalnog pristupa nema.

Najbolja gitara je ona koja se tebi sviđa!

Kod glazbene opreme za mene vrijedi:
kupi ono što ti je srcu milo i uživaj u njemu bez obzira na sve,
jer ti si taj koji će provoditi ogromno vrijeme uz njega, koji će te inspirirati,
tjerati da budeš bolji, da vježbaš više..

jesus5
19.02.2012., 20:49
doduše može i nešto jeftinije, npr. fender stratocaster ritchie blackmore signature:D

Chansomps
19.02.2012., 21:24
Pozdrav.

Zanima me ima li koji Online dobavljač u Hrvatskoj koji u ponudi ima Squier (Fender) Jazzmaster. Tražio sam svugdje, možda sam propustio negdje nešto. Hvala.

jesus5
20.02.2012., 13:58
Pozdrav.

Zanima me ima li koji Online dobavljač u Hrvatskoj koji u ponudi ima Squier (Fender) Jazzmaster. Tražio sam svugdje, možda sam propustio negdje nešto. Hvala.

NEMA. Zašto baš jazzmaster? Možda se tebi sviđa na izgled jer je mlađi bendovi dovode u modu. Svirao sam na fender jazzmasteru i mogu ti reći da ta gitara nije baš funkcionalna za ono zašto je zamišljena.Što se tiče squier gitara, preporučujem ti telecaster, ta im je baš najbolje ispala a nije skupa. Vjeruj mi, imam 53 godine, a gitaru sviram /profesionalno/ od svoje 15-e.

Chansomps
20.02.2012., 14:32
NEMA. Zašto baš jazzmaster? Možda se tebi sviđa na izgled jer je mlađi bendovi dovode u modu. Svirao sam na fender jazzmasteru i mogu ti reći da ta gitara nije baš funkcionalna za ono zašto je zamišljena.Što se tiče squier gitara, preporučujem ti telecaster, ta im je baš najbolje ispala a nije skupa. Vjeruj mi, imam 53 godine, a gitaru sviram /profesionalno/ od svoje 15-e.

Imam već Squier Telecaster sa EMG pickups :mig:
Jazzmaster bih uzeo zbog high attack treby/warm output sounda. Paše mi uz glazbu koju radim. Znam točno zašto tražim tu gitaru, nisam neki početnik ni snob :D

jesus5
21.02.2012., 11:53
Imam već Squier Telecaster sa EMG pickups :mig:
Jazzmaster bih uzeo zbog high attack treby/warm output sounda. Paše mi uz glazbu koju radim. Znam točno zašto tražim tu gitaru, nisam neki početnik ni snob :D Nisam ni mislio da si snob, nego nisam znao zašzo ti treba. Da, ako ti treba taj sound, onda je O.K. Svejedno mislim da jazzmastera nema, bar ih ja po shopovima nisam vidio...

tomo_pajser
22.02.2012., 14:23
ako znas da ti gitara odgovara, odi u Fender/Megamuziku i naruci.

sve sto vidis na Fender.com se moze naruciti:)

jedina je caka sto treba cekati 1-3 mjeseca na isporuku.

jesus5
27.02.2012., 13:54
Ima li tko iskustva s Epiphone dot studio gitarama?:rolleyes:

Reinhardt
29.02.2012., 14:23
Vjeruj mi, imam 53 godine, a gitaru sviram /profesionalno/ od svoje 15-e.

Isuse, vjerujem Ti!

bossnup
29.02.2012., 15:46
Pozdrav,
kupujem midi klavijaturu i u oko
su mi upale dvije i sad nisam siguran što uzeti
AKAI MPK 25 ili M-AUDIO AXIOM 25?

jesus5
01.03.2012., 12:10
Isuse, vjerujem Ti!

Django, pa ti mene z.......š.Koliko ja Isus, toliko ti Reinhardt.
Nego, ostavimo se zajedljivosti.Sviđa mi se tvoj stav da je kupnja gitare osobna i intuitivna stvar, ali ako ja starac kuburim s lovom, onda pretpostavljam da 95% mladih glazbenika nema novac za gitaru koju bi htjeli.
Tko ima... to je druga stvar.
Nego,znaš li ti štogod o Epiphone dot studio gitari, koju Gibson toliko hvali na svojim stranicama?:

Reinhardt
07.03.2012., 10:53
Gle..tvoj nick je jesus5,
ne vidim ja tu nikakvu zajebanciju.

Što se tiče odabira gitare, nisi najbolje pročitao moj post,
jer nigdje ne govorim da treba uzeti najskuplji instrument, nego
osnovnu ideju (nažalost i muzičari su ljudi) da ne treba gledat na pare.

U vezi sa time, nedavno smo kod mene u studiju radili ozbiljnije A/B/C testove sa el.gitarama;
A)konzumkaster,
B)fender squier bullet strat
C)fender strat american vintage '70s reissue..

Svaka gitara je splitana jensenovim JT-11-P trafoima i poslana na 3 destinacije:
1. mesa dual rect + v30 (3rd ch.)
2. ac15 + blue buldog
3. plexi + greenback

Razlike nisu bile ni blizu onome što smo očekivali, više je bilo do uparivanja impedanca pickupa (i njegovim gainom) i pojačala.

ma 5 cent

Regi

p.s. o ovom epiphoneu nemam nikakve hands on informacije

jesus5
09.03.2012., 12:44
OK Django. Thanks anyway

cucimir
14.03.2012., 21:19
iman oko 3000kn i uzeo bi 1.el gitaru. najvise slusan rhcp i nirvanu , paaa dajte koji prijedlog :D

El Mario
15.03.2012., 22:17
Gdje ima u Zagrebu za kupit Gipson Firebird? Hvala

PolucijaZraka
17.03.2012., 10:23
Bok ljudi!
Evo meni bi trebala neka elektricna gitara (bez pojacala) do 1500 kuna.Moze i nemora biit polovna,bitno je samo da zvuci bolje od moje veš mašine.
Prvo sto sam vidio je onaj konzumcaster,ali tko zna,mozda se moze nes bolje naci za ove pare?
Prosvjetlite me :D
Svirao bi nes tipa Velvet Underground,Stone Roses,Beatles...

Daniman123
17.03.2012., 17:38
Ovako već par dana razmišljam o kupnji gitare u nekoj skoroj budučnosti :)
Ima jedan problem ja nemam nikakvoga znanja o gitara, NIKAKVOGA.
Pa eto, odvojio bih nekih 400-500kn za gitaru, rabljeno (novo sigurno nemogu kupiti ništa bolje) Pa za koji mjesec kada se uhodam, kupiti još bolju gitaru :)

Pa eto, pitanje je dali se može srediti neka gitara za te novce, i koliko koštaju tečajevi :)

Lijep pozdrav svim glazbenicima na ovome forumu i onima koji se tako osjećaju :)

Blue Corsair
20.03.2012., 18:27
iman oko 3000kn i uzeo bi 1.el gitaru. najvise slusan rhcp i nirvanu , paaa dajte koji prijedlog :D

Bok ljudi!
Evo meni bi trebala neka elektricna gitara (bez pojacala) do 1500 kuna.Moze i nemora biit polovna,bitno je samo da zvuci bolje od moje veš mašine.
Prvo sto sam vidio je onaj konzumcaster,ali tko zna,mozda se moze nes bolje naci za ove pare?

Ovako već par dana razmišljam o kupnji gitare u nekoj skoroj budučnosti :)
Ima jedan problem ja nemam nikakvoga znanja o gitara, NIKAKVOGA.
Pa eto, odvojio bih nekih 400-500kn za gitaru, rabljeno (novo sigurno nemogu kupiti ništa bolje) Pa za koji mjesec kada se uhodam, kupiti još bolju gitaru :)

Pa eto, pitanje je dali se može srediti neka gitara za te novce, i koliko koštaju tečajevi :)

Lijep pozdrav svim glazbenicima na ovome forumu i onima koji se tako osjećaju :)

ajd da i ja malo doprinesem kojim savjetom :D za sve koji su apsolutni početnici ili neiskusni, mislim da bi najbolji omjer uloženo/dobiveno bio yamaha pacifica http://europe.yamaha.com/en/products/musical-instruments/guitars-basses/el-guitars/pacifica/?mode=series#tab=product_lineup a nikako squier ili najjeftniji mex fenderi..pacifica je best buy odavno, a i glede akustičnih, yamaha je isto tako jedan od najboljih izbora..ne kažem da je yamaha najbolja, jer sigurno nije, ali za lovu od 1500-3000kn bolju el.gitaru će se teško nać..ili uzet nešto polovno,al to je uvijek rizik,nikad neznaš s polovnim kak će to ispast..akustična za 500kn je smeće , to je jasno i to treba zaobić u širokom luku..do 200eur od novih akustara imamo yamahu f/fg serije ili ibanez v72/74 seriju..naravno da je rookie-ima važan izgled gitare, ali to nikako nije presudno..pa one letve od stagg-ova ili jeftinih vintage-a sve izgledaju kao da su iz custom shopa, al to je sve piljevina from china :D i što dalje od toga treba ići..jedan od boljih shopova u zg a i svugdje po Hr je i http://webshop.musicshop.hr/gitare-c-22.html?osCsid=b0e6c30592ee067d6e7db8c94f6773af tamo je dobar izbor, imaju često dobre popuste i ako kupujete novo, svakako otić tam i pogledat ponudu..yamahe imaju u euro unitu zg http://www.yamaha.hr/index.php/hr/web-shop/gitare?page=shop.browse&category_id=18 i u glazbenoj kutiji http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_proizvoda/gitare/14/15 a možda najvažniji savjet: NIKAKO NE IĆI SAMI U KUPOVINU PRVE GITARE, povedite nekog tko je iskusan i tko zna o tome, jer većina trgovaca kod nas će vaš "oženiti" i uvalit vam smeće za previše love..kupovina prve đitre treba bit umjereno, nije dobro kupit najjeftiniju jer to je ubojstvo i za prste i za neki napredak, ali niti neka skupa đitra nije jamstvo da ćete postat novi satriani ili vai :D zato odvagat sve + i - i s nekim tko zna tu tematiku pravac shopping, ako se ima kn..

Chansomps
20.03.2012., 18:34
Pozdrav,
kupujem midi klavijaturu i u oko
su mi upale dvije i sad nisam siguran što uzeti
AKAI MPK 25 ili M-AUDIO AXIOM 25?

M-Audio ali MKII. Imao sam Akai i nisam bio zadovoljan, trenutno imam Axiom 49 i Axiom 61 MKII

Blue Corsair
20.03.2012., 18:49
http://i39.tinypic.com/2h81cuo.jpg http://i39.tinypic.com/28u0jf7.jpg http://i41.tinypic.com/x3tn49.jpg ako imate love a želite japanske kvalitetne đitre onda su ova prva dva esp-edwardsa i ovaj japanski fender cherry sunburst pravi izbor za ljubitelje kvalitete iznad svega :D nisu jeftine ali u usporedbi sa mia fenderima i ostalim gitarama u tim klasama ove 3 su miljama ispred..

Phunkylicious
22.03.2012., 08:55
Pozdrav ekipa, mene zanima oprema sta se tice kucnog studia. Radim elektronsku muziku, ne dugo vremena, al u dj-ing sam vec duboko usao pa planiram sad sa produkcijom se poceti podrobnije bavit...Zanima me da li je moguce da nekih godinu dana izdrzim bez midi klavijature i pravih zvucnike, odnosno jel se moze napravit house traka bez toga, al' da bude dobra i kvalitetna. Inace radim na pc-u i imam Ableton, brzo prelazim na MacBook Pro. Molim vas što hitniji odgovor. Hvala! :mig:

BassQ
22.03.2012., 09:37
Pozdrav ekipa, mene zanima oprema sta se tice kucnog studia. Radim elektronsku muziku, ne dugo vremena, al u dj-ing sam vec duboko usao pa planiram sad sa produkcijom se poceti podrobnije bavit...Zanima me da li je moguce da nekih godinu dana izdrzim bez midi klavijature i pravih zvucnike, odnosno jel se moze napravit house traka bez toga, al' da bude dobra i kvalitetna. Inace radim na pc-u i imam Ableton, brzo prelazim na MacBook Pro. Molim vas što hitniji odgovor. Hvala! :mig:

Bez pravih zvucnika ne mozes napravit nista dobro, to ti je valjda jasno... :)

A za MIDI kontroler, ne znam da l u Abletonu mozes rucno kucati tonove (kao u FLu). Ako da, onda mozes izdrzat bez klavijature, samo ce ti bit dosta kompliciranije :D

Phunkylicious
22.03.2012., 16:01
Ima i Abletonu isto kao i u FL-u, moguce je odsvirat, samo mi nije jasno u cemu je tolika razlika, koju jos funkciju ima midi klav. osim za sviranje melodije :ne zna:... a sta se tice zvucnike imam logitechove + subwoofer, cuje se skroz ok, bass je odlican...pa ako nije problem malo detaljnije objasnit ulogu midi-a i ta 2 slavna akt. monitora koje svi koriste.. zahvaljujem :mig:

BassQ
22.03.2012., 16:14
Mislim da bi trebao skoknut na neki specijalizirani forum pa se raspitat o svemu tome...

...ja sitno nesto znam o produkciji, ali teoriju bas i ne :)

BetweenWorlds
22.03.2012., 16:28
Bok ljudi!

s obzirom na cijenu,mozes naci jednu kvalitetnu peavey,solidna je za pocetnike,nece te puno doc,a na njoj mozes naucit "sve sta ti triba",
neke su cak tonski puno jace od toliko razvikanih yamahinih,tako da
ne tribas mislit da ce ti losije "zvucat" jer ces je platit npr. 3-4k jeftinije :)

superboy18
07.05.2012., 12:27
pozdrav, sviram već 4 godine klavijature sebi za dušu, a svirao sam dosad neke krizme, pričesti i tak neke manje fešte. Kad mi je trebao razglas, tada sam morao zvati čovjeka koji ima tu svu potrebnu opremu i plaćat ga, jer ja imam samo klavijature i mikrofon i stalke za to. Zadnje vrijeme imam želju osamostaliti se te nastupiti sam kao one man band u nekom manjem lokalu. Kako nisam u dobroj financijskoj situaciji, neki su mi predložili da je za moje potrebe dovoljno kupiti samo pojačalo za klavijature, npr. behringer, jer ima ulaze za klavijature i mikrofon. Htio bih čuti i vaše mišljenje što mi je sve potrebno dodatno kupiti da nastupim u nekom manjem lokalu, budžet je 1500kn, kupio bih novo ili polovno, ovisno što se više isplati. Ako bi se slučajno odlučio za kupovinu pojačala za klavijaturu, koliko bi trebalo imati snage(wata) za prostore do 100,150m2? Inače, imam klavijaturu korg pa50sd, nezz jel to važno u svemu ovom :) hvala unaprijed na svim odgovorima

EL MACHOR
14.05.2012., 20:26
ovako, trebam vazan savjet

u jednoj temi sam govorio da bih htio akusticnu gitaru s glavom kao u elektricne, stratocaster. Jedan forumas mi je nasao model Fender Kingman SCE, a ja sam nasao jos i Fender Sonoran.

E sad, kingman sam nasao po oko 600 dolara u inozemstvu, a sonoran u zagrebu ima po 1400kn. Dakle kingman je duplo skuplji. Prvo me zanima jel kingman ima di u hrvatskoj kupit?

Drugo, koja od njih je bolja, po zvuku i svirljivosti? Jer ipak su mi ove cijene dosta niske sta ne ide u prilog kvaliteti, a s druge strane, fender nije bas totalno smece.

Vidim i da se radi o elektro akusticnim i odma da kazem elektronika me ne zanima, ne planiram ju cesto koristit i nije uvjet da je kvalitetna. Sama akustika me zanima.

Pa eto ako je netko svirao ove gitare nek mi da savjet i hoce li se i koji tip isplatit, jer znam dobro sta znaci jeftina gitara glede zvuka pa ne bi zelio opet se zaletit

Blue Corsair
15.05.2012., 22:31
ovako, trebam vazan savjet

u jednoj temi sam govorio da bih htio akusticnu gitaru s glavom kao u elektricne, stratocaster. Jedan forumas mi je nasao model Fender Kingman SCE, a ja sam nasao jos i Fender Sonoran.

E sad, kingman sam nasao po oko 600 dolara u inozemstvu, a sonoran u zagrebu ima po 1400kn. Dakle kingman je duplo skuplji. Prvo me zanima jel kingman ima di u hrvatskoj kupit?

Drugo, koja od njih je bolja, po zvuku i svirljivosti? Jer ipak su mi ove cijene dosta niske sta ne ide u prilog kvaliteti, a s druge strane, fender nije bas totalno smece.

Vidim i da se radi o elektro akusticnim i odma da kazem elektronika me ne zanima, ne planiram ju cesto koristit i nije uvjet da je kvalitetna. Sama akustika me zanima.

Pa eto ako je netko svirao ove gitare nek mi da savjet i hoce li se i koji tip isplatit, jer znam dobro sta znaci jeftina gitara glede zvuka pa ne bi zelio opet se zaletit

evo da i ovdje odgovorim nesto :D

fender kingman i fender sonoran su vrlo atraktivne akustične gitare ali ne i top modeli u svojem cjenovnom rangu, dakle nisu best buy kak se to kaže..cijene su oko 440 eur po euro shopovima za kingman tj oko 250 eur za sonoran..osim naravno za kingman usa koji je 1700 eura jer je usa made.
Kod nas ja mislim da u Megamuzici ima tih fendera, vjerojatno su i skuplji što i nije neobično znajući praksu naših glazbenih shopova :flop:

bolja je ona koju ti ocjeniš pod svojim prstima i feelingom :D
poznato je da je kod nas yamaha best buy kod akustike, i dodao bih Seagull/Norman/Simon&Patrick - odlične made in canada gitare koje su nevjerojatno dobre za lovu za koju se prodaju, znam da ih ima u musicshop-u maximirska/zagorska

PercyKnight
24.05.2012., 19:12
Classico Cg303 290kn
Klasicna gitara iz muzicke naklade zagreb 350 kn.
Sta da uzmem?

PercyKnight
25.05.2012., 09:00
Molim odgovor hitno.

Chansomps
25.05.2012., 17:05
A šta da ti kažemo.
Kupujmo Rvacko :D

plejer_as
28.05.2012., 19:01
Kako nisam u dobroj financijskoj situaciji, neki su mi predložili da je za moje potrebe dovoljno ......
pohodi malo nedjeljom Hreljić , tamo se može naći za te pare neakvo kombo pojačalo , možda za bas gitaru , ona su dosta jaka
ovako nešto (http://www.samash.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_VX2515%201x15%20Bass%20Combo%20Amplifier_-1_10052_10002_-49966783)

simeHC
30.05.2012., 14:07
ima netko iskustva sa paiste pst5 chinom od 18'' ?

jajcanin
31.05.2012., 16:59
Može savjet u odabiru klavijature do 1200kn, znači nema veze ako je i polovna ali da ima najmanje 5 oktava, i čisto solidan zvuk..

bombon
01.06.2012., 12:04
pozdrav svima!
bio bi zahvalan ako bi mi netko objasnio razlike kod različitih tipova Gibson SG gitare jer se u cjenicima nalaze različite cijene. mislim da iza njih stoje i neke razlike u gitarama....

octopus
01.06.2012., 16:10
http://www.gibson.com/en-us/Lifestyle/ProductSpotlight/GearAndInstruments/whats-the-difference-521/

Ovdje ti piše sve što trebaš znati. Također, primijeti razlike u modelima i na priloženim slikama.

Chansomps
02.06.2012., 12:43
Može savjet u odabiru klavijature do 1200kn, znači nema veze ako je i polovna ali da ima najmanje 5 oktava, i čisto solidan zvuk..
http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/casio-ctk-3000-prodaja-zamjena-oglas-5009507 Ovaj Casio bi ti bio OK.

Stronger Free
02.06.2012., 13:11
Pozdrav ekipa, mene zanima oprema sta se tice kucnog studia. Radim elektronsku muziku, ne dugo vremena...

Može se, samo je način rada ajmo reći neprirodniji ilitiga manje intuitivan te zapravo teži.

superboy18
06.06.2012., 01:04
pohodi malo nedjeljom Hreljić , tamo se može naći za te pare neakvo kombo pojačalo , možda za bas gitaru , ona su dosta jaka
ovako nešto (http://www.samash.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_VX2515%201x15%20Bass%20Combo%20Amplifier_-1_10052_10002_-49966783)

ali to je pojačalo za bas, meni treba za klavijaturu, a recimo da uzmem neki aktivni zvučnik, jel bi se to isplatilo?, nudili su mi omnitronics KB 210 za 1500kn, netko kaže da je ok, a neko da je smeće i da se brzo pokvari, pa sad ništa ne znam

BassQ
06.06.2012., 07:13
ali to je pojačalo za bas, meni treba za klavijaturu...

Ne bi da pametujem, al nacuo sam da su bas bass pojacala oooodlicna za klavijaturu :)

roby4
07.06.2012., 08:36
Molio bih nekog dal zna nešto o toj harmonici,naime nemogu ništa nać na internetu o paolo soprani harmonikama, sve je nešto šturo i jadno. Kupio sam nedavno i datum na glasnicama je feb.1987. Bio bih jako zahvalan ako neko nešto zna, dobre i loše strane itd.... LP Roby

BassQ
07.06.2012., 08:58
Fakat mi nije jasno kako netko kupuje instrument a da se prije toga ne raspita o njemu... :ne zna:

Daniman123
08.07.2012., 23:20
Bio bih jako zahvalan da netko nađe nešto za mene :D al evo što sam ja našao pa vi recite što je najbolje :)
Koja je razlika C40 i C30?

http://www.njuskalo.hr/gitare/klasicna-gitara-yamaha-c40-oglas-5397429 - ovo bih odma uzeo, kada bi ste mi rekli da nije frka što je stara 3 god.
http://www.njuskalo.hr/gitare/hohner-mc-06-oglas-5122981
http://www.njuskalo.hr/gitare/caraya-akusticna-gitara-oglas-4255081

Općenito kakve su hohner gitare? Ove jeftinije naravno :D
Hvala puno na odgovorima :)

BassQ
09.07.2012., 00:56
Hvala puno na odgovorima :)

Yamaha i Hohner iz oglasa su klasicne gitare, Caraya je akusticna. Razlika je u zicama, klasicna ima strunu, akusticna ima metalne, pa ju je samim tim i teze svirat... Sto je od velike vaznosti ako si pocetnik :)

...i vazno!: nemoj kupovat gitaru prije nego je probas!

Ja bi, osobno, od ove tri uzeo ovu Carayu jer je akusticna (klasicne mi idu na neku stvar), al moram spomenut da sam bas ovakvu Yamahicu imao par mjeseci posuđenu doma i da mi se bas dopala :)

Daniman123
09.07.2012., 12:01
Yamaha i Hohner iz oglasa su klasicne gitare, Caraya je akusticna. Razlika je u zicama, klasicna ima strunu, akusticna ima metalne, pa ju je samim tim i teze svirat... Sto je od velike vaznosti ako si pocetnik :)

...i vazno!: nemoj kupovat gitaru prije nego je probas!

Ja bi, osobno, od ove tri uzeo ovu Carayu jer je akusticna (klasicne mi idu na neku stvar), al moram spomenut da sam bas ovakvu Yamahicu imao par mjeseci posuđenu doma i da mi se bas dopala :)

http://www.njuskalo.hr/gitare/gitara-ibanez-v50njp-bk-oglas-5502004

I ovo sam našao :) Ovo je akustika, i da znam da ima u glasu klasične i akustične :)

I na što sve da obračam pažnju pri kupnje rabljene gitare? Osim ogrebotina i oštečenja...

izrael
11.07.2012., 12:26
Pozdrav muzičari.

Volio bih početi malo sa sviranjem harmonike (onako samo za svoj gušt)..

Zanima me koja je najbolja harminika za početnike i mogu li s neta negdje skinuti nekakvu video školu za totalne početnike da ne plačam nekome..

Hvala ljudi za bilo kakvu pomoć (može i na PM)

Iveky
25.07.2012., 09:36
moze jedan savjet? curica 10g., završila dva razreda flaute, voli svirati, a naročito joj se svidja pratiti uz www.flutegirl.ca...
imamo neku jeftinjaru Benson koju smo kao novu platili 1600kn... naravno da se cila 'izderala' i da joj je sjaj skroz otišao, izgleda kao da joj je sto godina, ali zvuk joj je ok kao i na početku...
da li ići na kupnju neke kvalitetnije flaute (i koje) ili i dalje gurati s ovom još koju godinu?
evo kako ova zvuci: http://www.youtube.com/watch?v=F3FmLtHfHcc

smq
06.08.2012., 14:51
Mogu li za te novce kupiti bolji sintisajzer?
http://www.svijet-medija.hr/p/Klavijatura-CASIO-CTK-3000/27563/

pecasucidar
14.08.2012., 14:58
Evo ovako prije sam imao Korg pa50 odlicna klavijatura pa sam jedno vrijeme prestao svirati.
Korga sam prodao, a sada bi poceo opet nesto, ali amaterski.
Znaci do 1000kn uzimam klavijaturu, najvise sviram Miroslava Ilici Halida Beslica, Harisa Dzinovica i takvu vrstu muzike, pa mozete preporuciti nesto da ima ritmova (ili da ide na MIDI kabel, nisam vise bas upoznat kako to ide) do 1000kn.
Hvala ljepa.

pecasucidar
14.08.2012., 15:03
Svidila mi se yamaha psr230 sto mislite dali moze da se ubacuju ritmovi ili nesto tako da lakse bude?

grgic95
16.08.2012., 09:42
Trebam pomoć ljudi,jel netko možda imao iskustva s ibanez mimx150h gitarskom glavom ili ako bi mi netko mogao nešto drugo preporučiti neko pojačalo,treba mi uglavnom za probe s bendom i za manje nastupe,ako netko zna do nekih 2000-2300kn.... Hvala

Kralj567
16.08.2012., 22:58
Planiram bit opaka i kupit si mikrofon i svu opremu kaj ide uz to. Znači, stalak, kablovi, adapteri... sve kaj mi treba da ukopčam mikrofon u pojačalo i da to sliči na nešto. E sad, pitanje glasi: Kaj mi sve treba i kolko love ću potrošit (ne treba niš specijalno, solidan mikrofon bi bio i redu) te di to kupit, a da valja? :)

gip
20.08.2012., 10:34
Kupio sam jedan jeftin bežični mono mikrofon. WMP50-H. Output Power: 8.5mW. OK, malo šumi i tako to al kako spojiti takav mikrofon na glazbenu liniju na audio ulaz (stereo l/r) bez upotrebe računala? Koji jeftiniji uređaj mi preporučate da dobro pojača takav mikrofon? Mixete ne pojačavaju glasnoću?

baček
21.08.2012., 16:41
Sviram već klavir i trebao bih nešto za neke lagane melodije pa sam mislio kupiti blok flautu. Zanima me samo jel ima neke razlike u kvaliteti između plastične i drvene i treba li kakvo čišćenje ili išta?

selly-mia
24.09.2012., 19:07
Bubnjari upomoc! :) Zelim kupiti bubanj po cijeni od oko 1000 km (+- 200 km) - to je negdje oko 4000 kuna. Koji biste mi bubanj preporucili za tu cijenu? Ja sam vidjela neki Mapex po toj cijeni. I kako uopste prepoznati kvalitet bubnja pri kupnji? Hvala :).

selly-mia
02.10.2012., 12:54
Evo, s obzirom da mi niko nista nije odgovorio jos uvijek, a ja sam malo trazila, kontam da kupim polovnog elektronca yamaha dd65 za oko 1100 kn. ovih dana idem da ga pogledam, pa ako neko ima neki savjet sta da gledam pri kupovini, tj na sta da obratim pozornost, svi savjeti su dobrodosli???
ja trenutno vidim to kao dobro rjesenje, jer ovakav bubanj je jeftin, ima razlicite zvukove integrisane, mogu svirati u stanu, ima male zvucnike u sebi, ne znam sad kako dobro zvuce.

miskin85
21.10.2012., 17:52
Imam dvojbu oko izbora gitare, pa molim da mi netko dogovori...
Inače sam početnik, pa ako netko ima neku drugu preporuku za gitaru do 1000 kn, rado ću primiti savjet...

http://webshop.musicshop.hr/gitara-akustina-fender-p-4962.html
http://www.franc-music-shop.com/gitare/akusticne-gitare/810-cort-earth-70-ns

Sagittarius01
22.10.2012., 08:58
Inače sam početnik, pa ako netko ima neku drugu preporuku za gitaru do 1000 kn, rado ću primiti savjet...

Od ove dvije definitivno bi trebao uzeti Corta, ima solid top za razliku od Fendera.

vstrk
25.10.2012., 18:49
ako tko zna...trebao bih slusalice do nekih 300 kuna
upotreba je za svirku(proba)...znaci da cujem samo ono sto dolazi iz slusalica a ne da cujem bubnjeve i pojacalo jer bubnjevi i pojacalo i glas idu u komp(zvucna kartica-cubase program)pa u slusalice.

Blue Corsair
27.10.2012., 17:55

inače sam ja stavio linkove nedavno baš za te tu negdje na Glazbi, isto mogu reć Cort je bolji izbor tak da nemreš pogriješit za tu lovu :top:

Casper555
29.10.2012., 15:21
Planiram bit opaka i kupit si mikrofon i svu opremu kaj ide uz to. Znači, stalak, kablovi, adapteri... sve kaj mi treba da ukopčam mikrofon u pojačalo i da to sliči na nešto. E sad, pitanje glasi: Kaj mi sve treba i kolko love ću potrošit (ne treba niš specijalno, solidan mikrofon bi bio i redu) te di to kupit, a da valja? :)

Ovisi za što. Ako je za vokal,onda: Audio-Technica AT2020. Super mikrofon za vokale.

vstrk
31.10.2012., 23:42
http://www.njuskalo.hr/glazbena-oprema/stereo-slusalice-stagg-shp-3500-oglas-652989

ajmo ljudi jel ovo sta valja?

BassQ
01.11.2012., 00:55
http://www.njuskalo.hr/glazbena-oprema/stereo-slusalice-stagg-shp-3500-oglas-652989

ajmo ljudi jel ovo sta valja?

Moja iskustva: Cim na necemu pise Stagg, bjezim od toga koliko me noge nose :)

...pa ti vidi...

Artois
01.11.2012., 23:24
Vrijedi li ovo 500kn?

http://www.njuskalo.hr/gitare/akusticna-gitara-melodi-std44-crna-boja-oglas-1880150

orgasmatron
02.11.2012., 13:11
moze par rijeci o ovom basu ? i opcenito o Schecter-u, kakvi su njihovi proizvodi jel to valja kaj ?
koliko ponudit za ovakav polovni slabo koristeni ?
http://www.schecterguitars.com/products/bass/Omen-4.aspx

vstrk
05.11.2012., 19:21
a ove slusalice AKG 44

m4rko
11.11.2012., 08:44
moze par rijeci o ovom basu ? i opcenito o Schecter-u, kakvi su njihovi proizvodi jel to valja kaj ?
koliko ponudit za ovakav polovni slabo koristeni ?
http://www.schecterguitars.com/products/bass/Omen-4.aspx

Konkretno za taj model basa ne znam ali opcenito o Schecteru ti mogu reči da rade vrhunske proizvode. Imao sam nekoliko njihovih gitara i nemam apsolutno ni jednu zamjerku.

Casper555
11.11.2012., 18:45
Čim vidim lipu i EMG - :rigo:

matko177
03.12.2012., 08:17
Zanimaju me ove klavijature (focus mk-2061)http://www.chipoteka.hr/artikl/6078000003#tab-specs-tab
Neznam svirati ništa od instrumenata, a tako me volja pa makar i bezveze nešto tipkao, dali to imalo išta valja pošto nemam više od tih 300 kn za klavijatur.
Neznam dali bi se na tome kolko tolko moglo nešto odsvirati.
Neznam ni sam što sve klavijature moraju imati koje pojedinosti da je to ajd reći dovoljno za neku svirkicu po doma.
Bio bih vam zahvalan na bilo kakavom savjetu, nema veze bilo što.

Stronger Free
03.12.2012., 12:14
Nisu mi poznate ove klavijature, ali za malu lovu ne trebaš očekivati čuda. Međutim, pošto su klavijature namijenjene sviranju, normalno da možeš s njima nešto odsvirati, međutim provjeri po specifikacijama što sve nude i odgovara li to uopće tvojim željama.

http://www.youtube.com/watch?v=oi5SNDejVds

http://www.gear4music.com/Keyboards-and-Pianos/MK-2061-Portable-keyboard-by-Gear4music/8P4

matko177
03.12.2012., 12:28
Nisu mi poznate ove klavijature, ali za malu lovu ne trebaš očekivati čuda. Međutim, pošto su klavijature namijenjene sviranju, normalno da možeš s njima nešto odsvirati, međutim provjeri po specifikacijama što sve nude i odgovara li to uopće tvojim željama.

http://www.youtube.com/watch?v=oi5SNDejVds

http://www.gear4music.com/Keyboards-and-Pianos/MK-2061-Portable-keyboard-by-Gear4music/8P4
Gledao sam ponešto o njima na youtubu, pa ok mi to ak će mi i ić sviranje uopšte, neznam što je bitno, koliko tipki ima, pa šta ja znam neke pojedinosti me zanimaju, a dali znaš kakve ok klavijature da nisu preskupe da su donekle.

Stronger Free
03.12.2012., 13:28
Za učenje sviranja izgledaju kao o.k. klavijature, u jeftinijem rasponu je Casio popularan i dokazan, ali ovako na prvi pogled preko interneta, ne vidim zašto ove ne bi bile dobre, imaju dovoljan broj tipki, display, ugrađene zvučnike. Znači uključi, izaberi zvuk i sviraj, ništa komplicirano. Za početnika sve je na mjestu.

matko177
03.12.2012., 13:42
Za učenje sviranja izgledaju kao o.k. klavijature, u jeftinijem rasponu je Casio popularan i dokazan, ali ovako na prvi pogled preko interneta, ne vidim zašto ove ne bi bile dobre, imaju dovoljan broj tipki, display, ugrađene zvučnike. Znači uključi, izaberi zvuk i sviraj, ništa komplicirano. Za početnika sve je na mjestu.
Ok hvala, skočit ću danas po njih, jedino sam još htio čuti poneku sitnicu, za moje potrebe mislim da će bit super.

ivekex
03.12.2012., 18:28
Pozdrav ljudi!
Dali netko ima iskustva sa elektro akustičnom Takamine EG 260C- BK. Košta otprilike 290 eura .
Thanks.

matko177
04.12.2012., 08:22
Ok hvala, skočit ću danas po njih, jedino sam još htio čuti poneku sitnicu, za moje potrebe mislim da će bit super.

Evo kupio ja te klavijature focus, i ovako iz prve ruke mogu reći da su ok, za te novce nebi se nadao da su bolje nego se čini na prvi pogled, ah kolko para tolko muzike ali ne prva stvar, dosta močno izgledaju, imaju displej s tipkovnicom i pritiskom na tipku se vidi na displeju koja je tipka stisnuta, te ima samostalne demo melodije koje kako svira tako piše na displeju koje tipke svira, pa tako je vrlo lako pratiti i znati kojim redom se može ići, za samostalno učenje i mali budjet, su odlične, kak sam i ja sa dvije ljeve ruke uspio nešto uloviti s par tipki kolko se to može reći, ali odsviro sam tih par sekundi.

ivekex
04.12.2012., 17:54
Ljudi dali netko ima iskustva sa Elektro akustičnom takamine EG 260 C - BK.
Inače gitara je relativno amaterska 290 eura košta.

Sagittarius01
05.12.2012., 14:33
Ljudi dali netko ima iskustva sa Elektro akustičnom takamine EG 260 C - BK.
Inače gitara je relativno amaterska 290 eura košta.

http://www.musicradar.com/gear/guitars/electro-acoustic-guitars/6-string-electro-acoustic/eg260c-18843/review

Lord Rayleigh
09.12.2012., 15:27
Bio bi veoma zahvala kad bi mi neko pomogao oko spajanja subwofera na komp. Nedavno sam se registrirao na ovaj forum tako da se slabo snalazim a i neznam ako sam izabrao dobro mjesto za pitat ovo. :S Uglavnom doma imam jedan subwofer od yamahe (Subwoofer YAMAHA YST-SW012 black) i želio bi ga spojit na komp pa me zanima ako itko zna da li trebam nabavit nekakvo pojacalo preko kojeg ga spojit ili sta? :S Ne razumijem se veoma puno u te stvari pa bi molio nekog tko se razumije u te stvari da mi odgovori! Hvala unaprijed!

Lidge1337
11.12.2012., 17:34
Oprostite ako san na krivo misto stavija ovo, ali, triba mi pomoć, želin znat ima li di u splitu ili blizu splita za kupit: Genius Headset 02N-live slušalice
naša san u šibeniku, ali, ima li bliže??

evo link kako izgledaju:
http://www.expertadria.hr/katalog/kategorija-13-periferija/brand-97-genius/proizvod-8070-genius-slusalice-head-set-02n-live--gen-hp02n-live

unaprid fala :)

BassQ
11.12.2012., 18:33
Oprostite ako san na krivo misto stavija ovo, ali, triba mi pomoć, želin znat ima li di u splitu ili blizu splita za kupit: Genius Headset 02N-live slušalice
naša san u šibeniku, ali, ima li bliže??

evo link kako izgledaju:
http://www.expertadria.hr/katalog/kategorija-13-periferija/brand-97-genius/proizvod-8070-genius-slusalice-head-set-02n-live--gen-hp02n-live

unaprid fala :)
Pa cini mi se da s te stranice mozes online kupiti :)

matko177
13.12.2012., 15:38
Zanimaju me ove klavijature ili imate neku preporuku oko 1500 kn.
Kako sam imao one klavijature za koje sam već pitao, kupio pa ih prodao, sad sam u potrazi za nekom marko i nešto bolje ako to može biti nešto bolje za te novce.
Gledam malo ove one i sve me to zbunjuje, da je para više nebi se puno brinuo, ali mi se neda kupovati mačka u vreći, itd.
Gledao sam casio ctk-700, ctk-1100, ctk-2200, ctk-3200, nešto po oglasnicima ctk 810, kolko vidim da je to obnovljeni model sa novim nazivom ctk-4000
Pa sad bi nešto malko bolje od onih focus, ako mi tko može pomoći i preporuka neka, svirka za po doma, da to donekle dobro zvuči, neznam kakav je zvuk harmonike na tima, jer na onima focusovima je koda sviraš usnu harmoniku.
Eto toliko, totalni sam početnik netreba mi profesionalno čudo jer za to treba novaca, te koja bi bila uopšte razlika između navedenih, ako imate preporuku i drugoga proizvđača, unaprijed zahvaljujem

BassQ
13.12.2012., 17:04
Ne vjerujem da ces za 1500 kuna dobit kljavu sa dobrim harmonikama :mig:

matko177
13.12.2012., 18:45
Ne vjerujem da ces za 1500 kuna dobit kljavu sa dobrim harmonikama :mig:

Ajd onda koja je tvoja preporuka van toga moga navedenoga budeta???

BassQ
13.12.2012., 19:01
Ajd onda koja je tvoja preporuka van toga moga navedenoga budeta???

Ma ne, ja sam ti od instrumenata sa zicama, netko drugi ce ti sigurno nesto preporucit.
Samo sam rekao da tesko za te pare mozes nac kljavu kojoj harmonika nece zvucat kao - usna ;)

Flu-
15.12.2012., 16:16
jel ima koga za preporucit neki osnovni mikrofon? znaci nista fensi, za vokal mi treba.
bilo bi dobro ako se moze kupit na podrucju splita.

BassQ
16.12.2012., 02:53
jel ima koga za preporucit neki osnovni mikrofon? znaci nista fensi, za vokal mi treba.
bilo bi dobro ako se moze kupit na podrucju splita.

Shure SM (Beta) 58 :)

princess4ever
18.12.2012., 01:46
e ovako,imam flautu amati koja mi stoji doma bezveze i htjela bi ju prodaqtimdali netko zna gdje mogu prodati flautu,neko da otkupljuje polovne instrumente?

niko111
26.12.2012., 14:28
htio bih početi svirati električnu gitaru.imam oko 1500 kn i mislim si kupiti neki komplet sa gitarom i pojačalom kao npr ovaj:
http://www.franc-music-shop.com/gitare/elektricne-gitare/7377-cort-cgp110bks-gitarski-paket
još sam pročitao i da je za početnike bolje da kupe samo gitaru bez pojačala i da je sviraju preko kompjutera.
što mi preporučate?

BassQ
26.12.2012., 15:07
što mi preporučate?

Ovo:

još sam pročitao i da je za početnike bolje da kupe samo gitaru bez pojačala i da je sviraju preko kompjutera.

Jer ces za 1500 kuna kupit kudikamo bolju (rabljenu, ofkors) gitaru nego sto je ova u paketu :mig:

niko111
26.12.2012., 15:39
ne vidim link,možeš mi ga poslati u pm

*skuzio sam sto si htio reci
hvala na pomoci :)

tomislav83
29.12.2012., 09:44
Može li mi netko reći mišljenja o ovoj gitari.. http://www.njuskalo.hr/elektricne-gitare/epiphone-les-paul-custom-oglas-6719909

Također ne znam kako da doznam ponešto o ovoj gitari prema serijskom broju pa ako netko zna da pomogne.

Hvala.

Psychophobia
12.01.2013., 10:28
Moze netko preporuciti neke dobre stranice s jeftinom ponudom? Netko tko ima iskustva s time naravno.

tomislav83
24.01.2013., 14:21
Lijep pozdrav!

Zamolio bi vas neko mišljenje o ove dvije klavijature, što bi bilo bolje i pametnije kupiti?

ovo..
http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/yamaga-psr-gx76-oglas-6134606

ili..

http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/yamaha-psr-e-413-adapterom-oglas-5802387

Hvala.

Evil tongue
29.01.2013., 16:46
Pozdrav!
Interesira me dali je ova kombinacija http://usa.yamaha.com/products/live_sound/pa_systems/stagepas_300/stagepas_300/?mode=model dovoljno glasana da posluži rao razglas za vokala na probama i eventualno na svirkama u prostorima do 50 ljudi.

Rommel.
02.02.2013., 15:40
pozdrav, može preporuka neke akustične gitare za početnike, cijena da bude do 1000kn?

Jogun
02.02.2013., 15:54
pozdrav, može preporuka neke akustične gitare za početnike, cijena da bude do 1000kn?

http://www.njuskalo.hr/gitare/el-klasicna-gitara-stagg-c546tce-n-thin-body-oglas-7050415

http://www.njuskalo.hr/gitare/vintage-akusticna-v400sb-oglas-6586668

eto, to sam prvo vidio. mozes se i cjenkat malo za pare. imas jos hrpetinu na njuskalu.

BassQ
02.02.2013., 17:38
Samo probaj zaobic Stagg ako ikako mozes :)

SuzanaM
12.02.2013., 13:03
Bok svima. Imam jednu el. gitaru i pojačalo koje želim prodati, samo problem je što se ne razumijem u instrumente i nemam pojma koliko to vrijedi pa ako mi netko može pomoći.
Gitara je Aria STG series (ništa drugo ne piše), kupljena 2006. i korištena oko godinu dana. Inače je u dobrom stanju, mislim da bi trebale nove žice jer ove nisu nikad mjenjane, ja mislim. Ručica tremola (ako se to tako zove, našla sam na netu xD) je zaglavljena, sad ne znam koliko je to problem popraviti.
Dalje, pojačalo Peavey guitar amplifier i torba za gitaru Ritter. Zna li netko otprilike za koliko bi se moglo to prodati? Thanx.
Slike:

http://i49.tinypic.com/k2ecjt.jpg
http://i47.tinypic.com/evapdw.jpg
http://i47.tinypic.com/ok4k80.jpg
http://i48.tinypic.com/2my3y4z.jpg
http://i50.tinypic.com/2lbgtc1.jpg

Nokia5230
27.03.2013., 09:14
Ovako ja sam počeo učiti svirati harmoniku i imam harmoniku s 40 basova i pomalo je pokvarena pa bih naime htio kupiti novu. Ja mislim na 120 basova harmoniku... što mislite o tom , koji marku uzeti i gdje??

BonJovi1886
30.03.2013., 16:22
IMG STAGE LINE TXS - 153

Naime zanima me kakav je ovaj mikrofon za vokale? Za pjevanje, dakle.
Vrsta glazbe je ponajviše hair metal rock itd. iz 80-ih....

BonJovi1886
07.04.2013., 20:36
Kaj da uzmem izmedu:
beyerdynamic TG V35dc
roland dr-30
sennheiser e835

Svi su polovni, 350-400 kn... molim pomoc, hitno je...

pinotnoir
13.04.2013., 19:53
Sviram elektro akustičnu gitaru s plastičnim žicama. Glazbeni stil je klasika - bossa nova - lagani jazz. Da li je bolji izbor marshall as 50 d ili ibanez troubadur? Da li netko ima savjet? Možda nešto treće?

Keydar
15.04.2013., 14:14
Pozdrav ! Eo da se predstavim, ja sam novi član foruma, registrirah se samo zbog ove teme, ali mislim da ću se i zadržat na forumu jer sam vidio da ima zanimljivih stvari. Da skratim priču: imam gitaru Johnson JS 900 (black) i naučio dost hrpu melodija, akorda, i rifova i mislim da je vrijeme za novu gitaru. Pošto nisam expert (čitaj: nema pojma o gitarama) tražim pomoć za kupnju nove đitre. Imam 16 godina i tražim zvuk tipa: Wintersun, Ensiferum, Amon A. i Eluveitie. Imam par spesifikacija kakvu gitaru tražim da suzim izbor i od članova tražim pomoć da pokušaju nać pravu gitaru za mene. Eo ovako (na eng je jer sam tražio pomoć na 4chanu, nisam ju dobio :rolleyes:):

Ibanez
Black or tiger blue color
Neck thiner than 19,5 mm (1. fret)
Body: Rg, RGA, GRG or RGD
Pickups: sound for metal (Wintersun, Ensiferum, Amon Amarth, Eluveitie)

Keydar
17.04.2013., 14:13
bumpić :rolleyes:
Ne mora bit obavezno Ibanez, samo da je tijelo takvo.
Isprike na nestrpljenju, al trebam što prije odgovor da znam jer trebam počet štedit il da prodam staru.

Literal70
21.04.2013., 10:05
Pozdrav ! Ovako, ja bi trebao slusalice, naravno raspon frekvencija i sve ostalo da bude u profesionalnim razmjerima..I povrh svega, da zvuk bude neutralan, znaci da je zvuk direktan, i neizmjenjen u outputu. Zanima me jel postoje kvalitetne slusalice, ovdje zadanih uvjeta, a cijene do 2000 kn ? Trebaju mi sto bolje, a neutralne slusalice, posto sam malo dublje zakoracio u produkciju muzike.

vstrk
23.04.2013., 10:19
Planiram uzeti pretpojacalo za gitaru pa me zanima dali slave(pojacalo) utjece na boju zvuka ili je to samo do predpojacala a pojacalo daje samo snagu.

Chempres
30.04.2013., 00:12
Pozdrav ! Eo da se predstavim, ja sam novi član foruma, registrirah se samo zbog ove teme, ali mislim da ću se i zadržat na forumu jer sam vidio da ima zanimljivih stvari. Da skratim priču: imam gitaru Johnson JS 900 (black) i naučio dost hrpu melodija, akorda, i rifova i mislim da je vrijeme za novu gitaru. Pošto nisam expert (čitaj: nema pojma o gitarama) tražim pomoć za kupnju nove đitre. Imam 16 godina i tražim zvuk tipa: Wintersun, Ensiferum, Amon A. i Eluveitie. Imam par spesifikacija kakvu gitaru tražim da suzim izbor i od članova tražim pomoć da pokušaju nać pravu gitaru za mene. Eo ovako (na eng je jer sam tražio pomoć na 4chanu, nisam ju dobio :rolleyes:):

Ibanez
Black or tiger blue color
Neck thiner than 19,5 mm (1. fret)
Body: Rg, RGA, GRG or RGD
Pickups: sound for metal (Wintersun, Ensiferum, Amon Amarth, Eluveitie)

Ključna stvar je lova.
Do koje cifre si spreman/mozes ici?

superboy18
06.06.2013., 01:38
pozdrav svima. Trebao bih pomoć oko kupovine razglasa pa vas molim da mi date neki savjet i/ili konkretan prijedlog za neki uređaj jer nisam baš iskusan u tome. Ja sam one-man-band, koristim 1 klavijature i 1 mikrofon, i trebao bih kupiti cjelokupni razglas (jer nemam ništa od opreme, zasad unajmljujem i mixer, i zvučnike i mikrofon). Koristio bi za prostorije do nekih 200m^2, za fešte, kafiće i slično. Ne treba biti savršen zvuk, ali opet da može poslužiti. Budžet mi je 7000-8000kn, Znači radi se o razglasu za samo jednu osobu - mene, a bilo bi poželjno možda i koji kanal više na mixeru za neki budući manji bend. ne zaboravite preporučiti i mikrofon uz razglas ako imate bilo kakvu ideju. hvala

Blue Corsair
12.06.2013., 17:56
treba pričekat s kupovinom nakon što prođe 1.7. i onda vidit kakva bude bila situacija sa cijenama glazbenih instrumenata i opreme kod nas..nema više carina, špedicija i ostalih otimačina a to znači puno povoljnija kupnja svega u eu..od trzalica pa do skupih razglasa itd..osim ak ovi naši "trgovci" ne snize cijene i to drastično, a to se nebu dogodilo ofkors :D