PDA

View Full Version : Izbori u Americi

stranice : 1 [2] 3

Crveni Grof
30.09.2004., 18:05
Draft! Tako i treba. Rat protiv medjunarodnog "terorizma" nije sala! Nisi cuo to? To je rek'o il presidente Bush.

Oooooo Tomo, opet ces morat' da bjezis. Jao!

ForzaFiume
30.09.2004., 18:24
LaPerla kaže:
Gledat cemo :p
Korist ce imati i jedan i drugi to je i cilj debate.

Ne, cilj debata nije da se obadvije strane jednako okoriste, uvijek jedna strana izadje kao "pobjednik".........

Pinockio
30.09.2004., 18:50
Zao mi je, veceras je Chicken Wings Night, tako da necu gledat.

Onom Bushu treba izgasit jednom monitor sa kojeg cita i onda bi samo stao :confused::confused::confused::confused: i poceo bi :mama::mama:

LaPerla
30.09.2004., 19:28
ForzaFiume kaže:
Ne, cilj debata nije da se obadvije strane jednako okoriste, uvijek jedna strana izadje kao "pobjednik".........
Ne, "pobjednik" ce izaci kada zavrse izbori.

newcomer
30.09.2004., 19:39
Bush do sada dokazao da nije u stanju nista suvislo i spontano reci

Iznenadio bi se koliko to zapravo utjece na tzv. 'likability' jer prema medijskim komentatorima to ima za konzekvencu da se ljudi s njim lakse identificiraju. Znam ludilo no kad razmislis tako je. Kerry se ljudima doima kao osoba bez emocija i previse inteligentan. Pa ti vidi ;)

Dobra fora je kod Sterna bila jutros - ako Bush na kraju pozeli reci "I'm the Master Debater" poznajuci njegovo "snalazenje" s rijecima moze mu izletjet "masturbator" :D

Rita
30.09.2004., 21:58
Naravno da cu gledat, a Colorado je vecinom republikanski:flop: Mozda je ovo prvi puta da ljudi fakat glasaju drugacije,vidjet ce mo.

Rita
01.10.2004., 03:26
Sta kazete?

Tvrtko1995
01.10.2004., 03:52
TV ne gledam vijesti ne slusam. Zaboli me neka stvar!!!!!!!!!

BTW, jebem se sa windowsima XP...ne mogu nista instalirati

CroatiaTomo
01.10.2004., 05:42
Rita kaže:
Naravno da cu gledat, a Colorado je vecinom republikanski:flop: Mozda je ovo prvi puta da ljudi fakat glasaju drugacije,vidjet ce mo.

Rita na tvojim je plecima da Coloradonci glasaju kako treba!

CroatiaTomo
01.10.2004., 05:44
Tvrtko1995 kaže:
TV ne gledam vijesti ne slusam. Zaboli me neka stvar!!!!!!!!!

BTW, jebem se sa windowsima XP...ne mogu nista instalirati

Bez uvrede ali svatko tko ne slusa vijesti je malo zaostao i nema pojma o trenutnoj situaciji...naravno sad ce biti pljuvanja po meni no ja ovo isto kazem ljudina (Amerikancima) na poslu...neces slusati vijesti...makni se od mene!

CroatiaTomo
01.10.2004., 05:46
Gr0f kaže:
Draft! Tako i treba. Rat protiv medjunarodnog "terorizma" nije sala! Nisi cuo to? To je rek'o il presidente Bush.

Oooooo Tomo, opet ces morat' da bjezis. Jao!

"Bjezati" u 2000. i bezanija u 1992. su dvije razlicite stvari...jebo te cokoladni cira subotickog pionira!

Rita
01.10.2004., 05:50
E, Tomo Tomo,nemam ti ja utjecaja ni na svog muza,a kamoli na cijeli COlorado:rolleyes: Danas smo definitivno zakljucili da se muz i zena u politici ne moraju slagat a da veza i dalje funkcionira:top:

CroatiaTomo
01.10.2004., 05:55
Ne bi meni bio problem razumjeti da je Bush barem polu-normalan i tesko je izabrati, no on je toliko primitivan pa priglup pa skandali sa izjavama tipa "catastrophic success" ili "war on terror cannot be won", pa Fahrenheit 911, pa Irak...meni se cini da je Dubya isti kao OJ Simpson...covjek kriv...no ljudi ga jos uvijek vole.

No istina, u politici se ne mora slagati...a ako je muz u Air Force...tko ce njega promijeniti!

Rita
01.10.2004., 05:59
Ma nije on ali cijela njegova obitelj:s Kaj ces. :rolleyes: JA sam crna ovca i s njima o politici uopce ne razgovaram jer nije dobro. Oni su pre fini i pre pristojni da bi se prepucavali samnom lajavom,pa onda ni ne krecemo u te vode:eek:

Secundo
01.10.2004., 11:16
Rezultati po CBS-u: 44:26 za Kerry-ja
ABC: 45:36 za Kerry-ja
(postotci neodlučenih glasača koji smatraju da se kandidat pokazao u boljem svjetlu)

Go, Kerry, go! Da osnujemo forumski Kerry fan club? :D

margarita
01.10.2004., 13:47
dodjite brate svi kod nas u Canadu i nema problema

a on nek salje svoje kceri da mu ginu za naftu - jebala ga nafta u pakshu :D

BadCompany
01.10.2004., 14:25
CroatiaTomo kaže:
"Bjezati" u 2000. i bezanija u 1992. su dvije razlicite stvari...jebo te cokoladni cira subotickog pionira!

Nema razlike. Ti si samo zakasnio i nista drugo. Pobjegulja je pobjegulja.
Uz to si se nasao na pogresnom mjestu zvanom US. Pa ti draft ne da mira.
Bad luck. Brisi u CA.

Crveni Grof
01.10.2004., 15:47
Mojne u CA! Kakvi su apetiti ludog kauboja, mozda je anektira. :D

Jest' da bi se Kanadjani oslobodili napasti. al' dok njima Tomica objaaaaasni. :D

Crveni Grof
01.10.2004., 15:54
Ja navijam za the Chimp. On je k'o stvoren da predstavlja US. Zato je toliko popularan, rulja se moze poistovijetiti s njim. Agresivan a glup. Njima takav führer treba a ne neki sto umije sloziti prostoprosirenu recenicu.

bostonian
01.10.2004., 16:01
Gallup poll poslije debate...
53:37 posto za Kerry...malo je texan ispo kreten u debati..ali jos je daleko do izbora..

happygoose
01.10.2004., 16:07
I jos dvije debate........:D

margarita
01.10.2004., 16:09
Gr0f kaže:
Mojne u CA! Kakvi su apetiti ludog kauboja, mozda je anektira. :D

Jest' da bi se Kanadjani oslobodili napasti. al' dok njima Tomica objaaaaasni. :D
hahaha - cuj anektira

pa probali su jednom

pa smo im se sjetili mile majke

doshli do Bijele kuce - zapalili je i onda se fino vratili kuci i rekli im: Nemoj vishe da se zajebajete - da vam se mamice ne bi opet sjetili - nemoj da poustimo bijele medvjede na vas :D

Crveni Grof
01.10.2004., 16:12
Znam, al' dok prodje frtutma, ode nas Tomica na pazar (New Pazhar in Iraq) :D

Pogresno sam napis'o. Trebalo je da stoji: >>Kakvi su apetiti ludog kauboja, mozda je pokusa anektirati.<<

margarita
01.10.2004., 16:19
Gr0f kaže:
Znam, al' dok prodje frtutma, ode nas Tomica na pazar (New Pazhar in Iraq) :D

Pogresno sam napis'o. Trebalo je da stoji: >>Kakvi su apetiti ludog kauboja, mozda je pokusa anektirati.<< i to shto kazesh

osta Tomica po popishan cvijet dok se sve sredi :D

bostonian
01.10.2004., 17:26
happygoose kaže:
I jos dvije debate........:D
jedna u ohio, jedna u arizoni i jos jedna ne znam vise gdje..dakle 3

ForzaFiume
01.10.2004., 18:04
bostonian kaže:
jedna u ohio, jedna u arizoni i jos jedna ne znam vise gdje..dakle 3

Ne, nema trece, sve zajedno su tri znaci nakon ove jos dvije.

Po meni je Kerry u svakom slucaju obavio bolji posao od Busha. Bushu je svaka druga recenica bila o "mixed signals" koje o ratu navodno salje Kerry. A mislim da je najvecu gresku Bush napravio kad je rekao da je tisucu i toliko poginulih bilo vrijedno svega ovoga. Mislim da Amerika to nije htjela cuti. Osim toga svi politicki komentatori su ocekivali da ce Bush barem djelomicno priznati gresku sto se tice Iraka.

Jako me je razocarao jedan od politicara koje sam jako cijenila - Rudy Giuliani, na nbc-u je nakon debate komentirao i jako plitko kritizirao Kerrya, kao sto ce trupe misliti o nekome tko zeli biti predsjednik, a ne podrzava njihovu borbu, kakvu to poruku salje trupama blabla........ma nisam mogla vjerovati......

Rita
01.10.2004., 19:08
Giuliani je jedan uzasno self centered, bahati i ne znam sta bi jos rekla... Slusala sam ga u zivo kad vise nije bio gradonacelnik i kad je izdao svoju knjigu i uspjela sam ga upoznat i uopce mi se nije svidjelo sta sam upoznala. Bas kak sam rekla gore,JA,JA,JA arogantni seljo.Od njega nisam nis drugo ni ocekivala. Uz to voli da ga se i dalje oslovljava sa Gosp. Gradonacelnik:bljak:
Nego mislim da je Kerry fakat puno bolje prosao na ovom prvom suceljavanju i ispao je puno strucniji od Busha. Ovaj je samo neke face radio:rolleyes: .U svakom slucaju mislim da su mu se sanse poboljsale.E,da i ta mixed signals su mu vec ofucana fraza,nis pametnije nije mogao smislit:confused:

LaPerla
01.10.2004., 19:17
Tesko mi je priznati ali se moram sloziti da je Kerry obavio debatu bolje.

Giuliani hm ne bih se usudila komentirati poznavajuci kolika je njegova popularnost bila u NY osobno ne mislim da je "arogantni seljo" a to sto zeli da se i dalje proziva pod gradonacelnik pa i bivsi predsjednici ostaju predsjednici nakon mandata.

Rita
01.10.2004., 19:24
Bio je u pravo vrijeme na pravom mjestu, sto ne znaci da netko drugi ne bi isto tako dobro obavio posao koji je on imao.Nis posebno po mom misljenju. Malo skromnosti mu ne bi skodilo. Ponasanje prije Afganistana je bilo ocajno, cijele te republikanske elite. Prisustvovala sam jednom velikom meetingu koji svake godine organiziraju tu kod mene i oni su odlucili ici u rat,bez ikoga i bez icijeg pristanka(mislim na UN ili bilo koje druge zemlje) davno prije nego je itko pomisljao. A nacin na koji su to slavili i kako su se tada ponasali mi je bio :bljak: . Da ne kazem da je bilo i glasova razuma ali su jednostavno bili usutkani na jedan jaaako agresivan,bezobrazan i arogantan nacin.Ja sam bila:eek: , nisam mogla vjerovat da ljudi na takvim pozicijama sa takvom reputacijom uopce mogu tako ponasati:flop: Od onda sam definitvno protiv njih.

Moloch
01.10.2004., 20:00
Rita kaže:
Bio je u pravo vrijeme na pravom mjestu, sto ne znaci da netko drugi ne bi isto tako dobro obavio posao koji je on imao.Nis posebno po mom misljenju. Malo skromnosti mu ne bi skodilo. Ponasanje prije Afganistana je bilo ocajno, cijele te republikanske elite. Prisustvovala sam jednom velikom meetingu koji svake godine organiziraju tu kod mene i oni su odlucili ici u rat,bez ikoga i bez icijeg pristanka(mislim na UN ili bilo koje druge zemlje) davno prije nego je itko pomisljao. A nacin na koji su to slavili i kako su se tada ponasali mi je bio :bljak: . Da ne kazem da je bilo i glasova razuma ali su jednostavno bili usutkani na jedan jaaako agresivan,bezobrazan i arogantan nacin.Ja sam bila:eek: , nisam mogla vjerovat da ljudi na takvim pozicijama sa takvom reputacijom uopce mogu tako ponasati:flop: Od onda sam definitvno protiv njih.

A tko tebe uopce ista pita i zasto mislis da republikance zanima tvoje misljenje?:flop:

Rita
01.10.2004., 20:52
Pa nitko me ne pita,raspravljamo o kandidatima i izborima.Kaj tebe muci?Imas problema?:confused:

Crveni Grof
01.10.2004., 20:58
Moloch kaže: A tko tebe uopce ista pita i zasto mislis da republikance zanima tvoje misljenje?:flop: Vrlo nedemokratski nacin razmisljanja. :D

bostonian
02.10.2004., 00:26
Gr0f kaže:
Vrlo nedemokratski nacin razmisljanja. :D

hvala ti boze da nisu svi republikanci ko on inace bi jako najebali...
a jeste vi mozda danas primjetili stock market..:-)...poslije sinocne debate kad je malo jasnije da Kerry mora postat predsjednik stock market odmah zivnuo..nevjerojatno..i vise nije bitno kaj je nafta 50 baksi ni bombe u iraku..pa svi zele promjenu...dosta vise ovog cowboy-a

CroatiaTomo
02.10.2004., 03:37
Gr0f kaže:
Ja navijam za the Chimp. On je k'o stvoren da predstavlja US. Zato je toliko popularan, rulja se moze poistovijetiti s njim. Agresivan a glup. Njima takav führer treba a ne neki sto umije sloziti prostoprosirenu recenicu.

E ovo je dobar sazetak kako Amerikanci glasaju

CroatiaTomo
02.10.2004., 03:43
Moloch kaže:
A tko tebe uopce ista pita i zasto mislis da republikance zanima tvoje misljenje?:flop:

E najgore je kad neki debil kaze nekome "tko tebe uopce pita...", ovo je forum moroncino i sve nas se pita sta god mislili, a ako se tebi to ne svidja, napisi neke argumente,
bas si me podsjetio na Busha sa tom recenicom, kao da si pogledao na sat, imas jos jednu minutu za odgovor a ti vec sve rekao sto si imao i onda ispalis..."its tough, its hard...its a hard job..."
"Of course Osama bin Laden attacked us.....i know that"

Svaka slicnost nije slucajna

CroatiaTomo
02.10.2004., 03:44
bostonian kaže:
hvala ti boze da nisu svi republikanci ko on inace bi jako najebali...
a jeste vi mozda danas primjetili stock market..:-)...poslije sinocne debate kad je malo jasnije da Kerry mora postat predsjednik stock market odmah zivnuo..nevjerojatno..i vise nije bitno kaj je nafta 50 baksi ni bombe u iraku..pa svi zele promjenu...dosta vise ovog cowboy-a

Yea baby...valjda ce konacno moj mirovinski u pozitivno

CroatiaTomo
02.10.2004., 03:49
BadCompany kaže:
Nema razlike. Ti si samo zakasnio i nista drugo. Pobjegulja je pobjegulja.
Uz to si se nasao na pogresnom mjestu zvanom US. Pa ti draft ne da mira.
Bad luck. Brisi u CA.

Da draft-a i bude...prestar sam tako da me to ne jebe...a mislim da ima razlike, pobjeci kad grmi i pobjeci kad sunce sja nije isto...a ako po tebi je onda jebiga nema razlike sa ratom ili bez njega cim stupis nogom preko granice govno si jel...govno?

CroatiaTomo
02.10.2004., 03:51
margarita kaže:
hahaha - cuj anektira

pa probali su jednom

pa smo im se sjetili mile majke

doshli do Bijele kuce - zapalili je i onda se fino vratili kuci i rekli im: Nemoj vishe da se zajebajete - da vam se mamice ne bi opet sjetili - nemoj da poustimo bijele medvjede na vas :D

E da, Kanada je vojna velesila...ne mozete vi zapaliti ni campfire, ne neciju Bijelu Kucu.

bostonian
02.10.2004., 06:23
CroatiaTomo kaže:
Yea baby...valjda ce konacno moj mirovinski u pozitivno
ma nemas frke...sve ide na bolje samo da nas cheney ne sjebe ...onaj je puno zajebaniji igrac od busha..samo da ne zgromi edwardsa u debati jer onda sve ispocetka

margarita
02.10.2004., 17:33
CroatiaTomo kaže:
E da, Kanada je vojna velesila...ne mozete vi zapaliti ni campfire, ne neciju Bijelu Kucu.
ti fakat oces da ti pustim bijele medvjede na vas dole,a?

mojne mi se shegachit s canadom :clint:

Crveni Grof
02.10.2004., 17:42
E jebiga Kokice, vama i Amerikancima uvijek neki kurac smeta. Amerikanci su se prije straaasno bojali zlocestih komunista, sad' se boje zlocestih Arapa, ako ovi nestanu k'o opasnost, onda ce izmislit' nesto novo. Zlocestog vuka i crvenkap'cu, mozda. :D

Nemaju za koga glasat'! Pa ima ih 280 miliona a nemogu si pronac' adekvatnog führera! Nisu valjda tol'ki debili? Nek' si uvezu nekog' iz Evrope da izh vodi u svijetlu buducnost, da im upali svijetlo k'o sto se nama upalilo.

Hrvatima je prije smetao komunizam, Tito, Srbi, sad' vam smetaju Hercegovci, Italijani, Slovenci, smetate sami sebi.

Pa gdje je tu kraj, pitam ja vas, drugarice i drugovi?!? :D

Crveni Grof
02.10.2004., 20:55
Slovo U valja jedino ako je slovo Y ispred da ga kontrolise da ne podivlja. :D

Secundo
02.10.2004., 21:23
Gr0f kaže:
Vrlo nedemokratski nacin razmisljanja. :D pa i nije demokratski, vec republikanski. Rita je objasnila kako razmisljaju.

dr.kronja is back
02.10.2004., 21:50
kery je sjebo busha do jaja a ovaj se samo ponavljao kad nema nista za reci vidi se da je kery bolji politicar od bush ovaj je bio zgubljen ko malo dijete ako ameri to ne skuze da je bush samo za ukras i da tu igru neko drugi vodi onda ih stvarno zalim da li kery moze puno toga promijeniti ne znam ali sigurno zasluzuje sansu vise od busha

CroatiaTomo
02.10.2004., 21:56
bostonian kaže:
ma nemas frke...sve ide na bolje samo da nas cheney ne sjebe ...onaj je puno zajebaniji igrac od busha..samo da ne zgromi edwardsa u debati jer onda sve ispocetka

Ako Edwards dozvoli da ga Cheney pregazi onda i zasluzuju da izgube jer obojica Kerry i Edwards su bili tuzitelji znaci navikli su drzati govore i argumentirati (pred porotom)...Cheney i nije nekakav spiker niti prezenter tako da...samo nek Edwards spomene Halliburton...Cheney ce dobiti infark i poslati ga u "go f*** yourself"!

CroatiaTomo
02.10.2004., 21:58
Kokice mene smeta, bilo na forumu bilo igdje drugdje kad netko kaze "tko tebe pita" jer se ne slaze, ako nesto ne odgovara nametni svoje gledanje i uvjerenje sto se kod doticnog Debila nije desilo.
Ili imas sta reci ili nemas. . . "tko tebe pita" spada u nemas

Crveni Grof
02.10.2004., 22:02
Secundo kaže: pa i nije demokratski, vec republikanski. Rita je objasnila kako razmisljaju. Bit' ce da je to demokratija i sloboda US tipa. >>Slobodan si da lijepo pricas o meni koliko god zelis<< :D

CroatiaTomo
02.10.2004., 22:14
kokica1 kaže:
Sloboda govora ne znaci da imas samo ti pravo glasa i oni sa kojima se slazes,i oni zajebanti imaju ista prava kao i ti ;)

Nisam znao da je "tko tebe pita" glas niti misljenje niti pozicija, a u tome je i problem...kad smo bili 5-6 godisnjaci onda smo rekli "tko tebe pita" sad smo malo stariji i sposobniji pricati...
ako si dobro procitala onda bi primjetila da sam rekao: covjek treba imati neke argumente sto bi cak i ti mogla primjetiti da mu dajem pravo glasa, dok god ima bilo kakvog glasa (misljenja).

kaskader
02.10.2004., 22:21
Gledo sam intervjuirali su ljude poslije debate i kaze jedna:

"Bush je idiot ali ipak cu glasati za njega"..

Pomislih si...pa i fer je da idiote predstavlja idiot.

Steta samo kaj ih u americi ima tolko po glavi stanovnika...

Ako ponovno izaberu Busha, ameri zasluzuju sve kaj ce im doci na naplatu...

Ajd oprostis im dva tri puta sto izaberu idiote, al sad je prevrsilo svaku granicu..

Crveni Grof
02.10.2004., 22:23
CroatiaTomo kaže:...kad smo bili 5-6 godisnjaci... Pa, Kokica nam je tu negdje. :lol:

CroatiaTomo
03.10.2004., 00:18
kokica1 kaže:
Polako citaj pa es primjetiti da i zajebanti imaju pravo glasa;)

Sloboda govora ne znaci da imas samo ti pravo glasa i oni sa kojima se slazes,i oni zajebanti imaju ista prava kao i ti

E jebiga sad, moram ja opet...ja njemu dajem glasa nek prica svoje argumente, no recenice tipa "tko tebe pita", "reci cu te mami" ili "bwaaa" nisu glas, ja ga poticem da pusti neki glas!

Rita
03.10.2004., 01:42
E Tomo, Moloch je poznat po zahebavanju i nis drugo. A Kokica i on su si kompe pa se ne moras cudit ovakvoj reakciji:rolleyes:
Nego, kad je sljedeca debata? Prvo ide ova sa podpredsjednicima ,kad je to?Bas me zanima, na tim debatama fakat mogu naj bolje skuzit ko je kakav i ko sta prica svih ovih mjeseci jer mi se inace ne da zujat svaki dan i cekat na vjestima kad ce netko nesto izvaliti.

Starfish&Coffee
03.10.2004., 02:32
Edwards - Cheney u utorak, Kerry - Bush u petak.

Rita
03.10.2004., 03:41
Hvala

bizz
03.10.2004., 10:16
kaskader kaže:
Gledo sam intervjuirali su ljude poslije debate i kaze jedna:

"Bush je idiot ali ipak cu glasati za njega"..

Pomislih si...pa i fer je da idiote predstavlja idiot.

Steta samo kaj ih u americi ima tolko po glavi stanovnika...

Ako ponovno izaberu Busha, ameri zasluzuju sve kaj ce im doci na naplatu...

Ajd oprostis im dva tri puta sto izaberu idiote, al sad je prevrsilo svaku granicu..

Hebiga, sta ces kad je Kerry katolik, takav ne prolazi u zemlji gdje su protestanti u vecini.

diadora
03.10.2004., 15:07
CroatiaTomo kaže:
Prica se da ako Bush boy pobijedi na izborima (a izgleda da hoce), da bi se mogao uvesti "draft" sto bi najvjerojatnije obuhvatilo ljude od 18-25 godina, naravno i to se moze promijeniti.
Recimo da se sve ovo ostvari i dobijete poziv postom...bi li ste se (vi ili vasi bliznji) odazvali ili trk u Kanadu, Meksiko, Hrvatsku?

Ne prica se nego je zakon predlozen jos prosle godine i po svemu sudeci , ukoliko Bus dobije izbore nece ostati samo na prici:flop: .

Ukoliko zakon proce ukljucuje sve zene i muskarce od 18-26 godina. Ni fakultet nece vise biti od pomoci kao ni eventualni prelazak granice u Canadu (vec je sad prelazak granice prema Canbadi otezan, a u procesu je potpisivanje zakona po kojem bi Canada odbila biti domacin bilo kome tko izbjegava draft.) Zakon takoder ukljucuje prroduzetak vojnog roka za sve koji su trenutacno u vojsci.

Administracija ovo pokusava izvesti prilicno tiho i ako im uspije draft ce stupiti na snagu vec u proljece 2005.
Legislation se zove HR 163 .
Taskoder se dosta toga moze naci i na web-site-u Select Service - FYI Goals.

diadora
03.10.2004., 15:27
Samo ukratko, a koga zanima neka potrazi - nije dugacko na web-u
http://thomas.loc.gov - sluzbene stranice Library of Congress - in Spirit of Thomas Jefferson - Legislative Information on Internet

108 th Congress
1st Session
H.R. 163
In the House of Representatives
January 7, 2003
following bill introduced

A Bill
To provide for the common defense by requiring that all young persons in the United States, including women, perform a period of military service or a period of civilean service in furtherance of the national defense and homeland security,, and for other purposes.

Section 1.Short Title, Table of Contents
sec 2 National service obligation
sec 3 Two-year period of national service
sec 4 Implementation by the President
sec 5 Induction
sec 6 Deferments and postponements
sec 7 Induction exemptions
sec 8 Conscientious objection
sec 9 Discarge folloving national service
sec 10 Registration of females under Militaty Selective service Act
sec 11 Relation of Act to registration and induction authority of Military Selective service act.
sec 12 Definitions

diadora
03.10.2004., 15:45
Rita kaže:
Nema sanse da do toga dodje. Mislim da je to predizborna patka;) to je predlozeno od par kongresmena ali nema sanse da to izglasaju:rolleyes: Ta patka ce skodit Bushu na izborima:flop:

S obzirom da imam dva sina od koji je jedan prilicno blizu 18 ovakve "patke" shvacam prilicno ozbiljno.
Nije bilo sdanse da se puno toga izglasa pa se svejedno izglasalo...
Za sve one koji ovakve "patke" shvacaju ozbiljno neka to daju na znanje svom lokalnom congressmanu emajlirajuci mu , ne kadu , nego na http://www.house.gov dati im do znanja kako se njihova lokalna baza osjeca po tom pitanju.

diadora
03.10.2004., 15:49
splicanka kaže:
Je govori se o draftu vec neko vrime. Bushu fali ljudi u Iraku. Muz i ja smo se dogovorili ako Bush pobjedi da on ne uzima drzavljanstvo. Kao Permanent Resident ne mogu mu nista.

you wish...

iz section 2 predlozenog zakona -
It is the obligation of every citizen of the United states, and every other person residing in the United states, who is between the ages of 18 and 26 to perform a period of national service as prescribed in this Act unless exempted under the provision of this Act.

NEBESA
03.10.2004., 15:56
Nesumnjivo, u prvoj debati, Kerry 1, Bush 0!

Ma tko bi pametan glasovao za Busha?

piper
04.10.2004., 03:19
splicanka kaže:Je govori se o draftu vec neko vrime. Bushu fali ljudi u Iraku. Muz i ja smo se dogovorili ako Bush pobjedi da on ne uzima drzavljanstvo. Kao Permanent Resident ne mogu mu nista. Vec se je trebao prijaviti za 'draft', ako je izmedju 18 i 26. Link: http://uscis.gov/graphics/howdoi/selsvc.htm

What is Selective Service Registration
Federal law requires that men who are at least 18 years old, but not yet 26 years old, must be registered with Selective Service. This includes all male non-citizens within these age limits who permanently reside in the United States. Men with "green cards" (lawful permanent residents) must register. Men living in the United States without INS documentation (undocumented aliens) must also register. But men cannot register after reaching age 26
Failure to register for the Selective Service may (in certain instances) make you ineligible for certain immigration benefits, such as citizenship. Neprijavljivanje za draft povlaci "bad moral character" prilikom evaluacije citizenship aplikacije.

Ovo prijavlijvanje ne znaci bas nista, ako/kada se 'draft' ne provodi. Tek ako se bubanj zavrti, onda bi ga mogli i izvuci.

CroatiaTomo
04.10.2004., 03:59
NEBESA kaže:
Nesumnjivo, u prvoj debati, Kerry 1, Bush 0!

Ma tko bi pametan glasovao za Busha?

Forrest Gump

splicanka
05.10.2004., 00:41
CroatiaTomo kaže:
Dusice draga...permanent resident isto su podlozni draft-u!
Provjereno
Oh yeah? Ozbiljno? Odakle ti taj info? Ako je tako, vracamo se mi doma u HR prije vrimena...

splicanka
05.10.2004., 00:42
Ok, I get it...

splicanka
05.10.2004., 00:43
Ali moj muz je 33. Je li to znaci da se onda ne moze registrirati ili da se ne treba registrirati?

piper
05.10.2004., 19:44
splicanka kaže:
Ali moj muz je 33. Je li to znaci da se onda ne moze registrirati ili da se ne treba registrirati? Njegovo vrijeme za 'draft' je proslo. Niti se moze, niti treba registrirati. BTW, nakno sto je postao permanent resident dobio bi doma ceduljicu da je u 'bubnju' (ako je izmedju 18 i 26), nebi cekali da se saam prijavi (kad je nebi bio dobio, morao bi se sam prijaviti). Ima, medjutim, jos jednu priliku: prijaviti se dobrovoljno u aktivni ili rezervni sastav. Otprilike jos najvise 1 godinu. :D

Crveni Grof
05.10.2004., 20:49
piper kaže: Neprijavljivanje za draft povlaci "bad moral character" prilikom evaluacije citizenship aplikacije. A cirkusa od drzave. :D Ovo mi zvuci k'o sex prije braka. Jel' dobijes "bad moral character" ako ti saznaju da si psov'o boga? :D

Rita
05.10.2004., 22:26
Koki,moglo se ne sluzit u JNA samo ako si bio pametan;) i ako bas nisi od onih koji su si JNA na rame tetovirali, pa poslje prepravljali u BOJNA i broj,:D:D.Ovo sa draftom je totalna svinjarija i mislim da im to ne bu proslo.:rolleyes:

Crveni Grof
06.10.2004., 08:55
kokica1 kaže: Sta je Grofe?

Kako ste ono u Jugi isli u vojsku? dobrovoljno ili pod mus :D :D I sta bi Tito reko da nedajboze nisi htjeo sluziti JNA :zmaj: :Snajper: :D Sluziti vojsku u nasoj jedinoj voljenoj domovini, Socijalistickoj Federativnoj Republici Jugoslaviji je bila duznost i pravo. Da je kaubojima, ili bilo kome, palo na pamet da nas pokusaju primorati da se idemo boriti za tudje interese, cijela Jugoslavija bi se kleberila do bola. :D

Apsolutno nikada se nije desilo da je neko od nas morao ici krvariti za tudje interese. Vidje' cemo, ako se situacija pogorsa za kaubojland, pa pocnu loviti ljude po ulici da se idu boriti u neku jebenu pustinju sto pliva na nafti, kakva ce bjezanija da nastane. Bi' ce: 'Majko moja stara Evropo, vracam ti se ja iz bijelog najdemokratskijeg i najslobodnijeg svijeta'. :D

margarita
06.10.2004., 13:29
joj kokice - fakat si pacijent

idi volontiraj u Bushevoj vojsci - dizhi moral vojnicima :D

diadora
06.10.2004., 19:31
Gr0f kaže:

Apsolutno nikada se nije desilo da je neko od nas morao ici krvariti za tudje interese. Vidje' cemo, ako se situacija pogorsa za kaubojland, pa pocnu loviti ljude po ulici da se idu boriti u neku jebenu pustinju sto pliva na nafti, kakva ce bjezanija da nastane. Bi' ce: 'Majko moja stara Evropo, vracam ti se ja iz bijelog najdemokratskijeg i najslobodnijeg svijeta'. :D

ala tebe!
kao da su svi Ameri Bush i kao da im svima nema vaznije stvari nego pusku na rame pa put pustinje...:rolleyes:

Kako volim generalizacije:rolleyes:

Crveni Grof
06.10.2004., 20:00
kokica1 kaže:...U slobodnom svijetu glasamo za koga hocemo... Divan ti je taj "slobodni", "demokratski" svijet. Imas pravo da glasas za Kurtu ili njegovog brata Murtu. Divota. :Ddiadora kaže: ala tebe!
kao da su svi Ameri Bush i kao da im svima nema vaznije stvari nego pusku na rame pa put pustinje...:rolleyes:

Kako volim generalizacije:rolleyes: Ne genaraliziram. Znam da nisu bas svi Amerikanci totalni idioti, sigurno se nadje tu i tamo poneki izuzetak medjutim, velika vecina kauboja je ZA rat, pljacku i otimacinu. Vjerujem da US eliti nece biti problem izgurati zakon o prisilnoj mobilizaciji ili slicno.

piper
06.10.2004., 20:20
by Gr0f: Apsolutno nikada se nije desilo da je neko od nas morao ici krvariti za tudje interese. Gr0fe, za mene je "obrana" Kosova od tzv. "albanskih separatista" i stalne provokacije od strane istih bila prisila, i prinudno branjenje tudjih, odn. srpskih interesa na Kosovu. Sto se mene ticalo, Albanci su smjeli zauzeti, oduzeti, odcijepiti citavo Kosovo, zaboli me. No, nas su prisiliti ic dolje. Da nebi sad rekao kaj nisi nis rekel kad si bil tam? Rekao sam... zato sam tamo i zavrsio. Prigovorio sam i kad sam bio tam - tad je zavrsilo jos "ljepse". Vecinom u Djakovici, i nesto u okolici Prizrena, prinudno, u tudjoj vojsci, koju ti "ponosno" nazivas svojom. Jebala te ta tvoja "Srotfrjot"

Ti stvarno mislis da bi napr. meni bio problem odazvati se 'draft-u' ovdje u USA? Kad bi me zakacilo, bez obzira na godine? Da su svi kao ti, pa im se bjezi u misiju rupu? Treca sreca (ovaj puta vjerojatno nebi isplivao, prestar sam za kojekakve pizdarije no kaj sad :D) Ja sam ovu zemlju sam odabrao, kao i ti svoju "srotfrjot", s jedinom malom razlikom da je moja u real life, a tvoje nema vise nigdje, cak niti u Srbiji nije dobrodosla.

Rita
06.10.2004., 20:31
Da su svi ameri kauboji i spremni za rat i pljacku onda bi Bush pobjedio sa 99% glasova,kuzis a ima i jako puno onih koji ce glasat za Busha iz totalne inercije,nerazumjevanjai ne znanja.zato jer po defoltu glasaju za republikance ili nesto slicno. Ja ne poznam ni jednog amera da je zedan rata. Uglavnom su zaludjeni idejom da oslobadjaju svijet od terorizma i pomazu jadnim ljudima u Afganistanu i Iraqu,oni su oslobodioci ,eto.

Rita
06.10.2004., 20:40
Grofe, kako nisu morali,os Kosovo,os Sloveniju,Os Hrvatskuili BIH. Nisu bas svi iz JNA isli dobrovoljno vodit rat. A da ne kazem prisile uopce odlaska u vojsku. Krvarili su za Miloseviceve interse;)
A sto se tice glasanja tu u USA ,tak je isti racku. I jednog i drugog vode velike korporacije i bit ce sta lova kaze,a Kokica i sl. zatupljeni nekakvim idealima o demokraciji i oslobodjenju svijeta od zlocestih terorista, preporucam vam da se prijavite i samo izvolite. Ako mislite da je vrijedno ubit i poginut za nekog tamo ko ce na tome zaradit veliku lovu,:top: go for it. Ja sma u nasem ratu naucila da nista i nitko (osim mog djeteta) nije vrijedan mog zivota. Ako dodje do drafta,cisto sumnjam,mene se ne dotikavlje a ako cu imat sina i situacija bude slicna, jos uvijek ce mo imat hrvatsko drzavljanstvo i to svi;)pa ako treba ne drzi me nista ovdje:)

Moloch
06.10.2004., 20:56
Rita kaže:
Grofe, kako nisu morali,os Kosovo,os Sloveniju,Os Hrvatskuili BIH. Nisu bas svi iz JNA isli dobrovoljno vodit rat. A da ne kazem prisile uopce odlaska u vojsku. Krvarili su za Miloseviceve interse;)
A sto se tice glasanja tu u USA ,tak je isti racku. I jednog i drugog vode velike korporacije i bit ce sta lova kaze,a Kokica i sl. zatupljeni nekakvim idealima o demokraciji i oslobodjenju svijeta od zlocestih terorista, preporucam vam da se prijavite i samo izvolite. Ako mislite da je vrijedno ubit i poginut za nekog tamo ko ce na tome zaradit veliku lovu,:top: go for it. Ja sma u nasem ratu naucila da nista i nitko (osim mog djeteta) nije vrijedan mog zivota. Ako dodje do drafta,cisto sumnjam,mene se ne dotikavlje a ako cu imat sina i situacija bude slicna, jos uvijek ce mo imat hrvatsko drzavljanstvo i to svi;)pa ako treba ne drzi me nista ovdje:)

Hajde, daj se vise odseli iz te smrdljive Amerike gdje nista ne valja i gdje si totalno nezadovoljna sa svojim zivotom. Stvarno nemam pojma zasto si se uopce tamo preselila kad ti nista ne valja. Ucini sebi (i nama ovdje) uslugu i vrati se u Hrvatsku. Ti si jedna toliko isfrustrirana zenska da mi je stvarno zao tvog muza koji te mora trpit. :rolleyes:

Rita
06.10.2004., 21:07
Piss off malisha;) Prijavi se za draft i suti, takve kao ti papa Bush uvijek treba.

Rita
06.10.2004., 22:03
E Koki,lako je tebi s tudjim curcem po trnju mahat. Zanima mene di si ti bila devedesteih kad je trebalo ;) Da si malo rata dozivjela ne bi se tak suhala u prsa. A i taj Bush,ja bi njega i njegove kceri malo dole poslala pa da vidimo. LAko je tudju djecu slat da budu topovsko meso. Za mog "farmera" se ti ne brini on je pre star za njihov draft a sto se tice moje familije oni su vec svoje u Iraqu i Afganistanu odradili;) nazalost.Srecom zivi i zdravi su se vratili. A ti i dalje bes pokrica blebeci gluposti. Zanima me kak bi razmiljala kad bi ti muz ,sin ili otac bili za tu kategoriju.
Jedno je braniti svoju kucu ko zsto smo mi morali u HR a drugo je ovo sto Bush radi.

Issa
07.10.2004., 01:51
kokica1 kaže:
Ti si retardirana besposlicarka koja je prodala sve za Ameriku,i oca i majku i naciju si prodala da ti djeca budu AMERIKANCI :flop:

Sva sreca da Hrvatska ima tebe. Ti ores i sijes po domacem polju ;)

CroatiaTomo
07.10.2004., 02:10
Vec sam rekao prije...kokica je fucked up!

CroatiaTomo
07.10.2004., 02:11
Da nam je vise takvih, zetva bi bila dobra svake godine.

Rita
07.10.2004., 02:23
:D:D:D

Crveni Grof
07.10.2004., 07:09
piper kaže:
Gr0fe, za mene je "obrana" Kosova od tzv. "albanskih separatista" i stalne provokacije od strane istih bila prisila, i prinudno branjenje tudjih, odn. srpskih interesa na Kosovu. Sto se mene ticalo, Albanci su smjeli zauzeti, oduzeti, odcijepiti citavo Kosovo, zaboli me. No, nas su prisiliti ic dolje. Da nebi sad rekao kaj nisi nis rekel kad si bil tam? Rekao sam... zato sam tamo i zavrsio. Prigovorio sam i kad sam bio tam - tad je zavrsilo jos "ljepse". Vecinom u Djakovici, i nesto u okolici Prizrena, prinudno, u tudjoj vojsci, koju ti "ponosno" nazivas svojom. Jebala te ta tvoja "Srotfrjot"

Ti stvarno mislis da bi napr. meni bio problem odazvati se 'draft-u' ovdje u USA? Kad bi me zakacilo, bez obzira na godine? Da su svi kao ti, pa im se bjezi u misiju rupu? Treca sreca (ovaj puta vjerojatno nebi isplivao, prestar sam za kojekakve pizdarije no kaj sad :D) Ja sam ovu zemlju sam odabrao, kao i ti svoju "srotfrjot", s jedinom malom razlikom da je moja u real life, a tvoje nema vise nigdje, cak niti u Srbiji nije dobrodosla. Ne razumijem o kojoj godini govoris na Kosovu. Kosovo je bila Socijalisticka Autonomna Pokrajina bez ustavnog prava na odcijepljenje a tvoje smatranje da >>Albanci su smjeli zauzeti, oduzeti, odcijepiti citavo Kosovo<< mozes okaciti macku o rep. Neko je isto tako smatrao da Hrvatska nema pravo da se odcijepi. samo, to sto neko smatra nema snagu prava i zakona. Sve i ako su vas prisilili da idete tamo, nisu te prisilili u Albaniju. Ti si bio drzavljanin SFRJ ali niko u Jugoslaviji nije imao pravo da te posalje da crknes k'o pas u neku pustaru na drugom kraju planete k'o sto je to standard u US.

I to nije bila nikakva tudja vojska osim ako nisi bio u francuskoj Legiji Stranaca. Sam si se odazvao na poziv, niko te nije prisilio da sluzis. Mogao si pobjeci u inostranstvo kao sto je Susak pobjegao.

Rita kaže: Grofe, kako nisu morali,os Kosovo,os Sloveniju,Os Hrvatskuili BIH. Nisu bas svi iz JNA isli dobrovoljno vodit rat. A da ne kazem prisile uopce odlaska u vojsku. Krvarili su za Miloseviceve interse;)
Procesom raspadanja SFRJ, JNA je prestajala biti jugoslovenskom vojskom. Desio se i tihi vojni udar, vojni vrh je odbio poslusnost predsjednistvu predsjednistva koje je bilo vrhovni komadant, samo o tome se ne govori jer bi to bilo priznanje da je JNA bila nasa zajednicka armija. (kao sto i jeste bila do vojnog udara) To sto su zadrzali dobar dio oruzja, uniforme, pa cak i jedno vrijeme oznake, ih nije cinilo jugoslovenskom vojskom. Odlaskom nesrpskog kadra iz JNA, vojska se pretvorila u srpsku vojsku. Dakle, ako cemo spominjati Milosevica, onda ne mozemo spominjati JNA u kontekstu. Ako su krvarili za Miloseviceve interese, to je njihov problem sto na vrijeme nisu napustili vojsku. U to vrijeme je to bila uobicajena pojava, da vojnici nesrbi dezertiraju. Pojava je bila toliko masovna da im niko nista nije mogao. U Bosni je bilo uobicajeno da se vojni obveznici - nesrbi ne odazivaju na poziv, osim onih najglupljih primjeraka koji nisu shvatili da se desio prevrat.

Rita kaže: Piss off malisha;) Prijavi se za draft i suti, takve kao ti papa Bush uvijek treba.
:lol:

Vilko
07.10.2004., 14:13
kokica1 kaže:
Ti si retardirana besposlicarka koja je prodala sve za Ameriku,i oca i majku i naciju si prodala da ti djeca budu AMERIKANCI

A zasto bi Bush slao svoje kceri Bogati dragoga zar mu nije pametnije poslati VAS koji ste se nasrali u njegovu zemlju i po njoj pljujete :B

AAAAAAA tako dakle familija je vec poubijala sta je morala i to "dobrovoljno i za placu" ali srecom sretno su se vratili

:bljak:

Kako se usudis druge osobe nazivati takovim odvratnim imenima?

Ja sam od tebe nazvan ;ustasa ,partizan,komunista i najzadnje PARAZIT......

Dosada nisam pisao ako nije direktno meni obraceno, a sto si ti ?

kopile?, fuck up?shizofrenicna?glupa?....pa nema vise nitko tko se slaze sa tobom....mozda Kanadani?...MOLOCH :D :D

Svima je dosta tvoje mlacenje politike...o kojoj znades samo iz sta procitas...ma sta se ja sekiram nitko te niti ne shvaca ozbiljno!

http://www.theodora.com/flags/as-t.gif :) ;) :cool:

http://www.photius.com/flags/thumbnails/hr-t.gif

Rita
07.10.2004., 15:59
Naravno Vilko ,kaj se sekiras. Pa znamo mi svi Kokos, nis novoga. N anjena vrjedjanja se vise nitko ne obazire:rolleyes:

happygoose
07.10.2004., 16:11
Na stranu Kokica i Vilkec, ne znam sta je M rekao osim njegovoga tona, a da nije priblizno istina.Tko procita tvoje postove, stalno se nesto zalis, te ne valja ovo te ne valja ono, pljuc,pljuc, kenj, kenj....
A da se ne spominju neki drugi biseri, poput onoga da "sve zene koje rode u hr su jadne" i slicne stvari koje uspijes izvaliti i ostati ziva.
Da li uopce treba spominjati tvoje izljeve rasizma i ksenofobije na topicu o "crnim danima za emigrante u svicarskoj".....
Tvoj jedini argument kad netko kaze na tvoj racun jest da ga nazoves pogrdnim imenom i da downplay whole story......:rolleyes:

CroatiaTomo
07.10.2004., 16:51
kokica1 kaže:
Kaj je Tomek,TRTA?:lol:

drago mi je vidjeti :D jer dobar je strah kome ga Bog dao :lol: :lol:

:B

Ne znam odakle ovakav zakljucak, da me trta...od koga, cega, zbog cega...no imas ti svoj nacin (ne) razmisljanja.
Nisam dugo na ovom forumu ali primjetio sam da kokica samo pljuje po drugima, jedno je ne slagati se sa nekim...npr rekao sam Issa-i jednom prilikom da se prosrala, no nisam ju vrijedjao niti se ona uvrijedila, isto se puno puta ne slazem sa Tvrtkom, no ne serem o njegovoj obitelji niti on o mojoj itd itd...
Isto tako kok-ard-ica je prije par tjedana implicirala da su moji roditelji komunjare...zar mislis da na takav nacin ce te ljudi postovati? Vise cijenim Grofa koji dodje tu sa svojim bedastim argumentima i vidjenjima no on ih bar ima i ima neko stajaliste koje pokusava obraniti, no ti samo seres i pljujes i protiv svega i svacega.
Ako kazemo nesto protiv HR onda smo komunjare, ako smo u US onda smo se prodali (valjda kao i tvoji roditelji)...no shvati da vecina nas ovdje se rodila i odrasla u HR tako da mi mozemo srati o HR ako hocemo jer znamo o HR puno vise nego sto ces ti ikada, isto o US, mi tu zivimo , ne ti.
Kad god otvoris usta gnojiva k'o u prici, u tvome dvoristu mora da je jako plodna zemlja. Kazi sta hoces o temi no nemoj blatiti ljude svojim kompleksima, pogotovo ne neciju obitelj!

happygoose
07.10.2004., 17:26
No, da se vratimo topicu............

Nisam bas uvjerena da ce proci taj zakon o draftu.....Od kad je draft ukinut, cini mi se pred kraj vijetnamskog rata(neka me netko ispravi ako grijesim)svaki ga je predsjednik pokusao ponovno progurati.....

Meni se cini da je ova cijela prica samo dobro konstruirana spacka koju ce pocet "mantrat " po medijima sve vise i vise.Sto je u stvari i cilj Kerry-og stozera.
Oni zele da se bushkovic pokopa svojim govnima koje je napravio.

Dovoljno je nezadovoljstva sa stanjem kakvo je i necijim tudjim sinovima i kcerima koji ginu, zamisli kad demokrati pocnu upotrebljavati istu taktiku zastrasivanja poput republikanca...it could be your kid in the body bag.....:Bif Bushkovic wins:D

Rita
07.10.2004., 19:06
Kokice, prestani srat. Dosadna si vise s time.

Sikkukkut
07.10.2004., 19:07
Citao sam danas jednu slicnu raspravu, s nekoliko interesantnih stvari.
Pocevsi s time da su demokrati pokusali taj zahtjev progurati prosle godine, s namjerom da definitivno posalju sve bogate sinove i kceri u Irak, a ne bi li popravili demografiju tamosnjih jedinica. Izgleda da je tada prijedlog stavljen na cekanje, da bi se sada izvukao iz naftlina ... mozda da ispadne da demokrati oce jos vise vojnika u zaljevu?
Ali, zahtjev je odbijen skoro jednoglasno. Odjednom (u predizbornoj utrci) nitko vise nije zainteresiran. Niti republikanci za vise vojske da potuku ostatke nebitnog irackog otpora, ni demokrati da posalju djecu bogatih republikanaca (nece valjda svoju)...
Sto ostavlja zanimljive opcije. Ako demokrati pobijede, a arapi ponovo nasrnu, draft im ne gine, pa ce oni biti krivi za obnavljanje omrazene institucije od Vijetnama.
U slucaju da republikanci dobiju jos jedan mandat, onda imaju "cudan gljivoliki oblak u Sj. Koreji" i Iran, koji je vec prakticki u okruzenju (samo im jos fali sjeverna granica). A Iran ima i nafte i oruzja kojime je Europa u dometu (i time prijete amerima :D). Dobro, ako nema oruzja, vec cemo nesto smisliti.

Znaci, sigurno nece biti drafta.

Sikkukkut an'nikktukktin

Rita
07.10.2004., 19:15
Znas kam da si porines te prstice, prostakuso:rolleyes: A zoves me svaki put kad me spomenes.

CroatiaTomo
08.10.2004., 02:20
kokica1 kaže:
:blabla: :blabla: :lol: evo nisi dugo u Americi ali brzo ucis :top:

dakle Tomek je postao forumski policajac :D EEEEEEE sad vidis zasto je Amerika isla u Irak :top: je je isla je osloboditi onu sirotinju od diktatora,evo kao ti Ritu :D :top:

Niti sam ja policajac, niti ja oslobadjam Ritu ili bilo koga drugoga, no smeta me kad se vrijedja neciju obitelj.

CroatiaTomo
08.10.2004., 02:23
kokica1 kaže:
Ti si retardirana besposlicarka koja je prodala sve za Ameriku,i oca i majku i naciju si prodala da ti djeca budu Amerikanci

A sa ovim zapravo pljujes po svima nama koji dolazimo na ovaj forum i koji smo u dijaspori!

Hellkin
08.10.2004., 02:32
CroatiaTomo kaže:
A sa ovim zapravo pljujes po svima nama koji dolazimo na ovaj forum i koji smo u dijaspori!

A zasto, sto je krivo rekla? Isto tako mene smetaju Ritini rasisticki stavovi na temi o Svicarskoj, pa ne cmidrim tu ko neka baba. Kaj se stalno nekaj bunis.:rolleyes:

CroatiaTomo
08.10.2004., 02:36
Hellkin kaže:
A zasto, sto je krivo rekla? Isto tako mene smetaju Ritini rasisticki stavovi na temi o Svicarskoj, pa ne cmidrim tu ko neka baba. Kaj se stalno nekaj bunis.:rolleyes:

A valjda bi svi trebali sutiti i pusiti, mirno slusati i ne prigovarati...jebiga to me podsjeca na Titu...ako ti se ne svidja sta tu pise, odi si negdje dalje.

Hellkin
08.10.2004., 02:42
CroatiaTomo kaže:
A valjda bi svi trebali sutiti i pusiti, mirno slusati i ne prigovarati...jebiga to me podsjeca na Titu...ako ti se ne svidja sta tu pise, odi si negdje dalje.

Cuj rista, ti si taj kome se ne svidja kako drugi pisu i koji tu cmizdri danima o svojoj ugrozenosti. Whatever dude.

dr.kronja is back
08.10.2004., 19:52
danas je druga debata izmedju njih dvoje kery ce ga opet unistit jer je bush glup i ima saptaca procitao sam taj clanak na indexu kako cu se smijati ako bush pobjedi na izborima:D :D :D

CroatiaTomo
08.10.2004., 19:57
dr.kronja is back kaže:
danas je druga debata izmedju njih dvoje kery ce ga opet unistit jer je bush glup i ima saptaca procitao sam taj clanak na indexu kako cu se smijati ako bush pobjedi na izborima:D :D :D

Da bar...no ja vjerujem da su Buschinu dobro pripremili, stalno ce se smjeskati i gledati u kameru, pitanja bi trebala biti iz publike ali ja (nazalost) ocekujem draw.
Republikanci su predobro organizirani i previse im je (uloga) na tacni da bi dozvolili jos jedan poraz.
A i ljudi su glupi, glasati ce (opet) za onoga tko im je simpaticniji...Bush ne moze izgubiti...osim da se na debati pojavi pijan.

NEBESA
08.10.2004., 20:09
Bush nema sanse. Kerry je pobjedio u prvoj pa ce i u drugoj debati. Bush i Cheney su obicni Pinocchios. Lazljivci i nista drugo.
Jadna Amerika a i ostali svijet ako opet Bush pobijedi.:flop:

razmazoti
08.10.2004., 20:32
mi cemo to danas masovno gledat kod mene, i ja se bojim kaj god da se kaze tamo i kolko god kerry pobjedio u debatama....opet ce narod glasat za lutka patuljka. boze sto je on meni smjesan taj bush, ja sam samo cekala kad sma gledala prvu debatu da pocne plesat tam, onak ko na onoj internet fori di plese....tocno tak mi izgleda...
no eto ozbljno, nadam se da grijesim, al mislim da ce bush pobjedit sto god se reklo na debatama, brijem da je ljudima tu poluispran mozak

Crveni Grof
08.10.2004., 21:44
Nadam se da ce Bushit pobijediti. Nama treba Chimpy da sto vise ujebe tu bolesnu kreaturu od drzave.

Crveni Grof
09.10.2004., 04:08
Vise ni' mala djeca ne vjeruju u bajke da su Arapi organizovali 911 i ostalo. Oni su smotani i ne umiju dvije kolibe u sred Bagdada dici u vazduh valjano. Svima je jasno da je US naftaski lobby sve to organizovao. To im dobro dodje k'o isprika za zlocine na putu ka pokusaju da dominiraju putem kontrole nad naftnim izvorima od koje smo svi ekonomski ovisni. Oni se, k'o fol, brane a, u stvari, su u pljackaskom pohodu. Slicne trikove je i Hitler imao. Amerikanci samo kopiraju njemacke naciste. Stvar je jasna k'o dan.

Hellkin
09.10.2004., 05:01
Gr0f kaže:
Stvar je jasna k'o dan.

Da, zaista, svima je jasno da si ti totalni kreten. :rolleyes:

Crveni Grof
09.10.2004., 05:56
Ma neeemoooj! :D

Nek' si ti na Latinskom napis'o recen'cu u sigu pa da raja vidi kako s' ti paaameeetaaan. :lol:

Hellkin
09.10.2004., 06:16
Gr0f kaže:
Ma neeemoooj! :D

Nek' si ti na Latinskom napis'o recen'cu u sigu pa da raja vidi kako s' ti paaameeetaaan. :lol:

Evo vidis, osim sto si kreten, jos si i neobrazovana seljacina.

Crveni Grof
09.10.2004., 06:30
Pa daaa! Ne moze svako bit' pametan i obrazovan k'o ti. Neko mora bit' kreten i neobrazovana seljacina koja ne zna Latinski. :D

Eh, eh, koji si ti zlocho! :lol:

Vilko
09.10.2004., 10:20
Hellkin kaže:
Evo vidis, osim sto si kreten, jos si i neobrazovana seljacina.

Tamquam scopulum, sic fugias inauditum atque insolens verbum.

Quae volumus et credimus libenter, et quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus.

Miroslav
09.10.2004., 14:01
Kerry je ponovo "razvalio" chimpanzu :D

Boze..pa ne mogu da vjerujem da ce opet Bush pobjediti samo zato sto to odredjeni krugovi zele :(

Mikula Mali
09.10.2004., 17:12
kokica1 kaže:
http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20041009/capt.pd13110090229.debate_kerry_bush_pd131.jpg

Karry- spekel bi dobre kolace i kobase pa bi pozval osamu i ostale da se dogovorimo .:hebemu: :zvrko: :zvrko:

Jel` ti krivo sto nebi spekel kokicu?:D

CroatiaTomo
10.10.2004., 20:50
kokica1 kaže:
:
Kao friski forumas ovo je drugi puta da si me uvrijedio i nisam te prijavila ;) znas zasto?
zato sto nisam placipicka i na uvrede vracam istom mjerom i vise :D:clint:

Reci meni sta god hoces, tu nema problema, problemi su poceli kad si spomenula nesto o mojim roditeljima.
Tako da...sta god ti je na pameti o meni, ispali.

NEBESA
10.10.2004., 21:13
Miroslav kaže:
Kerry je ponovo "razvalio" chimpanzu :D

Boze..pa ne mogu da vjerujem da ce opet Bush pobjediti samo zato sto to odredjeni krugovi zele :(

Bush ce pobijediti samo ovako, pogledajte:

http://www.wearabledissent.com/101/floridavote.html

ADEX
11.10.2004., 00:49
Pa i ovaj nas je pobjedio u debati ali je izgubio na izborima.

CroatiaTomo
11.10.2004., 03:01
Potrajati ce to dok ga nadjem, no...ne treba se meni nitko ispricavati, samo sam ukazao da je to bio moj razlog "napada" na tebe, izgleda da svi mi volimo vracati, dvostruko ili trostruko...

Jebes draft, amerikanci si pisaju u gace jer bi moglo biti 18-26...u Hrvatskoj je bilo 18-55!

NEBESA
14.10.2004., 01:51
Sto mislite tko ce veceras pobijediti?
Mozda nije toliko vazno tko ce veceras postati pobjednik, ali za mene je najvaznije da Bush ne pobijedi na izborima iduci mjesec.
Vec je vrijeme da ova Bushova dinastija poklekne, propadne.
Otkad je on postao predsjednikom SAD-a sve ide na gore, sve je skupljeje. Kod nekih neduznih naroda vlada neizvjesnost, strah i patnja.
Zasto ne trosi i isprobava oruzje na svom narodu umjesto na drugim narodima?
Ako vec niste, idite i pogledajte film, Fahrenheit 9/11 pa cete se uvjeriti tko je Bush, njegov otac, James Baker, Cheney i svi ostali.
:( :flop:

AllweEverWanted
14.10.2004., 02:41
Kakave smo srece Bush che popbjediti. :bljak:

Hellkin
14.10.2004., 04:41
NEBESA kaže:

Ako vec niste, idite i pogledajte film, Fahrenheit 9/11 pa cete se uvjeriti tko je Bush, njegov otac, James Baker, Cheney i svi ostali.
:( :flop:

Nemoj me molim te nasmijavati... :rolleyes:

CroatiaTomo
14.10.2004., 05:56
Mislim da smo si vec pisali o Bushovima i Kerryjima, no moj stav je Bush = clueless, ignorant, dumbpfucking idiot.

No nema sanse da Kerry pobijedi, treba mu Ohio, mora zadrzati Pennsylvaniju, Wisconsin, New Mexico...nema sanse!

piper
14.10.2004., 06:17
Za one koji misle da Kerry nije Amerikanac:
Ako postane predsjednik, Kerry nece povuci trupe iz Iraka. Niti mu je cilj oslabiti Ameriku, bilo vojno, bilo politicki ili ekonomski. Nego, naprotiv.

Kerry trenutno odradjuje posao kao sto to radi i svaki drugi executive u "Corporate America." Njegov projekt je: "postati predsjenik". Kasnije, sto stigne (naravno, ako u tome uspije).

To se izvlaci i iz onoga sto je Kerry sam rekao napr. kod Social Security - nebi ga dao iz "vladinih ruku", niti bi ista mjenjao. Kad je CBS voditelj podsjetio o tome da je neodrziv, sam Kerry je rekao da bi "ako se pokaze kao neodrziv, ucinili bismo kao sto smo i ranih 1990: sjeli za stol sa strucnjacima i izveli sve sto je potrebno". Drugim rijecima, promjenili, preokrenuli (vrlo vjerojatno i privatizirali ako treba), nije upitno.

Meni Kerry ne odgovara svojeg stajalista prema ukidanju poreznih olaksica. Prevrtljiv je, no s druge strane, upravo zbog toga ima jednu dobru stranu: oportunist je :D

Bush je jasniji i odredjeniji glede onog sto slijedi. Meni se to svidja (subjektivno). Naravno, tu su i tax cuts za rastuce "small" business-e (i vlasnike), sales tax koji se od ove godine moze odbiti od federalnog poreza (za nas koji nemamo state income tax), etc... (mogao bih jos toga nabrajati).

Izmedju njih dvojice odabrat cemo predjsednika, ne zbog Iraka, nego zbog poreza i osobnih prohtjeva (ovisno kome je sto blize). Tako se ovdje bira. Ako Kerry obecaje "free money", ima ih koji ce mu povjerovati i "zaokruziti" ga. Neki ce i dobiti vise free money. Meni se napr. ne svidja davat za tudje klince koje "prave" ljudi koji ih sami ne mogu odrzavati. U ovoj zemlji jos uvijek ima puno ljudi vjeruju da sam moras zaraditi za svoje dobro, nitko ti nije nista duzan 'dati'.

Kerry i puca u svojoj predizbornoj kampanji najvise sa "free money", ne na Irak/Iran/Sirija... whatever.

Jos nesto, zbog samog Iraka, vise glasova dobit ce Bush, ne Kerry. Nije Kerry-ju Irak uopce jaka uoprisna tocka za dobivanje glasova na izborima.

Evil Kanevil
14.10.2004., 22:04
piper kaže:
Za one koji misle da Kerry nije Amerikanac:

Da Kerry nije Amerikanac, nebi mogao kandidirati za predsjednika Amerike.

pikachu
14.10.2004., 22:24
Kerry, Bush... mislim da Amerika zapravo bira između idiota i nešto pametnijeg čovijeka, no sklon sam mišljenju da zemlja u kojoj će nakon svega, skoro pola stanovništva koje izađe na izbore, glas dati Bushu, nije niti zaslužila ništa bolje od njega.
To je otprilike isto kao kad je u Srbiji na izborima "skoro" pobijedio Šešelj. Pa jebemti takvu zemlju i takve ljude. Kao što bi isto rekao i za sebe, da je recimo HIP "skoro" pobijedio na izborima... :rolleyes:

dr.kronja is back
14.10.2004., 23:29
kakav je kreten onaj bush on nema pojama da je ziv smjesan je do bola stvarno ma ko ih jebe obojicu

ADEX
14.10.2004., 23:46
Kako sam cuo komentare a i pollovi govore da u trecem i zadnjem kolu. Kerry ga bas i nije razvalio kao u prva dva.

A ova treca debata se kao racuna.

Mislim da ce rezultati izbora biti jako tijesni kao i prosli.

Doduse moze se i ocekivati neki BUUUM pa da se opet svi sjate oko Busha.

A piper je u pravu, vecinu svijeta boli dzon za Irak, glavna tocke ce biti porezi, zdravstvo, ekonomija isl.

ADEX
14.10.2004., 23:58
dr.kronja is back kaže:
kakav je kreten onaj bush on nema pojama da je ziv smjesan je do bola stvarno ma ko ih jebe obojicu Mozes zamisliti kakvi su tek oni sto ga podrzavaju.

NEBESA
15.10.2004., 00:11
Cudno, ovdje ima ljudi koji dobro znaju tko je George W. Bush, tko mu je otac, i da su bas on i James Baker bili ondasnji huskaci, inicijatori velikosrpske agresije na Hrvatsku.
Sada, znajuci tko je tko, ovdje ima onih koji se busaju u prsa i vicu na sav glas da su veliki Hrvati a naposljetku kazu da ce glasovat za covjeka koji bi nam ucinio ono isto sto je on ucinio Iracanima, i nama njegov otac!
Bush, koji govori da je veliki vjernik da vjeruje u Boga, a sve ono sto je ucinio za ove cetiri godine svog vladanja moze se usporediti, i ljudi ce ga pamtiti kao bezboznika, licemjera i obicnog barbara a ne vrsnog Commandera-in-chief i vjernika!!!
:flop: :flop:

ADEX
15.10.2004., 00:45
Vecinu amera boli dzon za Irak.

NEBESA
15.10.2004., 03:14
hobbit kaže:
Vecinu amera boli dzon za Irak.

Oprostite, Hobbit, ovdje se ne radi o obicnim Amerikancima vec samo o velikim Hrvatima i Commanderu-in-chief.

Mene boli srce kad vidim sto je Bush ucinio od Iraka, zemlje koja nije u nicemu povrijedila Ameriku. Bez obzira kakav je bio Saddam, diktator, krvnik, zar je zbog Saddamova ponasanja trebalo opustositi Irak? Amerikanci su znali preko svojih satelita koji lebde nad Irakom, da u Iraku nikada nije bilo mass distruction oruzja. To su im potvrdili inspektori koje je uzelo vise od dva mjeseca pretrazivati Irak. Nitko ih nije mogao uvjeriti, niti Ujedinjeni
Narodi, da je Irak suverena drzava kao i sve druge te da je moraju ostaviti na miru. Kako bi bilo da sutra Rusija navali na SAD radi necega? Zasto Bush nije navalio na Izrael? Zasto Izrael moze imati atomsku bombu a Irak ne moze? Cini mi se da je Izrael najveci izvor svih problema na Bliskom istoku. Kad bi Palestinci cinili ono sto Zidovi cine Palestincima, uvjeren sam da bi bili vec davno Bush i njegova klika sravnali Palestince i Palestinu.
Svi oni koji misle da je ovo bio jos jedan rat protiv Iraka zbog ulja, varaju se. Ovo je bio rat zbog izraelske sigurnosti.

ADEX
15.10.2004., 03:50
NEBESA kaže:
Oprostite, Hobbit, ovdje se ne radi o obicnim Amerikancima vec samo o velikim Hrvatima i Commanderu-in-chief.

Mene boli srce kad vidim sto je Bush ucinio od Iraka, zemlje koja nije u nicemu povrijedila Ameriku. Bez obzira kakav je bio Saddam, diktator, krvnik, zar je zbog Saddamova ponasanja trebalo opustositi Irak? Amerikanci su znali preko svojih satelita koji lebde nad Irakom, da u Iraku nikada nije bilo mass distruction oruzja. To su im potvrdili inspektori koje je uzelo vise od dva mjeseca pretrazivati Irak. Nitko ih nije mogao uvjeriti, niti Ujedinjeni
Narodi, da je Irak suverena drzava kao i sve druge te da je moraju ostaviti na miru. Kako bi bilo da sutra Rusija navali na SAD radi necega? Zasto Bush nije navalio na Izrael? Zasto Izrael moze imati atomsku bombu a Irak ne moze? Cini mi se da je Izrael najveci izvor svih problema na Bliskom istoku. Kad bi Palestinci cinili ono sto Zidovi cine Palestincima, uvjeren sam da bi bili vec davno Bush i njegova klika sravnali Palestince i Palestinu.
Svi oni koji misle da je ovo bio jos jedan rat protiv Iraka zbog ulja, varaju se. Ovo je bio rat zbog izraelske sigurnosti. Ovaj, ovi navodni veliki hrvati koji kao podrzavaju Busha, su samo obicni internet trollovi koji bubnu tako nesto da izazvali emotivnu reakciju.

Predlazem da ignorirate takve, inace ce da stoji ona "you've just been trolled!"

NEBESA
15.10.2004., 16:00
hobbit kaže:
Ovaj, ovi navodni veliki hrvati koji kao podrzavaju Busha, su samo obicni internet trollovi koji bubnu tako nesto da izazvali emotivnu reakciju.

Predlazem da ignorirate takve, inace ce da stoji ona "you've just been trolled!"

Fala!

Vilko
15.10.2004., 16:20
hobbit kaže:
Ovaj, ovi navodni veliki hrvati koji kao podrzavaju Busha, su samo obicni internet trollovi koji bubnu tako nesto da izazvali emotivnu reakciju.

Samo i jesu u Americi, jedva 5-8 godina i vec su veliki Amerikanci ...kada ima pase ...a jos veci Hrvati isto tako! :D :D

:) ;) :cool:

Banirani
16.10.2004., 10:43
Suludo je i pomišljati da uopće ima ikakve razlike između Buša u Kerija. I jedan i drugi su samo marionete kojima manipulira netko drugi i svako skretanje sa zacrtanog pravca se kažnjava smrću ili za sretnike aferom.

NEBESA
16.10.2004., 17:38
Banirani kaže:
Suludo je i pomišljati da uopće ima ikakve razlike između Buša u Kerija. I jedan i drugi su samo marionete kojima manipulira netko drugi i svako skretanje sa zacrtanog pravca se kažnjava smrću ili za sretnike aferom.

Pogledajte sto su jucer Vase engleske novine, Guardian napisale; "We like Americans, we don't like Bush."
Proveli su anketu u deset zemalja; Kanada, Francuska, Engleska, Spanjolska, Japan, Juzna Koreja, Meksiko, Izrael i Rusija, sve su preferirale Kerry-ja.

Annatar
16.10.2004., 18:39
Hellkin kaže:
Nemoj me molim te nasmijavati... :rolleyes: Kao da je tebe teško nasmijati...!

dr.kronja is back
17.10.2004., 18:56
jedva cekam izbore napunili su mi jaja ovim analizama na tv jos ako pobijedi onaj majmun od busha umrijet cu od smijeha onda ce se dokazati stara narodna za glupi narod glupi precjednik:D

Miroslav
17.10.2004., 20:26
Zanimljivo je da i Veliki Srbi u USA lobiraju za Busha...
:confused:
A i Veliki Hrvati :confused:

NEBESA
17.10.2004., 20:46
Miroslave, ja se uzdam i molim Boga za dobrobit svekolikog covjecanstva, da Bush ne pobijedi 2. studenog! :rolleyes:

NEBESA
17.10.2004., 21:47
Iracani kazu da je Bush najveci terorista!

Pinockio
18.10.2004., 15:34
NEBESA kaže:
Iracani kazu da je Bush najveci terorista!

kazu i srbi :D

Miroslav
18.10.2004., 18:50
kazu i srbi

Koliko sam upucen..Srbi u Americi masovno podrzavaju covjekolikog majmuna...

Dio jednog pisma:

Zbog svega iznetog, ja savetujem, pozivam i molim sve Srbe Amerikance da
glasaju na predstojecim izborima i da glasaju za Republikansku partiju i
Predsednika Dzordza Busa. Da javno napisu i kazu politickim aktivistima
Republikanske partije da Srbi glasaju za njihovu partiju jer od nje ocekuju
da im se više ne cepa postojeca drzava, već da ona mora ostati u celini, a
da na slucaj podele Bosne i Hercegovine, Republika Srpska mora da se
prisajedini Srbiji i Crnoj Gori.

Dragoslav Djordevic,

Istoricar
Monterej, Kalifornija
Septembar 2004.

Jebe lud zbunjenog :D

ADEX
19.10.2004., 06:48
Bas me zanima.

Za koga cete glasati?

Na stranu ovo Irak i terorizam, nego domace teme i problemi, porezne olaksice, zdravstveno, cijene goriva i tako te svakodnevne stvari...

Ko obecava vise?

Da vas cujem ameri.

Prebo
19.10.2004., 14:07
hobbit kaže:
Bas me zanima.

Za koga cete glasati?

Na stranu ovo Irak i terorizam, nego domace teme i problemi, porezne olaksice, zdravstveno, cijene goriva i tako te svakodnevne stvari...

Ko obecava vise?

Tak svejedno - promjenit se nece nista. Amerikom ce i dalje upravljat ljudi iz sjene koji imaju kontrolu nad oba tabora. Povijest je pokazala da se demokrati i republikanci razlikuju samo u retorici i optici. Ja preferiram republikance jer ne koriste previse fasadu vec se odmah prepozna potpuna oholost :)
Govorim i o unutarnjim i vanjskim promjenama...

Vilko
19.10.2004., 16:18
Prebo kaže:
Tak svejedno - promjenit se nece nista. Amerikom ce i dalje upravljat ljudi iz sjene koji imaju kontrolu nad oba tabora. Povijest je pokazala da se demokrati i republikanci razlikuju samo u retorici i optici. Ja preferiram republikance jer ne koriste previse fasadu vec se odmah prepozna potpuna oholost :)
Govorim i o unutarnjim i vanjskim promjenama...

Ne zivim u Americi ...ali ovo je sistem cijelog svijeta...i ovo su ljudi koji su pozadi politicara:

http://www.somagardens.com/billions/images/news.gif

Vilko
19.10.2004., 17:00
http://www.worldsocialism.org/Environment_.jpg

:rolleyes: :rolleyes:

Evil Kanevil
19.10.2004., 18:10
hobbit kaže:
Bas me zanima.

Za koga cete glasati?

Ko obecava vise?

Da vas cujem ameri.

Bill Jones za senatora. I "da" za Prop. 71.

CroatiaTomo
21.10.2004., 05:30
Evil Kanevil kaže:
Bill Jones za senatora. I "da" za Prop. 71.

E jebo te Bill Jones...

Mislim da ce ovi izbori (iako ja nemam pravo glasa) biti najvazniji u ljudskoj povijesti, mozda mi to jos ne razumijemo ali mislim da se kreiraju neke politicke sile koje ce nam zivot dobro zagorcati...od stvaranja mocnog i nedodirljivog Izraela, sve veceg zagadjenja pa do stvaranja mrznje prema Zapadu od strane fundamentalista.
Boli me jaje za koga ce tko glasati, dok god ljudi razmisle dobro o tome...clanak iz Sacramento Bee..58% ljudi u Americi nema pojma sta je to Patriot Act, nazalost takvi ce pridonijeti kreiranju svjetke buducnosti.

ADEX
21.10.2004., 05:36
Ovi izbori nece promjeniti nista u americkoj spoljnoj politici.

Za to ne vidim razloga zasto bi bili toliko znacajni.

Filozofija Neokonzervativaca je propala na Iraku i sumnjam da Amerika bilo gdje vise da cini "pre-emptive strike"

Crveni Grof
21.10.2004., 18:56
Procitah da je Sting rekao da bi radije glasao za simpanzu nego za Busha. Vise voli da vidi chimpa nego Busha u Bijeloj Kuci. :D Ima covjek istancana cula kad' moze da primjeti razliku.

Crveni Grof
21.10.2004., 18:58
VILKO kaže:

http://www.worldsocialism.org/Environment_.jpg

:rolleyes: :rolleyes: Jeste, jeste, gosn Vilko. Desnicari su spremni unistiti cijelu planetu za malo profita, cak i kad' vec imaju mnogo vise neko sto bi im ikad' moglo zatrebati.

Evil Kanevil
21.10.2004., 19:04
CroatiaTomo kaže:
E jebo te Bill Jones...

Mislim da ce ovi izbori (iako ja nemam pravo glasa) biti najvazniji u ljudskoj povijesti, mozda mi to jos ne razumijemo ali mislim da se kreiraju neke politicke sile koje ce nam zivot dobro zagorcati...od stvaranja mocnog i nedodirljivog Izraela, sve veceg zagadjenja pa do stvaranja mrznje prema Zapadu od strane fundamentalista.
Boli me jaje za koga ce tko glasati, dok god ljudi razmisle dobro o tome...clanak iz Sacramento Bee..58% ljudi u Americi nema pojma sta je to Patriot Act, nazalost takvi ce pridonijeti kreiranju svjetke buducnosti.

Kad dobijes pravo glasa, biraj koga hoces. :B

Cro-cutie
21.10.2004., 19:27
hobbit kaže:
Bas me zanima.

Za koga cete glasati?
Da vas cujem ameri.

Eto, kad si ti postavio pitanje iz Australije, mogu i ja odgovorit iz Kanade:D

Da sam u Americi, ni za jedno ni drugo. A pošto vjerujem da svaki državljanin ima pravo na glas, i da je to njihova dužnost kao pripadnik te zemlje, glasala bi za Kerry-a.

Nemogu zamislit Busha. :flop: :bljak:

Crveni Grof
21.10.2004., 19:30
Meni je Bushit bas simpa. :cerek: Da imam US drzavljanstvo, glas'o bi za njega. :D

Moloch
21.10.2004., 19:36
Gr0f kaže:
Meni je Bushit bas simpa. :cerek: Da imam US drzavljanstvo, glas'o bi za njega. :D

Samo ti sanjaj, i ono jugoslovensko koje imas ti je previse...:rolleyes:

Crveni Grof
21.10.2004., 19:48
Iskreno da ti kazem, bez pretjerivanja, da mi ponude US drzavljanstvo besplatno, ne bih ga uzeo, kao sto ne bih uzeo drzavljanstvo nacisticke Njemacke tridesetih/cetrdesetih godina proslog vijeka.

Crveni Grof
21.10.2004., 19:56
Kad' malo bolje razmislim, ne zelim ici u taj cirkus od drzave ni' ko turist sve da je besplatno, a da mi ponude njihovo drzavljanstvo, to bih dozivio k'o uvrijedu.

Moloch
21.10.2004., 20:05
Gr0f kaže:
Kad' malo bolje razmislim, ne zelim ici u taj cirkus od drzave ni' ko turist sve da je besplatno, a da mi ponude njihovo drzavljanstvo, to bih dozivio k'o uvrijedu.

...a kad jos malo bolje razmislis, mozda se i useres od muke i jala prema svemu sto nije komunisticko....:rolleyes:

Cro-cutie
21.10.2004., 21:20
Gr0f kaže:
Iskreno da ti kazem, bez pretjerivanja, da mi ponude US drzavljanstvo besplatno, ne bih ga uzeo, kao sto ne bih uzeo drzavljanstvo nacisticke Njemacke tridesetih/cetrdesetih godina proslog vijeka.

Iskreno, da ti kažem, bez pretjeravanja:D da mi ponude to tvoje državaljnstvo, nebi je uzela, pa makar i morala dati svoje Kanadsko državljanstvo....:D:D

Crveni Grof
22.10.2004., 00:23
Cro-cutie kaže:
Iskreno, da ti kažem, bez pretjeravanja:D da mi ponude to tvoje državaljnstvo, nebi je uzela, pa makar i morala dati svoje Kanadsko državljanstvo....:D:D

Eh, cuj, mi smo ekstremnoj emigraciji oduzimali drzavljanstvo a ne davali tako da nije bilo rizika ni' sa koje strane. :D

Hellkin
22.10.2004., 00:27
Gr0f kaže:
Eh, cuj, mi smo ekstremnoj emigraciji oduzimali drzavljanstvo a ne davali tako da nije bilo rizika ni' sa koje strane. :D

Da, i batinali do smrti. Ovakvi kao ti su proslo svrseno vrijeme; zato i jesi u Svedskoj da te tko ne ukoka u selu iz kojeg si potekao. Samo ti sanjaj o proslim vremenima, sreca da izumire tvoja nakaradna vrsta.

Crveni Grof
22.10.2004., 00:35
Jebi ga, nema vise Juge, nema vise vaspitno odgojnih mjera, svi ste dobili drzavljanstva od bananica republikica, a, ipak, se niko ne vraca a i oni koji se vrate, ne zadrzavaju se predugo. Vama, ekstremnoj emigraciji, nikako ne valja. Nije vam valjala SFR Jugoslavija, sad' vam ne valjaju "slobodne" Hrvatska, BiH, Srbija.

Bit' ce da je greska do vas.

ADEX
22.10.2004., 00:51
Ovaj, da se malo vratimo temi.

Eno Kerry poslije lova izjavio da je oduvijek podrzavao 2 amandman i pravo vlastitu obranu. NRA vodi intezivnu kampanju protiv njega.

Znaci, neka se ljudi idalje slobodno ubijaju.

Koga god da izaberu nece se nista promjeniti.

Evil Kanevil
22.10.2004., 01:12
hobbit kaže:

Eno Kerry poslije lova izjavio da je oduvijek podrzavao 2 amandman i pravo vlastitu obranu. NRA vodi intezivnu kampanju protiv njega.

Ne slazem se. Mozes biti za 2. amandman i za "gun control". NRA se protivi svakom prijedlogu zakona/zakonu za "gun control" i zato samo podrzavaju politicare koji se slazu s njima.

Hellkin
22.10.2004., 01:23
hobbit kaže:

Ma ne, Kerry podrzava pravo da ljudi imaju oruzje za lov, ali je protiv zahtjeva NRA da se legalizira automatsko oruzje kao kalasnjikovi i slicne gluposti. Zato je i isao u lov da to istakne, jer demokrati misle da je Gore izgubio 2000.-te u West Virginia bas zato jer im nije tamo dao do znanja da nije protiv oruzja za lov.

CroatiaTomo
22.10.2004., 02:10
Hellkin kaže:
Ma ne, Kerry podrzava pravo da ljudi imaju oruzje za lov, ali je protiv zahtjeva NRA da se legalizira automatsko oruzje kao kalasnjikovi i slicne gluposti. Zato je i isao u lov da to istakne, jer demokrati misle da je Gore izgubio 2000.-te u West Virginia bas zato jer im nije tamo dao do znanja da nije protiv oruzja za lov.

Eh i Kerry je mulac, ide silom u WV koja ima 5 glasova, a vec je jedan predstavnik koji nosi jedan glas rekao da taman Bush i pobijedi u WV on mu nece dati glas...covjece nosi se u Ohio i Floridu!

ADEX
22.10.2004., 02:14
Hellkin kaže:
Ma ne, Kerry podrzava pravo da ljudi imaju oruzje za lov, ali je protiv zahtjeva NRA da se legalizira automatsko oruzje kao kalasnjikovi i slicne gluposti. Zato je i isao u lov da to istakne, jer demokrati misle da je Gore izgubio 2000.-te u West Virginia bas zato jer im nije tamo dao do znanja da nije protiv oruzja za lov. Hvala na pojasnjenju.

Hellkin
22.10.2004., 02:20
CroatiaTomo kaže:
Eh i Kerry je mulac, ide silom u WV koja ima 5 glasova, a vec je jedan predstavnik koji nosi jedan glas rekao da taman Bush i pobijedi u WV on mu nece dati glas...covjece nosi se u Ohio i Floridu!

Ohio je pola-pola, do sada je uvijek glasao za republikance, ali s obzirom da je navise poslova u Americi izgubljeno upravo u Ohio-u, ne kazu uzalud da ce ove izborne godine to biti battleground state.

Slijedeci weekend dolazi Arnold vodit kampanju za Busha, bas me zanima kako ce biti. Ja sigurno idem, bit ce zabavno da cujem koju novu provalu, kao ona kad je nazvao demokrate GIRLY MAN...a ovi nisu skuzili da je parafrazirao Saturday Night Live...eh, Arnold me zna dobro nasmijat. :)

ForzaFiume
22.10.2004., 03:09
CroatiaTomo kaže:

Kako mislis jedan predstavnik koji nosi jedan glas?
Inace, WV je jedna od swing drzava i mozda tih 5 electorala (glasova) bas presudi u ukupnoj pobjedi. Gdje bi danas bio Gore da je 2000. dobio tih 5 glasova WV..........

ADEX
22.10.2004., 03:12
Ej, a koji su rezultati prijevremenog glasanja u Floridi?

Ovdje su govorili da i ovaj put ima problema sa glasanjem.

Mislim tehnicka sila broj jedan a nemoze srediti nacin i sistem glasanja.

Tvrtko1995
22.10.2004., 03:17
Skeri je angazirao citavu vojsku onih koji ce praviti frku.... Iza njega stoji Soros, ali ne i Klintonova polovica....

ADEX
22.10.2004., 04:05
Tvrtko1995 kaže:
Skeri je angazirao citavu vojsku onih koji ce praviti frku.... Iza njega stoji Soros, ali ne i Klintonova polovica.... Nemoj zezati, pa Clintom mu je nekakve govore i direkcije iz kreveta davao. :D

CroatiaTomo
23.10.2004., 04:51
ForzaFiume kaže:
Kako mislis jedan predstavnik koji nosi jedan glas?
Inace, WV je jedna od swing drzava i mozda tih 5 electorala (glasova) bas presudi u ukupnoj pobjedi. Gdje bi danas bio Gore da je 2000. dobio tih 5 glasova WV..........

Svaka drzava ima odredjeni broj glasova, npr West Virginia ima 5, znaci na dan glasanja 5 ljudi (predstavnika) obicno daju svoj glas prema tome tko je pobijedio u toj drzavi...no ne moraju, do sada se 10 puta desilo da pobjednik u nekoj drzavi nije dobio sve glasove...na proslim izborima (ne zna koja drzava) jedan elektoralski glas nije bio dodijeljen nikome, predstavnik nije htjeo. Ove godine u WV jedan od "glasova" je izjavio da Bushu nece dati glas, znaci u WV od mogucih 5 Bush moze osvojiti samo 4.

Kerry ce dobiti Ohio i New Hampshire no izgubiti New Mexico i Iowa, samo treba zadrzati Minnesotui Wisconsin i Bush se pakira!!!

Hellkin
23.10.2004., 13:35
CroatiaTomo kaže:

Kerry ce dobiti Ohio i New Hampshire no izgubiti New Mexico i Iowa, samo treba zadrzati Minnesotui Wisconsin i Bush se pakira!!!

Ma nemoj.

:rolleyes:

Annatar
23.10.2004., 18:02
hobbit kaže:
Bas me zanima.

Za koga cete glasati?

Ko obecava vise?

Da vas cujem ameri. Za nikoga. Nisam se registriral, a sad je cini mi se za to prekasno.

U svakom slucaju, glasal bi za Kerrya, da se ono majmunsko lice onoga bezdlakavoga majmuna konacno izagna iz Bijele Kuce.

Annatar
23.10.2004., 18:05
Cro-cutie kaže:
zamislitSmislit'. Ili "smisliti" bez apostrofa. To si htjela reci, zar ne?

Annatar
23.10.2004., 18:08
Gr0f kaže:
Iskreno da ti kazem, bez pretjerivanja, da mi ponude US drzavljanstvo besplatno, ne bih ga uzeo, kao sto ne bih uzeo drzavljanstvo nacisticke Njemacke tridesetih/cetrdesetih godina proslog vijeka. Nitko ti ga ne bi takvom ni ponudil, a i ona koja imas bi ti trebalo konfiscirati bez bilo kakvog dvoumljenja. A onda te poslati RADITI, da bar malim dijelom vratis drustvu onaj ogromni dug koji mu dugujes.

Crveni Grof
23.10.2004., 22:49
Annatar kaže: Nitko ti ga ne bi takvom ni ponudil, a i ona koja imas bi ti trebalo konfiscirati bez bilo kakvog dvoumljenja. A onda te poslati RADITI, da bar malim dijelom vratis drustvu onaj ogromni dug koji mu dugujes. :kava: Tjah. Tebe niko nista ne pita, cowboy. :D

CroatiaTomo
24.10.2004., 04:50
Hellkin kaže:
Ma nemoj.

:rolleyes:

Ma moj!

Annatar
24.10.2004., 11:03
Gr0f kaže:
:kava: Tjah. Tebe niko nista ne pita, cowboy. :D Niti tebe, kaj se toga tice.

ADEX
25.10.2004., 02:10
Nije jos mnogo vremena ostalo.

Nekako sumnjam da ce Kerry pobijediti.

A cijena nafte ode u ...., cak sam cuo da neki ekonomski strucnjaci govore da bi u Americi trebalo drasticno povecati cijenu nafte jer je nerealno da americki potrosac ima tako nisku cijenu nafte.
Kina postaje sve veci potrosac i tako dize cijenu.

Hellkin
25.10.2004., 02:18
hobbit kaže:
Nije jos mnogo vremena ostalo.

Nekako sumnjam da ce Kerry pobijediti.

A cijena nafte ode u ...., cak sam cuo da neki ekonomski strucnjaci govore da bi u Americi trebalo drasticno povecati cijenu nafte jer je nerealno da americki potrosac ima tako nisku cijenu nafte.
Kina postaje sve veci potrosac i tako dize cijenu.

Kinezi polagano postaju jedno od najvaznijih trzista za americku auto industriju. Nevjerojatno je kolika je cijena jednog barela nafte, samo je 1/4 dollara od dostizanja rekorda! Neki dan GM je predstavio prvog Hummera na alternativni pogon, tako da ce kroz nekih 30 i vise godina biti napravljen prijelaz sa nafte na na alternativu. Taman dok se ne potrose i zadnji izvori nafte...Bas me zanima oko cega ce se onda vodit ratovi...

A sto se tice pobjednika americkih izbora, sasvim je nebitno - politika ce ostati ista kao sto je uvijek i bila. Jedino je sreca da Amerika polagano ali sigurno izlazi iz recesije u kojoj je bila zadnjih pet godina. Jedino sto mi se cini je da recesija polagano prelazi u Europu...

ADEX
25.10.2004., 02:32
Kako moze izlaziti iz recesije ako cijene nafte idu u rekordne visine?
Visa cijena nafte, sve poskupljuje, sve poskupi ide inflacija, veca inflacija, manje potrosacko povjerenje ,raste kamata.
Recesija sigrno je vec uhvatila Europu, poslijedice ce se osjetiti svugdje.

Hellkin
25.10.2004., 02:37
hobbit kaže:
Kako moze izlaziti iz recesije ako cijene nafte idu u rekordne visine?
Visa cijena nafte, sve poskupljuje, sve poskupi ide inflacija, veca inflacija, manje potrosacko povjerenje ,raste kamata.

Gledam kako raste potrosnja i koliko se otvara novih radnih mjesta u usporedbi sa prethodnom godinom, i razlika je nebo i zemlja. Istina, nije sasvim ruzicasto, ali je ova godina daleko bolja od prethodne cetiri. Je, cijena nafte ide gore, ali se Amerika u zadnjih pet godina cijela restruktuirala, tako da business ipak raste.

ADEX
25.10.2004., 02:46
Rezultati ce se videjti u roku od godinu dana.

Doduse, Bush potpisa poreske olaksice za velike kompanije.
Pa odakle ce onda drzava puniti svoju kasu?

Ovako nagal rast nafte nemoze proci bez vecih poslijedica. Ide zimski period u USA potrosnja ce biti veca za taj period.

I Irak uopce nije bitan u toj prici oko nafte.

Hellkin
25.10.2004., 03:10
hobbit kaže:
Rezultati ce se videjti u roku od godinu dana.

Doduse, Bush potpisa poreske olaksice za velike kompanije.
Pa odakle ce onda drzava puniti svoju kasu?

Ovako nagal rast nafte nemoze proci bez vecih poslijedica. Ide zimski period u USA potrosnja ce biti veca za taj period.

I Irak uopce nije bitan u toj prici oko nafte.

Je, cijena zemnog plina je otisla 15% gore. Prije me kostalo u najhladnijem mjesecu nekih $300 za grijanje, sad ocekujem oko $350 kad bude najhladnije. Nesto se prica da dolazi El Nino...pa mozda bude toplija zima...eh da... ;)

Tvrtko1995
25.10.2004., 04:07
Ja trosim oko $125-130 za grijanje (a otprilike toliko i preko ljeta za hladjenje....

Cijena nafte je visoka zbog Putinovog uplitanja u naftni business i uhicenja Khodorovskog. Takodjer nestabilnost u Venecueli zbog SOCIJALISTICKE vladavine, ali takodjer i zbog strajkova u Norveskoj, nestabilnosti na Bliskom Istoku itd, itd...

Americka ekonomija se vraca na velika vrata poslije recesije izazvane Clintonovom vladavinom kada su ocekivanja na burzama bila velika i napuhana zbog razlicitih tehnoloskih ideala koji nisu bili ostvarivi i nakon 9/11, kada je zamalo propao cijeli sistem...

Amerika ima toliko "zaliha sala" da se tesko moze naci na koljenima.

A Europa ulazi u svoju stalnu agoniju (svakih 50-60 godina krize, stvari se rjesavaju ratovima...)

ADEX
25.10.2004., 04:11
Donekle tacno, a Kina kao novi veliki potrosac nafte?

ADEX
25.10.2004., 05:41
http://img.iskon.hr/kl/2004/10/21/0002017v.jpg

CroatiaTomo
25.10.2004., 06:52
Tvrtko1995 kaže:
Ja trosim oko $125-130 za grijanje (a otprilike toliko i preko ljeta za hladjenje....

Cijena nafte je visoka zbog Putinovog uplitanja u naftni business i uhicenja Khodorovskog. Takodjer nestabilnost u Venecueli zbog SOCIJALISTICKE vladavine, ali takodjer i zbog strajkova u Norveskoj, nestabilnosti na Bliskom Istoku itd, itd...

Americka ekonomija se vraca na velika vrata poslije recesije izazvane Clintonovom vladavinom kada su ocekivanja na burzama bila velika i napuhana zbog razlicitih tehnoloskih ideala koji nisu bili ostvarivi i nakon 9/11, kada je zamalo propao cijeli sistem...

Amerika ima toliko "zaliha sala" da se tesko moze naci na koljenima.

A Europa ulazi u svoju stalnu agoniju (svakih 50-60 godina krize, stvari se rjesavaju ratovima...)

Nestabilnost u Venezueli nema nikakve veze sa socijalizmom, pogledaj si film koji se zove "this story will never be told", djelo je dvojice Engleza koji su se slucajno zatekli u Venezueli kada se pokusaj puca dogodio, a vodili su ga predstavnici najbogatijih americkih korporacija, htjeli su Chaveza skinuti jer on ne ferma Ameriku, no narod ga voli jer je poznat po tome da pomaze sirotinju, neki ga dozivljavaju kao nacionalnog heroja, plus poslije tog puca je izjavio Amerikancima "dont start war with me, Venezuela has enough friends to battle a war for 100 years" i gle cuda amerikanci podvili rep.

Smjesna je izjava da se Amerika vraca na velika vrata, pa svi pricaju o oporavku bez povecanja zaposlenosti (nije moja izjava), a da je recesija izazvana Clintonom, tu stvarno ispadas smijesan, covjek koji je stvorio 24 milijuna novih radnih mjesta i nikada se u Americi nije bolje zivjelo nego kad je on bio "tata" a to sto su kojekakvi mulco davali brdo para za neke lijeve dot com biznise, ko ih jebe.

Ne znam zasto bi zbog 9/11 propao cijeli sistem, pa porusene su kancelarije, ne infrastruktura ili komunikacije, a burza je otisla dolje samo 1200 poena (od 10 000), sto i nije bas puno (da bi sistem propao). A zalostan sistem koji bi propao nakon takvog napada.

Ne vidim neki oporavak u Americi, pogledaj si kamatne stope na mortgage, federalci povecavaju no stope padaju, zasto, zato sto je recesija jos dobro prisutna.

CroatiaTomo
25.10.2004., 06:53
A jebote Hawaii su za Busha, Kerry nece biti Bushu ni blizu u glasovima (nazalost)!

FFE
25.10.2004., 20:41
hobbit kaže:

Recesija je Europu "uhvatila" prije nekoliko godina.

ADEX
25.10.2004., 23:33
FFE kaže:
Recesija je Europu "uhvatila" prije nekoliko godina. Ja sam juce, cuo izvjestaj u kome se spominje ogroman pad potrosackog povjerenja u Europi(ukljucujuci Englesku).

Na tome se zasnivala moja tvrdnja.

XeiX
26.10.2004., 15:30
RESUME: George W. Bush

RESUME George W. Bush The White House, USA
LAW ENFORCEMENT:
I was arrested in Kennebunkport, Maine in 1976 for driving under the influence of alcohol. I pled guilty, paid a fine, and had my driver's license suspended for 30 days. My Texas driving record has been "lost" and is not available.

MILITARY:
I joined the Texas Air National Guard and went AWOL. I refused to take a drug test or answer any questions about my drug use. By joining the Texas Air National Guard, I was able to avoid combat duty in Vietnam.

COLLEGE:
I graduated from Yale University. I earned alot of "gentleman's C's," which means F's that are turned into C's for sons of prominent Americans.

PAST WORK EXPERIENCE:
I ran for U.S. Congress and lost I began my career in the oil business in Midland, Texas in 1975. I bought an oil company, but couldn't find any oil in Texas. The company went bankrupt shortly after I sold all my stock.

I bought the Texas Rangers baseball team in a sweetheart deal that took land using taxpayer money.

With the help of my father and our right-wing friends in the oil industry (including Enron CEO Ken Lay), I was elected Governor of Texas.

ACCOMPLISHMENTS AS GOVERNOR:
I changed Texas pollution laws to favor power and oil companies, making Texas the most polluted state in the Union.

During my tenure, Houston replaced Los Angeles as the most smog-ridden city in America.

I cut taxes and bankrupted the Texas treasury to the tune of billions in borrowed money.

I set the record for the most executions by any Governor in American history.

With the help of my brother, the Governor of Florida, and my father's appointments to the Supreme court, I became President after losing by over 500,000 votes.

ACCOMPLISHMENTS AS PRESIDENT:
I invaded and occupied two countries at a continuing cost of over one billion dollars per week.

I am the first president in U.S. history to enter office with a criminal record.

I spent the U.S. surplus and effectively bankrupted the U.S. Treasury.

I shattered the record for the largest annual deficit in U.S. history.

I set an economic record for most private bankruptcies filed in any 12-month period.

I set the all-time record for the biggest drop in the history of the U.S. stock market.

I set the the all-time record for most days on vacation in any one year period. After taking-off the entire month of August, I presided over the worst security failure in U.S.history.

I am supporting development of a nuclear "Tactical Bunker Buster," a WMD.

In my State Of The Union Address, I lied about our reasons for attacking Iraq, then blamed the lies on our British friends.

I set the record for most campaign fund-raising trips by a U.S. president.

In my first year in office over 2-million Americans lost their jobs and that trend continues every month.

I set the all-time record for most foreclosures in a 12-month period.

I appointed more convicted criminals to administration than any president in U.S. history.

I set the record for least amount of press conferences than any president since the advent of television.

I presided over the biggest energy crisis in U.S. history and refused to intervene when corruption involving the oil industry was revealed.

I presided over the highest gasoline prices in U.S. history.

I have cut health care benefits for war veterans and support a cut in duty benefits for active duty troops and their families --in war time.

I have set the all-time record for most people worldwide to simultaneously protest me in public venues 15 million people), shattering the record for protest against any person in the history of mankind.

I've broken more international treaties than any president in U.S. history.

I'm proud that the members of my cabinet are the richest of any administration in U.S. history. My "poorest millionaire," Condoleeza Rice, has a Chevron oil tanker named after her.

I am the first president in U.S. history to order an unprovoked, pre-emptive attack and the military occupation of a sovereign nation. I did so against the will of the United Nations, the majority of U.S. citizens, and the world community.

I created the Ministry of Homeland Security, the largest bureaucracy in the history of the United States government ..

I am the first president in U.S. history to have the United Nations remove the U.S. from the Human Rights Commission.

I withdrew the U.S. from the World Court of Law. I refused to allow inspectors access to U.S. prisoners of war detainees and thereby have refused to abide by the Geneva Convention.

I am the first president in history to refuse United Nations election inspectors (during the 2002 U.S. election).

I am the all-time U.S. and world record-holder for receiving the most corporate campaign donations.

My largest lifetime campaign contributor, and one of my best friends, Kenneth Lay, presided over the largest corporate bankruptcy fraud in U.S. history. My political party used the Enron private jets and corporate attorneys to assure my success with the U.S. Supreme Court during my election decision.

I have protected my friends at Enron and Halliburton against investigation or prosecution.

More time and money was spent investigating the Monica Lewinsky affair than has been spent investigating one of the biggest corporate ripoffs in history.

I garnered the most sympathy for the U.S. after the World Trade Center attacks and less than a year later made the U.S. the most hated country in the world, the largest failure of diplomacy in world history.

I am first president in history to have a majority of Europeans (71%) view my presidency as the biggest threat to world peace and security.

I changed the U.S. policy to allow convicted criminals to be awarded government contracts.

I have so far failed to fulfill my pledge to bring Osama Bin Laden to justice.

RECORDS AND REFERENCES:
All records of my tenure as Governor of Texas are now in my father's library, sealed, and unavailable for public view.

All records of SEC investigations into my insider trading and my bankrupt companies are sealed in secrecy and unavailable for public view.

All records or minutes from meetings that I, or my Vice-President, attended regarding public energy policy are sealed in secrecy and unavailable for public review.

Please consider my experience when voting in 2004. Send this to every voter you know.

:B

XeiX
26.10.2004., 18:06
Ste culi o najboljem kandidatu? Homer Simpson? Za poludit.

Evil Kanevil
26.10.2004., 18:48
XeiX kaže:
Ste culi o najboljem kandidatu? Homer Simpson? Za poludit.

Zanima me koliko ce biti "write-ins" za Homera Simpsona. :cool:

ADEX
27.10.2004., 23:40
Ostalo je jos 6 dana.

Nestalo 350 tona eksploziva, britanci dolaze u Bagdad (mogu zamisliti kako se ovo prikazivalo na americkoj TV).

dr.kronja is back
28.10.2004., 00:01
ne znam oko mene u susjedstvu ima dosta plakata od busha a taj debil jos vodi jebote bolje ra prica viceve jer je za to jedino dobar on uopce ne zna o cemu prica to se vidi i opet ce glasati za njega moja zena je nabavila plakat od kerrya pa smo ga stavili u dvoriste juce sam gledao ramsfeld war odlican dokumentarac mislim da ima i knjiga nadam se da ce bush popusiti

Tvrtko1995
28.10.2004., 03:05
Svi Srbi u Americi hoce da glasaju za Busha.

Zato sto je Skeri rekao da hoce da Kosovo postane nezavisno.

The Islamic murderers in Iraq ("insurgents," as the media calls them) have now removed all doubt as to their objective. Is it just to kill Americans? Prevent democracy from taking hold in Iraq? Avenge the overthrow of Saddam Hussein? None of the above. They have now said their #1 objective is to elect John Kerry president of the United States next Tuesday. Surprised? You shouldn't be. A lot of people, including myself, have been telling you this for months.

Listen to the words of Mohammad Amin Bashar of the Muslim Scholars Association, a pro-insurgency group: "If the U.S. Army suffered numerous humiliating losses, Kerry would emerge as the superman of the American people," Another of The Poodle's supporters among the Iraqi resistance is Abu Jalal. He had this to say: "American elections and Iraq are linked tightly together. We've got to work to change the election, and we've done so. With our strikes, we've dragged Bush into the mud."

Now you have to ask yourself just why would these America-hating Islamic terrorists be against George Bush?

Easy. Because they fear him, that's why. Because he has vowed to destroy them, and they believe him, that's why. Terrorists like to be appeased, not destroyed. They like to be given numerous chances to clean up their behavior, then slapped on the wrist when they keep chopping off innocent people's heads. They know that they will get their way, that America will cower in fear, when John Kerry is elected president of the United States.

Complicit in all of this is the mainstream media, the Islamic jihadists' public relations arm. The media in this country plays right into their hands, supporting their agenda and blowing their accomplishments out of proportion whenever possible. The left shares the goal with the Islamic terrorists in Iraq: defeat Bush and elect Kerry. So the attacks get over-reported, Iraq is made to look like it is a disaster, videotapes showing hostage-taking and demands are show on TV, and so on.

So the burning question is this: will John Kerry accept their endorsement? Probably so, and then he'll blame Bush for making him do it.

Just remember, when you walk into that voting booth next Tuesday Mohammad Amin Bashar and Abu Jalal, along with a bunch of their friends, want you to vote for John Kerry.

http://boortz.com/nuze/index.html

(BTW, moj omiljeni radio komentator.... Kad bih samo mogao u Hrvatskoj napraviti takav radio show, odmah bi se vratio!)

ADEX
28.10.2004., 03:13
Joj , clanka.

Neda mi se secirati pasus po pasus. :rolleyes:

Jarane nemoj mi reci da si jedan od onih sto se javljaju na Talkradio. :)

Tvrtko1995
28.10.2004., 03:42
Ne javljam se...samo uzivam u komentarima...

ADEX
29.10.2004., 01:14
Film's villain of the year? George W Bush
British film fans have voted US President George W Bush "Movie Villain of the Year" ahead of a fellow Texan, psychotic chainsaw murderer Leatherface.

Mr Bush is wooing voters with security pledges ahead of the presidential election next week but it was his role in Michael Moore's anti-war film Fahrenheit 9/11 that won him the villainous title.

In a Total Film magazine poll, the US leader fought off competition from such well-known baddies as atomic scientist Doctor Octopus from Spider-Man 2 and Leatherface from The Texas Chainsaw Massacre.

The magazine's editor, Matt Mueller, said: "The overwhelming response of our readers voting Bush top villain just goes to show how frightening people found him in Fahrenheit 9/11.

"He was absolutely terrifying in that film. The infamous scene where he's informed about the Twin Towers attack while visiting a school, and sits there absolutely paralysed, is enough to strike fear into anyone's heart."

-- Reuters

:D:D:D

Secundo
29.10.2004., 09:23
Manipulacijama glasačkih lista (vidi ovdje http://www.cnn.com/2004/ALLPOLITICS/10/28/campaign.florida.reut/index.html)
odnosno otežavanjem glasanja za Amerikance širom svijeta (ovotjedno izdanje njemačkog "DER SPIEGEL"), osim naravno za oružane snage, čiji pripadnici su mahom republikanci.

Nevjerojatno, Amerikanci se opraštaju od demokracije. Nivo izbora se približava nekim banana republikama. Ako živite u US, napunite prije glasanja još jednom vaš SUV, kupite veliku zalihu konzervi i municije. Ako se ponovi scenarij Floride u zadnjim izborima, Amerika bi mogla puknuti.

Moloch
29.10.2004., 15:51
Secundo kaže:

Nevjerojatno, Amerikanci se opraštaju od demokracije. Nivo izbora se približava nekim banana republikama. Ako živite u US, napunite prije glasanja još jednom vaš SUV, kupite veliku zalihu konzervi i municije. Ako se ponovi scenarij Floride u zadnjim izborima, Amerika bi mogla puknuti.

Glupost. Neznam zasto se druge nacije toliko brinu oko americkih izbora. Neka si tamo izaberu koga god hoce, ionako je svjetska ekonomija vezana za Ameriku, pa ako je njima lose, bit ce i svima ostalima. I obrnuto. Vi se u Europi stvarno nemate cemu veseliti/tugovati o icijoj pobjedi na ovom kontinentu.

Mayflower
31.10.2004., 12:44
Moloch kaže:
Glupost. Neznam zasto se druge nacije toliko brinu oko americkih izbora. Neka si tamo izaberu koga god hoce, ionako je svjetska ekonomija vezana za Ameriku, pa ako je njima lose, bit ce i svima ostalima. I obrnuto. Vi se u Europi stvarno nemate cemu veseliti/tugovati o icijoj pobjedi na ovom kontinentu.

Čekaj, nije mi jasno - i sam kažeš da ako je Americi loše, bit će i ostalima; nije li onda logično da se i ti ostali brinu oko toga tko će ovdje pobijediti? Predsjednik sigurno ima bar nekog utjecaja na ekonomiju (a ekonomija nije jedina stavka vezana uz američku politiku koja zanima ostatak svijeta).

Ame®icano
31.10.2004., 17:31
Do izbora je ostalo jos dva dana. Vijesti su pune prognoza i rezultata anketa po kojima su kandidati za predsjednika, koji u potrazi za glasom vise jos uvijek jurcaju po 'kriticnim' drzavama, priblizno izjednaceni.

Amerika je kroz istoriju imala mnogo propusta (rasizam, ropstvo, represije) zbog kojih je i danas predmet, ako ne optuzbi, onda podsjecanja kako nije valjala. Bez obzira na te propuste, snaga Amerike se ogleda u sposobnosti njenih gradjana da se ujedine protiv onih koji joj ne zele dobro. To ne znaci da su svi propusti uklonjeni i svi problemi rijeseni, nego jednostavno nije dopusteno da uticu u neophodnoj borbi protiv vecih neprijatelja.

Danas je napredak Amerike suocen sa similarnom situacijom iz proslosti u kojoj su konzervativci, zajedno sa 'moralnom vecinom' direktna prijetnja mogucnosti naroda da iskoristi svoje ustavom zagarantirano pravo - slobodu.

To pravo je djelimicno naruseno (patriot act) upravo jer se narod ujedinio u borbi protiv veceg zla, prezentiranog upravo u vidu prijetnje americkoj slobodi. Sistem je dizajniran da cijeni kolektivne vrijednosti prije individualnih, tako da se izborima odlukom vecine izrazava misljenje sto je bolje ne samo za tu vecinu, nego kolektiv u cjelini.

Slazem se sa hobbitom koji kaze da se ovim izborima nece nista promijenuti u americkoj spoljnoj politici. Nece, jer bez obzira na razlike medju 'ideologijama' dvije stranke, obje su pod pritiskom tradicije ujedinjenja americke nacije kada je izlozena prijetnjama i nesigurnosti.

Upravo zato sto se u spoljnoj politici nista nece promijenuti, Ameri su izlozeni biranju 'manjeg zla' za ukupno dobro nacije. Ako ni jedan od kandidata ne zadovoljava moje kriterije, samim tim nisu ni vrijedni moga glasa.

Ovo ne pisem da bih usmjeravao vase misljenje. Zelim samo reci da u davanju svoga glasa sagledate vrijednosti, ideje i sta vi trazite od kandidata da bi im dali svoj glas. Za mene osobno predsjednik mora biti lider koji ce sastaviti dobru vladu i obaviti dobar posao, a to bar meni nije pokazao ni jedan kandidat. No budimo relani, svima nam je svojstveno da cim utvrdimo da politicar ima drugacija uvjerenja od nasih osobnih, odma ga procjenjujemo kao nesposobnog, loseg, zlog i okrecemo se onome za kojeg ne mislimo da je takav. Pravo glasaca na osobno misljenje i vrijednosti je utvrdjeno Ustavom, pa ako to pravo imam ja, imaju ga i kandidati za predsjednika. Ovo govorim zato sto smatram da politicari ili kandidati imaju pravo na svoja uvjerenja, a mi ih zbog toga nemamo pravo kriviti, nego svojim glasovima odluciti da li dijelimo (priblizno) misljenje.

Ne mislim da je pogresno ako politicari postupaju po svojim uvjerenjima, jer ta njihova uvjerenja su i zasluzna sto su izabrani. Ako su oni losi, nesposobni ili zli, onda su to takodje i oni koji su im dali svoje glasove, a to ne vjerujem da je slucaj.

Sta je onda pogresno u svemu ovome? OK, sistem nije savrsen, ali kvragu, nisam znao da se perfekcija uopste moze postici. Ako tvrdimo da sistem nije dobar, onda takodje moramo utvrditi negiranje prosperiteta kojeg je taj isti sistem postigao od svoga postanka. Naravno, do nekih izmjena treba da dodje, ali to automatski ne potvrdjuje da sistem ne funkcionira.

Rekoh iznad da je americka javnost podijeljena. Ono sto mene brine je da Evropa nije. Za sve one koji smatraju da je Amerikancima ispran mozak i da ne znaju sto cine, neka pogledaju u svoju sredinu i upitaju se da li je stvarno moguce da svi (ogromna vecina) misli identicno. A ne tako davno, takodje smo zivjeli u 'jednoumlju', kojeg danas preziremo iz petnih zila.

Ako pogledate malo unazad, najomrazeniji americki predsjednici su bili oni koji su bili izlozeni velikim odlukama, koje u doticnom momentu nisu bile popularne, ali su znacile dobro za americki narod, pa posredno i za svijet. Mene osobno najvise iritiraju ljudi koji se okrecu kako vjetar puse. Takodje me iritiraju oni koji nisu u stanju da prihvate odgovornost za vlastite greske. Ako ne mozes progutati lazni ponos i priznati da si samo covjek, oprosti, ali ne mozes dobiti moj glas. Onaj ko je u stanju da nauci iz sopstvenih gresaka ili cak bolje, pretvori ih u svoje prednosti, onaj ko stoji iza svojih ideja, zasluzuje moj glas. Onaj koji u govori samo ono sto se od njega zeli cuti da bi dobio na popularnosti, a radi drugacije, nije moj covjek. Lijepo rece magarac u Shreku - nobody likes a kiss-ass.

ADEX
01.11.2004., 00:36
Ame®icano kaže:
Do izbora je ostalo jos dva dana. Vijesti su pune prognoza i rezultata anketa po kojima su kandidati za predsjednika, koji u potrazi za glasom vise jos uvijek jurcaju po 'kriticnim' drzavama, priblizno izjednaceni. Tocno. A niko kao ne spominje to im se Osama malo javio i pozelio im sve najbolje u slijedecim izborima.

Amerika je kroz istoriju imala mnogo propusta (rasizam, ropstvo, represije) zbog kojih je i danas predmet, ako ne optuzbi, onda podsjecanja kako nije valjala. Bez obzira na te propuste, snaga Amerike se ogleda u sposobnosti njenih gradjana da se ujedine protiv onih koji joj ne zele dobro. To ne znaci da su svi propusti uklonjeni i svi problemi rijeseni, nego jednostavno nije dopusteno da uticu u neophodnoj borbi protiv vecih neprijatelja.
Nisu to bili propusti, to su bila uvjerenja, tradicija, ukorijenjeno misljenje.

I molio bih primjer o ujedinjenosti u borbi protiv vecih neprijatelja , poslije IIWW.

Danas je napredak Amerike suocen sa similarnom situacijom iz proslosti u kojoj su konzervativci, zajedno sa 'moralnom vecinom' direktna prijetnja mogucnosti naroda da iskoristi svoje ustavom zagarantirano pravo - slobodu. Sloboda u cemu?

To pravo je djelimicno naruseno (patriot act) upravo jer se narod ujedinio u borbi protiv veceg zla, prezentiranog upravo u vidu prijetnje americkoj slobodi. Sistem je dizajniran da cijeni kolektivne vrijednosti prije individualnih, tako da se izborima odlukom vecine izrazava misljenje sto je bolje ne samo za tu vecinu, nego kolektiv u cjelini. Nije se narod ujedinio u borbi protiv veceg zla, nego se kao i sav obican svijet u takvim situacijama, od straha okrenuo vodji. A vodja ih je onako dobro iskoristio za svoje igre.

Slazem se sa hobbitom koji kaze da se ovim izborima nece nista promijenuti u americkoj spoljnoj politici. Nece, jer bez obzira na razlike medju 'ideologijama' dvije stranke, obje su pod pritiskom tradicije ujedinjenja americke nacije kada je izlozena prijetnjama i nesigurnosti. Kada sam pisao o americkoj spoljnoj politici onda sam mislio na sirenje americkog imperijuma a ne o ugrozenosti americkog imperijuma.

Rekoh iznad da je americka javnost podijeljena. Ono sto mene brine je da Evropa nije. Za sve one koji smatraju da je Amerikancima ispran mozak i da ne znaju sto cine, neka pogledaju u svoju sredinu i upitaju se da li je stvarno moguce da svi (ogromna vecina) misli identicno. A ne tako davno, takodje smo zivjeli u 'jednoumlju', kojeg danas preziremo iz petnih zila. Neznam odakle ti to da Europska javnost nije podijeljena. Ono sto prosjecan amerikanac ne shvaca je to da se biranje novog prijedsjednika i te kako osjeti u citavom svijetu.
Jednoumlje je relatavan pojam u politici i nacinu vladanjem masa.

Ako pogledate malo unazad, najomrazeniji americki predsjednici su bili oni koji su bili izlozeni velikim odlukama, koje u doticnom momentu nisu bile popularne, ali su znacile dobro za americki narod, pa posredno i za svijet. Mene osobno najvise iritiraju ljudi koji se okrecu kako vjetar puse. Takodje me iritiraju oni koji nisu u stanju da prihvate odgovornost za vlastite greske. Ako ne mozes progutati lazni ponos i priznati da si samo covjek, oprosti, ali ne mozes dobiti moj glas. Onaj ko je u stanju da nauci iz sopstvenih gresaka ili cak bolje, pretvori ih u svoje prednosti, onaj ko stoji iza svojih ideja, zasluzuje moj glas. Onaj koji u govori samo ono sto se od njega zeli cuti da bi dobio na popularnosti, a radi drugacije, nije moj covjek. Lijepo rece magarac u Shreku - nobody likes a kiss-ass. Sjeca li se itko sta je G.W obecavao u prosloj predizbornoj kampanji?

Sumnjam da su mu se govori razlikovali nesto pretjerano od sadasnjih Kerryijevih ili Gorovih. Onaj sto hoce da skine onoga sto je sada na prvom mjestu ipak ima tezi zadatak, mora obecavati da ce raditi sve bolje nego ovaj sadasnji a to je ipak biranje na nevidjeno.

Ame®icano
01.11.2004., 14:04
Vidis hobbit, u svome postu govorio sam uopsteno o onome sto ja mislim da kandidat za predsjednika treba imati ne zauzimajuci se otvoreno ni za jednu stranu. Smatram da je vecina vec izabrala stranu za koju ce glasati i da mijenjanje misljenja dan jedan dan prije izbora nema velikog smisla. U tvojim odgovorima se prepoznaje tvoj izbor i ne pada mi na pamet da ga mijenjam, jer mislim da prizma kroz koju posmatramo situaciju nije ista. Svojim postom, kao cjelini, nisam imao namjeru da ulazim u siroke debate, inace bih za vecinu odgovora u ovom topiku imao napisati nekoliko rijeci. Opet, ako bih gledao kriz istu prizmu kao ti, rekao bih da tvoji odgovori imaju logike, ali to ne znaci da se slazem s njima.

by hobbit
A niko kao ne spominje to im se Osama malo javio i pozelio im sve najbolje u slijedecim izborima.

Netacno. Oba kandidata su se jasno izrazila povodom Bin Ladinovog video zapisa. Cak bih rekao da je svojim komentarom Kerry bio mnogo agresivniji po tom pitanju od Busha. Ne znam odkuda ti 'ideja' da niko ne spominje Bin Ladina, jer je upravo obrnuto, medija je puna vijesti i komentara o njemu.

by hobbit
Nisu to bili propusti, to su bila uvjerenja, tradicija, ukorijenjeno misljenje.

I molio bih primjer o ujedinjenosti u borbi protiv vecih neprijatelja , poslije IIWW.

Svako vrijeme nosi svoje procese. Popstvo i rasizam u Americi jesu bila tradicija, koja je za danasnje pojmove neprihvatljiva i danas se smatra ne samo americkim, nego svjetskim propustom. Ne zaboravi ko je vladao americkim drzavama prije nego je ropstvo ukinuto.

Govorio sam o proslosti i napretku koji je doveo do danasnjeg nivoa civilizacije. Hrvatskoj se takodje moze podmetati nacionalizam, mrznja prema Srbima, a obojica znamo da toga u danasnjoj Hrvatskoj nema. ;)

by hobbit
Sloboda u cemu?
Ovo pitanje si ubacio gdje ne treba, vise je pristajalo nakon narednog citata u kome sam spomenuo Patriot Act i dio slobode koja je oduzeta tim dokumentom. Kao sto rekoh, ne posmatramo situaciju istim ocima i cini mi se da u mome postu vidis ono sto TI zelis da vidis, a ne sto je stvarno napisano. Ali, nije problem.

by hobbit
Neznam odakle ti to da Europska javnost nije podijeljena. Ono sto prosjecan amerikanac ne shvaca je to da se biranje novog prijedsjednika i te kako osjeti u citavom svijetu.
Jednoumlje je relatavan pojam u politici i nacinu vladanjem masa.

Zar jeste podijeljena? Ne mislim na pojedince i sitne procente. Podijeljenost smatram kada je odnos strana priblizan. Uzmi najvece clanice EU pa procijeni sam. Uzmi Englesku cija je zvanicna politika na strani Amerikanaca, dok je populus velikom vecinom kontra. Odnos glasova na Oxford Union cesto je odraz odnosa glasova britanske populacije. Onda uzmi Hrvatsku, koja nije clanica EU i cija vlada ne zna na cijoj je strani, jer bi najradije na obe, ali ne smije otvoreno stati na stranu Amera zbog hrvatskoj javnog mjenja.

Slazem se da biranje americkog predsjednika utice na dogadjanja u svijetu, ali takodje prosjecan Evropljanin ne shvaca da americkog predsjednika ne biraju oni, vec Amerikanci.

by hobbit
Sjeca li se itko sta je G.W obecavao u prosloj predizbornoj kampanji?

Sumnjam da su mu se govori razlikovali nesto pretjerano od sadasnjih Kerryijevih ili Gorovih. Onaj sto hoce da skine onoga sto je sada na prvom mjestu ipak ima tezi zadatak, mora obecavati da ce raditi sve bolje nego ovaj sadasnji a to je ipak biranje na nevidjeno.

Slazem se, u predizbornim kampanjama kandidati pokusavaju da privuku glasace obecanjima koja cesto nisu u stanju da odrze. Sjeca li se neko Clintonovih kampanja i koja obecanja je ispunio? Clinton je jedan od napopularnijih americkih predsjednika van Amerike, ali je takodje jasno da je mnoge probleme zgurao pod tepih, jer su u doticnom momentu nisu bili popularni, dok svome nasljedniku nije ostavio bas najsjanije stanje. Ne bih o detaljima sada, ali mozemo razgovarati i o tome.

Osobno, meni se ne svidja ni jedan od sadasnjih kandidata i to sam rekao ranije, ali moracu zivjeti sa jednim od njih kao predsjednikom, svidjelo mi se ili ne. A ako vec moram birati izmedju 'dva zla', onda je moj izbor Bush. Ako Kerry bude izabran, Evropa ce mozda biti zadovoljnija, ali ne zadugo, jer njegova obecanja po pitanju ekonomije, za Evropu nisu najbolji rjesenje.

Secundo
01.11.2004., 15:16
Ame®icano kaže:
Osobno, meni se ne svidja ni jedan od sadasnjih kandidata i to sam rekao ranije, ali moracu zivjeti sa jednim od njih kao predsjednikom, svidjelo mi se ili ne. A ako vec moram birati izmedju 'dva zla', onda je moj izbor Bush. Ako Kerry bude izabran, Evropa ce mozda biti zadovoljnija, ali ne zadugo, jer njegova obecanja po pitanju ekonomije, za Evropu nisu najbolji rjesenje. Točno, nema zapravo velike razlike u političkim smjerevima. Međutim, najbolji Bushov argument je da je on nešto poduzeo kada je trebalo, pa makar bilo i pogrešno, čime se misli iskupiti od greške u Iraku. Ako tu racionalu primjeniš na druga goruča pitanja, kao npr. Iran ili Sjevernu Koreju, gdje onda vidiš Ameriku za nekoliko godina?

Siguran sam da si Amerika može priuštiti pohod na Iran, a možda i na Sjevernu Koreju, samo po koju cijenu? Koliko ljudskih života će to odnjeti, tko će podmiriti troškove? Suočen sa takvim izborom bi meni kao Amerikancu (ali i Europljanu) bio draži predsjednik koji svoj posao obavlja opreznije, koji recimo ne objavljuje rat na bazi rekli-kazali analiza CIA-e. Bush po tom pogledu može na dva načina pogriješiti: Ostane li vjeran svojoj kaubojski nadahnutoj politici, pucat će kada ne treba. Bude li zastrašen svojim neuspjehom u Iraku, neće pucati kada bude trebao.

ADEX
01.11.2004., 23:10
Ame®icano kaže:
Vidis hobbit, u svome postu govorio sam uopsteno o onome sto ja mislim da kandidat za predsjednika treba imati ne zauzimajuci se otvoreno ni za jednu stranu. Smatram da je vecina vec izabrala stranu za koju ce glasati i da mijenjanje misljenja dan jedan dan prije izbora nema velikog smisla. U tvojim odgovorima se prepoznaje tvoj izbor i ne pada mi na pamet da ga mijenjam, jer mislim da prizma kroz koju posmatramo situaciju nije ista. Svojim postom, kao cjelini, nisam imao namjeru da ulazim u siroke debate, inace bih za vecinu odgovora u ovom topiku imao napisati nekoliko rijeci. Opet, ako bih gledao kriz istu prizmu kao ti, rekao bih da tvoji odgovori imaju logike, ali to ne znaci da se slazem s njima.

Pa nisam mislio da moj upis ima neke negativne tonove. Vise je to bilo nesto kao poziv na pricu, raspravu.

Da sada neudaram quote na quote.

Moj izbor nema veze, jer ne nisam amerciki drzavljanin.
Rekao sam da mi ni Kerry ni Bush ne mirisu.

Ali u svakom slucaju protiv Busha, jer ne vjerujem da je moguce da se kvalitet americkih politicara toliko srozao. I takvima nije mjesto u politici. Stvari su mnogo kompleksnije. I bas me zanima sta cemo sve citati o Bushovoj vladavini za nekih dvadeset godina kada dokumenta budu dostupna.

Kada sam spomenuo Osamin video i obaziranje na isto, mislio na to da ga niko od njih dvojice nije imenovao, nego su obojica igrali na onu pricu o sigurnosti i evo jos pricaju o toj istoj sigurnostii par sati pred izbore.
A ne svidja mi se vrijeme pojavljivanja Osaminih poruka, javi se kada Powell treba izlagati u UN (da potvrdi ono sto je ovaj govorio) javi se sada pred izbore da Amerima kaze da je on jos tu i da treba jos uvijek da se malo plase i jos par primjera.

I jedni i drugi igraju na kartu straha, sto je ovdje u Australiji jako dobro proslo.

Sto se tice slobode ,generalno ,u zapadnom svjietu. Moze demonstrirati koliko hoces, mozes biti protiv bilo cega, javno mijenje se moze izjasnjavati kako hoce ali promjentiti nece nista.
Demokracija kao pojam kakvim se opisuje odavno vise ne funkcionira.
Na tu vrstu slobode sam mislio.

Politka Premptive Strike je propala i sumnjam da ce ijedan politicar koristiti vise.
Ideja da se nabrzinu uleti u neku zemlju obori rezim i postavi neki "povoljan" vladajuci sistem, je propala na Iraku. Jednostavno, preskupa je.

Sta kazu kladionice ko ce pobjediti, oni su najbolji pokazatelj stvarnog stanja?

Tvrtko1995
03.11.2004., 05:42
Hajmo da vas cujemo.

Da li su Hrvati u Americi krivo nagovarani da glasuju za skerija, ili su Srbi dobro nagovarali svoje da se bore za Busha?

Sta to znaci za ostatak nevaznih svjetskih izbora?

Rita
03.11.2004., 05:51
I senat i predsjednik. Bit ce gadno:eek: :flop:

Tvrtko1995
03.11.2004., 05:56
Izgleda da ce sex-toys biti zabranjeni, a pistolji obavezni...:)

Kiki
03.11.2004., 06:15
hmmm...ajd, nek sa malo ovi nasi ameri izjasne.

ElectionWinner
03.11.2004., 07:18
Za sve koji nisu očekivali ... Imamo i Ohio! :D Nakon 96% precincts reporta, CNN se još uvijek ne usuđuje prozvati pobjednika :p hahaha. Kao 'absentee' ballots or something, yeah right.
Anyway Bush can now kicks some ass! BTW, Rita, nije vam prošao onaj split of electorial votes.
I senat i predsjednik. Bit ce gadnoI House i House... :D Bit ce zakon! Nadam se da ce stvari teci lakse. Steta sto nije 60 senatora GOP members, no kaj sad...
http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20041103/s/r1928048954.jpg

stoneisland
03.11.2004., 08:45
vise me muci lockout u nhl nego tko ce dobit izbore. koga briga..barem ce moore imati prilike raditi nove dokumentarce.

dinastija bush i dalje ce terorizirati svoje kolonije i brinuti o svom profitu...

zivio ciro :B

minja
03.11.2004., 11:00
ElectionWinner kaže:
[B]Za sve koji nisu očekivali ... Imamo i Ohio!

Ma sta ti imas? Ti? Vi?

Vilko
03.11.2004., 11:50
minja kaže:
Ma sta ti imas? Ti? Vi?

Nemoj tako covjek je Veliki Amerikanac /samo ima pravo glasati/,
a da ne govorimo koliko Veliki Hrvat, malo vise postivanja molim.:D :D

:) ;) :cool:

Issa
03.11.2004., 13:54
mm je bio toliko tuzan, ne sjecams ekad sam gsa zadnji put vidjela toliko ubediranog :( Kaze da mu dodje da se odseli nazad.

Nije bas da smo mislili da ce Kerry nesto puno popraviti, ali bilo tko drugi je bolji od Busha

Dunj@
03.11.2004., 13:59
Ništa. :p

eena_
03.11.2004., 14:14
Tvrtko1995 kaže:
Hajmo da vas cujemo.

Da li su Hrvati u Americi krivo nagovarani da glasuju za skerija, ili su Srbi dobro nagovarali svoje da se bore za Busha?

inače hrvati su presudan glasački faktor u sadu?
isto i srbi?

Braco
03.11.2004., 14:35
Ovo je nemoguce osto i Bush i nas Howard u Australiji,pitam se ko to glasa za tu dvojicu?
Sad se nastavlja ljubljenje guzice opet iz Australije Bushu ko i do sada sto mu je Howard ljubio.

Kazes Issa da bi mm se selio nazad i ja sam se sada razocaro i to u Australiji.

:mad:

xiola bleu
03.11.2004., 14:37
braco, same here in uk: blair & co. ulizivaci ltd. a nista, pojeo vuk magarca. :rolleyes:

LaPerla
03.11.2004., 14:47
Suludo je bilo ocekivati da ce Kerry dobiti izbore iz vishe razloga, ponajmanje zato "jer su Hrvati pogresno nagovarani da glasaju za Kerrya i Srbi za Busha" - ovo je najblaze receno nebulozno.

E sada sta se prica:
Prica se da demokrati planiraju imenovati Hillary Clinton za sljedece izbore tako da nisu zeljeli da Kerry dobije ove jer bi u tom slucaju za naredne izbore imali dvije demokratske nominacije kao konkurenciju sto nije cudno ali bi bilo komplikovanije jer je jedna vec predsjednik i obicno se strana ciji je predsjednik bori za produzetak mandata a ne da ga skine sto se jasno vidi u ovim izborima gdje republikanci nemaju konkurentnog kandiata. Dalje u medijima je poznata cinjenica o nepopularnosti Tereze Heinz :D s razlogom cini mi se.

Osobno zadovoljna sam tijekom izbora, mada moj glas nije mnogo znacio jer zivim u demokratski opredjeljenoj drzavi.

margarita
03.11.2004., 15:09
amerikanci su me razocharali totalno

nakon svega shto im je Bush napravio ponovo ga izabrati

:flop:

jebote pa on je polupismen - uporno josh uvijek izgovara nucular umjesto nuclear

:bljak: ne, ne
nisu se ameri josh napatili - treba im ukinuti i ono malo jada socijalne sigurnosti shto im je ostalo, poskupit im lijekove josh
300%, ukinut sav placeni overtime, vratiti ropstvo - pa bi im onda mozhda doshlo iz guzice u glavu

a sad, sad samo mogu reci da mije zhao onih koji su glasali za demokrate i koji su prisiljeni da zhive sa moronom kao predsjednikom

LaPerla
03.11.2004., 15:53
Nisam znala da i sa Yale izlaze polupismeni :D

Mozda Bush nije najbolji izbor ali u nedostatku boljeg meni odgovara vishe od Kerrya. I ako bi nekoga nazvala moronom onda bi to sigurno bio Kerry iz vishe razloga. On je katolik kada se prica o abortusu a kada se spominju zidovi tada je ponosnog zidovskog porijekla,on je glasao ZA prije nego je glasao protiv, glasao je za trade with China da bi poslije optuzio Busha za isti,glasao je za upotrebu sile u Irak pa onda nije glasao i tako u nedogled ...ukratko neopredjeljen i nedosljedan. Bush s druge strane koliko god izgledao komican kauboj ako nista stoji iza svih odluka koje je napravio neke loshije neke bolje ali...to je njegov stil i s njim znash tocno na cemu si pa makar se i pokazalo pogreshno.
O kakvoj minimalnoj socijalnoj sigurnosti govorish?
Lijekovi? To sto su u Canadi jeftiniji ne znaci da su ovdje nedostizni niti cijena lijekova pokazuje slabiju socijalnu strukturu zemlje mada je zdravstvo opcenito u Americi u qurcu ali to je uvijek bio slucaj nevezano za Busha.

FFE
03.11.2004., 16:00
Duboko sam razocarana americkom populacijom. Ne mogu povjerovati da su ga nakon svega sto je taj idiot napravio opet izabrali. Izgleda da zemlja rednecka ne zasluzuje bolje. :( Kakav narod, takva vlast. Zalosno.:(

Moje kolege na poslu su rekle, slijedecih 4 godine ne idu u Ameriku (turisticki, ofkors). Ovako razmislja cijela Europa. Antiamerikanizam se samo produbljuje, stvarno steta.:(

FFE
03.11.2004., 16:06
ElectionWinner kaže:
Za sve koji nisu očekivali ... Imamo i Ohio! :D Nakon 96% precincts reporta, CNN se još uvijek ne usuđuje prozvati pobjednika :p hahaha. Kao 'absentee' ballots or something, yeah right.
Anyway Bush can now kicks some ass! BTW, Rita, nije vam prošao onaj split of electorial votes.
I House i House... :D Bit ce zakon! Nadam se da ce stvari teci lakse. Steta sto nije 60 senatora GOP members, no kaj sad...

:rolleyes: :bljak:

Cro-cutie
03.11.2004., 16:07
FFE kaže:
Duboko sam razocarana americkom populacijom. Ne mogu povjerovati da su ga nakon svega sto je taj idiot napravio opet izabrali. Izgleda da zemlja rednecka ne zasluzuje bolje. :( Kakav narod, takva vlast. Zalosno.:(

Moje kolege na poslu su rekle, slijedecih 4 godine ne idu u Ameriku (turisticki, ofkors). Ovako razmislja cijela Europa. Antiamerikanizam se samo produbljuje, stvarno steta.:(

Slažem se....

I najžalosnije je kaj 48% Amerikanaca koji nisu glasali za Busha moraja ga trpiti još 4 godine....alo, to je pola državljanstva.....žalosno....:mad:

margarita
03.11.2004., 16:09
LaPerla kaže:
Nisam znala da i sa Yale izlaze polupismeni :D

Mozda Bush nije najbolji izbor ali u nedostatku boljeg meni odgovara vishe od Kerrya. I ako bi nekoga nazvala moronom onda bi to sigurno bio Kerry iz vishe razloga. On je katolik kada se prica o abortusu a kada se spominju zidovi tada je ponosnog zidovskog porijekla,on je glasao ZA prije nego je glasao protiv, glasao je za trade with China da bi poslije optuzio Busha za isti,glasao je za upotrebu sile u Irak pa onda nije glasao i tako u nedogled ...ukratko neopredjeljen i nedosljedan. Bush s druge strane koliko god izgledao komican kauboj ako nista stoji iza svih odluka koje je napravio neke loshije neke bolje ali...to je njegov stil i s njim znash tocno na cemu si pa makar se i pokazalo pogreshno.
O kakvoj minimalnoj socijalnoj sigurnosti govorish?
Lijekovi? To sto su u Canadi jeftiniji ne znaci da su ovdje nedostizni niti cijena lijekova pokazuje slabiju socijalnu strukturu zemlje mada je zdravstvo opcenito u Americi u qurcu ali to je uvijek bio slucaj nevezano za Busha.

uz duzhno postovanje znam o cemu pricham perlica

Yale je zavrshio na chacinu lovu - jedva mu je i C kupio

Kerry je bar ekonomista - shta je Djordje po zanimanju? - qurac od ovce

lijekovi jesu nedostizhni onima koji su u 40 miliona ljudi bez zdravstvenog osiguranja

evo ti primjer: moja sestra pije isti lijek za zheludac kao i moj muzh - ovdje taj lijek koshta $80 za mjesec dana, u USA nju koshta $249 za mjesec dana - ona ima osiguranje ali poshto taj lijek nije na listi "odobrenih" lijekova za tu osiguravajucu kompaniju (jebesh shto joj je doktor to dao kao jedino shto joj pomazhe - probala je zamjene i svaki put zavrshila u hitnoj) ona mora od studentske place placat $50 mjesecno za taj lijek kao participaciju

njena kolegica ima 12 dana porodiljskog - i on mi pricha o "family value" a mater tjera radit dok josh krvari od poroda

zato mojne mi supljazhe molim te - tip je papchina svoje vrste i totalni redneck i funbdamentalista

cekaj dok vam zabrani abortuse - on sad nema shaat izgubit

po americhkom ustavu ne mozhe se kandidovati za treci termin - sad nema razloga da bude i mrvu umjeren

propishat cete mlijeko majchino dok ga se rijeshite

margarita
03.11.2004., 16:10
Cro-cutie kaže:
Slažem se....

I najžalosnije je kaj 48% Amerikanaca koji nisu glasali za Busha moraja ga trpiti još 4 godine....alo, to je pola državljanstva.....žalosno....:mad:
tochno

i ko nam josh garantira da opet nije namjestio izbore

Cro-cutie
03.11.2004., 16:13
margarita kaže:
...

:top:

Možeš još dodat 6 tjedana porodiljskog naspram godinu dana u Canadi (naravno plaćeno:s)

Samo mogu reć - blago meni što su mi roditelji izabrali Canadu umjesto USA za novi dom.....:top:

Cro-cutie
03.11.2004., 16:14
margarita kaže:
tochno

i ko nam josh garantira da opet nije namjestio izbore

I izgubljeni glasova u Floridi.....:rolleyes: :bljak:

margarita
03.11.2004., 16:18
Cro-cutie kaže:

Možeš još dodat 6 tjedana porodiljskog naspram godinu dana u Canadi (naravno plaćeno:s)

Samo mogu reć - blago meni što su mi roditelji izabrali Canadu umjesto USA za novi dom.....:top:

ja sam svojima jutros rekla da se pakuju i dolaze

jebesh i zimu - nemoraju trpit svaku shugu za predsjednika

xiola bleu
03.11.2004., 16:24
gotovo. kerry is preparing to admit defeat. :mad:

a gle, dobro je perla rekla, za 4 godine bit ce mrs president. ;) kerry je bio samo za figuru.

margarita
03.11.2004., 16:31
xiola bleu kaže:
gotovo. kerry is preparing to admit defeat. :mad:

a gle, dobro je perla rekla, za 4 godine bit ce mrs president. ;) kerry je bio samo za figuru. ma ne budite smijeshni

nikad njma zhena nece sjest u bijelu kuchu bash kao ni crnac

LaPerla
03.11.2004., 16:46
Porodiljni traje 12 tjedana barem u drzavi u kojoj sam ja...tako je bilo prije Busha tako ce ostati i iza njega...nazalost....zar mislih da bi Kerry to promijenio.

Kako god je zavrsio Yale-zavrsio ga je kao sto je i Kerry u cije obiteljske finansijske mogucnosti ne moram ulaziti barem je jasno da on potice iz aristrokatske obitelji Forbus i po zanimanju je advokat ne ekonomist.
U svakom slucaju nisam ga smatrala signifantno podobnijim kandidatom, naprotiv.
Nazivash ga shupcinom - je li on postavio zdravstvo tu gdje je? Ako su demokrati bolji zasto te promjene nisu napravljene u 8 godina vladavine Clintona?

A Hillary ne mora pobijediti ali ce biti kandidat barem po onom sto se nagovjestava od strane demokrata.

margarita
03.11.2004., 16:55
LaPerla kaže:
Porodiljni traje 12 tjedana barem u drzavi u kojoj sam ja...tako je bilo prije Busha tako ce ostati i iza njega...nazalost....zar mislih da bi Kerry to promijenio.

Kako god je zavrsio Yale-zavrsio ga je kao sto je i Kerry u cije obiteljske finansijske mogucnosti ne moram ulaziti barem je jasno da on potice iz aristrokatske obitelji Forbus i po zanimanju je advokat ne ekonomist.
U svakom slucaju nisam ga smatrala signifantno podobnijim kandidatom, naprotiv.
Nazivash ga shupcinom - je li on postavio zdravstvo tu gdje je? Ako su demokrati bolji zasto te promjene nisu napravljene u 8 godina vladavine Clintona?

A Hillary ne mora pobijediti ali ce biti kandidat barem po onom sto se nagovjestava od strane demokrata.

la Perla cudi me da ne znash da porodiljni ovisi o tome gdje radish

i u drzhavi Wisconsin ako radish na faksu kao TA imash ravno 12 dana

toliko o tome

ti mislish da je problem faks zavrshit - nije dusho draga - problem je nauchit na faksu neshto

uostalom - vidjet ces i sama u sljedece 4 godine koju ste si papicu skuhali kad pochne draft i kad se josh vishe poslova outsource u zemlje treceg svijeta

imate tipa koji kontrolira nuklearno oruzhje koje nas sve mozhe unishtiti a ne zna ni izgovoriti shta je to

i da - shta je ono Bush po zanimanju?

cahaca mu nije mogao dati bejzbol tim da se sinko zabavlja pa mu dao drzhavu da je jebe ko svoju babovinu

ma fuj

samo tri vrste ljudi su mogle glasat za busha ovaj put: rasisti, debeli bogatashi i ljudi bez mozga

nema cetvrtog

pa cijeli svijet vas sad mrzi

kad ti bona jedan covjek veli da si konj poslaji ga u tri lijepe al kad ti cijeli svijet to kazhe - kupi si sedlo!

FFE
03.11.2004., 17:00
La Perla, ako se smije zanti, koliko si ti dugo u USA?

FFE
03.11.2004., 17:05
margarita kaže:

samo tri vrste ljudi su mogle glasat za busha ovaj put: rasisti, debeli bogatashi i ljudi bez mozga

nema cetvrtog

Rednecki (oni su ti s malo mozga i uglavnom rasisti), bolesno bogati ljudi (oni nisu rednecki:D), i naravno neobrazovani (a to su opet rednecki:D). Ispada 2 vrste ljudi: rednecki (i njima slicni) i bogatasi.

margarita
03.11.2004., 17:06
FFE kaže:
Rednecki (oni su ti s malo mozga i uglavnom rasisti), bolesno bogati ljudi (oni nisu rednecki:D), i naravno neobrazovani (a to su opet rednecki:D). Ispada 2 vrste ljudi: rednecki (i njima slicni) i bogatasi. upravo tako

LaPerla
03.11.2004., 17:13
Margie ti si meni komicna sa ovim naravoucenjima :lol: :lol:

Porodiljni, pisala sam o tome vec ali da napomenem pokriven je tkzv. FMLA i svaka firma koja ima vise od 50 zaposlenih za svaki radni dan u toku 20 ili vishe kalendarskih tjedana ima FMLA koji omogucava 12 tjedana odsustva izmedju ostalog i za porodiljni.

Bush-Kerry za i protiv debatu napustam za sada jer nema smisla.
Priljepljivanje epiteta na osnovu glasackog izbora je u najmanju ruku neukusno..

FFE,

Ne znam od koje vaznosti bi ti bio taj podatak ali evo - 21 godinu.

moramdalje
03.11.2004., 17:16
ElectionWinner kaže:
I House i House... :D Bit ce zakon! Nadam se da ce stvari teci lakse. Steta sto nije 60 senatora GOP members, no kaj sad...
http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20041103/s/r1928048954.jpg
bolesno shvatit češ sve jednog dana seljače

margarita
03.11.2004., 17:31
LaPerla kaže:
Margie ti si meni komicna sa ovim naravoucenjima :lol: :lol:

Porodiljni, pisala sam o tome vec ali da napomenem pokriven je tkzv. FMLA i svaka firma koja ima vise od 50 zaposlenih za svaki radni dan u toku 20 ili vishe kalendarskih tjedana ima FMLA koji omogucava 12 tjedana odsustva izmedju ostalog i za porodiljni.

Bush-Kerry za i protiv debatu napustam za sada jer nema smisla.
Priljepljivanje epiteta na osnovu glasackog izbora je u najmanju ruku neukusno..

FFE,

Ne znam od koje vaznosti bi ti bio taj podatak ali evo - 21 godinu.
pa da onda ostanem u stilu: znash staru narodnu: ko se zadnji smije.....

daj Bozhe da vam ne bude ko bosom po trnju al male su shanse

JaBitTe
03.11.2004., 17:56
a bin Laden? Kako to da njega nemate? :misli:
ili je to partner za podjelu profita?

stoneisland kaže:
dinastija bush i dalje ce terorizirati svoje kolonije i brinuti o svom profitu...
PaSimMater :(

newcomer
03.11.2004., 18:07
I taj cirkus gotov.

Nakon malo razmisljanja... prognoza o slijedec 4 godine u USA:

-- nece biti prislinog vojacenja jer ce cak i Iran odustat od nuklearnog programa
-- nece biti vise terorizma jer 'decko' radi svoj posao
-- bin Ladenov camcorder ce se pokvarit pa ga nece bit vise na TV
-- ekonomija ce ojacat jer ce nata pojeftinit

Jer... sad je sve okay.

Evil Kanevil
03.11.2004., 18:08
Tvrtko1995 kaže:
Hajmo da vas cujemo.

Ma da... Hrvati i Srbi su toliko znacajni ovdje.

margarita
03.11.2004., 18:24
JaBitTe kaže:
a bin Laden? Kako to da njega nemate? :misli:
ili je to partner za podjelu profita?

PaSimMater :(

pa jashta je

oni su glavna raja - sve Bushove naftne kompanije su finacirane Saudijskim novcima...a Bin Ladena je CIA ionako zanatu nauchila

ma fuj - svi mi se gade

LaPerla
03.11.2004., 18:35
margarita kaže:
pa da onda ostanem u stilu: znash staru narodnu: ko se zadnji smije.....

daj Bozhe da vam ne bude ko bosom po trnju al male su shanse

:D

Ono sa konjem i sedlom je nenadmashivo.

margarita
03.11.2004., 18:40
LaPerla kaže:
:D

Ono sa konjem i sedlom je nenadmashivo.

vid'ces ti kad i ti budesh starica ko ja - da cesh sve "narodne" mudrosti pucat :D

FANCY
03.11.2004., 19:01
Pobjeda Busha. Sta sad?
kRATKO I JASNO..
1 Očekivati je da će cijene nafte i dalje rasti.
2 Nastavlja se rat u Iraku a možda napadne i Kubu u nedostatku opravdanja za gluposti koje radi.
3 Cio svijet ostaje i dalje u neizvijesnosti, jer sve je moguće uz ovako stanje u svijetu.
4 Cilj opravdava srdstvo i to se sad pokazalo jer narod ostaje u strahu i neizvijesnoti, a svi mi znamo pogotov u HR što znači kad je narod nabrijan i uplaše. Jednostavno rečeno sa uplašenim narodom se manipulira kako želi.
5. Mnogo gori zakoni prema svima neamerikancima i svima onima koji žele u Ameriku ili bilo što od nje.
6. Demokracija gubi na važnost i prestaje biti prva stvar koja je nešto vrijedila u Americi a zamijenjuju ju je uhođenje i praćenje sa ciljem otkrivanja terorističkih akata "protiv" Amerike..
I na kraju i da su izabrali bilo koga drugoga, politika jedne države prema vani nemijenja se preko noći ,nego treba dugooogoo da se tako nešto desi.
Možda su svi mnogo očekivali a nisu dobili ni ono najmanje..

ElectionWinner
03.11.2004., 19:57
Hja, šteta što ima forumaša koji nikako ne prihvačaju da ima priličan broj ljudi kojima je s Bushem bolje.

U zadnje 4 godine je išlo sve na bolje, prihodi rasli, a porezi se smanjivali. Ljudima su se otvarala radna mjesta (jest da su bila manje placena, takvi su zakoni trzista). Kakav Social Security, medicare, flu shots... blabla. Od toga nemam nikakve koristi, samo bi mi država uzimala iz džepa.

Trzamo samo na smanjenje poreza, na onog tko garantira sigurnost (privatnu), te na onog koji omogučuje rast prihoda. Odkako je Bush-a, napr. married cuples koji file-aju porez pojedinačno više ne moraju plačati penalties zato kaj su oženjeni (tu ima takvih, bar bi to njima trebalo nešto značiti). Dok je bilo Clinton, oženjeni su bili porezno kažnjavani!
Od poreza se moglo odbijati jedva ponešto (uz višegodišnju amortizaciju), odkako je Bush progurao nova pravila o oporezivanju, u zadnje 4 godine, sve više novaca ostaje na računu, a itemizira puno lakše i puno više. Da sad ne spominjem što je napravio za građane koji nemaju State Income Tax. Salese tax se moze odbit od federalnog poreza, a to godišnje završi sa lijepim 5-cifrnim iznosom za odbitak.
Inače Kerry nije imao nikakv program, osim kritike Busha. A meni je s Bush-em bilo dobro (kao i onih 51% birača koji su se jučer izjasnili).

12 ili 13 saveznih država jučer je prihvatilo zabranu gay brakova. Bush će predložiti ustavni amandman o tome. Kerry-jev stav bio je: "I don't support gay marriages, but I don't have anything against." What the fuck is that? Stav kao i svi ostali njegovi stavovi...

margarita
03.11.2004., 20:04
ElectionWinner kaže:
Hja, šteta što ima forumaša koji nikako ne prihvačaju da ima priličan broj ljudi kojima je s Bushem bolje.

U zadnje 4 godine je išlo sve na bolje, prihodi rasli, a porezi se smanjivali. Ljudima su se otvarala radna mjesta (jest da su bila manje placena, takvi su zakoni trzista). Kakav Social Security, medicare, flu shots... blabla. Od toga nemam nikakve koristi, samo bi mi država uzimala iz džepa.

Trzamo samo na smanjenje poreza, na onog tko garantira sigurnost (privatnu), te na onog koji omogučuje rast prihoda. Odkako je Bush-a, napr. married cuples koji file-aju porez pojedinačno više ne moraju plačati penalties zato kaj su oženjeni (tu ima takvih, bar bi to njima trebalo nešto značiti). Dok je bilo Clinton, oženjeni su bili porezno kažnjavani!
Od poreza se moglo odbijati jedva ponešto (uz višegodišnju amortizaciju), odkako je Bush progurao nova pravila o oporezivanju, u zadnje 4 godine, sve više novaca ostaje na računu, a itemizira puno lakše i puno više. Da sad ne spominjem što je napravio za građane koji nemaju State Income Tax. Salese tax se moze odbit od federalnog poreza, a to godišnje završi sa lijepim 5-cifrnim iznosom za odbitak.
Inače Kerry nije imao nikakv program, osim kritike Busha. A meni je s Bush-em bilo dobro (kao i onih 51% birača koji su se jučer izjasnili).

12 ili 13 saveznih država jučer je prihvatilo zabranu gay brakova. Bush će predložiti ustavni amandman o tome. Kerry-jev stav bio je: "I don't support gay marriages, but I don't have anything against." What the fuck is that? Stav kao i svi ostali njegovi stavovi... samo me zanima da li bi tako pricao da izgubish svoj posao

najgore kad se jado umisli da je dovoljno bogat da mu ne treba potpora drushtva

Cro-cutie
03.11.2004., 20:50
kokica1 kaže:

Osim toga samo bi nadodala NAROD ILITI DRUSTVO ga je izabralo :top: :D

Gle Kokica, kak ti nije jasno - 50% od građana Amerike ga je izabralo - a gdje su ostali 50%??? Tko nji šljiva, jel tak?

Ajde, da je barem bilo 80% ili čak 70% - ali pola države je ostalo sa magarom na vlasti....i to je jako žalosno.