PDA

View Full Version : Izbori u Americi

stranice : [1] 2 3

Hellkin
30.04.2004., 04:10
Dakle, tko ce pobijedit i kako ce pridobit biracke glasove? Sto mislite?

Najbolje bi bilo kao Gadaffi; frajer ide okolo i dijeli lovu -- uvijek pali :D

Rita
30.04.2004., 04:17
Kerry

Tvrtko1995
30.04.2004., 04:50
To je velika igra. Demokrati su vidjeli da su u brzom odlucivanju povukli krivi potez. Sad vec svi peru ruke osim Kenedija. Rospija Hitlary priprema teren za njenu nominaciju. Ako ona postane predsjednica, ja se selim na Kubu.

eviltel
30.04.2004., 07:03
ja sam za Rumsfeld-a

Secundo
30.04.2004., 09:36
E, ljudi, ste citali rezultate anketa? Svi pljuju po Bushu, a njegova popularnost raste:confused: Amerika je zaista zemlja neogranicenih mogucnosti.

Izgleda da se ameri furaju vise na odlucnost i machizmo nego na razumnu politiku.

Rita
30.04.2004., 15:57
KOje ankete ti citas? Tu pokazuju pad u popularnosti i Busha i rata:flop:

maca papucarica
30.04.2004., 16:06
ljude koje poznam i koji se stvarno razumiju u politiku vele Bush... Ja si sama razmisljam dal glasovat ili ne

Cro-cutie
30.04.2004., 16:06
Rita kaže:
KOje ankete ti citas? Tu pokazuju pad u popularnosti i Busha i rata:flop:

Baš se i ja mislim - po svim anketima, Bushu se pokazuje pad u popularnosti. Neznam zašto bih netko zdrave pameti uopće opet dao glas za njega. :flop:

Čovjek je krvoločnik.:mad:

Moloch
30.04.2004., 16:33
Cro-cutie kaže:
Baš se i ja mislim - po svim anketima, Bushu se pokazuje pad u popularnosti. Neznam zašto bih netko zdrave pameti uopće opet dao glas za njega. :flop:

Čovjek je krvoločnik.:mad:

Zasto je "krvolocnik"? Jer zato sto se bori protiv terorista u svijetu dok su Francuzi i ostala bagra sakrili se u misju rupu ko pizde?

kaskader
30.04.2004., 17:21
Kad se uzme u obzir da je inteligencija vecine prosjecnih amerikanca ravna inteligenciji evropskog retarda, ljudska djubrad poput Busha ce pobjedjivati na izborima. Jer amere ne interesira enviroment, socijalna politika, ljudska prava..itd, vec samo kauboj koji vice o ubijanju, i "we will take care of them, we will smoke them out...itd".

Cast izuzecima...kojih cak mozda ima i vise, ali su preslabi...jer blesaviji ljudi uvijek imaju jace misice.

kaskader
30.04.2004., 17:30
Moloch kaže:
Zasto je "krvolocnik"? Jer zato sto se bori protiv terorista u svijetu dok su Francuzi i ostala bagra sakrili se u misju rupu ko pizde?

E stvarno se bog nashalio sa tobom.

Bori se protiv terorirsta....zaboravio si reci protiv terorista koji nisu za njega. Jer svako malo se rukuje sa diktatorima i teroristima koji su za njega. Ko i ova sprdnja od covjeka Bliar. Sa Gadafijem se slika, a drzava na listi zemalja koje proizvode, finaciraju i proizvode terorizam. Al jebiga, dobro dodje nafta...a da im neda naftu onda bi pod izlikom terorizma i diktarorijalizma isli mijenjat libijsku vlat.

Kako li je samo Sadam bio dobar kad je trebalo Iran prashiti. Kako li su samo Talibani bili dobri kad su trebali guziti ruse.

Najveci teroristi su Amerika i Izrael..to je drzavni terorizam. Samo sto imaju drugacije nazive..kad arapi iz Saudijske Arabije (ne zaboravimo od kud su bili ti koji su sprasili twin towers - al jebiga saudijska arabija amerima daje naftu pa necemo njih nego Irak koji sa tim nije imao veze)...sprase 3000 ljudi u twin towers, to je onda terorizam, a kad ameri i englezi sprase 15000 civila u Iraku to je onda "colaterale damage"...

Kad fanatik se raznese u Jeruzalemu to je bio terorista, a kad Sharon zapovijedi da se rasturi pola izbjeglickog naselja na West Bank onda je to "slucajna greska".

Ono sto je najveca tragedija je extent opranosti mozga pojedinaca koji to nemogu skuziti ni vidjeti da do sudnjeg dana naprezu mozak...ili ono sto je ostalo od mozga nakon americkog masovnog brain washing.

Moloch
30.04.2004., 17:31
kaskader kaže:
Kad se uzme u obzir da je inteligencija vecine prosjecnih amerikanca ravna inteligenciji evropskog retarda, ljudska djubrad poput Busha ce pobjedjivati na izborima. Jer amere ne interesira enviroment, socijalna politika, ljudska prava..itd, vec samo kauboj koji vice o ubijanju, i "we will take care of them, we will smoke them out...itd".

Cast izuzecima...kojih cak mozda ima i vise, ali su preslabi...jer blesaviji ljudi uvijek imaju jace misice.

nu kako si ti to dobro opisao! Sjecam se da si prije par mjeseci pitao na ovom forumu kako da se preselis u zemlju "retardiranih". Sto te vuce tamo ako je Amerika tako uzasna?!?!?!

kaskader
30.04.2004., 17:54
Isto sto i u zoloski vrt.

Exploracija i divljenje cudesima.

No trenutno nebih u ameriku ni u turizam a kamoli da se preselim.

maca papucarica
30.04.2004., 17:57
kaskader kaže:

drago mi je sto takvima kao ti dolazak u ameriku ostaje samo neispunjena zelja....

Moloch
30.04.2004., 17:59
kaskader kaže:

Ti si ovdje najveci rasist na ovom forumu! Ti cijelu jednu naciju, jednu od najvecih i najnaprednijih na svijetu -- proglasavas retardiranima!

To samo kompleksirani hrvatski seljacic moze izjaviti!:flop:

maca papucarica
30.04.2004., 18:06
kaskader kaže:

nesto brzo editiras svoje postove

kaskader
30.04.2004., 18:49
maca papucarica kaže:
drago mi je sto takvima kao ti dolazak u ameriku ostaje samo neispunjena zelja....

A zasto bi mi bila neispunjena zelja? Kad mi niti ulazna viza netreba.

Proveo sam pet godina studirajuci na americkom univerzitetu...ucio sam stvari koje sam u Hr ucio u 6tom osnovne. U pet godina nisam ucio 20 sati..a u HR nebih prosao niti jedan ispit.

Upoznao sam fantasticne amere ali takodje retardirane u mozak. Takvi su uglavnom bili za Bush stil.

Ti si ovdje najveci rasist na ovom forumu!

ocito neznas definiciju rasizma.

Koje je rase Amerikanac?

Ono sto mi se gadi jest arogancija, dvolicje, fanatizam, koje je karakteristika americkog mainstrema zadnjih godina..a to mi se gadi isto kod britanskog, arapskog ili bilo kojeg. Prema tome to sa rasizmom nema veze.

Jadni su oni clanovi foruma koji ne primijecuju te stvari kod amera ali kod drugih primijecuju.

dr.kronja
30.04.2004., 21:00
mene bas briga ko ce pobjediti jer nemam pravo glasa ali po svemu sudeci busha bi jedino spasilo ako uhvati bin ladena i to mozda previse se ufuro u religiju

kaskader
30.04.2004., 21:15
Bushu je hvatanje Bin Ladena vjerojatno as u rukavu koji ce povuci pred izbore.

Naime, dan poslije September eleven kad je nad USOm bila zabrana letova Bush je preko FBI dao dozvolu da dva privatna aviona presele preko dvadesetak clanova Bin Laden familije izvan drzave.

Mislim ovo mozete citat u clanku od Jane Mayer, "The House of bin Laden: A family's, and a nation's, divided loyalties," The New Yorker, November 12 2001

Pa kako da covjek ne pomogne familiji s kojoj je 25 godina imao uspjesne poslovne veze...

kaskader
30.04.2004., 21:16
.

Tvrtko1995
30.04.2004., 21:28
I onda Don Kihot odjaha..........

Koja si ti sirovina?

Hellkin
01.05.2004., 03:35
kaskader kaže:

Citam te i ne mogu povjerovati da netko tako patoloski mrzi Ameriku. Ti i onaj Doc zajedno....a moj porez odlazi da se takvi mogu skolovati...:rolleyes:

doc_1
01.05.2004., 03:45
Hellkin kaže:
Citam te i ne mogu povjerovati da netko tako patoloski mrzi Ameriku. Ti i onaj Doc zajedno....a moj porez odlazi da se takvi mogu skolovati...:rolleyes:

A sta je sad? Nisam vise "izolirani incident" , "patoloski mrzitelj Amerike"...

Da se nismo nas dva "izdajnika" koordinirali preko PM-a?

BTW. ulazna viza nije trebala ni "pilotima" koji su se zabili u WTC. A zasto? Dosli iz "prijateljske" Saudijske Arabije

Rita
01.05.2004., 03:47
Da se potrudite saznali bi punmo stvari koje bi vam malkice otvroile okice ;) ima toga kolko hoces.

Hellkin
01.05.2004., 03:50
doc_1 kaže:

Da bi volio drugog, prvo moras nauciti voljeti sebe, a ti to neznas. Kuzis? Zato tebi Amerika smeta. Samo stvarno ne kuzim zakaj si onda ovdje.

doc_1
01.05.2004., 03:52
Hellkin kaže:
Da bi volio drugog, prvo moras nauciti voljeti sebe, a ti to neznas. Kuzis? Zato tebi Amerika smeta. Samo stvarno ne kuzim zakaj si onda ovdje.

Smeta mi sto ovdje ljudi vole iskreno jedni druge? Smeta mi sto ja "ne volim sebe" pa nemogu tu iskrenu ljubav i sa njima podijeliti?

Daj, molim te....:rolleyes:

Hellkin
01.05.2004., 03:54
doc_1 kaže:
Smeta mi sto ovdje ljudi vole iskreno jedni druge? Smeta mi sto ja "ne volim sebe" pa nemogu tu iskrenu ljubav i sa njima podijeliti?

Daj, molim te....:rolleyes:

Vidis, zato i jesi sam i zato te trese nejebica -- ZATO mrzis Ameriku jer ti niti jedna nije dala :zubo:

Banirani
01.05.2004., 03:55
doc_1 kaže:

Da se nismo nas dva "izdajnika" koordinirali preko PM-a?

BTW. ulazna viza nije trebala ni "pilotima" koji su se zabili u WTC. A zasto? Dosli iz "prijateljske" Saudijske Arabije

Ne se sekirat. Evo još jednog kojeg su ovi isprani mozgovi označili kao "mrzitelja Amerike". Toliko tu frazu upotrebljavaju da je postala otrcana kao i izraz antisemitizam.

doc_1
01.05.2004., 03:57
Hellkin kaže:
Vidis, zato i jesi sam i zato te trese nejebica -- ZATO mrzis Ameriku jer ti niti jedna nije dala :zubo:
a evo novog razloga...neka sad kad smo utvrdili da ipak nisam mrzitelj jer nemrem ostat, sad mi sexy amerikanke (ima ih, ne kazem) u japankama nedaju ....ajde..moze i to

Hellkin
01.05.2004., 04:00
E bas ste pravi klaunovi! :zubo:

Banirani
01.05.2004., 04:01
Nemate brige "amerikanci" sinčić Buš opet pobjeđuje. Ako ne bude imao dovoljno glasova opet će se naštimati na Floridi. :D :D

Hellkin
01.05.2004., 04:04
Banirani kaže:
Nemate brige "amerikanci" sinčić Buš opet pobjeđuje. Ako ne bude imao dovoljno glasova opet će se naštimati na Floridi. :D :D

Evo da jos i tebi odgovorim...

Nema veze tko pobjedi, Amerika ima svoje ciljeve i politiku i doci ce do toga na ovaj ili onaj nacin.

A ti i slicni i dalje vristite od muke i postavite se na trepavice.

:ziba:

Banirani
01.05.2004., 04:08
Hellkin kaže:
Evo da jos i tebi odgovorim...

Nema veze tko pobjedi, Amerika ima svoje ciljeve i politiku i doci ce do toga na ovaj ili onaj nacin.

A ti i slicni i dalje vristite od muke i postavite se na trepavice.

:ziba:

Da ja već noćima ne spavam zbog toga. :lol: :lol:

I znaš kako stari ljudi kažu : " Ničija nije do zore gorjela".

kaskader
01.05.2004., 07:16
Hellkin kaže:

Bolesnik...pacijent...sto ces

Ja sam pohadjao privatni koledz i placao full tuition myself..plus toga radio i placao porez.

Kao sto mrzim zlo i nepravdu koja proizlazi iz Amerike, tako mrzim zlo i nepravdu koja proizlazi iz UK, Srbije, Hrvatske..

Zlo i nepravda nema naciju.

Slartibartfast
05.05.2004., 00:00
Sa Religije - Hobby Georga W. Busha (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=47656)

Nemruth Dagi kaže:
Pa vi se dobro zabavljate....ili on s vama, nego kolike su šanse njegovom oponentu????

Do prije par tjedana mislio sam da su male. Ludi religious right koji je "u komadu" glasao za Busha (ljudi koji cekaju na Rapture...) su uzeli previse maha. Poceli su radit sranja oko slobode govora te je njihovo gazenje ustava previrsilo svaku mjeru a sto su ljudi sada poceli sve vise uvidjati. Dosta ljudi koji su glasali za Busha kazu kako to nece ponoviti na izborima u studenom. "Smear Campaign" blacenja Kerrya (demokratski kandidat) je u punom tijeku. Jednostavno je tesko adresirati sve lazi koje se serviraju.

Ono sto je zadnjih tjedan-dva dobro doslo Kerryu jest to sto su konzervativci trazili njegove podatke iz vremena vijetnamskog rata nadajuci se kako ce ga na osnovu toga moci jos vise blatiti. No to im se odbilo od glavu. Covjek ima nekoliko Purple Heartsa (nekoliko puta je bio ranjen), mislim da ima i Medal of Honor sto je spasio zivot nekolicini ljudi te je imao cin porucnika. Za to vrijeme su Bush, a mislim i Cheney (potpredsjednik) sjedili kod kuce i efektivno izbjegli sluzbu.

Sada ga pokusavaju blatiti za to sto je glasao za smanjenje vojnog budzeta u nekoliko navrata sto je istina. However, Cheney koji je ovu temu povukao je zaboravio spomenuti kako je upravo on (Cheney) iznio prijedloge za smanjivanje tog budzeta tijekom administracije prvog Busha... Da ne spominjem Halliburton, Carlyle Group itd... itd...

Stanje se polako pretvara u stanje slicno u Hrvatskoj krajem 1999. Ljudi ce glasati za bilo koga samo da to nije Bush. Ipak, mislim kako ce biti jako tesko makniti ga iz Bijele Kuce. Samo za mali primjer, Bush je skupio preko 180 milijuna dolara za kampanju dok je Kerry skupio samo 80 milijuna. No dovoljno je vidjeti tko su donatori Busha. Sve same korporacije koje najvise profitiraju iz ove situacije. Kerry je takodjer nedavno izasao kao "pro-choice" proponent (na osnovu cega mu je Vatikan zabranio pricest, ako se dobro sjecam) sto mu je zasigurno donijelo velik broj glasova (ali i odnijelo dobar dio, no mislim kako mu je "net effect" ipak pozitivan).

Koliko je Kerry dobar kandidat? Do prije par tjedana mislio sam da bas i nije posto nije puno pokazao. Sada mi se sve vise cini kao covjek od integriteta i netko tko bi zaista mogao izvuci ovu, inace fantasticnu zemlju, iz sranja u koje je upala. Mislim, pa koliko je samo ljudi u svijetu zamrzilo Ameriku otkad je Bush dosao na vlast...

Mozda je najveci problem Kerrya taj sto je katolik. Inace zadnji (mozda i jedini?) predsjednik-katolik je bio Kennedy. Rationale jest taj da ljudi ne zele da im papa upravlja drzavom preko katolickog predsjednika. Mislim da je to smijesno ali eto o kakvom birackom tijelu se ovdje radi.

Ma ovo je urnebesno.

Nemruth Dagi kaže:
što bi nama Europi donio Kerry-čini mi se daje porijeklom Irac pa onda je normalno da je katolik- u paketu????

A što Arapima??

Što sam dosadna, zar ne?

Nevezano za tvoje pitanje, jedna od stvari koju mislim da bi Kerry poboljsao je stanje okolisa. Naftne kompanije koje efektivno vode ovu zemlju u posljednjih nekoliko godina nemilo siluju okolis a sve uz predsjenikov "blagoslov." Zeleni poludise...

Ono sto vjerujem da bi doneo i Europi i Arapima je puno vise diplomacije a manje "ako nisi sa nama-onda si protiv nas" mentaliteta u koji je zemlja trenutno do grla zatrpana. Inzistira na medjunarodnoj koaliciji u borbi protiv terorizma te "problema" zvanog "Irak." Sto se tice samog Iraka, nama je ovdje tesko vidjeti sto se uopce tamo dogadja jer su vijesti ovdje filtrirane do bola. Da nam je barem voda koju pijemo tako filtrirana. Uglavnom, sto se tice Iraka obecaje puno vise diplomacije i suradnje sa ostatkom svijeta. Sve to lijepo zvuci no nisam siguran koliko daleko moze bez da ga korporacije pritisnu i prisile na mijenjanje politike.

Iz samog Iraka sada nema micanja niti ga Kerry predlaze. Moje je misljenje, da ako se povucemo, kako ce tamo zavladat fundamentalizam takve vrste da smo ovdje tek onda nagrabusili.

Pa yebemti, doslo je dotle da je ljudima bolje putovat sa hrvatskom putovnicom nego americkom (barem oni koji imaju obje).

Kaze Bush: "Because our coalition acted, Saddam's torture chambers are closed." (http://releases.usnewswire.com/GetRelease.asp?id=249-04052004)
Right...

Tvrtko1995
05.05.2004., 02:44
Da. Iiiiiiiiiiiiiiiii...........

Rich women's Pet for President!

doc_1
05.05.2004., 02:48
kaskader kaže:
Kao sto mrzim zlo i nepravdu koja proizlazi iz Amerike, tako mrzim zlo i nepravdu koja proizlazi iz UK, Srbije, Hrvatske..

Zlo i nepravda nema naciju.

Sudeci po forumskim apologetama zlo i nepravda imaju sve moguce nacije osim americke. Tako da se o americkom zlu i nepravdi nesmije ni zucnuti.

ADEX
05.05.2004., 03:00
Tvrtko1995 kaže:

Rich women's Pet for President! Jah, fakat.

Sta se zna o Kerry-ju? Osim da je ratovao u Vijetnamu i da se udao za Hans, Knorr ili Campells (neku od tih supa).

Kakvi su mu planovi o spoljnoj politici? Koliko sam cuo nemisli se povlaciti iz Iraka.

Koliko sam skontao, svi manje vise govore daj nam bilo koga samo da nije Bush. A kakav je taj "Bilo Tko"?

Slartibartfast
05.05.2004., 03:00
Tvrtko1995 kaže:

Rich women's Pet for President!

Pa ono sto je rekao Hellkin. Svejedno je tko ce biti predsjednik. Amerika ima svoje ciljeve koji ce se neovisno o predsjedniku izvesti. Nazalost. Ipak Vote Kerry! Na taj nacin se barem necu neugodno osjecat kada cujem predsjednika kako prica a sto je slucaj sa ovim sadasnjim.

Glossu
05.05.2004., 03:01
Slartibartfast kaže:
Koliko je Kerry dobar kandidat?
Mda ... al kolike su mu sanse? Sa Hillary u pozadini?

Sto se tice samog Iraka, nama je ovdje tesko vidjeti sto se uopce tamo dogadja jer su vijesti ovdje filtrirane do bola. Da nam je barem voda koju pijemo tako filtrirana.
ROTFLMAO

Glossu R.H.

ADEX
05.05.2004., 03:03
Slartibartfast kaže:

Kaze Bush: "Because our coalition acted, Saddam's torture chambers are closed." (http://releases.usnewswire.com/GetRelease.asp?id=249-04052004)
Right... Ko kaze da su zatvorene?:D
Rade i to punom parom, jos se snimaju snuff filomovi :D

Ne bi oni da muce i izivljavaju se nad zatvorenicima.

Jadni oni iracani, jebo ih Sadam, sada ih jebu ameri.

Banirani
05.05.2004., 03:08
hobbit kaže:
Ko kaze da su zatvorene?:D

Ne pričaj svašta. Ameri im samo "utjeruju" demokraciju.

Maloprije su na kanadskoj tv prikazali kako "bezgrešni" ameri ubijaju dvojicu Iračana. Trebalo je to vidjeti. :bljak: :bljak:

Slartibartfast
05.05.2004., 03:13
hobbit kaže:
Ko kaze da su zatvorene?:D

Zato sam i reko "Right..."
Kako se ono kaze? "Sjasio Kurta, uzjasio Murta?"
Koliko danas slusam radio, ljudi su se dobro uzyebali oko ovoga. Jedino Busha to puno i ne tangira. He's "staying the course." :rolleyes:

ADEX
05.05.2004., 03:13
Banirani kaže:

Maloprije su na kanadskoj tv prikazali kako "bezgrešni" ameri ubijaju dvojicu Iračana. Trebalo je to vidjeti. :bljak: :bljak: Ma opet spinuju.

Eno gledao sam intervju sa upraviteljicom zatvora. Mislim smijurija.

Ma ono sto me pizdi u svemu tome je da se takve stvari desavaju u svakom ratu. I niko nije imun od toga.
I onda ovi dodju i seru drugima o tome kako se treba ponasati u ratu. A sami nisu nista bolji od drugih niti su imuni na ta sranja sto donosi rat sa sobom. Medjutim su se lijepo ogradili da su oni malo veca nacija od ostalih pa nije zgodno da idu u Haag zbog nestasluka svojih vojnicica.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:14
hobbit kaže:
Jah, fakat.

Sta se zna o Kerry-ju? Osim da je ratovao u Vijetnamu i da se udao za Hans, Knorr ili Campells (neku od tih supa).

Kakvi su mu planovi o spoljnoj politici? Koliko sam cuo nemisli se povlaciti iz Iraka.

Koliko sam skontao, svi manje vise govore daj nam bilo koga samo da nije Bush. A kakav je taj "Bilo Tko"?

Sa se "slucaj Kerry" razvlaci na sve strane... Sve u svemu, mladjahni Kerry je navodno djetinjstvo provodio u Francuskoj. Kad je mobiliziran u Vijetnam, ostao je tamo 3 mjeseca. Za ta 3 mjeseca pomogao je izvuci ranjenog kolegu iz nekog potoka, pa je dovio nekakvo odlikovanje, a u 2 mjeseca je uspio dobiti 3 ranjavanja (sto cesto nazivaju "hansaplast wounds") i nakon svake od tih "ogrebotina", vracao se nazad, skupljao Purple Hearts i kad je dobio treci, u roku "ODMAH" je trazio da ga se razrijesi sluzenja vojske, sto je pravilo u vojsci. E, nakon toga se bacio u sarmiranje bogatasica, tako da sve sto ima moze zahvaliti "cuni" i glupim kravama....:D

E, jebes ga, ako Predsjednik treba rjesavati probleme "cunom", onda idemo glasati za tu verziju.

Najnovija prica je da je "gospodja" platila 10.000 dolara "francuskog" frizera da "poceslja" "dragoga" prije nastupa za televiziju.

Uz malo viagre, svatko moze biti Predsjednik USA po takvim pravilima.

ADEX
05.05.2004., 03:16
Slartibartfast kaže:
Zato sam i reko "Right..."
Kako se ono kaze? "Sjasio Kurta, uzjasio Murta?"
Koliko danas slusam radio, ljudi su se dobro uzyebali oko ovoga. Jedino Busha to puno i ne tangira. He's "staying the course." :rolleyes: Ma od tog uzjebavanja nema nista. Mozes se ti uzjebavati koliko hoces.
Okupator je okupator kako god se zvao i sa kakvim god predznakom dolazio.
Promjeniti se nece nista. Malo ovi sto su se slikali dobiti po guzici i kraj price.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:18
Banirani kaže:

Maloprije su na kanadskoj tv prikazali kako "bezgrešni" ameri ubijaju dvojicu Iračana. Trebalo je to vidjeti. :bljak: :bljak:

Jel' to bilo ovako:

http://photoarts.com/haviv/bosnia/image/dying.jpeg

Banirani
05.05.2004., 03:19
hobbit kaže:
Ma opet spinuju.

Eno gledao sam intervju sa upraviteljicom zatvora. Mislim smijurija.

Ma ono sto me pizdi u svemu tome je da se takve stvari desavaju u svakom ratu. I niko nije imun od toga.
I onda ovi dodju i seru drugima o tome kako se treba ponasati u ratu. A sami nisu nista bolji od drugih niti su imuni na ta sranja sto donosi rat sa sobom. Medjutim su se lijepo ogradili da su oni malo veca nacija od ostalih pa nije zgodno da idu u Haag zbog nestasluka svojih vojnicica.

Vrhunac njihovog licemjerstva je kad su tražili od Hrvatske i još nekih Europskih država tražili da potpiše dokument u kome se kaže kao "nijedan amerikanac nemože odgovarati zbog ratnih zločina". U isto vrijeme su vršili pritisak na Hrvatsku da isporuči Hagu generala Gotovinu. Zgodno zar ne !

ADEX
05.05.2004., 03:20
Tvrtko1995 kaže:
Sa se "slucaj Kerry" razvlaci na sve strane... Sve u svemu, mladjahni Kerry je navodno djetinjstvo provodio u Francuskoj. Kad je mobiliziran u Vijetnam, ostao je tamo 3 mjeseca. Za ta 3 mjeseca pomogao je izvuci ranjenog kolegu iz nekog potoka, pa je dovio nekakvo odlikovanje, a u 2 mjeseca je uspio dobiti 3 ranjavanja (sto cesto nazivaju "hansaplast wounds") i nakon svake od tih "ogrebotina", vracao se nazad, skupljao Purple Hearts i kad je dobio treci, u roku "ODMAH" je trazio da ga se razrijesi sluzenja vojske, sto je pravilo u vojsci. E, nakon toga se bacio u sarmiranje bogatasica, tako da sve sto ima moze zahvaliti "cuni" i glupim kravama....:D

E, jebes ga, ako Predsjednik treba rjesavati probleme "cunom", onda idemo glasati za tu verziju.

Najnovija prica je da je "gospodja" platila 10.000 dolara "francuskog" frizera da "poceslja" "dragoga" prije nastupa za televiziju.

Uz malo viagre, svatko moze biti Predsjednik USA po takvim pravilima. Ovaj makar svojom cunom to odradjuje, bolje i to nego da ti Tata i tatini jarani sve srede a ti se samo smjeskas i vices da smo na pravom putu.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:21
Banirani kaže:
Vrhunac njihovog licemjerstva je kad su tražili od Hrvatske i još nekih Europskih država tražili da potpiše dokument u kome se kaže kao "nijedan amerikanac nemože odgovarati zbog ratnih zločina". U isto vrijeme su vršili pritisak na Hrvatsku da isporuči Hagu generala Gotovinu. Zgodno zar ne !

Naj je ljepse sto se jedan "neimenovani" odmara negdje na Floridi.........:D

Slartibartfast
05.05.2004., 03:22
Glossu kaže:
Mda ... al kolike su mu sanse? Sa Hillary u pozadini?
Glossu R.H.

Ne vjerujem da ce se utrkivati sa Hillary kao vice-president (VP). Vjerojatno ce se raditi o guverneru New Mexica Billu Richardsonu. No tu je i problem. Obojica su katolici :eek: Ameri to bas i nevole. Enivej, sa Richardsonom bi mogao dobiti dosta glasova hispanjolaca. Ali tu je i McCain... Tko ce ga znat.

Tvrtko1995
hobbit kaže:
Ovaj makar svojom cunom to odradjuje, bolje i to nego da ti Tata i tatini jarani sve srede a ti se samo smjeskas i vices da smo na pravom putu.

Toliko o moralnosti politicara.........

ADEX
Banirani kaže:
Vrhunac njihovog licemjerstva je kad su tražili od Hrvatske i još nekih Europskih država tražili da potpiše dokument u kome se kaže kao "nijedan amerikanac nemože odgovarati zbog ratnih zločina". U isto vrijeme su vršili pritisak na Hrvatsku da isporuči Hagu generala Gotovinu. Zgodno zar ne ! Dvolicno i onda Gotovina mora u Haag a Clinton nemora iako je on to sve nadgledao.

Jebiga, vidjecemo dokle ce i njihovo trajati.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:25
E, kad se nadju "na rostilju", ja mislim da se dobro smiju koliko Francuzi mogu biti glupi. AG prica viceve o Francuzima a BC o Moniki....

Slartibartfast
05.05.2004., 03:25
Tvrtko1995 kaže:

Uz malo viagre, svatko moze biti Predsjednik USA po takvim pravilima.

Covjek se dobrovoljno javio da ide u Vijetnam. Sto su za to vrijeme radili Bush i Cheney? Hm... Bush je sarmirao "aspiring secretaryes" a Cheney je imao "other priorities." Lijepo... I takvi ljudi imaju obraza pricati o Kerryu?

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:27
Slartibartfast kaže:
Covjek se dobrovoljno javio da ide u Vijetnam. Sto su za to vrijeme radili Bush i Cheney? Hm... Bush je sarmirao "aspiring secretaryes" a Cheney je imao "other priorities." Lijepo... I takvi ljudi imaju obraza pricati o Kerryu?

I Arkan je bio dobrovoljac.

ADEX
05.05.2004., 03:27
Isto tako ne bih se iznenadio kada bi tamam negdje pred izbore "uhvatili Bin Ladina" :D

Slartibartfast
05.05.2004., 03:29
Tvrtko1995 kaže:

I?

Banirani
05.05.2004., 03:29
Tvrtko1995 kaže:

I Arakanu i Kerry mogu biti "ponosni" što su kao "dobrovoljci" išli ubijeti u tuđoj zemlji.

ADEX
05.05.2004., 03:32
Slartibartfast kaže:
Ma to sto je bio u Vijetnamu nemora nista da znaci.

Mogao je biti tamo i raditi svasta; ili se izvlacio ili je ubijao ili ...

Mislim to nije nikakva karakteristika, samo izgleda bolje u resume-u.

Slartibartfast
Banirani kaže:
I Arakanu i Kerry mogu biti "ponosni" što su kao "dobrovoljci" išli ubijeti u tuđoj zemlji.

Slazem se. Ali to je "besides the point." Bit je da su se oni koji mu prigovaraju o obrani Amerike, "ratu na teror" i ostalim americkim uspavankama, usrali tog Vijetnama. Odakle im obraz onda srati po covjeku?

Tvrtko1995
Ne radi se tu o Bushu i Kerriju. Radi se 2 potpuno razlicite isfrustrirane koncepcije svijeta. Komunjare, leftisti, lubenicari (okolo zeleno, unutra crveno) vole misliti o slabljenju kapitalizma americkog tipa nadajuci se da ce profitirati od slabosti Amerike.. S druge strane, oni kojima ljudi predstavljaju "alat" neophodan da se postigne profit, ne namjeravaju dobrovoljno odustati od profita, bilo to moralno ili ne.

Mislim, neke stvari treba reci.

Ali krajnji rezultat je povoljan po americki narod. Ekonomija napreduje, politicari su supci, sto svi znaju......

Nije to k'o u Hrvatskoj: jebes ekonomiju, politicari su nedodirljivi Bogovi.....

Slartibartfast
05.05.2004., 03:34
Tvrtko1995 kaže:
Ne radi se tu o Bushu i Kerriju. Radi se 2 potpuno razlicite isfrustrirane koncepcije svijeta. Komunjare, leftisti, lubenicari (okolo zeleno, unutra crveno) vole misliti o slabljenju kapitalizma americkog tipa nadajuci se da ce profitirati od slabosti Amerike.. S druge strane, oni kojima ljudi predstavljaju "alat" neophodan da se postigne profit, ne namjeravaju dobrovoljno odustati od profita, bilo to moralno ili ne.

Mislim, neke stvari treba reci.

Ali krajnji rezultat je povoljan po americki narod. Ekonomija napreduje, politicari su supci, sto svi znaju......

Nije to k'o u Hrvatskoj: jebes ekonomiju, politicari su nedodirljivi Bogovi.....

Nema smajlija koji slijeze ramenima. Nazalost, mislim kako je ovo istina i to me malo muci.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:34
Slartibartfast kaže:
Slazem se. Ali to je "besides the point." Bit je da su se oni koji mu prigovaraju o obrani Amerike, "ratu na teror" i ostalim americkim uspavankama, usrali tog Vijetnama. Odakle im obraz onda srati po covjeku?

Ma, Kerry je PAPAK. Cisto skraceno.

Slartibartfast
05.05.2004., 03:35
hobbit kaže:
Ma to sto je bio u Vijetnamu nemora nista da znaci.

Mogao je biti tamo i raditi svasta; ili se izvlacio ili je ubijao ili ...

Mislim to nije nikakva karakteristika, samo izgleda bolje u resume-u.

Covjek je po povratku iz Vijetnama protestirao protiv rata.

Tvrtko1995
05.05.2004., 03:36
Tvrtko1995 kaže:
Ma, Kerry je PAPAK. Cisto skraceno.

Mogu reci jos da se odusevljavam kvaliteti BOSANSKOG pogleda na svijet i KONDENZIRANOM deskriptivnom jeziku, koji sve kaze......

:top: :top:

ADEX
05.05.2004., 03:42
Slartibartfast kaže:
Covjek je po povratku iz Vijetnama protestirao protiv rata. Da, sada si me podsjetio.

Dobro, uglavnom ima bolji pedigre od trenutnog.

Samo ako Bush izvuce Osamu pred izbore, to mu nista nece vrijediti. ;)

ADEX
05.05.2004., 03:43
Tvrtko1995 kaže:
Mogu reci jos da se odusevljavam kvaliteti BOSANSKOG pogleda na svijet i KONDENZIRANOM deskriptivnom jeziku, koji sve kaze......

:top: :top: Jebiga, jedan od ta dva Papka ce da hara svijetom slijedece 4 godine.

Slartibartfast
05.05.2004., 03:46
hobbit kaže:
Da, sada si me podsjetio.

Dobro, uglavnom ima bolji pedigre od trenutnog.

Samo ako Bush izvuce Osamu pred izbore, to mu nista nece vrijediti. ;)

Moram priznati da "bolji pedigre od trenutnog" i nije tesko imati. Ovaj ce izvuci ili Osamu ili "WOM." No cini se kako Bush pokusava smanjiti naglasak sa "rat protiv terorizma" (sto nije ni cudo po ovome sto vidim iz Iraka), tako da tko zna sto ce upotrijebiti u svojoj kampanji. Bio nam je danas u Ohio-u. Vidim da je promijenio slogan sa "Winning the War on Terror" na "Yes, America Can."

Banirani
05.05.2004., 03:53
hobbit kaže:
Jebiga, jedan od ta dva Papka ce da hara svijetom slijedece 4 godine.

Već sama ova činjenica je dovoljna da se svijet zabrine. Koji je od njih dvojice "manji" idiot ?

ADEX
05.05.2004., 03:54
Slartibartfast kaže:
Moram priznati da "bolji pedigre od trenutnog" i nije tesko imati. Ovaj ce izvuci ili Osamu ili "WOM." No cini se kako Bush pokusava smanjiti naglasak sa "rat protiv terorizma" (sto nije ni cudo po ovome sto vidim iz Iraka), tako da tko zna sto ce upotrijebiti u svojoj kampanji. Bio nam je danas u Ohio-u. Vidim da je promijenio slogan sa "Winning the War on Terror" na "Yes, America Can." Bila Madeline Allbright (ili kako li se vec spell-uje) ovdje prije par mjeseci na promociji svoje knjige i u jednom intervjuu je rekla da je ne bi cudilo da Bush izvuce Osamu negdje pred same izbore.
Ove Osamine kazete vise niko neuzima za ozbiljno, a pojavljuju se uvijek kada najvise odgovaraju trentunoj americkoj politici.

Moloch
07.05.2004., 13:48
hobbit kaže:
Bila Madeline Allbright (ili kako li se vec spell-uje) ovdje prije par mjeseci na promociji svoje knjige i u jednom intervjuu je rekla da je ne bi cudilo da Bush izvuce Osamu negdje pred same izbore.
Ove Osamine kazete vise niko neuzima za ozbiljno, a pojavljuju se uvijek kada najvise odgovaraju trentunoj americkoj politici.

Madeline bi bila dobra predsjednica, samo tko bi je 1. predlozio, a 2. izabrao?

Meni je osobno simpaticna, samo sto ce Amerika imati izbor Bush ili Kerry. I sad treba izabrati manje zlo, jer kako smo vec prije ustanovili, Amerika ima svoje geopoliticke ciljeve i do njih ce doci, bez obzira na predsjednika. Mislim da Kerry ipak nije toliko ekstreman kao Bush, koji vjerojatno i vjeruje u ono sto govori. Evo, sad je neki dan opet trazio 25 milijardi dolara (plus 87 milijardi koji su vec odobreni), za dodatne troskove u Iraku i Afganistanu. Izgleda puno, ali kad se gleda u relacijama koliko novaca zarade kompanije u SAD-u, onda i nije neki veliki iznos. Evo, samo Walmart ima promet od milijarde dolara na MJESEC. Uz to, tih 25 dodatnih milijardi moze lagano prebaciti iz nekog drugog izvora, npr. pomoc u hrani za Sjevernu Koreju. Americka pomoc iznosi 60% ukupne svjetske pomoci za tu jadnu zemlju, tako da se taj iznos lako namakne i izvora slicnih ovome. Da li me to cini sretnim - ne, jer je Bush uspio napraviti ono sto jos nikome nije uspjelo, a to je da ga cijeli svijet zamrzi.

Tvrtko1995
07.05.2004., 16:30
Baba se ne moze kandidirati, jer nije rodjena u Americi. A da Baba ima muda, ima ih!

Moloch
07.05.2004., 16:43
Tvrtko1995 kaže:
Baba se ne moze kandidirati, jer nije rodjena u Americi. A da Baba ima muda, ima ih!

Nece jos barem 20 godina biti zenskog predsjednika u SAD-u. O crnima da i ne govorimo.

Hellkin
09.05.2004., 04:08
Mene vec naveliko zovu doma da sudjelujem u grassroots predsjednickoj kampanji. Mozda se i ukljucim, izgleda dosta zabavno i upozna se svakakvih cudnih ljudi :D Stvarno ne vidim kako bi Bush mogao pobjediti kad se jedva provukao zadnji puta...

Tvrtko1995
09.05.2004., 04:11
"Francuska pudlica" nema sanse da pobijedi.

Slartibartfast
09.05.2004., 14:02
Tvrtko1995 kaže:
"Francuska pudlica" nema sanse da pobijedi.

Mozda. Ali i "Chickenhawks" su svima dosadili.

Tvrtko1995
12.05.2004., 18:11
http://boortz.com/images/funny/bland_aid.jpg

Slartibartfast
12.05.2004., 18:25
Nevjerojatno...

Gdje su bili Cheney i Bush, uz jos jednog poznatog konzervativnog politickog komentatora, za vrijeme vijetnamskog rata?

Tvrtko1995
12.05.2004., 18:44
Slartibartfast kaže:
Nevjerojatno...

Gdje su bili Cheney i Bush, uz jos jednog poznatog konzervativnog politickog komentatora, za vrijeme vijetnamskog rata?

I think they PAYED not to go. It was good option.

newcomer
12.05.2004., 18:49
Ovdje je govor (http://www.pbs.org/greatspeeches/timeline/j_kerry_s.html) koji je dao John Kerry 1971. u svezi rata u Vijetnamu i jos kojecega.

On je jos tada bio milijun svjetlosnih godina ispred Busha a i jos kojeg bivseg predsjednika USA u snazi karaktera, osobnoj hrabrosti, humanizmu i iskustvu.

Kazati da je Kerry 'papak' moze samo zrtva notorne i bestijalne propagandne kampanje koja nema veze sa bilo kojom relevatnom karakteristiko koja se trazi od buduceg predsjedika USA. A za Busha... pa to svi znaju... on je cak Cheneya poveo da SKUPA svjedoce pred komisijom za "9-11". Ali to je druga prica... zasad samo treba procitat sto je covjek govorio davno, 30 godina prije.

These were not isolated incidents, but crimes committed on a day-to-day basis, with the full awareness of officers at all levels of command.
...
In our opinion, and from our experience, there is nothing in South Vietnam which could happen that realistically threatens the United States of America. And to attempt to justify the loss of one American life in Vietnam, Cambodia, or Laos by linking such loss to the preservation of freedom, which those misfits supposedly abuse, is to us the height of criminal hypocrisy, and it is that kind of hypocrisy which we feel has torn this country apart.
...
We found that not only was it a civil war, an effort by a people who had for years been seeking their liberation from any colonial influence whatsoever, but, also, we found that the Vietnamese, whom we had enthusiastically molded after our own image, were hard-put to take up the fight against the threat we were supposedly saving them from.
...
Each day, to facilitate the process by which the United States washes her hands of Vietnam, someone has to give up his life so that the United States doesn't have to admit something that the entire world already knows, so that we can't say that we have made a mistake. Someone has to die so that President Nixon won't be, and these are his words, "the first President to lose a war."

Svaka slicnost sa Irakom je .... NAMJERNA.

Slartibartfast
12.05.2004., 22:57
Tvrtko1995 kaže:
I think they PAYED not to go. It was good option.

Nice. Chickenhawks ;)

Tvrtko1995
12.05.2004., 23:00
Slartibartfast kaže:
Nice. Chickenhawks ;)

Bjezanje u Kanadu je bilo Chickenhawks. Ja mislim da je ponuda bila postena - platis i ne ides. Svatko je mogao ucestvovati, pa i Clinton.

Hellkin
17.09.2004., 01:03
Mogli bi polagano aktivirati ovu temu...dakle, tko ce pobijediti? :)

TheBronxBomber91
17.09.2004., 01:09
Da Bushies and the Chenies....

:D :D

piper
17.09.2004., 01:46
W

CroatiaTomo
17.09.2004., 02:47
Ovo je "my kind of" tema, nisam citao sve postove pa cu mozda ponoviti sto je netko vec rekao...anyways, smatram da je Bush idiot, isto tako su idioti svi koji glasaju za njega (znam sada ce se pljuvati po meni), sto mislim o kandidatima mogu sloziti u recenicu "ne znam dali je Kerry dobar no znam da je Bush los"

Bush loves Dick!

No mislim da su izbori vec gotovi, Bush vodi u Ohio i Pennsylvania i Minnesota...Kerry vise nema sansi bez tih drzava, a uragan je bogomdani poklon Bushu u Floridi.

4 more years of garbage.

Rita
17.09.2004., 02:59
Tomo,my man:top: mislim da si na zalost u pravu:rolleyes:

CroatiaTomo
17.09.2004., 03:02
Na poslu kad svima kazem to isto, gledaju me kao da sam terorist, vjerojatno sam pod prismotrom od Secret Service...

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:02
CroatiaTomo kaže:
Ovo je "my kind of" tema, nisam citao sve postove pa cu mozda ponoviti sto je netko vec rekao...anyways, smatram da je Bush idiot, isto tako su idioti svi koji glasaju za njega (znam sada ce se pljuvati po meni), sto mislim o kandidatima mogu sloziti u recenicu "ne znam dali je Kerry dobar no znam da je Bush los"

Bush loves Dick!

No mislim da su izbori vec gotovi, Bush vodi u Ohio i Pennsylvania i Minnesota...Kerry vise nema sansi bez tih drzava, a uragan je bogomdani poklon Bushu u Floridi.

4 more years of garbage.

Ajme, sto si parlamentaran. :D

Ja dajem glas Bush-u samo da dignem tebi i slicnima zivce. :D

Starfish&Coffee
17.09.2004., 03:03
Naravno da nije gotovo!! Kerry ce pobijediti, nema sumnje. :)

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:04
Starfish&Coffee kaže:
Naravno da nije gotovo!! Kerry ce pobijediti, nema sumnje. :)

:rofl:

Pobijedi li Kerry, Koffi Annan ce vladati Amerikom, a ne Amerikanci.

:D

CroatiaTomo
17.09.2004., 03:07
Moram jos ovo reci...kad god sa nekim (Amerikancem) pricam o politici...npr ja ne volim Schwarzeneggera jer ne nekompetentan clown, no opet tko god ga voli, nek izvoli (dok god moze naci valjan razlog) no kad ljudi kazu da su glasali za njega samo zato sto vole njegove filmove onda ih svrstam na moju "dumbfuck" listu, isto o Bushu, sve vise ljudi kao argument za njega kaze "hoda pouzdano, prica viceve, sarmantan, odlucan", jebes takve razloge...ja ga vidim kao "volim popit, volim smrkat, volim na narod drkat".

CroatiaTomo
17.09.2004., 03:09
BronxBomber glasaj za kog god hoces, briga me, ja ionako ne mogu glasati...no nisam znao da Amerika treba "vladara", predsjednik treba biti predstavnik, a ne vladar. Jebes Frapuccino Kofi Anna, njega nitko ne slusa.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:11
CroatiaTomo kaže:
BronxBomber glasaj za kog god hoces, briga me, ja ionako ne mogu glasati...no nisam znao da Amerika treba "vladara", predsjednik treba biti predstavnik, a ne vladar. Jebes Frapuccino Kofi Anna, njega nitko ne slusa.

U Americi je to malo drugacije, Tomo.

Sistem je takav. Predsjednik ima puno ovlasti, ostali slijede.

Starfish&Coffee
17.09.2004., 03:12
Pa cuj, Koffi bar zna engleski bolje od W... Amerikanci ce ga ako nita drugo bolje razumjeti. :D

"Too many good docs are getting out of the business. Too many OB-GYNs aren't able to practice their love with women all across this country." —George W. Bush

Hellkin
17.09.2004., 03:14
Evo ovako. Demokrati su gomila anarhista i razno-raznih grupa i grupica koje su se ujedinile protiv konzervativne Amerike. Te tzv. progresivne snage nemaju sanse jer im je kandidat jedan Kerry koji bas i nema dovoljno snaznu izbornu bazu, a i cijeli izborni stozer mu je totalno zakazao u protunapadima na republikance.

S druge strane, W ima stvari koje radi dobro, odlucan je u borbi protiv terorista (stvari kao u Rusiji se ovdje bas i ne desavaju), ali mi se nikako ne svidja politika izvozenja poslova u Indiju i Kinu. Da, tako se stimulira i globalna ekonomija, i mozda bi mi to bilo super da zivim u Indiji, ali ovako sam jako protiv outsourcinga.

Ipak, mislim da Bush ima puno vece sanse od Kerrya jer ima sposobniji tim uz sebe. Ionako na izbore izadje nekih 30% biraca. A sto ostatak svijeta misli o Busu, koga je to briga, nek se brinu o svojim unutarnjim problemima. ;)

CroatiaTomo
17.09.2004., 03:16
Sistem nije takav, tocnije nije bio, sjeti se Franje koji cim je zasjeo u fotelju dodijelio sebi vecu placu i 38 novih ovlasti, to i "Dubya" radi.

"Fool me once, shame on...fool, shame on fool that can't be fooled"

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:19
CroatiaTomo kaže:
Sistem nije takav, tocnije nije bio, sjeti se Franje koji cim je zasjeo u fotelju dodijelio sebi vecu placu i 38 novih ovlasti, to i "Dubya" radi.

"Fool me once, shame on...fool, shame on fool that can't be fooled"

Grijesis. Sistem ja upravo takav. Franjo je bio PREDSJEDNIK Hrvatske, to sto je on sebi podebljao ovlasti, druga je prica.

U Americi PREDSJEDNIK i njegova Administracija su VLAST.

:w

Starfish&Coffee
17.09.2004., 03:20
TheBronxBomber91 kaže:
U Americi je to malo drugacije, Tomo.

Sistem je takav. Predsjednik ima puno ovlasti, ostali slijede.

Sistem apsolutno nije takav (jos uvijek). Sistem je zamisljen kao "checks and balances" centara moci. Naravno, "the predcjednik" je uvjeren da je istina ovo sto si gore napisao. :rolleyes:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:20
Starfish&Coffee kaže:
Pa cuj, Koffi bar zna engleski bolje od W... Amerikanci ce ga ako nita drugo bolje razumjeti. :D

"Too many good docs are getting out of the business. Too many OB-GYNs aren't able to practice their love with women all across this country." —George W. Bush

Duhovito, nema sta.

Koffi nezna tko mu glavu nosi. Toliko o tome. Nemojte mi samo o UNu pricati. Sto god su pokusali, propalo je. Koja je to predstava, moj sinko.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:21
Starfish&Coffee kaže:
Sistem apsolutno nije takav (jos uvijek). Sistem je zamisljen kao "checks and balances" centara moci. Naravno, "the predcjednik" je uvjeren da je istina ovo sto si gore napisao. :rolleyes:

Checks and Balances, tocno.

Ali Predsjednik ima glavnu ulogu u sveukupnoj federativnoj politici.

:W

Rita
17.09.2004., 03:23
Jedina svjetla tocka donekle je bio Powel, sad i on odlazi pa fakat ko bu pametan u tom officu?:eek: Sve me strah kaj bu se desilo uskoro:confused:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:25
Rita kaže:
Jedina svjetla tocka donekle je bio Powel, sad i on odlazi pa fakat ko bu pametan u tom officu?:eek: Sve me strah kaj bu se desilo uskoro:confused:

Powell je najgori od njih svih zato je pogazio ono u sto je vjerovao.

Rita
17.09.2004., 03:26
Zato sto je pogazio u sta j evjerovao? Pa to je i jako blizu,zato mislim da i odlazi.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:27
Rita kaže:
Zato sto je pogazio u sta j evjerovao? Pa to je i jako blizu,zato mislim da i odlazi.

Da. Pogazio je vlastito. Nije se slozio s ratom u Iraku.

Rita
17.09.2004., 03:27
Kaze moj muz,Powell nikad ne bi zapoceo neki rat da nije siguran da ce sve bit OK i da je isplativ, ali ocito je W imao puno pre vise utjecaja na odluke o ratu:rolleyes:

Rita
17.09.2004., 03:28
Da,pa nitko normalan se nije slozio:rolleyes:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:28
Da. Pogazio je vlastito. Nije se slozio s ratom u Iraku, a ipak ga je vrag odveo Ujedinjenim Narodima "dokazati" svijetu kako Saddam ima oruzje.

Rita
17.09.2004., 03:30
Jebiga ,politika je kurva:flop: mislim da je obecao Bushu bit uz njega taj mandat i to je to.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:31
Rita kaže:
Kaze moj muz,Powell nikad ne bi zapoceo neki rat da nije siguran da ce sve bit OK i da je isplativ, ali ocito je W imao puno pre vise utjecaja na odluke o ratu:rolleyes:

Muz ti je u pravu. Ali Powell je poznat kao ziheras. On se cak bojao Milosevica i rata sa Srbijom.

:lol:

Rita
I kak da ja sad glasam za W? Daj mi reci? NAkon svih tih sranja?

TheBronxBomber91
Rita kaže:
Da,pa nitko normalan se nije slozio:rolleyes:

Ja se nisam slozio s ratom, ali ja nisam normalan.

:lol:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:32
Rita kaže:

Znas zasto? Zato nakon svih sranja, jedini covjek kao Bush moze to popraviti. Nikakav ljigavi Kerry.

Bush ce valjda zavrsiti ono sto je zapoceo.

Rita
17.09.2004., 03:34
Muz mi je Air Force bratt i cijela familija leti ,osim njega;) izrod,hehe. Ali oni ce svi glasat za W jer se on "brine za vojsku",ja reko pa kak se brine za vas kad ste stalno u ratu , ljudi ginu na obje strane. AM mislim super se brine:rolleyes: Chaney i on se brinu kak da sto vise zarade u tom ratu:bljak: a za vojsku ih boli ona stvar,jedini koji se jos mozda i brinuo je Powell,ali je kak kazes guzica i drzao je W za dupe:flop: umjesto da ak mu se to nije dopalo i jos je morao lagat cijeli svijet,mogao je dat ostavku.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:36
Rita kaže:
Muz mi je Air Force bratt i cijela familija leti ,osim njega;) izrod,hehe. Ali oni ce svi glasat za W jer se on "brine za vojsku",ja reko pa kak se brine za vas kad ste stalno u ratu , ljudi ginu na obje strane. AM mislim super se brine:rolleyes: Chaney i on se brinu kak da sto vise zarade u tom ratu:bljak: a za vojsku ih boli ona stvar,jedini koji se jos mozda i brinuo je Powell,ali je kak kazes guzica i drzao je W za dupe:flop: umjesto da ak mu se to nije dopalo i jos je morao lagat cijeli svijet,mogao je dat ostavku.

Rita, svi ce oni na jedan nacin omastiti brk, ali ratuje se zbog malo vecih ciljeva od punjenje dzepova Bush-a i Cheney-a.

Starfish&Coffee
17.09.2004., 03:37
TheBronxBomber91 kaže:

Bush ce valjda zavrsiti ono sto je zapoceo.

Bwhahahahhaha.... ovo je vic dana. :D Imas jedan primjer u Bushevoj karijeri da je zavrisio (uspjesno) ono sto je zapoceo, sam svojom zaslugom?

Bushicin resume (http://michaelw.net/Articles/GeorgeBushsresumebyKellyK.html)

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:38
Starfish&Coffee kaže:
Bwhahahahhaha.... ovo je vic dana. :D Imas jedan primjer u Bushevoj karijeri da je zavrisio (uspjesno) ono sto je zapoceo, sam svojom zaslugom?

Bushicin resume (http://michaelw.net/Articles/GeorgeBushsresumebyKellyK.html)

Nemam.

But he's gotta start somewhere. :D

Rita
17.09.2004., 03:38
Hoces reci da je vise ljudi ko oni u igri;) :D i da je veci interes u biti? To znam, i oni su samo pijuni u svemu tome:flop:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:39
Rita kaže:
Hoces reci da je vise ljudi ko oni u igri;) :D i da je veci interes u biti? To znam, i oni su samo pijuni u svemu tome:flop:

Tocno.

Rita
17.09.2004., 03:42
Ja nikako ne mislim da ce on bilo sta zavrsiti. Desit ce se to sto se desava u Afganistanu,isto ce bit u Iraku. Kad im dojadi ,ameri ce se povuci, stavit neku figuru tamo na vlast tko ce radit sta ovi kazu a raja ,ko vas jebe. TAk je to uvijek.
Terorizma ce i dalje bit, a kaj se tice rusa i njihovog sranja,pa njima to rade ceceni, a to sto su rusi njima desetljecima radili nikom nis. Nisu nis drugo ni zasluzili,a Bush sad kao to ne vidi. Clinton je kolko se sjecam bar donekle drzao te ruse na lajni ,a Bush im je za uzvrat da sute u vezi Iraka dao otvorene ruke da rade sta hoce.

Hellkin
17.09.2004., 03:43
Rita kaže:

Cekaj malo, pa od kada si dobila pravo glasa? Nisi se nigdje pohvalila drzavljanstvom.

Rita
17.09.2004., 03:47
Ma dobro Hellikin sad ti isto cjepidlacic;):D
JA to hipotetski kazem, a i imam ja nekog utjecaja na svog muza,ne;) da vidis kad ga ucjenim ima da glasa za kog ja hocu:D:D Pricekat cu za konkretne poteze jos kojih godinu dana;)
a onda bolje da me se cuvaju. Kak ono, mogu doc na Svarcijevu poziciju ,a mozda u to vrijeme dozvole da imigranti postanu i predsjednici,cek da vidis prva zena u officu i jos tome Rita from Croatia,hehe;)

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:48
Ja nikako ne mislim da ce on bilo sta zavrsiti. Desit ce se to sto se desava u Afganistanu,isto ce bit u Iraku. Kad im dojadi ,ameri ce se povuci, stavit neku figuru tamo na vlast tko ce radit sta ovi kazu a raja ,ko vas jebe. TAk je to uvijek

E, kad bi bilo tako, bilo bi super - s obzirom.

Terorizma ce i dalje bit, a kaj se tice rusa i njihovog sranja,pa njima to rade ceceni, a to sto su rusi njima desetljecima radili nikom nis.

Bit ce, jer je nekome u interesu da bude. ;)

Clinton je kolko se sjecam bar donekle drzao te ruse na lajni ,a Bush im je za uzvrat da sute u vezi Iraka dao otvorene ruke da rade sta hoce.

Clinton nema sta govoriti, on je bombardirao Srbiju.

Hellkin
17.09.2004., 03:49
Rita kaže:
Ma dobro Hellikin sad ti isto cjepidlacic;):D
JA to hipotetski kazem, a i imam ja nekog utjecaja na svog muza,ne;) da vidis kad ga ucjenim ima da glasa za kog ja hocu:D:D Pricekat cu za konkretne poteze jos kojih godinu dana;)
a onda bolje da me se cuvaju. Kak ono, mogu doc na Svarcijevu poziciju ,a mozda u to vrijeme dozvole da imigranti postanu i predsjednici,cek da vidis prva zena u officu i jos tome Rita from Croatia,hehe;)

;)
You go girl! :top:

Rita
17.09.2004., 03:50
Sta je u tome bilo lose:D:D?Go Clinton, ko zna mozda je i MOnika imala prste u tim odlukama,vis kad su zene u officu sve stima. OVaj Bush ima neku jadnicu koja nit ne pisne:rolleyes: sva je proper:bljak:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:52
Rita kaže:
Sta je u tome bilo lose:D:D?Go Clinton, ko zna mozda je i MOnika imala prste u tim odlukama,vis kad su zene u officu sve stima. OVaj Bush ima neku jadnicu koja nit ne pisne:rolleyes: sva je proper:bljak:

Nema nista lose, meni bilo drago. :D Ali, napao je suverenu zemlju, tj. NATO pod americkim vodstvom je napao Srbiju.

Zidovski lobby je uvalio Clintonu Moniku. :D

Hellkin
17.09.2004., 03:54
TheBronxBomber91 kaže:

Zidovski lobby je uvalio Clintonu Moniku. :D

Pa da, i nakon toga mu porasla popularnost :) Vidi sto mu ide super prodaja knjige, meni je isto bila dobra za procitat.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:55
Hellkin kaže:
Pa da, i nakon toga mu porasla popularnost :) Vidi sto mu ide super prodaja knjige, meni je isto bila dobra za procitat.

Clinton is the man! Yeahhhhhh.

Ma da nisam liberal, dapace, konzervativac sam, Clinton je prva liga.

:top:

Rita
17.09.2004., 03:56
Suverenu zemlju koja je radila sranja, a i cekao je puno pre dugo. Nego sta su Afganistan i Irak nego suverene zemlje koje u principu nisu nis ni skrivile(naspram ostatka svijeta). Sa Srbijom se pokusalo pregovarat dost dugo ali nakon sto su napali tri zemlje i krenuli na KOsovo ,ovima napokon puko film. Kuzis kaj mislim?I mislim da je on imao blagoslov za razliku od Busha. Sad se vise ne sjecam tocno.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 03:58
Rita kaže:
Suverenu zemlju koja je radila sranja, a i cekao je puno pre dugo. Nego sta su Afganistan i Irak nego suverene zemlje koje u principu nisu nis ni skrivile(naspram ostatka svijeta). Sa Srbijom se pokusalo pregovarat dost dugo ali nakon sto su napali tri zemlje i krenuli na KOsovo ,ovima napokon puko film. Kuzis kaj mislim?I mislim da je on imao blagoslov za razliku od Busha. Sad se vise ne sjecam tocno.

I Irak je suverena zemlja koja je radila sranja, i to protiv vlastitog naroda.

Your point?

Rita
17.09.2004., 03:58
Moj muz kaze da sam ja konzervativna liberalka:D nes ti mene:rolleyes: eh da nam je sad Clinton,svima bi nam bilo bolje

ADEX
17.09.2004., 03:59
Dobri su mi ovi izbori u Americi.

Covjek koji je osvojio Purple Hearts je napadnut od strane covjeka za kojeg je dokazano da je se prosvercao kroz svoju sluzbu u gardi. I ovaj borac ne zna da se odbrani kako treba.

A americki narod boli neka stvar sta je ko radio u vijetnamskom ratu.

I nikada gore stanje u Iraku a svi o tome kako je CBS objavio dokument koji kao nije vjerodostojan a uopce nije relavantan u svoj toj prici.

Ko god preuzme predsjednistvo najebao je u Iraku, eno priznali su da veliki dijelovi teritorija pod kontrolom ustanika.
Broj americkih zrtava je presao 1000 tacnije 1027. Ali sve to nije bitno samo se kopa po proslosti kandidata.

Interesantno je i to da prosjecan amerikanac uopce nije svjestan utjeca predsjednickih izbora na svijet tj. citavu planetu.

I niko nema muda da stvari nazove pravim imenom.

Interesantni su ti izbori u americi.

Rita
17.09.2004., 04:01
Pa to sto je jos sto zemalja na svijetu koje rade istu stvar prema svom narodu i to sto je Bush lagao da bi napao Irak i jos mu to nije uspjelo da dobi dozvolu ,pa je i bez toga napravio sranje.

Rita
17.09.2004., 04:03
Hobbit,prosjecnog amera boli ona stvarza ostatak svijeta, i takvi ce glasat za onoga tko im obeca sve naj u USA.PA makar to znacilo uzas za ostatak planete.

Hellkin
17.09.2004., 04:03
Rita kaže:
Pa to sto je jos sto zemalja na svijetu koje rade istu stvar prema svom narodu i to sto je Bush lagao da bi napao Irak i jos mu to nije uspjelo da dobi dozvolu ,pa je i bez toga napravio sranje.

Sranje je vec postajalo i prije Busha.

Hellkin
17.09.2004., 04:04
Rita kaže:
Hobbit,prosjecnog amera boli ona stvarza ostatak svijeta, i takvi ce glasat za onoga tko im obeca sve naj u USA.PA makar to znacilo uzas za ostatak planete.

Prilicno tocno :top:

Rita
17.09.2004., 04:06
MA daj molim te, sranje je na pola planete pa nikog nije briga:rolleyes: nemoj mi samo o tome kak su oslobodili jadan narod:bljak: Nek to rade na svoj racun a ne na moj;) a izgovor je bio terorizam i nepostojece oruzje, u tom je fora.

TheBronxBomber91
Covjek koji je osvojio Purple Hearts je napadnut od strane covjeka za kojeg je dokazano da je se prosvercao kroz svoju sluzbu u gardi. I ovaj borac ne zna da se odbrani kako treba.

To sto je Kerry osvajao Purple Hearts ne znaci da je on, kako bi rekli Ameri, "the man for this job."

A americki narod boli neka stvar sta je ko radio u vijetnamskom ratu.

Tocno.

I nikada gore stanje u Iraku a svi o tome kako je CBS objavio dokument koji kao nije vjerodostojan a uopce nije relavantan u svoj toj prici.

Nikad bolje u Iraku. Zemlja slobodna, narod slobodan. :D

CBS je najebao samo tako, pogotovo Dan Rather. Oni su jednostavno HTJELI da su ti dokumenti pravi. Ali eto, nisu. :D

Ko god preuzme predsjednistvo najebao je u Iraku, eno priznali su da veliki dijelovi teritorija pod kontrolom ustanika.

Treba odjebat bleeding hearts.... and go for the kill. Stuc citavu zemlju u papar. Jedini izlaz.

Broj americkih zrtava je presao 1000 tacnije 1027. Ali sve to nije bitno samo se kopa po proslosti kandidata.

Mala, Boze me oprosti, brojka kada se uzme u obzir kolika je to stvar.

Interesantno je i to da prosjecan amerikanac uopce nije svjestan utjeca predsjednickih izbora na svijet tj. citavu planetu.

Yes and no.

I niko nema muda da stvari nazove pravim imenom.

Zivimo u svijetu lazi, get used to it.

Rita
Hellkin,vis da se slazemo, budes glasao za mene kad dodje vrijeme:D :W

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:10
Rita kaže:
MA daj molim te, sranje je na pola planete pa nikog nije briga:rolleyes: nemoj mi samo o tome kak su oslobodili jadan narod:bljak: Nek to rade na svoj racun a ne na moj;) a izgovor je bio terorizam i nepostojece oruzje, u tom je fora.

Kao da se netko sjeca izgovora i nepostojecega oruzja.

Oni su tribali ispocetka reci: "Borimo se protiv islamsikih fundamentalista, gdje god bili"....i tocka.

Tek sada je krenula ta retorika.

Nepostojece oruzje je bio velik zajeb.

Hellkin
Rita kaže:

A sto ovo u Iraku nije terorizam? I prije nego ih je Amerika napala bili su terorizirani od Sadama. Sto se tice ostatka svijeta, nije Amerika svjetski policajac, Amerika se brine za svoje interese isto kao i svaka druga zemlja.

ADEX
TheBronxBomber91 kaže:
To sto je Kerry osvajao Purple Hearts ne znaci da je on, kako bi rekli Ameri, "the man for this job."

Tocno.

Nikad bolje u Iraku. Zemlja slobodna, narod slobodan. :D

CBS je najebao samo tako, pogotovo Dan Rather. Oni su jednostavno HTJELI da su ti dokumenti pravi. Ali eto, nisu. :D

Treba odjebat bleeding hearts.... and go for the kill. Stuc citavu zemlju u papar. Jedini izlaz.

Mala, Boze me oprosti, brojka kada se uzme u obzir kolika je to stvar.

Yes and no.

Zivimo u svijetu lazi, get used to it.

Samo posmatram svijet i cudim se,

Navikavam se, polako ali sigurno samo pazim da me struja ne povuce.

Za ostatak posta predpostavicu da je ironican. :cool:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:11
Hellkin kaže:
A sto ovo u Iraku nije terorizam? I prije nego ih je Amerika napala bili su terorizirani od Sadama. Sto se tice ostatka svijeta, nije Amerika svjetski policajac, Amerika se brine za svoje interese isto kao i svaka druga zemlja.

:top:

Hellkin
17.09.2004., 04:11
TheBronxBomber91 kaže:
Kao da se netko sjeca izgovora i nepostojecega oruzja.

Oni su tribali ispocetka reci: "Borimo se protiv islamsikih fundamentalista, gdje god bili"....i tocka.

Tek sada je krenula ta retorika.

Nepostojece oruzje je bio velik zajeb.

Pa rekao je Bush davno da krece u krizarski rat, haha, pa su ga brzo savjetnici ispravili... ;)

ADEX
17.09.2004., 04:14
Hellkin kaže:
A sto ovo u Iraku nije terorizam? I prije nego ih je Amerika napala bili su terorizirani od Sadama. Sto se tice ostatka svijeta, nije Amerika svjetski policajac, Amerika se brine za svoje interese isto kao i svaka druga zemlja. Ono u Beslanu je terorizam, a u Iraku se to zove ustanak i ustanici i teritorije pod kontrolom ustanika. U startu se koristi razlicita terminologija.

Da i jos nesto amerika bas nesto ima mnogo interesa. Vojno prisustvo u 100njak zemalja.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:14
hobbit kaže:
Samo posmatram svijet i cudim se,

Navikavam se, polako ali sigurno samo pazim da me struja ne povuce.

Za ostatak posta predpostavicu da je ironican. :cool:

Nije.

1000 poginulih americkih vojnika je, Boze me oprosti, kada se uzme u obzir kolika je to akcija --- nista.

Jos jednom, to sto je Kerry bio u Vijetnamu nista ne znaci.

Jedini izlaz iz Iraka je potpuno razoriti protivnicke snage, bilo kojim nacinom. Amerika se ne smije povuci. Vijetnam se NE SMIJE ponoviti.

Irak je slobodna zemlja i narod je slobodan. To sto se oni ne mire s tim cinjenicama, druga je stvar.

P.S. njihova i nasa poimanja SLOBODE su "zericu" drugacija.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:15
Hellkin kaže:
Pa rekao je Bush davno da krece u krizarski rat, haha, pa su ga brzo savjetnici ispravili... ;)

Da, i tu su se zajebali.

Rita
17.09.2004., 04:15
Oni su probali na sve nacine opravdat taj rat ali im nekak bas i ne ide:eek:

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:16
Rita kaže:
Oni su probali na sve nacine opravdat taj rat ali im nekak bas i ne ide:eek:

Neka oni srede stvar, kasnije ce biti vremena za opravdavanja i slicne gluparije.

Hellkin
17.09.2004., 04:17
hobbit kaže:
Ono u Beslanu je terorizam, a u Iraku se to zove ustanak i ustanici i teritorije pod kontrolom ustanika. U startu se koristi razlicita terminologija.

Da i jos nesto amerika bas nesto ima mnogo interesa. Vojno prisustvo u 100njak zemalja.

Bolje da je Amerika u sto zemalja nego da vjerski fanatici i ateisti vladaju svijetom.

Rita
17.09.2004., 04:19
TheBronxBomber91 kaže:
Nije.

Jedini izlaz iz Iraka je potpuno razoriti protivnicke snage, bilo kojim nacinom. Amerika se ne smije povuci. Vijetnam se NE SMIJE ponoviti.

Irak je slobodna zemlja i narod je slobodan. To sto se oni ne mire s tim cinjenicama, druga je stvar.

P.S. njihova i nasa poimanja SLOBODE su "zericu" drugacija.

Irak slobodan:eek: ali se ne miri s tom cinjenicom:D:D
Ocito je njima bilo bolje:rolleyes: prije:D:D
Nego ovo o razaranju protivnickih snaga, kak to mislis? KOje su to protivnicke snage? Pa svakim danom ih je sve vise,nekak mi to ne stima.Tisucu vojnika fakat nije tak puno ali ako nema razloga da su poginuli onda je i svaki vojnik previse;)

Rita
17.09.2004., 04:21
Hellkin kaže:
Bolje da je Amerika u sto zemalja nego da vjerski fanatici i ateisti vladaju svijetom.
Hellikin,mislim da je amerika veci fanatik od svih tih 100 zajedno.
Nego ,iskreno mislim da nema ama bas nikakve veze sa vjerom, fanatizmom i ateizmom. Malo su prizemniji svi ti razlozi;)

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:25
Rita kaže:
Irak slobodan:eek: ali se ne miri s tom cinjenicom:D:D
Ocito je njima bilo bolje:rolleyes: prije:D:D
Nego ovo o razaranju protivnickih snaga, kak to mislis? KOje su to protivnicke snage? Pa svakim danom ih je sve vise,nekak mi to ne stima.Tisucu vojnika fakat nije tak puno ali ako nema razloga da su poginuli onda je i svaki vojnik previse;)

Ne mire se s tom cinjenicom jer sam vec napisao da su im poimanja slobode BITNO drugacija. ;)

Sta kako mislim? Pa, zenska glavo:D kad budu upirali do kraja, onda ce nestati protivnicke snage.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 04:27
Rita kaže:
Nego ,iskreno mislim da nema ama bas nikakve veze sa vjerom, fanatizmom i ateizmom. Malo su prizemniji svi ti razlozi;)

Nisu u pravu.

Borba izmedju dobra i zla se nastavlja. Tj, borba za duse se nastavlja.

Sad tko je na dobroj strani a tko ne, e, to je do tebe...

Figure it out yourself.

Rita
17.09.2004., 04:44
TheBronxBomber91 kaže:
Nisu u pravu.

Borba izmedju dobra i zla se nastavlja. Tj, borba za duse se nastavlja.

Sad tko je na dobroj strani a tko ne, e, to je do tebe...

Figure it out yourself.

Dobro i zlo, duse ... Pa covjece di ti zivis:eek: :rolleyes: kaj su i tebi isprali mozak u nekoj baptistickoj crkvi:confused: :rolleyes:

ADEX
17.09.2004., 05:13
Hellkin kaže:
Bolje da je Amerika u sto zemalja nego da vjerski fanatici i ateisti vladaju svijetom. Pa mozda ne bi ni bilo tih fanatika da nije ovih u 100 zemalja svijeta.

Mislim, mozemo o ovome do besvijesti, vrijeme ce reci ko je bio u pravu.

Eto, u Iraku su ga popusili, mogu da ubijaju koliko hoce, sto vise ubijaju to vise neprijatelja. Zacarani krug. Nije ni bitno ko je u pravu.

TheBronxBomber91
17.09.2004., 05:16
Rita kaže:
Dobro i zlo, duse ... Pa covjece di ti zivis:eek: :rolleyes: kaj su i tebi isprali mozak u nekoj baptistickoj crkvi:confused: :rolleyes:

Ne. Ja sam Katolik.

Stel sam rec:D da Spirituality lezi u pozadini svih dogadjanja.

Rita
17.09.2004., 05:51
Spirituality my ass, to je samo za mase da ih se navuce da podrze rat. To su price za malu dijecu.Daj molim te:rolleyes: Dugo vec nisam bila u katolickoj crkvi,nisam znala da su i oni tak napaljeni. Ovi tu protestanti samo o tome zuje ali sad su se ipak malkice smirili.Ono na pocetku prije dve godine je bilo :bljak: totalno. Ne padam ti jana te spike budy:flop:

Secundo
17.09.2004., 08:53
Hellkin kaže:
Evo ovako. Demokrati su gomila anarhista i razno-raznih grupa i grupica koje su se ujedinile protiv konzervativne Amerike. Te tzv. progresivne snage nemaju sanse jer im je kandidat jedan Kerry koji bas i nema dovoljno snaznu izbornu bazu, a i cijeli izborni stozer mu je totalno zakazao u protunapadima na republikance.

S druge strane, W ima stvari koje radi dobro, odlucan je u borbi protiv terorista (stvari kao u Rusiji se ovdje bas i ne desavaju), ali mi se nikako ne svidja politika izvozenja poslova u Indiju i Kinu. Da, tako se stimulira i globalna ekonomija, i mozda bi mi to bilo super da zivim u Indiji, ali ovako sam jako protiv outsourcinga.

Ipak, mislim da Bush ima puno vece sanse od Kerrya jer ima sposobniji tim uz sebe. Ionako na izbore izadje nekih 30% biraca. A sto ostatak svijeta misli o Busu, koga je to briga, nek se brinu o svojim unutarnjim problemima. ;) Ah, ti smatraš uspjehom činjenicu da te do sada nije raznjela bomba ili da te nije poklopio oteti zrakoplov? :rolleyes: Pa za takve skromne biračke zahtjeve je zaista dovoljan W. Ajd' reci mi što je to W uradio dobro. Jeli se možda poboljšalo školstvo (mislim na ono javno, svima dostupno, a ne na Harvard type sveučilišta)? Ili je možda zdravstvo sada dostupnije i siromašnima? Ili se možda smanjio državni deficit? Ili je problem terorizma ako ne riješen, onda barem suzbijen? A što se gospodarstva tiče, možda nam se uskoro budeš javljao iz Indije.

Godine pod Bushem su izgubljeno vrijeme, protračene šanse, povrat jednodimenzionalnoj militarističkoj politici koja poslužuje populističke porive širokih američkih masa. Politika inspirirana B picture westernima, totalan promašaj, krivi prioriteti, te i u slučaju pravih ciljeva odabir krivih sredstava. Dokaz je to političke nepismenosti, a i rastuče debilizacije američkog biračkog tjela koje bira po pakovanju umjesto po sadržaju.

Secundo
17.09.2004., 08:55
TheBronxBomber91 kaže:
Duhovito, nema sta.

Koffi nezna tko mu glavu nosi. Toliko o tome. Nemojte mi samo o UNu pricati. Sto god su pokusali, propalo je. Koja je to predstava, moj sinko. Hm, da, kao Kyoto naprimjer. Zašto li ono nije uspjelo, pitam se ...:rolleyes:

Secundo
17.09.2004., 09:02
Rita kaže:
Cheyney i on se brinu kak da sto vise zarade u tom ratu:bljak: a za vojsku ih boli ona stvar,jedini koji se jos mozda i brinuo je Powell,ali je kak kazes guzica i drzao je W za dupe:flop: umjesto da ak mu se to nije dopalo i jos je morao lagat cijeli svijet,mogao je dat ostavku. Hm, da, kad se spominjaju skandali oko ratnog profiterstva, sječate li se Kennetha Starr-a? To je onaj koji je trebao razjasniti Whitewater aferu Clintona (podsjetimo se, na tom planu Starr nije ništa sumnjivo našao), pa je zadatak proširio na opče kopanje po Clintonovoj viti. Pitam se zašto neki Starr nije malo preispitao Busha, pa da se vidi kakvi nečisti poslovi su se sklapali dok su marinci ginuli (i ginu) u Iraku? Ja bi postavio i pitanje moralne kvalifikacije predsjednika koji uz neuspješno kopiranje John Wayne fora ljude šalje u smrt, dok se u sličnoj situaciji za vrijeme vjetnamskog rata držao što dalje od opasnosti.

Secundo
17.09.2004., 09:04
Rita kaže:
...cek da vidis prva zena u officu i jos tome Rita from Croatia,hehe;) Ideeeeš :top: moj glas imaš. Ionako mislim da su izbori preozbiljna stvar da ih se prepusti Amerima. Trebali bi nas u Europi pitati :zubo:

happygoose
17.09.2004., 09:06
Secundo kaže:
Hm, da, kao Kyoto naprimjer. Zašto li ono nije uspjelo, pitam se ...:rolleyes:

Zato kaj je Kyoto prodavanje magle....

happygoose
17.09.2004., 09:08
Secundo kaže:
Hm, da, kad se spominjaju skandali oko ratnog profiterstva, sječate li se Kennetha Starr-a? To je onaj koji je trebao razjasniti Whitewater aferu Clintona (podsjetimo se, na tom planu Starr nije ništa sumnjivo našao), pa je zadatak proširio na opče kopanje po Clintonovoj viti. Pitam se zašto neki Starr nije malo preispitao Busha, pa da se vidi kakvi nečisti poslovi su se sklapali dok su marinci ginuli (i ginu) u Iraku? Ja bi postavio i pitanje moralne kvalifikacije predsjednika koji uz neuspješno kopiranje John Wayne fora ljude šalje u smrt, dok se u sličnoj situaciji za vrijeme vjetnamskog rata držao što dalje od opasnosti.

za vrijeme ispred izbora nitko nece talasati,nema se politicke volje.....
Tako je naime svuda po svijetu, pa i u hr i ostatku Eu-a.....

happygoose
17.09.2004., 09:18
Secundo kaže:
Ideeeeš :top: moj glas imaš. Ionako mislim da su izbori preozbiljna stvar da ih se prepusti Amerima. Trebali bi nas u Europi pitati :zubo:

Moj ne:D(ko da je njoj bitno kaj ja kazem)
A zakon po kojem se ne mozes kandidirati za funkciju predsjednika SAD-a, ako nisi rodjen tlu SAD-a se nece jos dugo mijenjati.:p

Secundo
17.09.2004., 11:15
happygoose kaže:
Zato kaj je Kyoto prodavanje magle.... Ahem, što je to nejasno u onom propalom dogovoru?

Secundo
17.09.2004., 11:16
happygoose kaže:
za vrijeme ispred izbora nitko nece talasati,nema se politicke volje.....
Tako je naime svuda po svijetu, pa i u hr i ostatku Eu-a..... Ne kužim. Zar to ne bi trebala biti udarna tema?

CroatiaTomo
17.09.2004., 14:04
Mozda kad bi to "dobro" prestalo ciniti zlo...borbe vise ne bi trebalo ni biti.
Ako odvalis sljagu nekome i onda se zalis sto ti isti taj ju zeli vratiti pa se lacas pistolja da bi to rijesio...to nije borba.

LaPerla
17.09.2004., 14:09
Ne mislim da Amerika treba opravdavati svoje postupke bilo kome.

Bush ima moj glas kao sto je imao i prije 4 godine. Kerry-a smatram nedozrelim da preuzme funkciju u ovako kriticnom razdoblju.

Seneca
17.09.2004., 14:29
Prica o Amerikancu i Talibancu! (http://gornjastubica.com/zbrdazdola/strip/talibanci.htm)

special Ed
17.09.2004., 14:41
Ma koja odlucnost, kakve su to gluposti...pa taj kreten ne zna ni govorit kak spada, i onak sve dragi Dick vodi. To da je svijet sad sigurnije mjesto to moze prodavati svojim rednecima na Floridi. Stvar je u tome, kako je neko lijepo vec tu rekao na forumu, da Amere boli neka stvar (ok ne mogu reci za sve, jer stvarno znam super ljudi) kaj se desava tam negdje u nekoj dalekoj zemlji o kojoj i onak nista ne znaju.
Zapravo kaj je najzalosnije mozda nije da ih boli, nego jednostavno ne kuze ili ne zele kuzit jel je njima OK i kaj se onda ima tu neko nekaj bunit. A obicna raja je ta koja presudi na izborima, a raji je bitno da ima posao i da moze otplatit hipoteku i dobro zivjet.

Ne moze mi niko reci da je Bush ok ako je uspio u 4 godine totalno preokrenuti sliku Amerike u svjetskoj javnosti. Nek mi neko objasni frazu "preventivni napadi" koju je Bushev kabinet poceo prakticirat. Pa nije svijet njegov ranc u Texasu ....al ocito je. Ne kazem da je Kerry zato bolji kandidat, nego samo kazem da je Bush definitivno nesto sto Americi nije trebalo ili barem ne jos jednom.

Seneca
17.09.2004., 14:51
Bush o osovini zla (31/1/02)
Komentar Vlade Sjedinjenih Država

U govoru o stanju nacije, koji je održao 29. siječnja, predsjednik Bush je rekao da su otkrića - do kojih je u Afganistanu došla koalicija predvodjena Sjedinjenim Državama - “potvrdila da su bila točna naša najgora strahovanja, te su pokazala kakvih su stvarnih dimenzija predstojeći zadaci. Gledajući video snimke na kojima se oni smiju gubitku života nedužnih ljudi, shvatili smo dubinu neprijateljske mržnje prema nama. … Pronašli smo nacrte američkih nuklearnih elektrana i vodoopskrbnih sustava, te detaljne upute za pravljenje kemijskog oružja, kao i zemljovide američkih gradova s iscrpnim opisima objekata u Americi i diljem svijeta.”
Američke su snage u Afganistanu uništile logore za obuku terorista, ali takvi logori i danas postoje u desecima zemalja. Prema riječima predsjednika Busha, “terorističko podzemlje – koje sačinjavaju grupe poput Hamasa, Hezbollaha, Islamskog Džihada i Jaish-e-Mohammeda – funkcioniraju u udaljenim džunglama i pustinjama, te se skrivaju u središtima velikih gradova.” “Dokle god logori za obuku postoje, dok god zemlje pružaju utočište teroristima, sloboda je u opasnosti” - rekao je gospodin Bush. “Amerika i njeni saveznici – rekao je – to ne smiju i neće dopustiti.”

Neke zemlje, poput Filipina, Bosne i Pakistana, obračunavaju se s teroristima. “No, neke će vlade mirno reagirati na terorizam” – rekao je predsjednik Bush i dodao: “Budite sigurni – ukoliko one ne reagiraju, Amerika hoće.”

Još jedan je cilj da se spriječi režime koji podržavaju terorizam da nuklearnim, biološkim ili kemijskim oružjem, te balističkim projektilima prijete Americi ili njenim prijateljima. “Sjeverna Koreja – rekao je predsjednik Bush – naoružava se projektilima i oružjem za masovno uništavanje, dok istovremeno izgladnjuje svoje stanovnike. Iran agresivno pokušava doći do takvog oružja, te izvozi terorizam, dok istovremeno nekolicina osoba, koje nisu došle na vlast izborima, guše nade iranskog naroda da će ostvariti slobodu. Irak nastavlja poticati neprijateljstvo protiv Amerike, te podržava terorizam. Irački režim već duže od deset godina razvija antraks, nervne plinove i nuklearno oružje.”

“Takve države, te njihovi teroristički saveznici, čine osovinu zla, naoružavajući se da bi ugrozili mir u svijetu,” rekao je predsjednik Bush. “Sve bi zemlje trebale znati da će Amerika učiniti ono što je potrebno kako bi se zajamčila sigurnost naše zemlje.”

Gospodin je Bush rekao da će Sjedinjene Države biti odlučne u svojim akcijama, ali neće čekati da se opasnost nagomila. "Sjedinjene Države neće dopustiti da nam najopasnije države svijeta prijete najrazornijim oružjem na svijetu”. “Naš rat protiv terorizma već traje, ali je to tek početak” – rekao je predsjednik Bush.

:eek: :rolleyes:

happygoose
17.09.2004., 15:13
Secundo kaže:
Ne kužim. Zar to ne bi trebala biti udarna tema?

Sarkazam na stranu, trebalo bi, ali u nasem nesavrsenom svijetu to nije tako, pa ni u hr se ne talasa prije izbora.
U americi se pak "peru" takvim niskim udarcima za koje prosjecni europljanin nije nikad cuo..:D kakve se sve gadosti vade, pa i mast pojedinim kandidatima...:D

Da se razumijemo, ono sto je meni osobno nerazumljivo, jest cinjenica da u zemlji od 300 000 000 m ljudi , postoje samo dva kandidata, Kerry i Bush...mislim da sam time sve rekla...;)

U zivotu, pa tako i u politici, nista nije crno bijelo.
Meni se recimo osobno gadi nedavna izjava "Koffija", koji slavodobitno izjavljuje kako je rat nelegalan, a za sranje u Darfuru ce opet sazivat sjednice "da utvrde da li je bilo genocida" mislim, ko kome tu sere.Sta cekaju da pobiju ljude, pa ce onda utvrdjivati...cinjenice...

Ja osobno uopce nemam iluzija o UN, kao trenutno organiziranoj u najmanju ruku mafiji(karikiram,jer ocito netko ne zeli istragu kud je nestala lova iz nafte za hranu), i teskom red-tape-u...od ljudi koje sama poznajem i poslovnom kontaktu sa istima, a rade za un, mozda 10 posto radi onako i funkcionira kao sto su ideali UN zacrtali.. sva ostalo kje za *****...

A sto se tice europe na relaciji UN i Irak, to su najobicniji licimjeri koji samo cekaju da sjebu nekoga pa da i oni dobju komad kolaca...vidjet cemo za godinmu dvije kad miroljubive firme iz eu pocnu dobivati milijonske ugovore u iraki, jer onda ce jel sve biti legalno, jel legalna pljacka i tako to...nema veze sto je hrpa ljudi poginula da bi svi oni dobili ugovore....."zna se" kome se prodavla nafta iz Iraka pod UN-ovim embargom i koga su brodovi americke mornarice lovali po mediteranu....uostalom proguglaj....

I nakraju svi mi popusili od europskih, ruskih i americkih politicara koji sve ucinise u nase ime...u americi paranoja, u europi ljudi po ulici sami sebe zavaravju, a u rusiji se budi novi Staljin..i nikome nista...

happygoose
17.09.2004., 15:19
Secundo kaže:
Ahem, što je to nejasno u onom propalom dogovoru?

Pa prilicno je jasno, male zemlje poput nase domovine trebale bi usporiti rast, a velike koje su "zagadile" citav svijet ce njima prodavat tehnologiju da smanje zagadjivanje....pa to je vic stoljeca......:eek: :D ne bi ga niti ja potpisala, pogotovo kad se stvorila citava masovna histerija oko staklenika i GMO-a.....cisto licimjerje "europljana" i ostalih zemalja koje su ga poticale...
da ga je hr poitpisala to bi se vjerojatno okarakteriziralo za nekih 20 god kao industrijsko i financijsko samoubojstvo...;)

Seneca
17.09.2004., 15:19
... Make no mistake Mr. BUSH, the outrage against the war is there - among active-duty service people, military families, and working-class communities all over the country ...

September 16th, 2004

Larry Syverson, whose son Bryce is a tank gunner in the 1st Armored Division stationed in Baghdad, told me: "I asked my son what do they talk about over there, you know, on their down time when they're not patrolling or doing raids. My son said, 'we try to guess the number of dead soldiers that's going to make the American people wake up and turn against the war.'" Larry and his son thought that 1,000 military deaths in Iraq might do it.

That tragic milestone has come faster than anyone expected. As of this writing, 1,003 American military personnel have died in Iraq, and over 7,000 have been wounded. No one knows how many Iraqis have died, but estimates range up to 30,000.

LaPerla
17.09.2004., 15:26
happy zaboravljas Ralph Nader :D

Ima jos (http://www.politics1.com/p2004.htm)

Secundo
17.09.2004., 15:27
happygoose kaže:
... da ga je hr poitpisala to bi se vjerojatno okarakteriziralo za nekih 20 god kao industrijsko i financijsko samoubojstvo...;) OK, ovak' će biti ekološko. Osim toga se ne bi složio oko prodaje tehnologije, kada govorimo o spriječavanju CO2. Tu je u pitanju građevinska tehnologija (margarita, objasni im ti), promet (hoćemo kupovati štedljive aute ili ne) i industrija (koje u HR ionako nema previše). Večina toga ne ide pod high tech, npr. jedan moj rođak u HR zarađuje lovu sa izolacijskim materijalima, njemu bi definitivno bilo bolje.

Secundo
17.09.2004., 15:37
happygoose kaže:
Sarkazam na stranu, trebalo bi, ali u nasem nesavrsenom svijetu to nije tako, pa ni u hr se ne talasa prije izbora.
U americi se pak "peru" takvim niskim udarcima za koje prosjecni europljanin nije nikad cuo..:D kakve se sve gadosti vade, pa i mast pojedinim kandidatima...:D Pa baš zato se meni nude parole tipa "Bush - kukavica" ili "Bush - ratni profiter".
happygoose kaže:
Meni se recimo osobno gadi nedavna izjava "Koffija", koji slavodobitno izjavljuje kako je rat nelegalan, a za sranje u Darfuru ce opet sazivat sjednice "da utvrde da li je bilo genocida" mislim, ko kome tu sere.Sta cekaju da pobiju ljude, pa ce onda utvrdjivati...cinjenice... Previše očekivaš. UN nije izvršni organ, niti ima vojna sredstva. Kofi ne može puno više nego sazivati sjednice, u nadi da problem dobije dovoljno publiciteta (i na US vlasti bude neki Clinton-type predsjednik) da se netko odluči krenuti u akciju, kao u Srbiji 1999., ili u Somaliji (bas šteta, da su Ameri barem malo ustrajali tamo unatoč onih gubitaka, danas bi imali puno manje problema).
happygoose kaže:
Ja osobno uopce nemam iluzija o UN, kao trenutno organiziranoj u najmanju ruku mafiji(karikiram,jer ocito netko ne zeli istragu kud je nestala lova iz nafte za hranu), i teskom red-tape-u...od ljudi koje sama poznajem i poslovnom kontaktu sa istima, a rade za un, mozda 10 posto radi onako i funkcionira kao sto su ideali UN zacrtali.. sva ostalo kje za *****... Istina, UN treba unutarnju reviziju koja pazi na trošenje sredstava. Močne države bi svoju poziciju trebale iskoristiti za to, a ne kupovati glasove u UN-u dozvoljavajući nekim koruptnim režimima da uživaju u sinekurama UN-a.

happygoose
17.09.2004., 15:37
Secundo kaže:
OK, ovak' će biti ekološko. Osim toga se ne bi složio oko prodaje tehnologije, kada govorimo o spriječavanju CO2. Tu je u pitanju građevinska tehnologija (margarita, objasni im ti), promet (hoćemo kupovati štedljive aute ili ne) i industrija (koje u HR ionako nema previše). Večina toga ne ide pod high tech, npr. jedan moj rođak u HR zarađuje lovu sa izolacijskim materijalima, njemu bi definitivno bilo bolje.

Daklem, jedna je stvar potpisivanje "globalnog ugovora", a druga je stvar stvarati pozitivno ekolosko ozracje.Uciti ljude nekom hebenom standardu i obrascu eko ponasanja ili ga porezno poticati..kao kupovanje hibrida kojih(nisam upoznata da ih ima u EU) bi ja prva kupila, novu toyotu hibrida i tak... kakve veze ima biti ekoloski savjestan gradjanin jedne zemlje i izravno nametanje smanjenje produkcije u industrij i opcenito proizvodnjii....

Nije bitno je Secundo sto u nasoj domovini i nema previse industrije to njima tak i tak ne treba, bude neko drugi njima prodavao tehnologiju i proizvode, a "glupi" hrvati neka placaju kao sto placaju skupu cijenu T HT telekoma hebote, trebalo spizdit taj telekom van i otvorit trziste posteno za sve....a ne se dat hebavat od eu bagre koja stalno nesto zvrca a u svom dvoristu nisu pocistili.....ako nemamo postovanja prema sebi, nece ga imati ni bilo tko drugi....

happygoose
17.09.2004., 15:44
Secundo kaže:
Pa baš zato se meni nude parole tipa "Bush - kukavica" ili "Bush - ratni profiter".
Previše očekivaš. UN nije izvršni organ, niti ima vojna sredstva. Kofi ne može puno više nego sazivati sjednice, u nadi da problem dobije dovoljno publiciteta (i na US vlasti bude neki Clinton-type predsjednik) da se netko odluči krenuti u akciju, kao u Srbiji 1999., ili u Somaliji (bas šteta, da su Ameri barem malo ustrajali tamo unatoč onih gubitaka, danas bi imali puno manje problema).
Istina, UN treba unutarnju reviziju koja pazi na trošenje sredstava. Močne države bi svoju poziciju trebale iskoristiti za to, a ne kupovati glasove u UN-u dozvoljavajući nekim koruptnim režimima da uživaju u sinekurama UN-a.

ma koju hebenu reviziju, treba ga totalno decentralizirati i restruktuirati, pa meni nema gore kad ti u vjecu za ljudska prava sjednu zemlje tipa Libija Iran i slicni:bljak: , sta je to , cista nakarada i cirkus...lova curi na sve strane i krade se na sve strane...

Da je neki americki vojnik silovao zenu u xx zemlji to bi danima i tjednima punilo stranice tabloida i tv programe, a kad vojnici i sluzbenici UN-a u zamjenu za pretplacenu hranu traze seksualne usluge zena i djevojcica u Africi, to se cuje tu i tamo....
Da ne spominjem kaj se radilo po Baniji za vrijeme rata i svercanjem nafte cetnicima....pa su im u sisku digli barikade na cest, jer se ljudi nisu dali zajebavto od kretena koji su naftu slali u Petrinju i Glinu, da bi ovi onda tenkovima pucali po Sisku.Da nije bilo amera na balkanu, UN i promatraci EU bi napravili ne mir vec goli huraC...SA VELIKIM K
Tko kontrolira UN?

LaPerla
17.09.2004., 15:52
Koliko je samo dignute prasine i jos uvijek traje oko dogadjaja u Abu Gharib zatvoru ali kada se glave odsjeku i ljudi nestanu sa lice zemlje bez traga no big deal. Bitno je popljuvati amere...licemjerno do neba.

happygoose
17.09.2004., 16:05
LaPerla kaže:
Koliko je samo dignute prasine i jos uvijek traje oko dogadjaja u Abu Gharib zatvoru ali kada se glave odsjeku i ljudi nestanu sa lice zemlje bez traga no big deal. Bitno je popljuvati amere...licemjerno do neba.

Iskreno, i treba, jer je ocito zakazalo ono "cek and balance", jer to nije ono za sto su ti ljudi obuceni..
Svatko tko zna nekog ko sluzi armed forces moze slobodno pitati da li barem jednom godisnje imaju ekstevzivni tecaj iz Zenevske konvencije i kaj im pise na njihovoj vlastitoj vojnoj iskaznici, i sta se citira na istoj, koja prava iz te iste jebene konvencije.
Sad se izvalce na tajne sluzbe, koji drek, toliki mudonje kad su se izivljavali nad ljudima, a sad nemaju muda reci "jesam kriv sam"...fuj, uostalom u military code im kaze da imaju pravo odbiti izvrsiti naredbe koje su protivne zenevskoj konvenciji, ljudskim pravima, ustavu sad-a, da ne nabrajam....ti ljudi su to znali ali su i dalje nastvaili....

I treba ih drati za taj zatvor...do vrha...ali isto tako onda i prema svima ostalima, jer u smrti ljudskog bica ne bi smjelo biti licimjerja.

LaPerla
17.09.2004., 16:12
Zato sam samo ako se realno deru i oni drugi. Postoji jako mnogo favoritizma i drzanja jedne strane meni je to licemjerno.

Seneca
17.09.2004., 16:29
LaPerla kaže:
Jadni Amerikanci kao i Britajn i Australija ...ilegalno napali tudju zemlju...sa hrpom laznih izjava i optuzba...kakove lazi MR. Busha,
nastavio je privatni rat svoga oca...danas cijeli svjet znade istinu!Gulf war je bio unistio Irak ...i nisu niti imali nikakovo naoruzavanje...vecinom je sve bilo unisteno sa Gulf war!

Army prison system were devastating. Specifically, Taguba found that between October and December of 2003 there were numerous instances of “sadistic, blatant, and wanton criminal abuses” at Abu Ghraib. This systematic and illegal abuse of detainees, Taguba reported, was perpetrated by soldiers of the 372nd Military Police Company, and also by members of the American intelligence community. (The 372nd was attached to the 320th M.P. Battalion, which reported to Karpinski’s brigade headquarters.) Taguba’s report listed some of the wrongdoing:

Breaking chemical lights and pouring the phosphoric liquid on detainees; pouring cold water on naked detainees; beating detainees with a broom handle and a chair; threatening male detainees with rape; allowing a military police guard to stitch the wound of a detainee who was injured after being slammed against the wall in his cell; sodomizing a detainee with a chemical light and perhaps a broom stick, and using military working dogs to frighten and intimidate detainees with threats of attack, and in one instance actually biting a detainee.

There was stunning evidence to support the allegations, Taguba added—“detailed witness statements and the discovery of extremely graphic photographic evidence.” Photographs and videos taken by the soldiers as the abuses were happening were not included in his report, Taguba said, because of their “extremely sensitive nature.”

The photographs—several of which were broadcast on CBS’s “60 Minutes 2” last week—show leering G.I.s taunting naked Iraqi prisoners who are forced to assume humiliating poses. Six suspects—Staff Sergeant Ivan L. Frederick II, known as Chip, who was the senior enlisted man; Specialist Charles A. Graner; Sergeant Javal Davis; Specialist Megan Ambuhl; Specialist Sabrina Harman; and Private Jeremy Sivits—are now facing prosecution in Iraq, on charges that include conspiracy, dereliction of duty, cruelty toward prisoners, maltreatment, assault, and indecent acts. A seventh suspect, Private Lynndie England, was reassigned to Fort Bragg, North Carolina, after becoming pregnant.

Secundo
17.09.2004., 16:42
LaPerla kaže:
Koliko je samo dignute prasine i jos uvijek traje oko dogadjaja u Abu Gharib zatvoru ali kada se glave odsjeku i ljudi nestanu sa lice zemlje bez traga no big deal. Bitno je popljuvati amere...licemjerno do neba. Hm, pa valjda za Amere vrijede malo viši kriteriji nego za neke divljake tamo u Iraku? To nisu dvostruki standardi, već doslijednost. Dok Ameri tvrde da uvode demokraciju, slobodu i pravnu državu u Iraku, njihovi protivnici se deklariraju tek kao Irački patrijoti, slijedbenici Islama (kakogod krivo shvačenog) ili štoveć, i time uopće ne reklamiraju neku ljudskost za sebe.

Secundo
17.09.2004., 16:56
happygoose kaže:
Daklem, jedna je stvar potpisivanje "globalnog ugovora", a druga je stvar stvarati pozitivno ekolosko ozracje.Uciti ljude nekom hebenom standardu i obrascu eko ponasanja ili ga porezno poticati..kao kupovanje hibrida kojih(nisam upoznata da ih ima u EU) bi ja prva kupila, novu toyotu hibrida i tak... kakve veze ima biti ekoloski savjestan gradjanin jedne zemlje i izravno nametanje smanjenje produkcije u industrij i opcenito proizvodnjii.... FYI, Toyota Prius (hibrid) se prodaje u Europi, Toyota radi naveliko reklamu da bi si popravili imiđ firme koja proizvodi vrlo pouzdane ali nazadne i dosadne aute.

Uostalom, ne radi se o smanjenju proizvodnje, već o preusmjerenju: Umjesto da se lova troši na 4x4 od 2.5 tone, ide u aute koji nisu ništa jeftiniji, ali zato puno napredniji i zato štedljiviji. Profitabilnost takvih proizvoda je dokazana, znači industrija bazirana na takvim proizvodima je moguča. Druga stvar je što Ameri za sada ne znaju napraviti takve proizvode kao što to znaju Europljani, pa bi, ako bi se naglo pooštrili propisi glede potrošnje (a može i cijena goriva), šef GM-a sjedio u Wolfsburgu ili Stuttgartu ;)

Dokaz za to je baš hibrid tehnologija, koja je nova, pa su uvijeti za sve isti. Ako bi se dozvolila diesel tehnologija, Europski proizvođači bi Amere dotukli u roku keks. Hibrid je uostalom promašen pokušaj, obzirom da ti motori štede samo u stop&go režimu, dok na otvorenoj cesti ništa manje ne troše od običnog benzinca.happygoose kaže:
Nije bitno je Secundo sto u nasoj domovini i nema previse industrije to njima tak i tak ne treba, bude neko drugi njima prodavao tehnologiju i proizvode, a "glupi" hrvati neka placaju kao sto placaju skupu cijenu T HT telekoma hebote, trebalo spizdit taj telekom van i otvorit trziste posteno za sve....a ne se dat hebavat od eu bagre koja stalno nesto zvrca a u svom dvoristu nisu pocistili.....ako nemamo postovanja prema sebi, nece ga imati ni bilo tko drugi.... :confused: Si ti nešto ljuta? Ne vidim nikakve veze između tehnologije za štednju energije, koja ne košta više od konvencionalne, ili se može proizvesti i u HR s jedne strane i neuspjele privatizacije HT-a s druge strane.

LaPerla
17.09.2004., 16:56
Ne tvrdim da ne postoji double standard ali America nije ista nakon 9/11.
Ameri su uveli komadic demokratije samim skidanjem Huseina s vlasti.

happygoose
17.09.2004., 17:34
Secundo kaže:
FYI, Toyota Prius (hibrid) se prodaje u Europi, Toyota radi naveliko reklamu da bi si popravili imiđ firme koja proizvodi vrlo pouzdane ali nazadne i dosadne aute.

Uostalom, ne radi se o smanjenju proizvodnje, već o preusmjerenju: Umjesto da se lova troši na 4x4 od 2.5 tone, ide u aute koji nisu ništa jeftiniji, ali zato puno napredniji i zato štedljiviji. Profitabilnost takvih proizvoda je dokazana, znači industrija bazirana na takvim proizvodima je moguča. Druga stvar je što Ameri za sada ne znaju napraviti takve proizvode kao što to znaju Europljani, pa bi, ako bi se naglo pooštrili propisi glede potrošnje (a može i cijena goriva), šef GM-a sjedio u Wolfsburgu ili Stuttgartu ;)

Dokaz za to je baš hibrid tehnologija, koja je nova, pa su uvijeti za sve isti. Ako bi se dozvolila diesel tehnologija, Europski proizvođači bi Amere dotukli u roku keks. Hibrid je uostalom promašen pokušaj, obzirom da ti motori štede samo u stop&go režimu, dok na otvorenoj cesti ništa manje ne troše od običnog benzinca. :confused: Si ti nešto ljuta? Ne vidim nikakve veze između tehnologije za štednju energije, koja ne košta više od konvencionalne, ili se može proizvesti i u HR s jedne strane i neuspjele privatizacije HT-a s druge strane.

Toyota je nazadan i doasadan auto......!?to mozes samo u svoje ime pricat...

Samo mi reci jednu stvar, gdje se proizvodi ta Toyota P. i cija je to tehnologija?
Gdje se najvise koristi(kojoj zemlji)?
Dali si je ti vozio i isprobao, kad donosis takav strucni zaljucak ili je to prepisano iz auto-moto casopisa?
I gdje su ti automobili , hibridni i ta tehnologija koju europljani proizvode?
I ako su tak losi, jel , hibridni, zasto ih europljani uvoze?

Prvo mi nabijes na nos kak se ne voze i ne koriste, blabalbla, i sad tvrdis da ih u stvari ni ne trebamo koristiti, jer eto europljani naprave bolji dizelski.Pa da zivim u americi radije bih vozila dizelski, ali se ne isplati zbog odrzavanja i dijelova.Vozim auto koji smo "dofurali" iz amerike, koji je tak losi, od 2.5 tone, kaj tak "puno" trosi,koristi najnormalniji superduper benzin sa eu benzinskih stanica, i to vec 4 godine, u istoj klasi kao i automobili slicnih predispozicija drugih eu proizvodjaca...o cemu ti pricas
:confused: :confused: ni gori ni losiji od vecina na autobanu.

Uostalom buducnost bazirana na fosilnim gorivima nam nije garantirana, pa je meni drago da se radi i na drugim tehnologijama...meni bi bilo drago da je netko, nije bitno da li ameri ili europljani, izmisle...:top:

Moloch
17.09.2004., 19:56
Seneca kaže:

Jadni Amerikanci kao i Britajn i Australija ...ilegalno napali tudju zemlju...sa hrpom laznih izjava i optuzba...kakove lazi MR. Busha,
nastavio je privatni rat svoga oca...danas cijeli svjet znade istinu!Gulf war je bio unistio Irak ...i nisu niti imali nikakovo naoruzavanje...vecinom je sve bilo unisteno sa Gulf war!

Army prison system were devastating. Specifically, Taguba found that between October and December of 2003 there were numerous instances of “sadistic, blatant, and wanton criminal abuses” at Abu Ghraib. This systematic and illegal abuse of detainees, Taguba reported, was perpetrated by soldiers of the 372nd Military Police Company, and also by members of the American intelligence community. (The 372nd was attached to the 320th M.P. Battalion, which reported to Karpinski’s brigade headquarters.) Taguba’s report listed some of the wrongdoing:

Breaking chemical lights and pouring the phosphoric liquid on detainees; pouring cold water on naked detainees; beating detainees with a broom handle and a chair; threatening male detainees with rape; allowing a military police guard to stitch the wound of a detainee who was injured after being slammed against the wall in his cell; sodomizing a detainee with a chemical light and perhaps a broom stick, and using military working dogs to frighten and intimidate detainees with threats of attack, and in one instance actually biting a detainee.

There was stunning evidence to support the allegations, Taguba added—“detailed witness statements and the discovery of extremely graphic photographic evidence.” Photographs and videos taken by the soldiers as the abuses were happening were not included in his report, Taguba said, because of their “extremely sensitive nature.”

The photographs—several of which were broadcast on CBS’s “60 Minutes 2” last week—show leering G.I.s taunting naked Iraqi prisoners who are forced to assume humiliating poses. Six suspects—Staff Sergeant Ivan L. Frederick II, known as Chip, who was the senior enlisted man; Specialist Charles A. Graner; Sergeant Javal Davis; Specialist Megan Ambuhl; Specialist Sabrina Harman; and Private Jeremy Sivits—are now facing prosecution in Iraq, on charges that include conspiracy, dereliction of duty, cruelty toward prisoners, maltreatment, assault, and indecent acts. A seventh suspect, Private Lynndie England, was reassigned to Fort Bragg, North Carolina, after becoming pregnant.

E, Vilko, nije ti dugo trebalo... :D

LaPerla
17.09.2004., 20:47
:rofl: :rofl:

P.S.
znadem te izdalo

TheBronxBomber91
17.09.2004., 23:07
Rita kaže:
Spirituality my ass, to je samo za mase da ih se navuce da podrze rat. To su price za malu dijecu.Daj molim te:rolleyes: Dugo vec nisam bila u katolickoj crkvi,nisam znala da su i oni tak napaljeni. Ovi tu protestanti samo o tome zuje ali sad su se ipak malkice smirili.Ono na pocetku prije dve godine je bilo :bljak: totalno. Ne padam ti jana te spike budy:flop:

Opet ti djavla ne razumis. Nema to veze s katolickom ili baptist crkvom ili s ispiranjem mozgova, ili s povucevenjem mase....

Metafizika je posrijedi.

Halo!

CroatiaTomo
18.09.2004., 02:29
Niko ne sme da vas bije, osim Busha i CIA-e

Rita
18.09.2004., 04:19
Ma koja hebena metafizika:rolleyes: :eek: pojasni ti to meni malo:D

TheBronxBomber91
18.09.2004., 05:28
Rita kaže:
Ma koja hebena metafizika:rolleyes: :eek: pojasni ti to meni malo:D

Hmm...nu....

Neka sila sve goni. Dobra, losa, ona posrijedi.... sila.

Understand?

:)

Seneca
18.09.2004., 06:27
Moloch kaže:
E, Vilko, nije ti dugo trebalo... :D

Za vas je svatko tko kaze nesto sta vam ne odgovara odmah VILKO.

P.S. Perla ...a gdje je ZNADEM

Inace ja sam stariji forumas, nije da tek sada sam prvi puta cuo o nekome ili da ga tekar upoznajem,kaj si sve ne umisljate.

Vilko je pisao pod svojim imenom i nije se bojao kazati sta i koga se sta tice, makar nije vodio kako je kazao politiku.

Ne treba njemu siguran sam moj nadimak, da pise ima svoj!

A Moloch znas kaj drugi misle o tebi?

LaPerla
18.09.2004., 13:59
Seneca kaže:

evo ga

Seneca kaže:

...danas cijeli svjet znade istinu!

Seneca
18.09.2004., 14:05
LaPerla kaže:
evo ga

Sjedni jedan,

Ja ZNADEM

cijeli svjet ZNADE istinu!
:rolleyes: :D

Banirani
18.09.2004., 14:08
LaPerla kaže:

Ameri su uveli komadic demokratije samim skidanjem Huseina s vlasti.

Veću budalaštinu nisam odavno čuo.

Ameri su jedino donijeli kaos i smrt u Irak. Umjesto da su ostavili Sadama koji je one životinje držao pod kontrolom oni idu trenirati strogoću. I što sad ? Gdje ta čuvena demokracija? Sad toj čuvenoj demokraciji smeta i Iran. Imaju tobože atomsku bombu. Ima i Indija i Pakistan i Kina pa ne čujem da njima prijete. I ako se svijet ima koga bojati to je USA oni su jedini tu atomsku bombu i upotrijebili.

Seneca
18.09.2004., 14:20
kokica1 kaže:
Vilko,Vilko :rolleyes: :bljak:

Gospodjice kokica 1,2,3,7,Milojka, Podivljala Blitka..i.t.d.klonovi koliko se zeli????samo moderatori trebaju objaviti listu!

Zar ti Vilko toliko fali da mozes pljuvati ,biti bezobrazna i tjerati staru kokosnju juhu????

Na krivoj si adresi,pitaj Bore postara?:D :D

ciao bella

:w :W

LaPerla
18.09.2004., 14:25
Banirani kaže:

Ameri su jedino donijeli kaos i smrt u Irak. Umjesto da su ostavili Sadama koji je one životinje držao pod kontrolom oni idu trenirati strogoću. I što sad ? Gdje ta čuvena demokracija? Sad toj čuvenoj demokraciji smeta i Iran. Imaju tobože atomsku bombu. Ima i Indija i Pakistan i Kina pa ne čujem da njima prijete. I ako se svijet ima koga bojati to je USA oni su jedini tu atomsku bombu i upotrijebili.
Hipoteticki je receno. U stvarnosti donosenje demokracije "zivotinjama" je nemoguce i vjerujem da je bilo bolje da nisu ni pokusavali ali sada kad su vec tamo moj izbor je da ih podrzavam jer nema nazad.

Banirani
18.09.2004., 14:27
Seneca kaže:
Gospodjice kokica 1,2,3,7,Milojka, Podivljala Blitka..i.t.d.klonovi koliko se zeli????samo moderatori trebaju objaviti listu!

A kako ti "ZNADEŠ" za sve kokicine nickove ako si novi. Ili možda i ti čitaš forum "od malih nogu" i tek si se sad odlučio uključiti. ;) ;)

Banirani
18.09.2004., 14:31
LaPerla kaže:
Hipoteticki je receno. U stvarnosti donosenje demokracije "zivotinjama" je nemoguce i vjerujem da je bilo bolje da nisu ni pokusavali ali sada kad su vec tamo moj izbor je da ih podrzavam jer nema nazad.

Ima nazad kako nema. Priznati grešku, pokupiti ono slino Sadamovo naoružanje za masovno uništavanje, podviti rep i napustiti Irak. Pustiti "životinje" nek same odluče o svojoj sudbini. Ali očekivati od arogantnih da priznaju svoju grešku bi bilo previše zar ne ?

LaPerla
18.09.2004., 14:34
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad?

Seneca
18.09.2004., 14:41
Banirani kaže:
A kako ti "ZNADEŠ" za sve kokicine nickove ako si novi. Ili možda i ti čitaš forum "od malih nogu" i tek si se sad odlučio uključiti. ;) ;)

Seneca kaze:

Za vas je svatko tko kaze nesto sta vam ne odgovara odmah VILKO.

Inace ja sam stariji forumas, nije da tek sada sam prvi puta cuo o nekome ili da ga tekar upoznajem,kaj si sve ne umisljate.

Vilko je pisao pod svojim imenom i nije se bojao kazati sta i koga se sta tice, makar nije vodio kako je kazao politiku.

Ne treba njemu siguran sam moj nadimak, da pise ima svoj!

Banirani
18.09.2004., 14:46
LaPerla kaže:
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad?

Osobno mislim da su male šanse da Kerry pobijedi. Previše je grešaka napravio u kampanji.

Hoće li pokupiti vojsku ? Ne, naravno da neće. Bar ne u prvo vrijeme. Povlačenje vojske je neminovno i Ameri će napustiti Irak podvijena repa kao što su napustili Vijetnam. Odlučiće novac. Nemoguće je za dugi period održavati okupaciju i onoliku mašineriju koju imaju tamo.

Banirani
18.09.2004., 14:51
Seneca kaže:

Ti si pisao pod svojim imenom i joše desetak drugih. :lol: :lol: :lol:

Seneca
18.09.2004., 14:59
LaPerla kaže:

kakav je to nacin nazivati ljude"zivotinjama"?

Mi se svi razlikujemo imamo druge vjere i druge smo nacionalnosti,
druge obicaje i navike i zivimo pod raznim prilikima i drzavama,
ali ovako nisko nisam ocekivao od jedne osobe kao ti.

Kao prvo i zadnje MORAS PRIHVATITI da su Amerikanci napali bez
pravog razloga IRAQ, gdje su dokazi ???, lagalo se je sa znanjem i zavelo i Amerikance i British kao i Australijance.

Gdje su ta naoruzanja ,gdje su atomske bombe?

A i narod/ populacija ne pokazuje ili podrzava sta su bili napadnuti i "oslobodjeni od Sadam Huseina", pokazuju to sa 1.003 mrtva Amerikanca, a koliki su po bolnicima?

I ja sam prvo vjerovao u tude lazi , dok nije sve izaslo van, kako netko moze igdje na svjetu vjerovati u lazne dokaze????

Po zadnjoj anketi po cijelom svjetu Mr.BUSH nema podrske niti od jedne zemlje.

Sta je tesko priznati da si ili da ste bili u krivo i da ste bili zavodjeni od jednog politicara koji je bogat i misli samo na sebe.

Isto i sa bin Laden famili , jedna od najbogatijoj na svjetu i dalje radi i ima najvece contrakte za izgradnju u Americi, gdje je tu logika???isti building sept./11, su oni izgradili kakova ironija!

Seneca
18.09.2004., 15:02
Banirani kaže:
Ti si pisao pod svojim imenom i joše desetak drugih. :lol: :lol: :lol:

zanima i mene nabroji imana,sa obzirom da znades?
ili pitaj moderatore?
svjet bi bio divan kada ....

LaPerla
18.09.2004., 20:01
Seneca kaže:
zanima i mene nabroji imana,sa obzirom da znades?

znades? :W

CroatiaTomo
19.09.2004., 02:46
Kokice sto se tice "neutralnih sto cuvaju novac Bin Ladena", njegova obitelj je vlasnik 8% Amerike, vjerojatno i lijepi dio Kanade sto znaci da je velika vjerojatnost da i tvoj mirovinski fond...financira i njega i talibane i jorgovane i tko zna koga jos.

CroatiaTomo
19.09.2004., 03:07
E jebiga sad, treba sjebati drzavu koja je bila neutralna citavo svoje postojanje, imali su i Hitlerov novac, imaju i BinLadenov...no duso draga ima ga i Kanada, ne u obliku novca nego dionica, korporacija....tih 8% koje sam nave je danas, ne jucer niti prije 4 godine...svakih par mjeseci netko sa Burze kaze, daj Boze da Saudijci ne povuku svoje nocve jer ce Americka ekonomija propasti.

Seneca
19.09.2004., 14:51
Politics aside, the war in Iraq is just and necessary
By Ed Feulner
Special to The Baltimore Sun

This fall, expect to hear a lot on the campaign trail about Iraq. Was it a mistake? Can we win? Is it worth it? Even some conservatives seem to wonder. But even after 18 months of negative media coverage, the bottom line is that the war in Iraq was worthwhile. Even critical.

Here's why: The United States faces several long-term threats, but the biggest by far is that posed by terrorists. According to Norman Podhoretz, editor at large of the highly influential Commentary magazine, the United States is engaged today in a fourth world war. The Cold War, he writes, was actually World War III. During the Cold War, we knew who the enemy was, and where the enemy was. We could even, to an extent, negotiate with the old Soviet Union. We could trust as long as we could verify.

Today's enemy is different. Al-Qaida's terrorists are slippery. It's difficult to determine where they are, so it's difficult to contain them. And there's no hope for negotiations. Osama bin Laden wants to build a new fascist regime. To succeed, he must first destroy the United States, so talking with us would be out of the question.

In addition, the Cold War ended when our enemy eventually gave up and went away. In this war, the enemy won't quit. We're going to have to destroy the enemy before it can destroy us.
That brings us back to the war in Iraq, which isn't a stand-alone war such as the first Persian Gulf war or the Spanish-American War. The war in Iraq is actually one theater of the greater war against Islamic terrorism, just as Europe in 1944 was simply a theater of World War II.

We needed to attack Iraq because, while many today deny it, Iraq was a direct threat to Americans. Our pilots were flying daily patrols in the U.N. no-fly zones over northern and southern Iraq and were frequently fired on by Saddam Hussein's military. These missions may have helped confine Saddam, but they were never going to topple him. Only direct military action could do that.

Also, whether or not he was formally allied with al-Qaida, there can be no doubt that Saddam was a staunch terrorist supporter. For example, he paid blood money to the families of Palestinian terrorists who had attacked Israeli targets. In this new world war, we can't afford to make distinctions between terrorist acts aimed at the United States and terrorist acts aimed at other democracies.

As President Bush declared Sept. 20, 2001, ''Either you are with us, or you are with the terrorists.'' That's the only way to fight this new war.
We've also heard a lot about the failure to find weapons of mass destruction. However, let's remember that we know Saddam had them at one time, and we know that he used them.

He also cheated on inspections, leaving many weapons unaccounted for. Plus, he had the scientists, the technology and the money to quickly rebuild his WMD programs. Even the United Nations believed he had WMD. That's why the Security Council passed 17 separate resolutions insisting that Saddam disarm.

During the Iran-Iraq war, Saddam deployed chemical weapons several times. And the U.S. State Department lists 10 incidents of Iraqi chemical attacks between August 1983 and March 1988. All were launched against Iranian and Kurdish populations, resulting in casualty tolls in the tens of thousands.

Saddam would have used these weapons against Americans, too, if he'd been given the chance. That's why our troops had to go in wearing protective clothing.

Our intelligence gathering can and must be improved. But we also must face the fact that in this war, our intelligence will never be perfect, yet we must still be prepared to act. We can't wait until there's another 9-11 before we take action.

Terrorist-supporting nations - as Iraq was, and as Iran and North Korea still are - must know we are serious about defending ourselves.

And that's another positive outcome of the war in Iraq, and our earlier war in Afghanistan. Soon, U.S. troops will pull out of both places, leaving freedom and democracy where before there was only tyranny.

The spread of freedom sends a powerful message to our friends and our enemies: We're not going away. Our ideas are sweeping the planet, while yours are being swept away.

As long as we're on the offensive, it'll be more difficult for al-Qaida to recruit, train or carry out missions against the United States.

That's going to result in some direct confrontations with our enemies, as in Iraq, and it's going to result in some indirect confrontations, such as when we help nations such as Spain or Turkey track down terrorist killers.

But one thing is certain: We will win, in Iraq and in the broader war. The fate of western civilization depends on it. ---
Ed Feulner is president of the Heritage Foundation in Washington, a think that formulates and promotes conservative public policies.

Banirani
19.09.2004., 15:27
kokica1 kaže:
Tocno tako Vilko :top:

Ja sam osobno podrzavala i jos uvjek podrzavam war an terorizam :top: :D

U Iraku nikad nije bilo terorizma niti je Irak bio povezan sa teroriymom sve dok moron nije odlučio da osveti taticu a usput i da prisvoji iračke izvore nafte. Ovdje nemože biti govora o nekakvom ratu sa pompeznim imenom "war on teror" nego samo o biolesnim ambicijama jednog idiota i lažova.

Seneca
19.09.2004., 15:31
kokica1 kaže:
Tocno tako Vilko :top:

Ja sam osobno podrzavala i jos uvjek podrzavam war an terorizam :top: :D

vis ti ko bi reko da se ti NE bavis politikom :B

zato toliko i teroriziras Vilka?

pogledaj u moj PM kako si obecala pa ces naci odgovor licno tebi kaze gdje da ides(ovdje je sada 3PM).
opet ti je dosadno?

Seneca :cool:

Seneca
19.09.2004., 15:35
LaPerla kaže:
znades? :W

a kako je tvoja "zivotinjska" familija???je li se malo westernizirala
ili ste i vi kao IRAQ "zivotinje"???:D :W

CroatiaTomo
19.09.2004., 23:21
Banirani kaže:
U Iraku nikad nije bilo terorizma niti je Irak bio povezan sa teroriymom sve dok moron nije odlučio da osveti taticu a usput i da prisvoji iračke izvore nafte. Ovdje nemože biti govora o nekakvom ratu sa pompeznim imenom "war on teror" nego samo o biolesnim ambicijama jednog idiota i lažova.

That's my boy...barem netko razumije.

LjutiBronxBomber
20.09.2004., 01:27
Nije bitno sto je istina, bitno je sto ljudi vjeruju.

ADEX
20.09.2004., 03:52
LaPerla kaže:
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad? Moguce, da svu krivicu svali na Bushovu administraciju i da zemlju ostavi u govnima.

Onda da Francuska i Njemacka ulete kao spasitelji i onda sva nafta ode njima.

A to bi bio totalni poraz Amerike.

ADEX
20.09.2004., 03:59
happygoose kaže:
ma koju hebenu reviziju, treba ga totalno decentralizirati i restruktuirati, pa meni nema gore kad ti u vjecu za ljudska prava sjednu zemlje tipa Libija Iran i slicni:bljak: , sta je to , cista nakarada i cirkus...lova curi na sve strane i krade se na sve strane... Slazem se i treba ukinuti pravo VETO-a. Onda bi price sasvim drugacije izgledale.

Da je neki americki vojnik silovao zenu u xx zemlji to bi danima i tjednima punilo stranice tabloida i tv programe, a kad vojnici i sluzbenici UN-a u zamjenu za pretplacenu hranu traze seksualne usluge zena i djevojcica u Africi, to se cuje tu i tamo....
Da ne spominjem kaj se radilo po Baniji za vrijeme rata i svercanjem nafte cetnicima....pa su im u sisku digli barikade na cest, jer se ljudi nisu dali zajebavto od kretena koji su naftu slali u Petrinju i Glinu, da bi ovi onda tenkovima pucali po Sisku.Da nije bilo amera na balkanu, UN i promatraci EU bi napravili ne mir vec goli huraC...SA VELIKIM K
Tko kontrolira UN? Ameri kontroliraju vecinu tog sranja u UN. Sta mislis zasto je podignuta frka oko Sudana sada iako vec 10 godina to sranje traje tamo?

Kada amerikanac siluje maloljetnu Japanku onda se on sudi i lezi u Americi. A japanci se mogu pusiti. Zato ih i smatraju za okupatore.
A da su UN snage sastavljene od pedofila nesto sumnjam, nagledao sam ih se. Za kutiju cigareta su mogli dobiti sta hoce.
Ko dodje do toga da ti oni pomazu, taj je vec debelo spustio svoje moralne standarde.

vze2z3xb
20.09.2004., 04:38
Jadranku Kosor za predsjednicu Amerike.

Secundo
20.09.2004., 07:54
hobbit kaže:
... i da zemlju ostavi u govnima. E, to sada više ne ide. Stvorili bi još jedan "failed state", nešto tipa Somalije, dakle idealno utočište za teroriste. Dodaj na to još lovu od prodaje nafte, i dobiješ pravog opasnog neprijatelja.

CroatiaTomo
20.09.2004., 08:08
Postoji li zemlja na svijetu u zadnjih 50 godina koja je imala promjenu rezima a da Amerika (i Henry Kissinger) nisu u tome sudjelovali (i sjebali tu zemlju)...od Vijetnama, Nikaragve (koja je toliko sjebana da se nikada nece popraviti...podsjeca na Irak), pa Granada, nedavni pokusaju puca u Venezueli, Somalija, Haiti...i mi svi glasamo za to i sutke odobravamo!

Ne dao Bog da se ikada u Hrvatskoj pronadje (znacajna kolicina) nafte.

Secundo
20.09.2004., 08:18
kokica1 kaže:
a neutralni kad su bili obavjesteni o novcu koji je Bin ladin &Co.ulozili u Svicarske banke sa sugestijom da ih zamrznu,oni dali izjavu da su NEUTRALNI.:flop: jebiga ja nevolim NEUTRALNE niti ljude nit drzave :D U ratu protiv terorizma nema neutralnosti, ne znam otkud ti ovo. Istina jest da je u CH bilo (a i još ima) love sumnjivog porijekla, ali se radi na otkrivanju te love. Na početku je to bila lova kojekakvih diktatora, koja se u slučajevima Sani Abacha i Marcos vratila odgovarajučim državama. Kasnije je krenula hajka radi židovskih sredstava, što je dovelo do istraživanja koja su znatno više koštala od novca koji je na taj način pronađen.

Prošle godine su nam UN uputile kritiku radi kontrole imanja nekih ljudi za koje se sumnja da financiraju Al Kaidu. Njihovi tekuči računi su več blokirani, sada se radi o nepokretnom, pa i pokretnom imanju. Švicarske vlasti su od tada omogučile i pljenjenje nekretnina, za pokretno imanje (namještaj, televizori, auto, itd.) se jos traži riješenje. Znači, nije da CH nije ništa poduzela, a na kritiku je konstruktivno reagirala (izvor, na žalost na njemačkom (http://www.nzz.ch/2003/11/16/il/page-article98DGN.html)

Secundo
20.09.2004., 08:37
happygoose kaže:
Samo mi reci jednu stvar, gdje se proizvodi ta Toyota P. i cija je to tehnologija?Gdje se najvise koristi(kojoj zemlji)? Ne kužim što pisac hoće reči :confused:
happygoose kaže:
Dali si je ti vozio i isprobao, kad donosis takav strucni zaljucak ili je to prepisano iz auto-moto casopisa?
I gdje su ti automobili , hibridni i ta tehnologija koju europljani proizvode?
I ako su tak losi, jel , hibridni, zasto ih europljani uvoze? Ja sam vozio hibrid (pokusni Golf 2 diesel) kao asistent na faksu dok ostatak svijeta još nije ni znao za tu riječ, zato otprilike poznam potencijal te tehnologije.

Zašto Europljani kupuju hibride? Pa, uvijek se nađe ljudi koji se ne kuže, ili koji pak padaju na imiđ. Zašto neke žene kupuju Gucci torbice, umjesto torbica bez markice?happygoose kaže:
Prvo mi nabijes na nos kak se ne voze i ne koriste, blabalbla, i sad tvrdis da ih u stvari ni ne trebamo koristiti, jer eto europljani naprave bolji dizelski.Pa da zivim u americi radije bih vozila dizelski, ali se ne isplati zbog odrzavanja i dijelova.Vozim auto koji smo "dofurali" iz amerike, koji je tak losi, od 2.5 tone, kaj tak "puno" trosi,koristi najnormalniji superduper benzin sa eu benzinskih stanica, i to vec 4 godine, u istoj klasi kao i automobili slicnih predispozicija drugih eu proizvodjaca...o cemu ti pricas
:confused: :confused: ni gori ni losiji od vecina na autobanu.E, jesi li ti ikad uspoređivala potrožnju tvojeg tenka sa benzincem sa drugim proizvodima sa diesel motorom? I o kakvim dijelovima i održavanju ti to pišeš? Pa moderni diesel ti ne treba niš' više održavanja od benzinca. Mora da si znanje pokupila kod lokalnog GM dealera :B

Seminom
20.09.2004., 08:54
[QUOTE]kokica1 kaže:
A ovim ostalim evropljanima :B da vam daju Ameriku i ona bi propala :(

Nein Danke !

Koji god da pobjedi bit ce opet bolje nego kod vas :B

Hvala bogu ! - samo ostanite tamo gdje jeste !

happygoose
20.09.2004., 08:58
Secundo kaže:
Ne kužim što pisac hoće reči :confused:
Ja sam vozio hibrid (pokusni Golf 2 diesel) kao asistent na faksu dok ostatak svijeta još nije ni znao za tu riječ, zato otprilike poznam potencijal te tehnologije.

Zašto Europljani kupuju hibride? Pa, uvijek se nađe ljudi koji se ne kuže, ili koji pak padaju na imiđ. Zašto neke žene kupuju Gucci torbice, umjesto torbica bez markice?E, jesi li ti ikad uspoređivala potrožnju tvojeg tenka sa benzincem sa drugim proizvodima sa diesel motorom? I o kakvim dijelovima i održavanju ti to pišeš? Pa moderni diesel ti ne treba niš' više održavanja od benzinca. Mora da si znanje pokupila kod lokalnog GM dealera :B

Pa prilicno je jednostavno pitanje, ja ne razumijem sta je tebi tu ne jasno?! :confused: ti mozda ili ne zans odgovor ili diplomatski izbjegavas isti.

Svaka cast, ti si vozio JEDAN POKUSNI hibridni automobil......pa si sad strucnjak za sve hibridne tehnologije....i njezine potencijale...
Ajde budi dobar, pa nama svima , ali meni posebo, posto nisam strucnjak za tu tehnologiju, objasni koji su to dokazi za i protiv te tehnologije.Posebno s obzirom da nafte ima za nekih 50-60 godina...kako ce to superiorni diselski motori pobijediti.

Usporedba sa torbicama i autima ti ne drzi vodu.

Da li sam usporedjivala, jasta, vozila opel disel.

I ne, ne vozim GM.I voljela bih da je ovaj tenk diselski, ali pod sticajem okolnosti ispao benzinac.

happygoose
20.09.2004., 09:01
hobbit kaže:
Slazem se i treba ukinuti pravo VETO-a. Onda bi price sasvim drugacije izgledale.
Ameri kontroliraju vecinu tog sranja u UN. Sta mislis zasto je podignuta frka oko Sudana sada iako vec 10 godina to sranje traje tamo?

Kada amerikanac siluje maloljetnu Japanku onda se on sudi i lezi u Americi. A japanci se mogu pusiti. Zato ih i smatraju za okupatore.
A da su UN snage sastavljene od pedofila nesto sumnjam, nagledao sam ih se. Za kutiju cigareta su mogli dobiti sta hoce.
Ko dodje do toga da ti oni pomazu, taj je vec debelo spustio svoje moralne standarde.

Da se ameri sta pitaju u tom UN-u, iste te zemlje koje sjede po kojekavim vijecima za ljudska prava tipa libija, iran i slicne, ne bi sjedile po istima.
Ako tko ima utjecaja u UN-u, kolo vode EU i Rusija.I koriste ga svoj instrument moci.
Taj isti amerikanac je sudjen i osudjen u Japanu...

Ostalo su mit i predrasude....

happygoose
20.09.2004., 09:02
CroatiaTomo kaže:
Postoji li zemlja na svijetu u zadnjih 50 godina koja je imala promjenu rezima a da Amerika (i Henry Kissinger) nisu u tome sudjelovali (i sjebali tu zemlju)...od Vijetnama, Nikaragve (koja je toliko sjebana da se nikada nece popraviti...podsjeca na Irak), pa Granada, nedavni pokusaju puca u Venezueli, Somalija, Haiti...i mi svi glasamo za to i sutke odobravamo!

Ne dao Bog da se ikada u Hrvatskoj pronadje (znacajna kolicina) nafte.

Ali su zato pomogli slobodu u toj istoj hr i bosni i kosovu.

Secundo
20.09.2004., 09:12
happygoose kaže:
Pa prilicno je jednostavno pitanje, ja ne razumijem sta je tebi tu ne jasno?! :confused: ti mozda ili ne zans odgovor ili diplomatski izbjegavas isti. Bez zezanja ili diplomacije, ne znam što želiš reči. Jasno je da je ta Toyota japanski proizvod, gdje se najviše koristi, pojma nemam, jer ju izvoze svugdje po svijetu.happygoose kaže:
Svaka cast, ti si vozio JEDAN POKUSNI hibridni automobil......pa si sad strucnjak za sve hibridne tehnologije....i njezine potencijale...
Ajde budi dobar, pa nama svima , ali meni posebo, posto nisam strucnjak za tu tehnologiju, objasni koji su to dokazi za i protiv te tehnologije. Uzmi običnog benzinca i hibrida, vozi se konstantnom brzinom iznad 60 km/h. Benzinac i hibrid pod tim uvjetima troše isto. Velika prednost hibrida je u gradskom prometu, kada imaš veliki udio stop&go, a za to je tehnologija jednostavno preskupa. Prius ovdje kod nas košta 20% više od usporedivog Golfa.

Pokazalo se da zapravo najbolji omjer uloženog/uštede goriva imaju light hibrid vozila, kao npr. Honda Civic hibrid. Ta tehnlogogija će biti isplativa, kada jedim motorom/generatorom zamjeniš anlaser, alternator i masu (to je onaj teški dio na kraju radilice koji treba ublažiti vibracije radi nejednakomjernog rada motora).happygoose kaže:
Posebno s obzirom da nafte ima za nekih 50-60 godina...kako ce to superiorni diselski motori pobijediti. Neće ni diesel ni hibrid. Time zapravo samo kupujemo vrijeme.happygoose kaže:
Usporedba sa torbicama i autima ti ne drzi vodu.Zašto ne? I u jednom i u drugom slučaju ljudi rade nešto što se racionalno ne može objasniti.happygoose kaže:
Da li sam usporedjivala, jasta, vozila opel disel. OK, da pogađam, Opel troši nekih 20% manje, jel' tako?happygoose kaže:
I ne, ne vozim GM.I voljela bih da je ovaj tenk diselski, ali pod sticajem okolnosti ispao benzinac. Si se zapitala odakle te "okolnosti"? To je američka politika.

happygoose
20.09.2004., 09:26
Nema veze sa politikom u americi, nego je bio used auto koji smo dobili za pristojnu cijenu, pripadao je muzevom shefu, koji ga je nama prodao na rate, bez kamate, i japanski je auto, prodaje se i u europi.:D

I normalnoda ce svaki novi auto , nova tehnologija na trzistu kostati vise dok se ne pocne prodavati u vecim brojkama, bilo torbice bilo automobili.

Mene ne zanima samo cijena , vec i resale value, cijena osiguranja, odrzavanja i slicno, to ide ucijenu auta.

Moj automobil i nakon pet godina jos uvjek vrijedi vise od pola njegove pocetne "sale" cijene, redovno je odrzavan,nikad u pet godina osim odlomjenog retrovizora, nikavih problema, a na ljestvici najboljih, best record drzi barem u UK prvo mjesto, u svojoj klasi.;)

A sto se tice racionalnog objasnjenja, pa tebi nije nikad zasvjetlilo da covjek mozda zeli udobnost u svom automobilu, prostranost i puno prtljaznog mjesta, i da mogu smjestiti svoju cijelu obitelj udobno u jedan auto.A ima i onih koji zele statusni simbol.
U europi je mozda mercedes ili BMW statusni simbol, ili jaguar ili RR ili Bently, stajaznam, koji trose i vise od americkih ili japanskih tenkova.Uostalom tu po CoteD'azur, kad vidim aute svicinih rega, vecinom su to sve 4x4, svih klasa i velicina, pa luksuzni auti , i na kraju i vrlo rijetko manje zanimljive talijanski srotovi ili neki opeli, audi i sl.

Ameri mozad padaju na velicinu svog vozila, jer povjest istih ima veze sa velicinom i udaljenostima u americi, ali europljani definitivno padaju na snobizam, imanje luksuznog auta, a obicni svakodnevni ljudi zbog skupoce zivota u europi, a da ne spominjemo cijene naftnih derivata, kupuju male aute, koji malo trose, jer si ne mogu relativno gledajuci vise ni priustiti.
Pa se sad izmisljaju kombinacije americkih auta poput Voyagera i slicnin marki sa dizelskim motorom.

LaPerla
20.09.2004., 14:08
Seneca kaže:

a kako je tvoja "zivotinjska" familija???je li se malo westernizirala
ili ste i vi kao IRAQ "zivotinje"???:D :W

O "zivotinjama" smo raspravljali Banirani and myself so fuck off :D
BTW Banirani ih je nazvao zivotinje to nije u mom vocabulary unlike the above F-word that's just for you - feel special.
Obzirom da si posenilio please see below to refresh your memory:

--------------------------------------------------------------------------------
Banirani kaže:

--------------------------------------------------------------------------------

LaPerla kaze"

Banirani
21.09.2004., 00:16
happygoose kaže:
Da se ameri sta pitaju u tom UN-u, iste te zemlje koje sjede po kojekavim vijecima za ljudska prava tipa libija, iran i slicne, ne bi sjedile po istima.
Ako tko ima utjecaja u UN-u, kolo vode EU i Rusija.I koriste ga svoj instrument moci.
Taj isti amerikanac je sudjen i osudjen u Japanu...

Ostalo su mit i predrasude....

Grdno se varaš. 80% novca potrebnog za rad UNa dolazi iz USA a zanse tko te plaća taj ti određuje što ćeš raditi. Bez podrške i nova iz USA taj UN bi se vrlo brzo raspao .

CroatiaTomo
21.09.2004., 03:13
EU i Rusija nisu nikakvo kolo vodile bar 20 godina.

CroatiaTomo
29.09.2004., 03:29
Prica se da ako Bush boy pobijedi na izborima (a izgleda da hoce), da bi se mogao uvesti "draft" sto bi najvjerojatnije obuhvatilo ljude od 18-25 godina, naravno i to se moze promijeniti.
Recimo da se sve ovo ostvari i dobijete poziv postom...bi li ste se (vi ili vasi bliznji) odazvali ili trk u Kanadu, Meksiko, Hrvatsku?

Rita
29.09.2004., 04:28
Nema sanse da do toga dodje. Mislim da je to predizborna patka;) to je predlozeno od par kongresmena ali nema sanse da to izglasaju:rolleyes: Ta patka ce skodit Bushu na izborima:flop:

special Ed
29.09.2004., 09:48
Evo za sve koji ne mogu sudjelovati na izborima .... dajte si oduska

http://www.betavote.com

Indi
29.09.2004., 10:33
Hahahaha da bar svakojake izmisljotine pocnu kolat okolo po Americi tak da sto manje ljudi glasa za tog debila...

Secundo
29.09.2004., 13:39
Ja sam čuo da će Bush, poslije pobjede na izborima, uvesti novi energy tax, 1 USD po galoni benzina, da bi financirao rat u Iraku.

(patka iz domaćeg uzgoja)

AxMi-24
29.09.2004., 15:46
Šta će mu porez kad se može zadužit??? Što kvarit već provjeren način.

splicanka
30.09.2004., 00:02
Je govori se o draftu vec neko vrime. Bushu fali ljudi u Iraku. Muz i ja smo se dogovorili ako Bush pobjedi da on ne uzima drzavljanstvo. Kao Permanent Resident ne mogu mu nista.

ADEX
30.09.2004., 00:08
Pa naravno da im treba mobilizacija.

Stalno se govori o potrebi za vecim brojem vojnika u Iraku.
Treba i one jadnike odmijeniti, treba povratiti one gradove koji su u rukama ustanika, Blaira opet podjebavaju oko Iraka, naravno da treba vise vojnika.

Broj poginulih presao 1000 pa i to treba zamijeniti ionako je pojacana kampanja za propagandu pridruzivanja vojsci.

Mozda nece biti onako javna nego nesto naokolo. Naci ce se neki zaobilazni nacin da ne bude tako ocito.

dr.kronja is back
30.09.2004., 00:13
ovo sranje u iraku nece brzo zavrsiti a falit ce ljudi ne znam i ako kery pobjedi da li nece biti drafta a koliko sam cuo ukljucuju osobe od 18 do 26 god a ja bogami ne ratujem ni za koga

JaBitTe
30.09.2004., 00:28
...........;situacija glede Iraqa se nece mijenjet.

vanjsku politiku vode naftne tvrtke i tvornice streljiva tj; ratna masinerija
pogledajte nazad 60-70 godina, koji USA president nije ratovao za vrijeme mandata

:flop:

CroatiaTomo
30.09.2004., 03:59
splicanka kaže:
Je govori se o draftu vec neko vrime. Bushu fali ljudi u Iraku. Muz i ja smo se dogovorili ako Bush pobjedi da on ne uzima drzavljanstvo. Kao Permanent Resident ne mogu mu nista.

Dusice draga...permanent resident isto su podlozni draft-u!
Provjereno

CroatiaTomo
30.09.2004., 04:01
No bar ce biti manje prometnih guzvi...svi Meksikanci ce u Meksiko, Zidovi u Kanadu (ne pravim se pametan niti rasista tako je bilo zadnjih par polu-draftova).
Mozda cijene nekretnina padnu he he
Ni ja ne mislim da ce se to ikada desiti, mulasti Amerikanci imaju dosta vojske u domacim bazama samo sto se njima ne ide...glume neku domacu sigurnost.

ForzaFiume
30.09.2004., 16:22
Americka dijasporo, dali cete gledati vecerasnju debatu (8 ET). Sto mislite tko ce imati vise koristi od nje, Bush ili Kerry? Ja osobno mislim Kerry, jer je Bush do sada dokazao da nije u stanju nista suvislo i spontano reci ako to nije unaprijed napisano.
I jos jedno pitanje - dali su drzave gdje zivite republikanske ili demokratske? Ja sam u Illinoisu - skroz smo demokrati - mislim da kod nas nije upitno kako ce glasanje proci.

bostonian
30.09.2004., 16:26
ma to ti je sve namjesteno...fake do bola...sva pitanja unaprijed odobrena i odgovori pripremljeni i jos ne smiju se medjusobno nista pitat..
iz ove debate se moze samo saznat ciji tabor ima bolje savjetnike..

LaPerla
30.09.2004., 16:35
Gledat cemo :p
Korist ce imati i jedan i drugi to je i cilj debate.

happygoose
30.09.2004., 16:37
Ne mrem gledati:( ali cemo definitivno dobiti (ne)pristrani pogled i sazetak u europskim medijima:D