PDA

View Full Version : Kontracepcijske pilule Yaz

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

bucka :)
15.06.2010., 21:16
ako si uzimala pilule unutar tih 12h koje mozes kasnit, sve je ok.. al nemoj riskirat s tim..sta je sigurno je sigurno..
debljanje inace moze bit posljedica pilula i to vrlo cesta..inace dok koristis pilule sanse da ostanes trudna su vrlo malene..

Melyssa
15.06.2010., 21:30
ne razumijem..pola toga si izostavila.. sta ti se dogodilo ??

koristila tablete..imala sex..nastavila koristiti...zatim dobila trajalo mi dva dana nesto smedje...i stomak mi je trenutno povecan...neam mucnina...udebljala sam se tri kila...menga prosla pijem ih i dalje al ko zna dali sam trudna...sta bi bilo najbolje..mozda test jutarnji ili ultrazvuk...????:ne zna::confused:

Melyssa
15.06.2010., 21:33
ako si uzimala pilule unutar tih 12h koje mozes kasnit, sve je ok.. al nemoj riskirat s tim..sta je sigurno je sigurno..
debljanje inace moze bit posljedica pilula i to vrlo cesta..inace dok koristis pilule sanse da ostanes trudna su vrlo malene..

Ah draga moja...nadam se da ipak nisam..jer sam skoro bila..inace lako zatrudnim...a tablete pijem da bi regulisala ciklus jer nisam dobijala na vrijeme ranije...cujem ovaj celulit se smanjuje od njih ma joj ja ga imam uzasno puno...zna li neko neko rjesenje za njega...zaista mi je dosadio...:(:(

tika8
15.06.2010., 21:34
Evo i mene da se javim sa svojima mišljenjem...prije nisam nikad pila pilule, ali yaz bar što se mene tiče ima prednosti i nedostataka...nedostaci su iscjedak/prelomno krvarenje ili kako god,,nikako da prestane, ali ok tek završavam prvu kutiju pa se ne brinem, vjerujem da će biti ok,,ali muči me suhoća rodnice, neznam dal koja od vas nakon pilula ima problema s tim, pa ako imate javite cure jer sam već živčana zbog toga,, dal će to prestat kad nastavim pit tj.kad se organizam malo bolje navikne jer napominjem da mi je prva kutija ili?..mučile su me na početku i bolne grudi, ali rastu,,tek sam na prvoj kutiji ali sviđa mi se to itekako Osim toga super mi je što je menga kraće trajala i nije mi bila bolna, ona razdražljivost i promjene raspoloženja u onim danima nije bilo (na čemu sam najviše zahvalna), uvijek pijem u isto vrijeme, nema glavobolja, povećanog teka, celulita ima ali bilo ga je i prije, čak se i smanjuje, al vjerujem da se smanjuje zbog zdravije prehrane. Super je to što netrebam koristit kondom, ali zbog te suhoće rodnice me jedino muči pa ako ima koja od vas sa sličnim problemom neka se javi.. ali u svakom slučaju za yaz imam više + stvari

Dumber
15.06.2010., 21:38
Nemam problema sa suhocom rodnice, skoro pa mi je normalan iscjedak, ja bi da meni rastu sise :tuzni:
hoces se mjenajati? :zubo:

tika8
15.06.2010., 21:45
Nemam problema sa suhocom rodnice, skoro pa mi je normalan iscjedak, ja bi da meni rastu sise :tuzni:
hoces se mjenajati? :zubo:

ma ja sam se iznenadila, a i moj dečko jer tek završavam 1.kutiju, a one rastu:top: ,,a ne vjerujem da biš se mjenjala jer znaš nije baš ugodno, libido imam itekako a ispade ko da ne zbog toga:flop:

Dumber
15.06.2010., 21:47
ma ja sam se iznenadila, a i moj dečko jer tek završavam 1.kutiju, a one rastu:top: ,,a ne vjerujem da biš se mjenjala jer znaš nije baš ugodno, libido imam itekako a ispade ko da ne zbog toga:flop:

cuj, kupi u dm-u lubrikator i navali :mig:

Melyssa
15.06.2010., 21:48
Evo i mene da se javim sa svojima mišljenjem...prije nisam nikad pila pilule, ali yaz bar što se mene tiče ima prednosti i nedostataka...nedostaci su iscjedak/prelomno krvarenje ili kako god,,nikako da prestane, ali ok tek završavam prvu kutiju pa se ne brinem, vjerujem da će biti ok,,ali muči me suhoća rodnice, neznam dal koja od vas nakon pilula ima problema s tim, pa ako imate javite cure jer sam već živčana zbog toga,, dal će to prestat kad nastavim pit tj.kad se organizam malo bolje navikne jer napominjem da mi je prva kutija ili?..mučile su me na početku i bolne grudi, ali rastu,,tek sam na prvoj kutiji ali sviđa mi se to itekako Osim toga super mi je što je menga kraće trajala i nije mi bila bolna, ona razdražljivost i promjene raspoloženja u onim danima nije bilo (na čemu sam najviše zahvalna), uvijek pijem u isto vrijeme, nema glavobolja, povećanog teka, celulita ima ali bilo ga je i prije, čak se i smanjuje, al vjerujem da se smanjuje zbog zdravije prehrane. Super je to što netrebam koristit kondom, ali zbog te suhoće rodnice me jedino muči pa ako ima koja od vas sa sličnim problemom neka se javi.. ali u svakom slučaju za yaz imam više + stvari

EEE imam i ja p[roblem sa suhocom rodnice i uopste dok imam odnos...prije mi to nije bilo tako izrazeno...ali nikakvih ostalih tegoba nemam nesto pretjerano....osim toga...moguce da je od tableta jer mi je i decko primjetio da nije kao ranije...

tika8
15.06.2010., 22:01
EEE imam i ja p[roblem sa suhocom rodnice i uopste dok imam odnos...prije mi to nije bilo tako izrazeno...ali nikakvih ostalih tegoba nemam nesto pretjerano....osim toga...moguce da je od tableta jer mi je i decko primjetio da nije kao ranije...

ma ja prije nisam nikad imala problema s tim, ni najmanje zato sad neznam dal će to bit bolje, il da prestanem s pilulama, a neeeeeeebih baš voljela jer olakšavaju puno toga. yaz :cerek: Najbolje da da kupim lubrikant i to je to:mig:

anna01
15.06.2010., 22:04
jel mi možete na sljedeca pitanja odgovoriti..
1. koji dan ciklusa se pije?
2. da li se krvarenja smanjuju ili su manje bolnija?
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?
4. koje ste negativne simtome imali, a koje pozitivne?

Dumber
15.06.2010., 22:25
3. koliko koštaju i da li vam liječnik ispisuje nekakav recept ili onako moze se kupiti?

1. Pocinjes ih piti na prvi dan ciklusa i dalje nastavljas bez stanki izmedju blistera.
2. Da
3.U Hrvatskoj se izdaju iskljucivo na recept i kostaju kako u kojoj ljekarni. Ja sam svoje platila 117, nesto sitno.
4. Negativni simptomi su promjene raspolezenja, pozitivno iscekujem :D

tika8
15.06.2010., 22:26

1-ako piješ 1.dan onmda si odmah zaštićena, ako ne trebaš koristit dodatnu zaštitu
2.meni se i smnajilo krvarenje i to s 14 na nekih 6 dana, a i prije su prokleto bolili ti dani sada ne:s
3.meni je trebao recept, a i koliko sam čitala većini cura, rjetko koja je uspjela kupiti bez,,oko 120kn (+/- par kn)
4.+ rastu sise, menga nije bolna, kraće traje, nema glavobolja, pojačanog apetita ni ničeg, smirenija sam a ne živčana kao inače, ne moram se brinut oko kondoma i slično,i dalje se ne mogu sjetit:) - suhoća rodnice, iscjedak tj.spotting al bude on prestao:)

MelodyNine
16.06.2010., 12:15

1. Prvi dan ciklusa.
2. Meni se se krvarenja bila smanjila, pa se opet vratila na staro. Bol je isto bila prestala, pa se opet vratila.
3. Odgovoreno ti je na ovom topicu koliko koštaju u Hrvatskoj.
4. Negativni simptomi, hm... Ovako, ovdje kod mene su Yazke stigle prije nego u Hrvatsku, tako da ih pijem već godinu dana i nešto malo. Na početku je sve bilo super - menstruacija tačno u dan, i čak u sat :D Nuspojave minimalne, samo malo mučnine prvih sedam dana. A onda su počeli neki problemi, i primijetila sam da se cure kod Yaza, nakon godinu dana upotrebe, žale na sljedeće: ili neprekidna i dosadna probojna krvarenja, ili potpuni izostanak krvarenja.
Meni se iznenada desilo ovo prvo. Nije mi se to događalo na Yasminu.

Naravno, velikom broju cura potpuno odgovaraju, i što se tiče celulita, kilograma, promjene raspoloženja, napuhnutosti, rizika za krvne žile - mogu reći da tu Yaz ima minimalne nuspojave (kod mene nikakve) i da je u tom smislu bolji od srodnog mu Yasmina jedno sto puta.

No, izgleda da ću ih ja morati mijenjati.

vedrich
16.06.2010., 17:38
Hm... ovako... ja sam evo vec drugi dan :( (u ponedjeljak i u utorak) zaboravila popit navecer (pijem oko 18h, 19h, 20h kako kad) tabletu pa ju popijem ujutro kad se ustanem...to je onaj red tableta od 8.-14.dana... pise da popijem normalno i zavrsim blister...

Koliko je to sad onda pouzdano vezano za zastitu :misli:

Dumber
16.06.2010., 17:39
navij si na mobitelu stalni alarm, tako ces izbjeci zaboravljanje.

doctoressa
16.06.2010., 18:02
Hm... ovako... ja sam evo vec drugi dan :( (u ponedjeljak i u utorak) zaboravila popit navecer (pijem oko 18h, 19h, 20h kako kad) tabletu pa ju popijem ujutro kad se ustanem...to je onaj red tableta od 8.-14.dana... pise da popijem normalno i zavrsim blister...

Koliko je to sad onda pouzdano vezano za zastitu :misli:

ja bi na tvom mjestu koristila kondome barem neko vrijeme, ne bi se baš igrala bez obzira šta tamo piše.. :ziba:

*Yaz*
16.06.2010., 18:43
i ja pocela koristit Yaz pilule, danas mi 2. dan....zanima me sto ako ubrzo nakon sto popijem tableticu ( onu rozu) idem na veliku nuždu, npr za pola sata, da li ucinkovitost pilule nece biti umanjena??? Tnx!

Dumber
16.06.2010., 18:45
i ja pocela koristit Yaz pilule, danas mi 2. dan....zanima me sto ako ubrzo nakon sto popijem tableticu ( onu rozu) idem na veliku nuždu, npr za pola sata, da li ucinkovitost pilule nece biti umanjena??? Tnx!

samo u slucaju proljeva ili povracanja.

anna01
16.06.2010., 20:31
hvala
[QUOTE=tika8;27245782]1-ako piješ 1.dan onmda si odmah zaštićena, ako ne trebaš koristit dodatnu zaštitu
2.meni se i smnajilo krvarenje i to s 14 na nekih 6 dana,
3.meni je trebao recept, a i koliko sam čitala većini cura, rjetko koja je uspjela kupiti bez,,oko 120kn (+/- par kn)
4.+ rastu sise, menga nije bolna, kraće traje, nema glavobolja, pojačanog apetita ni ničeg, smirenija sam a ne živčana kao inače, ne moram se brinut oko kondoma i slično,i dalje se ne mogu sjetit:) - suhoća rodnice, iscjedak tj.spotting al bude on prestao:)

1. Prvi dan ciklusa.
2. Meni se se krvarenja bila smanjila, pa se opet vratila na staro.
4. Negativni simptomi, hm... Ovako, ovdje kod mene su Yazke stigle prije nego u Hrvatsku, tako da ih pijem već godinu dana i nešto malo. Na početku je sve bilo super - menstruacija tačno u dan, i čak u sat :D Nuspojave minimalne, samo malo mučnine prvih sedam dana. A onda su počeli neki problemi, i primijetila sam da se cure kod Yaza, nakon godinu dana upotrebe, žale na sljedeće: ili neprekidna i dosadna probojna krvarenja, ili potpuni izostanak krvarenja.
Meni se iznenada desilo ovo prvo. Nije mi se to događalo na Yasminu.

Naravno, velikom broju cura potpuno odgovaraju, i što se tiče celulita, kilograma, promjene raspoloženja, napuhnutosti, rizika za krvne žile - mogu reći da tu Yaz ima minimalne nuspojave (kod mene nikakve) i da je u tom smislu bolji od srodnog mu Yasmina jedno sto puta.

No, izgleda da ću ih ja morati mijenjati.

hvala na odgovorima, zanima me još da li pise koliko je sati nakon početka mjescnoce potrebno popiti, npr ako dobijem mjesecnicu u 8 ujutro a popijem navečer, treba li pojacanija zastita?
da li podizete svaki mjesec recept ili on traje za nekoliko kupovina?
meni je dr kad sam bila na uzv govorio o novim kontraceptivima (iako mi je naapisao eptiva,????) a moze biti da je upravo yaz, da imaju najmanju koncetraciju hormona, ali da nakon godinu, god i pol treba pauza- mozda upravo zbog ovoga probojnih krvarenja o kojima Melody999 piše?:ne zna:

tika8
16.06.2010., 21:05
[QUOTE=Dumber;27245751]
hvala

hvala na odgovorima, zanima me još da li pise koliko je sati nakon početka mjescnoce potrebno popiti, npr ako dobijem mjesecnicu u 8 ujutro a popijem navečer, treba li pojacanija zastita?
meni je dr kad sam bila na uzv govorio o novim kontraceptivima (iako mi je naapisao eptiva,????) a moze biti da je upravo yaz, da imaju najmanju koncetraciju hormona, ali da nakon godinu, god i pol treba pauza- mozda upravo zbog ovoga probojnih krvarenja o kojima Melody999 piše?:ne zna:

Ja dosad nisam koristila pilule nikad, ali koliko ja znam za svake pilule nakon cca 2 godine treba pauzirat..nisam sigurna al mislim:confused:
i da, nema veze kad, bitno da je 1.dan ako želiš da odmah djeluje..odaberi si vrijeme kad ti najviše odgovara jer i sama znaš da trebaš u otprilike isto vrijeme

MelodyNine
16.06.2010., 21:20

a čuj, popij taj dan kad prokrvariš, ne moraš isti tren, ali taj dan. nemoj da prođe više od 12 sati otkako si dobila menstruaciju, a da ne popiješ tabletu.
ne treba ti pojačana zaštita ako dobiješ u osam ujutro, a popiješ navečer.

sad to sa pauzom ne znam. ja nisam nikad radila pauzu, već tri godine, na yasminu i onda yazu. postavila sam pitanje o pauzi na općoj temi o pilulama.

zašto ti je dr. prepisao tablete, je li samo radi zaštite od trudnoće, ili kao tretman za neki problem? ako jeste, onda je možda zato rekao da će za godinu i pol napraviti pauzu, možda ti je takva terapija.

ja mislim da imam probojna zbog toga što su mi preblage... ili možda nešto nije u redu. vidjet ću u ponedjeljak kad sam naručena.

moram priznati da će mi biti žao. odlične su.

anna01
16.06.2010., 22:08
[QUOTE=anna01;27266183]

Ja dosad nisam koristila pilule nikad, ali koliko ja znam za svake pilule nakon cca 2 godine treba pauzirat..nisam sigurna al mislim:confused:
i da, nema veze kad, bitno da je 1.dan ako želiš da odmah djeluje..odaberi si vrijeme kad ti najviše odgovara jer i sama znaš da trebaš u otprilike isto vrijeme
:top:
a čuj, popij taj dan kad prokrvariš, ne moraš isti tren, ali taj dan. nemoj da prođe više od 12 sati otkako si dobila menstruaciju, a da ne popiješ tabletu.
ne treba ti pojačana zaštita ako dobiješ u osam ujutro, a popiješ navečer.

sad to sa pauzom ne znam. ja nisam nikad radila pauzu, već tri godine, na yasminu i onda yazu. postavila sam pitanje o pauzi na općoj temi o pilulama.

zašto ti je dr. prepisao tablete, je li samo radi zaštite od trudnoće, ili kao tretman za neki problem? ako jeste, onda je možda zato rekao da će za godinu i pol napraviti pauzu, možda ti je takva terapija.

ja mislim da imam probojna zbog toga što su mi preblage... ili možda nešto nije u redu. vidjet ću u ponedjeljak kad sam naručena.

moram priznati da će mi biti žao. odlične su.

znaci u okviru od 12 h...ma on je meni preporučio, a ja sam zapravo u obradi jer zelim mirenu i kao zastitu i kao za smanjenje krvarenja..imam sugavu ginekologicu, koja ne priča ni z, a odma je u startu protiv mirene... rodila sam, a nakon poroda imam preobilna krvarenja koja zelim smanjii mirenom, zeljezo sa skoro 19 mi je palo na 6,a mjesecno trošim min 7-10 paketa ulosaka u 4-5 dana... a oni smatraju da to nije za mene nego neka gutam pilule i pije retofere?! gina koja ce mi je ugraditi trazi još 700kn, pa kad skupim, mislim je staviti iza ljeta...
a za sada trebam zastitu, pa sam mislila se zastiti yazom,ko zna mozda i meni pomogne sa krvarenjima?:ne zna:

nephthys
17.06.2010., 08:39

pauza je sasvim nepotrebna i najčešće štetna jer ti tijelo krene kroz proces privikavanja na sebe samoga, a onda ga opet zajebeš kada počneš ponovno s pillsima. ako sve oke, nikakve potrebe za pauzom.

ButterflyStar
17.06.2010., 09:05
Ja vec 11 dana cekam da pocnem piti Yaz-definitivno se odlucila za pilule, ali nece da procuri pa nece:flop::flop: :confused::confused: nervira me vise

tika8
17.06.2010., 09:13
Ja vec 11 dana cekam da pocnem piti Yaz-definitivno se odlucila za pilule, ali nece da procuri pa nece:flop::flop: :confused::confused: nervira me vise

Ma ne brini, bude, bude:)

ihrestak
17.06.2010., 11:03
Pozz cure! Imam pitanje.. gin. mi je preporucio pilule Yaz.. medjutim, nikad do sada nisam koristila pilule pa me malo brine... on kaze da su to nove pilule, da su jako fine, dobro se podnose... e sad, najvise me i brine to sto su nove i sto se jos uvijek ne zna puno o njima. Je li neka od vas mozda pije? Jeste li imale losa iskustva ili culi od neko drugog da je imao?

P. S. Trazila po forumu, ali nisam nista nasla o ovim pilulama, a na jednoj sam temi postavila ovo pitanje, ali kako mi niko nije odgovorio odlucih da otvorim novu temu, posebno i zato sto mislim da bi ove pilule, ako su stvarno dobre kao sto pise, mogle vrlo brzo postati "popularne"... pa evo teme za sve one koje imaju pitanja ili iskustva s ovim pilulama - podijelimo ih zajedno :mig:

eto i mene na ovom topicu..pijem i ja te yaz tablete,odkad sam ih počela pit, krvarila sam 10 dana,nakon toga sam dobila apetit i sve je bilo ok do prije nekih tjedan dana kad sam počela osječat mučnine,boli me u donjem dijelu trbuha kao da sam napuhnuta, i sad pijem 2 bijelu tabletu i mengu još nisam dobila al zadnjih 3 dana imam smeđi iscjedak,sad ne znam jel bi to kao trebala bit menga ili ne...

bicbic
17.06.2010., 11:09

1. Odmah prvi dan, dakle nema pauza između pakiranja.
2. Meni su smanjena i manje bolna, tj. uopće nemam tih bolova.
3. Ja sam se konzultirala s ginekologicom, i dala mije recept kao kad ti npr. prepise neki sirup koji se kupuje na slobodno, i misim da oni (ginekolozi) u biti ine znaju previse o tome, jer na svakome se drukčije manifestira. Ja ih placam 118 kn i ne pokazujem uopce recept, ali ga imam u novčarki.
4. Negativni simptomi: glavobolja, celulit, kg...Pozivtini: nisam razdražljiva, zivčana kao sa Yasminom..., libido mi je ok, suhocu nemam, itd...

MelodyNine
17.06.2010., 12:09
...ma on je meni preporučio, a ja sam zapravo u obradi jer zelim mirenu i kao zastitu i kao za smanjenje krvarenja..imam sugavu ginekologicu, koja ne priča ni z, a odma je u startu protiv mirene... rodila sam, a nakon poroda imam preobilna krvarenja koja zelim smanjii mirenom, zeljezo sa skoro 19 mi je palo na 6,a mjesecno trošim min 7-10 paketa ulosaka u 4-5 dana... a oni smatraju da to nije za mene nego neka gutam pilule i pije retofere?! gina koja ce mi je ugraditi trazi još 700kn, pa kad skupim, mislim je staviti iza ljeta...
a za sada trebam zastitu, pa sam mislila se zastiti yazom,ko zna mozda i meni pomogne sa krvarenjima?:ne zna:

moguće da ti pomogne yaz, a moguće i da ne. meni su na yasminu bile puuuno manje obilna krvarenja nego na yazu. tako da, zavisi od tvoga tijela i količine i vrste hormona koji mu treba. moraš malo pričekati da vidiš.

inače, slažem se s tobom za spiralu. jedini razlog zbog kojeg je ja ne koristim je što nisam rodila. koristila bih je i zbog zaštite i zbog preobilnih krvarenja. to ću svakako jednog dana učiniti :D

ako si zdrava fizički, ne vidim razlog zašto ti je ne bi htjeli staviti. mislim da ovdje negdje imaš i temu o mireni.

rok_aja
17.06.2010., 12:10
Ne, baš na Dolcu, s desne strane kad ideš od Trga odmah na početku placa, vidjet ćeš znak za ljekarnu i onda moraš ući u zgradu i popest se stepenicama gore. Nije baš najpristupačnija :D Bila sam tamo pred nešto više od godinu dana kad Yaz još nije došao kod nas i onda mi je bilo skupo dati tolike novce.. A sad kod nas skoro 120 kuna. :visi:

Zvala sam sad tu ljekarnu i rekli su da nije moguće uzet tri pakiranja po jeftinijoj cijeni, cijena jednog yaz-a je 117 i nešto lipa. Zvala sam i gradsku ljekarnu kod njih je oko 120 kn tako rekla gospođa.... a ništa, očito baš i nema nekih ljekarna gdje je cijena isto kao u splitu po 104 kn. Ako neko sazna koja ljekarna nudi manju cijenu pilula Yaz, samo nek slobodno napiše.. bit ćemo svi zahvalni :P

ButterflyStar
17.06.2010., 12:49
U BiH su 24km bez recepta.

anna01
17.06.2010., 19:49
moguće da ti pomogne yaz, a moguće i da ne. meni su na yasminu bile puuuno manje obilna krvarenja nego na yazu. tako da, zavisi od tvoga tijela i količine i vrste hormona koji mu treba. moraš malo pričekati da vidiš.

inače, slažem se s tobom za spiralu. jedini razlog zbog kojeg je ja ne koristim je što nisam rodila. koristila bih je i zbog zaštite i zbog preobilnih krvarenja. to ću svakako jednog dana učiniti :D

ako si zdrava fizički, ne vidim razlog zašto ti je ne bi htjeli staviti. mislim da ovdje negdje imaš i temu o mireni.

ma ja stvarno mislim da jeona za mena najbolja... i ne odustajem, iza ljeta sam odlučila i gotovo... kao kod spirala su evidentinje cesce upale- ali kaze dr to se odnosilo na one stare bakrene koje su po svemu lošije...
hvala vam cure na odgovorima :D

mya_7920
17.06.2010., 23:09
Zvala sam sad tu ljekarnu i rekli su da nije moguće uzet tri pakiranja po jeftinijoj cijeni, cijena jednog yaz-a je 117 i nešto lipa. Zvala sam i gradsku ljekarnu kod njih je oko 120 kn tako rekla gospođa.... a ništa, očito baš i nema nekih ljekarna gdje je cijena isto kao u splitu po 104 kn. Ako neko sazna koja ljekarna nudi manju cijenu pilula Yaz, samo nek slobodno napiše.. bit ćemo svi zahvalni :P

Huh, pred godinu dana je bilo, i to čak mislim samo tako i da baš zato nisam uzela jer nisam imala skoro 400 kn za dati odjednom..
A ništa, 120 kn mjesečno, i dalje jeftinije nego bebač :zubo:

anna01
18.06.2010., 12:11
evo počela danas...:D dobila sam stvari jutros i odmah u doktorice, koja mi je napisala na neki promo papirić i pečat... u ljekarni me za njega nisu ni pitali:rolleyes:..
ikod nas je 107 kn... čisto ok, a sada budemo vidili...

mya_7920
18.06.2010., 15:00
A gdje je to kod vas? :)

anna01
18.06.2010., 20:44
A gdje je to kod vas? :)

šibenik, ako nekome treba...:D

shedai
19.06.2010., 15:08
Ćao!
Evo da se i ja uključim. Trenutno sam na početku drugog blistera. Menga uredno došla, sve ok. Krvarenje trajalo kraće nego inače, jednako obilno. Od nuspojava: lice mi se malo pročistilo, celulita još nema, apetit je tu :D al nisam se udebljala, libido ok, suhoće nema, nije bilo ni pms-a što je izvanredno, dakle nikakvih promjena raspoloženja, sise su malo narasle :) Jedina zamjerka je što su grčevi za vrijeme prva dva dana menge ostali i dalje. Al možda se i to smiri.

I sad imam pitanje.. Ko i većina cura imala sam smeđe iscjedke tokom cijelog prvog mjeseca uzimanja. I kažete, to bi značilo da su tablete preslabe... Ajd molim vas, ako itko zna, kaj to točno znači da su preslabe? U kojem smislu se to rezultira? Smanjena zaštita od trudnoće?

tika8
19.06.2010., 18:47
ovo prethodno i mene zanima, na koji način su preslabe? Po meni nebi se to trebalo očitovati u zaštiti od trudnoće jer inače onda se nebi trebale davat na preporuku kao izvrsna zaštita od trudnoće. Ja sam danas popila prvu placebo tabletu i dobila sam neko krvarenje, mislila da je menga jer sam malo imala i grčeve, ali sad više nisam sigurna dal je to spotting kao ovih par dana, ali bilo je više tamnosmeđi iscjedak a zato sad nisam sigurna. Je menga nije :confused: :ne zna:

_jenny_
19.06.2010., 19:01
Ćao!
Evo da se i ja uključim. Trenutno sam na početku drugog blistera. Menga uredno došla, sve ok. Krvarenje trajalo kraće nego inače, jednako obilno. Od nuspojava: lice mi se malo pročistilo, celulita još nema, apetit je tu :D al nisam se udebljala, libido ok, suhoće nema, nije bilo ni pms-a što je izvanredno, dakle nikakvih promjena raspoloženja, sise su malo narasle :) Jedina zamjerka je što su grčevi za vrijeme prva dva dana menge ostali i dalje. Al možda se i to smiri.

I sad imam pitanje.. Ko i većina cura imala sam smeđe iscjedke tokom cijelog prvog mjeseca uzimanja. I kažete, to bi značilo da su tablete preslabe... Ajd molim vas, ako itko zna, kaj to točno znači da su preslabe? U kojem smislu se to rezultira? Smanjena zaštita od trudnoće?

Ne pijem Yaz, ali ovo vrijedi za sve pilule. Spotting je sasvim normalna pojava na početku i to ne znači da su ti tablete preslabe, nego ti se organizam navikava. :mig:
A kako se očituje to što su preslabe - pojma nemam. :zubo:

sky5
20.06.2010., 01:33
da su ti preslabe ne možeš uopće zaključit prije nego ih piješ bar 4 mjeseca.
meni su bile preslabe recimo i ja sam imala normalno krvarenje na 2.bijeloj tableti trajalo 3 dana ali sam 13. dana ciklusa dobivala krvarenja koja su trajala 8-9 dana.
nemojte paničarit bzvz :)

Dumber
20.06.2010., 13:03
ja sam povracala sinoc mnogo puta i to od alkohola i piletine nesto mi nije sjelo al meni je termin tabletice u 13 sati dakle to je dosta vremena nakon sto sam popila yaz pilulu. jutros sam imala odnose sa momkom i svrsio je u mene. danas mi je takodjer i prosao menzes. e sada po tome bi bilo da pilula josh djeluje i da su meni svakako neplodni dani.. nije ovo pitanje nego vise kao molba da mi neko potvrdi da se nemam za sta brinuti.

Dok si na pilulama, nemaš plodne i nepolodne dane. Uvijek si neplodna, jer ne ovuliras!

mya_7920
20.06.2010., 13:04
Nemaš se što brinut, ako si ih pila redovito. Ovo sinoć nema utjecaja na ništa.

Dok si na pilulama, nemaš plodne i nepolodne dane. Uvijek si neplodna, jer ne ovuliras!

Paa ako zaboraviš popiti koju, ne piješ ih redovito i sl. onda imaš plodne dane (tj može se desiti), znam ih preko nekoliko koje su ostale trudne tako. Što ne bi bilo moguće da nije bilo ovulacije, jel :D

nile6462
20.06.2010., 13:13
hvala puno :)

sky5
20.06.2010., 14:47
ali dok si na tabletama ne možeš računat koji su ti dani plodniji, za slučaj da fulaš tabletu. taj izračun više ne vrijedi jer ovulacije nema.

Mala_Garava666
20.06.2010., 18:43
koliko se puta na jedan recept mogu kupit tablete? pitam jer mi je u ljekarni zena zabiljezila datum i vratila ga nazad :confused:

Dumber
20.06.2010., 18:46
recept ti vrijedi 6,12 mjeseci, ovisi na koliko ti je stavio tvoj ginekolog.

sky5
20.06.2010., 19:42
neće ti oni u ljerani nikad to uzet. vrijedi vjerovatno 6 mjeseci pa si odeš to produžit kad istekne.

anna01
20.06.2010., 20:26
koliko se puta na jedan recept mogu kupit tablete? pitam jer mi je u ljekarni zena zabiljezila datum i vratila ga nazad :confused:

recept ti vrijedi 6,12 mjeseci, ovisi na koliko ti je stavio tvoj ginekolog.

ma jel vama doktorica bas na recept napisala, onaj sluzbeni ? meni je moja našarala na papirić od yaza- a teta u ljekarni mi ga je dala, nije ni pitala, a kamo li ime zapisala?:rolleyes:

Dumber
20.06.2010., 20:27
ma jel vama doktorica bas na recept napisala, onaj sluzbeni ? meni je moja našarala na papirić od yaza- a teta u ljekarni mi ga je dala, nije ni pitala, a kamo li ime zapisala?:rolleyes:

to ti je to.

sky5
21.06.2010., 08:49
tako i meni.

srculence1
21.06.2010., 18:42
cao curke
da i ja malo ispricam svoje iskustvo sa yaz pilulama.Odmah da kazem ja sam jako jako zadovoljna...pocela sam ih piti kao terapiju nakon operacije endometrioticnih cisti na jajnicima prije 6 mjeseci, tacnije u decembru 2009 godine.Odmah da kazem da sam se od januara do danas udebljala 4 kilograma, grudi su mi narasle za citav broj, podigle se i izgledaju savrseno, pun grudnjak i ljetni kostim.Dobila sam malo sala na stomaku, ali ako je to jedina cijena na ustrb ovog ostalog ja sam zadovoljna, momak najvise u grudima uziva.
Menstruacije su manje bolne,krace traju, tacne u dan, odnosno u sat, nemam promjena raspolozenja..sve u svemu za sad in ne mislim prestati piti....zbog operacije i endometrioze sam se odlucila da ih pijem dok se ne odlucim na bebu.
imam jedno malo pitanjce, posto moj ginekolog nije bio definisan u odgovoru za kratki prekid koristenja pilula kao i mozes i ne moras ??????????(mozda ga ja nisam dobro cula)...ja sam malo citala o tome i kazu da ne mora se prekidati cak 3 godine ????tek tada da se mala pauza napravi. sta su vasi rekli...hvala puno svima na odgovorima...slobodno pitajte sta zelite tu samm :)))

Mala_Garava666
21.06.2010., 22:00
evo ja bas citam upute i opet mi nije nesto jasno. znam da se o ovome vec pisalo na prethodnim stranicama, al moram jos jednom pitat.
naime, menga mi dolazi petkom a ja bi je pomjerila 4 dana ranije, znaci da mi dolazi ponedjeljkom. u uputama pise ako zelim pomjeriti 3 dana ranije, zapocinjem s novim blisterom 3 dana ranije. sutra krecem s novim paketicem, sto znaci da sam trebala prije 4 dana otvorit novi blister umjesto sutra? :confused:

Hedonistkinja
21.06.2010., 22:27
evo ja bas citam upute i opet mi nije nesto jasno. znam da se o ovome vec pisalo na prethodnim stranicama, al moram jos jednom pitat.
naime, menga mi dolazi petkom a ja bi je pomjerila 4 dana ranije, znaci da mi dolazi ponedjeljkom. u uputama pise ako zelim pomjeriti 3 dana ranije, zapocinjem s novim blisterom 3 dana ranije. sutra krecem s novim paketicem, sto znaci da sam trebala prije 4 dana otvorit novi blister umjesto sutra? :confused:

Da, uvijek se smanjuje trajanje placebo tableta. :mig:

kovrčava
23.06.2010., 15:11
Pozdrav, cure, evo i mene sa mojim dilemama…! :confused:
Vidim ja da ste se dosta raspisale o korištenju Yaz-a, i ja sam jedna od tih koja ga koristi, međutim u zadnje vrijeme sam počela razmišljati o tome da ga stanem piti. Zašto? Pa evo, ovako, nisam uspjela pročitati sve što ste pisali, ali čini mi se da nitko nije potegao tu temu, niti mi se čini da je ikom problem ono što je meni daleko najveći. Naime, baš sam podijeljena u vezi korištenja kontracepcijskih pilula. Naravno da uvijek postoje dobre i loše strane… Naime, pijem oralnu kontracepciju već…godinu i pol dana. Prvo sam započela s Logestom, a onda godinu dana nakon, ginekolog me prebacio na Yaz. Promjena? Apsolutno nikakva, nuspojave su dalje iste! Samo je cijena veća (znači, prema tome sam u minusu, a kao studentici svaka kuna mi znači). Međutim, ja sam inicirala promjenu pilula jer više nisam mogla izdržati nevjerojatne MUČNINE!!! Koje su se, nažalost, s Yaz-om, isto tako nastavile. Muka mi je više od toga. Sve druge nuspojave mogu nekako izdržat. Debljanje, i nemogućnost skidanja kilograma, pojava celulita na sve strane, a prije ga nikad nije bilo, bolne i obilne menstruacije, razdražljivost, nadutost, pojačana osjetljivost i nerviranje. Libido? Pa on je ostao isti. Međutim, najveći problem koji imam, i koji me sve više muči jesu – mučnine koje imam otkad sam počela pit pilule! Upravo najviše zbog toga sam se i prebacila na Yaz, ali stvari su ostale iste. Naravno da pijem pilule zbog neželjene trudnoće, i ne trebam vam ni opisivat koji je to samo oslobađajući osjećaj kad si siguran od toga, i ne trebaš brinut kad ti kasni menstruacija. A ja sam prije imala jako neredovite menstruacije, i nikad ne bi znala kad su mi plodni dani, ni kad će mi doć, a pilule su mi učinile ciklus redovitim. Što se tiče ostale kontracepcije – kondomi su mi nezgodni, i ne volim ih previše. Hm. Vidite, ima pozitivnih strana oralne kontracepcije, i s jedne strane sam sretna što ih pijem…
Ali, zapravo me najviše zanimalo da li netko ima velik problem oko mučnina i kako ga rješava? Činjenica je da se to u potpunosti odrazilo na mene… Ne mogu putovat ni sat vremena busom, trajektom, autom (a putujem često jer studiram u drugom gradu), a da mi ne dođe muka (i to ona odvratna, nepodonošljiva!), i da ne povraćam pri putovanju, a nekad i iza njega. Osim toga, potpuno sam prestala pit alkohol, i to me ubija. Već godinu i pol dana bez trunke alkohola… Ne mogu više. Kad promislim kako ću ovo ljeto, prije bi mu se radovala jer bi znala kakve me lude, pijane, neopterećene, mladenačke noći čekaju, i jedva bi ga čekala, a sad znam da neću moć ni pomirisat alkohol, i to me već polako počelo nervirat. Moj društveni život pati, stvarno, osjećam se ko baba jer više nemam volje za izlascima, ne mogu ni stat u zadimljenim prostorijama jer će mi od tog doć muka, a cigarete ne mogu ni pomirisat (ne pušim, prije sam običavala samo kad bi pila, a sad bi mi ta kombinacija bila samoubojstvo). Kad sam počela pit pilule, nisam htila da me mučnine obeshrabruju, pa sam nekad i znala pit, i to obavezno ne bih ništa mješala, već bi stalno pila jedno, ne bih ni za živu glavu pušila, i pila bi puno, puno vode kad bi se vratila doma. To mi ne bi puno pomoglo. Ujutro kad bi se probudila, mučnina bi potpuno zavladala mnome. Samo bi proklinjala pilule i sve što ima veze s njima, klela se da ću ih stat pit jer takve mučnine su bile stvarno – prava muka! Ne bih došla sebi sljedeći cijeli dan (pa nekad ni 2 dana), cijeli dan bi povraćala po 10-tak puta, ne bih mogla ništa stavit u usta, moji roditelji bi se derali na mene jer ni bih bila sposobna za ništa, samo bi ležala u krevetu ko biljka i čekala da mi to prođe. Jer prije sam mamurluk podnosila savršeno, pa ne bi ga ni osjetila! A sad. Svaki izlazak, svako putovanje mi stvara stres. Užas. I sad kad srce kaže ljeto, kaže mučnina. Naime, ja planiram i radit, a neću moć radit, ako budem pila alkohol i pila pilule. Koma. Ja sam još mlada, imam 22 godine, i još godina za ispucat se, i ubija je ovo stanje, više ni ne izlazim i ne pijem, osjećam se tako staro… :( A jooj, recite mi imate li više možda ovakva slična iskustva, i što se uradili po pitanju toga?? :love:
Ja ne znam više što da radim.....
Unaprijed HVALA!!!!!

luda marina
23.06.2010., 17:43
...ej curke da se i ja priključim, evo ovak, ja sam već na 4.blisteru i dosad je tzv.menga dolazila lijepo za vrijeme bijelih tabletica al sad je došla drugi tjedan za vrijeme uzimanja rozih i još k tome imam jake grčeve,naduta sam, poprištavila sam i svašta nešto, neznam jel postoji mogućnost trudnoće pošto sam redovito uzimala tabletice, iako idem sutra do ginekologice zanima me jel ima koja od vas slično iskustvo...

sky5
25.06.2010., 16:21
ma nisi trudna. moguće da ti Yaz nije dovoljno jaka tableta. meni je uvijek tako dolazila menga i sredinom ciklusa pa sam prestala. trajalo mi je po 8-9 dana...:/

heli-debeli
25.06.2010., 17:05

ne, ne. pitala ja prošli mjesec. veli ženska da traje otprilike godinu i pol.

mya_7920
25.06.2010., 18:49
Ne, traje točno godinu dana od datuma izdavanja.

sky5
26.06.2010., 20:44
moj je trajao 6 mjeseci, sto posto.

red_girl
27.06.2010., 09:47
pozz cure, ev i mene s prvim postom u velkoj sam dilemi, gin.mi je preporucio Yaz kontracepciju al sam ja u jednom prospektu pocitala da cak ima sanse da i do tri mjeseca nebi imala mjesecnicu kad bi pocela piti YAz:flop:.... a to mi nikako ne ide u prilog, pa bi htjela da mi neko od vas kaze dali je imao takvih pojava ili nesto slicno...jer bi danas trebala poceti piti YAZ...thnx svima:)

Dumber
27.06.2010., 11:04
pozz cure, ev i mene s prvim postom u velkoj sam dilemi, gin.mi je preporucio Yaz kontracepciju al sam ja u jednom prospektu pocitala da cak ima sanse da i do tri mjeseca nebi imala mjesecnicu kad bi pocela piti YAz:flop:.... a to mi nikako ne ide u prilog, pa bi htjela da mi neko od vas kaze dali je imao takvih pojava ili nesto slicno...jer bi danas trebala poceti piti YAZ...thnx svima:)

Zašto ti smeta da nemas mjescnicu?
Uostalom, i kad ih piješ i dobiješ menstruaciju, to nije prava menstruacija. Ne shvaćam zašto ti to predstavlja problem.

Hedonistkinja
27.06.2010., 11:38

A gle, meni se tako nešto nije dogodilo ali svi smo različiti i na svakog pilule mogu različito djelovati. Ne razumijem ako ti se to i dogodi, zašto bi ti smetalo? Kao što Dumber reče, dok piješ pilule tak i tak nemaš pravu menstruaciju. Iako, moram priznati da ovo za moguć izostanak menstruacije nisam pročitala a ni moja gin. mi nije neš spomenula u vezi toga, valjda se može dogoditi ali mislim da nije opasno. Ako si obavila sve pretrage prije uzimanja Yaz-a i gin. ti ih je preporučio, nema razloga da ih ne počneš piti :mig:

anna01
27.06.2010., 22:08
recite mi, jel se moze prestati piti u sredini ciklusa?
naime već 10 dana odkada sam ih počela piti imam mjesecnicu .... do sada sam je imala max 5 dana. po cile dane mi se spava i jako sam iscrpljena, bojim se da mi je zeljeno još niže palo...

Coco Vanilla
28.06.2010., 09:29
Jel istina da su u Sloveniji Yaz jeftinije?
Navodno su po 10 eura :ne zna:

Mala_Garava666
28.06.2010., 11:46
recite mi, jel se moze prestati piti u sredini ciklusa?
naime već 10 dana odkada sam ih počela piti imam mjesecnicu .... do sada sam je imala max 5 dana. po cile dane mi se spava i jako sam iscrpljena, bojim se da mi je zeljeno još niže palo...

mislim da ti je to normalno, treba vremena da se organizam privikne.
nije kod svih isto, neki nemaju nikakve nuspojave, neki imaju sve moguce :D

mene zanima jel mogu sa svojim receptom otic recimo u bosnu il sloveniju i tamo ih normalno podic? necu bit preko ljeta u hrvatskoj pa me brine nabava:D

ButterflyStar
28.06.2010., 12:10
mene zanima jel mogu sa svojim receptom otic recimo u bosnu il sloveniju i tamo ih normalno podic? necu bit preko ljeta u hrvatskoj pa me brine nabava:D

U bosni mozes bez recepta :) barem sam ja tako pitala me samo jel ti preporucio gin ja rekla jeste i to je to :) oko 12 eura u privatnoj apoteci

a000z
28.06.2010., 13:12
Jel istina da su u Sloveniji Yaz jeftinije?
Navodno su po 10 eura :ne zna:

Istina! Točnije, jedan blister je 9.28 ojra :top:

babyno1
28.06.2010., 20:06
u osijeku u jednoj ljekarni je pakovanje yaz-a 400 kn.mislim-katastrofa

Hedonistkinja
28.06.2010., 20:56

omg. :eek: u kojoj, da znam da u tu ni ne pomišljam ić jer ko zna kad mi padne na pamet otić kupit di ću bit u gradu xD?

Bubsi
28.06.2010., 21:13

Jel se onda moze doci sa nasim receptom i kupit kod njih? Huh, dobro bi mi dosla ta usteda :D

marija1987
28.06.2010., 23:58
Cure, pomozite!
Počela sam piti Yaz prije mjesec dana i sad sam započela s novom kutijom. Međutim, postala sam strašno živčana i bezvoljna da čak niti učit za ispit mi se ne da. i depresivna sam...sad sam kupila i Aktivin H pa sam mislila pit i njega da mi ublaži te simptome, ali se bojim nuspojava, i oštećenja jetre. čak se razmišljam i da ih prestane pit 1 mj.i da pijem aktivin a poslije opet yaz.
a šta se tiče libida kojeg spominjete, ni prije mi nije bio neki, a sada užas...čas sumnjam u seksualnu orijentaciju koliko mi se sex gaaadi.

sky5
29.06.2010., 09:11
trebala bi pričekati najmanje 3 mjeseca da vidiš da li ti odgovaraju. ali mjenjaj ih ako se nastavi ovakvo stanje, ima drugih tableta, naći ćeš bolje sigurno!
meni yaz isto nije odgovarao i prestala sam pit.

poison_eLf
29.06.2010., 09:34
Nakon 3 godina pijenja yasmina, na koji sam dobro reagirala, ginekolog mi je preporučio yaz kao sredstvo s još manje hormona............
organizam mi je dobro reagirao, nisam primjetila nikakve specijalne nuspojave,osim što mi je krvarenje trajalo 2 -3 dana......sve je bilo dobro prvih 6 mjeseci, a onda cap!
dođem do bijelih placeb tableta....krvarenje izostane....pripišem to sresu, te započnem s drugim blisterom..i opet dođem do bijelih tabletica, i krvarenje opet izostane......panično provjeravam mogućnost trudnoće..ništa od toga, googlam- stres kao uzročnik, ali dalje nabraja se moguće ciste na jajnicima..ili pak, najčešći uzrok-predoziranje hormonima? :confused::ne zna:

i sad zivkam ginekologa, a valjda je čovjek na godišnjem ili što već,a ja tu strepim......

fuj fuj fuj!!!!

kako se mogu predozirati hormonima.....i sad pak tu piše..da ću morat piti nekakve hormone za izazivanje krvarenja utrogestan..i onda valjda promijenit kontracepciju...
:mama: :tuzni:
zaašto, zašto zašto..?..njiiii..nikad u životu nisam iala problema s hormonima i što se sad desilo ?
ne bi ja taj utrogestan :mama:

ima li tko ikakvih iskustava s tim?

Bubsi
29.06.2010., 10:17
Nakon 3 godina pijenja yasmina, na koji sam dobro reagirala, ginekolog mi je preporučio yaz kao sredstvo s još manje hormona............
organizam mi je dobro reagirao, nisam primjetila nikakve specijalne nuspojave,osim što mi je krvarenje trajalo 2 -3 dana......sve je bilo dobro prvih 6 mjeseci, a onda cap!
dođem do bijelih placeb tableta....krvarenje izostane....pripišem to sresu, te započnem s drugim blisterom..i opet dođem do bijelih tabletica, i krvarenje opet izostane......panično provjeravam mogućnost trudnoće..ništa od toga, googlam- stres kao uzročnik, ali dalje nabraja se moguće ciste na jajnicima..ili pak, najčešći uzrok-predoziranje hormonima? :confused::ne zna:

i sad zivkam ginekologa, a valjda je čovjek na godišnjem ili što već,a ja tu strepim......

fuj fuj fuj!!!!

kako se mogu predozirati hormonima.....i sad pak tu piše..da ću morat piti nekakve hormone za izazivanje krvarenja utrogestan..i onda valjda promijenit kontracepciju...
:mama: :tuzni:
zaašto, zašto zašto..?..njiiii..nikad u životu nisam iala problema s hormonima i što se sad desilo ?
ne bi ja taj utrogestan :mama:

ima li tko ikakvih iskustava s tim?

Cuj, ne znaci da ti je krvarenje izostalo zbog predoziranja hormonima. Pila si Yasmin koji ima vise hormona nego Yaz, dakle time logicno da ti sad ovo ne moze nikako bit previse hormona.
Jesi li 100%-tno iskljucila mogucnost trudnoce??? Ono test i ginekolog?

Al u ostalom, ako si bila pod velikim stresom to itekako mozes prepisati izostanku krvarenja.
Ja sam sama prije pila Yasmin i sad sam na Yazu, i nista takvo mi se nije desilo, dakle sumnjam da je to pak od predoziranja hormonima.

poison_eLf
29.06.2010., 11:08
Cuj, ne znaci da ti je krvarenje izostalo zbog predoziranja hormonima. Pila si Yasmin koji ima vise hormona nego Yaz, dakle time logicno da ti sad ovo ne moze nikako bit previse hormona.
Jesi li 100%-tno iskljucila mogucnost trudnoce??? Ono test i ginekolog?

Al u ostalom, ako si bila pod velikim stresom to itekako mozes prepisati izostanku krvarenja.
Ja sam sama prije pila Yasmin i sad sam na Yazu, i nista takvo mi se nije desilo, dakle sumnjam da je to pak od predoziranja hormonima.

A jesam, 2 testa su bila negativna, no kod ginekologa još nisam otišla..jer sam bila sva u mukama oko diplome..diploma može, uz sve ostale stvari koje su mi se nakupile definitivno biti jedan od uzroočnika stresa.......ali najbitnije mi je da se sad dočepam tog prokletog ginića i napravim pretrage,da vidim šta mi je..........:ne zna:

ovo što govorim i meni zvuči logično, no za razliku od yasmina, u yazu je među nuspojavama napisan izostanak mjesečnice.....

evo vadim citat odgovora jednoj djevojci s weba ordinacija.hr

Ako je test za trudnoću negativan, vjerojatno se dogodio izostanak krvarenja povezan s prekomjernom supresijom hormona pod djelovanjem tableta. Uzrok može bili i stres, ili nekakva cista na jajniku, neki drugi hormonski poremećaj, nevezan za spolne hormone, a koji put i ne znamo uzrok tome. Ako se ne nađe organski uzrok izostanku krvarenja, tolerira se izostanak prijelomnog krvarenja dva do tri mjeseca. U tom slučaju se ukida uzimanje tableta, te se sa drugom vrstom hormona -gestagenima, izazove krvarenje. Želi li žena i dalje kontracepciju, propisuju se tablete sa drugačijim sastavom i dozom hormona.

ovo mi se taaako ne sviđa..:mama: sva sam kenjkava znam, ali mrzim kad moram čekat, i ne mogu saznat što mi je..prokleto hrvatsko zdravstvo.....
možete li vjerovati da zovem od 8 ujutro ordinaciju i cijelo vrijeem je zauzeto...ZAUZETO..... :rolleyes: hodam s telefonom po kući i stišćem redial..a soma kuna na privatnika i pretrage mi se još uvijek ne daje ..njok :mama:

babyno1
29.06.2010., 11:39
omg. :eek: u kojoj, da znam da u tu ni ne pomišljam ić jer ko zna kad mi padne na pamet otić kupit di ću bit u gradu xD?

u domu zdravlja kod drvenog parka.

~StarPrincess~
29.06.2010., 18:38

nadam se da to nisi kupila :S
sigurno je neka greska u sistemu :ne zna:

marija1987
29.06.2010., 21:09
trebala bi pričekati najmanje 3 mjeseca da vidiš da li ti odgovaraju. ali mjenjaj ih ako se nastavi ovakvo stanje, ima drugih tableta, naći ćeš bolje sigurno!
meni yaz isto nije odgovarao i prestala sam pit.

da, zvala sam danas ginekologa jer ću popizdit.:mad: rekao mi je da će mi prepisat neki Logest kad dođem, i zasad prestajem mjesec dana piti Yaz.
bože dragi, prvi mjesec pijenja ja sam postala gora luđakinja nego ikad, stalno mi se plače i umorna sam.
ima netko kakvih iskustava s Logestom?
šta je tebi SKY preporučio umjesto Yaza i da li imaš problema? ta zbog čega ti Yaz nije odgovarao? :s

Betty D.
29.06.2010., 21:16
Kakvo je stanje s Yaz tabletama i libidom? :D

marija1987
29.06.2010., 21:37

draga moja, pila sam ih mjesec dana, 0 libido. sex mi se gadi, užas....:)

marija1987
29.06.2010., 21:38
dobro, priznajem da ni prije nisam bila ljubiteljica sexa...a sada, niti mi na pamet ne pada...

marija1987
29.06.2010., 21:40
ljudi, mene zanima šta da pijem ako mi Yaz stvara nuspojave kao depresija, nervoza i ekipa...da li Yasmin ili Logest ili šta??? inače pijem ih zbog akni i zbog uništenja PMS-a...a sada prvi mjesec dana Yaza za popizdit.

MelodyNine
29.06.2010., 22:08
ljudi, mene zanima šta da pijem ako mi Yaz stvara nuspojave kao depresija, nervoza i ekipa...da li Yasmin ili Logest ili šta??? inače pijem ih zbog akni i zbog uništenja PMS-a...a sada prvi mjesec dana Yaza za popizdit.

ja ne znam otkud tebi ideja da će ti cure na ovoj temi reći koje tablete da piješ :)

to ti kaže tvoj ginekolog, nakon što mu izložiš svoje tegobe, dileme, nuspojave, i ostalo.

dobro, priznajem da ni prije nisam bila ljubiteljica sexa...a sada, niti mi na pamet ne pada...

a jesi sigurna da, kao što prije nisi bila ljubiteljica seksa, nisi bila i prije pilula nervozna ili povremeno depresivna? možda paničiš jer piješ prvi put?

malo je prerano mjesec dana da dobiješ simptome nervoze i depresije, a adaptacijski period traje oko tri mjeseca (nekad i do šest mjeseci čak).

sa tim stvarima treba imati strpljenja, a ne uzimati ih kao bobice. svaki mjesec druge.

Yaz ima povoljno dejstvo za ublažavanje PMS-a, ali kozmetički učinak mu je blag, odnosno, ublažava umjerene akne, a ne jako problematično lice.

Pad libida je jako čest kod žena koje piju pilule, za vrijeme adaptacije. Obično se vrati na normalu, kao i sve ostalo.

Bubsi
29.06.2010., 22:32
draga moja, pila sam ih mjesec dana, 0 libido. sex mi se gadi, užas....:)

Hahahahhaha :rofl: Meni libido od npr mogucih 100 meni je 100, a i vise :D
Divota jedna! :cerek: Al slicno bilo i prije :mig:

mya_7920
29.06.2010., 23:04
da, zvala sam danas ginekologa jer ću popizdit.:mad: rekao mi je da će mi prepisat neki Logest kad dođem, i zasad prestajem mjesec dana piti Yaz.
bože dragi, prvi mjesec pijenja ja sam postala gora luđakinja nego ikad, stalno mi se plače i umorna sam.
šta je tebi SKY preporučio umjesto Yaza i da li imaš problema? ta zbog čega ti Yaz nije odgovarao? :s

Radije popij još jednu kutiju pa onda pređi na druge pilule nego da radiš pauzu od mjesec dana.

Odlično :Sex: :cerek:

Betty D.
29.06.2010., 23:22
I kaj sad, da ih pijem ili ne? :rofl: Opet će biti metoda pokušaja i pogrešaka :bonk:

_jenny_
30.06.2010., 15:38

Iako je tema o Yazu, a ne Logestu, napisat ću ti tu, nadam se da se nitko neće ljutiti...:mig:
Pijem Logest i stvarno nemam neugodnih iskustava. Nisam zbog njega postala depresivna ni živčana, nemam glavobolje, trajanje menge mi se prepolovilo i ne boli me ništa.
Opet, ima cura kojima ne odgovara, no meni je skroz ok...:D

Qashqai Lo
30.06.2010., 19:54
Pitanjeee...
Inače pijem tablete u 18:30, tako sam popila i danas i oko 8 (20:00 :D ) sam imala neki proljev, znalo je prije biti i gorih (joj, grozno mi je pisati o ovome :D ) ali sam ja ipak odmah nakon toga uzela još jednu tabletu, za svaki slučaj. Uzela sam posljednju crvenu, tj. rozu iz blistera, da bi mi bilo lakše pratiti dane dalje.
Jesam dobro napravila? :)
i što npr. ako mi se prva tableta ipak apsorbirala? Hoću li imati kakvih nuspojava?
I sam dosad prvu pila srijedom, idući put kad budem započela novi blister, prva tableta će mi biti u utorak, jel tako?
Unaprijed hvala na svim odgovorima :)

lupe89
30.06.2010., 21:59
book, imam pitanje.. krenula sam s yazom prije 9 dana, ovo mi je prvi put da pijem kontracepcijske tablete.. menstruaciju sam imala 4-5 dana i od onda cijelo vrijeme imam dosta jaki smedji iscjedak kao kako se ima npr zadnji dan menstruacije..pa me zanima da li je to normalno ili bi se trebala zabrinuti? :D

marija1987
30.06.2010., 22:19

pa onda si drukčija od svih žena, jer je poznato da muškarci puno više uživaju u sexu i zapravo samo oni imaju orgazam.... a tablete uništavaju bilo kakvu želju, al opet kad pomisliš za šta gase želju, bolje da je i ugase... puno priče o sexu, a malo muzike kako bi se reklo...

marija1987
30.06.2010., 22:22
"ja ne znam otkud tebi ideja da će ti cure na ovoj temi reći koje tablete da piješ"

inače, želim čut sve savjete i mišljenja, a naravno da ću pitat ginekologa....želim čut iskustva tako da mu npr. mogu reć ako neke želim probat...
čudno kako neki postanu agresivni dok se skrivaju iza lažnih nadimaka... Melody9

marija1987
30.06.2010., 22:25
book, imam pitanje.. krenula sam s yazom prije 9 dana, ovo mi je prvi put da pijem kontracepcijske tablete.. menstruaciju sam imala 4-5 dana i od onda cijelo vrijeme imam dosta jaki smedji iscjedak kao kako se ima npr zadnji dan menstruacije..pa me zanima da li je to normalno ili bi se trebala zabrinuti? :D

počela sam Yaz prije mjesec dana i imala sam 3 tjedna stalno nekakav smeđe crveni iscjedak, kao da imam menzis stalno ali u malim količinama...eto

sky5
01.07.2010., 09:02
Pitanjeee...
Inače pijem tablete u 18:30, tako sam popila i danas i oko 8 (20:00 :D ) sam imala neki proljev, znalo je prije biti i gorih (joj, grozno mi je pisati o ovome :D ) ali sam ja ipak odmah nakon toga uzela još jednu tabletu, za svaki slučaj. Uzela sam posljednju crvenu, tj. rozu iz blistera, da bi mi bilo lakše pratiti dane dalje.
i što npr. ako mi se prva tableta ipak apsorbirala? Hoću li imati kakvih nuspojava?
I sam dosad prvu pila srijedom, idući put kad budem započela novi blister, prva tableta će mi biti u utorak, jel tako?
Unaprijed hvala na svim odgovorima :)

ja mislim da nisi trebala popit zadnju iz blistera nego sljedeću ako baš moraš iz tog blistera a ne rezervnog kojeg bi kao trebala imat. jer su tablete različite, nije ista 3. i 15.

Qashqai Lo
01.07.2010., 10:11
^^auuu
dobro pa sam pitala ovdje, hvala na odgovoru... nema seksa ovaj mjesec :D

MelodyNine
01.07.2010., 11:39
ja mislim da nisi trebala popit zadnju iz blistera nego sljedeću ako baš moraš iz tog blistera a ne rezervnog kojeg bi kao trebala imat. jer su tablete različite, nije ista 3. i 15.

hm... ne znam jesam li te dobro razumjela, ali rekla bih da nisi u pravu.

sve ružičaste tablete u Yaza imaju jednaku dozu hormona - dakle, iste su. Jedino su bijele placebo i nemaju nikakvih hormona :mig:

MelodyNine
01.07.2010., 11:44
"ja ne znam otkud tebi ideja da će ti cure na ovoj temi reći koje tablete da piješ"

inače, želim čut sve savjete i mišljenja, a naravno da ću pitat ginekologa....želim čut iskustva tako da mu npr. mogu reć ako neke želim probat...
čudno kako neki postanu agresivni dok se skrivaju iza lažnih nadimaka... Melody9

oprosti ako sam zvučala agresivno, nije mi bila namjera ;)
trebala sam ublažit smajlijima.

inače sam osjetljiva na promjene tableta svako malo, jer je prijateljica imala loša iskustva.
tako da, ne zamjeri :)

Sadie G.
01.07.2010., 12:37
pa onda si drukčija od svih žena, jer je poznato da muškarci puno više uživaju u sexu i zapravo samo oni imaju orgazam.... a tablete uništavaju bilo kakvu želju, al opet kad pomisliš za šta gase želju, bolje da je i ugase... puno priče o sexu, a malo muzike kako bi se reklo...

Ovo uopće nije istina, pa molim te nemoj generalizirati.

Mrs.Lovett
01.07.2010., 12:53
e ovako, zaboravila sam popiti tabletu jučer u 23:15, popila sam je danas u 13 h, znači 14h zakašnjenja, nije bilo sexa cijeli ovaj tjedan. na uputama piše da nakon što ju popijem nastavim s ružičastima i bacim bijele nakon što dovršim s ružičastima i počnem novi blister...trebam tako napraviti bez obzira što nije sexa? jer mislila sam možda samo koristi kondom još i dovršiti sve tablete, da zaboravila sam 16. dan...šta da sad radim od ove 2 opcije? neznam jer mi se nije dosad dogodilo. hvala

Bubsi
01.07.2010., 13:13

Koje su to gluposti?? :lol: Muskarci puno vise uzivaju u seksu od zena, ma daj molim te :rofl:
Samo oni imaju orgazam?? :lol: :lol::lol:

Ovo uopće nije istina, pa molim te nemoj generalizirati.
:top:
Naravno da nije istina, po ovome ispada da ni jedna zena nema orgazam, da tablete ti ubiju libido i svaku zelju..
Ljudi, gledajte malo sta pisete.

Mrs.Lovett
01.07.2010., 13:27
e i još nešto, ako mi odgovorite na prvo...piše i da ako napravim po uputi dobivam mjsečnicu nakon drugog blistera...šta onda ovaj ovaj mj ne dobivam??

mya_7920
01.07.2010., 15:52
I kaj sad, da ih pijem ili ne? :rofl: Opet će biti metoda pokušaja i pogrešaka :bonk:

A da, na svakog drugačije djeluju.

Ma jesi, ništa ti neće biti niti ako se prva apsorbirala.

Bit će da si ti drugačija od svih žena :zubo: Rekla si da ni prije pilula nisi imala neku želju za seksom tako da...

Glupost. Yaz su sve iste.

e i još nešto, ako mi odgovorite na prvo...piše i da ako napravim po uputi dobivam mjsečnicu nakon drugog blistera...šta onda ovaj ovaj mj ne dobivam??

Dobivaš. Jedna od mogućih nuspojava je da ne dobiješ, ali u pravilu bi trebala dobiti. ;)

Betty D.
01.07.2010., 15:57
A da, na svakog drugačije djeluju.
Da :) A ne znam, vidjet ću onda s ginekologicom, zapravo manje ovisi o njoj, više jel mi se da opet piti tablete :D

vedrich
01.07.2010., 16:26
ja se brinem :(
ovaj mjesec sam bila dva puta preskocila navecer popit tabletu, zaboravila sam i popila sam ujutro, taman 12 sati... ali sam svaki put od ta dva popila onda unutar 12 h ili 12-ti sat... i sad sam na 2 bijeloj i nema menge i brinem se, inace je uvijek prvoj vec par mjeseci...
Ovaj tjedan prije sam imala ispite na faksu i bilo je puno zivciranja i toga, jel to mozda uzrokovalo da je jos nema?

Sto se tice trudnoce, ne bi trebala biti, jer pijem njih, koristimo kondom i uvijek svrsi vani...
ali nije mi jasno sto je... i nekako mi se cini da necu ni dobrti jos (nema onih tipicnih nuspojava prije, bol u grudima i to.... :/ )

i zanima me jel vi pijete svaki dan u isto vrijeme, bas tocno u sat ili smije bit propusta 2-3 sata + -?

lupe89
01.07.2010., 16:58
ja citam i nije mi jasno, dosta cura koje piju kontracepcijske tablete koriste i dalje kondom.. pa zasto ih onda pijete?? one prvenstveno sluze za zastitu od trudnoce. otkud toliko panike, boze dragi... :D

Betty D.
01.07.2010., 17:07
Koliko znam, kondomi još uvijek ne štite od spolnih bolesti :rolleyes:

A i što tebe to muči, svatko može koristiti i 5 metoda ako hoće, ti nemoj...

¤amélie¤
01.07.2010., 19:09
znaci imam pitanje, od kada pijem pilule jucer mi se prvi put dogodilo da ih nisam popila i to sam tek sada skuzila kada mi je zvonio alarm za danasnju tabletu, ne znam sto da radim, to mi je 14. dan i pise da uzmem zaboravljenu tabletu i dovrsim blister, ali kako da ju uzmem kada bi za sat vremena trebala popiti drugu :ne zna:

Ivana032
01.07.2010., 22:04
Drage moje Yazerica!

Meni se dogodilo sljedeće: popila sam u četvrtak tabletu za petak, sasvim slučajno ne znam ni sama kak mi se dogodilo to. I u petak sam skužila kaj sam napravila pa sam popila u petak tabletu od četvrtka. Mislite li da sam pogriješila?

Mrs.Lovett
01.07.2010., 22:18
jako važno pitanje: može li doći do trudnoće sad kad sam zaboravila pilulu kako sam navela danas, od sexa koji je bio prije trudnoće? u smislu, da li sam si sad povećala rzik trudnoće za sex koji se desio tjedan dana prije zaboravljanja tablete? tad je on svršio u mene, što prije nikad nije, ali tad nijedna nije bila zaboravljena nego sad tjedan dana poslje

mya_7920
01.07.2010., 22:20
Drage moje Yazerica!

Meni se dogodilo sljedeće: popila sam u četvrtak tabletu za petak, sasvim slučajno ne znam ni sama kak mi se dogodilo to. I u petak sam skužila kaj sam napravila pa sam popila u petak tabletu od četvrtka. Mislite li da sam pogriješila?

Šališ se? :confused:

Mrs.Lovett
01.07.2010., 22:48
moje prethodno pitanje, zaboravila sam dodati, ako je odgovor potrdan da li se to odnosi samo na neke pilule ili sve tj da li se odnosi na yaz ako se odnosi na išta..jer to zaboravljanje pilule je takva glupost koja mi se ne dešava inače--ja sam pala u krevet od umora i drugi dan panika. niš ne bih rekla da je nemar ili alkohol ili što...neplanirano sam zaspala:(

Ivana032
01.07.2010., 23:05
Šališ se? :confused:

ne šalim se..... svi briju da nisu sve tablete iste.... nisam baš sigurna da je to istina

Silvery
02.07.2010., 01:48
Cure, molim vas držite se teme i nemojte biti off. Dosta o zastarjelim istraživanjima i mitovima o ženskom orgazmu i uživanciji, ok? Tvrditi danas da žena ne može uživati kao muškarac i postizati orgazam je apsurdno, a vi ostale uzmite u obzir da ipak ima žena koje nažalost iz nekog/nekih razloga ne mogu uživati jednako dobro kao muškarac i postići orgazam. To je, pak, problem za druge teme. Kraj priče.

Edit: zadnji postovi na tu temu su obrisani.

vedrich
02.07.2010., 07:45
ja se brinem:(
ovaj mjesec sam bila dva puta preskocila navecer popit tabletu, zaboravila sam i popila sam ujutro, taman 12 sati... ali sam svaki put od ta dva popila onda unutar 12 h ili 12-ti sat... i sad sam na 2 bijeloj i nema menge i brinem se, inace je uvijek prvoj vec par mjeseci...
Ovaj tjedan prije sam imala ispite na faksu i bilo je puno zivciranja i toga, jel to mozda uzrokovalo da je jos nema?

Sto se tice trudnoce, ne bi trebala biti, jer pijem njih, koristimo kondom i uvijek svrsi vani...
ali nije mi jasno sto je... i nekako mi se cini da necu ni dobrti jos (nema onih tipicnih nuspojava prije, bol u grudima i to.... :/ )

i zanima me jel vi pijete svaki dan u isto vrijeme, bas tocno u sat ili smije bit propusta 2-3 sata + -?

jel se desva nekom da nije dosla ili dode kasnije? sta ako se ne popiju 2 roze, jel dode 2dana ranije ilio kasnije?:confused:

Coco Vanilla
02.07.2010., 07:59

Ja znam doć do Čateža, ima na toj relaciji neka ljekarna??? :D

vedrich
02.07.2010., 13:21
WTF?? :confused:

kako sam napisala prije nikako da dobijem mengu, iace dobijem na prvoj bijeloj, danas cu navecer popit cetvrtu pa sam se uplasila..
i sad sam vidjela i nije mi jasno: smeđi iscjedak.. opet, kao kad sam prvi put pocela pit Yaz :/
Jel to normalno?? :S
Ovo je treći blister, na prvom je bio iscjedak na bijelima, na drugom je bilo malo krvarenja ugl menga normalno, sad opet ovo :/
jel netko imao takvo nesto? da mu se nakon par mjeseci opet pojavi iscjedak?:(

Coco Vanilla
02.07.2010., 15:32
Piše u uputama!
nuspojave:

točkasto krvarenje ili probojno krvarenje : ako ste zakasnili uzeti tabletu ili ste jednu propustili.... također može doći do toga da vaša menstruacija izostane prva 1-3 mjeseca.

Nemoj se ljutit ali daj pročitaj upute dobro kad uzimaš neki lijek, a što se tiče redovitog pijenja tabletica, mene je ginićka upozorila da ih pijem po redu i to svaki dan u isto vrijeme. Sat-dva ne igra ulogu, ali nema baš smisla da jednu piješ ujutro, drugu popodne i tako kad se sjetiš...
Barem je to meni moja ginekologica rekla. ;)

tika8
02.07.2010., 16:26

i ja sam se brinula i užasno me živcirao taj iscjedak, al nek te tješi, meni a i dosta cura je s drugim blisterom nestao:)

vedrich
02.07.2010., 16:26
Piše u uputama!
nuspojave:

točkasto krvarenje ili probojno krvarenje : ako ste zakasnili uzeti tabletu ili ste jednu propustili.... također može doći do toga da vaša menstruacija izostane prva 1-3 mjeseca.

Nemoj se ljutit ali daj pročitaj upute dobro kad uzimaš neki lijek, a što se tiče redovitog pijenja tabletica, mene je ginićka upozorila da ih pijem po redu i to svaki dan u isto vrijeme. Sat-dva ne igra ulogu, ali nema baš smisla da jednu piješ ujutro, drugu popodne i tako kad se sjetiš...
Barem je to meni moja ginekologica rekla. ;)

hvala, ma kako mi je ovo 3 kutija na prvoj sam sve upute procitala a inace ih bacam... sad vidim da ne trebam :)
Onda se ne trebam brinuti? ja sam po prirodi panicar tako da si me malo utjesila ali me strah ...:(

a000z
02.07.2010., 20:02
Jel se onda moze doci sa nasim receptom i kupit kod njih? Huh, dobro bi mi dosla ta usteda :D

Da naravno.. Makar, ja sam došla sa našim receptom i jedva da ga je pogledala, a kamoli upisivala moje podatke u kompjuter ko što je bio slučaj kad sam kupovala u RH. Samo je pitala kolko toga trebam.. Da sam rekla 100, vjerojatno bi mi ih dala 100 :rofl:
U svakom slučaju, moje iskustvo i stanje na računu su pozitivni!

a000z
02.07.2010., 20:03
Ja znam doć do Čateža, ima na toj relaciji neka ljekarna??? :D

Hm, nemam pojma, probaj guglat.. Ja sam kupila u Brežicama..

a000z
02.07.2010., 20:06

Potpisujem :rofl:

Dumber
02.07.2010., 21:37
ne šalim se..... svi briju da nisu sve tablete iste.... nisam baš sigurna da je to istina

Sve roze pilule su jednake jačine i jednake količine hormona. Bijele su placebo. Daj prouči upute prije nego izvališ glupost.

Ivana032
03.07.2010., 08:24
Da naravno.. Makar, ja sam došla sa našim receptom i jedva da ga je pogledala, a kamoli upisivala moje podatke u kompjuter ko što je bio slučaj kad sam kupovala u RH. Samo je pitala kolko toga trebam.. Da sam rekla 100, vjerojatno bi mi ih dala 100 :rofl:
U svakom slučaju, moje iskustvo i stanje na računu su pozitivni!

A gdje si to kupovala?

Ivana032
03.07.2010., 08:25
Sve roze pilule su jednake jačine i jednake količine hormona. Bijele su placebo. Daj prouči upute prije nego izvališ glupost.

Zato smo i ovdje da o svemu porazgovaramo a ne da jedne drugoj dajemo neuurotične odgovore....tj. da se vrijeđamo

a000z
03.07.2010., 10:41
A gdje si to kupovala?

U Brežicama.

Dumber
03.07.2010., 10:57
Zato smo i ovdje da o svemu porazgovaramo a ne da jedne drugoj dajemo neuurotične odgovore....tj. da se vrijeđamo

Ne vrijeđam, ali bi nekima tu bilo bolje da još jednom pročitaju upute, ako su ih uopće pročitale prvi put.

Ivana032
03.07.2010., 12:03
Ne vrijeđam, ali bi nekima tu bilo bolje da još jednom pročitaju upute, ako su ih uopće pročitale prvi put.

No u redu... Upute sam pročitala sto puta... Prateći forum sam postavila to pitanje... Ajde malo smiri strasti, što si toliko nervozna

Ivana032
03.07.2010., 12:05
U Brežicama.

Hvala ti!

martina3105
03.07.2010., 15:12
hejjjj bok svima!!!!ufff vidim da je ova tema zbilja popularna, procitala sam par strana komentara cisto da dobijem nekakvu sliku o opcem misljenju. ja sam bas jucer bila na redovno ginekooskom pregledu, sve je u redu, ali kad me doktorica pitala koju zastitu koristim (prezervative), ona mi je na to preporucila YAZ. kao "vec kad imas stalnog partnera"..bla bla bla. i sad..dala mi je recept i sve, al ja se jos dvoumim. menstruacije su mi redovite (uvijek), bolne jesu, al ako popijem tabletu na vrijeme bude ok, obilne samo 2. i 3. dan i traju po 7 dana (5.,6, i 7. dan vrlo vrlo malo). nemam pristeva, bila sam uvijek bucka i sad sam napokon uspjela skinut visak kila, tako sam zadovoljna izgledom. jedino sto bi mi pilule pomogle jest da mi grudi narastu.to bi bilo divno :)))
problema s koristenjem kondoma nemam (ni moj decko), i libido mi je ok. eeee sad. zar bi pilule u mojem slucaju bile dobar izbor?
hvala svima!!!! :*
p.s najvise me strah tih nuspojava. kad citam postove cini mi se da su jako ceste. ne bojim se glavobolja i razdrazljivosti,, vec mucnina. imam fobiju od povracanja i stvarno me toga strah. znam, nisam normalna, al sta ce te ;)

Mrs.Lovett
04.07.2010., 00:40
ok, na yazu u uputama piše da ako se u prvom tjednu zaboravi tableta a imali ste odnos u tjednu prije nego je zaboravljena postoji rizik od trudnoće. za 3, a ja sam zaboravila 16. dan -dakle 3. tjedan,pišu samo one 2 opcije, ali to ne piše...ako je ovo glupo oprostite ali molim vas odgovorite..da se to odnosi i na treći tjedan to bi pisalo zar ne? to da postoji mogućnost trudnoće ako je odnos bio tjedan prije zaboravljanja tablete dakle. ili se odnosi na također 3. ? hvala

babyno1
04.07.2010., 08:28
ma sve piše u uputama...svaka žena ima drugačiji ciklus-niti je svaka žena plodna u one dane kako svi govore-od 10-18 dana..ja sam ostala trudna 8 dan nakon menge,a strina za vrijeme menge.ne vrijedi se pouzdat u plodne i neplodne dane bez obzira na tablete.ženske osobe koje imaju dva jajnika mogu ostati trudne bez obzira na mengu.ja na žalost imam sad samo 1 tak da tko zna-možda više nikad neću ostat trudna.

p.s.čitam i čitam i sve žene/cure se žale na smanjeni libido.i sad to kažem suprugu,a on meni da ja ne pijem nešt dobro tablete jer sam postala sexualni manijak-sexa nikad dosta.

Mrs.Lovett
04.07.2010., 09:13
vrlo sam svjesna toga, zato se toliko i užasavam, međutim jedino što mogu je nažalost slijediti upute sad, zato sam i pitala da li se to za 3. tjedan odnosi kao i na 1. kako se nadam da bi pisalo

Dumber
04.07.2010., 10:36
vrlo sam svjesna toga, zato se toliko i užasavam, međutim jedino što mogu je nažalost slijediti upute sad, zato sam i pitala da li se to za 3. tjedan odnosi kao i na 1. kako se nadam da bi pisalo

Ne, piše ti da ako si zaboravila popiti u 3. tjednu, svejedno si zaštićena. Pročitaj još jednom. Uostalom, sperma je "dobra" samo 48 ili 72 sata, nisam sigurna.

@babyno1
Dok piješ pilule nema plodnih i neplodnih dana. Nema menstruacije, nema ovulacije.
(tu ne govorim o onim 1:1000 koje ostanu trudne unatoč pilulama.)

babyno1
04.07.2010., 18:54
Ne, piše ti da ako si zaboravila popiti u 3. tjednu, svejedno si zaštićena. Pročitaj još jednom. Uostalom, sperma je "dobra" samo 48 ili 72 sata, nisam sigurna.

@babyno1
Dok piješ pilule nema plodnih i neplodnih dana. Nema menstruacije, nema ovulacije.
(tu ne govorim o onim 1:1000 koje ostanu trudne unatoč pilulama.)

slažem se...ali znam par slučajeva gdje su cure ostale trudne usprkos kontracepciji.ok,ja ih nisam pila kad sam drugi put ostala trudna,ali prvi put sam ostala trudna na zadnjoj kutiji i onda sam ih prestala pit-pa se desilo ono najgore što se ženi može desiti.najgore je kad žena ne zna da je ostala trudna,a dalje nastavi sa tabletama.

tika8
04.07.2010., 19:26
slažem se...ali znam par slučajeva gdje su cure ostale trudne usprkos kontracepciji.ok,ja ih nisam pila kad sam drugi put ostala trudna,ali prvi put sam ostala trudna na zadnjoj kutiji i onda sam ih prestala pit-pa se desilo ono najgore što se ženi može desiti.najgore je kad žena ne zna da je ostala trudna,a dalje nastavi sa tabletama.

Dok si pila pilule si ostala trudna? Nisi ih redovito pila tj zaboravljala ili:confused:
Pitam jer sam sad paranoična...mislim pijem ja redovito i sve, al ne koristim dodatnu zaštitu

charlotte
05.07.2010., 13:32
Pijem 1. kutiju Yaza, danas cu popiti 18. tabletu. Prije pocetka sam obavila krvne pretrage i sve bilo super, cak sam nekih mj dana prije bila na sistematskom preko firme i takodjer je sve ok bilo. Nuspojave nista, nikakve glavobolje, mucnine, bolovi, napetost, depresija... Nista izvan mojih normalnih stanja. Imam neke (nus)pojave doduse, koje ne znam da li mogu povezati bas s pilulama s obzirom da pijem tek prvu kutiju, a i javljale su se i u doba dok nisam pila (problemi s probavom, nesanica). E sad, jedno 10ak dana nisam bas dobro spavala al sam se drzala na nogama, no prije 2-3 dana sam se pocela lose osjecati... Jednostavno nemoc! Ne znam dal da to povezujem s pilulama, je netko imao slicne nuspojave? I dal mu je proslo? Znam da je reakcija na pilule individualna, al cisto je lakse znati da u necem nisi sam. I pitati konkretno pitanje, jer kad krenem citati vase postove samo se isparanoiziram, SVE mi je :)
Inace mi dosta smeta i vrijeme, a zadnjih par dana je stvarno nepodnosljiva sparina, tako da se tjesim da je mozda i od toga! Inace mi je tlak savrsen, 120/80.

vedrich
05.07.2010., 15:04
CURE, mišljenje
Ja sam ovaj mjesec na placebo tabletama dobila smeđi iscjedak (ovo mi je treći mjesec da pijem, na prvoj kutiji mi bilo tako ali mi je receno da mi se organizam privikava na hormone).
Kako sad nisam dobila mengu normalno :S ?? jel ovo normalno?
:confused:

vedrich
05.07.2010., 15:07
Pijem 1. kutiju Yaza, danas cu popiti 18. tabletu. Prije pocetka sam obavila krvne pretrage i sve bilo super, cak sam nekih mj dana prije bila na sistematskom preko firme i takodjer je sve ok bilo. Nuspojave nista, nikakve glavobolje, mucnine, bolovi, napetost, depresija... Nista izvan mojih normalnih stanja. Imam neke (nus)pojave doduse, koje ne znam da li mogu povezati bas s pilulama s obzirom da pijem tek prvu kutiju, a i javljale su se i u doba dok nisam pila (problemi s probavom, nesanica). E sad, jedno 10ak dana nisam bas dobro spavala al sam se drzala na nogama, no prije 2-3 dana sam se pocela lose osjecati... Jednostavno nemoc! Ne znam dal da to povezujem s pilulama, je netko imao slicne nuspojave? I dal mu je proslo? Znam da je reakcija na pilule individualna, al cisto je lakse znati da u necem nisi sam. I pitati konkretno pitanje, jer kad krenem citati vase postove samo se isparanoiziram, SVE mi je :)
Inace mi dosta smeta i vrijeme, a zadnjih par dana je stvarno nepodnosljiva sparina, tako da se tjesim da je mozda i od toga! Inace mi je tlak savrsen, 120/80.

najvjerojatnije vrijeme, a i prva ti je kutija, organizam se jos navikava na novu razinu hormona, i ja sam bila nepodnosljiva prvi mjesec i imala sam otezano disanje, ali sad je dobro :)

Bubsi
05.07.2010., 19:17
CURE, mišljenje
Ja sam ovaj mjesec na placebo tabletama dobila smeđi iscjedak (ovo mi je treći mjesec da pijem, na prvoj kutiji mi bilo tako ali mi je receno da mi se organizam privikava na hormone).
Kako sad nisam dobila mengu normalno :S ?? jel ovo normalno?
:confused:

A na drugoj kako si dobila? Ili ti je ovo tek druga menga?
Jesi iskljucila mogucnost trudnoce? Bila pod nekim stresom?

vedrich
05.07.2010., 21:05
A na drugoj kako si dobila? Ili ti je ovo tek druga menga?
Jesi iskljucila mogucnost trudnoce? Bila pod nekim stresom?

na drugoj normalno menga. Pa ovo je bilo stresno razdoblje, ispiti na faksu ovo ono, zadnja dva tjedna prije nego trebam dobit mi je bila ludnica od ispita...
Trudnocu iskljucujemo i ja i decko jer ja pijem tablete, on ima uvijek kondom i prekinuti snosaj tako da mi nije jasno :/

A taj mjesec sam u drugom tjednu 2 veceri zaredom (znaci 2 tablete ) popila sa zakasnjenjem ali u roku od 12 h ili tocno 12-ti sat

Bubsi
05.07.2010., 21:27
na drugoj normalno menga. Pa ovo je bilo stresno razdoblje, ispiti na faksu ovo ono, zadnja dva tjedna prije nego trebam dobit mi je bila ludnica od ispita...
Trudnocu iskljucujemo i ja i decko jer ja pijem tablete, on ima uvijek kondom i prekinuti snosaj tako da mi nije jasno :/

A taj mjesec sam u drugom tjednu 2 veceri zaredom (znaci 2 tablete ) popila sa zakasnjenjem ali u roku od 12 h ili tocno 12-ti sat

Ocito stres onda, vjeruj mi dosta utjece. A obzirom kako si popila kasno te tablete vjerojatno je to zbog toga. Stres plus to, i eto. Obzirom na zastitu koju ste koristili mislim da nisi trudna, pa se ne brini :mig:
Al ipak, ne treba vam toliko zastite :D Kad vec pijes pilule onda uzivaj u njihovom djelovanju al sa naglaskom da ne zaboravljas ni minute da ih popijes :mig:

vedrich
05.07.2010., 21:33
Ocito stres onda, vjeruj mi dosta utjece. A obzirom kako si popila kasno te tablete vjerojatno je to zbog toga. Stres plus to, i eto. Obzirom na zastitu koju ste koristili mislim da nisi trudna, pa se ne brini :mig:
Al ipak, ne treba vam toliko zastite :D Kad vec pijes pilule onda uzivaj u njihovom djelovanju al sa naglaskom da ne zaboravljas ni minute da ih popijes :mig:

ma znam da ne treba toliko :D:D ali on i on i ja zelimo biti ono ..sigurni, on zbog kondoma ja zbog tableta.
A zaboravila sam popit jer ih inace pijem navecer oko 7,8, ali sam ta dva dana ucila do jutra za ispite i kako sam ucila do 2-3 ujutro, zaboravila sam popit, pa sam se sjetila ujutro i odmah popila... sada jako pazim :)

I ok, mozda je stres, al kako da nije onda bas menga, krv? da je uranilo ili kasnila nije ni bitno, al da je krv a ne iscjedak :/:confused:

babyno1
06.07.2010., 09:10
Dok si pila pilule si ostala trudna? Nisi ih redovito pila tj zaboravljala ili:confused:
Pitam jer sam sad paranoična...mislim pijem ja redovito i sve, al ne koristim dodatnu zaštitu

redovno sam ih pila..zato ginekolozi kažu da ni sa kontracepcijom nisi siguran 100%.žena ima dva jajnika,pa se nekad zna desit da ima dvije ovulacije,bez obzira na mengu.ne znam jeste li se sve raspitale kod svog ginića,ali ja sam sa svojim o svemu pričala kad mi se desilo što se desilo-te mi je sve jasno objasnio.

recimo to ovako..dobiješ mengu jer je jajna stanica propala,a ni ne znaš da si imala još jednu ovulaciju tijekom tog mjeseca gdje postoji mogućnost za trudnoću.

ne želim te još više zbuniti,ali rizik uvijek postoji..i ne mora on svršit u tebe da bi ostala trudna,jer tijekom odnosa sperma u maloj količini izlazi van tj.u tebe tak da je i ta mala količina dovoljna za trudnoću,ali ipak šanse za to su male...samo nemoj paničariti,to sve sad ne znači da ti moraš imati još i kondom tijekom odnosa,ali trebaš bit svjesna da rizik uvijek postoji..

charlotte
06.07.2010., 11:24
najvjerojatnije vrijeme, a i prva ti je kutija, organizam se jos navikava na novu razinu hormona, i ja sam bila nepodnosljiva prvi mjesec i imala sam otezano disanje, ali sad je dobro :)

ajd, super :) danas sam vec ok, prisilila sam se otici nesto ranije spavati jucer pa je bolje. valjda je to to.

Mrs.Lovett
06.07.2010., 11:35
znamo, znamo jako dobro da rizik uvijek postoji, 1-3 posto šanse etc...sad kad još čuješ priču nekog tko je potvrda toga osjećaš se apsolutno fenomenalno...mrtvo od straha. jednom u životu mi se desilo da je svršio u mene, ako ću sad to m0rat tako skupo platit, to će pak biti samo povrda kolko ništa nije fer. no ugl, kad je najbolje ić vadit krv? ne da mi se brinut je li test točan, a ovo je najsigurnija metoda za znati. trebala bih dobiti ovu ned ili pon samo što neznam hoću li dobiti ako ne pijem bijele tablete kak piše na uputi za 3. tjedan, a piše i "navjerojatnije ćete dobiti nakon drugog blistera", znači onog nakon ovog kojeg sad koristim zar ne? al to je za 2 mj a dotad tko živ tko mrtav...so molim vas pomozite...nekim odgovorom koji daje info a ne "ha čuj curka niš ti nije ziher" jer to nikom ne pomaže

Coco Vanilla
06.07.2010., 12:12
hvala, ma kako mi je ovo 3 kutija na prvoj sam sve upute procitala a inace ih bacam... sad vidim da ne trebam :)
Onda se ne trebam brinuti? ja sam po prirodi panicar tako da si me malo utjesila ali me strah ...:(

Pa ako te to fakat muči zašto ne nazoveš ginekologicu, ono, tek toliko da se smiriš malo? :mig:
I pij tablete u isto vrijeme :mig: pa pričekaj malo sljedeću kutiju i vidjet ćeš dal će ti se to ponavljat:mig:

vedrich
06.07.2010., 13:04
Pa ako te to fakat muči zašto ne nazoveš ginekologicu, ono, tek toliko da se smiriš malo? :mig:
I pij tablete u isto vrijeme :mig: pa pričekaj malo sljedeću kutiju i vidjet ćeš dal će ti se to ponavljat:mig:

pa da, nazvat cu ju i narucit se za pregled... :)

kakica2
06.07.2010., 15:43
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo: pijem Yaz drugi mjesec sad i osim standardnog iscjetka koji se očito kod svih javlja nemam nekih većih problema. Povećao mi se apetit, posebno za slatkim (ali uz malo kontrole, neće bit problema), koža se pomalo popravlja (pogotovo akne na leđima i dekolteu, na licu malo sporije), nisam primjetila neke promjene raspoloženja ili promjene u libidu i sve u svemu, zasad je ok. Ipak, da sve ne bi bilo tako bajno, moram reći da me sise (osim što su mi nepotrebno malo narasle) NENORMALNO, ali stvarno nenormalno bole... Jednu noć sam se probudila iz sna samo zato što sam se htjela s leđa prebaciti na prsa - bol je bila toliko jaka da me uspjela probuditi... Bole me na dodir, užasno su napete i živciraju me :)

Zanima me je li neka od vas imala taj problem i je li bol nestala s vremenom?

Dumber
06.07.2010., 18:16
Meni sise ne rastu :tuzni:
A baš sam se veselila da ću ovo ljeto imati čime popuniti kupaći :zubo:

Meni su promjene raspoloženja, tj. iznenadni napadaji plakanja prošli, i čini mi se da sam dobila više celulita :tuzni:.
Prištići, jednako kao i prije...

Antenica
06.07.2010., 19:28
ja sam na 4 kutijici, na sredini "ciklusa" imam krvarenje :( ginekologica me poslala na mikrobioloski... jos k tome danas imam temperaturu i osjecam se koma vec duze vrijeme :( strasno :( ... ima li netko kakvih saznanja o temperaturi, i sto to tocno znaci??

babyno1
06.07.2010., 20:39
znamo, znamo jako dobro da rizik uvijek postoji, 1-3 posto šanse etc...sad kad još čuješ priču nekog tko je potvrda toga osjećaš se apsolutno fenomenalno...mrtvo od straha. jednom u životu mi se desilo da je svršio u mene, ako ću sad to m0rat tako skupo platit, to će pak biti samo povrda kolko ništa nije fer. no ugl, kad je najbolje ić vadit krv? ne da mi se brinut je li test točan, a ovo je najsigurnija metoda za znati. trebala bih dobiti ovu ned ili pon samo što neznam hoću li dobiti ako ne pijem bijele tablete kak piše na uputi za 3. tjedan, a piše i "navjerojatnije ćete dobiti nakon drugog blistera", znači onog nakon ovog kojeg sad koristim zar ne? al to je za 2 mj a dotad tko živ tko mrtav...so molim vas pomozite...nekim odgovorom koji daje info a ne "ha čuj curka niš ti nije ziher" jer to nikom ne pomaže

najjednostavniji savjet-odi onda vadit krv ako sumnjaš..samo nemoj paničarit..

babyno1
06.07.2010., 20:41
ja sam na 4 kutijici, na sredini "ciklusa" imam krvarenje :( ginekologica me poslala na mikrobioloski... jos k tome danas imam temperaturu i osjecam se koma vec duze vrijeme :( strasno :( ... ima li netko kakvih saznanja o temperaturi, i sto to tocno znaci??

možda si pokupila neku bakteriju,a računaj na to da je sada vrijeme viroznih temperatura.(visoke temp,proljev,bolovi u stomaku,povraćanje,malaksalost..)

Mrs.Lovett
06.07.2010., 20:49
da ali kad je najbolje ići vadit krv da pokaže najtočnije, koliko nakon menstruacije ili izostanka iste? i da, hoću li ja ovaj mj uopće dobiti tj bih li trebala dobiti ako ne pijem bijele nego odmah nastavljam s rozima(to je preporuka u uputi)? znam da može izostati ako sam trudna, ali uzmemo li da nisam sad ostala trudna i slijedim tu uputu za 3. tjedan, dal dobivam onda ovaj mj ili ne? pitam jer piše "na kraju drugog blistera" pa sad neznam znači li to da na kraju ovog ne. i realno trebam li se ja opće brinuti? taj kobni sex je bio kad je bio drugi red blistera, pilulu sam zaboravila tek 5 dana nakon

ButterflyStar
07.07.2010., 09:39
Djevojcice, djevojke, zene :) imam jedno pitanje.. mozda i nije pitanje..
Kupila sam Yaz, otvorila ga zbog knjizice s upustvima, i da skratim....
Nisam popila niti jednu jer sam odustala od yaza, pa sad da ih ne bih bacila zao mi ima li neko da zivi u Sa ili blizini, ili ako se smiju tablete slati postom preko granice, ako neko hoce da mu posaljem nek se javi.:)

Mrs.Lovett
07.07.2010., 20:28
molim vas odgovor na ovaj, ali i prošli post. dakle, od danas 3 dana moram koristiti vaginalete, da li to ikako utječe na pilule? plymicol vaginalete+krema. hvala

Sadie G.
08.07.2010., 12:25
molim vas odgovor na ovaj, ali i prošli post. dakle, od danas 3 dana moram koristiti vaginalete, da li to ikako utječe na pilule? plymicol vaginalete+krema. hvala

Vjerujem da ne bi trebalo utjecati. Ja sam koristila Canesten kremu u više navrata, i nije bilo problema nikakvih.

reggae_girl
09.07.2010., 00:16
Ja ih pijem već 6 mjeseci i cice su mi narasle!!!!! Onak, za 2/3 broja :)) i to već kad sam pila 3. kutiju, a za vrijeme prve dvije, nisam ih smjela ni dotaknut kolko su me boljele :)
Pitanje: da li ima veze ako npr., uvijek pijem tabletu oko 23 sata, pa jedan dan (išla sam van) popijem u 19 sati...mama kaže da nema...čitala sam u uputama i kaže da je glavno da je unutar 6 sati. Znači sve ok, jel? :confused:

Blondy-ri
09.07.2010., 08:52
Ja pijem Yaz malo duže od pola godine. Prije njih sam pila Cilest i Yasmin i tek mi se sad počelo događat da se ja ne mogu napalit! Ne znam s čim bi drugim to imalo veze jer inače imam ogroman libido, super mi je seks s dragim, ali mi se dogodi da želim, i mislim da sam napaljena, a onda ne mogu i ne mogu i ne mogu. :( Je se dogodilo još kojoj?

@reggae, nema ti to veze, bitno da nisu prevelike razlike, ove +/- 4 sata nisu problem, iako se meni znalo dešavati i po 10 sati razlike, srećom nikad nije bilo problema zbog toga.

MelodyNine
09.07.2010., 20:36
Ja pijem Yaz malo duže od pola godine. Prije njih sam pila Cilest i Yasmin i tek mi se sad počelo događat da se ja ne mogu napalit! Ne znam s čim bi drugim to imalo veze jer inače imam ogroman libido, super mi je seks s dragim, ali mi se dogodi da želim, i mislim da sam napaljena, a onda ne mogu i ne mogu i ne mogu. :( Je se dogodilo još kojoj?

yes :zubo:

na Yazu bila godinu i pol. Sad sam na drugim tabletama... sačekala sam malo da vidim da možda ne umišljam... i ne! :D

libido se vratio.

loto3
09.07.2010., 20:43
bok cure...samo sam htjela pitat...15. dan sam zaboravila popiti tabletu, tj. jucer, sada sam popila dvije odjednom jer tako pise ....pise i da bacim 4 bijele i odma počnem s novim pakiranjem...jel se nekoj to vec dogodilo, da znam jel sve ok...pitam cisto radi sigurnosti jer sam uvik tocna a ovo mi se stvarno prvi put dogadja....puno hvala!

medicine woman
10.07.2010., 13:07
ja tek trebam počet piti yaz.. to su mi već 5.. i od svih imam nuspojave. mislila sam da bi možda moglo biti drugačije! mislim dat ću im šansu, ali kad vidim postove :( znam šta me čeka, ako na jedne reagiraš loše, velika je vjerojatnost da će tako biti i s ostalima...

medicine woman
10.07.2010., 13:27
i vidim da ima puno pitanja na koja stvarno postoji odgovor u priloženim uputama.. zaista biste trebali bolje čitati upute i to od svih lijekova, nisu vam to bomboni..

ribica =)
12.07.2010., 14:17
Yaz su moje prve tabletice, i pijem ih tek tjedan dana.
Ono što me zanima je da li se kupuju u ljekarni "na lijepe oči" ili?'
naime, od doktorice nisam dobila nikakav spešl recept, nego samo papirić s logom Yaza i štambiljom doktorice. To sam dala u ljekarni teti na uvid, međutim jel mi taj papir potreban pri svakoj kupovini ili je toliko jednostavno da samo dođem i velim: Kutiju Yaza, molim!? :D

Ivana032
12.07.2010., 14:35
Yaz su moje prve tabletice, i pijem ih tek tjedan dana.
Ono što me zanima je da li se kupuju u ljekarni "na lijepe oči" ili?'
naime, od doktorice nisam dobila nikakav spešl recept, nego samo papirić s logom Yaza i štambiljom doktorice. To sam dala u ljekarni teti na uvid, međutim jel mi taj papir potreban pri svakoj kupovini ili je toliko jednostavno da samo dođem i velim: Kutiju Yaza, molim!? :D

Da, s tim papirom ideš u ljekarnu i mislim da ti vrijedi 12 mjeseci.... ili 6... meni vrijedi moj 6. mj.

ribica =)
12.07.2010., 15:50
Da, s tim papirom ideš u ljekarnu i mislim da ti vrijedi 12 mjeseci.... ili 6... meni vrijedi moj 6. mj.

da, da. Piše na njemu sitnim slovima "za 6 mjeseci" :D
hvala!!

Blondy-ri
13.07.2010., 12:07
yes :zubo:

na Yazu bila godinu i pol. Sad sam na drugim tabletama... sačekala sam malo da vidim da možda ne umišljam... i ne! :D

libido se vratio.

E super, hvala ti. Jer nikad prije nisam imala problema, a ovako mi bude i bed. Neki dan mi je dragi čak rekao da zašto mu govorim da mi se seksa, a onda sam suha. Da,da, morat ću se vratit Yasminu. :)

anita j
13.07.2010., 12:37
ja ih pijem već 3 tjedna, zanima me kada nastupaju nuspojave :)
u ova 3 tjedna ama baš ništa nisam primjetila, ista sam i fizički i psihički :D

SuperMare
13.07.2010., 15:27
Bok,cure !
Počela sam koristiti YAZ u petak s prvim danom menstruacije..danas je utorak,menstruacija mi je trebala prestati (i ajmo reći je..) ali primjetila sam lagano točkasto krvarenje. U nuspojavama sam pročitala da je to spotting i da je normalno.Mene zanima kada bi mi to moglo prestati jer u petak idem na more i želim se kupati. Zanima me mogu li se kupati dok mi to traje ?
Da li sam zaštićena unatoč tome? I zadnje pitanje , hoću li ponovno početi krvariti ako komplentno prestanem uzimati Yaz u sljedeća tri dana ?

MelodyNine
14.07.2010., 10:40
Mare, spotting može potrajati i prvih par mjeseci, a može i kraće, i jako je uobičajen. Ja sam se kupala kad sam ga imala. Možeš staviti mini tampon, ako ga ima malo više.

Trebao bi proći kad se adaptiraš.

Po onome što je meni rekao ginekolog, moguće je prokrvariti kad prekineš uzimanje tableta. Ne znam da li se to odnosi na to kad ih uzimaš samo pet-šest dana, kao ti. Inače, ne savjetujem ti to, odnosno, nije preporučljivo tek tako prekidati uzimanje, a tek si počela. Hormoni su to, nije se igrati.

SuperMare
14.07.2010., 11:47
Da,imaš pravo. Kad sam uzela sada, popit ću sve regularno do kraja i "pretrpjeti " spotting..:) Hvala na savjetu .

dianna
14.07.2010., 11:51
Joj opet ja imam pitanje, pisala sam već da trebam odgodit mengu za sljedeći mjesec, i sve bi bilo ok da nemoram odgodit za 3 tjedna , znači popit svih 21 tabletu :misli:

šta da radim?
jel može tako, skupilo se svašta, prvo more, nema šanse da tamo curim jer imam 8 dana i umirem i svašta nešta što mi ne odgovara da imam mengu tih dana.... jel smijem to napravit?? i koliko je uopće sigurno da se tako menga može odgodit tj. da nebi slučajno došla ??? postoji li ta mogućnost??

joj krivo sam poslala prebacit ću na diane 35 , sorry

marinela.m
14.07.2010., 17:58
Pozdrav cure, nova sam ovdje pa da podijelim i ja svoje iskustvo s vama:)
Koristim ove pilulice vec tri mjeseca, za sad je sve u redu.. Jedna sam od onih koje nisu imale apsolutno nikakvih nuspojava poput intermenstrualnih krvarenja, glavobolja, promjene raspolozenja, bolnih grudi.. Sve se odvijalo kao i prije. Menstruacije koje sam prije imala nisu bile bolne, pilule sam pocela koristiti samo u svrhu kontracepcije. Medjutim na trecoj kutiji, poslije menstruacije, nastavio se smeckasti iscjedak, koji traje vec 15ak dana. Malo me brine s obzirom da ga tokom koristenja prve dvije kutije nisam imala. Da li netko ima iskustva s time?
I jos jedna stvar koju bih vas htjela upitati.. U zadnje sam vrijeme primjetila izrazene vene na desnoj dojci.. Itko sa slicnim iskustvom? :ne zna:
Budite mi sve pozdravljene:)

Hedonistkinja
14.07.2010., 22:26
Ja sam samo htjela nešto reći na onu temu da su kod Yaz-a sve tablete istog sastava - zašto onda meni u uputama onim koje se dobiju uz svaki paketić piše ovo:

Budući da tablete imaju različit sastav, morate početi s prvom tabletom u gornjem lijevom uglu blistera i onda svaki dan uzimati jednu tabletu. Da biste uzimali tablete ispravnim redoslijedom, slijedite smjer kojeg pokazuju strelice na blisteru s tabletama.
str. 21

:o

Dumber
14.07.2010., 22:29
Ja sam samo htjela nešto reći na onu temu da su kod Yaz-a sve tablete istog sastava - zašto onda meni u uputama onim koje se dobiju uz svaki paketić piše ovo:

:o

Da genije, zato što su roze sa hormonima, a bijele bez hormona.

Hedonistkinja
14.07.2010., 22:47
Da genije, zato što su roze sa hormonima, a bijele bez hormona.

Nisam glupa pa da to ne znam al čemu onda ovo kao da se redom piju. Ne znam, meni osobno to ne igra neku preveliku ulogu u životu al samo sam htjela pitati kad se već raspravljalo o tome :ne zna: Okej, može to biti da ne zaboraviš isti dan početi blablabla, al opet, pitanje je sasvim legitimno ak tako nešto piše u uputama a nigdje izričito nije napisano (u uputama) da jesu ili nisu sve ružičaste istog sastava. Doduše, može se zaključiti da ak su kombinirane sve imaju istu dozu hormona itd. al ono. Nije da pitanje nije na mjestu :ne zna:

Silvery
16.07.2010., 00:01
Roze s hormonima (dakle sve istog sastava), a bijele tablete su placebo.

sunny_kissa
17.07.2010., 10:43
Evo da vam se i ja priključim..
Gin. mi je propisala Yaz isključivo radi policističnih jajnika,a plus i kao dodatnu zaštitu...
Inače mi već 9 mjeseci menstruacija započinje smeđim iscjetkom koji traje 2-3 dana i zatim dolazi pravo krvarenje. I to sve skupa traje 7 dana..
ne moj problem je što sam uzela prvu tabletu, naravno da dan kad je počeo taj smeđi iscjedak, jer računam da mi je to početak menstruacije..
I nakon 3 dana više ničeg nije bilo :( i to me brine...
i sad nakon 7 dana uzimanja me bole grudi....
da li je to zbilja od tableta, il se trebam možda zabrinuti :S jer smo jedno 15-ak dana prije menstruacije dečko i ja malo riskirali...:S
a imala sam sve normlane simotome PMS-a, uključujući i da je "menstruacija" došla točno na datum...
ima li tko sličnih iskustava, i ako ima nek pomaže :(
Hvala

vedrich
18.07.2010., 14:08
Roze s hormonima (dakle sve istog sastava), a bijele tablete su placebo.

roze s hormonima nisu istog sastava tj. u svakoj rozoj su isti hormoni ali razlicito dozirani po tabletici, stoga nisu istog sastava

MelodyNine
18.07.2010., 14:53
roze s hormonima nisu istog sastava tj. u svakoj rozoj su isti hormoni ali razlicito dozirani po tabletici, stoga nisu istog sastava

shvatite više, cure, NIJE TAKO, ne širite dezinformacije po netu :D

svaka roze tabletica ima ISTU dozu hormona (pa dobro, je li tako teško na zvaničnoj Yaz stranici to pročitati, ili iščitati iz uputstva), kojeg ovom prilikom doslovce citiram (druga stranica):

"Svaka od 24 svijetloružičaste film tablete sadrži drospirenon 3 mg i etinelestradiol 0,020 mg (u obliku betadeks klatrata). Svaka od četiri bijele film tablete ne sadrži aktivne supstance."

ovo je iz uputstva, znam da izgleda obimno, ali zbilja, zbilja ne vidim zašto vam ga je toliki problem pročitati, nije nuklearna fizika :)

DANI su označeni kako biste znale da li ste taj dan propustile popiti tabletu, a ne zato što svaka ima različite doze aktivnih tvari.

OK? :mig:

Dumber
18.07.2010., 18:35
shvatite više, cure, NIJE TAKO, ne širite dezinformacije po netu :D

svaka roze tabletica ima ISTU dozu hormona (pa dobro, je li tako teško na zvaničnoj Yaz stranici to pročitati, ili iščitati iz uputstva), kojeg ovom prilikom doslovce citiram (druga stranica):

"Svaka od 24 svijetloružičaste film tablete sadrži drospirenon 3 mg i etinelestradiol 0,020 mg (u obliku betadeks klatrata). Svaka od četiri bijele film tablete ne sadrži aktivne supstance."

ovo je iz uputstva, znam da izgleda obimno, ali zbilja, zbilja ne vidim zašto vam ga je toliki problem pročitati, nije nuklearna fizika :)

DANI su označeni kako biste znale da li ste taj dan propustile popiti tabletu, a ne zato što svaka ima različite doze aktivnih tvari.

OK? :mig:

Citiram te da cure to još jednom pročitaju, u slučaju da nisu shvatile.

Puna pitanja
18.07.2010., 20:51
Ei ljudovi...ja sam nova na ovome pa još studiram kak funkcionira...Nego, ja sam danas prvi dan na Yazu, ujedno i prvi dan menstruacije...Zasad ok :) Zanima me samo, obzirom da sam pušač kako to djeluje na moj organizam...i planiram na neki ročkas uskoro, šta ako popijem malo više alkohola hahah :)
I da! Inače umirem od bolova a sad ništa :D

Bubsi
19.07.2010., 12:34
da, da. Piše na njemu sitnim slovima "za 6 mjeseci" :D
hvala!!

Sta se tice trajanja recepta, meni su rekli u ljekarni da to njima nista ne znaci. Recept traje koliko ja zelim da traje, a ukoliko mi ginekolog promijeni pilule dobijem novi, i to je to :D
Moj je recimo od 9.mj 2009.god i jos ga koristim :mig:

Hedonistkinja
19.07.2010., 12:42
Ei ljudovi...ja sam nova na ovome pa još studiram kak funkcionira...Nego, ja sam danas prvi dan na Yazu, ujedno i prvi dan menstruacije...Zasad ok :) Zanima me samo, obzirom da sam pušač kako to djeluje na moj organizam...i planiram na neki ročkas uskoro, šta ako popijem malo više alkohola hahah :)
I da! Inače umirem od bolova a sad ništa :D

Što se tiče pušenja, ne znam, ja sam u potpunosti prestala iako nisam nikad bila neki ekstra pušač, a sad, kontam si da ti ovisi i o godinama i svemu - mislim da ne može škoditi ako prestaneš a ako ne želiš, pitaj si doktora/doktoricu ;). Alkohol možeš piti samo ne znam, nemoj povraćati odmah nakon što tabletu popiješ xD.

Betty D.
19.07.2010., 18:56
Alkohol možeš piti samo ne znam, nemoj povraćati odmah nakon što tabletu popiješ xD.
:rofl: Smiješan mi je odgovor :D Ne mora se toliko nalit :D :D

Ja ću uskoro do ginekologa pa vidjeti što ću, hoću ih piti, neću, krvnu sliku i sve to...

mya_7920
19.07.2010., 22:56
Sta se tice trajanja recepta, meni su rekli u ljekarni da to njima nista ne znaci. Recept traje koliko ja zelim da traje, a ukoliko mi ginekolog promijeni pilule dobijem novi, i to je to :D

Nije ti to baš tako. Recept vrijedi maksimalno 12 mjeseci. Ne možeš na isti recept pilule dobivati npr. pet godina.

Bubsi
20.07.2010., 09:21
Pa u 5god bi se dovoljno izlizao da uzmem novi :D Izgleda da ovisi od ljekarne do ljekarne. Meni su tako rekli, da ovisi drzi li mi ginekolokg istu terapiju ili ne. Ako ce promijenit ili cu ja napravit pauzu dobijem novi..

mya_7920
20.07.2010., 19:07
Od ljekarne do ljekarne ovisi samo da li ti udaraju datum kad si kupila kutiju ili ne. Svaku godinu moraš kod ginekologa po novi, usput mu doneseš i krvnu sliku da zna da je sve i dalje u redu i dobiješ novi recept.. :top:

Bubsi
20.07.2010., 20:26
Od ljekarne do ljekarne ovisi samo da li ti udaraju datum kad si kupila kutiju ili ne. Svaku godinu moraš kod ginekologa po novi, usput mu doneseš i krvnu sliku da zna da je sve i dalje u redu i dobiješ novi recept.. :top:

Pa dobro, logicno da cu jednom u godini otic na pregled, naravno :mig: Doduse trazila bi ja i novi jer se u godini dana onaj prilicno puta presavine :D
Al super, sad znam tocnu proceduru :top:

babyno1
20.07.2010., 21:57
ej..moj ginić mi je ispisao trajni recept za yaz kontracepciju-- a i ima ljekarni gdje ih mogu dobiti bez recepta..

povremena
21.07.2010., 08:13
ima stvarno dosta ovoga a nemam kad čitat pa da vas pitam, jel vam se događalo da vam s yazom kasni, tj da ne dobijete menestruaciju u ona 4 dana? meni je danas prvi dan nove kutije a još nisam pa se malo brinem :)

Dumber
21.07.2010., 08:14
ima stvarno dosta ovoga a nemam kad čitat pa da vas pitam, jel vam se događalo da vam s yazom kasni, tj da ne dobijete menestruaciju u ona 4 dana? meni je danas prvi dan nove kutije a još nisam pa se malo brinem :)

Meni je menstruacija stigla dok sam još uvijek bila na rozim pilulama.

ana_10
21.07.2010., 08:42
evo i mene...pijem yaz vec par mjeseci. krenula sam na kontracepciju jer sam imala menstuaciju svakih 20 dana i bila je obilna i trajala je po 6, 7 dana+u medjuvremenu nasla decka :) pa nije na odmet zastita i od trudnoce. nisam imala nikakvih nuspojava o kojima cure pisu u smislu krvarenja, glavovolja, promjena raspolozenja, smanjenja libida, suhoce rodnice etc. na svu srecu i u tom smislu mi je stravno odlican ali skuzila sam da mi ponekad znaju alkohol uciniti jako odbojnim (jednom nakon 1 casice likera povracala) sto me ne zabrinjava naravno, ali me zabrinjava povecanje celulita. i inace sam mu sklona ali sad mi se podosta povecao (dobila ga cak iznad koljena:mad:). ginekologica kad mi ga je preporucila bas iz razloga ako sam sklona celulitu u smislu da je najbolji jer ga ne prouzrocuje. nije da vise jedem (izgubila 5kg) ali se celulit povecao i nije lijep, a imam tek 25 g. zanima me misljenje cura koje imaju isti problem sta im to nije "velika nuspojava"?

Dumber
21.07.2010., 22:27
Meni nakon 2 tjedna pijenja pilula su noge izgledale stravično, celulita za popizdit. A onda sam krenula sa laganim vježbanjem i sad ga više nema, osim kad stisnem kožu. :)

purplequeen
21.07.2010., 22:57
Omg,i meni se cini da imam vise celulita zadnjih po god,i to bas po guzici sastrane,cak se vidi i kad ne stisnem kozu....a toga prije nije bilo....

IVANA_99
22.07.2010., 13:23

ja sam na yazu pola godine. nakon prve dvije kutije uopce nisam dobila mengu. isla na ultrazvuk i ginekolog rekao da je zbog promjene hormona (presla s yasmina) doslo do stanjenja sluznice maternice pa se nije imalo sta oljustiti. nakon 3. kutije dobila mengu. nakon 4. i 5. opet nisam. dakle u ovih pol godine s yazom samo 1 put dobila mengu- sad koliko je to normalno ili ne ne znam, ali nemam vise zivaca opet mijenjati pilule tako da pripisujem izostanak nekom stresu i ne znam cemu...

Olena
22.07.2010., 13:42
:mig:Evo da vam se i ja priključim..
Gin. mi je propisala Yaz isključivo radi policističnih jajnika,a plus i kao dodatnu zaštitu...
Inače mi već 9 mjeseci menstruacija započinje smeđim iscjetkom koji traje 2-3 dana i zatim dolazi pravo krvarenje. I to sve skupa traje 7 dana..
ne moj problem je što sam uzela prvu tabletu, naravno da dan kad je počeo taj smeđi iscjedak, jer računam da mi je to početak menstruacije..
I nakon 3 dana više ničeg nije bilo :( i to me brine...
i sad nakon 7 dana uzimanja me bole grudi....
da li je to zbilja od tableta, il se trebam možda zabrinuti :S jer smo jedno 15-ak dana prije menstruacije dečko i ja malo riskirali...:S
a imala sam sve normlane simotome PMS-a, uključujući i da je "menstruacija" došla točno na datum...
ima li tko sličnih iskustava, i ako ima nek pomaže :(
Hvala

Mislim da bi najbolje bilo da napraviš test ukoliko sumnjaš na trudnoću....:mig:
ali što se tiće bolnih grudi, isto to se desilo i meni, ne samo da me bole već su po njima i jako izražene vene.... a i povećale su se za cijeli broj.... što mi je jako čudno s obzirom da tek nešto malo više od tjedan dana pijem pilule.....

Hedonistkinja
22.07.2010., 17:18
ja sam na yazu pola godine. nakon prve dvije kutije uopce nisam dobila mengu. isla na ultrazvuk i ginekolog rekao da je zbog promjene hormona (presla s yasmina) doslo do stanjenja sluznice maternice pa se nije imalo sta oljustiti. nakon 3. kutije dobila mengu. nakon 4. i 5. opet nisam. dakle u ovih pol godine s yazom samo 1 put dobila mengu- sad koliko je to normalno ili ne ne znam, ali nemam vise zivaca opet mijenjati pilule tako da pripisujem izostanak nekom stresu i ne znam cemu...

Ne zabrinjava li te to da nećeš znati jesi trudna ili ti sam menga tak bzvz izostaje?

mya_7920
22.07.2010., 20:38
nakon 4. i 5. opet nisam. dakle u ovih pol godine s yazom samo 1 put dobila mengu- sad koliko je to normalno ili ne ne znam, ali nemam vise zivaca opet mijenjati pilule tako da pripisujem izostanak nekom stresu i ne znam cemu...

Nema ti stres utjecaja kad si na pilulama jer one izazivaju tu "menstruaciju" u točno određenom trenutku, ne kasni jer imaš važan ispit pa se brineš i sl jer to nije ona menga koju dobiješ kad nisi na pilulama. To je nusprodukt Yaza. Defitinivno provjeri u čemu je stvar, ako ne dobivaš pilule ti vjerojatno ne odgovaraju iz nekog razloga.

Bubsi
22.07.2010., 20:42
Nema ti stres utjecaja kad si na pilulama jer one izazivaju tu "menstruaciju" u točno određenom trenutku, ne kasni jer imaš važan ispit pa se brineš i sl jer to nije ona menga koju dobiješ kad nisi na pilulama. To je nusprodukt Yaza. Defitinivno provjeri u čemu je stvar, ako ne dobivaš pilule ti vjerojatno ne odgovaraju iz nekog razloga.

Stres itekako ima veze, vjeruj mi :mig: Meni recimo nakon sto mi je otac zavrsio u bolnicu je menga kasnila cijeli dan, umjesto da je dosla taj dan ujutro kad svaki put dolazi ona je dosla dan nakon ujutro, a nakon toga i prije toga sve je bilo ok kao i prije. Ocito jak stres :mig:
Ali ovo sto se njoj dogadja ne moze biti samo stres jer predugo traje. Mozda su joj preblage tablete :mig: Sumnjam bas da toliko dug period ne bi shvatila da je trudna :mig:

IVANA_99
22.07.2010., 23:58
kad mi se to dogodilo prvi put - dakle kad nakon 2 mjeseca nisam dobila, naravno da sam se uspanicila i odmah radila test koji je bio negativan, ali me ginekolog svejedno narucio na ultrazvuk da budemo sigurni. rekao mi je da mi je ocito zbog promjene u razini hormona doslo do stanjivanja sluzice maternice koja je inace oko 8mm a moja je bila oko 2 mm, tako da nije moglo doci do krvarenja niti do trudnoce. imam odnose pa mi nije bas svejedno, sto me netko pitao-naravno da brinem. e nakon ta dva mjeseca sam se smirila i dobila. onda su opet krenili ispiti i gluposti i previse ali stvarno previse stresa i opet 2 mjeseca nisam dobila. sad sam pocela piti i na 4 tableti sam, dakle imam jos 24 i ako onda ne dobijem i 3. mj stvarno moram opet otici. sto je najgore, kad sam na te 4 bijele, mene boli dolje i imam iscjedak i kao da se tijelo priprema na to ali nista...:ne zna: malo mi je glupo skroz zvati i ispitivati tako da ovaj put nisam ni reagirala ali nije mi bas svejedno...joj s tom mengom, ne valja ni kad imas ni kad nemas.

Bubsi
23.07.2010., 21:19
Meni danas dosla normalno, uvijek me boli iako sam na Yazu, i kako nisam mogla izdrzat otisla sam neka 3,4h kasnije nego sta sam ju dobila na more. Naravno, stavila tampon. I promijenila novi cim sam izasla iz mora. Ali, sad se skroz smanjila :confused: Normalno za more ili?

Doduse, tako mi se vec jednom dogodilo, nevezano za more, da sam ju dobila kad sam i trebala pa mi cijeli dan bilo nesto slabasno, a sutradan normalna jacina krvi.

Ivana032
24.07.2010., 11:07

Ne bih se složila jer sam bila i u Hrvatskoj i u Sloveniji u ljekarnama i sve su me tražile recept da se vidi do kad ga mogu koristiti i svaki puta su mi zapisale koliko sam paketića uzela i kojeg datuma.

p.s. Jučer sam u Brežicama platila 2 paketića 18,56 EUR..... Ne znam kaj je to da je kod nas duplo skuplje

Betty D.
24.07.2010., 11:45
Pa kod nas je sve skuplje...

Hedonistkinja
24.07.2010., 12:49
Meni danas dosla normalno, uvijek me boli iako sam na Yazu, i kako nisam mogla izdrzat otisla sam neka 3,4h kasnije nego sta sam ju dobila na more. Naravno, stavila tampon. I promijenila novi cim sam izasla iz mora. Ali, sad se skroz smanjila :confused: Normalno za more ili?

Doduse, tako mi se vec jednom dogodilo, nevezano za more, da sam ju dobila kad sam i trebala pa mi cijeli dan bilo nesto slabasno, a sutradan normalna jacina krvi.

Pa ono, ne znam ak je more hladnije malo il tak neš možda je zbog tog...:ne zna: A možda jednostavno eto tak joj došlo da bude slaba xD. Mislim, meni je otkad pijem Yaz menga jako slabašna al takva je stalno, nije odjednom oslabila lol. Al mislim da se ne trebaš brinuti ;D

Bubsi
24.07.2010., 14:06
Ne bih se složila jer sam bila i u Hrvatskoj i u Sloveniji u ljekarnama i sve su me tražile recept da se vidi do kad ga mogu koristiti i svaki puta su mi zapisale koliko sam paketića uzela i kojeg datuma.

p.s. Jučer sam u Brežicama platila 2 paketića 18,56 EUR..... Ne znam kaj je to da je kod nas duplo skuplje

A eto, meni u mojoj tako rekli, doduse zapisali su mi i ime doktora i moje ime. Valjda u svakoj drugacije :ne zna:
Btw, znaci moze se s nasim receptom kupit kod njih? U svakoj je tako jeftino?
Idem sad na put pa obzirom da mi je usput, isplati mi se to kupit :D

Pa ono, ne znam ak je more hladnije malo il tak neš možda je zbog tog...:ne zna: A možda jednostavno eto tak joj došlo da bude slaba xD. Mislim, meni je otkad pijem Yaz menga jako slabašna al takva je stalno, nije odjednom oslabila lol. Al mislim da se ne trebaš brinuti ;D

Probudila se jutros opet :D Sve je ok :D

Ivana032
24.07.2010., 17:29
Danas sam popila 4.-tu bijelu, a menge još nema... Ima li razloga za paniku?

Ivana032
24.07.2010., 17:30
[QUOTE=Bubsi;27968337]A eto, meni u mojoj tako rekli, doduse zapisali su mi i ime doktora i moje ime. Valjda u svakoj drugacije :ne zna:
Btw, znaci moze se s nasim receptom kupit kod njih? U svakoj je tako jeftino?
Idem sad na put pa obzirom da mi je usput, isplati mi se to kupit :D

Mislim da je!

Pink Star
24.07.2010., 21:51
Ja ih kupujem u Beogradu, tj. mamina frendica mi ih pošalje i to mi uzme po nekoliko kutija tak da sam mirna po par mjeseci.
Mislim da uzima kod njih u privatnim apotekama i nikad ju ništa ne pitaju.
Da, i znatno je jeftinije. Oko 60-ak kuna kutija.

bluza
26.07.2010., 18:30
čitam malo temu.. pa reko da podijelim i svoja iskustva. na drugoj sam kutiji. nikakvih nuspojava, osim celulita (vidim da ga još neke spominju). zdebljala se nisam, samo taj prokleti celulit najednom iskočio i što je najgore (i najsmješnije) u vrijeme ljeta kad sam najaktivnija (plivanje, hodanje, bicikl..). mislim strah me što će bit kad dođe jesen i vratim se u svoje ''couch potato'' izdanje. no nevrmajnd. od ostalog, sise nula bodova, nikakvo povećanje. a tome sam se nadala (to je valjda jedina nuspojava koju bi sve rado imale). poboljšanja tena (koji nije bajan) također ne primjećujem.. ali kao tek je druga kutija, pa fige još uvijek držim. (pseudo) mengu sam dobila iako ju nisam očekivala (kolko vidim ona je rijetka pojava na yazu, pogotovo u prvim mjesecima). ali bila je puno slabija i kraće je trajala. trbuh je naravno gnjavio dva/ tri dana, morala sam pit ketonal. jedan od razloga zbog kojih sam počela pit yaz i je jaki pms tako da i tu držim fige..
zaključak: nikakvih pretjeranih pomaka još uvijek ne vidim, izuzev onog celulita koji me opsjeda zadnjih tjedan dana.
ali jedna stvar mi je u startu bila čudna. ako sam dobro skužila, većini ovdje je ginekolog preporučio baš yaz.. mene je moja (nakon što sam rekla da bi pila kontracepcijske i nakon vađenja krvi) pitala: ''i koje ćeš?'' na što sam ja odgovorila: ''pa, ja bi ove nove 24+4..'' kaj to nije smiješno? okej, jesam ja sve po netu prekopala al zar mi ne bi ona trebala reć koje su najbolje za mene a ne da se oko pilula dogovaramo po principu ''oćeš crvene, zelene il plave..''
i da, bezobrazno su skupe. a da samo zbog njih potegnem do slo/ bih/ srb se opet nikako ne isplati.

Dumber
26.07.2010., 18:46
Većina doktora ti ima ugovor i preporučuju ti određene pilule s čijom tvrtkom imaju ugovor. ;)

bluza
26.07.2010., 18:51
Većina doktora ti ima ugovor i preporučuju ti određene pilule s čijom tvrtkom imaju ugovor. ;)

ma da, jasno mi je da je to sve politika. al meni čak ni nije niš preporučila.

Puna pitanja
26.07.2010., 21:38
Što se tiče pušenja, ne znam, ja sam u potpunosti prestala iako nisam nikad bila neki ekstra pušač, a sad, kontam si da ti ovisi i o godinama i svemu - mislim da ne može škoditi ako prestaneš a ako ne želiš, pitaj si doktora/doktoricu ;). Alkohol možeš piti samo ne znam, nemoj povraćati odmah nakon što tabletu popiješ xD.

Hvala Hedonistkinja :D (napila sam se i trudila da ne povračam hahahah)

MACAREYA
27.07.2010., 17:14
pocela sam piti yaz i nedugo nakon sto sam popila prvu tabletu osjetila sam ogromnu glad, kao da mi kruli u trbuhu, neke reakcije se dogadaju koje me tjeraju da nesto ubacim u zelucic da ta bol i neugoda prestane :). pila sam tri dana yaz i po cijeli dan jela jer sam bila enormno gladna. nakon sta sam prestala vise nisam imala taj osjecaj gladi.a prestala sam jer si nisam mogla dopustit da se pocnem debljat tako, a u tih tri dana vec sam natukla kilu i pol...jel imao tko slicnih problema?

Bubsi
27.07.2010., 17:56
pocela sam piti yaz i nedugo nakon sto sam popila prvu tabletu osjetila sam ogromnu glad, kao da mi kruli u trbuhu, neke reakcije se dogadaju koje me tjeraju da nesto ubacim u zelucic da ta bol i neugoda prestane :). pila sam tri dana yaz i po cijeli dan jela jer sam bila enormno gladna. nakon sta sam prestala vise nisam imala taj osjecaj gladi.a prestala sam jer si nisam mogla dopustit da se pocnem debljat tako, a u tih tri dana vec sam natukla kilu i pol...jel imao tko slicnih problema?

Nije bas pametno pit tri dana tablete i onda odmah prestat :rolleyes:
Istina da apetit mozda poraste al treningom i samokontrolom nece ti se nista desit :mig:
Ne sokiraj organizam tako sa pilulama, nisu one bomboni da ih se pocinje i prestaje pit kad tebi padne na pamet :mig:

Betty D.
27.07.2010., 17:59
Isuse nakon tri dana si prestala piti i to zbog debljanja? Nisi uopće organizmu dala šansu da se navikne na nove tablete. Prvo si ga šokirala nepijenjem, pa pijenjem 3 dana i sad ništa... i to zbog kila...

Koliko si dobila, 20 deka?

anchyka
27.07.2010., 22:03
ma da, jasno mi je da je to sve politika. al meni čak ni nije niš preporučila.

i mene je moj pitao :koje ćeš? da sam znala da su tako bezobrazno skupe...uzela bih onaj yasmin... barem su mi ciceki tamo rasli... ja yaz pijem sada šesti mjesec... ceulit se skupi, pa se otopi...i tako u nedogled... :lol::confused: ten se popravlja... ali zadnjih dana me užasno boli glava... mislim da je to od ovog šugavog vremena... nadam se...

pila sam tri dana yaz i po cijeli dan jela jer sam bila enormno gladna. nakon sta sam prestala

ajoj, baš me zanima kako će ti organizam reagirati na to... :ne zna: to se tako ne radi na svoju ruku...

Silvery
28.07.2010., 00:44
...pila sam tri dana yaz i po cijeli dan jela jer sam bila enormno gladna. nakon sta sam prestala vise nisam imala taj osjecaj gladi.
Ne znam jesi li sebi u glavi zabrijala taj film o debljanju na pilulama, prije no što si ih počela piti ili ti je tako stvarno jer to se može dogodit i svako se tijelo privikava na pilule na svoj način, ali ovako se igrati hormonima i ciklusom na način da piješ i prestaneš nakon tri dana je opasno. Postoji samodiciplina u vezi gladi, a prestati piti pilule nakon samo 3 dana zbog malo debljanja u početku je loše i šok za organizam. Sorry što ti ovako svi držimo bukvicu, ali moraš mislit na svoje zdravlje jer to su hormoni, a ne bomboni i ne možeš tako s njima nipošto. :mig:

Pink Star
28.07.2010., 10:25
Meni se od Yaz-a ful popravio ten ( to je i bio jedan od razloga zašto sam ih pocela uzimati ). Celulit sam i prije imala i ne primjecujem da ga ima više od kad ih pijem.

MACAREYA
28.07.2010., 10:50
Fakat sam zasluzila da me tako iskritizirate, nisam se smjel tako igrat, al iskreno tako sam pocela i antidepresive piti i zdebljala se 10kila, i nisam htjela da mi se to ponovno dogodi.

Ketty87
28.07.2010., 11:11
meni je dokt isto preporučila yaz. no međutim, nije mi rekla da moram napraviti neke pretrage prije nego počnem piti. i kad sam ju pitala što ne moram prvo vaditi krv rekla mi je da yaz ima vrlo malu količinu hormona tako da ne treba, več nakon što popijem 6. kutiju onda moram radit pretrage. malo sam skeptična pa neznam dal bih se trebala zabrinuti...:ne zna:

Dumber
28.07.2010., 12:12
Fakat sam zasluzila da me tako iskritizirate, nisam se smjel tako igrat, al iskreno tako sam pocela i antidepresive piti i zdebljala se 10kila, i nisam htjela da mi se to ponovno dogodi.

Ako si koristila antidepresive, tj. ako si imala depresiju, mislim da uopće ne bi smjela koristiti kontracepcijske. Bar sam tako nešto pročitala u uputama. Jesi li rekla doktoru za depresiju? Je li te pitao/la za tvoju povijest bolesti?

Pilule imaju u sebi hormone i sa time se nije zezati. Ja sam prvi mjesec prolazila opake promjene raspoloženja, što se sada smirilo. Možda pilule jesu utjecale na tvoju glad, ali zato postoji samokontrola.

bluza
28.07.2010., 19:31
meni je dokt isto preporučila yaz. no međutim, nije mi rekla da moram napraviti neke pretrage prije nego počnem piti. i kad sam ju pitala što ne moram prvo vaditi krv rekla mi je da yaz ima vrlo malu količinu hormona tako da ne treba, več nakon što popijem 6. kutiju onda moram radit pretrage. malo sam skeptična pa neznam dal bih se trebala zabrinuti...:ne zna:

ma super su mi ti doktori.. ne bi da se ovo pretvori u pljuvanje po njima al malo ipak moram. mislim sa svih strana nas bombardiraju: ''ne uzimat hormone na svoju ruku, ne bez prethodnog vađenja krvi..'' a i zdrav razum to nalaže i onda dođe ova tvoja i veli da ni potrebno jer imaju malo hormona.. po kaj onda uopće idemo kod njih ako nam ne mogu napisat uputnicu za vađenje krvi i reć koje su pilule za nas.

xJuliet
29.07.2010., 09:06
Pocela sam piti Yaz prije nekih 7 dana, pa sam htjela da podijelim sa vama svoje dosadasnje iskustvo, da vidim vase misljenje. Prva dva dana sam imala blagu glavobolju, nista strasno. Zatim sam jedan dan bila mirna, nije bilo nikakvih nuspojava. A onda mi se javila neka neobicna bol u nogama, a u narednim danima je presla na ruke. Zapravo na lijevu ruku. Ne znam tocno opisati, osjecaj je kao da mi je zaustavljena cirkulacija u ruci/nozi na nekoliko minuta, kao neko trnjenje mozda.. ne znam, ali je vrlo blaga bol, skoro pa neprimijetna i obicno se javi ujutro kada ustanem i navece nekada oko vremena kada pijem tabletu (23h). Pa sam htjela da vas pitam da li je to jedna od normalnih nuspojava ili bih se trebala javiti doktoru? Imam 20 godina, nepusac sam, sve sam pretrage obavila prije uzimanja pilula i nalazi su bili uredni (osim sto sam malo anemicna). Citala sam u onim uputama da su to jedni od simptoma tromboze, pa sam se malo prepala.. :(

Dumber
29.07.2010., 09:40
Najbolje ti je da se javiš doktoru, jer zvuči dosta ozbiljno. Moguće da imaš skolonst tome, pa je sad kad si na pilulama to izraženije.

Pink Star
29.07.2010., 10:24
Pocela sam piti Yaz prije nekih 7 dana, pa sam htjela da podijelim sa vama svoje dosadasnje iskustvo, da vidim vase misljenje. Prva dva dana sam imala blagu glavobolju, nista strasno. Zatim sam jedan dan bila mirna, nije bilo nikakvih nuspojava. A onda mi se javila neka neobicna bol u nogama, a u narednim danima je presla na ruke. Zapravo na lijevu ruku. Ne znam tocno opisati, osjecaj je kao da mi je zaustavljena cirkulacija u ruci/nozi na nekoliko minuta, kao neko trnjenje mozda.. ne znam, ali je vrlo blaga bol, skoro pa neprimijetna i obicno se javi ujutro kada ustanem i navece nekada oko vremena kada pijem tabletu (23h). Pa sam htjela da vas pitam da li je to jedna od normalnih nuspojava ili bih se trebala javiti doktoru? Imam 20 godina, nepusac sam, sve sam pretrage obavila prije uzimanja pilula i nalazi su bili uredni (osim sto sam malo anemicna). Citala sam u onim uputama da su to jedni od simptoma tromboze, pa sam se malo prepala.. :(

Pa sad kad si već spomenula ( ja se prije nisam pretjerano zabrinjavala) , i meni se to zna dogoditi. Ne često, ali ponekad. Ne znam da li je povezano sa Yaz-om...:ne zna:

doctoressa
29.07.2010., 12:54
Pa sad kad si već spomenula ( ja se prije nisam pretjerano zabrinjavala) , i meni se to zna dogoditi. Ne često, ali ponekad. Ne znam da li je povezano sa Yaz-om...:ne zna:

hej... ja pijem yaz, evo sadu nedjelju će bit kraj 4. kutije i u zadnja 2 tjedna sam skužila neka povremenu mali slabu bol u prsima, tj. nešto između boli i nekog čudnog bockanja ne znam kak bi opisala.... isto se najčešće događa predvečer i maloo me to brine... a moja pametna doktorica me čak nije posla ni vadit krv prije nego mi je dala pilule... razmišljam da ih prestanem pit al me strah kak će mi se to odrazit na ciklus, ne bi htjela da mi se sve opet poremeti... :confused:

Pink Star
29.07.2010., 21:49
hej... ja pijem yaz, evo sadu nedjelju će bit kraj 4. kutije i u zadnja 2 tjedna sam skužila neka povremenu mali slabu bol u prsima, tj. nešto između boli i nekog čudnog bockanja ne znam kak bi opisala.... isto se najčešće događa predvečer i maloo me to brine... a moja pametna doktorica me čak nije posla ni vadit krv prije nego mi je dala pilule... razmišljam da ih prestanem pit al me strah kak će mi se to odrazit na ciklus, ne bi htjela da mi se sve opet poremeti... :confused:

Joj, odi vaditi krv. Ne mogu vjerovati da ti je dala bez da provjeriš krvnu sliku, hormone i sl. :confused::eek:

Silvery
30.07.2010., 00:32
h... a moja pametna doktorica me čak nije posla ni vadit krv prije nego mi je dala pilule... razmišljam da ih prestanem pit al me strah kak će mi se to odrazit na ciklus, ne bi htjela da mi se sve opet poremeti... :confused:

Otiđi u te iste doktorice i obavezno joj kaži što ti je i to se nije za zajebavat. Ako treba preuveličaj joj simptome! Pa neka se ona zamisli kako je neodgovorna i neprofesionalna. I neka te pošalje na vađenje krvi. Ako budeš morala birat između dva zla, normalno da ćeš izabrat ono manje - prekid s pilulama. Hebiga, doktorica je zakazala. Kako me ljute ovakvi traljavi doktori :mad:

vedrich
30.07.2010., 07:22
na kojoj bijeloj vi vure dobijete ??
ja sam evo na trecoj, danas pijem cetvrtu i nista joa :S :(

Dumber
30.07.2010., 09:35
Kako kada. :o

ribica =)
30.07.2010., 09:37
Situacija je ovakva- radim do 22h, i jučer sam zaboravila uzeti atablete sa sobom na posao, tak da sam popila kada sam došla doma. I sve je to OK, sat vremena sim-tam, aliiii danas ujutro skužim da sam uzela BIJELU tableticu!!
Trebala sam popiti zadnju rozu, i sad ne znam kaj da napravim, da popijem odmah tu rozu, pa ostele 3 bijele i onda jdan dan ništa ili kaaj!!!??
Help:ne zna::confused:

Dumber
30.07.2010., 09:41
Ništa, skratila si si ciklus za jedan dan i dobro, popij te 4 bijele i opet nastavi normalno sa rozim.

ribica =)
30.07.2010., 09:50
Ništa, skratila si si ciklus za jedan dan i dobro, popij te 4 bijele i opet nastavi normalno sa rozim.

Hvala ti puno, ipak je lakše kad ti netko kaže ono što je logično :D :s

Puna pitanja
30.07.2010., 13:31
Ja ću popizdit , menga mi je završila prije više od tjedan dana i još uvijek imam smečkast odvratan iscjedak! Nemogu stalno nosit tampone a bome ni dnevne uloške, ko da mengu imam :flop: Kolko bi to moglo potrajat? Jel to ovisi od osobe do osobe ili?? Valjda to neću imat uvijek i stalno dok sam na Yazu????

doctoressa
30.07.2010., 18:18
Ja ću popizdit , menga mi je završila prije više od tjedan dana i još uvijek imam smečkast odvratan iscjedak! Nemogu stalno nosit tampone a bome ni dnevne uloške, ko da mengu imam :flop: Kolko bi to moglo potrajat? Jel to ovisi od osobe do osobe ili?? Valjda to neću imat uvijek i stalno dok sam na Yazu????

ovisi od osobe do osobe... meni se to ni jednom nije dogodilo od kad pijem yaz, al dok nisam pila taj iscjedak mi je bio svaki mjesec i trajao je SKORO cijeli mjesec, koma živa... pet dana u mjesecu sam bila normalna :)

Puna pitanja
30.07.2010., 20:30
ovisi od osobe do osobe... meni se to ni jednom nije dogodilo od kad pijem yaz, al dok nisam pila taj iscjedak mi je bio svaki mjesec i trajao je SKORO cijeli mjesec, koma živa... pet dana u mjesecu sam bila normalna :)

Doctoressa, oš reć da od kad piješ yaz nemaš to?? Blago tebi! Pa to je strava, ionak mi je muka kad imam mengu di još taj šugavi iscjedak:mad:

anchyka
31.07.2010., 12:33

koliko ja znam , to je na početku normalno, dok se organizam ne privikne na hormone... :rolleyes: tako piše i u uputama... ako ti to potraje, traži pomoć ginekologa... iako ja (hvala bogu) nisam imala tte neugodne probleme... :rolleyes:

doctoressa
31.07.2010., 17:07
Doctoressa, oš reć da od kad piješ yaz nemaš to?? Blago tebi! Pa to je strava, ionak mi je muka kad imam mengu di još taj šugavi iscjedak:mad:

da, od kad pijem yaz nemam taj iscjedak tokom mjeseca :s

Ivana032
01.08.2010., 21:41
koliko ja znam , to je na početku normalno, dok se organizam ne privikne na hormone... :rolleyes: tako piše i u uputama... ako ti to potraje, traži pomoć ginekologa... iako ja (hvala bogu) nisam imala tte neugodne probleme... :rolleyes:

Ja sam imala samo na prvom paketu, zaista me izluđivalo. Al ne brini, proči će, a ako ne prođe nakon prvog paketa onda možda da pitaš ginekologa što napraviti.

mercury06
04.08.2010., 19:14

dakle, neznam gdje da pitam, pa evo pitam vas.
prije pola godine dosla sam po kontracepcijske, doktor mi je dao yaz, pitala sam ga ne trebam li prije vaditi nalaze - takodjer mi je, kao i citiranoj djevojci, odgovorio da to odmah nije potrebno, ali da se javim nakon dvije kutije pa cemo onda. ok. medjutim, eto bas nakon dvije kutije dogodila se situacija da mi vise nisu bile potrebne (i da, bile su mi ok, nikakvih nuspojava nit icega) pa sam ih prestala piti. znam da nije bas najpametniji pothvat na svijetu, ali s obzirom da sam bila sigurna da se necu seksat pol godine nisam ih htjela pit bez veze. od tad nisam ni bila kod doktora (ni za tim nije bilo potrebe). e, ali sad mi trebaju opet (dragi mi se vratio s poduzeg putovanja - nebitno), planirala sam poceti opet sa sljedecom mengom, ali mi je ginic na godisnjem jos dobrih mjesec dana (do kad ce meni proci i sljedeca menga), onaj sto ga mijenja nije bas zainteresiran za davanje savjeta (kaze, samo hitni slucajevi), pa me zanima vase misljenje - koliko je glupo samoinicijativno opet ih pocet pit bez pretraga? dal da idem logikom - on je doktor, on valjda zna trebaju li mi pretrage ili ne, uostalom, prvi put su mi bile ok, ili da se ne seksam sljedeca dva mjeseca dok se ne posavjetujem s njim (na kondome sam alergicna pa mi je apstinencija jedino rjesenje)?

Dumber
04.08.2010., 20:28
Inače, piše u uputama da je kritičnije ako se radi pauza među pilulama. Na tvom mjestu bih pričekala doktora, do tada koristite kondome, dijafragmu, nešto treće.

Anita992
05.08.2010., 12:46
zaboravila sam popiti pilulu u trećem tjedenu i prošlo je više od 12 sati. da li je zaštita smanjena?

Dumber
05.08.2010., 17:05
Pročitaj u uputama.

Waterloo
05.08.2010., 18:30
Drage zene, pozdrav! :)

Malo sam prolistala temu i htjela bih se pridruziti sa svojim iskustvom i zanima me je li tko dozivio slicno.

Yaz sam pocela piti u svibnju ove godine i pila sam ga dva mjeseca. Prije toga nikad nisam koristila ovakav tip kontracepcije.
Ginekoloski sam zdrava, hormonalno, psihicki :D, obavila sam potrebne pretrage, a uzimala sam ga zbog kontracepcije i nadala se da ce mi smanjiti tegobe sa nadutoscu u vrijeme pms-a.

Prvo dobre strane: pms, nadutost, a ni samu menstruaciju nisam ni osjetila. Menga je trajala samo tri dana i to poprilicno oskudno.
S celulitom inace nemam nekih problema pa nisam primjetila da je Yaz utjecao, kao ni na ten, mozda ne bih imala ni onih nekoliko sitnih pristica netom pred mengu.

Lose strane: Grudi su mi tijekom oba mjeseca bile osjetljive i povecane. Za broj. Mozda i vise, ne mogu procjenit, ali su prkosile gravitaciji :D
Netko bi se tome veselio ali meni je to smetalo. Iz nekih prakticnih razloga. (Odjeca, spavanje, grudnjaci, vrucine itd...)
Seksualna zelja ne samo da je pala, nego je nestala. Potpuno. Govorili su mi da je to period privikavanja na pilule, ali meni je to bilo nepodnosljivo. Decko mi je jednom rekao da sam i nesto agresivnija (u komunikaciji).
No, ono zbog cega sam ih bacila u smece je depresija.
(Inace, mislim da je to prokurvana rijec i da se koristi precesto i neutemeljeno, stoga je ni sama ne volim upotrebljavati, ali ne mogu naci prikladniju za ono sto je mene bilo spopalo.)
Kasnije sam citala da je depresija jedna od nuspojava ali da se ona dogadja jednoj od 1000 zena.
U pocetku sam mislila da je to zbog ispita koji su me satirali, no nastavilo se i nakon sezone ispita. Jutri bi se budila s mislju: oh, jos jedan dan i sl.
Uz takvu "depresiju" su me i potpuno otupile, u smislu da su mi zacementirale emocije, bez obzira sto sam bila depresivna, nisi me nikako mogao rasplakati, kao ni posteno nasmijati.

Je li tko imao sto slicno?

Trenutno ne pijem nista, na jesen opet idem kod ginekologice i trazit cu neku novu drugaciju metodu kontracepcije.

Ispricavam se na nesto duzem postu.

Waterloo
05.08.2010., 18:32
I da, naravno, sada sam izvrsno! :D

Dumber
05.08.2010., 18:33
Ja sam prvih mjesec dana provela cmizdreći, a inače nikada ne plačem. Kasnije sam se vratila u normalu.

silver.mouth
05.08.2010., 21:08
bok cure....

da i ja podjelim iskustvo ...

pri kraju sam prve kutije...zasada sve okej....nikakvo debljanje ili nadutost....jedino su mi malo grudi osjetljive....ali to kolko vidim spada pod normalu :)

mya_7920
08.08.2010., 06:58
Yaz sam pocela piti u svibnju ove godine i pila sam ga dva mjeseca. Prije toga nikad nisam koristila ovakav tip kontracepcije.

Možda bi ti nakon trećeg mjeseca sve to prošlo :zubo:

Bubsi
09.08.2010., 11:32
Evo za sve one koje zanima, neki dan sam bila do Ptuja u Sloveniji i kupila 2 pakiranja za 18,50 eura. Pokazala nas recept i pitala me jos adresu i to je to. Duplo jeftinije :top:

nik15
09.08.2010., 19:17
Pozz,
imam jedan problem... Počela sam piti Yaz na prvi dan ciklusa (znači prvi dan krvarenja) i 2,3 sata nakon što sam popila tabletu krvarenje mi je prestalo, ali sam nastavila uzimati tablete, tj. slijedeći dan sam popila drugu tabletu i nakon te druge tablete sam opet krvarila, ali samo na par sati i onda mi je krvarenje potpuno prestalo... Da li se nekome nešto slično dogodilo, da li je to normalno ili ja ne prihvačam dobro te tablete??

silver.mouth
10.08.2010., 08:36
Pozz,
imam jedan problem... Počela sam piti Yaz na prvi dan ciklusa (znači prvi dan krvarenja) i 2,3 sata nakon što sam popila tabletu krvarenje mi je prestalo, ali sam nastavila uzimati tablete, tj. slijedeći dan sam popila drugu tabletu i nakon te druge tablete sam opet krvarila, ali samo na par sati i onda mi je krvarenje potpuno prestalo... Da li se nekome nešto slično dogodilo, da li je to normalno ili ja ne prihvačam dobro te tablete??

ista stvar se desila i meni popila prvu tabletu i krvarenje je skoro odmah prestalo....doduse dobro mi je to doslo posto sam bila na moru :)