PDA

View Full Version : Zadnji kolač koji ste radili je ...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

ingenue
11.07.2010., 22:47
Ne se smijati kontinentalcima u sauni, ta.jo koja vidiš more :nono:

Juhu, ovaj forum mi je genijalan :D Uopće ne moram surfat i ići po dućanima da bi našla nešto novo :mig:
vjeruj mi, ni kad je more isprid kuce, nema puno pomoci. sparina i žega su katastrofa, ne smije se na plazu kad je jako sunce pa i mi doma cvrčimo- kada ili tuš svako malo, od klime me boli glava i padne mi tlak :(( točan noge u hladnoj vodi i ližem sladoled :)) i svaku krem tortu pretvorim u sladoled tortu hahahaha!!!

Evo nesto sta bi preporucila istinskim makoljupcima. Nije zadnji kolac koji sam radila ali je onaj kojeg stalno ponavljam. slika je arhivska
http://img38.imageshack.us/img38/455/dsc05378j.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/4614/dsc05380.jpg

Kladi
11.07.2010., 23:21
Evo nesto sta bi preporucila istinskim makoljupcima. Nije zadnji kolac koji sam radila ali je onaj kojeg stalno ponavljam. slika je arhivska

izgleda jako jednostavno i jako lijepo!:cerek: može receptić???:mig:

ingenue
12.07.2010., 00:14
izgleda jako jednostavno i jako lijepo!:cerek: može receptić???:mig:

moze! evo link!http://www.coolinarika.com/recept/ultraviolet-mak-zlevanka-koprivnica-2010
toliko ljudi je odusevljeno s njim! procitaj moje napomene!

ANUŠKA
12.07.2010., 05:53
Rabarbaru imam u vrtu i sezona joj je prošla. Bere se u proljeće , najkasnije do kraja lipnja. Kasnije je žilava i pomalo toksična. Zato , strpite se do slijedeće sezone!

ta.ja
12.07.2010., 06:30
imam CD sa 30ak recepata, nisam stigla nego 10 ih probat. najvse volim bundevu u varivima (vege) savrseno zgusnu juhu. radila sam i njoke od bundeve, budevaru ofkors, nabujak od bundeve i pitu od bundeve i grejpa! u juhe ju redovito stavljam, onako u komadima.. neutralna je pa se dobro ljubi sa zacinima.

E da, i njoke sam radila prošle godine. Naravno i pohane tikvice i cvjetove tikvica. Po pitanju kolača od tikve, bundevara mi je na prvom mjestu (radim i slatku i slanu)

Ne se smijati kontinentalcima u sauni, ta.jo koja vidiš more :nono:

Moj suprug iz svog rodnog mjesta vidi more. Ja ako se istegnem preko balkonske ograde vidim samo dio mosta kopno-Krk tako da on zna komentirati kako smo u Gorskom kotaru :rofl:

Gipsyqueen
12.07.2010., 06:51
moze! evo link!http://www.coolinarika.com/recept/ultraviolet-mak-zlevanka-koprivnica-2010

Recept se čini fin, ali meni je to, kao ovisnici o maku, slabo makasto.:zubo: Mislim, ok je za promjenu, ali draži su mi kolači od maka s više maka.:o :D

Dlapek
12.07.2010., 07:18

Možda su oduševljeni,ali tu je mak u tragovima.
i ja volim kad se sve crni.
Savijača mi najdraža.

Donata
12.07.2010., 08:02
crostata od višanja ... kupila one smrznute Ledo - nisam nezadovoljna, daleko bolje od onih u teglici koje sam lani probala i ostala duboko razočarana.

`bubica`
12.07.2010., 08:15
Dunavski valovi (kad nema morskih...) :tuzni:

Kako radiš kremu..s pudingom ili nekako drugačije?

blalla
12.07.2010., 08:22
crostata od višanja ... kupila one smrznute Ledo - nisam nezadovoljna, daleko bolje od onih u teglici koje sam lani probala i ostala duboko razočarana.

:eek::eek::eek: jesi to ti?????

ingenue
12.07.2010., 13:31
Recept se čini fin, ali meni je to, kao ovisnici o maku, slabo makasto.:zubo: Mislim, ok je za promjenu, ali draži su mi kolači od maka s više maka.:o :D
to je bio moj prvi susret s makom, do tada ga KAO nisam volila. :)) :rofl:

BANANAFISH
12.07.2010., 14:10
Nakon dugo vremena sam napravila kolač. Moji su svi na nekim dijetama pa mi ne dozvoljavaju, kažu da je bolje kupiti svakome po jedan kolač nego spremiti cijeli protvan Tako postoji neka granica.
Uglavnom. Čokoladnu tortu od palačinki.
Znate one palačinke koje se peku samo s jedne strane.
Baš sam nekako bila sretna što spremam bar nešto slatko a mojim dečkima je to najdraži od svih kolača.

Lilit
12.07.2010., 21:52
to peces palacinke s jedne strane i slazes nespecenu na specenu stranu jelda? a sta mazes izmedju? i koliko palacinki slozis?

ingenue
13.07.2010., 00:29
to peces palacinke s jedne strane i slazes nespecenu na specenu stranu jelda? a sta mazes izmedju? i koliko palacinki slozis?
speci mrvicu deblje palacinke (s jogurtom su mi najbolje za "torte"), samo s jedne strane, prvu palacinku samo isklizni s tavice na pladanj, dakle, slabije pecenu stranu prema gore, namazes ju nadjevom, do tada, druga ti je vec taman pecena, nju okrenes, dakle sada slabije pecenu stranu prema dolje. ponavljaj tako sa svima (najbolje mi je od 8 debljih ili 10 tanjih palacinki). ja mazem jedan nadjev pekmez (gušći, s komadima voća) razvodnjen s malo ruma,soka ili vode i cokoladnim ganacheom, naizmjenice. tako voli buraz. po mom gustu bi isao samo pekmez i neko voce. npr visnje prokuhane s malo gustina. Dobra torta od palacinki se radi s pudingom, dodas sta hoces u njega- voce, cokoladu, bilo sta, i posipas mljevenim ljesnjacima, bademima, orasima... zavrsis sa cokoladnom glazurom. ostavis da se malo stisne i voila! kad radim s pudingom, slazem palacinke u kalup od torte (bez dna)

ingenue
13.07.2010., 01:17
http://img641.imageshack.us/img641/6968/dsc07132c.jpghttp://img155.imageshack.us/img155/6734/dsc07120e.jpg
uspjesno ostvarena zamisao od prekjucer :)
pistacije, bademi, mascarpone, visnje, amaretti, limun/limeta...aiiiii!!!
dekorirala bijelom coksom

polly
13.07.2010., 05:57
ingenue, kolači su ti prekrasni :cerek:
stvarno si majstorica u ukrašavanju

Gipsyqueen
13.07.2010., 06:48
Donata?! :eek: :cerek: :cerek:

to je bio moj prvi susret s makom, do tada ga KAO nisam volila. :)) :rofl:

Ma kužim.:rofl: Meni su najdraži oni s puno maka. Npr. one kocke od maka koje su skroz crne od maka.:rofl:

polly
13.07.2010., 07:28
Ma kužim.:rofl: Meni su najdraži oni s puno maka. Npr. one kocke od maka koje su skroz crne od maka.:rofl:

tak je, ako ne ubiješ minimalno frtalj kile maka onda to i nije kolač od maka :D
jesi napravila one šnite sa kremom od jaja i putra?

da bum ontopic, u rolu je pita od čokolade :cerek:

BANANAFISH
13.07.2010., 08:47

Što se tiče file, otopim čokoladu za kuhanje s putrom i malo vode, kao da radim neku glazuru, i onda u to vruće stavim puno nutelle.
To se sve fino rastopi i bude tekuće.
Bitno je da je fila tekuća jer je dosta teško razmazivati nešto gusto po toj nepečenoj strani palačinke.
Samo tijesto je drugačije od običnog. Pjenasto, puno slađe i ima u njemu putra.
Palačinke ispadaju deblje od uobičajenih. Bilo ih je cca 14.
Nemam pri ruci recept za palačinke inače bih ga odmah dodala.
To stvarno nije kolač s kojim se možeš praviti faca na ovoj temi međi takvim maherima ali eto, mene i to veseli kada mi nedaju da uopće išta pečem.

Dlapek
13.07.2010., 09:04
tak je, ako ne ubiješ minimalno frtalj kile maka onda to i nije kolač od maka :D

Ja volim mak savijaču.
Onak starinsku: vučeno tijesto, mak skuhan s grizom ,grožđicama i klinčekima,pa rum,pa vrhnje, pa se savije pa ...juhu!!!

polly
13.07.2010., 09:07
i baklava od maka i koh s makom i panama (tijesto, mak, šaum) i običnjak kolač od maka i pita od maka, čak mi je i makovnjača fina a nisam baš za digane kolače
za sam još jedan mako ovisnik :cerek:

Kladi
13.07.2010., 09:21

svaka čast za rano pečenje kolača!:s

Dlapek
13.07.2010., 09:26
i baklava od maka i koh s makom i panama (tijesto, mak, šaum) i običnjak kolač od maka i pita od maka, čak mi je i makovnjača fina a nisam baš za digane kolače
za sam još jedan mako ovisnik :cerek:
joooooooooj onak gore i dolje fino prhko tijesto s maslacem,a u sredini dva prsta debeo mak.
njam!

Gipsyqueen
13.07.2010., 11:05

Ma nisam još. Malo sam modificirala prehranu pa nemam punjenje subotom. Kolač je na čekanju.:o :D

blalla
13.07.2010., 17:05
pečem ferericu, pola doze, za mene i MM

Charla
13.07.2010., 17:39
Zadnji kolač koji sam pripremala ujedno je postao prvi kolač na mojoj listi:s
to je čokoladna torta sa tikvicama i lješnjacima

Sastojci
:cheer:
25 dag brašna
5 dag kakaa
žličica sode bikarbone
½ žličice praška za pecivo
½ žličice soli
10 dag omekšalog maslaca
8 dag bijeloga šećera
8 dag smeđega šećera
8 dag vanilijina šećera
3 jaja
30 dag tikvica :Server:
17 dag čokolade za kuhanje
za posipanje:
5 dag smeđega šećera
10 dag lješnjaka
1. Oprane neoguljene tikvice naribamo, maslac ostavimo na sobnoj temperaturi, čokoladu fino nasjeckamo, lješnjake grubo narežemo i popržimo.
2. Brašno pomiješamo s kakaom, sodom bikarbonom, praškom za pecivo i solju.
3. Maslac izradimo sa šećerom dok ne bude pjenast, pa dodamo jedno po jedno jaje.
4. Žlicu po žlicu dodamo brašnu mješavinu.
5. Dodamo naribane tikvice i miješamo dok smjesa ne bude kompaktna.
6. Tijesto izlijemo u namašćen kalup promjera 24 centimetra i pospemo ga mješavinom smeđega šećera i nasjeckanih poprženih lješnjaka.
7. Pečemo 50 – 60 minuta u pećnici zagrijanoj na 180.
8. Prije posluživanja neka se torta na rešetki hladi nekih pola sata.:s

Ja sam je ispekla kao kolač, koristila sam bijeli šećer i orahe umjesto lješnjaka - to sam imala u špajzi- pre fino:cerek:

Gipsyqueen
13.07.2010., 19:10
Da, super je taj kolač. Već smo ga stavljali par puta, a ja sam ga nedavno pekla.:cerek:

ta.ja
13.07.2010., 20:42
Peče se krostata s čokoladnom kremom

mujsapujsa
13.07.2010., 21:12
ne peče se ništa (i to već duuugo,zadnje bilo ono s tikvicama)
a žudi se za nečim,bilo čim

ta.ja
13.07.2010., 22:18
Peče se krostata s čokoladnom kremom

Na kremu od čokolade je trebalo ići tučeno vrhnje posuto nastruganom čokoladom. Nastrugala čokoladu i krenem izmiksati vrhnje, a kad tamo :horor: nikako da se izmiksa, a na kraju se povrhu sve nešto zgrudalo. Pomirisala sam ga i nije baš neki svježi miris. Izvlačim pakiranje iz smeća i gledam datum (28.8) sve ok. Da li je moguće da se pokvarilo zbog toga što ga ne drže u frižideru. U "mojim" Plodinama su donedavno držali vrhnje za šlag i ostale slične drangulije (vrhnje za kuhanje) u frižideru, a sad je sve to na polici. Očigledno je ova vrućina uzela maha i upropastila mi kolač :hebemu:

Sada imam krostatu s podignutim rubovima koje nemam čime napuniti :mad:

ingenue
13.07.2010., 23:16
Na kremu od čokolade je trebalo ići tučeno vrhnje posuto nastruganom čokoladom. Nastrugala čokoladu i krenem izmiksati vrhnje, a kad tamo :horor: nikako da se izmiksa, a na kraju se povrhu sve nešto zgrudalo. Pomirisala sam ga i nije baš neki svježi miris. Izvlačim pakiranje iz smeća i gledam datum (28.8) sve ok. Da li je moguće da se pokvarilo zbog toga što ga ne drže u frižideru. U "mojim" Plodinama su donedavno držali vrhnje za šlag i ostale slične drangulije (vrhnje za kuhanje) u frižideru, a sad je sve to na polici. Očigledno je ova vrućina uzela maha i upropastila mi kolač :hebemu:

Nije problem sta ih drze na policama. Bitno je da ih ti ohladis prije koristenja.
to mi se događalo s obicnim vrhnjem za slag (npr brzo i fino, ono plavo). od tada koristim samo hole, sania i hopla koja su biljna vrhnja. obavezno ih ohladim prije, ne smiju se miksati kad su sobne temperature jer mi se pretvore ko u raskomadani maslac. ja ih dodatno, na 10 minuta stavim u led. onda mi se super istuku, i za njh ne trebam slagfiks ni nista. rijetko kad ga stavim, jedino kad neka rijeđa masa ide u kremu skupa s njim ili kad oblažem torte i vazno mi je da bude jako jako cvrsto da se ne raskelja pri rezanju.

ingenue
13.07.2010., 23:18

mozes ju napuniti pečenom čokoladnom kremom! imas li kiselo vrhnje ili neki svjezi sir doma? jaja?

Dlapek
14.07.2010., 07:37
Nije problem sta ih drze na policama. Bitno je da ih ti ohladis prije koristenja.
to mi se događalo s obicnim vrhnjem za slag (npr brzo i fino, ono plavo). od tada koristim samo hole, sania i hopla koja su biljna vrhnja. obavezno ih ohladim prije, ne smiju se miksati kad su sobne temperature jer mi se pretvore ko u raskomadani maslac. ja ih dodatno, na 10 minuta stavim u led. onda mi se super istuku, i za njh ne trebam slagfiks ni nista. rijetko kad ga stavim, jedino kad neka rijeđa masa ide u kremu skupa s njim ili kad oblažem torte i vazno mi je da bude jako jako cvrsto da se ne raskelja pri rezanju.

Za te biljne zamjene ti ne treba ništa dodavati jer je sve unutra već utrpano.
Ovdje je nekako prevladalo mišljenje da imaju loš,brašnast okus i jako puno svakojakih dodataka pa uglavnom u receptima koristimo prirodno mliječno vrhnje.
Meni su ove biljne zamjene jako loše - unište mi svaki kolač.

Dlapek
14.07.2010., 07:39
Zadnji kolač koji sam pripremala ujedno je postao prvi kolač na mojoj listi:s
to je čokoladna torta sa tikvicama i lješnjacima

Sastojci
:cheer:
25 dag brašna
5 dag kakaa
žličica sode bikarbone
½ žličice praška za pecivo
½ žličice soli
10 dag omekšalog maslaca
8 dag bijeloga šećera
8 dag smeđega šećera
8 dag vanilijina šećera
3 jaja
30 dag tikvica :Server:
17 dag čokolade za kuhanje
za posipanje:
5 dag smeđega šećera
10 dag lješnjaka
1. Oprane neoguljene tikvice naribamo, maslac ostavimo na sobnoj temperaturi, čokoladu fino nasjeckamo, lješnjake grubo narežemo i popržimo.
2. Brašno pomiješamo s kakaom, sodom bikarbonom, praškom za pecivo i solju.
3. Maslac izradimo sa šećerom dok ne bude pjenast, pa dodamo jedno po jedno jaje.
4. Žlicu po žlicu dodamo brašnu mješavinu.
5. Dodamo naribane tikvice i miješamo dok smjesa ne bude kompaktna.
6. Tijesto izlijemo u namašćen kalup promjera 24 centimetra i pospemo ga mješavinom smeđega šećera i nasjeckanih poprženih lješnjaka.
7. Pečemo 50 – 60 minuta u pećnici zagrijanoj na 180.
8. Prije posluživanja neka se torta na rešetki hladi nekih pola sata.:s

Ja sam je ispekla kao kolač, koristila sam bijeli šećer i orahe umjesto lješnjaka - to sam imala u špajzi- pre fino:cerek:

ta torta je ođe već nekoliko puta pohvaljena.

Francesca
14.07.2010., 07:52

meni se to pretvaranje u polutekući maslac nedavno dogodilo sa vindijinim vrhnjem
u dućanu je stajalo u friđu, i kod mene u friđu tak da sam ono :eek:
ne moram reći da sam tukla odmah litru :facepalm:
i ne moram reći da sam na kraju tutunula šlag pjene nutra :rofl:

Dlapek
14.07.2010., 08:00
meni se to pretvaranje u polutekući maslac nedavno dogodilo sa vindijinim vrhnjem
ne moram reći da sam tukla odmah litru :facepalm:
i ne moram reći da sam na kraju tutunula šlag pjene nutra :rofl:

Trebala si ga još malo tući pa bi priznalo i prešlo u maslac.

Bubi Trubi
14.07.2010., 08:29

Meni se nedavno desilo da sam išla miksati Vindijino slatko vrhnje i nikako nikako smiksati, tekuće pa tekuće. Već se skoro mikser pregrijao, a onda sam više ne zajući šta bi, ubacila kremfix i 1,2 gusto grudasto. KATASTROFA!
Takva su mi bila 2 vrhnja.
U slijedećoj turi kupovanja opet Vindija, bilo je toliko gusto već u tetrapaku da sam ga doslovno 5 sekundi miksala. :ne zna: zašto!

Pellaprat
14.07.2010., 09:52

Da, moraju ga držati u frižideru. Ako se i nije pokvarilo u trgovini, šlag ne možeš napraviti s toplim vrhnjem, mora biti dobro ohlađeno.

ta.ja
14.07.2010., 10:56

U Plodinama stajalo na polici. Kupila, došla doma i stavila u frižider. Navečer išla raditi krostatu i u 10 pokušala miksati šlag. Nisam doma imala ništa što bih mogla staviti umjesto toga, a da je radio dućan sigurno bih otišla po slatko vrhnje (ono barem mora stajati u frižideru i u dućanu).

Naravno, svaka škola dobro dođe, tako da u moju kuću više neće vrhnje za šlag u tetrapaku :o

mozes ju napuniti pečenom čokoladnom kremom! imas li kiselo vrhnje ili neki svjezi sir doma? jaja?

Pa krostata je i imala pečenu čokoladnu kremu na koju se je kad se ohladi trebao staviti šlag. Pojelo se i bez šlaga. Jedino što imam 15 dkg čokoladnih strugotina viška :rolleyes:

Ovaj je bio Dukatov i nije stajao u frižideru

Meni se nedavno desilo da sam išla miksati Vindijino slatko vrhnje i nikako nikako smiksati, tekuće pa tekuće. Već se skoro mikser pregrijao, a onda sam više ne zajući šta bi, ubacila kremfix i 1,2 gusto grudasto. KATASTROFA!
Takva su mi bila 2 vrhnja.
U slijedećoj turi kupovanja opet Vindija, bilo je toliko gusto već u tetrapaku da sam ga doslovno 5 sekundi miksala. :ne zna: zašto!

Valjda ovisi na što naletimo. Moj problem je što obično navečer radim kolače, tako da ako neka namirnica zašteka, nemam kamo po drugu

Da, moraju ga držati u frižideru. Ako se i nije pokvarilo u trgovini, šlag ne možeš napraviti s toplim vrhnjem, mora biti dobro ohlađeno.

Pa nije bilo toplo, stajalo je kod mene u frižideru, ali izgleda da se poremetilo na ovim vrućinama na polici u dućanu.

mammas
14.07.2010., 11:36
Ja jučer ispekla finu polusavijaču polubiskvit sa ribizlom. Baš je bilo fino :D
Evo fotka
http://recipeci.com/wp-content/uploads/2010/07/P7120024.jpg
A recpt na http://recipeci.com/neobicna-savijaca-s-ribizlom/7731/

Kladi
14.07.2010., 11:41
neobično lijepi komadići savijače:cerek:

ingenue
14.07.2010., 13:04
Za te biljne zamjene ti ne treba ništa dodavati jer je sve unutra već utrpano.
vidim, ti si pravi stručnjak :mig:
Znam, zato i rekoh da ne dodajem slagfiks ali nisam htjela ulaziti u nutritivne vrijednosti i kem. analizu :)

Gvoris u ime svih na forumu? Ja cu po tom pitanju i dalje biti iznimka. Meni su biljna vrhnja zakon :top: Samo me zivcira sta sojino nikada ne mogu lipo pahuljasto izraditi pa pazim za koje kolace ga koristim. s ostalima imam samo dobra iskustva i mogu mi u sve.

Dlapek
14.07.2010., 13:24
vidim, ti si pravi stručnjak :mig:
Znam, zato i rekoh da ne dodajem slagfiks ali nisam htjela ulaziti u nutritivne vrijednosti i kem. analizu :)

Gvoris u ime svih na forumu? Ja cu po tom pitanju i dalje biti iznimka. Meni su biljna vrhnja zakon :top: Samo me zivcira sta sojino nikada ne mogu lipo pahuljasto izraditi pa pazim za koje kolace ga koristim. s ostalima imam samo dobra iskustva i mogu mi u sve.

A gle,ovdje je svojevremeno bila tema o tome.
Većina je imala izrazito negativno mišljenje o biljnom vrhnju.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=298392

Ja ga ne koristim i ne volim.A što je tebi dobro - tvoja stvar.

Kladi
14.07.2010., 13:34
moja kćer jednostavno ne smije pojest kolač s biljnim vrhnjem. pravi joj ozbiljne probavne probleme, bolne grčeve...:ne zna:

Dlapek
14.07.2010., 13:47
moja kćer jednostavno ne smije pojest kolač s biljnim vrhnjem. pravi joj ozbiljne probavne probleme, bolne grčeve...:ne zna:

I moj svekar.
Potrga se od povraćanja od kremšnita koje radi nećakinja.
Svježe,domaća jaja,bla,bla...dok nismo otkrili da meće taj hola.

TheEmpress
14.07.2010., 14:21
Meni je to hola vrhnje zakon, samo njega kupujem. :s

Elich San
14.07.2010., 15:27
ja isto koristim hola ili sania i nitko nikada problema nije imao. šlag kao šlag.
vrhnja za kuhanje isto koristim od tih proizvođača i sasvim je u redu, samo je hola malo pregusto ,ali nije bed.:top:

Katrin
14.07.2010., 16:21
Ne volim i ne koristim biljno vrhnje. Nedavno se na jednom rodjendanu domacica hvalila svojom (zaista prekrasno dekoriranom) parfe tortom od jagoda, a kad ono krema od tog biljnog vrhnja :flop: svi pojeli komadic cisto iz pristojnosti.

ta.ja
14.07.2010., 17:44
Ja jučer ispekla finu polusavijaču polubiskvit sa ribizlom.

Zanimljiva kombinacija štrudela i biskvita, moram probati, još samo da smislim koje ću voće staviti

Pellaprat
14.07.2010., 17:49
Meni je to hola vrhnje zakon, samo njega kupujem. :s

ja isto koristim hola ili sania i nitko nikada problema nije imao. šlag kao šlag.
vrhnja za kuhanje isto koristim od tih proizvođača i sasvim je u redu, samo je hola malo pregusto ,ali nije bed.:top:
Ovo poštene krave doživljavaju kao osobnu uvredu.
Zanimljiva kombinacija štrudela i biskvita, moram probati, još samo da smislim koje ću voće staviti

Ja ću borovnice.

Gipsyqueen
14.07.2010., 19:31
Ne volim i ne koristim biljno vrhnje. Nedavno se na jednom rodjendanu domacica hvalila svojom (zaista prekrasno dekoriranom) parfe tortom od jagoda, a kad ono krema od tog biljnog vrhnja :flop: svi pojeli komadic cisto iz pristojnosti.

Same here. Ne paše mi ni miris ni okus. :eek:

ingenue
14.07.2010., 20:44
A gle,ovdje je svojevremeno bila tema o tome.
Većina je imala izrazito negativno mišljenje o biljnom vrhnju.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=298392

Ja ga ne koristim i ne volim.A što je tebi dobro - tvoja stvar.
wow, hvala sta si potrazila link na raspravu. UVJEEERILA SI ME!
PEACE!!! :top:

ta.ja
14.07.2010., 20:49
Ja ću borovnice.

Odlična ideja :top: fuck, nema šanse da ovaj tjedan stignem do place :o

ingenue
14.07.2010., 22:46
zaboravila sam jučer stavit presjek na uvid...objavih i recept na coolinarici,ako vas zanima. Ako budete citali, neeee se obazirati na uvod u recept. NaraFski, možete koristit vrhnje koje volite.
http://img85.imageshack.us/img85/558/dsc07160p.jpg
http://img819.imageshack.us/img819/6676/dsc07161.jpg
http://www.coolinarika.com/recept/tisina-torta-od-pistacija-i-mascarponea

coco zoe
14.07.2010., 23:16
Kako radiš kremu..s pudingom ili nekako drugačije?

Ovo je bio neki recept iz časopisa koji sam spontano išla isprobat :bonk:, al nisam prezadovoljna. Krema puding-putar.

Zato sam rekla sisterici da mi potraži svoj recept di je biskvit sočan, a krema (od pudinga i slatkog vrhnja) pahuljasta. U tom smo se davili

Inače obožavam sve kolače s višnjama... I višnjama i čokoladom... Dobro, sad već brijem (pms) :mig:

TheEmpress
14.07.2010., 23:24
Ovo poštene krave doživljavaju kao osobnu uvredu.Boli me neka stvar za krave. :zubo: Ne znam, meni je to vrhnje ko i svako drugo, čak i bolje, ne vidim nikakvu razliku u okusu ni u mirisu niti mi se itko ikad žalio da mu ne valja.

Kladi
14.07.2010., 23:38
Boli me neka stvar za krave. :zubo: Ne znam, meni je to vrhnje ko i svako drugo, čak i bolje, ne vidim nikakvu razliku u okusu ni u mirisu niti mi se itko ikad žalio da mu ne valja.

razlike su sigurno jako bitne....uzmi u obzir sve one E-ove, pa ta vrhnja imaju rok trajanja :misli: valjda pola godine...:rolleyes:

nije vrag da ti je svejedno sve ono što znamo o konzervansima, bojama i aromama...

ingenue
15.07.2010., 00:54
Inače obožavam sve kolače s višnjama... I višnjama i čokoladom... Dobro, sad već brijem (pms) :mig:

i jaaaa....joj, bas ih volim- fuziju te tri stvari, najbolje :)) nedavno sam napravila (pred par stranica i sliku stavila uz recept) jednu jednostavnu kolac- torticu od cokse i visanja. sutra putujem na krk i prvi kolac koji cu tamo radit je taj. baka me čeka, a on joj je omiljen.:)

upravo sam zgotovila ferrericu za malog nećaka i njegov rockas. nazalost je necu jesti :( jer necu biti tu...buuuuuuuuu!

Dlapek
15.07.2010., 07:10
wow, hvala sta si potrazila link na raspravu. UVJEEERILA SI ME!
PEACE!!! :top:

no frks!
Svatko ima svoj ukus,ali uvijek se nešto može i od drugih naučiti.
Zato i piskaramo ođe.

ta.ja
15.07.2010., 11:11
sutra putujem na krk...

i ostavljaš nas bez svojih prekrasnih kreacija :tuzni:

mammas
15.07.2010., 14:14

Dobra je s bilo kojim voćem.:) probala sam ju s višnjama, s trešnjama (to moja mama s tim najčešće radi), s jabukama naribanim, s borovnicama i ribizlom...e da, super i ja sa sirom, bijelim kravljim, pomiješanim s malo šećera.

Ani4
15.07.2010., 17:43
Bas danas - biskvit sa visnjama i cokoladom.

mala ptica
16.07.2010., 13:06
Kako već postoje "znatiželjne" teme poput što ste imali za doručak i ručak, takoj sam i ja znatiželjna. Ovdje bi mogli pisati izvještaj o zadnjem kolaču, uz kratki komentar samog kolača.

I da odgovorim na pitanje iz naslova teme:

... american apple pie

Suprugov komentar je bio - ovo je najbolji kolač od jabuka koji si do sada napravila. A ja sva sretna, budući da je vrlo jednostavan za napraviti, tako da neće biti teško reprizirati

:)Imali smo goste iz Amerike pa sam napravila tri vrste kolača (kocke od kave,londonere,benkovački prisnac i tiramisu:)

ta.ja
16.07.2010., 22:33
Dobra je s bilo kojim voćem.:) probala sam ju s višnjama, s trešnjama (to moja mama s tim najčešće radi), s jabukama naribanim, s borovnicama i ribizlom...e da, super i ja sa sirom, bijelim kravljim, pomiješanim s malo šećera.

Višnje ne volim, trešnje su prošle :tuzni: (inače bi mi to bila prva opcija), jabuke čekam da dozriju. Borovnice su mi definitivni izbor, nadam se da ću u ponedjeljak do grada i na placu

:)Imali smo goste iz Amerike pa sam napravila tri vrste kolača (kocke od kave,londonere,benkovački prisnac i tiramisu:)

Kako tri, a nabrojala si četiri :rofl:

irrenca
17.07.2010., 07:44
http://i31.tinypic.com/szzeit.jpg

Žao to nije kolač koji sam ja ispekla,nego je iz jednog restoarana sa Korčule.
Najprije jedan taman tanak biskvit+krema + piskoti+opet malo drugčija krema i na vrhu okras od karamela.Kad sam pitala konobaricu,kako se ovaj kolač zove mi je kazala ,da konjak kocke,i da ga taj restoran ne pravi sam nego kupuje .
Da li znate možda o kojem kolaču se radi,jer je stvarno bio jako jako fin.:s:s

Dlapek
17.07.2010., 08:44
http://i31.tinypic.com/szzeit.jpg

Žao to nije kolač koji sam ja ispekla,nego je iz jednog restoarana sa Korčule.
Najprije jedan taman tanak biskvit+krema + piskoti+opet malo drugčija krema i na vrhu okras od karamela.Kad sam pitala konobaricu,kako se ovaj kolač zove mi je kazala ,da konjak kocke,i da ga taj restoran ne pravi sam nego kupuje .
Da li znate možda o kojem kolaču se radi,jer je stvarno bio jako jako fin.:s:s

Trebala si pitati gdje kupuju pa otrčat tam.
heheheheh

irrenca
17.07.2010., 08:51
Trebala si pitati gdje kupuju pa otrčat tam.
heheheheh

pa pitala a nisam dobila odgovor
he he:rofl:

Dlapek
17.07.2010., 08:52
pa pitala a nisam dobila odgovor
he he:rofl:
Prasci.
A još si na Korčuli?

irrenca
17.07.2010., 09:01
Prasci.
A još si na Korčuli?

Vratila se u četvrtak.Ja bi još ostala, a žao nimam više ni vremena ni para da ostanem duže:mad:
Sledeči put idem u apartama,jer mi je nedostojalo kuvanje:cerek:
Muž me zafrkavao,jer sam htjela kupit marelice i pravit marmeladu u gazdinoj kuhunji... onda sam našla i ovaj motar ili kako se že kaže...ja bi sve to napravila na odmoru he he he

Dlapek
17.07.2010., 11:09
Vratila se u četvrtak.Ja bi još ostala, a žao nimam više ni vremena ni para da ostanem duže:mad:
Sledeči put idem u apartama,jer mi je nedostojalo kuvanje:cerek:
Muž me zafrkavao,jer sam htjela kupit marelice i pravit marmeladu u gazdinoj kuhunji... onda sam našla i ovaj motar ili kako se že kaže...ja bi sve to napravila na odmoru he he he

jooooj ,ja ove godine neću stići do Korčule i već mi nedostaje.
Idemo tu bliže jer ne možemo u komadu bit na odmoru duže od 10 dana,a to nam je malo za tako dug put.
Onda idemo malo na Cres,pa na Dugi Otok ,pa u Novi Vinodolski ,imamo poziv i u Stinicu...
Ali sve po tjedan ili 5-6 dana.
Ja na odmoru nikad ne kuham.Ni kavu.
I niš mi ne nedostaje...hehehehe

Bubi Trubi
17.07.2010., 23:08
Ja na odmoru nikad ne kuham.Ni kavu.
I niš mi ne nedostaje...hehehehe

To je onda pravi odmor!
Ja nažalost još nikad nisam bila na takvom odmoru, ali nadam se da sam još mlada...:D

Lapulapu
17.07.2010., 23:30
Stvarno ne znam što je tako mukotrpno u kuhanju ako imaš gdje kupiti namirnice, dovoljno novaca, vremena i ekipu koja voli jesti :ne zna: pa to je pravo zadovoljstvo :)
edit: jos ako ima i suđerica il netko drugi tko će sve sredit nakon ručka...milina :)

Ontopik - bučnica. Slana.

ta.ja
18.07.2010., 09:33
Biskvitni štrudel s borovnicama odgađam za srijedu (tek tada ću do place)

Ali zato doma imam smokava i ricotte pa se smiješi neka torta

Dlapek
18.07.2010., 11:03
Stvarno ne znam što je tako mukotrpno u kuhanju ako imaš gdje kupiti namirnice, dovoljno novaca, vremena i ekipu koja voli jesti :ne zna: pa to je pravo zadovoljstvo :)
edit: jos ako ima i suđerica il netko drugi tko će sve sredit nakon ručka...milina :)

Nije mukotrpno,ali me ne privlači prtljati po apartmanima s dvije ploče i tri rajngle.
Ne pada mi na pamet.
Uglavnom boravimo po hotelima,puno se muvamo po mjestu i okolici,istražujemo lokalne gostione i restorane...
Meni je to odmor kakav volim.
Prčkanje po priručnim kuhinjicama me ne privlači.

ontopik:
panna cota s maraskama

Pellaprat
18.07.2010., 15:17
Nije mukotrpno,ali me ne privlači prtljati po apartmanima s dvije ploče i tri rajngle.
Ne pada mi na pamet.
Uglavnom boravimo po hotelima,puno se muvamo po mjestu i okolici,istražujemo lokalne gostione i restorane...
Prčkanje po priručnim kuhinjicama me ne privlači. ontopik:
panna cota s maraskama

Mene to izluđuje, zato iz Zagreba nosim pol gepeka kuhinjskog pribora. Da vidite moju prtljagu za more, nitko se više ne bi ženama smijao zbog hrpe nepotrebne garderobe.:lol:

Dlapek
18.07.2010., 15:36
Mene to izluđuje, zato iz Zagreba nosim pol gepeka kuhinjskog pribora. Da vidite moju prtljagu za more, nitko se više ne bi ženama smijao zbog hrpe nepotrebne garderobe.:lol:

hahahahahaha
Meni se to ne da.
Imam prijatelje koji su skućeni po raznim morskim lokacijama ,pa se tamo ispucava kuhanje "ad hoc" od ulova ili plijena s placa i peškarija.

Bubi Trubi
18.07.2010., 19:54
Nije mukotrpno,ali me ne privlači prtljati po apartmanima s dvije ploče i tri rajngle.Ne pada mi na pamet.
Prčkanje po priručnim kuhinjicama me ne privlači.

ontopik:
panna cota s maraskama

Slažem se! Nije nimalo gušt ni komocija, ni....

Ti si car!!!
(Razumijem te)

OT: Kolač od trešanja

Dlapek
18.07.2010., 20:05

Meni je u trajnom sjećanju ostao prizor studentskog odlaska na more: čvenk na kolodvoru, mi svi s ruksacima,a ide nam frendica s putnom torbom ko brdo,kovčežićem s Olivetticom i vrećicom iz koje viri držak tave.
Nezaboravno.
hahahahahaha

Kladi
18.07.2010., 20:11
obzirom da je tako zahladilo napravila sam pitu od sira, štrukle i još i kruh!

Francesca
18.07.2010., 20:58
tarte tatin od jabuka
nestala u trenu ;)

Lapulapu
18.07.2010., 21:10
Ne pada mi na pamet.

Mene ne privlači uopće takav način odmora, tako da, priznajem, uopće nisam razmišljala o kuhanju na odmoru na taj način :)

...no nećemo više oftopičariti.

Lapulapu
18.07.2010., 21:16
Mjesto spremanja kolača, na sigurno spremam desetak dkg različitih Neuhaus čokolatina :zubo:

Dlapek
18.07.2010., 21:17
Mene ne privlači uopće takav način odmora, tako da, priznajem, uopće nisam razmišljala o kuhanju na odmoru na taj način :)

...no nećemo više oftopičariti.

Ni mene.
Apartman unajmimo samo na par dana kad smo u nekom mjestu u prolazu.
Dok su klinci bili mali imali smo kuću na moru,pa mi je dosta kuhanja na odmoru za sav život.

coco zoe
19.07.2010., 00:31

:s Ja se samo osiguram da svugdje imam nožić za reckanje kakav meni odgovara - na moru, u kuhinji kod stare od dragog (gdje sam neko vrijeme, ajmo reći, živjela). Dobro, za dotične dve lokacije nabavila sam i guljač za krumpir i valjak... :rolleyes: Mislim da je to sve...

OT: sacherica u obliku kolača jučer burazu za rođendan

ta.ja
19.07.2010., 06:11
Uopće mi nije jasno zašto ispada da je problem kuhati u apartmanu :confused: Mi i ljetujemo i zimujemo u apartmanima ako nas je više (kad smo sami, onda smo u hotelu). Svaki pristojan apartman ima sliku na internetu pa točno vidiš kakav prostor plaćaš (priručne šupice izbjegavamo, postoje apartmani sa sasvim pristojnom kvadraturom i rasporedom prostorija :mig: ). Sa sobom uvijek nosimo par noževa, grill tavu, tavu za palačinke i kuhalo na paru, ostalo ima i u apartmanu.

OT: vjerojatno ću isprobati onu tortu s tikvicama i čokoladom

Dlapek
19.07.2010., 07:23
:s Ja se samo osiguram da svugdje imam nožić za reckanje kakav meni odgovara - na moru, u kuhinji kod stare od dragog (gdje sam neko vrijeme, ajmo reći, živjela). Dobro, za dotične dve lokacije nabavila sam i guljač za krumpir i valjak... :rolleyes: Mislim da je to sve...

OT: sacherica u obliku kolača jučer burazu za rođendan

Ja sam jedva dočekala da ne moram pakirati ko Pellaprat - pol auta opreme za kuhinju.
Meni je gnjavaža svaka ta minijaturna kuhinjica.
Koga to veseli - neka izvoli.
Hotel je idealan za naš stil odmora - zujanje,istraživanje,potpuna opuštenost bez ikakvih obaveza.

Francesca
19.07.2010., 07:52
nama na moru kuhaju moji mama i tata pa smo si ko u hotelu sa četri zvjezdice, još možemo i naručit što bi sutra jeli a najviše jedemo ribu sa gradela :cerek:

crveno-crno
19.07.2010., 08:25
Ja volim kuhati na moru:cerek:
u svojoj kući, off course
sva jela su gotova u roku 45 min, riba, plodovi mora, sve friško
...čak mi se zalomi da i 1-2 put spečem nekakav kolač:D

a ako odemo na neko drugo mjesto, tu sam na Dlapičinoj strani, osim kaj skuham kavu u apartmanu..:kava:..a i to je zbog toga što bez kave ne mogu oči otvoriti,pa niti do najbližeg kafića

Bubi Trubi
19.07.2010., 08:35
u svojoj kući, off course
sva jela su gotova u roku 45 min, riba, plodovi mora, sve friško

a ako odemo na neko drugo mjesto, tu sam na Dlapičinoj strani, osim kaj skuham kavu u apartmanu..:kava:..a i to je zbog toga što bez kave ne mogu oči otvoriti,pa niti do najbližeg kafića

Šta reći nego :cerek:

Dlapek
19.07.2010., 08:46
u svojoj kući, off coursesva jela su gotova u roku 45 min, riba, plodovi mora, sve friško

Dok smo imali kuću i mene je veselilo nabavljati ribu i povrće,kuhati pekmeze od smokava i limuna,pozivati prijatelje na večere,gradelati s domaćim ljudima...
Ali tu kuću smo prodali,i sad imam samo "kuharska gostovanja" kod prijatelja koji imaju morske ljetne adrese:Cres,Nin,Karin,Trogir...
Onda se raspištoljim...

mammas
19.07.2010., 09:49

Može recept za tu slanu bućnicu? Čula sam tako dobre stvari o tome a nikad nisam radila niti probala.

Ja sam prekjučer ispekla onaj čokoladni kolač s tikvicama i lješnjacima što je charla na prethodnoj stranici postala, samo nisam koristila smeđi šećer, i ispalo je geijalnooooo :D

marcipanka
19.07.2010., 10:23
za forumsko druženje s mamama i bebama:cerek: torta od sira s ribizlama!

http://img838.imageshack.us/img838/905/36648109696075747064100.th.jpg (http://img838.imageshack.us/i/36648109696075747064100.jpg/)

seka mi je slavila ročkas...:cerek: ja sam radila lijevu (parfe od vanilije s ribizlama i malinama), a ona desnu (sladoled torta s malinama):Slin:

http://img830.imageshack.us/img830/3239/img0319s.th.jpg (http://img830.imageshack.us/i/img0319s.jpg/)

http://img826.imageshack.us/img826/8373/img0317g.th.jpg (http://img826.imageshack.us/i/img0317g.jpg/) http://img830.imageshack.us/img830/6789/img0318.th.jpg (http://img830.imageshack.us/i/img0318.jpg/)

ta.ja
19.07.2010., 10:25
Može recept za tu slanu bućnicu? Čula sam tako dobre stvari o tome a nikad nisam radila niti probala.

Ja sam prekjučer ispekla onaj čokoladni kolač s tikvicama i lješnjacima što je charla na prethodnoj stranici postala, samo nisam koristila smeđi šećer, i ispalo je geijalnooooo :D

Ne znam kako ju Lapulapu radi, ali ja naribam tikve, poslažem u cjediljku, posolim, pustim da odstoje dok ne puste vodu. Ocijedim tikve i dodam dva jaja i dva kisela vrhnja (netko dodaje svježi sir, ali se meni ta kombinacija ne sviđa). Slažeš standardno - kore za savijače premažeš maslacem, posložiš nadjev, zarolaš i staviš u lim za pečenje. Prije stavljanja u pećnicu gornji dio premažem isto s rastopljenim maslacem. Kada je pečeno, zalijem s kiselim vrhnjem koje sam razmutila s malo mlijeka. Poklopim drugim limom za pečenje i pustim da odstoji pola sata. Nakon toga navali :klopa:

Veseli me da si zadovoljna s čokoladnim kolačem s tikvicama, jer se moj upravo hladi. Baš me zanima kako će moji biti zadovoljni

Btw, apartmanizacija i kuhanje na ljetovanju su poprilično http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-forum/offtopic.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) na ovoj temi pa bi bilo dobro da se daljnje rasprave na tu temu prebace na npr. chat :mig:

ta.ja
19.07.2010., 10:27
Marcipanka - ja se već poveselila da je lijeva torta s borovnicama, a onda čitam da su unutra maline i ribizle. Svejedno :top:

Dlapek
19.07.2010., 10:33

Ovo bi bila tradicionalna bučnica,koja za mene,ima najbolji okus:

http://www.gastronaut.hr/recept.asp?id=12

crveno-crno
19.07.2010., 10:44
Veseli me da si zadovoljna s čokoladnim kolačem s tikvicama, jer se moj upravo hladi. Baš me zanima kako će moji biti zadovoljni

Btw, apartmanizacija i kuhanje na ljetovanju su poprilično http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-forum/offtopic.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php) na ovoj temi pa bi bilo dobro da se daljnje rasprave na tu temu prebace na npr. chat :mig:

..dobroooo, sorry, naj se ljutiti....ti si bar došla s godišnjeg, pa bi trebala biti malo relax i imati razumijevanja za nas polukuhane/polupečene kontinentalce:cerek:

Kolač s tikvicama- to podiže raspoloženje:cerek:
nemam namjeru ga isprobati, mada, obzirom da je Dlapekov recept vjerujem da bi mogao biti jaaaako dobar

Dlapek
19.07.2010., 10:46
..dobroooo, sorry, naj se ljutiti....ti si bar došla s godišnjeg, pa bi trebala biti malo relax i imati razumijevanja za nas polukuhane/polupečene kontinentalce:cerek:

nemam namjeru ga isprobati, mada, obzirom da je Dlapekov recept vjerujem da bi mogao biti jaaaako dobar

ajmo na čet!

marcipanka
19.07.2010., 12:46
Marcipanka - ja se već poveselila da je lijeva torta s borovnicama, a onda čitam da su unutra maline i ribizle. Svejedno :top:

moglo bi se i s borovnicama:Slin: fino je sve bilo!:klopa: volim rođendane!!! i rođendanske torte!:cerek: za nešto više od mjesec dana je mm-u ročkas!

primam prijedloge za nešto provjereno. napomene - ne voli šlag, biskvita treba biti minimalno, voća što više, po mogućnosti "u želeu":D. i da, puding ga ne smeta:p

Francesca
19.07.2010., 13:00
marcipanka - jaja na oko, a voće staviš koje ti paše ;)

ja sam ju radila nekoliko puta i u kalupu za torte

i da, biskvit radim na bazi mlijeka i jaja a ne onaj masni kak je po orginal receptu

Gipsyqueen
19.07.2010., 13:39

Nije dlapekov nego s ovog bloga.:D

Chocolate & Zucchini (http://chocolateandzucchini.com/)

mujsapujsa
19.07.2010., 13:44
OT: vjerojatno ću isprobati onu tortu s tikvicama i čokoladom

Baš me zanimsa kako će ti se svidjeti
meni nije nešto posebno,mada u nedostatku slatkog prolazi
ja sam možda malo pretjerala sa lješnjacima

Gipsyqueen
19.07.2010., 13:46

Taj se kolač sviđa uglavnom (samo) onima koji vole biskvitaste kolače.:D

Dlapek
19.07.2010., 14:15
Nije dlapekov nego s ovog bloga.:D

Chocolate & Zucchini (http://chocolateandzucchini.com/)

I Dlapek je to objasnil:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=27877849&postcount=5550

A ni forumašice nisu neinformirane:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=27877895&postcount=5551

nek se zna da se ne kitimo tuđim perjem!

Gipsyqueen
19.07.2010., 14:27
Vidjela sam već, ali znaš da ja rijetko zalazim na taj Čet. :D

Dlapek
19.07.2010., 14:28
ja sam ga servirala sa sladoledom ili s dodanom kremom od čokse.
Mislim i da sliku imam.
Iđem vidit.

ta.ja
19.07.2010., 14:38

Od 1 do 10, ocjena bi prema mome kriteriju bila 4 (što znači da kad pojedem jedan komad, nemam potrebu jesti dalje dok ne puknem). Mislim, biskvit je ok, ali ništa senzacionalno (puno mi je bolji onaj od švedske čokoladne šume). Ja sam stavila 10 dkg lješnjaka i to mi je ok, ali je po meni višak smeđi šećer s kojim se posipa.

Suprugu nisam htjela reći od čega je kolač sve dok nije pojeo polovicu koja mu je bila na tanjuru. Kad sam rekla tikvice, bilo je :eek:

Bubi Trubi
19.07.2010., 14:44
Od 1 do 10, ocjena bi prema mome kriteriju bila 4 (što znači da kad pojedem jedan komad, nemam potrebu jesti dalje dok ne puknem). Mislim, biskvit je ok, ali ništa senzacionalno (puno mi je bolji onaj od švedske čokoladne šume). Ja sam stavila 10 dkg lješnjaka i to mi je ok, ali je po meni višak smeđi šećer s kojim se posipa.

Suprugu nisam htjela reći od čega je kolač sve dok nije pojeo polovicu koja mu je bila na tanjuru. Kad sam rekla tikvice, bilo je :eek:

Nekako sam očekivala da nečeš bit oduševljena!
Mislim, nekako mi nisi ti tip za ovakav kolač. (i bila u pravu) :)
Zato ja nemam potrebu probat to napravit.
Tikvice ne volim. Neki dan sam probala opet nešto s njima, u nadi da se nešto promjenilo u meni, ali nije. a voljela bih da su mi fine, pun vrt....

A suprug, jel mu bilo fino? Prije zaznanja? A i poslije saznanja?

ta.ja
19.07.2010., 14:54
Nekako sam očekivala da nečeš bit oduševljena!
Mislim, nekako mi nisi ti tip za ovakav kolač. (i bila u pravu) :)
Zato ja nemam potrebu probat to napravit.
Tikvice ne volim. Neki dan sam probala opet nešto s njima, u nadi da se nešto promjenilo u meni, ali nije. a voljela bih da su mi fine, pun vrt....

A suprug, jel mu bilo fino? Prije zaznanja? A i poslije saznanja?

A za kakav kolač sam ja tip?

Ma ja sam uvijek da se proba (a sad kad imamo prasce, lako neuspijeh proslijedim njima :rofl: ) Tikvice volim, ali što se tikvastog deserta tiče, rađe ću se držati bundevare :klopa: i pohanih tikvica/cvjetova

Suprugova pogađanja su tekla ovako:
1. nešto s kavom (ja - kako bih napravila kolač s kavom, kad kavu ne volim :confused: )
2. ima kakaa (ja - pa naravno da ima kad je biskvit taman :bonk: )
3. daaaaaaaaaaj mi reci
Ja kažem tikvice, a on zastane s pirunom na pola :rofl: Najprije nije vjerovao pa sam mu pokazala komadić zelenog od korice koji sam uočila u svom komadu. Pojeo je do kraja i rekao da je ok. Vidjet ćemo ako će uzeti još kasnije :rofl:

Bubi Trubi
19.07.2010., 15:02
A za kakav kolač sam ja tip?

Pa nekako malo punijih okusa! :p :zubo:
Sorry ako griješim, ali takvu sam te doživjela. :rofl:

...a sad kad imamo prasce, lako neuspijeh proslijedim njima
Blago prascima!
Pa di ti to živiš kad imaš prasce? :confused:

Vidjet ćemo ako će uzeti još kasnije :rofl:
I mene zanima. :o

ta.ja
19.07.2010., 15:05
Pa nekako malo punijih okusa! :p :zubo:
Sorry ako griješim, ali takvu sam te doživjela. :rofl:

Imaš pravo. Zadnje što sam probavala, a oduševilo me, je bila švedska čokoladna šuma (bez naranče)

Blago prascima!
Pa di ti to živiš kad imaš prasce? :confused:

zapadni prigrad - na samo 15ak minuta od centra Rijeke :rofl:

I mene zanima. :o

Javim. Stari još nije probao, tako da imamo još jednog člana žirija

marcipanka
19.07.2010., 15:07
marcipanka - jaja na oko, a voće staviš koje ti paše ;)

ja sam ju radila nekoliko puta i u kalupu za torte

i da, biskvit radim na bazi mlijeka i jaja a ne onaj masni kak je po orginal receptu

super ideja! puding+voće+žele po potrebi! sve kaj mužek voli!:D

do sada sam radila samo po ovom (http://www.coolinarika.com/recept/kolac-jaje-na-oko) receptu. kakv je tvoj?

Kladi
19.07.2010., 16:27
Vidjet ćemo ako će uzeti još kasnije :rofl:

mogao bi danas osjetit silan poriv nahraniti vaše http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/c015.gif

Dlapek
19.07.2010., 16:41
ja sam ga servirala sa sladoledom ili s dodanom kremom od čokse.
Mislim i da sliku imam.
Iđem vidit.

našla:

http://yfrog.com/nc2607005j

Eyecandy
19.07.2010., 17:41

Off, sorry, nemrem odolit': A zamisli mene; bez auta pa nosim silikonski kalup u obliku medvjedića i ( naravno) štapni mikser. Inače, u kalupić se daju lijepo nagurat' gaće i grudnjaci pa i badići ( mislim, u kuferu:mig:) tak' da ne zauzima puno mjesta, a nije ni težak.:lol:.

OT: Kroštule ( fala bogu da je za'ladilo)

Francesca
19.07.2010., 18:25
super ideja! puding+voće+žele po potrebi! sve kaj mužek voli!:D

do sada sam radila samo po ovom (http://www.coolinarika.com/recept/kolac-jaje-na-oko) receptu. kakv je tvoj?

moj ti je recept još jednostavniji

biskvit smutim iz glave, dva jaja, žutanjce smiksam sa malo šećera, dodam malo brašna i malo mlijeka i praška za pecivo, na kraju umješam snijeg od bjelanjaca

za kremu:
skuhaš dva pudinga od vanilije na pol litre mlijeka, dodaš 6 žlica šećera
to ti bude onak fest gusto
u skroz vruće umiksaš dva plava vrhnja
istreseš na biskivt
gore posložiš voće i malo ga lagano uguraš u kremu
na vrh stavim preljev za torte napravljen po receptu sa vrećice

kolač gotov za manje od pol sata ;)

blalla
19.07.2010., 18:37
u pećnici je tart s borovnicama!!

Bubi Trubi
19.07.2010., 21:41
Imaš pravo. Zadnje što sam probavala, a oduševilo me, je bila švedska čokoladna šuma (bez naranče)
Jesi pisala recept? Ako nisi piši, a ako jesi kaži gdje. :D

zapadni prigrad - na samo 15ak minuta od centra Rijeke :rofl:

Ah Rijeka!!! :cerek: :cerek:
Tako mala, a tako velika...
Sve je blizu, a opet dovoljno daleko... :cerek:

u pećnici je tart s borovnicama!!
Šta vam to znači tart? To se tu i tamo spominje, a ja nikako da skužim... :ne zna:

coco zoe
20.07.2010., 00:37
Šta vam to znači tart? To se tu i tamo spominje, a ja nikako da skužim... :ne zna:

Pita iliti krostata po fancy

ta.ja
20.07.2010., 07:57
mogao bi danas osjetit silan poriv nahraniti vaše http://www.cosgan.de/images/smilie/tiere/c015.gif

Čak sam bila dobra pa sam i slikala komad

http://img826.imageshack.us/img826/4410/slika0391.jpg (http://img826.imageshack.us/i/slika0391.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Stari bio oduševljen. Dragi uzeo još kad se probudio, a sinoć smo poslije ribolova smazali ono što je ostalo (more otvorilo apetit :rofl: ). Prasci po tom pitanju ostali gladni

Jesi pisala recept? Ako nisi piši, a ako jesi kaži gdje. :D

slika (http://www.forum.hr/showpost.php?p=27713394&postcount=3195)
recept (http://www.coolinarika.com/recept/svedska-cokoladna-suma?alltags) (sve što ima veze s narančom nisam stavila, nekako mi nije išla kombinacija naranča - majuge)
Pita iliti krostata po fancy

Upravo tako

Dlapek
20.07.2010., 08:06

Tart je slatko ili slano jelo s otvorenim,nikad prekrivenim gornjim dijelom.Puni se voćem ili kremom,može biti i slana.
Većina chefova (Tamasin Day-Lewis,Bourdaine,Clarissa Dickson,Paul Rankin...)
različito pripremaju tart i tijesto za pitu.

ta.ja
20.07.2010., 11:17
različito pripremaju tart i tijesto za pitu.

Ali su sastojci i način pripreme isti

blalla
20.07.2010., 12:57
http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/bluesberry.jpg

Dlapek
20.07.2010., 13:02
http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/bluesberry.jpg

Fini tartić,bogme.
Ja ih u zadnje vrijeme radim po receptima Tamasin Day-Lewis.Savršeni su.I slatki i slani.
Inače,bejzikli tart tijesto bi bilo ono što mi zovemo pita - putar,maslac,brašno i jaje.
A pita bi bila bez jaja,samo brašno,maslac,par žlica šećera i ledena voda.

Francesca
20.07.2010., 13:31
onda ja više volem tart :cerek:

Dlapek
20.07.2010., 13:34
onda ja više volem tart :cerek:

To tijesto za pitu je odlično za bogate voćne nadjeve - jabuke dinstane s vinom,kruške s medom...
Treba raditi brzo, s jako hladnim sastojcima i bude izvrsno .Prhko s finim okusom maslaca.
Dobro je i u slanoj varijanti.

jahorinka
20.07.2010., 13:43
kakve torte slažete klincima? :klopa: a da nije ferrerica :rofl:

kumče mi ima uskoro 2. rođendan, pa nemam neke ideje :misli: a htjela bi joj napraviti neku tortu, što jednostavniju po mogućnosti :zubo:

ova mi se čini super i jednostavna, al ne znam kolko je za djecu :misli: makar bi ja stavila mljevene/miksne višnje, ne u komadu :D

http://www.gastrodiva.bloger.hr/post/jogurt-torta-od-visanja/961443.aspx

Dlapek
20.07.2010., 13:51
kakve torte slažete klincima? :klopa: a da nije ferrerica :rofl:

kumče mi ima uskoro 2. rođendan, pa nemam neke ideje :misli: a htjela bi joj napraviti neku tortu, što jednostavniju po mogućnosti :zubo:

ova mi se čini super i jednostavna, al ne znam kolko je za djecu :misli: makar bi ja stavila mljevene/miksne višnje, ne u komadu :D

http://www.gastrodiva.bloger.hr/post/jogurt-torta-od-visanja/961443.aspx

Nije ti ovo baš za djecu.
Djeca ne vole te kiseliše.
Najbolje prolazi čokolada pa s nečim unutra što nije ubitačno slatko.
Ja sam radila čokoladno lagano tijesto i kremu og čokolade i dodataka- nekad banane,nekad malo suhog narezanog voća,svježe maline ili kupine,narezna praline...
Djeca su to obožavala.
Sviđala im se i slana torta.To je bio hit.
A dvogodišnje kumče inak ne bu tortu ni okusilo.

Francesca
20.07.2010., 13:55
To tijesto za pitu je odlično za bogate voćne nadjeve - jabuke dinstane s vinom,kruške s medom...
Treba raditi brzo, s jako hladnim sastojcima i bude izvrsno .Prhko s finim okusom maslaca.
Dobro je i u slanoj varijanti.

Upravo ju tak i radim, što manje s rukama gnječiti i u friđ da odstoji ;)

Dlapek
20.07.2010., 14:02
Upravo ju tak i radim, što manje s rukama gnječiti i u friđ da odstoji ;)

Ja obožavam takve kolače.
Punim ih svakavim kombinacijama.Mislim da mi je favorit sa suhim šljivama u konjaku i dunje s vanilijom.

jahorinka
20.07.2010., 14:14
Najbolje prolazi čokolada pa s nečim unutra što nije ubitačno slatko.
Ja sam radila čokoladno lagano tijesto i kremu og čokolade i dodataka- nekad banane,nekad malo suhog narezanog voća,svježe maline ili kupine,narezna praline...
Djeca su to obožavala.
Sviđala im se i slana torta.To je bio hit.
A dvogodišnje kumče inak ne bu tortu ni okusilo.

nemam još svoju djecu, pa ne znam kaj klinci vole :D
a imaš pravo, moje kumče bi prije pojelo tanjur graha neg komad torte... :rofl: :s nešto ne voli baš slatko :o

makar znam da s nekom čokoladnom ne mogu pogriješiti :zubo: mi odrasli budemo ionak pojeli sve kaj nam se da :rofl:

irrenca
20.07.2010., 14:18
Fini tartić,bogme.
Ja ih u zadnje vrijeme radim po receptima Tamasin Day-Lewis.Savršeni su.I slatki i slani.
Inače,bejzikli tart tijesto bi bilo ono što mi zovemo pita - putar,maslac,brašno i jaje.

I meni to izgleda jakooooooooooo fino
Može molim koji recept u slanoj i sladkoj varianti a u vašom jeziku,jer engleski se ne bi usudživala prevoditi i onda peči:ne zna:
molim,baš imam puna usta sline jer sam gladna i čekiram ovaj forum što ču spremat u sledečih dana:mig:

Kladi
20.07.2010., 14:37

upravo sam to htjela reći.

ja sam lani svom kumčetu namjenila jako finu tortu s višnjama i sirom i srećom da sam pričala s njenom majčicom pa sam odustala.
stvarno, valjda još nisam vidjela klinca da jede voćnu tortu osim moje kćeri.

možda bi mogao proći ananas, banana ili malo marelice iz kompota:confused:

Dlapek
20.07.2010., 14:38
I meni to izgleda jakooooooooooo fino
Može molim koji recept u slanoj i sladkoj varianti a u vašom jeziku,jer engleski se ne bi usudživala prevoditi i onda peči:ne zna:
molim,baš imam puna usta sline jer sam gladna i čekiram ovaj forum što ču spremat u sledečih dana:mig:

http://jedozovniduo.blogspot.com/2009/10/pita-od-dunja.html

http://jedozovniduo.blogspot.com/2010/03/proljetni-quiche.html

http://jedozovniduo.blogspot.com/2010/01/tart-sa-suhin-sljivama.html

jahorinka
20.07.2010., 14:47
možda bi mogao proći ananas, banana ili malo marelice iz kompota:confused:

jednom sam napravila biskvit od banana... i mačje oči... i nije htjela ni probati :o

il ja loše kolače radim il to dijete stvarno ne voli slatko :D dok bi se njena seka zajela u slatkom :rofl:

al dobro, mala je još :cerek:

ja samo znam da kad sam bila dijete isto nisam voljela voćne torte i sl. i da je mama uvijek morala kupovati sladolednu tortu :lol:

Dlapek
20.07.2010., 14:51
jednom sam napravila biskvit od banana... i mačje oči... i nije htjela ni probati :o

il ja loše kolače radim il to dijete stvarno ne voli slatko :D dok bi se njena seka zajela u slatkom :rofl:

al dobro, mala je još :cerek:

ja samo znam da kad sam bila dijete isto nisam voljela voćne torte i sl. i da je mama uvijek morala kupovati sladolednu tortu :lol:
Čoksa,stara,čoksa...
Deca ti se u tome zajedu.

blalla
20.07.2010., 14:56
čoksa ili neka varijanta straciatelle!
inače klinci koje ja poznajem, samo pušu u svjećice:rofl:

jahorinka
20.07.2010., 14:57
a budem nekaj zmislila :mirko:, imam još točno mjesec dana :lol:

blalla
20.07.2010., 15:03
pa napravi pravu sladolednu, ja sam tako radila lani, kupiš ledo twice, vanilija i čokolada,
izlomi rukama petit kekse i zajedno s čokoladnim mrvicama umješaj u lagano omekšanu vaniliju.
zdjelu za salatu, iznutra presvuci prozirnom folijom, pa izlij vaniliju, nekoliko keksa namoči u mljieko pa posloži na vaniliju i onda gore stavi čokoladni sladoled, vrati u škrinju, izvadi malo prije serviranja, ukrasi šlagom i čokoladnim mrvica.
brzo ,jednostavno i jeftino

crveno-crno
20.07.2010., 16:37
djeci od 2 godine su najbitniji ukrasi na torti
tortu najvjerojatnije ne budu ni probali
Ali mora biti ukrašena tako da mogu skidati ukrase i jesti
čokolada, bomboni, M&M-si i sl

Francesca
20.07.2010., 16:56
čoksa ili neka varijanta straciatelle!
inače klinci koje ja poznajem, samo pušu u svjećice:rofl:

svojoj kumčici sam radila ledeni vjetar i dok smo se mi naslikavali iza nje, mala je fino mrtva hladna prstima dubila rupu u torti i papala i bome izdubila rupu do pol torte :lol: :lol: :lol:
sva si je na kumu :cerek:
ima isto 2 godine ;)

Kladi
20.07.2010., 17:00
sva si je na kumu :cerek:
ima isto 2 godine ;)

kaj nisi ti malo starija?:rolleyes:

Eyecandy
20.07.2010., 18:56
djeci od 2 godine su najbitniji ukrasi na torti
tortu najvjerojatnije ne budu ni probali
Ali mora biti ukrašena tako da mogu skidati ukrase i jesti
čokolada, bomboni, M&M-si i sl

Apsolutno.:top:

Mada se ja uvrijedim ako ne jedu i iznutra, i nekak' ih uvijek prevarim.:mig:
Prošla koju sam radila bila je izvana bijeli medo ( curica) i iznutra jako jednostavna, bez kreme, tijesto koje koristim za muffine s narezanim komadićima čokse. Klinci su tražili repete.:eek:

Dakle, jednostavno iznutra, jako veselo izvana.:top:

Francesca
20.07.2010., 19:00
kaj nisi ti malo starija?:rolleyes:

mislila sam isto ko Jahorinkina :D

vampire weekend
20.07.2010., 21:52
Pitu od jabuka, iliti francuski "Tarte Tatin"-jednostavno (s lisnatim tijestom) , brzo i jako fino :rofl:

mammas
21.07.2010., 09:23
Hvala cure na receptima i idejama za bučnicu od neki dan :s Probala sam ju jučer popodne raditi, nije mi se jedino dalo motati onako u štrudlu nego sam slagala koru po koru pa rezala na kocke ali sa istim sastojcima kako ste rekle. Jedino nisam imala pravu bundevu nego sam sa tikvicama, običnim malim. Nije bilo loše. Moji se oduševili i potamanili sve. Meni nekako draža slatka varijanta takvih kolača :ne zna:

Evo slike:
http://recipeci.com/wp-content/uploads/2010/07/P7200057.jpg

http://recipeci.com/bucnica/7863/

jahorinka
21.07.2010., 10:22
hvala cure na svim savjetima :cheer: :zivili:

javim se za mjesec dana ak kaj napravim :lol:

Bubi Trubi
21.07.2010., 11:53
Hvala cure na receptima i idejama za bučnicu od neki dan :s Probala sam ju jučer popodne raditi, nije mi se jedino dalo motati onako u štrudlu nego sam slagala koru po koru pa rezala na kocke ali sa istim sastojcima kako ste rekle. Jedino nisam imala pravu bundevu nego sam sa tikvicama, običnim malim. Nije bilo loše. Moji se oduševili i potamanili sve. Meni nekako draža slatka varijanta takvih kolača :ne zna:

Evo slike:
http://recipeci.com/wp-content/uploads/2010/07/P7200057.jpg

http://recipeci.com/bucnica/7863/

Baš ti lijepo izgleda. :)
A zbog čega se reže još sirovo?

Dlapek
21.07.2010., 12:02

Da.
To se i ja čudila.Ja režem kad je pečeno.
U čemu je štos?

Lilianke
21.07.2010., 12:36
ova gore bučnica stvarno izgleda zer gut!
ja sam jutros spekla pitu od marelica.... i to je isto ispalo zer gut, više je nema, šmrc
inače,pozdrav svima, ja sam skoro pa potpuno nova ovdje a samo sam se ubacila....dakle-bok svima!

Bubi Trubi
21.07.2010., 12:38
Da.
To se i ja čudila.Ja režem kad je pečeno.
U čemu je štos?

Možda da se manje "kida" i "pucketa" gornja kora. Jer se to zna dobrano napuhnuti...:ne zna:
Čekam...mammas...

crveno-crno
21.07.2010., 12:59
Moja teta u Zagorju istu reže sirovu ( a i baka je tak radila), u stvari ju ne prereže do kraja, nego onak s tanjurićem stisne na komade.
onda je svaki komad kao da je sam za sebe pečen, puno korice i ništ van ne curi:cerek:

Dlapek
21.07.2010., 13:34
Moja teta u Zagorju istu reže sirovu ( a i baka je tak radila), u stvari ju ne prereže do kraja, nego onak s tanjurićem stisne na komade.
onda je svaki komad kao da je sam za sebe pečen, puno korice i ništ van ne curi:cerek:

ja ne volim koricu

mammas
21.07.2010., 13:52
Režem ju sirovu da bi onaj preljev od jaja i kiselog vrhnja lijepo 'procurio' do donjih slojeva bučnice. Onda je sva fino mekana i sočna. Da ju ne narežem, mislim da bi većina tog umaka ostala na vrhu i tako se zapekla :mig:

surlica
21.07.2010., 14:02
muffini s narančom i čokoladom

ta.ja
21.07.2010., 17:00
neobična savijača s borovnicama + biskvit u kalupima za pitice s preljevom od borovnica

Ostalo biskvita i borovnica prokuhanih sa šećerom s kojima sam punila štrudlu pa sam ispekla biskvit u kalupima za pitice i odozgora preljev od borovnica :top: Što se neobične štrudle tiče :flop: katastrofa, totalno razočaranje. Poznata sam po (za neke) pretjerivanju s nadjevom i naravno da sam cijeli list kore za savijaču premazala nadjevom od borovnica. Svejedno, krajnji rezultat je poprilično suha savijača i biskvitu definitivno tamo nije mjesto :kava: Btw, rekao mi suprug da se okanim recepata s foruma :zubo:

ta.ja
21.07.2010., 17:06

Sad sam baš zbunjena, kako takva gastronomska "veličina" u jednom postu napiše da je tijesto za pitu bez jaja, a dva posta poslije toga stavi recept za pitu od dunja (http://jedozovniduo.blogspot.com/2009/10/pita-od-dunja.html) sa svog bloga u kojem se tijesto za pitu radi s jajem :confused:

ta.ja
21.07.2010., 17:10
Možda da se manje "kida" i "pucketa" gornja kora. Jer se to zna dobrano napuhnuti...:ne zna:
Čekam...mammas...

Nakon što se ispeče, poklopi se drugim limom i pusti poklopljeno pola sata pa nema pucanja i kidanja

Lapulapu
21.07.2010., 19:38
onda je svaki komad kao da je sam za sebe pečen

eto, baš zato i može se bez problema rezati vruće i servirati. Zapravo, samo razdvojiti jer je već rezano.

mammas
21.07.2010., 20:50
Što se neobične štrudle tiče katastrofa, totalno razočaranje. Poznata sam po (za neke) pretjerivanju s nadjevom i naravno da sam cijeli list kore za savijaču premazala nadjevom od borovnica. Svejedno, krajnji rezultat je poprilično suha savijača i biskvitu definitivno tamo nije mjesto

ta.ja @ Što se dogodilo sa štrudlom? Pa meni nije bila nimalo suha :ne zna: Meni s njom jedini problem bio premjestit ju u lim za pečenje jer je bila gnjecava poprilično onako sirova....

blalla
21.07.2010., 21:21
: Btw, rekao mi suprug da se okanim recepata s foruma :zubo:

:lol::lol: i moj je to rekao!!

Bubi Trubi
21.07.2010., 21:31
Btw, rekao mi suprug da se okanim recepata s foruma :zubo:

:lol::lol: i moj je to rekao!!

Moj nije neki gurman ni sladokusac pa nije ništa takvoga rekao.
Ali meni je lava = the best! A s foruma sam ga pokupila! :) Thanks ta.ja! :kiss:

ta.ja
22.07.2010., 06:29
ta.ja @ Što se dogodilo sa štrudlom? Pa meni nije bila nimalo suha :ne zna: Meni s njom jedini problem bio premjestit ju u lim za pečenje jer je bila gnjecava poprilično onako sirova....

Baš me čudi, budući da se na slici vidi kako nisu ribizle baš prevladavale. Moje su štrudle bile cijele premazane nadjevom, ali je krajnji rezultat bio poprilično suh. Nisam imala problema premjestiti ju u lim, jer sam radila s Ledo korama koje su jako čvrste (za razliku od onih jeftinijih)

Moj nije neki gurman ni sladokusac pa nije ništa takvoga rekao.
Ali meni je lava = the best! A s foruma sam ga pokupila! :) Thanks ta.ja! :kiss:

Čuj, kad napraviš dva razočaranja za redom s foruma, onda možeš pretpostaviti da će komentari biti takvi.
Ako ti je lava the best, onda će ti se svidjeti i onaj biskvit za šveđanku. Eto on je isto s foruma, ali je :klopa:

roga27
22.07.2010., 13:17
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs102.ash2/38430_1542820690940_1247649578_1556765_7074970_n.j pg

daim ovaj puta kao rođ torta... moram priznati jaaaako glupo po ovoj vrućini.... skoro pa se rastopila do destinacije.... ne preporučam nikako :mad:

ali pojela se :cerek: malo smo ju stavili u škrinju da dođe k sebi a onda ju smazali....

danas... jogurt kolač i san od bijele čokolade.... to je jedna inačica kolača koju sam okrenula tako da ispadne fina torta... mami je rođendan pa da se malo zasladimo....

sliku dobijete čim bude gotova...

mujsapujsa
22.07.2010., 14:03
sliku dobijete čim bude gotova...

a recept

Lilit
22.07.2010., 14:13
roga - kakva je to torta? sta znaci daim? izgleda fino :)

Bubi Trubi
22.07.2010., 18:24
Upravo se peče jedna od dvije stvari koje sam pripremila, a ne znam ni kako bih to nazvala :D
A valjda slatka i slana gibanica od sira.

Ugl....slatka:
paket gotovih kora, 75 dag svj. sira, 1 kis. vrhnje, malo korice limuna, šećer i vanili šećer, 3 jaja, suhe grožđice. Nisam ništa miksala, samo sam kuhačom miješala.
Na dno i na vrh po dvije kore, a između nadjev i po jedna kora pa tako redom, sve lagano premazivano putrom. Nadam se da će biti fino. :)

slana:
paket gotovih kora, 50 dag svj. sira, 1 kis. vrhnje, cca 20-25 dag grabancijaša, 2 jaja, popržena panceta na kockice, malo kajmaka-cca 10 dag (imala sam to u friđu, a datum sutra ističe). Isto nisam miksala. Slagano kao i slatka s putrom između kora. cca pola putra na obje.
I tome se nadam da će biti fino.
Javim rezultate. :mig:

Donata
22.07.2010., 21:15
:eek::eek::eek: jesi to ti?????
Glavom i kuhačom :D

Donata?! :eek: :cerek: :cerek:

Fakat predugačka pauza, ha? :cerek:

Nakon crostate s višnjama (koje sam ponovno kupila jer je kolač dobio pohvale i uhvatila me želja za štrudlom - čekaju me u firzeru kad se vratim), isprobala sam još jednu crostatu, čista improvizacija koja je dobila pozitivne kritike. Imala sam neke šljive koje sam donijela iz Italije i nisu mi baš bile fine za jelo, premekane za moj ukus; spekla sam ih u rolu sa malo šećera i ruma, sve odokativno. Napravila sam slastičarsku kremu od 4 jaja i onda na tijesto za crostatu najprije stavila šljive, ohlađene naravno, na to ohlađenu kremu i sve u rol na 40 min 180 °C. Bilo lijepo za vidjeti i ukusno za pojesti :cerek:

roga27
22.07.2010., 21:16
a recept

dobijete uz sliku... da se ne ponavljam sto puta :D danas sam se igrala ticino masom... radila sam cijelu Barbie tortu od nje.... 3 i pol sata ukrašavanja, ali vrijedilo je :) sutra slikam :)

roga - kakva je to torta? sta znaci daim? izgleda fino :)

IKEA DAIM TORTA... imaš tu već recept.... pa samo malo potraži... da se ne ponavljamo sto puta :) ako ne nađeš javi pa ti pošaljem na pm

coco zoe
22.07.2010., 23:52
Režem ju sirovu da bi onaj preljev od jaja i kiselog vrhnja lijepo 'procurio' do donjih slojeva bučnice. Onda je sva fino mekana i sočna. Da ju ne narežem, mislim da bi većina tog umaka ostala na vrhu i tako se zapekla :mig:

Mammas, ako je jedino iz tog razloga, onda je možeš i samo dobro napikati vilicom (ili čak nožićem) do dole. Tak ja radim s tim slaganim gibanicama/gužvarama/burekima...puno je jednostavnije

Bubi Trubi
23.07.2010., 08:34
Upravo se peče jedna od dvije stvari koje sam pripremila, a ne znam ni kako bih to nazvala :D
A valjda slatka i slana gibanica od sira.

Ugl....slatka:
paket gotovih kora, 75 dag svj. sira, 1 kis. vrhnje, malo korice limuna, šećer i vanili šećer, 3 jaja, suhe grožđice. Nisam ništa miksala, samo sam kuhačom miješala.
Na dno i na vrh po dvije kore, a između nadjev i po jedna kora pa tako redom, sve lagano premazivano putrom. Nadam se da će biti fino. :)

slana:
paket gotovih kora, 50 dag svj. sira, 1 kis. vrhnje, cca 20-25 dag grabancijaša, 2 jaja, popržena panceta na kockice, malo kajmaka-cca 10 dag (imala sam to u friđu, a datum sutra ističe). Isto nisam miksala. Slagano kao i slatka s putrom između kora. cca pola putra na obje.
I tome se nadam da će biti fino.
Javim rezultate. :mig:

Samo da javim da je ispalo ok, ništa spektakularno. Bolja mi je slana nego slatka.

Mammas, ako je jedino iz tog razloga, onda je možeš i samo dobro napikati vilicom (ili čak nožićem) do dole. Tak ja radim s tim slaganim gibanicama/gužvarama/burekima...puno je jednostavnije
Ja sam dio narezala sirov, a dio pustila nenarezam, da vidim točno u čemu je caka. Ja nisam gore s ničim prelila pa je to kod mene iz tog razloga čisti višak, ali je dobro tako ranije narezati jer je možeš poslije vruču samo još malo s nožem dorezati i poslužiti bez da se raspada ili da čekaš da se ohladi.

ta.ja
24.07.2010., 06:46
Vjerojatno danas pečem neki pitart, samo moram vidjeti čega ima više u vrtu smokava ili jabuka. S obzirom na rok trajanja, mislim da će glavni sastojak biti smokve. A ako budem raspoložena, možda budu i smokve i jabuke :hekla:

Ja sam dio narezala sirov, a dio pustila nenarezam, da vidim točno u čemu je caka. Ja nisam gore s ničim prelila pa je to kod mene iz tog razloga čisti višak,

Zašto nisi barem slanu prelila :confused:

mikimiki
24.07.2010., 07:42
tortu ferrero rocher

Bubi Trubi
24.07.2010., 08:53
Zašto nisi barem slanu prelila :confused:

Zaboravila! :rolleyes:

ana_st
24.07.2010., 12:01
molim pomoć, kupila jučer zbregov vrhnje za šlag u tetrapaku s nadom da ću ga danas upotrijebiti međutim to vrhnje je toliko gusto da ne ide kroz onaj otvor na tetrapaku van, kad sam počela miksat počelo je sličit više na svježi sir nego na šlag. to je prvi put da nisam kupila neko vrhnje za šlag na biljnoj bazi pa neznam kako treba izgledat ovo na bazi m.m al svakako ne izgleda ni približno kao šlag.

jel moguće da je to pokvareno ili postoji neka posebna procedura pri miksanju, hlađenju??

...bojim se da ništa od ledenih kocki za danas...

Kladi
24.07.2010., 12:10
vjerojatno nisi dobro promućkala prije otvaranja.
razreži skroz tetrapak, sve pokupi žličicom, mixaj 1 minutu na lagano, a onda na max još 2 minute. ako mora biti čvrst za rezanje i da stoji do sutra, ubaci jedan šlagfix

Francesca
24.07.2010., 14:01
Kladionica - nema se tu šta promućkati jer je to vrhnje jednolična gusta masa
ja sam ga otvorila tak da sam gornji dio odrezala i iskočilo je van u jednom komadu :ne zna:
uglavnom, to više ne kupujem ni mrtva

roga27
24.07.2010., 14:04
molim pomoć, kupila jučer zbregov vrhnje za šlag u tetrapaku s nadom da ću ga danas upotrijebiti međutim to vrhnje je toliko gusto da ne ide kroz onaj otvor na tetrapaku van, kad sam počela miksat počelo je sličit više na svježi sir nego na šlag. to je prvi put da nisam kupila neko vrhnje za šlag na biljnoj bazi pa neznam kako treba izgledat ovo na bazi m.m al svakako ne izgleda ni približno kao šlag.

jel moguće da je to pokvareno ili postoji neka posebna procedura pri miksanju, hlađenju??

...bojim se da ništa od ledenih kocki za danas...

sve ok to se i meni dogodilo... samo ja nikad ne otvaram na taj mali otvor nego uvijek škarama otvorim cijeli tetrapak da mogu sve pokupiti i iscjediti do zasnje kapi :D (nemam mirne snove kad znam da mi je još malo ostalo unutra :rofl:) iako ja radije biram ove na biljnoj bazi... bolja su mi :ne zna:

ta.ja
24.07.2010., 14:52
ja sam ga otvorila tak da sam gornji dio odrezala i iskočilo je van u jednom komadu :ne zna:

:lol: :lol:

ja radije biram ove na biljnoj bazi... bolja su mi :ne zna:

Meni je nekako najsigurnije slatko vrhnje u čašici, a nakon posljednje epizode s dukatovim vrhnjem za šlag u tetrapaku, jedino što nadalje kupujem je slatko vrhnje u čašici :amen:

Francesca
24.07.2010., 15:05
Meni je nekako najsigurnije slatko vrhnje u čašici, a nakon posljednje epizode s dukatovim vrhnjem za šlag u tetrapaku, jedino što nadalje kupujem je slatko vrhnje u čašici :amen:

imaš ti pravo

morfin@
24.07.2010., 16:08
može hitno prijedlog za provjereno fiiiini kolač s breskvama :s

roga27
24.07.2010., 16:33
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs208.snc4/38724_1556427431100_1247649578_1591480_6536369_n.j pg

evo moje prve Barbie torte izrađene u ticino masi :) sve home made :cerek:

unutra su dvije torte koje su zapravo jaaako slične, a opet različite...

VEĆA TORTA:
biskvit
25 dkg šećera
15 dag brašna
5 dkg kakaa
5 jaja (snijeg od bjelanjaka)
1 vanilin-šećer
1 prašak za pecivo
malo soli

prerezati na 3 djela

krema
1/2 l slatkog vrhnja
50 dkg čokolade (može mliječna, za kuhanje ili sa velikim postotkom kakaa... ovisi kako tko voli...)
vrhnje se zagrije i kad počne kipiti makne s vatre i prelije na čokoladu koju natrgamo na kockice. Mješati dok se ne dobije jednolična masa. U kalupu za torte staviti biskvit pa pola kreme, pa biskvit, pa pola kreme pa biskvit.

Ja sam ovaj put na kremu naribala Kraš Ledene kocke na svaku polovicu naribala 6 ledenih kocka. Ostaviti preko noći da se dobro stegne ( u hladnjak staviti tek kad se ohladi na sobnu temperaturu).

MANJA TORTA:
biskvit
25 dkg šećera
15 dag brašna
5 jaja (snijeg od bjelanjaka)
1 vanilin-šećer
1 prašak za pecivo
malo soli

za Barbie tortu ovaj biskvit sam pekla u dubokom kalupu za kuglof. Kad se ohladio prerezala na 3 dijela.

krema
1/2 l slatkog vrhnja
50 dkg bijele čokolade (najbolja je ona za glazuru)
kokos
vrhnje se zagrije i kad počne kipiti makne s vatre i prelije na čokoladu koju natrgamo na kockice. Mješati dok se ne dobije jednolična masa. Na kraju staviti kokosa po želji.

u kalup od kuglofa stavila sam prozirnu foliju kako bi kasnije lakše izvadila tortu van. Isto kao i s prvom slagala sam red biskvita red torte.

:cerek:

Francesca
24.07.2010., 17:26
svaka ti čast na umješnosti :s
jedino su meni te barbi torte onak :rolleyes: (da da nam da ih klink vole al nemrem si pomoć :zubo: )

Dlapek
24.07.2010., 18:01
Kladionica - nema se tu šta promućkati jer je to vrhnje jednolična gusta masa
uglavnom, to više ne kupujem ni mrtva
Zašto?
Zato što mu se mliječna mast skrutnula?
Ništa ne gubi ni od okusa ni od kvalitete.Vjerojatno je bio na nižoj temperaturi od preporučene.To su krivi trgovci koji po velikim vrućinama rashladne vitrine nafrlje na jako nisku temperaturu.

Bubi Trubi
24.07.2010., 18:53
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs208.snc4/38724_1556427431100_1247649578_1591480_6536369_n.j pg

Meni je ovo predivno! :cerek:
Svaka čast!
Ja isto inače ne vilim te barbie torte, ali kad su ukrašene u šlagu - ondasi mi kič, a ovo mi :top:

ta.ja
24.07.2010., 19:26

:s prekrasno :top:

Sjećam se barbie torti u moje vrijeme :rofl: Imale su haljinu svu načičkanu s onom vrećicom za ukrašavanje, a sad su postale profinjene dame u ticino haljinama

jahorinka
24.07.2010., 19:44
evo, napravila sam svoju drugu tortu u životu :zubo:

biskvit ko za mačje oči, al u pola, a krema po godivinom :misli: receptu od par stranica prije :)

uglavnom, kisekasto je bilo, osvježavajuće i pojelo se :klopa:

malo sam imala frku s gornjom želatinom jer nisam nikad do sad radila s njom, pa sam mislila da se neće stvrdnuti, pa sam sa žlicom skinula... a kad se ujutro u drugoj posudi stvrdnulo, rastopila sam u mikrovalnoj i opet zalijala i u frižider :zubo: :facepalm:

uglavnom, školica za drugi put :D

http://img412.imageshack.us/img412/2958/p2407101718.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/531/p240710171802.jpg

slike su loše jer su slikane s mobom :kava:

Kladi
24.07.2010., 19:44

prekrasna!:top:

marcipanka
24.07.2010., 19:48
roga, torta je predobra!:eek::s:top: meni su isto inače barbi torte kičaste:p, al tvoja je baš elegantna dama.

da je tamnokosa mogli bi reći da si napravila scarlett o'haru:rofl:

mammas
24.07.2010., 20:19
da je tamnokosa mogli bi reći da si napravila scarlett o'haru

Gle stvarno je ko Scarlett :lol:
Ma, predivna je Roga....ja ću nešto slično morat svojoj djevojčici za 4. rođ u 10. mj napravit. Opičena je na princeze i to sve kičasto :rofl:

A ustvri sam došla reć da sam baš napravila i stavila Zagrebačke kocke da se hlade ;)

crveno-crno
24.07.2010., 20:26
http://yfrog.com/1amillefeuille004j
ovo
samo s malinama i kupinama

blalla
24.07.2010., 20:38

super izgleda, bravo:top:

Pellaprat
24.07.2010., 20:49
roga, torta je predobra!:eek::s:top: meni su isto inače barbi torte kičaste:p, al tvoja je baš elegantna dama.

da je tamnokosa mogli bi reći da si napravila scarlett o'haru:rofl:

http://img228.imageshack.us/img228/2126/vivienleigh.jpg (http://img228.imageshack.us/i/vivienleigh.jpg/) http://img405.imageshack.us/img405/4661/38724155642743110012476.jpg (http://img405.imageshack.us/i/38724155642743110012476.jpg/)

Baš si mislim kojoj bi prvoj pojeo glavu.:ne zna:

mujsapujsa
24.07.2010., 20:58
ovo
samo s malinama i kupinama

kako zagristi OVO a da se sve ne raspljesti

marcipanka
24.07.2010., 21:26
Baš si mislim kojoj bi prvoj pojeo glavu.:ne zna:

cc-ccc-cc-ccc.. pa valjda bi joj prije pojeo haljinu?:p

crveno-crno
24.07.2010., 22:26
kako zagristi OVO a da se sve ne raspljesti
vilicom:mig:

roga27
25.07.2010., 02:19
svaka ti čast na umješnosti :s
jedino su meni te barbi torte onak :rolleyes: (da da nam da ih klink vole al nemrem si pomoć :zubo: )

hvala svima :cerek: sad sam se navukla na ovu ticino masu... dragi me vodi u neki dućan pored Zg gdje ima za kupiti sve stvarčice za obradu ticino mase :lux:

Quote: ma i meni su te Barbie onak.... svi ih rade curicama za rođ... ali ova je bila za moju mamu koja je slavila 51 rođ. Njene frendice su mi naručile takvu jer su imale neku zajeb*** na foru Nikad nisi dovoljno star da se ne bi mogao ponašati kao dijete...:rofl: čak je dobila napoklon igračke na nivou 5 god. djeteta :lol: ugl... dobro su se zabavile :cerek:

sljedeća je sada za moj roćkas :)

Pellaprat
25.07.2010., 08:22
Quote: ma i meni su te Barbie onak.... svi ih rade curicama za rođ... ali ova je bila za moju mamu koja je slavila 51 rođ. Njene frendice su mi naručile takvu jer su imale neku zajeb*** na foru Nikad nisi dovoljno star da se ne bi mogao ponašati kao dijete...:rofl: čak je dobila napoklon igračke na nivou 5 god. djeteta :lol: ugl... dobro su se zabavile :cerek:

E roga, a što se nisi javila prije mjesec dana, pa da za mene napraviš golog Kena.:lol:

ta.ja
25.07.2010., 11:55
samo moram vidjeti čega ima više u vrtu smokava ili jabuka

Smokve pojela :facepalm:

Od jabuka napravila mini pite (a sutra ću štrudel). Nabrala šljiva i napravila pitu i mini pite sa šljivama

http://img191.imageshack.us/img191/6187/slika0402g.jpg (http://img191.imageshack.us/i/slika0402g.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img835.imageshack.us/img835/8980/slika0407.jpg (http://img835.imageshack.us/i/slika0407.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

E roga, a što se nisi javila prije mjesec dana, pa da za mene napraviš golog Kena.:lol:

Mislim da bi on bio prikladniji za neku djevojačku. Ili nam možda želiš nešto reći o svojim sklonostima :rofl:

Kladi
25.07.2010., 14:38

pa valjda za mene!:mig::D

Francesca
25.07.2010., 15:41
svi ih rade curicama za rođ... ali ova je bila za moju mamu koja je slavila 51 rođ. Njene frendice su mi naručile takvu jer su imale neku zajeb*** na foru Nikad nisi dovoljno star da se ne bi mogao ponašati kao dijete...:rofl: čak je dobila napoklon igračke na nivou 5 god. djeteta :lol: ugl... dobro su se zabavile :cerek:

precool :top:

joebi
25.07.2010., 17:15
Tiramisu

Kladi
25.07.2010., 18:00
svi ih rade curicama za rođ... ali ova je bila za moju mamu koja je slavila 51 rođ. Njene frendice su mi naručile takvu jer su imale neku zajeb*** na foru Nikad nisi dovoljno star da se ne bi mogao ponašati kao dijete...:rofl: čak je dobila napoklon igračke na nivou 5 god. djeteta :lol: ugl... dobro su se zabavile :cerek:

to je neki zakašnjeli abraham!:D tko zna što se krilo ispod te Scarlet-krinoline!?:D

mujsapujsa
25.07.2010., 18:09
vilicom:mig:

a vilicom se ne raspadne :confused:

morfin@
25.07.2010., 20:05
tart sa sirom i breskvama

crveno-crno
25.07.2010., 20:57
a vilicom se ne raspadne :confused:
ne, pa to je lisnato tijesto, prhko
kak kremšnite jedeš?

Lilit
25.07.2010., 21:20
radila vulkane jucer, pekla ih jako kratko, na vrhu (tj dnu) je bila mala kao rupica/kruzis nespecen i unutra je teklo ko ludo, briem da sam malo prekratko pak pekla a sliku nemam nazalost :(

Pellaprat
25.07.2010., 21:25
pa valjda za mene!:mig::D

:mig::D,Generacijo, Taja ne kuži, mlada je.

coco zoe
26.07.2010., 00:00
Jučer čoko-banana kuglof s komadićima čokolade i bademima

I ja bi barbi tortu za 51. ročkas :)

mammas
26.07.2010., 10:23
Za vikend sam pekla Zagrebačke kocke po maminom receptu i ispalo je sasvim fino :)

http://recipeci.com/wp-content/uploads/2010/07/P7250007.jpg

http://recipeci.com/zagrebacke-kocke/7946/

mujsapujsa
26.07.2010., 10:59
ne, pa to je lisnato tijesto, prhko
kak kremšnite jedeš?

Ne jedem ih,nije mi to neki kolač

Ot.

Jučer klincu za dobrodošlicu šne nokle (kolač :confused: ) i Pollynu Marlen sa breskvama

tipka58
26.07.2010., 11:28
probala napravit brownie kakav sam jela u americi. ispao je kao obični kuglof :D

Amalia
26.07.2010., 12:26
najobičniji jogurt kolač s breskvama

roga27
26.07.2010., 12:54
najobičniji jogurt kolač s breskvama
:top: jogurt rula ljetnim danima :cerek:

danas sam za doručak radila vafle.... pa sam vas htjela pitati kak ih vi radite i jel imate provjeren recept za čokoladne, ali ne sa kakao prahim već baš da ide čokolada u njih???

Lilit
26.07.2010., 14:00
zagrebacke izgledaju bas fino, a ja sam mislila da su zagrebacke kocke kremsnite koje na vrhu imaju cokoladu, nisam znala da je i na dnu coko biskvit :misli:
moze recept?

Kladi
26.07.2010., 14:28
zagrebacke izgledaju bas fino, a ja sam mislila da su zagrebacke kocke kremsnite koje na vrhu imaju cokoladu, nisam znala da je i na dnu coko biskvit :misli:
moze recept?

recept je u linku ispod slike:mig:

nego....ti si mislila da su kremšnite s čoksom na vrhu, a ja mislim da su to bečke kremšnite ili....???

ovaj kolač čini mi se da egzistira pod više imena...ja ga imam pod japanske bube ili japanska torta, moja susjeda kad ga radi onda veli da su to češke šnite......od nekog pak čujem - zagrebačke šnite....

:ne zna:

al je fini, onak dobro ohlađen, pravi ljetni!

Lilit
26.07.2010., 15:55
a sad po sastavu meni se to cini ko ceski kolac tj ceske snite
ja mrzim kad je jedna "krema" samo istuceni bjelanjak :( mislila sam da je to slag
hvala svejedno

ta.ja
26.07.2010., 17:15
Štrudel od jabuka :klopa:

:mig::D,Generacijo, Taja ne kuži, mlada je.

Srećom imam vas abrahamaša da me podučite :mig:

mammas
26.07.2010., 22:53
recept je u linku ispod slike:mig:

nego....ti si mislila da su kremšnite s čoksom na vrhu, a ja mislim da su to bečke kremšnite ili....???

ovaj kolač čini mi se da egzistira pod više imena...ja ga imam pod japanske bube ili japanska torta, moja susjeda kad ga radi onda veli da su to češke šnite......od nekog pak čujem - zagrebačke šnite....

:ne zna:

al je fini, onak dobro ohlađen, pravi ljetni!

E, ja danas pričala s mamom i veli ona da su kremšnite s šlagom i čoksom na vrhu Zagrebačke kremšnite :D I ko bi sad tu znao šta je šta :rolleyes: to su se vjerovatno nazivi mijenjali kako je koja žena prepisivala u svoju bilježnicu s receptima.
A ove Zagrebačke kocke što sam fotku stavila, sam i ja našla u bilježnici od svekrve pak pod Češki kolač.
Daklem, nebitno je kako se zovu jer su stvarno fine šta god da jesu. :rofl:

Ma što se tiče ovog šauma na vrhu, i ja sa bila skeptik oko toga jer su mi se ti bjelanjci u npr. šnenoklama jako osjetili. Ali ovo je ispalo super, jer sam puknula u njih puno šećera i 1 vanilin i sve skuhala. Čak su mi bolje dan kasnije bile (ono malo što je ostalo) jer je biskvit od tog šauma čini me nekak omekšao. Al, ako ga baš ne voliš, pa možeš staviti gore šlag. Mislim da to ne bi bitno promijenilo okus kolača.

ta.ja
27.07.2010., 07:41
lava cake :cerek:

Francesca
27.07.2010., 07:56
E, ja danas pričala s mamom i veli ona da su kremšnite s šlagom i čoksom na vrhu Zagrebačke kremšnite :D I ko bi sad tu znao šta je šta :rolleyes: to su se vjerovatno nazivi mijenjali kako je koja žena prepisivala u svoju bilježnicu s receptima.
A ove Zagrebačke kocke što sam fotku stavila, sam i ja našla u bilježnici od svekrve pak pod Češki kolač.
Daklem, nebitno je kako se zovu jer su stvarno fine šta god da jesu. :rofl:

tak je
zagrebačke kremšnite su sa čoksom gore, a ovaj kolač je Češki kolač i kod nas i mama ga radi već prek 20 godina povremeno
kod njega mi se jedino ne sviđa tijesto jer mi je presuho

mammas
27.07.2010., 08:10
kod njega mi se jedino ne sviđa tijesto jer mi je presuho

Pa namočiš ga sa malo mlijeka i stvar riješena. Ja tako sa svim biskvitima, bez obzira što to ne piše u receptima. Nekak su mi kolači meški i bolji kad biskvite namočim. Ako su voćni kolači, onda ih namočim sa sokom od voća od kojeg je kolač :mig:

Dlapek
27.07.2010., 08:25
Pa namočiš ga sa malo mlijeka i stvar riješena. Ja tako sa svim biskvitima, bez obzira što to ne piše u receptima. Nekak su mi kolači meški i bolji kad biskvite namočim. Ako su voćni kolači, onda ih namočim sa sokom od voća od kojeg je kolač :mig:

Ako se radi o biskvitu s maslacem,onda mu ne treba nikakvo "namakanje",a onaj klasični samo od jaja i brašna ipak treba malo poprskati.
Ja ne volim koristiti mlijeko nego radije upotrijebim rum,neki liker,ili kao ti voćni sok,ako je voćni kolač.
Iako,i na klasični biskvit često namažem neki žele,rastopljenu mermaladu radije nego da ga natapam jer od tekućine tijesto nabubri i razmoči se.

ta.ja
27.07.2010., 10:19

Ne volim namočene biskvite (neovisno o tome čime se namaču). Napravim biskvit koji je sam po sebi sočan i riješen problem

Francesca
27.07.2010., 17:03

ma ja ga ni nisam radila nikad ali moja mama je jedno vrijeme s tim bila uporna

a i previše mi je tog biskvita, ja bi to prepolovila

Ne volim namočene biskvite (neovisno o tome čime se namaču). Napravim biskvit koji je sam po sebi sočan i riješen problem

me too :)

ta.ja
27.07.2010., 18:14
lava cake :cerek:

sa sladoledom od vanilije

http://img199.imageshack.us/img199/7135/slika0409.jpg (http://img199.imageshack.us/i/slika0409.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

a i previše mi je tog biskvita, ja bi to prepolovila

Vizualno je taman, koliko biskvita toliko kreme (govorim o onoj slici od mammas)

Francesca
27.07.2010., 19:05
Vizualno je taman, koliko biskvita toliko kreme (govorim o onoj slici od mammas)

ja više volim 1 : 4 + 1 (biskvit, krema, šlag :zubo: )

Dlapek
28.07.2010., 07:32

Zapravo to ovisi o vrsti kolača,torte,rolade...
Recimo,u originalnoj sacherici nema ni kreme ni namakanja,a savršena je.Baš kao što je savršena linzer torta ili imotska koja i nema neku kremu nego više krokant masu...

Francesca
28.07.2010., 07:45
naravno dlapice, ali u ovakvom tipu kolača o kojem pričamo (češki, sladoled torta, pa čak i jaja na oko) volim puno puno kreme

Dlapek
28.07.2010., 07:52
naravno dlapice, ali u ovakvom tipu kolača o kojem pričamo (češki, sladoled torta, pa čak i jaja na oko) volim puno puno kreme

ja sam čovjek seljak i nisam baš za ove kremaste koljače - više sam za ove "suharak" varijante.
A kad radim torte i kremaste kolače,ako nije drugačije u receptu,stavljam omjer pola: pola jer moji vole da se osjeti i biskvit.
Uglavnom radim biskvit s maslacem koji ne traži "namakanje",dovoljno je sočan.

Francesca
28.07.2010., 07:56
suharak :rofl:

jebi ga, ja volim sve - imotska i rapska su mi super isto, rolade obožavam, keksiće raznorazne mljac mljac, al volimi kremaste - kremšnite, parfeiće, od sira razno razne, pite i tartove...
uf fakat sve volim :)

Dlapek
28.07.2010., 08:04
suharak :rofl:

jebi ga, ja volim sve - imotska i rapska su mi super isto, rolade obožavam, keksiće raznorazne mljac mljac, al volimi kremaste - kremšnite, parfeiće, od sira razno razne, pite i tartove...
uf fakat sve volim :)

take volim!
pa kad izneseš tanjur s kolačima ,a oni samo rašire oči i navale na sve redom.
hehehehe

mammas
28.07.2010., 15:10

Ma, i meni je ovog biskvita u tom kolaču malkice prviše. Idealno bi bilo prepoloviti ga, al radila sam ga prvi put i u žurbi pa mi nije palo na pamet :bonk: Mislila sam ga jedino peći u većem limu, ali onda bi mi opet kreme bilo premalo, osim da ju duplam :ne zna:
A što se tiče namakanja, pa ne mislim ja sad na neko totalno potapanje biskvita tekućinom. I meni je onda sav gnjecav i nikakav. Možda sam se krivo izrazila, bolje reći - poškropim ga onak rukom :cerek:

Francesca
28.07.2010., 18:21
ja ti uvijek duplam kremu a biskvit po receptu :zubo:
mogu se zajebat samo kad radim nešto prvi put ;)

blalla
28.07.2010., 21:07
pitam se dal se važi moj sladoled koji još uvijek nije gotov!!!:ne zna:
ili će to biti za sutra????
uglavnom sladoled od nektarina:top:

Dlapek
28.07.2010., 21:22
pitam se dal se važi moj sladoled koji još uvijek nije gotov!!!:ne zna:
ili će to biti za sutra????
uglavnom sladoled od nektarina:top:

ne važi se !!!!
hehehehehe
Važit će se sutra,ako ga ne pojedete.

ta.ja
29.07.2010., 06:15
Prijavljujem jučerašnje zlostavljanje palačinkama s nutellom

Danas radim "kolač" od keksa i pudinga od vanilije s posipom od ribane čokolade (za dragog), a za mene s pudingom od čokolade + kokos

Kladi
29.07.2010., 09:33
mak kocke:cerek:
čokoladni kolač s tikvicama:top::cerek:

jutros već u 7 sam bila na startu u kuhinji....i kruh sam ispekla! sve do 9. idem sad malo spavat :hrk:

blalla
29.07.2010., 10:03
mak kocke:cerek:
čokoladni kolač s tikvicama:top::cerek:

morat ću i ja isprobati taj tikvicama, vidim da je postao hit!!
u kom kalupu ga pečeš????

Kladi
29.07.2010., 12:32
morat ću i ja isprobati taj tikvicama, vidim da je postao hit!!
u kom kalupu ga pečeš????

ja ga nisam pekla kao tortu nego u protvanu, htjela sam da mi bude niži i rezala kao prutiće. inače, da sam u kalup za tortu - pekla bi u 24:mig:

blalla
29.07.2010., 16:04
trebao je biti sladoled od nektarina, ali više je sorbetto, prefino i osvježavajuće
http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/nektar.jpg

ashley
29.07.2010., 16:09
Dobila puno domacih marelica pa sam napravila sladoled (slika kasnije) i Clafoutis! U biti taj Clafoutis sam pravila prvi put po ovom receptu i nisam bas nesto odusevljena...ne znam jel do recepta, ali tijesto mi je ispalo malo slaninasto i dosta rijetko (stisnulo se to u pecenju naravno, ali nije mi po gustu).:ne zna:

http://www.coolinarika.com/recept/clafoutis-s-marelicama

http://img8.imageshack.us/img8/4821/51662892.jpg (http://img8.imageshack.us/i/51662892.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img186.imageshack.us/img186/7794/cl2m.jpg (http://img186.imageshack.us/i/cl2m.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ta.ja
30.07.2010., 06:29
Danas nema deserta :mama:

U biti taj Clafoutis sam pravila prvi put po ovom receptu i nisam bas nesto odusevljena...

Ako i dalje imaš želju isprobavati s clafoutisom, probaj po ovom receptu:

170 ml mlijeka
6 dkg glatkog brašna
7,5 dkg šećera u prahu
1 vanilija šećer
3 veća jaja
5 dkg maslaca

Rastopiti maslac. Zakuhati mlijeko. U zdjeli promiješati brašno, šećer u prahu i vanilija šećer. Dodavati jedno po jedno jaje, a zatim mlijeko i putar. Preliti preko voća poslaganog u kalup. Peći cca 40 minuta na 180 stupnjeva.

mujsapujsa
30.07.2010., 09:42
Imam nekoliko kutijica ricotte,da li bi mogla iskoristit umjesto mascarponea za ferrericu

Nora Medica
30.07.2010., 11:25
Pozdrav svima! čitam vas i odlučila sam se i ja javiti.
inače znam kuhati, a kolače baš i neznam praviti.
znam raditi mramorni kolač, tiramisu, muffine...
pročitala sam od početka temu, spremila dosta recepta..
fererrica mi je :Slin: i budem je napravila jedan dan (baš ste me zagrijale).
ledeni vjetar mi je omiljeni kolač :cerek:
Ovo su moji muffini sa šumskim vočem i čokoladom
http://img801.imageshack.us/img801/1278/fotografija0181.jpg (http://img801.imageshack.us/i/fotografija0181.jpg/)

Elich San
30.07.2010., 21:50
maloprije napravila jogurticu sa breskvama po nekom svom receptu iz glave.

nisam ju pravila 100 godina

blalla
01.08.2010., 08:55
kolač od krušaka i čokolade

mujsapujsa
01.08.2010., 11:58
Imam nekoliko kutijica ricotte,da li bi mogla iskoristit umjesto mascarponea za ferrericu

hvala

blalla
01.08.2010., 12:11
kolač od krušaka i čokolade

http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/pear.jpg

mammas
01.08.2010., 15:44
Ja jučer napravila ovu laganini tortu s breskvama, pudingom od vanilije i kiselim vrhnjem. Baš mi je fina :cheer:

http://recipeci.com/wp-content/uploads/2010/08/P8010003.jpg

http://recipeci.com/jednostavna-torta-s-breskvama/8034/

ta.ja
01.08.2010., 16:20

Čuj, uvijek možeš napraviti eksperiment tako da pomiješaš malo ricotte s nutellom pa vidiš što će ispasti i da li će ti se svidjeti. Osobno bih ricottu iskoristila za nešto drugo. Mascarpone je kremasti sir, a ricotta je vrsta svježeg sira, tako da mi ne djeluju baš kao zamjena jedno za drugo :ne zna:

S obzriom da si pitala pred dva dana, možda si već nešto iskemijala pa javi rezultat