PDA

View Full Version : Zadnji kolač koji ste radili je ...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41

Dlapek
07.07.2011., 13:27
Košarice su jako lijepe.

mandy
07.07.2011., 13:29
ajd nek je i novi smajl isproban :D

PS hvala vam :)

i cvjetovi su sa tanjura...:)

Ereshkigal
07.07.2011., 13:36
Kak si radila After Eight kremu? Moja mama obožava te čokoladice :D

Ma skoz lagano, uhvatila me kriza za slatkim pa sam kemijala s onim što sam našla u ormaru.
U malo vode sam otopila nekoliko menta bombona, dodala rižino mlijeko, kakao i kuzu prah da se stisne. i gotovo.:mig:

ništa posebno, samo puding serviran u čokoladnim košaricama

:klopa:

Bubi Trubi
07.07.2011., 13:58
kaže ona ništa posebno??:eek::eek:
ovo je prava prilika za premijeru smajlića:durica
Sorry, ali i ta.ja i ja smo već isprobale! Molim lijepo! :durica

Ti si na dijeti, tebi ne trebaju recepti :rofl:
Hm, vidim da nisi dobro čitala...klinac mi je lud za lubenicom i mislim da poludio od sreće kad bi se dohvatio sladoleda od lubenice. :ceka: Nemoj biti tako škrta!

Mandy, krasno. :top: A kako si uspjela da ti se košarice ne rastope od pudinga? Ili si hladnog stavljala?
Opaska: Bilo bi mi ljepše s tamnom čoksom za košarice zbog kontrasta. :mig:

mandy
07.07.2011., 14:17
Mandy, krasno. :top: A kako si uspjela da ti se košarice ne rastope od pudinga? Ili si hladnog stavljala?

malo sam pričekala da se puding malo ohladi, mješala ga da se ne stvori korica

i ja sam se poslje sjetila kontrasta al već je bilo kasno :D

Gipsyqueen
07.07.2011., 14:27
Odlična mi je ova ideja s košaricama! :lux:
Dosad sam radila jednobojne, za neke mousseve, ali morat ću probati i šarenije verzije.:cerek:

Freakette
07.07.2011., 14:44
Mandy, prekrasne su ti košarice! Kak si ih radila?

ta.ja
07.07.2011., 15:09
i cvjetovi su sa tanjura...

Ja bi takve tanjure, obožavam plavu boju.

Sorry, ali i ta.ja i ja smo već isprobale! Molim lijepo! :durica

Hm, vidim da nisi dobro čitala...klinac mi je lud za lubenicom i mislim da poludio od sreće kad bi se dohvatio sladoleda od lubenice. :ceka: Nemoj biti tako škrta!

Molim lijepo, JA sam ga prva stavila :durica

Ne čitam baš pretjerano temu "slika, recept..." tako da sam očito propustila ili zaboravila na tebe :rofl:

Nisam htjela ništa fantazirati previše da ne ubijem okus lubenice. Radi se o 900 g očišćene lubenice, 100 g šećera (zapravo staviš po želji) i 50 ml mlijeka.

Da probam pogoditi - obložila je papirom kalupe za muffine ili neke zdjelice pa ih premazala čokoladom i pustila da se stisne. Oguliš papir i eto košarica.

Toliko mi se sviđaju da sljedeći put poslužujem sladoled u njima (za ovaj današnji već imam viziju).

Lilit
07.07.2011., 15:26
radit cu nesto od ovog dvoje, prvi put i za poklon
pomozite mi izabrat :)
coko torta s visnjama (http://valivolitorte.blog.hr/2009/11/1627063682/cokoladna-torta-s-visnjama.html)
coko torta s nutelom i ljesnjacima (http://valivolitorte.blog.hr/2008/12/1625669186/okoladna-torta-s-nutellom-i-ljenjacima.html)

Francesca
07.07.2011., 15:30
Bas si hrabra,cprvi put i odmah za poklon
Daj radije radi nesto isprobano ;)

Gipsyqueen
07.07.2011., 15:34
Ovu s višnjama sam radila par puta, ali malo izmijenjenu. Moji jako vole višnje i super je prošla.:cerek:

Drugu nisam nikad radila i ne koristim Nutellu u slasticama, ali neki vole te kombinacije.
Ne znam kakva je osoba za koju pečeš tortu. :ne zna:

I dobro veli Fran.. Zašto ne ideš na sigurno? :o

Lilit
07.07.2011., 15:34
isprobano mi je dosadno nekako :ne zna:
radila sam tu sa 3 cokolade par puta i onu tortu s narancom isto par puta pa mi je to malo boring...
osoba nije vazno kakva je, vazno je da uspije i da se moze prevest autom

ta.ja
07.07.2011., 15:39
radit cu nesto od ovog dvoje, prvi put i za poklon
pomozite mi izabrat :)
coko torta s visnjama (http://valivolitorte.blog.hr/2009/11/1627063682/cokoladna-torta-s-visnjama.html)
coko torta s nutelom i ljesnjacima (http://valivolitorte.blog.hr/2008/12/1625669186/okoladna-torta-s-nutellom-i-ljenjacima.html)

S obzirom da je poklon, izabrala bih rađe prvu jer je vizualno zanimljivija, a ova druga vuče na pitu. Ganache, šlag, biskvit - mislim da ne bi trebalo biti problema, čak ni za prvu izradu. Jedino što bih ja, promijenila voće i to samo zato što ne volim višnje i stavila npr. maline :klopa:

Gipsyqueen
07.07.2011., 15:40
Sve možeš prevesti ako se kreme stisnu kako treba i ako imaš dobro zvono za tortu. Ako te strah, možeš je ostaviti u kalupu pa do kraja ukrasiti na licu mjesta. (Ukoliko je moguće. Samo to navodim kao opciju, pošto nemam pojma di ideš.)
Ova s višnjama mi djeluje kao bolja opcija. Iako, po ovim vrućinama mi nekako bolje pašu kolači koji kombiniraju vanil kremu s voćem, lagani parfei, limunaste kreme, kombinacije sira i voća...

Lilit
07.07.2011., 15:42
a dajte mi prijedlog za nes trece, nes lagano (za jest, ne po izradi)?

ta.ja
07.07.2011., 15:44
a dajte mi prijedlog za nes trece, nes lagano (za jest, ne po izradi)?

Šta si se odmah pokolebala :rofl: Ja glasam za čokoladu u bilo kojoj prilici i za sve vremenske uvjete :D

Lilit
07.07.2011., 16:00
pa zato jer velite da je vocno vise ljetno a kako ja inace ne jedem vocno ni neznam nis dobro vocno
nasla sam ovu tortu, djeluje ljepo i fino... relax torta (http://www.coolinarika.com/recept/relax-torta/)

*zlata*
07.07.2011., 17:10
Mandy jako lijepe košarice, baš su fora

Lilit - glasam za prvu tortu

ta.ja
07.07.2011., 17:19
pa zato jer velite da je vocno vise ljetno a kako ja inace ne jedem vocno ni neznam nis dobro vocno
nasla sam ovu tortu, djeluje ljepo i fino... relax torta (http://www.coolinarika.com/recept/relax-torta/)

Nemoj koristiti množinu, to ti je samo Gipsy rekla. Ja sam odmah predložila prvu tortu, a čak i nakon ovog linka i dalje glasam za prvu tortu.

Gipsyqueen
07.07.2011., 18:13
O, Bože..:rofl:
Pa i ja sam joj odmah rekla da je prva bolja i da sam je radila nekoliko puta. Vali inače ima dosta dobrih recepata.:top:

Doria
07.07.2011., 18:27
Edit: Doria, u pravu si, malo sam prosurfala i atomska je bila hit u 10 mjesecu. Znači zadnji su bili raspuknutići :klopa: i mislim da ih nitko nije napravio više od tebe :rofl:
:o :rofl: lako moguce, stvarno mi se svidjaju :zubo:

U to ime, evo jedna od fotka od zadnje trostruke ture (a usput i da vidite krasne kutijice koje sam onda trazila :D)

http://img191.imageshack.us/img191/4756/27062011512.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/27062011512.jpg/)

http://img155.imageshack.us/img155/317/27062011513.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/155/27062011513.jpg/)

(izgledaju tako protreseno jer su prezivjeli dva leta u koferu :cerek:)

Francesca
07.07.2011., 18:30
Ajme kutije su diiiivneeee... Pogotovo crvena na tocke :cerek:

Gdje si ih kupila na kraju?

Lilit
07.07.2011., 18:36
grlz everything's cool :)
torta se hladi u frizideru, zao mi sta necu moc slikat cut nego jedino cijelu jer nemogu bas izrezat cut pa tako poslat tortu :lol:
ukrsavanje tek navecer kad se stisne

raspuknuti su def bili hit :top: iako meni osobno nisu bas nes, preslatki nekako

Orphea
07.07.2011., 18:40
Atomska je bila pred bozicni hit sigurno. Sad ju imam zelju jest :zubo:

Ja trenutno slažem listu što raditi na ljetovanju kod svekrve, i ovaj fora kolač ide na nju. Moram probati sve vaše hitove:cerek:.
Imam samo pitanjce- mogu li odmah upaliti pećnicu na zagrijavanje prije nego ga počnem slagati i odmh čim ga složim unutra? Ima li čekanja da se sve malo prožme?

Doria
07.07.2011., 19:01
Ajme kutije su diiiivneeee... Pogotovo crvena na tocke :cerek:

Gdje si ih kupila na kraju?
U ducanu sumoopskrbe Pod zidom kod Dolca. Svaka 16 kuna :zubo:. I meni je crvena bila najljepsa, htjela sam ju i sebi kupiti, ali nisam u tom trenu mogla smisliti namjenu, pa nisam :bonk:.

Orphea odmah moze u pecnicu moze, nema cekanja. Jedino recimo mozes kad naribas jabuke, a prije nego sto slazes slojeve, njih malo ostaviti da odstoje da puste vise soka.

Orphea
07.07.2011., 19:08
Orphea odmah moze u pecnicu moze, nema cekanja. Jedino recimo mozes kad naribas jabuke, a prije nego sto slazes slojeve, njih malo ostaviti da odstoje da puste vise soka.

Ok, znači ujutro prvo ribam jabuke, pa pijem kavicu, pa završavam kolač. Hvala:).

To gore su metalne kutijice? Super su:cerek:.

Doria
07.07.2011., 19:11
Ma ne trebas bas tako dugo, ja sam ih obicno ostavila 15-20 minuta, tek toliko :D. Yes, metalne su :zubo:

Francesca
07.07.2011., 19:20
U ducanu sumoopskrbe Pod zidom kod Dolca. Svaka 16 kuna :zubo:. I meni je crvena bila najljepsa, htjela sam ju i sebi kupiti, ali nisam u tom trenu mogla smisliti namjenu, pa nisam

kad jednom odem u tu sumoopskrbu ostavila bum pol place tam :rofl:

Orphea
07.07.2011., 19:25
Ma ne trebas bas tako dugo, ja sam ih obicno ostavila 15-20 minuta, tek toliko :D. Yes, metalne su :zubo:

Pa dobro, ne kafenišem ja baš satima:zubo::lol:. Tako sam i mislila, dvadesetak minuta:).

Joj, prvi put kad budem na trgu, uzmem si par komada, namjena će se već naći:rofl:. Ima još boja?

Doria
07.07.2011., 19:33
Yes, imaju super stvari :D. Ove pravokutne su imali u samo ove tri boje. Imali su jos set okruglih (mala, veca, najveca) za nekih 36 kuna i te su bile nekih drugih boja, baby plava i ne znam jos koju :misli:

Gipsyqueen
07.07.2011., 19:44
Doria, i tebe treba nalemat'.:zubo:

Inače u Šumoopskrbi ima jako zgodnih stvari, ali treba naletjeti. Nekad nemaju niš'.:o

Orphea
07.07.2011., 19:48
Doria, i tebe treba nalemat'.:zubo:

Inače u Šumoopskrbi ima jako zgodnih stvari, ali treba naletjeti. Nekad nemaju niš'.:o

Ja ću svratit drugi tjedan, baš sam se nabrusila na kutijice :većsmislilanamjenu:raspa::

ta.ja
07.07.2011., 20:36
Iako nije kolač, nadam se da primate moj stracciatella sladoled

http://img846.imageshack.us/img846/4521/p1000266c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1000266c.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Doria, ja bi takve kutije :mama: plavu i crvenu

Freakette
07.07.2011., 20:57
Ta.ja, primamo, primamo, čak ga primamo i na degustaciju :cerek: Jako fino izgleda, obožavam stracciatellu :top:

*zlata*
07.07.2011., 20:59
sladoled :cerek:

i meni slijedeća na repertoaru stracciatella, nadam se za vikend

ta.ja
07.07.2011., 21:02
Hvala cure! Radila sam dvije vrste - stracciatellu i tamnu čokoladu, ne znam koji mi je bolji :klopa: a čak ni nisam neki ljubitelj sladoleda :zubo:

Lilit
07.07.2011., 21:52
sladoled izgleda wow :top:

ja sam napravila coko tortu s visnjama i fina je (probala sam bez visnji :lol:) ali je meni to premalo biskvita a za rezat je koma, opce nema ljepo di prestaje biskvit a pocinje krema crtu
mislim da ova nece ic na poklon nego ostat doma ... probala sam i napravit ukrase od cokolade ali neuspjesno
bas sam :tuzni: gledam sve divote koje vi pecete i ukrasavanje i sve a meni nis ne ide od ruke :(

Freakette
07.07.2011., 21:56
A draga, sve ti je to praksa :grli: Da znaš kolko sam ja živaca izgubila zbog toga što su mi kolači ispali loše, što nisu bili dobro pečeni, što su bili ružni, a kolko ih je tek završilo u smeću prije nego što su i stigli ispast loše da ni ne pričam :D

coflek
07.07.2011., 22:01
Radila čokoladnu kremu s riccottom: otopljena čoksa u malo vrhnja,ohlađeno,zmiksano sa sirom,preliveno prek mješavine borovnica i ribizli.

ovo mi se jako svidjelo, pa sam napravila taj ganache sa sirom,
samo kaj sam ja na kraju kad se ohladilo umiješala višnje unutra.
u čašu na dno slozila malo rastrganih piškota, zalila sokom od visanja i ruma,
i gore ovu kremu.
savrsena je:cerek: thx:)

hellie
07.07.2011., 22:02
lilit, ne brini. pomalo i lijepo svojim tempom. bitno je da imaš volje :)

ja nikad ne bacam kolače. ako ne ispadnu kako treba uvijek mogu od toga napravit kuglice. žao mi je bacat hranu :)

ta.ja
07.07.2011., 22:03
sladoled izgleda wow :top:

ja sam napravila coko tortu s visnjama i fina je (probala sam bez visnji :lol:) ali je meni to premalo biskvita a za rezat je koma, opce nema ljepo di prestaje biskvit a pocinje krema crtu
mislim da ova nece ic na poklon nego ostat doma ... probala sam i napravit ukrase od cokolade ali neuspjesno
bas sam :tuzni: gledam sve divote koje vi pecete i ukrasavanje i sve a meni nis ne ide od ruke :(

Hvala.

Čini mi se da biskvit na slici s linka ne izgleda nimalo deblji od biskvita čokoladne duge. Mislim da si to prerano išla rezati. Torta je trebala prenoćiti u frižideru.

Kakve si to ukrase radila? U čemu je problem?

A draga, sve ti je to praksa :grli: Da znaš kolko sam ja živaca izgubila zbog toga što su mi kolači ispali loše, što nisu bili dobro pečeni, što su bili ružni, a kolko ih je tek završilo u smeću prije nego što su i stigli ispast loše da ni ne pričam :D

Ne mora biti stvar prakse. Evo ja otkad sam krenula raditi kolače, nisam imala neuspješan kolač, niti po pitanju pečenja niti po pitanju izgleda. Nekima jednostavno ide, nije da se hvalim :rofl:

coflek
07.07.2011., 22:10
tajo :Slin:

mandy, lijepe kosarice:)

Gipsyqueen
07.07.2011., 22:19
Opet pavlova s karamel bananama gore.:D

http://img34.imageshack.us/img34/4391/pavlovab3.jpg

coflek
07.07.2011., 22:22
jao Gipsy, ovo boli :Slin:

al imam jos kreme u fizideru:cheer:

Gipsyqueen
07.07.2011., 22:27
jao Gipsy, ovo boli :Slin:

al imam jos kreme u fizideru:cheer:

Ta krema mi zvuči dobro. Morat ću štošta isprobavati ovih dana.:o Nadam se da ću ujutro naći maline za tortu. Danas ih nigdje nije bilo.:(

Francesca
07.07.2011., 22:39

lilit, ne brini. pomalo i lijepo svojim tempom. bitno je da imaš volje :)

ja nikad ne bacam kolače. ako ne ispadnu kako treba uvijek mogu od toga napravit kuglice. žao mi je bacat hranu :)

Ni ja nis nikad nisam bacila, u najgorem slucaju se jelo iz zdjelice sa zlicicom :rofl:

Francesca
07.07.2011., 22:39

http://img34.imageshack.us/img34/4391/pavlovab3.jpg

Mrzim te :durica:

:p

Orphea
07.07.2011., 22:40

Draga, ja sam odustala zasad zbog ure i po pečenja:(. Ne bi to preživila.
Ako bi prepolovila smjesu(meni dosta), jel bi se možda kraće peklo?
Nagađam odgovor, al ajd:D...

Lilit
07.07.2011., 22:48
@ta.ja
izrezala sam samo trokut jedan
zaboravila sam maknut pek papir s dna btw :bonk:
biskvit je uzasno tanak i kako nema brasna dosta gnjecav, puno kreme sve skupa nekako... mozda ujutro bude bolje za rezat ali i dalje trokuti nece bit ljepi s tocno naznacenim pocetkom i krajom, takvu tortu zelim :zubo: mozda bi mi bilo bolje kolac a ne tortu napravit posto bi izrezano poklanjala... anyway ukrasni, otopila cokoladu pa namaza pek papir pa ohladila pa pokusala napravit strugotine ali nisu se rolale, uspjela sam samo komadice tanke pokidat

ta.ja
08.07.2011., 06:53
@ta.ja
biskvit je uzasno tanak i kako nema brasna dosta gnjecav, puno kreme sve skupa nekako... mozda ujutro bude bolje za rezat ali i dalje trokuti nece bit ljepi s tocno naznacenim pocetkom i krajom, takvu tortu zelim :zubo: mozda bi mi bilo bolje kolac a ne tortu napravit posto bi izrezano poklanjala... anyway ukrasni, otopila cokoladu pa namaza pek papir pa ohladila pa pokusala napravit strugotine ali nisu se rolale, uspjela sam samo komadice tanke pokidat

Nisi trebala ništa rezati do danas ujutro. I sad si me zaintrigirala sa tom torto zašto ti nije uspjela da ću ju možda uskoro napraviti.

Za strugotine nikad ne idem otapati čokoladu, nego uzmem omot čokolade i onu stvarčicu za guljenje kore pa udri.

Dlapek
08.07.2011., 07:43
ovo mi se jako svidjelo, pa sam napravila taj ganache sa sirom,
samo kaj sam ja na kraju kad se ohladilo umiješala višnje unutra.
u čašu na dno slozila malo rastrganih piškota, zalila sokom od visanja i ruma,
i gore ovu kremu.
savrsena je:cerek: thx:)

hehehe
Baš mi drago da ti se sviđa.
To je odlična ljetna krema jer je začas gotova i dobro "prima" sve voćne i nevoćne dodatke.

Dlapek
08.07.2011., 07:45
@ta.ja

zapravo je ne treba "namazati" nego izliti.
Dobro je dodati u čoksu i komadić maslaca da se bolje mota.

crvenkapica33
08.07.2011., 08:40
@đipsica, dobila sam tri kile samo gledajući ovo :Slin:

moram sama sebi dati parcijalni ban na gastronomiji jer ću dobiti sto kila. :visi:

MalaMulica
08.07.2011., 08:56
mandy, divne košarice...jako lijepo izgledaju! :s

tajo, sladoled :klopa:

đipsi, što reći? :ne zna: :Slin:

doria, i meni se sviđaju te kutijice! :cerek: i da, sjećam se da si ti non stop pisala kako si OPET radila raspuknute! :rofl: ti si ih bar jednom tjedno pekla! :rofl:

lilit, ja bi isto glasala za onu prvu tortu s višnjama, al vidim da si već gotova! jesi li ohladila biskvit prije nego si izlila kremu? :misli:

što se tiče uspješnosti kolača: meni sve iz prve uspije! :raspa: posebno praline! :zubo:

edit: di je marcipanka? sjećam se da je sina vodila na testove za alergiju! :nema mjesta za *misli* smajlića:

mandy
08.07.2011., 09:32

Radila sa čašama i vrećicom za duboko...izrezala krugove, malo veće nego mi je trebalo, namazala vrećicu otopljenom čookoladom, pustila malo da odstoje, sa odrezanim rubom vrećice napravila šare u drugoj boji, ostavila još malo i stavila preko čaše pa u frižider (fulala sam u izboru čaše, uzela sam onu usku za žesticu jer sam imala neku zamisao a onda se spojile stjenke mjestimično pa je par košarica propalo, na to nisam računala :D (al otpad je poslužio za dekoraciju :D)

a vidjela sam na nekom TV programu da lik radi sa balonom...napuše balon na željenu veličinu košarice/zdjelice, otopi čokoladu, kad se malo ohladi moči balon do dubine koja mu treba i stavlja ga na neku podlogu dok se ne stvrdne...kad su se stvrdnule samo probuši balon i on samo isklizne van i ostane glatka zdjelica.

NIsam imala balone a čekam još čašice sa ebaya za muffine/košarice i sl..

mandy
08.07.2011., 09:36
ta.ja baš bi mi pasao jedan :)
Ovo kornet je pravi kornet ili čaša/zdjela?

sa kojim papirom bi uspjele košarice, onim za pečenje?

Freakette
08.07.2011., 09:49
Ne mora biti stvar prakse. Evo ja otkad sam krenula raditi kolače, nisam imala neuspješan kolač, niti po pitanju pečenja niti po pitanju izgleda. Nekima jednostavno ide, nije da se hvalim :rofl:

Apsolutno se slažem da ima prirodnih talenata :D, a ima i onih kojima nikad ne ide pa ne ide. A ima i nas u međuprostoru koji smo se ispraksali :)

Zapravo, meni kremasti nikad nisu bili problem, to mi možda nije uspjelo 2-3 kolača u životu, al azto dizano tijesto... Mislim da sam odustala od njega.

A ovu tortu koju je Lilit radila (kao uostalom i više-manje sve torte s tog bloga) meni izgledaju tak nekak "zdudano", nema mi lijepog prelaza sa tijesta na kremu, sve mi izgledaju nekak ko sladoled :ne zna: Makar sam čula da je biskvit od crno-bijele torte vrhunski, pa nju imam bookmarkanu da je probam kad dođe prilika.

ta.ja
08.07.2011., 10:22
tajo :Slin:

tajo, sladoled :klopa:

Mislila sam na vas cure dok sam jela kuglicu od tamne čokolade :klopa: Ne mogu se odlučiti da li mi je bolji taj ili stracciatella.

a vidjela sam na nekom TV programu da lik radi sa balonom...napuše balon na željenu veličinu košarice/zdjelice, otopi čokoladu, kad se malo ohladi moči balon do dubine koja mu treba i stavlja ga na neku podlogu dok se ne stvrdne...kad su se stvrdnule samo probuši balon i on samo isklizne van i ostane glatka zdjelica.

Fora. Nadam se da ću probati.

ta.ja baš bi mi pasao jedan :)
Ovo kornet je pravi kornet ili čaša/zdjela?

sa kojim papirom bi uspjele košarice, onim za pečenje?

Da, to je pravi kornet, kupljeno u Plodinama (14 komada 16 kn).

Mislila sam na papir za pečenje.

A ovu tortu koju je Lilit radila (kao uostalom i više-manje sve torte s tog bloga) meni izgledaju tak nekak "zdudano", nema mi lijepog prelaza sa tijesta na kremu, sve mi izgledaju nekak ko sladoled :ne zna: Makar sam čula da je biskvit od crno-bijele torte vrhunski, pa nju imam bookmarkanu da je probam kad dođe prilika.

Ne razumijem što znači ta riječ :zubo:

Meni se sviđaju i konkretni biskviti za kolače i ovi tanki za torte. Nadam se da će nam Lilit staviti sliju :cheer:
Nisam radila tu crno-bijelu tortu, ali si me baš zaintrigirala sad s tim komentarom

mandy
08.07.2011., 10:22
pomislila sam bila na papir al nisam bila sigurna hoće li se dati lmaknuti kasniej :D

ni meni dizano baš ne ide...srećom pa pekač kruha zamjesi :D a prhko mi super ispadne svaki put :daneureknem:

jel ima itko recept za tortu sa par slojeva kreme bez ijednog biskvita (ja sam jela čokoladnu, 3 boje al ne nalazim recept)?

ta.ja
08.07.2011., 10:28
pomislila sam bila na papir al nisam bila sigurna hoće li se dati lmaknuti kasniej :D

ni meni dizano baš ne ide...srećom pa pekač kruha zamjesi :D a prhko mi super ispadne svaki put :daneureknem:

jel ima itko recept za tortu sa par slojeva kreme bez ijednog biskvita (ja sam jela čokoladnu, 3 boje al ne nalazim recept)?

A zašto je biskvit problem? Predlažem čokoladnu dugu.

Miče se papir bez problema. Na papiru za pečenje crtam dekoracije od čokolade i skidaju se bez problema.

Ja mislim da meni idu sve vrste :zubo: :.skromnost mi je vrlina:

MalaMulica
08.07.2011., 10:41

pa radi onu dugu, samo umisto pečenja biskvita, stavi smrvljene kekse sa malo rastopljenog maslaca :ne zna:

p.s. koja su to dizana tijesta? :o :zubo:

jel to npr ono za kifliće? :misli: ako je to to, frakette, ja ti uopće nemam iskustva s tim, a te sam kifliće napravila iz prve i ispali su vrhunski! :s radila sam ih i drugi put, također vrhunski! pojma nemam u čemu je tajna! mislim u dizanju...jer se ovo zamijesi, pa se diže, pa se opet zamijesi i podijeli na komade, pa se opet diže, pa se naprave kiflići, pa se opet diže...i onda se tek peče :D
a možda triba imat i dobre bicepse :mirko:

i da, tijesto za pizzu - ajme, za to sam tudum! :rofl:

Freakette
08.07.2011., 10:47
Da, kiflice, kruh, tijesto za pizzu i slično... Sve bude dobro dok to ne treba izvadit iz posude, izmjesiti i napraviti nešto s tim. E onda kreće ljepljenje, raspadanje, razvlačenje... Ma tragikomedija :D Nisam spretna s rukama kad treba mijesiti.

Freakette
08.07.2011., 10:50
Ne razumijem što znači ta riječ :zubo:

I mislila sam si :zubo: A ne znam ni ja opisat, al nešto u stilu stisnuto, zgusnuto. Recimo kad ti kruh ne uspije i ne bude onak fini rahli nego nekak gust i stisnut iznutra, e onda je zdudan :D

mandy
08.07.2011., 11:06
nije problem biskvit al mi je baš fina i fora takva kakva je, samo 3 vrste kreme...idem nać sliku ako uspijem

ta.ja .mi već znamo da ti sve ide :)

MalaMulica
08.07.2011., 11:19
Da, kiflice, kruh, tijesto za pizzu i slično... Sve bude dobro dok to ne treba izvadit iz posude, izmjesiti i napraviti nešto s tim. E onda kreće ljepljenje, raspadanje, razvlačenje... Ma tragikomedija :D Nisam spretna s rukama kad treba mijesiti.

aha...e pa mislim da je stvar u dizanju! nisam ni ja spretna s rukama i miješenjem (:misli:) tijesta! mislim da sam prhko 2 puta u životu napravila...ako i toliko! :D i mislim da nije baš bilo wow, više onako prosječno :zubo:

al ovo za kiflice mi je ispalo ooodlično oba puta :s nije se uopće lijepilo! čak ej bio prblem zatvorit kroasane da ne iscuri punjenje iz njih! tijesto se nije moglo zalijepit samo za sebe, nema teorije! :s pa sam lijepila jajetom! :zubo:

enivej, mislim da je to radi toga što sam za ovaj recept baš pohvatala sve savjete, pa i to da se diže 3 puta prije pečenja :s

mandy
08.07.2011., 11:20
mislim da je moja greška u dizanom tjestu što ga previše izgnjavim...nedavno sam gledala mamu kako mijesi kruh i ona ga samo onak lagano rukom baca, ja ga izgnječim prstima dok se ne sjedini i onda dobijem tvrdu masu :D

mandy
08.07.2011., 11:20
evo torte koju sam probala
http://img607.imageshack.us/img607/5180/p1040773i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/p1040773i.jpg/)

Freakette
08.07.2011., 11:32
mislim da je moja greška u dizanom tjestu što ga previše izgnjavim...nedavno sam gledala mamu kako mijesi kruh i ona ga samo onak lagano rukom baca, ja ga izgnječim prstima dok se ne sjedini i onda dobijem tvrdu masu :D

E to je to, u tom i je stvar, tak radi i moja baka, tak ga lijepo lagano prevrće po rukama, a ja to gnječim ko da mu dušu hoću istisnut :rofl: A ima vremena, naučit ću :D

darkerica95
08.07.2011., 11:41
:o :rofl: lako moguce, stvarno mi se svidjaju :zubo:

U to ime, evo jedna od fotka od zadnje trostruke ture (a usput i da vidite krasne kutijice koje sam onda trazila :D)

http://img191.imageshack.us/img191/4756/27062011512.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/27062011512.jpg/)

(izgledaju tako protreseno jer su prezivjeli dva leta u koferu :cerek:)

Gdje si nabavila ove krasne kutijice? I ja biiii..

Iako nije kolač, nadam se da primate moj stracciatella sladoled

http://img846.imageshack.us/img846/4521/p1000266c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1000266c.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Doria, ja bi takve kutije :mama: plavu i crvenu

Naravno da primamo sladoled.. ja sam luda za sladoledom.. već sam dosta recepata isprobala ali ni jedan mi nije bio nešto, ni blizu pravom sladoledom.. zato me zanima kakav je taj tvoj sladoled od stracciatele i čokolade.. i ako može, molila bih te za receptiće da ih isprobam...

evo torte koju sam probala
http://img607.imageshack.us/img607/5180/p1040773i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/p1040773i.jpg/)

Torta mi je krasna, može receptić?

ta.ja
08.07.2011., 11:44
I mislila sam si :zubo: A ne znam ni ja opisat, al nešto u stilu stisnuto, zgusnuto. Recimo kad ti kruh ne uspije i ne bude onak fini rahli nego nekak gust i stisnut iznutra, e onda je zdudan :D

Kako to misliš kad mi kruh ne uspije :rofl:

Sad kužim što želiš reći. Volim ja i takve kolače, obično su jaki čokoladni kolači takvi.

nije problem biskvit al mi je baš fina i fora takva kakva je, samo 3 vrste kreme...idem nać sliku ako uspijem

ta.ja .mi već znamo da ti sve ide :)

:D

Vidim da si stavila i sliku. Nego, kako se to reže i stavlja na tanjurić. S biskvitom je lako, jer lopaticom podigneš biskvit. A ovdje?

I torta je super dekorirana, baš mi se sviđa.

aha...e pa mislim da je stvar u dizanju!

A ja mislim da je stvar i u dizanju i u tome kako se zamijesi i premijesi tijesto. Takve kolače zapravo radim rjeđe, jer se u to ubraja presnac (koji radim samo za maškare) i orehnjača/makovnjača (koju radim u blagdansko vrijeme). Jedino kiflice radim češće.

Volim mijesiti tijesto (i prhko i dizano) i iako vidim da u dosta recepata u procesu izrade spominju mikser, ja to odmah krenem rukama mijesiti.

Doria
08.07.2011., 11:44
Gdje si nabavila ove krasne kutijice? I ja biiii..
Odgovorila sam curama par postova nize :)

U ducanu sumoopskrbe Pod zidom kod Dolca. Svaka 16 kuna :zubo:.

Nemam nis za prijaviti ontopic (cak ni keksice :D).

ta.ja
08.07.2011., 11:46
Naravno da primamo sladoled.. ja sam luda za sladoledom.. već sam dosta recepata isprobala ali ni jedan mi nije bio nešto, ni blizu pravom sladoledom.. zato me zanima kakav je taj tvoj sladoled od stracciatele i čokolade.. i ako može, molila bih te za receptiće da ih isprobam...

2 žumanjka
200 g šećera
1 vanilija šećer
600 g kiselog vrhnja
180 g slatkog vrhnja
150 g tamne čokolade (za sladoled od čokolade)
50 g tamne čokolade i 50 g mliječne čokolade (za sladoled od stracciatelle)

Izmiksati žumanjke sa šećerom i vanilija šećerom. Kuhati ih na pari uz neprestano miješanje, dok smjesa ne postane svijetla i gusta. Pustiti da se ohlade. Za to vrijeme nasjeckati 50 g tamne i 50 g mliječne čokolade na sitne komadiće te otopiti na pari 150 g tamne čokolade. U ohlađene žumanjke dodati kiselo vrhnje i tučeno slatko vrhnje. Smjesu podijeliti u dva dijela u posude s poklopcem u kojima će se zalediti sladoled. U jedan dio umiješati otopljenu čokoladu, a u drugi komadiće nasjeckane čokolade. Poklopiti i staviti u zamrzivač na najmanje 6 sati. U početku svakih 45 minuta promiješati sladoled kako bi se spriječilo stvaranje kristalića.

SamoMaloSebe
08.07.2011., 11:53
Obične muffine od čokolade i banane. ALi su fiiiini... I ima ih brdo - smjesa 3X :zubo: Ima da jedu sutra.

mandy
08.07.2011., 12:07
Torta mi je krasna, može receptić?

i ja ga tražim a nezna nitko sa fešte kako se zove ni gdje je kupljena..

NIje ju problem rezati ni stavljati, krema je dovoljno gusta da se ne razljepi a opet mekana (kao puding npr) ....samo je treba čuvati na hladnom i izvaditi 15 min prije serviranja (to sam zapamtila D:)

Freakette
08.07.2011., 12:13
Kako to misliš kad mi kruh ne uspije :rofl:

Ma ne tebi konkretno, svima nama, jooj, sad sam se zapetljala, idem kuhat ručak :D

mandy
08.07.2011., 12:15
dok ne naučimo mjesiti dizano tijesto, savršen recept :D http://www.coolinarika.com/recept/kruh-bez-mesenja/

MalaMulica
08.07.2011., 12:31
joj mandy, kako ovo dobro izgleda :Slin:

tajo, nije uopće problem dignit komad torte sa poslužavnika! sjćaš se da sam ja jednom radila tortu koja je kao puding! nema biskvita, nema kreme, nisam je ni ukrašavala! i normalno se rezala i uzimala! :ne zna:

i da,mandy...jesu ovi ukrasi gore od čokolade? ove trakice? kako su to napravili? :confused:

MyPoison
08.07.2011., 12:39
radila sam tortu od oraha i naranče sa čokoladnom kremom. biskvit je od jaja, mljevenih oraha, brašna, šećera, ribane naranče i narančinog soka a krema od jaja, maslaca i čokolade. ako se dobro sjećam :zubo:
uspjela je savršeno!

btw. to je bio i prvi i zadnji kolač koji sam radila :rofl:

ta.ja
08.07.2011., 12:43
i ja ga tražim a nezna nitko sa fešte kako se zove ni gdje je kupljena..

Pa onda probaj napraviti čokoladnu dugu bez biskvita

tajo, nije uopće problem dignit komad torte sa poslužavnika! sjćaš se da sam ja jednom radila tortu koja je kao puding! nema biskvita, nema kreme, nisam je ni ukrašavala! i normalno se rezala i uzimala!

S obzirom da ti i retardiće guraš pod praline, tko zna što je zapravo bila ta "torta" :rofl:

radila sam tortu od oraha i naranče sa čokoladnom kremom. biskvit je od jaja, mljevenih oraha, brašna, šećera, ribane naranče i narančinog soka a krema od jaja, maslaca i čokolade. ako se dobro sjećam :zubo:
uspjela je savršeno!

btw. to je bio i prvi i zadnji kolač koji sam radila :rofl:

Zašto?

MyPoison
08.07.2011., 13:11
Zašto?

a čuj, budući da mi je trebalo kojih 30 godinica da se uopće upustim u poduhvat pečenja prvog kolača ne znam koliko će mi trebati do sljedećeg :lol:

mandy
08.07.2011., 13:19
joj mandy, kako ovo dobro izgleda :Slin:

tajo, nije uopće problem dignit komad torte sa poslužavnika! sjćaš se da sam ja jednom radila tortu koja je kao puding! nema biskvita, nema kreme, nisam je ni ukrašavala! i normalno se rezala i uzimala! :ne zna:

i da,mandy...jesu ovi ukrasi gore od čokolade? ove trakice? kako su to napravili? :confused:

da, bilo je čokoladno ali ne tvrdo, nešto kao ticino (možda i je ticino sa čokoladoma), mekano, podatno..
čekam da mi frendica koja je bila tamo javi ako uspije saznati odakle je torta :D

ta.ja sad sam gledala dugu, jako je slično izgledom, samo što ima biskvit..kad probam javim :D

mandy
08.07.2011., 13:19
ja još nisam vijdela retardiće, jel slika još tu negdje?

MalaMulica
08.07.2011., 13:21
ja još nisam vijdela retardiće, jel slika još tu negdje?

pa to su moje praline! :rofl:

ja ih tako zovem...jer su iz prvog pokušaja ispale...hmmm...malo je reć kritično! :rofl:

ček, naću sad sliku! :o

edit: evo, ovo je drugi pokušaj čak..prvi nisam niti stavljala na forum mislim :rofl:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=32773142&postcount=962

a ovo je treći pokušaj http://www.forum.hr/showpost.php?p=32848694&postcount=1079

pa sad ti reci, zar se vidi napredak? :raspa:

Gipsyqueen
08.07.2011., 14:11
Draga, ja sam odustala zasad zbog ure i po pečenja:(. Ne bi to preživila.
Ako bi prepolovila smjesu(meni dosta), jel bi se možda kraće peklo?
Nagađam odgovor, al ajd:-D...
Bojim se da ćeš ipak morati dugo sušiti koru.:o Iako, meni je bilo vrijedno truda. Bubnem je u pećnicu, navinem timer i to je to. Ispadne odlično.:lux:

@ta.ja
Ja sam nakon prvog puta radila po svom - i tijesto i kremu. Taj se kolač teže reže i zato što su cijele višnje poslagane po biskvitu, a krema je onako relativno čvrsta nad njima i teško je odrezati šnitu. Višnje nekako pružaju otpor.:zubo:

@đipsica, dobila sam tri kile samo gledajući ovo :Slin:

moram sama sebi dati parcijalni ban na gastronomiji jer ću dobiti sto kila. :visi:
:cerek:
Još malo pa se bacam na izradu kolača br.2.:D Čini mi se da ću onu pobjedničku s Natječaja ipak više po svom.

Orphea
08.07.2011., 14:18
Evo sladoleda:cheer:
Slika je očaj jer je s mobitela, posudila sam fotić:(.

http://img233.imageshack.us/img233/5215/01011x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/01011x.jpg/)

Sad smo ga popapali, prefin je:cerek:. Pogotovo čokoladni, mmm...
Jedino struktura nije baš kako bi ja htjela...trebalo bi ipak nabavit aparat za sladač:).

Gipsyqueen
08.07.2011., 14:20
@dlap
Ma, svatko neš' voli. Ja ću malo lakšu verziju. :D

@Orphea
Možda si prebrzo cimnula mob pa je mutno. Šteta da se kuglice ne vide bolje.:(

Dlapek
08.07.2011., 14:22
otpor.:zubo:

:cerek:
Još malo pa se bacam na izradu kolača br.2.:D Čini mi se da ću onu pobjedničku s Natječaja ipak više po svom.

Jadna pobjednica.
To me sve više podjeća na one misice kaj ih izaberu da su najljepše,a poslije ih svi pljuju da su lopate ,da su seljače,da su...

ta.ja
08.07.2011., 14:22
ta.ja sad sam gledala dugu, jako je slično izgledom, samo što ima biskvit..kad probam javim :D

Radiš bez biskvita?

pa sad ti reci, zar se vidi napredak? :raspa:

Da napredak. Pogotovo kad se usporedi s onima za natječaj :top:

Orphea
08.07.2011., 14:28
Bojim se da ćeš ipak morati dugo sušiti koru.:o Iako, meni je bilo vrijedno truda. Bubnem je u pećnicu, navinem timer i to je to. Ispadne odlično.:lux:

Znala sam:(. Moram čekat da odem na otok, tamo mi pećnica nije u prostoru di boravim:).

@Orphea
Možda si prebrzo cimnula mob pa je mutno. Šteta da se kuglice ne vide bolje.:(

Ma ovaj mobitel inače nije loš, al kamera je pregrozna, nije do cimanja. Ova slika je još izoštrena u photoshopu:rofl:. Joj, bez fotića sam ko bez ruke.

To je ionako Mulici za evidenciju:rofl::rofl::cerek:.

Gipsyqueen
08.07.2011., 14:30
Znala sam:(. Moram čekat da odem na otok, tamo mi pećnica nije u prostoru di boravim:).

Ma ovaj mobitel inače nije loš, al kamera je pregrozna, nije do cimanja. Ova slika je još izoštrena u photoshopu:rofl:. Joj, bez fotića sam ko bez ruke.

To je ionako Mulici za evidenciju:rofl::rofl::cerek:.

Meni kuhinja nije jako velika i zna biti vruće, ali balkon je kraj pećnice pa vrata otvorim širom.:o :D

:rofl:
Ma nema veze, izgleda fino, a to je najvažnije. Lako za fotke.:D

Lua
08.07.2011., 14:37
moze neki recept za kolac/tortu sa sezonskim vocem....banane,kivi i sl.

dosta mi je vise teskih cokoladnih krema:visi:

krpica
08.07.2011., 14:40
moze neki recept za kolac/tortu sa sezonskim vocem....banane,kivi i sl.

dosta mi je vise teskih cokoladnih krema:visi:

sezonsko voće...kivi i banana:D

Odi na gasto natječaj ima natjecateljskih recepata sa sezonskim voćem , a i na topicu sa slikama ima hrpa recepata i slički:top:

darkerica95
08.07.2011., 14:42
Odgovorila sam curama par postova nize :)

.

Šteta što nisam iz Zg-a :(

darkerica95
08.07.2011., 14:44
2 žumanjka
200 g šećera
1 vanilija šećer
600 g kiselog vrhnja
180 g slatkog vrhnja
150 g tamne čokolade (za sladoled od čokolade)
50 g tamne čokolade i 50 g mliječne čokolade (za sladoled od stracciatelle)

Izmiksati žumanjke sa šećerom i vanilija šećerom. Kuhati ih na pari uz neprestano miješanje, dok smjesa ne postane svijetla i gusta. Pustiti da se ohlade. Za to vrijeme nasjeckati 50 g tamne i 50 g mliječne čokolade na sitne komadiće te otopiti na pari 150 g tamne čokolade. U ohlađene žumanjke dodati kiselo vrhnje i tučeno slatko vrhnje. Smjesu podijeliti u dva dijela u posude s poklopcem u kojima će se zalediti sladoled. U jedan dio umiješati otopljenu čokoladu, a u drugi komadiće nasjeckane čokolade. Poklopiti i staviti u zamrzivač na najmanje 6 sati. U početku svakih 45 minuta promiješati sladoled kako bi se spriječilo stvaranje kristalića.

Hvala! :)

Francesca
08.07.2011., 15:04
Šteta što nisam iz Zg-a :(

možeš kod njih i online kupovati ;)

fico45
08.07.2011., 15:05
Zadnje kaj sam delal je bil snickers. I bil je jako fin :D mogel bi opet, hmmm... :misli:

hellie
08.07.2011., 18:19
zapečene palčinke sa sirom čim rerna prestane smrdit :D

coflek
08.07.2011., 18:30
Mislila sam na vas cure dok sam jela kuglicu od tamne čokolade :klopa: Ne mogu se odlučiti da li mi je bolji taj ili stracciatella.

neka, neka....misliti cu i ja na tebe uskoro:D
ma mislim svaki dan, nikako ne stignem onaj frozen napraviti.
čak sam kupila i jogurte:D
al ne bi to bilo nist cudno da nisam prvo kupila onaj od litre u flaši.:D
i dodjem doma, citam recept, piše - čvrsti jogurt
pa naravno da treba cvrsti :bonk:
kaj ces, udarila vrucina:D

Da, to je pravi kornet, kupljeno u Plodinama (14 komada 16 kn).

:vidiga:
ja kupila u Konzumu po 3,69 :cerek:

Elich San
08.07.2011., 18:52
upravo idem pravit pitu od jabuka.
petrovke su mi prerodne, pa da se iskoriste jer i tako ne mogu dugo stajat :mig:

blalla
08.07.2011., 19:18

:durica sumnjivi su mi tvoji korneti!!??
da nisu iz kine:D

ta.ja
08.07.2011., 19:59
neka, neka....misliti cu i ja na tebe uskoro:D
ma mislim svaki dan, nikako ne stignem onaj frozen napraviti.
čak sam kupila i jogurte:D
al ne bi to bilo nist cudno da nisam prvo kupila onaj od litre u flaši.:D
i dodjem doma, citam recept, piše - čvrsti jogurt
pa naravno da treba cvrsti :bonk:
kaj ces, udarila vrucina:D

Ja sutra radim ledenu kremu s borovnicama s bazom od frozena :rock:

Možda su tvoji korneti oni špičasti pa su zato jeftiniji. Moji su kornet čašice. A možda je i ovo što Blalla kaže :B

coflek
08.07.2011., 20:16
:durica sumnjivi su mi tvoji korneti!!??
da nisu iz kine:D

:durica nisu moji neg' todoricevi :zubo:

FIRMA : (ne smijem reklamirati)
ADRESA: Petrijevci....
DRZAVA : HRVATSKA:cerek:

10 kom korneta za 3,69 :s

:B

Freakette
08.07.2011., 22:32
Ja sutra planisam dečku radit Crno-bijelu tortu (http://valivolitorte.blog.hr/2008/12/1625711665/crnobijela-torta.html) (jadan se zaželio čokolade :zubo:), al me malo brinu kreme, oće se to dobro stvrdnut ako je to šlag s otopljenom čokoladom? Il da ubacim ja želatinu za svaki slučaj? :misli:

Francesca
08.07.2011., 22:41
Ja sutra planisam dečku radit Crno-bijelu tortu (http://valivolitorte.blog.hr/2008/12/1625711665/crnobijela-torta.html) (jadan se zaželio čokolade :zubo:), al me malo brinu kreme, oće se to dobro stvrdnut ako je to šlag s otopljenom čokoladom? Il da ubacim ja želatinu za svaki slučaj? :misli:

Neeeeeee nista ubacivat
Radi sve po receptu i dobro ce ispast
Radila sam ju ja nedavno i meni je odlicna torta ;)

Freakette
08.07.2011., 22:58
Ajde super, sad si me malo ohrabrila, prvo me brinulo kak će izgledat šlag u kojem je samo čokolada, onda me brinulo oće se stisnut, a samo ta torta dolazi u obzir i nijedna druga :D

Francesca
08.07.2011., 23:03
Ma super je torta, bus vidla... I jednostavna i brza :cerek:

Lilit
08.07.2011., 23:37
moja coko s visnjama je na kraju prenocila u dubokom (skrinji) pa ujutro izvadjena i bila je bas nekako taman ali i ja sam zakljucila (ko sta je vec neko napisao) da su mi sve te torte nekako zmixane, nema prijelaze biskvit krema i prakticki nema ni biskvita pa nisam bas odusevljena
sljedece ce mi def bit s biskvitom, htjela bi napravit jednu rodjendansku za malu curicu ali nemam pojma kako ukrasit jer neznam nis o tome :brukica:

coflek
09.07.2011., 09:18
evo nekaj na brzaka, pre vruce je:rolleyes:

frozen jogurt, unutra borovnice, podloga biskvit natopljen rumom:D

jako je fino :cerek:

http://i54.tinypic.com/xbfi8h.jpg

Freakette
09.07.2011., 09:26
Fino i izgleda :klopa:

Francesca
09.07.2011., 09:44
Mrmlj mrmlj... :ideubitcoflekaiotetmuslasticu:

coflek
09.07.2011., 11:15
hehehe curke ali nije to sve :zubo:

pazi sad :rofl:

http://i54.tinypic.com/33opjdd.jpg

dakle, tajo&mulice, obecano-ispunjeno:D

i to je sve do daljnjega od mene :raspa:

Orphea
09.07.2011., 11:31
Mmm, coflek, fine ledene slastice:Slin:.
Davaj vamo:klopa:.

coflek
09.07.2011., 11:55
Orphea, pozuri, brzo se topi...

u ustima:cerek:

Freakette
09.07.2011., 12:09
Mmm, sad bi mi baš pasao jedan sladoled, u kuhinji mi je 150 stupnjeva... :visi: Ja isto našla peć kolač na najtopliji mogući dan.

coflek
09.07.2011., 12:11
Mmm, sad bi mi baš pasao jedan sladoled, u kuhinji mi je 150 stupnjeva... :visi: Ja isto našla peć kolač na najtopliji mogući dan.

uh....znam kak ti je,
ja jucer zadnje palila pecnicu i vise ju ne palim nema sanse, dok ne zahladi malo:kava:

Orphea
09.07.2011., 12:31
uh....znam kak ti je,
ja jucer zadnje palila pecnicu i vise ju ne palim nema sanse, dok ne zahladi malo:kava:

:visi:
A kad mi vrag ne da mira:rolleyes:. Evo sklepam kolač od onog što ima u kući. Jogurt biskvit s malo višanja koje su mi ostale od sladoleda, gore čoko krema od banana i šlag. Vidjt ćemo sutra jel jestivo:rofl:.

ta.ja
09.07.2011., 12:31
Coflek :cheer: :cheer: Je tako da je moj frozić bolje od mulastog sladoleda :rofl:

*zlata*
09.07.2011., 13:18
Coflek i ja bi to :mama:

coflek
09.07.2011., 13:56
Coflek :cheer: :cheer: Je tako da je moj frozić bolje od mulastog sladoleda :rofl:

:lol:

najbolji je moj :D

gledam ja ta dva recepta i skuzim da su jako slicni
i fino napravim jednu smjesu - tvoju jer sam koristila slatko vrhnje a ne u vrecici, i fino pol smjese išlo u "tvoj" frozen, a druga polovica s pasiranim visnjama u "Mulicin" sladoled - i etogac coflek varijacije na temu :mig::D

jos jednom, preporuke! stvarno je fino:s

dodatni savjet: samo se mora paziti da se ne zamrzne previše.

hellie
09.07.2011., 15:04
dajte cure stavite recepte za te sladače i frozen jogurte :D

ta.ja
09.07.2011., 15:26
dajte cure stavite recepte za te sladače i frozen jogurte :D

Oba recepta su na nagradnom natječaju.

Orphea
09.07.2011., 16:23
:visi:
A kad mi vrag ne da mira:rolleyes:. Evo sklepam kolač od onog što ima u kući. Jogurt biskvit s malo višanja koje su mi ostale od sladoleda, gore čoko krema od banana i šlag. Vidjt ćemo sutra jel jestivo:rofl:.

Jestivo je:D. Čak i jako fino, smlatila već jedan red:zubo:.
Dodala sam i jednog bananka kojeg sam našla u ladici:rofl:.
http://img818.imageshack.us/img818/9296/26888651.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/26888651.jpg/)

hellie
09.07.2011., 17:11
Oba recepta su na nagradnom natječaju.

thanx. idem tamo tražit :)

Freakette
10.07.2011., 08:11
Jučer na kraju pekla kolač sličan ovome (http://www.coolinarika.com/recept/cudo-od-cokolade/), ali drugačijeg biskvita i mrvicu izmjenjene kremice zbog nedostatka namirnica doma. Al je fino :klopa:

ninjanippon
10.07.2011., 10:22
kolač s pudingom i keksima

ta.ja
10.07.2011., 10:36
Muffini s borovnicama za doručak :klopa:

Gipsyqueen
10.07.2011., 12:28
Vidim da vas dosta koristi borovnice.:cerek: Obožavam ih! :lux: Planiram ovih dana napraviti onaj lassi s Natječaja.:lux:

Radila sam maline/sirna krema/čokolada kombo.:D Krema je na kraju bila mješavina vanil-kreme, ricotte, tučenog slatkog vrhnja, biskvit klasični čokoladni... Uglavnom, jako je fino.:cerek: Nadam se da ću uspjet' sutra zakeljit'.:D

Justin Thyme
10.07.2011., 13:05
Neuspjela dulce de leche mus tortica sa ocaklinom od karamelizirane bijele cokolade. Mora se jesti zlicom.

Donata
10.07.2011., 13:06
upravo izvadila crostatu od bresaka iz pećnice ... sama se sebi divim, što sam uopće imala volje peći nešto po ovoj vrućini, prhko tijesto je bilo krasno, ali čim sam ga izvadila iz hladnjaka u roku odmah ga više nisam mogla valjati, od vrućine je izdržalo jedva dva poteza valjkom
slika (http://i54.tinypic.com/5vorhv.jpg) samo kao dokaz mog truda, za natječaje nikako nije :D

ta.ja
10.07.2011., 13:16
Neuspjela dulce de leche mus tortica sa ocaklinom od karamelizirane bijele cokolade. Mora se jesti zlicom.

Sigurno jako zanimljiv desert onima koji vole karamel

upravo izvadila crostatu od bresaka iz pećnice ... sama se sebi divim, ne što je ne znam kako lijepa, već što sam uopće imala volje peći nešto po ovoj vrućini, prhko tijesto je bilo krasno, ali čim sam ga izvadila iz hladnjaka u roku odmah ga više nisam mogla valjati, od vrućine je izdržalo jedva dva poteza valjkom

Toga se nisam sjetila :bonk: Imam prhkog tijesta u zamrzivaču pa sam planirala sljedeći tjedan napraviti mini pite s borovnicama. Nema druge nego riskirati. A možda zahladi :nadamse:

blalla
10.07.2011., 13:35
ispod je fererica
http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/Picture003-crop.jpg

blalla
10.07.2011., 13:38

radila sam taj dulche de leche, miješala mlijeko satima i na kraju nam je bilo bez veze:ne zna:

ali nemam niš protiv kolača koji se jedu žlicom, svako svoju i navali, pa tko prije dođe do sredine!!:mig:

Orphea
10.07.2011., 13:44
upravo izvadila crostatu od bresaka iz pećnice ... sama se sebi divim, što sam uopće imala volje peći nešto po ovoj vrućini, prhko tijesto je bilo krasno, ali čim sam ga izvadila iz hladnjaka u roku odmah ga više nisam mogla valjati, od vrućine je izdržalo jedva dva poteza valjkom
slika (http://i54.tinypic.com/5vorhv.jpg) samo kao dokaz mog truda, za natječaje nikako nije :D

Meni baš izgleda primamljivo:klopa:

@blalla ta torta je tako vesela, odmah ti uljepša dan:cerek:.
Jesu to gore neke posebne žičice, ili iz željezarije pa savijane?

blalla
10.07.2011., 13:47
@blalla ta torta je tako vesela, odmah ti uljepša dan:cerek:.
Jesu to gore neke posebne žičice, ili iz željezarije pa savijane?

žice u one za nakit, zamotane sve zajedno selotejpom pa uvučene u slamku i tako nabodne u tortu

Orphea
10.07.2011., 13:51
žice u one za nakit, zamotane sve zajedno selotejpom pa uvučene u slamku i tako nabodne u tortu

Aaa, hvala:).

Justin Thyme
10.07.2011., 14:36
radila sam taj dulche de leche, miješala mlijeko satima i na kraju nam je bilo bez veze:ne zna:

ali nemam niš protiv kolača koji se jedu žlicom, svako svoju i navali, pa tko prije dođe do sredine!!:mig:

Slazem se za DDL, karamelizirana cokolada ima gotovo isti (Tajo, karamelizirana cokolada ima razlicit okus od karamela), ako ne i bolji okus, a puno je jednostavnija za napravit. Kemijski proces je u oba slucaja isti, karamelizacija uz prisustvo bjelancevina. Ali eto, mora se probati bar jednom, da ne mislim da sam nesto veliko propustio.

Torta izgleda super, mogu zamisliti radost slavljenika, pratio sam na ticianu razvoj dogadjaja i usput naucio sta je TT :).

ombia
10.07.2011., 15:14
ispod je fererica
http://i684.photobucket.com/albums/vv203/BLLALLA/Picture003-crop.jpg

:top: ovo je steta pojesti.

Ali rado bih pojela onaj sladoled na kornetu.:top:

blalla
10.07.2011., 15:35
Toga se nisam sjetila :bonk: Imam prhkog tijesta u zamrzivaču pa sam planirala sljedeći tjedan napraviti mini pite s borovnicama. Nema druge nego riskirati. A možda zahladi :nadamse:

tek sad sam skužila da je Donata u općoj frci ribala onaj gornji dio krostate, mrežu!!:D

Driver1
10.07.2011., 16:28
Najavila sam macarons i očekivano, nisu baš uspjeli :D
Ali više su nego jestivi, samo nisu onak kakvi bi trebali biti.
Nisu pucali, ali su se razljevali previše.... pa im stopica nije dolje, već sa strane, kao prsten. Sliku stavim naknadno, tehnika mi doma nije ko na poslu :cerek:
Ali ne odustajem, probati ću opet uskoro... Moram još učiti...

ta.ja
10.07.2011., 17:58
Ledena krema s borovnicama

http://img580.imageshack.us/img580/7005/ledena.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/ledena.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ta.ja
10.07.2011., 18:04
ispod je fererica

Aaaaaaaaaauuuuuuuu, koja vesela i razigrana torta. Mogu zamisliti veselje dječice kad su ju vidjela. Ako je ispod fererica, što je iznad?

Tajo, karamelizirana cokolada ima razlicit okus od karamela), ako ne i bolji okus, a puno je jednostavnija za napravit. Kemijski proces je u oba slucaja isti, karamelizacija uz prisustvo bjelancevina. Ali eto, mora se probati bar jednom, da ne mislim da sam nesto veliko propustio.

E sad si me stavio u dvojbu - da li da probam ili uistinu ništa ne propuštam?

tek sad sam skužila da je Donata u općoj frci ribala onaj gornji dio krostate, mrežu!!:D

Kad sam pisala post, slike nije bilo. Stvarno me je stavila na razmišljanje, da li da radim te pitice ili ne.

Imala mrežu ili ne, kad su breskve u pitanju, ne može biti nego fina.

Najavila sam macarons i očekivano, nisu baš uspjeli :D
Ali više su nego jestivi, samo nisu onak kakvi bi trebali biti.
Nisu pucali, ali su se razljevali previše.... pa im stopica nije dolje, već sa strane, kao prsten. Sliku stavim naknadno, tehnika mi doma nije ko na poslu :cerek:
Ali ne odustajem, probati ću opet uskoro... Moram još učiti...

Mislim da većini ne uspiju od prve i moraju vježbati. Baš me zanima kako izgledaju, jer iz ovog tvog opisa ne kužim ništa :zubo:

*zlata*
10.07.2011., 18:43
Svaka vam čast cure.

Blalla jako lijepa torta, vesela. :top:

Donata krostata sa breskvama :Slin:

Tajo jako lijepo izgleda ta ledena krema, a borovnice :cerek:

Eli88
10.07.2011., 19:34
Tiramisu, fini ali naizgled nikakav... :rolleyes:
http://img715.imageshack.us/img715/5127/imag0499s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/imag0499s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img684.imageshack.us/img684/4166/imag0498q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/imag0498q.jpg/)

Radila po ovom receptu nađenom na netu...
4 žumanjka istući sa 6 žlica šećera i u to umiješati 250 g mascarponea. Posebno istući 2, 5 dl slatkog vrhnja pa lagano izmiješati sa smjesom žumanjaka. Skuhati kavu bez šećera ili kakao pa u to umakati piškote. Premazati kremom, još jedan red keksa i kreme, pa posuti kakaom.

Molim iskusne forumašice da pomognu neiskusnoj forumasici :cerek:
Kako da mi krema bude lijepo "stvrdnuta" :brukica: da se kolač može lijepo narezat, tj da na tanjuru bude naizgled dobar :D Neki stavljaju ucvrscivac za kreme, ali neznam mogu li to umijesati u ovaj recept po kojem sam ja radila.... Ili ako netko ima neki bolji recept....Moooolimmm napisitee :cerek::cerek:

Donata
10.07.2011., 19:57

I inače se na ovu riba ostatak tijesta, ne slaže se mreža, ali na ovoj vrućini tijesto se nije dalo ni ribati, topilo mi se u rukama.
Kolač pojeli po komad uz kavu popodne, fina je što se ukusa tiče, tijesto fino prhko, nije promočilo od bresaka, srećom ostalo i za par sljedećih popodnevnih kava jer tako nemam volje biti u kuhinji ...

blalla
10.07.2011., 20:04
ta.ja ispod tičina je fererica:rofl:

pričaj mi malo o toj kremi???

Gipsyqueen
10.07.2011., 20:26
Donata, blalla, ta.ja, Eli.. :s Krasote!
Da, nije baš lako biti u kuhinji ovih dana, zato mi je još draže što topic ipak nije zamro nego odolijevamo i dalje pečemo i mutimo hehe.:o :lux:

ta.ja
10.07.2011., 21:19
Tajo jako lijepo izgleda ta ledena krema, a borovnice :cerek:

Hvala, baš je odlično sjela :klopa:

Radila po ovom receptu nađenom na netu...
4 žumanjka istući sa 6 žlica šećera i u to umiješati 250 g mascarponea. Posebno istući 2, 5 dl slatkog vrhnja pa lagano izmiješati sa smjesom žumanjaka. Skuhati kavu bez šećera ili kakao pa u to umakati piškote. Premazati kremom, još jedan red keksa i kreme, pa posuti kakaom.

Kako da mi krema bude lijepo "stvrdnuta"

Ne stavljam nikakav učvršćivač, a krema bude čvrsta. Nadam se da točno pratiš recept, odnosno da miksaš samo žumanjke sa šećerom i slatko vrhnje u šlag. Sve ostalo se miješa npr. vilicom.

ta.ja ispod tičina je fererica:rofl:

pričaj mi malo o toj kremi???

Vidiš koliko sam stručna po pitanju tičina :zubo:

Ledena krema = isti sastojci kao i za frozen yogurt, samo što sam držala pola sata u zamrzivaču pa složila u čaše sa propasiranim i ohlađenim umakom od borovnica i šećera. Kako bi se reklo - brzo i fino :D

coflek
10.07.2011., 21:20
joj curke ste žive :D
svima cestitam kaj su pekle na + 40 :s

Orphea
10.07.2011., 21:28
Ledena krema s borovnicama

http://img580.imageshack.us/img580/7005/ledena.jpg ("[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/ledena.jpg/)

Priznaj da si kupila taj stolnjak samo da možeš slikati deserte s borovnicama:rofl::rofl::D.

Mmm, izgleda savršeno:cerek:.

ta.ja
10.07.2011., 22:06
Priznaj da si kupila taj stolnjak samo da možeš slikati deserte s borovnicama:rofl::rofl::D.

Mmm, izgleda savršeno:cerek:.

Pročitala si me :rofl: priznajem :zubo:

coflek
10.07.2011., 22:22
Pročitala si me :rofl: priznajem :zubo:

dekoracije su ti sve bolje i bolje:s

jel ovo frozen krema?:cerek:

ta.ja
10.07.2011., 22:24
dekoracije su ti sve bolje i bolje:s

jel ovo frozen krema?:cerek:

Hvala :cerek:

Je. Rekla sam ti da ću raditi s borovnicama u nezaleđenoj varijanti. I super je :klopa:

Sretno-nesretna
10.07.2011., 22:32
http://img715.imageshack.us/img715/5127/imag0499s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/imag0499s.jpg/)

http://img684.imageshack.us/img684/4166/imag0498q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/imag0498q.jpg/)

Meni ovo cist ok izgleda.. Nije to nista sto malo dekoracije na tanjuru ne moze rijesti.. Moras vidit kak moji kolaci ispadnu... :mig: Al, dosad nije bilo primjedbi na okus.. :kuca po drvu:

coflek
10.07.2011., 22:51
Hvala :cerek:

Je. Rekla sam ti da ću raditi s borovnicama u nezaleđenoj varijanti. I super je :klopa:

jesi, meni je ta frozen krema totalno otkriće za ovo ljeto :cerek::s
dala sam recept i sveki, veli da je suuuper:D

@Eli88,
kad se dobro ohladi trebalo bi biti bolje.
u nekim receptima se zmiksaju posebno bjelanjci, a u nekim šlag.
ja miksam posebno i maskarpone. al mislim da to nema veze s ovim problemom...
nema veze, sigurno je fin:mig:

edit: sad sam isla gledat svoj recept, u njemu stoji da se zumanjci tuku sa secerom, al na pari.
znaci kao za kremu od zumanjaka. miješaš dok se krema ne zgusne, na laganoj vatri, na pari uz stalno mijesanje.
mozda je do toga, jer tvoji zumanjci nisu termicki obradjeni, pa je samim time krema rijedja.

Eli88
11.07.2011., 06:05
jesi, meni je ta frozen krema totalno otkriće za ovo ljeto :cerek::s
dala sam recept i sveki, veli da je suuuper:D

@Eli88,
kad se dobro ohladi trebalo bi biti bolje.
u nekim receptima se zmiksaju posebno bjelanjci, a u nekim šlag.
ja miksam posebno i maskarpone. al mislim da to nema veze s ovim problemom...
nema veze, sigurno je fin:mig:

edit: sad sam isla gledat svoj recept, u njemu stoji da se zumanjci tuku sa secerom, al na pari.
znaci kao za kremu od zumanjaka. miješaš dok se krema ne zgusne, na laganoj vatri, na pari uz stalno mijesanje.
mozda je do toga, jer tvoji zumanjci nisu termicki obradjeni, pa je samim time krema rijedja.

Budem drugi put probala tako onda..puno hvala
Ta.ja i sretno-nesretna hvala i vama na odg :cerek:

Lilit
11.07.2011., 09:07
djecja torta od blalla je divna :cerek:

Freakette
11.07.2011., 09:17
Ta.ja, kremica ti izgleda mrak :klopa:

mandy
11.07.2011., 09:28
coflek mmm....frozen super izgleda :)

blalla torta :s

ta.ja odlično kao i uvijek...stolnjak isto :)

mandy
11.07.2011., 09:34
ovaj vikend isproban Muličin sladoled..tako lagano za napraviti a prefino :s tebe ću krivit za kile koje skupim ovo ljeto :)...radila duplu dozu od napisane na receptima, jedna bi bila valjda samo za mene :D, ugl jelo nas 6 i bilo nam naknap :D
radila već 2 ture, jednu sa usitnjenim višnjama jer stariji ne voli komadiće i preljevom od višanja al ta tura nije doživjela slikanje, a drugu sa nutelom i napolitankama (MMova želja)....u duplu smjesu sladoleda sa višnjama sam stavila 3/4 šećera od propisane količine (po meni može još manje ići), u Nutellu nimalo šećera, na 2 šlaga stavila 150-170 g nutele

[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/1623/p1050778c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/p1050778c.jpg/)

Jaffa kuglice
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/7082/p1050615x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/p1050615x.jpg/)

Driver1
11.07.2011., 11:18
Mislim da većini ne uspiju od prve i moraju vježbati. Baš me zanima kako izgledaju, jer iz ovog tvog opisa ne kužim ništa :zubo:

moji macaroni: - nažalost slika ispala jako loše, slikano novim mobitelom, koji je zapravo jako loš :D
a u međuvremenu smo sve pojeli pa ne mogu ponovo fotkati :lol:

Kao što sam rekla: imaju stopicu u obliku prstena sa strane, razlijevali su se čim sam ih stavila na lim.... Valjda sam previše miješala, ne znam.
Ali bili su ustvari fini :)

http://i437.photobucket.com/albums/qq92/gtzcordellia/klopa/Fotografija0030.jpg

Svaki savjet je dobro došao...:s

ta.ja
11.07.2011., 11:52
Mandy, sad si mi dala odličnu ideju - ferrero sladoled :klopa: Umjesto napolitanki ću staviti pržene sjeckane lješnjake. Samo, neka sladoled malo pričeka, moram još uživati u borovnicama :D

Driver, nema nekog pretjeranog savjeta, nego da potrefiš idealnu čvrstoću i onda se neće razlijevati :baš sam mudra: :rofl:

blalla
11.07.2011., 12:05
driver

jesu jaja bila sobne temerature???
si istisnula pa čekala 20tak minuta????

ja sam radila jednom i bili su pregrozni....

ta.ja znaš da je lani bio popularan od ferrero sladoled s coolke??!!:mig:

Driver1
11.07.2011., 12:21
Blalla
bjelanjci su mi stajali par sati vani, a razdvojila sam ih dan prije, ali su stajali u friđu... bojala sam se, radi vrućine, ostaviti ih vani 24 sata...
I radila sam sa talijanskom meringom..., probati ću slijedeći puta sa francuskom.

blalla
11.07.2011., 12:23
Blalla
bjelanjci su mi stajali par sati vani, a razdvojila sam ih dan prije, ali su stajali u friđu... bojala sam se, radi vrućine, ostaviti ih vani 24 sata...
I radila sam sa talijanskom meringom..., probati ću slijedeći puta sa francuskom.

:ne zna:
pogledala sam brdo filmića na you tube i izgleda prejednostavno ali:ne zna:
nekad su najjednostavnije stvari ful za.ebane!:durica

Dlapek
11.07.2011., 12:24
Blalla

meni su uspjeli po receptu ovom:

http://www.telegraph.co.uk/foodanddrink/recipes/7473264/Pierre-Hermes-macaron-au-chocolat-amer.html

nisam stavljala boju,samo topljenu čokoladu.

Nisu svi bili savršeni,ali velika većina jest.
Radila sam s pola količine.
Jajai su stajala van hladnjaka nekoliko sati.

Driver1
11.07.2011., 12:46
meni su uspjeli po receptu ovom:

http://www.telegraph.co.uk/foodanddrink/recipes/7473264/Pierre-Hermes-macaron-au-chocolat-amer.html

nisam stavljala boju,samo topljenu čokoladu.

Nisu svi bili savršeni,ali velika većina jest.
Radila sam s pola količine.
Jajai su stajala van hladnjaka nekoliko sati.

moj recept ima iste sastojke, omjer i način pripreme, osim što nisu bili čokoladni, pa je potpuno bez čokolade.... Ali, sve drugo je praktički isto.
Što mislite, da li tu čokolada pomaže ili odmaže?

darling
11.07.2011., 12:48
[U

Kako da mi krema bude lijepo "stvrdnuta" :brukica: da se kolač može lijepo narezat, tj da na tanjuru bude naizgled dobar :D Neki stavljaju ucvrscivac za kreme, ali neznam mogu li to umijesati u ovaj recept po kojem sam ja radila.... Ili ako netko ima neki bolji recept....Moooolimmm napisitee :cerek::cerek:

mozda je problem u kolicini jaja. ja pravim po najdzelinom receptu i ona na pola kile maskarponea tuce 2 zumanceta i jedno belance. doduse, doda se i bejliz, posto je to recept za bejliz tiramisu. slatku pavlaku uopste ne dodaje. tiramisu bude divan i odlicno se sece.

http://www.nigella.com/recipes/view/irish-cream-tiramisu-5

Eli88
11.07.2011., 12:49
ovaj vikend isproban Muličin sladoled..tako lagano za napraviti a prefino :s tebe ću krivit za kile koje skupim ovo ljeto :)...radila duplu dozu od napisane na receptima, jedna bi bila valjda samo za mene :D, ugl jelo nas 6 i bilo nam naknap :D
radila već 2 ture, jednu sa usitnjenim višnjama jer stariji ne voli komadiće i preljevom od višanja al ta tura nije doživjela slikanje, a drugu sa nutelom i napolitankama (MMova želja)....u duplu smjesu sladoleda sa višnjama sam stavila 3/4 šećera od propisane količine (po meni može još manje ići), u Nutellu nimalo šećera, na 2 šlaga stavila 150-170 g nutele

[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/1623/p1050778c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/707/p1050778c.jpg/)

Jaffa kuglice
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/7082/p1050615x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/p1050615x.jpg/)

Moooože recept za ove jaffa kugliceee :s:s

Dlapek
11.07.2011., 13:04
moj recept ima iste sastojke, omjer i način pripreme, osim što nisu bili čokoladni, pa je potpuno bez čokolade.... Ali, sve drugo je praktički isto.
Što mislite, da li tu čokolada pomaže ili odmaže?

Niti odmaže niti pomaže.
Čoksa je predviđena tim receptom ili pak neki drugi dodatak kao prehrambena boja.
A i ne mislim da nisu uspjeli.
Jako je važno da nakon kaj ih istisneš na pleh,pustiš da odstoje 20tak minuta prije stavljanja u pećnicu.

Driver1
11.07.2011., 13:10
Čitala sam detaljno recept i razlika je u stajanju/pečenju.
U mom receptu nije trebalo stajati (kao za talijansku meringu ne treba), lim se odmah stavi u vruću pečnicu na 200 koja se onda na 10 min ugasi, pa se onda peče na 150 još 7,8 minuta.
Slijedeći puta probam po receptu od Dlapek :)

Dlapek
11.07.2011., 13:14
Čitala sam detaljno recept i razlika je u stajanju/pečenju.
U mom receptu nije trebalo stajati (kao za talijansku meringu ne treba), lim se odmah stavi u vruću pečnicu na 200 koja se onda na 10 min ugasi, pa se onda peče na 150 još 7,8 minuta.
Slijedeći puta probam po receptu od Dlapek :)
Ti macarones su jako svojeglavi.
Meni je pričao jedan Francuz da je njegova baka birala po kakvom će ih vremenu raditi.Kao,ne uspijevaju dobro ako je vlažno vrijeme.

lily36
11.07.2011., 15:59
Čokolada u 4 boje

http://i55.tinypic.com/wty6c2.jpg

coflek
11.07.2011., 16:07
@Mandy, super ti je ispao sladoled!
meni je jos boljeg okusa prije zamrzavanja:Slin:
zato cu iduci put, a to ce mozda biti danas:rofl:, staviti u čaše, samo malo ohladiti i :klopa:

@Driver1, fora mi je ova tvoja slika, zgleda onak svemirski:mig:

Inace, meni tim keksicima nikak ne paše taj naziv- makaroni.:confused:
pa nije to pasta:rofl:
neko ih zove makroni:ne zna:
svejedno, ne svidja mi se ni jedno ni drugo ime:D

@Lili36, jako lijepo :)

Eli88
11.07.2011., 16:32
mozda je problem u kolicini jaja. ja pravim po najdzelinom receptu i ona na pola kile maskarponea tuce 2 zumanceta i jedno belance. doduse, doda se i bejliz, posto je to recept za bejliz tiramisu. slatku pavlaku uopste ne dodaje. tiramisu bude divan i odlicno se sece.

http://www.nigella.com/recipes/view/irish-cream-tiramisu-5

Posto sam ja jos malo priglupa sta se tice kolaca...ucim seee...pomalo... da li bi ti bio problem da mi napises cijeli recept kako i sta :s :brukica:

ta.ja
11.07.2011., 16:34
Čokolada u 4 boje

Pravo je osvježenje vidjeti četvrtasti oblik umjesto torte :top:

Ipak, moram malo zanovijetati po pitanju srca. Inače patim od reda i poretka :D pa mislim da bi bilo bolje da si srca nacrtala olovkom na papiru za pečenje, preokrenula ga pa pratila linije čokoladom. A možda si ti i htjela nonšalantno srce, tko zna

goodgirl29
11.07.2011., 16:38
bok cure :w

citam vas stalno, ali nista ne radim pa sam se usutila. ali sad sam napravila mulicin sladac, odlican je :D napravila sam tamnu cokoladu s komadicima cokolade i brusnicama, i vulgaris s visnjama

http://img27.imageshack.us/img27/5621/dsc03266pp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc03266pp.jpg/)

Tihana20
11.07.2011., 18:42
Radila sam za vikend tortu za kumče :)

Krema od čokolade, maline, breskve i čokoladni biskvit :) jedan sa kakaom, jedan sa čokoladom u prahu :) bio je sočan i odličan :)

http://img850.imageshack.us/img850/5816/p1090091b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/p1090091b.jpg/)

Francesca
11.07.2011., 19:18
moji macaroni: - nažalost slika ispala jako loše, slikano novim mobitelom, koji je zapravo jako loš :D
a u međuvremenu smo sve pojeli pa ne mogu ponovo fotkati :lol:

Kao što sam rekla: imaju stopicu u obliku prstena sa strane, razlijevali su se čim sam ih stavila na lim.... Valjda sam previše miješala, ne znam.
Ali bili su ustvari
Svaki savjet je dobro došao...:s

moji ispali super od prve :cerek:
Fotke sutra

Francesca
11.07.2011., 19:21
Čokolada u 4 boje

Oooooodlicno izgleda :)

ombia
11.07.2011., 20:04
Čokolada u 4 boje

Lijepo izgleda.

Kao i ledena krema sa borovnicama.:top: Ja bih se ljeti mogla utopiti u tome.:s

blalla
11.07.2011., 20:22
mandyslatkač ti je mrak,nikako da se odlučim po kom receptu da radim:ne zna:
lili prekrasna kocka, malo ukoso ali ne bih se bunila da je meni pružaš:cerek:
tihana i čokolada i maline i breskve:zvrko:
goodgirl ja bi ovaj s čokoladom:kava:

ta.ja
11.07.2011., 21:32
Blalla, po čijem god receptu radi, samo nemoj uzeti ovaj od Mulice :rofl:

Tihana, tebe nema sto godina na ovoj temi pa onda opališ tortu :Slin:

mandy
11.07.2011., 22:04
Mandy, sad si mi dala odličnu ideju - ferrero sladoled :klopa: Umjesto napolitanki ću staviti pržene sjeckane lješnjake. Samo, neka sladoled malo pričeka, moram još uživati u borovnicama :D

Driver, nema nekog pretjeranog savjeta, nego da potrefiš idealnu čvrstoću i onda se neće razlijevati :baš sam mudra: :rofl:

mmm još bolja ideja :klopa:

mandy
11.07.2011., 22:07
Moooože recept za ove jaffa kugliceee :s:s

sa coolinarike je recept, vrlo jednostavno i brzo gotovo a fine su http://www.coolinarika.com/recept/741972/ samo meni uvijek treba više keksa nego što piše....radila ih već i sa petit keksom i sa čajnim keksima (sa čajnim je puno bolje))

mandy
11.07.2011., 22:09
@Mandy, super ti je ispao sladoled!
meni je jos boljeg okusa prije zamrzavanja:Slin:
zato cu iduci put, a to ce mozda biti danas:rofl:, staviti u čaše, samo malo ohladiti i :klopa:

pprvi put sam ga radila popodne i bio mi je idealan 4 sata nakon stavljanja u škrinju...hladno a još fino i kremasto...drugu turu sam tempirala da biude gotova 4 sata prije ručka D:

Lilit
11.07.2011., 22:19
nisam u toku pa oprostite na pitanju ali ove sladolede radite bez aparaa za sladoled?

coflek
11.07.2011., 22:58
nisam u toku pa oprostite na pitanju ali ove sladolede radite bez aparaa za sladoled?

bez :s

samo miksanje i hladjenje u frizu i :Slin: :D

lily36
12.07.2011., 07:34
Zahvaljujem svima, dugo vas pratim ali evo tek sada sam stavila prvu sliku.
Ta. ja s obzirom da su ovo moja prva srca i to uz suradnju moje 11-godišnje djevojčice super su i ispala.

Eli88
12.07.2011., 07:59
sa coolinarike je recept, vrlo jednostavno i brzo gotovo a fine su http://www.coolinarika.com/recept/741972/ samo meni uvijek treba više keksa nego što piše....radila ih već i sa petit keksom i sa čajnim keksima (sa čajnim je puno bolje))

A koji si sok stavljala??? :D

mandy
12.07.2011., 08:35

bez aparata, promješam ga svakih 30-40-50 min kako se sjetim i tako nekih 4-5 sati....uopće nema kristalića u njemu, jučer sam ga izvadila pola sata priej ručka i bio je taman kad smo jeli

mandy
12.07.2011., 08:36
A koji si sok stavljala??? :D

Stavljam iscjeđeni iz naranče...jednom sam radila sa kupovnim (Cappy sa komadićima naranče) i ja nisam primjetila razliku :)

ta.ja
12.07.2011., 08:46

Bez aparata. Staviš smjesu u posudu s poklopcem pa u zamrzivač. Svakih 45 minuta promiješaš da se ne naprave kristalići - to na praviš otprilike 4 - 5 puta i poslije više ne moraš.

Ta. ja s obzirom da su ovo moja prva srca i to uz suradnju moje 11-godišnje djevojčice super su i ispala.

Nemoj uzeti moj komentar za zločest, to OKPovac progovara i tu si ne mogu pomoći.

Driver1
12.07.2011., 09:04
Od onih famoznih macarons mi ostalo 4 žumanjka, pa sam napravila tortu, pod imenom Killing me softly. Recept je tu: www.coolinarika.com/recept/killing-me-softly/

Nisam radila sa jagodama nego sa malinama, a nisam ni koristila Pinacoladu već Malibu....
Torta je odlična, jedino mi je biskvit popio previše kremica, pa izgleda kao da nema krema, a ima i to dosta....:confused:
Dakle, na original slici sa coolinarike izgleda sasvim drugačije nego moja, ali je torta fina i sočna! I već smo ju sredili :rofl:
Evo slike:

http://i437.photobucket.com/albums/qq92/gtzcordellia/klopa/Fotografija0032.jpg

ombia
12.07.2011., 09:14
Ovo zvuci jako jako fino, recept printan.:s

Eli88
12.07.2011., 09:23
Stavljam iscjeđeni iz naranče...jednom sam radila sa kupovnim (Cappy sa komadićima naranče) i ja nisam primjetila razliku :)

Hvala ti, čim napravim stavim slikice :D

goodgirl29
12.07.2011., 09:30
driver, torta je primamljiva!!

mandy
12.07.2011., 10:26
Od onih famoznih macarons mi ostalo 4 žumanjka, pa sam napravila tortu, pod imenom Killing me softly. Recept je tu: www.coolinarika.com/recept/killing-me-softly/

Nisam radila sa jagodama nego sa malinama, a nisam ni koristila Pinacoladu već Malibu....
Torta je odlična, jedino mi je biskvit popio previše kremica, pa izgleda kao da nema krema, a ima i to dosta....:confused:
Dakle, na original slici sa coolinarike izgleda sasvim drugačije nego moja, ali je torta fina i sočna! I već smo ju sredili :rofl:
Evo slike:

http://i437.photobucket.com/albums/qq92/gtzcordellia/klopa/Fotografija0032.jpg

baš ju gledala neki dan...bitno da je fina, a ljepo izgleda :)

Tihana20
12.07.2011., 13:42
Tihana, tebe nema sto godina na ovoj temi pa onda opališ tortu :Slin:

Ah, imam gužvu na poslu i doslovno se ne mičem odavde, ali doslovno tako da nemam vremena :tuzni:

Al zato planiram nešto slatko za vikend kad se vratim doma :raspa:

Driver sviđa mi se :top:

Francesca
12.07.2011., 15:48
Moji prvi makaronsi :cerek:
Jebu me još malo veličine a i krema mi je bila premekana dok sam ih išla punit, al bude bolje drugi put
:zubo:

http://i646.photobucket.com/albums/uu184/franfran_zg/DSC_0209.jpg

Tihana20
12.07.2011., 15:53
Fran za prve macaronske su fantastični!!!! :)

Driver1
12.07.2011., 17:30
Bravo Francesca, svaka čast :s

blalla
12.07.2011., 21:26
fran
meni se čini da jako dobro izgledaju!!! i kakvi su okusom??!!

Francesca
12.07.2011., 22:02
fran
meni se čini da jako dobro izgledaju!!! i kakvi su okusom??!!

Fiiiiniiiiii jako jako i moje cure su odusevljene
Pahuljasti su i tope se u ustima :cerek:
Iako cu probat smisliti jos neku manje slatku kremu jer meni su ipak malo preslatki

Lilit
12.07.2011., 22:16
makarons su odlicni :top:
meni to djeluje jako tesko za napravit

Francesca
12.07.2011., 22:20
makarons su odlicni :top:
meni to djeluje jako tesko za napravit

U teoriji nije tesko ali u praksi cesto ne uspije ne znamo iz kojih razloga :misli:

polly
12.07.2011., 22:20
fran profesionalka :cerek:

izgleda da tebi sve ide od ruke čega se primiš
krasni kolači, krasne praline a sad i krasni macarons
svaka čast :s

MalaMulica
13.07.2011., 00:36
...krasne praline ...
:durica

meni se baš ne sviđaju njeni makaronsi :durica

Kladi
13.07.2011., 00:41
:durica

:rofl:

ma pusti ju! fotošopirani su:kava:

Pellaprat
13.07.2011., 00:49
Jebu me još malo veličine a i krema mi je bila premekana dok sam ih išla punit, al bude bolje drugi put

Prvi se makaronsi bacaju...Pelletu.:mig:

Vidim ja da je ovo začetak Franronsa. Bravo.:cerek:

Dlapek
13.07.2011., 06:49
U teoriji nije tesko ali u praksi cesto ne uspije ne znamo iz kojih razloga :misli:

da.
To je prečudno s tim malim kolačićima.Već sam negdje napisala da u starim kuharicama savjetuju da se ne rade ako je vlažno vrijeme.
Ti si izabrala baš prave meteo uvjete - prekrasni su.

Driver1
13.07.2011., 07:36
Franceska, po kojem receptu si radila?

Francesca
13.07.2011., 08:30
fran profesionalka

izgleda da tebi sve ide od ruke čega se primiš
krasni kolači, krasne praline a sad i krasni macarons
svaka čast

sad se bacam na ticino... not :zubo:

kad te :azdaja:

ma pusti ju! fotošopirani su

ma bez fotošopa ništa...
vidiš da im nisam stopalice svugdje baš dobro napravila :D

Prvi se makaronsi bacaju...Pelletu

Vidim ja da je ovo začetak Franronsa. Bravo.:cerek:

za boldano - :rofl:

a za ovo drugo - ne daj bože... previše je to stresa za tak malo gušta

da.
To je prečudno s tim malim kolačićima.Već sam negdje napisala da u starim kuharicama savjetuju da se ne rade ako je vlažno vrijeme.
Ti si izabrala baš prave meteo uvjete - prekrasni su.

suhije vrijeme nisam mogla pogoditi valjda :D

Franceska, po kojem receptu si radila?

izvažeš bjelanjke
1.1 x težina bjeljanjaka mljevenih badema
1.8 x težina bjeljanjaka šećera u prahu
0.9 x težina bjeljanjaka kristalnog šećera

hvala svima :)

solar
13.07.2011., 08:45
fran :Slin:

Francesca
13.07.2011., 08:52
fran :Slin:

pa se ti nemoj družit s nama :raspa:

solar
13.07.2011., 09:09
pa se ti nemoj družit s nama :raspa:

pih :rofl:

Driver1
13.07.2011., 09:38
izvažeš bjelanjke
1.1 x težina bjeljanjaka mljevenih badema
1.8 x težina bjeljanjaka šećera u prahu
0.9 x težina bjeljanjaka kristalnog šećera

Meni je recept bio 1,35 x težina bjelanjaka za bademe, kristal i štaub... Znači ti imaš malo manje badema i zapravo istu količinu šećera ali u drugačijim omjerima. Da li si radila sa sirupom (talijanska verzija) ili bez (francuska).
Ja radila talijansku i još mi je u receptu bilo 0,35 x bjelanjci za vodu (u ml).

Pliz, daj detaljnije.... :top:

Freakette
13.07.2011., 09:39
Fran, prekrasni su, izgledaju super :top:

Francesca
13.07.2011., 09:42
Meni je recept bio 1,35 x težina bjelanjaka za bademe, kristal i štaub... Znači ti imaš malo manje badema i zapravo istu količinu šećera ali u drugačijim omjerima. Da li si radila sa sirupom (talijanska verzija) ili bez (francuska).
Ja radila talijansku i još mi je u receptu bilo 0,35 x bjelanjci za vodu (u ml).

Pliz, daj detaljnije.... :top:

bez sirupa ikakvog
šećer sa bjelanjcima, dodala štaub i bademe i izmješala
tek sam na kraju dodavala boju pa su se možda malo razrjedili i zato mi kapice nisu baš debele kak bi trebale

polly
13.07.2011., 09:48
.....1.8 x težina bjeljanjaka šećera u prahu
....

možda ga mljeti a na kupovati gotov
u "mom" receptu za kremšnite stoji da nikako upotrebljavati taj gotovi iz dućana jer ima to sredstvo protiv grudanja koje razvodni bjelanjak
ne znam jel to ima veze sa istinom

MalaMulica
13.07.2011., 09:50
ne znam kako sam preskočila toliko slastica u zadnjih par dana! nisam ih uopće vidila! :eek:
goodgirl, mandy - hvala što ste probale moj sladoled! i drago mi je što vam se sviđa! :lux: mandy, dala si mi odličnu ideju za sladoled s nutellom! :cerek:

driver - taj recept je bio nedavno na ovoj temi, jel da? svidio mi se odma na prvu...:klopa:

tihana, torta! :cerek: jel ono ticino preko torte??? :D

a sad da vas pitam! uskoro mi je rođendan! pa bi vas zamolila da mi dostavite poklone na kućnu adresu i da mi date koji savjet koju bi tortu mogla radit! sviđa mi se blallina snickers torta, mislila sam nju! al ipak bi nešto što ima i voća! možda čokoladna pavlova! :misli: al ona mi je nekako prejednostavna...ja bi kremu malo zakomplicirala! jel mogu umisto običnog slatkog vrhnja gore nešto drugo? :D dajte kakav prijedlog! nešto čokoladno i voćno! mislila sam onu pobjedničku tortu sa natječaja, al maline nisu moje fejvrit voće...a i krema se čini kao puno posla...i nofca! :zubo: pa čekam da je neko pojednostavni prije nego se ja bacim u izradu! :D

Francesca
13.07.2011., 09:50
koristila sam kupovni pa definitivno nije do toga :)

polly
13.07.2011., 09:51
koristila sam kupovni pa definitivno nije do toga :)

je tvoji su savršeni, ali nekima baš i nisu :D
a i vrijeme ti je išlo na ruku, tko zna kako će biti u jesen

blalla
13.07.2011., 10:00
fran

si mi napisala koji je okus??!!

Francesca
13.07.2011., 10:09
fran

si mi napisala koji je okus??!!

kaj nisam?

punjeno varijantom bijele ganache kreme a u njima par kapi ekstrakta od maline

Dlapek
13.07.2011., 10:32
voća! možda čokoladna pavlova! :misli: al ona mi je nekako prejednostavna...ja bi kremu malo zakomplicirala! jel mogu umisto običnog slatkog vrhnja gore nešto drugo? :D dajte kakav prijedlog! nešto čokoladno i voćno! :D
baiser podloga čista ili od čokolade baš i ne podnosi neke teške kreme.Ne samo teške okusom nego i težinom.
Možeš probati neku laganu mousse kremu,ali s tučenim vrhnjem i voćem je neuporedivo najbolja.

blalla
13.07.2011., 11:29
fran izgledaju žutkasto

Francesca
13.07.2011., 11:44
fran izgledaju žutkasto

mda

nemaš pojma, tak su baš trebali biti :rofl:

mandy
13.07.2011., 12:32
Franceska ljepi kolačići...

Čime radiš, štrcaljkom ili vrećicom? Kako pogoditi veličinu? :D

Francesca
13.07.2011., 12:37
Franceska ljepi kolačići...

Čime radiš, štrcaljkom ili vrećicom? Kako pogoditi veličinu? :D

imam jednu stvarčicu za izradu kolačića od tekućeg tjesta ali ne znam kak se zove, to je o plastični tuljac koji na vrhu ima kuglicu koja mu zatvara rupicu i onda tu rupicu otvaraš i zatvaraš i tak doziraš, to mi se pokazalo najpraktičnije
nemrem se sad sjetit kak se to zove, kupila ga na amazonu za par dolara

a veličina... hm.. da... vjerujem da je praksa, moji su svi bili različite veličine :zubo:

edit: našla čudo
http://www.amazon.com/Wilton-1904-552-Easy-Pour-Funnel/dp/B001689LD2/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1302556189&sr=8-9

MalaMulica
13.07.2011., 12:58
a sad da vas pitam! uskoro mi je rođendan! pa bi vas zamolila da mi dostavite poklone na kućnu adresu i da mi date koji savjet koju bi tortu mogla radit! sviđa mi se blallina snickers torta, mislila sam nju! al ipak bi nešto što ima i voća! možda čokoladna pavlova! :misli: al ona mi je nekako prejednostavna...ja bi kremu malo zakomplicirala! jel mogu umisto običnog slatkog vrhnja gore nešto drugo? :D dajte kakav prijedlog! nešto čokoladno i voćno! mislila sam onu pobjedničku tortu sa natječaja, al maline nisu moje fejvrit voće...a i krema se čini kao puno posla...i nofca! :zubo: pa čekam da je neko pojednostavni prije nego se ja bacim u izradu! :D

no dakle, mulicu ćemo ignorirat, jel? :durica

Dlapek
13.07.2011., 12:58
imam jednu stvarčicu za izradu kolačića od tekućeg tjesta ali ne znam kak se zove, to je o plastični tuljac koji na vrhu ima kuglicu koja mu zatvara rupicu i onda tu rupicu otvaraš i zatvaraš i tak doziraš, to mi se pokazalo najpraktičnije
nemrem se sad sjetit kak se to zove, kupila ga na amazonu za par dolara

a veličina... hm.. da... vjerujem da je praksa, moji su svi bili različite veličine :zubo:

edit: našla čudo
http://www.amazon.com/Wilton-1904-552-Easy-Pour-Funnel/dp/B001689LD2/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1302556189&sr=8-9

Moja frendica ih stavlja s dvije žličice i izađu joj jednaki.
Ja sam ih štrcala iz obične najlon vrećice za zamrzavanje.Bilo je svakakvih.

Tihana20
13.07.2011., 13:16
tihana, torta! :cerek: jel ono ticino preko torte??? :D

da, da :) mijesim, bojim i prekrivam s ticinom :D imaš cijelu fotuku na temi ticino :)

Driver1
13.07.2011., 14:36
no dakle, mulicu ćemo ignorirat, jel? :durica

Mulice, jel baš mora s voćem? Pada mi napamet jedna divna torta koju obično radim za roćkase, ali nema voća izuzev korica i soka od puno limuna i naranči... Ali je jako fina, naoko za jesti lagana (a kad vidiš sastav, onda baš i nije), ali svima se sviđa i radi se za puno ljudi - zapravo su dve torte u jednoj i treba ti kalup 30cm...
čokolada, orasi, maslac, šećer, gustin, jaja, limun i naranča....
I zaista je fina....

Ak te zanima, napišem recept

5rich
13.07.2011., 14:50
Bilo mi dosadno kad sam radila ručak,pa sam smutila muffine. Stavila sam cimet,nutellu i džem od višanja :zubo: Jako su fini :klopa: (iako malo preteški za vrijeme vani,ali moji se ne bune)

MalaMulica
13.07.2011., 16:06
Mulice, jel baš mora s voćem? Pada mi napamet jedna divna torta koju obično radim za roćkase, ali nema voća izuzev korica i soka od puno limuna i naranči... Ali je jako fina, naoko za jesti lagana (a kad vidiš sastav, onda baš i nije), ali svima se sviđa i radi se za puno ljudi - zapravo su dve torte u jednoj i treba ti kalup 30cm...
čokolada, orasi, maslac, šećer, gustin, jaja, limun i naranča....
I zaista je fina....

Ak te zanima, napišem recept

limun i naranča mi fino zvuče...ali orasi mi nisu fejvrit food :zubo:
i baš bi tila nešto voćno! sve više razmišljam o čokoladnoj pavlovoj...samo ne znam bil borovnice ili banane! :misli:

i ne znam što sa žumanjcima :mama:

coflek
13.07.2011., 16:13
i ne znam što sa žumanjcima :mama:

napraviš jos i kremšnite:cerek:

ta.ja
13.07.2011., 16:35
Mulice, a da napraviš šarlotu?

Btw, jučer bio apple crumble od ivanjskih jabučica :klopa:

mujsapujsa
13.07.2011., 17:18

a da se mule malo odluči

surlica
13.07.2011., 17:23
radila jutros tiramisu u zdjeli... eno ga, hladi se u frižideru :klopa:

danijela m.
13.07.2011., 17:31
evo nekaj na brzaka, pre vruce je:rolleyes:

frozen jogurt, unutra borovnice, podloga biskvit natopljen rumom:D

jako je fino :cerek:

http://i54.tinypic.com/xbfi8h.jpg

Mislim da nije u redu ovak nekaj fino objaviti bez recepta!
Znam da su neki dijelovi objavljeni za vrijeme trajanja natječaja, al molim za nas koje nismo u stanju napraviti jedan kolač od dva različita recepta da objavite isti.
[UUnaprijed zahvaljujem[/U]:mig:

coflek
13.07.2011., 18:26
Mislim da nije u redu ovak nekaj fino objaviti bez recepta!
Znam da su neki dijelovi objavljeni za vrijeme trajanja natječaja, al molim za nas koje nismo u stanju napraviti jedan kolač od dva različita recepta da objavite isti.
[UUnaprijed zahvaljujem[/U]:mig:

kaj, neko je maknul natjecaj, tc tc prosla baba s kolačima:D

s obzirom da ti se svidjela moja slika napisem kak sam ja radila.
recept je jedan, a dvije su slastice, tj. od jednog recepta sam napravila ovaj kolač i sladoled.
recept je bio na natjecaju, ali vidim da je tema maknuta, al imam ja:
to je tajina frozen krema:

-500 gr cvrstog jogurta,
120 gr secera
pomijesati.

-180 gr slatkog vrhnja - zmiksa se i umijesa u jogurt

-200 gr malina ili drugog voca,
2 zlice secera, to je za sirup

ja sam za kolač napravila tu smjesu jogurta i slaga i u pola te smjese na kraju stavila cijele borovnice. (bez malina i secera koje su za sirup ali ga ja nisam radila) i
kremu kratko zamrznula u kalupu da se stisne i stavila na biskvit. gore je dekoracija od otopljene čokolade.(slika)

a za sladoled propasirala visnje, ocijedila i ubacila u pola smjese jogurta i slaga te zamrznula za slatkać.(2.slika)

sve je ispalo jako fino i krema i sladoled.
vec sam napisala ne smije se pre jako zamrznuti.
i to je to:)

danijela m.
13.07.2011., 18:30
Fala na ekspeditivnosti!:top:

Sad tek vidim, a recept za biskvit???
To mi je i bilo bitno...

coflek
13.07.2011., 18:43
Fala na ekspeditivnosti!:top:

Sad tek vidim, a recept za biskvit???
To mi je i bilo bitno...

obican biskvit s dodatkom kakaoa,
razrezes vodoravno na pola i onda rezes oblike koje ti trebaju,
ovisno o kalupu za kremu.
moj kalup za ovaj kolač tj. kremu je bio posudica od feta sira.
oblozis posudicu prozirnom folijom, stavis smjesu, zamrznes i posle samo okrenes.
dobijes 2 takve tortice.

MalaMulica
13.07.2011., 19:22
napraviš jos i kremšnite:cerek:
nisu mi baš drage http://www.pic4ever.com/images/sigh.gif

Mulice, a da napraviš šarlotu?
definiraj!

upisala sam u coolku, izbacilo je torte obložene piškotama ili torte obložene fetama rolade! :misli:
enivej, piškote mi nisu baš prirasle srcu! :zubo:

a da se mule malo odluči
mogla si ti dat koji prijedlog :durica

coflek
13.07.2011., 19:30
nisu mi baš drage http://www.pic4ever.com/images/sigh.gif

definiraj!

upisala sam u coolku, izbacilo je torte obložene piškotama ili torte obložene fetama rolade! :misli:

mogla si ti dat koji prijedlog :durica

o bemumiša mulice, jel ti to nas lagano....
daj onda radje napisi kaj volis, lakse ce bit:p
napravi kremu u čaši, dodaj unutra voce ili kekse ili narezane bademe, grozdjice.....
ako treba recept, odnosno ak ti se slucajno:zubo: svidi, javi

blalla
13.07.2011., 20:31
hladim tiramisu!! možda ga na kraju u škrinju ubacim

danijela m.
13.07.2011., 20:50
obican biskvit s dodatkom kakaoa,
razrezes vodoravno na pola i onda rezes oblike koje ti trebaju,
ovisno o kalupu za kremu.
moj kalup za ovaj kolač tj. kremu je bio posudica od feta sira.
oblozis posudicu prozirnom folijom, stavis smjesu, zamrznes i posle samo okrenes.
dobijes 2 takve tortice.

Baš si dobra.
Ja sam ti kuharica koja super radi kolače i jela, ali samo po receptu!
Kad nekaj kuham-pečem, samo što ne naštrebam recepat napamet! Tako da je svaki 'običan biskvit'-meni NEOBIČAN.
Dobro, naći ću ja recept za to, dobro da si naglasila ono za kalupe, ja bi to inače u veliki protvan sve smjestila.:confused:

Nina Rosso
13.07.2011., 20:58
Zadnji kolač koji sam ja radila zove se Crnac bez jaja :D Predobar je ^^

Gipsyqueen
13.07.2011., 21:33

http://i646.photobucket.com/albums/uu184/franfran_zg/DSC_0209.jpg

Ajme, ajme.. :zvrko: :cerek: Divni su ti! :lux:

ta.ja
13.07.2011., 21:39
definiraj!

Ako ti piškote nisu drage, onda napravi ovu s roladom :kava:

o bemumiša mulice, jel ti to nas lagano....
daj onda radje napisi kaj volis, lakse ce bit

Najbolje ovako - napišemo Mulici od:no:bi i neka se sama misli oko tog kolača :kava: