PDA

View Full Version : zg kvartovi- mišljenja i predrasude

stranice : [1] 2

revolution
01.05.2004., 15:02
young.but.dead kaže:
koje je vaše mišljenje o pojedinim kvartovima i ljudima koji u njima žive...

mislim da tog vise nema..da ovakva podjela vise nije "na terenu"..

da se to sve zgubilo..:(

R*I*P
01.05.2004., 17:18
young.but.dead kaže:

pantovčak,šestine,mihaljevac- umišljeni bogati snobovi

:clint: :frajer:

taBaKera
01.05.2004., 17:36
young.but.dead kaže:
koje je vaše mišljenje o pojedinim kvartovima i ljudima koji u njima žive...
postojeće predrasude:

dubrava- hrpa janjevaca i bosanaca, opasan kvart
trešnjevka- leglo socijalističke ljevice, niža srednja klasa
novi zagreb- spavaonica bez duše
sesvete- seljaci s pajcekima
centar- razni umjetnici i stare babe s mačkama
pešča- romi + ekipa ala nightmare stage
črnomerec i maximir- viša srednja klasa
borongaj i voltino- limeni "želim se odselit" kvartovi

A Trnje ???????????????

shef Sale
01.05.2004., 20:16
young.but.dead kaže:

Možda netko izvana može steći takvu sliku o njima, ali ako se samo malo bolje "udubi" u stvarno stanje na terenu shvatit će da su takvi velika MANJINA u tim kvartovima.
Čim siđeš iz glavnih ulica (Pantovčak, Prekrižje, Šestinski vrh, Mlinovi), shvatiš to (a i ne samo kad siđeš)...

Ahil
01.05.2004., 23:20
Dubrava- kvart sa vrlo aktivnim kazalištem za djecu, kvart u kojem je jedina osnovna škola koja ima svoj bazen, igraonice i kreativne radionice.

Trešnjevka- Dva kazališta za klince, romantične male kućice koje na žalost uzmiću pred kaotičnim novogradnjam.

Pantovčak,Šestine,Mihaljevac- tzv zeleni kvartovi, za one koji vole prirodu, a žele biti blizu centra grada.

Sesvete- Perspektivni gradić prepun mladih ljudi. Infrastruktura bolje riješena od večine zagrebačkih naselja.

Centar- Kulturno umjetničko središte grada. Mnoštvo muzeja, škola i raznih povjesnih znamenitosti.

Pešća- mjesto živopisnih ljudi

Črnomerec i Maximir- Tipični gradski kvartovi prepuni zagrebačkog duha

Borongaj i Voltino- Perspektivna naselja koja pršte optimizmom , zaslužuju objekte malo bolje kakvoće.

Trnje- Što reći nego - Sveučlišna biblioteka, sakupljalište mladih intelektualaca.

Potala
01.05.2004., 23:48
Vidi ovog optimista:D
:top:

Legion
02.05.2004., 00:01
Ubite me primitivnog i zatucanog al meni je Đubrava Đubrava:D

Znam masu ljudi od tamo, o većini njih imam pozitivno mišljenje, ali da su seljačine:D

Bio sam skoro godinu dana s curom iz Dubrave, a i s nekoliko Dubravaša sam išao u srednju pa mislim da znam o čem govorim.

R*I*P
02.05.2004., 01:34
Legion kaže:

o većini njih imam pozitivno mišljenje, ali da su seljačine:D

Ako ništa drugo, barem znaju osnove pravopisa.
:Pop:

xiola bleu
02.05.2004., 15:16
young.but.dead kaže:
...trešnjevka- leglo socijalističke ljevice, niža srednja klasa...

:eek: :E :frajer:

kaj i knezija spada pod ovaj opis? :cerek:

xiola bleu
02.05.2004., 16:43
young.but.dead kaže:
:D knezija je kvart mafijaša..

:nono: :nono: :D

young.but.dead.kaže:
ups ovaj, poštenih poslovnih ljudi

dakako.. :D

nepta
02.05.2004., 18:35
mi na knežiji smo mix laburista i rojalista :B

Desiree
02.05.2004., 18:52
taBaKera kaže:
A Trnje ???????????????
Je a Trnje? Ili da se ne bavim opcinom, A SAVICA?!
P.S. Selim se u centar.. Macke, jel? Dobro. Imam psa :cool:

nepta
02.05.2004., 19:03
mislim da se više ne može okvalificirati kakav je koji kvart
od 1990. na dalje je jako puno ljudi došlo i otišlo
a i novogradnje su pomogle da se stanje promijeni

kad sam htjela mijenjati stan rekla sam agenciji da ne dolazi u obzir Centar i Dubrava
odmah su mi rekli da tako reagiraju rođeni zagrepčani

uostalom, neki dan je objavljeno u jutarnjem ili večernjem da se sve više građana iseljava u mjesta oko grada
tamo se živi mirnije, jeftinije i sigurnije

Mr. Wolf
02.05.2004., 19:13
centar- razni umjetnici i stare babe s mačkama Centar- Kulturno umjetničko središte grada. Mnoštvo muzeja, škola i raznih povjesnih znamenitosti.

Pod prvo ima više baba s pesekima jer oni bolje ližu!:D
Stare zgrade postaju razno razna predstavništva stranih tvrtki i institucija od kojih se sve teže normalno živi u tim zgradama.
Od umjetnika više ni u, jer se dotepencima jako svidjelo reć da žive u centru pogotovo u stanu od 140 kvadrata!:mad:

Mr. Wolf
02.05.2004., 19:17
nepta kaže:
mislim da se više ne može okvalificirati kakav je koji kvart
od 1990. na dalje je jako puno ljudi došlo i otišlo
a i novogradnje su pomogle da se stanje promijeni

kad sam htjela mijenjati stan rekla sam agenciji da ne dolazi u obzir Centar i Dubrava
odmah su mi rekli da tako reagiraju rođeni zagrepčani

uostalom, neki dan je objavljeno u jutarnjem ili večernjem da se sve više građana iseljava u mjesta oko grada
tamo se živi mirnije, jeftinije i sigurnije

Moraš bježat iz centra, da možeš živjet normalno. Najbolje je otić u neko obližnje selo, ak niš drugo tam su normalniji ljudi!

zizz
02.05.2004., 21:53
young.but.dead kaže:

faaaaakkk offff :D :D :D

ima svega, ali ima i normalnih ali su u manjini :B :B

pivka
03.05.2004., 13:02
[QUOTE]young.but.dead kaže:
[B]koje je vaše mišljenje o pojedinim kvartovima i ljudima koji u njima žive...
postojeće predrasude:

ma nemoj!jesi kad bio na pešći!i dali ti je poznato da je 70% pešće žitnjak!i roma ima po cijelom zagrebu.ima ih više na dubravi i trešnjevci nego kod nas.a što se ekipe nightmare stage tiče,više klošara ima u centru nego u cijelom zagrebu sa okolicom.

nepta
03.05.2004., 14:24
Mr. Wolf kaže:
Moraš bježat iz centra, da možeš živjet normalno. Najbolje je otić u neko obližnje selo, ak niš drugo tam su normalniji ljudi!

imam već kuću van grada al za sad idem dva-tri put jedno
ostale dane u tjednu odbrojavam do penzije :top:

nepta
03.05.2004., 14:29
koga vraga jamrate protiv trešnjevke? :azdaja:

poglečte malo kak se kreću cijene kvadrata pa bu vam mam jasno da trešnja već dugo nije među najjeftinijim kvartovima
furt se gradi i više to nisu trosobni stanovi od 22,5 kvadrata :D

Mr. Wolf
03.05.2004., 15:50
pivka kaže:
[QUOTE]young.but.dead kaže:
[B]koje je vaše mišljenje o pojedinim kvartovima i ljudima koji u njima žive...
postojeće predrasude:

ma nemoj!jesi kad bio na pešći!i dali ti je poznato da je 70% pešće žitnjak!i roma ima po cijelom zagrebu.ima ih više na dubravi i trešnjevci nego kod nas.a što se ekipe nightmare stage tiče,više klošara ima u centru nego u cijelom zagrebu sa okolicom.

Gle klošari i cigići u centar dolaze na posao kao i poslovni ljudi, pa ne budu valjda prosili na pešči!

pivka
04.05.2004., 09:21
Mr. Wolf kaže:
Gle klošari i cigići u centar dolaze na posao kao i poslovni ljudi, pa ne budu valjda prosili na pešči!

daj odjebi!

Mr. Wolf
04.05.2004., 13:09
pivka kaže:
daj odjebi!

Al smo osjetljivi na svoj kvart, jel ti to posjeduješ neke nekretnine tamo il si možda u nekom odboru?

NoWa
04.05.2004., 15:00
Dubrava -horor (predrasuda: all janjevci:D)
Trnje - brdo skinjara: horor
Novi zagreb općenito bljak. one socijalne zgrade sa 100 stanova u jednom neboderu... posebno mamutica.

al ima lijepih kvartova:) samo ja nemam love da tamo kupim stan pa cu na Tresnjevci- srednja žalost, al nekako intimna atmosfera: male uličice, male zgrade i brdo dućana, pekara, plac, itd.

bitno mi je da je kvart povezan tramvajem

pivka
05.05.2004., 11:20
Mr. Wolf kaže:
Al smo osjetljivi na svoj kvart, jel ti to posjeduješ neke nekretnine tamo il si možda u nekom odboru?

da posjedujem kućicu i autić i svašta!
a iz kojeg si ti tako krasnog kvartića di nema cigića,klošara i ostalih "zagađivača našeg bijelog grada"pantovčak,šalata?

Mr. Wolf
05.05.2004., 19:39
pivka kaže:
da posjedujem kućicu i autić i svašta!
a iz kojeg si ti tako krasnog kvartića di nema cigića,klošara i ostalih "zagađivača našeg bijelog grada"pantovčak,šalata?

Da si malo bolje pročitala shvatila bi da sam iz centra! To kaj se ti vrijeđaš na moje šale i pošalice je tvoj problem. Istina je da cigići i klošari dolaze u centar raditi:D! Iskreno me više zaboli za sve, kvart ko kvart svugdje ima svačega, negdje se bolje živi negdje lošije! Teško je reći tu je ovak tam je onak to sve vodi generaliziranju!

dukat
05.05.2004., 20:06
Ja sam Kreativni EuGenije, a živim u Dubravi, to bi trebao Biti neki Oksimoron. Ali nije.
Ne volim Kad ljudi puno Generaliziraju.

debelakrava
05.05.2004., 21:40
e ja s jaruna. u mojoj zgradi su svi vjecni studenti a jedina cura koja je pripravnica u odvjetnickoj firmi toliko nosom para oblake da je to nezamislivo.
jarun ima svega...od obrijanih glava, do studenata (sava jelte), sponzora i sponzorusa, siromaha u barakama, pezica u starim kucicama, mladih i bogatih ljudi, puno male djece, puno zelenila...eto meni je dobro. sad ce uskoro preko jedne od najvecih zelenih povrsina u mom kvartu a ispred moje zgrade gradit cestu. e to mi se gadi. nadam se da cu se maknut. vidjeh neku zgodnu novogradnju na malesnici pa ako mi se posreci kakv zgodan posao poslje faxa, njemu isto...stambena i tako sve - mozda i bude stagd.
nemam nis protiv ljudi iz dubrave, pogotovo iz trnovcic. teski hercegovci al dobricine - nema boljih ljudi.
spansko i precko su mi cudni.
knezija je ok.
novi zagreb mi je bezveze iako dugave nisu tako lose.
sesvete mi smrde po onoj farmi svinja
velika gorica mi je ruzna
samobor mi je lijep
pantovcak i ove fensi smensi spike su super al sumnjam da cu ikad imat para za to.
crnomerec mi je los, maksimir dobar...
kajjaznam. u nekim naseljima nisam ni bila
a ono sto mi je najgore su zgrade pored autoputa. uzas. ona pored petlje. al sad se sve grade uz autoput. to mi je odvratno.

PrittPen
05.05.2004., 23:17
young.but.dead kaže:
split 2

:lol:

mobyXXL
07.05.2004., 20:31
Legion kaže:

Znam masu ljudi od tamo, o većini njih imam pozitivno mišljenje, ali da su seljačine:D

Bio sam skoro godinu dana s curom iz Dubrave, a i s nekoliko Dubravaša sam išao u srednju pa mislim da znam o čem govorim.

Liđn pazi šta pričaš. Ja sam ti iz Dubrave :clint: :frajer:

DA nebi bilo :Snajper: kad dođem na slijedeći lumtu :D

AFRODITA69
07.05.2004., 20:52
neznam..uvjek su samo kudili dubravu zbog janjevaca i cigana,i taj zastrasujuci kozari bok,a najbolji su bili tuskanac i pantovcak.
sesvete nije bas ni spadalo pod zg!?
a kaj je sa sigom?????ima ko od tam??????????

AFRODITA69
07.05.2004., 20:57
inace ja sam iz onog srednjeklasnog maksimira...i bogme nema lepsega.mi smo tocno tam lepo u sredini svega,a daleko od krletki...kad sam sedela na verandi-s jedne strane sam gledala sve privat kuce prema slemenu i sleme,a surotno je bil trambulin i vreva na maksimirskoj...ma krasota.

doc_1
08.05.2004., 04:27
AFRODITA69 kaže:
inace ja sam iz onog srednjeklasnog maksimira...i bogme nema lepsega.mi smo tocno tam lepo u sredini svega,a daleko od krletki...kad sam sedela na verandi-s jedne strane sam gledala sve privat kuce prema slemenu i sleme,a surotno je bil trambulin i vreva na maksimirskoj...ma krasota.

Ma gledala si ti ono kaj se sa zvjezdicama na forumu pise Sljeme. Sljeme se iz tog kvarta ne vidi dok se na vrh Lascinske ili Jordanovca ne popnes

nepta
08.05.2004., 10:05
rođena sam u Zagrebu al iskreno, pojma nemam o novim dijelovima. već odavno se spremam na izlet po gradu :rolleyes:

kad čitam na tramvajima, o autobusima da i ne pričam, osjećam se ko stranac a toliko toga se gradi da će mi uskoro trebati par dana za upoznavanje dijelova grada na kojima su ne tako davno bile vikendice :rolleyes:

mobyXXL
08.05.2004., 16:05
AFRODITA69 kaže:
neznam..uvjek su samo kudili dubravu zbog janjevaca i cigana,i taj zastrasujuci kozari bok,a najbolji su bili tuskanac i pantovcak.
sesvete nije bas ni spadalo pod zg!?
a kaj je sa sigom?????ima ko od tam??????????

Ovaj.... Vukomerec ti je recimo koma. Kozari isto. Dubrava je čist Ok naspram ta dva kvarta. Bitno je samo da se ne zamjeraš Janjevcima jer ih za 5 min imaš 200 za vratom.

AFRODITA69
08.05.2004., 16:36
isla sam u dubravu u skolu..sjecam se da su janjevci prodavali cigle navecer pred skolom pa ko nije kupil dobil je po p......
imala sam ih dosta i u razredu-glasnovice,zdunice...itd itd.meni tam nije bilo strasno tak kak se govorilo ili zato jer sam bila naucena.a i kod klimafca sam visila stalno:D

mobyXXL
08.05.2004., 17:53
AFRODITA69 kaže:
isla sam u dubravu u skolu..sjecam se da su janjevci prodavali cigle navecer pred skolom pa ko nije kupil dobil je po p......
imala sam ih dosta i u razredu-glasnovice,zdunice...itd itd.meni tam nije bilo strasno tak kak se govorilo ili zato jer sam bila naucena.a i kod klimafca sam visila stalno:D

Pitam se koliko su najozloglašeniji NYC kvartovi opasniji od naših. :misli:

AFRODITA69
08.05.2004., 18:20
ja zivim u jednom....i rulji je to ovde uzasno smjesno jer je zloglasnost nastala zbog filmova.ok,ima dio u kome bas ne treba biti posle mraka ukoliko nisi kurva ili dealer..ali sve ostalo je tak pitomo...nemas pojma!naravno ubistva se desavaju svugdje,i naravno da je jedan nyc veci od zagreba i okolice pa se onda i to racuna...mozda kod nas nema tih zloglasnih drive by shootings,kad si na krivom mjestu u krivo vrjeme-sto sam objasnila gore,ali i kod nas za tako sitan gradic ima puno sranja.

Azaleja
09.05.2004., 20:53
Pitam se koliko su najozloglašeniji NYC kvartovi opasniji od naših

I kao svugdje u Europi i ostalim zemljama imaš ozloglašene kvartove. Uvijek će postajati predrasude da je neki kvart takav kakav je, ali se nikada ne zna, možda se promijeni nakon nekog vremena.
Asocijacije koje ja imam, a ne obazirući se na doljnje postove-

Črnomerec- puno bolnica, ljudi su stariji i bolesniji
Trešnjevka- puno starih ljudi, mladih ljudi sve manje
Špansko-Prečko- shooping centar
Centar- stariji ljudi, bogatiji, uvijek gužva
Gračani, Šestine, Sljeme- puno ''bogataša'' i ''umišljenih ljudi''
Novi Zagreb- puno velikih zgrada, nema prirode
Jarun- puno zelenila, male zgrade, kvart baš kak bi trebao izgledati.:nono: Ne, nisam sa Jaruna
Sesvete-Dubrava: puno doseljenika iz bilo kojeg dijela svijeta
Žitnjak- puno Roma
Borongaj- nikada mi nije bilo jasno zašto ga zovu limenke. Previše zgrada
Maksimir-može proći. Ima zelenila. :W

zg_girl
22.02.2005., 13:00
ja sam s remize-i,ima ko kaj protiv???REMIZA HOOLIGANS

Musatom
22.02.2005., 13:36
zg_girl kaže:
ja sam s remize-i,ima ko kaj protiv???REMIZA HOOLIGANS

:lol: a jaki su ti hooligans :D pitaj kako je bilo jednom od "vođa" kad mu je Hajdukovac jebavao sestru :cool: :p, pičkice su jake kad ih je 5 na jednog :rolleyes:

Whatever
22.02.2005., 13:38
Musatom kaže:
pitaj kako je bilo jednom od "vođa" kad mu je Hajdukovac jebavao sestru :cool: :p,

:rofl:

Jesi možda ti taj hajdukovac? :D:D

Musatom
22.02.2005., 14:00
Whatever kaže:
:rofl:

Jesi možda ti taj hajdukovac? :D:D :angel: :D

Whatever
22.02.2005., 14:07
Musatom kaže:
:angel: :D

Al pazi konstrukciju rečenice: pitaj kako je bilo jednom od "vođa" kad mu je Hajdukovac jebavao sestru

Pa jel taj hajdukovac jebava sestru ili njega? :D Kako bi njemu trebalo biti? :D

Musatom
22.02.2005., 15:02
Whatever kaže:
Al pazi konstrukciju rečenice:

Pa jel taj hajdukovac jebava sestru ili njega? :D Kako bi njemu trebalo biti? :D

BBB kojem je sestra sa hajdukovcem, sretan za popizdit :zubo:

vaci
24.02.2005., 08:40
Ok, amo na temu jer gledam kupit stan u zgu a znam malo o njemu
1. meni se voltino činilo totalno ok, ne znam zašto ga je netko ovda popljuca :confused:
2. volovčica i ferenčica – rekoše mi da je tamo puno cigana – ma molim vas!! Pa ja njih svugdi viđam
3. novi zg mi je super – središće mi je :cerek:
4. jarun i vrbani su mi isto :cerek:

netko je spomenio dugave – tu mi ej problem šta ja neam auto a oni nemaju tramvaj :zubo: jel mi netko može malo više pričat o kvartu

Rudeš, ako tko tamo stoji da mi kaže

Savica mi je ok, ništa posebno, preeeevelike zgrade

NoWa
24.02.2005., 08:43
vaci kaže:
1.meni se voltino činilo totalno ok, ne znam zašto ga je netko ovda popljuca :confused:
zbog odvratnih starih zgrada?
odvratnih cesta punih rupa?
prometne nepovezanosti?

znam, ja zivim tamo. smao zato jer brutalno jeftino placam stan.
vaci kaže:
novi zg mi je super – središće mi je :cerek:

novi zagreb=spavaonica

socijalisticke zgrade.:bljak:

vaci
24.02.2005., 08:49
NoWa kaže:
zbog odvratnih starih zgrada?
odvratnih cesta punih rupa?
prometne nepovezanosti?

bus ide svakih 10 min a iz dugava svakih 20
šta se tiče ceste samo se spusti malo do rudeša, blizu ti je :zubo: kombinacija brda i mejaša

NoWa kaže:

novi zagreb=spavaonica

socijalisticke zgrade.:bljak:

Ok, kajza ima sve nove zgrade (koje BTW izgledaju :cerek: , nisam mogla virovat), savski gaj – remetinec isto dosta novogradnji, središće par slatkih zgrada

NoWa
24.02.2005., 09:07
vaci kaže:
Ok, kajza ima sve nove zgrade
hmm..a zasto moj dragi onda zivi u staroj:confused:
ulice su sve polu-asfaltirane, tako da je blato svakodnevna pojava.

i da, kajzerica=china town.
svaka druga kuca "ukrašena" lampionima, a ispred njih kamioni puni trash robe.

ma ne mozes mi nac dobar kvart u novom zagrebu:D

vaci
24.02.2005., 09:12
NoWa kaže:
hmm..a zasto moj dragi onda zivi u staroj:confused:
ulice su sve polu-asfaltirane, tako da je blato svakodnevna pojava.

i da, kajzerica=china town.
svaka druga kuca "ukrašena" lampionima, a ispred njih kamioni puni trash robe.

ma ne mozes mi nac dobar kvart u novom zagrebu:D

ulice na kajzi su katastrofa!
Al ja virujem da će bit bolje sad kad se ovo sve izgradi
Kajza ima staru zgradu :misli: obišla sam je par puta, al ta mi je promakla :D

U sloboštini nisam bila otkad sam se doselila u Zg, al se mutno sićam, iz osnovnoškolskih dana da mi je bila super
Kako ona izgleda?
Kave su Dugave?

E da i pliz mi reci o Volovčici, jel istina to šta su me zaplšili s tim ciganima (kao i borovje i folnegovićevo – to ti je sve puno muslimana a hođa non stop doziva, nemaš mira :D

NoWa
24.02.2005., 09:18
vaci kaže:
ulice na kajzi su katastrofa!
Al ja virujem da će bit bolje sad kad se ovo sve izgradi
Kajza ima staru zgradu :misli: obišla sam je par puta, al ta mi je promakla :D
ima starih kuca, ne zgrada:mig:
vaci kaže:
U sloboštini nisam bila otkad sam se doselila u Zg, al se mutno sićam, iz osnovnoškolskih dana da mi je bila super
Kako ona izgleda?
Kave su Dugave?
sloboština: jos ok kad ju usporedis s ostalim kvartovima u novom zagrebu.

dugave: idu u krug:rolleyes:
zgrade nisu toliko lose.
al meni smetaju skinsi u tom kvartu i, onaj iz aviona vidljiv, grafit dinama

al imaju Mac di se da dobro pojest:top:

vaci
24.02.2005., 09:24
NoWa kaže:
ima starih kuca, ne zgrada:mig:

sloboština: jos ok kad ju usporedis s ostalim kvartovima u novom zagrebu.

dugave: idu u krug:rolleyes:
zgrade nisu toliko lose.
al meni smetaju skinsi u tom kvartu i, onaj iz aviona vidljiv, grafit dinama

al imaju Mac di se da dobro pojest:top: kuća ima, to znam ;)
al ove nove zgrade, pogotovo na južnoj obali :cerek: iako je i njima cesta još neasfaltirana :D
ja sam gledala jedan stan na III podbrežju, blizu je savskog mosta (blizu je i vlaka :D ) i samo da ima čiste papire odmah bi ga uzela

u Mac ne jedem, osim u teškoj nuždi (ništa drugo ne radi a ja umirem od gladi isl)

uhu
24.02.2005., 17:42
Dugave
Vaci, autobus iz Dugava ne ide svakih 20 minuta, možda si išla na onaj koji vozi od Dugava prema Črnomercu. Linija 220 od Dugava do želj. kolodvora ide svakih 5-10 minuta (ne znam baš precizno u minutu ali možeš provjeriti kod ZET-a). Većina naselja je, koliko znam, izgrađena 80-ih a nove zgrade rade se na istočnom dijelu naselja.
Točno je da naselje "ide u krug", odnosno da je formirano oko glavne prometnice a u sredini naselja se nalazi velika zelena površina sa školom, vrtićem i igralištem (ovo te vjerojatno baš i ne zanima jer nemaš klince). Naselje je infrastrukturno sređeno (trgovine, ljekarne, ambulanta...), makar što se tiče onog dijela u kojem su stambene zgrade a onaj sa privatnim kućama je tako-tako.
Za ovih osam godina koliko sam u Dugavama nisam vidio skinjare, ali to što ih ja nisam vidio ne znači da i ne postoje.

vaci
25.02.2005., 07:25
Pa u principu me najviše zanima povezanost jer sam u ZGu još uvik bez auta i tako će bit do daljenjeg :zubo:
Momak mi je živio u Dugavam al kad je bio dite i on kaže da je njemu to bus-tram bilo za ispalit :D

Svakako, bilo bi najidealnije kad bi radila negdi na glavnom kolodvoru, šta je moguće, daj Bože :moli: :Pop:

Ako slučajno znaš di su te nove zgrade u Sarajevskoj kraj amadeusa daj pliz napiši nešto (npr. koliko su blizu Jakuševca) iako mislim da ću za vikend kliznit dole da i sama vidim ;)

E da, i ona ulica Havidićeva, jel tu prolazi blizu bus ili :misli:

Za kvart mi u biti masu znači da tu imam stvari tipa dobar dućan (npr. Konzum, kad već nema Keruma ni Tommya :D) dobru pekarnu i poštu
trafika koja radi bar do 22 sata isto poželjna ;)

Al koliko se god trudila i prisiljavala i koliko god u Dubravi imam najbolji izbor stanova, nemogu Dubravu progutat, al ono nikako. Prije Sesvete :cool:

uhu
25.02.2005., 09:34
Vaci napisao sam ti odgovor u PM-u.

vaci
25.02.2005., 12:14
young.but.dead kaže:
dubrava je beverly hills za novi zagreb

ja radim u dubravi i stvrano mi je :flop:

i još mi je 3 dana jahanja od bio čega di želim ić

vaci
25.02.2005., 12:37
s3v3n kaže:
vaci još jednom pokazuješ svoju poznatu stupidnost
ako ti toliko ide na ***** dubrava,odjebi u troskoku,kvart je potpuno legitiman,sa najmanjom stopom kriminala,prometno dobro povezan......

fak of, ovde radim a ne živim
nisam rekla da nije legitiman niti sam spominjala stopu ikakvog kriminala :confused:
dubrava mi nije draga zbog toga jer mi izgleda očajno (radim na početku dubrave) jer su ljudi koje srećem u kafiću tragedija a o prodavačicama u dućanu neću ni govorit

ne sviđa mi se jer kuće iza zgrada uz cestu imaju sunca samo kad je podne, a možda ni tad

stoga, ako kažem da mi se ne sviđa to je samo moje osobno mišljene, stoga otcupkaj sam:B

vaci
25.02.2005., 12:40
Legion kaže:

btw, ovo ti ništa nije značilo?
taj dio nisi svatija osobno :rolleyes:

il jednostavno nisi ima šta radit pa si iša napist koji post :p

vaci
25.02.2005., 12:46
young.but.dead kaže:
odi jos kilometar istocno - naselje ze zove poljanice (isto spada pod dubravu), po meni najbolje mjesto za kupit stan u zagrebu (osim hegedušićeve i jedne zgrade koja ce se uskoro pocet gradit u remetama :kava: )

sasvim moguće, znam curu koja je godinu dana tražila stan i kupila ga nakraju na poljanicama.
kažem, ovaj dio dubrave od okretišta dole do pošte kraj benzinske mi je :flop:

šta se tiče ostalih tvojih lokacija, koliko god ti vučeš istočno, toliko ja zapadno :D

npr. prečko :zubo:

vaci
25.02.2005., 12:55
young.but.dead kaže:
prečko je dalje od centra nego dubrava - za koju se zalis da ti je predaleko.... :rolleyes:

a sta fali poljanicama?

Centar mi nije cilj – nisam ga ni navela, rekla sam od bilo čega di želim ić (ili sam rekla idem :misli: )
Dakle osim šta mi je posa trenutno na 50 min vožnje od doma :rolleyes: ostatak života događa mi se južno od Vukovarske ;)
U centar ne idem, kavu pijem na Jarunu ili u kvartu, a kupujem u importaneu :D

poljanice - neam pojma nisam nikad tamo bila
a s obzirom na već navedeno, e to mi je stvarno preeedaleko

vaci
25.02.2005., 12:57
s3v3n kaže:
nemoj se ni trudit, vidiš da joj mozak funkcionira na parne minute

ah, nismo svi ko ti :B

:rolleyes:

vaci
25.02.2005., 12:59
s3v3n kaže:
gle,vjerujem da si na neku foru uspjela naučit napamet put do posla no nije kvart samo što ti vidiš,a sigurno ima više sunca i parkova od novog zagreba
:rolleyes:

:misli: ok, onda mi reci - dakle od okretišta do rome di da nađem park.
možeš produžit i još tramvajsku stanicu naprid

vaci
25.02.2005., 13:06
young.but.dead kaže:
onda tako reci a nemoj laprdat da dubrava ne valja kad nisi ni bila tamo

MENI ne valja
poštuje li ovde netko subjektivno mišljenje :misli:
:confused:
tebi ne valja novi zagreb - ok

Svatko ima svoje prioritete i svoje zahtjeve u vezi kvarta, stana šta li već
Netko voli živit u centru, netko u predgrađu, netko u kući, netko u zgradi

Imaš topic o dugom selu di ga jedni veličaju drugi tamo ne bi ni za živu glavu, već bi ostali u Zgu

Stoga, ako meni ne valja, ako mi se ne sviđa to šta vidim, nije da želim nikoga napast
Jer ja sam živila na u splitu kmanu – a ti kažeš da ti je išlo podvalit :D pa ok

vaci
25.02.2005., 13:07
s3v3n kaže:
imaš novi parking, asfaltiran nedavno preko puta zagrebačke banke
zatim imaš na okretištu ogorman parking......
moš stat di hoćeš

park :confused:
ko spominje parking, neam ja auto :D

vaci
25.02.2005., 13:14
young.but.dead kaže:
nowa i nostalgičar su rekli da ne valja :kava:

:zubo: pitaj spinna
ako znaš ulicu na kmanu, ja ću ti reć šta valja, nowa i nostalgičar ga ionako zaobilaze (jer istina bog nemaju zašto uopće ni ulazit u taj kvart) :zubo:

BTW, moram priznat da je na moja razmišljanja u Zgu utjecao i moj dragi, fetivi purgerčić ;) rođen na Maksimiru a odrastao u N.zagrebu :D

vaci
25.02.2005., 13:25
young.but.dead kaže:
odustao sam od kmana, a ovaj tvoj dragi je prešao s konja na magarca.....

tako mu je bilo lakše
i kaže da se ne bi nikad vratio živit u maksimir zbog gužve, nedostatka parkinga i još je on tu nabraja, ja sam se nešto zagledala u TV pa.. :D
a mi smo ljudi koji vučemo južnije ;)

vaci
25.02.2005., 13:29
s3v3n kaže:
stavila si park.
to bi svako normalan shvatio ko parking
a parkova stvarno ima ko dreka
pa na samim poljanicama ima 5 parkova

ok, da zaključimo ovu glupu rapsravu
1) meni je park - park
2) dubrava mi se ne sviđa zbog pozicije (ne volim rubove :D)i odvratno izgrađenog početka (jer u ostatak ne zalazim), gora je 5 puta od Kmana :zubo:
3) ljudi na koje sam nailazila mi se nisu svidili , al ne smatram da su svi ovde takvi (nisu baš svi imoćani :D)

daklem, nemam predrasude u vezi ljudi ni sl, jednostavno mi se naizgled kvart ne sviđa

vaci
25.02.2005., 13:57
s3v3n kaže:
dakle zaključak je ovi:

tebi je dubrava šugava jer je nisi vidla a ljudi su ti odvratni jer su imoćani :rolleyes:
takvi nam trebaju,povedi još familije kad budeš opet dolazila

ne zaključak je da si ti faca ;) koja ima svoje mišljenje (al ne i smisla za humor) i sačuvaj me bože ako netko ima drugačije :rolleyes:
a ja jesam imoćanka ;) :top:

Gospon Pes
25.02.2005., 19:22
Ahil kaže:
Sesvete- Perspektivni gradić prepun mladih ljudi. Infrastruktura bolje riješena od večine zagrebačkih naselja.

:cerek::cerek::cerek:

A imaju i mene. :D

foka
25.02.2005., 19:51
a nitko cvjetno ne spominje... :tuzni: pa ipak smo mi kvart s najvise registriranih ovisnika. dosta skinsa. a i studentski dom imamo. ah.

Mrtva mrkva
25.02.2005., 19:56
foka kaže:
a nitko cvjetno ne spominje... :tuzni: pa ipak smo mi kvart s najvise registriranih ovisnika. dosta skinsa. a i studentski dom imamo. ah. To mi je najdrazi kvart u Zagrebu. Studenti (Dalmatinci), narkomani i blizina obale (Save, doduse). Nije ni cudo da se osjecam ka doma :cerek:

E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave :cerek:

I to netko ide usporedjivat s Dubravom? :horor: :flop:

NoWa
25.02.2005., 20:18
Mrtva_mrkva kaže:
To mi je najdrazi kvart u Zagrebu. Studenti (Dalmatinci), narkomani i blizina obale (Save, doduse). Nije ni cudo da se osjecam ka doma :cerek:
meni je isto cvjetno zakon:top:
posebno onaj dio s privatnim kucama. blizu grada, a tiho nekako. i bocarski je blizu:)

Mrtva_mrkva kaže:
E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave :cerek: e tu se ne slažemo. aj bar u necemu:zubo:

meni je NZ zivo smece. to za travno i najbolja 3 miseca ..sigurno postoji neki drugi razlog zasto su ti bila najbolja:mig:

mobyXXL
25.02.2005., 20:26
Mrtva_mrkva kaže:

E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave :cerek:

I to netko ide usporedjivat s Dubravom? :horor: :flop:

jebeš Dugave, jebeš Travno i sva ta sranja prek save. Dubrava je zakon :B :rozi:

mobyXXL
25.02.2005., 20:27
young.but.dead kaže:
dubrava je beverly hills za novi zagreb

:s :s :s :s :s :D

Mrtva mrkva
25.02.2005., 20:50
NoWa kaže:
meni je NZ zivo smece. to za travno i najbolja 3 miseca ..sigurno postoji neki drugi razlog zasto su ti bila najbolja:mig: Ma nema, viruj mi. Ekipa je ludilo, ljudi uglavnom nasih godina (Travno je gradjeno '76 i useljavali su ga uglavnom mladi obrazovani ljudi s djecom). Oko 5000 stanovnika, svi se znaju, isli su skupa u vrtic ili u osnovnu. Mamutica je super, pogotovo ona "manja" (ona koja nije na cesti) i ako ubodes dvostrano orijentiran stan s pogledom na park i na plato, na konju si. Stanovi su svijetli i prozracni, prozori po citavoj fasadi. Toplana je divna stvar, cilu zimu hodas u kratkim rukavima i nema frke da ce ti nestat tople vode. Ducan ti je u ulazu. Bus ti je isto tako pred vratima. Pizzerija isto. Pekara takodjer. Kafic. Do svega mozes doc u papucama. Do grada mi je tribalo manje vrimena javnim prijevozom nego odavde (Kvatric). Osim toga, milijun puta mi se dogodilo da sritnem nekog poznatog tko bi me odbacija autom. Da se vratim na mamuticu, ekipu i papuce. Ista vecer, ista zgrada, milijun opcija. Os do stana na trecem katu na palacinke, oces pricuvat susjedinu razmazenu djecu, oces na 14 kat na pijanku ili ces ostat doma solo ucit. Malo je daleko za povratke doma iz ludih nocnih izlazaka, ali za sve ostalo cista petica. :top:

mobyXXL kaže:
jebeš Dugave, jebeš Travno i sva ta sranja prek save. Dubrava je zakon :B :rozi: Kad vidim da je tebi dobro u Dubravi, vise nimalo ne sumnjam u svoj ukus :zubo:

Mrtva mrkva
25.02.2005., 22:31
young.but.dead kaže:
gle i sama kazes da si se dovukla tu tek nedavno tako da se necu ni upustat u raspravu s tobom koji kvart je kakav :rolleyes: Pomijesao si me s vaci. Ja sam ovdje sedam godina.

Mrtva mrkva
25.02.2005., 22:38
young.but.dead kaže:
i daj mi sad objektivan razlog zasto je travno bolje od poljanica!? jedini razlog moze bit da je blize centru - osim toga apsolutno nista Vidi sreco, naslov topica je misljenja i predrasude, a ne objektivni razlozi. Prema mom misljenju je Travno bolji i ljepsi kvart. :p

I sasvim lijepo sam ti napisala zasto mi se svidja.

Mrtva mrkva
25.02.2005., 22:49
Moram li zivjeti bas u svakom kvartu u Zagrebu da bih pobila sve predrasude koje imam? ;)

Evo ovako, Dubrava mi je ruzna. Zaista mi je ruzna. Beton, ona uzasna Avenija Dubrava koja je presijeca na pola, one potleusice iza preglomaznih zgrada na sjeveru... priznajem da ne znam nista o kvaliteti zivota tamo, ali izgledom mi se ne svidja. Nikako. I ima premalo svjetla za moj ukus, a ja sam ti Dalmatinka i meni treba puuuunoooo sunca. I daleko mi je, a to nije zanemarivo. Mozda je, kako kazes, blize centru nego Precko, ali zapadni dio grada mi je ljepsi i zanimljiviji.

A sad mi reci koliko si godina ti zivio u Travnom da ga mozes tako sigurno proglasiti losijim kvartom od Dubrave? Je li tvoje misljenje rezultat subjektivnog iskustva ili predrasude? :kava:

Mrtva mrkva
25.02.2005., 23:23
young.but.dead kaže:
ne al moras ih bar vidjet iz prve ruke i to više puta Vidjela. Bila tamo mali milijun puta. Znam ti ih i nacrtat. :p

koje potleusice? normalne kuce
donja dubrava je u kurcu - to je istina Pa prema onim kineskim zidovima od zgrada, svaka "normalna" kuca izgleda nakaradno.

A ako pricamo o onim dijelovima gdje su nizovi, to me previse podsjeca na americka predgradja. Ruzno i dosadno. :kava.

daj mi molim te ovo objasni??? na koju foru dubrava ima manje sunca od novog zagreba? imaju ga potpuno jednako Nema. Dubrava je orijentirana na sjever ili na cestu na jug (pricamo o sjevernoj, ne o juznoj, zar ne?). Dugave imaju ogromaaan park prema jugu. Travno ima ogromnu livadu u centru. Drugacija je tipologija izgradnje. Jednostavno, ima vise svjetla.

imas tramvaj direktno do centra, 20ak minuta maximalno + puno manje guzve prema centru nego sa zapada Ma mozes mislit, 20 minuta :rofl: Toliko mi treba tim istim tramvajem od Kvatrica do centra :rofl:

nisam zivio nikad ni u travnom ni u dubravi al sam u oboma bio bar 50 puta A jaki su ti argumenti. Moras priznat da sam ja u prednosti, ipak sam zivila u jednom od tih kvartova. :B

foka
25.02.2005., 23:40
NoWa kaže:
i bocarski je blizu:)
a zakaj te to veseli? :misli: stvarno me zanima. meni bocarski bio super kad sam bila mala, pa smo se igrali na svim onim igrackama, a poslije isli unutra piti vodu. ali sad kad sam starija te stvari malo gube na tezini... pa zasto? :baffled:
inace, bas je lijepo da jos netko voli cvjetno, osim nas sretnika koji tu zivimo :cerek:

Mrtva mrkva
26.02.2005., 00:11
young.but.dead kaže:
zato si i subjektivna i sve sto kazes nije vise meritorno - ja kao nepristran mogu dat objektivno misljenje a to je da su poljanice osim udaljenosti od centra po svim drugim mjerilima (izgled naselja, skole, ducani, struktura stanovnistva, parkovi, uređenost, parking...) bolje od travnog E, a ja mogu dat objektivno misljenje jer mi je to struka :p :amen:

Ma dobro, da te ne ostavim bez odgovora... osim sto mi je ruzna i siva i sto to mozes strpati u subjektivno misljenje... ona je i dosadna, monotona, cisto vizualno gledano... nema dovoljno dominantnih referentnih tocaka u prostoru koje bi ga ucinile zanimljivijim i dinamicnijim... nema jasnih granica same Dubrave kao cetvrti, dok su razgranicenja njenih "podcetvrti" nespretno rijesena... nema jasno definiran centar naselja, elementi koji bi trebali pripadati centru porazbacani su po prostoru bez ikakvog logicnog smisla i stoga je u orijentacijskom smislu tesko citljiva, ne konta se gdje je skola, gdje vrtic, gdje crkva, gdje trznica, a gdje sportski tereni i zasto je sve tamo gdje je. Arhitektura je koma, ne znam jesu li mi gore oni visestambeni sivi mastodonti ili one potleusice od kojih je velik broj radjen po sistemu sam svoj majstor. Uvijek se nadivim inventivnosti naseg puka. Prometno rjesenje je takvo da ima previse prilaznih cesta. Avenija Dubrava je po svom karakteru gotovo nehumana.

I sve skupa nema sharma kao sto ga imaju npr radnicka naselja Tresnjevka i Trnje ili zaokruzene cjeline planskih naselja kao sto su to neki NZ kvartovi... i da, ljudi su bezveze :D

Osim Spajka http://uchee.net/temp/dukatt.gif :zubo:

p.s. E, da, i Poljanice ne izgledaju nista bolje od Malesnice, a stvarno su Bogu iza nogu :)

Mrtva mrkva
26.02.2005., 00:13
foka kaže:
a zakaj te to veseli? :misli: stvarno me zanima. meni bocarski bio super kad sam bila mala, pa smo se igrali na svim onim igrackama, a poslije isli unutra piti vodu. ali sad kad sam starija te stvari malo gube na tezini... pa zasto? :baffled:
inace, bas je lijepo da jos netko voli cvjetno, osim nas sretnika koji tu zivimo :cerek: Meni su i sad super sve one igracke, onaj park ispred je jako lijepo uredjen i super mi je nasip i vriska djece i sve :cerek:

Dunj@
26.02.2005., 11:15
Gospon Pes kaže:
:cerek::cerek::cerek:

A imaju i mene. :D

Znači li to da si se vratila u zavičaj? :p

Mrtva mrkva
26.02.2005., 17:48
s3v3n kaže:
nećeš puno zaradit ako ti je to struka
do sad nisi rekla niti jedan ISTINIT argument po kojem je travno bolje od poljanica Glupane, ono sa strukom je zajebancija u smislu "zato jer ja tako kazem" :rolleyes:

Cijela rasprava oko toga je idiotska. Meni je Travno bolje od Poljanica. Nekome drugome nije. Ja preferiram zivjeti u stanu, a netko u kuci, i nitko me nece uvjeriti da je kuca bolja od stana. Zivjela sam i u jednom i u drugom i mogu rec sto je meni bolje i sto vise volim. Isto tako preferiram centar od predgradja. Netko vise voli predgrade, sumu u blizini, vrt, miram zivot; ja patim za centrom, uzurbanim ulicama i gradskom vrevom.

Meni je Travno bolje od Poljanica!

Ako imas problema s tim, ubij se. Na Poljanicama, po mogucnosti :kava:

I molim te, daj mi jedan ISTINIT :rolleyes: argument po kojem su Poljanice bolje od Travnog.

dukat
26.02.2005., 18:09
Poljanice su prepune zgrada. :confused:

Znam to jer mi je preko puta? Zato, Mrkvo, ne strahuj, ima i tu zgrada. :D

Mrtva mrkva
26.02.2005., 19:38
dukat kaže:
Poljanice su prepune zgrada. :confused:

Znam to jer mi je preko puta? Zato, Mrkvo, ne strahuj, ima i tu zgrada. :D Znam za Poljanice... u postu sam se referirala na cijelu Dubravu (pisan je u 1 i 10 pa sorry ako je to nerazumljivo, bilo je i meni kad sam ga jutros pogledala).

Na same Poljanice se odnosi samo zadnja recenica.

Mrtva mrkva
26.02.2005., 19:39
s3v3n kaže:
istinit = novi su kvart, vrlo kvaliteno sagrađen sa odličnom infrastrukturom i lokacijom Kojom odlicnom lokacijom? Blizina centra Sesveta? :rofl:

Sto se mog humora tice, tko ti je kriv sto si glup. :p

Gospon Pes
27.02.2005., 07:53
Dunj@ kaže:
Znači li to da si se vratila u zavičaj? :p
Ne, al sam tam prijavljena. :rofl:

Mrkva, kaj ti imas protiv centra Sesveta? Ha? HA? http://www.my-smileys.de/smileys2/mad_3.gif
Hoces da te narezem na ploske?

Mrtva mrkva
27.02.2005., 12:12
Gospon Pes kaže:
Mrkva, kaj ti imas protiv centra Sesveta? Ha? HA? http://www.my-smileys.de/smileys2/mad_3.gif
Hoces da te narezem na ploske? Ja?! Protiv Sesveta?! :treptrep: :angeleye: :D

Mrtva mrkva
27.02.2005., 18:11
s3v3n kaže:
odličnom lokacijom u gradu,jer do centra mi treba 20 minuta tramvajem Totalno seres, jer od Trga do Kvatrica treba 15 minuta tramvajem. To bi znacilo da od Kvatrica do Poljanica treba samo pet, a ta tvrdnja je blago apsurdna :rofl:

A sto se moje provincijalnosti tice, moja familija vec 700 godina hoda poplocanim ulicama jednog grada i tu me zaista nemas po cemu prozivati. Poljanicaninu :B

vaci
27.02.2005., 19:24
Mrtva_mrkva kaže:
Glupane, ono sa strukom je zajebancija u smislu "zato jer ja tako kazem" :rolleyes:

Cijela rasprava oko toga je idiotska. Meni je Travno bolje od Poljanica. Nekome drugome nije. Ja preferiram zivjeti u stanu, a netko u kuci, i nitko me nece uvjeriti da je kuca bolja od stana. Zivjela sam i u jednom i u drugom i mogu rec sto je meni bolje i sto vise volim. Isto tako preferiram centar od predgradja. Netko vise voli predgrade, sumu u blizini, vrt, miram zivot; ja patim za centrom, uzurbanim ulicama i gradskom vrevom.

Meni je Travno bolje od Poljanica!

Ako imas problema s tim, ubij se. Na Poljanicama, po mogucnosti :kava:

I molim te, daj mi jedan ISTINIT :rolleyes: argument po kojem su Poljanice bolje od Travnog.

ah mrkva ne moraš se trudit :kava:
njemu je bilo kakvo mišljenje koje se ne poklapa s njegovim pogrešno, on je uvik u pravu a ravne njive se nasuprot kmana :rolleyes:

mobyXXL
27.02.2005., 19:30
Mrtva_mrkva kaže:
Totalno seres, jer od Trga do Kvatrica treba 15 minuta tramvajem. To bi znacilo da od Kvatrica do Poljanica treba samo pet, a ta tvrdnja je blago apsurdna :rofl:

A sto se moje provincijalnosti tice, moja familija vec 700 godina hoda poplocanim ulicama jednog grada i tu me zaista nemas po cemu prozivati. Poljanicaninu :B

pa jesi ti ikad bila uopće u Zagrebu a kamoli vozila se tramvajem do Poljanica :rolleyes: Sereš li ga sereš. Dobro netreba 20 min, treba malo više, al do Kvatrića od Trga NEMA 15 minuta osim ak je zastoj :rolleyes: I u to tvoje travno u koje si se doselila iz svog malog gradića ni ne vozi tramvaj nego ide bus koji vozi svakih 15 minuta, :rolleyes: Pa jebemu od Travnog je bolji i BUkovac i Markuševec koji isto nemaju bus :rolleyes:

Pih travno... komunistička blokovska gradnja sa mamuticom (:bljak: :bljak: ) i "parkovima" gdje dnevno seru deseci cucaka :bljak:

Mrtva mrkva
27.02.2005., 19:38
Da si pazljivije citao thread procitao bi da ne zivim u Travnom :B

Od Kvatrica do Trga treba desetak minuta i kad nije zastoj (barem na tom potezu je uvijek guzva osim po noci). Od Kvatrica do Draskoviceve 15 minuta kad je zastoj.

mobyXXL
27.02.2005., 20:00
hahahahaha

pa bar je prek ona tri mosta prek save uvijek faking gužva. Pol sata od Travnog do Glavnog kolodvora garant. A da ne pričam kak je onima kaj idu autom prek mosta mladosti --> Držićeva --> Centar :rofl: To je tragikomedija :rofl:

Mrtva mrkva
27.02.2005., 20:05
Dosadni ste vise. Ja bih radije zivjela u Travnom nego u Dubravi. Meni je Travno bolji i drazi kvart od Dubrave. I amen.

:amen:

Mrtva mrkva
27.02.2005., 20:08
young.but.dead kaže:
bolje bit dosadan nego glup :kava: Bolje bit glup nego primitivna seljacina iz Dubrave :kava:

Mrtva mrkva
27.02.2005., 20:16
Po nicemu nije bolji :p

A ovo gore se tako i tako ne moze odnosit na mene. Ja ne zivim u Travnom :raspa:

Bundy
27.02.2005., 22:05
Sesvete metropola.

Razlozi:

-najzeleniji kvart
-imamo svoju upravu, ne trebam po sve u centar
-najmlađa populacija
-perspektivno

vaci
28.02.2005., 08:48
A da se vratimo on topic?

uz poštivanje tuđih mišljenja

s obzirom da ja nisam dugo u ZGu, mišljenja o kvartu stvaram na način da mi se kvart ili vizualno sviđa ili ne
kad sam vidila borovje meni su te zgrade bie baš slatke :cerek: al su mi rekli da je zbog blizine đamije tamo ful muslimana?
jel to istina

vaci
28.02.2005., 10:41
s3v3n kaže:
joj vaci daj ne seri,nemoj se uzbuđivat da se ne ugušiš smogom
meni je samo bitno da jadna mrkva ne bude u zabludi jer vidim da piše gluposti
meni je ok mišljenje da joj je neki kvart draži od nekog drugog,al bolji ne može biti zbog objektivnih razloga

ovisno o tome koji su to razlozi šta jedan kvart čini boljim od drugog.

parkovi (ne parking mjesta :zubo: ), zelenilo, male zgrade, tržnica, tramvaj, blizina centra

recimo meni blizina centra nije potrebna, ni parking mjesto jer nemam auto
jednako tako nekog zaboli ona stvar jel tram vozi njemu do kvarta kad on ionako ima auto

u dubravi sam, pa sad kad se ugušim smogom pobijem sve tvoje argumente :B

Mrtva mrkva
28.02.2005., 10:58
s3v3n kaže:
kao drugo od kojeg trga do kvatrića treba 15 minuta, jesi se ti ikad vozila tramvajem il to natucaš gluposti koje ti je neki rođak nasro kad je prije 25 godina bio u zagrebu Sedam godina zivim na Kvatricu i valjda znam koliko mi treba tramvajem do grada. Poklopi se usima, ocito je da si ti taj koji nema pojma o cemu prica.

A mojoj provincijalnosti jedna seljacina sto si kao ti zaista nije kompetentna prigovarati. :p

NoWa
28.02.2005., 19:02
Mrtva_mrkva kaže:
Sedam godina zivim na Kvatricu i valjda znam koliko mi treba tramvajem do grada. Poklopi se usima, ocito je da si ti taj koji nema pojma o cemu prica.

A mojoj provincijalnosti jedna seljacina sto si kao ti zaista nije kompetentna prigovarati. :p
i ja bi ga stavila na ignore, al glupost me zabavlja:mig:

dukat
28.02.2005., 19:09
Meni treba oko 30 (35 s hodom do stanice) minuta do Trga. Od Kvatrića stvarno ovisi, ali mi treba max. 10 minuta. Idem u grad svaki dan.

Najviše ovisi o danu, vremenu i o tome kakva je gužva u Vlaškoj. Ali rijetko je kad to 15 minuta.

Pazi, u grad idem svaki dan, već 5 godina, pa valjda znam. :D

mobyXXL
28.02.2005., 19:16
s3v3n kaže:
ovo ti je najbolji argument do sad :top:

:lol: :lol: :lol:

mobyXXL
28.02.2005., 19:19
Mrtva_mrkva kaže:
Sedam godina zivim na Kvatricu i valjda znam koliko mi treba tramvajem do grada. Poklopi se usima, ocito je da si ti taj koji nema pojma o cemu prica.

kvatrić - trg

prva stanica - Vlaška (crkva)

druga stanica - Vlaška Importanne

treća - Draškovićeva

četvrta - Trg

pa di tu treba 15 minuta :lol:

daj molim te, zapitaj se dal uopće znaš di je kvatrić a di trg ili si možda mislila na neki drugi trg? Možda Britanac :confused: :lol:

preporuka: kupi si kartu grada i nauči je napamet, a dotle ne spamaj kad nemaš pojma :B

mobyXXL
28.02.2005., 19:21
dukat kaže:

Pazi, u grad idem svaki dan, već 5 godina, pa valjda znam. :D

al pazi šargarep... ovaj mrkva ide već pol godine tom rutom i već zna Zagreb bolje nego ja koji sam tu rođen :lol:

ono - dvajst minuta Trg-Kvatrić, pa Malešnica i Travno elitni kvartovi... :lol:

morat ću te bisere u sig stavit :lol:

Mrtva mrkva
28.02.2005., 19:22
mobyXXL kaže:
preporuka: kupi si kartu grada i nauči je napamet, a dotle ne spamaj kad nemaš pojma :B Kartu grada znam nacrtat. Sa svim glavnim prometnicama i cvoristima. Sigurno bolje nego ti. :p :p :p

I nisam ja kriva sto su na toj jadnoj Vlaskoj tolike guzve da covjeku treba vise vremena tramvajem nego pjeske. To ste krivi vi dotepenci iz Dubrave :p

NoWa
28.02.2005., 19:23
mobyXXL kaže:
kvatrić - trg

prva stanica - Vlaška (crkva)

druga stanica - Vlaška Importanne

treća - Draškovićeva

četvrta - Trg

pa di tu treba 15 minuta :lol:

daj molim te, zapitaj se dal uopće znaš di je kvatrić a di trg ili si možda mislila na neki drugi trg? Možda Britanac :confused: :lol:

preporuka: kupi si kartu grada i nauči je napamet, a dotle ne spamaj kad nemaš pojma :B
nije isto voziti se tramvajem kad je guzva i kad je nema.
nekad ti treba vjerojatno pola sata, a nekad 10 minuta. jel tako:mig:

Mrtva mrkva
28.02.2005., 19:24
mobyXXL kaže:
al pazi šargarep... ovaj mrkva ide već pol godine tom rutom i već zna Zagreb bolje nego ja koji sam tu rođen :lol:

ono - dvajst minuta Trg-Kvatrić, pa Malešnica i Travno elitni kvartovi... :lol: Jebe tebe malo to citanje, ha?

Sedam godina, ne pola. 10-15 minuta, ne dvadeset.

Sigurno mislis i da imas kitu od 20 cm, a kad ono kurcic od 9. :p

A Travno i Malesnicu nisam prozvala elitnim kvartovima, vec sam rekla da se Malesnica ni po cemu ne razlikuje od Poljanica, a Travno mi je ugodnije za zivjet. Meni osobno.

funkster
28.02.2005., 19:25
E meni se ne da citat pa ako postoji koja dobra dusa da mi kaze oko cega se vi svadate? Vidim Kvatric - Trg koliko treba tramvajem? Dubrava vs. Travno?

Mrtva mrkva
28.02.2005., 19:29
Ma nista, kuzis, pokusavaju me uvjerit da je Dubrava super i da je blizu, a blize je Bijelovar od Poljanica. :D

NoWa
28.02.2005., 19:31
Mrtva_mrkva kaže:
pokusavaju me uvjerit da je Dubrava super i da je blizu,
dubrava je super...NIKAd:D
pa ni tad.

dukat
28.02.2005., 19:31
Mrtva_mrkva kaže:
Ma nista, kuzis, pokusavaju me uvjerit da je Dubrava super i da je blizu, a blize je Bijelovar od Poljanica. :D

Oprosti, ali ti si rekla koliko znaš o Dubravi kada si rekla da od Retkovca do Poljanica treba 10 minuta :mig:

Ljudi, ne odgovarajte na prozirne SpliCke provokacije :kava:

funkster
28.02.2005., 19:32
Mrtva_mrkva kaže:

Ja ne znam di su Poljanice, al i Travno i Dubrava su mi osobno sranje. Travno mi je prihvatljivije zbog nekih predrasuda.
Mah, Bijelovar rulz :amen:
Odoh ja na Spljit provocirat :D

Mrtva mrkva
dukat kaže:
Oprosti, ali ti si rekla koliko znaš o Dubravi kada si rekla da od Retkovca do Poljanica treba 10 minuta :mig: Rekoh da je u tih 10 minuta ukljuceno i ciscenje cipele od govna od psa u koje ugazis po putu. Taj dio si namjerno zaboravio, a? :azdaja:

mobyXXL
Mrtva_mrkva kaže:
Jebe tebe malo to citanje, ha?

Sedam godina, ne pola. 10-15 minuta, ne dvadeset.

Sigurno mislis i da imas kitu od 20 cm, a kad ono kurcic od 9. :p

A Travno i Malesnicu nisam prozvala elitnim kvartovima, vec sam rekla da se Malesnica ni po cemu ne razlikuje od Poljanica, a Travno mi je ugodnije za zivjet. Meni osobno.

dobro, 7 godina šalio sam se. Al fascinantno je kak nekome ni nakon 7 godina ne postaje jasno da do trga treba 7-10 min. I nemoj mi se izmotavat sa 10-15 minuta kad si prvo rekla 20 pa 15 pa sad ovo :D

Ne brini se za mog najboljeg prijatelja draga; da si ga vidla umrla bi od straha

Oke, al da je Malešnica bolja od Poljanica neznam baš. Njihov bus (146) ide svakih 20 min što je :flop: dok su poljanice ipak urbani kvart s tramvajem :p A ja ih ne branim jer btw ne živim tamo :p

mobyXXL
28.02.2005., 19:34
BTW za edukaciju

www.studio-bregant.hr

www.moj-zagreb.com

pa si gledaj malo kartu metropole i udaljenosti do centra :rolleyes:

dukat
28.02.2005., 19:34
Mrtva_mrkva kaže:
Rekoh da je u tih 10 minuta ukljuceno i ciscenje cipele od govna od psa u koje ugazis po putu. Taj dio si namjerno zaboravio, a? :azdaja:

Mogla si uključiti i izbjegavanje meteora koji padaju samo na tom putu.

Mrtva mrkva
28.02.2005., 19:43
mobyXXL kaže:
do trga treba 7-10 min. Teoretski da, ali u praksi ne jer je uvijek guzva. Svojih 7-10 minuta mozes okacit macku o rep.

I daj mi reci vec jednom gdje ti zivis tako da znam je li se vozis svaki dan na toj relaciji ili lupas bezveze.

mobyXXL
28.02.2005., 19:50
Mrtva_mrkva kaže:
Teoretski da, ali u praksi ne jer je uvijek guzva. Svojih 7-10 minuta mozes okacit macku o rep.

I daj mi reci vec jednom gdje ti zivis tako da znam je li se vozis svaki dan na toj relaciji ili lupas bezveze.

pa koda neznam :rolleyes: Godinama sam se vozio tramvajem (zadnje 2 autom) pa sam imao Dubrava (okretište) - Kvatrić 10 minuta i još 10 do Trga tramvajem. I to ujutro kad su najveće gužve. Nedjeljom je to 15 min Dubrava - Trg. Živim u sjevernom dijelu dubrave, 12 km od Trga i bus+ tramvaj do trga = 35 min.

vaci
01.03.2005., 07:25
mobyXXL kaže:

mislim da ovo baš i nije neki pokazatelj, jer sam sigurna da netko ko živi recimo 2 godine Majašima u Splitu zna mejaše bolje od mene.
To šta si ti rođeni u Zagrebu ne znači nužno da znaš neke djelove bolje od nog tko tu živi 5,6 ili 7 godina.

Nije isto kroz neki kvart proć 1 put u pola godine i živit u njemu.
I kad mi sad ovde tupe koliko oni znaju npr. o novo zagrebu ( :D) a nitko od njih nije dana živio tamo mogu samo reć :rolleyes:

stoga tražim mišljenje kvartovskih domorodaca ;)

Mrtva mrkva
01.03.2005., 09:20
s3v3n kaže:
ahahahahahaah
buahahahahahaha
pa kaj nisi ovo prije rekao :lol:
mrtva_mrkva sad vidim zašto je ovo mrtva_rasprava

10 minuta :rofl:

ako je gužva popne se to i na 11 Ta izjava je izvucena iz konteksta mog prepucavanja s dukatom preko ICQ-a. Buduci da nemas pojma o kontekstu, ajd zacepi vec jednom.

s3v3n kaže:
i vjeruj mi da sam kompetentan, vidim pogodilo te, znaš da najviše boli tamo di je rana, a očito patiš od raznoraznih kompleksa no to više ne spada pod ovu temu,i prestani vrijeđat jer nije ni meni teško napisat uvredu no uvijek mi je primarni cilj naučit seljaka nešto,pa se bezrazložno nadam da bi se i ti mogla upristojit Ne znas sto bi napisao pa si poceo vrijedjat? Te ocitosti su vidljive samo tebi... :p

vaci
01.03.2005., 13:53
s3v3n kaže:
al kak ne kužiš, ona je seljanka iz provinicije stigla,

zar ti nisi napisao na jednom mjestu "moje ravne njive"
đizs, mislim da je u tom slučaju ona za tebe visočanstvo :top:

mobyXXL
01.03.2005., 19:17
s3v3n kaže:
ahahahahahaah
buahahahahahaha
pa kaj nisi ovo prije rekao :lol:
mrtva_mrkva sad vidim zašto je ovo mrtva_rasprava

10 minuta :rofl:

ako je gužva popne se to i na 11

ma ne kuiš ti ono ona ti ide od poljanica jedanajsticom do Svetica, pa pješice na Borongaj pa onda na bus 231 za Novi Retkovec pa onda nije ni čudo da joj od Poljanica do Retkovca treba pol sata :lol: :lol:

mobyXXL
01.03.2005., 19:20
s3v3n kaže:
al kak ne kužiš, ona je seljanka iz provinicije stigla,i ona se trudi više od domorodaca jer im mora pokazat i dokazat da je bolja od njih i pametnija bez obzira otkud stigla, i zato nemoj ti njoj pametovat ;)

da, da baš si mislim ono kaj si ovaj mobi koji kua misli da zna di je Domjanićeva ili Petrova ili Kušlanova a kamoli da bi znao di je Rusanova ili Štoosova. Ma kakvi nikad tam nisam bil, neznam ni di je Maksimir :lol:

@ mrkva: ak nađeš recimo Prilesje (na području Maksimira je) plaćam ti pivu :rofl:

Mrtva mrkva
01.03.2005., 23:33
mobyXXL kaže:
@ mrkva: ak nađeš recimo Prilesje (na području Maksimira je) plaćam ti pivu :rofl: Sjeverozapadna strana? Ne bih pivu od tebe, hvala. :p

vaci
02.03.2005., 07:25
mobyXXL kaže:
da, da baš si mislim ono kaj si ovaj mobi koji kua misli da zna di je Domjanićeva ili Petrova ili Kušlanova a kamoli da bi znao di je Rusanova ili Štoosova. Ma kakvi nikad tam nisam bil, neznam ni di je Maksimir :lol:

ovo znam i ja :lux: a tu sam malo manje od 3 mjeseca ;)

vaci
02.03.2005., 08:53
s3v3n kaže:
bravo za tebe :rolleyes: Meni da jer živim u zgu kratko ;)
Kao šta bi I tebi bilo da znaš di je u stu recimo karlovačka :D s tim da si ti koliko kužim živija u split duže

mobyXXL
02.03.2005., 11:03
Mrtva_mrkva kaže:
Sjeverozapadna strana? Ne bih pivu od tebe, hvala. :p

sjeverozapadno :confused: od čega :confused: Otkad je Bukovac i Oboj sjeverozapadno u Maximiru :confused:

A kad smo kod pive... to sam samo tak napisal... Da mislim neku voditi na pivu definitivno bi se odlučio na neku malo zgodniju od tebe :p :p

Mrtva mrkva
02.03.2005., 13:33
young.but.dead kaže:
prilesje je istočna strana kvarta maximir tako da je potpuno ocito da baljezgaš bez osnove Sjeverozapadno od sume. Mislila sam da na to mislis kad kazes Maksimir. Usput, ne pise se sa x :p

mobyXXL kaže:
A kad smo kod pive... to sam samo tak napisal... Da mislim neku voditi na pivu definitivno bi se odlučio na neku malo zgodniju od tebe :p :p A vidio si me pa mozes procijenit? Sudeci prema onome sto pises na mom podforumu, bio bi sretan i kad bi dobio nosoroga. :rofl:

vaci
02.03.2005., 13:39
Mrtva_mrkva kaže:
Sudeci prema onome sto pises na mom podforumu, bio bi sretan i kad bi dobio nosoroga. :rofl:

Whatever
02.03.2005., 13:56
young.but.dead kaže:
mozda si i turbo-zgodna

Upravo tako :cerek: :klopa: :D

mobyXXL
02.03.2005., 15:00
Mrtva_mrkva kaže:
Sjeverozapadno od sume. Mislila sam da na to mislis kad kazes Maksimir. Usput, ne pise se sa x :p

A vidio si me pa mozes procijenit? Sudeci prema onome sto pises na mom podforumu, bio bi sretan i kad bi dobio nosoroga. :rofl:

Oh, napokon nakon 10 dana traganja za Prilesjem da ga nađe :lol: Jel to išlo kartom ili si morala konzultirati GPS :lol:

A nisam te vidio al kažu na Forumu da si strašno mršava i ne baš zgodna :p A po tvom podforumu ne pišem zato jer oću bilo kaj. Da hoću nosoroga birao bi tebe :lol:

Musatom
02.03.2005., 15:07
mobyXXL kaže:
A nisam te vidio al kažu na Forumu da si strašno mršava i ne baš zgodna :p A po tvom podforumu ne pišem zato jer oću bilo kaj. Da hoću nosoroga birao bi tebe :lol:

Da, definitivno nije za tebe - pije pivu, govori, nije gumena ni na napuhavanje... :mig:

GnothiSeauton
02.03.2005., 15:23
Sam ti seri mobyXXL, kenjaj, kenjaj golube pa ćeš popušit :ban: bananicu.

edit: BTW, CUT ti ne valja... ili je to ono čemu se nadaš? :lol:

Mrtva mrkva
02.03.2005., 17:15
mobyXXL kaže:
Oh, napokon nakon 10 dana traganja za Prilesjem da ga nađe :lol: Jel to išlo kartom ili si morala konzultirati GPS :lol:

A nisam te vidio al kažu na Forumu da si strašno mršava i ne baš zgodna :p Par sati je tebi 10 dana? :lol: Cini se da se ljutis sto sam tako brzo nasla Pripizdilesje :p

A sto se mog fizickog izgleda tice, ocito je da me opisivao netko tko me nije ni vidio. Mislim da u prvi plan ipak izlaze neke druge osobine ;)

mobyXXL
02.03.2005., 17:41
Mrtva_mrkva kaže:
Par sati je tebi 10 dana? :lol: Cini se da se ljutis sto sam tako brzo nasla Pripizdilesje :p

A sto se mog fizickog izgleda tice, ocito je da me opisivao netko tko me nije ni vidio. Mislim da u prvi plan ipak izlaze neke druge osobine ;)

jebate što ovdje ima "pametnih" sa hrpom predrasuda :rolleyes: U nekim kvartovima nikad bili nisu al već znaju, jer im eto neko reko kakav je taj kvart. Naravno isti takvi znaju i za sve ulice, i to bolje od mene al evo meni za utjehu meni bar netreba karta kad se vozim zagrebom :p Ja imam sve u glavi :p

Al ono... brijem da te nebi htio ni vidjet "lijepa" i "pametna" djevojko :p Evo viš musatoma i gnotija - čim su te vidli jadni odma prešli na gumene lutke :D

vaci
03.03.2005., 07:57
OK, djte ljudi, ovo je otišlo u potpunosti u pogrešnom smjeru

o mrkvinom poznavanju ZGa ni STa ne sumnjam s obzirom na njen faks ;)
o njenom fizičkom izgledu ne znam ništa al to ostavite za drugi topic

molim younga koji je otvori ovu temu da ubaci još koju predrasudu kako bi mogli o njoj raspravljat ;)
tj. vi raspravljat a ja skupljat informacije :D

vaci
03.03.2005., 08:18
ne sumnjam ja u ništa, ja sam samo dala svoje viđenje i poštujem tuđe
za tebe bi bilo dobro da probaš isto (ako si u stanju )

a mrkvu sam prozvala jer ste se nje uvatili, a kao šta sam rekla mislim da svtako najbolje zna kvart u kojem stanuje

dakle više virujem nekom tko 5 godina živi u jednom kvartu, nego onome tko 15 godina živi u nekom gradu (a u tom kvartu je bio 8 puta :rolleyes: )

vaci
03.03.2005., 08:26
ok, možemo sad dalje on topic?
ako je ikako moguće bez vrijeđanja?

ako žena voli travno a ne dubravu, to je njeno pravo
ja sam isto rekla da ne volim dubravu
možda baš zbog predrasuda
al idem idući tjedan na poljanice pa možda prominim mišljenje, al teško :D

btw, živim na knežiji i kvart mi je gadan, al da mogu ostala bi tu i ne bi selila jer mi je sve nadohvat ruke (konzum, pošta, tram do svake lokacije, jarun i najbitnije trafika 0-24 :D )
meni dosta :o

Whatever
03.03.2005., 08:38
Ok, jel treba ovdje uredovat? :zmaj: Otkad ne moderiram politiku svrbe me prsti :ban: :jelačić: :D:D

Seven, smiri se, osim tebe svi smireno pričaju. Nemoj da te otpremimo u Pakistan prije vrimena :D

E, da i moby xxl bi moga postat small... :rolleyes: :D

Whatever
03.03.2005., 08:43
s3v3n kaže:
vidiš da sam smiren

Tako triba. :Persen: :Praksiten: :apaurin: :D

vaci
03.03.2005., 09:15
Whatever kaže:
Ok, jel treba ovdje uredovat? :zmaj: Otkad ne moderiram politiku svrbe me prsti :ban: :jelačić: :D:D

Seven, smiri se, osim tebe svi smireno pričaju. Nemoj da te otpremimo u Pakistan prije vrimena :D

E, da i moby xxl bi moga postat small... :rolleyes: :D

vidiš da želim unit mir :Pop:

vaci
03.03.2005., 09:24
s3v3n kaže:
vaci što bi mi bez tebe :rolajz:

pa sasvim je jasno :Snajper:
:boks:

funkster
03.03.2005., 09:27
s3v3n kaže:
najper: ha

evo jedna predrasuda
u centru zg-a je bolje živjet nego na rubnim dijelovima grada :bljak:

Ja sad zivim u centru a do prije par mjeseci sam zivio na Trokutu. 10 puta je bolje ovdje i daj shvati da se ljudi razlikuju, nekome vise pase buka nekome mir.

Bijelovar rulz :amen:

vaci
03.03.2005., 09:28
s3v3n kaže:
najper: ha

evo jedna predrasuda
u centru zg-a je bolje živjet nego na rubnim dijelovima grada :bljak:

meni ne :o
nevolim ništa blizu centra, prva asocijacija mi je gužva, pa gužva i gužva, onda opet gužva itd.

funkster
03.03.2005., 09:58
s3v3n kaže:
naravno da se razlikuju, ja samo velim štoje bolje

Bolje po tvom ukusu.

vaci
03.03.2005., 14:39
young.but.dead kaže:
a prica se i da ima puno roma Jel na pešćenici I ferenčici ili?

vaci
03.03.2005., 14:44
young.but.dead kaže:
vaci vidim da si laik pa cu ti objasnit

kvart je pescenica, valik kvart, i onda se dijeli na dijelove - volovčica, ferenščica, borongaj.... i zato ovo tvoje pitanje nema smisla

nisam ja u tim vašim podjelama
helou!! tu sam 3 mjeseca i samo čitam kartu grada i plavi oglasnik (prodajem stan na volovčici, na ferenšćici, na pešćenici) - takvi me ljudi krivo uče!!! :D:

vaci
03.03.2005., 15:00
young.but.dead kaže:
ista stvar je i sa drugim kvartovima - imas novi zagreb koji se onda dijeli na utrine, travno, dugave...itd

vidi se da si laik pa slobodno pitaj ako te nesto zanima, al ne previse jer mi se neda odgovarat

znam n. zagreb :lux:

zapruđe, utrine, sopot, središće, kajzerica, savski gaj, trokut, travno, dugave, sloboština
još mi neki fale :misli:

al koliko mi se čini dili se n.zagreb istok i zapad
ka šta je trešnjevka jug i sjever pa tako mjesna zajednica :rolleyes: knežija spada pod gradsku četvrt trešnjevku

vaci
03.03.2005., 15:06
E da
za botinec u biti ne znam, ostalo znam (klara misliš sv.klara jel?)

e skužila sam ono o pešćenici: Borongaj Lugovi, “Bruno Bušić”, Donje Svetice, Ferenščica, Folnegovićevo naselje, Hrvatskog književnika Mile Budaka, Ivanja Reka, Kozari Bok, Kozari putevi, Peščenica, Petruševec, Resnik, Savica Šanci, Volovčica, Vukomerec i Žitnjak. :lux:

a šta ću kad ljudi svašta pišu u oglasniku :zubo:

vaci
03.03.2005., 15:12
young.but.dead kaže:
1 - botinec je juzno od remetinca - plansko naselje nesto kao trnovcica ili dubec. da sveta klara

2 - :rofl:

3- stoka

2 - potpisujem, takvo nešto nikad nisam naišla u oglasniku :D sa neta sam skinila ;)

vaci
03.03.2005., 15:18
young.but.dead kaže:
-od kud si?
- iz naselja Hrvatskog književnika Mile Budaka

mutavo do boli

vaci vidim da si ti žena od karijere i da lova uskoro nece bit problem pa ti predlazem sjevernu zonu ;)

:top:

vidimo se u gračanima :zubo:
(naime tamo mi dragi ima neku zemlju, al čekamo izmjenu GUPa :D )

vaci
07.03.2005., 12:34
ok, s obzirom da mi nitko nije tija reć zašto je novi zg velika spavaonica, morala sam se sama polomit da dođem do odgovora
dakle Novi Zagreb počeo je nicati južno od rijeke Save početkom šezdestih godina 20. stoljeća. Kao dio grada u kojem osim zgrada za stanovanje nije bilo nikakvih kulturnih ni duhovnih sadržaja ubrzo je dobio naziv "zagrebačka spavaonica".

e, al to više nije istina ;) vremena se mjenjaju, a i običaji :cool:

Ken
07.03.2005., 22:36
Evo vam jedne predrasude od seljačića iz Istre :D

Maksimir - ok, Pantovčak - elita, centar - elita
Kozari Bok - najgore

Više ne znam:D

:w :D

punk_princess
07.03.2005., 22:42
Ken kaže:
Evo vam jedne predrasude od seljačića iz Istre :D

Kozari Bok - najgore

seljacic..:D

DJanko
08.03.2005., 14:31
Ken kaže:
Kozari Bok - najgore

a što je to najgore u vezi s Kozari Bokom?

građevine? infrastruktura? ljudi? sve to?

baš me zanima što je to s Kozari Bokom, šta se to tamo dešava?

Musatom
08.03.2005., 14:40
vaci kaže:
ok, s obzirom da mi nitko nije tija reć zašto je novi zg velika spavaonica, morala sam se sama polomit da dođem do odgovora
dakle Novi Zagreb počeo je nicati južno od rijeke Save početkom šezdestih godina 20. stoljeća. Kao dio grada u kojem osim zgrada za stanovanje nije bilo nikakvih kulturnih ni duhovnih sadržaja ubrzo je dobio naziv "zagrebačka spavaonica".

e, al to više nije istina ;) vremena se mjenjaju, a i običaji :cool:

Istina sad je tamo HGSpot a i ima života po noći, recimo Fontana, Otok, Big Mamma, a nije ti daleko ni Kiss i Lampaši :rolleyes: :zubo:

Mrtva mrkva
08.03.2005., 18:59
Musatom kaže:
Istina sad je tamo HGSpot a i ima života po noći, recimo Fontana, Otok, Big Mamma, a nije ti daleko ni Kiss i Lampaši :rolleyes: :zubo: Molim, ne zaboraviti trash kafic Sport na utrinskoj trznici, tamo se mogu jest i cevapi. :zubo:

Ken
08.03.2005., 19:30
young.but.dead kaže:
zaboravio si spomenut sesvete kao najkuliji kvart :kava: , a i centar nije nikakva elita nego singl umjetnici i babe s mačkama :flop:

Šta ja kc znam kako je, rekao si da napišemo neke predrasude :D :D :D

Sesvete - imam asocijacije na farme :zubo:

Ken
08.03.2005., 22:01
stiven kaže:
opravdano:D

centar je ok, i selčina, luka, brestje. ajd i sopnica

ostalo selendra

jedna opravdana predrasuda.

Što je jang iz Sesveta :rofl: :rofl:

vaci
09.03.2005., 07:06
Musatom kaže:
Istina sad je tamo HGSpot a i ima života po noći, recimo Fontana, Otok, Big Mamma, a nije ti daleko ni Kiss i Lampaši :rolleyes: :zubo:

da, hg spot baš spada u kulturne i duhovne sadržaje :rolleyes:

btw mrkva :azdaja: čevapi u sporta su zakon :cool:

Ken
09.03.2005., 22:58
young.but.dead kaže:
vidim da si ljubomoran :kava:

stiven je objektivno ocjenio - a ja sam iz jednog od ovih ok kvartova za razliku od okolnih selendri

:rofl: :rofl:

Znači nisam samo ja seljačić :zubo:

s3v3n
14.03.2005., 09:47
Ken kaže:
:rofl: :rofl:

Znači nisam samo ja seljačić :zubo:

bojim se da jesi :D

Ken
15.03.2005., 17:26
s3v3n kaže:
bojim se da jesi :D

Ma i jang je :D :D :D

Ken
15.03.2005., 17:31
young.but.dead kaže:
pljunem do tramvaja prema tome ken ne seri :D

Pih ja vidim krave kako pasu pa se ne hvalim :D :D :D

s3v3n
16.03.2005., 07:46
young.but.dead kaže:
pljunem do tramvaja prema tome ken ne seri :D

ja pljujem po tramvajima zato ken ne seri :D

Zmijica
16.03.2005., 11:13
mobyXXL kaže:
pa koda neznam :rolleyes: Godinama sam se vozio tramvajem (zadnje 2 autom) pa sam imao Dubrava (okretište) - Kvatrić 10 minuta i još 10 do Trga tramvajem. I to ujutro kad su najveće gužve.
20 minuta od okretista do Trga u spici?
NEMA SANSE!

Ja zivjela (kratko doduse - mjesec dana) kod Mirosevca. Bus necu racunat, al samo za proci Vlasku mi je trebalo jebenih 10-15 minuta u spici. Pola sata do Trga je pod minimalno.
Vlaska i Savska su najkatastrofalnije ulice u ZG za tramvaj.

Zmijica
16.03.2005., 11:25
Moja predrasuda - sve sto nije u zoni tramvaja je za *****.
To je cist onako osobno. Zato jako izbjegavam Sesvete, Spansko, Malesnicu i slicno.
Sesvete jos dodatno zbog smrada. Ne znam jel u svim dijelovima tako, ja bila u posjeti u jednoj kuci uz vlak i bilo je za poludit :rolleyes:
Dubrava... zivjela bih tamo samo da se udam za Dubravcana :zubo: Jer se oni svi tamo znaju, i ako si "necija" - nema da ti dlaka padne s glave.
Centar je zgodan za starcice, nezgodan za djecu, i pomalo propada od smoga, starosti i nedostatka para, cini mi se.

Jarun mi je malo precijenjen kvart, isto i Knezija, mada mi nisu losi.

Cvjetno mi je the best. Isto i podsljemenska zona :cerek:, al ne citava nego "stara" - Zelengaj, Pantovcak, Vrhovec, Sveti Duh.

Odrasla sam na Savici, btw. Savica je OK. Ne mijesati s Folnegovicevim, molim :zubo:

Mrtva mrkva
16.03.2005., 11:32
Zmijica kaže:
20 minuta od okretista do Trga u spici?
NEMA SANSE!

Ja zivjela (kratko doduse - mjesec dana) kod Mirosevca. Bus necu racunat, al samo za proci Vlasku mi je trebalo jebenih 10-15 minuta u spici. Pola sata do Trga je pod minimalno.
Vlaska i Savska su najkatastrofalnije ulice u ZG za tramvaj. To! :top: :kiss:

Zmijica
16.03.2005., 12:30
vaci kaže:
kad sam vidila borovje meni su te zgrade bie baš slatke :cerek: al su mi rekli da je zbog blizine đamije tamo ful muslimana?
jel to istina
Nije :kava:
Istina je da ih 2x godisnje ima uzasno puno - dodju za neke praznike, ramazan sto li - nekad su znali i kampirat po parkicima. Od poslije rata ih ne vidjam bas.
Ima dosta ljudi s PSTP-om jer su dvi-tri zgrade izgradjene bas za branitelje.
A 2 zgrade (one za znanstvene novake izgradjene) su od kartona, prije godinu-dvije je jednoj glanc novoj otpuvalo krov :D
Kvart ima potencijala, sad grade i skolu tamo.

Jedina ozbiljna mana: skupo je. Isto kao i Savica, recimo.

Zmijica
16.03.2005., 12:32
Mrtva_mrkva kaže:
To! :top: :kiss:
Uf, tek sad sam sve procitala i vidila da ste se poklali par strana nize :)

Nego, Mrkvo, kad si zivila u Travnom, jesi li ikad isla pjeske do tramvaja? I koliko ti je trebalo?

s3v3n
16.03.2005., 13:17
zmijica neda mi se sve citirat pa ću ukratko reći da sereš govna

Zmijica
16.03.2005., 14:05
s3v3n kaže:
zmijica neda mi se sve citirat pa ću ukratko reći da sereš govna
Jasno da serem govna, a necu valjda dijamante :zubo:
Sto nema apsolutno nikakve veze s ovom temom :kava:

Cinjenica je da tramvajem treba 10-15 minuta po Vlaskoj u spici. Naglasak: spici i tramvaj. Znam da je to jedva pola, jedan km. Znam da se nocu predje za 2 min. Ali u spici je to 10 min minimalno. I tvoje misljenje o meni nece promijeniti tu cinjenicu :kava:

s3v3n
16.03.2005., 14:09
Zmijica kaže:
Jasno da serem govna, a necu valjda dijamante :zubo:
Sto nema apsolutno nikakve veze s ovom temom :kava:

Cinjenica je da tramvajem treba 10-15 minuta po Vlaskoj u spici. Naglasak: spici i tramvaj. Znam da je to jedva pola, jedan km. Znam da se nocu predje za 2 min. Ali u spici je to 10 min minimalno. I tvoje misljenje o meni nece promijeniti tu cinjenicu :kava:

ovo smo prožvakali i zaključili koliko treba do čega,čak je i krepanamrkva shvatila
adio :w

mobyXXL
16.03.2005., 14:44
Zmijica kaže:

kad si se zadnji put vozila tramvajem ??? 1985-e ili 86-e ??? Pa nema više automobila na pruzi poslije crkve u Vlaškoj i ide brže. Auti se naseru tek nakon Gallerije, al sad se više poštuje žuta linija nego prije !!! Nakenjaju ti pandura u Vlašku na motoru pa ti gazi po liniji. I sam sam najebao kad sam se u Maksimirskoj ganjao po žutoj pa mi je pandur lijepo bacio lizalicu i uzeo 300 kn + kazneni bod. Nekad je trebalo dugo, a eto nedavno se vozio tramvajem po Vlaškoj oko 8 h i začas smo bili na trgu :top:

Zmijica
16.03.2005., 14:53
mobyXXL kaže:
kad si se zadnji put vozila tramvajem ??? 1985-e ili 86-e ??? Pa nema više automobila na pruzi poslije crkve u Vlaškoj i ide brže. Auti se naseru tek nakon Gallerije, al sad se više poštuje žuta linija nego prije !!! Nakenjaju ti pandura u Vlašku na motoru pa ti gazi po liniji.
2003. je to bilo kad sam zivjela tamo.
I pred kojih mjesec dana sam dvaput isla, nesto sam obavljala na Kvatricu.
I nasrali su se auti, i bilo je cetiri tramvaja jedan za drugim, i sad su tri tramvajske (a ne vise dvije), i popizdila sam na pol Vlaske i isla pjesice ostatak puta.

E sad - ak je pandur tamo, to spada pod "imat srece" :zubo:
Isto tak ja mogu reci da meni treba 15 min od Sv. Duha do zeljeznickog kolodvora :kava:
Da, kad nije spica, kad mi odmah dodje dvojka, kad imam sve zelene semafore... ali to nikako ne bih pod prosjek racunala.
Prosjek je da mi treba 30 min do zeljeznickog.

Mrtva mrkva
16.03.2005., 18:06
Zmijica kaže:
Nego, Mrkvo, kad si zivila u Travnom, jesi li ikad isla pjeske do tramvaja? I koliko ti je trebalo? 5-10 minuta, preko trznice u Utrinama.

s3v3n kaže:
ovo smo prožvakali i zaključili koliko treba do čega,čak je i krepanamrkva shvatila
adio :w Nije. Odustala je jer joj se nije vise dalo svadjat s debilima.

dukat
16.03.2005., 18:09
Idete mi na glomazno spolovilo.

Mrkva, ti ćeš jedan dan sjest sa mnom na tramvaj na okretištu u Dubravi i štopat koliko nam treba do Trga.

A onda ćeš napisat javnu ispriku :B

mobyXXL
16.03.2005., 18:11
Mrtva_mrkva kaže:
5-10 minuta, preko trznice u Utrinama.

aha, trčećim korakom svakako.

Ma to je ono: Utrina, Travno, Šugave; najbolji kvartovi u zagrebu bez premca :rolleyes:

Pogotovo Šugave do kojih ima 20 min s busom od kolodvora a pješice "samo" 20 min :rolleyes:

A to znam eto kojim slučajem pa... :W

uhu
17.03.2005., 02:27
mobyXXL kaže:
pa koda neznam :rolleyes: Godinama sam se vozio tramvajem (zadnje 2 autom) pa sam imao Dubrava (okretište) - Kvatrić 10 minuta i još 10 do Trga tramvajem. I to ujutro kad su najveće gužve. Nedjeljom je to 15 min Dubrava - Trg. Živim u sjevernom dijelu dubrave, 12 km od Trga i bus+ tramvaj do trga = 35 min.

Eto, sam si napisao da ti od kuće do trga treba 35 minuta. Misliš li da nekom tko iz Dugava stigne do kolodvora za 20 minuta treba više od 15 minuta da stigne do trga?

s3v3n
17.03.2005., 07:53
Mrtva_mrkva kaže:

Nije. Odustala je jer joj se nije vise dalo svadjat s debilima.

:cerek:

bumbar
23.03.2005., 19:24
dubrava je puna :Snajper: :clint: itd. uglavnom nebi htjeo tamo živjet, Sesvete :s , Novi Zagreb :bljak: , to su najprepoznatljivija obilježja a ovo ostalo mi je dosadno komentirat

Shaggy
01.09.2006., 14:16
Remiza Hooliganss!

felis23
02.09.2006., 17:12
Dubrava=olimpijsko selo=svi hodaju u trenerkama i loše govore hrvatski!

Lavica02
02.09.2006., 21:26
Ja sam odrasla u centru, pa smo se preselili u Špansko (krajem 80-ih). Tada mi je to bilo grozno. Zadnji semafor prije Ljubljane, katastrofa....Danas mi je to odličan kvart; zgrade nisu nagurane, ima zelenila, sada je malo problem za parking, no sve u svemu super.
Sada živimo na Srednjacima. Kvart ko kvart, no nekako se tu ne osjećam doma, ne sviđa mi se ta hrpetina ljudi koja tu živi, zmazan je i nekako mi nije baš po ćefu, o parkingu da ne govorim, još malo pa ćemo se jedan na drugoga parkirati....

amerikankaaa
07.09.2006., 04:10
crnomerec!!!!!rulz
pun je cigana i kineza hehe nije bas al ima ih ko.....kineza hehehehe!ma cnkas je predobar imas sve-postu,bolnicu,polikliniku,plac,super konzum(NAJVECI U DRZAVI haha),skole...jedino sta nam fali je postolar inace svaka cat crnomercu...a ni tresnja nije tako losa....

dafloydian
07.09.2006., 10:31
Kad je moj deda prije 40 godina gradio kuću u ulici pod Cmrokom, ono što je danas top lokacija, tamo je bila samo livada, šuma i ništa više. Asfalt nismo dobili do valjda 20 godina kasnije, a i nakon toga, do prije 6-7 godina, pola ulice je bio makadam. Selo moje malo. Dan-danas moja prva susjeda ima kokoši, a do prije tri godine susjed je malo više u ulici imao koze. To vam je taj elitni snobovski kvart.
Doduše, sad su u gornjem dijelu ulice, tamo gdje su bile koze i trešnje, nikle nekakve urbane vile. Većina je još uvijek prazna. Osim tih par kuća, ostale su sve obiteljske, nijedna nije novija od 20 godina, nijedna nije spektakularna ni u dobrom ni u lošem smislu, nijedan se novi susjed nije doselio u zadnjih 5 godina. Prosjek je godina, ne samo u mojoj ulici, nego i u cijelom kvartu, preko 40. Kad sam ja bila klinka, bilo nas je troje te dobi u ulici. Ne daj bože da se s nekim posvađaš, odmah možeš i onog drugog otpisati. Kad je moj 4 godine mlađi brat bio klinac, nije bilo nijedno dijete osim njega u ulici.
U ostalim ulicama je bilo slično, možda po 2-3 klinaca. Sad ih ima možda malo više, kad su krenule te urbane vile.
Općenito malo ljudi živi u tom kvartu, a pogotovo mlađih. Obožavala sam ići kod bake u Novi Zagreb. Ideja da si klinac i da živiš u zgradi u kojoj živi barem desetak druge djece, a onda u sljedećoj zgradi još bar toliko itd. bila mi je neodoljiva. Da, mi smo imali Cmrok, sanjkanje, kokoši, vrt i dvorište, ali kaj će ti sve to kad nemaš skoro nikoga :(
Naša je osnovna škola na Zvijezdi imala samo A i B odjeljenje, bilo nas je po 20-ak u razredu (razred mog brata su raspustili jer ih je ostalo mislim 12).

Imamo jedan dućan, jednu birtiju, jednu crkvu, dom zdravlja. To je to. Do Ksavera nema ništa, tek poviše Mihaljevca ima neka trgovinica, frizer i videoteka.

Sad mi je super kvart. Još mi je u srednjoj smetalo što nitko nikad ne ide u mom smjeru, što nemam kamo otići na kavu osim do centra, ali sad sam mobilnija pa je lakše. Stvarno je super lokacija. Priroda, zelenilo, imaš osjećaj da si u predgrađu, a zapravo imas 100 metara do stanice i onda 10 minuta tramvajem od trga.

Radim na Trešnjevci, dobar je to kvart. Puno ljudi, puno djece, sviđa mi se to :) hrpa sadržaja, dućani, ljekarne, škole, vrtići, hoteli, restorani, birtije, to je nekom kao meni Eldorado nakon moje pustoši :D

Krvnik
12.10.2006., 12:25
crnomerec!!!!!rulz
pun je cigana i kineza hehe nije bas al ima ih ko.....kineza hehehehe!ma cnkas je predobar imas sve-postu,bolnicu,polikliniku,plac,super konzum(NAJVECI U DRZAVI haha),skole...jedino sta nam fali je postolar inace svaka cat crnomercu...a ni tresnja nije tako losa....
a di si ti vidio/la te cigane? koliko ja znam na Črnomercu nemaju nikakvo svoje naselje ni bilo kaj slično. ne znam otkud ti ti cigani.

Kineza ima, ali ne baš tolko kolko na Trešnjevci gdje imaju svoj veliki shop.
ovdje su sam oni koji imaju restorane.
ima jedan tam kod okretišta, jedan tam kod Krajiške ulice i jedan blizu britanca (fakat su ih nabili previše na premalo prostora, al kaj se tu može).

prije je bio šuster Stanko u Grahorovoj, al je negdje pred kraj devedesetih preselio radnju na Trešnjevku na Novu cestu, tam ispod kružnog toka.
pa ak trebaš šustera, odi kod njega (ovu bezočnu reklamu mi plaća pedest kuna)

Scotsman
14.10.2006., 22:00
a di si ti vidio/la te cigane? koliko ja znam na Črnomercu nemaju nikakvo svoje naselje ni bilo kaj slično. ne znam otkud ti ti cigani.
Da, to je istina, nema ih tamo, nije ni meni jasno gdje ih je to vidjela.

mr. No
30.10.2006., 22:13
Dugave:

po nekim popisima iz 90 ili 91 imale su oko 20 000 stanovnika. najveca osnovna skola u hrvatskoj druga najveca u bivsoj jukoslaviji. najveci dinamov grb koji se vidi iz visina to su rijeci yuri gagarina:) postoje dva busa crnomerec i glavni kolodvor .. glavni kolodvor ide u prosjeku svakih 10 min ak se dobro sjecam jos .. . crnomerec malo rjedje oko 20 min ili 15 tak nes. u dugavama imamo ambulantu, knjiznicu, skolu, oktogon, e i da volio bi upoznat arhitekta nase crkve jer podsjeca na voden toran ili na silos zita. citaosam da je neko napisao da ima skinsa hm . .. 25 godina zivim u dugavama i od skinsa kaj sam vidio . . hm ak sam ih opce vidio . . .. pa mislim da ih i nema a ak ih ima onda su to neki klinci balavi ok 15-17 godina. (osobno nemam nis protiv skinsa) dugave su smjestena na takvom polozaju gdje ste vi podjednako brzo u dubravi ko i spansko precko malesnica. kraj nas je zaobilaznica tako da se moze i njome stici vrlo brzo na bilo koji kraj grada. do trga gradskim prevozom treba oko 30 min.
sport:
4 kosarkaska terena, 1 teren za nogomet + zelengaj nogometni klub, rukometna igralista, igralista za tenis i to nekoliko . . igralista stalno konstantno sva puna sve mi zlo kad igramo kosarku i bude po 10 trojki. .
stanovi: ''novogradnja'' zgrade odlcno ocuvane ..
netko je napisao da nema zelenila hm . .. prozor mi gleda u park s ljuljackama pjescanicima . . drvecem cijeli je pod travom . . velicine trga bana jelacica. . dugave su pune zelenila .. osim zgrada koje su beton i cesta ostalo je sve zelenilo i drvece. uglavnom kad je stari kupovao drugi stan kupio ga je u dugavama jer ja iz njih nikad ne bi otisao po meni jedna od idealnijih kvartova za zivot.

sneak
01.11.2006., 17:27
V O L O V Č I C A ! ! !

Purgerland
14.11.2006., 22:04
Dubrava- kvart sa vrlo aktivnim kazalištem za djecu, kvart u kojem je jedina osnovna škola koja ima svoj bazen, igraonice i kreativne radionice.

Trešnjevka- Dva kazališta za klince, romantične male kućice koje na žalost uzmiću pred kaotičnim novogradnjam.

Pantovčak,Šestine,Mihaljevac- tzv zeleni kvartovi, za one koji vole prirodu, a žele biti blizu centra grada.

Centar- Kulturno umjetničko središte grada. Mnoštvo muzeja, škola i raznih povjesnih znamenitosti.

Pešća- mjesto živopisnih ljudi

Črnomerec i Maximir- Tipični gradski kvartovi prepuni zagrebačkog duha

Borongaj i Voltino- Perspektivna naselja koja pršte optimizmom , zaslužuju objekte malo bolje kakvoće.

Trnje- Što reći nego - Sveučlišna biblioteka, sakupljalište mladih intelektualaca.

Evo ti i moja Knezija..nije losa..volim je...jedino moras nositi gan radi parkiranja..ak ti netko se isprijeci od pjesaka na zebri da ga maknes da ti ne osteti auto kad padne na haubu..inace kulll...imas jos one stare birtije di se skupljaju kroneri da potrose crkavicu prije nego ih zena metlom potjera nekaj delat...
Dodjite u Kneziju...ovdje cete se osjecati slobodno...kad vas oslobode zivota u jutarnjoj potjeri mafijaskih autica po kvartu..:-)) salim se..ali nije daleko od istine...

frikusha
15.11.2006., 12:07
.. borongaj ce postati centar grada uskoro; ako ne to, onda najfrekventije mjesto u gradu, poslije kolodvora i trga.. izgradnjom campusa, ovdje ce se nastaniti na stotine studenata; izgradit ce se i stanovi, ducani, bircevi, restaci, kina.. itd. i svi ce htjeti zivjeti na MOM kvartu.. :cerek:
.. inace, volim zagreb od istoka do zapada, od sjevera do juga, svaki kvart, svakog stanovnika.. zagreb je najljepsi grad na svijetu i nadam se da ga nikad necu morati napustiti.. :)

jimmy jazz
15.11.2006., 12:12
svi su koma, jad i bijeda, i strahota, jedni podsljemenski su dobri. :kava:

burt
04.01.2007., 22:20
TOP LISTA JADA I BIJEDE:

1.) Sesvete
-prosječna dob- 25 godina???(WTF??) kaj tam sam delaju dječurliju nemaju drugog posla, same bosančuge koje su se vratile sa bauštela i betonsko izbetonitanih betonarnica betonskog betona u Njemačkoj i onda govore da je to Zagreb? pih

2.) Pešćenica
-ona Radnička i onaj potok i štakori- božesačuvaj, ali, za razliku od Sesveta, bar je grad Zagreb... najjača mi je (ako je tko vidio) ona kuća kad dolazite s istoka (prema zapadu) Slavonskom avenijom i skrečete s nje desno u Gospićku ulicu, odma iza Inine pumpe....nemožete vidom fulat onu kuću s 8 vešmašina...:rofl::rofl:

3.) Izačrnomerečka brda, Maksimir, Dubrava (gornja)
-to je sve više selo neg grad, mislim nema to taj gušt grada..najjači mi je stav "kuće=bogati a stanovi=siromašni":rolleyes: GDJE TO IMA??? kaj mislite da su u bogatim dijelovima GRADOVA kuće??

to je to, nespomenuti kvartovi (Novi zg, Donja dubrava, sjeverna Pešća, Borongaj, Trešnjevka, Voltino, Centar, Gornji Grad) su GRADSKI

Bundy
04.01.2007., 22:37
TOP LISTA JADA I BIJEDE:

1.) Sesvete
-prosječna dob- 25 godina???(WTF??) kaj tam sam delaju dječurliju nemaju drugog posla, same bosančuge koje su se vratile sa bauštela i betonsko izbetonitanih betonarnica betonskog betona u Njemačkoj i onda govore da je to Zagreb? pih
u sesvetama je prosjećna starost 36.18god a ne 25, dok je npr u stenjevcu( u koji spadaju špansko, malešnica i to područje) 35.79g.. Ja sad nekužim od kud ti inspiracija za bezvezeno izmišljanje brojeva?
2.) Pešćenica
-ona Radnička i onaj potok i štakori- božesačuvaj, ali, za razliku od Sesveta, bar je grad Zagreb... najjača mi je (ako je tko vidio) ona kuća kad dolazite s istoka (prema zapadu) Slavonskom avenijom i skrečete s nje desno u Gospićku ulicu, odma iza Inine pumpe....nemožete vidom fulat onu kuću s 8 vešmašina...:rofl::rofl:

nekužim ovu usporedbu sa Sesvetama, Sesvete i po meni nisu dio ZG-a i sad su po tome lošije od Pešćenice?Sta po tebi sve sta je van ZG-a loše? kakvi su ti to debilni komentari?

3.) Izačrnomerečka brda, Maksimir, Dubrava (gornja)
-to je sve više selo neg grad, mislim nema to taj gušt grada..najjači mi je stav "kuće=bogati a stanovi=siromašni":rolleyes: GDJE TO IMA??? kaj mislite da su u bogatim dijelovima GRADOVA kuće??

I stvarno nekužim kako ti Maksimir(pomeni uz centar najljepši ZG-kvart) može biti kvart jada i bjede? :brukica:

to je to, nespomenuti kvartovi (Novi zg, Donja dubrava, sjeverna Pešća, Borongaj, Trešnjevka, Voltino, Centar, Gornji Grad) su GRADSKI

Po čem je Gornja Dubrava gora od donje? jesi ti ikada bio tamo?Oćito neznas opće sta je donja a sta gornja Dubrava? jer kako ti inaće donja Dubrava može biti dio grada a gornja ne:bonk: :bonk: :bonk:

:bonk:

burt
04.01.2007., 23:15
čovjek smije s brojevima pretjerat..sam sam htio reć..gle škole u sesvetma dječurlije ko u pm

gornja dubrava- kućice...a, da i u donjoj su kućice ALI NE PLANINSKE POBOGU

i nisam rekao da g dub nije dio grada, samo sesvete..

monsieur statističar...

chikita007
04.01.2007., 23:34
eto..opet mi pljuju ssesvete...
jel trebam crtat??
kad se sesvete odjelesame za sebe,nece grad vise moc kad se gradanima puhne miii biii jos jednu traku na branimirovoj radit sta oce..
puno puno para ide iz sesv a kad bi to sebi uzimali onda bi bili beverly hills sa ogradom na ulazu :p
mozda malo pretjerujem ali nemres rec bosancine kad ni neznas,sesvete spadaju pod prigorje i veci je postotak ljudi koji su tu domaci nego ovih kaj su se doselili...
nemres govorit za nesto sto nisi vidio i neznas...

ikas
05.01.2007., 11:01
[QUOTE]pivka kaže:
[B]

hahaha :zubo:

burt
05.01.2007., 12:51
ak se ne varam, ti si ono pričala (chikita007) da moraš ić vlakov pa na devetku.....i onda su sesvete super...meni iz centra je 2 min do centra, PJEŠKE, i kaj, sam zato jer dječurlija ne može igrati nogomet na cesti, kvart nije dobar??
kak mi na jetra idu te fikcije "miran dio, super, a to kaj moram 18 put presjedat to niš...al glavno ja je "mirno""

ajme, svijeta li

Bundy
05.01.2007., 13:17
ja sam sa borongajcem za 15min na kennedyevom a sa valkom za 15min na glavnom. Al mi iz Sesveta i nemoramao ić puno u grad. Meni je na 5min od kuće i općina, policija, dom zdravlja, škola, srednja skola, crkva, sud, vrtić, trgovacki centri. I zato je meni drago sta Sesvete nisu bas Zagreb jer da jesu nebi mogao na sud ić u pauzi na poslu i morao bi ćekat u redu za podizanje vozačke 3h

Matesonik
05.01.2007., 13:39
e pa burt, otrpis nekih 1h dnevno skacuci i presjedajuci (ne, nije muka), al pstalih 23h si u miru i nekoj sigurnosti, da ti djetetu koje se igra pred kucom nebude dojuril auto ili Hamzo i Ermin (ili bilo ko drugi, ovo je bil samo moj pescenicki primjer) trazit pare batinama... e kad toga nema, onda si u lijepom i mirnom kvartu. :)

i koliko puta moram rec da kozari bok, kozari put, kanalski put, zitnjak itd. "spadaju" pod pescenicu SAMO ZATO kaj je neka budala odredila da opcina pescenica-zitnjak ide do ivanje reke?! ccc...

ostalo su chikita i Bundy vec lijepo prokomentirali :)

Aamy_11
05.01.2007., 14:39
peščenica je puno više od kozari bok,puteva i svih tih tamo dijelova...ti kad dođeš na volovčicu ili borongaj vidiš zapravo što je peščenica...ne možeš peščenicu suditi po kozari boku i ostalim...to je moglo pripasti i trešnjevci(npr.) ili bilo kojem drugom kvartu...ali hebi ga pripalo je peščenici i sad svi sudite pešču po tim dijelovima...:flop:

ikas
05.01.2007., 21:25
A da se vratimo on topic?

uz poštivanje tuđih mišljenja

s obzirom da ja nisam dugo u ZGu, mišljenja o kvartu stvaram na način da mi se kvart ili vizualno sviđa ili ne
jel to istina

ja sam odrasla na folki, odselila prije kojih 8-9 g. al se ne sjecam nekih velikh problema zato kaj je tam đamija, osim kaj bi u školi znali čuti kak pozivaju na "misu " :D ne znam kak se to zove, odi lijepo prošetati -2.stanica nakon držićeve,ima 2 vrtica, hrpa zelenila ( moj deda posadio neka:) ), sad ima i ljekarnu a nekad je najbliža bila na savici, punionica coca-cole ( možeš žicat da ti daju, a ak si jako dosadam zaliju te colom iz šmrka :zubo: )

nakon 3 mj u zg-u znaš bolje neke kvartove od mene:top: ja znam sam ono di sam živjela

Girl From Ipanema
05.01.2007., 22:04
..ja sam na borovju..doselila se prije godinu dana..to je isto peščenica..onak dost ok kvart..inače miran al znaju se sranja događat..isto blizu đamija..ima muslimana..pa svi smo ljudi,ne..ima škola, ljekarna..trebao bi se vrtić izgradit i tržnica..prije mrzila na borovju živit sad samo malo ne volim..:zubo:

Tomi55
05.01.2007., 22:20
Jel je moguće da Dubrava ima oko 170 000 ljudi pa čak sam pročitao i 200 000??. Mislim cijeli Zagreb bez okolice ima oko 750 000.

burt
05.01.2007., 22:58
Jel je moguće da Dubrava ima oko 170 000 ljudi pa čak sam pročitao i 200 000??. Mislim cijeli Zagreb bez okolice ima oko 750 000.

pa naravno kad se tam sam doseljavaju i rađaju

jebeš kvart iz kojeg nemreš pješke do trga...nebih mogao ovisiti o ne baš najsigurnijem ZET-u

Bundy
05.01.2007., 22:58
Dubrava ti je 2001 imala 98 0000 stanovnika sta znaci da je danas vjerojarno presla 100 000. znaci ni blizu 200 000. i po toome je treći po velićini kvart u ZG-u. Trešnjevka- ukljućujući i cijelo podrućje ispod Ljubljanske/ Vrbani, Jarun, Prečko) ima 122 000stanovnika( dok sama Tresnjevka sjever ima 55 000). Novi Zagreb ima 115 000. Nakon ta tri ''velika kvarta'' sljede Sesvete sa 60000 pa redom Pešćenica , Maksimir, Trnje, Donji grad, , Podsused-Vrapče.Stenjevec, Črnomerec, Gornji Grad-Medvešćak, Podsljeme,doke je najslabije napućena Brezovica za 10 000 stanovnika.

chikita007
06.01.2007., 02:08
kad idem na tresnjevku u skolu,a do trga mi treba 15min

burt
06.01.2007., 11:09
kad idem na tresnjevku u skolu,a do trga mi treba 15min

možda onim brzim vlakom:cerek: :cerek:

Aamy_11
06.01.2007., 14:59
možda onim brzim vlakom:cerek: :cerek:
ne nego tramvajem...ako nema gužve i za 10...

mamuza
06.01.2007., 19:07
Živio Žitnjak!!!!
1.Da objasnim gdje vam je Žitnjak! To je naselje na kraju Radničke (Domovinski most) -Između kraja Radničke i kraja Čulinečke ulice!To i samo to je Žitnjak!

Svakom je njegovo najdraže!
Sad imam mugučnosti da si kupim stan ili kuću i opet gledam kako bi tu negdje blizu!
Jer ovdije su mi frendovi , sve znam i odrastanje u ovom "strašnom" kvartu nije mi bilo nešto traumatično!
Pišam ti se na one kvartove u kojima neznaš ko ti stanuje u ulazu!Međuljudski odnosi ravni 0%.Ja do dućana sretnem 10 ljudi i sa 9 se pozdravim.

Šta mi znaći ako odem u neki "bolji" kvart ,pa nemam s kim na kavu,nogomet,kartanje i sl.Kvart čine ljudi a ne zgrade!
Draže mi je viditi krezubog Ramzu a u pozadini plamenik OKI-a, nego Žuži Jelinek ispred Harmice.

I zato molim lijepo, odjebite od Žitnjaka da nebi bilo po zubima.:D

burt
06.01.2007., 20:08
jebo je upoznaqvanje

kaj misliš da se u metropolama ljudi pozdravljaju?

ak očeš međuljudnse odnose odi u neko selo, npr. Markovići Gornji

ljudi crkavaju, zgrade ostaju, nije istina da je svakom njegovo najbolje (ne podnosim lokal-patriote) ja živim na Gornjem Gradu, a PUNO mi je Donji lijepši i draži

a što se tiče žitnjaka oki-a i to to su ona naselja koja sa žalošću gledaju ljudi kad idu u Bjelovar, Varaždin ili Sl. Brod i mise si "jao hvala bože da ne živim tu"

no dobro, de gustibus non disputandum esse, žitnjak je očito metropola :rolleyes:

burt
06.01.2007., 20:10
molim moderatore da OVAJ post zbrišu jer sam slučajno objvaio dva ista

Ruda
07.01.2007., 05:53
GRAČANI REPUBLIKA:lux:

burt
07.01.2007., 11:27
nije mi jasno to "vezanje za kvart"

ikas
07.01.2007., 18:43
nije mi jasno to "vezanje za kvart"

ma to je ono selo u nama, kaj su nam pricali ko djeci, znaš ekipu, znaš ko je lud ko nije, s kim možeš pričati s kim ne i sl.

wapi
07.01.2007., 21:00
Molim, ne zaboraviti trash kafic Sport na utrinskoj trznici, tamo se mogu jest i cevapi. :zubo:

Omiljeno mjesto za nedjeljno prijepodne nekih hrvatskih celebrityja :cool:

wapi
07.01.2007., 21:27
Odrastao sam u Utrinama. I gotovo cijelo vrijeme svog zivota tamo ovisio o gradskom prijevozu; nisam isao u Utrine u osnovnu skolu, a srednje tada nije ni bilo. I naravno sva zabava je bila u centru.

Od kucanskih stvari ima tržnicu, osnovnu školu, nekoliko vrtića, dvije gimnazije i ugostiteljsku školu. Nekima je možda zanimljiv i HGspot i HAK. Grijanje je toplana što se u 99,9% vremena pokazalo izvrsnim i ne preskupim rješenjem pogotovo kad bi usporedio s mojim bakom i dedom koji su tada živjeli u sanu u jednoj od "obiteljskih" kuća u Cvjetnom (sagrađene 40-tih s kriminalnom izolacijom).

Prometno: s parkiranjem je uvijek bilo malo frka ali budući sam bio ZETova musterija nije me bilo briga. Za doći do centra grada imao sam puno varijanti:
a) bus za Dugave ili Slobostinu - 5 minuta hoda do stanice kod današnje gimnazije + 10 min vožnje do Pothodnika
b) bus za Travno 3 minute hoda do stanice preko puta nebodera u Kopernikovoj + 12 minuta voznje do Pothodnika
c) tramvaj broj 6 - 3 minute do stanice 25 minuta vožnje do Trga
d) tramvaj broj 14 - 3 do stanice + 32 minute vožnje do Trga
e) tramvaj broj 7 - 3 minute do stanice + 25 minuta vožnje (rekord 16 minuta 23 sekunde) do skole (MIOC)
f) tramvaj broj 8 - 7 minuta do stanice + 25 minuta vožnje do Draskoviceve

Dakle moj dolazak u grad na vrijeme je bio prilično failproof (sto ne znači da nisam kasnio, ali ne jako). Jedino je bus za Travno bio u drugom smjeru, ali ako bi krenuo na sjever i bio je tramvajski zastoj mogao bi otići na bus. Ako sam se odlučio za bus, a onaj za Dugave se pokvario, došao bi onaj za Sloboštinu.

Kaj se tiče zelenila, ja sam se kao klinac osjećao super, mogao sam se voziti biciklom (to mi je bila omiljena aktivnost) po cijelom naselju a da niti jednom ne moram prijeći preko ceste. Naravno da sam ceste prelazio i išao u druga naselja, ali kratko vrijeme sam na cestama boravio jer su i ona takva. Sva novozagrebačka naselja imaju manje ili vise izraženu koncepciju da je park u sredini, a prometnice po rubovima. To je dovedeno do ekstrema u Dugavama i Travnom ali se može uočiti i u Sigetu, Utrinama, Središću, Sopotu i Zapruđu. Pa tako na primjer da sam isao u osnovnu školu u Utrinama ne bi niti jednom morao prijeći preko ceste. Na 10 minuta hoda u Zapruđu ili Travnom ima malo veći izbor dućana i banaka, knjižnica... ali Utrine ima tržnicu

Velike zgrade nisam doživljavao kao opterećenje, a pogotovo od proljeća do jeseni kad se od drveća ne bi niti vidjele, a uživao sam u pogledu koji sam imao sa svojeg 7 kata. Osamdesetih godina s redukcijama struje taj sedmi kat je donio i malo prisilne rekreacije, ali općenito s liftom smo imali sreće.

burt
10.01.2007., 11:19
Odrastao sam u Utrinama. I gotovo cijelo vrijeme svog zivota tamo ovisio o gradskom prijevozu; nisam isao u Utrine u osnovnu skolu, a srednje tada nije ni bilo. I naravno sva zabava je bila u centru.

Od kucanskih stvari ima tržnicu, osnovnu školu, nekoliko vrtića, dvije gimnazije i ugostiteljsku školu. Nekima je možda zanimljiv i HGspot i HAK. Grijanje je toplana što se u 99,9% vremena pokazalo izvrsnim i ne preskupim rješenjem pogotovo kad bi usporedio s mojim bakom i dedom koji su tada živjeli u sanu u jednoj od "obiteljskih" kuća u Cvjetnom (sagrađene 40-tih s kriminalnom izolacijom).

Prometno: s parkiranjem je uvijek bilo malo frka ali budući sam bio ZETova musterija nije me bilo briga. Za doći do centra grada imao sam puno varijanti:
a) bus za Dugave ili Slobostinu - 5 minuta hoda do stanice kod današnje gimnazije + 10 min vožnje do Pothodnika
b) bus za Travno 3 minute hoda do stanice preko puta nebodera u Kopernikovoj + 12 minuta voznje do Pothodnika
c) tramvaj broj 6 - 3 minute do stanice 25 minuta vožnje do Trga
d) tramvaj broj 14 - 3 do stanice + 32 minute vožnje do Trga
e) tramvaj broj 7 - 3 minute do stanice + 25 minuta vožnje (rekord 16 minuta 23 sekunde) do skole (MIOC)
f) tramvaj broj 8 - 7 minuta do stanice + 25 minuta vožnje do Draskoviceve

Dakle moj dolazak u grad na vrijeme je bio prilično failproof (sto ne znači da nisam kasnio, ali ne jako). Jedino je bus za Travno bio u drugom smjeru, ali ako bi krenuo na sjever i bio je tramvajski zastoj mogao bi otići na bus. Ako sam se odlučio za bus, a onaj za Dugave se pokvario, došao bi onaj za Sloboštinu.

Kaj se tiče zelenila, ja sam se kao klinac osjećao super, mogao sam se voziti biciklom (to mi je bila omiljena aktivnost) po cijelom naselju a da niti jednom ne moram prijeći preko ceste. Naravno da sam ceste prelazio i išao u druga naselja, ali kratko vrijeme sam na cestama boravio jer su i ona takva. Sva novozagrebačka naselja imaju manje ili vise izraženu koncepciju da je park u sredini, a prometnice po rubovima. To je dovedeno do ekstrema u Dugavama i Travnom ali se može uočiti i u Sigetu, Utrinama, Središću, Sopotu i Zapruđu. Pa tako na primjer da sam isao u osnovnu školu u Utrinama ne bi niti jednom morao prijeći preko ceste. Na 10 minuta hoda u Zapruđu ili Travnom ima malo veći izbor dućana i banaka, knjižnica... ali Utrine ima tržnicu

Velike zgrade nisam doživljavao kao opterećenje, a pogotovo od proljeća do jeseni kad se od drveća ne bi niti vidjele, a uživao sam u pogledu koji sam imao sa svojeg 7 kata. Osamdesetih godina s redukcijama struje taj sedmi kat je donio i malo prisilne rekreacije, ali općenito s liftom smo imali sreće.

šmrc..suze mi idu:rolleyes:

lucrecia
12.01.2007., 18:45
Ciao,

Da li bi mi neko mogao reci kakva je Razvorska ulica na Tresnjevci:)

burt
13.01.2007., 11:18
pa čuj čim ima neko ime malo nastrano, onda nije centar, dakle NE valja!

LeftAlone
14.01.2007., 00:44
Zivim u Sesvetama svoj cijeli mali, mladi zivot i ne mogu se pozaliti. Zašto?

1. Sesvete su dobro povezane sa gradom.Imate vlak koji vozi svakih cca 7 minuta, busevi dolaze non-stop. Istina ovima za Borongaj treba i po pola sata da dodju do Sesveta jer idu iz Ses. Kraljevca.
2. Vrlo mlado stanovništvo, pametni i obrazovani ljudi.
3.Veliki natalitet što garantira svijetlu budućnost
4.Stalno se rade nove zgrade, imamo dobru infrastrukturu.
5. Mogu reći da smo dosta "zeleni" kvart
6. Super pastoralni centar koji može primiti puno vjernika
Ima i loših strana...zna smrditi iz klaonice svinja za popizdit. Ima dosta Roma koji su prilično bahati i jako me nerviraju, ali to je samo moje subjektivno mišljenje. Trebamo više vrtića i škola...
Ima puno Hercegovaca, što se nekome može svidjeti, a nekome ne. It's your choice:eek:
Više se ne mogu sjetiti...
Pozdrav iz Sesveta:zubo:

Matesonik
14.01.2007., 16:31
@burt: kolko ti mozes kakat s tim svojim da je centar jedino kaj valja a sve ostalo suxa, to je nevidjeno!

@lucrecia: bas bi mogel otici vidjeti kak to zgleda, cini se zgodno, kuce su u nizu, dosta zelenila, jedino malo daleko od svega (prema karti i mom slabom poznavanju zetovih autobusnih linija). pricekaj par dana, mogel bi do tamo iz dosade :)

lucrecia
14.01.2007., 18:15
@burt: kolko ti mozes kakat s tim svojim da je centar jedino kaj valja a sve ostalo suxa, to je nevidjeno!

@lucrecia: bas bi mogel otici vidjeti kak to zgleda, cini se zgodno, kuce su u nizu, dosta zelenila, jedino malo daleko od svega (prema karti i mom slabom poznavanju zetovih autobusnih linija). pricekaj par dana, mogel bi do tamo iz dosade :)

Hvala na info, ne cini se lose po opisu, samo sto meni ne izgleda mnogo daleko (prema karti,naravno) :confused:

lucrecia
14.01.2007., 18:17
@lucrecia: bas bi mogel otici vidjeti kak to zgleda, cini se zgodno, kuce su u nizu, dosta zelenila, jedino malo daleko od svega (prema karti i mom slabom poznavanju zetovih autobusnih linija). pricekaj par dana, mogel bi do tamo iz dosade :)[/QUOTE]

Hvala na info, ne cini se lose po opisu, samo sto meni ne izgleda mnogo daleko (prema karti,naravno) :confused:

lucrecia
14.01.2007., 18:20
@lucrecia: bas bi mogel otici vidjeti kak to zgleda, cini se zgodno, kuce su u nizu, dosta zelenila, jedino malo daleko od svega (prema karti i mom slabom poznavanju zetovih autobusnih linija). pricekaj par dana, mogel bi do tamo iz dosade :)[/QUOTE]

Hvala na info, ne cini se lose po opisu, samo meni ne izgleda mnogo daleko (prema karti,naravno) :confused:

burt
14.01.2007., 18:55

NEMAM NIŠTA PROTIM NIČEGA OSIM
(a to sam naveo u temi najružnija četvrt): kozari bok, sesvete, brda

dubrava-ok:)
n zagreb-ok:)
trnje-ok:)
sve nenavedeno-ok:)
centar-BEST:top:

Matesonik
15.01.2007., 12:41
htio sam reci da mi se na prvi pogled cinilo zeznuto doci javnim prijevozom (bus), ali sam poslije malo razmislio, cini se da Zagorskom prolazi bus do Mazuranicevog trga i onda ispada cisto dobro :) kad se rijesim 3-4 testa, 3 lektire i jos nekih skolskih stvari (do cetvrtka-petka) cu otici tamo...

burt
15.01.2007., 16:43
htio sam reci da mi se na prvi pogled cinilo zeznuto doci javnim prijevozom (bus), ali sam poslije malo razmislio, cini se da Zagorskom prolazi bus do Mazuranicevog trga i onda ispada cisto dobro :) kad se rijesim 3-4 testa, 3 lektire i jos nekih skolskih stvari (do cetvrtka-petka) cu otici tamo...

govoriš o Sesvetama? kaj neide s Mažuranićevog samo za Voltino?

Matesonik
15.01.2007., 20:33
pa o busu za voltino i govorim...

zagorska ulica, pogledaj malo kartu :kava:

rebellious
16.01.2007., 09:28
meni je moj Jarun najljepši :)

gljivek
16.01.2007., 23:59
meni je moja Kustošija sasvim ok:p

FARGO NEW
24.01.2007., 23:34
SVI KVARTOVI izlgedaju bezlicno i super jadno...evo da se mene pita sve osim gornjeg i donjeg grada treba sravniti sa zemljom-POTARACAT!!! (ispricat se majcici zemljici sto je nesto tako ruzno uopce bilo na njezinim ledjima zadnjih 50 godina i dati izgraditi novi smisleniji grad (i ljepsi od ovog soc-betonskog nadrealnog cudovisnog arhitektonski nemastovitog grada kakvog sada imamo):amen:

Matesonik
25.01.2007., 08:16
a kakav bi ti grad?

FARGO NEW
25.01.2007., 20:08
a kakav bi ti grad?

grad koji se planski razvija, razvija svoje kvartove smisleno u suradnji s gradjanima..nekoga tko ce osmisliti novi maksimir, lenucijevu potkovu, nsb, hnk...pa i naselje jarun, itd...odi u nizozemske ili skladninavske, pa i na kraju talijanske ili austrijske gradove i vidjet ces da tamo netko radi smislene ulice, zgrade koje imaju neku poveznicu stila s gradom u kojem nastaju itd..no naravno grad prije svega cine ljudi koji su u ZG ok i tu sam odrastao pa ga volim kao i mnogi no zagreb zasluzuje bolje no sto mu se sad desava...stihijska izgradnja preruznih gradjevina koja lice jedna drugoj ko jaje jajetu a najvise lice kutijama za cipele u tri boje....:o

Matesonik
26.01.2007., 07:26
slazem se Fargo. i upravo to rade od mog kvarta. sad u ulici imam zgradu koja na zidovima ima resetku od inoxa. :bljak:

Purgerland
28.01.2007., 18:54
slazem se Fargo. i upravo to rade od mog kvarta. sad u ulici imam zgradu koja na zidovima ima resetku od inoxa. :bljak:

Beton i inox to je kombinacija snova i to si svaki seljak zeli jer mu je beton pojam za razliku od njegovog blatnog dvorista iz kojeg je dosao, a inox mu se bljesci i stvara laznu vrijednost srebra, zlata., uspjeha uopce...:zubo:

u svim gradovima zapadno od Zagreba tocno se znaju skale boja kojim se mogu bojati kuce i fasade zgrada, vanjski izgledi fasada, izgledi krovova.... i u tim okvirima onda mozes furati i suvremenu umjetnost ali moras postovati te gabarite...zato gradovi izgledaju skladno i sa stilom..kod nas svaki investor i svaki arhitekt ima svoju pricu i neostvareni san iz djetinjstva...evo gledajte ovog Grgica iz Euroherca, prvo je isposlovao gradnju vila pod sljemenom tamo gdje se nije smjelo a sad jos zeli skinuti zabranu rusenja kuca koje su pod zastitom kao kulturno dobro..zamislite kad poravnaju sve zgrade koje su gradjene do pocetka 20.stoljeca a koje nisu pod zastitom a takvih je vecina (pogledajte na sta lice sestine i gracani...nekad slikopisna sela a sad zgrade kao kante bez duse-jos ih obloze crnim mramorom pa izgledaju kao mauzoleji..evo tamo na Borongaju u onom fenomenalnom naselju vila s pocetka 20-stoljeca iznikla je zgrada od betona, stakla i celika...za popizdit ruzno ko saka u oko..ali vjerujem da je investitor zadovoljan..:eek: :-))

Matesonik
29.01.2007., 08:36
ma, ima toga kolko hoces. Ali samo velike hrge tipa grgic izlaze u medije. Na primjer, ispred moje zgrade se trebala gradit skola i dj.vrtic. je, ali novaca odnikud. i tako je dosel jedan Jozo ili Mate i napravil na tom zemljistu (inace, tam su bile radnicke kucice, vrtovi, vocnjaci, ma prekrasno) dvije _ljubicaste_ zgrade. bespravno. i uselili ljudi. i kaj ce, pa su mu legalizirali. vidio je da posel dobro ide pa se napravil jos jednu zgradu, tak da si svi stanari skupa mogu gledati u tanjure.

A kaj je sa skolom? Pa, lani (kad sam bio osmas) smo slavili 50. obljetnicu skole. Godine 1956. se moja osnovna uselila u prostore Trece gimnazije kakti privremeno dok se ne napravi zgrada. Sad je vec 2007. i na mjestu predvidjenom za skolu su ljubicaste zgrade. A vrtic? prvi je preko zvonimirove pa jos dalje prema centru, a prelazit ju je obicno samoubilacki pohod...

LadyLavender
29.01.2007., 10:41
pozdrav svima, evo pitanja..
uskoro selim na poljanice pa ak moze netko ko je rezident tamo nabacit pokoju o kvartu..
i, da..kojem matičnom uredu pripadaju poljanice ampak gdje se nalazi zgrada dotičnog?
tnx

Default_user
29.01.2007., 12:48
zg kvartovi- mišljenja i predrasude

misljenje: sto si blizi centru,to bolje.
predrasuda: sto udaljenije od centra-to kretenskiji ljudi.

Baloo
30.01.2007., 09:01
gle škole u sesvetma dječurlije ko u pm

:p Zašto ne? ( pišem ja za čiju djecu u Sesvetama nije bilo mjesta u vrtićima, pa ih vozim u centar grada svaki dan ).

Ovome koji smatra da u Sesvetama žive samo Bosančine želim da mu se kćer uda za jednog takvog iz Sesveta. :D
Konačno ćeš imati vezu u gotovo svakoj firmi koja vrijedi u ovoj zemlji.

LadyLavender
30.01.2007., 12:27
i moja frendica fura klinku u vrtic u grad, ista prica. al je bar superprezadovoljna s tretmanom u vrticu..

FARGO NEW
30.01.2007., 22:13
:p
Ovome koji smatra da u Sesvetama žive samo Bosančine želim da mu se kćer uda za jednog takvog iz Sesveta. :D
Konačno ćeš imati vezu u gotovo svakoj firmi koja vrijedi u ovoj zemlji.

Kakvu vezu i korist mozes imati s bosancem u nekoj firmi? Vezu da ti nabavi baklave? :lol:

a..kuzim..oprosti..mozda ti se cer vec udala za bosanca pa sad to zelis i drugima..upsss:rolleyes:

Baloo
31.01.2007., 08:35
A di ti živiš???????

FARGO NEW
31.01.2007., 23:36
A di ti živiš???????

Ja zivim u Zagrebu. To ti je zapadno od Sesveta, iza Dubrave...guba grad..moras doc vidjeti..ima nas onak... dost..:eek:

Baloo
01.02.2007., 07:39
A, vidim da ne kužiš :cool:
Uzalud mi trud, svirači!

themoment
03.02.2007., 16:47
meni je sigečica prekrasna...mala, nekako domaća, svi se znaju, zelena, blizu centra...jednog dana bi tamo voljela kupit stan...

burt
04.02.2007., 11:38
SVI KVARTOVI izlgedaju bezlicno i super jadno...evo da se mene pita sve osim gornjeg i donjeg grada treba sravniti sa zemljom-POTARACAT!!! (ispricat se majcici zemljici sto je nesto tako ruzno uopce bilo na njezinim ledjima zadnjih 50 godina i dati izgraditi novi smisleniji grad (i ljepsi od ovog soc-betonskog nadrealnog cudovisnog arhitektonski nemastovitog grada kakvog sada imamo):amen:

TAKO JE!!! konačno netko pametan

vekmar
06.02.2007., 02:06
ovako, cini se da cu dobiti stan u urbanoj vili na sv. duhu. konkretno, bijenik. ima ko od tamo da mi kaze kako je tamo????