PDA

View Full Version : Krvarenje između menstruacija

tough_cookie
27.09.2008., 10:46
prekjucer mi je pocela kapkati krvca (10ti mi je dan, dakle menga upravo (pr)osla) i to traje jucer i danas. nista puno, par kapi al ide :confused:

buduci da sam na zadnjem pregledu imala endometrijski polip, odma sam u cet. otisla ginici koja je zakljucila da je polip otisao i da sad sve izgleda ok. isto tako je rekla da ne vidi ovulaciju jer u mojim godinama (35+) kroz godinu imamo vise anovulacijskih ciklusa pa je ovo valjda jedan od njih. za krv nije nasla objasnjenje. :ne zna:

dakle, ovo ne bi imalo veze s ovulacijom :misli: a ni s necim drugim jer sam sad bila na pregledu.

imao netko slicnu situaciju? dijagnozu? ideje? zbunjena sam.

leptirica 2
27.09.2008., 11:45
i ja sam isto zbunjena...a si mislila mozda dal bi bilo dobro da potrzis drugo misljenje,jel ti to krvarenje stalo?

tough_cookie
27.09.2008., 12:51
i ja sam isto zbunjena...a si mislila mozda dal bi bilo dobro da potrzis drugo misljenje,jel ti to krvarenje stalo?

jutros je jos malo islo, sad nema nis :ne zna:

sad moram ionak pustit jer je vikend i nemam kamo drugo ic. a i preslabo je to da bih negdje na hitno isla. :ne zna:

vidjet cu u ponedjeljak kak ce biti. pa onda nazvat nekoga.

jedino sam mislila ovdje vidjet jel se to vec nekome dogodilo.

Ivanicapeca
27.09.2008., 20:18
Jesi sigurna da je iz vagine a ne debelog crijeva (hemići)? Mojoj pokojnoj mami je znalo ići ko da mengu ima.
Bemti, ak si bila na pregledu, nema šanse da nije skužila od kud to ide:ne zna:
Ajde javi čim saznaš šta je. Nemoj samo paničariti. Mora se nešto pokazati.

tough_cookie
28.09.2008., 18:15
danas nije bilo nista :ne zna:

meni se cini da bi moglo bit vezano uz ovulaciju ali ona kaze da nema ni naznake. :confused:

ak je sad stalo, bum opet cekala ciklus il neke daljnje pretrage.

(ono kaj sam zamijetila recimo na papiru kad se obrisem nakon male n. su povremeno bile kao kapilarice puknute, mozda je nes tako. sigurno nisu hemici, imala, i ovo im nije slicno.)

JustForFun
29.09.2008., 13:56
da nije od neke upale?

meni se tako javljalo poslje seksa i onako nekad bez ikakvog razloga

ginekolog mi kaže da je vjerojatno od upale, a jesam imala jaku upalu u to vrijeme

tough_cookie
29.09.2008., 20:49
proslo danas skroz.

sad sam se sjetila da je dokica rekla da su se onda hormoni valjda malo posemerili. ako bude dalje cudnih pojava, valjda ce me poslat vadit. :ne zna:

Pješčani sat
29.09.2008., 21:47
meni se to desilo jednom, 2 mjeseca zaredom. Kad sam ginekologa pitala šta je, rekao je da je sve to normalno i da ponekad tijelo tako reagira na stres( u mom slučaju bilo je stresa, i promjena klime i mjesta i posla) pa sam mu odlučila vjerovati. krvarenje se nije više ponovilo.
šta je to anovulacijski cilkus? eto mislila sam da znam sve pojmove oko ovulacije, ovo prvi put čujem. da li to znači da ima koji mjesec da nema ovulacije? ili?

tough_cookie
01.10.2008., 21:04
meni se to desilo jednom, 2 mjeseca zaredom. Kad sam ginekologa pitala šta je, rekao je da je sve to normalno i da ponekad tijelo tako reagira na stres( u mom slučaju bilo je stresa, i promjena klime i mjesta i posla) pa sam mu odlučila vjerovati. krvarenje se nije više ponovilo.
šta je to anovulacijski cilkus? eto mislila sam da znam sve pojmove oko ovulacije, ovo prvi put čujem. da li to znači da ima koji mjesec da nema ovulacije? ili?

da, ima ih i to sve vise s godinama ... :tuzni:

sunasce1
25.02.2009., 09:34
Imam pitanjce koje me zanima, a i vjerujem da nisam jedina sa time.
Menstrualni ciklus mi je sve uredu možda koji dan vamo tamo, ali sve u svemu po rasporedu.
No sad si postavljam jedno pitanje, desi mi se da nakon menstrualnog ciklusa kroz neko vrijeme usred mjeseca dođe do krvarenja, nekad obilnog nekad slabog, bila sam kod ginekologa i rekla mi je da se dešava i prerana ovulacija a i drugim riječima koda mi se menstrualni ciklus ponavlja po drugi puta.
Istom imam poremečaj hormona,pa to liječim, pa dali to nešto utječe na sve to?
Krvna slika mi je uredu, i bila sam na ultrazvuku jajnika i ta slika mi je sasvim uredu i sve teče po špagi.
Što se tiće iscdjeka, nekad je smeđkast a nekad svijetliji, pa sam se i u vezi toga zapitala, no ginekologinja mi je rekla da to ništa nemože ničemu zasmetat. Pa pijem tablete da to maknem, sad da me ubijete nebi se mogla sjetit kako se zovu no na slovo K su.
Ja vas pitam sada, dali to može stvarat neke probleme, ako mi se dešava kao po drugi put krvarenje koda imam po drugi put?
i ginekologinja mi želi dat kontracepciske da se smiri to, no nisam nešto sigurna u njih jer obično su ljudi govorili da nisu dobre. (pila sam ih jedno vrijeme i smirile su sve to, no malo se ih bojim, neželim se zaribat)
Dali se ja moram više zabrinut u vezi toga, jer mi to ide već na živce.

nephthys
25.02.2009., 16:35
kod nekih se cura za vrijeme ovulacije izlučuje malo krvi, ili smeđi iscjedak. normalno je, ne trebaš se zabrinjavati ako je sve ostalo u redu.
no, pošto si spomenula poremećaj hormona (kakav?) moguće je da je to vezano i da ti stvarno dolazi do druge menstruacije.
nemaš se što bojati kontracepcijskih pilula. one ti mogu dovesti jajnike u red (tada nema ovulacije, zato nema niti krvarenja nikakvog), i imaju dosta drugih pogodnosti. ali naravno, ako si jako mlada i ako nemaš drugih problema, ako nije zbog kontracepcije, bolje je da ih ne piješ. prirodno je najbolje, ali to ne znači da su pilule samim time loše.
odluka je zapravo na tebi- možeš se riješiti toga pilulama, ili stisni zube i zduraj. to je neovisno o hormonalnom poremećaju. ako njega liječiš, moguće je da je taj por ili terapija razlog krvarenju.

laura17
27.02.2009., 09:49
Ok, sad sam bila na wc-u i primjetila sam na dnu wc školjke grudicu krvi, kao kad imaš mengu. Negdje sam usred ciklusa, menga mi je bila točno prije 2 tjedna. Ne znam jel to može biti pojava kod ovulacije? ili da jednostavno trčim kod ginića? :ne zna:

leptirica 2
27.02.2009., 10:15
Ok, sad sam bila na wc-u i primjetila sam na dnu wc školjke grudicu krvi, kao kad imaš mengu. Negdje sam usred ciklusa, menga mi je bila točno prije 2 tjedna. Ne znam jel to može biti pojava kod ovulacije? ili da jednostavno trčim kod ginića? :ne zna:
Ako je bio kao ugrušak trči kod gin,jer kod nekih žena postoji tzv.ovulacijsko krvarenje ali koliko ja znam ono je oskudno a ne kao ugruščić,tj.grudica-ali možda to kod tebe nije slučaj već ti je nešto drugo

xdth
02.03.2009., 08:21
prošlu men.sam dobila 11.2,30 dana nakon prethodne.budući da mi ciklus traje 35 dana to me dosta iznenadilo(znači došla je 5 dana ranije).uopće nije bila obilna i trajala je vrlo kratko.i nakon 18 dana jučer opet:mad:znači ovaj put je uranila 17 dana!wtf??!sad je dosta obilna.ništa me ne boli,dakle rekla bi da je sve normalno osim toga da mi je došla 18 dan ciklusa!i vidim da če trejati još kojih par dana.ovo mi se nikad nije dogodilo pa sam zbunjena.da li da idem ginekologu odmah ili da čekam koji dan da prođe?jer ako mi se počne ovim tempom skraćivat ciklus dobivat ću svako 10 dana!:rofl:

Saffron
03.03.2009., 09:26
Meni su rekli da ovulacijsko krvarenje nema neko kliničko značenje (mali disbalans hormona, pad jednog hormona dok drugi još nije porastao, pa se zato događa), no kako sam dva puta zatrudnila u ciklusu kad sam imala ovulacijsko krvarenje i oba puta je završilo spontanim (missed ab.), mislim da to može imati veze. Kad sam svog priv. gin. pitala znači li ovulacijsko krvarenje neki defekt ovulacije (kakav god), rekao je da može biti. E, sad :ne zna:

maja0106
06.03.2009., 13:59
vec sat vremena trazim po internetu o uranjenoj menstruaciji i napokon sam nesto nasla...uglavnom, studentica sam i imam decka vec 2 god i imamo redovite spolne odnose, naravno sa zastitom...ne pijem tablete jer sam ucila o njima u srednjoj skoli i znam kakve su sve nuspojave moguce...e sad ovo me muci:

u osnovnoj sam bila sportski tip, ali dolaskom u srednju skolu prestala sam se bavit sportom, sve se svodilo na tjelesni.dolaskom u zagreb na studij postalo mi je malo dosadno pa sam se htjela necim pocet bavit i prije par dana pocela sam se bavit tajlandskim boksom, malo za rekreaciju. menstruaciju sam zadnju dobila 14.02.2009., i istu vecer kad sam se vratila sa treninga (04.03.2009.) primjetila sam svijetlo crveni iscjedak na gacicama...mislila sam da da je to zbog toga sto je trening bio isrpljujući i sto se dugo nisam bavila sportom...medutim danas kad sam se probudila shvatila sam da sam dobila menstruaciju i to 8-10 dana ranije (ciklus mi traje 28-30 dana)...sad jel moguce to da je to zbog toga sta sam opet pocela sa pojacanom tjelesnom aktivnoscu ili je posrijedi nesto drugo...

molim vas da mi napiste bilo sta jer me strah...

aina_mo
06.03.2009., 14:10
ja znala krvariti izmedju dvije menstruacije jer sam imala cistu...eto...kako tko...

Lilit
28.05.2009., 21:58
danas nije bilo nista :ne zna:

meni se cini da bi moglo bit vezano uz ovulaciju ali ona kaze da nema ni naznake. :confused:

ak je sad stalo, bum opet cekala ciklus il neke daljnje pretrage.

(ono kaj sam zamijetila recimo na papiru kad se obrisem nakon male n. su povremeno bile kao kapilarice puknute, mozda je nes tako. sigurno nisu hemici, imala, i ovo im nije slicno.)

stara tema ali iscitavam pa... kako izgledaju kapilarice puknute? nasla sam na par topica i clanak to da mogu pucat kapilare ali mi nije jasno ni di su te kapilare ni kako to izgleda :brukica:

merlinka6
22.08.2009., 15:51
[B] imam pitanje, mozda se kome desila slicna situacija... uglavnom, na zadnji dan menstruacije imala sam spolni odnos i kondom nije puknuo, ali kad je decko svrsio nastavio je dalje s istim kondomom, pa sadrzaj nije ostao u kapici, vec se razlijao iznutra, no da budem sigurna opila sam pilule cilest ( za jutro poslije ), i sve je bilo normalno, menstruacija je zavrsila proslu subotu, ali jucer mi se pojavilo neko krvarenje, isto ko i menstruacija, ali ima grudice u sebi... moguce da je zbog tableta, ili?! :S

tashee
21.09.2009., 10:52
Pozdrav svima!
Ugl, problem se pojavio prije par dana. samo tu jednu večer izgledalo je kao da sam dobila mengu, no ipak je bilo malo rijeđe, kao da je zadnji dan menstruacije. sljedeći dan više nisam krvarila. menstruaciju bih trebala dobiti sredinom/krajem ovog tjedna. tad mi je bio 25. dan ciklusa. nije me ništa boljelo, niti sam osjećala ikakvu napetost u zdjelici, kao kad dobijem menstruaciju. ići ću kod ginekologa, samo je pitanje kad će me naručiti... zna li netko o čem se možda radi, tako da se pripremim?
i da,još jedna napomena. ne uzimam kontracepcijske pilule već 10 mjeseci. i dosad je sve bilo u redu

sagena
04.10.2009., 10:48
da nije od neke upale?

meni se tako javljalo poslje seksa i onako nekad bez ikakvog razloga

Krvarenje poslije sexa: polip grlića (najčešće) ili upala. Tzv. kontaktno krvarene.
Ako nije vezano uz to: disbalans hormona u 2. dijelu ciklusa, posebno nakon 21.dana.
U sredini ciklusa (12-15.dana) - ovulacija.
Ukratko!:mig:

Pozdrav svima!
Ugl, problem se pojavio prije par dana. samo tu jednu večer izgledalo je kao da sam dobila mengu, no ipak je bilo malo rijeđe, kao da je zadnji dan menstruacije. sljedeći dan više nisam krvarila. menstruaciju bih trebala dobiti sredinom/krajem ovog tjedna. tad mi je bio 25. dan ciklusa. nije me ništa boljelo, niti sam osjećala ikakvu napetost u zdjelici, kao kad dobijem menstruaciju...

Disbalans hormona. Ugl, treba isključiti ostalo, pa napravi papa test i UZV pregled.:mig:
( i javi je li sve ok:mig:)

Ako su u pitanju hormoni, preporučam PMS free od Enciana.

MaryDrown
12.01.2010., 17:47
5 dana prije svake mjesecnice prokrvarim. Par kapi, onda samo nekakav smećkasti iscjedak, poput bijelog pranja, bez mirisa. Kad to prestane, mirma sam dan-dva i onda menga nastupa.
Svake godine uradim papu i ultrazvuk, navodno je sve ok, jer da nije do sad bih imla nekih ozbiljnijih posljedica.
Al je dosadno i zelim znati koji je to k**** vise!

nephthys
13.01.2010., 08:09
možda ovuliraš. ja sam imala smeđi iscjedak za vrijeme ovulacije dok sam bila mlađa.

MaryDrown
14.01.2010., 14:21
Mislim da nije ovulacaija u pitanju, jer za vrijeme ovulacije obično primjetim plodnu sluz.
Zadnjih godinu-dvije obraćam paznju na sve u nadi da ću pronaći odgovor na ovo, al ništa ne pomaže!

Veracruz
24.02.2010., 21:22
Lijep pozdrav svima!

Imam problem koji me odnedavno muči, a ne uspijevam na netu naći potencijalni uzrok tome. Naime, situacija je sljedeća- nisam spolno aktivna i prošli ginekološki bris prije godinu dana (zanimalo me jer sam često na bazenu) mi je bio čist.

Dosta sam se preplašila kad sam uočila da se malo jačim pritiskom i trljanjem gornjeg dijela vaginalnog otvora (mislim između klitorisa i mokraćnog otvora) pojavljuju kapljice krvi. Prije toga sam primijetila na tom istom području pri normalnoj higijeni smeđi iscjedak kada bi pojela nešto masnije ili bila pod jačim stresom. Tada sam prvi put jače i više prislonila papir i bila šokirana krvlju. To krvarenje nije bilo vidljivo u mokraći niti je bilo obilno.

Da li je itko ovdje imao nešto slično i da li možda imate kakve pretpostavke radi čega bi to bilo moguće. Na netu sam jedino našla jedino nespolno yeast infection, i pada mi na pamet neki potkožni prišt, ali zapravo nisam sigurna.

Znam da će mnogi reći da ovakvo pitanje treba odgovoriti specijalist, ali trenutno me zanimaju vaša iskustva ako ih tko ima?

Beskrajno vam hvala

8472
25.02.2010., 10:26
Ajd se pokušaj sjetit koji dan ciklusa bi našla to smečkasto. Na sredini ciklusa, pred kraj uoči menge ili poslije menge.
Ne mora biti infekcija, prišt-malo vjerojatno.
Slična "krvarenja" (smeđi iscjedak) je moguć kod blažeg hormonalnog disbalansa.
Savjetujem ti da odeš giniću i kažeš detaljno.
Jako je bitno vrijeme kad uočiš to, kada u toku ciklusa se desi, jer različiti hormoni koji djeluju u različitim djelovima ciklusa mogu izazvat smećkasti iscjedak.
Pa ovisno kad se desi, možeš pomoć giniću da shvati o čemu se radi.

To da bi našla kapljicu nakon "trljanja" je u stvari malo jače brisanje.
Isto tako nađeš na papiru nakon mokrenja.
Ili na kraju nakon dužeg vremena ostane na gaćicama.

Ako je baš smeđe, onda je "spotting", ali ima mnogo vrsta, i jako ovisi kada se u toku ciklusa dešava.

Ako je više sredinom ciklusa i svjetlije, onda može bit od jajnika, kod žena što se intezivno bave sportom je svašta moguće.

Odi giniću.

Veracruz
25.02.2010., 18:56
Ajd se pokušaj sjetit koji dan ciklusa bi našla to smečkasto. Na sredini ciklusa, pred kraj uoči menge ili poslije menge.
Ne mora biti infekcija, prišt-malo vjerojatno.
Slična "krvarenja" (smeđi iscjedak) je moguć kod blažeg hormonalnog disbalansa.
Savjetujem ti da odeš giniću i kažeš detaljno.
Jako je bitno vrijeme kad uočiš to, kada u toku ciklusa se desi, jer različiti hormoni koji djeluju u različitim djelovima ciklusa mogu izazvat smećkasti iscjedak.
Pa ovisno kad se desi, možeš pomoć giniću da shvati o čemu se radi.

To da bi našla kapljicu nakon "trljanja" je u stvari malo jače brisanje.
Isto tako nađeš na papiru nakon mokrenja.
Ili na kraju nakon dužeg vremena ostane na gaćicama.

Ako je baš smeđe, onda je "spotting", ali ima mnogo vrsta, i jako ovisi kada se u toku ciklusa dešava.

Ako je više sredinom ciklusa i svjetlije, onda može bit od jajnika, kod žena što se intezivno bave sportom je svašta moguće.

Odi giniću.

ma znaš u čem je stvar-mislim zvučat će smiješno, ali 2 dana nakon brisa sam osjećala posljedice. Nekako mi se to ne proživljava opet. Smeđi iscjedak- ali stvarno blagi- imam 3-4 dana pred mengu i par dana poslije-to me ne muči.
Menstruacije mi nisu bolne niti neredovite. Sad me prestrašilo što sam jačim pritiskom vidjela par kapljica krvi- i nigdje nisam uspjela naći neki razlog tome. Jer pritiskom na otvor vagine, nije bilo krvi, samo pritiskom gore.
Kažem, u prošlom mjesecu mi se to dogodilo nakon jedenja pečene hrane-mislim stvarno mi je bilo nevjerojatno. Ne znam da li je to uopće moguće, očito sam spolno neaktivni unikat koji treba giniću- super:(

8472
25.02.2010., 19:36
Jer pritiskom na otvor vagine, nije bilo krvi, samo pritiskom gore.
Kažem, u prošlom mjesecu mi se to dogodilo nakon jedenja pečene hrane-mislim stvarno mi je bilo nevjerojatno. Ne znam da li je to uopće moguće, očito sam spolno neaktivni unikat koji treba giniću- super:(

:kiss:
Baš sam danas nekome objašnjavala kako odlazak giniću nije samo gledanje među noge, a sexualna aktivnost isto ne spada u jedino vrijeme kada treba ići. Nije sve u sexu i onoj muškoj stvari, postoje i ženski elementi. :mig:
Računaj na to da odlaskom na pregled paziš na svoje zdravlje, isto bi išla zubaru da ti desni krvare, nemoj se ustručavat, sramit i susprezat, što prije odeš, prije ćeš riješit nedoumicu.
Ne znam što ti je točno, ja sam samo žensko, nisam ginić :D.
Ali ti želim da što prije riješiš problemčić.
Nemoj čekat da ti se navuče neka upala na to pa da moraš i na antibiotike, bolje pogledat na vrijeme.
:top:

Veracruz
25.02.2010., 21:04
Baš sam danas nekome objašnjavala kako odlazak giniću nije samo gledanje među noge, a sexualna aktivnost isto ne spada u jedino vrijeme kada treba ići. Nije sve u sexu i onoj muškoj stvari, postoje i ženski elementi. :mig:
Računaj na to da odlaskom na pregled paziš na svoje zdravlje, isto bi išla zubaru da ti desni krvare, nemoj se ustručavat, sramit i susprezat, što prije odeš, prije ćeš riješit nedoumicu.
Nemoj čekat da ti se navuče neka upala na to pa da moraš i na antibiotike, bolje pogledat na vrijeme.

THX, očito ću tamo morati riješiti nedoumicu :)

argera
24.05.2010., 19:20
dali mi neko može reći koliko dugo traje ovulacijsko krvarenje, i dali je više smeđkasto ili crvenkasto?
ajmeee, problemima nikad kraja.....:s

Petronjela
29.06.2010., 23:00
dali mi neko može reći koliko dugo traje ovulacijsko krvarenje, i dali je više smeđkasto ili crvenkasto?
ajmeee, problemima nikad kraja.....:s

nemre ti niko rec jer je kod svakog razlicito, a neko ga ni nema :D
ugl traje 2-3 dana (opet kako kod koga - nekom moze i jedan, a nekom moze i 4 dana), moze biti bolno, ali i ne mora, moze biti samo smeckasto, a moze i crvenkasto.
znam da nije neki odgovor :rofl: al stvarno ovisi od osobe do osobe, i o situaciji u kojoj se osoba nalazi, ne mora uvijek bit isto :)

un_real
05.07.2010., 18:55

Ovo je super savjet, svaka čast!!!
Cure, ako idete zubaru jer vam krvare desni, zašto ne možete ginekologu? Bez obzira jel se sexate ili ne :-)

un_real
05.07.2010., 18:57
Temeljem osobnog iskustva i laičkog znanja, mogu biti dvije, prilično ozbiljne stvari:

- upala, koja se mjesecima po malo širi i može na kraju izazvati neplodnost
- nizak progesteron, što takodjer treba liječiti ako mislite imati djecu, a isto tako ako ne želite oboljeti od raznih hormonski uvjetovanih tumora

Ja stvarno mislim da bi trebali to prijaviti liječniku i upiliti ga dok to ne riješi....da se ne bi jednog dana kajale!

Fleurdefeu
17.10.2010., 16:03
Hm, valjda bi moje pitanje spadalo pod ovu temu.
Naime, danas mi je 12 dc (valjda), posljednja menstruacija bila je poprilično slaba i kratka. Nakon nje započele su blage do srednje mučnine popračene grčevima kao za vrijeme menstruacije u trbuhu. Jučer mi se pojavio prozirno-bijeli iscjedak sa sukrvicom. Danas opet ista stvar, krvi nema puno, par kapi, rozo malo na papiru. Ali uz to osjećam i dalje mučninu, blage do srednje grčeve, bole me noge. Idem kod ginića svakako ovaj tjedan, ali čisto da se do pregleda malo umirim, je li netko imao takav iscjedak popraćen ostalim simptomima, čisto da samu sebe uvjerim da nije ništa strašno. Inače imam neredovite menstruacije, imala sam ranije mikrocistične jajnike koji su se pročistili tabletama, no ostali su ožiljci, hormonalno sve u redu ali menstruacija ipak svako malo zakasni.
Hvala.

star013
04.11.2010., 15:12
Bok svima, evo ja tražim i tražim neki slučaj sličan mome, i nisam na nijedan takav još naišla.. naime, moj problem je što između dviju menstruacija imam kako bi to nazvala - krvavi iscjedak,i to cijelo vrijeme već 4,5 godine,tako da sam i to cijelo vrijeme sa dnevnim uloškom, luda više od svega, naravno i za vrijeme sexa da ne kažem da je krvarenje pojačano. napravila sam sve žive pretrage, sve je sasvim u redu - bar koliko doktori kažu. jednostavno sam luda više!! :confused: :mad:
jel ima tko kakvih iskustva s takvom situacijom ili zna za kakav takav slučaj ??? :(

Begemotica
04.11.2010., 21:32
- nizak progesteron, što takodjer treba liječiti ako mislite imati djecu, a isto tako ako ne želite oboljeti od raznih hormonski uvjetovanih tumora

Nizak progesteron je toliko loš? :eek:
Ja ga skoro da i nemam, djecu više ne planiram (imam odraslu kći), ali nisam znala da se od toga može oboljeti :(

Begemotica
04.11.2010., 21:35
Bok svima, evo ja tražim i tražim neki slučaj sličan mome, i nisam na nijedan takav još naišla.. naime, moj problem je što između dviju menstruacija imam kako bi to nazvala - krvavi iscjedak,i to cijelo vrijeme već 4,5 godine,tako da sam i to cijelo vrijeme sa dnevnim uloškom, luda više od svega, naravno i za vrijeme sexa da ne kažem da je krvarenje pojačano. napravila sam sve žive pretrage, sve je sasvim u redu - bar koliko doktori kažu. jednostavno sam luda više!! :confused: :mad:
jel ima tko kakvih iskustva s takvom situacijom ili zna za kakav takav slučaj ??? :(

Da, ima još takvih

star013
04.11.2010., 21:55
Da, ima još takvih

i.. što su napravile žene po tom pitanju? :ne zna: ja sam više luda od svih silnih pretraga, nikakvog pomaka nema - može kakav savjet?

Begemotica
05.11.2010., 09:26
To bi ginekolog trebao znati bolje od mene, trebalo bi obaviti kakve dodatne pretrage, jesi li prekontrolirala hormoni?

star013
05.11.2010., 16:21
da ... sve je u redu, štitnjača, koagulacija, ultrazvuk, kolposkopija, papa, ... sve je ok... :eek: ali opet nije- jer ja krvarim od ko zna od kud.. :ne zna:
i nikome nije jasno.. :eek:
zato sam i mislila možda ako ima ko s ovakvim slučajem, da vidim kako je to kod nje išlo..

Begemotica
05.11.2010., 20:08
A gledaj, pomaže si tko kako zna i umije - recimo, sa šišarkama čempresa, ali ja ne bi bila mirna dok ne saznam razlog. Jer ako ne znaš od čega je došlo, ne možeš biti sigurna da neće se vratiti. Ipak, evo jednog čaja za tebe (nadam se da će mi modovi oprostiti što ne pišem na temi o čajevima): dvije žlice usitnjenenog korijena biljke Geum urbanum (syn. G. caryophyllata) kuhati u pola litre vode 3 minute, piti nekoliko puta dnevno. Nadam se da će pomoći, a neće naškoditi.

Edit: proguglala sam izgleda da hrvatski naziv za biljku je zečja stopa.

titirlica
28.11.2010., 09:55
Hy curke , evo i ja imam ovaj problem i to već duže:rolleyes:
Dakle kod mene se dešava da svaki drugi mjesec imam krvarenje između ciklusa i to nije niti obilno ali niti zanemarivo, dovoljno da moram staviti uložak.
Inaće menge su mi uvijek redovite u dan, ali svaki drugi mjesec dobijem to krvarenje 10 dana prije nego trebam dobiti pravu mengu i traje mi skroz dok ne dobijem mengu...dakle ispada da imam mengu 18 dana :eek:

Imam već jedno djete ( iz drugog pokušaja..prvi spontani) , a htjela bi uskoro i drugo:cerek:
Gin mi je rekla da mi jedan jajnik dobro ne radi i da zato svaki drugi mjesec imam to krvarenje..dobila sam neke tablete ali nisu pomogle , vadila sam hormone, kompletnu krv. sliku i sve o.k. osim kaj imam jako nizak progesteron ..pitam gin kaj to znaći a ona veli niš, bolje da je nizak nego jako visok :confused:
Mjenjam gin podhitno moram saznati kaj mi se dešava, ako netko ima kakav savjet pliz help:s:s blijeda sam ko krpa od tolikog krvarenja ..a i živčana :D

Ajme jesam udavila:rolleyes:

Silvery
29.11.2010., 23:11
Otiđi kod drugog ginekologa, posebno ako planiraš drugo dijete.

Ovaj ginekolog ti je jedino dobro i točno rekao to za jedan jajnik koji dobro ne radi zbog hormonalnog disbalansa, tj. niskog progesterona. Ne znam u kojoj fazi ciklusa si ga vadila (folikularna ili lutealna), ali svakako da nije dobro i ovako jako nizak progesteron potpuno remeti pravilan rad jajnika. Krvarenje inače kao ovakvo može značiti i anovulatorne cikluse, ali svakako odmah bez odugovlačenja u drugoga da se to još bolje ispita jer to što su svi ostali hormoni OK, a ovaj ne - ne znači da je sve OK - upravo suprotno.

Ne znam koji je razlog sponatnog bio, ali bih se usudila reći da je upravo nizak progesteron odigrao neku ulogu jer je progesteron ključan za trudnoću.
Ovako nizak progesteron može stvarati probleme sa začećem, biti vodeći uzrok neplodnosti i ponavljanje pobačaja.

velika_mrvica
01.12.2010., 18:45
Mislim da moje pitanje spada pod ovu temu :(

Dakle...pijem yaz otkad se otkrilo da imam policistične jajnike.
Dotad sam imala neredovitu mengu ( koja bi došla nakon mjesec dana il malo više ) i onda mi je počelo smečkasto krvarenje i trajalo je po tjedan dana i onda 2 tjedna ništa..pa opet počelo i tako....tada me doktorica poslala na pregled uzv jajnika i ispalo je da su policistični.

Otkad pijem tablete, menga normalno dođe, pred kraj kutije...ali ovaj mjesec nakon što je prošla, već 3-4 dana imam neki smeđi iscjedak..nije jak i jako svijetle smeđe boje je...kao inače običan iscjedak ali malo drukčije boje i sad se bojim da nije opet nešto loše s jajnicima? Znate li išta o tome?
Planiram se sutra naručiti kog ginekologice, ali ću trebat čekati da me primi bar tjedan dana, a stvarno me brine ovo.
Inače ginekologica mi je rekla da pijem yaz pola godine i ako se jajnici ne poboljšaju, morat ću ih pit do trudnoće. Dali je normalno da nije spominjala nikakav uzv prije nego prođe tih 6 mjeseci - da se vidi sada stanje?

zija
02.12.2010., 11:57
Mislim da moje pitanje spada pod ovu temu :(

Dakle...pijem yaz otkad se otkrilo da imam policistične jajnike.
Dotad sam imala neredovitu mengu ( koja bi došla nakon mjesec dana il malo više ) i onda mi je počelo smečkasto krvarenje i trajalo je po tjedan dana i onda 2 tjedna ništa..pa opet počelo i tako....tada me doktorica poslala na pregled uzv jajnika i ispalo je da su policistični.

Otkad pijem tablete, menga normalno dođe, pred kraj kutije...ali ovaj mjesec nakon što je prošla, već 3-4 dana imam neki smeđi iscjedak..nije jak i jako svijetle smeđe boje je...kao inače običan iscjedak ali malo drukčije boje i sad se bojim da nije opet nešto loše s jajnicima? Znate li išta o tome?
Planiram se sutra naručiti kog ginekologice, ali ću trebat čekati da me primi bar tjedan dana, a stvarno me brine ovo.
Inače ginekologica mi je rekla da pijem yaz pola godine i ako se jajnici ne poboljšaju, morat ću ih pit do trudnoće. Dali je normalno da nije spominjala nikakav uzv prije nego prođe tih 6 mjeseci - da se vidi sada stanje?

mislim da je kod tebe riječ o probojnom krvarenju koja se javlja prvih mjeseci uzimanja kontracepcijskih tableta, a može i se javljati i u kasnijim ciklusima ponekad.dok se ne organizam ne navikne na pilule. osobito je karakteristično kod nisko doziranih pilula u koje spada i yaz

velika_mrvica
02.12.2010., 16:35
mislim da je kod tebe riječ o probojnom krvarenju koja se javlja prvih mjeseci uzimanja kontracepcijskih tableta, a može i se javljati i u kasnijim ciklusima ponekad.dok se ne organizam ne navikne na pilule. osobito je karakteristično kod nisko doziranih pilula u koje spada i yaz

hvala ti puno na odgovoru :D
to sam si i ja mislila, iako mi je 5 mjesec uzimanja tableta...ali taj iscjedak je baš isti kao onaj zbog kojeg sam se javila doktorici pa su otkrili policistične jajnike...nadam se da nije sad opet nešto takvo :(

keti ovak onak
28.01.2011., 12:41
imam 14 godina,dobila sam menstruaciju skoro dva tjedna prije nego sta sam trebala dobiti,nisam imala spolne odnose.
jel je to normalno ili?
molim vas odgovorite mi.:ne zna:

Sashica
28.01.2011., 19:40
Normalno je, pretpostavljam da si nedavno dobila svoju prvu mjesečnicu? Tijelu treba neko vrijeme da se ciklusi ustale, ne brini se. :mig:

Ipak, ako si jako zabrinuta, možeš posjetiti ginekologa pa malo popričati s njim. Ne znam iz kojeg si grada, ako si iz Zagreba, imaš u Klaićevoj bolnici doktoricu koja se bavi baš problemima tinejdžera :)

Aneria
02.04.2011., 16:44
Bok!
Zanima me jel tko imao slična iskustva... naime mjesečnicu sam, ali slabiju dobila 3.3. i trajala je 9 dana (inače je 7), zatim sam opet prokrvarila 17.3. i isto je bila slabija, bez bolova i trajala 7 dana. otišla sam kod ginekologinje jučer na pregled. pregledala me unutarnjim ultrazvukom i rekla da je sve u redu i kako uskoro neću dobiti mjesečnicu (žalila sam se da imam simptome PMS-a). i što se dogodi? ja danas prokrvarim. Malo, ali i uz lagane bolove.

Zadnji nezaštičeni odnos sa stalnim partnerom je bio 14.2. i nakon toga je sve krenilo. Osjećam se napuhnto kao da imam PMS, gladna skroz, nervozna...

Jel netko zna o čemu bi se moglo raditi jer me već to brine

Sashica
02.04.2011., 17:15
S obzirom da ti je gin napravila UZV i kaže da je sve u redu, trebala bi provjeriti hormone da vidiš imaš li nekakav hormonalni disbalans.

U svakom slučaju, ako imaš takva iznenadna krvarenja između ciklusa, treba otkriti uzrok.

Aneria
02.04.2011., 17:31
samo mi nikako nije jasno što je ona meni jučer rekla kako nema šanse da ja dobijem mjesečnicu u narednih tjedan dana i ja danas prokrvarim opet, ali to čak ni ne mogu nazvati mjesečnicom jer imam jako slabo

_Malena_
03.04.2011., 17:31
Ne znam gdje da postavim ovu temu nek me moderator preusmjeri ako treba:ne zna: Dakle dobila sam menstruaciju 1.3 trajala je 5 dana...bolovi srednji...i 21.3 sam opet prokrvarila i krvarim dosad..krvarenje je lagano svaki dan i bezbolno...jedan dan je bilo jače i obilnije sad je opet lagano...znam da moram kod ginekologa ali čekam svoju ginekologicu da se vrati s bolovanja idući tjedan:( Koji bi sve uzroci mogli biti?inače ovo mi je iznimno stresno razdoblje može li to imati ikakve veze??

_Malena_
03.04.2011., 17:40
pomozite??:(

Sashica
05.04.2011., 22:20
Ne možemo ti dati bolji savjet nego da se što prije javiš ginekologu i da napraviš UZV. Teško je ovako pogađati koji bi uzrok mogao biti, može biti hormonalni disbalans, može biti cista... tko zna.

activia
06.04.2011., 12:02
Nizak progesteron se može malo povisiti i hormonskim kremama, pa mi se to krvaranje smanjilo tj. gotovo nestalo.
Načučivala sam PRO GEST hormonsku kremu izvana, jer navodno nije sintetski nego iz neke biljke. Korištenje krema u kojima je sintetski progesteron moze pridonijeti karcinomu. Pomoglo je već nakon mjesec dana korištenja, ja sam koristila 2 tjedna, 2 tjedna pauza, ovisi o problemu.

Više se ne sjećam kako sam ja zaključila da je to probojno krvaranje posljedica niskog progesterona, negdje na netu sam to proučila (a sjećam se da kad sam davno vadila hormone doista jest bilo tako)....molim guglajte prije nego se oslonite na moje preporuke :) ali sjećam se da sam dobro bila istrazila temu :)

vama koje zelite ostat trudne, a imate nizak pogesteron, to izaziva spontane pobačaje. E, sad, ne bi da na svoju ruku kremama povećavate progesteron jer je pitanje kako to utječe na plod a i ako ju naglo presatnete koristit, a trudne se, može biti rizično za opstanak ploda. OPREZNO

activia
06.04.2011., 12:06
@mislim da razlog krvarenja mogu biti ili nizak progesteron (ostali hormon) ili spolna bolest. Narano, ako nije neki tumor i sl. Drugog nema.

Dakle, trebate isključiti i spolne bolesti, posebno klamidiju, tako da napravite sve moguće briseve, papa je nedovoljan za to.

Saarah26
09.04.2011., 19:47
u subotu mi je bila ovulacija mm i ja nismo baš pazili taj dan... ali od nedjelje sam počela krvariti i to do danas ne prestaje trebam dobit tek 17. Sad sam bila u bolnici i doktor mi je doslovno rekao da nezna što mi je... Vadili su mi krv sve je uredu, beta mi je 0.3,
nikada mi se tako što nije dogodilo, a doktor nema blage kaj mi je....

dire Dawn
21.04.2011., 18:51
danas sam na kraju otišla kod stare ginićke jer mi nema druge. i tak.
prvo je bila bahata, pa samo onda i ja bila bahata :zubo:, a nakon toga smo si fino popričale :)

rekla mi je da mi je endometrij stanjen, svega 3 do 4 mm, a da bi mi dabruston (kako se već zove) djelovao, mora biti najmanje 5mm.. pa mi je rekla da će mi ga ipak dati, čisto da vidimo hoće uspjet, ako ne uspije, šalje me u petrovu kod profesorice pavičić na kompletnu analizu hormona i još nešto..

lijevi jajnik mi je malo povećan, desni mi je bliže maternici. multicistički su, ali ona nemože potvrditi da su i policistički.

kad mi je radili bris da vidi jel imam gljivice i kad me ultrazvučnu gledala umirala sam od bolova. pa se opet tu potegnula priča kako je problem u meni (a ne u činjenici da je ona nježna kao slon, a mene općenito bilo kakav seksualni odnos boli :mad:). na kraju je zaključila kako mi je maternica prema iza i kako me zato odnosi bole.. jupi jej :rolleyes:

dala mi je vaginalete jer imam upalu mjehura (3 dana po jednu).

i to je to.. jedina opcija mi je hormonska kontracepcija koja meni nikako ne paše. i moš me jebat. :(

Sun1
23.04.2011., 13:38
Molim savjet. Pijem cilest godinu i pol, dosada je sve bilo u redu, uvijek u isto vrijeme pijem, jučer sam primjetila smeđi iscjedak, da bi danas vec bilo crveno, ali ne obilno. Za 9 dana trebam dobiti. Jel se kome slično desilo? Trebam li se zabrinuti?

helly
23.04.2011., 13:57
Molim savjet. Pijem cilest godinu i pol, dosada je sve bilo u redu, uvijek u isto vrijeme pijem, jučer sam primjetila smeđi iscjedak, da bi danas vec bilo crveno, ali ne obilno. Za 9 dana trebam dobiti. Jel se kome slično desilo? Trebam li se zabrinuti?

Skoro pa identična situacija kod mene, pijem yaz godinu i pol,i jučer mi je počeo smeđi iscjedak,a trebam dobiti menstruaciju za 4 dana tek(uvijek je točna kao vurica na kontracepcijskim).
Pret.da nije ništa strašno,ali mi se svakakve misli motaju po glavi(od trudnoće do bolesti),pa pls neki savjet/odgovor :(

Hard Candy
24.04.2011., 20:54
Nakon što sam cijeli život imala ciklus 28 dana, nakon skidanja s yasmine se skratio na 21 dan, a i to još nije dovoljno pa probojno krvarenje počne tjedan dana prije i traje do menstruacije. Je li tko imao ovako divan slučaj i ima kakav savjet? Ginekolog bi me stavio na pilule kontracepcijske, al to mi nije napeto jer imam visok kolesterol i 30 godina.. Duphastone nije uspio održati ciklus be probojnih krvarenja..

Silvery
26.04.2011., 00:18
Neka ti izvadi hormone (2.-5. dana ciklusa) pa da se vidi što ne štima i prema tome odrediti što dalje.
Visok kolesterol baš i ne ide pod ruku s pilulama, pa radije napravi potrebne pretrage. Jesi rađala?

Hard Candy
26.04.2011., 21:46
Nisam.. vadila sam hormon 21. dan i to je kao ok.. a znam :(

Silvery
27.04.2011., 01:55
Ha, nema druge nego da ti provjeri sve ostale za vrijeme menstruacije i da se vidi što ne štima, stavit dijagnozu, pa vidit što i sama možeš po tom pitanju dovest u red :ne zna:

dinda83
27.04.2011., 09:48
Evo, meni se već drugi mjesec dešava da između menstruacija (točno svaka 2 tjedna) dobijem krvarenje...prvi put je bilo kao prava menga, i jučer sam opet dobila (za sad je samo kao tamni iscjedak), pa se sad već lagano brinem. Mislim ići ginekologici, samo ne znam da li da idem odmah, ili da pričekam dok mi to krvarenje prođe? Inače imam cikluse od 30-ak dana, s tu i tamo kojim odstupanjem. Dešavalo mi se da mi je koji mjesec slabija menga ili da se ciklus produlji, ali doktorica je rekla da je sve to u granicama normale. Međutim, ovo me sad malo plaši, pogotovo jer kroz par mjeseci planiramo početi raditi na djetetu... :(

appoolonia8
04.05.2011., 13:09
Imam ciklus od 35 dana.Sve je bilo dobro dok nisam počela gubit menstruacije,jedan mjesec imam noramalno,drugi nemam uopće.Pripisala sam to stresu,jer meni to jako remeti ciklus.Nakon nekog vremena menga je počela bit učestala,krvarenja stalna,znači menga mi završi i ne prođe 5 dana ja ju opet dobijem.Nema bolova koje inače imam,jednostavno sve se čini kao menga.Krvarenje opet stane i imam mir od nekih 10 dana ,pa opet krvarenje,pa stane i nakon 2 dana krvarenje.To je trajalo dok nisam poečla imat krvarenja(izljevi) u komadu od 15 dana.Otišla sam kod ginekologa napravili su odmah ulatrazvuk,papa ponovu i sve uredu.Nema cisti, mioma,ničeg sve je uredno.Papa test dobar.Napravila sam i spolne hormone i oni su bili dobri.Za prestanak kravarenje mi je propisan logest koji sam pila 4 tablete na dan-2 ujutro i 2 uvečer.Na toj terapiji sam bila 3 mj. I na svu sreću imala sam pametnu ginekologicu,koja mi je rekla da izvadim hormone štitnjače-da pogađate oni su bili uzrok remećenja ciklusa.Hormoni (tsh) je bio povišen dosta i to je bio uzrok mog kravrenje stalnog.Kako sam stavljena na terapiju eutiroksom,kroz 2 mj ciklus sam dovela u red.
I da kad je tsh horon povišen,ne može se ostat trudan.Makar sve ginekološki bilo savršeno,vrlo je važno za začeće da hormon bude normalnih vrijednosti.Eto za one koji planiraju djecu a nikako ne mogu ostat trudne,a sve rade po p.s-u ,ostaje još provjerit hormone štitanječe.

Lost_in_Wonderland
15.05.2011., 13:03
Molim savijet. Već mi se 2. mj za redom desilo blago krvarenje u sredini ciklusa. Znači u vrijeme ovulacije. Zadnji puta kada se to desilo bilo je nakon vježbanja. Osjetila sam blage grčeve kao pred menstruaciju i tada oskudno krvarenje(krv povezana sa sluzi) nekoliko minuta kasnije. Dakle u sredini ciklusa. Sada već 3-ći dan imam smećkasti iscjedak. Poslije mokrenja na papiru vidim blago roskasto smeđe. Također male komadiće povezane sa sluzi :( Je li moguće da je to sve povezano sa ovulacijum. Imam uravnotežene i redovne cikluse. Nikada prije nisam krvarila u ovulaciji. Nekoliko mjeseci redovito vježbam pa se pitam da li to može biti uvjetovano vježbanjem? Zbunjena sam i čekam pregled ginekologa. Hormone sam radila prije nekoliko mjeseci i tada je sve bilo sasvim u redu. Dapače meni rzni ginekolozi su govorili da je sve aposlutno kao po knjizi kod mene. Plaši me što će mi reći sada kada odem na pregled:(

tina2701
15.05.2011., 13:05
..moguće je da se desi krvarenje oko ovulacije kao i u vrijeme impantacije ako dođe do oplodnje....

Lost_in_Wonderland
15.05.2011., 15:00
Mene konkretno zanima koliko je to povezano sa tjelovježbom s obzirom da su mi se javili bolovi pa onda krvarenje. Nije bila trudnoća u pitanju ako na to misiliš.

tina2701
15.05.2011., 15:12
Mene konkretno zanima koliko je to povezano sa tjelovježbom s obzirom da su mi se javili bolovi pa onda krvarenje. Nije bila trudnoća u pitanju ako na to misiliš.

možeš imat melo krvarenja oko ovulacije bez obzira na vježbu...a ovulacija kod nekog ima popratne bolove-netko ih osjeti a netko ne...

frachop
20.05.2011., 00:24
5.5. mi je bila zadnja menstruacija.. jučer sam prokrvarila, prvo malo a onda u izljevima i sa ugrušcima.. ujutro sam išla na ginekologiju i rečeno mi je da je to ovulacijsko krvarenje.. dobila sam inekciju methergina i nalgesin tablete koje trebam piti 2 dnevno i naređeno mi je strogo mirovanje.. i naravno ako se ne smiri hospitalizacija :(
nakon inekcije se pojačalo a onda smanjilo i bilo je dobro dok sam ležala a onda sam idiot malo po kući paradirala i ponovo izljevi.. uf! neću više! čisto me lagano i strah jer je toliko krvi isteklo iz mene i lagano mi se već muti sve u glavi..
rekli su da do krvarenja može doći i ako je progesteron nizak..ali nisu me poslali na kontrolu hormona. nikada mi se ovo nije dogodilo i iskreno bojim se..
još uz to radimo na bebici i ne znam ako krvarenje može utjecati na mogućnost začeća.. ako se ne smiri do jutra zovem ginekologicu pa ću vidjeti šta dalje.. a stvarno se nadam da ću izbjeći bolnicu..

Silvery
20.05.2011., 14:56
Radije ti odmah nazovi ginekologa. Nema te što biti strah bolnice jer će ti obaviti sve potrebne pretrage što je jako važno ako radite na bebi. Trebaš imatio sliku hormona.
Da. moguće da ti je progesteron niži nego što bi trebao. Nemoj se zezat, nego otiđi i reci da ti se stanje nije smirilo. Drž se i javi svakako rezultate.

frachop
24.05.2011., 16:20
na kraju prošlo u nedjelju samo od sebe.. postupno se smanjivalo i prošlo.. kad sam dan poslije nazvala svoju ginekologicu ujutro rekla mi je da je baš dobro da sam bila na pregledu, al da sam mogla čekati i popodne pa doći kod nje :eek:
i to mi je ginekolog..uf! sve u svemu prošlo je al sad me takav PMS pere da je to strašno, brižan moj dragi, krivi pogled i sva sam u suzama.. idem sama sebi na živce :rolleyes:

SonnyBlack
24.05.2011., 21:03
Djevojka i ja smo poceli imati spolne odnose. Nevinost je izgubila prije 15 dana. Nas drugi seks, bio je prije tacno 7 dana. Napravili smo gresku i radili to prezestoko, trajalo je duze od sat vremena, itd. Uglavnom, imala je menstruaciju prije 10 dana, prestala je dan prije tog drugog seksa. No medjutim, nakon tog seksa, dobila je ponovno krvarenje u vidu menstruacije, koje traje sve do danas, tacnije vec 6 dana. Da li neko zna o cemu bi mogla biti rijec, je li neko imao slican slucaj? Molim, pomozite.

Sashica
24.05.2011., 22:06
Djevojka i ja smo poceli imati spolne odnose. Nevinost je izgubila prije 15 dana. Nas drugi seks, bio je prije tacno 7 dana. Napravili smo gresku i radili to prezestoko, trajalo je duze od sat vremena, itd. Uglavnom, imala je menstruaciju prije 10 dana, prestala je dan prije tog drugog seksa. No medjutim, nakon tog seksa, dobila je ponovno krvarenje u vidu menstruacije, koje traje sve do danas, tacnije vec 6 dana. Da li neko zna o cemu bi mogla biti rijec, je li neko imao slican slucaj? Molim, pomozite.

Ako inače ima potpuno uredne cikluse, moguće da joj je prvi seks, tj. gubitak nevinosti, izazvao lagani stres/uzbuđenje koje je onda moglo malo zbrčkati ciklus. Ali ipak, imala je menstruaciju prije 10 dana koja je prestala dan prije drugog seksa, dakle, prestala je prije 8 dana, što znači da joj je trajala samo 2 dana :confused: I onda je 2 dana kasnije opet dobila menstruaciju?

Traju li joj inače menstruacije tako kratko (2 dana) i ima li neredovite cikluse? Ako da, neka se javi svom ginekologu, napravi UZV i trebalo bi provjeriti hormone ako inače ima takve cikluse.

BACARDI
18.06.2011., 22:19
Meni se jucer 1x dogodilo da krvarim usred ciklusa. Dakle 20 dan ciklusa. Prije 3 dana sam pocela stavljati vaginalete zbog upale i od sinoc krvarim- kroz dan nista. I to kad se napinjem kod nuzde navecer iz mene doslovni curi svijetlocrvena krv ko da me je neko upiknuo s nozem. Bez ugrusaka, samo svjeza krv.

sputnjik
19.06.2011., 08:32
Redovito mi, zadnje 2-3 godine javlja tamnosmeđi, svijetlocrveni iscjedak(krvarenje?) nekoliko dana prije menstruacije, onda 3-4 dana ništa i onda dođe menga. Više-manje mi je redovita, idem redovito na pregled i uvijek je sve u redu, osim što sam znala imati pojačan iscjedak pa sam koristila vaginalete.
Je li to normalna pojava i trebam li brinuti?

ekonomska_skola
18.07.2011., 12:21
I meni se javio taj problem s krvarenjem i neznam sta da radim.:(
Pijem YAZ godinu dana. U prvih 3-4mj znao mi se pojaviti nekakav zuckasti iscjedak za koji je gin rekao da je normalan te je nakon moje panike hladno odgovorila˝od toga se ne umire˝:rolleyes: .
Jucer sam primjetila svijetlo rozu krv na dnevnom ulosku, skroz slabu. Ovaj vikend sam bila kod decka tako da je to mozda neko ostecenje zbog seksa :S. Tijekom noci je prestala ali kada sam ujutro otisla u grad (hodala okolo i vukla vrecice cca2h) i vratila se doma, prilikom brisanja nakon mokrenja sam je opet primijetila (mozda od nekog naprezanja il stajaznam).
Ne znam dali moze biti implantacijsko krvarenje zato sto redovito pijem pilule i nikad nisam zakasnila vise od 5-10min (svega par puta). Takoder pise da se ono odvija 6-11dana nakon oplodnje (a prije ovog vikenda sam imala odnos prije 20dana). Imam jos dvije aktivne tablete(danas i sutra) pa bih onda trebala dobiti menstruaciju.
Moze li razlog tome biti nekakvo ostecenje prilikom seksualnog odnosa? Gin idem danas-ako ce me uopce htjet primit. Zvat je na tel nema smisla jer se ne javljaju:rolleyes::rolleyes:
Unaprijed hvala za odgovore:)

Ninx
14.08.2011., 17:07
Da...i meni je pocelo krvarenje prije 3 dana :( Menga mi je prosla 30. , a krvarenje je pocelo 12. I kad se brisem,vidjela sam kao krvavu sluz...:( help me ! :(:(:(:s:s

misterijazivota
14.08.2011., 22:09
Joj, vidim puno krvarenja tu. Znači to može biti iz sljedećih razloga: hormonalni poremećaj, spoting ako je ovulacija (to samo malo), značajnije krvaranje ako su u maternici neke izrasline, ili ako je neka teška upala. Znači, morate ići ginekologu i biti dosadne i uporne dok ne obavite sve to i ne vidite što je kod vas slučaj. Iz vlastitog iskustva mogu reći da treba njima nuditi "rješenja" jer će vas inače otfakati.

Za obilniju i svježu, svijetlu krv, obično su izrasline u maternici, koje se vide na dobrom ultrazvuku, POČETKOM ciklusa, tj odmah iza MENGE, a ako je tamnija krv i spotting obično su hormoni ili upale...a to se vidi uzimanjem briseva i vadjenjem krvi za hormone...

Nisam ginekolog, ovo je samo nešto iz iskustva, svog i tudjeg...dont take it for grant it!

hellich
15.08.2011., 22:47
ej cure. danas nakon kupanja imala sam sukrvicu.nije je bilo puno al tek tolko da se vidi da je. do sad je nikad nisam imala.cijelo poslijepodne sam bila u vodi koja bas i nije bila pretopla a ni prehladna. zadnja menstruacija mi je pocela 5.8. a trajala mi je do 11.8.. tako da mislim da to nije ovulacijsko krvarenje.
dali bi to moglo biti od kupanja?

hellich
16.08.2011., 12:50
oce mi netko odgovorit?

ella ella
25.08.2011., 17:19
hej cure jedno pitanje,naime ja i mm radimo na bebi,menstruaciju sam imala 10.8. i trajala je do 15.8.,dobila sam je koristeci duphastone!e sad jucer mi se opet pojavila neka sukrvica pa je prestala pa se danas opet pojavilo,mjerila sam bt,i dan prije te sukrvice tj. prekjucer mi je bila 35,7 tu vecer smo imali odnos,sutradan bt 36,3 i onda ta sukrvica i danas opet bt 36,3!sto bi to moglo biti!inace su mi menge katastrofa ne dobivam po 2,3 mjeseca i cesto su anovulatorni tj. rijetko kad da imam ovulaciju.....pomagajte....ima li sanse da sam trudna.....

Sashica
26.08.2011., 09:25
hej cure jedno pitanje,naime ja i mm radimo na bebi,menstruaciju sam imala 10.8. i trajala je do 15.8.,dobila sam je koristeci duphastone!e sad jucer mi se opet pojavila neka sukrvica pa je prestala pa se danas opet pojavilo,mjerila sam bt,i dan prije te sukrvice tj. prekjucer mi je bila 35,7 tu vecer smo imali odnos,sutradan bt 36,3 i onda ta sukrvica i danas opet bt 36,3!sto bi to moglo biti!inace su mi menge katastrofa ne dobivam po 2,3 mjeseca i cesto su anovulatorni tj. rijetko kad da imam ovulaciju.....pomagajte....ima li sanse da sam trudna.....

Danas ti je 17. dan ciklusa, na dan kad ste imali odnos (15. dan ciklusa) si imala nižu temperaturu, a na 16. dc i 17. dc ti je povišena. Trebala bi cijelo vrijeme mjeriti bazalnu da se vidi kretanje temperature kroz cijeli ciklus, ovako sad na temelju ovih malo podataka teško je nešto zaključiti - ali, moguće je da ti je ovulacija bila na 15. dc. To bi objasnilo i sukrvicu, jer neke žene imaju 'spotting' (točkasto krvarenje) za vrijeme ovulacije.

Da li si trudna ćeš znati tek cca 14 dana nakon odnosa, kad napraviš test na trudnoću :mig:

jelena1777
27.08.2011., 10:28
DAkle...prije tri dana najprije sam našla uvećanu žlijezdu u preponi i jako bolnu, definitivno je nastala u jednom danu i boli me. Otišla sam na pregled UZV, misle da je limfni čvor, ali da je nekako zahvaćen između tetiva :ne zna:...no dobro, uz to sam bila i na ginekološkom pregledu i doktorica mi je rekla da imam užasno jaku ovulaciju, to je bilo u srijedu navečer i pitala me da li me boli (naravno da me boljelo), gledala me je vaginalnim UZV jedno 15 tak minuta. Uglavnom, jučer, tj. petak sam dobila smeđi krvavi iscjedak i danas me jako boli, kao da imam menstruaciju...malo sam zabrinuta, ali nekako si mislim da imam nešto gore, valjda bi vidjela, jer me je gledala 15 do 20 minuta tim UZV?
Da li je to zbog ovulacije? Ona je čak rekla da zbog te "jake ovulacije" mogu imati i taj uvećani limfni čvor. Nalazi krvi, od jučer su mi više manje oke.

Anne Elliot
10.09.2011., 19:57
Pišem ovdje jer ne znam gdje bih...jer nisam uspjela naći nijedan problem sličan mome... imam 40godina, djecu i spiralu već 10 god... i sve je bilo u redu dok nisam jučer dobila 3. menstruaciju u mjesec dana ???? mislim što je previše je previše... i inače su prilično obilne ali i redovite ovo me baš muči. Imala sam neku crijevnu virozu ali ne vidim kako bi to moglo biti povezano??? Inače redovito se kontroliram i zadnji uzv i papa test obavila sam u 7. mj i sve je bilo ok. Pa eto, zanima me zna li tko što o tome i imate li sličnih iskustava?

tini75
10.09.2011., 20:55
Ja bi iskontrolirala spolne hormone, naročito FSH jer sa 40 godina žena može polako ulaziti u perimenopauzu pa se počnu događati takva krvarenja jer FSH divlja gore-dole ili je samo nekakav privremeni hormonalni disbalans. Naravno sve uz dogovor ginekologa.

hrvoje dr.
11.09.2011., 13:36
Pišem ovdje jer ne znam gdje bih...jer nisam uspjela naći nijedan problem sličan mome... imam 40godina, djecu i spiralu već 10 god... i sve je bilo u redu dok nisam jučer dobila 3. menstruaciju u mjesec dana ???? mislim što je previše je previše... i inače su prilično obilne ali i redovite ovo me baš muči. Imala sam neku crijevnu virozu ali ne vidim kako bi to moglo biti povezano??? Inače redovito se kontroliram i zadnji uzv i papa test obavila sam u 7. mj i sve je bilo ok. Pa eto, zanima me zna li tko što o tome i imate li sličnih iskustava?
Trebali bi napraviti spolne hormone.

Anne Elliot
11.09.2011., 15:38
ok hvala, ovaj put je to krvarenje prilično oskudno ali tako mi je i inače početkom menstruacije tako da ne mogu odrediti je li to opet to ili nešto drugo. U svakom slučaju sutra ću pokušati kontaktirati moju gin št o je često nemoguća misija :)

buzi-vuzi
14.11.2011., 09:45
Bok! zanima me kako možete biti sigurni da je nešto ovulacijsko krvarenje, a ne menstruacija? Da li ovulacijsko krvarenje također boli? koliko traje? Ja imam veoma neredovit ciklus, pa ne mogu znati kada ovuliram. Sad kad sam čitala o ovulacijskom krvarenju zanimaju me ti detalji, pa da utvrdim kada točno imam menstruaciju, a kada bi to ipak bilo ovul.krvarenje. Koji su bitni znakovi za to? Nadam se da će mi netko potanko objasniti. Hvala :)

Sashica
15.11.2011., 08:14
Bok! zanima me kako možete biti sigurni da je nešto ovulacijsko krvarenje, a ne menstruacija? Da li ovulacijsko krvarenje također boli? koliko traje? Ja imam veoma neredovit ciklus, pa ne mogu znati kada ovuliram. Sad kad sam čitala o ovulacijskom krvarenju zanimaju me ti detalji, pa da utvrdim kada točno imam menstruaciju, a kada bi to ipak bilo ovul.krvarenje. Koji su bitni znakovi za to? Nadam se da će mi netko potanko objasniti. Hvala :)

Ovulacijsko krvarenje ne možeš nikako zamijeniti s menstruacijom. Menstruacija je pravo krvarenje, dok ovulacijsko ''krvarenje'' iliti točkasto krvarenje kako se još naziva (spotting) je zapravo vrlo oskudno krvarenje, par kapljica krvi ili najčešće tek blagi roskasti (ili ponekad smećkasti) iscjedak, koji traje 1, eventualno 2 dana i javlja se obično u sredini ciklusa.

Do ovulacijskog krvarenja dolazi nakon ovulacije, zbog pada hormona estrogena.

Ono što meni nije jasno je kako ne znaš kad imaš menstruaciju? Kad krvariš nekoliko dana, to je menstruacija. Koliko godina imaš? Ako dosad nisi bila kod ginekologa, bilo bi dobro da obaviš pregled, pogotovo ako imaš neredovite cikluse.

saska88
17.11.2011., 18:07
Devojke, ja pijem kontraceptivne pilule vec dve godine, pila sam Yaz kad su mi se u februaru javila prva tackasta krvarenja izmedju menstruacija. Uradila sam sve analize> Papa test, kolposkopiju, test na Chlamidiu is sve mi je ok. Od tad mi ginekolog menja non-stop vrste kontraceptivnih tvrdeci da je to zbog male kolicine hormona koja meni nije dovoljna ( ne znam kako mi je ranije bila dovoljna kad se nisam ni ugojila ni nista slicno). Nista ne pomaze! Svakog meseca neka dva dana u toku ciklusa imam neke braonkaste tackice na vesu i toalet papiru i ponekad bolne odnose. Ginekolog mi kaze da ponovo uradim test na Chlamidiu jer jedino ona deje takve simptome. Sta vi mislite??? Ne moze biti ovulaciono krvarenje kad ja ni nemam ovulacije jer pijem kontraceptive.

mrnja
09.12.2011., 10:39
Ja sam već dvije godine na Yazu i sve mi je uvijek bilo super do danas.... Uglavnom, danas mi je 20 dan ciklusa (20. Tableta) a pocelo mi je krvarenje kao da imam mestruaciju ... Boli me i trbuh kao da imam mengu?!? Menstruaciju na yazu obično dobijem na 2.-3. Lažnoj tableti.... Ne znam sto se sad dogada.... Pijem jos uvijek roze tabletice a krvarim... Da li se to jos nekome dogodilo?

versa_emerge
08.01.2012., 20:46
pozdrav! ne znam gdje bih upitala pa ću ovdje...
menstruaciju sam trebala dobit 28. al kako mi dođe 3, 4 dana poslije, nisam se zabrinjavala, a uz to sam i počela dobivat smeđi iscjedak i malo crvenkasti pa sam mislila da je to to, da ću sutradan dobit, no taj iscjedak crvenkasti se produžio na tjedan dana i sad ne znam šta da radim, da odem ginekologu ili da pričekam par dana pa da vidim šta će bit, možda dobijem? možda je neka upala, jeste se susrele s takvim problemom? hvala unaprijed :mig:

fionna
10.01.2012., 11:31
Trebala bih savjet... Prije nekoliko dana mi se pojavio smeđi iscjedak sa sukrvicom. Problem je u tome što imam cistu na jajniku (3,5cm, gnojna cista). Menstruaciju trebam dobiti tek za 2 tjedna, uzimam kontr. pilule Yaz.

Pomalo sam uznemirena zbog ciste, iako mi nikada nije pravila probleme, nikad me nije ništa boljelo, pa ni sada. Cista inače puca svaki mjesec, ali tijekom menstruacije.

Cista ili bezazlena pojava?

mmm222
15.01.2012., 01:02
2 dana nakon zadnje menstruacije pojavio mi se tamno smeđi/ crni iscjedak, odnosno krvarenje i traje već 2 tjedna. Inače mi se takvo krvarenje javlja na kraju menstruacije (zadnja 2,3 ana). Osim toga, prilikom i nakon mokrenja osjećam peckanje.
Imam 20 godina i pijem Lindynette 20 zadnje 3 godine.
do sada nisam imala nikakvih problema pa me zanima zna li netko što bi ovo moglo biti?? :confused:

imota10
10.04.2012., 17:40
molim vas treba mi savjet podhitno....
imala sam mengu prije 2 tjedna..prije par dana mi se pojavio smeđi iscjedak a nakon toga krvarenje koje već traje 4 dana..nikad do sada mi se to nije događalo..pa me zanima dali je imao tko takve probleme,ili znali netko što bi to moglo biti??

dersette
11.04.2012., 00:17
Otišla sam piškiti i kad sam završila , u nekom trenutku sam osjetila neko "škakljikanje" jednu sekundu...ka da je nešto "izašlo", ali iz rodnice, ne mjehura.
Refleksno sam dotaknula prstom i na prstu je ostao nekakav komadić.
Pola cm, duguljast proziran s nekakvom sukrvicom i zadebljan je na jednoj strani vrha. Izgleda kao crvić.
Jel moguće da je to jajna stanica?

Imam bolove u maternici cijeli dan i mislim da bi uskoro trebala i dobiti mjesečnicu.

Znam da je glupavo pitanje, ali nije mi se tako nešto dogodilo do sad i znatiželjna sam.

@imota, odi kod ginekologa, može biti hormonalno.

@mmm, odgovorila si si na pitanje, to je produljeno krvarenje, ništa opasno.
Peckanje prilikom mokrenja može biti posljedica upale mok mjehura. Odi izvaditi urin.

demi79
17.05.2012., 08:59
Bok svima!
Evo da se i ja pozalim na toj temi. Naime sa međumenstruacijskim krvarenjima imam problema vec skoro 2 godine. :( Prvo je to bilo 2-3 dana, pa 5-6 dana, a sada se spaja sa menstruacijom tako da u komadu krvarim i po 15-20 dana. :(Nekad je jače, nekad slabije, nekad svjetlije, nekad tamnije.
Uglavnom, dok sam bila na kontracepciji je bilo slabije, a bez ikakvih tableta jače. Probala sam yasmine, diane, qlairu i novynette...nema razlike.
Probala sam duphastone od 11 dana i od 16 dana, 1 tabletu dnevno, 2, pa cak i 3. Bilo je nesto slabije, ali nije se rijesilo.
Ultrazvuk ne pokazuje nista abnormalno i hormoni su mi ok, Ca125 isto.
Luda sam vise od toga :504::503:
Jucer sam popila zadnju novynetu (preskakala sam ciklus) i sada se moram javit na pregled.
Da li je moguce da imam neku upalu ili bakteriju a da ja to ne osjecam tj. da mi ne stvara nikakve tegobe osim ovih?:confused:
Da li je neka od vas uspjela to rijesiti i kako? Kojem ginekologu da se obratim???:cry:

Tulipančica
23.05.2012., 12:46
Bok svima!
Evo da se i ja pozalim na toj temi. Naime sa međumenstruacijskim krvarenjima imam problema vec skoro 2 godine. :( Prvo je to bilo 2-3 dana, pa 5-6 dana, a sada se spaja sa menstruacijom tako da u komadu krvarim i po 15-20 dana. :(Nekad je jače, nekad slabije, nekad svjetlije, nekad tamnije.
Uglavnom, dok sam bila na kontracepciji je bilo slabije, a bez ikakvih tableta jače. Probala sam yasmine, diane, qlairu i novynette...nema razlike.
Probala sam duphastone od 11 dana i od 16 dana, 1 tabletu dnevno, 2, pa cak i 3. Bilo je nesto slabije, ali nije se rijesilo.
Jucer sam popila zadnju novynetu (preskakala sam ciklus) i sada se moram javit na pregled.
Da li je moguce da imam neku upalu ili bakteriju a da ja to ne osjecam tj. da mi ne stvara nikakve tegobe osim ovih?:confused:
Da li je neka od vas uspjela to rijesiti i kako? Kojem ginekologu da se obratim???:cry:

Ajme, ovaj post kao da sam ja pisala :( :grli:
Da, ima li itko da je ovaj problem uspješno riješio? :moli:

demi79
23.05.2012., 15:57
Ajme, ovaj post kao da sam ja pisala :( :grli:
Da, ima li itko da je ovaj problem uspješno riješio? :moli:

Tulipančice, ja sam nakon dugo surfanja po forumu i ostaloj "literaturi" na koju me forum odveo odlucila:
Piti cu caj od vrkute i marulje!:durica
Procitala sam da je dobar za sve zenske probleme pa se nadam da se biti i za ovaj. Svaki od ovih cajeva kosta 12 kn u apoteci, pije se 3 puta na dan i mislim da ne moze skodit:ne zna:
Moja prva salica caja se upravo hladi :kava:
probaj:grli:

Tulipančica
24.05.2012., 10:45
:w

Čitala sam i ja o tim čajevima. Ne znam, mene nekako bilo opet strah to početi piti. Da ne napravim još neku štetu :( (ako uopće veću od ove mogu napraviti).

Sljedeći mjesec idem opet kod gina, pa ako zaista ne bude imao neku bolju ideju, onda možda i ja probam s vrkutom i maruljom.

Držim fige da ti pomogne! I javi rezultate naravno :mig:

Smart sound
09.07.2012., 08:17
Ovako,imam jedan problem,jucer kad sam bila vani pocela san curit al nije jako,i onda je prestalo i sad se bojim da mi nie himen pukao jer nisam jos s nikim spavala...pa ako znate nest moli9m vas pomoziteeee:ne zna::confused:

Kapri
11.08.2012., 00:29
Ja sam imala 19.7 znaci sada sam trebala dobiti oko 15-tog.I danas sam primjetila neku blagu sukrvicu crvenkasto zuckastu na vesu,Bez mirisa.I boli me stomak.Obicno osjetim to dan dva prije menstruacije ali 5 nikada.:ne zna:
Zadnji nalaz papa testa-ascus.Moze li biti od toga:confused:

sara250
26.09.2012., 15:13
imam pitanje i jedan problem, no ne znam pod kojom temom ga postaviti.
ugl sve je počelo s kašnjenjem menstruacije. menstruacija mi je bila kasnila negdije 5 dana nakon čega sam ju bila dobila (moguće da je kasnila zbog stesa jer sam pod popriličnim stresom i imam nekih problema, barem mislim da bi to mogao biti uzrok). menstruacija mi je trajala malo krače nego inače, a i ujedno s 1. danom menstruacije sam počela piti kontracepcijske pilule. Završila je negdje već 4 dan (inače traje 6). i nakon 5 dana (nakon spolnog odnosa) opet sam počela krvariti ne puno al dovoljno za se zabrinuti.

i sad trebam pomoć?! je moguće da mi je menstruacija bila kraća zbog poremećaja jer sam tek počela piti pilule? i zašto opet krvarim?
što da radim?

p.s. dok mi je bila kasnila, napravila sam i test za trudnoću bio je negativan.
ispričavam se na duže, postu

Victora
26.09.2012., 15:19
imam pitanje i jedan problem, no ne znam pod kojom temom ga postaviti.
ugl sve je počelo s kašnjenjem menstruacije. menstruacija mi je bila kasnila negdije 5 dana nakon čega sam ju bila dobila (moguće da je kasnila zbog stesa jer sam pod popriličnim stresom i imam nekih problema, barem mislim da bi to mogao biti uzrok). menstruacija mi je trajala malo krače nego inače, a i ujedno s 1. danom menstruacije sam počela piti kontracepcijske pilule. Završila je negdje već 4 dan (inače traje 6). i nakon 5 dana (nakon spolnog odnosa) opet sam počela krvariti ne puno al dovoljno za se zabrinuti.

i sad trebam pomoć?! je moguće da mi je menstruacija bila kraća zbog poremećaja jer sam tek počela piti pilule? i zašto opet krvarim?
što da radim?

p.s. dok mi je bila kasnila, napravila sam i test za trudnoću bio je negativan.
ispričavam se na duže, postu

Takva krvarenja na početku uzimanja pilula su uobičajena. Pogotovo što si napisala "ne puno". Samo pij dalje.

sara250
26.09.2012., 15:21
ah super hvala ti, pao mi je kamen sa srca :)

Victora, da te pitam još ako nije problem. koliko bi dana bilo "normalno" da još tako krvarim?

Victora
26.09.2012., 15:35
Victora, da te pitam još ako nije problem. koliko bi dana bilo "normalno" da još tako krvarim?

To slabije krvarenje bi ti moglo potrajati do kraja prvog blistera. I onda u pauzi do drugog blistera bi mogla još dobiti onako pravo krvarenje, jače (ili bi ono moglo potpuno izostati). I to bi sve bilo normalno. Do drugog blistera bi trebalo prestati ili se značajno smanjiti (eventualno kakav krvavi isjedak tu i tam). Uglavnom prva 2-3 mjeseca se zna svašta događati. Možda ti sad prestane, nema pravila.

Jedino što te treba brinuti je ako počneš krvariti jako, onako kako si za vrijeme menstruacije krvarila prije pilula ili jače, i ako to jače traje dugo. Ne mogu ti reći koliko dugo, na žalost. Sama procijeni jel ti se gubitak krvi čini prevelik. U tom slučaju nazovi ginića, najvjerojatnije bi ti mijenjao pilule.

Ali sumnjam da će biti problema. Pij dalje, pa javljaj kakvo je stanje, može? :mig:

sara250
26.09.2012., 15:39
može može, hvala ti. nova sam u svemu tome što se tiče pilula, i imam kao i svi strah ako ne desi nešto što ne smatram "normalnim".
hvala ti na odgovoru. javit ču se svakako :D

Victora
26.09.2012., 15:46
O pilulama (http://www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/kontracepcija/vazne_informacije_o_kontracepciji_obavezno_procita ti)

Eto, imaš tu informacije što je normalno, što nije....možeš i na toj stranici postavljati pitanja. :mig:

sara250
01.10.2012., 11:06
hejj, evo mene opet. ugl krvarenje je napokon prestalo :mig:
victora, kad sam već bila postavila pitanje tu da ne otvaram još koju temu, samo da te još pitam. naći meni će menstruacija ovaj mjesec doči ranije tj neće doči nakon 28 dana nego 22? jer kažu da dođe nakon što popim cijelu prvu kutiju i onda u toj pauzi dođe. al kako 1. kutju sam započela sa 1. danom menstruacije znači da će mi doči ranije?
uh nadam se da se moje pitanje shvatilo nisam znala kako ga postaviti :confused:

Michaela
04.10.2012., 19:37
Bok svima!

Ovo je i moj problem. Samo ja nisam na nikakvim hormonskim tbl jer imam totalne kontraindikacije za sve vrste spolnih nadomjesnih hormona.
Svi nalazi u redu, ginići mi govore da se opustim jer po nalazima ne vide ništa da bi bilo opasno. Inače imala sam PCOS, sad bolujem od endometrioze, pa pretpostavljam da se ona pojačala i da je radi toga. Zadnje 2 godine mi menga traje 10-tak dana, 3 dana sam slobodna od krvarenja, onda za vrijeme ovulacije počinje krvarenje za koje moram kosrititi uložak i tako do slijedeće menstr. koja je točna na dan. Ja sam već luda od toga. Počela sam piti PMS free +, a i sutra letim u ljekranu kupit vrkutu i marulju čaj. Možda nešta pomogne. Dupahston je jedino pomogao što mi se menga skratila na 4 dana ali je toliko obilna da sam koji put mislila da ću završiti na hitnoj.. no za "ovulacijsko" krvarenje ništa nije pomogao. Onda su počele nuspojave od Duphastona pa me frka to piti... ja više ne znam što da radim. Ginić mi kaže da je jedini lijek trudnoća ali čini se da sam kandidat za MPO. :504:

mala ivana
04.10.2012., 20:11
Bok,ja imam 15 i pol godina i dobila sam menstroaciju prvi put u 5 mjesec ove godine.naime sve mi je bilo uredno do predprošlog mjeseca,znači bila mi je uredna menstruacija od koja mi inače traje 6-7 dana i onda mi je prestala ali se opet pojavila i trajala mjesec dana skoro,ali u malim količinama i nije mi uvijek bila čista krv nego sukrvica i onda mi je kad mi je i trebalo doć menstroacija bila malo pojačano i ja sam mislila da će to prestat nakon 6-7 dana ali međutim nije.Bila sam u ginekologa i on je rekao da je to normalno jer da mi još to nije "sjelo na svoje mjesto" ali je meni je i još traje ta produljena menstroacija ali isto u manjim količinama,ali je krv,sad moram opet u ginekologa,ali ako tko zna ili je netko doživio nešto slično da me savjetuje?

Bijela maca
04.10.2012., 20:15
Bok,ja imam 15 i pol godina i dobila sam menstroaciju prvi put u 5 mjesec ove godine.naime sve mi je bilo uredno do predprošlog mjeseca,znači bila mi je uredna menstruacija od koja mi inače traje 6-7 dana i onda mi je prestala ali se opet pojavila i trajala mjesec dana skoro,ali u malim količinama i nije mi uvijek bila čista krv nego sukrvica i onda mi je kad mi je i trebalo doć menstroacija bila malo pojačano i ja sam mislila da će to prestat nakon 6-7 dana ali međutim nije.Bila sam u ginekologa i on je rekao da je to normalno jer da mi još to nije "sjelo na svoje mjesto" ali je meni je i još traje ta produljena menstroacija ali isto u manjim količinama,ali je krv,sad moram opet u ginekologa,ali ako tko zna ili je netko doživio nešto slično da me savjetuje?

Pa jesi bila na ultrazvuku? Možda je nešto drugo posrijedi...ciste i tako to...

mala ivana
04.10.2012., 20:16
Pa jesi bila na ultrazvuku? Možda je nešto drugo posrijedi...ciste i tako to...

da bila san i rekao mi je da mi je sa jajnicima sve u redu

sara250
05.10.2012., 19:22

mislim da ako ti je ultrazvuk ok i ako ti ginekologica rekla da je ok, onda se nemas sta brinuti. tek si ju dobila, tako da je ajmo rec normalno da se takve stvari desavaju. neke cure znaju krvariti i do 2 mjeseca, a neke znaju ne imati po 3 mjeseca. dok ti se organizam ne prilagodi i nauci biti ce tako. mislim da se nemas sta brinuti. jedino ako ti se to nastavi tako jos mjesec-dva onda idi opet kod ginekologice.

demi79
08.10.2012., 08:35
Ovo je i moj problem. Samo ja nisam na nikakvim hormonskim tbl jer imam totalne kontraindikacije za sve vrste spolnih nadomjesnih hormona.
Svi nalazi u redu, ginići mi govore da se opustim jer po nalazima ne vide ništa da bi bilo opasno. Inače imala sam PCOS, sad bolujem od endometrioze, pa pretpostavljam da se ona pojačala i da je radi toga. Zadnje 2 godine mi menga traje 10-tak dana, 3 dana sam slobodna od krvarenja, onda za vrijeme ovulacije počinje krvarenje za koje moram kosrititi uložak i tako do slijedeće menstr. koja je točna na dan. Ja sam već luda od toga. Počela sam piti PMS free +, a i sutra letim u ljekranu kupit vrkutu i marulju čaj. Možda nešta pomogne. Dupahston je jedino pomogao što mi se menga skratila na 4 dana ali je toliko obilna da sam koji put mislila da ću završiti na hitnoj.. no za "ovulacijsko" krvarenje ništa nije pomogao. Onda su počele nuspojave od Duphastona pa me frka to piti... ja više ne znam što da radim. Ginić mi kaže da je jedini lijek trudnoća ali čini se da sam kandidat za MPO. :504:

Draga moja Michaela i ostale zene i djevojke...
Nakon skoro 3 godine međumenstruacijskih krvarenja, 3 promjenjena ginekologa, koja su eskalirala do toga da sam krvarila 3 tjedna u komadu i da nikakve tablete nisu pomogle, na UZV se NISTA ne vidi, papa test cist ko suza, brisevi negativni, hormoni normalni...napokon dijagnoza :cheer:
Uzimanjem uzorka sluznice maternice ustanovljeno je da imam polip, polip nevidljiv na ultrazvuku. Ceka me histeroskopija i onda mojoj agoniji dolazi kraj :jumping:
Dakle, budite uporne, trazite druga misljenja, informirajte se o ljecnicima i uz strpljenje naci cete rijesenje.
Moja ginekologica je prvo mislila da je to do hormona, ali kako mi niti jedna terapija nije pomogla to je iskljucila, radila sam cak i urinokulturu i testove krvi u stolici da iskljucimo unutrasnje krvarenje. Jednostavno joj nije bilo jasno kako tako dugo i puno mogu krvariti a da to niti jedni hormoni ne mogu regulurati i da se na ultrazvuku ne vidi. I eto...samo zahvaljujuci njoj i njezinom "neprihvacanju da ona ne zna sta mi je" uzela je uzorak sluznice i poslala ga na patologiju i eto...
Drazim svima fige da rijesite svoj problem, nadam se da je moje iskustvo bar malo nekome od pomoci :)

cherry_red
13.10.2012., 18:04
Curke moje, imam pitanjce.

Već sam 3 godine na Diane 35, trebala sam piti samo 6 mj-godinu dana jer mi je ten bio katastrofa i užasno bolne menstruacije. Međutim, Diane mi je sve riješio, meni je savršeno na njima od početka pa ih nisam htjela mijenjati.

Nedavno sam bila na antibiotiku Klavobel BID 1 gr, morala sam 2 kutije od 14 komada popit zbog bronhitisa i pisalo je da se može smanjiti učinkovitost oralne kontracepcije.

U srijedu sam popila zadnji Klavobel, da bi u četvrtak vidjela iscjedak :ne zna:
Prvo sam mislila da sam prokrvarila, ali to je bilo nešto skroz slabo, skroz svijetlo, vuče na nježno narančasto. Zadnju Diane trebam popiti sutra, a mengu bi trebala dobiti u petak. Isti slabi iscjedak mi se pojavio i danas.

Jel itko imao sličan slučaj i da li postoji mogućnost da je to sve od antibiotika? :confused:

Victora
13.10.2012., 18:07
To najvjerojatnije znači da su Diane "izreagirale" na antibiotik, pa je, ne znam kak reći...pilule slabije djelovale, i otuda smeđi iscjedak. Ako imaš odnose i ovo ti je jedini način zaštite, nadam se da ste se dodatno štitili to vrijeme.

cherry_red
13.10.2012., 18:33
To najvjerojatnije znači da su Diane "izreagirale" na antibiotik, pa je, ne znam kak reći...pilule slabije djelovale, i otuda smeđi iscjedak. Ako imaš odnose i ovo ti je jedini način zaštite, nadam se da ste se dodatno štitili to vrijeme.

Nemam odnose već malo duže vrijeme, pa si u vezi toga ne moram razbijat glavu. Možemo to odmah isključiti. Smeđi iscjedak sam imala skroz na početku kad sam ih počela piti, al' to je 'normalno'. A mene je ovaj iscjedak na prvu podsjetio na krvarenje, a trebam dobit tek za tjedan dana. Pa sam se malo prepala.

Ja isto pretpostavljam da su Diane na neki način izreagirale.
Ja na sami pogled antibiotika dobim gljivice i rekla sam taman pluća iskašljala da zadnji antibiotik neću popit jer mi je bilo koma stanje dolje. I prestala sam piti, i drugi dan, imam kaj za vidjet. :503:

Sljedeći tjedan, tak i tak moram ići ginekologu, ali dugo je do sljedećeg tjedna. Dotad bi ispizdila da nisam pitala.

kuala90
27.12.2012., 12:06
pozdrav svima,imam jedan problem koji me vec lagano brine,,,imala sam mengu normalnu 6 dana ...nakon zavrsetka te menge nakon 5 dana opet mi se javila neka menga na i trajala 4 dana,i opet od zavrsetka te menge proslo je 2 dana opet mi se javila menga...sto ispada da ja krvarim ovaj mjesec 3 puta??????????????????
inace bila sam kod ginica prosli mjesec kaze da je sve u redu,papa test takoder?? neka iskustava ?? slicnosti?? netko??? HELP???

culjo
20.03.2013., 15:57
prošla mi je menga! i sad opet krvarim i boli me! zkj?

demi79
30.07.2013., 06:24
Jel postoji netko tko je uspio rijesit ovaj problem??
Ovdje nije rijec o ovulacijskom krvarenju, vec o krvarenju koje se javi 2-3 dana nakon ovilacije i traje skroz do menstruacije.
Svi nalazi su uredni, svi hormoni na svom mjestu, UZV ok, ovuliram....sve skolski ali ja vec 3 godine krvarim po 15-20 dana svaki mjesec. :( :( :(
Trenutno sam kod 5-e ginekologice koja je otkrila Hashimotov sindrom i sigurna je da je to uzrok. (jer naravno sve ostalo je ok)i vec se 6 mjeseci patim sa Euthiroxom da spustimo taj TSH. I trenutno je 2.1. A ja ovaj mjesec krvarim ko blesava i toliko sam ocajna da ne mogu opisat.

Jel imala neka od vas slicnih problema i da je to uspjela rijesit?

leeloo27
31.07.2013., 21:19
Kakav ti je progesteron? Mislim da sam negdje pročitala da se probojna krvarenja u drugom dijelu ciklusa mogu javiti ako je u tom dijelu ciklusa progesteron niži nego što bi trebao biti.

demi79
01.08.2013., 06:05
Da, to je najcesci uzrok, ali moj progesteron je dobar, vadila sam ga nekoliko puta u drugom dijelu ciklusa.
Cak su mi i duphastone prepisivali ali mi nisu pomogli :(

dvatricetiri
07.08.2013., 16:18
Imam jedno možda glupo pitanje, ali svejedno probat ću :rofl: kako znate da je to što se javi između menstruacija zaista krvarenje, a ne nešto drugo?
Meni se u zadnja tri mjeseca nekih desetak dana prije menstruacije pojavi određeni iscjedak onako blago smeđe boje vrlo sličan onome kada mi je menstruacija na samom završetku i taj iscjedak je konstantan sve dok ne dobijem menstruaciju. Nije pretjerano obilan, nije neugodnog mirisa, ali svejedno pojavi se tako već tri mjeseca. Znam kako izgleda krvarenje za vrijeme menstruacije, ali za ovo stvarno nisam sigurna je li to to. Išla sam ginekologu koji nije moj stalni ginekolog jer je ona bila na godišnjem i ovaj mi je rekao da to nije ništa, a kad se moja doktorica vratila, otišla sam ponovo i opisala joj sve i njen je zaključak da je u pitanju pad hormona za vrijeme ovulacije. Uz to, već godinama pijem kontracepcijske tablete radi terapije jer imam stravično bolne menstruacije i stravične probleme s kožom a s tabletama nemam nikakvih problema, nije mi nastala nikakva negativna posljedica od njihovog konzumiranja, redovno radim sve nalaze i sad ne znam je li činjenica da ih pijem može biti u vezi s ovim ili ne. :ne zna:
Nažalost kod ginekologa u ambulanti je kao na traci pa sam jedva dobila pet minuta od njenog vremena i to mi ništa nije pomoglo jer sam i dalje zbunjena, ne znam je li se trebam zabrinuti ili je sve normalno. :rolleyes:

demi79
07.08.2013., 17:15
Kod mene ti to pocne kao iscjedak i pretvori se u krvarenje. Par dana prije menstruacije bude ful jako, svjetlo crvena krv koja doslovno curi iz mene i ne mogu bez uloska ili tampona. I onda krene menga koja je drugacija, tamnija, gusca i obilnija.

tynsy
18.08.2013., 17:45
može li predovulacijsko krvarenje (u trajanju par sati) nastupiti 7 dana prije ovulacije? ginekolog je rekao da se to kratko krvarenje pojavilo vjerojatno zbog ovulacije, a čini mi se da je to ipak preveliki razmak. krvarenje je nastupilo 11. dan ciklusa, a ovulacija 18. dan

andjeo29
18.08.2013., 20:40
može li predovulacijsko krvarenje (u trajanju par sati) nastupiti 7 dana prije ovulacije? ginekolog je rekao da se to kratko krvarenje pojavilo vjerojatno zbog ovulacije, a čini mi se da je to ipak preveliki razmak. krvarenje je nastupilo 11. dan ciklusa, a ovulacija 18. dan

Kako znaš da je ovulacija nastupila 18. dan?
Mislim da ovulacijsko krvarenje ne bi nastupilo tako rano, nego da je ovdje stvar da ti je ovulacija bila ranije, a ne 18. dan.

tynsy
19.08.2013., 12:04
Kako znaš da je ovulacija nastupila 18. dan?
Mislim da ovulacijsko krvarenje ne bi nastupilo tako rano, nego da je ovdje stvar da ti je ovulacija bila ranije, a ne 18. dan.

skužim da imam ovulaciju po bolovima u donjem dijelu trbuha i cervikalnoj sluzi. ne mogu to fulati, baš je neka tipična bol. znam imati i snažnije bolove za vrijeme ovulacije, ali krvarenje nikad nisam imala. s obzirom da mi je na nedavnom gin. pregledu bilo sve ok, ginekolog je samo rekao da je vjerojatno ovulacijsko što se meni čini ipak prerano s obzirom da pratim plodne i neplodne dane.
ne znam, malo me zbunilo :ne zna:

sally_1211
19.08.2013., 12:19
Jel postoji netko tko je uspio rijesit ovaj problem??
Ovdje nije rijec o ovulacijskom krvarenju, vec o krvarenju koje se javi 2-3 dana nakon ovilacije i traje skroz do menstruacije.
Svi nalazi su uredni, svi hormoni na svom mjestu, UZV ok, ovuliram....sve skolski ali ja vec 3 godine krvarim po 15-20 dana svaki mjesec. :( :( :(
Trenutno sam kod 5-e ginekologice koja je otkrila Hashimotov sindrom i sigurna je da je to uzrok. (jer naravno sve ostalo je ok)i vec se 6 mjeseci patim sa Euthiroxom da spustimo taj TSH. I trenutno je 2.1. A ja ovaj mjesec krvarim ko blesava i toliko sam ocajna da ne mogu opisat.

Jel imala neka od vas slicnih problema i da je to uspjela rijesit?

Nisi jedina! Ja se zadnjih godinu ipo - dvije mučim s istim problemom. Nekih 4-5 dana nakon ovulacije krene krvarenje dovoljno jako da moram nosit one male uloške i traje i do 10-ak dana, sve do menge, pa onda dođe menga i na kraju se svede na to da krvarim pola ciklusa :(
Progesteron mi je visok, na gornjoj granici, znači nije do njega, ultrazvuk ok, krvna slika, ginekološke kontrole i brisevi u redu... Sve je kao ok! Svaki put nakon ovulacije iznova strahujem da se ne pojavi to krvarenje i svaki put kad dođe se od muke rasplačem, užas živi, psihički će me dotuć to :(

Štitnjaču nisam provjeravala još, to namjeravam sljedeći mjesec, iako moram priznat da ne uočavam nikakve simptome poremećaja rada štitnjače :ne zna:

Prva doktorica mi je bez kontrole hormona pripisala progesteron na 3 miseca, to je smanjilo krvarenje sa 10 na 3 dana, al se nakon prestanka uzimanja tableta vratilo na staro. Pila sam i dva miseca tinkturu konopljike jer ona regulira spolne hormone općenito, al ništa od tog.
Ginićka kaže da je u pitanju stres, najlakše tako reć :504:
Ne želim piti kontracepcijske tablete jer su mi one u prošlosti dosta skurile organizam i menstrualni ciklus. A negdi sam čula da je kao najbolje zatrudnit, da to kao kao resetira ciklus, nemam pojma šta reć na to, al toliko sam očajna s tim krvarenja da se čak premišljam :(

andjeo29
19.08.2013., 12:38
skužim da imam ovulaciju po bolovima u donjem dijelu trbuha i cervikalnoj sluzi. ne mogu to fulati, baš je neka tipična bol. znam imati i snažnije bolove za vrijeme ovulacije, ali krvarenje nikad nisam imala. s obzirom da mi je na nedavnom gin. pregledu bilo sve ok, ginekolog je samo rekao da je vjerojatno ovulacijsko što se meni čini ipak prerano s obzirom da pratim plodne i neplodne dane.
ne znam, malo me zbunilo :ne zna:

aha, kužim, i ja imam bolne ovulacije.
nažalost, ne znam kaj da ti onda velim. da, prerano je krenulo krvarenje u odnosu na ovulaciju.
s obzirom da je na pregledu sve bilo ok, i da ti se to prvi put desilo, mislim da nije ništa opasno i da se ne bi trebala previše brinuti oko toga.

demi79
19.08.2013., 16:12
Nisi jedina! Ja se zadnjih godinu ipo - dvije mučim s istim problemom. Nekih 4-5 dana nakon ovulacije krene krvarenje dovoljno jako da moram nosit one male uloške i traje i do 10-ak dana, sve do menge, pa onda dođe menga i na kraju se svede na to da krvarim pola ciklusa :(
Progesteron mi je visok, na gornjoj granici, znači nije do njega, ultrazvuk ok, krvna slika, ginekološke kontrole i brisevi u redu... Sve je kao ok! Svaki put nakon ovulacije iznova strahujem da se ne pojavi to krvarenje i svaki put kad dođe se od muke rasplačem, užas živi, psihički će me dotuć to :(

Štitnjaču nisam provjeravala još, to namjeravam sljedeći mjesec, iako moram priznat da ne uočavam nikakve simptome poremećaja rada štitnjače :ne zna:

Prva doktorica mi je bez kontrole hormona pripisala progesteron na 3 miseca, to je smanjilo krvarenje sa 10 na 3 dana, al se nakon prestanka uzimanja tableta vratilo na staro. Pila sam i dva miseca tinkturu konopljike jer ona regulira spolne hormone općenito, al ništa od tog.
Ginićka kaže da je u pitanju stres, najlakše tako reć :504:
Ne želim piti kontracepcijske tablete jer su mi one u prošlosti dosta skurile organizam i menstrualni ciklus. A negdi sam čula da je kao najbolje zatrudnit, da to kao kao resetira ciklus, nemam pojma šta reć na to, al toliko sam očajna s tim krvarenja da se čak premišljam :(

Joooj ,znam, totalno te kuzim. :(
Tako se i ja iznova svaki mjesec nadam: mozda ovaj puta nece nista biti... I bude, svaki puta :(
Meni progesteron nije nista pomogao. Ni kontracepcijske pilule. Ni operacija polipa tj. polipozne sluznice nije nista rijesila. A mislim da su mi se ti polipi naslagali od svog tog silnog krvarenja i ljustenja.
I meni su savjetovali trudnocu, ali haloooo, radit dijete da rijesis problem :confused: A sta ako poslije sve ostane isto?

Ja ovaj mjesec cekam, idem na kontrolu za stitnjacu, dat cu si jos 1-2 mjeseca vremena da vidim da li je ginekologica bila u pravu u svezi glede tog TSH i ako se nista ne promijeni idem ili dr. Pokupec ili Striboru Markoviću i pokusat cu sa alternativom.
Trenutno sam si optimisticna jer mi je 11 dc pa sam si super :cerek:

Ne znam sta da ti savjetujem, mogu ti samo ponudit rame za plakanje :(

sally_1211
19.08.2013., 19:59
Joooj ,znam, totalno te kuzim. :(
Tako se i ja iznova svaki mjesec nadam: mozda ovaj puta nece nista biti... I bude, svaki puta :(
Meni progesteron nije nista pomogao. Ni kontracepcijske pilule. Ni operacija polipa tj. polipozne sluznice nije nista rijesila. A mislim da su mi se ti polipi naslagali od svog tog silnog krvarenja i ljustenja.
I meni su savjetovali trudnocu, ali haloooo, radit dijete da rijesis problem :confused: A sta ako poslije sve ostane isto?

Ja ovaj mjesec cekam, idem na kontrolu za stitnjacu, dat cu si jos 1-2 mjeseca vremena da vidim da li je ginekologica bila u pravu u svezi glede tog TSH i ako se nista ne promijeni idem ili dr. Pokupec ili Striboru Markoviću i pokusat cu sa alternativom.
Trenutno sam si optimisticna jer mi je 11 dc pa sam si super :cerek:

Ne znam sta da ti savjetujem, mogu ti samo ponudit rame za plakanje :(

Ajd, u neku ruku me tješi da nisam sama u toj muci :(
Stvarno sam već luda od tog krvarenja iz mjeseca u mjesec, uložaka i svega... Sutra idem vadit hormone štitnjače pa ću vidjet...

A jesi imala ikako prije problema s krvarenjima?
Još kao tinejđerka, prije ikakvih spolnih odnosa, imala sam ovulacijska krvarenja od 1 dana, a kad sam bila na pilulama sam prokrvarila redovito svaki 17-21 dan, možda sam jednostavno sklona tome, tko će znat više :ne zna:

Sve u svemu, ako uspijem dokučit što mi je i kako to izlječit, javim pa možda i tebi pomogne :mig:

demi79
19.08.2013., 21:36
Ajd, u neku ruku me tješi da nisam sama u toj muci :(
Stvarno sam već luda od tog krvarenja iz mjeseca u mjesec, uložaka i svega... Sutra idem vadit hormone štitnjače pa ću vidjet...

A jesi imala ikako prije problema s krvarenjima?
Još kao tinejđerka, prije ikakvih spolnih odnosa, imala sam ovulacijska krvarenja od 1 dana, a kad sam bila na pilulama sam prokrvarila redovito svaki 17-21 dan, možda sam jednostavno sklona tome, tko će znat više :ne zna:

Sve u svemu, ako uspijem dokučit što mi je i kako to izlječit, javim pa možda i tebi pomogne :mig:

A na zalost ima nekoliko cura tu na forumu koje se muce s tim i niti jedna nemamo nista zajednicko. Tj. ima jedna cura koja je skuzila da koj nedostaje Kalij i kad je pocela uzimat Kalij to je prestalo. Jedna je rijesila problem sa progesteronima. Jedna krvari stalno. Jedna je ostala trudna :cerek: i trenutno je sve super :cerek:
Meni su prvo postavili dijagnozu polipi tj. ginekologica je mislila da krvarim iz polipa pa kad sam ih operirala opet krvarim, isto kao prije. Ova druga ginekologica je uvjerena da je stitnjaca kriva tj. otkrili su Hashimoto.
E sad....

A inace, ne, nisam nikad prije imala s tim problema. Sve je pocelo prije 3-4 godine dok sam jos bila na pilulama. I ginekolog je mislio da je to ovulacijsko krvarenje jer je i bilo u to vrijeme i trajalo je 2-3-4 dana. Ali s vremenom se produzilo i pojacalo. Onda sam se skinula sa pilula (prije 2 godine) i nadala se da ce to rijesit problem ali postajalo je sve gore i sad sam tu di jesam.
Sreca je jedino to da usljed stalnog koristenja tih ulozaka i tampona nisam sklona nekim gljivicama i bakterijama.

AJd javi rezultate :grli:

sally_1211
20.08.2013., 07:28
A na zalost ima nekoliko cura tu na forumu koje se muce s tim i niti jedna nemamo nista zajednicko. Tj. ima jedna cura koja je skuzila da koj nedostaje Kalij i kad je pocela uzimat Kalij to je prestalo. Jedna je rijesila problem sa progesteronima. Jedna krvari stalno. Jedna je ostala trudna :cerek: i trenutno je sve super :cerek:
Meni su prvo postavili dijagnozu polipi tj. ginekologica je mislila da krvarim iz polipa pa kad sam ih operirala opet krvarim, isto kao prije. Ova druga ginekologica je uvjerena da je stitnjaca kriva tj. otkrili su Hashimoto.
E sad....

A inace, ne, nisam nikad prije imala s tim problema. Sve je pocelo prije 3-4 godine dok sam jos bila na pilulama. I ginekolog je mislio da je to ovulacijsko krvarenje jer je i bilo u to vrijeme i trajalo je 2-3-4 dana. Ali s vremenom se produzilo i pojacalo. Onda sam se skinula sa pilula (prije 2 godine) i nadala se da ce to rijesit problem ali postajalo je sve gore i sad sam tu di jesam.
Sreca je jedino to da usljed stalnog koristenja tih ulozaka i tampona nisam sklona nekim gljivicama i bakterijama.

AJd javi rezultate :grli:

Hvala ti na svim ovim informacijama, dosad za nikog nisam čula da ima probleme kao ja!
Podudaranost koju sam našla kod tebe je reakcija na pilule. Pila sam ih 3 godine, od kojih je nekih godinu ipo sve bilo ok, al sam onda počela krvarit u drugom dijelu ciklusa, ne ovoliko nego 3-4 dana. Probala sam Cilest, Yasmin i Triquilar, i što su pilule bile manje natrpane hormonima više sam krvarila. Kad sam prestala se stanje popravilo na nekih dvije godine, al sad eto ovo... :503:

Kad dođu rezultati štitnjače javim!

catty
25.08.2013., 19:53
i ja se pridružujem :rolleyes: već dugo imam ovulacijska krvarenja koja su zaista i bila ovulacijska (smeđe, jedan dan) i ginić je reko da je to sve ok.
međutim, u 11.mjesecu 2012. i sada ponovno mi se dogodila iznimka. dakle 22.7. zadnja M, 5.8. (nakon 10h u busu) opet ?M?, 3 dana umjesto 5 i manje obilno.
danas opet ?M? al sad pak smeđe i opet slabo, a sad bi trebala ići prava M, ako je ona bila ovulacijska..ah. čak me i dosta boli (pika) oko jajnika, a inače nemam bolova, ponekad samo u križima.
štitnjača ok, a na hormone su me naručili tek u 12.mjesecu :503:
giniću bi trebala na redovnu kontrolu u 11.mjesecu, nznm dal da odem prije radi ovog, ionako neće niš pametno reć bez hormona? :504:
inače, ciklusi 28-38 (ciste)

writer123
09.06.2014., 15:28
bok. nisam znala gdje da ovo stavim, pa premjestite po potrebi. ako bude premještanja javite mi u privatne poruke.
imam 13 godina, prvu sam mjesečnicu dobila u kolovozu 2013. ovih dana mi treba nastupiti ovulacija. ali, problem je to što krvarim za u to vrijeme. u ovom ciklusu je prvi put da se pojavilo to krvarenje. ne znam što da radim. je li to normalno ili bih trebala otići liječniku?
hvala, pusa pametnima koji znaju odgovor.

chocolatecookie
09.06.2014., 15:32
Spotting za ovulacije normalan je. :) http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/23187/Sto-je-ovulacija.html