PDA

View Full Version : Kanari, Tenerife

stranice : [1] 2 3

wolf
03.05.2004., 08:44
Bok ljudi !

Ja i cura smo nešto razmišljali da ove godine zapalimo negdje u sedmom mjesecu na gore spomenute destinacije i to prvom povoljnom last minute ponudom.

Molio bih sve koji imaju bilo kakva iskustva (pozitivna ili negativna)
da nas upoznate s njima (klima, gužve, alternativne lokacije, last minute agencije s kojima imate pozitivna iskustva, hoteli, kupanje, znamenitosti, Tenerifi ili Kanari i ostalo).

Svaka informacija je dobro došla!

:cool:

aaston
03.05.2004., 10:46
Znamenitosti? Sumnjam da ćeš ih tamo naći. Ako te zanima sunce, more, pijesak i noćni život - to je to mjesto. Nedavno je prijatelj bio, kako je baš to tražio bio je zadovoljan.

Osobno, teško da bih tamo kročio. A ako budem i poželio destinaciju te vrste sigurno ću odabrati nešto egzotičnije sa puno više razlike od Evrope. Mislim da bi Dominikanska Republika bila dobra alternativa a opet ne tako skupa. Maldivi i sl. cijenom vjerojatno previše odskaču.

Za one koji više vole putovati u vlastitom aranžmanu možda bi zanimljiva alternativa bila Nikobarski i Andamanski otoci u Bengalskom zaljevu. Jedina frka je što su malo poznati a i trebaju ti nekakve dozvole Indijskih vlasti za tamo (bar je prije 5god. trebalo). Sigurno je da nisu prenapučeni turistima
:lux:

Šta god odlučio, ugodan provod :)

wolf
03.05.2004., 12:34
[QUOTE]aaston kaže:
Znamenitosti? Sumnjam da ćeš ih tamo naći. Ako te zanima sunce, more, pijesak i noćni život - to je to mjesto. Nedavno je prijatelj bio, kako je baš to tražio bio je zadovoljan.

Osobno, teško da bih tamo kročio. A ako budem i poželio destinaciju te vrste sigurno ću odabrati nešto egzotičnije sa puno više razlike od Evrope. Mislim da bi Dominikanska Republika bila dobra alternativa a opet ne tako skupa. Maldivi i sl. cijenom vjerojatno previše odskaču.

Za one koji više vole putovati u vlastitom aranžmanu možda bi zanimljiva alternativa bila Nikobarski i Andamanski otoci u Bengalskom zaljevu. Jedina frka je što su malo poznati a i trebaju ti nekakve dozvole Indijskih vlasti za tamo (bar je prije 5god. trebalo). Sigurno je da nisu prenapučeni turistima
:lux:

Šta god odlučio, ugodan provod :) [/QUOT

Da, pa tako sam i ja mislio, sunce, more, pijesak i vjerojatno velika gužva.

Carlos
03.05.2004., 13:12
tenerife,brdo engleza,engleskoh barova,restorana,pjescane plaze,ok nocni zivot ali nista posebno,jako malo zelenila,gotovo nista,nemas stvarno nista za posebno izdvojiti sa kanara,jedina razlika izmedju Gran Canarie i Tenerifa je sto su na gc pretezno njemci,nizozemci...a na tenerife englezi,francuzi,talijani

Kiki
04.05.2004., 03:25
Katastrofa destinacija. Tamo odavde ide najgori sljam...onak..neobrazovani, nekulturni Englezi koji odu tam i onda zahtjevaju sve ono sto imaju i doma u UK...znaci, mlako pivo i fish & chips te onak nocni provod znj kvalitete....
Iskreno izaberi nesto drugo.

xiola bleu
04.05.2004., 07:21
Kiki kaže:
Katastrofa destinacija. Tamo odavde ide najgori sljam...onak..neobrazovani, nekulturni Englezi koji odu tam i onda zahtjevaju sve ono sto imaju i doma u UK...znaci, mlako pivo i fish & chips te onak nocni provod znj kvalitete....
Iskreno izaberi nesto drugo.

je, to je ziva istina. i jos se zale kaj tam svi pricaju spanjolski.. :rolleyes:

Putnik92
05.05.2004., 21:52
Da odskočim od mase: ja sam za Tenerife, ali van sezone! Kupao sam se tamo 31.12 pretprošle godine. Super! Detalje ću napisati u putopisu koji će doć na red čim završim Grčke otoke!

Ukratko: unajmi auto i odi svuda malo po otoku, van turističkih getoa, na vulkan. Vozi oprezno. Šetaj sa svežnjem ključeva zakačenim za hlače.

*Girlie*
05.05.2004., 22:05
na gran canariji vise puse, meni je ljepse na tenerifama. nema znamenitosti, lijepo je otici na teide na tenerifama (vulkan), dobar je dozivljaj i jahanje na devama. plaze su pjescane al uglavnom je jako valovito, pa se kupa u bazenima. sad ne sjecam se tocno svih naziva al mislim da je to na tenerifama, ima ogroman bazen, morska voda, sve je jako lijepo uredjeno, kao da si stvarno na plazi... morala bi starce pitat za detaljnije opise jer ja to sve skupa bas i nisam pamtila... al meni je tamo jako lijepo, bila sam uglavnom oko nove godine. nocni zivot je dobar, ima i puno barova sa svirkom u zivo, pa onda ima dosta imitatora recimo elvisa, abbe, billy idola itd... hoteli su dobri, uglavnom kad dodjes tamo imas drugi dan "koktel dobrodoslice" gdje ti iz agencije zenska sve pojasni sta te zanima, dobijes letke itd. da znas kuda ici. dobro je i za shopping, ima puno trgovina, imaju i shopping centre gdje prodaju indijci (kazbah) i tamo se mozes ful cjenkat za tehniku i jako dobro proci. samo moras jako pazit da ti ne uvale nesto, moras bit oprezan ful. al mozes stvarno dosta spustit cjene i to je super. dobar je izlet na las palmas, za shopping raj. hmmm... moje osobno misljenje je da je bolje na tenerife ici al to je samo moje misljenje. ako volis vjetar odi na gran canariju :) nisam bas bila previse od pomoci al ko zna mozda ti posluzi ono sa indijcima :) pazis na plazi da te ne pokradu, kupis ananas il kokos koj prodaje neki tip po plazi, zavalis se pod slamnati suncobran i uzivas :cool: bjutiful. da, i organiziraju se izleti u maroko, pa onda izlet brodom na kojem budes manje vise cjeli dan, imas animatore, sviraju spanjolsku muziku, i budes cjeli dan okruzen pijan englezima :lol: i ima jedan super kafic/klub zove se mislim "brown sugar" si pustaju samo rap i r'n'b, a ima i dosta kafica gdje pustaju samo rock/metal, ma za svakog se nesto nadje, mos def...

aaston
06.05.2004., 06:19
bljak :bljak:

Cro-cutie
06.05.2004., 06:32
*Girlie* kaže:
nocni zivot je dobar, ima i puno barova sa svirkom u zivo, pa onda ima dosta imitatora recimo elvisa, abbe, billy idola itd...

I baš zbog ovoga bih napustila pomisao na ovu destinaciju.:bljak:

*Girlie*
06.05.2004., 14:44
Cro-cutie kaže:
I baš zbog ovoga bih napustila pomisao na ovu destinaciju.:bljak:

pa tebe nitko ne tjera da ti bas tamo odes van, ima brdo drugih mjesta :rolleyes: oni ljudima daju ono sta traze, sta je u tom lose? :rolleyes: bokte...

Indi
06.05.2004., 15:27
Kad bih bas morala tamo onda bi izabrala Lanzarote, inace :flop: bas zbog Engleza i baked beans :D

Uscumlic
09.05.2004., 18:18
Tenerife su zaista kontinent u malom. Na sjeveru otoka vegetacija doslovno buja, mnostvo zelenila, cvijeca, plantaze banana; a na jugu prasina i pustos (slicno Cipru), vegetacije ima samo tamo gdje navodnjavaju. U planinama kanarski bor i eukaliptus, a iznad 2000m n.v. (Las Canadas) pustinja i skamenjena lava (po zimi i snijeg). Klima dakako odgovara vegetaciji; na jugu jako sunce i nesto toplije, a na sjeveru vrlo ugodna temperatura i dosta oblaka (ali ne i kise).
Jug otoka je generalno (Playa de las Americas i Los Cristianos) za ludu zabavu, sunce, kupanje i surfanje. Dakle, vrlo slican Maspalomasu i Playa de Ingles na Gran Canariji. Preplavljen je mladim Britancima :zivili: . Plaze su OK (sivkasti pijesak), ali s puno valova (i more je hladnije nego u nas). Sva naselja su relativno nova (60-tih godina proslog stoljeca tu nije bilo nicega), nema nicega izvornog, nema kulturnih i povijesnih sadrzaja. Vrvi ducanima, pubovima i britanskim restoranima . Sve je podlozeno zabavi i turistima - a Playa de las Americas i Los Cristianos su zapravo jedna dugacka festa :tulum:.
Sjeverna obala je puka suprotnost juznoj, kako u klimi tako i u vrsti turizma. Puerto de la Cruz (cca 40000 stanovnika), sjeverni turisticki centar, smjesten u plodnoj Orotava dolini ima izuzetno ugodnu i ujednacenu klimu tijekom cijele godine. Privlaci uglavnom Spanjolce (koji bjeze iz spanjolske "ljetne pecnice" ovamo), Nijemce i Britance. Gosti su po starosnoj strukturi nesto zreliji od onih na jugu (obitelji s klincima), ali jos uvijek mladji od penzica na Madeiri ;-) Plaze na sjeveru su uglavnom od crnog vulkanskog pijeska koji ne pase razmazenim turistima. Mada je zapravo puno ugodniji od zlatnog i bijelog jer je krupniji i ne ulazi u gacice ;-) vizualni dojam je od presudnog znacaja (na fotografijama i izdaleka izgleda kao blato). Stoga je u Puertu na samoj obali sagradjen (navodno) najveci bazen s morskom vodom. U Puertu se moze naci mnostvo kanarskih restorana (izvrsna hrana).
:driver: Autoceste na otoku su dobre, sa mnogo ulaza/izlaza i besplatne, ali cesto su velike guzve na njima. Lokalne ceste su nesto losije (a pogotovu planinske), ali nista gore nego u nas. U vecim gradovima je uvijek guzva, a veliki problem je naci parking. Gorivo je jeftinije nego u Hrvatskoj, a rentanje auta uopce nije skupo (mali auto do 2000kn za 2 tjedna). Stoga toplo preporucam da iznajmite auto cijelo vrijeme dok ste tamo jer puno bolje, lakse i jeftinije cete upoznati cijeli otok i vidjeti ono sto vas zanima. Preporucam rentanje prilikom dolaska na otok (a ne unaprijed) jer se moze proci povoljnije.
:klopa: Kanarska hrana je odlicna (slicna spanjolskoj), a restorani nisu skupi (riba je znatno jeftinija nego u nas npr. brancin na zaru s prilogom je 8-10EUR). Valja probati svjezu morsku hranu koje ima u izobilju, "zeca na kanarski" (conejo en salmorejo), "kozu na kanarski" (cabrito), papas arrugadas (vrlo mali okrugli neoguljeni kuhani krumpiri u soli) te mojo i gofio (umaci). Mnostvo tropskog voca raste na otoku pa bi grijeh bilo ne uzivati u raznovrsnom svjezem vocu (probati kanarske banane - manje i sladje od onih koje se uvoze u Hrvatsku). Vina su dobra, ali skupa (otici u Tacoronte, Icod de los Vinos).
Na Kanarima se isplati kupovati tehniku i kozmetiku jer je zbog porezne politike jeftinije nego bilo gdje u Europi. Osim toga ima jako puno ducana tehnikom pa je uslijed velike konkurencije i marza minimalna. Konkretno, dok je kod nas (i drugdje u Europi) jedan model digitalne kamere kostao cca 9000kn tamo je bio cca 700EUR.

Od atrakcija preporucam slijedece (slucajnim redosljedom):
+ Montanas de Anaga - niski vulkanski vrsci (cca 1000m) na samom sjeveroistoku otoka obrasli gustim sumama. Cesto se oblaci zaustavljaju na vrscima, a vidici su prekrasni. Oprez pri voznji cesta zavojita i losa.
+ Las Canadas - Planinska visoravan - cca 2000m (nacionalni park) usred otoka okruzena planinskim lancem. Zapravo predstavlja jedan veliki krater nastao urusavanjem ogromnog vulkana. Vrlo neobicno.
+ Pico del Teide - Najvisi vrh otoka (i Spanjolske) 3718m, treci najvisi vulkan na svijetu. Moze se planinariti - ili sto je mnogo jednostavnije popeti se zicarom (Teleferico) s Las Canadas na cca 3500m i onda pjesice na vrh. Uspon je vrlo lagan, ali naporan zbog velike nadmorske visine. Ako zelite doci do samog vrha koji je zasticena zona morat cete s putovnicama u sjediste nacionalnog parka u Santa Cruz traziti dozvolu nekoliko dana prije. Bez dozvole vas cuvar nece pustiti dalje od krajnje stanice zicare. Meni (neplaninaru) penjanje na sam vrh je mozda najbolje iskustvo s otoka. Pogled fenomenalan. Svakako preporucam.
+ Loro Parque - Puerto de la Cruz. Najveca kolekcija papiga u svijetu (preko 200 vrsta, vise od 2500 ptica). Najveci pingvinarij u svijetu. Najveci delfinarij u Europi. Ima i klasicnih turistickih atrakcija kao npr. bazen s morski psima i staklenim prolazom za posjetitelje, show morskih lavova i delfina, itd.. Ugodan ambijent, vrlo uredno i cisto (vlasnik Nijemac ;) ). Toplo preporucam.
+ Las Aguilas - Park s mnogo vrsti ptica grabljivica (i drugim zivotinjama). Glavna atrakcija je slobodan let orlova, sokolova, lesinara, sovi itd. u amfiteatru i njihovo hranjenje iznad glava posjetitelja. Ne tako lijep kao Loro Parque, ali vrijedan posjeta.
+ Jardin de Aclimatacion - Botanicki vrt u Puerto de la Cruzu. Vrlo opustajuc za setnju, s brojnim tropskim vrstama iz Amerike, Afrike i Azije.
+ Bananera El Guanche - simpaticna plantaza banana i drugih egozticnih vrsta pokraj Puerto de la Cruza.
+ Lago Martianez - Ogromni bazen(i) sa protocnom morskom vodom i velikim vodoskokom u sredini. Dizajnirao ih je Cesar Manrique (kao i mnostvo drugih poznatih gradjevina na Kanarskim otocima).
+ Masca - Malo selce skriveno usred planinskog masiva. Doskora nedostupno bilo kako osim pjesice. Sada postoji jedna uuuuska cesta s puno serpentina i bez mogucnosti mimoilazenja 2 auta. Oprez pri voznji. Zahvaljujuci cesti posjecuje ga vec dosta turista pa je donekle izgubilo sarm.
+ Izlet na La Gomeru (susjedni Kanarski otok) i njegov nacionalni park la Garajonay.
+ Takodjer, turisticke agencije reklamiraju izlete brodom za gledanje kitova i dupina, no nisam isao pa ne mogu preporuciti. Cesto se reklamira i jahanje na devama koje nije nista posebno (jako smrde, noge im "klecaju" i sl.), ali moze vam biti zanimljivo iskustvo ako niste nikada jahali. Preporucam jahanje u El Tanque-u jer je vrlo neobicno s obzirom da je gradic na vecoj nadmorskoj visini i vrlo cesto obavijen oblacima.

Veci gradovi na otoku:
+ Puerto de la Cruz - turisticko srediste na sjevernoj obali. Mnostvo ducana i restorana. Plaze - crni pijesak, mnogo valova - cesto zatvorene. Nocni zivot - nista posebno. Ugodna klima, mnogo vegetacije.
+ Playa de las Americas/Los Cristianos - tipicna novoturisticka naselja napravljena iskljucivo za zabavu (kao Ibiza/Maspalomas/Agia Napa) :flop: . Mogo nocnih klubova, restorana, ducana. Plaze - sivi pijesak, valovi. Klima - suncano i toplo, vegetacije gotovo da i nema.
+ Santa Cruz - glavni grad (cca 200000 stan.), tipican nelijepi lucki grad (kao nasa Rijeka), dosta jeftinih ducana.
+ La Laguna - zivahan i simpatican sveucilisni grad (cca 150000 stan.) u unutrasnjosti.
+ La Orotava - (cca 40000 stan.) arhitektonski mozda najljepsi gradic na otoku.

I na kraju:
Na Tenerifeu sam proveo izuzetno ugodan godisnji odmor, a zelim ga i vama. :w

wolf
11.05.2004., 09:33
Hvala svima na savjetima !

:W

MarkoM
21.03.2006., 13:00
Da li tko zna kako najjeftinije avionom doći do Tenerifa? Gledam po netu cijene i najpovoljnije što sam našao je Split-Bratislava/Beč-Tenerifi. Sporan mi je ovaj drugi let gdje cijena u jednom smjeru za jednu osobu dođe 200EUR. To se možda ne čini puno na prvi pogled, ali povratno znači 400EUR (2900kn), koliko dođe povratna karta i 7-dnevni boravak (polupansion) u Tunisu!? A Tenerifi ipak nisu toliko dalje od sjevera Afrike.

Cohiba
21.03.2006., 13:13
Da li tko zna kako najjeftinije avionom doći do Tenerifa? Gledam po netu cijene i najpovoljnije što sam našao je Split-Bratislava/Beč-Tenerifi. Sporan mi je ovaj drugi let gdje cijena u jednom smjeru za jednu osobu dođe 200EUR. To se možda ne čini puno na prvi pogled, ali povratno znači 400EUR (2900kn), koliko dođe povratna karta i 7-dnevni boravak (polupansion) u Tunisu!? A Tenerifi ipak nisu toliko dalje od sjevera Afrike.

Pogledaj na www.vueling.com mozda ima sta povoljno do tamo :Pivo:

EDIT: sry, nema tamo nista :o

Ribica3
04.12.2006., 13:54
Trebala bi ic na Tenerife pa me zanima kak je tam?
Isla bi negdje u proljece kad je vrijeme stabilnije pa ak vam nije problem napisat nekaj kaj je dobro za znat :)

Ribica3
04.12.2006., 15:27
Hvala :kiss:

Kokos ja nisam dobro vidla u destinacijama, sorry

conan
05.12.2006., 14:34
Ako ideš na Tenerifa gledaj da se smjestiš na jug , točnije u plaja de lasAmericas, los Cristianos,plaja Fanable ili predivna costa Adeje u hotelu od berem 4 * . Tamo češ nači svega od šopinga do animacije ,zabave ,plaža...svega. Što se eventalnih izleta tiče savjetovao bi ti da posjetiš Loro Park
nasjeveru otoka i ako se tamo odlučiš krenuti odi preko TEIDE . To je njihova največa planina i nacionali park tako da možeš se ujutro kupati pa poslje sat vremena naći se na snjegu. Izlet koji bi ti isto savjetovao je otok Gomera koji je još uvijek nekomercijalni ili kanari kako su nekad bili.

Da ne dužim....pozdrav

macka
06.12.2006., 13:08
Ako ideš na Tenerifa gledaj da se smjestiš na jug , točnije u plaja de lasAmericas, los Cristianos,plaja Fanable ili predivna costa Adeje u hotelu od berem 4 * . Tamo češ nači svega od šopinga do animacije ,zabave ,plaža...svega. Što se eventalnih izleta tiče savjetovao bi ti da posjetiš Loro Park
nasjeveru otoka i ako se tamo odlučiš krenuti odi preko TEIDE . To je njihova največa planina i nacionali park tako da možeš se ujutro kupati pa poslje sat vremena naći se na snjegu. Izlet koji bi ti isto savjetovao je otok Gomera koji je još uvijek nekomercijalni ili kanari kako su nekad bili.

Da ne dužim....pozdrav
je dovoljno toplo za kupanje u npr. veljaci?

conan
06.12.2006., 13:23
Prošle sam godine bio na Tenerifama po drugi put i to krajem 1mjeseca . Inače, ocean ko ocean je hladan pa čak i jesen a pogotovo u proljeće. Temperatua oceana u sječnju ili veljači je cca. 19-20C . Ja i moji prijatelji smo se komotno kupali u oceanu samo prvih minut kad uletiš moraš izdržati a poslje je više nego super. Moram još dodati da sam ja zimogrozan tako ako ti ja kažem da je OK to je to.

Pozdrav

dpajur
13.12.2006., 16:50
Bok ljudi !

Ja i cura smo nešto razmišljali da ove godine zapalimo negdje u sedmom mjesecu na gore spomenute destinacije i to prvom povoljnom last minute ponudom.

Molio bih sve koji imaju bilo kakva iskustva (pozitivna ili negativna)
da nas upoznate s njima (klima, gužve, alternativne lokacije, last minute agencije s kojima imate pozitivna iskustva, hoteli, kupanje, znamenitosti, Tenerifi ili Kanari i ostalo).

Svaka informacija je dobro došla!

:cool:

Tenerife nebi ni stapom diro, vidio i cuo sam samo najgore i u principu se podudara sa komentarima otprije.

Prikljucio bi se Indi i preporucio Lanzarote, od svih kanarskih otoka jedini ima dusu, u prvom redu zahvaljujuci Cesaru Manriqueu. Otok je predivan, pun kulturnih sadrzaja, Timanfaya nacionalni park je impresivan, zbilja covjek ima sto vidjeti i raditi, a i nema megalomanskih betonskih monstruoznih hotela koji su se nanizali po ostalim otocima.

http://en.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar_Manrique
http://en.wikipedia.org/wiki/Lanzarote

Inace i Fuerteventura nije los izbor, za 5-10 godina ce vjerojatno izgledati kao Tenerife ili Gran Canaria, ali trenutno jos na nesto lici. Siromasniji je od Lanzarotea i naravno nema takvih kulturnih sadrzaja, ali zato ima pregrst ocuvanih dijelova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fuerteventura

Mi smo se odlicno proveli na oba, a da idem ponovo na kanare sigurno bih isao na Lanzarote.

conan
13.12.2006., 16:56
Lanzarote i Fuertaventura su idealni otoci za one koji nemaju novaca i za one koje ne zanima nešto posebno vidjeti. Po meni to su destinacije gdje novac uopče ne vrijedi jer ga nemaš gdje potrošiti.

desert island

dpajur
13.12.2006., 17:15
Lanzarote i Fuertaventura su idealni otoci za one koji nemaju novaca i za one koje ne zanima nešto posebno vidjeti. Po meni to su destinacije gdje novac uopče ne vrijedi jer ga nemaš gdje potrošiti.

desert island

pa sad neznam kak ces opce tamo doc bez novaca, al dobro, ocito si nasao neki nacin. :zubo:

nego hoces reci da nemozes vidjeti nista od ovoga?
Timanfaya nacionalni park (http://www.discoverlanzarote.com/timanfaya.asp)
Cueva de los Verdes (http://www.discoverlanzarote.com/losverdes.asp)
Jameos del Agua (http://www.discoverlanzarote.com/jameos_del_agua.asp)
El Golfo i Los Hervideros (http://www.discoverlanzarote.com/elgolfo.asp)
El Jardin del Cactus (http://www.discoverlanzarote.com/cactusgarden.asp)
Castillo de San Gabriel (http://www.discoverlanzarote.com/sangabriel.asp)
Mirador del Rio (http://www.discoverlanzarote.com/mirador.asp)
Monumento al Campesino (http://www.discoverlanzarote.com/campesino.asp)
Castillo de San Jose (http://www.discoverlanzarote.com/san_jose.asp)

a surfat, ronit, plivat, jest i pit mozes bilo gdje na kanarima

mierda
09.01.2007., 13:20
ne vidim zasto bi kanari ili tenerifi bili losi.ja zivim u spanjolskoj pa sam cesto tamo.jeftino je,svakako jeftinije nego neke druge destinacije tog tipa,jeftinije negokod nas na moru,a lijepo je.imas plaze,imas more,sunce,tokom cijele godine temperatura se krece oko 25 stupnjeva..evo ako imas mejl mogu ti poslati koju sliku s tenerifa ,konkretno s plaza i to di sam ja uglavnom bila.tenerifi su ti vulkanska otocja pa je svuda onaj crni pijesak sto je meni bas guba.

conan
09.01.2007., 18:45
nick name ti je strašan.....

mierda
11.01.2007., 09:55
nick name ti je strašan.....

jel da ?:)

mierda
11.01.2007., 13:26
je, to je ziva istina. i jos se zale kaj tam svi pricaju spanjolski.. :rolleyes:

pa normalno da pricaju panjolski kad je to njihov jezik,kanari i tenerifi spadaju pod spanjolsku jos od vrijeme kad su tamo imali svoje kolonije,i spanjolski narod je tamo naseljen

qsebastian
13.01.2007., 20:04
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno :zubo: ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...

conan
21.01.2007., 19:48
Neznam odakle se ti javljaš ali ja sam tamo odlazio uvijek iz Italije jer tamo čarteri lete cijele godine iz svih većig gradova . Nama su najbliži Verona ili Bologna .

Japac
15.02.2007., 12:26
ja idem tamo 6.4. ove godine...kako da tamo otputujem najpovoljnije...i vratim se, naravno :zubo: ...odakle i s kojim prijevoznikom...ako tko ima iskustva il je čuo nek napise...thnx...

Poceo sam malo pisati o tome na svojoj stranici dole prilozenoj, ali jos nisam sve napravio, ako nekog zanima... press na link dolje!

conan
15.02.2007., 17:28
Bdw nisu Tenerifi jer je to samo jedan od Kanarskih otoka nego samo Tenerife !

Japac
15.02.2007., 19:01
Hm... to su tocno je, Kanarski otoci, ali samo ovaj otok gdje sam bio je Tenerife! Znaci jednina...

Laa Laa
15.02.2007., 20:21
Ja sam bila na Gran Canariji 2 tjedna 2000. za Novu godinu.
Nikad više!

Jednostavno... To nije tip odmora za mene. Preizgrađeno je, nema ničega autohtonog, ničega starijeg od 30 godina... Domaće stanovništvo jedva da vidiš, sve je puno Engleza i Nijemaca. Španjolsku hranu ne možeš nigdje naći, plaže su od vulkanskog crnog pijeska, stalno puše jak vjetar, more/ocean je hladan, česta je i calima (pješčana oluja koja može trajati danima).

Tip masovnog turizma za coach potatoe.

Hvala, ali ne hvala.

conan
16.02.2007., 17:57
Ja sam bila na Gran Canariji 2 tjedna 2000. za Novu godinu.
Nikad više!

Jednostavno... To nije tip odmora za mene. Preizgrađeno je, nema ničega autohtonog, ničega starijeg od 30 godina... Domaće stanovništvo jedva da vidiš, sve je puno Engleza i Nijemaca. Španjolsku hranu ne možeš nigdje naći, plaže su od vulkanskog crnog pijeska, stalno puše jak vjetar, more/ocean je hladan, česta je i calima (pješčana oluja koja može trajati danima).

Tip masovnog turizma za coach potatoe.

Hvala, ali ne hvala.

Za razliku od tebe ja ću si jedno sutra možda (ako doživim penziju ) kupiti stan negdje između Gran Cararije , Tenerifa ili oko Malage. Živio sam `96i `97 na Gran Canariji i kako si i sama vidjela to je totalno turističko mjesto (aludiram na Plaju Ingles) i upravo to se i meni sviđa. Zašto? Zato jer ja dolazim iz jednog turističkog grada na jadranu gdje po ljeti diživljavam ono što si ti navela da se tebi ne sviđa a to masa turista. Mogu primjetiti da nisi baš puno brijala po otoku jer da jesi vidjela bi da samo par (možda 5km) kilometara dalje
žive Španjolci a da ne govorim o Las Palmasu kao fantastičnom gradu gdje je turizam izumro.Na 30km od Plaje imap kanjon gdje su zivjeli u pečinama prvi prav stanovnici Kanarija i gdje dana danas ljudi žive u spiljama i upravo tamo imaš 2 fenomenalna restorana u spilji gdje je klopa looooommmm , itd itd. .

richipa
17.02.2007., 16:25
meni siu tenerife katastrofa. vidim da ste vec sve prije opisali,pa cu samo rec da se po nicem ne razlikuje od nase obale,jos je i bezveznije. :flop:

Japac
17.02.2007., 16:53
Ma od kuda tebi samo hrabrosti da Tenerife usporedjujes sa nasom obalom??!!!
Znas kad bi ono sranje mijenjao za nasu obalu? Ma nikad, a ni tad mozda?!

mouse
20.02.2007., 13:40
Nama je bilo jako lijepo. I netko je u postovima rekao da nema zelenila.... mi smo bili sa svih strana u zelenilu, priroda svuda oko nas; od cvijeća, plantaža banana, palmi do šuma!
Plaže su malo umjetne, za moj pojam, naše su prirodnije, ali lijepo je.

beba64
06.03.2007., 13:34

mi smo dobili besplatno!:D :jumping:

vaci
06.03.2007., 13:52
mi smo dobili besplatno!:D :jumping:

da, dobili ste vjerojatno besplatan smještaj :rolleyes:

Japac
06.03.2007., 18:18
Carteri iz Austrije, tako sam ja isao! Ako si spretan na netu, mozes za 250 eura uhvatiti kartu sa svim taksama placenima! (povratnu)

nukac
06.03.2007., 18:26
Ja sam uspio uhvatiti za 190 EUR povratnu sa svim taksama. Putujem oko prvog maja. Polazak je iz Municha, povratak je u Veneciju.
Iz Municha, direktno za Gran Canariju. Cijena: 94 EUR. Condor
Povratak je iz Gran Canarije za Madrid, Iberia, 56 EUR. Iz Madrida za Veneciju je Vueling, 40 EUR. :top:
Da sam ranije rezervirao, mozda bi islo jos i manje...

C'MON
01.05.2007., 22:25
ja bila u siječnju ove godine na gran canria u maspalomasu.
čisto turističko mjesto s ogromnim hotelima visoke kategorije.
osim fenomenalnih hotela, niš posebno.
samo bi preporučila onima koji imaju isključivo želju se odmoriti.

sora
02.05.2007., 13:43
Ja bila davno.. ali u principu.. vidim da se nije nis promijenilo. Ja sam bila u Santa Cruz-u.. jedino sto je bilo interesantno za vidjet je vulkan

conan
02.05.2007., 18:14
Ja ču se tamo preseliti samo još nisam odlučio između Gran Canarije i Tenerife !

conan
01.06.2007., 12:38
up.....

nukac
01.06.2007., 12:40
Ako ces se u Gran Canariju, dodjem i ja.... Tam mi je tak super... :top: Dobro je za stare kosti...

Japac
04.06.2007., 01:34
Nukac, a ti se vrati, ha? gdje si bio ustvari?

nukac
04.06.2007., 07:53
Gran Canaria... Playa del Engles...:top:

Pravo mjesto za odmor... Samo nije za homofobe... :rofl: :rofl:

cukerino77
06.06.2007., 11:57
Pitanje za one koji su bili na tererifama - da li je ok cijena od cca 1900 kn za povratnu aviokartu iz Trsta, venecije ili ljubljane? Koliko ste vi platili vase i skim ste letjeli? :kiss:

nukac
06.06.2007., 12:30
1900 kn je dosta.

Moze se naci i jeftinije. Pogledaj Condor ili Flytui ili LTU iz Municha, Myair ili VUeling iz Venecije za MAdrid, a onda Iberia, Spanair ili Air Europa do Kanarskih

conan
06.06.2007., 14:01
Pitanje za one koji su bili na tererifama - da li je ok cijena od cca 1900 kn za povratnu aviokartu iz Trsta, venecije ili ljubljane? Koliko ste vi platili vase i skim ste letjeli? :kiss:

Cijena od 1900kn je odlična ako letiš iz navedenih aerodroma...

Pogledaj isto sa ryanom iz Pule do Dablina pa na Tenerife...

meteje
03.08.2007., 17:53
ja sam letio iz budimpeste sa agencijom malev do frankfurta i odande sa agencijom tui do tenerifa cijenu ne znam jer mi je to poklon

alki tko god kaze da je sranje laze jer je tamo mrak mrakova bio sam svuda po svijetu i svasta vidio ali ovo je stvarno lijepo i nije istina da su sve englezi tamo ima i svaba pun qurac

sora
03.08.2007., 17:57
Ja sam letila iz Ljubljane, ali vise se opce ne sjecam kolko me karta izasla..

nila
15.08.2007., 19:06
Ja sam nedavno bookirala karte preko ryanair-a i povratna za mene i supruga je oko 300 eura. Iz Venecije do Barcelone, pa Tenerife. Pozdrav!

m@j@
16.08.2007., 10:45
bas mi je drago sto imam istomisljenika o Tenerifema :flop:
NIKAD VISE TAMO!!!!!!!!!!

Formatiks
29.10.2007., 08:18
Razmišljam o putovanju na Kanarske otoke, početkom iduće godine. Smještaj imam riješen, samo trebam naći niskobudžetnu avio kompaniju koja vozi prema tamo, iz Hrvatske, Austrije ili Njemačke, ali po nekim pristojnim cijenama.

Ima li kakvih iskustava?

conan
30.10.2007., 15:56
Neznam koliko ti je daleko Venecija ali sa Ryanom se već sada može kupiti karta za 70eura ....presjedanje u Barseloni....

vanjka
30.10.2007., 20:04
Muž, dva klinca i ja putujemo 5.12. u Playa de las Amer...Idemo u Budimpeštu do Frankfurta i zatim do Tenerife south i košta nas za sve četvoro 2600 kn (već plaćeno).

conan
31.10.2007., 17:01
Muž, dva klinca i ja putujemo 5.12. u Playa de las Amer...Idemo u Budimpeštu do Frankfurta i zatim do Tenerife south i košta nas za sve četvoro 2600 kn (već plaćeno).

Cijena je super sa vas četvero....

anasplit
05.11.2007., 13:30
Ja, muz, kćerka i moji roditelji upravo u četvrtak idemo na Tenerife. Avio-kartu smo rezervirali preko ryanair i dosla nas je oko 1000 kn po osobi (sa svim taksama). Idemo iz Venecije do Barcelone i onda do Tenerife South.
Vidim da ovdje neki pisu da je bilo super neki da nije... to ipak ovisi o necijim ocekivanjima i ukusu.. Mi se nadamo da ce nama biti dobro...

astra1
16.11.2007., 22:14
Zanima me, ima li tko iskustva sa turističkom agencijom Designer? Nemam pojma odakle je, a pitam jer smo dobili nekakvo nagradno putovanje, pa da vidim što je to, i kakva su vam iskustva s takvim putovanjima? (nagradnim?:confused: )

anasplit
18.11.2007., 22:28
Evo upravo smo se prije 2 dana vratili sa tenerifa, pa da vam napisem dojmove. Nama je bilo super... Tenerife su zaista prekrasan otok i ima se sto vidjeti, od vulkana, do slikovitih gradica u unutrasnjosti, loro parque u porto de la cruz je nesto sto obvezno morate vidjeti... ovdje po forumu neki pisu da je to bez veze destinacija. ne slazem se s tim, hrvatska se od tenerifa moze uciti turizmu. sve zivo naplacuju, ne mozes otici ni na wc bez da das 1 eur. ali oni zaista nude nesto za tu lovu, imaju dosta dogadanja, raznoliku ponudu. za razliku od nas koji im masno naplatimo apartman i nista drugo ne znamo ponuditi. Na tenerifima je smjestaj uglavnom jeftiniji nego u hrvatskoj, ali te oni zato navedu da trosis dodatno na restorane, izlete, razne parkove... Uglavnom, meni je svaka destinacija interesantna jer je drugacija od hrvatske... I tenerife uopce nisu samo tulumi... koliko sam ja vidjela vecina turista su ljudi srednjih godina sa obitelji i djecom. otok je prekrasan, toliko razlicit.. istina, more im nije lijepo kao nase, ali mi niti ne idemo na putovanje da lezimo po plazi nego da putujemo i upoznajemo destinaciju. Za cijelo vrijeme boravka na Tenerifima smo se okupali jednom u moru i jednom u bazenu. ali smo zato obisli vecinu mjesta...
cijene su slicne kao kod nas, benzin je jeftiniji. preporucam rent-a-car. Klima im je savrsena, sada trenutno je oko 26 stupnjeva po danu, po noci oko 20, savrseno...

mi smo isto isli preko dizajnera iz pule, nema tu nikakve prevare. na tenerifima ce vam ponuditi time-share vlasnistvo apartmana, ali vise o tome cete cuti kad dodete dole. isli smo sa ryanairom relacija Venecija Treviso - Barcelona Girona - Tenerife South i natrag. Karta nas je dosla oko 1100 kn po osobi (povratna).
Uglavnom, ako putujete u dobroj volji i ako niste pesimisti, vjerujem da cete uzivati...

tanja hartmann
26.11.2007., 16:08
takodje planiram da mozda otputujem na tenerife. interesuje me i kulturni i nocni zivot. receno je da je nocni zivot na jugu, a kulturni na severu? da li sam dobro razumela!? ako jesam, koliko su juzni i severni deo udaljeni? da li npr. mogu da odsednem u severnom delu i da autom odlazim u juzni u provod?! a da li bas u juznom delu nema nikakvih kulturnih znamenitosti osim zabave?!!!
polaniram da odem sredinom decembra. kakav je provod u to vreme?

conan
28.11.2007., 21:26
takodje planiram da mozda otputujem na tenerife. interesuje me i kulturni i nocni zivot. receno je da je nocni zivot na jugu, a kulturni na severu? da li sam dobro razumela!? ako jesam, koliko su juzni i severni deo udaljeni? da li npr. mogu da odsednem u severnom delu i da autom odlazim u juzni u provod?! a da li bas u juznom delu nema nikakvih kulturnih znamenitosti osim zabave?!!!
polaniram da odem sredinom decembra. kakav je provod u to vreme?

Upravo sam se vratio sa Tenerifa ! Ovako , 90% turista na otoku odsjeda na jugu
tako da bi ti i ja to preporučio . Zabava je raznolika i svakodnevna ali spica je ipak petkom i subotom . Za otići na sjever otoka dovljno ti je da si iznajmiš auto i kreneš . Santa Cruz ti je udaljen 70km ili pola sata (malo jače) auto cestom.
Ma mogao bi ti pisati do sutra tako da je bolje ako te nešto interesira slobodno pitaj.

E da , klima na sjeveru je hladna i obično u zimskim mjesecima je potrebna jakna dokle na jugu ne !

ana_zgb
31.12.2007., 09:42
hey!!pročitala sve ove postove i mislim da nema smisla komentirat jel ima smisla ic na tenerife il ne..nekom će se svidit,nekom ne.. eto,moji roditeljji odlučili da će riskirat i polijeću za koji mjesec dana.. eto,uglavnom, mene kao i svaku drugu ženu zanima ona jedinstvena stvar- šooping :cerek: svi vi koji ste bili ili ste nesto već načuli pišite..zanima me odjeća,obuća i sitna tehnička oprema(mobitel,fotić..) i naravno neću imt ništa protiv ako ima još nešto što se isplati.. i,da,kak to ide sa carinom?jel mogu imat problema il?ugavnom,idu preko graza...fala :s

conan
31.12.2007., 10:34
hey!!pročitala sve ove postove i mislim da nema smisla komentirat jel ima smisla ic na tenerife il ne..nekom će se svidit,nekom ne.. eto,moji roditeljji odlučili da će riskirat i polijeću za koji mjesec dana.. eto,uglavnom, mene kao i svaku drugu ženu zanima ona jedinstvena stvar- šooping :cerek: svi vi koji ste bili ili ste nesto već načuli pišite..zanima me odjeća,obuća i sitna tehnička oprema(mobitel,fotić..) i naravno neću imt ništa protiv ako ima još nešto što se isplati.. i,da,kak to ide sa carinom?jel mogu imat problema il?ugavnom,idu preko graza...fala :s

Prije svega samo da znaš da postoji topic Tenerife .

Prošli mjesec sam otišao na weekend na Tenerife sa namjerom da kupim sat .
Na kupnji sata sam uštedio 8000kn . Kanarski otoci su ti bezcarinska zona
te tamo nemaju još nekih poreza kao napr. u ostatku Španjolske ali zato nemoj si misliti da je tamo šoping besplatan .:rolleyes:

ciao

ana_zgb
01.01.2008., 18:01
znam da postoji tema o tenerifima,postala sam prvo tamo ali mislim da ljudi bas i nisu zamjetili moj post jer je rasprava bila uglavnom o samom putovanju,agencijama,nagradi i tako..eto,ali hvala ti i na ovom za satove :)

vanjka
04.01.2008., 10:03
Vratili smo se 14.12. s Tenerife i sve je bilo ok. Malo su nas zagnjavili s onom prezentacijom - izgubili smo cijeli dan. Ako netko hoće na kamenu plažu ima super u Las Gigantes. Meni se čini da su cijene kao i kod nas, a ono što je jeftino nije original. Kupili smo Sony Memory karticu za 35€, ali nam je tip prije nudio isto Sony ali neko bijesno pakiranje - nije original. I to je tražio istu cijenu kao i ovaj drugi. Klopa je od 5€ na štandovima na plaži, a ona njihova paella je po 10€. Za nas 4 ulaz u Loro park je 98€, ali se isplati. Unutar njega se čak isplati i jesti - cijene su kao i izvan parka.:kava:

mbacic2
04.01.2008., 10:53
Ja sam na Tenerifama bila dva puta i opet bih isla. Na jednom otoku sva 4 godisnja doba, vulkan i priroda posebni. kupanje u oceanu- posebni. shoping O.K. Loro park- fantastičan, cijene pristupačne.
nije neko fensi šmensi mjesto za šminkere, ali nama je bilo super.
iznajmiš auto i picis...

:)

Školjka
13.01.2008., 22:13
Ne znam zasto se neki ljudi izruguju s Tenerifom i nazivaju ga bljak, fuj isl. Istina, Jug otoka je sav u hotelima, restoranima i plazama. Mozete provesti 7 dana na bazenu ili plazi, vratiti se kuci i reci: Nista posebno, toga ima svugdje. Ali s vrlo povoljno unajmljenim automobilom se mogu obici drugi dijelovi otoka - vulkan i razna preslatka mjestasca, koja zaista imaju dusu. Stijene u Los Gigantosu ili stijena u moru preko puta Guarachica su mi velicanstvene. Da ne spominjem stijene na putu prema vulkanu. Priroda je zaista divna.
A ni najmanje nije zanemariva cinjenica da se mozete kupati, suncati i cak dobiti lijepu boju u vrijeme novogodisnjih blagdana.
I meni se jos svidjelo sto se lokalno stanovnistvo nije, kao sto sam ja ocekivala, utopilo medu tolikim turistima, nego na malim trgovima pred crkvama (kojih ima kao u prici) mozete vidjeti bakice kako cakulaju ili dedeke kako se odmaraju u hladu.

kalipsa
20.02.2008., 11:40
svi oni koji kazu da se nema sto vidjeti, ocito nisu ni malo proucili otok...
definitivno je drukcije od nase obale (i bolje) i isplati se vidjeti.
mi smo se vratili nedavno, i isto smo "osvojili" besplatan smjestaj - nije varka!!

uglavnom, najvise se isplati iznajmiti auto jer su autoceste besplatne, isto kao i parking. i da, benzin je jeftiniji za negdje 2kn.
sve one destinacije koje su prije navedene isplati se vidjeti. i jos k tome zenske - mozete si kupiti bisere za full povoljnu cijenu (od 15€ nadalje) :)

tenerife su destinacija koje bi ja definitvno preporucila!!! :top:

*katarina*
11.05.2008., 18:56
ej,jel možda netko čuo za agenciju luna tours koja dijeli nekakva nagradna putovanja na tenerife!
nas su nedavno nazvali i postavili nam par pitanja (kao nekakva anketa) da bi nas opet nazvali nakon dva dana i
rekli nam da smo dobili putovanje na tenerife,i da ga moramo iskoristit u roku 6 mjeseci!
nisu tražili nikakvu lovu da uplatimo unaprijed....osim što mi moramo platit avio karte!!!!
pa sad neznam jel to nekakva prevara i li ne....

mikhael
22.07.2008., 21:38
Narode, jeli neko bio na Gran Canariji, i kakva su iskustva?
Čujem da je totalna špica.
Možda je problem naći povoljnu kartu ali budem se potrudio.

Mnogi mi kažu da su Tenerife isfurane, prepune pijanih engleza a da
se svakako isplati otići na Gran Canaria otok...
Tu je Las Palmas, pustinja na jugu, kanjoni..

Jel neko skoro bio?

nukac
23.07.2008., 06:29
JA bio za prvi maj. Ko svi kanarski otoci, na sjeveru je hladnije (Las Palmas), na jugu je toplo (Playa del Ingles, Maspalomas). Nisam bio na Tenerifima, ali je isto sve puno engleza, njemaca i skandinavaca, nešto malo čeha (nemam pojma kak s avionom tegle sve one konzerve i meso). Isplati se uzeti rent-a-car, malo prozujati po otoku. Što se tiće cijena - na jugu te deru, na sjeveru jeftinije.
Kaj se tiće jeftine karte - pogledaj iz Munchena, Madrida ili Londona. Za Madrid ima jeftino iz Venecije, Vueling. Ja sam išao iz Munchena, karta je bila živa jeftinoća, 29 EUR sa svim taksama (mislim da su, nažalost, takve karte prošlost). Nazad preko Londona, Tompsonfly, 80 EUR, + 30 EUR za Wizzair do Zagreba.

conan
23.07.2008., 10:21
Ja sam prošao manje više sve Kanarske otoke i to više puta. Na Gran Canariji sam radio neko vrijeme i bilo mi je fantastično.
Po meni za razliku od Tenerifa gdje su Englezi nekako u većini na Gran Canariji su prisutniji Njemci. Bilo koji otok kaniš posjetiti
nećeš pogriješiti. Budeš li otišao na Gran Canariju obavezno posjeti night Forvm koji drži jedan naš Osječanin...mjesto je cool...
obavezno posjeti Palmitos park, Porto Rico i Porto Mogane ....mala Venecija...

Meni je ipak Tenerife za mrvicu interesantnija.....

kiki31
31.07.2008., 16:59
Gran Canarija je prekrasan otok koji se i meni sviđa više od Tenerifa.Vratili smo se prije deset dana i bilo nam je prekrasno.Prvi put kad smo bili odsjeli smo u Las Palmasu,a sad u Playa del Ingles i više mi se sviđa.Gran Canarija je prekrasna,cijene,klima,ljudi su super.Sami smo pronašli avionske karte i smještaj preko interneta i prošli smo super.Kad sam tražila ponude preko naših agencija najeftiniju ponudu koju sam dobila za dvoje odraslih i jedno djete bila je 14.000,00 kn,a mene je sve izašlo 10.000,00 kn s tim da su tu uračunate avionske povratne karte do Minhena.Malo upornosti i može se naći odlićan aranžman za normalnu cijenu.Sad kad smo bili Palmitos park je bio zatvoren(izgorio je u požaru) ali rekli su da će biti otvoren u 8 mjesecu jer smo mi htjeli odvesti sina i naletili smo na bagere i radnike.Gran Canarija je prekrasan otok i stvarno se isplati otići.Rent-a-car se isplati uzeti ali ne na aerodromu jer tamo deru.

mikhael
31.07.2008., 22:07
Gran Canarija je prekrasan otok koji se i meni sviđa više od Tenerifa.Vratili smo se prije deset dana i bilo nam je prekrasno.Prvi put kad smo bili odsjeli smo u Las Palmasu,a sad u Playa del Ingles i više mi se sviđa.Gran Canarija je prekrasna,cijene,klima,ljudi su super.Sami smo pronašli avionske karte i smještaj preko interneta i prošli smo super.Kad sam tražila ponude preko naših agencija najeftiniju ponudu koju sam dobila za dvoje odraslih i jedno djete bila je 14.000,00 kn,a mene je sve izašlo 10.000,00 kn s tim da su tu uračunate avionske povratne karte do Minhena.Malo upornosti i može se naći odlićan aranžman za normalnu cijenu.Sad kad smo bili Palmitos park je bio zatvoren(izgorio je u požaru) ali rekli su da će biti otvoren u 8 mjesecu jer smo mi htjeli odvesti sina i naletili smo na bagere i radnike.Gran Canarija je prekrasan otok i stvarno se isplati otići.Rent-a-car se isplati uzeti ali ne na aerodromu jer tamo deru.

Preko koje si agencije išla?
Meni prijateljica tamo živi, u Maspalomasu-sonnenland se zove dio pa bismo kod nje spavali...
Meni bi u biti samo trebale 2 avionske povratne karte..

conan
03.08.2008., 12:46
Preko koje si agencije išla?
Meni prijateljica tamo živi, u Maspalomasu-sonnenland se zove dio pa bismo kod nje spavali...
Meni bi u biti samo trebale 2 avionske povratne karte..

Čovijek ti je napisao da si je sam napravio aranžman .
Taj južni dio otoka je najinteresantniji a potez od San Augustina do Maspalomasa je fantazija.... Odite i nećete požaliti....

pogledajte si na easy iz Splita do Ženeve pa do Gran canarije ili iz Venecije vuelingom do Sevilje pa do GC. ....

conan
03.08.2008., 12:47

Šteta ..... baš šteta....

ombia
04.08.2008., 16:57
Narode, jeli neko bio na Gran Canariji, i kakva su iskustva?
Čujem da je totalna špica.
Možda je problem naći povoljnu kartu ali budem se potrudio.

Mnogi mi kažu da su Tenerife isfurane, prepune pijanih engleza a da
se svakako isplati otići na Gran Canaria otok...
Tu je Las Palmas, pustinja na jugu, kanjoni..

Jel neko skoro bio?

Ja ne volim spicu pa sam dva puta za redom isla tamo gdje nije spica :D, nisam vidjela ni jednog pijanog gosta ali mozda zato sto sam zaista odsjela u hotelu sa pet zvjezdica i tamo nisam vidjala nikog pijanog :confused:

Mozda pripitog ali to se ne vidi. Javni prijevoz nula bodova tako da se izleti trebaju pausalno dogovoriti inace je skupo. Ja nisam nigdje isla i samo sam gustala.:D

mush mushi
05.08.2008., 09:58
ja sam tamo bila prije nekih 7 godina i kolko se sjećam nije me se ništa posebno dojmilo osim pješčanih dina na Maspalomas - unutrašnjost otoka je vrlo zanimljiva preporučam što više izleta....mi nismo stigli sve obići...ali pijanih Engleza je bilo i kad sam ja bila :D

marija1960
19.09.2008., 13:29
ej,jel možda netko čuo za agenciju luna tours koja dijeli nekakva nagradna putovanja na tenerife!
nas su nedavno nazvali i postavili nam par pitanja (kao nekakva anketa) da bi nas opet nazvali nakon dva dana i
rekli nam da smo dobili putovanje na tenerife,i da ga moramo iskoristit u roku 6 mjeseci!
nisu tražili nikakvu lovu da uplatimo unaprijed....osim što mi moramo platit avio karte!!!!
pa sad neznam jel to nekakva prevara i li ne....

Katarina odite na stranice foruma 2 stranica, nagradno putovanje Tenerifi, zatim odite na 12,13,14 stranicu, sve cete saznati o tome. Taj su forum zakljucali, a vidjeti cete zbog cega. Pozdrav.

conan
19.09.2008., 16:43
Katarina odite na stranice foruma 2 stranica, nagradno putovanje Tenerifi, zatim odite na 12,13,14 stranicu, sve cete saznati o tome. Taj su forum zakljucali, a vidjeti cete zbog cega. Pozdrav.

Otkačite sa tom glupom temom na ovom forumu....

Moj vam je savijet da otvoriti istu temu na triadu prevare i gospodarski kriminal...

prs4
25.10.2008., 10:04
Pozdrav ekipa. Zanimaju me temperature i vrijeme u playa del america na tenerifama u 12 mjesecu? dal se moze uhvatit sunca? surfanje? kupanje?
i sta preporucate??? Hvala vam unaprijed.

my_cloud
25.10.2008., 10:10
Ja sam bila prošle godine s klincima i mm u 12 mj. Klinci su se kupali (a oni su zimogrožljivi), ja sam lagano izgorila po licu. Po danu je super - toplo, a ne znojiš se. Za večer su potrebne jakne ili majice dugih rukava.

Francesca
02.11.2008., 15:45
tamo je manje više cijelu godinu slična temperatura, samo je vjerovatno u ljetnim mjesecima po noći malo toplije...

ja sam prilično razmažena malim slatkim skrivenim plažicama po jadranskom moru pa me tenerife nisu baš oduševili... tim više što volim razgledavati znamenitosti tipa muzeji i crkve i tak, pa mi je toscana bila sto put ljepša od tenerifa...
na tenerifima se ne možeš ni kupati baš u moru, nego samo u bazenu, pa čemu onda ići tamo...

ali ukusi su različiti...

možda bih otišla tamo da mi je cilj putovanja ležati na suncu uz bazen i tulumariti po noći... ali nije :)

Putnik92
02.11.2008., 17:37
Pozdrav ekipa. Zanimaju me temperature i vrijeme u playa del america na tenerifama u 12 mjesecu?

U blizini sam se prije par godina kupao na staru godinu (tj. više bacao u valove) - bilo je skroz toplo! Čak me i na dočeku nove godine zalio val na plaži... :D

prs4
04.11.2008., 12:29
BOK. ZANIMA ME DALI NETKO ZNA KAKVA JE TAMO KLIMA I TEMPERATURE U 12 MJ I DALI SE MOZE UHVATIT SUNCA........? LANI SAM BIO U SHARM EL SHEIKU I BILO JE SUPER. ??????

nukac
04.11.2008., 13:42
oBIČNO U 12 MJESECU PADA SNIJEG.... I ZIMA JE

prilika
05.11.2008., 06:46
Ne pada tamo nikada snijeg. Koliko sam ja čula u 12 mjesecu je oko 22 do 24 stupnja.

nukac
05.11.2008., 12:33
Ono je bila šsala, trebalo je samo otvoriti temu Tenerifi, i pročitati par postova unazad. Prije neki dan smo diskutirali o tome. Treba malo i čitati, ne samo postavljati pitanja... :top:

Siennna
02.12.2008., 20:30
Moze li mi netko reći da li je Tenerife bolji izbor od Gran canaria? ...s obzirom da su aranžmani za Tenerife malo skuplji (koliko sam uspjela vidjeti).

U oba slučaja je zanimljiv jug jer je topliji, a ima li i na jugu sto za vidjet osim ogromnih hotela, gužvi i zabave? (npr. lijepe plaze, neke stijene za pogledat, zelenilo, šume, plantaža banana, amusment parks, restorani na plazi s autentičnom hranom) i ako da gdje je najbolje izabrati smještaj po tom pitanju?

conan
03.12.2008., 09:52
Moze li mi netko reći da li je Tenerife bolji izbor od Gran canaria? ...s obzirom da su aranžmani za Tenerife malo skuplji (koliko sam uspjela vidjeti).

U oba slučaja je zanimljiv jug jer je topliji, a ima li i na jugu sto za vidjet osim ogromnih hotela, gužvi i zabave? (npr. lijepe plaze, neke stijene za pogledat, zelenilo, šume, plantaža banana, amusment parks, restorani na plazi s autentičnom hranom) i ako da gdje je najbolje izabrati smještaj po tom pitanju?

Dobar sam poznavatelj jedne i druge destinacije jer sam tamo dugo dugo boravio.Tenerife (south) ti je zimi topliji od GC za 2-3 stupnja što je dosta i ima dosta više sunca . Oba otoka su meni vrlo interesantna ali ipak Tenerife pruža daleko više za viditi od tematskih parkova , do plaža , noćnog života itd...itd...

prs4
07.12.2008., 20:07
Hvala ekipo

mihmih
07.12.2008., 20:52
Jel ima kaj konkretno za vidit' u Santa Cruz ili mi je najbolje tamo samo"pristati"?

*Girlie*
09.12.2008., 20:44
na tenerifima se ne možeš ni kupati baš u moru, nego samo u bazenu, pa čemu onda ići tamo...

Ovo je glupost, svake godine se kupam na Tenerifama u moru na super plažama, LAS VISTAS mi je recimo omiljena plaža.. http://webcams.arona.org/webcams/Webcam.jsp?wc=LasVistas1&lang=en Nisam ni znala za ovu kameru do danas :zubo:

Ima plaža na kojima je jako valovito i na kojima je idealno za bacanje po valovima ili surfanje (ali iz mog iskustva na Gran Canariji je nemirnije more nego na Tenerifi) ali ima i onih na kojima se skroz normalno kupaš, plivaš. Obzirom da je to otvoreni ocean nije ni čudo da su valovi.

Ne znam kako je na sjeveru jer sam bila mala kad sam gore išla, i sjećam se samo onog ogromnog bazena koji se puni morskom vodom, a u sredini je kao neki vulkan iz kojeg izlazi ta voda, predivno nešto.. ali na jugu je za kupanje odlično.

Na otoku ima puno toga za vidjeti. Izleta imaš koliko ti srce želi i za svakoga se nađe nešto. Obavezno treba posjetiti Teide i Loro Parque. A navečer.. VAN CIJEeeEeeEEeLU NOĆ!

Viagps
29.12.2008., 11:45
Pozdrav, procitah temu od pocetka i nekako si kontam da bi mogao zapaliti tamo u negdje u 6 mjesecu, nije li onda prevruce dolje? Da li se mogu sporazumjevati samo s engleskim na Tenerifima?

prilika
30.12.2008., 07:12
Ja bi radije išla na Tenerife nego na Gran Canariu. Koliko sam čula ljepše je na Tenerife. Obavezno bi posjetila onaj Loro park i kupila bi nešto tehničke robe: fotić, mp3 player jer je to tamo puno jeftinije zbog posebnog poreznog režima u odnosu na Španjolsku. Jel bio netko u Loro parku? Tamo ima puno različitih životinjia i neke predstave sa životinjama.

conan
30.12.2008., 09:08
Ja bi radije išla na Tenerife nego na Gran Canariu. Koliko sam čula ljepše je na Tenerife. Obavezno bi posjetila onaj Loro park i kupila bi nešto tehničke robe: fotić, mp3 player jer je to tamo puno jeftinije zbog posebnog poreznog režima u odnosu na Španjolsku. Jel bio netko u Loro parku? Tamo ima puno različitih životinjia i neke predstave sa životinjama.

Bio sam 4 puta u Loro Parku i svaki put kad se vratim na Tenerife jednostavno ne mogu s otoka a da ga opet ne posjetim.....Toliko o Loro Parku.....

prilika
30.12.2008., 09:14
A daj malo više napiši o Loro parku. Što se sve ima tamo za vidjeti? Koliko vremena treba najmanje za obilazak? Koliko košta ulaznica? Koje su najbolje predstave sa životinjama? Jel taj Loro park u centru Santa Cruza i kako se do njega dolazi recimo iz luke gdje pristaju veliki cruzeri?

conan
30.12.2008., 10:41
A daj malo više napiši o Loro parku. Što se sve ima tamo za vidjeti? Koliko vremena treba najmanje za obilazak? Koliko košta ulaznica? Koje su najbolje predstave sa životinjama? Jel taj Loro park u centru Santa Cruza i kako se do njega dolazi recimo iz luke gdje pristaju veliki cruzeri?

Aha ...ti dolaziš cruserom.....

Najbolje ti je iznajmiti auto ili taxi i otići tamo sam. Loro Park ti nije u St.Cruzu nego u Perto de la Cruzu što je cca. 20-tak km od luke gdje ćete vi pristati.
Cjena ulaznice za odrasle je 31 euro i isplati se svaki euro ulaznice.
Ono što je meni bilo najzanimljivije je program sa delfinima , morskim lavovima i papagajima.....Kad uđete u park pogledajte si na prospektu kad su pojedini programi tako da ne propustite niti jedan .....uglavnom....ludnica....

nukac
01.01.2009., 14:40

Kod kupovine robe treba biti oprezan, pogotovo u indijskim ducanima, u onima u kojima se cjenkas.. Ja se nisam usudio kupiti tehnicku robu...

mihmih
18.01.2009., 17:50
Vratio se.
Iskreno, i nisam bas odusevljen.
Onako, taj neki vid turizma sa velikim pjescanim plazama, shoppingom itd me bas i ne odusevljava.
Ako vec tamo, onda rađe na slatku Madeiru.

conan
18.01.2009., 19:22
Vratio se.
Iskreno, i nisam bas odusevljen.
Onako, taj neki vid turizma sa velikim pjescanim plazama, shoppingom itd me bas i ne odusevljava.
Ako vec tamo, onda rađe na slatku Madeiru.

Sa onih par sati što si bio na Tenerifama neznam šta si mogao vidjeti da bi tako zaključio .......!!!!!

nukac
18.01.2009., 21:29
Mislim da Kanarski otoci imaju puno više za ponudit od pješćanih plaža i shoppinga. Pogotovo Teneriffe.

Gandalf_Zg
19.01.2009., 11:00
Bili smo u sklopu krstarenja i na Tenerifima..
Slažem se da je nemoguće dati realan dojam nekog mjesta bez da se boravi
ipak duže vrijeme.
Planiramo se ponovo vratiti baš na Tenerife slijedeće godine (kad još nema gužve negdje u 5 mj.) i to 7 dana jer želim obići kompletan otok s time da je naglasak na planinu Teide i sam nacionalni park uz planinu.
Recimo supruzi se nisu svidjele bas Tenerife ali zato su joj Lanzarote prekrasni.
Stvar ukusa i kako doživiš pojedino mjesto.

conan
19.01.2009., 11:48
Neznam šta bi napisao jer o ukusima se ne diskutira i amen . Ipak , napisati nekakav dojam o Tenerifama a boraviti u najneturističkijom dijelu otoka stvarno neznam kako netko taj otok može doživiti. Vjerovatno bi i ja ga tako opisao da nisam bio u Loro Parku , Teidama i u Plaji na jugu gdje je smještemo preko 98% svih turista na Tenerifama. Za razliku od Madeire gdje većina stanovništva živi na jugu otoka na Kanarskim otocima većina živi na sjeveru gdje je klima ipak bitno drugačija od toplog juga. Kad se shvati gdje se odvija turizam na TF i GC onda to bitno mijenja percepciju i sam opis tih otoka.....

p.s.Zamislite da ocijenite kompletnu Dalmaciju a vi ste bili samo u Obrovcu....

mihmih
19.01.2009., 21:03
Neznam šta bi napisao jer o ukusima se ne diskutira i amen . Ipak , napisati nekakav dojam o Tenerifama a boraviti u najneturističkijom dijelu otoka stvarno neznam kako netko taj otok može doživiti. Vjerovatno bi i ja ga tako opisao da nisam bio u Loro Parku , Teidama i u Plaji na jugu gdje je smještemo preko 98% svih turista na Tenerifama. Za razliku od Madeire gdje većina stanovništva živi na jugu otoka na Kanarskim otocima većina živi na sjeveru gdje je klima ipak bitno drugačija od toplog juga. Kad se shvati gdje se odvija turizam na TF i GC onda to bitno mijenja percepciju i sam opis tih otoka.....

p.s.Zamislite da ocijenite kompletnu Dalmaciju a vi ste bili samo u Obrovcu....

Ok, ok, mozda sam malo "izletio"

nila
22.01.2009., 15:40
Bok svima!
Mi smo bili predprošlo ljeto na tenerifima i bilo nam je lijepo. Tada smo putovali Rynair-om ali koliko sada vidim više ne vozi za Tenerife iz Barcelone. Dali netko zna najpovoljniji put iz Italije do Tenerifa?. Kretali smo iz Venezie(Treviso).
Hvala svima!

conan
22.01.2009., 16:03
Bok svima!
Mi smo bili predprošlo ljeto na tenerifima i bilo nam je lijepo. Tada smo putovali Rynair-om ali koliko sada vidim više ne vozi za Tenerife iz Barcelone. Dali netko zna najpovoljniji put iz Italije do Tenerifa?. Kretali smo iz Venezie(Treviso).
Hvala svima!

i ja sam zadnji put letio istim letom iz Treviza ali nažaost su tu liniju ugasili. Ostale su dvije opcije , jedna ti je čarter il Bolonje ili Verone cca. 350 eura ili liniskim letovina Iberije iz Venecije sa presjedanjem u Madridu po cjeni od 350-370 eura....uglavnom puno više nego Ryanom....

p.s.ajmo ih bonbardirati mailovima da otvore liniju iz Italije za Tenerife..bilo bi cool....

nukac
22.01.2009., 17:07
Možeš naći povoljno sa presjedanjem u Barceloni ili Madridu. Do Madrida/Barcelone voze Clickair ili Vueling, a onda iz Barcelone i Madrida ima Vueling, Clickair, Air Europa, Iberia... Ili preko Londona. Iz Londona ima brdo kompanija, da se naći za kakvih 150-tak funti povratna, možda čak i jeftinije ako naletiš na akciju. Iz Londona ima masa, Easyjet, Thomsonfly, First Choice, Tomas Cook,
A pošto Venecija nije ništa dalje nego Munich, može se i od tamo. Ima Tuifly, AirBerlin i Condor.
Ustvari najbolja stranica za naći najjeftiniji let je www.skyscanner.net. A za letove i cijele aranžmane iz Njemačke, www.odklop.com

5ivy
16.02.2009., 20:12
prošlo ljeto sam provela u Andaluziji i Madridu, a ovo sam razmišljala ić na Tenerife...al vidim da vas ima dosta koji niste baš oduševljeni pa sam se sad malo pokolebala:(
osim Tenerifa u užem izboru su Baleari (vjerojatno Mallorca) i Grčka. Kaj mi savjetujete? htjela bi negdje di osim mora možeš nešto i vidjet...

5ivy
16.02.2009., 20:15
još sam zaboravila pitat...jel se može otić možda s tenerifa na izlet na Gran Canariu i u Maroko?

conan
16.02.2009., 21:59
još sam zaboravila pitat...jel se može otić možda s tenerifa na izlet na Gran Canariu i u Maroko?

Sa Tenerifa se vrlo lako može ići na La Palmu , Gomeru i Hierro jer brod kreće iz Los Cristianosa dokle za Tenerife možeš avionom ili brodom također ali je onda polazak iz St . Cruza ....

Inače za ljeto ja bi ipak odabrao mediteran ......Baleari baleri baleari...

Kanari su ti više jesen,zima,proljeće destinacija kad je u Europi hladnije....

u Maroko teoretski možeš ali nema nikakav organiziran izlet ....

g33
02.03.2009., 13:05
Molio bih ukoliko mi netko moze dati objasnjenje.Naime,supruga i ja bi htjeli 13.3. ici na tenerife.Gledali smo neckermannove i tui aranzmane(dakako da adriatica jos nema ponudu za 3.mj,nije to tak skoro),medjutim za 13.3. su 20-30% skuplji nego za 6.3. ili 20.3.
Ne kuzim u cemu je fora,tj.da li se isplati cekati jos koji dan da uhvatimo kakav last minute i koliko prije termina agencije izbacuju last minute ponude?

nukac
03.03.2009., 06:27
Pogledajte www.odklop.com. Imaju last minute ponude. Ako je razlika u cijenama, znači da za te datume možda nema slodobnih termina ili karata.

g33
03.03.2009., 14:31
Pogledajte www.odklop.com. Imaju last minute ponude. Ako je razlika u cijenama, znači da za te datume možda nema slodobnih termina ili karata.

Hvala,zanima me je li tko putovao preko ove agencije i kakva su iskustva,s obzirom da je prije last minute center bio od ilirika turizma,a ovi imaju stvarno povoljne cijene?

Frankie
03.03.2009., 15:33
dva puta sam putovao (ne na tenerife) i ok su, sve ti mogu poslati poštom, ne trebaš nikam ići..
(ps oni su samo posrednici a putuje se preko stranih agencija npr. njemačkih, slovenskih..)

raco
16.03.2009., 10:04
evo vratio se s tenerifa u petak (13.03.)

sta da vam kazem, obecana zemlja, temperatura je preko dana bila do 25C a po noći oko 18C. more još malo hladno oko 20-21C. Ali puno se ljudi kupa. Plaže pješćane od crnog vulkanskog pijeska do bijelo-zlatnog saharskog.

Sam otok pun suprotnosti : topli jug malo hladniji i kišovitiji sjever, u sredini otoka predivni vulkanski masiv El Teida čiji vrh je pod snijegom još i sada. Okolina vulkana podsjeća na površinu Marsa, savršena podloga za neki sf film.
jednom riječju predivno.

U malom mjestu Guymar u 20 st. pronašli su piramide koje su ostavili prastanovnici ovog otoka prije nego su nestali (po nekim autorima otplovili u novi svijet i tamo utrli put civilizacijama lat. amerike), kako bilo velika je sličnost tih piramida na Tenerifima s onima u Meksiku. obavezno pogledati ako ste na Tenerifima.
Santa Cruz prekrasan grad na sjeveru i ujedno i glavni grad.Ima sve što gradu treba, pa čak i tramvaje.

Porto de la Cruz prekrasan gradić 35 km od Santa Cruza, u kojem se može posjetiti prekrasni botanički vrt i Loro park obavezno (kombinacija zološkog vrta i botaničkog- karta 31Euro, ali se isplati).

Zatim grad Orotava, pa Laguna, pa Icod de Los Vinos, pa Candelaria, pa Los Gigantes, Masca (gusarsko selo u planinama nalik na Ande s kojih se spuštaju magla i oblaci), Garachico, Adeje i mnoštvo drugih stvari.

ronjenje, plivanje, krstarenje na okolne otoke Gomeru, Veliki Kanar.....

na kraju: benzin 4,5kn, autocesta besplatna kao i javna parkirališta, kozmetika, cigarete i alkohol i tehnika jeftiniji nego kod nas za 50tak posto.

vecera u restoranu za dvoje s picem oko 20-25 eura

Tenerifi- obećana zemlja.

Frankie
16.03.2009., 11:08
hvala na izvještaju !

ako mi netko može preporučiti mjesto na otočju, da bude uz more, da nije jako turistički razvijeno i da ima dobre mogućnosti za interakciju s lokalnim stanovništvom (koje ne bi trebalo dobro znati strane jezike :) , zbog vježbanja španjolskog ..)
Da li na postoji opcija privatnog smještaja ?

hvala !!

Japac
16.03.2009., 11:34
Evo, ovdje ima mojih iskustava sa tenerifa, to je bio onaj nagradni apartman. Ako koga zanima, nek procita.

http://japac.korisnik.com

nukac
16.03.2009., 19:48
sta da vam kazem, obecana zemlja, temperatura je preko dana bila do 25C a po noći oko 18C. more još malo hladno oko 20-21C. Ali puno se ljudi kupa. Plaže pješćane od crnog vulkanskog pijeska do bijelo-zlatnog saharskog.

More na Tenerifima je uvijek hladno, ipak je to Atlantski ocean....

nukac
16.03.2009., 19:51
hvala na izvještaju !

ako mi netko može preporučiti mjesto na otočju, da bude uz more, da nije jako turistički razvijeno i da ima dobre mogućnosti za interakciju s lokalnim stanovništvom (koje ne bi trebalo dobro znati strane jezike :) , zbog vježbanja španjolskog ..)
Da li na postoji opcija privatnog smještaja ?

hvala !!

Ako hoćeš mjesto uz more ali s lokalnim stanovništvom, moraš ići u glavni grad, jer su ova turistička mjesta uglavnom samo spavaonice i luna parkovi za turiste. Domoroci žive dalje od mora...
A hoteli su poprilično jeftini tako da ti se privatni smještaj i ne isplati previše. Prošle godine sam u svibnji platio apartman za 3 osobe za sedam dana - sve zajedno 175 EUR. Znači za 3 osobe za 7 dana. Uglavnom su svi hoteli apart-hoteli, svaka soba ima kuhinju...

raco
17.03.2009., 08:51
vjerovali ili ne, platili smo najam auta na 7 dana citroen C2 u Auto- Reisen, na aerodromu 82€. (sletili uzeli ključeve auta platili 82€ i vozi)

eto toliko o tome. i svi ostali ponuđaći koje smo sretali poslije po resortu gdje smo bili smješteni su bili daleko skuplji.

prema tome auto reisen toplo preporučam a ujedno ako ga uzmete odmah na zračnoj luci štedite novce od taksija za tamo i nazad (ako ste u Playa de las America cca 40€, što je već pola rente koju sam ja platio za cijeli tjedan).

imaju svoju web stranicu pa slobodno provjerite.

s tim da cijena sigurno varira kako se sezona približava - sad u 3 mjesecu sam ja toliko platio.

Yigal
18.03.2009., 20:58
Iako se vjerovatno ne bi svi složili, iz svog iskustva bih preporucio Tenerife posjetit preko zime (za one koji zive u kontinentalnoj Hrvatskoj, to je super predah od sumorne domace klime, u , recimo sijecnju ili prosincu). Temperature su predobre, efektivno na suncu preko dana bude oko 24 - 25 stupnjeva, cak i vise (ja i supruga smo se suncali na plazi u Playa Duque kod Los Cristianos-a par dana poslije nove godine!). Svakako, preporucam ostat 14 dana ili vise, cijene arazmana ako se ide organizirano preko agencije su vrlo slicne za 7 ili 14 dana, pretpostavljam zbog reletivno jeftinog smjestaja. Osim toga, iako turista ima preko cijele godine, zima im je ipak niska sezona, dakle manje ljudi, manje cijene najma auta i sl. Meni je osobno veliki plus da su cijene na otocima razmjerno povoljne (u usporedbi sa Zagrebom i našom obalom). Osobno ne bih isao preko ljeta, iako vele da Spanjolci s kontinenta (uz veliki broj Engleza, Nijemaca i Skandinavaca) dolaze na Kanare i tada jer je i preko ljeta vrijeme onako podnosljivije vruce nego na kontinentu ili Balearima.

raco
19.03.2009., 09:00
u potpunosti se slažem. razlog više što je to jedino doba u godini (11-03 mjeseca) kada se jedino tamo doista može čovjek sunčati pa i okupati ako to želi.

u proljeće i ljeto mediteran nudi to isto i nema potrebe za tako dalekim putem (za one koji ne znaju:direktan let iz graza traje nešto manje od 5h).

dakle tenerifi tijekom zime a turska, grčka, tunis, jadran: od proljeća do kasne jeseni.:top:

Overdear
20.03.2009., 10:27
Nije da se hvalim, ali.. I ja sam bio na tenerifima. Prije godinu dana preko RCI i agencije Designer (ona nagradne putovanj, nuđenje time sharinga i sl.) smo supruga i ja "frknuli" tamo. Nakon 7 intenzinih dana ispunjenik obilascima, šetnjama, čak sam se i jednom okupao. Slikali smo oko 2400 fotogradfija (digitalna oprema je bila do maximuma iskorištena), a i snimio sam oko 3 sata videa.
Sada mi je došao na red obreda tog videa, te sam shvatio da mi fali i neka glazbena podloga. Imali tko na forumu štogod od njihove po mogučnosti etno, a može i pop rock i klasične glazbe? Tako da to mogu staviti kao podlogu u videu. Narano da svi koji mi pomognu će za uzvrat dobiti finalni video uradak! Predostavljam da će biti oko 2 sata videa, na DVD-u. Moram još napomenuti, taj video nije za nikakve komercijalne svrhe, već samo za obitelj i prijatelje. također kvaliteta snimaka i neća baš biti vrhunaska, pa uostalom snimljena je sa početničkom kamerom.

alter ego blagajnice
20.03.2009., 10:36
@ raco,

koliko te je koštala karta?

Overdear
20.03.2009., 10:44
@ raco,

koliko te je koštala karta?

oko 1000 e za nas dvoje, iz Zagreba Croatia airlinesom do Frankfurta, presjedanje i Kondorom do Tenerifa. Ali smo karte rješavali dva tjedna prije putovanja.

raco
20.03.2009., 11:52
karta nas je došla oko 400€ po osobi aviokompanija Lauda, direktan let iz Graza, polasci petkom u 10h i tamo si oko 15h. povratak 15h-21h u grazu. let traje malo manje od 5 sati i sat vremena ti je vremenska razlika. (mi smo jedan sat naprijed)

mislim da je to najbolja kombinacija. sve ostale su ili skuplje i duže traju. (jer presjedaš ), ili jeftinije pa definitivno let duže traje jer uvijek negdje imaš dugo čekanje za vezu npr. imaš let za london (zagreb , graz ili ljubljana) ali onda za vezu za tenerife čekaš od 8-10 sati a u povratku i više cca. 24h pa premda te takva karta dođe oko 250€ kad dodaš noćenja u londonu i štrapac puta- bolje mi se čini ova kombinacija s direktnim letom iz graza.

nukac
20.03.2009., 14:10
Ako dovoljno rano kupiš kartu, može ispasti oko 200-tinjak EUR iz Municha. Ima Tuifly i Condor. A ima i brdo različitih opcija iz Venecije, preko Madrida ili Barcelone. A i na stranici www.odklop.com ima last minute opcije, cijeli aranžmani su 500-tinjak EUR, uključena avionska karta i tjedan dana boravka.

A evo recimo primjer karte:

Cena na osebo: 101 EUR
Odhod iz: Dunaj(A) - Beč
Prihod na letališče: Teneriffa Sud
Datum odhoda: 21.03.09
Trajanje: 14 dni

Informativne ure letov / informacije organizatorja
let Datum odhod prihod st.leta Kl frei
VIE TFS 21.03 SA 06:00 10:00 HG 6732 Y 2
TFS VIE 04.04 SA 10:45 16:50 HG 6733 Y 2

Cena na osebo: 228 EUR
Odhod iz: Munchen
Prihod na letališče: Teneriffa
Datum odhoda: 29.03.09
Trajanje: 13 dni

sendra
31.03.2009., 14:49
moja je cijena povratne karte izašla ukupno 250 eura što smatram super povoljnim, a sastoji se od slijedećih letova s Ryanairom;
22.06.Trieste - London ( u Londonu ostajem 3 noći što je prema mom planu)
25.06.London- Tenerife South
02.07.Tenerife South- London
02.07.London- Venice , dakle zadnji dan sam uspjela pospojiti ova dva leta bez dodatnog noćenja

raco
01.04.2009., 08:04
to je ok. cijena i usput vidiš London. A ako ti je Graz bliže Ryan leti iz Graza za London također.

jedino ako nemaš vremena za noćenje u Londonu i želiš što prije doći na svoje odredište ti se ova kombinacija baš ne isplati.

Koliko ste platili parkiranje u Trstu (ako ste išli s autom)?

sendra
01.04.2009., 08:38
meni je ok ostati u Londonu jer tako sam planirala, taj put idem tek u 6 mjesecu tako da ti ne znam za parking informaciju, a kako sam iz Rijeke, Trst ili Venice mi je bliže, neću ić autom jer krećem iz Trsta,a vraćam se iz Venice pa će netko doć po nas. jedino ti znam da prošli put kada sam auto ostavila 6 dana u Veneciji parking me došao oko 50 eura, vjerujem da je tako slično i u Trstu .

Prema mojem istraživanju Ryanairovih letova nemoguće je bez jednog noćenja pospojiti odlazak na Tenerife South bez jednog noćenja ako se ide preko Dublina ili Londona, koje opet se može povoljno naći pa u konačnici može ispast opet super jeftino, a povratak se može iz Tenerifa preko Londona organizirati u jednom danu jer ima let iz Londona za Venice u 19 05

nukac
01.04.2009., 09:08
Ja sam u Trstu platio parkiranje od srijede do nedjelje nekih 40-tak EUR.

Btw kanarskih, možda ti se isplati pogledati i verzija preko Barcelone ili Madrida. Iz Venecije imaš Vueling i Clickair, a onda iz Madrida ili Barcelone do kanarskih brdo kompanija, tipa Iberia, Vueling, Clickair, Air Europa, Spanair... A ako hoćeš, možeš ići tamo preko Londona, nazad preko Barcelone ili Madrida, pa vidjeti još jedan grad... :top:

sendra
01.04.2009., 11:34
Ja sam u Trstu platio parkiranje od srijede do nedjelje nekih 40-tak EUR.

Btw kanarskih, možda ti se isplati pogledati i verzija preko Barcelone ili Madrida. Iz Venecije imaš Vueling i Clickair, a onda iz Madrida ili Barcelone do kanarskih brdo kompanija, tipa Iberia, Vueling, Clickair, Air Europa, Spanair... A ako hoćeš, možeš ići tamo preko Londona, nazad preko Barcelone ili Madrida, pa vidjeti još jedan grad... :top:

da, super je to što se tiče toga da se spoji još koji grad , jedino što za termin kada ja imam rezervaciju na tenerifima, karte od LCC koje je nukac naveo a koje sam pratila danima u trećem mjesecu, kada sam rezevirala svoje karte, bile su dosta skuplje od Ryana, znam da je to sve relativno....

nukac
01.04.2009., 13:29
Ma sve te cijene su uvijek relativne. Prošle godine sam bio naletio na Condor, od Municha do Gran Canarije je bio 29 EUR (sa svim taksama). Onda sam od tamo išao do Londona za 80 EUR sa Thomsonfly, i još 30 EUR do Zagreba. Sve skupa nekih 150-tak EUR.

raco
02.04.2009., 11:07
a možda u ovoj recesiji bude još i povoljnijih karata

CroatiaChic
02.04.2009., 13:18
Za one koje zanima ovaj dio svijeta, ja sam skombinirala frendici za 10-ti mjesec putovanje prema itineraru dolje, koje sa svim transferima + hotel****BB kosta 3200 kn per person :)

OCTOBER 3rd // SATURDAY
10:00 – 11:35 EasyJet flight 5438 SPLIT – LONDON GATWICK
16:00 – 19:15 Charter flight LONDON GATWICK – PALMA DE MALLORCA
Transfer to hotel organized by tour operator (coach bus)
Check in LAS GAVIOTAS SUITES HOTEL

October 4th // SUNDAY Enjoy

October 5th // MONDAY
http://www.nofrills-excursions.com/index.php?p=2 - Caves visit + excursion

October 6th // TUESDAY Enjoy

October 7th // WEDNESDAY
http://www.nofrills-excursions.com/index.php?p=2 Island Tour (incl boat trip)

October 8th // THURSDAY
Visit AquaPark and Katmandu House (half day) – on your own – take car/bus

October 9th // FRIDAY
http://www.nofrills-excursions.com/ Visit to capital city

OCTOBER 10th // SATURDAY
Transfer from hotel to airport organized by tour operator
23:50 – 01:15* Charter flight PALMA DE MALLORCA – LONDON GATWICK

OCTOBER 11th // SUNDAY
01:15 Arrival LONDON GATWICK
05:50 – 09:20 EasyJet 5437 LONDON GATWICK – SPLIT
*Excursions may be booked online or in the hotel / on spot

LAS GAVIOTAS SUITES HOTEL**** (sl str www.hotellasgaviotas.es ) http://www.suiteshotelgaviotas.com/Suites_Hotel_Las_Gaviotas_Home.html http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1222290-d496662-Reviews-Las_Gaviotas_Suites_Hotel-Playa_de_Muro_Majorca_Balearic_Islands.html

PALMA DE MALLORCA // PALMA REGION // ALCUDIA (Playa del Muro) http://www.youtube.com/watch?v=yT9Yt3366Ig&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=1o9q8Iorjrs&feature=related - ALCUDIA (Beaches, City, highlights…)

http://www.thealcudiaguide.com/alcudia-guide-resorts.asp#playa - online guide for the area

DAY TRIPS AND EXCURSIONS: http://www.nofrills-excursions.com/index.php?p=2 - ALL DAY TRIPS and ESCURSIONS!!!!
http://www.flickr.com/photos/nofrillsexcursions - photo from proposed excursions http://www.goalcudia.com/excursions-majorca.html - all about the area +instructions
TO VISIT ABSOLUTLEY: http://www.aqualand.es/magaluf/mallorca/atracciones.php http://www.hidropark.com/en/atracciones_en.html - a must http://www.westernpark.com/atracciones.php http://www.marineland.es/marineland/mallorca/atracciones.php http://www.houseofkatmandu.com/landing.html - a must http://www.cuevasdrach.com/main_eng.html - a must

nukac
02.04.2009., 13:28
WTF??? Ovo je tema Kanarski, Tenerife, a ti daješ ponudu za Mallorcu... To je kakvih 3 sata avionom sjevernije... :ne zna:

CroatiaChic
02.04.2009., 13:36
WTF??? Ovo je tema Kanarski, Tenerife, a ti daješ ponudu za Mallorcu... To je kakvih 3 sata avionom sjevernije... :ne zna:

Baleari....

Nije ponuda jer nisam agencija vec sam danima tragala za najboljom ponudom vs. usluga, a cijena je mnogo manja nego sto sam vidila da se pise ovuda. Isto vrijedi za TENERIFE i KANARE, sa istim itinerarom i istom cijenom takodjer...A kako na forumu nema djela sa BALEARIC Islands, ovo je bilo najblize tome...a oni koji gledaju Tenerife/Kanare valjda mogu razmotriti i ovo...
Ako te smieta, brisat cu...samo reci :kava:

nukac
02.04.2009., 18:12
Imaš temu Španjolska... I ne možeš uspoređivati Baleare i Kanarske otoke, pogotovo ne zimi... Na kanarskima se možeš kupat zimi, a nisam baš siguran da na Balearima možeš... A i krajolik se ne može uspoređivati... Kanarski otoci su svijet za sebe...

eMeM
19.04.2009., 17:33
Zanima me da li postoji negdje ponuda za putovanje na Tenerife brodom? :confused: :ne zna: :confused:

nukac
19.04.2009., 20:14
Mislim da imaš kruzere koji imaju u programu Kanarske. E sad, ne bi znao reći jel iz Španjolske ima kakav brod do Kanarskih... To sigurno traje dva-tri dana.

mougli
20.04.2009., 19:16
Zanima me da li postoji negdje ponuda za putovanje na Tenerife brodom? :confused: :ne zna: :confused:

Prije tri godine je postojao, nazalost ne sjecam se detalja, ali se putovalo neka 2 dana i kostalo je dosta. Kretalo se iz Cadiza (ili nekog gradica do).

nukac
20.04.2009., 19:59
Evo ti stranice, ima Cadiz - Kanarski, jednom tjedno, http://www.trasmediterranea.es; za dvije osobe bez auta je cijena prava sitnica, oko 1800 EUR!!!

eMeM
23.04.2009., 14:59
:lol: :rofl: :lol: stvarno je prava sitnica! Hvala puno na pomoći, ali eto gledala sam na jednoj stranici pa je pisalo da postoji brodska linija za tenerife pokušala sam naći neš ali nisam uspjela :ne zna: ali eto pošto planiramo u 9 mj ići tamo na odmor zanimalo me koje su sve moguće opcije putovanja, ali eto brod sigurno otpada! :D

nukac
23.04.2009., 16:12
Pa... 2 dana se voziš tamo, dva dana nazad... A treba i doći do toga Cadiza... A avionom se može naći za oko 200 EUR povratna karta, čak i manje. Baš sam neki dan vidio last-minute ponudu, 350 EUR sve skupa za 7 dana/osobu, let iz Municha. Tak da pogledaš i te last-minute ponude. Za to je najbolja stranica www.odklop.com.

revizija
07.05.2009., 14:31
Jel mi može netko reći kako se zove grad u Kojem je aerodrom.
kad se kuca na jeftine letove piše samo Tenerife south?????

nukac
11.05.2009., 14:09
Na Tenerifama imaš dva aerodroma:

Tenerife North Airport (IATA: TFN, ICAO: GCXO), formerly Los Rodeos Airport, is one of the two international airports on the island of Tenerife, Spain. It is located 11 km (7 mi) by road from Santa Cruz.

Tenerife South Airport (IATA: TFS, ICAO: GCTS), previously known as Tenerife South-Reina Sofia Airport.

Tenerife South je glavni aerodrom. BLizu je Playa de las Americas

revizija
13.05.2009., 12:02
Fala stari. Planiram ić početkom devetog Laudom iz Beča(više ne vozi iz Graca kolko vidim) i mislim uzet smještaj u toj Americi pa rentat auto i pičit po otoku. Vjerojatno je i taj Reisen rent a car na tom aerodromu pošto je Ero isto spominjao ameriku pa ču ga odmah piknut i to je to.

revizija
13.05.2009., 14:29
Ero frende, jel je REISEN na Tenerife south?

eMeM
14.05.2009., 23:05
Eto i ja planiram u 9 mj. na Tenerife, iz Zg-a busom do Graza a onda neki let za Tenerife! E sad ne znam kada je najbolje kupiti avionsku kartu :ne zna:

revizija
15.05.2009., 14:03
Što prije to bolje. Iako mislim da iz Graca nemaš direktan let, ili se varam?

eMeM
15.05.2009., 16:33
Raco je išao tako iz Graza i imao je direktan let i to još je bio najpovoljniji a brzo stigneš tamo!!! :D Pogledaj na vrhu ove stranice što je on napisao! :top:

raco
19.05.2009., 13:34
točno, ja sam letio Laudom iz graza u 3 mjesecu. odi na njihovu web stranicu pa ćeš vidjeti (laudinu). što se tiče Reisena isto tako sam napisao da su najpovoljniji glede rent a cara i da postoje na south airportu.

revizija
19.05.2009., 14:12
pročito sam ja cijeli topik,odem na http://www.laudaair.com/site/index.php?L=1; stisneš Graz i u ponuđenim odredištima
nema Tenerife.

raco
19.05.2009., 14:26
da istina je sad i ja vidim. Lauda je ukinuo liniju iz Graza za Tenerife, u tom slučaju valja potegnuti do Beča ili Venecije.

revizija
19.05.2009., 14:38
Nije ti revizija budala, hehe.Raco i Nukac bil bum slobodan javit se na PM prije puta ak me bude
kaj zanimalo a vidim da ste ovdje stručnjaci. Pozdrav.

eMeM
19.05.2009., 16:19
Revizija ajd javi ako nađeš nešto povoljno :top::s:top:

nukac
19.05.2009., 18:06
Nek ti jos u Bookmarku budu stranice: www.condor.com, www.tuifly.com (za letove iz Njemačke), www.odklop.com i www.airberlin.com

raco
20.05.2009., 07:54
nema problema, samo ti pitaj.

revizija
20.05.2009., 10:35
Ma stari idem sa ženom i neda mi se nju vuć po aerodromima tak da u obzir dolazi samo direktan let.
Idem iz Beča 04.09. i onda 10.09. letimo u London i 13-og natrag do zadra, graca, Ljubljane, Zagreba di već bude povoljnije sletit.

Sanita
28.05.2009., 10:06
Ako tražim sunce, plažu i more, jel mi bolja opcija Gran Canaria ili Tenerife?

nukac
28.05.2009., 10:40
Ako hoćeš pješćanu, Gran Canaria; Maspalomas ili Playa del Ingles. Link (http://www.thomson.co.uk/destinations/europe/spain/gran-canaria/maspalomas/holidays-maspalomas.html).

5ivy
28.05.2009., 16:32
Ako hoćeš pješćanu, Gran Canaria; Maspalomas ili Playa del Ingles. Link (http://www.thomson.co.uk/destinations/europe/spain/gran-canaria/maspalomas/holidays-maspalomas.html).

a ak hoću more i zabavu? i btw.jel ona pustinja uz Maspalomas fakat ljepa ko na slikama?

nukac
28.05.2009., 18:08
I zabave imaš koliko hoćeš. Zabava počne oko ponoći... Do ponoći su same stare bakice i dedeki okolo.
A meni plaža izgleda super, čak i ljepša nego na slici. Možeš jahat i deve.
Evo ti dvije moje slikice: link1 (http://img13.imageshack.us/img13/4887/dsc00023qdw.jpg) i link2 (http://img12.imageshack.us/img12/706/dsc00062qyg.jpg)
A ako ideš na sjever po otoku (recimo izlet autom) ima brdo životopisnih sela... I malo je hladnije na sjeveru, 5-10C

5ivy
28.05.2009., 19:04
I zabave imaš koliko hoćeš. Zabava počne oko ponoći... Do ponoći su same stare bakice i dedeki okolo.
A meni plaža izgleda super, čak i ljepša nego na slici. Možeš jahat i deve.
Evo ti dvije moje slikice: link1 (http://img13.imageshack.us/img13/4887/dsc00023qdw.jpg) i link2 (http://img12.imageshack.us/img12/706/dsc00062qyg.jpg)
A ako ideš na sjever po otoku (recimo izlet autom) ima brdo životopisnih sela... I malo je hladnije na sjeveru, 5-10C

:eek::eek::eek: pa predivno je! obožavam pustinju! :cerek: samo kaj sam zabrijala da su ju na slikama ušminkali, ne znam zakaj...
kvragu, misla sam ic na Tenerife u Playu. Kak ću si sad to sve zaboga organizirat?! :eek:

a jesi bio i na Tenerifima?

nukac
28.05.2009., 20:43
Nažalost ne, samo sam sletio i čekao u avionu na Tenerifama i Fuertaventuri.
Možeš iskombinirati i Tenerife i Gran Canariju. Nađi avionsku kartu da ideš na GC, pa onda s njihovom lokalnom odeš na Tenerife i od tamo se vratiš. Ili obratno. Njihovi lokalni koji voze s otoka na otok su Binter Canarias (http://www.bintercanarias.com/) i Islas Airways (http://www.islasairways.com/). Let traje niti pola sata. S brodom se ne isplati jer dugo traje.
Sljedeći put namjeravam ići na Tenerife, pa onda od tamo na Lanzarote, pa možda i Fuertaventuru. Najbolji otok je El Hierro, zato jer je najmanje turistički, praktično netaknuta priroda.

5ivy
29.05.2009., 19:07
Nažalost ne, samo sam sletio i čekao u avionu na Tenerifama i Fuertaventuri.
Možeš iskombinirati i Tenerife i Gran Canariju. Nađi avionsku kartu da ideš na GC, pa onda s njihovom lokalnom odeš na Tenerife i od tamo se vratiš. Ili obratno. Njihovi lokalni koji voze s otoka na otok su Binter Canarias (http://www.bintercanarias.com/) i Islas Airways (http://www.islasairways.com/). Let traje niti pola sata. S brodom se ne isplati jer dugo traje.
Sljedeći put namjeravam ići na Tenerife, pa onda od tamo na Lanzarote, pa možda i Fuertaventuru. Najbolji otok je El Hierro, zato jer je najmanje turistički, praktično netaknuta priroda.

ooooo! nukac je moja najdraža hodajuća enciklopedija!!! :cerek::cerek::cerek:

ne znam zakaj se nisam sjetila da idem s avionom...stalno sam gledala brodove al oni voze sa samo sa sjevera tenerifa na sj.gran canaria.
jel postoji neki javni prijevoz od las palmasa (kolko vidim to je jedini aerodrom) do maspalomasa? :confused:

nukac
01.06.2009., 09:39
ooooo! nukac je moja najdraža hodajuća enciklopedija!!! :cerek::cerek::cerek:

ne znam zakaj se nisam sjetila da idem s avionom...stalno sam gledala brodove al oni voze sa samo sa sjevera tenerifa na sj.gran canaria.
jel postoji neki javni prijevoz od las palmasa (kolko vidim to je jedini aerodrom) do maspalomasa? :confused:

Postoji bus, ide svakih sat vremena, vozi oko pola sata, mislim da je 4 EUR. Prođe kroz Playu del Ingles i ide do Maspalomasa, tam pri svjetioniku je autobusna stanica. Klimatiziran je. :top:

eMeM
07.06.2009., 11:11
Jel netko tko planira ići na tenerife kupio avionsku kartu? Gdje i za koliko para? Ja tražim i tražim ali ništa povoljno :(

sendra
09.06.2009., 12:54
imam jedno pitanje vezano za rent a car na Tenerifima; zanima me da li mi treba nekakva međunarodna vozačka dozvola za rentanje auta ili je dovoljna naša putovnica?
isto bi me zanimala preporuka za rent a car, koji mi rent a car preporučujete ( nekekav low cost naravno) te da li je netko čuo za agenciju record n go rent a car?
hitno bi mi trebao odgovor s obzirom da za 15-ak dana putujem,hvala puno unaprijed!

sendra
09.06.2009., 13:09
Jel netko tko planira ići na tenerife kupio avionsku kartu? Gdje i za koliko para? Ja tražim i tražim ali ništa povoljno :(

moja je cijena povratne karte izašla ukupno 250 eura što smatram super povoljnim, a sastoji se od slijedećih letova s Ryanairom;
22.06.Trieste - London ( u Londonu ostajem 3 noći što je prema mom planu)
25.06.London- Tenerife South
02.07.Tenerife South- London (u Londonu sam oko 16 h) i onda u 19;05 isti dan
02.07.London- Venice , dakle zadnji dan sam uspjela pospojiti ova dva leta bez dodatnog noćenja.

iako sam kartu rezervirala već negdje u 3 mjesecu , sada su cijene na ryanu tek ponešto veće i to na rutama trst-london i london-venice, dok je london-tenerife ostala karta gotovo ko i prije možda 10- ak funti skuplja u ovom momentu iako je u međuvremenu bila i strmoglavo rasla od 3.mjeseca kada sam je ja bookirala

nukac
09.06.2009., 14:52
imam jedno pitanje vezano za rent a car na Tenerifima; zanima me da li mi treba nekakva međunarodna vozačka dozvola za rentanje auta ili je dovoljna naša putovnica?
isto bi me zanimala preporuka za rent a car, koji mi rent a car preporučujete ( nekekav low cost naravno) te da li je netko čuo za agenciju record n go rent a car?
hitno bi mi trebao odgovor s obzirom da za 15-ak dana putujem,hvala puno unaprijed!

Ne treba ti međunarrodna, ali ti treba naša vozačka. Za putovnicu se ne sjećam jesu li me tražili ili ne. A od agencija... Ustvari ja nisam prije bookirao, kad sam došao tamo, imaš u hotelu jedno 10-tak različitih letaka s tim agencijicama raznim. Sve su neke male privatne, za malo para... Mislim da je bilo 20-tak eura za jedan dan, s tim da ako uzimaš na dulje je i jeftinije. Uglavnom tam ljudi uzimaju auto na dan-dva... Ja sam imao Toyotu Jaris. Uglavnom su svi auti klimatizirani.

camundongo
13.06.2009., 10:33
Najjeftinije do Tenerifa iz ZG je kombinacijom WIzzair-a i Easyjeta (ili RyanAira), preko Londona.

Evo bas sam gledao

Zg-London L 28/11/09 11:45-13.10 (wizzair)
London G-Tenerife 29/11/09 14:05-18:25 (easyjet)
---
Tenerife-London G 14/12/03 12:05-16:25
London L-Zagreb 15/12/09 07:55-11:15

cijena: 90 eura (wizzair) + 116 funti (easyjet) --->1660 kuna
+ 2 x 23 funti za transfer Luton-Gatwick...sveskupa oko 2100 kuna
Ryanair ima slicnu tarifu, ali je Luton-Standsted transfer jeftiniji, pa je negdje oko 1900 kuna...
//

Germanwings: Zagreb-Tenerife (preko Kölna) je 310 eura povratna...2200 kuna
dakle, slicna je cijena.

5ivy
17.06.2009., 10:04
Ne treba ti međunarrodna, ali ti treba naša vozačka. Za putovnicu se ne sjećam jesu li me tražili ili ne.

nas su prošle godine u španjolskoj gnjavili jer nismo imali međunarodnu dozvolu...odnosno, najveći problem je kaj naše dozvole nisu prevedene na engleski pa nisu mogli niš skužit kaj piše. doduše, na kraju smo ih ipak nagovorili da nam daju auto :mig:

5ivy
17.06.2009., 10:07
nego...trebam pomoć u organizaciji. od 28.7.-9.8. bi trebala bit u Španjolskoj (Zagreb-Barcelona letim). Otamo bi htjela na Tenerife i Gran Canariu, s tim da bi htjela na kraju još par dana švrljat po Barci. E sad, zanima me kolko mi treba vremena za koji otok...s tim da mi se bolje zbog letova vraćat s Gran Canarie. Moram ovih dana kupit karte dok još nisu užasno poskupile.

unaprijed zahvaljujem ;)

nukac
17.06.2009., 10:42
nas su prošle godine u španjolskoj gnjavili jer nismo imali međunarodnu dozvolu...odnosno, najveći problem je kaj naše dozvole nisu prevedene na engleski pa nisu mogli niš skužit kaj piše. doduše, na kraju smo ih ipak nagovorili da nam daju auto :mig:

A kao, Španjolci znaju engleski... :lol:

5ivy
17.06.2009., 11:15
A kao, Španjolci znaju engleski... :lol:

točno sam znala da ćeš to reć :azdaja: još sam i htjela dodat da nisu ni na engl.ni na španj.
no dobro - bitno je da nisu razumili apsolutno niš, do te mjere da nisu bili sigurni ni dal je to opće vozačka :D

i btw. dosta njih i zna engl.samo se prave mutavi. al nema veze, ionako obožavam španjolski :cerek:

nukac
17.06.2009., 11:41
Ma i meni je španjolski super... Ja bi cijeli dan slušao kako mi netko govori nježne stvari na španjolskom, može recitirati i Lorcu ako hoće...

Za GC ti treba sigurno jedan dan, ima par zanimljivih mjesta. Recimo Teror, Firgas (obavezno, lijepi vodopad obzidan keramičkim pločicama sa sjedalicama i reljefi svih otoka ), Las Palmas, Maspalomas Dunes... Uglavnom je zanimljivo kad ideš od juga prema sjeveru, negdje na pola puta goli kamen počinje se mijenjati i sve postane zeleno i puno raznih biljaka...

camundongo
17.06.2009., 18:34
i btw. dosta njih i zna engl.samo se prave mutavi. al nema veze, ionako obožavam španjolski :cerek:

ja volim kolumbijski i kostarikanski spanjolski, drugi mi bas ne govore razgovjetno
u spanjolskoj govore jako brzo i frfljaju (barthelona umjesto barselona :lol::rofl: )

kanari su po jeziku blizi karibima nego spanjolskoj, npr. vosotros se skoro ni ne koristi (preferira se ustedes)
a isto tako perfekt (he vivido) se skoro ne koristi, za sve je uvijek aorist (vivì), kao u juznoj Americi.
Osim toga na Kanarima ne frfljaju (barselona a ne barthelona)

5ivy
17.06.2009., 21:46
joj meni...dobro na stranu to dal je španjolski ljep ili ne skoncentrirajmo se na to kolko mi dana treba za Gran Canariu a kolko za Tenerife!!! (uz to da želim malo ić po otoku a ne samo ležat na hotelskom bazenu) :azdaja:

conan
18.06.2009., 08:19
joj meni...dobro na stranu to dal je španjolski ljep ili ne skoncentrirajmo se na to kolko mi dana treba za Gran Canariu a kolko za Tenerife!!! (uz to da želim malo ić po otoku a ne samo ležat na hotelskom bazenu) :azdaja:

za GC ti treba 3-5 dana dokle za TF 5-7 .....oba otoka su lijepa ....

nukac
18.06.2009., 08:25
Recimo za neki brzinski razgled, uzmi 3 dana jedan 3 dana drugi. :)

5ivy
18.06.2009., 23:29
e to te ja pitam! :top: tnx guys! :mig:

camundongo
20.06.2009., 01:37
Ako ste na Kanarima steta je ne posjetiti susjedne Kapverde: postoji direktna avionska linija Las Palmas - Praia, samo 90 minuta leta. :mig:

conan
20.06.2009., 08:28
Ako ste na Kanarima steta je ne posjetiti susjedne Kapverde: postoji direktna avionska linija Las Palmas - Praia, samo 90 minuta leta. :mig:

to mi je nova.....da li si ti siguran da Praia ima int. aerodrom...?

camundongo
20.06.2009., 15:15
Da, Praia ima int. aerodrom s letovima za: Lisabon, Boston i za Las Palmas. :)
Las Palmas - Praia je 220 eura povratna, leti TACV (zelenortska avio kompanija)
http://www.edreams.com/flights/gran+canaria-praia/

Dakle, iz ZG je najjeftinije: low costom do Las Palmas (preko Londona) pa obilazak Kanara i posjet Kapverdima s TACV,
dodje jeftinije nego karta ZG-Praia (TAP preko Lisabona)

5ivy
23.06.2009., 12:04
kupila sam napokon avio karte...ići ću Barcelona-Gran Canaria, Tenerife-Barcelona pa mogu vidjet oba otoka. E sad...dal je Las Palmas zanimljiv za vidjet? razmišljam dal da prespavam prvu noć tamo ili da odma idem na jug...

nukac
23.06.2009., 12:09
Pa... moglo bi se reći da je zanimljiv... Uglavnom izgleda (barem meni), kao mala Barcelona, ima dućana za šopingirat (jeftinije nego na jugu, gdje su uglavnom Indijci i cijenkanje), ima Kolumbova kuća neka... Pogotovo ako se više nećeš vraćati tamo, ti je čisto OK.

conan
23.06.2009., 16:41
kupila sam napokon avio karte...ići ću Barcelona-Gran Canaria, Tenerife-Barcelona pa mogu vidjet oba otoka. E sad...dal je Las Palmas zanimljiv za vidjet? razmišljam dal da prespavam prvu noć tamo ili da odma idem na jug...

Obavezno posjeti el-corte-inglies (šoping) i Colombovu kuću .....

camundongo
24.06.2009., 20:58
Koji je bolji grad za zivjeti, Sta Cruz (Tenerife) ili Las Palmas? :ne zna:
Ako mi netko zna navesti prednosti i nedostatke ova dva grada.
Hvala. :)

5ivy
24.06.2009., 21:05
Pa... moglo bi se reći da je zanimljiv... Uglavnom izgleda (barem meni), kao mala Barcelona, ima dućana za šopingirat (jeftinije nego na jugu, gdje su uglavnom Indijci i cijenkanje), ima Kolumbova kuća neka... Pogotovo ako se više nećeš vraćati tamo, ti je čisto OK.

Obavezno posjeti el-corte-inglies (šoping) i Colombovu kuću .....

tnx! pa ne bum se vraćala tam jer ću na Gran Canarii bit manje od 3 dana...kaj još ima zanimljivo na otoku?
jel el-corte-inglies jeftiniji nego u barceloni?
i ako mi možete preporučiti neku stranicu za traženje smještaja...obično sve rezerviram preko bookinga.com ali si nekak mislim da im i nije baš neka ponuda za ovu destinaciju :ne zna:

la primavera
27.06.2009., 21:38

I koliko je karta?

camundongo
29.06.2009., 13:28
Pronadjen najjeftiniji direktni let: dva puta tjedno iz Graza, te tri puta tjedno iz Beca, vozi AIRBERLIN, cijena povratne karte 308 eura. :top:
http://www.airberlin.com

(Zapravo se radi o code share letovima austrijske charter kompanije NIKI, ali se karte kupuju preko Airberlin stranice.)

eMeM
19.07.2009., 23:35
Pronadjen najjeftiniji direktni let: dva puta tjedno iz Graza, te tri puta tjedno iz Beca, vozi AIRBERLIN, cijena povratne karte 308 eura. :top:
http://www.airberlin.com
(Zapravo se radi o code share letovima austrijske charter kompanije NIKI, ali se karte kupuju preko Airberlin stranice.)

Ja gledam tu ponudi i ništa ne kontam, upišem datum i izbaci da nema letova, pa kako da onda otputujem tamo :( planiramo ići 4.9.-14.9.
Što više tražim i gledam to manje znam, ne znam, ali pošto nikada nisam putovala avionom pa ni kupovala karte ne znam jel najbolje otići u neku agenciju, ali tamo će opet oderati :ne zna::confused::ne zna: Ima li netko neki dobar savjet, mislim da je krajnje vrijeme da kupim karte, ak već nije kasno :(

5ivy
20.07.2009., 15:04
Ja gledam tu ponudi i ništa ne kontam, upišem datum i izbaci da nema letova, pa kako da onda otputujem tamo :( planiramo ići 4.9.-14.9.
Što više tražim i gledam to manje znam, ne znam, ali pošto nikada nisam putovala avionom pa ni kupovala karte ne znam jel najbolje otići u neku agenciju, ali tamo će opet oderati :ne zna::confused::ne zna: Ima li netko neki dobar savjet, mislim da je krajnje vrijeme da kupim karte, ak već nije kasno :(

kak nema?!?!:eek:
meni izbacuje za te dane hrpu letova (iz Graza, Beča, Salzburga) :kava:

5ivy
20.07.2009., 21:19
kak nema?!?!:eek:
meni izbacuje za te dane hrpu letova (iz Graza, Beča, Salzburga) :kava:

sorry...krivo sam vidla. zapravo je pisalo da nema letova i ponudio mi je datume kad bi mogla letit - poanta je da ne voze čitavu godinu!

5ivy
20.07.2009., 21:20
dal je netko posjetio Palmitos park i mjesto Teror na Gran Canariji? Jel se isplati ić tam?
I da...La Orotava i Siam Park na Tenerifima?

@Nukac: kaj si ti obišao na Gran Canariji? Nekako si mi škrt na informacijama ovaj put :O :)

camundongo
24.07.2009., 03:34
Ima karata ali od 500 eura (bec-tenerife sur polazak 9.9 povratak 30.9), ocito treba rezervirati barem 4-5 mjeseci ranije za jeftinije karte... :ne zna:

conan
24.07.2009., 08:47
dal je netko posjetio Palmitos park i mjesto Teror na Gran Canariji? Jel se isplati ić tam?

@Nukac: kaj si ti obišao na Gran Canariji? Nekako si mi škrt na informacijama ovaj put :O :)

Palmitos park se nalazi odmah uz Plaju de Ingles i treba ga obavezno posjetiti ...čujem da je prije 2 godine izgorio pa sada neznam kako sada izgleda...

Siam Park u plaji de las Americas nisam bio jer se taman otvarao kad sam bio tamo zadnji put ali rekli su mi neki koji su tamo bili da je odličan i da se ne može usporediti sa starim aquatic parkom ....inače vlasnici Siam parka su ustvari vlasnici Loro parka....

nukac
26.07.2009., 19:32

Pa napisao ti ranije:
Za GC ti treba sigurno jedan dan, ima par zanimljivih mjesta. Recimo Teror, Firgas (obavezno, lijepi vodopad obzidan keramičkim pločicama sa sjedalicama i reljefi svih otoka ), Las Palmas, Maspalomas Dunes... Uglavnom je zanimljivo kad ideš od juga prema sjeveru, negdje na pola puta goli kamen počinje se mijenjati i sve postane zeleno i puno raznih biljaka...

Ovaj Firgas me meni bio super, a i Teror...

5ivy
26.07.2009., 21:48
tnx, nukac. sorry kaj ispitujem, al nekak mi se činilo da sigurno ima još nekaj za vidjet...

nukac
26.07.2009., 22:03
Evo, ovo ti je Teror: slika 1 (http://img136.imageshack.us/img136/1272/dsc00020fpe.jpg), slika 2 (http://img142.imageshack.us/img142/6427/dsc00019das.jpg).
A ovo j (http://img187.imageshack.us/img187/8800/dsc00016xfn.jpg)e kad ideš sredinom otoka... Svakako preporučam Firgas. Nažalost, dogodila mi se mala nezgodancija, i izbrisale su mi se sve slike s GC. Samo par ih je ostalo.

mladenka:))
12.08.2009., 08:44
Bok, upravo bukirali bračno na Tenerife!!
Bukirali preko neke austrijeske agencije, pa oni kažu neka provjerimo da li nam trebaju vize....a ja se uvrijedila...pa ne trebaju nama vize za Španjolsku, ili???

Tnx...

Ribica3
12.08.2009., 10:40
ma kakva viza kaj ti je :kava:

bila sam već dvije godine za redom i idem opet u 10. mj na tenerife :D

conan
12.08.2009., 12:10
Bok, upravo bukirali bračno na Tenerife!!
Bukirali preko neke austrijeske agencije, pa oni kažu neka provjerimo da li nam trebaju vize....a ja se uvrijedila...pa ne trebaju nama vize za Španjolsku, ili???

Tnx...

I ja sam se bio naljutio na taljanske agencije kad sam prvi put odlazio tamo (prije 15 god.) ...pa zašto me to pitaju ....to te vjerovatno pitaju za nikad se nezna...

meni su jednom čak bili poslali (poslje šta sam već uplatio izlet) broj španjolske ambasade da bi mogao dignuti vizu....to se desilo 2001 godine....:mad:

12.08.2009., 12:32
Ma da, kaže ženska..."Imali smo neke Hrvate koji nisu mogli ići jer nisu imali vizu..."rekoh, "To sigurno nisu bili Hrvati"....Smiješno....
Eto, mi idemo 24. 10. - Playa de las Americas.... 14 dana ...jedva čekam.....
Kako je tamo krajem 10 i početkom 11. mj?

conan
12.08.2009., 12:49
Ma da, kaže ženska..."Imali smo neke Hrvate koji nisu mogli ići jer nisu imali vizu..."rekoh, "To sigurno nisu bili Hrvati"....Smiješno....
Eto, mi idemo 24. 10. - Playa de las Americas.... 14 dana ...jedva čekam.....
Kako je tamo krajem 10 i početkom 11. mj?

jako toplo....vjerovatno i najbolje vrijeme za posjetu Kanarskih otoka...

12.08.2009., 13:13
Super, kao da smo znali kada treba ići.....

Tnx!

nukac
17.08.2009., 09:59
A mene prošle godine žena na aerodromu u Madridu skoro nije pustila na avion za Veneciju, jer nisam imao VIZU. Morao sam ju 5 minuta uvjeravati (dobro su došli pečati u putovnici iz EU) da Hrvatima ne treba viza za EU. Tak da ništa čudno.

eMeM
17.08.2009., 22:40
A mene prošle godine žena na aerodromu u Madridu skoro nije pustila na avion za Veneciju, jer nisam imao VIZU. Morao sam ju 5 minuta uvjeravati (dobro su došli pečati u putovnici iz EU) da Hrvatima ne treba viza za EU. Tak da ništa čudno.

Ajd super, a šta ako se nema ni jednog žiga u putovnici a baš sam putovala i u Sloveniju, Mađarsku, Austriju, Italiju i nigdje ni jednog pečata

nukac
18.08.2009., 06:28
Onda sljedeći puta traži da ti lupe par pečata... :top:

Skywalker
20.08.2009., 19:49
Bok! Jel ima netko možda za preporučiti hotel na Playa Del Ingles, Grand Canaria, iz vlastitiog iskustva? Po mogućnosti da ima i nešt zelenila oko hotela :), da je ugodno ozračje... 28.10. bi išli pa
gledam kaj bi bilo dobro... Hvala!

shempio
20.08.2009., 20:17

poveresita ...:flop:

nukac
20.08.2009., 21:05
Ja sam bio u hotelu Carmen, OK mjesto, ništa posebno, apart-hotel ko i većina u Playa del Ingles, jedino je malo dalje od plaže, ali ima svoj bazen. Drugi puta sam bio u Vista Flor, u principu je između Maspalomas i Playe del Ingles, bungalovi, imaš svoju kućicu. U prizemlju je terasa, dnevna soba i kuhinja, a na katu kupaonica i spavaća soba. Isto ima bazen. Ovaj Vista Flor je bio živa jeftinoća, za 3 osobe 175 EUR za tjedan dana.
A ako hoćeš fenomenalan hotel, onda je to definitivno Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & Casino (http://www.lopesanhotels.com/en/lopesan-costa-meloneras-resort-spa-casino.html).

conan
21.08.2009., 09:25
Bok! Jel ima netko možda za preporučiti hotel na Playa Del Ingles, Grand Canaria, iz vlastitiog iskustva? Po mogućnosti da ima i nešt zelenila oko hotela :), da je ugodno ozračje... 28.10. bi išli pa
gledam kaj bi bilo dobro... Hvala!

Gran Canaria princess ok...4* , Buenaventura 3* (dobar položaj) ,RIU maspalomas meloneras 5* , Lucana itd itd....

21.08.2009., 09:56
Mi idemo u Dream Noelia Sur, Playa de las Americas, Tenerife....jel netko bio možda?

conan
21.08.2009., 11:00
Mi idemo u Dream Noelia Sur, Playa de las Americas, Tenerife....jel netko bio možda?

hotel ti je OK ...ima dobar položaj iako nije baš na moru....svakako ...dobar odabir !

21.08.2009., 12:28
pa super, znam da baš nije skroz na plaži, ali koliko sam skužila da su plaže svugdje okolo, jel tako?

conan
21.08.2009., 13:16
pa super, znam da baš nije skroz na plaži, ali koliko sam skužila da su plaže svugdje okolo, jel tako?

tako nekako...ima hotela na samom moru ali za se okupati mora se prošetati 200-300m tako da nije pravilo....

Skywalker
22.08.2009., 11:15
OK. Hvala! p.s. gledam malo i komentare na: http://www.tripadvisor.com/. Čini mi se korisna stranica... Uglavnom, upalo mi je u oko da ima više komentara na njemačkom nego na engleskom(za hotele na Playa Del Ingles), a neki Britanci komentiraju kak im je bilo dobro i sve super jedino da je bio problem da ima 80% Njemaca :))). Njemci su više manje zadovoljni, bar za ove hotele koje sam gledao...

nukac
23.08.2009., 19:05
Uzmi taj Tripadvisor s rezervom, jer tamo ljudi svašta pišu. Ocijene hotel loše, samo zato jer ih je neki konobar pogledao ispod oka.. I Kanarski su uglavnom destinacija za Njemce, Britance i Skandinavce, nešto malo Španjolaca... Kafići uglavnom imaju strane vlasnike, po izgledu i muzici se jako lako zaključi iz koje države dolazi vlasnik kafića...
E da, samo jedna informacija, Playa del Ingles je poznato gay ljetovalište, vrlo liberalno... Da se ne začudiš.. Posebno je popularan Jumbo centar, gdje je 50% kafića namjenjeno gay populaciji. Zabavni su drag-queen showovi... :top:

5ivy
23.08.2009., 19:30
.
A ako hoćeš fenomenalan hotel, onda je to definitivno Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & Casino (http://www.lopesanhotels.com/en/lopesan-costa-meloneras-resort-spa-casino.html).

tu smo mi bili...mrak je hotel! (i ima hrpa zelenila okolo) :cerek:
htjeli smo ići u http://www.lopesanhotels.com/en/lopesan-baobab-resort.html ali još je u gradnji (u 10.mj. se otvara)

Skywalker
24.08.2009., 18:48
Pa da, to se i meni činilo da nekad ljudi napišu loše komentare zbog sitnica, al mislim da se u globalu da nešt isčitati iz tih komentara... pa je, čini se da je dosta liberalno, čitam na Tripadvisoru za hotel Neptuno, koji su nam isto ponudili u agenciji, da ima 50% gay populacije... taj sam odma prekrižio :), sad gledam koji su prikladni za familiju s djecom (a ovo bi bilo bračno putovanje) ;))). Nadam se da je ta gay populacija ipak u nekoj pristojnoj manjini :))... Nego, koje mjesto bi ti preporučio na Grand Canariji? A kako je Playa Taurito?

nukac
24.08.2009., 20:26
Bilo što na jugu otoka, jer je sjever par stupnjeva hladniji. Gay populacija je uglavnom stacionirana na Playa del Ingles i Maspalomas, radi blizine već spomenutog Jumbo centra i Maspalomas duna.
Kad bih ja birao hotel za sebe, i za bračno putovanje, definitivno bih odabrao ovaj Lopesan... Hotel je mrak, imaju bazen u kojem kad plivaš izgleda ko da plivaš u moru.
E da, i na Kanarskima se zna dogoditi da su na lijepi, sunčan i vrući dan plaže zatvorene radi jakih valova. Tako da obavezno odabrat hotel s bazenom.
U ovom Tauritu nisam bio, na karti mi se čini dosta zabačeno od civilizacije. ;) Jedino ako uzmeš rent-a-car, onda je ok. Općenito se isplati rentat auto, i bar na jedan dan otići na izlet oko otoka, kroz sredinu otoka. Na sjeveru ima lijepih mjestašca, a i glavni grad Las Palmas se isplati vidjeti. Meni malo vuće na Barcelonu u malom.

5ivy
24.08.2009., 22:02
ima 50% gay populacije... taj sam odma prekrižio :)

:D

ima ti po plaži uz dine hrpa gay-ića...mi smo slučajno završili u nekom njihovom gay baru na plaži pa je jedan čak i gol došao po cugu :D:D
a da...i hrpa ih se mazila u plićaku :klopa:

u svakom slučaju - kao što nukac i veli...homofobi bolje da se klone :Pop:

nukac
24.08.2009., 22:06
Onda si bila na plaži 7, to je službena gay plaža tamo, čak se vijori i zastava da slučajno ne fulaš... Ali ima i lezbijki, nisu samo muški tamo... :top:

5ivy
24.08.2009., 22:14
Onda si bila na plaži 7, to je službena gay plaža tamo, čak se vijori i zastava da slučajno ne fulaš... Ali ima i lezbijki, nisu samo muški tamo... :top:

može bit...nemam pojma kak se zove. šetali smo od melonerasa prema dinama i tamo naletili na njih. a zastavu smo skužili na šanku tek kad smo cugu naručili :D
al nema veze, mene zbilja ne smetaju - ionako je uvijek najbolja zabava na gay mjestima :mig:

i da...lezbi sam fakat malo vidla, baš mi je to bilo i čudno... :ne zna:

Skywalker
25.08.2009., 18:52
Bilo što na jugu otoka, jer je sjever par stupnjeva hladniji. Gay populacija je uglavnom stacionirana na Playa del Ingles i Maspalomas, radi blizine već spomenutog Jumbo centra i Maspalomas duna.
Kad bih ja birao hotel za sebe, i za bračno putovanje, definitivno bih odabrao ovaj Lopesan... Hotel je mrak, imaju bazen u kojem kad plivaš izgleda ko da plivaš u moru.
E da, i na Kanarskima se zna dogoditi da su na lijepi, sunčan i vrući dan plaže zatvorene radi jakih valova. Tako da obavezno odabrat hotel s bazenom.
U ovom Tauritu nisam bio, na karti mi se čini dosta zabačeno od civilizacije. ;) Jedino ako uzmeš rent-a-car, onda je ok. Općenito se isplati rentat auto, i bar na jedan dan otići na izlet oko otoka, kroz sredinu otoka. Na sjeveru ima lijepih mjestašca, a i glavni grad Las Palmas se isplati vidjeti. Meni malo vuće na Barcelonu u malom.

OK. Hvala nukac. :top:

Skywalker
25.08.2009., 19:05
:D

ima ti po plaži uz dine hrpa gay-ića...mi smo slučajno završili u nekom njihovom gay baru na plaži pa je jedan čak i gol došao po cugu :D:D
a da...i hrpa ih se mazila u plićaku :klopa:

u svakom slučaju - kao što nukac i veli...homofobi bolje da se klone :Pop:

meni ne smetaju, al ipak ću im prepustiti plažu broj sedam da rade kaj hoće, neću im smetati tamo... :D

nukac
25.08.2009., 19:22
i da...lezbi sam fakat malo vidla, baš mi je to bilo i čudno... :ne zna:

Možda si neke zamijenila za muške... Mislila, hm, zakaj ovi dečki nose grudnjake... :lol::rofl:

Overdear
26.08.2009., 08:05
Evo da se i ja pohvalim bio sam drugi put na Tenrifima, u zabiti zvanoj Callao Salvahe (čita se kaljao salvahe, a mi smio je zvali kaljava mahala). To je ona priča preko agencije Designer (koja zastupa RCI - Regency Club International) , pa bespla putaovanje na Tenerife za dvije osobe, pa ako uzmete još tri putovanja od kojih prvo je Tenerife i platite 1800 Eura... E, pa prošle godine smo bili u travnju u prekrasnom apartmanu hotela Neptuno u Costa Adeje, a ove godine smo u ožujku htjeli iskoristiti preostala dva (jer nam ističe rok od dvije godine) i tražili smo smještaj u bilo kojem većem Europskom gradu, ali gle čuda sva mjesta su popunjena na kraju da nam to sve ne propadne odlučili smo se opet na Tenerife. Apartman koji smo dobili je star, zapušten bez mikrovalne, ali male bubice kojih ima na tisuće su bile potpuno besplatne, za razliku od TV koji se plaća 1 Euro po satu. Hotel se zvao Callao Garden, te nije ni od RCI-a. Samo mjesto je ima 5 ulica i ništa zanimljivo. Do bilo kakvih zbivanja treba ići autom ili busom. A što je najgore to sve sam mogao direktno dobiti za duplo manje novaca (oko 50 Eura je noć - znači dva tjedna 700 Eura, a nas je to izašlo 1200 Eura).

26.08.2009., 08:52
E, da čini se kao da su vas prešli. Stvarno bezveze...A koji je to dio Tenerifa (geografski) gdje ste bili sad zadnji put? Mi idemo na PDLA, ali preko neke austr. agencije, 14 dana AI, 1900 eura za dvoje.

nukac
26.08.2009., 10:29
Meni su svi ti vaši odlasci na Tenerife čisti zajeb. Mislim, 1900 EUR za dvije osobe... Tam se nađe hotel za tjedan dana za 3 osobe za 200-tinjak EUR (za dvije osobe, ne po osobi). A karta je 200-300 EUR po osobi.

26.08.2009., 12:10
Inače sam pobornik onoga "nađe se", ali ovo je bračno putovanje i nismo htjeli ići na "nađe se" već sve na fino....pazi, to je 950 eura po osobi za 14 dana u hotelu 4 zvjezdice s all inclusivom - znači pijem i jedam kad i koliko hoću, alkohol, što me god volja....letim direkt...nema spavanja na aerodromu, pauza i slično...takvo bračno putovanje želim...u redu je ono "nađe se", ali to kad idem s ekipom pa me baš briga gdje i šta....

nukac
26.08.2009., 12:22
Pa ako ideš preko austrijske agencije, znači da ne ideš direktno iz HR nego direktno iz Austrije... :top:

26.08.2009., 12:57
da, iz Beča gdje ostajem kod rodbine tjedan dana....a nekako čisto sumnjam da ima let iz Hrv za Tenerife koji ide direkt bez presjedanja u Madridu ili slično i pauza među letovima....i to još za 200-300 eura....avio karta iz Zg do Beča je 200 eura....

nukac
26.08.2009., 13:01
Nemaš iz HR, najbliže je Beč, Munich, Salzburg, Graz... No uglavnom, dobar provod...
Svakako uzmite rent-a-car i malo se provozajte po otoku, jer ima puno zanimljivih stvari, a tam ima različitih agencija, koje nude aute po 20-tak EUR po danu. A bezin je skoro duplo jeftiniji nego kod nas...

26.08.2009., 13:03
da, odmah ćemo uzeti auto....ne znam d ali se više isplati odmah na aerodromu ili kasnije već u mjestu? Uzeli bi barem na tjedan dana.

nukac
26.08.2009., 13:06
Mislim da ti se više isplati uzeti u mjestu. Jer na aerodromu imaš uglavnom one velike agencije, a u mjestu imaš brdo malih privatnih, koji za malu paru iznajmljuju aute. Ja sam platio nekih 20-25 EUR za jedan dan, s tim da je za tjedan bilo još jeftinije.
Još ako imate volje, možete na jedan dan otići na izlet na neki od okolnih otoka, ujutro tamo avionom, navećer nazad.

26.08.2009., 13:08
Koji otok preporučuješ? kakve su cijene tih aviona za na otoke?

5ivy
26.08.2009., 13:16
da, odmah ćemo uzeti auto....ne znam d ali se više isplati odmah na aerodromu ili kasnije već u mjestu? Uzeli bi barem na tjedan dana.

ima i na aerodromu jeftinih agencija - npr. www.autoreisen.es mi smo platili seat ibizu s klimom 3 dana 80E. bilo bi i jeftinije da sam ranije preko neta rezervirala...samo nemojte doć u mjesto bez rezervacije i tražit auto za isti dan jer ih nisu imali. meni su preko tel.rekli da nemaju auto, onda sam rezervirala prek neta i došla za sat vremena - čekao me tamo, a službenica se čudila kak je to moguće :D

5ivy
26.08.2009., 13:17
Koji otok preporučuješ? kakve su cijene tih aviona za na otoke?

ako dovoljno rano rezerviraš Gran Canaria - Tenerife je bila 30E karta u jednom smjeru...nisam gledala povratnu

26.08.2009., 13:26
A La Gomera?

5ivy
26.08.2009., 13:29
ne znam kolko je avion, ali voze iz Los Cristianosa neki brzi brodovi. nama se na kraju nije dalo ić, a i bili su poprilično skupi...mislim da bi s avionom bilo sporije (dok se čekiraš i sve) ali definitivno povoljnije.

nukac
26.08.2009., 13:29
Pa svi su zanimljivi, Gran Canaria, Las Palmas, Fuerteventura, Lanzarote... Cijena je približno 100 EUR, imaš Binter Canarias, Islas Airways.

26.08.2009., 13:31
Hvala puno, nešto ćemo pronaći....Još koji savjet za Tenerife?