PDA

View Full Version : Koja je procedura?

thalia_ri
26.09.2009., 20:27
dragi forumaši trebam pomoć,
eto nakon tri godine braka i 17mjesečnog djeteta, zakoniti je zaključio da je to njemu previše i odselio.
pokušala sam u zadnjih godinu dana sve i svašta, ali ne ide i gotovo.
našla sam i šprance za tužbu za rastavu braka, ali što dalje? gdje se točno predaju i da li ja moram obavijestit centar ili to radi sud kad zaprimi tužbu?
ne zamjerite totalno sam zbrkana.

kvitten
26.09.2009., 21:00
eto nakon tri godine braka i 17mjesečnog djeteta, zakoniti je zaključio da je to njemu previše i odselio.
našla sam i šprance za tužbu za rastavu braka, ali što dalje? gdje se točno predaju i da li ja moram obavijestit centar ili to radi sud kad zaprimi tužbu?

uh.... procedura je ovakva: napisi tuzbu za razvod ili sporazumni (ako se oboje slazete s razvodom, sto je kod tebe cini mi se slucaj - tu moras obavezno navesti s kim ce biti dijete), zatim vjencani list i izvod iz maticne knjige rodjenih za dijete i to odnesi na sud. poslije 1. rocista (koje je u mojem slucaju bilo 3 i pol mjeseca nakon predanih papira) se ide na centar za soc skrb (na sudu dobijes rjesenje s kojim ides dalje).
ja sam uzela odvjetnicu koja me zastupa besplatno (besp. pravna pomoc od HOK-a), ako ti treba mogu ti poslati info na pm kako da ostvaris isto pravo.

i.... sretno.... :grli:

thalia_ri
26.09.2009., 21:16
može, pošalji mi te info. i hvala ti.
ma neće ni kod nas biti jednostavno jer situacija je uhhhh.
i mislim ići sa tužbom jer on odbija bilo kakav razgovor o razvodu. ako ja nešto spomenem onda samo kaže da će me proglasit nesposobnom i dijete dati na skrb svojima.

Francesca
26.09.2009., 21:20
ne ide oduzimanje djeteta sam tak...

koliko sam skužila, on se odselio od vas - to ti je već plus...

ne brini, bit će sve u redu :)

thalia_ri
26.09.2009., 21:50
cijela situacija mi je tako crpi energiju. imam takav dermatitis od nerviranja da me maltene sram ići van.
meni je olakšanje što je odselio jer mi barem ne prigovara od 0-24.
da se razumijemo pred malim iako je još mali nisam rekla jednu negativnu stvar o njemu, a i može ga vidjet kad god želi, samo što on za to baš i nije zainteresiran.

Samojedica
26.09.2009., 22:28

Napravi i sporazumi zahtev i tužbu.
Pa mu prvo daj sporazumni jer je malčice lakša procedura.
Kada potpiše, sa tim na sud.
Plaća se 200 kn u pošti sudskih troškova (kod sporazumnog) i 200 kn kada je rastava gotova.
U zahtjevu za sporazumni obično se piše posredovanje Centra za soc. skrb.
Oni obavijest Centar i pozovu vas pismeno na razgovor.
E, sad ne znam da li je taj glupavi Centar moguće zaobići kod sporazuma.
Mislim da ne budući da imate malodobno dijete.
Na Centru prolazite proces pokušaja mirenja mada je to sve drugo sam ne mirenje.
Tamo se drži smireno i bez živciranja ili ispada.
Nadam se da ćeš imati ugodna iskustva sa Centrom jer ja nisam imala ( mada je meni pripalo skrbništvo).
Mi smo išli i na psihotestove u Centru. Zatim i razgovori sa njihovim psihologom.
Onda oni napišu mišljenje i amnezu vaših financija, porodica, brige oko djeteta i preporuku kome da djete pripadne.
To dobiješ na kućnu adresu a isto se dostavlja i sudu.
Zatim se pozivate na ročište na sudu.
Uz sreću riješite to na prvom ročištu.
Ali očekuj budući da imate dijete i ne znam kakva je on osoba i koliko će te se povlačiti po Centu da cijeli proces može trajati od minimalno 6 mjeseci do 1 godine.
Mislim do pravomočnog rješenja.
Sretno!!!
Ako negdje griješim neka me isprave.

Samojedica
26.09.2009., 22:34
cijela situacija mi je tako crpi energiju. imam takav dermatitis od nerviranja da me maltene sram ići van.
meni je olakšanje što je odselio jer mi barem ne prigovara od 0-24.
da se razumijemo pred malim iako je još mali nisam rekla jednu negativnu stvar o njemu, a i može ga vidjet kad god želi, samo što on za to baš i nije zainteresiran.

Pad imuniteta,naglo mršavljenje ti je normalan proces kod rastave. Ja sam izgledala kao srna.
A sad opet nabila kile:rolleyes:
Ja sam imala recimo crijevnih problema (da prostite) na početku da sam cijelih 8 sati svog posla provela na WC -u a zatim po malu u vrtić i ganjala ju doma da stignem na WC.:facepalm:
Živci rade čuda.
Probaj se šopati vitaminima. Recimo mene je spašavao supradin - šumeći.
SVe će se to smiriti.
I lijepo od tebe i nemoj nikada malom govoriti protiv tate. To se obje o glavu onome koji blati.
A za tatu mi je žao što ga ne želi viđati.
Možda dođe ka sebi pa se posveti djetetu.

MariaDelMar
26.09.2009., 23:30
:(

mi na svu sreću :s :s :s nismo bili u braku pa ne znam tu proceduru, ali ti znam za neurodermitis: elocon, u tankom sloju jer ima kortikosteroide. meni pomaže i termalna voda uriage. a ako je ovo ri jer si u rijeci, odi na more, napuni bočicu i koristi je (moči ruku u kupki ili bar "namaži" s morem) 24h dok ne počne zaudarat, pa po novu, a i šetnja će ti dobro doći.

šopaj se vitaminima, ja sam još na prenatalu, plus dodatno magnezij šumeći, plus b komplex.

da ti kažem da zdravo jedeš i puno spavaš - ne znam baš koliko ima smisla... :ne zna:

drži se :grli:
tješi se: glavno da su nam djeca zdrava :grli:

thalia_ri
28.09.2009., 22:37
hvala cure na savjetima.
kakvi god da jesu naši odnosi, djetetu je otac i ne pada mi na pamet malog okretat protiv oca. a kakav će im odnos bit, to će ovisit samo o njima.

maria imaš pravo samo nek su klinici zdravi još kad bi počao i spavat, pa gdje bi mi bio kraj

Muki123
11.10.2009., 20:21
A kako ide poslje rastave? Mislim na podjelu imovine, što treba pokrenuti?

Samojedica
11.10.2009., 20:38
A kako ide poslje rastave? Mislim na podjelu imovine, što treba pokrenuti?

Uh. to ti je natezanje...:rolleyes:
zavisi što imate od imovine.
Mi smo nekako na kraju se dogovorili uz mnogo svađa i otišli javnom bilježniku gdje smo napravili ugovor o razdiobi imovine.
Ja sam to caltala nekakvih 3 000 kn jer je bio i stan u pitanju pa se kod javnog bilježnika to računa prema vrijednosti nekretnina/pokretnina.
Ali nije mi danas žao ni lipe.

Muki123
12.10.2009., 18:54
Uh. to ti je natezanje...:rolleyes:
zavisi što imate od imovine.
Mi smo nekako na kraju se dogovorili uz mnogo svađa i otišli javnom bilježniku gdje smo napravili ugovor o razdiobi imovine.
Ja sam to caltala nekakvih 3 000 kn jer je bio i stan u pitanju pa se kod javnog bilježnika to računa prema vrijednosti nekretnina/pokretnina.
Ali nije mi danas žao ni lipe.

Čekaj ako dobro kužim, to se radi kod javnog bilježnika? Napraviš popis imovine i dogovoriš što kome ide? Što ako je imovina na moje ime, da li ona ide u popis? Radi se o stanu kupljenom od mog nasljeđa. Da li se i to smatra zajedničkom imovinom?

Silencium
12.10.2009., 19:09
Čekaj ako dobro kužim, to se radi kod javnog bilježnika? Napraviš popis imovine i dogovoriš što kome ide? Što ako je imovina na moje ime, da li ona ide u popis? Radi se o stanu kupljenom od mog nasljeđa. Da li se i to smatra zajedničkom imovinom?

kod javnog bilježnika se radi ako ste se sporazumjeli. tada se samo sastavlja ugovor.
ukoliko se sporite, to rješava sud.

stan kupljen od tvog nasljeđa on ne može dobiti (ako to možeš dokazati) jer to nije zajednička (bračna) stečevina. ipak, poželjno je da i to definirate međusobnim ugovorom, osobito ako je stan kupljen za vrijeme trajanja braka.

Muki123
13.10.2009., 17:30
kod javnog bilježnika se radi ako ste se sporazumjeli. tada se samo sastavlja ugovor.
ukoliko se sporite, to rješava sud.

stan kupljen od tvog nasljeđa on ne može dobiti (ako to možeš dokazati) jer to nije zajednička (bračna) stečevina. ipak, poželjno je da i to definirate međusobnim ugovorom, osobito ako je stan kupljen za vrijeme trajanja braka.

Da li postoji neki obrazac ili to sam nažvrljaš na komad papira i ovjeriš kod javnog bilježnika? I kako se to definira ako je stan već na meni, samo stavimo da smo se sporazumjeli da stan ostaje meni (i onda na njega platim porez i to po drugi put, prvi put kod kupovine stana). Za sad se još ne sporimo, manje više smo se dogovorili i on priznaje da je taj stan moj.

Samojedica
13.10.2009., 18:23
Da li postoji neki obrazac ili to sam nažvrljaš na komad papira i ovjeriš kod javnog bilježnika? I kako se to definira ako je stan već na meni, samo stavimo da smo se sporazumjeli da stan ostaje meni (i onda na njega platim porez i to po drugi put, prvi put kod kupovine stana). Za sad se još ne sporimo, manje više smo se dogovorili i on priznaje da je taj stan moj.

Ništa ne švrati po papiru. Meni je pravnica kod javnog bilježnika napravila pravni akt. Ja se sama ne bih to usudila.
Ne znam o kakvom novom porezu pišeš:ne zna:
Stan u kojem ja živim je glasio na mene tako da tu nisam imala problema.
A sad ako glasi na oboje vjerojatno će ti javni bilježnik znati reći što napraviti kada sklopite sporazum o podjeli bračne stečevine.

Silencium
13.10.2009., 20:18

Nema poreza. Vi radite ugovor o podjeli bračne stečevine po kojem stan ostaje tebi. Ugovorom mogu biti definirane i neke druge stvari (auto, namještaj, štednja...). Neka vam to sastavi stručna osoba, kako biste izbjegli eventualne buduće nesporazume.

xxxyz
13.10.2009., 21:05
Koliko god sam gledala, nisam naišla na primjer rastave kad je u pitanju dvoje djece. Moji su 13 i 17 godina. Znam da imaju pravo birat i odlučili su se za ostat samnom. Da li isto (obzirom na dob) navodim u zahtjevu da djeca dogovorno ostaju samnom?

Da li u sporazumnom zahtjevu samo nabrajam klince?

Kaj ako muž odustane od sporazumne rastave?
Ne živimo tek 2 mjeseca skupa. Da li onda moram čekati da prođe godina?

Glupo mi je tužit i nabrajat zdravstvene probleme koje sam imala (da nestali su u ova dva mjeseca) zadnje dvije godine zbog kroničnog nezadovoljstva brakom (on je naravno bio zadovoljan).

Bojim se, kad dođemo do postupka mirenja, da bu rekel da se on ne želi rastat.
Prošlo je vrijeme kad sam tražila da idemo bračnom savjetniku, kad sam tražila promjene... sad samo želim mir u daljnjem životu.

Da li da se obratim odvjetniku da to sastavi? Ako da molim preporuku dobrog i naravno ne skupog (Zagreb) :D

hvala

Muki123
14.10.2009., 16:52
Nema poreza. Vi radite ugovor o podjeli bračne stečevine po kojem stan ostaje tebi. Ugovorom mogu biti definirane i neke druge stvari (auto, namještaj, štednja...). Neka vam to sastavi stručna osoba, kako biste izbjegli eventualne buduće nesporazume.

Još mi uvjek nije jasno, da li advokat napravi ugovor o podjeli bračne movine koji se odnese na ovjeru javnom bilježniku ili se cijeli ugovor sastavlja kod javnog bilježnika (mislim na to da to onda i radi javni bilježnik)? Akto to radi javni bilježnik da li je potrebno imati neke dokumente ili samo popis imovine?

Silencium
14.10.2009., 17:09
Još mi uvjek nije jasno, da li advokat napravi ugovor o podjeli bračne movine koji se odnese na ovjeru javnom bilježniku ili se cijeli ugovor sastavlja kod javnog bilježnika (mislim na to da to onda i radi javni bilježnik)? Akto to radi javni bilježnik da li je potrebno imati neke dokumente ili samo popis imovine?

Najbolje nazovi neki javno bilježnički ured i pitaj da li rade ugovore. To je, inače, tipski ugovor koji možda možeš naći i negdje na netu.
Podatke ne morate dokazivati. Radi se o sporazumu - znači da nitko ne opovrgava da je riječ o stanu upisanom na ime to i to, veličine te i te, upisanom u ZK pod brojem tim i tim, na lokaciji toj i toj. U ugovoru navodite da ste se sporazumjeli da nešto ostaje nekome i oboje to potpisujete. U istom ugovoru navedite i pokretnine, ako to smatrate potrebnim.
Ti taj ugovor ne podnosiš u gruntovnicu (jer nema promjene vlasništva), nego ga čuvaš za vlastite potrebe (da ti ne bi netko jednog dana osporavao vlasništvo).

Vi, dakle, samo stavljate na papir ono oko čega ste se dogovorili, kako se kasnije netko ne bi predomislio i počeo onom drugom raditi probleme.

Muki123
14.10.2009., 17:12
Najbolje nazovi neki javno bilježnički ured i pitaj da li rade ugovore. To je, inače, tipski ugovor koji možda možeš naći i negdje na netu.
Podatke ne morate dokazivati. Radi se o sporazumu - znači da nitko ne opovrgava da je riječ o stanu upisanom na ime to i to, veličine te i te, upisanom u ZK pod brojem tim i tim, na lokaciji toj i toj. U ugovoru navodite da ste se sporazumjeli da nešto ostaje nekome i oboje to potpisujete. U istom ugovoru navedite i pokretnine, ako to smatrate potrebnim.
Ti taj ugovor ne podnosiš u gruntovnicu (jer nema promjene vlasništva), nego ga čuvaš za vlastite potrebe (da ti ne bi netko jednog dana osporavao vlasništvo).

Vi, dakle, samo stavljate na papir ono oko čega ste se dogovorili, kako se kasnije netko ne bi predomislio i počeo onom drugom raditi probleme.

Thx

ryell
14.10.2009., 17:51
Koliko god sam gledala, nisam naišla na primjer rastave kad je u pitanju dvoje djece. Moji su 13 i 17 godina. Znam da imaju pravo birat i odlučili su se za ostat samnom. Da li isto (obzirom na dob) navodim u zahtjevu da djeca dogovorno ostaju samnom?

Da li u sporazumnom zahtjevu samo nabrajam klince?

Kaj ako muž odustane od sporazumne rastave?
Ne živimo tek 2 mjeseca skupa. Da li onda moram čekati da prođe godina?

Navodiš da ostaju živjeti s tobom, da.
Ne moraš čekati da prođe godinu dana.

Bojim se, kad dođemo do postupka mirenja, da bu rekel da se on ne želi rastat.
Prošlo je vrijeme kad sam tražila da idemo bračnom savjetniku, kad sam tražila promjene... sad samo želim mir u daljnjem životu.

Da li da se obratim odvjetniku da to sastavi? Ako da molim preporuku dobrog i naravno ne skupog (Zagreb) :D

hvala

Ako idete na sporazumni, imaš tu na forumu primjere zahtjeva tj. prijedloga za sporazumni razvod braka, i sastavi po tome; oboje ga potpišete i jedan od vas preda na sud zajedno s potrebnim dokumentima (piše u toj temi kojima).
Zovu vas na sud na prvo ročište, ako se oboje pojavite upute vas u nadležni CZSS obzirom da su vam djeca još maloljetna.
Kad CZSS napiše mišljenje i dostavi ga na sud, ukoliko se složite oko svega na idućem ročištu bit će donesena presuda o razvodu braka.

Dakle, dokle god sve ide sporazumno odvjetnik vam ni ne treba.

xxxyz
18.10.2009., 11:42
Navodiš da ostaju živjeti s tobom, da.
Ne moraš čekati da prođe godinu dana.

Ako idete na sporazumni, imaš tu na forumu primjere zahtjeva tj. prijedloga za sporazumni razvod braka, i sastavi po tome; oboje ga potpišete i jedan od vas preda na sud zajedno s potrebnim dokumentima (piše u toj temi kojima).
Zovu vas na sud na prvo ročište, ako se oboje pojavite upute vas u nadležni CZSS obzirom da su vam djeca još maloljetna.
Kad CZSS napiše mišljenje i dostavi ga na sud, ukoliko se složite oko svega na idućem ročištu bit će donesena presuda o razvodu braka.

Dakle, dokle god sve ide sporazumno odvjetnik vam ni ne treba.

Hvala.

Dokumente sam skupila.
Ostaje samo da muž potpiše sporazumni...

A ako ne...nije ni to kraj svijeta. Uvijek može ići tužba.

xxxyz
09.11.2009., 18:13
Ovaj tjedan će ex potpisati sporazumni.

Zanima me da li papire predajem u Vukovarskoj (Zagreb)Samo dođem tamo i papire ostavim, ili?
Trebam kupiti biljege ili platiti nekaj kod predaje?

Molim da mi netko odgovori, jer rastajem se prvi (nadam se i posljednji) put :mig:

xedos
09.11.2009., 18:22
Ovaj tjedan će ex potpisati sporazumni.

Molim da mi netko odgovori, jer rastajem se prvi (nadam se i posljednji) put :mig:

To ti smo misliš :lol:

xxxyz
09.11.2009., 18:32

Ne, samo se nadam :rolleyes:

A udavat se ne mislim više :D

xedos
09.11.2009., 18:47
Ne, samo se nadam :rolleyes:

A udavat se ne mislim više :D

Onda buš prešla u moju kastu :cerek:
A vidiš kako smo mi koji se ne misle više vezati, zajebani :lol:

PanonskaVila
09.11.2009., 19:19
Isusek, a ja sam mislila da sam ja banana... Ja se rastajem prvi put i posljednji jer nakon ovoga brak je za mene SMRT.
Znači, napisati vlastoručno da želim rastavu , vjenčani list(djece nemamo ,Hvala nebesima) i?
Mora li on to vidjeti? Potpisati?
Uostalom, par puta me izlupao kad sam rekla da odlazim pa se bojim da me opet ne istuče. Jadna sam kad sam spala na ovo.
;(

p.s. ako ikad ovo pročita, mrtva sam

xedos
09.11.2009., 19:31
Isusek, a ja sam mislila da sam ja banana... Ja se rastajem prvi put i posljednji jer nakon ovoga brak je za mene SMRT.
Znači, napisati vlastoručno da želim rastavu , vjenčani list(djece nemamo ,Hvala nebesima) i?
Uostalom, par puta me izlupao kad sam rekla da odlazim pa se bojim da me opet ne istuče. Jadna sam kad sam spala na ovo.
;(

Stara jbg kaj te mora izlupati da shvatiš sa kakvim idiotom imaš posla, stvarno te ne razumijem:ne zna:

PanonskaVila
09.11.2009., 19:32
glupa sam, znam
al sad je dosta, dolazim k pameti
jebiga nemam 13 već 31

xedos
09.11.2009., 19:50
glupa sam, znam
al sad je dosta, dolazim k pameti
jebiga nemam 13 već 31

Sorry, moram biti malo grub da se probudiš, nisam mislio da si glupa, uopće te ne poznajem :ne zna:

xxxyz
09.11.2009., 20:15

Stara jbg kaj te mora izlupati da shvatiš sa kakvim idiotom imaš posla, stvarno te ne razumijem:ne zna:

Znaš, nisam te doživjela ko "zločestog", al daj se molim te makni s ovakvih tema ako ne znaš ili ne želiš pomoći. :kava:

ryell
09.11.2009., 20:23
;(

Ako predaješ sporazumni zahtjev za razvod, iz naziva je jasno - oboje se morate sporazumjeti; i da, mora ga i on potpisati.
Varijanta 2 je tužba za razvod braka, koju podižeš sama.

xedos
09.11.2009., 20:28
Znaš, nisam te doživjela ko "zločestog", al daj se molim te makni s ovakvih tema ako ne znaš ili ne želiš pomoći. :kava:

Nije to zločestoća, ona je gora sama prema sebi nego što ću ja ikad biti.
A treba je probuditi da poduzme nešto, nekad je to inat, nekad bjes nekad provokacija itd:ne zna:

PanonskaVila
09.11.2009., 22:48
ej, nisam shvatila ništa kao uvredu, ne brinite
znam ja na što sam ja pala i koliko sam se srozala
vratit ne mogu neke stvari, prošlost mi je škola, sad gledam naprijed

i da, zajebavam se na svoj račun da se ne ubijem od gluposti u kojoj sam se našla
:)

xedos
09.11.2009., 23:17
ej, nisam shvatila ništa kao uvredu, ne brinite
znam ja na što sam ja pala i koliko sam se srozala
vratit ne mogu neke stvari, prošlost mi je škola, sad gledam naprijed

i da, zajebavam se na svoj račun da se ne ubijem od gluposti u kojoj sam se našla
:)

E vidiš, to ti je već pametno :top:
Čovjek padne pa se i digne ali lakše ako dobije ruku :five:

PanonskaVila
10.11.2009., 11:39
nema teorije da se sada ubijam i njačem bezveze
i složih pismo
zgodno je
sad čekam da ''mužić'' potpiše
da li da mu ostavim na stolu s porukom da potpiše ili da mu osobno uručim?
lol

xedos
10.11.2009., 11:59
nema teorije da se sada ubijam i njačem bezveze
i složih pismo
zgodno je
sad čekam da ''mužić'' potpiše
da li da mu ostavim na stolu s porukom da potpiše ili da mu osobno uručim?
lol
Znaš ga bolje od nas, pa odaberi ili čekaj savjet sa foruma :ne zna:
Čuvaj se ako je nasilnik, i SRETNO :top:

PanonskaVila
10.11.2009., 12:08
ne bojim ga se , ne više
rekla sam mu da ću mu, takne li me opet, prvo razbit njegov auto, komp pa onda njega

sumnjam da će me opet pokušat ''zašamarat'':lol:

xedos
10.11.2009., 16:15
ne bojim ga se , ne više
rekla sam mu da ću mu, takne li me opet, prvo razbit njegov auto, komp pa onda njega

sumnjam da će me opet pokušat ''zašamarat'':lol:

Ako imaš samopouzdanja najbolje mu je reći u lice, a i takav pristup daje snage tvojoj odluci. Sve drugo je skrivanje i nesigurnost, a to nije dobro.

xxxyz
15.12.2009., 01:26
Meni više niš nije jasno :ne zna:

Prije mjesec dana sam predala sporazumni, tražili su (pismeno) da velimo u koji centar bi išli. I to sam predala-pismeno. U roku tjedan dana stiže rješenje da se javimo u centar.

A gdi je prvo ročište :eek:

A u centru mi vele (zvala sam) prvo da nas buju zvali, a onda da ipak dođem da mi daju papire i vele kaj trebam donijeti za klince.

Kaj se postupak promjenil?

Je da je ovak jednostavnije i brže, al pitam da mi ne vele da moram iz početka jer su zahebali postupak :mig::rofl::rofl:

xedos
15.12.2009., 17:16
Meni više niš nije jasno :ne zna:

Prije mjesec dana sam predala sporazumni, tražili su (pismeno) da velimo u koji centar bi išli. I to sam predala-pismeno. U roku tjedan dana stiže rješenje da se javimo u centar.

A gdi je prvo ročište :eek:

A u centru mi vele (zvala sam) prvo da nas buju zvali, a onda da ipak dođem da mi daju papire i vele kaj trebam donijeti za klince.

Kaj se postupak promjenil?

Je da je ovak jednostavnije i brže, al pitam da mi ne vele da moram iz početka jer su zahebali postupak :mig::rofl::rofl:

Ročište je u sudu gdje si predala zahtjev.
A postupak je isti (valjda)

medenany
15.12.2009., 17:21
mi smo prvo išli na sud,tako da neznam zašto vi prvo morate u centar.
Znam da je nekad tako bilo.
Mada sam ja sama išla prvo u centar na razgovor,onako samovoljno,ali to ništa nije bilo službeno...
Nemam pojma

xxxyz
16.12.2009., 17:04
Ročište je u sudu gdje si predala zahtjev.
A postupak je isti (valjda)

Naravno da je ročište na sudu :lol: to je bilo retoričko pitanje - zakaj nisam išla prvo na sud kak svi pišu :rolleyes:
Ipak hvala :cerek:

mi smo prvo išli na sud,tako da neznam zašto vi prvo morate u centar.
Znam da je nekad tako bilo.
Mada sam ja sama išla prvo u centar na razgovor,onako samovoljno,ali to ništa nije bilo službeno...
Nemam pojma

Hvala :cerek: valjda smo mi u zgb zaostali, pa delamo po starom :ne zna:

Bum se strpila par dana, pa bum saznala :o

sama45
16.12.2009., 17:25
Ako idete na sporazumni,dogovor je samo oko djece i alimentacije,neće vas nitko miriti,tako da je CZSS glupa formalnost.Tada se možete brže rastati,ako se složite u svemu.

Koja riječ SLAGATI se sa onim od koga bježiš!

Tak je bilo kod mene.

SpaceDancer
18.12.2009., 07:04
Bok,
obzirom da sam nedavno prosla skoro cijelu proceduru islo je ovako:

sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).

nakon jedno mjesec dana smo dobili od suda papir da se s njim javimo na centar (znaci - nismo se ukazivali na sudu :D ).
predali taj papir na centar, nakon mjesec, mjesec i pol dana nas zvali tamo.
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno.
tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

i trenutno cekamo da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi. savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

napominjem da je razvod potpuno sporazuman, nemamo nikakvih sporova niti oko djece niti alimentacije niti nista i nemamo zajednicke imovine.

xxxyz
18.12.2009., 18:47
Bok,

sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).

nakon jedno mjesec dana smo dobili od suda papir da se s njim javimo na centar (znaci - nismo se ukazivali na sudu :D ).
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno.
tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

i trenutno cekamo da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi. savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

napominjem da je razvod potpuno sporazuman, nemamo nikakvih sporova niti oko djece niti alimentacije niti nista i nemamo zajednicke imovine.

Da li su i djeca morala ići u centar, ili su oslobođena toga ako je sve sporazumno?

I hvala na odgovoru :cerek:

SpaceDancer
18.12.2009., 22:17
Djeca nisu isla nikam :D
samo bivsi i ja, zajedno

nema na cemu, samo pucaj ak mogu jos kak pomoc

xxxyz
20.12.2009., 19:12
Djeca nisu isla nikam :D
samo bivsi i ja, zajedno

nema na cemu, samo pucaj ak mogu jos kak pomoc

Super da djeca ne moraju ići u centar :cerek:

Za sad nemam više niš...a ak zapnem, pitam :D

xedos
20.12.2009., 20:14
Super da djeca ne moraju ići u centar :cerek:

Za sad nemam više niš...a ak zapnem, pitam :D

Sretno :top:

Giovanna26
22.12.2009., 23:06
Bok,

Hvala puno! U potpuno istoj situaciji sam, i mene to ceka.
Cula sam razna misljenja, i bila zbunjena.
I, koliko ste platili to, i zasto odvjetnik?
Hvala!

xxxyz
23.12.2009., 11:26
Hvala puno! U potpuno istoj situaciji sam, i mene to ceka.
Cula sam razna misljenja, i bila zbunjena.
I, koliko ste platili to, i zasto odvjetnik?
Hvala!

200 kuna predaja papira na sud

20 kuna biljega u centru

Sporazumni zahtjev sam sama sastavila, pa nisam trebala odvjetnika.

A dalje :ne zna: bumo vidli :mig:

SpaceDancer
23.12.2009., 21:11
mislila sam da je 400 kuna, al pretpostavljam da je ovako kako xxxyz kaze, uskoro bivsi je snosio troskove:D

odvjetnika smo uzeli da nam sastavi sporazumni zbog malo specificnih okolnosti, htjeli smo se max osigurat da necemo imat problema
u principu, koliko znam, dosta ljudi skine s neta neke sprance i to prolazi bez ikakve frke

Giovanna26
26.12.2009., 12:39
Molim vas informaciju, da li procedura rastave stvarno dodje 9.000,00 kn, to su mi mnogi rekli, pa me zanima?
Bit' ce spporazumni, bez djece, i zajednicke imovine!
Hvala puno!

ryell
27.12.2009., 11:08
Ne.
Ukupni trošak (ako je sporazumno i nemaš odvjetnika) je u HR oko 200 kuna na sudu + 20ak kuna biljega.
Razvod braka nema veze s podjelom imovine, to su dvije zasebne stvari.

ninocka123
02.01.2010., 22:07
Ako se radi o sporazumnom razvodu, bez djece... i tamo se preda zahtjev zasto se ide u Centar za soc skrb - sta se tamo radi?

SpaceDancer
04.01.2010., 07:56
ne ide se na centar za socijalnu u tom slucaju, samo na sud

zelimznati
12.01.2010., 14:13
Evo i mene u problemu...nažalost. Hvala Vam svima na korisnim informacijama i što imate volje i strpljenja za pomoći drugima.

ja imam jedno pitanje pošto nisam baš ekspert za ove pravničke stvari.
uglavnom, odlučila sam se rastaviti od muža jer sam otkrila da me on vara i imam pouzdane informaije o tome već duže vrijeme nelkih par mjeseci. on to naravno poriče, ali imam i svjedoka. Želim se razvesti sporazumno , ali on mi je rekao da mi sporazumni neće dati. Što mi je sada činiti????dignutu tužbu????nisam stvarno upućena i ne znam kako da saznam neke informacije prije negoli odem pretpostavljam u odvjetnika. Imamo maloljetnu kći 4 godine.
Molim Vas dragi forumaši da mi pomognete u ovoj izuzetno teškoj situaciji koju bi željela što prije okončati, da mi bude lakše za mene i za moje dijete!!!!!!!!
koji su sada koraci....ja sam se odmah odselila kod majke jer naprosto ne mogu spavat u krevetu sa čovjekom koji je moje povjerenje izigrao i narugao mi se kao zadnja svinja!!!

e da , postoji li mogućnost da se sastavu sporazumni iako ga on ne želi potpisati???neznam zašto, ali to sam vidjela negdje na forumu

Hvala Vam punooooo

robotina
12.01.2010., 14:46
Evo i mene u problemu...nažalost. Hvala Vam svima na korisnim informacijama i što imate volje i strpljenja za pomoći drugima.

ja imam jedno pitanje pošto nisam baš ekspert za ove pravničke stvari.
uglavnom, odlučila sam se rastaviti od muža jer sam otkrila da me on vara i imam pouzdane informaije o tome već duže vrijeme nelkih par mjeseci. on to naravno poriče, ali imam i svjedoka. Želim se razvesti sporazumno , ali on mi je rekao da mi sporazumni neće dati. Što mi je sada činiti????dignutu tužbu????nisam stvarno upućena i ne znam kako da saznam neke informacije prije negoli odem pretpostavljam u odvjetnika. Imamo maloljetnu kći 4 godine.
Molim Vas dragi forumaši da mi pomognete u ovoj izuzetno teškoj situaciji koju bi željela što prije okončati, da mi bude lakše za mene i za moje dijete!!!!!!!!
koji su sada koraci....ja sam se odmah odselila kod majke jer naprosto ne mogu spavat u krevetu sa čovjekom koji je moje povjerenje izigrao i narugao mi se kao zadnja svinja!!!

e da , postoji li mogućnost da se sastavu sporazumni iako ga on ne želi potpisati???neznam zašto, ali to sam vidjela negdje na forumu

Hvala Vam punooooo

Imaš gore temu s predlošcima za sporazumni ili tužbu. Možeš uzet odvjetnika ili naći pravnika koji će ti pomoći da sastaviš tužbu jer ako on odbija razvod, odbit će i potpisivanje sporazumnog.
Uglavnom, kad sastaviš tužbu, predaješ je na sud. Na prvom ročištu iznosite svoje stavove a oni vas zbog maloljetnog djeteta upućuju na czss na postupak mirenja, kad to sve prođete i ako nitko ne odustane, mišljenje centra predaješ na sud i opet čekaš njihov poziv. ja sam u toj fazi čekanja.
kod centra se dogovarate i o privremenom uzdržavanju, viđanju djeteta itd.
i da, gubi se puno živaca.
Sretno, što god dalje odlučila.

~Scarlet~
30.01.2010., 14:49
Ukoliko dijete nije navršilo godinu dana, može li se predati zahtjev za sporazumnu rastavu ili se mora čekati da dijete navrši godinu dana?

Ako se sve dogovorimo (imamo mldb. dijete), mora li ići tužba?

xedos
30.01.2010., 19:19
Ukoliko dijete nije navršilo godinu dana, može li se predati zahtjev za sporazumnu rastavu ili se mora čekati da dijete navrši godinu dana?

Ako se sve dogovorimo (imamo mldb. dijete), mora li ići tužba?

Dijete nema utjecaja na rastavu, ako se ne dogovorite vodi se posebni spor.

~Scarlet~
01.02.2010., 13:47
Dijete nema utjecaja na rastavu, ako se ne dogovorite vodi se posebni spor.

(2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

Zato pitam.:ne zna:

xedos
01.02.2010., 13:55
(2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

Zato pitam.:ne zna:

Mislim da ima pravo, samo riješenje nastupa nakon tog perioda. I onako se neće donjeti u roku 1 god. Čemu onda gubiti vrijeme :ne zna:

SpaceDancer
03.02.2010., 18:44
mislila sam da sam napisala, al sad vidim da nije proslo:confused:

mislim da nije moguce da suprug podnese tuzbu za razvod za vrijeme zenine trudnoce ili prve godine zivota djeteta
ali da je moguce da se podnese sporazumni

gugica
11.02.2010., 14:47
znam da odgovor na moje pitanje sigurno leži u silnim postovima prije, ali stvarno nema živaca sve čitati i pretraživati pa se nemojte ljutiti što vjerojatno postavljam isto pitanje ko masa njih ovdje:

dakle, nemamo djece, niti imovine, samo ja i on i naša odluka za rastavom.
gdje dobijem potrebne formulare? na sudu? šta trebam pripremiti? prebivalište nam je u drugom gradu a ne gdje trenutno živimo a čula sam da se procedura odvija tamo gdje si prijavljen stoga bi htjela što više pripremiti da ne moram putovati 100x. i šta kad ispunim papire? predam i onda me zovu? samo jednom kad bude konačno ili moram par puta odlaziti na sud?
i još nešto što me jako zanima je koliko u ovakvim slučajevima traje cijeli postupak? dakle kad će se završiti ova cijela muka?

SpaceDancer
13.02.2010., 07:47
napises prijedlog za sporazumni razvod braka, imas na ovom pdf-u primjere, nekoliko topica iznad ovog.
i to predas zajedno sa vjencanim listom i - sad me ubi, vise se ne sjecam dal trebaju rodni listovi ili tako nesto, javit ce se netko. na sud, al ne znam dal mora biti po mjestu stanovanja.

ako nemate nikakvih sporova i odreknete se prava za zalbu - gotovo je na prvom rocistu. barem je tako bilo jednom mom frendu u slicnoj situaciji kao tvoja (bez djece i zaj. imovine)

bombonina
19.02.2010., 12:05
po meni kad gledam unazad totalno nepotrebno bačenih 2.800,00 kn

nakon jedno mjesec dana smo dobili smo poziv da se javimo na prvo ročište na sudu, na kojem nas je sutkinja samo vidjela i poslala na centar sa papirčekom za posredovanje, iako je sporazumni - u pitanju je mld. dijete oa se na centar mora ići.

na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno niti voditi djete

isto tako trenutno cekam da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi.

savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

ryell
19.02.2010., 15:40
savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

15 dana je rok.

kati 24
20.04.2010., 13:25
Po mjestu prebivališta muž i ja spadamo pod centar za socijalnu skrb Samobor ali mužev ujak tamo radi kao pravnik i moj muž mi prijeti da če mi njegov ujak oduzet bebu pa da li kada predam tužbu tražim izuzeće centra u Samoboru ili kasnije da li netko zna proceduru

cynthia
20.04.2010., 22:19
odmah traži izuzeće, a možeš i promjenu czss-a.
s time što mu ujak sigurno ima poznanstva i u drugom czss.
no to nema veze - NE MOŽE ti oduzet bebu, to ti svi oni govore, bili njima ujaci pravnici, smetlari ili predsjednici banana država :kava:

i meni se ex i dan danas prijeti da će mi uzet bebicu :rofl: pun je forum takvih priča - svi su oni prokužili kako majku djeteta najlakše destabilizirti, pa se služe tom odurnom taktikom :rolleyes:
ne može ti je oduzet, to on govori jer zna gdje treba udarat da tebe zaboli.
zato ti samo osmijeh na lice kad on tako zabrije :mig: