PDA

View Full Version : Podljev krvi ispod nokta ("plavi nokat")

blond89
30.09.2009., 13:47
pozdrav
evo imam jednu cudnu situaciju sa noznim palcem...naime poplavio mi je nokat uz rub prema korijenu...e sad,ja znam kako je to kada sam imala onu bakteriju na palcu i da se gnoji i da boli,ali mene ovo nista ne boli.
i to me malo brine.
da li je moguce da poplavi ispod notka zbog cipela...ili bas mora biti neki udarac.
prije dva tjedna sam poslije cijeloljetnog hodanja u japankama obukla zatvorene cipelice i naravno da umirala od bolova i hodala prema doma ko invalid.a zuljale su me bas kod prstiju jer mi je noga opustila i rasirila u japankama

Samsung2007
19.10.2009., 10:04
pozdrav
evo imam jednu cudnu situaciju sa noznim palcem...naime poplavio mi je nokat uz rub prema korijenu...e sad,ja znam kako je to kada sam imala onu bakteriju na palcu i da se gnoji i da boli,ali mene ovo nista ne boli.
i to me malo brine.
da li je moguce da poplavi ispod notka zbog cipela...ili bas mora biti neki udarac.
prije dva tjedna sam poslije cijeloljetnog hodanja u japankama obukla zatvorene cipelice i naravno da umirala od bolova i hodala prema doma ko invalid.a zuljale su me bas kod prstiju jer mi je noga opustila i rasirila u japankama

Naravno da moze.....evo sta se meni desilo:
Kupio sam nove kopacke koje se inace kupuju pola broja do broj manje jer se iste rasire. Ja sam kupio jedne koje su za 1 cijeli broj i 1/4 manje ali su od neke mekane koze i navodno se razvuku i 2 cijela broja.
Nosio sam na par treninga i naravno da su se rasirile ali mi je poplavio nokav na velikom prstu na nozi, bas kao i tebi....

Nakon 2-3 sedmice sam osjetio kao da se nokat poceo susiti i nekako deformisati...8i dalje je bio plav ali i crn)...

Zadnje sto se desilo (evo nakon vec skoro 2 mjeseca) je da se konacno poceo odvajati i da ce izgleda optasti :-(((((
Sad me nista ne boli ali nokat vec pocinje da visi i strah me da ga ne potrgam a to je bolno kako sam cuo pa me sada strah da ga ne strgam kada skidam ili navlacim carape...

Ima li neko relevantan da mi kaze da li se moze nekako ubrzati ovo kod mene, kad i kako ce narasti novi nokat (i da li ce uopce kad ovaj otpadne)..Mogu li i dalje da igram nogomet (prestao sam prije par sedmica radi rizika da ne ostetim nesto vise)...

ne smijem ni zamisliti kako to moze boliti :-(((

queen000
19.10.2009., 14:26
pozdrav
i to me malo brine.

heheheh ista stvar je i meni bila.... i neman pojma od cega mi se stvorilo.. je li je cipela kriva, jel mi neko sta na prst.. neman pojma...
uglavnom poplavija totalno.... tamo negdi u 10. misec prosle godine.... nokat nije ispa.. nego je pocea rast novi nokat.. tako da san imala malu grbicu na noktu hahaha.. show... i taj proces je traja sve do prije 2 miseca.. kad mi je novi skroz izrasta.. a ovaj stari je nestaja kako san šišala nokat.... :rofl:

Komar22
25.05.2012., 15:00
Imam podljev na palcu ruke, tj. od unutra prema i plavo je oko pola nokta.

Slucajno sam si stisnuo palac negdje i eto ti sranja

šta mogu ocekivat, sta ce biti sa time?

jel bi mozda trebao nesto napraviti da se ne iznenadim?:rolleyes:

:D

legica21
26.05.2012., 12:27
ništa...čekaš dok izraste... tako sam i ja opalila nokat čekićem :504:

lukaXXkralj
27.05.2012., 14:49
Ja obožavam kad mi "poplavi" nokat,uzmite samo iglu i lagano provucite ispod nokta i probijte to.Izaći će samo malo krvi i to je to!

Komar22
28.05.2012., 16:02
ništa...čekaš dok izraste... tako sam i ja opalila nokat čekićem :504:

ali bojim se da mi preko ovog sada nokta ne pocinje rasti novi nokat.....onda bude to ružno

mislim da cu ici doktorici, pa da mi da savjet dal da toga vadim ili da ostavim tako:ne zna:

lukaXXkralj
08.12.2013., 22:37
Kako sam bio na jednom izletu 5 dana,a imao sam stalno žuljeve,tako su mi i oba palca na nogama poplavila.Od toga je već prošlo 3 mjeseca.
Neznam sad dali da otkinem skroz oba nokta,pošto su samo spojeni sa jednom strane "kože" oko nokta.Oće li mi kad otkinem narasti novi nokti?
evo slike da vidite :/
http://img.tapatalk.com/d/13/12/09/uqy2u2ud.jpg
2.noga
http://img.tapatalk.com/d/13/12/09/y7a2u7y5.jpg

dire Dawn
08.12.2013., 22:40
mislim da si trebao stavit slike kao linkove.

inače, ja sam imala gljivice od kojih mi je otpao skoro cijeli jedan nokat i normalno je izrastao novi, samo je to trajalo skoro godinu dana. sad se uopće ne vidi nikakva razlika između ponovno izraslog i ovog drugog koji nije ni otpao tj koji je bio okej.

a da ti odeš doktoru da ti on to pregleda, ne vjerujem da bi ti itko preporučio da si to sam doma otkineš :ne zna:.

lukaXXkralj
08.12.2013., 22:45
A kojem doktoru moram ići? Opće prakse ili?

dire Dawn
08.12.2013., 22:56
da, odi doktoru opće prakse, a on će te uputiti dalje. evo, moj problem je bio toliko mizeran i lako rješiv da mi je on prepisao kremu kojom sam mazala (jer gljivice nisu bile samo na otpalom dijelu nokta) i riješila sam to u jednom odlasku i u 10 dana mazanja. on će tebe uputiti dalje ako bude bilo potrebe.

Neny96
21.12.2013., 13:42
Jucer sam mi je kamen pao na prst,pred kraj njega na nokat,gadno me bolilo.Svakim satom sve manje i manje i evo danas me ne boli dok ne diram,nokat je u redu,nije pukao ali ispod njega ima samo jedna mala tamno plava tocka,vise me brine sam prst koji je nabubrio i plav je od podrucja nokta pa do vrha jagodice,nekad me zaboli ovisno kako ga pomaknem,znao sam da se nokat moze probusiti iglom kad je udarac frisak al nisam se htio upustat u to jer mislim da nisam bas tako strasno zavrsio,i evo sad se mislim bili bilo dobro malo bucnuti iglom ovaj vrh jagodice povise nokta tako da sva ta krv od koje je prst nabubren izadje?prst je tvrd i boli me kad ga diram,osjecam kao da me meso boli a ne sama kost u njemu tako da valjda nije slomjen

El Gato Félix
12.07.2014., 08:57
HellBoyDSK, upomoc21 i Mrkiboy, vaši upisi premješteni su na temu Nokti - urasli nokti, iščupani nokti, promjene na noktima... (http://www.forum.hr/showthread.php?p=50482907#post50482907).