PDA

View Full Version : Jeftina putovanja (kako, gdje itd)(zbirna tema)

wyrm
04.05.2004., 21:52
Eto, sve si nesto mislim da ovo ljeto pokupim ruksak i krenem na proputovanje Europom. Mislio sam napraviti turneju Madjarska pa do Ukrajine, onda do Rusije pa Finska onda pribalticke zemlje. Nakon toga u Poljsku, Chesku, Austriju, Sloveniju i doma.

E sad... Kako bi se sve to moglo za neku sitniju lovu proputovati. Znam recimo za karticu Under 26 koja osigurava dosta popusta na npr. vlak, hostele i sl. ali mi ne bi skodio jos koji savjet pa ono... Ako je netko tako isao neka da koji savjet ili ako netko ima kakav konstruktivan savjet bio bih zahvalan :D

Pozdraf!

Indi
05.05.2004., 12:43
Jedini savijet koji ti ja mogu dat je da kupis Lonely Planet - Europe on a Shoestring i tam ces nac informacije kako najjeftinije (ili najskuplje :D) provest putovanja.

Good luck i sretan put :w

wyrm
06.05.2004., 21:57
Hvala... Svaki savjet mi je koristan. :D

sussana
24.04.2007., 17:14
Dali itko zna kako proci sto jeftinije na putovanjima,mislim na smještaj i hranu i sve ostalo?
Planiramo ja i prijatelji na jesen nakon sezonskog rada otici negdje na putovanje, u podsezoni, neznamo točno gdje (možda Španjolska,čujem da je Tunis dosta jeftin...) Pa sad ako je netko već bio i ima neke informacije...neznam gdje da tražim na internetu (upisala sam pojam jeftina putovanja u Google, a otvorile mi se samo Srpske agencije,polasci svi iz Beograda)...

sussana
25.04.2007., 09:57
Pa zar nitko!
dajte ljudi!

5ivy
25.04.2007., 10:19
moje ti je iskustvo da se ne isplati uzimat putovanja preko agencije nego se sam snać (osim u slučaju onih fakat jeftinih putovanja na tri dana koja te prek agencije dodu 500kn). najbitnije je da dovoljno rano počneš s organizacijom i rezervacijama. Pogledaš na netu avio karte preko low cost kompanija (oni ti svako malo imaju akcije pa je najbitnije uhvatit pravi trenutak). Za većinu odredišta su hoteli znatno jeftiniji ako ih rezerviraš puno prije...traže te obično broj kreditne kartice kao garanciju, a možeš otkazati bez naknade do 24 sata prije dolaska. jedino uvijek čitaj na stranicama kakva su pravila jer neki odma naplaćuju čitavu cijenu boravka...doduše onda je i cijena malo jeftinija.

Ja sam zadnjih par putovanja sama organizirala i bilo je mrak:cerek:. Onak kak sam si zamislila je i bilo, a izbjegla sam natezanja s agencijama i razočaranja kad vidiš da sve skupa nema nikakve veze s onim kaj su obećali. A i nekako me uvijek adrenalin opere kad znam da sve ovisi o meni :zubo:

Kupiš si neki vodič kroz grad u koji ideš (meni su najbolji bili Top 10 kojih ima i na hrvatskom). Unutra ti piše sve kaj trebaš znat da bi se snašla-karte, mjesta za vidjet....

Eto...I hope I helped :rolleyes:

NoWa
25.04.2007., 11:00
Dali itko zna kako proci sto jeftinije na putovanjima,mislim na smještaj i hranu i sve ostalo?
Planiramo ja i prijatelji na jesen nakon sezonskog rada otici negdje na putovanje, u podsezoni, neznamo točno gdje (možda Španjolska,čujem da je Tunis dosta jeftin...) Pa sad ako je netko već bio i ima neke informacije...neznam gdje da tražim na internetu (upisala sam pojam jeftina putovanja u Google, a otvorile mi se samo Srpske agencije,polasci svi iz Beograda)...

uzmes jeftin let preko neke srpske agencije ili cekas last minute aranzman kod nas (uvijek ima mjesta za tunis), a ako ti se to ne da...u španjolsku fino busom ili autostopom i spavaj po hostelima (dormitory rooms su najjefitnije rjesenje, ako ne zelis spavati u šatoru).

vedrankovic
25.04.2007., 11:43
mojoj splicanki moram odgovorit.ovako ja i cura smo bili za bozic i novu godinu u londonu 10 dana.platili smo karte jos u 10.-om mjesecu,koje se kupuju iskljucivo putem interneta cca550 kn pov.karta sa svim pristojbama.nadi str.british air.sto se tice spavanja hostel smo placali oko 25 eura polupansion.takoder preko neta.lipo se provedi.

dove_dv
25.04.2007., 13:30
Da bi jeftino putovala moras biti ili spremna planirati daleko unaprijed ili biti fleksibilna.
Ako planiras dovoljno unaprijed mozes vrlo jeftino kupiti avionske karte (npr. tako sam bio u Londonu i uskoro idem u Dublin za 40Eura avionske karte ali sam ih kupio par mjeseci unaprijed). Ono sto je problem planiranja unaprijed je skupiti ekipu i biti siguran da cete tog datuma svi moci ici.
Ako ste fleksibilni u pogledu odredista mozete uloviti neku lastminute ponudu neke agencije, ali tu pripazite da bude zbilja lastminute (agencije kod nas pod lastminnute znaju ubacivati sve sto imaju, pa cak i s polaskom od par mjeseci unaprijed) Ovo planiram za kraj ovog ljeta za Tursku ili Tunis iii Egipat.

Meni je uvijek draze putovati u vlastitoj organizaciji, jeftinije i dojmljivije je:)

nukac
25.04.2007., 13:39
Agencije su takoo dosadne. Sve ti isplaniraju, i gdje je tu onda gust? Na kraju dodjes u neki los hotel, vozis se s losim busom... I samo se zalis na sve.

Ovak, kad sam organiziras, sam sve odabires i poslije se mozes sam sebi zaliti... :D

Najbolje se prijaviti na newslettere jeftinih kompanija, kao sto su Wizzair, Germanwings, Condor, Easyjet, Vueling, Clickair, Tuifly... Pa kad imaju rasprodaju karata, a ti odmah kupis kartu....

Eto, od sutra Condor ima rasprodaju, karte po 29 i 99 EUR.

sussana
25.04.2007., 15:16
Hvala! Hvala! Hvala svima!
Da,ali nikad si još nisam sama planirala putovanje!
A nemislim sad nešto posve jeftino, ali za nas studente...jer već sam bila sa ekipom na studentskim putovanjima u Grčku i put je koštao 2700kn+ 100Eur za dodatne izlete po otoku! Bili smo 12 dana od toga 2 dana se vraćali s brodom,znači 10 dana! I bilo je lipo, i sada planiramo opet negdi, isto tako 7-10dana i do 3000kn put...
sa germaniwings sam već putovala u Njemačku i stvarno se isplati, ali problem je to što si rekao da nisam sigurna dali ćemo tog datuma svi moći ići!

NoWa
25.04.2007., 20:25
mojoj splicanki moram odgovorit.ovako ja i cura smo bili za bozic i novu godinu u londonu 10 dana.platili smo karte jos u 10.-om mjesecu,koje se kupuju iskljucivo putem interneta cca550 kn pov.karta sa svim pristojbama.nadi str.british air.sto se tice spavanja hostel smo placali oko 25 eura polupansion.takoder preko neta.lipo se provedi.

50 kn povratna karta za london?
mislis, eura?
jer same pristojbe dođu više od 50 kuna...

moja je povratna karta do londona bila cca 700 kuna.
hostel u londonu u centru grada (dvokrevetna soba) plaćala sam 18 eura. također rezervacija 4 mjeseca unaprijed:top:

no, nemas li novca..nemoj u london. pričekaj kad budeš imala para:D
radije ajde u jeftinije zemlje na istok. bugarska i rumunjska obala:s 25 kuna sam plaćala sobu 30 metara od plaže:s dupla tekila 4 kune:s

5ivy
25.04.2007., 21:56
Hvala! Hvala! Hvala svima!
Da,ali nikad si još nisam sama planirala putovanje!

Meni je prvo putovanje koje sam sama planirala bio Amsterdam prošle godine...bila sam totalno sumnjičava i bojala sam da ne dođem u hotel a oni ne znaju za moju rezervaciju i sl. Na kraju je sve odlično ispalo, točno kako sam planirala i otad većinu putovanja smišljam sama! :p
I naježim se kad uđem u agenciju a oni krenu sa lažnim obećanjima :mad: A većina ih je takva..

Adnan_17
25.04.2007., 22:57
ma nema nista jeftinije od bosne....uvjerite se i sami... www.bhline.info

Leeviee
15.07.2007., 12:07
Svi pricaju kako je jeftino putovati kad si student... E pa ja jesam student ali ne znam kako. Ja i decko bi rado nekud. I to bi bas rado u jeftine zemlje poput Bugarske. Ne zelimo fancy hotele i sl. Naprotiv. Samo da nam je krov nad glavom. I zelimo tamo iskoristiti svaki trenutak za obilaske mjesta, restorana, dogadjanja i sl. Puno jesti, piti, zabavljati se... Drugo nam nije bitno. Kako to sto jeftinije dobiti? Koliko novaca izdvojiti za 5-7 dana u Bugarskoj npr?

I nesto opcenitije, kako iskorisiti to sto smo studneti? Ne pitam sad za Bugarsku nego opcenito. Koje udruge, organizacije i sl. posjetiti i vidjeti kakva putovanja nude?

oleandra
16.07.2007., 09:58
I nesto opcenitije, kako iskorisiti to sto smo studneti? Ne pitam sad za Bugarsku nego opcenito. Koje udruge, organizacije i sl. posjetiti i vidjeti kakva putovanja nude?

Probaj s STA ZAGREB: fino dođi tamo malo popričaj ili ako nisi u ZG-u telefonski se raspitaj. Imaju i web adresu. U svakom slučaju student ili ne, trebaš štedit za putovanje. Sve zemlje EU otpadaju...

Bijesni puž
09.04.2008., 21:25
Molim sve koji imaju neke informacije o Grckoj, a da su bili u samostalnom a ne turistickom aranzmanu da napisu nesto.Idem krajem sestog mjeseca u Atenu i jedan mali gradic na obali i prvenstveno me zanimaju cijene, sigurnost i ljepota zemlje.
Pronasla sam povratnu kartu za 1600 kn, ali iz Praga. To mi nije bed jer tamo imam frendove, ionako sam ih namjeravala posjetiti i ovo ljeto. Da li je netko nabavio jeftiniju kartu, od kud?
Please odgovorite sto prije, jos nisam rezervirala jer nisam ful sigurna.
Thanks!

KILLERDOG
10.04.2008., 10:01
pogledaj temu o grčkoj imaš tamo super smještaju u ateni povoljan i lako za doći (na liniji koja ide s aerodroma)
za ostalo ti nemrem pomoći jer sam išao autom
ako ti nije neka žurba preporučam ovakvo nešto vlak-zagreb-venecija (imaš povoljnu kartu),trajekt venecija-patras (jeftino) i onda iz patrasa imaš preko te kompanije i prijevoz busem do atene (agencija je anek,al imaš i druge koji plove na toj relaciji )
cjene u dućanima ok,uzmi iksicu za lokalitete,problema nisam nikakvih imao, a o ljepoti neću (ona je u oku promatrača :D )

lukaluka12
18.04.2008., 12:04
dosta korisnih informacija i savjeta imaš na stranici www.jeftinoputovati.com
poz:)

suncana75
26.08.2008., 13:13
Predlazem novu temu.
Pokusajmo dati neke svoje prijedloge najjeftinijih putovanja koje smo smislili u vlastitom aranzmanu. Pri tome mislim da obavijestimo i druge ako smo nasli neki super povoljan transfer ili smjestaj bez obzira na destinaciju.
:s Dakle, krenite sa prijedlozima!!!!!:s

nasmijanonebo
27.08.2008., 13:46
Predlazem novu temu.
Pokusajmo dati neke svoje prijedloge najjeftinijih putovanja koje smo smislili u vlastitom aranzmanu. Pri tome mislim da obavijestimo i druge ako smo nasli neki super povoljan transfer ili smjestaj bez obzira na destinaciju.

presiroko pitanje..
odnosi li se to na putovanja u inozemstvo ili na ljetovanja na jadranu ili?

nukac
27.08.2008., 13:57
Ja baš danas naletio na prejeftinu kartu. London - Los Angeles, od 1.-15.10., cijena je 250 EUR (pazite, cijena je sa svim taksama).

nukac
27.08.2008., 13:58
Ja baš danas naletio na prejeftinu kartu. London - Los Angeles, od 1.-15.10., cijena je 250 EUR (pazite, cijena je sa svim taksama).

suncana75
27.08.2008., 14:48
Pa ja sam zamislila ovu temu kao neku vrstu prijedloga i preporuka. Meni je ispalo npr. nevjerojatno jeftino putovanje za dvoje na Maltu iz Venezie/Treviso/. Bila je neka akcija u vrijeme nogometnog prvenstva. Letjeli smo za 10 eura po osobi . Bili smo smjesteni u hotelu Burlington u St Juliansu za 170 eura 8 dana /nas dvoje u apartmanu/. Na kraju kad smo zbrojili troškove ispalo je jeftinije biti na Malti u hotelu i sa avionom 8 dana nego otici na vikend u Hrvatsku na neki otok / i brže svakako/.

Dakle, meni je uvijek zanimljivo cuti za neki super aranzman ili putovanje. Nije mi bitna destinacija ni vrijeme putovanja. Uvijek mogu dobiti slobodno tako da nisam ogranicena nekim određenim terminima što nekada isto puno utječe na cijenu.

NoWa
27.08.2008., 15:41
Povratna avio karta Zagreb-Berlin 300 kuna. Germanwingsom. Kvaka je u tome da je rezervirana 5 mjeseci prije odlaska na put. Smjestaj bijednih 12-13 eura za privatnu sobu u dobrom hostelu; razlog je isto rezervacija jako puno unaprijed.

Isto tako, povratna avio karta Zagreb-London 700 kuna. Wizzariom. Rezervirana 5 mjeseci prije odlaska na put. Smjestaj u privatnoj sobi u centru grada (kraj London eyea) za 12 funti, jer smo rezervirali unaprijed. kad smo ostali jedan dan duze (neplanirano, zbog problema), smjestaj nas je dosao 28 funti:eek:

zakljucak: zelite li jeftino, planirajte put pola godine ranije:D il čekajte lastminute:top:

x-type
27.08.2008., 15:53
nedavno sam vidio sa Sarmelleka povratne letove za London za nekih 50tak € s Ryanom (jedan smjer je oslobođen taksi i karta stoji 5€ valjda, a povratni je poprilično jeftin)

itapita
27.08.2008., 23:47
ima jeftinog, al treba stalno visiti na webu i ubost povoljan let

ja sam si ionako sakrila kreditne kartice u pasoš tako da ne padam u iskušenje i ne kupujem jeftine karte

mcquinn
28.08.2008., 08:47

Pa di to? Ajde linkaj neke korise stranice...

nukac
28.08.2008., 11:56
www.kayak.com. Tamo se zna naći jeftinih stvari. Odeš pod Buzz, upišeš grad iz kojeg želiš letove i izbaci ti sve iz tog grada. Da mogu ići sigurno bi išao jer to je stvarno bagatela cijena za LA.

Constatinopol
28.08.2008., 14:47
Ryanair ima letove za 1-JEDAN EURO!!! Uključene sve takse! Iz Trsta za Birmingham i nazad!!! Ljudi požurite,skoro pa nestalo ;)

miroslavg
28.08.2008., 20:11
Predlazem novu temu.
Jeftino do Indije se može doći Air Arabiom (http://www.airarabia.com) iz Istanbula. Air Asia (http://www.airasia.com) ima jeftine letove između Kuala Lumpura i 20ak destinacija u Indoneziji, tajlandu, Kini, Australiji.....
Ja sam do sada napravio šest putovanja u sopstvenoj režiji.... super je i svakako se isplati!

x-type
28.08.2008., 20:24
Jeftino do Indije se može doći Air Arabiom (http://www.airarabia.com) iz Istanbula. Air Asia (http://www.airasia.com) ima jeftine letove između Kuala Lumpura i 20ak destinacija u Indoneziji, tajlandu, Kini, Australiji.....
Ja sam do sada napravio šest putovanja u sopstvenoj režiji.... super je i svakako se isplati!

koliko jeftino? ova tema je za jako jeftina putovanja, a ne jeftina. znači, ako se može za 300€ povratna ubost, onda postaj.

miroslavg
28.08.2008., 21:36
koliko jeftino? ova tema je za jako jeftina putovanja, a ne jeftina. znači, ako se može za 300€ povratna ubost, onda postaj.
Oprosti, ali nigde nije napisano da je 300 eura max. I Nukac je dao predlog od 250 eura u jednom pravcu iz Londona do Los Angelesa....
Ryan air ima karte iz Milana do Fez-a (Maroko) 45 evra (3.11 - 20.11)...

nukac
29.08.2008., 08:24
Oprosti, ali nigde nije napisano da je 300 eura max. I Nukac je dao predlog od 250 eura u jednom pravcu iz Londona do Los Angelesa....
Ryan air ima karte iz Milana do Fez-a (Maroko) 45 evra (3.11 - 20.11)...

Ovih 250 EUR je za povratnu kartu.

KILLERDOG
29.08.2008., 10:04
500€ povratna karta zagreb-newyork ;)
slučajno naletio na stranici aviokarte.hr

suncana75
29.08.2008., 10:07
Ima Ryan iz Pule za London i nazad u 10-tom mjesecu za 2 eura karta sa taxama.Strassssno!
A ovo za LA me totalno zapalilo. Vec sam pogledala kako doci do Londona i nazad jeftino. I sve se uspije jeftino organizirati jer taman Ryan ima tu akciju po 1 euro. Super!

nukac
29.08.2008., 10:30
Uh, to znači da će te karta iz Pule do LA doći oko 252 EUR. Sve skupa ako uključiš prelazak s jednog aerodroma na drugi, ne više od 300 EUR. To je stvarno BAGATELA. :top: Uživaj i za mene. :mig:

nukac
29.08.2008., 10:32
A ako trebate hotele, već smo spominjali stranicu www.ratestogo.com. Uglavnom se može naći jeftini smještaj, jedino je bitno da se traži 1-2 tjedna prije puta. Recimo, baš sam jučer rezervirao za Barcelonu, hotel je sa 180 EUR snižen na 60 EUR, s 4 zvijezdice.

miroslavg
29.08.2008., 11:04
Bravo! Daj neki link ili naziv avio kompanije...

nukac
29.08.2008., 11:33
Napisao sam ti gore. Odeš na www.kayak.com, odeš na Buzz i kao grad upišeš London. Izbaci ti sve jeftine karte iz Londona.

NoWa
29.08.2008., 14:35
Isto tako, povratna avio karta Zagreb-London 700 kuna. Wizzariom. Rezervirana 5 mjeseci prije odlaska na put. Smjestaj u privatnoj sobi u centru grada (kraj London eyea) za 12 funti, jer smo rezervirali unaprijed. kad smo ostali jedan dan duze (neplanirano, zbog problema), smjestaj nas je dosao 28 funti:eek:s obzirom da me vec par ljudi kontaktiralo preko PM-a u vezi smjestaja u Londonu, evo onda i tu info:
Hostel u kojem smo mi bili za jeftine pare jest ustvari studentski dom koji se preko ljeta isprazni i postaje hostel za strance. dakle, ponuda za jeftin smjestaj vrijedi samo za ljetne mjesece.
Evo adresa:
Hostel Info University of Westminster Halls - International Ho
1-5 Lambeth Road
London SE1 7DQ
London
p. +44 (0) 207 834 1172/69
f. +44 (0) 207 828 9257
e. comserv@wmin.ac.uk

rezervirali smo preko hostelworlda.

po osobi je cijena, al to je u centru (neboder) i jebeno jeftino za private sobu. dakle, 2 kreveta, imas lavabo u sobi, al kupaonu dijelis s jos 2-3 sobe.

x-type
29.08.2008., 16:55

taman da je i jedan smjer, još uvijek je povoljno.

ovi Ryani za London su povoljni u jednom smjeru, bar je tako uvijek bilo kad sam ja gledao. mislim, povoljni su i u kontra, ali ipak ispadne povratna nekih 50-70€ obično. isto je i s ovim sa Sarmelleka. imate isto i za Dublin povoljnih iz Zadra

machangua
29.08.2008., 17:24
ima li itko iskustva sa putovanjem na tenerife i kakve su cijene smjestaja?
planiram mozda sa deckom i prijeteljima za novu otici, pa bi mi dobro dosao koji prijedlog!

Aurelija
30.08.2008., 10:14
Ja sam sredila za London avion, bus do grada i 7 nocenja (2-krevetna soba s kupaonom) u strogom centru za 1850 kn. to mi se cini povoljno
wizzair+easybus+easyhotel

suncana75
01.09.2008., 07:30
[QUOTE=Aurelija;15760775]Ja sam sredila za London avion, bus do grada i 7 nocenja (2-krevetna soba s kupaonom) u strogom centru za 1850 kn. to mi se cini povoljno
wizzair+easybus+easyhotel[/QUO

Easyhotel ti je super.Malo, ali cisto i centar grada. U kojem si rezervirala smjestaj?

nukac
01.09.2008., 11:06
ima li itko iskustva sa putovanjem na tenerife i kakve su cijene smjestaja?
planiram mozda sa deckom i prijeteljima za novu otici, pa bi mi dobro dosao koji prijedlog!

Ja imam iskustva s Gran Canariom, vjerojatno je isto ko i na Tenerifima. Jeftini letovi su ili iz Municha ili iz Londona. Smještaj se može naći vrlo jeftino, ja sam bio u svibnju u bungalovima, 7 dana za 3 osobe je bilo 175 EUR (za sve tri osobe). A jeftine aranžmane, avion i smještaj u last-minute verziji ima na www.odklop.com.

anja1808
01.09.2008., 12:09
kako si nasao te bungalove ? imas stranicu mozda ? :s

nukac
01.09.2008., 12:51
kako si nasao te bungalove ? imas stranicu mozda ? :s

Probaj pogledati preko Easyjeta. S tim da ti je to samo apartman, nije uključena nikakva klopa. Na Kanarskima je većina tih hotela tzv. aparthoteli, što znači da svaka soba ima i malu kuhnjicu i frižider. I obavezno uzmite hotel s bazenom, jer more nije baš uvijek ugodno za kupati. Ipak je to ocean, povremeno znaju biti jaki valovi i zabranjeno je kupanje. A i temperatura mora je oko 19. :top:

Aurelija
01.09.2008., 15:15
easyhotel bi trebao bit paddington (novi-sad se otvara), ostalo sam vec platila. imam malih problema s rezervacijom, confirmation nisam dobila, a pare je diglo s kartice, sad cekam da se to rijesi brrrrrrrrr

suncana75
02.09.2008., 07:27
easyhotel bi trebao bit paddington (novi-sad se otvara), ostalo sam vec platila. imam malih problema s rezervacijom, confirmation nisam dobila, a pare je diglo s kartice, sad cekam da se to rijesi brrrrrrrrr

Sa potvrdom za hotel? Mozda zato sto jos nije otvoren, najbolje da im posaljes mail ili fax, bolje odmah kontaktirati nego cekati. U principu mislim da sa njima ne bi trebalo biti problema, kada ti dignu lovu to je to, ipak za svaki slucaj provjeri. Mislim da bolje za tu lovu u Londonu ne mozes ni naci. Ja sam za puno vece novce znala spavati u groznim smjestajima u Londonu, tako da kad smo naletili na ove easyhotele-pun pogodak.

tonka24
12.09.2008., 14:35
Ja sam sredila za London avion, bus do grada i 7 nocenja (2-krevetna soba s kupaonom) u strogom centru za 1850 kn. to mi se cini povoljno
wizzair+easybus+easyhotel

znala sam da ima jeftinih putovanja, ali tako jeftino..... :top: jel to povratna karta za avion ili?

tonka24
12.09.2008., 14:39
Ima Ryan iz Pule za London i nazad u 10-tom mjesecu za 2 eura karta sa taxama.Strassssno!
A ovo za LA me totalno zapalilo. Vec sam pogledala kako doci do Londona i nazad jeftino. I sve se uspije jeftino organizirati jer taman Ryan ima tu akciju po 1 euro. Super!

ljudi dajte recite u čemu je štos? 2 eura do londona i natrag, i to još s taxama?!?!?!?! jel se voziš s kokošima u avionu?:lol: :lol: :lol: :lol:
zezam se malo hehe, ali ke zbilja postoje tako jeftini letovi? je li to neka last minute rezervacija ili obična?? sad sam se bash zagrijala, ajmo svi u london!!!! :)

tipST
12.09.2008., 22:12
predlani....

split-london - easyjet = 500kn

lutom-london,povratna vlakom = oko 200kn

7 dana hostel = oko 900kn

zajedno = 1600kn....

mozda su sad avionske karte poskupile 10tak % zbog goriva...ali jos se da povoljno otic ako unaprid rezerviras...

massai
13.09.2008., 11:59
predlani....

split-london - easyjet = 500kn

lutom-london,povratna vlakom = oko 200kn

7 dana hostel = oko 900kn

zajedno = 1600kn....

mozda su sad avionske karte poskupile 10tak % zbog goriva...ali jos se da povoljno otic ako unaprid rezerviras...

ja sam sad našla na wizzairu zg-london 60 eura, povratna. Ali to je cijena ako razerviraš za ožujak.

daj napiši koji hostel, i kako ti je bilo, kakvi su uvjeti za život tjedan dana :D

u biti, ima i za 10-11 mj. 60 i nešto sitno eura, povratna, sa pristojbama

http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1

Sponza ri
13.09.2008., 13:32
trebala bi mi karta do pariza i natrag.. zna li tko kakvu agenciju s povoljnim letovima do tamo? :)

msporis
13.09.2008., 13:33
ja pokušavam srediti london za novu godinu i zasad mi se čini jeftinijim i to puno easyjet nego wizzair, koji me za željene datume traži skoro 300 eura, a easyjet nekih 70

massai
13.09.2008., 14:06
ja pokušavam srediti london za novu godinu i zasad mi se čini jeftinijim i to puno easyjet nego wizzair, koji me za željene datume traži skoro 300 eura, a easyjet nekih 70

gledala sam i ja na easyjetu, ali nema letova iz zg, nego samo iz splita. i ne želi mi prikazat letove poslije devetog mjeseca :ne zna: ajd pliz stavi link di si to vidio thx

msporis
13.09.2008., 14:38
easyjet iz ljubljane.. karta za ljublajnu vlakom je 110 kn, split 150 pa mi bude cca isto

any_222
13.09.2008., 23:45
jel zna možda tko za kakav pristojan hostel u Alanyi,Turska?i za avionsku kartu?

adrianna002
14.09.2008., 00:23
Ja sam ti bila u hotelu Gallery nekih 20-tak km južno od Alanye i skroz je ok (5 zvjezdica - naše 3)...

crna pantera
14.09.2008., 00:37
Nedavno smo bili u barceloni, i apartman u centreu grada platili 25 eura po osobi sto je za barcelonu super jeftino...apartman je bio super. opremljen, u samom centru.
Letjeli smo iz venezie myairom za 20 eura tamo, ryanairom za 20 eura natrag naravnos sve s taksama....

Gooran
14.09.2008., 12:41
Nedavno smo bili u barceloni, i apartman u centreu grada platili 25 eura po osobi sto je za barcelonu super jeftino...apartman je bio super. opremljen, u samom centru.
Letjeli smo iz venezie myairom za 20 eura tamo, ryanairom za 20 eura natrag naravnos sve s taksama....

Moze vise informacija :) jer bi htio u Barcelonu za novu godinu.

Moze par linkova - apartman i ostalo?

Koliko si dana bila i koliko te sve skupa ispalo?

Tnx. ;)

Lych
15.09.2008., 12:45
Idemo na Maltu u 10 mjesecu:
3 osobe
Avio karta (sve takse uključene), Ryanair Treviso-Malta-Treviso: 243 €
Parking na aerodromu: 37 €
Hotel 3* (noćenje + doručak, za 3 osobe preko 189 €
--------------------------------
Sum = 469 € cca. 3.380 kn što mi se čini dosta povoljno (još se moglo uštedit na Ryan-u da sam znao da se može izmigoljit online check in, pa bi bilo 30€ manje)

massai
15.09.2008., 14:34
ok, to je oko 1100 kn po osobi. a koliko je to dana?

nukac
15.09.2008., 18:05

Ja se baš vratio iz Barcelone. Našao hotel sa 4 zvjezdice za 60 EUR za 2 osobe po danu. Već sam puno puta reklamirao tu stranicu (ne dobivam proviziju od njih)... www.ratestogo.com. To je stranica s lastminute ponudama za hotele po cijelom svijetu. Najpovoljnije ispada 3 tjedna prije puta. Ovaj hotel je bio snižen sa 170 EUR na 60. :top:

alter ego blagajnice
15.09.2008., 19:12
@ nukac

kad klinknem na stranicu cijena hotela je recimo 60 eura. to je za jednu osobu ili za dvije?

nukac
15.09.2008., 20:05
@ nukac

kad klinknem na stranicu cijena hotela je recimo 60 eura. to je za jednu osobu ili za dvije?

Obično ti piše. Ako je single room, onda je za jednu, ako je double ili twin room, onda je za dvije osobe.

Lych
16.09.2008., 07:18
ok, to je oko 1100 kn po osobi. a koliko je to dana?

Ups nisam napisao 7 dana :p

Lych
16.09.2008., 07:21
Ja se baš vratio iz Barcelone. Našao hotel sa 4 zvjezdice za 60 EUR za 2 osobe po danu. Već sam puno puta reklamirao tu stranicu (ne dobivam proviziju od njih)... www.ratestogo.com. To je stranica s lastminute ponudama za hotele po cijelom svijetu. Najpovoljnije ispada 3 tjedna prije puta. Ovaj hotel je bio snižen sa 170 EUR na 60. :top:

Ne muljaj, dobiješ one nagradne $ :)

Da to je super stranica kada ideš negdje iznenada i možeš rezervirat do 28 dana unaprijed
ako planiraš puno unaprijed onda http://www.hotelclub.com to ti je sestrinska stranica

nukac
16.09.2008., 10:13
Ne muljaj, dobiješ one nagradne $ :)

Da to je super stranica kada ideš negdje iznenada i možeš rezervirat do 28 dana unaprijed
ako planiraš puno unaprijed onda http://www.hotelclub.com to ti je sestrinska stranica

Samo na toj nemaju tak povoljne cijene. Ovi znaju imati super cijene za dobre hotele. :top:

Miro7
01.10.2008., 18:49
Molio bih Vas koji imate iskustva s rezerviranjem i planiranjem puta da mi malo pomognete i razjasnite kako bih mogao najbolje konfiguirati put i smještaj da ispadne neka povoljna cijena s obzirom na smještaj ... Putovao bi drugom polovicom 12. mjeseca, najradije termin 26/27.12 - 03.1.2009. tako da bude novogodišnje putovanje ali dolaze opcije +/- 5dana... Ponajprije gledam lokacije poput Turske,Egipta i sl. s obzirom na 7-8 dana puta u hotelima 4*-5* i AI, pa zna ispasti i do 2000kn po osobi (turska za dvoje prošle godine)... Molim Vas prijedloge... tražim za dvije osobe.. i nije problem ako je polazak iz ljubljanje ili austrije tj. lako je za do tamo...

alter ego blagajnice
01.10.2008., 19:04
Turska još nekako. Egipat za te novce nikako.
BTW, što ste 7-8 dana radili u Turskoj? pretpostavljam da ste išli preko neke agencije i sjedili u hotelu (Antalya) ili nešto slično?

Miro7
01.10.2008., 19:28
krivo si me shvatila... pitao saa jel ima još tako povoljne kao prošle godine .. mislim da je bilo u Integralu turska za dvoje 8dana 5* AI za jako male novce (cca 2600kn za dvoje) ... nisam išao jer smo se odlučili za Rim, al ove godine bi više volio tako nešto jer sam čuo da nisu to loše ponude(naprotiv)...

nešto sad gledam od etours... no nije mi bas sve jasno... nisam imao iskustva s tom agencijom...
i neznam jel kod njih (Turske) vrijedi te zvjezde kao drugdje

a za egipat sam pomiješao lončiće ... Tunis sam mislio... samo obavezno da je bolji hotel i ozbiljnija agencija... jer ima svakakvih iskustva

postavio sam upit da ako se može privatno organizirat- jeftin avio prijevoz da sad rezerviram i direktno hotel ili neka preporuka od iskusnijih ...

alter ego blagajnice
01.10.2008., 19:36
onda nukac. on je tata-mata od formata za pitanje rezervacija.
Meni osobno Turska i Tunis u zimi nisu ništa posebno.
More kao more, pogotovo ako si već bio u tom kraju.
E-tours - jedni ga hvale, drugi ga žale....
ako je radi jefitnoće onda je to ok iako ove godine takse uzmu brdo love.
Radije odi u Barcu preko low-costa ili nečeg sličnog.

Miro7
01.10.2008., 22:20
nisam bio! ... prošle godine smo za Novu išli u Rim-kombinacija 5dana/4noći/autobus/ i trčanje po Rimu ... nije da mi nije bilo super ali noge su mi otpale,prvo u autobusu a onda tamo hvatajući vodiča...
Tako da ove godine bih htio nešto isplanirati ako je moguče da traje bar tjedan dana... da laganini imam vremena za odmor,opuštanje, pa malo razgledat nešto, sve to malo lakšim tempom!

Tata Nukac... može koji savjet ili prijedlog kada nađete vremena i volje?

blagajnice- raspusti tu kosu :mig: :rofl:

MOLOKAI
01.10.2008., 23:09
Krajem 10 mjeseca: Milano-Mahé (Sejseli) povratna karta
samo 660 eura :top:
s Air Seychelles

nukac
02.10.2008., 06:37
nisam bio! ... prošle godine smo za Novu išli u Rim-kombinacija 5dana/4noći/autobus/ i trčanje po Rimu ... nije da mi nije bilo super ali noge su mi otpale,prvo u autobusu a onda tamo hvatajući vodiča...
Tako da ove godine bih htio nešto isplanirati ako je moguče da traje bar tjedan dana... da laganini imam vremena za odmor,opuštanje, pa malo razgledat nešto, sve to malo lakšim tempom!

Tata Nukac... može koji savjet ili prijedlog kada nađete vremena i volje?

blagajnice- raspusti tu kosu :mig: :rofl:

Nukac nije tata. :rofl:
Hm, za Novu godinu... Probaj pogledati na www.odklop.com, jedna slovenska stranica, ima i na hrvatskom, daje pregled last minute ponuda njemačkih i austrijskih turoperatora. Možeš dobiti samo kartu ili cijelokupni odmor. Oni samo prodaju, putovanje realiziraju agencije tipa TUI, Neckermann...
Za laganini odmor, negdje na toplom, moj je prijedlog Kanarski, Madeira, Portugal ili možda čak Zelenortski otoci. Uglanom su oko 400 EUR za tjedan dana (najskuplji dio je karta), hoteli su uglavnom dobri (uglavnom su aparthoteli, imaš ustvari apartman, možeš kuhati). A ima se što i za vidjeti, uzme se rent-a-car za dan ili dva, uglavnom su vulkanski otoci pa se može posjetiti vulkan (na Tenerifama). Kako su (sve osim Zelenortskih otoka) sve to dijelovi EU, nemaš straha tipa otmice turista. Vanpansionska ponuda je zadovoljavajuća, cijene nisu prestrašne (zna biti jeftinije neg na Jadranu).

alter ego blagajnice
02.10.2008., 08:19
ako ideš u vlastitom aranžmanu požuri jer su ti već neke najjeftinije karte pobjegle.
putuj poslije Božića jer je za Božić uglavnom skuplje.
Probaj ako nisi bio Portugal i Barcu. Možeš naći karte 300 eurića za 2 osobe iz Milana.
Za Ostejrah i Švabiju nisam gledala.

manchy_2409
02.10.2008., 18:34
za tursku ti je najjeftinije ići u vlastitom aranžmanu iz sarajeva.
raspitivala sam se nešto za tu mogućnost kod prijatelja iz mostara što mu poznanica radi na aerodromu u mostaru (na kraju sam se odlučila za tunis priko agencije, ali otići ću u istanbul kad-tad).
kaže da je do istanbula najjeftinije doći iz sarajeva, a povratna karta iznosi 400 KM, tj.200 eura, tako nekako.
hotela u istambulu imaš jako jeftinih i to u samom centru.
imaš već temu na forumu- Istanbul, pa si pogledaj malo.
ako već želiš ići preko agencije onda od jeftinijih odredišta u turskoj imaš alanyju, često je možeš upecati na last minute za siću.

sale_zg
24.11.2008., 17:10
pozdrav svima

lijepo molim malo pomoći oko putovanja na nešto jeftiniji način,nisam iskusan a planiram posjetit berlin pa bi se volio što bolje organizirat...
zanima me kako se može doći do neke jeftinije avionske karte i dali je moguće preko interneta rezervirat smještaj u nekom hostelu?
hvala

Lijana
24.11.2008., 17:26
Odes na cauchsurfing i tamo nadjes free smjestaj za cas.
Gledaj verifikovane clanove i clanove sa dosta prijatelja i positive Feedback.
Ako negdje oces brzo da nadjes smjestaj onda se uclani u grupu i nadju ti smjestaj za tili cas!

Auer
25.11.2008., 11:02
Imas dvije opcije ustede: na avionskoj karti, i na samim troskovima boravka...

Jeftine avionske kare mozes naci sa low-costkompanijama uglavnom za zemlje zapadne evrope, ali sve se to ponisti kad shvatis kolike su cijene smjestaja, hrane, muzeja i sl. Na kraci period je ovo ok, na duze od 7 dana tio vise nije jeftino.
Druga opcija su "jeftine" zemlje, gdje je najveca stavka u budzetu upravo avionska karta. Npr. Indija i sl. trazis povoljnu avionsku kartu, i to je sve sto ti treba. Smjestaj i plan puta rijesavas u hodu. Ostali troskovi za recimo boravak od 15 dana ce biti manji nego ukupna cijena karte.
Kljuc je u fleksibilnosti, ako nisi flexibilan/na zaboravi na jeftino putovanje.

nije_vazno
19.12.2008., 20:10
jel tko bio u zadnje vrijeme u češkoj,gdje je najbolje promijeniti eure i kune u krune? dali se u pragu primaju euri svugdje? :) unaprijed hvala na pomoci

massai
19.12.2008., 21:32
trebaš samo vidjeti temu:prag, ali evo kopiram ti svoj post.

danas se ja vratila iz praga...
sve je užasno skupo, cijene su kao i u beču...
pozornost obratiti na to kakvog vodiča imaš... naš vodič nas je vodio na najskuplja mjesta, ali mi nismo nasjeli na to... neki su plaćali ručak 20 do 30 eura, mi smo jeli svaki dan za manje od 10 eura.
paziti di mjenjaš novce, postoji jedna mjenjačnica gdje za 1 euro možeš dobiti 25 kruna, inače sve druge daju 19 ili 20 iako piše da je tečaj 25 (to je tečaj ako mijenjaš npr više od 500 eura). Ta najpovoljnija mjenjačnica se nalazi u Jungmanovoj ulici koja se nalazi istočno od National theatre, a južno do astronomskog sata. Ako ideš od astronomskog sata, uđeš u Jungmanovu, šećeš 50-100m i mjenjačnica se nalazi kao u nekom zatvorenom haustoru s LIJEVE strane.

imali smo opciju ići na ručak kod FLEKA (najpoznatija pivnica) za 18 eura, nisam išla, reklis u mi da nisam ništa propustila da je hrana katastrofa.

onaj disko na 5 katova, do 10 sati ulaz se naplaćuje 50 kruna, kasnije 140 mislim.... ali unutra su maturanti samo.... nema baš ljudi od 25 godina...

nama su rekli da se hotel nalazi u centru, kad ono, od centra do hotela ima 35 min tramvajem... kao to se kod njih još smatra centrom, moš mislit...

sve u svemu je bilo dobro, samo treba paziti na što trošiš novce....

eure će ti uglavnom svagdje primit, ali će ti svatko računati po drugom tečaju

kaduljica
02.01.2009., 15:54
zato ja A) nikad ne putujem preko agencije osim ako nužno nužno moram, a to je rijetko
B) ako putujem, onda putujem preko dvije ili tri za koje sam 10000% sigurna da su pouzdane

telmo
02.01.2009., 17:42
collegium nas je pokrao za 65 eura, sve smo morali platiti ako smo se htjeli maknuti iz hotela koji je bio u selendri. Gospodična Lejla koja je trebala biti vodič putovanja je rekla da ne radi u agenciji nego je vanjski suradnik te da se žalimo nekoj slovenki iz slovenskog collegiuma. Također je rekla da je njena dobra volja da nas vodi okolo po Veroni i izletima zato što ona radi u agenciji samo kao vanjski suradnik. U ponudi putovanja od collegiuma nema navedenih fakultativa i sve je uključeno u cijenu, a Dotična gospodična nam u busu uzima 19eur za npr. izlet u Grass u tvornicu parfema - na kojoj piše da je ulaz i vodič u tvornici besplatan. Također moramo doplatiti 15 eura da bi nas bus proveo po Cannesu i Nici iako se putovanje zove razgled Azurne obale.Gosp. koja je trebala biti vodič vrijeđa putnike prozivajući ih na mikrofon imenom i prezimenom i vrijeđajući se objašnjava da nas je očito pokrala agencija a ne ona. a ona je sve
novce dala vozačima koji dobivaju već plaćeno iz agencije. Od 65 eura ulaznice smo dobili za ulaz u Casino u Monacu- 10 eura košta, i za doček nove godine u Nica high clubu - 20 eura košta. Gdje je naših 35 eura? Također smo na doček ušli u 23.45 h jer nam ulaznice nisu bile valjane. Dotična u više navrata izgubi cijelu grupu u Cannesu gdje smo morali ići javnim prijevozom iako su vozači sjedili s plaćenim busom ispred hotela. St. tropez koji je naveden također u itinereru putovanja nismo vidjeli jer su se tzv.vodičica i vozači dogovorili da je to nepotrebno i ismijavali agenciju. Autobusni prijevoznik je NINOTOURS. Cijelo putovanje je proteklo u beskonačnim svađama vodičice sa putnicima. Da li se vi pitate kakva je to agencija koja šalje vodiča koji tvrdi da to nije, uzima sedative pred svim putnicima u busu iako ju upozoravaju da to ne radi, ne dolazi na vrijeme na dogovore, gubi grupu, dolazi na početak duuugog putovanj u
vidno rastresenom stanju i uzima novce i daje ih vozačima. Tko je tu koga pokrao ja ne znam, tko tu kome plaća, ja ne znam. Znam da sam platila putovanje od1150 kn koje je uključivalo u cijenu sve što sam još jednom trebala platiti a ulaznice nismo dobili jer ne postoje pošto su ulazi besplatni. Također mi nije jasno kako dotična gosp.Lejla može čitati plan i program prvi puta u busu, vrijeđati potnicu na mikrofon prozivajući ju po imenu i prezimenu jer je putnica 2.dan putovanja pitala da li je stigao naš vodič? Putnici govori na razglas da si popije večeras pa će biti opuštenija? Nakon toga ju pita da li joj treba pažnje? Putnica je bila zgrožena ponašanjem dotične tzv.vodičice, i samo ju je zanimalo što je platila 1150 kn kada je baš sve još jednom platila u busu?

hahahaha...oprosti,znam da je tebi ponajmanje do smijeha,ali mene je ovo nasmijalo:D:D
ne znam što bi ja napravio da sam bio u tom busu,al poznavajući sebe vjerovatno bi je toliko izvrijeđao da joj nebi palo na pamet da uzme ijedan jedini euro

beare
03.01.2009., 14:56
oprosti ali ovo moram reci - KAD STE GLUPI - ja već 2 godine upozoravam preko ovog foruma kako je riječ o prevarantima teške kategorije....nakon što sam s njima išao u Budimpeštu nikad više! Radije bi s Algom ako ništa drugo nebi morao za reklamacije zvati Ljubljanu :)

vall
04.02.2009., 23:04
kak sigurno ima više ovakvih kao ja, da financije nisu bajne, al putovali bi, preporučite neke jeftine načine putovanja, destinacije, trikove :)
ja recimo znam da su hosteli i kampovi većinom jeftiniji od hotela, da je jeftinije kupit tjednu kartu za prijevoz, muzeje i sl. od dnevne, ali čini mi se da uvijek dobro dođe još koji savjet kako što jeftinije obići neka mjesta i koja su mjesta zanimljiva a povoljna.

nisam znala kak nazvati temu, nađe li mod smislenije ime, predlažem da ga izmjeni :)

nukac
05.02.2009., 06:23
Imali smo već tu temu, prije kakvih mjesec-dva-tri, pa malo pogledaj za unazad. :top:

alabrale
05.02.2009., 10:05
evo ja gledak kretu i rodos....

dvokrevetna soba s doruckom 150 - 180 eura 7 dana... stvarno bagatela....

problem je malo put izvan sezone...

ili ko kakav pick za put...

Renata
05.02.2009., 13:58
ja sam našla New York za 8000 kuansve zajedno sa avionskim taksama i pristojbama.
po onome što nude agencije to je cc. 3000 kuna jeftnije!

naravno, sama bih si rezervirala i avion i hotel, a vodič mislim da nije potreban je NY ima toliko simetrične ulice da se lako snaći!

neno1966
05.02.2009., 14:26
evo ja gledak kretu i rodos....

dvokrevetna soba s doruckom 150 - 180 eura 7 dana... stvarno bagatela....

problem je malo put izvan sezone...

ili ko kakav pick za put...
Za mene to nije bagatela jer će put koštati barem još toliko...

Bagatela je 300 eura po osobi u Turskoj sa letom, hotel 4 zvjezdice, all inclusive...:mig:

KILLERDOG
06.02.2009., 09:12
puno mi se čini to za new york karta
ja sam uzeo za 3800 povratnu s takama iz zg
samo karta ili i smještaj?

massai
06.02.2009., 18:39
puno mi se čini to za new york karta
ja sam uzeo za 3800 povratnu s takama iz zg
samo karta ili i smještaj?

možeš li reći s kojim kompanijom si letio? to mi se čini jako jeftino, pogotovo jer je let iz zagreba...

micicici
06.02.2009., 19:15
Za mene to nije bagatela jer će put koštati barem još toliko...

Bagatela je 300 eura po osobi u Turskoj sa letom, hotel 4 zvjezdice, all inclusive...:mig:

izvini,gde si to nasao...ja bas razmisljam o Istanbulu ovih dana?!

neno1966
06.02.2009., 19:35
izvini,gde si to nasao...ja bas razmisljam o Istanbulu ovih dana?!
Nema Istanbul nego Side- Antalya.

http://www.gulet.at/

Ja sam se prije 20-ak dana vratio od tamo i opet me svrbi da odem...:)

alabrale
07.02.2009., 09:41
ovo je bilo 150 eura za dvoje - dvokrevetna soba apartman s doruckom....

nemozes usporediti grcku i kretu...

takoder sam otrija nesto vrlo zanimljivo i jeftino....

Malta - 7 dana studio apartman - 120 eura

let iz Barija za maltu low coast povratna 15 eura ...

inace linija Bari - Dubrovnik ....

smokvica@2222
07.02.2009., 09:54
Ako ste mladi 18-25 godina mislim... najpovoljnija putovanja su preko ferijalnog saveza, tamo pogledaš što se nudi i ideš!!!! Spavaš u hostelima, imaš plaćen doručak, ako ne želiš biti u skupini možeš se odvojiti. Ja sam zadovoljna i već razmišljam kamo na ljeto!!!!

el_mariachi
11.02.2009., 07:47
ja sam našla New York za 8000 kuansve zajedno sa avionskim taksama i pristojbama.
po onome što nude agencije to je cc. 3000 kuna jeftnije!

naravno, sama bih si rezervirala i avion i hotel, a vodič mislim da nije potreban je NY ima toliko simetrične ulice da se lako snaći!
nisam bas 100% siguran jel se ovdje radilo samo o avio karti ...ako jest onda:eek::eek:
Nasao sam za 530 eura samo za 2 min..povratna naravno sa taxama... znaci moze se naci i jeftinije..zg-ny

edit:
smokvice imas i jeftinije... nista se ne placa za spavanje i hranu... :zubo:

smokvica@2222
11.02.2009., 19:20
KAko ?? Preko koga?? Pa oni su dosta povoljni s obzirom koliko se daleko ide i tamo bude,ali ako ima nešto povoljnije voljela bi znati

KILLERDOG
11.02.2009., 20:31
našao sam na aviokarte.hr

ide se sad u 3 mjesecu, s Lufthansom

edit pogledao sam sad je 4.446 kn s svime
polazak 12 povratak 19 ;)

el_mariachi
11.02.2009., 23:03
KAko ?? Preko koga?? Pa oni su dosta povoljni s obzirom koliko se daleko ide i tamo bude,ali ako ima nešto povoljnije voljela bi znati
:eek:
http://reisen.guenstiger.de
24.02 do 02.03 povratna kosta 525 eura...
kombiniraj dalje mozda nadjes jeftinije
agencije..pih.. krvopije

QWERTAS
16.02.2009., 11:48
zna neko kak mi je najjeftinije do Barcelone u 5.mj.?
koji grad(Trst/Graz/?)/avioprijevoznik?

hvala

suncana75
16.02.2009., 12:30
zna neko kak mi je najjeftinije do Barcelone u 5.mj.?
koji grad(Trst/Graz/?)/avioprijevoznik?

hvala

Jos danas ti ima Ryan akciju besplatnih karata pa pogledaj malo datume. Leti ti Treviso-Girona. Ako ti nije daleko Trst, jos sat i pol pa si u Trevisu. Ako dobijes free kartu stvarno se isplati.

roninLS
16.02.2009., 12:37
Ja imam jedno pitanje ako mi neko može pomoći bio bi zahvalan! Radi liječenja bi trebao putovati u Rim oko 6 puta godišnje, znači svaka dva mjeseca i sada tražim kako bi mi najlakše bilo i najjeftinije prebacivati se do tamo! Najbolje bi bilo avionom, jer me trajekt iscrpi! Dubrovnik i Split mi nisu daleko, mogao bi letjeti ali samo ako mi se uklopi u financije jer sam čuo da su karte jako skupe!
hvala

QWERTAS
16.02.2009., 14:10
Jos danas ti ima Ryan akciju besplatnih karata pa pogledaj malo datume. Leti ti Treviso-Girona. Ako ti nije daleko Trst, jos sat i pol pa si u Trevisu. Ako dobijes free kartu stvarno se isplati.

završava akcija 30.4.:(

nukac
16.02.2009., 17:54
Pogledaj Vueling i CLickair, idu iz Venecije, ali iz MArca Pola, i voze do Barcelone. Tak ušparaš skoro 40 EUR za autobusne karte (mislim da je Venecija-treviso i Girona-Barcelona po 10 EUR po smjeru).

KILLERDOG
16.02.2009., 18:11
a iz zg do venecije možeš jeftino vlakom ;)
imaš nekakvu ponudu hž mislim da je 200kn karta

suncana75
17.02.2009., 08:48
završava akcija 30.4.:(

Pogledaj trenutnu akciju na www.myair.com. Oni lete sa Marca Pola na glavni aerodrom u Barceloni. Malo su skuplji od Ryan-a, ali se nadje povoljnih karata.

lonicera
15.05.2009., 10:25
Zanima me da li je moguće na jednom mjestu malo raspraviti o ovoj temi.

Naime, volim putovati i svake godine planiram barem jedno - dva putovanja, čisto turistički, razgledavanje, suveniri, klopa i to...

No, malo me ograničava budžet, i voljela bih proći što jeftinije, a da istovremeno bude zanimljiva destinacija, pa molim vas svjetske putnike da me malo posavjetujete o destinacijama koje su u pravilu jeftinije od Hrvatske ili tu negdje...

recimo, lani sam bila u Portugalu, za koji se može reći da je jeftiniji od nas, a isto tako u Londonu koji ne bih preporučila nikada (po pitanju cijena).

dakle, obzirom na prosječni smještaj, cijenu puta, troškove hrane i zabave, koje mi možete jeftine destinacije preporučiti?

nukac
15.05.2009., 12:45
No, malo me ograničava budžet, i voljela bih proći što jeftinije, a da istovremeno bude zanimljiva destinacija, pa molim vas svjetske putnike da me malo posavjetujete o destinacijama koje su u pravilu jeftinije od Hrvatske ili tu negdje...

recimo, lani sam bila u Portugalu, za koji se može reći da je jeftiniji od nas, a isto tako u Londonu koji ne bih preporučila nikada (po pitanju cijena).

dakle, obzirom na prosječni smještaj, cijenu puta, troškove hrane i zabave, koje mi možete jeftine destinacije preporučiti?

Viš ja se ne bi složio da je London preskupi... Skuplje je nego kod nas, ali se da jaako jeftino proći, pogotovo ako sve dobro isplaniraš. Dosta muzeja je besplatnih, a i da se naći i jeftinih hotela i jeftine hrane.

A od destinacija za preporučit, tih jeftinijih destinacija, a opet zanimljivih - Španjolska (iz Venecije ili DU), Škotska (Zadar), Irska (Zadar), Njemačka -Berlin, Koeln, Tunis, Turska, Ukrajina..

djizus1
15.05.2009., 16:45
nukac, možeš preporučit neki jeftin hotel/hostel u Londonu

lonicera
16.05.2009., 09:36
kad sam postavila ovo pitanje gore nisam konkretno mislila na cijenu prijevoza do neke destinacije. danas uz ovolike low cost kompanije i malo fleksibilnosti stvarno se može svuda doći za male pare.

više me zanima cijena na odredištu, odnosno gdje su troškovi manji nego kod nas.. recimo da piva nije kao u londonu 35 kuna nego 5, i sl...

dakle, gdje treba ići da ti je dosta 100 eura za tjedan dana :) ?

suncana75
16.05.2009., 11:17
kad sam postavila ovo pitanje gore nisam konkretno mislila na cijenu prijevoza do neke destinacije. danas uz ovolike low cost kompanije i malo fleksibilnosti stvarno se može svuda doći za male pare.

više me zanima cijena na odredištu, odnosno gdje su troškovi manji nego kod nas.. recimo da piva nije kao u londonu 35 kuna nego 5, i sl...

Turska obala, Malta, Grcka.....jos uvijek daleko jeftinije nego kod nas.

beliver
17.05.2009., 00:16
Lijep pozdrav.

Bio bih jako zahvalan ako bi neko dao par savjeta u vezi Turske, konkretno Antalije, kako naći najjeftiniji smještaj za all included, recimo.
Vidim da je par postova unazad neko pisao o Antalyi za 300EUR sa letom, što je super povoljno, pa me zanimaju kako najbolje pronaći takve i slične aranžmane.
Imam solidnog iskustva u putovanjima, pogotovo u onim gdje treba biti flexibilan, tako da mi nisu problem neki "uslovi" koji vode do željenog cilja. :)

Zahvaljujem unaprijed.

capee1
17.05.2009., 02:16
odklop.com, samo su ti polasci iz austrije, slovenije i/ili njemacke...cijene za Antalyu znaju stvarno bit smijesne, pa pogledaj sto se nudi...

neno1966
17.05.2009., 12:21
ima i ovdje: http://www.gulet.at/page.cfm?vpath=index

beliver
17.05.2009., 20:09
Zahvaljujem lijepo, nadam se da ću nešto pronaći.

Jedini problem bi mogao biti što putujem iz Sarajeva, recimo ne bi mi problem bio da je iz ZG-a let, jer mogu do tamo lagano doći, ali za Slo ili Aust već treba viza, pa je to komplikacija za koju sam ja najmanje kriv.
Fuj.

nukac
17.05.2009., 22:24

Kaj ja znam, ja u Londonu sam pio najskuplju pivu za negdi 3 funte, bilo je čak i za 1.50 funti. A u zadnje vrijeme sam se ionak prebacil na cider, bolji mi je od pive.

A neskupa destinacija, a za pogrijati stare kosti kad je kod nas zima su definitivno Kanarski otoci. Tam se zna naći jako jeftini smještaj (ja platio za prvi maj bungalov za 2 osobe za 7 dana 175 EUR i to ukupno a ne po osobi). Jedini problem je avionska karta do tam, koja je 200 i više EUR. A temperature oko prvog maja su oko 30-tak C.
A Madeira isto nije loš izbor. Od tih toplih destinacija, i Zelenortski otoci su super.
Onda Bugarska i Rumunjska, tam je isto jeftino.

neno1966
18.05.2009., 07:15
Kada sam išao prvi put u Tursku uzeo sam nočenje sa doručkom i mislio sam ma to je ok, pojedeš vani neki kebab itd. i možeš jeftino proći...:mad:
Malo morgen, uspio sam za 2 sata potrošiti 50 eura za večeru i par pića...:bonk:
Odsada ni u ludilu ne bi išao u destinacije poput Turske ili Tunisa bez all inclusive aranžmana.

dove_dv
18.05.2009., 10:54
Kada sam išao prvi put u Tursku uzeo sam nočenje sa doručkom i mislio sam ma to je ok, pojedeš vani neki kebab itd. i možeš jeftino proći...:mad:
Malo morgen, uspio sam za 2 sata potrošiti 50 eura za večeru i par pića...:bonk:
Odsada ni u ludilu ne bi išao u destinacije poput Turske ili Tunisa bez all inclusive aranžmana.

E da si pojeo samo kebab kao sto si planirao prosao bi jeftinije :D

mladi_luk
14.06.2009., 02:51
Ispričavam se ako sam fulala pdf.

Evo, kao što naslov teme kaže, imam silnu želju ovo ljeto putovati po Europi, mjesec dana recimo, a da ne potrošim previše para jer nemam previše para :D
Zapravo ovim putem tražim ljude poput mene koji bi mi se pridružili u tom pothvatu jer ne mogu to ipak sama, a vjerujem da ima puno ljudi koji tako nešto žele, a nemaju ekipu za taj pothvat.

Isto tako molim bilo koga tko ima kakav savjet ili nešto što želi reći na ovu temu neka piše :mig:

quaint
14.06.2009., 07:37
hej, to je i moja želja, točno to, krenuo bi oko 1.7.ili 10.ovisi o ljudima koje znam ali ovo kao što ti misliš mislim solo pa ne znam..sve u svemu podrška..mislim uzeti šator, 75 L backpack,para sića neka..ali nije to to kad su te hipiji hranili i drogirali putem.. hehe,uživaj!! :mig:

JPK
14.06.2009., 07:59
Ja bih radije išao sam nego s ljudima koje baš dobro ne poznajem, jer na duljim putovanjima uvijek dođe do neslaganja oko toga gdje ćete ići i koliko ćete dugo tamo biti, pogotovo ako imate različite interese.

Osim toga, putovati po Europi jeftino je jednostavno, kupiš Inter Rail kartu i onda spavaš po hostelima i jedeš u fast food ustanovama ili supermarketu. Ako planiraš jednu zemlju, onda uzmeš Inter Rail samo za nju, a do tamo avionom. Mislim da daju 50% popusta za kartu za vlak do odredišne zemlje, ali ja sam obično išao avionom ako je zemlja udaljenija, da mi put ne započne dvodnevnim sjedenjem u vlaku. Nije dobro za živce :D

alter ego blagajnice
14.06.2009., 09:13
Ispričaj nešto više o iskustvima s Inter Railom.
Gdje si putovao i tomu slično?

JPK
14.06.2009., 09:24
Ispričaj nešto više o iskustvima s Inter Railom.
Gdje si putovao i tomu slično?

Iskustva su vrlo dobra :ne zna:

Doplaćuju se samo rezervacije, noćni vlakovi(ne svi), te ICE u Njemačkoj, TGV i Thalys u Francuskoj i AVE u Španjolskoj. U Švicarskoj se čak ni ICE dodatno ne plaća. A i isplati se dati nešto sitno eura više za TGV i ostale brze vlakove, jer dođeš od npr. centra Amsterdama do centra Pariza za 4 sata, vjerojatno brže nego avionom.

Putovao sam Portugalom, Španjolskom, Francuskom, Beneluksom, Švicarskom, Njemačkom, Austrijom, kontinentalnom Europom uglavnom :ne zna:

xfairguy
14.06.2009., 09:52
A koliki ti je buđet i koliko dana planiraš?

Noćenje u hostelu je oko 20 eura (neki prosjek), za petnestak dana to je 300 eura.
Interrail, nemam pojma koliko košta ali neka je 200 eura.
Treba pojesti nešto i popiti svaki dan, bar 15 eura, 225 eura.
Na ostalo (muzeji,atrakcije,prijevoz po gradu,suveniri) neka potrošiš minimalno 10 eura dnevno: 150 eura.

Eto prešli smo 925 eura za 15 dana, vjeruj mi isplati se svakog eura, samo je problem ako ih nemaš.

mya_7920
14.06.2009., 09:58
Novce za suvenire i muzeje bi trebao prilično povećati :o Nije gušt ako negdje odeš i na kraju ništa ne vidiš.

Što se noćenja tiče, tko ima vremena planirati može pronaći ljude kod kojih će prespavati preko Hospitalityja.

xfairguy
14.06.2009., 10:16
Novce za suvenire i muzeje bi trebao prilično povećati :o Nije gušt ako negdje odeš i na kraju ništa ne vidiš.

Što se noćenja tiče, tko ima vremena planirati može pronaći ljude kod kojih će prespavati preko Hospitalityja.

Nisam probao Hospitality ali i to je dobra opcija.
Mislim da ima i veliku prednost što se tako mogu upoznati i ljudi a ne samo grad, meni je nekako bad to koristiti jer nisam u mogućnosti uzvratiti.

superpera
16.06.2009., 23:20
interejli,hosteli...ala ste se vi deco razmazili,za to vam sve treba masa para a vi bi da putujete s malo para:p..
slusaj mala nadji neku drugaricu il jos bolje nekog tipa i podji autostopom
ionako vecina stane kad vide da je jedan saputnik zensko
uzmi neki jeftin sator i postavi ga u neku sumu tamo gde dodjes i to nek ti bude baza..maskiraj ga malo..a ruksake skloni na drugo mesto i zamaskiraj
ja sam tako kampovo na crno oko mesec dana u sumama oko Berlina..oko po sata do centra
ako palis vatru posle je ugasi tako da se nedimi jel pederi koji setaju djukele po sumama zovu murju koja dolazi i uzima pare od tebe ko kaznu sto se meni desilo
ako se desi da te oteraju jednostavno promeni teritoriju
ako budes u skripcu za klopu mozes malo krasti po supermarketima,naravno provali prethodno gde su kamere
pre toga nemoj da imas previse para kod sebe da ti nebi naplatili kaznu....do des dvaes eura marisanja nista ti nemogu
ako znas svirati neki instrument il crtati nesto mozes tako zaraditi neku kintu u raznoraznim gradovima
kupati se mozes u hostelima praveci se da si gost il ko fol citas informacije pa jednostavno odes u kupatilo...il da platis na zel stanici
ima tu jos dosta fora al neverujem da te bas nesto interesuje posto verujem da ces ionako ici u reziji s vise para i naterati sebe da misli kako je to malo para:rolleyes:

JPK
16.06.2009., 23:39
ako budes u skripcu za klopu mozes malo krasti po supermarketima,naravno provali prethodno gde su kamere

:rofl:

Da, ništa ti ne mogu osim protjerati iz zemlje i u putovnicu ti upisati zabranu ulaska u EU na par godina. Što Austrijanci i rade za krađe po dućanima, a nekako sumnjam da su Nijemci drukčiji.

superpera
17.06.2009., 00:06
neznam za austriju al znam za nemacku i par ostalih zemalja..a to je da za tako malu sicu ni murju nezovu..a za proterivanje vala treba nesto vece raditi...pa i da krades kola i obijas gajbe neces biti proteran vec ces dobiti djabe smestaj na par meseci a usput i kurs jezika
ne proteruju se ljudi tek tako iz zemlje za neku sicu

superpera
17.06.2009., 00:10
a i sta vam fali malo avantura dozivljaja i to...em stedite em imate i dozivljaje..pa de to ima

xfairguy
17.06.2009., 07:27
interejli,hosteli...ala ste se vi deco razmazili,za to vam sve treba masa para a vi bi da putujete s malo para:p..
uzmi neki jeftin sator i postavi ga u neku sumu tamo gde dodjes i to nek ti bude baza..maskiraj ga malo..a ruksake skloni na drugo mesto i zamaskiraj
ja sam tako kampovo na crno oko mesec dana u sumama oko Berlina..oko po sata do centra
ako palis vatru posle je ugasi tako da se nedimi jel pederi koji setaju djukele po sumama zovu murju koja dolazi i uzima pare od tebe ko kaznu sto se meni desilo
pre toga nemoj da imas previse para kod sebe da ti nebi naplatili kaznu....do des dvaes eura marisanja nista ti nemogu
ako znas svirati neki instrument il crtati nesto mozes tako zaraditi neku kintu u raznoraznim gradovima
kupati se mozes u hostelima praveci se da si gost il ko fol citas informacije pa jednostavno odes u kupatilo...il da platis na zel stanici
ima tu jos dosta fora al neverujem da te bas nesto interesuje posto verujem da ces ionako ici u reziji s vise para i naterati sebe da misli kako je to malo para:rolleyes:

Ovo su savjeti za beskučnike sklone kriminalu, a ne za normalne ljude.

JPK
17.06.2009., 07:51
neznam za austriju al znam za nemacku i par ostalih zemalja..a to je da za tako malu sicu ni murju nezovu..a za proterivanje vala treba nesto vece raditi...pa i da krades kola i obijas gajbe neces biti proteran vec ces dobiti djabe smestaj na par meseci a usput i kurs jezika
ne proteruju se ljudi tek tako iz zemlje za neku sicu

:rofl:

Protjeran možeš biti za bilo što, ovisi o sucu. Za krađu auta i provale ćeš sigurno dobiti zabranu ulaska u zemlju nakon što te puste iz zatvora. Vozio sam se par puta iz Münchena u istom vagonu s tvojim kolegama, dali su im nakon zatvora čak i pratnju natrag :D

superpera
17.06.2009., 12:21
nebavim se kriminalom niti klosarenjem..mada imam par dobrih prijatelja iz te branse u cijem slucaju nema kojekakvih proterivanja..tako da si sedeo verovatno s nekim jajarama:D
no nisam ni hteo tu o tome da diskutujem vec kako da se putuje sa sto manje para
posto nove generacije ni nemaju pojma kako da se putuje sa sto manje para jel su postale pretezno zavisne od tehnike ,planiranja,straha od nepoznate okoline,straha od nekih pravila koje jos vise uvelicavaju
u cemu je fora uzeti hostel,voznu kartu,autobusku kartu po snizenju...sve te cene ma kako snizene bile odvlace masu ljudi od putovanja
kad nisam imo para oso sam stopom u evropu,kampovo po raznoraznim sumama i tako sretao i druge ljude iz raznoraznih zemalja koji su to isto radili
kad mi je trebala neka kinta malo sam crto nesto u gradu,kad nije bilo dovoljno para onda sam mazno nesto iz nekog supermarketa,kad mi se kupalo jednostavno sam uso negde i okupo se,kad mi se islo u neke turisticke atrakcije iskoriscavo sam pravu priliku da udjem neprimecen..a kad me primete onda platim
ne ponasam se nepristojno niti bahato jednostavno pokusavam da iskoristim situaciju
svakako netreba ni preterivati..vec nekako kombinovati
recimo u Svedskoj je i legalno staviti sator bilo gde ako nije blizu kuce....i zasto bi onda isli u kamping gde kad izadjete odma se spotaknete o neku decurliju kad mozete nesmetano uzivati u prirodi s satorom negde pored nekog jezera
dok recimo u Danskoj ce vas neko posle dan dva oterati...pa sta i da vas otera bar ste uzivali u satoru pored mora i nema potrebe da se stidite kad neko dodje da vas otera..i mene su terali masu puta uglavnom na prijateljski nacina i ja sam normalno promenio mesto
na danskom ostrvi Bornholm sam iznajmio bicikl i tako iso nedelju ipo oko ostrva i kampovo po plazama na crno i super mi je bilo a ni osetio da sam se nesto istrosio
tako da ima i nesto drugo od hostela i jeftinijih voznih karti za omogucavanje jeftinog putovanja po evropi nasta sam hteo i da ukazem
danas kad idem po evropi idem uglavnom transporterom u kojem mogu po potrebi fino spavati,staviti bicikl,nesto skuvati i ne guzvati se po vozovima il busevima s nekom balavurdijom posto sad i imam bolji standard a ako ga nebudem vise imao sigurno me nece odvuci od toga da odem gde budem hteo
nego aj jel ima jos neko kojekakvih informacija za snalazenje s sto manje para da i ja nesto naucim:mig:

mya_7920
17.06.2009., 16:37
Nisam probao Hospitality ali i to je dobra opcija.
Mislim da ima i veliku prednost što se tako mogu upoznati i ljudi a ne samo grad, meni je nekako bad to koristiti jer nisam u mogućnosti uzvratiti.

Nitko te ne traži da uzvratiš. Možda jednog dana, kad budeš mogao. :) Ako ništa drugo, možeš uvijek zamoliti nekoga da te samo provede po gradu, preporuči npr. restoran za ručak i slično.

Super stvar. :top:

arubi
24.06.2009., 19:12
Ispričavam se ako sam fulala pdf.

Evo, kao što naslov teme kaže, imam silnu želju ovo ljeto putovati po Europi, mjesec dana recimo, a da ne potrošim previše para jer nemam previše para :D
Zapravo ovim putem tražim ljude poput mene koji bi mi se pridružili u tom pothvatu jer ne mogu to ipak sama, a vjerujem da ima puno ljudi koji tako nešto žele, a nemaju ekipu za taj pothvat.

Isto tako molim bilo koga tko ima kakav savjet ili nešto što želi reći na ovu temu neka piše :mig:

huh, možda si se ipak malo prekasno sjetila za planiranje ljetnog putovanja koje treba početi za mj, dva:D
npr, nas 15 kreće 20.7. a put smo počeli planirati i sve rezervirati još u veljači...:ne zna:

Perdita_Durango
26.06.2009., 00:59
oprostite na upadu, htjela bih samo nešto pitati da ne otvaram novu temu.... jer ih ima već dosta o argentini
ima li na forumu ljudi koji žive u argentinu? (ili bi htjeli/planiraju)

EDIT: zapravo, možda bolje da sam pitala na dijaspori, zaboravih skroz na taj pdf

GothicA
02.07.2009., 21:18
Ljudi, trebam savjet. Potrebna mi je neka jeftinija opcija za vlakove na relaciji Belgija- Njemačka i obrnuto. Imate li kakvu ideju? Čula sam svašta..da neki putuju s iksicom, ferijalni savez, Euro 26...kaj od toga je točno?

pozdrav svima

lijepo molim malo pomoći oko putovanja na nešto jeftiniji način,nisam iskusan a planiram posjetit berlin pa bi se volio što bolje organizirat...
zanima me kako se može doći do neke jeftinije avionske karte i dali je moguće preko interneta rezervirat smještaj u nekom hostelu?
hvala

Imaš dobar Boutique Hostel u Berlinu inače. Cijena dobra, švedski stol za doručak. Kupaona, dva wc-a. Ljubazni ljudi.. Germanwings za karte.

webjinx
04.07.2009., 02:08
superperi svaka čast... za neke od njegovih metoda nažalost nemam muda a i predrag mi komod. a autostop pak je super stvar dok je bar jedan u ekipi(ci) muško.

evo jedna ideja za kraća putovanja, nosite hranu sa sobom. recimo za tjedan dana kilo očišćenog kikirikija i sličnih suhih stvari, nešto jabuka/mandarina i koje pecivo. jeftiniji hosteli nemaju doručak pa si ovako kompenzirate, usput štedite i na vremenu, a također može stajati i za večeru i međuobroke... tako se strpim do ručka koji mi obično bude neko lokalno jelo.
ručati se uvijek najjeftinije može u fast foodovima, mcdonalds je posvuda, dušu dao po tom pogledu za svakoga tko može na takvoj hrani izdurati par dana.
e da nađe se u supermarketima spakiranih gotovih jela u frižiderima, tipa razne hladne "salate" (od kojih 800 kcal po pakiranju), u Tescou u londonu se toga nađe za po Ł1.99... plastično pakiranje, žličica uključena, ponjupate na nekoj klupici.
i pametno je imati bocu sa sobom i redovito ju puniti, jer mic po mic lova ode na usputne sokove, a i ružno je trpjet žeđ.

ni na čemu drugome se ni ne može uštedjeti, ili se varam? prijevoz, smještaj, hrana i sadržaji na licu mjesta... drastični i hrabri uvijek mogu pribjeći autostopu, spavanju i kupanju na kolodvorima i nošenju nešto hrane sa sobom...

White17kid
02.07.2010., 14:01
Ja i cura planiramo putovanje pred kraj ljeta i trebao bi pomoc , ako ima neka dobra dusa da malo savjetuje kako i sto samo okvirno da mogu vec lagano pocet organizirat sve. Inace iz splita smo i zamislili smo da bi isli za spanjolsku, zelimo sami organizirati da imamo svoju slobodu tako da neka agencija ne dolazi u obzir da tamo moram ic di oni kazu i razgledavat sta oni recu... Ako ima netko "iskusan" u tome (evo moj msn: El_picin@hotmail.com ili mail whiterose.little@gmail.com) i ima malo vremena da bar odgovori na neka osnovna pitanja od cega bi morao poceti organizirat itd. pa da se javi ako ima slobodnog vremena da me okvirno uputi u sve to. Citam dosta po netu kako bi trebalo ic to, al nemoze se usporedit s nekim ko je vec sve to probao, tako da bi mi bilo od velike pomoci ako ima neka dobra dusa da se javi i pomogne malo. Hvala unaprijed

C.C.C.P.agent001
02.07.2010., 20:11
superpera je zakon, uvijek se :rofl: kad čitam njegove postove.... nego, čovjek je u pravu, pa čitam tu teme, ove one, pa svi bi u hotele, restorane, i onda za tjedan dana potroše soma €.... pa ljudi moji, odite u neki trg. centar, kupite pile, u park i klopaj... još si uzmeš priloga, cuge i diš bolje.... i dnevno ne potrošiš 50kn za doručak i ručak... a možeš i uletit u neki hostel i tamo pojest kao i otuširat se, ako ne pregledavaju...

deda87
02.07.2010., 21:15
dali je netko od vas putovao u januaru....ja jedino tada imam godisnji pa bi zeljela organizirat low cost putovanje za mene i decka...imate kakve preporuke,di da pocnem trazit.....PLIZZZZZZ:mig:

bubbly
03.07.2010., 12:57
dali je netko od vas putovao u januaru....ja jedino tada imam godisnji pa bi zeljela organizirat low cost putovanje za mene i decka...imate kakve preporuke,di da pocnem trazit.....PLIZZZZZZ:mig:
Kakve veze ima jel januar ili neki drugi mjesec? Putovanje je uvijek putovanje, osim što su u 1.mjesecu avionske karte kod low cost kompanija dosta povoljnije...
Teško je reći di da počneš tražit kad nisi rekla ni otprilike šta te zanima ni od kud si. Odi za početak na stranicu od ryanaira ili wizzaira pa vidi jel te zanima šta od njihove ponude destinacija...

deda87
04.07.2010., 14:28
Kakve veze ima jel januar ili neki drugi mjesec? Putovanje je uvijek putovanje, osim što su u 1.mjesecu avionske karte kod low cost kompanija dosta povoljnije...
Teško je reći di da počneš tražit kad nisi rekla ni otprilike šta te zanima ni od kud si. Odi za početak na stranicu od ryanaira ili wizzaira pa vidi jel te zanima šta od njihove ponude destinacija...

..pa zato jer jedino tad imam godisnji...napisala sam u prijasnjoj poruci...iz istre sam a zanimaju me recimo indija,neki topliji krajevi, dublin,pariz,nemam odredjeno,....

nukac
04.07.2010., 19:25
Pa, onda mjesec - dva prije puta ggledaj na www.odklop.com, last minute ponude raznih Njemačkih agencija. Polasci su iz Njemačke ili Austrije, ionako teško naći iz HR.

wob
05.07.2010., 00:55
Evo moj plan puta kojeg bi izabrao da imam godisnji od 20-tak dana. Jeftino i povoljno.

Vezao bi ryanair sa nekolo europskih metropola koje bi zelio vidjet. Karte bi kupio on line .

Recimo Polazak iz Zadra za Bari.

Bari - Malta ( 3 nocenja )
Malta - barcelona ( 4 nocenja )
Barcelona - Porto ( 2-3 nocenja )
Porto - Dublin ( 3 nocenja )
Dublin - London ( 3 nocenja )
London - Zadar !

Sve karte su oko 23 eura.. ispadne te rosak putovanja oko 150 eura sa svim taksama. Nasao bi jeftine hostele , da ne prelazi 30 eura nocenje. znaci cca 400 eura bi dao za smijestaj. Hrana i sve ostalo.. to bi procjenio koliko mi treba .

Toma Sawyer
05.07.2010., 07:54
U praksi je to 99% neizvedivo.

wob
05.07.2010., 11:44
Zasto misliš ?

Pa frend i cura su mi jednu takvu slicnu turu sad skrojili.. samo ne ide u ove moje gradove nego veže Edinburg i Stochkolm..

nasmijanonebo
05.07.2010., 11:53
toma s. ima pravo..rijetko se poklopi da su sve te rute istovremeno i jeftine.

dove_dv
05.07.2010., 11:59
Izvedivo je ako si dovoljno fleksibilan datumom, gradovima koje zelis posjetiti i redoslijedom kojim ih zelis posjecivati :)

neno1966
05.07.2010., 14:22
Evo moj plan puta kojeg bi izabrao da imam godisnji od 20-tak dana. Jeftino i povoljno.

Vezao bi ryanair sa nekolo europskih metropola koje bi zelio vidjet. Karte bi kupio on line .

Recimo Polazak iz Zadra za Bari.

Bari - Malta ( 3 nocenja )
Malta - barcelona ( 4 nocenja )
Barcelona - Porto ( 2-3 nocenja )
Porto - Dublin ( 3 nocenja )
Dublin - London ( 3 nocenja )
London - Zadar !

Sve karte su oko 23 eura.. ispadne te rosak putovanja oko 150 eura sa svim taksama. Nasao bi jeftine hostele , da ne prelazi 30 eura nocenje. znaci cca 400 eura bi dao za smijestaj. Hrana i sve ostalo.. to bi procjenio koliko mi treba .
Dali si računao i na troškove prijevoza od/do aerodroma? To nije jeftino.

btw. i ja u budućnosti planiram nešto slično...

Boreia Proasteia
05.07.2010., 15:33
Je izvedivo je, samo trebaju lova i vrijeme. Ja sam vrtio razne kombinacije baš slične tome da prođem što više gradova. Na kraju sam uspio spojiti jeftino max. tri grada. Za 20 dana putovanja potreban je bar jedan dodatni kofer do 20kg, a to su novi troškovi, na svaki let skoro +10eur...pa onda kako su rekli iznad, prijevoz sa aerodroma(dobro negdje je jeftino(London), negdje nije(Stockholm, Bruxelles))...ispalo bi to puno više od 150eur. Rekao bih 250-300eur sa prijevozima sa i do aerodroma + na to smještaj i plus lova za potrošnju(hrana, cuga, javni prijevoz, suveniri etc.)...ma uglavnom treba gro love...a za tu lovu radije Venecija-Pariz-Havana, jedan sasvim drugi svijet...

Ovo što trenutno ima AirBerlin je odlična ponuda, 5 gradova za 200eur(prtljagu ne trebate dodatno plaćati, jer je osnovno do 20kg(što je čisto dovoljno)), a lete već iz Graza ili Venecije do kojih se može jeftino.

Ja sam na kraju odustao od megalomanije i pokušaja obilaska što više gradova, pa sam kupio kartu Zagreb-Berlin(50eur), Berlin-Zurich(30eur), Zurich-Zagreb(još tražim)...s tim da smještaj u Berlinu ovisno da li 4 ili 6 dana plaćam 70eur ili 100eur...za to još razmišljam...uglavnom sa prijevozima i smještajem do negdje 250eur

I to je po meni jeftino obzirom na povezanost Zagreba.

Baš sam neki dan, mislim da je Tui agencija, vidio ponudu London 4 dana avion i smještaj 3500kn...jeftino, ha

nasmijanonebo
05.07.2010., 16:12
ova akcija airberline je odlicna, ali samo za one do 27 godina:mad:..
sto toga nije bilo prije kad sam ja studiralatada nije bilo nikakvih popusta, cak se i pokaz po zg placao:rofl:

KILLERDOG
05.07.2010., 16:49
ova akcija airberline je odlicna, ali samo za one do 27 godina:mad:..
sto toga nije bilo prije kad sam ja studiralatada nije bilo nikakvih popusta, cak se i pokaz po zg placao:rofl:

slažem se, mrzim diskriminaciju po godinama :)
plačao sam i kroz srednju školu i kroz faks,a sad sve besplatno :(

k tome i Interrail mi je skuplji jer sam prestar (đubrad,kao da znaju da ćeš u tim godina zarađivati već :) )

najgore što je tad benzin bio oko 3.5-4 kn pa mi se više isplatilo putovati spačekom

neno1966
05.07.2010., 17:27
Pa i diskrimacija po nacionalnosti/boravku :mad:

Air Canada ima one flat karte samo za svoje residente...:Snajper:

nukac
05.07.2010., 18:01
Baš sam neki dan, mislim da je Tui agencija, vidio ponudu London 4 dana avion i smještaj 3500kn...jeftino, ha

To nije jeftino za London. Pogotovo jer su često te agencijske ponude hoteli na totalno nezanimljivim lokacijama.
Recimo, moj jočerašnji put: avion iz Ljubljane - 64 EUR, hotel 3 noći za 2 osobe 180 funti (za 2 osobe cijena) hotel kod St. Pancras stanice.

mantico
17.05.2011., 17:32
pogledajte na sitehttp://www.jeftinoputovanje.com.hr/index.html

Explorer
20.05.2011., 12:47
Neki dan naletio na ovu stranicu www.anywayanyday.com
Imaju dobre cijene za Ukrajinu, Rusiju i istočne zemlje!

oktavian
27.05.2011., 18:07
Evo ovako, nemam puno para i zanima me kako najjeftinije do Venecije i gdje tamo spavati, hosteli ili slično. Samo 2 noćenja. I išao bih početkom 8. mjeseca (znam da nije najbolji termin).

Molim pomoć

jeleros
27.05.2011., 21:09
mislim da ti je najjeftinije vlakom iz zg,tj. ako si iz slavonije mozes ga uhvatit i negdje tu,jer dolazi iz beograda,i uzmi ranije smart kartu,koja ti je oko 35 eura povratna,i manje:) a za hostele neznam,imas i b&b.

Rurik
20.09.2011., 21:36
Evo ovako, nemam puno para i zanima me kako najjeftinije do Venecije ...

Pješice!

Rurik
21.09.2011., 09:10
Ne vjerujem da mi je netko post obrisao
samo zato kaj sam rekao da je do Venecije najjeftinije doći pješice?!
Kaj ja ne smijem imati svoje mišljenje, ili čak savjet?

OK, može se i biciklom, o autostopu neću trošiti riječi jer je to, vidim, ekipi tu previše "klošarski"...

Ma dajte...
Pravo je pitanje zakaj netko hoće ići u Veneciju na dvije noći, ako želi ići najjeftinije??? Zašto ne u neki manje najskuplji grad??

Eto, o tome bih ja pričao, sammo na neki, valjda nepriličan način, pa me ministarstvo humora pobrisalo. ili...??

nasmijanonebo
21.09.2011., 11:33
post je pobrisan jer je to bio najšturi odgovor na staro pitanje iz 2010 :D
mozes pricati o tom zasto ne drugdje jeftinije, u skladu sa naslovom teme..

Rurik
21.09.2011., 12:03
Sori, pogle gore, pitanje je postavljeno 27.05.2011., ali sve i da je iz 2010...
Šturo je da bi bilo duhovito ali i intrigantno. To kaj nije tak ispalo... kaj ja tu mogu. (Ljepota je u oku promatrača, ne?)
Nego fakat, Nasmijana, od kada su šturost i datum posta na koji se odgovara (a pitanje ne zastarijeva!) kriterij za brisanje???

nasmijanonebo
21.09.2011., 13:05
nemojmo se sad prepucavati:)
a ovaj odgovor "pješke" je vec izlizan :D, bez uvrede, molim (bilo i na drugim temama bas takav odgovor ali je tema bar bila aktivna).
lako ti ja vratim tvoj post, ako hoces ali onda cu pobrisati svoja zadnja 2 i tvoj post sa prigovorom:D

nukac
21.09.2011., 13:10
Danas nam je NN ljuta... :503: (samo zato jer mi je taj smajlić omiljen) :rofl:

Buda83
21.09.2011., 13:16
Nema tu ništa sporno, može se pješke kako čovjek kaže, ali isto tako Nebo dobro veli pa nije pješke odgovor.

Veliš pješke, daj mi reci koliko bi trebalo od Zagreba ili Osijeka do Venecije pješke, koliko zapravo čovjek može prepješačiti ovisno o raznolikosti terena u jednom danu, koliko bi ga koštala hrana i piće, sigurno bi mu trebalo nekoliko dana, gdje bi spavao, ako u šatoru koliko bi ga prtljaga usporila i koliko bi takvo putovanje trajalo ukolko bi čovjek tamo prove samo dva noćenja, kojom rutom, u koje doba godine....

Pješke, reci kako pješke, a ne pješke i .

nasmijanonebo
21.09.2011., 13:41
nukac, ja ljuta? buahaha..nisam, dapace, vesele sam volje :cerek: (sunce se vratilo, jupi)

Rurik, vratila sam tvoj post..a o tom kak najjeftinije putovati se vec raspravljalo na temi
"Putovanja s ultra niskim budžetom (i autostopiranje)"
http://www.forum.hr/showthread.php?t=565354

Ergo: ovo je KAO najjeftinije: hodanje, jedenje ostataka od klope (ono sto se nadje po kontejnerima), spavanje u vreci za spavanje po poljima, pijenje vode po fontanama, kupanje u moru ili pod nekim tušem na plazi ako ides obalom ili uz rijeku ili jezero..ako nema toga, onda po wc-ima benzinskih pumpi malo si plahnes u lavabou i operes zube....
Ali: trebas onda potrositi pare za dobre cipele koje ce izdrzati toliko tabananja po cestama i poljima i bog te pitaj di..plus pare za dobru vrecu za spavanje koja isto kosta (da izdrzi od minus do max temperature na otvorenom)..pa na kraju i ne ispadne "pješke" najjeftiniji nacin :rofl:

Buda83
21.09.2011., 14:52
A jesi li uračunala u trošak i sapun i zubnu pastu ili je to bez toga tj. to se ne nosi ili nosi. Kako je sa flasterima, koriste li se kupovni dakle cijena puta ide gore ili se zamata lišćem ili se pak krade izolir traka, a kao smo kod lišća kako je sa izvinite na francuskom ali kako je sa sranjem koriste li se novine, listići, dvoslojni, troslojni ili pak lišće uz cestu, može li karton i stare novine biti dovoljne za termo izolaciju, kako je sa tabletama protiv proljeva i povraćanja budući da je kontenjer menza, a samim kopanjem se može zaraditi tetanus i tome slično dakle treba uračunati i cjepiva, ako je ljeto šta je sa kremom.....ma niz je parametara, ne znam nisam pametan. :ne zna:

nasmijanonebo
21.09.2011., 15:07
ma najjeftinije je, na kraju krajeva, ovo: uopce ne putovati, nego ostati doma. nemas onda briga di ces, kako ces, koliko para:rofl:

KILLERDOG
21.09.2011., 16:20
Nema tu ništa sporno, može se pješke kako čovjek kaže, ali isto tako Nebo dobro veli pa nije pješke odgovor.

Veliš pješke, daj mi reci koliko bi trebalo od Zagreba ili Osijeka do Venecije pješke, koliko zapravo čovjek može prepješačiti ovisno o raznolikosti terena u jednom danu, koliko bi ga koštala hrana i piće, sigurno bi mu trebalo nekoliko dana, gdje bi spavao, ako u šatoru koliko bi ga prtljaga usporila i koliko bi takvo putovanje trajalo ukolko bi čovjek tamo prove samo dva noćenja, kojom rutom, u koje doba godine....

Pješke, reci kako pješke, a ne pješke i .

za one koji bi pješačili promocija knjige od jednog putopisca

evo C/P

Kako sad stvari stoje, 26.10. u 19:30, Kino Europa, biti će promocija moje knjige "Doma je lijepo, ali svugdje je najljepše". To je moj treći ingeniozni uradak. Radi se o pješaćenju od Zagreba do Sahare. Promocija je otvorena za sve, umjesto bla, bla, bla o knjizi biti će kratka kazališna predstava, pa koncert (grupa iznenađenja). Bilo bi mi drago da dođete!

valjda mi nebu NN lupila ban zbog reklamiranja, nemam nikakve veze s njim, samo vidio najavu pa se sad sjetio kad ste pričali o pješačenju

Buda83
21.09.2011., 17:00
ma najjeftinije je, na kraju krajeva, ovo: uopce ne putovati, nego ostati doma. nemas onda briga di ces, kako ces, koliko para:rofl:

Tu http://blue-portal.info/katalog/index.php si pogledaš dokumentarac i to je to, kao da si bio.:mig:

za one koji bi pješačili promocija knjige od jednog putopisca

evo C/P

Kako sad stvari stoje, 26.10. u 19:30, Kino Europa, biti će promocija moje knjige "Doma je lijepo, ali svugdje je najljepše". To je moj treći ingeniozni uradak. Radi se o pješaćenju od Zagreba do Sahare. Promocija je otvorena za sve, umjesto bla, bla, bla o knjizi biti će kratka kazališna predstava, pa koncert (grupa iznenađenja). Bilo bi mi drago da dođete!

valjda mi nebu NN lupila ban zbog reklamiranja, nemam nikakve veze s njim, samo vidio najavu pa se sad sjetio kad ste pričali o pješačenju

Vredilo bi svakako čuti i vidjeti.:top:

Rurik
21.09.2011., 18:03
Ma nisam ja doslovno mislio da čovjek ide pješke do Venecije. Htio sam na taj (izlizan, pa kaj?) način ukazati na kontradikciju u pitanju. On bi najjeftinije, ali u Veneciju. Kaj je iduće: Monte Carlo? Moskva? Tokio? Ali najjeftinije???

Ali dobro, recimo da baš Veneciju želi vidjeti... A jeftino. .. E, onda neka se malo potrudi, pa makar išao pješice. Opet se šalim. Ali, za početak, zakaj ne bi na granici pitao kamione tko ide u tome pravcu. Npr? Zašto, fakat, ne bi autostopom putovao? Ja jesam :D Ima još načina (da, i onih ilegalnih :)), no za sve se to treba potruditi. Za doznat koja je karta za vlak najjeftinija ne treba baš nekog truda...

Nasmijana, pa tema je "Jeftina putovanja", nisam valjda opet fulao?

I: zakaj se "hodanje" stavlja u isti rang s "jedenjen ostataka od klope (ono sto se nadje po kontejnerima)"? Ne da bih hodao do Venecije, nego čist načelno... (fakat ne vjerujem da je netko savjet za hodanje do Venecije shvatio ozbiljno!)

Buda83
21.09.2011., 18:20
Kaj si se ti zbilja sam šalil, onak za ozbač, a šteta, Nebo je dala bar dobrih naputaka za restorane pute, ja već slagao rutu po njima i po javnim kupalištima i ubožnicama.....:facepalm:

I kaj je tu čudno da traži najjeftinije do Venecije, pa drugi traže do Londona, Pariza, Tokija, Indije, nije naveo svotu novca samo je tražio prijedloge, valjda bi sam znao kaj je njemu najjeftinije s obzirom na to koliko love ima u đepu.

nasmijanonebo
22.09.2011., 08:44
Ma nisam ja doslovno mislio da čovjek ide pješke do Venecije. Htio sam na taj (izlizan, pa kaj?) način ukazati na kontradikciju u pitanju. On bi najjeftinije, ali u Veneciju. Kaj je iduće: Monte Carlo? Moskva? Tokio? Ali najjeftinije???

Ali dobro, recimo da baš Veneciju želi vidjeti... A jeftino. .. E, onda neka se malo potrudi, pa makar išao pješice. Opet se šalim. Ali, za početak, zakaj ne bi na granici pitao kamione tko ide u tome pravcu. Npr? Zašto, fakat, ne bi autostopom putovao? Ja jesam :D Ima još načina (da, i onih ilegalnih :)), no za sve se to treba potruditi. Za doznat koja je karta za vlak najjeftinija ne treba baš nekog truda...

Nasmijana, pa tema je "Jeftina putovanja", nisam valjda opet fulao?

I: zakaj se "hodanje" stavlja u isti rang s "jedenjen ostataka od klope (ono sto se nadje po kontejnerima)"? Ne da bih hodao do Venecije, nego čist načelno... (fakat ne vjerujem da je netko savjet za hodanje do Venecije shvatio ozbiljno!)

ima tema o autostopiranju, link sam navela u postu na ovoj stranici (vidi gore)
kamion je nezgodno stopirati, ima objasnjenje na toj navedenoj temi:mig: (problem sa granicama)
nemoj se cuditi, ima ljudi koji su propjesacili cijeli svijet pjeske:D..pa i našijenac, tj. Hrvat koji je poc. 20.st (sic!) 20-ak godina pjesacio po svijetu (i ovo sam vec linkala na temi "Putopisi"):
http://www.croatia.org/crown/articles/9748/1/Josip-Mikulec-tireless-world-hiker-hundred-years-ago.html

http://www.croatia.org/crown/articles/10109/1/Joseph-Mikulec-Croatian-globetrotter-appearing-in-a-silent-movie-1922.html

PilotInstruktor
22.09.2011., 22:33
Pozdrav svima. Do sada sam cijeli život putovao sa roditeljima, što je značilo da se nisam morao brinuti za financije. Ove godine naime, odlučih da na put krećem sam. :D Imati ću budžet od cirka 10 000 kuna, iliti 1500 eura. Put bi trajao do 10 dana, od 29. 9. (u zadnji čas sam se sjetio, znam :D) do 9.9. kada se moram vratiti u Zagreb (faks počne 10-og).

Dosad sam posjetio Veliku Britaniju, Španjolsku, Njemačku, Austriju, Slovačku, Francusku, Mađarsku, i Italiju, što se Europe tiće.

Interesiraju me Švicarska, Luxembourg, Liechtenstein, San Marino (u koji nebih išao s obzirom da mi se neda ponovo u Italiju), Belgija i Nizozemska.

Švicarska mi je najprivlačniji izbor, a možda je i podobna za solo putovanje, nekako mislim da je najsigurnija od navedenih. A nije ni daleko.

Volio bih da mi netko dade savjet oko transporta (avion ili vlak), i oko samog odabira destinacije, s obzirom na budžet, trajanje puta i činjenice da putujem sam. Nisam zapravo siguran ni koliko bih prtljage ponio s obzirom da neću odsjedati u naročito luksuznom smještaju. :ne zna:

nukac
22.09.2011., 22:44
Uzmeš Easyjet do Dortmunda, i onda vlakom obiđeš Luxemburg, Belgiju, Nizozemsku, pa na povratku Koeln i Dusseldorf, i opet ili iz Koelna ili iz Dortmunda nazad. Rekao bih da bi ti cca 1000 EUR moglo biti dosta.

UglyKidJoe
23.09.2011., 18:20
Interesiraju me Švicarska, Luxembourg, Liechtenstein, San Marino (u koji nebih išao s obzirom da mi se neda ponovo u Italiju), Belgija i Nizozemska.

Švicarska mi je najprivlačniji izbor, a možda je i podobna za solo putovanje, nekako mislim da je najsigurnija od navedenih. A nije ni daleko.

Volio bih da mi netko dade savjet oko transporta (avion ili vlak), i oko samog odabira destinacije, s obzirom na budžet, trajanje puta i činjenice da putujem sam. Nisam zapravo siguran ni koliko bih prtljage ponio s obzirom da neću odsjedati u naročito luksuznom smještaju. :ne zna:

Opcija za Švicu je ako ideš iz ZG, onda uzmeš Sparschiene kartu za 40EUR do Zuricha. I onda kad si tamo - vrzmaš se okolo.

Jako dobar izbor - zaljubit ćeš se! :top:
U Švici jako preferiraju vlakove, poškicaj po SBB. Imaš i turističke linije - ukupno 5 kojojm prođeš Švicu uzduž i poprijeko. A možeš se zaletjeti i do Azurne obale, s obzirom da je Švica ipak malena.

missF
08.02.2012., 04:16
Lijep pozdrav svima

Nisam često na forumu, ali baš sam razmišljala o putovanjima negdje ove godine, pa sam odlučila potražiti pomoć.
Evo ovako: Prijatelji i ja, nas možda 5-6, bi htjeli ove godine, i to u razdoblju ili 5. mjesec ili 7.,8. otići negdje za malo love, jer je i nemamo :D a taj period bi nam najviše odgovarao zbog obaveza na faksu. E sad, zanimaju nas Prag, Berlin, Beč i Italija. Mislili smo oko 5 pa do 7 dana, smještaj ne mora bit ništa posebno, to je najmanje bitno. Ovo je prvo putovanje koji organiziramo pa bi nam trebala mala pomoć, bar neke informacije.
Heeelp pliiiiiz :)

nasmijanonebo
08.02.2012., 08:10
dala si premalo informacija..jeste li s autom ili bez i koliki vam je maksimalni budzet po osobi?

nukac
08.02.2012., 09:20
Možda da pričekaš hoće li cure iz Puturame nešto organizirat za to razdoblje? One organiziraju jeftina putovanja, a po komentarima, vidim da i dobra... ;)

missF
11.02.2012., 20:27
dala si premalo informacija..jeste li s autom ili bez i koliki vam je maksimalni budzet po osobi?

Sorry što odgovaram nakon nekoliko dana, al stvarno rijetko kad budem na forumu. Bez auta... Max. po osobi oko 1500 kn, tako nekako. Jel se može šta s tim? Čak mi ponekad dođe da samo stavim ruksak na leđa i odem negdje.. Al nekako mi se to čini neizvedivo.. :ne zna:

missF
11.02.2012., 20:34
Možda da pričekaš hoće li cure iz Puturame nešto organizirat za to razdoblje? One organiziraju jeftina putovanja, a po komentarima, vidim da i dobra... ;)

A ne znan, to ću se morat dogovorit sa svojom ekipom pa ćemo vidit... Al fala na savjetu ;)

UglyKidJoe
11.02.2012., 20:57
A ne znan, to ću se morat dogovorit sa svojom ekipom pa ćemo vidit... Al fala na savjetu ;)

Kak ne - Easyijem do Dortmunda i onda se otpeljate do Berlina npr. vlakom

Ili sa Sparschiene (oko 450kn) povratana Sparschiene karta do Beča a onda je tu i negdje Prag.
Fora je što niz nacionalnih željezničkih kompanija imaju poprilično jeftine karte koje spajaju veeeeeelike gradove.

Za italiju je već bolje vidjeti više selo nego grad a onda je tu više opcija - auto. No sa današnjim cijenama benge....:rolleyes:

Mona*
12.02.2012., 17:43

:cerek:
mi idemo u srpnju u Madrid i Lisabon, cijena bi trebala bit negdje oko 2500kn pa eto, ako se predomislite do tada tu smo :)

Mona*
12.02.2012., 17:44
jel tih 1500kn za prijevoz i smještaj ili samo za prijevoz? uvijek možete skoknut do Italije ili tako nešto

_Mystical_
12.02.2012., 18:11
mi idemo u srpnju u Madrid i Lisabon, cijena bi trebala bit negdje oko 2500kn pa eto, ako se predomislite do tada tu smo :)

kolko će to dana biti u madridu?

Mona*
12.02.2012., 18:17
kolko će to dana biti u madridu?

3 noći madrid i 3 lisabon

missF
13.02.2012., 00:16
Kak ne - Easyijem do Dortmunda i onda se otpeljate do Berlina npr. vlakom

Ili sa Sparschiene (oko 450kn) povratana Sparschiene karta do Beča a onda je tu i negdje Prag.
Fora je što niz nacionalnih željezničkih kompanija imaju poprilično jeftine karte koje spajaju veeeeeelike gradove.

Za italiju je već bolje vidjeti više selo nego grad a onda je tu više opcija - auto. No sa današnjim cijenama benge....:rolleyes:

Ma mislin da se sa svime može proći malo jeftinije, samo se treba potruditi :D

Baš san išla na stranicu Puturame i vidila san to putovanje i čini mi se super! :)
Pratit ću sve s tim, pa ko zna, možda se odlučimo i za to ;)

jel tih 1500kn za prijevoz i smještaj ili samo za prijevoz? uvijek možete skoknut do Italije ili tako nešto

A nije to baš 1500 kn, to san okvirno rekla, ali tu negdje je to... Ali to bi bilo i za prijevoz i za smještaj kad bi išli negdje bliže...

Dane 37
08.08.2013., 19:05
Pozdrav,zanima me da li je iko od vas mjenjao svoj stan ili kucu za neku drugu destinaciju kao razmjena kuce za odmor,ako znate na sta mislim