PDA

View Full Version : Posao u splitsko-dalmatinskoj županiji

Clarice
12.10.2009., 09:53
Koji su sve izvori otvorenih natječaja? Da li kao i u Zg, standardni mojposao i posao, eventuralno dnevne novine subotom (mada se tamo sve ponavlja kao i na netu) ili je u splitskoj županiji nekakav drugačiji običaj?
Slobodna Dalmacija, HZZO, neke agencije? Koji su sve potencijalni izvori, kojim danom novine i sl.?
Sve informacije su dobrodošle.

Clarice
13.10.2009., 09:47
anybody? :kava:

miss_marple
13.10.2009., 10:12
Ja to isto gledam, internet portale, plavi oglasnik, al stalno jedno te isto, punuda poslova je toliko oskudna da je to strašno :(

jebe se non
13.10.2009., 16:06
sve isto kao i u zg(logicno zar ne?) osim sta umjesto plavog imamo ovaj oglasnik (http://malioglasnik.slobodnadalmacija.hr/).naravno da je 80 posto tih oglasa muljaza, agencija za nekret., ofirlame kozmetike, noni sok i slicno.

lana74
14.10.2009., 11:28
ovisi jesi u rodu kerumu ili nisi:rofl:

Clarice
14.10.2009., 15:51
Hvala za link :)

mada, možda se ja ne znam njime služiti.. Kada odaberem grad, ne nudi mi ništa dalje?!

jebe se non
15.10.2009., 00:08
pa lijepo ti pise da se moras pretplatiti, ili kupi tiskano izdanje, svaki utorak novo izdanje u trafikama sirom dalmacije

Clarice
16.10.2009., 14:09
nisam to primjetila.. hvala!
jedino je bed što ja nisam ni blizu Dalmacije da ga kupim, great..

Ruralna
16.10.2009., 17:36
Možeš za mali oglasnik kupiti šifru za mjesec dana, pa oglase čitaš online friške svaki dan kako pristižu. Za Dalmaciju svakako pregledavaj i stranice Hzzo, a i Narodnih novina ako ima šta s tog područja.

Eh da, možeš i bez šifre pregledavati oglase iz oglasnika, samo su bez tel broja, a ima neka usluga sa sms-om za poslati zahtjev da ti daju kontak od točno određenog oglasa.

Clarice
20.10.2009., 16:05
hvala na opsežnoj informaciji! :)

Reci mi na što si mislila pod Narodnim novinama?

outrager
20.10.2009., 19:28
imaš slobodnu dalmaciju i u unutrašnjosti, obično tisak ima neke svoje trgovine gdje možeš kupiti sve što imaju u svojoj ponudi a što ćeš na kioscima teško naći

edit: ako imaš neki crni fond :D / ušteđevinu, nađeš smještaj i dođeš dolje i onda tražiš posao, meni je izbor bio rijeka ili split, na kraju dao otkaz i otišao u split (kao naj veći priobalni grad, a i meni osobno ljepši od rijeke, da ne pričamo o vremenskim uvjetima - istra je hrvatska britanija, svaki čas kiše), a posao našao dok sam odrađivao otkazni rok

Kolpomorto
20.10.2009., 22:12
imaš slobodnu dalmaciju i u unutrašnjosti, obično tisak ima neke svoje trgovine gdje možeš kupiti sve što imaju u svojoj ponudi a što ćeš na kioscima teško naći

edit: ako imaš neki crni fond :D / ušteđevinu, nađeš smještaj i dođeš dolje i onda tražiš posao, meni je izbor bio rijeka ili split, na kraju dao otkaz i otišao u split (kao naj veći priobalni grad, a i meni osobno ljepši od rijeke, da ne pričamo o vremenskim uvjetima - istra je hrvatska britanija, svaki čas kiše), a posao našao dok sam odrađivao otkazni rok

Za Rijeku si pogodija što se tiče vremena, otuka san tri godine tamo i ako igdje pada kiša kod nas, to je u Rijeci (tzv. orografske padaline, tj. one uzrokovane reljefom). Što se tiče posla stanje u Rijeci je puno bolje nego u Splitu. I BTW Rijeka nikako nije Istra već Kvarner.

outrager
20.10.2009., 22:18
nije istra, al graniči sa istrom, a taj dio je naj kišovitiji, to sam htio reći, eto, istra i kvarner

Kolpomorto
20.10.2009., 22:28
nije istra, al graniči sa istrom, a taj dio je naj kišovitiji, to sam htio reći, eto, istra i kvarner

ma nemoj šta zamjerit još :mig: ovaj, ako smijem pitati, što te potjeralo dolje kod nas, mislim ti i Renato Baretić i ne znam baš da je itko drugi he he...

Clarice
21.10.2009., 10:57

Da, to sam si baš razmišljala da bi trebala uzeti Sl.Dalmaciju, mislim da ih na Trgu u Zagrebu prodaju. Valjda je to originalno izdanje, tj. da nije regionalno pa izbace ili dodaju neke dijelove. Jedino, kojim danom su oglasi najčešće? Jel najaktualnija subota kao i kod Jutarnjeg i Večernjeg.

Clarice
21.10.2009., 10:58
Bi li se nekome dalo napraviti neki popis većih firmi u ST? :) Ili bar nabrojati koju.
Meni je jedino pao na pamet SMS, ali tamo je trenutno uh uh situacija..

pumpjer
21.10.2009., 11:17
Bi li se nekome dalo napraviti neki popis većih firmi u ST? :) Ili bar nabrojati koju.
Meni je jedino pao na pamet SMS, ali tamo je trenutno uh uh situacija..

a šta te zanima? čime se želiš bavit? šta si po zanimanju?

outrager
21.10.2009., 18:33
ma nemoj šta zamjerit još :mig: ovaj, ako smijem pitati, što te potjeralo dolje kod nas, mislim ti i Renato Baretić i ne znam baš da je itko drugi he he...

Pa ja sam došao iz Slavonije, kao prvo ljepše mi je dolje, možda mi kontinentalci Dalmaciju doživljavamo ljepšom jer nas podsjeća na godišnje odmore, plaže, sve 4 u zrak... ne znam meni je tu dolje pono bolje i ljepše nego u slavoniji, možda je to samo neka promjena klime, al evo ja sam recimo ove godine 5 puta bio u Dalmaciji, naj duže 4 dana, znači to su bili samo vikendi i kad se spoje neki slobodni dani, i po 500-tinjak km u jednom smjeru, al meni je tu dolje tako dobro da mi se da toliko voziti.
A zašto sam sad došao na ovako duže? Zbog škole, posla, buduće karijere, novca... upisao sam brodostrojarstvo, pa bi sad za promjenu malo plovio po moru :D al mislim da ću ipak prodati svoju nekretninu u Slavoniji i kupiti nešto manje vamo dolje pa tu graditi

Kolpomorto
21.10.2009., 19:19
Pa ja sam došao iz Slavonije, kao prvo ljepše mi je dolje, možda mi kontinentalci Dalmaciju doživljavamo ljepšom jer nas podsjeća na godišnje odmore, plaže, sve 4 u zrak... ne znam meni je tu dolje pono bolje i ljepše nego u slavoniji, možda je to samo neka promjena klime, al evo ja sam recimo ove godine 5 puta bio u Dalmaciji, naj duže 4 dana, znači to su bili samo vikendi i kad se spoje neki slobodni dani, i po 500-tinjak km u jednom smjeru, al meni je tu dolje tako dobro da mi se da toliko voziti.
A zašto sam sad došao na ovako duže? Zbog škole, posla, buduće karijere, novca... upisao sam brodostrojarstvo, pa bi sad za promjenu malo plovio po moru :D al mislim da ću ipak prodati svoju nekretninu u Slavoniji i kupiti nešto manje vamo dolje pa tu graditi

Ohohohohohohoho!!! Pa kolega, kako ste? Mislin isto da si se malo zajeba, da oprostiš na izrazu, PFRI ti je bolji od PFST, manje je potencijalnih trauma tamo he he he. A o studentskom životu u Rijeci da ne govorim, Split nije ni do koljena tome... Ali što je tu je, sad se vadi kako znaš i umiješ... u svakom slučaju sretno!

outrager
21.10.2009., 19:58
e kolega, ja se sam financiram, škola 16000kn + smještaj + režije + nekakav kredit koji imam od ranije, a treba sve to platiti, meni je bilo svejedno Rijeka ili Split, u Splitu sam našao posao, tako da sam sad u Splitu

Clarice
22.10.2009., 10:40
a šta te zanima? čime se želiš bavit? šta si po zanimanju?

uža specijalnost marketing, ali je otvoreno sve od turizma, marketinga, ekonomije općenito.. ono u čemu bi se brzo uklopila..

Kolpomorto
22.10.2009., 10:40
Ma daj nemoj se ljutit pa i ja se sam financiram i guram od VŠS prema VSS, jedino što sam stvarno imao sreće da upadnem na faking dobar posao uz koji mogu rješavat i faks. U svakom slučaju imaš dobru struku, ako ćeš radit na kopnu malo je teže ali nađe se posla, ako ćeš na brod nađeš bez posao bez problema ali se zato ubiješ od rada. Ja se zasad nalazim negdje između te dvije opcije. Ništa, svrati ponekad na Pomorac.net portal i forum, dobra je ekipa, a da se dosta i informirat.

outrager
22.10.2009., 20:12
registriran tamo već neko vrijeme.

ne ljutim se, zašto bi se ljutio, možda sam samo ostavio takav dojam

pumpjer
22.10.2009., 20:25
uža specijalnost marketing, ali je otvoreno sve od turizma, marketinga, ekonomije općenito.. ono u čemu bi se brzo uklopila..

zajebano. to ti u splitu godišnje završi 400 ljudi.

popis svih firmi u splitu

http://www.totalsplit.com/

možeš pogledat. ako ti treba neki privremeni posao u turizmu, ok plaćen, to možeš nać od 4 - 10 mjesaca. i to ne mislim da budeš konobarica ili tako nešto, nego konkretan posao.

Clarice
23.10.2009., 10:57
Isključivo konkretan posao :)
A to što ih 400 završi, nisu mi konkurencija, budući imam iza sebe nekoliko godina iskustva u reprezentativnim firmama.
Ono što mi je treba je da negdje iskrsne oglas koji nije rezerviran unaprijed :D

Clarice
23.10.2009., 10:57
e da.. hvala ti za link! :)

pumpjer
23.10.2009., 13:50
A to što ih 400 završi, nisu mi konkurencija, budući imam iza sebe nekoliko godina iskustva u reprezentativnim firmama.
Ono što mi je treba je da negdje iskrsne oglas koji nije rezerviran unaprijed :D

Pogledaj natječaje za hotel Marjan-Hilton. Oni ti sada traže puno ljudi svakakvih profila. Tu možeš radit u struci.

Zatim prati hotel Lav - Le Meriden. Oni ti znaju tražit kvalitetne ljude.

Sretno :top:

Clarice
26.10.2009., 10:55
Malo sam prosurfala na tu temu (hvala puno na informaciji!), a znaš li možda da li je to još uvijek aktualno, budući su oglasi bili prije par mjeseci...?

outrager
26.10.2009., 15:39
Tako se ne traži posao, jedino ako tebi nije hitno, onda OK, ali to se inače nazove i pita dali traže takav i takav profil djelatnika, ako da, dogovoriš se s njima i dođeš na razgovor, ako ne, zoveš dalje, a od ovakvog traženja posla preko foruma baš i nema neke sreće

Clarice
28.10.2009., 09:00
Nije mi pretjerano hitno, za početak skupljam informacije..
A i sve informacije preko foruma su dobrodošle :)

Clarice
30.10.2009., 14:17
Kojim danom su oglasi u Slobodnoj Dalmaciji?

pumpjer
30.10.2009., 14:25
Kojim danom su oglasi u Slobodnoj Dalmaciji?

ovo ti je njihov online oglasnik

http://www.kliknimo.hr/

tu ti je sve

a imaš i tu isto oglase iz SD

http://malioglasnik.slobodnadalmacija.hr/oglasi.asp?Kategorija=242

Clarice
02.11.2009., 15:14
hvala ti :top:
mada sam više mislila na tiskane oglase "velikih formata". Znači ne za radna mjesta konobara, pekara, dostavljača i sl. Već one koji se objavljuju u samostalnim članicima.
U Večernjem i Jutarnjem su oni najviše subotom. Uzela sam Slobodnu u Splitu u subotu, ali nije bilo ni jednog. Da li oni uopće imaju praksu takvih oglasa?

Elle.Woods
02.11.2009., 20:01

Opa što smoo bahati... Nisu ti, pretpostavljam, konkurencija ni oni što su nor. ostali bez posla a iza sebe imaju iskustvo od 10-ak godina po vrhunski reprezentativnim firmama?
Kako bilo, u Splitu je situacija s poslom katastrofa. Puno je sigurnih i velikih poslodavaca propalo, dosta je ljudi dobilo otkaze...
Umjesto da se bahatiš, prihvati sezonski posao kao i većina ljudi, pa se nadaj da će te zadržat na dulje...

pumpjer
02.11.2009., 20:03
mada sam više mislila na tiskane oglase "velikih formata". Znači ne za radna mjesta konobara, pekara, dostavljača i sl. Već one koji se objavljuju u samostalnim članicima.
U Večernjem i Jutarnjem su oni najviše subotom. Uzela sam Slobodnu u Splitu u subotu, ali nije bilo ni jednog. Da li oni uopće imaju praksu takvih oglasa?

imaju. budu nekakvi natječaji za ozbiljne poslove. to ti nekad bude u slobodnoj, a nekad ne. ne znam jel imaju poseban dan. mislim čak da nemaju :ne zna:

Elle.Woods
02.11.2009., 20:03

I da, naravno da imaju, ali ako redovno čitaš Jutarnji, Večernji i ostale novine primjetit ćeš da oni imaju praksu objavljivanja oglasa SVIH DANA U TJEDNU, tj. kad poslodavac preda oglas.

alabrale
03.11.2009., 13:21
uvik je ovaj dio godine loš sta se tice zaposljavanja.... ceka se prolice... pogotovo na ovu krizu svi kalkuliraju sa ulaganjima a pogotovo sa dodatnim zaposlavanjem....

a u splitu je jako mala fluktuacija zaposlenika.....

Clarice di si dosad radila.... mozda te mogu di preporucit.....

Clarice
03.11.2009., 13:26
Opa što smoo bahati... Nisu ti, pretpostavljam, konkurencija ni oni što su nor. ostali bez posla a iza sebe imaju iskustvo od 10-ak godina po vrhunski reprezentativnim firmama?
Kako bilo, u Splitu je situacija s poslom katastrofa. Puno je sigurnih i velikih poslodavaca propalo, dosta je ljudi dobilo otkaze...
Umjesto da se bahatiš, prihvati sezonski posao kao i većina ljudi, pa se nadaj da će te zadržat na dulje...

bahata? ne.. samo sigurna u sebe!

pa pa!

Clarice
03.11.2009., 13:28
uvik je ovaj dio godine loš sta se tice zaposljavanja.... ceka se prolice... pogotovo na ovu krizu svi kalkuliraju sa ulaganjima a pogotovo sa dodatnim zaposlavanjem....

a u splitu je jako mala fluktuacija zaposlenika.....

Clarice di si dosad radila.... mozda te mogu di preporucit.....

Još uvijek radim (u skoro pa najvećoj hr firmi) .. marketing. U principu me zanima sve od marketinga, prodaje, turizma.. ne ograničavam se samo u jednom području, prvenstveno jer znam da, kao što si rekla, nije bajna situacija za tražiti i naći nešto novo.. ni inače, a sad pogotovo..

Puno bi mi značilo imena par firmi pa ću probati i s otvorenim molbama.. budući nisam vremenski ograničena. Znači prvo posao pa onda selidba...

Clarice
03.11.2009., 13:29
imaju. budu nekakvi natječaji za ozbiljne poslove. to ti nekad bude u slobodnoj, a nekad ne. ne znam jel imaju poseban dan. mislim čak da nemaju :ne zna:

bit će da ih nema puno pa zato i nema neki određeni dan kada ih ima više..
hvala ti :mig: