PDA

View Full Version : Oticanje lica zbog upale zuba

maya77
12.10.2009., 14:44
zabolio me zub jucer, pila voltaren rapid

danas mi je blago otekao dio lica iznad zuba - ispod oka

ne mogu ovako ici na vadjenje, nece mi raditi pod upalom. kako da prije odlaska skinem oteklinu?

hvala!

~Scarlet~
12.10.2009., 14:45
Antibioticima.

maya77
12.10.2009., 14:46
kakvim? moze preciznije?

~Scarlet~
12.10.2009., 14:53
Odi doktoru opće prakse, on će ti dati. To se desilo mojem suprugu prije par mjeseci i dobio je Klavocin od 1g. Kad je završio kuru i upala sa stišala, otišao kod zubara i to riješio.

maya77
12.10.2009., 14:57
hvala, vidjecu sta se moze

nema sanse da ovo samo spadne u roku od par dana?

Gutaperka
12.10.2009., 14:59
zabolio me zub jucer, pila voltaren rapid

danas mi je blago otekao dio lica iznad zuba - ispod oka

ne mogu ovako ici na vadjenje, nece mi raditi pod upalom. kako da prije odlaska skinem oteklinu?

hvala!

idi do stomatologa da ti otvori taj zub da se gnoj može drenitati,brže će ti otok splasnuti.

Antibiotike ne uzimaj na svoju ruku jer ti tu antibiotik ne treba.

I ako je oteknuo ne znači da je za vađenje,u 95% slučajeva takvim zubima se liječi korjen i zub ti može služiti još više desetaka godina

~Scarlet~
12.10.2009., 15:01
idi do stomatologa da ti otvori taj zub da se gnoj može drenitati,brže će ti otok splasnuti.

Antibiotike ne uzimaj na svoju ruku jer ti tu antibiotik ne treba.

I ako je oteknuo ne znači da je za vađenje,u 95% slučajeva takvim zubima se liječi korjen i zub ti može služiti još više desetaka godina

Ali kod upalnog procesa ne djeluje analgezija, a otvarati takav zub bez analgezije... hm...:eek: ja ne bih...

Gutaperka
12.10.2009., 15:05
Ali kod upalnog procesa ne djeluje analgezija, a otvarati takav zub bez analgezije... hm...:eek: ja ne bih...

ko kaže da analgezija ne djeluje?Sve ovisi koji anestetik se koristi,ja koristim jedan od najjačih i nema greške,dosad nisam imao problema s analgezijom u upalnom području.

A u ovom slučaju anestetik ne treba,ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema

~Scarlet~
12.10.2009., 15:10
ko kaže da analgezija ne djeluje?Sve ovisi koji anestetik se koristi,ja koristim jedan od najjačih i nema greške,dosad nisam imao problema s analgezijom u upalnom području.

A u ovom slučaju anestetik ne treba,ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema

U tom slučaju sve ok. Ti si ipak stomatolog pa znaš o ćemu pričaš. Mojeg muža su splašili da analgezija neće djelovati ako je upala pa je zato išao po antibiotike.

maya77
12.10.2009., 17:56
ako je oteknuto onda se živac odavno raspao i pretvorio u gnoj.Eventualno u nekim slučajevima zna ostat malo živoga ali uz dobar anestetik ni tu nema problema
Kako se organizam rješava tog gnoja ako se ne potpomogne antibioticima? Jel mogu očekivati da će sam nestati, bez da idem stomatologu? Koliko mu treba?

Sad osjetim kao trakastu guticu iznad zuba, koja je mekana. Valjda je to gnoj?

I ako se živac raspao jel to znači da takav zub neće lako zaboliti opet?

Izvinjavam se ako su pitanja naivna.

Hvala puno.

Krumpir
12.10.2009., 18:28

Čim stomatolog otvori takav zub, nastaje trenutno olakšanje pacijenta. Zato najbolje je otići kod stomatologa.

Krumpir
12.10.2009., 18:30
Kako se organizam rješava tog gnoja ako se ne potpomogne antibioticima? Jel mogu očekivati da će sam nestati, bez da idem stomatologu? Koliko mu treba?

Ne, ako ne odete kod stomatologa izgubit ćete taj zub!

Sad osjetim kao trakastu guticu iznad zuba, koja je mekana. Valjda je to gnoj?

Mozda, što je gutica?

I ako se živac raspao jel to znači da takav zub neće lako zaboliti opet?

Bez da odete kod stomatologa upravo obrnuto, bolit će vas još jače.

Izvinjavam se ako su pitanja naivna.

Hvala puno.

Ako imate još pitanja, pitajte :)

maya77
13.10.2009., 09:58
Znači ništa bez stomatologa, a toga se bojim. Ipak ću ja ovo vaditi na kraju.

Hvala puno za pomoć u svakom slučaju.

Usput, bolovi su nestali, a otok se blago proširio ali omekšao i nije bolan. Rano jutros ga nije bilo gotovo nikako.

Ona007
13.10.2009., 10:20
Trebas otic stomatologu da ti da antibiotike i za otok to se mora napravit jer moze bit dosta opasno, sjecam se da je mojoj teti stomatolog jednom rekao da bi umrla da nije dosla u slijedecih par sati, nije se s tim igrat!

Stomatolog ti nece vadit zub pod otokom, to se ne prakticira, nego ce cekat da otok spadne da bi zub tretirao, mozda ce zub eventualno otvorit i prepisat ti antibiotike

Doktor opce prakse cesto ti nece dat antibiotike nego ce rec da ti antibiotici trebaju ali te poslat stomatologu pa da ti stomatolog to prepise. Obicno nakon dan dva antibiotika otok spadne ali se antibiotici moraju pit do kraja

Krumpir
13.10.2009., 11:18
Znači ništa bez stomatologa, a toga se bojim. Ipak ću ja ovo vaditi na kraju.

Hvala puno za pomoć u svakom slučaju.

Usput, bolovi su nestali, a otok se blago proširio ali omekšao i nije bolan. Rano jutros ga nije bilo gotovo nikako.

Zub ti nece vadit stomatolog samo zbog upale.

Duracell
08.09.2010., 10:06
Eto nadam se da sam potrefio podforum, ovako jucer me je poceo boliti zub u kojem je bio lijek i obraz je poprilicno otekao, i isao sam kod zubarice ona je otvorila zub i moram pit antibiotike i stavljat hladne obloge. E sad meni je obraz prilicno jako natecen, cjelu noc sam drzo obloge ali nepomaze nista, cak je jos vise natecen nego sto je bio :(

Ima li tko kakav savjet kako da smanjim oteklinu ?

Hvala unaprijed.

rezony
31.12.2011., 10:27
Jeste li ikad imali nateknuto lice od jednog pišljivog usranog zuba? e pa ja jesam, evo već drugi put ove godine, prije toga mi se to nikada nije događalo. Kao onaj crtić gdje ona klinka ima onaj gibs i stalno je bublasta u faci od nateknutog zuba. Probudim se nedavno, boli me zub lijeva petica gornja, ispao mi lijek za živac jer sam čačkao i ona vatica i sutradan pogledam se u ogledalo ono ISUSE KRISTE, izgledam kao kvazimodo. Nateknuto do oka, kao da mi je netko stavio mandarinu u desne i do oka mi doslovno odvratno. Zubarica mi samo antibiotike, a kao ne mogu ja tu ništa evo ti klavocin a zbog drugog zuba ih pijem već 3 mjeseca. KLAVOCIN, KLAMICIN, AMOKSICILIN sto je i klavocin, pa mi da opet klavocin, pa opet klavocin a ništa ne radi. I prebacio sam se prije 3 dana kod nove i da mi ona MEDAAZOl čim me vidjela i počeo sam to pit zajedno s klavocinom i smanjilo se i ja reko WAUU ok super. Sad ću otić kod doktorice da mi ga izvadi, neće ga pod upalom vadit i danas u 8 trebam popit taj MEDAZOL i propustio jer sam se probudio u 11 i OPET OPET OPET SAM NATEKAO. PA JEBOTE LED DI TOGA IMA?
pa nikad mi neće moć izvadit taj zub, samo 4 sata kasnim a nikad prije toga nisam zakasnio popit tabletu i natekne ponovno

ne znam šta da radim. dal je preporučljivo da uzmem klješta i izvadim ga sam samcat kad je stara godina...ne znam stvarno šta drugo da napravim, a nemam anesteziju razbila mi se

drdentmed123
20.01.2012., 19:09
Vama se mora napraviti incizija i drenirati gnoj, antibiotici ubijaju bakterije ali ne mogu unistiti gnoj koji fizicki sprijecava dolazak antibiotika do bakterijskih sojeva. Obratite se oralnom kirurgu!

Trix
22.01.2012., 14:28
Dali se javit na Hitnu jer je nedelja ili trpiti bol do ponedeljka??

D3R4
25.08.2012., 10:15
Pozzzz , prije 4 dana me poceo boliti zub, jucer kada sam se probudio ispod oka mi je bilo oteceno , spakovao sam se otisao zubaru , otvorila mi zub i dala antibiotik cefaleksin , pijem ga svakih 12 sati i jako je pomogao prestao me boliti zub, ali problem je sto kada sam se jutros probudio to sto mi je jos vise nateklo , ispod oka skroz i desna strana usne , tocnije desna strana lica osim čela i brade...

kakav je antibiotik cefaleskin ?
sta mogu poduzeti u vezi naticanja lica , jer cuo sam da je to za hitnu !

POZZZ <3

Jujigatame
25.08.2012., 23:45
Nije antibiotik izbora već dugo. Daje se klavocin odnosno klindamicin ako postoji alergija. Antibiotik nema djelovanje odmah već treba proći barem 24h da bi se vidio napredak. Ako se upala i dalje povećava, uvodi se i medazol, a gnoj, ako je zreo, incidira (sluznica se zareže i gnoj se pusti van). Analgetik izbora je ibuprofen (neofen) zbog najjačeg protuupalnog učinka.
Ako se stanje u međuvremenu nije popravilo, zaleti se na hitnu u KB Dubrava da te pogledaju.

D3R4
27.08.2012., 11:25
dosao je pon , i cefaleksin je uzasno pomogao !! :DD

vise mi nije oteceno , nemam vise kao neku guticu iznad zuba , izgled mi se vratio , zub me vise ne boli ...

Jujigatame
27.08.2012., 14:06
Super, sad ga izlijecite, nemojte pustiti stvar

MegD
18.01.2013., 13:22
Ja sam imala tj dana temperaturu 37 sa 2,na kraju ispalo od zuba ..... doktorica mi je prepisala augmentin...

Jujigatame
20.01.2013., 17:39
a liječenje zuba??

MegD
24.01.2013., 22:03
Morat ću ga vadit....bila kod zubarice pred dva dana,nikako utrnut,100 puta me ispikala ,još uvijek je upaljeno tako da anestezija nije djelovala....
i tako mi je prepisala jos jednu turu antibiotika....
ali ono bitno,temperature više nema.

lila_887
16.02.2013., 18:25
Ovako nadam se da nisam fulala temu, ako jesam, neka moderatori premijeste.

Ovako... u četvratak je po drugi put stavljen lijek u 4-ku a tjedan dana prije toga kad je po prvi put stavljen lijek nikakvih reakcija ni ništa od bolova nije bilo. A još je 6. tica bila završavana.

U tom nizu je također popravljana prvo 5.tica pa zatim usporedno i 6.tica i to je sve zatvoreno sad i riješeno.

I onda otvorena 4.ka kojoj je živac kolko sam shvatila skroz u banani pa ga treba čistiti a to još nije u mogućnosti budući da gad :D reagira na bol prilikom zadnje posjete, kaj je najbolje svi ti zubi se praktički izvana ne vide da su bili pokvareni, nego sve na spojevima.

I sad me jutros počelo bolit to oko tih zuba, ono ko neko lagano zatezanje, sve od 1.ice pa do zadnjeg zuba, pa ono trnci malo kod jagodične kosti i oko zuba, i glava.. i malo mi je čak i lice naotečeno sa te strane... da li je to normalna sad neka reakcija na lijek koji je po drugi put sad stavljen u isti zub, a prvi put nije bilo ništa?

Popila sam jednu tabletu popodne.
Relativno je podnošljivo.
Ali ono kaj da radim ak potraje?

Na hitnu mi se iskreno ne ide tak da se nadam da će sve bit ok i da ću pregrmit do pon. u najgorem slučaju.

Jujigatame
17.02.2013., 14:05
Ne znam detalje (koja čeljust, kakve je simptome zub davao prije, rtg snimka, u kakvom su stanju susjedni popravljani zubi) ali generalno to nije normalno. "Lijek" (što god to bilo, pretpostavljam Toxavit - otrov) mora van, zatim anestezija, kvalitetno čišćenje kanala i priča je kroz 2-3 posjeta riješena...

lila_887
17.02.2013., 14:35
Ne znam detalje (koja čeljust, kakve je simptome zub davao prije, rtg snimka, u kakvom su stanju susjedni popravljani zubi) ali generalno to nije normalno. "Lijek" (što god to bilo, pretpostavljam Toxavit - otrov) mora van, zatim anestezija, kvalitetno čišćenje kanala i priča je kroz 2-3 posjeta riješena...

Gornja desna čeljust, prvo je popravljana 5.tica, zatim isti dan stavljen i lijek u 6.ticu, koji je bio 2 tjedna da bi se onda ona zatvorila.
Vidjelo se na toj 5.tici (gore desno isto sve) da je kao malo pokvarena, kad je otvorila nju, skužila da na 6.tici i 4.ki kvar isto, na spojevima oba dva zuba dakle.
Zub (ovaj koji boli sad) prije otvaranja nikakve simptome da me nešto boli odnosno da je pokvaren nije davao.

Prije 2 tjedna je stavljen po prvi put lijek u tu 4.ku, ne znam koji, i sad u četvrtak nakon tjedan dana još jedan, prvi put je čak bilo stavljanje lijeka pod inekcijom jer me bolilo tolko da nisam mogla na miru sjedit na stolici i preznojila sam se od muke, i tad me upozorila da je moguće da me sve boli kasnije kad inekcija popusti.

Sad drugi put me upozorila samo da je moguće da zub osjetljivije reagira na hladno,toplo i zagriz hrane.

I da, čistit će sve te živce i kanale nakon ovog drugog stavljenog lijeka.

E da, sad se sjetih da me je malo boliko uho desno nakon prvog lijeka i sad isto tako na ulazu u kanal. :ne zna:
Rekla sam joj to sad neki dan i nije mi rekla da je to nešto zabrinjavajuće.
Ne znam.
Sutra zovem zubara da čujem kaj će reć jel da dolazim ili kaj.

deny72
15.03.2013., 05:59
POMOC!!!

Prekjucer me zabolio kutnjak dolje zadnji kojem je ispala ispuna ima godina, bol je postala nepodnosljiva pa sam otisla u hitnu stomatolosku oko ponoci gdje je ona to "otvorila" i propisala KLAVOCIN bid 1g koji redovito pijem. Ujutro sam bila sva otecena i naravno i dalje boli te pijem voltaren rapid za bol, nepomaze neznam sta al ajd da bi mi se jucer popodne bol smirila jedino otecena ostala. Nocas opet oka nisam sklopila od bolova i cini mi se da je se otok prosirio od vilice prema vratu i gore prema nosu.
STA DA RADIM??? DAL DA PIJEM TAJ KLAVOCIN I TRPIM DOK MOGU ILI POSTOJI JOS NESTO STO MI MOZE OVO OLAKSAT???

Jujigatame
15.03.2013., 11:28
nazad da ti uvedu i medazol i da provjere je li zub zaista otvoren do kraja - tako mora i ostati. Možda, ako je gnoj sazrio, ti naprave i malu inciziju u mesu da izađe van

Carra
01.05.2013., 07:02
Bila sam jučer kod zubara jer me bolila šestica kojoj je živac odavno izvađen i koja stoji otvorena već nekih 2 mjeseca... Trebala bi je vaditi, ali stomatolog je rekao da nema žurbe.
Počela me boliti prije 2 dana, on mi je pročistio kanale da i dao Amoksicilin, te rekao da počnem piti ako počne naticati. Jutros sam se probudila od boli i vidila da je malo nateklo.
Uglavnom, popila sam Amoksicilin i nadam se da će djelovati kroz dan.

Moje pitanje je, mogu li uzimati i Neofen uz Amoksicilin? Zub i dalje boli, a mislin da je Amoksicilin samo za smanjivanje otoka :/

TheProvense
01.05.2013., 19:41
možeš..
ali svakako se kloni propuha..čim je zatoplilo, svi otvaraju sve prozore i sva vrata a propuh je veliko zlo..

ribica0603
01.05.2013., 19:59
Neofen je protiv bolova, a Amoksicilin je antibiotik. Dva različita lijeka i dva djelovanja.

A propuh nema veze sa ničim. ;)

TheProvense
01.05.2013., 20:43
nisam mislila da bi propuh izazvao upalu zuba, ali mi se čini da zub koji je otvoren već 2 mjeseca, pod liječenjem je, lice ionako već otiče..da se ipak treba paziti..pa tako i od propuha..bol je već prisutna, najmanje što joj još treba kao šlag na torti je i glavobolja..
možda griješim ali meni moja stalno govori- bježi od propuha k'o vrag od tamjana :)

krox
20.08.2013., 18:57
Prijateljica mi ima jaku upalu zuba, pije klavocine 1 g i neofen forte al lice je nateklo i iam sada temperaturu 37.8 i to traje tako vec 3 dana. Što uciniti?? bial je kod zubara pa ej dobila tablete, i onda je oteklo i opet otisla i otvorila zub i tkao stoji , al nema gnoja nikakoga nista ne izlazi? Moze li doci do sepse??

Jujigatame
21.08.2013., 08:18
Ako je pravilno otvoren zub uzročnik (ako!) - situacija mora ići na bolje kroz dan-dva, ali bi trebala i dodatna RTG dijagnostika i odmah krenuti u liječenje da zub ne stoji predugo otvoren. Do sepse realno ne može doći...u nekoj ludoj teoriji možda

krox
02.09.2013., 14:21
hvala na odgovoru, tako je i bilo , zub je izvadjen i sve se smirilo :)

Jujigatame
02.09.2013., 17:36
Nema na čemu, drago mi je da je sve ok...sada počnite razmišljati o nadoknadi izgubljenog zuba ;)

zzzZZZzzz
21.09.2013., 06:53
Bok, molim savjet :)
Zbog boli, u srijedu mi je vađen lijek koji je u utorak stavljen u donj u sedmicu koja je mojom greskom bila otvorena skoro dva misec . Zubarica mi je dala klavocin, rekla da je upala i narucila me 04.10. na pregled (naravno do tada ne namjeravam cekati ). okolno meso je nateklo, vidi se malo i izvana po vratu. Dva dana sam imala temperaturu, znaju mi ispadat nekakvi crveni komadici iz otvorenog zuba, nesto kao krv, ali nije skroz u tekucem stanju. naime problem je sto ne mogu puno pomicat donju celjust, donje i gornje zube mogu razdvojit manje od centimetar. Boli me taj zub, osjecam nekakav pritisak u uhu. Pitanja su da li je nesto ozbiljno u pitanju? Hoce li lijecenje dugo trajati i biti bolno? Posto je subota da li da idem na hitnu koja i nije prava hitna ili da cekam ponedjeljak jer sam iz malog mjesta i nemamo hitnu stomatolosku.
Puno hvala unaprid! :(
zaboravih napomenit da sam sridu, cetvrtak celjust mogla vise pomicat, bol je bila manja, ali sada nemam temperaturu. :(

zzzZZZzzz
22.09.2013., 23:06
Nitko ??:confused: :tuzni:

GosponProljeće
23.09.2013., 00:21
Ako si tako zabrinuta sutra ujutro odi kod stomatologa iako ti nije termin.

blond89
06.10.2013., 01:55
evo trebala bi i ja savjet kako smanjiti oteklinu. bila sam na hitnoj radi bolova i otvorila mi je zubarica zub dala klavocin bid i brufen 600 . drugi dan sam pocela oticati jako s time da me zub sam po sebi prestao boljeti ali me i dalje boli čeljust radi otoka. izgledam kao strašilo a u pon u jutro idem k zubaru. Jel može neki savjet kako da smanjim oticanje jer hladni oblozi bas i ne djeluju.

Jujigatame
06.10.2013., 17:58
Ako je pravilno trepaniran zub uzročnik, sve će biti ok, pokrivena si antibiotikom. Oteklinu ne možeš kontrolirati (kažem ako je pravi zub dobro otvoren)

Garf
10.10.2013., 15:20
Imam pitanjce. Jučer mi se sin (7 god) žalio na bol u donjoj petici, mliječnoj naravno. Brzo mu je bol prošla, međutim jutros se probudio otečen. Kako njegova zubarica ne radi ovaj tjedan, odvela sam ga u prvog zubara koji ga je mogao primiti. Tamo su mu otvorili zub i rekli da bi to kroz 15-ak dana bilo najbolje izvaditi. Na moje pitanje o antibiotiku, rekla je da nije potrebno da samo pazimo da ne ostaju komadići hrane i slično i kad mu se smiri da se javimo njegovom zubaru.

Njega ništa ne boli, ali mu je stvarno jako otečeno, imao je jutro i temperaturu pa se mislim šta nije u takvim slučajevima antibiotik obavezan? :ne zna:

Sad ide vikend pa ne bi htjela da mu se to još zakomplicira.

Jujigatame
10.10.2013., 16:43
Ne bi bilo loše dati klavocin (ili nešto drugo ako je alergičan) u dozi za tu dob...ostalo su vam dobro rekli

Garf
11.10.2013., 08:35
Jutros je to već dosta splasnulo. hvala na odgovoru

Jujigatame
11.10.2013., 09:05
Ok onda nema potrebe ako je stanje bolje...

realun562
13.10.2013., 08:20
prosli tjedan me je bolio zub gore lijeva sedmica, zubarica mi je otvorila zub i stavila lijek, i rekla da dodem za tjedan dana da mi to promijeni. kad je promijenila sve super nista ne boli, al eto jucer mi natekla lijeva strana lica i tesko mi je zatvorit usta jer mi lijeva strana celjusti uhvati unutarnju stranu lica koje je natecno... i boli me lijeva strana ispod donje celjusti prema vratu na dodir i kod gutanja hrane.. ako neko moze pomoci bio bi jako zahvalan...

Jujigatame
16.10.2013., 20:36
Moras otici nazad da se definira od cega je oteklina te da se sukladno tome reagira i daju antibiotici (klavocin npr)...

mbbm2
19.10.2013., 17:57
Danas sam išao u 09.00 kod stomatologa u Dom zdravlja kod Sokolskog doma u Osijeku zbog oticanja lica. Na moju nesreću zubarica mi ne radi ovu subotu i ne piše kome se mogu javiti u kad ona ne radi. A DVIJE zubarice koje bi trebale raditi ovu subotu uopće nisu došle , već ti sestra otvori i kaže da je nema i neće dolaziti.
Posebno je bila bezobrazna sestra koja radi u ordinaciji dr. Adriane Nađ Badovinac koja me otpravila kao da sam došao tražiti novac. A meni lice kao bundeva. Sramota!!
Više nema dnevnog dežurstva u Domu zdravlja i moraš čekati noćno dežurstvo u 22.00.
Na kraju sam otišao kod liječnika opće prakse i dobio antibiotik.

Jujigatame
19.10.2013., 20:01
Ovakve situacije treba prijaviti Upravi Doma zdravlja i područnom uredu HZZO-a. Mora postojati informacija tko radi i kome se obračaju hitni slučajevi. Inaće treba ti otvoriti zub uzročnik, sam antibiotik neće biti dosta

Hvedica
19.10.2013., 22:06
Pomoc! Znaci situacija je ovakva: prije 9mjeseci sestica dolje desno mi je endodontski lijecena. Sve je bilo ok do prije mjesec dana kada se javila upala i napravljen je ortopan gdje se vidi upala na jednom korijenu. Pila sam augmentin tjedan dana i proslo. Prije tjedan dana opet mi se javila bol, narucena sam u perkovcevoj za operacijsko vadjenje toga zuba, 28.10. Zubar mi je otvorio zub i opet pijem augmentin, ali mene sve gore boli, osjecam da mi i zubno meso otice ispod tog zuba. Kako cu izdrzati jos tjedan dana, ne znam. Neda mi se kljukat tabletama koje mi sad vec jedva pomazu, a antibiotik ne djeluje. Ima li ikakve svrhe odlaziti na hitnu? Trebam li neki drugi antibiotik? Pazim na higijenu usne supljine i zuba, ispirem elmex tekucinom, perem elmex pastom, kao i inace.

zubb
12.11.2013., 22:51
Naišao sam na ovu temu radi istog problema.

# Ukratko
Zub mi je prije godinu dana stavljena plomba, zatim nakon pola godine je plomba sama ispala (prepolovila se) i zatim je stavljena nova. Baš kada mi je zadnji put stavljao valjda (ili zadnja dva puta) nije bilo onog "zida" za plombu pa ti onaj kalup stavlja, pritišće u meso kako bi plombu mogao staviti.

#Prvi problem
Nakon mjesec-dva od zadnje popravke zuba, javio se novi problem.

Prije mjesec dana me je zub počeo boliti i malo mi natekao. Odma ubrzo nakon toga, počeli su jaki blolovi, čim bi malo zatvorio usta i dohvatio gornjom vilicom donji zub odma bi se živac upalio i bolio bi me duže vijeme.. Naveče kada bi legao, uplatio bi se baš tako jako..
Stav zubara je bio "plomba ti je dobra, ne mogu ti ništa uraditi" i dao mi je samo te tablete da pijem (lincocin)
Nakon što sam sve tablete popio prestao me, pa i taj obraz što je bio malo natekao je skoro pa prestao.

To je i razlog što ga više nisam ni kontaktirao, mislio prestao me zub, ne trebam više ići kod njeg, mislim tako mi je zubar rekao, nije ništa rekao da će mi ga popravljati.

#Opet problem
Za dvadesetak dana me je zub opet malo zabolio, ali sam primjetio i da mi je obraz natekao. Ono meso ispod zuba, prema obrazu, prvo se pojavio kod te šestice, ali kroz 1-2 dana se proširio i na ostale zube sa desne strane..
Ovoga puta nisam imao skoro nikakve boli, ali je zato obraz svaki dan sve veći i veći bio!

Ovo mi se počelo dešavati prije 3 dana, pio sam opet one tablete (mislim da je skro 2 dana prošlo) ali i dalje mi je obraz natekao, svaki dan je bio sve veći, i sigurno veći nego ono prije.
Zubar mi je ovog puta rekao da će mi morati zub da vadi čim mi prođe ovo što mi je nateklo.

Prvi put kada sam dolazio, prije mjesec dana, mislio je da mi vadi živac ali nije.. a sada je sigurno sve propalo radi tog živca i sad ću morati vjerovatno da vadim zub, kao što je i on rekao :(

Još mi nije ni vadio (otvorio zub) plombu kada sam išao (išao juče) nego mi samo probušio ovo što je nateklo, mada ne vidim neki napredak (a rekao je da će mi biti kao bolje..)

Sutra bi trebao ići kod njeg da mi tek otvori plombu.

Sada mi se čini da mi ove tablete što sam ranije koristio nisu pomogle da mi se smanji obraz.. Nadam se da će pomoći otvaranjem zuba :rolleyes:

Jujigatame
13.11.2013., 08:32
Zub se mora otvoriti i izliječiti, trebalo je to već prvi put bilo je jasno kao dan, ali nažalost ima nas svakakvih

zubb
18.11.2013., 18:20
Ipak mi nije zub otvoren ni ovog puta (u prošlom postu), nego mi je opet probušio da ono izađe.

Danas mi je zub izvadio.

Mislim da je rekao da se radi o Procesu - gnojna kesica, da je to razlog vađenja.

Misliš da mi je mogao izliječiti (da ga ne vadim) onog prvog puta kad sam išao (prvi put kada mi je natekao obraz)? Ili čak i ovog puta?

Jujigatame
18.11.2013., 19:45
Nezahvalno je napamet komentirati bez da sam točno vidio, a sada je i tako gotovo ;)

kveni
06.12.2013., 19:50
Da se i ja javim sa svojim problemom:
Još prije jedno 5-6 godina sam izvadio zub na desnoj gornjoj strani lica, sada je tu "rupica" bez ičega (ne znam koji je zub, ne razumijem se u to).
Prije mjesec dana osjetio sam bol kada sam se probudio ali je nestala kroz 20tak minuta, mislio sam da nije ništa i nisam ništa poduzeo. Da bi se par dana poslije toga (četvrtak) bol vratila, isto na kraće vrijeme i opet nestala. U petak ujutro sam se probudio sa blago natečenim obrazom, pomislio sam da nije ništa i tako ostalo, subota stanje još gore, desni obraz natečen jako, čak počelo i oticanje ispod oka, završio sam navečer u domu zdravlja kod sokolskog doma u Osijeku gdje su me pregledali, zaključili da je propuh krivac i poslali me kući, naravno bolovi nisu prestali, počeo sam piti neofen kako bih istrpio do ponedjeljka, u ponedjeljak odlazim do zubarke koja ne radi zbog prehlade, ništa rekoh idem kod doktorice opće medicine, i ona me pregledala, rekla da misli da je problem do zuba ali nije sigurna te mi ne može dati tablete, nego je preporučila nešto za bolove dok ne odem kod zubara. Preživio sam do utorka da bih opet otišao kod zubarke, ali još uvijek nije ozdravila, otišao u Hitnu gdje sam dobio klavocine 1g, pio sam to tih 7 dana i sve je bilo uredu, naravno zbog nedostatka vremena nisam otišao kod zubarke.

I sada se situacija ponavlja, ujutro kratka bol, i malo jurnjave po gradu u ovo hladno vrijeme i naravno oteklina se polako vraća, odmah da vam kažem u dom zdravlja mi ne pišite da idem zato što znam situaciju i to je drugi put da su me odje**** (prvi put kad sam imao gnojnu anginu i nisam mogao jesti 3 dana, živio sam na čaju), hitna je zadnja opcija iako nemam bolova nego me brine oteklina.
Svi savjeti dobrodošli

manchild
06.12.2013., 22:50
napravi ortopan zubiju

Jujigatame
07.12.2013., 22:09
Da se i ja javim sa svojim problemom:
Još prije jedno 5-6 godina sam izvadio zub na desnoj gornjoj strani lica, sada je tu "rupica" bez ičega (ne znam koji je zub, ne razumijem se u to).
Prije mjesec dana osjetio sam bol kada sam se probudio ali je nestala kroz 20tak minuta, mislio sam da nije ništa i nisam ništa poduzeo. Da bi se par dana poslije toga (četvrtak) bol vratila, isto na kraće vrijeme i opet nestala. U petak ujutro sam se probudio sa blago natečenim obrazom, pomislio sam da nije ništa i tako ostalo, subota stanje još gore, desni obraz natečen jako, čak počelo i oticanje ispod oka, završio sam navečer u domu zdravlja kod sokolskog doma u Osijeku gdje su me pregledali, zaključili da je propuh krivac i poslali me kući, naravno bolovi nisu prestali, počeo sam piti neofen kako bih istrpio do ponedjeljka, u ponedjeljak odlazim do zubarke koja ne radi zbog prehlade, ništa rekoh idem kod doktorice opće medicine, i ona me pregledala, rekla da misli da je problem do zuba ali nije sigurna te mi ne može dati tablete, nego je preporučila nešto za bolove dok ne odem kod zubara. Preživio sam do utorka da bih opet otišao kod zubarke, ali još uvijek nije ozdravila, otišao u Hitnu gdje sam dobio klavocine 1g, pio sam to tih 7 dana i sve je bilo uredu, naravno zbog nedostatka vremena nisam otišao kod zubarke.

I sada se situacija ponavlja, ujutro kratka bol, i malo jurnjave po gradu u ovo hladno vrijeme i naravno oteklina se polako vraća, odmah da vam kažem u dom zdravlja mi ne pišite da idem zato što znam situaciju i to je drugi put da su me odje**** (prvi put kad sam imao gnojnu anginu i nisam mogao jesti 3 dana, živio sam na čaju), hitna je zadnja opcija iako nemam bolova nego me brine oteklina.
Svi savjeti dobrodošli

Propuh?! Takvim doktorima treba uzeti licencu...nadam se da nije riječ o onoj mladoj ekipi... Pravac ortopan i dijagnostika/otvaranje zuba uzročnika!!

princo123
26.01.2014., 09:23
Imam oteklinu na licu...pocelo je prije 2 dana, zub me poceo boliti sve vise i vise. I tako mi je nateknulo lice na koje sam stavljao obloge od rakije i pio caj od zalfije. Uglavnom nista se nije promjenilo i danas cu otici na hitnu da vide sta se moze. Nemam zdravstveno pa me zanima koliko ce me sve to kostati. Zubi su mi katastrofa bojim se da ce me tamo i zbog neceg drugog zadrzati. Dali se to mora odmah tamo platiti?

mark28
05.02.2014., 09:57
Bok! pitanje. Postoji li mogućnost da se zbog upale zuba ili zubnog mesa ne može pomaknuti jezik?
Da pojasnim. 27.01.14. sam se javio kod svoje doktorice zbog boli u grlu i glavobolje koja je trajala pet dana. Dala mi je amoksicilin i nakon što sam popio šest amoksicilina počeo sam frfljati na izgovor slova s. Odmah sam to javio doktorici i ona je posumnjala da je alergija na antibiotik, do sad nisam imao nikakve reakcije na atb (29 god.). Promjenila mi je amoksicilin u azimed. ali kako ni nakon azimeda frfljanje nije prolazilo nego postajalo sve gore i nisam mogao pomaknuti jezik na desnu stranu poslala me na hitni prijem gdje me pregledao ORL. ORL je ustanovio da se radi o reakciji na amoksicilin i dao mi injekciju solomedrol 120 mg u venu i prepisao xyzal tablete 1 na dan. No, ni nakon injekcije i 3 dana pijenja xyzala problem s jezikom ne prolazi. Odlazim opet kod doktorice i ona me šalje na hitni pregled kod neurologa. Neurolog me pregledao i utvrdio da nije ništa s njegovog područja i poziva opet ORL da me pregleda. ORL me sada detaljno pregledao i ustanovio da je s njegove strane sve u redu. No ja i dalje ne mogu normalno govoriti ni pomicati jezik na desnu stranu. Moram napomenuti da svaki dan imam glavobolje iznad desnog oko. Da, neurolog je za svaki slučaj odlučio da se napravi MR mozga koji moram čekati do sredine trećeg mjeseca.
U isto vrijeme dok je mene mučilo grlo i glavobolja, prije problema s jezikom, peckalo me meso oko gornje desne petice koja je plombirana i nema živac, te sam osjećao neku čudno bol oko donjeg desnog umnjaka.
Kako me nitko nije ništa pitao za zube ja te čudne boli nisam ni spominjao. Dapače, zaboravio sam na njih jer sam svakodnevno na brufenu od 600 mg pa ni ne osjećam više nitša.
Mene sad zanima kolika je vjerojatnost da je bol, upala ili kaj god je to već bilo s zubima, mogla utjecat na jezični živac i tu napraviti probleme? i ako jest koji je proces da se to dovede u normalu. Zvao sam svog zubara, ali jadničak me ne može primit prije ponedjeljka a pošto me ništ ne boli nisam hitan. Nema veze kaj ja ne mogu normalno govoriti i pomicati jezik.
Eto, unaprijed se zahvaljujem na razmišljanjima.

Jujigatame
05.02.2014., 12:44
Napravi digitalni ortopan za svaki slučaj da se vidi umnjak/molari ali dam se kladiti da je problem neurološki, u trigeminalnom živcu ili slično. "Alergija na antibiotik" u takvom obliku je krajnja glupost i nije mi jasno kako im to uopće padne na pamet.

hannibal9
08.02.2014., 06:34
Pozdrav, danas mi je otekla lijeva strana lica i to dosta, zbog zuba vjerojatno. Zub me malo boli ali oteklina vise pogotovo kad otvorim usta. Sad da stavljam hladne obloge ili ne?

Jujigatame
08.02.2014., 18:09
Moraš na hitnu da ti ga otvore

hannibal9
09.02.2014., 20:39
Moraš na hitnu da ti ga otvore

Bio na hitni, preusmjerili me kod zubara, dobio par inekcija (penicilin pretpostavljam) a protiv upale dobio klavax antibiotik.. i sad moram cekat dok mi upala ne prođe a onda na vađenje zuba :horor: :zubeki: :cry: :zubo: :trk:

đinđiber
11.02.2014., 19:23
Pozdrav

Ja sam jucer zavrsila kod zubara nakon uzasne zubobolje, zbog koje sam pila i tablete.
Ona mi je dala inekciju u otvorila 2 zuba 6 i 7 oba su me boljela 1-do drugog donji desni.
Stavila lijek i rekla da ne bi trebalo boliti kad inekcija prestane i narucila za 2 tjedna.
Kad je inekcija prestala osjecala sam vrlo laganu bol, navecer me pocela bolit vilica kao i cijela donja desna strana, to nije onako jaka bol kao od prije posjeta zubaru, ali vise nekako sjeva u te donje zube i vilicu.
Znaci sta sad, opet ici kod zubara ili bi to trebalo proci

hannibal9
17.02.2014., 22:21
Pozdrav

Ja sam jucer zavrsila kod zubara nakon uzasne zubobolje, zbog koje sam pila i tablete.
Ona mi je dala inekciju u otvorila 2 zuba 6 i 7 oba su me boljela 1-do drugog donji desni.
Stavila lijek i rekla da ne bi trebalo boliti kad inekcija prestane i narucila za 2 tjedna.
Kad je inekcija prestala osjecala sam vrlo laganu bol, navecer me pocela bolit vilica kao i cijela donja desna strana, to nije onako jaka bol kao od prije posjeta zubaru, ali vise nekako sjeva u te donje zube i vilicu.
Znaci sta sad, opet ici kod zubara ili bi to trebalo proci

ma idi, jedino ti moze pomoc.. :)

Jujigatame
21.02.2014., 10:20
ORTOPAN!!!