PDA

View Full Version : Šaneri

Sandra October
08.02.2003., 14:59
Kakva su vam iskustva? Shoppirate li kod njih?

Mene tako dugo nagovarali, pa daj, pa dođi, ma mrak stvari ima....
i tako pred nekih godinu dana odem ja....

uđem u kuću, odvede me se u taj sobičak.. u njemu nabacane zgužvane stvari .. vire iz kojekakvih ruskaka i torba........a ja ne znam jel bi kroz vrata il prozor van........

nakon kurtoaznih 10 min razgledavanja lijepo se zahvalih i odo van.
jebem ti takav shopping pa taman i da je potpis (u šta živo sumnjam).... shopping je ritual, zavođenje raskošnim dućanom, sve fino, mramorno i uglačano... svečana muzika u pozadini (ko da DK pjevuši:D)

Nije me se dojmilo
:flop:
a vas?

Eladio
08.02.2003., 15:20
saneri su zakon:top:

jebes trgovine..
nit se mozes cjenkat..nit mozes u miru probavat..

i prodavac ti uvjek govori da je dobro.. :rigo:

..saneru je svejedno..
sve ide po 50 ili 100 eura :D

cesto puta znas i u kojoj su se trgovini ti modeli trebali prodavat ili prodaju :cool:

kvaliteta zajamcena.. odes s gorotex_om i probas ga u kadi:cool:

..zivjeli saneri

Kiki
08.02.2003., 17:00
Sta je saner, isukrsta vam?:confused:

Eladio
08.02.2003., 17:15
Kiki kaže:
Sta je saner, isukrsta vam?:confused:

diler ukradenom robom:B

Kiki
08.02.2003., 17:22
Hmmm...toga ovdi nema...il morebit ja ne znam di da ih nadjem.

pakleni_patuljak
08.02.2003., 17:41
Kiki kaže:

Bila jednom pjesma: ''Živim u Rijeci, gradu šanera...'' :D
Grad u kojemu je narodna nošnja Gorotex jakna...

Enivej, šaneri NISU dileri ukradenom robom, već tipovi koji kradu tu istu robu i poslije je dilaju. Većina tipova koji se izdaju za šanere su najobičniji nakupci...

Znam ja!
Tako sam kupijo svoj prvi auto! :o
(Te godine su Opatijske plaže bile pune Parahovih bikinija... :D)

Morski vražičko
08.02.2003., 22:55
Kiki kaže:

ima ima..samo ti u te kvartove bas i ne zalazis...a i ne poznajes sigurno takav tip ljudi.....a London ipak ima vise stanovnika neg cijela hrvatska......

al ak upoznas nekog po imenu Delboy odma kod njega i kupuj ....:D :D

xsyas
09.02.2003., 07:56
Ma kod sanera se znaju naci super stvari.
Prije cetiri godine Joop badic za 50 DM- divota!
Nikad nisam bila zadovoljnija kupnjom ko tad.:D

Shtefitza
09.02.2003., 08:27
Kiki kaže:

:D :D :D :D

Shtefitza
09.02.2003., 08:30
Nikad nisam cula za taj izraz saneri. Sto to znaci? Jel Sh? ili s?

A... kad sam bila klinka, bila sam s mamom kod neke gospodje, ona je prodavala stvari dosvercane iz Poljske i Turske... bilo je kojekakvih krpa i uzasa, ali i zgodnih stvarcica... neki srebrni nakit, pa krzna, zivi brolg od stana, ne znam kako se zena kretala izmedju svih tih vreca... a sve se nalazilo na adresi... :no:

indian
09.02.2003., 10:22
Nikad čula za tu riječ..šaneri..

pakleni_patuljak kaže:
Enivej, šaneri NISU dileri ukradenom robom, već tipovi koji kradu tu istu robu i poslije je dilaju.

I ovo mi uopće ne zvuči..nisam neka svetica, al baš od lopova da idem kupovat, i to u uvjetima koje Sandra opisuje..teeeško..:flop:

pakleni_patuljak
09.02.2003., 10:37
indian kaže:
I ovo mi uopće ne zvuči..nisam neka svetica, al baš od lopova da idem kupovat, i to u uvjetima koje Sandra opisuje..teeeško..:flop:

Evo npr. mene znaš.
I sjedimo na kavi i kažem ti da ima hrpetinu Parahovih i Armanijevih bikinija još sa originalnim cijenama između 100 i 150€ i da ih prodajem po 300 čuna, ili hrpetinu žemskih kožnih jakni po 400 čuna...
Ne bi te zagolicala mašta?

Vjeruj mi... Dobar dio Zagrebačke ''kreme'' se oblači kod šanera!
Mogu čak i po imenima...

Claire
09.02.2003., 11:04
pakleni_patuljak kaže:
hrpetinu Parahovih i Armanijevih bikinija još sa originalnim cijenama između 100 i 150€

ma cek malo... tu se ne misli na original Armani ili stajaznam sta...
jer ko moze ukrast hrpetinu Armani bikinija...

mozes eventualno iz nekog skladishta u kojem su skembani bikiniji iz prastare kolekcije...

mislim da je prica o shanerima-lopovima izmishljena... iz jednog jedinog razloga... da bi se kupce uvjerilo u original robe...

koliko vas u stvari zna koliko je mocna mafija koja shtanca laznjake svih i svacega...

od famoznih chanel torbica (izgledaju ko prave i savrshene su)... pa na dalje?

300 kuna za falshi armani samo glupaca moze platit... jer on vani kod ulicnih prodavaca se moze dobit za 100... a ako je policija u raciji i za 50...

Winona2
09.02.2003., 11:07
ja pojma nemam kaj je to "saneri" :confused:

ali po sandrinom pocetnom opisu, zakljucujem da tamo jos definitivno nisam bila...

pakleni_patuljak
09.02.2003., 11:15
Znaš kako kradu ovih par Op šanera koje znam?
Skibe neki dobar butik, pripreme sve, uvale se unutra i pokupe sve što se da iznijeti!

Primjer su npr. naočale. Na naočalama je jako lako zaraditi, ali moraš imati veliku zalihu modela. (Naše glupačice ne kuže da to nije yebeni butik nego prodaja na crno.)
I onda dođeš kod šanera i kažeš da ti treba 30ak dobrih naočala. I on kaže oke i da ti dobru cijenu. Npr. 50 kuna za komad. Ali greda je u tome što kad su provalili u nekakvu yebenu optiku, pokupili su SVE što se dalo pokupiti, pa imaju i hrpetine potpisanih i jako skupih okvira koji su totalo demode. I znaju da ih nitko neće kupiti. Ali ti onda kažu da ako želiš ovih 30 dobrih naočala koje ćeš bez problema prodat, moraš kupit još 30 ovih koje nitko neće...

Pravi šaneri ne upadaju u butike i ne ne skrivaju majice pod kaput!
Oni kradu na veliko!!!
U to su uključeni i iznajmljeni stanovi (mala skladišta) po Lombardiji i mlade Riječke curice koje to prebacuju preko grane (naravno, carinici su uvijek ''poznati'').

indian
09.02.2003., 11:15
pakleni_patuljak kaže:
Ne bi te zagolicala mašta?

Pa nemam pojma...to mi se nikad nije desilo, pa nisam ni došla u iskušenje..:D

I jebe me se jel Armani il bilo šta slično, takva neka marka bila bi mi interesantna samo zbog toga što je takva roba vjerojatno dobrog materijala i šava..pa niti ne znam bil pala na takvu priču..
:p

Ne kažem da nebi nikad..al baš nakrcat se markama kod šanera, samo da bi bila u markama..to ne!

I evo još i Claire ima ovu teoriju..nebi se mješala! :D

Claire
09.02.2003., 11:21
pakleni_patuljak kaže:
Skibe neki dobar butik, pripreme sve, uvale se unutra i pokupe sve što se da iznijeti!

ne bi ruku u vatru za to... nema logike... ja ZNAM kako funkcioniraju skupi butici... po pitanju osiguranja... itd...

ali evo rukavica u lice... ja cu izabrat recimo jedan Armani kostim... evo tocno jedan... i to iz ovogodishnje kolekcije proljece/ ljeto... i dajem 500 eura za njega... i nek mi ga donesu kad su face...

ali pazi... ja znam kako razlikovat original od laznjaka..

moze? ;)

pakleni_patuljak
09.02.2003., 11:22
indian kaže:
Ne kažem da nebi nikad..al baš nakrcat se markama kod šanera, samo da bi bila u markama..to ne!

Ma i nije sve u markama!
Evo ja imam jedno 3, 4 trenirke koje nosim za po doma ili na trening. Svaka bi u dućanu koštala barem 1000 kuna, a ja ih od šanera dobijem za 300. Ako mi se da šarafit i za 250...

Koji put se samo radi o računici...

Samantha
09.02.2003., 11:34
pakleni_patuljak kaže:

jedan mi je pricao da jedna od njegovih kradja je izvedena tako da se autom zaletio u izlog i dok traje frka ekipa krade.

A mom muzu je jedan rijecanin ponudio da dodje da vidi povoljno Armanijevu garderobu,moj muz nesto odbije nije ga bilo volja,al ovaj mu rece"nije to marka Armani,nego smo obili Armanijev stan u Milanu pa je ovo njegova roba sto nosi...ima svega"
A moja frendica kaze da je kupila bundu Claudie Shiffer,tako su joj rekli da je sve iz njenog stana pokoseno.

Claire
09.02.2003., 11:37
Samantha Jones kaže:
jedan mi je pricao da jedna od njegovih kradja je izvedena tako da se autom zaletio u izlog i dok traje frka ekipa krade.

A mom muzu je jedan rijecanin ponudio da dodje da vidi povoljno Armanijevu garderobu,moj muz nesto odbije nije ga bilo volja,al ovaj mu rece"nije to marka Armani,nego smo obili Armanijev stan u Milanu pa je ovo njegova roba sto nosi...ima svega"
A moja frendica kaze da je kupila bundu Claudie Shiffer,tako su joj rekli da je sve iz njenog stana pokoseno.

:D :D :D
uljepshala si mi dan... bogami...

Sandra October
09.02.2003., 11:50
hihi zašto sam znala da će se riječani prvi oglasit :D

Nda, ma ovaj je tako isto navodno radio na narudžbu i kažeš mu kreatora i model i on dofura.

istina je zgb 'krema' se mahom odijeva kod šanera i onda se šepure da su bile u milanu, rimu ili londonu (imam poriv rigu ubacit)

nije to za mene, ma sve i da je original - ja sam onaj glupavi potrošač koji će u svojoj cijeni platit i marku, i jadnu dječicu u kini koja su radila u tvornici tekstila i njegovu reviju, i mrktg kampanju dotičnog......

jebeš ga

shefitza: izgivara se sa sh - ne s :)

Samantha
09.02.2003., 12:08
E da vam nesto pricam
prije 6-7 mjeseci ja i muz na putovanju,Belgija...tocnije Antwerpen...prijestolnica po broju obijenih stanova,vila......
i tako setamo mi gradom,negdje oko 6 popodne,pao mrak,grad full...i naletimo na naseg susida inace dugo godina na "privremenom radu u Antw"(majka mu prica da radi u knjigovodstvu:D i zastanemo s njim par minuta..ipak je slucajnost sresti se s nekim tako daleko...a on sve se nesto zurio i naposljetku kaze...moram na posao,pao je marak,svi su u gradu,setaju,shopping...sad je moje radno vrime prazni su stanovi.I ode po zadatku.:D
nastavimo setati mi i odemo malo dalje centra,kad odjednom cujemo alalrme tako prodorne da je odjekivala ulica,pogledamo u smjeru odakle dopiru...iz jednog stana...kad nas susjed i ekipa spustaju se niz oluk ko vatrogasci niz sipku.
:D

a ja i moj bjez sto dalje od njih,da nas ne skupi policija sve:D

sutra nas je zvao da dodjemo da vidimo ratni plijen
cartier tank(il tako nesto)satovi,omega,tag heuer....izmedju ostalog u toj jazbini bilo je i tehnike i to skupe naravno...plazma tv,kamere...i sve upola cjene:D

Inace Antwerpen je pun Turaka,yugoslovena...pa biznis cvjeta:D

Princeza
09.02.2003., 13:14
Ja sam za sanere cula iks puta, ali nikad nisam nijednog srela. Inace, imam jednu poznanicu koja nosi dosta stvari od Armanija i otvoreno mi je priznala da su od sanera. Ja nikad nisam izrazila zelju da ih sretnem uzivo, pa ih, eto, nikad i nisam uspjela srest. :D

Nego, imam rodjake u RI koji su mi opisali kako rade saneri ~ oni su navodno cesto u dealu s vlasnikom 'ukradene' robe. Vlasnik zna da nece uspjet prodat cijeli sleper neke skupe obleke, naocala, badica ili cega vec. Onda on ode u Italiju po tu skupu robu, debelo osigura kamion, a saner i njegova ekipa presretnu kamion, 'pretuku' vozaca i otmu mu robu. Preko 'poznatih' carinika ju unesu u Hrvatsku, a vlasnik robe (legalni uvoznik) dobije lovu od osiguranja. Lovu od prodane robe navodno dijele saner i vlasnik.

Zvuci logicno.

Nego, svi vi koji ste spomenuli da se poznati oblace kod sanera... Dajte nam malo stofa za trac, nabacite barem neko ime... :D :D :D

Samantha
09.02.2003., 13:16
ne bi ruku u vatru za to... nema logike... ja ZNAM kako funkcioniraju skupi butici... po pitanju osiguranja... itd...

sad sam se sjetila jos jednog nacina pljacke skupog butika...po pitanju alarma,osiguranja...obiju susjedan butik manje ugledan,frizerski...il tako nesto sto nema tako dobro osiguranje,pa iz njega buzaju rupu u zajednicki zid i navale
:D

Princeza
09.02.2003., 13:18
Kiki kaže:

Ima, ima. London je navodno jedan od svjetskih centara za takvu vrstu trgovine, samo valjda ne koriste naziv saner. ;)

Jesi ikad setala Camdenom u subotnje prijepodne? Nemoj reci da nisi vidjela laznjake ili da te netko nije povukao za ruku i 'povjerljivo' ti prisapnuo da mozes kupiti nesto sto je ukradeno za puno manju cijenu od one u originalnim trgovinama?!?

Jedna moja frendica je kupila originalan Diorov sakac za koji su joj otvoreno rekli da je ukraden. S njega su skinuli etiketu (jos se vidjelo mjesto na kojem je bila prisivena), a podstava je naravno ostala originalna sa svim onim malim CD znakicima... Platila ga je manje od 100 funti, a u originalnom ducanu je kostao skoro soma. :eek: Zajedno smo isle vidjeti i usporediti original s tim njezinim, nije bilo razlike ni u jednom jedinom sitnom koncicu!

pakleni_patuljak
09.02.2003., 13:33
Princeza kaže:
Nego, svi vi koji ste spomenuli da se poznati oblace kod sanera... Dajte nam malo stofa za trac, nabacite barem neko ime... :D :D :D

Da organiziraš kremastu fešticu u Zg-u i da želiš da se kaže kako je bila sa stilom... Koji bračni par bi jaaako voljela vidit? :D

Morski vražičko
09.02.2003., 14:06
oke izgleda da cu se morat .......raspitat o tim shanerima kod frendova...kad prvi sljedeci puta navratim u opatiju:D i kada cu imat love :D

Kiki
09.02.2003., 14:10
U, jebo, pa i ja bih kod tih sanera.
De, prisapnite mi kako da dodjem do njih.
Princezo, setala sam se Camdenom u subotnje i nedjeljno i ostala poslijepodneva (zivjela sam tamo prije par godina) pa me niko nikad nije povuko za rukav.
Hmmm...morbit da im izgledam ko policajac u civilu...psmtr :eek: ;)

Princeza
09.02.2003., 19:57
pakleni_patuljak kaže:
Da organiziraš kremastu fešticu u Zg-u i da želiš da se kaže kako je bila sa stilom... Koji bračni par bi jaaako voljela vidit? :D

Ne, nego da mogu tracat poznate... :D Kad vidim nekog usminkanog subotom na Spici, onda samo sapnem frendici 'znas kaj, ovaj kaput je od sanera'. ;) :D :D :D

Princeza
09.02.2003., 19:59
Kiki kaže:
UPrincezo, setala sam se Camdenom u subotnje i nedjeljno i ostala poslijepodneva (zivjela sam tamo prije par godina) pa me niko nikad nije povuko za rukav.
Hmmm...morbit da im izgledam ko policajac u civilu...psmtr :eek: ;)

He, he, mene su iks puta pitali je l' trebam kaj, ali ja se ne dam! :D

Mozda ne izgledas k'o policajac u civilu, ali mozda ni ne zastajes kraj njihovih ducancica... Pa im izgledas nezainteresirano. ;)

Sandra October
09.02.2003., 20:29
Princeza,

odi u Tantru ili Hemingway

ili od restorana recimo onaj fancy riblji u hotelu 'As' (btw goood riblji restoran)

80% ih je made by 'ispalo iz kamiona':D

Princeza
09.02.2003., 20:32
Sandra October kaže:
Princeza,

odi u Tantru ili Hemingway

ili od restorana recimo onaj fancy riblji u hotelu 'As' (btw goood riblji restoran)

80% ih je made by 'ispalo iz kamiona':D

Dzizus! :eek:

Uostalom, cemu se ja cudim, nasa 'elita' je i inace tak super... :rolleyes: :D

Nego, kak se uopce dodje do tih sanera? :confused: Vis, ja sam imala prilike u Londonu, a u Zagrebu nemam pojma tko se time bavi, gdje, kako... :D

Sandra October
09.02.2003., 21:01
oš na PM Gsm tog kog sam ja pohodila, još mi je negdje u outlooku.

al upozoravam, opis gore spomenut.. mislim atmosfera i to...
doduše kolko znam možeš i reći koji si broj pa ti on dofura doma.. navodno..

nekako mislim da svejedno neće utržit s tobom :D

Princeza
09.02.2003., 21:23
Sandra October kaže:
oš na PM Gsm tog kog sam ja pohodila, još mi je negdje u outlooku.

al upozoravam, opis gore spomenut.. mislim atmosfera i to...
doduše kolko znam možeš i reći koji si broj pa ti on dofura doma.. navodno..

U stvari, nisam bas ziher da zelim. ;) Ne znam, totalno me zaintrigiralo sve to skupa, ali ne znam da li je to iskustvo koje zelim dozivjeti. :confused:

Sandra October kaže:
nekako mislim da svejedno neće utržit s tobom :D

Hm, mislim da imas pravo. ;)

Ali u svakom slucaju hvala na ponudi. :) :)

Princeza
09.02.2003., 21:25
A i moram priznat da nisam mislila da je tak lako doc do sanera. Kao, hoces njegov broj na PM. ;)

Hocu reci, mislila sam da su za to potrebne veze, vezice, dosaptavanja, tajni dogovori i zavijet sutnje. ;) :D

pakleni_patuljak
09.02.2003., 21:26
Princeza kaže:
Ne, nego da mogu tracat poznate... :D Kad vidim nekog usminkanog subotom na Spici, onda samo sapnem frendici 'znas kaj, ovaj kaput je od sanera'. ;) :D :D :D

Ne kužiš, jelda? :D
A baš sam ti lijepo napiso... :rolleyes:

Princeza
09.02.2003., 21:37
pakleni_patuljak kaže:
Ne kužiš, jelda? :D
A baš sam ti lijepo napiso... :rolleyes:

Ne kuzim, ali cu probat pogodit...

Je l' Ogresta/Merlic? :D

Princeza
09.02.2003., 21:38
Novosel/Todoric? :D

Princeza
09.02.2003., 21:39
Boban/Boban? :D :D :D

Sandra October
09.02.2003., 21:52
Jok Princeza.

Ketica Balogica :D :D :D

Princeza
09.02.2003., 21:59
Sandra October kaže:
Jok Princeza.

Ketica Balogica :D :D :D

:D :D :top:

Ajme Sandra jedem stapice i ugusit cu se od smijeha. :D :D

PinkyBubble
10.02.2003., 13:03
Da mi priđe neki šaner i oće uvalit neku robu s autogramom..bogme bi se splašila..il bi pomislila da me oće opljačkat il da je skrivena kamera..
..al da recimo Pakleni organizira neko "ispalo iz kamiona" šopingiranje (riječka veza) ja mislim da bi sve kupile, ak niš drugo onda bar etikete..:D

Bili
10.02.2003., 13:51
A jeste li sigurne da je to ukradena roba???
Meni su rekli da su to kopije za malo novaca, iako dobro napravljene. Sto i meni zvuci normalnije. Bas mi je tesko vjerovati da je Zagreb (a da ne pomisljam po drugim gradovima) cijeli prepravljenim Bossovom odijelima. Pa da se bas toliko krade ne mogu vjerovati.

slafko
11.02.2003., 08:02
Eladio kaže:
saneri su zakon:top:

jebes trgovine..
nit se mozes cjenkat..nit mozes u miru probavat..

i prodavac ti uvjek govori da je dobro.. :rigo:

..saneru je svejedno..
sve ide po 50 ili 100 eura :D

cesto puta znas i u kojoj su se trgovini ti modeli trebali prodavat ili prodaju :cool:

kvaliteta zajamcena.. odes s gorotex_om i probas ga u kadi:cool:

..zivjeli saneri

right on :top:

magic
11.02.2003., 08:16
Tuzhna sam :(

Jedino ja nemam svoga lopova.

A jel i oni daju na sto chekova po pet kuna?

Sanjar61
11.02.2003., 08:26
Moja daje na đemdo...

Eladio
11.02.2003., 08:32
Sanjar61 kaže:
Moja daje na đemdo...

svi oni daju na đemdo :D

samo da se rijese " vruce " robe :D :D

Pezy
12.02.2003., 10:09
Meni je frend ispričao što mu je "njegov" saner rekao za robu, oni u principu slažu da je to ukradena roba kako bi ljudi mislili da je to origigi, a nije, već su kopije, koje su vrlo vjerno izrađene iz ostataka materijala ili iz sličnih materijala na pogonima negdje u aziji, a stižu kontejnerima, jer kad realno razmislite, tko bi toliko pokrao za ispuniti cijeli zagreb saniranim chanelom, LV-om i sl... a javna je tajna da je više od 70% naše "elite" u saniranim modelčićima....

Septembar
26.02.2003., 21:43
magic kaže:
Tuzhna sam :(

Jedino ja nemam svoga lopova
nemam ni ja :(

imam dvije sanirane stvari: digitalnu videokameru (orginal u kartonu- trecina cijene) i koznu jaknu (petina cijene)... a tako mi svasta treba :p

Billi
27.02.2003., 07:56
Pezy kaže:
Meni je frend ispričao što mu je "njegov" saner rekao za robu, oni u principu slažu da je to ukradena roba kako bi ljudi mislili da je to origigi, a nije, već su kopije, koje su vrlo vjerno izrađene iz ostataka materijala ili iz sličnih materijala na pogonima negdje u aziji, a stižu kontejnerima, jer kad realno razmislite, tko bi toliko pokrao za ispuniti cijeli zagreb saniranim chanelom, LV-om i sl... a javna je tajna da je više od 70% naše "elite" u saniranim modelčićima....

Eto, bas to i ja mislim, jedino moji u uredu i dalje kupuju Boss odjela za 1500 kn. Koji jerks.

slavkec
27.02.2003., 10:46
Billi kazˇe:
Eto, bas to i ja mislim, jedino moji u uredu i dalje kupuju Boss odjela za 1500 kn. Koji jerks.

Ne razumijem. 1500 kn je izuzetno jeftino za bilo kakvo odijelo, a pogotovo Bossovo (ako je original, ali mislim da je ta cijena nemoguca). Mislila si napisati 1500 eura?!? Ili si mislial napisati da tvoji u uredu kopuju sanersku robu?

Nego, ljudi, pomozite muskarcu u nevolji. Kako se dode do tih sanera? Moja zena bi rado neke pokradene krpice, kaze da ionako ne bi platila pretjeranu cijenu kreatoru i da ne osjeca griznju savjesti. ;) Kako znate da je saner "pravi"? Kako znate da nece izvuci policijsku znacku nakon sto obavite transakciju? I kako uopce upoznati sanera? :)

Bio bih zahvalan. :s

Billi
27.02.2003., 11:57
slavkec kaže:
Ne razumijem. 1500 kn je izuzetno jeftino za bilo kakvo odijelo, a pogotovo Bossovo (ako je original, ali mislim da je ta cijena nemoguca). Mislila si napisati 1500 eura?!? Ili si mislial napisati da tvoji u uredu kopuju sanersku robu?

Guess twice:confused: Pa naravno da nose sanere, i meni ih nude ali ne nosim Max Maru iz religijskih razliga:D
Ikad ih zezam onda me popljuju da sam neupucena u tokove trgovine, da su to originali, bla, bla.

slavkec
27.02.2003., 13:06
Billi kazˇe:
Guess twice:confused: Pa naravno da nose sanere, i meni ih nude ali ne nosim Max Maru iz religijskih razliga:D
Ikad ih zezam onda me popljuju da sam neupucena u tokove trgovine, da su to originali, bla, bla.

Ja bi svejedno sanera da si smirim zenu. :s :) ;)

verica
27.02.2003., 13:13
U mojoj firmi prodaju Paul&Shark majice. Meni te majice izgledaju kao originali: imaju normalnu markicu, imaju onu plastikicu koja visi sa gumba, zapakirane su u vrećice koje djeluju originalno, majice su lijepe i djeluju kvalitetno, pamuk od kojeg su napravljene je onako fini puni pamuk. Meni je malo čudno da bi se netko potrudio lažirati markicu plastiku vrećice etc. a sve to za majice koje koštaju 180 kn, nego bih prije rekla da se radi o majicama koje su pale s kamiona, ili o nekakvom tvorničkom otpadu.
Ja osobno ne nosim brandove, niti bih obukla bilo što što na sebi ima markicu, pa bio to original ili lažnjak. Ali ako markica nije ono što vas smeta .. što je onda to što vas sprečava kupiti robu kod šanera? Ako roba izgleda tako da ne možeš procijeniti je li lažna ili originalna?

beeli
08.03.2003., 02:46
ima sanera i sanera. ili cega vec. od ekipe koja direktno ufura robu preko turske, istu kojom pokrije pola butika u zg-u, a pola na tu shemu, pa do iste fore sa origigijem. <--- puno manje, narafski

ono, ako ti se stvar svidja, svidja ti se valjda zato sto je dobra, a ne zato sto je origigi. pa sad ti izaberi. sanse su ti iste.

jamstva nikakva. odnosno na ugled. pa sad, oces vjerovati paklenom i sebi ili ne. do tebe je.

daysleeper
08.03.2003., 18:00
A tko uopće kupuje kod šanera? Jel možda između ostalog žene koje bi skupe marke, e ali nebi ih baš platile ili ih NE MOGU platiti jer nisu tog staleža...ali opet bi rado da im se frendice dive jer ima novog versacea? fuj :rigo:

Princeza
09.03.2003., 19:44
daysleeper kaže:
A tko uopće kupuje kod šanera? Jel možda između ostalog žene koje bi skupe marke, e ali nebi ih baš platile ili ih NE MOGU platiti jer nisu tog staleža...ali opet bi rado da im se frendice dive jer ima novog versacea? fuj :rigo:

Jedna moja frendica je kupila prekrasno, navodno ukradeno, Armanijevo odijelo za soma kuna.

Nije me sram priznati ~ i ja bih.

Nigdje na odijelu ne pise da je Armanijevo (osim iznutra, ali to nitko ne vidi), a stvarno je prekrasno. Materijal je divan, kroj jos bolji. Curka izgleda bogovski.

Drugim rijecima, meni uopce nije do toga da se zna da je to Armani. Ali bilo bi mi drago da si mogu kupiti odijelo koje je od vrhunskog materijala, a za sitne pare.

I da je no-name, za tu lovu se odijelo ne moze kupit. ;)

daysleeper
09.03.2003., 20:00
Princeza kaže:
Jedna moja frendica je kupila prekrasno, navodno ukradeno, Armanijevo odijelo za soma kuna.

Nije me sram priznati ~ i ja bih.

Nigdje na odijelu ne pise da je Armanijevo (osim iznutra, ali to nitko ne vidi), a stvarno je prekrasno. Materijal je divan, kroj jos bolji. Curka izgleda bogovski.

Drugim rijecima, meni uopce nije do toga da se zna da je to Armani. Ali bilo bi mi drago da si mogu kupiti odijelo koje je od vrhunskog materijala, a za sitne pare.

I da je no-name, za tu lovu se odijelo ne moze kupit. ;)
To priznam :top: :D
Nemam ja ništa protiv toga...i meni se nekad sviđa marka...ne radi marke. A sad koliko je takvih kao ti i tvoja frendica, a koliko ovakvih koje sam ja naveo, to je drugo pitanje.

Princeza
09.03.2003., 20:41
daysleeper kaže:
To priznam :top: :D
Nemam ja ništa protiv toga...i meni se nekad sviđa marka...ne radi marke. A sad koliko je takvih kao ti i tvoja frendica, a koliko ovakvih koje sam ja naveo, to je drugo pitanje.

Ma, znam i ja da je Zagreb pun kokica koje u kaficima skidaju sakoe, okrecu ih naopako i odlazu na stolice tako da svi vide markicu :rolleyes: ali bas me briga za takve. ;) :D

Bluegirl
10.03.2003., 11:03
To ti je zato da ih ne zamazu :D

magic
10.03.2003., 11:10
Princeza kaže:
Ma, znam i ja da je Zagreb pun kokica koje u kaficima skidaju sakoe, okrecu ih naopako i odlazu na stolice tako da svi vide markicu :rolleyes: ali bas me briga za takve. ;) :D

Oprosti...ali ja isto tako okrecem sakoe, mantile, kaput a shila mi ih je susjeda i to od materijala nasljedjenih od pokojne none...

Sad cesh mene optuzhit da se kurchim antikvitetima :D

Princeza
10.03.2003., 12:30
magic kaže:
Oprosti...ali ja isto tako okrecem sakoe, mantile, kaput a shila mi ih je susjeda i to od materijala nasljedjenih od pokojne none...

Sad cesh mene optuzhit da se kurchim antikvitetima :D

Necu, ako se prije sjedanja na stolicu ne okrenes s inkriminiranim komadom odjece barem dva puta oko svoje osi. :D Ili ako isti, nonsalantno prebacen preko ruke, ne nosis sa sobom u wc kroz prepuni kafic. :D

Zekam se, pa normalno je da se tako slazu sakaci i kaputi (i ja svoje tako slozim), ali vidis kad nekome na sakou stoji velikim slovima Armani i onda ta spodoba slozi sako, pa ga drzi u rukama, pa kao trazi mjesto gdje ce sjesti, pa proseta i drzi ga onima koji sjede u visini ociju... :rolleyes:

Magic, ja jos uvijek tvrdim da ti u svom gradu nisi izlozena ni pet posto od ovog kaj mi u Zagrebu vidimo. :D :D

magic
10.03.2003., 12:32
Mozhda mene ni 5 % nije briga za to, ni u Zagrebu ni u mome gradu :cool:

A ja se mozhda s tim svojim sirotinjskim komadom okrenem tristri puta oko sebe...da vidim tko je unutra, ima li poznatih, da pozdravim osobe koje nisam prepoznala od prve i bash me briga shto tko misli da li mi pishe ili ne pishe na etiketi. I kad bi se svi tako ponashali ne bi bilo kurchenja tim etiketama niti bi to primjecivali.

Misli globalno - djeluj lokalno. Pochnimo svatko od sebe.

Princeza
10.03.2003., 12:55
magic kaže:
A ja se mozhda s tim svojim sirotinjskim komadom okrenem tristri puta oko sebe...da vidim tko je unutra, ima li poznatih, da pozdravim osobe koje nisam prepoznala od prve i bash me briga shto tko misli da li mi pishe ili ne pishe na etiketi. I kad bi se svi tako ponashali ne bi bilo kurchenja tim etiketama niti bi to primjecivali.

Misli globalno - djeluj lokalno. Pochnimo svatko od sebe.

Mislim da na ovom topicu neces naci neistomisljenike. ;) Ovdje smo se skupili da ih tracamo. :D :D

magic
10.03.2003., 13:04
Znash shto mi je zhao? Ne vecine ovih zhenskinja ovdje za koje vidim da si mogu priushtiti svashta...nego onih drugih, koje ne mogu, a koje su prisiljene da se zato osjecaju manje vrijednima. Pritisak je strashan. Konkurencija neumoljiva. Najbolje bi bilo da se sve oblachimo ko Violicka i poshaljemo vas u krasan ;)

Samantha
05.04.2003., 00:49
Danas sam bila u sanerskoj jazbini da vidim plijen donesen odkoznaodakle.
I sad oko mi zapadne za neke Armani Jeans majcice sa diskretno u kutu izradjenim znakom AJ od Swarovski kristala.Provjerila sam... dosao s majcom i certifikat od Swarovskog.Prodaju je za 75 eura.
Jeli to realna cijena za Armani Jeans majcicu,kako se krecu cijene te linije u Armani radnjama,a i ne znam dali je to od proslog ljeta il new.Pretpostavila sam da je new posto sad ubacuju svugdje Swarovskog,al..

I svidjela mi se majcica Versus...sarena,drecavih boja... i ona 75 e.

Rita
05.04.2003., 05:45
Znate butik Max Mare u Zagrebu?E ti ljudi (vlasnici)su prije nego je otvoren taj ducan imali svoj butik u stanu.Sve sanirana roba,uglavnom MAx Mara ali i Armani,Cherutti,Versaci...Jos dan danas imam par stvari iz tog :butika".Ulazilo se strogo po vezi ,uz sifre na portafonu i sve je izgledalo prilicno fino,gotovo kao pravi butik.KAsnije su valjda zakljucili da bi bilo ok legalizirat se.Makar sam cula da im taj crni posao i dalje ide;)KOd onih ciganluckih sanera nisam nikad bila ali znam za dosta njih po Zagrebu,sitnih i velikih.I nije fals roba nego sami originali koji su popaljeni po ITaliji,NJemackoj itd.Ispalo iz kamiona ili pobjeglo iz skladista:D:D.Morat cu obnovit neka poznanstva:D:D
Uglavnom me zanima kvaliteta,pa zato sad kupujem na snizenjima tu u US i ne zanima me bas sta je u djiru.Zato kad dodjem u Zagreb osjecam se malo :eek:

Princeza
06.04.2003., 18:55
Rita kaže:
Znate butik Max Mare u Zagrebu?E ti ljudi (vlasnici)su prije nego je otvoren taj ducan imali svoj butik u stanu.Sve sanirana roba,uglavnom MAx Mara ali i Armani,Cherutti,Versaci...Jos dan danas imam par stvari iz tog :butika".Ulazilo se strogo po vezi ,uz sifre na portafonu i sve je izgledalo prilicno fino,gotovo kao pravi butik.KAsnije su valjda zakljucili da bi bilo ok legalizirat se.Makar sam cula da im taj crni posao i dalje ide;)

Imas praf, crni posao ide i dalje, ulazi se i dalje po vezi, stan se i dalje nalazi u Franje Rackog. :cool: Iako, moram ti reci, da se tada roba koja se prodavala, prodavala u dogovoru s MaxMara u Italiji, a u dogovoru s njima je otvoren i legalni ducan u centru. Isli su na to da najprije stvore odredjeni krug potrosaca i tek kad su bili sigurni da imaju dovoljan broj ljudi koji ce im i dalje kupovat odjecu, otvorili su fransizu. Ziher je ziher. :D :rolleyes:

Princeza
06.04.2003., 18:59
Samantha Jones kaže:
Danas sam bila u sanerskoj jazbini da vidim plijen donesen odkoznaodakle.
I sad oko mi zapadne za neke Armani Jeans majcice sa diskretno u kutu izradjenim znakom AJ od Swarovski kristala.Provjerila sam... dosao s majcom i certifikat od Swarovskog.Prodaju je za 75 eura.
Jeli to realna cijena za Armani Jeans majcicu,kako se krecu cijene te linije u Armani radnjama,a i ne znam dali je to od proslog ljeta il new.Pretpostavila sam da je new posto sad ubacuju svugdje Swarovskog,al..

I svidjela mi se majcica Versus...sarena,drecavih boja... i ona 75 e.

Ne znam tocne cijene (u trgovinama), ali ovo mi se cini puno. :eek: Skoro kao u ducanu, ako mene pitas.

Bas sam neki dan citala tekst o sanerima (Cosmo? Elle?) i veli da prodaju robu 30% nize nego u trgovinama.

Ljudi?!? :eek: 30%?! :eek: Pa trideset posto je nista! :flop:

Trideset posto je manje od sezonskog snizenja u inozemstvu, a kad kupujes robu vani, siguran si da kupujes original (ako je to ono sto zelis imati). Osim toga, odi u outlet i kupi visak od proizvodnje po 40-70% manje od maloprodajne cijene. :cool:

Ja osobno za 30% manje cijene uopce ne bih isla riskirati da je roba lazirana ili da mi ju prodaje murjak u civilu. :rolleyes: :o

verica
07.04.2003., 06:55
Princeza kaže:
Imas praf, crni posao ide i dalje, ulazi se i dalje po vezi, stan se i dalje nalazi u Franje Rackog. :cool: Iako, moram ti reci, da se tada roba koja se prodavala, prodavala u dogovoru s MaxMara u Italiji, a u dogovoru s njima je otvoren i legalni ducan u centru. Isli su na to da najprije stvore odredjeni krug potrosaca i tek kad su bili sigurni da imaju dovoljan broj ljudi koji ce im i dalje kupovat odjecu, otvorili su fransizu. Ziher je ziher. :D :rolleyes:

:D Ne mogu vjerovati da je stan i dalje u pogonu

Princeza
07.04.2003., 12:48
verica kaže:
:D Ne mogu vjerovati da je stan i dalje u pogonu

Nego kaj. :D Ne mislis valjda se se zivi na visokoj nozi od legalnog posla?! :confused: :D

Crow Jane
07.04.2003., 19:08
Ja do jučer pojma nis imala kaj su to šaneri da nisam vidla članak u Cosmu kojeg sam si posudila od neke sponzoruše u avionu :rolleyes: :D. Yebate, koja glupost. :rolleyes: :flop:
Kak ima bijednih ljudi, ja svaki put iznova ostajem PAF. :rolleyes:

Princeza
08.04.2003., 00:40
Crow Jane kaže:
Ja do jučer pojma nis imala kaj su to šaneri da nisam vidla članak u Cosmu kojeg sam si posudila od neke sponzoruše u avionu :rolleyes: :D. Yebate, koja glupost. :rolleyes: :flop:
Kak ima bijednih ljudi, ja svaki put iznova ostajem PAF. :rolleyes:

To ti je tak kad ne pratis kaj ima na forumu. :cool:

:D ;)

violet girl
06.04.2010., 01:21
i jel se moze obnovit tema malo?nova iskustva?

ofca
06.04.2010., 07:20
Ja mislim da je to isto kao i s švercanjem cigareta. Jel itko još vjeruje da duhanska industrija nema svoj udio u švercu? Mislim, ako ih ne možeš pobjediti pridruži im se :lol:

Aksiominka
06.04.2010., 13:48
Pravih sanera je jako malo, uglavnom su to preprodavaci dobrih fejkova!

Dianaa
06.04.2010., 20:49
i kod tih sanera je li to roba npr od ove sezone ili od proslih sezona ?

Aksiominka
07.04.2010., 15:40
i kod tih sanera je li to roba npr od ove sezone ili od proslih sezona ?

Ovo sta sam ja vidjela kod tih 'sanera' je bila roba koja nije bas iz najnovijih kolekcija. Ali to su sve redom fejkovi pa koga briga jel od ove sezone ili pretprosle, bljak! :bljak:

vekmar
07.04.2010., 21:11
Pravih sanera je jako malo, uglavnom su to preprodavaci dobrih fejkova!

totalno istina. case closed. a trebala bi biti i tema. :kava: