PDA

View Full Version : IVF u Osijeku?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

pahuljica.
12.08.2011., 08:51
Cure pozdrav svima!

Bager velika cura već! Kako si ti? Moj malac će za 3 tjedna napuniti
godinu! Velik je, brzo raste, skoro sve klopa i počeo je polako hodati! Bili smo i tjedan dana na moru, pa se malo i brčkao! Ja sam počela raditi prije dva mj., a mm je kući sa bebačem! Uglavnom nam dani lete!

Newbiee kako ste ti i bebica?

Marta, Rokas, Fiona, gdje ste? Šta ima kod vas?

Sanda, Tina, Tikica, Želimbebu, Nana......

Svima velika pusa i sretno!:)

nanavt
12.08.2011., 19:43
evo ja bila u kbo i zvadila krv i nalaz za 14 dana podizem tamo i 6.9 nidem kod dr popovica ako ovaj klomifenski ciklus ne upali

tina2701
12.08.2011., 20:13
Nanavt..nalaze hormona oni šalju poštom u roku 14 dana (osim ako si ti dogovorila drugačije-da sama podigneš)....sretno....

Pahuljice,Bager...drago mi je da vaše srečice lijepo rastu i napreduju....

nanavt
12.08.2011., 20:23
da draga dogovorili smo da cu doc po njih. jel znas ti tina za sgram jel mora bit kod njih napravljen ili moze i iz druge bolnice i dal se narucuje?

tina2701
12.08.2011., 21:55
da draga dogovorili smo da cu doc po njih. jel znas ti tina za sgram jel mora bit kod njih napravljen ili moze i iz druge bolnice i dal se narucuje?

..ja mislim da dr.p voli da je kod njih napravljen s-gram...ne naručuje se...ali se radi pon-ut ili srijedu od 7-10 h a nalaz se izdaje samo četvrtkom....

želimbebu1406
13.08.2011., 07:02
tikice 33 g....skužila sam šta je htio reći....prebrzo izovuliram...ostario ciklus..
hehehe ,a ja sam još u cvijetu mladosti...:rofl:

sanda zašto ti je rekao da si stara?kakve veze ima kada imaš ovulaciju?zar nije najbitnije da ju imaš!!
Meni na onim trakama za ovulaciju crta se zna pojaviti između 10-13dana najčešće 11dc i do sada mi nikad nije rekao sam stara.Mislim da su to skroz gluposti.Mi smo u najboljim godinama!
I zašto ne ponoviš ponovno te hormone ovog puta u pravim danima?!vjerujem da će ti pokazati sasvim druge vrijednosti.
Ljepo je ćuti trudnicu ili mamu s ovih foruma!čestitke svima!

nanavt
13.08.2011., 11:33
ok hvala na info onda cemo ponoviti sgram kod njih. i sve je obavljeno jedino muz moza vadit krv za hepove i bris uretre nemoze napravit zgog godišnjih narucuju tek poslije 1.9

sanda1977
13.08.2011., 13:46
sanda zašto ti je rekao da si stara?kakve veze ima kada imaš ovulaciju?zar nije najbitnije da ju imaš!!
Meni na onim trakama za ovulaciju crta se zna pojaviti između 10-13dana najčešće 11dc i do sada mi nikad nije rekao sam stara.Mislim da su to skroz gluposti.Mi smo u najboljim godinama!
I zašto ne ponoviš ponovno te hormone ovog puta u pravim danima?!vjerujem da će ti pokazati sasvim druge vrijednosti.
Ljepo je ćuti trudnicu ili mamu s ovih foruma!čestitke svima!

e pa ne znam....to je neka njegova spika...hehe..pa da imam ovulaciju,po dvije jajne stanice prirodno...ponovit ću hormone,upravu si...
mislio je na ciklus vjerovatno....kao star...prosao...izovulirala...:kava:

Bager
15.08.2011., 09:13
Draga Sanda ostala sam trudna tu u Osijeku ivf mi radio doktor Popović nakon 10 godina borbe sa neplodnosću ovo mi je bio četvrti ivf postupak nadam se da ces i ti uspjeti ostati trudna.Pozdrav od mene i male Ane............

sanda1977
16.08.2011., 05:24
Draga Sanda ostala sam trudna tu u Osijeku ivf mi radio doktor Popović nakon 10 godina borbe sa neplodnosću ovo mi je bio četvrti ivf postupak nadam se da ces i ti uspjeti ostati trudna.Pozdrav od mene i male Ane............
jooooj baš si me sad razveselila...ti si prva za koju sam ćula da joj je uspio ivf u kbo-u.:)
ja se borim 7 god,a intezivno 3 godine...
baš mi je drago i presretna zbog tebe!!! :cerek:

Lubenic@
17.08.2011., 21:04
Bok ženske, baš vas je lijepo vidjeti kako tipkate nakon ljetne stanke. Sve ste krenule u nove pobjede!!
Ja sam se u petak naručila kod dr.Matkovića na hsg. Ne znam da li me više strah bolova ili lošeg nalaza....
javim se kad sve prođe...

tamara30
18.08.2011., 13:03
malo navratila da vas :kukuc:

lubenic@ ja sam obavila HSG kod dr. M. prije dvije godine, bilo je brzo, kratko i bol nije strašna (dobiješ nekekav koktelčić u venu), bolilo je poslije jedno dva tri dana kao da imas M

sretno svima!

Lubenic@
18.08.2011., 22:00
tamara, nadam se da će tako i biti... jedino me plaši što je kolegicu s posla toliko boljelo da 2 dana nije mogla hodati ni spavati od bolova....
kako bude-bude, nema nazad, bar ću znati na čemu sam....

Lubenic@
19.08.2011., 21:50
Evo me, živa sam :-))
bila danas na hsg-u kod Matkovića, sve je dobro prošlo, užasno me bolilo, ali brzo prođe pa se da izdržati, tamo dok sam ležala me bol prestala, tako da se sada osjećam kao da nisam ni bila... a sada najbitnije od svega, prohodni su mi jajovodi! Jako sam sretna, iako sada znam manje nego prije. Ovaj pregled je potvrdio da je kod mm i kod mene sve ok, ali da beba neće i neće. Za sada neću ići kod Popovića....

fiona 7
21.08.2011., 11:20
lubenica, drago mi je da je sve u redu...
a zašto beba neće, tko će znati...
pusa za hrabrost, ja je nikada nisam imala da bih išla na to...

želimbebu1406
21.08.2011., 18:31
čemu strah? uspavaju te i nemaš pojma što se dešava

tina2701
21.08.2011., 20:32
čemu strah? uspavaju te i nemaš pojma što se dešava

..na hsg se ne uspava...samo na laparoskopiji (ako ti na to misliš)...

nanavt
22.08.2011., 13:33
ja danas bila na fm na desnom jajniku 3 folikula 16,15,11mm na lijevom 1 od 11mm i 14dc mi je

fiona 7
26.08.2011., 16:40
nanavt, ništa nam se dalje ne javljaš?
kako je prošlo?
pozdrav svima

sanda1977
29.08.2011., 07:13
bok svima...nema vas
ja cekam m koju trebam dobiti za dan,dva-tri,pa na uzv...tada će mi reći da li će me prvo na kontracepcijske ili odmah na injekcije,naravno ako je uzv uredan...ako me stavi na te kontracepcijske da pijem,ja nemam pojma koako se to pije...uh...javim vam kad obavim uzv...pozdrav svima,pusa

tikica78
29.08.2011., 15:57
sretno svima :cheer:

ja krećem u novi postupak u rujnu..:mig:

hedda
30.08.2011., 17:43
Bok, cure ja sam ovdje nova, i sa sl.problemima kao i vi. Prvi AIH radila sam kod dr. P u KBO 2009., bio je bezuspješan i tu sam odustala jer sam mislila ma ići će to možda i prirodno. Kako godine lete sve više bih opet probala jel izgleda nema mi druge...Ovaj put sam razmišljala možda probati kod dr. Matkovića privatno, jel znate možda ko je AIH radio kod njega? Gdje on radi AIH, mislim tko mu je biolog, tj. gdje šalje spermu za obradu? Ako je sve u KBO onda mi je isto samo puno skuplje!

tina2701
30.08.2011., 18:16
..mislim da Matković više ne radi AIH (neke dvije godine već)...nek me netko ispravi ako sam u krivu :ne zna:

sami_os
30.08.2011., 20:10
ne radi sigurno..na moju veliku žalost:(

sanda1977
31.08.2011., 17:38
bok svima...:mig:
ja sam sada trebala ići na stimulativni,ali mi dr p javio da njih nema od 7 do 12.8. i ne može me pratiti jer mi u tom razdoblju pada punkcija...:p
eeeeh,sad opet čekaj....ide mi to na živce...odlučiš sve i onda njih nema...:kava:danas mi je 2 dc i propada mi ciklus..

tikica78
01.09.2011., 16:24
:503: jao koma mi je to kad ti odgode a psihički se spremiš na sve!
joj joj znam kako se osjećaš ,ali bolje i tako nego da te pusti da ti folikulometriju rade drugi.. po tome je drP super on voli svoje pacijente pratiti sam..ma brzo će drugo ciklus bitno da imaš ljekiće :mig:

joj a što se tiče onoga kod dr. Matkovića.. mislim čovjek je super ginekolog ali on nije mpo ginić i nema nikakve uslove ni certifikate da radi ikakve inseminacije, ministarstvo zdravstva mu je zaprijetilo zatvaranjem ako to bude nastavio raditi tako da to je razlog što ne radi to više..
on može doći do neke granice kad utvrdi da treba mpo njegov posao je gotov zato nemojte da vam uzima novce ..

sanda1977
01.09.2011., 19:24
sad sam pročitala na ttx-u da se može vratiti više od 3 jajne stanice...ajd bar nešto...

rokas
05.09.2011., 18:00
sanda ja stvarno ne znam za koga je to dobro?!

sanda1977
06.09.2011., 13:48
sanda ja stvarno ne znam za koga je to dobro?!

eee to moraš pitati našeg dragog Milinovića....:504:

rokas
08.09.2011., 17:53
eee to moraš pitati našeg dragog Milinovića....:504:

Ma on je jedan običan kreten!!! To je moje cijenjeno mišljenje i ne odustajem od njega...... Konj... I sve ostale ružne riječi koje postoje, na svim jezicima.. To je on ...

Pusa cure!

želimbebu1406
10.09.2011., 16:54
Ma on je jedan običan kreten!!! To je moje cijenjeno mišljenje i ne odustajem od njega...... Konj... I sve ostale ružne riječi koje postoje, na svim jezicima.. To je on ...

Pusa cure!

Šta konj!'Konji su plemenite životinje molim te nemoj ih vrijeđati :mig:
On je jedan najodvratniji štakorčina,onu njegovu odvratnu facu nemogu ni vidjeti!!!Kreten jedan odvratni!:mad:

aaatina
12.09.2011., 12:24
Da li su počeli raditi spermiogram u Osijeku,znam da su do rujna na godišnjem,ali ne znam do kad točno?!

tina2701
12.09.2011., 12:31
Da li su počeli raditi spermiogram u Osijeku,znam da su do rujna na godišnjem,ali ne znam do kad točno?!

da..počeli su ga raditi..od 05,09.

aaatina
12.09.2011., 12:54
Hvala na brzom odgovoru,mi idemo prvi put idući tjedan,mm je to strašno neugodno,uopće ne znam kako će on dati taj uzorak,postoji li opcija da se uzorak donese od kuće?

tina2701
12.09.2011., 13:21
Hvala na brzom odgovoru,mi idemo prvi put idući tjedan,mm je to strašno neugodno,uopće ne znam kako će on dati taj uzorak,postoji li opcija da se uzorak donese od kuće?

probaj nazvati pa pitaj dali se može donjeti uzorak...al pošto znam odakle si i da ti treba dosta do bolnice...onda boljed a to tamo napravi...imaš poseban androloški wc samo za to ...

sanda1977
12.09.2011., 19:41
bok svima....ma ja gubim nadu...trebala sam odmah za zg...ja se pripremim za sve i onda mi javi da ih nema...:503:
totalno neorganizirano...bezveze mi propadaju ciklusi..a sad kada budem išla krajem 9 mj,ko za vraga ću imati neke ciste,pa opet čekaj i čekaj...:kava:
već sam lagano ljuta...

asii
13.09.2011., 20:38
nova sam na forumu,vidim da vas ima koji idete u osijek na mpo...sedmi dan mi je ciklusa danas,primam gonale i decapeptyl,mislim da sam dobro napisala...jutros sam bila na folikulometriji,sve super,u jednom jaj ima 5 u drugom tri,ja zadovoljna a i profesor sijanovic,da bi mi nakon par sekundi rekao da ima i polip,naravno ja ocekujem najgore da ce da kaze,ali on veli idemo dalje sa terapijom,kad ste vec na pola puta sa njom,shrvana sam,nisam ocekivala taj vraziji polip,nisam to nikad imala,prvi put mi je tako nesto i nepoznato mi je biti...drage moje dali ste kada culi takav slucaj,molim vas da mi kazete sta me ceka,samo placem,jako me pogodilo jer toliko cekanja na te inekcije pa sad da stanem ,,,zbog glupog polipa,,tjesi me prica od neki dan iz novina,majka koja je imala rak nije dopustila da joj bebu maknu,vec je sve proslo dobro,prica koja ima sretan kraj....nadam se da cu za sedam dana na vadjenje jaj stanica,jako to zelim,strpljenje nam je vec pri kraju...hvala vam unaprijed ako cete mi odgovoriti

asii
14.09.2011., 17:50

ima li koga?sto se danas tipka dobroga,pozitivnog......

asii
14.09.2011., 18:13
probaj nazvati pa pitaj dali se može donjeti uzorak...al pošto znam odakle si i da ti treba dosta do bolnice...onda boljed a to tamo napravi...imaš poseban androloški wc samo za to ...

mm je ove godine morao u bolnici i u drapsinovoj da daje uzorak sper.nije mu bilo neugodno,nelagodno da se nije mogao opustit,jer u bolnici je to dole u prizemlju,nema nikog skoro nikad u cekaoni,cak se mozes usuljat malo kod njega u wc :))) a u drapsinovoj je drugacije jer su wc-i malo ofucani,na oko uzas,sad kako kome,ima vise ljudi uokolo naravno,nije mir,kao u bolnici,tako da je prezivio,a sto nas je iznenadilo morao je taj dva puta da se pati,nismo znali da mora na dva mjesta da daje,to su nam rekli u bolnici,jos morate i u drapsinovu,a jojjjj.....dosli bi mi drugi neki dan ali na poslu nije bilo fore da cesto izbiva tako da je obavio sa mukom to oboje...zezala sam ga a znaci mozes dva puta,rekao mi je na to,nikad vise nadam se,nikad vise,jer je i sam sebe iznenadio....

sanda1977
15.09.2011., 11:42
nama su rekli da nema određene prostorije u kojoj se može dati uzorak,te da se mora donjeti od kuće....:503:
za nekog postoji androloški wc,a za nekog ne postoji........:ne zna:
sva sreća da smo mi blizu,pa se može donjeti od kuće...
strašno....dok jednom ne zamraćim...kvalitetno!:503:

asii
15.09.2011., 12:13
nama su rekli da nema određene prostorije u kojoj se može dati uzorak,te da se mora donjeti od kuće....:503:
za nekog postoji androloški wc,a za nekog ne postoji........:ne zna:
sva sreća da smo mi blizu,pa se može donjeti od kuće...
strašno....dok jednom ne zamraćim...kvalitetno!:503:

naravno da postoji,one tako znaju biti cudne nekad i neljubazne,te setre,tako da je na nama da trpimo sve,moj muz je bio i ove goine tamo,nista nije promijenjeno bar za sada....bas super ako si blizu,samo pozurite i super,jos opustenije,zasto ne iskoristit to.....

sanda1977
15.09.2011., 14:28
šta to mene briga što su nadrkane i neljubazne! i ja to znam biti kada hoću....ja sam tamo svaki mjesec,pa valjda bi se potrefio dan kada nisu nadrkane i rekle da postoji andr. wc....:durica
baš smo mi sretne i vesele što moramo tamo biti....:mad:
i u mom slućaju su uvijek bile ljubazne sestre,bologinja i dr.p....
ja sam malo čudna...tj ne volim kad me neko zaj....:503:
asii,molim te mi reci kako se osjećaš poslije gonala i decapeptyla?
ja sada kad mi krene ciklus ću biti na punoj stimulaciji,na gonalima...
sve što sam išla do sada je bilo prirodno.....
mogu li dolaziti na odjel da mi daju injekcije,bar na početku dok ne skužim protokol?!:p

asii
15.09.2011., 15:41
šta to mene briga što su nadrkane i neljubazne! i ja to znam biti kada hoću....ja sam tamo svaki mjesec,pa valjda bi se potrefio dan kada nisu nadrkane i rekle da postoji andr. wc....:durica
baš smo mi sretne i vesele što moramo tamo biti....:mad:
i u mom slućaju su uvijek bile ljubazne sestre,bologinja i dr.p....
ja sam malo čudna...tj ne volim kad me neko zaj....:503:
asii,molim te mi reci kako se osjećaš poslije gonala i decapeptyla?
ja sada kad mi krene ciklus ću biti na punoj stimulaciji,na gonalima...
sve što sam išla do sada je bilo prirodno.....
mogu li dolaziti na odjel da mi daju injekcije,bar na početku dok ne skužim protokol?!:p

draga sanda,kako se osjecam,neznam sto da kazem,od prvog dana je isao i ide i sada decapeptyl,koji nisam skuzila nikakve nuspojave ali gonal me malo promjenio,osjecam neku razdrazljivost ali od prvog dana kako su me bocnulu time,dvije veceri sam povracala,stomak mi se napirio dosta do sada,danas mi je deveti dan cik,jucer sam osjetila kad sjedam ili ustajem naglo bolove u jajnicima,jutros pogotovo je bilo tog tupog osjecaja,znaju tu opsiviat kao nadolazecu hiperstimulaciju,ali nadam se da nece biti to,danas je rekao sijanovic da folikuli napreduju dobro,polip je i dalje tu,drugo nista ne rece...na mene utjece ova terapija,psihicki osjetim,nije da se nemoze izdrzat ali nesto je sto mi se nije prije nikad desilo,tako da samo se opusti koliko god mozes,idi na kavu,setaj,lezi,samo ne mislit na to sve puno,ja dok sam sama zlo,bas moram negdje ili sa nekim bit da ne mislim na to....srecu ti zelim sanda

asii
15.09.2011., 15:50
draga sanda,kako se osjecam,neznam sto da kazem,od prvog dana je isao i ide i sada decapeptyl,koji nisam skuzila nikakve nuspojave ali gonal me malo promjenio,osjecam neku razdrazljivost ali od prvog dana kako su me bocnulu time,dvije veceri sam povracala,stomak mi se napirio dosta do sada,danas mi je deveti dan cik,jucer sam osjetila kad sjedam ili ustajem naglo bolove u jajnicima,jutros pogotovo je bilo tog tupog osjecaja,znaju tu opsiviat kao nadolazecu hiperstimulaciju,ali nadam se da nece biti to,danas je rekao sijanovic da folikuli napreduju dobro,polip je i dalje tu,drugo nista ne rece...na mene utjece ova terapija,psihicki osjetim,nije da se nemoze izdrzat ali nesto je sto mi se nije prije nikad desilo,tako da samo se opusti koliko god mozes,idi na kavu,setaj,lezi,samo ne mislit na to sve puno,ja dok sam sama zlo,bas moram negdje ili sa nekim bit da ne mislim na to....srecu ti zelim sanda

e da,sama sam si jednom dala decapept,taj prvi dan i vise ne,jer metako bolilo,ruka mi drhatala,od tad idem na hitnu svaki dan da mi daju,a gonal moram u jednu stopit sve tri koje je rako dnevno da primamniti imam igle koje jos trebam,vecu malo spricu da to sve sastavit,da sama hocu da dajem,nemam te vragove sto trebaju,tekucina se mora sva uzet sa prahom,a to ne stane u jednu naravno,on ide na to da se ne bodem 4 puta vec dva samo znaci jednom decapept i jednom gonal....

sanda1977
15.09.2011., 20:08
aaajme asii....a da ja otvorim bolovanje kad to poćnem primati? moj posao je dosta stresan i stalno sam na nogama...nemam određene pauze...inaće radim kao kuharica...:ne zna:

želimbebu1406
16.09.2011., 13:35
može li mi netko napisao broj gdje se može nazvati i pitati za lijekove
imam silu brojeva a više neznam koji mi je za što

sanda1977
17.09.2011., 09:11
evo ti broj za lijekove...512 301. sestra Huis....:rolleyes:

O'Zookie Mizzy
21.09.2011., 15:29
Ćao curke!

Suprug i ja već 4 godine pokušavamo začeti, ali nikako pa nikako. Sad na kraju nam je moja ginićka s obzirom i na njegove probleme (69% nepokretnih igrača) i moj problem s ciklusom preporučila medicinski potpomognutu oplodnju. Ja sam 79-o, a on 68-o godište i već smo (posebno ja) izgubili svaku nadu u začeće prirodnim putem.

Moje prvo pitenje je - kakva je situacija u Osijeku? Nešto sam malo čitala po netu i navodno nije baš sjajno :(

Za sada suprug mora napraviti još jedan spermiogram, pa ćemo dalje odlučivati što i kako. Valjda će njega prvo slati kod urologa, pa ovisno opet o njegovim nalazima mene na ispitivanje prohodnosti jajovoda.

Inače kod dr. Laušin sam pacijentica i iako me prvi put iznenadila hladnoćom (ne samo ruke :D), narednih puta mi se učinila jako profesionalna, nježna i puna razumijevanja.

Trenutno tretiram cistu koju u koju mi se pretvorila neoplođena jajna stanica ili tako nešto šašavo. :zvrko: Ali ne bi trebalo biti ništa što za sobom ostavlja ozbiljne posljedice.

Moje slijedeće pitanje je šta je sa ginekološkim kartonima?
Ja mislim da ga čak niti nemam, pošto sam 10-ak godina živjela u inozemstvu i tamo odalzila kod privatnog ginića. Dr. L mi kaže da je u Osijeku problem sa manjkom ginekologa i da su svi puni tako da teško da će mi tko od njih moći otvoriti ili preuzeti karton ako ga kojim slučajem iskopam (sjećam se da sam jednom sa 16 god. bila kod ginekologa u Bjelovaru), ali da se u Os uskoro otvera neki novi centar/odjel (pojma nemam što točno) i da se moram tamo javiti što prije jer će sigurno biti navala. Ima li tko sličan problem i kako to riješiti?

Moram priznat da mi ništa nije jasno. :confused:

I onako usput, svakodnevno mi se srce slama dok slušam svoje susjede koji se svojoj djeci obraćaju sa 'gubi se, smetaš mi', a nama beba nikako da dođe. :cry:

sanda1977
21.09.2011., 18:20
o/
zookie mizzy------gibaj u inozemstvo...kad si već živjela tamo...
bolnica nema para za lijekove,liste su duge i čeka se cca godinu dana...ja osobno još jednom ću probati u kbo-u,ako me uspije-idem dalje...

fiona 7
21.09.2011., 19:28
O'ZookieMizzy, dobro nam došla...a još brže otišla na trudničke forume :)

imaš slobodnih gina naravno, odi u zdravstveno i tamo pitaš tko je slobodan i onda mu se javiš.. . koliko znam dr.stanić u retfali ima još slobodnog za nove pacjentice.

glede kbo, kada se javiš na prvi pregled vidjeti ćeš što ćeš. ali obično kreću sa inseminacijom, a to uzimaju odmah u postupak...možda budeš sretnica kojoj je od prve uspjelo inseminacijom.... sretno..

O'Zookie Mizzy
22.09.2011., 07:28
o/
zookie mizzy------gibaj u inozemstvo...kad si već živjela tamo...
bolnica nema para za lijekove,liste su duge i čeka se cca godinu dana...ja osobno još jednom ću probati u kbo-u,ako me uspije-idem dalje...

Kad se kaže 'inozemstvo' pretpostavljam da se misli na Sloveniju ili Češku. Ja sam međutim živjela u Austriji i u to vrijeme sam bila još premlada i zabavljena nekim drugim stvarima, tako da me nije zanimalo.

Budući da sam još mlada, mislim da 31 godina nije tako strašna dob, i to mi dozvoljava više pokušaja, pa čak i ako treba čekanje, jer nisam jednom čula da se upravo u tom periodu desilo čudo prirodnog začeća. Ne bih htjela previše dramiti oko toga i jako 'silovati' situaciju, nego polako.. ako ne uspije ovdje možda bih mogla pomoć potražiti vani... a bojim se da bi mi u ovom trenu sve to bilo malo preskupo.

Nego, KBO kažeš nema lijekova (za listu čekanja nije tako strašno), zar se ti lijekovi ne mogu na neki način nabaviti na svoju ruku? - Iskreno nemam pojma šta pitam, možda je to protuzakonito... a možda i nije :ne zna:

O'Zookie Mizzy
22.09.2011., 07:32
O'ZookieMizzy, dobro nam došla...a još brže otišla na trudničke forume :)

imaš slobodnih gina naravno, odi u zdravstveno i tamo pitaš tko je slobodan i onda mu se javiš.. . koliko znam dr.stanić u retfali ima još slobodnog za nove pacjentice.

glede kbo, kada se javiš na prvi pregled vidjeti ćeš što ćeš. ali obično kreću sa inseminacijom, a to uzimaju odmah u postupak...možda budeš sretnica kojoj je od prve uspjelo inseminacijom.... sretno..

Naravno da sam sva preokupirana time i čitam svašta o MPO, pa sam isto tako naišla na statistički podatak da se postotak začetih inseminacijom kreće od 6-26%, a parovi koji pokušavaju prirodnim putem u 25% slučajeva uspiju od prve. Iako je relacija između 6 i 26 velika, nekako mi se čini da nije nemoguće... Koliko puta se taj pokušaj može ponoviti?

Ok, dr. Stanić je zabilježen u tekicu.

Hvala :)

I vama svima također sretno. Mislim da ćemo se više družiti u budućnosti :)

sanda1977
23.09.2011., 16:49
meni danas prvi d.c.-sutra idem na uzv...ako je sve u redu-idem u stimulaciju...punu...
nadam se da nemam nikakvih cisti i dr....

fiona 7
23.09.2011., 20:30
sanda, sretno!

sanda1977
24.09.2011., 16:07
i naravno nisu dobre vijesti...imam cistu 3 cm na desnom jajniku i nista od postupka....:504::503:
ma gdje on vidi te ciste samo? kad dođem kod drugog gin na uvz,ako njega skučajno nema oni vide folikul,a on vidi cistu....u ponedjeljak idem kod svoje ginkošice na ponovni pregled,uvz pa ako ima te ciste moram opiti terapiju da pukne....i sad opet čekaj i čekaj i čekaj.....:kava::kava::kava::kava:

želimbebu1406
24.09.2011., 16:17
i naravno nisu dobre vijesti...imam cistu 3 cm na desnom jajniku i nista od postupka....:504::503:
ma gdje on vidi te ciste samo? kad dođem kod drugog gin na uvz,ako njega skučajno nema oni vide folikul,a on vidi cistu....u ponedjeljak idem kod svoje ginkošice na ponovni pregled,uvz pa ako ima te ciste moram opiti terapiju da pukne....i sad opet čekaj i čekaj i čekaj.....:kava::kava::kava::kava:

pa jel to sigurno cista?
meni je zadnji put isto P.na ultrazvuku vidio nešto "ogromno" što mu nije odgovaralo na dane ciklusa ali ja nisam htjela odustati i na kraju je ipak bio foliku i to puni
jel ti to možeš provjeriti i uvijeriti se sto posto da je cista!'bezveze da ti propadne ciklus

sanda1977
24.09.2011., 17:37
kako da provjerim da li je cista ili folikul?
ma da ovo je zadnji put da me tako otpilio!:503:
ma vidjet ću u pon kod svoje gin

fiona 7
27.09.2011., 16:22
sanda, uzv-om nikako to ne može nitko reći dok je veličine do 26,27 najviše, sve preko toga smatraju cistom.
ali poanta je mjerenje...jedan izmjeri 30 i kaže - cista, drugi da je 27 i kaže može to biti i folikul...ah.
ne opterećuj se...ništa i tako ne možeš jer ako je dr.p.rekao da je cista sigurno te ovaj ciklus neće niti uzeti...lijepo :kava: i čekaj idući ciklus.

što bi babe rekle: tko zna zašto je to dobro...:D :504:

sanda1977
30.09.2011., 16:43
sanda, uzv-om nikako to ne može nitko reći dok je veličine do 26,27 najviše, sve preko toga smatraju cistom.
ali poanta je mjerenje...jedan izmjeri 30 i kaže - cista, drugi da je 27 i kaže može to biti i folikul...ah.
ne opterećuj se...ništa i tako ne možeš jer ako je dr.p.rekao da je cista sigurno te ovaj ciklus neće niti uzeti...lijepo :kava: i čekaj idući ciklus.

što bi babe rekle: tko zna zašto je to dobro...:D :504:

a šta drugo nego da čekam...nisam još bila kod svoje gink,jer sam bolesna,tj.prehlađena već 7 dana pa si mislim možda je i bolje što nejdem ovaj ciklus na postupak...

sanda1977
04.10.2011., 11:12
ej bok svima...nema vas baš...
jučer sam bila kod svoje gin i ipak je cista koja se sama prazni,bila je 30,a sada je 17...u petak ponovno idem na uvz,da vidimo da li je pukla....kaže da je to od klomifena...jooooj nadam se da ću sljedeči ciklus napokon u postupak...:cerek:

O'Zookie Mizzy
04.10.2011., 15:33
Evo i ja danas bila na kontroli nakon terapije duphastonom, a još sam si u međuvremenu i nogu povrijedila, pa sam šepajući obavila to, ali nema veze. Krajem tjedna sam spremna za još jedan pokušaj prirodni, nekak mi je to postalo malo jadno i nespontano u vezi seksa, sad samo mjerkam temperaturu i čekam D day... :( a doktorica mi je danas rekla da s obzirom na rasplodnu moć mog supruga (samo nekih 14%) možda za 15 godina i napravimo bebu prirodnim putem.. Bože, svaka šuša skoro to može, a meni je to teže nego dobit jackpot na lotu :D zapravo uopće nije smiješno.. al šta se može.

sad moram obavit neke mikorbiološke pretrage i hormonalni status, brisovi & co. baš se veselim :Serek:

i opet duphraston, gutam taj duphaston kao da su bomboni :rolleyes:

sanda1977
07.10.2011., 16:03
bok...i ja danas dobila terapiju duphaston za cistu...pošto mi nije pukla...moram piti 10 dana 2 puta po 1...
zookie a zašto ti piješ taj duphaston?

asii
07.10.2011., 16:08
nedavno posjteila ovaj forum,pisala u sredini postupka,sve super islo,obecavali uspjeh iz vidjenog svega,krasnih folikula,oplodile se sve tri,vracene,te beta negativna,sta reci na ovo sve,jad i tuga....imamo 6 zamrznutih,to nam je sada jedina nada,jer opet cekanje injekcija neznam koliko mjeseci,nadam se da nece doc do toga....

tina2701
07.10.2011., 16:25
Asii :grli: budeš ti išla brzo po pingvinčiće svoje...

sanda1977
07.10.2011., 17:31
nedavno posjteila ovaj forum,pisala u sredini postupka,sve super islo,obecavali uspjeh iz vidjenog svega,krasnih folikula,oplodile se sve tri,vracene,te beta negativna,sta reci na ovo sve,jad i tuga....imamo 6 zamrznutih,to nam je sada jedina nada,jer opet cekanje injekcija neznam koliko mjeseci,nadam se da nece doc do toga....

meni nije jasno zašto se ne implantira...možda postoji neki lijek...koji ovdje ne možemo dobiti...čitala sam da postoji lijek koji se pije poslije embrio transfera...ma ovdje je sve jadno i mi skupa s tim...
ah....a ja nikako da uopće krenem u postupak...zbog te ciste....svaki put se razočaram...:(
....gubim nadu već....

fiona 7
07.10.2011., 18:59
sanda, u kbo dr.p poslije transvera daje injekciju (ovitrel ili brevactide) upravo za to!
dok u vinogradskoj i puno bolnica uopće ništa ne dobiješ..
kod dr.l. u ivf centru u zagrebu se isto dobije (brevactide) dok kod dr.š. u ivf poliklinici isto ne....tako da to ovisi o stavu liječnika ...

ja eto isto u klubu duphaston - pijem jer mi je danas 44 dc :(
navodno ciklus nije bio ovulatoran pa je m izostala...

tina, kako si nam :)

tina2701
07.10.2011., 19:04
Fiona....trudno :cerek: beta se danas poduplala :cerek:

fiona 7
08.10.2011., 19:44
tina, draga, zaslužila si tu betu!!!
biti će ovaj puta sve ok..mora biti...

O'Zookie Mizzy
09.10.2011., 14:29
bok...i ja danas dobila terapiju duphaston za cistu...pošto mi nije pukla...moram piti 10 dana 2 puta po 1...
zookie a zašto ti piješ taj duphaston?

Ja imam problematičan ciklus koji varira od 32 pa do skandaloznih 45 dana :503: Kod mene ni vrag ni bog ne može napipati ovulaciju. Tako da ga nekad pijem kako bih ciklus dovela u red, a u ovom slučaju jer mi je cista pukla i krvarila sam 4 tjedna. Strava. Sad smo izliječili cistu i u vrijeme pregleda folikul je bio vidljiv i ovaj vikend je najtaman za :Sex:

Kad sam pila d. zbog prsnute ciste pila sam ga 5 dana po 3 komada, sad nakon ovulacije opet počinjem kao i ti 10 dana po 2 komada.

Skup bombon, bome :zubo:

O'Zookie Mizzy
09.10.2011., 14:33
....gubim nadu već....

Nemoj! Bit će :)

O'Zookie Mizzy
09.10.2011., 14:35

Zvuči dobro, ali šta to točno znači? Ja još nisam tako duboko u procesu, pa ne razumijem. De, objasni mi, pa da jednog dana zadivim doktoricu svojom informiranošću :D

tina2701
09.10.2011., 16:30
Zvuči dobro, ali šta to točno znači? Ja još nisam tako duboko u procesu, pa ne razumijem. De, objasni mi, pa da jednog dana zadivim doktoricu svojom informiranošću :D

..ostala sam trudna nakon AIH-a...beta se vadi iz krvi da bi se utvrdila trudnoća tj razina ß hcg hrmona trudnoće...prva beta mi je bila 407 a druga ,nakon dva dana 724...beta se nakon 48 h treba poduplati ili bar za više od 60 % porasti...zadnji puta nije bilo tako i završilo je sa spontanim...

sami_os
10.10.2011., 17:26
Cure, molim vas pomoć.Ako sve bude išlo po planu, u srijedu bih trebala na insem. kod dr P. Sutra mi je 13. dan ciklusa, ako test ovulacije bude neg trebam si dati ovitrelle (valjda sam dobro shvatila). Kako , kada, gdje..pojma nemam. Ginekologinja mi je rekla da mi moraju dati u bolnici a što se dr tiče mogla bih i sama:( Molim vas da mi kažete kako ste vi to odradile i tko vam je dao injekciju. Nakon toga, kada ste išle na zahvat, jel mogu ponijeti uzorak od muža da on ne mora ići sa mnom? Molim vas pomoć jer samo jako zbunjena:ne zna:

sanda1977
10.10.2011., 17:54
Cure, molim vas pomoć.Ako sve bude išlo po planu, u srijedu bih trebala na insem. kod dr P. Sutra mi je 13. dan ciklusa, ako test ovulacije bude neg trebam si dati ovitrelle (valjda sam dobro shvatila). Kako , kada, gdje..pojma nemam. Ginekologinja mi je rekla da mi moraju dati u bolnici a što se dr tiče mogla bih i sama:( Molim vas da mi kažete kako ste vi to odradile i tko vam je dao injekciju. Nakon toga, kada ste išle na zahvat, jel mogu ponijeti uzorak od muža da on ne mora ići sa mnom? Molim vas pomoć jer samo jako zbunjena:ne zna:

eeeh...vjerujem da si zbunjena...i ja sam bila...odi na hitnu neka ti daju ovitrelle,ja sam tako....samo kazes zasto si došla i dat ce ti bez problema...što se tiće uzorka,možeš ponjeti ti,ali zar nije bolje da je tvoj dragi s tobom...?
meni je kasnije na daljnjim postupcima davao jedan student medicine,s kojim sam radila zajedno,pa me on pikao...
eh i ja sada trebam poćeti sa injekcijama-sljedeći ciklus ako uvz bude u redu...pošto me napadaju neke glube ciste,pa mi se sve to odgađa...gubim vrijeme bezveze...i još nešto-javi dr p sms porukom u utorak kada napraviš test za ovulaciju,ako imaš njegov broj...ako nemaš javi se na privatnim porukama,da ne upisujem br javno....samo polako,vjeruj znam kako se osječaš....:cerek:

sami_os
10.10.2011., 18:13
Hvala ti:) imam njegov mob, ma na to i računam, da mi čovjek objasni kada si trebam dati , samo je pitanje kada će mi odgovoriti, valjda neću zakasniti sa injekcijom:( Tebi želim puno strpljenja i sreće :top: Znam kako je to kad iščekuješ svaki mjesec i onda uvijek nešto nepredviđeno..a vrijeme tako leti :(

tina2701
10.10.2011., 19:43
..ma ovitrell uopće nije problem si dati...ja sam sama i to u trbuh oba puta...štipneš se za kožu i pikneš...stvarno ona mala iglica ne boli...i nije to tak strašno kako zvući :D i sretno na inseminaciji....

sami_os
10.10.2011., 19:55
hvala ti :) eto nisam znala ni da u trbuh treba, i to me patilo:)

sanda1977
11.10.2011., 12:54
hvala ti :) eto nisam znala ni da u trbuh treba, i to me patilo:)

a joooj pa kako ti nije ništa objasnio?:503::503::503:
ja ne mogu vjerovati!!!!
i ja sam tako prošla...

sanda1977
11.10.2011., 13:04
i ne boli iglica,ali pravilno ti se daje pod kožu tako da ti se na mijestu uboda napravi balončić...koji poslije splasne....tako se pravilno daje ovitrelle....šta god te zanima samo pitaj....tu smo...

sanda1977
11.10.2011., 13:21

i....jel se dupla kako treba...?

tina2701
11.10.2011., 18:49
a joooj pa kako ti nije ništa objasnio?:503::503::503:
ja ne mogu vjerovati!!!!
i ja sam tako prošla...
..nije ni meni..al imam internet i uputstva u kutiji ovitrella pa sam čitala...:ne zna:
i....jel se dupla kako treba...?

beta se poduplala i sad čekam uzv idući četvrtak..

sanda1977
12.10.2011., 08:33
..nije ni meni..al imam internet i uputstva u kutiji ovitrella pa sam čitala...:ne zna:

beta se poduplala i sad čekam uzv idući četvrtak..

baš mi je drago...držim ti fige...:cerek:

sanda1977
15.10.2011., 09:25

jesi bila na insem? kako je prošlo...?:ne zna:

sanda1977
18.10.2011., 10:02
jutro svima...eh...danas mi je 1 d.c. i da poćnem priću....javim našem dr p da mi je danas 1 d.c.,a on danas sav nadrkan me nazove i izviće se na mene kao da sam mu napisala neznam što...dakle,slijedim njegove upute,tj javim mu prema dogovoru i onda se on usudi nazvati i dere se na mene...
da skratim priću-poslala sam ovako poruku...dobar dan,samo da vam javim da mi je danas 1 d.c.,pa mi molim vas recite kada i koje vrijeme da dodem na uzv...hvala i potpis...:504::503:
a on meni bahato i bezobrazno da on to ne može pratiti kada je čiji ciklus,da on ne može biti uz nas 24 sata i vodati za ručicu i ostale nebuloze....ja sam ostala paffffff......!!!!:ne zna:
pa sam naravno poslije razgovora počela plakati,pa čitala ponovno poslanu poruku,da ga možda nisam nešto uvrijedila....
sutra idem kod njega na uvz i onda ću mu svašta reći....pa znam i ja biti nadrkana,bezobrazna i bahata....
baš mi je pokvario dan da sam htjela odustati od ovog ciklusa....:(

Pixie777
18.10.2011., 10:25
A joj, Sanda, baš mi je žao. :(

Nemoj dozvoliti budali da te isprovocira i rasplače. :503:
Mislim, napravila si onako kako je trebalo, a sad to što je on il' ustao na lijevu il' takav po prirodi...morao bi se naučiti barem kontrolirati. :rolleyes:

I da, na tvom mjestu bi mu očitala bukvicu sutra. ne bezobrazno i nadrkano, ali bih svakako.

sanda1977
18.10.2011., 11:37
A joj, Sanda, baš mi je žao. :(

Nemoj dozvoliti budali da te isprovocira i rasplače. :503:
Mislim, napravila si onako kako je trebalo, a sad to što je on il' ustao na lijevu il' takav po prirodi...morao bi se naučiti barem kontrolirati. :rolleyes:

I da, na tvom mjestu bi mu očitala bukvicu sutra. ne bezobrazno i nadrkano, ali bih svakako.

ma joooj ne znam ni šta da mu kažem...najradije bih da uopće ne moram niti ići kod njega....ali nažalost za sada još moram...

tina2701
18.10.2011., 12:22
..meni se čini da on nastoji svima ugoditi i biti ok...al kad ga napadnemo sa svih strana da onda pukne...previše nas je...kad sam ja išla u 9 mj..samo njegovih pacjentica je bilo 15 ak za folikulometriju...sad je prošlo ljeto i svi bi u postupak...

sanda1977
18.10.2011., 13:39
..meni se čini da on nastoji svima ugoditi i biti ok...al kad ga napadnemo sa svih strana da onda pukne...previše nas je...kad sam ja išla u 9 mj..samo njegovih pacjentica je bilo 15 ak za folikulometriju...sad je prošlo ljeto i svi bi u postupak...

ja ga osobno ne napadam...pošaljem mu jedan sms mjesečno....a to da bi svi u postupak poslije ljeta,svi zaslužujemo jer čekamo oko godinu dana....tko onda nas pita?
bez ljutnje,ali to mu nije baš profesionalno...i smatram da me nema šta zvati na moj privatni broj i derati se na mene....ja i dalje tvrdim da sam samo sljedila njegove upute.
što bi ti napravila da se tako ponio kao prema meni?

sanda1977
18.10.2011., 13:42
ja ga osobno ne napadam...pošaljem mu jedan sms mjesečno....a to da bi svi u postupak poslije ljeta,svi zaslužujemo jer čekamo oko godinu dana....tko onda nas pita?
bez ljutnje,ali to mu nije baš profesionalno...i smatram da me nema šta zvati na moj privatni broj i derati se na mene....ja i dalje tvrdim da sam samo sljedila njegove upute.
što bi ti napravila da se tako ponio kao prema meni?

htjela sam napisati-što bi ti napravila da se tako ponio prema tebi!?

tina2701
18.10.2011., 14:46
..ma svakom dođe žuta minuta...svi smo mi samo ljudi...ajd zaboravi to i kreni dalje...odi na uzv i u postupak..

sanda1977
19.10.2011., 11:24
bok svima....bila sam danas na uvz. ništa od stimulacije....danas mi je 2 d.c.,a već imam par folikula od 13...rekao je da mi je preeeebrz ciklus,te mi je dao kontracepcijske lindynette da pijem....i morala sam hitno ići vaditi hormone...E2,KH,FSH,PRL,P. i ponovo na UVZ 3.11.
e sada kad nema ciste,nije dobar ciklus...:rolleyes:
nikako da krenem u stimulaciju...

fiona 7
19.10.2011., 16:36
sanda, žao mi je da je tako postupio, nije u redu, ali što kaže tina, zaboravi, digni glavu i naprijed...znaš svoj cilj, i na tom putu ne daj da te išta poljulja..

i ja sam bila 3.d.c. na uzv, folikuli oko 10 mm, dr.L. me ipak uzeo u postupak... ali ja sam druga priča od tebe jer zbog svojih godina meni je i skraćena ta prva faza ciklusa, pa kod mene to ništa neuobičajeno..biti će super da izdržim do 11.d.c.punkcija... I isto kao i tebi m.je jako kasnila, pila dufastone pa normalno da su folikuli već narasli kad m.kasni dugo.

sretno draga

sanda1977
19.10.2011., 18:06
ma da nisam se uopće s njim prepirala...tek smo u prolazu prokomentirali taj jučerašnji dan...došao je od kuće da me pregleda...
fiona,meni nije kasnila m,ja sam normalno dobila...čak još ranije..ja sam pila duphastone za cistu...a i ja si sve mislim da je moj reprod. sustav poćeo ranije "stariti"....:(

sanda1977
21.10.2011., 19:33
ej....nema vas?
tina kako je prošao uzv? fiona,kako si ti?

tina2701
21.10.2011., 21:14
..bila sam jučer na uzv...mrva ima 5 mm i kucka malo srčeko....:cerek::cerek:

..ja se već par dana pitam što je s Martom,Rokas,Igorskel...??' Javite se!!!!

sanda1977
22.10.2011., 14:37
..bila sam jučer na uzv...mrva ima 5 mm i kucka malo srčeko....:cerek::cerek:

..ja se već par dana pitam što je s Martom,Rokas,Igorskel...??' Javite se!!!!

juuuhuu! :cerek: baš mi je drago...:cerek:

fiona 7
22.10.2011., 17:54
tina, prekrasno.. :cerek::cerek::cerek:

sanda, kod mene preokret...folikul raste brzo, danas na 7.d.c. već je 20mm.. dr.m (njemu idem na folikulometije) je bio vrlo skeptičan u uspjeh takvog ivf-a, dr.l. također, ali lh trakica već danas pozitivna tako da čekam sms dr.l. da vidimo što i kako :503:
ma, sandice, moramo živci zbor...kako bude biti će..:kava:

sanda1977
22.10.2011., 18:03

sanda, kod mene preokret...folikul raste brzo, danas na 7.d.c. već je 20mm.. dr.m (njemu idem na folikulometije) je bio vrlo skeptičan u uspjeh takvog ivf-a, dr.l. također, ali lh trakica već danas pozitivna tako da čekam sms dr.l. da vidimo što i kako :503:

jooooj tako je i kod mene...ja sam sada na tim kontracepcijskim...jučer mi dr p.rekao da se nalaz hormona podudara sa uvz...i da za 3 tj očekuje mirniji rad jajnika...i da bi tada trebala na stimulaciju,a do tada živci zbor...:kava:

djura19
24.10.2011., 09:51
tina prekrasno, cestitam :cerek:

tina2701
24.10.2011., 16:50
sanda,fiona,djura..hvala...:mig:

sanda1977
25.10.2011., 12:21

iii.....jel sve ok?!:ne zna:

Bager
29.10.2011., 15:37
Puno pozdrava svima od mene i Ane.......Tina cestitam

tina2701
29.10.2011., 18:52
..hvala Bager....ljubi Anu i uživajte...

sanda1977
03.11.2011., 19:03
nema vas....bila sam danas na uvz-u...ne reagiram baš najbolje na kontracepcijske...jajnici rade svoje,ne miruju....moram ih piti do kraja,pa kad dobijem m moram na uvz i onda ću znati šta dalje...tj da li krećem u postupak ili ću popiti još jednu turu kontr.....i naravno opet se pojavila neka cista...

malenab
05.11.2011., 16:54
poz cure..u detalje sam pročitala ovaj pdf jer sam i ja uskoro u postupku..inače iza mene su 3 AIH-a pa bi trebali na ivf ali nema još lijekova..jel netko zna kad će na red doći one koje su se upisale u 5 mj??

tina čestitam i nada se da ćemo sve uskoro imati takve lijepe vijesti...

sanda1977
06.11.2011., 19:32
poz cure..u detalje sam pročitala ovaj pdf jer sam i ja uskoro u postupku..inače iza mene su 3 AIH-a pa bi trebali na ivf ali nema još lijekova..jel netko zna kad će na red doći one koje su se upisale u 5 mj??

tina čestitam i nada se da ćemo sve uskoro imati takve lijepe vijesti...

dobit ćeš negdje u 1-2 mj...ja sam pisala u 9 mj i dobila u 6 negdje...ili 7...:kava:

malenab
07.11.2011., 11:08
jao ....pa ne mogu vjerovati da tako dugo....a kad se više puta ide na ivf jel se uvijek dugo čekaju lijekovi??joj nadam se da se toga neću dočekati :cheer:

sanda1977
08.11.2011., 10:42
jao ....pa ne mogu vjerovati da tako dugo....a kad se više puta ide na ivf jel se uvijek dugo čekaju lijekovi??joj nadam se da se toga neću dočekati :cheer:

e to ne znam...ja sam prvi pu sada dobila lijekove...:ne zna:
meni je danas zadnji dan kontracepcijskih i sada čekam m....:kava:
zabrinjava me opet ta cista...joooj nikako da krenem u postupak više...:503:
a još mi je rekao da baš i ne reagiram na kontr....tj da prenosilm loš ciklus u novi koji bi trebao biti mirniji....uh:504:

sanda1977
08.11.2011., 10:43
..hvala Bager....ljubi Anu i uživajte...

kako si trudnice?!

tina2701
08.11.2011., 12:25
kako si trudnice?!

sutra imam uzv pa cvokoćem od straha....:mama:

Bager
08.11.2011., 16:32
Sretno Tina sutra.Pahuljice kako si,kako sin?

sanda1977
08.11.2011., 17:26

ma bit će sve ok...vidjet ćeš!
javi sutra....sretno!

malenab
08.11.2011., 19:07
e to ne znam...ja sam prvi pu sada dobila lijekove...:ne zna:
meni je danas zadnji dan kontracepcijskih i sada čekam m....:kava:
zabrinjava me opet ta cista...joooj nikako da krenem u postupak više...:503:
a još mi je rekao da baš i ne reagiram na kontr....tj da prenosilm loš ciklus u novi koji bi trebao biti mirniji....uh:504:

i ja imam takav problem, od 2008.do sada uspjeli smo samo odraditi 3 AIH-a..nikako da mi ciklus bude ok...stalno neke ciste pa onda nikako da dobijem,pa ciklus od 80 dana...ma znam kako ti je ..ja bila u 9.mj na lpsc i sad se nadam da će to uroditi plodom...
samo se ne brini jer tvoje tijelo to sve trpi....bit će ok:D

fiona 7
08.11.2011., 19:08
tina, biti će sve u redu!!! don't wory, draga!

sanda, pa kakva cista sada, zar nisi bila na uzv i rekao je da je nema više?? i ne kužim ni ja kako misli da nisi reagirala na kontracepciju??? :confused: u kom smislu...??

moja stimulacija odgođena za idući ciklus... znači beta oko božića i nove godine.... što se može, tako je ispalo... :kava:

malenab, dobro nam došla i brzo otišla na trudničke teme :cerek:

sanda1977
09.11.2011., 08:58
tina, biti će sve u redu!!! don't wory, draga!

sanda, pa kakva cista sada, zar nisi bila na uzv i rekao je da je nema više?? i ne kužim ni ja kako misli da nisi reagirala na kontracepciju??? :confused: u kom smislu...??

moja stimulacija odgođena za idući ciklus... znači beta oko božića i nove godine.... što se može, tako je ispalo... :kava:

malenab, dobro nam došla i brzo otišla na trudničke teme :cerek:

ma pukla je ona cista,a sada sam bila 3.11. na uvz da vidi kako reagiram na kontr.,pa kaže da se opet pojavila cista na desnom jajniku...a ne reagiram baš najbolje jer jajnici prenose loš ciklus u novi koji bi trebao biti mirniji...a ta cista što mi se stalno pravi je folikul koji jajnik ne ispusti,pa se kasnije pretvori u glupu cistu...ako dobijem m sutra bi trebala na uvz,pa ću znati više...
jooooj ma šta da kažem više :503:

sanda1977
09.11.2011., 14:28

eeej...kako je prošao uvz...?!:ne zna:

tina2701
09.11.2011., 20:56
eeej...kako je prošao uvz...?!:ne zna:

mala buhtlica raste :D

fiona 7
09.11.2011., 21:23
eto vidiš, tina!! samo neka raste .... :cerek:

sanda, ne znam što bih ti pametno rekla osim znaš već: živci zbor :kava:

sanda1977
09.11.2011., 21:36
mala buhtlica raste :D

juuuuuuhuuuuu!!!!:cerek::cerek::cerek:
fiona draga sada čekam m,pa na uvz. rekao mi je da ponesem decapeptyl u petak...ako dobijem m...ali kuha,pa mislim da će svaki ćas..:kava:

malenab
10.11.2011., 12:09
evo da se požalim, beta je 0 :(
a sada slijedi IVF samo kad mi lijekovi stignu...tamo iza nove godine...da vas pitam samo što je to KOH??znam da ima neke veze sa IVF ali nemam pojma ....

sanda1977
10.11.2011., 13:19
evo da se požalim, beta je 0 :(
a sada slijedi IVF samo kad mi lijekovi stignu...tamo iza nove godine...da vas pitam samo što je to KOH??znam da ima neke veze sa IVF ali nemam pojma ....

žao mi je...i meni je napisano KOH...mislim da je to nešto u vezi stimulacije...
nisam ni ja sigurna baš...
:ne zna:

sanda1977
10.11.2011., 15:23
pitanjce...da li je netko od vas primao decapeptyl?
još nisam dobil m,a rekao mi je da dodem na uvz sutra 11.11. i da ponesem deca.
ili ja nisam nešto dobro skužila...

malenab
12.11.2011., 14:43
ja sam odlučila otići u zagreb u vinogradsku...cure su tamo imale dobra iskustva i po njihovim pričama, svi su 100x iskusniji i imaju puuuno boljeg biologa od naše dr.S...jer kad pogledate, sve je na njoj i njenom znanju...a tek onda naših doktora....

sanda1977
13.11.2011., 08:32
ja danas bila na uvz...opet zbog ciste ništa od postupka...
stalno se pojavljuje,pa pukne pa pojavljuje...dr p me skinuo s terapije...kontracepcije..
a šta dalje...ne znam...22.11. sam naručena kod njega pa ćemo vidjeti šta i kako dalje.

sanda1977
13.11.2011., 09:26
žao mi je...i meni je napisano KOH...mislim da je to nešto u vezi stimulacije...
nisam ni ja sigurna baš...

KOH znaći hormonalana terapija...kontracepcija

rokas
13.11.2011., 18:32
pitanjce...da li je netko od vas primao decapeptyl?
još nisam dobil m,a rekao mi je da dodem na uvz sutra 11.11. i da ponesem deca.
ili ja nisam nešto dobro skužila...

Ja sam primala Decapeptyl, što ti nije jasno.. pitaj .

tina2701
13.11.2011., 19:26
Rokas..pa baš sam neki dan pitala za tebe :kiss:

kako si...šta ima kod vas novoga??

sanda1977
14.11.2011., 10:36
Ja sam primala Decapeptyl, što ti nije jasno.. pitaj .

kada se može primati decapeptyl,koji dan ciklusa?! ja nikako da krenem u postupak zbog ciste...
i da li si imala kakve nuspojave od tih injekcija...hvala...

tamara30
16.11.2011., 10:39
Tina, koliko sam skužila ti si na fragminu, jel ga podižeš u KBO? Naime meni ga je privatnik prepisao, a sad mi je moja soc. ginekologinja dala uputnicu s kojom ga mogu podići na ginekologiji.

Možeš li mi malo pojasniti proceduru?

cure u postupcima sretno!

tina2701
16.11.2011., 12:52
Tina, koliko sam skužila ti si na fragminu, jel ga podižeš u KBO? Naime meni ga je privatnik prepisao, a sad mi je moja soc. ginekologinja dala uputnicu s kojom ga mogu podići na ginekologiji.

Možeš li mi malo pojasniti proceduru?

cure u postupcima sretno!

..ja sam bila u Osijeku i onda su me toliko navlačili...svaki puta sam se naručila kod dr Lentz jer mi se ona najviše svidjela i jedna je od boljih...a kad bi ja došla tamo..onda bi mi bio netko drugi...mene je to naljutilo i onda sam se prebacila u Vinkovce i tamo ga dobijam u bolnici....

ne znam dal si prošla njihovu obradu kod hematologa...ako nisi..ne znam baš da će ti ga dati...ti ideš u vili,jelda??

tamara30
16.11.2011., 13:34
Pa da, u Viliju smo bili. Sad sam 6+6 :), nisam bila kod hematologa, ali imam nalaze iz KBO na osnovu kojih mi je uveden heparin.
vidjet cu sad hoće li mi ga dati.
hvala na info.

tina2701
16.11.2011., 14:07
Pa da, u Viliju smo bili. Sad sam 6+6 :), nisam bila kod hematologa, ali imam nalaze iz KBO na osnovu kojih mi je uveden heparin.
vidjet cu sad hoće li mi ga dati.
hvala na info.

mislim da bi se prvo trebala javiti njima u bolnicu na transfuziologiju..jer ipak imaš preporuku privatnika..i onda da ti ga daju...al svakako provjeri...

i da...čestitam na maloj mrvi :D i sretno....

tamara30
18.11.2011., 08:01
Podigla jucer lijeove bez problema, samo s uputnicom soc. gin.

Tina sretno i tebi!

Dodab
18.11.2011., 09:32
molim pomoć, idem u postupak AIH U OSIJEKU. ako netko zna gdje mogu podići ovitrelle amp.? dr. P mi spominje i labaratori ali ništa mi nije rekao šta tamo moram obaviti. pomoć, zbunjena sam skroz :(

tina2701
18.11.2011., 14:55
Podigla jucer lijeove bez problema, samo s uputnicom soc. gin.

Tina sretno i tebi!
:top: sretno i tebi....i želim ti što manje plavica od bockanja :mig:
molim pomoć, idem u postupak AIH U OSIJEKU. ako netko zna gdje mogu podići ovitrelle amp.? dr. P mi spominje i labaratori ali ništa mi nije rekao šta tamo moram obaviti. pomoć, zbunjena sam skroz :(

ovitrelle podižeš na trećem katu kod sestre Huis...sa uputnicom za postupak AIH-a..koja ostaje kod njih...

..a u Lab se moraš javiti..na prvom katu da računaju na tebe i kad ti dr kaže točan datum postupka..javiš se njima da te zabilježe...

Dodab
18.11.2011., 16:15
ovitrelle podižeš na trećem katu kod sestre Huis...sa uputnicom za postupak AIH-a..koja ostaje kod njih...

..a u Lab se moraš javiti..na prvom katu da računaju na tebe i kad ti dr kaže točan datum postupka..javiš se njima da te zabilježe...[/QUOTE]

hvala ti, puno si mi pomogla. nadam se da ću uspjeti sve riješiti. danas mi je 8dc

tina2701
18.11.2011., 16:43
samo nemoj čekat zadnji dan..jer se meni prvi put dogodilo da nikako tu sestru nisam mogla naći..odi bolje ranije nego da ostaneš bez injekcije a da ti treba ranije...

Dodab
18.11.2011., 17:05
samo nemoj čekat zadnji dan..jer se meni prvi put dogodilo da nikako tu sestru nisam mogla naći..odi bolje ranije nego da ostaneš bez injekcije a da ti treba ranije...

nisam nikako mogla ranije kad sam radila. idem u ponedjeljak odmah ujutro. pa kod dr. p na uzv. moram koristiti trakice i svaki dan mu javljati dali su pozitivne ili ne. a kod kuće mi ostalo još samo tri trake :503:

*Miha*
20.11.2011., 19:55
Pozdrav svima!
evo ja krećem sa ivf pa mi je prva odluka OS ili ZG? Iz Slavonije sam, ali što se tiče udaljenosti potpuno mi je svejedno jer moram putovati na jednu ili na drugu stranu.
Pročitala sam prije par postova da se čeka oko 8 mj. da se krene u postupak. Jel to puno ili malo? :ne zna:

sanda1977
21.11.2011., 18:44
Pozdrav svima!
evo ja krećem sa ivf pa mi je prva odluka OS ili ZG? Iz Slavonije sam, ali što se tiče udaljenosti potpuno mi je svejedno jer moram putovati na jednu ili na drugu stranu.
Pročitala sam prije par postova da se čeka oko 8 mj. da se krene u postupak. Jel to puno ili malo? :ne zna:

moj savjet ti je da ideš u zg u vuk vrhovec...tamo dobiješ odmah lijekove,a ovdje se čekaju i gubiš vrijeme bez veze...ja sam čekala lijekove 8-9 mj,i još nikako da krenem u postupak zbog cista...tako da mi lijekovi stoje kod kuće...:kava:

*Miha*
21.11.2011., 20:43
Hvala Sanda :)

Nekako sam i odlučila da idem tamo. Raspitala sam se među curama što su išle na umjetnu pa su slučajno one išle baš tamo. I bile su zadovoljne.
Znam da je što se uspješnosti tiče sve individualno i da nema garancije kod tih postupaka, ali eto. Treba krenuti odnekud pa ću ja krenuti od tamo :)

rokas
23.11.2011., 12:46
Hej cure!

Evo mene napokon.. Krećem sa smrznutim jajnim stanicama u 1/2012.. Nadam se ...

vama svima puno uspjeha želim..
pusa !!!

tina2701
23.11.2011., 13:23
Rokas...znaš što ti želim :grli:

sanda1977
23.11.2011., 13:30
jučer sam bila na uvz...uzv uredan....nema ciste....end 9,5,cs 2.5....folikul na lijevom jajniku 21!!!! ako tako ostane,krečem za dva tjedna sa stimulacijom...
rekao je da mu je žao propustiti ovaj prirodni ciklus jer je sve savršeno,ali je odustao jer mi se poslije punkcija poremeti ciklus-stvaraju se ciste...a sa stimulacijom je veća vjerojatnost,da bude poz rez.
a do tada molim boga da nenam ciste-da krenem u postupak napokon:kava:

tina2701
23.11.2011., 13:34
ajde sanda..napokon pomak...držimo fige...:mig:

mari mar
23.11.2011., 18:53
Veliki pozdrav svima!!! Nova sam, i ja sam kod dr. Popovića bila na AIH prvi puta(21.11.)...a sad slijedi čekanje 2tj.... Zanima me ima li netko SLE? Kontroliram se kod reumatologa zbog sistemskog eritemskog lupusa, te kod endokrinologa zbog povremene hiperprolaktinemije, MR hipofize uredan i kontrolirala se kod transfuziologa 2007- prisutan 4Gpolimorfizam na oba alela.

sanda1977
27.11.2011., 10:59
Veliki pozdrav svima!!! Nova sam, i ja sam kod dr. Popovića bila na AIH prvi puta(21.11.)...a sad slijedi čekanje 2tj.... Zanima me ima li netko SLE? Kontroliram se kod reumatologa zbog sistemskog eritemskog lupusa, te kod endokrinologa zbog povremene hiperprolaktinemije, MR hipofize uredan i kontrolirala se kod transfuziologa 2007- prisutan 4Gpolimorfizam na oba alela.

a da malo objasniš?

tina2701
27.11.2011., 13:46
a da malo objasniš?

..mislim da je ona pod SLE mislila na sistemski lupus...ak se ne varam :ne zna::ne zna:

mari mar
27.11.2011., 17:06
:)...da jesam mislila sam na sistemski lupus (SLE), do 2007. bila na medrolu, a pošto je bolest u remisiji nema nikakve terapije samo jednom god. na kontrolu s novim nalazima... zanima me dali netko ima tu dijagnozu ili nesto zna o tome...?? Navodno žene s lupusom nemaju problema sa začećem već održavanjem trudnoće, a ja nisam dosla do te faze, ciklusi redoviti. Inace sam 7. god u braku nalazi su ok i moji i od MM i nece pa nece!!
Prohodnost jajovoda dokazana.... ovaj mjesec HSC polipa (imam ga od 6.mj.) i odmah na AIH...prirodni ciklus... ..mislim da je ona pod SLE mislila na sistemski lupus...ak se ne varam :ne zna::ne zna:

fiona 7
27.11.2011., 20:24
rokas, draga, drago mi je da si nam se javila. sretno u siječnju! :)

sanda, ostani ti nama trudna ovaj ciklus :)

tinice, kako si ti?

tina2701
27.11.2011., 21:21
Mari mar..imaš na Zdravlju temu o sistemskom lupusu pa probaj tamo pročitati...

Fiona...ma ok sam..danas napunila 12 tt :cerek:...i sad čekam uzv idući tjedan da se opet gledamo...;)

fiona 7
28.11.2011., 19:17
drage moje, pa podijelim sa vama radost - imam dvije crtice! vadila betu, na 12 dpo je bila 60,1 :cerek:

trudnoća je prirodna :cerek:

puno sam trauma već prošla pa nekako sve prolazim mirno :kava: .... spremna na sve ali se nadam da ovaj puta bude sve u redu i da ću za 8 mjeseci zagrliti svoje dijete :cerek:

tina2701
28.11.2011., 19:42
Fiona :eek::eek:

:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

..već par dana mislim na tebe i da ću ti poslati poruku da vidim šta je s tobom i onda nas ovako ugodno iznenadiš.....:cerek::cerek:

..nadam se da će ovaj put to biti to...treća sreća..ak se en varam :misli:

NinaDrv
29.11.2011., 09:09
Imam kutiju Yasmine pilula, kupila sam ih prije drugog postupka prošli mjesec, ali ih nisam pila, pa mi bezveze stoje. Ako nekome trebaju neka se javi, oko cijene se dogovorimo.

sanda1977
29.11.2011., 19:05
juuuuhuuuu! fiona baš mi je drago!:cerek::cerek::cerek:
baš si me razveselila!!!!!

jelena1m
29.11.2011., 20:28
pozdrav,evo da vas se i ja prikljucim u ovoj temi

jelena1m
29.11.2011., 21:38
nova sam ovdje,inače sam u postupku i danas mi je 5.dan ciklusa,dajem si decapeptil i gonal i bas danas mi je jedan gonal iscurio prilikom prebacivanja,dali je itko imao slucaj da mu ne trebaju svi gonali????? ili netko zna gdje ih nabaviti:503:

fiona 7
30.11.2011., 10:26
hvala vam curke :cerek:
živim dan po dan, i pokušavam biti usredotočena na druge stvari da dan prije prođe... :kava:

i vama želim da ubrzo ugledate svoj pozitivan trudnički test..posebno to želim tebi sandice..samo što sam ja okrenula se alternativi, čajevi, homeopatija, bionergija, provjerila stanje vitamina i minerala ...i hvala bogu evo trudna sam... :cerek:

mari mar
30.11.2011., 15:38
[QUOTE=tina2701;36922022]Mari mar..imaš na Zdravlju temu o sistemskom lupusu pa probaj tamo pročitati...

Hvala tina, ali sad sam eto i ja u ovim vodama u kojima ste vi cure, pa sam se puno informirala ovdje! :cerek::cerek:
Fiona drago mi je zbog sretnih vijesti:cerek:
decapetil sam i ja primala 2 puta u prirodnom ciklusu...ciljani odnos...kod dr. M.privatno kad sam isla u 6. i 7.mj.
kad ce taj 6.12. i beta...... koliko se cekaju nalazi??

jelena1m
30.11.2011., 17:50
:)...da jesam mislila sam na sistemski lupus (SLE), do 2007. bila na medrolu, a pošto je bolest u remisiji nema nikakve terapije samo jednom god. na kontrolu s novim nalazima... zanima me dali netko ima tu dijagnozu ili nesto zna o tome...?? Navodno žene s lupusom nemaju problema sa začećem već održavanjem trudnoće, a ja nisam dosla do te faze, ciklusi redoviti. Inace sam 7. god u braku nalazi su ok i moji i od MM i nece pa nece!!
Prohodnost jajovoda dokazana.... ovaj mjesec HSC polipa (imam ga od 6.mj.) i odmah na AIH...prirodni ciklus...

pozz mari mar,i ja sam nova na forumu i isto sam kod popovića ali sam u postupku ivf nažalost ne znam niš o (SLE) ali bi se isto htjela malo informirati kao i ti i čuti mišljenja i iskustva drugih cura.....inace puno srece na AIH

mari mar
30.11.2011., 19:31
pozdrav jelena:) jel ti ovo prvi ivf? da ovdje sam skupila puno informacija o postupcima i o dr..... i o tome kako se nose cure poslije uspjeha ili neuspjeha... straha hoce li sve biti ok...o ne baš jasnim uputama....:confused:

sanda1977
30.11.2011., 20:50
hvala vam curke :cerek:
živim dan po dan, i pokušavam biti usredotočena na druge stvari da dan prije prođe... :kava:

i vama želim da ubrzo ugledate svoj pozitivan trudnički test..posebno to želim tebi sandice..samo što sam ja okrenula se alternativi, čajevi, homeopatija, bionergija, provjerila stanje vitamina i minerala ...i hvala bogu evo trudna sam... :cerek:

:cerek::cerek::cerek:baš sam sretna zbog tebe!!
koje si čajeve pila i ne znam sto je to homeopatija....objasni mi i bioenergiju....
gdje mogu provjeriti stanje vitamina i minerala...?
ah....pa šta mi to vrijedi kad su mi jajovodi začepljeni...
ma baš mi je drago zbog tebe! :cerek::cerek::cerek:

fiona 7
01.12.2011., 16:03
sanda, čajeve sam naručila od dr.Sadikovića iz Ljubuškog, možeš ukucati na net pa pročitati o njemu,
homeopatija je liječenje prirodnim sastojcima u granulama, to sam išla kod našeg Ukrajinca, dr.Olega koji gleda kroz zjenicu oka i daje dijagnozu
obojica su rekli da su jajovodi u redu i da mogu i prirodno zanijeti
dr.Oleg mi je prvo dao za plodnost neke tabletice( rekla sam mu za čajeve, kaže ne smeta fitoterapija, a to mi je rekao i dr.Sadiković, tako da možeš kombinirati) a od zadnje kontrole mi je promijenio i dao "za zadržavanje trudnoće" jer je smatrao da je plodnost ok i da "očekuje trudnoću ubrzo", a ono već prvi ciklus iza te kontrole..
tako da možeš kod njega i kada ideš u ivf po te tabletice za zadržavanje trudnoće..pregled je 200 kuna, vrećica tih tabletica je oko 60 kuna..
vit.i min. provjeravaju povremeno u ljekarnama, pa se kod njih informiraj za termin (ispalo da mi je cink skoro na nuli, a on je neophodan za trudnoću..)

sretno, draga, ja ti od srca preporučujem da ideš kod njega bez obzira na začepljene jajovode...

sanda1977
01.12.2011., 18:39
sanda, čajeve sam naručila od dr.Sadikovića iz Ljubuškog, možeš ukucati na net pa pročitati o njemu,
homeopatija je liječenje prirodnim sastojcima u granulama, to sam išla kod našeg Ukrajinca, dr.Olega koji gleda kroz zjenicu oka i daje dijagnozu
obojica su rekli da su jajovodi u redu i da mogu i prirodno zanijeti
dr.Oleg mi je prvo dao za plodnost neke tabletice( rekla sam mu za čajeve, kaže ne smeta fitoterapija, a to mi je rekao i dr.Sadiković, tako da možeš kombinirati) a od zadnje kontrole mi je promijenio i dao "za zadržavanje trudnoće" jer je smatrao da je plodnost ok i da "očekuje trudnoću ubrzo", a ono već prvi ciklus iza te kontrole..
tako da možeš kod njega i kada ideš u ivf po te tabletice za zadržavanje trudnoće..pregled je 200 kuna, vrećica tih tabletica je oko 60 kuna..
vit.i min. provjeravaju povremeno u ljekarnama, pa se kod njih informiraj za termin (ispalo da mi je cink skoro na nuli, a on je neophodan za trudnoću..)

sretno, draga, ja ti od srca preporučujem da ideš kod njega bez obzira na začepljene jajovode... ajoooj kako kmplicirano? a gdje bude dr Oleg?
u kojoj ljekarni kod nas znaš da provjeravaju vit i min?
ma ja sam ti laik što se tiće toga svega....:ne zna:

mari mar
01.12.2011., 19:14
ajoooj kako kmplicirano? a gdje bude dr Oleg?
u kojoj ljekarni kod nas znaš da provjeravaju vit i min?
ma ja sam ti laik što se tiće toga svega....:ne zna:

Čula sam i ja za tog dr.Olega, Franje Antuna Blažića 7, 1.kat, OS. Znam cure koje su isle kod njega i uspjelo im, ali i kojima nije. Ali vrijedi pokušati NEMAŠ ŠTA IZGUBITI!
Sorry što sam vam ovako upala...

sanda1977
01.12.2011., 20:13
Čula sam i ja za tog dr.Olega, Franje Antuna Blažića 7, 1.kat, OS. Znam cure koje su isle kod njega i uspjelo im, ali i kojima nije. Ali vrijedi pokušati NEMAŠ ŠTA IZGUBITI!
Sorry što sam vam ovako upala...

ja nisam nikada jer nisam ni razmišljala o takvoj vrsti lječenja...a gdje je ta ulica?
ma ne znam da li mi oni mogu pomoći s obzirom da desni jajovod nemam,a lijevi totalno zaštopan!

fiona 7
01.12.2011., 21:07
Ne znam ulice ime, ali dr.Oleg je sada u prvoj ulici do one nove zgrade nadbiskupije

znala sam i prije za njega jer je puno mojih znanaca išlo k njemu zbog raznih tegoba, nekima je riješio zaista i ono što dr. nisu mogli..

jelena1m
02.12.2011., 10:03
pozdrav jelena:) jel ti ovo prvi ivf? da ovdje sam skupila puno informacija o postupcima i o dr..... i o tome kako se nose cure poslije uspjeha ili neuspjeha... straha hoce li sve biti ok...o ne baš jasnim uputama....:confused:

pozzz...da prvi put bi mi trbali praviti punkciju,a do sada sam bila na 5 inseminacija pa nije upalilo.vrlo dobro podnosim neuspjeh za sada sto ne znaci da ce ostati tako.ako sam dobro skuzila ti si bila na inseminaciji?ili na punkciji?ili i jedno i drugo?:) nisam nikada ostala trudna pa sam malo postala skeptična prema svemu ovom,nekako ne vjerujem da ce mi upalit a s druge strane se nadam da hoce....kako ti podnosis sve to??

mari mar
02.12.2011., 18:24
[QUOTE=jelena1m;36996458]pozzz...da prvi put bi mi trbali praviti punkciju,a do sada sam bila na 5 inseminacija pa nije upalilo.vrlo dobro podnosim neuspjeh za sada sto ne znaci da ce ostati tako.ako sam dobro skuzila ti si bila na inseminaciji?ili na punkciji?ili i jedno i drugo?:) nisam nikada ostala trudna pa sam malo postala skeptična prema svemu ovom,nekako ne vjerujem da ce mi upalit a s druge strane se nadam da hoce....kako ti podnosis sve to??[/QUOTE

Da prva inseminacija prirodni ciklus, ali bila sam na klomifenima, decapetilu pa onda ne znam koliko put taj ciljani odnos....:503: (to mi je već išlo na živce, mislila sam da drugo ništa neće ni pokušati da ćemo vječno ciljati:lol:)
Ali eto pomakli smo se.... Rekao mi je dr. da 5 inseminacija ima smisla raditi, a ako ne uspije onda ivf... nastojim pozitivno i previše razmišljati o tome.... :D

jelena1m
02.12.2011., 19:00
[QUOTE=jelena1m;36996458]pozzz...da prvi put bi mi trbali praviti punkciju,a do sada sam bila na 5 inseminacija pa nije upalilo.vrlo dobro podnosim neuspjeh za sada sto ne znaci da ce ostati tako.ako sam dobro skuzila ti si bila na inseminaciji?ili na punkciji?ili i jedno i drugo?:) nisam nikada ostala trudna pa sam malo postala skeptična prema svemu ovom,nekako ne vjerujem da ce mi upalit a s druge strane se nadam da hoce....kako ti podnosis sve to??[/QUOTE

Da prva inseminacija prirodni ciklus, ali bila sam na klomifenima, decapetilu pa onda ne znam koliko put taj ciljani odnos....:503: (to mi je već išlo na živce, mislila sam da drugo ništa neće ni pokušati da ćemo vječno ciljati:lol:)
Ali eto pomakli smo se.... Rekao mi je dr. da 5 inseminacija ima smisla raditi, a ako ne uspije onda ivf... nastojim pozitivno i previše razmišljati o tome.... :D

e pa eto želim ti srecu,ja do sada nisam koristila nikake tablete niti injekcije a vidjet cemo kako ce sad s ovim biti sutra idem opet na uzv. sada sam na decapeptilu,gonalima i menopuru.kažu kada nešto jako želiš da ti se to onda i desi a ja se nekako ne mogu ufurat da cu odmah ostat trudna.sretno pa se cujemo:)

sanda1977
04.12.2011., 19:51
Ne znam ulice ime, ali dr.Oleg je sada u prvoj ulici do one nove zgrade nadbiskupije

znala sam i prije za njega jer je puno mojih znanaca išlo k njemu zbog raznih tegoba, nekima je riješio zaista i ono što dr. nisu mogli..

kako si fiona? jel sve ok?

sanda1977
04.12.2011., 19:54
ćula sam za bioenergičara Davora Rudića da lijeći 95% nepolodnost,pa namjeravam otići kod njega poslije nove godine...
ja sada u utorak idem na UVZ kontrolu kod dr p....nadam se da će sve biti ok....

pahuljica.
04.12.2011., 21:11
Pozdrav cure!

Fiona prekrasna vijest! Čestitam draga i želim ti školsku trudnoču!
Kako si? :cerek:

Bager veliki pozdrav tebi i tvojoj curki! Kako ste vas dvije?

Moj malac prošao 15 mj., već je 2 mj. u jaslicama! Dobar je, puno
klopa i brzo raste!

Svim curama velika pusa i sretno!:)

tina2701
04.12.2011., 21:35
pahuljice :w

..ljubi malca i samo nek raste kao gljiva poslije kiše :cerek:

jelena1m
05.12.2011., 15:49
evo i ja sam dočekala,punkcija u srijedu pa cemo vidjeti oce upaliti od prve ili cemo morati opet sve ispočetka

mari mar
06.12.2011., 21:57
Jelena sretno u srijedu!!:

Danas beta 0!! Javila sam dr. a on mi je poslao neke ne baš jasne upute: :confused:CC-0 bar 1 ciklus pauza... ili mPC.. vježbati u kućnim uvijetima uz praćenje ovulacije, odnos svaki 2-3dc, i rano ujutro-kasno uveče, izmjenično, iza predhodno poz. testa u 11h. voditi kalendar.
Ako netko zna što znači mPC?:confused::confused::ne zna:
Znači da ćemo opet samo hopsati?? :mig:

mari mar
07.12.2011., 10:10
ćula sam za bioenergičara Davora Rudića da lijeći 95% nepolodnost,pa namjeravam otići kod njega poslije nove godine...
ja sada u utorak idem na UVZ kontrolu kod dr p....nadam se da će sve biti ok....

Sandra kako je prošlo uzv? Znaš li molim te kako radi dr. P. ovaj tj. kad se narucujem za uzv kažu mi da se ne treba naručiti...a kako da znam kad radi? :ne zna:

jelena1m
07.12.2011., 17:30

Danas beta 0!! Javila sam dr. a on mi je poslao neke ne baš jasne upute: :confused:CC-0 bar 1 ciklus pauza... ili mPC.. vježbati u kućnim uvijetima uz praćenje ovulacije, odnos svaki 2-3dc, i rano ujutro-kasno uveče, izmjenično, iza predhodno poz. testa u 11h. voditi kalendar.

hvala ti mari mar,zahvat je prošao uredu izvadili su mi 4 oocita,ležim sad kuci i odmaram.na žaost i ja se teško snalazim u tim njihovim kraticama pa ti ne mogu pomoc:ne zna:

jelena1m
07.12.2011., 17:36
[QUOTE=mari mar;37073733]Sandra kako je prošlo uzv? Znaš li molim te kako radi dr. P. ovaj tj. kad se narucujem za uzv kažu mi da se ne treba naručiti...a kako da znam kad radi? :ne zna:[/QUO

popovic ti je cetvrtkom na uzv.osim ako te ne naruci posebno za folikulometriju ili slično

tina2701
07.12.2011., 19:51

mPC- monitoring PC iliti folikulometrija (što vjerojatno misli na ciljane odnose tako praćene)

..bar mislim da je to to..pošto je to par puta bio spomenuo kad sam bila kod njega...

fiona 7
07.12.2011., 21:37
mari mar, ni ja se nisam snalazila u njegovim porukama, ni u ovoj tvojoj se ne snalazim :ne zna:

jelena, sretno, popravi statistiku kbo, to bi bilo lijepo..

pahuljice, pa zar već toliko mjeseci prošlo??? :cerek: hvala ti na lijepim željama! ja sam ok, od prvog dana na bolovanju i laganicom sve... živim dan po dan, osluškujem trbuh... :cerek:

rokas, ništa nam se ne javljaš? kada si dogovorila za smrzliće?

mari mar
08.12.2011., 11:24
mPC- monitoring PC iliti folikulometrija (što vjerojatno misli na ciljane odnose tako praćene)

..bar mislim da je to to..pošto je to par puta bio spomenuo kad sam bila kod njega...

Tina svaka čast, zaista se kužiš u te njegove poruke, a i općenito o ovoj temi znaš dosta toga!!
Ja ću zamračiti o tih poruka i uputa, ne volim ga gnjaviti preko tel. ali nisam ga baš shvatila ovaj ciklus pauza, a pračenje mPC??? i baš sam danas dobila pa nisam otišla na uvz.......:504:

tina2701
08.12.2011., 11:47
Ja ću zamračiti o tih poruka i uputa, ne volim ga gnjaviti preko tel. ali nisam ga baš shvatila ovaj ciklus pauza, a pračenje mPC??? i baš sam danas dobila pa nisam otišla na uvz.......:504:

CC-0 bar 1 ciklus pauza... ili mPC..

ov što ti je on napisao u poruci...

CC-0 ti je danema pijenja tj stimulacije klomifenom....i pauza 1 mj od klomifena....

al možeš ciljane ili s folikulometrijama ili vjerojatn se pratiti trakicama....

sanda1977
08.12.2011., 12:04
Sandra kako je prošlo uzv? Znaš li molim te kako radi dr. P. ovaj tj. kad se narucujem za uzv kažu mi da se ne treba naručiti...a kako da znam kad radi? :ne zna:

eh opet imam lutealnu tvorbu na lijevom...danas sam dobila m i sutra idem na uvz...ako je pukla trebala bi u stimulaciju....pošalješ mu poruku pa će ti on odgovoriti kada da dodeš...ja sam sutra u 8 30 na uvz,pa dodeš samo na uvz....tamo će biti dr p.

sanda1977
08.12.2011., 12:09
i koliko sam ga shvatila da ne smijem ni folikule tako rano imati,2 dc ni cistu-tek onda mogu u stimulaciju...a moj ciklus je oduvijek takav da već 2 dc imam folikule...znaći po njegovom neću nikada ući u stimulaciju...
nadam se da će sutra biti pozitivan uvz i DA VIŠE KRENEM U POSTUPAAAAAAK!!!!!

mari mar
08.12.2011., 12:18
i koliko sam ga shvatila da ne smijem ni folikule tako rano imati,2 dc ni cistu-tek onda mogu u stimulaciju...a moj ciklus je oduvijek takav da već 2 dc imam folikule...znaći po njegovom neću nikada ući u stimulaciju...

Sanda sretno!!:)

jelena1m
08.12.2011., 21:03

mislim da ce ti dati antibebi pilule ako ti je takvo stanje uvijek,s njima ce ti smiriti rad jajnika odnosno stvaranje folikula i bit ces čista za stimulaciju....barem sam ja tako sada

jelena1m
08.12.2011., 21:05
mari mar, ni ja se nisam snalazila u njegovim porukama, ni u ovoj tvojoj se ne snalazim :ne zna:

jelena, sretno, popravi statistiku kbo, to bi bilo lijepo..

pahuljice, pa zar već toliko mjeseci prošlo??? :cerek: hvala ti na lijepim željama! ja sam ok, od prvog dana na bolovanju i laganicom sve... živim dan po dan, osluškujem trbuh... :cerek:

rokas, ništa nam se ne javljaš? kada si dogovorila za smrzliće?

hvala ti fiona....nadam se tome još čekam na poziv

sanda1977
08.12.2011., 21:52
mislim da ce ti dati antibebi pilule ako ti je takvo stanje uvijek,s njima ce ti smiriti rad jajnika odnosno stvaranje folikula i bit ces čista za stimulaciju....barem sam ja tako sada

eh već sam bila-ne reagiram na kontracepcijske,pa me skinuo....:ne zna:

jelena1m
09.12.2011., 10:35
eh već sam bila-ne reagiram na kontracepcijske,pa me skinuo....:ne zna:

sanda kakav je uzv.? iskreno se nadam da je ok javi kad budeš znala

sanda1977
09.12.2011., 12:18
sanda kakav je uzv.? iskreno se nadam da je ok javi kad budeš znala

eh evo me! a napokon sam krenula u postupak! primila decapeptyl,a od sutra deca i 3 amp gonala...
danas je bila guuuuužvara a dr p je malo bio...samo nas dvije je pregledao a sad da li se vratio-neznam...
napokon se mogu nećemu nadati:cerek:

jelena1m
09.12.2011., 19:04
eh evo me! a napokon sam krenula u postupak! primila decapeptyl,a od sutra deca i 3 amp gonala...
danas je bila guuuuužvara a dr p je malo bio...samo nas dvije je pregledao a sad da li se vratio-neznam...

odlično,drago mi je zbog tebe:),meni se još nisu javili pa me sada vec strah da mi nece propasti do ponedjeljka odnosno utorka to bi bio krajnji dan za vraćanje embrija ako su se uopće oplodili:503:

mari mar
09.12.2011., 21:33

Ma sve smo došle na red, ne bi nas on ostavio...:D
Sad samo da ti uspije...:cerek:

sanda1977
09.12.2011., 23:58
Ma sve smo došle na red, ne bi nas on ostavio...:D
Sad samo da ti uspije...:cerek:

i ti si bila? gdje si sjedila?
a valjda će uspijeti....:ne zna:

jelena1m
10.12.2011., 09:57
dali itko zna sta bi znacilo e214344. javili su mi da mi se stanice nisu oplodile a doktor mi se javio porukom i rekao da je šteta jer su baš bili dobra reakcija e214344. i ja sad ne znam šta to znači:ne zna:

sanda1977
10.12.2011., 12:23
dali itko zna sta bi znacilo e214344. javili su mi da mi se stanice nisu oplodile a doktor mi se javio porukom i rekao da je šteta jer su baš bili dobra reakcija e214344. i ja sad ne znam šta to znači:ne zna:

žao mi je....
ne znam što to znaći...možda neka ljkestvica kvalitete stanica...:ne zna:

jelena1m
10.12.2011., 15:38
žao mi je....
ne znam što to znaći...možda neka ljkestvica kvalitete stanica...:ne zna:

a ništa glavu gore pa idemo dalje. dali netko zna dali trebam sad nastaviri s utrogestanom i koliko dugo??iskreno ne znam šta sada??doktor mi nije ništa reko:ne zna: koliko treba trajati pauza? dalise trebam staviti opet na listu za injekcije,niš ne znam:503:

mari mar
11.12.2011., 10:46
a ništa glavu gore pa idemo dalje. dali netko zna dali trebam sad nastaviri s utrogestanom i koliko dugo??iskreno ne znam šta sada??doktor mi nije ništa reko:ne zna: koliko treba trajati pauza? dalise trebam staviti opet na listu za injekcije,niš ne znam:503:

Žao mi je.... ali upravo tako glavu gore i samo dalje! Najbolje da ti njega pitaš šta dalje...

fiona 7
11.12.2011., 12:46
jelena, baš mi je žao....
a koliko si imala stanica? i da se baš ni jedna nije oplodila, ...tjah...
za te šifre, opet mogu reći, nemam pojma što je pod tim mislio, prvi puta čujem??jesi se čula s dr.?

sanda, sretno!!!!

jelena1m
11.12.2011., 17:40
jelena, baš mi je žao....
a koliko si imala stanica? i da se baš ni jedna nije oplodila, ...tjah...
za te šifre, opet mogu reći, nemam pojma što je pod tim mislio, prvi puta čujem??jesi se čula s dr.?

sanda, sretno!!!!

imala 4 stanice i niti jeda.....javio mi se idem na kontolu za mjesec dana i na dogovor za postupak iako ovaj ne ohrabruje kaže.rekao je da pitam doktoricu srb za savjet:503: sada cu bar malo odmoriti od svega:)

sanda1977
11.12.2011., 22:30
imala 4 stanice i niti jeda.....javio mi se idem na kontolu za mjesec dana i na dogovor za postupak iako ovaj ne ohrabruje kaže.rekao je da pitam doktoricu srb za savjet:503: sada cu bar malo odmoriti od svega:)

ako nisi imala transfer NE koristiš više utrogestane....dakle prestaješ...
joooj a ja imam nuspojave od gonala....:503:
sama se pikam....

Dodab
12.12.2011., 13:43
cure, dali netko zna kako da se naručim na kontrolni pregled kod d.P?!
radila sam inseminaciju i piše mi kontrolni pregled za mjesec dana. nazovem ambulantu da se narucim a ona meni kaže da ima mjesta tek u slijedečoj godini krajem prvog mjeseca.
nije mi jasno kako da dođem do doktora ako je napisao da je kontrola za 1 mj. a ja mogu doći kod njega tek za 2-3 mjeseca!?

sami_os
12.12.2011., 16:46
Ne sekiraj se..ja sam bila na insem. u četvrtak, naručila se na slijedeći pregled 24.01. To ti on kaže za mjesec dana ali u principu kad ima mjesta onda dođeš na red. Tako sam i prošli put a i poslije operacije. Njega nema prva dva tjedna u siječnju a ionako se dugo čeka.

mari mar
12.12.2011., 17:44
Nisam ni ja bila još na kontroli od operacije,a sad sam nekako trebala... naručio me u srijedu na uzv (7dc) pijem klomifen...AIN, ovitrelle.
Ide li netko u srijedu na uzv?

Sanda jesi dobro? :confused:

želimbebu1406
12.12.2011., 18:14
ja sam u srijedu na uzv rekao mi je u pola 9 da dođem

želimbebu1406
12.12.2011., 18:15
sama se pikam....

kakve imaš nuspojave? ja ništa

sanda1977
12.12.2011., 21:14
kakve imaš nuspojave? ja ništa

aaah,ma neka me slabost uhvati nekih sat vremana...a može biti povezano i sa ovim vremenom...:ne zna:

mari mar ma dobro sam....ja sam na uvz u utorak...6 d.c.:p

sanda1977
13.12.2011., 10:34
Nisam ni ja bila još na kontroli od operacije,a sad sam nekako trebala... naručio me u srijedu na uzv (7dc) pijem klomifen...AIN, ovitrelle.
Ide li netko u srijedu na uzv?

Sanda jesi dobro? :confused:

ja bila danas na uvz...sutra sam opet na uvz....mislim da imam oko 4 folikula...malu cisticu...sutra prije uvz-a idem vaditi krv E 2....danas još 3 amp gonala...
prepisao mi je lijek Arilin...vaginalete...a ništa mi nije objasnio....možda je vidio neku infekciju....
eto vidimo se sutra...

želimbebu1406
13.12.2011., 15:19
ej pa možda se sretnemo!'kako ćemo se prepoznati?ja ću oko pola 9 biti tamo,moža i ranije?!

mari mar
13.12.2011., 18:17
Curke vidimo se onda sutra, nadam se da neće biti gužva kao zadnji put...:durica

sanda1977
13.12.2011., 18:47
ej pa možda se sretnemo!'kako ćemo se prepoznati?ja ću oko pola 9 biti tamo,moža i ranije?!

srest ćemo se sigurno....ja imam crnu kosu do ispod uha...ma skužit ćemo se..
mari mar vidimo se..tebe znam!
danas nije bila gužva....

želimbebu1406
14.12.2011., 16:05
Danas 6dc endom.2,2 2folikula izrazito slab odgovor totalno me izbedirao,i zadnji put mi je isto to napravio iako se na kraju ispostavilo da imam 2folikula 2 stanice i obje su se oplodile samo što tada sam bila samo na klomifenu,....uveo mi je estrofon ili kako već u petak opet utrazvuk i moram izvaditi E2..... nekad mi se čini da je bolje ni ne ići kod doktora samo me uzrujao.... i da rekao mi je da je bolje da si sama dajem injekcije ne kužim kakve to ima veze?!
Od 12.12.sam otvorila bolovanje kaže dr.da imam pravo na 21 dan,e sada to će biti do kraja mjeseca a što ću ako budem morala još koji dan ostati do bete!?stvarno ovaj je zakon totalno idiotski 21dan!?

jelena1m
14.12.2011., 17:11
nakon ne bas ohrabrujuce poruke od doktora P. suprug i ja smo nazvali dr.Lučingera u zg. i dobili termin za dogovor oko postupka,pregledace sve nase nalaze i papire pa cemo vidjeti ima li nade za daljim pokušajima...

jelena1m
14.12.2011., 17:24
sama se pikam....

hvala ti na odgovoru,bila sam mu još tada poslala poruku i odhovorio mi je:) ja nisam imala nikake nuspojave dok sam se bockala ali sada mi nije bas dobro. u navratima mi dolaze neke mučnine i slabost a ni jajnici mi bas ne miruju,stalno nesto boluckaju....rekao mi je da ce mi nadutost proci kad dobijem mengu a to je za 7 dana:( cak sam nocas i temperaturu imala ne kuzim jel mi je to od tih hormona ili mi se nesto cudno desava:ne zna:

sanda1977
14.12.2011., 17:33
Danas 6dc endom.2,2 2folikula izrazito slab odgovor totalno me izbedirao,i zadnji put mi je isto to napravio iako se na kraju ispostavilo da imam 2folikula 2 stanice i obje su se oplodile samo što tada sam bila samo na klomifenu,....uveo mi je estrofon ili kako već u petak opet utrazvuk i moram izvaditi E2..... nekad mi se čini da je bolje ni ne ići kod doktora samo me uzrujao.... i da rekao mi je da je bolje da si sama dajem injekcije ne kužim kakve to ima veze?!
Od 12.12.sam otvorila bolovanje kaže dr.da imam pravo na 21 dan,e sada to će biti do kraja mjeseca a što ću ako budem morala još koji dan ostati do bete!?stvarno ovaj je zakon totalno idiotski 21dan!?

ma mislim da nije bio baš raspoložen...meni nije ništa rekao koliko imam folikula...po papirima bi rekla 4...,a onda nešto piše lijevi 11 desni 12...ne kužim :confused:
ja ću si sutra otvoriti bolovanje...moram anesteziologu i krvnu sliku...osvježiti...
danas sam dobila nalaz e 2 i piše da je 2555.0,ako netko zna dali je to dobro ili ne nek javi...danas mi je 7 d.c.
šta da kažem kada otvaram bolovanje i gdje si ga otvarala-kod opće prakse ili ginekologa?

želimbebu1406
14.12.2011., 17:38
kod doktorice opće prakse otvoriš bolovanje kažeš da ideš na potpomognutu oplodnju i to je to,možeš joj pokazati i nalaz
nemam pojma što je uopće E2 to i ja moram vaditi pokušat ću naći na netu

sanda1977
14.12.2011., 17:48
kod doktorice opće prakse otvoriš bolovanje kažeš da ideš na potpomognutu oplodnju i to je to,možeš joj pokazati i nalaz
nemam pojma što je uopće E2 to i ja moram vaditi pokušat ću naći na netu

pa zadnji puta mi je dala 14 dana samo! ćula sam i ja da se ima pravo na 21 dan...morat ću joj to napomenuti...
E 2 je hormon koji je povezan sa sazrijevanjem folikula...tako nešto....ma zbunile su me vrijednosti....ne poklapa se sa onim na nalazu što oni napišu....kao da je previsok..
i ja sam u petak opet na uvz

želimbebu1406
14.12.2011., 17:58
imaš pravo na 21dan ako joj nije jasno neka pogleda u one svoje šifre,mislim da je oznaka N97!
u petak prvo moram u hitni lab.vaditi taj E2 i odmah mi je napisao i da vadim krv za anesteziologa čak mi je napisao i uputnicu za njega ali nevjerujem da ću to sve stići u petak....nakon toga ultrazvuk i moram mu javiti nalaz na mobitel nakon toga će mi on napisati što dalje.Gonale imam još do subote tj.za subotu mi ostaje 2komada i imam još 10 onih menopura.
Neznam ti ništa reći za nalaz pokušala sam naći na netu ali vidim da su referentne vrijednosti svuda drugačije,a i ovisi o danima u ciklusa ...pojma nemam
Ma znaš što nemoj se sekirati ništa svako tijelo drugačije reagira na koncu konca tko kaže da sve mora bit po školskom!?Po tome sve bi mi već odavno bile trudne,naše bebe ipak vole komplikacije :)

sanda1977
14.12.2011., 19:09
imaš pravo na 21dan ako joj nije jasno neka pogleda u one svoje šifre,mislim da je oznaka N97!
u petak prvo moram u hitni lab.vaditi taj E2 i odmah mi je napisao i da vadim krv za anesteziologa čak mi je napisao i uputnicu za njega ali nevjerujem da ću to sve stići u petak....nakon toga ultrazvuk i moram mu javiti nalaz na mobitel nakon toga će mi on napisati što dalje.Gonale imam još do subote tj.za subotu mi ostaje 2komada i imam još 10 onih menopura.
Neznam ti ništa reći za nalaz pokušala sam naći na netu ali vidim da su referentne vrijednosti svuda drugačije,a i ovisi o danima u ciklusa ...pojma nemam
Ma znaš što nemoj se sekirati ništa svako tijelo drugačije reagira na koncu konca tko kaže da sve mora bit po školskom!?Po tome sve bi mi već odavno bile trudne,naše bebe ipak vole komplikacije :)

e tako i ja sve moram...

mari mar
14.12.2011., 22:37
E pa opet svi idemo u petak!:p 7.d.c. je i meni, endo.2.0:o

Jelena sretno onda u zg i javi nam kako je bilo....:)

sanda1977
15.12.2011., 10:09

e pa onda se vidimo opet....meni je end na 6 d.c. bio 4.1,a jučer na 7 d.c. je bio 6.1
onda mi piše ovo...D. 18.4/19.6,13.3/16.2-12,a na L.14.8/21.3,10.9/11.9-11....e taj 12 i 11 me zbunjuje...:ne zna:

fiona 7
16.12.2011., 11:49
što te zbunjuje?

jelena1m
16.12.2011., 16:36

mari mar hvala ti:mig: naravno da cu vas obavijestiti nakon konzultacije iz zg. i vama svima želim sreću,kroz sve sam to prolazila prošli tjedan nam kako vam je:( ali samo hrabro...pozzzz

sanda1977
16.12.2011., 19:37
eh u ponedjeljak imam punkciju...danas sam još si dala 2 amp gonala 1 amp menopura...sutra ujutro decapeptyl i u 22h ovitrelle...
imam 3 dobra folikula...i još nešto manjih...nije me dr p pregledavao,pa mi drugi dr nije toćno rekao koliko imam,samo za ta tri i još par manjih...:ne zna:
znat ću u ponedjeljak sve....:)
kako si ti fiona?

sanda1977
16.12.2011., 19:38
mari mar kakvo je stanje kod tebe?

mari mar
16.12.2011., 21:40
mari mar kakvo je stanje kod tebe?

Na d-veliki folikul 24/22, l-2 folikula i više manjih, endom. 5,9. javio mi dr. da dođem u pon. na uzv u iza 8.55 ili aih? a šta mu znači CS?:ne zna::durica

sanda1977
17.12.2011., 10:18
Na d-veliki folikul 24/22, l-2 folikula i više manjih, endom. 5,9. javio mi dr. da dođem u pon. na uzv u iza 8.55 ili aih? a šta mu znači CS?:ne zna::durica

jel ti rekako da si daš ovitrelle?
ja danas nemam onaj pritisak na jajnicima...i sad me to ustvari plaši da mi nisu folikuli možda pukli noćas....jer me jučer navečer jako stiskalo u jajnicima...:ne zna:
ne znam šta znaći to CS...:ne zna:
nadam se da se nisam bezveze pikala injekcijama,pa da su mi sada pukli prije vremena folikuli...:(

jelena1m
17.12.2011., 12:34
eh u ponedjeljak imam punkciju...danas sam još si dala 2 amp gonala 1 amp menopura...sutra ujutro decapeptyl i u 22h ovitrelle...
imam 3 dobra folikula...i još nešto manjih...nije me dr p pregledavao,pa mi drugi dr nije toćno rekao koliko imam,samo za ta tri i još par manjih...:ne zna:
znat ću u ponedjeljak sve....:)
kako si ti fiona?

sretno!!!!

mari mar
17.12.2011., 17:12
jel ti rekako da si daš ovitrelle?
ja danas nemam onaj pritisak na jajnicima...i sad me to ustvari plaši da mi nisu folikuli možda pukli noćas....jer me jučer navečer jako stiskalo u jajnicima...:ne zna:
ne znam šta znaći to CS...:ne zna:
nadam se da se nisam bezveze pikala injekcijama,pa da su mi sada pukli prije vremena folikuli...:(

ma nije mi rekao za ovitrelle ali ja sam ih svejedno podigla, samo da se pratim trakicama i javljam svaki dan rezultat...brm brm svaki drugi dan... uff te upute!:eek:
ma i mene bedira da li ce mi puknuti prije vremena, inače kad sam pila klomifen uvijek sam se osjećala napireno ko balon i imala mučnine, a sad ništa!! :p

sanda1977
18.12.2011., 11:15
ma nije mi rekao za ovitrelle ali ja sam ih svejedno podigla, samo da se pratim trakicama i javljam svaki dan rezultat...brm brm svaki drugi dan... uff te upute!:eek:
ma i mene bedira da li ce mi puknuti prije vremena, inače kad sam pila klomifen uvijek sam se osjećala napireno ko balon i imala mučnine, a sad ništa!! :p

a valjda neće! trakice bi trebale pokazivati stanje folikula...
možda si već postala imuna na klomifen,pa nemaš nuspojave!
a ja sutra idem na punkciju....daj bože da bude sve ok:mig:
a meni je prekjučer estradiol bio 4160.0
ako se netko kuži u to neka mi pojasni,jer ne poklapa se sa ref.vrijednostima....
ćula sam da je taj E2 povezan sa brojem folikula...? :ne zna:

mari mar
18.12.2011., 12:07
a valjda neće! trakice bi trebale pokazivati stanje folikula...
možda si već postala imuna na klomifen,pa nemaš nuspojave!
a ja sutra idem na punkciju....daj bože da bude sve ok:mig:
a meni je prekjučer estradiol bio 4160.0
ako se netko kuži u to neka mi pojasni,jer ne poklapa se sa ref.vrijednostima....
ćula sam da je taj E2 povezan sa brojem folikula...? :ne zna:

Jel vas ima puno za punkciju sutra? Sigurno ću se načekati na uzv......:eek:
sanda sretno sutra!!

sanda1977
18.12.2011., 12:21
Jel vas ima puno za punkciju sutra? Sigurno ću se načekati na uzv......:eek:
sanda sretno sutra!!

ne znam koliko nas ima....možda 3-4...
hvala,nadam se de će sve biti ok...
želimbebu kako si ti?

sanda1977
18.12.2011., 12:56
što te zbunjuje?

kako si ti fiona?
da li je sve ok?!:ne zna:

želimbebu1406
18.12.2011., 17:10
Cure jel ima koja možda višak gonala ili menopur da joj je ostao!?meni će faliti,luđakinja od sestre na hitnoj razbila mi...zamračila sam skroz
Sutra moram vaditi ponovno E2 i onda na ultrazvuk pa ćemo vidjeti što i kako dalje.Sve mi je ovo nešto bezveze ovaj put nenadam se baš ničem previše.
Sanda sretno sutra i ostalima koje imaju punkciju.

mari mar
18.12.2011., 17:22
Cure jel ima koja možda višak gonala ili menopur da joj je ostao!?meni će faliti,luđakinja od sestre na hitnoj razbila mi...zamračila sam skroz
Sutra moram vaditi ponovno E2 i onda na ultrazvuk pa ćemo vidjeti što i kako dalje.Sve mi je ovo nešto bezveze ovaj put nenadam se baš ničem previše.

vidimo se sutra na uzv!

sanda1977
18.12.2011., 18:09

imam ja ako ti bude trebalo...ostalo mi je! oko 5 gonala i 4 menopura....ti javi,pa ti dam.
a koji ti je bio E2 onaj dan kada smo vadile?

želimbebu1406
18.12.2011., 18:53
imam ja ako ti bude trebalo...ostalo mi je! oko 5 gonala i 4 menopura....ti javi,pa ti dam.
a koji ti je bio E2 onaj dan kada smo vadile?

627 mi je bio estradiol to je 8DC
Kada ćeš ti doći u bolnicu?Možeš li mi to ponjeti sutra.?Ja ću sutra od 8,30 biti u bolnici.

sanda1977
18.12.2011., 19:55
627 mi je bio estradiol to je 8DC
Kada ćeš ti doći u bolnicu?Možeš li mi to ponjeti sutra.?Ja ću sutra od 8,30 biti u bolnici.

a meni na 9 d.c. 4160....a i ja ću biti oko 8-8,30 gore na odjelu.ponjet ću ti..

sanda1977
19.12.2011., 14:28
ej....evo punkcija uspješno obavljena....3 js
sada samo čekam poziv sutra-preksutra....samo da se oplode..:ceka:

sanda1977
19.12.2011., 14:29
mari mar?! kakvo je kod tebe stanje danas?!

tina2701
19.12.2011., 14:35
Sanda..za uspješan tulum u labu....:mig:

sanda1977
19.12.2011., 15:25
Sanda..za uspješan tulum u labu....:mig:

hvala puno!
nadam se i nestrpljiva sam sada :kava:

fiona 7
19.12.2011., 17:08
sanda, i ja želim uspješan tulum u labu!!!

mari mar
20.12.2011., 10:33
mari mar?! kakvo je kod tebe stanje danas?!

Naravno gužvara na uzv...jučer mi je end. 7.9 na desnom onaj veliki fol. je prerastao to je vec neka cista,ali ima na lijevom 2 dobra... u 22h primila ovitrelle, a u srijedu na AIH!

~~~~~~~~~~~~~~Sanda sad da se oplode!!!!!!!!!!!!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

mari mar
20.12.2011., 10:46
Cure kako vi stojite s bolovanjem jel vam bolovanje isplačuje poslodavac ili socijalno???? i koliko imate pravo na bolovanje, ja samo 7 dana, a moj gin. rekao da ostanem do bete.....(14d):durica

sanda1977
20.12.2011., 12:07
Naravno gužvara na uzv...jučer mi je end. 7.9 na desnom onaj veliki fol. je prerastao to je vec neka cista,ali ima na lijevom 2 dobra... u 22h primila ovitrelle, a u srijedu na AIH!

~~~~~~~~~~~~~~Sanda sad da se oplode!!!!!!!!!!!!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

dobro pa ima dva...meni još ništa nisu javili i sad sam lagano LUUUUUDAAAAAA:503:

mari mar
20.12.2011., 12:22
dobro pa ima dva...meni još ništa nisu javili i sad sam lagano LUUUUUDAAAAAA:503:

Sadna, ŽIVCI ZBOR!!!!!:mig:

sanda1977
20.12.2011., 14:09
Sadna, ŽIVCI ZBOR!!!!!:mig:

:504: ma uvijek su mi drugi dan punkcije javili,a sada nisu ništa...:durica:durica:durica

sanda1977
20.12.2011., 17:54
:504: ma uvijek su mi drugi dan punkcije javili,a sada nisu ništa...:durica:durica:durica

imam osjećaj da se nisu oplodile...i jelena je čekala dva-tri dana i ništa...:durica

sanda1977
20.12.2011., 21:02
:s:azdaja::tuzni::zzz:
joj