PDA

View Full Version : Hrvati i Srbi se "miješaju"

stranice : 1 2 [3]

joe enter
28.10.2009., 13:58
Slicno kao sto kod Hrvata imas kombinaciju:

Dom - Kucanica

A kod Srba

Kuca - Domacica

Meni je to najinteresantnija srpsko-hrvatska igra reci :D

Tripovi,Ajs,Spid,ganja....eto to je igra!!:D

Možda je i ranije postojala "kućanica" u Rvata?! , ali ona mi definitivno zvuči i deluje kao neka zaposlenica u kući , ono muiltipraktik fazon:"Pralja,Švalja,Sobarica,Kuvarica"!:D

Dok domaćica je više uopšten pojam jer u pojam dom upada svi životni društveni aspekti kad je to u pitanju!

NikolaBGD
28.10.2009., 13:58
Koliko sam uspio pročitati dobar dio Šumadije je naseljen crnogorskim doseljenicima. Da li je to slučaj i sa Mačvom u kojoj se valjda nalazi Loznica - ne znam, ali u bilo kojem slučaju Karadžićevi roditelji su pričali jezikom koji su donijeli sa sobom. Čisto poznavajući Cnrogorce sumnjam da su išli usvajati tudji govor.

To je sasvim nebitno iz više razloga:

1.) Riječ "što" ili kako vi govorite "šta" čini zanemarivi dio jezika. Jezik je kompleksan a imenovanje narječja prema jednoj jedinoj riječi je poslužilo radi unutarnje klasifikacije. Razumiju i čakavci i kajkavci što pričaju štokavci i to po rodjenju. Uz malo truda razumiju se i ostali slavenski narodi sa svojim jezicima medjusobno iz čega je jasno

2.) Taj jezik nikako nije _nastao_ u 19. stoljeću. Trebali prvo utvrditi što se smatra "kreiranjem" jezika pa tek onda raspravljati o tome gdje je nastao.

3.) Taj jezik u biti nije originalan. Već i vrapci na grani da su osnove tog jezika raširene još u vrijeme Ćirila i Metoda a jezikoslovci tvrde kako je 90 posto opusa pa i tvorbe riječi dolazi iz staroslavenskog i grčkog jezika. Ostatak su ionako - tudjice.

A što to znači ? Mi niti ne znamo kako su Srbi pričali u 16. stoljeću ?
Recimo i da nema ni Albanca koji nije Čkakavac a od Čka do Šta je vrlo mali put koji se vjerujem, po nekakvoj jezičnoj genezi može vrlo lako poduprijeti.

Zagreb nije bio "centar" ujedinjenja nego Zagreb ima dobar prometni položaj što je vjerojatno u povijesti uzrokovalo otvaranje škola i sadržaja koji privlače "inteligenciju" da se u njemu sastaju/prebivaju. Slijedom toga grad se širio i postajao "centar".

Inače kad se kaže "centar" ne misli se na geometrijski centar, čak niti približni (i Pariz je recimo sjeverno "izbočen" u odnosu na Francusku, a London previše na jugoistoku, nego se misli na centar kao mjesto okupljanja).

Beograd je recimo bio na samom rubu Srbije sve do 20. stoljeća.

Joe je bolje objasnio, deo CG odakle poticu Karadzici je tad bio deo Hercegovine, i Radovan je poreklom iz sadasnje CG a bio je hercegovacki Srbin.
Tacno je da je vecina Sumadinaca poreklom iz CG, Sumadija je slabo bila naseljena u davna vremena, a naseljavali su je posle Crnogorci koji su silazili u pitomije krajeve sa planina.
Loznica nije ni Macva, Loznica pripada okrugu koji se zove Jadar, preko Drine je Semberija, u tom kraju su se stalno tukli sa Turcima koji su dolazili iz Zvornika.

Srbi, Crnogorci i Hercegovci su deo istog plemena koji je pripadao razlicitim drzavama, tesko je tu povlaciti jasne crte. Pravoslavni i katolicki Hercegovci su skoro svi neki daljni rodjaci koje je Vatikan i SPC podelio, a u stvari su istog porekla.

Max95
28.10.2009., 13:59
Ovde je srz price da Zagreb kao ujedinitelj Hrvata je samo 15 km od Slovenije, koriste isti dijalekat, zahvatili su sve katolike na jugu i istoku i zato drzava ima tako smesan oblik...

glupost,ako postoji neki nacionalni parametar koji objedinjuje etnicke Hrvate,onda je to IKAVICA.od gradiscanskih preko bunjevackih i moliskih do b-hercegovackih,slavonskih i dalmatinskih Hrvata.ako uzmemo i Hrvatsku dijasporu(zadnjih 150 godina)to je minimum 90% danasnjih Hrvata.

meni se fucka za vatikan i katolicku viru,iako je ona tu nema dileme,jedan veliki i sastavni dio Hrvatskog folklora.

ja cu sutra postati pravoslavni katolik ako se jole i jos trojica vrate svome Hrvatskome etnikumu..

Grunf
28.10.2009., 14:00

Dom - Kucanica

A kod Srba

Kuca - Domacica

Sve riječi koje si navel se koristi u hrvatskom jeziku. Probaj se više obrazovati po školi, a manje po forumu. :D

Pa te otoke i starosedeoce Istre ne razume ni 2/3 Hrvatske ! :rofl::lol::rofl:

Samo se nadaj. :rofl:

judolino
28.10.2009., 14:01
Pa nisam tebe apostrofirala. Tebi se ne sviđa, meni je okej. Isto kao što mi je okej avion ali zrakoplov mi je u redu zamjena.
Ploviti može biti i preneseno, zaspala sam ko beba (novorođenče :D) i otplovila u zemlju snova... ima mi to smisla.....
Mirno ploviti, broditi ili letjeti, dok mlatiti zrakom nema smisla barem ne meni....
Tako da to je subjektivni dojam ali nasilno forsirati nešto što je grubo i nasumično sklepano je kretenarija.
Dalekogled il dalekozor, ista stvar zar ne....
I uvijek sam u knjžnici odbijala posuđivati knjige na ekavici ne zato jer mi je nemoguće to pročitati nego mi nije prirodno kao što mi nije prirodan ni zrakomlat i čemu to onda forsati, ako mi ne ide glatko knjiga već moram misliti što je to točno rečeno ne mogu u njoj ni uživat...
A ovo za evente i partije neću ni komentirat, tak govori jedno modni mačak i novinarke red karpeta.
Tomislav Ladan i prekrasna Ozana Ramljak, zašto se ne rade takve emisije pa ne bi muku mučili s eventima i kurcima palcima.

Ma bejbi, nije išlo tebe, jednostavno sam se nadovezao na tvoj post jer mi je bio zgodno polazište.
Ti si moja simpatija, nemoj misliti da bih tebi uputio neku grubu riječ...:mig:
Jebiga, napatio sam se ko Isus kad sam čitao Istvičke vještice Johna Updikea na ćirilici, ali nije knjige bilo na hrvatskom, a tada nisam tako dobro znao engleski, tako da znam kakav je to osjećaj.
Eto, prije rata ja sam bez problema čitao knjige na ekavici, ali danas se uhvatim da umjesto o sadržaju razmišljam o jezičnoj problematici... Jebeš takvo čitanje.
Živa i zdrava mi bila - živio Astor Piazzola!

bonislav
28.10.2009., 14:02
Koje su to Svabe, daj mi jedan veliki nemacki grad koji bolje razume Holandjane od Berlinaca:confused: Sigurno da u granicnim regijama dolazi do isprepletanosti jezika, ali to je jako mali broj ljudi.
Bismark je zahvatio koliko je najvise mogao, i ako zelis da poentiras na nekim granicnim selima i malim gradovima...slabo je to...

:lol:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Low_Saxon_dialects.png

Ovde je srz price da Zagreb kao ujedinitelj Hrvata je samo 15 km od Slovenije, koriste isti dijalekat, zahvatili su sve katolike na jugu i istoku i zato drzava ima tako smesan oblik...

Kakve veze ima tko je ujedinitelj Hrvastke. Ujedinitelj Italije je Piemonte a službeni je jezik dala Toscana.

Ali srbo-nacikreteni imaju svoju verziju, i tako 20 godina otvorenog silovanja mozga pravoslavnih Balkanaca...ne može bolje ispast...:)

pjosip
28.10.2009., 14:05
Katalonski nije blizi francuskom, to je neka cudna mesavina oba jezika, ali ima i neke specificne karakteristike.

Dajes mi primere, a ne razumem poentu, transliraj mi to na primer Hrvatske, pa da o tome pricamo.

Stvar je vrlo jednostavna i čudi me da ju ne shvaćaš.

Jezik u rubnim (graničnim) područjima počesto poprima svojstva susjednog naroda/jezika.

Za današnji štokavski se može reći da je nastao u jednom takvom području. Pogrešno je današnju raširenost štokavskog narječja pripisivati ekskluzivno jednom narodu iz slijedećih razloga:

1.) Migracije stanovništva iz tih "graničnih" krajeva krive sliku rasprostranjenosti jezika.
2.) Riječ "što" je ipak premali dio jezika da bi se samo radi upotrebe te riječi mogao kreirati jezik. Postoje i čakavci koji sa štokavcima dijele gotovo sve (zapadni dio Pelješca) uz izuzetak te riječi baš kao što postoje i kajkavci koji pričaju gotovo jednako štokavcima uz izuzetak te riječi (Bilogora).
3.) Povijest je vrlo jasna oko nastanka tog "jezika". Po opusu riječi i većini tvorbi isti je mješavina staroslavenskog i grčkog kojeg su u crkvenoslavenski spojili Ćiril i Metod. Upravo iz tog jezika su nastale i razvijela se varijacije kakve imamo danas.
4.) Ne postoje autentični zapisi tog jezika iz ranije povijesti. Izuzetak su srednjovjekovni dubrovački pisci. Srpski srednjovjekovni pisci kao i literatura - ne postoje.
5.) Postoje i nedovoljno istražene povijesne činjenice. Već smo i sami zaključili da je taj jezik nastao u istočnoj Hercegovini. U toj istočnoj Hercegovini je osnovana katolička biskupija u Trebinju još prije zagrebačke biskupije. Danas, u centralnu katedralu u Trebinju dodje oko 30 katolika. Da lije Vatikan osnivao biskupiju i dizao katedralu za 30 ljudi ? Gdje su onda ti ljudi ?

Da nisu tamo gdje je upravo štokavica prenijeta u pismeni oblik - u Dubrovniku ?

bonislav
28.10.2009., 14:06
I šta sad sa ovim?! , jao Boni razočaravaš me!:rolleyes:

Pa đe nestade srpski u uvodnom tesktu Satira?
Satir lijepo kaže Slavonijo ti si majka srpskog,hrvatskog,bosanskog,dalmatinskog,polsjkog, češkog, slavonski se divani i u Dalmaciji.
Gdje je srpski?

joe enter
28.10.2009., 14:06
Joe je bolje objasnio, deo CG odakle poticu Karadzici je tad bio deo Hercegovine, i Radovan je poreklom iz sadasnje CG a bio je hercegovacki Srbin.
Tacno je da je vecina Sumadinaca poreklom iz CG, Sumadija je slabo bila naseljena u davna vremena, a naseljavali su je posle Crnogorci koji su silazili u pitomije krajeve sa planina.
Loznica nije ni Macva, Loznica pripada okrugu koji se zove Jadar, preko Drine je Semberija, u tom kraju su se stalno tukli sa Turcima koji su dolazili iz Zvornika.

Srbi, Crnogorci i Hercegovci su deo istog plemena koji je pripadao razlicitim drzavama, tesko je tu povlaciti jasne crte. Pravoslavni i katolicki Hercegovci su skoro svi neki daljni rodjaci koje je Vatikan i SPC podelio, a u stvari su istog porekla.

Nisu bre Nikola , samo su slični ali nisu isti , a naročito jezik nije isti!:D:rofl:

Kako vole mlatiti o nemanju srpskih manastira pre dolaska Turaka u Hrvatskoj , tako ne pominju da pre dolaska Turaka i "Vlaha sa njima" nije bilo ijekavice u Hrvata!:kava:

Max95
28.10.2009., 14:07

tocno,a iz ovog etnikuma su i jedni i drugi i treci ponikli...

++++
cuveni turski putopisac evlija celebija, u svojim putopisima je zabiljezio da su plemena niksici i pivljani - Hrvati.

...Posle napada na Kotor turski zapovednici su rešili da kazne Pivljane i Nikšiće, koji su pomagali Mlečanima. U ekspediciji, kojoj se pridružio i Čelebija, učestvovalo je 10.000 vojnika. Za ta plemena Evlija piše, da su "ovejani Hrvati". Oni, veli, s hercegovačkim pašama "govore jedino s vrhovima od andžara", pa zbog toga "upravnik te oblasti njima nikoga ne sme da pošalje"...

srbijanski izvorhttp://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_7_l.html
++++

ako netko poznaje ovaj kraj i ljude(od vardara do triglava)onda su to bili turci..

NikolaBGD
28.10.2009., 14:11
:lol:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Low_Saxon_dialects.png

Kakve veze ima tko je ujedinitelj Hrvastke. Ujedinitelj Italije je Piemonte a službeni je jezik dala Toscana.

Ali srbo-nacikreteni imaju svoju verziju, i tako 20 godina otvorenog silovanja mozga pravoslavnih Balkanaca...ne može bolje ispast...:)

U toj mapi sto si postavio jedini veci gradovi su Bremen i Hamburg, ajde da ne bi lupali ovde vise, nek se javi neko ko zna kako govore zitelji ova 2 grada, i da kaze dal je to bliskije oficijalnom "hochdeutsch" ili govoru Holandjana iz Ajndhovena:ne zna:

Garibaldi jeste krenuo iz Piemonta, ali Toscana se nalazi u utrobi italijanski cizme, nije to nikakav primer...

zlatna ribica
28.10.2009., 14:13

Dom - Kucanica

A kod Srba

Kuca - Domacica

Dom i kuća nisu istoznačnice.

Koriste se i kućanica i domaćica.

pjosip
28.10.2009., 14:14

A zašto bi ovo bilo točno ? :ne zna:

Evo ja čitam na crnogorskim sajtovima kako naziv Srbi i nije naziv etnosa nego socijalne kategorije, nekakvih seljaka Sebara. Čak im se i naziv može tumačiti kao iskrivljeni oblik antičkih Tribalja koji su čivjeli negdje u tom području. Čak i prvi nedvosmisleni zapis o narodima na ovom području ne spominje Srbe kao narod nego kao - socijalnu kategoriju.

Neki se pozivaju na lužičke Srbe kao dokaz originalnosti ali ne znaju da se u spominjanju lužičkih Srba krije kvaka 22 tj. činjenica da oni imaju svoj jezik što bi značilo da netko od Srba sa sjevera i Srba sa juga ne govori svoj originalni jezik. Koliko mi je poznatio nema pretendenata na originalnost jezika lužičkih Srba ali zato ima više onih koji tvrde da im je ovaj jezik originalan.

Tko je onda "ukrao": južni Srbi od susjeda ili ovi od njih. Ako je potonje, da li to znači da su Srbi jedini narod koji govori dva originalna i različita jezika ?

Odaberi jedno - sigurno ćeš pogriješiti !

P.S.
Jedan dio Crnogoraca se očito ne smatra Srbima i kome sada vjerovati ? Srpska deretićevsko-garašininovska-karašžićevska škola je već doživjela fijasko.

NikolaBGD
28.10.2009., 14:15
tocno,a iz ovog etnikuma su i jedni i drugi i treci ponikli...

++++
cuveni turski putopisac evlija celebija, u svojim putopisima je zabiljezio da su plemena niksici i pivljani - Hrvati.

...Posle napada na Kotor turski zapovednici su rešili da kazne Pivljane i Nikšiće, koji su pomagali Mlečanima. U ekspediciji, kojoj se pridružio i Čelebija, učestvovalo je 10.000 vojnika. Za ta plemena Evlija piše, da su "ovejani Hrvati". Oni, veli, s hercegovačkim pašama "govore jedino s vrhovima od andžara", pa zbog toga "upravnik te oblasti njima nikoga ne sme da pošalje"...

srbijanski izvorhttp://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_7_l.html
++++

ako netko poznaje ovaj kraj i ljude(od vardara do triglava)onda su to bili turci..

Ma mogu biti ovejani Hrvati tada, nije to problem, bitno je da je to isti narod koga su samarali uticaji 2 crkve, oni koji su posle bili pravoslavni postali su i daljnjim podelama Srbi, a ovi drugi Hrvati, bitnije je valjda poreklo nego kojoj se crkvi molis.

Veliki zupan Stefan Nemanja je rodjen kao katolik, ali posle je postao pravoslavac i Srbin... to sve znaci da se radi o istim narodima, a poceli smo ovu pricu oko toga da se radi i o istim jezicima...ko to negira taj stvarno ima problem sa identitetom!

bonislav
28.10.2009., 14:17
U toj mapi sto si postavio jedini veci gradovi su Bremen i Hamburg, ajde da ne bi lupali ovde vise, nek se javi neko ko zna kako govore zitelji ova 2 grada, i da kaze dal je to bliskije oficijalnom "hochdeutsch" ili govoru Holandjana iz Ajndhovena:ne zna:

Hamburg je drugi po veličini grad u Njemačkoj.

Pajdo...slušaj i počuj...naš fudbaler Rakitić Ivan rodio se i odrastao u Švicarskoj, u Baselu, rodni mu je jezik njemački, ali njemački kakav se govori u Švicarskoj.
I tako, bio naš Ivica dobar fudbaler, i kupio njega Schalke iz Gelsenkirchena u Njemačkoj. I Ivica tako otišo u Švabiju. I pitaju njega, Ivice, šta ti je bilo najteže kad si došo u Gelsenkirchen, kaže Ivica, sporazumijevanje.

:confused:

Kako to Ivice, bogamuljubim?

I naš Ivica objasni da njemački koji se govori u Švicarskoj i njemački koji se govori u Gelsenkirchenu nemaju puno veze, da su toliko različiti da on ništa jadan razumio nije.

Garibaldi jeste krenuo iz Piemonta, ali Toscana se nalazi u utrobi italijanski cizme, nije to nikakav primer...

Ma tebi ništa nije primjer.:lol:

Grunf
28.10.2009., 14:17
Ma mogu biti ovejani Hrvati tada, nije to problem, bitno je da je to isti narod koga su samarali uticaji 2 crkve, oni koji su posle bili pravoslavni postali su i daljnjim podelama Srbi, a ovi drugi Hrvati, bitnije je valjda poreklo nego kojoj se crkvi molis.

Veliki zupan Stefan Nemanja je rodjen kao katolik, ali posle je postao pravoslavac i Srbin... to sve znaci da se radi o istim narodima, a poceli smo ovu pricu oko toga da se radi i o istim jezicima...ko to negira taj stvarno ima problem sa identitetom!

Slažem se. Sve su to Hrvati koji su nekim čudom dobili drugi naziv i sad se zovu Srbi. Šteta kaj su se odvojili od nas, ali nek im je sa srećom. :D

NikolaBGD
28.10.2009., 14:19
A zašto bi ovo bilo točno ? :ne zna:

Evo ja čitam na crnogorskim sajtovima kako naziv Srbi i nije naziv etnosa nego socijalne kategorije, nekakvih seljaka Sebara. Čak im se i naziv može tumačiti kao iskrivljeni oblik antičkih Tribalja koji su čivjeli negdje u tom području. Čak i prvi nedvosmisleni zapis o narodima na ovom području ne spominje Srbe kao narod nego kao - socijalnu kategoriju.

Neki se pozivaju na lužičke Srbe kao dokaz originalnosti ali ne znaju da se u spominjanju lužičkih Srba krije kvaka 22 tj. činjenica da oni imaju svoj jezik što bi značilo da netko od Srba sa sjevera i Srba sa juga ne govori svoj originalni jezik. Koliko mi je poznatio nema pretendenata na originalnost jezika lužičkih Srba ali zato ima više onih koji tvrde da im je ovaj jezik originalan.

Tko je onda "ukrao": južni Srbi od susjeda ili ovi od njih. Ako je potonje, da li to znači da su Srbi jedini narod koji govori dva originalna i različita jezika ?

Odaberi jedno - sigurno ćeš pogriješiti !

P.S.
Jedan dio Crnogoraca se očito ne smatra Srbima i kome sada vjerovati ? Srpska deretićevsko-garašininovska-karašžićevska škola je već doživjela fijasko.

Uf na kakve se ti sajtove pozivas:eek:

Nije ni cudo da onda izvlacis takve zakljucke:ne zna:

PFC
28.10.2009., 14:19
Dom i kuća nisu istoznačnice.

Koriste se i kućanica i domaćica.

A jesi ti domacica ili kucanica? :D

Max95
28.10.2009., 14:20

pa to ti govorim,SVI oni su nekad bili jedan narod,Hrvatski narod.i kako si lipo reka,vira ih je podilila..Hrvati koji su primili pravoslavlje(jolini preci iz niksica) su mic po mic nakon x-godina asmilacije postali "srbi"..

joe enter
28.10.2009., 14:21
glupost,ako postoji neki nacionalni parametar koji objedinjuje etnicke Hrvate,onda je to IKAVICA.od gradiscanskih preko bunjevackih i moliskih do b-hercegovackih,slavonskih i dalmatinskih Hrvata.ako uzmemo i Hrvatsku dijasporu(zadnjih 150 godina)to je minimum 90% danasnjih Hrvata.

meni se fucka za vatikan i katolicku viru,iako je ona tu nema dileme,jedan veliki i sastavni dio Hrvatskog folklora.

ja cu sutra postati pravoslavni katolik ako se jole i jos trojica vrate svome Hrvatskome etnikumu..

Ti Maksonja baš na srpski način razmišljaš i doživljavaš naciju! , jer pravi Hrvat nikad ne sme odricati "nepogrešivog" iz Rima!
Mi Srbi smo i vernici i ateistični , ali smo na svoj način i jedno i drugo , imamo i svoju crkvu i svoje komunjare!:D

Dok bez pape vama nema opstanka:D , jer ste sami sebi stavili to bezpotrebno breme oko vrata!

Zato Maksonja ti osnuj HPC i ja ću te bratski prigrliti jer ću znati da nisi papski legat , kao nekada davno kad su misionarili među već krštenim ljudima da ih stave pod pravu carsku veru!

pjosip
28.10.2009., 14:22
Uf na kakve se ti sajtove pozivas:eek:

Nije ni cudo da onda izvlacis takve zakljucke:ne zna:

Koliko se sjećam čak su i nekakve isprave stavili gdje se vidi taj naziv.

A ti dokaži da ti Sebri nisu postojali i ja ću odmah ove eliminirati kao vjerodostojan izvor.

Grunf
28.10.2009., 14:23
Ti Maksonja baš na srpski način razmišljaš i doživljavaš naciju! , jer pravi Hrvat nikad ne sme odricati "nepogrešivog" iz Rima!
Mi Srbi smo i vernici i ateistični , ali smo na svoj način i jedno i drugo , imamo i svoju crkvu i svoje komunjare!:D

Dok bez pape vama nema opstanka:D , jer ste sami sebi stavili to bezpotrebno breme oko vrata!

Je, papa je nama stao na branik domovine. :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=n7c5swQICIY

PFC
28.10.2009., 14:24
pa to ti govorim,SVI oni su nekad bili jedan narod,Hrvatski narod.i kako si lipo reka,vira ih je podilila..Hrvati koji su primili pravoslavlje(jolini preci iz niksica) su mic po mic nakon x-godina asmilacije postali "srbi"..

Dobro mi imamo drugu teoriju da su upravo sve to bili Srbi a da ih je Vatikan pokatolicio i da su mic po mic postali Hrvati...

Ali kakogod bilo eto i ti si nehoticno dosao do zakljucka da smo braca u svakom slucaju i da nas je samo vera podelila :D

Eee brate Maxo sta nam uradise, TKO nas zavadi :D

pjosip

Jasno je i da su to mogli napraviti samo pravoslavni popovi jer im je bilo bitno sačuvati stado za sebe.

NikolaBGD
Slažem se. Sve su to Hrvati koji su nekim čudom dobili drugi naziv i sad se zovu Srbi. Šteta kaj su se odvojili od nas, ali nek im je sa srećom. :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Vukan_Nemanji%C4%87
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nemanja_StefanP_Sebia200.jpg

Procitaj malo ko je vladao tim delom za vreme Nemanjica, mnogo pre ove price o Turcima...

Sta kaze ova mapa o Zahumlju, Hercegovini i Travuniji, jel su to tad drzali Hrvati, jel su tu ziveli Hrvati???

Ne bi rekao, srpska tradicija u tom delu je jaka jos pre 900 godina.

joe enter
28.10.2009., 14:25
A jesi ti domacica ili kucanica? :D

Možda je promenjen i naziv onog "keksa" za vreme Tuđmana koji je originalno hrvatski proizvod , ali je imao nametnuti srpbo-komunistički izraz "Domaćica":D

Već zamišljam kutiju keksa sa nazivom "Kućanica"!:rofl:

Grunf
28.10.2009., 14:26

Procitaj malo ko je vladao tim delom za vreme Nemanjica, mnogo pre ove price o Turcima...

Sta kaze ova mapa o Zahumlju, Hercegovini i Travuniji, jel suu to tad drzali Hrvati, jel su tu ziveli hrvati???

12. stoljeće, par stoljeća nakon odnarođenja Hrvata na tom području. :(

PFC
28.10.2009., 14:26
Jasno je i da su to mogli napraviti samo pravoslavni popovi jer im je bilo bitno sačuvati stado za sebe.

A ovi cobani iz Vatikana kao nisu gledali da rasire i sacuvaju svoje stado? :D

joe enter
28.10.2009., 14:28
Je, papa je nama stao na branik domovine. :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=n7c5swQICIY

Ajd ajd , volete papu više neg' leba da jedete!:D

http://www.youtube.com/watch?v=ZhuSdJdWjBA
:rofl:

Fantastično odrađeno od orjunačke gamadi iz Splita!:D

Grunf
28.10.2009., 14:28
Možda je promenjen i naziv onog "keksa" za vreme Tuđmana koji je originalno hrvatski proizvod , ali je imao nametnuti srpbo-komunistički izraz "Domaćica":D

Je, promijenili su i to samo zato da bi potvrdili sumanute teorije srpskih forumaša o razlikama između hrvatskog i srpskog jezika. :rofl:

Max95
28.10.2009., 14:29
Dobro mi imamo drugu teoriju da su upravo sve to bili Srbi a da ih je Vatikan pokatolicio i da su mic po mic postali Hrvati...

Ali kakogod bilo eto i ti si nehoticno dosao do zakljucka da smo braca u svakom slucaju i da nas je samo vera podelila :D

zato,budimo Hrvati..i mirna backa.:D

NikolaBGD
Koliko se sjećam čak su i nekakve isprave stavili gdje se vidi taj naziv.

A ti dokaži da ti Sebri nisu postojali i ja ću odmah ove eliminirati kao vjerodostojan izvor.

Pricali smo skoro o CG, mozemo o ranijim drzavama Zeti i Duklji, ali ono sto je najvaznije je da su svi moderni crnogorski vladari imali srpsku svest, od Njegosa do kralja Nikole, komunisti su prvo napravili vestacku crnogorsku naciju, cak i takva bila je svezana sa Srbima sve dok Milo nije poceo pre 10 godina da ih truje drugim pricama...

PFC

Ja sam cuo da je jedno vreme bila sporna decija prica "Jezeva kucica"... :D

Sto bi u prevodu bilo "Jezev domicak" :D

Ali najjace mi je bilo kad su jednom prilikom titlovali izjavu Mateje Kezmana :rofl::lol::rofl:

pjosip
28.10.2009., 14:30

Istina je to - ne kažem ja.

Samo ako prihvatimo tezu o "bratstvu" onda je jasno da su ovi "vatikanski čobani" ipak sačuvali jezgro koje je dalo i kulturno bogatstvo kakvo sad postoji u Hrvatskoj dok je u Srbiji ostalo duhovno siromaštvo kroz vijekove i u novije doba minijaturni imperijalizam i ekstremizam.

bonislav
28.10.2009., 14:31

Sinko, tvrditi da se na balkanu katolicizam širio na štetu pravoslavlja, je isto kao tvrditi da se kršćanstvo u Bosni i na Kosovu širilio na štetu islama.

Ako mi ne vjeruješ, ja te pozivam da mi navedeš pravoslavnu crkvu u Teslinoj Lici, a koja je postojala prije turskih osvajanja.
Možeš i za Slavoniju.
I za Bosansku Krajinu.
I za vojvodinu.
I za Baniju, Gorski Kotar i Kordun.
I za Dalmaciju.

Ajde, da vidimo i taj cirkus.

NikolaBGD
28.10.2009., 14:33
12. stoljeće, par stoljeća nakon odnarođenja Hrvata na tom području. :(

Mozes to i tako da zoves, ono sto je fakat price, a sto je i ludi Max priznao, da su to sve ljudi istog porekla, u razlicitim fazama istorije neki su bili pravoslavci, neki katolici, u to davno vreme to nije bilo ni vazno, ziveli su kao braca bez obzira na veru. Kasnije su ti ljudi bili na ostroj granici izmedju katolicanstva i pravoslavlja i to ih je podelilo u pripadnosti dvema razlicitim nacijama sa razlicitom ideologijom...

Nek ode neko u Hercegovinu i napravi veliki rodoslov, video bi da su svi potekli sa istog stabla, a to je najvaznije...vere budu i prodju, ostaju ljudi istog porekla!

Max95
28.10.2009., 14:34

Sta kaze ova mapa o Zahumlju, Hercegovini i Travuniji, jel su to tad drzali Hrvati, jel su tu ziveli Hrvati???

nitko ne spori sve to.ali stipan nemanja i raska su prije toga bili sastavni dio Crvene Hrvatske..

jos ako se malo poigramo sa "jezikom",kao raznorazni srpski deretici onda se je prva "srpska" drzava zvala HrVaska..

znaci zbog samo dva slova je nasta cili ovaj Hrvatsko-"srpski" belaj..:D

pjosip
28.10.2009., 14:35
Pricali smo skoro o CG, mozemo o ranijim drzavama Zeti i Duklji, ali ono sto je najvaznije je da su svi moderni crnogorski vladari imali srpsku svest, od Njegosa do kralja Nikole, komunisti su prvo napravili vestacku crnogorsku naciju, cak i takva bila je svezana sa Srbima sve dok Milo nije poceo pre 10 godina da ih truje drugim pricama...

Da li si ikad pokušavao shvatiti razloge te "srpske svijesti" ?

Kao prvo, svi moderni srpski vladari su crnogorskog (neki kažu djelomično i albanskog) porijekla a kao drugo zaboravljaš da su se u jednom povijesnom periodu (sredine 19. stoljeća) isto tako i Hrvati i Srbi "bratimili". Zapitaj sebe da li je slučajno što na oba primjera, hrvatsko-srpskom i crnogorsko-srpskom koincidira i savezništvo protiv zajedničkog "neprijatelja" a sve skupa u vrijeme romantičkog nacionalizma ?

bonislav
28.10.2009., 14:44
Mozes to i tako da zoves, ono sto je fakat price, a sto je i ludi Max priznao, da su to sve ljudi istog porekla, u razlicitim fazama istorije neki su bili pravoslavci, neki katolici, u to davno vreme to nije bilo ni vazno, ziveli su kao braca bez obzira na veru. Kasnije su ti ljudi bili na ostroj granici izmedju katolicanstva i pravoslavlja i to ih je podelilo u pripadnosti dvema razlicitim nacijama sa razlicitom ideologijom...

Nek ode neko u Hercegovinu i napravi veliki rodoslov, video bi da su svi potekli sa istog stabla, a to je najvaznije...vere budu i prodju, ostaju ljudi istog porekla!

Nema to veze...velik dio istočnih Švaba i južnih Austrijanaca su davno asimilirani Slaveni. Ali to su Švabe.
Baš kao što relativna većina Srba i Hrvata potječe od asimiliranih domorodaca, koji su slavenizirani.

Nacija je nešto drugo, i logično je da će se Hrvat iz Međimurja prije identificirati sa Hrvatom iz Dalmacije, nego sa komšijom Slovencem.

pjosip
28.10.2009., 14:47
Nema to veze...velik dio istočnih Švaba i južnih Austrijanaca su davno asimilirani Slaveni. Ali to su Švabe.
Baš kao što relativna većina Srba i Hrvata potječe od asimiliranih domorodaca, koji su slavenizirani.

Nacija je nešto drugo, i logično je da će se Hrvat iz Međimurja prije identificirati sa Hrvatom iz Dalmacije, nego sa komšijom Slovencem.

Upravo tako.

Mislim da se pitanje jezika u odredjivanju etnickog porijekla precjenjuje.

Ne zaboravimo da postoje plemena koja uopce ne govore svoj jezik a puna ih je sjeverna Italija (Lombardi, Goti), Madjarska (Jasi, Avari, Kumani).

Ono sto prije svega treba promatrati kod moguceg odredjivanja etnickog porijekla odredjenog stanovnistva su prije svega obicaji, nacin prezivaljavanja (stocari, ratari), nacini na koji se zabavljaju (pjesme, muzika, instrumenti) a nikako ne politicki proglasi od 19. stoljeca na ovamo.

Stiliana
28.10.2009., 14:49
Opa, ponestalo ti argumenata...
Mali savjet: stavi me na ignore, bar dok ne porasteš (vjerojatno) ili se ne urazumiš (krajnje nevjerojatno).

Čemu argumenti kad ih ti nemaš? Spominjenje Thompsona, Cece, pećina, kamenjaraca kad se priča o jeziku govori samo o strujama koje nasumično kolaju tvojim opterećnim mislima.

Ja se mogu pohvalit činjenicom da nemam nikoga na ignore listi, a da sam u svo ovo vrijeme prijavila samo jedan post određene Srpkinje koja je pisala skroz neprobavljive bljuvotine o Albancima, zato :W

Kad ti porasteš onda ćeš možda promijenit lokaciju, jer znaš, Zelaznyev Amber je izmaštani grad, a Amberske kronike čitaju klinci u srednjoj školi. :B

joe enter
28.10.2009., 14:49
nitko ne spori sve to.ali stipan nemanja i raska su prije toga bili sastavni dio Crvene Hrvatske..

jos ako se malo poigramo sa "jezikom",kao raznorazni srpski deretici onda se je prva "srpska" drzava zvala HrVaska..

znaci zbog samo dva slova je nasta cili ovaj Hrvatsko-"srpski" belaj..:D

Imaš Maksonja teoriju da je sve ovo narod srpski , a da su Hrvati zapravo ratnička i vladarska kasta srpskog naroda!
Pa samim time i Stijepan Nemanja jeste hrvatski vladar!:mig::D

Ovo Hrvatska je genijalno , ali ko zna možda i jes tako!:D

Stiliana
28.10.2009., 14:56

Pa imate rupu u teoriji, jer kako su to bili Srbi ako su Hrvati prije njih doselili ovdje...pitajmo Konstantina :mig:

Max95
28.10.2009., 14:56
Upravo tako.

Mislim da se pitanje jezika u odredjivanju etnickog porijekla precjenjuje.

Ne zaboravimo da postoje plemena koja uopce ne govore svoj jezik a puna ih je sjeverna Italija (Lombardi, Goti), Madjarska (Jasi, Avari, Kumani).

Ono sto prije svega treba promatrati kod moguceg odredjivanja etnickog porijekla odredjenog stanovnistva su prije svega obicaji, nacin prezivaljavanja (stocari, ratari), nacini na koji se zabavljaju (pjesme, muzika, instrumenti) a nikako ne politicki proglasi od 19. stoljeca na ovamo.

nebih se skroz slozio.jezik je zasigurno jedan od glavnih parametara koja definira jednu grupu(etnikum) ljudi..

da vidimo kako je izgledao jezik b-hercegovackih vladara,prije 600 i kusur godina..

++++
POVELJA DUBROVČANIMA IZ 1398 GODINE - KRALJ STJEPAN OSTOJA

Godine 1398

Dojdoše velič`stvu Kraljevstva mi od slavnoga grada Dubrovnika plemeniti vlastele i poklisarje,a na ime Žun Žurgović i Mihoč Rastić,govore razumno i č`sno vsih dilih Kraljevstva mi.

I meju inimi rabotami - slatko prosiše i moliše,govoreće da bi im platilo Kraljevstvo mi što im osta dužan brat Kraljevstva mi,bivši slavnoga spomenutija gospodin Kralj Tvrtko.

I mi,vidivši prošenije,pravo i dostojno govorenije,i,takoje,razgledavše povelji i listove i kletvi gospodina Kralja Tvrtka,kako da bi se ne ukratila krasna ljubav i dobri zakoni,koji su vazda postali meju Kraljevstvom mi i meju Dubrovnikom...

Vse toj razgledavše i vidivše - stvorismo svit s Kraljevstva mi s poglavitimi vlasteli,koji u to vrime bihu pri nas,vsi s nami jedinosrdno naslidujuće cara nebeskago,koji kripi Kraljevstvo mi u dobrih dilih...

Uslišasmo prošnju poklisarev Dubrovačscih i stvorismo im milost,i zapisasmo po sih naših poveljah - da im platimo i plaćamo dvi tisući i pet sat i petdeset dukat`,što im je ostal dužan Kralj...

++++

najcistija scakavska ikavica.kako i dan-danas sprehaju gradiscanski Hrvati..

pjosip
28.10.2009., 15:01
nebih se skroz slozio.jezik je zasigurno jedan od glavnih parametara koja definira jednu grupu(etnikum) ljudi..

Može biti ali nije nužno.

Dao sam ti primjere velikih plemena, plemena koja su bila ratnička, čak i pobjednička kojima se dešavalo da preuzmu jezik od drugih.

Dakle - nije pravilo i ne može se uzeti bez rezerve.

zlatna ribica
28.10.2009., 15:03

Šta bi onda Talijani trebali biti. Lombardi i Sicilijanci da svaki govori svoje narječje se ne bi razumjeli nikad, a pogotovo Sardi koji imaju skroz drugačiji jezik od talijanskog. Pa opet su svi ponosni Talijani. A jezik koji im je danas službeni nije bio govorni nigdje osim u high society renesansnoj Firenzi... običan puk je govorio "seljački"... a odabrali su ga upravo zato... jer je bio najknjiževniji, tj. najveća djela talijanske književnosti su pisana tim narječjem.
Kao uostalom i mi... imamo danas književni hrvatski kakvim su napisana najveća djela naše književnosti još iz davnog doba... :kava:

Mi smo Hrvati, oni Srbi i to je to.... stvarno mi idu na živce stalno te njihove spike kako smo svi isti narod... i naravno svi Srbi :rolleyes:

Naporni ste više...

Max95
28.10.2009., 15:04
Imaš Maksonja teoriju da je sve ovo narod srpski , a da su Hrvati zapravo ratnička i vladarska kasta srpskog naroda!
Pa samim time i Stijepan Nemanja jeste hrvatski vladar!:mig::D

Ovo Hrvatska je genijalno , ali ko zna možda i jes tako!:D

nemere,jole,zna se ko je tatamata izmedju urala i vardara.
ovo tvoji divane..

++++
''-Nezavisno od ove grupe arapskih izvora, pomenuti persijski putopisac Abdul Hasan al Masudi u svom putopisu Kitāb al tanbīh wa’l ishrāf oko 940. godine pominje u Zakarpatju dve velike države: Ad Dir (Kijev) i Ad Firāg (Prag). Kad navodi narode, između ostalih pominje narod ﻦـﺗﺍ ﻭ ﺮـﺤـﺧ, (Harwātīn), koji naseljavaju oblast između reke Morava i naroda Čeha (Çachin). Po Masudiju, narod Hrvata je „najviši uzrastom, najbrojniji i najhrabriji među Slovenima”. Susedi Hrvata su Ugari, a neprijatenji „Romeji, Franci i Langobardi (an Nukubard)”, protiv kojih se borio vođa Hrvata „Avanğa”.

Igor Mojsilović - ''POMENI SRPSKOG I HRVATSKOG

NACIONALNOG IMENA U ZAKARPATJU I POLABLjU''

++++

najvishi-najbrojniji-najhrabriji...mashala,sto bi rekli stari srbi...:D

Stiliana
28.10.2009., 15:05

Koji si ti utopist, to je nevjerojatno...kažeš živjeli su kao braća bez obzira na vjeru a lijepo sam ti na Zg-Bg temi pisala o uzastopnim napadima Nemanjića na grad Dubrovnik i njihovim pokušajima da prošire pravoslavlje Hercegovinom:

Nakon što je raški kralj Uroš I. (1242.-1276.) iz Trebinja protjerao biskupa Slavija, 1252. godine, biskup je trebinjski 1284. godine primio u posjed od dubrovačke plemićke obitelji Theophilis tri otočića na području Dubrovnika:
Sveti Marko ili Markan - danas nenastanjen;
Sveta Barbara ili Bobara - danas nenastanjena;
Sveti Petar ili Supetar - danas nastanjen s ponekom obitelji,

Toliko o tome kako vjera nije bitna. Imaš li još neku jugoslavensku da se poigramo?

bonislav
28.10.2009., 15:07
Šta bi onda Talijani trebali biti. Lombardi i Sicilijanci da svaki govori svoje narječje se ne bi razumjeli nikad, a pogotovo Sardi koji imaju skroz drugačiji jezik od talijanskog. Pa opet su svi ponosni Talijani. A jezik koji im je danas službeni nije bio govorni nigdje osim u high society renesansnoj Firenzi... običan puk je govorio "seljački"... a odabrali su ga upravo zato... jer je bio najknjiževniji, tj. najveća djela talijanske književnosti su pisana tim narječjem.
Kao uostalom i mi... imamo danas književni hrvatski kakvim su napisana najveća djela naše književnosti još iz davnog doba... :kava:

Mi smo Hrvati, oni Srbi i to je to.... stvarno mi idu na živce stalno te njihove spike kako smo svi isti narod... i naravno svi Srbi :rolleyes:

Naporni ste više...

Uostalom, ako činjenica da već najmanje 350 - 500 godina imamo dokaze da su, i kajkavci, i čakavci, i štokavci, sebe smatrali Hrvatima i svoj jezik hrvatskim, ako to nije dosta, šta još treba?

Imamo kajkavca iz 17.stoljeća koji svoj jezik zove hrvatskim, i imamo Srbijance iz 12.-21. stoljeća koji nikada nigdje svoj jezik nisu nazvali hrvatskim.

I onda dođe Turbogedža i kaže, e to što vi divanite, to je srpski.:rofl:

Stiliana
28.10.2009., 15:09

Naporni ste više...

U određenom razdoblju engleski su kraljevi pričali francuski, a engleski nisu ni znali. Ne znam točno koji je bio (ili bolje, koliko ih je bilo) sizeren francuskom kralju (možda čak William Osvajač, stvarno se ne sjećam, ali otad je počela normanska kulturna invazija na Englesku).

Engleski vrvi frncuskim riječima, a Franci su im poslovično mrski, svejedno Francuzi ne tvrde da su Englezi i oni isti narod.

Hroboatos
28.10.2009., 15:10
znam,no te izbjeglice su moliski Hrvati (http://hr.wikipedia.org/wiki/Moli%C5%A1ki_Hrvati).

Na stranju lupetanja dobro poznatih srpskih nepismenjaka
i provokatora, taj "talijanski" zapis i nije bez veze za Srbe.
Naime, dosta je realno da, budući da se stalno spominje Smederevo
-a i drugdje, u Kuripečičevu izvješću- da se radi o
izbjeglicama nakon pada srpske despotovine, sa sjedištem u Smederevu,
oko 1450-ih (ne sjećam se točno).

E sad, iako je topografski vezan za srpsku despotovinu- dosta
vjerojatno- to ne znači da su "pjevači" etnički Srbi, nego može biti bilo
tko vladajući njekim južnoslafvenskim narječjem, a iz toga područja, ili
pod utjecajem toga događaja.

No, manje je vjerojatno da bi pad Smedereva i despotovine
jako odjeknuo među Hrvatima na jugu (Dalmacija, Hercegovina),
a ni zapadu.

Stoga, za sada mi taj talijanski zapis izgleda jedini srpski
vernakulatni tekst stariji od 18. stoljeća.

PFC
28.10.2009., 15:11
Pa imate rupu u teoriji, jer kako su to bili Srbi ako su Hrvati prije njih doselili ovdje...pitajmo Konstantina :mig:

Pa rupe su tu da se popunjavaju :mig:

Nego, ne upravo mi smo prvi doselili pa smo se vratli po prtljag i opet onda ponovo doselili ! :D
Znaci mi smo uplatili povratnu kartu! :D
I onda kad ste vi dosli prvi put (jer ste culi od nas kako je lep kraj :p) mi smo vec tu dosli po drugi put :p

NikolaBGD
28.10.2009., 15:11

Ne sporim ja da se danasnje nacije zasnivaju na mnogo kompleksnijim stvarima nego sto je puko poreklo, ali te stvari su u mnogo slucajeva budalaste.

U cemu je to Hrvatu iz Iloka blizi Hrvat sa Korcule u odnosu na Srbina iz Sida:confused:

Na istoj zemlji su rodjeni, gledaju istu ravnicu ceo zivot, bave se slicnim delatnostima, kultura zivota im je ista, vole istu muziku, pricaju istim akcentom...a to sto idu u razlicitu crkvu...pa u obe je na vrhu krst, istom se Bogu mole.

Politika od ljudi napravi retarde koji su slepi nad ovako plasticnim primerima, i misle ako kazu "ali on je Hrvat" da to ima magijsko znacenje, to je isprazna retorika koju samo malo treba zagrebati i ogoliti je u besmislu.

pjosip
28.10.2009., 15:16
U cemu je to Hrvatu iz Iloka blizi Hrvat sa Korcule u odnosu na Srbina iz Sida:confused:

Nije stvar baš tako jednostavna. Postoje razlike izmedju Hrvata iz Iloka i Srba iz Šida.
Prvi slušaju tamburicu i najvećim dijelom su ratari ustvari vinogradari dok je isto kod Srba prisutno odnedavno i u manjem omjeru.

zlatna ribica
28.10.2009., 15:18

:lol: :rofl: :lol:

A meni veliš da sam glupa.

Pa bliži mu je zato jer je Hrvat, nama to nešto znači :kava:

Tebi naravno da to ništa ne znači, kad smo "svi isti", što ti je zapravo samo opravdanje za tvoju Srbi svi i svuda logiku, koju tako na profinjen način širiš po ovom forumu... jer mi smo svi samo jedan podijeljeni narod koji govori isti jezik... naravno srpski... čak nam je i fizionomija slična! Takvi argumenti su mi najbolji.

bonislav
28.10.2009., 15:19
Ne sporim ja da se danasnje nacije zasnivaju na mnogo kompleksnijim stvarima nego sto je puko poreklo, ali te stvari su u mnogo slucajeva budalaste.

Na istoj zemlji su rodjeni, gledaju istu ravnicu ceo zivot, bave se slicnim delatnostima, kultura zivota im je ista, vole istu muziku, pricaju istim akcentom...a to sto idu u razlicitu crkvu...pa u obe je na vrhu krst, istom se Bogu mole.

Politika od ljudi napravi retarde koji su slepi nad ovako plasticnim primerima, i misle ako kazu "ali on je Hrvat" da to ima magijsko znacenje, to je isprazna retorika koju samo malo treba zagrebati i ogoliti je u besmislu.

Takvih primjera imaš diljem Europe...dapače, kada sam brljavio po interentu, našao sam podatak da na svijetu ima dobrano više etničkih grupa, nego što ima jezika...dakle, te neke pizdarije kako smo se mi podelili po veri za razliku o ostalih, kako ovo, kako ono, to su najobičnije pizdarije...

Čitava V.britanija i Irska praktički govore engleski, a tamo žive Englezi,Škoti,Velšani,Irci, a Indija je tek veliki kupus...

Mislim da nije potrebno objašnjavati ljubav irsko-škotskih katolika prema Englezima, iako svi već stoljećima govore samo engleski, a svi navedeni su stari narodi, ne radi se o kanađanima ili Australicma.

NikolaBGD
28.10.2009., 15:20
Nije stvar baš tako jednostavna. Postoje razlike izmedju Hrvata iz Iloka i Srba iz Šida.
Prvi slušaju tamburicu i najvećim dijelom su ratari ustvari vinogradari dok je isto kod Srba prisutno odnedavno i u manjem omjeru.

Vojvodjanski Srbi odavno sviraju tamburice, tona tamburaskih orkestara ima kod Lala... ne hvataj se za te sitnice, gledaj malo siru sliku...

Stiliana
28.10.2009., 15:20
Pa rupe su tu da se popunjavaju :mig:

Nego, ne upravo mi smo prvi doselili pa smo se vratli po prtljag i opet onda ponovo doselili ! :D
Znaci mi smo uplatili povratnu kartu! :D
I onda kad ste vi dosli prvi put (jer ste culi od nas kako je lep kraj :p) mi smo vec tu dosli po drugi put :p

Pokopo vas je Kosta...a vi opet s Grcima dobri.
Uzalud vam, tko prvi, njegova đevojka, tako je to od starine...

NikolaBGD
28.10.2009., 15:23
Takvih primjera imaš diljem Europe...dapače, kada sam brljavio po interentu, našao sam podatak da na svijetu ima dobrano više etničkih grupa, nego što ima jezika...dakle, te neke pizdarije kako smo se mi podelili po veri za razliku o ostalih, kako ovo, kako ono, to su najobičnije pizdarije...

Čitava V.britanija i Irska praktički govore engleski, a tamo žive Englezi,Škoti,Velšani,Irci, a Indija je tek veliki kupus...

Pizdarije su te podele o kojima pricas, a ovo sto ja pisem je zivot... jel nije bila parola nesto kao "evo vam Hercegovci, vratite nam Srbe", to mozda jeste zezancija, ali ima u tome istine, blizi je Hrvatu u nekom gradu njegov dugogodisnji komsija Srbin, sve i da je pucao sa druge strane, nego satro zemljak sa kojime ne moze da uspostavi nikakvu komunikaciju.

PFC
28.10.2009., 15:25
Pokopo vas je Kosta...a vi opet s Grcima dobri.
Uzalud vam, tko prvi, njegova đevojka, tako je to od starine...

Ma Kosta je stari Grobar :D

Partizan se voli za druge se navija! :D

Hroboatos
28.10.2009., 15:29
Narav je razglabanja na forumima da upisi idu cik-cak, skreće se s teme itd.
No, osobno mislim da je naklapanje o jeziku sa Srbima- bilo kojega stupnja
naobrazbe- jalov posao, možda dobro dođe jedino za trošenje vremena.

1. velika većina Srba uvjerena je u svoje nacionalne mitove, među inima i
onaj o jeziku, i nemaju nikakve želje da to preispitaju. Oni, realno, "začikavaju" i "zamajavaju". Jeve se njima, oni zajebavaju.

2. također, odprilike isto tolik dio, ne zna ništo, ili vrlo malo o jezikoslovlju i lingvističkim kriterijima. Da ne govorimo o kulturološkim analizama- to je kao da od fanova braće Bajić tražiš da nešto posluhnu od Orlanda di Lassa.

3. i, zadnje-rekao bih da srpska kultura ne njeguje baš logično razmišljanje i analitički i kritički stav prema bilo čem. Ili- i u trenutcima kad, eventualno, izgleda da bi htjeli nešto doumiti, kao da nemaju logičke sposobnosti ili snage.

bonislav
28.10.2009., 15:29
Pizdarije su te podele o kojima pricas, a ovo sto ja pisem je zivot...

Ne, nisu pizdarije, otiđi u Sjevernu Irsku,Bosnu,Indiju, svi divane isto, a kolju se međusobno.
Jel znaš da su Židovi koje je Hitler tamanio za materinji jezik imali jidiš? Jel znaš da je jidiš germanski jezik? Kakvi Semiti...
To što ja pišem, je život.

jel nije bila parola nesto kao "evo vam Hercegovci, vratite nam Srbe", to mozda jeste zezancija, ali ima u tome istine, blizi je Hrvatu u nekom gradu njegov dugogodisnji komsija Srbin, sve i da je pucao sa druge strane, nego satro zemljak sa kojime ne moze da uspostavi nikakvu komunikaciju.

Kao što si rekao, to je zahebancija koja bi trebala ukazati na neuklopljenost Hercegovaca.
Međutim, baš kao što Hrvate iz Hrvatske nikada nije klao Hrvat iz Hercegovine, e baš tako je Srbin iz Hrvatske klao svoje komšije Hrvate iz Hrvatske, iz istog grada, iz istog kvarta, ulice, susjedne kuće.

Kombinaciju izaberi koju želiš...ubaci kosovske Srbe i kosovske Albance i ostale Srbe...bilo koju kombinaciju...

pjosip
28.10.2009., 15:30
Vojvodjanski Srbi odavno sviraju tamburice, tona tamburaskih orkestara ima kod Lala... ne hvataj se za te sitnice, gledaj malo siru sliku...

Gledam.

Vojvodina mozda je mjesto gdje su te razlike manje no istina je da postoje razlike u tradicionalnom kulturnom stvaralastvu.

Muzika iz Slavonije je zasigurno slicnija dalmatinskim ljubavnim pjesmama nego sto je slicnija srpskim kolima, npr. Hercegovacki becarac je slican slavonskom, etc...

Te razlike su najdrasticnije na podrucju za koje postoji uvjerenje da se radi o Srbima - zap. Hercegovini. Zapadni Hercegovci imaju gangu, jedan dio ima lijericu i plesu lindjo na svadbama dok u Srba nema toga. Srbi imaju nesto becarca. Pored toga, zap. Hercegovina je poznati vinarski kraj cak sa autohtonim sortama grozdja i vina dok se kod Srba vingradari mogu nabrojati na prste jedne ruke. Bilo ih je i manje dok Austrija nije doslovce dekretom naredila da se i oko Trebinja nasadi nesto loze jer je teren gotovo idealan, no niti to nije bilo dovoljno za nekakvo sire prihvacanje.

Mislim da je jasno kako ipak postoje nekakve razlike. Sad dal su te razlike uzrokovane nekakvim drugim uzrocima a ne sklonostima koje imaju veze sa svojstvima etnosa - moze se razgovarati.

Max95
28.10.2009., 15:31
Pizdarije su te podele o kojima pricas, a ovo sto ja pisem je zivot... jel nije bila parola nesto kao "evo vam Hercegovci, vratite nam Srbe", to mozda jeste zezancija, ali ima u tome istine, blizi je Hrvatu u nekom gradu njegov dugogodisnji komsija Srbin, sve i da je pucao sa druge strane, nego satro zemljak sa kojime ne moze da uspostavi nikakvu komunikaciju.

shtima.ali svu tu problematiku imate i vi srbijanci sa "vashim" krajisnicima i crnogorcima u vojvodini..

NikolaBGD
28.10.2009., 15:32
:lol: :rofl: :lol:

A meni veliš da sam glupa.

Pa bliži mu je zato jer je Hrvat, nama to nešto znači :kava:

Tebi naravno da to ništa ne znači, kad smo "svi isti", što ti je zapravo samo opravdanje za tvoju Srbi svi i svuda logiku, koju tako na profinjen način širiš po ovom forumu... jer mi smo svi samo jedan podijeljeni narod koji govori isti jezik... naravno srpski... čak nam je i fizionomija slična! Takvi argumenti su mi najbolji.

E vidis, meni znaci ko je kakav covek, kolko smo bliski u zivotnim stavovima, blizi ce mi biti neki Hrvat iz Zagreba koji je odrastao u ciboninom tornju i Maximiru, odrasli smo uz iste igrace, gulili smo gradski asfalt, muvali umisljene gradske curice... nego neki coban, bio on iz Like ili sa Homolja.

Ti to nikad neces razumeti, ali nisi ti reprezentativna Hrvatica, sva sreca da sam upoznao dosta liberalnih i emancipovanih Hrvata, nikad ja ne mogu imati predrasude koje ti gajis, i jos neki na forumu.

NikolaBGD
28.10.2009., 15:38
Gledam.

Vojvodina mozda je mjesto gdje su te razlike manje no istina je da postoje razlike u tradicionalnom kulturnom stvaralastvu.

Muzika iz Slavonije je zasigurno slicnija dalmatinskim ljubavnim pjesmama nego sto je slicnija srpskim kolima, npr. Hercegovacki becarac je slican slavonskom, etc...

Te razlike su najdrasticnije na podrucju za koje postoji uvjerenje da se radi o Srbima - zap. Hercegovini. Zapadni Hercegovci imaju gangu, jedan dio ima lijericu i plesu lindjo na svadbama dok u Srba nema toga. Srbi imaju nesto becarca. Pored toga, zap. Hercegovina je poznati vinarski kraj cak sa autohtonim sortama grozdja i vina dok se kod Srba vingradari mogu nabrojati na prste jedne ruke. Bilo ih je i manje dok Austrija nije doslovce dekretom naredila da se i oko Trebinja nasadi nesto loze jer je teren gotovo idealan, no niti to nije bilo dovoljno za nekakvo sire prihvacanje.

Mislim da je jasno kako ipak postoje nekakve razlike. Sad dal su te razlike uzrokovane nekakvim drugim uzrocima a ne sklonostima koje imaju veze sa svojstvima etnosa - moze se razgovarati.

Naravno da postoje razlike, razlika je i u tome sto ti potenciras razlike, a ja slicnosti.

Ne bolujem ja od jugoslovenstva, od toga da smo svi isti, niti da nam je mesto u jednoj drzavi... imamo krvava iskustva iz proslosti kad smo ziveli u zajednicama, danas skoro da nemamo otvorenih sporova, niti goriva za buduce sukobe...

Bas zbog toga podrzavam da se zategnutost relaksira, da ne brani svako svoje stado po cenu i da ispada smesan, nego da se realno sagledaju okolnosti, da vidimo sta nas spaja, a sta razdvaja na ljudskoj osnovi... ja tvrdim da nas i pored svega vise stvari spaja, ma kako to neko zeleo da predstavi jugonostalgijom, velikosrpstvom...bas me briga, dokle god je to istina!

zlatna ribica
28.10.2009., 16:24
E vidis, meni znaci ko je kakav covek, kolko smo bliski u zivotnim stavovima, blizi ce mi biti neki Hrvat iz Zagreba koji je odrastao u ciboninom tornju i Maximiru, odrasli smo uz iste igrace, gulili smo gradski asfalt, muvali umisljene gradske curice... nego neki coban, bio on iz Like ili sa Homolja.

Ti to nikad neces razumeti, ali nisi ti reprezentativna Hrvatica, sva sreca da sam upoznao dosta liberalnih i emancipovanih Hrvata, nikad ja ne mogu imati predrasude koje ti gajis, i jos neki na forumu.

Te spike si prodaj onima koji će ti vjerovat. Da, ti si stvarno cijepljen od ikakvih predrasuda... :lol:

Ja ne dijelim ljude po nacionalnosti, vjerovao ti to ili ne... nije me ni briga... ali jedan Splićanin, Hvaranin, Dubrovčanin, Istranin, Osječanin... će mi uvijek biti bliži od nekog Srbina iz Beograda, Niša... bilo kud iz Srbije... ili ovih "naših"... Zašto? Zato jer su oni kod nas žarili i palili, a vi koji ste "kod vas" ste ih zdušno u tome podržavali... dapače, čak im se i spremno pridružili...

Imam prijatelja i poslovnih kolega i Srba i Slovenaca i Bosanaca, to je nešto drugo od poimanja kolektiva.

bonislav
28.10.2009., 16:42
Te spike si prodaj onima koji će ti vjerovat. Da, ti si stvarno cijepljen od ikakvih predrasuda... :lol:

Ja ne dijelim ljude po nacionalnosti, vjerovao ti to ili ne... nije me ni briga... ali jedan Splićanin, Hvaranin, Dubrovčanin, Istranin, Osječanin... će mi uvijek biti bliži od nekog Srbina iz Beograda, Niša... bilo kud iz Srbije... ili ovih "naših"... Zašto? Zato jer su oni kod nas žarili i palili, a vi koji ste "kod vas" ste ih zdušno u tome podržavali... dapače, čak im se i spremno pridružili...

Imam prijatelja i poslovnih kolega i Srba i Slovenaca i Bosanaca, to je nešto drugo od poimanja kolektiva.

Nema tu puno mudrovanja. Od najprimitivnijih i najporemećenijih Hrvata iz Hercegovine, koji žive na najvišem brdu u Hercegovini u špilji, međimurski Hrvat ne mora se bojat da će ga oni zaklati i etnički očistiti.

Ako to Nikoli nije jasno, neka se obrati forumašu casiu branitelju Vukovara.

Casio je kao branitelj tijekom vukovarskog pakla svojoj prvoj komšinici Srpkinji, trčeći od položaja do položaja, redovito donosio hranu u kuću tj.podrum gdje se s familijom skrivala od granata, nastojeći da joj pomogne preživjeti te teške dane. Ljudski čin, napokon, poznavao je tu ženu cijeli život.
Kada je grad pao, a casio i otac zarobljeni, ta komšinica koja je svaki puta zahvalnim pogledom primala casiovu pomoć, je prva bila koja JNA-ovcima doslovno prstom pokazala na dvojicu zarobljenika - casia i oca mu - Evo! Ova dva su bila u Zengama!

:)

Ne bih dalje htio pričati o onome što je uslijedilo jer uključuje likvidaciju i torturu.

Ne treba uopće spomenuti da u ustaškoj Hrvatskoj ovo smeće od komšinice i dan danas slobodno živi u svojoj kući, iako bi u svim demokratskim zemljama u blažem slučaju bila na doživotnoj robiji a u težem slučaju - sjekirom po čelu pa fino ajmo draga komšinice u jamu, Bog ti je sudio...

Ali tako to rade demokratske države. Hrvatska to nije.:flop:

E pa, po Nikoli, ta je komšinica bliža casiu, nego neki Dalmatinac.

Jer oboje su Vukovarci. To je taj mentalitet. To su isti običaji.

Genijalno. Doživio sam prosvjetljenje...

zlatna ribica
28.10.2009., 16:51
Nema tu puno mudrovanja. Od najprimitivnijih i najporemećenijih Hrvata iz Hercegovine, koji žive na najvišem brdu u Hercegovini u špilji, međimurski Hrvat ne mora se bojat da će ga oni zaklati i etnički očistiti.

Casio je kao branitelj tijekom vukovarskog pakla svojoj prvoj komšinici Srpkinji, trčeći od položaja do položaja, redovito donosio hranu u kuću tj.podrum gdje se s familijom skrivala od granata, nastojeći da joj pomogne preživjeti te teške dane. Ljudski čin, napokon, poznavao je tu ženu cijeli život.
Kada je grad pao, a casio i otac zarobljeni, ta komšinica koja je svaki puta zahvalnim pogledom primala casiovu pomoć, je prva bila koja JNA-ovcima doslovno prstom pokazala na dvojicu zarobljenika - casia i oca mu - Evo! Ova dva su bila u Zengama!

Ne bih dalje htio pričati o onome što je uslijedilo jer uključuje likvidaciju i torturu.

Ne treba uopće spomenuti da u ustaškoj Hrvatskoj ovo smeće od komšinice i dan danas slobodno živi u svojoj kući, iako bi u svim demokratskim zemljama u blažem slučaju bila na doživotnoj robiji a u težem slučaju - sjekirom po čelu pa fino ajmo draga komšinice u jamu, Bog ti je sudio...

Kak se mi kužimo :)

Nisam znala to za Casia :(

Takvih priča nažalost ima jako puno kod nas... pa mojoj rodbini iz Petrinje je '91. došao prvi susjed u kuću i pod prijetnjom oružjem ih otjerao iz njihove kuće... jedva su izvukli živu glavu, ponijeli samo ono najnužnije... bježali na nogama noću kroz grmlja i polja. Živjeli su 4-5 godina tu blizu mene... a kad su se nakon Oluje vratili, imali su šta vidjet... od kuće ostala samo dva mala zidića, a iz temelja izraslo drvo, sve puno grmlja i travurde... I onda da im je taj bliži od nekog Hrvata Vukovarca ili Zadranina!?

Max95
28.10.2009., 16:53
boni,kruva mu..moze li jednom bez tih negativnih hercegovaca.potegni nekog recimo Hrvata iz gornjeg vakufa ili zepce.zasto mi hercegovci uvik moramo biti negativna karika,za sve i svasta,pa imamo i mi osjecaje...:tuzni:

bonislav
28.10.2009., 17:02
boni,kruva mu..moze li jednom bez tih negativnih hercegovaca.potegni nekog recimo Hrvata i gornjeg vakufa ili zepce.zasto mi hercegovci uvik moramo biti negativna karika,za sve i svasta,pa imamo i mi osjecaje...:tuzni:

...gdje jedan širokobriješki ustaša može očekivat, da će ga Šibenčanin genocidisat...nema šanse...

Jel tako rođo..tako je...:):cerek:

Max95
28.10.2009., 17:02
boni,kruva mu..moze li jednom bez tih negativnih hercegovaca.potegni nekog recimo Hrvata i gornjeg vakufa ili zepce.zasto hercegovci uvik moramo biti negativna karika,pa imamo i mi osjecaje...:tuzni:

zlatna ribica
28.10.2009., 17:03
boni,kruva mu..moze li jednom bez tih negativnih hercegovaca.potegni nekog recimo Hrvata i gornjeg vakufa ili zepce.zasto hercegovci uvik moramo biti negativna karika,pa imamo i mi osjecaje...:tuzni:

Ne pakati... :grli: :cerek:

bonislav
28.10.2009., 17:05
Kak se mi kužimo :)

Nisam znala to za Casia :(

Takvih priča nažalost ima jako puno kod nas... pa mojoj rodbini iz Petrinje je '91. došao prvi susjed u kuću i pod prijetnjom oružjem ih otjerao iz njihove kuće... jedva su izvukli živu glavu, ponijeli samo ono najnužnije... bježali na nogama noću kroz grmlja i polja. Živjeli su 4-5 godina tu blizu mene... a kad su se nakon Oluje vratili, imali su šta vidjet... od kuće ostala samo dva mala zidića, a iz temelja izraslo drvo, sve puno grmlja i travurde... I onda da im je taj bliži od nekog Hrvata Vukovarca ili Zadranina!?

I Hrvati su činili zločine. To ne zaboravi!

Ček...ček...

Petrinja...pa to je isti mentalitet, sve su to isti ljudi, katolici pravoslavci, isti je to Bog, iste nošnje...kao i u Vukovaru...

Sretne priče:

Alisa u zemlji čudesa

Casio i Komšinica

Nastaviti niz.;rofl;

bonislav
28.10.2009., 17:06

Obećajem, idući su puta Crveni Hrvati na tapetu...Ante Hadžimuratović aka joe enter...:)

Ben Quick
28.10.2009., 17:12

...

hercegovina ti uopće nema velikih brda, bar ne zapadna a nema ni nešto špilja, ako su nekad tamo bili ljudi to su više škripi, zato su ih i zvali škripari. Poslije rata mislim.

istina da postoji taj animozitet prema hercegovcima u jednom dijelu hrvatskog korpusa, ne treba se zavaravati da su to samo Srbi i jugoslaveni.

boni je čisti primjer iako je čovjek načitan i to sve.

ja bi npr mogao dati primjere poremećenih Zagoraca, jebote to je u nekim segmentima mračan kraj, ljudi se ubijaju, ne ubijaju, kad tu budu ubojstva, to je kasapljenje, sjekirama, vilama, motikama, ustvari svim poljporivrednim alatkama. Toga u hercegovini npr. nema iako je divlja.

Ali neću to spominjati jer bi time uvrijedio Zagorce. Logično, to bi bila uvreda i svaki od njih bi imao pravo da mi sapsuje sve po spisku.

zato Boni, dragi brate, nemoj nas branit.

što bi reko Miladin Radosavu, ajd ti pomaži Joksimu, tj Nikoli, bit će i nama lakše.

bonislav
28.10.2009., 17:14
hercegovina ti uopće nema velikih brda, bar ne zapadna a nema ni nešto špilja, ako su nekad tamo bili ljudi to su više škripi, zato su ih i zvali škripari. Poslije rata mislim.

istina da postoji taj animozitet prema hercegovcima u jednom dijelu hrvatskog korpusa, ne treba se zavaravati da su to samo Srbi i jugoslaveni.

boni je čisti primjer iako je čovjek načitan i to sve.

ja bi npr mogao dati primjere poremećenih Zagoraca, jebote to je u nekim segmentima mračan kraj, ljudi se ubijaju, ne ubijaju, kad tu budu ubojstva, to je kasapljenje, sjekirama, vilama, motikama, ustvari svim poljporivrednim alatkama. Toga u hercegovini npr. nema iako je divlja.

Ali neću to spominjati jer bi time uvrijedio Zagorce. Logično, to bi bila uvreda i svaki od njih bi imao pravo da mi sapsuje sve po spisku.

zato Boni, dragi brate, nemoj nas branit.

što bi reko Miladin Radosavu, ajd ti pomaži Joksimu, tj Nikoli, bit će i nama lakše.

Nije uopće u tome bila poanta....:rolleyes:

Za Zagorce se slažem...ne znam što je u tome kraju, ali oni imaju najveći postotak takvih psihopatskih zločina u Hrvatskoj, najviše rodoskvrnuća...

A ti ne kaki, jer si sam priznao da si homofob i da imaš kockastu glavu.

Ben Quick
28.10.2009., 17:38

Za Zagorce se slažem...ne znam što je u tome kraju, ali oni imaju najveći postotak takvih psihopatskih zločina u Hrvatskoj, najviše rodoskvrnuća...

ja priznao da sam homofob..ja..da se ja plašim ljudi..

ni kockastu glavu nemam..okrugla ko lopta..da je bar malo četvrtastija..

joe enter
28.10.2009., 18:14

Šta misliš pod ta rodoskrvnuća?! pedofilsko ponašanje roditelja?! , ili bračno miksovanje između bliskih srodnika!??

Kod nas južnoj Srbiji su oni "gde gu sačeka bratka naveče sa naoštreno sekirče" , jer mu je bolje šljivik rodio nego njemu!:D

pjosip
28.10.2009., 18:29
Naravno da postoje razlike, razlika je i u tome sto ti potenciras razlike, a ja slicnosti.

Ne bolujem ja od jugoslovenstva, od toga da smo svi isti, niti da nam je mesto u jednoj drzavi... imamo krvava iskustva iz proslosti kad smo ziveli u zajednicama, danas skoro da nemamo otvorenih sporova, niti goriva za buduce sukobe...

Bas zbog toga podrzavam da se zategnutost relaksira, da ne brani svako svoje stado po cenu i da ispada smesan, nego da se realno sagledaju okolnosti, da vidimo sta nas spaja, a sta razdvaja na ljudskoj osnovi... ja tvrdim da nas i pored svega vise stvari spaja, ma kako to neko zeleo da predstavi jugonostalgijom, velikosrpstvom...bas me briga, dokle god je to istina!

Ok dakle, ti si svjestan da razlike postoje ali mislis da ih je pogresno isticati.

Legitiman stav.

Ponekad si u pravu, ali opet ako zelis navuci na onu pricu "ma svi smo mi braca" a pod tim braca podrazumijevati Srbi - onda je ta prica manipulacija.

NikolaBGD
28.10.2009., 18:37

Ne mozes ti da izadjes iz tih opanaka, ma kako se trudio:ne zna:

Kakav si ti primer uzeo da negiras moju pricu:eek: ajde malo jos kopaj po ratnim arhivama, mozda nadjes jos nesto groznije, ima sigurno...zatruj svoj mozak do daske. Ta prica vodi tragu da postoji zao narod, jer verovatno ne postoji Hrvat koji na isti takav nacin nije odrukao Srbina koji mu je pomagao:confused:

I ti i Ribica ste svesni da je moj stav superironiji, jer ne bi ste podrzavali ovako monstruozne price u cilju da budete ubedljivi.

Vasi stavovi su necivilizovani, vreme ih je pregazilo, ruzni su i primitvni.
Mozete ziveti u svom iluzornom svetu da pripadanje hrvatskom narodu znaci nesto sto je privilegija, ali za mene cete uvek biti seljaci:ne zna:
Velicati pripadnost tako apstraktnom pojmu je odraz nekulture:kava:

NikolaBGD
28.10.2009., 18:44
Ok dakle, ti si svjestan da razlike postoje ali mislis da ih je pogresno isticati.

Legitiman stav.

Ponekad si u pravu, ali opet ako zelis navuci na onu pricu "ma svi smo mi braca" a pod tim braca podrazumijevati Srbi - onda je ta prica manipulacija.

Nikad ja to nisam ni pomislio, to su nekad provokacije na forumu, ali i oni koji ih pisu tesko da misli to ozbiljno, vise da vas prckaju zato sto ste osetljivi na tu temu, zato sto vas to strasno nervira iako je u principu glupost.

Sigurno da imamo zajednicko poreklo negde daleko u istoriji, ali to danas ne odlucuje mnogo, ti si ono sto jesi, ako se odlucis da budes Hrvat, onaj koji ti govori da nisi ispada neozbiljan.
To je kao kad se neko zove npr Marko, a onda dodje neko sa strane i tvrdi - ne, ti nisi, Marko, ti si Ivan, i ubedjuje ga da je majka zelela tako da ga nazove, ali onda su je zli ljudi zaveli da to nije dobro ime:)

bonislav
28.10.2009., 22:15
Ne mozes ti da izadjes iz tih opanaka, ma kako se trudio:ne zna:

Kakav si ti primer uzeo da negiras moju pricu:eek: ajde malo jos kopaj po ratnim arhivama, mozda nadjes jos nesto groznije, ima sigurno...zatruj svoj mozak do daske. Ta prica vodi tragu da postoji zao narod, jer verovatno ne postoji Hrvat koji na isti takav nacin nije odrukao Srbina koji mu je pomagao:confused:

I ti i Ribica ste svesni da je moj stav superironiji, jer ne bi ste podrzavali ovako monstruozne price u cilju da budete ubedljivi.

Vasi stavovi su necivilizovani, vreme ih je pregazilo, ruzni su i primitvni.
Mozete ziveti u svom iluzornom svetu da pripadanje hrvatskom narodu znaci nesto sto je privilegija, ali za mene cete uvek biti seljaci:ne zna:
Velicati pripadnost tako apstraktnom pojmu je odraz nekulture:kava:

Opet trabunjaš.

Ko da sam ja rekao, da takve pizdarije mogu raditi SAMO Srbi.

Ako ne shvaćaš, pa tko će tebi dodatno objašnjavati...nešto o ćemu ljudi pišu najmanje 200 godina...

NikolaBGD
28.10.2009., 22:31
Opet trabunjaš.

Ako ne shvaćaš, pa tko će tebi dodatno objašnjavati...nešto o ćemu ljudi pišu najmanje 200 godina...

Pa sto onda koristis taj primer:confused:

Sad ja treba da kopam po spisima gde se opisuje metodologija ubijanja u Jasenovcu, jel to treba da citamo u 2009. godini:(

Lako je igrati na razlikama, uz zapaljivu retoriku uvek mozes privuci vise pristalica, jer uplasen covek veruje samo onome koji obecava da ce ga zastititi.

Ajde malo iskoraci iz svoje tesne haljine, ma kolko se koprcas da pokazes da si drukciji sve vise se pletes u mrezu. Gore sam napisao svoje poglede na slicnosti i razlike, ne ocekujem od tebe da se slozis, ali nemoj da mi stavove baziras na ispovestima mucenika koji su prosli kroz najgoru golgotu rata, a takvih je malo, velika vecina Hrvata je izasla iz rata bez takvih trauma.

Ako od casio-a ne ocekujem da ima razuman stav(pun je gneva i mrznje i dalje, citao sam ga) jer je mnogo propatio, ajde barem ti i ostali cyber-kurajber cro ratnici zauzdajte malo svoje konje apokalipse, nemate vise realnog protivnika, sibate se sa virtualnim cetnicima, koji nisu bas onako krvolocni kao sto ocekujete...

Todor Strasni
28.10.2009., 22:40
he, he...kada je rijec o mijesanju.
u toku predizborne kampanje za prve vise stranacke izbore u cro pokojni franja tudjman (teska mu crna zemlja) je najozbiljnije u jednom svom izlaganju iznio kako je postojao plan, te ga i potkrijepio brojevima, da srpski, tj. srbijanski oficiri nakon pobjede 1918 ozene sto vise hrvatica i tako daju svoj doprinos srbizaciji hrvatskog nacionalnog korpusa. kakva kurceva kradja, ha!
u tom izlaganju se ide i dalje te se daje podatak koliko je takvih ukradenih nevjesti postalo srpkinjama...kakve li tragedije!!! skoro sve.
dakle tu se vidi najbolje u cemu je kvaka. "guslarski motivi" su u pitanju. "nemos ti meni prcit moju "sestru" hrvaticu/srpkinju"....whatever. svi smo culi takve tipove, jel?
oono sto je prezalosno je da neko mlad i obrazovan i dalje podrzava te spike u ovom dobu.
to mi lici na karaktere koji brinu o frizuri dok sve zivo tone---takvi ljudi ne vide sustinu stvari. takvi ljudi su i u stanju rasturiti brak zbog nekih zbilja apstraktnih formi kad je ljubav u pitanju.
smijesno, otuzno i nadasve smrdiiiiiiiiiiiiiii na loj.

agw
28.10.2009., 22:44

.

Sve to sto pricas sam vec cuo od Srba iz Hercegovine. Dedu moga kuma su '43 uhvatile ustase (prave u uniformama), skinule ga golog da ga svi vide (ovo je onda bilo najstrasnije ponizenje), strpali ga u kucu sa jos nekoliko srba i lepo kucu zapalili. Jednim udarcem dve muve, nema vise Srba, a nema ni kuce u koju bi ostali mogli da se vrate.

I ti sada meni pricas sta mogu uraditi SAMO SRBI.

:clint:

visa_sila
28.10.2009., 23:43
boni,kruva mu..moze li jednom bez tih negativnih hercegovaca.potegni nekog recimo Hrvata iz gornjeg vakufa ili zepce.zasto mi hercegovci uvik moramo biti negativna karika,za sve i svasta,pa imamo i mi osjecaje...:tuzni:

ma najgori ste od sve djece:):):)

Aruena
29.10.2009., 00:50
Starci Zorana Đinđića,ćaća Srbin,mater Hrvatica.

pjosip
29.10.2009., 08:03
Sve to sto pricas sam vec cuo od Srba iz Hercegovine. Dedu moga kuma su '43 uhvatile ustase (prave u uniformama), skinule ga golog da ga svi vide (ovo je onda bilo najstrasnije ponizenje), strpali ga u kucu sa jos nekoliko srba i lepo kucu zapalili. Jednim udarcem dve muve, nema vise Srba, a nema ni kuce u koju bi ostali mogli da se vrate.

I ti sada meni pricas sta mogu uraditi SAMO SRBI.

:clint:

A u MP3 !

Tebe protjerale "Ustaše" iz ovog rata, ukralo ti umjetničke slike, sasvim slučajno deda iz Hercegovine i "Ustaše" ga sa srbosekom ubile na mrtvo...

Ja mislim da ti muljaš.

pjosip
29.10.2009., 08:12
Sigurno da imamo zajednicko poreklo negde daleko u istoriji,

Možda, no mi živimo u današnjem vremenu a u ovom vremenu generalno gledano Srbija se nije otarasila imidža "troublemakera", i dalje igra na tu kartu nekakvog regionalnog bully-ja (mi Srbi smo najveći ovde), imidž nekoga tko stalno ima "nepodmirene račune" sa svima, rat neću niti spominjati, verbalno se samoproglašava "vodjom regiona", igra na kartu visoke politike - te Putin, te braća Rusi, drugima pronalazi zamjerke i ruga im se (Danke Dojčland a svoje skidanje gaća pred Rusima nitko ne vidi) dok stanje u Srbiji nije nimalo bajno.

Da ne spominjemo tu stalno prisutnu "Srbi sve i svuda" krilaticu na koju se svede svaki thread o bilo čemu da počnemo pričati.

NikolaBGD
29.10.2009., 08:57
Možda, no mi živimo u današnjem vremenu a u ovom vremenu generalno gledano Srbija se nije otarasila imidža "troublemakera", i dalje igra na tu kartu nekakvog regionalnog bully-ja (mi Srbi smo najveći ovde), imidž nekoga tko stalno ima "nepodmirene račune" sa svima, rat neću niti spominjati, verbalno se samoproglašava "vodjom regiona", igra na kartu visoke politike - te Putin, te braća Rusi, drugima pronalazi zamjerke i ruga im se (Danke Dojčland a svoje skidanje gaća pred Rusima nitko ne vidi) dok stanje u Srbiji nije nimalo bajno.

Da ne spominjemo tu stalno prisutnu "Srbi sve i svuda" krilaticu na koju se svede svaki thread o bilo čemu da počnemo pričati.

Citirao si deo recenice, a onda otisao na petu temu...

Srbija nema vise imidz troublemakera, ako ti ne vidis promenu politike u odnosu na onu iz 90-ih onda tesko o tome mozemo raspravljati. Srbija ima pristojne odnose sa Amerikom i EU i odlicne odnose sa Kinom, Rusijom i nesvrstanim. Niko nas vise ne predstavlja kao drzavu koja stvara nestabilnost, vec iskljucivo kao drzavu koja moze biti deo resenja balkanske slagalice.
Sto tebi to smeta, cime mi ugrozavamo takvom politikom tvoju zemlju:confused: Imali smo u zadnjih godinu dana posetu americkog potpredsednika, ruskog i turskog predsednika, i jos sa mnogo manjih zemalja, vodimo aktivnu spoljnu politiku i ni sa kim se vise ne svadjamo u svetu, dok u regionu postoje jos neka sporna pitanja, ali bitno je da se ne produbljuju sukobi.
Ko prica o Srbima "sve i svuda", koristite tu frazu i "ko nas bre zavadi", mantrate sa time, a malo ko se od Srba vodi takvim glupostima. Ja prvi nemam opsesiju da smo toliko vazni, da je sve ovde srpsko, ali ne dozvoljavam ni da se sa uvredljivim recnikom odnosite prema ovoj drzavi i narodu, mora da postoji prava mera uvazavanja i kritike, samo tako ima smisla saslusati sagovornika.

Gluskab
29.10.2009., 09:14
,
Ko prica o Srbima "sve i svuda", koristite tu frazu i "ko nas bre zavadi", mantrate sa time, a malo ko se od Srba vodi takvim glupostima. Ja prvi nemam opsesiju da smo toliko vazni, da je sve ovde srpsko, ali ne dozvoljavam ni da se sa uvredljivim recnikom odnosite prema ovoj drzavi i narodu, mora da postoji prava mera uvazavanja i kritike, samo tako ima smisla saslusati sagovornika.
Ti prvi nemaš opsesiju,a prodaješ tu floskule i pokušavaš šatro nešto dokazivati. Kažeš malo se tko od Srba vodi takvim glupostima,a ja vidim da ovdje na forumu ne fali takvih,uključujući i tebe. S tim da ti to radiš više u rukavicama od odnosu na pojedince koji ovdje navraćaju i nisi toliko nabrijan,ali svejedno je očito da tvoja retorika i mentalni sklop ne odstupaju puno od srpskog prosjeka,bez obzira obzira što ne izigravaš javno nekog virtualnog četnika. A što se tiče uvredljive retorike prema srpskoj državi i naciji,takve ovdje retorike uglavnom nema,retorika je najčešće samo realna,a ako su tebi realne životne činjenice uvredljive,tu ti nitko ne može pomoći

pjosip
29.10.2009., 09:21
Sto tebi to smeta, cime mi ugrozavamo takvom politikom tvoju zemlju:confused:

1.) Srbija se nedavno direktno stavila na stranu Slovenije u prijeporu sa Hrvatskom tako sto je srbijanski predsjednik dao izjavu kako se Srbija zalaze da se _sve pitanja oko razgranicenja i podjele imovine rjesavaju po nacelu pravicnosti_. Da te podsjetim da nacelo pravicnosti samo jedan manji dio nacela pravednosti koji podrazumijeva da svak treba dobiti nesto a ne koliko ga pripada po pravdi. Dakle, nije bitno šta koga zapada nego daj da to podijelimo "popola".

2.) Ni ja nisam ljubitelj amera ali mislim da mozemo zakljuciti kako su ameri jedina supersila na svijetu. Sredjena su zemlja i imaju kontrolu na svojim nuklearnih naoruzanjem. Dovoditi Ruse u "region" u ovom trenutku je cisto povlacenje za rep i direktno ugrozavanje mira. Rusi nemaju vise uporista cak niti u sirem "regionu", niti Rumunjske, Bugarske, da ne spominjem Madjarsku a cak i dobar dio Ukrajine ih ne zeli kao svog "diktatora".
Time se Srbija nije udaljila od svoje uloge kao troublemaker.

3.) Ovo su još neke neuralgične točke koje Srbija koristi kako bi maltretirala susjede: SPC u Crnoj Gori, SPC u Makedoniji i Republika Šumska.

NikolaBGD
29.10.2009., 09:41
1.) Srbija se nedavno direktno stavila na stranu Slovenije u prijeporu sa Hrvatskom tako sto je srbijanski predsjednik dao izjavu kako se Srbija zalaze da se _sve pitanja oko razgranicenja i podjele imovine rjesavaju po nacelu pravicnosti_. Da te podsjetim da nacelo pravicnosti samo jedan manji dio nacela pravednosti koji podrazumijeva da svak treba dobiti nesto a ne koliko ga pripada po pravdi. Dakle, nije bitno šta koga zapada nego daj da to podijelimo "popola".

2.) Ni ja nisam ljubitelj amera ali mislim da mozemo zakljuciti kako su ameri jedina supersila na svijetu. Sredjena su zemlja i imaju kontrolu na svojim nuklearnih naoruzanjem. Dovoditi Ruse u "region" u ovom trenutku je cisto povlacenje za rep i direktno ugrozavanje mira. Rusi nemaju vise uporista cak niti u sirem "regionu", niti Rumunjske, Bugarske, da ne spominjem Madjarsku a cak i dobar dio Ukrajine ih ne zeli kao svog "diktatora".

3.) Ovo su još neke neuralgične točke koje Srbija koristi kako bi maltretirala susjede: SPC u Crnoj Gori, SPC u Makedoniji i Republika Šumska.

Rusi su nam potrebni koliko su potrebni i EU, oni jedini imaju energente u evropi, ako zavrnu slavinu procicemo kao prosle zime. Time sto saradjujemo sa njima ne znaci da guramo prst u oko EU, jer npr Nemci koji su glavni oslonac EU imaju odlicne odnose sa Rusima. Amerikanci posle ove krize polako gube primat u svetu, i dalje su najaci, ali to nije izbliza ona moc iz 90-ih. Ameri imaju svoju politiku na Balkanu koju sprovode preko Kosova, CG i Bosnjaka, ali npr danasnja vest kaze da Hilary Clinton insistira kod Holandjana da odmrznu pregovore Srbije iako jos nije izrucen Mladic, znaci i njima je stalo da Srbija napreduje

Ovo oko Slovenaca prosto nije istina, Srbija se uopste nije mesala u taj spor sa Slovencima, ni na ciju stranu se nije stavila, niti je iko od HR politicara ista prebacio Srbiji oko toga.

To oko SPC je posebna prica, ne bi otvarao tu temu, ali nacelno se slazem da vise pravi probleme, nego sto ih resava.

PFC
29.10.2009., 09:55

Nisam primetio da se Hrvatska nesto obazirala prilikom priznavanja Kosova, cak naprotiv, jedva je docekala...
A koliko to ima veze sa Medjunarodnim pravom suvisno je govoriti...
I onda ti kao nesto nama prebacujes sto smo dobri sa Slovencima...
A pri tome se vi s njima ganjate oko par talasa mora...
Tako da kad se sve sabere - zaboli nas nokat za vase interese u Piranskom!

Ne znam zasto se onda i vasa premijerka zainteresovala da i Hrvatsku prikljuci na Juzni tok :ne zna: (to je verovatno ono srpsko u njoj ljubav ka Rusima :D )

Sprovedena anketa u Crnoj Gori pokazuje da najvece poverenje od svih institucija cak preko 60% ima SPC !
Pri tome anketirane niko nije pistoljem primoravao na odgovor !
Republiku Srpsku ne podrzava samo Srbija vec i EU, Amerika, Rusija pa cak i Hrvatska - jer je garant Dejtonskog sporazuma! :D

pjosip
29.10.2009., 09:59
Rusi su nam potrebni koliko su potrebni i EU, oni jedini imaju energente u evropi, ako zavrnu slavinu procicemo kao prosle zime. Time sto saradjujemo sa njima ne znaci da guramo prst u oko EU, jer npr Nemci koji su glavni oslonac EU imaju odlicne odnose sa Rusima. Amerikanci posle ove krize polako gube primat u svetu, i dalje su najaci, ali to nije izbliza ona moc iz 90-ih. Ameri imaju svoju politiku na Balkanu koju sprovode preko Kosova, CG i Bosnjaka, ali npr danasnja vest kaze da Hilary Clinton insistira kod Holandjana da odmrznu pregovore Srbije iako jos nije izrucen Mladic, znaci i njima je stalo da Srbija napreduje

Znam da nisi toliko ogranicen kako se ovakvim postovima predstavljas.

Znas ti dobro sto znaci postavljati ruske baze ovdje, to su mamci za americke projektile koji nisu nimalo ekoloski prilagodjeni.

Sto se tice naivne price oko toga kako se svi vesele i podrzavaju rusko saveznistvo... Clinton nudi priliku Srbiji da ju odvoji od Rusije i sasvim je prirodno da ce nuditi neke koncesije.

No u toj jos jednoj glumi nesvrstane Titove Jugoslavije najvise na kraju ispastaju susjedi jer je Srbija meta i americkih i ruskih baza sto znaci da bi projektili mnogli letjeti po nasem neposrednom susjedstvu a svakako da ce i jedni i drugi ih drzati u svojim bazama.

Bas me zanima da li ce se Srbiji isplatiti ta igra nesvrstane Titove Jugoslavije na kraju. Uvjeren sam kako velikosrbi uzivaju u toj ulogi jer svaka paznja koju dobivaju im hrani ego da su nekakva sila.

Ovo oko Slovenaca prosto nije istina, Srbija se uopste nije mesala u taj spor sa Slovencima, ni na ciju stranu se nije stavila, niti je iko od HR politicara ista prebacio Srbiji oko toga.

Sto nije istina ?

Da je Tadic izjavio kako se zalaže za primjenu načela pravičnosti kod rješenja pitanja nastalih raspadom Jugoslavije ?

Ako laže koza, ne laže rog.

LJUBLJANA – Srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji je u utorak i srijedu boravio u svom prvom posjetu Sloveniji, izričito je podržao »načelo pravičnosti« u reguliranju odnosa među državama nastalim na tlu bivše Jugoslavije, te tako podupro Sloveniju glede budućeg arbitražnog sporazuma o granici s Hrvatskom, piše u četvrtak ljubljansko »Delo« u komentaru povodom Tadićeva posjeta.

»Novim političkim odnosima jako je doprinijela aktivnost slovenske diplomacije pri ukidanju viznih ograničenja za državljane zapadnog Balkana u procesu njihova približavanja Europskoj uniji. Srbija je uspjela dobiti vizne olakšice, pa zato ne iznenađuje posredna potpora koju je Slovenija dobila od Srbije u pitanju koje je ovog trenutka najaktualnije, a to je oblikovanje arbitražnog sporazuma za rješenje graničnog prijepora s Hrvatskom«, piše list u komentaru naslovljenom »Potpora s juga«.

»Tadić je izričito naglasio da i Srbija zagovara načelo pravičnosti, te da bi ono trebalo biti temelj svih pregovora i razgovora o bilo kojem pitanju koje se odnosi na sljedništvo (sukcesiju) bivše Jugoslavije, uključujući i razgovore o određivanju granica«, navodi vodeći slovenski dnevnik.

Time je Tadić, navodi »Delo«, »uputio značajnu poruku i u Zagreb i u Bruxelles«, navodi list, te dodaje da bi načelo pravičnosti (ex aequo et bono) trebalo važiti u odnosima svih država nasljednica.

»Tadićeva izjava svjedoči da Srbija neće dopustiti da Hrvatska ili bilo koja druga država nasljednica bivše Jugoslavije pokuša samo pukim pozivanjem na međunarodno pravo ostvariti nešto u svoju korist, a da se pri tome ne uvaži i načelo pravičnosti, bilo da je riječ o konačnoj podjeli ostavinskog nasljedstva nekadašnje SFRJ, bilo da se radi o pravednom konačnom razgraničenju«, navodi se u komentaru povodom Tadićeva posjeta i njegovih izjava nakon sastanka sa slovenskim predsjednikom Tuerkom.

To je zapravo »najvažnija Tadićeva poruka« koju je izrekao u Sloveniji, navodi list.

»Samo vođenje računa o vlastitim interesima, a da se pritom ne uvažavaju interesi drugih i traže kompromisna rješenja, to je ono što je Balkan doživio prije dvadeset godina, pa zato takve stare modele ne treba ponavljati«, navodi »Delo« u zaključku komentara. (Hina)

http://www.novilist.hr/2009/10/02/boris-tadic-podupro--BBnacelo-pr.aspx

To oko SPC je posebna prica, ne bi otvarao tu temu, ali nacelno se slazem da vise pravi probleme, nego sto ih resava.

SPC je anakroni oblik velikosrpskog ekspanzionizma.

pjosip
29.10.2009., 10:11
Nisam primetio da se Hrvatska nesto obazirala prilikom priznavanja Kosova, cak naprotiv, jedva je docekala...

To nije istina. Hrvatska je priznala Kosovo skoro 2 mjeseca nakon sto su to ucinile prve zemlje i u paketu sa zemljama susjedima Srbije i sa onima koji sa Srbijom dijele dužu granicu nego Hrvatska.

A koliko to ima veze sa Medjunarodnim pravom suvisno je govoriti...
I onda ti kao nesto nama prebacujes sto smo dobri sa Slovencima...
A pri tome se vi s njima ganjate oko par talasa mora...
Tako da kad se sve sabere - zaboli nas nokat za vase interese u Piranskom!

To jednostavno nije istina !

Bojim se da ti ne shvacas sta znaci dati potporu slovenskom nacelu "pravicnosti" ?

Pored toga, tvoja prva primjdeba i druga su u kontradikciji. Slovenija je prva priznala Kosovo i tako pocela val priznavanja a ovdje joj dajete potporu.

Ne krivim tebe - politika je kurva, ali samo ti govorim da znas da srpska politika nije nimalo vjerodostojna nego se prilagodjava.

Sto nije grijeh samo po sebi nego je dobro da znas da ne mozete hrvatsku politiku okrivljavati za nekakve "izdaju". (na stranu sad rat i šta ste sve radili po Hrvatskoj, unazadili ste cijeli "region" za kojih 50 godina).

Ne znam zasto se onda i vasa premijerka zainteresovala da i Hrvatsku prikljuci na Juzni tok :ne zna: (to je verovatno ono srpsko u njoj ljubav ka Rusima :D )

Primijeti kako energetski projekti nisu jednaki otvaranju vojnih baza. Naravno da Rusi imaju energenete ali to ne znaci da ce otvarati baze.

Pored toga,. Hrvatska nije na putu Juznog toka. Nije mi poznato da je premijerka trazila da se Hrvatsku uvrsti na taj tok. Hrvatska sa Rusima ima projekt otprije koji se zove Druzba Adria koji je inicijalno bio odbijen iz razloga poznatih samo hrvatskoj razmazenoj javnosti - zbog ekologije, iako su se svi sudionici obvezali na velika izdavanja u zastitu.

Sprovedena anketa u Crnoj Gori pokazuje da najvece poverenje od svih institucija cak preko 60% ima SPC !

Haha, te ankete su mi najbolje ! Evo na RTL televiziji idioti trose 6 kuna po pozivu da bi postigli rezultat od 90% protiv ulaska Hrvatske u EU.

Pri tome anketirane niko nije pistoljem primoravao na odgovor !
Republiku Srpsku ne podrzava samo Srbija vec i EU, Amerika, Rusija pa cak i Hrvatska - jer je garant Dejtonskog sporazuma! :D

To su floskule. BiH ne moze funkcionirati i to je svima jasno. Ta zemlja ili ce se raspasti ili ce se federalizirati ili ujediniti.
Otprilike takvi su stavovi svih triju strana - Srbi za raspad, Hrvati za federalizaciju, Muslimani za unitarnu drzavu bez priznavanja ili ignoriranja nacionalnih i regionalnih posebnosti.

PFC
29.10.2009., 10:18
Haha, te ankete su mi najbolje ! Evo na RTL televiziji idioti trose 6 kuna po pozivu da bi postigli rezultat od 90% protiv ulaska Hrvatske u EU

Meni deluje poprilicno uverljivo anketa posto ima i drugih pitanja...
Evo par podataka o pomenutoj anketi:

http://www.e-novine.com/region/region-crna-gora/31495-Vole-Mila-svetu-mater-SPC.html

pjosip
29.10.2009., 10:24
Meni deluje poprilicno uverljivo anketa posto ima i drugih pitanja...
Evo par podataka o pomenutoj anketi:

http://www.e-novine.com/region/region-crna-gora/31495-Vole-Mila-svetu-mater-SPC.html

Ma to su ti sve ankete radjene specijalnim oblicima rata koji iskljucuje nož, pušku i klanje. Osnuj neku fantomsku organizaciju daj joj ime: "Centar za istraživanje mira i pomirenje" i počni širiti svoje ankete:

"CEDEM - KO SE KRIJE IZA NJIH ?!: EVO KO PLACA CEDEM I ZA KOGA SE ONI BORE???
BORE SE ZA NOVE RATOVE,PROGONE,DEPORTACIJE,UBISTVA...."

http://tinyurl.com/yhof59t

agw
29.10.2009., 10:52
A u MP3 !

Tebe protjerale "Ustaše" iz ovog rata, ukralo ti umjetničke slike, sasvim slučajno deda iz Hercegovine i "Ustaše" ga sa srbosekom ubile na mrtvo...

Ja mislim da ti muljaš.

Muljao ti caca kad te je pravio.

Mene niko nije proterao, jer nisam ni zivio tamo vec sam odlazio leti. Na to sto je kuca otisla u bescenje ja gledam sa vedrije strane. Napravio sam lepsu na lepsem mestu.

A deda je bio kumov. Posle II rata lokalna skola je dobila po njemu ime.
I nisu srbosjekom vec su ga spalili zivoga. Mesto Bancici izmedju Ljubinja i Stoca

pjosip
29.10.2009., 11:00
Muljao ti caca kad te je pravio.

Poceo je muljat kad je presao na tvoju majku. I to 9 meseci prije tvog rodjenja.

Mene niko nije proterao, jer nisam ni zivio tamo vec sam odlazio leti. Na to sto je kuca otisla u bescenje ja gledam sa vedrije strane. Napravio sam lepsu na lepsem mestu.

Pa eto, onda ti se isplatilo. Ali svejedno ovdje seruckas za svaki slucaj ne bi li mozda poslao kakvu tuzbu pa da i ti usicaris kakvu pinku na osnovu tuzbe za "genocid".

Evo citam na jednom drugom forumu (ne smijem spominjati ime) da kad Srbima pase onda Oluju ne proglasavaju hrvatskom vojnom pobjedom nego eto, sirotinja sama otisla, nema se tu oko cega raspravljati...

Koji ste vi manipulatori... Na ovom forumu sam vec razvio instinkt za prepoznati trola a ti si jedan.

HEIL FILTER !

A deda je bio kumov. Posle II rata lokalna skola je dobila po njemu ime.
I nisu srbosjekom vec su ga spalili zivoga. Mesto Bancici izmedju Ljubinja i Stoca

Covjece, pa tebe Ustase prate cijeli zivot ! Ne mozes se od njih maknuti gdjegod da krenes...

filter...

agw
29.10.2009., 11:32
Covjece, pa tebe Ustase prate cijeli zivot ! Ne mozes se od njih maknuti gdjegod da krenes...

Pravo da ti kazem prvi put sam ovde sreo ljude sa ovakvim gledistima, a nisam bas mladac

Ložač
29.10.2009., 12:10
Citirao si deo recenice, a onda otisao na petu temu...

Srbija nema vise imidz troublemakera, ako ti ne vidis promenu politike u odnosu na onu iz 90-ih onda tesko o tome mozemo raspravljati. Srbija ima pristojne odnose sa Amerikom i EU i odlicne odnose sa Kinom, Rusijom i nesvrstanim. Niko nas vise ne predstavlja kao drzavu koja stvara nestabilnost, vec iskljucivo kao drzavu koja moze biti deo resenja balkanske slagalice.
Sto tebi to smeta, cime mi ugrozavamo takvom politikom tvoju zemlju:confused: Imali smo u zadnjih godinu dana posetu americkog potpredsednika, ruskog i turskog predsednika, i jos sa mnogo manjih zemalja, vodimo aktivnu spoljnu politiku i ni sa kim se vise ne svadjamo u svetu, dok u regionu postoje jos neka sporna pitanja, ali bitno je da se ne produbljuju sukobi.
Ko prica o Srbima "sve i svuda", koristite tu frazu i "ko nas bre zavadi", mantrate sa time, a malo ko se od Srba vodi takvim glupostima. Ja prvi nemam opsesiju da smo toliko vazni, da je sve ovde srpsko, ali ne dozvoljavam ni da se sa uvredljivim recnikom odnosite prema ovoj drzavi i narodu, mora da postoji prava mera uvazavanja i kritike, samo tako ima smisla saslusati sagovornika.:lol: :confused:

U potpunosti se slažem se da Srbi trebaju preispitati što doista planiraju, jer za suvisli dugoročni plan je potrebna elita koje su dinastije brusile stoljećima. Pogledajmo npr Habsbourg dinastiju i usporedimo je sa srpskim voždima od prije i danas.
Srbija je propustila poviestnu šansu, što nije ostala u sastavu matice, tj Turskog carstva kada je i najviše napredovala. Nasilno kidanje veza tradicije i zakonskih okvira koje su garantirali kakav takav red i poredak, tamnoputi Arnaut i nepismeni svinjarski pobunjenik Karađorđe je doveo do apsurda proglasivši se čak kraljem, zadavši smrtni udarac tradiciji i stvorivši prauzroke anarhiji i pijanoj kurčevitosti srpskog društva.

To je početak kraja Srbije. Da nije bilo tog poviestno gledano, civilizacijskog pada, danas bi Srbija bila nalik na Moldaviju, Rumunjsku, a možda čak i na rešpektabilnu Bugarsku koje bi joj trebale biti vrhunski uzor.

Pitaj Tomu Nikolića, Vuka Draškovića, Šešeljka, Tadića, Koštunicu i ostale sponzore ravnogorskog antifašističkog pokreta, kojima Oluja ne pretstavlja završetak krvavih ratova i stvaranje mirnih podnošljivih uvjeta za suživot, mir, rast i razvoj. Upravo suprotno, oni za rat čuhu tek kada u njihovo blatno dvorište dođe lelek sebra pred kojim su tako silno zatvarali oči ugodno zavaljeni u "istorijske istine" junačkog kosovskog boja i Jasenovca. Od takvih spodoba nije niti moguće očekivati sućut, kajanje i ispriku.
A štetu još nisu niti započeli plaćati.
Niti jedan crijep za četničke šupe, obnovljene od znoja hrvatskih poreznih obveznika, koje su pretvorene u vile nisu uplatili. Još se vesele i podmuklo likuju stradavanju naših hrvatskih seljaka na minskim poljima.
Razni "Ministri Republike Srpske Krajine u rasejanju" :rofl: švrljaju po beogradskoj čaršiji uz, od države Srbije sponzorirane derneke, popraćene pompoznim sunđerisanjem svake srpske glave koja primiriše svoj (mada ponajviše tuđi) crno-beli televizor u koloru.

Ali taj heretički, neljudski i nebožji, srpski fatalizam "a biće valjda nekako.... nekako će vreme da pokaže...,,, pa valjda će da bidne nešto lepo..." i sva ta sranja ukazuju na duhovnu lijenost genetski uvjetovanu godinama parazitiranja u izostanku impulsa za razumnim ponašanjem koje nastaje pod pritiskom učenja i rada.

Tipični barbarizam koji se ne razlikuje od kamerunskog lovca na krokodile koji uz priglupi osmjeh odmara oči na prizoru igre vlastitog djeteta sa bakterijama kolere u pijesku.

A kada se opet ukaže da tako ne može, ćete opet u pljačku susjeda, ili u optužbe drugih kako bi po svojim vizantijskim metodama iskamčili kakav kredit, a izbjegli plaćanje ratne štete i naknade osakaćenima i djeci bez roditelja!!
Ih, ta nemojte kas'ti. Slijedeći puta, na bilo kakav znak nevolja Srbija treba gorjeti.

Ne zaboravlja se važna poviestna konstanta: imali su dvije države u isto vrijeme, SF RYugoslaviju i SR Srbiju. Kada im je odgovaral expanzija onda su bili Yugosloveni, a kad im je odgovaralo čuvanje opljačkanog onda su se transmutirali u Srbe. :rolleyes:

Taj dio još nije došao do samoosvještenja, stoga ih ne treba niti gledati drugačije nego vragolaste obješenjake kojima fali jedan čavao u glavi.

Neka mi netko objasni koja je razlika između garavog Cige koji čeka ljude na izlazu iz tvornice ili u nedjeljnoh šetnji i pruža rukicu neopranu:"Ej buraz, daj pet bunki, treba mi za leb..." i Srba?
Pa za koji kurac vi Srbi uopće živite? :confused:

A što li tek reči za suvremenu svekoliku svietsku i europsku slikopisnu proizvodnju? Pa ne postoji viđeniji slikopis gdje neki masovni ubojica, prljavi drumski lupež ili perverzni pedofil nije Srbin, a sve u svrhu umjetničke slobode, (tj. licentie poetice) kako bi se arhetipsko zlo prispodobilo što vjernije i istinitije. :lol: :rofl:

Što se imagea tiče, "Lažeš ko Srbin" je sintagma po kojoj su Srbi poznatiji nego Škoti po škrtosti.

NikolaBGD
29.10.2009., 12:44
Namucio sam se da procitam post do kraja, Lozac, tebi bas nije dobro..

Ložač
29.10.2009., 13:00
Namucio sam se da procitam post do kraja, Lozac, tebi bas nije dobro..
Pa kad si se već toliko namučio, red je da dobiješ i nagradu kakvu i zaslužuješ, :) pa stoga što u gore navedenoj raskošnosti ukazuješ samo nehajnim otvaranjem usta, smatram da moj debeli kruti argument, oko kojeg si se tako napatio, očito još ostao na vrhu jezika, pa te ovlašćujem da se u društvu možeš glasno pohvastati, da i ti od ovog svetog trenutka, konačno imaš nešto u glavi, :lux: kad je več tema oko mješanja Srblja s Hrvatima.

:top:Bravo. :five:

NikolaBGD
29.10.2009., 13:03
Pa kad si se već toliko namučio, red je da dobiješ i nagradu kakvu i zaslužuješ, :) pa stoga što u gore navedenoj raskošnosti ukazuješ samo nehajnim otvaranjem usta, smatram da ti moj debeli kruti argument, oko kojeg si se tako napatio, na vrhu jezika tvog oškrblja, pa te ovlašćujem da se u društvu možeš pohvastati da i ti od ovog svetog trenutka imaš nešto u glavi, :lux: kad je več teme oko mješanja Srblja s Hrvatima.

Dodji da popijemo jedno pivo, bice bolje:ne zna:

p.s jel vidis da sam se odao srpskom fatalizmu, nema tu rada i discipline:rofl:

Ložač
29.10.2009., 13:14
Otkud ti da ja kao Hrvat pijem pivo, a ne srpske oči, kako to kažu vračevi iz SANU ??? :confused:
:nono: Znaš, ja ti uopće ne, pijem pivo sa Srbljem.

Zapravo ne pijem pivo. :)

Iako zapravo ne pijem sa Srbljem. :)

Zapravo, nekako se ne miješam sos njima !!!
:W

agw
29.10.2009., 13:29
Otkud ti da ja kao Hrvat pijem pivo, a ne srpske oči, kako to kažu vračevi iz SANU ??? :confused:
:nono: Znaš, ja ti uopće ne, pijem pivo sa Srbljem.

Zapravo ne pijem pivo. :)

Iako zapravo ne pijem sa Srbljem. :)

Zapravo, nekako se ne miješam sos njima !!!

onda ces ziveti sto godina :lol:

dzo dinamitas
29.10.2009., 14:17
:lol: :confused:

nepismeni svinjarski pobunjenik Karađorđe je doveo do apsurda proglasivši se čak kraljem, zadavši smrtni udarac tradiciji i stvorivši prauzroke anarhiji i pijanoj kurčevitosti srpskog društva.[/B]

.

naravno, poznato je da Turci ne jedu svinjetinu i onda su morali ici po hranu dalje na zapad. :lol:

Ložač
29.10.2009., 14:52
naravno, poznato je da Turci ne jedu svinjetinu i onda su morali ici po hranu dalje na zapad. :lol:Kad već tebe nisu pravili s gumicom :mig:, iskoristit ću tu nepravdu pa da tebi liepo predložim da staviš barem jednu na svoj sljepački štap, pa opetovano izčitaš i pocrtaš gdje to ja pišem o musavom Arnautu poznatom pod srpskim imenom Karađorđe, gdje ovaj jede svinje??? :confused:

Moram li posebno za tebe istaknuti da je taj tovio i trgovao sa svinjama, ali nigdje nema pouzdanih poviestnih dataka da se je s istima uistinu čak i hranio??? :confused:

Gluskab
29.10.2009., 15:42
Mesto Bancici izmedju Ljubinja i Stoca
Sve si rekao:kava:

dzo dinamitas
29.10.2009., 16:16
Kad već tebe nisu pravili s gumicom :mig:, iskoristit ću tu nepravdu pa da tebi liepo predložim da staviš barem jednu na svoj sljepački štap, pa opetovano izčitaš i pocrtaš gdje to ja pišem o musavom Arnautu poznatom pod srpskim imenom Karađorđe, gdje ovaj jede svinje??? :confused:

Moram li posebno za tebe istaknuti da je taj tovio i trgovao sa svinjama, ali nigdje nema pouzdanih poviestnih dataka da se je s istima uistinu čak i hranio??? :confused:

Prvo malo lingvistike, "Kara" na Turskom znaci "crni", znaci njemu nije bilo ime Karadjordje vec Djordje, po sv. Djordju koji je ubio Azdahu, ali kako je pobio mnogo Turaka isti su ga nazvali Kara Djordje sto je preslo u jednu rec.
Ziveo je u sumadiji poznatoj po sumama gde su se svinje mogle hraniti i sumskim korenjem i zirovima, a i mesale su se s divljim tako da su bile izuzetne, canjene i u AU..
:top: naravno da se i hranio njima, jer Turci bi pokupili sve ovce kad bi krenuli u pohode na zapad. :ne zna:

Ložač
29.10.2009., 16:25
:top: naravno da se i hranio njima, jer Turci bi pokupili sve ovce kad bi krenuli u pohode na zapad. :ne zna::confused: Pa dobro, eto, sam si odgovorio što bi ovi jedni jeli kad bi im nieki drugi Turci oteli ovce :s :top: :five:

dzo dinamitas
29.10.2009., 16:29
Kako si bistar momak i promoCuran red je slikovito objasniti.
kad bi napali Turci Karadjordje bi svinje poterao u sumu i vojevao dok ne nestane municije, i raspuknu se svi topovi od tresnjinog drveta. Zatim bi sklopio primirje, vratio svinje iz sume kojih je sada bilo mnogo vise, i kovao planove o novom ustanku..

Ložač
29.10.2009., 16:30
Prvo malo lingvistike, "Kara" na Turskom znaci "crni", znaci njemu nije bilo ime Karadjordje vec Djordje, po sv. Djordju koji je ubio Azdahu, ali kako je pobio mnogo Turaka isti su ga nazvali Kara Djordje sto je preslo u jednu rec.:nono: Karađorđe je bio crn ko crna kava za vrijeme pomrčine mjeseca u nigerijskoj špilji. Tako zbore poviestni izvori i od tuda mu od dječaštva dolazi ime - KaraĐorđe kako bi svi Srbi lako upamtili njegvo ime.

:top: naravno da se i hranio njima, jer Turci bi pokupili sve ovce kad bi krenuli u pohode na zapad. :ne zna:

:confused: Pa dobro, eto, sam si odgovorio što bi ovi jedni jeli kad bi im nieki drugi Turci oteli ovce :s :top: :five:

dzo dinamitas
29.10.2009., 16:41
:confused: Pa dobro, eto, sam si odgovorio što bi ovi jedni jeli kad bi im nieki drugi Turci oteli ovce :s :top: :five:

E sad te moram uciti i stocarstvu :lol:
Ovca trazi mnogo vise vremena i brige nego svinja, o ishrani da i ne govorimo, a i sljivovica, sr. nacionalno pice je takodje imalo veze s tim.
Svak sr. je zbog rakije sadio sljivu, a svinje znalacki otresu istu. :lol:
p.s. kako god okrenes svinje su dosta snalazljive zivotinje, i danas ima divljih veprova, a kad si cuo za divlju ovcu, kravu?:ne zna:

Komita
29.10.2009., 17:51
:nono: Karađorđe je bio crn ko crna kava za vrijeme pomrčine mjeseca u nigerijskoj špilji. Tako zbore poviestni izvori i od tuda mu od dječaštva dolazi ime - KaraĐorđe kako bi svi Srbi lako upamtili njegvo ime.

Ma nemaš pojma.Taj nadimak potiče od vremena kada je kao mladić pobegao u Austriju.I tamo je mnogo jebao Hrvatice po slavoniji,zagoriju,dalmaciji...Pa su ga napaljene Hrvatice zvale Đorđe KARA!!!
Još nešto priki.Koliko ih je pojebao govori to što u Hrvatskoj ima brdo crnih ljudi.Jebiga geni su geni:rofl:

Skot
29.10.2009., 18:02
Srbija je propustila poviestnu šansu, što nije ostala u sastavu matice, tj Turskog carstva kada je i najviše napredovala.

Skoro vecu glupost nisam procitao na netu. Ovako nesto se tesko moze sresti i na "islambosni".

agw
29.10.2009., 22:46
Sve si rekao:kava:

Nisam bas razumeo komentar, samo pretpostavljam na sta ciljas.

Gluskab
30.10.2009., 11:46
Ma nemaš pojma.Taj nadimak potiče od vremena kada je kao mladić pobegao u Austriju.I tamo je mnogo jebao Hrvatice po slavoniji,zagoriju,dalmaciji...Pa su ga napaljene Hrvatice zvale Đorđe KARA!!!
Još nešto priki.Koliko ih je pojebao govori to što u Hrvatskoj ima brdo crnih ljudi.Jebiga geni su geni:rofl:
Kad smo kod broja garavih i teme tko je koga kara,svako drugi Srbin bi se mogao prezivati Turkoglu,a dosta bi moglo i Rom-oglu:kava:

Road_Warrior
30.10.2009., 14:27
Lijepo je to sve, ali bolje se ne mješati, posebno ne kad se radi o drugoj religiji, to sačuvaj Bože... A opet prije bi možda bio sa srpkinjom nego sa muslimankom, ali kako sam rekao, najbolje se ne mješati (osim ako to nisu geni velike nacije, ka sto ja imam talijanske :rofl:)

Max95
30.10.2009., 14:46

KARAdjordje je samo jos jedan dokaz da su danasnji "srbi" najvecim djelom pravoslavni turci..

Gluskab
30.10.2009., 15:51
Lijepo je to sve, ali bolje se ne mješati, posebno ne kad se radi o drugoj religiji, to sačuvaj Bože... A opet prije bi možda bio sa srpkinjom nego sa muslimankom, ali kako sam rekao, najbolje se ne mješati (osim ako to nisu geni velike nacije, ka sto ja imam talijanske :rofl:)
Ti si očiti primjer što mješanje stvara:kava:

Komita
30.10.2009., 17:51
KARAdjordje je samo jos jedan dokaz da su danasnji "srbi" najvecim djelom pravoslavni turci..

A odakle si mi ti??Baš me interesuje.

Todor Strasni
30.10.2009., 20:19
ako je ikko ikog karo onda je izvesni Hristivoje is Surdulice karao lozaca. Hristivoje je automehanicar solidnih primanja....

Sajuuk
01.11.2009., 12:09
Kakvo miješanje Hrvata i srba, Vlahu su bliži neki drugi narodi. :D

U gotovo napuštenom pešterskom selu Buđevo stiglo šest nevesti iz Skadra, a albanski mediji tvrde da oko osam hiljada Srba čeka na sudbonosno „da”

Radeta je prvi Srbin koji se oženio Albankom iz okoline Skadra. Pre tri godine, kada je izgubio svaku nadu da će neka Srpkinja pristati da deli s njim samicu na prelepom brežuljku, čuo je za misterioznu provodadžiku iz Skadra sa smislom za demografiju i biznis.

Radeta je imao 43 godine i nekoliko hiljada evra u džepu. Provodadžika ga je sprovela u nekoliko porodica i, konačno, kada je u jednoj kući stavio 50 evra pod tacnu, pošto je ispio vruću kafu na eks, znao je dve stvari: da je posao sklopljen i da će ga nepca boleti nekoliko dana. Vera se sada smeje načinu na koji je isprošena, dok šeta po dvorištu s petomesečnim Markom. Njegov hiperaktivni trogodišnji brat Miloš pravi šou, vuče dedu Radosava, koji namešta šajkaču, a onda odlazimo u staru kuću u kojoj tek čeka iznenađenje. Upoznajem Violetu, još jednu Albanku, koja se prošle godine udala za Radetinog brata Radibora. U tom sobičku, Violeta drži devetomesečne blizance Bojana i Bojanu. U toj enklavi, površine pet s tri metra, kafu mi kuvaju dve Albanke udate za dvojicu srpske braće, dok četvoro dece prave haos, u zabiti u kojoj vreme stoji, iako, provereno, časovnici rade.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Dve-Albanke-za-srpsku-bracu.lt.html

A znate što će biti za 20 godina s malim Bojanom? Doći će na neki budući hrvatski forum ili na ovaj ako još bude u funkciji i onda će brojiti krvna zrnca Hrvatima a on će kao biti prava srbenda, po očevoj liniji potomak cara Lazara a po majčinoj od Karađorđa. :rofl::rofl::rofl:

rupnido
01.11.2009., 12:36
djeca rođena u tzv. "mješanim"brakovima su najljepša, pametna,darovita.onaj ko ima nešto protiv mora da baci kamen na mnoge poznate licnosti iz svijeta sporta,estrade,umjetnosti itd.
kako neko može da slavi nekog sportistu a da mu mrzi jednog od roditelja?glupo zar ne?:D

hib
01.11.2009., 12:38
jbg niste vi krivi sto ste srbi

Stiliana
01.11.2009., 13:06
djeca rođena u tzv. "mješanim"brakovima su najljepša, pametna,darovita.onaj ko ima nešto protiv mora da baci kamen na mnoge poznate licnosti iz svijeta sporta,estrade,umjetnosti itd.
kako neko može da slavi nekog sportistu a da mu mrzi jednog od roditelja?glupo zar ne?:D

:rofl: Djeca su kao sva ostala, mogu bit super, a mogu bit debosi. Najšečće su zbunjeni jer ne znaju što su. Još češće završe kao atisti.
E sad, koliko je to pametno...:ne zna:

NikolaBGD
01.11.2009., 13:08
:rofl: Djeca su kao sva ostala, mogu bit super, a mogu bit debosi. Najšečće su zbunjeni jer ne znaju što su. Još češće završe kao atisti.
E sad, koliko je to pametno...:ne zna:

Stili, a sta ti imas protiv da neko bude ateista:confused:

Stiliana
01.11.2009., 13:10

Ništa. Manje gužve u crkvi.

NikolaBGD
01.11.2009., 13:20
Ništa. Manje gužve u crkvi.

A kod tebe je guzva u crkvi:) pa sto ne rece odmah:ne zna:

Svako u nesto veruje, bilo to Bog, vise bogova, zagroban zivot, reinkarnaciju, satanu, duhove predaka, univerzalnu energiju, prirodu...ili komunisticku partiju, bracnog partnera, novac u banci...

Svako u necemu vidi smisao, veru je tesko ograniciti samo na duhovne stvari.

Ako zelis reci da onaj koji ne veruje u Isusa da je los covek, onda si prilicno zalutala, nagledao sam se satro vernika koji znaju 2.5 bozije zapovesti, biblija ima stoji netaknuta na znacajnom mestu u kuci, ali ce isti takvi da ti muda uvrnu ako kazes da ne verujes u Boga na nacin na koji oni misle da treba.

Stiliana
01.11.2009., 13:35
A kod tebe je guzva u crkvi:) pa sto ne rece odmah:ne zna:

Svako u nesto veruje, bilo to Bog, vise bogova, zagroban zivot, reinkarnaciju, satanu, duhove predaka, univerzalnu energiju, prirodu...ili komunisticku partiju, bracnog partnera, novac u banci...

Svako u necemu vidi smisao, veru je tesko ograniciti samo na duhovne stvari.

Ako zelis reci da onaj koji ne veruje u Isusa da je los covek, onda si prilicno zalutala, nagledao sam se satro vernika koji znaju 2.5 bozije zapovesti, biblija ima stoji netaknuta na znacajnom mestu u kuci, ali ce isti takvi da ti muda uvrnu ako kazes da ne verujes u Boga na nacin na koji oni misle da treba.

Uopće to ne govorim, niti spominjem Isusa, već okvirno pričam o religijskom opredijeljenju. Boli me briga tko vjeruje, a tko ne vjeruje, ali tvrdim da su djeca iz miješanih brakova vrlo često ateisti. Ili su im roditelji komunjare ili su ih pustili da sami odluče, a rijetko tko s 18 godina odluči da hoće biti baš musliman ili katolik ili pravoslavac. Najlakše im je zaobić cijelu tu problematiku. Evo cura s kojom sam išla u razred se krsti ove godine u katoličkoj crkvi, ima 25 godina, a nije se prije krstila jer joj je tata pravoslavan te iako ne prakticira svoju vjeru uhvati ga mala snaga kad mu ona kaže da ide u našu crkvu. Tako se prošlog Božića posvađala s njim jer je išla raskitit bor 6.1. zaboravljajući da dolazi i 'njegov' Božić. Ne znam uopće zna li on da će ona krstit sad, uvijek je pričala da će to uradit potajno...:ne zna:

NikolaBGD
01.11.2009., 14:08
Uopće to ne govorim, niti spominjem Isusa, već okvirno pričam o religijskom opredijeljenju. Boli me briga tko vjeruje, a tko ne vjeruje, ali tvrdim da su djeca iz miješanih brakova vrlo često ateisti. Ili su im roditelji komunjare ili su ih pustili da sami odluče, a rijetko tko s 18 godina odluči da hoće biti baš musliman ili katolik ili pravoslavac. Najlakše im je zaobić cijelu tu problematiku. Evo cura s kojom sam išla u razred se krsti ove godine u katoličkoj crkvi, ima 25 godina, a nije se prije krstila jer joj je tata pravoslavan te iako ne prakticira svoju vjeru uhvati ga mala snaga kad mu ona kaže da ide u našu crkvu. Tako se prošlog Božića posvađala s njim jer je išla raskitit bor 6.1. zaboravljajući da dolazi i 'njegov' Božić. Ne znam uopće zna li on da će ona krstit sad, uvijek je pričala da će to uradit potajno...:ne zna:

Kad kazes za nekog da je ateista to u narodu znaci da je on bezboznik, a samim tim neko za izbegavanje, materijalista, nemoralan, lazljiv blabla...

To su sve predrasude, svaki covek ima potrebu da u nesto veruje, jer tada svom zivotu daje visi smisao. I za najtvrdje materijaliste cinjenica da ce za 50 godina biti 3 metra ispod zemlje, da ce ih pojesti crvi do kostiju nije bas obecavajuca cinjenica, zato tvrdim da dobar deo njih veruje u nesto, ali da bi ispali u drustvu prepoznatljivi isticu se svojim ateizmom kao necim avangardnim i provokativnim.

Ova tvoja prica ima vise skrivenih poruka, a najsnaznija je da postoji neki otac pravoslavac koji pizdi sto mu cerka ide u katolicku crkvu, sto znaci da postoji jos Srba koji zive u drzavi Hrvatskoj a ne zele da se integrisu, i dalje iz tvojih prica izbijaju primeri takvog sadrzaja:o Ne sporim da su tacni, ali su ruzni, i nisu reprezentativni.
Ako je u HR pre rata zivelo oko 600 000 Srba, pobeglo ih je za vreme Oluje 250 000, vratilo se mozda 100 000, a po popisu ih ima 4%, a ne bar 10% kolko bi ih po ovoj matematici trebalo biti, onda znaci da se bar polovina njih izjasnilo kao Hrvati, ili se nisu uopste izjasnili na popisu, a to znaci da ne samo da su se integrisali, nego su i promenili svoje nacionalno opredeljenje, a to su Srbi iz velikih gradova kojih je bilo vise nego u samoj Krajini.

Nemam ja nameru da menjam tvoj stav prema mesanim brakovima, to pored ovako tvrdih stavova je i nemoguce, cim je tebi bitno u koju ce crkvu dete ici, a pritom ne insistiras na tome da ga prvo obrazujes pa kad stasa nek sam odluci...stavovi su nam tako udaljeni da nema mesta za kompromis:ne zna:

Sajuuk
01.11.2009., 14:22

A bilo bi puno kraće jednostavno napisati " ja sam iz miješanog braka". Ali važno da smo sada svi svjesni da su takvi ljudi pa skoro supermeni. :rofl:

MuchMusic
01.11.2009., 14:31
Tesko je meni zamislit da dvije osobe koje su razlicite vjere i nacionalnost a obadvoje cvrsto drze do svoje mogu biti uspjesni skupa, jedno mora popustit ali tko? Ja sam iskrena i priznam da ja ne bi nikada popustila svoje za nitkoga i nista pa zato sam i gledala da si nadjem sebi slicnoga. Nacionalnost vec je laksa stvar, jezik se moze naucit a vjera je osjecaj koju imas u sebi.

Stiliana
01.11.2009., 14:47
Kad kazes za nekog da je ateista to u narodu znaci da je on bezboznik, a samim tim neko za izbegavanje, materijalista, nemoralan, lazljiv blabla...

To su sve predrasude, svaki covek ima potrebu da u nesto veruje, jer tada svom zivotu daje visi smisao. I za najtvrdje materijaliste cinjenica da ce za 50 godina biti 3 metra ispod zemlje, da ce ih pojesti crvi do kostiju nije bas obecavajuca cinjenica, zato tvrdim da dobar deo njih veruje u nesto, ali da bi ispali u drustvu prepoznatljivi isticu se svojim ateizmom kao necim avangardnim i provokativnim.

Ova tvoja prica ima vise skrivenih poruka, a najsnaznija je da postoji neki otac pravoslavac koji pizdi sto mu cerka ide u katolicku crkvu, sto znaci da postoji jos Srba koji zive u drzavi Hrvatskoj a ne zele da se integrisu, i dalje iz tvojih prica izbijaju primeri takvog sadrzaja:o Ne sporim da su tacni, ali su ruzni, i nisu reprezentativni.
Ako je u HR pre rata zivelo oko 600 000 Srba, pobeglo ih je za vreme Oluje 250 000, vratilo se mozda 100 000, a po popisu ih ima 4%, a ne bar 10% kolko bi ih po ovoj matematici trebalo biti, onda znaci da se bar polovina njih izjasnilo kao Hrvati, ili se nisu uopste izjasnili na popisu, a to znaci da ne samo da su se integrisali, nego su i promenili svoje nacionalno opredeljenje, a to su Srbi iz velikih gradova kojih je bilo vise nego u samoj Krajini.

Nemam ja nameru da menjam tvoj stav prema mesanim brakovima, to pored ovako tvrdih stavova je i nemoguce, cim je tebi bitno u koju ce crkvu dete ici, a pritom ne insistiras na tome da ga prvo obrazujes pa kad stasa nek sam odluci...stavovi su nam tako udaljeni da nema mesta za kompromis:ne zna:

Jedina stvar koju zamjeram ateistima je njihova agresivnost. U dublje razloge ateizma ne ulazim jer me ne zanima.
Poanta moje priče je da su djeca iz miješanih brakova zbunjena i često se nađu u neobranom grožđu, kao ova kad je išla raskitit bor i time prouzročila skandal u kući. Njen stari je priča za sebe, on nije nikakav Srbin, nego onaj iz inata, i to kad mu i ako mu padne na pamet. To što se on buni protiv katoličke crkve može okačit mačku u rep kad je već oženio katolkinju i živi u katoličkom gradu. Da je njemu pravoslavlje išta značilo u životu krstili bi djecu u SPC, a nisu ih krstili nigdje. Na kraju su djeca ispala religijski neobrazovana i da ne kažem, izluđena. A to ti je Nikola stvarni život, a ne tvoje trli brli priče iz slikovnice o Bošku Buhi i NOP-u.

Moj stav o m.b. uopće nije tvrd, realna sam za razliku od tebe, vidim gdje živim i znam kakvi su ljudi. Djecu ne možeš religijski obrazovat a da to bude objektivno ako si i sam vjernik, zato je glupo očekivat da tvoje riječi neće imat utjecaja na dijete i njegovu odluku. Naravno da hoće, kao što će utjecati i sredina, a ne neki veoma duboki razlozi. Po tom pitanju, vjeroispovijest je bitnija od nacionalnosti, jer ona ujedinjuje ljude i naglašava sve ono zajedničko među vjernicima.

PFC
01.11.2009., 14:58
Jedina stvar koju zamjeram ateistima je njihova agresivnost. U dublje razloge ateizma ne ulazim jer me ne zanima.
Poanta moje priče je da su djeca iz miješanih brakova zbunjena i često se nađu u neobranom grožđu, kao ova kad je išla raskitit bor i time prouzročila skandal u kući. Njen stari je priča za sebe, on nije nikakav Srbin, nego onaj iz inata, i to kad mu i ako mu padne na pamet. To što se on buni protiv katoličke crkve može okačit mačku u rep kad je već oženio katolkinju i živi u katoličkom gradu. Da je njemu pravoslavlje išta značilo u životu krstili bi djecu u SPC, a nisu ih krstili nigdje. Na kraju su djeca ispala religijski neobrazovana i da ne kažem, izluđena. A to ti je Nikola stvarni život, a ne tvoje trli brli priče iz slikovnice o Bošku Buhi i NOP-u.

Mislim da je malo naivno agresivnost vezivati iskljucivo za ateiste!

Jer upravo najveca krvoprolica tokom vekova cine tzv "verujuci" i to upravo vodjeni instrukcijama svojih verskih vodja!
A sve da bi se prosirile teritorije "odgovarajuce vere"...

NikolaBGD
01.11.2009., 15:09

Moj stav o m.b. uopće nije tvrd, realna sam za razliku od tebe, vidim gdje živim i znam kakvi su ljudi. Djecu ne možeš religijski obrazovat a da to bude objektivno ako si i sam vjernik, zato je glupo očekivat da tvoje riječi neće imat utjecaja na dijete i njegovu odluku. Naravno da hoće, kao što će utjecati i sredina, a ne neki veoma duboki razlozi. Po tom pitanju, vjeroispovijest je bitnija od nacionalnosti, jer ona ujedinjuje ljude i naglašava sve ono zajedničko među vjernicima.

Nema zagrizenijih i netolerantnijih ljudi od ekstremnih vernika, ateisti su za njih male mace...

Ne sporim da deci iz mesanih brakova na Balkanu nije lako, susrecu ih mnogi problemi u zivotu i ko to negira taj ima iluziju na kakvom prostoru zivi.

Za razliku od tebe i mnogih ovde ja ih podrzavam, cenim ljubav njihovih roditelja koja je prerasla sve podele. Eto da ne bi bilo zabune, ja sam iz "cistokrvnog" braka, ali sta znaci ta cistokrvnost na Balkanu...nista, jedna iluzija da poticemo od nekih pradavnih plemena, a u stvarnosti svi smo nekakav mix raznih naroda i kultura.

Uzimam moj primer, moji roditelji su vernici, vaspitali su me u hriscanskom duhu, ali je to vise bilo kroz obicaje a manje kroz duhovnu indoktrinaciju...
Ja sam danas nominalni hriscanin iako su mi sporne mnoge crkvene dogme.
Npr verujem da ovo nije jedini zivot na zemlji, da cemo se posle smrti opet roditi, to je deo nekih drugih religija ali meni je blizi od prica o raju i paklu.

To koliko vera ujedinjuje ljude, to smo imali prilike da gledamo na Balkanu kroz vekove, kako su ljudi prihvatali razlicite religije, i milom i silom... to nije nesto zakucano, vec dosta promenljivo.
Snagu ujedinjujucih poruka smo videli i u zadnjem veku, narodi predstavnici dva najznacajnija hriscanska opredelenja su se ubijali kad god im je pruzena sansa, posle ww2 mnogi su se odrekli religije i prihvatili komunisticku sektu, da bi se posle 50 godina naprasno vratili na staro. Sve u svemu ismevanje glavnih poruka o bratstvu i ljubavi.

Road_Warrior
01.11.2009., 15:16

Zašto vampiri napadaju Ateiste? Zato jer se ne mogu križem obranit :rofl:

marwin
01.11.2009., 15:24
Nema zagrizenijih i netolerantnijih ljudi od ekstremnih vernika, ateisti su za njih male mace...

Ne sporim da deci iz mesanih brakova na Balkanu nije lako, susrecu ih mnogi problemi u zivotu i ko to negira taj ima iluziju na kakvom prostoru zivi.

Za razliku od tebe i mnogih ovde ja ih podrzavam, cenim ljubav njihovih roditelja koja je prerasla sve podele. Eto da ne bi bilo zabune, ja sam iz "cistokrvnog" braka, ali sta znaci ta cistokrvnost na Balkanu...nista, jedna iluzija da poticemo od nekih pradavnih plemena, a u stvarnosti svi smo nekakav mix raznih naroda i kultura.

Uzimam moj primer, moji roditelji su vernici, vaspitali su me u hriscanskom duhu, ali je to vise bilo kroz obicaje a manje kroz duhovnu indoktrinaciju...
Npr verujem da ovo nije jedini zivot na zemlji, da cemo se posle smrti opet roditi, to je deo nekih drugih religija ali meni je blizi od prica o raju i paklu.

To koliko vera ujedinjuje ljude, to smo imali prilike da gledamo na Balkanu kroz vekove, kako su ljudi prihvatali razlicite religije, i milom i silom... to nije nesto zakucano, vec dosta promenljivo.
Snagu ujedinjujucih poruka smo videli i u zadnjem veku, narodi predstavnici dva najznacajnija hriscanska opredelenja su se ubijali kad god im je pruzena sansa, posle ww2 mnogi su se odrekli religije i prihvatili komunisticku sektu, da bi se posle 50 godina naprasno vratili na staro. Sve u svemu ismevanje glavnih poruka o bratstvu i ljubavi.

Ovo je jedini život na ovoj zemlji,ako i vjeruješ u onaj drugi "zagrobni",on sigurno neće biti na ovoj zemlji
...ratovi se sigurno nisu vodili zbog vjere,eventualno kao njena zlouporaba,uostalom vjera nikada ne može biti dio estradnog kiča,nego intimna stvar pojedinca...osim samog izjašnjavanja,važnija su djela...kako kaže ona narodna...."vjera bez djela je kao zdjela bez jela"!

NikolaBGD
01.11.2009., 15:34
Ovo je jedini život na ovoj zemlji,ako i vjeruješ u onaj drugi "zagrobni",on sigurno neće biti na ovoj zemlji
...ratovi se sigurno nisu vodili zbog vjere,eventualno kao njena zlouporaba,uostalom vjera nikada ne može biti dio estradnog kiča,nego intimna stvar pojedinca...osim samog izjašnjavanja,važnija su djela...kako kaže ona narodna...."vjera bez djela je kao zdjela bez jela"!

Nije vazno gde, "postoje neki drugi svetovi", vazno je da se ciklus zivota nastavlja:ne zna: Bas me zanima stav crkvenih glavesina kad jednog dana otkrijemo zivot i na nekoj drugoj planeti... prvo smo bili ravna ploca, pa onda centar oko koga se okrece sunce...a danas smo obicna planeta u sistemu srednje-male zvezde koja se nalazi na obodu galaksije koja opet u odnosu na druge nije ni po cemu jedinstvena...

Ocekujem malo vise skromnosti i od verskih vodja, ako je covek sad gazda na zemlji onda to sigurno nije u univerzumu.

Nije vera kriva za ratove, ona je samo izgovor iza koga se valjaju politicki interesi, ali to govori kolko su duhovno na niskom nivou lideri tih naroda, ali i sam narod koji ih bira.

marwin
01.11.2009., 15:49
Nije vazno gde, "postoje neki drugi svetovi", vazno je da se ciklus zivota nastavlja:ne zna: Bas me zanima stav crkvenih glavesina kad jednog dana otkrijemo zivot i na nekoj drugoj planeti... prvo smo bili ravna ploca, pa onda centar oko koga se okrece sunce...a danas smo obicna planeta u sistemu srednje-male zvezde koja se nalazi na obodu galaksije koja opet u odnosu na druge nije ni po cemu jedinstvena...

Ocekujem malo vise skromnosti i od verskih vodja, ako je covek sad gazda na zemlji onda to sigurno nije u univerzumu.

Nije vera kriva za ratove, ona je samo izgovor iza koga se valjaju politicki interesi, ali to govori kolko su duhovno na niskom nivou lideri tih naroda, ali i sam narod koji ih bira.

Pa od II.Vatikanskog koncila taj jaz između "crkvenog" i "znanstvenog" je potpuno smanjen...u Castel Gandolfu postoji opservatorij gdje upravo svećenici(Dominikanci,čini mi se)upravo znanstvenim metodama i u suradnji sa znanstvenim institutima tumače prostor van našeg planeta...ono što se prešutno dopušta je sukob između "kreacionista" i "evolucionista",ali on se vodi van direktnog utjecaja crkve(u SAD-u je npr.najviše izražen,pa su već kreacionistička učenja ušla kao jedina u njihove obrazovne institucije)
...po svemu ,skromnost nikada u čovječanstvu nije doživljavana kao vrlina,više kao slabost pojedinca ili neke određene skupine

NikolaBGD
01.11.2009., 16:00
Pa od II.Vatikanskog koncila taj jaz između "crkvenog" i "znanstvenog" je potpuno smanjen...u Castel Gandolfu postoji opservatorij gdje upravo svećenici(Dominikanci,čini mi se)upravo znanstvenim metodama i u suradnji sa znanstvenim institutima tumače prostor van našeg planeta...ono što se prešutno dopušta je sukob između "kreacionista" i "evolucionista",ali on se vodi van direktnog utjecaja crkve(u SAD-u je npr.najviše izražen,pa su već kreacionistička učenja ušla kao jedina u njihove obrazovne institucije)
...po svemu ,skromnost nikada u čovječanstvu nije doživljavana kao vrlina,više kao slabost pojedinca ili neke određene skupine

Katolicka crkva je shvatila koliko je zla ucinila u istoriji zabranom i kritikom naucnih aktivnosti, pa sad zauzimaju liberalniji stav, ali mislim da je potreban i korak vise...

Pravoslavna crkva je vise u sluzbama pojedinih naroda i drzava, nikad nisu ni imali zelju da formiraju neka ucenja koja ce se doticati celog cvecanstva, sve je to dosta kruto i anahrono.

Moze da se spoji i religija i nauka u smislu napretka covecanstva, ali prvo moraju ljudi u crkvenoj hijerarhiji da naprave dovoljno siroke okvire u kojima ce biti mesta za sve sto je napredno, a ne da budu tek reakcija na nove naucne istine, da im treba mnogo godina da promene neke zastarele poglede...

marwin
01.11.2009., 16:49
Katolicka crkva je shvatila koliko je zla ucinila u istoriji zabranom i kritikom naucnih aktivnosti, pa sad zauzimaju liberalniji stav, ali mislim da je potreban i korak vise...

Pravoslavna crkva je vise u sluzbama pojedinih naroda i drzava, nikad nisu ni imali zelju da formiraju neka ucenja koja ce se doticati celog cvecanstva, sve je to dosta kruto i anahrono.

Moze da se spoji i religija i nauka u smislu napretka covecanstva, ali prvo moraju ljudi u crkvenoj hijerarhiji da naprave dovoljno siroke okvire u kojima ce biti mesta za sve sto je napredno, a ne da budu tek reakcija na nove naucne istine, da im treba mnogo godina da promene neke zastarele poglede...

Sasvim logično ako se zna uloga Pravoslavnih crkvi (koje su odreda autokefalne i nacionalne) i Kat. crkve koja je nadnacionalna...utjecaj i razlika na zbivanja u svijetu je ogromna između njih...

Stiliana
01.11.2009., 16:50

Jer upravo najveca krvoprolica tokom vekova cine tzv "verujuci" i to upravo vodjeni instrukcijama svojih verskih vodja!

A ja mislim da je malo naivno iskrivljavat moje riječi s obzirom da ih se može pročitat par postova iza. Nigdje ne piše da se agresivnost veže isključivo za ateiste, nego da im je to najveća mana...

Najveća krvoprolića čine budale, a ne vjernici. Ni križarski ratovi nemaju veze s vjerom onako ti misliš...

Stiliana
01.11.2009., 16:56

Ja nemam što podržavat ili ne podržavat djecu iz miješanih brakova, ljudi kao svi ostali. I prestani mi stalno izvlačit neke 'skrivene poruke' iz postova, užasno je dosadno objašnjavat jednu rečenicu s dodatnih pet, da ne kažem da je usto i bezobrazno i infatilno. Ako nemaš što odgovorit, onda nemoj, samo me poštedi tih tvojih: ti si ovakva, ti si onakva.

Komita
01.11.2009., 16:57

Veoma delikatna tema.
Kada malo bolje razmisliš videćeš da su tkz. verske vođe uglavom ateisti.Oni su licemeri i kriju se iz vere.takođe ima fanatika ali to je posebna fela ljudi.I oni su manje broju.
Međutim najveće zločine su ipak izvršili deklarisani ateisti.

dzo dinamitas
01.11.2009., 17:15
Tesko je meni zamislit da dvije osobe koje su razlicite vjere i nacionalnost a obadvoje cvrsto drze do svoje mogu biti uspjesni skupa, jedno mora popustit ali tko? Ja sam iskrena i priznam da ja ne bi nikada popustila svoje za nitkoga i nista pa zato sam i gledala da si nadjem sebi slicnoga. Nacionalnost vec je laksa stvar, jezik se moze naucit a vjera je osjecaj koju imas u sebi.

Prouci malo povjest, jos je Aleksandar Valiki nakon pobede nad Persijancima nalozio masovite brakove Makedonaca i Persijanki da bi nakon rata izmirio narode.
Ko je protiv mesovitih brakova taje i protiv pomirenja?
Sem ako nije rec o naci ili verskom exstremizmu?

joe enter
01.11.2009., 17:23

Nemoj tako Nikola?! , pravoslavna crkva je takođe pomesna i nadnacionalna i iima Hristovo učenje za sve ljude! , i potuno je normalna i prirodna jurisdikcijska logika pravoslavnih naspram katolika!
Jer se narodi sveta ujedinjuju u Hristu a ne u papi!

Takođe i katoličke nacije su vrlo nacionalističke i nacionalno zatucane kao sve druge , a to što se nepogrešivi i bratija iz vatikana uzela sebi pravo da uz moralne svetske probleme huška ili brane te iste nacije je sasvim druga stvar!

A što se tiče tog jeftinog priblišavanja vere i nauke od strane klera kako katoličkih tako i svih ostalih je za bljuvanje , jer oni lepe veru na nauku a ne nauku na veru kako bi trebalo , i samim time se diskfalifikuju sami sebe i ono što predstavljaju , jer konstantno prilagođavanje vere ljudskim potrebama više nije vera!

Kažu da je hrišćanstvo i monoteizam prestao da postoji na zapadu posle humanizma i renesanse" konačno!:D
jer katolička crkva je u prošlosti bukvalno shvatala pojam "volja Božja" i nikad je nije spojila sa narodom jer ga je verom i tlačila!
E zato i dolazi "Humanizam koji veliča čoveka" nasuprot volje Božje! , koji je posle i samom reformacijom sve otišlo predaleko naspram izvornom poimanju vere koja je u simbiozi Boga i čoveka!

Izvini zapeo mi onaj deo pa ja sad o tome raspisao i otišao sa vašeg prava priče!

boogyman
01.11.2009., 18:03
Uh....miješaju se!?:eek:

Straaašno.........sad će djeca po hrvatskoj počet nosit silly lajbeke i gurat prste pod pazuh,a srpski klinci će nepristojno hodati ulicom sa dugačkim vlasima trave i šeretski zabacivati škrlake na hero............

Kakva je ovo glupost od naslova!?
Kao da se miješaju šarani i čovječje ribice.Pa miješamo se već čitavo tisučljeće,što sa Srbima,što sa svima koji naiđu.
To nas naravno,ne čini nekim neobično napaljivim narodom već jednostavno(kako bi rekli najveći magovi nihilizma i dobre zabave,dečki iz letećeg cirkusa)...."people do"...........

NikolaBGD
01.11.2009., 19:55
Nemoj tako Nikola?! , pravoslavna crkva je takođe pomesna i nadnacionalna i iima Hristovo učenje za sve ljude! , i potuno je normalna i prirodna jurisdikcijska logika pravoslavnih naspram katolika!
Jer se narodi sveta ujedinjuju u Hristu a ne u papi!

Takođe i katoličke nacije su vrlo nacionalističke i nacionalno zatucane kao sve druge , a to što se nepogrešivi i bratija iz vatikana uzela sebi pravo da uz moralne svetske probleme huška ili brane te iste nacije je sasvim druga stvar!

A što se tiče tog jeftinog priblišavanja vere i nauke od strane klera kako katoličkih tako i svih ostalih je za bljuvanje , jer oni lepe veru na nauku a ne nauku na veru kako bi trebalo , i samim time se diskfalifikuju sami sebe i ono što predstavljaju , jer konstantno prilagođavanje vere ljudskim potrebama više nije vera!

Kažu da je hrišćanstvo i monoteizam prestao da postoji na zapadu posle humanizma i renesanse" konačno!:D
jer katolička crkva je u prošlosti bukvalno shvatala pojam "volja Božja" i nikad je nije spojila sa narodom jer ga je verom i tlačila!
E zato i dolazi "Humanizam koji veliča čoveka" nasuprot volje Božje! , koji je posle i samom reformacijom sve otišlo predaleko naspram izvornom poimanju vere koja je u simbiozi Boga i čoveka!

Izvini zapeo mi onaj deo pa ja sad o tome raspisao i otišao sa vašeg prava priče!

Joe, stari druze pravoslavni, kriticniji sam prema nasoj crkvi jer vidim da se jako malo bave zivotnim pitanjima, a vise pitanjima svoje organizacije i vlasti.

Jako bi voleo da je nasa crkva otvorenija, da siri pozitivne i ujedinjujuce poruke, ima i onih vladika koje zauzimaju liberalniji stav, ali dok god Amfilofije vedri i oblaci mislim da ce nasa crkva spolja izgledati kao neko zatvoreno drustvo mracnih tipova.

Postoje naznake da ce se to promeniti, ali dok se to ne desi pricacu samo o uspesima nase crkve u proslosti, a nemam cime da se pohvalim sa onime sto rade u poslednje vreme.

joe enter
01.11.2009., 20:24
Joe, stari druze pravoslavni, kriticniji sam prema nasoj crkvi jer vidim da se jako malo bave zivotnim pitanjima, a vise pitanjima svoje organizacije i vlasti.

Jako bi voleo da je nasa crkva otvorenija, da siri pozitivne i ujedinjujuce poruke, ima i onih vladika koje zauzimaju liberalniji stav, ali dok god Amfilofije vedri i oblaci mislim da ce nasa crkva spolja izgledati kao neko zatvoreno drustvo mracnih tipova.

Postoje naznake da ce se to promeniti, ali dok se to ne desi pricacu samo o uspesima nase crkve u proslosti, a nemam cime da se pohvalim sa onime sto rade u poslednje vreme.

Slažem se sa tobom naravno , te su sve vladike samo deo "perilice" u kojem se nalazi naše društvo u državi! , znači slika i prilika ovaploćena u mantijama!

Ali postoje neke naznake će "meka" struja pobediti kad se bude birao patrijarh , što bi kao trebalo značiti taj neki pomak koji ti navodiš!! , uostalom videćemo!

Paz' ovo sa "našim novovoljenim" Dačićem?!:rofl: , mislim šta reći , sve mu je krenulo od ruke pa i duhovnici srpski to vide!:rofl:

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=161452&title_add=Sokolu%20novi%20drum&kword_add=ljubovija%2C%20soko%20grad

Sajuuk
01.11.2009., 20:51
Još jednom, da podsjetimo kakvo podrijetlo ima suvremeni Srbijanac:

Sudeći po pisanju albanskog lista „Škip”, tek ga čekaju naporne ljubavne misije jer, navodno, više od osam hiljada mladih Srba čeka na sudbonosno „da” albanskih nevesti.

Veliko oduševljenje zbog povratka korijenima u komentarima:

Marko Lukic, 01/11/2009, 06:34
Suze su mi ishle zbog radosti,jer nema teze imati sina neozenjenog ,a hteo bi.Molila bih redakciju da mi pomogne u tome,jer moj sin zeli ali nema sanse ..iako zivi i radi u glavnom gradu ..posao je u divnoj ustanovi ,kao sto ima i divan zaversen fakultet.Bicu srecna kao majka ako pomognete sa postovanjem tuzna mati.

olja , 01/11/2009, 07:09
Hvala Bogu, vredne zene, lepa deca. Stvarno bi trebalo da se ubrza dobijanje drzavljanstva za njih.

Dragan , 01/11/2009, 09:14
Svaka cast novinarima i redakcije "politika" za ovaj tekst.Sve te zene koje su poreklom iz Albanije i udaju se za nase nezenje treba im odma dati srpsko drzavljanstvo i naravno deci decji dodatak kao i svi drugi gradjani Srbije.

GRUJA , 01/11/2009, 10:32
Albanke su izuzetno dobre supruge uvažavaju i poštuju muževljeve roditelje i poštuju porodicu u kojoj su došle koja je i njihova.Prava su sreća za naše momke i sigurno ne mogu naći bolje .Dugo sam živeo medju Albancima i imao prilike da vidim da su im žene izuzetne i dobra majke ,preporučio bih mladjim momcima i svima koji treba da se žene, da potraže svog bračnog druga medju Albankama .Brzo će uvideti koliko su srećni.

darko , 01/11/2009, 15:52
Moracu i ja jednu Albanku da ozenim.43 godine mi je nikad se nisam zenio i nemam decu,ali brate ove nase su postale preskupe,em su paraziti da nema vecih.Lezi lebe da te jedem,to su Srpkinje dno dna.

Pa čekaj malo, kakve vi to gluposti onda nama prosipate o srpstvu i o najboljim "ribama" u "regionu" a tu se orođujete sa Albancima?! Ima li tu neki srbin a da mu nije u genetici urezan super talent za napraviti kremšnitu? :rofl::rofl::rofl:

Gord
04.11.2009., 17:18
Još jednom, da podsjetimo kakvo podrijetlo ima suvremeni Srbijanac:

Sudeći po pisanju albanskog lista „Škip”, tek ga čekaju naporne ljubavne misije jer, navodno, više od osam hiljada mladih Srba čeka na sudbonosno „da” albanskih nevesti.

Veliko oduševljenje zbog povratka korijenima u komentarima:

Suze su mi ishle zbog radosti,jer nema teze imati sina neozenjenog ,a hteo bi.Molila bih redakciju da mi pomogne u tome,jer moj sin zeli ali nema sanse ..iako zivi i radi u glavnom gradu ..posao je u divnoj ustanovi ,kao sto ima i divan zaversen fakultet.Bicu srecna kao majka ako pomognete sa postovanjem tuzna mati.

olja , 01/11/2009, 07:09
Hvala Bogu, vredne zene, lepa deca. Stvarno bi trebalo da se ubrza dobijanje drzavljanstva za njih.

Dragan , 01/11/2009, 09:14
Svaka cast novinarima i redakcije "politika" za ovaj tekst.Sve te zene koje su poreklom iz Albanije i udaju se za nase nezenje treba im odma dati srpsko drzavljanstvo i naravno deci decji dodatak kao i svi drugi gradjani Srbije.

GRUJA , 01/11/2009, 10:32
Albanke su izuzetno dobre supruge uvažavaju i poštuju muževljeve roditelje i poštuju porodicu u kojoj su došle koja je i njihova.Prava su sreća za naše momke i sigurno ne mogu naći bolje .Dugo sam živeo medju Albancima i imao prilike da vidim da su im žene izuzetne i dobra majke ,preporučio bih mladjim momcima i svima koji treba da se žene, da potraže svog bračnog druga medju Albankama .Brzo će uvideti koliko su srećni.

darko , 01/11/2009, 15:52
Moracu i ja jednu Albanku da ozenim.43 godine mi je nikad se nisam zenio i nemam decu,ali brate ove nase su postale preskupe,em su paraziti da nema vecih.Lezi lebe da te jedem,to su Srpkinje dno dna.

Pa čekaj malo, kakve vi to gluposti onda nama prosipate o srpstvu i o najboljim "ribama" u "regionu" a tu se orođujete sa Albancima?! Ima li tu neki srbin a da mu nije u genetici urezan super talent za napraviti kremšnitu? :rofl::rofl::rofl:

Mi se "orođujemo" sa Albanicima, a vi sa Srbima, te u biti vi Hrvati tu imate najviše koristi jer vam se genetika još više obogaćuje.

Skot
04.11.2009., 20:55

jebo frajera kome se mama zove Marko.

dzo dinamitas
04.11.2009., 22:43
J

Albanke su poslusne i radjaju vise dece.:top:

Sajuuk
04.11.2009., 23:07
Mi se "orođujemo" sa Albanicima, a vi sa Srbima, te u biti vi Hrvati tu imate najviše koristi jer vam se genetika još više obogaćuje.

Ne laži Besime!

– Mnogi su se vratili samo da svoje kosti ne bi ostavljali u tuđoj zemlji. Drugog razloga nisu imali... Da bi ste živeli u Hrvatskoj, morate zaboraviti sve što je bilo. Sve ružno morate ostaviti po strani. To i činimo. Mi smo narod koji prašta i zaboravlja, koji svima pruža ruku. Ali oni drugi neće da prihvate pomirenje. Trpela sam i uvrede i fizičke napade koje sam doživela. Sve zbog mira u kući. Ali, da li se tako može u nedogled, jada se Mara Vilus.

Kaže da ima dvoje dece. Sina i kćer. Oboje su mladi i trebalo bi da već razmišljaju o zasnivanju porodice. Ali...

– Sve je dobro dok dvoje mladih ne povedu reč o nacionalnoj i verskoj pripadnosti. Čim saznaju da je Srbin mome sinu sve cure okreću leđa. Kako sad može on ostati ovde? Nema posla, nema porodice. Ništa drugo mu ne preostaje nego put pod noge i – u inostranstvo. Sa kćerkom je druga priča. Ona se zabavlja sa Srbinom, upozorava Mara Vilus.

http://www.politika.rs/rubrike/exyu/Pchelama-na-povratnike.lt.html (http://www.politika.rs/rubrike/exyu/Pchelama-na-povratnike.lt.html)

:rofl::rofl::rofl:

Road_Warrior
04.11.2009., 23:14
Ja bi se mješao s Anom Ivanović :kava:

Henry_Kinasky
04.11.2009., 23:18

Ti si srecan covek.
Sajuuk ne samo da bi ostao bez nasledstva, nego bi ga se odrekli i preko novina u tom slucaju :kava:

PFC
04.11.2009., 23:21

Ja bi malo s Pisekom promesao Nikolinu :Sex:

Gord
05.11.2009., 14:50
Ne laži Besime!

– Mnogi su se vratili samo da svoje kosti ne bi ostavljali u tuđoj zemlji. Drugog razloga nisu imali... Da bi ste živeli u Hrvatskoj, morate zaboraviti sve što je bilo. Sve ružno morate ostaviti po strani. To i činimo. Mi smo narod koji prašta i zaboravlja, koji svima pruža ruku. Ali oni drugi neće da prihvate pomirenje. Trpela sam i uvrede i fizičke napade koje sam doživela. Sve zbog mira u kući. Ali, da li se tako može u nedogled, jada se Mara Vilus.

Kaže da ima dvoje dece. Sina i kćer. Oboje su mladi i trebalo bi da već razmišljaju o zasnivanju porodice. Ali...

– Sve je dobro dok dvoje mladih ne povedu reč o nacionalnoj i verskoj pripadnosti. Čim saznaju da je Srbin mome sinu sve cure okreću leđa. Kako sad može on ostati ovde? Nema posla, nema porodice. Ništa drugo mu ne preostaje nego put pod noge i – u inostranstvo. Sa kćerkom je druga priča. Ona se zabavlja sa Srbinom, upozorava Mara Vilus.

http://www.politika.rs/rubrike/exyu/Pchelama-na-povratnike.lt.html (http://www.politika.rs/rubrike/exyu/Pchelama-na-povratnike.lt.html)

:rofl::rofl::rofl:

Osobno mi je potvrdio Danijel Srb. I pohvalio se da odlično radi kremšnite.

Sajuuk
05.11.2009., 21:05
Osobno mi je potvrdio Danijel Srb. I pohvalio se da odlično radi kremšnite.

A meni je Miloš Bugarin rekao da su njegovi Bugari Nemanjići jedini pravi Rašani a vi svi ste obični Šiptari.

Nikolitsa
05.11.2009., 21:41
A meni je Miloš Bugarin rekao da su njegovi Bugari Nemanjići jedini pravi Rašani a vi svi ste obični Šiptari.

:rofl:

Velšanin
05.11.2009., 22:15
bio sam u vezi s jednom srpkinjom i sve je bilo u redu dok je nisam zatražio da prijeđe na moju vjeru........tada mi je dala nogu :(
zašto je vjera takav problem? :confused: zar joj je bilo teško tu i tamo čupati križeve po grobljima, popiti koji gutljaj mačje krvi i slično....:ne zna:

Gord
05.11.2009., 22:15

Mi smo obični Šiptari a vi ste neobični Albanci.

PFC
05.11.2009., 22:24
Evo jos malo primera srpsko-hrvatskog mesanja :cerek:

http://www.pressonline.co.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/85686/Ana+Bebi%C4%87%3A+Ne+zameraju+mi+zbog+veze+sa+Srbi nom%21.html

PFC
05.11.2009., 22:26
bio sam u vezi s jednom srpkinjom i sve je bilo u redu dok je nisam zatražio da prijeđe na moju vjeru........tada mi je dala nogu :(
zašto je vjera takav problem? :confused: zar joj je bilo teško tu i tamo čupati križeve po grobljima, popiti koji gutljaj mačje krvi i slično....:ne zna:

Pa ako si bio zaljubljen i ako si je istinski voleo sto nisi ti presao na Pravoslavlje? :D

dzo dinamitas
05.11.2009., 22:36
ovu temo treba prosiriti i dal je neki srbin spavao s hrvaticom i obratno!
Tako se pocinje a posle nastanu problemi.
Jos dok je mali treba ga pritisnuti da se odredi jel je za NDH ili za RSK.
A ne posle Yu sta mu bi.

Nikolitsa
05.11.2009., 22:38
Evo jos malo primera srpsko-hrvatskog mesanja :cerek:

http://www.pressonline.co.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/85686/Ana+Bebi%C4%87%3A+Ne+zameraju+mi+zbog+veze+sa+Srbi nom%21.html

Vidi ga :rofl:
Ovaj Vlah je toliko oduševljen činjenicom da je neki od njegovih sunarodnjaka uspio zavesti Hrvaticu, da mu u sljedećih dvadeset godina neće trebati ništa drugo da bi u hladnim zimskim noćima mogao stiskati svoga pitona od dvanaest santimetara....sama pomisao da bi i on mogao, barem teoretski, prismrditi nekoj Hrvatici za vrijeme svoga bijednog života će održavati vatru tog jadnog života još godinama.

Hrvatice, ima li koja rashodovana polovnjača od pet banki koja bi bila spremna žrtvovati se da jednom Vlahu pruži nešto više od jebavanja ovaca po osamljenim proplancima Kopaonika?

PFC
05.11.2009., 22:42
Vidi ga :rofl:
Ovaj Vlah je toliko oduševljen činjenicom da je neki od njegovih sunarodnjaka uspio zavesti Hrvaticu, da mu u sljedećih dvadeset godina neće trebati ništa drugo da bi u hladnim zimskim noćima mogao stiskati svoga pitona od dvanaest santimetara....sama pomisao da bi i on mogao, barem teoretski, prismrditi nekoj Hrvatici za vrijeme svoga bijednog života će održavati vatru tog jadnog života još godinama.

Oj Hrvatice, ima li koja rashodovana polovnjača od pet banki koja bi bila spremna žrtvovati se da jednom Vlahu pruži nešto više od jebavanja ovaca po osamljenim proplancima Kopaonika?

Ne radi se ovde o tome, jer moja reakcija bi bila ista i da je u pitanju odnos Hrvat/Srpkinja!

Dakle, moja poenta je na sasvim drugom kraju...
Ali tesko da ti ista shvatas tako da ne bih da trosim vreme u raspravi s tobom...

Velšanin
05.11.2009., 22:50
Pa ako si bio zaljubljen i ako si je istinski voleo sto nisi ti presao na Pravoslavlje? :D

Ne znaš ti brale šta je sotonizam………..vodka, red bull i mačja krv s reš pečenim šišmišovim krilcima i to sve na nekom mračnom groblju……..a onda onako pijan od alkohola i krvav od mačke ideš čupat križeve u 3 ujutro……a sve to uz zvuke nekog dobrog death metal benda…….e to ti je pravi dernek :headbang:

Jel ima tog u pravoslavlju? :Pop:

Nikolitsa
05.11.2009., 22:51
bla bla, truć truć
A umeš li ti išta Srbine da kažeš ili samo po običaju sereš po hrvatskim forumima? Onako bezveze, da ti prođe vrjeme?

Mislim, vidim da se već trudiš mjesecima, a nikakve vajde. Od tvojih nekoliko desetaka postova ovdje, ni jedan nije vrijedan ni da sa njime guzicu obrišem

Velšanin
05.11.2009., 23:03
slovenci i bosanci se miješaju (http://img693.imageshack.us/img693/9011/x10065215900555272905.jpg)

Danchy55
06.11.2009., 07:21
Svi smo mi miješanci, da ga jebeš, nitko ne može pokazati čistokrvnu rodovnicu. Ne vidim što je u tome loše. Od Starčevića do Budiše.

foruser
15.11.2009., 07:54
ljubav je najvazija, dobrih i losih ima u svakom plemenu

Sajuuk
15.11.2009., 15:41
Upućujem Srbima sve čestitke na pobjedi mlade nogometne reprezentacije protiv mrske Norveške. Ponosni Srbin, srpski ga junak napravio a srpska majka zadojila, Miralem Sulejmani postigao je hat-trick jer je to bila Allahova volja!

Mašala, bre!

Allahu ekberrrrrrrrrrrrrr!!!

:D

judolino
15.11.2009., 16:25
Upućujem Srbima sve čestitke na pobjedi mlade nogometne reprezentacije protiv mrske Norveške. Ponosni Srbin, srpski ga junak napravio a srpska majka zadojila, Miralem Sulejmani postigao je hat-trick jer je to bila Allahova volja!

Mašala, bre!

Allahu ekberrrrrrrrrrrrrr!!!

:D

Jebote, raspast ćeš se od mržnje.
Kako si jadan...

Sajuuk
15.11.2009., 16:50
Evo, danas čovjek više nikome ne smije niti čestitati na dobroj igri, odmah biva obasut uvrjedama i ničim izazvanom mržnjom. Stvarno se ponekada treba zapitati u kakvom to svijetu živimo i kamo sve to ide?

Kamo? :ne zna:

Skot
16.11.2009., 17:15
Hvala na cestitkama!

P.S. Imaginarni entitet, tzv "alah" nema nista sa tim, decko jednostavno igra dobro fudbal.

marioreni
18.11.2009., 11:21
Evo, danas čovjek više nikome ne smije niti čestitati na dobroj igri, odmah biva obasut uvrjedama i ničim izazvanom mržnjom. Stvarno se ponekada treba zapitati u kakvom to svijetu živimo i kamo sve to ide?

Kamo? :ne zna:

tebi je jasno da je u našoj repki bilo šipaca, muslića i da sad igra jedan brazilac? hoćemo nešto na brazilskom?