PDA

View Full Version : Prolaz kroz Sloveniju i Austriju (vinjete, zimske gume i sl.)

sweet_jane
18.05.2008., 14:13
ovako, zanimam me da li vozeci se iz zagreba preko maribora do graza treba kupiti vinjetu?
hvala :)

spyker22
18.05.2008., 14:39
Svakako. Al tek od 1.7. Do tada isto ko i do sad.

edit >>>

e da, nisam zna da na toj ruti nema brzih cesta ili autocesta. Bit će da je periodičar u pravu.

periodičar
18.05.2008., 15:02
Od Zagreba do Maribora nema potrebe za vinjetom,jer je to obična cesta,a obična cesta se ne naplačuje.

solaja
18.05.2008., 17:40
ovako, zanimam me da li vozeci se iz zagreba preko maribora do graza treba kupiti vinjetu?
hvala :)

od Maribora do Graza obavezno vinjeta

x-type
18.05.2008., 17:54
od Maribora do Graza obavezno vinjeta

od srpnja :rolleyes:

tomislav10
19.05.2008., 11:30
A od Bregane do Brežica? Čini mi se da se taj komad autoputa sada ne naplaćuje ...

CDRW
19.05.2008., 12:08
A od Bregane do Brežica? Čini mi se da se taj komad autoputa sada ne naplaćuje ...

Treba. No neznam koji će ti klinac - imaš čistih 5 km autoceste - to možeš i cestom uz Mokrice.

Bono_
19.05.2008., 12:12
Vec je bilo ali jos jednom za brze ceste i autoceste potrebno je imati vinjetu, za lokalne ne.

Bear
19.05.2008., 12:32
Ako putujem za npr. Graz, i na Macelju normalno uđem u Sloveniju i kroz ona sela se vozim do Maribora, u Mariboru skrenem desno na onu 4-tračnu cestu (čini mi se da ima oznaku ceste rezervirane za motorna vozila, dakle nije auto-cesta) i njom se vozim do onog velikog rotora, gdje se odvaja za auto-cestu prema Šentilju. Ali izlaz prije na tom istom rotoru je ona stara cesta koja vodi do Šentilja, ako se ide tim putem da li će se morati plaćati vinjeta?

x-type
19.05.2008., 15:41
Ako putujem za npr. Graz, i na Macelju normalno uđem u Sloveniju i kroz ona sela se vozim do Maribora, u Mariboru skrenem desno na onu 4-tračnu cestu (čini mi se da ima oznaku ceste rezervirane za motorna vozila, dakle nije auto-cesta) i njom se vozim do onog velikog rotora, gdje se odvaja za auto-cestu prema Šentilju. Ali izlaz prije na tom istom rotoru je ona stara cesta koja vodi do Šentilja, ako se ide tim putem da li će se morati plaćati vinjeta?

da. od rotora na Pesnici do Teznog (tamo di se isključuješ prema Ptuju i Gruškovju) će biti potrebna vinjeta

NikolinicaR
19.06.2008., 08:13
POZDRAV:)
Ovako molim jedan pouzdan odgovor...:mig:
U subotu znaci 21.06-idem od zagreba do Maribora i zanima me dali nam treba
Vinjeta???

hvala VELIKA:top::s

Donauschwabe
19.06.2008., 08:20

NE! Ako
u Mariboru skreneš desno na onu 4-tračnu cestu (čini mi se da ima oznaku ceste rezervirane za motorna vozila, dakle nije auto-cesta) trebat će ti vinjeta! Vinjete su potrebne i za brze (ili hitre, kako ih tamo zovu) i za autoceste.

NuznoZlo
19.06.2008., 08:33
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3108999/index.do

SETRA Samoborček
19.06.2008., 10:26
Ajde ne komplicirajte, kupite tu vinjetu ili idite preko Mađarske :D

Zvon
19.06.2008., 11:31
Vidi ovdje:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=sl&msa=0&msid=112322919000734068024.00044cb87f5df3a6d3ea5&ll=46.619261,15.700493&spn=0.165773,0.32135&z=12

x-type
19.06.2008., 15:55
POZDRAV:)
Ovako molim jedan pouzdan odgovor...:mig:
U subotu znaci 21.06-idem od zagreba do Maribora i zanima me dali nam treba
Vinjeta???

hvala VELIKA:top::s

NE! Ako
u Mariboru skreneš desno na onu 4-tračnu cestu (čini mi se da ima oznaku ceste rezervirane za motorna vozila, dakle nije auto-cesta) trebat će ti vinjeta! Vinjete su potrebne i za brze (ili hitre, kako ih tamo zovu) i za autoceste.

jebemu, 21.6. ne treba vinjeta, jel tako teško pročitati?!

Donauschwabe
20.06.2008., 08:06
QUOTE=x-type:da. od rotora na Pesnici do Teznog (tamo di se isključuješ prema Ptuju i Gruškovju) će biti potrebna vinjeta

jebemu, 21.6. ne treba vinjeta, jel tako teško pročitati?!

Samo se nastavljam na tvoj odgovor u kojem kažeš da će vinjeta trebati od rotora, a ja sam napisao da će trebati i do rotora od Maribora.

"Trebat će" označava budućnost, jel tako teško pročitati?

Toco1980
20.06.2008., 08:16
Ajde ne komplicirajte, kupite tu vinjetu ili idite preko Mađarske :DMa prek Mađarske! Ne dat šansu janezima da ti pišu kazne zbog HR tablica.

x-type
20.06.2008., 16:23
QUOTE=x-type:da. od rotora na Pesnici do Teznog (tamo di se isključuješ prema Ptuju i Gruškovju) će biti potrebna vinjeta

Samo se nastavljam na tvoj odgovor u kojem kažeš da će vinjeta trebati od rotora, a ja sam napisao da će trebati i do rotora od Maribora.

"Trebat će" označava budućnost, jel tako teško pročitati?

čitaj onda s razumijevanjem. naravno da će trebati od rotora do Teznog, što je suprotni smjer iste dionice o kojoj ti govoriš :rolleyes:

piacere_dfn
20.06.2008., 17:28
Odite starom cestom kak se nekad išlo i sve ko bog :D

Pitajte starce kak se nekad išlo u Leibniz i Graz dok nije bilo onog velebnog slovenskog autoputa od 15 km :s

Mila_M
21.01.2009., 09:58
Već jednom pisala ali ne šteti:

Možda će kome pomoći: http://bezvinjete.blogspot.com/

Inaće sama imam vinjetu i zahvalna sam tome šta su ih uveli jer sada manje para ostavljan na cestraine kroz Sloveniju (puno putujem).
Ko manje putuje da ne kupuje vinjetu može se poslužiti s gore navedenim blogom.

Sretno na putu!

get
03.09.2009., 10:00
Pošto su Zlovenci zeznut narod, moram biti dobro siguran u trajanje njihove vinjete, pa ako netko zna slovenski neka malo pojasni.

Polletna vinjeta velja šest mesecev od dneva njenega nakupa,oziroma do preteka zadnjega dneva v šestem mesecu, če v šestem mesecu takšnega dneva ni.

ili na engleskom

Half-year vignette is valid for six months following the day of its purchase, or, if there is no such day in the sixth month, until the end of the last day of the sixth month.

Ovo je sa njihove stranice. To znači, ako sam vinjetu, konkretno u mome slučaju kupio 19.03.2009. šestomjesečnu vinjetu, da li ona vrijedi do 19.09.2009. ?? ili 18.09.2009 ?? ili u najgorem slučaju 180 dana od dana kupnje (iako mislim da ova zadnja varijanta nije).

Isto to i za valjanost poreza, da li je 6 mjeseci ili 180 dana ??

Hvala

CDRW
03.09.2009., 10:27
Ma to ti govore da ako kupiš vinjetu 31 nekog a za 6 mjeseci mjesec ima samo 30 dana onda vrijedi do 30 a ne i 01 od idućeg mjeseca.

U tvom slučaju vrijedi do 19.09 i TAJ dan. Provjerio osobno (čiča iz DARS-a iskočio ispred mene, pogledao vinjetu i prijekornim glasom rekao - vrijedi vam još samo danas ....).

get
03.09.2009., 10:38
Ma to ti govore da ako kupiš vinjetu 31 nekog a za 6 mjeseci mjesec ima samo 30 dana onda vrijedi do 30 a ne i 01 od idućeg mjeseca.

U tvom slučaju vrijedi do 19.09 i TAJ dan. Provjerio osobno (čiča iz DARS-a iskočio ispred mene, pogledao vinjetu i prijekornim glasom rekao - vrijedi vam još samo danas ....).

Haha, super hvala ti.

E bar tu da im nedam gušta da me potkopavaju.

:top:

get
03.09.2009., 10:43

A jel ista fora i sa porezom ??

Ako znaš ??

CDRW
03.09.2009., 10:48
A jel ista fora i sa porezom ??

Ako znaš ??

Za porez me zabole znaš već što.

Vinjeta je provjerena.

x-type
03.09.2009., 16:05
ali tjedna vrijedi 7 dana uključivši i dan kupnje. dakle, ako je kupiš 10.9., onda vrijedi zaključno sa 16.9. to za ovu dugotrajnu ne vrijedi?

Nick Nick
03.09.2009., 18:45
jel se nesto mijenjalo ili se jos moze od macelja do centra maribora bez vinjete?

frANZi50
03.09.2009., 19:02
jel se nesto mijenjalo ili se jos moze od macelja do centra maribora bez vinjete?

Od starog prijelaza na Macelju, da.

KILLERDOG
03.09.2009., 19:38
samo nemoj na novu autocestu otići ;)

Nick Nick
03.09.2009., 19:53
pa zato i pitam - jel sad to s novom autocestom opet neka lose obiljezena slovenska navlakusa gdje se jadni i posteni hrvati bez vinjete zbune pa plate kaznu ili je sve jasno i jednostavno? :D

Nick Nick
04.09.2009., 07:50
A sad ozbiljno...
Znaci pretporstavljam da: ako idem autocestom ZG - Macelj, ona vodi do novog prijelaza Macelj. Jel se prije toga mogu spustiti s autoceste na stari Macelj? Gdje - kako? Nisam bio pa ne znam...

Donauschwabe
04.09.2009., 08:12
A sad ozbiljno...
Znaci pretporstavljam da: ako idem autocestom ZG - Macelj, ona vodi do novog prijelaza Macelj. Jel se prije toga mogu spustiti s autoceste na stari Macelj? Gdje - kako? Nisam bio pa ne znam...

Na stranici
http://bezvinjete.blogspot.com/ piše "Nova dionica autoceste između Ptuja (Draženci) i Maribora (Slivnica) otvorena je 16.7.2009. Otvaranje ove dionice mijenja alternativni pravac kroz Maribor. "

Čuo sam da je stara cesta na toj dionici bila zatvorena neko vrijeme zbog obnove.

Misim da se granica na Macelju nije mijenjala.
Prvi put čujem za stari i novi prijelaz. Zadnji put sam tuda prolazio negdje u travnju. Postojao je samo jedan prijelaz.
Ima li netko svježije informacije.

x-type
04.09.2009., 16:13
novi prijelaz je još u izgradnji

frANZi50
04.09.2009., 18:25
A sad ozbiljno...

EDIT: u jebote jesam se zajebo, tek sad skužio da sam pomiješao šentilj i macelj :eek::zubo: daj jel mi može netko preporučit doktora

KILLERDOG
04.09.2009., 19:05
ma ništa strašno,dogodi se :zubo:

dobro da ga nisi uputio u mađarsku samo :mig:

Veva
20.10.2009., 20:04
Bok svi...

Idem ovaj vikend u Graz na koncert pa me zanima kaj sve trebam znati, napraviti da mi ne opale neku kaznu naši susjedi..

Ovo su stvari koje sam načuo ali nisam siguran dali su točne:

1. dali nakon 15.10 u Sloveniji (i Austriji) trebam imati zimske gume (sve 4) ili barem lance (opet za sve 4) u prtljažniku?
2. idem sa autom koji glasi na mog starog pa me zanima dal je moguće da me ne puste prek granice zbog toga? u jednoj temi na ovom forumu se raspravljalo da me po zakonu ne moraju pustiti ako nemam punomoć za korištenje vozila od starog ali se rijetko toga drže (ali se ipak ponekad drže)

i naravno, trebam vinjete (SLO -15 eura, AU - 7,7 eura) Dal se te vinjete mogu kupiti odmah negdje na granici ?

na kaj još trebam paziti? koja su vaša iskustva?

frANZi50
20.10.2009., 20:25
Ne bi te trebali zezati zbog punomoći, ali ako imaš manje od 24, nemoj ići autom koji ima više od 102ks jer naši oko toga znaju praviti problem.

Što se zimske opreme tiče, svakako moraš imati lance i mislim da je to dovoljno.

Slovenska vinjeta nije nužna, mislim, bar ja im ne bih dao 15 eura za jedno 100m poluautoceste, a na zaobilazni put potrošiš 20min (kroz grad Maribor). Jedino ako se češće voziš slovenskim autocestama. Austrijsku vinjetu možeš kupiti na granici.

Veva
21.10.2009., 00:38
imam 27 godina i vozim 17 godina staru Vectru pa vjerujem da onda nebudu gnjavili, a imam i lance za 2 kotača pa bu to valjda ok...

Hvala na odgovorima, ak netko ima još kakav savjet/upozorenje slobodno nek napiše

DJ_SOS_
21.10.2009., 08:16
Slovenska vinjeta nije nužna, mislim, bar ja im ne bih dao 15 eura za jedno 100m poluautoceste, a na zaobilazni put potrošiš 20min (kroz grad Maribor). Jedino ako se češće voziš slovenskim autocestama. Austrijsku vinjetu možeš kupiti na granici.

Sada je autoput skroz od Ptuja do Graza. Dakle, 15-tak km kroz Sloveniju (od granice do Ptuja) nema autoputa, a dalje ima.
Vinjete (SLO i AU) mogu se kupiti i na prvoj Petrolovoj benziskoj u Sloveniji.

set96
21.10.2009., 08:36
Bok svi...

Idem ovaj vikend u Graz na koncert pa me zanima kaj sve trebam znati, napraviti da mi ne opale neku kaznu naši susjedi..

Ovo su stvari koje sam načuo ali nisam siguran dali su točne:

1. dali nakon 15.10 u Sloveniji (i Austriji) trebam imati zimske gume (sve 4) ili barem lance (opet za sve 4) u prtljažniku?
2. idem sa autom koji glasi na mog starog pa me zanima dal je moguće da me ne puste prek granice zbog toga? u jednoj temi na ovom forumu se raspravljalo da me po zakonu ne moraju pustiti ako nemam punomoć za korištenje vozila od starog ali se rijetko toga drže (ali se ipak ponekad drže)

i naravno, trebam vinjete (SLO -15 eura, AU - 7,7 eura) Dal se te vinjete mogu kupiti odmah negdje na granici ?

na kaj još trebam paziti? koja su vaša iskustva?

samo da se nadovežem s informacijom da u cijeloj RH slovenske vinjete možeš kupiti na svim benziskim crpkama Petrola-a

Dambo
21.10.2009., 08:44
samo da se nadovežem s informacijom da u cijeloj RH slovenske vinjete možeš kupiti na svim benziskim crpkama Petrola-a

Važna napomena.
Sve benzinske na autoputu gdje možeš kupiti vinjete rade od 6 sati.
Ja krenuo u 3, u 5 lutao po Mariboru da nađem otvorenu benzinsku. :kava:

CDRW
21.10.2009., 09:14
Važna napomena.
Sve benzinske na autoputu gdje možeš kupiti vinjete rade od 6 sati.
Ja krenuo u 3, u 5 lutao po Mariboru da nađem otvorenu benzinsku. :kava:

Otkud ti ova kretenarija???? SVE benzinske u Slo (kao i kod nas) na autocestama rade 0-24.

Đunđi Bunđi
21.10.2009., 09:21
A kaj ima autocesta u Mariboru?

http://www.petrol.si/pda/index.php?sv_path=98,99&region=si&limit=2&city=MARIBOR

Veva
21.10.2009., 13:54
ok, hvala svima...

as123
21.10.2009., 19:03
vinjetu si kupi u sloveniji obavezno- najkraća ti je tjedan dana, ak imaš sreće neće te niko niš pitat ni zaustavljat te, al najčešće na izlazu na granici il prije će te zahaltat..
lanci-da
u austriji buš plaćal cestarinu a za vinjetu- možeš kupit ak nečeš riskirat, to rjetko provjeravaju osim ak te zaustave baš na autoputu

Dambo
21.10.2009., 19:04
Otkud ti ova kretenarija???? SVE benzinske u Slo (kao i kod nas) na autocestama rade 0-24.

Sad, jel je kretenarija ili nije, ali poslije granice do početka nove dionice autoputa sve bilo zatvoreno. Na novoj dionici niti jedna benzinska (ili jos nisu u funkciji ili su zatvorene neznem) do Maribora ne radi.Prve dvije benzinske kada se skineš sa autoputa (po onom rotoru, gdje fala ti bože nije bilo kontrole) zatvorene. Dalje išao na stari granični bez plačanja vinjete. Ostale autoceste (znam da ih je Slovenija puna :s, zato i naplačuje toliko vinjetu) nisu me interesirale.

as123
21.10.2009., 19:05
i da- strogo se drži austrijskih ograničenja, kamere po svuda, murja po svuda

Veva
21.10.2009., 20:59
u austriji buš plaćal cestarinu a za vinjetu- možeš kupit ak nečeš riskirat, to rjetko provjeravaju osim ak te zaustave baš na autoputu

nisam baš ovo skužil...

u Austriji moram plaćat cestarinu + imati vinjetu?
Ili ipak ako imam vinjetu ne trebam ništa nigdje plaćati (ko u SLO)?

Bilobrkster
21.10.2009., 21:30
nisam načisto, jel lance treba imati montirane ili u gepeku? :bonk:

Jaranko
22.10.2009., 00:44
nisam načisto, jel lance treba imati montirane ili u gepeku? :bonk:

:rofl::rofl:

CDRW
22.10.2009., 07:56
Sad, jel je kretenarija ili nije, ali poslije granice do početka nove dionice autoputa sve bilo zatvoreno. Na novoj dionici niti jedna benzinska (ili jos nisu u funkciji ili su zatvorene neznem) do Maribora ne radi.Prve dvije benzinske kada se skineš sa autoputa (po onom rotoru, gdje fala ti bože nije bilo kontrole) zatvorene. Dalje išao na stari granični bez plačanja vinjete. Ostale autoceste (znam da ih je Slovenija puna :s, zato i naplačuje toliko vinjetu) nisu me interesirale.

Jednom kažeš kak se benzinske na AUTOCESTAMA zatvaraju a sad DO autoceste. Daj se dogovori. Godišnje prođem 100 puta kroz Zloveniju i još niti jednom nisam vidio zatvorenu benzinsku na AUTOCESTI. Kao što si ti napisao.

sprint1
22.10.2009., 11:21
Što se zimske opreme tiče, svakako moraš imati lance i mislim da je to dovoljno.

E sad, ako su informacije na ovom linku točne, za Slo zimska oprema nije potrebna:
http://www.autogume.com/forum/index.php?topic=47.0

"Slovenija:
U Sloveniji je uporaba zimske opreme datumski označena - između 15. studenog i 15. ožujka vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, koju "predstavljaju" 4 zimska pneumatika s oznakom M+S i s minimalnom dubinom profila od 3 mm ili 4 ljetna pneumatika s minimalnom dubinom profila od 3 mm i s pripremljenim lancima za snijeg, u prtljažniku (priboru)"

"Austrija :
Za vozila najveće dopuštene mase do 3,5 t zimska oprema obvezna je u trenutku zimskih uvjeta za vožnju. Tada je obvezna uporaba zimskih pneumatika s min. dubinom profila 4 mm ili ljetnih pneumatika s minimalnom dubinom profila 4 mm i s lancima za snijeg na pogonskim kotačima. Za vozila opremljena sa zimskim pneumaticima lanci za snijeg obvezni su kod veće količine snijega i kad to traži prometni znak."

as123
22.10.2009., 12:43
nisam baš ovo skužil...

u Austriji moram plaćat cestarinu + imati vinjetu?
Ili ipak ako imam vinjetu ne trebam ništa nigdje plaćati (ko u SLO)?

tak je, al neznam gdje točno na kojim autocestama se plaća na kojim ne,nikad nisam na to obračala pažnju, znam da svako malo stajem i keširam.. ja ak idem idem do salzburga, pa i lanci trebaju, u alpama snjega koliko očeš koji te može bilo kad zateči.
trebaju ti, metni u gepek

x-type
22.10.2009., 12:56
ma plaćaju se 3 tunela, a do Graza se ne ide niti jedan kod njih, šta puntate čovjeka, ta ne ide u Helsinki nego u Graz koji je pod nosom!

SLO vinjetu kupi negdje na Petrolu u Hrvatskoj, a A vinjetu na onoj zadnjoj pumpi (petrol) u Sloveniji prije Šentilja

KILLERDOG
22.10.2009., 12:56
joj plaća se tunel,a on ide do graza di nema tunela ne bu niš platio,ako ide kroz tunele platiti će tunelarine
i to da se stalno zaustavlja i plaća :lol:

uglavnom vinjetu trebaš i za jednu i za drugu državu ako ideš autocetama, gore iz zapadnog djela zg si za sat i pol vožnje
vinjetu ti najčešće gledaju slovenci pred graničnim prijelazom ili sad di su napravili prolaz za cestarinu za kamione
austrijanci gledaju isto na granici (rijeđe) kad ideš iz smjera graza ili prema grazu spuštaju kamione i aute na prvo ugibalište i tamo gledaju (kamione i važu i ostalo)
vinjetu slo kupiš na petrolu,možeš i kod nas
austrijsku kupiš čim prođeš bivši granični prijelaz s desne strane ;)

as123
22.10.2009., 13:07
ma plaćaju se 3 tunela, a do Graza se ne ide niti jedan kod njih, šta puntate čovjeka, ta ne ide u Helsinki nego u Graz koji je pod nosom!

SLO vinjetu kupi negdje na Petrolu u Hrvatskoj, a A vinjetu na onoj zadnjoj pumpi (petrol) u Sloveniji prije Šentilja

iskreno neznam di se točno plaća cestarina, kažem nisam obraćala pažnju na to nikad

Bilobrkster
22.10.2009., 14:30
sorry što pitam ovdje, al da ne otvaram novi topic, ima li i Italija vinjete? ako da kolko € košta najkraća?

@Purger@
22.10.2009., 14:40
sorry što pitam ovdje, al da ne otvaram novi topic, ima li i Italija vinjete? ako da kolko € košta najkraća?

http://www.autostrade.it/en/autostrade/percorso.do

KILLERDOG
22.10.2009., 15:08
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas
u mađarskoj su ti isto vinjete
slovačka,češka,bugarska,švicarska vinjete
grčka povremene naplate,koje se mogu izbjeći kom se da :zubo: (nešto kao što je kod nas bilo)
makedonija,srbija,španjolska i francuska naplata kao kod nas

to je ono što sam sam provezao se
ne znam za UK i gore skandinavce,kao i gornji istok

Dambo
22.10.2009., 16:31
Jednom kažeš kak se benzinske na AUTOCESTAMA zatvaraju a sad DO autoceste. Daj se dogovori. Godišnje prođem 100 puta kroz Zloveniju i još niti jednom nisam vidio zatvorenu benzinsku na AUTOCESTI. Kao što si ti napisao.

Isprika, krivo sam napisao.
Činjenica, ne idem često kroz Sloveniju (kao vjerojatno niti @Veva koji je otvorio temu).
Imao sam najbolju namjeru kupiti vinjetu. Na granici sam pitao slovenskog carinika gdje mogu kupiti, kazao je na benzinskoj. Do Maribora (putem kuda me vode znakovi) nije bila niti jedna otvorena. A dalje nisam imao hrabrosti niti volje probavati.

Bilobrkster
23.10.2009., 23:15
E sad, ako su informacije na ovom linku točne, za Slo zimska oprema nije potrebna:
http://www.autogume.com/forum/index.php?topic=47.0

"Slovenija:
U Sloveniji je uporaba zimske opreme datumski označena - između 15. studenog i 15. ožujka vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, koju "predstavljaju" 4 zimska pneumatika s oznakom M+S i s minimalnom dubinom profila od 3 mm ili 4 ljetna pneumatika s minimalnom dubinom profila od 3 mm i s pripremljenim lancima za snijeg, u prtljažniku (priboru)"

jel se ovdje misli na dubinu šara ili? morat ću kroz Sloveniju pa me strah da me ne vrate

inače čisto da provjerin jel ja mislim dobro http://img.skitch.com/20091023-8g89mnsbimgptgawrfndcy4um3.jpg

x-type
24.10.2009., 10:08
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas
grčka povremene naplate,koje se mogu izbjeći kom se da :zubo: (nešto kao što je kod nas bilo)

rumunjska vinjete (kao i za bugarsku, vrijede za sve ceste, ne samo za autoceste), poljska, norveška i bjelorusija kućice s otvorenim načinom naplate (s tim da norveška ima i još nekakve moderne načine naplate tipa da ti šalju račun poštom i slično), engleska ima samo dio m6 pod naplatom, turska kao i mi, ostalo je sve besplatno. naravno, osim pojedinih tunela/mostova/dionica (čak i u njemačkoj postoji jedan tunel koji se plaća)

KILLERDOG
24.10.2009., 15:00
aha,zato stoji rampa spuštena dok ne kupiš vinjetu u bugarskoj :lol:

I wonder
25.10.2009., 09:14
jel se ovdje misli na dubinu šara ili? morat ću kroz Sloveniju pa me strah da me ne vrate

sunce mu žarko, pa što može biti dubina profila?
visina između najniže i najviše točke na profilu gume.

stavi šubler na najviši dio profila i izmjeri dubinu.

bloop
30.11.2009., 20:14
Nije mi sad ništa jasno. Kaj treba vinjeta od Zagreba do Maribora? :ne zna:

marq.fcb
30.11.2009., 20:27
Nije mi sad ništa jasno. Kaj treba vinjeta od Zagreba do Maribora? :ne zna:

treba jer ima par km autoputa od maribora do granice:D ali ima neka cesta kroz maribor i neku vukojeb..... pa ne trebaš vinjetu:mig:

bloop
30.11.2009., 20:35
Misliš od Maribora do Austrije? Mene zanima samo do Maribora.

hasnfefer
30.11.2009., 20:44
Misliš od Maribora do Austrije? Mene zanima samo do Maribora.

pa po novom ima autoput od Ptuja na dalje, e sada kako planiraš i hoćeš li navigati kroz sela... Znači, ako ima autoput, treba vinjeta!

KILLERDOG
30.11.2009., 21:13
da sad ti je autoput od ptuja
iz zg do graza si za sat i pol vožnje (iz zapadnog djela ) :mig:

marijoj
18.12.2009., 12:18
da sad ti je autoput od ptuja
iz zg do graza si za sat i pol vožnje (iz zapadnog djela ) :mig:

ak sam dobro skužio; spojili su GP Macelj-Gruskovje na autocestu (čak 500 metara) a to znači da se nemože u ZLO preko tog prijelaza bez vinjete ?!?!
http://www.dars.si/Novice/Avtocesta_na_mejnem_prehodu_Gruskovje_predana_prom etu_648.aspx

ToTaL
18.12.2009., 14:37
Mah, kolko vidim Zlovenci su postavili te "autoceste" posvuda tek tolko da zatvore sve moguce prolazne puteve kroz sloveniju tak da nemres proci bez vinjete. Mislim fakat bezobrazno, recimo u Hrvatskoj uvijek imas alternativni besplatni put koji uopce nije niti tako los...

lestrt
13.01.2010., 16:46
Slovenski DARS u tom tekstu na koji je upozorio marijoj piše:
Mednarodni mejni prehod Gruškovje uporabljajo zraven motornih vozil tudi pešci in kolesarji. Območje med mejno kontrolo in mejno črto na meji z Republiko Hrvaško ni označeno kot območje avtoceste, temveč je območje omejeno s prometno opremo na hitrost 50km/h, s čimer je v tej fazi na MMP Gruškovje omogočen prehod preko državne meje vsem vrstam vozil, vključno s pešci in kolesarji.

Iz toga se može zaključiti da ne treba vinjeta za prijelaz granice na Gruškovju (Macelj), no nije jasno što nakon toga ... :rolleyes:

Zna li netko situaciju tamo? Jel postoji stara cesta ili su to slovenci pretvorili u autoput (tih famoznih 500m)?

lestrt
15.01.2010., 13:55
Dakle, jučer sam prošao preko Macelja u Sloveniju i nazad, pitao našeg i slovenskog policajca i svojim očima vidio i potvrdio što su mi rekli:

Za ulazak u Sloveniju preko graničnog prijelaza Macelj/Gruškovje NIJE POTREBNA slovenska vinjeta za autoceste.

Detalji:
Tih 560m autoceste koju su napravili slovenci nalazi se između hrvatske i slovenske granične kontrole.
Obzirom da je to "ničija zemlja", slovenci ne mogu zahtjevati da vozila već tamo imaju vinjetu, pa je stoga niti ne traže. Pored toga, Gruškovje je predviđeno i za prijelaz pješaka i bicikala (kako to i piše u tekstu koji sam quotao prije), pa se taj komad ceste ne može niti proglasiti autocestom. S naše strane je prijelaz, barem po oznakama za autocestu koje su pometali i na prilazne ceste, isključivo za motorna vozila. :lol:

Stari prijelaz na staroj cesti sa naše, hrvatske strane je zatvoren, zamjenio ga je novi u produžetku autoceste iza naplatnih kućica. Na njega sa stare ceste vodi prilazna cesta koja se penje na autocestu. Postoje uredni putokazi sa oznakom graničnog prijelaza.
Onaj slovenski je isti kojim se i do sada, u zadnjih par godina, prelazilo granicu, samo što su ga sada "prespojili" na "autocestu". Slovenci su za staru cestu napravili i nadvožnjak preko ovih 560m "autoceste", ali on nije u funkciji (nije spojen) i čini se da će tako biti sve dok ne sagrade kompletanu autocestu 2013. Tu je link (http://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocestah/Nacionalni_program_izgradnje_avtocest/Zgrajene_AC_in_HC/A4_Slivnica-Gruskovje/MMP_Gruskovje_-_hrvaska_meja_571.aspx) na tekst i skica tog dijela autoceste (previše je zumirano na taj komad terena, nije ucrtana državna granica i nema ničega sa hrvatske strane, pa je teško skužiti kontekst).

Inače, u HAK-u su mi prekjučer rekli da je za ulazak u Sloveniju preko Macelja potrebna vinjeta. Kao, slovenci su im poslali dopis sa takvom informacijom. :rofl:
Danas sam ih zvao ponovo i tip se čudio kako je moguće da mi je netko od njih to rekao. Pa se sad ti pouzdaj u HAK! :flop:

lestrt
15.01.2010., 14:56
Kod Ptuja, tj. prije Zgornje Hajdine, slovenci su napravili petlju kojoj je svrha, čini se, usmjeriti promet iz Hrvatske na autocestu.

Ako ste navikli prema Mariboru samo pratiti "staru" cestu, sada ćete prije Hajdine naletjeti ravno na autocestu, a ako to izbjegnete na petlju i T-križanje na kojem možete lijevo natrag na autocestu ili desno na cestu koja jako liči na autocestu (žuti putokaz za Ptuj). Na ovoj cesti za Ptuj nema oznake za vinjetu, ali kvaka je u tome što vas vodi okolo naokolo preko Drave u - Ptuj. Preko nje, par stotina metara dalje od tog T-križanja, prelazi nadvožnjak koji vodi u pravom smjeru prema Zgornjoj Hajdini i staroj cesti za Maribor, ali se na njega ne može doći samo tako jednostavno (nikako sa ove ceste prema Ptuju :D).

Na ovoj stranici bezvinjete.blogspot.com odmah na početku je karta (http://2.bp.blogspot.com/_WBZ-pEIueo8/Sm6iFn237NI/AAAAAAAAAF0/yFK0MZxnjYQ/s1600-h/opce5.jpg) tog dijela sa dobro ucrtanim cestama, ali nevažećim zabranama prometa - sada je ta cesta otvorena za promet i to je pravi put za Maribor.
Ono što se ne vidi na toj karti je kako doći na taj nadvožnjak.
E, za to trebate doći na žutu cestu koja ide paralelno sa tamno narančastom cestom (br. 9) - to se može na križanju koje je taman izvan donjeg ruba karte (to je ono križanje usred polja sa upozorenjem za pješački prijelaz), na njemu treba skrenuti desno, pa na prvom križanju nakon par sto metara lijevo, zatim se nakon cca kilometar dođe na kružni tok sa kojeg se vidi nadvožnjak.
Nakon nadvožnjaka slijedite glavnu cestu (svijetlo narančasto na karti), veliki lijevi zavoj, pa desni zavoj ispod nadvožnjaka koji ide preko autoceste i dolazite na staru cestu na stari nadvožnjak preko pruge, te križanje u Zgornjoj Hajdini.

Napomena: Na drugoj karti (http://4.bp.blogspot.com/_WBZ-pEIueo8/SmnGg6bFILI/AAAAAAAAAFs/vDanjoXRNFs/s1600-h/ptuj_jug.jpg) na spomenutoj stranici se te ceste i nadvožnjaci još bolje vide, ali je ucrtan duži put (ispod "pravog" nadvožnjaka, za Ptuj) i u povratku vodi preko komada autoceste za koji trebate vinjetu!

Hallucigenia
03.02.2010., 13:57
Da li je onda bolje iz Zagreba preko Ormoža do Ptuja? Po dars-u, tako ne bi trebalo biti naplate.

Očajno mi je plaćati neke vinjete za 56.000 cm autoputa, a često moram tamo.. :ne zna:

lestrt
03.02.2010., 14:15
Da li je onda bolje iz Zagreba preko Ormoža do Ptuja? Po dars-u, tako ne bi trebalo biti naplate.

Ako ideš do Ptuja, onda ne trebaš vinjetu. Samo voziš po staroj cesti do petlje i skreneš na tu cestu koja jako liči na autocestu (ali nije autocesta, mislim da je to "cesta rezervirana za motorna vozila"). Putokazi te vode u Ptuj po običnim cestama.

Očajno mi je plaćati neke vinjete za 56.000 cm autoputa, a često moram tamo..
Ako si pitao da li ići na Macelj za ulazak u Sloveniju, odgovor je DA, ne treba ti vinjeta. Tih 560m nije u "pod vinjetom".

Hallucigenia
03.02.2010., 14:35
Hvala najljepša! Znači zasad do Ptuja bez brige i prek Macelja. Ma idem često a opet prerijetko da mi se vinjeta isplati. Thnx! :top:

hasnfefer
03.02.2010., 21:25
Ako ideš do Ptuja, onda ne trebaš vinjetu. Samo voziš po staroj cesti do petlje i skreneš na tu cestu koja jako liči na autocestu (ali nije autocesta, mislim da je to "cesta rezervirana za motorna vozila"). Putokazi te vode u Ptuj po običnim cestama.

Ako si pitao da li ići na Macelj za ulazak u Sloveniju, odgovor je DA, ne treba ti vinjeta. Tih 560m nije u "pod vinjetom".

Koliko ja znam, vinjeta je obavezna i za ceste za motorna vozila, i za sve obilaznice! Nisam baš siguran koliko je preporučljivo ne imati vinjetu!

mariob
03.02.2010., 21:30
pošto je slovenija mala, čuo sam da uskoro proširuju i najmanje ceste u autoputeve :D

berd_as
20.01.2011., 06:27
Zna li netko, da li se nešto promjenilo u zadnje vrijeme s cestama za koje je potrebna vinjeta u Sloveniji?

Gledajući njihovu kartu (http://www.dars.si/Dokumenti/3_cestninski_sistem/cp%20in%20vinjete%20PK%202010.pdf), nisam siguran da li je uvedena (ili se tek planira uvođenje) naplate za potez od Macelja do skretanja za Ptuj. Na karti je ta dionica označena crvenom bojom...

KILLERDOG
20.01.2011., 08:48
pa piše ti dolje, kad će biti cesta bit će uvedena naplata :mig:

CDRW
20.01.2011., 09:09
Koliko ja znam - NE.

KILLERDOG
20.01.2011., 09:24
ma sigurno ne, bio ja prije par dana, a i piše na karti ;)
jedino izgleda da grade još ovaj dio

lestrt
20.01.2011., 10:37
Bio sam prekjučer i sve je po starom.

Jedino sam se zamislio i zaboravio skrenuti na cestu koja ide preko nadvožnjaka i završio na brzoj cesti za Ptuj. Usput sam provjeio - oznaka za vinjetu je samo na odvajanju za autoput, ali ne i na toj brzoj cesti.

Koliko sam do sada vido, Slovenci su pometali oznake za vinjetu svugdje gdje su obavezne (uvijek nakon što se više nije moguće vratiti :rofl:), pa, ako je ovdje nema, onda (valjda) nije niti potrebna.

U svakom slučaju, kraći put je preko nadvožnjaka, pa ovo nije niti toliko bitno. :D

Inače, nisam primjetio da nešto grade prema Macelju. Nije još došlo na red. :top:

Dadichi
19.04.2011., 11:15
Da ne otvaram novu temu, a za koji dan idem prema Minkenu (Zg>Macelj>Passau).
Vidim na DARS (http://www.dars.si/)-ovim stranicama kako se SLO vinjete mogu kupiti i u HR (http://www.dars.si/Dokumenti/3_prodajna_mesta/seznam%20PM_HRVASKA.doc) na INA benzinskim postajama (BS LEPA BUKVA - AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ i ĐURMANEC BS JAKOVLJE-ISTOK - AUCESTA ZAGREB-MACELJ - JAKOVLJE).
Koja je cijena (na INA BS) vinjete za Zloveniju i ima li i za Austriju ili nju mogu kupiti kod Janeza?

Josip4
19.04.2011., 11:23
Vidim na DARS (http://www.dars.si/)-ovim stranicama kako se SLO vinjete mogu kupiti i u HR (http://www.dars.si/Dokumenti/3_prodajna_mesta/seznam%20PM_HRVASKA.doc) na INA benzinskim postajama (BS LEPA BUKVA - AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ i ĐURMANEC BS JAKOVLJE-ISTOK - AUCESTA ZAGREB-MACELJ - JAKOVLJE).
Koja je cijena (na INA BS) vinjete za Zloveniju i ima li i za Austriju ili nju mogu kupiti kod Janeza?

Slo vinjete možeš kupiti kod nas i na Petrolovim i Tiffon BP i slo vinjete za 7 dana ti košta 15€ za mjesec dana 30€..., a A vinjetu kupiš na njihovoj granici, košta ti nešto malo manje od 8€ (10 dana)

Dadichi
19.04.2011., 12:30
Slo vinjete možeš kupiti kod nas i na Petrolovim i Tiffon BP i slo vinjete za 7 dana ti košta 15€ za mjesec dana 30€..., a A vinjetu kupiš na njihovoj granici, košta ti nešto malo manje od 8€ (10 dana)

Ma znam da je 15 €, ali u HR su cijene u kunama, a ne znam jel računaju i kakvu "maržu".
(15€ x 7,4kn = 111kn) a može biti i 129kn :zubo:

EDIT:
Napokon našao jednu cijenu ZLO tjedne vinjete u HR (Petrol BS) (http://www.petrol.hr/index.php?sv_path=98,2526) = 111,69 kn

goran79
19.04.2011., 12:36

prodjes slovenku granicu,vozis jedno 500m i sa desne strane imas benzinsku ,tu kupis i slovensku i austrijsku vinjetu.ja ti redovno idem za njemacku

Dadichi
19.04.2011., 13:26
prodjes slovenku granicu,vozis jedno 500m i sa desne strane imas benzinsku ,tu kupis i slovensku i austrijsku vinjetu.

Čija je to benzinska (firma)?

V.Sipak
19.04.2011., 14:52
prije ulaska u münchen kupi Umweltplakette/Feinstaubplakette
http://www.eko-vinjeta.com/hr/eko-vinjeta.html

Josip4
19.04.2011., 15:07
prije ulaska u münchen kupi Umweltplakette/Feinstaubplakette
http://www.eko-vinjeta.com/hr/eko-vinjeta.html

Vidim da nešto znaš o tim eko vinjetama pa me zanima gdje ih ima za kupiti i moram li paziti na boju koju kupim?

U 6 mjesecu najvjerojatnije idem kod prijatelja u Dusseldorf i vidim da i za tamo treba ta eko vinjeta. Zanimam me i kolka je cijena vinjete i znaš li dali i Nizozemska koristi možda te vinjete jer ću posjetiti i Amsterdam?

V.Sipak
19.04.2011., 15:34
Vidim da nešto znaš o tim eko vinjetama pa me zanima gdje ih ima za kupiti i moram li paziti na boju koju kupim?

U 6 mjesecu najvjerojatnije idem kod prijatelja u Dusseldorf i vidim da i za tamo treba ta eko vinjeta. Zanimam me i kolka je cijena vinjete i znaš li dali i Nizozemska koristi možda te vinjete jer ću posjetiti i Amsterdam?

kosta 5€,kupiti ju mozes kod svakog "tüv" i "dekra" jedno i drugo su stanice za tehnicki pregled vozila,trebas papire od auta i po tim papirima dobis odredjenu plaketu, znaci nemozes kupiti pogresnu.ako imas starog dizelasa onda niti neidi po plaketu jer ces dobiti crvenu a ta crvena u düsseldorfu ne vrijedi tako da ne bacas novac uzalud.
evo ti plan grada gdje je potrebna plaketa pa ako neides u taj centar onda ti plaketa niti netreba.
https://umwelt-plakette.de/umweltzone%20duesseldorf.php?SID=0e484e8d80b2c428b 48461e137366e6c

u google maps stavi "düsseldorf tüv" ili "düsseldorf dekra" pa ces vidjeti gdje ima tih vinjeta za kupiti naravno pazi na radno vrijeme.
za amsterdam neznam.

Josip4
19.04.2011., 15:52
kosta 5€,kupiti ju mozes kod svakog "tüv" i "dekra" jedno i drugo su stanice za tehnicki pregled vozila,trebas papire od auta i po tim papirima dobis odredjenu plaketu, znaci nemozes kupiti pogresnu.ako imas starog dizelasa onda niti neidi po plaketu jer ces dobiti crvenu a ta crvena u düsseldorfu ne vrijedi tako da ne bacas novac uzalud.
evo ti plan grada gdje je potrebna plaketa pa ako neides u taj centar onda ti plaketa niti netreba.
https://umwelt-plakette.de/umweltzone%20duesseldorf.php?SID=0e484e8d80b2c428b 48461e137366e6c

u google maps stavi "düsseldorf tüv" ili "düsseldorf dekra" pa ces vidjeti gdje ima tih vinjeta za kupiti naravno pazi na radno vrijeme.
za amsterdam neznam.

Ma nije problem, crvena mi ni neće trebati jer imam štedljivog dizelaša euro4 iz 2007. Problem mi je kaj povrh svega moram još i tražiti njihove stanice za TP, a tamo ću doći tijekom noći sa četvrtka na petak, a tada oni ni neće raditi.

A ništa ako nema druge potražit ću adrese od tih stanica pa se nadam da će me igo8 dofurat do tamo.

I da, recimo jel me može policija uloviti tijekom noći dok dolazim u Dusseldorf ili ujutro kad krećem na njihov TP po tu vinjetu.

Malo mi sve to izgleda komplicirano.

Spameripo
19.04.2011., 21:17
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas

to je ono što sam sam provezao se
ne znam za UK i gore skandinavce,kao i gornji istok

Jest da je stari post, ali ću se nadovezati da i Crna Gora ima eco vinjete, za osobni auto ti uzmu 10€ bez ikakvog računa :rofl:

Josip4
19.04.2011., 21:22
Jest da je stari post, ali ću se nadovezati da i Crna Gora ima eco vinjete, za osobni auto ti uzmu 10€ bez ikakvog računa :rofl:

Da ali bar ju platiš na njihovoj granici, a kod švaba moram još povrh svih muka tražit TP po Njemačkoj. Jednostavno mi je nevjerojatno da negdje drugdje mi stranci nemamo prilike kupovati tu eko vinjetu.

Zamisli da nam ljeti kad nam stranci dolaze u goste prvo moraju tražiti po okolici Splita TP da kupe eko vinjetu.

V.Sipak
19.04.2011., 21:36
Da ali bar ju platiš na njihovoj granici, a kod švaba moram još povrh svih muka tražit TP po Njemačkoj. Jednostavno mi je nevjerojatno da negdje drugdje mi stranci nemamo prilike kupovati tu eko vinjetu.

Zamisli da nam ljeti kad nam stranci dolaze u goste prvo moraju tražiti po okolici Splita TP da kupe eko vinjetu.

za okolicu ti i netreba plaketa vec za centar grada,svaki grad ima oznaceno gdje treba plaketa i ako nemas plakete nemoras ulaziti u centar grada a mislim da za strane registracije nisu tako rigorozni ako mozes pecatom u putovnici dokazati da si tek danas/nocas dosao u njemacku,inace,kazna je 40€

Josip4
19.04.2011., 21:55
za okolicu ti i netreba plaketa vec za centar grada,svaki grad ima oznaceno gdje treba plaketa i ako nemas plakete nemoras ulaziti u centar grada a mislim da za strane registracije nisu tako rigorozni ako mozes pecatom u putovnici dokazati da si tek danas/nocas dosao u njemacku,inace,kazna je 40€

Ma snaći ću se ja jer moram baš u sam centar tamo će prijatelj imati stan.

goran79
19.04.2011., 22:20

ja sam upravo u belinu,ti vozis grande punto dizel 2oo6god? jel tak.ti nemres ni dibit eko vinjetu jedino ak nemas vec ugradjen filter.treba ti zelena plaketa za centar grada.kosta 5 eura.crvena i zuta samo voznja po rubovima grada

Josip4
19.04.2011., 22:27
ja sam upravo u belinu,ti vozis grande punto dizel 2oo6god? jel tak.ti nemres ni dibit eko vinjetu jedino ak nemas vec ugradjen filter.treba ti zelena plaketa za centar grada.kosta 5 eura.crvena i zuta samo voznja po rubovima grada

2007. g.

Daj pojasni zašto ju nebih mogao dobiti.

Stvarno o tim eko vinjetama nemam pojma kud i kako, a nebih volio imati problema sa zelenima.

goran79
19.04.2011., 22:34
2007. g.

Stvarno o tim eko vinjetama nemam pojma kud i kako, a nebih volio imati problema sa zelenima.

dali imas fap filter ugradjen? ako ne? nema ti zelene karte.ja sam imo octaviju dizel 2001 i nisam dobio zelenu.pogledaj u papirima dali ima ugradjen filter? ja mislim da je od 2008se poceo ugradjivat.u berlinu ni jedan dizel do 1999 nije se moglo ni nagnadno ugradit taj filter.ja sam ti puno u berlinu,sad imam benzinca i nemam problema.znaci samo dizel je problematican.benzinac nema veze koliko je star

Josip4
19.04.2011., 22:36
dali imas fap filter ugradjen? ako ne? nema ti zelene karte.ja sam imo octaviju dizel 2001 i nisam dobio zelenu.pogledaj u papirima dali ima ugradjen filter? ja mislim da je od 2008se poceo ugradjivat.u berlinu ni jedan dizel do 1999 nije se moglo ni nagnadno ugradit taj filter.ja sam ti puno u berlinu,sad imam benzinca i nemam problema.znaci samo dizel je problematican.benzinac nema veze koliko je star

Neznam jel imam taj filter:ne zna:

I kaj to onda znači da ako ne dobijem tu zelenu vinjetu?

V.Sipak
19.04.2011., 23:30
2007. g.

kamo ides,u berlin ili u düsseldorf :confused:
ako ides u düsseldorf onda ti netreba zelena plaketa ako ides u berlin onda treba.za düsseldorf vrijedi i zuta.

Josip4
19.04.2011., 23:46
kamo ides,u berlin ili u düsseldorf :confused:
ako ides u düsseldorf onda ti netreba zelena plaketa ako ides u berlin onda treba.za düsseldorf vrijedi i zuta.

Pa Dusseldorf, a nisam ga razumio kakve su to fore sa zelenim i žutim vinjetama?

goran79
19.04.2011., 23:55
Pa Dusseldorf, a nisam ga razumio kakve su to fore sa zelenim i žutim vinjetama?
sa zutom su te u berlinu jospustali do 1.1.sad za tvoj grad di ides neznam tocno dali ti treba,evo vidis sta nas ceka kad udjemo u eu,nema vise golfa 1,2,3
dizel

yedwy
20.04.2011., 07:04
I neka jučer sam se skoro udavio 2 puta kad sam se vraćao s posla...

Prvo jedan iz suprotnog smjera (istina bog mislim da je bio Pug neki a ne folcika) dimna zavjesa da nisam vidio 100m ništ dok nisam izašao iz oblaka...

I prođem toga i tik pred Bistricom - VW Transporter bar 15g star, oblak, nemreš obić kroz zavoje da ne riskiraš sudar, a ko za inat na svakom mjestu di bi mogao - neko iz suprotnog ide ili je biciklist na cesti, pješak - hebiga...

Pakao na zemlji...

Spameripo
20.04.2011., 08:42
I neka jučer sam se skoro udavio 2 puta kad sam se vraćao s posla...

Prvo jedan iz suprotnog smjera (istina bog mislim da je bio Pug neki a ne folcika) dimna zavjesa da nisam vidio 100m ništ dok nisam izašao iz oblaka...

I prođem toga i tik pred Bistricom - VW Transporter bar 15g star, oblak, nemreš obić kroz zavoje da ne riskiraš sudar, a ko za inat na svakom mjestu di bi mogao - neko iz suprotnog ide ili je biciklist na cesti, pješak - hebiga...

Pakao na zemlji...

Kakve to veze ima s vinjetama?

yedwy
20.04.2011., 08:56
Ima sa razlogom zašto su nastale - dimom i čađom...

revolve
21.06.2011., 16:30
Zanima me je li se sada sto promijenilo?
Trebala bi samo od Maclja do Ptuja. Nadam se da jos uvijek ne treba glupa vinjeta.

Seb3k
21.06.2011., 18:37
Kad je vec dignuta tema...Jel treba vinjeta za otic po gume u brezice?
Hvala

CDRW
21.06.2011., 20:05
Kad je vec dignuta tema...Jel treba vinjeta za otic po gume u brezice?
Hvala

Ako ideš autocestom - DA, ako ne ideš (od Bregane preko Prilipa ili Zaprešić-Harmica-Dobova) onda NE.

revolve
24.06.2011., 12:17
Zanima me je li se sada sto promijenilo?
Trebala bi samo od Maclja do Ptuja. Nadam se da jos uvijek ne treba glupa vinjeta.Ponavljam post :)

x-type
24.06.2011., 12:21
Ponavljam post :)

ne treba do Ptuja. pazi da ne uletiš na autocestu.