PDA

View Full Version : Gorak okus u ustima/grlu

shirl
17.01.2006., 08:48
već se izvjesno vrijeme budim sa tim groznim okusom. kao da sam dehidrirala u snu i ujutro ta već dobro poznata suhoća i sol:( :(
prvo sam mislila da je od zubne paste, pa od umjetnih zaslađivača (kauguma, bombona bez šećera), ali mijenjajući vrste i apstinirajući od mogućih uzročnika uvidjela sam da to nema veze. ne konzumiram alkohoh i droge, pušim umjereno (do 5 cigareta dnevno, nekad ni jednu) i stvarno bi se voljela toga riješiti. kaj je to, kvragu?:confused: :mad:

Naya
17.01.2006., 10:29
Jel imaš dijabetes možda? Mislim da sam negdje nešto pročitala vezano za to.
Ili da odeš zubaru? Možda imaš kakav karijes.
Te dvije opcije su mi prve pale na pamet :)

shirl
17.01.2006., 10:45
karijes nemam, redovno sam kod zubara, a za dijabetes ne znam, nisam imala sa tim problema.

violent_femmes9
17.01.2006., 10:53
mozda je kombinacija suhog zraka (od grijanja) i pusenja.

shirl
17.01.2006., 11:33
ne bi rekla, frendove sam pitala i njima se to ne događa, tako da mislim da nije od suhog zraka u kombinaciji sa nikotinom. ima perioda da uopće ne zapalim pa ništa bolje. da li ima koga tu na forumu koji ima takve simptome ili kako bi se već to moglo nazvati? vama cure tnx na istrazi

chrissy
17.01.2006., 13:16
A suhi zrak u sobi? To je i moj problem, često ožednim prek noći od grijanja u sobi, pošto mi je krevet blizu radijatora...

x-type
17.01.2006., 15:47
ja mislim da je to ipak od začinjene hrane. kod sebe sam primijetio da mi okus u ustima ovisi uvelike o tome što jedem prije spavanja. pokušaj recimo 3-4 sata prije spavanja ne jesti ili pojesti čak naranču ili neku kiselu voćku. pereš li zube prije spavanja? ako ne, pokušaj i s time

shirl
18.01.2006., 11:59
pa sad kad spominješ začinjenu hranu, u zadnje vrijeme sam se nekako navukla na kokice iz mikrovalne, a inače u zimske večeri pojačano konzumiram grickalice:zubo: pa može bit i to.
i naravno da perem zube prije spavanja:D to je ritual bez kojeg ne idem u "krpe".
tnx

zlatokosa.princeza
18.01.2006., 19:41
i ja imam taj problem, samo moram priznati da do sada i nisam mislila da je to neki oroblem.nemam niti karijes, ni dijabetes, niti mi to ovisi o prehrani. već sam se naučila na to, jedino je bed kad ujutro trčim u kupaonu prati zube prije nego dragom dam pusu, nema onog spontanog poljupca

bubica
18.01.2006., 20:32
I ja isto imam taj problem. Nisam povezala sa zubnom pastom, mjenjala sam ih više vrsta. Ne jedem ništa slatko - čak ni sa umjetnim zaslađivačem. Ne jedem jako začinjeno. Ne pušim. Nemam pokvarene zube. Redovito perem zube poslije svakog obroka. U sobi mi nije toplo i zrak nije suh. Jedino za dijabetes ne znam. Imam kandidu.

Dolores_Claiborne
27.07.2008., 17:05
Zadnja 2 dana ću poludit. U ustima osjećam konstantno gorak okus. Što god pojedem - gorko mi je (bilo slatko, ljuto ili slano). Već sam 5 puta oprala zube, čak sam probala grgljat rakiju al taj faking okus ne odlazi. Imam filing ko da cijeli dan žvačem grejp :(
Slična iskustva?

Ivanicapeca
27.07.2008., 17:10
Zadnja 2 dana ću poludit. U ustima osjećam konstantno gorak okus. Što god pojedem - gorko mi je (bilo slatko, ljuto ili slano). Već sam 5 puta oprala zube, čak sam probala grgljat rakiju al taj faking okus ne odlazi. Imam filing ko da cijeli dan žvačem grejp :(
Slična iskustva?

Imaš možda psa kojem si stavljala frontline? Naime, meni se to dogodilo kad sam pesu stavila frontline. Imala sam žvaku u ustima i kad sam mu nakapala sredstvo sam udahnula i žvaka je izgleda povukla pare na sebe. Dva dana nisam mogla isprati taj odvratan gorak okus iz ustiju niti išta jesti:rigo:

Ak ne prođe, sutra odi kod dr. Možda je gastritis:ne zna:

Dolores_Claiborne
27.07.2008., 17:20
Imaš možda psa kojem si stavljala frontline? Naime, meni se to dogodilo kad sam pesu stavila frontline. Imala sam žvaku u ustima i kad sam mu nakapala sredstvo sam udahnula i žvaka je izgleda povukla pare na sebe. Dva dana nisam mogla isprati taj odvratan gorak okus iz ustiju niti išta jesti:rigo:

Ak ne prođe, sutra odi kod dr. Možda je gastritis:ne zna:

hmmm nemam psa al sam jučer bila u prostoriji koja je bila našpricana sprejem protiv muha koji je tak smrdio da smo svi pobegli van...viš možda je od toga :ne zna: (nadam se da nije gastritis...zna me peć žgaravica al poslje određene hrane, al mi se ovak nekaj još nikad nije desilo)

Ivanicapeca
27.07.2008., 17:24
hmmm nemam psa al sam jučer bila u prostoriji koja je bila našpricana sprejem protiv muha koji je tak smrdio da smo svi pobegli van...viš možda je od toga :ne zna: (nadam se da nije gastritis...zna me peć žgaravica al poslje određene hrane, al mi se ovak nekaj još nikad nije desilo)

Probaj malo mućkati usta s mlijekom. Meni je to pomagalo. Nisam se tada sjetila aktivnog ugljena. On na sebe sve apsorbira. Možda da i s tim probaš. Ono, ak i je nešto sa želucem će ti pomoći, a prije nego ga popiješ, promućkaj ga u ustima. Morat ćeš jedino zdrobiti tabletu u tarioniku.

Dolores_Claiborne
27.07.2008., 17:27
Probaj malo mućkati usta s mlijekom. Meni je to pomagalo. Nisam se tada sjetila aktivnog ugljena. On na sebe sve apsorbira. Možda da i s tim probaš. Ono, ak i je nešto sa želucem će ti pomoći, a prije nego ga popiješ, promućkaj ga u ustima. Morat ćeš jedino zdrobiti tabletu u tarioniku.

hvala :mig: sutra idem po njega ak se ne poboljša stanje

gotovanka
27.07.2008., 17:28
bog. :)

moja kolegica s posla je imala neko vrijeme gorak okus u ustima al i povremene bolove u zelucu. isla je kod gastrologa i napravila gastroskopiju. nasli su joj polipe na stijenkama zeluca. ocistili su ih (ona kaze sastrugali), pije neke lijekove, cajeve i kaze da joj je dobro. pozdrav.

Dolores_Claiborne
27.07.2008., 19:06
bog. :)

moja kolegica s posla je imala neko vrijeme gorak okus u ustima al i povremene bolove u zelucu. isla je kod gastrologa i napravila gastroskopiju. nasli su joj polipe na stijenkama zeluca. ocistili su ih (ona kaze sastrugali), pije neke lijekove, cajeve i kaze da joj je dobro. pozdrav.

to mi je najveća noćna mora:guranje tanke cjevčice u želudac :cry:

ruzy
28.07.2008., 07:18
ma nije tako strašno :D ja sam bila prije jedno 2 tjedna i trubim na sva zvona da ne bi više išla ni da umirem, al kako vrijeme polako prolazi zapravo kužim da i nije baš tako strašno :D samo zatvori oči :D

(ako budeš išla naravno)

Dolores_Claiborne
01.08.2008., 09:37
otkrili smo uzročnika: faking sprej za tijelo protiv komaraca od hansaplasta...dragi ima iste simptome :eek:

Ivanicapeca
01.08.2008., 10:51
otkrili smo uzročnika: faking sprej za tijelo protiv komaraca od hansaplasta...dragi ima iste simptome :eek:

nemrem vjerovat:eek: vidiš isto ko meni frontline
jebemti kak je onda mom Codiju tek:( možda mi zato pas slabije jede:confused:

I, me & myself
07.03.2009., 16:06
u zadnje vrijeme imam gorak okus u ustima. također, kao nekakva kiselina da mi nagriza jezik, svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano.

osim toga, imam zadah ujutro, a i slina mi je lagano žućkaste boje.

zbog čega? što bi moglo biti?

ante dumbledore
07.03.2009., 18:32
hm... kašlješ li? boli li te grlo, jel teško gutaš? imaš pokvarenih zubi? probavne smetnje?

medgirl
07.03.2009., 19:47
jel uzimas kakve ljekove?

mejan
07.03.2009., 21:52
svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano.

mojoj frendici je doktorica rekla da je ovo zbog nedostatka vitamina.
ali ne znam za ostale simptome... zuckasta slina, zadah.... :confused:

Shain
08.03.2009., 11:18
U zadnje vrijeme imam gorak okus u ustima. Također, kao nekakva kiselina da mi nagriza jezik, svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano. Osim toga, imam zadah ujutro, a i slina mi je lagano žućkaste boje. Zbog čega? Što bi moglo biti?

Znam slučaj kada je osoba zbog Helicobactera pylori uzimala Ulzol, Fromilid i Amoksicillin i žalila mi se na strašno gorak osjećaj u ustima. I neki drugi lijekovi mogu uzrokovati poremećaj okusa, dizgeuziju (dysgeusia).

deviant8
29.10.2009., 22:41
dakle, imam problem koji me muči već dulje vrijeme. naime, konstantno osjećam nekakvu kiselost i gorak okus u grlu/ustima koji npr. najviše dolazi do izdražaja nakon konzumiranja slatkiša. Isprva sam mislio da je stvar dentalne (jel se tako kaže?) naravi pa sam proljetos otišao ortodontu i zubaru, čak su mi i neke slike radili, sve je bilo u redu. Mislio sam da će proći samo od sebe i onda mi je dojadilo čekanje netom poslije ljeta. Doktorica je rekla da sumnja na želudac (makar sam čitao na internetu da može biti i do krajnika (zaostala hrana, etc.)), i propisala mi Nexium koji sam pio tjedan dana, dvaput dnevno. Nikakav učinak. Spletom oklonosti i neprestanim obavezama, nisam našao vremena za ponovni odlazak doktoru, premda mislim da bi me jedino mogli uputiti na neki specijalistički pregled. Da ne govorim da sam prilično nesiguran u sebe prilikom bliske komunikacije s ljudima jer stalno imam dojam kako ono što ja osjećam u ustima, osjećaju i oni, premda se stalno testiram na svojim ukućanima i to nije baš tako čest slučaj. Lagano postajem očajan i želim se toga riješiti. Any ideas?
I još nešto, ne znam da li je to povezano, ali imam izrazito brz metabolizam i u zadnjih par godina sam primjetio da mi se često događa da imam i nekontrolirane vjetrove i osjećam se prilično nadutim, što je dodatna neugodnost, premda sumnjam da je povezana s ovim prvim (a možda i je, who knows).
Unaprijed zahvalan

malenaa
29.10.2009., 23:19
Hej!Ja imam isti problem kao ti konstantan gorki okus u ustima-i ja sam pila nexium i nije mi pomoglo-pa sam dobila druge tablete u zamjenu-također sam otišla gastroenterologu-na pregled,gastroskopija i uzimanje uzorka na bakteriju h.pylori-i uglavnom-gorki okus mi je od želučane kiseline,nađena mi je ta fucking bakterija-sad pijem tu trojnu terapiju koja je btw živi užas-al eto to ti je tak-odi obavezno doktoru-po mogučnosti gastroenterologu-jer nije ti to baš za zezanje-a uostalom zašto bi ti nilo tako ak nemora:ne zna:

White Pearl
30.10.2009., 00:41
Gorko/kiseli okus u ustima je najcesce znak kiseline koja se iz zeluca vraca u jednjak i grlo. Mislim da ste nedovoljno dugo uzimali Nexium. Tjedan dana nije dovoljno da bi se osjetilo neko poboljsanje nazalost. Potrebno ga je uzimati duze vrijeme, recimo na barem dva-tri mjeseca, pa ako ni nakon tog vremena ne bude bolje, onda se preporuca daljnja obrada. Obratite se gastroenterologu (mozete vec i sad), lijecniku specijalisti za zelucane probleme. Sretno! NIje Vam to nista opasno, mnogi ljudi imaju ovaj problem.
I odmah prestanite sa konzumiranjem slatkisa, kao i kave, jer oni su poznati da uzrokuju povecan nastanak kiseline. Kod ovakve vrste problema, promjena nacina ishrane je vrlo vazna.
Sretno!

deviant8
30.10.2009., 22:17
dakle, ne preostaje mi ništa nego gastroenterolog :(
a kakvu bih prehranu trebao prakticirati da ne izazivam pogoršanje situacije?

olivera777
21.11.2009., 01:13
dakle, ne preostaje mi ništa nego gastroenterolog :(
a kakvu bih prehranu trebao prakticirati da ne izazivam pogoršanje situacije?

imala taj problem,imam ga još uvijek. bila na gastroskopiji, nalaz GERB iliti vraćanje sadržaja želduca u jednjak zbog oslabljenog želučanog mišića.
uglavnom sada ne bih smjela konzumirirati kavu,slatkiše,gazirano,ljuto....sve što oštećuje želudac a cigarete nikako. preporučili su mi dijetu uglavnom kuhana i lagana hrana. i spavanje uz povišeno uzglavlje. no dok ne odeš na pregled nećeš znati,slični su simptomi za više bolesti.

zdenka27
21.11.2009., 08:48
Da, to jako upućuje na GERB ( upalu izazvanu vraćanjem želučanog sadržaja u jednjak).
Trebalo bi posjetiti gastroenerologa. I vjetrovi imaju veze s pojačanim lučenjem želučane kiseline.
Liječenje je jednostavno, ali se lijekovi moraju piti duže vrijeme.

deviant8
16.12.2009., 23:39
Hvala na odgovorima. U petak ujutro imam zakazanu gastroskopiju. Zanima me, ukratko, koliko traje proces, je li bolan i preporuča li se da se odradi na tašte?

Ivanicapeca
17.12.2009., 12:17
Hvala na odgovorima. U petak ujutro imam zakazanu gastroskopiju. Zanima me, ukratko, koliko traje proces, je li bolan i preporuča li se da se odradi na tašte?

Nije bolan, više neugodan. I radi se na tašte.

deviant8
18.12.2009., 22:39
O, bome je bio jako neugodan. Iz trećeg sam tek pokušaja uspio progutat onu kabelčinu i stvarno nije lijep osjećaj. Ne bih to više htio ponovit.

Nego, nalazi će bit gotovi tek za 2 tjedna. Nema traga nikakvim tumorima ili čirevima, finta je u tome, da se laički izrazim, da to nešto na vrhu želuca, neki kao poklopac ili tako nešto, jako jako slabo radi i zbog toga se i kiselina vraća gore. Dal će se to uopće dat popravit/izliječit? :S:S

deviant8
25.01.2010., 20:19
Nakon gastroskopije gdje su mi rekli jedino da imam otvoren (slabo, gotovo ne reagira) duodenum i H.pylori te mi preporučili rendgen (pasaža) crijeva, za što su mi ovi na Rebru rekli da nema potrebe budući da nemam ni 20 godina još i da je bespotrebno. Privatnik, specijalist mi je dijagnosticirao kronični gastritis, kao ta neka "nervozna crijeva". Pio sam Controloc, Amoxicilin i Fromilid (to je valjda ta trojna terapija:confused:) tjedan dana (dvaput dnevno) i sad dalje pijem Controloc svako jutro. No, apsolutno nikakve promjene nema, baš ništa, i dalje iste stvari - unutarnje podrigivanje, vjetrovi, zadah, gorak okus u ustima :flop:

Ne znam više šta da radim, any ideas?:confused:

Pero Gmaz
26.01.2010., 18:44
Možeš pogledat sa akupunkturom, a i shiatsu masaža ti može pomoći.

Sretno

Ivanicapeca
27.01.2010., 12:09
Nakon gastroskopije gdje su mi rekli jedino da imam otvoren (slabo, gotovo ne reagira) duodenum i H.pylori te mi preporučili rendgen (pasaža) crijeva, za što su mi ovi na Rebru rekli da nema potrebe budući da nemam ni 20 godina još i da je bespotrebno. Privatnik, specijalist mi je dijagnosticirao kronični gastritis, kao ta neka "nervozna crijeva". Pio sam Controloc, Amoxicilin i Fromilid (to je valjda ta trojna terapija:confused:) tjedan dana (dvaput dnevno) i sad dalje pijem Controloc svako jutro. No, apsolutno nikakve promjene nema, baš ništa, i dalje iste stvari - unutarnje podrigivanje, vjetrovi, zadah, gorak okus u ustima :flop:

Ne znam više šta da radim, any ideas?:confused:

Jesu ti radili UZV abdomena? Meni vuće kao da imaš žučni kamenac i da si pod upalom.
Isto tako, trebalo bi ponoviti pretrage da vide je li se Helicobacter pylori ubila (zato si pio amoxicilin ako se ne varam)

deviant8
27.01.2010., 21:09
Taj privatnik mi je radio ultrazvuk (nešto kratko, svega par min.) i rekao da je sve u redu, i krvna slika mi je također uredna. Stvarno više ne znam do čega bi moglo biti? :S

Ivanicapeca
28.01.2010., 10:39
Taj privatnik mi je radio ultrazvuk (nešto kratko, svega par min.) i rekao da je sve u redu, i krvna slika mi je također uredna. Stvarno više ne znam do čega bi moglo biti? :S

Onda ti očito infekcija H.pylori nije izlječena. Odi opet kod liječnika i pazi na prehranu.

deviant8
04.02.2010., 22:17
Danas mi je točno treći tjedan završio otkako pijem Controloc. Simptomi ili kako da ih već nazovem su i dalje tu. Što da sad radim? Više ne znam ni kojem doktoru ići ni koje pretrage da radim... Jao...

zdenka27
05.02.2010., 10:13
Koju dozu controloca piješ?
Možda bi trebalo pojačati. Controlocu treba dosta vremena da bi se vidjeli rezultati. Samo nastavi s njim i vjerujem da bi se uskoro stanje trebalo popraviti.

deviant8
08.02.2010., 22:02
1 tabletu od 40mg svako jutro na tašte, tako mi je propisano :S Samo sam prvi tjedan pio i navečer.
Ja ne znam više šta da radim. Evo, recimo, danas sam legao poslijepodne i kad sam se probudio (uvijek je tako) ta kiselina i gorčina u ustima i grlu je još jača, zadah je tu naravno, i uglavnom, otkako pijem ove tablete ništa se nije promijenilo...

zdenka27
13.02.2010., 09:24
Kod ležanja trebalo bi gornji dio tijela držati na povišenom.
Prije sam spavala na malom jastučiću, a sada (naročito kad mi se vrate problemi refluksa) u polusjedećem položaju.
I primjećujem razliku.
Žao mi je što te to toliko muči, ali vjerujem da će proći daljnjim korištenjem contoloca.
Koristiš li gastal ili nešto slično?
Kad sam prvi put dobila controloc, prepisana mi je ista doza kao i tebi (kroz period od 6 tjedana), ali i gasal prije spavanja obavezno ( po potrebi i tijekom dana).

amy2000
15.02.2010., 02:26
40 mg vam je minimalna doza, odite kod lijecnika da vidite moze li vam pojacati na dva puta po 40 mg. I treba to jako dugo uzimati, mozda cak i nekoliko mjeseci..meni su tako rekli, da pijem te lijekove dok se ne osjetim bolje, i jos tjedan dana nakon toga. Ali meni bude malo bolje (nikad skroz dobro kao prije) i onda mi se simptomi opet pogorsaju i onda opet moram nazad uzimat te lijekove. Grozno.

Zanima me da li se itko uspio izlijeciti od ovoga?

Ono sto meni nikako nije jasno je da mi tim tabletama gasimo ili smanjujemo kiselinu, a pravi uzrok (lose zatvaranje poklopca izmedju jednjaka i stomaka) ne lijecimo. Ako gasimo kiselinu, ne primamo dovoljno hranjivih sastojaka iz hrane, i izazivamo druge bolesti. To je kao neki zacarani krug... a kako otkloniti pravi uzrok???

deviant8
15.03.2010., 16:32
Nakon više od dva mjeseca svakodnevna korištenja Controloca - ništa. Nije mi više ništa jasno, nekad imam osjećaj da imam "nešto" u grlu (npr. dok gutam), ali bio sam na gastroskopiji, valjda bi se to tamo vidjelo ?!? I taj gorko-kiseli okus i dalje stoji tamo, i dalje je najintenzivniji nakon kave i čokolade (a gotovo sam potpuno 2 mjeseca ignorirao oba proizvoda) i katkad, kad se tek ujutro dignem, ali nije to pravilo, imam i osjećaj kao da imam u grlu/ustima neki željezno-krvav okus, a krvnu sliku sam radio prije mj. dana i apsolutno sve je na mjestu. :confused: Tlačim stalno ukućane da mi daju povratnu informaciju o zadahu i u redu je.

Bilo kakva ideja je dobrodošla jer mi se sve više čini da je ovo slučaj za dr. Housea :)

day n nite
15.03.2010., 20:40
Nakon više od dva mjeseca svakodnevna korištenja Controloca - ništa. Nije mi više ništa jasno, nekad imam osjećaj da imam "nešto" u grlu (npr. dok gutam), ali bio sam na gastroskopiji, valjda bi se to tamo vidjelo ?!? I taj gorko-kiseli okus i dalje stoji tamo, i dalje je najintenzivniji nakon kave i čokolade (a gotovo sam potpuno 2 mjeseca ignorirao oba proizvoda) i katkad, kad se tek ujutro dignem, ali nije to pravilo, imam i osjećaj kao da imam u grlu/ustima neki željezno-krvav okus, a krvnu sliku sam radio prije mj. dana i apsolutno sve je na mjestu. :confused: Tlačim stalno ukućane da mi daju povratnu informaciju o zadahu i u redu je.

Bilo kakva ideja je dobrodošla jer mi se sve više čini da je ovo slučaj za dr. Housea :)

ja također imam taj okus u ustima vec godinama,al samo kad se ujutro probudim,odma trcim prat zube jer ne mogu trpit to sve ljepljivo u ustima..al tijekom dana dosta rijetko osjecam taj okus,uzmem žvake i nestane..ne znam dal bi trebala otic na pregled buduci da nemam vise nikakve tegobe..tata ima isto to s tim da se to njemu javlja nakon određene hrane,tipa mlijecnih proizvoda,začinjene hrane..

deviant8
28.03.2010., 11:43
Bio sam kod doktorice opće prakse u petak i kaže mi da je vrlo vjerojatno kriva dijagnoza bila - nije stvar u želucu, samo imam brz metabolizam i ta "nervozna crijeva". Dala mi je uputnicu ka otorinolaringologu i rekla da je vrlo izgledno da imam neku kroničnu infekciju krajnika/ždrijela i da mi se nakupljaju ostaci hrane i izazivaju gorčinu, a i spomenula je da to potiče osjećaj "nešto mi je zapelo u grlu" što ja imam konstantno. Dok čekam pregled kod otorinca, imate kakav savjet pr. s čim da to čistim (vjerojatno postoji neka tekućina)?

Vutra
21.11.2010., 12:19
prije par dana pojavio se gorak okus u ustima i meni i supruzi i to na spoju zdrijela i usne supljine, konstantno je prisutan i iritantan, naime cak se i ne hranimo isto, ja radim po cijele dane i hranim se usput, a i ne pijemo istu vodu.
zahvalan sam na svakom misljenju

Silvery
21.11.2010., 17:34
Jeste li u kući što nedavno špricali, dezinficirali?
Ne znam, nešto protiv kukaca, komaraca?
Vjerojatno je nešto što ima veze s vašim domom.

Jedino mi to pada na pamet s obzirom da oboje imate gorkast okus u ustima i da se totalno drugačije hranite.

Vutra
21.11.2010., 19:09
ne,ništa nismo prskali, ništa dezinficirali... vrlo neobično, i moram priznati neugodno.. supruga je u virozi, a ja potpuno zdrav, mislim da ne bi trebalo imati veze sa time..

Silvery
21.11.2010., 19:35
Jeli supruga uzima kakve ljekove? Moglo bi lako biti do njih, iako onda ne zna što bi vama moglo biti. Uzimate li vi što od ljekova?

Ivanicapeca
21.11.2010., 19:36
Imate li možda psa/mačku i jeste li možda na njega stavljali frontline? Meni se jednom dogodilo da kad sam frontlajnirala pesa, imala sam žvaku u ustima i udahnula sam. Uglavnom, tjedan dana sam imala taj gorak okus ustima i nikako ga isprati.

Druga stvar bi mogla biti trovanje nekim teškim metalom. U kakvom stanju je voda koju pijete/perete zube s njom? Jeli vodovodna ili imate vlastiti bunar?
Imate problema s vlagom u prostoru u kojem boravite i pljesni?

Defintivno se radi o nečemu iz vaše okoline s čime ste oboje u dodiru.

UglyKidJoe
22.11.2010., 00:00
Defintivno se radi o nečemu iz vaše okoline s čime ste oboje u dodiru.

Da - Dr. House pristup. :mig:

ahmed karalic
23.02.2011., 19:35
unazad tri mjeseca ,osjecam gorcinu u grlu sa kiselinom,i blagom temperaturom u grlu, gorcinu u jeziku u usnama i imam osjecaj pljuvacke zadrzane u grlu,vadio sam krvnu sliku, krvna slika je bila uredu ,ultrazvuk dvaputa,nalaz je uredan,zatim kolonoskopiju radio i otkriveno je da imam hemoroide 2-3 stepen,zatim sam radio i gastroskopiju prije dva dana kojojom mi je utvrdeno da imam ectopicni limfonoid desne valekule ili na latinskom insuff cardiae,cascada ventriculi.po preporuci doktora uradio sam bris jezika i usta na bakterije,gljivice i bakterija na stolicu,nalaz mi je bio uredan al sam u medjuvremenu uradio provokaciju na stolicu i nalaz je pokazao da imam ENTAMOEBU HYST -ciste-.
jos mi je preostalo da uradim irigografija .....

molio bih ako mi moze pomoc u vezi ovoga.....

Unaprijed hvala :)

spyker22
25.02.2011., 20:08
I meni Haus triba..upravo mi je ovako ko što Dolores u jednoj sličnoj temi piše:

Slična iskustva?
Njoj je problem stvarao sprej za tijelo protiv komaraca, a ja ne vidim da nešto radim, grizem, ližem što inače ne činim. Ne znam otkud ta gorčina.
Upravo ko što ona kaže, što god poidem - gorko je; bila to čokolada, kruv, sir, kavijar, naranča, šišmiš ili dvopek..poslije svega okus gorčine u grlu.

Jel kogod riješio problem il je gastroenterolog jedina nada? :tuzni:

leeloo27
25.02.2011., 21:24
A jesi trošio kakve lijekove u zadnje vrijeme?

spyker22
25.02.2011., 21:35
Ne pijem nikakve lijekove (zadnji put prošle godine prislilio se na jedan prolitnji :cerek: Lectranal), ne pušim, kavu ne pijem..alkohol ne pijem.. zato me i vata gorčina :lol:

leeloo27
25.02.2011., 21:39
Upravo ko što ona kaže, što god poidem - gorko je; bila to čokolada, kruv, sir, kavijar, naranča, šišmiš ili dvopek..poslije svega okus gorčine u grlu.

Sad sam tek skontala. :rofl: Nemoj jesti šišmiše, vjerovatno je to uzrok. :rofl:

A sad za ozbiljno, moguće je da je od želuca. jel imaš inače problema sa želucem (čir, gastritis, vraćanje kiseline i ostale krasne stvari)?

Ja sam samo jednom imala nekakav metalni okus u ustima al u to vrijeme sam pila medazol a od njega može tako biti. Imala sam osjećaj svaki puta kad nešto pojedem i popijem ko da sam lizala kvake. Fuj.

spyker22
25.02.2011., 21:49
Ma ne virujem da je zbog njih..šišmiši su skroz ok :ne zna:

:mig:

Nikad nikakvih problema..mogu kamen provarit, što se kaže... i šišmiše. Po ovim postovima vidim sve neke bakterije pa mislim neće mene valjda ta srića dopast.. :tuzni:

leeloo27
25.02.2011., 22:03
A ako ti ne prođe za par dana, idi kod doktora. I nemoj jesti više šišmiše. :D

spyker22
25.02.2011., 22:13
Obećajem! :D

spyker22
26.02.2011., 17:57
Evo damas mi dan proša uz Vindijin Probiotik L.casei i izgleda da se stanje popravilo. Gorčina je puno manja, skoro zanemariva :D ..u stomaku kruli i tako...

xyansev
23.03.2011., 12:39
Evo da se i ja javim,muči me zadnjih par dana odvratno gorak okus u ustima. Inače pijem antibiotik ne znam dali je zbog njega ili drugo nešto. Usto imam refluks i isto problem sa onim "poklopcem" pa stalno pijem lanzul.Ima li tko kakav savjet da ublažim taj odvratan okus

kahna
23.03.2011., 18:49
I meni Haus triba..upravo mi je ovako ko što Dolores u jednoj sličnoj temi piše:

Njoj je problem stvarao sprej za tijelo protiv komaraca, a ja ne vidim da nešto radim, grizem, ližem što inače ne činim. Ne znam otkud ta gorčina.

Jel kogod riješio problem il je gastroenterolog jedina nada? :tuzni:

Čitam malo, tražim odgovore i ništa
evo gore citirano mogu potpisati od riječi do riječi
Ljudi jel vam prošlo samo od sebe ili ste otkrili kakav uzrok?
Što mi je činiti?:confused:

meelosh
11.05.2011., 23:48
Mene je mučila gorčina u ustima koja se javlja za vreme i nakon jela i pića - nije praćena drugim problemima, samo loš ukus u ustima... I u pitanju su bile pinjole, seme bora! Naime, neke vrste pinjola prave taj još nedovoljno ispitani efekat koji se zove "pine mouth" koji sam od sebe nestaje 5-15 dana nakon što ste poslednji put konzumirali pinjole. Ukoliko nemate druge simptome, a skoro ste jeli pinjole, nije loše probati sa ovom "terapijom".

ebelinn
13.05.2011., 10:23
Doktorica mi je za grlo preporucila da u ljekarni kupim neki sprej za grlo na bazi propolisa, e sad citam i vidim da su dobar Apipro i Propolgola (bez alkohola), sad neznam kakvu tocno funkciju ima alkohol, dali je bolje da uzmem bez ili ovaj sa alkoholom?