PDA

View Full Version : Prvi rođendan

Brunda
13.02.2004., 16:10
Pa evo, i do toga smo stigli. Još kojih 20-ak dana i 1. ročkas je tu. Slavit ćemo ga doma, jedan dan starci drugi društvo s klincima i bez njih. Zanima me kak ste vi to preživjeli, šta ste ljudima ponudili za jelo, da li ste radili pozivnice i kako ste ih sročili, kakva torta (od čega i koji oblik), kako zabaviti klince i urediti stan? Sve u svemu kakvi su dojmovi i kakve mi savjete možete dati da to bude pristojno izvedeno? :confused:

ADEX
16.02.2004., 01:05
Nepotrebnija frka.

Ali sta ces idemo sa obicajima. ;)

manc
16.02.2004., 08:30
Na tim rođendanima najviše mi je žao slavljenika. Od cijele gomole ljudi, vike, gužve i ostalog maleni su jednostavno
izgubljeni....
Ali prije ce propast selo nego običaji...
Stoga... ja sam za svoju djecu upriličila uobičajnu klopu (bližu rodbinu ručak, a za ostale neke nareske. Ova fora s ručkom je dobra jer se onda starija ekipa povuče doma kada dođu mlađi s djeco, pa si onda ne idu toliko jedni drugima na živce, a i nemaš odjednom punu kuću....)
Torta... što veselija to bolje....
Baloni, baloni.....
:tulum: :cheer:

IlBo
17.02.2004., 18:08
bila sam pripremila odgovor i izgubila ga u slanju.kako to mrzim.
pa cu sad samo sturo ispricati:
rodendan 1.-djecu nije briga ni za sta izuzev sarenila i paznje.tortu sam kupila u supermarketu.ionako je pola njegovog prvog komada zavrsilo u usima.:D takode napravila 2 zabave-jednu za starije,u mom slucaju nase ljude,sa klasicnim ruckom.
hrana,neke ideje:1-2 dana prije pripremiti sto se moze od hrane,francuska salata,punjena jaja,salate s tjesteninom,patlidzan s parmezanom(dacu ti recept ako trebas-cak i oni koji ne vole patlidzan vole ga ovako pripremljen.i dobar je i kompaktniji dan kasnije kad se lagano podgrije...burek je uvijek solidan izbor i nije tesko napraviti od pripremljenog tijesta,recimo sa sirom,ili spinatom i sirom,pa i sa mesom od boljih kora samo.ili lisnata tijesta sa s punjenjem ili krekeri s sirom i/ili mesom za klince posebno,koji bi uvijek radije tako jeli.meso:mesne rolade(mljeveno meso) su dobre,izgledaju kompaktno i dobro,punjene recimo sirom i sunkom ili kuhanim jajima.uz njih sa strane servirati paradajz ili mesni sos.priprema 15 min,pecenje 45-60 min.cijela ptica(curka,pile),uvijek ide,i moze stajati par sati.
rodendan 2. : odlucili smo umjesto na nezeljene goste novac potrositi na sebe i otisli na produzeni vikend na moru u djecije odmaraliste.kupili tortu poslije i ko je htio doci tako poslije,dosao je svejedno.
rod.3 :torta domaca,pijesak-lako za oblikovati,u obliku vatrogasnog kamiona.
rod.4 : sve u znaku nindza kornjaca.torta,isto od keksa i oraha.simpaticno i drugacije.
dekoracije:baloni!!!!krep papir.natpisi za zid.saljem par mojih sa zadnjeg rod.,ako se budu mogli prikaciti kao attachment.
za svako dijete sam napravila mini ninja kornjacu od kartona i tkanine,povezanu vrpcom otpozadi takko da se noge i ruke mogu pomjerati kad se povuce konac.manje zahtijevno,a odlicno je napraviti ili kupiti sesirice za svu djecu(god 1-101 ;) ).mi smo imali ninja kornjaca maske za sve.moglo bi se i lako napraviti,sa malo tvrdeg papira i gumice.
na netu se moze naci svakakvih takvih aktivnosti i uputa ,na engleskom doduse.
i da,ako ima puno djece,dobro bibilo zaduziti volontera(prijateljica,sestra)da se igra s djecom,sa starijom recimo gruppne igre su super ideja.
za one u toplijim mjesecima ,zabave vani sus super.
ja uglavnom koristim sve papirno i plasticno na djecijim zabavama,i umjesto ciscenja i pripreme posuda,i brige za to hoce li se sto razbiti i morati cistiti,bavim se djecom.
srecno.:W

IlBo
17.02.2004., 18:25
ne ide mi da prikacim slicice.sorry.

Brunda
18.02.2004., 11:52
Hvala na savjetima. Tako nešto sam i ja mislila. Plastične čaše i tanjure, francuska salata, naresci, za klince sendviči na krekerima, uglavnom sve što se može koji dan prije pripremiti. Rodbina jedan dan a društvo s klincima drugi. Jedna baka će raditi tortu od čokolade za rodbinu a druga od jagoda u obliku auta za klince. Baloni, natpisi i hrpa živaca. To je recimo plan. :D

Blueberry
18.02.2004., 13:00
Brunda kaže:
Hvala na savjetima. Tako nešto sam i ja mislila. Plastične čaše i tanjure, francuska salata, naresci, za klince sendviči na krekerima, uglavnom sve što se može koji dan prije pripremiti. Rodbina jedan dan a društvo s klincima drugi. Jedna baka će raditi tortu od čokolade za rodbinu a druga od jagoda u obliku auta za klince. Baloni, natpisi i hrpa živaca. To je recimo plan. :D

Ispovijest jedne prenadobudne mame za djetetov prvi rođendan:

noć prije ostala sam budna do kasnih sati jer sam htjela za klince napraviti ježiće od čokolade pa sam si upropastila sljedeći dan.
Dobro se naspavaj, pripremi što možeš dan ranije i nek sve bude veselo. Idealno je ako klincima možeš osigurati neki kutak da se igraju odvojeno, osobito ako imaš neko starije dijete koje će rado i samo paziti na ostalu djecu.
Za klince, a kao prevencija proljevanja (iako to baš i ne možeš u potpunosti izbjeći) su idealni oni sokovi na dudicu! Na svaku bočicu napišeš ime ili slovo ili znak i ... super!

I, ne zaboravi fotke!!!
SRETNO!

happygoose
14.05.2004., 08:16
Evo nasa Kikacica, puni svoj prvi rodjendan ove Nedjelje, mislila sam da taj dan nece nikad doci....ono, prva godina je tako duga....tocno vas iznenadi taj rodjendan, barem mene.:D
To odrastanje, pocelo je uzimati sve brze korake.....
Tako, nasa mala je prohodala prosli vikend, jos je malo nesigurna, ali moze se sama okrenuti"stojecki", hvata ravnotezu i prilicno joj dobro ide.Mase svako jutro bye,bye tati kad ide na posao, ima cetiri zuba, dva gor, dva dolje.....
Ovaj vikend, tata i mama, ce napraviti tortu!

Kakve su bile vase prve torte, da li se sjetite nekad i izvuce te stare /nove fotke iz albuma......

kako ste obiljezile/li taj dan?

Kad se sjetim da cu napraviti njenu prvu tortu, u nizu torti koje dolaze, odmah mi se place....
:( :(

anabelll
14.05.2004., 08:38
Prvi rođendani se pretvore ,obično u pravu feštu koju slave roditelji a ne djeca.S godinama,ta tradicija i ostane.Vidjela sam previše rođendana koje su slavili roditelji umjesto djece.
Do nekih svojih 3g,neće ni shvačati što se to događa oko nje-ga.Prevelika buka,puno ljudi i obično djete postane nervozno i umorno.Ipak je još beba kojoj još treba puno sna.Pravi rođendani se događaju poslje 4g,kad se skupe klinci i kad se može nešto organizirati za njih.E to je onda pravi mali tulum u kome najviše stradaju roditelji koji posle padaju s nogu od umora.Ali ,za mene su to bili najbolji rođendani,gdje si maštu možeš pustiti na volju ,peći na tone kolača i raznih malih stvari za grickanje,organizirati igre i cijelo vrijeme biti koordinator između gostiju i djece.Kasnije,sa svojih 7-8g,nisu sve torte dobre,biraju sokove i postanu mali prebirljivci-tada im je već teško udobrovoljiti i sve se svodi na instant rođendane.Uživaj u bebaču jer tako su slatki i neodoljivi kad su mali,poslje su samo slatki:D

happygoose
14.05.2004., 08:51
Ove godine su pozvani samo mama i tata!:D

mimi2003
14.05.2004., 09:52
Moj sinek je za prvi rođendan od svekrve dobio tortu br 1, od moje mame okruglu gdje je kasnije gurnuo ruku i odmah si komad stavio u usta jer nije mogao dočekati da se razreze:D

....drugi rođendan gitaru,htio odmah svirati misleći da je prava:lol:

...treći auto i nije dao da se reže, već smo je morali jedno vrijeme samo gledat, a onda je rekao.Vidim da su neki gadni, pa mamice daj ima malo papati, da ih buša ne boji:D :)
...treći rođendan je malu torticu donesao sam u sobu i kaže stižu
gibalice(gibanice)

....Četvrti rođendan veliko srce i jednu okruglu, i onda je rekao:Ovakvo je veliko srce moje mame,ja ju voim i svu ću tortu sam popapati a ovu okruhglicu nek jedu gosti jer i oni nekaj moraju staviti u kljun:) ;)

Peti rođendan je dobio finu laganu tortu, ma prefina je bila i rekao hje oovo je torta za moju mamu i tatu od njenog miša,malo se zbunio:D

šesti rođendan je dobio toliko kolača i torti pa je rekao mama od nas će svi doma debeli:D

.........a ovu nedelju i naša ljubičica slavi svoj prvi rođendan, kakvi će biti torti još ne znam, no znam da će nas bake opet razveseliti i iznenaditi:)

verica
14.05.2004., 09:55
Meni mama nikad nije pekla tortu :(

Uvijek su mi kupovali tortu u Vinceku

Ni, priznati se mora, bila mi je fina, a pogotovo oni ukrasi od krokanta koje su stavljali na vrh.

T@nja
14.05.2004., 09:58
Dvoje djece, zajedno do sada 17 rodjendana, od toga 17 torti vlastitom rukom :)

happygoose
14.05.2004., 10:07
T@nja kaže:
Dvoje djece, zajedno do sada 17 rodjendana, od toga 17 torti vlastitom rukom :)

Vec sam napravila toliko torti u zivotu, ali znam da ce ova uvijek biti posebna:) kao i svaka sljedeca....;)

anabelll
14.05.2004., 12:17
Kod mene ovisi ko od klinaca dolazi,ima ih prebirljivih.Kad torta nestane za 15min. znam da je bila ok ali ako je nađem iza kreveta,ispod stola i u nekim čudnim kutevima ,definitivno sam sigurna da je:flop: Moj klinac sada ima 13g, i njemu su sada rođendani in ali tulum umjesto rođendana je prihvatljiv.Čudna neka generacija:D
Pravilo kod torta je da svake godine bude drugačija i što luđa,sa što više detalja.Žalosti me što više ne slavimo ko prije,torte mu nisu više toliko zanimljive:(

ljutika
14.05.2004., 14:18
Ja se dogovarama sa svojim sinom oko izgleda torte mjesec dana unaprijed. Neko vrijeme je bila i torta za vrtić i torta za feštu. Kod mene bude brdo roditelja i djece za dječji rođendan, pa neka. To će potrajati još koju godinicu i onda će me otpiliti.
Zadnji smo rođendan slavili na livadici, roštilj, odrasli piju pivo, tate su igrale nogomet sa sinovima, dečki se igrali rata (curice su bile bolničarke:rofl: ), igrali odbojku, rezali tortu, meni super, a mom sinu uspomena za cijeli život.

Tija
14.05.2004., 22:07
Ja sam do sada sinu uvijek naručivala tortu koju bi sam izabrao, osim za prvi rođendan, jednu sam napravila ja, jednu teta.
Kolače uvijek radim sama.
A za Korin prvi rođendan sam htjela naručit al mi nije dala mama:D , htjela je sama napraviti i napravila je na dva spojena srca. :cerek: Od srca :cerek:

diadora
15.05.2004., 13:15
happygoose kaže:

Kakve su bile vase prve torte, da li se sjetite nekad i izvuce te stare /nove fotke iz albuma......

kako ste obiljezile/li taj dan?

Kad se sjetim da cu napraviti njenu prvu tortu, u nizu torti koje dolaze, odmah mi se place....
:( :(

Happy umjesto ovih plackavih smajlica stavi dva koja se veselo osmjehuju pri pomisli nadolazecih rodendana:) :) i ne suzi za vremenom koje prolazi jer samo ono koje je stalo je vrijedno suza.

diadora
15.05.2004., 13:23
anabelll kaže:
Prvi rođendani se pretvore ,obično u pravu feštu koju slave roditelji a ne djeca.S godinama,ta tradicija i ostane.Vidjela sam previše rođendana koje su slavili roditelji umjesto djece.
Do nekih svojih 3g,neće ni shvačati što se to događa oko nje-ga.Prevelika buka,puno ljudi i obično djete postane nervozno i umorno.Ipak je još beba kojoj još treba puno sna.Pravi rođendani se događaju poslje 4g,kad se skupe klinci i kad se može nešto organizirati za njih.E to je onda pravi mali tulum u kome najviše stradaju roditelji koji posle padaju s nogu od umora.

Apsolutno
Mi ovdje imamo vrlo uzak krug rodbine i sa njima uvjek proslavljamo rodendane - ne samo djecje i moji su se djecaci navikli da za tu obiteljsku proslavu uvjek dobiju moju tortu. Bilo je i kupovnih, onih lijepo oslikanih i ukrasenih torti ali kako vrijeme ide moji klinci izgleda vise vole moje, a od kupovnih im je draza torta od sladoleda.
Od nekih 7-8 godina smo poceli praviti dvije zabave - jednu sa djeciim drustvom , a drugu samo nasu, intimnu , obiteljsku.
Sjecam se sinovog 14. rodendana - bilo nam je u kuci 15 teenagera i vjerovali ili ne skoro da nisam ni usisati morala za njima koliko su divni bili.
Prosli vikend mladi je proslavio 11. - bilo ih je 6 i cini mi se da sam prala sve od poda do zidova:D

anabelll
17.05.2004., 07:24
Nevjerovatno kako klinci pamte svaki detalj na rođendanu,dok ja pamtim samo one najglasnije,najprljavije,s najviše osoba(što velikih što malih)Najviše mi se urezao 10rođ.ogromna fešta ,sa puno poklona i na svako djete je išao jedan roditelj.Bez obzira kako smo angažirali jednu odraslu osobu da ih animira ipak su mi okrenuli stan naglavačke,bilo je previše porazbijanih čaša,tanjura :( Od te godine smo uveli sve za jednokratnu upotrebu.
Za svoj 13 rođ.je htio nešto drugačije,odabrao je nekoliko odabranih prijatelja odvesti na kuglanu i tamo provesti svoj dan:D Malo neobično ali i logično,odlučio je zakoračiti u svijet odraslih i isprobati i to.Kako će provesti svoj 14,još ne znam ali je zato 15 isplanirao do najmanje sitnice.:D

Loulou
28.06.2007., 23:02
Evo ja ipak otvaram novu temu!
Zanima me vaše iskustvo sa organizovanjem proslave prvog rođendana.
Mi ćemo sljedeće nedjelje, ne ove, slaviti prvi rođendan.
Što se tiče djece, tu će biti djece od 2-3mj. do 4-5 godina.
zakupili smo jedno mjesto sa prelijepom baštom, da se djecu mogu nesmetano igrati.
U ponedjeljak idem naručiti tortu.
Nisam riješila pozivnice, nisam ih mogla naći, ove on line mi se ne sviđaju.
Šta za zabavu?
Eto otprilike, pa molim vašu pomoć, sugestije!
Hvala!!!!

Loulou
02.07.2007., 09:34
Pa zar niko nema nikakve ideje :( šmrc...

Tinkili
02.07.2007., 18:34
Loulou, i mene čeka proslava u 8 mjesecu, pa se polako pripremam. Suprug bi htio da slavimo doma, ali mene je frka gdje smjestit sve te silne ljude, (bake, djedove, prijatelje, njihovu djecu, automobile). Puno mojih prijatelja je slavilo na Babinom kuku (Sagena), uz pizzu i tortu, ali meni tamo i nije baš. Prekjučer sam vidjela jednu proslavu u kafiću na plaži (Copacabana)...ali nekako mi je i to izgledalo histerično uz svu silu ljudi na plaži.
Ako nije tajna, gdje ste vi pronašli prostor?

Loulou
02.07.2007., 19:16
Loulou, i mene čeka proslava u 8 mjesecu, pa se polako pripremam. Suprug bi htio da slavimo doma, ali mene je frka gdje smjestit sve te silne ljude, (bake, djedove, prijatelje, njihovu djecu, automobile). Puno mojih prijatelja je slavilo na Babinom kuku (Sagena), uz pizzu i tortu, ali meni tamo i nije baš. Prekjučer sam vidjela jednu proslavu u kafiću na plaži (Copacabana)...ali nekako mi je i to izgledalo histerično uz svu silu ljudi na plaži.
Ako nije tajna, gdje ste vi pronašli prostor?

Draga,

Mi cemo proslaviti u Sarajevu u jednoj predivnoj basti / restoranu, gdje djeca mogu da trce do mile volje, a odrasli da uzivaju. Posto sa ja malo u DU, malo u SA, a svi moji iz SA, odlucili smo ovdje. Naravno, morat cu skontati nesto i dole. Mislim da ce to biti blizu Cilipa, u jednoj konobi, gdje takodjer ima prostora za djecu. A DU, znam da tamo preko puta prometne (ne znam ulicu) policije, gdje ja idem na aerobik, organiziraju proslave rođendana za djecu, pizze, zabava, itd.

Loulou
03.07.2007., 22:55
Završili pozivnice - prelijepo su ispale. Večinu sam podijelila.
Naručila tortu - u obliku Minie.
Potvrdila baštu i grickalice.
Sada moram naći balone, puno balona. I to je to.
Mirna do nedjelje. Jedva čekam :)

šiljo
04.01.2008., 12:46
bog curke
molila bi malu pomoć ubrzo slavimo prvi rođendan i koliko
god tražila na temama nisam uspila nać neku štosnu ideju kako
proslaviti i urediti stan...?
imamo neke ideje ali
htjela bi još koju maštovitu ideju jer ni sama nisam sigurna
da li prvo skupiti djecu pa kasnije velike....
kakve štosne stvari ste vi koristili za urediti stan?

sve ideje su dobro došle...pomoć

moja volja
04.01.2008., 13:45
Šiljo evo nama se bliži lganini prvi ročkas...za 2 mj...ja sam več sada u pripremama i pola stvari kupila ..ovako sve če biti u stilu winnie pooh-a tanjuri papirnati, ubrusi,pozivnice,i male kapice za klince one rođendanske..sve sam kupila u turbolimaču..pozivnice su mi superiška ipolat ču ih tjedandana prije rođoša kući na ime klincakoji ga prima..nema ih puno...6...ali bit će super...i za tortu samkupila svječicu jedinica koju grli medo pooh...tortu pravimoja mama i imat če autiće na sebi jermoj mali otkida na aute i samo viče:a'tooooo,brrrrrrrrm brrrrrrm..tako da če torta biti četvrtasta kao livada i imat če autiće od šečera, kravice,gljive svašta...kao livada. Eto.

moja volja
04.01.2008., 13:50
E da ja neču u stanu jer mi je stan mali ..tako da sam iznajmila salu za sastanke tamburaša i tako toga u mjesnoj zajednici...30 kn po satu. Taman je sala je za 50-ak ljudi a ja planiramimati 25...eto bit če i mjesta za skakanje. Dofurat če mo laptop i zvučnike i opalt muzikicu i udri...klopa...janjetina .prasetina,francuska salata,kupus salata,rajčice, pečeni krumpiriči,kolači i tortaaaa.

Zmijica
04.01.2008., 16:36
mi smo proslavili prvi i bas je bilo fajn :cerek:
nisu bili neki spejsl ukrasi, tortu i kolace sam narucila, klopa je bila halo pizza, al smo se zato isprovodili :top:
bilo je beba skoro koliko i odraslih! i bas sam tako htjela.
bas da zbrojim... desetero djece i dvadeset odraslih.
plus kico, ja i mm.
soba je 4x4 m, spojena s kuhinjom i fakat nema puno namjestaja, al je u jednom trenutku bilo ful tijesno.

jedino sam razdvajala rodjake od frendova - za rodjake je bio obiteljski rucak drugi dan.

šiljo
04.01.2008., 17:32
e mi smo šareni
2 bebice od 6 mjeseci,jedna od godinu i 4 mjeseca, 1 od 3 god,2 od 4 godine,3 od 6 god i jednan prvašić
e sad to treba uskladiti...
imate li ideja za koje zabavne igre?

šiljo
04.01.2008., 17:34
m volja vi ćete imati pravi mali pir
super

PiaLolla
04.01.2008., 17:41
Shiljo ako zelish bash nesh kreativno....evo ti par idejica....mi to radimo sa klincima od 2godine. pa na dalje...ali 100% chesh imati osim svoje bebe koja je 1god i one starije!

Patkica rodjendan.......napravi se rodjendan na temu gumenih patkica.....na stolu uz hranu stavish patkice......glavna pjesma na rochkasu nek bude - pachju ples - mame, ste zaboravile?:D Mi smo josh od paprira napravili shiltericu kao kljun od patkica i tako svi zamaskirani plesali 1000 puta taj pachji ples.

ili rodjendan na temu - moj medo......kazesh pozvanicima da na rodjedan donesu svoje najdraze plishance, pa kasnije svi klinci mogu plesati sa njima....ili igrati igru - gdje se sakrio moj medo?

Kaj josh? :rolleyes:

Aha.....hranu mozesh ukrasiti onak djechji......sendvichi sa ochima, jaja kao barkice, od hrenovaka napravish stonogu ili jezicha.

a i josh kreativno - napravish svima slavljenichke kapice od debljeg papira (mi ne volimo kupovno :D), pa kupish naljepnice, shljokice, neka si svatko ukrasi po volji...........ili josh bolje - krune :)

Samo neznam jel bi roditelji sve ovo stigli uza svo spremanje stana....ja sam ipak samo trosatna animatorica :rofl:

Esni
05.01.2008., 22:10
mi smo proslavili prvi i bas je bilo fajn :cerek:
nisu bili neki spejsl ukrasi, tortu i kolace sam narucila, klopa je bila halo pizza, al smo se zato isprovodili :top:
bilo je beba skoro koliko i odraslih! i bas sam tako htjela.
bas da zbrojim... desetero djece i dvadeset odraslih.
plus kico, ja i mm.
soba je 4x4 m, spojena s kuhinjom i fakat nema puno namjestaja, al je u jednom trenutku bilo ful tijesno.

jedino sam razdvajala rodjake od frendova - za rodjake je bio obiteljski rucak drugi dan.

E ovakav mi se rodjkas definitivno svidja!I vrlo pametno odvajat rodjake od prijatelja(zasto se ja tog nisam sjetila uf?)!Opusteno i bez tu nekih velikih pompi ipak su to bebice i njima je svejedno kakvi ukrasi i to!Kad sam pitala jednu frendicu koliko je potrosila na rodjendan maloj rekla je 2500 kn:eek: :eek: !?Covjece!!Ja nisam niti priblizno toliko a isto je bilo ljepo,samo eto nije mi na kraj palo da odvojim prijatelje od rodjaka!Al budem za drugi rodjkas bila pametnija!:s

mi_ama
08.01.2008., 09:36
Siljo lijepa ti je ideja za prvi rockas koji i meneceka za 3mj. Lijepo se provedite i nauzivajte i javi kako je proslo!! :tulum:

dijete u vremenu
08.01.2008., 12:26
Sjetila sm se prvog rođendana mog kumčeta, pošto su sva djeca bila starija(od 3 do 6-7 godina) sama su se zabavljala, i nije ih trebalo pretjerano animirati, jedna soba je bila samo za njih rezervirana tako da mogu u miru uživati, vrata smo ostavili otvorena da ih vidimo iz dnevnog, a mi odrasli smo se mijenjali u straži i čuvanju slavljenice koja je stalno trčkarala za njima(uz našu pomoć naravno) ko mali pasić.
Budući da je bila zaluđena pasićima, "tema" su bili oni... Torta na dalmatinca, slvetice, pijatići.... Kolači i hrana standardni osim gljivica koje je ako se nevaram čak netko na večeri za 5 radio kao predjelo...:top:

šiljo
08.01.2008., 14:37
e to je super,odvojeni starci i djeca
kod mene to ne pali velik mi je d boravak a sobe su odvojene
ali pripremila sam se na skriku a i nadam se pomoći mama
napisat ću izvješće svakako
moramo izabrat temu između w.pooha i pčelice maje
vidjet ćemo kakvo je stanje sa ukrasima u knjžarama
zna li netko koju dobru kjižaru u Splitu?

šiljo
08.01.2008., 14:39
eh brzina mi je slabost:lol:
to je knjižara u Splitu

šiljo
11.01.2008., 13:39
samo na brzinu

našla predivnu prodavaonicu baluna,raznih oblika punjenih heliom
naručila velikog (170) smješka malo manji cvjetić sastavljen od balona,balone sa konfetama i poklonćićom za djecu. ja oduševljena...

petra051
26.02.2008., 21:23
Evo nama se približava proslava prvog rođendana pa molim iskusne mame i mame sa idejama kako napraviti čarobnu proslavu za klincezu.Ja sam mislila naručiti tortu jerbo sama se ne bi usudila i nareske.Svaku ideju prihvaćam .E da,šta mislite da se stan uredi?

puppa
26.02.2008., 21:32
Moja ti je princeza bila izbezumljena na proslavi svog prvog rođendana. Zbog kiše smo morali ući u kuću, a planirana je bila roštiljada za cca 15 odraslih i oko 7-8 djece. Kad su joj klinci počeli kopat po igračkama, svi odrasli u glas pričati, moje dijete se nije moglo smiriti još tri dana. To je bio moj i mm veliki propust.
Inače, u toj su dobi premali za neke animatore tipa klauni, mađioničari, vile i sl. Stoga uživaj u tom danu jer je to i za tebe veliki dan, imaj na umu i svoju klincezu koja se mora dobro osjećati (njoj će i šareni baloni biti nešto extra), društvo naruči nakon njezinog dnevnog spavanja, nemoj si natovariti na glavu previše posla jer ti dan neće biti više tako lijep... Sretan rođendan princezi! :)

E, da! Mi ti imamo tradiciju da princeza svake godine za rođendan dobije novu haljinu, to su ti lude pripreme ... :cerek:

petra051
27.02.2008., 12:39
Super ste cure,ideja sa balonima je odlična.I tematski rođendan je super a dali samo djeci date papirnate tanjure ili svima?Mi slavimo 30.04 pa ću napisati mali izvještaj

PiaLolla
27.02.2008., 13:04
Petra.....mozesh djeci dati papirnate (njima su oni ionako drazi zbog likova iz crticha).........a odraslima za odraslim stolom normalne.....tak bi ja napravila :top:

Al sad.....poshto su klinci mali, pa che biti u krilima roditelja chesto, mozda nije na odmet ni roditeljima dati papirate :ne zna:
Mozda ne sa crtichima, neg imash za kupit zlatne/srebrne...ili jednostavno plastichne (makar su ti meni najsocijalniji :D)

putnica
27.02.2008., 15:13
evo spojila sam, skupljajte ideje :cerek:

šiljo
27.02.2008., 17:04
evo našeg iskustva..
mi smo kupili super šarene : pozivnice,šeširiće,tanjuriće,čaše,salvete,
čak i stoljnak sve žuta pozadina i šarena slova heppy birthday (žao mi je
samo šta nije bilo na našem)
pozivnice podjelili 10tak dana ranije
obljepili stan balonima kupili veliki,baš veliki balon smajlić punjen heliom kojeg su "držali" 4 velika žuta smajlića i još njih 6,7 koji su visili sa trake (balon je bio do plafona)

napravili smo mali stoli za djecu i stavili ga u centar db,tako da su juniori
bili mamama na oku
pustili im muziku i pustili ih kao "velike"
(ovaj je momak onoj-budalo nemogu ona mi je rodica a tebi se sviđa ona i tako
momci su bili u manjini ali nisu se dali princezama )
bilo nam je super jer imamo veliki prostor , bili su samostalni a ipak na oku
jer ipak je bilo i mališana niko nije bio odvojen ni mame ni djeca
3 sata vike ,cike i smijeha je prošlo dok si rekao keks
kad smo puhnuli svjećicu i pojeli tortu (cura se uredno nakusala šlaga )
malo je žurka pala ali taman po mjeri
nakon 3 sata taman dosta
p.s.
slavljenica je samo malo oplakala jer je smotana mama pustila laštik sa kapice pa je udario

marina3
10.02.2009., 19:50
Ako postoji tema selite me ili brišite:D

Ubrzo se bliži rođendan našoj mezimici i malo smo na čudu jer neznam šta je prikladno napravit za prvi rođendan.:ne zna:

Neznam šta je tako maloj dječici zanimljivo i dali uopće radit velika slavlja kad oni toga još nisu ni svjesni.

Kakvu tortu napravit da se i njima svidi i šta ponudit gostima tj. djeci za jelo na takvom slavlju:ne zna:

Šta im organizirat za zabavu da im nije dosadno:misli:

Drage mame dajte malo savjeta i iskustva da smislimo za buduće rođendane nešto zanimljivo i veselo:tulum::tulum::tulum:

PiaLolla
10.02.2009., 20:30
Marina - evo ti shtivo za chitati....sve o proslavi prvog rochkasa :mig:

Ili neka moderatori spoje!

http://www.forum.hr/showthread.php?t=234430

Svemogući
10.02.2009., 21:33
Ukratko mi smo većinu stvari nabavili u Importanne galeriji i to u Turbo Limaču i ima dućan pored sa balonima i komplet ukrasima za roćkase.

- ukrasili smo boravak sa natpisima, balonima i trakicama i slično.

- tanjuri i salvete su bili u kompletu na Mickey Mousa.

- za jest je bilo kanapea iz kućne radinosti i torta od sira iz Vinceka.

- nabavili smo helij u većim količinama i zamolili (nije baš trebalo posebno
nagovarat) ljude da pod njegovim djelovanjem zažele sretan
rođendan ili poneku želju za naše srce :cerek: i snimili smo to na video. Za
krepat.

- na internetu sam ranije pronašao tutorijale za izradu životinja iz balona pa
sam ih radio i tako okupirao starije klince, za mlađe smo
nabavili one divovske puzle plus Lego duplo a za najmlađe smo imali razne
stvarčice kaj svijetle, sviraju itd.

Bilo je tu još raznih igara ali eto par ideja da izbacim. Možda je nekima to previše ali što se financija tiče nije bilo uopće puno, jedino smo se naradili ja i žena da sve ispadne super. I za kraj meni najbitnije su bile fotke i inače sam fotograf pa sam u pauzama od zabavljanja klinaca fotkao sve prisutne i kroz par dana kao poklon napravio web album za sve da imaju za sjećanje :D

kate17
11.02.2009., 00:44
Da super tema i super ideje . A ŠILJO mi je potvrdija ono šta sam i namjeravala : odvojiti rođake od frendova ( ipak se nemože isto zabavljati sa odraslima , tipa moja mama, moja sveki :D, moja teta ... -u odnosu na frendove )
Već sam u tome, već :cerek:
Slažem menu u glavi

marina3
11.02.2009., 09:39
Hvala Pia

svemogući ovo je odlično šta ste napravili ,ali kažeš da nije koštalo puno sam helij mislim da je dosta skup neznma ni kako ste ga dobili jer ovdje ga nemožeš tek tako kupit znam kad smo tražili to za vjenčanje.........

Ja baš neću odvajat rođake i frendove jer smo većinom svi mladi ,a imam i previše mjesta za radiz zabavu pa nek sjednu za drugi stol tipa moji starci,tete itd.

Neznam kakvu tortu naručit jer peč ju sama ,a joj baš i nebi:p

Mislim da bi najprikladnija bila neka sa keksom ili voćem al gdje ju kupit kad trpaju svagdje margarina

shtefy
11.02.2009., 10:20
Mi smo nabavili tortu u obliku čokoladnog broja "1" na kojem je spavao medo u krevetiću od marcipana (to smo našli negdje na Internetu, pogledat ću ako opet nađem), ostali ukrasi su bili uglavnom bili standardni, baloni, trakice i sl., a klinki je vrhunac dana bilo sjedenje na stolu pored torte zbog slikanja... :cerek:

zoro007
11.02.2009., 10:28
e to i nas čeka za dva tjedna. voljela bi da to ne bude samo skupljanje odraslih, no koliko djece uopće pozvati? ja sam mislila na troje..

marina3
11.02.2009., 10:40
Torta u obliku jedinice je štosno tog se nisam sjetila ,ajde ako nađeš šalji sliku

Jel netko angažirao klauna jer vidim da i to rade u zadnje vrijeme ili to još nije za njih mada neće bit ni sva djeca od god.dana na tom rođendau i koliko to upće košta

Čokolada07
11.02.2009., 10:53
Marina ako me sjećanje služi ti si iz Rijeke.... mi smo tortu uzeli u Matuljima.. Fererro Roche... torta je bila mrak.. nije niti komadić ostao... slavili smo u dva dana jer nam je mali stan.. za prvi dan smo imali tortu bubamaru.. a drugi dan klasičnu okruglu tortu na kojoj je bio nacrtan medo i ispod njega je pisalo Sretan rođendan Franko... obe torte su me ispale manje od 300kn.. nemogu se sad sjetit točno....

shtefy
11.02.2009., 10:54
Eto ga, ova dolje desno:

http://www.tomtomklub.com/dizajn.html

Iako sam se teško odlučila, više mi ih se sviđalo... :mig:

HAL3
11.02.2009., 11:00
Hvala Pia

svemogući ovo je odlično šta ste napravili ,ali kažeš da nije koštalo puno sam helij mislim da je dosta skup neznma ni kako ste ga dobili jer ovdje ga nemožeš tek tako kupit znam kad smo tražili to za vjenčanje.........

Ja baš neću odvajat rođake i frendove jer smo većinom svi mladi ,a imam i previše mjesta za radiz zabavu pa nek sjednu za drugi stol tipa moji starci,tete itd.

Neznam kakvu tortu naručit jer peč ju sama ,a joj baš i nebi:p

Mislim da bi najprikladnija bila neka sa keksom ili voćem al gdje ju kupit kad trpaju svagdje margarina

Čokoladna parfe torta.... nakon silnih rođendanskih slavlja, ispostavilo se da jedino takve djeca čak i pojedu.:cerek:

Čokolada07
11.02.2009., 11:01
http://www.meli.com.hr/ponuda/upload/buba.JPG

ovo je bila prva torta... samo crvena i bez te mašnice....

http://www.meli.com.hr/ponuda/upload/P1010003.jpg

A ovo je bila za drugi dan....

disident
11.02.2009., 11:13
pošto je prvi ročkas iza nas, evo moje iskustvo...
odlučila sam se za tri ture taj dan, ročkas mu je bio u ponedjeljak i taj dan smo ga mm i ja iznenadili s poklonom, a slavili smo u nedjelju, dan prije.
za ručak, znači oko 13h su došli mm ovi starci i brat, moja mama i nas troje...
oko 16h kad su oni otišli, taman su došli moja teta,tetak i bratići (s mlađim se izigrao) oko 18h su nam došli prijatelji...
ručak je bio kompletan ono juha, pohane punjene palačinke, napravila sam meksičku i francusku, prilozi...popodnevni gosti su dobili te salate i pladnjeve s narescima...
od kolača je bila velika torta: keks,fil vanilija, banane, fil čokolada, keks, vanilija, banane i tako unedogled:rofl: prefina torta, a "glavna rođendanska" bila čokoladna u obliku zeca isto jako fina...
moja mama koja je frik po pitanju "neće biti dosta" je napravila i krempitu...
bilo je puno balona povješanih uokolo to ga je oduševilo i salvetice šarene dječje...nisam pretjerivala jer je mali i ne kuži toliko što se događa...a i nema sad nešto frendova pa da napravim pravi dječji, za 2. ročkas već možda...
slikali smo, snimali kamerom...imamo lijepe uspomene ..."puhao" je svjećice...nekoliko puta smo je palili:mig:

marina3
11.02.2009., 12:29
Čoko hvala ti vidiš nisam se njih sjetila torte mi super izgledaju i ne koštaju puno.

Naručila bi i onu od 1000kn samo da moja svekrva ne radi jer njeno uvijek mora bit na stolu,nažalost u to mi se uvijek petlja i izgleda da me smatra tudumom za kolače.

disident i vama je izglead rođendan super prošao.
Ja sam toliko uzbuđena zbog tog rođendana da bi svašta napravila i da svi budu zadovoljni.

NelaZg
12.02.2009., 11:18
Tema ko za mene stvorena;
Prvi rodjendan nan je sve blize tocnije za 6 dana a slavimo ga 3dana poslije...uglavnom treban pomoc, guglala i guglala i nigdi za nac winny the pooh dekoracije. Zoven cijeli Bozji dan TL u Zg konacno ih dobila i na kraju nemaju. U ovoj selendri od grada u niti jednom ducanu nema winny-a. Trazim kapice, tanjure, case, salvete i svirce na winny-a.
Bitno mi je da je taj winny jer ga mala doslovno obozava, tortu smo narucili u obliku winny-a i sad bi ja da mi sve bude u kompletu. Ipak je prvi rodjendan pa mi je oprosteno kompliciranje :) :) . Zna li itko nekakvu stranicu priko koje bi to mogla narucit?

disident
12.02.2009., 11:27
nela25
možda ti ovo može pomoći:

http://www.veseli-ducan.hr/pokrivke.htm

NelaZg
12.02.2009., 13:31
disident :s:s:s:s fala ti puno. Sve san narucila u veselom ducanu, teta je ljubazno rekla da sve ima osim kapica jos ce me u ponediljak zvat oce li ih moc narucit, poslat ce mi hp ekspresson ma :top:

E sad se mogu malo vise raspisat jer mala spava;
nakon poduzeg razmisljanja odlucili smo se slavit vanka buduci da nan je stan malesan pa bi nan se oduzilo na par dana slavlja a da buden iskrena to mi se ne da. Placamo prostor 600kn u to je ukljuceno konobar, sokovi za djecicu i grickalice. Tortu, kolace, pizze i sendvici sa prsuton,siron itd. mi donosimo. Imaju i njihove balone i dekoracije medjutim one su samo plave, roze i crvene boje tako da smo odlucili donit svoju dekoraciju. Ko sta san rekla najdrazi joj je medo winny pa smo odlucili da sve bude u skladu s torton. Znaci uspila san nac sve te dekoracije, kupila balone happy birthday i flourescentne nekakve, tata i ekipa ce bit zaduzeni za puhanje :lol: Pozvali smo najuze, bit ce i djecica i stariji. Rodjendan traje od 3-5 popodne tako da nece bit nekog prevelikog stresa :rofl: .
Uglavnom, nakon svega moran rec da san se vise stavila oko njenog 1.rodjendana nego oko vlastite svadbe :cerek:

Lali Puna
12.02.2009., 13:56
mi mislimo pozvat dede&bake, tete i krsnog kuma. radili bi ručak, ali nam je stan premali za ručak za 10-ero pa će bit samo malo fensnija zakuska. torta za odrasle, nikakvi oblici, čuda, najobičnija, domać švarcvaldica, za bebe (doru i bratića joj) eventualno kolač od kus-kusa. nikakve dekoracije, baloni, dječji rođendan i sl.
ona ionak niš nema od toga, a ja nisam tip koji bi radila tak neku proslavu za sebe ili svoje frendove. prijatelja s djecom nemam.
dječje proslave mislim radit tek od 2. ili 3. rođendana.

marina3
12.02.2009., 17:39
Ovaj veseli dućan je zanimljiv ,ali meni predaleko.

Mislim da ću se ja zaletit do metroa po balone,čaše ,tanjuriće, a tortu ću naručit negdje u Rijeci

Kod mene skoro svi imaju djecu i to malu tako da će bit veselo,mjesta imamo ,pa me to i ne brine.
Ma ja jedva čekam!!!!!!!!!

NelaZg
12.02.2009., 18:06
Marina3 i meni je daleko :) ja san na samome jugu. Ali eto dogovorili se da ce mi poslat postom.
Lali u pravu si trenutno ona od toga nema nista (premda ocekujem odusevljenje kad vidi medu na torti), ali kad bude veca nadan se da ce joj bit fora gledat slikice..ali dobro, ja san blesavi tip mame cuvan prve dude, prve "false" cipelice i tako te stvarcice pa onda imam tu potribu da joj prvi rodjendan bude nesto posebno. Uglavnom, mm je reka da san ja veca beba od nje :) :)

marina3
12.02.2009., 19:46
Joj nela i ja sam takva sve čuvam za uspo,enu da ima i da se rastopi kad uhavti u ruke svoju prvu dekicu sa 20 i koju god.I ja sam ju imala sačuvanu pa čak i jastuk koji se prije koristio na krštenju.

Snimat ćemo i slikat ,ma mislim ja da će to bit super.
Lali i ti na neku ruku imaš pravo jer oni neznaju još šta je rođendan i šta će se dešavat oko njih ,ali želim da ima lijepe zabilježene uspomene

Lali Puna
12.02.2009., 19:48
ma nemam ja pravo il krivo, kog veseli nek radi prvi rođendan za svoj gušt. mene ne veseli.

Tina406
13.02.2009., 01:10
Jooj, ja već neko vrijeme razmišljam o 1. rođendanu i već smišljam plan, a imamo vremena još 4 mj. :D
Možda oni još ne kuže to sve baš toliko, ali ipak malo da, a i tu su uspomene kroz slikice, snimke, ma ja jedva čekam. :) :)

disident
13.02.2009., 07:37
disident :s:s:s:s fala ti puno.

nema na čemu:D e baš mi je drago da sam pomogla:klap:

što se tiče ovoga da oni ne kuže, kao što sam već napisala, ne kuže što i zašto, ali itekako se vesele:) kad je vidio zeku-tortu, brkove, oči...stalno je pokazivao prstom i smijao se...svijećica..vauuuu...a o balonima da ne pričam:D tako da mislim da treba proslaviti pogotovo što kažu cure, bit će slika, snimki...neprocjenjivo:mig:

marina3
21.03.2009., 19:46
Mi smo proslavili prvi rođendan 16.03 i bilo nam je odlično!
Imali smo puno balona,čašica,tanjurica,slamki itd. na hello kitty,Od hrane je bilo puno narezaka,francuska salata,slatkiša i prefina torta na medu.

nenchy
21.03.2009., 23:49
imam jedno pitanje za sve vas koji se spremate za "prvi rodjendan": ko se sve zove na taj cin?
ovih dana se u mom drustvu sprema "beba" rodjendan, na koji nisam dobila poziv -- jer kao nemam dijete, a bebe su u pitanju... nisam "mama" i ne znam kako "mame" razmisljaju, ali se kao prijateljica osjecam cudno... !?!

blond lady
22.03.2009., 08:16
lali - sigurno da oni nisu svjesni svog rođendana ali ipak nebi htejal da poslje dijete nema nikakvih slika, snimki od prvog rođendana i kad me pita za prvi rođendan da reknem "a nama nije bio gušt raditi to pa nismo ništa slavili" ...
nisam za to da se radi neko veliko slavlje sa 30 ili više osoba i da na kraju to dijete više isplaši neko razveseli...

naspanana
22.03.2009., 11:12
lali - sigurno da oni nisu svjesni svog rođendana ali ipak nebi htejal da poslje dijete nema nikakvih slika, snimki od prvog rođendana i kad me pita za prvi rođendan da reknem "a nama nije bio gušt raditi to pa nismo ništa slavili" ...

I onda će dijete doživjeti traume... :rolleyes:

Lali je rekla da ju ne interesiraju dječje proslave za prvi rođendan a ne da nikako ne bi obilježila prvi rođendan. Čitaj pažljivije.

A što se tiče slika.... okupi se par ljudi, slikate malca i tortu i eto ti slika za prvi rođendan... ne vidim kakav faktor u slikama igraju baloni, igrice na rockasu, francuska salata ili sendviči, unajmljena sala i kuhinja kod kuće, sto ljudi ili troje. :mig:

blond lady
22.03.2009., 12:19
I onda će dijete doživjeti traume... :rolleyes:

Lali je rekla da ju ne interesiraju dječje proslave za prvi rođendan a ne da nikako ne bi obilježila prvi rođendan. Čitaj pažljivije.

A što se tiče slika.... okupi se par ljudi, slikate malca i tortu i eto ti slika za prvi rođendan... ne vidim kakav faktor u slikama igraju baloni, igrice na rockasu, francuska salata ili sendviči, unajmljena sala i kuhinja kod kuće, sto ljudi ili troje. :mig:

o.k. nisam tako svatila post od lali ...moja greška

da si ti bolje čitala moj post vidjela bi da nisam za velike proslave od puno ljudi (igraonice ili sale) - isto što si i ti ponovila u svojem postu :rolleyes:

ksenija_2
22.03.2009., 13:03
- nabavili smo helij u većim količinama

a gdje i po kojoj cijeni???

marina3
22.03.2009., 19:04
ja sam zvala prijatelje sa i bez djece tako da je glupo od tvoje prijateljice šta ti nije zvala iz razloga šta nemaš dijete

Svemogući
23.03.2009., 00:00
Importanne galerija, pored Turbo Limača je dućan sa dekoracijama za rođendane i slično. Prodaju i Helij u manjim bocama. E sad se nikako ne mogu sjetiti koliko je točno, možeš ih nazvati.
Inače za 9 balona je dostatna jedna boca a recimo jedan balon možeš u četiri navrata usisati kad je pun što nas dovodi do rezultata od cca. 36 glupiranja sa glasovima :)

ksenija_2
23.03.2009., 12:39
Importanne galerija, pored Turbo Limača je dućan sa dekoracijama za rođendane i slično. Prodaju i Helij u manjim bocama. E sad se nikako ne mogu sjetiti koliko je točno, možeš ih nazvati.
Inače za 9 balona je dostatna jedna boca a recimo jedan balon možeš u četiri navrata usisati kad je pun što nas dovodi do rezultata od cca. 36 glupiranja sa glasovima :)

Zahvaljujem na detaljnim informacijama!

Čokolada07
11.11.2009., 13:47
Dižem temu.. 2 roćkas samo što nije...

Zanima me ako netko zna kako se kreću cijene balona punjenih helijem... konkretno me zanima za područje Rijeke.. znam za 2 balon dućana ali nemaju nikakve stranice na netu... a ja sam si zamislila imat tih balona koliko je klinaca pa svakom dati jedan da ponese doma kad bude išao... ili možda čak utrpat neku igračkicu u balon... znam da neki ti dućani sami trpaju poklone unutra.. tj imaju to u ponudi.. a kod nekih sam moraš donijet igračkice..

Tortu smo odlučili da će biti na Pocoya... i još me zanima da li je netko negdje vidio tanjure .. čaše i ostalo na Pocoya...

Hvala.

Nar
12.01.2010., 15:00
Pozdrav svima!
Tražila sam na tražilici i nisam našla ovakvu temu..

Zanima me kako ste proslavili prvi rođendan svoje curice ili svog sina:cerek:!!

Nama je rođendan ovaj petak, ali ga slavimo u nedjelju u jednom restoranu sa prijateljima i rodbinom

Već sam organizirala veeeliku tortu, sa velikim likom gummy beara, biti će od one tačino mase...nisam baš takav talenat, pa sam to prepustila vještijim rukama...moja torta će ipak biti jednostavnija!

Kupili smo tonu balona i onih ukrasa što se vješaju po zidu te veliki natpis "sretan rođendan, M!!!"

ovako sam dosta kreativna, pa sam mislila nešto napraviti za goste, neki mali polončić kao znak pažnje...danas sam kupila gline pa je valjam i radim srca, zvjezdice sa modlama, pa ću nešto simpatično napisati na to i obojati...

Kako ste vi proslavili prvi rođendan???
Znam da mom malom neće to ništa značiti, jer ipak još ne konta neke stvari...ali htjela bi da bude lijepo!

Čokolada07
12.01.2010., 15:11
http://www.forum.hr/showthread.php?t=234430 :mig:

A mislim da je negdje bila još jedna tema ali veća... :misli:

Nar
12.01.2010., 15:16
http://www.forum.hr/showthread.php?t=234430 :mig:

A mislim da je negdje bila još jedna tema ali veća... :misli:

hvala, idem čitat, a mandy neka spoji!!

Ajmo mamice pišite svoje ideje!!

Lali Puna
12.01.2010., 15:23
doma, u jedno popodne, uz tortu i malo meze, s jednom i drugom bakom i didom, jednom i drugom tetom i njezinim kumom, ukupno nas je bilo 10, nismo od toga radili nikakve cirkuse ni pretvarali prvi rođendan u mini svadbu. nekoliko balona i happy birthday natpis.

Nar
12.01.2010., 15:51
mini svadba, e baš tako će biti kod mene, jer nas nema 10, nego 30.
i ne mogu ih zvati u stan jer mi je dnevna soba 15 kvadrata
i ne mogu da nekog ne zovem, jer bi i onako svi došli...
a ja ne planiram spast s nogu od nakuhavanja i služenja...
bolje mi u restoran, fino papamo, družimo se i znam da će biti ok

moja srca od gline pečena!!ijuju!

tortu ću staviti kada bude gotova, njegova glavna torta će biti voćna, a moja će biti čokoladna...

charlyse
13.02.2010., 18:13
Mi uskoro slavimo drugi rođendan, i na znam što pripremiti ni kako :confused:

Prvi rođendan smo slavili 2 dana, prvi dan za prijatelje s djecom, a drugi dan za rodbinu (najužu, roditelji tj. bake i djedovi, naša braća i sestre s obitelji)..

Sada ne bi u 2 dana slavila jer sam trudna 8 mjeseci i neda mi se 2 dana rintat spremat, podvarat...a ipak nam kuća nije toliko velika da stane 25 ljudi odjednom :confused:

Pa sam mislila od cca. 17-19 prijatelji s djecom a od 19-21 obitelj....ali kada stavit tortu, kako ću nekome reći tad dođi tad odi ća :p

Imate kakve recepte, tjsteninu s nečim ili tako nešto...

Prošle godine imali smo narezak, francusku, paštete od tune i mrkač na salatu za prijatelje s djecom, a za rodbinu janjetinu pod pekom s krompirom, sad bi nešto drukčije.....

Hvala na savjetima :kiss:

the redCat
08.04.2010., 18:12
Ajde mame proljetnih bebača, recite, u koliko h mislite slaviti rođendan?

Pitam jer su već dugi dani pa sam mislila oko 17h, pa do negdje 20h. Plan je da svi budu u dvorištu, oko kuće i ne bih radila nikakav ručak, mislim stavila bih za pojesti ali onako tipa samoposluživanja.
Je li to prekasno za početi u 17h?
Jer ranije je blesavo ako ne radimo ručak a bit će najmanje 20 ljudi (sve prabake su žive pa samo njih je 4) i nemam kamo svih posjesti pa sam mislila to ovako riješiti...

foresst
08.04.2010., 18:50
17 je taman..
klinci još nisu nervozni, stigli su odspavati popodne i ručati kući, bit će još dovoljno toplo vani za igru.
do 20 ste gotovi sigurno, barem tura s manjom djecom i prabake :zubo:

onda možete fino popiti neko pićence s frendovima bez dječice :)

SummerNight
08.04.2010., 20:14
Tako cemo i mi, samo sto cu ja raditi rucak. Mi ni ne mozemo drugacije jer se L budi u pol 5, 5.
Samo najuza familija.

~Scarlet~
09.04.2010., 12:02
Mi smo sad nedavno imali proslavu prvog rođendana. U dva puta. Prvo najuža rodbina, samo torta i kava, otvaranje poklona i naslikavanje. I onda baš dječji rođendan s mojim curama koje imaju klince. Uglavnom trajalo je od 16.00-19.30. Mislila sam da će se bojati djece, ali me ugodno iznenadila, samo je hopsala za klincima, prenosila igračke iz sobe u sobu, uzimala slane kiflice i kekse sa stola i jela ih... uopće me nije doživljavala. Pojela cijeli komad torte.
Ukratko baš je bilo super. Naravno za 4 dana je zakurila.:o:rolleyes:

elly
29.03.2011., 10:25
malo dižem temu jer sam ja freak po pitanju roćkasa pa sam se već počela pripremati :D
za kćer sam imala tematske roćkase (patkica party, lopta party) jer su joj u danom trenutku navedeni pojmovi bili centar svijeta :cerek:
Patkica party je sve bilo prepuno onih malih gumenih patkica, na stolu aranžman s onim okruglim staklenim vazama u kojima su bili kamenčići i plivale patkice, baloni u obliku patkica, torta s patkicama, stolnjak i sve skupa u kombinaciji žuto-narančasto..... Mislim da je bilo jako slatko.
Za lopta party je sve bilo jaaaakoooo šareno i prepuno loptica i opet mislim da je prošlo super.
Jednostavno volim ta dekoriranja za rođendane :D
Ove godine bi trebao biti morski party s bazenom u dvorištu i morskim dekoracijama.
Zanima me što poslužujete gostima za dječje rođendane? Kuhate li, restoran, catering...?

lala
25.05.2011., 12:24
Evo, šmrc, i nama je prvi...Popustila sam željama didova i baka jer imaju lijepo dvorište na selu, a i idelno vrijeme za vani...Bit će nas max 20.
Drugu godinu i naredne svakako odvajam rodbinu i prijatelje, bake i djedovi će kod nas na kavu i kolače, djeca negdje u igraonicu. Ništa neću spremati ni kuhati, tortu naručujem, a znam da ću se ionako satrat, pa pokušavam to smanjit na minimum (iammo ovaj tjedan masu obaveza nevezano za rođendan).

Najviše strahujem od svekrve i njezinih "iznenađenja", kod nje se nikad ne zna, do sada su bila neugodna :rofl: zato ne želim previše ni razmišljati o tome :rolleyes:, radujem se prijateljicama s bebama koje mala obožava i fokusirat ću se oko malene i njezinog doživljaja...sve naručujem osim male torte za bebe koju ću ja napravit jednostavni biskit).

lala
25.05.2011., 12:28
Ajde mame proljetnih bebača, recite, u koliko h mislite slaviti rođendan?

Pitam jer su već dugi dani pa sam mislila oko 17h, pa do negdje 20h. Plan je da svi budu u dvorištu, oko kuće i ne bih radila nikakav ručak, mislim stavila bih za pojesti ali onako tipa samoposluživanja.
Je li to prekasno za početi u 17h?
Jer ranije je blesavo ako ne radimo ručak a bit će najmanje 20 ljudi (sve prabake su žive pa samo njih je 4) i nemam kamo svih posjesti pa sam mislila to ovako riješiti...

I mene zanima ura, svekiji inzistiraju što ranije, ali, obično nikad ne pitaju ni ne računaju na bebin raspored i očekuju da se mala njima prilagodi...U biti, rekla sam u 16...a odgovara mi kasnije...da sve što prije završi, mislim da je za moju bebu previše...Nego, zar ste svi davali slavljeniku pravu tortu? Jeste već prije uveli bjelanjak ili je to bila specijalna torta?

Ma, o.k. je od 16-19, sasvim dovoljno, zar ne? (još imamo puta sat vremena do tamo i sat nazad)

elly
25.05.2011., 12:33
J je već probao sve tako da ćemo mi imati jednu voćnu tortu i jednu čokoladnu a slavljenik će uživati po malo od obje

Pink touch
25.05.2011., 12:41
I ja sam mislila oko 16, 17 sati da slavimo iako muževa familija misli na svoj ritam i vrijeme jela, pa su za imendan inzistirali da slavimo u podne.:rolleyes:

Pravite li ručkove, večere, što nudite za jesti? Ja sam planirala roštilj i hladne salate i umake :ne zna:
Njima je po protokolu da se jede, a ja ne mislim taj dan provesti u kuhinji i služeći pa neka gunđaju.
Živcira me što to neće biti dječji rođendan jer nitko od mojih bližih još nema djecu nego same starkelje, malom će biti strašno zabavno.:(

SummerNight
25.05.2011., 12:43
i za prvi i za drugi rockas su dosli na tortu popodne, oko pol 5.
Nikakva nakuhavanja ruckovi i gluposti. Torta, sok i kava pa doma.
Prvi rockaj je bila jogurtica s vocem a drugi cokoladna torta :D

lala
25.05.2011., 12:49
I ja sam mislila oko 16, 17 sati da slavimo iako muževa familija misli na svoj ritam i vrijeme jela, pa su za imendan inzistirali da slavimo u podne.:rolleyes:

Pravite li ručkove, večere, što nudite za jesti? Ja sam planirala roštilj i hladne salate i umake :ne zna:
Njima je po protokolu da se jede, a ja ne mislim taj dan provesti u kuhinji i služeći pa neka gunđaju.
Živcira me što to neće biti dječji rođendan jer nitko od mojih bližih još nema djecu nego same starkelje, malom će biti strašno zabavno.:(

Pink, onda se ne nervaj, naruči što možeš, što jednostavnije, imat ćeš kao mama dovoljno posla oko bebe. Ne daj da te navuku na ranije, ako su kao moji, briga ih za dijete...ja ću njima reć da oni počnu bez nas s mesom ili što li već žele sami prepremit (na tome insistiraju, pa sam im prepustičlla-ni bebe ni ja to ne jedemo). Maloj je ionako svejedno, glavno da mi je naspavana i da se igra, voli djecu, pa valjda neće bit problema...ma što duže razmišljam, mislim maknit u 17 da sve završi brže...tko želi, neka ostane, ionako nije kod nas u stanu. Da imam prostora, bilo bi drugačije, ovako moram unaprijed pristat na kompromis.

maalena
25.05.2011., 12:51
i nama se bliži rođendan :D

proslavit ćemo ga u dvorištu, uz roštilj ili peku +salate. malo ću si dati truda oko torte jer to volim. bit će nas 20-ak (moja i mm-ova najuža obitelj s pripadajućim članovima i kumovi).

Pink touch
25.05.2011., 13:01
Pink, onda se ne nervaj, naruči što možeš, što jednostavnije, imat ćeš kao mama dovoljno posla oko bebe. Ne daj da te navuku na ranije, ako su kao moji, briga ih za dijete...ja ću njima reć da oni počnu bez nas s mesom ili što li već žele sami prepremit (na tome insistiraju, pa sam im prepustičlla-ni bebe ni ja to ne jedemo). Maloj je ionako svejedno, glavno da mi je naspavana i da se igra, voli djecu, pa valjda neće bit problema...ma što duže razmišljam, mislim maknit u 17 da sve završi brže...tko želi, neka ostane, ionako nije kod nas u stanu. Da imam prostora, bilo bi drugačije, ovako moram unaprijed pristat na kompromis.

Ma ni mi ne pravimo u stanu jer imamo mali nego na selu u dvorištu kod mm-ovog strica.
Gle, meni nije problem što bi se jelo nego bi oni koji inzistiraju na jelu jer je to tradicija :rolleyes: sjeli i čekali da ih se posluži kužiš, tako da bi ja tu glumila kuharicu i batlera dok se oni slikavaju i igraju s malim.:rolleyes:
Kako ne. I onda se bune kad ja neću. Roštilj im je ispod časti gospodi. I bunili su se jer imendan nije bio u podne a moji tada nisu mogli doći, ma daj se malo prilagodi.:rolleyes:

Al bit će po mom naravno samo što ću izgubit malo živaca al takav je život.:D

maalena
25.05.2011., 13:07
Ma ni mi ne pravimo u stanu jer imamo mali nego na selu u dvorištu kod mm-ovog strica.
Gle, meni nije problem što bi se jelo nego bi oni koji inzistiraju na jelu jer je to tradicija :rolleyes: sjeli i čekali da ih se posluži kužiš, tako da bi ja tu glumila kuharicu i batlera dok se oni slikavaju i igraju s malim.:rolleyes:
Kako ne. I onda se bune kad ja neću. Roštilj im je ispod časti gospodi. I bunili su se jer imendan nije bio u podne a moji tada nisu mogli doći, ma daj se malo prilagodi.:rolleyes:

Al bit će po mom naravno samo što ću izgubit malo živaca al takav je život.:D

pa fine neke guzice. jel im kavijar na njihovom nivou?

ako netko organizira proslavu i hoće poslužit sendviče, jest ću sendviče, ionako na proslave ne idem zbog klope već zbog druženja.

lala
25.05.2011., 13:08
Jebemumiša, kad se sjetim one muke prije godinu dana koju smo prolazile beba i ja...dođe mi da s malom jedem tortu, a muž, eto nek dođe na krišku...ko na porodu:lol: Malo sebično, ali, znam da u narednim godinama nema šanse da okupljam rodbinu, mala će slavit kako i s kim joj se sviđa i to je to. Svekiji već misle da će ovo bit tradicija, garant će planirati i za dogodine, sa svojim gostima (ovaj put nam je svekar napomenuo da nam ne brani da i mi nekog pozovemo :lol:, ali, ajde, čovjek će se potruditi, on mi je i najmanji problem). Da im pustim, mogle bi se i mala i ja taj dan pretvorit u sluškinju i klauna ...:rolleyes:Već sam zabrijala, a znam da će bit stresa kako god da napravim..

Pink touch
25.05.2011., 13:14
pa fine neke guzice. jel im kavijar na njihovom nivou?

ako netko organizira proslavu i hoće poslužit sendviče, jest ću sendviče, ionako na proslave ne idem zbog klope već zbog druženja.

Draga moja, ni ne znaš koliko su to fine guzice, tj. jedna je takva. Zamisli zahtjevati finu hranu po protokolu (znači juha, pečenje, torte za 10 ljudi, to se sprema cijeli dan), a doći s frizure na slikavanje i ne maknut prstom.

Jebemumiša, kad se sjetim one muke prije godinu dana koju smo prolazile beba i ja...dođe mi da s malom jedem tortu, a muž, eto nek dođe na krišku...ko na porodu:lol:

Baš tako. JA slavim kao i moja BEBA a oni se usuđuju planirati da ću im ja služiti, a J. "se ionako neće sjećati" :horor: :bang:

Najradije bi uzela muža i dijete i odmaglila negdje cijeli dan.:kava:

mamica2
25.05.2011., 13:46
Mi smo već 5 puta imali rođendanska slavlja :cerek:, 4 rođendana od starije i 1 rođ. od mlađe kćeri.
Uvijek slavimo kod kuće u dnevnom boravku jer su rođendani u zimi i u rano proljeće, dođe nam najuža rodbina sa mm i moje strane i jedni i drugi kumovi i to nas bude oko 20 (od toga 6-ero djece).
Uvijek slavimo popodne oko 16-17 h, zbog djece koja još spavaju popodne a i ne želim praviti nikakve ručkove.
Na meniu uz nezaobilaznu domaću slavonsku "mezu" (kulen, šunka itd.) bude i još nekakvog mesa, npr roštilj, rolano carsko meso, jedne godine je bio i slavonski čobanac. I naravno razne salate sa tjesteninom, francuska, meksička ili neka druga i nekad slane kiflice ili topli sendviči za klince itd.
Tortu uvijek pravim sama jer uživam u tome, zadnje 2 torte sam radila sa ticino masom i to mi je zakon. Još jednu tortu ili kolač mi uvijek donese i mama ili sestra.
Naravno uvijek bude i hrpa balona, salvete, čaše sa dječjim motivima, nekad one rođendanske kapice ili krune za curice. Na zadnjem rođendanu od starije curke sve je bilo na temu Winxica jer ih ona obožava.:)
I uvijek bude puno posla i priprema naravno ali uvijek mi pomogne muž, mama i sestra tako da nije strašno.:top:

Dajci
25.05.2011., 13:53
i nama se bliži rođendan :D

proslavit ćemo ga u dvorištu, uz roštilj ili peku +salate. malo ću si dati truda oko torte jer to volim. bit će nas 20-ak (moja i mm-ova najuža obitelj s pripadajućim članovima i kumovi).

Nama je prvi rođendan na isti datum...s obzirom da pada srijedu, slavit ćemo ga subotu poslije, jer radim i većina pozvanih (family i prijatelji) radi...bit će nas 20-30 zajedno s djecom..isto planiramo roštilj (kojeg sprema muž) + salate (osvježavajuće od sezonskog povrća), popodne oko 16...inače ne pečem kolače, pa ne mislim ni ovaj put - naručit ću tortu na provjerenom mjestu i to je to...opušteno i bez puno brige...:cerek:

dlasic
25.05.2011., 14:06
Baš tako. JA slavim kao i moja BEBA a oni se usuđuju planirati da ću im ja služiti, a J. "se ionako neće sjećati" :horor: :bang:

Neće se sjećati, ali moraju mu ostati dvije slike za uspomenu: jedna na kojoj sjedi pred tortom i zbunjeno bulji u svijećicu; druga na kojoj ima šlag na nosu :cerek:
To je ono što mora! :zubo:
Prijatelj uspio razbit auto baš na dan proslave sinovljevog prvog rođendana, baš zbog rodbine koja je zahtjevala svega i svačega i on morao juriti preko Zagreba par puta. Pa sam mu bio vozač u nabavci. Na rođendanu nije trebala biti torta. Vratili smo se sa švarcvaldicom sa kilom šlaga :cerek:

Kome se ne sviđa, ne mora doći.

Najradije bi uzela muža i dijete i odmaglila negdje cijeli dan.:kava:

Nekada je i ovo najbolja opcija...

maalena
25.05.2011., 14:26
Nama je prvi rođendan na isti datum...s obzirom da pada srijedu, slavit ćemo ga subotu poslije, jer radim i većina pozvanih (family i prijatelji) radi...bit će nas 20-30 zajedno s djecom..isto planiramo roštilj (kojeg sprema muž) + salate (osvježavajuće od sezonskog povrća), popodne oko 16...inače ne pečem kolače, pa ne mislim ni ovaj put - naručit ću tortu na provjerenom mjestu i to je to...opušteno i bez puno brige...:cerek:

:cerek: i mi ćemo isto vikend poslje, samo mislim da će biti nedjelja, još nismo definirali

Jules76
25.05.2011., 14:35
i za prvi i za drugi rockas su dosli na tortu popodne, oko pol 5.
Nikakva nakuhavanja ruckovi i gluposti. Torta, sok i kava pa doma.
Prvi rockaj je bila jogurtica s vocem a drugi cokoladna torta :D

e ovako cu i ja. mm-ova sestra me vec pitala (a i stara, znam jer je on pitao mene jos prije mjesec dana a sigurno me nije sam od sebe pitao) kaj bumo radili. ja sam rekla torta i kava. ak one misle da cu izvodit kerefeke i 700 jela onda nek se pripreme na razocaranje :kava:
a ja se grozim cijele stvari vec mjesecima.

vjestica35
25.05.2011., 14:40
e ovako cu i ja. mm-ova sestra me vec pitala (a i stara, znam jer je on pitao mene jos prije mjesec dana a sigurno me nije sam od sebe pitao) kaj bumo radili. ja sam rekla torta i kava. ak one misle da cu izvodit kerefeke i 700 jela onda nek se pripreme na razocaranje :kava:

U potpunosti te razumijem mi smo imali dvije proslavice i to prva na sam dan ročkasa koji je pao u ponedjeljak i ta mi je bila puno bolja od one koja je uslijedila slijedeći vikend. Taj dan su došli L-ovi kumovi s malom, napravila sam tortilje i tortu (forumski prijedlog za prvu tortu pita od nutele, banana i vanilije - super jednostavno čak je i meni uspijelo). Mala proslava puno dječjeg smjeha i veselja. Za vikend je bio ručak za širi krug i kao što kažeš puno kerefeka e rekla sam nakon toga nikada više, em se mali nije zabavio bilo mu je previše ljudi, naradila sam se ko budala i još na kraju nisam niti pet minuta sjela.
Klinci ionako ne kuže taj prvi ročkas što manje ljudi to bolje.

SummerNight
25.05.2011., 15:02

nama je na koncu ispalo super, oba puta. Mala je uzivala u centru pozornosti a nama nije bilo prenaporno jer je kratko trajalo.
Za prvi rockas je bila bolesna pa nismo imali djecji rockas, sad smo ga imali dva dana nakon rockasa s femili i to je bilo jos bolje :rofl:
da mi je netko rekao prije x godina da cu se dobro zabaviti na djecjem rodjendanu rekla bi mu da je pomahnitao :lol::lol::lol:

lala
25.05.2011., 15:48
Sve u svemu, što vas više čitam zaključujem da kad je već sve dogovoreno-trebam sve skratiti na makismalno 3 sata i bok. Rodbina ako želi, neka i prespava na selu. MM je umalo sve otkazao...ali, eto, nek dite ima slike...a i vjerujem da će se zabavit u dorištu s djecom.

mybabyborn
25.05.2011., 15:56
i nama se blizi prvi:cerek:
buduci da imamo premali stan za sve odrasle i djecu koji bi dosli, odlucili smo se za prakticniju opciju (i onu u kojoj ja ne moram nista osim ispeci tortu:D) pa cemo napraviti rostilj na bundeku. samo treba doci dovoljno rano koliko sam skuzila.
okupirat cemo stol, kupit meso i cugu, negdje od popodne se utaborit..pa nek ljudi dolaze i odlaze kako im se svidja. najavila su se i dva frenda s gitarama za romantican stih:zubo:
mislim da ce i klincima to bit ok, bit ce ih desetak (moji frendovi su mahom jos svi single ili bez djece), a odrasli ce moc lezat/jest/stogod na dekicama.
eto, javim kako je proslo.

edit: i da, ovim smo nacinom izbjegli svu dosadnu siru rodbinu. oni ako ce htjet, nek dolaze na kave sve dok ne odemo na more

Pink touch
25.05.2011., 16:02
Neće se sjećati, ali moraju mu ostati dvije slike za uspomenu: jedna na kojoj sjedi pred tortom i zbunjeno bulji u svijećicu; druga na kojoj ima šlag na nosu :cerek:

Pa naravno. Njoj je argument da se on ionako neće sjećati pa smo MI ostali bitniji, znači treba se slaviti idući vikend a ne na dan rođendana, i dobro žderati u podne, nema veze hoće li tada svi njegovi gosti moći doći i hoće li on spavati. Najbolje da ga ostavim dadilji u gradu da nam ne smeta.:rolleyes:

Neka se ne sjeća i nije svjestan, hoću da taj dan bude sretan i uživa i ima na kraju krajeva nekoliko lijepih slika gdje je mama nasmijana a ne s pregačom i nervozna jer služi gotovane.

Jules76
25.05.2011., 16:06
U potpunosti te razumijem mi smo imali dvije proslavice i to prva na sam dan ročkasa koji je pao u ponedjeljak i ta mi je bila puno bolja od one koja je uslijedila slijedeći vikend. Taj dan su došli L-ovi kumovi s malom, napravila sam tortilje i tortu (forumski prijedlog za prvu tortu pita od nutele, banana i vanilije - super jednostavno čak je i meni uspijelo). Mala proslava puno dječjeg smjeha i veselja. Za vikend je bio ručak za širi krug i kao što kažeš puno kerefeka e rekla sam nakon toga nikada više, em se mali nije zabavio bilo mu je previše ljudi, naradila sam se ko budala i još na kraju nisam niti pet minuta sjela.
Klinci ionako ne kuže taj prvi ročkas što manje ljudi to bolje.

ma iskreno ja sam oduvijek smatrala da je djecji rodjendan majcin dan, pogotovo bebin. jos dok sam bila ja dijete, nekak mi se cinilo da to moja mama treba slaviti. a ne da se narinta ko konj. i kako starim, to sam sve uvjerenija u to. uopce ne kuzim ljude koji misle da se za djecji rodjendan roditelji trebaju iskilavit.

i nama se blizi prvi:cerek:
buduci da imamo premali stan za sve odrasle i djecu koji bi dosli, odlucili smo se za prakticniju opciju (i onu u kojoj ja ne moram nista osim ispeci tortu:D) pa cemo napraviti rostilj na bundeku. samo treba doci dovoljno rano koliko sam skuzila.
okupirat cemo stol, kupit meso i cugu, negdje od popodne se utaborit..pa nek ljudi dolaze i odlaze kako im se svidja. najavila su se i dva frenda s gitarama za romantican stih:zubo:
mislim da ce i klincima to bit ok, bit ce ih desetak (moji frendovi su mahom jos svi single ili bez djece), a odrasli ce moc lezat/jest/stogod na dekicama.
eto, javim kako je proslo.

edit: i da, ovim smo nacinom izbjegli svu dosadnu siru rodbinu. oni ako ce htjet, nek dolaze na kave sve dok ne odemo na more

hahaha, bila sam na jednom takvom rodjkasu prije par godina. bila sam jedina osoba bez djece i bilo mi je uzasno dosadno :D

lala
25.05.2011., 16:13
ma iskreno ja sam oduvijek smatrala da je djecji rodjendan majcin dan, pogotovo bebin. jos dok sam bila ja dijete, nekak mi se cinilo da to moja mama treba slaviti. a ne da se narinta ko konj. i kako starim, to sam sve uvjerenija u to. uopce ne kuzim ljude koji misle da se za djecji rodjendan roditelji trebaju iskilavit.

D

Nisam mislila tako kad sam bila dijete, ali kad mi je drip ušao u krvotok naglo i bolno sam promijenila stav. Zauvijek, čini mi se.:p
Ajde, nije da mi neće bit drago da proslave svi oni koji su sudjelovali od prvog dana i veselili se tom djetetu, ipak je iza nas problematična trudnoća, težak oporavak, da nije bilo moje mame, teško bih preležala tu trudnoću doma kako treba...ali, neki koji se nisu sjetili ni čestitat, a kamoli da si se mogao osloniti na njih..nisu zaslužili puno. Zbog takvih i rođendan postane gorak, nećemo mi kenjkat ako torta ne supije, jelte.:kava:

Pink touch
25.05.2011., 16:18
Nisam mislila tako kad sam bila dijete, ali kad mi je drip ušao u krvotok naglo i bolno sam promijenila stav. Zauvijek, čini mi se.:p
Ajde, nije da mi neće bit drago da proslave svi oni koji su sudjelovali od prvog dana i veselili se tom djetetu, ipak je iza nas problematična trudnoća, težak oporavak, da nije bilo moje mame, teško bih preležala tu trudnoću doma kako treba...ali, neki koji se nisu sjetili ni čestitat, a kamoli da si se mogao osloniti na njih..nisu zaslužili puno. Zbog takvih i rođendan postane gorak, nećemo mi kenjkat ako torta ne supije, jelte.:kava:

Potpis.:top:
Po meni jedino ja, maleni i moja mama trebamo slaviti - ona me držala za ruku gotovo 17 sati.:D
I eventualno mm. Ostale ću ispaliti u top ako počnu nešto prigovarati i ja postanem nervozna i upropaste mi taj dan.

A dogodine se nadam da ćemo negdje zaprašiti u nepoznato, uzeti tortu i u divljinu na dekicu.:cerek:

mybabyborn
25.05.2011., 16:19
hahaha, bila sam na jednom takvom rodjkasu prije par godina. bila sam jedina osoba bez djece i bilo mi je uzasno dosadno :D

ja vec pocela nagovarat ko baba nek vise prave djecu da mi se mali ima s kim igrat:D

Jules76
25.05.2011., 21:39
ja vec pocela nagovarat ko baba nek vise prave djecu da mi se mali ima s kim igrat:D

ma meni je to bilo uzasno, jer nit je bila moja ekipa, nit su me djeca zanimala uopce (dan danas me zanimaju vise onak povrsno, osim mog naravno, al jasno ne bi mi bilo sad dosadno jer sam u tome), a brate mili oni ne samo da su svi dosli s klincima nego se pricalo samo i iskljucivo o poslu (muski - a svi iste struke o kojoj ja ne znam nis) i djecjim temama (pelene, slingovi, kolica, kinderbeti itd itb). mm je kurio rostilj 20 m dalje a ja sam se htjela :bang:

dlasic
26.05.2011., 14:28
Neka se ne sjeća i nije svjestan, hoću da taj dan bude sretan i uživa i ima na kraju krajeva nekoliko lijepih slika gdje je mama nasmijana a ne s pregačom i nervozna jer služi gotovane.

:top:
Tko ima druge ideje, nek samo organizira neko slavlje, štajaznam, jer je kupio polovni auto ili skoro dobio na lotu. Ovo je rođendan vašega djeteta.

puffko
30.05.2011., 04:16
Sve u svemu, što vas više čitam zaključujem da kad je već sve dogovoreno-trebam sve skratiti na makismalno 3 sata i bok. Rodbina ako želi, neka i prespava na selu. MM je umalo sve otkazao...ali, eto, nek dite ima slike...a i vjerujem da će se zabavit u dorištu s djecom.

Nego sto nego samo 3 sata max.

Kod mene se to lijepo i kaze i ja sam tako stavila i na pozivnicu--from3 to 6 pm.

3-6 popodne jer to odgovara djecjem rasporedu, a i jer bih ja nakon svega bila krepana navecer.

Uza rodbina (ok moji su i tako u Hrvatskoj a muzevi su kojekuda po NZ i po svijetu pa ih i nema puno u blizini), prijatelji s djecom ako ih imaju (iskljucivo bliski), sve skupa nas je bilo negdje 25, od toga 9 djece.

Torte (2 ali gotovo iste) i razni finger food--lisnata s mesom i vegetarijanska, domaci guacamole s tortilla chips, sirevi, mini pizze, krekeri razni i namazi (losos, salsa) i slicno. To je ispalo dobro jer nije bilo puno last-minute priprema.

Od pica sokovi, pivo i pjenusac smo otvorili tko je htio uz tortu.

Jako smo se puno naradili dan prije i to jutro, torte pekla, radila razne stvari za zakusku, muz cistio terasu, kosio travu da ne pogubimo djecicu u dzungli u vrtu... Vec sam si mislila sto mi je trebalo.

Ali nije mi zao odlicno je ispalo.

Odrasli su pricali na terasi, veca djeca su se igrala u vrtu i penjala po drvecu, mala djeca su bila uz nas.
Ispalo je skroz lezerno i simpa.

Najdraze mi je sto je to zaista bila proslava i za moju malu kcer, koju je ocito to sve razveselilo, djeca su se igrala s njom, ona se smijala.

I onda su svi fino otisli u 6 a kako smo koristili papirnate tanjure i bili na terasi zapravo nije bilo puno spremanja--a ono sudja sto je bilo mi je oprala sogorica (a i dosla ranije ujutro i pazila malu dok sam ja radila).

Napravila bih ovako ponovno bez problema, jedino bih mozda outsource torte.

puffko
30.05.2011., 04:59

Bas tako.
Bilo bi mi zalosno da je to njezin rodjendan a ne znam, zakazem ga u vrijeme kad je sigurno pospana i kad nece uzivati.

hanzi1010
30.05.2011., 10:33
Nego sto nego samo 3 sata max.

Kod mene se to lijepo i kaze i ja sam tako stavila i na pozivnicu--from3 to 6 pm.

3-6 popodne jer to odgovara djecjem rasporedu, a i jer bih ja nakon svega bila krepana navecer.

Uza rodbina (ok moji su i tako u Hrvatskoj a muzevi su kojekuda po NZ i po svijetu pa ih i nema puno u blizini), prijatelji s djecom ako ih imaju (iskljucivo bliski), sve skupa nas je bilo negdje 25, od toga 9 djece.

Torte (2 ali gotovo iste) i razni finger food--lisnata s mesom i vegetarijanska, domaci guacamole s tortilla chips, sirevi, mini pizze, krekeri razni i namazi (losos, salsa) i slicno. To je ispalo dobro jer nije bilo puno last-minute priprema.

Od pica sokovi, pivo i pjenusac smo otvorili tko je htio uz tortu.

Jako smo se puno naradili dan prije i to jutro, torte pekla, radila razne stvari za zakusku, muz cistio terasu, kosio travu da ne pogubimo djecicu u dzungli u vrtu... Vec sam si mislila sto mi je trebalo.

Ali nije mi zao odlicno je ispalo.

Odrasli su pricali na terasi, veca djeca su se igrala u vrtu i penjala po drvecu, mala djeca su bila uz nas.
Ispalo je skroz lezerno i simpa.

Najdraze mi je sto je to zaista bila proslava i za moju malu kcer, koju je ocito to sve razveselilo, djeca su se igrala s njom, ona se smijala.

I onda su svi fino otisli u 6 a kako smo koristili papirnate tanjure i bili na terasi zapravo nije bilo puno spremanja--a ono sudja sto je bilo mi je oprala sogorica (a i dosla ranije ujutro i pazila malu dok sam ja radila).

Napravila bih ovako ponovno bez problema, jedino bih mozda outsource torte.

kakve si torte radila?baš tražim recept za tortu bez jaja i mlijeka,ali ne mogu naći ništa previše interesantno.ne mogu zamisliti da za svoj rockas ne proba tortu.imaš dobar recept:mig:?

puffko
30.05.2011., 11:27
kakve si torte radila?baš tražim recept za tortu bez jaja i mlijeka,ali ne mogu naći ništa previše interesantno.ne mogu zamisliti da za svoj rockas ne proba tortu.imaš dobar recept:mig:?

A ne, moje su torte bile i s jajima i mlijekom, ja sam to vec i prije rodjendana uvela.

Inace je jedna imala klasicni domaci biskvit s jajima, premazana pekmezom od malina pa onda punjena i izvana premazana s tucenim vrhnjem u koje sam umijesala maline i sirup od malina. I ukrasila malinama.
Druga je imala biskvit isto klasik samo sto je dio brasna zamijenjen ljesnjacima, a u kremi je jos bilo i topljene cokolade.

Ova prva je posebno dobro prihvacena medju djecom.

Slavljenica je dobila krisku torte od koje je pojela griz, iskreno mislim da su joj se najvise svidjele maline.

hay
30.05.2011., 15:35
abave-jednu za starije,u mom slucaju nase ljude,sa klasicnim ruckom.
hrana,neke ideje:1-2 dana prije pripremiti sto se moze od hrane,francuska salata,punjena jaja,salate s tjesteninom,patlidzan s parmezanom(dacu ti recept ako trebas-cak i oni koji ne vole patlidzan vole ga ovako pripremljen.i dobar je i kompaktniji dan kasnije kad se lagano podgrije...
rod.3 :torta domaca,pijesak-lako za oblikovati,u obliku vatrogasnog kamiona.
rod.4 : sve u znaku nindza kornjaca.torta,isto od keksa i oraha.simpaticno i drugacije.

Ako ti nije problem reci mi gdje da pronadjem recepte za ovo gore boldano.
JEL SU PIJESAK torta i mjesavina kekas i oraha jedno te isto?
BTW - SVAKA ČAST bas si kreativna dusica!
:W

hanzi1010
30.05.2011., 16:04
našla sam ovaj (http://www.coolinarika.com/recept/beautiful-lady8217s-cheesecake/)recept,čini se fino za sve,uključujući i slavljenika:D.ovih dana ću isprobati recept

miss daisy
31.05.2011., 07:41
Trazni finger food--lisnata s mesom i vegetarijanska, domaci guacamole s tortilla chips, sirevi, mini pizze, krekeri razni i namazi (losos, salsa) i slicno. To je ispalo dobro jer nije bilo puno last-minute priprema.

evo zbog tvog posta sam malo razmislila o našem planu za rođendan, i skontala da nam je dosta glup :D
mi smo planirali roštilj u dvorištu, što je super jer će doći dosta ljudi (ne možemo nikako izbjeći), ali kako je rođendan u drugoj polovici lipnja, ne bi se ni moglo roštiljati prije 6-7 navečer, što znači da bi mali moguće išao spavati prije torte, što nije baš ok :zubo:

pa se vraćamo u stan (kasnije ćemo se prebaciti u dvorište i piti u miru :D ), a onda bi radije ovako salate + finger food.

jel teško raditi ta lisnata s mesom? koliko ranije bi ih morala raditi, jel se to peče na sam dan rođendana?
logistiku ću imati jer ću sve uvaliti mami i svekrvi :D

i ima netko možda kakve zgodne recepte za nadjeve za salatu?

puffko
31.05.2011., 08:58
jel teško raditi ta lisnata s mesom? koliko ranije bi ih morala raditi, jel se to peče na sam dan rođendana?
logistiku ću imati jer ću sve uvaliti mami i svekrvi :D

Ne to ti je super jednostavno.
Da, ja bih radila taj dan (ne znam kak bi bilo da stoji preko noci) ali mozes ujutro zavrsiti 95%.

Ja sam radila sausage rolls tj kobasice (domace za kuhanje) sam rastvorila i onda meso kobasica izdinstala na luku, dodala kadulje, i krusnih mrvica i to je cini mi se bilo to, nije trebalo nista drugo jer su kobasice vec imale okus. Ali mozes ti staviti i npr mijesano svinjsko i janjece (ili sto god) i dodati jos neke biljke i soli, papra itd.

Stavila duz plahti lisnatog, srolala i onda izrezala na komade (a mozes ti raditi i trokutice).

Ovako kao u Jamieja su izgledale
http://www.jamieoliver.com/recipes/pork-recipes/sausage-rolls

I ujutro stavila u pecnicu tako da su skoro bili peceni, pa sam ih prije nego sto su ljudi dosli stavila na 5 minuta da se dopeku i zgriju.

Drugo punjenje mi je bilo spinat (pofureni, isitnjeni) pomijesan sa svjezim sirom, fetom nasjeckanom, parmezanom, malo naribanog muskatnog orascica i po potrebi sol i papar (mada feta je slana pa oprezno).

To je dobro uz recimo pivo.

happygoose
31.05.2011., 09:10
probaj ovakvo neshto..:)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4357212824_b08a13f6d4_z.jpg

... najobichnije mini kobasice(ne hrenovke) zamotane u tanku snitu speka i fino ubacish u pecnicu,mozesh napraviti tonu, iz iskustva znam da se one uvijek prve pojedu.:D

guacamole napravish za cas isto. (moja mjera je tri avokada, sok tri limete, shaku na sitno izrezanog paradajza, mali ljubichasti luk na sitno i svjezi korijander, malo soli, ja inache ne solim, ako volite ljuto mozesh ljutu feferonu nasjeckati)

happygoose
31.05.2011., 09:18
A ova lista me spasila vec nekoliko puta... :mig: (nenajavljeni gosti i sl.)

http://www.nytimes.com/2007/12/19/dining/19mini.html?ref=christmasrecipes

mamica2
31.05.2011., 11:05
Ovo lisnato na princip na koji radi puffko može se raditi i tako da se puni sa sastojcima kao za pizzu, isto bude jako fino.:mig:
A prije sam zaboravila spomenuti, ja sam znala za rođendane i ostale prigode praviti i "slanu tortu" kao prilog uz razna jela pa ako nekoga zanima, napišem kako se pravi.

hay
31.05.2011., 13:36
Ovo lisnato na princip na koji radi puffko može se raditi i tako da se puni sa sastojcima kao za pizzu, isto bude jako fino.:mig:
A prije sam zaboravila spomenuti, ja sam znala za rođendane i ostale prigode praviti i "slanu tortu" kao prilog uz razna jela pa ako nekoga zanima, napišem kako se pravi.
zanima nas:mig::D

mamica2
31.05.2011., 16:38
Slana torta je jednostavna za napraviti, slaže se red kruha za tost koji se prelijeva sa mješavinom vrhnja i majoneze i tako redom slažeš i preljevaš jedno 4 sloja tosta a na svaki sloj stavljaš i npr. nasjeckane kisele krastavce, pa narezanu svježu crvenu papriku, mogu ići i nasjeckana kuhana jaja, masline, kukuruz ili bilo što drugo, ovisi tko što voli. Ja na kraju na vrh "torte" još naribam i sir.
To sve skupa mora malo odstojati, najbolje preko noći, da bi se majoneza i vrhnje upili u kruh.
Uglavnom bude toga dosta za narezati i jako lijepo izgleda, meni se posebno sviđa kad stavim u jedan red crvene paprike, izgleda kao da su unutra nasjeckani žele bomboni.

puffko
31.05.2011., 20:26
.

Vidis dobra ideja.
Trebam donijeti prilog za neko vece okupljanje (bit ce nas 26 + 13 djece) pa bih mogla i to napraviti uz ove dvije vrste--minimalni dodatak posla a raznolikije.

Pink touch
09.06.2011., 20:33
Naš roćkas prošao i zadovoljna sam iako je potrajao duže po želji mm-a..
Našli smo se oko 4, čekali moje do 5 i onda popili piće, nazdravili, mama napravila raznih slanih pita: punjenje kao za pizzu, špinat/sir i neke s maslinama njamiii svi su navalili na to.:D
Onda je slijedilo otvaranje poklona, pa torta dok je mali raspoložen, ja sam pravila čokoladni san (http://www.coolinarika.com/recept/712106/) sa ali je gore umjesto glazure išao šlag i pokrivka winnie pooh (sve je bilo na pooha), a kuma je napravila šarlotu s jagodama. Mali se dočepao biljnog šlaga i šarenih mrvica i svidjelo mu se, cijele je šake trpao u usta.:lol:
Kasnije smo krenuli roštiljati, mali je zaspao a mi smo po miru jeli i onda prešli na drugu tortu.

miss daisy
20.06.2011., 11:52
evo i mi proslavili prvi rođendan :cerek:

imali dvije proslave, prva dan ranije, za prijatelje, bilo je krasno, mali je bio super volje i sve je bilo savršeno.

na dan rođendana je sve moguće pošlo krivo, počelo je tako što smo saznali da je mali susjed bolestan, pa je mm otišao po tortu i ispalo da je netko zabunom pokupio našu, torta koju je moja mama radila je pala pred vratima, ostali smo bez plina tj tople vode, i tak, nizalo se jedno za drugim na način da sam na kraju bilo kompletno smirena i dobre volje :rofl:

kad je sve konačno počelo, bilo je kako treba, moje lisnato je bilo hit :cerek: pa vam hvala na ideji. ovi u slastičarni su tamo dok je mm čekao napravili drugu tortu koja je bila odlična, imali još i paštete od tune i piletine, salate (grčka i od tune), hrpu narezaka, i tak, bakanalije.
mali je bio tako, i dobre i nedobre volje, sve ga na kraju premorilo i zaspao ko mrtav u 20.30.

jučer sam podijelila ostatke hrane, konačno sve očistila i sad guštam jer je sve gotovo :)

extreme
20.06.2011., 12:37
na dan rođendana je sve moguće pošlo krivo, počelo je tako što smo saznali da je mali susjed bolestan, pa je mm otišao po tortu i ispalo da je netko zabunom pokupio našu, torta koju je moja mama radila je pala pred vratima, ostali smo bez plina tj tople vode, i tak, nizalo se jedno za drugim na način da sam na kraju bilo kompletno smirena i dobre volje :rofl:

slušajući tvoja iskustva- sve mi se nekako čini da moja ideja da mm i ja odemo sami s malom negdje i nije tako loša :D

iako, vjerovatno će imati i još jedan, mjesec dana uranjeni rođendan kod baka u slavoniji, pa nek se one tamo trse sa tortama i kolačima i feštom ako im se da.meni se ne da :o

Dajci
20.06.2011., 13:16
Evo i mi proslavili u subotu...od svih vremenskih prognoza koje su najavljivale kišu, vrijeme nam je ipak bilo dobro...došli svi koje smo zvali, cura bila dobre volje cijeli dan, iako je preko dana spavala nepunih sat vremena, roštiljalo se naveliko, razdjelila se torta koju sam sama radila (a načeta je i ona rezervna iz slastičarnice)...sve u svemu, prošlo je super...

miss daisy
20.06.2011., 13:36
iako, vjerovatno će imati i još jedan, mjesec dana uranjeni rođendan kod baka u slavoniji, pa nek se one tamo trse sa tortama i kolačima i feštom ako im se da.meni se ne da :o

joj ma.

a ko da se nama dalo :D

ali bi naše mame bile toliko tužne da ni toga nije bilo, pa ajde. one su zadovoljne, a mi imamo slike za pokazivat malome kako smo mu feštu napravili :D

elly
20.06.2011., 14:59
dajte mi molim vas recite koje su vam najbolje torte (domaće)? Mučim se s tim receptima već mjesec dana: probala napraviti 3 torte i super su one ispale ali mi jednostavno recept tj. okus nije neki koji obara s nogu. Zadnja koju sam napravila je jako hvaljena nutella torta i meni je iskreno totalno bezveze. Ja bi stvarno posebnu i finu trotu. Nije bitno u koliko slojeva, krema, koliko rada zahtjeva... samo da se ljudi tope od miline kad ju jedu. Prijedlozi?

Bullylady
21.06.2011., 11:54
Da li mi neko moze reci gdje se u Zagrebu mogu naruciti ukusne i lijepe djecje torte (bez jaja) sa motivima iz crtaca? Hvala.

extreme
21.06.2011., 12:07
dajte mi molim vas recite koje su vam najbolje torte (domaće)? Mučim se s tim receptima već mjesec dana: probala napraviti 3 torte i super su one ispale ali mi jednostavno recept tj. okus nije neki koji obara s nogu. Zadnja koju sam napravila je jako hvaljena nutella torta i meni je iskreno totalno bezveze. Ja bi stvarno posebnu i finu trotu. Nije bitno u koliko slojeva, krema, koliko rada zahtjeva... samo da se ljudi tope od miline kad ju jedu. Prijedlozi?

odi na Gastronomiju, tamo svi frcaju od ideja.. baš si našla ovdje pitati..:D

mamica2
21.06.2011., 16:33

Ja se topim od miline :D kad jedem ledeni vjetar, to mi je najdraža torta, lagana, ukusna, osvježavajuća, ma predobra, taman za ovo ljetno vrijeme :top:

I nisam još upoznala osobu koja ne voli ledeni vjetar!

puffko
21.06.2011., 19:18
odi na Gastronomiju, tamo svi frcaju od ideja.. baš si našla ovdje pitati..:D

Haha bas.
Inace drago mi je citati za Daisynu proslavu :top:
A mozda se jos predomislis extreme? Meni je od priprema bilo zlo, ali na kraju mi je bilo drago, svima je bilo lijepo ukljucujuci i slavljenicu--njoj ponajvise jer je bilo brdo druge djece koja su joj posvecivala paznju. Ovi mali, barem moja, vole stariju djecu, fasciniraju ih valjda, njoj je bilo dosta i stajati i gledati kako cetverogodisnjakinje crtaju.

Iako, ideja da vas troje nekamo odete je meni sasvim ok. Pogotovo ako je to nesto sto ce nju zabavljati--da ima zivotinje ili da se moze igrati i sl.

Mi smo na bas njezin rodjendan (jer je padao usred tjedna) otisli u (tajlandski) restoran koji ima prostor za igranje na djecu. Koja dobra ideja :s Rezervirali smo stol bas pored tog prostora, dali joj da pojede svoj obrok, nakon toga se ona igrala (a igracaka je brdo bilo i imala je sto istrazivati dugo) a mi na miru uzivali u hrani.
Da nismo slavili s prijateljima, otisli bi na neki izlet, sigurno.

extreme
21.06.2011., 19:34
Haha bas.
Inace drago mi je citati za Daisynu proslavu :top:
A mozda se jos predomislis extreme? Meni je od priprema bilo zlo, ali na kraju mi je bilo drago, svima je bilo lijepo ukljucujuci i slavljenicu--njoj ponajvise jer je bilo brdo druge djece koja su joj posvecivala paznju. Ovi mali, barem moja, vole stariju djecu, fasciniraju ih valjda, njoj je bilo dosta i stajati i gledati kako cetverogodisnjakinje crtaju.

.

ma, imamo malo (jednog :misli:) frenda s djetetom, svi ostali su ili nepoženjeni, ili ako su u braku-nemaju djece.

rodbina nam daleko, pa da ih zovem s drugog kraja hrvatske- to više onda nije mini proslava, jer ja moram za njih putnike smisliti barem još jedan pošten obrok osim npr roštilja (da se odlučim na to). i sigurno mi ne bi došli na 2-3 sata, nego bi došli na cijeli dan...

a to mi je već oooopaka gnjavaža..
tako da sam si ja zamislila da mi odemo u Gorski kotar- u jedan uređen "park" gdje ima sve za roštiljanje , boćanje, igračke za klince.. i tamo da si nas troje napravimo izlet..

a nagodinu, kad si bude imala frendove iz jaslica- valjda ćemo imati neku ekipu za pozvati ,,,

osim ak se ne odlučim da to bude jedno forumaško druženje, jer troje ljudi koje poznam s djecom- svi su sa foruma :D

extreme
21.06.2011., 19:35
Mi smo na bas njezin rodjendan (jer je padao usred tjedna) otisli u (tajlandski) restoran koji ima prostor za igranje na djecu.

zbog ovoga ti užasno zavidim.. ne samo da nemamo restorane koje imaju kutak za djecu, nego nemamo ni tajlandski restoran....:(

Han@
21.06.2011., 19:46
ma, imamo malo (jednog :misli:) frenda s djetetom, svi ostali su ili nepoženjeni, ili ako su u braku-nemaju djece.

rodbina nam daleko, pa da ih zovem s drugog kraja hrvatske- to više onda nije mini proslava, jer ja moram za njih putnike smisliti barem još jedan pošten obrok osim npr roštilja (da se odlučim na to). i sigurno mi ne bi došli na 2-3 sata, nego bi došli na cijeli dan...

a to mi je već oooopaka gnjavaža..
tako da sam si ja zamislila da mi odemo u Gorski kotar- u jedan uređen "park" gdje ima sve za roštiljanje , boćanje, igračke za klince.. i tamo da si nas troje napravimo izlet..

a nagodinu, kad si bude imala frendove iz jaslica- valjda ćemo imati neku ekipu za pozvati ,,,

osim ak se ne odlučim da to bude jedno forumaško druženje, jer troje ljudi koje poznam s djecom- svi su sa foruma :D

Ovo zvuči odlično:top::cerek:

Objasnit ćeš mi (jednom) na pp gdje je to:mig:

extreme
21.06.2011., 19:55
Ovo zvuči odlično:top::cerek:

Objasnit ćeš mi (jednom) na pp gdje je to:mig:
ma, Golubinjak.. znaš di je to? tamo kod delnica, stvarno je odlično.. šumetina okolo, deeeebela hladovina- dušu dalo za otići kad u gradu prži..

ima i restoran, već pripremljeni oni "kamini" za roštiljanje, dječje sprave za pentranje.. dva boćališta, livade ko u priči, neka špilja..
ma zakon...:s

Han@
21.06.2011., 19:58
ma, Golubinjak.. znaš di je to? tamo kod delnica, stvarno je odlično.. šumetina okolo, deeeebela hladovina- dušu dalo za otići kad u gradu prži..

ima i restoran, već pripremljeni oni "kamini" za roštiljanje, dječje sprave za pentranje.. dva boćališta, livade ko u priči, neka špilja..
ma zakon...:s

A joj, daaaaaaa...tuka :bonk:

Nisam bila, ali zbrisat ćemo jedan dan:cerek:

nosorog
21.06.2011., 21:02

ja radim ovu

http://www.coolinarika.com/recept/cokolada-u-cetiri-boje

jako je jednosavna, puuuuuno cokolade, ljudi ju fakat obozavaju:cerek:

puffko
21.06.2011., 22:59

To ce biti super :top:
Njoj ce zapravo vec biti super da je nekakav moving i da je priroda i da ste vi s njom nonstop bez presije poslova obaveze i kuce...
I bit ce vam jednako lijepa uspomena kao i proslava doma uz puno manje muke.

puffko
21.06.2011., 23:07
ja radim ovu

Mislim da je to ono sto moja sestra radi za posebne prilike.
I odlicno je i veliki uspjeh kad god napravi.

no_nic
21.06.2011., 23:23
ja radim ovu

aaa, ovo je torta iz orijenta, zove se tri cokolade i presavrsena je. :cerek:

mi cemo za prvi rodjendan imati piknik u prirodi, samo nas troje. :)

elly
22.06.2011., 22:34
super :s
Nosorog, mislim da si me pogodila u dušu :cerek:

elly
22.06.2011., 22:46
evo me opet... sad sam podrobnije čitala komentare ispod ovog recepta torte "čokolade u 4 boje" pa vas molim da mi kažete koje marke čokolada koristite za koju kremu (koja bijela, mliječna, crna) i koje vrhnje koristite. Vidim da su to najčešći razlozi poluuspjeha

rtg1
23.06.2011., 06:57
evo me opet... sad sam podrobnije čitala komentare ispod ovog recepta torte "čokolade u 4 boje" pa vas molim da mi kažete koje marke čokolada koristite za koju kremu (koja bijela, mliječna, crna) i koje vrhnje koristite. Vidim da su to najčešći razlozi poluuspjeha

Vrhnje zbregov, a i hole ispadne super osobito za ganache..ili kad uspijem u italiju neko njihovo koje je toooliko savrseno, al idemo sad rijetko:(
Čokolada bijela milka jer jedino nju uspijem nac
Čokolada mlijecna milka ili braco
Čokolada za kuhanje opet ako uspijem u italiji sed prodaje u tablama od 1kg perugina, a kod nas uzmem dorinu ili u zadnje vrijeme i kplus jer isto ispadne dobra.

nosorog
23.06.2011., 07:28
super :s
Nosorog, mislim da si me pogodila u dušu :cerek:
:cerek::cerek::cerek:

(iako ta torta ne ispadne jeftina)

vrhnje i mascarpone zbregov (i cijenom i kvalitetom :top:)

cokolade:
(kupujem ih u Mulleru, jer su tam najjeftinije:mig:)

crne Lindt 70% ili 80%
mlijecna i bijela- Milka

znala sam za biskvit staviti dorinu bitter, a crnu kras 70% isto ispadne dobro
samo nemoj cokoladu za kuhanje

i da, obavezno cokoladu topi na pari, nemoj u mikrovalnoj ko ja prvi put, jer ispadnu grudice

elly
23.06.2011., 11:07
curke, ljubim vas ... torta odlučena :cerek:

elly
31.08.2011., 22:15
ja nikako da se javim i još jednom izljubim nosorog :grli: na prijedlogu ove torte... torta je faaaamoznaaaaa, ljudi ju razgrabe a znam ju napraviti nama kao kolač jer se MM zaljubio u nju

mimic
09.09.2011., 21:30
Što kupiti curici za prvi roćkas? Roditelji koji imate nešto stariju djecu, molim savjet.:mig:

puffko
14.09.2011., 14:10
Što kupiti curici za prvi roćkas? Roditelji koji imate nešto stariju djecu, molim savjet.:mig:

Najbolje je ako se mozes posavjetovati s roditeljima sto treba...
A ako ne, pa mislim da sa slikovnicom ili nekom kvalitetnom igrackom neces pogrijesiti. (bolje nego roba, koju mozes pogrijesiti broj ili kupiti nesto sto nije bas prakticno, ako nemas iskustva, ili pak nesto cega vec imaju puno). Slikovnica, igracaka, CD-a s bajkama i djecjom muzikom ili DVD-a s crticima obicno nije od viska.
(ali sacuvaj racun)

Igracke mogu biti i neke jeftinije tipa kocke koje se slazu jedna u drugu, ili Lego (i slicno) blokovi za malu djecu (oni dosta veliki).
Moja se voli igrati i sa igrackama koje moze otvarati i zatvarati, koje imaju razlicite zvukove te s bilo cime sto ima kotace.
Razne zivotinje koje moze gurati ispred sebe na stapu (moja ima papagaja koji klepece krilima, drvenog).

elly
14.09.2011., 20:43

ne znam jesi li kuma ili netko jako blizak pa želiš baš nešto konkretno kupiti, ali ja sam uvijek sretna kad gosti dođu s npr poklon bonom za H&M (ovo je samo npr) a onda sastrane samo mala igračkica (velike kockice, oni kolutovi koji se slažu na štap.... ma bilo kakva sitnica do max 50kn).
Ako želiš igračku, puno bebača se oduševljava s Playskool izbacivačem loptica (http://img.magma-apps.com/large/90340475.jpg) (cca 300kn), megabloks kockicama (http://www.growingyourbaby.com/wp-content/uploads/2010/10/Mega-Bloks-80-Piece-Set.jpg), možda psić sveznalica (iako nama baš i nije bio napet :ne zna: )

mimic
14.09.2011., 21:01
ma za svoju mišicu pitam-nisam pametna šta joj uzeti jer ju ništa ne zabavi duže od 5 minuta, doslovno! mislila sam edukativni stolić chicco ili tomy, ali nitko ne prodaje, a nemogu joj uzeti novi :504:

elly
14.09.2011., 21:19
a-ha... jesi probala dati oglas da tražiš taj stolić?
Najbolje poznaješ svoje dijete i što bi ju moglo interesirati. Ili jednostavno kupiš nešto što će joj trebati dugoročno (biciklić, guralica) ili ako je lova bitna kupi joj zaista sitnicu jer i sama kažeš da ju ne zanima ništa duže od 5 minuta. Onda je šteta i da bacaš novce ako trenutno nisi u prilici za to. Klincima tak i tak nije bitna sama vrijednost poklona. Moji oboje vole najobičnije drvene kocke (http://www.countingblocks.com/wp-content/uploads/2009/08/building_blocks.jpg) koje mali frajer slaže jednu na drugu u visinu i onda sruši i smije se. Još mu je draže da mi složimo a on sruši a mi se kao ljutimo (njemu je 14mj). A curka slaže već "građevine" (36 mj). Ima ih u Muelleru u velikoj kutiji ili vrećici i koliko se sjećam nisu preskupe

mimic
14.09.2011., 21:34
a-ha... jesi probala dati oglas da tražiš taj stolić?
Najbolje poznaješ svoje dijete i što bi ju moglo interesirati. Ili jednostavno kupiš nešto što će joj trebati dugoročno (biciklić, guralica) ili ako je lova bitna kupi joj zaista sitnicu jer i sama kažeš da ju ne zanima ništa duže od 5 minuta. Onda je šteta i da bacaš novce ako trenutno nisi u prilici za to. Klincima tak i tak nije bitna sama vrijednost poklona. Moji oboje vole najobičnije drvene kocke (http://www.countingblocks.com/wp-content/uploads/2009/08/building_blocks.jpg) koje mali frajer slaže jednu na drugu u visinu i onda sruši i smije se. Još mu je draže da mi složimo a on sruši a mi se kao ljutimo (njemu je 14mj). A curka slaže već "građevine" (36 mj). Ima ih u Muelleru u velikoj kutiji ili vrećici i koliko se sjećam nisu preskupe

dala sam oglas i ništa. A mislim da bi joj to bilo zanimljivo jer svira i svašta nešta... Hvala ti na savjetima.

Bani
13.04.2013., 11:03
Dizem topic iz mrtvih :D trebam pomoc :moli: dakle nije problem u meniju ni u gostima nego sto ce moje dijete jesti na taj dan tj. imat ce tortu a nece :rofl: vec me sad neki jase da bu valjda mogla slag u usta :rolleyes: Kako ste to isfurali sa svojim klincima? Hvala

Amelie12
13.04.2013., 11:28
Dizem topic iz mrtvih :D trebam pomoc :moli: dakle nije problem u meniju ni u gostima nego sto ce moje dijete jesti na taj dan tj. imat ce tortu a nece :rofl: vec me sad neki jase da bu valjda mogla slag u usta :rolleyes: Kako ste to isfurali sa svojim klincima? Hvala

Kako misliš - imaće tortu ,a neće?

Moja je alergična na mljeko i jaja- šogorica mi je maher za torte pa je izmislila tortu da je i ona može jesti i jednu narmalnu, al nije je uopće htjela ni probati

katjes
13.04.2013., 12:53
ja napravila ovu (http://www.coolinarika.com/recept/bacoko/) tortu. jest da ide malo ruma, pa eto, moja je tom prilikom i prvi put probala rum. ima hrpa primjerenih recepata i za jednogodišnjake. :ne zna:
zašto dijete ne bi liznulo bilošto tom prilikom (ok tu ne mislim da bi trebalo natrpati tone želatine, kikirikija, šećera-fondanta,-marshmalowa.. nego nešto normalno..po mogućnosti čokoladno) :cerek:

Bani
13.04.2013., 15:34
hvala zenske :)
kako ce imati a nece :D pa napravim ja bilo koju ali ne bu jela jel :rofl: kak da ja njoj dam komadic torte kad se dete nije maklo maltene od palente s jelom :rofl: dobro mozda se cuda dese u ovih mjesec i nekaj sitno no skepticna sam :ne zna: il bum joj na rodendanu odmah uvela par namirnica odjednom iz torte :zubo:

Kjavica
13.04.2013., 17:10
Mi smo za prvi rođendan isto imali tortu za sve, ono, klasičnu, a njemu sam napravila pitu od jabuka jer to obožava :cerek: a nisam htjela da jede tortu "za velike", isto je taman maltene počeo jesti i nije mi to bilo ok. Jaja je tek bio probao, a u torti su bili i orasasti plodovi tak da ono...
I peglali su me itekako da mu dam, jadan on, pa rođendan mu je a ne das mu i tak... A on nije tortu ni pogledao, ubio se u piti :D
Isto sam tražila recepte za one kolace sa palentom i tak, i na kraju se odlučila za pitu i tu tortu koju sam naručila od jedne ženske.
Nije ni roštilj jeo, nit je pokazivao interes nit sam ja nudila. Pojeo je standardno svoju večeru...
Ionako je bio previše zaokupljen igrom :mig:
Uglavnom, ak si tak odlučila, boli te don kaj ti drugi govore :mig: samo jos jedan od prilika da pametuju di im nije mjesto!

Maya_24
13.04.2013., 17:57
Citam o torti i ja sam zamislila da ona jede svoju tortu. Kao i ostale bebe :)
Uglavnom napravit cu joj djecji 'cheesecake'. Podlogu samljevene petit ber kekse a gore smiksani svjezi sir i vrhnje. Stavit cu i neko voce i to je to. Torta koju moze jesti jer svu tu hranu jede.

Bani
13.04.2013., 18:42
hvala zenske. I ja planiram nekaj zmutit kaj ona jede no to bu onda valjda podloga od prosa i batat gore i banana za ukras :rofl: ma zabole me ko bu kaj reko, oni kaj buju *rali ti to rade ovak i onak konstantno ali meni iza leda pa se ne budu ni usudili pred menom :rospija: :raspa: no priupitah da dobijem ideju :)

stigmata8
13.04.2013., 21:34
...a njemu sam napravila pitu od jabuka jer to obožava :cerek: ...
jel´ moze recept? :D

Gala
13.04.2013., 23:51
Citam o torti i ja sam zamislila da ona jede svoju tortu. Kao i ostale bebe :)
Uglavnom napravit cu joj djecji 'cheesecake'. Podlogu samljevene petit ber kekse a gore smiksani svjezi sir i vrhnje. Stavit cu i neko voce i to je to. Torta koju moze jesti jer svu tu hranu jede.

I mi smo imali sirnu kremu od mascarponea i voća i biskvit kolač od mrkve (u to idu jaja ali on ih je već bio probao). Druga torta nam je bila s čokoladom bez jaja i mlijeka, biskvit je bio onaj crnac bez jaja, a krema ganache (čokolada i zobeno vrhnje umjesto običnog slatkog).
To su jeli i odrasli i bilo im je fino. Moj miš i nije baš pokazao neki interes za tortu. Čak i sad za drugi rođendan nije se baš nešto najeo torte. Imali smo klasičnu čokoladnu tortu i pojeo je 3 žlice. Sviđalo mu se jedino to što je bila u obliku vlakića i puhanje svjećica :)

Amelie12
14.04.2013., 09:09
I mi smo imali sirnu kremu od mascarponea i voća i biskvit kolač od mrkve (u to idu jaja ali on ih je već bio probao). Druga torta nam je bila s čokoladom bez jaja i mlijeka, biskvit je bio onaj crnac bez jaja, a krema ganache (čokolada i zobeno vrhnje umjesto običnog slatkog).
To su jeli i odrasli i bilo im je fino. Moj miš i nije baš pokazao neki interes za tortu. Čak i sad za drugi rođendan nije se baš nešto najeo torte. Imali smo klasičnu čokoladnu tortu i pojeo je 3 žlice. Sviđalo mu se jedino to što je bila u obliku vlakića i puhanje svjećica :)
Gala, molila bih te za recept te torte bez jaja i mljeka, jer moja curka ne smije jaja ni u tragovima, a mljeko od nedavno samo u tragovima...

Gala
14.04.2013., 12:38
Gala, molila bih te za recept te torte bez jaja i mljeka, jer moja curka ne smije jaja ni u tragovima, a mljeko od nedavno samo u tragovima...

Ne znam smijete li jogurt. U taj crni biskvit ide jogurt. To ti je ovo http://www.coolinarika.com/recept/crnac-bez-jaja/, a ganache krema je od slatkog vrhnja i čokolade i tu možeš slatko vrhnje zamijeniti tim zobenim (pogledaj u bio&bio -u). Potraži po temama o rođendanima i ovu je netko bio stavio.

puffko
14.04.2013., 22:01
Moram traziti frendicu recept koja je upravo ispekla 'gluten free, dairy free, nut free...' rodjendanski kolac za svog jednogodisnjaka, a inace je odlicna kuharica--izgleda da bi ovdje dobro dosao.

Bani
15.04.2013., 10:02
Moram traziti frendicu recept koja je upravo ispekla 'gluten free, dairy free, nut free...' rodjendanski kolac za svog jednogodisnjaka, a inace je odlicna kuharica--izgleda da bi ovdje dobro dosao.

i sugar free i chocolate free :zubo: gosti buju dobili svoju tortu da moj "omiljeni" duo ima bar kratki time break od par sekundi dok guta s "dobrohotnim" komentarima :zubo:

mandy
15.04.2013., 13:32
hvala zenske :)
kako ce imati a nece :D pa napravim ja bilo koju ali ne bu jela jel :rofl: kak da ja njoj dam komadic torte kad se dete nije maklo maltene od palente s jelom :rofl: dobro mozda se cuda dese u ovih mjesec i nekaj sitno no skepticna sam :ne zna: il bum joj na rodendanu odmah uvela par namirnica odjednom iz torte :zubo:

I oni koji jedu sve obično samo malo poližu tortu..njima to ionako nije bitno :)

Francesca
15.04.2013., 15:03
Ja bum radila tanki biskvit od bjelanjaka, secera i brasna, a gore kremu od cokolade, slatkog vrhnja i maslaca
Ak jede mileram i du,atos, ne vidim zasto ne bi jeo slatko vrhnje u torti
Koju ce, kak veli Mandy, vjerovatno samo liznut

puffko
15.04.2013., 20:31
i sugar free i chocolate free :zubo: gosti buju dobili svoju tortu da moj "omiljeni" duo ima bar kratki time break od par sekundi dok guta s "dobrohotnim" komentarima :zubo:

A ne, umjetnost je napraviti veganski kolac koji ce svi gosti htjeti jesti.
Idem joj sad poslati poruku.

nosorog
15.04.2013., 20:34
Ja bum radila tanki biskvit od bjelanjaka, secera i brasna, a gore kremu od cokolade, slatkog vrhnja i maslaca
Ak jede mileram i du,atos, ne vidim zasto ne bi jeo slatko vrhnje u torti
Koju ce, kak veli Mandy, vjerovatno samo liznut

rekla bih da nije problem u slatkom vrhnju, nego u bjelanjcima :zubo:
i to "samo liznuti" moze biti kobno.

mislim da vecina koja ovdje trazi recept, obicno nema uvedena jaja do 1.rodjendana, neki su alergicni na KM i sve sto ide uz njega, a vecina nije uvela orasaste, mislim, vecinu sastojaka najfinijih torti :ne zna:

Francesca
15.04.2013., 20:54
Aha... Cokoladu sam uvela, mlijecno isto, dakle jos bjelanjak i mirna sam :raspa:

Maya_24
15.04.2013., 21:17
Meni je problem bjelanjak. Orasaste plodove isto nije probala ali bez toga moze. Na ad-u je ali jede jogurte, svjezi sir, kiselo vrhnje pa joj ni od slatkog ne bi trebalo biti nista. Ali moja smizla ima cudan ukus pa neznam kako bi prosla npr. cokoladna torta jer voli zivotinjsko carstvo dok joj kinder nije po volji (ovo nije naslijedila od mene :D). Tako da mi se varijanta sa svjezim sirom koji jako voli s vocem cini najbolja...imam jos dva tjedna da smislim :kava:

bambix
15.04.2013., 21:20
Iz mog iskustva, ne isplati se radit posebnu tortu, ionako je svi jedu osim slavljenika :)
Moja uopce nije dozivjela tortu, radi slikanja sam ju 'natjerala' da uvali prstice i polize malo kreme (cokolada, mascarpone, slatko vrhnje).

Da je htjela jos, izrezala bi joj samo kremasti dio, bez biskvita od jaja :zubo:
Ili mozete napravit biskvit samo od zumanjka :ne zna:

puffko
15.04.2013., 21:20
rekla bih da
mislim da vecina koja ovdje trazi recept, obicno nema uvedena jaja do 1.rodjendana, neki su alergicni na KM i sve sto ide uz njega, a vecina nije uvela orasaste, mislim, vecinu sastojaka najfinijih torti :ne zna:

Da, u Hrvatskoj se jaja uvode dosta kasno.

Moja je bila jela jaja do rodjendana, kravlje mlijeko je bila probala iako jos bas i nismo trosili, tako da sam ja radila jednostavnu vocnu tortu--klasicni biskvit (sto ovdje zovu "sponge") plus krema od voca i tucenog slatkog vrhnja.

Francesca
15.04.2013., 21:27
Ili podlogu od keksa i maslaca :)

bambix
15.04.2013., 21:31
Ili podlogu od keksa i maslaca :)

Ali prije toga procitat deklaraciju od keksa, jer vecina sadrzi jaja :p

Sjetila sam da sam negdje jela tortu od sira, koja je bila njam.
Podloga od keksiju, krema od sira i neceg, na vrhu slag :klopa:

milkica
15.04.2013., 21:35
Samo jedno ne kuzim - sa godinu dana ide cjepivo koje sadrzi jaja i uvijek naglase pedijatri da se proba jaje bar par dana prije?!

Gala
15.04.2013., 22:53
Samo jedno ne kuzim - sa godinu dana ide cjepivo koje sadrzi jaja i uvijek naglase pedijatri da se proba jaje bar par dana prije?!

Tako je i nama naša pedijatrica rekla i zato sam uvela i bjelanjak u njegovom 12.mjesecu (negdje sredinom).

Francesca
16.04.2013., 06:55
Ali prije toga procitat deklaraciju od keksa, jer vecina sadrzi jaja :p

Sjetila sam da sam negdje jela tortu od sira, koja je bila njam.
Podloga od keksiju, krema od sira i neceg, na vrhu slag :klopa:

Moze se slobodno i od baby keksa napravit ;)

miss daisy
16.04.2013., 07:56
ajme moram linkat ovo, iako nije o tortama za rođendan:

http://www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/cjepiva/priorix_i_bjelanjak

naročito:

Dovoljno je da napišu knjižicu sa srcedrapateljnim naslovom "Sretna beba" i da im sve mame na svijetu vjeruju 110%. Kada netko izađe sa stručnomi znanstvenom istinom, u Hrvatskoj ga kamenuju. Tako nešto sam skoro doživio od čuvene udruge roda. Zato sam odustao da ljude poučavam o prehrani. Ima stalno nekoga tko to privatizira. Onaj tko je napisao da se bjelanjak ne uvodi do 13. mj. života - tko je taj?

Najveći broj vaših pitanja uopće nije stvar nikakve struke niti medicine. Trebate se zapitati kako su majke podizale djecu zadnjih oko 1.000.000 godina od kada ljudska vrsta tumara Zemljom.

:cerek:

tihonsee
17.04.2013., 19:53
odmah sam znala tko je to napisao.
dr richter, legenda :rofl:

a vidi ovo, isto o dohrani (http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija/beba_nece_da_jede) :D

da vidiš tek njegove stavove o motorici i nadasve popularnom vježbanju, mislim da se ne bi dobro proveo na našem topicu motorika :rofl:

puffko
17.04.2013., 21:48
odmah sam znala tko je to napisao.
dr richter, legenda :rofl:

a vidi ovo, isto o dohrani (http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija/beba_nece_da_jede) :D

da vidiš tek njegove stavove o motorici i nadasve popularnom vježbanju, mislim da se ne bi dobro proveo na našem topicu motorika :rofl:

Ne znam ga i ne sjecam ga se iz mojih hr dana ali tip je odlican :)

I podsjetio me sto me zivcira otkako sam roditelj... to za onaj drugi topic.

Topic Motorika je moja velika boljka. Uvijek kazem NECU vise tamo pisati, i opet pisem. Mazohizam.

miss daisy
18.04.2013., 08:23

nije dobro prošlo ni ekstra popularno ispiranje nosa fiziološkom ("da li biste vi i ribama zrak u škrge propuhivali") :D

ja se također bojim topica o motorici, naročito statistički zanimljive koincidencije da je svako drugo zagrebačko dijete vježbač :goljak: :D

puffko
18.04.2013., 21:04
nije dobro prošlo ni ekstra popularno ispiranje nosa fiziološkom ("da li biste vi i ribama zrak u škrge propuhivali") :D

ja se također bojim topica o motorici, naročito statistički zanimljive koincidencije da je svako drugo zagrebačko dijete vježbač :goljak: :D

Imas link na ispiranje? Izgleda da se u svemu slazem s njim..
ova statistika za vjezbanje ne moze biti tocna, mislis da je svako drugo dijete pregledano od strane fizijatra/fizioterapeuta?

tihonsee
18.04.2013., 21:10
Ja bih isto link za ispiranje :D
A ja cu pronaci za vjezbanje.

Puffko, nije svako drugo dijete, ali nije ni daleko od toga.

bambix
18.04.2013., 21:41
Ja bih isto link za ispiranje :D

evo ga (http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija/upala_srednjeg_uha) :)

tihonsee
18.04.2013., 22:32
evo ga distoni (http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija/distoni_sindrom7) sindrom :D

bambix
18.04.2013., 23:06
Ovaj (http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija/hipertonus) mi je jos bolji.

Nije najbolji, na njega sam naletjela u potrazi za jednim kojeg ne mogu nac, pa cu napisat: Javila se neka mama cije se dijete dize na noge i pitala kako da ga sprijeci u tome. Odgovor je bio: biste li djetetu koje cita sa dvije godine stavili povez na oci, jer je prerano naucilo citati? :D :D :D

p.s. Zar ne postoji neka tema o njemu? Ako ne postoji, mislim da smo ju upravo zapoceli :)

annaaa
19.04.2013., 07:54
ajme moram linkat ovo, iako nije o tortama za rođendan:

http://www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/cjepiva/priorix_i_bjelanjak

:rofl:

ja isto ne kužim to s jajima :misli: meni je pedijatrica rekla da do godine mora probat jaje zbog cjepiva. s 10 mj. dobio žutanjak, s 11 bjelanjak, do godine nekoliko puta jeo jaje i imao prefinu tortu od beze kora sa žutom kremom i malinama :D

puffko
19.04.2013., 09:00
:rofl:

ja isto ne kužim to s jajima :misli: meni je pedijatrica rekla da do godine mora probat jaje zbog cjepiva. s 10 mj. dobio žutanjak, s 11 bjelanjak, do godine nekoliko puta jeo jaje i imao prefinu tortu od beze kora sa žutom kremom i malinama :D

Ali i nije samo zbog cjepiva.

Ta "moda" odgadjanja alergena (a Richter je dovoljno star da je vidio trendova i svega i svacega) se jednostavno pokazala neucinkovitom.

I koliko god u nekim stvarima zvuci tradicionalan (sto ne znaci nista lose-no ovo kako se obracunao s onim fizioterapeutom jest tradicionalan stav), u stvari je vrlo trendy kad kaze da kad dijete pocne jesti cvrstu hranu, onda jede hranu, a ne nekakve egzoticne stvari smucene u neobicne oblike--a naravno, sto jest hrana, ovisi o kulturnom krugu u kojem obitelj jest.
No jaja su vazna namirnica sirom svijeta i to s dobrim nutricionistickim razlogom (kao i sve drugo sto je dio tradicionalnih kuhinja anyway).

I super mi je to sto naglasava (a u tome je slican Carlosu Gonzalezu cije su knjige odlicne i ciji je povijesni pregled moda uvodjenja cvrste hrane ili "dohrane" jedna od najboljih pedijatrijskih stvari koje sam citala) koliko su ne samo tablice dohrana nego i vrijeme uvodjenja proizvoljne i individualne, i pomodne stvari (na kraju) i koliko na kraju ovise o djetetu.

mandy
19.04.2013., 13:25
Ajmo sad prestat o dr. Richteru i držimo se teme :)

hedwig
13.11.2013., 11:04
mame, dajte par ideja kako osmisliti jelovnik za prvi rođendan, bit će djece i odraslih, pa mora biti za svakog ponešto. baziralo bi se na hladnoj klopi, toplo za djecu. :)

nisam našla sličnu temu na rid-u, pa ako postoji, neka moderatori spoje

puffko
21.11.2013., 10:32
mame, dajte par ideja kako osmisliti jelovnik za prvi rođendan, bit će djece i odraslih, pa mora biti za svakog ponešto. baziralo bi se na hladnoj klopi, toplo za djecu. :)

nisam našla sličnu temu na rid-u, pa ako postoji, neka moderatori spoje

Na rođendanima kod mene su popularni "fruit kebabs" tj na štapiće za ražnjiće nabadaš komadiće voća, bobe grožđa i neki manji slatkiš. Mozes ih nabosti u naranču
Od mrkve i celera napraviš štapiće i uz to različite umake/dips--humus, guacamole, nesto mliječno.. već po ukusu.
lisnato tijesto (domaće je finije ali kako god) punjeno mesom, ili sirom, ili otvorene "tortice" na koje mozes stavljati recimo malo fete s brokulom (kratko unaprijed skuhano), malo paradajza s mozzarellom itd itd
Mini topli sendviči
Pogačice različite i/ili mini muffini, slani i slatki
Sir i krekeri koje možeš poslužiti s grožđem, to fino paše

Over_The_Top
21.11.2013., 12:00
Kod nas je prvi ročkas prošao super. za odrasle je bil pajcek, francuska i bažul salata, namaz od tune i patliđana. za klince kiflice, pereci i cake popsi, koji su bili pravi hit. :)

nuklea500
21.11.2013., 13:38
Meni se to taaako ne slavi. Nema smisla. Logike. Najbolje da opet postam na Nemajke.

hedwig
21.11.2013., 13:58
i ja sam bezvoljna što se slavlja tiče. s obzirom da sam idiot za te kiflice, mafine, jel može neki dobar jednostavan recept za slane kiflice? ak može na čaše jer nemam vagu :D

neman312
21.11.2013., 14:21
Za ovaj recept ne moras imati ni casu
Jedan svjezi sir,malo soli /ovisno koliko je sir slan/, jedan omeksali margarin, jedan prasak za pecivo i brasna koliko smjesa upije. Sve razvaljati na nekih 5 mm, i izrezati na prutice. Moze se posuti krupnom soli, origanom ili nicim. Peci valjda na 180 stupnjeva dok se ne zazute. Super krekeri, mogu posluzit i kao podloga za kanapee, a ako se ne presole i malci ih mogu jesti.

puffko
21.11.2013., 20:05
Meni se to taaako ne slavi. Nema smisla. Logike. Najbolje da opet postam na Nemajke.

Pa nemoj, odnosno proslavi kako tebi pase.
Jedna moja prijateljica je otisla na veceru s muzem, dijete je ostalo s bakom i djedom :D
Ako baka i djed ili neka rodbina inzistiraju, nek oni to organiziraju.
Mene je veselilo organizirati svaku od tih proslava dosad (3), no cini mi se da ce sin malo losije proci tu jer mi vise nije toliko zanimljivo.
Kcer, ona ce sljedeci rodjendan vec htjeti vjerojatno zvati prijateljice iz vrtica i susjedstva, pa ce to biti bas djecji rodjendan, odrasli samo kao pratnja.

Gala
21.11.2013., 23:45
i ja sam bezvoljna što se slavlja tiče. s obzirom da sam idiot za te kiflice, mafine, jel može neki dobar jednostavan recept za slane kiflice? ak može na čaše jer nemam vagu :D

http://www.coolinarika.com/recept/prutici-sa-sezamom/
Sir i maslac ti ionako dolaze u pakiranju od 250 g i četvrtina vrećice brašna :)
Nemam ni ja vagu ali imam onu plastičnu mjericu . Košta 10ak kn i ima je kupiti na sve strane,

Ja isto volim organizirati rođendane mog sina. Mjesecima prije smišljam dekoraciju i hranu :) Naradim se kao konj, ali me zbilja veseli.
Puffko super izgledaju ti voćni ražnjići. Davno sam ih u nezdravijoj varijanti radila za svoj rođendan (kombinacija jagode i komadi banane uvaljani u čokoladnu glazuru i kokos) samo moje dijete ima rođendan u drugom mjesecu kad nije sezona nikakvog voća :). Jabuke pocrne od stajanja, banane također. Možda bi išlo s npr.kivijem ,ananasom ili takvim nečim..

SummerNight
22.11.2013., 06:54
ako mislite da je glupo jer dijete ne kuzi, kuzit ce kasnije.:D
moja mala ima 4,5 pa vec obozava gledati slike s proslih rockasa i sva je ponosna kakvu sam joj lijepu tortu napravila.

nuklea500
25.11.2013., 08:37
Pa nemoj, odnosno proslavi kako tebi pase.
Jedna moja prijateljica je otisla na veceru s muzem, dijete je ostalo s bakom i djedom :D
Ako baka i djed ili neka rodbina inzistiraju, nek oni to organiziraju.
Mene je veselilo organizirati svaku od tih proslava dosad (3), no cini mi se da ce sin malo losije proci tu jer mi vise nije toliko zanimljivo.
Kcer, ona ce sljedeci rodjendan vec htjeti vjerojatno zvati prijateljice iz vrtica i susjedstva, pa ce to biti bas djecji rodjendan, odrasli samo kao pratnja.

Moram se dogovoriti s mm. Zelja mi je imatu neku super tirtu i unajmiti prifeaionalnof fotografa da uradi obiteljske slike u nasem domu.
Ne zelim proslavu s drugom djecom, prijateljima, rodbinim jer to nije onda za curu, vec za nas.

Francesca
25.11.2013., 14:52
pa prva dva ročkasa su za roditelje a ne za djecu :D

nuklea500
25.11.2013., 15:00
Danas sam iznijela muzu ideju da budemo samo nas troje i eventualno nasi starci, da se svi dotjeramo, napucamo tortu i unajmimo fotografa koji nam je radio svadbene slike pa da cura ima te fotke za uspomenu. Bila sam dosad na nekoliko baby rodjendana i djelovali su mi kao patnja za dijete. Ne svidja mi se to. Ja bih da sve bude podredjeno njoj, bas kao i svaki dan. Sreca nasa pa ce u jaslice, ja cu je totalno prerazmaziti. :-D

puffko
25.11.2013., 15:59
Moram se dogovoriti s mm. Zelja mi je imatu neku super tirtu i unajmiti prifeaionalnof fotografa da uradi obiteljske slike u nasem domu.
Ne zelim proslavu s drugom djecom, prijateljima, rodbinim jer to nije onda za curu, vec za nas.

Pa to je super prvi rođendan.

stigmata8
25.11.2013., 16:19
mi smo prvi rodjendan proslavili najuze moguce. nas troje, bake, moj brat i njegov brat. otisli u restoran na klopu, posle toga malo setali i igrali se u parku. kod kuce imali tortu i puhali svjecicu :cerek:
i bas bilo fino.
sve vise od toga bi mi bilo jako naporno.
grozim se prvih rodjendana koji imaju preko 100gostiju, za koje se zakupljuju ogromne sale/restorani sve sa live muzikom. :504:

nosorog
25.11.2013., 16:21
grozim se prvih rodjendana koji imaju preko 100gostiju, za koje se zakupljuju ogromne sale/restorani sve sa live muzikom. :504:

:eek::eek::eek:

kaj i toga ima :confused:

SummerNight
25.11.2013., 17:11
mi smo bili prosirana najuza familija, ona je bila luda od srece sa sarenim papirima i ljudima u kuci :D
nije nam palo na pamet zvati djecu tada, za drugi vec da ove s kojima se igrala

Ex Wannabe mama
26.11.2013., 13:21
Moja curica je prvi rođendan slavila 2 puta. Na dan rođenja smo bili u svatovima cijeli dan. Ok ona je bila kratko navečer pa smo išli kući, i imamo od tog dana 3-4 profesionalne fotografije. A druga fešta je bila 7 dana poslije. Uža obitelj ( nas 10 ), kuma njena i muž, moje vjenčane kume, 2 male rodice i malena susjeda. Bilo je lijepo i sunčano pa smo u dvorištu fino napravili proslavu. Baloni, torta za goste i torta koju je ona smjela papati. Sve u crno-lila tonu. Ona obučena u tutu suknjicu koju sam ja pravila i naručila joj custom made bodić ..... SRETAN 1. ROĐENDAN, tako da ga ima za uspomenu. Ona je bila oduševljena. I sa djecom i sa balonima i sveukupnim dojmom.
Nimalo mi nije bila tlaka pripremiti sve, i opet bi isto. Naravno vrijeme rođendana je bilo prilagođeno njenom spavanju i papanju. Znači od 15-20 sati.

bambix
29.11.2013., 21:57
I nama je prvi bio kucni rodjendan, samo nasi braca i sestre sa djecom. Njoj je bilo super sto se nesto dogadja, a mi smo se bas lijepo podruzili :)

Ove godine cemo u igraonicu, jer mi od prijatelja prijatelji imaju igraonicu.
A ona i vec kuzi sto je rodjendan: torta i igranje.

Ima li tko prijedlog kako zabavit tako male klince?
Bit ce 10-ak djece od 1-3 godine i par starijih. Iz mog iskustva su veci rodjendani svi bili zabavni, ali ovi mali su bili katastrofa, tete nesto pokusavaju zabavit djecu, a ovi ih ni malo ne dozivljavaju. Samo navlace za rukav po prostoru, jer ih nikako okupit sve na jedno mjesto i 'natjerat' na suradnju...
Cini mi se najbolje donijet cd s djecjim pjesmama i pustit ih da skacu dva sata :ne zna:

Ex Wannabe mama
09.12.2013., 13:47
Pa kakva je igraona? Mislim jel ima tobogane, trampolinu i sl? Jer ako je klasična igraona, da samo im pustiti muziku i doviđenja. Možda angažirati animatora na jedan satak zbog ove veće dijece i to je sve.

Suncana 007
10.12.2013., 08:13
Mi smo prvi i drugi organizirali doma i bilo je super:)

najvecasreca
10.12.2013., 22:07
Moje dijete ima rođendan na Božić, pa smo mislili upravo na taj dan okupiti samo najužu obitelj. A onda totalni šok - svekrva i svekar su priopćili da bi najbolje bilo da, kad oni već tradicionalno organiziraju druženje za Božić za svoju obitelj, proslavimo njezin rođendan kod njih, da bude "prava fešta" (jer valjda kod mene nije dovoljno zabavno) s tortom i puhanjem svjećice, a da poslije mala "malo odmori", pa da dođemo natrag kod nas, pa da s mojim roditeljima proslavimo drugi dio rođendana. :504: Bože dragi, ne znam ni kako im je tako nešto moglo pasti na pamet, a ako i jest, nisu se potrudili ni pitati je li to nama ok, nego su to izjavili kao gotovu stvar :503: I, naravno, sve bi prilagodili vlastitim stomacima, a ne djetetovom ritmu i spavanju. E pa mene ne budu vidjeli na toj njihovoj proslavi - nek' se doma nažderu i dođu poslije kod nas na otvaranje poklona i tortu, barem neću rintati u kuhinji cijeli dan spremajući hranu koju ne vole... A ionako se najviše se veselim rođendanu za prijatelje bebače, koji će biti par dana ranije, a ako oni ne žele "žrtvovati" svoj Božić za svoju unuku, neka im je!

gargamišamel
10.12.2013., 22:12
i moja je sveki pokušala organizirati prvi unukov roćkas, ali ja sam je odmah u startu srezala.
drž se! :mig:

Gala
11.12.2013., 09:41
i moja je sveki pokušala organizirati prvi unukov roćkas, ali ja sam je odmah u startu srezala.
drž se! :mig:

Izgleda da je to opća pojava :) Ja sam isto srezala. Moja na rođendan mog djeteta svaki put želi pozivati svoje sestre ( s kojima ni moj muž nije pretjerano blizak ali ga ona uporno forsira). Valjda ćemo ove godine to izbjeći (nadam se da je shvatila već do sad da nije ona (ni sestre) centar djetetovog rođendana već dijete). Njoj se baš ne sviđa ni to što zovemo djecu i prije je kao bilo bolje jer je sve to bilo obiteljski :lol: Nije mi baš jasno što dijete ima od takve proslave.

bambix
11.12.2013., 17:43
Mi smo prvi i drugi organizirali doma i bilo je super:)

Prvi je isto bio kućni, samo s rođacima.
Na ovaj smo zvali i prijatelje i jednostavno nam fizički ne bi stali u stan. Mislim, klinci bi bez problema stali, ali gdje s roditeljima?

Pa kakva je igraona? Mislim jel ima tobogane, trampolinu i sl? Jer ako je klasična igraona, da samo im pustiti muziku i doviđenja. Možda angažirati animatora na jedan satak zbog ove veće dijece i to je sve.

Odlična je igraona, puna rekvizita za todlere! Mi smo jos ponijeli 50-ak balona koji su bili pravi hit, baloni su definitivno must-have za proslave!
Imali smo animatoricu, mališe nije gnjavila, samo bi velikima dala nesto posla kad bi se previse 'razdivljali'. Meni je super dosla jer nisam morala pazit na klince.
Definitivno smo pogodili s igraonicom, klinci su bas bili pod dojmom, dobro oni kuže razliku između igraonice i dnevnog boravka...
A ja se nisam morala gnjavit sa uređivanjem, spremanjem, čišćenjem... :raspa:

Moje dijete ima rođendan na Božić, pa smo mislili upravo na taj dan okupiti samo najužu obitelj. A onda totalni šok - svekrva i svekar su priopćili da bi najbolje bilo da, kad oni već tradicionalno organiziraju druženje za Božić za svoju obitelj, proslavimo njezin rođendan kod njih, da bude "prava fešta" (jer valjda kod mene nije dovoljno zabavno) s tortom i puhanjem svjećice, a da poslije mala "malo odmori", pa da dođemo natrag kod nas, pa da s mojim roditeljima proslavimo drugi dio rođendana. :504: Bože dragi, ne znam ni kako im je tako nešto moglo pasti na pamet, a ako i jest, nisu se potrudili ni pitati je li to nama ok, nego su to izjavili kao gotovu stvar :503: I, naravno, sve bi prilagodili vlastitim stomacima, a ne djetetovom ritmu i spavanju. E pa mene ne budu vidjeli na toj njihovoj proslavi - nek' se doma nažderu i dođu poslije kod nas na otvaranje poklona i tortu, barem neću rintati u kuhinji cijeli dan spremajući hranu koju ne vole... A ionako se najviše se veselim rođendanu za prijatelje bebače, koji će biti par dana ranije, a ako oni ne žele "žrtvovati" svoj Božić za svoju unuku, neka im je!

Ma daaaaj, pa valjda se djetetov rođendan može proslavit kako djetetu odgovara!
A možda da provalite sveki kako vi idete u igraonicu pa već ako želi sudjelovat neka ju plati :rofl:

najvecasreca
11.12.2013., 19:58
Izgleda da je to opća pojava :) Ja sam isto srezala. Moja na rođendan mog djeteta svaki put želi pozivati svoje sestre ( s kojima ni moj muž nije pretjerano blizak ali ga ona uporno forsira). Valjda ćemo ove godine to izbjeći (nadam se da je shvatila već do sad da nije ona (ni sestre) centar djetetovog rođendana već dijete). Njoj se baš ne sviđa ni to što zovemo djecu i prije je kao bilo bolje jer je sve to bilo obiteljski :lol: Nije mi baš jasno što dijete ima od takve proslave.

I moja ima pik na svoje sestre, bez njih nema šanse da prođem. Isto tako - kao da je bitno tko će sve doći i što će se jesti, a ne djetetov PRVI rođendan. Samo mi žao što nisam u prvom trenutku rekla sve što mi je na duši, ali dočekat ću ja svoje...

Anteica
11.12.2013., 21:04
Kad mi je mala imala 2 mj,moja svekriva je rekla da če okrenut janje kad bude rođendan! Kolpalo me :503:

Ex Wannabe mama
12.12.2013., 11:00
Ja sam zvala ovoliko ljudi samo zbog beba. Nisam htjela da joj 1 rođendan bude sa odraslim samo. Neka se malo ozigra.

@Bambix- super za proslavu. Pametno. Također planiram 2 rođendan u igraonu.

tina
19.12.2013., 07:49
Moje dijete ima rođendan na Božić...

i moje dijete ima rodjendan na bozic :cerek: i zato smo odlucili ujutro slaviti blagdan a popodne rodjendan. kod sogorice cemo ici na tradicionalni rucak, samo sto ce ga pomaknuti malo ranije da stignemo zgibati, a onda svi (uza obitelj) dolaze k nama na tortu :)